ccsm - en to mnk translation catalogue (100 entries)

en: The new value for the %(binding)s binding for the action <b>%(action)s</b> in plugin <b>%(plugin)s</b> conflicts with the action <b>%(action_conflict)s</b> of the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin.
    Do you wish to disable <b>%(action_conflict)s</b> in the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin?
mnk: Dorão <b>%(plugin)s</b> -la kêebaarão <b>%(action)s</b> -la da %(binding)s a-ualita dorão <b>%(plugin_conflict)s</b> -la kêbarão <b>%(action_conflict)s</b> le ti.Fa i lafita dorão <b>%(plugin_conflict)s</b> -la kêbarão <b>%(action_conflict)s</b> dubẽna ?

en: Disable %(action_conflict)s
mnk: %(action_conflict)s dubẽna ...

en: Don't set %(action)s
mnk: Kanna %(action)s malãdi !

en: Set %(action)s anyway
mnk: %(action)s malãdi jiko-o-jiko !

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is provided by <b>%(plugin)s</b>.
    This plugin is currently disabled.
    Do you wish to enable <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?
mnk: I ka kitindila dorão <b>%(plugin)s</b> -lu-la kêebaarão <b>%(feature)s</b> naffala.
    Ñĩ dorão, a-dubẽta.
    Fa i lafta <b>%(plugin)s</b> malãdila, fo i a naffa nola?

en: Enable %(plugin)s
mnk: %(plugin)s malãdi bã !

en: Don't enable %(feature)s
mnk: Kanna %(feature)s malãdi !

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> provides feature <b>%(feature)s</b> which is also provided by <b>%(plugin)s</b>
mnk: Dorão <b>%(plugin_conflict)s</b> çãba nã kêbarão <b>%(feature)s</b> le mim çãba nã dorão <b>%(plugin)s</b> fanã. Ñĩ a-ualita.

en: Disable %(plugin_conflict)s
mnk: %(plugin_conflict)s  dubẽ bã !

en: Don't enable %(plugin)s
mnk: Kanna %(plugin)s malãdi !

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> conflicts with <b>%(plugin)s</b>.
mnk: Dorão-lu <b>%(plugin_conflict)s</b> anĩ <b>%(plugin)s</b> a-ualita.

en: <b>%(plugin)s</b> requires feature <b>%(feature)s</b> which is provided by the following plugins:
    %(plugin_list)s
mnk: Dorão-lu <b>%(plugin)s</b> çohla <b>%(feature)s</b> le ti, mim çãbãdi nã dorão-lu:
     %(plugin_list)s

en: Enable these plugins
mnk: ñĩ dorão-lu  malãdi bã !

en: <b>%(plugin)s</b> requires the plugin <b>%(require)s</b>.
mnk: Dorão-lu <b>%(plugin)s</b>, dorão <b>%(require)s</b> çohla.

en: Enable %(require)s
mnk: %(require)s malãdi bã !

en: <b>%(plugin)s</b> provides the feature <b>%(feature)s</b> which is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
mnk: Dorão <b>%(plugin)s</b> , kêbarão <b>%(feature)s</b> çãba nã mim çohlãdi dorão-lu <b>%(plugin_list)s</b>.

en: Disable these plugins
mnk: dorão-lu ñĩ, dubẽ bã !

en: Don't disable %(plugin)s
mnk: Dorão-lu %(plugin)s, kanna dubẽ !

en: <b>%(plugin)s</b> is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
mnk: Dorão-lu <b>%(plugin_list)s</b>, dorão-lu <b>%(plugin)s</b> çohla.

en: General
mnk: Tilĩdĩo

en: Accessibility
mnk: çônêa

en: Desktop
mnk: bẽtãdĩo

en: Extras
mnk: lãkãolu

en: Window Management
mnk: mãçã-parãterolu

en: Effects
mnk: kêeolu

en: Image Loading
mnk: natalolu çãbala nã ...

en: Utility
mnk: dorão

en: All
mnk: bê

en: Uncategorized
mnk: çifa-tão

en: Reset setting to the default value
mnk: da-tillĩdĩolu çêĩdila ...

en: Edit
mnk: çaferola ...

en: Multi-list settings. You can double-click a row to edit the values.
mnk: Jã, i fẽ tõbonna anĩ çaferola nole

en: Edit %s
mnk:  %s çafe !

en: "%s" is not a valid shortcut
mnk: "%s" a-mãbetêa

en: Disabled
mnk: a-dubẽta

en: Enabled
mnk: a-malãta

en: Grab key combination
mnk: teclado -la butão-lu la kafo tõbõ !

en: "%s" is not a valid button
mnk: Mo a mã butão "%s" naffa nole !

en: Using Button1 without modifiers can prevent any left click and thus break your configuration. Do you really want to set "%s" button to Button1 ?
mnk: I butão-1 naffa jã, ñĩ tanolu çãba nã nole. Fa i lafta "%s" naffala kõmko butão-1 ñãoñã ?

en: "%s" is not a valid edge mask
mnk: "%s" koofo mãçotto !

en: None
mnk: Hanni fẽ

en: CompizConfig Settings Manager
mnk: CompizConfig compiz -la tillĩdirão leti

en: Please press the new key combination
mnk: teclado -la butão-lu la kafo mim a-tõbõta,  diki bã !

en: Images
mnk: natalolu

en: File
mnk: kaito

en: Open directory...
mnk: kaito-lu-la kulũo iêlela ...

en: Open file...
mnk: kaito iêlela ...

en: This is a settings manager for the CompizConfig configuration system.
mnk: Ñĩ, CompizConfig mu compiz -la tillĩdirão, le ti  :).

en: An error has occured
mnk: tano çoto !

en: Warning
mnk: I hakilto !

en: Enable %s
mnk:  %s malã bã !

en: Filter
mnk: tombõdão

en: Search %s Plugin Options
mnk: Dorão %s -la tõbõdãolu ñinnĩla ...

en: Use This Plugin
mnk: Dorão ñĩ naffa bã !

en: Search Compiz Core Options
mnk: CompizCore -la tõbõdãolu ñinnĩla ...

en: Error
mnk: tano !

en: Search in...
mnk: jubela ... kono :

note: Options
en: Short description and name
mnk: farãfãço anĩ to:

en: Long description
mnk: farãfãço ba:

en: Settings value
mnk: Da:

note: Notebook
en: Settings
mnk: Dalu

en: Add a New Profile
mnk: Dokuo-la kêeña kotoma kefũna ...

en: Remove This Profile
mnk: Dokuo-la kêeña dubẽna ...

en: Default
mnk: da a-tillĩdĩ

en: Profile
mnk: Dokuo-la kêeña

en: Import
mnk: çãbala nã ...

en: Import a CompizConfig Profile
mnk: dokuo-la kêeñão CompizConfig -ya çãbala nã ...

en: Import as...
mnk: çãbala nã kõmko ...

en: Import a CompizConfig Profile as a new profile
mnk: çãba nã dokuo-la kêeñão a-kotama CompizConfig -ya le ...

en: Export
mnk: çãba jêe ...

en: Export your CompizConfig Profile
mnk: çãba jê i-la dokuo-la kêeñão CompizConfig -ya le ...

en: Reset to defaults
mnk: da-lu tilĩdĩolu çêĩdila ...

en: Reset your CompizConfig Profile to the global defaults
mnk: i-la dokuo-la kêeñão CompizConfig-ña -la da-lu tilĩdĩolu çêĩdi ...

en: Backend
mnk: programa kono

en: Integration
mnk: mábôko

en: Enable integration into the desktop environment
mnk: mábôko bẽtãdĩo kono malãdi !

en: Profiles (*.profile)
mnk: dokuola  kêeño-lu (*.profile)

en: All files
mnk: kaitalu bê

en: Save file..
mnk: kaito mabôla ...

en: Open file..
mnk: kaito iêlela ..

en: Enter a profile name
mnk: dokuola  kêeño tõbõ bã !

en: Please enter a name for the new profile:
mnk: dokuola  kêeño a-kotama -la to çafe !

en: Backend not found.
mnk: programma mãçotto !  :(

note: Auto sort
en: Automatic plugin sorting
mnk: dorão-lu ke kurĩna ...

en: Disabled Plugins
mnk: dorão-lu a-dubẽta:

en: Enabled Plugins
mnk: dorão-lu a-malãta:

en: Add plugin
mnk: dorão kafũna ...

en: Plugin name:
mnk: dorão-la to:

en: Insert plugin name
mnk: dorão-la to çafê !

en: Preferences
mnk: tõbõkelu

en: Configure the backend, profile and other internal settings used by the Compiz Configuration System.
mnk: programa, dokuola  kêeño-lu, anĩ dokuo-la dalu, mim CompizConfig ka naffa le kono-ya,  tillĩdĩdirĩla ...

en: About
mnk: ... dũ

en: About CCSM...
mnk: CCSM dũ

en: Profile & Backend
mnk: programma & dokuola kêeño kono

en: Plugin List
mnk: dorãolu

en: Filter your Plugin list
mnk: I i-la dorão-lu tombõ bã !

en: Screen %i
mnk: Telha %i

en: Screen
mnk: Telha

en: Category
mnk: çifo

en: Advanced Search
mnk: ñinnĩarla ba ...
