linuxmint - en to mhr translation catalogue (3240 entries)

en: Copying %s
mhr: Копийым ышта %s

en: Timezone
mhr: Шагат ӱштӧ

en: Country
mhr: Эл

en: Layout
mhr: Тӱжвал сын

note: #-#-#-#-#  9 (Pidgin 2.7)  #-#-#-#-# Cancel button Cancel
en: Cancel
mhr: Чараш

en: Hostname
mhr: Хостлӱм

en: Device
mhr: Йӧндартыш

en: Type
mhr: Тип

en: Size
mhr: Кугыт

en: Edit
mhr: Вашталташ

en: Unknown
mhr: Палыме огыл

en: No
mhr: Уке

en: Yes
mhr: Туге

en: Please enter your password
mhr: Шке шолыпмутым пуртыза

en: Domain Blocker
mhr: Домен-влакым тӱкылтыш

en: Blocked domains
mhr: Тӱклыме домен-влак

en: Block access to selected domain names
mhr: Ойырме домен-влакым тӱклаш

en: Parental Control
mhr: Ача-ава виктарымаш

note: #-#-#-#-#  9 (Pidgin 2.7)  #-#-#-#-# Close button
en: Close
mhr: Петыраш

note: #-#-#-#-#  11 (simple-scan)  #-#-#-#-# Label on help menu
en: _Help
mhr: _Полышык

en: Type of location to store backup
mhr: Резервыште улшо аралыме вер

en: Name
mhr: Лӱм

note: "Search"
en: Search
mhr: Кычалаш

en: _Cancel
mhr: _Чараш

note: #-#-#-#-#  9 (Pidgin 2.7)  #-#-#-#-# copy the preferences to tmp values... * I liked "take affect immediately" Oh well :-( (that should have been "effect," right?) Back to instant-apply! I win!  BU-HAHAHA! Create the window #-#-#-#-#  11 (simple-scan)  #-#-#-#-# Title of preferences dialog
en: Preferences
mhr: Келыштарымаш-влак

en: Remove
mhr: Кораҥдаш

note: Add button
en: Add
mhr: Ешараш

en: _Add
mhr: _Ешараш

note: Name for AFG
en: Afghanistan
mhr: Афганистан

note: Name for ALB
en: Albania
mhr: Албаний

note: Name for AND
en: Andorra
mhr: Андорра

note: Name for ARG
en: Argentina
mhr: Аргентина

note: Name for ARM
en: Armenia
mhr: Армений

note: Name for AUS
en: Australia
mhr: Австралий

note: Name for AUT
en: Austria
mhr: Австрий

note: Name for AZE
en: Azerbaijan
mhr: Азербайджан

note: Name for BEL
en: Belgium
mhr: Бельгий

note: Name for BGR
en: Bulgaria
mhr: Болгарий

note: Name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
mhr: Босний да Герцеговина

note: Name for BLR
en: Belarus
mhr: Белоруссий

note: Name for BLZ
en: Belize
mhr: Белиз

note: Common name for BOL
en: Bolivia
mhr: Боливий

note: Name for BRA
en: Brazil
mhr: Бразилий

note: Name for BRB
en: Barbados
mhr: Барбадос

note: Name for CAN
en: Canada
mhr: Канада

note: Name for CHE
en: Switzerland
mhr: Швейцарий

note: Name for CHL
en: Chile
mhr: Чили

note: Official name for CHN
en: People's Republic of China
mhr: Китай

note: Name for COL
en: Colombia
mhr: Колумбий

note: Name for CRI
en: Costa Rica
mhr: Коста-Рика

note: Name for CUB
en: Cuba
mhr: Куба

note: Name for CYP
en: Cyprus
mhr: Кипр

note: Official name for CZE
en: Czech Republic
mhr: Чехий

note: Name for DEU
en: Germany
mhr: Немыч Эл

note: Name for DMA
en: Dominica
mhr: Доминика

note: Name for DNK
en: Denmark
mhr: Даний

note: Name for DOM
en: Dominican Republic
mhr: Доминикан Республик

note: Name for DZA
en: Algeria
mhr: Алжир

note: Name for ECU
en: Ecuador
mhr: Эквадор

note: Name for ERI
en: Eritrea
mhr: Эритрей

note: Name for ESP
en: Spain
mhr: Испаний

note: Name for ETH
en: Ethiopia
mhr: Эфиопий

note: Name for FIN
en: Finland
mhr: Суоми

note: Name for FRA
en: France
mhr: Франций

note: Name for GBR
en: United Kingdom
mhr: Ушымо Королевстве

note: Name for GEO
en: Georgia
mhr: Грузий

note: Name for GRC
en: Greece
mhr: Греций

note: Name for GRD
en: Grenada
mhr: Гренада

note: Name for GRL
en: Greenland
mhr: Гренландий

note: Name for GTM
en: Guatemala
mhr: Гватемала

note: Name for GUF
en: French Guiana
mhr: Француз Гвиана

note: Name for GUY
en: Guyana
mhr: Гайана

note: Name for HKG
en: Hong Kong
mhr: Гонконг

note: Name for HND
en: Honduras
mhr: Гондурас

note: Name for HRV
en: Croatia
mhr: Хорватий

note: Name for HTI
en: Haiti
mhr: Гаити

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
mhr: Венгрий

note: Name for IDN
en: Indonesia
mhr: Индонезий

note: Name for IRL
en: Ireland
mhr: Ирландий

note: Name for ISL
en: Iceland
mhr: Исландий

note: Name for ITA
en: Italy
mhr: Италий

note: Name for JAM
en: Jamaica
mhr: Ямайке

note: Name for JPN
en: Japan
mhr: Японий

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
mhr: Казахстан

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
mhr: Кыргызстан

note: Name for KWT
en: Kuwait
mhr: Кувейт

note: Name for LBN
en: Lebanon
mhr: Ливан

note: Name for LIE
en: Liechtenstein
mhr: Лихтенштейн

note: Name for LKA
en: Sri Lanka
mhr: Шри-Ланка

note: Name for LTU
en: Lithuania
mhr: Литва

note: Name for LUX
en: Luxembourg
mhr: Люксембург

note: Name for LVA
en: Latvia
mhr: Латвий

note: Name for MCO
en: Monaco
mhr: Монако онлык

note: Common name for MDA
en: Moldova
mhr: Молдова

note: Name for MEX
en: Mexico
mhr: Мексика

note: Name for MLT
en: Malta
mhr: Мальта

note: Name for MNE, Official name for MNE
en: Montenegro
mhr: Шемкурык Эл

note: Name for MYS
en: Malaysia
mhr: Малайзий

note: Name for NIC
en: Nicaragua
mhr: Никарагуа

note: Name for NLD
en: Netherlands
mhr: Нидерланде

note: Name for NOR
en: Norway
mhr: Норвегий

note: Name for PAK
en: Pakistan
mhr: Пакистан

note: Name for PAN
en: Panama
mhr: Панама

note: Name for PER
en: Peru
mhr: Перу

note: Name for PHL
en: Philippines
mhr: Филиппин-влак

note: Name for POL
en: Poland
mhr: Польша

note: Name for PRT
en: Portugal
mhr: Португалий

note: Name for PRY
en: Paraguay
mhr: Парагвай

note: Name for ROU
en: Romania
mhr: Румыний

note: Name for RWA
en: Rwanda
mhr: Руанде

note: Name for SEN
en: Senegal
mhr: Сенегал

note: Name for SGP
en: Singapore
mhr: Сингапур

note: Name for SLV
en: El Salvador
mhr: Сальвадор

note: Name for SMR
en: San Marino
mhr: Сан-Марино

note: Name for SOM
en: Somalia
mhr: Сомали

note: Name for SRB
en: Serbia
mhr: Сербий

note: Name for STP
en: Sao Tome and Principe
mhr: Сан-Томе да Принсипи

note: Name for SUR
en: Suriname
mhr: Суринам

note: Name for SVK
en: Slovakia
mhr: Словакий

note: Name for SVN
en: Slovenia
mhr: Словений

note: Name for SWE
en: Sweden
mhr: Швеций

note: Name for SYC
en: Seychelles
mhr: Сейшел-влак

note: Name for THA
en: Thailand
mhr: Таиланд

note: Name for TJK
en: Tajikistan
mhr: Таджикистан

note: Name for TKM
en: Turkmenistan
mhr: Туркменистан

note: Name for TTO
en: Trinidad and Tobago
mhr: Тринидад да Тобаго

note: Name for TUR
en: Turkey
mhr: Турций

note: Common name for TWN
en: Taiwan
mhr: Тайван

note: Name for UGA
en: Uganda
mhr: Уганде

note: Name for UKR
en: Ukraine
mhr: Украина

note: Name for URY
en: Uruguay
mhr: Уругвай

note: Official name for USA
en: United States of America
mhr: АУШ

note: Name for UZB
en: Uzbekistan
mhr: Узбекистан

note: Common name for VEN
en: Venezuela
mhr: Венесуэла

note: Common name for VNM
en: Vietnam
mhr: Вьетнам

en: Restart
mhr: Уэш колташ

note: Create the "Options" frame.
en: Options
mhr: Ойыркалыме йӧн-влак

en: Suspend
mhr: Вучыше режим

en: Hibernate
mhr: Гибернаций

en: Restart...
mhr: Уэш колташ

en: Log In
mhr: Пураш

en: Other
mhr: Весе

en: Failed to authenticate
mhr: Пурымаш йоҥылыш

en: High Contrast
mhr: Кӱкшык контраст

en: Profiles
mhr: Профиль-влак

en: Font
mhr: Шрифт

note: Title of the snippets dialog for new snippets
en: New snippet
mhr: У ужаш

en: _Reset
mhr: _Кудалтымаш

en: Ignore
mhr: Шотыш налаш огыл

en: Default
mhr: Пеҥгыдемдыме

en: Bold
mhr: Кӱжгӧ

en: Italic
mhr: Йожек

en: Left
mhr: Шолаште

en: Right
mhr: Пурлаште

en: Disabled
mhr: Йӧрыктымӧ

en: _Quit
mhr: _Лекташ

en: Top
mhr: Кӱшнӧ

en: Bottom
mhr: Ӱлнӧ

en: None
mhr: Уке

en: General
mhr: Тӱҥ

en: none
mhr: уке

en: Start Onboard hidden.
mhr: Тӱҥалтыште бортым шылтыме

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Transparency
mhr: Вошткоймо

en: Description
mhr: Возен ончыктымаш

en: Pause
mhr: Жаплан шогалмаш

en: Greek
mhr: Грек

en: Layout file ({}) or name
mhr: Вераҥдымаш файл ({}) але лӱм

en: Theme file (.theme) or name
mhr: Теме файл (.theme) але лӱм

en: layout '{filename}' does not exist
mhr: '{filename}' вераҥдымаш уке улеш

en: theme '{filename}' does not exist
mhr: '{filename}' теме уке улеш

en: Snippet {}
mhr: {} ужаш

en: failed to find {description} '{filename}'
mhr: {description} '{filename}' муаш ок лий

en: {description} '{filepath}' found.
mhr: {description} '{filepath}' мумо.

note: Translators may want to transliterate the name. It is not to be translated.
en: Finch
mhr: Финч

en: %s. Try `%s -h' for more information.
mhr: %s. Ешартыш увераҥарым налаш `%s -h'-м ыште.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
mhr: %s
    Кучылтмаш: %s [ОЙЫРКАЛЫМЕ ЙӦН]...
    
      -c, --config=КАТ    келыштарымаш файллан КАТ каталогым кучылташ
      -d, --debug         лачештарымаш увераҥарым тыглай семын лукташ
      -h, --help          тиде полышым ончыкташ да лекташ
      -n, --nologin       вигак пураш огыл
      -v, --version       кызытсе версийым ончыкташ да лекташ

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
mhr: %s гыч %s -шке келыштарымаш-влакетым кусарыме годым %s йоҥылыш-влак дене пернен. Мо лиймым лончыло да кусарымашым кид дене мучашле. Тиде йоҥылыш нерген тышке шижтаре: http://developer.pidgin.im

en: Error
mhr: Йоҥылыш

en: Account was not modified
mhr: Шотыш налме возышым вашталтыме огыл

en: Account was not added
mhr: Шотыш налме возышым ешарыме огыл

en: Username of an account must be non-empty.
mhr: Шотыш налме возышын лӱмжӧ яра лийшаш огыл.

en: The account's protocol cannot be changed while it is connected to the server.
mhr: Шотыш налме возышын ойвозышым вашталташ огеш лий: тый сервер дене ушымо улат.

en: The account's username cannot be changed while it is connected to the server.
mhr: Шотыш налме возышын пайдаланышын лӱмжым вашталташ огеш лий: тый сервер дене ушымо улат.

en: New mail notifications
mhr: У серыш нерген шижтарымаш

en: Remember password
mhr: Шолыпмутым шарнен кодаш

en: There are no protocol plugins installed.
mhr: Ойвозыш плагин-влакым шындыме огыл.

en: (You probably forgot to 'make install'.)
mhr: (Тый, очыни, 'make install'-ым ышташ монденат.)

en: Modify Account
mhr: Шотыш налме возышым вашталташ

en: New Account
mhr: У шотыш налме возыш

en: Protocol:
mhr: Ойвозыш:

en: Username:
mhr: Пайдаланыше лӱм:

en: Password:
mhr: Шолыпмут:

en: Alias:
mhr: Шолыплӱм:

note: Register checkbox
en: Create this account on the server
mhr: Тиде шке шотан возышым серверыште ышташ

note: #-#-#-#-#  9 (Pidgin 2.7)  #-#-#-#-# Save button Save
en: Save
mhr: Аныклаш

en: Are you sure you want to delete %s?
mhr: Тый чынак %s-м кораҥдынет мо?

en: Delete Account
mhr: Шке шотан возышым кораҥдаш

note: Delete button
en: Delete
mhr: Кораҥдаш

en: Accounts
mhr: Шотыш налме возыш-влак

en: You can enable/disable accounts from the following list.
mhr: Тый вес лӱмер гыч шотыш налме возыш-влакым чӱктен/йӧрыктен кертат.

note: Modify button
en: Modify
mhr: Вашталташ

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
mhr: %s%s%s%s ешарен %s шке мутланыше лӱмерышкыже%s%s

en: Add buddy to your list?
mhr: Мутланышым лӱмерыш ешараш?

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
mhr: %s%s%s%s ешарынеже %s шке мутланыше лӱмерышкыже%s%s

en: Authorize buddy?
mhr: Мутланышылан правам пуаш?

en: Authorize
mhr: Правам пуаш

en: Deny
mhr: Кораҥдаш

en: Online: %d
    Total: %d
mhr: Вотышто: %d
    Чыла: %d

en: Account: %s (%s)
mhr: Шотыш налме возыш: %s (%s)

en: 
    Last Seen: %s ago
mhr: 
    Пытартыш толмаш: %s ончыч

en: You must provide a username for the buddy.
mhr: Мутланышылан пайдаланыше лӱмым ончыкто.

en: You must provide a group.
mhr: Тӱшкам палемде.

en: You must select an account.
mhr: Шке шотан возышым ойыро.

en: The selected account is not online.
mhr: Ойырымо шотыш налме возыш вотышто огыл.

en: Error adding buddy
mhr: Мутланышым ешарыме годым йоҥылыш лийын

en: Username
mhr: Пайдаланыше лӱм

en: Alias (optional)
mhr: Шолыплӱм (ешартыш)

en: Add in group
mhr: Тӱшкаш ешараш

en: Account
mhr: Шотыш налме возыш

en: Add Buddy
mhr: Мутланышым ешараш

en: Please enter buddy information.
mhr: Мутланыше нерген увераҥарым пурто.

en: Chats
mhr: Тототлымвер-влак

en: Alias
mhr: Шолыплӱм

en: Group
mhr: Тӱшка

en: Auto-join
mhr: Вигак ушнаш

en: Add Chat
mhr: Тототлымверым ешараш

en: You can edit more information from the context menu later.
mhr: Тый шукырак увераҥарым варарак контекст меню дене вашталтен кертат.

en: Error adding group
mhr: Тӱшкам ешарыме годым йоҥылыш лийын

en: You must give a name for the group to add.
mhr: Ешарыме тӱшкалан лӱмым пу.

en: Add Group
mhr: Тӱшкам ешараш

en: Enter the name of the group
mhr: Тӱшкан лӱмжым пурто

en: Edit Chat
mhr: Тототлымверым вашталташ

en: Please Update the necessary fields.
mhr: Кӱлеш алан-влакым уэмде.

en: Edit Settings
mhr: Келыштарымаш-влакым вашталташ

en: Information
mhr: Увераҥар

en: Retrieving...
mhr: Колтымаш...

en: Get Info
mhr: Увераҥарым налаш

en: Add Buddy Pounce
mhr: Мутланыш правилым ешараш

en: Send File
mhr: Файлым колташ

en: Blocked
mhr: Тӱкылалтын

en: Show when offline
mhr: Ончыкташ, кунам вотышто огыл

en: Please enter the new name for %s
mhr: %s-лан у лӱмым пурто

en: Rename
mhr: Вес лӱмым пуаш

en: Set Alias
mhr: Шолыплӱмым пуаш

en: Enter empty string to reset the name.
mhr: Лӱмын кудалташлан яра корным пурто.

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
mhr: Тиде вашкылым кораҥдет гын, тушко пурышо чыламутланыше кораҥдалтеш

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
mhr: Тиде тӱшкам кораҥдаш гын, тушко пурышо чыламутланыше-влак кораҥдалтыт

en: Are you sure you want to remove %s?
mhr: %s чынак кораҥдынет мо?

note: XXX: anything to do with the returned ui-handle?
en: Confirm Remove
mhr: Кораҥдымашым пеҥгыдемде

note: Buddy List
en: Buddy List
mhr: Мутланыше лӱмер

en: Place tagged
mhr: Верым тамгалыме

en: Toggle Tag
mhr: Тамгалымашым савыралаш

en: View Log
mhr: Журналым ончалаш

en: Nickname
mhr: Шолыплӱм

note: Idle stuff
en: Idle
mhr: Пашадыме

en: On Mobile
mhr: Телефоныште

en: New...
mhr: У...

en: Saved...
mhr: Аныклыме...

en: Plugins
mhr: Плагин-влак

en: Block/Unblock
mhr: Тӱкылаш/Почаш

en: Block
mhr: Тӱкылаш

en: Unblock
mhr: Почаш

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
mhr: Пайдаланышын лӱмжым але еҥын шолыплӱмжым пурто, кудым тый тӱкылынет/почнет ыле.

en: New Instant Message
mhr: У писе каласымаш

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
mhr: Пайдаланышын лӱмжым але еҥын шолыплӱмжым пурто, кудылан тый каласымашым колтынет ыле.

en: Channel
mhr: Канал

en: Join a Chat
mhr: Тототлымвер деке ушнаш

en: Please enter the name of the chat you want to join.
mhr: Тототлымверын лӱмжым пурто, кудын деке ушнынет.

en: Join
mhr: Ушнаш

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
mhr: Пайдаланыше лӱмым але еҥын шолыплӱмжым пурто, кудын журналжым тый ончен лекнет ыле.

en: Send IM...
mhr: Писе каласымашым колташ...

en: Block/Unblock...
mhr: Тӱкылаш/Почаш...

en: Join Chat...
mhr: Тототлымверыш ушнаш...

en: View Log...
mhr: Журналым ончен лекташ...

en: View All Logs
mhr: Чыла журналым ончен лекташ

en: Show
mhr: Ончыкташ

en: Empty groups
mhr: Яра тӱшка-влак

en: Offline buddies
mhr: Вотышто огыл мутланыше-влак

en: Sort
mhr: Ойыркалаш

en: By Status
mhr: Могай улмо дене

en: Alphabetically
mhr: Алфавит дене

en: By Log Size
mhr: Журнал кугыт дене

en: Buddy
mhr: Мутланыше

en: Chat
mhr: Тототлымвер

en: Grouping
mhr: Тӱшкалымаш

en: Certificate Import
mhr: Сертификатым пурташ

en: Specify a hostname
mhr: Хостлӱмымым ончыкто

en: Type the host name this certificate is for.
mhr: Компьютер лӱмым ончыкто, кудылан тиде сертификат.

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
mhr: %s файлым пуртен кертме огыл.
    Файлым лудаш лиеш да тудо PEM формат дене манын инане.

en: Certificate Import Error
mhr: Сертификатым пуртымо годым йоҥылыш лийын

en: X.509 certificate import failed
mhr: X.509 сертификатым пуртен кертме огыл

en: Select a PEM certificate
mhr: PEM-сертификатым ойыраш

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
mhr: %s файлыш лукмаш порволалтын.
    Ончыктымо корно дене файлым аныклаш прават улмо нерген инане

en: Certificate Export Error
mhr: Сертификатым лукмо годым йоҥылыш лийын

en: X.509 certificate export failed
mhr: X.509 сертификатым лукмо годым йоҥылыш лийын

en: PEM X.509 Certificate Export
mhr: PEM X.509 сертификатым лукмаш

en: Certificate for %s
mhr: %s -лан сертификат

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
mhr: Тӱшка лӱм: %s
    
    SHA1 парня пале:
    %s

en: SSL Host Certificate
mhr: SSL хост сертификат

en: Really delete certificate for %s?
mhr: Чынак мо %s-лан сертификатым кораҥдаш?

en: Confirm certificate delete
mhr: Сертификатым кораҥдымашым пеҥгыдемде

en: Certificate Manager
mhr: Сертификат виктемвуй

en: Info
mhr: Увераҥар

en: %s disconnected.
mhr: %s дене ушымаш кӱрылтын.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
mhr: %s
    
    Финч угыч ушнаш тӧчаш огеш тӱҥал, кызыт йоҥылышым тӧрлате да шке шотан возышым угыч чӱктӧ.

en: Re-enable Account
mhr: Шке шотан возышым угыч чӱкташ

en: No such command.
mhr: Тыгай команде уке.

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
mhr: Синтаксис йоҥылыш:  Тый йоҥылыш ӱшаной чотым тиде коммандылан пуртенат.

en: Your command failed for an unknown reason.
mhr: Тыйын командет палыдыме амаллан кӧра шукталтын огыл.

en: That command only works in chats, not IMs.
mhr: Тиде команде писе каласымашыште ок ышталт, тототлымверыште гына.

en: That command only works in IMs, not chats.
mhr: Тиде команде тототлымверыште ок ышталт, писе каласымашыште гына.

en: That command doesn't work on this protocol.
mhr: Тиде команде саде ойвозыш дене ок ыште.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
mhr: Кидпалым шынден отыл, сандене каласымашым колтымо огыл.

en: 
    %s is typing...
mhr: 
    %s каласымашым савыкта...

en: You have left this chat.
mhr: Тый тиде тототлымвер гыч каенат.

en: The account has disconnected and you are no longer in this chat. You will be automatically rejoined in the chat when the account reconnects.
mhr: Шотыш налме возышым кӱрлмо, ынде тый тототлымверыште отыл. Тый вигак тототлымвер деке ушнет, кунам шотыш налме возыш угыч ушналтеш.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
mhr: Журналым наҥгаяш тӱҥалме. Тиде мутланымаште вес каласымаш-влак аныклыме лийыт.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
mhr: Журналым наҥгайым чарыме. Тиде мутланымаште вес каласымаш-влак аныклыме огыт лий.

en: Send To
mhr: Кӧ деке колташ

en: Conversation
mhr: Мутланымаш

en: Clear Scrollback
mhr: Эрыкташ

en: Show Timestamps
mhr: Жап палым ончыкташ

en: Add Buddy Pounce...
mhr: Мутланыш правилым ешараш...

en: Invite...
mhr: Ӱжаш...

en: Enable Logging
mhr: Журналым наҥгаяш

en: Enable Sounds
mhr: Йӱк-влакым чӱкташ

en: You are not connected.
mhr: Тый ушымо отыл.

en: List of %d user:
     | List of %d users:
mhr[0]: %d пайдаланыше лӱмер:
mhr[1]: %d пайдалыныше лӱмер:

en: Supported debug options are: plugins version
mhr: Эҥертыш лачештарымаш ойыркалыме йӧн-влак:плагин версий-влак

en: No such command (in this context).
mhr: Тыгай команде уке (тиде контекстыште).

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
mhr: Используйте "/help &lt;команде&gt;" для помощи ойыртемалтше 
    команде дене. Нине команде-влак тиде контекстыште лиймеямде:

en: %s is not a valid message class. See '/help msgcolor' for valid message classes.
mhr: %s -- каласымаш класс чын огыл. '/help msgcolor'-ште чын каласымаш классым ончо.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
mhr: %s -- тӱс чын огыл. '/help msgcolor'-ште чын тӱс-влакым ончо.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
mhr: say &lt;каласымаш&gt;:  Тыглай каласымашым колташ, кузе командым от кучылт ыле гын.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
mhr: me &lt;ыштымаш&gt;:  Мутланышылан але тототлымверыш IRC сын дене ыштымашым колташ.

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
mhr: debug &lt;ойыркалыме йӧн&gt;:  Кызытсе мутланымашыш тӱрлӧ лачештарымаш увераҥарым колташ.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
mhr: clear: Мутланымаш тӧрзам эрыкташ.

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
mhr: help &lt;команде&gt;:  Ойыртемалтше камманде дене полышым налаш.

en: users:  Show the list of users in the chat.
mhr: users:  Тототлымверыште пайдаланыше лӱмерым лукташ.

en: plugins: Show the plugins window.
mhr: plugins: Плагин тӧрзам лукташ.

en: buddylist: Show the buddylist.
mhr: buddylist: Мутланыше лӱмерым лукташ.

en: accounts: Show the accounts window.
mhr: accounts: Шотыш налме возыш тӧрзам лукташ.

en: debugwin: Show the debug window.
mhr: debugwin: Лачештарымаш тӧрзам лукташ.

en: prefs: Show the preference window.
mhr: prefs: Ойыркалыме йӧн тӧрзам лукташ.

en: statuses: Show the savedstatuses window.
mhr: statuses: Аныклыме могай улмо тӧрзам лукташ.

en: msgcolor &lt;class&gt; &lt;foreground&gt; &lt;background&gt;: Set the color for different classes of messages in the conversation window.<br>    &lt;class&gt;: receive, send, highlight, action, timestamp<br>    &lt;foreground/background&gt;: black, red, green, blue, white, gray, darkgray, magenta, cyan, default<br><br>EXAMPLE:<br>    msgcolor send cyan default
mhr: каласымаш тӱс &lt;класс&gt; &lt;ончыл план&gt; &lt;фон&gt;: Тӱрлӧ каласымаш класслан мутланымаш тӧрзаште тӱсым шынде.<br>    &lt;класс&gt;: налаш, колташ, волгалтараш, ыштымаш, жап пале<br>    &lt; ончыл план/фон&gt;: шеме, йошкарге, ужарге, канде, ошо, сур, шемалге-сур, пурпур, пелганде, пеҥгыдемдыме семын<br><br>ШЫНАМАТ:<br>    колтымо каласымаш тӱс пеҥгыдемдыме семын пелганде

en: Unable to open file.
mhr: Файлым почын кертме огыл.

en: Debug Window
mhr: Лачештарымаш тӧрза

note: XXX: Setting the GROW_Y for the following widgets don't make sense. But right now * it's necessary to make the width of the debug window resizable ... like I said, * it doesn't make sense. The bug is likely in the packing in gntbox.c.
en: Clear
mhr: Эрыкташ

en: Filter:
mhr: Шӱраш:

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
mhr[0]: Файл колтымаш - %d%% %d файл гыч
mhr[1]: Файл колтымаш - %d%% %d файл гыч

note: Create the window.
en: File Transfers
mhr: Файл колтымаш

en: Progress
mhr: Ончыко кайымаш

en: Filename
mhr: Файллӱм

en: Speed
mhr: Писылык

en: Remaining
mhr: Кодын

note: XXX: Use of ggp_str_to_uin() is an ugly hack!
en: Status
mhr: Могай улмо

en: Close this window when all transfers finish
mhr: Чыла колтымашым мучашлымек тиде тӧрзам тӱчаш

en: Clear finished transfers
mhr: Мучашлыме колтымаш-влакым эрыкташ

en: Stop
mhr: Шогалташ

en: Waiting for transfer to begin
mhr: Колтымашын тӱҥалтышым вучымаш

en: Cancelled
mhr: Чарыме

en: Failed
mhr: Кертме огыл

en: %.2f KiB/s
mhr: %.2f КиБ/с

en: Sent
mhr: Колтымо

en: Received
mhr: Налме

en: Finished
mhr: Мучашлыме

en: The file was saved as %s.
mhr: Файлым %s семын аралыме.

en: Sending
mhr: Колтымаш

en: Receiving
mhr: Налмаш

en: Conversation in %s on %s
mhr: %s-ште %s-шке мутланымаш

en: Conversation with %s on %s
mhr: %s-ште %s-шке мутланымаш

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
mhr: Систем лиймаш-влак тунам гына палемдалтыт, кунам "Могай улмын чыла вашталтымаш-влакым систем журналыште палемдаш" келыштарымашым чӱктымӧ.

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
mhr: Писе каласымаш-влак тунам гына палемдалтыт, кунам "Чыла писе каласымаш-влакым палемдаш" келыштарымашым чӱктымӧ.

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
mhr: Тототлымвер-влак тунам гына палемдалтыт, кунам "Чыла тототлымвер-влакым палемдаш" келыштарымашым чӱктымӧ.

en: No logs were found
mhr: Журнал-влакым муымо огыл

en: Total log size:
mhr: Журнал-влак чумыр кугыт:

note: Search box *********
en: Scroll/Search:
mhr: Пӱтыркалаш/Муаш

en: Conversations in %s
mhr: %s-ште мутлнымаш-влак

en: Conversations with %s
mhr: %s дене мутланымаш-влак

en: All Conversations
mhr: Чыла мутланымаш-влак

en: System Log
mhr: Систем журнал

en: Calling...
mhr: Йыҥгыртем...

en: Hangup
mhr: Кылым кӱрлаш

note: Number of actions
en: Accept
mhr: Кумылаҥдаш

en: Reject
mhr: Ӧрдыжтараш

en: Call in progress.
mhr: Мутланымаш кая.

en: The call has been terminated.
mhr: Йыҥгыр кӱрылтын.

en: %s wishes to start an audio session with you.
mhr: %s тый денет йӱк сеансым тӱҥалнеже.

en: %s is trying to start an unsupported media session type with you.
mhr: %s тый денет эҥертыдыме тип дене медиа сеансым тӱҥалаш тӧча.

en: You have rejected the call.
mhr: Тый йыҥгырым ӧрдыжтаренат.

en: call: Make an audio call.
mhr: йыҥгыр: Йӱк дене йыҥгырым ыште.

en: Emails
mhr: E-mail адрес-влак

en: You have mail!
mhr: Тыланет серыш толын!

en: Sender
mhr: Колтышо

en: Subject
mhr: Теме

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
mhr[0]: %s (%s) имеет %d у каласымаш.
mhr[1]: %s (%s) имеет %d у каласымаш.

en: New Mail
mhr: У серыш

en: Info for %s
mhr: %s-лан увераҥар

en: Buddy Information
mhr: Мутланыше нерген увераҥар

en: Continue
mhr: Умбакыже шуяш

en: IM
mhr: Писе каласымаш

en: Invite
mhr: Ӱжаш

en: (none)
mhr: (уке)

en: ERROR
mhr: ЙОҤЫЛЫШ

en: loading plugin failed
mhr: Плагиным налын кертме огыл

en: unloading plugin failed
mhr: Плагиным ястарен кертме огыл

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
mhr: Лӱм: %s
    Версий: %s
    Возен ончыктымаш: %s
    Серышоза: %s
    Вот-лышташ: %s
    Файллӱм: %s

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
mhr: Плагиным келыштарыме деч ончыч налаш кӱлеш.

en: No configuration options for this plugin.
mhr: Тиде плагиныште келыштарыме ойыркалаш ыштыме йӧн-влак уке улыт.

en: Error loading plugin
mhr: Плагиным налме годым йоҥылыш лийын

en: The selected file is not a valid plugin.
mhr: Ойырымо файл келшен лийше плагин огыл.

en: Please open the debug window and try again to see the exact error message.
mhr: Йоҥылыш нерген раш каласымашым ужашлан, лачештарымаш тӧрзам поч да угыч ыштен ончо.

en: Select plugin to install
mhr: Шындашлан плагиным ойыро

en: You can (un)load plugins from the following list.
mhr: Тый умбакысе лӱмер гыч плагин-влакым налын/ястарен кертат.

en: Install Plugin...
mhr: Плагиным шындаш...

en: Configure Plugin
mhr: Плагиным келыштараш

en: Please enter a buddy to pounce.
mhr: Шекланашлан мутланышым пурто.

en: New Buddy Pounce
mhr: Мутланышылан у правил

en: Edit Buddy Pounce
mhr: Мутланышылан правилым вашталташ

note: Create the "Pounce on Whom" frame.
en: Pounce on Whom
mhr: Кӧм шекланаш

note: Account:
en: Account:
mhr: Шотыш налме возыш:

en: Buddy name:
mhr: Мутланыш лӱм:

note: Create the "Pounce When Buddy..." frame.
en: Pounce When Buddy...
mhr: Ышташ, кунам мутланыше...

en: Signs on
mhr: Пура

en: Signs off
mhr: Лектеш

en: Goes away
mhr: Кораҥеш

en: Returns from away
mhr: Пӧртылеш

en: Becomes idle
mhr: Нераш тӱҥалеш

en: Is no longer idle
mhr: Нерымым чарна

en: Starts typing
mhr: Каласымашым савыкташ тӱҥалеш

en: Pauses while typing
mhr: Каласымашым жаплан савыктымым чарна

en: Stops typing
mhr: Каласымашым савыктымым чарна

en: Sends a message
mhr: Каласымашым колта

note: Create the "Action" frame.
en: Action
mhr: Ыштымаш

en: Open an IM window
mhr: Писе каласымаш тӧрзам почаш

en: Pop up a notification
mhr: Шижтарымашым лукташ

en: Send a message
mhr: Каласымашым колташ

en: Execute a command
mhr: Командым шукташ

en: Play a sound
mhr: Йӱкым колтымаш

en: Pounce only when my status is not Available
mhr: Тунам гына ышташ, кунам мыйын могай улмо "Лиймеямде" деч весе

en: Recurring
mhr: Ушештарымаш

en: Cannot create pounce
mhr: Правилым ышташ ок лий

en: You do not have any accounts.
mhr: Тыйын ик шотыш налме возышетат уке.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
mhr: Тый ондак шке шотан возышым ыште, вара правилым ыштен кертат.

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
mhr: Тый %s правилым %s -лан чынак кораҥдынет мо?

en: Buddy Pounces
mhr: Мутланыше-влаклан правил

en: %s has started typing to you (%s)
mhr: %s тыланет каласымашым савыкташ тӱҥалын (%s)

en: %s has paused while typing to you (%s)
mhr: %s тыланет каласымашым жаплан савыктымым чарнен (%s)

en: %s has signed on (%s)
mhr: %s вотышто (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
mhr: %s нерымым чарнен (%s)

en: %s has returned from being away (%s)
mhr: %s пӧртылын (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
mhr: %s тылат каласымашым савыктымым чарнен(%s)

en: %s has signed off (%s)
mhr: %s вотышто огыл (%s)

en: %s has become idle (%s)
mhr: %s нераш тӱҥалын (%s)

en: %s has gone away. (%s)
mhr: %s жаплан кораҥын (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
mhr: %s тылат каласымашым колтенам (%s)

en: Unknown pounce event. Please report this!
mhr: Палыдыме шекланымаш лийын. Тидын нерген шижтаре!

en: Based on keyboard use
mhr: Полдышоҥам кучылтмо дене негызлалтын

en: From last sent message
mhr: Каласымашым пытартыш гана колтымо тат гыч

en: Never
mhr: Нигунам

en: Show Idle Time
mhr: Пашадыме жапым ончыкташ

en: Show Offline Buddies
mhr: Вотышто улдымо мутланыше-влакым ончыкташ

en: Notify buddies when you are typing
mhr: Мутланыше-влакым каласымашым савыктыме нерген шижтараш

en: Log format
mhr: Журнал формат

en: Log IMs
mhr: Писе каласымаш-влакым аныклаш

en: Log chats
mhr: Тототлымвер-влакым аныклаш

en: Log status change events
mhr: Статус вашталтымым аныклаш

en: Report Idle time
mhr: Пашадыме жапым каласаш

en: Change status when idle
mhr: Пашадыме годым могай улмым вашталташ

en: Minutes before changing status
mhr: Минут могай улмым вашталтыде марте

en: Change status to
mhr: Могай улмым алмашташ

en: Conversations
mhr: Мутланымаш-влак

en: Logging
mhr: Журнал-влак

en: You must fill all the required fields.
mhr: Тый чыла кӱлеш алан-влакым тичмашлышаш улат.

en: The required fields are underlined.
mhr: Кӱлеш алан-влак ӱлыч удыралме улыт.

en: Not implemented yet.
mhr: Эше ыштыме огыл.

en: Save File...
mhr: Файлым аныклаш...

en: Open File...
mhr: Файлым почаш...

en: Choose Location...
mhr: Веркоклам ойыраш...

en: Hit 'Enter' to find more rooms of this category.
mhr: Тиде категориян шукырак пӧлемым муашлан, 'Enter'-ым темдал.

en: Get
mhr: Налаш

note: Create the window.
en: Room List
mhr: Пӧлем лӱмер

en: Buddy logs in
mhr: Мутланыше вотыш пура

en: Buddy logs out
mhr: Мутланыше вот гыч лектеш

en: Message received
mhr: Каласымашым налме

en: Message received begins conversation
mhr: Мутланымашым тӱҥалше каласымашым налме

en: Message sent
mhr: Каласымашым колтымо

en: Person enters chat
mhr: Пайдаланыше тототлымверыш пура

en: Person leaves chat
mhr: Пайдаланыше тототлымвер гыч лектеш

en: You talk in chat
mhr: Тый тототлымверыште ойлет

en: Others talk in chat
mhr: Весе-влак тототлымверыште ойлат

en: Someone says your username in chat
mhr: Ала-кӧ тыйын пайдаланыше лӱметым тототлымверыште ойла

en: GStreamer Failure
mhr: Gstreamer йоҥылыш

en: GStreamer failed to initialize.
mhr: Gstreamer -лан инициалым пуэн кертме огыл.

en: (default)
mhr: (пеҥгыдемдыме семын)

en: Sound Preferences
mhr: Йӱкым келыштарымаш-влак

en: Automatic
mhr: Вигак

en: Console Beep
mhr: Динамик дене йӱк

en: Command
mhr: Команде

en: No Sound
mhr: Йӱк уке

en: Sound Method
mhr: Йӱкым колтымр йӧн

en: Method:
mhr: Йӧн:

en: Sound Command
    (%s for filename)
mhr: Йӱкым колташ команде
    (%s файллӱмлан)

note: Sound options
en: Sound Options
mhr: Йӱклан ойыркалыме йӧн-влак

en: Sounds when conversation has focus
mhr: Йӱк-влак, кунам мутланымаш тӧрза фокусыште

en: Always
mhr: Эре

en: Only when available
mhr: Улмо жапыште гына

en: Only when not available
mhr: Уке улме годым гына

en: Volume(0-100):
mhr: Йӱк кугыт(0-100):

note: Sound events
en: Sound Events
mhr: Йӱк лиймаш-влак

en: Event
mhr: Лиймаш

en: File
mhr: Файл

en: Test
mhr: Тергымаш

en: Reset
mhr: Кудалтымаш

en: Choose...
mhr: Ойыраш...

en: Are you sure you want to delete "%s"
mhr: Тый чынак "%s" кораҥдынет мо

en: Delete Status
mhr: Могай улмым кораҥдаш

en: Saved Statuses
mhr: Могай улмо-влакым аныклыме

en: Title
mhr: Вуймут

en: Message
mhr: Каласымаш

note: Use
en: Use
mhr: Кучылташ тӱҥалаш

en: Invalid title
mhr: Йоҥылыш вуймут

en: Please enter a non-empty title for the status.
mhr: Яра огыл вуймутым могай улмылан пурто.

en: Duplicate title
mhr: Пачашлалтше вуймут-влак

en: Please enter a different title for the status.
mhr: Вес вуймутым могай улмылан пурто.

en: Substatus
mhr: Статусиге

en: Status:
mhr: Могай улмо:

en: Message:
mhr: Каласымаш:

en: Edit Status
mhr: Могай улмым вашталташ

en: Certificates
mhr: Сертификат-влак

en: Sounds
mhr: Йӱк-влак

en: Statuses
mhr: Могай улмо-влак

en: Error loading the plugin.
mhr: Плагиным налме годым йоҥылыш лийын.

en: Couldn't find X display
mhr: X-дисплейым муын кертме огыл

en: Couldn't find window
mhr: Тӧрзам муымо огыл

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
mhr: Тиде плагиным налаш ок лий, тудо X11 эҥертыш деч посна чоҥалтын.

en: GntClipboard
mhr: Gnt вашталтыш буфер

en: Clipboard plugin
mhr: Вашталтыш буфер плагин

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
mhr: Gnt вашталтыш буфер кӧргышот кунам вашталтеш, тунам X-лан кӧргышот лиймеямде лийшашлык.

en: %s just signed on
mhr: %s вотышто

en: %s just signed off
mhr: %s вотышто огыл

en: %s sent you a message
mhr: %s тыланет каласымашым колтенам

en: %s said your nick in %s
mhr: %s тыйын лӱметым %s -ште ойлыш

en: %s sent a message in %s
mhr: %s каласымашым %s-шке колтенам

en: Buddy signs on/off
mhr: Мутланыше пура/лектеш

en: You receive an IM
mhr: Писе каласымашым налат

en: Someone speaks in a chat
mhr: Ала-кӧ тототлымверыште мутлана

en: Someone says your name in a chat
mhr: Ала-кӧ тототлымверыште тыйым лӱметым ойла

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Notify with a toaster when
mhr: Кунам шижтараш

en: Beep too!
mhr: Тыгак магыраш!

en: Set URGENT for the terminal window.
mhr: Терминал тӧрзалан ВАШКЕ полышым шындаш.

en: GntGf
mhr: Gnt-шижтарымаш

note: Translators: "toaster" here means "pop-up".
en: Toaster plugin
mhr: Шижтарымаш плагин

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
mhr: <b>%s гыч %s-шке мутланымаш:</b><br>

en: History Plugin Requires Logging
mhr: Эртык плагин журналым наҥгаяш кӱшта

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
mhr: Журналым наҥгаяш тыште чӱкте: Ӱзгар-влак ->Келыштарымаш-влак -> Журнал-влак.
    
    Писе каласымаш-влаклан да/але тототлымвер-влаклан журналым чӱктымаш икгай мутланымаш тип-влаклан эртыкым ышта.

en: GntHistory
mhr: Gnt-эртык

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
mhr: У мутланымашыште шаҥгысе мутланымаш возымым ончыкта.

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
mhr: У мутланымашым почмо годым тиде плагин шаҥгысе мутланымашым кызытсыш шында.

en: 
    Fetching TinyURL...
mhr: 
    TinyURL-м налмаш...

en: TinyURL for above: %s
mhr: TinyURL кӱшнылан: %s

en: Only create TinyURL for URLs of this length or greater
mhr: TinyURL-м тыгай але кужурак адреслан гына ыште

en: TinyURL (or other) address prefix
mhr: TinyURL адрес ужаш (але весын)

en: TinyURL plugin
mhr: TinyURL плагин

en: Online
mhr: Вотышто

en: Offline
mhr: Вотышто огыл

en: Online Buddies
mhr: Мутланыше-влак вотышто

en: Offline Buddies
mhr: Мутланыше-влак вотышто огытыл

en: Online/Offline
mhr: Вотышто/Вотышто огыл

en: Meebo
mhr: Мибо

en: No Grouping
mhr: Иктыш ушымаш уке

en: Nested Subgroup
mhr: Татылыме иге тӱшка

en: Nested Grouping (experimental)
mhr: Татылыме иге тӱшка

en: Provides alternate buddylist grouping options.
mhr: Лӱмерыште контакт-влакым иктыш ушаш ойыркалаш ыштыме йӧн-влакым пуа.

en: Lastlog
mhr: Пытартыш пале

note: Translator Note: The "backlog" is the conversation buffer/history.
en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
mhr: пытартыш пале: Эртыше пале-влакыште корныигым кычалеш

en: GntLastlog
mhr: Gnt пытартыш пале

en: Lastlog plugin.
mhr: Пытартыш палылын плагин.

en: accounts
mhr: шотыш налме возыш-влак

en: Password is required to sign on.
mhr: Ушымашлан шолыпмут кӱлеш.

en: Enter password for %s (%s)
mhr: %s (%s)-лан шолыпмутым пурто

en: Enter Password
mhr: Шолыпмутым пурто

en: Save password
mhr: Шолыпмутым аныклаш

en: Missing protocol plugin for %s
mhr: %s -лан ойвозыш плагин уке

en: Connection Error
mhr: Ушымо годым йоҥылыш лийын

en: New passwords do not match.
mhr: У шолыпмут-влак икгай огытыл.

en: Fill out all fields completely.
mhr: Чыла аланым авалте.

en: Original password
mhr: Шкешотан шолыпмут

en: New password
mhr: У шолыпмут

en: New password (again)
mhr: У шолыпмут (эше ик гана)

en: Change password for %s
mhr: %s-лан шолыпмутым вашталташ

en: Please enter your current password and your new password.
mhr: Кызытсе да у шолыпмутетым пурто.

en: Change user information for %s
mhr: %s-лан пайдаланыше увераҥарым вашталташ

en: Set User Info
mhr: Пайдаланыше увераҥарым шындаш

en: Buddies
mhr: Мутланыше-влак

en: buddy list
mhr: мутланыше лӱмер

en: The certificate is self-signed and cannot be automatically checked.
mhr: Сертификат шке ыштыме улеш да вигак тергалт ок керт.

en: The certificate is not trusted because no certificate that can verify it is currently trusted.
mhr: Сертификат чынлан ок шотлалт, кызыт вес чын сертификат-влак уке улыт, кудышт тидым пеҥгыдемден кертыт ыле

en: The certificate is not valid yet.  Check that your computer's date and time are accurate.
mhr: Сертификатым пемгыдемдыме огыл. Кече ден жапым шке компьютерыштет терге.

note: Translators: "domain" refers to a DNS domain (e.g. talk.google.com)
en: The certificate presented is not issued to this domain.
mhr: Пуымо сертификат тиде доменлан огыл.

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
mhr: Тыйын чумыр пого вожысе сертификатлан уке, садлан тиде сертификатым тичмашы тергаш огеш лий.

en: The certificate chain presented is invalid.
mhr: Пуымо сертификат шинчыр чын огыл.

en: The certificate has been revoked.
mhr: Сертификатым чарыме.

en: An unknown certificate error occurred.
mhr: Сертификатын палыдыме йоҥылыш лийын.

en: (DOES NOT MATCH)
mhr: (ИКГАЙ ОГЫЛ)

note: Make messages
en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
mhr: %s икгана кучылташлан саде сертификатым пуэн:

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
mhr: Тӱшка лӱм: %s %s
    Парня пале (SHA1): %s

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Single-use Certificate Verification
mhr: Икгана кучылташлан сертификатым тергымаш

note: Scheme name Pool name
en: Certificate Authorities
mhr: Сертификаций виктем

note: Scheme name Pool name
en: SSL Peers Cache
mhr: SSL приоритет-влаклан кэш

note: Make messages
en: Accept certificate for %s?
mhr: %sс-лан сертификатым кумылаҥдаш?

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: SSL Certificate Verification
mhr: SSL-сертификатым тергымаш

en: _View Certificate...
mhr: _Сертификатым ончен лекташ...

en: The certificate for %s could not be validated.
mhr: %s-лан сертификатым пеҥгыдемден кертме огыл.

note: TODO: Probably wrong.
en: SSL Certificate Error
mhr: SSL-сертификат йоҥылыш

en: Unable to validate certificate
mhr: Сертификатым пеҥгыдемден кертме огыл

note: TODO: Find what the handle ought to be
en: Certificate Information
mhr: Сертификат нерген увераҥар

en: Registration Error
mhr: Возалтмаш йоҥылыш

en: Unregistration Error
mhr: Возалтмашым чарыме годым йоҥылыш

en: +++ %s signed on
mhr: +++ %s пурен

en: +++ %s signed off
mhr: +++ %s лектын

note: Undocumented
en: Unknown error
mhr: Палыдыме йоҥылыш

en: Unable to send message: The message is too large.
mhr: Каласымашым колтен керташ ыш лий: Каласымаш утыж ден кугу.

en: Unable to send message to %s.
mhr: %s -лан каласымашым колтен керташ ыш лий.

en: The message is too large.
mhr: Каласымаш утыж ден кугу.

en: Unable to send message.
mhr: Каласымашым колтен керташ ыш лий.

en: Send Message
mhr: Каласымашым колташ

en: _Send Message
mhr: _Каласымашым колташ

en: %s entered the room.
mhr: %s пӧлемыш пурен.

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
mhr: %s [<I>%s</I>] пӧлемыш пурен.

en: You are now known as %s
mhr: Тый кызыт %s семын палыме улат

en: %s is now known as %s
mhr: %s кызыт %s семын палыме

en: %s left the room.
mhr: %s пӧлем гыч лектын.

en: %s left the room (%s).
mhr: %s пӧлем гыч лектын (%s).

en: Invite to chat
mhr: Тототлымверыш ӱжаш

note: Put our happy label in it.
en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
mhr: Пайдаланышын лӱмжым пурто, кудым тый тыглай ешартыш текст дене ӱжнет.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
mhr: Палемдыме команде "aim" URL-ым келыштарышаш мо

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
mhr: Чын, "command" сравочышто ойлымо команде "aim" кыл деке эҥерта гын.

en: The handler for "aim" URLs
mhr: "aim" URL-лан келыштарыше

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
mhr: "aim" URL дене кучылталтше команде, чӱктымӧ гын.

en: Run the command in a terminal
mhr: Терминалыште командым шукташ

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
mhr: Чын, тыгай кылвер дене ончыктымо командым терминалыште шуктыман гын.

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
mhr: Палемдыме команде "gg" URL-ым келыштарышаш мо

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
mhr: Чын, "command" сравочышто ойлымо команде "gg" кыл деке эҥерта гын.

en: The handler for "gg" URLs
mhr: "gg" URL -лан келыштарыше

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
mhr: "gg" URL дене кучылталтше команде, чӱктымӧ гын.

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
mhr: Палемдыме команде "icq" URL-ым келыштарышаш мо

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
mhr: Чын, "command" сравочышто ойлымо команде "icq" кыл деке эҥерта гын.

en: The handler for "icq" URLs
mhr: "icq" URL-лан келыштарыше

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
mhr: "icq" URL дене кучылталтше команде, чӱктымӧ гын.

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
mhr: Палемдыме команде "irc" URL-ым келыштарышаш мо

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
mhr: Чын, "command" сравочышто ойлымо команде "irc" кыл деке эҥерта гын.

en: The handler for "irc" URLs
mhr: "irc" URL-лан келыштарыше

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
mhr: "irc" URL дене кучылталтше команде, чӱктымӧ гын.

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
mhr: Палемдыме команде "sip" URL-ым келыштарышаш мо

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
mhr: Чын, "command" сравочышто ойлымо команде "sip" кыл деке эҥерта гын.

en: The handler for "sip" URLs
mhr: "sip" URL-лан келыштарыше

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
mhr: "sip" URL дене кучылталтше команде, чӱктымӧ гын.

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
mhr: Палемдыме команде "xmpp" URL-ым келыштарышаш мо

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
mhr: Чын, "command" сравочышто ойлымо команде "xmpp" кыл деке эҥерта гын.

en: The handler for "xmpp" URLs
mhr: "xmpp" URL-лан келыштарыше

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
mhr: "xmpp" URL дене кучылталтше команде, чӱктымӧ гын.

en: Failed to get connection: %s
mhr: Ушымашым налын кертме огыл: %s

en: Failed to get name: %s
mhr: Лӱмым налын кертме огыл: %s

en: Failed to get serv name: %s
mhr: Сервер лӱмым налын кертме огыл: %s

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
mhr: Purple'а D-BUS сервер ӱлнӧ ончыктымо амаллан кӧра ок колталт

en: No name
mhr: Лӱм уке

en: Unable to create new resolver process
mhr: У лӱмкӧнышым ышташ ыш лий

en: Unable to send request to resolver process
mhr: Лӱмкӧнышылан йодмашым колташ ыш лий

en: Error resolving %s:
    %s
mhr: %s лӱмкӧнышӧ йоҥылыш:
    %s

en: Error resolving %s: %d
mhr: %s лӱмкӧнышӧ йоҥылыш: %d

en: Error reading from resolver process:
    %s
mhr: Лӱмкӧнышӧ гыч лудмо годым йоҥылыш лийын:
    %s

en: Resolver process exited without answering our request
mhr: Лӱмкӧнышӧ тыйын йодмашетлан вашмут деч посна лектын

en: Thread creation failure: %s
mhr: Толкыным ыштыме годым йоҥылыш: %s

en: Unknown reason
mhr: Амал пале огыл

en: Error reading %s: 
    %s.
mhr: Лудмо годым йоҥылыш лийын %s: 
    %s.

en: Error writing %s: 
    %s.
mhr: %s возымаш йоҥылыш: 
    %s.

en: Error accessing %s: 
    %s.
mhr: %s пураш лиймаш йоҥылыш : 
    %s.

en: Directory is not writable.
mhr: Каталог возашлан лиймеямде огыл.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
mhr: 0 байт кугыт дене файлым колташ ок лий.

en: Cannot send a directory.
mhr: Каталогым колташ ок лий.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
mhr: %s эреак лийше файл огыл. Угыч огеш возалт.

en: File is not readable.
mhr: Файл лудашлан лиймеямде огыл.

en: %s wants to send you %s (%s)
mhr: %s тыланет колтынеже %s (%s)

en: %s wants to send you a file
mhr: %s тыланет файлым колтынеже

en: Accept file transfer request from %s?
mhr: %s деч файл колтымаш йодмашым кумылаҥдаш?

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
mhr: Файл шупшын налаш лиймеямде:
    Торасе хост: %s
    Торасе порт: %d

en: %s is offering to send file %s
mhr: %s файлым колташ темла %s

en: %s is not a valid filename.
mhr: %s файллӱм келшаш лийше огыл.

en: Offering to send %s to %s
mhr: %s колташ %s-лан темлымаш

en: Starting transfer of %s from %s
mhr: %s деч %s-лан колтымашым тӱҥалташ

en: Transfer of file <A HREF="file://%s">%s</A> complete
mhr: <A HREF="file://%s">%s</A> файлым колтымаш мучашлалтын

en: Transfer of file %s complete
mhr: %s файлым колтымаш мучашлалтын

en: File transfer complete
mhr: Файл колтымаш мучашлалтын

en: You cancelled the transfer of %s
mhr: Тый %s колтымашым чаренат

en: File transfer cancelled
mhr: Файл колтымашым чарыме

en: %s cancelled the transfer of %s
mhr: %s %s колтымашым чарен

en: %s cancelled the file transfer
mhr: %s файл колтымашым чарен

en: File transfer to %s failed.
mhr: %s-лан файл колтымашым ыштен кертме огыл.

en: File transfer from %s failed.
mhr: %s деч файл колтымашым ыштен кертме огыл.

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
mhr: <b><font color="red">Журнал наҥгаямыш палшыкым лудаш ок лий</font></b>

en: Plain text
mhr: Тыглай текст

en: Old flat format
mhr: Тошто тӧр формат

en: Logging of this conversation failed.
mhr: Тиде мутланымашлан журналым наҥгаен кертме огыл.

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
mhr: <font color="red"><b>Журнал деке корным муаш ыш лий!</b></font>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
mhr: <font color="red"><b>Файлым лудын кертме огыл: %s</b></font>

en: No codecs found. Install some GStreamer codecs found in GStreamer plugins packages.
mhr: Кодекым муымо огыл. Тиде кодек-влакым GStreamer плагин пакетыште муын кертат.

en: No codecs left. Your codec preferences in fs-codecs.conf are too strict.
mhr: Кодек кодын огыл. Тыйын кодекын fs-codecs.conf-ште келыштарымаш-влак пеш чот пеҥгыде улыт.

en: A non-recoverable Farsight2 error has occurred.
mhr: Farsight2 тӧрлатыдыме йоҥылыш лийын.

en: Error with your microphone
mhr: Тыйын микрофон дене йӧсылык

en: Error with your webcam
mhr: Тыйын веб-камер дене йӧсылык

en: Conference error
mhr: Конференций йоҥылыш

en: Error creating session: %s
mhr: Сеансым ыштыме йоҥылыш: %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
mhr: Тый %s кучылтат, а тиде плагин %s йодеш.

en: This plugin has not defined an ID.
mhr: Тиде плагинын ID уке.

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
mhr: Юзо плагинын келшен толдымаш %d (%d кӱлеш)

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
mhr: ABI версийын келшен толдымаш %d.%d.x (%d.%d.x кӱлеш)

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
mhr: Плагин чыла кӱлеш функцийым ок ыште (сӱрет_лӱмер, пурымаш да петырымаш)

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
mhr: %s кӱлеш плагиным муымо огыл. Тиде плагиным шынде да угыч ыштен ончо.

en: Unable to load the plugin
mhr: Плагиным налаш ок лий

en: The required plugin %s was unable to load.
mhr: %s кӱлеш плагиным налаш ок лий.

en: Unable to load your plugin.
mhr: Тыйын плагиным ястараш ок лий.

en: %s requires %s, but it failed to unload.
mhr: %s йодеш %s гынат, тудым ястарен кертме огыл.

en: Autoaccept
mhr: Вигак кумылаҥдаш

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
mhr: Ойырымо пайдаланыше-влак деч файл колтымаш йодмашым вигак кумылаҥдаш.

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
mhr: "%s" деч "%s" дек файл колтымаш налмаш вигак кумылаҥдалтын.

en: Autoaccept complete
mhr: Вигак кумылаҥдымаш мучашлен

en: When a file-transfer request arrives from %s
mhr: %s деч файлым колташ йодмаш пурымо годым

en: Set Autoaccept Setting
mhr: Вигак кумылаҥдымашым келыштараш

en: _Save
mhr: _Аныклаш

en: Ask
mhr: Йодаш

en: Auto Accept
mhr: Вигак кумылаҥдаш

en: Auto Reject
mhr: Вигак ӧрдыжтараш

en: Autoaccept File Transfers...
mhr: Файл колтымашым вигак кумылаҥдаш...

note: XXX: Is there a better way than this? There really should be.
en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
mhr: Файл-влакым аныклаш
    (тӱрыс корным ончыкто)

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
mhr: Файл колтымашым вигак кумылаҥдымашым мучаштырамаш нерген ийын лекше каласымаш дене палдараш
    (колтышо дене мутланымаш уке улмо гына)

en: Create a new directory for each user
mhr: Кажне пайдаланышылан у папкым ыште

en: Notes
mhr: Палемдымаш-влак

en: Enter your notes below...
mhr: Ӱлнӧ палемдымаш-влакетым пурто...

en: Edit Notes...
mhr: Палемдымаш-влакым вашталташ...

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Notes
mhr: Мутланыше-влакын палемдымаш-влак

note: *< name *< version
en: Store notes on particular buddies.
mhr: Посна мутланыше-влакын палемдымаш-влакым аныкла.

note: *< summary
en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
mhr: Мутланыше лӱмер гыч мутланыше-влакын палемдымаш-влакым аныклаш ыҥгайлыкым ешара.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Cipher Test
mhr: Шифр-влакым тергымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
mhr: libpurple дене колтымо шифр-влакым терга.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: DBus Example
mhr: Dbus шынамат

note: *< name *< version *  summary *  description
en: DBus Plugin Example
mhr: Dbus плагин шынамат

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: File Control
mhr: Файл гыч виктарымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Allows control by entering commands in a file.
mhr: Файлыш команде-влакым пуртымо дене виктараш йӧным пуа.

en: Minutes
mhr: Минут

note: This is a cultural reference.  Dy'er Mak'er is a song by Led Zeppelin. If that doesn't translate well into your language, drop the 's before translating.
en: I'dle Mak'er
mhr: Пашадымым ыштыше

en: Set Account Idle Time
mhr: Шотыш налме возышын пашадыме жапым шындаш

en: _Set
mhr: _Шындаш

en: None of your accounts are idle.
mhr: Ик шотыш налме возышат пашадыме огыл.

en: Unset Account Idle Time
mhr: Шотыш налме возышын пашадыме жапшым кудалташ

en: _Unset
mhr: _Кудалташ

en: Set Idle Time for All Accounts
mhr: Чыла шотыш налме возышлан пашадыме жапым шындаш

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
mhr: Чыла пашадыме шотыш налме возышлан жапым кудалташ

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
mhr: Пашадыме жапым кидкучем дене келыштараш йӧным пуа.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Client
mhr: IPC текст клиент

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a client.
mhr: IPC эҥертыш тест плагин клиент семын.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
mhr: IPC эҥертыш тест плагин клиент семын. Сервер плагинын улмо вержым палемда да возыктыме команде-влакым ӱжеш.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: IPC Test Server
mhr: IPC тергымаш сервер

note: *< name *< version *  summary
en: Test plugin IPC support, as a server.
mhr: IPC эҥертыш тест плагин сервер семын.

note: *  description
en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
mhr: IPC эҥертыш тест плагин сервер семын. IPC команде-влакым возыкта.

en: Hide Joins/Parts
mhr: Ушнымым/Ойырлымым шылташ

note: Translators: Followed by an input request a number of people
en: For rooms with more than this many people
mhr: Палемдыме деч шукырак еҥ-влак дене пӧлем-влаклан

en: If user has not spoken in this many minutes
mhr: Пайдаланыше палемдыме минут чотым ойлен огыл гын

en: Apply hiding rules to buddies
mhr: Мутланыше-влак деке шылтымаш правил-влакым кучылташ тӱҥалаш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Join/Part Hiding
mhr: Ушнаш/Ойырлаш шылташ

note: *< name *< version *  summary
en: Hides extraneous join/part messages.
mhr: Ушымашым/ойырлымашым ӧрдыж каласымаш-влакын шылта

note: *  description
en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
mhr: Тиде плагин кугу пӧлемлаште ушнышо/ойырлышо каласымаш-влакым шылта, тыгай пайдаланыше-влак деч посна, кудыжо эре мутланымаште тыршат.

en: User is offline.
mhr: Пайдаланыше вотышто огыл.

en: Auto-response sent:
mhr: Вигак вашмутым колтымо:

en: %s has signed off.
mhr: %s вотышто огыл.

en: One or more messages may have been undeliverable.
mhr: Икыт але икмыняр каласымаш намиен шуктыде кодын кертыныт.

en: You were disconnected from the server.
mhr: Тыйым сервер дене ушымаш деч кораҥдынет.

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
mhr: Кызытсе жаплан тый ушымаш деч кораҥдыме улат. Каласымаш-влак тунам колтымо лийыт, кунам тый вотыш пурет.

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
mhr: Каласымашым колташ огеш лий, тудын кужытшо утыж дене кугу.

en: Message could not be sent.
mhr: Каласымашым колташ огеш лий.

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Adium
mhr: Адиум

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Fire
mhr: Тул

note: The names of IM clients are marked for translation at the request of translators who wanted to transliterate them.  Many translators choose to leave them alone.  Choose what's best for your language.
en: Trillian
mhr: Триллиан

note: Add general preferences.
en: General Log Reading Configuration
mhr: Журнал лудмо системын тӱҥ келыштарымаш

en: Fast size calculations
mhr: Кугытым вашке шотлымаш

en: Use name heuristics
mhr: Лӱм эвристикым кучылташ

note: Add Log Directory preferences.
en: Log Directory
mhr: Журнал каталог

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Log Reader
mhr: Журнал лудмо системе

note: *< name *< version * summary
en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
mhr: Вес IM клиент-влакын журналыштым журнал ончымо системыш пурта.

note: * description
en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, aMSN, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
mhr: Журнал-влакым ончымо годым тиде плагин вес IM клиент-влакын журналыштым авалта. Кызытсе жаплан тиде: Адиум, MSN Messenger, aMSN да Триллиан.
    
    ШИЖТАРЫМАШ: Тиде плагин эше кӱчымӧ, ыштен шуктымо огыл да чӱчкыдын лектын возын кертеш. Тый тудым лӱдын да чытырен кучылт кертат!

en: Mono Plugin Loader
mhr: Mono плагин-влакым налме

en: Loads .NET plugins with Mono.
mhr: .NET плагин-влакым Mono дене налме.

en: Add new line in IMs
mhr: Писе каласымаш-влакыште у корным ешараш

en: Add new line in Chats
mhr: Тотомлымвер-влакыште у корным ешараш

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: New Line
mhr: У корно

note: *< name *< version
en: Prepends a newline to displayed message.
mhr: Лукмо каласымашын тӱҥалтышышкыже у корным ешара.

note: *< summary
en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
mhr: Кажне каласымашын тӱҥалтышышкыже у корным ешара, сандене мутланымаш тӧрзаште каласымаш пайдаланыше лӱмын ӱлныже лукталтеш.

en: Offline Message Emulation
mhr: Каласымаш эмуляций "вотышто огыл"

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
mhr: Правил семын пайдаланышылан колтымо каласымаш-влакым "вотышто огыл" аныклаш.

en: The rest of the messages will be saved as pounces. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
mhr: Правил семын вес каласымаш-влак аныклыме лийыт. Тый нуным `Мутланыше-влаклан правил-влак' мутланыме тӧрзаште вашталтен але кораҥден кертат

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
mhr: "%s" кызыт вотышто огыл. Правил семын кодшо каласымаш-влакым аныклынет да вигак нуным колтынет, кунам "%s" пӧртылеш?

en: Offline Message
mhr: Каласымаш "вотышто огыл"

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
mhr: Тый правил-влакым `Мутланыше-влаклан правил-влак' тӧрзаште вашталтен але кораҥден кертат

en: Save offline messages in pounce
mhr: Каласымаш-влакым "вотышто огыл" правилыш аныклаш

en: Do not ask. Always save in pounce.
mhr: Йодаш огыл. Эре правилыш аныклаш.

en: One Time Password
mhr: Икгана кучылташлан шолыпмут

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: One Time Password Support
mhr: Икгана кучылташлан паспорт эҥертыш

note: *< name *< version *  summary
en: Enforce that passwords are used only once.
mhr: Шолыпмутым икгана кучылташ шукташ.

note: *  description
en: Allows you to enforce on a per-account basis that passwords not being saved are only used in a single successful connection.
    Note: The account password must not be saved for this to work.
mhr: Шотыш налме возыш-влаклан, кудын шолыпмутышт аныклыме лийын огыл, ик эсен ушымашлан гына кучылталташ тыланет  тӱҥлан ышташ йӧным пуа.
    Палемдымаш: Шотыш налме возышын шолыпмут тидлан аныклалт кодшаш огыл.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Perl Plugin Loader
mhr: Perl плагин налше

note: *< name *< version *< summary
en: Provides support for loading perl plugins.
mhr: Perl плагин-влакым налаш эҥертышым пуа.

en: Psychic Mode
mhr: Экстрасенсор режим

en: Psychic mode for incoming conversation
mhr: Вес вел гыч пурышо мутланымаш-влаклан экстрасенсор режим

en: You feel a disturbance in the force...
mhr: Тый виеш пудыртымашым шижат...

en: Only enable for users on the buddy list
mhr: Пайдаланыше лӱмер гыч гына мутланыше-влакым чӱкташ

en: Disable when away
mhr: Уке улме годым йӧрыкташ

en: Display notification message in conversations
mhr: Мутланымаште увертарымаш каласымашым ончыкташ

en: Raise psychic conversations
mhr: Экстрасенсор мутланымаш-влакым нӧлталаш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Signals Test
mhr: Сигнал-влакым тергымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all signals are working properly.
mhr: Чыла сигнал-влакын чын ыштымым терга.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Simple Plugin
mhr: Тыглай плагин

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Tests to see that most things are working.
mhr: Чыла чын ыштымым терга.

note: Scheme name
en: X.509 Certificates
mhr: X.509 сертификат-влак

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through GNUTLS.
mhr: GNUTLS дене SSL эҥертышым пуа.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
mhr: Mozilla NSS дене SSL эҥертышым пуа.

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
mhr: SSL эҥертыш библиотек йыр вӱдылаш пуа.

en: %s is no longer away.
mhr: %s пӧртылын.

en: %s has gone away.
mhr: %s жаплан кораҥын.

en: %s has become idle.
mhr: %s нераш тӱҥалын.

en: %s is no longer idle.
mhr: %s нерымым чарнен.

en: %s has signed on.
mhr: %s вотышто.

en: Notify When
mhr: Увертараш кунам

en: Buddy Goes _Away
mhr: Мутланыше _кораҥеш

en: Buddy Goes _Idle
mhr: Мутланыше _нераш тӱҥалеш

en: Buddy _Signs On/Off
mhr: Мутланыше _пура/лектеш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy State Notification
mhr: Мутланышын могай улмым увертарымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
mhr: Мутланымаш тӧрзаште палдара, кунам мутланыше кораҥеш але пӧртылеш, нераш тӱҥалеш але нерымым чарна.

en: Tcl Plugin Loader
mhr: Tcl плагин-влак налше

en: Provides support for loading Tcl plugins
mhr: Tcl плагин-влакым налаш эҥертышым пуа

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
mhr: ActiveTCL шындымашым муаш огеш лий. TCL плагиным кучылтнет гын, ActiveTCL-ым http://www.activestate.com гыч шынде

en: Unable to listen for incoming IM connections
mhr: Пурышо IM ушымашым колышташ огеш лий

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
mhr: Верысе mDNS-сервер дене ушымашым шындаш огеш лий. Тудо ышта?

en: First name
mhr: Лӱм

en: Last name
mhr: Тукымлӱм

en: Email
mhr: E-mail

en: AIM Account
mhr: AIM шотыш налме возыш

en: XMPP Account
mhr: XMPP шотыш налме возыш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Bonjour Protocol Plugin
mhr: Bonjour ойвозыш плагин

en: Purple Person
mhr: Purple еҥ

note: Creating the options for the protocol
en: Local Port
mhr: Верысе порт

en: %s has closed the conversation.
mhr: %s мутланымашым петырен.

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
mhr: Каласымашым колтен кертме огыл, мутланымашым тӱҥалме огыл.

en: Error communicating with local mDNSResponder.
mhr: Верысе mDNSResponder дене кыл йоҥылыш.

en: Invalid proxy settings
mhr: Чын огыл прокси келыштарымаш-влак

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
mhr: Ты прокси типлан палемдыме хост лӱм але порт номер чын огытыл.

en: Save Buddylist...
mhr: ... мутланыше-влакын лӱмерыштым аныклаш

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
mhr: Мутланыше лӱмер яра, файлыш нимом возымо огыл.

en: Buddylist saved successfully!
mhr: Мутланыше лӱмер эсен аныклалтын!

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
mhr: %s-лан %s-шке мутланыше лӱмерым возен ом керт

en: Couldn't load buddylist
mhr: Мутланыше лӱмерым налын ом керт

en: Load Buddylist...
mhr: Мутланыше лӱмерым налаш...

en: Buddylist loaded successfully!
mhr: Мутланыше лӱмер эсен налалтын!

en: Save buddylist...
mhr: ... мутланыше лӱмерым аныклаш

en: Load buddylist from file...
mhr: Мутланыше лӱмерым файл гыч налаш...

en: City
mhr: Ола

en: Year of birth
mhr: Шочмо ий

en: Gender
mhr: Пӧръеҥ але ӱдырамаш

en: Male or female
mhr: Пӧръеҥ але ӱдырамаш

en: Male
mhr: Пӧръеҥ

en: Female
mhr: Ӱдырамаш

en: Only online
mhr: Вотышто гына

en: Find buddies
mhr: Мутланыше-влакым муаш

en: Please, enter your search criteria below
mhr: Тыйын кычалме негызым ӱлнӧ пурто

en: Select a chat for buddy: %s
mhr: Тототлымверым мутланышылан ойыро: %s

en: Add to chat...
mhr: Тототлымверыш ешараш...

note: Global
en: Available
mhr: Лиймеямде

en: Chatty
mhr: Мутланаш ямде

en: Do Not Disturb
mhr: Ида тургыжландаре

note: Away stuff
en: Away
mhr: Жаплан кораҥын

en: First Name
mhr: Лӱм

en: Birth Year
mhr: Шочмо ий

en: Unable to display the search results.
mhr: Кычалме лектышым ончыкташ ыш лий.

en: Gadu-Gadu Public Directory
mhr: Gadu-Gadu публичне каталог

en: Search results
mhr: Кычалме лектыш

en: No matching users found
mhr: Пайдаланыше-влакым муымо огыл

en: There are no users matching your search criteria.
mhr: Кычалме негызлан келшен толшо пайдаланыше-влак уке улыт.

en: Unable to read from socket
mhr: Сокет гыч лудын керташ ыш лий

en: Connected
mhr: Ушымо

en: Connection failed
mhr: Ушен кертме огыл

en: Add to chat
mhr: Тототлымверыш ешараш

en: Chat _name:
mhr: _Тототлымверын лӱмжӧ:

note: connect to the server
en: Connecting
mhr: Ушымаш

en: Chat error
mhr: Тототлымвер йоҥылыш

en: This chat name is already in use
mhr: Тиде тототлымвер лӱм кучылталтеш

en: Not connected to the server
mhr: Сервер дене ушымо огыл

en: Find buddies...
mhr: Мутланыше-влакым муаш...

en: Save buddylist to file...
mhr: Мутланыше лӱмерым файлыш аныклаш...

note: magic major_version minor_version plugin type ui_requirement flags dependencies priority id name version
en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
mhr: Gadu-Gadu ойвозыш плагин

note: summary
en: Polish popular IM
mhr: Калыклан келшыше поляк IM

en: Gadu-Gadu User
mhr: Gadu-Gadu пайдаланыше

en: GG server
mhr: GG сервер

en: Unknown command: %s
mhr: Палыдыме команде: %s

en: current topic is: %s
mhr: кызытсе теме: %s

en: No topic is set
mhr: Темым шындыме огыл

en: File Transfer Failed
mhr: Файл колтымашым ыштен кертме огыл

en: Unable to open a listening port.
mhr: Колыштмо портым почын кертме огыл.

en: Error displaying MOTD
mhr: MOTD ончыктымаште йоҥылыш

en: No MOTD available
mhr: Лиймеямде MOTD уке

en: There is no MOTD associated with this connection.
mhr: Тиде ушымаш дене кылдалтше MOTD уке.

en: MOTD for %s
mhr: %s-лан MOTD

note: * TODO: Handle this better. Probably requires a PurpleBOSHConnection * buffer that stores what is "being sent" until the * PurpleHTTPConnection reports it is fully sent. TODO: do we really want to disconnect on a failure to write?
en: Lost connection with server: %s
mhr: Сервер дене ушымашым йомдарыме: %s

en: View MOTD
mhr: MOTD-ым ончен лекташ

en: _Channel:
mhr: _Канал:

note: #-#-#-#-#  11 (simple-scan)  #-#-#-#-# Label beside password entry
en: _Password:
mhr: _Шолыпмут:

en: IRC nick and server may not contain whitespace
mhr: IRC шолыплӱм да серверыште яравер лийын ок керт

en: SSL support unavailable
mhr: SSL эҥертыш лиймеямде огыл

en: Unable to connect
mhr: Ушен кертме огыл

note: this is a regular connect, error out
en: Unable to connect: %s
mhr: Ушен кертме огыл: %s

en: Server closed the connection
mhr: Сервер ушымашым петырен

en: Users
mhr: Пайдаланыше-влак

en: Topic
mhr: Теме

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: IRC Protocol Plugin
mhr: IRC ойвозыш плагин

note: *  summary
en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
mhr: Уда гыч изирак IRC ойвозыш плагин

note: set up account ID as user:server
en: Server
mhr: Сервер

note: port to connect to
en: Port
mhr: Порт

en: Encodings
mhr: Кодировко-влак

en: Auto-detect incoming UTF-8
mhr: Пурышо UTF-8 -м вигак муаш

en: Real name
mhr: Чын лӱм

note: option = purple_account_option_string_new(_("Quit message"), "quitmsg", IRC_DEFAULT_QUIT); prpl_info.protocol_options = g_list_append(prpl_info.protocol_options, option);
en: Use SSL
mhr: SSL-ым кучылташ

en: Bad mode
mhr: Йоҥылыш режим

en: Ban on %s by %s, set %s ago
mhr: %s-лан %s деч чарымаш %s ончыч шындыме

en: Ban on %s
mhr: %s-лан чарымаш

en: End of ban list
mhr: Чарымаш лӱмерын мучашыже

en: You are banned from %s.
mhr: Тыйым %s-ште чарыме.

en: Banned
mhr: Чарыме (поктен лукмо)

en: Cannot ban %s: banlist is full
mhr: %s-ым тӱкылен ом керт: чарымаш лӱмер тичмашлен

en:  <i>(ircop)</i>
mhr:  <i>(IRC оператор)</i>

en:  <i>(identified)</i>
mhr:  <i>(идентифицироватлыме)</i>

en: Nick
mhr: Шолыплӱм

en: Currently on
mhr: Кызыт (кушто)

en: Idle for
mhr: Нерен колтен

en: Online since
mhr: Вотышто (кунам)

en: <b>Defining adjective:</b>
mhr: <b>Рашемдыме палыме мут:</b>

en: Glorious
mhr: Асыл

en: %s has changed the topic to: %s
mhr: %s темым вашталтен (могайлан): %s

en: %s has cleared the topic.
mhr: %s темым эрыктен.

en: The topic for %s is: %s
mhr: %s-лан теме: %s

en: Unknown message '%s'
mhr: Палыдыме каласымаш '%s'

en: Unknown message
mhr: Палыдыме каласымаш

en: The IRC server received a message it did not understand.
mhr: IRC сервер налме каласымашым умылен огыл.

en: Users on %s: %s
mhr: %s-ште пайдаланыше-влак: %s

en: Time Response
mhr: Жап вашмут

en: The IRC server's local time is:
mhr: IRC сервер верысе жап:

en: No such channel
mhr: Тыгай канал уке

note: does this happen?
en: no such channel
mhr: тыгай канал уке

en: User is not logged in
mhr: Пайдаланыше вотышто огыл

en: No such nick or channel
mhr: Тыгай шолыплӱм але канал уке

en: Could not send
mhr: Колтен кертме огыл

en: Joining %s requires an invitation.
mhr: %s дек ушымаш ӱжмашым кӱшта.

en: Invitation only
mhr: Ӱжмаш дене гына

en: You have been kicked by %s: (%s)
mhr: Тыйым %s оператор кораҥден: (%s)

note: Remove user from channel
en: Kicked by %s (%s)
mhr: %s (%s) оператор кораҥден

en: mode (%s %s) by %s
mhr: (%s %s) режимым %s шынден

en: Invalid nickname
mhr: Чын огыл шолыплӱм

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
mhr: Тыйын ойырымо шолыплӱмым сервер ӧрдыжтарен. Очыни, тушто чын огыл символ-влак улыт.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
mhr: Тыйын ойрымо шотыш налме возыш лӱмым сервер ӧрдыжтарен. Очыни, тушто чын огыл символ-влак улыт.

note: We only want to do the following dance if the connection has not been successfully completed.  If it has, just notify the user that their /nick command didn't go.
en: The nickname "%s" is already being used.
mhr: "%s" шолыплӱм шаҥгак кучылталтеш.

en: Nickname in use
mhr: Шолыплӱм кучылталтеш

en: Cannot change nick
mhr: Шолыплӱмым вашталтен кертме огыл

en: Could not change nick
mhr: Шолыплӱмым вашталтен ом керт

en: You have parted the channel%s%s
mhr: Тый %s%sканал гыч каенат

en: Error: invalid PONG from server
mhr: Йоҥылыш: сервер гыч чын огыл PONG

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
mhr: PING вашмут -- кучалтыш: %lu тат

en: Cannot join %s: Registration is required.
mhr: %s дек ушнаш ыш лий: Возалтмаш кӱлеш.

en: Cannot join channel
mhr: Канал дек ушнен керташ ыш лий

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
mhr: Шолыплӱм але канал жаплан лиймеямде огыл.

en: Wallops from %s
mhr: %s деч рашкалтымаш

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
mhr: action &lt;ыштымашым шукташлан&gt;:  Ыштымашым шукташ.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
mhr: away [каласымаш]:  Каласымашым уке улмо нерген шындаш. Каласымаш ок кучылт гын, каласымашым уке улмо нерген кораҥдаш.

en: ctcp <nick> <msg>: sends ctcp msg to nick.
mhr: ctcp <nick> <msg>: ctcp msg шолыплӱмлан колта.

en: chanserv: Send a command to chanserv
mhr: chanserv: chanserv -лан командым колташ

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
mhr: deop &lt;шолыплӱм1&gt; [шолыплӱм2] ...:  Канал оператор улмым пайдаланыше деч поген налаш. Тидлан тый канал оператор лийшаш улат.

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
mhr: devoice &lt;шолыплӱм1&gt; [шолыплӱм2] ...:  Каналыште йӱк улмым пайдаланыше деч поген налаш, канал виктаралтеш гын, тудым ойлаш йӧн деч посна кодаш (+m). Тидлан тый канал оператор лийшаш улат.

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
mhr: invite &lt;шолыплӱм&gt; [пӧлем]:  палемдыме але кызытсе каналыш тый декет ушнаш пайдаланышым ӱжаш.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
mhr: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Иктым але шукырак каналым пурто, кӱлеш гын, канал сравочым палемден.

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
mhr: ушнаш &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Иктым але каналым пурто, кӱлеш гын, канал сравочым палемден.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
mhr: kick &lt;шолыплӱм&gt; [каласымаш]:  Пайдаланышым канал гыч кораҥдаш. Тидлан тый канал оператор лийшаш улат.

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
mhr: list:  Тототлымвер пӧлем лӱмерым вотышто ончыкташ. <i>Шотыш нал, тидлан южо сервер-влак тый денет ушымашым кӱрлын кертыт.</i>

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
mhr: me &lt;ыштымашым шукташлан&gt;:  Ыштымашым шукташ.

en: memoserv: Send a command to memoserv
mhr: memoserv: memoserv-лан командым колташ

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
mhr: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;шолыплӱм|канал&gt;:  Пайдаланышын але канал режимым шындаш але кораҥдаш.

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
mhr: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Пайдаланышылан приват каласымашым колташ (каналлан ваштареш улмо семын).

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
mhr: names [канал]:  Кызыт каналыште улшо пайдаланыше лӱмерым лукташ.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
mhr: nick &lt;у шолыплӱм&gt;:  Шке шолыплӱмым вашталташ.

en: nickserv: Send a command to nickserv
mhr: nickserv: nickserv-лан командым колташ

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
mhr: увертарымаш &lt;target&lt;:  Пайдаланышылан але каналлан увертарымашым колташ.

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
mhr: op &lt;шолыплӱм1&gt; [шолыплӱм2] ...:  Пайдаланышылан канал оператор улмым пуаш. Тидлан тый канал оператор лийшаш улат.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
mhr: operwall &lt;message&gt;:  Тый тидым от пале гын, очыни, тый тидым кучылтын от керт.

en: operserv: Send a command to operserv
mhr: operserv: operserv-лан командым колташ

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
mhr: part [пӧлем] [каласымаш]:  Палемдыме але кызытсе каналым коден каяш. Каласымаш ешартыш семын.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
mhr: ping [шолыплӱм]:  Пайдаланыше дене кыл кучалтышын кугытшым йодаш (але сервер дене, пайдаланыше палемдыме огыл гын).

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
mhr: черет &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Пайдаланышылан приват каласымашым колташ (каналлан ваштареш улмо семын).

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
mhr: quit [каласымаш]:  Сервер дене ушымашым кӱрлаш. Каласымаш ешартыш семын.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
mhr: quote [...]:  Кӱчымӧ командым серверлан колташ.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
mhr: remove &lt;шолыплӱм&gt; [каласымаш]:  Пайдаланышым пӧлем гыч кораҥдаш. Тидлан тый канал оператор лийшаш улат.

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
mhr: time: IRC серверыште кызытсе верысе жапым ончыкта.

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
mhr: topic [у теме]:  Канал темым ончен лекташ але вашталташ.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
mhr: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Пайдаланыше режимым шындаш але кораҥдаш.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
mhr: версий [nick]: CTCP VERSION йодмашым пайдаланышылан колташ

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
mhr: voice &lt;шолыплӱм1&gt; [шолыплӱм2] ...:  Пайдаланышылан каналыште йӱк улмым пуаш. Тидлан тый канал оператор лийшаш улат.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
mhr: грохот &lt;message&gt;:  Тый тидым от пале гын, очыни, тый тидым кучылтын от керт.

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
mhr: whois [сервер] &lt;шолыплӱм&gt;:  Пайдаланыше нерген увераҥарым налаш.

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
mhr: whowas &lt;шолыплӱм&gt;:  Вот гыч лекше пайдаланыше нерген увераҥарым налаш .

en: Reply time from %s: %lu seconds
mhr: %s деч вашмут жап: %lu тат

en: CTCP PING reply
mhr: CTCP PING вашмут

en: Disconnected.
mhr: Ушымаш кӱрылтын.

en: Unknown Error
mhr: Палыдыме йоҥылыш

en: Ad-Hoc Command Failed
mhr: Ad-Hoc команде ыш шукталт

en: execute
mhr: шукташ

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
mhr: Сервер тыглай текст дене шифрдыме йогын гыч чылыкым тергаш кӱшта

note: This happens when the server sends back jibberish * in the "additional data with success" case. * Seen with Wildfire 3.0.1.
en: Invalid response from server
mhr: Сервер деч йоҥылыш вашмут

en: Server does not use any supported authentication method
mhr: Сервер ик эҥертыш чылык тергымаш йӧнымат ок кучылт

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
mhr: %s тыглай текст дене шифрдыме ушымаш гыч чылыкым тергаш кӱшта. йӧным пуаш да чылык тергымашым шуяш?

en: Plaintext Authentication
mhr: Тыглай текст дене чылык тергымаш

en: You require encryption, but it is not available on this server.
mhr: Тый кодироватлаш йодынат, тудо серверыште лиймеямде огыл.

en: Invalid challenge from server
mhr: Сервер гыч йоҥылыш йодмаш

en: Server thinks authentication is complete, but client does not
mhr: Сервер шона, чылык тергымаш мучашлалтын манын, клиент тыге ок шоно

en: SASL authentication failed
mhr: SASL чылык тергымаш экшыкыш логалын

en: SASL error: %s
mhr: Йоҥылыш SASL: %s

en: Invalid Encoding
mhr: Чын огыл кодировко

en: Unsupported Extension
mhr: Эҥертышдыме кумдаҥдымаш

en: Unexpected response from the server.  This may indicate a possible MITM attack
mhr: Сервер деч вучыдымо вашмут.  Тиде MITM керылтмаш нергенойлен кертеш

en: The server does support channel binding, but did not appear to advertise it.  This indicates a likely MITM attack
mhr: Тиде сервер канал дене кылдалтмашлан ок эҥерте, тудым ончыктышо семын огеш кой. Очыни, тиде MITM керылтмаш

en: User not found
mhr: Пайдаланышым муымо огыл

en: Invalid Username Encoding
mhr: Пайдаланышын лӱмжӧ йоҥылыш

en: Resource Constraint
mhr: Ресурс шагалрак

en: Unable to canonicalize username
mhr: Тиде пайдаланышын лӱмжым пеҥгыдемден кертме огыл

en: Unable to canonicalize password
mhr: Шолыпмутым пеҥгыдемден кертме огыл

en: Malicious challenge from server
mhr: Сервер деч осалнумалше йодмаш

en: Unexpected response from server
mhr: Сервер деч вучыдымо вашмут

en: The BOSH connection manager terminated your session.
mhr: BOSH ушымаш дене виктарыше тыйын сеансым кӱрлӧ.

en: No session ID given
mhr: Сеансын ID-ым пуымо огыл

en: Unsupported version of BOSH protocol
mhr: Эҥертышдыме BOSH ойвозыш версий

en: Unable to establish a connection with the server
mhr: Сервер дене ушымашым ыштен кертме огыл

en: Unable to establish a connection with the server: %s
mhr: Сервер дене ушымашым ыштен кертме огыл: %s

en: Unable to establish SSL connection
mhr: SSL ушымашым ыштен керте огыл

en: Full Name
mhr: Тӱрыс лӱм

en: Family Name
mhr: Ачалӱм

en: Given Name
mhr: Лӱм

en: Street Address
mhr: Адрес

note: * EXTADD is correct, EXTADR is generated by other * clients. The next time someone reads this, remove * EXTADR.
en: Extended Address
mhr: Кумдаҥдыме адрес

en: Locality
mhr: Илымвер

en: Region
mhr: Кундем

en: Postal Code
mhr: Почто код

note: lots of clients (including purple) do this, but it's * out of spec
en: Telephone
mhr: Телефон

en: Organization Name
mhr: Организаций вуймут

en: Organization Unit
mhr: Пӧлка

en: Job Title
mhr: Паша вуймут

en: Role
mhr: Роль

en: Birthday
mhr: Шочмо кече

en: Edit XMPP vCard
mhr: XMPP vCard-ым вашталташ

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
mhr: Чыла умбалсе пункт-влак ешартыш улыт. Шонымо семын нуным пурто.

en: Client
mhr: Клиент

en: Operating System
mhr: Операцион систем

en: Local Time
mhr: Верысе жап

en: Priority
mhr: Кӱлешлык

en: Resource
mhr: Ресурс

en: Uptime
mhr: Паша жап

en: Logged Off
mhr: Вот гыч лектын

en: %s ago
mhr: %s шеҥгек

en: Middle Name
mhr: Ачалӱм

en: Address
mhr: Адрес

en: P.O. Box
mhr: Индекс

en: Photo
mhr: Фотосӱрет

en: Logo
mhr: Логотип

en: %s will no longer be able to see your status updates.  Do you want to continue?
mhr: %s тетла тыйын могай улмо уэмдымаш-влакым ужын ок керт.  Шуйынет?

en: Cancel Presence Notification
mhr: Улмо нерген шижтарымашым чараш

en: Un-hide From
mhr: Ончыкталташ (кӧлан)

en: Temporarily Hide From
mhr: Жаплан шылаш (… деч)

en: (Re-)Request authorization
mhr: (Угыч) Авторизацийым йодаш

note: shouldn't this just happen automatically when the buddy is removed?
en: Unsubscribe
mhr: Вашештен возаш

en: Initiate _Chat
mhr: _Тототлымверым ышташ

en: Log Out
mhr: Лекташ

en: Last Name
mhr: Тукымлӱм

en: The following are the results of your search
mhr: Тиде тыйын кычалмашын лектышыже улеш

note: current comment from Jabber User Directory users.jabber.org
en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
mhr: Пуымо аланыш кычалмаш негызым пуртен вашкылым му. Палемдымаш: Кажне алан ир карте кычалмашлан эҥертыкта (%)

en: Directory Query Failed
mhr: Каталогым йодыштын кертме огыл

en: Could not query the directory server.
mhr: Каталог серверым йодыштын кертме огыл.

note: Try to translate the message (see static message list in jabber_user_dir_comments[])
en: Server Instructions: %s
mhr: Инструкций север: %s

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
mhr: Кеч-могай икгай XMPP пайдаланыше-влакым кычалашлан иктым але шукырак аланым тичмашле

en: Email Address
mhr: E-mail адрес

en: Search for XMPP users
mhr: XMPP пайдаланыше-влакым кычалаш

en: Invalid Directory
mhr: Чын огыл каталог

en: Enter a User Directory
mhr: Пайдаланыше-влак каталогым пурто

en: Select a user directory to search
mhr: Кычалмашлан пайдаланыше-влак каталогым ойыро

en: Search Directory
mhr: Каталогышто кычалмаш

en: _Room:
mhr: _Пӧлем:

en: _Server:
mhr: _Сервер:

en: _Handle:
mhr: _Лӱм:

en: %s is not a valid room name
mhr: %s чын пӧлем лӱм огыл

en: Invalid Room Name
mhr: Йоҥылыш пӧлем лӱм

en: %s is not a valid server name
mhr: %s чын сервер лӱм огыл

en: Invalid Server Name
mhr: Чын огыл сервер лӱм

en: %s is not a valid room handle
mhr: %s чын пӧлем огыл

en: Invalid Room Handle
mhr: Чын огыл пӧлем кыл

en: Configuration error
mhr: Келыштарымаш йоҥылыш

en: Unable to configure
mhr: Келыштарен керташ ок лий

en: Room Configuration Error
mhr: Пӧлем келыштарымаш йоҥылыш

en: This room is not capable of being configured
mhr: Тиде пӧлемлан келыштарымаш-влакым ышташ огеш лий

en: Registration error
mhr: Возалтмаш йоҥылыш

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
mhr: MUC огыл тототлымверлаште шолыплӱм вашталтымашлан ок эҥерте

en: Error retrieving room list
mhr: Йоҥылыш пӧлем лӱмерым пуртымаш

en: Invalid Server
mhr: Йоҥылыш сервер

en: Enter a Conference Server
mhr: Конференций серверыш пураш

en: Select a conference server to query
mhr: Йодыштмашлан конференций серверым ойыро

en: Find Rooms
mhr: Пӧлем-влакым кычалаш

en: Affiliations:
mhr: Йыжъеҥ-влак:

en: No users found
mhr: Пайдаланыше-влакым муымо огыл

en: Roles:
mhr: Роль-влак:

en: Server requires TLS/SSL, but no TLS/SSL support was found.
mhr: Сервер TLS/SSL-ым йодеш, TLS/SSL-лан эҥертыме огыл.

en: You require encryption, but no TLS/SSL support was found.
mhr: Тый кодироватлаш кӱштет, TLS/SSL-лан эҥертыме огыл.

en: Ping timed out
mhr: Вучымо жап эртен

en: Invalid XMPP ID
mhr: Йоҥылыш XMPP ID

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
mhr: Йоҥылыш XMPP ID. Домен лийшаш.

en: Malformed BOSH URL
mhr: BOSH URL чын огыл

en: Registration of %s@%s successful
mhr: Возалтмаш %s@%s эсен мучашлалтын

en: Registration to %s successful
mhr: Возалтмаш %s эсен

en: Registration Successful
mhr: Возалтмаш эсен мучашлалтын

en: Registration Failed
mhr: Возалтмашым ыштен кертме огыл

en: Registration from %s successfully removed
mhr: Возалтмаш %s деч эсен кораҥдалтын

en: Unregistration Successful
mhr: Возалтмашым чарымаш эсен мучашлалтын

en: Unregistration Failed
mhr: Возалтмашым чарен кертме огыл

en: State
mhr: Кундем

en: Postal code
mhr: Почто код

en: Phone
mhr: Телефон

en: Date
mhr: Кече

en: Already Registered
mhr: Шаҥгак возыктымо

en: Password
mhr: Шолыпмут

en: Unregister
mhr: Возыктымым чараш

en: Please fill out the information below to change your account registration.
mhr: Тыйын шотыш налме возышетлан возалтмашым вашталташлан ӱлылкайыше алан-влакым тичмашле.

en: Please fill out the information below to register your new account.
mhr: У шотыш налме возышым возыкташлан ӱлылкайыше алан-влакым тичмашле.

en: Register New XMPP Account
mhr: XMPP у шке шотан возышым возыкташ

en: Register
mhr: Возыкташ

en: Change Account Registration at %s
mhr: %s -ште шотыш налме возышым возалтмашым вашталташ

en: Register New Account at %s
mhr: %s -ште у шке шотан возышым возыкташ

en: Change Registration
mhr: Возалтмашым вашталташ

en: Error unregistering account
mhr: Шотыш налме возышым возыктымым чарыме годым йоҥылыш лийын

en: Account successfully unregistered
mhr: Шотыш налме возышым возыктымаш эсен кораҥдалтын

en: Initializing Stream
mhr: Йогын инициализаций

en: Initializing SSL/TLS
mhr: SSL/TLS инициализаций

en: Authenticating
mhr: Чылык тергымаш

en: Re-initializing Stream
mhr: Угыч йогын инициализаций

en: Server doesn't support blocking
mhr: Сервер тӱкылымашлан ок эҥерте

en: Not Authorized
mhr: Авторизоватлыме огыл

en: Mood
mhr: Кумыл

en: Now Listening
mhr: Кызыт колышталтеш

en: Both
mhr: Когынек

en: From (To pending)
mhr: Кӧ деч (Вучаш)

en: From
mhr: Кӧ деч

en: To
mhr: Кӧлан

en: None (To pending)
mhr: Уке (Вучаш)

en: Subscription
mhr: Возалтмаш

en: Mood Text
mhr: Кумылын текстше

en: Allow Buzz
mhr: Манеш-манешым колтымо дене кӧнаш

en: Tune Artist
mhr: Артистым келыштараш

en: Tune Title
mhr: Вуймутым келыштараш

en: Tune Album
mhr: Альбомым келыштараш

en: Tune Genre
mhr: Жанрым келыштараш

en: Tune Comment
mhr: Ойпелештышым келыштараш

en: Tune Track
mhr: Корным келыштараш

en: Tune Time
mhr: Жапым келыштараш

en: Tune Year
mhr: Идалыкым келыштараш

en: Tune URL
mhr: URL-м келыштараш

en: Password Changed
mhr: Шолыпмутым вашталтыме

en: Your password has been changed.
mhr: Шолыпмутетым вашталтыме.

en: Error changing password
mhr: Шолыпмутым вашталтыме годым йоҥылыш лийын

en: Password (again)
mhr: Шолыпмут (эше ик гана)

en: Change XMPP Password
mhr: XMPP шолыпмутым вашталташ

en: Please enter your new password
mhr: У шолыпмутым пурто

en: Set User Info...
mhr: Пайдаланыше увераҥарым шындаш...

note: if (js->protocol_options & CHANGE_PASSWORD) {
en: Change Password...
mhr: Шолыпмутым вашталташ...

note: }
en: Search for Users...
mhr: Пайдаланыше-влакым кычалаш...

en: Bad Request
mhr: Йоҥылыш йодмаш

en: Conflict
mhr: Вашпижмаш

en: Feature Not Implemented
mhr: Функцийым ыштыме огыл

en: Forbidden
mhr: Чарыме

en: Gone
mhr: Каен

en: Internal Server Error
mhr: Серверын кӧргӧ йоҥылыш

en: Item Not Found
mhr: Иктыкым муымо огыл

en: Malformed XMPP ID
mhr: XMPP ID чын огыл ыштыме

en: Not Acceptable
mhr: Кумылаҥдаш лийдыме

en: Not Allowed
mhr: Кӧнымӧ огыл

en: Payment Required
mhr: Тӱлаш кӱлеш

en: Recipient Unavailable
mhr: Налше лиймеямде огыл

en: Registration Required
mhr: Возалтмаш кӱлеш

en: Remote Server Not Found
mhr: Торасе серверым муымо огыл

en: Remote Server Timeout
mhr: Торасе серверын вучымо жап эртен

en: Server Overloaded
mhr: Сервер утыж ден кучылталтын

en: Service Unavailable
mhr: Службо лиймеямде огыл

en: Subscription Required
mhr: Возалтмаш кӱлеш

en: Unexpected Request
mhr: Вучыдымо йодмаш

en: Authorization Aborted
mhr: Авторизацийым кӱрлмӧ

en: Incorrect encoding in authorization
mhr: Авторизацийыште чын огыл кодировко

en: Invalid authzid
mhr: Йоҥылыш авторизаций идентификатор

en: Invalid Authorization Mechanism
mhr: Йоҥылыш авторизаций механизм

en: Authorization mechanism too weak
mhr: Авторизаций механизм пеш начар

en: Temporary Authentication Failure
mhr: Жаплан чылык тергымаш йоҥылыш

en: Authentication Failure
mhr: Чылык тергымаш йоҥылыш

en: Bad Format
mhr: Йоҥылыш формат

en: Bad Namespace Prefix
mhr: Лӱм кумдыкын йоҥылыш префикс

en: Resource Conflict
mhr: Ресурс-влак вашпижмаш

en: Connection Timeout
mhr: Ушымаш вучымо жап эртен

en: Host Gone
mhr: Хост каен

en: Host Unknown
mhr: Палыдыме хост

en: Improper Addressing
mhr: Чын огыл адресаций

en: Invalid ID
mhr: Йоҥылыш ID

en: Invalid Namespace
mhr: Лӱм кумдык йоҥылыш

en: Invalid XML
mhr: Йоҥылыш XML

en: Non-matching Hosts
mhr: Келшыдыме хост-влак

en: Policy Violation
mhr: Правилым пудыртымаш

en: Remote Connection Failed
mhr: Торасе ушымашым ыштен кертме огыл

en: Restricted XML
mhr: Шыгыремдыме XML

en: See Other Host
mhr: Вес хост деке эҥерте

en: System Shutdown
mhr: Системым йӧрыкташ

en: Undefined Condition
mhr: Рашемдыме улмылык

en: Unsupported Encoding
mhr: Эҥертышдымо кодировко

en: Unsupported Stanza Type
mhr: Эҥертышдымо строфа тип

en: Unsupported Version
mhr: Эҥертышдымо версий

en: XML Not Well Formed
mhr: XML-ым кӱчеш семын ямдылыме огыл

en: Stream Error
mhr: Йогын йоҥылыш

en: Unable to ban user %s
mhr: Пайдаланышым поктен колташ ыш лий %s

en: Unknown affiliation: "%s"
mhr: Палыдыме ушымаш: "%s"

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
mhr: %s пайдаланышым "%s" семын налын ом керт

en: Unknown role: "%s"
mhr: Палыдыме роль: "%s"

en: Unable to set role "%s" for user: %s
mhr: Пайдаланышылан "%s" рольым шынден ом керт: %s

en: Unable to kick user %s
mhr: %s пайдаланышым кораҥден кертме огыл

en: Unable to ping user %s
mhr: %s пайдаланышым пинговатлен кертме огыл

en: Unable to buzz, because there is nothing known about %s.
mhr: Ӱжын ом керт, %s нерген нимом палыме огыл.

en: Unable to buzz, because %s might be offline.
mhr: Ӱжын ом керт, %s вотышто огыл лийын кертеш.

en: Unable to buzz, because %s does not support it or does not wish to receive buzzes now.
mhr: Ӱжын ом керт, %s тидлан ок эҥерте але кызыт йыҥгырым ынеж нал.

en: Buzz
mhr: Ӱжаш

en: %s has buzzed you!
mhr: %s тыйым ӱжын!

en: Buzzing %s...
mhr: Ӱжам %s...

en: Unable to initiate media with %s: invalid JID
mhr: %s дене медиа ыш лий: чын огыл JID

en: Unable to initiate media with %s: user is not online
mhr: %s дене медиа ыш лий: пайдаланыше вотышто огыл

en: Media Initiation Failed
mhr: Медиа ыш лий

en: Select a Resource
mhr: Ресурсым ойыраш

en: Initiate Media
mhr: Медиам тӱҥалаш

en: Account does not support PEP, can't set mood
mhr: Шотыш налме возыш PEP-лан ок эҥерте, кумылым шынден ом керт

en: config:  Configure a chat room.
mhr: config:  Тототлымвер пӧлемым келыштараш.

en: configure:  Configure a chat room.
mhr: configure:  Тототлымвер пӧлемым келыштараш.

en: part [message]:  Leave the room.
mhr: part [каласымаш]:  Пӧлемым кудалтен каяш.

en: register:  Register with a chat room.
mhr: register:  Тототлымвер пӧлемыште возыкташ.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
mhr: topic [у теме]:  Темым ончен лекташ але вашталташ.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
mhr: ban &lt;пайдаланыше&gt; [амал]:  Пайдаланышым пӧлем гыч поктен лукташ.

en: affiliate &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with an affiliation or set users' affiliation with the room.
mhr: принять &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt; [шолыплӱм1] [шолыплӱм2] ...: Шаҥгак пуртымо пайдаланыше-влакым нал але у-влакым пӧлемыш пурто.

en: role &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [nick1] [nick2] ...: Get the users with a role or set users' role with the room.
mhr: роль &lt;moderator|participant|visitor|none&gt; [шолыплӱм1] [шолыплӱм2] ...: Роль дене пайдаланыше-влакым нал але пӧлемыште пайдаланыше-влаклан рольым шынде.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
mhr: invite &lt;пайдаланыше&gt; [каласымаш]:  пайдаланышым пӧлемыш ӱжаш.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
mhr: kick &lt;пайдаланыше&gt; [амал]:  Пайдаланышым пӧлем гыч кораҥдаш.

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
mhr: msg &lt;пайдаланыше&gt; &lt;каласымаш&gt;:  Пайдаланышылан приват каласымашым колташ.

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
mhr: пинг &lt;jid&gt;:	Пайдаланышым/компонентым/серверым пинговатлаш.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
mhr: ляпкымаш: тӱдын тӱткылыкшым налаш пайдаланышылан кычкыралаш

en: Extended Away
mhr: Кумдаҥдыме "Жаплан кораҥын"

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: XMPP Protocol Plugin
mhr: XMPP ойвозыш плагин

note: Translators: 'domain' is used here in the context of Internet domains, e.g. pidgin.im
en: Domain
mhr: Домен

en: Use old-style SSL
mhr: Тошто SSL сыным кучылташ

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
mhr: Тыглай текст дене шифрдыме толкын-влак гыч идентификаций дене кӧнаш

en: Connect port
mhr: Порт дене ушымаш

note: Account options
en: Connect server
mhr: Сервер дене ушнымаш

en: File transfer proxies
mhr: Файл колтымаш прокси

en: BOSH URL
mhr: BOSH-адрес

note: this should probably be part of global smiley theme settings * later on
en: Show Custom Smileys
mhr: Тӱрлӧ шырий-влакым ончыкташ

en: %s has left the conversation.
mhr: %s мутланымашым кудалтен коден.

en: Message from %s
mhr: %s деч каласымаш

en: %s has set the topic to: %s
mhr: %s темым шынден: %s

en: The topic is: %s
mhr: Теме: %s

en: Message delivery to %s failed: %s
mhr: %s -лан каласымашым намиен шуктымо огыл: %s

en: XMPP Message Error
mhr: XMPP каласымаште йоҥылыш

en: (Code %s)
mhr: (Код %s)

en: A custom smiley in the message is too large to send.
mhr: Шыриет каласымашыште колташлан пеш кугу.

en: XMPP stream header missing
mhr: XMPP йогын вуймутым коден кайыме

en: XMPP Version Mismatch
mhr: XMPP версий-влак келшен толдымо

en: XMPP stream missing ID
mhr: XMPP йогынын коден кайымашын ID

en: XML Parse error
mhr: XML лончылымаш йоҥылыш

en: Error joining chat %s
mhr: %s тототлымверыш ушымаш йоҥылыш

en: Error in chat %s
mhr: %s тототлымверыште йоҥылыш

en: Create New Room
mhr: У пӧлемым ышташ

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
mhr: У пӧлемым ыштет. Тый тудым келыштарынет але пеҥгыдемдыме семын келыштарымаш-влакым кумылаҥдет?

en: _Configure Room
mhr: _Пӧлемым келыштараш

en: _Accept Defaults
mhr: Пеҥгыдемдыме семын келыштарымаш-влакым _кумылаҥдаш

en: No reason
mhr: Амал деч посна

en: You have been kicked: (%s)
mhr: Тыйым поктен луктыныт: (%s)

en: Kicked (%s)
mhr: Поктен лукмо (%s)

en: Unknown Error in presence
mhr: Палыдыме йоҥылыш лийын

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
mhr: %s -лан файлым колташ ыш лий, пайдаланыше файл налмашлан ок эҥерте

en: File Send Failed
mhr: Файлым колтен кертме огыл

en: Unable to send file to %s, invalid JID
mhr: %s -лан файлым колташ ыш лий, йоҥылыш JID

en: Unable to send file to %s, user is not online
mhr: %s -лан файлым колташ ыш лий, пайдаланыше вотышто огыл

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
mhr: %s -лан файлым колташ ыш лий, пайдаланышылан лияш подписке уке

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
mhr: %s ресурсым ойыро, кӧлан тый файлым колтынет ыле

en: Angry
mhr: Сырыше

en: Anxious
mhr: Тургыжланыше

en: Ashamed
mhr: Вожылшо

en: Bored
mhr: Йокрокланыше

en: Crazy
mhr: Ушдымо

en: Disgusted
mhr: Йыгыжгыше

en: Embarrassed
mhr: Вожылшо

en: Excited
mhr: Ылыжше

en: Flirtatious
mhr: Ачывий

en: Frustrated
mhr: Ӧкынышӧ

en: Grateful
mhr: Сукалтше

en: Grieving
mhr: Ойгырышо

en: Grumpy
mhr: Урлышо

en: Guilty
mhr: Айыпан

en: Happy
mhr: Пиалан

en: Hopeful
mhr: Инаныше

en: Hot
mhr: Шокшо

en: Humbled
mhr: Лаптыргыше

en: Humiliated
mhr: Мыскылалтше

en: Hungry
mhr: Шужышо

en: Hurt
mhr: Сусыргышо

en: Impressed
mhr: Кончалтше

en: In awe
mhr: Лӱдын

en: In love
mhr: Йӧратыше

en: Indignant
mhr: Шыдешкыше

en: Interested
mhr: Таҥлалтше

en: Intoxicated
mhr: Шӱшӧ

en: Invincible
mhr: Сеҥалтдыме

en: Jealous
mhr: Ушкалыше

en: Lonely
mhr: Шкетын

en: Lost
mhr: Йомшо

en: Lucky
mhr: Цӓшӓн

en: Mean
mhr: Тыматле

en: Moody
mhr: Сӱмсыр

en: Nervous
mhr: Полдалге

en: Neutral
mhr: Икмарда

en: Offended
mhr: Ӧпкелалтше

en: Outraged
mhr: Шыдешкыше

en: Playful
mhr: Юлдырий

en: Proud
mhr: Кугешныше

en: Relaxed
mhr: Улнышо

en: Relieved
mhr: Куштылго

en: Remorseful
mhr: Тичмашнек касаралтше

en: Restless
mhr: Азапланыше

en: Sad
mhr: Ойгырышан

en: Sarcastic
mhr: Пыльгыжше

en: Satisfied
mhr: Серлагалтше

en: Serious
mhr: Чот шотан

en: Shocked
mhr: Пеш чот ӧрын

en: Shy
mhr: Вожылшан

en: Sick
mhr: Черле

note: Sleepy / Tired
en: Sleepy
mhr: Омбелан

en: Spontaneous
mhr: Шоныдымын-вучыдымын

en: Stressed
mhr: Пошаргыше

en: Strong
mhr: Куатле

en: Surprised
mhr: Ӧрмалгыше

en: Thankful
mhr: Тауыштыше

en: Thirsty
mhr: Ситмыжланыше

en: Tired
mhr: Нойышо

en: Undefined
mhr: Тӱтыран

en: Weak
mhr: Лушкыдо

en: Worried
mhr: Вургыжланыше

en: Set User Nickname
mhr: Пайдаланышылан шолыплӱмым шындаш

en: Please specify a new nickname for you.
mhr: Шкеланет у шолыплӱмым ончыкто.

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
mhr: Тиде увераҥар чыла вашкыллан тыйын вашкыл лӱмер гыч коеш, тугеже иктаж-могай лишкыракым ойыро.

en: Set
mhr: Шындаш

en: Set Nickname...
mhr: Шолыплӱмым шындаш...

en: Actions
mhr: Ыштымаш-влак

en: Select an action
mhr: Ыштымашым ойыраш

en: Required parameters not passed in
mhr: Кӱлеш ойыркалыме йӧн-влакым колтымо огыл

en: Unable to write to network
mhr: Вотыш возен кертме огыл

en: Unable to read from network
mhr: Вот гыч лудын кертме огыл

en: Error communicating with server
mhr: Сервер дене кыл йоҥылыш

en: Conference not found
mhr: Конференцийым муымо огыл

en: Conference does not exist
mhr: Конференций уке

en: A folder with that name already exists
mhr: Тыгай лӱм дене папке уло

en: Not supported
mhr: Ок эҥерте

en: Password has expired
mhr: Шолыпмут тоштемын

en: Incorrect password
mhr: Чын огыл шолыпмут

en: Account has been disabled
mhr: Шотыш налме возышым йӧрыктымӧ

en: The server could not access the directory
mhr: Сервер каталог деке пураш лиймашым налын кертын огыл

en: Your system administrator has disabled this operation
mhr: Тыйын систем виктарыше тиде операцийым кораҥден

en: The server is unavailable; try again later
mhr: Сервер лиймеямде огыл; тидым варарак ыштен ончо

en: Cannot add a contact to the same folder twice
mhr: Ик папкыш кок гана вашкылым ешараш ок лий

en: Cannot add yourself
mhr: Шкем ешараш огеш лий

en: Master archive is misconfigured
mhr: Тӱҥ архивым келыштарыме огыл

en: Incorrect username or password
mhr: Пайдаланыше лӱм але шолыпмут йоҥылыш

en: Could not recognize the host of the username you entered
mhr: Пуртымо пайдаланыше лӱмын хостжым пален налме огыл

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
mhr: Шотыш налме возышетым кораҥдыме, пеш шуко йоҥылыш шолыпмутым пуртымо

en: You cannot add the same person twice to a conversation
mhr: Мутланымашыш ик еҥым кок гана ешараш ок лий

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
mhr: Тый вашкыл-влакын эн кугу чот кугытыш шуынат

en: You have entered an incorrect username
mhr: Чын огыл пайдаланыше лӱмым пуртенат

en: An error occurred while updating the directory
mhr: Каталогым уэмдыме годым йоҥылыш лийын

en: Incompatible protocol version
mhr: Ойвозышын версийже шотлан толшо огыл

en: The user has blocked you
mhr: Пайдаланыше тыйым тӱкылен

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
mhr: Тиде палыктарыше версий икганаште лу пайдаланыше деч шукыракым ок пурто

en: The user is either offline or you are blocked
mhr: Пайдаланыше вотышто огыл але тыйым тӱкылен

en: Unknown error: 0x%X
mhr: Палыдыме йоҥылыш: 0x%X

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
mhr: Каласымашым колтен кертме огыл. (%s) пайдаланышылан рашлыкым налын кертме огыл.

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
mhr: %s (%s) мутланыше лӱмерыш ешарен кертме огыл.

note: TODO: Improve this! message to who or for what conference?
en: Unable to send message (%s).
mhr: (%s) каласымашым колтен кертме огыл.

en: Unable to invite user (%s).
mhr: (%s) пайдаланышым ӱжын кертме огыл.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
mhr: %s -лан каласымашым колташ ыш лий. (%s) конференцийым ыштен кертын омыл.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
mhr: Каласымашым колташ ыш лий. (%s) конференцийым ыштен кертын омыл.

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
mhr: %s пайдаланышым сервер могырышто лӱмерыште %s папкыш кусарен кертме огыл. (%s) папкым ыштыме годым йоҥылыш лийын.

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
mhr: %s тыйын мутланыше лӱмерыш ешарен кертме огыл. Сервер могырышто (%s) лӱмерыште папкым ыштыме годым йоҥылыш лийын.

en: Could not get details for user %s (%s).
mhr: %s (%s) пайдаланышылан рашлыкым налын кертме огыл.

en: Unable to add user to privacy list (%s).
mhr: (%s) приватлык лӱмерыш пайдаланышым ешараш ыш лий.

en: Unable to add %s to deny list (%s).
mhr: %s -м (%s) кораҥдыме лӱмерыш ешарен кертме огыл.

en: Unable to add %s to permit list (%s).
mhr: %s -м (%s) ышташ пуымаш лӱмерыш ешарен кертме огыл.

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
mhr: %s -м (%s) приватлык лӱмер гыч кораҥдаш ыш лий.

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
mhr: (%s) сервер могырышто приватлык келыштарымаш-влакым алмалташ ыш лий.

en: Unable to create conference (%s).
mhr: (%s) конференцийым ыштен кертме огыл.

en: Error communicating with server. Closing connection.
mhr: Сервер дене кыл йоҥылыш. Ушымашым петырымаш.

en: Telephone Number
mhr: Телефон номер

en: Location
mhr: Веркокла

en: Department
mhr: Пӧлка

en: Personal Title
mhr: Шке чаплӱм

en: Mailstop
mhr: Серышым шогалташ

en: User ID
mhr: Пайдаланышын ID

note: tag = _("DN"); value = nm_user_record_get_dn(user_record); if (value) { purple_notify_user_info_add_pair(user_info, tag, value); }
en: Full name
mhr: Тичмаш лӱм

en: GroupWise Conference %d
mhr: %d GroupWise конференций

en: Authenticating...
mhr: Чылыкым тергымаш...

en: Waiting for response...
mhr: Вашмутым вучымаш...

en: %s has been invited to this conversation.
mhr: %s -ым тиде мутланымашыш ӱжмӧ.

en: Invitation to Conversation
mhr: Мутланымашыш ӱжмаш

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
mhr: Ӱжмаш (кӧ деч): %s
    
    Колтымо: %s

en: Would you like to join the conversation?
mhr: Мутланымашыш ушнынет?

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
mhr: Очыни, %s вотышто огыл да каласымашым налын огыл, кудым тый кызыт гына колтенат.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server to which you wish to connect.
mhr: Сервер дене ушен кертме огыл. Сервер адресым пурто, кудын дене тый ушнынет ыле.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
mhr: Тиде конференцийым петырыме. Тетла ик каласымашымат колташ ок лий.

en: Busy
mhr: Ок ярсе

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
mhr: Novell GroupWise Messenger ойвозыш плагин

en: Server address
mhr: Сервер адрес

en: Server port
mhr: Сервер порт

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
mhr: Мыйын мутланыше лӱмерышке тыйым ешарен керташлан, мыйым авторизироватле.

en: No reason given.
mhr: Амалым ончыктымо огыл.

en: Authorization Denied Message:
mhr: Авторизацийым ӧрдыжтарыме нерген каласымаш:

en: Received unexpected response from %s: %s
mhr: %s деч вучыдымо вашмутым налме: %s

en: Received unexpected response from %s
mhr: %s деч вучыдымо вашмутым налме

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
mhr: Тый утыж дене чӱчкыдын ушалтынат да кӱрлалтынат. 10 минут вучалте да угыч ыштен ончо. Адакат тӧчен ончет гын, тыланет эшеат шукырак вучаш логалеш.

note: Note to translators: The first %s is a URL, the second is an error message.
en: Error requesting %s: %s
mhr: %s йодмашын йоҥылыш: %s

en: Server requested that you fill out a CAPTCHA in order to sign in, but this client does not currently support CAPTCHAs.
mhr: Сервер пурашлан CAPTCHA кодым погаш йодын, тиде клиент кызытсе жаплан CAPTCHA кодлан ок эҥерте.

en: AOL does not allow your screen name to authenticate here
mhr: AOL тыйын экран лӱмлан тыште чынлыкым тергаш огеш пу

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
mhr: (Тыште каласымашым налме годым йоҥылыш лийын.  Мутланыше, кудын дене тый мутланет, палемдыме деч вес кодировкым кучылтеш.  Тый палет гын, могай тудо кодировкым кучылтеш, тудым AIM/ICQ шке шотыш налме возышын кумдарак ойыркалыме йӧн-влакыште палемден кертат.)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
mhr: (Тыште каласымашым налме годым йоҥылыш лийын.  Тыйын да %s тӱрлӧ кодировко кучылталтеш але %s клиентыште йоҥылыш.)

en: Could not join chat room
mhr: Тототлымвер пӧлем дене ушнен кертме огыл

en: Invalid chat room name
mhr: Чын огыл тототлымвер пӧлем лӱм

en: Invalid error
mhr: Чын огыл йоҥылыш

en: Not logged in
mhr: Вотышто огыл

en: Cannot receive IM due to parental controls
mhr: Ача-ава тергымашлан кӧра каласымашым налын ом керт

en: Cannot send SMS without accepting terms
mhr: Келшык дене кӧныде SMS-ым колтен ом керт

note: Undocumented
en: Cannot send SMS to unknown country
mhr: Палыдыме элыш SMS-ым колтен ом керт

en: Bot accounts cannot initiate IMs
mhr: Бот шотыш налме возыш-влак каласымашым шочыктен огыт керт

en: Bot account cannot IM this user
mhr: Бот шотыш налме возыш тиде пайдаланышылан каласымаш-влакым колтен ок керт

en: Bot account reached IM limit
mhr: Бот шотыш налме возыш эн кугу каласымаш чотыш шуын

en: Bot account reached daily IM limit
mhr: Бот шотыш налме возыш эн кугу кечылан каласымаш чотыш шуын

en: Bot account reached monthly IM limit
mhr: Бот шотыш налме возыш эн кугу тылзылан каласымаш чотыш шуын

en: Unable to receive offline messages
mhr: Вотышто огыл каласымаш-влакым налаш ыш лий

en: Offline message store full
mhr: Аралымвер вотышто огыл каласымаш-влак дене тичмашлалтын

en: Unable to send message: %s
mhr: Каласымашым колташ ыш лий: %s

en: Thinking
mhr: Шонем

en: Shopping
mhr: Кевытлашке

en: Questioning
mhr: Йодыш-влакым пуэдем

en: Eating
mhr: Кочкам

en: Watching a movie
mhr: Видеом ончем

en: Typing
mhr: Савыктем

en: At the office
mhr: Паша верыште

en: Taking a bath
mhr: Мончаште улам

en: Watching TV
mhr: ТВ-ым ончем

en: Having fun
mhr: Сусуланем

en: Sleeping
mhr: Нерем

en: Using a PDA
mhr: PDA-м кучылтам

en: Meeting friends
mhr: Йолташ-влак дене

en: On the phone
mhr: Телефонышто

en: Surfing
mhr: Серфинг

note: "I am mobile." / "John is mobile."
en: Mobile
mhr: Мобил

en: Searching the web
mhr: Вотышто пургедам

en: At a party
mhr: Кас пайремыште

en: Having Coffee
mhr: Кофем йӱам

note: Playing video games
en: Gaming
mhr: Модам

en: Browsing the web
mhr: Вотышто перныл коштам

en: Smoking
mhr: Тамакым шупшам

en: Writing
mhr: Возем

note: Drinking [Alcohol]
en: Drinking
mhr: Йӱам

en: Listening to music
mhr: Мурым (семым) колыштам

en: Studying
mhr: Тунемам

en: Working
mhr: Пашам ыштем

en: In the restroom
mhr: Шонданыште

en: Received invalid data on connection with server
mhr: Сервер дене ушнымо годым чын огыл данный-влакым налме

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: AIM Protocol Plugin
mhr: AIM ойвозыш плагин

en: ICQ UIN...
mhr: ICQ номер...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: ICQ Protocol Plugin
mhr: ICQ ойвозыш плагин

en: Encoding
mhr: Кодировко

en: The remote user has closed the connection.
mhr: Торасе пайдаланыше ушымашым кӱрлын.

en: The remote user has declined your request.
mhr: Торасе пайдаланыше йодмашетым ӧрдыжтарен.

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
mhr: Торасе пайдаланыше дене ушымашым йомдарыме:<br>%s

en: Received invalid data on connection with remote user.
mhr: Торасе пайдаланыше дене ушымаш годым лийдыме данный-влакым налме.

en: Direct IM established
mhr: Вияш ушымашым ыштыме

en: %s tried to send you a %s file, but we only allow files up to %s over Direct IM.  Try using file transfer instead.
mhr: %s тылат %s файлым колташ тӧчен, ме %s марте вияш IM гоч гына файлым колташ йӧным пуэна.  Тидын олмеш файл колтымашым кучылт ончо.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
mhr: %s файл - %s, кудо эн кугу кугыт %s дек кугурак.

en: Free For Chat
mhr: Мутланаш ямде

en: Not Available
mhr: Лиймеямде огыл

en: Occupied
mhr: Ок ярсе

en: Web Aware
mhr: Web-лаштыклаште улшо

en: Invisible
mhr: Койдымо

en: Evil
mhr: Осал

en: Depression
mhr: Ойгырымаш

en: At home
mhr: Мӧҥгыштӧ

en: At work
mhr: Пашаште

en: At lunch
mhr: Изиш пурлаш

en: Username sent
mhr: Пайдаланыше лӱмым колтымо

en: Connection established, cookie sent
mhr: Ушымашым ыштыме, куким колтымо

note: TODO: Don't call this with ssi
en: Finalizing connection
mhr: Ушымашым ыштымашым мучашлаш

en: Unable to sign on as %s because the username is invalid.  Usernames must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
mhr: %s семын пурен ом керт, пайдаланыше лӱм чын огыл.  Пайдаланыше лӱм чын E-mail адрес лийшаш але буква гыч тӱҥалшаш да буква, цифр да яравер гыч шогышаш, але цифр гыч гына шогышаш.

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
mhr: Тый жаплан кӱрлалтын кертат.  Тыге лиеш гын, %s уэмдымашлан терге.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
mhr: Чын AIM пурымо хэшым налын кертме огыл.

en: Unable to get a valid login hash.
mhr: Чын пурымо хэшым налын кертме огыл.

en: Received authorization
mhr: Авторизацийым налме

note: Unregistered username
en: Username does not exist
mhr: Тыгай пайдаланыше лӱм уке

note: Suspended account
en: Your account is currently suspended
mhr: Шотыш налме возышетым кызыт кылмыктыме

note: service temporarily unavailable
en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
mhr: AOL Instant Messenger службо жаплан лиймеямде огыл.

note: username connecting too frequently
en: Your username has been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
mhr: Тыйын лӱм деч утыж дене чӱчкыдын ушалтыт да кӱрлалтыт. 10 минутым вучалте да угыч ыштен ончо. Адакат тӧчен ончет гын, тыланет эшеат шукырак вучаш логалеш.

note: client too old
en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
mhr: Тыйын кучылтмо клиент версий пеш тошто. %s марте уэмде

note: IP address connecting too frequently
en: Your IP address has been connecting and disconnecting too frequently. Wait a minute and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
mhr: Тыйын IP-адрес деч утыж дене чӱчкыдын ушалтыт да кӱрлалтыт. 10 минут вучалте да угыч ыштен ончо. Адакат тӧчен ончет гын, тыланет эшеат шукырак вучаш логалеш.

en: The SecurID key entered is invalid
mhr: SecurID пуртымо сравоч чын огыл

en: Enter SecurID
mhr: SecurID-м пурто

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
mhr: Куд цифран номерым цифр экран гыч пурто.

en: Password sent
mhr: Шолыпмутым колтымо

en: Unable to initialize connection
mhr: Ушымашым инициализироватлен кертме огыл

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
mhr: %u пайдаланыше тыйын мутланыше лӱмерыш шкежымтыгай амал дене ешараш кӧнен огыл:
    %s

en: ICQ authorization denied.
mhr: ICQ авторизацийым ӧрдыжтарыме.

note: Someone has granted you authorization
en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
mhr: %u пайдаланыше тыйын мутланыше лӱмерыш шкежым ешараш кӧнен.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
mhr: Тый лӱмын каласымашым налынат
    
    От: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
mhr: Тый ICQ-лаштыкым налынат
    
    (кӧ деч): %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
mhr: Тый ICQ E-mail %s [%s]
     деч налынат
    Каласымаш:
    %s

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
mhr: %u ICQ пайдаланыше тылат мутланышым колтен: %s (%s)

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
mhr: Тиде мутланышым мутланыше лӱмерыш ешарынет мо?

en: _Decline
mhr: _Ӧрдыжтараш

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
mhr[0]: Тый %hu каласымашым %s деч налын отыл, тудо чын огыл лийын.
mhr[1]: Тый %hu каласымашым %s деч налын отыл, нуно чын огыл лийыныт.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
mhr[0]: Тый %hu каласымашым %s деч налын отыл, тудо утыж ден кугу лийын.
mhr[1]: Тый %hu каласымашым %s деч налын отыл, нуно утыж ден кугу лийыныт.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
mhr[0]: Тый %hu каласымашым %s деч налын отыл, аклымаш утыж дене кучылталтын.
mhr[1]: Тый %hu каласымашым %s деч налын отыл, аклымаш утыж дене кучылталтын.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
mhr[0]: Тый %hu каласымашым %s деч палыдыме амаллан кӧра налын отыл.
mhr[1]: Тый %hu каласымашым %s деч палыдыме амаллан кӧра налын отыл.

en: Your AIM connection may be lost.
mhr: Тыйын AIM ушымаш йомдарыме лийын кертеш.

en: You have been disconnected from chat room %s.
mhr: %s тототлымвер гыч тыйым кораҥдыме.

en: The new formatting is invalid.
mhr: У форматирований чын огыл.

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
mhr: Пайдаланыше лӱмым форматирований буква да яравер регистрлан веле влиятлен кертеш.

en: Pop-Up Message
mhr: Ийын лекше каласымаш

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
mhr[0]: Тиде пайдаланыше лӱм %s дене кылдалтын
mhr[1]: Нине пайдаланыше лӱм-влак %s дене кылдалтыныт

en: No results found for email address %s
mhr: %s E-mail-лан нимом муымо огыл

en: You should receive an email asking to confirm %s.
mhr: Тый пеҥгыдемдыме нерген йодмаш дене %s E-mail-ым налшаш улат.

en: Account Confirmation Requested
mhr: Шотыш налме возышым пеҥгыдемдаш йодмо

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
mhr: 0x%04x йоҥылыш: Пайдаланыше лӱмым келыштараш ок лий, йодмо лӱм шкешотан деч ойыртемалтеш.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
mhr: 0x%04x йоҥылыш: Пайдаланыше лӱмжм келыштараш ок лий, тыгай лӱм лийын ок керт.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
mhr: 0x%04x йоҥылыш: Пайдаланыше лӱмым келыштараш ок лий, йодмо лӱм утыж дене кугу.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
mhr: 0x%04x йоҥылыш: E-mail-ым вашталтен кертме огыл, тыгай пайдаланыше лӱмлан йодмаш ондакырак пурен.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
mhr: 0x%04x йоҥылыш: E-mail-ым вашталтен кертме огыл, тиде адрес дене пеш шуко пайдаланыше лӱм кылдалтын.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
mhr: 0x%04x йоҥылыш: E-mail-ым вашталтен кертме огыл, тиде адрес чын огыл.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
mhr: 0x%04x йоҥылыш: Палыдыме йоҥылыш.

en: Error Changing Account Info
mhr: Шотыш налме возыш нерген увераҥарым вашталтыме годым йоҥылыш лийын

en: The email address for %s is %s
mhr: %s -лан %s E-mail адрес

en: Account Info
mhr: Шотыш налме возыш нерген увераҥар

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
mhr: Тыйын сӱретым колтымо огыл. Сӱретым колташ тыйын вияш ушымаш лийшаш.

en: Unable to set AIM profile.
mhr: AIM профильым шынден кертме огыл.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
mhr: Очыни, тый пурымашым мучашлыде профильетын ыштымашым йодынат. Тыйын профиль ышталтде кодеш; кунам тӱрыснек ушымо лият, тудым эше икгана ыштен ончо.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
mhr[0]: Профиль кугыт эн кугу лийшаш деч %d байт кугурак. Профильым кӱчыкемдыме.
mhr[1]: Профиль кугыт эн кугу лийшаш деч %d байт кугурак . Профильым кӱчыкемдыме.

en: Profile too long.
mhr: Профиль утыж дене кугу.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
mhr[0]: Уке улмо нерген каласымаш кугыт эн кугу лийшаш деч %d байтлан кугурак. Уке улмо нерген каласымашым кӱчыкемдыме.
mhr[1]: Уке улмо нерген каласымаш кугыт эн кугу лийшаш деч %d байтлан кугурак. Уке улмо нерген каласымашым кӱчыкемдыме.

en: Away message too long.
mhr: Уке улмо нерген каласымаш утыж ден кугу.

en: Unable to Add
mhr: Ешараш огеш лий

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
mhr: Жаплан тыйын мутланыше лӱмерым AIM сервер-влак гыч пыштен кертме огыл.Мутланыше лӱмер йомын огыл, очыни, икмыняр тат гыч лиймеямде лиеш.

en: Orphans
mhr: Тулык-влак

en: (no name)
mhr: (лӱм уке)

en: Authorization Given
mhr: Авторизацийым пуымо

note: Granted
en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
mhr: %s пайдаланыше тыйын мутланыше лӱмерыш шкежым ешараш кӧнен.

en: Authorization Granted
mhr: Авторизацийлан порым пуымо

note: Denied
en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
mhr: %s пайдаланыше тыйын мутланыше лӱмерыш шкежым ешараш вес амаллан кӧра кӧнен огыл:
    %s

en: Authorization Denied
mhr: Авторизацийым ӧрдыжтарыме

en: _Exchange:
mhr: _Алмаш:

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
mhr: Сӱретым колтымо огыл. AIM тототлымверыште тый сӱрет-влакым колтен от керт.

en: iTunes Music Store Link
mhr: iTunes мурым (семым) аныклымаш кылвер

en: Lunch
mhr: Кечвал кочкыш

en: Buddy Comment for %s
mhr: %s -лан мутланышын ойпелештышыже

en: Buddy Comment:
mhr: Мутланышын ойпелештышыже:

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
mhr: %s дене тый вияш ушымашым почаш ойырен налынат.

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
mhr: Тиде тыйын IP-адресетым почеш, садлан тиде азапан пашалан лӱдыкшылыкым конден кертеш. Шуйынет?

en: C_onnect
mhr: _Ушымаш

en: Get AIM Info
mhr: AIM увераҥарым налаш

note: We only do this if the user is in our buddy list
en: Edit Buddy Comment
mhr: Мутланышын ойпелештышыжым вашталташ

en: Direct IM
mhr: Вияш ушымаш

en: Re-request Authorization
mhr: Авторизацийым угыч йодмаш

en: Require authorization
mhr: Авторизацийым пеҥгыдын йодаш

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
mhr: Могай улмо web-лаштыклаште (СПАМ койылалтмашым конда!)

en: ICQ Privacy Options
mhr: ICQ приватлык ойыркалыме йӧн-влак

en: Change Address To:
mhr: Адресым вашталташ (могайлан):

en: You are awaiting authorization from the following buddies
mhr: Тый умбакысе мутланыше-влак деч авторизацийым вучет

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
mhr: Тый нине мутланыше-влак деч угыч авторизацийым йодын кертат, тидлан колян пурла полдышыжым темдал да ойыро "Авторизацийым угыч йодмаш".

en: Find Buddy by Email
mhr: E-mail дене мутланышым муаш

en: Search for a buddy by email address
mhr: Е-mail дене мутланышым кычалаш

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
mhr: Мутланышын E-mail адресшым савыкте, кудым тый кычалат.

en: _Search
mhr: _Кычалаш

en: Set User Info (web)...
mhr: Пайдаланыше увераҥарым (web) шындаш...

note: This only happens when connecting with the old-style BUCP login
en: Change Password (web)
mhr: Шолыпмутым вашталташ (web)

en: Configure IM Forwarding (web)
mhr: Писе каласымаш-влак переадресацийым келыштараш (web)

note: ICQ actions
en: Set Privacy Options...
mhr: Приватлык ойыркалыме йӧн-влакым шындаш...

note: AIM actions
en: Confirm Account
mhr: Шке шотан возышым пеҥгыдемдаш

en: Display Currently Registered Email Address
mhr: Кызытсе возыктымо E-mail адресым ончыкташ

en: Change Currently Registered Email Address...
mhr: Кызытсе возыктымо E-mail адресым вашталташ...

en: Show Buddies Awaiting Authorization
mhr: Авторизаций деч посна мутланыше-влакым ончыкташ

en: Search for Buddy by Email Address...
mhr: E-mail дене мутланышым кычалаш...

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
mhr: AIM/ICQ
     прокси-серверым файл колтымашлан да вияш ушымашлан
     эре кучылташ(эркынракын, тыйын IP-адресым ок поч)

en: Allow multiple simultaneous logins
mhr: Шуко икганаште пурымашлан кӧнаш

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
mhr: %s вияш ваш возгалашлан мемнан деке ушнаш %s:%hu -ште йодам.

en: Attempting to connect to %s:%hu.
mhr: %s:%hu дене ушнаш тӧчымаш.

en: Attempting to connect via proxy server.
mhr: Прокси-сервер гоч ушнаш тӧчымаш.

en: %s has just asked to directly connect to %s
mhr: %s кызыт гына %s дене вияш ушымашым йодын

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
mhr: Тиде кок компьютерым вияш ушаш кӱшта да IM сӱрет-влаклан кӱлеш. Тыйын IP-адресет почмо лиеш, сандене тиде приватлыклан азапан пашам конден кертеш.

note: Label
en: Buddy Icon
mhr: Мутланыше изисӱрет

en: Voice
mhr: Йук

en: AIM Direct IM
mhr: AIM вияш ушымаш

en: Get File
mhr: Файлым налаш

en: Games
mhr: Модыш-влак

en: Add-Ins
mhr: Ешартыш-влак

en: Send Buddy List
mhr: Мутланыше лӱмерым колташ

en: ICQ Direct Connect
mhr: ICQ дене вияш ушаш

en: AP User
mhr: AP пайдаланыше

en: Nihilist
mhr: Нигилист

en: ICQ Server Relay
mhr: ICQ реле сервер

en: Old ICQ UTF8
mhr: Тошто ICQ UTF8

en: Trillian Encryption
mhr: Trillian шифрований

en: Hiptop
mhr: Кӱшкӧ

en: Security Enabled
mhr: Лӱдыкшылыкым чӱктымӧ

en: Video Chat
mhr: Видеочат

en: Live Video
mhr: Илыше видео

en: Camera
mhr: Камер

en: Screen Sharing
mhr: Экраным пырля кучылтмаш

en: IP Address
mhr: IP-адрес

en: Warning Level
mhr: Шижтарымаш кӱкшыт

en: Buddy Comment
mhr: Мутланышын ойпелештышыже

en: User information not available: %s
mhr: Пайдаланыше увераҥар лиймеямде огыл: %s

en: Mobile Phone
mhr: Мобил телефон

en: Age
mhr: Ийгот

en: Personal Web Page
mhr: Шке вот-лаштык

note: aim_userinfo_t use_html_status
en: Additional Information
mhr: Ешартыш увераҥар

en: Home Address
mhr: Мӧҥгысӧ адрес

en: Zip Code
mhr: Индекс

en: Work Address
mhr: Паша адрес

en: Work Information
mhr: Паша нерген увераҥар

en: Company
mhr: Тавраш

en: Division
mhr: Пӧлка

en: Position
mhr: Сомылвер

en: Web Page
mhr: Вот-лаштык

en: Online Since
mhr: Вотышто (кушеч)

en: Member Since
mhr: Йыжъеҥ

en: Capabilities
mhr: Ыҥгайлык-влак

en: Profile
mhr: Профиль

en: View web profile
mhr: Вотысе профильым ончен лекташ

en: Invalid SNAC
mhr: SNAC чын огыл

en: Server rate limit exceeded
mhr: Сервер писылык шырым эртен

en: Client rate limit exceeded
mhr: Клиент писылык шырым эртен

en: Service unavailable
mhr: Службо лиймеямде огыл

en: Service not defined
mhr: Службо рашемдыме огыл

en: Obsolete SNAC
mhr: Тошто SNAC

en: Not supported by host
mhr: Хостлан ок эҥерте

en: Not supported by client
mhr: Клиентлан ок эҥерте

en: Refused by client
mhr: Клиент ӧрдыжтарен

en: Reply too big
mhr: Пеш кугу вашмут

en: Responses lost
mhr: Вашмут-влак йомыныт

en: Request denied
mhr: Йодмашым ӧрдыжтарыме

en: Busted SNAC payload
mhr: SNAC пайдале нелытым пудыртымо

en: Insufficient rights
mhr: Йӧн ок сите

en: In local permit/deny
mhr: Верыште ышташ пуымаш/кораҥдаш

en: Warning level too high (sender)
mhr: Шижтарымаш кӱкшыт утыж ден кугу (колтышо)

en: Warning level too high (receiver)
mhr: Шижтарымаш кӱкшыт утыж ден кугу (налше)

en: User temporarily unavailable
mhr: Пайдаланыше жаплан лиймеямде огыл

en: No match
mhr: Икгай уке

en: List overflow
mhr: Лӱмер тичмаш темын

en: Request ambiguous
mhr: Коктеланыше йодмаш

en: Queue full
mhr: Черет темын

en: Not while on AOL
mhr: AOL-ышто огыл

note: Translators: This string is a menu option that, if selected, will cause you to appear online to the chosen user even when your status is set to Invisible.
en: Appear Online
mhr: Вотышто коеш

note: Translators: This string is a menu option that, if selected, will cause you to always appear offline to the chosen user (even when your status isn't Invisible).
en: Appear Offline
mhr: Очыни, вотышто огыл

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
mhr: <b>Тӱшка вуймут:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
mhr: <b>Палемдымаш тӱшкан ID:</b> %s<br>

en: Info for Group %s
mhr: %s тӱшкалан увераҥар

en: Notes Address Book Information
mhr: Адрес кнага палемдымаш увераҥар

en: Invite Group to Conference...
mhr: Конференцийыш тӱшкам ӱжаш...

en: Get Notes Address Book Info
mhr: Адрес кнага палемдымаш увераҥарым налаш

en: Sending Handshake
mhr: Кид кучымашым колтымаш

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
mhr: Кид кучымашым пеҥгыдемдаш вучаш

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
mhr: Кид кучымашым пеҥгыдемдыме, пурымаш лӱмым колтымаш

en: Waiting for Login Acknowledgement
mhr: Пурымаш лӱмым пеҥгыдемдымым вучаш

en: Login Redirected
mhr: Пурымо лӱмым вес вере колтымо

en: Forcing Login
mhr: Виеш пурымаш

en: Login Acknowledged
mhr: Пурымо лӱмым пеҥгыдемдыме

en: Starting Services
mhr: Службо-влакым тӱҥалташ

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
mhr: Кызытсе виктарыше тиде увертарымашым %s серверыште луктын

en: Sametime Administrator Announcement
mhr: Кызытсе виктарышын увертарымашыже

en: Announcement from %s
mhr: %s деч увертарымаш

en: Conference Closed
mhr: Конференцийым петырыме

en: Unable to send message:
mhr: Каласымашым колтен кертме огыл:

en: Unable to send message to %s:
mhr: %s -лан каласымашым колтен кертме огыл:

en: Place Closed
mhr: Верым петырыме

en: Microphone
mhr: Микрофон

en: Speakers
mhr: Йӱккугемдыш

en: Video Camera
mhr: Видеокамер

en: File Transfer
mhr: Файл колтымаш

en: Supports
mhr: Эҥерталтеш

en: External User
mhr: Тӱжвал пайдаланыше

en: Create conference with user
mhr: Пайдаланыше дене конференцийым ышташ

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
mhr: У конференцийлан да ӱжмаш каласымашлан темым пурто, кудо %s -лан колтымо лиеш

en: New Conference
mhr: У конференций

en: Create
mhr: Ышташ

en: Available Conferences
mhr: Лиймеямде конференций-влак

en: Create New Conference...
mhr: У конференцийым ышташ...

en: Invite user to a conference
mhr: Пайдаланышым конференцийыш ӱжаш

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
mhr: %s пайдаланышылан ӱжмашымм колташлан конференцийым лӱмер гыч ӱлнӧ ойыро. Тиде пайдаланышым у конференцийыш ӱжнет гын, "У конференцийым ышташ" ойыро.

en: Invite to Conference
mhr: Конференцийыш ӱжаш

en: Invite to Conference...
mhr: Конференцийыш ӱжаш...

en: Send TEST Announcement
mhr: ТЕСТ увертарымашым колташ

en: Topic:
mhr: Теме:

en: Unknown (0x%04x)<br>
mhr: Палыдыме (0x%04x)<br>

en: Last Known Client
mhr: Пытартыш палыме клиент

en: User Name
mhr: Пайдаланыше лӱм

en: Sametime ID
mhr: Кызытсе ID

en: An ambiguous user ID was entered
mhr: Коктеланыше пайдаланыше ID-м пуртымо

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
mhr: '%s' идентификатор умбакысе пайдаланыше-влак кокла гыч кеч-кӧ дене кылдалтын кертеш. Мутланыше лӱмерыш нунын кокла гыч иктыжым ешараш тудым лӱмер гыч ӱлнӧ ойыро.

en: Select User
mhr: Пайдаланышым ойыро

en: Unable to add user: user not found
mhr: Пайдаланышым ешараш ыш лий: пайдаланышым муымо огыл

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
mhr: '%s' идентификатор тыйын кызытсе мерыште ик пайдаланыше денат ок лачеште. Тиде возыш тыйын мутланыше лӱмер гыч кораҥдалтме лиеш.

en: Unable to add user
mhr: Пайдаланышым ешарен кертме огыл

en: Error reading file %s: 
    %s
mhr: %s файлым лудмо годым йоҥылыш лийын: 
    %s

en: Remotely Stored Buddy List
mhr: Тора гыч аныклыме мутланыше лӱмер

en: Buddy List Storage Mode
mhr: Мутланыше лӱмерым аныклымаш режим

en: Local Buddy List Only
mhr: Верысе мутланыше лӱмер гына

en: Merge List from Server
mhr: Сервер гыч лӱмер дене ушаш

en: Merge and Save List to Server
mhr: Серверыште лӱмерым ушаш да аныклаш

en: Synchronize List with Server
mhr: Сервер гыч лӱмер дене синхронизияш

en: Import Sametime List for Account %s
mhr: %s шотыш налме возышлан кызытсе лӱмерым пурташ

en: Export Sametime List for Account %s
mhr: %s шотыш налме возышлан кызытсе лӱмерым лукташ

en: Unable to add group: group exists
mhr: Тӱшкам ешарен кертме огыл: тыгай тӱшка уло

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
mhr: '%s' лӱман тӱшка мутланыше лӱмерыште шаҥгысек уло.

en: Unable to add group
mhr: Тӱшкам ешараш ыш лий

en: Possible Matches
mhr: Лийын кертше икгайлык-влак

en: Notes Address Book group results
mhr: Адрес кнага тӱшка палемдымаш лектыш

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
mhr: Очыни, '%s' идентификатор умбакысе адрес кнага тӱшка палемдымаш кокла гыч кеч-могай тӱшка дене кылдалтын кертеш. Мутланыше лӱмерыш нунын кокла гыч иктыжым ешараш лӱмер гыч ӱлнӧ чын тӱшкам ойыро.

en: Select Notes Address Book
mhr: Адрес кнага палемдымашым ойыро

en: Unable to add group: group not found
mhr: Тӱшкам ешарен кертме огыл: тӱшка уке

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
mhr: '%s' идентификатор тыйын кызытсе мерыште ик адрес кнага тӱшка палемдымаш денат ок лачеште.

en: Notes Address Book Group
mhr: Адрес кнага тӱшка палемдымаш

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
mhr: Тӱшкам да тудын йыжъеҥ-влакым тыйын мутланыше лӱмер ешарашлан адрес кнага тӱшка палемдымаш лӱмым аланыште ӱлнӧ пурто.

en: Search results for '%s'
mhr: '%s' -лан кычалмаш лектыш

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
mhr: %s' идентификатор умбакысе пайдаланыше-влак кокла гыч кеч-кӧ дене кылдалтын кертеш. Ӱлнӧ ыштымаш полдышым кучылтын, тый нуным мутланыше лӱмерыш ешарен але нунылан каласымашым колтен кертат.

en: Search Results
mhr: Кычалмаш лектыш

en: No matches
mhr: Икгайлык уке

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
mhr: '%s' идентификатор тыйын кызытсе мерыште ик пайдаланыше денат ок лачеште.

en: No Matches
mhr: Икгайлык уке

en: Search for a user
mhr: Пайдаланышым кычалаш

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
mhr: Тыйын кызытсе мерыште икгай пайдаланыше-влакым кычалашлан, аланыште ӱлнӧ лӱмым але изи ужашан ID-м пурто.

en: User Search
mhr: Пайдаланыше-влакым кычалаш

en: Import Sametime List...
mhr: Sametime лӱмерым пурташ...

en: Export Sametime List...
mhr: Sametime лӱмерым лукташ...

en: Add Notes Address Book Group...
mhr: Адрес кнага тӱшка палемдымашым ешараш...

en: User Search...
mhr: Пайдаланыше-влакым кычалаш...

en: Force login (ignore server redirects)
mhr: Виеш пурымаш (сервер редиректым шотыш налаш огыл)

note: pretend to be Sametime Connect
en: Hide client identity
mhr: Клиентын кӧулмылыкым шылташ

en: User %s is not present in the network
mhr: %s пайдаланыше вотышто уке

en: Key Agreement
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштараш

en: Cannot perform the key agreement
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштараш ок лий

en: Error occurred during key agreement
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштарыме жапыште йоҥылыш лийын

en: Key Agreement failed
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштарен кертме огыл

en: Timeout during key agreement
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштарыме жапыште вучымо жап эртен

en: Key agreement was aborted
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштарымашым кӱрлмӧ

en: Key agreement is already started
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштарымаш шаҥгак тӱҥалын

en: Key agreement cannot be started with yourself
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштарымаш шке дене тӱҥалын ок керт

en: The remote user is not present in the network any more
mhr: Торасе пайдаланыше тетла вотышто уке

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
mhr: %s деч сравоч-влакым ваш келыштараш йодмаш толын. Сравоч-влакын ваш келыштарымашым шуктынет?

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
mhr: Торасе пайдаланыше сравоч-влакын ваш келыштарымашым вуча:
    Торасе хост: %s
    Торасе порт: %d

en: Key Agreement Request
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштараш йодмаш

en: IM With Password
mhr: IM шолыпмут дене

en: Cannot set IM key
mhr: IM сравочым шынден ом керт

en: Set IM Password
mhr: IM шолыпмутым шындаш

en: Get Public Key
mhr: Публичне сравочым налаш

en: Cannot fetch the public key
mhr: Публичне сравочым пышташ ыш лий

en: Show Public Key
mhr: Публичне сравочым ончыкташ

en: Could not load public key
mhr: Публичне сравочым налын ом керт

en: User Information
mhr: Пайдаланыше увераҥар

en: Cannot get user information
mhr: Пайдаланыше увераҥарым налаш ыш лий

en: The %s buddy is not trusted
mhr: %s мутланышым тергыме огыл

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
mhr: Мутланышын публичне сравочшым пуртыде, тый тудын шижтарымашыжым налын от керт. Публичне сравочым налашлан тый "Публичне сравочым налаш" командым кучылт кертат.

note: Open file selector to select the public key.
en: Open...
mhr: Почаш...

en: The %s buddy is not present in the network
mhr: %s мутланыше вотышто уке

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
mhr: Мутланышын публичне сравочшым пуртыде, тый тудым ешарен от керт. Публичне сравочым пурташлан "Пурташ..." темдал.

en: _Import...
mhr: _Пурташ...

en: Select correct user
mhr: Чын пайдаланышым ойыро

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
mhr: Икгай публичне сравоч дене икмыняр пайдаланыше-влакым муымо. Нунын кокла гыч иктыжым мутланыше лӱмерыш ешарашлан, тудым лӱмер гыч ойыро.

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
mhr: Икгай лӱм дене икмыняр пайдаланыше-влакым муымо. Нунын кокла гыч иктыжым мутланыше лӱмерыш ешарашлан, тудым лӱмер гыч ойыро .

en: Detached
mhr: Эрыкан

en: Indisposed
mhr: Лунчырий

en: Wake Me Up
mhr: Помыжалте мыйым

en: Hyper Active
mhr: Пеш чот чулым

en: Robot
mhr: Робот

en: In Love
mhr: Йӧратыше

en: User Modes
mhr: Пайдаланышын режим-влак

en: Preferred Contact
mhr: Сайраклан шотлымо вашкыл

en: Preferred Language
mhr: Сайраклан шотлымо йылме

en: Geolocation
mhr: Географик веркокла

en: Reset IM Key
mhr: IM сравочым кудалташ

en: IM with Key Exchange
mhr: IM сравоч дене алмаш

en: IM with Password
mhr: IM шолыпмут дене

en: Get Public Key...
mhr: Публичне сравочым налаш...

en: Kill User
mhr: Пайдаланышым пушташ

en: Draw On Whiteboard
mhr: Ош оҥаште сӱретлаш

en: _Passphrase:
mhr: _Шолыпмут ой:

en: Channel %s does not exist in the network
mhr: %s канал вотышто уке улеш

en: Channel Information
mhr: Канал нерген увераҥар

en: Cannot get channel information
mhr: Канал нерген увераҥарым налын кертме огыл

en: <b>Channel Name:</b> %s
mhr: <b>Канал лӱм:</b> %s

en: <br><b>User Count:</b> %d
mhr: <br><b>Пайдаланыше-влакын чотышт:</b> %d

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
mhr: <br><b>Каналым негызлыше:</b> %s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
mhr: <br><b>Канал шифр:</b> %s

note: Definition of HMAC: http://en.wikipedia.org/wiki/HMAC
en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
mhr: <br><b>HMAC канал:</b> %s

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
mhr: <br><b>Канал теме:</b><br>%s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
mhr: <br><b>Канал режим-влак:</b>

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
mhr: <br><b>Сравоч парня пале оза:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
mhr: <br><b>Сравоч йӱк пале оза:</b><br>%s

en: Add Channel Public Key
mhr: Канал публичне сравочым ешараш

note: Add new public key
en: Open Public Key...
mhr: Публичне сравочым почаш...

en: Channel Passphrase
mhr: Канал шолыпмут ой

en: Channel Public Keys List
mhr: Канал публичне сравоч лӱмер

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
mhr: Канал чылык тергымаш каналыш ӧрдыж гыч пурымашым кораҥдашлан кучылталтеш. Чылык тергымаш шолыпмут да цифр знакым кучылтмо дене негызлалтын кертеш. Шолыпмутым шындыме гын, тудо ушымо лийшаш. Канал публичне сравоч-влак шындыме улыт гын, тыгай пайдаланыше-влак гына ушнен кертыт, кудын публичне сравоч-влак лӱмерыште улыт.

en: Channel Authentication
mhr: Канал чылык тергымаш

en: Add / Remove
mhr: Ешараш / Кораҥдаш

en: Group Name
mhr: Тӱшка лӱм

en: Passphrase
mhr: Шолыпмут ой

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
mhr: Приват тӱшка лӱмым да %s каналлан шолыпмут ойым пурто.

en: Add Channel Private Group
mhr: Приват канал тӱшкам ешараш

en: User Limit
mhr: Пайдаланыше-влакын эн кугу чот кугытшо

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
mhr: Каналыште пайдаланыше-влакын эн кугу чот кугытшым шындаш. Пайдаланыше-влакын эн кугу чот кугытшым кудалташлан нольым шынде.

en: Invite List
mhr: Ӱжмаш лӱмер

en: Ban List
mhr: Поктен колтымо лӱмер

en: Add Private Group
mhr: Приват тӱшкам ешараш

en: Reset Permanent
mhr: Эреак лийшым кудалташ

en: Set Permanent
mhr: Эреак лийшым шындаш

en: Set User Limit
mhr: Пайдаланыше-влакын эн кугу чот кугытшым шындаш

en: Reset Topic Restriction
mhr: Темым шыгыремдымашым кудалташ

en: Set Topic Restriction
mhr: Темым шыгыремдымашым шындаш

en: Reset Private Channel
mhr: Приват каналым кудалташ

en: Set Private Channel
mhr: Приват каналым шындаш

en: Reset Secret Channel
mhr: Шолып каналым кудалташ

en: Set Secret Channel
mhr: Шолып каналым шындаш

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
mhr: Тый приват тӱшкаш тунам пурен кертат, кунам %s каналыш пурет.

en: Join Private Group
mhr: Приват тӱшкаш ушнаш

en: Cannot join private group
mhr: Приват тӱшкаш ушнаш ок лий

en: Call Command
mhr: Командым ӱжаш

en: Cannot call command
mhr: Командым ӱжын кертме огыл

en: Unknown command
mhr: Палыдыме команде

en: Secure File Transfer
mhr: Лӱдыктышыдымӧ файл колтымаш

en: Error during file transfer
mhr: Файл колтымаш жапыште йоҥылыш

en: Remote disconnected
mhr: Ушымаш кӱрылтын

en: Permission denied
mhr: Пураш лиймашым чарыме

en: Key agreement failed
mhr: Сравоч-влакым ваш келыштарен шуктен кертме огыл

en: Connection timed out
mhr: Ушымашлан вучымо жап эртен

en: Creating connection failed
mhr: Ушнен кертме огыл

en: File transfer session does not exist
mhr: Файл колтымаш сессий уке

en: No file transfer session active
mhr: Файл колтымаш почмо сессий уке

en: File transfer already started
mhr: Файл колтымашым шаҥгак тӱҥалме

en: Could not perform key agreement for file transfer
mhr: Файл колтымашлан сравоч-влакым ваш келыштарен шуктымо огыл

en: Could not start the file transfer
mhr: Файл колтымашым тӱҥал кертме огыл

en: Cannot send file
mhr: Файлым колтен кертме огыл

en: Error occurred
mhr: Йоҥылыш лийын

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
mhr: %s темым <I>%s</I> тыгайлан вашталтен: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
mhr: <I>%s</I> канал режимым шынден <I>%s</I> тышке: %s

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
mhr: <I>%s</I> чыла канал режимым кораҥден <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
mhr: <I>%s</I> режим-влакым шынден <I>%s</I> в: %s

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
mhr: <I>%s</I> чылы режимым кораҥден <I>%s</I>

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
mhr: Тыйым <I>%s</I> гыч <I>%s</I> (%s) оператор кораҥден

en: You have been killed by %s (%s)
mhr: Тыйым %s (%s) оператор пуштын

en: Killed by %s (%s)
mhr: %s (%s) оператор пуштын

en: Server signoff
mhr: Сервер деч кӱрлалташ

en: Personal Information
mhr: Шке увераҥар

en: Birth Day
mhr: Шочмо кече

en: Job Role
mhr: Сомылвер

en: Organization
mhr: Организаций

en: Unit
mhr: Пӧлка

en: Homepage
mhr: Мӧҥгысӧ лаштык

en: Note
mhr: Палемдымаш

en: Join Chat
mhr: Тототлымверыш ушнаш

en: You are channel founder on <I>%s</I>
mhr: Тый <I>%s</I> -ште каналлан негызым пыштыше улат

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
mhr: <I>%s</I> -ште каналлан негызым пыштыше <I>%s</I> улеш

en: Real Name
mhr: Чын лӱм

en: Status Text
mhr: Могай улмо текст

en: Public Key Fingerprint
mhr: Публичне сравочын парня пале

en: Public Key Babbleprint
mhr: Публичне сравочын йӱк пале

en: _More...
mhr: _Эше...

en: Detach From Server
mhr: Сервер дене ушымашым кӱрлаш

en: Cannot detach
mhr: Ушымашым кӱрлын кертме огыл

en: Cannot set topic
mhr: Темым шынден кертме огыл

en: Failed to change nickname
mhr: Шолыплӱмым вашталтен кертме огыл

en: Roomlist
mhr: Пӧлем лӱмер

en: Cannot get room list
mhr: Пӧлем лӱмерым налын кертме огыл

en: Network is empty
mhr: Вот яра

en: No public key was received
mhr: Публичне сравоч-влакым налме огыл

en: Server Information
mhr: Сервер нерген увераҥар

en: Cannot get server information
mhr: Сервер нерген увераҥарым налын кертме огыл

en: Server Statistics
mhr: Сервер шотлем

en: Cannot get server statistics
mhr: Сервер шотлемым налын кертме огыл

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
mhr: Верысе серверын тӱҥалме жапше: %s
    Верысе серверын паша жапше: %s
    Верысе серверын клиент-влакше: %d
    Верысе серверын канал-влакше: %d
    Верысе серверын оператор-влакше: %d
    Верысе вес вере колтышын оператор-влакше: %d
    Верысе сотын клиент-влак: %d
    Верысе сотын канал-влак: %d
    Верысе сотын сервер-влак: %d
    Чыла клиент: %d
    Чыла канал: %d
    Чыла сервер: %d
    Чыла вес вере колтышо: %d
    Чыла сервер оператор: %d
    Чыла вес вере колтышын оператор: %d

en: Network Statistics
mhr: Вот шотлем

en: Ping
mhr: Пинг

en: Ping failed
mhr: Пинг ыш лий

en: Ping reply received from server
mhr: Сервер деч  пинглан вашмутым налме

en: Could not kill user
mhr: Пайдаланышым пуштын кертме огыл

en: WATCH
mhr: ШЕКЛАНАШ

en: Cannot watch user
mhr: Пайдаланышым шекланен кертме огыл

en: Resuming session
mhr: Сессийым угыч шуяш

en: Authenticating connection
mhr: Ушымаш чылыкым тергымаш

en: Verifying server public key
mhr: Сервер публичне сравочым тергымаш

en: Passphrase required
mhr: Шолыпмут ой кӱлеш

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
mhr: %s публичне сравочым налме. Верысе копий тиде сравоч дене икгай огытыл. Тиде публичне сравочым садыгык кумылаҥдынет?

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
mhr: %s публичне сравочым налме. Тиде публичне сравочым кумылаҥдынет?

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
mhr: Парня пале да йӱк пале %s сравочын лиеш:
    
    %s
    %s

en: Verify Public Key
mhr: Публичне сравочым тергаш

en: _View...
mhr: _Ончен лекташ...

en: Unsupported public key type
mhr: Публичне сравоч типлан ок эҥерте

en: Disconnected by server
mhr: Сервер дене ушымаш кӱрылтын

en: Key Exchange failed
mhr: Сравоч-влакым алмаштен кертме огыл

en: Authentication failed
mhr: Чылык тергымаш йоҥылыш мучашлалтын

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
mhr: Кӱрлмӧ сессийым угыч шуен кертме огыл. У ушымашым ышташлан "Ушымашым угыч ышташ" темдал.

en: Performing key exchange
mhr: Сравоч-влакым алмаштымаш

note: Progress
en: Connecting to SILC Server
mhr: SILC сервер дене ушымаш

en: Out of memory
mhr: Шарнымаш ситышын огыл

en: Error loading SILC key pair
mhr: Кок SILC сравоч-влакым налме годым йоҥылыш лийын

en: Your Current Mood
mhr: Тыйын кызытсе кумыл

en: Normal
mhr: Сай

en: 
    Your Preferred Contact Methods
mhr: 
    Тыйын сайраклан шотлымо вашкыл-влак

en: Video conferencing
mhr: Видеоконференций

en: Your Current Status
mhr: Тыйын кызытсе могай улмо

en: Online Services
mhr: Вотысе службо-влак

en: Let others see what services you are using
mhr: Весе-влаклан ужаш йӧным пуашлан, могай службо-влакым тый кучылтат

en: Let others see what computer you are using
mhr: Весе-влаклан ужаш йӧным пуашлан, могай компьютерым тый кучылтат

en: Your VCard File
mhr: Тыйын Vcard файл

en: Timezone (UTC)
mhr: Шагат ӱштӧ (UTC)

en: User Online Status Attributes
mhr: Пайдаланышын вотысо могай улмын атрибут-влак

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
mhr: Тый вес пайдаланыше-влаклан тыйын вотысо могай улмо увераҥарым да тыйын шке увераҥарым ужашлан йӧным пуен кертат. Шке нерген увераҥарым пурто, кудым тый вес пайдаланыше-влаклан ончаш лийшым ыштынет ыле.

en: Message of the Day
mhr: Кечысе каласымаш

en: No Message of the Day available
mhr: Лиймеямде кечысе каласымаш уке

en: There is no Message of the Day associated with this connection
mhr: Тиде ушымаш дене кылдалтше кечысе каласымаш уке

en: Create New SILC Key Pair
mhr: Кок у SILC сравочым ышташ

en: Passphrases do not match
mhr: Шолыпмут ой-влак икгай огытыл

en: Key Pair Generation failed
mhr: Кок сравоч-влакым тукымлен кертме огыл

en: Key length
mhr: Сравочын кужытшо

en: Public key file
mhr: Публичне сравочын файлже

en: Private key file
mhr: Приват сравочын файлже

en: Passphrase (retype)
mhr: Шолыпмут ой (эше ик гана савыкте)

en: Generate Key Pair
mhr: Кок сравочым ыштен лукташ

en: Online Status
mhr: Вот могай улмо

en: View Message of the Day
mhr: Кечысе каласымашым ончен лекташ

en: Create SILC Key Pair...
mhr: SILC кок сравочым ышташ...

en: User <I>%s</I> is not present in the network
mhr: Пайдаланыше <I>%s</I> вотышто уке

en: Topic too long
mhr: Теме утыж дене кугу

en: You must specify a nick
mhr: Тый шолыплӱмым палемдышаш улат

en: channel %s not found
mhr: %s каналым муымо огыл

en: channel modes for %s: %s
mhr: %s -лан канал режим-влак: %s

en: no channel modes are set on %s
mhr: %s -ште шындыме канал режим уке

en: Failed to set cmodes for %s
mhr: %s -лан канал режимым шынден кертме огыл

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
mhr: Палыдыме команде: %s, (клиентыште йоҥылыш лийын кертын)

en: part [channel]:  Leave the chat
mhr: part [канал]:  Тототлымверым коден каяш

en: leave [channel]:  Leave the chat
mhr: leave [канал]:  Тототлымверым коден каяш

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
mhr: topic [&lt;у теме&gt;]:  Темым ончен лекташ але вашталташ

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
mhr: join &lt;канал&gt; [&lt;шолыпмут&gt;]:  Тиде вотышто тототлымверыш ушнаш

en: list:  List channels on this network
mhr: list:  Тиде вотышто канал лӱмерым лукташ

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
mhr: whois &lt;шолыплӱм&gt;:  Пайдаланыше нерген увераҥарым ончен лекташ

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
mhr: msg &lt;шолыплӱм&gt; &lt;каласымаш&gt;:  Пайдаланышылан приват каласымашым колташ

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
mhr: query &lt;шолыплӱм&gt; [&lt;каласымаш&gt;]:  Пайдаланышылан приват каласымашым колташ

en: motd:  View the server's Message Of The Day
mhr: motd:  Серверын кечысе каласымашыжым ончен лекташ

en: detach:  Detach this session
mhr: detach:  Тиде сессийым кӱрлаш

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
mhr: quit [каласымаш]:  Сервер дене ушымашым кӱрлаш, каласымаш ешартыш улеш

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
mhr: call &lt;команде&gt;:  silc клиентын керек-могай командым ӱжыкташ

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
mhr: kill &lt;шолыплӱм&gt; [-публичне сравоч|&lt;амал&gt;]:  Пайдаланышым пушташ

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
mhr: nick &lt;у шолыплӱм&gt;:  Шке шолыплӱмым вашталташ

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
mhr: whowas &lt;шолыплӱм&gt;:  Пайдаланыше нерген увераҥарым ончен лекташ

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
mhr: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Вашталташ але ончыкташ канал режим-влакым

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
mhr: cumode &lt;канал&gt; +|-&lt;режимы&gt; &lt;шолыплӱм&gt;:  Каналыште пайдаланышын режим-влакшым вашталташ

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
mhr: umode &lt;пайдаланышын режим-влакше&gt;:  Вотышто шке режим-влакым шындаш

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
mhr: oper &lt;шолыплӱм&gt; [-публичне сравоч]:  Сервер оператор привелегийым налаш

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
mhr: ӱжаш &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  шолыплӱмым ӱжаш але канал ӱжмаш лӱмер гыч ешараш/кораҥдаш

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
mhr: kick &lt;канал&gt; &lt;шолыплӱм&gt; [ойпелештыш]:  Ппайдаланышым канал гыч кораҥдаш

en: info [server]:  View server administrative details
mhr: info [сервер]:  Сервер нерген административ рашлыкым ончен лекташ

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
mhr: ban [&lt;канал&gt; +|-&lt;шолыплӱм&gt;]:  Пайдаланышым канал гычпоктен лукташ

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
mhr: getkey &lt;шолыплӱм|сервер&gt;:  Пайдаланышын але серверын публичне сравочым пурташ

en: stats:  View server and network statistics
mhr: stats:  Серверын да вотын шотлемым ончен лекташ

en: ping:  Send PING to the connected server
mhr: ping:  PING-ым серверлан колташ

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
mhr: users &lt;канал&gt;:  Каналыште улшо пайдаланыше-влак лӱмерым лукташ

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
mhr: лӱм-влак [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  Каналыште (канал-влакыште) ойыртемалтше пайдаланыше-влакын лӱмер

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary
en: SILC Protocol Plugin
mhr: SILC ойвозыш плагин

note: *  description
en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
mhr: Secure Internet Live Conferencing (SILC) ойвозыш

en: Network
mhr: Вот

en: Public Key file
mhr: Публичне сравочын файлже

en: Private Key file
mhr: Приват сравоч файл

en: Cipher
mhr: Шифр

en: Use Perfect Forward Secrecy
mhr: Пеш сай ончыкылык шолыпым кучылташ

en: Public key authentication
mhr: Публичне сравоч чылык тергымаш

en: Block IMs without Key Exchange
mhr: Сравоч-влакым алмаштыде каласымашым тӱкылаш

en: Block messages to whiteboard
mhr: Каласымаш-влакым ош оҥаште тӱкылаш

en: Automatically open whiteboard
mhr: Ош оҥам вигак почаш

en: Digitally sign and verify all messages
mhr: Цифр кидпалым ышташ да чыла каласымашым тергаш

en: Creating SILC key pair...
mhr: SILC кок сравочым ыштымаш...

note: Hint for translators: Please check the tabulator width here and in the next strings (short strings: 2 tabs, longer strings 1 tab, sum: 3 tabs or 24 characters)
en: Real Name: 	%s
mhr: Чын лӱм: 	%s

en: User Name: 	%s
mhr: Пайдаланыше лӱм: 	%s

en: Email: 		%s
mhr: E-mail: 		%s

en: Host Name: 	%s
mhr: Хост лӱм: 	%s

en: Organization: 	%s
mhr: Организаций: 	%s

en: Country: 	%s
mhr: Эл: 	%s

en: Algorithm: 	%s
mhr: Алгоритм: 	%s

en: Key Length: 	%d bits
mhr: Сравочын кужытшо: 	%d бит

en: Version: 	%s
mhr: Версий: 	%s

en: Public Key Fingerprint:
    %s
mhr: Публичне сравочын парня пале:
    %s

en: Public Key Babbleprint:
    %s
mhr: Публичне сравочын йӱк пале:
    %s

en: Public Key Information
mhr: Публичне сравоч нерген увераҥар

en: Paging
mhr: Лышташ-влак дене

en: Video Conferencing
mhr: Видеоконференций

en: Computer
mhr: Компьютер

en: Terminal
mhr: Терминал

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
mhr: %s каласымашым ош оҥаш колтенам. Ош оҥам почнет мо?

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
mhr: %s каласымашым %s каналыште ош оҥаш колтенам. Ош оҥам почнет мо?

en: Whiteboard
mhr: Ош оҥа

en: No server statistics available
mhr: Лиймеямде сервер шотлем уке

en: Error during connecting to SILC Server
mhr: SILC сервер дене ушымаш годым йоҥылыш лийын

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
mhr: Йоҥылыш: Версий-влак икгай огытыл, клиентетым уэмде

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
mhr: Йоҥылыш: Торасе системе тыйын публичне сравочым шотышок нал/эҥерталтеш

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
mhr: Йоҥылыш: Торасе системе темлыме KE тӱшкалан ок эҥерте

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
mhr: Йоҥылыш: Торасе системе темлыме шифрлан ок эҥерте

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
mhr: Йоҥылыш: Торасе системе темлыме PKCS-лан ок эҥерте

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
mhr: Йоҥылыш: Торасе системе темлыме хэш-функцийлан ок эҥерте

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
mhr: Йоҥылыш: Торасе системе темлыме HMAC-лан ок эҥерте

en: Failure: Incorrect signature
mhr: Йоҥылыш: кидпале чын огыл

en: Failure: Invalid cookie
mhr: Йоҥылыш: куки чын огыл

en: Failure: Authentication failed
mhr: Йоҥылыш: Чылык тергымашым ыштен кертме огыл

en: Unable to initialize SILC Client connection
mhr: SILC-клиент ушымашым инициализироватлен кертме огыл

en: John Noname
mhr: Авчалӱмдымӧ Йыван

en: Unable to load SILC key pair: %s
mhr: Кок SILC сравочым налын кертме огыл: %s

en: Unable to create connection
mhr: Ушымашым ыштен кертме огыл

en: Unknown server response
mhr: Палыдыме сервер вашмут

en: Unable to create listen socket
mhr: Сокетым колыштын кертме огыл

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
mhr: SIP пайдаланыше лӱмыштӧ яравер але @ символ лийын ок керт

en: SIP connect server not specified
mhr: SIP ушымаш серверым палемдыме огыл

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
mhr: SIP/SIMPLE ойвозыш плагин

note: *  summary
en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
mhr: SIP/SIMPLE ойвозыш плагин

en: Publish status (note: everyone may watch you)
mhr: Публичне могай улмо (палемдымаш: кеч-кӧ тыйым ужын кертеш)

en: Use UDP
mhr: UDP-м кучылташ

en: Use proxy
mhr: Проксим кучылташ

en: Proxy
mhr: Прокси

en: Auth User
mhr: Пайдаланышылан правам пуаш

en: Auth Domain
mhr: Правам пуышо домен

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
mhr: (Тиде каласымашын сыным вашталтыме годым йоҥылыш лийын.	 Шотышналме возыш редакторыште "Кодировко" ойыркалыме йӧным терге

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
mhr: Тототлымверыш колтен кертме огыл %s,%s,%s

en: User is offline
mhr: Пайдаланыше вотышто огыл

en: User
mhr: Пайдаланыше

en: Hidden or not logged-in
mhr: Шылтыме але вотышто огыл

en: <br>At %s since %s
mhr: <br>%s гыч %s -шке

en: Anyone
mhr: Кеч-кӧ

en: _Class:
mhr: _Класс:

en: _Instance:
mhr: _Тевык:

en: _Recipient:
mhr: _Налше:

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
mhr: %s,%s,%s деке возалтмашым ыштен кертме огыл

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
mhr: zlocate &lt;шолыплӱм&gt;: Пайдаланышым муаш

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
mhr: zl &lt;шолыплӱм&gt;: Пайдаланышым муаш

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
mhr: тевык &lt;тевык&gt;: тевыкым ончыкто, кудо тиде классыште кучылталташ тӱҥалеш

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
mhr: inst &lt;тевык&gt;: тевыкым ончыкто, кудо тиде классыште кучылталташ тӱҥалеш

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
mhr: теме &lt;тевык&gt;: тевыкым ончыкто, кудо тиде классыште кучылталташ тӱҥалеш

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
mhr: sub &lt;класс&gt; &lt;тевык&gt; &lt;налше&gt;: У тототлымверым чӱктӧ

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
mhr: zi &lt;тевык&gt;: &lt;каласымаш,<i>тевык</i>,*&gt; -ланкаласымашым колташ

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
mhr: zci &lt;класс&gt; &lt;тевык&gt;: &lt;<i>класс</i>,<i>тевык</i>,*&gt; -лан каласымашым колташ

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
mhr: zcir &lt;класс&gt; &lt;тевык&gt; &lt;налше&gt;: &lt; <i>класс</i>,<i>тевык</i>,<i>налше</i>&gt; -лан каласымашым колташ

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
mhr: zir &lt;тевык&gt; &lt;налше&gt;: &lt;КАЛАСЫМАШ,<i>тевык</i>,<i>налше</i>&gt; -лан каласымашым колташ

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
mhr: zc &lt;класс&gt;: &lt;<i>класс</i>,ШКЕ,*&gt; -лан каласымашым колташ

en: Resubscribe
mhr: Угыч возалташ

en: Retrieve subscriptions from server
mhr: Сервер гыч возалтмаш-влакым пурташ

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version *  summary *  description
en: Zephyr Protocol Plugin
mhr: Zephyr ойвозыш плагин

en: Use tzc
mhr: tzc-м кучылташ

en: tzc command
mhr: tzc команде

en: Export to .anyone
mhr: .anyone-ыш пурташ

en: Export to .zephyr.subs
mhr: .zephyr.subs-ыш пурташ

en: Import from .anyone
mhr: .anyone гыч пурташ

en: Import from .zephyr.subs
mhr: .zephyr.subs гыч пурташ

en: Realm
mhr: Сфере

en: Exposure
mhr: Экспозиций

en: Unable to create socket: %s
mhr: Сокетым ышташ ыш лий: %s

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
mhr: HTTP прокси деч вашмутым лончылен кертме огыл: %s

en: HTTP proxy connection error %d
mhr: %d HTTP-прокси дене ушымо годым йоҥылыш лийын

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling
mhr: Пураш лиймашым чарыме: HTTP прокси-сервер %d портым туннелироватлаш ок кӧнӧ

en: Error resolving %s
mhr: Йоҥылыш %s лӱмым кӧнымаш

en: Requesting %s's attention...
mhr: Тӱткылыкым йодам %s...

en: %s has requested your attention!
mhr: %s тыйын тӱткылыкым йодеш!

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses @c Yes and @c No buttons.
en: _Yes
mhr: _Туге

en: _No
mhr: _Уке

note: * * A wrapper for purple_request_action() that uses Accept and Cancel buttons. * A wrapper for purple_request_action_with_icon() that uses Accept and Cancel * buttons.
en: _Accept
mhr: _Кумылаҥдаш

note: * * The default message to use when the user becomes auto-away.
en: I'm not here right now
mhr: Мый кызыт тыште уке улам

en: saved statuses
mhr: аныклыме могай улмо-влак

en: %s is now known as %s.
mhr: %s кызыт %s семын палыме.

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
mhr: %s ӱжеш %s тототлымверыш %s:
    %s

en: %s has invited %s to the chat room %s
mhr: %s ӱжеш %s тототлымверыш %s

en: Accept chat invitation?
mhr: Тототлымверыш ӱжмашым кумылаҥдаш?

note: Shortcut
en: Shortcut
mhr: Полдышым пырля кучылтмаш

en: The text-shortcut for the smiley
mhr: Шырийын текст вариантше

note: Stored Image
en: Stored Image
mhr: Аралыме сӱрет

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
mhr: Аралыме сӱрет. (тидым ышташ логалеш)

en: SSL Connection Failed
mhr: SSL-ушымаш ыштен кертме огыл

en: SSL Handshake Failed
mhr: SSL кидым пуэн кертме огыл

en: SSL peer presented an invalid certificate
mhr: SSL-пэр чын огыл сертификатым темлен

en: Unknown SSL error
mhr: Палыдыме SSL йоҥылыш

en: Unset
mhr: Шындыме огыл

en: Do not disturb
mhr: Ида тургыжландаре

en: Extended away
mhr: Кумдаҥдыме "Жаплан кораҥын"

en: %s (%s) changed status from %s to %s
mhr: %s (%s) могай улмым %s гыч %s вашталтен

en: %s (%s) is now %s
mhr: %s (%s) кызыт %s

en: %s (%s) is no longer %s
mhr: %s (%s) кызыт %s огыл

en: %s became idle
mhr: %s нераш тӱҥалын

en: %s became unidle
mhr: %s нерымым чарнен

en: +++ %s became idle
mhr: +++ %s нераш тӱҥалын

en: +++ %s became unidle
mhr: +++ %s нерымым чарнен

en: Calculating...
mhr: Шотлымаш...

en: Unknown.
mhr: Пале огыл.

en: %d second | %d seconds
mhr[0]: %d тат
mhr[1]: %d тат

en: %d day | %d days
mhr[0]: %d кече
mhr[1]: %d кече

en: %s, %d hour | %s, %d hours
mhr[0]: %s, %d шагат
mhr[1]: %s, %d шагат

en: %d hour | %d hours
mhr[0]: %d шагат
mhr[1]: %d шагат

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
mhr[0]: %s, %d минут
mhr[1]: %s, %d минут

en: %d minute | %d minutes
mhr[0]: %d минут
mhr[1]: %d минут

en: Could not open %s: Redirected too many times
mhr: %s почын ом керт: Пеш шуко гана вес вере колтымо

en: Unable to connect to %s
mhr: %s дене ушен кертме огыл

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
mhr: %s деч чыла вераҥдаш вер ок сите. Очыни, тыйын вот-сервер ала-мом удам шона.

en: Error reading from %s: %s
mhr: %s -лан кӧра лудмо годым йоҥылыш лийын: %s

en: Error writing to %s: %s
mhr: %s -шке возымо годым йоҥылыш лийын: %s

en: Unable to connect to %s: %s
mhr: %s дене ушнен кертме огыл: %s

note: 10053
en: Connection interrupted by other software on your computer.
mhr: Тыйын компьютерыште вес программылан кӧра ушнымаш кӱрылтын.

note: 10054
en: Remote host closed connection.
mhr: Торасе хост ушымашым кӱрлын.

note: 10060
en: Connection timed out.
mhr: Ушнымаш вучымо жап эртен.

note: 10061
en: Connection refused.
mhr: Ушымашым ӧрдыжтарыме.

en: Error Reading %s
mhr: %s лудмо годым йоҥылыш лийын

en: Pidgin Internet Messenger
mhr: Pidgin писе каласымаш алмаш клиент

en: Internet Messenger
mhr: Писе каласымаш алмаш клиент

note: Build the login options frame.
en: Login Options
mhr: Пурашлан ойыркалыме йӧн-влак

en: Pro_tocol:
mhr: Ой_возыш:

en: _Username:
mhr: _Пайдаланыше лӱм:

en: Remember pass_word
mhr: Шолыпмутым шарнен кодаш

note: Build the user options frame.
en: User Options
mhr: Пайдаланышын ойыркалыме йӧн-влак

en: _Local alias:
mhr: _Верысе шолыплӱм:

en: New _mail notifications
mhr: У _серыш нерген шижтарымаш

note: Buddy icon
en: Use this buddy _icon for this account:
mhr: Тиде мутланышын _изисӱретым тиде шотыш налме возышлан кучылташ:

en: Use GNOME Proxy Settings
mhr: GNOME прокси келыштарымаш-влакым кучылташ

en: Use Global Proxy Settings
mhr: Чыла вере лийше прокси келыштарымаш-влакым кучылташ

en: No Proxy
mhr: Прокси уке

en: Use Environmental Settings
mhr: Йырвел келыштарымаш-влакым кучылташ

note: This is an easter egg. It means one of two things, both intended as humourus: A) your network is really slow and you have nothing better to do than look at butterflies. B)You are looking really closely at something that shouldn't matter.
en: If you look real closely
mhr: Тӱткырак ончалаш гын

note: This is an easter egg. See the comment on the previous line in the source.
en: you can see the butterflies mating
mhr: тый модшо лыве-влакым ужын кертат

en: Proxy _type:
mhr: Прокси _сын:

en: _Host:
mhr: _Хост:

en: _Port:
mhr: _Порт:

en: Pa_ssword:
mhr: Шолуп_мут:

en: Unable to save new account
mhr: У шке шотан возышым аныклен кертме огыл

en: An account already exists with the specified criteria.
mhr: Шотыш налме возыш тыгай аклыме негыз дене шаҥгак уло.

en: Add Account
mhr: Шке шотан возышым ешараш

en: _Basic
mhr: _Тӱҥ

en: Create _this new account on the server
mhr: Серверыште _тиде у шке шотан возышым ышташ

en: P_roxy
mhr: П_рокси

en: Enabled
mhr: Чӱктымӧ

en: Protocol
mhr: Ойвозыш

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
mhr: <span size='larger' weight='bold'>Пагален ӱжына в %s!</span>
    
    Тыйын келыштарыме IM шотыш налын возыш-влакет уке улыт. %s дене ушымашым тӱҥалашлан, <b>Ешараш...</b> ӱлнӧ полдышым темдал да шке шотан возышетым келыштаре. %s дене икмыняр IM шотыш налме возышым ушынет гын, чыланыштым келыштарашлан, адакат <b>Ешараш...</b> темдал.
    
    Шке шотан возышым ешараш, вашталташ да кораҥдашлан тиде мутланыше лӱмер тӧрзашке варарак<b>Шке шотан возыш->Шке шотан возыш дене</b> меню гоч пӧртыл кертат.

note: Buddy List
en: Background Color
mhr: Фон тӱс

en: The background color for the buddy list
mhr: Мутланыше лӱмер фон тӱс

en: The layout of icons, name, and status of the buddy list
mhr: Мутланыше лӱмерын изисӱрет, лӱм да могай улмын тӱжвал сынышт

note: Group Note to translators: These two strings refer to the background color of a buddy list group when in its expanded state
en: Expanded Background Color
mhr: Фон тӱс шаралтше улмо годым

en: The background color of an expanded group
mhr: Шаралтше тӱшкан фон тӱс

en: The text information for when a group is expanded
mhr: Текст увераҥар, кунам тӱшка шаралтше

en: The background color of a collapsed group
mhr: Туртыктымо тӱшкан фон тӱс

en: The text information for when a group is collapsed
mhr: Текст увераҥар, кунам тӱшкам туртыктымо

en: The background color of a contact or chat
mhr: Вашкыл але ваш возгалымашын фон тӱс

en: The text information for when a contact is expanded
mhr: Текст увераҥар, кунам вашкыл шаралтше

en: The text information for when a buddy is online
mhr: Текст увераҥар, кунам мутланыше вотышто

en: The text information for when a buddy is away
mhr: Текст увераҥар, кунам мутланыше жаплан кораҥын

en: The text information for when a buddy is idle
mhr: Текст увераҥар, кунам мутланыше нерен колтен

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message Text
mhr: Каласымаш текст

en: The text information for when a buddy has an unread message
mhr: Текст увераҥар, кунам у мутланышын луддымо каласымаш-влак улыт

note: Note to translators: These two strings refer to the font and color of a buddy list buddy when they have sent you a new message
en: Message (Nick Said) Text
mhr: Каласымаш текст (ала-кӧ ойлен)

en: The text information for when a chat has an unread message that mentions your nickname
mhr: Текст увераҥар, кунам ваш возгалымаште луддымо каласымаш-влак улыт, кушто тыйын шолыплӱм палемдалтын

en: The text information for a buddy's status
mhr: Текст увераҥар мутланышын могай улмылан

en: You have %d contact named %s. Would you like to merge them? | You currently have %d contacts named %s. Would you like to merge them?
mhr[0]: Тыйын %d вашкыл %s лӱм дене уло. Нуным ушынет?
mhr[1]: Тыйын %d вашкыл %s лӱм дене уло. Нуным ушынет?

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
mhr: Нине вашкылым иктыш ушымаш мутланымаш лӱмерыште иктыкым да ик мутланымаш тӧрзам кучылтмашым ышта. Варарак тый, вашкыл контекст меню гыч 'Шаралташ'-ым кучылтын, нуным мӧҥгеш шеледен кертат

en: Please update the necessary fields.
mhr: Кӱлеш аланым уэмде.

en: A_ccount
mhr: _Шотыш налме возыш

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
mhr: Тототлымвер нерген келшыше увераҥарым пурто, кушко тый ушнынет ыле.

en: Room _List
mhr: _Пӧлем лӱмер

en: _Block
mhr: _Тӱкылаш

en: Un_block
mhr: _Почаш

en: Move to
mhr: Тышке кусараш

en: Get _Info
mhr: _Увераҥар

en: I_M
mhr: Писе _каласымаш

en: _Audio Call
mhr: _Йӱкйыҥгыр

en: Audio/_Video Call
mhr: Аудио/Видео _йыҥгыр

en: _Video Call
mhr: _Видеойыҥгыр

en: _Send File...
mhr: Файлым _колташ...

en: Add Buddy _Pounce...
mhr: _Правилым ешараш...

en: View _Log
mhr: _Журналым ончен лекташ

en: Hide When Offline
mhr: Шылташ, кунам вотышто огыл

en: Show When Offline
mhr: Ончыкташ, кунам вотышто огыл

en: _Alias...
mhr: _Шолыплӱм...

en: _Remove
mhr: _Кораҥдаш

en: Set Custom Icon
mhr: Шке изисӱретым шындаш

en: Remove Custom Icon
mhr: Шке изисӱретым кораҥдаш

en: Add _Buddy...
mhr: _Мутланышым ешараш...

en: Add C_hat...
mhr: _Тототлымверым ешараш...

en: _Delete Group
mhr: _Тӱшкам кораҥдаш

en: _Rename
mhr: _Вес лӱмым пуаш

note: join button
en: _Join
mhr: _Ушнаш

en: Auto-Join
mhr: Вигак ушнаш

en: Persistent
mhr: Кӱрылтде

en: _Edit Settings...
mhr: _Келыштарымаш-влакым вашталташ...

en: _Collapse
mhr: _Туртыкташ

en: _Expand
mhr: _Шараш

en: /Tools/Mute Sounds
mhr: /Ӱзгар-влак/Йӱк-влакым йӧрыкташ

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
mhr: Тый ушымо отыл шотыш налын возыш дене, позволяющей ешараш этого мутланышым.

note: I don't believe this can happen currently, I think * everything that calls this function checks for one of the * above node types first.
en: Unknown node type
mhr: Палыдыме кыл сын

en: Please select your mood from the list
mhr: Шкаланет лӱмер гыч кумылым ойыро

en: Message (optional)
mhr: Каласымаш (ешартыш)

en: Edit User Mood
mhr: Пайдаланышын кумылжым вашталташ

note: NOTE: Do not set any accelerator to Control+O. It is mapped by gtk_blist_key_press_cb to "Get User Info" on the selected buddy. Buddies menu
en: /_Buddies
mhr: /_Мутланыше-влак

en: /Buddies/New Instant _Message...
mhr: /Мутланыше-влак/У писе _каласымаш...

en: /Buddies/Join a _Chat...
mhr: /Мутланыше-влак/_Тототлымверыш ушнаш...

en: /Buddies/Get User _Info...
mhr: /Мутланыше-влак/Пайдаланышын _увераҥаржым налаш...

en: /Buddies/View User _Log...
mhr: /Мутланыше-влак/Пайдаланышын _журналжым ончен лекташ...

en: /Buddies/Sh_ow
mhr: /Мутланыше-влак/_Ончыкташ

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/_Вотышто огыл мутланыше-влак

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/_Яра тӱшка-влак

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/_Мутланыше-влак нерген рашлык

en: /Buddies/Show/Idle _Times
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/Нерыме _жап

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/_Ойвозыш изисӱрет-влак

en: /Buddies/_Sort Buddies
mhr: /Мутланыше-влак/_Мутланыше-влакым ойыркалаш

en: /Buddies/_Add Buddy...
mhr: /Мутланыше-влак/_Мутланышым ешараш...

en: /Buddies/Add C_hat...
mhr: /Мутланыше-влак/_Тототлымверым ешараш...

en: /Buddies/Add _Group...
mhr: /Мутланыше-влак/_Тӱшкам ешараш...

en: /Buddies/_Quit
mhr: /Мутланыше-влак/_Лекташ

note: Accounts menu
en: /_Accounts
mhr: /_Шке шотан возыш

en: /Accounts/Manage Accounts
mhr: /Шке шотан возыш/Шке шотан возыш дене виктарымаш

note: Tools
en: /_Tools
mhr: /_Ӱзгар-влак

en: /Tools/Buddy _Pounces
mhr: /Ӱзгар-влак/_Мутланыше-влакым шекланымаш

en: /Tools/_Certificates
mhr: /Ӱзгар-влак/_Сертификат-влак

en: /Tools/Custom Smile_ys
mhr: /Ӱзгар-влак/_Шке шырий-влак

en: /Tools/Plu_gins
mhr: /Ӱзгар-влак/_Плагин-влак

en: /Tools/Pr_eferences
mhr: /Ӱзгар-влак/_Келыштарымаш-влак

en: /Tools/Pr_ivacy
mhr: /Ӱзгар-влак/_Приватлык

en: /Tools/_File Transfers
mhr: /Ӱзгар-влак/_Файл колтымаш

en: /Tools/R_oom List
mhr: /Ӱзгар-влак/_Пӧлем лӱмер

en: /Tools/System _Log
mhr: /Ӱзгар-влак/Систем _журнал

en: /Tools/Mute _Sounds
mhr: /Ӱзгар-влак/_Йӱк-влакым йӧрыкташ

note: Help
en: /_Help
mhr: /_Полыш

en: /Help/Online _Help
mhr: /Полыш/Вотышто _полыш

en: /Help/_Debug Window
mhr: /Полыш/_Лачештарымаш тӧрза

en: /Help/_About
mhr: /Полыш/_Программе нерген

en: <b>Account:</b> %s
mhr: <b>Шотыш налме возыш:</b> %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
mhr: 
    <b>Илаш пурышо-влак:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
mhr: 
    <b>Теме:</b> %s

en: (no topic set)
mhr: (темым шындыме огыл)

en: Buddy Alias
mhr: Мутланышын шолыплӱмжӧ

en: Logged In
mhr: Вотышто

en: Last Seen
mhr: Пытартыш койылалтмаш

en: Spooky
mhr: Южгойшо

en: Awesome
mhr: Лӱдыктышан

en: Rockin'
mhr: Лӱҥгалтыше

en: Total Buddies
mhr: Чыла мутланыше

en: Idle %dd %dh %02dm
mhr: Нерен колтен %dд %dч %02dм

en: Idle %dh %02dm
mhr: Нерен колтен %dч %02dм

en: Idle %dm
mhr: Нерен колтен %dм

en: /Buddies/New Instant Message...
mhr: /Мутланыше-влак/У писе каласымаш...

en: /Buddies/Join a Chat...
mhr: /Мутланыше-влак/Тототлымверыш ушнаш...

en: /Buddies/Get User Info...
mhr: /Мутланыше-влак/Пайдаланышын увераҥаржым налаш...

en: /Buddies/Add Buddy...
mhr: /Мутланыше-влак/Мутланышым ешараш...

en: /Buddies/Add Chat...
mhr: /Мутланыше-влак/Тототлымверым ешараш...

en: /Buddies/Add Group...
mhr: /Мутланыше-влак/Тӱшкам ешараш...

en: /Tools/Privacy
mhr: /Мутланыше-влак/Приватлык

en: /Tools/Room List
mhr: /Мутланыше-влак/Пӧлем лӱмер

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
mhr[0]: %d луддымо каласымаш %s деч
mhr[1]: %d луддымо каласымаш %s деч

en: Manually
mhr: Кидмучаш

en: By status
mhr: Могай улмо дене

en: By recent log activity
mhr: Пытартыш журналын тыршымаш дене

en: %s disconnected
mhr: %s дене ушнымашым кӱрлмӧ

en: %s disabled
mhr: %s йӧрыктымӧ

en: Reconnect
mhr: Ушымашым угыч ышташ

en: Re-enable
mhr: Угыч чӱкташ

en: SSL FAQs
mhr: SSL FAQ

en: Welcome back!
mhr: Пагален ӱжына!

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
mhr[0]: %d, Вес вер гыч ушныметлан кӧра шотыш налме возышым йӧрыктымӧ:
mhr[1]: %d Вес вер гыч ушныметлан кӧра шотыш налме возыш-влакым йӧрыктымӧ:

en: <b>Username:</b>
mhr: <b>Пайдаланыше лӱм:</b>

en: <b>Password:</b>
mhr: <b>Шолыпмут:</b>

en: _Login
mhr: _Пурымаш

en: /Accounts
mhr: /Шотыш налме возыш-влак

note: set the Show Offline Buddies option. must be done * after the treeview or faceprint gets mad. -Robot101
en: /Buddies/Show/Offline Buddies
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/Мутланыше-влак вотышто огытыл

en: /Buddies/Show/Empty Groups
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/Яра тӱшка-влак

en: /Buddies/Show/Buddy Details
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/Мутланыше-влак нерген рашлык

en: /Buddies/Show/Idle Times
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/Пашадыме жап

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
mhr: /Мутланыше-влак/Ончыкташ/Ойвозыш изисӱрет-влак

en: Add a buddy.
mhr: Мутланышым ешараш.

en: Buddy's _username:
mhr: Мутланыше _пайдаланышын лӱмжӧ:

en: (Optional) A_lias:
mhr: _Шолыплӱм (ешартыш):

en: Add buddy to _group:
mhr: Мутланышым _тӱшкаш ешараш:

en: This protocol does not support chat rooms.
mhr: Тиде ойвозыш тототлымвер-влаклан ок эҥерте.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
mhr: Тый тыгай ойвозыш-влакым кучылтын ушымо отыл, кудо тототлымвер-влакым кучылтыт.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
mhr: Шолыплӱмым да тототлымвер нерген келшен толшо увераҥарым пурто, кудым тый мутланыше лӱмерыш ешарынет ыле.

en: A_lias:
mhr: _Шолыплӱм:

en: _Group:
mhr: _Тӱшка:

en: Please enter the name of the group to be added.
mhr: Ешарыме тӱшкан лӱмжым пурто.

en: Enable Account
mhr: Шке шотан возышым чӱкташ

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
mhr: <PurpleMain>/Шке шотан возыш-влак/Возышым чӱкташ

en: <PurpleMain>/Accounts/
mhr: <PurpleMain>/Шке шотан возыш-влак/

en: _Edit Account
mhr: Шке шотан возышым _вашталташ

en: Set _Mood...
mhr: _Кумылым шындаш...

en: No actions available
mhr: Лиймеямде ыштымаш уке

en: _Disable
mhr: _Йӧрыкташ

en: /Tools
mhr: /Ӱзгар-влак

en: /Buddies/Sort Buddies
mhr: /Мутланыше-влак/Мутланыше-влакым ойыркалаш

en: Type the host name for this certificate.
mhr: Тиде сертификатлан хост лӱмым ончыкто.

note: Widget creation function
en: SSL Servers
mhr: SSL-сервер-влак

en: Unknown command.
mhr: Палыдыме команде.

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
mhr: Мутланышын ойвозышыже тиде тототлымверын гай огыл.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
mhr: Тый шотыш налын возыш дене ушымо отыл, кудо тиде мутланышым ӱжаш кӱшта.

en: Invite Buddy Into Chat Room
mhr: Мутланышым тототлымверыш ӱжаш

en: _Buddy:
mhr: _Мутланыше:

en: _Message:
mhr: _Каласымаш:

en: <h1>Conversation with %s</h1>
mhr: <h1>%s гыч мутланымаш</h1>

en: Save Conversation
mhr: Мутланымашым аныклаш

en: Un-Ignore
mhr: Шотыш налаш

en: Get Away Message
mhr: Уке улмо нерген каласымашым налмаш

en: Last Said
mhr: Пытартыш ойлымо

en: Unable to save icon file to disk.
mhr: Изиӱретын файлым дискышке аныклен кертме огыл.

en: Save Icon
mhr: Изисӱретым аныклаш

en: Animate
mhr: Анимироватлаш

en: Hide Icon
mhr: Изисӱретым шылташ

en: Save Icon As...
mhr: Изисӱретым аныклаш (кузе)...

en: Set Custom Icon...
mhr: Шке изисӱретым шындаш...

en: Change Size
mhr: Кугытым вашталташ

en: Show All
mhr: Чыла ончыкташ

note: Conversation menu
en: /_Conversation
mhr: /_Мутланымаш

en: /Conversation/New Instant _Message...
mhr: /Мутланымаш/У писе _каласымаш...

en: /Conversation/Join a _Chat...
mhr: /Мутланымаш/_Тототлымверыш ушнаш...

en: /Conversation/_Find...
mhr: /Мутланымаш/_Муаш...

en: /Conversation/View _Log
mhr: /Мутланымаш/_Журналым ончен лекташ

en: /Conversation/_Save As...
mhr: /Мутланымаш/_Аныклаш (кузе)...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
mhr: /Мутланымаш/_Эрыкташ

en: /Conversation/M_edia
mhr: /Мутланымаш/_Медиа

en: /Conversation/Media/_Audio Call
mhr: /Мутланымаш/Медиа/_Аудиойыҥгыр

en: /Conversation/Media/_Video Call
mhr: /Мутланымаш/Медиа/_Видеойыҥгыр

en: /Conversation/Media/Audio\/Video _Call
mhr: /Мутланымаш/Медиа/Аудио\/Видео_йыҥгыр

en: /Conversation/Se_nd File...
mhr: /Мутланымаш/Файлым _колташ...

en: /Conversation/Get _Attention
mhr: /Мутланымаш/_Тӱткылыкым налаш

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
mhr: /Мутланымаш/_Правилым ешараш...

en: /Conversation/_Get Info
mhr: /Мутланымаш/Увераҥарым _налаш

en: /Conversation/In_vite...
mhr: /Мутланымаш/_Ӱжаш...

en: /Conversation/M_ore
mhr: /Мутланымаш/_Эше

en: /Conversation/Al_ias...
mhr: /Мутланымаш/_Шолыплӱм...

en: /Conversation/_Block...
mhr: /Мутланымаш/_Тӱкылаш...

en: /Conversation/_Unblock...
mhr: /Мутланымаш/_Почаш...

en: /Conversation/_Add...
mhr: /Мутланымаш/_Ешараш...

en: /Conversation/_Remove...
mhr: /Мутланымаш/_Кораҥдаш...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
mhr: /Мутланымаш/_Кылверым шындаш...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
mhr: /Мутланымаш/_Изисӱретым шындаш...

en: /Conversation/_Close
mhr: /Мутланымаш/_Петыраш

note: Options
en: /_Options
mhr: /_Ойыркалыме йӧн-влак

en: /Options/Enable _Logging
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/_Журналым наҥгаяш

en: /Options/Enable _Sounds
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/_Йӱк-влакым колташ

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/_Форматирований оҥам ончыкташ

en: /Options/Show Ti_mestamps
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/_Каласымаш жапым ончыкташ

en: /Conversation/More
mhr: /Мутланымаш/Эше

en: /Options
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак

note: The menubar has been deactivated. Make sure the 'More' submenu is regenerated next time * the 'Conversation' menu pops up. Make sure the 'Conversation -> More' menuitems are regenerated whenever * the 'Conversation' menu pops up because the entries can change after the * conversation is created.
en: /Conversation
mhr: /Мутланымаш

en: /Conversation/View Log
mhr: /Мутланымаш/Журналым ончен лекташ

en: /Conversation/Media/Audio Call
mhr: /Мутланымаш/Медиа/Аудиойыҥгыр

en: /Conversation/Media/Video Call
mhr: /Мутланымаш/Медиа/Видеойыҥгыр

en: /Conversation/Media/Audio\/Video Call
mhr: /Мутланымаш/Медиа/Аудио\/Видеойыҥгыр

en: /Conversation/Send File...
mhr: /Мутланымаш/Файлым колташ...

en: /Conversation/Get Attention
mhr: /Мутланымаш/Тӱткылыкым налаш

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
mhr: /Мутланымаш/Правилым ешараш...

en: /Conversation/Get Info
mhr: /Мутланымаш/Увераҥарым налаш

en: /Conversation/Invite...
mhr: /Мутланымаш/Ӱжаш...

en: /Conversation/Alias...
mhr: /Мутланымаш/Шолыплӱм...

en: /Conversation/Block...
mhr: /Мутланымаш/Тӱкылаш...

en: /Conversation/Unblock...
mhr: /Мутланымаш/Почаш...

en: /Conversation/Add...
mhr: /Мутланымаш/Ешараш...

en: /Conversation/Remove...
mhr: /Мутланымаш/Кораҥдаш...

en: /Conversation/Insert Link...
mhr: /Мутланымаш/Кылверым шындаш...

en: /Conversation/Insert Image...
mhr: /Мутланымаш/Сӱретым шындаш...

en: /Options/Enable Logging
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/Журналым наҥгаяш

en: /Options/Enable Sounds
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/Йӱк-влакым чӱкташ

en: /Options/Show Formatting Toolbars
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/Форматирований аҥам ончыкташ

en: /Options/Show Timestamps
mhr: /Ойыркалыме йӧн-влак/Жап палым ончыкташ

en: User is typing...
mhr: Пайдаланыше каласымашым савыкта...

en: 
    %s has stopped typing
mhr: 
    %s каласымашым савыктымым чарнен

note: Build the Send To menu
en: S_end To
mhr: _Кӧ деке колташ

en: _Send
mhr: _Колташ

note: Setup the label telling how many people are in the room.
en: 0 people in room
mhr: Пӧлемыште 0 пайдаланыше

en: %d person in room | %d people in room
mhr[0]: Пӧлемыште %d пайдаланыше
mhr[1]: Пӧлемыште %d пайдаланыше

en: Stopped Typing
mhr: Каласымашым савыктымым чарнен

en: Nick Said
mhr: Лӱмым ойлымо

en: Unread Messages
mhr: Луддымо каласымаш-влак

en: New Event
mhr: У лиймаш

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
mhr: clear: Чыла мутланымаш тӧрзам эрыкташ.

en: Confirm close
mhr: Пеҥгыдемдашым петырымаш

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
mhr: Луддымо каласымаш-влак улыт. Тый чынак тӧрзам петырынет мо?

en: Close other tabs
mhr: Моло вкладке-влакым петыраш

en: Close all tabs
mhr: Чыла вкладкым петыраш

en: Detach this tab
mhr: Тиде вкладкым посна ышташ

en: Close this tab
mhr: Тиде вкладкым петыраш

en: Close conversation
mhr: Мутланымашым петыраш

en: Last created window
mhr: Ыштыме тӧрзам петыраш

en: Separate IM and Chat windows
mhr: Посна писе каласымаш да тототлымвер тӧрза-влак

en: New window
mhr: У тӧрза

en: By group
mhr: Тӱшка дене

en: By account
mhr: Шотыш налме возыш дене

en: Find
mhr: Муаш

en: _Search for:
mhr: _Кычалаш:

en: Save Debug Log
mhr: Лачештарыме увераҥарым журналыште аныклаш

en: Invert
mhr: Савыралымаш

en: Highlight matches
mhr: Икгайым волгалтараш

en: _Icon Only
mhr: _Изисӱрет-влак гына

en: _Text Only
mhr: _Текст гына

en: _Both Icon & Text
mhr: Изисӱрет-влак _да текст

en: Filter
mhr: Шӱраш

en: Right click for more options.
mhr: Моло ойыркалыме йӧн-влакым налашлан, колян пурла полдышым темдал.

en: Level
mhr: Кӱкшыт

en: Select the debug filter level.
mhr: Шӱрашым лачештарымаш кӱкшытым ойыро.

en: All
mhr: Чыла

en: Misc
mhr: Тӱрлӧ

en: Warning
mhr: Шижтарымаш

en: Error
mhr: Йоҥылыш

en: Fatal Error
mhr: Тӧрлаташ лийдыме йоҥылыш

en: artist
mhr: шоктышо але мурызо

en: voice and video
mhr: йӱк да видео

en: support
mhr: эҥертыш

en: webmaster
mhr: вот-мастар

en: win32 port
mhr: win32 порт

note: Translators: This is a person's name. For most languages we recommend not translating it.
en: Ka-Hing Cheung
mhr: Ка-Хин Чон

en: maintainer
mhr: ужатен кайыше

en: libfaim maintainer
mhr: libfaim ужатен кайыше

note: If "lazy bum" translates literally into a serious insult, use something else or omit it.
en: hacker and designated driver [lazy bum]
mhr: хакер да каласыме водитель [йолагай пернылкоштшо]

en: support/QA
mhr: эҥертыш да сайлыкым тергымаш

en: original author
mhr: шкешотан серышоза

en: lead developer
mhr: вӱдышӧ ыштыше

en: Senior Contributor/QA
mhr: Кугурак пашаеҥ/сайлыкым тергымаш

en: Afrikaans
mhr: Африкысе

en: Arabic
mhr: Араб

en: Belarusian Latin
mhr: Белорус латинице

en: Bulgarian
mhr: Болгар

en: Bengali
mhr: Бенгал

en: Bosnian
mhr: Босний

en: Catalan
mhr: Каталан

en: Valencian-Catalan
mhr: Валенсий-каталан

en: Czech
mhr: Чех

en: Danish
mhr: Даний

en: German
mhr: Немыч

en: Dzongkha
mhr: Дзонг-кэ

en: Australian English
mhr: Австралий англ

en: British English
mhr: Британ англ

en: Canadian English
mhr: Канаде англ

en: Esperanto
mhr: Эсперанто

en: Spanish
mhr: Испан

en: Estonian
mhr: Эстон

en: Basque
mhr: Баск

en: Persian
mhr: Персид

en: Finnish
mhr: Финн

en: Irish
mhr: Ирландий

en: Galician
mhr: Галисий

en: Gujarati
mhr: Гуджарати

en: Gujarati Language Team
mhr: Гуджарати йылме дене кусарыше тӱшка

en: Hebrew
mhr: Иврит

en: Hindi
mhr: Хинди

en: Hungarian
mhr: Венгыр

en: Indonesian
mhr: Индонезий

en: Italian
mhr: Итальян

en: Japanese
mhr: Япон

en: Georgian
mhr: Грузин

en: Ubuntu Georgian Translators
mhr: Ubuntu-м грузин йылмыш кусарыше-влак

en: Khmer
mhr: Кхмер

en: Kannada
mhr: Каннада

en: Kannada Translation team
mhr: Каннада йылмыш кусарыше тӱшка

en: Korean
mhr: Корей

en: Kurdish
mhr: Курд

en: Lithuanian
mhr: Литов

en: Macedonian
mhr: Македон

en: Malay
mhr: Малай

en: Mongolian
mhr: Монгол

en: Marathi
mhr: Маратхи

en: Bokmål Norwegian
mhr: Букмол

en: Nepali
mhr: Непал

en: Dutch, Flemish
mhr: Нидерланд, фламанд

en: Norwegian Nynorsk
mhr: Норвегий нюнорск

en: Occitan
mhr: Осетин

en: Punjabi
mhr: Панджаби

en: Polish
mhr: Поляк

en: Portuguese
mhr: Португалий

en: Portuguese-Brazil
mhr: Португалий-бразилий

en: Pashto
mhr: Пашто

en: Romanian
mhr: Румын

en: Russian
mhr: Руш

en: Slovak
mhr: Словак

en: Slovenian
mhr: Словен

en: Albanian
mhr: Албан

en: Serbian
mhr: Серб

en: Sinhala
mhr: Сингал

en: Swedish
mhr: Швед

en: Swahili
mhr: Суахили

en: Tamil
mhr: Тамил

en: Telugu
mhr: Телугу

en: Thai
mhr: Тай

en: Ukranian
mhr: Украин

en: Urdu
mhr: Урду

en: Vietnamese
mhr: Вьетнам

en: Simplified Chinese
mhr: Китай куштылемдыме

en: Hong Kong Chinese
mhr: Гонконг китай

en: Traditional Chinese
mhr: Тыглай китай

en: Amharic
mhr: Амхар

en: French
mhr: Француз

en: Armenian
mhr: Армян

en: Lao
mhr: Лаос

en: Turkish
mhr: Турций

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
mhr: T.M.Thanh да Gnome-Vi команде

en: About %s
mhr: %s нерген

en: Current Developers
mhr: Кызытсе ыштыше-влак

en: Crazy Patch Writers
mhr: Окмакрак патч возышо-влак

en: Retired Developers
mhr: Паша деч кораҥше ыштыше-влак

en: Retired Crazy Patch Writers
mhr: Паша деч кораҥше окмакрак патч возышо-влак

en: Current Translators
mhr: Кызытсе кусарыше-влак

en: Past Translators
mhr: Ондакысе кусарыше-влак

en: _Name
mhr: _Лӱм

en: _Account
mhr: _Шотыш налме возыш

en: Get User Info
mhr: Пайдаланыше увераҥарым налаш

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
mhr: Пайдаланыше еҥын лӱмжым але шолыплӱмжым пурто, кудын нерген увераҥарым ончен лекнет ыле.

en: View User Log
mhr: Пайдаланышын журналжым ончен лекташ

en: Alias Contact
mhr: Вашкыл шолыплӱм

en: Enter an alias for this contact.
mhr: Тиде вашкыллан шолыплӱмым пурто.

en: Enter an alias for %s.
mhr: %s -лан шолыплӱмым пурто.

en: Alias Buddy
mhr: Мутланышын шолыплӱмжӧ

en: Alias Chat
mhr: Тототлымвер шолыплӱм

en: Enter an alias for this chat.
mhr: Тиде тототлымверлан шолыплӱмым пурто.

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
mhr[0]: Тый вашкылым кораҥдет, кудо %s да мутланыше лӱмер гыч %d вес мутланышым куча. Шуйынет?
mhr[1]: Тый вашкылым кораҥдет, кудо %s да мутланыше лӱмер гыч %d вес мутланыше-влакым куча. Шуйынет?

en: Remove Contact
mhr: Вашкылым кораҥдаш

en: _Remove Contact
mhr: Вашкылым _кораҥдаш

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
mhr: Тый %s тӱшка-влакыште улмым %s тӱшкаш ешарет. Шуйынет?

en: Merge Groups
mhr: Тӱшка-влакым иктыш ушаш

en: _Merge Groups
mhr: Тӱшка-влакым иктыш _ушаш

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
mhr: Тый %s тӱшкам да мутланыше лӱмер гыч чыла тудын йыжъеҥ-влакшым кораҥдет. Шуйынет?

en: Remove Group
mhr: Тӱшкам кораҥдаш

en: _Remove Group
mhr: Тӱшкам _кораҥдаш

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
mhr: Тый %s мутланымаш лӱмер гыч кораҥдет. Шуйынет?

en: Remove Buddy
mhr: Мутланышым кораҥдаш

en: _Remove Buddy
mhr: _Мутланышым кораҥдаш

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
mhr: Тый %s тототлымверым мутланымаш лӱмер гыч кораҥдет. Шуйынет?

en: Remove Chat
mhr: Тототлымверым кораҥдаш

en: _Remove Chat
mhr: Тототлымверым _кораҥдаш

en: Right-click for more unread messages...
mhr: Вес луддымо каласымаш-влакым лудашлан, колян пурла полдышым темдал...

en: _Change Status
mhr: Могай улмым _вашталташ

en: Show Buddy _List
mhr: Мутланыше _лӱмерым ончыкташ

en: _Unread Messages
mhr: _Луддымо каласымаш-влак

en: New _Message...
mhr: _У каласымаш...

en: _Accounts
mhr: _Шотыш налме возыш-влак

en: Plu_gins
mhr: _Плагин-влак

en: Pr_eferences
mhr: _Келыштарымаш-влак

en: Mute _Sounds
mhr: _Йӱк-влакым йӧрыкташ

en: _Blink on New Message
mhr: У каласымаш годым юлгыжаш

en: Not started
mhr: Тӱҥалме огыл

en: <b>Receiving As:</b>
mhr: <b>Семын налмаш:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
mhr: <b>Деч налмаш:</b>

en: <b>Sending To:</b>
mhr: <b>Колтымаш (кӧлан):</b>

en: <b>Sending As:</b>
mhr: <b>Колтымаш (кузе):</b>

en: There is no application configured to open this type of file.
mhr: Тиде файл типлан келшен толшо приложений уке.

en: An error occurred while opening the file.
mhr: Файлым почмо годым йоҥылыш лийын.

en: Error launching %s: %s
mhr: %s колтымаш годым йоҥылыш лийын: %s

en: Error running %s
mhr: %s ыштыме годым йоҥылыш лийын

en: Process returned error code %d
mhr: Процесс %d  йоҥылыш кодым пӧртылтен

en: Filename:
mhr: Файллӱм:

en: Local File:
mhr: Верысе файл:

en: Speed:
mhr: Писылык:

en: Time Elapsed:
mhr: Жап эртен:

en: Time Remaining:
mhr: Жап кодын:

en: Close this window when all transfers _finish
mhr: Чыла колтымашым мучашлымек тиде тӧрзам _петыраш

en: C_lear finished transfers
mhr: Мучашлалтше колтымаш-влакым _эрыкташ

note: "Download Details" arrow
en: File transfer _details
mhr: Файл колтымаш нерген _рашлык

en: Paste as Plain _Text
mhr: Тыглай _текст семын шындаш

en: _Reset formatting
mhr: Форматированийым _угыч ышташ

en: Disable _smileys in selected text
mhr: Ойырымо текстыште _шырий-влыкым йӧрыкташ

en: Hyperlink color
mhr: Гиперкылвер тӱс

en: Color to draw hyperlinks.
mhr: Гиперкылверым ончыктымо тӱс.

en: Hyperlink visited color
mhr: Гиперкылверыш пурен лекмек тӱс

en: Hyperlink prelight color
mhr: Гиперкылверым волгалтарыме тӱс

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
mhr: Гиперкылверым коля курсорым намийымек ончыктымо тӱс.

en: Color to draw the name of a message you sent.
mhr: Тыйын колтымо каласымашын лӱмжым ончыктымо тӱс.

en: Color to draw the name of a message you received.
mhr: Тыйын налме каласымашын лӱмжым ончыктымо тӱс.

en: "Attention" Name Color
mhr: Лӱм тӱс "Тӱткӧ лий"

en: Color to draw the name of a message you received containing your name.
mhr: Тыйын налме да лӱмет дене каласымашын лӱмым ончыктымо тӱс.

en: Action Message Name Color
mhr: Ыштымаш каласымашын лӱм тӱс

en: Color to draw the name of an action message.
mhr: Ыштымаш каласымашын лӱмым ончыктымо тӱс.

en: Action Message Name Color for Whispered Message
mhr: Ыштымаш шып ойлымо каласымашын лӱм тӱс

en: Typing notification color
mhr: Савыктыме нерген шижтарымаш тӱс

en: The color to use for the typing notification
mhr: Савыктыме нерген шижтарымашыште кучылтмо шрифт тӱс

en: Typing notification font
mhr: Шижтарымашым савыктыме шрифт

en: The font to use for the typing notification
mhr: Шижтарымашым савыкташлан кучылтмо шрифт

en: Enable typing notification
mhr: Шижтарымашым савыктымым чӱкташ

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
mhr: <span size='larger' weight='bold'>Палыдыме файл тип</span>
    
    PNG-лан шотлалтеш.

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
mhr: <span size='larger' weight='bold'>Сӱретым аныклымаште йоҥылыш</span>
    
    %s

en: Save Image
mhr: Сӱретым аныклаш

en: _Save Image...
mhr: Сӱретым _аныклаш...

en: _Add Custom Smiley...
mhr: _Шке шырийым ешараш...

en: Select Font
mhr: Шрифтым ойыраш

en: Select Text Color
mhr: Текст тӱсым ойыраш

en: Select Background Color
mhr: Фон тӱсым ойыраш

en: _Description
mhr: _Возен ончыктымаш

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
mhr: URL-ым да кылверым возен ончыктымашым пурто, кудым тый шындынет. Возен ончыктымаш ешартыш улеш.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
mhr: URL кылверым пурто, ккудым тый шындынет .

en: Insert Link
mhr: Кылверым шындаш

en: _Insert
mhr: _Шындаш

en: Failed to store image: %s
mhr: Сӱретым аныклен кертме огыл: %s

en: Insert Image
mhr: Сӱретым шындаш

en: This smiley is disabled because a custom smiley exists for this shortcut:
     %s
mhr: Тиде шырий ок кучылт, тиде кумыллан шке шырий уло:
     %s

en: Smile!
mhr: Шырий!

en: _Manage custom smileys
mhr: Шке шырий-влак дене _виктараш

en: This theme has no available smileys.
mhr: Тиде темыште лиймеямде шырий-влак уке улыт.

en: _Font
mhr: _Шрифт

en: Group Items
mhr: Иктык-влакым тӱшкалаш

en: Ungroup Items
mhr: Иктык-влакым шеледаш

en: Underline
mhr: Ӱлыч удыралме

en: Strikethrough
mhr: Удыралме

en: Increase Font Size
mhr: Шрифт кугытым кугемдаш

en: Decrease Font Size
mhr: Шрифт кугытым иземдаш

en: Font Face
mhr: Шрифт сын

en: Foreground Color
mhr: Текст тӱс

en: Reset Formatting
mhr: Форматированийым угыч ышташ

en: Insert IM Image
mhr: Сӱретым шындаш

en: Insert Smiley
mhr: Шырийым шындаш

en: <b>_Bold</b>
mhr: <b>_Кӱжгӧ</b>

en: <i>_Italic</i>
mhr: <i>_Йожек</i>

en: <u>_Underline</u>
mhr: <u>_Ӱлыч удыралме</u>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
mhr: <span strikethrough='true'>Удыралме</span>

en: <span size='larger'>_Larger</span>
mhr: <span size='larger'>_Кугу</span>

en: _Normal
mhr: _Кыдалаш

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
mhr: <span size='smaller'>_Изирак</span>

note: If we want to show the formatting for the following items, we would * need to update them when formatting changes. The above items don't need * no updating nor nothin'
en: _Font face
mhr: _Шрифт сын

en: Foreground _color
mhr: Текст _тӱс

en: Bac_kground color
mhr: _Фон тӱс

en: _Image
mhr: _Сӱрет

en: _Link
mhr: _Кылвер

en: _Horizontal rule
mhr: _Тореш корно

en: _Smile!
mhr: _Шырий!

en: _Attention!
mhr: _Тӱткӧ лий!

en: Log Deletion Failed
mhr: Журналым кораҥден кертме огыл

en: Check permissions and try again.
mhr: Правам терге да угыч ыштен ончо.

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
mhr: Тый чынак %s гыч мутланымашым, %s -ште тӱҥалмым, пӧртылташ лийде журнал гыч кораҥдынет мо?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
mhr: %s-ште %s гыч тӱҥалше мутланымаш журналым чынак пӧртылташ лийде кораҥдынет мо?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
mhr: %s -ште тӱҥалме систем журналым чынак пӧртылташ лийде кораҥдынет мо?

en: Delete Log?
mhr: Журналым кораҥдаш?

en: Delete Log...
mhr: Журналым кораҥдаш...

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
mhr: <span size='larger' weight='bold'>Мутланымаш в %s на %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
mhr: <span size='larger' weight='bold'>%s гыч %s -ш мутланымаш</span>

note: Steal the "HELP" response and use it to trigger browsing to the logs folder
en: _Browse logs folder
mhr: Журнал папкым _ончен лекташ

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
mhr: %s %s. Ешартыш увераҥарым налашлан, `%s -h' пого.

en: Usage: %s [OPTION]...
mhr: Кучылтмаш: %s [ОЙЫРКАЛЫМЕ ЙӦН]...

en: DIR
mhr: КАТ

en: use DIR for config files
mhr: келыштарымаш файл-влаклан КАТ-ым  кучылт

en: print debugging messages to stdout
mhr: stdout-што лачештарымаш каласымаш-влакым савыкташ

en: force online, regardless of network status
mhr: садыкак вотышто, вотышто могай улмым ончыде

en: display this help and exit
mhr: тиде полышым ончыкташ да лекташ

en: allow multiple instances
mhr: икганаште пурымашлан кӧнаш

en: don't automatically login
mhr: вигак пураш огыл

en: NAME
mhr: ЛӰМ

en: enable specified account(s) (optional argument NAME
                          specifies account(s) to use, separated by commas.
                          Without this only the first account will be enabled).
mhr: палемдыме шотыш налме возышым чӱкташ (ешартыш аргументым ЛӰМ
                          палемдыме шотыш налме возыш-влаклан запятой гоч кучылташ.
                          Тидын деч посна икымше шотыш налме возыш гына чӱктымӧ лиеш).

en: X display to use
mhr: X-дисплейым кучылташ

en: display the current version and exit
mhr: Кызытсе версийым ончыкташ да лекташ

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
mhr: %s %s сегментаций йоҥылыш-влак дене лийыныт да ядрон
    файлым ончен лекташ тӧченыт.
    Тыште тыйын титакет уке, тиде программыште баг.
    
    Тиде йоҥылышым эше ик гана луктын кертат гын, ыштыше-влакым,
    йоҥылыш нерген отчётым ямдылен, тыште шижтаре:
    %sтыглай тикет/
    
    Тунам кузе тиде лиймым раш возо да ядро файлын команде
    корным колто.  Кузе тидым ышташ от пале гын, полышым
    %swiki/GetABacktrace -ште лудын нал

en: Exiting because another libpurple client is already running.
mhr: libpurple клиентым колтымо, садлан лектам.

en: %s wishes to start an audio/video session with you.
mhr: %s тый денет аудио/видео сеансым тӱҥалнеже.

en: %s wishes to start a video session with you.
mhr: %s тый денет видеосеансым тӱҥалнеже.

en: Incoming Call
mhr: Пурышо йыҥгыр

en: _Pause
mhr: _Жаплан шогалмаш

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
mhr[0]: %s -ште %d у каласымаш уло.
mhr[1]: %s -ште %d у каласымаш уло.

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
mhr[0]: <b>%d у серыш.</b>
mhr[1]: <b>%d у серыш.</b>

en: The browser command "%s" is invalid.
mhr: Ончыктышыште "%s" команде чын огыл.

en: Unable to open URL
mhr: URL-м почын кертме огыл

en: Error launching "%s": %s
mhr: "%s" колтымаш йоҥылыш: %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
mhr: Ончыктышын "Полшык" командым ойырымо, да командым ыштымо огыл.

en: No message
mhr: Каласымаш уке

en: Open All Messages
mhr: Чыла каласымашым почаш

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
mhr: <span weight="bold" size="larger">Тыланет серыш толын!</span>

en: New Pounces
mhr: У правил-влак

note: Translators: Make sure you translate "Dismiss" differently than "close"!  This string is used in the "You have pounced" dialog that appears when one of your Buddy Pounces is triggered.  In this context "Dismiss" means "I acknowledge that I've seen that this pounce was triggered--remove it from this 
en: Dismiss
mhr: Шалаташ

en: The following plugins will be unloaded.
mhr: Нине плагин-влак ястарыме лийыт.

en: Multiple plugins will be unloaded.
mhr: Икмыняр плагин ястарыме лиеш.

en: Unload Plugins
mhr: Плагин-влакым ястараш

en: Could not unload plugin
mhr: Плагиным ястарен ом керт

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
mhr: Плагиным кызыт ястараш ыш лий, да вес тӱҥалтыш годым тудо йӧрыктымӧ лиеш.

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
mhr: <span foreground="red" weight="bold">Йоҥылыш: %s
    Плагинын вот-лаштыкшым уэмдымаш-влаклан терге.</span>

en: Author
mhr: Серышоза

en: <b>Written by:</b>
mhr: <b>Серышоза:</b>

en: <b>Web site:</b>
mhr: <b>Вот-лаштык:</b>

en: <b>Filename:</b>
mhr: <b>Файллӱм:</b>

en: Configure Pl_ugin
mhr: _Плагиным келыштараш

en: <b>Plugin Details</b>
mhr: <b>Плагин нерген рашлык</b>

en: Select a file
mhr: Файлым ойыраш

en: Modify Buddy Pounce
mhr: Мутланыш правилым вашталташ

en: _Account:
mhr: _Шотыш налме возыш:

en: _Buddy name:
mhr: _Мутланышын лӱмжӧ:

en: Si_gns on
mhr: _Пура

en: Signs o_ff
mhr: _Лектеш

en: Goes a_way
mhr: _Кораҥеш

en: Ret_urns from away
mhr: _Пӧртылеш

en: Becomes _idle
mhr: _Нераш тӱҥалеш

en: Is no longer i_dle
mhr: _Нерымым чарна

en: Starts _typing
mhr: Каласымашым _савыкташ тӱҥалеш

en: P_auses while typing
mhr: Каласымашым савыктымым _жаплан чарна

en: Stops t_yping
mhr: Каласымашым _савыктымым чарна

en: Sends a _message
mhr: _Каласымашым колта

en: Ope_n an IM window
mhr: Писе каласымаш тӧрзам _почаш

en: _Pop up a notification
mhr: Шижтарымашым _лукташ

en: Send a _message
mhr: _Каласымашым колташ

en: E_xecute a command
mhr: Ко_мандым шукташ

en: P_lay a sound
mhr: Йӱкым _колташ

en: Brows_e...
mhr: _Почаш...

en: Br_owse...
mhr: По_чаш...

en: Pre_view
mhr: _Тергымаш

en: P_ounce only when my status is not Available
mhr: "Лиймеямде" деч ойыртемалтше могай улмо годым гына _шукташ

en: _Recurring
mhr: _Ушештарымаш

en: Pounce Target
mhr: Шекланыме объект

en: Started typing
mhr: Савыкташ тӱҥалын

en: Paused while typing
mhr: Савыктымым жаплан чарнен

en: Signed on
mhr: Вотыш пурен

en: Returned from being idle
mhr: Нерымым чарнен

en: Returned from being away
mhr: Пӧртылын

en: Stopped typing
mhr: Савыктымым чарнен

en: Signed off
mhr: Вот гыч лектын

en: Became idle
mhr: Нераш тӱҥалын

en: Went away
mhr: Жаплан кораҥын

en: Sent a message
mhr: Каласымашым колтенам

en: Unknown.... Please report this!
mhr: Палыдыме.... Тидын нерген шижтаре!

en: (Custom)
mhr: (Ойыркален шындыме)

en: Penguin Pimps
mhr: Лыжга пингвин-влак

en: The default Pidgin sound theme
mhr: Pidgin йӱк темым пеҥгыдемдыме семын

en: The default Pidgin buddy list theme
mhr: Pidgin пеҥгыдемдыме семын мутланыше лӱмерын теме

en: The default Pidgin status icon theme
mhr: Pidgin пеҥгыдемдыме семын могай улмо изисӱрет теме

en: Theme failed to unpack.
mhr: Темым рончен почын кертме огыл.

en: Theme failed to load.
mhr: Темым налын кертме огыл.

en: Theme failed to copy.
mhr: Темылан копийым ыштен кертме огыл.

en: Theme Selections
mhr: Темым ойырымаш

en: Buddy List Theme:
mhr: Мутланыше лӱмерын теме:

en: Status Icon Theme:
mhr: Могай улмо изисӱрет теме:

en: Sound Theme:
mhr: Йӱк теме:

en: Smiley Theme:
mhr: Шырий-влак теме:

en: Keyboard Shortcuts
mhr: Шокшо полдыш-влак

en: Cl_ose conversations with the Escape key
mhr: Escape полдыш дене мутланымаш-влакым _петыраш

note: System Tray
en: System Tray Icon
mhr: Систем лоток изисӱрет

en: _Show system tray icon:
mhr: Систем лоток изисӱретым _ончыкташ:

en: On unread messages
mhr: Луддымо каласымаш годым

en: Conversation Window
mhr: Мутланымаш тӧрза

en: _Hide new IM conversations:
mhr: _У мутланымашым шылташ:

en: When away
mhr: Уке улме годым

en: Minimi_ze new conversation windows
mhr: У мутланымаш тӧрзам _туртыкташ

note: All the tab options!
en: Tabs
mhr: Вкладке-влак

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
mhr: Писе каласымаш да тототлымвер-влакым вкладке дене тӧрзалаште ончыкташ

en: Show close b_utton on tabs
mhr: Петырымаш _полдышым вкладке-влакыште ончыкташ

en: _Placement:
mhr: _Вераҥдалтмаш:

en: Left Vertical
mhr: Шола гыч тура

en: Right Vertical
mhr: Пурла гыч тура

en: N_ew conversations:
mhr: _У мутланымаш-влак:

en: Show _formatting on incoming messages
mhr: Пурышо каласымаш-влакыште _форматированийым ончыкташ

en: Close IMs immediately when the tab is closed
mhr: Владкым петырыме годым вигак писе каласымаш-влакым петыраш

en: Show _detailed information
mhr: _Рашлык увераҥарым ончыкташ

en: Enable buddy ic_on animation
mhr: Мутланымаш изисӱрет анимацийым чӱкташ

en: _Notify buddies that you are typing to them
mhr: Мутланыше-влакым _шижтараш, кунам нунылан каласымашым савыктет

en: Highlight _misspelled words
mhr: _Йоҥылыш дене мут-влакым волгалтараш

en: Use smooth-scrolling
mhr: Шыма кондыштарымашым кучылташ

en: F_lash window when IMs are received
mhr: Писе каласымашым налме годым тӧрза дене _волгенчалташ

en: Minimum input area height in lines:
mhr: Пуртымо кундемын эн изи кӱкшытшӧ (корно дене):

en: Use font from _theme
mhr: _Теме гыч шрифтым кучылташ

en: Conversation _font:
mhr: Мутланымаш _шрифт:

en: Default Formatting
mhr: Пеҥгыдемдыме семын форматирований

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
mhr: Форматированийлан эҥертыше ойвозыш-влакым кучылтат гын,тыйын каласымаш текст тыге кояш тӱҥалеш.

en: Cannot start proxy configuration program.
mhr: Прокси келыштарымаш программым тӱҥалын ом керт.

en: Cannot start browser configuration program.
mhr: Вот-ончыктышым келыштарымаш программым тӱҥалын ом керт.

en: Use _automatically detected IP address: %s
mhr: IP-адресым _вигак муымашым кучылташ: %s

en: ST_UN server:
mhr: _STUN сервер:

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
mhr: <span style="italic">Шынамат: stunserver.org</span>

en: Public _IP:
mhr: Публичне _IP:

en: Ports
mhr: Порт-влак

en: _Enable automatic router port forwarding
mhr: Вигак вес верыш порт-влакым колтымашым чӱкташ

en: _Start:
mhr: _Тӱҥалтыш:

en: _End:
mhr: _Пытартыш:

note: TURN server
en: Relay Server (TURN)
mhr: Реле сервер (TURN)

en: _TURN server:
mhr: _TURN сервер:

en: Use_rname:
mhr: Пайдаланыше _лӱм:

en: Pass_word:
mhr: _Шолыпмут:

note: Do not move the line below.  Code below expects gnome-open to be in * this list immediately after xdg-open!
en: Desktop Default
mhr: Паша ӱстел пеҥгыдемдыме семын

en: GNOME Default
mhr: GNOME пеҥгыдемдыме семын

en: Manual
mhr: Полшык

en: Browser Selection
mhr: Ончыктышым ойырымаш

en: Browser preferences are configured in GNOME preferences
mhr: Ончыктышын келыштарымаш-влак GNOME-ыншындымашыште ышталтыт

en: <b>Browser configuration program was not found.</b>
mhr: <b>Вjn-ончыктышын келыштарымаш программым муымо огыл.</b>

en: Configure _Browser
mhr: _Ончыктышым келыштараш

en: _Browser:
mhr: _Ончыктышо:

en: _Open link in:
mhr: Кылверым тыште _почаш:

en: Browser default
mhr: Ончыктышо пеҥгыдемдыме семын

en: Existing window
mhr: Улшо тӧрза

en: New tab
mhr: У вкладке

en: _Manual:
    (%s for URL)
mhr: _Полшык:
    (%s URL-лан)

en: Proxy Server
mhr: Прокси-сервер

en: <b>Proxy configuration program was not found.</b>
mhr: <b>Прокси келыштарымаш программым муымо огыл.</b>

en: Configure _Proxy
mhr: _Проксим келыштараш

note: This is a global option that affects SOCKS4 usage even with * account-specific proxy settings
en: Use remote _DNS with SOCKS4 proxies
mhr: SOCKS4 проси дене торасе _DNS-ым кучылташ

en: Proxy t_ype:
mhr: Прокси _тип:

en: No proxy
mhr: Прокси уке

en: P_ort:
mhr: _Порт:

en: User_name:
mhr: _Пайдаланыше лӱм:

en: Log _format:
mhr: Журнал _формат:

en: Log all _instant messages
mhr: Чыла _писе каласымаш-влакым аныклаш

en: Log all c_hats
mhr: Чыла _тототлымвер-влакым аныклаш

en: Log all _status changes to system log
mhr: Чыла могай улмын вашталтымашым систем журналыш аныклаш

en: Sound Selection
mhr: Йӱкым ойыраш

en: Quietest
mhr: Пеш тып

en: Quieter
mhr: Тып

en: Quiet
mhr: Кокла деч ӱлнырак

en: Loud
mhr: Кокла деч кӱшнырак

en: Louder
mhr: Талын

en: Loudest
mhr: Пеш чот талын

en: _Method:
mhr: _Йӧн:

en: Console beep
mhr: Динамик гыч йӱк

en: No sounds
mhr: Йӱк уке

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
mhr: _Йӱкым колташ команде:
    (%s файллӱмлан)

en: M_ute sounds
mhr: Йӱк-влакым йӧрыкташ

en: Sounds when conversation has _focus
mhr: Йӱк-влак, кунам мутланымаш тӧрза _фокусышто

en: _Enable sounds:
mhr: _Йӱк-влакым чӱкташ:

en: V_olume:
mhr: _Йӱк кугыт:

en: Play
mhr: Колташ

en: _Browse...
mhr: _Ончымаш...

en: _Report idle time:
mhr: Пашадыме жап дене _палдараш:

en: Based on keyboard or mouse use
mhr: Полдышоҥам але колям кучылтын негызлалтеш

en: _Minutes before becoming idle:
mhr: Нераш тӱҥалмылан _минут:

en: Change to this status when _idle:
mhr: Пашадыме годым могай улмым алмашташ тыгайлан:

en: _Auto-reply:
mhr: _Вигак вашмут:

en: When both away and idle
mhr: Уке улме да пашадыме годым

note: Signon status stuff
en: Status at Startup
mhr: Тӱҥалтыш годым могай улмо

en: Use status from last _exit at startup
mhr: Кодшо лекмаш деч вара тӱҥалтыш годым могай улмым кучылташ

en: Status to a_pply at startup:
mhr: Тӱҥалтыш годым могай улмым _кучылташ:

en: Interface
mhr: Интерфейс

en: Browser
mhr: Ончыктышо

en: Status / Idle
mhr: Могай улмо / Пашадыме

en: Themes
mhr: Теме-влак

en: Allow all users to contact me
mhr: Чыла пайдаланыше-влаклан мый денем вашкылым ышташлан кӧнаш

en: Allow only the users on my buddy list
mhr: Мутланымаш лӱмер гыч пайдаланышылан гына пураш лиеш

en: Allow only the users below
mhr: Ӱлнӧ ончыктымо пайдаланышылан гына пураш лиеш

en: Block all users
mhr: Чыла пайдаланышым тӱкылаш

en: Block only the users below
mhr: Ӱлнӧ ончыктымо пайдаланыше-влакым гына тӱкылаш

en: Privacy
mhr: Приватлык

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
mhr: Приватлык келыштарымаш-влакым алмаштымаш илышыш вигак пура.

en: Set privacy for:
mhr: Приватлыкым шындаш (кӧлан):

note: Remove All button
en: Remove Al_l
mhr: _Чыла кораҥдаш

en: Permit User
mhr: Пайдаланышылан ышташ пуаш

en: Type a user you permit to contact you.
mhr: Пайдаланышым ончыкто, кудылан шке денет вашкылым ышташ пует.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
mhr: Пайдаланыше лӱмым пурто, кудылан шке денет вашкылым ышташ пуынет.

en: _Permit
mhr: _Ышташ пуаш

en: Allow %s to contact you?
mhr: %s тый денет вашкылым ышташ йӧным пуаш?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
mhr: Тый чынак %s шке денет вашкылым ышташ йӧным пуынет мо?

en: Block User
mhr: Пайдаланышым тӱкылаш

en: Type a user to block.
mhr: Тӱкылыме пайдаланышым ончыкто.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
mhr: Пайдаланышt лӱмым пурто, кудым тый тӱкылынет.

en: Block %s?
mhr: %s тӱкылаш?

en: Are you sure you want to block %s?
mhr: Тый чынак %s тӱкылынет мо?

en: Apply
mhr: Кучылташ тӱҥалаш

en: That file already exists
mhr: Тыгай файл шаҥгак уке

en: Would you like to overwrite it?
mhr: Тудым угыч аныклынет мо?

en: Overwrite
mhr: Угыч аныклаш

en: Choose New Name
mhr: У лӱмым ойыраш

en: Select Folder...
mhr: Папкым ойыраш...

note: list button
en: _Get List
mhr: Лӱмерым _налаш

note: add button
en: _Add Chat
mhr: Тототлымверым _ешараш

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
mhr: Тый чынак ойырымо аныклыме могай улмо-влакым кораҥдынет мо?

note: Use button
en: _Use
mhr: _Кучылташ тӱҥалаш

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
mhr: Вуймут шаҥгак кучылталтеш. Шуэн вашлиялтше вуймутым ойыро.

en: Different
mhr: Ойыртемалтше

en: _Title:
mhr: _Вуймут:

en: _Status:
mhr: _Могай улмо:

note: Different status message expander
en: Use a _different status for some accounts
mhr: _Ойыртемалтше могай улмым южо шотыш налме возышлан кучылташ

en: Status for %s
mhr: %s -лан могай улмо

en: A custom smiley for '%s' already exists.  Please use a different shortcut.
mhr: '%s' -лан шке шырий уло. Вес пырля полдышым кучылт ончо.

en: Custom Smiley
mhr: Шке шырий

en: Duplicate Shortcut
mhr: Пырля полдыш кучылтмашлан копийым ышташ

en: Edit Smiley
mhr: Шырийым вашталташ

en: Add Smiley
mhr: Шырийым ешараш

en: _Image:
mhr: _Сӱрет:

note: Shortcut text
en: S_hortcut text:
mhr: _Пырля полдыш кучылтмаш текст:

en: Smiley
mhr: Шырий

en: Shortcut Text
mhr: Пырля полдыш кучылтмаш текст

en: Custom Smiley Manager
mhr: Шке шырий-влак дене виктарымаш

en: Select Buddy Icon
mhr: Мутланыше изисӱретым ойыраш

en: Waiting for network connection
mhr: Вот ушымашым вучымаш

en: New status...
mhr: У могай улмо...

en: Saved statuses...
mhr: Аныклыме могай улмо-влак...

en: Status Selector
mhr: Могай улмым ойыраш

en: Google Talk
mhr: Google-мутланымаш

en: The following error has occurred loading %s: %s
mhr: %s налме годым вес йоҥылыш лийын: %s

en: Failed to load image
mhr: Сӱретым налын кертме огыл

en: Cannot send folder %s.
mhr: %s папкым колташ ок лий.

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
mhr: %s папкым колтен ок керт. Тый файл-влакым посна колтышаш улат.

en: You have dragged an image
mhr: Тый сӱретым кусарен шынденат

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
mhr: Тый тиде сӱретым файл колтымаш дене колтен, тудым каласымашыш шынден але тиде пайдаланышылан мутланыше изисӱрет семын кучылтын кертат.

en: Set as buddy icon
mhr: Мутланыше изисӱрет семын шындаш

en: Send image file
mhr: Сӱрет файлым колташ

en: Insert in message
mhr: Каласымашыш шындаш

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
mhr: Тиде пайдаланышылан саде сӱретым мутланыше изисӱрет семын шындынет мо?

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
mhr: Тиде сӱретым файл колтымаш дене колтен але тиде пайдаланышылан мутланыше изисӱрет семын кучылтын кертат.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
mhr: Тиде сӱретым каласымашыш шынден але тиде пайдаланышылан мутланыше изисӱрет семын кучылтын кертат

note: I don't know if we really want to do anything here.  Most of * the desktop item types are crap like "MIME Type" (I have no * clue how that would be a desktop item) and "Comment"... * nothing we can really send.  The only logical one is * "Application," but do we really want to send a binary and * no
en: Cannot send launcher
mhr: Ярлыкым колташ ок лий

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
mhr: <b>Файл:</b> %s
    <b>Файл кугыт:</b> %s
    <b>Сӱрет кугыт:</b> %dx%d

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
mhr: '%s' файл %s -лан утыж ден кугу.  Изирак сӱретым кучылт ончо.

en: Icon Error
mhr: Изисӱрет йоҥылыш

en: Could not set icon
mhr: Изисӱретыым шынден кертме огыл

en: _Copy Link Location
mhr: Кылверым _копироватлаш

en: _Copy Email Address
mhr: E-mail адресым _копироватлаш

en: Save File
mhr: Файлым аныклаш

en: Select color
mhr: Тӱсым ойыраш

en: _Alias
mhr: _Шолыплӱм

en: Close _tabs
mhr: _Вкладке-влакым петыраш

en: _Get Info
mhr: Увераҥарым _налаш

en: _Invite
mhr: _Ӱжаш

en: _Modify...
mhr: _Вашталташ...

en: _Open Mail
mhr: Серышым _почаш

en: _Edit
mhr: _Вашталташ

en: Pidgin Tooltip
mhr: Pidgin каҥаш

en: Pidgin smileys
mhr: Pidgin-ын шырий-влак

en: Selecting this disables graphical emoticons.
mhr: Тидым ойырымаш график кумылым йӧрыкта.

en: Small
mhr: Изи

en: Response Probability:
mhr: Вашмут лийын кертмаш:

en: Statistics Configuration
mhr: Шотлем келыштарымаш

note: msg_difference spinner
en: Maximum response timeout:
mhr: Вашмутын эн кугу вучымо жап:

en: minutes
mhr: минут

note: last_seen spinner
en: Maximum last-seen difference:
mhr: Пытартыш гана ужмо эн кугу ойыртем:

note: threshold spinner
en: Threshold:
mhr: Лондем кугыт:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Availability Prediction
mhr: Вашкыл лиймеямдым ончылгоч палымаш

note: *< name *< version
en: Contact Availability Prediction plugin.
mhr: Вашкыл лиймеямдым ончылгоч палымаш плагин.

note: *  summary
en: Displays statistical information about your buddies' availability
mhr: Тыйын мутланыше-влакын лиймеямде нерген шотлемувераҥарым ончыкта

en: Buddy is idle
mhr: Мутланыше нерен колтен

en: Buddy is away
mhr: Мутланыше жаплан кораҥын

en: Buddy is "extended" away
mhr: Мутланыше "кумдаҥдыме" жаплан кораҥын

note: Not used yet.
en: Buddy is mobile
mhr: Мутланыше мобилыште

en: Buddy is offline
mhr: Мутланыше вотышто огыл

en: Point values to use when...
mhr: Аклыме пале кугутым кучылташлан, кунам...

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
mhr: <i>кугурак аклыме пале</i> дене мутланыше - тиде мутланыше, кудо вашкылыште кӱлешанрак лиеш.

en: Use last buddy when scores are equal
mhr: Кунам аклыме пале икгай, пытартыш мутланышым кучылт

en: Point values to use for account...
mhr: Аклыме пале кугыт шотыш налме возышлан кучылташлан...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Contact Priority
mhr: Вашкыл кӱлешлык

note: *< name *< version *< summary
en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
mhr: Мутланыше-влакын тӱрлӧ могай улмо дене кылдалтше кугут-влак дене виктарымаш дене кӧнаш.

note: *< description
en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
mhr: Вашкылыште кӱлешлыкым шотлен муашлан, пашадыме/уке улеш/вотышто огыл мутланыше-влакын могай улмын аклыме пале кугытым вашталташ йӧным пуа.

en: Conversation Colors
mhr: Мутланымашын тӱс-влак

en: Customize colors in the conversation window
mhr: Мутланымаш тӧрзаште тӱс-влакым вашталта.

en: Error Messages
mhr: Йоҥылыш каласымаш-влак

en: Highlighted Messages
mhr: Волгалтарыме каласымаш-влак

en: System Messages
mhr: Систем каласымаш-влак

en: Sent Messages
mhr: Колтымо каласымаш-влак

en: Received Messages
mhr: Налме каласымаш-влак

en: Select Color for %s
mhr: %s -лан тӱсым ойыро

en: Ignore incoming format
mhr: Пурышо форматым шотыш налаш огыл

en: Apply in Chats
mhr: Тототлымверлаште кучылталтеш

en: Apply in IMs
mhr: Писе каласымашыште кучылталтеш

note: Note to translators: The string "Enter an XMPP Server" is asking the user to type the name of an XMPP server which will then be queried
en: Server name request
mhr: Сервер лӱмым йодмаш

en: Enter an XMPP Server
mhr: XMPP сервер-ым ончыкто

en: Select an XMPP server to query
mhr: XMPP серверым йодыштмашлан ойыро

en: Find Services
mhr: Службо-влакым муаш

en: Add to Buddy List
mhr: Мутланыше лӱмерыш ешараш

en: Gateway
mhr: Шлюз

en: Directory
mhr: Каталог

en: PubSub Collection
mhr: PubSub коллекций

en: PubSub Leaf
mhr: PubSub лаштык

en: 
    <b>Description:</b>
mhr: 
    <b>Возен ончыктымаш:</b>

note: Create the window.
en: Service Discovery
mhr: Службо-влакым почмаш

en: _Browse
mhr: _Ончымаш

en: Server does not exist
mhr: Сервер уке

en: Server does not support service discovery
mhr: Сервер службо почмылан ок эҥерте

en: XMPP Service Discovery
mhr: XMPP службым почмаш

en: Allows browsing and registering services.
mhr: Ончымашлан да службо-влакым возыкташлан йӧным пуа.

en: By conversation count
mhr: Мутланымаш-влак чот дене

en: Conversation Placement
mhr: Мутланымаш-влакым вераҥдалтмаш

note: Translators: "New conversations" should match the text in the preferences dialog and "By conversation count" should be the same text used above
en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
mhr: Палемдымаш: "У муланымаш-влаклан" сайлан шотлымаш "Мутланымаш-влак чот дене"-ште шындалтшаш.

en: Number of conversations per window
mhr: Тӧрзаште мутланымаш-влак чот

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
mhr: Писе каласымаш да тототлымвер тӧрза-влакым чот деневераҥдыме годым посна шелаш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: ExtPlacement
mhr: Ешартыш вераҥдалтмаш

note: *< name *< version
en: Extra conversation placement options.
mhr: Ешартыш мутланымаш вераҥдалтмаш ойыркалыме йӧн-влак.

note: *< summary *  description
en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
mhr: Тӧрзаште мутланымаш-влак чотым шыгыремда, писе каласымаш да тототлымвер-влакым посна шелымаш ешартыш улеш.

note: Configuration frame
en: Mouse Gestures Configuration
mhr: Коля дене ончыктымаш-влакым келыштарымаш

en: Middle mouse button
mhr: Колян покшел полдыш

en: Right mouse button
mhr: Колян пурла полдыш

note: "Visual gesture display" checkbox
en: _Visual gesture display
mhr: _Шинчалан койышо ончыктымашым экраныш лукташ

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Mouse Gestures
mhr: Коля дене ончыктымаш-влак

note: *< name *< version *  summary
en: Provides support for mouse gestures
mhr: Коля дене ончыктымашым ышташлан эҥерта.

note: *  description
en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
mhr: Мутланымаш тӧрзаште коля дене ончыктымашым ышташлан эҥерта. Колям тарватыл да тидын годым, полшел полдышым темдал кучен, нине паша-влакым ыштен кертат:
     • Мутланымашым петырашлан ӱлыкӧ да пурлашке.
     • Ончычсо мутланымаш деке куснашлан кӱшкӧ да шолашке.
     • Вес мутланымашыш куснашлан кӱшкӧ да пурлашке.

en: Instant Messaging
mhr: Писе каласымаш алмаш

note: Add the label.
en: Select a person from your address book below, or add a new person.
mhr: Ӱлнӧ адрес кнага гыч еҥым ойыро але у еҥым ешаре.

en: Group:
mhr: Тӱшка:

note: "New Person" button
en: New Person
mhr: У еҥ

note: "Select Buddy" button
en: Select Buddy
mhr: Мутланышым ойыраш

note: Add the label.
en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
mhr: Адрес кнага гыч еҥым ойыро, кудым тиде мутланымашышешарыман але у еҥым ыште

note: Add the expander
en: User _details
mhr: Пайдаланыше нерген рашлык

note: "Associate Buddy" button
en: _Associate Buddy
mhr: Мутланышым висаш

en: Unable to send email
mhr: E-mail-ым колтен кертме огыл

en: The evolution executable was not found in the PATH.
mhr: PATH-ыште evolution шуктен шогышо файлым муымо огыл.

en: An email address was not found for this buddy.
mhr: Тиде мутланышылан E-mail-ым муымо огыл.

en: Add to Address Book
mhr: Адрес кнагаш ешараш

en: Send Email
mhr: E-mail-ым колташ

note: Configuration frame
en: Evolution Integration Configuration
mhr: Evolution дене варнымашым келыштарымаш

note: Label
en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
mhr: Чыла шотыш налме возышым ойыро, кудын мутланыше-влакым вигак ешарыман.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Evolution Integration
mhr: Evolution дене варнымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides integration with Evolution.
mhr: Evolution дене варнаш йӧным ышта.

en: Please enter the person's information below.
mhr: Ӱлнӧ еҥ нерген увераҥарым пурто.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
mhr: Ӱлнӧ мутланышын пайдаланыше лӱмым да шотыш налме возышын типшым пурто.

en: Account type:
mhr: Шотыш налме возышын типше:

note: Optional Information section
en: Optional information:
mhr: Ешартыш увераҥар:

en: First name:
mhr: Лӱм:

en: Last name:
mhr: Тукымлӱм:

en: Email:
mhr: E-mail:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: GTK Signals Test
mhr: GTK сигналым тергымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Test to see that all ui signals are working properly.
mhr: Интерфейсыште чыла сигналын чын ыштымыштым терга.

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
mhr: 
    <b>Мутланышын палемдымаш</b>: %s

en: History
mhr: Эртык

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Iconify on Away
mhr: Уке улмо годым туртыктымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
mhr: Мутланыше лӱмерым да чыла мутланымаш-влакым туртыкта, кунам тый уке улат.

en: Mail Checker
mhr: Тергымаш серыш

en: Checks for new local mail.
mhr: У верысе серыш улмым терга.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
mhr: Мутланыше лӱмер дек изирак кумдыкым ешара, кушто у серыш улмо нерген ончыкталтеш.

en: Markerline
mhr: Шеледше корно

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
mhr: Корным сӱретла, кудо мутланымашыште у каласымаш-влакым ойыра.

en: Jump to markerline
mhr: Шеледше корно деке тӧршташ

en: Draw Markerline in
mhr: Шеледше корным сӱретлаш (кушто)

en: _IM windows
mhr: _Писе каласымаш тӧрза-влак

en: C_hat windows
mhr: _Тототлымвер тӧрза-влак

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
mhr: Музык ваш возгалымаш сеансым йодмо. Кумылаҥдашлан, ММ изисӱретым темдал.

en: Music messaging session confirmed.
mhr: Музык ваш возгалымаш сеансым пеҥгыдемдыме.

en: Music Messaging
mhr: Музык ваш возгалымаш

en: There was a conflict in running the command:
mhr: Командым шуктымо годым вашпижмаш лийын:

en: Error Running Editor
mhr: Редакторым колтымо годым йоҥылыш лийын

en: The following error has occurred:
mhr: Тыгай йоҥылыш лийын:

note: Configuration frame
en: Music Messaging Configuration
mhr: Музык ваш возгалымаш келыштарымаш

en: Score Editor Path
mhr: Аклымаш редактор корно

en: _Apply
mhr: _Кучылташ тӱҥалаш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *< name *< version
en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
mhr: Пырля музыкым возаш музык ваш возгалымаш плагин.

note: ---------- "Notify For" ----------
en: Notify For
mhr: Шижтарымаш (кӧлан)

en: 	_Only when someone says your username
mhr: 	_Тунам гына, кунам иктаж-кӧ тыйын пайдаланыше лӱмым ойла

en: _Focused windows
mhr: Тӧрза-влак _фокусыште

note: ---------- "Notification Methods" ----------
en: Notification Methods
mhr: Шижтарымаш йӧн-влак

en: Prepend _string into window title:
mhr: Тӧрза вуймут тӱҥалтышыш _корным ешараш:

note: Count method button
en: Insert c_ount of new messages into window title
mhr: Тӧрза вуймут тӱҥалтышыш у каласымаш-влак _чотым шындаш

note: Count xprop method button
en: Insert count of new message into _X property
mhr: У каласымаш-влак чотым _X палыкыш шындаш

note: Urgent method button
en: Set window manager "_URGENT" hint
mhr: Тӧрза виктемвуй "_ВАШКЕ" шижтарымашым шындаш

note: Raise window method button
en: R_aise conversation window
mhr: Мутланымаш тӧрзам _нӧлталаш

note: ---------- "Notification Removals" ----------
en: Notification Removal
mhr: Шижтарымашым кораҥдаш

note: Remove on focus button
en: Remove when conversation window _gains focus
mhr: Кораҥдаш, кунам мутланымаш тӧрза _фокусыште

note: Remove on click button
en: Remove when conversation window _receives click
mhr: Кораҥдаш, кунам мутланымаш тӧрза темдалмашым _налеш

note: Remove on type button
en: Remove when _typing in conversation window
mhr: Мутланымаш тӧрзаште _савыктыме годым кораҥдаш

note: Remove on message send button
en: Remove when a _message gets sent
mhr: _Каласымаш-влакым колтымо годым кораҥдаш

note: Remove on conversation switch button
en: Remove on switch to conversation ta_b
mhr: Мутланымаш _вкладкыш переключатлыме годым кораҥдаш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Notification
mhr: Каласымаш нерген шижтарымаш

note: *< name *< version *  summary *  description
en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
mhr: Луддымо каласымаш-влак нерген тыйым шижтараш шуко йӧным пуа.

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Pidgin Demonstration Plugin
mhr: Палдарыше Pidgin плагин

note: *< name *< version *  summary
en: An example plugin that does stuff - see the description.
mhr: Палдарыше плагин, кудо тӱрлым ышта - возен ончыктымашым ончо.

note: *  description
en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
mhr: Тиде чынак чапле плагин, кудо тӱрлым ышта:
    - Тыланет ойла, кӧ тиде программым возен, кунам тый пурет
    - Чыла толшо текстым вашталта
    - Тыйын лӱмер гыч пайдаланыше-влаклан, нунын ушнымыштдеч вара, вигак каласымашым колта

en: Hyperlink Color
mhr: Гиперссылке тӱс

en: GtkTreeView Horizontal Separation
mhr: GtkTreeView тореш посна шеледымаш

en: Conversation Entry
mhr: Мутланымаш тӧрзалан пурташлан кумдык

en: Request Dialog
mhr: Йодмаш мутланымаш

en: Notify Dialog
mhr: Шижтарымаш мутланымаш

en: Select Color
mhr: Тӱсым ойыро

en: Select Interface Font
mhr: Шрифтым ойыро

en: Select Font for %s
mhr: %s -лан шрифтым ойыро

en: GTK+ Interface Font
mhr: GTK+ интерфейс шрифт

en: GTK+ Text Shortcut Theme
mhr: GTK+ текст ярлык теме

en: Disable Typing Notification Text
mhr: Шижтарымаш текстым савыктымым йӧрыкташ

en: GTK+ Theme Control Settings
mhr: GTK+ теме виктарымаш келыштарымаш-влак

en: Colors
mhr: Тӱс-влак

en: Fonts
mhr: Шрифт-влак

en: Miscellaneous
mhr: Тӱрлӧ

en: Gtkrc File Tools
mhr: Gtkrc файл ӱзгар-влак

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
mhr: %s%sgtkrc-2.0-шке келыштарымашым возаш

en: Re-read gtkrc files
mhr: gtkrc файл-влакым угыч лудаш

en: Pidgin GTK+ Theme Control
mhr: Pidgin GTK+ теме дене виктарымаш

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
mhr: Чӱчкыдын кучылтмо gtkrc келыштарымаш-влак дек пураш лиймашым пуа.

en: Raw
mhr: Кӱчымӧ

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
mhr: Текст дене ойвозыш-влакым кучылтын, кӱчымӧ пуртымым колташ пуа.

en: You can upgrade to %s %s today.
mhr: Тый таче %s %s марте уэмдалтын кертат.

en: New Version Available
mhr: У версий лиймеямде

en: Later
mhr: Варарак

en: Download Now
mhr: Кызыт шупшын налаш

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Release Notification
mhr: Релиз нерген шижтарымаш

note: *< name *< version *  summary
en: Checks periodically for new releases.
mhr: Икмыняр жап гыч у версий улмым терга.

note: *  description
en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
mhr: Икмыняр жап гыч у версий улмым терга да нунын нерген пайдаланышым вашталтымаш лӱмер гоч шижтара.

note: *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Send Button
mhr: Колтымо полдыш

note: *< name *< version
en: Conversation Window Send Button.
mhr: Мутланымаш тӧрзам колтымо полдыш.

en: Duplicate Correction
mhr: Пачашлалтшым кораҥдаш

en: The specified word already exists in the correction list.
mhr: Палемдыме мут тӧрлатыме лӱмерыште шаҥгысек уло.

en: Text Replacements
mhr: Текстым вашталтымаш

en: You type
mhr: Тый савыктет

en: You send
mhr: Тый колтет

en: Whole words only
mhr: Тичмаш мут-влак гына

en: Case sensitive
mhr: Регистрым шотыш налаш

en: Add a new text replacement
mhr: У текстым вашталтымашым ешараш

en: You _type:
mhr: Тый _савыктет:

en: You _send:
mhr: Тый _колтет:

note: Created here so it can be passed to whole_words_button_toggled.
en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
mhr: Регистр _тӱрыс икгайлык

en: Only replace _whole words
mhr: _Тичмаш мутым гына вашталташ

en: General Text Replacement Options
mhr: Тӱҥ текстым вашталтымаш ойыркалыме йӧн-влак

en: Enable replacement of last word on send
mhr: Колтымо годым пытартыш мут-влакым вашталташлан кӧнаш

en: Text replacement
mhr: Текстым вашталтымаш

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
mhr: Пайдаланышын палемдыме правил дене лекше каласымаш-влакыште текстым вашталта.

en: Just logged in
mhr: Кызыт гына вотыш пурен

en: Just logged out
mhr: Кызыт гына вот гыч лектын

en: Icon for Contact/
    Icon for Unknown person
mhr: Вашкыллан изисӱрет/
    Палыдыме еҥлан изисӱрет

en: Icon for Chat
mhr: Тототлымверлан изисӱрет

en: Ignored
mhr: Шотыш налме огыл

en: Founder
mhr: Негызлыше

note: A user in a chat room who has special privileges.
en: Operator
mhr: Оператор

note: A half operator is someone who has a subset of the privileges that an operator has.
en: Half Operator
mhr: Пеле-оператор

en: Authorization dialog
mhr: Авторизаций мутланымаш

en: Error dialog
mhr: Йоҥылыш мутланымаш

en: Information dialog
mhr: Увераҥар мутланымаш

en: Mail dialog
mhr: Серыш мутланымаш

en: Question dialog
mhr: Йодыш мутланымаш

en: Warning dialog
mhr: Шижтарымаш мутланымаш

en: What kind of dialog is this?
mhr: Мутланымаш могай тип?

en: Status Icons
mhr: Могай улмо изисӱрет-влак

en: Chatroom Emblems
mhr: Тототлымвер пӧлем эмблеме-влак

en: Dialog Icons
mhr: Мутланымаш изисӱрет-влак

en: Pidgin Icon Theme Editor
mhr: Pidgin изисӱрет теме редактор

en: Contact
mhr: Вашкыл

en: Pidgin Buddylist Theme Editor
mhr: Pidgin мутланыше лӱмер теме редактор

en: Edit Buddylist Theme
mhr: Мутланыше лӱмер темын вашталташ

en: Edit Icon Theme
mhr: Изисӱрет темым вашталташ

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id *  description
en: Pidgin Theme Editor
mhr: Pidgin теме редактор

note: *< name *< version *  summary
en: Pidgin Theme Editor.
mhr: Pidgin теме редактор .

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Buddy Ticker
mhr: Мутланыше тасма

note: *< name *< version *  summary *  description
en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
mhr: Мутланыше лӱмерым тореш кондыштарымаш версий.

en: Display Timestamps Every
mhr: Жап пале-влакым ончыкташ, кажне...

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Timestamp
mhr: Жап пале

note: *< name *< version *  summary
en: Display iChat-style timestamps
mhr: iChat сын дене жап палым ончыкташ.

note: *  description
en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
mhr: iChat сын дене жап палым кажне N минут гыч ончыкта.

en: Timestamp Format Options
mhr: Жап пале формат ойыркалыме йӧн-влак

en: Show dates in...
mhr: Кечым ончыкташ...

en: Co_nversations:
mhr: _Мутланымаш-влак:

en: For delayed messages
mhr: Кучалтше каласымаш-влаклан

en: For delayed messages and in chats
mhr: Тототлымверлаште да кучалтше каласымаш-влаклан

en: _Message Logs:
mhr: _Каласымаш журнал-влак:

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Message Timestamp Formats
mhr: Каласымаш-влакыште жап пале формат

note: *< name *< version *  summary
en: Customizes the message timestamp formats.
mhr: Каласымаш-влакыште жап пале форматым вашталта.

note: *  description
en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
mhr: Тиде плагин пайдаланышылан мутланымаш да журнал каласымаш-влакыште жап пале форматым вашталташ йӧным пуа.

en: Opacity:
mhr: Вошткоймо огыл:

note: IM Convo trans options
en: IM Conversation Windows
mhr: IM мутланымаш тӧрза-влак

en: _IM window transparency
mhr: _IM тӧрза вошткоймо

en: _Show slider bar in IM window
mhr: IM тӧрзаште кондыштарыш корным _ончыкташ

en: Remove IM window transparency on focus
mhr: Фокусышто IM тӧрза вошткоймым кораҥдаш

en: Always on top
mhr: Эре кӱшнӧ

note: Buddy List trans options
en: Buddy List Window
mhr: Мутланыше лӱмер тӧрза

en: _Buddy List window transparency
mhr: _Мутланыше лӱмер тӧрза вошткоймо

en: Remove Buddy List window transparency on focus
mhr: Фокусышто мутланыше лӱмер тӧрза вошткоймым кораҥдаш

note: *< name *< version *  summary
en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
mhr: Мутланымаш лӱмер да мутланымаш-влаклан вошткоймо вашталтше.

en: Audio
mhr: Аудио

en: Video
mhr: Видео

en: Output
mhr: Лукташ

en: _Plugin
mhr: _Плагин

en: _Device
mhr: _Йӧндартыш

en: Input
mhr: Пурташ

en: P_lugin
mhr: _Плагин

en: D_evice
mhr: _Йӧндартыш

note: *< magic *< major version *< minor version *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: Voice/Video Settings
mhr: Йӱк/Видео келыштарымаш-влак

note: *< name *< version
en: Configure your microphone and webcam.
mhr: Тыйын микрофоным да веб-камерым келыштараш.

note: *< summary
en: Configure microphone and webcam settings for voice/video calls.
mhr: Йӱк/видео йыҥгырлан тыйын микрофоным да веб-камерым келыштараш.

note: Autostart
en: Startup
mhr: Колтымаш

en: _Start %s on Windows startup
mhr: Windows-ым колтымо годым %s _тӱҥалташ

en: Allow multiple instances
mhr: Икганаште тӱрлӧ вер гыч пураш лиеш

en: _Dockable Buddy List
mhr: Чоткыдемдыме _мутланыше лӱмер

note: Blist On Top
en: _Keep Buddy List window on top:
mhr: Мутланыше лӱмер тӧрзам _кӱшнӧ кучаш:

note: XXX: Did this ever work?
en: Only when docked
mhr: Кунам чоткыдемдыме гына

en: Windows Pidgin Options
mhr: Windows Pidgin ойыркалыме йӧн-влак

en: Options specific to Pidgin for Windows.
mhr: Windows-лан ойыртемалтше Pidgin ойыркалыме йӧн-влак.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows, such as buddy list docking.
mhr: Windows-лан ойыртемалтше Pidgin ойыркалыме йӧн-влакым пуа, мутлан, мутланыше лӱмерым чоткыдемдаш.

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
mhr: <font color='#777777'>Вот гыч лектын.</font>

note: *< type *< ui_requirement *< flags *< dependencies *< priority *< id
en: XMPP Console
mhr: XMPP консоль

en: Account:
mhr: Шотыш налме возыш:

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
mhr: <font color='#777777'>XMPP деке ушымо огыл</font>

note: *< name *< version *  summary
en: Send and receive raw XMPP stanzas.
mhr: Кӱчымӧ XMPP страфа-влакым колташ да налаш.

note: *  description
en: This plugin is useful for debugging XMPP servers or clients.
mhr: Тиде плагин XMPP сервер але клиент-влакым лачештарымашлан кӱлешан.

en: The installer is already running.
mhr: Шындышым шаҥгак тӱҥалтен колтымо.

en: An instance of Pidgin is currently running.  Please exit Pidgin and try again.
mhr: Pidgin-ым шаҥгак тӱҥалтыме. Pidgin-ым петыре да угыч колтен ончо.

note: "Next >" appears on a button on the License Page of the Installer
en: Next >
mhr: Умбакыже >

note: $(^Name) is the current Version name (e.g. Pidgin 2.7.0).  $_CLICK will become a translated version of "Click Next to continue."  DO NOT translate the CLICK in $_CLICK.  It will break the installer.
en: $(^Name) is released under the GNU General Public License (GPL). The license is provided here for information purposes only. $_CLICK
mhr: $(^Name) GPL лицензий дене ыштыме. Лицензийым тыште палдарыкташлан гына ончыктымо. $_CLICK

note: Installer Subsection Text
en: Pidgin Instant Messaging Client (required)
mhr: Pidgin IM клиент (кӱлеш)

note: Installer Subsection Text
en: GTK+ Runtime (required if not present)
mhr: GTK+ йырвел (кӱлеш, уке улеш гын)

note: Installer Subsection Text
en: Shortcuts
mhr: Ярлык-влак

note: Installer Subsection Text
en: Desktop
mhr: Паша ӱстел

note: Installer Subsection Text
en: Start Menu
mhr: Тӱҥалтыш полдыш

note: Installer Subsection Text
en: Localizations
mhr: Локализаций-влак

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Core Pidgin files and dlls
mhr: Pidgin тӱҥ файл да библиотек-влак

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Shortcuts for starting Pidgin
mhr: Pidgin-ым тӱҥалташ ярлык-влак

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a shortcut to Pidgin on the Desktop
mhr: Паша ӱстелыште Pidgin ярлыкым ышташ

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Create a Start Menu entry for Pidgin
mhr: Pidgin-лан тӱҥалтыш полдышым ышташ

note: Installer Subsection Detailed Description
en: A multi-platform GUI toolkit, used by Pidgin
mhr: Мультиплатформ график ӱзгар, Pidgin-ште кучылталтше.

note: Installer Subsection Text
en: Debug Symbols (for reporting crashes)
mhr: Лачештарымаш символ-влак (йоҥылыш нерген отчёт-влаклан)

note: Text displayed on Installer Finish Page
en: Visit the Pidgin Web Page
mhr: Pidgin вот-лаштыкыш пурен лек

en: Unable to uninstall the currently installed version of Pidgin. The new version will be installed without removing the currently installed version.
mhr: Кызытсе шындыме Pidgin версийым кораҥден кертме огыл. У версий кызытсым кораҥдыде шындыме лиеш.

note: Installer Subsection Text
en: URI Handlers
mhr: URI келыштарыше-влак

note: Installer Subsection Text
en: Spellchecking Support
mhr: Орфографийым тергыше эҥертыш

note: $R3 will display the URL that the Dictionary failed to download from
en: Error Installing Spellchecking ($R3).$\rIf retrying fails, manual installation instructions are at: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation
mhr: Орфографийым тергышым шындыме годым йоҥылыш ($R3).$ \rУгыч шот огеш лек гын, кид дене шындашлан полшык тыште: http://developer.pidgin.im/wiki/Installing%20Pidgin#manual_win32_spellcheck_installation

note: Installer Subsection Detailed Description
en: Support for Spellchecking.  (Internet connection required for installation)
mhr: Орфографийым тергышылан эҥертыш.  (Интернет-ушымашым шындаш кӱлеш)

note: $R2 will display the URL that the Debug Symbols failed to download from
en: Error Installing Debug Symbols ($R2).$\rIf retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
mhr: Лачештарымаш символ-влакым шындыме годым йоҥылыш ($R2).$\rУгыч шот огеш лек гын, 'Автоном шындыше'-м кучылт,кудым тиде кылвер дене налаш лиеш: http://pidgin.im/download/windows/.

note: $R2 will display the URL that the GTK+ Runtime failed to download from
en: Error Downloading the GTK+ Runtime ($R2).$\rThis is required for Pidgin to function; if retrying fails, you may need to use the 'Offline Installer' from http://pidgin.im/download/windows/ .
mhr: GTK+йырвелыште шупшын налме годым йоҥылыш ($R2).$\rPidgin ыштыже манын, тиде кӱлеш; угыч шот огеш лек гын, 'Автоном шындыше'-м кучылт, кудым тиде кылвер дене налаш лиеш: http://pidgin.im/download/windows/.

en: The uninstaller could not find registry entries for Pidgin.$\rIt is likely that another user installed this application.
mhr: Шӧрышӧ программе Pidgin данныйым реестрыште муын огыл.$\rОчыни, тиде приложенийым вес пайдаланыше шынден.

en: You do not have permission to uninstall this application.
mhr: Тиде приложенийым кораҥдашлан тыйын прават уке.

note: Combo box label for scanning the front side of a page
en: Front
mhr: Шрифт

note: Label on document menu (contains actions for this document, e.g. save, print)
en: _Document
mhr: _Документ

note: Scan menu item to scan a single page from the scanner Toolbar scan menu item to scan a single page from the scanner
en: Single _Page
mhr: Ик _лаштык

en: Text
mhr: Текст

note: Page menu (contains action for each page, e.g. delete, crop)
en: _Page
mhr: _Лаштык

note: Label for page crop submenu
en: _Crop
mhr: _Лектыш

note: Radio button for no crop
en: _None
mhr: _Иктат

note: Radio button for cropping page to US letter size
en: _Letter
mhr: _Серыш

note: Radio button for cropping to page to US legal size
en: Le_gal
mhr: US Le_gal

note: Radio button for cropping to custom page size
en: _Custom
mhr: _Йӱла

note: Menu item to move the selected page to the left
en: Move Left
mhr: Шола

note: Menu item to move the selected page to the right
en: Move Right
mhr: Пурла

note: Help|Contents menu
en: _Contents
mhr: _Содержаний

en: New
mhr: У

en: Crop
mhr: Лектыш

note: Label beside page size combo box
en: Page Size:
mhr: Лаштыкын кугыт

note: Label beside quality scale
en: Quality:
mhr: Ыштыш-кучыш:

en: Darker
mhr: Пычкемышрак

en: %s (Default)
mhr: %s (Пеҥгыдемдыме семын)

en: Please enter a complete e-mail address
mhr: Тичмаш эл.почто адресым пурто

en: Incorrect e-mail address or password
mhr: Эл. почто адрес але шолыпмут сай огыл

en: Domain:
mhr: вер,кумдык

en: Retry
mhr: ушештараш
