SuperTuxKart - en to krl translation catalogue (565 entries)

note: I18N: In Android UI, po_quit I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Quit
krl: Lähte iäre

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Christoffel Columbus
krl: Kristoffer Kolumbus

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Play every official track at least once.
krl: Kižua jogahizeh maršruttah vähimyölleh kerran.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Strike!
krl: Kuado!

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit 10 karts with a bowling-ball.
krl: Ozua kymmeneh mašinah boulingukerän kel.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Arch Enemy
krl: Vihaniekku

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Hit the same kart at least 5 times in one race.
krl: Ozua sit samazeh mašinah vähimyölleh viizi kerdua yhten kižan aijannu.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Marathoner
krl: Marafonuaru

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Skid-row
krl: Liznittäi

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Gold driver
krl: Kuldušouferi

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Powerup Love
krl: Azuteksih rakas

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Use 10 or more powerups in a race.
krl: Käytä vähimyölleh kymmendy azutestu kilvas.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Unstoppable
krl: Azettamatoi

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Banana Lover
krl: Banuanumuagari

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Collect at least 5 bananas in one race.
krl: Keriä vähimyölleh viizi banuanua yhtes kilvas.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: It's secret
krl: Se on peitočus

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Really ... a secret.
krl: Toven... peitočus.

note: I18N: ./data/achievements.xml
en: Mosquito Hunter
krl: Čakkoin mečästäi

note: I18N: ./data/grandprix/1_penguinplayground.grandprix
en: Penguin Playground
krl: Pingvinoin puusto

note: I18N: ./data/grandprix/4_atworldsend.grandprix
en: At World's End
krl: Muailman agjal

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Install
krl: Azenda

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action
en: Uninstall
krl: Ota azendus iäre

note: I18N: ./data/gui/dialogs/addons_loading.stkgui I18N: Add-on screen action I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: name of buttons on gamepads
en: Back
krl: Järilleh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/init_android.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_camera_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/kart_color_slider.stkgui
en: Apply
krl: Käytä

note: I18N: ./data/gui/dialogs/android/multitouch_settings.stkgui I18N: In the multitouch settings screen I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/
en: General
krl: Ylehisty

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_dialog.stkgui I18N: In a 'are you sure?' dialog
en: Yes
krl: Muga

note: I18N: ./data/gui/dialogs/confirm_resolution_dialog.stkgui I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Keep this resolution
krl: Pie tämä resolutsii

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui
en: Graphics Settings
krl: Gruafillizet azetukset

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Advanced pipeline (lights, etc.)
krl: Eistynyöt gruafiekat (tulet i m.i.)

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Shadows
krl: Pilvekset

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Bloom
krl: Halvastamine

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Light shaft (God rays)
krl: Vallon suvas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Depth of field
krl: Terävysaloveh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Anti-aliasing
krl: Reunanpehmendys

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Motion blur
krl: Liikehpehmendys

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Image-based lighting
krl: Kuvah pohjuaju tulensuamine

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: Texture compression
krl: Tekstuuran pakkavus

note: I18N: ./data/gui/dialogs/custom_video_settings.stkgui I18N: Video settings
en: * Restart STK to apply new settings
krl: * Käynnistä STK uvvessah, ku kohendukset ruvettas ruadamah

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Record the race for ghost replay
krl: Tallenda kilbu toistoh niškoi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action
en: Watch replay only
krl: Kačo vaiku toisto

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info screen action I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Start Race
krl: Käynnistä kilbu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/ghost_replay_info_dialog.stkgui I18N: Ghost replay info action I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Remove
krl: Ota iäre

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/achievement_progress_dialog.stkgui I18N: Progress shown in achievement dialog I18N: Progress in achievement
en: Progress
krl: Eistymine

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Password Change
krl: Peittosanan vaihtamine

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: Current Password
krl: Nygöine peittosana

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog
en: New Password
krl: Uuzi peittosana

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Confirm
krl: Lujoita

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: Submit
krl: Vaihta peittosana

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/change_password.stkgui I18N: In the change password dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dia
en: Close
krl: Salbua

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Back to Race
krl: Järilleh kilbah

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Restart Race
krl: Alla kilbu uvvessah

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Give Up Race
krl: Luovu kilvas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Options
krl: Valličendat

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/network_ingame_dialog.stkgui I18N: Race paused button I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Help
krl: Nevvo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/notification_dialog.stkgui I18N: User info dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui
en: View
krl: Ozuta

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Account Recovery
krl: Tilin järillehsuamine

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_info.stkgui I18N: In the recovery dialog
en: You will receive an email with further instructions on how to reset your password. Please be patient and be sure to check your spam folder.
krl: Suat sähköpoštuviestin, kuduas on ližänevvuo peittosanan uvvellehluadimizekse. Ole tirpačču, da tarkista toppupoštujuaššiekku, ollou viesti puutunuh sinne.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui
en: Fill in the username and email address you supplied at registration to be able to reset your password.
krl: Anna registriiruičemizes annettu käyttäitunnus da peittosana, ku voit suaha peittosanua järilleh.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Username
krl: Käyttäitunnus

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/recovery_input.stkgui I18N: In the recovery dialog I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Email
krl: Sähköpoštu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Terms and Agreement
krl: Käyttöehtot

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog
en: I agree to the above terms and am 13 years or older.
krl: Hyväksyn ylähän olijat ehtot da minul on enämbi 13 vuottu.

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/registration_terms.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Accept
krl: Hyväksy

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Difficulty
krl: Vaigevustazo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Novice
krl: Vastealgai

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Intermediate
krl: Keskitazo

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Difficulty I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Expert
krl: Ekspertu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: In the server configuration screen I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Game mode
krl: Kižamoudu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Normal Race
krl: Normuali kilbu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Time Trial
krl: Aigukilbu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_configuration_dialog.stkgui I18N: Multiplayer game mode I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: Game mode
en: Soccer
krl: Jalgumiäččy

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Password
krl: Peittosana

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/server_info_dialog.stkgui I18N: In the server info dialog
en: Join
krl: Yhty

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/splitscreen_player_dialog.stkgui I18N: Splitscreen player in network
en: Name
krl: Nimi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: User Info
krl: Käyttäitiijot

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Add Friend
krl: Ližiä dovariššu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/user_info_dialog.stkgui I18N: User info dialog
en: Decline
krl: Kieldäi

note: I18N: ./data/gui/dialogs/online/vote_dialog.stkgui I18N: In the vote dialog
en: Vote
krl: Anna iäni

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui
en: Paused
krl: Azetettu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to Game
krl: Järilleh kižah

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Select kart
krl: Valliče mašin

note: I18N: ./data/gui/dialogs/overworld_dialog.stkgui I18N: In the in-game dialog
en: Back to menu
krl: Järilleh vallikkoh

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign to ESC key
krl: Pane näppäimele ESC

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Assign nothing
krl: Älä pane nimidä

note: I18N: ./data/gui/dialogs/press_a_key_dialog.stkgui I18N: When configuring input
en: Press ESC to cancel
krl: Paina ESC ku peruuttua

note: I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Setup New Race
krl: Uuzi kilbu

note: I18N: ./data/gui/dialogs/race_paused_dialog.stkgui I18N: Race paused button
en: Exit Race
krl: Mene iäre kilvas

note: I18N: ./data/gui/dialogs/select_challenge.stkgui I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui
en: Race Setup
krl: Kilvan azetukset

note: I18N: ./data/gui/dialogs/tutorial_message_dialog.stkgui I18N: Button in tutorial I18N: ./data/gui/screens/cutscene.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts
en: Continue
krl: Jatka

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui
en: SuperTuxKart Addons
krl: SuperTuxKartan ližäozat

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only recently updated items
en: Updated
krl: Päivitetty

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In addons screen, in the filtering bar, to enable a filter that will show only items with good rating
en: Rating >=
krl: Arvostelu >=

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen
en: Karts
krl: Mašinat

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Tracks
krl: Maršrutat

note: I18N: ./data/gui/screens/addons_screen.stkgui I18N: In the addons screen I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: Section in arena tracks selection screen
en: Arenas
krl: Arienat

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: In the UI options,litscreen_method in the race UI
en: Standard
krl: Standardu

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: Add-Ons
krl: Ližäozat

note: I18N: ./data/gui/screens/arenas.stkgui I18N: track group I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Time filters for add-ons I18N: name of the tab that will show arenas from all groups I18N: name of the tab that will show tracks from all groups
en: All
krl: Kai

note: I18N: ./data/gui/screens/credits.stkgui I18N: Title in credits screen
en: Credits
krl: Luadijat

note: I18N: ./data/gui/screens/easter_egg.stkgui I18N: Section in easter egg tracks selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen I18N: ./data/gui/screens/tracks.stkgui I18N: In the track selection screen
en: All Tracks
krl: Kai maršrutat

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Title in edit grand prix screen
en: Edit Grand Prix
krl: Kohendele Grand Prix'dy

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move up
krl: Siirry yläh

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Move down
krl: Siirry alah

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Add
krl: Ližiä

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui
en: Edit
krl: Kohendele

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_gp.stkgui I18N: Menu item
en: Save
krl: Tallenda

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Number of laps:
krl: Kierrosten lugu:

note: I18N: ./data/gui/screens/edit_track.stkgui I18N: In the edit track screen
en: Reverse:
krl: Vastukarai:

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Ghost Replay Selection
krl: Toiston valličendu

note: I18N: ./data/gui/screens/ghost_replay_selection.stkgui I18N: In the ghost replay selection screen
en: Only show replays matching the current difficulty
krl: Ozuta vaiku nygösty vaigevustazuo vastuajat toistot

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: AI karts
krl: Tiedokonehvastustajua

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Reverse
krl: Vastukarai

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Track group
krl: Maršruttujoukko

note: I18N: ./data/gui/screens/gp_info.stkgui I18N: In the grand prix info screen
en: Continue saved GP
krl: Jatka tallendettuu GP'dy

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Title in grand prix editor screen
en: Grand Prix editor
krl: Grand Prix -editoru

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: New
krl: Uuzi

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item
en: Copy
krl: Kopiiruiče

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_editor.stkgui I18N: Menu item I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Rename
krl: Anna uuzi nimi

note: I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_lose.stkgui I18N: ./data/gui/screens/grand_prix_win.stkgui
en: Save Grand Prix
krl: Tallenda Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: SuperTuxKart Help
krl: SuperTuxKartan nevvo

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui
en: Game Modes
krl: Kižamoudat

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: Tab in help menu I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help4.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help5.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help6.stkgui I18N: ./data/gui/screens/help7.stkgui I18N: ./dat
en: Story Mode
krl: Starinmoudu

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: Avoid bananas!
krl: Välty banuanois!

note: I18N: ./data/gui/screens/help1.stkgui I18N: In the help menu
en: If you see a button with a lock like this one, you need to complete a challenge to unlock it.
krl: Nähnet knopkan lukun kel, sinun pidäy suorittua tehtävy, ku avata lukku.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Follow the leader: Run for second place, as the last kart will be disqualified every time the counter hits zero. Beware: going in front of the leader will get you eliminated too!
krl: Jällitä vedäjiä: pyzy toizennu, ku jälgimäzenny olii kižuaju otetah iäre joga kerdu ku aigu menöy n'olah. Ga älä mene ni enzimäzekse - silloigi sinuu otetah iäre!

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Soccer: Use your kart to push the ball into the goal.
krl: Jalgumiäččy: Jähkiä miäččy šaibah mašinanke.

note: I18N: ./data/gui/screens/help2.stkgui I18N: In the help menu
en: Egg hunt: Explore tracks to find all hidden eggs.
krl: Munanmečästys: Lövvä kai maršrutoile peitetyt munat.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui I18N: In the help menu
en: To help you win, there are some powerups you can collect:
krl: Nämmä kerättävät azutekset voijah auttua sinuu voittua:

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: BubbleGum - protect yourself with a shield, or use while looking back to leave a sticky pink puddle behind you.
krl: Näčky - käytä suojukilvennu, libo jätä tahmei möykky sinun tuakse.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Plunger - throw straight to pull an opponent back, or throw while looking back to make one lose sight.
krl: Prisosku - Lykkiä edeh ku vediä vastustajua sinun ies, libo tuakse vastustajale nägöestehekse.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Parachute - slows down all karts in a better position.
krl: Parašuuttu - hillendäy kaikkii sinun iel olijoi vastustajii.

note: I18N: ./data/gui/screens/help3.stkgui
en: Basket Ball - bounces after the leader, and might squash and slow down karts down on the way.
krl: Basketbol - pon'n'ahtau enzimäzenny olijan peräh, voi lyčistiä da hilllendiä toizii mašinoi.

note: I18N: ./data/gui/screens/karts.stkgui I18N: In the kart selection (player setup) screen I18N: ./data/gui/screens/online/network_karts.stkgui
en: Choose a Kart
krl: Valliče mašin

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Singleplayer
krl: Yksinkiža

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Online
krl: Verkokiža

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: Main menu button
en: Addons
krl: Ližäozat

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Tutorial
krl: Ohjattu kierros

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_achievements_tab.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Achievements
krl: Suavutukset

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: Grand Prix Editor
krl: Grand Prix -editoru

note: I18N: ./data/gui/screens/main_menu.stkgui I18N: In the main screen
en: About
krl: Tieduo

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Server Creation
krl: Palvelimen luajindu

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Name of the server
krl: Palvelimen nimi

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Max. number of players
krl: Kižuajien enimmäislugu

note: I18N: ./data/gui/screens/online/create_server.stkgui I18N: In the server creation screen
en: Create
krl: Luaji

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui
en: Local Networking
krl: Paikallisverko

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Find Server
krl: Eči palvelin

note: I18N: ./data/gui/screens/online/lan.stkgui I18N: In the online multiplayer screen I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Create Server
krl: Luaji palvelin

note: I18N: ./data/gui/screens/online/networking_lobby.stkgui I18N: In networking lobby I18N: In the networking lobby
en: Lobby
krl: Lobbi

note: I18N: ./data/gui/screens/online/online.stkgui I18N: Networking menu button
en: Your profile
krl: Sinun profiilu

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Friends
krl: Dovarišat

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: In the profile screen
en: Look for more friends:
krl: Lövvä ližiä dovarišua:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_friends.stkgui I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: Search
krl: Eči

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui
en: Global Networking
krl: Globuali verko

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_servers.stkgui I18N: In the online multiplayer screen
en: Quick Play
krl: Raveikiža

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: Section in the profile screen
en: Account Settings
krl: Tilin azetukset

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui I18N: In the online account settings screen
en: Password:
krl: Peittosana:

note: I18N: ./data/gui/screens/online/profile_settings.stkgui
en: Change
krl: Vaihta

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Create User
krl: Luaji käyttäi

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: New Online Account
krl: Uuzi verkotili

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Existing Online Account
krl: Olemas olii verkotili

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: Section in the register screen
en: Offline Account
krl: Yhtevyksetöi tili

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Local Name
krl: Paikalline nimi

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: Online Username
krl: Verkokižatunnus

note: I18N: ./data/gui/screens/online/register.stkgui I18N: In the registration dialog
en: You can play without creating an online account by selecting an offline account. Though then you can not connect to friends, vote for addons etc. Please read our privacy statement at http://privacy.supertuxkart.net
krl: Voit kižata luadimattah verkotilii: valliče "Yhtevyksetöi tili". Yhtevyksettömäl tilil et voi yhtistiä dovarišoinke, andua iändy ližäozih näh, i m.i. Luve yksityižyön suojah näh adressil http://privacy.supertuxkart.net

note: I18N: ./data/gui/screens/online/server_selection.stkgui
en: Server Selection
krl: Palvelinvalličendu

note: I18N: ./data/gui/screens/online/user_search.stkgui
en: User search
krl: Käyttäieččo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: ./data/gui/scre
en: SuperTuxKart Options
krl: SuperTuxKartan valličendat

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Graphics
krl: Gruafiekku

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Audio
krl: Iäni

note: #-#-#-#-#  0 (SuperTuxKart)  #-#-#-#-# I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_langua
en: Players
krl: Kižuajat

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: Section in the settings menu I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: ./data/gui/screens/options_language.stkgui I18N: ./data/gui/screens/opti
en: Controls
krl: Ohjaimet

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Music
krl: Muuzikku

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is enabled
en: Enabled
krl: Käytös

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Volume
krl: Iänentazo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_audio.stkgui I18N: In the audio options screen
en: Sound Effects
krl: Iänieffektat

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Delete Configuration
krl: Ota iäre näppäinazetukset

note: I18N: ./data/gui/screens/options_device.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Back to device list
krl: Järilleh vehkehluvetteloh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Always show login screen
krl: Ainos ozuta kirjautuakseh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Connect to the Internet
krl: Yhtistä internettah

note: I18N: ./data/gui/screens/options_general.stkgui I18N: In the general settings
en: Enable per-player handicaps
krl: Käytä kižuajukohtastu tazoitustu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Press enter or double-click on a device to configure it
krl: Kaksoispainalda vehkehty libo painalda enter ku siädiä azetuksii

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: Add a device
krl: Ližiä vehkeh

note: I18N: ./data/gui/screens/options_input.stkgui I18N: In the input configuration screen
en: * Which config to use will be inferred from which 'Select' key is pressed to join the game.
krl: * Käytettävy azetus tulou sen mugah, kuduan ohjaimen "Valliče" -näppäin painetah kižah yhtymizen yhtevyös.

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Skin
krl: Nahku

note: I18N: ./data/gui/screens/options_ui.stkgui I18N: In the ui settings
en: Display FPS
krl: Ozuta ekruananpäivytsravevus (FPS)

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Graphical Effects Level
krl: Gruafillizien efektoin tazo

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Custom settings...
krl: Omat azetukset...

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Resolution
krl: Resolucii

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Fullscreen
krl: Kogo näytön tila

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Remember window location
krl: Musta ikkunan sijaičendu

note: I18N: ./data/gui/screens/options_video.stkgui I18N: In the video settings
en: Apply new resolution
krl: Käytä uuttu resolutsiedu

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a difficulty
krl: Valliče vaigevustazo

note: I18N: ./data/gui/screens/race_setup.stkgui
en: Select a game mode
krl: Valliče kižamoudu

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Use left/right to choose your team and press fire
krl: Käytä huruadu libo oigiedu näppäindy ku vallita joukkoveh da paina ambumisnäppäindy

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Red Team
krl: Ruskei joukkoveh

note: I18N: ./data/gui/screens/soccer_setup.stkgui I18N: In soccer setup screen
en: Blue Team
krl: Sinine joukkoveh

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui
en: = Highscores =
krl: = Ennätykset =

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of laps
krl: Kierroksien lugu

note: I18N: ./data/gui/screens/track_info.stkgui I18N: In the track info screen
en: Number of AI karts
krl: Tietokonehen ohjattuloin kižuajoin lugu

note: I18N: ./data/gui/screens/tracks_and_gp.stkgui I18N: In the track and grand prix selection screen
en: Random Grand Prix
krl: Piävyndähine Grand Prix

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: Used as a verb, appears on the main networking menu (login button)
en: Login
krl: Kirjuttai

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Remember password
krl: Musta peittosana

note: I18N: ./data/gui/screens/user_screen.stkgui I18N: In the user screen I18N: ./data/gui/screens/user_screen_tab.stkgui
en: Delete
krl: Ota iäre

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_racer/kart.xml
en: Sara the Racer
krl: Šouferi-Sara

note: I18N: ../stk-assets/karts/sara_the_wizard/kart.xml
en: Sara the Wizard
krl: Tiedoiniekku-Sara

note: I18N: ../stk-assets/tracks/abyss/track.xml
en: Antediluvian Abyss
krl: Vienalaine muailmu

note: I18N: ../stk-assets/tracks/battleisland/track.xml
en: Battle Island
krl: Torasuari

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cave/track.xml
en: Cave X
krl: Kallivokolo X

note: I18N: ../stk-assets/tracks/cocoa_temple/track.xml
en: Cocoa Temple
krl: Kakaodvorču

note: I18N: ../stk-assets/tracks/fortmagma/track.xml
en: Fort Magma
krl: Tulidvorču

note: I18N: ../stk-assets/tracks/gran_paradiso_island/track.xml
en: Gran Paradiso Island
krl: Gran Paradiso -suari

note: I18N: ../stk-assets/tracks/icy_soccer_field/track.xml
en: Icy Soccer Field
krl: Jiähine jalgumiäččykenty

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: What's wrong, little hippies? Your great gnu leader is missing?
krl: Mibo hädä, pikkarazet? Ongo teijän suuri Gnu kavonnuh?

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: Oh yes, see, he's in my castle now and will be served for supper...
krl: Muga, kačahtakkuattos, häi on nygöi minun kriepostis da terväh hänet taritah ildazennu...

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: But I'm a fair creature, so I'll make you a deal.
krl: No olen česnoi zvieri, minul on sinule taričus.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en: If you can beat me at racing, I will free the old codger.
krl: Voittanetto minuu kilvas, piästän vahnan ukon.

note: I18N: Cutscene subtitle from ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml I18N: ../stk-assets/tracks/introcutscene2/scene.xml
en:  But you pathetic little twerps will never be able to beat me - King of the Karts!
krl:  Ga työ durakat etto nikonzu voita minuu - kart-mašinoin korolii!

note: I18N: ../stk-assets/tracks/mines/track.xml
en: Old Mine
krl: Vahnu kaivos

note: I18N: ../stk-assets/tracks/olivermath/track.xml
en: Oliver's Math Class
krl: Oliveran urokku

note: I18N: ../stk-assets/tracks/sandtrack/track.xml
en: Shifting Sands
krl: Lekkui čuuru

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowmountain/track.xml
en: Northern Resort
krl: Pohjaine hiihtokeskus

note: I18N: ../stk-assets/tracks/snowtuxpeak/track.xml
en: Snow Peak
krl: Lumin'uppu

note: I18N: ../stk-assets/tracks/stadium/track.xml
en: The Stadium
krl: Stadion

note: I18N: ../stk-assets/tracks/temple/track.xml
en: Temple
krl: Dvorču

note: I18N: ../stk-assets/tracks/volcano_island/track.xml
en: Volcan Island
krl: Vulkuanusuari

note: I18N: ../stk-assets/tracks/zengarden/track.xml
en: Zen Garden
krl: Zen-sadu

en: Completed achievement "%s".
krl: Suoritettih suavutus "%s".

en: Error downloading news: '%s'.
krl: Hairavo lad'd'attajes viestilöi: '%s'.

en: New track '%s' now available
krl: Uuzi maršruttu, "%s", on nygöi käytös

en: New game mode '%s' now available
krl: Uuzi kižamoudu, "%s", on nygöi käytös

en: New Grand Prix '%s' now available
krl: Uuzi grand prix, "%s", on nygöi käytös

en: New difficulty '%s' now available
krl: Uuzi vaigevustazo, "%s", on nygöi käytös

en: New kart '%s' now available
krl: Uuzi mašin, "%s", on nygöi käytös

note: I18N: Name of first guest player (without number)
en: Guest
krl: Gost'u

note: I18N: Name of further guest players, with a 1, 2, ... attached
en: Guest %d
krl: Gost'u %d

en: Your config file was malformed, so it was deleted and a new one will be created.
krl: Azetusfailas on hairavuo, sendäh se otettih iäre da luajitah uuzi sijah.

en: Your config file was too old, so it was deleted and a new one will be created.
krl: Azetusfailu on liijan vahnu, sendäh se otettih iäre da luajitah uuzi sijah.

en: Loading
krl: Lad'd'atah

note: I18N: 'handicapped' indicates that per-player handicaps are activated for this kart (i.e. it will drive slower)
en: %s (handicapped)
krl: %s (tazoitettu)

en: %s is ready
krl: %s on valmis

note: I18N: Unbound key binding
en: [none]
krl: [nimidä]

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Left Mouse Button
krl: Hiiren hurai knopku

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Right Mouse Button
krl: Hiiren oigei knopku

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Cancel
krl: Peruuta

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: Middle Mouse Button
krl: Hiiren keskiknopku

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X1 Mouse Button
krl: X1 Hiiren knopku

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: mouse button
en: X2 Mouse Button
krl: X2 Hiiren knopku

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Accept
krl: Hyväksy

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Space
krl: Välilyöndy

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left
krl: Huruale

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Up
krl: Yläh

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right
krl: Oigiele

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Down
krl: Alah

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Logo
krl: Hurai Logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Logo
krl: Oigei Logo

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: - (Subtract)
krl: - (vähendä)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: / (Divide)
krl: / (jua)

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Shift
krl: Hurai Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Shift
krl: Oigei Shift

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Control
krl: Hurai Control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Control
krl: Oigei Control

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Left Menu
krl: Hurai Menu

[ctx: input_key]
note: I18N: input configuration screen: keyboard key
en: Right Menu
krl: Oigei Menu

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad hats
en: Gamepad hat %d
krl: Kižaohjaimen hattu %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d %s
krl: Vualu %d %s

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d inverted
krl: Vualu %d kiännetty

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad axes
en: Axis %d
krl: Vualu %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for gamepad buttons
en: Gamepad button %d
krl: Kižaohjaimen knopku %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse button %d
krl: Hiiren knopku %d

note: I18N: to appear in input configuration screen, for mouse (might not be used at all)
en: Mouse axis %d %s
krl: Hiiren vualu %d%s

note: I18N: shown when config file is too old
en: Please re-configure your key bindings.
krl: Ole hyvä da luaji näppäinazetukset vie kerdu.

en: Your input config file is not compatible with this version of STK.
krl: Azetusfailu ei päi yhteh tämän STK:n versien kel.

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad up
krl: Piiliknopku yläh

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad down
krl: Piiliknopku alah

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad left
krl: Piiliknopku huruale

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: DPad right
krl: Piiliknopku oigiele

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Left trigger
krl: L2-knopku

note: I18N: name of buttons on gamepads
en: Right trigger
krl: R2-knopku

en: Ignoring '%s'. You needed to join earlier to play!
krl: Ignoriiruijah '%s'. Sinul pidänys yhtyö aijembi kižah!

en: Only the Game Master may act at this point!
krl: Vaiku kižan vedäi voi kohendella!

en: Connect your wiimote to the Bluetooth manager, then click on Ok. Detailed instructions at supertuxkart.net/Wiimote
krl: Liitä Wiimote Bluetooth-haldivoičendah da paina OK. Tarkembat nevvot: supertuxkart.net/Wiimote

en: Press the buttons 1+2 simultaneously on your wiimote to put it in discovery mode, then click on Ok. Detailed instructions at supertuxkart.net/Wiimote
krl: Painalda Wiimoten näppäimii 1 da 2 yhtel aigua ku panna se eččotilah da paina sit OK. Tarkembat nevvot: supertuxkart.net/Wiimote

en: Found %d wiimote | Found %d wiimotes
krl[0]: Lövvetty %d wiimote
krl[1]: Lövvetty %d wiimotie

en: Could not detect any wiimote :/
krl: Ni yhty Wiimotie ei löydynyh :/

en: Penalty time!!
krl: Štruafuaigu!

en: You won the race!
krl: Voitit kilvan!

en: You finished the race!
krl: Tulit fiiniššah!

en: Your driver version is too old. Please install the latest video drivers.
krl: Ajuriversii on liijan vahnu. Azenda näytönohjaimen uuzin ajuri.

en: Eggs: %d / %d
krl: Munua: %d / %d

en: Leader
krl: Vedäi

en: Final lap!
krl: Jälgimäine kierros!

en: Lap %i
krl: %i. kierros

[ctx: fastest_lap]
en: %s by %s
krl: %s (%s)

en: New fastest lap
krl: Uuzi ravevin kierros

en: WRONG WAY!
krl: VIÄRY SUUNDU!

en: You have been eliminated!
krl: Sinuu otettih iäre kižaspäi!

en: '%s' has been eliminated.
krl: %s on otettu iäre.

note: I18N: In the networking lobby I18N: In server info dialog
en: Difficulty: %s
krl: Vaigevus: %s

en: %s is now online.
krl: %s on nygöi verkos.

en: %s and %s are now online.
krl: %s da %s ollah nygöi verkos.

en: %s, %s and %s are now online.
krl: %s, %s da %s ollah nygöi verkos.

note: I18N: Only used for count > 3
en: %d friend is now online. | %d friends are now online.
krl[0]: %d dovariššu on nygöi verkos.
krl[1]: %d dovarišua on nygöi verkos.

en: You have %d new friend request! | You have %d new friend requests!
krl[0]: Sinul on %d uuzi dovariššupakičendu!
krl[1]: Sinul on %d uuttu dovariššupakičendua!

en: You have a new friend request!
krl: Sinul on uuzi dovariššupakičendu!

en: Unable to connect to the server. Check your internet connection or try again later.
krl: Palvelimeh yhtistämine ei ozitunnuh. Tarkista internetyhtevyön tila libo opi myöhembi uvvessah.

en: The highscore file was too old,
    all highscores have been erased.
krl: Ennätysfailu oli liijan vahna.
    Ennätykset on nygöi tyhjendetty.

note: I18N: Game mode
en: Follow the Leader
krl: Jällitä vedäjiä

note: I18N: Game mode
en: 3 Strikes Battle
krl: Kolmen iškun borčuindu

note: I18N: Game mode
en: Egg Hunt
krl: Munanmečästys

en: Incomplete replay file will not be saved.
krl: Loukollistu toistofailua ei tallendeta.

en: Replay saved in "%s".
krl: Toisto tallendettu "%s".

en: 1 week
krl: 1 nedäli

en: 2 weeks
krl: 2 nedälii

en: 1 month
krl: 1 kuu

en: 3 months
krl: 3 kuudu

en: 6 months
krl: 6 kuudu

en: 9 months
krl: 9 kuudu

en: 1 year
krl: 1 vuozi

en: 2 years
krl: 2 vuottu

en: Add-on name
krl: Ližäozan nimi

en: Updated date
krl: Päivitetty

[ctx: addons]
note: I18N: as in: The Old Island by Johannes Sjolund
en: %s by %s
krl: %s, tekijä: %s

en: Please wait while addons are updated
krl: Vuota, ližäozii päivitetäh

en: Sorry, an error occurred while contacting the add-ons website. Make sure you are connected to the Internet and that SuperTuxKart is not blocked by a firewall
krl: Ližäozasivustoh ei suadu yhtevytty. Tarkista, ku yhtevys internettan ruadau da ku paloseiny ei estä SuperTuxKartua ottamas yhtevytty verkoh

note: I18N: arena group name I18N: track group name I18N: kart group name
en: standard
krl: standardu

en: Locked : solve active challenges to gain access to more!
krl: Lukuttu: Suorita tehtävii ku puutuo uuzih kohtih!

en: Random Arena
krl: Piävyndähine arienu

en: %d arena unavailable in single player. | %d arenas unavailable in single player.
krl[0]: %d arienu ei käytettävis yksinkižas.
krl[1]: %d arienua ei käytettävis yksinkižas.

note: I18N: A goal for achievements. If this text is in (), it's a precision added to multiple different goals. I18N: Key binding name
en: Skidding
krl: Lizni

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Wiimote
krl: Ližiä Wiimote

note: I18N: In the 'add new input device' dialog
en: Add Keyboard Configuration
krl: Ližiä uvvet näppäinazetukset

en: Update
krl: Päivitä

en: Version: %d
krl: Versii: %d

en: featured
krl: rekomenduittu

note: I18N: File size of game assets or addons downloading
en: Size: %s
krl: Kogo: %s

en: Sorry, downloading the add-on failed
krl: Ližäozan lad'd'uamine ei ozitunnuh

en: Problems installing the addon '%s'.
krl: Ližäozan "%s" azendamine ei ozitunnuh.

en: Try again
krl: Opi vie kerdu

en: Problems removing the addon '%s'.
krl: Ližäozan "%s" ottamine iäre ei ozitunnuh.

en: Current password invalid.
krl: Nygöine peittosana ei päi.

en: Password has to be between 8 and 30 characters long!
krl: Peittosanan piduhuon pidäy olla 8-30 merkii!

en: Passwords don't match!
krl: Peittosanat ei olla samat!

en: Password successfully changed.
krl: Peittosanan vaihto ozitui.

en: Validating info
krl: Lujoitetah tieduo

note: I18N: In the 'confirm resolution' dialog, that's shown when switching resoluton
en: Confirm resolution within %i second | Confirm resolution within %i seconds
krl[0]: Lujoita resolucii %i sekundas
krl[1]: Lujoita resolucii %i sekundas

note: I18N: Geometry level disabled : lowest level, no details I18N: in the graphical options tooltip; indicates a graphical feature is disabled
en: Disabled
krl: Ei käytös

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: Low
krl: Madala

note: * TRANSLATORS: Amount of resources in the random map generator in the editor
en: High
krl: Korgie

en: No
krl: Ei

en: Username and/or email address invalid.
krl: Hairavolline käyttäitunnus da/libo sähköpoštuadressi.

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Nitro challenge
krl: Nitro-tehtävy

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Ghost replay race
krl: Huamu-toisto

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Laps: %i
krl: Kierrostu: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Rank: %i
krl: Vuajittu sijoitus: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Time: %i
krl: Vuajittu aigu: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Required Nitro Points: %i
krl: Vuajitut nitroballat: %i

note: I18N: In the Select challenge dialog
en: Number of AI Karts: %i
krl: Tiedokonehen ohjattuloin mašinoin lugu: %i

en: Rank
krl: Sijoitus

en: Cancel Request
krl: Peruuta pakičendu

en: Today
krl: Tänäpäi

en: Friend request sent!
krl: Dovariššupakičendu työtty!

en: Friend request accepted!
krl: Dovariššupakičendu hyväksytty!

en: Friend request declined!
krl: Dovariššupakičendu hyllätty!

en: Friend removed!
krl: Dovariššu otettu iäre!

en: Friend request cancelled!
krl: Dovariššupakičendu peruutettu!

en: Processing
krl: Käzitelläh

en: Fetching last vote
krl: Novvetah jälgimästy iändy

en: You can adapt your previous rating by clicking the stars beneath.
krl: Voit kohendella sinun aijembua kritikuičendua painaldajen alahan olijua tiähtie.

en: You have not yet voted for this addon. Select your desired rating by clicking the stars beneath
krl: Et ole vie andanuh iändy tälle ližäozale. Kritikuiče ližäoza painaldajen al olijua tiähtie

en: Vote successful! You can now close the window.
krl: Iänen ando ozitui! Voit nygöi salvata ikkunan.

en: Performing vote
krl: Annetah iändy

en: Random Track
krl: Piävyndähine maršruttu

en: Are you sure you want to remove '%s'?
krl: Tovengo otetah iäre '%s'?

en: Do you want to save your changes?
krl: Tahtotgo tallendua kohendukset?

en: Track
krl: Maršruttu

en: Laps
krl: Kierrokset

en: Reversed
krl: Vastukarai

en: An error occurred while trying to save your grand prix.
krl: Grand prix'dy tallendajes oli hairavo.

en: Select a track
krl: Valliče maršruttu

en: You completed the easy challenge! Points earned on this level: %i/%i
krl: Suoritit kebjien tehtävän! Täs tazos suaduu ballua: %i/%i

en: You completed the intermediate challenge! Points earned on this level: %i/%i
krl: Suoritit keskitazon tehtävän! Täs tazos suaduu ballua: %i/%i

en: You completed the difficult challenge! Points earned on this level: %i/%i
krl: Suoritit jygien tehtävän! Täs tazos suaduu ballua: %i/%i

en: Challenge Completed
krl: Tehtävy suoritettu

en: You unlocked track %0
krl: Avait maršrutan %0 lukun

en: You unlocked grand prix %0
krl: Avait %0 -grand prixan lukun

en: Default
krl: Oletus

en: None
krl: Ei

en: Random
krl: Piävyndähine

en: Reload
krl: Päivitä

en: Please enter the name of the grand prix
krl: Anna nimi Grand Prix'le

en: Please select a Grand Prix
krl: Valliče Grand Prix

en: User defined
krl: Käyttäjän miäritetty

en: Name is empty.
krl: Nimi on tyhjy.

en: Another grand prix with this name already exists.
krl: Toine grand prix samal nimel on jo olemas.

en: Name is too long.
krl: Nimi on liijan pitky.

note: I18N: when failing a GP
en: Better luck next time!
krl: Parembi oza tuliel kerdua!

en: You completed a challenge!
krl: Suoritit tehtävän!

en: You completed the Grand Prix!
krl: Sait grand prixan piätökseh!

en: Random Kart
krl: Piävyndähine mašin

en: Locked
krl: Lukuttu

en: Everyone:
    Press the 'Select' button to join the game
krl: Kai:
    Painakkua valličenduknopkua ku yhtyö kižah

en: The add-ons module is currently disabled in the Options screen
krl: Ližäozamoduulu ei ole nygöi käytös Valličendu-vallikos

en: Please wait while the add-ons are loading
krl: Vuota, lad'd'atah ližäozaluvetteluo

en: Create LAN Server
krl: Luaji LAN-palvelin

en: %s's server
krl: Käyttäjän %s palvelin

en: Name has to be between 4 and 30 characters long!
krl: Nimen piduhuon pidäy olla  4-30 merkii!

en: Fetching achievements
krl: Tuvvah suavutuksii

en: %s's profile
krl: Käyttäjän %s profiilu

en: Since
krl: Algajen

en: Status
krl: Tila

en: Fetching friends
krl: Tuvvah dovarišoi

en: New Request
krl: Uuzi pakičendu

en: Pending
krl: Vuottau

en: Offline
krl: Ei verkos

en: You can not play online without internet access. If you want to play online, go to options, select  tab 'User Interface', and edit "Connect to the Internet".
krl: Verkos ei voi kižata internetyhtevyöttäh. Tahtonet lad'd'ata ližäozua, mene Valličendat -> Käyttäjän interfeizu da valliče "Yhtistä internettah".

en: Searching
krl: Ečitäh

en: Exit game
krl: Mene iäre kižaspäi

en: Could not create player '%s'.
krl: Käyttäjän "%s" luajindu ei ozitunnuh.

en: Emails don't match!
krl: Sähköpoštuadressat ei olla samat!

en: Online username has to be between 3 and 30 characters long!
krl: Verkokižatunnuksen piduhuon pidäy olla 3-30 merkii!

en: Online username must not start with a number!
krl: Verkokižatunnus ei sua algua noumerol!

en: Email has to be between 5 and 254 characters long!
krl: Sähköpoštuadressan piduhuon pidäy olla 5-254 merkii!

en: Email is invalid!
krl: Sähköpoštuadresas on hairavo!

en: You will receive an email with further instructions regarding account activation. Please be patient and be sure to check your spam folder.
krl: Suat sähköpoštuviestin, kuduas on ližänevvot tilin aktiviiruiččemizeh. Ole tirpačču, da ku pidännöy tarkista toppupoštujuaššiekku.

en: Internet access is disabled, please enable it in the options
krl: Piäzy internettah on estetty, muuta valličendua

en: Fetching servers
krl: Tuvvah palvelimii

note: I18N: In track screen I18N: In the track info screen
en: Random item location
krl: Piävyndähine azuteksien sijaičendu

note: I18N: In track screen
en: Number of goals to win
krl: Šaiboin lugu ku voittua

note: I18N: In track screen
en: Maximum time (min.)
krl: Enimmäsaigu (min)

note: I18N: In the track info screen
en: Drive in reverse
krl: Aja vastukarai

en: Locked: solve active challenges to gain access to more!
krl: Lukuttu: suorita aktiivizii tehtävii, ku puutuo uuzih kohtih!

en: Action
krl: Toimindo

en: Key binding
krl: Näppäinsivos

note: I18N: button to disable a gamepad configuration
en: Disable Device
krl: Ota laiteh iäre

note: I18N: button to enable a gamepad configuration
en: Enable Device
krl: Ota laiteh käyttöh

note: I18N: Key binding section
en: Game Keys
krl: Kižaknopkat

note: I18N: Key binding section
en: Menu Keys
krl: Vallikkoknopkat

note: I18N: Key binding name
en: Steer Left
krl: Ohjua huruale

note: I18N: Key binding name
en: Steer Right
krl: Ohjua oigiele

note: I18N: Key binding name
en: Accelerate
krl: Gazuiče

note: I18N: Key binding name
en: Fire
krl: Ammu

note: I18N: Key binding name
en: Look Back
krl: Kačo tuakse

note: I18N: Key binding name
en: Rescue
krl: Pellastus

note: I18N: Key binding name
en: Pause Game
krl: Azeta kiža

note: I18N: Key binding name
en: Up
krl: Yläh

note: I18N: Key binding name
en: Down
krl: Alah

note: I18N: Key binding name
en: Left
krl: Hurai

note: I18N: Key binding name
en: Right
krl: Oigei

note: I18N: Key binding name
en: Select
krl: Valliče

note: I18N: Key binding name
en: Cancel/Back
krl: Peruuta/Järilleh

en: * A blue item means a conflict with another configuration
krl: * Sinine merki tarkoittau konfliktua toizen azetuksenke

en: * A red item means a conflict in the current configuration
krl: * Ruskei merki tarkoittau konfliktua nygözien azetuksienke

en: Warning: The 'Shift' is not a recommended key. When 'Shift' is pressed down, all keys that contain a character that is different in upper-case will stop working.
krl: Huomua: Shift-näppäimen käyttyö ei rekomenduija. Shift-näppäindy painettajes kai net näppäimet, kuduat tuotetah eri merkin yhtes Shift-näppäimen kel, ei ruata.

note: I18N: shown before deleting an input configuration
en: Are you sure you want to permanently delete this configuration?
krl: Tovengo tahtot ottua iäre nämmä azetukset?

en: Keyboard %i
krl: Näppäimistö %i

note: I18N: in the language choice, to select the same language as the OS
en: System Language
krl: Sistieman kieli

note: I18N: custom camera setting I18N: custom video settings
en: Custom
krl: Oma

note: I18N: in graphical options
en: Animated Characters: %s
krl: Animiruitut huahmot: %s

note: I18N: in graphical options
en: Dynamic lights: %s
krl: Dinuamine tulensuandu: %s

note: I18N: in graphical options
en: Anti-aliasing: %s
krl: Reunoin pehmendys: %s

note: I18N: in graphical options
en: Ambient occlusion: %s
krl: Ambientan okklutsii: %s

en: Shadows: %s
krl: Pilvekset: %s

en: Shadows: %i
krl: Pilvekset: %i

note: I18N: in graphical options
en: Bloom: %s
krl: Halvastamine: %s

note: I18N: in graphical options
en: Glow (outlines): %s
krl: Čäigiändy (ymbärysviivat): %s

note: I18N: in graphical options
en: Light shaft (God rays): %s
krl: Vallonsuga: %s

note: I18N: in graphical options
en: Motion blur: %s
krl: Liikehpehmendys: %s

note: I18N: in graphical options
en: Depth of field: %s
krl: Terävysaloveh: %s

en: You need to enter a password.
krl: Peittosana pidäy.

en: Logging out '%s'
krl: Kirjuttai iäre '%s'

en: Logging in '%s'
krl: Kirjuttai '%s'

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Ready!
krl: Paikoilleh!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Set!
krl: Valmehet!

note: I18N: as in "ready, set, go", shown at the beginning of the race
en: Go!
krl: Aja!

note: I18N: Shown when a goal is scored
en: GOAL!
krl: LOPPU!

note: I18N: string used to show the author of the music. (e.g. "Sunny Song" by "John Doe")
en: by
krl: luadii:

en: Collect nitro!
krl: Keriä nitruo!

en: Follow the leader!
krl: Jällitä vedäjiä!

note: I18N: When some GlobalPlayerIcons are hidden, write "Top 10" to show it
en: Top %i
krl: %i:n kärki

en: Challenge Failed
krl: Tehtävän suorittamine ei ozitunnuh

en: Press fire to start the challenge
krl: Paina ambumisknopkua ku aloittua tehtävy

en: You completed challenges!
krl: Suoritit tehtävän!

en: Abort Grand Prix
krl: Keskusta grand prix

en: Restart
krl: Käynnistä uvvessah

en: Back to challenge selection
krl: Järilleh tehtävän valličendah

en: Back to the menu
krl: Järilleh vallikkoh

en: Do you really want to abort the Grand Prix?
krl: Tovengo tahtot keskustua Grand Prix'n?

en: Red Team Wins
krl: Ruskei joukkoveh voittau

en: Blue Team Wins
krl: Sinine joukkoveh voittau

en: It's a draw
krl: Kiža meni tazan

en: Eliminated
krl: Otettu iäre

note: I18N: indicates a player that scored in their own goal in result screen
en: (Own Goal)
krl: (Oma šaibu)

en: Track %i/%i
krl: Maršruttu %i/%i

en: Grand Prix progress:
krl: Grand prix'n tilandeh:

en: Highscores
krl: Ennätykset

en: Best lap time: %s
krl: Paras kierrosaigu: %s

en: All blows allowed, so catch weapons and make clever use of them!
krl: Normuali kilbu - kai tavat pädöy, keriä azuteksii da käytä niidy nerokkahasti!

en: Contains no powerups, so only your driving skills matter!
krl: Ei kerättävii azuteksii, vaiku sinun ajandunerol on merkičysty!

note: I18N: short definition for follow-the-leader game mode
en: Keep up with the leader kart but don't overtake it!
krl: Pyzy enzimäzenny olijan mašinan jällil, no älä aja sit siiriči!

en: Hit others with weapons until they lose all their lives.
krl: Ozua toizih kižuajih azuteksienke muga hätken, kuni heil enämbi ei ole niyhty opindua jällel.

en: Push the ball into the opposite cage to score goals.
krl: Jähkiä miäččy toizen joukkovehen šaibah.

en: Explore tracks to find all hidden eggs
krl: Lövvä kai maršrutale peitetyt munat

en: Race against ghost karts and try to beat them!
krl: Kižua huamumašinoi vastah da opi voittua net!

note: I18N: when showing who is the author of track '%s' I18N: (place %s where the name of the author should appear)
en: Track by %s
krl: Maršrutan luadii: %s

note: I18N: the max players supported by an arena.
en: Max players supported: %d
krl: Enimmäskižuajien tugiettu lugu: %d

note: I18N: for empty highscores entries
en: (Empty)
krl: (Tyhjy)

note: I18N: track group name
en: all
krl: kai

en: Locked!
krl: Lukuttu!

en: %s MB
krl: %s Mt

en: %s KB
krl: %s kt

note: I18N: Format for dates (%d = day, %m = month, %Y = year). See http://www.cplusplus.com/reference/ctime/strftime/ for more info about date formats.
en: %d/%m/%Y
krl: %d.%m.%Y

en: Complete all challenges to unlock the big door!
krl: Suorita kai tehtävät ku avata suuri uksi!

en: You need more points
    to enter this challenge!
    Check the minimap for
    available challenges.
krl: Sinule pidäy enämbi ballua
    ku voit yhtyö täh tehtäväh! 
    Kačo kartazespäi
    avvoi olijat tehtävät.

en: Accelerate with <%s>, and steer with <%s> and <%s>.
krl: Gazuiče painajen <%s>, ohjua näppäimil <%s> da <%s>.

en: Collect gift boxes, and fire the weapon with <%s> to blow away these boxes!
krl: Keriä pakiettoi, ku suaha azuteksii. Näppäimel <%s> voit käyttiä niilöi!

en: Use the nitro you collected by pressing <%s>!
krl: Käytä sinun kerättyy nitruo näppäimel <%s>!

en: Collect nitro bottles (we will use them after the curve).
krl: Keriä nitrobutilkua (voit käyttiä niidy kiännälmyksen jälles).

en: Oops! When you're in trouble, press <%s> to be rescued.
krl: A voi voi! Puuttunet hädäh, paina <%s> ku sinuu pellastettas.

en: Note that if you manage to skid for several seconds, you will receive a bonus speedup as a reward!
krl: Ozitunnet liznie sentämän sekundan aijan, suat ravevusbonuksen palkindokse!

en: You are now ready to race. Good luck!
krl: Olet nygöi valmis kižuamah. Lykkyy!

note: * TRANSLATORS: January. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jan
krl: Pak

note: * TRANSLATORS: February. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Feb
krl: Tuh

note: * TRANSLATORS: March. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Mar
krl: Kev

note: * TRANSLATORS: April. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Apr
krl: Sul

note: * TRANSLATORS: May. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: May
krl: Ora

note: * TRANSLATORS: June. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jun
krl: Kez

note: * TRANSLATORS: July. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Jul
krl: Hei

note: * TRANSLATORS: August. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Aug
krl: Elo

note: * TRANSLATORS: September. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Sep
krl: Syv

note: * TRANSLATORS: October. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Oct
krl: Lig

note: * TRANSLATORS: November. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language. * TRANSLATORS: https://www.unicode.org/cldr/charts/latest/summary/root.html
en: Nov
krl: Kyl

note: * TRANSLATORS: December. Keep this to 4 letters maximum. * TRANSLATORS: Use the "Months - abbreviated - Formatting" definition from the CLDR * TRANSLATORS: definition if there is one for your language.
en: Dec
krl: Tal

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: New Map
krl: Uuzi kartta

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Load Map
krl: Lad'd'ua kartta

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Save Map
krl: Tallenna kartta

note: * TRANSLATORS: An entry in the editor's main menu
en: Map Options
krl: Kartan azetukset

en: Creating players
krl: Luajitah kižuajua

en: Unsaved Map
krl: Tallendamatoi kartta

en: The map has not been saved, do you really want to quit?
krl: Karttua ei vie ole tallendettu, tovengo tahtot salvata?

en: Creating empty map…
krl: Luajitah tyhjiä karttua...

note: * TRANSLATORS: Default name for new map
en: No Name
krl: Ei nimie

[ctx: author_name]
note: * TRANSLATORS: Map author name when it hasn't been set yet
en: Unknown
krl: Tundematoi

en: Loading map “%s”…
krl: Lad'd'atah karttua “%s”…

en: Coordinates: (%1$i, %2$i)
krl: Kourdinuatit: (%1$i, %2$i)

note: * TRANSLATORS: Editor terrain property: space for a flag
en: flag
krl: flagu

[ctx: terrain_name]
en: Name: %s
krl: Nimi: %s

[ctx: map_name]
en: Name: %s
krl: Nimi: %s

en: Error!
krl: Haireh!

note: * TRANSLATORS: Directory name for user maps in map selection
en: My Maps
krl: Miun kartat

en: Show Map Names
krl: Ozuta kartan nimet

en: Teams
krl: Joukot

en: Create Map
krl: Luaji kartta

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Summer
krl: Kezä

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Winter
krl: Talvi

note: * TRANSLATORS: A world name for the random map generator in the editor
en: Wasteland
krl: Joudomua

en: Climate:
krl: Ilmasto:

en: Water:
krl: Vezi:

en: Land:
krl: Mua:

en: Mountains:
krl: Mäit:

en: Island mode
krl: Suarimouda

en: Map ID:
krl: Kartan ID:

note: * TRANSLATORS: A folder that hasn't been given a name yet
en: unnamed
krl: nimetöi

en: Error Saving Map!
krl: Haireh karttua tallendajessa!

en: Player Options
krl: Kižuajan azetukset

note: * TRANSLATORS: Default player name, e.g. Player 1
en: Player %u
krl: Kižuaja  %u
