atk - en to tk translation catalogue (3543 entries)

en: Selected Link
tk: Saýlanan baglaýyş

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
tk: Takyklaýa AtkHyperlinkeň zady saýlanybdyrmy

en: Number of Anchors
tk: Labyrlaň Sany

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
tk: labyrlaň AtkHyperlinkeň zady bylen bileleşeleň sany

en: End index
tk: Ahyrky görkeziji

en: The end index of the AtkHyperlink object
tk: AtkHyperlinkyň zadynyň ahyrky görkezijisi

en: Start index
tk: Geçmek görkeziji

en: The start index of the AtkHyperlink object
tk: AtkHyperlinkyň zadynyň geçmek görkezijisi

en: invalid
tk: maýyp

en: accelerator label
tk: tizleşdirçi libeli

en: alert
tk: synçy

en: animation
tk: janlaşdyrma

en: arrow
tk: ok

en: calendar
tk: kalendar

en: canvas
tk: kanwas

en: check box
tk: barlamak gapy

en: check menu item
tk: barlamak menüň aýtemy

en: color chooser
tk: reňk saýlaçy

en: column header
tk: sütüni heder

en: combo box
tk: cümbö gapy

en: desktop icon
tk: desktap aýkon

en: desktop frame
tk: desktap fraým

en: dial
tk: pyntyklamak

en: dialog
tk: dýalog

en: directory pane
tk: halta jam

en: drawing area
tk: çyzgy meýdança

en: file chooser
tk: faýl saýlaçy

en: filler
tk: doldurýançy

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
tk: kalamsaýlaçy

en: frame
tk: fraým

en: glass pane
tk: aýna jam

en: html container
tk: html ekleçi

en: icon
tk: aýkon

en: image
tk: surat

en: internal frame
tk: dahili fraým

en: layered pane
tk: gatlakly jam

en: list
tk: täblisa

en: list item
tk: täblisa aýtemy

en: menu
tk: menü

en: menu bar
tk: menü zolaky

en: menu item
tk: menü aýtemy

en: option pane
tk: seçgi jam

en: page tab
tk: sahypa täb

en: page tab list
tk: sahypa täbeň täblisasi

en: password text
tk: geçmegsözeň metini

en: popup menu
tk: pöpüp menü

en: progress bar
tk: ýetişik zolaky

en: push button
tk: iteklemek batüni

en: radio button
tk: raýdyo batüni

en: radio menu item
tk: raýdyo menünň aýtemy

en: root pane
tk: kök jam

en: row header
tk: setir heder

en: scroll bar
tk: eskrül zolaky

en: scroll pane
tk: eskrül jam

en: separator
tk: izolirleçi

en: slider
tk: taýdyrýan

en: split pane
tk: çat jam

en: spin button
tk: saramak batüni

en: statusbar
tk: durum zolaky

en: table
tk: täblisa

en: table cell
tk: täblisaň öýjegi

en: table column header
tk: täblisaň sütün hederi

en: table row header
tk: täblisaň setir hederi

en: tear off menu item
tk: goparmak menü aýtemy

en: terminal
tk: termýnal

en: text
tk: metin

en: toggle button
tk: tagel batüni

en: tool bar
tk: esbap zolaky

en: tool tip
tk: esbap nasýhaty

en: tree
tk: bag

en: tree table
tk: bag täblisasi

en: viewport
tk: nazardeşigi

en: window
tk: äpişge

en: header
tk: heder

en: footer
tk: füter

en: paragraph
tk: paragyraf

en: application
tk: iş

en: autocomplete
tk: üzisoňlöia

en: edit bar
tk: edit zolaky

en: link
tk: baglaýyş

en: Accessible Name
tk: Alýeterli Ady

en: Accessible Description
tk: Alýeterli Waspy

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
tk: byr zadyň waspy, şekilberlebder arkalayan teknölöjig elýetirmeg üçin

en: Accessible Parent
tk: Elýeterli Atasy

en: Is used to notify that the parent has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa atasy çalşyrlybdyr

en: Accessible Value
tk: Elýeterli Gymmat

en: Is used to notify that the value has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa gadyry çalşyrlybdyr

en: Accessible Role
tk: Elýeterli Nägyş

en: The accessible role of this object
tk: şu zadyň elýeterli nägyşi

en: Accessible Layer
tk: Elýeterli Gatlaky

en: The accessible layer of this object
tk: şu zadyň elýeterli gatlaky

en: Accessible MDI Value
tk: Elýeterli MDI Gymmaty

en: The accessible MDI value of this object
tk: şu zadyň Elýeterli MDI Gymmaty

en: Accessible Table Caption
tk: Elýeterli Täblisaň Käpşeni

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
tk: peýdalanýami ki habar berelýa täblisaň käpşeni çalşyrlybdyr; şu häsiýetpeýdalanmalla. elýeterli-täblisa-käpşen-zad bayad peýdalanmali şuň ýerne

en: Accessible Table Column Header
tk: Elýeterli Tälisaň Sütün hederi

en: Is used to notify that the table column header has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa täblisaň sütün hederi çalşyrlybdyr

en: Accessible Table Column Description
tk: Elýeterli Tälisaň Sütün Waspy

en: Is used to notify that the table column description has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa täblisaň sütün waspy çalşyrlybdyr

en: Accessible Table Row Header
tk: Elýeterli Tälisaň Setir Hederi

en: Is used to notify that the table row header has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa täblisaň setir hederi çalşyrlybdyr

en: Accessible Table Row Description
tk: Elýeterli Tälisaň Setir Waspy

en: Is used to notify that the table row description has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa täblisaň setir waspy çalşyrlybdyr

en: Accessible Table Summary
tk: Elýeterli Tälisaň holasasy

en: Is used to notify that the table summary has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa täblisaň holasasy çalşyrlybdyr

en: Accessible Table Caption Object
tk: Elýeterli Tälisaň Käpşeniň Zady

en: Is used to notify that the table caption has changed
tk: peýdalanýami ki habar berelýa täblisaň käpşeni çalşyrlybdyr

en: Number of Accessible Hypertext Links
tk: Elýeterli Haýpertekst Baglaýyşyň Sany

en: The number of links which the current AtkHypertext has
tk: AtkHypertekstyň şymatky baglaýyşlaryň sany

en: The Mysterious GEGL
tk: Syrly GEGL

en: The Squeaky Rubber Gnome
tk: GNOMEniň Jaýyrdawyk Lastigi

en: Wanda The GNOME Fish
tk: GNOME Balyky Wanda

en: The End!
tk: Tamam!

en: Could not locate the directory with header images.
tk: Başlyg reimleri ekleýän halta tapylmady.

en: Failed to open directory with header images: %s
tk: Başlyg reimleri ekleýän haltany açmakda hata böldi: %s

en: Unable to load header image: %s
tk: Başlyg resimi ýüklenip bilmedi: %s

en: Could not locate the GNOME logo button.
tk: GNOME logosiniň batunny ýerleşdirb bolmady

en: Unable to load '%s': %s
tk: '%s': %s ýüklänip başarylmady

en: Could not open the address "%s": %s
tk: "%s": %s adresi açylyp başarylmady

en: Could not locate the file with GNOME version information.
tk: GNOMEniň verženi saglaýan faýlny ýerleşdirb bolmady

en: Version
tk: Veržen

en: Distributor
tk: Paýlaşdyrçy

en: Build Date
tk: Taryhy Bejer

en: About GNOME
tk: GNOME barada

en: News
tk: Täzelikler

en: Developers
tk: Östirişler

en: Friends of GNOME
tk: GNOMEniň ýoldaşlary

en: Contact
tk: Tamas

en: Welcome to the GNOME Desktop
tk: GNOME desktapina hoş gelgiňiz

en: Brought to you by:
tk: Saňa şeýlä ýetirildi:

en: About the GNOME Desktop
tk: GNOME desktapi barada

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
tk: GNOMEniň äplikeýşenler programçilerinden üçin kuwwatly we çylşyrymlyäplikeýşenleri bejermek üçin bir tekmil östiriş plätförmi bar.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
tk: Siz näme kampýuterdä görýan bolsaňiz meslen faýl mäneýjer, web browzer,menöwlar we yene kän äplikeýşenleri GNOME taýýarlapdir.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
tk: GNOME Unix ýaly öpereýting sistemler üçin bir azat, peýdalanib boljok, gaýymwe el ýeterli desktap halkasy dir.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
tk: GNOMEniň iň beýyk güýçi biziň daýaw jamygamyz dir. Her kim, programçilikdä ökda bolsa bolmasa GNOMEni oňotlamak üçin kömeklap başarar.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
tk: Ýüzlerçe adamlar 1997 da GNOME başlanany bäri öniň cödina kömekleyärlä; ýene kän adamlar başga möhüm ýollardan meselen terjime, dökümentlemä weýaramlylik itminanlamak kömekleyärlä.

en: Error reading file '%s': %s
tk: '%s' : %s faýly okamakda hata böldi

en: Error rewinding file '%s': %s
tk: '%s' : %s faýly öwürmekda hata böldi

en: No name
tk: Adsyz

en: File '%s' is not a regular file or directory.
tk: '%s' faýly kadlay faýly yä daýrektory dal.

en: No filename to save to
tk: Zapaslamak üçin faýla ad berilmedi

en: Starting %s
tk: %s başlanýa

en: No URL to launch
tk: Sataşmak üçin berilen URL ýok

en: Not a launchable item
tk: Aýtem sataşarlik dal

en: No command (Exec) to launch
tk: Sataşmak üçin buýruk (Exec) ýok

en: Bad command (Exec) to launch
tk: Sataşmak üçin pis buýruk (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
tk: %s üçin näbelli enkoding

en: Error writing file '%s': %s
tk: '%s': %s faýlyna ýazmakda hata böldi

en: Directory
tk: Daýrektory

en: FSDevice
tk: FSDevaýsi

en: Service
tk: Servis

en: ServiceType
tk: ServisTaýpi

en: _URL:
tk: _URL

en: Comm_and:
tk: _Buýruk

note: Generic Name
en: _Generic name:
tk: _Umumy ad:

note: Comment
en: Co_mment:
tk: Töw_zih

en: _Type:
tk: _Taýp:

en: _Icon:
tk: _Suratjyk

en: Browse icons
tk: Suratjyklary browsla

en: Run in t_erminal
tk: Te_rminalda run et

en: Name
tk: Ad

en: Generic name
tk: Umumy ad

en: Comment
tk: Töwzih

en: _Try this before using:
tk: _Haýyrlanmakdan öňinçä bunu gör:

en: _Documentation:
tk: _Dökümentlemä

en: _Name/Comment translations:
tk: Ad/tö_wzih terjimeleri:

en: _Add/Set
tk: _Goş/Döw

en: Add or Set Name/Comment Translations
tk: Ad/töwzih terjimelerini goş yä döw

en: Re_move
tk: _Çykar

en: Remove Name/Comment Translation
tk: Ad/töwzih terjimesini çykar

en: Other
tk: Başga

en: Enabled
tk: Mümkin edigili

en: Icon
tk: Tymsal

en: Co_mmand:
tk: _Buýruk

en: Disable connection to session manager
tk: Ötürşük müdire baglançy söndir

en: FILE
tk: FAÝL

en: Cancel
tk: Ybtal

en: Save sessions
tk: Oturuşyky gaýd et

en: _Order:
tk: _Tertib:

en: Order
tk: Tertib

en: Saving
tk: Gaýd edilýä

en: Trash
tk: Zibil

en: Settings
tk: Tenzimler

en: Action
tk: Emel

en: Sh_ut down
tk: _Söndir

en: _Restart the computer
tk: _Kampýuteri ýene başla

en: Add a new session
tk: Täze bir oturşuk ekle

en: _Sessions:
tk: _Oturşuklar:

en: Session Name
tk: Oturşuk Ady

en: Current Session
tk: Häzirki Oturşuk

en: Sawfish Window Manager
tk: Sawfish Äpişge Müdiri

en: Metacity Window Manager
tk: Metacity Äpişge Müdiri

en: Window Manager
tk: Äpişge Müdiri

en: The Panel
tk: Panel

note: Paneltree |         /-menutree Widgettree------buttontree \-edittree Tree, parent, children, next, pointer, data, string, colour
en: Panels
tk: Paneller

en: Menus
tk: Menüler

en: Buttons
tk: Batunlar

en: Text
tk: Metin

en: Control
tk: Kontrol

en: Windows
tk: Äpişgeler

en: Stop
tk: Dur

en: Move
tk: Göçir

en: Delete
tk: Poz

en: Speak
tk: Sözle

en: Everything
tk: Ehli Zatlar

en: New
tk: Täze

en: Repeat
tk: Gaýtala

en: Character
tk: Karakter

en: Word
tk: Keleme

en: Line
tk: Hat

en: <b>Alphabet Selection:</b>
tk: <b>Elipbi Saýlaw</b>

en: <b>Color Selection:</b>
tk: <b>Renk Saýlaw</b>

en: <b>Control Style:</b>
tk: <b>Kontrol Stili</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
tk: <b>Başlaw we Saklaw</b>

en: <b>View Options:</b>
tk: <b>Görniş Opşenler:</b>

en: <b>X/Y Coordinates:</b>
tk: <b>X/Y Taraplar:</b>

en: Alphabet
tk: Elipbi

en: Alphabet Default
tk: Elipbi Öň Belleneni

en: Bottom to Top
tk: Astdan Üste

en: Button mode
tk: Batun modi

en: Button:
tk: Batun:

en: Control mode
tk: Kontrol modi

en: Copy
tk: Nusgala

en: Copy _All
tk: _Ehlisini Nusgala

en: Copy all on stop
tk: Ehlisini duranda nusgala

en: Cut
tk: Kes

en: Dasher
tk: Däşer

en: Dasher Preferences
tk: Däşer Seçenekleri

en: Down/3:
tk: Ast/3:

en: Enter text into other windows
tk: Başga äşişgelerde metin ýaz

en: Japanese
tk: Japonça

en: Large
tk: Ullakan

en: Left to Right
tk: Soldan Saga

en: Left/2:
tk: Sol/2:

en: New file
tk: Täze faýl

en: Open file
tk: Faýl aç

en: Right to Left
tk: Sagdan Sola

en: Right/4:
tk: Sag/4:

en: Save file
tk: Faýly gaýd ed

en: Select File
tk: Faýl Saýla

en: Select Font
tk: Kalam Saýla

en: Show mouse position
tk: Syçanyň ýerini görkez

en: Show toolbar
tk: Esbap zolaky görkez

en: Speak on stop
tk: Durnada sözle

en: Start on left mouse button
tk: Syçanyň sol batuny bilen başla

en: Start on space bar
tk: Seleň zolaky bilen başla

en: Top to Bottom
tk: Üstden Asta

en: Up/1:
tk: Ast/1:

en: Very Large
tk: Beter Ullakan

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# 20 * And the "Help" menu About #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _About
tk: _Barada

en: _Dasher Font
tk: _Däşer Kalamy

en: _Dasher Font Size
tk: _Däşer Kalamanyň Ululyky

note: #-#-#-#-#  6 (epiphany VERSION)  #-#-#-#-# Toplevel #-#-#-#-#  15 (gnome-media VERSION)  #-#-#-#-# File menu. #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Some standard menus #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label #-#-#-#-#  31 (mate-media VERSION)  #-#-#-#-# #-#-#-
en: _File
tk: _Faýl

en: _Options
tk: _Opşenler

en: _Reset fonts
tk: _Kalany sifrile

en: <b>Speed</b>
tk: <b>Çaltylyk</b>

en: Color
tk: Renk

en: Image Viewer
tk: Resim Namaýyşçysy

en: View many different types of images
tk: Kop aýry resim hillerni görkez

en: <b>Image Zoom</b>
tk: <b>Resim Ulaldylşy</b>

en: <b>Transparent Parts</b>
tk: <b>Durja Bölekler</b>

en: Color for Transparent Areas
tk: Durja meýdançalar üçin renk

en: Eye of Gnome Preferences
tk: Gnome Gäzlerniň Seçenekleri

en: Image _View
tk: Resim _Görnöşi

note: "To" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: To:
tk: Magsad:

en: seconds
tk: sanyýa

en: Open images in a new window
tk: Resimi täze äpişgede aç

en: Show/hide the window statusbar.
tk: Äpişgäniň durum zolakyny görkez/ýygşyr

en: Show/hide the window toolbar.
tk: Äpişgäniň esbap zolakyny görkez/ýygşyr

en: Transparency color
tk: Durjalyk renki

en: All Files
tk: Ehli Faýllar

en: All Images
tk: Ehli Resimler

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: %s x %s pixel
tk: %s x %s piksel

en: Load Image
tk: Resimi Ýükle

en: Save Image
tk: Resimi Gaýd Et

en: Open Folder
tk: Haltany Aç

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
tk: Wagtlaýyn faýl gaýd etmek üçin bejerlip bilmedi: %s

en: empty file
tk: puç faýl

en: File exists
tk: Faýl bar

en: No image loaded.
tk: Hiç resim ýüklenmedi

en: Camera
tk: Fotograf

en: Value
tk: Mykdar

en: Width
tk: Giňlik

en: Height
tk: Boý

en: Filesize
tk: Faýl Ululyky

en: Attribute
tk: Sipet

en: File
tk: Faýl

en: Date
tk: Taryh

en: Time
tk: Zaman

en: Eye of Gnome
tk: Gnome Gözleri

en: Could not display help for Eye of Gnome.
    %s
tk: Gnome Gözleri üçin ýardamy görkez.
    %s

en: Overwrite
tk: Üstine Ýaz

note: [image width] x [image height] pixel  [bytes]    [zoom in percent]
en: %i x %i pixel  %s    %i%%
tk: %i x %i piksel  %s    %i%%

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# If you have more then one New type, use this tree
en: _New
tk: _Täze

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Open
en: _Open...
tk: _Aç...

en: Open a file
tk: Bir faýly aç

en: Open a directory
tk: Bir haltany aç

en: Preferences for Eye of Gnome
tk: Gnome gözlerniň seçenekleri

note: #-#-#-#-#  6 (epiphany VERSION)  #-#-#-#-# Help Menu Help menu #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Contents
tk: _Mazmunlar

en: _Statusbar
tk: _Durum Zolaky

note: #-#-#-#-#  6 (epiphany VERSION)  #-#-#-#-# Edit menu #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Undo #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator
en: _Undo
tk: _Izine Al

en: Flip _Horizontal
tk: Keseleýyn Düňder

en: Flip _Vertical
tk: Dikleýin Düňnder

en: _Zoom In
tk: _Kiçelt

en: _Normal Size
tk: _Kadaly Ululyk

en: Collection
tk: Ýygym

en: Could not open `%s'
tk: `%s' açilip bilmedi

en: Next
tk: Indiki

en: Previous
tk: Öňki

en: Image
tk: Resim

en: Paper
tk: Kagyz

en: Open
tk: Aç

en: Epiphany automation
tk: Epiphany otomasýony

en: Browse and organize your bookmarks
tk: Nişanlariňizi ahtariň we çäklendiriň

en: Epiphany Web Bookmarks
tk: Epiphany WEB Nyşanlary

en: Web Bookmarks
tk: Web nişanlary

en: Disable Bookmark Editing
tk: Nişanlary Editlmegini Söndür

en: Disable History
tk: Geçmişi Söndür

en: Disable Toolbar Editing
tk: Esbap Zolaky Editlemegini Söndür

en: Disable the user's ability to edit their bookmarks.
tk: Ullançylaryň oz nyşanlary editlek başaryşlaryny söndir.

en: Disable the user's ability to edit toolbars.
tk: Ullançylaryň esbap zolaklary editlek başaryşlaryny söndir.

en: Disable the user's ability to type in a URL to epiphany.
tk: Ullançylaryň epiphanyda URL ýazmak başaryşlaryny söndir.

en: Hide menubar by default
tk: Menübari öň bellençe ýigşir

en: Hide the menubar by default.
tk: Menübari öň bellençe ýigşir

en: Browse the web
tk: Webi Ahtar

en: Epiphany Web Browser
tk: Epiphany Web Ahtarçisi

en: Web Browser
tk: Web Ahtarçysy

en: Address of the user's home page.
tk: Ullançynyň öý sahypasy.

en: Always show the tab bar
tk: Hemişe täb zolakyny görkez

en: Automatic downloads
tk: Otomatik duşurmekler

en: Cookie accept
tk: Kökeleri kabul et

en: Default encoding
tk: Öň bellenen ködleme

en: Default encoding. Accepted values are: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".
tk: Öň bellenen ködlemeler. Kabul edilen mykdarlar: "armscii-8", "Big5", "Big5-HKSCS", "EUC-JP", "EUC-KR", "gb18030", "GB2312", "geostd8", "HZ-GB-2312", "IBM850", "IBM852", "IBM855", "IBM857", "IBM862", "IBM864", "IBM866", "ISO-2022-CN", "ISO-2022-JP", "ISO-2022-KR", "ISO-8859-1", "ISO-8859-2", "ISO-8859-3", "ISO-8859-4", "ISO-8859-5", "ISO-8859-6", "ISO-8859-7", "ISO-8859-8", "ISO-8859-8-I", "ISO-8859-9", "ISO-8859-10", "ISO-8859-11", "ISO-8859-13", "ISO-8859-14", "ISO-8859-15", "ISO-8859-16", "ISO-IR-111", "KOI8-R", "KOI8-U", "Shift_JIS", "TIS-620", "UTF-7", "UTF-8", "VISCII", "windows-874", "windows-1250", "windows-1251", "windows-1252", "windows-1253", "windows-1254", "windows-1255", "windows-1256", "windows-1257", "windows-1258", "x-euc-tw", "x-gbk", "x-johab", "x-mac-arabic", "x-mac-ce", "x-mac-croatian", "x-mac-cyrillic", "x-mac-devanagari", "x-mac-farsi", "x-mac-greek", "x-mac-gujarati", "x-mac-gurmukhi", "x-mac-hebrew", "x-mac-icelandic", "x-mac-roman", "x-mac-romanian", "x-mac-turkish", "x-mac-ukrainian", "x-user-defined", "x-viet-tcvn5712", "x-viet-vps" and "x-windows-949".

en: Default font type
tk: Öň bellenen kalam hili

en: Default font type. Possible values are "serif" and "sans-serif".
tk: Öň bellenen kalam hili. Mümkin mykdarlar: "serif" and "sans-serif".

en: Enable Java
tk: Jawany Mümkin Et

en: Enable Java.
tk: Jawany Mümkin Et.

en: Enable JavaScript
tk: Jawaskripti Mümkin Et

en: Enable JavaScript.
tk: Jawaskripti Mümkin Et.

en: Home page
tk: Öý sahypasy

en: Languages
tk: Diller

en: Match case for find in page
tk: Sahypa içinde ahtarmak üçin kiçi/beýik harplary nezirle

en: Match case for find in page.
tk: Sahypa içinde ahtarmak üçin kiçi/beýik harplary nezirle.

en: Paper type
tk: Kagyzyň hili

en: Paper type. Supported values are "A4", "Letter", "Legal" and "Executive".
tk: Kagyzyň hili. Arkalanýan hiller "A4", "Letter", "Legal" we "?????".

en: Printer name
tk: Çapçy ady

en: Printer name.
tk: Çapçy ady.

en: Printing bottom margin
tk: Çaplanjak ast gabdaly

en: Printing bottom margin (in mm).
tk: Çaplanjak ast gabdaly (mm).

en: Printing left margin
tk: Çaplanjak söl gabdaly

en: Printing left margin (in mm).
tk: Çaplanjak söl gabdaly (mm).

en: Printing right margin
tk: Çaplanjak sag gabdaly

en: Printing right margin (in mm).
tk: Çaplanjak sag gabdaly (mm)

en: Printing top margin
tk: Çaplanjak üst gabdaly

en: Printing top margin (in mm).
tk: Çaplanjak üst gabdaly (mm).

en: Show bookmarks bar by default
tk: Nişanlary öň bellenen edip görkez

en: Show bookmarks bar by default.
tk: Nişanlary öň bellenen edip görkez.

en: Show statusbar by default
tk: Durum zolaky öň bellenen edip görkez

en: Show statusbar by default.
tk: Durum zolaky öň bellenen edip görkez.

en: Show toolbars by default
tk: Esbap zolaky öň bellenen edip görkez

en: Show toolbars by default.
tk: Esbap zolaky öň bellenen edip görkez.

en: The bookmark informations shown in the editor view
tk: Editçi görnöşinde görkezilýän nyşanlar maglumaty

en: The bookmark informations shown in the editor view. Valid values in the list are "address" and "title".
tk: Editçi görnöşinde görkezilýän nyşanlar maglumaty. Mümkin mykdarlar: "adres" we "sözbaşy".

en: The currently selected fonts language
tk: Häzirçe saýlanan kalamlar dili

en: The currently selected fonts language. Valid values are "ar" (arabic), "x-baltic" (baltic languages), "x-central-euro" (central european languages), "x-cyrillic" (languages written with cyrillic alphabet), "el" (greek), "he" (hebrew), "ja" (japanese), "ko" (korean), "zh-CN" (simplified chinese), "th" (thai), "zh-TW" (traditional chinese), "tr" (turkish), "x-unicode" (other languages), "x-western" (languages written in latin script), "x-tamil" (tamil) and "x-devanagari" (devanagari).
tk: Häzirçe saýlanan kalamlar dili. Mumkin mykdarlarŇ "ar" (arabça), "x-baltic" (baltik dilleri), "x-central-euro" (orta avrupa dilleri), "x-cyrillic" (kiril elipbi bilen ýazylýan diller), "el" (ýunança), "he" (ýähüd dili), "ja" (japonça), "ko" (köreçe), "zh-CN" (besitlendirlen çinçe), "th" (taýça), "zh-TW" (däpli çinçe), "tr" (türkçe), "x-unicode" (başga diller), "x-western" (latin elipbi bilen ýazylýan diller), "x-tamil" (tamil) we "x-devanagari" (devanagari).

en: The page informations shown in the history view
tk: Geçmiş görnöşinde görkezilýän sahypa maglumaty

en: The page informations shown in the history view. Valid values in the list are "address", "title".
tk: Geçmiş görnöşinde görkezilýän sahypa maglumaty. Mümkin mykdarlar: "adres" we "sözbaşy".

en: Use own colors
tk: Oz renklerni ullan

en: Use own fonts
tk: Oz kalamlarny ullan

en: Use your own colors instead of the colors the page requests.
tk: Sahypa isleýän renki ýerine oz renklerňi ullan.

en: Use your own fonts instead of the fonts the page requests.
tk: Sahypa isleýän kalamlary ýerine oz kalamlaryňy ullan.

en: Where to accept cookies from. Possible values are "anywhere", "current site" and "nowhere".
tk: Kökeler nirede kabul edilsin. Mümin mykdarlar "her ýer", "häzyrky meýdança" we "hiç ýerde"

en: Whether to print the page address in the header
tk: Sahypa adresi başlygda çaplanmasy

en: Whether to print the page address in the header.
tk: Sahypa adresi başlygda çaplanmasy.

en: Whether to print the page title in the header
tk: Sahypa sözbaşy başlygda çaplanmasy

en: Whether to print the page title in the header.
tk: Sahypa sözbaşy başlygda çaplanmasy.

en: General
tk: Umumy

en: Organization:
tk: Gurama

en: Organizational Unit:
tk: Gurama Birliki:

en: <b>_Automatic</b>
tk: <b>_Otomatik</b>

en: <b>_Use a different encoding:</b>
tk: <b>_Başga bir ködlemäni ullan:</b>

en: C_ase sensitive
tk: _Kiçi/beýik harpa eserdeň

en: Cookies
tk: Kökeler

en: Personal Data Manager
tk: Şahsy Maglumat Müdiri

en: Text Encoding
tk: Tekst Ködleme

en: Use the encoding specified by the document
tk: Senedde berilen ködlemeden ullan

en: _Find:
tk: _Tap:

en: _Previous
tk: _Öňki

en: _Wrap around
tk: _Dola

en: <b>Colors</b>
tk: <b>Renkler</b>

en: <b>Cookies</b>
tk: <b>Kökeler</b>

en: <b>Encodings</b>
tk: <b>Ködleme</b>

en: <b>Fonts</b>
tk: <b>Kalamlar</b>

en: <b>Home page</b>
tk: <b>Öý sahypasy</b>

en: <b>Languages</b>
tk: <b>Diller</b>

en: <b>Temporary Files</b>
tk: <b>Wagtlaýyn Faýllar</b>

en: <b>Web Content</b>
tk: <b>Web Mazmuny</b>

en: Add Language
tk: Dil ekle

en: Al_ways use the desktop theme colors
tk: _Hemişe desktap tem renklerinden ullan

en: Always use _these fonts
tk: Hemişe _bu kalamlary ullan

en: Au_todetect:
tk: _Otomatik aňla:

en: Choose a l_anguage:
tk: Dili saýla:

en: Cl_ear
tk: _Durla

en: De_fault:
tk: _Öň bellenen:

en: Enable Java_Script
tk: Jawa_skripti Mümkin Et

en: Enable _Java
tk: _Jawany Mümkin Et

en: Fonts and Colors
tk: Kalamlar we Renkler

en: For l_anguage:
tk: Bu _diller üçin:

en: Only _from sites you visit
tk: _Diňe siziň gören meýdançalaryňyzdan

en: Preferences
tk: Seçenekler

en: Set to Current _Page
tk: _Bu sahypany düz

en: Set to _Blank Page
tk: Bo_ş sahypa düz

en: _Add...
tk: _Ekle...

en: _Address:
tk: _Adres:

en: _Always accept
tk: _Hemişe kabul et

en: _Disk space:
tk: _Disk seleňi:

en: _Never accept
tk: _Hergiz kabul etme

en: _Remove
tk: _Çykar

en: <b>Headers</b>
tk: <b>Başlyg</b>

en: <b>Margins (in mm)</b>
tk: <b>Gabdallar (mm)</b>

en: <b>Size</b>
tk: <b>Ululyk</b>

en: C_olor
tk: _Renkli

en: P_age title
tk: Sahypa sözbaşy

en: P_rinter:
tk: Çapçy:

en: Pa_ges
tk: _Sahypalar

en: Page _numbers
tk: Sahypa S_anlary

en: Print Setup
tk: Çap çaşyrymy

en: _All pages
tk: _Ehli sahypalar

en: _Bottom:
tk: _Ast:

en: _Browse...
tk: _Ahtar...

en: _Date
tk: _Taryh

en: _File:
tk: _Faýl:

en: _Left:
tk: _Çep:

en: _Page address
tk: _Sahypa adresi

en: _Right:
tk: _Sag

en: _Selection
tk: _Saýlaw

en: _Top:
tk: _Üst:

en: About %d second left | About %d seconds left
tk[0]: %d sanýa kaldy
tk[1]: %d sanýa kaldy

en: About %d minute left | About %d minutes left
tk[0]: %d dakyka kaldi
tk[1]: %d dakyka kaldi

en: Arabic (_IBM-864)
tk: Arabça (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
tk: Arabça (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
tk: Arabça (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
tk: Arabça (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
tk: Baltik (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
tk: Baltik (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
tk: Baltik (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
tk: _Ermençe (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
tk: _Gürjüçe (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
tk: Orta Avrupa (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
tk: Orta Avrupa (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
tk: Orta Avrupa (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
tk: Orta Avrupa (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
tk: Besitlendirlen Çinçe (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
tk: Besitlendirlen Çinçe (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
tk: Besitlendirlen Çinçe (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
tk: Besitlendirlen Çinçe (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
tk: Besitlendirlen Çinçe (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
tk: Däpli Çinçe (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
tk: Däpli Çinçe (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
tk: Däpli Çinçe (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
tk: Kiril (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
tk: Kiril (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
tk: Kiril (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
tk: Kiril (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
tk: Kiril (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
tk: Kiril (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
tk: Kiril/_Orsça (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
tk: Ýunança (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
tk: Ýunança (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
tk: Ýunança (_Windows-1253)

en: Gujarati (_MacGujarati)
tk: Gujaratça (_MacGujarati)

en: Gurmukhi (Mac_Gurmukhi)
tk: Gurmuhça (Mac_Gurmukhi)

en: Hindi (Mac_Devanagari)
tk: Hindistança (Mac_Devanagari)

en: Hebrew (_IBM-862)
tk: Ýähüdçe (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
tk: Ýähüdçe (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
tk: Ýähüdçe (_MacHebrew)

en: Hebrew (_Windows-1255)
tk: Ýähüdçe (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
tk: _Aýan Ýähüdçe (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
tk: Japonça (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
tk: Japonça (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
tk: Japonça (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
tk: Köreçe (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
tk: Köreçe (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
tk: Köreçe (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
tk: Köreçe (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
tk: _Seltik (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
tk: _Isländçe (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
tk: _Nordikçe (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
tk: _Parsça (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
tk: Korwatça (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
tk: _Römençe (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
tk: R_ömençe (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
tk: Gun Orta _Aürupa (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
tk: Taýça (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
tk: Taýça (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
tk: _Taýça (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
tk: Türkçe (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
tk: Türkçe (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
tk: Türkçe (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
tk: Türkçe (_Windows-1254)

en: Unicode (UTF-_8)
tk: Uniköd (UTF-_8)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
tk: Kriril/Ukrainian (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
tk: Kriril/Ukraýnça (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
tk: Wýetnamça (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
tk: Wýetnamça (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
tk: Wýetnamça (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
tk: Wýetnamça (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
tk: Gun Batarça (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
tk: Gun Batarça (_ISO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
tk: Gun Batarça (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
tk: Gun Batarça (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
tk: Gun Batarça (_Windows-1252)

note: the following encodings are so rarely used that we don't want to pollute the "related" * part of the encodings menu with them, so we set the language group to 0 here
en: English (_US-ASCII)
tk: Ingilisçä (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
tk: Uniköd (UTF-_16 BE)

en: Unicode (UTF-1_6 LE)
tk: Uniköd (UTF-1_6 LE)

en: Unicode (UTF-_32 BE)
tk: Uniköd (UTF-_32 BE)

en: Unicode (UTF-3_2 LE)
tk: Uniköd (UTF-3_2 LE)

en: Off
tk: Söndirgili

en: Chinese
tk: Çinçe

en: Chinese Simplified
tk: Besitlendirlen Çinçe

en: Chinese Traditional
tk: Däpli Çinçe

en: East Asian
tk: Gun Dogar Asýa

en: Korean
tk: Köreçe

en: Russian
tk: Orsça

en: Universal
tk: Bütin Dünýä

en: Ukrainian
tk: Ukraýnça

note: translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
tk: Natanyş (%s)

en: All
tk: Ehlisi

en: Others
tk: Başgalar

en: Local files
tk: Ýerli faýllar

en: _Save As...
tk: _Aýry Gaýd Et...

en: Open the file in another application?
tk: Faýl başga bit programde açylsynmy?

en: It's not possible to view this file type directly in the browser. You can open it with another application or save it.
tk: Bu faýl hilini ahtarçida görip bolmaýar. Siz ony başga bir program bilen açip bilersiňiz ýädä ony gaýd etip bilersiňiz.

en: It's not possible to view this file because there is no application installed that can open it. You can save it instead.
tk: Açmak üçin hiç bir program gurulmansaň bu faýly açmak mümkin däl. Öniň ýerine siz faýly gaýd etip bilersiňiz.

en: Untitled
tk: Adsyz

en: All files
tk: Ehli faýllar

en: Web pages
tk: Web sahypalar

en: Text files
tk: Metin faýllar

en: Images
tk: Resimler

en: XML files
tk: XML faýllar

en: XUL files
tk: XUL faýllar

en: _Accept
tk: _Kabul Et

en: You should only accept the security information if you trust %s and %s.
tk: Eger siz %s we %s-e inansaňiz diňe amanlyk maglumaty kabul etmeli bolarsiňiz.

en: Accept incorrect security information?
tk: Nädogry amanlik maglumaty gabul etilsinmi?

en: Connect to untrusted site?
tk: Ynamsyz meýdança baglansynmy?

en: _Don't show this message again for this site
tk: Bu meýdança üçin bu sargyty görkezme

en: Co_nnect
tk: _Baglan

en: _Web sites
tk: _Web meýdançalar

en: Unit:
tk: Brilik:

en: Next Update:
tk: Indiki Täzelenmek:

note: #-#-#-#-#  22 (gtranslator VERSION)  #-#-#-#-# * Files page
en: Files
tk: Faýllar

note: * * This is a comma separated list of language ranges, as specified * by RFC 2616, 14.4. * Always include the basic language code last. * Examples: * "pt"    translation: "pt" * "pt_BR" translation: "pt-br,pt" * "zh_CN" translation: "zh-cn,zh" * "zh_HK" translation: "zh-hk,zh" or maybe "zh-hk,zh-tw,
en: system-language
tk: tk

en: Print to
tk: Çap Ed

en: Postscript files
tk: Postskript faýllar

en: GConf error:
      %s
tk: GConf hatasy:
      %s

en: _Remove Toolbar
tk: _Esbap Zolaky Çykar

en: Separator
tk: _Seleňçi

en: Drag an item onto the toolbars above to add it, from the toolbars in the items table to remove it.
tk: Bir aýtemi goşmak üçin ony esbap zolaky üstine süýräň, ony çykarmak üçin esbap zolakdan aýtemler jedwele süýräň.

en: Failed to find %s
tk: %s-i tapmakda hata boldy

en: Failed to create directory %s.
tk: %s haltasyny bejermede hata boldy.

en: A file %s already exists.
tk: %s adly faýl öňden bar.

en: Could not display help: %s
tk: Ýardam görkezilip bilmedi: %s

en: Arabic
tk: Arabça

en: Baltic
tk: Baltik

en: Central European
tk: Orta Avrupa

en: Cyrillic
tk: Kiril

en: Devanagari
tk: Devanagarça

en: Greek
tk: Ýunança

en: Simplified Chinese
tk: Besitlendirlen Çinçe

en: Tamil
tk: Tamilça

en: Traditional Chinese
tk: Däpli Çinçe

en: Traditional Chinese (Hong Kong)
tk: Däpli Çinçe (Hong Kong)

en: Unicode
tk: Uniköd

en: History
tk: Geçmiş

en: Bookmarks
tk: Nyşanlar

en: Address Entry
tk: Adres Girişi

en: Open in New _Tab
tk: Täze _täbde aç

en: Open in New _Window
tk: Täze _Äpişgede Aç

en: Move _Left
tk: _Çepe Göçir

en: Move Ri_ght
tk: _Saga Göçir

en: _Title:
tk: _Sözbaşy:

en: _Show in bookmarks bar
tk: Nyşan Zolakynda _Görkez

note: File Menu
en: _Open in New Window
tk: Täze Äpişgede _Aç

en: Open the selected bookmark in a new window
tk: Saýlanan nyşany täze äpişgede aç

en: Open the selected bookmark in a new tab
tk: Saýlanan nyşany täze äpişgede aç

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Delete
tk: _Poz

en: View or modify the properties of the selected bookmark
tk: Saýlanan nyşanyň häsiýetlerni görkeä ýädä ewez et

en: _Import Bookmarks...
tk: Nyşanlary _Dahyl Et...

en: Import bookmarks from another browser or a bookmarks file
tk: Nyşanlary başga bir ahtarçyden ýädä bir nyşanlar faýlyndan dahyl et

en: Close the bookmarks window
tk: Nyşanlar äpişgesini ýap

note: #-#-#-#-#  6 (epiphany VERSION)  #-#-#-#-# Edit Menu #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
tk: _Kes

en: Cut the selection
tk: Saýlawy kes

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# 10 Copy
en: _Copy
tk: _Nusgala

en: Select all bookmarks or text
tk: Ehli nyşanlary ýädä metini saýla

en: Display bookmarks help
tk: Nyşanlar ýardamyny görkez

note: File Menu
en: _Show in Bookmarks Bar
tk: Nyşanlar äpişgesinde görkez

note: View Menu
en: _Title
tk: Sözbaşy

en: Show only the title column
tk: Diňe sözbaşy sutuny görkez

en: T_itle and Address
tk: _Sözbaşy we Adres

en: Show both the title and address columns
tk: Sözbaşy we Adres sutunlary görkez

en: Import bookmarks from file
tk: Nyşanlary faýldan dahyl et

en: Firefox/Firebird/Mozilla bookmarks
tk: FireFox/Firebird/Mozilla nyşanlary

en: Galeon/Konqueror bookmarks
tk: Galeon/Konqueror nyşanlary

en: Epiphany bookmarks
tk: Epiphany nyşanlary

en: Import Bookmarks
tk: Nyşanlary dahyl et

en: I_mport
tk: _Dahyl Et

en: Import bookmarks from:
tk: Nyşanlary faýldan dahyl et:

en: _Open in New Windows
tk: Täze bir äpişgede _aç

en: Open in New _Tabs
tk: Täze bir _täbde aç

en: _Copy Address
tk: Adresi nusgala

en: _Search:
tk: _Ahtar:

en: Address
tk: Adresler

note: Translators you should change these links to respect your locale. * For instance in .nl these should be * "http://www.google.nl" and "http://www.google.nl/search?q=%s"
en: Search the web
tk: Webi Ahtar

en: http://www.google.com/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8
tk: http://www.google.com/intl/tk/search?q=%s&ie=UTF-8&oe=UTF-8

en: Entertainment
tk: Hezillik

en: Shopping
tk: Bazar

en: Sports
tk: Sport

en: Travel
tk: Syýahat

en: Work
tk: Iş

en: Most Visited
tk: Iň Kop Görilen

en: Add Bookmark
tk: Nyşany Ekle

en: A bookmark titled %s already exists for this page.
tk: %s adly nyşan bu sahypa üçin öňden bar.

note: This is the adjective, not the verb
en: Empty
tk: Puç

en: _Open in Tabs
tk: _Täbde Aç

en: Encodings
tk: Ködlemeler

en: _Other...
tk: _Başga...

en: Other encodings
tk: Başga ködlemeler

en: _Automatic
tk: _Otomatik

en: Go
tk: Git

en: Open the selected history link in a new window
tk: Saýlanan geçmiş baglaýyşyny täze bir äpişgede aç

en: Open the selected history link in a new tab
tk: Saýlanan geçmiş baglaýyşyny täze bir täbde aç

en: Delete the selected history link
tk: Saýlanan geçmiş baglaýyşyny poz

en: Boo_kmark Link...
tk: _Nyşan baglaýyşy...

en: Bookmark the selected history link
tk: Saýlanan geçmiş baglaýyşyny nyşanla

en: Close the history window
tk: Geçmiş äpişgesini bagla

en: Select all history links or text
tk: Ehli baglaýyşler we metinleri saýla

en: C_lear History
tk: Geçmişi _Poz

en: Clear your browsing history
tk: Oz ahtaryş geçmişiňizi pozyň

en: Display history help
tk: Geçmiş ýardamyny görkez

en: _Address
tk: _Adres

en: Show only the address column
tk: Diňe adres sutuny görkez

en: Clear History
tk: Geçmişi Poz

en: Clear browsing history?
tk: Ahtaryş geçmiş pozylsynmy?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
tk: Ahtaryş geçmişi pozmak ehli geçmiş baglaýyşlary imikli pozar

note: keep this in sync with embed/ephy-history.c's HISTORY_PAGE_OBSOLETE_DAYS
en: Last %d day | Last %d days
tk[0]: %d söňki gun
tk[1]: %d söňki gun

en: Sites
tk: Meýdançalar

en: Open a new tab in an existing Epiphany window
tk: Epiphanynyň bir bar äpişgesinden bir täze täb aç

en: Load the given session file
tk: Berilen ötürşuk faýly aç

en: Add a bookmark (don't open any window)
tk: Nyşany ekle (hiç bir äpişgäni açma)

en: Import bookmarks from the given file
tk: Berilen faýldan nyşanlary dahyl et

en: Blank page
tk: Boş sahypa

en: site
tk: meýdança

en: Loading %s...
tk: %s ýüklenýär...

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: _Go
tk: _Git

en: T_ools
tk: _Esbaplar

en: _Tabs
tk: _Täbler

note: File menu
en: _New Window
tk: _Täze Äpişge

en: New _Tab
tk: Täze _täb

en: Open a new tab
tk: Täze bir täbi aç

en: Save the current page
tk: Häzirki sahypany gaýd et

en: Print Set_up...
tk: _Çap Çaşyrymy...

en: Setup the page settings for printing
tk: Sahypa düzümlerini çap üçin çaşyr

en: Print the current page
tk: Häzirki sahypany çap et

en: S_end To...
tk: _Iber...

en: Send a link of the current page
tk: Häzriki sahypanyň bir baglaýyşyny iber

en: Close this window
tk: Bu äpişgäni ýap

en: Re_do
tk: _Ýene Et

en: Redo the last undone action
tk: Ahyrky eneli ýene et

en: Select the entire page
tk: Sahypanyň baryny saýla

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Find #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Search menu
en: _Find...
tk: _Tap...

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Find Again
en: Find Ne_xt
tk: _Indikini Tap

en: Find Pre_vious
tk: _Öňkini Tap

en: P_ersonal Data
tk: _Şahsy Maglumat

en: T_oolbars
tk: _Esbap Zolaklar

en: Customize toolbars
tk: Esbap Zolaklary _Şahsy Et

en: P_references
tk: _Seçenekler

en: Configure the web browser
tk: Web ahtarçyny tanzim et

note: #-#-#-#-#  6 (epiphany VERSION)  #-#-#-#-# View menu #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Stop
tk: _Dur

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Reload
tk: _Ýene Ýükle

en: Display the latest content of the current page
tk: Häzirki sahypanyň iň söňki mazmunyny görkez

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Zoom _In
tk: _Ulalt

en: Increase the text size
tk: Metin ululykyny köpelt

en: Decrease the text size
tk: Metin ululykyny azalt

en: Use the normal text size
tk: Kadaly metin ululykyny ullan

en: Text _Encoding
tk: Metin _Ködleme

en: Change the text encoding
tk: Metin ködlemesini ewez et

en: _Page Source
tk: _Sahypa Çeşmesi

en: View the source code of the page
tk: Sahypanyň çeşme ködini görkez

note: Bookmarks menu
en: _Add Bookmark...
tk: Bir Nyşan _Ekle...

en: Add a bookmark for the current page
tk: Häzirki sahypa üçin bir nyşan ekle

en: Open the bookmarks window
tk: Nyşanlar äpişgesini aç

note: #-#-#-#-#  6 (epiphany VERSION)  #-#-#-#-# Go menu
en: _Back
tk: _Iz

en: Go to the previous visited page
tk: Öňki görilen sahypa git

en: _Forward
tk: _Ew

en: Go to the next visited page
tk: Indiki görilen sahypa git

note: #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Home
tk: _Öý

en: Go to the home page
tk: Öý sahypa git

en: Go to a specified location
tk: Bellenen ýere git

en: H_istory
tk: _Geçmiş

en: Open the history window
tk: Geçmiş äpişgeni aç

note: Tabs menu
en: _Previous Tab
tk: _Öňki täb

en: Activate previous tab
tk: Öňki täbi janlaşdyr

en: _Next Tab
tk: _Indiki täb

en: Activate next tab
tk: Indiki täbi janlaşdyr

en: Move Tab _Left
tk: Täbi _Çepe Göçir

en: Move current tab to left
tk: Häzirki täbi çepe göçir

en: Move Tab _Right
tk: Täbi _Saga Göçir

en: Move current tab to right
tk: Häzirki täbi saga göçir

en: Display web browser help
tk: Web ahtarçynyň ýardamyny görkez

en: Show or hide toolbar
tk: Esbap zolaky görkez ýädä ýygşyr

en: _Bookmarks Bar
tk: _Nyşanlar Zolaky

en: Show or hide bookmarks bar
tk: Nyşanlar zolaky görkez ýädä ýygşyr

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# is_active
en: St_atusbar
tk: _Durum Zolaky

en: Show or hide statusbar
tk: Durum zolaky görkez ýädä ýygşyr

note: Document
en: _Save Background As...
tk: _Arkaplany Aýry Gaýd Et...

en: Add Boo_kmark...
tk: Bir _Nyşan Ekle...

note: Links
en: _Open Link
tk: Baglaýyşy _Aç

en: Open Link in _New Window
tk: Baglaýyşy _Täze Äpişgede Aç

en: Open Link in New _Tab
tk: Baglaýyşy Täze _Täbde Aç

en: _Save Link As...
tk: Baglaýyşy _Aýry Gaýd Et...

en: _Bookmark Link...
tk: _Baglaýyşy Nyşanla...

en: _Copy Link Address
tk: Baglaýyş Adresini _Nusgala

note: Images
en: Open _Image
tk: _Resimi _Aç

en: _Save Image As...
tk: Resimi _Aýry Gaýd Et...

en: _Use Image As Background
tk: Resimi Arkaplan Üçin Ullan

en: Copy I_mage Address
tk: _Resim Adresini Nusgala

en: Close _Document
tk: Senedi _Ýap

en: If you close the document anyway, you will lose that information.
tk: Eger siz senedi ýapsaňyz, maglumatlary ýitiresrsiňiz

en: Bookmark
tk: Nyşan

en: Broken
tk: Dewik

en: Medium
tk: Orta

en: Low
tk: Az

en: High
tk: Beýik

en: Security level: %s
    %s
tk: Emnyýet derejesi: %s
    %s

en: Security level: %s
tk: Emnyýet derejesi: %s

en: Host
tk: Hojaýyn

en: User Name
tk: Ullançy Ady

en: Cookie Properties
tk: Köke häsiýetleri

en: Content:
tk: Mazmun:

en: Send for:
tk: _Iber:

en: End of current session
tk: Häzirki ötürçsükiň söňi

en: Save Link As
tk: Baglaýyşy Aýry Gaýd Et

en: Save Image As
tk: Resimi Aýry Gaýd Et

en: Save Background As
tk: Arkaplany Aýry Gaýd Et

en: First
tk: Ilkinji

en: Go to the first page
tk: Ilkinji sahypa git

en: Go to the last page
tk: Söňki sahypa git

en: Go to the previous page
tk: Öňki sahypa git

en: Go to next page
tk: Indiki sahypa git

en: Close print preview
tk: Çapyň ön namaýyşyny ýap

note: * * please translate like this: "<your language> (System setting)" * Examples: * "de"    translation: "Deutsch (Systemeinstellung)" * "en_AU" translation: "English, Australia (System setting)" or *                      "Australian English (System setting)"
en: System language
tk: Sistem dilleri

en: Albanian
tk: Albanyça

en: Azerbaijani
tk: Azarbaýjan

en: Basque
tk: Baskça

en: Bulgarian
tk: Bülgarça

en: Byelorussian
tk: Belarusça

en: Catalan
tk: Katalança

en: Croatian
tk: Korwatça

en: Czech
tk: Çekçe

en: Danish
tk: Danmarkça

en: Dutch
tk: Höländçe

en: Estonian
tk: Estonça

en: Faeroese
tk: Faroese dili

en: Finnish
tk: Finçe

en: French
tk: Fransizçe

en: German
tk: Almança

en: Hungarian
tk: Makarça

en: Icelandic
tk: Isländçe

en: Indonesian
tk: Endünezýa dili

en: Irish
tk: Irländçe

en: Latvian
tk: Letonýa Dili

en: Lithuanian
tk: Litvanýa dili

en: Norwegian/Nynorsk
tk: Nörveççe/Nynorsk

en: Norwegian/Bokmal
tk: Nörveççe/Bokmal

en: Norwegian
tk: Nörveççe

en: Polish
tk: Polonýaça

en: Portuguese
tk: Portugalça

en: Portuguese of Brazil
tk: Braziliýa portugalçasi

en: Serbian
tk: Serbçe

en: Slovak
tk: Slowakça

en: Slovenian
tk: Slowenýa Dili

en: Spanish
tk: Ispanýolça

en: Swedish
tk: Iswetçe

en: Walloon
tk: Walonça

en: Custom [%s]
tk: Şahsy [%s]

en: Select a directory
tk: Bir haltany saýla

en: Go back
tk: Ize git

en: Forward
tk: Ew

en: Go forward
tk: Ewe git

en: Go up
tk: Üste git

en: Zoom
tk: Ulaldyş

en: Adjust the text size
tk: Metin ululykyny tenzim et

en: Go to the address entered in the address entry
tk: Adres girişinde girdirilen adrese git

en: Toolbar Editor
tk: Esbap Zolakynyň Editçisi

en: _Add a New Toolbar
tk: Täze bir Esbap Zolaky _Goş

en: A GNOME browser based on Mozilla
tk: Mozilla-ga bagly GNOME ahtarçysy

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Open
tk: _Aç

en: Create Archive...
tk: Arşiw Bejer...

en: Extract Here
tk: Bu Ýerde Aç

en: A_vailable application:
tk: _Bar program:

en: C_reate
tk: _Bejer

en: Create Archive
tk: Arşiw Bejer

en: Load Options
tk: Ýüklemek Opşenler

en: Location
tk: Ýer

note: #-#-#-#-#  7 (file-roller VERSION)  #-#-#-#-# current location #-#-#-#-#  27 (engrampa VERSION)  #-#-#-#-#
en: Location:
tk: Ýer:

en: Open Files
tk: Faýllary Aç

en: R_ecent applications:
tk: _Öňki programler:

en: _All files
tk: _Ehli faýllar

en: _Application:
tk: _Program:

en: _Archive:
tk: _Arşiw:

en: _Files:
tk: _Faýllar:

en: _Selected files
tk: _Saýlanan faýllar

en: example: *.txt; *.doc
tk: mysal: *.txt; *.doc

en: Destination folder
tk: Maksad Halta

en: Extract
tk: Aç

note: Create the application.
en: Archive Manager
tk: Arşiw Mudyry

en: Create and modify an archive
tk: Bir arşiwi bejerip üýtget

en: Automatic
tk: Otomatik

en: Tar uncompressed (.tar)
tk: Sykylmadyk Tar (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
tk: Bzip bilen sykylan Tar (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
tk: Bzip2 bilen sykylan Tar (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
tk: Gzip bilen sykylan Tar (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
tk: Lzop bilen sykylan Tar (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
tk: Uniks kompresi bilen sykylan Tar (.tar.Z)

en: Could not create the archive
tk: Arşiwi bejerip bolmady

en: You have to specify an archive name.
tk: Siz bir arşiw adyny belli etmeli

en: You don't have permission to create an archive in this folder
tk: Siz bu haltada arşiw bejermek üçin ejazaňyz ýok

en: Archive type not supported.
tk: Arşiw hili gollanmaýa.

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
tk: Arşiw öňden bar. Üstine ýazjakmy?

en: Could not delete the old archive.
tk: Gadymky arşiwi pozyp bolmady.

en: All archives
tk: Ehli arşiwler

en: Archive type:
tk: Arşiw hili:

en: Could not save the archive
tk: Arşiwi gaaýd edip bolmady

en: Could not display help
tk: Ýardamy görkezip bolmady

en: File Roller
tk: Faýll Roler

en: An archive manager for GNOME.
tk: GNOME üçin bir arşiw müdiri

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
tk: Siz "%s" haltadan faýllary okamak üçin ejazaňyz ýok

en: Could not add the files to the archive
tk: Faýllary arşiwe ekläp bolmady

en: Add Files
tk: Faýýlarey Ekle

en: _Add only if newer
tk: Diňe täze faýllary _ekle

en: Add a Folder
tk: Bir halta ekle

en: example: *.o; *.bak
tk: mysal: *.o; *.bak

en: _Load Options
tk: _Ýüklemek Opşenler

en: Sa_ve Options
tk: _Gaýd Etmek Opşenler

en: Save Options
tk: Gaýd Etmek Opşenler

en: Options Name:
tk: Opşenler Ady:

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
tk: "%s" ad maýyp. Onyň içinde bu karkterler bolmaly däl: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
tk: Başga bir ad ullanyň

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator add the "create folder" menu item #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Create _Folder
tk: _Halta Bejer

en: Could not create the destination folder: %s.
tk: Maksad haltany bejermek bolmady: %s.

en: Archive not created
tk: Arşiw bejerilmedi

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
tk: Siz bu "%s" haltada arşiwlary açmak üçin ejazaňyz ýok

en: Actions
tk: Emller

en: R_e-create folders
tk: Haltalary _ýene bejer

en: Over_write existing files
tk: Öň bar faýllaryň üstine ýaz

en: Do not e_xtract older files
tk: Gadym faýllar _açma

en: _Open destination folder after extraction
tk: Arşiw açylan soňra maksad haltany _aç

en: Name:
tk: Ad:

en: Modified on:
tk: Üýtgedi:

en: Archive size:
tk: Arşiw ululyky:

en: Content size:
tk: Muzmun ululyky:

en: Compression ratio:
tk: Sykmak Derjesi:

en: Number of files:
tk: Faýllaryň sany:

en: Unknown type
tk: Natanyş hil

en: The file does not exist.
tk: Faşl ýok.

en: Adding file:
tk: Faýl eklenýä:

en: Removing file:
tk: Faýl çykarylýa:

en: Deleting files from archive
tk: Faýllar arşiwdan pozylýa

en: Extracting file:
tk: Faýl açylýä:

en: Recompressing archive
tk: Faýl ýene sykylýa

en: Decompressing archive
tk: Faýl sykylykdan çykýa

note: #-#-#-#-#  9 (gedit VERSION)  #-#-#-#-# + Add to Dictionary #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-#
en: _Add
tk: _Ekle

en: _Extract
tk: _Aç

en: Add files to the specified archive and quit the program
tk: Faýllary berilen arşiwe ekle we programden çyk

en: ARCHIVE
tk: ARŞIW

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
tk: Arşiw adyny sorap faýllary oňa ekle we programden çyk

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
tk: Berilen halta içine arşiwleri aç we programden çyk

en: FOLDER
tk: HALTA

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
tk: Maksad haltanyň adyny sorap arşiwleri oňa aç we programden çyk

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
tk: '--add' we '--extract' dessurlar üçin öň bellenen halta

en: Create destination folder without asking confirmation
tk: Maksad haltany soragsyz bejer

en: _Archive
tk: _Arşiw

en: _Arrange Files
tk: _Faýllary Tertible

en: Open R_ecent
tk: _Öňkini Aç

en: Information about the program
tk: Program barda maglumat

en: _Add Files...
tk: Faýllary _Ekle...

en: Add files to the archive
tk: Faýllary arşiwe ekle

en: Add a _Folder...
tk: Bir _Haltany Ekle...

en: Add a folder to the archive
tk: Bir haltany arşiwe ekle

en: Close the current archive
tk: Häzirki arşiwi bagla

en: Delete the selection from the archive
tk: Saýlawy arşiwde n poz

en: Dese_lect All
tk: Ehlisini _Saýlawdan Çykar

en: Deselect all files
tk: Ehli faýllar saýlawdan çykar

en: _Extract...
tk: _Aç...

en: Extract files from the archive
tk: Faýllary arşiwden aç

en: Create a new archive
tk: Täze arşiw bejer

en: Open archive
tk: Arşiwi aç

en: Open Fi_les...
tk: Faýllar _Aç...

en: Open selected files with an application
tk: Saýlanan faýllary bir program bilen aç

en: Show archive properties
tk: Arşiw hasyzatlarny görkez

en: Quit the application
tk: Programden çyk

en: Reload current archive
tk: Häzirki arşiwi ýene ýükle

en: Rename the selection
tk: Saylawyň adyny ewez ed

en: Save the current archive with a different name
tk: Häzirki arşiwi başga ad bilen gaýd ed

en: Select all files
tk: Ehli faýllary saýla

en: Test whether the archive contains errors
tk: Arşiwiň ne üçin hatasy bolmagyny barla

en: _View File
tk: _Faýllar Görkez

en: View the selected file
tk: Saýlanan faýllary gorkez

en: View the main toolbar
tk: Esli esbap zolaky görkez

en: _Reversed Order
tk: _Tersine

en: Reverse the list order
tk: Listi tersine tertible

en: View All _Files
tk: Ehli _Faýllary Görkez

en: by _Name
tk: _Ada görä

en: Sort file list by name
tk: Faýllary ada görä tertible

en: Sort file list by file size
tk: Faýllary ululyka görä tertible

en: by T_ype
tk: _Hile görä

en: Sort file list by type
tk: Faýllar hile görä tertible

en: by _Date modified
tk: _Taryha görä

en: Sort file list by modification time
tk: Faýllary taryha görä tertible

en: by _Location
tk: _Ýere görä

en: Sort file list by location
tk: Faýllary ýerlerne görä tertible

en: Folder
tk: Halta

en: [read only]
tk: [diňe okamak mümkin]

en: %d file (%s) | %d files (%s)
tk[0]: %d faýl (%s)
tk[1]: %d sany faýl (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
tk[0]: %d saýlanan faýl (%s)
tk[1]: %d sany saýlanan faýl (%s)

en: Reading archive
tk: Arşiw okalýa

en: Adding files to archive
tk: Faýllar arşiwa eklenýä

en: Testing archive
tk: Arşiw barlanýä

en: wait please...
tk: bir az dur...

en: Could not display the folder "%s"
tk: "%s" halta görkezilip bolmady

en: An error occurred while loading the archive.
tk: Arşiwi ýüklemekde hata boldy

en: An error occurred while deleting files from the archive.
tk: Faýllary arşiwden pozmakda hata boldy

en: An error occurred while adding files to the archive.
tk: Faýllary arşiwe eklemekde hata boldy

en: An error occurred while testing archive.
tk: Arşiw barlanyp durka hata boldy.

en: Command not found.
tk: Dessur tapylmady.

en: Test Result
tk: Netijäni Barla

en: You don't have the right permissions.
tk: Siziň gereklei ejazaňyz ýok.

en: You can't add an archive to itself.
tk: Siz bir arşiwi özine eklmek başarmaýarsyňyz.

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
tk: Siz bu faýly häzirki arşiwe eklejek mi ýä ony täze bir arşiw edip açjak mi?

en: Do you want to create a new archive with these files?
tk: Bu faýllar bilen täze bir arşiw bejerjekmi?

en: Create _Archive
tk: _Arşiw Bejer

en: Size
tk: Ululyk

en: Type
tk: Hil

en: Go to the previous visited location
tk: Öňki görilen ýere git

en: Go to the next visited location
tk: Indiki görilen ýere git

en: Go to the home location
tk: Öýe git

en: Could not open "%s"
tk: "%s" açmak bolmady

en: Could not save the archive "%s"
tk: "%s" arşiwi gaýd edip bolmady

en: The new name is equal to the old one.
tk: Täze ad gadymky ad bilen meňzeş.

en: New folder name
tk: Taze halta ady

en: New file name
tk: Taze faýl ady

en: Could not rename the folder
tk: Haltanyň adyny ewez etmek bolmady

en: Could not rename the file
tk: Faýlyň adyny ewez etmek bolmady

en: Paste Selection
tk: Saýlawy Ýabşyr

en: Add files to an archive
tk: Faýllary bir arşiwa ekle

en: Extract archive
tk: Arşiwi aç

en: Image type '%s' is not supported
tk: Resimiň '%s' hili arkalanmaýar

en: Failed to load image '%s': %s
tk: '%s' resimi ýüklenip bilmedi: %s

en: Error writing to image file: %s
tk: Resim faýla ýazmakda hata boldy: %s

en: Failed to open temporary file
tk: Wagtlaýyn faýly açmakda hata boldy

en: Failed to read from temporary file
tk: Wagtlaýyn faýldan okamakda hata boldy

en: Failed to open '%s' for writing: %s
tk: '%s' faýly ýazmak uçin açmakda hata boldy: %s

en: Image header corrupt
tk: Resym Başlygy Pasyd Bouldir

en: Image format unknown
tk: Resim hili natanyş

en: BMP image has unsupported header size
tk: BMP resimde arkalanmaýan başlyg ululyky bar

en: The BMP image format
tk: BMP resim hili

en: The GIF image format
tk: GIF resim hili

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
tk: GIF resim pasydlanypdyr (nädögri LZW gysmak))

en: File does not appear to be a GIF file
tk: Bu faýl bir GIF faýl bolmaly däl

en: Invalid header in icon
tk: Tymsal içinde maýyp başlyg

en: Compressed icons are not supported
tk: Gisilen tymsallar arkalanmaýar

en: Icon has zero width
tk: Tymsalyň giňliki sifir

en: Icon has zero height
tk: Tymsalyň boýy sifir

en: Unsupported icon type
tk: Arkalanmaýan tymsal hili

en: Gedit View
tk: Gedit Görnöşi

en: Gedit View.
tk: Gedit Görnöşi.

en: Gedit viewer factory
tk: Gedit namaýyşçysy karhanasy

en: Source
tk: Çeşme

en: gedit application
tk: gedit programi

en: gedit automation factory
tk: gedit otomasýon karhanasy

en: Edit text files
tk: Metin faýllary editle

en: Text Editor
tk: Metin Editçi

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
tk: Edit meýdançasynda ullanynljak şahsy kalam. Bu eger "Use Default Font" söndürilen bölsa eser goyar.

en: Auto Detected Encodings
tk: Otomatik Aňlanan Ködlemeler

en: Auto Save
tk: Otomatik Gaýd Et

en: Auto Save Interval
tk: Otomatik Gaýd Etmeniň Aralygy

en: Auto indent
tk: Otomatik gaýşart

en: Background Color
tk: Arkaplan Renki

en: Background color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
tk: Edit meýdançasynda saýlanan metin renki. Bu eger "Use Default Colors" söndürilen bölsa eser goyar.

en: Background color for unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
tk: Edit meýdançasynda saýlanmadik metin renki. Bu eger "Use Default Colors" söndürilen bölsa eser goyar.

en: Body Font for Printing
tk: Çap üçin Beden Kalamy

en: Create Backup Copies
tk: Zapas Nusgasyny Bejer

en: Display Line Numbers
tk: Hat Sanlaryny Görköz

en: Display Right Margin
tk: Sag Gabdaly Görköz

en: Editor Font
tk: Editçi Kalamy

en: Enable Syntax Highlighting
tk: Sintaks Ýagtylamagny Mümkin Et

en: Encodings shown in menu
tk: Menüde görközilen ködlemeler

en: Foreground color for selected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
tk: Edit meýdançasynda saýlanan metiniň öňplan renki. Bu eger "Use Default Colors" söndürilen bölsa eser goyar.

en: Foreground color for the unselected text in the editing area. This will only take effect if the "Use Default Colors" option is turned off.
tk: Edit meýdançasynda saýlanmadyk metiniň öňplan renki. Bu eger "Use Default Colors" söndürilen bölsa eser goyar.

en: Header Font for Printing
tk: Çap üçin Başlyg Kalamy

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
tk: Eger bu mykdar 0 bolsa, çapda hat sanlary çaplanmar. Ýogsa gedit her hat üçin hat sany çaplar.

en: Insert spaces
tk: Seleň Girdir

en: Line Number Font for Printing
tk: Çap üçin Hat Sanynyň Kalamy

en: Line Wrapping Mode
tk: Hat Dolomak Modi

en: List of encodings shown in Character Coding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
tk: Aç/gaýd et  saýlawçysynda görkezilen Karakter Ködlemeler. Diňe tanişkodlemeler ullanylar.

en: Maximum Recent Files
tk: Ýakynda Ullanylan iň kop Faýllar

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Auto Save" option is turned on.
tk: Gedit faýllary üýtgemekinden näçe minut soň otomatik gaýd etsin. Bu eger "Auto Save" işeldilen bölsa eser goyar.

en: Print Header
tk: Başlygy Çapla

en: Print Line Numbers
tk: Hat Sanlarny Çapla

en: Print Syntax Highlighting
tk: Sintaks Ýagtylygny Çapla

en: Printing Line Wrapping Mode
tk: Hat Dolamak Modini Çaplamak

en: Right Margin Position
tk: Sag Gabdal Jaýy

en: Selected Text Color
tk: Saýlanan Metiniň Renki

en: Selection Color
tk: Saýlaw Renki

en: Sorted list of encodings used by gedit for auto-detecting the encoding of a file. "CURRENT" is the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
tk: Gedit bir faýlyň kodlemesini otomatik aňlamak üçin ullanýan tertiblenen ködleme listi. "CURRENT" häzirki ýerleşdirim kodlemedir. Diňe taniş ködlemeler ullanylar.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
tk: Çap üçin uzin hat lariň nähilli dolanşi. dolanmasyzlyk üçin "GTK_WRAP_NONE"'den, sözleriň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_WORD"'den, we bellei harplariň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_CHAR"'den ullanyň. Mykdarlar kiçi/beýik harpa eserdeň, onsoň harplary edil bu ýerde agzalan ýaly görünşine ytmynan tapiň.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
tk: Edit meýdançasynda uzin hat lariň nähilli dolanşi. dolanmasyzlyk üçin "GTK_WRAP_NONE"'den, sözleriň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_WORD"'den, we bellei harplariň söňinda dolamak üçin "GTK_WRAP_CHAR"'den ullanyň. Mykdarlar kiçi/beýik harpa eserdeň, onsoň harplary edil bu ýerde agzalan ýaly görünşine ytmynan tapiň.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
tk: Sened çaplananda oniň beden üçin ullanyljak kalamy takyklaýar.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
tk: Çapda hat sanlaary üçin kalamy takyklaýar. Bu eger "Print Line Numbers" seçgisi 0 bölsa eser goyar.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
tk: Sened çaplananda oniň sahypalarniň başlygy üçin ullanyljak kalamy takyklaýar.Bu eger "Print Header" işledilen bölsa eser goyar.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
tk: "Ýakynda Ullanylan Faýllar" submenüsinda ýakynda ullanylan faýllariň iň kop görköziljek sanyny takyklaýar.

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
tk: Täb karakterleriň ýerine görközilmeli seleňleri takyklaýar.

en: Specifies the position of the right margin.
tk: Sag gabdaliň jaýyny takyklaýar.

en: Status Bar is Visible
tk: Durum Zolaky Görkezilsin

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
tk: Esbap zolak batunlarnyň biçimi. Mümkin mykdarlar: "GEDIT_TOOLBAR_SYSTEM" sistemiň ön bellenen biçiminden ullanmak üçin, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS" diňe tymsallary görkezmek üçin, "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" hem tymsal we hem metini görkezmek üçin, we "GEDIT_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" möhüm tymsallariň ýanynda metini görkezmek üçin. Mykdarlar kiçi/beýik harpa eserdeň, onsoň harplary edil bu ýerde agzalan ýaly görünşine ytmynan tapiň.

en: Tab Size
tk: Täb Ululyky

en: Text Color
tk: Metin Renki

en: Toolbar Buttons Style
tk: Esbap zolak Batunlarnyň Biçimi

en: Toolbar is Visible
tk: Esbap zolaky Görkezilsin

en: Use Default Colors
tk: Ön bellenen Renklerden Ullan

en: Use Default Font
tk: Ön bellenen Kalamdan Ullan

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Auto Save Interval" option.
tk: Geditiň üýgetedik faýllary bir zamandan soň otomatik gaýd edişi. Siz zaman aralygyny "Otomatik Gaýd etmegiň Aralygy" seçgisi bilen düzip bilersiňiz.

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
tk: Geditiň gaýd eden faýllary üçin zapas bejerşi. Siz zapas faýllarynyň ??? "Zapas Nusga ???" seçgisi bilen düzip bilersiňiz.

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
tk: Geditiň hat sanlaryny edit meýdançasynda görkezşi.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
tk: Geditiň sag gabdaly edit meýdançasynda görkezşi.

en: Whether gedit should enable auto indentation.
tk: Geditiň otomatik gaýşartmaky mümkin edşi.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
tk: Geditiň sintaksy ýagtylamaky mümkin edşi.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
tk: Geditiň çapda sened başlygyny girişdirişi.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
tk: Geditiň täb karakterlerniň ýerine seleň girdirşi.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
tk: Geditiň sened aplananda syntaks ýagtylygny çaplaşi.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
tk: Durum zolaky etitlenýän äpişge siniň astynda görkezilşi.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
tk: Esbap zolaky etitlenýän äpişge sinde görkezilşi.

en: Whether to use the system's default colors for the editing area. If this option is turned off, then the colors of the editing area will be those specified in the "Background Color", "Text Color", "Selected Text Color", and "Selection Color" options.
tk: Edit meýdançasynda sistemiň ön bellenen renklerini ullanylşy. Eger bu seçgi söndürilen bolsa, onsoň edit meýdançasyniň renkleri "Arkaplan Renki", "Metin Renki", "Saýlanan Metiniň Renki", we "Saýlaw Renki" seçgileri bolar.

en: Whether to use the system's default font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
tk: Editlenýan metin üçin sistemiň ön bellenen kalamlarny geditiň has kalamlarniň ýeryne ullanylşy. Eger bu seçgi söndürilen bolsa, onsoň sistem kalamlarnyň ýeryne "Editçi Kalamy" seçgisinde adlanan kalamdan ullan.

en: Activate %s
tk: %s'i janlaşdyr

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
tk[0]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky %ld sanýadaky işleriňiz ymykly ýiter.
tk[1]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky %ld sanýadaky işleriňiz ymykly ýiter.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
tk: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky minutdaky işleriňiz ymykly ýiter.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
tk[0]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky minut we %ld sanýadaky işleriňiz ymykly ýiter.
tk[1]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky minut we %ld sanýadaky işleriňiz ymykly ýiter.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
tk[0]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky %ld minutdaky işleriňiz ymykly ýiter.
tk[1]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky %ld minutdaky işleriňiz ymykly ýiter.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
tk[0]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky sagat we %d minutdaky işleriňiz ymykly ýiter.
tk[1]: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, soňky sagat we %d minutdaky işleriňiz ymykly ýiter.

en: Save the changes to document "%s" before closing?
tk: Baglamakdan öňinçä üýtgewler "%s" senedinde gaýd edilsin mi?

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
tk[0]: %d sani sened üýtgewler gaýd edigsiz. Baglamakdan öňinçä üýtgewler gaýd edilsin mi?
tk[1]: %d sani sened üýtgewler gaýd edigsiz. Baglamakdan öňinçä üýtgewler gaýd edilsin mi?

en: S_elect the documents you want to save:
tk: _Gaýd edjek senedleriňizi saýlaň:

note: #-#-#-#-#  9 (gedit VERSION)  #-#-#-#-# Secondary label
en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
tk: Eger siz gaýd edilmedik bolsoňiz, ehli işleriňiz ymykly ýiter.

en: Go to Line
tk: Hat'a Git

en: _Go to Line
tk: _Hat'a Git

en: The text "%s" was not found.
tk: "%s" metini tapilmady.

en: Found and replaced %d occurrence. | Found and replaced %d occurrences.
tk[0]: %d sani netije tapildi we ewez edildi.
tk[1]: %d sani netijeler tapildi we ewez edildi.

en: _Description
tk: _Wasp

en: _Encoding
tk: _Ködlama

en: A_vailable encodings:
tk: _Nagt Ködlemeler:

en: Character codings
tk: Karkater ködlemeleri

en: E_ncodings shown in menu:
tk: Menüda görkezlen ködlemeler:

en: Plugin
tk: Baglanç

en: Set program location...
tk: Program ýerini belli et...

en: The %s plugin uses an external program, called <tt>%s</tt>, to perform its task.
    
    Please, specify the location of the <tt>%s</tt> program.
tk: %s baglançy çykyş etmek üçin <tt>%s</tt> adly daşarydaky programden ullanýa.
    
    Lütfen <tt>%s</tt> programiň ýerini takyklaň.

en: The selected file is not executable.
tk: Saýlanan faýl işeňger dal.

en: Push this button to select the font to be used by the editor
tk: Editçi ullanjak kalamyny saýlamak üçin bu batuny itekläň

en: Push this button to configure text color
tk: Metin renkini tenzim etmek üçin bu batuny itekläň

en: Push this button to configure background color
tk: Arkaplan renkini tenzim etmek üçin bu batuny itekläň

en: Elements
tk: Elementler

en: <b>Elements</b>
tk: <b>Elementler</b>

en: <b>File Saving</b>
tk: <b>Faýly Gaýd Etmek</b>

en: <b>Font</b>
tk: <b>Kalam</b>

en: <b>Line Numbers</b>
tk: <b>Hat Sanlary</b>

en: <b>Right Margin</b>
tk: <b>Sag Gabdaly</b>

en: <b>Text Wrapping</b>
tk: <b>Metini Dolamak</b>

en: <span weight="bold">Colors</span>
tk: <span weight="bold">Renkler</span>

en: Bold
tk: Batyr

en: Create a _backup copy of files before saving
tk: Gaýd etmekden öňinçä _zapas nusgasyny bejer

en: Do not _split words over two lines
tk: Sözleri iki hatiň arasynda çatlama

note: #-#-#-#-#  22 (gtranslator VERSION)  #-#-#-#-# * Editor page
en: Editor
tk: Editçi

en: Editor _font:
tk: Editçi _kalamy

en: Enable text _wrapping
tk: Metin _dolamaky mümkin et

en: Font & Colors
tk: Kalam & Renkler

en: Highlight _mode:
tk: Ýagtylamak _modi:

en: Insert _spaces instead of tabs
tk: Täbler ýerine seleňleri girdir

en: Italic
tk: Gişik

en: Normal _text color:
tk: Kadaly _metiniişik renki:

en: Pick a color
tk: Bir renk ýygna

en: Pick the background color
tk: Arkaplan renki ýygna

en: Pick the editor font
tk: Editçi kalamyny ýygna

en: Pick the normal text color
tk: Kadaly metiniň renkini ýygna

en: Pick the selected text color
tk: Saýlanan metinň ýygna

en: Pick the selection color
tk: Saýlaw renkini ýygna

en: Plugins
tk: Baglançlar

en: Se_lection color:
tk: Saý_law renki:

en: Selecte_d text color:
tk: Saýlana_n metiniň renki:

en: Strikethrough
tk: Karalanmış

en: Syntax Highlighting
tk: Sintaksy Ýagtylak

en: U_se default theme colors
tk: _Ön bellenen tem renklerinden ullan

en: Underline
tk: Asty Çizik

en: _Autosave files every
tk: _Faýllary otomatik gaýd etmek araligy:

en: _Background color:
tk: _Arkaplan renki:

en: _Background:
tk: _Arkaplan:

en: _Display line numbers
tk: _Hat sanlary görkez

en: _Enable syntax highlighting
tk: Sintaks ýagtylamagny mümkin et

en: _Foreground:
tk: _Öňplan

en: _Reset to Default
tk: _Ön bellenene sifirle

en: _Right margin at column:
tk: _Sag gabdaly bu sütüne elt:

en: _Use default theme font
tk: _Ön bellenen tem kalamyny ullan

en: _minutes
tk: _minutlar

en: Goto Line
tk: Hat'a Git

en: _Line number:
tk: _Hat sany:

en: Fonts
tk: Kalamlar

en: He_aders and footers:
tk: _Başlyg we astlyklar

en: Page Setup
tk: Sahypany Çaşyr

en: Print _line numbers
tk: _Hat sanlaryny çapla

en: Print s_yntax highlighting
tk: _Syntaks ýagtygny çapla

en: _Body:
tk: _Beden:

en: _Line numbers:
tk: _Hat sanlary:

note: #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
tk: _San aralygy

en: _Print page headers
tk: Sahypa başlygny çapla

en: _Restore Default Fonts
tk: _Ön bellenen kalamlary gaytar

note: #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
tk: hatlar

en: C_onfigure Plugin
tk: _Baglançy tenzim et

en: _About Plugin
tk: B_aglanç Barada

en: button1
tk: batun1

en: Browse for program location...
tk: Programiň ýerini ahtar...

en: _Location to search for:
tk: _Ahtarmak ýeri:

en: Find Next
tk: Indikini Tap

en: Match _entire word only
tk: _Diňe söziň ehlini nezirle

en: Replace All
tk: Ehlini Ewez Et

en: Replace _with:
tk: _Bular bilen ewez et:

en: Search _backwards
tk: _Tersine gözle

en: _Match case
tk: _Kiçi/beýik ligni nezirle

en: _Search for:
tk: _Gözle:

en: Ch_aracter coding:
tk: _Karakter ködleme:

en: Enter the _location (URI) of the file you would like to open:
tk: açjak faýlyňiziň ýeryny (URI) ýaziň:

en: Open from URI
tk: URI'dan aç

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
tk: gedit GNOME desktapinden üçin bir kiçijek we ýeňil metin etitçisi dir

en: Invalid UTF-8 data
tk: Maýyp UTF-8 maglumaty

en: Could not read symbolic link information for %s
tk: %s üçin simbolik baglaýyşy tapymady

en: The file has too many symbolic links.
tk: Faýlyň köp simbolik baglaýyşlary bar.

en: gedit cannot handle %s: locations in write mode.
tk: gedit elläb başarmýa %s: ýerler ýazma modinde.

en: gedit cannot handle this kind of location in write mode.
tk: gedit bu hilli ýeri ýazma modinde elläb başarmýa.

en: Invalid filename.
tk: Maýyp faýl ady

en: There is not enough disk space to save the file.
    Please free some disk space and try again.
tk: Faýly gaýd etmek üçin diskde ýeterlik ýer tapylmady.
    Lütfen diskiň bireme ýerini boşadiň we ýene synaniň.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes.  Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
tk: Siziň faýly gaýd etjek diskiňiz faýl ululykna mehdutçiliki bar. Lütfen a kiçiräk faýly gaýd etmek üçin yada bu mehdutçiliki ýok bir diske gaýd etmek üçin synaniň.

en: Could not create a backup file.
tk: Zapas faýly bejerip bilmedi.

en: Auto Detected
tk: Otomatik Aňlandy

en: Current Locale (%s)
tk: Häzirki ýerleşdirim (%s)

en: Add or _Remove...
tk: Goş ýada _Çykar...

en: South European
tk: Gun Orta Avrupa

en: Hebrew Visual
tk: Aaýan ýähüd dili

en: Nordic
tk: Nordik dili

en: Armenian
tk: Ermençe

en: Cyrillic/Russian
tk: Kiril/Orsça

en: Georgian
tk: Gürjüçe

en: Cyrillic/Ukrainian
tk: Kiril/Ukraýn dili

en: A file named "%s" already exists.
tk: "%s" adlanan faýl hemişe mewjüd.

en: Do you want to replace it with the one you are saving?
tk: Siz ony gaýd edip duraniňiz bilen ewez edjegmi?

en: The file "%s" is read-only.
tk: "%s" faýly diňe-okamalýan.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
tk: Siz ony gaýd edip duraniňiz bilen ewez edmeg synanjakmi?

en: All Text Files
tk: Ehli Metin Faýllar

en: Select a file to open
tk: Açmak üçin bir faýly saýla

en: Select files to open
tk: Açmak üçin bir faýllary saýla

en: Select a filename to save
tk: Gaýd etmek üçin bir ad saýla

en: Open File...
tk: Faýly Aç...

en: Saving document "%s"...
tk: "%s" senedi gaýd etmek...

en: The document "%s" has not been saved.
tk: "%s" senedi gaýd etilenak.

en: The document "%s" has been saved.
tk: "%s" senedi gaýd etildi.

en: Save as...
tk: Aýry gaýd et...

en: Revert unsaved changes to document "%s"?
tk: Gaýd edilmedik üýtgewleri "%s" senedine ewirilsin mi?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
tk[0]: Soňki %ld sanýada senediň üýtgewleri ymykly ýiter.
tk[1]: Soňki %ld sanýada senediň üýtgewleri ymykly ýiter.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
tk: Soňki minutda senediň üýtgewleri ymykly ýiter.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
tk[0]: Soňki minut we %ld sanýada senediň üýtgewleri ymykly ýiter.
tk[1]: Soňki minut we %ld sanýada senediň üýtgewleri ymykly ýiter.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
tk[0]: Soňki %ld minutda senediň üýtgewleri ymykly ýiter.
tk[1]: Soňki %ld minutda senediň üýtgewleri ymykly ýiter.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
tk[0]: Soňki sagat we %d minutda senediň üýtgewleri ymykly ýiter.
tk[1]: Soňki sagat we %d minutda senediň üýtgewleri ymykly ýiter.

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Revert
en: _Revert
tk: _Ewir

en: Error reverting the document "%s".
tk: "%s" senedi ewirmede hata tapyldy.

en: The document "%s" has not been reverted.
tk: "%s" senedi heniz ewirilinak.

en: The document "%s" has been reverted.
tk: "%s" senedi heniz ewiridi.

en: Reverting the document "%s"...
tk: "%s" senediň ewirilmeki...

en: Could not read data from stdin.
tk: Maglumaty stdin'den okamak mümkin dal.

en: Reverting file:
tk: Bu faýl ewirilýişde:

en: Loading file:
tk: Bu faýl ýüklenişde:

en: Error loading file "%s"
tk: "%s" faýlyň ýüklenşinde hata tapyldy

en: Loaded file "%s"
tk: "%s" faýly ýüklendi

en: Loaded %d file | Loaded %d files
tk[0]: "%d" faýly ýüklendi
tk[1]: "%d" faýllar ýüklendiler

en: Loading file "%s"...
tk: "%s" faýly ýüklenilýär...

en: Loading %d file... | Loading %d files...
tk[0]: "%d" faýly ýüklenilýär...
tk[1]: "%d" faýllar ýüklenilýärler...

en: Could not open the file "%s"
tk: "%s" faýly açylyp başarmady.

en: It is not possible to revert an Untitled document.
tk: Adsyz senedi ewirmek mümkin däl.

note: Read only
en: RO
tk: SO

note: #-#-#-#-#  9 (gedit VERSION)  #-#-#-#-# Add the detach tab button
en: _Move to New Window
tk: _Täze Äpişge Göçir

en: Unicode (UTF-8)
tk: Uniköd (UTF-8)

en: MIME Type:
tk: MIME Hili:

en: Encoding:
tk: Ködleme:

en: Open a recently used file
tk: Oň ullanaylan bir faýly aç

en: Use Normal highlight mode
tk: kadaly ýagtylama modi ullan

en: Use %s highlight mode
tk: %s ýagtylama modi ullan

en: Close the output window
tk: Çikgi äpişgeni bagla

en: Copy selected lines
tk: Saýlanan hatlary nusgala

en: Clear the output window
tk: Çikgi äpişgeni durla

en: Output Lines
tk: Çikgi Hatlar

en: Cannot initialize preferences manager.
tk: Seçenekler müdiri başlanip başarmady.

en: Expected `%s' got `%s' for key %s
tk: %3$s üçün `%1$s' hantama bolylýardy, `%2$s' alyndy

en: Lines
tk: Hatlar

en: Preparing pages...
tk: Sahypalar taýyarlnýar...

en: Rendering page %d of %d...
tk: Sahypalar äberilýar %d / %d...

en: Printing page %d of %d...
tk: Sahypalar çaplanýar %d / %d...

en: File: %s
tk: Faýl: %s

en: Page %N of %Q
tk: Sahypa %N / %Q

en: Change the visibility of the output window in the current window
tk: Çikgi äpişgäniň aýanlykyny häzirki äpişgede üýtget

en: Close all open files
tk: Ehli açyk faýllary bagla

en: Create a new document
tk: Täze bir sened bejer

en: Delete the selected text
tk: Saýlnan metini poz

en: Find Previous
tk: Öňkini Tap

en: Go to _Line...
tk: Hat'a Git...

en: Go to a specific line
tk: Aýratyn bir hat'a git

en: Move the current document to a new window
tk: Häzirki senedi täze bir äpişgä göçir

en: Open Location...
tk: Ýery Aç...

en: Open a file from a specified location
tk: Berilen ýerden bir faýly aç

en: Open the gedit manual
tk: geditiň kitapçasini aç

en: Page Set_up
tk: _Sahypany Çaşyr

note: #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Edit menu
en: Pr_eferences
tk: _Seçenekler

en: Print Preview
tk: Çapiň Ön Namaýyş

en: Quit
tk: Çik

en: Redo
tk: Ýene Et

en: Revert
tk: Ewir

en: Revert to a saved version of the file
tk: Faýlyň gaýd edilen nusgasyna ewir

en: Save all open files
tk: Ehli açyk faýllary gaýd et

en: Save the current file
tk: Häzirki faýly gaýd et

en: Search backwards for the same text
tk: Meňzeş metin üçin izleýin agtar

en: Search for and replace text
tk: Bir metin üçin agtar we ony ewez et

en: Search for text
tk: Metin üçin agtar

en: Search forwards for the same text
tk: Meňzeş metin üçin önleýin agtar

en: Select the entire document
tk: Senediň ehlini saýla

en: Set toolbar button style according to desktop Menu and Toolbar Preferences
tk: Esbap zolakiň batunlarniň biçimini desktapiň Menü we Esbap zolakiniň seçenekleri ýaly düz

en: Setup the page settings
tk: Sahypa düzümlerni çaşyr

en: Show only icons in the toolbar
tk: Esbap zolakda bir tymsallary görkez

en: Show text below every icon in the toolbar
tk: Esbap zolakda her tymsalyň astynda metini görkez

en: Show text only beside important icons in the toolbar
tk: Esbap zolakda her tymsalyň astynda metini görkez

en: T_ext for Important Icons
tk: _Möhüm tymsallar üçin metini görkez

en: Undo
tk: Izine Al

en: _Close All
tk: _Ehlini Bagla

en: _Customize Toolbar
tk: _Esbap Zolaky Şahsy Et

en: _Desktop Default
tk: _Desktapiň ön bellenenleri

en: _Documents
tk: _Senedler

note: #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# View menu
en: _Highlight Mode
tk: _Ýagtylamak modi

en: _Icons Only
tk: _Diňe Tymsallar

en: _Output Window
tk: _Çikgi Äpişge

note: #-#-#-#-#  24 (ňPACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Redo
en: _Redo
tk: _Ýene Et

en: _Replace...
tk: _Ewez Et...

note: #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Documents menu
en: _Save All
tk: _Ehlini Gayd Et

en: _Search
tk: _Agtar

en: _Text for All Icons
tk: _Ehli Tymsallar üçin metini görkez

en: _Tools
tk: _Esbaplar

note: #-#-#-#-#  9 (gedit VERSION)  #-#-#-#-# if (col == chars) msg = g_strdup_printf (_("  Ln %d, Col %d"), row + 1, col + 1); else msg = g_strdup_printf (_("  Ln %d, Col %d-%d"), row + 1, chars + 1, col + 1); Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, u
en:   Ln %d, Col %d
tk:   Set %1$d, süt %2$d

en:   OVR
tk:   ÝUZ

en:   INS
tk:   GIR

en: Quit an existing instance of gedit
tk: Geditiň bir bar durumyndan çik

en: Create a new toplevel window in an existing instance of gedit
tk: Öň bar bir geditiň durumynda ýene bir iň üste durar äpişge bejer.

en: Create a new document in an existing instance of gedit
tk: Öň bar bir geditiň durumynda bir täze sened bejer.

en: C_hange Case
tk: Kiçi/beýikligni ewez et

en: All _Upper Case
tk: Ehlisi _Beýik Harp

en: All _Lower Case
tk: Ehlisi _Kiçi Harp

en: _Invert Case
tk: Harplaryň Kiçi/beýikligni _Çalyşdyr

en: _Title Case
tk: _Sözbaşynyň Kiçi/beýikligni

en: Change Case
tk: Kiçi/beýikligni ewez et

en: _Document Statistics
tk: _Sened Statistikleri

en: Get statistic info on current document
tk: Häzirki sened barada statistik maglumatlary al

en: Document Statistics
tk: Sened Statistikleri

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
tk: Häzirki senedi analyz edip oniň sözlerni, hatlarny, karakterlerni we seleňsiz karakterlerni aňlap netijesini görkez.

en: <span weight="bold">File Name</span>
tk: <span weight="bold">Faýl Adi</span>

en: Bytes
tk: Baýtlar

en: Characters (no spaces)
tk: Karakterler (seleňsiz)

en: Characters (with spaces)
tk: Karakteler (seleň bilen)

en: Words
tk: Sözler

en: gedit: Document Info plugin
tk: gedit: Sened Bilgi baglançy

en: _Indent
tk: _Gaýşart

en: Indent selected lines
tk: Saýlanan hatlary gaýşart

en: U_nindent
tk: G_aýşartma

en: Unindent selected lines
tk: Saýlanan hatlary gaýşartma

en: Indent lines
tk: Hatlary gaýşart

en: Indents or un-indents selected lines.
tk: Saýlanan hatlary gaýşartýa yada gaýşartmaýa

en: Insert User Na_me
tk: _Ullançy Adyny Girdir

en: Insert the user name at the cursor position
tk: Ullançy adyny kerser duran ýereine girdir

en: Inserts the user name at the cursor position.
tk: Ullançy adyny kerser duran ýereine girdiýar

en: User name
tk: Ullançy Ady

en: _Run Command...
tk: _Buýruky Bitir

en: Run a command
tk: Bir buýruky bitir

en: Run Command
tk: Buýruky Bitir

en: Done
tk: Bitdi

en: The shell command entry is empty.
    
    Please, insert a valid shell command.
tk: Gabyk buýruky puç.
    
    Lütfen gabyk buýrukyny girdiriň.

en: Error parsing the shell command.
    
    Please, insert a valid shell command.
tk: Gabyk buýruky  aýryştyrylmakynda hata boldy.
    
    Lütfen gabyk buýrukyny girdiriň.

en: Executing command
tk: Buýruk işe salynýar

en: An error occurred while running the selected command.
tk: Saýlanan buýruky bitirmekde bir hata döredi.

en: Executes an external program and, if required, displays its output in the output window.
tk: Daşarydaky bir programi işe salýar we oniň çikgisini çikgi äpişge içine gysymlaýa

en: Shell command
tk: Gabyk Buýruky

en: Select the working directory...
tk: Iş haltasyny saýla...

en: _Show results in Output Window
tk: _Netijeleri Çikgi Äpişgesinde görkez

en: _Working directory:
tk: _Iş haltasy:

en: gedit: Shell Output plugin
tk: gedit: Gabyk Çikgi baglançy

en: S_ort...
tk: _Tertible...

en: Sort the current document or selection.
tk: Häzirki senedi ýada saýlawy tertible.

en: Sort
tk: Tertible

en: Sorts a document or selected text.
tk: Senedi ýada saýlawy tertibleyär.

en: R_emove duplicates
tk: _Gaýtalananlar çykar

en: S_tart at column:
tk: _Bu sütünden başla:

en: You cannot undo a sort operation
tk: Siz tertiblemek emeli izine alib başarmýansiňiz.

en: _Ignore case
tk: _Kiçi/beýik harplary red et

en: _Reverse order
tk: _Ters tertibine

en: _Sort
tk: _Tertible

note: #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
tk: (maslahat edilen soz yök)

en: _More...
tk: _Kop...

note: Ignore all
en: _Ignore All
tk: _Ehlisini red et

en: _Spelling Suggestions...
tk: _Ymla maslahatlary...

en: Check Spelling
tk: _Ymlany barla

en: Suggestions
tk: Maslahatlar

note: #-#-#-#-#  33 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
tk: (ymlany dogryla)

en: Completed spell checking
tk: Ymlany barlamgyny soňlady

en: Bengali
tk: Bangalça

en: Welsh
tk: Welşçe

en: German (Germany)
tk: Almança (Almanýa)

en: German (Swiss)
tk: Almança (Isveçre)

en: English (American)
tk: Ingilisçä (Amerika)

en: English (British)
tk: Ingilisçä (Britiş)

en: English (Canadian)
tk: Ingilisçä (Kanada)

en: Persian
tk: Parsça

en: Faroese
tk: Faroese Dili

en: French (France)
tk: Fransizçe (Fransiýa)

en: French (Swiss)
tk: Fransizçe (Isveçre)

en: Hindi
tk: Hindistança

en: Marathi
tk: Marasi dili

en: Maltese
tk: Malta dili

en: Portuguese (Portugal)
tk: Portugalça (Portugaliýa)

en: Portuguese (Brazilian)
tk: Portugalça (Braziliýa)

en: Could not find the required widgets inside %s.
tk: %s içinde gerek widget tapilmady.

en: Select the _language of the current document.
tk: Häzirki seneiň dilini saýlaň.

en: Set language
tk: Dili belli ediň

en: <b>Language</b>
tk: <b>Diller</b>

en: <b>word</b>
tk: <b>Söz</b>

en: Add w_ord
tk: Sözi ekle

en: Cha_nge
tk: _Ewez et

en: Change A_ll
tk: _Ehlisini Ewez et

en: Change _to:
tk: E_wez et:

en: Check _Word
tk: _Sözi Barla

en: Check spelling
tk: Ymlany Barla

en: Ignore _All
tk: Ehlisini Red et

en: Language:
tk: Dil:

en: User dictionary:
tk: Ullançy sözliki:

en: _Ignore
tk: _Red et

en: _Suggestions:
tk: _Maslahatlar:

en: _Check Spelling
tk: _Ymlany Barla

en: Check the current document for incorrect spelling
tk: Häzirki sendi nädogry ymla üçin barla

en: _Autocheck Spelling
tk: _Ymlany otmatik barlamak

en: Automatically spell-check the current document
tk: Häzirki sendiň ymlasyny otomatik barla

en: Set _Language
tk: _Dili Belli et

en: Set the language of the current document
tk: Häzirki sendiň dilini belli et

en: The document is empty.
tk: Bu sened puç

en: Checks the spelling of the current document.
tk: Häzirki sendiň ymlasyny barlaýa.

en: Spell checker
tk: Ymlany Barlaýan

en: Background color
tk: Arkaplan renki

en: Behavior
tk: Boluş

en: Disabled
tk: Söndirgili

en: Label
tk: Etiket

en: Link color
tk: Baglaýyş renki

en: Sound
tk: Ses

en: Tag list plugin
tk: Tägler list baglançy

en: Select the group of tags you want to use
tk: Tägleriň arasyndan isleýan toparyňzy saýlaň

en: Available Tag Lists
tk: Nagt täg listleri

en: Tags
tk: Tägler

en: Double-click on a tag to insert it in the current document
tk: Tägi senediň içine girdirmek üçin üstine iki-tiklaň

en: Tag _List
tk: _Tägler Listi

note: #define MENU_ITEM_NAME		"TagList"
en: Show the tag list window
tk: Tägler Listiniň äpişgesini görkez

en: Provides a method to easily insert into a document commonly used tags/strings without having to type them.
tk: Tiz tiz işledilýan tägleri/düzmekleri senede aňsatjag girdirmek üçin bir tär üpjün edýär.

en: Tag list
tk: Tägler Listi

en: In_sert Date and Time...
tk: _Taryh we Zamany girdir...

en: Insert current date and time at the cursor position
tk: Häzirki taryh we zamany kerser duran ýereine girdir

en: Available formats
tk: Nagt kadalr

en: Configure insert date/time plugin...
tk: Taryh/zamany gidir baglançi tenzim et...

en: Insert Date/Time
tk: Taryh/zamany gidir

en: Inserts current date and time at the cursor position.
tk: Häzirki taryh we zamany kerser duran ýereine girdir.

en: <span weight="bold"> When inserting date/time...</span>
tk: <span weight="bold"> Taryh/zaman girdirilip durka...</span>

en: Configure date/time plugin
tk: Taryh/zaman baglançi tenzim et

en: Insert Date and Time
tk: Taryh we Zamany Girdir

en: Use the _selected format
tk: _Saýlanan kadadan ullan

en: _Insert
tk: _Girdir

en: _Prompt for a format
tk: _Bir kada üçin soroş

en: _Use custom format
tk: _Şahsy kadadan ullan

note: Strings for each base value.
en: _Bin
tk: _Iki

en: _Oct
tk: _Seg

en: _Dec
tk: _On

en: He_x
tk: On_alty

note: Tooltips for each base value.
en: Set numeric base to binary (base 2)
tk: Sanamak paýasyny iki iki et

en: Set numeric base to octal (base 8)
tk: Sanamak paýasyny sekiz sekiz et

en: Set numeric base to decimal (base 10)
tk: Sanamak paýasyny on on et

en: Set numeric base to hexadecimal (base 16)
tk: Sanamak paýasyny onalty onalty et

note: Strings for each display mode value.
en: E_ng
tk: _Inj

en: _Sci
tk: _Ilmi

note: Strings for each trig type value.
en: De_grees
tk: _Dereje

en: Gr_adians
tk: _Gradyýan

en: _Radians
tk: _Radyýan

en: Numeric 7
tk: Eded 7

en: Numeric 8
tk: Eded 8

en: Numeric 9
tk: Eded 9

en: Divide
tk: Paýla

en: Left bracket
tk: Sol bräketi

en: Remove rightmost character from displayed value
tk: Iň sag karakteri görkezilen mykdardan çykar

en: Clear displayed value
tk: Görkezilen mykadry poz

en: Clear entry
tk: Girişi poz

en: Clr
tk: Poz

en: Clear
tk: Poz

en: Numeric 4
tk: Eded 4

en: Numeric 5
tk: Eded 5

en: Numeric 6
tk: Eded 6

en: Multiply
tk: Zerb

en: Right bracket
tk: Sol bräketi

en: Numeric 1
tk: Eded 1

en: Numeric 2
tk: Eded 2

en: Numeric 3
tk: Eded 3

en: Subtract
tk: Kem

en: Percentage
tk: Persent

en: Numeric 0
tk: Eded 0

en: Numeric point
tk: Eded nokat

en: Calculate result
tk: Netijeni hysabla

en: Shift displayed value 1-15 places to the left
tk: Görkezilen mykdary 1 tä 15 öý sola süýşir

en: Shift left
tk: Sola süýşir

en: Shift displayed value 1-15 places to the right
tk: Görkezilen mykdary 1 tä 15 öý saga süýşir

en: Shift right
tk: Saga süýşir

en: Acc
tk: Ak

en: Accuracy
tk: Dyggat

en: Con
tk: Kon

en: Fun
tk: Fan

en: Exp
tk: Eksp

en: Cos
tk: Kos

en: Or
tk: Ýä

en: And
tk: We

en: Not
tk: Däl

en: Xor
tk: Eksor

en: Xnor
tk: Eksnor

en: square root of 2
tk: 2niň ikinji köki

note: #-#-#-#-#  11 (gcalctool VERSION)  #-#-#-#-# THIS ROUTINE IS CALLED WHEN AN ERROR CONDITION IS ENCOUNTERED, AND *  AFTER A MESSAGE HAS BEEN WRITTEN TO STDERR. #-#-#-#-#  25 (mate-calc VERSION)  #-#-#-#-#
en: Error
tk: Hata

note: No calculator error initially. Not entering an exponent number. No pending arithmetic operation. No User supplied title line.
en: calculator
tk: Çot

en: %s: base should be 2, 8, 10 or 16
tk: %s paýa 2,8, 10 ýä 16 bolmaly

en: %s: invalid display mode [%s]
tk: %s: maýyp ekran mod [%s]

en: %s: invalid mode [%s]
tk: %s: maýyp mod [%s]

en: Usage: %s: [-D] [-E] [-a accuracy]
tk: Ullanyş: %s: [-D] [-E] [-a dakyklyk]

en: Quit the calculator
tk: Çotdan Çyk

en: Copy selection
tk: Saýlawy nusgala

en: Paste selection
tk: Saýlawy ýabşyr

en: _Insert ASCII Value...
tk: ASKI Mykdary _Girdir...

en: Insert ASCII value
tk: ASKI Mykdary Girdir

en: Show help contents
tk: Ýardam Mazmunlary Görkez

en: 1 place
tk: 1 rakam

en: 2 places
tk: 2 rakam

en: 3 places
tk: 3 rakam

en: 4 places
tk: 4 rakam

en: 5 places
tk: 5 rakam

en: 6 places
tk: 6 rakam

en: 7 places
tk: 7 rakam

en: 8 places
tk: 8 rakam

en: 9 places
tk: 9 rakam

en: 10 places
tk: 10 rakam

en: 11 places
tk: 11 rakam

en: 12 places
tk: 12 rakam

en: 13 places
tk: 13 rakam

en: 14 places
tk: 14 rakam

en: 15 places
tk: 15 rakam

en: 0 significant places
tk: 0 wajyp rakam

en: 1 significant place
tk: 1 wajyp rakam

en: 2 significant places
tk: 2 wajyp rakam

en: 3 significant places
tk: 3 wajyp rakam

en: 4 significant places
tk: 4 wajyp rakam

en: 5 significant places
tk: 5 wajyp rakam

en: 6 significant places
tk: 6 wajyp rakam

en: 7 significant places
tk: 7 wajyp rakam

en: 8 significant places
tk: 8 wajyp rakam

en: 9 significant places
tk: 9 wajyp rakam

en: Calculator with financial and scientific modes.
tk: Maliýe we Ilmi modly Çot

en: Insert ASCII Value
tk: ASKI Mykdary Girdir

en: Ch_aracter:
tk: _Karakter

en: Description
tk: Wasp

en: Calculator
tk: Çot

en: H_yp
tk: _Hip

en: Edit Constants...
tk: Sabytlary Editle...

en: Art
tk: Sungat

en: Binary
tk: Baýnary

en: Certified
tk: Tasdykly

en: Cool
tk: Salkyn

en: Danger
tk: Hatar

en: Distinguished
tk: Aýry

en: Documents
tk: Senedler

en: Draft
tk: Çyzgy

en: Generic
tk: Generik

en: Handshake
tk: Elleşmek

en: Important
tk: Möhüm

en: Mail
tk: Poçtu

en: Marketing
tk: Söwda

en: Money
tk: Pul

en: Oh no!
tk: Eý waý!

en: Package
tk: Bugça

en: People
tk: Halk

en: Personal
tk: Şahsy

en: Pictures
tk: Suratlar

en: Presentation
tk: Çykyş

en: Sales
tk: Satylýanlar

en: Special
tk: Ýöryte

en: Urgent
tk: Gyssagly

en: Default GNOME Theme
tk: GNOMEniň oň bellenen temi

en: Address of the server to contact for CD queries
tk: Gullukçi

en: Information to send to server
tk: Gullukçiga iberiljek bilgiler

en: Server name
tk: Gullukçi ady

en: Server type
tk: Gullukçi hili

en: The hostname that will be sent with all queries
tk: Ehli soranmak bilen iberiljek hojaýyn ady

en: The username
tk: Ullançy ady

en: The username that will be sent with all queries
tk: Ehli soranmak bilen iberiljek ullançy ady ady

en: Your hostname
tk: Siziň hojaýynyňyzyň ady

en: Sen_d no information
tk: _Bilgi Iberme

en: Send real _information
tk: _Dogry bilgileri iber

en: Send _other information:
tk: _Başga bilgileri iber:

en: Hostna_me:
tk: _Hojaýyn ady:

en: Login Information
tk: Açma Girişiň Bilgileri

en: Other _FreeDB server:
tk: Basga _FreeDB gullukçi:

en: Server
tk: Gullukçi

en: _Update Server List
tk: Gullukçi listi _täzelä

en: Other _server:
tk: Basga _Gullukçi

en: Hos_tname:
tk: Gulluk_çi ady

en: Unknown / Unknown
tk: Natanyş / Natanyş

en: Category
tk: Kategori

en: Disc ID
tk: Disk IDsi

en: Artist and Title
tk: Artist we Sözbaşy

en: Unknown track
tk: Natanyş trak

en: Dance
tk: Tans

en: Disco
tk: Disko

en: Funk
tk: Fank

en: Hip-Hop
tk: Hip-Hap

en: Jazz
tk: Jaz

en: Pop
tk: Pap

en: Rock
tk: Rak

en: Techno
tk: Tekno

en: Trip-Hop
tk: Trip-Hap

en: Jazz+Funk
tk: Jaz+Fank

en: Classical
tk: Klasik

en: Acid
tk: Asid

en: Game
tk: Oýun

en: Noise
tk: Galmagal

en: Bass
tk: Bas

en: Punk
tk: Pank

en: Pop-Folk
tk: Pap-Folk

en: Comedy
tk: Şorta

en: Top 40
tk: Iň 40 beýik

en: Pop/Funk
tk: Pap/Fank

en: Acid Punk
tk: Asid Pank

en: Acid Jazz
tk: Asid Jaz

en: Rock & Roll
tk: Rak & Rol

en: Folk/Rock
tk: Folk/Rak

en: National Folk
tk: Milli Folk

en: Punk Rock
tk: Pank Rak

en: Unknown Artist
tk: Natanyş Artist

en: Unknown Album
tk: Natanyş Album

en: Editing Disc ID: %s
tk: Disk IDsi editlenýär: %s

note: Info label
en: Editing Disc ID:
tk: Disk IDsi editlenýär:

en: Disc _Title:
tk: Disk _Sözbaşy:

note: Top box: Disc comments. Maybe should be a GtkText?
en: _Disc comments:
tk: _Disk şerhler:

note: Year
en: _Year:
tk: _Ýyl:

en: Length
tk: Uzynlyk

note: Extra data
en: _Extra track data:
tk: _Artyk trak maglumaty:

en: CDDB Track Editor
tk: CDDB Trak editçisi

en: Cannot create CDDBTrackEditor factory.
    This may be caused by another copy of cddb-track-editor already running.
tk: CDDBTrackEditor karhanasy bejerilip bilmedi.
    Başga bir cddb-track-editor nusgasy işde bolmaly.

en: Displays information about the currently playing album, artist and time elapsed
tk: Häzirki album, artist we geçen zaman barda maglumat görkezýär.

en: Time Line
tk: Zaman Haty

en: Line for displaying the time elapsed for the current track
tk: Häzirki träk üçin geçen zamany görkezmek üçin hat

en: Info Line
tk: Maglumat Haty

en: Line for displaying information
tk: Maglumat görkezmek üçin hat

en: Artist Line
tk: Artist Haty

en: Line for displaying the name of the artist
tk: Artist adyny görkezmek üçin hat

en: Album Line
tk: Album Haty

en: Line for displaying the name of the album
tk: Album adyny görkezmek üçin hat

en: Play
tk: Oýna

en: Paused
tk: Saklanigili

en: CD Player
tk: CD Oýinçisi

en: Disc error
tk: Disk hatasy

en: No disc
tk: Disk ýok

en: Data CD
tk: Maglumat CD

en: No Cdrom
tk: Cdrom ýok

en: A CD player for GNOME
tk: GNOME üçin CD oýinçisi

en: You do not seem to have permission to access %s.
tk: Siz %s el ýetirmek üçin ejazaňiz ýok.

en: %d - Unknown
tk: %d - Natanyş

en: _Play / Pause
tk: _Oýna / Sakla

en: _Eject disc
tk: Diski _çykar

en: Position
tk: Ýer

en: Open preferences
tk: Seçenekleri aç

en: Track List
tk: Träk Listi

en: Open track editor
tk: Träk editçisini aç

en: Track editor
tk: Träk editçisi

en: Play / Pause
tk: Oýna / Sakla

en: Previous track
tk: Öňki träk

en: Rewind
tk: Ize Git

en: Next track
tk: Indiki träk

en: Eject CD
tk: CDni çykar

en: Eject
tk: Çykar

en: Only start if there isn't already a CD player application running
tk: Diňe başga bir CD oýinçisi işde däl bolsa işini başlaýar

note: Stick a message box here?
en: Cannot create player
tk: Oýinçi bejerilip bilmedi

en: Play audio CDs
tk: Ses CD-leri oýna

en: CD player theme
tk: CD Oýinçi temi

en: Eject the CD when CD player quits?
tk: CD oýinçisi çykanda CD çykarylsynmy?

en: Play when the CD player starts?
tk: CD oýinçisi işini başlanda oýnalsynmy?

en: Should the CD be ejected when the CD player quits?
tk: CD oýinçisi çykanda CD çykarylsynmy?

en: When the CD player is started, should it start playing the CD?
tk: CD oýinçisi işini başlanda oýnalsynmy?

en: CD Player Preferences
tk: CD oýinçisiniň seçenekleri

en: Themes
tk: Temler

en: hours
tk: sagat

en: hour
tk: sagat

en: minutes
tk: dakyka

en: minute
tk: dakyka

en: second
tk: sanyýa

en: Ready
tk: Taýýar

en: %s is not installed in the path.
tk: %s ýolda gurulmapdyr.

en: There was an error starting %s: %s
tk: %s-i başlamada hata boldy: %s

en: %s (Has not been saved)
tk: %s (Gaýd edilmäpdir)

en: Unknown size
tk: Natanyş Ululyk

en: 2 (stereo)
tk: 2 (esterýo)

en: %s Information
tk: %s Maglumaty

en: File Information
tk: Faýl Maglumaty

en: Folder:
tk: Halt:

en: Filename:
tk: Faýl Ady:

en: File size:
tk: Faýl Ululyky:

en: Audio Information
tk: Ses Maglumaty

en: Number of channels:
tk: Kanallaryň sany:

en: Playing...
tk: Oýnalýar...

en: Create a new sample
tk: Täze bir nemuna bejer

en: Show information about the current file
tk: Häzirki faýl barada maglumat görkez

note: Control menu
en: _Control
tk: _Kontrol

en: Play sound
tk: Sesi oýna

en: Stop sound
tk: Sesi Duruz

en: <none>
tk: <hiç>

en: Length:
tk: Üzinlik:

en: Adjust the volume level
tk: Hejim derejesini tenzim et

en: Volume Control
tk: Hejim Kontroli

en: left
tk: sol

en: right
tk: sag

en: <span weight="bold" size="x-large">Testing...</span>
tk: <span weight="bold" size="x-large">Barlanýar...</span>

en: Audio
tk: Ses

en: Te_st
tk: _Barla

en: Video
tk: Widiýo

en: _Test
tk: _Barla

en: Custom
tk: Şahsy

en: <no description>
tk: <wasp ýok>

en: _Create
tk: _Bejer

en: X-Position
tk: X-Ýeri

en: Y-Position
tk: Y-Ýeri

en: Connect to the esd server on this host.
tk: Bu hojaýynda esd gullukçisine baglan.

en: ESD Server Host
tk: ESD Gullukçi hojaýyny

en: Host is %s
tk: Hojaýyn %s dir.

en: About
tk: Barada

en: Contents
tk: Mazmunlar

en: 3D Studio image
tk: 3D Studio resimi

en: AIFC audio
tk: AIFC sesi

en: AIFF audio
tk: AIFF sesi

en: ANIM animation
tk: ANIM animasy

en: ARJ archive
tk: ARJ arşiwi

en: AVI video
tk: AVI widiýosi

en: AbiWord document
tk: AbiWord senedi

en: Active Server page
tk: ASP

en: Address card
tk: Adres kard

en: Adobe FrameMaker font
tk: Adobe FrameMaker kalamy

en: Adobe font metrics
tk: Adobe font metriki

en: Application launcher
tk: Program başladyçy

en: ApplixWare Graphics image
tk: ApplixWare Grafik resimi

en: Applixware Words document
tk: Applixware Words senedi

en: Ar archive
tk: Ar arşiwi

en: Assembly source code
tk: ASM kody

en: AutoCAD image
tk: AutoCAD resimi

en: BCPIO document
tk: BCPIO senedi

en: BDF font
tk: BDF kalamy

en: Bibliography record
tk: Bilogaf rekordi

en: Binary program
tk: Bin program

en: BitTorrent seed file
tk: BitTorrent seed faýly

en: Blender file
tk: Blender faýly

en: Bzip2 compressed file
tk: Bzip2 sykyk faýl

en: C shell script
tk: C şel skripti

en: C source code
tk: C kod

en: C source code header
tk: C kod başlygy

en: C++ source code
tk: C++ kod

en: CGM image
tk: CGM  resimi

en: CMU raster image
tk: CMU raster resimi

en: CPIO archive
tk: CPIO resimi

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
tk: CPIO arşiwi (Gzip-sykyk)

en: Comma-separated text document
tk: Kama-aýralanan metin sened

en: Commodore 64 audio
tk: Komodor 64 ses

en: Compress-compressed file
tk: Kompres-sykyk faýl

en: Compressed GIMP document
tk: Sykyk GIMP senedi

en: Corel Draw drawing
tk: Korel Draw resimi

en: DCL script
tk: DCL skripti

en: DOS font
tk: DOS kalam

en: DSSSL document
tk: DSSSL sened

en: DV video
tk: DV widiýosi

en: DXF vector graphic
tk: DXF resim

en: Dia diagram
tk: Dia resimi

en: Directory information file
tk: Halta maglumat faýly

en: DjVu image
tk: DjVu resimi

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
tk: Senedler/XML

en: Documents/Numeric
tk: Senedler/Hasap

en: Documents/Plain Text
tk: Senedler/Sada Metin

en: Documents/Project Management
tk: Senedler/Projket Müdirleme

en: Documents/TeX
tk: Senedler/TeX

en: Documents/World Wide Web
tk: Senedler/WWW

en: Dolby Digital audio
tk: Dolby Digital ses

en: Dreamcast ROM
tk: Drimkäst ROM

en: Emacs Lisp source code
tk: Emäks Lisp kod

en: Email headers
tk: Sargyt başlyklary

en: Enlightenment theme
tk: Enlightenment tem

en: Enriched text document
tk: Ganylanan metin senedi

en: Epiphany bookmarks file
tk: Epifani nyşanlar faýly

en: FLAC audio
tk: FLAC sesi

en: FLC animation
tk: FLC animasi

en: FLI animation
tk: FLI animasi

en: FastTracker II audio
tk: FastTraker II sesi

en: FlashPix Image
tk: FlashPix resimi

en: Fortran source code
tk: Fotran kod

en: G3 fax image
tk: G3 fäks resimi

en: GIF image
tk: GIF resimi

en: GIMP document
tk: GIMP senedi

en: GMC link
tk: GMC baglaýyşy

en: GNOME desktop theme
tk: GNOME temi

en: GNU Oleo Spreadsheet
tk: GNU Oleo senedi

en: GNU mail message
tk: GNU mail senedi

en: Game Boy ROM
tk: Game Boý ROM

en: Glade project
tk: Glade projekti

en: GnuCash workbook
tk: GNUKaş sendi

en: Gnumeric spreadsheet
tk: Gnumeriç senedi

en: Gtar archive
tk: Gtar arşiwi

en: Gtktalog Catalogue
tk: Gtktalog katoalgi

en: Gzip-compressed file
tk: Gzip-sykyk faýly

en: HDF document
tk: HDF senedi

en: HTML page
tk: HTML sahypa

en: Haskell source code
tk: Haskell kod

en: Help page
tk: Ýardam sahypa

en: IDL document
tk: IDL sened

en: IEF image
tk: IEF resimi

en: IFF image
tk: IFF resimi

en: ILBM image
tk: ILBM resimi

en: ISI video
tk: ISI widiýosi

en: ISO image
tk: ISO faýly

en: Impulse Tracker audio
tk: Impulse Traker sesi

en: Information/Financial
tk: Maglumat/Malyýe

en: Installed GNOME desktop theme
tk: Ýüklenen GNOME temi

en: JBuilder Project
tk: JBuilder Projekti

en: JPEG image
tk: JPEG resimi

en: Java byte code
tk: Java baýt kodi

en: Java code archive
tk: Java kod arşiwi

en: Java source code
tk: Java kodi

en: JavaScript source code
tk: JavaSkript kod

en: KIllustrator document
tk: KIllustrator senedi

en: KPresenter presentation
tk: KPresenter senedi

en: KSpread spreadsheet
tk: KSpread senedi

en: KWord document
tk: KWord senedi

en: Korn shell script
tk: Korn şel skripti

en: LHA archive
tk: LHA arşiwi

en: LHARC archive
tk: LHARC arşiwi

en: LIBGRX font
tk: LIBGRX kalamy

en: LightWave object
tk: LightWaüe objekti

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
tk: Lotus 1-2-3 senedi

en: LyX document
tk: LyX senedi

en: MIDI audio
tk: MIDI ses

en: MOD audio
tk: MOD ses

en: MP3 audio
tk: MP3 ses

en: MPEG video
tk: MPEG widiýo

en: MPEG-4 audio
tk: MPEG-4 widiýo

en: MS ASF audio
tk: MS ASF ses

en: MS ASF video
tk: MS ASF widiýo

en: MS video
tk: MS widiýo

en: MSX ROM
tk: MSX ROM

en: MacBinary file
tk: MacBinary faýl

en: Macintosh StuffIt archive
tk: Mac StuffIt arşiwi

en: Macromedia Flash file
tk: Macromedia Fläş faşly

en: Manual page
tk: Man sahypa

en: Manual page (compressed)
tk: Man sahypa (sykyk)

en: Master System or Game Gear ROM
tk: Mäster Sitem ýä Game Gear ROM

en: MathML document
tk: MathML sened

en: Matroska video
tk: Matroska widiýo

en: Message
tk: Sargyt

en: Microsoft Excel spreadsheet
tk: Mikrosaft Excel senedi

en: Microsoft PowerPoint document
tk: Mikrosaft PowerPoint senedi

en: Microsoft WMV video
tk: Mikrosaft WMV widiýo

en: Microsoft Word document
tk: Mikrosaft Word senedi

en: Microsoft video
tk: Mikrosaft widiýo

en: Monkey audio
tk: Monkey sesi

en: Mozilla bookmarks file
tk: Mozilla nyşanlar faýly

en: Nautilus link
tk: Nautllus baglaýyşy

en: Netscape bookmarks file
tk: Netskäp nyşanlar faýly

en: Nullsoft video
tk: Nullsoft widiýo

en: ODA document
tk: ODA sened

en: Object code
tk: Objekt kod

en: Objective C source code
tk: Objektiw C kod

en: Ogg audio
tk: Ogg ses

en: OpenOffice.org Impress presentation
tk: AzatAfis Impress senedi

en: OpenOffice.org Math document
tk: AzatAfis Hysap senedi

en: OpenOffice.org Writer document
tk: AzatAfis Ýazujy senedi

en: OpenOffice.org drawing
tk: AzatAfis resimi

en: OpenType font
tk: OpenType kalam

en: PBM image
tk: PBM resim

en: PC Paintbrush image
tk: PC Paintbrush resimi

en: PCF font
tk: PCF kalam

en: PDF document
tk: PDF sened

en: PGM image
tk: PGM resim

en: PGN chess game
tk: PGN küşt oýyn

en: PHP script
tk: PHP skript

en: PICT image
tk: PICT resim

en: PNG image
tk: PNG resim

en: PNM image
tk: PNM resim

en: PPM image
tk: PPM resim

en: Palm Pixmap image
tk: Palm Pixmap resimi

en: Pascal source code
tk: Paskal kod

en: Perl script
tk: Perl skript

en: Photo CD image
tk: FotoCD resimi

en: Photoshop document
tk: Fotoşap senedi

en: Plain text document
tk: Sada metin sened

en: PostScript Type 1 font
tk: PostScript birinji taýp kalamy

en: PostScript document
tk: PostScript senedi

en: Python byte code
tk: Python baýt kod

en: Python source code
tk: Python kod

en: QuickTime movie
tk: QuickTime kino

en: Quicken document
tk: Quicken sened

en: Quicken for Windows document
tk: Windows uçin Quicken senedi

en: RAR archive
tk: RAR arşiwi

en: README document
tk: README sened

en: RGB image
tk: RGM resim

en: RIFF audio
tk: RIFF ses

en: RealAudio document
tk: RealAudio sened

en: RealAudio/Video document
tk: RealAudio/Video sened

en: RealVideo video
tk: RealVideo widiýo

en: Rich text document
tk: RTF sened

en: S/MIME file
tk: S/MIME faýl

en: SGI video
tk: SGI widiýo

en: SGML document
tk: SGML sened

en: SMIL script
tk: SMIL skript

en: SQL code
tk: SQL kod

en: SV4 CPIO archive
tk: SV4 CPIO arşiwi

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
tk: SV4 CPIP arşiwi (CRC-li)

en: Scheme source code
tk: Scheme kod

en: Scream Tracker 3 audio
tk: Scream Tracker 3 sesi

en: Scream Tracker audio
tk: Scream Tracker sesi

en: Search results
tk: Ahtarmak netijeleri

en: Setext document
tk: Setext sened

en: Shell archive
tk: Şel arşiwi

en: Shell script
tk: Şel skript

en: Silicon Graphics image
tk: Silikon Grafics resimi

en: Socket
tk: Suket

en: Software installation instructions
tk: Saftwar ýüklemek dessurlar

en: Software license terms
tk: Saftwar lisans şertleri

en: Speedo font
tk: Speedo kalamy

en: StarCalc spreadsheet
tk: StarCalc senedi

en: StarChart chart
tk: StarChart senedi

en: StarDraw drawing
tk: SatrDraw resimi

en: StarImpress presentation
tk: StarImpress senedi

en: StarMail file
tk: StarMail faýly

en: StarMath document
tk: StarMath senedi

en: StarWriter document
tk: StarWriter senedi

en: Sun mu-law audio
tk: Sun mu-law sesi

en: System
tk: Sistem

en: TIFF image
tk: TIFF resim

en: Tab-separated text document
tk: Täb-aýralanan metin sened

en: Tar archive
tk: Tar arşiwi

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
tk: Tar arşiwi (Bzip2-sykyk)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
tk: Tar arşiwi (Gzpi-syskyk)

en: TarGA image
tk: TarGA reimi

en: Tcl script
tk: Tcl skripti

en: TeX document
tk: TeX sened

en: TeX dvi document
tk: TeX dvi sened

en: TeX font
tk: TeX kalam

en: TeX font metrics
tk: TeX kalam metriki

en: TeXInfo document
tk: TeXInfo sened

en: Theme
tk: Tem

en: ToutDoux document
tk: ToutDoux sened

en: Troff document
tk: Troff sened

en: TrueType font
tk: TrueType kalam

en: Truevision Targa image
tk: Truevision Targa resim

en: Unidata netCDF document
tk: Unidata netCDF sened

en: Ustar archive
tk: Ustar arşiw

en: V font
tk: V kalam

en: VOC audio
tk: VOC ses

en: VRML document
tk: VRML sened

en: Verilog source code
tk: Verilog kod

en: Vivo video
tk: Vivo widiýo

en: WAIS source code
tk: WAIS kod

en: Wave audio
tk: Wave ses

en: Wavelet video
tk: Wavelet widiýo

en: Web folder
tk: Web halta

en: Windows bitmap image
tk: Windows bitmap resim

en: Windows icon image
tk: Windows tymsal resim

en: Windows metafile graphics
tk: windows metafile grafik

en: WordPerfect document
tk: WordPerfekt sened

en: X bitmap image
tk: X bitmap resim

en: X window image
tk: X äpişge resim

en: XBEL bookmarks file
tk: XBEL nyşanlar faýly

en: XML document
tk: XML sened

en: XPM image
tk: XPM resim

en: Yacc grammar source code
tk: Yacc gramer kod

en: Z shell script
tk: Z şel skript

en: Zip archive
tk: Zip arşiwi

en: Zoo archive
tk: Zoo arşiwi

en: gettext translation
tk: gettext terjime

en: iPod software
tk: iPod saftwar

en: _Style:
tk: _Terz:

en: Starting
tk: Başlanýa

en: Restart
tk: Ýene Başla

en: _Log out
tk: _Çyk

en: Edit session name
tk: Oturşuk adyny editle

en: Sessions
tk: Oturşuklar

en: C_redits
tk: _Kreditler

en: About %s
tk: %s barada

en: Credits
tk: Kreditler

en: Written by
tk: Ýazanlar

en: Documented by
tk: Senedledikler

en: Translated by
tk: Terjimeçiler

en: _Value:
tk: _Mykdar:

en: _Red:
tk: _Gyzyl

en: _Green:
tk: _Ýaşyl:

en: _Blue:
tk: _Gök:

en: Transparency of the color.
tk: Renkiň durlyky.

note: make the name label and field
en: Color _name:
tk: Renk _ady:

en: Color Selection
tk: Renk Saýlawy

en: _Insert Unicode Control Character
tk: Uniköd kontrol karakterni _girdir

en: Type name of new folder
tk: Haltnyň adyny ýazyň

en: Remove
tk: Çykar

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: _Places
tk: _Ýerler

en: Modified
tk: Üýtgän

en: _Browse for other folders
tk: Haltalar üçin _ahtar

en: _Location:
tk: _Ýer

en: Save in _folder:
tk: Bu haltaniň içinde gaýd etň:

en: Create in _folder:
tk: Bu haltaniň içinde bejer:

en: Folders
tk: Haltalar

en: Fol_ders
tk: _Haltalar

en: _Files
tk: _Faýllar

en: _New Folder
tk: Täze Halta

en: De_lete File
tk: Faýly _Poz

en: _Rename File
tk: Faýlyň Adyny _Ewez Et

en: New Folder
tk: Täze Halta

en: _Folder name:
tk: _Halta Ady:

en: Delete File
tk: Faýly Poz

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
tk: Faýlyň adyny "%s"-den "%s"-e ewez etmede bu hata doredi: %s

en: Rename File
tk: Faýl Adyny Ewez Et

en: Rename file "%s" to:
tk: "%s" faýlyň adyny bu ada ewir:

en: _Selection:
tk: _Saýlaw:

en: Invalid UTF-8
tk: Maýyp UTF-8

en: Name too long
tk: Ad beter uzyn

en: Font
tk: Kalam

en: Si_ze:
tk: _Ululyk:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
tk: _Ön Namaýyş

en: Font Selection
tk: Kalam Saýlawy

en: _Gamma value
tk: _Gamma mykdary

note: #-#-#-#-#  18 (gtk+ VERSION)  #-#-#-#-# Remove this icon source so we don't keep trying to * load it. #-#-#-#-#  20 (gtk+ VERSION)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  38 (gtk+ VERSION)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  40 (gtk+ VERSION)  #-#-#-#-#
en: Error loading icon: %s
tk: %s tymsaly ýüklemekde hata boldy

en: Icon '%s' not present in theme
tk: %s tymsaly temde ýok

en: Window
tk: Äpişge

en: none
tk: hiç

en: (disabled)
tk: (sündirgili)

en: (unknown)
tk: (natanyş)

en: _Username:
tk: _Ullançy Ady:

en: Page %u
tk: %u sahypasy

en: LRM _Left-to-right mark
tk: LRM _Soldan-saga alamat

en: RLM _Right-to-left mark
tk: RLM _Sagdan sola alamat

en: LRE Left-to-right _embedding
tk: LRE Soldan saga _geýdirme

en: RLE Right-to-left e_mbedding
tk: RLKE Sagdan sola g_eýdirme

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory. Translators: this is referred to captions under icons.
en: None
tk: Hiç

en: (Empty)
tk: (Puç)

en: Group
tk: Topar

en: Program name
tk: Program ady

en: Program version
tk: Program nusgasy

en: The version of the program
tk: Program nusgasy

en: Comments string
tk: Şerhler düzmeki

en: Comments about the program
tk: Program barada şerhler

en: Authors
tk: Ýazujylar

en: Documenters
tk: Senedçiler

en: List of people documenting the program
tk: Programi senedleýän adamlariň listi

en: Sensitive
tk: Hessas

en: Case sensitive
tk: Beýik/kiçi harpä hessas

en: Font name
tk: Kalam ady

en: Use font in label
tk: Kalamy etiket içinde ullan

en: Show size
tk: Ululyky görkez

en: Preview text
tk: Metin namaýyşy

en: Selection Box Color
tk: Saýlaw gapyrjak renki

en: Color of the selection box
tk: Saýlaw gapyrjak renki

en: Selection Box Alpha
tk: Saýlaw gapyrjak alfasy

en: Opacity of the selection box
tk: Saýlaw gapyrjak durlyky

en: Icons
tk: Tymsallar

en: Indent
tk: Gaýşart

en: _First
tk: _Ilkinji

en: The GNOME translation program
tk: GNOME terjime programy

en: gtranslator is a po file editing suite with many bells and whistles.
tk: gtranslator po faýllary editlemek üçin köp hasýatly bir program dir.

en: No comment
tk: Şerh ýokdur

en: _View/_Bookmarks/
tk: _Görnöş/_Nişanlar

en: Open %s (%s)
tk: %s (%s)'i aç

en: Can't apply color scheme file `%s'!
tk: Renkiň şerh faýly `%s' ullanylyb başarmady!

en: Couldn't retrieve author information!
tk: Ýazujy maglumaty ýerine ýetirilmedi

en: <Not Given>
tk: <Berilmäbdir>

en: _View/_Colorschemes/
tk: _Görnöş/_Renk terhi

en: Activate colorscheme %s
tk: %s renk terhini janlaşdyr

en: gtranslator -- open po file
tk: gtranslator -- po faýly aç

en: gtranslator -- save file as..
tk: gtranslator -- po faýly gaýd et..

en: gtranslator -- save local copy of file as..
tk: gtranslator -- ýerli faýl nusgasyny aýry gaýd et..

en: File %s
    was changed. Save?
tk: %s faýly
    üýtgedi. Gaýd edeýin mi?

en: Don't save
tk: Gaýd edmä

en: gtranslator -- import po file
tk: gtranslator -- po faýly dahyl et

en: gtranslator -- export po file
tk: gtranslator -- po faýly harij et

en: gtranslator -- edit comment
tk: gtranslator -- şerhi editlä

en: Comment:
tk: Şerh:

en: Should ALL translations from `%s' be removed?
tk: `%s' däki BARY terjimeler çykarylsynmy?

en: gtranslator -- go to
tk: gtranslator -- git

en: Go to message number:
tk: Şu sanly sargyta git:

en: Find in the po file
tk: po faýlynda tap

en: Enter search string:
tk: Tapmaly düzmegi ýaziň:

en: Find in:
tk: Şu ýerde tap:

en: Comments
tk: Şerhler

en: Translation
tk: Terjime

note: * Translators: this means that the hotkeys ("_" etc.) are ignored *  during the search action.
en: Ignore hotkeys
tk: Gysga ýollary red et

en: gtranslator -- replace
tk: gtranslator -- ewez et

en: Replace all
tk: Baryny ewez et

en: String to replace:
tk: Ewez etmeli düzmek:

en: Replace string:
tk: düzmegi ewez et:

en: Replace in:
tk: Şu ýerde ewez et

en: Please enter a string to replace!
tk: Lütfen ewez edilmeli düzmegi ýaziň!

en: An error occurred while msgfmt was executed:
tk: msgfmt işe salylanda bir hata döredi:

en: The file
    
       %s
    
    is already open in another instance of gtranslator!
    Please close the other instance of gtranslator handling
    this file currently to re-gain access to this file.
    
    Shall fool gtranslator open this file anyway ?
tk: Faýl
    
       %s
    häzir gtranslatoriň bir äpişgesinä açyk!
    Lütfen ol bir äpişgäni ýapiň
    bu faýl ýene açylmaň urunda.
    
    gtranslator faýly ýene açsynmy ?

en: File %s
    was changed. Do you want to revert to saved copy?
tk: %s faýly
    üýtgpäpdir. Gaýd edilen nusgaasyny ewirmek üçin göwünjeňmiňiz?

en: gtranslator -- open from URI
tk: gtranslator -- URIdan aç

en: Enter URI:
tk: URI'a gir:

en: No URI given!
tk: URI Berilmäbdir!

en: No supported URI protocol (like "ftp://") given!
tk: Arakalysyz URI protokoly berilipdir ("ftp://" yaly)

en: URIs are used to locate files uniquely on different systems.
    The standard Internet addresses (URLs) are also URIs -- you can
    use them to open remote po files lying on servers with standard protocols
    like "http", "ftp" or any other access method supported by GnomeVFS.
    Some example URIs for clarification (these ones are supported):
    http://www.gtranslator.org/remote-po/gtranslator.pot
    ftp://anonymous@ftp.somewhere.com/<A-REMOTE-PO-FILE>
    
    file:///<PO-FILE> or
    http://www.DOMAIN.COM/PO-FILE
tk: URI'lar aýry sistemlerdä faýllaryň jaýyny aýratyn bilmek üçin ullanylýa.
    Standart internet adresleri (URL'ler) aýny URI ýaly dir -- siz olary
    "http", "ftp" ya her başga bir GnomeVFS arkalaýan tärleri ýaly
    standart protokollary bilen gullukçileriň üstindäki daşdaky po faýllary
    açmak üçin ullab bilersiňiz. açiglamk üiçn mysallar (şula arakalanyýr):
    http://www.gtranslator.org/remote-po/gtranslator.pot
    ftp://anonymous@ftp.somewhere.com/<A-REMOTE-PO-FILE>
    
    file:///<PO-FILE> or
    http://www.DOMAIN.COM/PO-FILE

en: Open recovery file for `%s'?
    It was saved by gtranslator before gtranslator last closed
    and may contain your hard work!
tk: `%s' üçin saglaw faýly açylsynmy?
    Ol gtranslator ahyrky ýapylmasyndan ew gaýd edilib di
    we mümkin ki siziň köp işiňizi ekleyän bölsin!

note: * Translators: All this is about recovering a po file after *  a crash or something; postbone means that the user will *   get asked the next time he starts up gtranslator again *    if he/she wants to recover file.
en: Postpone decision
tk: Karai uzaklşdyr

en: Ignore recovery file
tk: Saglaw faýly red et

en: Recover file
tk: Faýla saglaw bejer

note: * A half-baken dialog for the query functionality.
en: Here you can query existing translations from your learn buffer.
tk: Bu ýerdä siz öwreniş bafyryndan mewjüd terjimeleri soranyp bilersiňiz.

en: gtranslator -- query your personal learn buffer
tk: gtranslator -- öz ýekebara öwreniş bafyryňizda soranyň

en: Query
tk: Soranmak

en: Query message content
tk: Sargyt mazmunyny soranyň

en: Query string:
tk: Düzmegi soranyň:

en: No query string given!
tk: Soranmak üçin düzmek berilmedi!

en: Couldn't find any result for the query in your learn buffer!
tk: Siziň öwreniş bafyryňizdä soranyk üçin hiç netije tapylmadi!

en: Found "%s" as a translation for "%s".
    Would you like to insert it into the translation?
tk: "%s" bir terjime derek "%s" üçin tapyldy.
    Şony terjimeaň arasyna salmak üçin göwünjeňmi?

note: * Translators: This means that the query result string is *  already translated.
en: Query's result translation is already there!
tk: Saranygyň netijesi hemişe bu ýerde bar!

en: Should gtranslator autotranslate the file using information
    from your personal learn buffer?
tk: gtranslatoe siziň ýekebara öwreniş bafyryňizden ullanyp bu
    faýly otomatik terjime edsinmi?

en: gtranslator -- add bookmark with comment?
tk: gtranslator -- şerhli nişan goşilsinmi?

en: Comment for the bookmark:
tk: Nişan üçin şerh

en: Please enter a search string
tk: Lütfen bir tapmal düzmegi ýaziň

en: Could not find
    "%s"
tk: "%s"tapylmady

en: Edit comment
tk: Şerhi editlä

en: %s [ %i Fuzzy left ] | %s [ %i Fuzzy left ]
tk[0]: %s [ %i Şekli galdy ]
tk[1]: %s [ %i Şekli galdy ]

en: Fuzzy
tk: Şekli

en: %s [ No fuzzy left ]
tk: %s [ Hiç şekli galmady ]

en: Sticky (Message & translation are the same)
tk: ??? (Sargyt we terjimesi meňzeş)

en: Translated
tk: Terjimelenipdir

en: %s [ %i Untranslated left ] | %s [ %i Untranslated left ]
tk[0]: %s [ %i Terjimelegsiz sargyt galdy ]
tk[1]: %s [ %i Terjimelegsiz sargyt galdy ]

en: Untranslated
tk: Terjimelegsiz

en: %s [ No untranslated left ]
tk: %s [Terjimelegsiz sargyt galmady]

en: Message %d / %d / Status: %s (Message contains plural forms)
tk: Sargyt: %d / %d Durum: %s (Sargyt jemgi hilleri ekleýä)

en: Message %d / %d / Status: %s
tk: Sargyt %d / %d / Durum: %s

en: gtranslator -- edit header
tk: gtranslator -- başlygy editlä

en: Comments:
tk: Şerhler:

en: Project name:
tk: Projectiň ady:

en: Project version:
tk: Projectiň nusgasy:

en: Pot file creation date:
tk: Pot faýliň bejerilen taryhy:

en: Po file revision date:
tk: Po faýliň düzeltilen taryhy:

en: Report message string bugs to:
tk: Sargyt düzmek hatalrny bu ýere iberiň:

en: Generator:
tk: Bejeren:

en: Project
tk: Projekt:

en: Use my options to complete the following entries:
tk: Meniň seçgilerimi geljek ýazgylary soňlamak üçin ullan:

en: Translator's name:
tk: Terjimeçi'niň ady:

en: Translator's e-mail:
tk: Terjimeçi'niň e-mail'i:

en: Language group's email:
tk: Dil toparynyň e-mail'i:

en: Charset:
tk: Ýazyş düzümi:

en: Translator and Language
tk: Terjimeçi we Dil

en: _File/Recen_t files/
tk: _Faýil/_Soň ullanan faýillar

en: Open %s
tk: %s'i aç

en: Azerbaijani Turkish
tk: Azarbaýjan Türkçesi

en: Belorussian
tk: Belarusça

en: Britton
tk: Britonça

en: Chinese/Simplified
tk: Çinçe/Besitlendirlen

en: Chinese/Traditional
tk: Çinçe/Däpli

en: English/Canada
tk: Ingilisçä/Kanada

en: English/GB
tk: Ingilisçä/???

en: English/USA
tk: Ingilisçä/???

en: Gujarati
tk: Gujaratça

en: Malay/Bahasa Melayu
tk: Malaý/Bahasa Melayu

en: Norwegian/Bokmaal
tk: Nörveççe/Bokmaal

en: Punjabi
tk: Punjabyça

en: Portuguese/Brazil
tk: Portugalça/Brezilýa

en: Serbian/Cyrillic
tk: Serbçe/Kiril

en: Serbian/Latin
tk: Serbçe/Latin

en: Spanish/Spain
tk: Ispanýolça/Ispanýa

en: Spanish/Mexico
tk: Ispanýolça/Meksika

en: Telugu
tk: Telügü dili

en: Uzbekian
tk: Özbekçe

en: gtranslator learn buffer statistics:
tk: gtranslatoriň öwreniş bafyrnyň statistikleri:

en: Learn buffer filename: `%s`
tk: Öwreniş bafyryň faýlyniň adi: `%s'

note: * Translators: This means the encoding of the learn buffer (XML) file.
en: Encoding: `%s'
tk: ködleme: `%s'

note: * Translators: "Serial number" of the learn buffer - means # of file updates.
en: Serial: `%i'
tk: Serýal: `%i'

note: * Translators: That's the number of message entries in the learn buffer.
en: Number of entries: `%i'
tk: Ýazgylaryn sany: `%i'

en: Auto translate the po file
tk: Po faýly otomatik terjime et

en: FILENAME
tk: FAÝLIŇ ADI

en: Show build specifications
tk: Gurmak hasýatlarni görkez

en: Export learn buffer to a plain po file
tk: Öwreniş bafyry takyr po faýla haryj et

en: PO_FILE
tk: PO_FAÝLY

en: Specify main window geometry
tk: Esli äpişganiň şekilni belli et

en: GEOMETRY
tk: ŞEKIL

en: Learn the file completely
tk: Faýlyň barini ewren

en: Show learn buffer statistics
tk: Öwreniş bafyryň dürümünü görkez

en: Error during GConf initialization: %s.
tk: GConf başlanişda şu hata dörödi: %s.

en: gtranslator build information/specs:
tk: gtranslator gurmak bilgi/hasýatlar:

en: Version and build date:
tk: Nusgas we gurmak tarihi:

en: Build GLib / Gtk+ / GNOME / XML versions:
tk: Glib / Gtk+ / GNOME / XML gurmak nusgalary:

en: Colorschemes directory:
tk: Renk terhiniň ???

en: Scripts directory:
tk: skriptler ???

en: Window icon:
tk: Äpişge tymsaly

en: Own locale directory:
tk: Öz ýerli ???

en: Default learn buffer file location:
tk: Öwreniş bafyr faýlyniň ön bellenen ýery:

note: * As everything seemed to went fine, print out a nice *  message informing the user about the success.
en: Learned file `%s' successfully for your learn buffer.
tk: Siziň öwreniş bafyryňyza `%s' faýly ýetişikli öwrenildi.

note: * Give us another small status feedback about the export.
en: Exported learn buffer to file `%s'.
tk: Öwreniş bafyry `%s' faýla haryj edildi.

en: _Compile
tk: _Düz

en: Compile the po file
tk: Po faýly düz

en: Update the po file
tk: Täzelä

en: Add bookmark
tk: Nişan goş

en: Add a bookmark for this message in this po file
tk: Şu faýlyň içinde şu sargyt üçin bir nişan goş

en: Aut_otranslate...
tk: _Otomatik terjimele...

en: Autotranslate the file with information from your learn buffer
tk: Faýly siziň öwreniş bafyryňyzdaki bilgiler bilen otomatikja terjime et

en: Remove all translations...
tk: Ehli terjimeleri çykar...

en: Remove all existing translations from the po file
tk: Ehli bar terjimeleri po faýllardan çykar

en: Open from _URI...
tk: _URI'dan aç

en: Open a po file from a given URI
tk: Bir po faýly berilen URI'dan aç

en: Recen_t files
tk: _Oň ullanan faýllar

en: _Export to UTF-8...
tk: UTF-8'a çykar...

en: Export the current po file to UTF-8
tk: Şu po faýly UTF-8'a çykar

en: _Import from UTF-8...
tk: UTF-8'den _dahyl et

en: Import a UTF-8 encoded po file into it's corresponding plain encoding
tk: Bir UTF-8'a ködlenen faýly şöniň meňzeş takyr ködlamgna dahyl et

en: _Query...
tk: _Soranmak

en: Query for a string
tk: Bir düzmek üçin soran

en: _Header...
tk: _Başlyg

en: Edit po file header
tk: Po faýlyň başlygni editle

en: C_omment...
tk: _Şerh

en: Edit message comment
tk: Sargytyň şerhini editle

en: Copy _message -> translation
tk: _Sargyty terjimä nusgala

en: Copy the original message contents and paste them as translation
tk: Esli sargyty terjime ýyrine nusgala

en: Fu_zzy
tk: Şe_kli

en: Go to the first message
tk: Ilkinji sargyta git

en: Move back one message
tk: Bir sargyt ize git

en: Move forward one message
tk: Bir sargyt ewe git

en: Go to the last message
tk: Soňky sargyta git

en: _Go to...
tk: _Git...

en: Goto specified message number
tk: Aýratynlanan sargyta git

en: Next fuz_zy
tk: Indiki _şekli sargyt

en: Go to next fuzzy message
tk: Indiki şekli sargyta git

en: Next _untranslated
tk: Ibdiki _terjimelegsiz

en: Go to next untranslated message
tk: Ibdiki terjimelegsiz sargyta git

en: _Colorschemes
tk: _Renk terhleri

en: gtranslator _website
tk: gtranslator'iň web sahypasy

en: gtranslator's homepage on the web
tk: gtranslator'iň webde baş sahypasy

en: Open a po file
tk: Bir po faýly aç

en: Save File
tk: Faýly gaýd et

en: Save as
tk: Faýly farkly gaýd et

en: Save file with a different name
tk: Faýly aýry ad bilen gaýd et

en: Compile
tk: Düz

en: Header
tk: Başlyg

en: Edit the header
tk: Başlygy editle

en: Go to the next fuzzy translation
tk: Indiki şekli terjimä git

en: Go to
tk: Git

en: Find string in po file
tk: Düzmegi po faýlyň içinden tap

en: Replace string in po file
tk: Düzmegi po faýlyň içinden ewez et

en: There are no fuzzy messages left.
tk: Indi hiç bir şekli Düzmek galmady.

en: All messages seem to be translated.
tk: Ehli sargytlar terjimelenen yaly.

en: Couldn't open compiled gettext file `%s'!
tk: Düzilenen gettext faýly `%s' açylyp başarmady!

en: Couldn't open compressed gettext file `%s'!
tk: Gysylan gettext faýly `%s' açylyp başarmady!

en: Couldn't open zip'ed po file `%s'!
tk: Ziplenen gettext faýly `%s' açylyp başarmady!

en: The file is empty:
    %s
tk: faýl boş:
    %s

en: The file `%s' doesn't exist at all!
tk: `%s' faýly aslan ýok!

note: * Provide a default po->header to avoid segfaults (#62244)
en: Header record not found - defaulting from preferences
tk: Başlyg rekördi tapylmady - seçeneklerden ullanyljak

en: Could not open file `%s' for writing!
tk: `%s' faýly ýazylmak üçin açylamady!

en: File %s
    contains %d fuzzy message | File %s
    contains %d fuzzy messages
tk[0]: %s faýlynda
    %d şekli sargyt bar
tk[1]: %s faýlynda
    %d şekli sargyt bar

en: Sorry, msgfmt isn't available on your system!
tk: Bagyşlaň, msgfmt siziň sistemiňizde yok!

en: Compile successful:
    %s
tk: Düzüm netijeli:%s

en: Couldn't generate the current date!
tk: Häzirki tarihi bejerib bölmödi!

en: gtranslator -- options
tk: gtranslator -- seçgiler

en: Warn if po file contains fuzzy translations
tk: Eger po faýlynda şekli terjime bolsa duýdur

en: Delete compiled files (e.g. "project.gmo")
tk: Düzilenen faýllary poz ("project.gmo" ýaly)

en: Autosave
tk: Otomatik gaýd et

en: Automatically save at regular intervals
tk: Aralyglarda otamatik gaýd et

en: Autosave interval:
tk: Otomatik gaýd etmegiň aralygy:

en: Append a suffix to automatically saved files
tk: Otomatik gaýd edilen faýllar üçin goşulma goş

en: Suffix:
tk: Goşulma:

en: Recent files
tk: Oň ullanan faýllar

en: Maximum number of entries in the recent files list:
tk: Oň ullanan faýllar listinda iň kän ýazgylar

en: Check recent files before showing in recent files list
tk: Oň ullanan faýllary listde görkezmeden öňinçä barla

en: Text display
tk: Metin görközilşi

en: Highlight syntax of the translation message
tk: Terjime sargytyň sintäksini ýagtyla

en: Syntax color scheme to use:
tk: Ullanyljak renk terhi:

en: Use special character to indicate white space
tk: Boşluglary görkezmek üçin ýöryte harpdan ullan

en: Apply own fonts
tk: Öz kalamlamy ullan

en: gtranslator -- font selection/msgid font
tk: gtranslator -- kalam saýlanç/msgid kalami

en: Original text font:
tk: Metiniň esli kalami:

en: gtranslator -- font selection/msgstr font
tk: gtranslator -- kalam saýlanç/msgid kalami

en: Translation font:
tk: Terjime kalami:

en: Apply own colors:
tk: Öz renklerimi ullan:

en: Remove fuzzy status if message is changed
tk: Eger sargyt üýtgese şekli durumy çykar

en: Keep obsolete messages in the po files
tk: Po faýlyň içinde öňki sargytlary gura

en: Spell checking
tk: Ymlany barla

en: Use special dictionary:
tk: Ýöryte sözlikden ullan

note: * PO header page
en: PO header
tk: PO başlygy

en: Personal Information
tk: Ýekebara bilgiler

en: Author's name:
tk: ýazujyň adi:

en: Author's email:
tk: ýazujyň poçtu

en: Language settings
tk: Dil düzümleri

en: Language code:
tk: Dil Ködi:

note: * Functionality page
en: Functionality
tk: Başariş

en: Enable the functionality to update a po file from within gtranslator
tk: gtranslatoriň içňden PO faýllary täzelemekni mümkin et

en: Enable the functionality to remove all translations from a po file
tk: PO faýldan çykarmak ahli terjimelery çykarmaki mümkin et

en: Save geometry on exit and restore it on startup
tk: Çikalgada şekili gaýd et we ony başlaýyşda gaýtar

en: Messages table
tk: Sargytlar jedweli

en: Show the messages table (requires restart)
tk: Sargytlar jedweli görkez (ýene başlamak gerek bör)

en: Collapse all entries by default
tk: Ehli ýazgylary ön bellenişi ýaly ýygna************

en: Use own colors for messages table groups
tk: Sargyt jedwel topary üçin öz renklerimi ullan

en: Fuzzy entries color:
tk: Şekli ýazgyler renki:

en: Untranslated entries color:
tk: Terjimelegsiz ýazgylar renki:

en: Translated entries color:
tk: Terjimelenen ýazgylar renki:

note: * Autotranslate page
en: Autotranslation
tk: Otomatik terjimelemek

en: Also query the personal learn buffer while autotranslating untranslated messages
tk: Terjimelenmedik sargytlar otomatik terjimelenende hemişe öwreniş bafyrynda soran

en: Automatically learn a newly translated message
tk: Täze terjemlenen sargytlary otomatik öwren

en: Please enter your name!
tk: Lütfen adiňizi ýaziň!

en: Please enter your EMail address!
tk: Lütfen EPoçtuňizi ýaziň!

en: Please enter a valid EMail address!
tk: Lütfen bir dogry EPoçtu ýaziň!

en: Couldn't save compiled gettext file `%s'!
tk: Düzilenen gettext faýly `%s' gaýd edilip bilmedi!

en: Couldn't save compressed gettext file `%s'!
tk: Düzilenen gysylan gettext faýly `%s' gaýd edilip bilmedi!

note: * The %s format here stands for the used *  compressions program (gzip, bzip2 etc.)
en: Couldn't save %s'd gettext file `%s'!
tk: `%s'lenmiş gettext faýly `%s' gaýd edilip bilmedi!

en: Couldn't save zip'ed po file `%s'!
tk: Gysylan po faýly `%s' gaýd edilip bilmedi!

en: Session restored successfully.
tk: Oturşuk ýetişikli gaýtaryldy

en: No font set! Using default font
tk: Kalam bildirilmedi! Ön bellenen kalamdan ullaniljak

en: No POTFILES.in found!
tk: POTFILES.in tapylmady!

en: Po file is uptodate.
tk: Po faýl güne göre.

en: The update was successfull.
tk: Täzelenç ýetişikli ýetişikli boldi.

en: An error occurred while updating the po file.
tk: Po faýl täzelençinde bir hata döredi

en: Can't create directory `%s'!
tk: `%s' ???si bejerilip bilmedi!

en: The geometry string "%s" couldn't be parsed!
tk: Şekil "%s" düzmeki aýryştyrylyp bilmedi!

en: You are not permitted to access file '%s'.
tk: Size `%s' faýlyna el ýetrmegine ejaza berilmedi.

en: You do not have permission to modify file '%s'.
    Please save a new copy of it to a place of your choice and get write
    permission for it.
tk: Siz `%s' faýlyny üýgetmek üçin ejazaňiz yökdir.
    Lütfen ondan bir täze nusgasyny oz islan ýeriňizde gaýd ediň we ol
    faýla yazmak üçin ejaza tapiň.

en: The necessary decompression program `%s' is not installed!
tk: Gerek açma programi `%s' gurlmapdyr!

en: The necessary compression program `%s' is not installed!
tk: Gerek gisme programi `%s' gurlmapdyr!

en: File `%s' couldn't be found!
tk: `%s' faýly tapyly bilmedi!

en: Host `%s' couldn't be found!
tk: Hojaýyn `%s' tapyly bilmedi!

en: Hostname `%s' is not valid!
tk: Hojaýyn adi `%s' dogry dal!

en: Host `%s' has no address!
tk: Hojaýyn `%s''niň adresy yok!

en: Transfer interrupted!
tk: Göçgi kesildi!

note: name for AFG
en: Afghanistan
tk: Owganystan

note: name for ALA
en: Åland Islands
tk: Aland Adalry

note: name for ALB
en: Albania
tk: Albaniýa

note: official_name for ALB
en: Republic of Albania
tk: Albaniýa Respublikasy

note: name for DZA
en: Algeria
tk: Algerýa

note: official_name for DZA
en: People's Democratic Republic of Algeria
tk: Algerýa Halk Demokratiw Respublikasy

note: name for ASM
en: American Samoa
tk: Samao Amerika

note: official_name for AND
en: Principality of Andorra
tk: Andorra Knýazlygy

note: official_name for AGO
en: Republic of Angola
tk: Angola Halk Respublikasy

note: name for ATG
en: Antigua and Barbuda
tk: Antigua we Barbuda

note: official_name for ARG
en: Argentine Republic
tk: Argentina Respublikasy

note: name for AUS
en: Australia
tk: Awstraliýa

note: name for AUT
en: Austria
tk: Awstriýa

note: official_name for AUT
en: Republic of Austria
tk: Awstriýa Respublikasy

note: name for AZE
en: Azerbaijan
tk: Azerbeýjan

note: official_name for AZE
en: Republic of Azerbaijan
tk: Azerbeýjan Respublikasy

note: official_name for BHS
en: Commonwealth of the Bahamas
tk: Bahams Hyzmatdaşlygy

note: name for BHR
en: Bahrain
tk: Bahreýn

note: name for BGD
en: Bangladesh
tk: Bangladeş

note: official_name for BGD
en: People's Republic of Bangladesh
tk: Bangladeş Halk Respublikasy

note: official_name for BLR
en: Republic of Belarus
tk: Belarus Respublikasy

note: name for BEL
en: Belgium
tk: Belgiýa

note: official_name for BEL
en: Kingdom of Belgium
tk: Belgiýa Korollygy

note: name for BLZ
en: Belize
tk: Beliz

note: official_name for BEN
en: Republic of Benin
tk: Benin Halk Respublikasy

note: name for BMU
en: Bermuda
tk: Bermud

note: name for BTN
en: Bhutan
tk: Butan

note: official_name for BTN
en: Kingdom of Bhutan
tk: Butan Korollygy

note: common_name for BOL
en: Bolivia
tk: Boliwiýa

note: name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
tk: Bosniýa we Gersogowina

note: official_name for BIH
en: Republic of Bosnia and Herzegovina
tk: Bosniýa we Gersogowina Respublikasy

note: official_name for BWA
en: Republic of Botswana
tk: Botswana Respublikasy

note: name for BRA
en: Brazil
tk: Braziliýa

note: official_name for BRA
en: Federative Republic of Brazil
tk: Braziliýa Federatiw Respublikasy

note: name for BRN
en: Brunei Darussalam
tk: Bruneý Darussalam

note: name for BGR
en: Bulgaria
tk: Bolgariýa

note: official_name for BGR
en: Republic of Bulgaria
tk: Bolgariýa Respublikasy

note: name for BFA
en: Burkina Faso
tk: Burkina-Faso

note: official_name for BDI
en: Republic of Burundi
tk: Burundi Respublikasy

note: name for CMR
en: Cameroon
tk: Kamerun

note: official_name for CMR
en: Republic of Cameroon
tk: Kamerun Respublikasy

note: name for CAN
en: Canada
tk: Kanada

note: name for CPV
en: Cape Verde
tk: Kabo-Werdi

note: official_name for CPV
en: Republic of Cape Verde
tk: Kabo-Werdi Respublikasy

note: name for TCD
en: Chad
tk: Çad

note: official_name for TCD
en: Republic of Chad
tk: Çad Respublikasy

note: name for CHL
en: Chile
tk: Çili

note: official_name for CHL
en: Republic of Chile
tk: Çili Respublikasy

note: name for COL
en: Colombia
tk: Kolumbiýa

note: official_name for COL
en: Republic of Colombia
tk: Kolumbiýa Respublikasy

note: name for COG
en: Congo
tk: Kongo

note: official_name for COG
en: Republic of the Congo
tk: Kongo Respublikasy

note: name for COD
en: Congo, The Democratic Republic of the
tk: Kongo Demokratik Respublik

note: name for CRI
en: Costa Rica
tk: Kosta-Rika

note: official_name for CRI
en: Republic of Costa Rica
tk: Kosta-Rika Respublikasy

note: name for CIV
en: Côte d'Ivoire
tk: Kot-D’’iwuar

note: name for HRV
en: Croatia
tk: Horwatiýa

note: official_name for HRV
en: Republic of Croatia
tk: Horwatiýa Respublikasy

note: name for CUB
en: Cuba
tk: Kuba

note: official_name for CUB
en: Republic of Cuba
tk: Kuba Respublikasy

note: name for CYP
en: Cyprus
tk: Kipr

note: official_name for CYP
en: Republic of Cyprus
tk: Kipr Respublikasy

note: name for CZE
en: Czech Republic
tk: Çeş Respublikasy

note: name for DNK
en: Denmark
tk: Daniýa

note: official_name for DNK
en: Kingdom of Denmark
tk: Daniýa Korollygy

note: name for DJI
en: Djibouti
tk: Jibuti

note: official_name for DJI
en: Republic of Djibouti
tk: Jibuti Respublikasy

note: name for DMA
en: Dominica
tk: Dominiki

note: official_name for DMA
en: Commonwealth of Dominica
tk: Dominiki Hyzmatdaşlygy

note: name for DOM
en: Dominican Republic
tk: Dominakan Respublikasy

note: name for ECU
en: Ecuador
tk: Ekwador

note: official_name for ECU
en: Republic of Ecuador
tk: Ekwador Respublikasy

note: name for SLV
en: El Salvador
tk: Salwador

note: official_name for SLV
en: Republic of El Salvador
tk: Salwador Respublikasy

note: name for ERI
en: Eritrea
tk: Eriteriýa

note: name for EST
en: Estonia
tk: Estoniýa

note: official_name for EST
en: Republic of Estonia
tk: Estoniýa Respublikasy

note: name for ETH, historic names for ETH (withdrawn 1993-07-16)
en: Ethiopia
tk: Efiopiýa

note: official_name for ETH
en: Federal Democratic Republic of Ethiopia
tk: Efiopiýa Federatiw Demokrat Respublikasy

note: name for FLK
en: Falkland Islands (Malvinas)
tk: Folklend (Malwin) adalary

note: name for FRO
en: Faroe Islands
tk: Farer adalary

note: name for FIN
en: Finland
tk: Finlýandiýa

note: official_name for FIN
en: Republic of Finland
tk: Finlýandiýa Respublikasy

note: name for FRA
en: France
tk: Fransiýa

note: official_name for FRA
en: French Republic
tk: Fransuz Polineziýasy

note: name for GUF
en: French Guiana
tk: Fransuz Gwiana

note: official_name for GAB
en: Gabonese Republic
tk: Gabon Respublikasy

note: name for GMB
en: Gambia
tk: Gambiýa

note: official_name for GMB
en: Republic of the Gambia
tk: Gambiýa Respublikasy

note: name for DEU
en: Germany
tk: Germaniýa

note: official_name for DEU
en: Federal Republic of Germany
tk: Germaniýa Federatiw Respublikasy

note: name for GHA
en: Ghana
tk: Gana

note: official_name for GHA
en: Republic of Ghana
tk: Gana Respublikasy

note: name for GRC
en: Greece
tk: Grek

note: name for GRL
en: Greenland
tk: Grenlandiýa

note: name for GRD
en: Grenada
tk: Grenlandiýa

note: name for GLP
en: Guadeloupe
tk: Gwadelupa

note: name for GTM
en: Guatemala
tk: Gwatemala

note: official_name for GTM
en: Republic of Guatemala
tk: Gwatemala Respublikasy

note: name for GIN
en: Guinea
tk: Gwineýa

note: official_name for GIN
en: Republic of Guinea
tk: Gwineýa Respublikasy

note: name for GNB
en: Guinea-Bissau
tk: Gwineýa-Bisau

note: official_name for GNB
en: Republic of Guinea-Bissau
tk: Gwineýa-Bisau Respublikasy

note: name for VAT
en: Holy See (Vatican City State)
tk: Watikan Dölet-şaheri

note: name for ISL
en: Iceland
tk: Islandia

note: official_name for ISL
en: Republic of Iceland
tk: Islandia Respublikasy

note: name for IND
en: India
tk: Hindistan

note: official_name for IND
en: Republic of India
tk: Hindistan Respublikasy

note: name for IDN
en: Indonesia
tk: Indoneziýa

note: official_name for IDN
en: Republic of Indonesia
tk: Indoneziýa Respublikasy

note: name for IRN
en: Iran, Islamic Republic of
tk: Eýran, Yslam Respublikasy

note: official_name for IRN
en: Islamic Republic of Iran
tk: Eýran Yslam Respublikasy

note: name for IRQ
en: Iraq
tk: Irak

note: official_name for IRQ
en: Republic of Iraq
tk: Irak Respublikasy

note: name for IRL
en: Ireland
tk: Irlandiýa

note: name for ISR
en: Israel
tk: Izrail

note: official_name for ISR
en: State of Israel
tk: Izrail Döwleti

note: name for ITA
en: Italy
tk: Italiýa

note: official_name for ITA
en: Italian Republic
tk: Italiýa Respublikasy

note: name for JAM
en: Jamaica
tk: Ýamaýka

note: name for JPN
en: Japan
tk: Ýaponiýa

note: name for JOR
en: Jordan
tk: Iordan

note: official_name for JOR
en: Hashemite Kingdom of Jordan
tk: Iordan Hoşimit Korollygy

note: name for KAZ
en: Kazakhstan
tk: Gazagystan

note: official_name for KAZ
en: Republic of Kazakhstan
tk: Gazagystan Respublikasy

note: name for KEN
en: Kenya
tk: Keniýa

note: official_name for KEN
en: Republic of Kenya
tk: Keniýa Respublikasy

note: official_name for KIR
en: Republic of Kiribati
tk: Kiribati Respublikasy

note: name for PRK
en: Korea, Democratic People's Republic of
tk: Koreýa, Halk Demokratik Respublikasy

note: official_name for PRK
en: Democratic People's Republic of Korea
tk: Koreýa Halk Demokratik Respublikasy

note: name for KOR
en: Korea, Republic of
tk: Koreýa Respublikasy

note: name for KWT
en: Kuwait
tk: Kuweýt

note: official_name for KWT
en: State of Kuwait
tk: Kuweýt Döwleti

note: name for KGZ
en: Kyrgyzstan
tk: Gyrgyzystan

note: official_name for KGZ
en: Kyrgyz Republic
tk: Gyrgyzystan Respublikasy

note: name for LVA
en: Latvia
tk: Litwiýa

note: official_name for LVA
en: Republic of Latvia
tk: Litwiýa Respublikasy

note: name for LBN
en: Lebanon
tk: Liwan

note: official_name for LBN
en: Lebanese Republic
tk: Liwan Respublikasy

note: name for LSO
en: Lesotho
tk: Lesoto

note: official_name for LSO
en: Kingdom of Lesotho
tk: Lesoto Korollygy

note: name for LBR
en: Liberia
tk: Liberiýa

note: official_name for LBR
en: Republic of Liberia
tk: Liberiýa Respublikasy

note: name for LIE
en: Liechtenstein
tk: Lihtenşteýn

note: official_name for LIE
en: Principality of Liechtenstein
tk: Lihtenşteýn Knýazlygy

note: name for LTU
en: Lithuania
tk: Litwiýa

note: official_name for LTU
en: Republic of Lithuania
tk: Litwiýa Respublikasy

note: name for LUX
en: Luxembourg
tk: Lýuksenburg

note: official_name for LUX
en: Grand Duchy of Luxembourg
tk: Lýuksenburg Beýik Gersoglyk

note: name for MAC
en: Macao
tk: Makao

note: name for MDG
en: Madagascar
tk: Madagaskar

note: official_name for MDG
en: Republic of Madagascar
tk: Madagaskar Respublikasy

note: official_name for MWI
en: Republic of Malawi
tk: Malawi Respublikasy

note: name for MYS
en: Malaysia
tk: Malaýziýa

note: name for MDV
en: Maldives
tk: Maldiwa

note: official_name for MDV
en: Republic of Maldives
tk: Maldiwa Respublikasy

note: official_name for MLI
en: Republic of Mali
tk: Mali Respublikasy

note: official_name for MLT
en: Republic of Malta
tk: Malta Respublikasy

note: name for MHL
en: Marshall Islands
tk: Marşalowlar adasy

note: official_name for MHL
en: Republic of the Marshall Islands
tk: Marşalowlar adasy Respublikasy

note: name for MTQ
en: Martinique
tk: Martinika

note: name for MRT
en: Mauritania
tk: Mawritaniýa

note: official_name for MRT
en: Islamic Republic of Mauritania
tk: Mawritaniýa Yslam Respublikasy

note: name for MYT
en: Mayotte
tk: Maýotta

note: name for MEX
en: Mexico
tk: Meksikanyň

note: official_name for MEX
en: United Mexican States
tk: Meksikanyň  Birleşen  Ştatlary

note: name for FSM
en: Micronesia, Federated States of
tk: Mikroneziýa, Federatiw Ştatlary

note: official_name for FSM
en: Federated States of Micronesia
tk: Mikroneziýa Federatiw Ştatlary

note: official_name for MDA
en: Republic of Moldova
tk: Moldawiýa Respublikasy

note: name for MCO
en: Monaco
tk: Monako

note: official_name for MCO
en: Principality of Monaco
tk: Monako Knýazlygy

note: name for MNG
en: Mongolia
tk: Mongoliýa

note: name for MAR
en: Morocco
tk: Morokko

note: official_name for MAR
en: Kingdom of Morocco
tk: Morokko Korollygy

note: name for MOZ
en: Mozambique
tk: Mozambik

note: official_name for MOZ
en: Republic of Mozambique
tk: Mozambik Halk Resoublikasy

note: name for MMR
en: Myanmar
tk: Birma

note: name for NAM
en: Namibia
tk: Namibiýa

note: official_name for NAM
en: Republic of Namibia
tk: Namibiýa Respulikasy

note: official_name for NRU
en: Republic of Nauru
tk: Nauru Respulikasy

note: name for NLD
en: Netherlands
tk: Niderland

note: official_name for NLD
en: Kingdom of the Netherlands
tk: Niderlandlar Korollygy

note: name for NCL
en: New Caledonia
tk: Täze Kaledoniýa

note: name for NZL
en: New Zealand
tk: Täze Zelandiýa

note: name for NIC
en: Nicaragua
tk: Nikaragua

note: official_name for NIC
en: Republic of Nicaragua
tk: Nikaragua Respublikasy

note: official_name for NER
en: Republic of the Niger
tk: Niger Respublikasy

note: name for NGA
en: Nigeria
tk: Nigeriýa

note: official_name for NGA
en: Federal Republic of Nigeria
tk: Nigeriýa Federatiw Respublikasy

note: name for NFK
en: Norfolk Island
tk: Norfolk Adalary

note: name for NOR
en: Norway
tk: Norwegiýa

note: official_name for NOR
en: Kingdom of Norway
tk: Norwegiýa Korollygy

note: official_name for OMN
en: Sultanate of Oman
tk: Oman  Soltanlygy

note: name for PAK
en: Pakistan
tk: Pakystan

note: official_name for PAK
en: Islamic Republic of Pakistan
tk: Pakystan Yslam Respublikasy

note: official_name for PLW
en: Republic of Palau
tk: Palau Respublikasy

note: official_name for PAN
en: Republic of Panama
tk: Panama Respublikasy

note: name for PNG
en: Papua New Guinea
tk: Papua-Täze Gwineýa

note: name for PRY
en: Paraguay
tk: Paragwaý

note: official_name for PRY
en: Republic of Paraguay
tk: Paragwaý Respublikasy

note: official_name for PER
en: Republic of Peru
tk: Peru Respublikasy

note: name for PHL
en: Philippines
tk: Filippinler

note: official_name for PHL
en: Republic of the Philippines
tk: Filippinler Respublikasy

note: name for PRT
en: Portugal
tk: Portugaliýa

note: official_name for PRT
en: Portuguese Republic
tk: Portugaliýa Respublikasy

note: name for PRI
en: Puerto Rico
tk: Puerto-Riko

note: name for QAT
en: Qatar
tk: Katar

note: official_name for QAT
en: State of Qatar
tk: Katar Döwleti

note: name for REU
en: Réunion
tk: Reýunon

note: name for ROU
en: Romania
tk: Rumyniýa

note: name for RUS
en: Russian Federation
tk: Russiýa Federasiýasy

note: name for RWA
en: Rwanda
tk: Ruandiýa

note: official_name for RWA
en: Rwandese Republic
tk: Ruandiýa Respublikasy

note: name for KNA
en: Saint Kitts and Nevis
tk: Sent-Kitts we Newis

note: name for LCA
en: Saint Lucia
tk: Sent Lýusiýa

note: name for SPM
en: Saint Pierre and Miquelon
tk: Sen Pýer we Mikelon

note: name for VCT
en: Saint Vincent and the Grenadines
tk: Sent-Winsent we Grenadinler

note: official_name for WSM
en: Independent State of Samoa
tk: Samoa Özbaş Dewleti

note: name for SMR
en: San Marino
tk: San-Marino

note: official_name for SMR
en: Republic of San Marino
tk: San-Marino Respublikasy

note: name for STP
en: Sao Tome and Principe
tk: San-Tome we Prisipi

note: official_name for STP
en: Democratic Republic of Sao Tome and Principe
tk: San-Tome we Prisipi Demokrat Respublikasy

note: name for SAU
en: Saudi Arabia
tk: Saud Arawiýa

note: official_name for SAU
en: Kingdom of Saudi Arabia
tk: Saud Arawiýa Korollygy

note: official_name for SEN
en: Republic of Senegal
tk: Senegal Respublikasy

note: name for SYC
en: Seychelles
tk: Seýşel Adalary

note: official_name for SYC
en: Republic of Seychelles
tk: Seýşel Adlar Respublikasy

note: name for SLE
en: Sierra Leone
tk: Serra-Leone

note: official_name for SLE
en: Republic of Sierra Leone
tk: Serra-Leone Respublikasy

note: name for SGP
en: Singapore
tk: Singapur

note: official_name for SGP
en: Republic of Singapore
tk: Singapur Respublikasy

note: name for SVK
en: Slovakia
tk: Slowak

note: official_name for SVK
en: Slovak Republic
tk: Slowak Respublikasy

note: name for SVN
en: Slovenia
tk: Sloweniýa

note: official_name for SVN
en: Republic of Slovenia
tk: Sloweniýa Respublikasy

note: name for SLB
en: Solomon Islands
tk: Solomonowlar adasy

note: name for ESP
en: Spain
tk: Ispaniýa

note: official_name for ESP
en: Kingdom of Spain
tk: Ispaniýa Korollygy

note: name for LKA
en: Sri Lanka
tk: Şri-Lanka

note: official_name for LKA
en: Democratic Socialist Republic of Sri Lanka
tk: Şri-Lanka Demokratiw Sosial Respublikasy

note: official_name for SDN
en: Republic of the Sudan
tk: Sudan Respublikasy

note: name for SUR
en: Suriname
tk: Surinam

note: official_name for SUR
en: Republic of Suriname
tk: Surinam Respublikasy

note: name for SWZ
en: Swaziland
tk: Swazilend

note: official_name for SWZ
en: Kingdom of Swaziland
tk: Swazilend Korollygy

note: name for SWE
en: Sweden
tk: Şwesiýa

note: official_name for SWE
en: Kingdom of Sweden
tk: Şwesiýa Korollygy

note: name for SYR
en: Syrian Arab Republic
tk: Siriýa Arap Respublikasy

note: common_name for TWN
en: Taiwan
tk: Taýwan

note: name for TJK
en: Tajikistan
tk: Täjigistan

note: official_name for TJK
en: Republic of Tajikistan
tk: Täjigistan Respublikasy

note: name for TZA
en: Tanzania, United Republic of
tk: Tanzaniýa

note: official_name for TZA
en: United Republic of Tanzania
tk: Tanzaniýa Birleşen Respublikasy

note: name for THA
en: Thailand
tk: Taýland

note: official_name for THA
en: Kingdom of Thailand
tk: Taýland Korollygy

note: name for TGO
en: Togo
tk: Togolez

note: official_name for TGO
en: Togolese Republic
tk: Togolez  Respublikasy

note: official_name for TON
en: Kingdom of Tonga
tk: Tonga Korollygy

note: name for TTO
en: Trinidad and Tobago
tk: Trinidad we Tobago

note: official_name for TTO
en: Republic of Trinidad and Tobago
tk: Trinidad we Tobago Respublikasy

note: name for TUN
en: Tunisia
tk: Tunis

note: official_name for TUN
en: Republic of Tunisia
tk: Tunis Respublikasy

note: name for TUR
en: Turkey
tk: Türk

note: official_name for TUR
en: Republic of Turkey
tk: Türk Respublikasy

note: name for TKM
en: Turkmenistan
tk: Türkmenistan

note: name for TUV
en: Tuvalu
tk: Tuwalu

note: official_name for UGA
en: Republic of Uganda
tk: Uganda Respublikasy

note: name for UKR
en: Ukraine
tk: Ukraina

note: name for ARE
en: United Arab Emirates
tk: Birleşen  Arap Emiratlary

note: name for USA
en: United States
tk: Birleşen Ştatlar

note: official_name for USA
en: United States of America
tk: Amerika Birleşen Ştatlary

note: name for URY
en: Uruguay
tk: Urugwaý

note: name for UZB
en: Uzbekistan
tk: Özbegistan

note: official_name for UZB
en: Republic of Uzbekistan
tk: Özbegistan Respublikasy

note: name for VUT
en: Vanuatu
tk: Wanuatu

note: official_name for VUT
en: Republic of Vanuatu
tk: Wanuatu Respublikasy

note: common_name for VEN
en: Venezuela
tk: Wenesuela

note: name for VNM
en: Viet Nam
tk: Wýetnam

note: official_name for VNM
en: Socialist Republic of Viet Nam
tk: Wýetnam Halk Respublikasy

note: name for VGB
en: Virgin Islands, British
tk: Wirgin adalary, Britan

note: official_name for VGB
en: British Virgin Islands
tk: Britan Wirgin adalary

note: name for VIR
en: Virgin Islands, U.S.
tk: Wirgin adalary, ABŞ

note: official_name for VIR
en: Virgin Islands of the United States
tk: ABŞ Wirgin adalary

note: name for YEM
en: Yemen
tk: Ýemen

note: official_name for YEM
en: Republic of Yemen
tk: Ýemen Respublikasy

note: name for ZMB
en: Zambia
tk: Zambiýa

note: official_name for ZMB
en: Republic of Zambia
tk: Zambiýa Respublikasy

note: official_name for ZWE
en: Republic of Zimbabwe
tk: Zimbabwe Respublikasy

en: Child Item 1
tk: 1-inji Çaga Aýtem

en: Child Item 2
tk: 2-inji Çaga Aýtem

en: The name of the program
tk: Program ady

en: List of authors of the programs
tk: Programiň ýazujylar listi

en: Author entry
tk: Ýazujy girişi

en: A single author entry
tk: Birje ýazujy girişi

en: Documenter entry
tk: Senedçi girişi

en: A single documenter entry
tk: Birje senedçi girişi

en: A logo for the about box
tk: Program barada jäbä üçin bir logo

en: _File/
tk: _Faýl/

en: _View/
tk: _Görnöş

en: _Settings
tk: _Düzümler

en: _Settings/
tk: _Düzümler/

en: _New/
tk: _Täze/

en: Fi_les
tk: F_aýllar

en: Fi_les/
tk: F_aýllar

en: _Windows
tk: _Äpişgeler

en: _Game
tk: _Oýunlr

en: _Windows/
tk: _Äpişgeler/

note: Print Setup
en: Print S_etup...
tk: Çap _Çaşyrymy...

en: Clear the selection
tk: Saýlawy durla

en: Search for a string
tk: Bir düzmek üçin ahtar

en: Search again for the same string
tk: Maňzeş düzmek üçin ýene ahtar

note: Replace
en: R_eplace...
tk: _Ewez Et...

en: Replace a string
tk: Bir Düzmeki Ewez Et

en: Modify the file's properties
tk: Faýl häsyýetlerni üýtget

en: Select everything
tk: Barzady saýla

note: * Window menu
en: Create New _Window
tk: Täze _Äpişge Bejer

en: Create a new window
tk: Täze äpişge bejer

en: _Close This Window
tk: Bu _Äpişgeni Ýap

en: Close the current window
tk: Bu äpişgeni ýap

en: Start a new game
tk: Täze bir oýuny başla

en: Pause the game
tk: Oýuny sakla

en: Restart the game
tk: Oýuny ýene başla

en: Undo the last move
tk: Iň söňki göçimi _izine al

en: Redo the undone move
tk: Izine alynan göçimi ýene et

en: End the current game
tk: Häzirki oýuny gutart

en: View help for this application
tk: Bu program üçin ýardam görkez

en: Text Below Icons
tk: Metin Tymsallaryň Astinda

en: Priority Text Beside Icons
tk: Möhüm Metinler Tymsallaryň Astinda

en: Icons Only
tk: Diňe Tymsallar

en: Text Only
tk: Diňe Metin

en: ERROR:
tk: HATA:

en: Warning:
tk: Duýdurum:

en: y
tk: h

en: yes
tk: hawwa

en: n
tk: ý

en: no
tk: ýok

en:  (yes or no)
tk:  (hawwa ýädä ýok)

en:   - OK? (yes or no)
tk:   - Bolýarmi? (hawwa ýädä ýok)

en: App ID
tk: APP ID-si

en: The application ID string
tk: Program ID düzmeki

en: Has Status
tk: Durumly

en: Session management
tk: Ötürşük müdirliki

en: The time currently selected
tk: Häzirki saýlanan zaman

en: Select Date
tk: Taryhy Saýla

en: Select Time
tk: Taryhy Saýla

en: Select the time from a list
tk: Taryhy bir listden saýla

en: Logo image
tk: Logo resimi

en: Title Foreground
tk: Sözbaş öňplani

en: Foreground color of the title
tk: Sözbaş öňplan renki

en: Title Foreground Color
tk: Sözbaş öňplan renki

en: Logo Background Color
tk: Logoniň Arkaplan Renki

en: Logo Background color
tk: Logoniň Arkaplan renki

en: Show Help
tk: Ýardamy Görkez

en: Show the 'Help' button
tk: 'Ýardam' batuny görkez

en: History id
tk: Geçmiş id-si

en: GTK entry
tk: GTK girişi

en: The GTK entry
tk: GTK girişi

en: History ID
tk: Geçmiş ID-si

en: Directory Entry
tk: Halta girişi

en: Default Path
tk: Öň bellenen ýol

en: Use GtkFileChooser
tk: GtkFileChooser-den ullan

en: Select file
tk: Faýly saýla

en: Path
tk: Ýol

en: Path to file
tk: Faýla ýol

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
tk: AaÄäBbÇçDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnŇňOoÖöPpRrSsŞşTtUuÜüWwYyÝýŽž

en: Name of the selected font
tk: Saýlanan kalamyň ady

en: The selected GtkFont
tk: Saýlanan GtkFont

en: Font size for label
tk: Etiket üçin kalam ululyky

en: The text on the button
tk: Matin batun üstinde

en: Directory that will be searched for icons.
tk: Tymsallar üçin ahtaryljak halta.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
tk: Tymsal girişinde görkeziljek faýl ady.

en: Icon path
tk: Tymsal ýoly

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
tk: GnomeIconSelection: '%s' ýok ýädä bir halta däl

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
tk: GnomeIconSelection: '%s' haltasy açylyp başarmady

en: Loading Icons...
tk: Tymsallar ýäklenýär...

en: Warning
tk: Duýdurum

en: Image Preview
tk: Resim Namaýyşy

en: A preview of the image currently specified
tk: Häzirki bellenen resimiň namaýyşy

en: User
tk: Ullançy

en: Un-Indent
tk: Gaýşartma

en: _Restart Application
tk: Programi _Ýene Başla

en: The Squeaky Rubber Mate
tk: MATEniň Jaýyrdawyk Lastigi

en: Wanda The MATE Fish
tk: MATE Balyky Wanda

en: Could not locate the MATE logo button.
tk: MATE logosiniň batunny ýerleşdirb bolmady

en: Could not locate the file with MATE version information.
tk: MATEniň verženi saglaýan faýlny ýerleşdirb bolmady

en: About MATE
tk: MATE barada

en: Friends of MATE
tk: MATEniň ýoldaşlary

en: Welcome to the MATE Desktop
tk: MATE desktapina hoş gelgiňiz

en: About the MATE Desktop
tk: MATE desktapi barada

en: MATE also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
tk: MATEniň äplikeýşenler programçilerinden üçin kuwwatly we çylşyrymlyäplikeýşenleri bejermek üçin bir tekmil östiriş plätförmi bar.

en: MATE includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
tk: Siz näme kampýuterdä görýan bolsaňiz meslen faýl mäneýjer, web browzer,menöwlar we yene kän äplikeýşenleri MATE taýýarlapdir.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: MATE is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
tk: MATE Unix ýaly öpereýting sistemler üçin bir azat, peýdalanib boljok, gaýymwe el ýeterli desktap halkasy dir.

en: MATE's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making MATE better.
tk: MATEniň iň beýyk güýçi biziň daýaw jamygamyz dir. Her kim, programçilikdä ökda bolsa bolmasa MATEni oňotlamak üçin kömeklap başarar.

en: Hundreds of people have contributed code to MATE since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
tk: Ýüzlerçe adamlar 1997 da MATE başlanany bäri öniň cödina kömekleyärlä; ýene kän adamlar başga möhüm ýollardan meselen terjime, dökümentlemä weýaramlylik itminanlamak kömekleyärlä.

en: Engrampa
tk: Faýll Roler

en: An archive manager for MATE.
tk: MATE üçin bir arşiw müdiri

en: _Patterns
tk: _Bejergiler

en: Drag a pattern tile to an object to change it
tk: Bir objektiň bejergisini ewez etmek üçin bir bejergini onyň üstine süýräň

en: Blue Ridge
tk: Hat Hat Gök

en: Blue Rough
tk: Zibir Gök

en: Blue Type
tk: Tör Tör Gök

en: Brushed Metal
tk: Firçelenen Metal

en: Burlap
tk: Palas

en: Camouflage
tk: Gizgenç

en: Chalk
tk: Hek

en: Cork
tk: Dyky

en: Countertop
tk: Pyştahta

en: Dark MATE
tk: Garanky MATE

en: Dots
tk: Nokatlar

en: Fibers
tk: Süýümler

en: Floral
tk: Güllik

en: Fossil
tk: Fösil

en: Green Weave
tk: Ýaşyl dokum

en: Ice
tk: Buz

en: Manila Paper
tk: Agaç Kagyzy

en: Moss Ridge
tk: Zibir Haza

en: Numbers
tk: Sanlar

en: Ocean Strips
tk: Deňiz Çylgymy

en: Ridged Paper
tk: Ulkemly Kagyz

en: Rough Paper
tk: Gara Kagyz

en: Sky Ridge
tk: Göň Ulkemy

en: Snow Ridge
tk: Gar Ulkemy

en: White Ribs
tk: Ag Gapyrga

en: C_olors
tk: _Renkler

en: Drag a color to an object to change it to that color
tk: Bir objektiň renkini ewez etmek üçin bir renki onyň üstine süýräň

en: Orange
tk: Pyrtykal

en: Grapefruit
tk: Içi Gyzyl

en: Ruby
tk: Ýýagut

en: Sky
tk: Göň

en: Danube
tk: Danub

en: Indigo
tk: Nil

en: Violet
tk: Badamjan

en: Sea Foam
tk: Deňiz Köpüky

en: Leaf
tk: Ýaprak

en: Dark Cork
tk: Garanky Dyky

en: Mud
tk: Palçyk

en: Fire Engine
tk: Matur

en: Envy
tk: Bahyllyk

en: Lemon
tk: Limon

en: Bubble Gum
tk: Sakyç

en: White
tk: Ag

en: Apparition
tk: Menzer

en: Silver
tk: Kümüş

en: Concrete
tk: Beton

en: Granite
tk: Granyt

en: Eclipse
tk: Gün Tutulmak

en: Charcoal
tk: Kömür

en: Onyx
tk: Agyg

en: Black
tk: Gara

en: _Emblems
tk: _Alamatlar

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
tk: Bir objektiň alamatyny ewez etmek üçin bir alamaty onyň üstine süýräň

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# translators: this is the name of an emblem
en: Erase
tk: Boz

en: Move _Up
tk: _Ýokara göçir

en: The name and icon of the file.
tk: Faýlyň ady we tymsaly

en: The size of the file.
tk: Faýlyň Ululyky

en: The type of the file.
tk: Faýlyň hili

en: The date the file was modified.
tk: Faýlyň üýtgemek taryhy

en: Date Accessed
tk: El Ýetirmek Tarihi

en: The date the file was accessed.
tk: Faýla el ýetirmek tarihi

en: Owner
tk: Eýe

en: The owner of the file.
tk: Faýlyň eýesi

en: The group of the file.
tk: Faýlyň topary

en: Permissions
tk: Ejaza

en: The permissions of the file.
tk: Faýlyň ejazalary

en: Octal Permissions
tk: Sekizlik ejazalar

en: The permissions of the file, in octal notation.
tk: Faýlyň ejazalary, sekizlik ýazymda.

en: The mime type of the file.
tk: Faýlyň MIME hili

en: on the desktop
tk: Desktap üstinde

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
tk: %sniň Öýy

en: Set as _Background
tk: _Arkaplan olarak düz

en: Set as background for _all folders
tk: _Ehli haltalar üçin arkaplan olarak düz

en: Set as background for _this folder
tk: _Bu halta üçin arkaplan olarak düz

en: The emblem cannot be installed.
tk: Bu alamat gurulyb bilmedi

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
tk: Bagyşlaň, siz täze alamat üçin bir boşdal açar keleme takyklamaly.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
tk: Bagyşlaň, alamat açar kelemesi diňe harp, seleň we sanlary ekläp başarýar.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
tk: Bagyşlaň, bu ýerde "%s" adly alamat öňden bar.

en: Please choose a different emblem name.
tk: Lütfen alamat üçin başa bir ad saýlaň.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
tk: Bagyşlaň, şahsy alamat gaýd etilip başaramdy.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
tk: Bagyşlaň, şahsy alamat ady gaýd etilip başaramdy.

en: Size:
tk: Ululyk:

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# second row: type combobox
en: Type:
tk: Hil:

en: _Skip
tk: _Geç

en: _Retry
tk: _Ýenede

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
tk:  (nusgala)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
tk:  (ýene bir nusga)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
tk:  inji nusgasy)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
tk:  inji nusgasy)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
tk:  inji nusgasy)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
tk:  inji nusgasy)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
tk: %s (nusga)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
tk: %s (ýene bir nusga)%s

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
tk: Eger siz bir aýtemi pozsaňyz, ol zöwwe pozylar.

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Empty Trash menu item #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: Empty _Trash
tk: _Zibili Boşald

note: #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# localizers: progress dialog title
en: Deleting files
tk: Faýllar pozylýar

en: Error while deleting.
tk: Pozmakda hata boldy.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
tk: Faýl zibile göçirilip başarmady, ol zöwwe pozylsyn mi?

en: Error while copying.
tk: Nusgalamakda hata boldy.

en: Error while moving.
tk: Göçirişde hata boldy.

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
tk: Siz bir haltany oz içine göçirip başaramaýarsňiz.

en: You cannot copy a folder into itself.
tk: Siz bir haltany oz içine nusgalap başaramaýarsňiz.

en: The destination folder is inside the source folder.
tk: Magsad haltasy çeşme haltasynyň içinde.

en: You cannot copy a file over itself.
tk: Siz bir faýly oz üstine nusgalap başaramaýarsňiz.

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
tk: adsyz halta

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# localizers: the initial name of a new empty file
en: new file
tk: täze faýl

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the
en: today at 00:00:00 PM
tk: bugün 00:00:00 PM da

en: today at %-I:%M:%S %p
tk: bugün %-I:%M %S %p da

en: today at 00:00 PM
tk: bugün 00:00 PM da

en: today at %-I:%M %p
tk: bugün %-I:%M %p da

en: today, 00:00 PM
tk: bugün, 00:00 PM da

en: today, %-I:%M %p
tk: bugün %-I:%M %p da

en: today
tk: bugün

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
tk: düýn 00:00:00 PM da

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
tk: düýn %-H:%M :%S %p da

en: yesterday at 00:00 PM
tk: düýn 00:00 PM da

en: yesterday at %-I:%M %p
tk: düýn %-H:%M %p da

en: yesterday, 00:00 PM
tk: düýn, 00:00 PM da

en: yesterday, %-I:%M %p
tk: düýn %-I:%M %p da

en: yesterday
tk: düýn

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
tk: Çarşenbe, Sentýabr 00 0000 00:00:00 PM da

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tk: %A, %B %-d %Y  %-I:%M:%S %p da

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
tk: Dü., Okt 00 0000 00:00:00 PM da

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
tk: %a, %b %-d %Y %-I:%M:%S %p da

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
tk: Dü, Okt 00 0000 00:00 PM da

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
tk: %a, %b %-d %Y %-I:%M %p da

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
tk: Okt 00 0000 00:00 da

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
tk: %b %-d %Y %-I:%M %p da

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
tk: Okt 00 0000, 00:00 PM da

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
tk: %b %-d %Y, %-I:%M %p da

en: 00/00/00, 00:00 PM
tk: 00/00/00, 00:00 PM da

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
tk: %m/%-d/%y, %-I:%M %p da

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
tk: ? aýtem

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
tk: ? baýt

en: unknown type
tk: natanyş hil

en: unknown MIME type
tk: natanyş MIME hil

en: link (broken)
tk: baglaýyş (döwük)

en: The selection rectangle
tk: Saýlaw dört-burçlisi

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Mo_ve to Trash
tk: Zibile Göçir

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
tk: "%s" bitsinmi ýädä öniň mazmuny görkezilsinmi?

en: "%s" is an executable text file.
tk: "%s" işe salynjak bir faýl.

en: Run in _Terminal
tk: _Terminal içinde Bitir

en: _Display
tk: _Görkez

en: Are you sure you want to open all files?
tk: Siz ehli faýllar açylmagyna hatyrjem mi?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
tk[0]: Bu %d aýratyn äpişge açar
tk[1]: Bu %d aýratyn äpişgeler açar

en: Opening "%s".
tk: "%s" açilşi.

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
tk: Ehli äpişgeler ahtaçy bolsalar klasik caja boluşyny etginleşdir

en: Whether to enable immediate deletion
tk: Faýllary zöwwe pozmaki mümkin etmesi

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
tk: Eger true bolsa, Caja size bir faýly zibile göçirmãni ony duran ýerinde pozmak ymkanyny berer. Bu ymkan hatarly. Öndan ãtýaç bilen ullanyň.

en: When to show preview text in icons
tk: Haltaniň içinde metinlön namaýyş ön namaýyş görközilşi

en: When to show number of items in a folder
tk: Haltaniň içinde aýtemleriň görközilşi

en: What to do with executable text files when activated
tk: Işeňger faýllar janlaşdyrylanda olar bilen näme edilmeli

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
tk: Işeňger faýllar janlaşdyrylanda olar bilen näme edilmeli (birje ya iki tiklenende). ??????????????????????????????????????????????????????????

en: Show folders first in windows
tk: Äpişgelerde haltalry ilkinjde görkez

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
tk: Eger true bolsa, Caja tymsal we list görnöşde haltalery faýllardan öňinçä görkezýãr

en: Default sort order
tk: Ön bellenen tertiblemek tertibi

en: Reverse sort order in new windows
tk: Täze äpişgelerde tersine tertiblkemek

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
tk: Eger true bolsa, täze äpişgeler içinde faýllar tersine tertiblener. meselen, eger ad hesibine tertiblenen bolsalar, "a" dan "z" ýerine "z" dan "a" eçenli tertiblenerler. eger ululyk hesibine tertiblenel bölsa ulalamak ýerine kiçilik hesibine tertiblenerler.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
tk: Caja ullançylaryň öý haltasyndan desktapa ullanýar.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
tk: Eger true bolsa, Caja ullançy öýi haltasyndan desktap üçin ullanar. Eger false bolsa, ol ~/Desktop haltasyndan ullanar.

en: Whether a custom default folder background has been set.
tk: Şahsy ön bellenen haltaniň arkaplani düzümlenşi

en: Default Background Color
tk: Ön Bellenen Arkaplan Renki

en: Default Background Filename
tk: Ön Bellenen Arkaplan Faýl ady

en: Custom Side Pane Background Set
tk: Şahsy Böwür Jam Arkaplani

en: Whether a custom default side pane background has been set.
tk: Şahsy ön bellenen böwür jamiň arkaplani düzümlenşi

en: Default Side Pane Background Color
tk: Ön Bellenen Böwür Jam Arkaplan Renki

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
tk: Ön bellenen böwür jam arkaplaniň faýl ady. eger side_pane_background_set true bolsa ullanlýar

en: Default Side Pane Background Filename
tk: Ön Bellenen Böwür Jam Arkaplan Faýl ady

en: Default folder viewer
tk: Ön Bellenen halta namaýyşçysy

en: Whether to show hidden files
tk: Gizlin faýllaryň görkezilişi

en: List of possible captions on icons
tk: Tymsallarýazyň mümkin ýazylar listi

en: Default icon zoom level
tk: Ön bellenen tymsal ulaldyş derejesi

en: Default zoom level used by the icon view.
tk: Tymsal görnöşinde ön bellenen ulaldyş derejesi

en: Default list zoom level
tk: Ön bellenen list ulaldyş derejesi

en: Default zoom level used by the list view.
tk: List görnöşinde ön bellenen ulaldyş derejesi

en: Default list of columns visible in the list view
tk: List görnöşinde ön bellenen görkezilýãn sütünler listi

en: Default list of columns visible in the list view.
tk: List görnöşinde ön bellenen görkezilýãn sütünler listi

en: Default column order in the list view
tk: List görnöşde ön bellenen sütün tertibi

en: Default column order in the list view.
tk: List görnöşde ön bellenen sütün tertibi

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
tk: Eger true bolsa, Caja böwür jamda diňe halatalary görkezer. Ýogsa hem faýllary  we hem haltalary görkezer.

en: Desktop font
tk: Desktap kalamy

en: Home icon visible on desktop
tk: Öý tymsaly desktapda görkezilsin

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
tk: Eger bu true bolsa, öý halatasyna bir baglaýyş tymsal desktapda goýular.

en: Computer icon visible on desktop
tk: Kompýuter tymsaly desktapda görkezilsin

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
tk: Eger bu true bolsa, kompýuter ýeryne bir baglaýyş tymsal desktapda goýular.

en: Trash icon visible on desktop
tk: Zibil tymsaly desktapda görkezilsin

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
tk: Eger bu true bolsa, öý zibile bir baglaýyş tymsal desktapda goýular.

en: Desktop home icon name
tk: Desktap üstinde ýerleşen öý tymsalynyň ady

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
tk: Siz desktapda öý tymsaly üçin şahsy bir ad goýjak bolsaňiz bu ad düzümlenip biler.

en: Desktop trash icon name
tk: Desktap üstinde ýerleşen zibil tymsalynyň ady

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
tk: Siz desktapda zibil tymsaly üçin şahsy bir ad goýjak bolsaňiz bu ad düzümlenip biler.

en: Width of the side pane
tk: Böwür jamiň giňliki

en: The default width of the side pane in new windows.
tk: Täze äpişgelerde böwür jamiň ön bellenen giňliki

en: Show toolbar in new windows
tk: Esbap zolakyny täze äpişgelerde görkez

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
tk: Eger true bolsa, tãze açylan ãpişgeleriň esbap zolaky görkezilsin.

en: Show location bar in new windows
tk: Ýer zolakyny täze äpişgelerde görkez

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
tk: Eger true bolsa, tãze açylan ãpişgeleriň ýer zolaky görkezilsin.

en: Show status bar in new windows
tk: Durum zolakyny täze äpişgelerde görkez

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
tk: Eger true bolsa, tãze açylan ãpişgeleriň durum zolaky görkezilsin.

en: Show side pane in new windows
tk: Böwür zolakyny täze äpişgelerde görkez

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
tk: Eger true bolsa, tãze açylan ãpişgeleriň böwür jamy görkezilsin.

en: Side pane view
tk: Böwür jamynyň görnöşi

en: The side pane view to show in newly opened windows.
tk: Täze açylan äpişgelerde görkezmek üçin böwür jamiň görnöşi

en: Computer
tk: _Kampýuter

en: File Management
tk: Faýl Müdirlemegi

en: Home Folder
tk: Öý Haltasy

en: File Manager
tk: Faýl Müdiri

en: Background
tk: Arkaplan

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Create a new launcher
tk: Bir täze başladyçy bejer

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id
en: Change Desktop _Background
tk: Desktap Arkaplany Üýtget

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
tk: Size desktap arkaplanyň bejergi we renkini düzmege ejaza berýan äpişgeni görkez.

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id
en: Empty Trash
tk: Zibili Boşot

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Delete all items in the Trash
tk: Ehli Zibil aýtemlerni poz

en: There was an error displaying help.
tk: Ýardamy görkezmede hata boldy.

en: _Pattern:
tk: _Bejergi

en: "%s" selected
tk: "%s" saýlanydi

en: %s, Free space: %s
tk: %s Azat seleň: %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
tk[0]: Saýlanan aýtemi açmak üçin "%s"den ullan

en: Run "%s" on any selected items
tk: "%s"-i her saýlanan aýtem üstine bitir

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
tk: Bu haltaniň içinde ehli işe salynyp biljek faýllat Skriptler menüsinde görüner.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
tk: Menüden bir skripti saýlamak skripti ehli saýlanan aýtemleri giriş edip bitirer.

en: Link _name:
tk: Baglaýyş _ady:

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Create _Document
tk: _Sened Bejer

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
tk: _Aýry Aç

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: View or modify the properties of each selected item
tk: Her saýlanan aýtem häsiýetlerny görkez ýäda üýtget

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Create a new empty folder inside this folder
tk: Bu halta içinde bir täze boş halta bejer

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: _Empty File
tk: _Boş Faýl

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Create a new empty file inside this folder
tk: Bu halta içinde bir täze boş faýl bejer

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Open the selected item in this window
tk: Saýlanan aýtemi bu äpişgede aç

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Open Scripts Folder
tk: Skriptler Haltasini _Aç

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
tk: Bu menü-de görkezilýän skriptleri ekleýän haltany görkez

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Select all items in this window
tk: Bu äpişgeniň içinde ehli aýtemleri saýla

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Select items in this window matching a given pattern
tk: Bu äpişgeniň içinde aýtemleri berilen bejergi bilen nezirläb saýla

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: D_uplicate
tk: _Ikile

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Duplicate each selected item
tk: Her bir saýlanan aýtemi ikile

note: name, stock id
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
tk[0]: Baglaýyşy _Bejer

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Create a symbolic link for each selected item
tk: Her saýlanan aýtem üçin bir simbolik-baglaýyş bejer

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Rename selected item
tk: Saýlanan aýtemleriň adyny üýtget

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Move each selected item to the Trash
tk: Ehli saýlanan aýtemleri Zibile göçir

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
tk: Her bir saýlanan aýtemi Zibile göçirmäni poz

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VE
en: Reset View to _Defaults
tk: Görnöşi _Ön Bellenene Sifirle

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
tk: Tertiblemek tertibini we ulaldyş derejesini bu görnöş bilen nezirlemek üçin sifirle

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Mount the selected volume
tk: Saýlanan hejmi bagla

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Unmount the selected volume
tk: Saýlanan hejmi baglamadan aýyr

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
tk: _Skriptler

en: Delete all selected items permanently
tk: Ehli saýlanan aýtemleri hamişelikçe poz

en: Drag and drop is not supported.
tk: Süýremek we zyňmak arkalanmaýar.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
tk: Süýremek we zyňmak diňe ýeli faýl-sistemlerde arkalanýar.

en: An invalid drag type was used.
tk: Maýyp süýremek hili ullanylypdir.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
tk: Siz "%s" mazmunyny görmek üçin gerek ejazaňiz ýok.

en: The folder contents could not be displayed.
tk: Halta mazmuny görkezilip başarmady.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
tk: "%s" ady bu haltada ullanylyp dir. Başgfa bir ady ullanyň.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
tk: Bu haltada "%s" tapylmady. Ol göçirlipdir yädä pozylypdyr.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
tk: Siz "%s" adyny üýtgetmek üçin gerek ejazaňiz ýok.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
tk: "%s" bir dogry ad däl. öniň içinde "/" karakteri bar. Lütfen başga bir ady ullanyň.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
tk: "%s" bir dogry ad däl. Lütfen başga bir ady ullanyň.

en: The item could not be renamed.
tk: Aýtemiň ady üýtgetib başarylyýar.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
tk: Siz "%s" toparyny üýtgetmek üçin gerek ejazaňiz ýok.

en: The group could not be changed.
tk: Topar üýtgetib başarylmady.

en: The owner could not be changed.
tk: Eýe üýtgetib başarylmady.

en: The permissions could not be changed.
tk: Ejazalar üýtgetib başarylmady.

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
tk: Tymsal Görnöşi

en: Keep icons sorted by name in rows
tk: Tymsallar ada görä tertible

en: Keep icons sorted by size in rows
tk: Tymsallary ululyka görä tertible

en: by _Type
tk: _Hile görä

en: Keep icons sorted by type in rows
tk: Tymsallary hile görä tertible

en: by Modification _Date
tk: Üýgetmek taryhyna görä

en: Keep icons sorted by modification date in rows
tk: Tymsallary üýgetmek taryhyna görä tertible

en: by _Emblems
tk: _Alamatlara görä

en: Keep icons sorted by emblems in rows
tk: Tymsallary alamatlara görä tetible

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Arran_ge Items
tk: Aýtemleri _Düze

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Restore Icons' Original Si_zes
tk: Tymsallaryň Esli _Ululyklaryny Gaytar.

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Restore each selected icon to its original size
tk: Her saýlanan tymsaly esli ululykna gaytar

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Compact _Layout
tk: Sikik _Düzümi

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Display icons in the opposite order
tk: Tymsallary ters tetibi bilen görkez

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Keep icons lined up on a grid
tk: Tymsallary tor üstinde düz

en: Leave icons wherever they are dropped
tk: Tymsallar nirede zyňylan bolsa dursun

en: By _Name
tk: _Ada Görä

en: By _Size
tk: _Ululyka Görä

en: By _Type
tk: _Hile Görä

en: By Modification _Date
tk: Üýtgemek _Tariha Görä

en: By _Emblems
tk: _Alamatlara Görä

en: Restore Icon's Original Si_ze
tk: Tymsalyň Esli _Ululykny Gaytar.

en: pointing at "%s"
tk: "%s" jaýyna yşara edilýär.

en: Loading...
tk: Ýüklenýär...

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
tk: List Görnöşi

en: %s Visible Columns
tk: %s aýan sütünler.

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Visible _Columns...
tk: Aýan Sütünler...

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Select the columns visible in this folder
tk: Bu haltada aýan sütünleri saýla

en: Please drag just one image to set a custom icon.
tk: Bir şahsy tymsaly düzmek üçin lütfen diňe birje tymsaly süýräň.

en: The file that you dropped is not local.
tk: Siziň zyňan faýlyňyz ýerli faýl däl.

en: You can only use local images as custom icons.
tk: Siz diňe ýerli resimleri icon ýaly ullanyp başarýarsiňiz.

en: The file that you dropped is not an image.
tk: Siziň zyňan faýlyňyz resim faýl däl.

en: Properties
tk: Häsiýetler

en: Cancel Group Change?
tk: Topar Üýtgemekni Ybtal Et.

en: Cancel Owner Change?
tk: Eýe Üýtgemekni Ybtal Et.

en: nothing
tk: hiç

en: unreadable
tk: okalyp başarmaýar

en: (some contents unreadable)
tk: (bireme mazmunlar okalyp başarmaýar)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
tk: Mazmunlar:

en: Link target:
tk: Baglaýyş magsad:

en: Volume:
tk: Hejm:

en: Accessed:
tk: Elýetgiş:

en: Modified:
tk: Üýtgedi:

en: Free space:
tk: Azat Seleň:

en: Emblems
tk: Alamatlar

en: _Read
tk: _Oka

en: _Write
tk: _Ýaz

en: E_xecute
tk: _Işe sal

en: Set _user ID
tk: _Ullançy ID-sini düz

en: Special flags:
tk: Ýöryte baýdaklar:

en: Set gro_up ID
tk: _Topar ID-sini düz

en: Owner:
tk: Eýe:

en: Group:
tk: Topar:

en: Others:
tk: Başgalar:

en: Text view:
tk: Metin görnöşi:

en: Last changed:
tk: Iň soňky üýtgemek:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
tk: "%s" ejazalary seljerilip bilmedi.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
tk: Saýlanan faýliň ejazalary seljerilip bilmedi.

en: Creating Properties window.
tk: Häsiýetlar Äpişgesi Bejerilýäar.

en: Network Neighbourhood
tk: Şebeke Töwereki

en: Tree
tk: Bag

en: Caja could not create the required folder "%s".
tk: Caja gerek "%s" haltany bejerip başarmady.

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
tk: Cajai bitirmekden öňinçä  bu haltany bejeriň ýädä Caja ony üýgetmek üçin ejezalari düziň.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
tk: Nutilus bu gerek haltalary bejerip bilmedi: %s

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
tk: Cajai bitirmekden öňinçä  bu haltalary bejeriň ýädä Caja olary üýgetmek üçin ejezalari düziň.

en: No bookmarks defined
tk: Nişanlar bellenmäpdir

en: Edit Bookmarks
tk: Nişanlary Editle

en: <b>_Bookmarks</b>
tk: <b>_Nişanlar</b>

en: <b>_Name</b>
tk: <b>_Ad</b>

en: <b>_Location</b>
tk: <b>_Ýer</b>

en: C_onnect
tk: _Baglan

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# set dialog properties
en: Connect to Server
tk: Gullukçiýa Baglan

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
tk: Alamtiň hemişelik bolmagy ahmal we mümkin ki siz ony eklemedik böldiňiz.

en: Rename Emblem
tk: Alamaty Adyny Ewez et

en: Enter a new name for the displayed emblem:
tk: Görkezilen alamat üçin täze bir ad ber.

en: Add Emblems...
tk: Alamatlary Ekle...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
tk: Her bir alamat üçin wasply bir ad ber.  Bu ad başga ýerlerde alamaty tanimak üçin ullanyb biler.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
tk: Alamat üçin wasply bir ad ber.  Bu ad başga ýerlerde alamaty tanimak üçin ullanyb biler.

en: Some of the files could not be added as emblems.
tk: Bireme faýllar alamat bolyp eklenib başarmady.

en: The emblems do not appear to be valid images.
tk: Alamatlar dogry resim bolyp görünmýiärler.

en: None of the files could be added as emblems.
tk: Hiç bir faýl alamat bolyp eklenib başarmady.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
tk: '%s' faýly dogry bir resim bolyp görünmýiär.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
tk: Süýrenen faý dogry bir resim bolyp görünmýiär.

en: The emblem cannot be added.
tk: Alamat eklenib başarmady.

en: By Name
tk: Ada Görä

en: By Size
tk: Ululyka Görä

en: By Type
tk: Hile Görä

en: By Modification Date
tk: Üýgetmek Tariha Görä

en: By Emblems
tk: Alamatlara Görä

en: Always
tk: Hemişe

en: Local Files Only
tk: Diňe Ýerli Faýllr

en: Never
tk: Hergiz

en: File Management Preferences
tk: Faýl Müdirlemeg Seçenekleri

en: View _new folders using:
tk: _Täze haltalary bunu ullanyb görkez

en: _Arrange items:
tk: Aýtemleri _Düzümle

en: Sort _folders before files
tk: _Haltalary faýllardan öňinçä tertible

en: Show hidden and _backup files
tk: Gizlin we _zapas faýllary görkez

en: Default _zoom level:
tk: Ön bellenen ulaldyş derejesi:

en: _Use compact layout
tk: Sikik düzümden _ullan

en: _Text beside icons
tk: _Metin tymsallariň ýanynda

en: _Default zoom level:
tk: Ön bellenen ulaldyş derejesi:

en: Show _only folders
tk: Diňe haltalary görkez

en: Views
tk: Görnöşler

en: _Ask each time
tk: _Her gezek sora

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
tk: Zibili sowmak üçin bir Poz buýruky ekle

en: Choose the order of information to appear in the list view.
tk: List görnöşinde görkeziljek bilgileriň tertibini görkez.

en: List Columns
tk: List Sütünleri

en: Show te_xt in icons:
tk: Tymsallarda _metini görkez

en: _Only for files smaller than:
tk: _Diňe bu ululykdan kiçijek faýllar üçin:

en: Preview _sound files:
tk: _Ses faýllaryň ön namaýyşy:

en: Count _number of items:
tk: Aýtemleri _sana:

en: Camera Brand
tk: Fotograf Tagmasy

en: Camera Model
tk: Fotograf Modeli

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
tk: Çekilen Taryhy

en: Exposure Time
tk: Paş Zamany

en: Aperture Value
tk: Deşik mykdary

en: ISO Speed Rating
tk: ISO Tizlik Desselemeki

en: Flash Fired
tk: Ýyldyram ýyldyrady

en: Metering Mode
tk: Ölçmek Modi

en: Exposure Program
tk: Paş Programi

en: Focal Length
tk: Orta Uzynlyky

en: Failed to load image information
tk: Resim bilgilerni ýüklemede hata boldy

en: loading...
tk: Ýüklemek...

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
tk: _Ön Bellenen Arkaplany Ullan

en: You can only use images as custom icons.
tk: Siz diňe ýerli resimleri icon ýaly ullanyp başarýarsiňiz.

en: Go To:
tk: Git:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
tk[0]: %d ýeri açjakmiňiz?
tk[1]: %d ýerleri açjakmiňiz?

en: Create the initial window with the given geometry.
tk: Başlanç äpişgeni berilen şekil bilen bejer.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
tk: Desktapi müdirleme (seçenekler dýalogyndaky düzülenen seçenekleri red et).

en: open a browser window.
tk: bir ahtarçy äpişgesini aş.

en: Quit Caja.
tk: Cajaden Çik.

en: caja: --check cannot be used with other options.
tk: caja: --check başga seçgiler bilen ullanylyp başarmavar.

en: caja: --geometry cannot be used with more than one URI.
tk: caja: --geometry birden kop URI-lar bilen ullanylyp başarmavar.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
tk: Gören ýerleriňiziň listi pozilsinmi?

en: The location "%s" does not exist.
tk: "%s" ýery yok.

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Close _All Windows
tk: _Ehli Äpişgeleri Bagla

note: #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
tk: Git menüsiniň we Iz/Ew listlerniň mazmunlaryny poz

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: _Add Bookmark
tk: Nişan _Goş

note: #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Add a bookmark for the current location to this menu
tk: Häzirki ýer üçin bu menüde bir nişan goş

note: #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
tk: Bu menü içindäki nişanlary editlemek üçin bir äpişge görkezýär

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Side Pane
tk: _Böwür Jam

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# is_active
en: Location _Bar
tk: Ýer _Zolaky

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Change the visibility of this window's location bar
tk: Bu äpişgäniň ýer zolakynyň aýanlygny üýtget

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Change the visibility of this window's statusbar
tk: Bu äpişgäniň durum zolakynyň aýanlygny üýtget

en: Notes
tk: Notlar

en: Network
tk: Şebeke

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
tk: Arkaplanlar we Alamatlar

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# create the "remove" button
en: _Remove...
tk: _Çykar...

en: Check that you have permission to delete the pattern.
tk: Bejergini pozmana ejazaňiz barligni synanyň.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
tk: Alamaty pozmana ejazaňiz barligni synanyň.

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
tk: _Açar keleme

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# set up a file chooser to pick the image file #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# set up a gnome icon entry to pick the image file
en: _Image:
tk: _Resim:

en: Create a New Color:
tk: Bir Täze Renk Bejer:

en: Color _value:
tk: Renk _mykdary:

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
tk: Sifirleme pozilip bilmejek bir has resim dir.

en: The color cannot be installed.
tk: Renk gurulip başarmady.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
tk: Bagyşlaň, siz täze renk üçin bir boşdäl ad bermeli.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
tk: Bagyşlaň, %s ullanylyp biljek bir resim faýl däl.

en: The file is not an image.
tk: Bu faýl bir resim däl.

en: Select a Category:
tk: Bir Sinfi Saýla:

en: C_ancel Remove
tk: _Çykarmaky Ybtal Et

en: _Add a New Pattern...
tk: Bir Täze Bejergini _Goş...

en: _Add a New Color...
tk: Bir Täze Renki _Goş...

en: _Add a New Emblem...
tk: Bir Täze Alamaty _Goş...

en: Click on a pattern to remove it
tk: Çykarmak üçin bejergi üstine tikle

en: Click on a color to remove it
tk: Çykarmak üçin renk üstine tikle

en: Click on an emblem to remove it
tk: Çykarmak üçin alamat üstine tikle

en: Patterns:
tk: Bejergiler:

en: Colors:
tk: Renkler:

en: Emblems:
tk: Alamatlar:

en: _Remove a Pattern...
tk: Bir Bejergini _Çykar...

en: _Remove a Color...
tk: Bir Renki _Çykar...

en: _Remove an Emblem...
tk: Bir Alamaty _Çykar...

en: Close the side pane
tk: Böwür jamy ýap

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Close P_arent Folders
tk: _Ene haltalary Ýap

note: #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Close this folder's parents
tk: Bu haltanyň ene haltasyny ýap

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
tk: Ýersiz nişanlar siziň listiňizden çykarylsynmy?

en: Bookmark for Nonexistent Location
tk: Ýersiz Nişan

en: Please check the spelling and try again.
tk: Lütfen ymlany barlaniň we ýenede bir synanyň.

en: Go to the location specified by this bookmark
tk: Bu nişan bilen bellenen ýere git

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# label, accelerator
en: Close this folder
tk: Bu haltany ýap

en: _Backgrounds and Emblems...
tk: _Arkaplanlar we Alamatlar

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
tk: Keşpi haslamak üçin ullanyliyp biljek bejergiler, renkler, we alamatlari görkez.

en: Edit Caja preferences
tk: Caja seçeneklerni editle

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Open _Parent
tk: _Eneni Aç

note: #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: Open the parent folder
tk: Ene haltany aç

note: tooltip
en: Display Caja help
tk: Caja ýardamyny görkez

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Caja
tk: Caja döredijileriň kreditlerni görkez

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Normal Si_ze
tk: Kadaly _Ululyk

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: Connect to _Server...
tk: _Gullukçiýa Baglan...

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Computer
tk: _Kampýuter

note: #-#-#-#-#  28 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  45 (nautilus VERSION)  #-#-#-#-#
en: _Trash
tk: _Zibil

en: Zoom In
tk: Ulalt

en: Zoom Out
tk: Kiçeld

en: Set the zoom level of the current view
tk: Häzirki görnöşiň ulaldyş derejesini düz

en: Default MATE Theme
tk: MATEniň oň bellenen temi

en: A CD player for MATE
tk: MATE üçin CD oýinçisi

en: Marco Window Manager
tk: Marco Äpişge Müdiri

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
tk: Plumaiň gaýd eden faýllary üçin zapas bejerşi. Siz zapas faýllarynyň ??? "Zapas Nusga ???" seçgisi bilen düzip bilersiňiz.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
tk: Plumaiň täb karakterlerniň ýerine seleň girdirşi.

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
tk: Plumaiň hat sanlaryny edit meýdançasynda görkezşi.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
tk: Plumaiň sag gabdaly edit meýdançasynda görkezşi.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
tk: Plumaiň sintaksy ýagtylamaky mümkin edşi.

en: Style for the toolbar buttons. Possible values are "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" to use the system's default style, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" to display icons only, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" to display both icons and text, and "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" to display prioritized text beside icons. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
tk: Esbap zolak batunlarnyň biçimi. Mümkin mykdarlar: "PLUMA_TOOLBAR_SYSTEM" sistemiň ön bellenen biçiminden ullanmak üçin, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS" diňe tymsallary görkezmek üçin, "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_AND_TEXT" hem tymsal we hem metini görkezmek üçin, we "PLUMA_TOOLBAR_ICONS_BOTH_HORIZ" möhüm tymsallariň ýanynda metini görkezmek üçin. Mykdarlar kiçi/beýik harpa eserdeň, onsoň harplary edil bu ýerde agzalan ýaly görünşine ytmynan tapiň.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
tk: Plumaiň sened aplananda syntaks ýagtylygny çaplaşi.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
tk: Plumaiň çapda sened başlygyny girişdirişi.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, pluma will print line numbers every such number of lines.
tk: Eger bu mykdar 0 bolsa, çapda hat sanlary çaplanmar. Ýogsa pluma her hat üçin hat sany çaplar.

en: Create a new document in an existing instance of pluma
tk: Öň bar bir plumaiň durumynda bir täze sened bejer.

en: pluma is a small and lightweight text editor for the MATE Desktop
tk: pluma MATE desktapinden üçin bir kiçijek we ýeňil metin etitçisi dir

en: Open the pluma manual
tk: plumaiň kitapçasini aç

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
tk: "%s" faýly zibile göçirilip başarmady

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
tk: Siz "%s" faýly hamişelikçe pozmakyna hatyrjem mi?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
tk: Eger siz bir aýtemi pozsaňyz hamişelikçe ýyter.

en: Maximize window
tk: Äpişgäni Ulalt

en: Minimize window
tk: Äpişgäni Kiçelt

en: Move window
tk: Äpişgäni Göçir

en: Close Window
tk: Äpişgäni Bagla

en: Window Menu
tk: Äpişge Menüsi

en: Minimize Window
tk: Äpişgäni Kiçelt

en: Maximize Window
tk: Äpişgäni Ulalt

note: #-#-#-#-#  34 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Mi_nimize
tk: _Kiçelt

note: #-#-#-#-#  34 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Ma_ximize
tk: _Ulalt

note: #-#-#-#-#  34 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Unma_ximize
tk: _Gaýtar

note: #-#-#-#-#  34 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: Roll _Up
tk: _Ýygna

note: #-#-#-#-#  34 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Unroll
tk: _Aç

note: #-#-#-#-#  34 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: Translate this string the same way as you do in libwnck!
en: _Move
tk: Göç_ir

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the shift key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Shift
tk: Şift

note: This is the text that should appear next to menu accelerators * that use the control key. If the text on this key isn't typically * translated on keyboards used for your language, don't translate * this.
en: Ctrl
tk: Kontrol

en: top
tk: üst

en: bottom
tk: ast

en: /_Windows
tk: /_Äpişgeler

en: Unmaximize Window
tk: Äpişgäniň Ulylykny Gaýtar

en: On _Top
tk: Iň Göň_de

en: Unmaximize window
tk: Äpişgeleriň ululygny gaýtar

en: Browse available software
tk: Nagt programlary ahtar

en: Dark GNOME
tk: Garanky GNOME

en: Oh No
tk: Äý Waý

en: Favorite applications
tk: Söýgüli programler

en: Favorites
tk: Söýgüliler

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
tk: Crux temiň bir Eggplant inhirafi

en: A Teal variation of the Crux theme.
tk: Crux temiň bir teal inhirafi

en: This is the default theme for Nautilus.
tk: Bu nautilus üçin oň bellenen tem.

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
tk: Bu tem klasik GNOME töwereki bilen gowy jaýlaşmak üçin terhlenen tem dir.

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
tk: Bu tem manilla haltalardan we mele-ýaşyl arkaplan ullanýa

en: This theme uses photo-realistic folders.
tk: Bu tem foto-realistik halatalardan ullanýa

en: Name of the column
tk: Sütüniň ady

en: The attribute name to display
tk: Görkeziljek sipet ady

en: Label to display in the column
tk: Sütünda görkeziljek etiket

en: A user-visible description of the column
tk: Wasp

en: The x-alignment of the column
tk: Sütüniň x-ýerlşiki

en: Name of the item
tk: Aýtemiň ady

en: Label to display to the user
tk: Ullançýa görkeziljek etiket

en: Tip
tk: Maslahat

en: Tooltip for the menu item
tk: Menü aýtemi üçin maslahat

en: Name of the icon to display in the menu item
tk: Menü aýteminde görkeziljek tymsalyň ady

en: Whether the menu item is sensitive
tk: Menü aýteminiň hessas olmaky

en: Priority
tk: Biriňilik

en: Show priority text in toolbars
tk: Biriňilik metini  esbap zolakda görkezilsin

en: Name of the page
tk: Sahypaniň ady

en: Label widget to display in the notebook tab
tk: Depterçe tãbinde görkeziljek etiket widgeti

en: Widget for the property page
tk: Häsiýet sahypasynyň widgeti

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
tk: Tymsal görnöşi we desktapda bir tymsalyň astyndaky ýazylar.  Görkezilen ýazylar sany ulaldyş derejesine bagly dir. Mümkin mykdarlar: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".

en: Bring up a new window for every opened file
tk: Her bir açik faýl üçin bir ãpişge ýokarla

en: Current Nautilus theme (deprecated)
tk: Hãzirki nautilus temi (ullanylmýar)

en: Custom Background Set
tk: Şahsy Arkaplan

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
tk: Faýl seçenekler dýalogynda 'ýöryte' baýdaklarny etginleşdir

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
tk: Ehli äpişgeler ahtaçy bolsalar klasik nautilus boluşyny etginleşdir

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
tk: Ön bellenen halta arkaplaniň faýl ady. Eger kground_set true bolsa ullanylýar.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
tk: Bu ululykdan ullakan ãpişgeler bu ululyka yakyn edilip kesiler. Ondan yzlanylýan maksat bu ki ullakan haltalarda nautilusi öldürip topbakiň beter ulalamakynyň ewine geçilsin. Menfy myjdar hiçbir hed goýmaýar. ???????????????????????????????

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
tk: Eger true bolsa, Nautilus böwür jamda diňe halatalary görkezer. Ýogsa hem faýllary  we hem haltalary görkezer.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
tk: Eger true bolsa, Nautilus size bir faýlyň kop esoterik seçgilerni faýl seçenekler dýalogynda editlemek üçin ejeza berýar.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
tk: Eger true bolsa, Nautilus tymsal we list görnöşde haltalery faýllardan öňinçä görkezýãr

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
tk: Eger true bolsa, siz faýllary zibilde goýjak bolsaňiz Nautilus bir tasdyk sizden alar.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
tk: Eger true bolsa, Bir aýtem açylsa ön bellenme bilen Nautilus tãze bir Nautilus ãpişgesini ýokarlar.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
tk: Eger true bolsa, Nautilus tymsallary dekstapda çekip başarar.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
tk: Eger true bolsa, Nautilus size bir faýly zibile göçirmãni ony duran ýerinde pozmak ymkanyny berer. Bu ymkan hatarly. Öndan ãtýaç bilen ullanyň.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
tk: Eger true bolsa, Nautilus ullançy öýi haltasyndan desktap üçin ullanar. Eger false bolsa, ol ~/Desktop haltasyndan ullanar.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
tk: Eger true bolsa, ehli Nautilus äpişgeleri ahtarçy äpişgeleri bolar. Bu Nautilusiň 2.6 den oň boluşidi, we bireme halk bu boluşi halaýa.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
tk: Eger true bolsa, Emacsiň nusga faýllary ýaly zapas faýllar görkeziler. häzirçe, diňe telpek (~) bilen gutarýan faýllar zapas faýl saýylýar.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
tk: Eger true bolsa, faýl müdirinde gizlin faýllar görkeziler. Gizlin faýllar nokatly faýllar ýa haltalariň .hidden faýllary dir.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
tk: Eger true bolsa, täze äpişgeler içinde faýllar tersine tertiblener. meselen, eger ad hesibine tertiblenen bolsalar, "a" dan "z" ýerine "z" dan "a" eçenli tertiblenerler.

en: Maximum handled files in a folder
tk: Bir halta içinde iň kop ellenen faýllar

en: Nautilus handles drawing the desktop
tk: Nautilus desktapi çekmekini elleýär.

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
tk: Nautilus ullançylaryň öý haltasyndan desktapa ullanýar.

en: Only show folders in the tree sidebar
tk: Bag böwür zolakynda diňe haltalary görkez

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
tk: Täze äpişgelerde tymsal görnöşinde ön bellenen tertiblemek hesibi. Mümkin mykdarlar "ad", "ululyk", "hil", "üýtgemek_tarihi", we "alamatlar".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
tk: Täze äpişgelerde list görnöşinde ön bellenen tertiblemek hesibi. Mümkin mykdarlar "ad", "ululyk", "hil", "üýtgemek_tarihi", we "alamatlar".

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
tk: Bir halta görilende bu has halta üçin başga bir namaýyşçy saýlanan bolmasa bu namaýyşçy ullanar.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
tk: Faýllari zibile göçirmek üçin sorag edilşi

en: Whether to show backup files
tk: Zapas faýllaryň görkezilişi

note: name, stock id
en: Cut _Text
tk: Metini _Kes

note: name, stock id
en: _Copy Text
tk: _Metini Nusgala

note: name, stock id
en: _Paste Text
tk: Metini _Ýabşir

en: Move _Down
tk: _Aşak göçir

en: _Show
tk: _Görkez

en: _Hide
tk: G_izle

en: _Use Default
tk: Ön belleneni ullan

en: reset
tk: sifirle

en: You cannot delete a volume icon.
tk: Siz hejmiň tymsalyny pozyb başarmyýarsyňyz.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
tk: Hejmi çykartmak bolsoňiz, lütfen hejmiň sag-tik menüsinden Çykart  dan ullanin.

en: Can't Delete Volume
tk: Hejm pozylyb başarmady

en: _Move here
tk: _Bu ýere göçir

en: _Copy here
tk: _Bu ýere nusgala

en: _Link here
tk: Bu ýere _baglaýyş bejer

en: Couldn't Install Emblem
tk: Alamat gurulyb başarmady

en: Couldn't install emblem
tk: Alamat gurulyb başarmady

en: %ld of %ld
tk: %ld / %ld

note: "From" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: From:
tk: Çeşme:

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
tk: "%s" diňe-okalýan diskde bolansaň göçirilib bilmedi.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
tk: Siz ene haltany üýtgetmegne ejazaňiz bolmansaň "%s" pozilib bilmedi.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
tk: "%s" diňe-okalýan diskde bolansaň pozylyb bilmedi.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
tk: Siz ene haltany üýtgetmegne ejazaňiz bolmansaň "%s" göçirilib bilmedi.

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
tk: "%s" ýädä öniň ene haltasi maksad haltasinda bolansaň göçilip bilmedi.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
tk: Siz ene haltany üýtgetmegne ejazaňiz bolmansaň "%s" zibile göçirilib bilmedi.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
tk: Siz ene haltany üýtgetmegne ejazaňiz bolmansaň "%s" nusgalanyp bilmedi

en: Error while copying to "%s".
tk: "%s" magsadyna nusgalamakda hata boldy.

en: There is not enough space on the destination.
tk: Magsadda ýeterlik seleň tapylmady.

en: Error while moving to "%s".
tk: "%s" magsadyna göçirmekde hata boldy.

en: Error while creating link in "%s".
tk: "%s" içinde baglaýyş bejermede hata boldy.

en: You do not have permissions to write to this folder.
tk: Siz bu halta ýazmana ejazaňiz ýök.

en: The destination disk is read-only.
tk: Magsad diski diňe-okalýan disk.

en: Error while moving items to "%s".
tk: "%s" magsadyna aýtemleri göçirmekde hata boldy.

en: Error while creating links in "%s".
tk: "%s" içinde baglaýyşlary bejermede hata boldy.

en: Error "%s" while copying "%s".
tk: "%s" hatasy "%s" nusgalanyp durka tapyldy.

en: Would you like to continue?
tk: Dowam edilsinmi?

en: Error "%s" while moving "%s".
tk: "%s" hatasy "%s" göçirlip durka tapyldy.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
tk: "%s" hatasy "%s" üçin baglaýyş bejerlip durka tapyldy.

en: Error "%s" while deleting "%s".
tk: "%s" hatasy "%s" pozilip durka tapyldy.

en: Error "%s" while copying.
tk: Nusgalamakda "%s" hatasy tapyldy.

en: Error "%s" while moving.
tk: Göçirmekde "%s" hatasy tapyldy.

en: Error "%s" while linking.
tk: Baglaýyş bejermekde "%s" hatasy tapyldy.

en: Error "%s" while deleting.
tk: Pozmokda "%s" hatasy tapyldy.

en: Error While Copying
tk: Nusgalamakda hata tapyldy.

en: Error While Moving
tk: Göçirmekde hata tapyldy.

en: Error While Linking
tk: Baglaýyş bejermekde hata tapyldy.

en: Error While Deleting
tk: Pozmokda hata tapyldy.

en: Could not move "%s" to the new location.
tk: "%s" täze ýere göçirilmeki bolmaýar.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
tk: Bu ad bir ýöryte aýtem üçin ullanylsaň pozilip ýä ewez edilip başarmaýar. Eger henizde aýtemi göçirjek bolsaňiz öniň adyny ewez etip ýene bir synanyň.

en: Could not copy "%s" to the new location.
tk: "%s" täze ýere nusgalamagy bolmaýar.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
tk: Bu ad bir ýöryte aýtem üçin ullanylsaň pozilip ýä ewez edilip başarmaýar. Eger henizde aýtemi nusgaslajak bolsaňiz öniň adyny ewez etip ýene bir synanyň.

en: Unable to Replace File
tk: Faýl ewez etilip bolmayar.

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
tk: "%s" oňden bar. Oni ewez etjek mi?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
tk: Eger siz bir bar faýly ewez etseňiz, öniň mazmunlarnyň üstine ýazyljak.

en: Conflict While Copying
tk: Nusgalamagda dawa boldy.

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: link to %s
tk: %s üçin baglaýyş

note: appended to new link file
en: another link to %s
tk: %s üçin ýene bir baglaýyş

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %dst link to %s
tk: %2$s üçin %1$d baglaýyşy

note: appended to new link file
en: %dnd link to %s
tk: %2$s üçin %1$d baglaýyşy

note: appended to new link file
en: %drd link to %s
tk: %2$s üçin %1$d baglaýyşy

note: appended to new link file
en: %dth link to %s
tk: %2$s üçin %1$d baglaýyşy

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%dth copy)%s
tk: %s (%d inji copy)%s

note: localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%dst copy)%s
tk: %s (%d inji copy)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%dnd copy)%s
tk: %s (%d inji copy)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%drd copy)%s
tk: %s (%d inji copy)%s

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
tk: Natanyş GnomeVFSXferProgressStatus %d

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files to the Trash
tk: Faýllar zibile göçirilýar

note: localizers: label prepended to the name of the current file moved
en: Moving
tk: Göçiriliş

en: Preparing to Move to Trash...
tk: Zibile göçirmek üçin taýýarlanylýar...

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files
tk: Faýllariň göçirilişi

en: Preparing To Move...
tk: Göçirmek Üçin Taýýarlanylýar...

en: Finishing Move...
tk: Göçirmek Tamalanýar...

note: localizers: progress dialog title
en: Creating links to files
tk: Faýllara baglaýyş bejerilýar

note: localizers: label prepended to the name of the current file linked
en: Linking
tk: Baglaýyş bejerilşi

en: Preparing to Create Links...
tk: Baglaýyş Bejeriliş Üçin Taýýarlanylýar...

en: Finishing Creating Links...
tk: Baglaýyş Bejeriliş Tamalanýar...

note: localizers: progress dialog title
en: Copying files
tk: Faýllar Nusgalanýar

note: localizers: label prepended to the name of the current file copied
en: Copying
tk: Nusgalanmak

en: Preparing To Copy...
tk: Nusgalamak Üçin Taýýarlanylýar...

en: You cannot copy items into the trash.
tk: Siz aýtemleri zibile nusgalap başarmaýarsiňiz.

en: You cannot create links inside the trash.
tk: Siz zibil içinde baglaýyş bejerip başarmaýarsiňiz.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
tk: Faýllar we haltalar zibile diňe göçirilip bilýärler.

en: You cannot move this trash folder.
tk: Siz bu zibil haltany göçirip başarmaýarsiňiz.

en: You cannot copy this trash folder.
tk: Siz bu zibil haltany nusgalap başarmaýarsiňiz.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
tk: Zibil haltasy zibile göçirilen aýtemleri tertiplemek üçin ullanylýar.

en: Can't Change Trash Location
tk: Zibil Ýerini Üýtgedip Bolmaýar.

en: Can't Copy Trash
tk: Zibili Nusgalap Bolmaýar.

en: Can't Move Into Self
tk: Oz Içine Göçirilip Başaramaýar.

en: Can't Copy Into Self
tk: Oz Içine Nusgalanyp Başaramaýar.

en: The destination and source are the same file.
tk: Magsad we çeşme ikisi hem bir faýl.

en: Can't Copy Over Self
tk: Oz Üstine Nusgalanyp Başaramaýar

en: You do not have permissions to write to the destination.
tk: Siz magsada ýazmak üçin ejezaňiz ýök.

en: There is no space on the destination.
tk: Magsadda seleň tapylmady.

en: Error "%s" creating new folder.
tk: Täze halta bejermekde "%s" hatasy tapyldy.

en: Error creating new folder.
tk: Täze halta bejermekde hata tapyldy.

en: Error Creating New Folder
tk: Täze Halta Bejermekde Hata Tapyldy.

en: Error "%s" creating new document.
tk: Täze sened bejermekde "%s" hatasy tapyldy.

en: Error creating new document.
tk: Täze sened bejermekde hata tapyldy.

en: Error Creating New Document
tk: Täze Sened Bejermekde Hata Tapyldy.

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Files deleted:
tk: Pozylan faýllar:

note: localizers: label prepended to the name of the current file deleted
en: Deleting
tk: Pozylyş

en: Preparing to Delete files...
tk: Faýllary Pozmak Üçin Taýýarlanylýar...

note: localizers: progress dialog title
en: Emptying the Trash
tk: Zibil Boşolýar

en: Preparing to Empty the Trash...
tk: Zibili Boşotmak Üçin Taýýarlanylýar...

note: name, stock id
en: _Empty Trash
tk: Zibili _Boşot

en: Windows Network
tk: Windows şebekesi

en: %u item | %u items
tk[0]: %u aýtem
tk[1]: %u aýtem

en: %u folder | %u folders
tk[0]: %u halta
tk[1]: %u halta

en: %u file | %u files
tk[0]: %u faýl
tk[1]: %u faýl

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
tk: "%s" ("%s" faýly) mime hil üçin wasp tapylmady, lütfen gnome-vfs poçtu-list'e habar beriň.

en: _Always
tk: _Hemişe

en: _Local File Only
tk: _Diňe ýerli faýllar

en: _Never
tk: _Hergiz

en: Activate items with a _single click
tk: Aýtemleri _birje-tik bilen janlaşdyr

en: Activate items with a _double click
tk: Aýtemleri _iki-tik bilen janlaşdyr

en: E_xecute files when they are clicked
tk: Faýllary birje-tik lenede işe sal

en: Display _files when they are clicked
tk: Faýllary birje-tik lenede görkez

en: Search for files by file name only
tk: Faýllary diňe adlary bilen ahtar

en: Search for files by file name and file properties
tk: Faýllary adlary we häsiýetlery bilen ahtar

en: editable text
tk: editlenip biljek metin

en: the editable label
tk: editlenip biljek etiket

en: additional text
tk: goşulga metin

en: some more text
tk: bireme kop metin

en: highlighted for selection
tk: saýlaw üçin ýagtylandy

en: whether we are highlighted for a selection
tk: saýlaw üçin ýagtylanmagy

en: highlighted for drop
tk: zyňmak üçin ýagtylandy

en: whether we are highlighted for a D&D drop
tk: S&Z üçin ýagtylanmagy

en: Frame Text
tk: Gap Metini

en: Draw a frame around unselected text
tk: Saýlanmadyk metiniň daşyna bir gap çek

en: Highlight Alpha
tk: Ýagtylanmak alfasy

en: Opacity of the highlight for selected icons
tk: Saýlanan tymsallariň ýagtylanmak durlyky

en: Light Info Color
tk: Ýagty Bilgi Renki

en: Color used for information text against a dark background
tk: Garaňky arkaplana garşy bilgi metin üçin ullanan renk

en: Dark Info Color
tk: Garaňky Bilgi Renki

en: Color used for information text against a light background
tk: Ýagty arkaplana garşy bilgi metin üçin ullanan renk

en: This folder uses automatic layout.
tk: Bu halta otomatik düzümden ullanýar

en: Switch
tk: Geç

en: "%s" is not a valid location.
tk: "%s" dogry bir ýer däl.

en: Can't Display Location
tk: Ýeri görkzip başarmadym

en: Undo Edit
tk: Editi Izine Al

en: Undo the edit
tk: Editi izine al

en: Redo Edit
tk: Editi Tekrar Et

en: Redo the edit
tk: Editi tekrar et

en: View your home folder in the Nautilus file manager
tk: Oa öý haltaňizi nautilusiň faýl müdirinde göriň

en: Browse the filesystem with the file manager
tk: Faýlsistemi faýl müdiri bilen ahtar

en: Factory for Nautilus shell and file manager
tk: Nautilusiň gabyk we faýl müdiri aýl müdiri üçin karhana

en: Nautilus factory
tk: Nautilus karhanasy

en: Nautilus shell
tk: Nautilus gabyky

note: name, stock id
en: Open T_erminal
tk: _Terminali Aç

note: label, accelerator
en: Open a new GNOME terminal window
tk: Bir täze GNOME terminal äpişgesini aç

note: name, stock id
en: Create L_auncher
tk: _Başladyçy Bejer

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
tk[0]: %d äpişge açilsinmi?
tk[1]: %d äpişgeler açilsinmi?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
tk[0]: Siz saýlanan "%d" aýtemi hamişelikçe pozmakyna hatyrjem mi?
tk[1]: Siz saýlanan "%d" aýtemi hamişelikçe pozmakyna hatyrjem mi?

en: Delete?
tk: Pozilsin mi?

en: Select Pattern
tk: Saýlanan Bejergi

en: %d folder selected | %d folders selected
tk[0]: %d halta saýlanydi
tk[1]: %d halta saýlanydi

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
tk[0]:  (%d aýtemi eklenýä)
tk[1]:  (%d aýtemleri eklenýä)

en: "%s" selected (%s)
tk: "%s" saýlandy (%s)

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
tk[0]: %d aýtem saýlandy (%s)
tk[1]: %d aýtemleri saýlandy (%s)

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
tk[0]: %d başga aýtem saýlandy (%s)
tk[1]: %d başga aýtemler saýlandy (%s)

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
tk: "%s" haltasy Nautilusiň elläp başarjakyndan kop faýllar ekleýär.

en: Some files will not be displayed.
tk: Bireme faýllar görkezilmer

en: Too Many Files
tk: Beter Kop Faýllar

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
tk: Aýtemler zibile göçirilip başarmady, olar zöwwe pozylsyn mi?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
tk: Bireme aýtemler zibile göçirilip başarmady, olar zöwwe pozylsyn mi?

en: Delete Immediately?
tk: Zöwwe Pozylsyn mi?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
tk: Siz "%s" faýly zibilden zöwwe pozylmakyna hatyrjem mi?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
tk[0]: Siz "%d" saýlanan aýtemi zibilden zöwwe pozylmakyna hatyrjem mi?
tk[1]: Siz "%d" saýlanan aýtemleri zibilden zöwwe pozylmakyna hatyrjem mi?

en: Delete From Trash?
tk: Zibilden Pozilsin mi?

en: Run or Display?
tk: Bitsinmi ýädä Görkezilsinmi

en: Cannot open %s
tk: %s açilip bilmedi

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
tk: "%s" faýl ady faýlyň %s hilden digni görkezýär. Faýlyň mazmuny öniň %s hilden digni görkezýär. Eger siz bu faýly açsaňyz, ol siziň sistemiňize howpsyzlyk risk berib biler.
    
    Faýly öziňiz bejermedik bolsaňiz we ýädä öni bir ynamly çeşmeden almadyk bolsaňiz açmaň. Faýly açmak üçin, öniň adyny %s üçin dogry guruka ewez, şeýlelikde öni kadalyja açyn. Siz Aýry Aç menüsi bilen aýratyn bir programi bu faýl üçin ullanyň.

en: About Scripts
tk: Skriptler Barada

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
tk: Eger siz Faýllary Ýapyşdyr buýruky saýlasaňyz "%s" göçiriler

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
tk: Eger siz Faýllary Ýapyşdyr buýruky saýlasaňyz "%s" nusgalanar

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
tk[0]: Eger siz Faýllary Ýapyşdyr buýruky saýlasaňyz "%d" saýlanan aýtem göçiriler
tk[1]: Eger siz Faýllary Ýapyşdyr buýruky saýlasaňyz "%d" saýlanan aýtemler göçiriler

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
tk[0]: Eger siz Faýllary Ýapyşdyr buýruky saýlasaňyz "%d" saýlanan aýtemler nusgalanar
tk[1]: Eger siz Faýllary Ýapyşdyr buýruky saýlasaňyz "%d" saýlanan aýtemler nusgalanar

en: Mount Error
tk: Baglama Hatasy

en: Unmount Error
tk: Aýyrma Hatasy

en: Eject Error
tk: Çykartma Hatasy

note: name, stock id
en: Cu_t Files
tk: Faýly _Kes

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
tk: Saýlanan faýllary Faýllary Ýabşir buýruky bilen göçirmek üçin taýyarla

note: name, stock id
en: _Copy Files
tk: Faýly _Nusgala

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
tk: Saýlanan faýllary Faýllary Ýabşir buýruky bilen nusgalanmak üçin taýyarla

note: name, stock id
en: _Paste Files
tk: Faýllary _Ýapyşdyr

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
tk: Öňki Faýllary Kes we Faýllary Nusgala buýrukler bilen saýlanan faýllary göçir ýädä nusgala

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id
en: _Paste Files Into Folder
tk: Faýllary Halta Içine Ýabşyr

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
tk: Öňki Faýllary Kes we Faýllary Nusgala buýrukler bilen saýlanan faýllary saýlanan halta içine göçir ýädä nusgala

note: name, stock id
en: Select _All Files
tk: _Ehli Faýllar Saýla

note: name, stock id
en: Select _Pattern
tk: Bejergini Saýla

note: name, stock id
en: _Mount Volume
tk: _Hejmi Bagla

note: name, stock id
en: _Unmount Volume
tk: Hejmi Aýyr

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New Window | Open in %d New Windows
tk[0]: Täze Äpişgede Aç
tk[1]: Täze %d Äpişgelerde Aç

en: _Delete from Trash
tk: Zibil içinden Poz

en: Ma_ke Links
tk: Baglaýyşlary _Bejer

en: Cu_t File
tk: Faýllary _Kes

en: _Copy File
tk: Faýllary _Nusgala

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
tk: Baglaýyş döwük çikdi, öni zibile göçirmeli mi?

en: This link can't be used, because it has no target.
tk: Baglaýyş maksady bolmansaň ullanyb başarmaşar.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
tk: Baglaýyş %s maksady bolmansaň ullanyb başarmaşar.

en: Broken Link
tk: Döwük Baglaýyş

en: Cancel Open?
tk: Açylma Ybtal Edilsin mi?

en: Drag and Drop Error
tk: Süýremek we Zyňmak Hatasy

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
tk: "%s" tapylmady. Ol pozylan bolmaly.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
tk: Bagyşlaň, "%s" ehli mazmuny görkezilip başarmady.

en: Error Displaying Folder
tk: Haltany görkezmekde hata boldy.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
tk: "%s" ady üýtgetib başarylmady. Ol diňe-okalýan bir diskiň üstinde dir.

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
tk: Bagyşlaň, "%s" ady "%s" ada üýtgetib başarylmady.

en: Renaming Error
tk: Ad Üýtgetmegiň Hatasi

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
tk: "%s" toparyny üýtgetib başarylmady. Ol diňe-okalýan bir diskiň üstinde dir.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
tk: Bagişlaň, "%s" toparyny üýtgetib başarylmady.

en: Error Setting Group
tk: Topary düzmede hata boldy.

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
tk: "%s" eýesi üýtgetib başarylmady. Ol diňe-okalýan bir diskiň üstinde dir.

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
tk: Bagişlaň, "%s" eýesi üýtgetib başarylmady.

en: Error Setting Owner
tk: Eýeni düzmede hata boldy.

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
tk: "%s" ejazalarny üýtgetib başarylmady. Ol diňe-okalýan bir diskiň üstinde dir.

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
tk: Bagişlaň, "%s" ejazalarny üýtgetib başarylmady.

en: Error Setting Permissions
tk: Ejazalary düzmede hata boldy.

en: Cancel Rename?
tk: "%s" ady "%s" ada üýtgetilýär.

note: name, stock id, label name, stock id
en: Str_etch Icon
tk: Tymsallary _Süýnder

note: label, accelerator
en: Make the selected icon stretchable
tk: Saýlanan tymsaly süýnerleik ed

note: name, stock id
en: Clean _Up by Name
tk: Ada Görä _Temizle

en: Choose the order of information to appear in this folder.
tk: Bu halta görinjek bilgileriň düzgünini saýlaň.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
tk: Siz birden köp tymsaly bir zamanda yapyp başarmaýarsiňiz.

en: More Than One Image
tk: Birden Köp Resim

en: Local Images Only
tk: Diňe Ýerli Resimler

en: Images Only
tk: Diňe Resimler

en: Changing group.
tk: Topar Üýtgelýär.

en: Changing owner.
tk: Eýe Üýtgelýär.

en: _Names:
tk: _Adlar:

en: MIME type:
tk: MIME hili:

en: _Select Custom Icon...
tk: Şahsy Tymsallary _Saýla...

en: _Remove Custom Icon
tk: _Şahsy Tymsallary _Çykar...

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
tk: ​Siz eýe bolmansaňiz ejazalary üýtgetip başarmaýarsiňiz.

en: File _owner:
tk: Faýl _eýesi:

en: File owner:
tk: Faýl eýesi:

en: _File group:
tk: Faýl _topary:

en: File group:
tk: Faýl topary:

en: Number view:
tk: San görnöşi:

en: Couldn't Show Help
tk: Ýardam Görkezilip Bilmedi.

en: Cancel Showing Properties Window?
tk: Häsiýetlar Äpişgäni Görkezmegi Ybtal Edilmelimi?

en: Select an icon
tk: Bir tymsaly saýla

en: E_ject
tk: _Çykart

note: add the "create folder" menu item
en: Create Folder
tk: Halta Bejer

en: Cut Folder
tk: Haltany Kes

en: Copy Folder
tk: Haltany Nusgala

en: Paste Files into Folder
tk: Faýllar halta ýabşyr

en: Filesystem
tk: Faýl-Sistemler

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
tk: Nautilus gerek "%s" haltany bejerip başarmady.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
tk: Nautilusi bitirmekden öňinçä  bu haltany bejeriň ýädä Nautilus ony üýgetmek üçin ejezalari düziň.

en: Couldn't Create Required Folders
tk: Gerek haltany bejerip başarmady.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
tk: Nutilus bu gerek haltalary bejerip bilmedi: %s

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
tk: Nautilusi bitirmekden öňinçä  bu haltalary bejeriň ýädä Nautilus olary üýgetmek üçin ejezalari düziň.

en: Link To Old Desktop
tk: Köne Desktap Üçin Baglaýyş

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
tk: "Öňki Desktap Üçin Baglaýyş" adly baglaýyş desktapda bejeriljek.

en: Can't Connect to Server
tk: Gullukçiýa Baglanyp Başarmday

en: You must enter a name for the server.
tk: Siz gullukçi adyny bermeli.

en: Please enter a name and try again.
tk: Lütfen bir ad berib ýenede bir synanyň.

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
tk: '%s' adly alamaty çykarmak mümkin däl.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
tk: Alamtiň hemişelik bolmagy ahmal we mümkin ki siz ony eklemedik böldiňiz.

en: Couldn't Remove Emblem
tk: Alamaty çykarmak mümkin däl

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
tk: '%s' adly alamatyň adyny ewez etmek mümkin däl.

en: Couldn't Rename Emblem
tk: Alamaty adyny ewez etmek mümkin däl

en: Couldn't Add Emblems
tk: Alamatlary eklenib başarmadylar.

en: The dragged text was not a valid file location.
tk: Süýrenen metin dogry bir faýl ýery däl.

en: Couldn't Add Emblem
tk: Alamat eklenib başarmady.

en: <span weight="bold">Default View</span>
tk: <span weight="bold">Ön Bellenen Görnişi</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
tk: <span weight="bold">Işe Salnip Biljek Metin Faýllar</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
tk: <span weight="bold">Haltalar</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
tk: <span weight="bold">Tymsal Ýazy</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
tk: <span weight="bold">Tymsaliň Ön Bellenen Görnişi</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
tk: <span weight="bold">Listiň  Sütünleri</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
tk: <span weight="bold">List Görnişiniň  Ön Bellenenleri</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
tk: <span weight="bold">Başga Ön Namaýyşlanyp Biljek Faýllar</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
tk: <span weight="bold">Ses Faýllar</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
tk: <span weight="bold">Metin Faýllar</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
tk: <span weight="bold">Zibil</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
tk: <span weight="bold">Bag Görnişiniň  Ön Bellenenleri</span>

en: MIME type
tk: MIME hili

en: _Double click to activate items
tk: Aýtemleri janlaşdyrmak üçin _iki-tikle

en: _Run executable text files when they are clicked
tk: Işeňger metin faýllary tiklenende _bitir.

en: _Single click to activate items
tk: Aýtemleri janlaşdyrmak üçin _bir-tikle

en: _View executable text files when they are clicked
tk: Işeňger metin faýllary tiklenende _görkez.

en: date accessed
tk: el ýetirmek taryhy

en: date modified
tk: üýtgemek taryhy

en: group
tk: topar

en: octal permissions
tk: sekizlik ejazalar

en: owner
tk: eýe

en: permissions
tk: ejazalar

en: size
tk: ululyk

en: type
tk: hil

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
tk: Bu faýlyň barlygy Nautilusiň tenzimlemek jadygöý işe salynşyny
    görkezýär.
    
    sSiz jadygöýy ýenede işe salmak üçin bu faýly pozyb bilersiňiz.

en: Shutter Speed
tk: Gabsa Tizliki

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
tk: Siz birden köp tymsaly bir zamanda yapyp başarmaýarsiňiz.

en: Open with %s
tk: %s bilen aç

en: Unable to launch the cd burner application.
tk: cd ýazujy programy başlab bolmady.

en: Can't Launch CD Burner
tk: CD Ýazujy Başlanyp Bilmedi

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: _Write contents to CD
tk: _Mazmunlary CD içine ýaz

en: View in Multiple Windows?
tk: Näçe Äpişgeniň Içinde Görkezilsinmi?

en: Quit Nautilus.
tk: Nautilusden Çik.

en: Restart Nautilus.
tk: Nautilusi Ýene Başla.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
tk: nautilus: --check başga seçgiler bilen ullanylyp başarmavar.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
tk: nautilus: --geometry birden kop URI-lar bilen ullanylyp başarmavar.

note: This is a little joke, shows up occasionally. I only * implemented this feature so I could use this joke.
en: Are you sure you want to forget history?
tk: Geçmiş unutylsynmy?

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
tk: Eger bunu edseňiz, olary gaýtalamaly bolarsiňiz.

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
tk: Eger siz gören ýerleriňiziň listinu pozsaňyz, olar hamişelikçe pozylar.

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's sidebar
tk: Bu äpişgäniň böwür zolakynyň aýanlygny üýtget

en: View as %s
tk: %s ýaly görkez

en: _Add new...
tk: Täze _göş

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
tk: Bagyşlaň, %s bejergisi pozilip bilmedi.

en: Couldn't Delete Pattern
tk: Bejergi pozilip bilmedi

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
tk: Bagyşlaň, %s alamaty pozilip bilmedi.

en: Couldn't Delete Emblem
tk: Alamat pozilip bilmedi

en: Create a New Emblem:
tk: Bir Täze Alamat Bejer:

en: Select an image file for the new emblem:
tk: Täze alamat üçin bir resim saýla:

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
tk: Bagyşlaň, "%s" dogry bir faýl ady däl.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
tk: Bagyşlaň, siz dogry bir faýl ady üpjünetmapsiňiz.

en: Please try again.
tk: Ýene bir synanyň.

en: Couldn't Install Pattern
tk: Bejergi Gurulip Başarmady

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
tk: Bagyşlaň, siz sifirleme resimi ewez etip başarmaýarsiňiz.

en: Not an Image
tk: Bir Resim Däl

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
tk: Bagyşlaň, %s bejergi gurulip başarmady.

en: Select an image file to add as a pattern
tk: Bejergi ýaly goşylmak üçin bir resim faýly saýla

en: Couldn't Install Color
tk: Renk Gurup Başarmadym.

en: Select a color to add
tk: Goşmak üçin bir renki saýla

en: Show %s
tk: %s görkez

en: throbber
tk: tyrkyllaýçy

en: provides visual status
tk: aýan durumy üpjün etýär

en: Nautilus cannot display "%s".
tk: Nautilus "%s"-i görkezip başarmaýar.

en: Please select another viewer and try again.
tk: Lütfen başga bir namaýyşçyny saýlap synanyň.

en: Edit Nautilus preferences
tk: Nautilus seçeneklerni editle

note: name, stock id, label
en: Undo the last text change
tk: Iň soňky matin üýtgemegny izine al

note: label, accelerator
en: Display Nautilus help
tk: Nautilus ýardamyny görkez

note: label, accelerator
en: Display credits for the creators of Nautilus
tk: Nautilus döredijileriň kreditlerni görkez

note: label, accelerator
en: Show the contents in more detail
tk: Mazmuny kadaly kop bilgiler bilen görkez

note: label, accelerator
en: Show the contents in less detail
tk: Mazmuny kadaly az bilgiler bilen görkez

note: label, accelerator
en: Show the contents at the normal size
tk: Mazmuny kadaly ululykda görkez

note: label, accelerator
en: Go to the trash folder
tk: Zibil haltasyna git

en: Display this location with "%s"
tk: Bu ýery "%s" bilen görkez

en: Network Servers
tk: Şebeke Gullukçiler

en: View your network servers in the Nautilus file manager
tk: Şebeke gullukçilerni Nautilus faýl müdirinde görkez
