linuxmint - en to so translation catalogue (755 entries)

en: Unknown
so: Lama garan

en: Failed to launch '%s'
so: Ku guul dareystay inuu soo kiciyo '%s'

en: Authentication dialog was dismissed by the user
so: Shaashada ansixinta waxaa xiray isticmaalaha

en: File System
so: Nidaamka Galalka

en: Search
so: Raadi

en: %1$s: %2$s
so: %1$s:%2$s

en: Disabled
so: Aan shaqeyneyn

en: %u Output | %u Outputs
so[0]: %u Soo saar
so[1]: %u Soo saarmeen

en: %u Input | %u Inputs
so[0]: %u Soo galay
so[1]: %u Soo galeen

en: System Sounds
so: Codadka Nidaamka(Siistamka)

en: Command not found
so: Amarka lama helin

en: Could not parse command:
so: Lama taxliilin amarka:

en: Execution of '%s' failed:
so: Ku fashilmay fulinta '%s'

en: Removable Devices
so: Agabka la saari karo

en: Open with %s
so: Ku fur %s

en: Eject
so: Bixin

en: Nothing Scheduled
so: Waxba jadwalka kuma jiro

en: Today
so: Maanta

en: Tomorrow
so: Berito

en: This week
so: Isbuucaan

en: Next week
so: Isbuuca xiga

en: Copy
so: Koobiyey

en: Paste
so: Kuguuri

en: Show Text
so: Muuji Qoraalka

en: Hide Text
so: Qari Qoraalka

en: Wrong password, please try again
so: Baaswaar qaldan, fadlan ku celi mar kale

en: Log Out %s
so: Kabax %s

en: Log Out
so: Kabax

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
so: Guji Kabax si aad u xirtid tadbiiqyadaan ugana baxdid siistamka.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
so[0]: %s waa laga bixinyaa si otomaatik ah mudo %d ilbiriqsi.
so[1]: %s waa laga bixinayaa si otomaatik ah mudo %d ilbiriqsiyo ah.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
so[0]: Waa lagaa bixinayaa si otomaatik ah mudo %d ilbiriqsi.
so[1]: Waa lagaa bixinayaa si otomaatik ah mudo %d ilbiriqsiyo ah.

en: Logging out of the system.
so: Ka baxaya siistamka.

en: Power Off
so: Demi

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
so: Guji Demi si aad u xirtid tadbiiqyadaan dabkana uga jartid siistamka.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
so[0]: Siistamka dabka ayaa ka tegaya otomaatikali mudo %d ilbiriqsi.
so[1]: Siistamka dabka ayaa ka tegaya otomaatikali mudo %d ilbirqsiyo.

en: Powering off the system.
so: Deminaya siistamka.

en: Restart
so: Dib usoo bilaaw

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
so: Guji Dib usoo bilaaw si aad u xirtid tadbiiqyadan dibna u soo biloowdid siistamka.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
so[0]: Siistamka dib ayuu isku soo bilaabaya si otomaatik ah mudo %d ilbiriqsi.
so[1]: Siistamka dib ayuu isku soo bilaabayaa si otomaatik ah mudo %d ilbiriqsiyo.

en: Restarting the system.
so: Siistamka dib usoo bilaabayaa.

en: Cancel
so: Kansal

en: Yes
so: Haa

en: No
so: Maya

en: Error
so: Qalad

en: Out of date
so: Duq ah

en: tray
so: Seesarka

en: Keyboard
so: Kiiboorka

en: No extensions installed
so: wax ekisteeshan ah ma shubna

en: View Source
so: Muuji isha(asalka)

en: Web Page
so: Xashida Web-ka

en: Open
so: Fur

en: Remove
so: Kasaar

en: System Information
so: Warbixinta Siistamka

en: Connect
so: Kuxir

en: Password:
so: Baasweerka

en: Key:
so: Furaha:

en: Username:
so: Magaca isticmaalaha:

en: Identity:
so: Hawiyadda:

en: Private key password:
so: Furaha shaqsiga baasweerka:

en: Service:
so: Adeega:

en: Authentication required by wireless network
so: Ansixinta waxaa u baahan shabakadda xarig la'aanta

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
so: Baasweero ama furayaasha qufulan(encrypted) ayaa loo baahanyahay si aad u isticmaasho shabakadda xarig la'aanta '%s'.

en: Wired 802.1X authentication
so: Kuxiran 802.1x ansixiyey

en: Network name:
so: Magaca shabakadda:

en: DSL authentication
so: ansixinta DSL-ka

en: PIN code required
so: furaha PIN-ka loo baahanyahay

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
so: PIN code ayaa loo baahanyahay shabakadda aaladda dhaqaaqda

en: Mobile broadband network password
so: Baasweerka shabakada aaladda dhaqaaqda

en: A password is required to connect to '%s'.
so: Baasweer ayaa loo baahanyahay si loogu xiro '%s'.

en: Settings
so: Setting-yadda

en: Themes
so: Siimyadda

en: Applets
so: Kaabayaasha

en: Panel
so: Baanelka

en: Menu
so: Qaaimadda

en: Troubleshoot
so: Ciladgoob

en: Restart Cinnamon
so: Dib usoo bilaaw Cinnamon

en: Looking Glass
so: Muuqaalka Qarshadda

en: Restore all settings to default
so: Dib u celi setting-yadda sidoodi hore

en: Panel Edit mode
so: Xaaladda tafatiridda Baanel-ka

en: Panel settings
so: setting-ka baanelka

en: Failed to unmount '%s'
so: Ku fashilmay inuu bixiyo '%s'

en: Retry
so: Kuceli

en: Connect to...
so: Kuxir...

en: Authentication Required
so: Ansixin ayaa loo baahanyahay

en: Administrator
so: Agaasimaha

en: Authenticate
so: Ansixi

en: Sorry, that didn't work. Please try again.
so: Naga raali noqo, taasi ma shaqeyn. Fadlan ku celi markale.

en: Password:
so: Baasweerka:

en: Please enter a command:
so: Fadlan geli amar:

en: Close
so: Xir

en: Restore
so: Dib usoo celi

en: Minimize
so: Hoos dhig

en: Maximize
so: Balaari

en: Move to left workspace
so: Udhaqaaji bidixda rugta shaqadda

en: Move to right workspace
so: Udhaqaaji midigta rugta shaqadda

en: Visible on all workspaces
so: Ka muuqda dhamaan rugaha shaqadda

en: Only on this workspace
so: Rugtaan shaqadda oo kaliya

en: Unmaximize
so: Dhaaf Balaarinta

en: Accessibility
so: Sahlidda

en: Zoom
so: Weeyneey

en: Screen Keyboard
so: Furaha Shaashadda

en: Visual Alerts
so: Digniinaha la arki karo

en: Sticky Keys
so: Furayaasha ku dhegan

en: Slow Keys
so: Furayaasha aan fududeyn

en: Bounce Keys
so: Furayaasha soo boodaya

en: Mouse Keys
so: Furayaasha Jiirka

en: Universal Access Settings
so: Setting-yadda sahlidda

en: High Contrast
so: Iftiin Sareeya

en: Large Text
so: Qoraal waaweyn

en: Date and Time Settings
so: Setting-yadda Taariikhda iyo Waqtiga

en: Show Keyboard Layout
so: Muuji sida uu u egyahay kiiboorka

en: Show Character Table
so: Muuji shaxda xarfaha

en: Region and Language Settings
so: Setting-yadda Gobolka iyo Luqadda

en: Add to panel
so: Kudar baanel-ka

en: Add to desktop
so: Kudar dhesktitoobka

en: Remove from favorites
so: Kasaar kuwa aan doorbiddo

en: Add to favorites
so: Kudar kuwa aan doorbiddo

en: All Applications
so: Dhamaan Baraamijyadda

en: Places
so: Goobaha

en: Edit menu
so: Tafatir qaaimadda

en: Lock screen
so: Xir shaashadda

en: Lock the screen
so: Xir shaashadda

en: Logout
so: Kabax

en: Leave the session
so: Katag jalsaddan

en: Quit
so: Kabax

en: Shutdown the computer
so: Demi kombiyuutarka

en: Type to search...
so: Kuqor si aad u raadisid...

en: <unknown>
so: <lama garan>

en: disabled
so: aan shaqeyneyn

en: unmanaged
so: aan la agaasimin

en: disconnecting...
so: goynaya iskuxirnaanshaha...

en: connecting...
so: kuxirmaya...

en: authentication required
so: ansixin loo baahanyahay

en: firmware missing
so: firmware-ka wuu maqan yahay

en: cable unplugged
so: fiiladdaa ka baxsan

en: unavailable
so: lama heli karo

en: connection failed
so: iskuxirnaanshaha wey fashilmatay

en: More...
so: Saaid...

en: Connected (private)
so: Kuxiran (qaas ah)

en: Auto Ethernet
so: Ethernet otomaatik ah

en: Auto broadband
so: broadband otomaatik ah

en: Auto dial-up
so: dial-up otomaatik ah

en: Auto %s
so: Otomaatik %s

en: Auto bluetooth
so: bluetooth otomaatik ah

en: Auto wireless
so: wireless otomaatik ah

en: Network Manager
so: Agaasimaha Shabakadda

en: Enable networking
so: Kashaqeysii shabakadda

en: Wired
so: Ku xargan

en: Wireless
so: Xarig la'aan

en: Mobile broadband
so: broadband Mobile ah

en: VPN Connections
so: iskuxirnaansha VPN-ka

en: Network Settings
so: setting-yadda shabakadda

en: Connection failed
so: iskuxrinaanshaha ku fashilmay

en: Activation of network connection failed
so: Ku fashilmay bilaabidda shabakadda iskuxirnaanshaha

en: Networking is disabled
so: Shabakadda ma shaqeyneyso

en: No connection
so: Ma jiro iskuxirnaansho

en: Connecting to the cellular network...
so: Kuxirmaya shabakadda cellular-ka

en: Connecting to the wireless network...
so: Kuxirmaya shabakadda xarig la'aanta...

en: Connecting to the wired network...
so: Kuxirmaya shabakadda xariga...

en: Connecting to the VPN...
so: Kuxirmaya VPN-ka...

en: Connecting to the network...
so: Kuxirmaya shabakadda...

en: Connected to the wireless network
so: Kuxirmaya shabakadda xarig la'aanta...

en: Wireless connection
so: Iskuxirnaansha xarig la'aanta

en: Connected to the wired network
so: Kuxiran shabakadda xariga

en: Connected to the cellular network
so: Kuxiran shabakadda cellular-ka

en: Connected to the VPN
so: Kuxiran VPN-ka

en: Connected to the network
so: Kuxiran shabakadda

en: Launch
so: Soo kici

en: Add
so: Kudar

en: Edit
so: Tafatir

en: AC adapter
so: Kuxiraha AC-ga dabka

en: Laptop battery
so: beteriga Laptop-ka

en: Monitor
so: Dhaladda

en: Mouse
so: Jiirka

en: Cell phone
so: Madaxa Taleefanka

en: Media player
so: Ciyaaraha Meedhiyaha

en: Computer
so: Kombiyuutar

en: Display
so: Soo bandhig

en: Power Settings
so: Setting-yadda Debka

en: Estimating...
so: Qiyaasaya...

en: %d hour remaining | %d hours remaining
so[0]: %d saacad harsan
so[1]: %d saacadood harsan

en: %d %s %d %s remaining
so: %d %s %d %s harsan

en: hour | hours
so[0]: saacad
so[1]: saacaddo

en: minute | minutes
so[0]: daqiiqad
so[1]: daqiiqaddo

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
so[0]: %d daqiiqad harsan
so[1]: %d daqiiqaddo harsan

en: Recent documents
so: Dokumentiyadda Ugu dambeyay

en: Removable drives
so: Dharayfyada la bixin karo

en: Open file manager
so: Fur agaasimaha feelasha

en: Scale
so: Qiyaas

en: Show desktop
so: Tusi dheskitoobka

en: Playing
so: Cayaaraya

en: Paused
so: Hakisan

en: Stopped
so: Lajoojiyay

en: Unknown Artist
so: Fanaan aan la garan

en: Unknown Album
so: Album aan la garan

en: Unknown Title
so: Cinwaan aan la garan

en: Launch player...
so: Soo kici cayaaraha...

en: Volume
so: Codka

en: Microphone
so: Makaroofanka

en: Sound Settings
so: Setting-yadda Codka

en: Output device...
so: Aaladda dibad u saaridda

en: Trash
so: Salladda Qashinka

en: Empty Trash
so: Nadiifi Salladda Qashinka

en: Open Trash
so: Fur Salladda Qashinka

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
so: Ma hubtaa inaad dooneysid inaad ka tirtirtid sheyahaan salladda qashinka?

en: This operation cannot be undone.
so: Howshaan dib looma soo celi karo.

en: Empty Trash?
so: Faaruji Salladda Qashinka?

en: Empty
so: Faaruji

en: Switch workspace
so: Rog rugta shaqadda

en: Configure display settings...
so: Bedbedel setting-yadda bandhiga

en: All Settings
so: Dhamaan Setting-yadda

en: Users
so: Isticmaalayaal

en: Groups
so: Kooxo

en: Name
so: Magaca

en: Colors
so: Midibo

en: Icon
so: Aykon

en: GCompris Administration Menu
so: Liisamarka Maamulka Gcompris

en: Advanced colors
so: Midabo horumarsan

en: Can read
so: Waa in uu aqrinkaro

en: Click on the correct color
so: Dhagsii midibka saxda eh

en: greyish-brown
so: Kafeyga-Dameeri

en: greyish blue
so: Buluug-Dameeri

en: dark purple
so: Basali-mugdi

en: Practice the multiplication operation
so: Ku tababaro sida wax la isugudhufto

en: Go to Algebra activities
so: Aad shaqooyinka Algabrada

en: Practice the subtraction operation
so: Ku tababaro sida wax loo kalajaro

en: Simple subtraction
so: Wax kalajarid sahlan

en: An addition problem with two numbers is displayed. At the right of the equals sign, give the answer, the sum. Use the left and right arrows to modify your answer and press the Enter key to check if you've got it right. If not, just try again.
so: Layliska iskudarka waxaa lagu siinayaa laba lambar. Dhinaca midig ee calaamada islaegta waxaad ku qortaa jawaabtaada oo ah wadarta. Isticmaal falaarta midig ama bidix si aad wax uga bedesho jawaabtaada ka dibna riix furaha galaha (Enter) si aad u ogaato in aad saxday iyo inkale. Hadii aadan sixin isku dey markale.

en: In a limited time, find the sum of of two numbers. Introduction to simple in-line addition.
so: Waan in aad waqti kooban, ku heshaa iskudarka labo lambar. Hordhaca xisaabta isku darka.

en: Practice the addition operation
so: Ku tababaro sida wax la isugudaro

en: Simple addition. Can recognize written numbers
so: Iskudarid sahlan. Waan in uu kala saarikaraa lambara qoran

en: Go to calculation activities
so: Aad shaqooyinka xisaabitaanka

en: Various calculation activities.
so: Shaqooyin kalagedisan oo la'xiriira xisaabitaanka

en: Complete a list of symbols
so: Liis xarfo oo dhameytiran

en: Find the next symbol in a list.
so: Raadi calaamad xigta ee liiska.

en: Logic training activity
so: Shaqo la'xiriirta macquulnimada (logic)

en: Move and click the mouse
so: Daqaaji kadibna dhag ku sii dooliga

en: Matching Items
so: Raadi labada is leh

en: Complete the puzzle
so: Dhamaystir xujadaan

en: Good mouse-control
so: Si fiican dooliga u xukun

en: Lock on the grass.
so: Kuxir cooska

en: Logic-training activity
so: Shaqo la'xiriirta macquulnimada (logic)

en: Mouse-manipulation
so: Xukumida dooliga (mouse)

en: The football game
so: Ciyaarta kubada cagta

en: Operate a canal lock
so: Baro sida uu biyoxireenka u shaqeeyo

en: Practice chess
so: Ku tababar qaado ciyaarta Jeeska

en: Learning chess
so: Barasahda ciyaarta Jeeska

en: Tell a short story
so: Sheek sheekosheeko

en: Cars
so: Baabuuro

en: A letter is spoken. Click on the matching letter in the main area. You can listen to the letter again, by clicking on the mouth icon in the bottom box.
so: Waxaad maqlaysaa xaraf. Dhagsii xarafkaas. Hadii aad rabtid in aad marlabaad dhagaysatid, dhagsii sawirka afka hoos ku yaalo.

en: Click on a letter
so: Dhagsii xarafka

en: Letter-name recognition
so: Aqoonsiga xarfaha-magacyadooda

en: Listen to a letter and click on the right one
so: Dhagayso xarafka kadibna dhagsii kan saxda eh.

en: Visual letter-recognition. Can move the mouse.
so: Kasitaanka muuqaalka xarafaha. Waa inuu dhaqaajinkaraa dooliga.

en: Click On Me
so: Dhag isii

en: Distinguish between time-units (hour, minute and second). Set and display time on a clock.
so: Kala sooc halbeegyada-saacada (Saac, dakhiiqo iyo ilbiriqsi).  Sax soona saar waqtiga saacada

en: Learn how to tell the time
so: Baro sida waqtiga loo sheego

en: Learning Clock
so: Saacad baro

en: The concept of time. Reading the time.
so: Fikrada waqtiga. Aqrinta saacada.

en: Can move the mouse.
so: Wuu dhaqaajinkaraa dooliga

en: Click on the right color
so: Dhagsii midibka saxda eh

en: Listen to the color and click on the matching duck.
so: Dhageyso midibka kadibna dhagsii  boolonboolada midibkaas leh.

en: This board teaches you to recognize different colors. When you hear the name of the color, click on the duck wearing it.
so: Miiskaan wuxuu ku barayaa sidii aad u baranlahad midibada kala duwan. Markii aan maqashid magaca midibka, dhagsii  boolonboolada midibkaas leh.

en: Colors based activities.
so: Shaqooyin ku saabsan midabada.

en: Go to Color activities
so: Aad shaqooyinka midabada

en: Discover the Computer
so: Baro kumbuyuutarka

en: Play with computer peripherals.
so: Ku cayaar qeybaha kumbuyiitar ka mid ah.

en: Arrange four coins in a row
so: Afar shilin saf isugu aadi

en: Connect 4
so: Kuxir 4

en: Create a line of 4 pieces either horizontally (lying down)
    or vertically (standing up)
so: Samee saf ay ku jiraan 4 jiijiifa (horizontally)
    ama taagtaagan (vertically)

en: Build the same model
so: Dhis tusaale la'mid eh

en: Drive the crane and copy the model
so: Wiish wadis iyo tusaale koobiyeyn

en: Motor-coordination
so: Iskudubaridka motoriga

en: Mouse manipulation
so: Xukumida dooliga (mouse)

en: Colors, sounds, memory...
so: Midabo, codad, xasuus...

en: Go to discovery activities
so: Aad shaqooyinka baaritaanka (Discovery)

en: Basic counting skills
so: Xirfad xisaabitaan aasaasi eh

en: Basic enumeration
so: Xisaabitaan aasaasi eh

en: Count the items
so: Xisaab dhamaan sheyaasha

en: Numeration training
so: Tababarka lambarada

en: Move the mouse
so: Dhaqaaji dooliga

en: Click the mouse
so: Dhagsii dooliga (mouse)

en: Double-click the mouse
so: Dhag-dhagsii dooliga (mouse)

en: Go to experiential activities
so: Aad shaqooyinka kusaabsan tijaabooyinka

en: Go to Experimental activities
so: Aad shaqooyinka kusaabsan Tijaabooyinka

en: The fifteen game
so: Ciyaarta toban iyo shata

en: move
so: Dhaqaaji

en: puzzle
so: Xuju

en: Control the hose-pipe
so: Xukun tubada biyo waraabinta

en: Move the mouse over the red part of the hose-pipe. This will move it, bringing it, part by part, up to the flowers. Be careful, if you move off the hose, the red part will go back down.
so: Dooliga gey qeybta gaduudan ee tubada. Taas waa kuu dhaqaajinaysaa, ku keeneysaa, qeybqeyb, ilaa iyo ubaxyada. Iskajir, hadii aad aad uga dhaqaaqdid, qeybta gaduudan waxay ku noqonaysaa meesheeda.

en: Tux needs to water the flowers, but the hose is blocked.
so: Tux wuxuu rabaa in uu waraabiyo ubaxa, lakiin tubada waa xirantahay.

en: Go to Amusement activities
so: Aad shaqooyinka madadaalada ah

en: Various fun activities.
so: Shaqooyin kaladuwan oo farxad leh.

en: gcompris animation
so: gcompris animeeshan

en: gcompris drawing
so: gcompris sawiraad

en: svg drawing
so: svg sawiraad

en: svg mozilla animation
so: sawir-nool svg mozilla

en: Drag and Drop the items to redraw the whole map
so: Jiid oo ku rid sheyaasha is aad u sawirto qariirada oo dhan

en: Locate the countries
so: Raadi wadamada

en: Mouse manipulation: movement, drag and drop
so: Xukumida dooliga: dhaqdhaqaajin, Jiid oo ku rid

en: The map of Germany comes from Wikipedia and is released under the GNU Free Documentation License. Olaf Ronneberger and his children Lina and Julia Ronneberger created the German level.
so: Qariirada Jarmalka waxaa laga soo qaaday Wikipedia waxaa lagu soo saaray shatiga GNU Free Documatation License. Olaf Ronneberger iyo caruurtiisa Lina and Julia Ronneberger ayaa sameeyay darajada Jarmalka.

en: Africa
so: Afrika

en: America
so: Ameerika

en: Antartica
so: Antartik

en: Asia
so: Aasia

en: Continents
so: Qaarado

en: Europe
so: Yurub

en: Oceania
so: Badleyda

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for CAN
en: Canada
so: Kanada

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for CUB
en: Cuba
so: Kuuba

en: Dominican Republic
so: Jamhuuriyada Domenikaanka

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for MEX
en: Mexico
so: Meksiko

en: North America
so: Woqooyiga ameerika

en: United States of America
so: Dalka mareykanka

en: South America
so: Koonfurta ameerika (Latin amerika)

en: The Netherlands
so: Holland

en: Western Europe
so: Yurubta Galbeed

en: Eastern Europe
so: Yurubta Bari

en: Russia
so: Ruushka

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for TUR
en: Turkey
so: Turki

en: Central African Republic
so: Jamhuuriyada afrikada Dhexe

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for DJI
en: Djibouti
so: Jabuuti

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for EGY
en: Egypt
so: Masar

en: Northern Africa
so: Afrikada Waqooyi

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for SOM
en: Somalia
so: Soomaaliya

en: Democratic Republic of Congo
so: Jamhuuriyada dimuquraadiga Kongo

note: #-#-#-#-#  2 (iso_3166)  #-#-#-#-# name for ZAF
en: South Africa
so: Koonfur Afrika

en: Southern Africa
so: Afrikada Koonfureed

en: Regions of France
so: Gobolada Faransiiska

en: Deutschland BundeslÃ¤nder
so: Gobolada Jarmalka

en: Geometry
so: Joomitir

en: Geometry activities.
so: Shaqooyin joomitiri ah.

en: Keyboard manipulation
so: Isticmaalida Alwaaxa-furayaasha (Keyboard)

en: Letter association between the screen and the keyboard
so: Xaraf xiriirin ka dhaxaysa shaashada iyo alwaaxa-furayaasha (Keyboard)

en: Simple Letters
so: Xarfo fudfudud

en: Type the falling letters before they reach the ground
so: Qor xarafka soo dhacaayo intii uusan dhulka gaarin

en: Equality Number Munchers
so: Lambarada isla eg Munchers

en: Guide the Number Muncher to the expressions that equal the number at the top of the screen.
so: Ku hogaami lambarada Muncher isla egta la eg lambarada ku qoran shaashada qaybteeda kore.

en: Practice addition, multiplication, division and subtraction.
so: Ku tababaro iskudarka, iskudhufashada, iskuqeybinta iyo kalajarida.

en: Use the arrow keys to navigate around the board and to avoid the Troggles. Press the spacebar to eat a number.
so: Isticmaal falaaraha si aad ugu socsocoto miiska oo aad iskaga ilaalisid Troggles. Riix baneeyaha si aad u cunto lambarada

en: Factor Number Munchers
so: Isirka lambarada Munchers

en: Guide the Number Muncher to all the factors of the number at the top of the screen.
so: Ku hogaamin Lambar Munhers dhamaan dhufsameyaasha uu leeyahay lambarka kor ku qoran

en: Learn about factors and multiples.
so: Wax ka baro isirada iyo ku dhufsamayaasha

en: The factors of a number are all the numbers that divide that number evenly. For example, the factors of 6 are 1, 2, 3 and 6. 4 is not a factor of 6 because 6 cannot be divided into 4 equal pieces. If one number is a multiple of a second number, then the second number is a factor of the first number. You can think of multiples as families, and factors are the people in those families. So 1, 2, 3 and 6 all fit into the 6 family, but 4 belongs to another family. Use the arrow keys to navigate around the board and to avoid the Troggles. Press the spacebar to eat a number.
so: Isir waxaa la dhahaa dhamaan lambarada u qaybsama lambarkaas si iskumid ah.Tusaalo ahaan, isirka 6 waa 1, 2, 3 iyo 6. 4 ma aha isirka 6 sababtoo ah 6 looma qeybinkaro 4 qeybood oo isku mid eh. Hadii lambar uu yahay dhufsamaha lambarkale waxaa cad in lambarka dambe uu yahay isirka kan hore. Waxaad ku xasuusnaankartaa in dhufsamayaasha ay yihiin reer iyo in isirka uu yahay dadka reerkaas ka tirsan. Sida 1, 2, 3 iyo 6 waxay wada galikaraan reerka 6:da, lakiin 4 waxay ka midtahay reer kale. Isticmaal falaaraha si aad ugu socsocoto miiska oo aad iskaga ilaalisid Troggles. Riix baneeyaha si aad u cunto lambarada

en: Guide the Number Muncher to the all the expressions that do not equal the number at the top of the screen.
so: Ku hogaami lambarada Muncher isla egta aan la ekeyn lambarka ku qoran shaashada qaybteeda kore.

en: Inequality Number Munchers
so: Lambar Muchers aan isla ekeyn

en: Practice addition, subtraction, multiplication and division.
so: Ku tababaro iskudarka, kalajarida, iskudhufashada iyo iskuqaybinta.

en: Guide the Number Muncher to all the multiples of the number at the top of the screen.
so: Ku hogaami lambarada Muncher dhamaan dhufsaneyaasha lambarka ku qoran shaashada qaybteeda kore.

en: Guide the Number Muncher to all the prime numbers.
so: Ku hogaamin Lambar Munhers dhamaan lambarada asalka ah.

en: Prime Number Munchers
so: Lambar Asal Munchers

en: The Tower of Hanoi
so: Taalada Hanoi

en: Reading
so: Aqris

en: Reading practice
so: Tababar aqris

en: apple
so: Tufaax

en: back
so: Gadaal u noqo

en: bag
so: Boorso

en: ball
so: Banooni

en: banana
so: Moos

en: bed
so: Sariir

en: boat
so: Doon

en: book
so: Buug

en: bottle
so: Dahalo

en: cake
so: Doolsho

en: camel
so: Geel

en: car
so: Baabuur

en: cat
so: Mukulaal (Bisad)

en: catch
so: Qabasho

en: cheese
so: Farmaajo

en: cow
so: Lo' (Sac)

en: dog
so: ey

en: finish
so: Dhameey

en: fish
so: Malaay

en: house
so: Guri

en: pear
so: seytuun qoor

en: plane
so: Diyaarad

en: satchel
so: Boorso buug

en: Drag and Drop each item onto its name
so: Jiid oo kurid shay walba magaciisa korkiisa

en: Drag each image from the (vertical) box on the left to its (corresponding) name on the right. Click the OK button to check your answer.
so: Sawirka ka jiid sandiiqa bidix waxaadna geysaa magaciisa korkiisa oo ku yaala dhianaca midig. Dhagsii botoonka OK si'aad u ogaatid jawaabta.

en: Image Name
so: Magaca sawirka

en: Vocabulary and reading
so: Ereyo iyo aqrin

en: bulb
so: Nalkuus

en: fishing boat
so: Doonta malaaydabashada

en: lamp
so: Faynuus (Nal)

en: mail box
so: Sanduuqa boostada

en: postcard
so: Kaarkaboostada

en: sailing boat
so: Doonta Darbaaley

en: egg
so: Ukun

en: eggcup
so: Koobka ukunta

en: flower
so: Ubax

en: glass
so: Koob

en: vase
so: Weelka ubaxa

en: light house
so: Musawac (Guriga nalka)

en: rocket
so: Gantaal

en: sofa
so: fadi

en: star
so: xidig

en: bicycle
so: bushkuleeti

en: carrot
so: karooto

en: grater
so: Faraajo xoqe

en: tree
so: Geed

en: pencil
so: Qalin qori

en: truck
so: Baabuur xamuul

en: van
so: Caasi

en: flag
so: Calan

en: racket
so: Usha teeniska

en: Discover the keyboard.
so: Baro Alwaaxa-furayaasha.

en: Keyboard-manipulation boards
so: Miisaska xukumida alwaaxa-furayaasha

en: GCompris login screen
so: Dariishada gudagalka Gcompris

en: Addition
so: Iskudar

en: Learn addition
so: Baro iskudar

en: Learn subtraction
so: Baro kalajar

en: Subtraction
so: Kalajar

en: Mathematical activities.
so: Shaqooyin xisaabaad ah

en: 3D Maze
so: Muuqaal 3D Maze

en: Go to Maze activities
so: Aad shaqooyinka Maze

en: Ear-training activity
so: Shaqo dababarida dhegaha ah

en: Addition memory game
so: Ciyaar xasuus iskudar ah

en: Addition, subtraction, multiplication, division
so: iskudarka, kalajarida, iskudhufashada iyo iskuqeybinta,

en: Division memory game
so: Ciyaar xasuus iskuqaybis

en: Go to Memory activities
so: Aad shaqooyinka xasuusta

en: Subtraction memory game
so: Ciyaar xasuuskalajarid

en: Multiplication memory game
so: Ciyaar xasuus iskudhufasho

en: Audio memory game
so: Ciyaarta xasuusashada codka

en: Mouse manipulation, Brain.
so: Xukumida dooliga, Maskax.

en: GCompris Main Menu
so: Liisamarka guud ee Gcompris

en: Miscellaneous activities
so: Shaqooyin kalagedisan

en: Time, Geography, ...
so: Waqti, Juquraafi, ...

en: Missing Letter
so: Xaraf maqan

en: Training reading skills
so: Tababarid xirfadaha aqrinta

en: Word reading
so: Eray aqris

en: ball/_all/b/p/d
so: Banooni/Ba_ooni/t/n/m

en: ball/b_ll/a/u/o
so: Banooni/Ban_oni/n/i/o

en: ball/bal_/l/h/s
so: Banooni/Ba_ooni/t/n/m

en: dog/_og/d/p/q
so: ey/e_/i/y/e

en: dog/d_g/o/g/a
so: ey/_y/d/i/e

en: dog/do_/g/p/q
so: ey/e_/i/y/e

en: Can count
so: Waa in uu xisaabikaraa

en: Mouse-manipulation activities.
so: Shaqooyin ku saabsan isticmaalka dooliga (mouse)

en: Numeration
so: Lambaro

en: Numeration activities.
so: Shaqooyin kusaabsan lambarada

en: reading
so: aqris

en: Mouse-manipulation: movement, drag and drop
so: Xukumida dooliga: dhaqdhaqaajin, Jiid oo ku rid

en: Number
so: Lambaro

en: Numbers in Order
so: Lambaro sidabataxan

en: Puzzles
so: Xujoyaal

en: Various puzzles.
so: Xujooyin kaladuwan

en: Python Test
so: Imtixaanka Python

en: Memory-training
so: Xasuus dababarid

en: Railway
so: Tareen

en: Click on the correct colored object.
so: Dhagsii sheyga leh midibka saxda eh.

en: Click on the matching color
so: Dhagsii midibka isleh

en: Read the names of colors
so: Aqri magacyada midibada

en: This board teaches basic colors.
so: Miiskaan waxaa lagubartaa midibada asalka ah.

en: black
so: Madow

en: blue
so: Buluug

en: brown
so: Kafeey

en: green
so: Cagaar

en: grey
so: Midib dameer (Dameeri)

en: orange
so: Huruud

en: pink
so: Gaduud biyobiyo

en: red
so: Gaduud

en: violet
so: Basali

en: white
so: Cadaan

en: yellow
so: Jaallo

en: Go to the Reading activities
so: Aad casharada aqriska

en: Reading activities.
so: Shaqooyin kusaabsan aqriska

en: A word is shown at the top right of the board. A list of words will appear and disappear on the left. Does the given word belong to the list?
so: Miiska dhiniciisa midig ee kore waxaa ka soo baxaaya erey. Dhinaca bidix, liis ereyo ka kooban ayaa kuu muuqanaayo waana kaa qarsoomaayaan. Ereyga lagusiiyay ma'kamidyahay ereyada liiska ku jira?

en: Horizontal reading practice
so: Tababarka aqrinta jiijifta

en: Read a list of words and work out if a given word is in it
so: Aqri liiska ereyada kana fiiri in ereyga lagusiiyay uu ku jiro

en: Reading training in a limited time
so: Tababarka aqrinta oo waqti xaddidan leh

en: Read a vertical list of words and work out if a given word is in it
so: Aqri liiska toosan ee ereyada kana fiiri in ereyga lagusiiyay uu ku jiro

en: Read training in a limited time
so: Tababarka aqrinta oo waqti xaddidan leh

en: Vertical-reading practice
so: Tababarka aqrinta taagtaagan

en: Copy a drawing from the box on the right into the box on the left.
so: Sawirka dhinaca midig kuyaalo ku guuri dhinaca bidix

en: Redraw the given item
so: Marlabaad sawir sheyga lagusiisyay

en: Numbers With Dice
so: Lambaro iyo laadhuu

en: Go to Sound activities
so: Aad shaqooyinkacodka

en: Sound based activities.
so: Waxbarasho codka ku salaysan

en: Learn how a submarine works
so: Baro sida markabka gujiska u shaqeeyo

en: Pilot a submarine
so: Hogaami markabka gujiska

en: Drawing activity (pixmap)
so: Shaqooyin sawiraada (pixmap)

en: mouse and keyboard manipulation
so: Xukumida dooliga iyo alwaaxa-furayaasha

en: Learn the water cycle
so: Baro sida biyowareega u shaqeeyo

en: Keyboard training
so: Dababarida alwaaxa-furayaasha

en: Administration for gcompris
so: Maamulida Gcompris

en: Educational game for ages 2 to 10
so: Cayaaro waxbarasho oo loogu talagalay 2 ilaa iyo 10 jir

en: Educational suite GCompris
so: Cutub barashadeedka Gcompris

en: Multi-activity educational game
so: Cayaaro waxbarasho kala gedisan

en: NORTH
so: WAQOOYI

en: SOUTH
so: KOONFUR

en: Choose a house
so: Dalbo guri

en: Your turn to play ...
so: Cayaarta waxay joogtaa tookadaada

en: Not allowed! Try again !
so: Lama ogola! Markale iskudey

en: White's Turn
so: Tookada Cadaanka

en: Black's Turn
so: Tookada Madowga

en: White checks
so: Cadaanka waa weerar

en: Black checks
so: Madowga waa diyaar

en: Black mates
so: Madowga waa qabsaday

en: White mates
so: Cadaanka waa qabsaday

en: Drawn game
so: Ciyaar barbaro ah

note: TRANSLATORS: Put here the alphabet in your language require by all utf8-functions TRANSLATORS: Put here the alphabet lowercase in your language
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
so: btjxdrscgfqklmnwhyaeiou

note: toggle box
en: Uppercase only text
so: Far waaweyn oo kaliya

en: Set the watch to:
so: Saacada sax:

en: Click on the blue duck
so: Dhagsii boolonboolada buluuga eh

en: Click on the brown duck
so: Dhagsii  boolonboolada kafeyga eh

en: Click on the green duck
so: Dhagsii  boolonboolada cagaarka eh

en: Click on the grey duck
so: Dhagsii  boolonboolada dameeriga eh

en: Click on the orange duck
so: Dhagsii  boolonboolada huruudka eh

en: Click on the purple duck
so: Dhagsii  boolonboolada basaliga eh

en: Click on the red duck
so: Dhagsii  boolonboolada gaduudka eh

en: Click on the yellow duck
so: Dhagsii  boolonboolada jaallaha eh

en: Click on the black duck
so: Dhagsii  boolonboolada madowga eh

en: Click on the white duck
so: Dhagsii boolonboolada cad

note: TRANSLATORS: Put here the alphabet uppercase in your language
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
so: BTJXDRSCGFQKLMNWHYAEIOU

en: Build the same tower in the empty area as the one you see on the right-hand side.
so: Dhis taalo la mid ah mida ku taalo dhinaca midig.

en: Tower of Hanoi
so: Taalada Hanoi

en: Move the entire stack to the right peg, one disc at a time
so: U guuri rasdada oo dhan meesheeda saxda ah, adigoo qaadaya saxankiiba mar

en: Learn how to read
so: Baro sida wax loo akhriyo

en: left
so: Bidix

en: right
so: Midig

en: Look at your position, then switch back to invisible mode to continue your moves
so: Fiiri meesha aad joogto, kadibna u bedelo dhinaca aragti la aanta ah si aad dhaqaajintaada u sii wadato

en: Look at your position, then switch back to 3D mode to continue your moves
so: Fiiri meesha aad joogto, kadibna u bedelo muqaalka 3D ah si aad dhaqaajintaada u sii wadato

en: Memory
so: Xasuus

en: Find the matching pair
so: Raadi labada is leh

en: Main Menu Second Version
so: Liisamarka guud Qeybtiisa Labaad

en: Select a Board
so: Dalbo miis

note: Set here the way to display money. Change only the money sign, and it's place, always keep %.2f, it will be replaced by 0,34 if decimal is ',' in your locale
en: $ %.2f
so: sh %.2f

en: $ %.0f
so: sh %.0f

en: Move the plane to catch the clouds in the correct order
so: Dhaqaaji diyuurada si aad u qabato caadadka sida ay isugu xigaan

en: Python Board
so: MiiskaPython

en: Special board that embeds python into gcompris.
so: Miis qaas ah oo ku lifaaqa python gcompris:ga

en: Select a profile:
so: Dalbo borofayl

en: Filter
so: Kalasooc

en: Select all
so: Dalbo dhamaantooda

en: Unselect all
so: Dhig dalbashola'aan dhamaantood

en: Locales sound
so: Codad degaameed

en: Wordlist
so: Liiska ereyada

en: Login
so: Gudogal

en: Main menu
so: Liisamarka guud

note: columns for Board name column_pref = gtk.TreeViewColumn(_('Conf')) image = gtk.image_new_from_stock(gtk.STOCK_PREFERENCES, gtk.ICON_SIZE_MENU) image.show() column_pref.set_widget(image)
en: Active
so: Shaqeyn diyaar u ah

en: Board title
so: Cinwaanka miiska

en: Filter Boards difficulty for profile %s
so: Wuxuu kalasoocaayaa misaska borofaylyadooda %s  iyadoo loo fiirinaayo dhibkooda

en: <span size='x-large'> Select the difficulty range 
    for profile <b>%s</b></span>
so: <span size='x-large'> Dalbo darajada adeegnibo 
    ee borofayl <b>%s</b></span>

note: Init configuration window: all the configuration functions will use it all the configuration functions returns values for their key in the dict passed to the apply_callback the returned value is the main GtkVBox of the window, we can add what you want in it.
en: <b>%s</b> configuration
     for profile <b>%s</b>
so: <b>%s</b>waxkabedel
     kusaabsan borofaylka <b>%s</b>

en: Select sound locale
so: Dalbo cod deegaaneed

en: Editing a Class
so: Waxkabedel fasalka

en: Editing class:
so: Waxkabedel fasalka:

en: Editing a new class
so: Waxkabedel fasalka cusub

en: Class:
so: Fasal

note: FIXME: How to remove the default selection Label and Entry for the teacher name
en: Teacher:
so: Macalin:

en: Assign all the users belonging to this class
so: Isticmaalayaasha oo dhan ku dar fasalkaan

en: First Name
so: Magaca hore

en: Last Name
so: Magaca dambe

en: You need to provide at least a name for your class
so: Waa in aad macag u bixisaa fasalka

en: There is already a class with this name
so: Waxaa jira fasal ay isku magac yihiin

en: Class
so: Fasal

en: Teacher
so: Macalin

en: Editing a Group
so: Waxkabedelaada koox

en: Editing group:
so: Bedelaada koox

en:  for class:
so: Ujeeda fasakla:

en: Editing a new group
so: Bedelaada koox cusub

en: Group:
so: Koox:

note: FIXME: How to remove the selection Label and Entry for the first name
en: Description:
so: Faahfaahin:

note: Top message gives instructions
en: Assign all the users belonging to this group
so: Isticmaalayaasha oo dhan ku dar kooxdaan

en: You need to provide at least a name for your group
so: Waa in aad macag u bixisaa kooxda

en: There is already a group with this name
so: Waxaa jirta koox ay isku magac yihiin

en: Select a class:
so: Dalbo galaas

en: Group
so: Koox

en: Description
so: Faahfaahin

en: You must first select a group in the list
so: Marka ugu horeysa waa inaad koox ka dalbataa liiska

en: Birth Date
so: Taariikhda dhalashada

en: Boards
so: Miisas

en: Profiles
so: Borofaylyaal

en: Classes
so: Galaasyaal

en: Editing a Profile
so: Waxka bedelaada borofayl

en: Editing profile:
so: Bedelaada borofayl:

en: Editing a new profile
so: Bedelaada borofayl cusub

en: Profile:
so: Borofayl

note: Top message gives instructions
en: Assign all the groups belonging to this profile
so: Kooxyaasha oo dhan ku dar borofaylkaan

en: You need to provide at least a name for your profile
so: Waa in aad macag u bixisaa borofaylka

en: There is already a profile with this name
so: Waxaa jirta borofayl ay isku magac yihiin

en: Profile
so: Borofayl

en: [Default]
so: [La'sku ogyahay]

en: Editing a User
so: Bedelaada isticmaale

en: Editing a User
so: Bedelaada isticmaale

en: Editing a new user
so: Bedelaada isticmaalaha cusub

en: Login:
so: Gudagal:

note: FIXME: How to remove the selection Label and Entry for the first name
en: First name:
so: Magaca hore:

note: Label and Entry for the last name
en: Last name:
so: Magaca dambe:

note: Label and Entry for the birth date
en: Birth date:
so: Taariikhda dhalashada

en: You need to provide at least a login, first name and last name for your users
so: Waan in aad ugu yaraan keentaa magacgal, magac hore iyo macag dambe oo uu leeyahay/dahay isticmaalaha/shada

en: There is already a user with this login
so: Waxaa jirta isticmaale ay isku magac yihiin

en: One or more logins are not unique !
    You need to change them: %s !
so: Kudagalyaasha hal ama in kabadal ma'aha qaas !
    Waa in aad bedeshaa: %s !

en: SVG is disabled. Install python xml module to enable it
so: SVG waa la'curyaamiyey. Si aad curyaanimda uga bixisid xaree barnaamij-yare (Module) python xml

en: Warning: the following images cannot be accessed on your system.
so: Digniin: falyka soo socdo laguma furikaro sistamkaada.

en: The corresponding items have been skipped.
so: Sheyaasha u dhigma waa laga booday.

en:  and %d
so:  iyo %d

en: %d is divisible by %s.
so: %d waxaa loo qaybinkaraa %s

en: 1 is not a prime number.
so: 1 ma aha lambar asal ah.

en: Primes less than %d
so: Lambar asal ka yar %d

en: Multiples of %d include %s,
    but %d is not a multiple of %d.
so: Ku jibaaraneyaalka %d waxaa ka mid ah %s, 
    lakiin %d ma'aha ku jibaarane %d.

en: Factors of %d
so: Isirada %d

en: %s are the factors of %d.
so: %s waa isirada %d

en: Multiples of %d
so: Ku dhufsamayaal %d

en: Equal to %d
so: Laeg %d

en: Not equal to %d
so: Lma eka %d

en: You were eaten by a Troggle.
    Press <Return> to continue.
so: Waxaa ku cunay Troggle.
    Riix <Return> si aad u sii socoto.

en: You ate a wrong number.
so: Waxaad cuntay lambar khaldan.

en: Out of range
so: Waa xadkabax

en: Profile:
so: Borofayl:

en: Login:
so: Gudagalka:

note: combo box
en: Color of the line
so: Midabka leenka

note: spin button for int
en: Distance between circles
so: Masaafada u dhaxaysa wareegyada

en: COMMANDS ARE
so: AMARADA WAA

note: The two boat arrived in a close time frame (1s), it's a draw
en: This is a draw
so: Kani waa sawirid

en: Disable shape rotation
so: Naafo ka dhig shayb-wareejinta

en: Disable stamps
so: Naafo ka dhig tiimbareyaasha

en: Memory game
so: Ciyaarta xasuusta

en: Error: We can't find
    a list of words to play this game.
so: Qalad: Ma'aanan helin
    liiska eeyada si loogu ciyaaro ciyaartaan.

en: Please, check if the word
so: Fadlan, hubi in ereyga

en: is being displayed
so: ayaa la'soo saarayaa

en: I am Ready
so: Waxaa ahay diyaar

en: Yes, I saw it
so: Haa, Waan arkay

en: No, it was not there
so: Maya, meesha kumajirin

note: Report what was wrong in the log
en: The word to find was '%s'
so: Ereyga larabay in la'raadidyo wuxuu ahaa '%s'

en: But it was not displayed
so: Lakiin lama soo saarin

en: And it was displayed
so: Waana la' soo saaray

note: Enter Edit Mode
en: You have entered Edit mode
    Move the puzzle items;
    type 's' to save, and
    'd' to display all the shapes
so: Waxaad soo gashay habkii waxkabedelka
    Dhaqaaji sheyaasha xujada;
    qor 's' si'aad u kaydiso, iyo
    'd' si'aad u aragto dhamaan sheyaasha

en: Submarine
so: Markab gujis

en: Control the depth of a submarine
so: Xukun quusida markabka gujiska

en: Points = %s
so: Dhibco = %s

en: Wind speed = %d
    kilometers/hour
so: Xawaaraha dabaysha = %d
    kiiloomitir/saacadiiba

en: Distance to target = %d meters
so: Masaafada bartilmaameedka = %d mitir

en: Author: Bruno Coudoin
    Contribution: Pascal Georges, Jose Jorge
    Graphics: Renaud Blanchard, Franck Doucet
    Intro Music: Djilali Sebihi
    Background Music: Rico Da Halvarez
so: Qoraa: Bruno Coudoin
    Tabaruce: Pascal Georges, Jose Jorge
    Farshaxanka: Renaud Blanchard, Franck Doucet
    Muusiga hordhaca: Djilali Sebihi
    Muusiga gadaaleedka: Rico Da Halvarez

en: About GCompris
so: Warbixin Gcompris

en: Translators:
so: Tarjumayaasha:

en: GCompris Home Page
    http://gcompris.net
so: Guriga-Boga GCopmris
    http://gcompris.net

en: GCompris confirmation
so: Hubinta Gcompris

en: Are you sure you want to quit?
so: Ma'hubtaa in aad rabtid in aad iskawada xirto?

en: Yes, I am sure!
so: Haa, Waan hubaa!

en: No, I want to keep going
so: Maya, Waxaan rabaa in aan sii wato

en: Your system default
so: Inta la'isku ogyahay ee sistamkaada

en: Amharic
so: Axmaari

en: Arabic
so: Carabi

en: Turkish (Azerbaijan)
so: Turkish (Asarbajan)

en: Catalan
so: Katalan

en: Danish
so: Dhanish

en: German
so: Jarmal

en: Greek
so: Giriig

en: English (Canada)
so: Ingiriis (Kanada)

en: English (Great Britain)
so: Ingiriis (Ingiriiska)

en: Spanish
so: Ispanish

en: Basque
so: Baski

en: French
so: Faransiis

en: Irish (Gaelic)
so: Ayrish (Gaelik)

en: Hebrew
so: Yuhuud

en: Punjabi
so: Bunjabi

en: Hungarian
so: Hungerian

en: Croatian
so: Korowaati

en: Italian
so: Itaali

en: Georgian
so: Gieorgian

en: Macedonian
so: Makedhonian

en: Marathi
so: Marthi

en: Nepal
so: Nebal

en: Dutch
so: Hollandees

en: Norwegian Bokmal
so: Norweey Bokmal

en: Norwegian Nynorsk
so: Norweey Nynorsk

en: Polish
so: Poland

en: Portuguese
so: Boortuqiis

en: Portuguese (Brazil)
so: Boortuqiis (Barasiil)

en: Russian
so: Ruush

en: Kinyarwanda
so: Kenyaruanda

en: Slovak
so: Islofak

en: Slovenian
so: Islofeenia

en: Albanian
so: Albaania

en: Swedish
so: Iswidish

note: "ta_IN.UTF-8",	N_("Tamil"),
en: Thai
so: Tai

en: Vietnamese
so: Fiyednaam

en: Chinese (Simplified)
so: Shiinees (la fududeeyey)

en: Chinese (Traditional)
so: Shiinees (Asal)

en: No time limit
so: Waqti aan xad lahayn

en: Slow timer
so: Waqti daahdaah

en: Normal timer
so: Waqti dhexdhexaad

en: Fast timer
so: Waqti boobsiis

en: GCompris Configuration
so: Maamulida gcompris

en: Fullscreen
so: Dariishadweyn

en: Music
so: Muusig

en: Effect
so: Saameyn

en: Couldn't open skin dir: %s
so: Waan furiwaayey galka maqaarka %s

en: Skin : %s
so: Maqaar :%s

en: SKINS NOT FOUND
so: MAQAAR LAMA HELIN

en: English (United State)
so: Ingiriis (Mareykanka)

en: CANCEL
so: KA NOQO

en: LOAD
so: XAMAAL

en: SAVE
so: XAREE

en: run gcompris in fullscreen mode.
so: Shid gcompris si dariishadweyn ah.

en: run gcompris in window mode.
so: Shid gcompris si dariishad yar ah.

en: run gcompris with sound enabled.
so: Shid gcompris oo cod leh.

en: run gcompris without sound.
so: Shid gcompris oo cod la'aan ah.

en: Print the version of
so: Daabac qeybta

en: Run the experimental activities
so: Shid shaqooyinka kusaabsan tijaabooyinka

en: Disable the quit button
so: Naafo ka dhig batoonka xiritaanka

en: Disable the config button
so: Naafo ka dhig batoonka waxkabedelka

en: GCompris
    Version: %s
    Licence: GPL
    More info at http://gcompris.net
so: Gcompris
    Cadad: %s
    Shati: GPL
    Wixii dheeraad ah http://gcompris.net

note: check the list of possible values for -l, then exit
en: Use -l to access an activity directly.
so: Isticmaal -l si aad u gashid galka shaqooyinka.

en: The list of available activities is :
so: Liiska shaqooyinka la'isticmaalikaro waa:

en: The list of available profiles is:
so: Liiska brofaylyada la'isticmaalikaro waa:

en: Unaffected
so: Wax ma'yeeleyso

en: Users without a class
so: Istecmaalayaal aan fasal lahayn

en: Prerequisite
so: Shardi u ah

en: Goal
so: muraad (Qasdi)

en: Manual
so: Talosiiye

en: Credit
so: Mahadcelin

en: Time Elapsed
so: Waqtiga waa dhamaaday

en: Remaining Time = %d
so: Waqtiga kuu haray = %d

note: name for AFG
en: Afghanistan
so: Afgaanistaan

note: name for ARM
en: Armenia
so: Armeeniya

note: name for AUS
en: Australia
so: Awstraaliya

note: name for BHR
en: Bahrain
so: Baxrayn

note: name for BGD
en: Bangladesh
so: Bangaala-Deesh

note: name for BRB
en: Barbados
so: Baarbadoos

note: name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
so: Boosniya Heersigoviina

note: name for KHM
en: Cambodia
so: Kamboodiya

note: name for CHN
en: China
so: Shiinaha

note: name for GRD
en: Grenada
so: Giriinaada

note: name for VAT
en: Holy See (Vatican City State)
so: Faatikaan

note: name for IND
en: India
so: Hindiya

note: name for IDN
en: Indonesia
so: Indoneesiya

note: name for IRN
en: Iran, Islamic Republic of
so: Iiraan

note: name for IRQ
en: Iraq
so: Ciraaq

note: name for ISR
en: Israel
so: Israa'iil

note: name for JPN
en: Japan
so: Jabbaan

note: name for JOR
en: Jordan
so: Urdun

note: name for KAZ
en: Kazakhstan
so: Kasaakhistaan

note: name for PRK
en: Korea, Democratic People's Republic of
so: Kuuriyada Waqooyi

note: name for KWT
en: Kuwait
so: Kuwayt

note: name for LBN
en: Lebanon
so: Lubnaan

note: name for MDV
en: Maldives
so: Maaldiqeen

note: name for MLT
en: Malta
so: Maalda

note: name for MCO
en: Monaco
so: Moonako

note: name for NZL
en: New Zealand
so: Neyuusilaand

note: name for NIC
en: Nicaragua
so: Nikaraaguwa

note: name for OMN
en: Oman
so: Cumaan

note: name for PAK
en: Pakistan
so: Bakistaan

note: name for PHL
en: Philippines
so: Filibiin

note: name for QAT
en: Qatar
so: Qadar

note: name for RUS
en: Russian Federation
so: Ruush

note: name for SAU
en: Saudi Arabia
so: Sacuudi Carabiya

note: name for LKA
en: Sri Lanka
so: Siirilaanka

note: name for SYR
en: Syrian Arab Republic
so: Suuriya

note: name for TZA
en: Tanzania, United Republic of
so: Tansaaniya

note: name for THA
en: Thailand
so: Taylaand

note: name for ARE
en: United Arab Emirates
so: Imaaraadka Carabta ee Midoobay

note: name for USA
en: United States
so: Qaramada Midoobey ee Maraykanka

note: name for VNM
en: Viet Nam
so: Fiyetnaam

note: name for YEM
en: Yemen
so: Yaman
