linuxmint - en to uk translation catalogue (108 entries)

en: Unknown
uk: Незнамый

en: Failed to launch '%s'
uk: Неуйшло запустити '%s'

en: United Kingdom
uk: Споєне кралёвство

en: Default
uk: Стандартноє

en: Home
uk: Думів

en: File System
uk: Файлова ситсема

en: Search
uk: Гледяти

en: Disabled
uk: Непозволено

en: %u Output | %u Outputs
uk[0]: Выход
uk[1]: Выходи
uk[2]: Выходїв

en: %u Input | %u Inputs
uk[0]: Вход
uk[1]: Входы
uk[2]: Входїв

en: System Sounds
uk: Системові звуки

en: Command not found
uk: Приказ ненайденый

en: Could not parse command:
uk: Не мож аналізувати приказ

en: Execution of '%s' failed:
uk: Виконаня '%s' завалилося

en: Remove this applet
uk: Удалити сисю шилиячку

en: Removable Devices
uk: Утягувана медіа

en: Open with %s
uk: Отворити з %s

en: Eject
uk: уняти

en: Nothing Scheduled
uk: Нич ненаплановано

en: Today
uk: Ниська

en: Tomorrow
uk: Зайтра

en: This week
uk: Сього тижня

en: Next week
uk: Слідуючого тижня

en: Copy
uk: Купірувати

en: Paste
uk: Вложити

en: Show Text
uk: Указати текст

en: Hide Text
uk: Спрятати текст

en: Wrong password, please try again
uk: Направильний пароль. Попробуйте ззясь

en: Log Out %s
uk: Уйти з %s

en: Log Out
uk: Уйти

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
uk: Нажміть "Уйти" обо уйти з сьої програми і сытемы

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
uk[0]: %s буде автоматично уйдений за %d секунду
uk[1]: %s буде автоматично уйдений за %d секунды
uk[2]: %s буде автоматично уйдений за %d секунд

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
uk[0]: Ви уйдете автоматично за %d секунду
uk[1]: Ви уйдете автоматично за %d секунды
uk[2]: Ви уйдете автоматично за %d секунд

en: Logging out of the system.
uk: Уход з системы

en: Power Off
uk: Уключити

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
uk: Нажміть "Уключити" обо уйти з сьої програми і уключити систему

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
uk[0]: Уключиться автоматично за %d секунду
uk[1]: Уключиться автоматично за %d секунды
uk[2]: Уключиться автоматично за %d секунд

en: Powering off the system.
uk: Сыстема ся виключать

en: Restart
uk: Рештартовати

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
uk: Нажміть "Рештартовати" обо уйти з сьої програми і рестартовати сыстему

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
uk[0]: Система рештартуєся автоматично за %d секунду
uk[1]: Система рештартуєся автоматично за %d секунды
uk[2]: Система рештартуєся автоматично за %d секунд

en: Restarting the system.
uk: Рештартованя сыстеми

en: Cancel
uk: Удмінити

en: Yes
uk: Айно

en: No
uk: Ньит

en: Error
uk: Хыба

en: tray
uk: Трей

en: Keyboard
uk: Клавїатура

en: No extensions installed
uk: Ани єдні розширеня неустановлені

en: View Source
uk: Побзирати код

en: Web Page
uk: Веб-странка

en: WORKSPACE
uk: Робоча плоха

en: Open
uk: Отворити

en: Remove
uk: Удалити

en: System Information
uk: Сыстемна інформація

en: Connect
uk: Припойитися

en: Password:
uk: Пароль:

en: Key:
uk: Ключ

en: Username:
uk: Імня:

en: Identity:
uk: Тотожность:

en: Private key password:
uk: Пароль собственного ключа

en: Service:
uk: Служба

en: Authentication required by wireless network
uk: Вход дозволений бездротовим сітям

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
uk: До доступу до бездротової сіті '%s' є пароль або шифрованый ключ

en: Wired 802.1X authentication
uk: Бездротовоє 802.1X под’єднаня

en: Network name:
uk: Імя сітки

en: DSL authentication
uk: DSL вход

en: PIN code required
uk: PIN дозволений

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
uk: PIN код треба на мобільні штуки

en: Mobile broadband network password
uk: Пароль мобільної сіткы

en: A password is required to connect to '%s'.
uk: Пароль позволять подключитися до '%s'.

en: Settings
uk: Настройки

en: Themes
uk: Теми

en: Applets
uk: Апплеты

en: Panel
uk: Панель

en: Menu
uk: Меню

en: All settings
uk: Вшиткі настройки

en: Troubleshoot
uk: Поміч при проблемах

en: Restart Cinnamon
uk: Рештартовати Cinnamon

en: Looking Glass
uk: Лупа

en: Restore all settings to default
uk: Обновити закладині настройки

en: Panel Edit mode
uk: Режім настройки панели

en: Panel settings
uk: Настройки панели

en: Add applets to the panel
uk: Добавити апплети до панели

en: Failed to unmount '%s'
uk: Неуйшло одйиднати '%s'

en: Retry
uk: Ззясь

en: Connect to...
uk: Подключитися до

en: Authentication Required
uk: Аутентифікация позволена

en: Administrator
uk: Админїстратор

en: Authenticate
uk: Автентифікувати

en: Sorry, that didn't work. Please try again.
uk: Пирипрошуву, айбо йсе неробить. Попробуйте ззясь

en: Password:
uk: Пароль:

en: Please enter a command:
uk: Прошу ввидіть команду

en: Accessibility
uk: Доступ

en: Zoom
uk: Лупа

en: Screen Keyboard
uk: Клавіатура на екрани

en: Sticky Keys
uk: Єнним пальцьом

en: Slow Keys
uk: Помалі клавиші

en: Bounce Keys
uk: Поскакуючі клавиші

en: Mouse Keys
uk: Клавиші моши

en: Universal Access Settings
uk: Настройки універсального доступу

en: High Contrast
uk: Вусокый контраст

en: Large Text
uk: Грубый текст

en: Brightness
uk: Яс

en: disconnecting...
uk: Одпоєня

en: connecting...
uk: под’єдняня

en: Sound Settings
uk: Настройки звуку

en: OK
uk: Добре
