homebank - en to ht translation catalogue (990 entries)

en: Free, easy, personal accounting for everyone.
ht: Kontablite pèsonèl  gratis, fasil pou tout moun

en: (new archive)
ht: Nouvo achiv

en: _Edit
ht: Chanje

en: _View
ht: Gade

en: Add transaction
ht: Ajoute tranzaksyon

en: _Toolbar
ht: Ba zoutiy

en: Account
ht: Kont

en: Payee
ht: Benefisyè

en: Category
ht: Kategori

en: Budget
ht: Bidjè

en: Unknown
ht: Enkoni

en: A_ccount:
ht: Kont

en: Error
ht: Erè

en: Name:
ht: Non:

en: Today
ht: Jodia

en: Amount
ht: Kantite

en: Line
ht: Liy

en: _From:
ht: _De

en: _To:
ht: _A

en: Spent
ht: Depanse

en: Month
ht: Mwa

en: Day
ht: Jou

en: _Category:
ht: _Kategori

en: _Payee:
ht: _Benefisyè

en: (none)
ht: (okenn)

en: (archive %d)
ht: achiv %d

en: _Amount:
ht: Kantite

en: Pay_ment:
ht: pe_man

en: Of notebook _2
ht: nan kaye _2

en: _To account:
ht: Sou kont

en: _Activate
ht: _Aktive

en: _Limit to:
ht: _Limite a

en: t_imes
ht: fwa

en: Ever_y:
ht: Chak

en: _Unit:
ht: inite

en: _Next on:
ht: Pwoche_n nan

en: File format error
ht: erè nan fòma fichye

en: The csv file must contains the exact numbers of column,
    separated by a semi-colon, read the help for more details.
ht: Fichye Eksèl la (.CSV) dwe genyen egzakteman menm kantite kolòn,
    e yo dwe separe ak yon pwen vigil ( " ; " ), Fè yon lekti nan èd la pou plis detay.

en: Manage Budget
ht: Jere Bidjè

en: <b>Budget for each month</b>
ht: <b>Bidjè pou chak mwa</b>

en: is the same
ht: se menm bagay

en: is different
ht: diferan

en: _Import
ht: _Enpòte

en: E_xport
ht: E_kspòte

en: Last Quarter
ht: Dènye katye

en: _Option:
ht: _Opsyon

en: All
ht: Tout

en: None
ht: Okenn

en: Invert
ht: Chanje

en: <b>Filter Date</b>
ht: <b>Filtre Dat</b>

en: <b>Filter Text</b>
ht: <b>Filtre Tèks</b>

en: _Info:
ht: _Enfòmasyon

en: _Tag:
ht: A_tribi

en: <b>Filter Amount</b>
ht: <b>Filtre Montan</b>

en: Force:
ht: Fòse

en: display 'Added'
ht: afiche 'Ajoute'

en: display 'Edited'
ht: afiche 'Modifye'

en: <b>Filter Payment</b>
ht: <b>Filtre Pèman</b>

en: Edit Filter
ht: Chanje Filt

en: Text
ht: Tèks

en: General
ht: Jeneral

en: Inherit transaction
ht: Eritye tranzaksyon

en: Modify transaction
ht: Modifye tranzaksyon

en: Inactive
ht: Inaktiv

en: Include
ht: Mete

en: Exclude
ht: Retire

en: Cancel changes
ht: Anile chanjman yo

en: Restart now
ht: Redemare kounye a menm

en: Save
ht: Sere

en: Title
ht: Tit

en: Description
ht: Deskripsyon

en: You do not have rights to suggest changes here
ht: Ou pakapab sijere chanjman la

en: You do not have rights to change translations here
ht: Ou pakapab chanje tradiksyon yo la

en: You do not have rights to review suggestions here
ht: Ou pakapab revize sijesyon yo la

en: Full Name
ht: Non konplèt

en: Number of Plurals
ht: Kantite pliryèl

en: Plural Equation
ht: Ekwasyon pliryèl

en: File Type
ht: Tip fichye

en: You do not have rights to commit files here
ht: Ou pakapab chanje fichye yo la

en: Translated
ht: Tradwi

en: Untranslated
ht: san tradwi

en: Username
ht: non itilizatè

en: Delete
ht: Efase

en: Update Rights
ht: Renouvle pèmisyon yo

en: About Pootle
ht: Enfòmasyon sou poutòl

en: Language
ht: Lang

en: Login to Pootle
ht: louvri sesyon poutòl la

en: Login
ht: Louvri sesyon

en: Submit
ht: Soumèt

en: Suggest
ht: Sijere

en: Copy
ht: Kopye

en: Skip
ht: Pase sou

note: #-#-#-#-#  2 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# l10n: Button that takes the user to the previous unit or page
en: Back
ht: Retounen

en: Name
ht: Non

en: Languages
ht: Lang

en: Users
ht: Itilizatè

en: Password
ht: Mo pas

en: Default
ht: Defo

en: This is a standard style project (one directory per language).
ht: Sa se yon pwojè stil estanda (yon repètwa pa lang)

en: User Permissions
ht: Pèmisyon itilizatè

en: (select to add user)
ht: (Seleksyone pou ajoute itilizatè)

en: Review Suggestions
ht: Revize sijesyon yo

en: View Suggestions
ht: Vizialize sijesyon yo

en: Quick Translate
ht: Tradiksyon rapid

en: View Untranslated
ht: Vizialize sak pa twadwi yo

en: Translate All
ht: Tradwi tout

en: Admin
ht: Administratè

en: Translated percentage
ht: pousantaj tradwi

en: Translated words
ht: Mo tradwi

en: Fuzzy
ht: Twoub

en: Fuzzy percentage
ht: Pousantaj Fuzzy

en: Fuzzy words
ht: Mo fuzzy

en: Untranslated percentage
ht: pousantaj ki pa tradwi

en: Untranslated words
ht: mo ki pa tradwi yo

en: Search
ht: Chache

en: File
ht: Fichye

en: Merge the file with the current file and turn conflicts into suggestions
ht: Fizyone fichye-a ak fichye kouran an epi vire konfli-a an sijesyon

en: Overwrite the current file if it exists
ht: Kouvri fichye kouran an si l' egziste

en: Upload File
ht: Telechaje fichye

note: l10n: the parameter is the name of one of the quality checks, like "fuzzy"
en: checking %s
ht: Verifye %s

note: #-#-#-#-#  2 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# l10n: navigation link
en: Start
ht: Kòmanse

note: l10n: the parameter refers to the number of messages
en: Previous %d
ht: Presedan %d

note: l10n: the parameter refers to the number of messages
en: Next %d
ht: Pwochen %d

note: l10n: navigation link
en: End
ht: Fen

en: Singular
ht: Sengilye

en: Plural
ht: Pliryèl

en: Plural Form %d
ht: Fòm pliryèl %d

note: l10n: This is an error message that will display if the relevant problem occurs
en: Translation not possible because plural information for your language is not available. Please contact the site administrator.
ht: Tradiksyon pa posib paske enfòmasyon pliryèl pou lang ou-a pa disponib. kontakte sit administratè-a souple.

en: Current Translation:
ht: Tradiksyon kouran:

en: Suggestion %d:
ht: Sijesyon %d:

note: l10n: parameter: name of translator
en: Suggestion by %s:
ht: Sijesyon pa %s:

en: Suggestion:
ht: Sijesyon:

note: l10n: Heading above the table column with the source language
en: Original
ht: Orijinal

note: l10n: Heading above the table column with the target language
en: Translation
ht: Tradiksyon

note: l10n: This heading refers to related translations and terminology
en: Related
ht: Etabli

note: l10n: Button label
en: Accept
ht: Aksepte

note: l10n: Button label
en: Reject
ht: Rejete

en: You do not have rights to update files here
ht: Ou pakapab mete fichye yo ajou la

en: Update from templates
ht: Mete ajou a pati de modèl yo

en: Next
ht: Pwochen

en: Pootle Demo
ht: Demonstrasyon Pootle

en: Help
ht: èd

en: Administrate
ht: Administre

en: Translate
ht: Tradwi

en: Review
ht: Revize

en: My Languages
ht: Lang mwen yo

en: My Projects
ht: Pwojè m' yo

en: Quick Links
ht: Lenk rapid yo

en: Confirm password
ht: Konfime mo pas

en: Email Address
ht: Adrès Emèl

en: Grow
ht: Grandi

en: Language-Name
ht: Creole

en: Language-Direction
ht: LTR

en: %a of %m
ht: %a nan %m

en: %b and %b
ht: %b ak %b

en: %b or %b
ht: %b oubyen %b

en: %f of %n
ht: %f sou %n

en: add %s to %L
ht: mete %s sou %L

en: background #
ht: # fon ekran

en: broadcast %e
ht: voye bay tout moun %e

en: broadcast %e and wait
ht: voye bay tout moun %e epi tann

en: change %g effect by %n
ht: mete %g nan plas %n

en: change %v by %n
ht: mete %v nan plas %n

en: change pen color by %n
ht: ranplase koulè plim avek %n

en: change pen shade by %n
ht: ranplase entansite plim ak %n

en: change pen size by %n
ht: ranplase gwosè pwent plim nan avek %n

en: change size by %n
ht: ranplase gwosè a avek %n

en: change tempo by %n
ht: ranplase tempo ak %n

en: change volume by %n
ht: mete volim la sou %n

en: change x by %n
ht: mete %n nan plas x

en: change y by %n
ht: mete %n nan plas y

en: clear
ht: efase tout

en: clear graphic effects
ht: retire efè grafik yo

en: color %C is touching %C?
ht: koulè %C touche %C

en: control
ht: Kontwòl

en: costume #
ht: # kostim

en: delete %y of %L
ht: efase %y nan %L

en: direction
ht: direksyon

en: distance to %m
ht: distans jiska %m

en: else
ht: sinon

en: forever
ht: repete nèt ale

en: forever if %b
ht: repete nèt ale si %b

en: glide %n secs to x:%n y:%n
ht: glise pandan %n segond ale nan pozisyon x:%n y:%n

en: go back %n layers
ht: retounen %n kouch

en: go to %m
ht: ale nan %m

en: go to front
ht: ale sou devan

en: go to x:%n y:%n
ht: ale nan pozisyon x:%n y:%n

en: hide
ht: kache

en: hide variable %v
ht: sere varyab %v a

en: if %b
ht: si %b

en: if on edge, bounce
ht: mate si li rive sou bo a

en: insert %s at %i of %L
ht: Mete %s nan pozisyon %i nan %L

en: item %i of %L
ht: eleman %i nan %L

en: key %k pressed?
ht: touch %k peze?

en: length of %L
ht: longè %L

en: list
ht: lis

en: looks
ht: aparans

en: loud?
ht: son fò?

en: loudness
ht: volim son

en: motion
ht: mouvman

en: mouse x
ht: souri x

en: mouse y
ht: souri y

en: move %n steps
ht: fè %n pa devan

en: next background
ht: pwochen fon ekran

en: next costume
ht: pwochenn kostim

en: not %b
ht: non %b

en: pen
ht: plim

en: pen down
ht: bese plim la

en: pen up
ht: leve plim la

en: pick random %n to %n
ht: chwazi yon chif pa aza ant %n ak %n

en: play sound %S
ht: Jwe son %S la

en: play sound %S until done
ht: jwe son %S la nèt

en: point in direction %d
ht: vize nan direksyon %d

en: point towards %m
ht: vize %m

en: repeat %n
ht: repete %n fwa

en: repeat until %b
ht: repete jiska %b

en: replace item %i of %L with %s
ht: Ranplase %i nan %L avek %s

en: reset timer
ht: rekòmanse Kronomèt la

en: round %n
ht: awondi %n

en: say %s
ht: di %s

en: say %s for %n secs
ht: di %s pandan %n segond

en: set %g effect to %n
ht: mete efè %g a sou %n

en: set %v to %n
ht: mete %v sou %n

en: set pen color to %c
ht: mete koulè plim la sou %c

en: set pen color to %n
ht: mete koulè plim la sou %n

en: set pen shade to %n
ht: mete entansite plim nan sou %n

en: set pen size to %n
ht: mete gwosè plim la sou %n

en: set size to %n%
ht: mete gwosè a sou %n%

en: set tempo to %n bpm
ht: mete tempo a sou %n bpm

en: set volume to %n%
ht: mete volim la sou %n%

en: set x to %n
ht: mete x sou %n

en: set y to %n
ht: mete y sou %n

en: show
ht: montre

en: show variable %v
ht: montre varyab %v a

en: size
ht: gwosè

en: sound
ht: son

en: stamp
ht: mete so

en: stop all
ht: kanpe tout

en: stop all sounds
ht: koupe tout son

en: stop script
ht: kanpe script la

en: switch to background %l
ht: ale sou fon ekran %l

en: switch to costume %l
ht: al sou kostim %l

en: think %s
ht: panse ak %s

en: think %s for %n secs
ht: panse ak %s pandan %n segond

en: timer
ht: kronomèt

en: touching %m?
ht: ap manyen %m?

en: touching color %C?
ht: ap manyen koulè %C?

en: volume
ht: volim

en: wait %n secs
ht: tann %n segond

en: wait until %b
ht: tann jouk %b

en: when %k key pressed
ht: lè yo peze touch %k a

en: when %m clicked
ht: lè yo klike %m

en: when I receive %e
ht: lèm resevwa %e

en: x position
ht: pozisyon x

en: y position
ht: pozisyon y

en: (empty)
ht: (vid)

en: About Scratch
ht: enfòmasyon sou Scratch

en: About this project:
ht: enfòmasyon sou pwojè sa

en: add comment
ht: mete kòmantè

en: add comment here
ht: ajoute yon kòmantè la a

en: all
ht: tout

en: any
ht: nenpòt

en: background
ht: fon ekran

en: backgrounds
ht: fon ekran yo

en: Backgrounds
ht: Fon ekran yo

en: brightness
ht: nivo limyè

en: Brush size:
ht: Gwosè penso

en: button
ht: bouton

en: button pressed
ht: bouton peze

en: can rotate
ht: kapab vire

en: cancel
ht: kanpe

en: Choose a folder
ht: Chwazi yon dosye

en: Choose new sprite from file
ht: chwazi yon nouvo sprite apati yon fichye

en: clean up
ht: netwaye

en: Clear canvas
ht: Efase strikti a

en: Close dialog?
ht: Fèmen dyalog la?

en: Close paint editor?
ht: Fèmen zouti kap fè desen an?

en: close port
ht: Fèmen pò a

en: Close sound recorder?
ht: Fèmen bwat kab kenbe son a?

en: color
ht: koulè

en: Compress Images
ht: konprese imaj yo

en: Compress Sounds
ht: konprese son yo

en: Compress sounds and images
ht: konprese son ak imaj yo

en: Computer
ht: Òdinatè

en: connected
ht: konekte

en: Connecting to
ht: ap konekte avèk

en: costume
ht: kostim

en: costumes
ht: kostim

en: Costumes
ht: Kostim

en: Could not read
ht: Pa ka li'l

en: Could not read project; file may be damaged
ht: Pa ka li pwojè a; fichye a ka petèt kowonpi

en: Could not write file
ht: Pa kapab ekri fichye a

en: Create account
ht: Kreye yon kont

en: Create an empty project
ht: Kreye yon pwojè tounèf

en: Data sent. Waiting for response...
ht: Enfòmasyon yo ale. Ap tann yon repons...

en: delete
ht: efase

en: Delete a list
ht: Efase yon lis

en: Delete a variable
ht: Efase yon varyab

en: Delete this costume
ht: Efase kostim sa

en: Delete this sound
ht: Efase son sa

en: Documents
ht: Dokiman

en: don't rotate
ht: pa vire

en: Done
ht: Fini

en: down
ht: anba

en: down arrow
ht: flèch anba

en: draggable on website?
ht: kapab glise sou sit web la?

en: duplicate
ht: kopye

en: Duplicate
ht: Kopye

en: edge
ht: arebò

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
ht: Zouti elips (desinen yon elips oubyen yon sèk, plen oubyen vid)

en: Enter presentation mode
ht: Antre nan mòd pezantasyon

en: Eraser size
ht: Gwosè gòm la

en: Examples
ht: Ezanp yo

en: Exit presentation mode
ht: Soti nan mòd presamtasyon a

en: export
ht: ekspòte

en: Export Background
ht: Ekspòte fon ekran an

en: Export Costume
ht: ekspòte kostim

en: Export failed
ht: Ekspòtasyon an pa fèt

en: Export Sound
ht: ekspòte son

en: Export Sprite
ht: ekspòte yon Sprite

en: export this sprite
ht: ekspòte sprite sa

en: Extras menu
ht: Meni bagay anplis yo

en: Eyedropper tool (select a color)
ht: zouti piplèt (pou chwazi koulè)

en: Failed:
ht: Echwe:

en: false
ht: fo

en: File not found
ht: pa ka jwenn fichye a

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
ht: zouti bokit penti (plen yon zòn ak yon koulè oubyen yon degrade)

en: first
ht: premye

en: fisheye
ht: je pwason

en: Flash blocks (fast)
ht: Blok kap kliyote (rapid)

en: Flash blocks (slow)
ht: Blok kap kliyote (lan)

en: Flip horizontally
ht: Miwa orizontal

en: Flip vertically
ht: Miwa vètikal

en: For all sprites
ht: Pou tout sprite yo

en: For this sprite only
ht: Pou sprite sa sèlman

en: Get surprise sprite
ht: Jwenn yon sprite sipriz

en: Get the last thing deleted
ht: Jwenn dènye bagay ki te efase a

en: ghost
ht: Fantom

en: grab screen region for new costume
ht: Pran yon moso nan ekran an kòm nouvo kostim

en: grab screen region for new sprite
ht: Pran yon moso nan ekran an kòm nouvo sprite

en: Grow sprite
ht: Fè sprite la grandi

en: Hello!
ht: Bonjou!

en: help
ht: èd

en: High (biggest)
ht: Wo (pi wo a)

en: Hmm...
ht: Mmmh...

en: Images compressed
ht: imaj ki konprese yo

en: import
ht: enpote

en: Import
ht: enpòte

en: Import Background
ht: Enpòte yon fon ekran

en: Import Costume
ht: Enpòte Kostim

en: Import Image
ht: enpòte yon imaj

en: Import List
ht: enpòte yon lis

en: Import Project
ht: enpòte yon pwojè

en: import project
ht: enpòte yon pwojè

en: Import Sound
ht: enpòte yon son

en: Incompatible Scratch file format
ht: Fòma fichye Scratch la enkonpatib

en: Is the folder read-only?
ht: Èske se yon fichye yo ka li sèlman

en: JPEG Quality (10-100)?
ht: Kalite Jpeg (10-100)

en: last
ht: dènye

en: left
ht: goch

en: left arrow
ht: flèch goch

en: length
ht: longè

en: light
ht: limyè

en: Line tool (draw lines)
ht: Zouti liy (desinen liy)

en: List name?
ht: Non lis la?

en: Low
ht: Ba

en: Lowest (smallest)
ht: Pi ba (pi piti)

en: Make a list
ht: Fè yon nouvo lis

en: Make a variable
ht: Fè yon nouvo varyab

en: Max:
ht: Max.:

en: meow
ht: Myaw

en: Message name:
ht: Non mesaj la

en: Min:
ht: Min.:

en: more
ht: plis

en: mosaic
ht: Mozayik

en: mouse x:
ht: souri x:

en: mouse y:
ht: souri y:

en: Move
ht: Deplase

en: Music
ht: Mizik

en: new
ht: nouvo

en: New
ht: Nouvo

en: New background:
ht: Nouvo fon ekran

en: New costume:
ht: Nouvo kostim

en: New Filename:
ht: Nouvo non fichye

en: New sound:
ht: Nouvo son

en: New Sprite
ht: Nouvo Sprite

en: No
ht: Non

en: No MIDI ports currently available.
ht: Pa gen pò MIDI ki disponib kounye a

en: No motion blocks
ht: Okenn blok mouvman

en: no scripts
ht: Pa gen script

en: No variables.
ht: Pa gen varyab

en: Open a Scratch project
ht: Louvri yon pwojè Scratch

en: Open Project
ht: Louvri yon pwojè

en: Paint Editor
ht: Korektè desen

en: Paint new sprite
ht: Desine yon nouvo Sprite

en: Paintbrush
ht: Penso

en: Percent? (100 gives original size)
ht: Pousan?(100 bay gwosè orjinal la)

en: Pictures
ht: Imaj

en: play
ht: Jwe

en: Please enter a number
ht: Souple tape yon nimewo

en: Position the cross-hair to set the rotation center
ht: Bay kwa yon pozisyon pou defini sant wotasyon a

en: Preparing project...
ht: Ap prepare pwojè a

en: Project author:
ht: Moun ki fè pwojè a:

en: Project name
ht: Non pwòjè a

en: Project Notes
ht: Nòt sou pwojè a

en: Project notes
ht: Nòt sou pwojè a

en: Project uploaded.
ht: Pwojè a ale

en: Quit
ht: Kite

en: Quit Scratch
ht: Kite Scratch

en: record
ht: Anrejistre

en: Record
ht: Anrejistre

en: recording
ht: ap anrejistre

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
ht: Zouti rektang (desinen yon kare oubyen yon rektang, plen oubyen vid)

en: Redo
ht: Refè

en: resistance
ht: Rezistans

en: right
ht: dwat

en: right arrow
ht: flèch dwat

en: Save a copy of the current project
ht: Sere yon kopi pwojè sa a

en: Save As
ht: Sere Tankou

en: Save failed
ht: Pa ka sere pwojè a

en: save picture of scripts
ht: sere foto script yo

en: save picture of stage...
ht: Sere yon foto sèn la

en: Save Project
ht: Sere pwojè a

en: Save Scripts Snapshot
ht: Sere apèsi Script yo

en: Save Stage Shot
ht: Sere Foto Sèn la

en: Save the current project
ht: Sere pwojè sa a

en: Save the current project?
ht: Sere pwojè sa a?

en: Scripts
ht: Script yo

en: select serial/USB port
ht: chwazi port seri/USB

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
ht: Chwazi zouti (bouje, modifye, oubyen efase sa ki chwazi a)

en: Set rotation center
ht: Chwazi sant wotasyon a

en: Share
ht: Pataje

en: Share This Project Online
ht: Pataje pwojè sa online

en: Shrink sprite
ht: Fè sprite la vinn pi piti

en: Single-step speed?
ht: Vitès pazapa a

en: Sound quality:
ht: Kalite son a

en: Sounds
ht: Son yo

en: Sounds compressed
ht: Son konprese

en: space
ht: espas

en: Stage
ht: sèn

en: Stage selected:
ht: Sèn ki chwazi a:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
ht: Zouti so (chwazi yon zòn, epi sèvi avèl tankou so)

en: Start green flag scripts
ht: Komanse script ak drapo vè yo

en: Start Single Stepping
ht: kòmanse pazapa a

en: stop
ht: kanpe

en: Stop everything
ht: Kanpe tout bagay

en: Stop Single Stepping
ht: kanpe pazapa a

en: Switch colors
ht: Chanje koulè yo

en: Tags:
ht: Etikèt:

en: Text tool (edit text layer)
ht: Zouti tèks (modifye kouch tèks la)

en: That variable name is already in use
ht: Non varyab sa itiize deja

en: The file name already exists. Overwrite existing file?
ht: Non Fichye sa a egziste deja. Ranplase li?

en: thing
ht: bagay

en: true
ht: vre

en: Turbo speed
ht: Vitès tibo

en: turn into new sprite
ht: Fè li tounen yon nouvo sprite

en: up
ht: anwo

en: up arrow
ht: Flèch anwo

en: Upload to Scratch Server
ht: Voye bay sèvè Scratch la

en: Uploading
ht: Ap voye li ale

en: Variable name?
ht: Non yon varyab?

en: View on stage
ht: Afiche sou sèn la

en: whirl
ht: Toubiyon

en: Write Multiple Project Summaries
ht:  Ekri rezime plizyè pwojè

en: Write Project Summary
ht: Ekri rezime pwojè a

en: Yes
ht: Wi

en: Your Scratch website login name:
ht: Non ki idantifye ou sou sit web Scratch la se:

en: Accordion
ht: Akòdeyon

en: Acoustic Bass
ht: Bas Akoustik

en: Acoustic Bass Drum
ht: Bas Akoustik Tanbou

en: Alto Sax
ht: Sax Alto

en: Applause
ht: Aplodi

en: Bass Drum 1
ht: Tanbou Bas 1

en: Bird Tweet
ht: Chante zwazo

en: Blown Bottle
ht: Souf nan yon boutèy

en: Breath Noise
ht: Bri souf

en: Cello
ht: Vyolonsèl

en: Chinese Cymbal
ht: Senbal Chinwa

en: Choir Aahs
ht: Koral Aah

en: Church Organ
ht: òg legliz

en: Clarinet
ht: Klarinèt

en: Clavinet
ht: Klavinèt

en: Cowbell
ht: Kloch bèf

en: Electric Bass (finger)
ht: Bas elektrik (dwèt)

en: Electric Bass (pick)
ht: Bas elektrik (pense)

en: Electric Jazz Guitar
ht: Gita elektrik Jazz

en: Electric Piano 1
ht: Pyano elektrik 1

en: Electric Piano 2
ht: Pyano elektrik 2

en: FX 1 (rain)
ht: FX 1 (lapli)

en: FX 3 (crystal)
ht: FX 3 (kristal)

en: FX 4 (atmosphere)
ht: FX 4 (atmosfè)

en: FX 5 (brightness)
ht: FX (Klere)

en: FX 7 (echoes)
ht: FX 7 (eko)

en: FX 8 (sci-fi)
ht: FX (syans-fiksyon)

en: Fiddle
ht: Vyolon

en: Flute
ht: Flit

en: Guitar Harmonics
ht: Gita amonik

en: Hand Clap
ht: Bravo

en: Harmonica
ht: Amonika

en: Helicopter
ht: Elikoptè

en: Lead 1 (square)
ht: Lead 1 (kare)

en: Lead 6 (voice)
ht: Lead 6 (vwa)

en: Music Box
ht: bwat mizik

en: Recorder
ht: Anrejistrè

en: Tambourine
ht: tanbou

en: Tango Accordion
ht: Akòdeyon Tango

en: Telephone Ring
ht: Sonri Telefònn

en: Tenor Sax
ht: Saxofòn tenò

en: Trumpet
ht: twompèt

en: Whistle
ht: sifle

en: Xylophone
ht: xylofòn

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Moon
ht: Lalin

en: Arabic
ht: Arab

en: Chinese
ht: Chinwa

en: Korean
ht: Koreyen

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Log
ht: Jounal

en: Server:
ht: Sèvè:

en: Description:
ht: Deskripsyon:

en: Connected
ht: Konekte

en: Disconnected
ht: Dekonekte

en: Type
ht: Tip

en: Connect
ht: Konekte

en: Disconnect
ht: Dekonekte

en: Warning
ht: Avètisman

en: Period
ht: Peryòd

en: Box
ht: Bwat

en: Heart
ht: Kè

en: Star
ht: Zetwal

note: #-#-#-#-#  6 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# TRANS: label for the box layout in the favorites view
en: Triangle
ht: Triyang

en: Arrow
ht: Flèch

en: About Me
ht: Enfòmasyon pèsonèl

en: You must enter a name.
ht: Ou dwe rantre yon non.

en: stroke:   color=%s hue=%s
ht: stroke:   koulè=%s hue=%s

en: fill:     color=%s hue=%s
ht: fill:     koulè=%s hue=%s

en: Error in specified color modifiers.
ht: Erè nan modifikatè koulè espesifye yo.

en: Error in specified colors.
ht: Erè nan koulè espesifye yo.

en: Click to change your color:
ht: Klike pou chanje koulè:

en: Not available
ht: Pa disponib

en: Identity
ht: Idantite

en: Serial Number:
ht: Nimero seri:

en: Software
ht: Pwogram

en: Build:
ht: Bati:

en: Firmware:
ht: Mikrolojisyèl:

en: Date & Time
ht: Dat ak lè

en: Error timezone does not exist.
ht: Erè lè lokal pa egziste.

en: Timezone
ht: Lè lokal

en: Frame
ht: Ankadreman

en: Value must be an integer.
ht: Valè-a dwe yon antye.

en: never
ht: Jamè

en: instantaneous
ht: imediat

en: %s seconds
ht: %s segond

en: Activation Delay
ht: Reta aktivasyon

en: Corner
ht: Kwen

en: Edge
ht: Bò

en: Could not access ~/.i18n. Create standard settings.
ht: Aksè enposib ~/.i18n. Kreye paramèt pa defo yo.

en: Language for code=%s could not be determined.
ht: Lang pou kod=%s pa ka tèmine.

en: Sorry I do not speak '%s'.
ht: Dezole mwen pa pale '%s'.

en: Network
ht: Rezo

en: State is unknown.
ht: Yo pa konnen eta l'.

en: Error in specified radio argument use on/off.
ht: Agiman radio espesifye-a pa kòrèk sèvi limen/etenn.

en: Error in specified argument use 0/1.
ht: Agiman espesifye-a pa kòrèk sèvi 0/1.

en: Wireless
ht: San fil

en: Collaboration
ht: Kolaborasyon

en: Power
ht: Alimantasyon

en: Error in automatic pm argument, use on/off.
ht: Agiman pou jere alimantasyon otomatik la pa kòrèk sèvi ak limen/etenn.

en: Power management
ht: Jere alimantasyon

en: Automatic power management (increases battery life)
ht: automatic power management(ogmante tan batri a ap bay)

en: Software Update
ht: Mete logisyèl la ajou

en: My Battery
ht: Batri-m

en: Charging
ht: Ap chaje

en: Very little power remaining
ht: Yon ti kras chaj ki rete

note: TRANS: do not translate %(hour)d:%(min).2d  it is a variable, only translate the word "remaining"
en: %(hour)d:%(min).2d remaining
ht: %(hour)d:%(min).2d ki rete

en: Charged
ht: Fin chaje

en: Connecting...
ht: An koneksyon...

en: Channel
ht: Chanèl

en: Speed
ht: Vitès

en: Mesh Network
ht: Rezo maye

en: Mesh Network %s
ht: Rezo maye %s

en: My Speakers
ht: Opalè m' yo

en: Unmute
ht: Aktive son an

en: Mute
ht: Dezaktive son an

en: Show contents
ht: Afiche kontni yo

en: Mesh
ht: Rezo maye

en: Group
ht: Gwoup

en: Activity
ht: Aktivite

en: Screenshot
ht: Ekran projektwa

en: sugar-control-panel: WARNING, found more than one option with the same name: %s module: %r
ht: Sugar-control-panel: Atansyon, yo jwenn plizyè opsyon ak yon menm non: %s modil: %r

en: sugar-control-panel: key=%s not an available option
ht: Sugar-kontwòl-panèl: kle=%s pa yon opsyon disponib

en: sugar-control-panel: %s
ht: sugar-kontwòl-panèl: %s

note: TRANS: Translators, there's a empty line at the end of this string, which must appear in the translated string (msgstr) as well.
en: Usage: sugar-control-panel [ option ] key [ args ... ] 
        Control for the sugar environment. 
        Options: 
        -h           show this help message and exit 
        -l           list all the available options 
        -h key       show information about this key 
        -g key       get the current value of the key 
        -s key       set the current value for the key 
        -c key       clear the current value for the key
ht: Sèvi: Sugar-Kontwòl-panèl [opsyon] kle [args ... ]
    	Kontwòl pou anvironman sugar. 
    	opsyon: 
    	-h	montre mesaj èd sa epi soti 
    	-l	fè lis tout opsyon disponib yo 
    	-h kle	montre enfòmasyon sou kle sa 
    	-g kle	pwan valè kouran kle-a 
    	-s kle	fikse valè Kouran pou kle-a

en: Changes require restart
ht: Redemare pou aplike chanjman yo

en: Later
ht: Pi ta

en: Confirm erase
ht: Konfime sa ou efase a

en: Confirm erase: Do you want to permanently erase %s?
ht: Konfime sa ou efase a: ou vle retire'l net %s?

en: Keep
ht: Kenbe

en: Erase
ht: Efase

en: Remove favorite
ht: Siprime favori

en: Make favorite
ht: Ajoute nan favori

note: TRANS: label for the freeform layout in the favorites view
en: Freeform
ht: Fòm lib

note: TRANS: label for the ring layout in the favorites view
en: Ring
ht: Zanno

en: Registration Failed
ht: enskripsyon an pa fèt

en: Registration Successful
ht: enskripsyon an fèt

en: You are now registered with your school server.
ht: ou pa enskri avek sèvè lekol ou a.

en: Neighborhood
ht: Vwazinaj

en: Key Type:
ht: kalite kle:

en: Authentication Type:
ht: Kalite otantifikasyon:

note: TRANS: Action label for resuming an activity.
en: Resume
ht: Repwann

en: Join
ht: Rejwen'n

en: Mesh Network %d
ht: Rezo maye %d

en: Cannot connect to the server.
ht: Pa kapab konekte nan sèvè a.

en: The server could not complete the request.
ht: Sèvè a pa kapab konplete rekèt la

en: List view
ht: Gade lis

en: Favorites view %d
ht: Fas prefere %d

en: Decline
ht: Refize

en: Open with
ht: Ouvri ak

en: Click to change color:
ht: Klike pou chanje koulè:

en: Untitled
ht: San tit

en: No preview
ht: Pa gen previziyalizasyon

en: Date: %s
ht: Dat: %s

en: No date
ht: Pa gen dat

en: Participants:
ht: Patisipan yo:

en: Journal
ht: Jounal

en: Anytime
ht: Nenpòt lè

en: Since yesterday
ht: Depi Yè

note: TRANS: Filter entries modified during the last 7 days.
en: Past week
ht: Semèn pase a

note: TRANS: Filter entries modified during the last 30 days.
en: Past month
ht: Mwa pase

note: TRANS: Filter entries modified during the last 356 days.
en: Past year
ht: Lane pase a

en: Anyone
ht: Nenpòt moun

en: My friends
ht: Zanmi m yo

en: My class
ht: Klas mwen

en: Anything
ht: Nenpòt bagay

en: Your Journal is empty
ht: Jounal ou vid

en: No matching entries
ht: Pa gen antre ki matche

en: Your Journal is full
ht: Jounal ou plen

en: Show Journal
ht: Montre jounal la

en: Choose an object
ht: chwazi yon bagay

en: Close
ht: Fèmen

en: Continue
ht: Kontinye

en: %(free_space)d MB Free
ht: %(free_space)d MB vid

en: Remove friend
ht: Retire nan zanmi mwen yo

en: Make friend
ht: Fè zanmi ak moun sa

en: Shutdown
ht: Eten'n

en: Restart
ht: Redemare

en: Invite to %s
ht: Envite nan %s

en: Starting...
ht: Demaraj...

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Abacus
ht: BQJVsA  <a href="http://zdijvxnlfzxe.com/">zdijvxnlfzxe</a>, [url=http://hnwwttkquvmo.com/]hnwwttkquvmo[/url], [link=http://vifjzpxgxpkh.com/]vifjzpxgxpkh[/link], http://yotcbwjcvxep.com/

en: Image
ht: Imaj

en: Audio
ht: Odio

en: Link
ht: Liyen

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Browse
ht: Navige

en: Download started
ht: Telechajman an koumanse

en: Download completed
ht: Telechajman an konplè, li fini

en: Show in Journal
ht: Montre nan jounal an

en: Follow link
ht: Swiv lyen

en: Actual size
ht: Vrè dimansyon

en: Show Tray
ht: Montre meni an, plato an

en: Hide Tray
ht: Kache meni an, plato an

en: Forward
ht: Avanse

en: Bookmark
ht: Favori, paj ou prefere yo

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Calculate
ht: Kalkile

en: plot(eqn, var=-a..b), plot the equation 'eqn' with the variable 'var' in the range from a to b
ht: plot(eqn, var=-a...b), balanse ekwasyon 'eqn' ak variab 'var' antre a ak b

en: Error at %d
ht: Erè nan %d

en: This is just a test topic, use help(index) for the index
ht: Sa se jis yon sijè tès , sèvi èd(endèks) pou enkèks la

en: Use help(test) for help about 'test', or help(index) for the index
ht: Sèvi èd (tèks) pou èd o sijè 'tèks', oubyen èd (endèks) pou endèks la

note: TRANS: This command is descriptive, so can be translated
en: index
ht: endèks

en: Topics
ht: sijè yo

note: TRANS: This command is descriptive, so can be translated
en: functions
ht: Fonksyon yo

en: No help about '%s' available, use help(index) for the index
ht: pa gen èd disponib pou '%s' , sèvi èd(endèks) pou endèks la

en: Function '%s' not defined
ht: Fonksyon '%s' pa defini

en: Variable '%s' not defined
ht: Varyab '%s' pa defini

en: Parse error
ht: Izole erè

en: Equation.parse() string invalid (%s)
ht: Equation.parse() cèn sa pa bon ditou (%s)

en: Writing to journal (%s)
ht: Ekri li nan jounal an (%s)

en: button_pressed(): invalid type
ht: button_pressed(): tip bouton, fonksyon sa a pa bon

en: fac
ht: Fac

en: square
ht: Kare

en: acos(x), return the arc cosine of x. This is the angle for which the cosine is x. Defined for -1 <= x < 1
ht: acos(x), retounen ak kosinis X. Sa se ang kote kosinis lan se x. defini pou -1 <= x < 1

en: atan(x), return the arc tangent of x. This is the angle for which the tangent is x. Defined for all x
ht: atan(x), retounen ak tanjant x. Sa se ang kote tanjant lan se x. defini pou tout x

en: cos(x), return the cosine of x. This is the x-coordinate on the unit circle at the angle x
ht: cos(x), retounen kosinis x la. Sa se koòdone x la sou sèk inite a nan ang x la

en: cosh(x), return the hyperbolic cosine of x. Given by (exp(x) + exp(-x)) / 2
ht: cosh(x), retounen kosinis ipèbolik x. ke (exp(x) + exp(-x)) / 2 bay kòm rezilta

en: exp(x), return the natural exponent of x. Given by e^x
ht: exp(x), retounen eksponansyèl natirèl x. ke e^x te bay kom rezilta

en: fac(x), return the factorial of x. Given by x * (x - 1) * (x - 2) * ...
ht: fac(x), retounen faktè x. ke x * (x -1) * (x - 2) * ... bay kòm rezilta

en: ln(x), return the natural logarithm of x. This is the value for which the exponent exp() equals x. Defined for x >= 0.
ht: ln(x), retounen logarit natirèl x. Sa se valè kote eksponan exp() egal x. defini pa x >= 0.

en: sin(x), return the sine of x. This is the y-coordinate on the unit circle at the angle x
ht: sin(x), retounen sinis x. Sa se koòdone y sou sèk inite-a nan ang x

en: sinh(x), return the hyperbolic sine of x. Given by (exp(x) - exp(-x)) / 2
ht: sinh(x), retounen ipèbòl sinis x. ke (exp(x) - exp (-x)) / 2 bay

en: sqrt(x), return the square root of x. This is the value for which the square equals x. Defined for x >= 0.
ht: sqrt(x), retounen rasin kare x. Sa se valè rasin kare x. defini pou x >= 0.

en: tan(x), return the tangent of x. This is the slope of the line from the origin of the unit circle to the point on the unit circle defined by the angle x. Given by sin(x) / cos(x)
ht: tan(x), retounen tanjant x. Sa se pant liy lan soti nan orijin sèk inite-a rive pwen sou sèk inite defini pa ang x la. ke sin(x) / cos(x) bay la

en: xor(x, y), logical xor. Returns True if either x is True (and y is False) or y is True (and x is False), else returns False
ht: xor(x, y) xor lojikal. Retounen vrè si x vrè (epi y fo) oubyen y vrè (epi x fo), san sa retounen fo

en: Algebra
ht: aljèb

en: Trigonometry
ht: trigonometri

en: Boolean
ht: Bouleyen

en: Label:
ht: Etikèt:

en: All equations
ht: Tout ekwasyon yo

en: My equations
ht: Ekwasyon-m yo

en: Show variables
ht: montre variab

note: TRANS: division symbol (default: '÷')
en: div_sym
ht: Div_sym

en: Undefined
ht: padefini

en: Error: unsupported type
ht: Erè: Kalite san sipò

en: Cut
ht: koupe

en: Square
ht: Kare

en: Square root
ht: Rasin' kare

en: Inverse
ht: Envès

en: e to the power x
ht: e ekspozan x

en: x to the power y
ht: x ekspozan y

en: Natural logarithm
ht: logarit natirèl

en: Factorial
ht: Faktè

en: Sine
ht: Sinis

en: Cosine
ht: Kosinis

en: Tangent
ht: Tanjant

en: Arc sine
ht: Lak sinis

en: Arc cosine
ht: Lak kosinis

en: Arc tangent
ht: Lak tanjant

en: Hyperbolic sine
ht: sinis ipèbolik

en: Hyperbolic cosine
ht: Kosinis ipèbolik

en: Hyperbolic tangent
ht: Tanjant ipèbolik

en: Logical and
ht: And lojik

en: Logical or
ht: Or lojik

en: Equals
ht: Egal

en: Not equals
ht: Pa egal

en: Degrees
ht: Degre

en: Radians
ht: Radyan

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Chat
ht: Koze

en: Off-line
ht: Pa an liy

en: Share, or invite someone.
ht: Pataje, oubyen envite yon moun.

en: On-line
ht: An liy

en: Private Chat
ht: Diskisyon prive

en: left the chat
ht: Kite diskisyon an

en: joined the chat
ht: Jwenn diskisyon

en: is here
ht: Li la

en: URL from Chat
ht: URL diskisyon an

en: Copy to Clipboard
ht: kopye nan ekritwa

en: %s Source
ht: %s Sous

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Clock
ht: Horloge

note: TRANS: Title of the activity
en: What Time Is It?
ht: Quelle heure est-il?

note: TRANS: The format used when writing the time in full letters.  You must take care to use a font size large enough so that kids can read it easily, but also small enough so that all times combination fit on the screen, even when the screen is rotated.  Pango markup: http://www.pygtk.org/docs/pygtk/pa
en: <markup><span lang="en" font_desc="Sans 20">%s</span></markup>
ht: <markup><span lang="fr" font_desc="Sans 20">%s</span></markup>

note: TRANS: The format used to display the weekday and date (example: Tuesday 10/21/2008) We recommend to use the same font size as for the time display.  See http://docs.python.org/lib/module-time.html for available
en: <markup><span lang="en" font_desc="Sans 20"><span foreground="#B20008">%A</span>, <span foreground="#5E008C">%m</span>/<span foreground="#B20008">%d</span>/<span foreground="#9A5200">%Y</span></span></markup>
ht: <markup><span lang="fr" font_desc="Sans 20"><span foreground="#B20008">%A</span>, <span foreground="#B20008">%d</span>/<span foreground="#5E008C">%m</span>/<span foreground="#9A5200">%Y</span></span></markup>

en: Simple Clock
ht: Une horloge simple

en: Nice Clock
ht: Une belle montre

en: Digital Clock
ht: Une montre à affichage numérique

en: Display time in full letters
ht: Afficher l'heure en lettres

en: Display weekday and date
ht: Afficher le jour et la date

en: Talking clock
ht: L'horloge parlante

note: TRANS: The language and voice variant Look at http://espeak.sourceforge.net/commands.html for details, and http://espeak.sourceforge.net/languages.html to see if your language is supported.
en: en
ht: fr

note: TRANS: The rules to print the time in the localized language. Example syntax: time(h, 15) => a quarter to hour(h) am_pm(h) | The left hand side of the rule defines a pattern with a variable 'h' and a value '15'. The right hand side, when applied, will use the text "a quarter to " and call the first 
en: time(h, m) => What Time Is It?
ht:     time(h, 35) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">vingt-cinq</span> |
        time(h, 40) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">vingt</span> |
        time(h, 45) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">le quart</span> |
        time(h, 50) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">dix</span> |
        time(h, 55) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">cinq</span> |
        time(h, m) => <span foreground="\#005FE4">hour(h)</span> min(m) |
        hour(0) => minuit |
        hour(1) => une heure |
        hour(12) => midi |
        hour(h) => number(h) heures |
        hour1(0) => number(1) heure |
        hour1(1) => number(2) heures |
        hour1(2) => number(3) heures |
        hour1(3) => number(4) heures |
        hour1(4) => number(5) heures |
        hour1(5) => number(6) heures |
        hour1(6) => number(7) heures |
        hour1(7) => number(8) heures |
        hour1(8) => number(9) heures |
        hour1(9) => number(10) heures |
        hour1(10) => number(11) heures |
        hour1(11) => midi |
        hour1(12) => number(13) heures |
        hour1(13) => number(14) heures |
        hour1(14) => number(15) heures |
        hour1(15) => number(16) heures |
        hour1(16) => number(17) heures |
        hour1(17) => number(18) heures |
        hour1(18) => number(19) heures |
        hour1(19) => number(20) heures |
        hour1(20) => number(21) heures |
        hour1(21) => number(22) heures |
        hour1(22) => number(23) heures |
        hour1(23) => minuit |
        min(0) => |
        min(1) => <span foreground="\#00B20D">une minute</span> |
        min(15) => et <span foreground="\#00B20D">quart</span> |
        min(30) => et <span foreground="\#00B20D">demie</span> |
        min(m) => <span foreground="\#00B20D">number(m)</span> |
        number(1) => une |
        number(2) => deux |
        number(3) => trois |
        number(4) => quatre |
        number(5) => cinq |
        number(6) => six |
        number(7) => sept |
        number(8) => huit |
        number(9) => neuf |
        number(10) => dix |
        number(11) => onze |
        number(12) => douze |
        number(13) => treize |
        number(14) => quatorze |
        number(15) => quinze |
        number(16) => seize |
        number(17) => dix-sept |
        number(18) => dix-huit |
        number(19) => dix-neuf |
        number(20) => vingt |
        number(21) => vingt-et-une |
        number(22) => vingt-deux |
        number(23) => vingt-trois |
        number(24) => vingt-quatre |
        number(25) => vingt-cinq |
        number(26) => vingt-six |
        number(27) => vingt-sept |
        number(28) => vingt-huit |
        number(29) => vingt-neuf |
        number(30) => trente |
        number(31) => trente-et-une |
        number(32) => trente-deux |
        number(33) => trente-trois |
        number(34) => trente-quatre |
        number(35) => trente-cinq |
        number(36) => trente-six |
        number(37) => trente-sept |
        number(38) => trente-huit |
        number(39) => trente-neuf |
        number(40) => quarante |
        number(41) => quarante-et-une |
        number(42) => quarante-deux |
        number(43) => quarante-trois |
        number(44) => quarante-quatre |
        number(45) => quarante-cinq |
        number(46) => quarante-six |
        number(47) => quarante-sept |
        number(48) => quarante-huit |
        number(49) => quarante-neuf |
        number(50) => cinquante |
        number(51) => cinquante-et-une |
        number(52) => cinquante-deux |
        number(53) => cinquante-trois |
        number(54) => cinquante-quatre |
        number(55) => cinquante-cinq |
        number(56) => cinquante-six |
        number(57) => cinquante-sept |
        number(58) => cinquante-huit |
        number(59) => cinquante-neuf

en: Finance
ht: Finans

en: The Budget view allows you to set a monthly budget for each expense category, and to keep track of your
    budgets.  To set a budget, type the amount in the box to the right of the category.
ht: Gade bidjè a ap pèmèt ou mete yon bidjè chak mwa pou chak frèKategori, e gade tras 
    bidjè ou yo. Pou mete yon bidjè , tape kantite ki nan bwat la adwat Kategori a.

en: Forever
ht: pou tout tan

en: The Chart view shows the proportion of your expenses that is in each category.
    You can categorize transactions in the Register view.
ht: Vi grafik la montre pwopsyon frè yo nan chak kategori.
    Ou kapab kategorize tranzaksyon yo nan vi rejis la.

en: Debit Categories
ht: Kategori debi

en: New Credit
ht: Nouvo kredi

en: New Debit
ht: Nouvo Debi

en: Erase Transaction
ht: Efase tranzaksyon

en: Period:
ht: Peryòd:

en: Chart
ht: Grafik

en: Show Help
ht: Montre èd

en: Transaction
ht: Tranzaksyon

en: Week of
ht: Semenn

en: Balance:
ht: Balans:

en: <b>Welcome to Finance!</b>   This activity keeps track of income and expenses for anything that earns
    or spends money, like a school club.  To get started, use the Transaction box to add credits and debits.
    Once you have entered some transactions, visit the Chart and Budget views to see more.
ht: <b>Byen vini nan Finance!</b>   Aktivite sa a gade tras revni efrè pou nenpòt bagay ki genyen
    oubyen depanse lajan, menmjan avèk yon klib lekòl. Pou kòmanse,itilize bwat tranzaksyon an pou ajoute kredi e debi.
    Dabò ou te antre kèlke tranzaksyon, vizite grafik la e gade bidjè awap wè plis.

en: Bold
ht: Fonse

en: Italic
ht: Italik

en: Fit to window
ht: Ale nan fenèt la

en: Original size
ht: Gwosè orijinal

en: <ctrl>0
ht: <ctrl>o

en: <ctrl>minus
ht: <ctrl>mwens

en: <ctrl>equal
ht: <ctrl>egal

en: Underline
ht: Souliye

en: Text mode
ht: Mod tèks

en: Image add mode
ht: Ajoute mod imaj

en: Drawing mode
ht: Ap desine mod

en: Edit mode
ht: Chanje mod

en: Link/unlink two selected thoughts
ht: Lyen/separe 2 panse ki seleksyone

en: Erase selected thought(s)
ht: Efase panse ki seleksyone yo

en: Click to add
    central thought
ht: Klike pou ajoute
    Panse santral

en: Unable to display help: %s
ht: Pa kapab afiche èd: %s

en: Translation by Don Scorgie
ht: Translasyon pa Don Scorgie

en: The map cannot be deleted right now. Is it open?
ht: Kat la pa kapab efase kounye a. Li ouvè?

en: The map has no associated filename.
ht: Kat la pa asosye a non fichye.

en: Cannot delete this map
ht: Ou pa kapab efase kat sa a

en: Do you really want to delete this Map?
ht: Èskew vle reyèlman efase kat sa a?

en: Open File
ht: Ouvri yon fichye

en: MAPZ Compressed Map (*.mapz)
ht: MAPZ Kat Konprese

en: Map Name
ht: Non kat la

en: Last Modified
ht: Dènye modifikasyon

en: Drawing #%d
ht: Ap desine #%d

en: Choose image
ht: Chwazi imaj

en: Choose Color
ht: Chwazi koulè

en: Set Color
ht: Koulè jwèt

en: Untitled Map
ht: Kat san tit

en: Export as Image
ht: Ekspòte tankou imaj

en: Export your map as an image
ht: Ekspòte kat ou a tankou yon imaj

en: Export Map...
ht: Ekspòte kat...

en: Export your map as XML
ht: Ekspòte kat ou a tankou XML

en: Close the current window
ht: Fèmen fenèt ki ouvè a

en: Link Thoughts
ht: Lyen panse yo

en: Link the selected thoughts
ht: Lyen panse seleksyone yo

en: _Mode
ht: Mod

en: _Delete
ht: Efase

en: Delete the selected element(s)
ht: Efase eleman ki seleksyone yo

en: _Edit Mode
ht: Chanje mod

en: Turn on edit mode
ht: Limen chanje mod

en: _Add Image
ht: Ajoute imaj

en: Add an image to selected thought
ht: Ajoute yon imaj pou panse seleksyone a

en: _Drawing Mode
ht: _Ap desine mod

en: Make a pretty drawing
ht: Fè yon bèl desen

en: Add Resource
ht: Ajoute resous

en: Add a resource
ht: Ajoute yon resous

en: Use _Curves
ht: Itilize koub

en: Use curves as links
ht: Itilize koub yo pou lyen

en: Use _Lines
ht: itilize liy

en: Use straight lines as links
ht: Itilize liy dwat yo pou lyen

en: _Extended Information
ht: Enfòmasyon pwolonje

en: _Outline
ht: limit

en: Show outline of thought hierarchy
ht: Montre limit grad panse a

en: _Main
ht: Prensipal

en: Show main toolbar
ht: Montre ba zouti prensipal

en: _Format
ht: fòm

en: Show format toolbar
ht: Montre fòm ba zouti

en: Thoughts
ht: Panse yo

en: Save File As
ht: Kenbe fichye tankou

en: All Files
ht: Tout fichye yo

en: PNG Image (*.png)
ht: PNG Imaj (*.png)

en: JPEG Image (*.jpg, *.jpeg)
ht: JPEG Imaj (*.jpg, *.jpg)

en: SVG Vector Image (*.svg)
ht: SVG vektè imaj (*.svg)

en: PDF Portable Document (*.pdf)
ht: PDF Dokiman ou ka pote (*.pdf)

en: Unknown file format
ht: Pakonnen fòm fichye

en: The file type '%s' is unsupported.  Please use the suffix '.png', '.jpg' or '.svg'.
ht: Tip fichye a '%s' pa soutni .Tanpri itilize sifiks '.png', '.jpg' ou '.svg'.

en: Edit Text
ht: Chanje tèks

en: Edit URI
ht: Chanje URI

en: Log Files
ht: Fichye jounal yo

en: Other
ht: Lòt

en: ERROR: Failed to look for files in '%(path)s'.
ht: Erè: Pa ka jwen'n fichye nan '%(path)s'.

en: ERROR: File '%(file)s' does not exist.
ht: Erè: fichye '%(file)s' pa egziste.

en: ERROR: Unable to read file '%(file)s'.
ht: Erè: Pa ka li fichye '%(file)s'.

en: Error: Can't open file '%s'
ht: Erè: Pa ka louvri fichye '%s'

en: Word Wrap
ht: Retounen a la liy

en: Delete Log File
ht: Efase fichye jounal

en: %(error)s when deleting %(file)s
ht: %(error)s lè wap efase %(file)s

en: Play
ht: Jwe

en: Create
ht: Kreye

en: Equal pairs
ht: Pè egal ego

en: Add as new pair
ht: Ajoute yon nouvo pè

en: Update selected pair
ht: Mete pè seleksyone-a ajou

en: Preview:
ht: apèsi:

en: Text:
ht: Tèks:

en: Loading game...
ht: Jwèt la ap louvri...

en: Load demo games
ht: Louvri jwèt demonstrasyon yo

en: Restart Game
ht: Rekòmanse jwèt la

en: Receiving game
ht: Ap resevwa jwèt

en: done
ht: Fini

en: Toggle Grid View
ht: Gade griy bouton

en: Toggle Hemisphere View
ht: Gade bouton emisfè

en: Today's Moon Information
ht: Enfòmasyon sou lalin jodi a

en: Phase:
    %s
ht: Faz:
    %s

en: Julian Date:
    %.2f (astronomical)
ht: Dat Jilyan:
    %.2f (Astwonomik)

en: Age:
    %(days).0f days, %(hours).0f hours, %(minutes).0f minutes
ht: Aj:
    %(days).0f jou yo, %(hours).0f è yo, %(minutes).0f minit yo

en: Lunation:
    %(phase).2f%% through lunation %(lunation)d
ht: Linezon:
    %(phase).2f%% atravè linezon%(lunation)d

en: Surface Visibility:
    %.0f%% (estimated)
ht: Sifas Vizib:
    %.0f%% (estime)

en: Selenographic Terminator Longitude:
    %(deg).1f°%(westOrEast)s (%(riseOrSet)s)
ht: Selenografik Lonjitid tèminal:
    %(deg).1f°%(westOrEast)s (%(riseOrSet)s)

en: Next Full Moon:
    %(date)s in %(days).0f days
ht: Pwochèn plèn lin:
    %(date)s dan %(days).0f jou yo

en: Next New Moon:
    %(date)s in %(days).0f days
ht: Pwochèn nouvèl lin:
    %(date)s dan %(days).0f jou yo

en: Next Lunar eclipse:
    %(date)s in %(days).0f days
ht: pwochèn eklips lalin:
    %(date)s dan %(days).0f jou yo

en: Next Solar eclipse:
    %(date)s in %(days).0f days
ht: Pwochèn eklips solèy:
    %(date)s dan %(days).0f jou yo

en: Latitude
ht: Latitid

en: Longitude
ht: Lonjitid

en: west
ht: Lwès

en: east
ht: Lès

en: Sunset
ht: Solèy kouche

en: Sunrise
ht: Douvanjou

en: New Moon
ht: Nouvèl lin

en: Waxing Crescent
ht: Ap sire kwasan

en: First Quarter
ht: Premye katye

en: Waxing Gibbous
ht: Ap sire Gibbous

en: Full Moon
ht: Plèn lin

en: Waning Gibbous
ht: Ap diminye Gibbous

en: Waning Crescent
ht: Ap diminye kwasan

en: Shapes
ht: Fòm

en: Brush
ht: penso

en: Bucket
ht: Bokit

en: Fill
ht: Plen

en: Sides:
ht: Kote yo:

en: Ellipse
ht: elips

en: Rectangle
ht: Rektang

en: Polygon
ht: Poligòn

en: Parallelogram
ht: Paralelogram

en: Trapezoid
ht: Trapèz

en: Rotate Left
ht: Vire agoch

en: Rotate Right
ht: Vire adwat

en: Grayscale
ht: Mete an gri

en: Rainbow
ht: Lakansyèl

en: Size:
ht: Dimansyon:

en: Circle
ht: Wonn

en: Shape
ht: Fòm

en: Draw
ht: Desine

en: Grab
ht: Pran

en: Joint
ht: Mare

en: Pin
ht: Klou

en: Motor
ht: Motè

en: Copy selected text to clipboard
ht: Kopye tèks chwazi-a sou ekritwa

en: PAUSED
ht: Poze

en: _Run!
ht: _Fè mache!

en: %s Activity
ht: %s Aktivite

en: Save as Activity Error
ht: Sove kòm Aktivite Erè

en: Please give your activity a meaningful name before attempting to save it as an activity.
ht: Souple bay aktivite ou-a yon non siyifikatif avan ou tante sove-l kòm yon aktivite.

en: Creating activity bundle...
ht: pakè aktivite an kreyasyon...

en: Activity saved to journal.
ht: Aktivite sove nan jounal.

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Read
ht: Li

en: Find first
ht: Jwenn an premye

en: Find previous
ht: Jwenn presedan

en: Find next
ht: Jwenn pwochen

en: Zoom to width
ht: Rale louvri

en: Zoom to fit
ht: Rale pou ajiste

en: Private
ht: Prive

en: My Neighborhood
ht: Vwazinaj mwen

en: Terminal
ht: Tèminal

en: Become root
ht: Pou vin Administratè

en: Keep error
ht: Erè anrejistreman

en: Keep error: all changes will be lost
ht: Erè anrejistreman: Tout chanjman yo ap pèdi

en: Don't stop
ht: Pa kanpe

en: Stop anyway
ht: Kanpe kan menm

en:  and
ht:  ak

note: TRANS: Indicating something that just happened, eg. "just now", "moments ago"
en: Seconds ago
ht: yon segond pase

note: TRANS: Indicating time passed, eg. "[10 day, 5 hours] ago", "[2 minutes] in the past", or "[3 years, 1 month] earlier"
en: %s ago
ht: Li gen %s

note: TRANS: Relative dates (eg. 1 month and 5 days).
en: %d year | %d years
ht[0]: %d ane

en: %d month | %d months
ht[0]: %d mwa

en: %d week | %d weeks
ht[0]: %d semèn

en: %d day | %d days
ht[0]: %d jou

en: %d hour | %d hours
ht[0]: %d hè

en: %d minute | %d minutes
ht[0]: %d minit

en: set heading
ht: seth

en: Go Back
ht: Ale dèyè

en: Start Lesson
ht: Kòmanse leson

en: You earned a medal in this lesson!  Advance to the next one
    by clicking the Next button.
ht: Ou te genyen yon meday nan leson sa a!Avanse nan Pwochen leson an 
    klike pwochen bouton an.

en: Bronze Medal
ht: Meday Bwonz

en: Silver Medal
ht: Meday ajan

en: Gold Medal
ht: Meday Lò

en: You finished!
ht: Ou te fini!

en: Your score was %(score)d.
ht: Eskò ou a te %(score)d.

en: You earned a %(type)s medal!
ht: Ou te genyen yon %(type)s meday!

en: Press the ENTER key to continue.
ht: Peze ENTER pou kontinye.

en: SCORE: %d
ht: ESKò: %d

en: Type the words to pop the balloons!
ht: Tape mo pou fè eklate balon yo!

en: Edit Lessons
ht: Chanje leson yo

en: Awesome!
ht: Bon travay!

en: Be careful to use the correct finger to press each key.  Look at the keyboard below if you need help remembering.
ht: Atansyon,toujou itilize dwèt ki kòrèk la pou peze chak kle.Gade  clavye a si ou bezwen sonje èd.

en: Try to type at the same speed, all the time.  As you get more comfortable you can increase the speed a little.
ht: Eseye tape nan menm vitès la,tout tan.Konsa wap vin pi fòou kapab ogmante vitès la yon ti kras.

en:  and %s keys
ht:  e %s kle yo

en: Practice typing the keys you just learned.
ht: Pratike tape kle ou sot aprann yo.

en: Good job!  The SPACE bar is used to insert spaces between words.
ht: Bon travay! itilize Ba SPACE pou mete espas nan mitan 2 mo.

en: Press the SPACE bar again with your thumb.
ht: Peze ba SPACE ankò avèk dwèt pous ou.

en: That's the big square key near your right little finger.
ht: Se gwo kare ki tou prè ti dwèt dwat ou a.

en: Great!  When typing, the ENTER key is used to begin a new line.
ht: Bon! lè wap tape,kle ENTER itilize pou kòmanse yon nouvèl liy.

en: Press the ENTER key again with your right little finger.
ht: Peze kle ENTER ankò avèk ti dwèt dwat ou.

en: Copy out the following text.
ht: Kopye tèks swivan an.

en: <b>Accuracy:</b> %(accuracy)d%%
ht: <b>Jistès:</b> %(accuracy)d%%

en: Good job!
ht: Bon travay!

en: Nice work!
ht: Bon travay!

en: You finished the lesson in %(time)d seconds, with %(errors)d errors.
ht: Ou fini leson an nan %(time)d segond, avèk %(errors)d erè.

en: Your words per minute (WPM) was %(wpm)d, and your accuracy was %(accuracy)d%%.
ht: Mo pa minit ou yo (MPM) te %(wpm)d,e jistès ou te %(accuracy)d%%.

en: You finished the lesson with %(errors)d errors.
ht: Ou fini leson an avèk %(errors)d erè.

en: Your accuracy was %(accuracy)d%%.
ht: Jistès ou te  %(accuracy)d%%.

en: Congratulations!  You earned a %(type)s medal!
ht: Felisitasyon! Ou genyen yon %(type)s meday!

en: You need to practice this lesson more before moving on.
ht: Wap bezwen pratike leson sa a plis avan ou kitel.

en: You almost got a medal!  Next time, try not to make as many errors.
ht: Ou te prèske gen yon meday! pwochènfwa ,eseye pa fè anpil erè.

en: You almost got a medal!  Next time, try to type a little faster.
ht: Ou te prèske gen yon meday! pwochènfwa ,eseye tape pi vit.

en: <b>Words Per Minute:</b> %(wpm)d
ht: <b>Mo pa minit:</b> %(wpm)d

en: <b>SCORE:</b> %(score)d
ht: <b>ESKò:</b> %(score)d

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: Write
ht: Ekri

en: Table
ht: Tab

en: Insert Row
ht: Ensere liy

en: Delete Row
ht: efase liy

en: Insert Column
ht: ensere kolòn

en: Delete Column
ht: Efase kolòn

en: Zoom Out
ht: Rale soti

en: Zoom In
ht: Rale vini

en: Page:
ht: Paj:

en: Heading 1
ht: Antèt 1

en: Heading 2
ht: Antèt 2

en: Heading 3
ht: Antèt 3

en: Heading 4
ht: Antèt 4

en: Block Text
ht: Blòk lis

en: Plain Text
ht: Tèks sèlman

en: Bullet List
ht: Lis ki gen senbòl devan l'

en: Dashed List
ht: List ki gen tirè devan l'

en: Numbered List
ht: Lis nimerote

en: Lower Case List
ht: Lis en miniskil

en: Upper Case List
ht: Lis majiskil

en: Rich Text (RTF)
ht: Tèks rich (RTF)

en: Hypertext (HTML)
ht: Ipètèks (HTML)

en: Plain Text (TXT)
ht: Tèks sèlman (TXT)
