alacarte - en to fy translation catalogue (7205 entries)

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 66
en: Name
fy: Namme

en: Change which applications are shown on the main menu
fy: Feroarje hokke applikaasje wurde sjen litte in it haadmenu

en: Main Menu
fy: Haadmenu

en: Move Down
fy: Omleech Ferpleatse

en: Ne_w Item
fy: Nij Item

en: New _Separator
fy: Nije Ôf_skieder

en: Restore the default menu layout
fy: It standert menuûntwerp werkomkeare

en: Revert Changes?
fy: Feroaringen Weromkeare?

en: Revert all menus to original settings?
fy: Alle menus nei orizjinele ynstellingen weromkeare?

en: _New Menu
fy: _Nij Menu

en: _Revert to Original
fy: Nij Orizjineel Weromkeare

en: About GNOME
fy: Oer GNOME

en: Learn more about GNOME
fy: Mear oer GNOME leare

en: News
fy: Nijs

en: GNOME Library
fy: GNOME Bibleteek

en: Friends of GNOME
fy: Freonen fan GNOME

en: Contact
fy: Kontakt

en: The Mysterious GEGL
fy: De Mysterieuse GEGL

en: The Squeaky Rubber GNOME
fy: De Kriterich Rubberen GNOME

en: Wanda The GNOME Fish
fy: Wande De GNOME-fisk

en: _Open URL
fy: URL Iepenje

en: _Copy URL
fy: URL Kopiearje

en: About the GNOME Desktop
fy: Oer de GNOME-Buroblêdkrite

en: Welcome to the GNOME Desktop
fy: Wolkom by de GNOME-Buroblêdkrite

en: Brought to you by:
fy: Brocht nei jo by:

en: Version
fy: Ferzje

en: Distributor
fy: Distribúsje

en: Build Date
fy: Boudatum

en: Display information on this GNOME version
fy: Ynformaasje oer dizze GNOME ferzje sjen litte

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
fy: GNOME hald ek befetsje in kompleet platfoarm foar minsken die software meitsje wêrmei krêftige en komplekse tapassingen mei kin wurde boud.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
fy: GNOME is itjinge wêrmei jo wurkje en wat op jo computer sichtber, wêrûnder de triembehearder, webblêder, menu's en in soad applikaajes.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
fy: GNOME's Fokus op brûkberens en tagonklikins, geregelde ûtjeften fan ferbettere fersjes, en sterke stype fan it bedriuwslibben maket it unyk ûnder Frije Software desktops.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
fy: Hûnderten minsken hawwe koade bydrage oan GNOME sûnt it wie starte yn 1997; in soad mear hawwe bydrage op oare wichtiche manieren, dêrûnder oersettingen, dokumintaasje, en kwaliteitsbehear.

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
fy: Ûnbekend

en: Error reading file '%s': %s
fy: Flater ûnder it lêzen fan triem '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
fy: Flater ûnder it weromwine fan triem '%s': %s

note: #-#-#-#-#  1 (gnome-desktop master)  #-#-#-#-# Translators: the "name" mentioned * here is the name of an application or * a document Translators: the "name" mentioned here is the name of * an application or a document #-#-#-#-#  9 (gnome-desktop master)  #-#-#-#-#
en: No name
fy: Gjin namme

en: File '%s' is not a regular file or directory.
fy: Triem '%s' is gjin gewoane triem of map

en: Cannot find file '%s'
fy: Koe triem '%s' net fine

en: No filename to save to
fy: Gjin triemname om nei te bewarje

en: No URL to launch
fy: Gjin URL

en: Unknown encoding of: %s
fy: Ûnbekende kodearring fan: %s

en: RANDR extension is not present
fy: RANDR-taheaksel is net oanwêzich

en: could not get information about output %d
fy: koe gjin ynformaasje krije our de útfier %d

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
fy: útfier %s stypt de modus %dx%d@%dHz net

en: cannot clone to output %s
fy: kin net kloane nei útfier %s

note: Keep this string in sync with gnome-control-center/capplets/display/xrandr-capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
fy: Skermen Spegelje

en: Select Command
fy: Kommando selektearje

en: Add Startup Program
fy: Opstartprogramma tafoegje

en: The startup command is not valid
fy: It opstartkommando is net jildich

en: Program
fy: Programma

en: No description
fy: Gjin beskriuwing

en: Cinnamon fallback
fy: Gnome weromfal

en: Cinnamon
fy: Gnome

en: This session logs you into Cinnamon
fy: Dizze sesje meld jo oan by Gnome

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
fy: Oan it wachtsjen oant it programma ôfrin is. It programma ûnderbrekke kin jo wurk fuort meitsje.

en: Browse…
fy: Blêdzje…

en: FILE
fy: TRIEM

en: Log Out Anyway
fy: Dochs ôfmelde

en: Shut Down Anyway
fy: Dochs ôfslute

en: Log out of this system now?
fy: No ôfmelde fan dit systeem?

en: _Log Out
fy: Ôfme_lde

en: _Shut Down
fy: Ôf_slúte

en: Try _Recovery
fy: Fe_rhelp besykje

en: A system error has occurred: %s
fy: In systeemflater is bard: %s

en: A fatal system error has occurred: %s
fy: In fatale systeemflater is bart: %s

en: Exited with code %d
fy: Útgean mei koade %d

en: Killed by signal %d
fy: Ôfbrutsen troch sinjaal %d

en: Stopped by signal %d
fy: Stoppet troch signaal %d

note: Translators: This will look like: Component 'gnome-shell.desktop': Killed by signal 9. * It is admittedly mostly technical goop.
en: Component '%s': %s
fy: Komponint '%s': %s

en: Killed by signal
fy: Ôfbrutsen troch sinjaal

note: Translators: "Timed out" refers to a non-responsive application not answering. In case the string is problematic it might be translated to the noun "Timeout".
en: Timed out
fy: Wachttiid ferstriken

en: Cinnamon 3 Failed to Load
fy: Gnome 3 koe net laden wurde

en: Unfortunately Cinnamon 3 failed to start properly and started in the <i>fallback mode</i>.
    
    This most likely means your system (graphics hardware or driver) is not capable of delivering the full Cinnamon 3 experience.
fy: Spitigernôch is Gnome 3 net goed starte en begjint no in de <i>weromfal modus</i>.
    
    Dit betsjut wierskynlik dat jo systeem (grafyske hardware of stjoerprogramma) net de hiele Gnome 3 ûnderfining kin bringe.

en: Learn more about Cinnamon 3
fy: Mear ynformaasje oer Gnome 3

en: Not responding
fy: Reagearret net

en: This program is blocking logout.
fy: Dit programma hâldt it ôfmelde tsjin

en: Session to use
fy: Te brûken sesje

en:  - the Cinnamon session manager
fy:  - de Gnome sesjebehearder

en: Log out
fy: Ôfmelde

en: Power off
fy: Ôfslute

en: Ignoring any existing inhibitors
fy: Alle besteande ferbieders negearjend

en: Don't prompt for user confirmation
fy: De brûker gjin befêstiging freegje

en: Could not connect to the session manager
fy: Koe net ferbine mei de sesjebehearder

en: Default session
fy: Standaardsesje

en: File Manager
fy: Triembehearder

en: List of applications that are part of the default session.
fy: Lyst mei applikaasjes dy't in part binne fan de standerdsesje

en: Logout prompt
fy: Útlogfinster

en: Panel
fy: Paniel

en: Required session components
fy: Easke sesje komponinten

en: Save sessions
fy: Sesjes opslaan

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
fy: De triem ûnderhâlder jout de buroblêd byldkaikes en makket it jo mooglik om mei jo bewarre triemen te wurkjen.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
fy: It oantal minuten fan wachttid foar't de sesje as non-aktyf beskôge wurd.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
fy: De paniel levert in balke boppe as ûnder jo skerm en befetted menus, the finster list, status byldkaaikes, de klok, ens.

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
fy: De finster ûnderhâlder is de applikaasje dat de titelbalke tekent mei rânen rûnom de finsters, en makket it mooglik om de finsters te verpleatsen en fan formaat te feroarjen.

en: Time before session is considered idle
fy: Tiid foardat de sesje is sjoen as neatdwaande

en: Window Manager
fy: Finsterbehearder

en: Show logout dialog
fy: Ôfmeldfinster sjen litte

en: Show shutdown dialog
fy: Ôfslútfinster sjen litte

en: Use dialog boxes for errors
fy: Dialoogfinsters brûke foar flaters

note: #-#-#-#-#  34 (mate-session)  #-#-#-#-# deprecated options
en: Set the current session name
fy: Set de aktuele sesje namme

en: NAME
fy: NAMME

en: Kill session
fy: Sesje ôfbrekke

en: Preferred Image to use for login splash screen
fy: Foarkar plaatsje om te brûken foar it splash skerm

en: Show the splash screen
fy: Splash skerm sjin litte

en: Show the splash screen when the session starts up
fy: Splash skerm sjen litte wylst de sesje útein set

en: This is a relative path value based off the $datadir/pixmaps/ directory. Sub-directories and image names are valid values. Changing this value will affect the next session login.
fy: Dit is in relatyf paadwearde basearje op de $datadir/pixmaps/ triemtafel. Ûndertafel- en ôfbyldingsnammen binne jildiche wearden. Feroarings fan dizze wearden wurde aktyf by de folgjende sesjeoanmelding.

en: Waiting for program to finish.  Interrupting program may cause you to lose work.
fy: Wachtsjen op beëinigjen fan applikaasje.  Ûnderbrekken fan de applikaasje kin jo wurk kwyt meitsje.

note: #-#-#-#-#  3 (deja-dup)  #-#-#-#-# Translators: "Backup" is a noun
en: Backup
fy: Reservekopy

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backup Tool
fy: Déjà Dup Reservekopy Ark

en: Folder
fy: Map

en: Restore Missing Files…
fy: Ûntbrekkende triemen werstelle...

en: Restore deleted files from backup
fy: Wiske triemen werstelle út reservekopy

en: Restore file from backup | Restore files from backup
fy[0]: Triem út reservekopy werstelle
fy[1]: Triemen út reservekopy werstelle

en: Home
fy: Thús

en: Trash
fy: Jiskefet

en: Restore
fy: Werstelle

en: Restore _folder
fy: Map werstelle

en: Restore folder
fy: Map werstelle

en: File
fy: Triem

en: _Restore…
fy: We_rstelle...

en: Overview
fy: Oersjoch

en: Folders
fy: Mappen

en: Today
fy: Hjoed

en: Yes
fy: Ja

en: No
fy: Nee

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
fy: Lit "_%s" sjen

en: _Delete Toolbar
fy: Wiskje Arbalke

en: Separator
fy: Ôfskieder

en: Activate fullscreen mode with double-click
fy: Skeakelje folledich-skerm-moadus yn mei dûbbelklik

en: Fullscreen with double-click
fy: Folledich-skerm mei dûbelklik

en: Reload Image
fy: Laad ôfbylding opnij

en: Reload current image
fy: Laad warbere ôfbylding opnij

en: Date in statusbar
fy: Datum yn steatbalke

en: Shows the image date in the window statusbar
fy: Lit de datum fan'e ôfbylding sjen yn de steatbalke

en: Browse and rotate images
fy: Bleaderje en draaie ôfbylingen

en: Image Viewer
fy: Ôfbyldingswerjefteprogramma

en: Author:
fy: Skriuwer:

en: Bytes:
fy: Parten:

en: Copyright:
fy: Auteursrjocht:

en: Description:
fy: Beskriuwing:

en: Flash:
fy: Flits:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficeui/KoGeneralPropertyUi.ui line 16
en: General
fy: Algemien

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 223
en: Height:
fy: Hichte:

en: Image Properties
fy: Ôfbieldingseigenskippen

note: #-#-#-#-#  5 (file-roller)  #-#-#-#-# Translators: after the colon there is a folder name. #-#-#-#-#  28 (engrampa)  #-#-#-#-#
en: Location:
fy: Lokaasje:

en: Name:
fy: Namme:

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 207
en: Width:
fy: Breedte:

en: _Next
fy: Folgje_nde

en: _Previous
fy: Foargeande

en: Choose a folder
fy: Kar in map út

en: Save As
fy: Bewarje as

en: As _background
fy: As eftergrûn

en: As custom c_olor:
fy: As oanpaste kleur

en: As custom color:
fy: As oanpaste kleur:

en: Background Color
fy: Eftergrûnkleur

en: Color for Transparent Areas
fy: Kleur foar Trochsichtich Gebiet

en: E_xpand images to fit screen
fy: Set ôfbyldingen út om it skerm te passen

en: Eye of GNOME Preferences
fy: Eye of GNOME Foarkarren

en: Image View
fy: Ôfbieldingswerjefte

en: Slideshow
fy: Diafoarstelling

en: _Switch image after:
fy: Wik_selje ôfbylding nei:

en: seconds
fy: sekonden

en: Active plugins
fy: Ynstelde ynstekkers

en: Use a custom background color
fy: As oanpaste eftergrûnkleur bruke

en: Running in fullscreen mode
fy: Rint yn folledich-skerm-moadus

en: Question
fy: Fraach

en: All Files
fy: Alle Triemen

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: pixel | pixels
fy[0]: byldpunt
fy[1]: byldpunten

en: Open Image
fy: Ôfbylding Openje

en: Save Image
fy: Ôfbylding Bewarje

en: Camera
fy: Kamera

en: Value
fy: Wearde

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 32
en: Position
fy: Posysje

en: _Left:
fy: _Lofts:

en: _Right:
fy: _Rjochts:

en: Horizontal
fy: Horizontaal

en: Both
fy: Beide

en: Size
fy: Grutte

en: _Width:
fy: Breedte:

en: _Height:
fy: _Hichte:

en: Preview
fy: Foarbyld

en:  (invalid Unicode)
fy:  (mishypte Unicode)

en: Toolbar Editor
fy: Arkbalkbewurker

en: The GNOME image viewer.
fy: De GNOME ôfbyldingswerjefter

en: Move to _Trash
fy: Nei Jiskefet Ferpleatse

en: _Image
fy: Ôfbylding

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Edit
fy: B_ewurkje

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Go
fy: _Gean

en: _Tools
fy: Arken

en: _Open…
fy: _Openje...

en: Open a file
fy: Openje in triem

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Close
fy: Slute

en: Prefere_nces
fy: Foarkarre_n

en: _Toolbar
fy: Arkbalke

en: _Save
fy: Bewarje

en: Open _with
fy: Openje mei

en: Save _As…
fy: Bewarje _As...

en: _Print…
fy: Ôfdrukke...

en: Prope_rties
fy: Eigenskippen

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: _Undo
fy: Ûngedien meitsje

en: _Zoom In
fy: Seamje Yn

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-#
en: Zoom _Out
fy: Seamje Út

en: _Normal Size
fy: _Normale Grutte

en: Pause Slideshow
fy: Diafoarstelling Skoftsje

en: _Previous Image
fy: Foariche Ôfbylding

en: _Next Image
fy: Folgje_nde Ôfbylding

en: _First Image
fy: Earste Ôfbylding

en: _Last Image
fy: _Letste Ôfbylding

en: _Random Image
fy: Sam_r in Ôfbylding

en: Right
fy: Rjochts

en: Left
fy: Lofts

en: In
fy: Yn

en: Out
fy: Út

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
fy: Jiskefet

en: Plugin
fy: Ynstekker

en: C_onfigure
fy: Ynstelle

en: A_ctivate
fy: Aktivearje

en: Ac_tivate All
fy: Ak_tivearje Alles

en: Active _Plugins:
fy: Aktive Ynstekkers:

en: _About Plugin
fy: Oer Ynstekker

en: C_onfigure Plugin
fy: Ynstekker Ynstelle

en: [FILE…]
fy: [TRIEM...]

en: Can't pass documents to this desktop element
fy: Kin gjin dokuminten nei dit buroblêdelement trochjaan

en: Archive Manager
fy: Triemûnthâldbehear

en: Create and modify an archive
fy: Foarmje in triemûnthâld

en: Load Options
fy: Ynlaadmooglikheden

en: C_reate
fy: Oanm_eitsje

en: Compress
fy: Komprimearje

note: #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-# TODO: Change after string freeze over
en: Location
fy: Lokaasje

en: _Filename:
fy: Triemnamme:

note: #-#-#-#-#  5 (file-roller)  #-#-#-#-# Translators: after the colon there is a folder name. #-#-#-#-#  28 (engrampa)  #-#-#-#-#
en: _Location:
fy: _Lokaasje:

en: _Other Options
fy: _Oare Opsjes

en: _Password:
fy: _Wachtwurd

en: Delete
fy: Wiskje

en: _All files
fy: _Alle triemmen

en: _Files:
fy: _Triemmen

en: _Selected files
fy: _Keazen triemmen

en: example: *.txt; *.doc
fy: foarbyld: *.txt; *.doc

en: A_vailable application:
fy: B_eskikbere tapassing

en: Open Files
fy: Triemmen iepenje

en: R_ecent applications:
fy: N_ijere tapassingen:

en: _Application:
fy: _Tapassing:

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
fy: <i><b>Opmerking:</b> it wachtwurd sil brûkt wurde om triemmen te fersiferjen dy't jo bewarje yn it archyf en om dyselde fersifering fan triemmen te iepenjen út it archyf wei. As jo it archyf slute, sil it wachtwurd ferneatige wurde.</i>

en: Password
fy: Wachtwurd

en: Extract Here
fy: Hjirhinne ûtpakke

note: Translators: the current position is the current folder
en: Extract the selected archive to the current position
fy: It selekteare argyf nei de warbere posysje útpakke

en: Extract To...
fy: Ûtpakke Nei ...

en: Extract the selected archive
fy: It selekteare argyf útpakke

en: Could not create the archive
fy: Der koe gjin archyf oanmakke wurde

en: You have to specify an archive name.
fy: Jo moatte de namme fan it archyf jaan.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
fy: Jo hawwe gjin tastimming om in archyf yn dizze triemtafel te meitsjen

en: Archive type not supported.
fy: Archyftype wurdt net stipe.

en: Could not delete the old archive.
fy: It âlde archyf koe net wiske wurde.

en: Open
fy: Iepenje

en: All archives
fy: Alle archyfen

en: All files
fy: Alle triemmen

en: Last Output
fy: Lêste útfier

en: Copyright © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.
fy: Auteursrjocht © 2001–2010 Free Software Foundation, Inc.

en: An archive manager for GNOME.
fy: In archyfbehearder foar GNOME

en: Could not add the files to the archive
fy: De triemmen koenen net oan it archyf taheakke wurde.

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
fy: Jo hawwe gjin tastimming triemmen út triemtafel "%s" te lêzen.

en: Add Files
fy: Triemmen taheakje

en: Add a Folder
fy: In triemtafel taheakje

en: _Include subfolders
fy: _ ûndertriemtafels ynslûte

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
fy: Triemtafels, dy't symbolyske skea_kels binne, útsûnderje

en: example: *.o; *.bak
fy: foarbyld: *.o; *.bak

en: E_xclude files:
fy: Utsûndere triemmen:

en: _Load Options
fy: _Opsjes lade

en: Sa_ve Options
fy: Opsjes be_warje

en: Save Options
fy: Opsjes bewarje

en: Options Name:
fy: Opsjenammen:

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
fy: De namme "%s" is net tastien om't er net de folgjende tekens hawwe mei: %s
    
    
    
    %s

en: Please use a different name.
fy: Graach in oare namme brûke.

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
fy: Jo hawwe net de krekte tastimming om in triemûnthâld yn de doeltriemtafel te meitsjen.

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
fy: Doeltriemtafel "%s" bestiet net.
    
    Wolle jo it oanmeitjse?

en: Create _Folder
fy: Meitsje _Triemtafel

en: Could not create the destination folder: %s.
fy: Doeltriemtafel, %s, koe net makke wurde.

en: Archive not created
fy: Archyf net makke

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
fy: It archyf bestiet al. Wolle jo der oerhinne skriuwe?

en: _Overwrite
fy: _Der oerhinne skriuwe

en: Extraction not performed
fy: Ûtpakken hat gjin stal krigen

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
fy: Jo hawwe net de krekte tastimming triemûnthâlden nei triemtafel "%s" ta te ûntsiferjen

en: Extract
fy: Ûtpakke

en: Actions
fy: Aksjes

en: Over_write existing files
fy: Oer_ besteande triemmen hinne skriuwe

en: Do not e_xtract older files
fy: Gjin âldere triemmen ûtpakke

[ctx: File]
en: New
fy: Nij

[ctx: File]
en: Save
fy: Bewarje

[ctx: File]
en: Name:
fy: Namme:

en: Modified on:
fy: Oanpast op:

en: Archive size:
fy: Archyfgrutte:

en: Content size:
fy: Ynhâldsgrutte

en: Number of files:
fy: Oantal triemmen:

en: By Extension
fy: Op Taheaksel

en: Extension(s)
fy: Taheaksel(s)

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Adding file:
fy: It taheakjen fan triem:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Extracting file:
fy: It ûntsiferjen fan triem:

note: Translators: after the colon there is a filename.
en: Removing file:
fy: It wiskjen fan triem:

en: Deleting files from archive
fy: It wiskjen fan triemmen út it triemûnthâld

en: _Extract
fy: Ûtpakk_e

en: %d object (%s) | %d objects (%s)
fy[0]: %d objekt (%s)
fy[1]: %d objekten (%s)

en: %d object selected (%s) | %d objects selected (%s)
fy[0]: %d objekt selekteare (%s)
fy[1]: %d objekt selekteare (%s)

en: Archive:
fy: Argyf:

en: Could not open "%s"
fy: Koe "%s" net openje

en: Create _Archive
fy: _Archyf Meitsje

[ctx: File]
en: Size
fy: Grutte

[ctx: File]
en: Date Modified
fy: Datum Oanpast:

[ctx: File]
en: Location
fy: Lokaasje

[ctx: File]
en: Name
fy: Namme

en: Find:
fy: Fine:

en: Open archive
fy: Argyf openje

en: Rename
fy: Omneame

en: Destination folder
fy: Doeltriemtafel

note: Expander
en: Command _Line Output
fy: Kommando _Rigelútfier

en: Lha (.lzh)
fy: Jar (.jar)

en: ARCHIVE
fy: ARGYF

en: FOLDER
fy: MAP

en: _Archive
fy: _Argivearje

note: Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
fy: Openje _Resint

en: Contents
fy: Ynhâld

en: _Extract...
fy: Útpakke...

en: Find...
fy: Fine...

[ctx: File]
en: New...
fy: Nij...

[ctx: File]
en: Open...
fy: Iepenje

en: _Open With...
fy: _Openje Mei...

en: Pass_word...
fy: _Wachtwurd...

[ctx: File]
en: Save As...
fy: Bewarje As...

en: Select all files
fy: Selektearje alle triemen

en: Stat_usbar
fy: Tastânsbalke

en: _Folders
fy: Mappen

en: View All _Files
fy: Lit Alle Triemen Sjen

en: View as a F_older
fy: Lit Sjen As Map

en: by _Name
fy: op _Namme

en: by _Size
fy: op Grutte

en: by T_ype
fy: op T_ype

note: Translators: this is the "sort by file location" menu item
en: by _Location
fy: op _Lokaasje

en: Display ID
fy: Skerm-ID

en: GNOME Display Manager Slave
fy: Gnome Oanmeldbehearder

en: could not find user "%s" on system
fy: Koe brûker "%s" net fine op systeem

en: Unable to initialize login system
fy: Kin oanmeld programma net oansette

en: Unable to authenticate user
fy: Kin net ynloggen

en: Unable to authorize user
fy: Kin brûker net oanmelden

en: Unable to establish credentials
fy: Kin credentials net bepale

en: Unable to open session
fy: Kin sesje net starte

en: Username
fy: Brûkersnamme

en: The username
fy: De brûkersnamme

en: Hostname
fy: Kompjûternamme

en: The hostname
fy: De kompjûternamme

en: Display Device
fy: Skermapparaat

en: The display device
fy: It skermapparaat

en: general failure
fy: Algemiene flater

en: unknown error
fy: ûnbekende flater

en: Username:
fy: Brûkersnamme:

en: no user account available
fy: gjin brûkersakkount beskikber

en: Unable to change to user
fy: Koe brûker net oanpasse

en: User %s doesn't exist
fy: Brûker %s bestiet net

en: Group %s doesn't exist
fy: Groep %s bestiet net

en: Could not create socket!
fy: Koe hâlder net meitsje

en: Error in checksum
fy: Flater yn checksum

en: Bad address
fy: Ferkeard adres

en: %s: Could not read display address
fy: %s: Koe skermadres net lêze

en: %s: Could not read display port number
fy: %s: Koe skermpoartesifer net sjen litte

en: %s: Error in checksum
fy: %s: Flater yn checksum

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
fy: %s: REQUEST ûntfangen fan ferbean host %s

en: %s: Could not read Display Number
fy: %s: Koe Skermsifer net lêze

en: %s: Could not read Connection Type
fy: %s: Koe Ferbiningsoart net lêze

en: %s: Could not read Client Address
fy: %s: Koe Klantadres net lêze

en: %s: Could not read Authentication Names
fy: %s: Koe Ferifikaasjenammen net lêze

en: %s: Could not read Authentication Data
fy: %s: Koe Ferifikaasjendata net lêze

en: %s: Could not read Authorization List
fy: %s: Koe Ferifikaasjelist net lêze

en: %s: Could not read Manufacturer ID
fy: %s: Koe Fabrikant-ID net lêze

en: %s: Failed checksum from %s
fy: %s: Misleare checksum fan %s

en: %s: Could not read Session ID
fy: %s: Koe sesje-ID net lêze

en: %s: Could not read Display Class
fy: %s: Koe Skermklasse net lêze

en: %s: Could not read address
fy: %s: Koe adres net lêze

en: GdmXdmcpDisplayFactory: Could not read XDMCP header!
fy: GdmXdmcpDisplayFactory: Koe XDMCP-koptekst net lêze!

en: XMDCP: Incorrect XDMCP version!
fy: XMDCP: Ferkearde XDMCP-ferzje!

en: XMDCP: Unable to parse address
fy: XMDCP: Kin adres net ûntlede

en: Could not get server hostname: %s!
fy: Koe tsjinnerkompjûternamme net ûntfange: %s!

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
fy: Kin PID-triem %s net skriuwe: mooglik gjin skiifromte meer: %s

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
fy: Kin GDM-brûker '%s' net fine. Ôfbrekke!

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
fy: Kin GDM-groep '%s' net fine. Ôfbrekke!

en: Make all warnings fatal
fy: Meitsje alle warskôgingen fataal

en: Print GDM version
fy: Jouw GDM-ferzje

en: GNOME Display Manager
fy: GNOME Skermbehearder

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
fy: Allinich de systeemberêder kin GDM útfiere

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
fy: GNOME Skermbehearder Sesjearbeider

en: Login Window
fy: Oanmeldfinster

en: Power Manager
fy: Enerzjybehear

en: Power management daemon
fy: Enerzjybeheardaemon

en: GNOME Settings Daemon
fy: GNOME Ynstellingsdaemon

en: GNOME Screen Magnifier
fy: GNOME Skermfergrutter

en: Magnify parts of the screen
fy: Fergrut parten fan it skerm

en: GNOME On-Screen Keyboard
fy: GNOME Kaaiboerd-op-it-Skerm

en: Use an on-screen keyboard
fy: Brûk in kaaiboerd-op-it-skerm

en: Orca Screen Reader
fy: Orca Skermlêzer

en: PolicyKit Authentication Agent
fy: PolicyKit Ferifikaasjeagint

en: Select System
fy: Selektearje Systeem

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
fy: XDMCP: Koe lyts XDMCP-ûnthâld net meitsje

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
fy: XDMCP: Koe XDMCP-koptekst net lêze!

en: percentage of time complete
fy: persintaazje fan tiid kompleet

en: Inactive Text
fy: Net-aktive tekst

en: The text to use in the label if the user hasn't picked an item yet
fy: De tekst foar brûk yn it label wannear de brûker gjin kar makke hat

en: Active Text
fy: Aktive tekst

en: List Visible
fy: List Sichtber

en: Suspend
fy: Ûnderbrekke

en: Restart
fy: Opnij starte

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kotext/kolanguagetabbase.ui line 32 #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 332
en: Language
fy: Taal

en: Keyboard
fy: Toetseboerd

en: Flow
fy: Weagjen

en: Gulp
fy: Swolch

en: Silk
fy: Side

en: Spring
fy: Maaitiid

en: Waves
fy: Baren

en: Blinds
fy: Latsjeblinen

en: Dune
fy: Dún

note: #-#-#-#-#  7 (gnome-backgrounds master)  #-#-#-#-# Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language #-#-#-#-#  27 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: This is the name 
en: Fresh Flower
fy: Frise Bloem

en: Garden
fy: Tún

note: #-#-#-#-#  7 (gnome-backgrounds master)  #-#-#-#-# Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language #-#-#-#-#  27 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: This is the name of a d
en: Green Meadow
fy: Griene Greide

en: Lady Bird
fy: Krûpelhintsje

en: Rain Drops
fy: Reindrippen

en: Storm
fy: Stoarm

en: Two Wings
fy: Twa Wjukken

en: Wood
fy: Bosken

en: Yellow Flower
fy: Giele Blom

en: All types
fy: Alle typen

en: Network
fy: Netwurk

en: Mouse
fy: Mûs

en: Printer
fy: Ofdrukker

en: Bluetooth device
fy: Bluetooth apparaat

en: %'d second | %'d seconds
fy[0]: %'d sekonde
fy[1]: %'d sekonden

en: %'d minute | %'d minutes
fy[0]: %'d minút
fy[1]: %'d minúten

en: %'d hour | %'d hours
fy[0]: %'d oere
fy[1]: %'d oeren

en: From:
fy: Fan:

note: name, stock id, label
en: _File
fy: Bestân

en: File Type
fy: Triemtype

en: Always show results window
fy: Altyd utkomstenfinster sjen litte

en: <span size="large"><b>Updated plugins are available!</b></span>
fy: <span size="large"><b>Bijwurke ynstekkers binne beskikber!</b></span>

en: _Install Updates
fy: B_ijwurkingen ynstalleare

en: Start GNOME Do at login.
fy: GNOME Do starte bij ynloggen

en: Show:
fy: Sjen litte:

en: Search:
fy: Sykje:

en: _Configure
fy: Ynstelle

en: <span size="large" weight="heavy">Plugin name here</span>
fy: <span size="large" weight="heavy">Ynstekkernamme hjirre</span>

en: GNOME Do Preferences
fy: GNOME Do Ynstellingen

en: Type to begin searching
fy: Type om te begjinnen mei sykjen

en: Type to start searching.
fy: Type om te begjinnen mei sykjen.

en: <i>Verify and save account information</i>
fy: <i>Brûkersynformaasje kontroleare en bewarje</i>

en: Finds applications in many locations.
fy: Fynt applikaasjes yn folle lokaasjes.

en: GNOME Special Locations
fy: GNOME spesjale lokaasjes

en: Special locations in GNOME, such as Computer and Network.
fy: Spesjale lokaasjes yn GNOME, sa as Kompjûter en Netwurk.

en: Compose a new email to a friend.
fy: In nij e-mailberjocht opstelle.

en: Opens many kinds of items.
fy: Iepent meardere soarten items.

en: Open With...
fy: Iepenje mei...

en: Reveal
fy: Sjen litte

en: Reveals a file in the file manager.
fy: In triem yn'e triembehearder sjen litte.

en: Run
fy: Utfiere

en: Run an application, script, or other executable.
fy: In applikaasje, script as in oar utfierber triem utfiere.

en: Clear
fy: Wiskje

en: Installation cancelled
fy: Ynstallaasje ôfbrutsen

en: Some of the required add-ins were not found
fy: Sommige benedigde ynstekkers koene net fûn wurde

en: Installation failed
fy: Ynstallaasje mislearre

en: Action
fy: Aksje

en: Internal GNOME Do Items
fy: Ynterne GNOME Do items

en: Special items relevant to the inner-workings of GNOME Do.
fy: Spesjale items dy't relevant binne foar it ynterne systeem fan GNOME Do.

en: GNOME Do Item Sources
fy: GNOME Do Itembronnen

en: Item Sources providing all items GNOME Do knows about.
fy: Itembronnen wer't alle items fan GNOME Do wei komme.

en: Selected text
fy: Selektearre tekst

en: Currently selected text.
fy: Op it momint slektearre tekst

en: Address
fy: Adres

en: Work Phone
fy: Telefoan Wurk

en: Default GNOME Theme
fy: Standert GNOME Tema

note: #-#-#-#-#  22 (libgnome-keyring)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: This is the name of an automatically created default keyring. #-#-#-#-#  23 (libmate-keyring)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  174 (select_language)  #-#-#-#-# i18n: 'Default' as in 'Default Language'. Already configured language or default interface lan
en: Default
fy: Standert

en: Documents
fy: Dokuminten

en: Important
fy: Wichtich

en: New
fy: Nij

en: System
fy: Systeem

en: Programming
fy: Programmeare

en: Games
fy: Spultsjes

en: Graphics
fy: Grafysk

en: Internet
fy: Ynternet

en: Office
fy: Kantoar

note: #-#-#-#-#  12 (gnome-menus)  #-#-#-#-# Translators: this is Personal as in "Personal settings" #-#-#-#-#  32 (mate-menus)  #-#-#-#-#
en: Personal
fy: Persoanlik

en: Accessories
fy: Assesoires

en: Personal preferences
fy: Persoanlike foarkarren

en: GNOME fallback
fy: Gnome weromfal

en: This session logs you into GNOME
fy: Dizze sesje meld jo oan by Gnome

en: GNOME 3 Failed to Load
fy: Gnome 3 koe net laden wurde

en: Unfortunately GNOME 3 failed to start properly and started in the <i>fallback mode</i>.
    
    This most likely means your system (graphics hardware or driver) is not capable of delivering the full GNOME 3 experience.
fy: Spitigernôch is Gnome 3 net goed starte en begjint no in de <i>weromfal modus</i>.
    
    Dit betsjut wierskynlik dat jo systeem (grafyske hardware of stjoerprogramma) net de hiele Gnome 3 ûnderfining kin bringe.

en: Learn more about GNOME 3
fy: Mear ynformaasje oer Gnome 3

en:  - the GNOME session manager
fy:  - de Gnome sesjebehearder

en: Default Background
fy: Standert eftergrûn

en: There is only one
fy: Der is inkeld ien

en: High contrast theme
fy: Sterk-kontrasttema

en: High Contrast Inverse
fy: Sterk omkeard kontrast

en: High contrast inverse theme
fy: Sterk omkeard-kontrasttema

en: Low Contrast
fy: Swak kontrast

en: Low contrast theme
fy: Swak-kontrasttema

en: Social Client
fy: Mikroblogklant

en: Gwibber Social Client
fy: Gwibber Mikroblogklant

en: Update your microblog and follow your contacts' statuses
fy: Wurkje jo mikroblog by en folgje de tastân van jo kontacten

en: Broadcast Accounts
fy: Publikaasje Akkounts

en: Add, edit, and delete your broadcast accounts
fy: Jo mikroblogakkounts tafoegje, bewurkje en wiskje

en: Broadcast Preferences
fy: Mikroblogfoarkarren

en: Change your broadcast preferences
fy: Jo mikroblogfoarkarren feroarje

en: Do not display notifications
fy: Gjin kundskip sjen litte

en: Mentions and replies only
fy: Allinnich meldingen en antwurden

en: Log debug messages
fy: Útbrektyngen byhâlde

en: Attachments
fy: Taheaksels

en: Links
fy: Keppelingen

en: Videos
fy: Fideo's

en: Replies
fy: Reaksjes

en: _Refresh
fy: Fe_rnije

en: _Quit
fy: Of_slute

en: _Accounts
fy: _Akkounten

note: This list is defined just to get the strings in the template for translation
en: Messages
fy: Tyngen

en: Broadcast Messaging Preferences
fy: Foarkarren foar Publikaasje Berjochtsjen

en: Public
fy: Publyk

en: Saved Searches
fy: Opsleine sykopdrachten

en: Users
fy: Brûkers

en: Send with:
fy: Ferstjoer mei:

en: Send
fy: Ferstjoere

en: in reply to
fy: as antwurd op

en: _Reply
fy: Antwu_rdzje

en: Liked
fy: Aardich fûn

en: Private
fy: Privee

en: Account
fy: Akkount

en: View reply t_hread
fy: Antwurddiskusje sjen litte

en: _Direct Message
fy: _Dalikse tynge

en: _Like this message
fy: Dizze tynge aardich fine

en: You have marked this message as liked.
fy: Jo hawwe dizze tynge oanmerkt as aardich

en: _Delete this message
fy: _Dizze tynge wiskje

en: The message has been deleted.
fy: It berjocht is foartsmiten

en: _Search for a query
fy: _Sykje nei in fersyk

en: View _Message
fy: Tynge sjen litte

en: View user _Profile
fy: _Profyl sjen litte

en: Tra_nslate
fy: Oe_rsette

en: Save to _Tomboy
fy: Opslaan yn _Tomboy

en: %(service_name)s message from %(sender)s at %(time)s
    
    %(message)s
    
    Source: %(url)s
fy: %(service_name)s tynge fan %(sender)s om %(time)s
    
    %(message)s
    
    Boarne: %(url)s

en: Social broadcast messages
fy: Mikroblogtynges

en: _Search
fy: _Sykje

en: _New Stream
fy: _Nije stream

en: _Close Window
fy: Finster slute

en: _Close Stream
fy: Stream slute

en: Get Help Online...
fy: Online help ferkrije...

en: Translate This Application...
fy: Dizze tapassing oersette...

en: Report A Problem...
fy: In probleem rapportearje...

en: Sent
fy: Ferstjoerd

en: Lists
fy: Listen

en: Search
fy: Sykje

en: Edit Account
fy: Akkount bewurkje

en: Retry
fy: Nochris besykje

en: Accounts
fy: Kanalen

en: has shared a photo
fy: hat in foto dielt

en: has shared a link
fy: hat in keppeling dielt

en: has shared a video
fy: hat in fideo dielt

en: There was an %(kind)s failure from %(service)s for account %(account)s, error was %(error)s
fy: Er wie in %(kind)s-flater fan %(service)s foar akkount%(account)s, flater wie %(error)s

en: Authentication error from %(service)s for account %(account)s
fy: Identifikaasje-flater fan %(service)s foar akkount%(account)s

en: Gwibber Authentication Error
fy: Gwibber identifikaasje-flater

en: There was a network error communicating with %(message)s
fy: Der wie in netwurk flater ûnder it praatte mei %(message)s

en: Gwibber Network Error
fy: Gwibber netwurkflater

en: Authentication failed
fy: Ferifikaasje is mislearre

en: %s has been authorized by Facebook
fy: %s is identifisearre troch Facebook

en: <p>Please wait...</p>
fy: <p>Haw efkes geduld</p>

en: Facebook authorization failed. Please try again.
fy: Facebook-idenfikaasje mislearre. Besykje nochris.

en: %s has been authorized by %s
fy: %s is identifisearre troch %s

en: Authorization failed. Please try again.
fy: Identifikaasje is mislearre. Besykje nochris.

en: %s has been authorized by Twitter
fy: %s is identifisearre troch Twitter

en: Verifying
fy: Dwaande mei ferifiearje

en: Successful
fy: Slagge

en: %s has been authorized by Identi.ca
fy: %s is identifisearre troch Identi.ca

en: %s has been authorized by Buzz
fy: %s is identifisearre troch Buzz

en: %(year)d year ago | %(year)d years ago
fy[0]: %(year)d jier lyn
fy[1]: %(year)d jier lyn

en: %(day)d day ago | %(day)d days ago
fy[0]: %(day)d dei lyn
fy[1]: %(day)d dei lyn

en: %(hour)d hour ago | %(hour)d hours ago
fy[0]: %(hour)d oere lyn
fy[1]: %(hour)d oere lyn

en: %(minute)d minute ago | %(minute)d minutes ago
fy[0]: %(minute)d minút lyn
fy[1]: %(minute)d minúten lyn

en: Just now
fy: Niiskrekt

en: %(sec)d second ago | %(sec)d seconds ago
fy[0]: %(sec)d sekonde lyn
fy[1]: %(sec)d sekonden lyn

en: Add an account for the selected service
fy: In akkount foar de selektearre tsjinst tafoegje

en: Add _new account for:
fy: In _nij akkount tafoegje foar:

en: Select a service
fy: Selektearje in tsjinst

en: radiobutton
fy: radioknop

en: Start service at login
fy: Tsjinst begjinnemei it oanmelde

en: Receive notifications for all messages
fy: Kundskip fan alle tyngen ûntfange

en: Only receive notifications when someone replies to one of your messages or mentions your name
fy: Allinnich kundskip ûntfange wannear't ien antwurdet op ien fan jo tyngen of jo namme neamt

en: <b>Show notifications for:</b>
fy: <b>Kundskip sjen litte foar:</b>

en: Minutes between refresh:
fy: Minuten tusken fernijen

en: Refresh frequency
fy: Fernijfrekwinsje

en: <b>Update</b>
fy: <b>Bywurkje</b>

en: _Options
fy: _Opsjes

en: Show real names in messages
fy: Echte nammen sjen litte yn tyngen

en: Append colon to username when replying
fy: Automatysk in dûbele punt oanhingje by it antwurdzje

en: Automatically shorten pasted URLs using:
fy: Plakte URL's automatysk belytsje mei:

en: <b>Advanced</b>
fy: <b>Wiidweidich</b>

en: _Authorize
fy: Identifise_arje

en: Authorize with buzz
fy: Identifisearje mei buzz

en: Buzz authorized
fy: Buzz identifisearre

en: Account Settings:
fy: Akkountynstellingen:

en: _Send Messages
fy: Tyngen fer_stjoere

en: Allow sending posts to this account
fy: Berjochten nei dizze akkount ferstjoere tastean

en: _Receive Messages
fy: Tyngen ûntfange

en: Include this account when downloading messages
fy: Dit akkount meinimme by it ynlade fan tyngen

en: Color used to help distinguish accounts
fy: Kleur brûkt by it ûnderskiede fan akkounten

en: Account Color:
fy: Akkountkleur:

en: Login I_D:
fy: Oanmeld-I_D:

en: <span size="small"><b>Example:</b> username</span>
fy: <span size="small"><b>Foarbyld:</b> brûkersnamme</span>

en: Authorize with facebook
fy: Identifisearje mei facebook

en: Facebook authorized
fy: Facebook identifisearre

en: Screen _Name:
fy: Skerm_namme:

en: <span size="small"><b>Example:</b> screenname</span>
fy: <span size="small"><b>Foarbyld:</b> skermnamme</span>

en: <span size="small"><b>Example:</b> username</span>
    friendfeed requires a "remote key" for access from gwibber, 
    you can find your's at <a href="https://friendfeed.com/account/api">https://friendfeed.com/account/api</a>
fy: <span size="small"><b>Foarbyld:</b> brûkersnamme</span>
    friendfeed fereasket in "remote key" foar tagong mei Gwibber, 
    jo kinnen die fan jo fine op <a href="https://friendfeed.com/account/api">https://friendfeed.com/account/api</a>

en: Authorize with Identi.ca
fy: Identifisearje mei Identi.ca

en: Identi.ca authorized
fy: Identi.ca identifisearre

en: 
    Ping.fm requires a "remote key" for access from gwibber, 
    you can find your's at <a href="http://ping.fm/key/">http://ping.fm/key/</a>
fy: 
    Ping.fm fereasket in "remote key" foar tagong mei Gwibber, 
    jo kinnen die fan jo fine op <a href="http://ping.fm/key/">http://ping.fm/key/</a>

en: Account Settings:
fy: Akkountynstellingen:

en: Site URL:
fy: Side-URL:

en: Authorize with Status.Net
fy: Identifisearje mei Status.Net

en: Status.net authorized
fy: Status.net

en: Authorize with twitter
fy: Identifisearje mei twitter

en: Twitter authorized
fy: Twitter identifisearre

en: API-key:
fy: API-kaai:

en: <span size="small"><b>Example:</b> username</span>
    You will need to enable "API access" to retrieve 
    an API key, <a href="http://www.qaiku.com/settings/api/">http://www.qaiku.com/settings/api/</a>
fy: <span size="small"><b>Foarbyld:</b> brûkersnamme</span>
    Jo moatte "API access" ynskeakelje om in API-kaai 
    op te helje, <a href="http://www.qaiku.com/settings/api/">http://www.qaiku.com/settings/api/</a>

en: History
fy: Skiednis

note: i18n: file ./kross/main/wdgscriptsmanagerbase.ui line 110
en: Load
fy: Lade

en: Script
fy: Skript

note: #-#-#-#-#  117 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: a button which the user presses to tell the computer it should check his/her answer. #-#-#-#-#  118 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: A button the user clicks to let the computer check the given answer.
en: Check
fy: Kontrolearje

en: Pause
fy: Skoftsje

en: Warning
fy: Warskôging

en: Directory
fy: Triemtafel

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 538
en: Update
fy: Bywurkje

en: Up
fy: Omheech

en: Arabic
fy: Arabysk

en: Bosnian
fy: Bosnysk

en: Catalan
fy: Katalaansk

en: Danish
fy: Deensk

en: German
fy: Dútsk

en: Spanish
fy: Spaansk

en: Estonian
fy: Estlânsk

en: Basque
fy: Baskysk

en: Finnish
fy: Finsk

en: French
fy: Frânsk

en: Frisian
fy: Frysk

en: Croatian
fy: Kroaatsk

en: Hungarian
fy: Hongaarsk

en: Armenian
fy: Armeensk

en: Indonesian
fy: Yndonesysk

en: Italian
fy: Italjaansk

en: Japanese
fy: Japansk

en: Korean
fy: Koreaansk

en: Malay
fy: Maleisk

en: Dutch
fy: Nederlânsk

en: Polish
fy: Poalsk

en: Portuguese
fy: Portugeesk

en: Brazilian Portuguese
fy: Brazyljaansk-Portugeesk

en: Russian
fy: Russysk

en: Swedish
fy: Sweedsk

en: Tamil
fy: Tamyl

en: Ukrainian
fy: Oekraynsk

en: minimize
fy: minimalisearje

en: All
fy: Alles

en: View
fy: Byld

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 154
en: Style
fy: Styl

en: On
fy: Oan

en: Labels
fy: Markearingen

en: Color
fy: Kleur

en: Group
fy: Groep

en: Black
fy: Swart

en: White
fy: Wyt

en: Red
fy: Read

en: Orange
fy: Oranje

en: Yellow
fy: Giel

en: Green
fy: Grien

en: Blue
fy: Blau

en: Violet
fy: Fiolet

en: Gray
fy: Griis

en: Zoom
fy: Zoome

en: Zoom In
fy: Zoome Yn

en: Zoom Out
fy: Zoome Út

en: Animation
fy: Animaasje

en: Stop
fy: Stoppe

en: Reverse
fy: Omkeard

en: Label
fy: Kaartsje

en: Change Protection Attribute
fy: Beskermingsattribút wizigje

en: Stencil & Connector Format
fy: Opmaak fan stinsel & konnektor

en: Line &width:
fy: Line&dikte

en: Line &color:
fy: &Linekleur:

en: Line &style:
fy: Line&styl:

en: Line &end style:
fy: Line&ein-styl:

en: &Fill color:
fy: &Folkleur:

en: F&ill style:
fy: F&olstyl:

en: Editable
fy: Bewurkber

en: Connect
fy: Ferbine

en: New Layer
fy: Nije laach

en: Remove Layer
fy: Laach wiskje

en: Rename Layer
fy: Laach omneame

en: Move Layer Up
fy: Laach omheech ferpleatse

en: Move Layer Down
fy: Laach omleech ferpleatse

en: Layer %1
fy: Laach %1

en: Add Layer
fy: Laach taheakje

en: Layer name:
fy: Laachnamme:

en: Export Page
fy: Side eksportearje

en: Page Settings
fy: Side-ynstellingen

en: Default &units:
fy: Stan&dert-ienheden:

en: Default layout:
fy: Standertopmaak:

en: Change...
fy: Oanpasse...

en: Default font:
fy: Standert lettertype:

en: Show page &margins
fy: Side&marzjes sjen litte

en: Show page &rulers
fy: &Side-linialen sjen litte

en: Grid
fy: Roaster

en: Grid Settings
fy: Roasterynstellingen

en: Show &grid
fy: Roaster &sjen litte

en: Snap to g&rid
fy: &Roaster  magnetysk

en: Grid &color:
fy: Roaster&kleur:

en: &Horizontal:
fy: &Horizontaal:

en: &Vertical:
fy: &Fertikaal:

en: Snap Distance
fy: Grutte fan magnetysk fjild

en: H&orizontal:
fy: H&orizontaal:

en: V&ertical:
fy: F&ertikaal:

en: Format: %1, Width: %2 %4, Height: %3 %5
fy: Opmaak: %1 breedte: %2 %4 Hichte: %3 %5

en: Stencil Sets
fy: Stinselsets

en: Connector
fy: Konnektor

en: Text Area
fy: Tekstfak

en: Stencil
fy: Stinsel

note: i18n: file ./kiviopart/kivio.rc line 82
en: Text Format
fy: Tekstopmaak

en: Text color:
fy: Tekstkleur:

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 257
en: &Top
fy: &Boppe

en: &Center
fy: Si&ntrearre

note: #-#-#-#-#  17 (kivio)  #-#-#-#-# i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 129
en: &Left
fy: &Lofts

note: #-#-#-#-#  17 (kivio)  #-#-#-#-# i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 273
en: C&enter
fy: Si&ntrearre

note: #-#-#-#-#  17 (kivio)  #-#-#-#-# i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 190
en: &Right
fy: &Rjochts

en: Arrowhead Format
fy: Opmaak fan pylkpunt

en: <b>Arrowhead at Origin</b>
fy: <b>Pylkpunt oan begjin</b>

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 179
en: &Width:
fy: &Breedte:

en: &Length:
fy: &Lingte:

en: <b>Arrowhead at End</b>
fy: <b>Pylkpunt oan ein</b>

en: W&idth:
fy: Br&eedte:

en: L&ength:
fy: L&ingte:

en: _: no line end
    None
fy: Gjin

en: Visible:
fy: Sichtber:

en: Printable:
fy: Printber:

en: Editable:
fy: Bewurkber:

en: Connectable:
fy: Ferbynber:

en: Align & Distribute
fy: Utlynje en & distribuearje

en: _: %1 current page, %2 total number of pages
    Page %1/%2
fy: Side %1/%2

en: _: %1 x coord, %2 y coord, %3 and %4 the unit
    X: %1 %3 Y: %2 %4
fy: X: %1 %3 Y: %2 %4

en: Geometry
fy: Ofmjitting

en: Layers
fy: Lagen

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 28
en: Protection
fy: Beskerming

en: Objects
fy: Objekten

en: Add Stencil Set
fy: Stinselset taheakje

en: Align && Distribute...
fy: Utlynje && distribuearje...

en: Group Selection
fy: Seleksje groeppearje

en: Group selected objects into a single stencil
fy: Selektearre objekten groeppearje yn in inkelfâldich stinsel

en: Ungroup
fy: Groeppearring opheffe

en: Break up a selected group stencil
fy: Brek in selektearre groep stinsels

en: Bring to Front
fy: Nei de foargrûn

en: Send to Back
fy: Nei de eftergrûn

en: &Text...
fy: &Tekst...

en: &Stencils && Connectors...
fy: &Stinsels && konnektors...

en: &Arrowheads...
fy: Pylk&punten...

en: Arrowheads allow you to add an arrow to the beginning and/or end of a line.
fy: Mei pylkpunten kinne jo in pylk oan it begjin of ein fan in line taheakje.

en: Line Color
fy: Linekleur

en: The line color allows you to choose a color for the lines of the stencils.
fy: Mei de linekleur kinne jo in kleur foar de linen fan de stinsels kieze.

en: Fill Color
fy: Folkleur

en: You can choose a color for the background of a stencil by using this button.
fy: Mei dizze knop kinne jo in kleur foar de eftergrûn fan in stinsel kieze.

en: Font Family
fy: Lettertypefamylje

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kotext/kodecorationtabbase.ui line 65
en: Text Color
fy: Tekstkleur

en: Toggle Bold Text
fy: Fetprinte tekst omskeakelje

en: Toggle Italics Text
fy: Skean printe tekst omskeakelje

en: Toggle Underline Text
fy: Understreke tekst omskeakelje

en: Align &Left
fy: &Lofts útlynje

en: Align &Center
fy: &Sintreare

en: Align &Right
fy: &Rjochts útlynje

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 68
en: Superscript
fy: Superskript

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 79
en: Subscript
fy: Subskript

en: Line Width
fy: Linedikte

en: Line Style
fy: Linestyl:

en: Page Layout...
fy: Side-yndieling...

en: Insert Page
fy: Side ynfoegje

en: Remove Page
fy: Side wiskje

en: Rename Page...
fy: Side omneame

en: Show Page...
fy: Side sjen litte...

en: Hide Page
fy: Side ferbergje

en: Show Page Margins
fy: Sidemarzjes sjen litte

en: Hide Page Margins
fy: Sidemarzjes ferbergje

en: Show Rulers
fy: Linialen sjen litte

en: Hide Rulers
fy: Linialen ferbergje

en: Show Grid
fy: Roaster sjen litte

en: Hide Grid
fy: Roaster ferbergje

en: Snap Grid
fy: Magnetysk roaster

en: Guide Lines
fy: Gidslinen

en: Add Guide Line...
fy: Heakje helplinen ta...

en: Arrowheads
fy: Pylkpunten

en: Install Stencil Set...
fy: Stinselset ynstallearje...

en: Rename Page
fy: Side omneame

en: Enter page name:
fy: Sidenamme ynfiere:

en: Page name cannot be empty.
fy: Sidenamme kin net leech wêze.

en: Change Page Name
fy: Sidenamme wizigje

en: This name is already used.
fy: Dizze namme wurdt al brûkt.

en: You cannot hide the last visible page.
fy: Jo kinne de ienige sichtbere side net ferbergje.

en: Change Page Layout
fy: Side-opmaak wizigje

en: You cannot delete the only page of the document.
fy: Jo kinne de ienige side fan dit dokumint net wiskje.

en: You are going to remove the active page.
    Do you want to continue?
fy: Jo steane op it punt de aktive side te wiskjen.
    Wolle jo trochgean?

en: Change Foreground Color
fy: Foargrûnkleur wizigje

en: Change Fg Color
fy: Foargr.kleur wizigje

en: Change Background Color
fy: Eftergrûnkleur wizigje

en: Change Bg Color
fy: Eftergr.kleur wizigje

en: Change Text Color
fy: Tekstkleur wizigje

en: Change Line Width
fy: Linedikte wizigje

en: Change Line Style
fy: Linestyl wizigje

en: Change Stencil Font
fy: Lettertype foar stinsel wizigje

en: Change Begin Arrow
fy: Begjinpylk wizigje

en: Change Arrow
fy: Pylk wizigje

en: Change End Arrow
fy: Einpylk wizigje

en: Change Size of Begin Arrow
fy: Grutte fan begjinpylk wizigje

en: Change Size of End Arrow
fy: Grutte fan einpylk wizigje

en: Change Stencil Horizontal Alignment
fy: Horizontale útlining fan stinsel wizigje

en: Change Stencil Vertical Alignment
fy: Fertikale útlining fan stinsel wizigje

en: Resize Stencil
fy: Stinselgrutte wizigje

en: Move Stencil
fy: Stinsel ferpleatse

en: Change Stencil Rotation
fy: Stinselrotaasje wizigje

en: Page %1/%2
fy: Side %1/%2

en: Invalid OASIS document. No office:body tag found.
fy: Unjildich OASIS-dokumint. De tag office:body mist.

en: Invalid OASIS document. No office:drawing tag found.
fy: Unjildich OASIS-dokumint. De tag office:drawing mist.

en: Page%1
fy: Side%1

en: File to open
fy: De te iepenjen triem

en: Show Stencil Set Chooser
fy: Karlist stinselset sjen litte

en: Untitled Layer
fy: Nammeleaze laach

en: Layer 1
fy: Laach 1

en: Add Stencil
fy: Stinsel taheakje

en: One of the selected stencils has protection from deletion and cannot be deleted.
fy: Ien fan de selektearre stinsels is befeilige tsjin wiskjen, en kin dêrom net wiske wurde.

en: Protection From Deletion
fy: Beskerming tsjin wiskjen

en: Remove Stencil
fy: Stinsel wiskje

en: One of the stencils has protection from deletion. You cannot cut or delete this stencil.
fy: ien fan de stinsels is befeilige tsjin wiskjen. Jo kinne dit stinsel net knippe of wiskje.

en: Protection From Delete
fy: Beskerming tsjin wiskjen

en: _: untitled stencil
    Untitled
fy: Nammeleas

en: Arrowhead at Origin
fy: Pylkpunt oan begjin

en: Arrowhead at End
fy: Pylkpunt oan ein

en: Show Page
fy: Side sjen litte

en: Select hidden page to show:
fy: Selektearje de ferburgen side om sjen te litten:

en: Install Stencil Set
fy: Stinselset ynstallearje

en: &Install
fy: &Ynstallearje

en: Could not find the stencil set archive %1.
fy: It argyf mei stinselset %1 is net fûn.

en: The file is not a valid stencil set archive.
fy: De triem is gjin jildich argyf mei stinselset.

en: The stencil set archive installed without errors.
fy: It argyf mei stinselset is sûnder problemen ynstallearre.

en: The entire archive could not be installed successfully.
fy: It folsleine argyf koe net sûnder problemen ynstallearre wurde.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 47
en: &Selected stencils
fy: Se&lektearre stinsels

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 50
en: Export the selected stencils on the current page
fy: Eksportearje de selektearre stinsels op de aktuele side

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 54
en: <b>Selected Stencils</b><br>
    Export only the selected stencils to file.
fy: <b>Selektearre stinsils</b><br>
    Eksportearje allinnich de selektearre stinsels nei in triem.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 70
en: &All stencils
fy: &Alle stinsels

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 79
en: Export all stencils on the current page
fy: Alle stinsels op de aktuele side eksportearje

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 83
en: <b>All Stencils</b><br>
    This will cause the entire page to be exported to the file. This means that <i>all</i> stencils will be exported.
fy: <b>Alle stinsels</b><br>
    Dizze opsje soarget derfoar dat de hiele side nei de triem eksportearre wurde sil. Dit betsjut dat <i>alle</i> stinsels eksportearre wurde.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 102
en: C&rop picture to edges
fy: Ofbylding bysnije oant op de &rânen

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 105
en: Don't export extra blank space to file
fy: Eksportearje gjin ekstra lege romte nei de triem.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 109
en: <b>Crop picture to edges</b><br>
    This will eliminate all blank portions of the drawing. The picture will only be as large as the stencils it contains. If your stencils are located in the upper right corner of the page, then only the upper right corner will be exported.
fy: <b>Ofbylding bysnije oant op de rânen</b><br>
    Dit rekkent ôf mei alle lege romtes yn de ôfbylding. De ôfbylding sil net grutter wêze as it stinsel dêr't it yn stiet. As jo stinsels yn de rjochter boppehoeke fan de side steane, dan sil allinnich dizze hoeke eksportearre wurde.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 118
en: &Quality:
fy: &Kwaliteit:

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 135
en: The higher the quality, the more space the file takes up.
fy: Hoe heger de kwaliteit, hoe grutter de triem wurdt.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 139
en: <b>Quality</b><br>
    Not all file formats use this. But for those that do, this affects the quality of the image that gets exported. 100 is the maximum quality. The higher the number, the better the picture looks. The downside is the higher the number, the larger the filesize.
fy: <b>Kwaliteit</b><br>
    Net alle triemformaten brûke dit. Maar by dy't dat wol dogge hat dit effekt op de kwaliteit fan de ôbylding dy't eksportearre wurdt. 100 is de maksimale kwaliteit. Hoe heger it getal, hoe better de ôfbylding der út sjocht. It neidiel hjirfan is: hoe heger it getal, hoe grutter de triem wurdt.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 150
en: An optional border of whitespace around the page, in pixels
fy: In opsjonele râne of wytromte om de side hinne, yn piksels mjitten.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 154
en: <b>Border</b><br>
    Places a blank border around the edges of the image. This can be used if for one reason or another, the stencils don't fit into the export page with a 0-pixel border (default).
fy: <b>Râne</b><br>
    Set in lege râne om de ôfbylding hinne. Dizze kin brûkt wurde as om hokfoar reden ek de stinsels net yn de eksportside passe as dizze in râne hat fan 0 piksels (standert).

note: i18n: file ./kiviopart/ui/export_page_dialog_base.ui line 162
en: &Border:
fy: Rân&e:

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kiviostencilsetwidget.ui line 31
en: Stencil Set
fy: Stinselset

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kiviostencilsetwidget.ui line 83
en: No Selection
fy: Gjin seleksje

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kiviostencilsetwidget.ui line 122
en: This is a preview of the stencils contained in the set
fy: Dit is in foarbyld fan de stinselset

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kiviostencilsetwidget.ui line 147
en: &Add to Document
fy: &Oan dokumint taheakje

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 42
en: Toggles the ability to change the width of the selected stencils
fy: Skeakelt de mooglikheid om de breedte fan de selektearre stinsels te wizigjen yn of út.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 50
en: Hei&ght
fy: Hi&chte

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 53
en: Toggles the ability to change the height of the selected stencils
fy: Skeakelt de mooglikheid om de hichte fan de selektearre stinsels te wizigjen yn of út.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 61
en: &Aspect ratio
fy: Byldferh&âlding

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 64
en: Toggles the ability to change the aspect ratio of the selected stencils
fy: Skeakelt de mooglikheid om de ferhâldingen fan de selektearre stinsels te wizigjen yn of út.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 72
en: &X position
fy: &X-posysje

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 75
en: Toggles the ability to protect the x position of the selected stencils
fy: Skeakelt de mooglikheid om de x-posysje fan de selektearre stinsels te beskermjen yn of út.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 83
en: &Y position
fy: &Y-posysje

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 86
en: Toggles the ability to protect the y position of the selected stencils
fy: Skeakelt de mooglikheid om de y-posysje fan de selektearre stinsels te beskermjen yn of út.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 94
en: Deletio&n
fy: Wiskj&en

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_protection_panel_base.ui line 97
en: Toggles the ability to delete the selected stencils
fy: Skeakelt de mooglikheid om de selektearre stinsels te wiskjen yn of út.

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_birdeye_panel_base.ui line 59
en: Zoom In 25%
fy: 25% ynzoome

note: i18n: file ./kiviopart/ui/kivio_birdeye_panel_base.ui line 70
en: Zoom Out 25%
fy: 25 % útzoome

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 38
en: &Align
fy: &Rjochtsje

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 137
en: Ce&nter
fy: Midde&n

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 145
en: N&one
fy: Ne&at

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 217
en: Center of &page
fy: Midden fan de &side

note: #-#-#-#-#  17 (kivio)  #-#-#-#-# i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 294
en: &None
fy: Gji&n

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 334
en: &Distribute
fy: Fe&rspriede

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 369
en: E&xtent of selection
fy: &Oanpasse oan seleksjebreedte

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 380
en: Extent of pa&ge
fy: Oanpasse oan si&debreedte

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 452
en: &Spacing
fy: &Spaasjes

note: i18n: file ./kiviopart/ui/aligndialog.ui line 545
en: S&pacing
fy: S&paasjes

note: i18n: file ./kiviopart/kivio.rc line 36
en: P&age
fy: S&ide

note: i18n: file ./kiviopart/kivio.rc line 43
en: F&ormat
fy: &Opmaak

note: #-#-#-#-#  17 (kivio)  #-#-#-#-# i18n: file ./kiviopart/kivio.rc line 77
en: Tools
fy: Ark

note: i18n: file ./kiviopart/kivio.rc line 97
en: Format
fy: Opmaak

note: i18n: file ./plugins/kiviozoomtool/kiviozoomtool.rc line 7
en: &Zoom Tool
fy: &Zoom-ark

note: i18n: file ./plugins/kiviozoomtool/kiviozoomtool.rc line 22
en: Zoom Tool
fy: Zoom-ark

note: i18n: file ./plugins/kiviotexttool/kivio_stenciltexteditorui.ui line 24
en: Kivio::StencilTextEditor
fy: Kivio::StencilTekstEditor

note: #-#-#-#-#  17 (kivio)  #-#-#-#-# i18n: file ./plugins/kiviotexttool/kivio_stenciltexteditorui.ui line 44
en: Bold
fy: Fet

note: i18n: file ./plugins/kiviotexttool/kivio_stenciltexteditorui.ui line 161
en: Italics
fy: Skean

note: #-#-#-#-#  17 (kivio)  #-#-#-#-# i18n: file ./plugins/kiviotexttool/kivio_stenciltexteditorui.ui line 175
en: Underline
fy: &Understreke

note: i18n: file ./plugins/kiviotexttool/kivio_stenciltexteditorui.ui line 214
en: Horizontal Alignment
fy: Horizontale útlining

note: i18n: file ./plugins/kiviotexttool/kivio_stenciltexteditorui.ui line 228
en: Vertical Alignment
fy: Fertikale útlining

en: _: Stencils
    MSE
fy: MSE

en: _: Stencils
    SDL
fy: SDL

en: _: Stencils
    Dia Shapes Collections
fy: Diafoarm-samlingen

en: _: Stencils
    Cisco
fy: Cisco

en: _: Stencils
    Civil
fy: Sivyl

en: _: Stencils
    Jigsaw
fy: Puzel

en: _: Stencils
    Sybase
fy: Sybase

en: _: Stencils
    Circuit
fy: Sirkwy

en: _: Stencils
    Contact
fy: Kontakt

en: _: Stencils
    Pneumatic
fy: Pneumatysk

en: _: Stencils
    Assorted
fy: Sortearre

en: _: Stencils
    Electric
fy: Elektrysk

en: _: Stencils
    Network
fy: Netwurk

en: _: Stencils
    UML Collections
fy: UML-samlingen

en: _: Stencils
    Activity Diagram Shapes
fy: Aktiviteitdiagrammen

en: _: Stencils
    Branch & Merge
fy: Ofsplissing

en: _: Stencils
    Branch and Merge
fy: Oftakking

en: _: Stencils
    Activity
fy: Aktiviteit

en: _: Stencils
    Fork & Join
fy: Foarke en ienheid

en: _: Stencils
    Fork and Join
fy: Foarke en ienheid

en: _: Stencils
    Start
fy: Begjin

en: _: Stencils
    End
fy: Ein

en: _: Stencils
    Class Diagram Shapes
fy: Klassediagrammen

en: _: Stencils
    Template Class
fy: Sjabloanklasse

en: _: Stencils
    TemplateClass
fy: Sjabloanklasse

en: _: Stencils
    Class
fy: Klasse

en: _: Stencils
    Interface
fy: Ynterface

en: _: Stencils
    Note
fy: Notysje

en: _: Stencils
    ClassConceptual
fy: Klasse konseptueel

en: _: Stencils
    Hardware Collections
fy: Hardware-samlingen

en: _: Stencils
    Computer Hardware
fy: Kompjûterhardware

en: _: Stencils
    Keyboard
fy: Toetseboerd

en: _: Stencils
    Rack
fy: Tsjinner-rak

en: _: Stencils
    Mini-tower Desktop PC 2D
fy: Mini-tower Desktop PC 2D

en: _: Stencils
    Desktop PC 2D
fy: Desktop PC 2D

en: _: Stencils
    Mini-tower Desktop PC 3D
fy: Miny-tower Desktop PC 3D

en: _: Stencils
    Desktop PC 3D
fy: Desktop PC 3D

en: _: Stencils
    HDD
fy: Hurde skiif

en: _: Stencils
    Floppy Disk
fy: Floppydisk

en: _: Stencils
    Floppy Disk shape
fy: Floppydiskfoarm

en: _: Stencils
    Terminal
fy: Terminal

en: _: Stencils
    Workstation 3D
fy: Wurkstasjon 3D

en: _: Stencils
    PCI card
fy: PCI kaart

en: _: Stencils
    Printer 1
fy: Printer 1

en: _: Stencils
    Printer 2
fy: Printer 2

en: _: Stencils
    Notebook
fy: Notebook

en: _: Stencils
    Terminal 2D
fy: Terminal 2D

en: _: Stencils
    X Terminal
fy: X terminal

en: _: Stencils
    Proxy
fy: Proksy

en: _: Stencils
    Miscellaneous Hardware
fy: Ferskate hardware

en: _: Stencils
    Key
fy: Kaai

en: _: Stencils
    Key shape
fy: Kaaifoarm

en: _: Stencils
    CD-ROM
fy: CD-ROM

en: _: Stencils
    Cell Phone
fy: Mobile telefoan

en: _: Stencils
    Flowcharting Collections
fy: Streamdiagram-samlingen

en: _: Stencils
    Nand
fy: Nand

en: _: Stencils
    Logical Nand Gate
fy: Logyske Nand-poarte

en: _: Stencils
    Logic Shapes
fy: Pylkfoarmen

en: _: Stencils
    Xor
fy: Xor

en: _: Stencils
    Logical Xor Gate
fy: Logyske Xor-poarte

en: _: Stencils
    Or
fy: Or

en: _: Stencils
    Logical Or Gate
fy: Logyske Or-poarte

en: _: Stencils
    Connector
fy: Konnektor

en: _: Stencils
    Logical Connection Point
fy: Logyske konneksje-punt

en: _: Stencils
    Nor
fy: Nor

en: _: Stencils
    Logical Nor Gate
fy: Logyske Nor-poarte

en: _: Stencils
    Not
fy: Not

en: _: Stencils
    Logical Not Gate
fy: Logyske Not-poarte

en: _: Stencils
    And
fy: And

en: _: Stencils
    Logical And Gate
fy: Logische And-poort

en: _: Stencils
    Buffer
fy: Buffer

en: _: Stencils
    Logical Buffer Gate
fy: Logyske buffer-poarte

en: _: Stencils
    Inverter
fy: Ynverter

en: _: Stencils
    Logical Inverter Gate
fy: Logyske ynverter-poarte

en: _: Stencils
    Basic Flowcharting Shapes
fy: Basis streamdiagrammen

en: _: Stencils
    Terminator
fy: Terminator

en: _: Stencils
    Terminator shape
fy: Terminator-foarm

en: _: Stencils
    Off-Page Reference
fy: Eksterne ferwizing

en: _: Stencils
    Paper Tape
fy: Pûnsbân

en: _: Stencils
    Flowcharting Paper Tape Stencil
fy: Streamdiagram - papiertape-stinsel

en: _: Stencils
    Card
fy: Kaart

en: _: Stencils
    Basic flowcharting card shape
fy: Basisstreamdiagram - kaartfoarm

en: _: Stencils
    Preparation
fy: Tarieding

en: _: Stencils
    Basic flowcharting preparation shape
fy: Basisstreamdiagram - tariedingfoarm

en: _: Stencils
    Direct Data
fy: Direkte gegevens

en: _: Stencils
    Basic flowcharting direct data shape
fy: Basis streamdiagram - direkte-gegevens-foarm

en: _: Stencils
    Internal Storage
fy: Ynterne opslach

en: _: Stencils
    Internal storage shape
fy: Ynterne-opslach-foarm

en: _: Stencils
    Manual Input
fy: Hânmjittige ynfier

en: _: Stencils
    Basic flowcharting manual input shape
fy: Basisstreamdiagram - hânmjittich

en: _: Stencils
    Manual Operation
fy: Hânmjittige wurking

en: _: Stencils
    Basic flowcharting manual operation shape
fy: Basisstreamdiagram - hânmjittige-wurking-foarm

en: _: Stencils
    Loop Limit
fy: Ludslimyt

en: _: Stencils
    Basic flowcharting loop limit shape
fy: Basisstreamdiagram - ludslimytfoarm

en: _: Stencils
    On-Page Reference
fy: Ynterne ferwizing

en: _: Stencils
    Decision
fy: Beslissing

en: _: Stencils
    Basic flowcharting decision shape
fy: Basisstreamdiagram - beslissingsfoarm

en: _: Stencils
    Document
fy: Dokumint

en: _: Stencils
    Flowcharting Document Stencil
fy: Streamdiagramstinsel -dokumint

en: _: Stencils
    Data
fy: Gegevens

en: _: Stencils
    Data shape for flowcharting
fy: Datafoarm foar streamdiagrammen

en: _: Stencils
    Stored Data
fy: Transaksjegegevens

en: _: Stencils
    Basic flowcharting stored data shape
fy: Basisstreamdiagram - bewarre-gegevens-foarm

en: _: Stencils
    Predefined Process
fy: Earne oars omskreaun proses

en: _: Stencils
    Predefined process shape
fy: Foardefiniearre-proses-foarm

en: _: Stencils
    Sequential Data
fy: Magnetyske bân

en: _: Stencils
    Display
fy: Display

en: _: Stencils
    Basic flowcharting display shape
fy: Basisstreamdiagram - displayfoarm

en: _: Stencils
    Process
fy: Proses

en: _: Stencils
    Basic flowcharting process shape
fy: Basisstreamdiagram - prosesfoarm

en: _: Stencils
    Flowcharting Shapes
fy: Streamdiagrammen

en: _: Stencils
    Database
fy: Databank

en: _: Stencils
    Database shape
fy: Databank-foarm

en: _: Stencils
    Data Store
fy: Gegevensopslach

en: _: Stencils
    Data Store shape
fy: Gegevensopslach-foarm

en: _: Stencils
    Source or Sink
fy: Boarne of sink

en: _: Stencils
    Source or Sink shape
fy: Boarne- of sink-foarm

en: _: Stencils
    Process shape
fy: Prosesfoarm

en: _: Stencils
    Maps
fy: Kaarten

en: _: Stencils
    Europe
fy: Jeropa

en: _: Stencils
    Map of Europe
fy: Kaart fan Jeropa

en: _: Stencils
    Belgium
fy: Belgje

en: _: Stencils
    Map of Belgium
fy: Kaart van Belgje

en: _: Stencils
    Geographic Collections
fy: Geografyske lokaasjes

en: _: Stencils
    Flags
fy: Flaggen

en: _: Stencils
    Austria
fy: Eastenryk

en: _: Stencils
    Iceland
fy: Iislân

en: _: Stencils
    France
fy: Frankryk

en: _: Stencils
    Germany
fy: Dútslân

en: _: Stencils
    Sweden
fy: Sweden

en: _: Stencils
    Netherlands
fy: Nederlân

en: _: Stencils
    Luxembourg
fy: Lúksemboarch

en: _: Stencils
    Greece
fy: Grikelân

en: _: Stencils
    Italy
fy: Itaalje

en: _: Stencils
    Switzerland
fy: Switserlân

en: _: Stencils
    Finland
fy: Finlân

en: _: Stencils
    United States of America
fy: Feriene Steaten fan Amerika

en: _: Stencils
    Japan
fy: Japan

en: _: Stencils
    Poland
fy: Poalen

en: _: Stencils
    Norway
fy: Noarwegen

en: _: Stencils
    Ireland
fy: Ierlân

en: _: Stencils
    Great Britain
fy: Grut Brittanje

en: _: Stencils
    Entity Relationship
fy: Relaasje tusken ienheden

en: _: Stencils
    Multivalued Attribute
fy: Mearweardich attribút

en: _: Stencils
    Multivalued Attribute shape used in ER diagrams
fy: Brûkte mearweardige attribútfoarm yn ER-diagrammen

en: _: Stencils
    Relationship
fy: Relaasje

en: _: Stencils
    Relationship shape used in ER diagrams
fy: Brûkte relaasjefoarm yn ER-diagrammen

en: _: Stencils
    Attribute
fy: Attribút

en: _: Stencils
    Attribute shape used in ER diagrams
fy: Brûkte attribútfoarm yn ER-diagrammen

en: _: Stencils
    Entity
fy: Ienheid

en: _: Stencils
    Entity shape used in ER diagrams
fy: Brûkte ienheidsfoarm yn ER-diagrammen

en: _: Stencils
    Derived Attribute
fy: Ferkrigen attribút

en: _: Stencils
    Derived Attribute shape used in ER diagrams
fy: Brûkte ferkrigen attribútfoarm yn ER-diagrammen

en: _: Stencils
    Weak Entity
fy: Swakke ienheid

en: _: Stencils
    Weak Entity shape used in ER diagrams
fy: Brûkte swakke ienheidsfoarm yn ER-diagrammen

en: _: Stencils
    Miscellaneous Collections
fy: Ferskate samlingen

en: _: Stencils
    Arrow Shapes
fy: Pylkfoarmen

en: _: Stencils
    Sun Arrow
fy: Sinnefoarmige pylk

en: _: Stencils
    Sun Arrow shape
fy: Sinnefoarmige-pylk-foarm

en: _: Stencils
    Arrow
fy: Pylk

en: _: Stencils
    Arrow shape
fy: Pylkfoarm

en: _: Stencils
    Multiple Arrow 1
fy: Meardere pylken 1

en: _: Stencils
    Multiple Arrow shape 1
fy: Meardere-pylken-foarm 1

en: _: Stencils
    Multiple Arrow 2
fy: Meardere pylken 2

en: _: Stencils
    Multiple Arrow shape 2
fy: Meardere-pylken-foarm 2

en: _: Stencils
    Multiple Arrow 3
fy: Meardere pylken 3

en: _: Stencils
    Multiple Arrow shape 3
fy: Meardere-pylken-foarm 3

en: _: Stencils
    People Shapes
fy: Persoanen

en: _: Stencils
    Bad
fy: Fout

en: _: Stencils
    Bad shape
fy: Fout-foarm

en: _: Stencils
    Woman
fy: Frou

en: _: Stencils
    Woman shape
fy: Frou-foarm

en: _: Stencils
    Group
fy: Groep

en: _: Stencils
    Woman Shape
fy: Frou-foarm

en: _: Stencils
    White Collar Worker
fy: Kantoararbeider

en: _: Stencils
    Good
fy: Goed

en: _: Stencils
    Good shape
fy: Goed-foarm

en: _: Stencils
    Man
fy: Man

en: _: Stencils
    Man shape
fy: Man-foarm

en: _: Stencils
    Blue Collar Worker
fy: Fabryksarbeider

en: _: Stencils
    Building Shapes
fy: Gebouwen

en: _: Stencils
    Factory
fy: Fabryk

en: _: Stencils
    Factory shape
fy: Fabryk-foarm

en: _: Stencils
    Large office building
fy: Grut kantoargebou

en: _: Stencils
    House
fy: Hûs

en: _: Stencils
    House shape
fy: Hûs-foarm

en: _: Stencils
    Nassi Shneiderman Diagram Shapes
fy: Nassi Shneiderman diagramfoarmen

en: _: Stencils
    choice-add
fy: kar-taheakking

en: _: Stencils
    statement
fy: ferklearring

en: _: Stencils
    choice
fy: kar

en: _: Stencils
    call
fy: oanrop

en: _: Stencils
    conditional-head1
fy: betingsten-haad1

en: _: Stencils
    conditional-head2
fy: betingsten-haad2

en: _: Stencils
    footloop
fy: foetluds

en: _: Stencils
    conditional
fy: mei betingsten

en: _: Stencils
    box
fy: fak

en: _: Stencils
    exit
fy: útgong

en: _: Stencils
    block
fy: blok

en: _: Stencils
    headloop
fy: haadluds

en: _: Stencils
    Transport Shapes
fy: Transport

en: _: Stencils
    Truck
fy: Frachtwein

en: _: Stencils
    Truck shape
fy: Frachtwein-foarm

en: _: Stencils
    Text
fy: Tekst

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/MSE/large_extension_node.shape line 5
en: _: Stencils
    Large Extension Node
fy: Grutte útwreiding knooppunt

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/MSE/demultiplexer.shape line 5
en: _: Stencils
    Demultiplexer
fy: Demultiplexer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/MSE/tacsat.shape line 5
en: _: Stencils
    Tactical Satellite Communications Terminal
fy: Taktyske satellyt kommunikaasje terminal

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/MSE/node_center.shape line 5
en: _: Stencils
    Node Center
fy: Knooppunt-sintrum

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/MSE/small_extension_node.shape line 5
en: _: Stencils
    Small Extension Node
fy: Lytse útwreiding knooppunt

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/MSE/multiplexer.shape line 5
en: _: Stencils
    Multiplexer
fy: Multiplexer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/decision.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Decision
fy: SDL - beslút

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/process.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Process
fy: SDL - proses

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/inout.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - InOut
fy: SDL - yn/út

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/comment.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Comment
fy: SDL - kommentaar

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/state.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - State
fy: SDL - status

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/header.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Function Header
fy: SDL - funksjehaad

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/receive.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Receive
fy: SDL - ûntfangst

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/service.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Service
fy: SDL - service

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/function.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Function
fy: SDL - funksje

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/block.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Block
fy: SDL - blok

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/save.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Save
fy: SDL - opslach

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/macro.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Macro
fy: SDL - makro

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/stop.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Stop
fy: SDL - stop

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/send.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Send
fy: SDL - ferstjoere

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/task.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Task
fy: SDL - taak

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/return.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Return
fy: SDL - weromjefte

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/SDL/note.shape line 5
en: _: Stencils
    SDL - Note
fy: SDL - notysje

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/6732.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 6732
fy: Cisco - 6732

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ibm_mini.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IBM Mini (AS400)
fy: Cisco - IBM Miny (AS400)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/stb.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - STB (set top box)
fy: Cisco - STB (set top box)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/broadband_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Broadband router
fy: Cisco - breedbânrouter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/host.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Host
fy: Cisco - host

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/running_man.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Running man
fy: Cisco - dravende man

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/cable_modem.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Cable Modem
fy: Cisco - keabelmodem

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/satellite_dish.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Satellite dish
fy: Cisco - satellytskûtel

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/tdm_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - TDM router
fy: Cisco - TDM-router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/multilayer_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Multilayer switch
fy: Cisco - Multilayer-switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/lock.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Lock
fy: Cisco - slot

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pc_adapter_card.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PC Adapter Card
fy: Cisco - pc-adapterkaart

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/7507.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 7507
fy: Cisco - 7507

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/cloud.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Cloud
fy: Cisco - wolk

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/iptc.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IPTC
fy: Cisco - IPTC

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/atm_tag_switch_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ATM Tag Switch Router
fy: Cisco - ATM Tag Switch Router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/stp.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - STP
fy: Cisco - STP

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/localdirector.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - LocalDirector
fy: Cisco - LocalDirector

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/6701.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 6701
fy: Cisco - 6701

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/netsonar.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - NetSonar
fy: Cisco - NetSonar

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/catalyst_access_gateway.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Catalyst Access Gateway
fy: Cisco - catalyst-access-gateway

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/dot_dot.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Dot-Dot
fy: Cisco - punt-punt

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/file_cabinet.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - File cabinet
fy: Cisco - argyfkast

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/software_based_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Software based server
fy: Cisco - softwarebasearre tsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/firewall.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Firewall
fy: Cisco - firewall

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/supercomputer.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Supercomputer
fy: Cisco - superkompjûter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/vip.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - VIP
fy: Cisco - VIP

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/sitting_woman.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Sitting woman
fy: Cisco - sittende frou

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/bts10200.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - BTS 10200
fy: Cisco - BTS 10200

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/csu_dsu.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - CSU/DSU
fy: Cisco - CSU/DSU

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/atm3800.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ATM 3800
fy: Cisco - ATM 3800

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/asic.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ASIC Processor
fy: Cisco - ASIC-prosesser

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/octel.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Octel
fy: Cisco - Octel

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mas_gateway.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MAS Gateway
fy: Cisco - MAS-gateway

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/bbsm.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - BBSM
fy: Cisco - BBSM

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/route_switch_processor.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Route Switch Processor
fy: Cisco - route-switch-prosessor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/voice_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Voice switch
fy: Cisco - voice-switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/standing_man.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Standing Man
fy: Cisco - steande man

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/router_with_firewall.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Router with Firewall
fy: Cisco - router mei firewall

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/man_woman.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Man/Woman
fy: Cisco - man/frou

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/10700.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 10700
fy: Cisco - 10700

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/cddi_fddi.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - CDDI-FDDI
fy: Cisco - CDDI-FDDI

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/cisco_hub.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Cisco Hub
fy: Cisco - Cisco-hub

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pad.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PAD
fy: Cisco - PAD

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/file_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - File Server
fy: Cisco - triemtsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/dslam.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - DSLAM
fy: Cisco - DSLAM

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mgx8220.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MGX 8220
fy: Cisco - MGX 8220

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/vsc3000.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Virtual switch controller (VSC 3000)
fy: Cisco - virtual switch controller (VSC 3000)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ip_phone.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IP Phone
fy: Cisco - IP-telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/distributed_director.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Distributed Director
fy: Cisco - distributed director

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/voice_switch2.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Voice switch 2
fy: Cisco - voice-switch 2

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ibm_mainframe.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IBM mainframe
fy: Cisco - IBM-mainframe

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/softphone.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Softphone
fy: Cisco - software telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/iad_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IAD router
fy: Cisco - IAD-router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/fddi_ring.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - FDDI Ring
fy: Cisco - FDDI-ring

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/generic_softswitch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Generic softswitch
fy: Cisco - generike softswitch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/workgroup_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Workgroup switch
fy: Cisco - wurkgroep-switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ups.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - UPS
fy: Cisco - UPS

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/handheld.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Handheld
fy: Cisco - handheld

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/network_management.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Network Management
fy: Cisco - netwurkbehear

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/front_end_processor.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Front End Processor
fy: Cisco - frontend-prosesser

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/3x74.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 3X74 (floor) cluster controller
fy: Cisco - 3X74 (floor) clustercontroller

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/storage_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Storage Router
fy: Cisco - storagerouter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/phone_fax.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Phone/Fax
fy: Cisco - telefoan/faks

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/wireless.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Wireless
fy: Cisco - wireless

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/cte.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Content Transformation Engine (CTE)
fy: Cisco - Content Transformation Engine (CTE)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/hub.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Hub
fy: Cisco - Hub

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/optical_amplifier.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Optical Amplifier
fy: Cisco - optyske fersterker

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/iptv_content_manager.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IPTV content manager
fy: Cisco - IPTV kontintmanager

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/itp.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ITP
fy: Cisco - ITP

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/voice_commserver.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Voice commserver
fy: Cisco - voice commtsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pxf.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PXF
fy: Cisco - PXF

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/wavelength_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Wavelength router
fy: Cisco - wavelength-router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/fax.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Fax
fy: Cisco - faks

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/css1100.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Content Service Switch 1100
fy: Cisco - content-service-switch 1100

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/cellular_phone.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Cellular phone
fy: Cisco - mobile telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/video_camera.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Video camera
fy: Cisco - fideokamera

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ons15500.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ONS15500
fy: Cisco - ONS15500

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mux.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MUX
fy: Cisco - MUX

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/university.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - University
fy: Cisco - universiteit

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/microphone.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Microphone
fy: Cisco - mikrofoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/wireless_bridge.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Wireless Bridge
fy: Cisco - wireless bridge

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ciscosecurity.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - CiscoSecurity
fy: Cisco - CiscoSecurity

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/class45_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Class 4/5 switch
fy: Cisco - class 4/5 switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/diskette.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Diskette
fy: Cisco - diskette

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ios_firewall.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IOS Firewall
fy: Cisco - IOS-firewall

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/tablet.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Tablet
fy: Cisco - tablet

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/government_building.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Government Building
fy: Cisco - oerheidsgebou

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mgx8240.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MGX 8240
fy: Cisco - MGX 8240

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/phone.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Phone
fy: Cisco - telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/protocol_translator.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Protocol Translator
fy: Cisco - protokoloersetter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ip.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IP
fy: Cisco - IP

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/communications_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Communications server
fy: Cisco - kommunikaasjetsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/100baset_hub.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 100BaseT Hub
fy: Cisco - 100BaseT hub

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/workgroup_director.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Workgroup director
fy: Cisco - wurkgroep-director

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/system_controller.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - System controller
fy: Cisco - systeemcontroller

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/storage_array.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Storage array
fy: Cisco - storage-array

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mac_woman.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Mac Woman
fy: Cisco - Mac-frou

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/workstation.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Workstation
fy: Cisco - wurkstasjon

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/telecommuter_house.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Telecommuter house
fy: Cisco - telewurker hûs

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/svx.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - SVX (interchangeable with End office)
fy: Cisco - SVX (uitwikselber mei END Office)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/fc_storage.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - FC Storage
fy: Cisco - FX-opslach

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mini_vax.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Mini VAX
fy: Cisco - miny VAX

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/metro1500.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Metro 1500
fy: Cisco - Metro 1500

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/isdn_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ISDN switch
fy: Cisco - ISDN-switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/terminal.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Terminal
fy: Cisco - terminal

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/sc2200.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - SC2200 (Signalling Controller)
fy: Cisco - SC2200 (Signalling Controller)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/www_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - WWW server
fy: Cisco - WWW-tsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ip_telephony_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IP Telephony Router
fy: Cisco - IP Telefony-router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/iptv_broadcast_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IPTV broadcast server
fy: Cisco - IPTV broadcast-tsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/dwdm_filter.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - DWDM Filter
fy: Cisco - DWDM-filter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/bridge.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Bridge
fy: Cisco - brêge

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ics.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ICS
fy: Cisco - ICS

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/transpath.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Transpath
fy: Cisco - transpath

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/bbfw_media.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - BBFW media
fy: Cisco - BBFW-media

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/sip_proxy_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - SIP Proxy server
fy: Cisco - SIP proksytsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/unity_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Unity server
fy: Cisco - Unity-tsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ip_dsl.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IP DSL
fy: Cisco - IP DSL

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/longreach_cpe.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - LongReach CPE
fy: Cisco - LongReach CPE

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/printer.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Printer
fy: Cisco - printer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pda.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PDA
fy: Cisco - PDA

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/universal_gateway.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Universal Gateway
fy: Cisco - universal gateway

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/satellite.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Satellite
fy: Cisco - satellyt

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/optical_transport.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Optical Transport
fy: Cisco - optysk transport

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/router_in_building.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Router in building
fy: Cisco - router yn gebou

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/turret.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Turret
fy: Cisco - skeakelpaniel

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/3174.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 3174 (desktop) cluster controller
fy: Cisco - 3174 (desktop) cluster controller

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/server_with_pc_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Server with PC Router
fy: Cisco - tsjinner mei PC-router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/directory_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Directory Server
fy: Cisco - directorytsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/generic_processor.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Generic processor
fy: Cisco - Generike triemtafel

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/rps.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - RPS
fy: Cisco - RPS

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/5500.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Workgroup 5500
fy: Cisco - Workgroup 5500

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ibm_tower.shape line 5
en: _: Stencils
    Cisco - IBM Tower
fy: Cisco - IBM-toer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ata.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ATA
fy: Cisco - ATA

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/15200.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 15200
fy: Cisco - 15200

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pc_video.shape line 5
en: _: Stencils
    Cisco - PC Video
fy: Cisco - PC-fideo

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mgx8260.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MGX 8260
fy: Cisco - MGX 8260

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/moh_server.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MoH server (Music on Hold)
fy: Cisco - MoH-tsjinner (Music on Hold)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/telecommuter.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Telecommuter
fy: Cisco - telewurker

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/modem.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Modem
fy: Cisco - modem

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/icm.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ICM
fy: Cisco - ICM

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/tokenring.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - TokenRing
fy: Cisco - token ring

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/sun_workstation.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - SUN workstation
fy: Cisco - SUN-wurkstasjon

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/laptop.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Laptop
fy: Cisco - laptop

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/content_engine.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Content Engine (Cache Director)
fy: Cisco - content masine (cache director)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/end_office.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - End Office
fy: Cisco - end office

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/repeater.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Repeater
fy: Cisco - repeater

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ca.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Cisco CA
fy: Cisco - Cisco CA

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Router
fy: Cisco - router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/generic_gateway.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Generic gateway
fy: Cisco - generike gateway

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/sc2200_vsc3000_host.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - SC2200/VSC3000 host
fy: Cisco - SC2200/VSC3000 host

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mdu.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MDU
fy: Cisco - MDU

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/hp_mini.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - HP Mini
fy: Cisco - HP Mini=y

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/dpt.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - DPT
fy: Cisco - DPT

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pix_firewall.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PIX Firewall
fy: Cisco - PIX- firewall

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/adm.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ADM
fy: Cisco - ADM

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/speaker.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Speaker
fy: Cisco - Speaker

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/atm_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ATM Router
fy: Cisco - ATM-router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/6705.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 6705
fy: Cisco - 6705

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/wireless_transport.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Wireless Transport
fy: Cisco - wireless transport

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/key.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Key
fy: Cisco - kaai

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pbx.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PBX
fy: Cisco - PBX

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/atm_tag_sw_gigabit_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ATM Tag Sw Gigabit Router
fy: Cisco - ATM Tag Sw gigabitrouter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/truck.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Truck
fy: Cisco - frachtwein

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/5000.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Workgroup 5000
fy: Cisco - Workgroup 5000

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pad_x28.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PAD X.28
fy: Cisco - PAD X.28

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/1000.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Cisco 1000
fy: Cisco - Cisco 1000

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pc_router_card.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PC Router Card
fy: Cisco - PC-routerkaart

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/scanner.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Scanner
fy: Cisco - skenner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/car.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Car
fy: Cisco - auto

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/bbfw.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - BBFW
fy: Cisco - BBFW

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/content_service_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Content Service Router
fy: Cisco - content service router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ubr910.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - uBR910
fy: Cisco - uBR910

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/accesspoint.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - AccessPoint
fy: Cisco - accesspoint

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/microwebserver.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MicroWebserver
fy: Cisco - MicroWebtsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pc.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PC
fy: Cisco - PC

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/7505.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 7505
fy: Cisco - 7505

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ciscoworks.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - CiscoWorks workstation
fy: Cisco - CiscoWorks-wurkstasjon

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/cdm.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - CDM Content Distribution Manager
fy: Cisco - CDM Content Distribution Manager

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/branch_office.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Branch office
fy: Cisco - branch office

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/telecommuter_house_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Telecommuter house/router
fy: Cisco - telewurker hûs/router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/atm_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ATM Switch
fy: Cisco - ATM-switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/relational_database.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Relational Database
fy: Cisco - relasjonele databank

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pbx_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PBX Switch
fy: Cisco - PBX switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/content_switch_module.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Content Switch module
fy: Cisco - content switch module

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/centri.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Centri Firewall
fy: Cisco - Centri firewall

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ratemux.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - RateMUX
fy: Cisco - RateMUX

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/multiswitch_device.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MultiSwitch Device
fy: Cisco - MultiSwitch apparaat

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/mau.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - MAU
fy: Cisco - MAU

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/content_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Content Switch
fy: Cisco - content switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/pc_man.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - PC Man
fy: Cisco - PC-man

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/netflow_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - NetFlow router
fy: Cisco - NetFlow router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/radio_tower.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Radio Tower
fy: Cisco - radio toer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/small_hub.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Small hub
fy: Cisco - lytse hub

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/7500ars.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - 7500ARS (7513)
fy: Cisco - 7500ARS (7513)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/lan_to_lan.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - LAN to LAN
fy: Cisco - LAN nei LAN

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/small_business.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Small Business
fy: Cisco - midden en lyts bedriuw

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/atm_fast_gigabit_etherswitch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ATM Fast Gigabit Etherswitch
fy: Cisco - ATM fast gigabit etherswitch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/layer3_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Layer 3 Switch
fy: Cisco - layer 3 switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/optical_services_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Optical Services Router
fy: Cisco - optical services router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/tv.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - TV
fy: Cisco - TV

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/macintosh.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Macintosh
fy: Cisco - Macintosh

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/generic_building.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Generic Building
fy: Cisco - generyk gebou

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/netranger.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - NetRanger
fy: Cisco - NetRanger

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/web_cluster.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Web cluster
fy: Cisco - web kluster

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/hootphone.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - HootPhone
fy: Cisco - hoot telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/ip_softphone.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - IP Softphone
fy: Cisco - IP soft telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/gigabit_switch_router_atm_tag.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Gigabit Switch Router (ATM Tag)
fy: Cisco - gigabit switch router (ATM tag)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/router_with_silicon_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Router with Silicon Switch
fy: Cisco - router mei silicon switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/h323.shape line 5
en: _: Stencils
    Cisco - H.323
fy: Cisco - H.323

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/web_browser.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Web browser
fy: Cisco - webblêder

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/me1100.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - ME 1100
fy: Cisco - ME 1100

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/voice_atm_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Voice ATM Switch
fy: Cisco - voice ATM switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/vpn_concentrator.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - VPN concentrator
fy: Cisco - VPN konsintrator

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/voice_router.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Voice router
fy: Cisco - voice router

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/breakout_box.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Breakout box
fy: Cisco - breakout box

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/callmanager.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - CallManager
fy: Cisco - call manager

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/programmable_switch.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Programmable Switch
fy: Cisco - programmearbere switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/general_appliance.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - General appliance
fy: Cisco - algemiene appliance

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/5002.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - Workgroup 5002
fy: Cisco - Workgroup 5002

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Cisco/vpn_gateway.shape line 4
en: _: Stencils
    Cisco - VPN Gateway
fy: Cisco - VPN gateway

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_horizontal_valve.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Horizontal Valve
fy: Civiel - horizontale klep

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_arrow_right.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Right Arrow
fy: Civiel - pylk nei rjochts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_horizontal_limiting_line.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Horizontal Limiting Line
fy: Civiel - horizontale beheiningsline

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_backflow_preventer.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Backflow Preventer
fy: Civiel - weromrin-beheiner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/hcompressor.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Horizontal Compressor
fy: Civiel - horizontale kompressor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_basin.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Basin
fy: Civiel - bassin

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/hpump.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Horizontal Pump
fy: Civiel - horizontale pomp

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_vertical_limiting_line.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Vertical Limiting Line
fy: Civiel - horizontale beheiningline

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_frequency_converter.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Frequency Converter
fy: Civiel - frekwinsjekonverter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/line.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Reference Line
fy: Civiel - referinsjeline

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_vertical_propeller.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Vertical Propeller
fy: Civiel - fertikale propeller

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/vcompressor.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Vertical Compressor
fy: Civiel - fertikale kompressor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/vpump.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Vertical Pump
fy: Civiel - fertikale pomp

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_motor.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Motor
fy: Civiel - motor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_preliminary_clarification_tank.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Preliminary Clarification Tank
fy: Civiel - tariedende suveringstank

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_gas_bottle.shape line 3
en: _: Stencils
    Civil - Gas Bottle
fy: Civiel - gasflesse

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/water_level.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Water Level
fy: Civiel - wetternivo

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/bvrest.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Bivalent Vertical Rest
fy: Civiel - twaweardige fertikale stipe

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/hrest.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Horizontal Rest
fy: Civiel - horizontale stipe

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_soil.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Soil
fy: Civiel - boaiem

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_arrow_up.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Up Arrow
fy: Civiel - pylk omheech

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_aerator.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Aerator
fy: Civiel - spuit

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_final-settling_basin.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Final-Settling Basin
fy: Civiel - lêste besinkbassin

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_container.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Container
fy: Civiel - kontener

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/vrest.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Vertical Rest
fy: Civiel - fertikale stipe

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Civil/civil_rotor.shape line 4
en: _: Stencils
    Civil - Rotor
fy: Civiel - rotor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_ooio.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_ooio
fy: Puzzel - stuk_ooio

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_iooo.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_iooo
fy: Puzzel - stuk_iooo

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_iiio.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_iiio
fy: Puzzel - stuk_iiio

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_ooii.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_ooii
fy: Puzzel - stuk_ooii

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_oioo.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_oioo
fy: Puzzel - stuk_oioo

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_iooi.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_iooi
fy: Puzzel - stuk_iooi

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_iiii.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_iiii
fy: Puzzel - stuk_iiii

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_oioi.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_oioi
fy: Puzzel - stuk_oioi

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_ioio.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_ioio
fy: Puzzel - stuk_ioio

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_oooo.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_oooo
fy: Puzzel - stuk_oooo

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_oiio.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_oiio
fy: Puzzel - stuk_oiio

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_ioii.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_ioii
fy: Puzzel - stuk_ioii

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_iioo.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_iioo
fy: Puzzel - stuk_iioo

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_oooi.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_oooi
fy: Puzzel - stuk_oooi

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_oiii.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_oiii
fy: Puzzel - stuk_oiii

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Jigsaw/part_iioi.shape line 4
en: _: Stencils
    Jigsaw - part_iioi
fy: Puzzel - stuk_iioi

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Sybase/repserver.shape line 4
en: _: Stencils
    Sybase - Replication Server
fy: Sybase - replikaasjetsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Sybase/client.shape line 4
en: _: Stencils
    Sybase - Client Application
fy: Sybase - kliïnt-tapassing

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Sybase/rsm.shape line 4
en: _: Stencils
    Sybase - Replication Server Manager
fy: Sybase - replikaasjetsjinner-manager

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Sybase/ltm.shape line 4
en: _: Stencils
    Sybase - Log Transfer Manager/Rep Agent
fy: Sybase - logtransfer-manager / rep-agent

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Sybase/dataserver.shape line 4
en: _: Stencils
    Sybase - Dataserver
fy: Sybase - datatsjinner

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Sybase/stableq.shape line 4
en: _: Stencils
    Sybase - Stable Queue
fy: Sybase - betrouber opslachsysteem

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hpowersource_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Powersource (European)
fy: Circuit - horizontale streamboarne (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vpowersource_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Powersource (European)
fy: Circuit - fertikale streamboarne (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/lamp_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Lamp (European)
fy: Circuit - lampe (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vcapacitor.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Capacitor
fy: Circuit - fertikale kondinsator

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/nmos_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - NMOS Transistor (European)
fy: Circuit - NMOS transistor (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hcapacitor.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Capacitor
fy: Circuit - horizontale kondinsator

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hinductor_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Inductor (European)
fy: Circuit - horizontale ynduktor (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/ground.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Ground
fy: Circuit - aarding

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hdiode.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Diode
fy: Circuit - horizontale dioade

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/speaker_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Speaker (European)
fy: Circuit - lûdsprekker (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/npn.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - NPN Transistor
fy: Circuit - NPN transistor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hzener.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Zener Diode
fy: Circuit - horizontale Zener-diode

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hled_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Led (European)
fy: Circuit - horizontale LED (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vdiode.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Diode
fy: Circuit - horizontale dioade

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hjumper.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Jumper
fy: Circuit - horizontale jumper

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vzener.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Zener Diode
fy: Circuit - fertikale Zener-diode

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vinductor_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Inductor (European)
fy: Circuit - fertikale ynduktor (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hresistor_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Resistor (European)
fy: Circuit - horizontale wjerstân (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vresistor.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Resistor
fy: Circuit - fertikale wjerstân

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hresistor.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Resistor
fy: Circuit - horizontale wjerstân

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/pmos_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - PMOS Transistor (European)
fy: Circuit - PMOS-transistor (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/pnp.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - PNP Transistor
fy: Circuit - PNP-transistor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vresistor_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Resistor (European)
fy: Circuit - fertikale wjerstân (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hfuse_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Fuse (European)
fy: Circuit - horizontale spoel (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vled_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Led (European)
fy: Circuit - fertikale LED (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vinductor.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Inductor
fy: Circuit - fertikale ynduktor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/hinductor.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Horizontal Inductor
fy: Circuit - horizontale ynduktor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/opamp.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Op Amp
fy: Circuit - operasjonele fersterker

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/vfuse_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Vertical Fuse (European)
fy: Circuit - fertikale spoel (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Circuit/microphone_de.shape line 5
en: _: Stencils
    Circuit - Microphone (European)
fy: Circuit - mikrofoan (Jeropeesk)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_outs.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - outs
fy: LADDER - outs

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/c_lamp.shape line 5
en: _: Stencils
    Contact - lamp
fy: Kontakten - lampe

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/c_ifnot.shape line 5
en: _: Stencils
    Contact - ifnot
fy: Kontakten - ifnot

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_sout.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - sout
fy: LADDER - sout

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_ifnot.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - ifnot
fy: LADDER - ifnot

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/c_if.shape line 5
en: _: Stencils
    Contact - if
fy: Kontakten - if

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/c_relay.shape line 5
en: _: Stencils
    Contact - relay
fy: Contacten - relais

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_outnot.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - outnot
fy: LADDER - outnot

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_soutr.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - soutr
fy: LADDER - soutr

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_outj.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - outj
fy: LADDER - outj

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_out.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - out
fy: LADDER - out

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_if.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - if
fy: LADDER - if

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_soutnot.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - soutnot
fy: LADDER - soutnot

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_souts.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - souts
fy: LADDER - souts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_outr.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - outr
fy: LADDER - outr

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Contact/l_outrcep.shape line 5
en: _: Stencils
    LADDER - outrcep
fy: LADDER - outrcep

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/presshy.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - presshy
fy: Pneum - presshy

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/commusc.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - commusc
fy: Pneum - commusc

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/dist32.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - dist32
fy: Pneum - dist32

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/seijack.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - SEIJack
fy: Pneum - SEIJack

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/dejack.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - DEJack
fy: Pneum - DEJack

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/cnx.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - connpoint
fy: Pneum - connpoint

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/dist52.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - dist52
fy: Pneum - dist52

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/press.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - press
fy: Pneum - press

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/compb.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - compb
fy: Pneum - compb

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/presspn.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - presspn
fy: Pneum - presspn

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/comspr.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - comspr
fy: Pneum - comspr

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/compilh.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - compilh
fy: Pneum - compilh

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/dist22.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - dist22
fy: Pneum - dist22

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/drain.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - drain
fy: Pneum - drain

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/seojack.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - SEOJack
fy: Pneum - SEOJack

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/compilp.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - compilp
fy: Pneum - compilp

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/compush.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - compush
fy: Pneum - compush

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/dist42.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - dist42
fy: Pneum - dist42

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/comelec1.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - comelec1
fy: Pneum - comelec1

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Pneumatic/comelec2.shape line 5
en: _: Stencils
    Pneum - comelec2
fy: Pneum - comelec2

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star8sharp.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Sharp Eight Point Star
fy: Geometrysk - skerpe achtpuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-up.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Up Arrow
fy: Geometrysk - pylk omheech

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/triangle-rightangle.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Right Angle Triangle
fy: Geometrysk - rjochthoekige trijehoek

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-left-right-up.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Left-Right-Up Arrow
fy: Geometrysk- pylk nei lofts-rjochts-omheech

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star4.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Four Point Star
fy: Geometrysk - fjouwerpuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/triangle-isoceles.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Isosceles Triangle
fy: Geometrysk- lyksidige trijehoek

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-left-right.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Left-Right Arrow
fy: Geometrysk - pylk nei lofts-rjochts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-right.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Right Arrow
fy: Geometrysk - pylk nei rjochts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-left.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Left Arrow
fy: Geometrysk - pylk nei lofts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/square.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Perfect Square
fy: Geometrysk - perfekt fjouwerkant

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-right-notched.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Notched Right Arrow
fy: Geometrysk - kervige pylk nei rjochts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/trapezoid.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Trapezoid
fy: Geometrysk - trapezoïde

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-down.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Down Arrow
fy: Geometrysk - pylk nei ûnderen

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star5.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Five Point Star
fy: Geometrysk- fiifpuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/cross-swiss.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Swiss Cross
fy: Geometrysk - Switsersk krús

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/heptagon.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Heptagon
fy: Geometrysk - sânhoeke

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/cross-maltese.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Maltese Cross
fy: Geometrysk - Malteesk krús

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/pentagon.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Pentagon
fy: Geometrysk - fiifhoeke

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/hexagon.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Hexagon
fy: Geometrysk - seishoeke

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-quad.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Quad Arrow
fy: Geometrysk - pylk nei fjouwer rjochtingen

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star6.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Six Point Star
fy: Geometrysk - seispuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star8curved.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Curved Eight Point Star
fy: Geometrysk - kromme achtpuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/sun.shape line 4
en: _: Stencils
    Assorted - Sun
fy: Sortearre - sinne

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star4curved.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Curved Four Point Star
fy: Geometrysk - kromme fjouwerpuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-chevron.shape line 4
en: _: Stencils
    Block Arrow - Chevron
fy: Blokpylk - chevron

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/diamond.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Diamond
fy: Geometrysk - diamant

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star7.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Seven Point Star
fy: Geometrysk - sânpuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/parallelogram-horizontal.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Horizontal Parallelogram
fy: Geometrysk - horizontaal parallellogram

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-up-down-left.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Up-Down-Left Arrow
fy: Geometrysk - pylk nei boppen- ûnderen-lofts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/circle-quarter.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Quarter Circle
fy: Geometrysk - kwartsirkel

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/heart.shape line 4
en: _: Stencils
    Assorted - Heart
fy: Sortearre - hert

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/star8.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Eight Point Star
fy: Geometrysk - achtpuntige stjer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-pentagon.shape line 4
en: _: Stencils
    Block Arrow - Pentagon
fy: Blokpylk - fiifhoeke

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/parallelogram-vertical.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Vertical Parallelogram
fy: Geometrysk - fertikaal parallellogram

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/circle.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Perfect Circle
fy: Geometrysk - perfekte sirkel

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-left-up.shape line 4
en: _: Stencils
    Assorted - Left-Up Arrow
fy: Gesorteerd - pylk nei boppen-lofts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-left-notched.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Notched Left Arrow
fy: Geometrysk - kervige pylk nei lofts

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/octagon.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Octagon
fy: Geometrysk - achthoeke

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/arrow-up-down.shape line 4
en: _: Stencils
    Geometric - Up-Down Arrow
fy: Geometrysk - pylk nei boppen-ûnderen

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Assorted/moon-quarter.shape line 4
en: _: Stencils
    Assorted - Quarter Moon
fy: Sortearre - moannesichte

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/contact_o.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - contact_o
fy: Elektrysk - contact_o

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/intpos_f.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - intpos_f
fy: Elektrysk - intpos_f

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/cnx.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - connpoint
fy: Elektrysk - connpoint

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/relay.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - relay
fy: Elektrysk - relais

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/intpos_o.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - intpos_o
fy: Elektrysk - intpos_o

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/command.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - command
fy: Elektrysk - kommando

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/contact_f.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - contact_f
fy: Elektrysk - contact_f

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Electric/lamp.shape line 5
en: _: Stencils
    Electric - lamp
fy: Elektrysk  - lampe

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/firewall.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Firewall
fy: Netwurk - firewall

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/antenna.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Antenna
fy: Netwurk - antenne

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/disc.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Storage
fy: Netwurk - opslach

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/hub.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Hub
fy: Netwurk - hub

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/telephone.shape line 3
en: _: Stencils
    Network - A Telephone
fy: Netwurk - telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/pc_minitower.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Minitower PC
fy: Netwurk - minitower pc

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/switch-atm-symbol.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Switch ATM Symbol
fy: Netwurk - switch ATM symboal

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/modularswitch.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Modular Switch
fy: Netwurk - modulêre switch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/diskette.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Diskette
fy: Netwurk - diskette

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/plotter.shape line 3
en: _: Stencils
    Network - Plotter
fy: Netwurk - plotter

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/digitizing_board.shape line 3
en: _: Stencils
    Network - Digitizing Board
fy: Netwurk - digitaal boerd

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/workstation.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Workstation
fy: Netwurk - wurkstasjon

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/computer.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - General Computer (Tower)
fy: Netwurk - algemiene kompjûter (toer)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/dat_external.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - An external DAT drive
fy: Netwurk - eksterne tapedrive

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/nwcloud.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Cloud
fy: Netwurk - wolk

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/router-symbol.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Router Symbol
fy: Netwurk - router symboal

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/switch-symbol.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Switch Symbol
fy: Netwurk - switch symboal

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/rj45plug.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - RJ45 Wall-Plug
fy: Netwurk - RJ45 muorrepluch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/monitor.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Workstation Monitor
fy: Netwurk - wurkstasjon monitor

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/printer.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - General Printer
fy: Netwurk - algemiene printer

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/genmonitor.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - General Monitor (With Stand)
fy: Netwurk - algemiene monitor (mei standert)

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/speaker_amp.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - An amplifier speaker
fy: Netwurk - speaker mei fersterker

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/modem.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - Modem
fy: Netwurk - modem

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/zip-disk.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A ZIP Disk
fy: Netwurk - ZIP-disk

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/speaker.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A speaker
fy: Netwurk - speaker

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/sceadplug.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - scEAD Wall-Plug
fy: Netwurk scEAD muorrepluch

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/flash.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - WAN Connection
fy: Netwurk - WAN ferbining

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/pc_desktop.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Desktop PC
fy: Netwurk - desktop PC

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/mobile_phone.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Mobile Phone
fy: Netwurk - mobile telefoan

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/pc_miditower.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Midi-tower PC
fy: Netwurk - midytower-PC

note: i18n: file ./kiviopart/stencils/Dia/Network/pc_bigtower.shape line 4
en: _: Stencils
    Network - A Bigtower PC
fy: Netwurk - bigtower-PC

en: By pressing this button you can zoom in on a specific area.
fy: Klik op dizze knop om de werjefte fan in bepaald gebiet te fergrutsjen.

en: &Pan Document
fy: &Dokumint ferskowe

en: You can drag the document by using the mouse.
fy: Jo kinne it dokumint ferslepe mei de mûs.

en: Zoom &Level
fy: Zoomni&vo

en: This allows you to zoom in or out of a document. You can either choose one of the predefined zoomfactors or enter a new zoomfactor (in percent).
fy: Mei it zoomnivo kinne jo de werjefte fan in dokumint fergrutsje of ferlytsje. Jo kinne kieze út ien fan de foardefiniearre zoomfaktoaren of in nije zoomfaktor (yn prosinten) opjaan.

en: You can zoom in on the document by pressing this button.
fy: Mei dizze knop kinne jo de werjefte fan it dokumint fergrutsje.

en: By pressing this button you can zoom out of the document.
fy: Druk op dizze knop om de werjefte fan it dokumint te ferlytsjen.

en: Zoom Width
fy: Zoombreedte

en: You can zoom the document that it fits into the window width.
fy: Jo kinne de werjeftegrutte fan it dokumint oanpasse oan de finsterbreedte.

en: Zoom Height
fy: Yn de hichte zoome

en: You can zoom the document that it fits into the window height.
fy: Jo kinne de werjeftegrutte fan it dokumint oanpasse oan de finsterhichte.

en: Zoom Page
fy: Side zoome

en: The Zoom Page button shows the entire page.
fy: Jo kinne de werjeftegrutte fan it hiele dokumint oanpasse oan de finstergrutte.

en: Zoom Selected
fy: Seleksje zoome

en: By pressing this button you zoom in on the document, so that all <b>selected</b> objects are visible.
fy: Klik op dizze knop om de werjefte fan it dokumint te fergrutsjen, sadat alle <b>selektearre</b> objekten sichtber wurde.

en: Zoom All Objects
fy: Alle objekten zoome

en: You are able to zoom in on the document, so that all objects are visible by pressing this button.
fy: Klik op dizze knop om de werjefte fan it dokumint te fergrutsjen, sadat alle objekten sichtber wurde.

en: Hold Shift to zoom out.
fy: Hâld Shift yndrukt om út te zoomen.

en: Align Left
fy: Lofts rjochtsje

en: Align Center
fy: Sintrearje

en: Align Right
fy: Rjochts rjochtsje

en: Align Top
fy: Boppe útlynje

en: Align Vertical Center
fy: Fertikaal sintrearje

en: Align Bottom
fy: Under útlynje

en: Text Tool
fy: Tekst-ark

en: Edit Text
fy: Tekst bewurkje

en: Change Stencil Text and Formatting
fy: Stinseltekst en opmaak wizigje

en: Change Stencil Text
fy: Stinseltekst wizigje

en: Change Stencil Text Color
fy: Stinseltekstkleur wizigje

en: Polyline Connector
fy: Mearfâldige linekonnektor

en: Straight Connector
fy: Rjochte konnektor

en: Left mouse button to start drawing, right to end drawing.
fy: Lofter mûsknop begjint met tekenjen, rjochter stoppet mei tekenjen.

en: Add Connector Target
fy: Konnektordoel taheakje

en: &Select
fy: &Selektearje

en: &Edit Text...
fy: Tekst b&ewurkje...

en: Format &Stencils && Connectors...
fy: &Stinsels && konnektors opmeitsje...

en: Format &Arrowheads...
fy: Pylkp&unten opmeitsje...

en: Move Connector Point
fy: Konneksjepunt ferpleatse

en: KOffice Flowchart And Diagram Tool
fy: (Stream)diagrammenprogramma foar KOffice

en: (C) 2000-2006, The Kivio Team
fy: (C) 2000-2006, it Kivio-team

en: Maintainer
fy: Underhâlder

en: Development
fy: Untwikkeling

en: Development/Documentation
fy: Untwikkeling/dokumintaasje

en: Artwork (stencils and icons)
fy: Grafysk (stinsels en piktogrammen)

en: Nassi Schneiderman stencils
fy: Nassi Schneiderman stinsels

en: Initial idea, development and basic stencil sets.
fy: Oarspronklik idee, ûntwikkeling en de basis stinselsets.

en: Development and additional stencil sets.
fy: Untwikkeling en addysjonele stinselsets.

en: Palettes
fy: Paletten

en: Hide All Palette Windows
fy: Alle paletfinsters ferbergje

en: Show Palette Windows Again
fy: Paletfinsters wer sjen litte

en: Show %1
fy: %1 sjen litte

en: Hide %1
fy: %1 ferbergje

en: Kross::Api::Variant::String expected, but got %1.
fy: Kross::Api::Variant::String ferwachte, mar krige %1.

en: Kross::Api::Variant::Int expected, but got %1.
fy: Kross::Api::Variant::Int ferwachte, mar krige %1.

en: Kross::Api::Variant::UInt expected, but got %1.
fy: Kross::Api::Variant::UInt ferwachte, mar krige %1.

en: Kross::Api::Variant::Double expected, but got %1.
fy: Kross::Api::Variant::Double ferwachte, mar krige %1.

en: Kross::Api::Variant::LLONG expected, but got %1.
fy: Kross::Api::Variant::LLONG ferwachte, mar krige %1.

en: Kross::Api::Variant::ULLONG expected, but got %1.
fy: Kross::Api::Variant::ULLONG ferwachte, mar krige %1.

en: Kross::Api::Variant::Bool expected, but got %1.
fy: Kross::Api::Variant::Bool ferwachte, mar krige %1.

en: Kross::Api::Variant::List expected, but got '%1'.
fy: Kross::Api::Variant::List ferwachte, mar krige '%1'.

en: No such interpreter '%1'
fy: Der is gjin interpreter '%1'

en: No functionname defined for ScriptContainer::callFunction().
fy: Gjin funksjenamme definearre foar  ScriptContainer::callFunction().

en: Failed to determinate interpreter for scriptfile '%1'
fy: Koe interpreter foar skripttriem '%1' net bepale

en: Failed to open scriptfile '%1'
fy: Koe de skripttriem '%1' net iepenje

en: Unknown interpreter '%1'
fy: Unbekende interpreter '%1'

en: Failed to create script for interpreter '%1'
fy: Koe gjin skript foar interpreter '%1' oanmeitsje

en: Execute Script File...
fy: Skripttriem útfiere...

en: Scripts Manager...
fy: Skriptbehear

note: #-#-#-#-#  187 (stellarium)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: Keyboard action group name
en: Scripts
fy: Skripts

en: Loaded
fy: Laden

en: Could not read the package "%1".
fy: Koe pakket "%1" net lêze.

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
fy: In skriptpakket mei de namme "%1" bestiet al. Pakket ferfange?

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
fy: Koe dit skriptpakket net wiskje. Jo hawwe faaks net genôch rjochten om de map "%1" te wiskjen.

en: Load Script File
fy: Skripttriem lade

en: Execute Script File
fy: Skripttriem útfiere

note: i18n: file ./kross/main/wdgscriptsmanagerbase.ui line 30
en: Scripts Manager
fy: Skriptbehear

en: Install Script Package
fy: Skriptpakket ynstallearje

en: Uninstall the script package "%1" and delete the package's folder "%2"?
fy: Skriptpakket "%1" wiskje tagelyk mei de pakketmap "%2"?

note: i18n: file ./kross/main/wdgscriptsmanagerbase.ui line 175
en: Uninstall
fy: Wiskje

en: Name of the interpreter being used
fy: Namme fan de brûkte interpreter

en: Script file to execute with the defined interpreter
fy: Skripttriem om út te fieren mei de opjûne interpreter

en: Start the GUI; otherwise the command line application is used.
fy: De GUI starte, oars wurdt de opdrachtregel-tapassing brûkt.

en: Scriptfile
fy: Skripttriem

en: The directory mode is not supported for remote locations.
fy: De mapmodus wurdt net stipe foar eksterne lokaasjes.

en: KOffice Storage
fy: KOffice-opslach

en: Create New Style
fy: Nije styl oanmeitsje

en: Please specify a new style name:
fy: Fier in namme yn foar de nije styl:

en: Name already exists! Please choose another name
fy: Dizze namme bestiet al! Kies in oare namme.

en: Change Case
fy: Brûken haad-/lytse letters wizigje

en: Case
fy: Haad-/lytse letter

en: &Uppercase
fy: &Haadletter

en: &Lowercase
fy: Ly&tse letter

en: T&itle case
fy: Haadletters foar t&itel

en: &Toggle case
fy: Brûken haad-/lytse le&tters omwikselje

en: Sentence case
fy: Brûken haad-/lytse letters yn sinnen

en: Convert first letter of a sentence to uppercase.
fy: Set de earste letter fan in sin om yn in haadletter.

en: No date set
fy: Gjin datum ynsteld

en: Locale date format
fy: Lokale datumopmaak

en: Short locale date format
fy: Koarte lokale datumopmaak

en: Locale date & time format
fy: Lokale datum- en tiidopmaak

en: Short locale date & time format
fy: Koarte lokale datum- en tiidopmaak

en: Locale format
fy: Lokalisaasjeopmaak

en: No value
fy: Gjin wearde

en: Variable
fy: Fariabele

en: Date (Fixed)
fy: Datum (fêst)

en: Date
fy: Datum

en: Last Printing
fy: Lêste printing

en: File Creation
fy: Triemoanmaak

en: File Modification
fy: Triemwiziging

en: Current Date (fixed)
fy: Aktuele datum (fêst)

en: Current Date (variable)
fy: Aktuele datum (fariabel)

en: Date of Last Printing
fy: Datum fan lêste printing

en: Date of File Creation
fy: Datum fan triemoanmaak

en: Date of File Modification
fy: Datum fan triemwiziging

en: Date Format
fy: Datumopmaak

en: Time (Fixed)
fy: Tijd (fêst)

en: Time
fy: Tiid

en: Current Time (fixed)
fy: Aktuele tiid (fêst)

en: Current Time (variable)
fy: Aktuele tiid (fariabel)

en: Time Format
fy: Tiidformaat

en: Custom Variable
fy: Oanpaste fariabele

en: Custom...
fy: Oanpast...

en: Mail Merge
fy: Standertbrieven

en: &Mail Merge...
fy: Sta&ndertbrieven...

en: Page Current Num
fy: Nûmer fan dizze side

en: Total Page Num
fy: Totaal oantal siden

en: Current Section
fy: Aktuele seleksje

en: Previous Page Number
fy: Foarrige sidenûmer

en: Next Page Number
fy: Kommende sidenûmer

en: Page Number
fy: Sidenûmer

en: Number of Pages
fy: Oantal siden

en: Section Title
fy: Seksjetitel

en: Previous Page
fy: Foarrige side

en: Next Page
fy: Neikommende side

en: Filename
fy: Triemnamme

en: Directory Name
fy: Mapnamme

en: Path Filename
fy: Paad- en triemnamme

en: Filename Without Extension
fy: Triemnamme sûnder ekstinsje

en: Author Name
fy: Auteursnamme

en: Company Name
fy: Bedriuwsnamme

en: Telephone (work)
fy: Telefoan wurk

en: Telephone (home)
fy: Telefoan thús

en: Fax
fy: Faks

note: #-#-#-#-#  160 (ldapquery)  #-#-#-#-# * Object Classes
en: Country
fy: Lân

en: Postal Code
fy: Postkoade

en: City
fy: Wenplak

en: Street
fy: Strjitte

en: Author Title
fy: Auteur

en: Title
fy: Titel

en: Abstract
fy: Gearfetting

en: Initials
fy: Inisjalen

en: Field
fy: Fjild

en: <None>
fy: <Gjin>

en: Company
fy: Bedriuw

en: Telephone (private)
fy: Telefoan privee

en: Document Title
fy: Dokuminttitel

en: Document Abstract
fy: Gearfetting

en: Document Subject
fy: Dokumintûnderwerp

en: Document Keywords
fy: Dokumint trefwurden

en: File Name
fy: Triemnamme

en: File Name without Extension
fy: Triemnamme sûnder ekstinsje

en: Directory && File Name
fy: Map- en triemnamme

en: Link
fy: Keppeling

en: Link...
fy: Keppeling...

en: Note...
fy: Notysje...

en: <No title>
fy: <Gjin titel>

en: Number of Words
fy: Oantal wurden

en: Number of Sentences
fy: Oantal sinnen

en: Number of Lines
fy: Oantal regels

en: Number of Characters
fy: Oantal lettertekens

en: Number of Non-Whitespace Characters
fy: Oantal net-wytromte tekens

en: Number of Syllables
fy: Oantal wurdlidden

en: Number of Frames
fy: Oantal freems

en: Number of Embedded Objects
fy: Oantal ynbêde objekten

en: Number of Pictures
fy: Oantal afbyldingen

en: Number of Tables
fy: Oantal tabellen

en: Select Font
fy: Lettertype selektearje

en: &Reset
fy: &Opnij

en: Highlighting
fy: Markearring

en: Decoration
fy: Dekoraasje

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 203
en: Layout
fy: Untwerp

en: Autoinclude
fy: Auto-yslute

en: Autocorrection
fy: Autokorreksje

en: Simple Autocorrection
fy: Ienfâldige autokorreksje

en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
fy: Set de earste letter fan it earste wurd yn in sin automatysk om yn in &haadletter.
    (bijv. "bla. dit is in test" nei bla. Dit is in test")

en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character.
fy: Merk as der in nije sin starten wurdt en soargje derfoar dat de earste letter altyd in haadletter is.

en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
fy: Set 2 h&aadletters oan it begjin fan in wurd automatysk om yn in haadletter en in lytse letter.
    (by. HAllo nei Hallo)

en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
fy: Alle wurden wurde kontrolearre op de faak makke fout fan 2 haadletters efter inoar yn in wurd, as gefolch fan it wat te lang yndrukt hâlden fan de Shift-toets. Wurden dy't wol mei twa haadletters begjinne moatte kinne jo taheakje oan it tabblêd "Utsûnderingen".

en: Autoformat &URLs
fy: &URL-adressen automatysk opmeitsje

en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
fy: Merk dat at in URL-adres (bgl. in ynternetadres) typt wurdt , dat dizze automatysk opmakke wurdt yn de styl sa't in Webblêder se sjen lit.

en: &Suppress double spaces
fy: Dûbelde &spaasjes wiskje

en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
fy: Soargje derfoar dat der gjin twa spaasjes nei inoar typt wurde kinne. Soks is in flater dy't in soad foarkomd, dy't slim werom te finen is yn opmakke tekst.

en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
fy: W&iskje spaasjes oan it begjin en ein fan de alinea's

en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
fy: Soargje foar in goede opmaak en ynspringwize fan sinnen troch automatysk de spaasjes dy't oan it begjin en ein fan in alinea typt binne te wiskjen.

en: Automatically do &bold and underline formatting
fy: Automatysk soargje foar de o&pmaak fan fette of ûnderstreke tekst

en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
fy: As jo yn jo tekst gebrûk meitsje fan _ûnderstreekje_ of *fet*, dan wurdt de tekst tusken de streekjes of asterisken respektivelik ûnderstreke of fet makke.

en: _: We add the 1/2 char at the %1
    Re&place 1/2... with %1...
fy: 1/2... ferfan&ge troch %1...

en: Most standard fraction notations will be converted when available
fy: Mits beskikber sille de measte standert breuken omsetten wurde.

en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
fy: &Autonûmering brûke foar nûmere alinea's

en: When typing '1)' or similar in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that numbering style. This has the advantage that further paragraphs will also be numbered and the spacing is done correctly.
fy: As jo '1)' of soksawats oan it begjin fan in alinea yntype, dan sil de alinea automatysk dy manier fan nûmerjen brûke. Dit hat as foardiel dat opfolgjende alinea's ek sa nûmere wurde, en dat de spaasjes krekt tapast wurde sille.

en: Rep&lace 1st... with 1^st...
fy: 1st... ferf&ongen troch 1^st...

en: Capitalize name of days
fy: Deinammen mei in haadletter skriuwe

en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
fy: L&istopmaak brûke foar opsomme alinea's

en: When typing '*' or '-' in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that list-style. Using a list-style formatting means that a correct bullet is used to draw the list.
fy: As jo in '*' of '-' foar in alinea type, dan sil de alinea automatysk dy liststyl brûke. It brûken fan liststyl-opmaak betsjut dat it krekte opsommingsteken brûkt wurde sil om de list op te meitsjen.

en: Custom Quotes
fy: Oanpaste oanhellingstekens

en: Replace &double quotes with typographical quotes
fy: &Dûbelde oanhellingstekens ferfange troch typografyske oanhellingstekens

en: Replace &single quotes with typographical quotes
fy: Inkelfâldige oanhellingstekens ferfange troch  typografy&ske oanhellingstekens

en: Advanced Autocorrection
fy: Avansearre autokorreksje

en: All Languages
fy: Alle talen

en: Replacements and exceptions for language:
fy: Ferfangingen en útsûnderingen foar taal:

en: Enable word replacement
fy: Wurdferfanging aktivearje

en: Replace text with format
fy: Tekst ferfange mei opmaak

en: &Find:
fy: &Sykje:

en: Insert a special character...
fy: Spesjaal teken ynfoegje...

en: &Replace:
fy: Fe&rfange:

note: #-#-#-#-#  20 (kpilot)  #-#-#-#-# i18n: file: kpilot/config_dialog_dbselection_base.ui:44 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, fAddButton)
en: &Add
fy: &Taheakje

en: Find
fy: Sykje

en: Change Format...
fy: Opmaak wizigje...

en: Clear Format
fy: Opmaak wiskje

en: Exceptions
fy: Utsûnderingen

en: Do not treat as the end of a sentence:
fy: Rekkenje dit net as ein fan in sin:

en: Accept two uppercase letters in:
fy: Twa haadletters akseptearje yn:

en: Change Text Format
fy: Tekstopmaak wizigje

en: An area is empty
fy: In gebiet is leech

en: Find string is the same as replace string!
fy: Sykterm is deselde as de ferfangterm!

en: Change Variable Subtype
fy: Fariabele-subtype wizigje

en: Change Variable Format
fy: Fariabele-opmaak wizigje

en: Entry Name
fy: Itemnamme

en: Variable Name
fy: Fariabele namme

en: Variable Value Editor
fy: Fariabele Wearde Editor

en: Add Variable
fy: Fariabele taheakje

en: Edit Variable
fy: Fariabele bewurkje

en: Value:
fy: Wearde:

en: Completion
fy: Oanfolling

en: This will save your options.
fy: Dit slaat jo opsjes op.

en: This will abort all changes.
fy: Dit fersmyt alle wizigingen.

en: This will reset to the state after you clicked on the Make Default button.
fy: Dit werstelt nei de sitewaasje dy't der wie neidat jo op de knop "Standert" klikten.

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 355
en: Space
fy: Spaasje

en: End
fy: Ein

en: Add Completion Entry
fy: Wurdoanfolling taheakje

en: Enter entry:
fy: Wurdoanfolling ynfiere:

en: Completion list saved.
    It will be used for all documents from now on.
fy: De list mei wurdoanfollingen is bewarre.
    Dizze sil tenei foar alle dokuminten brûkt wurde.

en: Completion List Saved
fy: List mei wurdoanfollingen is bewarre

en: The quick brown dog jumps over the lazy cat.
fy: Alve bazige froulju wachtsje op dyn komst.

en: Font too large for the preview pane
fy: Lettertype te grut foar foarbyld

en: Here you can choose the font to be used.
fy: Hjir kinne jo kieze hokker lettertype brûkt wurde moat.

en: Requested Font
fy: Frege lettertype

en: Change font family?
fy: Lettertype-famylje feroarje?

en: Enable this checkbox to change the font family settings.
fy: Aktivearje dit oanstreekfakje om de ynstellings foar de lettertype-famylje te feroarjen.

en: Font:
fy: Lettertype:

en: Change font style?
fy: Tekenstyl feroarje?

en: Enable this checkbox to change the font style settings.
fy: Aktivearje dit oanstreekfakje om de ynstellings foar de tekenstyl te feroarjen.

en: Font style:
fy: Tekenstyl:

en: Change font size?
fy: Tekengrutte feroarje?

en: Enable this checkbox to change the font size settings.
fy: Aktivearje dit oanstreekfakje om de ynstellings foar de tekengrutte te feroarjen.

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 158
en: Size:
fy: Grutte:

en: Here you can choose the font family to be used.
fy: Hjir kinne jo de lettertype-famylje dy't jo brûke wolle feroarje.

en: Here you can choose the font style to be used.
fy: Hjir kinne jo de tekenstyl dy't jo brûke wolle feroarje.

en: Regular
fy: Normaal

en: Bold Italic
fy: Fet Skean

en: Relative
fy: Relatyf

en: Font size<br><i>fixed</i> or <i>relative</i><br>to environment
fy: Tekengrutte<br><i>fêste grutte</v> of <i>relatyf</i><br>oan de omjouwing

en: Here you can switch between fixed font size and font size to be calculated dynamically and adjusted to changing environment (e.g. widget dimensions, paper size).
fy: Jo kinne hjir wikselje tusken in fêste tekengrutte en in tekengrutte dy't dynamysk berekkene en tapast wurdt op in feroarjende omjouwing (widget-ôfmjittings, papiergrutte).

en: Here you can choose the font size to be used.
fy: Jo kinne hjir de te brûken tekengrutte kieze.

en: The Quick Brown Fox Jumps Over The Lazy Dog
fy: Alve Bazige Froulju Wachtsje Op Dyn Komst

en: This sample text illustrates the current settings. You may edit it to test special characters.
fy: Dit is in foarbyldtekst, ta yllustraasje fan de aktuele ynstelling. Jo meie dy bewurkje om spesjale tekens te besykjen.

en: Actual Font
fy: Aktueel lettertype

en: Style Manager
fy: Stylbehear

en: Next style:
fy: Folgjende styl:

en: Inherit style:
fy: Styl oernimme:

en: Include in table of contents
fy: Ynhâldsopjefte byslute

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. And, what about the cat, one may ask? Well, the cat is playing cards with the mouse, the bird and the fish. It is, to say the least a hell of a party!
fy: Alve bazige froulju wachtsje op dyn komst, mar it duorret harren te lang. De earste trije reitsje oerstjoer, fjouwer, fiif en seis fine it wachtsjen te djoer. De folgjende trije wurde kjel en nûmer tsien falt der by del.En nûmer alve, dat is mines, dy komt thús mei Tinus.

en: New Style Template (%1)
fy: Nij stylsjabloan (%1)

en: Delete Text
fy: Tekst wiskje

en: Insert Text
fy: Tekst ynfoegje

en: Paste Text
fy: Tekst plakke

en: Apply Style %1
fy: Styl %1 tapasse

en: Format Text
fy: Tekst opmeitsje

en: Change List Type
fy: Listtype wizigje

en: Change Alignment
fy: Utlining wizigje

en: Change First Line Indent
fy: Earste-regel-ynsprong wizigje

en: Change Indent
fy: Ynsprong wizigje

en: Change Paragraph Spacing
fy: Alinea-spaasje wizigje

en: Change Paragraph Background Color
fy: Eftergrûnkleur alinea wizigje

en: Change Line Spacing
fy: Regelspaasje wizigje

en: Change Borders
fy: Rânen wizigje

en: Change Join Borders
fy: Gearfoechrânen wizigje

en: Change Tabulator
fy: Tab wizigje

en: Change Shadow
fy: Skaad wizigje

en: Remove Selected Text
fy: Selektearre tekst wiskje

en: _: DateFormat
    Format of Date Variable
fy: Opmaak fan datumfariabele

en: Day
fy: Dei

en: Day (2 digits)
fy: Dei (2 sifers)

en: Day (abbreviated name)
fy: Dei (ôfkoarting)

en: Day (long name)
fy: Dei (lange namme)

en: Month
fy: Moanne

en: Month (2 digits)
fy: Moanne (2 sifers)

en: Month (abbreviated name)
fy: Moanne (ôfkoarting)

en: Month (long name)
fy: Moanne (lange namme)

en: Month (possessive abbreviated name)
fy: Moanne (ôfkoarting)

en: Month (possessive long name)
fy: Moanne (lange namme)

en: Year (2 digits)
fy: Jier (2 sifers)

en: Year (4 digits)
fy: Jier (4 sifers)

en: Hour
fy: Oere

en: Hour (2 digits)
fy: Oere (2 sifers)

en: Minute
fy: Minút

en: Minute (2 digits)
fy: Minút (2 sifers)

en: Second
fy: Sekonde

en: Second (2 digits)
fy: Sekonde (2 sifers)

en: Millisecond (3 digits)
fy: Millisekonde (3 sifers)

en: Correct in Days
fy: Korrizjearje yn dagen

en: Numbering Style for %1
fy: Nûmeringstyl foar %1

en: Remove Word
fy: Wurd wiskje

en: Replace Word
fy: Wurd ferfange

en: %1 is not a valid link.
fy: %1 is gjin jildige keppeling.

en: Insert Soft Hyphen
fy: Sêft keppelteken ynfoegje

en: Insert Line Break
fy: Regelein ynfoegje

en: Insert Non-Breaking Space
fy: Fêste spaasje taheakje

en: Insert Non-Breaking Hyphen
fy: Keppelteken ynfoegje

en: Insert Special Char
fy: Spesjaal teken ynfoegje

en: Remove Comment
fy: Kommentaar wiskje

en: Remove Link
fy: Keppeling wiskje

en: _: TimeFormat
    This Dialog Allows You to Set the Format of the Time Variable
fy: Yn dit dialoochfinster kinne jo de opmaak fan de tiidfariabele ynstelle

en: Correct in Minutes
fy: Ferbetterje yn minuten

en: Edit Comment
fy: Kommentaar bewurkje

en: Add Author Name
fy: Auteursnamme taheakje

en: Completion Word
fy: Wurdoanfolling

en: Autocorrect Word
fy: Wurd automatysk ferbetterje

en: Autocorrect Word with Format
fy: Wurd automatysk mei opmaak ferbetterje

en: Typographic Quote
fy: Typografyske oanhelling

en: Autocorrect (capitalize first letter)
fy: Autoferbettering (earste letter as haadletter)

en: Autocorrect
fy: Auto-ferbetterje

en: Autocorrect for Fraction
fy: Autoferbettering foar breuken

en: Insert Variable
fy: Fariabele ynfoegje

en: Autocorrection: Change Format
fy: Autoferbettering: opmaak wizigje

en: Autocorrect (use bullet style)
fy: Autoferbettering (opsomming brûke)

en: Autocorrect (use number style)
fy: Autoferbettering (nûmere opsomming brûke)

en: Autocorrect (remove start and end line space)
fy: Autoferbettering (begjin- en ein-regel-spaasjes wiskje)

en: Capitalize Name of Days
fy: Deinammen automatysk mei in haadletter skriuwe

en: _: Underline Style
    None
fy: Neat

en: Single
fy: Inkelfâldich

en: Double
fy: Dûbeld

en: Simple Bold
fy: Inkelfâldich fet

en: Wave
fy: Weach

en: _: Strikeout Style
    None
fy: Neat

en: Uppercase
fy: Omsette nei haadletters

en: Lowercase
fy: Omsette nei lytse letters

en: Small Caps
fy: Lytse haadletters

en: Show Formatting Options
fy: Opmaakopsjes sjen litte

en: Formatting Options
fy: Opmaakopsjes

en: Replace Text
fy: Tekst Ferfange

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 293
en: Reset
fy: Weromsette

en: Family:
fy: Famylje:

en: Color:
fy: Kleur:

en: Background color:
fy: Kleur eftergrûn:

en: Bold:
fy: Fet:

en: Italic:
fy: Skean:

en: Shadow:
fy: Skaad:

en: Word by word:
fy: Wurd foar wurd:

en: Underline:
fy: Understreekje:

en: Strikeout:
fy: Trochstreekje:

en: Capitalization:
fy: Brûken fan haadletters:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kotext/kolanguagetabbase.ui line 43
en: Language:
fy: Taal:

en: Vertical alignment:
fy: Fertikale útlining:

en: St&yle
fy: Sty&l

en: Pre&fix text:
fy: Tekst der&foar:

en: Suffi&x text:
fy: Te&kst derefter:

en: &Start at:
fy: &Begjinne by:

en: Custo&m character:
fy: Oa&npast teken:

en: Counter alignment:
fy: Tellerútlining:

en: Align Auto
fy: Automatysk útlynje

en: &Depth:
fy: &Djipte:

en: Display le&vels:
fy: Werjefteni&vo's:

en: &Restart numbering at this paragraph
fy: Opnij begjinne mei nûme&ring by dizze alinea

en: Arabic Numbers
fy: Arabyske getallen

en: Lower Alphabetical
fy: Lyts alfabetysk

en: Upper Alphabetical
fy: Grut alfabetysk

en: Lower Roman Numbers
fy: Lytse romeinske sifers

en: Upper Roman Numbers
fy: Grutte romeinske sifers

en: Disc Bullet
fy: Skiif

en: Square Bullet
fy: Fjouwerkantsje

en: Box Bullet
fy: Leech fjouwerkantsje

en: Circle Bullet
fy: Sirkel

en: Custom Bullet
fy: Oanpast

en: Frame width: %1 %2
fy: Freembreedte: %1 %2

en: Indent
fy: Ynspringe

note: i18n: file ./kofficeui/KoGeneralPropertyUi.ui line 122
en: &Left:
fy: &Lofts:

en: &Right:
fy: &Rjochts:

en: &First line:
fy: Ears&te regel:

en: Line &Spacing
fy: Regelôf&stannen

en: _: Line spacing value
    Single
fy: Inkel

en: _: Line spacing value
    1.5 Lines
fy: 1,5 regels

en: _: Line spacing value
    Double
fy: Dûbeld

en: Proportional
fy: Proporsjoneel

en: Line Distance (%1)
fy: Regelôfstân (%1)

en: At Least (%1)
fy: Teminsten (%1)

en: Fixed (%1)
fy: Fêst (%1)

en: Para&graph Space
fy: Alinea&romte

en: Before:
fy: Derfoar:

en: After:
fy: Efter:

en: Indent && S&pacing
fy: Ynspringwize en s&paasjes

en: Alignment
fy: Uitlining

en: &Justify
fy: &Blokútlining

en: Behavior at &End of Frame/Page
fy: Gedrach oan &ein fan freem/side

en: &Keep lines together
fy: Regels byinoar &hâlde

en: Insert break before paragraph
fy: Side-ein ynfoegje foar de alinea

en: Insert break after paragraph
fy: Side-ein ynfoegje nei de alinea

en: General &Layout
fy: A&lgemiene opmaak

en: D&ecorations
fy: D&ekoraasjes

en: Numbering
fy: Nûmering

en: Chapt&er
fy: Haadst&ik

en: Normal paragraph text
fy: Normale alineatekst

en: B&ullets/Numbers
fy: &Opsommingstekens/nûmers

en: Po&sition
fy: Po&sysje

en: On followin&g character:
fy: By it fol&gjende teken:

en: Tab Leader
fy: Tab-folling

en: The space a tab uses can be filled with a pattern.
fy: De romte d't in tab brûkt kin opfold wurde troch in patroan.

en: &Filling:
fy: &Folling:

en: Blank
fy: Leech

en: &New
fy: &Nij

en: Import Styles
fy: Stilen ymportearje

en: Select styles to import:
fy: Selektearje de styl om te ymportearjen:

en: Load...
fy: Lade...

en: &Custom...
fy: &Oanpast...

en: Custom Line Width
fy: Oanpaste linedikte

en: Line width:
fy: Linedikte:

en: Page Preview
fy: Sidefoarbyld

en: Page Layout
fy: Side-yndieling

en: Page Size && &Margins
fy: Sidegrutte && &marzjes

en: H&eader && Footer
fy: Kopt&ekst && fuottekst

en: Head Line
fy: Koptekst

en: Left:
fy: Lofts:

en: Mid:
fy: Midden:

en: Right:
fy: Rjochts:

en: Foot Line
fy: Fuottekst

en: You can insert several tags in the text:
fy: Jo kinne ferskate tags yn de tekst ynfoegje:

en: <qt><ul><li>&lt;sheet&gt; The sheet name</li><li>&lt;page&gt; The current page</li><li>&lt;pages&gt; The total number of pages</li><li>&lt;name&gt; The filename or URL</li><li>&lt;file&gt; The filename with complete path or the URL</li></ul></qt>
fy: <qt><ul><li>&lt;sheet&gt; De blêdnamme</li><li>&lt;page&gt; De aktuele side</li><li>&lt;pages&gt; It oantal siden</li><li>&lt;name&gt; De triemnamme of it URL-adres</li><li>&lt;file&gt; De triemnamme mei it folsleine paad of it URL-adres</li></ul></qt>

en: <qt><ul><li>&lt;time&gt; The current time</li><li>&lt;date&gt; The current date</li><li>&lt;author&gt; Your full name</li><li>&lt;org&gt; Your organization</li><li>&lt;email&gt; Your email address</li></ul></qt>
fy: <qt><ul><li>&lt;time&gt; De aktuele tiid</li><li>&lt;date&gt; De aktuele datum</li><li>&lt;author&gt; Jo folsleine namme</li><li>&lt;org&gt; Jo organisaasje</li><li>&lt;e-post&gt; Jo e-postadres</li></ul></qt>

en: Col&umns
fy: Kol&ommen

en: &Undo: %1
fy: &Ungedien meitsje: %1

en: &Redo: %1
fy: O&p 'e nij: %1

en: Undo: %1
fy: Ungedien meitsje %1

en: _n: Undo %n action
    Undo %n actions
fy: %n aksje ûngedien meitsje
    %n aksjes ûngedien meitsje

en: _n: Redo %n action
    Redo %n actions
fy: %n aksje opnij útfiere
    %n aksjes opnij útfiere

en: Redo: %1
fy: Op 'e nij: %1

en: More Text Colors...
fy: Mear tekstkleuren...

en: More Line Colors...
fy: Mear linekleuren...

en: More Fill Colors...
fy: Mear folkleuren...

en: Default Color
fy: Standertkleur

en: _: color
    Red
fy: Read

en: _: color
    Orange
fy: Oranje

en: _: color
    Magenta
fy: Magenta

en: _: color
    Blue
fy: Blau

en: _: color
    Cyan
fy: Syaan

en: _: color
    Green
fy: Grien

en: _: color
    Yellow
fy: Giel

en: _: color
    Brown
fy: Brún

en: _: color
    DarkRed
fy: Donkerread

en: _: color
    DarkOrange
fy: Donkeroranje

en: _: color
    DarkMagenta
fy: Donkermagenta

en: _: color
    DarkBlue
fy: Donkerblau

en: _: color
    DarkCyan
fy: Donkersyaan

en: _: color
    DarkGreen
fy: Donkergrien

en: _: color
    DarkYellow
fy: Donkergiel

en: _: color
    White
fy: Wyt

en: _: color
    Gray 90%
fy: Griis 90%

en: _: color
    Gray 80%
fy: Griis 80%

en: _: color
    Gray 70%
fy: Griis 70%

en: _: color
    Gray 60%
fy: Griis 60%

en: _: color
    Gray 50%
fy: Griis 50%

en: _: color
    Gray 40%
fy: Griis 40%

en: _: color
    Gray 30%
fy: Griis 30%

en: _: color
    Gray 20%
fy: Griis 20%

en: _: color
    Gray 10%
fy: Griis 10%

en: _: color
    Black
fy: Swart

en: _: color
    Ivory
fy: Ivoar

en: _: color
    Snow
fy: Snie

en: _: color
    MintCream
fy: Ljochtmintgrien

en: _: color
    FloralWhite
fy: blossemwyt

en: _: color
    LightYellow
fy: Ljochtgiel

en: _: color
    Azure
fy: Azuer

en: _: color
    GhostWhite
fy: Lykwyt

en: _: color
    Honeydew
fy: Huningdau

en: _: color
    Seashell
fy: Seeskulp

en: _: color
    AliceBlue
fy: Alice-blau

en: _: color
    Cornsilk
fy: Maïsside

en: _: color
    LavenderBlush
fy: Lavindelrôze

en: _: color
    OldLace
fy: Gielwyt

en: _: color
    WhiteSmoke
fy: Griiswyt

en: _: color
    LemonChiffon
fy: Ljochtsitroengiel

en: _: color
    LightCyan
fy: Ljochtsyaan

en: _: color
    LightGoldenrodYellow
fy: Ljochtgoudenroedegiel

en: _: color
    Linen
fy: Linnen

en: _: color
    Beige
fy: Bêzje

en: _: color
    PapayaWhip
fy: Papajakrêm

en: _: color
    BlanchedAlmond
fy: Mangelwyt

en: _: color
    AntiqueWhite
fy: Antyk-wyt

en: _: color
    MistyRose
fy: Aldrôze

en: _: color
    Lavender
fy: Lavindel

en: _: color
    Bisque
fy: Bisque

en: _: color
    Moccasin
fy: Mokkasin

en: _: color
    NavajoWhite
fy: Navajo-wyt

en: _: color
    PeachPuff
fy: Pjiskrôze

en: _: color
    PaleGoldenrod
fy: Bleekgoudenroede

en: _: color
    Wheat
fy: Weet

en: _: color
    Gainsboro
fy: Gainsboro

en: _: color
    Khaki
fy: Kakygiel

en: _: color
    PaleTurquoise
fy: Bleekturkwaze

en: _: color
    Pink
fy: Rôze

en: _: color
    LightGoldenrod
fy: Ljochtgoudenroede

en: _: color
    LightGray
fy: Ljochtgriis

en: _: color
    LightPink
fy: Ljochtrôze

en: _: color
    PowderBlue
fy: Poeierblau

en: _: color
    Aquamarine
fy: Akwamaryn

en: _: color
    Thistle
fy: Griispears

en: _: color
    LightBlue
fy: Ljochtblau

en: _: color
    PaleGreen
fy: Bleekgrien

en: _: color
    Gold
fy: Goud

en: _: color
    GreenYellow
fy: Griengiel

en: _: color
    LightSteelBlue
fy: Ljochtstielblau

en: _: color
    LightGreen
fy: Ljochtgrien

en: _: color
    Plum
fy: Prommepears

en: _: color
    Gray
fy: Griis

en: _: color
    BurlyWood
fy: Swier hout

en: _: color
    LightSkyblue
fy: Ljocht himelblau

en: _: color
    LightSalmon
fy: Ljochtsalmrôze

en: _: color
    SkyBlue
fy: Himelsblau

en: _: color
    Tan
fy: Brune

en: _: color
    Violet
fy: Fiolet

en: _: color
    SandyBrown
fy: Sânbrún

en: _: color
    DarkSalmon
fy: Donkersalmrôze

en: _: color
    DarkKhaki
fy: Donkerkaky

en: _: color
    Chartreuse
fy: Sjartreuze

en: _: color
    DarkGray
fy: Donkergriis

en: _: color
    LawnGreen
fy: Gersgrien

en: _: color
    HotPink
fy: Felrôze

en: _: color
    Salmon
fy: Salmrôze

en: _: color
    LightCoral
fy: Ljochtkoraalread

en: _: color
    Turquoise
fy: Turkwaze

en: _: color
    DarkSeagreen
fy: Donkerseegrien

en: _: color
    Orchid
fy: Orchidee

en: _: color
    MediumAquamarine
fy: Middelakwamaryn

en: _: color
    Coral
fy: Koraal

en: _: color
    YellowGreen
fy: Gielgrien

en: _: color
    Goldenrod
fy: Goud

en: _: color
    MediumTurquoise
fy: Medium turkwaze

en: _: color
    RosyBrown
fy: Rôzebrún

en: _: color
    PaleVioletRed
fy: Bleekfioletread

en: _: color
    MediumSpringGreen
fy: Middel maitiidsgrien

en: _: color
    Tomato
fy: Tomaat

en: _: color
    SpringGreen
fy: Maitiidsgrien

en: _: color
    Peru
fy: Peru

en: _: color
    CornflowerBlue
fy: Koarnblomblau

en: _: color
    LightSlateBlue
fy: Ljochtlaaiblau

en: _: color
    MediumPurple
fy: Middelpears

en: _: color
    MediumOrchid
fy: Middel orchidee

en: _: color
    CadetBlue
fy: Marineblau

en: _: color
    DarkTurquoise
fy: Donkerturkwaze

en: _: color
    DeepSkyblue
fy: Djip himelblau

en: _: color
    LightSlateGray
fy: Ljochtlaaigriis

en: _: color
    DarkGoldenrod
fy: Donker goud

en: _: color
    MediumSlateBlue
fy: Middellaaiblau

en: _: color
    IndianRed
fy: Yndiaanread

en: _: color
    Chocolate
fy: Sûkelarje

en: _: color
    MediumSeaGreen
fy: Middel seegrien

en: _: color
    LimeGreen
fy: Limoengrien

en: _: color
    LightSeaGreen
fy: Ljocht seegrien

en: _: color
    SlateGray
fy: Laaigriis

en: _: color
    DodgerBlue
fy: Wosken blau

en: _: color
    OrangeRed
fy: Oranjeread

en: _: color
    DeepPink
fy: Djiprôze

en: _: color
    SteelBlue
fy: Stielblau

en: _: color
    SlateBlue
fy: Pearsblau

en: _: color
    OliveDrab
fy: Oliifpulp

en: _: color
    RoyalBlue
fy: Keninklik blau

en: _: color
    VioletRed
fy: Fioletread

en: _: color
    DarkOrchid
fy: Donker orchidee

en: _: color
    Purple
fy: Pears

en: _: color
    DimGray
fy: Fealgriis

en: _: color
    BlueViolet
fy: Blaufiolet

en: _: color
    Sienna
fy: Sjenna

en: _: color
    MediumVioletRed
fy: Medium fioletread

en: _: color
    Maroon
fy: Poarper read

en: _: color
    SeaGreen
fy: Seegrien

en: _: color
    DarkOliveGreen
fy: Donker oliifgrien

en: _: color
    ForestGreen
fy: Wâldgrien

en: _: color
    SaddleBrown
fy: Sealbrún

en: _: color
    DarkViolet
fy: Donkerfiolet

en: _: color
    FireBrick
fy: Fjoerblok

en: _: color
    DarkSlateBlue
fy: Donker griisblau

en: _: color
    DarkSlateGray
fy: Donker griisgrien

en: _: color
    MidnightBlue
fy: Midnachts blau

en: _: color
    MediumBlue
fy: Medium blau

en: _: color
    Navy
fy: Marine

en: Context Help
fy: Kontekst-help

en: Here will be shown help according to your actions
fy: Hjir sil help sjen litten wurde dy't fan tapassing is op jo hanneling.

en: Set Guide Line Position
fy: Posysje gidslinen ynstelle

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 197
en: Position:
fy: Posysje:

en: Add Guide Line
fy: Gidsline taheakje

en: &Position:
fy: &Posysje:

en: The file %1 does not exist.
fy: De triem %1 bestiet net.

en: Open Document
fy: Dokumint iepenje

en: Selected Template
fy: Selektearre sjabloan

en: Empty Document
fy: Leech Dokumint

en: Creates an empty document
fy: Makket in leech dokumint oan

en: Always start %1 with the selected template
fy: Altyd %1 starte mei it selektearre sjabloan

en: &Create Document
fy: Do&kumint oanmeitsje

en: Open &Existing Document
fy: Be&steand dokumint iepenje

en: Open &Recent Document
fy: &Resint dokumint iepenje

en: Create Document
fy: Dokumint oanmeitsje

en: No description available
fy: Gjin beskriuwing beskikber

en: Insert Object
fy: Objekt ynfoegje

en: Object
fy: Objekt

en: Comment
fy: Taljochting

en: Insert Link
fy: Keppeling ynfoegje

en: Mail & News
fy: E-post & nijs

en: Bookmark
fy: Blêdwizer

en: Text to display:
fy: Tekst om sjen te litten:

en: Internet address:
fy: Ynternetadres:

en: Bookmark name:
fy: Blêdwizernamme:

en: Target:
fy: Doel:

en: Recent file:
fy: Resinte triem:

en: No Entries
fy: Gjin yngongen

en: File location:
fy: Triemlokaasje:

en: Edit Path
fy: Paad bewurkje

en: Expression Path
fy: Ekspresjepaad

en: Default path
fy: Standert paad

en: Create Template
fy: Sjabloan oanmeitsje

en: Group:
fy: Groep:

en: &Add Group...
fy: &Groep taheakje...

en: &Default
fy: Stan&dert

note: i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 137
en: Custom
fy: Oanpast

en: &Select...
fy: &Selektearje...

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 119
en: Preview:
fy: Foarbyld:

en: Use the new template as default
fy: It nije sjabloan as standert brûke

en: Use the new template every time %1 starts
fy: It nije sjabloan hieltyd brûke as %1 opstart.

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
fy: Wolle jo werklik sjabloan '%1' oerskriuwe?

en: Add Group
fy: Groep taheakje

en: Enter group name:
fy: Groepnamme ynfiere:

en: Do you really want to remove that group?
fy: Wolle jo werklik dizze groep wiskje?

en: Remove Group
fy: Groep wiskje

en: Do you really want to remove that template?
fy: Wolle jo werklik dit sjabloan wiskje?

en: Remove Template
fy: Sjabloan wiskje

en: Could not load picture.
fy: Koe de ôfbylding net lade.

en: No picture available.
fy: Gjin ôfbylding beskikber.

en: First line indent
fy: Earste-regel-ynsprong

en: Left indent
fy: Lofter ynsprong

en: Right indent
fy: Rjochter ynsprong

en: Top margin
fy: Boppemarzje

en: Bottom margin
fy: Undermarzje

en: Remove Tabulator
fy: Tabulator wiskje

en: Select Character
fy: Teken selektearje

en: Insert the selected character in the text
fy: Foegje it selektearre teken yn yn de tekst

en: Unit:
fy: Ienheid:

en: All values are given in %1.
fy: Alle wearden binne jûn yn %1

en: Page Size
fy: Sidegrutte

en: &Size:
fy: &Grutte:

note: i18n: file ./kofficeui/KoGeneralPropertyUi.ui line 100
en: &Height:
fy: &Hichte:

en: &Portrait
fy: &Portret

en: La&ndscape
fy: Lâ&nskip

en: Margins
fy: Marzjes

en: The page width is smaller than the left and right margins.
fy: De sidebreedte is lytser as de lofter en rjochter marzjes.

en: Page Layout Problem
fy: Probleem mei side-opmaak

en: The page height is smaller than the top and bottom margins.
fy: De sidehichte is lytser as de boppe- en ûndermarzjes

en: Guide Line
fy: Gidsline

en: &Set Position...
fy: Posysje yn&stelle...

en: Fit to Width
fy: Passend yn breedte

en: Fit to Page
fy: Passend yn side

en: Tabulator &Left
fy: Tabstop &lofts útlynje

en: Tabulator &Center
fy: Tabstop &sintrearje

en: Tabulator &Right
fy: Tabstop &rjochts útlynje

en: Tabulator &Decimal Point
fy: Tabstop op &desimaalteken útlynje

en: More Colors...
fy: Mear kleuren...

en: _: color
    LightSkyBlue
fy: Ljochthimelblau

en: _: color
    DarkSeaGreen
fy: Donkerseegrien

en: _: color
    DeepSkyBlue
fy: Djip himelblau

note: i18n: file ./kross/main/wdgscriptsmanagerbase.ui line 79
en: Execute
fy: Utfiere

note: i18n: file ./kross/main/wdgscriptsmanagerbase.ui line 127
en: Unload
fy: Untlade

note: i18n: file ./kross/main/wdgscriptsmanagerbase.ui line 158
en: Install
fy: Ynstallearje

note: i18n: file ./kross/main/wdgscriptsmanagerbase.ui line 206
en: Get More Scripts
fy: Mear skripts krije

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 24
en: Enable word completion
fy: Wurdoanfolling aktivearje

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 27
en: Toggle autocompletion on and off: if this is checked then autocompletion will be enabled.
fy: Auto-oanfolling oan- en útsette: as dit ynskeakele is, stiet auto-oanfolling oan.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 43
en: Suggestion list for autocompletion: contains all the words that will be autocompleted.
fy: Suggestjelist foar auto-oanfolling: befet alle wurden dy't oanfold wurde sille.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 59
en: Add...
fy: Taheakje...

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 62
en: By clicking this button you can add manually an individual word to the completion list.
fy: Troch op dizze knop te klikken kinne jo mei de hân in los wurd op de oanfollingslist sette.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 73
en: To remove words from the completion list, select the word with the left mouse button from the list, then click this button.
fy: Om wurden út de oanfollingslist te wiskjen, klikke jo op it wurd mei de lofter mûsknop, en dan op dizze knop.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 102
en: Automatically add new words to suggestion list
fy: Automatysk nije wurden op de list mei oanfollingen sette

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 105
en: If this option is enabled, any word equal to or longer than the "Characters needed" typed in this document will automatically be added to the list of words used by the completion.
fy: As jo dizze optie selektearje, dan sille alle wurden langer as of even lang as "Nedige tekens" dy't jo yn dit dokumint yntype, taheakke wurde oan de list mei wurden dy't brûkt wurde sille troch de oanfolling.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 113
en: Completion Options
fy: Oanfollingsopsjes

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 124
en: Show words in tooltip
fy: Wurden yn helpballon sjen litte

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 127
en: If this option is enabled, a tool tip box will appear when you type the beginning of a word that exists in the completion list. To complete the word, press the key you set to accept suggestions in the "Key to accept suggestion" drop-down list.
fy: As dizze opsje ynskeakele is, sil der in tekstballon ferskine as it begjin fan in fan in wurd yntypt wurdt dat yn de oanfollingslist stiet. Druk op de toets ûnder "Toets om suggestje oer te nimmen" om it wurd ôf te meitsjen.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 165
en: This sets the maximum number of words in the completion list. All additional words will not be included in the list. You can select any value from 1 to 500. This option keeps the list from becoming too cumbersome.
    This option is most important when Automatically add words to completion list is enabled.
fy: Dit stelt it maksimaal oantal wurden yn de oanfollingslist yn. Ekstra wurden wurde net tafoege. Jo kinne wearden ynstelle fan 1 oant 500. Dizze opsje foarkomt dat de list te fol rekket.
    Dizze opsje is it wichtichst as "Automatysk nije wurden taheakje" ynskeakele is.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 173
en: Characters needed:
fy: Fereaske tekens:

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 184
en: Suggest words:
fy: Stel wurden foar:

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 225
en: Use this spinbox/slider combination to prevent automatically adding short words to the completion list. You can select any value from 5-100 and the words will need to be at least the number of characters set here to be added to the list.
fy: Brûk dizze sko-regelder om foar te kommen dat koarte wurden op de oanfollingslist komme. Jo kinne elke wearde fan 5 oant 100 kieze, wurden moatte minstens út dit oantal tekens bestean om op de list te kommen.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 249
en: Append space
fy: Spaasje taheakje

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 252
en: If checked, it adds a single space to the end of a word after autocompletion, this means it is not necessary to add the space manually for the next word.
fy: As dit ynskeakele is, wurdt der in inkele spaasje tafoege oan de ein fan in wurd nei auto-oanfolling. Dit betsjut dat it net nedich is sels in spaasje foar it folgjende wurd yn te fieren.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 268
en: Key to accept suggestion:
fy: Toets om suggestje oer te nimmen:

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 279
en: Set the key you want to use when an autocompleted word is suggested to you and you want to accept it. You can choose Enter, Tab, Space, End or Right.
fy: Stel de toets yn dy't brûkt wurdt om in suggestje foar in auto-oanfold wurd oer te nimmen. Jo kinne kieze út Enter, Tab, spaasje, End of pylk-rjochts.

note: i18n: file ./kotext/KoCompletionBase.ui line 319
en: Completion is configured per document. Making this list the default will allow you to use it for new documents automatically. A dialog will appear to inform you that the list will be used for all documents from now on.
fy: Oanfolling wurdt per dokumint ynsteld. Troch dizze list as standert yn te stellen, wurdt dizze automatysk foar nije dokuminten brûkt. In dialoochfinster ferskynt om jo dit te fertellen.

note: i18n: file ./kotext/kohighlightingtabbase.ui line 38
en: Word by word
fy: Wurd foar wurd

note: i18n: file ./kotext/kohighlightingtabbase.ui line 46
en: &Underlining:
fy: &Understreekje:

note: i18n: file ./kotext/kohighlightingtabbase.ui line 57
en: &Strikethrough:
fy: Troch&streekje:

note: i18n: file ./kotext/kohighlightingtabbase.ui line 102
en: Capitalization
fy: Haadletter-brûken:

note: i18n: file ./kotext/timedateformatwidget.ui line 57
en: C&ustom
fy: &Oanpast

note: i18n: file ./kotext/timedateformatwidget.ui line 73
en: &Insert:
fy: &Ynfoegje:

note: i18n: file ./kotext/kofonttabbase.ui line 8
en: &Font
fy: &Lettertype

note: i18n: file ./kotext/kodecorationtabbase.ui line 24
en: Colors
fy: Kleuren

note: i18n: file ./kotext/kodecorationtabbase.ui line 35
en: &Text color:
fy: &Tekstkleur:

note: i18n: file ./kotext/kodecorationtabbase.ui line 46
en: &Background color:
fy: &Eftergrûnkleur...

note: i18n: file ./kotext/kodecorationtabbase.ui line 75
en: Text Shadow
fy: Tekstskaad

note: i18n: file ./kotext/kodecorationtabbase.ui line 86
en: &Shadow color:
fy: &Skaadkleur:

note: i18n: file ./kotext/kodecorationtabbase.ui line 113
en: Shadow & distance:
fy: Skaad en ôfstân:

note: i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 151
en: Offset:
fy: Ferpleatsing:

note: i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 162
en: Relative size:
fy: Relative grutte:

note: i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 173
en:  pts
fy:  pt

note: i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 202
en: Hyphenation
fy: Wurdôfbrekking

note: i18n: file ./kotext/kolayouttabbase.ui line 213
en: Auto hyphenation
fy: Automatyske wurdôfbrekking

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 28
en: Paragraph Background Color
fy: Eftergrûnkleur alinea

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 42
en: <p>Paragraph Background Color</p>
    
    <p>The paragraph background color appears
    between the left and right margins of a
    paragraph.</p>
    
    <p>If the text has a background color set, then
    the text background will appear 'on top' of the
    paragraph background.  In this case, the paragraph
    background will still show on parts of the paragraph
    that have no text (usually on the last line, between
    the end of the text and the margin).</p>
fy: <p>Eftergrûnkleur alinea</p>
    
    <p>De eftergrûnkleurkleur fan in alinea
    ferskynt tusken de lofter en rjochter
    marzje fan de alinea.</p>
    
    <p>As de tekst in eftergrûnkleur hat,
    ferskynt dizze 'boppe-op' de eftergrûnkleur fan
    de alinea. Yn dit gefal is de eftergrûnkleur fan
    alinea noch wol sichtber yn parten fan de alinea dy 't
    gjin tekst befetsje (meastentiids op de lêste rigel
    tusken it ein fan de tekst en de marzje).</p>

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 82
en: Borders
fy: Rânen

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 100
en: <p>Paragraph Borders</p>
    
    <p>The preview shows what the currently 
    selected paragraph borders will look like.</p>
    
    <p>To <i>add</i> a new border: Select the desired style,
    width and color.  Click the toggle button that corresponds
    to that border.</p>
    
    <p>To <i>remove</i> an existing border: Either click on the
    border to be removed in the preview, or click the
    toggle button corresponding to that border.</p>
    
    <p>To <i>modify</i> a border: Select the desired style,
    width and color, then click on the border to be
    modified in the preview.</p>
fy: <p>Alinea-omrâning</p>
    
    <p>It foarbyld lit sjen hoe't de aktuele
    alinea-omrâning der út sjocht.</p>
    
    <p>Om in nije râne <i>ta te heakjen</i>: Kies de winske
    styl, breedte en kleur. Klik op de knop dy't oerienkomt mei
    de râne.</p>
    
    <p>Om in besteande râne <i>te wiskjen</i>: Klik yn de
    foarbyldwerjefte op de râne dy't wiske wurde moat,
    of klik op de oerienkomstige knop.</p>
    
    <p>Om in râne <i>te wizigjen</i>: Kies de winske styl,
    breedte en kleur, en klik in de foarbyldwerjefte op de te
    wizigjen râne.</p>

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 208
en: &Color:
fy: &Kleur:

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 250
en: Add/remove left paragraph border
fy: Alinearâne lofts taheakje/wiskje

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 253
en: Toggles the left paragraph border on or off.
fy: Set de alinearâne lofts of rjochts oan of út.

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 270
en: Add/remove right paragraph border
fy: Alinearâne rjochts taheakje/wiskje

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 273
en: Toggles the right paragraph border on or off.
fy: Set de alinearâne rjochts yn of út.

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 290
en: Add/remove top paragraph border
fy: Alinearâne boppe taheakje/wiskje

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 293
en: Toggles the top paragraph border on or off.
fy: Set de alinearâne boppe yn of út.

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 310
en: Add/remove bottom paragraph border
fy: Alinearâne ûnder taheakje/wiskje

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 313
en: Toggles the bottom paragraph border on or off.
fy: Set de alinearâne ûnder yn of út.

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 323
en: &Style:
fy: &Styl:

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 334
en: &Merge with next paragraph
fy: G&earfoegje mei folgjende alinea

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 337
en: Merges the border style of the current paragraph with the next paragraph
fy: Foeget de rânestyl fan de aktuele alinea gear mei de folgjende alinea

note: i18n: file ./kotext/KoParagDecorationTab.ui line 349
en: <p>Merge with next paragraph</p>
    
    <p>When this option is checked, no top or bottom borders
    will appear between consecutive paragraphs with the
    same style.  Top and Bottom borders will only appear between
    paragraphs with different styles.</p>
    
    <p>When this option is unchecked, top and bottom borders
    always appear at the top and bottom of paragraphs with this style,
    regardless of the style of the preceeding and subsequent paragraphs.</p>
fy: <p>Gearfoegje mei folgjende alinea</p>
    
    <p>As dizze opsje ynskeakele is, ferskine der gjin alinearânen
    ûnder of boppe de opienfolgjende alinea's mei deselde styl.
    Rânen ûnder en bope ferskine allinnich tusken alinea's mei
    ferskillende stilen.</p>
    
    <p>As dizze opsje út stiet, ferskine alinearânen
    boppe en ûnder altyd mei dizze styl, likefolle de styl
    fan de foarôfgeande en neikommende alinea's.</p>

note: i18n: file ./kofficeui/KoGeneralPropertyUi.ui line 35
en: Na&me:
fy: Na&mme:

note: i18n: file ./kofficeui/KoGeneralPropertyUi.ui line 53
en: Protect si&ze and position
fy: Grutte en posysje beskermje

note: i18n: file ./kofficeui/KoGeneralPropertyUi.ui line 61
en: Keep &aspect ratio
fy: &Aspektferhâlding behâlde

note: i18n: file ./kofficeui/KoGeneralPropertyUi.ui line 111
en: &Top:
fy: &Boppe:

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutColumnsBase.ui line 35
en: Columns:
fy: Kolommen:

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutColumnsBase.ui line 46
en: Column spacing:
fy: Kolomspaasjes

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 35
en: Different header for the first page
fy: Ofwikende koptekst foar earste side

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 43
en: Different header for even and odd pages
fy: Ofwikende koptekst foar even en ûneven siden

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 76
en: Spacing between header and body:
fy: Spaasjes tusken koptekst en tekst:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 99
en: Footer
fy: Fuotnoat

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 110
en: Different footer for the first page
fy: Ofwikende fuottekst foar earste side

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 118
en: Different footer for even and odd pages
fy: Ofwikende fuottekst foar even en ûneven siden

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 151
en: Spacing between footer and body:
fy: Spaasjes tusken fuottekst en tekst:

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 174
en: Footnote/Endnote
fy: Fuotnoat/einnoot

note: i18n: file ./kofficeui/KoPageLayoutHeaderBase.ui line 202
en: Spacing between footnote and body:
fy: Spaasjes tusken fuotnoat en tekst:

note: i18n: file ./kofficecore/koDetailsPaneBase.ui line 145
en: Always use this template
fy: Altyd dit sjabloan brûke

note: i18n: file ./kofficecore/koDetailsPaneBase.ui line 148
en: Always use this template at application start up
fy: Altyd dit sjabloan brûke by opstarten

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 110
en: Abstract:
fy: Gearfetting:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 155
en: Title:
fy: Titel:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 221
en: Modified:
fy: Wizige:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 239
en: Created:
fy: Oanmakke:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 247
en: Last printed:
fy: Lêst printe:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 260
en: Revision number:
fy: Revyzje:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAboutWidget.ui line 273
en: Total editing time:
fy: Totale bewurkingstiid:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoUserMetadataWidget.ui line 92
en: Number:
fy: Oantal:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoUserMetadataWidget.ui line 111
en: String:
fy: Tekenrige:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoUserMetadataWidget.ui line 130
en: Boolean:
fy: Booleaansk:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoUserMetadataWidget.ui line 136
en: true
fy: wier

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoUserMetadataWidget.ui line 156
en: Time:
fy: Tiid:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoUserMetadataWidget.ui line 172
en: Date:
fy: Datum:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 75
en: Postal code:
fy: Postkoade:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 83
en: Telephone (work):
fy: Telefoan wurk:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 109
en: City:
fy: Wenplak:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 137
en: Initials:
fy: Inisjalen:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 145
en: Fax:
fy: Faks:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 163
en: Company:
fy: Bedriuw:

note: #-#-#-#-#  18 (koffice)  #-#-#-#-# i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 181
en: Country:
fy: Lân:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 205
en: Street:
fy: Strjitte:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 213
en: Telephone (home):
fy: Telefoan thús:

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 241
en: &Load From Address Book
fy: &Lade fanút adresboek

note: i18n: file ./kofficecore/koDocumentInfoAuthorWidget.ui line 249
en: Delete Personal Data
fy: Persoanlike gegevens wiskje

note: i18n: file ./kofficecore/koOpenPaneBase.ui line 101
en: No Header
fy: Gjin koptekst

en: Accelerator
fy: Fluchtoets

en: _: A grayed widget
    Disabled.
fy: Net beskikber

en: Could not find %1
fy: %1 is net fûn

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
fy: Untleedfout yn it haaddokumint op regel %1, kolom %2
    Foutmelding: %3

en: Choose Filter
fy: Filter kieze

en: Select a filter:
fy: Selektearje in filter:

en: Could not export file.
fy: Triem koe net eksportearre wurde.

en: Missing Export Filter
fy: Eksportfilter ûntbrekt

en: Could not import file of type
    %1
fy: Fout by ymportearjen fan triem fan it type
    %1.

en: Missing Import Filter
fy: Ymportfilter ûntbrekt

en: Document Information
fy: Dokumint-ynformaasje

en: No personal contact data set, please use the option                                   "Set as Personal Contact Data" from the "Edit" menu in KAddressbook to set one.
fy: Gjin persoanlike kontaktgegevens ynsteld, brûk de opsje                        "As persoanlike kontaktgegevens ynstelle" yn it menu "Bewurkje" fan KAddressbook om dizze yn te stellen.

en: Author
fy: Skriuwer

en: User-Defined Metadata
fy: Brûker-definiearre metadata

en: Unknown KOffice MimeType %s. Check your installation.
fy: Unbekend KOffice mimetype %s. Kontrolearje jo ynstallaasje.

en: No handler found for %1
fy: Gjin handler fûn foar %1

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
fy: Dit dokumint befet in eksterne keppeling nei in dokumint op ôfstân.
    %1

en: Confirmation Required
fy: Befêstiging fereaske

en: Download
fy: Ynlade

en: Skip
fy: Oerslaan

en: Could not load embedded object:
    %1
fy: Ynbêde objekt koe net laden wurde:
    %1

en: Could not load external document %1:
    %2
fy: Ekstern dokumint %1 koe net laden wurde:
    %2

en: Resize Panel Forward
fy: Paneelgrutte wizigje

en: Resize Panel Reverse
fy: Paneelgrutte omkeard wizigje

en: Access Keys
fy: Sneltoetsen

en: Use This Template
fy: Dit sjabloan brûke

en: Open This Document
fy: Dit dokumint iepenje

en: _: File modification date and time. %1 is date time
    <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
fy: <tr><td><b>Wizige:</b></td><td>%1</td></tr>

en: _: File access date and time. %1 is date time
    <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
fy: <tr><td><b>Iepene:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Millimeters (mm)
fy: Milimeters (mm)

en: Centimeters (cm)
fy: Sintimeters (sm)

en: Decimeters (dm)
fy: Desimeters (dm)

en: Inches (in)
fy: Tommen (in)

en: Points (pt)
fy: Punten (pt)

en: Error!
fy: Fout!

en: Only print and exit
fy: Allinnich printsje en ôfslute

en: Open a new document with a template
fy: Meitsje nij dokumint fanút in sjabloan.

en: Override display DPI
fy: DPI fan byldskerm oerskriuwe

en: No template found for: %1
fy: Gjin sjabloan fûn foar: %1

en: Too many templates found for: %1
fy: Tefolle sjabloanen fûn foar: %1

en: Template %1 failed to load.
fy: Sjabloan %1 koe net laden wurde.

en: Making backup...
fy: Reservekopy wurdt oanmakke...

en: Saving...
fy: Dwaande mei bewarjen...

en: Autosaving...
fy: Dwaande mei automatysk bewarjen...

en: Error during autosave! Partition full?
fy: Fout by it automatysk bewarjen. Is de skiif fol?

en: Could not create the file for saving
fy: De triem koe net bewarre wurde

en: Not able to write '%1'. Partition full?
fy: '%1' koe net bewarre wurde. Is de skiif fol?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
fy: Fout by it bewarjen fan '%1'. Is de skiif fol?

en: Error while saving embedded documents
fy: Fout by it bewarjen fan ynbêde dokuminten

en: An autosaved file for an unnamed document exists in %1.
    This file is dated %2
    Do you want to open it?
fy: Der is in automatysk bewarre triem fan in nammeleas dokumint oanwêzich yn %1.
    De triem is fan %2
    Wolle jo it iepenje?

en: Malformed URL
    %1
fy: Ferkeard foarme URL-adres:
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
fy: Der is noch in automatysk bewarre triem foar dit dokumint oanwêzich.
    Wolle jo dit faaks iepenje?

en: Creation error
fy: Oanmaakfout

en: File not found
fy: Triem net fûn

en: Cannot create storage
fy: Kin opslach net oanmeitsje

en: Bad MIME type
fy: Ferkeard MIME-type

en: Error in embedded document
fy: Fout yn ynbêde dokumint

en: Format not recognized
fy: Formaat net werkend

en: Not implemented
fy: Net ymplemintearre

en: Parsing error
fy: Parsefout

en: Document is password protected
fy: Dokumint is befeilige mei in wachtwurd

en: Internal error
fy: Ynterne fout

en: Out of memory
fy: Gjin ûnthâld beskikber

en: Could not open
    %2.
    Reason: %1
fy: Koe %2 net iepenje.
    Reden: %1

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
fy: Untleedfout in %1, op regel %2, kolom %3
    Foutmelding: %4

en: %1 is not a file.
fy: %1 is net in triem.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
fy: De triem koe net iepene wurde (kontrolearje de tagongsrjochten).

en: Could not read the beginning of the file.
fy: Begjin fan de triem koe net lêzen wurde.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
fy: Untleedfout yn it haaddokumint op regel %1, kolom %2
    Foutmelding: %3

en: Not a valid KOffice file: %1
fy: Gjin jildich KOffice-triem: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
fy: Unjildich dokumint: gjin triem 'maindoc.xml' oanwêzich.

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
fy: <p>It dokumint <b>'%1'</b> is wizige.</p><p>Wolle jo it bewarje?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
fy: Ynterne fout: saveXML is net ynprogrammearre.

en: Could not save
    %1
fy: %1
    koe net bewarre wurde.

en: Could not save %1
    Reason: %2
fy: %1 koe net bewarre wurde.
    Reden: %2

en: Could not open
    %1
fy: Fout by it iepenjen fan
    %1.

en: Could not open %1
    Reason: %2
fy: Koe %1 net iepenje.
    Reden: %2

en: a word processing
fy: in tekstferwurkings-

en: a spreadsheet
fy: in spreadsheet

en: a presentation
fy: in presintaasje

en: a chart
fy: in grafyk

en: a drawing
fy: in tekening

en: Embedding Object
fy: Objekt ynbêdzje

en: Versions...
fy: Ferzjes...

en: I&mport...
fy: Y&mportearje...

en: E&xport...
fy: E&ksportearje...

en: &Document Information
fy: &Dokumintynformaasje

en: &Close All Views
fy: Alle dielfinsters &slute

en: &Split View
fy: Finster op&splitse

en: &Remove View
fy: Dielfinster wis&kje

en: Splitter &Orientation
fy: Splitser-&oriïntaasje

en: &Vertical
fy: &Fertikaal

en: &Horizontal
fy: &Horizontaal

en: Save as %1
fy: Bewarje as %1

en: %1 (unknown file type)
fy: %1 (ûnbekend triemtype)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
fy: <qt>Bewarje as in %1 kin liede ta ferlies fan de opmaak. <p>Wolle jo werklik yn dit formaat bewarje?</qt>

en: Confirm Save
fy: Bewarjen befêstigje

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
fy: <qt>Eksportearje nei in %1 kin liede ta ferlies fan de opmaak. <p>Wolle jo werklik nei dit formaat eksportearje?</qt>

en: Confirm Export
fy: Eksport befêstigje

en: Save Document As
fy: Dokumint bewarjen as

en: Export Document As
fy: Dokumint eksportearje nei

en: A document with this name already exists.
    Do you want to overwrite it?
fy: In dokumint mei dizze namme bestiet al.
    Wolle jo it oerskriuwe?

en: Import Document
fy: Dokumint ymportearje

en: Show %1 Toolbar
fy: Arkbalke %1 sjen litte

en: Hide %1 Toolbar
fy: Arkbalke %1 ferbergje

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 45
en: Document
fy: Dokumint

en: Document - %1
fy: Dokumint - %1

en: You will lose all your changes!
    Do you want to continue?
fy: Al jo wizigingen sille ferlern gean!
    Wolle jo trochgean?

en: Open Existing Document...
fy: Besteand dokumint iepenje...

en: Custom Document
fy: Oanpast dokumint

en: %1 (Uncompressed XML Files)
fy: %1 (ûnkomprimearre XML-triemmen)

en: %1 (Flat XML File)
fy: %1 (plat XML-triem)

en: %1 (%2 Compatible)
fy: %1 (%2-compatible)

en: Screen
fy: Skerm

en: _: Custom size
    Custom
fy: Oanpast

en: Date & Time
fy: Datum & tiid

en: Saved By
fy: Bewarre troch

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 211
en: &Open
fy: &Iepenje

en: Name font:
fy: Namme fan lettertype

en: Number font:
fy: Lettertype foar nûmering:

en: Operator font:
fy: Lettertype foar operator:

en: Default base size:
fy: Standert basisgrutte:

en: Use syntax highlighting
fy: Syntaksis-aksintuearring brûke

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 119
en: Choose...
fy: Kies...

en: Base Size Change
fy: Standertgrutte wizigje

en: write protection
fy: skriuwbefeiliging

en: Add Text
fy: Tekst taheakje

en: Add Operator
fy: Operator taheakje

en: Add Number
fy: Getal taheakje

en: Add Empty Box
fy: Leech fak taheakje

en: Add Name
fy: Namme taheakje

en: Add Bracket
fy: Heakje taheakje

en: Add Overline
fy: Boppestreek taheakje

en: Add Underline
fy: Understreek taheakje

en: Add Multiline
fy: Multystreek taheakje

en: Add Space
fy: Wytromte taheakje

en: Add Fraction
fy: Breuk taheakje

en: Add Root
fy: Woartel taheakje

en: Add Symbol
fy: Symboal taheakje

en: Add 1x2 Matrix
fy: 1x2-matriks taheakje

en: Add Matrix
fy: Matriks taheakje

en: Change Char to Symbol
fy: Teken yn in symboal feroarje

en: Change Char Style
fy: Tekenstyl wizigje

en: Change Char Family
fy: Tekenfamylje wizigje

en: Add Element
fy: Elemint taheakje

en: Rows:
fy: Rigen:

en: The document does not seem to be MathML.
fy: Dit dokumint liket gjin MathML te wêzen.

en: MathML Import Error
fy: MathML ymportfout

en: Indexed list
fy: Yndeksearre list

en: Index
fy: Yndeks

en: Delimited list
fy: List mei begrinzingstekens

en: Overline
fy: Oerstreekje

en: Some fonts have been installed to assure that symbols in formulas are properly visualized. You must restart the application in order so that changes take effect
fy: Der binne inkele lettertypes ynstallearre om te garandearen dat alle symboalen yn formules krekt te sjen binne. Jo moatte KFormula opnij starte om de feroarings troch te fieren.

en: Append Column
fy: Kolom taheakje

en: Append Row
fy: Rige taheakje

en: Insert Column
fy: Kolom ynfoegje

en: Remove Column
fy: Kolom wiskje

en: Insert Row
fy: Rige ynfoegje

en: Remove Row
fy: Rige wiskje

en: Matrix element
fy: Matrikselemint

en: Add Newline
fy: Nije regel taheakje

en: Add Tabmark
fy: Tabmarkearring taheakje

en: Multi line element
fy: Multyregel elemint

en: Main list of root
fy: Algemiene list fan haad

en: Remove Enclosing Element
fy: Omslutend elemint wiskje

en: Add Index
fy: Yndeks taheakje

en: Numerator
fy: Teller

en: Denominator
fy: Heakje

en: Add Negative Thin Space
fy: Negatieve smelle wytromte taheakje

en: Add Thin Space
fy: Smelle wytromte taheakje

en: Add Medium Space
fy: Middelgrutte wytromte taheakje

en: Add Thick Space
fy: Brede wytromte taheakje

en: Add Quad Space
fy: Tige brede wytromte taheakje

en: Add Integral
fy: Yntegraal taheakje

en: Add Sum
fy: Som taheakje

en: Add Product
fy: Produkt taheakje

en: Add Square Bracket
fy: Blokheakje taheakje

en: Add Curly Bracket
fy: Rûn heakje taheakje

en: Add Abs
fy: Bedragen taheakje

en: Add Matrix...
fy: Matriks taheakje...

en: Add Upper Left Index
fy: Yndeks loftsboppe ynfoegje

en: Add Lower Left Index
fy: Yndeks loftsûnder ynfoegje

en: Add Upper Right Index
fy: Yndeks rjochtsboppe ynfoegje

en: Add Lower Right Index
fy: Yndeks loftsûnder ynfoegje

en: Add Upper Index
fy: Yndeks boppe ynfoegje

en: Add Lower Index
fy: Yndeks ûnder ynfoegje

en: Convert to Greek
fy: Konverteare nei Gryksk

en: Syntax Highlighting
fy: Syntaksis-markearring

en: &Bold
fy: &Fet

en: &Italic
fy: Skeanpr&inte

en: Left Delimiter
fy: Lofter begrinzer

en: Right Delimiter
fy: Rjochter begrinzer

en: Insert Symbol
fy: Symboal ynfoegje

en: Symbol Names
fy: Symboalnammen

en: Fraktur
fy: Breuk

en: Double Struck
fy: Dûbelstreek-symboal

en: Text
fy: Tekst

en: Token Type
fy: Token-type

en: Hue
fy: Tint

en: Saturation
fy: Sêding

en: Value (brightness)
fy: Wearde (helderheid)

en: Export to Image
fy: Nei ôfbylding eksportearje

en: Failed to read data.
fy: Der koe gjin gegevens lêzen wurde.

en: Export Error
fy: Eksportfout

en: Malformed XML data.
fy: Ferkeard foarme XML-gegevens.

en: A password is required to read that pdf
fy: Der is in wachtwurd nedich om de pdf-triem te iepenjen

en: PDF Import Options
fy: PDF-ymportopsjes

en: Page %1
fy: Side %1

en: PNG Export Options
fy: PNG-eksportopsjes

en: Cannot export images in %1.
fy: Kin gjin ôfbyldingen eksportearje yn %1.

en: Cannot convert RAW files because the dcraw executable could not be started.
fy: Kin RAW-(foto)triemmen net konvertearje omdat dcraw net starten wurde kin.

en: Error: Dcraw cannot load this image. Message:
fy: Fout: Dcraw kin dizze ôfbylding net lade. Berjocht:

en: JPEG Export Options
fy: JPEG-eksportopsjes

en: TIFF Export Options
fy: TIFF-eksportopsjes

en: Importing...
fy: Dwaande om ôfbyldingen te ymportearjen...

en: The image is using an unsupported color space. Please convert to 16-bit floating point RGB/Alpha before saving in the OpenEXR format.
fy: De ôfbylding brûkt in net stipe kleurromte. Konvertear nei 16-bits driuwende komma-RGB/Alpha foar bewarjen yn it OpenEXR-formaat.

en: PDF Import
fy: PDF-ymport

en: Initializing...
fy: Dwaande mei inisjalisearjen...

en: First pass: page #%1...
fy: Earste trochgong: side #%1...

en: Second pass: page #%1...
fy: Twadde trochgong: side #%1...

en: Body Frameset #%1
fy: Haaddiel-freemset #%1

en: Header Frameset #%1
fy: Koptekst-freemset #%1

en: Footer Frameset #%1
fy: fuottekst freemset #%1

en: Text Frameset %1
fy: Tekstfreemset %1

en: Picture %1
fy: Ofbylding %1

en: KWord's PDF Import Filter
fy: PDF-ymportfilter fan KWord

en: Page Selection
fy: Side seleksje

en: All (%1 pages)
fy: Alles (%1 siden)

en: Range:
fy: Berik:

en: Import images
fy: Ofbyldingen ymportearje

en: "Smart" mode
fy: Yntelliginte modus

en: Removes returns and hyphens at end of line. Also tries to compute the paragraph alignment. Note that the layout of some pages can get messed up.
fy: Wisket de wurdôfbrekking en einregeltekens oan de ein fan de regel. Besiket ek de alinea-útlining te bepalen. Opmerking: dizze ynstelling kin de opmaak fan bepaalde siden ferinnewearje.

en: Passwords
fy: Wachtwurden

en: Owner:
fy: Eigener:

en: User:
fy: Brûker:

en: The file cannot be loaded, as it cannot be opened.
fy: De triem koe net laden wurde omdat dy net iepene wurde kin.

en: KWord's RTF Import Filter
fy: RTF-ymportfilter fan KWord

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
fy: De triem koe net laden wurde omdat it gjin RTF-dokumint liket te wêzen.

en: The document cannot be loaded, as it seems not to follow the RTF syntax.
fy: De triem koe net laden wurde omdat it de RTF-syntaksis net liket te folgjen.

en: The RTF (Rich Text Format) document has an unexpected version number: %1. Continuing might result in an erroneous conversion. Do you want to continue?
fy: It RTF (Rich Text Format) dokumint hat in ûnferwacht ferzjenûmer: %1. Trochgean kin in ferkearde ferzje ta gefolgen hawwe. Wolle jo trochgean?

en: The PWD (PocketWord's Rich Text Format) document has an unexpected version number: %1. Continuing might result in an erroneous conversion. Do you want to continue?
fy: It PWD (PocketWord's Rich Text Formaat) dokumint hat in ûnferwacht ferzjenûmer: %1. Trochgean kin in ferkearde konverzje ta gefolgen hawwe. Wolle jo trochgean?

en: The URTF ("Unicode Rich Text Format") document has an unexpected version number: %1. Continuing might result in an erroneous conversion. Do you want to continue?
fy: It URTF (Unicode Rich Text Format) dokumint hat in ûnferwacht ferzjenûmer: %1. Trochgean kin in ferkearde konverzje ta gefolgen hawwe. Wolle jo trochgean?

en: The RTF document cannot be loaded, as it has an unexpected first keyword: \%1.
fy: It RTF-dokumint koe net laden wurde omdat it in ûnferwacht earste kaaiwurd hat: \%1.

en: Untitled Document
fy: Nammeleas dokumint

en: KWord's HTML Export Filter
fy: HTML-eksportfilter fan KWord

en: _: Descriptive encoding name
    Recommended ( %1 )
fy: Oanrikkemandearre ( %1 )

en: _: Descriptive encoding name
    Locale ( %1 )
fy: Lokalisaasje (%1)

en: Cannot find encoding: %1
fy: Kodearing %1 is net fûn

en: An error has occurred while parsing the KWord file.
    At line: %1, column %2
    Error message: %3
fy: Der die him in fout foar by it ûntleden fan it KWord-triem.
    Op regel: %1, kolom %2
    Foutmelding: %3

en: KWord Export Filter Library
fy: Eksportfilter-bibleteek fan KWord

en: KWord's Plain Text Import Filter
fy: Platte tekst ymportfilter fan KWord

en: _: Descriptive encoding name
    Other ( %1 )
fy: Oar ( %1 )

en: KWord's Plain Text Export Filter
fy: Platte tekst eksportfilter fan KWord

en: Latex Import Filter Parameters
fy: Ymportfilter-parameters foar LaTeX

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 82
en: Document Style
fy: Dokumintstyl

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 116
en: Latex style
fy: LateX-styl

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 97
en: KWord style
fy: KWord-styl

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 84
en: Document Type
fy: Dokuminttype

en: New document
fy: Nij dokumint

en: Embedded document
fy: Ynbêde dokumint

en: KWord's MS Write Import Filter
fy: Ymportfilter foar MS Write (Wordpad) fan KWord

en: _: Frameset name
    Footnote %1
fy: Fuotnoat %1

en: _: Frameset name
    Picture %1
fy: Ofbylding %1

en: Table %1
fy: Tabel %1

en: _: Frameset name
    Table %3, row %1, column %2
fy: Tabel %3, rige %1, kolom %2

en: An error has occurred while parsing the AbiWord file.
    At line: %1, column %2
    Error message: %3
fy: Der die him in fout foar by it ûntleden fan de AbiWord-triem.
    Op regel: %1, kolom %2
    Foutmelding: %3

en: AbiWord Import Filter
fy: AbiWord Ymportfilter

en: _: Frameset name
    Main Text Frameset
fy: Haadtekst-freemset

en: An error occurred during the load of the AbiWord file: %1
fy: Der die him in fout foar by it laden fan de AbiWord-triem: %1

en: Unable to save document information.
fy: Dokumintynformaasje koe net bewarre wurde.

en: Unable to save main document.
fy: Haaddokumint koe net bewarre wurde.

en: Endnote %1
fy: Einnoat %1

en: Footnote %1
fy: Fuotnoat %1

en: _: Table_Name Cell row,column
    %1 Cell %2,%3
fy: %1 sel %2,%3

en: Even Pages Header
fy: Kop even siden

en: Odd Pages Header
fy: Kop ûneven siden

en: Even Pages Footer
fy: Fuottekst even siden

en: Odd Pages Footer
fy: Fuottekst ûneven siden

en: First Page Header
fy: Kop earste side

en: First Page Footer
fy: Fuottekst earste side

en: _: Object name
    Table %1
fy: Tabel %1

en: _: Object name
    Table Frame %1
fy: Tabelrâne %1

en: _: Pseudo-author for annotations
    KWord 1.3
fy: KWord 1.3

en: Main Text Frameset
fy: Haad tekstfreemset

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
fy: Dit dokumint is makke mei Openoffice.org, ferzje '%1'. Dit filter is skreaun foar ferzje 1.0. It ynlêzen fan dit triem kin ta problemen liede, lykas foute werjefte fan de ynhâld, frjemd gedrach en/of it fêstrinnen fan dit programma. Wolle jo trochgean mei it konvertearjen fan it dokumint?

en: Unsupported document version
fy: Net-stipe dokumintferzje

en: CSV filter cannot open input file - please report.
fy: CSV-filter kin gjin ynfiertriem iepenje. Graach rapportearje.

en: Currency
fy: Faluta

en: Decimal Comma Number
fy: Desimaal getal mei komma

en: Decimal Point Number
fy: Desimaal getal mei punt

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
fy: Kontrolearje de rige dy't jo ynsteld hawwe. De begjinwearde heart leger te wêzen as de einwearde.

en: <SHEETNAME>
fy: <BLÊDNAMME>

en: Export Sheet to HTML
fy: Blêd nei HTML eksportearje

en: Recommended: UTF-8
fy: Oanrikkemandearre: UTF-8

en: Locale (%1)
fy: Lokalisaasje (%1)

en: No file specified
fy: Gjin triem opjûn

en: Error creating connection
fy: Fout by it meitsjen fan de ferbining

en: Error connecting to database
fy: Koe net ferbine mei de databank

en: Error using database
fy: Koe de databank net brûke

en: Cant find sheet
fy: Kin it wurkblêd net fine

en: Your query was invalid or not a SELECT query
fy: Jo query wie ûnjildich of it is gjin SELECT-query

en: Error executing query
fy: Der die him in fout foar by it útfieren fan de query

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
fy: QPRO-filter kin de ynfiertriem net iepenje. Graach rapportearje.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
fy: Jammer, wachtwurdbeskerme triemmen kinne net iepene wurde.
    It wachtwurd-algoritme is net publisearre

en: File format is not supported.
fy: Triemformaat wurdt net stipe.

en: Could not read from file.
fy: De triem koe net lêzen wurde.

en: Page
fy: Side

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
fy: De triem liket skansearre te wêzen. Der wurdt ien tabel oerslein.

en: Skipping a table.
fy: In tabel wurdt oerslein.

en: EPS Export
fy: EPS-eksport

en: Export hidden layers
fy: Ferburgen lagen eksportearje

en: Failed to write file.
fy: De triem koe net bewarre wurde.

en: BMP Export Error
fy: BMP-eksportfout

en: MNG Export Error
fy: MNG-eksportfout

en: PNG Export Error
fy: PNG-eksportfout

en: SVG Export Error
fy: SVG-eksportfout

en: Xbm Export Error
fy: Xbm-eksportfout

en: Xpm Export Error
fy: Xpm-eksportfout

en: JPEG Export Error
fy: JPEG-eksportfout

en: Slide Title
fy: Diatitel

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 44
en: Page:
fy: Side:

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 52
en: Area to export:
fy: Gebiet om te eksportearjen:

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 60
en: Bitmap DPI:
fy: Bitmap-dpi:

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 63
en: Set the resolution of the resulting bitmap image
fy: Stel de resolúsje fan de resultearjende bitmap-ôfbylding yn

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 71
en: Margin (Pixels):
fy: Marzje (piksels):

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 176
en: Objects on Page
fy: Objekten op side

note: i18n: file ./kivio/imageexport/kivio_imageexportwidget.ui line 181
en: Complete Page
fy: Folsleine side

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 27
en: Dimensions
fy: Ofmjittings

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 38
en: Resolution:
fy: Resolúsje:

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 79
en: Vertical:
fy: Fertikaal:

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 119
en: Horizontal:
fy: Horizontaal:

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 254
en: Pages
fy: Siden

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 265
en: &All pages
fy: &Alle siden

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 273
en: &First page
fy: &Earste side

note: i18n: file ./krita/pdf/pdfimportwidgetbase.ui line 284
en: &Selection of page
fy: &Seleksje fan side

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 16
en: Options of Your PNG
fy: Jo PNG-opsjes

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 38
en: Compress:
fy: Komprimearje:

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 44
en: Note: the compression level does not change the quality of the result
fy: Opmerking: it kompresjenivo feroaret de kwaliteit fan it resultaat net

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 48
en: <p>Adjust the compression time. Better compression takes longer.
    <br>Note: the compression level does not change the quality of the result.</p>
fy: <p>Pas de kompresjetiid oan. Bettere kompresje duorret langer.
    <br>Opmerking: it kompresjenivo feroaret de kwaliteit fan it resultaat net.</p>

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 82
en: Note: the compression level doesn't change the quality of the result
fy: Opmerking: it kompresjenivo feroaret de kwaliteit fan it resultaat net

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 86
en: <p>Adjust the compression time. Better compression takes longer.
    <br>Note: the compression level doesn't change the quality of the result.</p>
fy: <p>Pas de kompresjetiid oan. Bettere kompresje duorret langer.
    <br>Opmerking: it kompresjenivo feroaret de kwaliteit fan it resultaat net.</p>

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 102
en: Fast
fy: Fluch

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 114
en: Small
fy: Lyts

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 155
en: Use interlacing when publishing on the Internet
fy: Brûken fan interlacing by publikaasje op it ynternet

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 159
en: <p>Interlacing is useful if you intend to publish your image on the Internet.<br>
    Enabling interlacing will cause the image to be displayed by the browser even while downloading.</p>
fy: <p>Interlacing is handich by it sjen litten fan in ôfbylding op  ynternet.<br>
    Interlacing aktivearje soarget derfoar dat de ôfbylding noch ûnder it ynladen troch de blêder te sjen is.</p>

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 167
en: Store alpha channel (transparency)
fy: Alphakanaal bewarje (transparânsje)

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 173
en: Disable to get smaller files if your image has no transparency
fy: De-aktivearje dit om lytsere triemmen te krijen as jo ôfbylding gjin tranparânsje hat.

note: i18n: file ./krita/png/kis_wdg_options_png.ui line 177
en: <p>The Portable Network Graphics (PNG) file format allows transparency in your image to be stored by saving an alpha channel.
    You can uncheck the box if you are not using transparency and you want to make the resulting file smaller .<br>Always saving the alpha channel is recommended.</p>
fy: <p>It Portable Network Graphics (PNG) triemformaat stipet it bewarjen fan transparânsje yn jo ôfbylding yn in alfakannaal.
    Jo kinne it seleksjefakje útsette as jo gjin tranparânsje brûke en de resultaattriem lytser meitsje wolle.<br>Altyd it alfakanaal bewarje wurdt oanrikkemandearre.</p>

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 24
en: &Update Preview
fy: &Foarbyld bywurkje

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 59
en: Color Settings
fy: Kleurynstellingen

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 70
en: Blackpoint:
fy: Swartpunt:

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 78
en: Red multiplier:
fy: Readfersterking:

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 97
en: Blue multiplier:
fy: Blaufersterking:

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 127
en: Brightness. 1.0 is default
fy: Helderheid. 1.0 is de standert

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 135
en: &White Balance
fy: &Wytbalâns

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 149
en: White card in sunlight
fy: Wite kaart yn sinneljocht

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 160
en: Automatic
fy: Automatysk

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 169
en: Automatic color balance. The default is to use a fixed color balance based on a white card photographed in sunlight.
fy: Automatyske kleurbalâns. De standert is om in fêste kleurbalâns te brûken dy't basearre is op in wite kaart fotografearre yn sinneljocht.

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 177
en: From camera
fy: Fan kamera

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 184
en: 
     Use the color balance specified by the camera. If this cannot be found, dcraw prints a warning and reverts to the default.
fy: 
     Brûk de kleurbalâns spesifisearre troch de kamera. As dizze net fûn wurdt sil dcraw in warskôging sjen litte en weromgean nei de standert.

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 194
en: Brightness:
fy: Helderheid:

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 204
en: Colorspace
fy: Kleurromte

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 218
en: &Document mode
fy: &Dokumintmodus

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 239
en: Channel Depth
fy: Kanaaldjipte

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 259
en: &16 bits per channel
fy: &16 bits per kanaal

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 273
en: &8 bits per channel
fy: &8 bits per kanaal

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 289
en: &Interpolate RGB as four colors
fy: &Ynterpolearje RGB as fjouwer kleuren

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 292
en: Interpolate RGB as four colors. This blurs the image a little, but it eliminates false 2x2 mesh patterns.
fy: Ynterpolear RGB as fjouwer kleuren. Dit smart de ôfbylding in bytsje út, mar it foarkomt foute 2x2 reasterpatroanen.

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 344
en: Clip colors to prevent pink highlights
fy: Set brekpunt yn kleur om rôze ljochtpunten foar te kommen

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 353
en: By default, dcraw clips all colors to prevent pink hues in the highlights. Combine this option with -b 0.25 to leave the image data completely unclipped.
fy: Standert sil dcraw by alle kleuren in brekpunt brûke om rôze helderheid yn de ljochtpunten foar te kommen. Kombinearje dizze opsje mei -b 0.25 om de gegevens yn de ôfbylding net ôf te brekken.

note: i18n: file ./krita/raw/wdgrawimport.ui line 398
en: Use camera raw colors, not sRGB
fy: Brûk de rûge kleuren fan de kamera, net de RGB'derfan

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 35
en: Quality:
fy: Kwaliteit:

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 78
en: These settings determine how much information is lost during compression
fy: Dizze ynstellingen bepale hoefolle ynformaasje ferlern giet by it komprimearjen

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 94
en: Smallest
fy: Lytste

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 102
en: Best
fy: Bêste

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 119
en: Pr&ogressive
fy: Pr&ogressyf

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 122
en: Use progressive when publishing on the Internet
fy: Brûk progressyf by publikaasje op ynternet

note: i18n: file ./krita/jpeg/kis_wdg_options_jpeg.ui line 126
en: <p>Progressive is useful if you intend to publish your image on the Internet.<br>
    Enabling progressive will cause the image to be displayed by the browser even while downloading.</p>
fy: <p>Progressyff is brûkber as jo de ôfbylding op ynternet brûke wolle.<br>
    Aktivearjen fan progressyf soarget derfoar dat de ôfbylding sels by ynladen werjûn wurdt yn de blêder.</p>

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 24
en: Options of Your TIFF
fy: Jo TIFF-opsjes

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 46
en: TIFF Options
fy: TIFF-opsjes

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 65
en: Compression type:
fy: Kompresjetype:

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 76
en: JPEG DCT Compression
fy: JPEG-DCT-kompresje

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 96
en: CCITT Modified Huffman RLE
fy: CCITT modifisearre Huffman RLE

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 101
en: CCITT Group 3 Fax Encoding
fy: CCITT Group 3 fakskodearring

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 106
en: CCITT Group 4 Fax Encoding
fy: CCITT Group 4 fakskodearring

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 111
en: Pixar Log
fy: Pixar-log

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 133
en: Predictor:
fy: Foarsizzer:

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 144
en: Horizontal Differencing
fy: Horizontale ferskilbepaling

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 149
en: Floating Point Horizontal Differencing
fy: Driuwende komma horizontale ferskilbepaling

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 159
en: Using a predictor can improve the compression (mostly for LZW and deflate)
fy: It brûken fan in foarsizzer kin de kompresje ferbetterje (meastal by LZW en deflate)

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 169
en: Store alpha &channel (transparency)
fy: Alfa&kanaal bewarje (transparânsje)

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 175
en: Disable to get smaller files if your image has no transparancy
fy: De-aktivearje it meitsjen fan lytsere triemmen as de ôfbylding gjin transparânsje hat.

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 179
en: <p>The Portable Network Graphics (PNG) file format allows transparancy in your image to be stored by saving an alpha channel.
    You can uncheck the box if you are not using transparancy and you want to make the resulting file smaller .<br>Always saving the alpha channel is recommended.</p>
fy: <p>It Portable Network Graphics (PNG) triemformaat stipet it bewarjen fan transparânsje yn jo ôfbylding yn in alfakanaal.
    Jo kinne it finkje weihelje yn it hokje as jo gjin transparânsje brûke en as jo de resultaattriem lytser meitsje wolle.<br>Altyd it alfakanaal bewarje wurdt oanrikkemandearre.</p>

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 195
en: Flatten the &image
fy: Bring de ôfbyld&ing werom ta ien laach

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 201
en: This option will merge all layers. It is advisable to check this option, otherwise other applications might not be able to read your file correctly.
fy: Dizze opsje sil alle lagen ferminge. It is oan te rieden dizze opsje út te testen, oars soene oare applikaasjes mooglik net by steat wêze dizze triem goed te lêzen.

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 273
en: JPEG Compression Options
fy: JPEG-kompresje-opsjes

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 395
en: Deflate Compression Options
fy: Deflate-kompresje-opsjes

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 530
en: CCITT Group 3 fax encoding Options
fy: CCITT Group 3 faks-kodearringsopsjes

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 541
en: Fax mode:
fy: Faks-modus:

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 547
en: Classic
fy: Klassyk

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 552
en: No RTC
fy: Gjin RTC

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 557
en: No EOL
fy: Gjin EOL

note: i18n: file ./krita/tiff/kis_wdg_options_tiff.ui line 598
en: Pixar Log Compression Options
fy: Pixar-log-kompresje-opsjes

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 18
en: HTML Export Dialog
fy: HTML-eksportdialooch

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 43
en: E&ncoding:
fy: Kodearri&ng:

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 110
en: HTML 4.01 (For older HTML user agents)
fy: HTML 4.01 (foar âldere HTML-brûkersaginten)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 157
en: L&ight: Convert to strict (X)HTML
fy: L&ight: nei krekt (X)HTML konvertearje

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 160
en: Convert mainly the document structure (Recommended for exporting to browsers with limited capabilities)
fy: Konvertear benammen de dokumintstruktuer. (oanrikkemandearre by it eksportearjen nei blêders mei beheinde kapasiteiten)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 174
en: &Basic: Convert to transitional (X)HTML
fy: &Basis: nei tradysjonele (X)HTML konvertearje

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 180
en: Convert most of the document (Recommended for re-importing in KWord or for exporting to older browsers)
fy: Konvertear it grutste part fan it dokumint (oanrikkemandearre foar wer-ymportearjen yn KWord of foar it eksportearjen nei âldere blêders)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 188
en: &Enhanced: Convert to (X)HTML with CSS
fy: F&erbettere: nei (X)HTML mei CSS  konvertearje

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 194
en: Convert as much as possible of the KWord document (Recommended for exporting to other modern word processors or to modern browsers)
fy: Konvertear safolle mooglik fan it KWord-dokumint (oanrikkemandearre foar it eksportearjen nei oare moderne tekstferwurkers of moderne blêders)

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 235
en: Use external CSS sheet:
fy: Ekstern CSS-blêd brûke:

note: i18n: file ./kword/html/export/ExportDialogUI.ui line 246
en: Enter the location of the CSS file in this field
fy: Fier yn dit fjild de lokaasje yn fan de CSS-triem

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 18
en: Plain Text Export Dialog
fy: Platte tekst-eksportdialooch

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 84
en: End of Line
fy: Ein fan 'e regel

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 101
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
fy: &UNIX-styl (oanrikkemandearre, alinnich line feed)

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 112
en: &Windows style (carriage return and line feed)
fy: &Windows-styl (carriage return en line feed)

note: i18n: file ./kword/ascii/ExportDialogUI.ui line 123
en: &MacOS style (carriage return only)
fy: &MacOS-styl (allinnich carriage return)

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 18
en: Plain Text Import Dialog
fy: Platte tekst-ymportdialooch

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 84
en: End of Paragraph
fy: Ein fan alinea

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 101
en: &As is: At the end of line
fy: S&a't se is: oan'e ein fan de regel

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 112
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
fy: &Sin: as de ein fan'e regel in sin is

note: i18n: file ./kword/ascii/ImportDialogUI.ui line 120
en: Old &method: If the line is empty or has less than 40 characters
fy: Alde &metoade: as de regel leech is of minder as 40 tekens hat

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 18
en: Latex Export Filter Configuration
fy: Konfiguraasje fan LaTeX-eksportfilter

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 148
en: Independent document
fy: Unôfhinklik dokumint

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 154
en: The document will be able to be compiled alone.
fy: It dokumint kin selsstannich kompilearre wurde.

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 157
en: The document will be generated as a full latex document since all the include will be generated before the \begin[document} and \end{document} commands.
fy: It dokumint sil oanmakke wurde as in folslein LateX-dokumint omdat alle ynfoegingen oanmakke wurde sille foar de kommando's \begjin[dokumint} en \ein{dokumint}.

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 173
en: Document to include
fy: Dokumint om yn te foegjen

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 176
en: Do not generate either the latex header or the document environment.
fy: De LaTeX-kop of de dokumintomjouwing net oanmeitsje.

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 179
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
fy: It dokumint sil oanmakke wurde as in LaTeX-dokumint, dat ynpast wurde moat yn in haad-LaTeX-dokumint. It makket it mooglik om ferskate lytse triemmen oan te meitsjen foar elk haadstik fan jo dokumint.

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 196
en: Document class:
fy: Dokumintklasse:

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 228
en: Default font size:
fy: Standert-tekengrutte:

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 247
en: Final
fy: Uteinlik resultaat

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 252
en: Draft
fy: Konsept

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 273
en: Pictures
fy: Ofbyldingen

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 288
en: This directory will contains the eps pictures of your document.
fy: Yn dizze map sitte de EPS-ôfbyldingen fan jo dokumint.

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 304
en: Convert the pictures
fy: Konvertear de ôfbyldingen

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 323
en: Pictures directory:
fy: Ofbyldingenmap:

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 347
en: Encoding
fy: Kodearring

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 464
en: Export informations about author
fy: Ynformaasje oer auteur eksportearje

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 486
en: Add a table of content
fy: Heakje in ynhâldsopjefte ta

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 520
en: Don't export
fy: Net eksportearje

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 536
en: Export notes in comments
fy: Notysjes as kommentaren eksportearje

note: i18n: file ./kword/latex/export/latexexportdia.ui line 552
en: Export notes in margin notes
fy: Notysjes as kantline-notysjes eksportearje

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 18
en: MS Write Import Dialog
fy: MS Write-ymportdialooch

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 43
en: &Encoding
fy: Kod&earring

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 46
en: Select the encoding of the Write document.<br><br>Try the Default  Encoding (CP 1252), if unsure.
fy: Selektear de kodearring fan it Write-dokumint.<br><br>As jo net wis binne, brûk dan de standert kodearring CP 1252.

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 76
en: &Other encoding:
fy: &Oare kodearring:

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 107
en: &Default encoding (CP 1252)
fy: Stan&dertkodearring (CP 1252)

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 116
en: Most Write documents are stored using this encoding (also known as windows-1252).<br><br>Select this if unsure.
fy: De measte Write-dokuminten binne bewarre mei dizze kodearring. (ek wol Windows-1252 neamd). <br><br>Selektearje dit as jo der net wis fan binne.

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 143
en: &Advanced
fy: &avansearre

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 146
en: These advanced options allow you to fine-tune the importing of formatting information. They compensate for differences between KWord and MS Write by adding extra formatting information (not found in the original document), to try to make the imported document look as close to the original as possible.<br><br>It is safe to use the defaults, if unsure.
fy: Dizze avansearre opsjes meitsje it jo mooglik om it ymportearjen fan opmakke ynformaasje op maat te snijen. Se kompensearje de ferskillen tusken KWord en MS Write troch ekstra opmaakynformaasje (dy't net yn it orizjinele dokumint fûn is) ta te foegen. Hjirtroch sil it ymportearre dokumint der sa krekt mooglik útsjen. <br><br>As jo net wis binne is it feilich om de standertynstellingen te brûken.

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 171
en: Compensate for &linespacing differences
fy: Ferskillen yn rege&lspaasjes kompensearje

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 177
en: Try to simulate Write's linespacing by adding some spaces before each paragraph.
fy: Probear de regelspaasjes fan MS Write te simulearjen troch in pear ekstra spaasjes ta te heakjen foar elke alinea.

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 202
en: Enable &image positioning
fy: Ofbyld&ing-posysjonearring aktivearje

note: i18n: file ./kword/mswrite/ImportDialogUI.ui line 208
en: Use paragraph indentation to position images.
fy: Alinea-ynsprong brûke foar it te plak setten fan ôfbyldingen.

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 173
en: Sheets
fy: Blêden

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 188
en: Available Sheets
fy: Beskikbare blêden

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 206
en: Select sheets to export:
fy: Blêden om te eksportearjen selektearje:

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 222
en: Delimiter Line
fy: Begrinzingsline

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 239
en: ********<SHEETNAME>********
fy: ********<BLÊDNAMME>********

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 255
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
fy: <BLÊDNAMME> wurdt ferfongen troch de namme fan it folgjende blêd.

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 274
en: Print delimiter line above every sheet
fy: Begrinzingsline boppe elke tabel printsje

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 286
en: Cells
fy: Sellen

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 311
en: Delimiter
fy: Begrinzer

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 328
en: Comma
fy: Komma

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 339
en: Semicolon
fy: Puntkomma

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 431
en: Quotes:
fy: Oanhellingstekens:

note: i18n: file ./kspread/csv/exportdialogui.ui line 498
en: Export selection only
fy: Allinnich seleksje eksportearje

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 140
en: Common
fy: In soad foarkommend

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 240
en: Ignore duplicate delimiters
fy: Dûbele begrinzers negeare

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 256
en: Text&quote:
fy: Tekstoan&helling:

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 267
en: &Format:
fy: O&pmaak:

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 347
en: Ranges
fy: Berikke

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 405
en: Import lines:
fy: Regels ymportearje:

note: i18n: file ./kspread/csv/dialogui.ui line 462
en: Import columns:
fy: Kolommen ymportearje:

note: #-#-#-#-#  19 (kofficefilters)  #-#-#-#-# i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 35 #-#-#-#-#  20 (kpilot)  #-#-#-#-# i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:79 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
fy: &Tekenset:

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 46
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
fy: Mei dizze opsje kinne jo de tekensetkodearringen fan de HTML-triem opjaan. De oanrikkemandearre kodearring (UTF8) is standert selektearre.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 73
en: Sheet Selection
fy: Blêdseleksje

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 100
en: Select &All
fy: &Alles selektearje

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 103
en: Click here to select all sheets in the list.
fy: Klik hijir om alle blêden yn de list te selektearjen.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 111
en: Desele&ct All
fy: Alles desele&ktearje

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 141
en: Use &separate files for each table
fy: Sk&ieden triemmen foar elke tabel brûke

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 144
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
fy: Mei dizze opsje sil it HTML-eksportfilter in nije side foar elk blêd oanmeitsje. As jo dizze opsje aktivearje, dan wurde alle blêden op ien side skreaun.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 165
en: Use &default style
fy: Stan&dertstyl brûke

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 171
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
fy: Selektearje dizze opsje om de standertlettertypen en -kleuren te brûken yn de HTML-side.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 179
en: Use &external stylesheet:
fy: &Ekstern stylblêd brûke:

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 182
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
fy: Selektearje dizze opsje om in apart stylblêd op te jaan foar de HTML-side. Jo kinne dizze yn it fjild hjirûnder selektearje of type.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 193
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
fy: Yn dit fjild kinne jo it URL-adres fan jo stylblêd ynfiere. Jo kinne hjirby ferwize nei in stylblêd op jo hurde skiif, of earne op it ynternet.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 214
en: Use &borders
fy: Rânen br&ûke

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 220
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
fy: Brûk dizze opsje om de rânen om de sellen te aktivearjen/de-aktivearjen.

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 236
en: Pi&xels between cells:
fy: Pi&ksels tusken de sellen:

note: i18n: file ./kspread/html/exportwidget.ui line 242
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
fy: Brûk dizze opsje om te bepalen hoefolle piksels der tusken de sellen hearre te sitten. Dit effekt is better sichtber as jo ek <b>Rânen brûke</b> aktivearje.

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 16
en: KSpread Kexi Import Filter
fy: Kexi-ymportfilter fan KWord

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 22
en: The Insert Calendar dialog lets you set the dates of the calendar you want to insert. When you have choosen the desired dates, simply press the Insert button to insert the calendar into the spreadsheet, starting at the cell you have currently selected.
fy: Mei it dialoochfinster Kalender ynfoegje kinne jo kieze hokker data op de kalinder stean moatte. At jo de winske gegevens keazen hawwe, drukke jo gewoan op de knop Ynfoegje. De kalinder begjint by de no selektearre sel.

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 49
en: Table/Query
fy: Tabel/query

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 93
en: Custom quer&y
fy: Oanpaste quer&y

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 132
en: Data Conversion
fy: Gegevens konverzje

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 159
en: &Let KSpread choose
fy: &Lit KSpread kieze

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 170
en: Text (faster)
fy: Tekst (hurder)

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 214
en: Insert the calendar at the currently selected cell.
fy: Kalinder ynfoegje by de no selektearre sel.

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 218
en: A new calendar will be inserted starting at the currently selected cell.
fy: Der sil in nije kalider ynfoege wurde, begjinnend by de no selektearre sel.

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 230
en: Don't insert a calendar.
fy: Kalinder net ynfoegje.

note: i18n: file ./kspread/kexi/kspread_kexiimportdialogbase.ui line 233
en: Quits the dialog and does not insert a calendar. Use this to cancel this operation.
fy: Slút de dialooch ôf en foeget gjin kalinder yn. Brûk dit om de hanneling ôf te brekken.

note: i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 16
en: Export XSLT Configuration
fy: XSLT-eksport ynstelle

note: i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 36
en: Common xslt Files
fy: Algemiene xslt-triemmen

note: i18n: file ./xsltfilter/export/xsltdialog.ui line 72
en: Personal xslt Files
fy: Persoanlike xslt-triemmen

en: Export Filter Parameters
fy: Parameters foar eksportfilter

en: Keep ratio
fy: Ferhâlding behâlde

en: Width (%):
fy: Breedte (%):

en: Height (%):
fy: Hichte (%):

en: Import XSLT Configuration
fy: XSLT-ymport ynstelle

en: PNG Export Filter Parameters
fy: Parameters foar PNG-eksportfilter

en: Height (%)
fy: Hichte (%)

en: Width (%)
fy: Breedte (%)

en: LaTeX Export Error
fy: LaTeX-eksportfout

en: Unable to open output file.
fy: Utfiertriem koe net iepene wurde.

en: Failed to open input file: %1
fy: Ynfiertriem %1 koe net iepene wurde

en: Parsing error in MathML file %4 at line %1, column %2
    Error message: %3
fy: Untleedfout yn MathML-triem %4 op regel %1, kolom %2
    Foutmelding: %3

en: Failed to write formula.
fy: Formule koe net skreaun wurde.

en: MathML Export Error
fy: MathML-eksportfout

en: Not completed
fy: Net klear

en: Due date: %1
fy: Eindatum: %1

en: Priority: %1
fy: Prioriteit: %1

en: Note:
fy: Notysje:

en:  The port does not exist.
fy:  De poarte bestiet net.

en:  You do not have permission to open the Pilot device.
fy: Jo hawwe net de nedige tagongsrjochten om it stasjon fan it PalmOS(tm)-apparaat te iepenjen.

en:  Check Pilot path and permissions.
fy:  Kontrolearje it paad nei it PalmOS(tm)-apparaat en de tagongsrjochten.

en: Title: %1
    MemoText:
    %2
fy: Titel: %1
    Memotekst:
    %2

en: The connection to the handheld was lost. Synchronization cannot continue.
fy: De ferbining met it PalmOS(tm)-apparaat is ferbrutsen. De syngronisaasje kin net trochgean.

en: KPilot %1 HotSync starting...
fy: KPilot %1 HotSync wurdt starten...

en: Using encoding %1 on the handheld.
fy: De tekenset %1 wurdt brûkt op it PalmOS(tm)-apparaat.

en: KPilot is busy and cannot process the HotSync right now.
fy: KPilot is beset en kin de HotSync no net útfiere.

en: Testing.
fy: Teste.

en: Syncing database %1...
fy: Syngronisearret no databank %1...

en: HotSync finished.
fy: HotSync klear.

en: The conduit %1 could not be executed.
fy: It conduit %1 koe net útfierd wurde.

en: Full Synchronization
fy: Folsleine syngronisaasje

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:71 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fSpecialSync)
en: Copy PC to Handheld
fy: PC nei PalmOS(tm)-apparaat kopiearje

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:76 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fSpecialSync)
en: Copy Handheld to PC
fy: PalmOS(tm)-apparaat nei PC kopiearje

en: Restore From Backup
fy: Fan reservekopy werstelle

en: &Do not ask again
fy: &Fraach net wer stelle

en: Could not open device: %1 (will retry)
fy: Kin it apparaat %1 net iepenje (sil it fannijs besykje)

en: Trying to open device %1...
fy: Besiket apparaat %1 te iepenjen...

en: Already listening on that device
fy: Dit stasjon wurdt al yn'e gaten holden

en: Cannot listen on Pilot socket (%1)
fy: Kin PalmOS(tm)-apparaatpoarte net berikke (%1)

en: Cannot accept Pilot (%1)
fy: Koe PalmOS(tm)-apparaat net akseptearje (%1)

en: already connected
fy: al ferbûn

en: Unable to read system information from Pilot
fy: De systeemynformaasje op it PalmOS(tm)-apparaat koe net lêzen wurde

en: Checking last PC...
fy: Lêste PC wurdt kontrolearre...

en: Could not read user information from the Pilot. Perhaps you have a password set on the device?
fy: De brûkersynformaasje op it PalmOS(tm)-apparaat koe net lêzen wurde. Mooglik brûke jo in wachtwurd op it apparaat?

en: The Pilot device is not configured yet.
fy: It PalmOS(tm)-apparaat is noch net ynsteld.

en: Pilot device %1 is not read-write.
fy: PalmOS(tm)-apparaat %1 is net lêze/skriuwe.

en: Pilot device %1 does not exist. Probably it is a USB device and will appear during a HotSync.
fy: It apparaat %1 bestiet net. Wierskynlik is dit in USB-apparaat en sil it sichtber wurde by in HotSync.

en: <qt>Cannot install the file &quot;%1&quot;.</qt>
fy: <qt>Koe de triem &quot;%1&quot; net ynstallearje.</qt>

en: End of HotSync
fy: Ein fan HotSync

en: Start date: %1
fy: Startdatum: %1

en: Whole-day event
fy: De hiele dei troch

en: End date: %1
fy: Eindatum: %1

[ctx: %1 is the duration, %2 is the time unit]
en: Alarm: %1 %2 before event starts
fy: Omtinken: %1 %2 foardat it foarfal begjint

en: Recurrence: every %1 %2
fy: Werhelling: elke %1 %2

en: Repeats indefinitely
fy: Ivich werhelje

en: Until %1
fy: Oant %1

en: Repeating on the i-th day of week j
fy: Werhelje op dei i fan wike j.

en: Repeating on the n-th day of the month
fy: Werhelje op dei n fan de moanne.

en: Exceptions:
fy: Utsûnderingen:

en: <qt>The <i>%1</i> conduit's settings have been changed. Do you want to save the changes before continuing?</qt>
fy: <qt>Ynstellings foar conduit <i>%1</i> binne wizige. Wolle jo dizze wizigingen opslaan foardat jo fierder geane?</qt>

en: %1 Conduit
fy: conduit %1

en: Send questions and comments to kdepim-users@kde.org
fy: Stjoer fragen en opmerkingen nei kdepim-users@kde.org

en: Send questions and comments to <a href="mailto:%1">%2</a>.
fy: Stjoer fragen en opmerkingen nei <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: Send bug reports to <a href="mailto:%1">%2</a>.
fy: Stjoer bugrapporten nei <a href="mailto:%1">%2</a>.

en: For trademark information, see the <a href="help:/kpilot/trademarks.html">KPilot User's Guide</a>.
fy: Foar fragen oer merkenrjocht, sjoch yn de <a href="help:/kpilot/trademarks.html">KPilot's User's Guide</a>.

en: <b>Authors:</b>
fy: <b>Auteurs:</b>

en: <b>Credits:</b>
fy: <b>Tankbetsjûgingen:</b>

en: Could not find conduit %1.
fy: Koe conduit %1 net fine.

en: Could not load conduit %1.
fy: Conduit %1 koe net laden wurde.

en: Conduit %1 has wrong version (%2).
fy: Conduit %1 hat de ferkearde ferzje (%2).

en: Could not initialize conduit %1.
fy: Koe conduit %1 net starte.

en: Could not create conduit %1.
fy: Koe conduit %1 net oanmeitsje.

en: The following item was modified both on the Handheld and on your PC:
    PC entry:
fy: It folgjende item is wizige op it PalmOS(tm)-apparaat én op joPC:
    PC-yngong:

en: 
    Handheld entry:
fy: 
    Yngong PalmOS(tm)-apparaat

en: 
    
    Which entry do you want to keep? It will overwrite the other entry.
fy: 
    
    Hokker wolle jo bewarje? It sil de oare yngong oerskriuwe.

en: Conflicting Entries
fy: Konflikt jaande yngongen

en: Null Conduit for KPilot
fy: Null-conduit foar KPilot

en: Configures the Null Conduit for KPilot
fy: Konfigurearret it Null-conduit foar KPilot

en: Primary Author
fy: Haadauteur

en: NULL conduit is programmed to fail.
fy: Null-conduit is programmearre om te mislearjen.

en: To-do Conduit for KPilot
fy: Takenconduit foar KPilot

en: Configures the To-do Conduit for KPilot
fy: Konfigurearret it takenconduit foar KPilot

en: To-do
fy: Taken

en: Memofile
fy: Memotriem

en: Unable to open the memo databases on the handheld.
fy: Koe de memodatabank op it PalmOS(tm)-apparaat net iepenje.

en: Cannot initialize from pilot.
fy: Kon net starte fan it PalmOS(tm)-apparaat.

en:  Syncing with %1.
fy:  %1 wurdt syngronisearre.

en:  Copying Pilot to PC...
fy:  PalmOS(tm)-apparaat wurdt nei PC kopiearre...

en:  Copying PC to Pilot...
fy: PC wurdt nei PalmOS(tm)-apparaat kopiearre...

en:  Doing regular sync...
fy:  Geregelde syngronisaasje wurdt útfierd...

en: Memofile Conduit for KPilot
fy: Memoconduit foar KPilot

en: Configures the Memofile Conduit for KPilot
fy: Konfigurearret it memoconduit foar KPilot

en: HardwareInfo
fy: HardwareYnfo

en: UserInfo
fy: Brûkersynformaasje

en: MemoryInfo
fy: Unthâldynformaasje

en: StorageInfo
fy: Opslachynformaasje

en: DatabaseList
fy: Databanklist

en: SyncInfo
fy: Sync-ynformaasje

en: KDEVersion
fy: KDE-ferzje

en: DebugInformation
fy: DebugYnformaasje

en: KPilot System Information conduit
fy: KPilot Systeemynformaasje-conduit

en: Retrieves System, Hardware, and User Info from the Handheld and stores them to a file.
fy: Hellet ynformaasje op oer it systeem, de hardware en de brûker fan it PalmOS(tm)-apparaat en slaat it op yn in triem.

en: System Information
fy: Systeemynformaasje

en: Password set
fy: Wachtwurd ynsteld

en: No password set
fy: Gjin wachtwurd ynsteld

en: No Cards available via pilot-link
fy: Gjin kaarten beskikber fia PalmOS(tm)-apparaat-link

en: No debug data
fy: Gjin debug-ynformaasje

en: Unable to open output file, using %1 instead.
fy: Utfiertriem koe net iepene wurde, ynstee dêrfan wurdt %1 brûkt.

en: Unable to open %1
fy: %1 koe net iepene wurde

en: Handheld system information written to the file %1
fy: Systeemynformaasje oer PalmOS(tm)-apparaat opslein yn triem %1

en: Skipping MAL sync, because last synchronization was not long enough ago.
fy: De MAL-syngronisaasje wurdt oerslein omdat de lêste syngronisaasje te koartlyn is.

en: MAL synchronization failed (no SyncInfo).
fy: Mal-syngronisaasje is mislearre (gjin syngronisaasje-ynformaasje).

en: No proxy server is set.
fy: Der is gjin proksytsjinner ynsteld.

en: Using proxy server: %1
fy: Proksytsjinner %1 wurdt brûkt

en: No SOCKS proxy is set.
fy: Der is gjin SOCKS-proksy ynsteld.

en: Using SOCKS proxy: %1
fy: &SOCKS-proksy %1 wurdt brûkt

en: MAL Synchronization Conduit for KPilot
fy: MAL-syngronisaasjeconduit foar KPilot

en: Synchronizes the content from MAL Servers like AvantGo to the Handheld
fy: Syngronisearret de ynhâld fan MAL-tsjinners, lykas AvantGo, mei it PalmOS(tm)-apparaat

en: Author of libmal and the JPilot AvantGo conduit
fy: Auteur fan libmal en it JPilot AvantGo-conduit

en: Author of syncmal
fy: Auteur fan syncmal

en: Authors of the malsync library (c) 1997-1999
fy: Auteurs fan de malsync-bibleteek (c) 1997-1999

en: Setting the clock on the handheld
fy: De klok op it PalmOS(tm)-apparaat wurdt ynsteld

en: PalmOS 3.25 and 3.3 do not support setting the system time. Skipping the time conduit...
fy: PalmOS 3.25 en 3.3 stypje net it ynstellen fan de systeemtiid. It Time-conduit wurdt oerslein.

en: Time Synchronization Conduit for KPilot
fy: Tiidsyngronisaasje-conduit foar KPilot

en: Synchronizes the Time on the Handheld and the PC
fy: Syngronisearret de tiid op it PalmOS(tm)-apparaat en de PC

en: Unable to open text file %1 for reading.
fy: De teksttriem %1 koe net iepene wurde.

en: Unable to open Database for writing
fy: De databank koe net iepene wurde

en: Unable to open palm doc database %1
fy: De Palm-Doc databank %1 koe net iepene wurde

en: No filename set for the conversion
fy: Gjin triemnamme opjûn foar de konverzje

en: Unable to open Database for reading
fy: Kin de databank net lêze

en: Unable to read database header for database %1.
fy: De databankkop fan databank %1 koe net lêzen wurde.

en: Unable to open output file %1.
fy: De útfiertriem %1 kin net iepene wurde.

en: Could not read text record #%1 from Database %2
fy: Tekstfjild #%1 fan databank %2 koe net lêzen wurde.

en: Could not read bookmark record #%1 from Database %2
fy: Blêdwizerfjild #%1 fan databank %2 koe net lêzen wurde

en: Unable to open file %1 for the bookmarks of %2.
fy: Triem %1 koe net iepene wurde foar de blêdwizers fan %2.

en: Searching for texts and databases to synchronize
fy: Dwaande mei it sykjen om teksten en databanken om te syngronisearjen

en: Database created.
fy: Databank oanmakke

en: Unable to install the locally created PalmDOC %1 to the handheld.
fy: It lokaal oanmakke PalmDOC %1 koe net ynstallearre wurde op it PalmOS(tm)-apparaat.

en: Conversion of PalmDOC "%1" failed.
fy: Konverzje fan PalmDOC "%1" is mislearre.

en: Unable to open or create the database %1.
fy: De databank %1 koe net iepene of oanmakke wurde.

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:31 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:343 i18n: ectx: property (title), widget (Q3ButtonGroup, fConflictResolution) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-se
en: Conflict Resolution
fy: Konfliktoplossing

en: Sync aborted by user.
fy: Syngronisaasje ôfbrutsen troch brûker.

en: Synchronizing text "%1"
fy: Syngronisearret de tekst "%1"

en: &About
fy: &Ynfo oer

en: Use Folder
fy: Map brûke

en: <qt>The folder <em>%1</em> for the handheld database files is not a valid folder.</qt>
fy: <qt>De map <em>%1</em> foar it PalmOS(tm)-apparaat-databanktriemmen is gjin jildige map.</qt>

en: <qt>The folder <em>%1</em> for the handheld database files is not a valid directory.</qt>
fy: <qt>De map <em>%1</em> foar de PalmOS(tm)-apparaat-databanktriemmen is gjin jildige map.</qt>

en: <qt>The folder <em>%1</em> for the text files could not be created.</qt>
fy: <qt>De map <em>%1</em> foar de teksttriemmen koe net oanmakke wurde.</qt>

en: The following texts were successfully converted:
fy: De folgjende teksttriemmen binne mei súkses konvertearre:

en: Conversion Successful
fy: Konverzje slagge

en: No text files were converted correctly
fy: Der binne gjin teksttriemmen goed konvertearre

en: <qt>The file <em>%1</em> does not exist.</qt>
fy: <qt>De triem <em>%1</em> bestiet net.</qt>

en: Conversion of file %1 successful.
fy: Konverzje fan triem %1 is slagge.

en: <qt>The folder <em>%1</em> for the text files is not a valid folder.</qt>
fy: <qt>De map <em>%1</em> foar de teksttriemmen in ûnjildich.</qt>

en: <qt>The folder <em>%1</em> for the PalmDOC files could not be created.</qt>
fy: <qt>De map <em>%1</em> foar de PalmDOC-triemmen koe net oanmakke wurde.</qt>

en: &Text folder:
fy: &Tekstmap:

en: &PalmDOC folder:
fy: &PalmDOC-map:

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Text file:
fy: &Teksttriem:

en: &DOC file:
fy: &DOC-triem:

en: <qt>The database file <em>%1</em> already exists. Overwrite it?</qt>
fy: <qt>De databanktriem <em>%1</em> bestiet al. Wolle jo it oerskriuwe?</qt>

en: Overwrite
fy: Oerskriuwe

en: <qt>Error while converting the text %1.</qt>
fy: <qt>Fout by it konvertearjen fan de tekst %1.</qt>

en: <qt>The text file <em>%1</em> already exists. Overwrite it?</qt>
fy: <qt>De teksttriem <em>%1</em> bestiet al. Oerskriuwe?</qt>

en: Palm DOC Conduit for KPilot
fy: PalmDOC-conduit foar KPilot

en: Configures the DOC Conduit for KPilot
fy: Konfigurearret it DOC-conduit foar KPilot

en: Main Developer
fy: Haadûntwikkelder

en: Maintainer of KPilot
fy: Underhâlder fan KPilot

en: PalmDOC Converter
fy: PalmDOC-omsetter

en: Here is a list of all text files and DOC databases the conduit found. The conduit tried to determine the correct sync direction, but for databases in bold red letters a conflict occurred (i.e. the text was changed both on the desktop and on the handheld). For these databases please specify which version is the current one.
fy: Hjir is in list mei alle teksttriemmen en DOC-databanken dy't it conduit fûn hat. It conduit hat besocht om de goede syngronisaasjerjochting te bepalen, mar by de databanken mei fette reade letters hawwe him konflikten foardien (lykas de tekst én op de PC én op it PalmOS(tm)-apparaat wizige is). Bepaal by dizze databanken wat de goede ferzje is.

en: You can also change the sync direction for databases without a conflict.
fy: Jo kinne ek de syngronisaasjerjochting wizigje foar databanken dy't gjin konflikten jouwe.

en: DOC Databases
fy: DOC-databanken

en: No Sync
fy: Gjin syngronisaasje

en: Sync Handheld to PC
fy: Syngronisaasje van PalmOS(tm)-apparaat nei PC

en: Sync PC to Handheld
fy: Syngronisaasje fan PC nei PalmOS(tm)-apparaat

en: Delete Both Databases
fy: Beide databanken wiskje

en: More Info...
fy: Mear ynformaasje...

en: only bookmarks changed
fy: allinnich blêdwizers wizige

en: does not exist
fy: bestiet net

en: Status of the database %1:
fy: Status fan de databank %1:

en: Handheld: %1
fy: PalmOS(tm)-apparaat: %1

en: Desktop: %1
fy: PC: %1

en: Database information
fy: Databank-ynformaasje

en: Notepad
fy: Notysjeblok

en: Saves notepads to png files
fy: Notysjes opslaan yn png-triemmen

en: Configures the Notepad Conduit for KPilot
fy: Konfigurearret it Notepad-conduit foar KPilot

en: Notepad conduit is based on Angus' read-notepad, part of pilot-link
fy: It Notepad-conduit is basearre op Angus' read-notepad, ûnderdiel fan pilot-link

en: Mail Conduit for KPilot
fy: Mail-conduit foar KPilot

en: Configures the Mail Conduit for KPilot
fy: Konfigurearret it Mail-conduit foar KPilot

en: Original Author
fy: Oarspronklike skriuwer

en: POP3 code
fy: POP3-koade

en: SMTP support and redesign
fy: SMPT-stipe en nij ûntwerpe

en: No mail was sent.
fy: Der is gjin e-mail ferstjoerd.

en: No mail could be sent.
fy: Der koe gjin e-mail ferstjoerd wurde.

en: Could not connect to DCOP server for the KMail connection.
fy: Koe gjin ferbining krije mei de DCOP-tsjinner foar de ferbining mei KMail.

en: Error Sending Mail
fy: Fout by it ferstjoeren fan berjochten

en: Cannot open temporary file to store mail from Pilot in.
fy: Kin gjin tydlike triem iepenje om berjochten fan it PalmOS(tm)-apparaat yn op te slaan.

en: DCOP connection with KMail failed.
fy: DCOP-ferbining mei KMail is mislearre

en: Cannot perform backup of mail database
fy: Koe gjin backup meitsje fan e-maildatabank

en: Unable to open mail database on handheld
fy: De e-maildatabank op it PalmOS(tm)-apparaat koe net iepene wurde

en: The configuration file is outdated.
fy: De konfiguraasjetriem is ferâldere.

en: The configuration file has version %1, while KPilot needs version %2.
fy: De konfiguraasjetriem is fan ferzje %1, wylst KPilot ferzjie %2 nedich hat.

en: Please run KPilot and check the configuration carefully to update the file.
fy: Start KPilot op en rin de konfiguraasje sekuer nei om de triem te fernijen.

en: Important changes to watch for are:
fy: Wichtige wizigings om te besjen binne:

en: Renamed conduits, Kroupware and file installer have been made conduits as well.
fy: Werneamde conduits, fan Kroupware en de triemynstallearder binne no ek conduits wurden.

en: Conflict resolution is now a global setting.
fy: Konfliktoplossing is no in globale ynstelling.

en: Changed format of no-backup databases.
fy: It formaat fan de gjin-reservekopy databanken is feroare.

en: The configuration file for KPilot is out-of date. Please run KPilot to update it.
fy: De konfiguraasjetriem foar KPilot is ferâldere. Start KPilot op om it by te wurkjen.

en: Configuration File Out-of Date
fy: Konfiguraasjetriem ferâldere

en: The configuration file for KPilot is out-of date. KPilot can update some parts of the configuration automatically. Do you wish to continue?
fy: De konfiguraasjetriem foar KPilot is ferâldere. KPilot kin guon ûnderdielen fan de konfiguraasje automatysk bywurkje. Wolle jo trochgean?

en: <qt>This lists all the messages received during the current HotSync</qt>
fy: <qt>Dit toant alle meldingen dy't by it útfieren fan de HotSync ûntfongen waarden.</qt>

en: <qt><b>HotSync Log</b></qt>
fy: <qt><b>HotSync-log</b></qt>

[ctx: Clear the text of HotSync messages]
en: Clear Log
fy: Log wiskje

en: <qt>Clears the list of messages from the current HotSync.</qt>
fy: <qt>Wisket de list mei meldingen fan de HotSync fan no.</qt>

en: Save Log...
fy: Log opslaan...

en: <qt>You can save the list of messages received during this HotSync to a file (for example for use in a bug report) by clicking here.</qt>
fy: <qt> Jo kinne de meldingen dy't by dizze HotSync ûntfongen binne opslaan yn in triem (bygelyks om te brûken yn in bugrapport) troch hjir te klikken.</qt>

en: Sync progress:
fy: Syngronisaasje-fuortgong:

en: <qt>The (estimated) percentage completed in the current HotSync.</qt>
fy: <qt>It skatte persintaazje dat oant no ta troch HotSync dien is.</qt>

en: <b>HotSync Finished.</b>
fy: <b>HotSync dien.</b>

en: Save Log
fy: Log opslaan

en: The file exists. Do you want to overwrite it?
fy: De triem bestiet al. Wolle jo it oerskriuwe?

en: File Exists
fy: Triem bestiet

en: Do Not Overwrite
fy: Net oerskriuwe

en: <qt>Cannot open the file &quot;%1&quot; for writing; try again?</qt>
fy: <qt>Koe de triem &quot;%1&quot; net foar skriuwen iepenje. Nochris besykje?</qt>

en: Cannot Save
fy: Koe net opslaan

en: Try Again
fy: Nochris besykje

en: Do Not Try
fy: Net besykje

en: Next HotSync will be: %1.
fy: De folgjende HotSync sil wêze: %1.

en: Please press the HotSync button.
fy: Druk op de HotSync-knop.

en: File Installer
fy: Triemynstallaasje

en: HotSync is disabled while the screen is locked.
fy: HotSync útskeakelje by ferskoattele skerm.

en: HotSync is disabled because KPilot could not determine the state of the screen saver. You can disable this security feature by unchecking the 'do not sync when screensaver is active' box in the HotSync page of the configuration dialog.
fy: HotSync is útskeakele omdat de KPilot de status fan de skermbefeiliging net efterhelje koe. U kinne dizze feiligheidskontrole útskeakelje middels it karfakje 'Net syngronisearje by aktive skermbefeiliging' op de HotSync-side fan it ynstellingenfinster.

en: Next sync is %1.
fy: Folgjende syngronisaasje is %1.

en: Set debugging level
fy: Debugnivo ynstelle

en: Device to try first
fy: Earste te prebearjen stasjon

en: This is a database that exists on the device. It was not added manually, so it can not removed from the list.
fy: Dit is in databank dy't op it PalmOS(tm)-apparaat stiet. Dizze is net mei de hân oanmakke, en kin dus net fan de list wiske wurde.

en: Database on Device
fy: Databank op it PalmOS(tm)-apparaat

en: You need to select a database to delete in the list.
fy: Selektearje de databank dy't jo wiskje wolle yn de list.

en: No Database Selected
fy: Gjin databank selektearre

en: <qt>This conduit appears to be broken and cannot be configured.</qt>
fy: <qt>Dit conduit blykt skansearre te wêzen en kin dêrtroch net ynsteld wurde.</qt>

en: General Setup
fy: Algemiene ynstellingen

en: General setup of KPilot (User name, port, general sync settings)
fy: Algemiene ynstellingen fan KPilot (Brûkersnamme, poarte, algemiene-syngronisaasje-ynstellingen)

en: Actions for HotSync with individual configuration.
fy: Aksjes foar HotSync mei aparte ynstellingen.

en: About KPilot. Credits.
fy: Oer Kpilot. Tankbetsjûgingen.

en: Device
fy: Apparaat

en: Hardware settings and startup and exit options.
fy: Hardware-, opstart- en ôfslútynstellings.

en: Special behavior during HotSync.
fy: Spesjale hannelingen ûnder in HotSync.

en: Special settings for backup.
fy: Spesjale ynstellingen foar backups.

en: Startup and Exit
fy: Opstarten en ôfsluten

en: Behavior at startup and exit.
fy: Wat te dwaan by opstarten en ôfsluten.

en: <qt>This is an internal action which has no configuration options. The action's description is: <i>%1</i> </qt>
fy: <qt>Dit is in yntern conduit sûnder ynstellingsmooglikheden. De omskriuwing is: <i>%1</i> </qt>

en: <qt>No library could be found for the conduit %1. This means that the conduit was not installed properly.</qt>
fy: <qt>Der is gjin bibleteek fûn foar conduit %1. Dit betsjut dat it conduit net goed ynstallearre is.</qt>

en: Conduit Error
fy: Conduit-fout

en: <qt>There was a problem loading the library for the conduit %1. This means that the conduit was not installed properly.</qt>
fy: <qt>Der wie in probleem by it laden fan de bibleteek foar conduit %1. Dit betsjut dat it conduit net goed ynstallearre is. </qt>

en: Developer
fy: Untwikkelder

en: VCal conduit
fy: VCal-conduit

en: Abbrowser conduit
fy: Abbrowser-conduit

en: Expenses conduit
fy: Utjeften-conduit

en: Notepad conduit, Bugfixer
fy: Notysje-conduit, bugs ferholpen

en: Bugfixer
fy: Foutwersteller

en: .ui files
fy: .ui-triemmen

en: Bugfixer, coolness
fy: Bugreparateur, te gekke dingen

en: Start &KPilot
fy: &KPilot starte

en: &Configure KPilot...
fy: Kpilot &ynstelle...

en: Next &Sync
fy: Folgjende syngronisaasje

[ctx: Appended to names of sync types to indicate the sync will happen just one time]
en:  (once)
fy:  (ienkear)

en: Autodetecting Your Handheld
fy: Automatysk nei PalmOS(tm)-apparaat sykje

en: Restart Detection
fy: Deteksje opnij starte

en: KPilot is now trying to automatically detect the device of your handheld. Please press the hotsync button if you have not done so already.
fy: KPilot besiket no automatysk de poarte te finen fan jo PalmOS(tm)-apparaat. Noch wol efkes op de HotSync-knop drukke at jo dat noch net dien hawwe.

en: Autodetection not yet started...
fy: Autodeteksje is noch net starten...

en: Detected Values
fy: Fûne wearden

en: Handheld user:
fy: Brûker PalmOS(tm)-apparaat:

en: Device:
fy: Stasjon:

en: [Not yet known]
fy: [Noch net bekend]

en: Starting detection...
fy: Dwaande om de deteksje te starten...

en: Waiting for handheld to connect...
fy: Wachtsje op PalmOS(tm)-apparaat om te ferbinen...

en: Timeout reached, could not detect a handheld.
fy: Tiid is om, gjin PalmOS(tm)-apparaat fûn.

en: Automatic Detection Failed
fy: Automatyske deteksje mislearre

en: Found a connected device on %1
fy: Ferbûn apparaat fûn op %1

en: Disconnected from all devices
fy: Ferbinding ferbrutsen mei alle apparaten

en: *.pdb *.prc|PalmOS Databases (*.pdb *.prc)
fy: *.pdb *.prc|PalmOS databanken (*.pdb *.prc)

en: Backup directory: %1.
fy: Reservekopymap: %1.

en: Full backup started.
fy: Folsleine reservekopy starten.

en: Fast backup started
fy: Snelle reservekopy starten

en: Exiting on cancel.
fy: Ofbrutsen troch brûker.

en: Full backup complete.
fy: Folsleine reservekopy oanmakke.

en: Fast backup complete.
fy: Snelle reservekopy oanmakke.

en: Backing up: %1
fy: Makket reservekopy fan: %1

en: Skipping %1
fy: %1 oerslein

en: Backup of %1 failed.
fy: Oanmeitsjen fan reservekopy fan %1 is mislearre.

en: [File Installer]
fy: [Triemynstallaasje]

en: No Files to install
fy: Gjin triemmen om te ynstallearjen

en: Done Installing Files
fy: Ynstallearjen fan triemmen klear

en: Installing %1
fy: Dwaande mei ynstallearjen fan %1

en: Cannot install file &quot;%1&quot;.
fy: De triem &quot;%1&quot; kin net ynstallearre wurde.

en: Unable to open file &quot;%1&quot;.
fy: De triem &quot;%1&quot; koe net iepene wurde.

en: Unable to read file &quot;%1&quot;.
fy: De triem &quot;%1&quot; koe net iepene wurde.

en: The database in &quot;%1&quot; has a resource name that is longer than 31 characters. This suggests a bug in the tool used to create the database. KPilot cannot install this database.
fy: Yn databank yn &quot;%1&quot; stiet in boarnenamme dy't langer is as 31 tekens. Dit jout oan dat der in fout sit yn it programma dat gbrûkt is om de databank oan te meitsjen. Dizze databank kin net troch KPilot ynstallearre wurde.

[ctx: A common name]
en: John Doe
fy: Sjoerdsje de Vries

en: <qt>Neither KPilot nor the handheld have a username set. They <i>should</i> be set. Should KPilot set them to a default value (<i>%1</i>)?</qt>
fy: <qt>KPilot en it PalmOS(tm)-apparaat hawwe beide gjin brûkersnamme ynsteld. Wolle jo dat KPilot dizze ynstelt op de standertwearde (<i>%1</i>)?</qt>

en: User Unknown
fy: Brûker ûnbekend

en: User Mismatch
fy: Ferskillende brûkersnammen

en: Use KPilot Name
fy: Namme fan KPilot brûke

en: Use Handheld Name
fy: Namme fan it PalmOS(tm)-apparaat brûke

en: Restore directory does not exist.
fy: Werstelmap bestiet net.

en: Restore not performed.
fy: Werstel net útfierd.

en: <qt>Are you sure you want to completely restore your Pilot from the backup directory (<i>%1</i>)? This will erase any information you currently have on your Pilot.</qt>
fy: <qt>Wolle jo werklik jo komplete PalmOS(tm)-apparaat werstelle mei help fan de reservekopymap (<i>%1</i>)? Dizze hanneling wisket alle ynformaasje dy't no op jo PalmOS(tm)-apparaat stiet.</qt>

en: Restore Pilot
fy: PalmOS(tm)-apparaat werstelle

en: Restore <i>not</i> performed.
fy: Werstel <i>net</i> útfierd.

en: Canceled by user.
fy: Ofbrutsen troch brûker.

en: Restoring %1...
fy: %1 wurdt wersteld...

en: File '%1' cannot be read.
fy: Triem '%1' koe net lêzen wurde.

en: Restore incomplete.
fy: Werstel ûnfolslein.

en: Cannot restore file `%1'.
fy: Koe de rtriem '%1' net werstelle.

en: Starting the KPilot daemon ...
fy: KPilot-daemon wurdt opstarten...

en: Could not start the KPilot daemon. The system error message was: &quot;%1&quot;
fy: De KPilot-daemon koe net opstarten wurde. De systeemfoutmelding wie: &quot;%1&quot;.

en: not running
fy: net aktyf

en: Daemon status is `%1'
fy: Daemon-status is '%1'

en: Using character set %1 on the handheld.
fy: De tekenset %1 wurdt brûkt op it PalmOS(tm)-apparaat.

en: Select the kind of HotSync to perform next.
fy: Selektearje it type HotSync foar de folgjende kear.

en: Select the kind of HotSync to perform next. This applies only to the next HotSync; to change the default, use the configuration dialog.
fy: Selektearje it type HotSync foar de folgjende kear. Om dit as standert yn te stellen moatte jo de konfiguraasjedialooch rieplachtsje.

en: Next HotSync will be normal HotSync.
fy: De folgjende HotSync is normaal.

en: Tell the daemon that the next HotSync should be a normal HotSync.
fy: Jou daemon troch dat de folgjende HotSync in normale HotSync wêze moat.

en: Full&Sync
fy: Folsleine syngronisaasje

en: Next HotSync will be a FullSync.
fy: De folgjende syngronisaasje is in FastSync.

en: Tell the daemon that the next HotSync should be a FullSync (check data on both sides).
fy: Jou daemon troch dat de folgjende HotSync in folsleine syngronisaasje wêze moat (alle data wurde kontrolearre).

en: Next HotSync will copy PC to Handheld.
fy: De folgjende syngronisaasje kopiearret de gegevens fan de PC nei jo PalmOS(tm)-apparaat.

en: Tell the daemon that the next HotSync should copy all data from the PC to the Handheld, overwriting entries on the Handheld.
fy: Jou troch oan de daemon dat de folgjende HotSync alle gegevens fan de PC nei it PalmOS(tm)-apparaat kopiearre wurde moatte, wêrby't alle yngongen op it PalmOS(tm)-apparaat oerskreaun wurde.

en: Tell the daemon that the next HotSync should copy all data from the Handheld to the PC, overwriting entries on the PC.
fy: Jou troch oan de daemon dat de folgjende HotSync alle gegevens fan it PalmOS(tm)-apparaat nei de PC kopiearre wurde moatte, werby't alle PC-yngongen oerskreaun wurde.

en: &Backup
fy: Reservekop&y

en: Next HotSync will be backup.
fy: Folgjende syngronisaasje makket reservekopy.

en: Tell the daemon that the next HotSync should back up the Handheld to the PC.
fy: Soarget derfoar dat by de folgjende HotSync it PalmOS(tm)-apparaat backupt wurdt nei de PC.

en: &Restore
fy: We&rstelle

en: Next HotSync will be restore.
fy: De folgjende syngronisaasje is in FastSync.

en: Tell the daemon that the next HotSync should restore the Handheld from data on the PC.
fy: Soarget derfoar dat by de folgjende HotSync it PalmOS(tm)-apparaat folslein wersteld wurdt middels de data op de PC.

en: Rese&t Link
fy: Ferbining rese&tte

en: Reset the device connection.
fy: De ferbining mei it apparaat resette.

en: Try to reset the daemon and its connection to the Handheld.
fy: Besiket de daemon en de ferbining fan it PalmOS(tm)-apparaat te resetten.

en: Quit KPilot, (and stop the daemon if configured that way).
fy: KPilot ôfslute (en stopje de daemon as dy sa ynsteld is)

en: Next sync will be a backup.
fy: De folgjende syngronisaasje makket reservekopy.

en: Next sync will restore the Pilot from backup.
fy: De folgjende syngronisaasje sil it PalmOS(tm)-apparaat fanút reservekopy werstelle.

en: Next sync will be a regular HotSync.
fy: De folgjende syngronisaasje is in normale HotSync.

en: Next sync will be a Full Sync.
fy: De folgjende syngronisaasje is in folsleine syngronisaasje.

en: Next sync will copy Handheld data to PC.
fy: De folgjende syngronisaasje sil gegevens fan PalmOS(tm)-apparaat kopiearje nei de PC.

en: Next sync will copy PC data to Handheld.
fy: De folgjende syngronisaasje sil gegevens fan de PC kopiearje nei it PalmOS(tm)-apparaat.

en: The daemon has exited.
fy: De daemon is ôfsluten.

en: No further HotSyncs are possible.
fy: Der binne gjin fierdere HotSyncs mear mooglik.

en: Restart the daemon to HotSync again.
fy: Werstart de daemon om wer in HotSync útfiere te kinnen.

en: Configuration
fy: Konfiguraasje

en: Cannot configure KPilot right now (KPilot's UI is already busy).
fy: KPilot kin no net ynsteld wurde (de interface fan KPilot is al dwaande).

en: Setup the Pilot device, conduits and other parameters
fy: It PalmOS(tm)-apparaat, conduits en parameters ynstelle

en: <qt>The settings for configuration page <i>%1</i> have been changed. Do you want to save the changes before continuing?</qt>
fy: <qt>Ynstellings foar it ûnderdiel <i>%1</i> binne wizige. Wolle jo dizze wizigingen opslaan foardat jo fierder geane?</qt>

en: Cannot install %1
fy: Kin %1 net ynstallearje

en: Only PalmOS database files (like *.pdb and *.prc) can be installed by the file installer.
fy: Allinnich PalmOS databanktriemmen (lykas *.pdb en *.prc) kinne ynstallearre wurde troch de triemynstallaasje.

en: Path to Pilot device node
fy: Paad nei PalmOS(tm)-apparaat Device Node

en: List DBs
fy: DB's opneame

en: Restore Pilot from backup
fy: PalmOS(tm)-apparaat fanút reservekopy werstelle

en: Run a specific check (with the device)
fy: In spesifike kontrole útfiere (mei it apparaat)

en: Show KPilot configuration information
fy: Ynformaasje oer KPilot-konfiguraasje toane

en: Set the debug level
fy: Debug-nivo ynstelle

en: *Really* run the conduit, not in test mode.
fy: It conduit *werklik* draaie, dus net yn testmodus.

en: Run the conduit in file-test mode.
fy: Draai it conduit yn testmodus.

en: Copy Pilot to Desktop.
fy: PalmOS(tm)-apparaat nei buroblêd kopiearje

en: Copy Desktop to Pilot.
fy: Buroblêd kopiearje nei PalmOS(tm)-apparaat.

en: Repeated perform action - only useful for --list
fy: Hanneling werhelle útfiere (allinnich nuttich foar --list)

en: Conduit Actions
fy: Conduit-hannelingen

note: i18n: file: conduits/null/setup_base.ui:28 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, NullWidget)
en: Null-Conduit Options
fy: Opsjes foar Null-conduit

note: i18n: file: conduits/null/setup_base.ui:44 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: &Log message:
fy: &Logberjocht:

note: i18n: file: conduits/null/setup_base.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, fLogMessage)
en: KPilot was here.
fy: KPilot wie hjir.

note: i18n: file: conduits/memofileconduit/setup_base.ui:28 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MemofileWidget) i18n: file: conduits/memofile/settingswidget.ui:28
en: Memofile Conduit Options
fy: Opsjes foar memoconduit

note: i18n: file: conduits/memofileconduit/setup_base.ui:54 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, fDirectory) i18n: file: conduits/memofile/settingswidget.ui:54
en: Select the directory you want to store your PDA's memos in
fy: Selektearje de map om de memo's fan it PalmOS(tm)-apparaat yn op te slaan

note: i18n: file: conduits/memofileconduit/setup_base.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2) i18n: file: conduits/memofile/settingswidget.ui:61
en: Sync private records:
fy: Privee-yngongen syngronisearje:

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:63 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester) i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:77 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel)
en: <qt>Enter here, or select by clicking the file picker button, the location and file name of the output file used to store the handheld's system information.</qt>
fy: <qt>Hjir kinne jo de lokaasje fan de útfiertriem ynfiere of selektearje en wêr't de systeemynformaasje fan it PalmOS(tm)-apparaat opslein wurdt.</qt>

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:71 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Output &file:
fy: Utfier&triem:

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:85 i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Type of Output
fy: Utfiertype

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:102 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to output the system information data as a HTML document.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de systeemynformaasje yn in HTML-dokumint te setten.</qt>

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:113 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to output the system information data as a text document.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de systeemynformaasje yn in tekstdokumint te setten.</qt>

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:124 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester)
en: <qt>Enter here, or select by clicking on the file picker button, the location of the template to be used if you select the Custom template option.</qt>
fy: <qt>Hjir kinne jo de lokaasje fan it sjabloan ynfiere of selektearje dy't brûkt wurdt as jo foar Oanpast sjabloan kieze.</qt>

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:132 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Custom template:
fy: Oanpast s&jabloan:

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:135 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to output the system information data as defined by a custom template. Enter the location of the template in the edit box, or select it clicking on the file picker button.</qt>
fy: <qt> Selektearje dizze opsje om de systeemynformaasje út te fieren sa't dat bepaald wurdt yn it oanpaste sjabloan. Fier de lokaasje fan it sjabloan yn of selektearje dizze.</qt>

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:147 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: Parts Included
fy: Ynsletten dielen

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:173 i18n: ectx: property (text), widget (QListView)
en: Output Type
fy: Utfiertype

note: i18n: file: conduits/sysinfoconduit/sysinfo-setup_dialog.ui:189 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListView)
en: <qt>Check on this list the types of information about your system and handheld you want to display in the output file.</qt>
fy: <qt>Selektearje de ynformaasje fan jo PC en PalmOS(tm)-apparaat dy't jo yn de triem hawwe wolle.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:49 i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Sync
fy: Syngr

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:72 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &Every sync
fy: &Elke syngronisaasje

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:78 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to synchronize with the MAL server on every HotSync. To perform a successful synchronization, you need to have access to the MAL server during the HotSync.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om by elke HotSync mei de MAL-tsjinner te syngronisearjen. Om in súksesfolle syngronisaaasje út te fieren hawwe jo tagong nedich ta in MAL-tsjinner ûnder de HotSync.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Once per &hour
fy: Ienkear yn't &oere

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:92 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to synchronize with the MAL server on every HotSync that is at least one hour after the previous MAL sync. To perform a successful synchronization, you need to have access to the MAL server during the HotSync.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om by elke HotSync mei de MAL-tsjinner te syngronisearjen, as it teminsten in oere lyn is. Om in súksesfolle syngronisaasje út te fieren hawwe jo tagong nedich ta in MAL-tsjinner ûnder de HotSync.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:100 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Once a &day
fy: Ienkear op in &dei

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:103 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to synchronize with the MAL server on every HotSync that is at least one day after the previous MAL sync. To perform a successful synchronization, you need to have access to the MAL server during the HotSync.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om by elke HotSync mei de MAL-tsjinner te syngronisearjen,  as dat minstens in dei lyn bard is. Om in súksesfolle syngronisaasje út te fieren hawwe jo tagong nedich ta in MAL-tsjinner ûnder de HotSync.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Once a &week
fy: Ienkear yn'e &wike

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:114 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to synchronize with the MAL server on every HotSync that is at least one week after the previous MAL sync. To perform a successful synchronization, you need to have access to the MAL server during the HotSync.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om by elke HotSync mei de MAL-tsjinner te syngronisearjen,  as dat minstens in wike lyn bard is. Om in súksesfolle syngronisaasje út te fieren hawwe jo tagong nedich ta in MAL-tsjinner ûnder de HotSync.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:122 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Once a &month
fy: Ienkear yn'e &moanne

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:125 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option to synchronize with the MAL server on every HotSync that is at least one month after the previous MAL sync. To perform a successful synchronization, you need to have access to the MAL server during the HotSync.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om by elke HotSync mei de MAL-tsjinner te syngronisearjen, as dat minstens in moanne lyn bard is. Om in súksesfolle syngronisaasje út te fieren hawwe jo tagong nedich ta in MAL-tsjinner ûnder de HotSync.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:154 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: Proxy
fy: Proksy

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:168 i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Proxy Type
fy: Soarte proksy

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:185 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &No proxy
fy: Gji&n proksy

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:191 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option if you do not want KPilot to use a proxy server. Use this option if you connect to the internet directly.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje as jo gjin proksytsjinner brûke wolle. Brûk dizze opsje as jo rjochtstreeks ferbûn binne mei it ynternet.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:199 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &HTTP proxy
fy: &HTTP-proksy

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:202 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option if you want KPilot to use a HTTP proxy.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje as jo in HTTP-proksy brûke wolle.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:210 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: &SOCKS proxy
fy: &SOCKS-proksy

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:213 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton)
en: <qt>Select this option if you want KPilot to use a SOCKS proxy.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje as jo in SOCKS-proksy brûke wolle.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:226 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Server Information
fy: Tsjinnerynformaasje

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:260 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox) i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:453
en: Custom &port:
fy: Oanpaste &poarte:

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:263 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Check this box to use a non-standard proxy port.
fy: Selektearje dizze opsje as jo in ôfwikende proksypoarte brûke wolle.

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:271 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Ser&ver name:
fy: Tsjin&nernamme:

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:277 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel) i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:285 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KHistoryComboBox)
en: <qt>If you selected HTTP or SOCKS proxy, type the address of the proxy server to use here, in the form <i>foo.bar.com</i> (not <i>http://foo.bar.com</i> or <i>http://foo.bar.com:8080</i>).</qt>
fy: <qt>At jo foar in HTTP- of SOCKS-proksy keazen hawwe, fier hjir dan it adres fan de brûkte proksytsjinner yn, yn de foarm <i>foo.bar.com</i> (net <i>http://foo.bar.com</i> of <i>http://foo.bar.com:8080</i>).</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:296 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: <qt>Enter the port you want KPilot to use when connecting to your proxy server here.</qt>
fy: <qt>Fier hjir de poarte yn wêrmei't KPilot ferbining meitsje moat mei de proksytsjinner.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:307 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit)
en: <qt>If your proxy requires authentication, enter your password here.</qt>
fy: <qt>At jo proksystsjinner ferifikaasje fereasket kinne jo hjir it wachtwurd ynfolje.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:315 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit) i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:340 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel)
en: <qt>If your proxy requires authentication, enter your username here.</qt>
fy: <qt>At jo proksytsjinner ferfifikaasje fereasket kinne jo hjir jo brûkersnamme ynfolje.</qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:323 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:496
en: &Password:
fy: &Wachtwurd:

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:334 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:507
en: &User name:
fy: Brû&kersnamme:

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:362 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit) i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:376 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel)
en: <qt>Enter a list of MAL servers that do not need the use of a proxy here, separated with commas, e.g: <br><i>localhost,127.0.0.1,.lan</i><qt>
fy: <qt>Fier hjir in list fan MAL-tsjinners yn dy't gjin proksytsjinner nedich hawwe, skieden troch in komma. Bg.: <br><i>localhost,127.0.0.1,.lan</i></qt>

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:370 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: N&o proxy for:
fy: Gji&n proksy foar:

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:405 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: MAL Server
fy: MAL-tsjinner

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:425 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: MAL Server Information
fy: Ynformaasje oer MAL-tsjinner

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:442 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &MAL server name:
fy: Namme fan &MAL-tsjinner:

note: i18n: file: conduits/malconduit/mal-setup_dialog.ui:556 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: <qt>There is currently <b>no way to set server parameters on the desktop</b>; you need to use the <i>MobileLink</i> or <i>AGConnect</i> application on the handheld device. </qt>
fy: <qt>Op dit stuit is it <b>net mooglik om de tsjinnerparameters fan de PC ôf yn te stellen</b>. Jo hawwe hjirfoar de tapassings <i>MobileLink</i> of <i>AGConnect</i> nedich op it PalmOS(tm)-apparaat.</qt>

note: #-#-#-#-#  160 (ldapquery)  #-#-#-#-# Get the user password
en: Password:
fy: Wachtwurd:

note: i18n: file: conduits/keyringconduit/keyringeditor/viewer.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fDeleteButton)
en: Delete Record
fy: Record wiskje

note: i18n: file: conduits/keyringconduit/keyringeditor/viewer.ui:121 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Category
fy: Kategory

en: Last changed:
fy: Lest oanpast:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:25 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_6) i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:337 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Conflicts
fy: Konflikten

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:37 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_8) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:37
en: <p>Select the default action if an event was modified on both sides here. </p>
fy: <p>Selektearje hokker hanneling standert útfierd wurde sil as in foarfal op beide apparaten wizige is.</p>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:56 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2_3) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:72 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fConflictResolution) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-s
en: <qt>Select in this list how conflicting entries (entries which were edited both on your handheld and on the PC) are resolved. Possibly values are "Use KPilot's Global Setting" to use the settings defined in KPilot HotSync configuration, "Ask User" to let you decide case by case, "Do Nothing" to allow the entries to be different, "PC overrides", "Handheld overrides", "Use values from last sync" and "Use both entries" to create a new entry on both the PC and handheld.</qt>
fy: <qt>Hjir kinne jo bepale hoe't botsende items (items dy't én op jo PalmOS(tm)-apparaat én op jo PC wizige binne) oplost wurde moatte. Mooglike weardes binne "KPilot's globale ynstelling brûke" om de HotSync-ynstellings fan KPilot te brûken, "Brûker freegje" om de kar oan jo oer te litten, "Neat dwaan" om de ferskillende items stean te litten, "PC oerskriuwt", "PalmOS(tm)-apparaat oerskriuwt" "Weardes fan de lêste syngronisaasje brûke" en "Beide yngongen brûke" om in nije yngong oan te meitsjen op sawol de PC as it PalmOS(tm)-apparaat.</qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3) i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:145 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:59
en: Conflict &resolution:
fy: Konflikt&oplossing:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:81 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fConflictResolution) i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:168 i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:78
en: Ask User
fy: Brûker freegje

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:96 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fConflictResolution) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:93
en: Use Both Entries
fy: Beide items brûke

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:126 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_7)
en: Fields
fy: Fjilden

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:135 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2_2) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:132
en: Handheld other phone:
fy: Oare telefoan PalmOS(tm)-apparaat:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:158 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fOtherPhone) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:155
en: Other Phone
fy: Oar telefoannûmer

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:163 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fOtherPhone) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:160
en: Assistant
fy: Assistint

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:168 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fOtherPhone) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:271 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fFax) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:
en: Business Fax
fy: Faks (saaklik)

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:183 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fOtherPhone) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:266 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fFax) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:
en: Home Fax
fy: Faks (privee)

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:188 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fOtherPhone) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:185
en: Telex
fy: Teleks

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:193 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fOtherPhone) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:190
en: TTY/TTD Phone
fy: TTY/TDD-telefoan

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:201 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4_2) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:223 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fAddress) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:
en: <qt>Select which KAddressBook field should be used to store the Pilot's Street Address here.</qt>
fy: <qt>Bepaal hokker fjild yn KAddressBook brûkt wurde sil om de strjittegegevens op it PalmOS(tm)-apparaat op te slaan.</qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:204 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4_2) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:201
en: Handheld street address:
fy: Strjitte PalmOS(tm)-apparaat:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:227 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fAddress) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:224
en: Preferred, then Home Address
fy: Foarkaradres, dêrnei privee-adres

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:232 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fAddress) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:229
en: Preferred, then Business Address
fy: Foarkaradres, dêrnei wurkadres

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:240 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:262 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fFax) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:237 i1
en: <qt>Select which KAddressBook field should be used to store the Fax number from the Pilot here.</qt>
fy: <qt>Bepaal hokker fjild yn KAddressBook brûkt wurde sil om de faksnûmers fan it PalmOS(tm)-apparaat op te slaan.</qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:243 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:240
en: Handheld fax:
fy: Faksnûmer PalmOS(tm)-apparaat:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:293 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Custom Fields
fy: Oanpaste fjilden

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:305 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:327 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fCustom0) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:30
en: <qt>Select the field from this list that represents best the meaning given by your use of the first custom field on your handheld.</qt>
fy: <qt>Selektearje it fjild út de list dat de betsjutting fan it earste oanpaste fjild op jo PalmOS(tm)-apparaat it bêste omskriuwt.</qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:308 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:305
en: Handheld custom field 1:
fy: PalmOS(tm)-apparaat oanpast fjild 1:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:331 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fCustom0) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:380 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fCustom1) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:429 i18n: ectx: prop
en: Store as Custom Field
fy: Opslaan as oanpast fjild

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:346 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fCustom0) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:395 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fCustom1) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:444 i18n: ectx: prop
en: IM Address (ICQ, MSN, ...)
fy: IM-adres (Jabber, ICQ, MSN ...)

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:354 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:376 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fCustom1) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:
en: <qt>Select the field from this list that represents best the meaning given by your use of the second custom field on your handheld.</qt>
fy: <qt>Selektearje it fjild út de list dat de betsjutting fan it twadde oanpaste fjld op jo PalmOS(tm)-apparaat it bêste omskriuwt.</qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:357 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:354
en: Handheld custom field 2:
fy: PalmOS(tm)-apparaat oanpast fjld 2:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:403 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:425 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fCustom2) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:
en: <qt>Select the field from this list that represents best the meaning given by your use of the third custom field on your handheld.</qt>
fy: <qt>Selektearje it fjild út de list dat de betsjutting fan it tredde oanpaste fjild op jo PalmOS(tm)-apparaat it bêste omskriuwt.</qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:406 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:403
en: Handheld custom field 3:
fy: PalmOS(tm)-apparaat oanpast fjild 3:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:452 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:474 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fCustom3) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:
en: <qt>Select the field from this list that represents best the meaning given by your use of the fourth custom field on your handheld.</qt>
fy: <qt>Selektearje it fjild út de list dat de betsjutting fan it fjirde oanpaste fjild op jo PalmOS(tm)-apparaat it bêste omskriuwt.</qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:455 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:452
en: Handheld custom field 4:
fy: PalmOS(tm)-apparaat oanpast fjild 4:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:511 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_5) i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:533 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fCustomDate) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.
en: <qt>Select the birthdate format here, if you selected "birthdate" for any of the custom fields above. Possible placeholders are:<br> %d for the day, %m for the month, %y for the two-digit year, %Y for the four-digit year. For  example, %d.%m.%Y would generate a date like 27.3.1952, while %m/%d/%y would write the same date as 03/27/52. </qt>
fy: <qt>Kies hjir it bertedeiformaat as jo foar ien fan de boppesteande fjilden "bertedei" keazen hawwe. Mooglike plakhâlders binne: <br>%d foar de dei, %m foar de moanne, %y foar it jier yn 2 sifers, %Y foar it jier yn 4 sifers. Foarbyld: %d-%m-%Y jout in datum as 16-03-1971, wylst %m/%d/%y by deselde datum 16/03/1971 jout.
    </qt>

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:514 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:511
en: Date &format:
fy: Datum&opmak:

note: i18n: file: conduits/contacts/settingswidget.ui:540 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fCustomDate) i18n: file: Documentation/base-conduit-template/contacts-settings.ui:537
en: Locale Settings
fy: Regio-ynstellings

note: i18n: file: conduits/timeconduit/time-setup_dialog.ui:24 i18n: ectx: property (title), widget (Q3ButtonGroup, directionGroup)
en: Direction
fy: Rjochting

note: i18n: file: conduits/timeconduit/time-setup_dialog.ui:36 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton1)
en: <qt>Select this option to synchronize the handheld time with the PC time, by using the PC time on both.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de tiid op it PalmOS(tm)-apparaat te syngronisearjen mei de PC-tiid, wêrby't de PC-tiid op beide apparaten brûkt wurde sil.</qt>

note: i18n: file: conduits/timeconduit/time-setup_dialog.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton1)
en: Set the &handheld time from the time on the PC
fy: Tiid fan &PalmOS(tm)-apparaat ynstelle middels de PC

note: i18n: file: conduits/timeconduit/time-setup_dialog.ui:52 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton1_2)
en: <qt>Select this option to synchronize the handheld time with the PC time, by using the handheld time on both.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de tiid op it PalmOS(tm)-apparaat te syngronisearjen mei de PC-tiid, wêrby't de tiid op it PalmOS(tm)-apparaat op beide apparaten brûkt wurde sil.</qt>

note: i18n: file: conduits/timeconduit/time-setup_dialog.ui:55 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton1_2)
en: Set the &PC time from the time on the handheld
fy: Tiid fan &PC ynstelle troch it  PalmOS(tm)-apparaat

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: &Text files:
fy: &Tekstfjilden:

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:44 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:67 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, fTXTDir)
en: <qt>Enter here, or select clicking the file picker button, the name and location of the folder used to find and synchronize text files. All files with extension .txt located in this folder will be synced to Palm DOC databases in your handheld.</qt>
fy: <qt>Fier hjir de namme en lokaasje yn fan de map dy't brûkt wurdt om teksttriemmen te finen en te syngronisearjen. Jo kinne ek de triemseleksjeknop brûke. Alle triemmen yn dizze map mei de ekstinsje .txt wurde syngronisearre mei de Palm DOC-databanken op jo PalmOS(tm)-apparaat.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:54 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fkeepPDBLocally)
en: Local co&py:
fy: Lokale ko&py:

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:60 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fkeepPDBLocally)
en: <qt>Check this box if you want to save a copy of the Palm DOC databases (.pdb files) on your PC.</qt>
fy: <qt>Selektearje dit fakje at jo in kopy bewarje wolle fan de Palm DOC-databanken (.pdb-triemmen) op joPC.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:74 i18n: ectx: property (title), widget (Q3ButtonGroup, fSyncDirection)
en: Synchronization Mode
fy: Syngronisaasjemetoade

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton3)
en: Sync only P&C to PDA
fy: Allinnich P&C nei PalmOS(tm)-apparaat syngronisearje

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:92 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton3)
en: <qt>Select this option to synchronize texts changed in your PC to Palm DOC databases in your handheld. Palm DOC databases modified in the handheld will not be converted to text files, but texts changed in the PC will be converted to the Palm DOC databases.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de wizige teksten op joPC te syngronisearjen mei de Palm DOC-databanken op jo PalmOS(tm)-apparaat. Oanpaste Palm DOC-databanken op jo PalmOS(tm)-apparaat wurde net omsetten nei teksttriemmen, mar wizige teksttriemmen op de PC sille wol omsetten wurde nei de Palm DOC-databanken.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:99 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton2)
en: Sync only P&DA to PC
fy: Allinnich &PalmOS(tm)-apparaat nei PC syngronisearje

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:102 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton2)
en: <qt>Select this option to synchronize the changes made to Palm DOC databases in your handheld to the PC text files. Palm DOC databases modified in the handheld will be converted to text files, but texts changed in the PC will not be converted to the Palm DOC databases.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de wizige Palm DOC-databanken op jo PalmOS(tm)-apparaat om te setten nei teksttriemmen op jo PC. Palm DOC-databanken dy't op it PalmOS(tm)-apparaat wizige binne sille omsetten wurde nei teksttriemmen, mar teksten dy't op de PC feroare binne sille net omseten wurde nei de Palm DOC-databanken.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton1)
en: Sync &all
fy: &Alles syngronisearje

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:118 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton1)
en: <qt>Select this option to synchronize the file texts in your PC to Palm DOC databases in your handheld. Palm DOC databases modified in the handheld will be converted to text files, and texts changed in the PC will be converted to the Palm DOC databases, keeping both versions in sync.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de teksttriemmen op jo PC om te setten nei de Palm DOC-databanken op jo PalmOS(tm)-apparaat. Wizige Palm DOC-databanken sille omsetten wurde nei teksttriemmen en wizige teksttriemmen op de PC sille omsetten wurde nei Palm DOC-databanken. Sa sille beide ferzjes syngronisearre wêze.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:144 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, fPDBDir)
en: <qt>Enter here, or select clicking the file picker button, the name and location of the folder where copies of the handheld databases are kept (.pdb files). Local copies are only made if the box is checked as well.</qt>
fy: <qt>Fier of kies hjir de namme en lokaasje yn fan de map wêr't de kopyën fan de PalmOS(tm)-apparaatdatabanken bewarre wurde (.pdb-triemmen). Der wurde inkeld lokale kopyën makke at dit fakje ek selektearre is.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:152 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:168 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: PC -> Handheld
fy: PC -> PalmOS(tm)-apparaat

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:158 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fCompress) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:255 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Compress
fy: &Komprimearje

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:164 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, fCompress) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:261 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox)
en: Check this box, if the text should be compressed on the handheld to save memory. Most doc reader on the handheld support compressed texts.
fy: Selektearje dizze opsje as de tekst op it PalmOS(tm)-apparaat komprimearre wurde moat om romte te besparjen. De measte DOC-lêzers op it PalmOS(tm)-apparaat kinne omgean mei komprimearre teksten.

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:167 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fCompress)
en: <qt>The Palm DOC format supports compressing the text to save memory. Check this box to enable text compression, so the resulting Palm DOC database will consume about 50% less memory than in uncompressed state. Almost all DOC readers on the Palm support compressed texts.</qt>
fy: <qt>It PalmDOC-formaat  jout stipe foar it komprimearjen fan tekst om ûnthâld te besparjen. As jo dizze opsje selektearje sil de tekst sawat 50% minder romte yn beslach nimme as gewoanwei. Sawat alle DOC-lêzers op in PalmOS(tm)-apparaat kinne komprimearre teksttriemmen iepenje.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:174 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fConvertBookmarks) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:272 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Convert &bookmarks
fy: &Blêdwizers oersette

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:180 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fConvertBookmarks)
en: <qt>Check this box to enable bookmark creation when converting text files to Palm DOC databases. Most doc readers support bookmarks. In order to create a bookmark, it is necessary to to provide the location in the text where the bookmark should be set and the bookmark title, in at least one of the formats listed below.</qt>
fy: <qt>Selektearje dit fakje om it oanmeitsjen fan blêdwizers yn te skeakeljen as teksttriemmen omsetten wurde nei PalmDOC-databanken. De measte DOC-lêzers jouwe stipe foar blêdwizers. Jou wat ynformaasje oer wêr't de blêdwizers ynsteld wurde moatte en hoe't se hjitte hjirûnder.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:203 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fBookmarksInline) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:230 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Inline tags in text
fy: &Ynsletten tags yn tekst

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:209 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fBookmarksInline)
en: Check this box to create bookmarks from inline tags in the text. The inline tag consist of tags in the form <* bookmarktext *>. The bookmark location is set using the location of the inline tag in the text, and  the name is the text between the <* and the *>. The inline tag (<*...*>) will be removed from the text.
fy: Selektearje dit fakje om de blêdwizers oan te meitsjen fan de eleminten yn de tekst. Dizze eleminten sitte yn de foarm <* blêdwizertekst *> yn de teksttriem. De blêdwizerlokaasje wurdt bepaald mei de byhearrende lokaasje yn de teksttriem, de namme wurdt bepaald troch de tekst tusken de <* en de *>. De eleminten (<* ... *>) sille dêrnei út de tekst wiske wurde.

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:216 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:155 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &Encoding:
fy: Kod&earring:

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:229 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fBookmarksEndtags) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:244 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Tags at end of text
fy: &Tags oan de ein fan de tekst

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:232 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fBookmarksEndtags)
en: Check this box to convert tags of the form <bookmarkname> at the end of the text to bookmarks. The text inside the tag ("bookmarkname") will be searched in the text, and whenever found, a bookmark will be set there. The endtags <...> will then be removed from the end of the text.
fy: Selektearje dit fakje om eleminten oan de ein fan de tekst yn de foarm fan <blêdwizernamme> om te setten nei blêdwizers. Alle kearen as de sykterm fûn wurdt sil in blêdwizer op dat plak ynsteld wurde. De <...> sille dan wiske wurde út de ein fan de tekst.

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:239 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fBookmarksBmk) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:286 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Regular &expressions in .bmk file
fy: Reguliere &ekspresjes yn .bmk-triem

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:242 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fBookmarksBmk)
en: <qt>Check this box to use regular expressions in a file to search the text for bookmarks. The file should have the same name as the text file, but should end in .bmk instead of .txt (for instance, the regular expression file for textname.txt should be textname.bmk). See the documentation for a description of the format of the bmk file.</qt>
fy: <qt>Selektearje dit fakje at jo reguliere ekspresjes brûke wolle by it sykjen yn de teksttriem om blêdwizers. De triem moat deselde namme hawwe as de teksttriem, mar moat dan einigje op .bmk ynstee fan .txt (bygelyks, de triem foar de reguliere ekspresje foar tekst.txt moat dan tekst.bmk hjitte). Lês de dokumintaasje foar in omskriuwing fan de opmak fan in bmk-triem.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:253 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:316 i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget)
en: Handheld -> PC
fy: PalmOS(tm)-apparaat -> PC

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:275 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fNoConversionOfBmksOnly)
en: Do not convert, if text unchanged (only bookmarks)
fy: Net oersette as de tekst net wizige is (allinnich blêdwizers)

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:278 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fNoConversionOfBmksOnly)
en: <qt>Check this box to avoid syncing the text on the handheld to the PC if you only changed the bookmarks on the handheld (but not the text).</qt>
fy: <qt>Selektearje dit as jo net wolle dat de tekst op it PalmOS(tm)-apparaat mei de PC syngronisearre wurdt at jo allinnich de blêdwizers wizige hawwe en net de tekst.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:285 i18n: ectx: property (title), widget (Q3ButtonGroup, fPCBookmarks) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:344 i18n: ectx: property (title), widget (QButtonGroup)
en: Convert Bookmarks
fy: Blêdwizers omsette

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:291 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton8) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:372 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Do &not convert bookmarks
fy: Gji&n blêdwizers omsette

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:297 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton8)
en: <qt>Check this box to avoid converting Palm DOC bookmarks to inline tags or to a bookmark file.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje at jo net wolle dat PalmDOC-blêdwizers omsetten wurde nei eleminten yn de tekst of nei in blêdwizertriem.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:304 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: Convert into .bm &file
fy: Omsette nei .bm&k-triem

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:313 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton11)
en: <qt>Check this box to convert the Palm DOC database bookmarks to a separate file, in the bmk format (see more about this format in the documentation). The resulting bookmark file shares the same filename as the resulting .txt file, but ends in .bmk instead. This approach creates a clean text file and a bookmark file.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de blêdwizers yn de PalmDOC-databank om te setten nei in aparte triem, yn it bmk-formaat (rieplachtsje foar mear ynformaasje oer dit formaat de dokumintaasje). Yn de úteinlike blêdwizertriem stean deselde triemmen as yn de úteinlike .txt-triem, mar einigje dan op .bmk. Sa wurdt der in 'skjinne' teksttriem oanmakke en in aparte blêdwizertriem.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:320 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton9) i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:358 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Convert as &inline tags
fy: Omsette nei &ynsluten tags

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:326 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton9)
en: <qt>Check this box to convert the Palm DOC database bookmarks to inline tags, in the form &lt;* BookmarkName *&gt;. These tags are inserted in the text in the position marked by the bookmark, and the text inside the tag corresponds to the bookmark name. Inline tags are easy to create, delete, move and edit.</qt>
fy: <qt>Selektearje dit fakje at jo blêdwizers yn de PalmDOC-databank omsette wolle nei eleminten yn de tekst, yn de foarm &lt;* Blêdwizernamme *&gt;. Dizze tags wurde yn de tekst setten op it plak dêr't de blêdwizer stie, en de tekst komt oerien mei de blêdwizernamme. Eleminten yn de tekst binne maklik oan te meitsjen, te wiskjen, te ferpleatsen en te bewurkjen.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:346 i18n: ectx: property (toolTip), widget (Q3ButtonGroup, fConflictResolution)
en: If the same text was changed on the PC and the handheld, which of the two versions should be used as the new version?
fy: As deselde tekst wizige is op de PC en it PalmOS(tm)-apparaat, hokker fan de twa ferzjes sil dan brûkt wurde as de nije ferzje?

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:349 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Q3ButtonGroup, fConflictResolution)
en: <qt>The Palm DOC conduit does not feature merging the modifications when a text is changed both in the handheld and in the computer. Therefore, the choice is between working with the files out of sync, or discarding the changes in one of them.</qt>
fy: <qt>It PalmDOC-conduit kin gjin oanpassingen gearfoegje at in tekst én op it PalmOS(tm)-apparaat én op de PC feroare wurdt. Jo moatte dêrom in kar meitsje om mei net-syngronisearre triemmen te wurkjen of troch de wizigingen yn ien fan de ferzjes te fersmiten.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:355 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: &No resolution
fy: Gji&n oplossing

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:361 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, radioButton12)
en: <qt>The Palm DOC conduit does not feature merging the modifications when a text is changed both in the handheld and in the computer. Therefore, when conflicts appear, the choice is between working with the files out of sync, or discarding the changes in one of them. Select this option to prevent KPilot from overwriting your modifications.</qt>
fy: <qt>It PalmDOC-conduit kin gjin oanpassingen gearfoegje at in tekst én op it PalmOS(tm)-apparaat én op de PC feroare wurdt. Jo moatte dêrom by in konflikt de kar meitsje om mei net-syngronisearre triemmen te wurkjen of troch de wizigingen yn ien fan beide ferzjes te fersmiten. Selektearje dizze opsje om foar te kommen dat KPilot jo oanpassingen oerskriuwt.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:368 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: P&DA overrides
fy: PalmOS(tm)-apparaa&t oerskriuwt

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:374 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: <qt>The Palm DOC conduit does not feature merging the modifications when a text is changed both in the handheld and in the computer. Therefore, when conflicts appear, the choice is between working with the files out of sync, or discarding the changes in one of them. Select this option to make the PDA version overwrite the PC version in case of conflict.</qt>
fy: <qt>It PalmDOC-conduit kin gjin oanpassingen gearfoegje at in tekst én op it PalmOS(tm)-apparaat én op de PC feroare wurdt. Jo moatte dêrom by in konflikt de kar meitsje om mei net-syngronisearre triemmen te wurkjen of troch de wizigingen yn ien fan de ferzjes te fersmiten. Selektearje dizze opsje om de PalmOS(tm)-apparaat-ferzje te brûken by in konflikt.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:381 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton4)
en: P&C overrides
fy: P&C oerskriuwt

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:387 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton4)
en: <qt>The Palm DOC conduit does not feature merging the modifications when a text is changed both in the handheld and in the computer. Therefore, when conflicts appear, the choice is between working with the files out of sync, or discarding the changes in one of them. Select this option to make the PC version overwrite the PDA version in case of conflict.</qt>
fy: <qt>It PalmDOC-conduit kin gjin oanpassingen gearfoegje at in tekst én op it PalmOS(tm)-apparaat én op de PC feroare wurdt. Jo moatte dêrom by in konflikt de kar meitsje om mei net-syngronisearre triemmen te wurkjen of troch de wizigingen yn ien fan de ferzjes te fersmiten. Selektearje dizze opsje om de PC-ferzje te brûken by in konflikt.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:394 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: &Ask the user
fy: Brûker fr&eegje

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:403 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: <qt>The Palm DOC conduit does not feature merging the modifications when a text is changed both in the handheld and in the computer. Therefore, when conflicts appear, the choice is between working with the files out of sync, or discarding the changes in one of them. Select this option to show the resolution dialog to let the user decide on a case by case basis.</qt>
fy: <qt>It PalmDOC-conduit kin gjin oanpassingen gearfoegje as in tekst én op it PalmOS(tm)-apparaat én op de PC feroare wurdt. Jo moatte dêrom by in konflikt de kar meitsje om mei net-syngronisearre triemmen te wurkjen of troch de wizigingen yn ien fan de ferzjes te fersmiten. Selektearje dizze opsje om by in konflikt in dialoochfinster te toanen wêryn't frege wurdt wat der dien wurde moat.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:413 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fAlwaysUseResolution)
en: &Always show the resolution dialog
fy: &Altyd oplossingsfinster toane

note: i18n: file: conduits/docconduit/doc-setupdialog.ui:416 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fAlwaysUseResolution)
en: <qt>Check this box to force the resolution dialog to appear even when there are no conflicts.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om altyd in oplossingsdialooch te toanen, sels as der gjin konflikten binne.</qt>

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: &PalmDOC file:
fy: &PalmDOC-triem:

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:77 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: Convert whole &folders
fy: Hiele &mappen omsette

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:85 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester)
en: Folder where copies of the handheld databases are kept. You can install them to any PalmOS handheld, and distribute these copies to other people (but beware of copyright infringement).
fy: Mappen dêr't kopyën fan de PalmOS(tm)-apparaatdatabanken yn opslein wurde. Jo kinne se ynstallearje op elk PalmOS(tm)-apparaat en dizze kopyën trochjaan oan oare persoanen (tink wol om it auteursrjocht).

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:93 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Ask before overwriting files
fy: Fr&eegje foardat triemmen oerskreaun wurde

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:101 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox)
en: &Verbose messages
fy: &Dúdlike meldingen

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:109 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: Convert Text to PalmDOC
fy: Tekst omsette nei PalmDOC

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:117 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton)
en: Convert PalmDOC to Text
fy: PalmDOC omsette nei tekst

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:142 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester)
en: Enter the name of the folder where the text files reside on the PC. All files with extension .txt will be synced to the handheld.
fy: Fier de namme yn fan de map wêr't de teksttriemmen op PC opslein binne. Alle triemmen mei de ekstinsje .txt sille mei it PalmOS(tm)-apparaat syngronisearre wurde.

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:236 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: When a <* bookmarktext *> appears somewhere in the text, a bookmark will be set at this position, and the text between the <* and the *> will be used as bookmark name. The <*...*> will be removed from the text.
fy: At der earne yn de tekst in <*blêdwizertekst*> ferskynt, dan sil op dit plak in blêdwizer ynsteld wurde. De tekst tusken de <* en de *> sil brûkt wurde as blêdwizernamme. De <*...*Â» sil dan út de tekst wiske wurde.

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:247 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Tags of the form <bookmarkname> at the end of the text will be used to search the text for the pattern between the < and >. Whenever "bookmarkname" appears in the text, a bookmark will be set there. The endtags <...> will then be removed from the end of the text.
fy: Tags yn de foarm fan <blêdwizernamme> oan de ein fan de tekst sille brûkt wurde om yn de tekst te sykjen nei de sykterm dy't tusken de < en > stiet. Hieltyd as de sykkterm fûn wurdt sil der in blêdwizer op dat plak ynsteld wurde. De <...> sille út de ein fan de tekst wiske wurde.

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:264 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: The Palm doc format supports compressing the text to save memory. If you check this box, the text will consume about 50% less memory than in uncompressed state. Almost all DOC readers on the Palm support compressed texts.
fy: It PalmDOC-formaat jout stipe oan it komprimearjen fan tekst om ûnthâld te besparjen. As jo dizze opsje selektearje sil de tekst sawat 50% minder romte yn beslach nimme as normaal. Suver alle DOC-lêzers op PalmOS(tm)-apparaten kinne komprimearre teksttriemmen iepenje.

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:278 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Do you want to convert bookmarks? Most doc readers support bookmarks. You have to provide some information about where the bookmarks should be set and their titles. Check at least one of the bookmark types below.
fy: Wolle jo werklik de blêdwizers omsette? De measte DOC-lêzers jouwe stipe foar blêdwizers. Jou wat ynformaasje oer wêr't de blêdwizers ynststeld wurde moatte en hoe't se hjitte. Kontrolearje teminsten ien fan de blêdwizertypes hjirûnder.

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:289 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox)
en: Use regular expressions in a file textname.bmk (textname.txt is the filename of the text) to search the text for bookmarks.See the documentation for a description of the format of the bmk file.
fy: Reguliere ekspresjes brûke út in triem tekstnamme.bmk (tekstnamme.txt is de triemnamme foar de tekst) om yn de tekst te sykjen nei blêdwizers. Rieplachtsje de dokumintaasje foar in omskriuwing fan de opmak fan in bmk-triem.

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:386 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Convert as &end tags
fy: Omsette nei &eintags

note: i18n: file: conduits/docconduit/kpalmdoc_dlgbase.ui:394 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton)
en: Convert into .bmk &file
fy: Omsette nei .bmk-&triem

note: i18n: file: conduits/notepadconduit/notepad-setup.ui:14 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, NotepadWidget)
en: Path to the directory to which the pictures should be exported.
fy: Paad nei de map wêr't de ôfbylden opslein wurde moatte.

note: i18n: file: conduits/notepadconduit/notepad-setup.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Output:
fy: Utfier:

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:23 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:39 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, fSendMode)
en: <qt>Select the method KPilot will use to send the mail from your Handheld to the recipients here. Depending on the method you choose, the other fields in the dialog may be enabled or disabled. Currently, the only <i>working</i> method is through KMail.</qt>
fy: <qt>Mei dit menu kinne jo kieze hoe't KPilot jo e-mails fan jo PalmOS(tm)-apparaat ferstjoere moat. Guon fjilden yn dizze dialooch binne yn- of útskeakele, ôfhinklik fan de metoade dy't jo kieze. De ienige <i>wurkjende</i> manier is dy mei help fan KMail.</qt>

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:26 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Send method:
fy: Ferstjoermetoade:

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:43 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fSendMode)
en: Do Not Send Mail
fy: Gjin e-mail ferstjoere

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, fSendMode)
en: Use KMail
fy: KMail brûke

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:56 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:69 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, fEmailFrom)
en: <qt>Enter the email address you want to send messages as here.</qt>
fy: <qt>Dit is it e-mailadres fan de ôfstjoerder.</qt>

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:59 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Email address:
fy: E-mailadres:

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:79 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel2) i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:92 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, fSignature)
en: <qt>If you want to add a signature file, enter the location of your signature file (usually, <i>.signature</i>, located in your home folder) here, or select it clicking the file picker button. The signature file contains the text that is added to the end of your outgoing mail messages.</qt>
fy: <qt>At jo in hântekeningtriem taheakje wolle, fier hjir de lokaasje fan dy triem yn (normaal is dat <i>.signature</i> yn jo persoanlike map), of brûk de triemseleksjeknop. Yn de hântekeningtriem stiet de tekst dy't oan'e ein fan it útgeande berjocht taheakke wurdt.</qt>

note: i18n: file: conduits/popmail/setup-dialog.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Signature file:
fy: Hântekeningtriem:

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:15 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SyncConfigWidget) i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:15 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BackupConfigWidget) i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:16 i18n: ectx: property (win
en: KPilot Options
fy: KPilot-opsjes

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:23 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Default sync:
fy: &Standert syngronisaasje:

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:57 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fSpecialSync)
en: <qt>Select in this list the synchronization type that KPilot will use as default. Possible values are:<br>"HotSync", to run all selected conduits, and sync the databases with a modified flag set, updating the modified records only;<br>"FullSync" to run all selected conduits, and sync all databases, reading all records, and performing a full backup;<br>"Copy PC to handheld" to run all conduits and sync all databases, but instead of merging the information from both sources, copy the PC data to the handheld;<br>"Copy handheld to PC" to run all conduits and sync all databases, but instead of merging the information from both sources, copy the handheld data to the PC.</qt>
fy: <qt>Hjir kinne jo it syngronisaasjetype ynstelle. De mooglike wearden binne: <br> "HotSync", wêrby't alle selektearre conduits útfierd wurde en alle bewurke databanken syngronisearre wurde;<br>"FullSync", om alle selektearre conduits út te fieren, alle databanken te syngronisearjen, alle items te lêzen en it útfieren fan in folsleine reservekopy; <br>"PC nei PalmOS(tm)-apparaat kopiearje", om alle conduits út te fieren en alle databanken te syngronisearjen. Alle gegevens fan de PC wurde lykwols op it PalmOS(tm)-apparaat setten, sadat der gjin sprake is fan gearfoeging; <br>"PalmOS(tm)-apparaat nei PC kopiearje" om alle conduits út te fieren en alle databanken te syngronisearjen. Alle gegevens op it PalmOS(tm)-apparaat wurde lykwols op de PC setten, sadat der gjin sprake is fan gearfoeging.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:61 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fSpecialSync)
en: HotSync (sync all changes)
fy: HotSync (alle feroarings syngronisearje)

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:66 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fSpecialSync)
en: FullSync (sync also unchanged records)
fy: FullSync (net-feroare item ek syngronisearje)

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:92 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fScreenlockSecure)
en: <qt>Check this box to prevent KPilot from syncing your handheld while the screensaver is active: this is a security measure to prevent others from syncing <i>their</i> handhelds with your data.  This option must be disabled when you use a different desktop, since KPilot is not aware of screensavers other than KDE's.</qt>
fy: Skeakelje dit karfakje yn om te foarkommen dat KPilot in syngronisaasje útfiert by in aktive skermbefeiliging. Dit is in feilichheidsmaatregel om te foarkommen dat oaren <i>harren</i> PalmOS(tm)-apparaat syngronisearje mei jo data. Dizze optie moat út stean at jo gjin gebrûk meitsje fan KDE, omdat KPilot skermbefeiligingen bûten KDE net werkenne kin.

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fScreenlockSecure)
en: Do not sync when screensaver is active
fy: Net syngronisearje wylst PC skerm blokkearre is

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:111 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fFullSyncCheck)
en: <qt>Check this box to perform a full sync when your last sync was performed with another PC or system, to guarantee the completeness of your data.</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om in folsleine reservekopy te meitsjen as jo lêste syngronisaasje troch in oare PC útfierd wie, sadat de folsleinheid fan jo gegevens wis is.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:114 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fFullSyncCheck)
en: Do full sync when chan&ging PCs
fy: Folsl&eine reservekopy meitsje as fan PC wiksele wurdt

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:164 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fConflictResolution)
en: <qt>Select in this list how conflicting entries (entries which were edited both on your handheld and on the PC) are resolved. Possibly values are  "Ask User" to let you decide case by case, "Do Nothing" to allow the entries to be different, "PC overrides", "Handheld overrides", "Use values from last sync" and "Use both entries" to create a new entry on both the PC and handheld. Note that the conflict resolution option selected here can be overridden by conduits that have their own conflict resolution configuration.</qt>
fy: <qt>Hjir kinne jo bepale hoe't konfliktearjende items (items dy't sawol op jo PalmOS(tm)-apparaat as ek op jo PC wizige binne) oplost wurde moatte. Mooglike wearden binne "KPilot's globale ynstelling brûke" om de HotSync-ynstellingen fan KPilot te brûken, "Brûker freegje" om de kar oan jo oer te litten, "Neat dwaan" om de ferskillende items stean te litten, "PC oerskriuwt", "PalmOS(tm)-apparaat oerskriuwt" "Wearden fan de lêste syngronisaasje brûke" en "Beide yngongen brûke" om in nije yngong oan te meitsjen op de PC én it PalmOS(tm)-apparaat. Hâld der rekken mei dat de selektearre hannelingen oerskreaun wurde kinne troch conduits dy't harren eigen beliedsynstellingen hawwe.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:178 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fConflictResolution)
en: Handheld Overrides
fy: PalmOS(tm)-apparaat oerskriuwt

note: i18n: file: kpilot/config_page_sync.ui:183 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, fConflictResolution)
en: PC Overrides
fy: PC oerskriuwt

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:21 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Backup Frequency
fy: Oantal backups

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5_2)
en: Do &backup:
fy: &Backup útfiere:

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:105 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel5) i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:124 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, fBackupOnly)
en: <qt><p>Enter the databases types you wish to exclude from the backup operation here. Use this setting if backing up some databases crashes the handheld, or if you do not want a backup of some databases (like AvantGo pages).</p><p>Entries with square brackets [] are <i>creator codes</i> like <tt>[lnch]</tt> and can exclude a whole range of databases. Entries without the brackets list database names, and may include shell-style wildcards, like <tt>*_a68k</tt>.</p></qt>
fy: <qt> <p>Fan de databanken yn dizze list wurdt gjin reservekopy makke. Jo kinne hjir gebrûk fan meitsje as in databank jo PalmOS(tm)-apparaat crashe lit, of as jo gjin backup meitsje wolle fan guon databanken (lykas AvantGo-siden).</p> <p>Yngongen mei fjouwerkante heakken [] binne de <i>Creator-ID's</i>, lykas <tt>[lnch]</tt>. Hjirmei kinne jo in rige databanken útslute. Yngongen sûnder de fjouwerkante heakken stean foar de databanknammen en kinne shell-eftige jokertekens befetsje, bygelyks <tt>*_a68k</tt>.</p></qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:108 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &No backup:
fy: Gji&n reservekopy:

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:134 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, fBackupOnlyChooser)
en: <qt>Click here to open the database selection dialog. This dialog allows you to check the databases you want to exclude from the backup from a list.</qt>
fy: <qt> Klik hjir om in databank-seleksjedialooch te iepenjen. Dit dialoogvenster makket it mooglik om databanken yn in list te selektearjen dy't jo net meinimme wolle yn de reservekopy.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:154 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel6) i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:173 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, fSkipDB)
en: <qt><p>Enter the databases types you wish to exclude from the restore operation here (like AvantGo databases). They will be skipped even if they exist in the set of backup databases on the handheld. If you still want to install an ignored database to the handheld, you can always manually install it to the handheld.</p><p>Entries with square brackets [] are <i>creator codes</i> like <tt>[lnch]</tt> and can exclude a whole range of databases. Entries without the brackets list database names, and may include shell-style wildcards, like <tt>*_a68k</tt>.</p></qt>
fy: <qt> <p>De databanken yn dizze list wurde net wersteld (lykas bygelyks AvantGo-databanken). Dizze wurde oerslein, ek al stean se yn de reservekopy fan jo PalmOS(tm)-apparaat. As jo dochs sa'n databank ynstallearje wolle moatte jo it mei de hân ynstallearje.</p> <p>Yngongen mei fjouwerkante heaken [] binne de <i>Creator-ID's</i>, lykas <tt>[lnch]</tt>. Hjirmei kinne jo in rige databanken útslute. Yngongen sûnder de fjouwerkante heakken stean foar de databanknammen en kinne shell-eftige jokertekens befetsje, bygelyks <tt>*_a68k</tt>.</p></qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:157 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: Not &restored:
fy: Net we&rsteld:

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:183 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, fSkipDBChooser)
en: <qt>Click here to open the database selection dialog. This dialog allows you to select the databases you want to exclude from the restore operation from a list.</qt>
fy: <qt> Klik hjir om in databank-seleksjedialooch te iepenjen. Dit dialoochfinster makket it mooglik om databanken yn in list te selektearjen dy't jo net meinimme wolle by it werstellen.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:198 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fRunConduitsWithBackup)
en: <qt>Check this box to run the selected conduits before every backup. This makes sure the backup is up to date with the last changes from your PC.</qt>
fy: <qt>As jo dizze opsje selektearje wurde de selektearre conduits bij elke reservekopy útfierd. Sa steane yn jo PC de lêste wizigingen sadat dizze meinommen wurde kinne yn de reservekopy.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_backup.ui:201 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fRunConduitsWithBackup)
en: Run conduits durin&g a backup sync
fy: &Conduits útfiere ûnder it meitsjen fan in reservekopy

note: i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:18 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel1) i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:34 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, fPilotDevice)
en: <qt>Enter the device the Pilot is attached to (for instance a serial or USB port) here. You can also use <i>/dev/pilot</i>, and make that a symlink to the correct device. You need write permission to successfully synchronize with the handheld.</qt>
fy: <qt> Selektearje it stasjon wêr't jo PalmOS(tm)-apparaat mei ferbûn is foar in seriële of USB-poarte. Jo kinne ek <i>/dev/pilot</i> brûke en dan in symboalyske keppeling meitsje nei it goede apparaat. Jo hawwe skriuwtagong nedich om mei it PalmOS(tm)-apparaat syngronisearje te kinnen.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:21 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pilot &device:
fy: PalmOS(tm)-apparaat-&stasjon:

note: i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:44 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, TextLabel4) i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:143 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fPilotSpeed)
en: <qt>Select the speed of the serial connection to your handheld here. This has no meaning for USB devices. For an older model, choose 9600. Newer models may be able to handle speeds up to the maximum listed, 115200. You can experiment with the connection speed: the manual suggests starting at a speed of 19200 and trying faster speeds to see if they work.</qt>
fy: <qt>Hjir kinne jo de snelheid fan de seriële ferbining mei jo PalmOS(tm)-apparaat ynstelle. Dit is net fan belang foar USB-apparaten. By âldere modellen kinne jo it beste foar 9600 kieze. Nijere modellen kinne de maksimaal neamde snelheid oan, 115200. Jo kinne eksperimintearje mei de ferbiningssnelheid. De hânlieding advisearret om te begjinnen by 19200 en dan hieltiten in stapke heger om te sjen oft it noch wurket.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: &Speed:
fy: Snelhei&d:

note: i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:63 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Workarounds:
fy: Spesjale be&hannelingen:

note: i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:76 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1) i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:204 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, fPilotEncoding)
en: <qt>PalmOS devices are available in many different languages. If your device uses a different encoding than ISO-latin1 (ISO8859-1), select the correct encoding here, in order to display special characters correctly.</qt>
fy: <qt> De PalmOS-apparaten binne te keap yn in soad ferskillende talen. At jo apparaat in oare tekenset brûkt as ISO-Latin1 (ISO8859-1), selektearje dan hjir de goede tekenset, sadat de krekte tekens toand wurde.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_device.ui:95 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Pilot &user:
fy: Br&ûker PalmOS(tm)-apparaat:

en: Autodetect
fy: Auto-ûntdekke

note: #-#-#-#-#  21 (ksig)  #-#-#-#-# i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 11
en: &Settings
fy: &Ynstellings

note: i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 17
en: Main Toolbar
fy: Haadarkbalke

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:22 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Startup Options
fy: Opstart-opsjes

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:28 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fStartDaemonAtLogin)
en: <qt>Check this box to start up the KPilot daemon every time you log in to KDE.</qt>
fy: <qt>As dizze opsje selektearre is, sil KPilot elke kear opstarte as jo ynlogge yn KDE.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fStartDaemonAtLogin)
en: &Start KPilot at login
fy: KPilot op&starte nei ynloggen

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:38 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fDockDaemon)
en: <qt>Check this box to place a Kpilot icon in the system tray, which shows the daemon's status, and allows you to select the next sync type and to configure KPilot.</qt>
fy: <qt>As dizze opsje ynskeakele is, wurdt it piktogram fan HotSync yn jo systeemfak setten. Dit piktogram toant de status fan de daemon en kinne jo brûke foar it ynstellen fan KPilot.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fDockDaemon)
en: S&how KPilot in system tray
fy: KPilot yn systeem&fak toane

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:51 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Exit Options
fy: Ofslútopsjes

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:57 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fQuitAfterSync)
en: <qt>Check this box to stop both KPilot and the KPilot daemon after the HotSync finishes. This may be useful for systems where KPilot is started by the USB daemon.</qt>
fy: <qt>At dizze opsje oan stiet sille KPilot en de KPilot-daemon ôfsluten wurde nei in diene HotSync. Dit kin handich wêze foar systemen wêrby't KPilot starten wurdt troch de USB-daemon.</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fQuitAfterSync)
en: Quit &after HotSync
fy: Ofslute n&a HotSync

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:67 i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, fKillDaemonOnExit)
en: <qt>Check this box to stop the KPilot daemon when you quit KPilot (only if KPilot started the daemon itself).</qt>
fy: <qt>Selektearje dizze opsje om de KPilot-daemon te stopjen as jo KPilot ôfslute (allinnich as KPilot de daemon sels starten hat).</qt>

note: i18n: file: kpilot/config_page_startup.ui:70 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, fKillDaemonOnExit)
en: S&top KPilot's system tray application on exit
fy: KPilot út sys&teemfak wiskje by ôfsluten

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Flags
fy: Flaggen

en: Category:
fy: Kategory:

en: Last name
fy: Efternamme

en: First name
fy: Foarnamme

en: Pager
fy: Semafoan

en: Edit Standard Header
fy: Standert koptekst bewurkje

en: Edit Standard Footer
fy: Standert foettekst bewurkje

en:  Line: %1
fy:  Rigel: %1

en:  Col: %1
fy:  Kol.: %1

en: To get started, first create a new signature by selecting "New" above. You will then be able to edit and save your collection of signatures.
fy: Om te begjinnen, meitsje earst in nije hântekening oan troch hjirboppe "Nij" te selektearjen. Jo kinne dan jo hântekeningenkolleksje bewurkje en opslaan.

en: Do you want to save your changes before exiting?
fy: Wolle jo jo wizigingen opslaan foardat jo ôfslute?

en: Standard signature header:
fy: Standert hântekeningkoptekst:

en: Standard signature footer:
fy: Standert hântekeningfoettekst:

en: Display a random signature
fy: Toan in willekeurige hântekening

en: Display a signature for the day
fy: Toan in hântekening fan de dei

note: #-#-#-#-#  21 (ksig)  #-#-#-#-# i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 8
en: &Edit
fy: Be&wurkje

note: i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 22
en: Search Toolbar
fy: Wurkbalke foar it sykjen

note: i18n: tag string i18n: file standardtextbase.ui line 56
en: &OK
fy: &Ok

note: i18n: tag string i18n: file standardtextbase.ui line 72
en: &Cancel
fy: Ofbre&kke

en: Signatures
fy: Hântekenings

en: <empty signature>
fy: <lege hântekening>

en: Access Denied
fy: Tagong ûntsizzen

en: The gnome-keyring-daemon application is not running.
fy: De tapassing 'gnome-keyring-daemon' rint net.

en: Error communicating with gnome-keyring-daemon
fy: Flater ûnder it praate mei 'gnome-keyring-daemon'

en: A keyring with that name already exists
fy: In slútring mei dizze namme bestiet al

en: Programmer error: The application sent invalid data.
fy: Ûntwikkeldersflater: de tapassing hat ûnjildige data ferstjoerd

en: No matching results
fy: Gjin oerienkommende fertuten

en: A keyring with that name does not exist.
fy: In slútring mei dizze namme bestiet net

en: The keyring has already been unlocked.
fy: De slútring is al ûntskoattele

en: The mate-keyring-daemon application is not running.
fy: De tapassing 'mate-keyring-daemon' rint net.

en: Error communicating with mate-keyring-daemon
fy: Flater ûnder it praate mei 'mate-keyring-daemon'

note: * * SECTION:application * @short_description: an object representing a group of windows of the same * application. * @see_also: wnck_window_get_application() * @stability: Unstable * The #WnckApplication is a group of #WnckWindow that are all in the same * application. It can be used to represent wi
en: Untitled application
fy: Nammelease tapassing

en: Workspace Switcher
fy: Wurkromteskeakeler

en: Tool to switch between workspaces
fy: Ark om tusken wurktomtes te skeakelje

en: Click this to switch to workspace %s
fy: Klik hjir om te skeakelje nei wurkromte %s

en: Click to start dragging "%s"
fy: Klik om te starte mei it slepe fan "%s"

en: Current workspace: "%s"
fy: Hjoeddeiske wurkromte: "%s"

en: Click to switch to "%s"
fy: Klik hjir om te skeakelje nei "%s"

en: No Windows Open
fy: Gjin iepen finsters

en: Window Selector
fy: Finsterkiezer

en: Tool to switch between windows
fy: Ark om te skeakelje tusken finsters

en: Window List
fy: Finsterlist

en: Tool to switch between visible windows
fy: Ark om te skeakelje tusken sichtbere finsters

en: Mi_nimize All
fy: Alle mi_nimalisearje

en: Un_minimize All
fy: Alle tebek _minimalisearje

en: Ma_ximize All
fy: Alle maksimalisearje

en: _Unmaximize All
fy: Alle tebek maksimalisearje

en: _Close All
fy: Alle slute

en: Unmi_nimize
fy: Tebek mi_nimalisearje

en: Mi_nimize
fy: Mi_nimalisearje

en: Unma_ximize
fy: Tebek maximalisearje

en: Ma_ximize
fy: Maksimalisearje

en: Workspace %d
fy: Wurkromte %d

en: Workspace 1_0
fy: Wurkromte 1_0

en: Workspace %s%d
fy: Wurkromte %s%d

en: _Resize
fy: G_rutte feroarje

en: Always On _Top
fy: Altyd boppe

en: _Always on Visible Workspace
fy: _Altyd op sichtbere wurkromte

en: _Only on This Workspace
fy: Allinich op dizze wurkr_omte

en: Move to Workspace _Left
fy: Nei de wurkromte _loft ferpleatse

en: Move to Workspace R_ight
fy: Nei de wurkromte _rjochts ferpleatse

en: Move to Workspace _Up
fy: Nei de w_urkromte omheech ferpleatse

en: Move to Workspace _Down
fy: Nei _de wurkromte omleech ferpleatse

en: Move to Another _Workspace
fy: Nei in oare _wurkromte ferpleatse

note: * * SECTION:window * @short_description: an object representing a window. * @see_also: #WnckWorkspace, #WnckApplication, #WnckClassGroup * @stability: Unstable * The #WnckWindow objects are always owned by libwnck and must not be * referenced or unreferenced.
en: Untitled window
fy: Nammeleas finster

en: X window ID of the window to examine or modify
fy: X-finster-ID fan it te undersykjen of oan te passen finster

note: Translators: A group leader is the window that is the "owner" of a * group of windows, ie: if you have multiple windows in one * application, one window has some information about the application * (like the application name).
en: X window ID of the group leader of an application to examine
fy: X-finster-ID fan de groeplieder fan in te ûndersykjen tapassing

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: Class resource of the class group to examine
fy: Klassehelpboarne fan de te ûndersykjen klassegroep

en: CLASS
fy: KLASSE

en: NUMBER of the workspace to examine or modify
fy: NÛMER fan de wurkromte om te ûndersykje of feroarje

en: NUMBER
fy: NÛMER

en: NUMBER of the screen to examine or modify
fy: NÛMER fan it skerm om te ûndersykje of feroarje

en: Alias of --window
fy: Alias fan --window

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: List windows of the application/class group/workspace/screen (output format: "XID: Window Name")
fy: De finsters fan de tapassing/klassegroep/wurkromte/it skerm op in rige sette (útfieropmaak: "XID: finsternamme")

en: List workspaces of the screen (output format: "Number: Workspace Name")
fy: Wurkromtes fan it skerm op in rige sette (útfieropmaak: "Nûmer: wurkromtenamme")

en: Change the number of workspaces of the screen to NUMBER
fy: It tal wurkromten fan it skerm nei NÛMER feroarje

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER rows
fy: De yndieling fan de wurkromtes feroarje nei it brûken fan NÛMER rigels

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER columns
fy: De yndieling fan de wurkromtes feroarje nei it brûken fan NÛMER kolommen

en: Show the desktop
fy: It buroblêd sjen litte

en: Stop showing the desktop
fy: Stoppe mei it sjen litte fan it buroblêd

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Move the viewport of the current workspace to X coordinate X
fy: It eachweid fan de hjoeddeiske wurkromte nei X-koördinaat X

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Move the viewport of the current workspace to Y coordinate Y
fy: It eachweid fan de hjoeddeiske wurkromte nei Y-koördinaat Y

en: Minimize the window
fy: It finster minimalisearje

en: Unminimize the window
fy: It finster tebek minimalisearje

en: Maximize the window
fy: It finster maksimalisearje

en: Unmaximize the window
fy: It finster tebek maksimalisearje

en: Maximize horizontally the window
fy: It finster horizontaal maksimalisearje

en: Unmaximize horizontally the window
fy: It finster horizontaal tebek maksimalisearje

en: Maximize vertically the window
fy: It finster fertikaal maksimalisearje

en: Unmaximize vertically the window
fy: It finster fertikaal tebek maksimalisearje

en: Start moving the window via the keyboard
fy: Begjin mei it ferpleatsen fan it finster mei it toetseboerd

en: Start resizing the window via the keyboard
fy: Begjin mei it feroarje fan de grutte fan it finster mei it toetseboerd

en: Activate the window
fy: It finster aktyf meitsje

en: Close the window
fy: It finster slute

en: Make the window fullscreen
fy: It finster folslein skerm meitsje

en: Make the window quit fullscreen mode
fy: It finster folslein-skerm-modus dien meitsje litte

en: Make the window always on top
fy: It finster altyd boppe meitsje

en: Make the window not always on top
fy: It finster net altyd boppe meitsje

en: Make the window below other windows
fy: It finster ûnder oare finsters meitsje

en: Make the window not below other windows
fy: It finster net ûnder oare finsters meitsje

en: Shade the window
fy: It finster skaadzje

en: Unshade the window
fy: It finster ûntskaadzje

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Make the window have a fixed position in the viewport
fy: It finster in fêste posysje yn it eachweid jaan

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Make the window not have a fixed position in the viewport
fy: It finster net in fêste posysje yn it eachweid jaan

note: Translators: A pager is the technical term for the workspace * switcher. It's a representation of all workspaces with windows * inside it. Please make sure that the translation is in sync with * gnome-panel, where this term is also used in translatable strings
en: Make the window not appear in pagers
fy: It finster net yn de wurkromteskeakeler ferskine litte

note: Translators: A pager is the technical term for the workspace * switcher. It's a representation of all workspaces with windows * inside it. Please make sure that the translation is in sync with * gnome-panel, where this term is also used in translatable strings
en: Make the window appear in pagers
fy: It finster yn de wurkromteskeakeler ferskine litte

note: Translators: "tasklist" is the list of running applications (the * window list)
en: Make the window not appear in tasklists
fy: It finster net yn taaklisten ferskine litte

note: Translators: "tasklist" is the list of running applications (the * window list)
en: Make the window appear in tasklists
fy: It finster yn taaklisten ferskine litte

en: Make the window visible on all workspaces
fy: It finster op alle wurkromtes sichtber meitsje

en: Make the window visible on the current workspace only
fy: It finster allinnich sichtber meitsje op dizze wurkromte

en: Move the window to workspace NUMBER (first workspace is 0)
fy: It finster nei wurkromte NÛMER ferpleatse (earste wurkromte is 0)

en: Change the X coordinate of the window to X
fy: De X-koördinaat fan it finster nei X feroarje

en: Change the Y coordinate of the window to Y
fy: De Y-koördinaat fan it finster nei Y feroarje

en: Change the width of the window to WIDTH
fy: De breedte fan it finster nei BREEDTE feroarje

en: WIDTH
fy: BREEDTE

en: Change the height of the window to HEIGHT
fy: De hichte fan it finster nei HICHTE feroarje

en: HEIGHT
fy: HICHTE

note: Translators: do not translate "normal, desktop, dock..."
en: Change the type of the window to TYPE (valid values: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)
fy: De type fan it finster nei TYPE feroarje (jildige weardes: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)

en: Change the name of the workspace to NAME
fy: De namme fan de wurkromte nei NAMME feroarje

en: Activate the workspace
fy: De wurkromte aktyf meitsje

en: Invalid value "%s" for --%s
fy: Ûnjildige wearde "%s" foar --%s

en: Conflicting options are present: screen %d should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei skerm %d soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: windows or workspaces of screen %d should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters of wurkromtes fan skerm %d soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: workspace %d should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei wurkromte %d soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: windows of workspace %d should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters fan wurkromte %d soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: an application should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei in tapassing soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: windows of an application should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters fan in tapassing soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: Conflicting options are present: class group "%s" should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei klassegroep %s soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows * are of the same class.
en: Conflicting options are present: windows of class group "%s" should be listed, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: finsters fan klassegroep "%s" soen op in rige set wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: a window should be interacted with, but --%s has been used
fy: Stridige opsjes oanwêzich: mei in finster soe omgean wurde, mar --%s war brûkt

en: Conflicting options are present: --%s and --%s
fy: Stridige opsjes oanwêzich: --%s en --%s

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be strictly positive
fy: Ûnjildich argumint "%d" foar --%s: it argumint moat folslein posityf wêze

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be positive
fy: Ûnjildich argumint "%d" foar --%s: it argumint moat posityf wêze

en: Conflicting options are present: --%s or --%s, and --%s
fy: Stridige opsjes oanwêzich: --%s of --%s, en --%s

en: Invalid argument "%s" for --%s, valid values are: %s
fy: Ûnjildich argumint "%s" foar --%s, jildige wearden binne: %s

en: Cannot change the workspace layout on the screen: the layout is already owned
fy: Kin de yndieling fan de wurkromtes op it skerm net feroarje: de yndieling hat al in eigener

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Viewport cannot be moved: the current workspace does not contain a viewport
fy: Eachweid kin net ferpleatst wurde: de hjoeddeiske wurkromte befêt gjin eachweid

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport * can be used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); * however it is not just the current workspace.
en: Viewport cannot be moved: there is no current workspace
fy: Eachweid kin net ferpleatst wurde: er is gjin hjoeddeiske wurkromte

note: FIXME: why do we have dual & boolean API. This is not consistent!
en: Action not allowed
fy: Aksje net tastean

en: Window cannot be moved to workspace %d: the workspace does not exist
fy: Finster kin net ferpleatst wurde nei wurkromte %d: de wurkromte bestiet net

note: Translators: 'unset' in the sense of "something has not been set".
en: <name unset>
fy: <namme net set>

en: Screen Number: %d
fy: Skermnûmer: %d

en: Geometry (width, height): %d, %d
fy: Geometry (breedte, hichte): %d, %d

en: Number of Workspaces: %d
fy: Tal wurkromten: %d

en: Workspace Layout (rows, columns, orientation): %d, %d, %s
fy: Yndieling fan wurkromtes (rigen, kolommen, oriïntearring): %d, %d, %s

en: <no EWMH-compliant window manager>
fy: <gjin EWMH-neikommende finsterbehearder>

en: Window Manager: %s
fy: Finsterbehearder %s

[ctx: workspace]
note: Translators: "none" here means "no workspace"
en: none
fy: gjin

en: Active Workspace: %s
fy: Aktive wurkromte: %s

[ctx: window]
note: Translators: "none" here means "no window"
en: none
fy: gjin

en: Active Window: %s
fy: Aktyf finster: %s

en: Showing the desktop: %s
fy: Dwaande mei sjen litte fan it buroblêd: %s

en: Workspace Name: %s
fy: Namme fan wurkromte: %s

en: Workspace Number: %d
fy: Nûmer fan wurkromte: %d

en: On Screen: %d (Window Manager: %s)
fy: Op skerm: %d (finsterbehearder: %s)

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport can be * used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); however it is * not just the current workspace.
en: <no viewport>
fy: <gjin eachweid>

note: Translators: 'viewport' is kind of the viewable area. A viewport can be * used to implement workspaces (e.g. compiz is an example); however it is * not just the current workspace.
en: Viewport position (x, y): %s
fy: Posysje fan eachweid (x, y): %s

en: Position in Layout (row, column): %d, %d
fy: Posysje yn yndieling (rige, kolom): %d, %d

en: Left Neighbor: %s
fy: Lofter buorman: %s

en: Right Neighbor: %s
fy: Rjochter buorman: %s

en: Top Neighbor: %s
fy: Boppenbuorman: %s

en: Bottom Neighbor: %s
fy: Ûnderbuorman: %s

note: Translators: Resource class is the name to identify a class.
en: Resource Class: %s
fy: Helpboarneklasse: %s

en: Group Name: %s
fy: Groepnamme: %s

note: Translators: 'set' in the sense of "something has been set".
en: set
fy: stelt

note: Translators: 'unset' in the sense of "something has not been set".
en: <unset>
fy: <net stelt>

en: Icons: %s
fy: Ikoanen: %s

en: Number of Windows: %d
fy: Tal finsters: %d

en: Name: %s
fy: Namme: %s

note: Translators: note that "Icon" here has a specific window * management-related meaning. It means minimized.
en: Icon Name: %s
fy: Ikoannamme: %s

[ctx: startupID]
note: Translators: "none" here means "no startup ID"
en: none
fy: gjin

en: Startup ID: %s
fy: Opstart-ID: %s

en: all workspaces
fy: alle wurkromten

en: On Workspace: %s
fy: Op wurkromte: %s

en: normal window
fy: normaal finster

en: desktop
fy: buroblêd

en: dock or panel
fy: dock of paniel

en: dialog window
fy: dialoochfinster

en: tearoff toolbar
fy: ôfskuor-arkbalk

en: tearoff menu
fy: ôfskuor-menu

en: utility window
fy: arkfinster

en: splash screen
fy: opstartskerm

en: Window Type: %s
fy: Finstertype: %s

en: Geometry (x, y, width, height): %d, %d, %d, %d
fy: Geometry (x, y, breedte, hichte): %d, %d, %d, %d

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows are of the * same class.
en: Class Group: %s
fy: Klassegroep: %s

en: Session ID: %s
fy: Sesje-ID: %s

note: Translators: A group leader is the window that is the "owner" of a group * of windows, ie: if you have multiple windows in one application, one * window has some information about the application (like the application * name).
en: Group Leader: %lu
fy: Groeplieder: %lu

note: Translators: A window can be transient for another window: it means it's * on top of it
en: Transient for: %lu
fy: Tydlik foar: %lu

en: minimized
fy: minimalisearre

en: maximized
fy: maksimalisearre

en: maximized horizontally
fy: horizontaal maksimalisearre

en: maximized vertically
fy: fertikaal maksimalisearre

en: shaded
fy: skaad

en: pinned
fy: fêstset

en: sticky
fy: kleve

en: above
fy: boppe

en: below
fy: ûnder

en: fullscreen
fy: folslein skerm

en: needs attention
fy: moat omtinken

note: Translators: A pager is the technical term for the workspace switcher. * It's a representation of all workspaces with windows inside it. * Please make sure that the translation is in sync with gnome-panel, * where this term is also used in translatable strings
en: skip pager
fy: wurktomeskeakeler oerslaan

note: Translators: "tasklist" is the list of running applications (the window * list)
en: skip tasklist
fy: taaklist oerslaan

en: normal
fy: normaal

en: State: %s
fy: Steat: %s

en: move
fy: ferpleatse

en: resize
fy: grutte feroarje

en: shade
fy: skaadzje

en: unshade
fy: ûntskaadzje

en: stick
fy: kleve

en: unstick
fy: net kleve

en: maximize horizontally
fy: horizontaal maksimalisearje

en: unmaximize horizontally
fy: horizontaal tebek maksimalisearje

en: maximize vertically
fy: fertikaal maksimalisearje

en: unmaximize vertically
fy: fertikaal tebek maksimalisearje

en: change workspace
fy: wurkromte feroarje

en: pin
fy: fêstsette

en: unpin
fy: net fêstsette

en: unminimize
fy: tebek minimalisearje

en: maximize
fy: maksimalisearje

en: unmaximize
fy: tebek maksimalisearje

en: change fullscreen mode
fy: folslein skerm feroarje

en: close
fy: slute

en: make above
fy: boppe meitsje

en: unmake above
fy: net boppe meitsje

en: make below
fy: ûnder meitsje

en: unmake below
fy: net ûnder meitsje

en: no action possible
fy: gjin aksje mooglik

en: Possible Actions: %s
fy: Mooglike aksjes: %s

en: Print or modify the properties of a screen/workspace/window, or interact with it, following the EWMH specification.
    For information about this specification, see:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec
fy: De eigenskippen fan in skerm/wurkromte/finster ôfdrukke of feroarje, of er mei omgean, neffens de EWMH-spesifikaasje.
    Foar mear ynformaasje oer dizze spesifikaasje, sjoch:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec

en: Options to list windows or workspaces
fy: Opsjes foar it op in rige sette fan finsters of wurkromtes

en: Show options to list windows or workspaces
fy: Opsjes foar it op in rige sette fan finsters of wurkromtes sjen litte

en: Options to modify properties of a window
fy: Opsjes foar it oanpasse fan finstereigenskippen

en: Show options to modify properties of a window
fy: Opsjes foar it oanpasse fan finstereigenskippen sjen litte

en: Options to modify properties of a workspace
fy: Opsjes foar it oanpasse fan wurkromte-eigenskippen

en: Show options to modify properties of a workspace
fy: Opsjes foar it oanpasse fan wurkromte-eigenskippen sjen litte

en: Options to modify properties of a screen
fy: Opsjes foar it oanpasse fan skermeigenskippen

en: Show options to modify properties of a screen
fy: Opsjes foar it oanpasse fan skermeigenskippen sjen litte

en: Error while parsing arguments: %s
fy: Flater ûnder it ûntlede fan arguminten: %s

en: Cannot interact with screen %d: the screen does not exist
fy: Kin net omgean mei skerm %d: it skerm bestiet net

en: Cannot interact with workspace %d: the workspace cannot be found
fy: Kin net omgean mei wurkromte %d: de wurkromte kin net fûn wurde

note: Translators: A class is like a "family". E.g., all gvim windows are * of the same class.
en: Cannot interact with class group "%s": the class group cannot be found
fy: Kin net omgean mei klassegroep "%s": de klassegroep kin net fûn wurde

en: Cannot interact with application having its group leader with XID %lu: the application cannot be found
fy: Kin net omgean mei tapassing hokker groeplieder XID %lu hat: de tapassing kin net fûn wurde

en: Cannot interact with window with XID %lu: the window cannot be found
fy: Kin net omgean mei finster mei XID %lu: it finster kin net fûn wurde

en: Are you sure you want to close all programs and restart the computer?
fy: Witte jo it seker dat jo alle programma's wol slute en de kompjûter opnij wol starte?

en: Shutdown
fy: Ôfslute

en: Large Font
fy: Grut lettertype

en: Hibernate
fy: Sliepe

en: Restart...
fy: Opnij starte...

en: Shutdown...
fy: Ôfslute...

en: Failed to start session
fy: Starten fan sesje mislearre

en: Incorrect password, please try again
fy: Ferkeard wachtwurd, besykje nochris

en: Failed to authenticate
fy: Identifisearje mislearre

en: Return To Login
fy: Nei oanmelden werom gean

en: An archive manager for MATE.
fy: In archyfbehearder foar MATE

en: _Patterns
fy: _Patroanen

en: Drag a pattern tile to an object to change it
fy: Sleepje in patroan nei in objekt om it te feroarjen

en: Blue Ridge
fy: Blaue Richel

en: Blue Rough
fy: Blau Rûch

en: Blue Type
fy: Blaue Type

en: Brushed Metal
fy: boarstelje Metaal

en: Burlap
fy: Jute

en: Camouflage
fy: Kamûflaazje

en: Chalk
fy: Kalk

en: Cork
fy: Koark

en: Countertop
fy: Oanrjocht

en: Dark MATE
fy: Donker MATE

en: Dots
fy: Stippen

en: Fibers
fy: Rizels

en: Fleur De Lis
fy: Fleur de Lis

en: Floral
fy: Blomje

en: Fossil
fy: Fossyl

en: Green Weave
fy: Grien Weefsel

en: Ice
fy: Iis

en: Manila Paper
fy: Manilleensk Papier

en: Moss Ridge
fy: Mosk Richel

en: Numbers
fy: Nûmers

en: Ocean Strips
fy: Seestripen

en: Purple Marble
fy: Pears Moarmer

en: Ridged Paper
fy: Richelt Papier

en: Rough Paper
fy: Rûch Papier

en: Sky Ridge
fy: Loft Richel

en: Snow Ridge
fy: Snie Richel

en: Stucco
fy: Pleisterwurk

en: Terracotta
fy: Terrakotta

en: Wavy White
fy: Baarjend Wyt

en: White Ribs
fy: Wyte Ribben

en: C_olors
fy: Kleuren

en: Drag a color to an object to change it to that color
fy: Sleep in kleur nei in objekt om hja dizze kleur te jaan

en: Tangerine
fy: Mandaryn

en: Ruby
fy: Robyn

en: Pale Blue
fy: Bleek Blau

en: Sky
fy: Loft

en: Danube
fy: Donau

en: Sea Foam
fy: Seeskom

en: Leaf
fy: Blêd

en: Deep Teal
fy: Djip Grienblau

en: Dark Cork
fy: Dûnker Koark

en: Mud
fy: Modder

en: Fire Engine
fy: Brânspuit

en: Envy
fy: Jaloerskens

en: Azul
fy: Azuerblau

en: Lemon
fy: Sitroen

en: Bubble Gum
fy: Kaugom

en: Apparition
fy: Ferskining

en: Concrete
fy: Beton

en: Shale
fy: Laai

en: Granite
fy: Granyt

en: Eclipse
fy: Eklips

en: Charcoal
fy: Houtskoal

en: _Emblems
fy: _Emblemen

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
fy: Sleepje in embleem nei in objekt om it dêroan ta te foegjen

note: translators: this is the name of an emblem
en: Erase
fy: Útwisse

en: Saved search
fy: Bewarre sykterm

en: The text of the label.
fy: De tekst fan it label.

en: Justification
fy: Útfole

en: Line wrap
fy: Rigeltrochrin

en: Cursor Position
fy: Rinnerposysje

en: Selection Bound
fy: Seleksjegrins

en: Input Methods
fy: Ynfiermetoade

en: No applications found
fy: Gjin applikaasjes fûn

en: Ask what to do
fy: Freegje wat te dwaan

en: Open %s
fy: Iepen %s

en: Open with other Application...
fy: Mei oare Applikaasje Iepenje

note: name, stock id label, accelerator add the "Eject" menu item
en: _Eject
fy: Smyt út

note: name, stock id label, accelerator add the "Unmount" menu item
en: _Unmount
fy: Meitsje Los

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
fy: Selektearje _Alles

en: Move _Up
fy: Ferpleats Omheech

en: Move Dow_n
fy: Ferpleats Omleech

en: Use De_fault
fy: Brûk Standert

en: The size of the file.
fy: De grutte fan it triem.

en: The type of the file.
fy: It type van it triem.

en: Date Modified
fy: Datum Oanpast

en: Owner
fy: Eigener

en: The owner of the file.
fy: De eigener fan it triem.

en: The group of the file.
fy: De groep fan it triem.

en: Permissions
fy: Tastimmingen

en: The permissions of the file.
fy: De tastimmingen fan it triem.

en: SELinux Context
fy: SELinux Kontekst

en: Trashed On
fy: Fuortsmite Op

en: on the desktop
fy: op it buroblêd

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
fy: %ss Thús

en: _Move Here
fy: Hjir Ferpleatse

en: _Copy Here
fy: Hjir Kopiearje

en: _Link Here
fy: Hjir Linke

en: Set as _Background
fy: As Eftergrûn Sette

en: Merge
fy: Foegje gear

en: _Skip
fy: Oer_slaan

en: Replace
fy: Ferfange

en: S_kip All
fy: Alles Oer_slaan

en: Delete _All
fy: _Alles Fuortsmite

en: _Replace
fy: Fe_rfange

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: Link to %s
fy: Nei %s Linke

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
fy:  (útskrift)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
fy:  (oar útskrift)

en: _Skip files
fy: Triemen oer_slaan

en: Unable to mount %s
fy: Kin %s net keppelje

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB" #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-# To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
fy: %S fan %S

note: localizers: the initial name of a new empty file
en: new file
fy: nij triem

en: Emptying Trash
fy: Jiskefet oan it Leegje

en: today at 00:00 PM
fy: hjoed om 00:00

en: today, 00:00 PM
fy: hjoed, 00:00

en: today
fy: hjoed

en: yesterday, 00:00 PM
fy: juster, 00:00

en: yesterday
fy: juster

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
fy: Okt 00 0000 om 00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
fy: Okt 00 0000, 00:00

en: 00/00/00, 00:00 PM
fy: 00/00/00, 00:00

en: %'u folder | %'u folders
fy[0]: %'u map
fy[1]: %'u mappen

en: %'u file | %'u files
fy[0]: %'u triem
fy[1]: %'u triemen

en: %s (%s bytes)
fy: %s (%s parten)

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
fy: ? parten

en: unknown type
fy: unbekend type

en: program
fy: programma

en: link (broken)
fy: link (ferbrutsen)

en: The Link "%s" is Broken.
fy: DeLink "%s" is Brutsen.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
fy: Nei Jiskefet Ferpleatse

en: Run in _Terminal
fy: Útfiere in _Terminal

en: _Display
fy: Skerm

en: %s document
fy: %s dokumint

en: Could not find '%s'
fy: Koe '%s' net fine

en: Select an Application
fy: Selektearje an Applikaasje

en: Open With
fy: Iepenje Mei

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
fy: Iepenje

note: the %s here is a file name %s is a filename
en: Open %s with:
fy: Iepenje %s mei:

en: Add Application
fy: Applikaasje Taheakje

en: Preparing
fy: Tariede

en: Default sort order
fy: Standert sortearfolchoarder

en: Custom Background
fy: Oanpaste Eftergrûn

en: Default Background Color
fy: Standert Eftergrûnkleur

en: Default folder viewer
fy: Standert mapwerjefter

en: Put labels beside icons
fy: Pleats labels neist ikoanen

en: Default icon zoom level
fy: Standert ikoan seamnivo

en: Default list zoom level
fy: Standert lystseamnivo

en: Desktop font
fy: Buroblêdlettertype

en: Home icon visible on desktop
fy: Thúsikoan sichtber on buroblêd

en: Desktop computer icon name
fy: Buroblêd kompûterikoannamme

en: Desktop home icon name
fy: Buroblêd thúsikoannamme

en: Desktop trash icon name
fy: Buroblêd jiskefetikoannamme

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
fy: Lyst fan 'x-content/*'-types set nei "Doch Niks"

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
fy: Lyst fan 'x-content/*'-types set nei "Map Iepenje"

en: Home Folder
fy: Thúsmap

en: Open your personal folder
fy: Jo persoanlike map openje

en: Create a new launcher
fy: In nije starter meitsje

en: _Pattern:
fy: _Patroan:

en: Examples:
fy: Foarbylden:

en: Search _name:
fy: Sykje _namme:

en: _Folder:
fy: Map:

en: "%s" selected
fy: "%s" selekteare

en: %s, Free space: %s
fy: %s, Frije romte: %s

en: Open With %s
fy: Iepenje Mei %s

en: _Properties
fy: Foarkarren

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
fy: Kopiear nei

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
fy: D_uplisear

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
fy: Wiske

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
fy: Keppel

note: name, stock id label, accelerator Adjust start/stop items to reflect the type of the drive
en: _Start
fy: Begjin

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
fy: Hâld op

en: Make a _Link
fy: Meitsje in _Link

en: _Download
fy: Ynhealje

en: Command
fy: Kommando

en: by _Type
fy: op Soar_t

en: by Modification _Date
fy: op Oanpassings_datum

en: by _Emblems
fy: op _Emblemen

en: by T_rash Time
fy: op Jiskefettiid

en: By _Name
fy: Op _Namme

en: By _Size
fy: Op Grutte

en: By _Type
fy: Op Soar_t

en: By Modification _Date
fy: Op Oanpassings_datum

en: By _Emblems
fy: Op _Emblemen

en: By T_rash Time
fy: Op Jiskefettiid

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
fy: Ikoan

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
fy: Kompakt

en: (Empty)
fy: (Leeg)

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
fy: _Lyst

en: Properties
fy: Eigenskippen

en: nothing
fy: neat

en: unreadable
fy: unlêsber

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
fy: Ynhâld:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
fy: brûkt

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
fy: frij

en: Emblems
fy: Emblemen

en: _Read
fy: Lêze

en: _Write
fy: Skriuwe

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
fy: net

en: create/delete
fy: meitsje/fuortsmite

en: write
fy: skriuwe

en: access
fy: tagong

en: Access:
fy: Tagong:

en: Folder access:
fy: Maptagong:

en: Read-only
fy: Allinich-lêze

en: _Owner:
fy: Eigener:

en: _Group:
fy: _Groep:

en: Others
fy: Oaren

en: Others:
fy: Oaren:

note: Translators: this is the same string as the one found in * caja
en: File System
fy: Triemsysteem

en: Edit Bookmarks
fy: Bookmarks Bewurkje

en: <b>_Bookmarks</b>
fy: <b>_Blêdwizers</b>

en: <b>_Name</b>
fy: <b>_Namme</b>

en: <b>_Location</b>
fy: <b>_Lokaasje</b>

en: Public FTP
fy: Iepenbiere FTP

en: FTP (with login)
fy: FTP (mei oanmelde)

en: C_onnect
fy: Ferbine

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
fy: T_sjinner:

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# port
en: _Port:
fy: _Poarte:

en: Folder:
fy: Map:

en: Add Emblems...
fy: Emblemen Taheakje...

en: Show Emblems
fy: Emblemen Sjen Litte

en: By Name
fy: Op Namme

en: By Size
fy: Op Grutte

en: By Type
fy: Op Type

en: By Modification Date
fy: Op Oanpassingsdatum

en: By Emblems
fy: Op Emblemen

en: Always
fy: Altyd

en: Never
fy: Nea

en: Views
fy: Werjeften

en: <b>Behavior</b>
fy: <b>Gedrach</b>

en: _Ask each time
fy: Eltse ke_ar freegje

en: <b>Trash</b>
fy: <b>Jiskefet</b>

en: Behavior
fy: Gedrach

en: <b>Date</b>
fy: <b>Datum</b>

en: <b>Text Files</b>
fy: <b>Teksttriemen</b>

en: <b>Sound Files</b>
fy: <b>Lûdtriemen</b>

en: <b>Folders</b>
fy: <b>Mappen</b>

en: CD _Audio:
fy: CD-_Audio:

en: _Photos:
fy: Fotos:

en: Acti_on:
fy: Aksje:

en: Show History
fy: Skiednis Sjen Litte

en: Software
fy: Programmatuer

en: Creator
fy: Makker

en: Copyright
fy: Auteursrjocht

en: Rating
fy: Beoardieling

en: Image Type:
fy: Ôfbyldingstype

en: loading...
fy: oan it lade...

en: Information
fy: Ynformaasje

en: Show Information
fy: Ynformaasje Sjen Litte

en: Go To:
fy: Gean Nei:

en: Open Location
fy: Lokaasje Iepenje

en: Quit Caja.
fy: Caja Slute.

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
fy: _Blêdwizers

note: name, stock id, label
en: _Tabs
fy: _Ljepper

note: name, stock id, label
en: New _Window
fy: Nij Finster

note: name, stock id, label
en: New _Tab
fy: Nije Ljepper

note: name, stock id, label
en: Open Folder W_indow
fy: Map in Finster Iepenje

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
fy: _Alle Finsters Slute

note: name, stock id, label
en: _Location...
fy: _Lokaasje...

note: name, stock id, label
en: Clea_r History
fy: Skiednis Leegje

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
fy: Blêdwizer T_aheakje

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
fy: Blêdwizers B_ewurkje

en: _Previous Tab
fy: Foariche Ljepper

en: _Next Tab
fy: Folgje_nde Ljepper

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
fy: Haadarkbalke

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-# is_active
en: Location _Bar
fy: Lokaasje_balke

note: #-#-#-#-#  29 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator name, stock id, label #-#-#-#-#  35 (nautilus)  #-#-#-#-# is_active
en: _Search for Files...
fy: Nei Triemen _Sykje...

en: _Back
fy: Werom

en: _Forward
fy: _Foarút

en: _Zoom
fy: Seamje

en: _View As
fy: Sjen Litte As

en: _Close Tab
fy: Ljepper Slute

en: Close tab
fy: Ljepper slute

en: Show Notes
fy: Noaten Sjen Litte

en: Bookmarks
fy: Blêdwizers

en: Open the contents of your desktop in a folder
fy: De ynhâld fan jo buroblêd yn in triem openje

en: Open the trash
fy: Jiskefet iepenje

en: Show Places
fy: Plakken Sjen Litte

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
fy: Eftergrûnen en Emblemen

note: create the "remove" button
en: _Remove...
fy: Fuo_rtsmite...

note: now create the "add new" button
en: Add new...
fy: Nije taheakje...

en: Create a New Emblem
fy: In Nij Embleem Meitsje

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
fy: _Kaaiwurden:

note: set up a file chooser to pick the image file
en: _Image:
fy: Ôfbyld_ing:

en: Create a New Color:
fy: In Nije Kleur Meitsje:

note: make the name label and field
en: Color _name:
fy: Kleur_namme:

en: Color _value:
fy: Kleurwearde:

en: Select a Category:
fy: In Kategory Selektearje:

en: C_ancel Remove
fy: Fuortsmitte Ôfbrekke

en: _Add a New Pattern...
fy: In Nij Patroan T_aheakje

en: _Add a New Color...
fy: In Nije Kleur T_aheakje

en: _Add a New Emblem...
fy: In Nij Embleem T_aheakje

en: Patterns:
fy: Patroanen:

en: Colors:
fy: Kleuren:

en: Emblems:
fy: Emblemen:

en: _Remove a Pattern...
fy: In Patroan Fuo_rtsmite...

en: _Remove a Color...
fy: In Kleur Fuo_rtsmite...

en: _Remove an Emblem...
fy: In Embleem Fuo_rtsmite...

en: Music
fy: Musyk

en: Video
fy: Fideo

en: Spreadsheet
fy: Rekkenboerd

en: Presentation
fy: Presintaasje

en: Text File
fy: Teksttriem

en: Select type
fy: Type selektearje

en: Any
fy: Alles

en: Other Type...
fy: Oar Type...

en: Search Folder
fy: Map Sykje

en: Edit
fy: Bewurkje

en: _Search for:
fy: _Sykje nei:

note: name, stock id, label
en: _Places
fy: _Plakken

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
fy: _Lokaasje Iepenje...

note: name, stock id, label
en: Close P_arent Folders
fy: Haadtafels Slute

en: Close this folder's parents
fy: Dizze map syn haadtafels slute

note: name, stock id, label
en: Clos_e All Folders
fy: Alle Mappen Slute

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
fy: Dokuminten en mappen op dizze kompjûter fine mei namme or ynhâld

en: The location is not a folder.
fy: De lokaasje is net in map.

en: Could not find "%s".
fy: Koe "%s" net fine.

note: tooltip
en: Close this folder
fy: Dizze Map Slute

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
fy: Open Haad

en: Open the parent folder
fy: De haadtafel iepenje

en: _Reload
fy: He_rlade

note: tooltip
en: Display Caja help
fy: Caja help sjen litte

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
fy: Seamje Yn

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
fy: Normale Grutte

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
fy: Ferbine mei T_sjinner...

en: Connect to a remote computer or shared disk
fy: Ferbyn mei in kompjûter op ofstân of in dielde skiif

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
fy: Kompûter

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
fy: _Netwurk

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
fy: Sjabloan

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
fy: Jiskefe_t

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
fy: Lit Fer_hoalen Triemen Sjen

en: _Up
fy: Omheech

en: _Home
fy: T_hús

en: Zoom to Default
fy: Zoome nei Standert

en: Default MATE Theme
fy: Standert MATE Tema

en: Locations
fy: Lokaasjes

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display the date. Replace %e with %d if, when * the day of the month as a decimal number is a single digit, * it should begin with a 0 in your locale (e.g. "May 01" * instead of "May  1").
en: %a %b %e
fy: %a %e %b

note: Show date in tooltip. Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date. Please leave "%%s" as it is: * it will be used to insert the timezone name later.
en: %A %B %d (%%s)
fy: %A %d %B (%%s)

en: Click to hide month calendar
fy: Klik hjirre foar it ferside bringe van jo moanne Kalinder

en: Click to view month calendar
fy: Klik hjirre foar it besjin van jo moanne Kalinder

en: Computer Clock
fy: Kompjûter Klok

note: Translators: This is a strftime format string. * It is used to display a date in the full format (so that people can * copy and paste it elsewhere).
en: %A, %B %d %Y
fy: %A %d %B, %Y

en: Set System Time...
fy: De systeemtiid ynstelle...

en: Set System Time
fy: De systeemtiid ynstelle

en: Failed to set the system time
fy: Ynstelle fan de Tiid is mislearre

en: Copy _Time
fy: _Tiid kopiearje

en: Copy _Date
fy: _Datum kopiearje

en: Ad_just Date & Time
fy: Datum en tiid feroar_je

en: Choose Location
fy: Kies jo lokaasje

en: Edit Location
fy: Jo lokaasje feroarje

en: City Name
fy: Wenplak namme

en: City Time Zone
fy: Wenplak tiidsône

en: Clock
fy: Klok

en: The Clock displays the current time and date
fy: De klok lit de aktuele tiid en de datum sjen

note: Languages that have a single word that translates as either "state" or "province" should use that instead of "region".
en: <small><i>Type a city, region, or country name and then select a match from the pop-up.</i></small>
fy: <small><i>Typ in wenplak, provinsje of lân namme yn en selektearje dêrnei in oerienkomst yn de list dy ferskiint.</i></small>

en: _Timezone:
fy: _Tiidsône:

en: _Location Name:
fy: _Lokaasjenamme:

en: <i>(optional)</i>
fy: <i>(opsjoneel)</i>

en: L_ongitude:
fy: Lingtegraad:

en: L_atitude:
fy: Breedtegr_aad:

en: Time & Date
fy: Tiid en datum

en: _Time:
fy: _Tiid:

en: Current Time:
fy: Akuele tiid:

en: _Set System Time
fy: Systeemtiid yn_stelle

en: North
fy: Noard

en: South
fy: Súd

en: Clock Preferences
fy: Klokfoarkarren

en: Clock Format
fy: Klokformaat

en: _12 hour format
fy: _12-oere tiid

en: _24 hour format
fy: _24-oere tiid

en: Panel Display
fy: Panielwerjefte

en: Show the _date
fy: De _datum sjen litte

en: Show seco_nds
fy: Seko_nden sjen litte

en: Show _weather
fy: It _waar sjen litte

en: Show _temperature
fy: _Temperatuer sjen litte

en: _Visibility unit:
fy: Sichtberensienheid:

en: _Pressure unit:
fy: Luchtdrukienheid:

en: _Wind speed unit:
fy: _Wynfaasjeienheid:

en: _Temperature unit:
fy: _Temperatuerienheid:

en: Weather
fy: It Waar

en: Time _Settings
fy: Tiidynstellingen

en: Failed to set the system timezone
fy: Mislearre om de tiidsône te setten

en: <small>Set...</small>
fy: <small>Ynstelle...</small>

en: <small>Set</small>
fy: <small>Ynstelle</small>

en: Set location as current location and use its timezone for this computer
fy: Ynstelle fan dizze lokaasje as aktuele tiid en brûk it foar de tiidsône foar dizze kompjûter

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
fy: %s, fielt as %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
fy: Sinne-opgong: %s / Sinne-ûndergong: %s

en: Could not display help document '%s'
fy: Koe it helpdokumint '%s' net sjen litte

en: Error displaying help document
fy: Flater bei it werjaan fan it helpdokumint

en: Hour format
fy: Oereopmaak

en: Custom format of the clock
fy: Oanpast formaat fan de klok

en: Show date in clock
fy: Datum sjen litte yn de klok

en: Show date in tooltip
fy: Datum sjen litte yn in tekstballon

en: Show weather in clock
fy: Waar sjen litte yn de klok

en: Show temperature in clock
fy: Temperatuer sjen litte yn de klok

en: Show week numbers in calendar
fy: Wikenûmers sjen litte yn kalinder

en: Expand list of locations
fy: Útvouwe fan de list fan lokaasjes

en: List of locations
fy: List fan lokaasjes

en: A list of locations to display in the calendar window.
fy: In list mei lokaasjes om sjen te litten yn it kalinder finster.

en: Temperature unit
fy: Temperatuerienheid

en: The unit to use when showing temperatures.
fy: De lenheid om te brûke at de temperatuer sjen litten wurd.

en: Speed unit
fy: Faasje-ienheid

en: The unit to use when showing wind speed.
fy: De lenheid om te brûke at de wynfaasje sjen litten wurd.

en: %s the Fish
fy: %s de Fisk

en: Fish
fy: Fisk

en: %s the Fish, a contemporary oracle
fy: %s de Fisk, in hjoeddeisk orakel

en: %s the Fish Says:
fy: %s de Fisk seit:

en: _Speak again
fy: _Sprek op 'e nij

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
fy: It ynstelde kommando wurket net en wie ferfange mei: %s

en: Fish Preferences
fy: Fisk-foarkarren

en: _Name of fish:
fy: _Namme fan de Fisk:

en: _File:
fy: Triem:

en: Select an animation
fy: In animaasje selektearje

en: _Pause per frame:
fy: Skoft it freem:

en: frames
fy: bylden

en: _Rotate on vertical panels
fy: D_raaie on fertikale panielen

en: The fish's name
fy: De namme fan de fisk

en: Pause per frame
fy: Skoft it byld

en: Notification Area
fy: Meidieling Bewâld

en: Panel Notification Area
fy: Paniel Meidieling Bewâld

en: Display workspace names
fy: Sjen litte fan alle wurkromten nammen

en: Display all workspaces
fy: Sjen litte fan alle wurkromten

en: Rows in workspace switcher
fy: Rigelje yn de wurkromte scheakler

en: Failed to load %s: %s
fy: Koe %s: %s net lade

en: Icon not found
fy: Ikoan net fûn

en: Show Desktop Button
fy: Buroblêd-werjaan-knop

en: Window List Preferences
fy: Finsterlist-foarkarren

en: Window List Content
fy: Finsterlist-ynhâld

en: Window Grouping
fy: Finstergroepearring

en: _Never group windows
fy: Finsters _nea groepearje

en: _Always group windows
fy: Finsters immer groepearje

en: rows
fy: riigje

en: columns
fy: kolonnen

en: Workspace Switcher Preferences
fy: Wurkromteskeakelerfoarkarren

en: Switcher
fy: Scheakeler

en: Number of _workspaces:
fy: Tal fan _wurkromten:

en: Workspace na_mes:
fy: Wurkromtena_mmen:

en: Workspace Names
fy: Wurkromtenammen

en: Workspaces
fy: Wurkromten

en: Panel ID list
fy: Paniel-ID-list

en: Enable tooltips
fy: Tekstballonnen ynskeakelje

en: Enable animations
fy: Animaasjes ynskeakelje

en: Confirm panel removal
fy: Wiskje fan paniel befêstigje

en: Disable Logging Out
fy: Ôfmelde útskeakelje

en: Disable Force Quit
fy: Ophâlde-forsearje útskeakelje

en: Panel object type
fy: Panielobjekt-type

en: Object's position on the panel
fy: Objekt's posysje on it paniel

en: Applet IID
fy: Panielunderdiel-IID

en: Panel attached to drawer
fy: Paniel taheake oan opburchlaad

en: Icon used for object's button
fy: Ikoan brûkt foar knop fan objekt

en: Menu content path
fy: Menuynhâldpaad

en: Launcher location
fy: Starter lokaasje

en: Action button type
fy: Aksje knop soart

en: Name to identify panel
fy: Namme om it paniel te identifisearje

en: Panel orientation
fy: Panieloriïntaasje

en: Panel size
fy: Panielgrutte

en: Enable hide buttons
fy: Knoppen ferbergje ynskeakelje

en: Animation speed
fy: Animaasjegong

en: Background type
fy: Eftergrûntype

en: Background color
fy: Eftergrûnkleur

en: Background color opacity
fy: Eftergrûnkleuruntrochsichtichheid

en: Background image
fy: Eftergrûnofbylding

en: Stretch image to panel
fy: De ôfbylding nei it paniel útrekke

en: Choose an icon
fy: Kies in ikoan

en: Could not launch '%s'
fy: Koe '%s' net starte

en: _Remove From Panel
fy: Fer_widerje fan Paniel

en: Loc_k To Panel
fy: Fêstmeitsje oan paniel

en: Cannot find an empty spot
fy: Kin gjin leech plak fine

en: Drawer
fy: Opburchglaad

en: _Add to Drawer...
fy: Oan opburchlaad t_aheakje...

en: [FILE...]
fy: [TRIEM...]

en: - Edit .desktop files
fy: - .desktop-triemen bewurkje

en: Create Launcher
fy: In starter oanmeitsje

en: Directory Properties
fy: Triemtafelfoarkarren

en: Launcher Properties
fy: Starterfoarkarren

en: Could not show this URL
fy: Koe de URL net sjen litte

en: No URL was specified.
fy: Gjin URL wie oantsjutte.

en: Could not use dropped item
fy: Koe net it ferwiderde item brûke

en: _Launch
fy: Starte

en: Key %s is not set, cannot load launcher
fy: Toets %s is net ynsteld, kin net de starter lade

en: Could not save launcher
fy: Koe net de starter opslaan

en: Replace a currently running panel
fy: Ferfang in rinnend paniel

en: Add this launcher to _panel
fy: Taheakje fan dizze starter oan it Paniel

en: Add this launcher to _desktop
fy: Taheakje fan dizze starter oan it _buroblêd

en: _Entire menu
fy: _Hiele Menu

en: Add this as _drawer to panel
fy: Dit as opburchlaad taheakje oan paniel

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
fy: <b>GAME OVER</b> mei it nivo %d!

en: Press 'q' to quit
fy: Druk op 'q' om ôf te sluten

en: Paused
fy: Skoftet

en: Press 'p' to unpause
fy: Druk op 'p' om it skoft dien te meitsje

en: Level: %s,  Lives: %s
fy: Nivo: %s,  Libbens: %s

en: _Activate Screensaver
fy: Skermhoeder _Aktivearje

en: _Lock Screen
fy: _Byldskerm op slot dwaan

en: Could not connect to server
fy: Koe net mei de tsjinner ferbine

en: Protect your computer from unauthorized use
fy: Jo kompjûter beskermje tsjin ubefoege gebrûk

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
fy: Ôfmelde...

en: Log out of this session to log in as a different user
fy: Ôfmelde fan dizze sesje om oan te melde as in oare brûker

en: Run Application...
fy: Applikaasjes starte

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
fy: Fier in applikaasje út troch in kommando te typje of te kieze fan in list

en: Search for Files...
fy: Nei triemen sykje...

en: Force Quit
fy: Ophâlde forsearje

en: Force a misbehaving application to quit
fy: In misdragende applikaasje forsearje op te hâlde

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
fy: Ferbyn mei Server...

en: Shut Down...
fy: Ôfslúte...

en: Shut down the computer
fy: De kompjûter ôfslúte

en: Custom Application Launcher
fy: Oanpaste applikaasjetarter

en: Application Launcher...
fy: Applikaasjestarter...

en: Copy a launcher from the applications menu
fy: In starter fan it applikaasjesmenu kopiearje

en: The main MATE menu
fy: It haadmenu fan MATE

en: Menu Bar
fy: Menu Balke

en: A custom menu bar
fy: In oanpaste menubalke

en: A separator to organize the panel items
fy: In ôfskieder om de panielitems te organisearje

en: (empty)
fy: (leech)

en: Find an _item to add to "%s":
fy: In _item fine om oan "%s" ta te heakje:

en: Add to Drawer
fy: Oan opburchlaad taheakje

en: Find an _item to add to the drawer:
fy: In _item fine om oan it opburchlaad ta te heakje:

en: Add to Panel
fy: Oan paniel taheakje

en: Find an _item to add to the panel:
fy: In _item fine om oan it paniel ta te heakje:

en: "%s" has quit unexpectedly
fy: "%s" is unferwacht ophâlden

en: Panel object has quit unexpectedly
fy: Panielobjekt is unferwacht ophâlden

en: _Don't Reload
fy: Net herla_de

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
fy: Wolle jo it panielunderdiel wiskje fan jo konfiguraasje?

en: And many, many others...
fy: En in protte, protte oaren...

en: The MATE Panel
fy: It MATE Paniel

en: About the MATE Panel
fy: Oer it MATE Paniel

en: Cannot delete this panel
fy: Kin dit paniel net ferwiderje

en: You must always have at least one panel.
fy: Jo matte op syn minst ien paniel hawwe.

en: _Add to Panel...
fy: T_aheakje oan paniel...

en: _Delete This Panel
fy: Fer_widerje fan dit Paniel

en: _New Panel
fy: _Nij paniel

en: A_bout Panels
fy: _Oer Panielen

en: Application
fy: Applikaasje

en: Application in Terminal
fy: Applikaasje yn de terminal

note: Comment
en: Co_mment:
fy: Taljochting:

en: Choose an application...
fy: Kies in applikaasje...

en: Choose a file...
fy: Kies in triem...

en: Comm_and:
fy: Komm_ando:

en: The name of the launcher is not set.
fy: De namme fan de starter is net ynsteld

en: Could not save directory properties
fy: Koe gjin map foarkarren opslaan

en: The name of the directory is not set.
fy: De namme fan de map is net ynsteld

en: The command of the launcher is not set.
fy: De opdracht fan de starter is net ynsteld.

en: The location of the launcher is not set.
fy: De lokaasje fan de starter is net ynsteld.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
fy: Klik op in finster om it programma de opdracht te jaan om of te sluten. Om annulearje te kinnen druk <ESC>

en: Force this application to exit?
fy: Dizze applikaasje forsearje op te hâlde?

en: _Edit Menus
fy: Menus b_ewurkje

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fy: '%s' iepenje

en: Unable to scan %s for media changes
fy: Koe %s net ôftaaste foar mediaferoaringen

en: Rescan %s
fy: %s op 'e nij ôftaaste

en: Mount %s
fy: %s keppelje

en: Removable Media
fy: Útnimbere media

en: Network Places
fy: Netwurklokaasjes

[ctx: Desktop Folder]
note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment).
en: Desktop
fy: Buroblêd

[ctx: panel:showusername]
note: Below this, we only have log out/shutdown items Translators: translate "1" (msgctxt: "panel:showusername") to anything * but "1" if "Log Out %s" doesn't make any sense in your * language (where %s is a username).
en: 1
fy: 0

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
fy: %s ôfmelde...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
fy: %s ôfmelde fan dizze sesje om oan te melde as in oare brûker

[ctx: Orientation]
en: Top
fy: Boppe

[ctx: Orientation]
en: Bottom
fy: Under

[ctx: Orientation]
en: Left
fy: Lofts

[ctx: Orientation]
en: Right
fy: Rjuchts

en: Drawer Properties
fy: Opburchlaadeigenskippen

en: Unable to load file '%s': %s.
fy: Koe triem '%s' net lade: %s.

en: Could not display properties dialog
fy: Koe eigenskippendialooch net sjen litte

en: Panel Properties
fy: Paniel Foarkarren

en: _Icon:
fy: _Ikoan:

en: _Size:
fy: Grutte:

en: _Orientation:
fy: _Oriïntaasje:

en: E_xpand
fy: Utteare

en: _Autohide
fy: _Automatysk ferside bringe

en: Show hide _buttons
fy: Ferhoalknoppen sjen litte

en: Arro_ws on hide buttons
fy: Pylken on fersideknoppen

en: _None (use system theme)
fy: Gji_n (brûk it standert tema)

en: Solid c_olor
fy: Ien kleur

en: Pick a color
fy: Sykje in kleur ut

en: S_tyle:
fy: S_tyl:

en: Co_lor:
fy: K_leur:

en: <small>Transparent</small>
fy: <small>Trochsichtich</small>

en: <small>Opaque</small>
fy: <small>Untrochsichtich</small>

en: Background _image:
fy: Eftergrûn ofbyld_ing

en: Select background
fy: Selektearje in eftergrûn

en: Image Background Details
fy: Ôfbyldingseftergrûndetails

en: _Tile
fy: _Tichel

en: _Scale
fy: _Skalen

en: St_retch
fy: Út_rekke

en: Could not open recently used document "%s"
fy: Koe hokkerlêsten brûkt dokumint "%s" net openje

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
fy: Der hat in ûnbekende flater west ûnder it openje fan "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
fy: De resinte-dokumintenlist leegje?

en: Clear Recent Documents
fy: Resinte dokuminten leegje

en: Clear Recent Documents...
fy: Resinte dokuminten leegje...

en: Could not run command '%s'
fy: Koe kommando '%s' net útfiere

en: Will run command: '%s'
fy: Sil kommando útfiere: '%s'

en: Could not display run dialog
fy: Koe de útfierdialooch net sjen litte

en: Run Application
fy: Applikaasje útfiere

en: Command icon
fy: Kommando-ikoan

en: The icon of the command to be run.
fy: It ikoan fan it út te fiere kommando.

en: Run in _terminal
fy: In _terminal útfiere

en: Run with _file...
fy: Mei triem útfiere...

en: List of known applications
fy: List fan bekende applikaasjes

en: Show list of known _applications
fy: In list fan bekende _applikaasjes sjen litte

en: _Force quit
fy: Ophâlde _forsearje

en: C_lear
fy: _Leegje

en: D_on't Delete
fy: Net ferwiderje

en: Specify an applet IID to load
fy: Spesifisearje in paniel-ûnderdiel IID om te laden

[ctx: Size]
en: XX Small
fy: Ekstra Ekstra Lyts

[ctx: Size]
en: X Small
fy: Ekstra Lyts

[ctx: Size]
en: Small
fy: Lyts

[ctx: Size]
en: Medium
fy: Middel Grutte

[ctx: Size]
en: Large
fy: Grut

[ctx: Size]
en: X Large
fy: Ekstra Grut

[ctx: Size]
en: XX Large
fy: Ekstra Exstra Grut

en: Failed to load applet %s
fy: Koe it panielunderdielen %s net lade

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
fy: Test panielunderdiel ark

en: _Applet:
fy: P_anielunderdiel

en: Hide Panel
fy: Ferside bringe fan it Paniel

en: Could not execute '%s'
fy: Koe '%s' net útfiere

en: file
fy: triem

en: Open URL: %s
fy: URL iepenje: %s

en: Delete this drawer?
fy: Wolle jo dit opburchlaad ferwiderje?

en: Delete this panel?
fy: Dit paniel wiskje?

en: This session logs you into MATE
fy: Dizze sesje meld jo oan yn MATE

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
fy: As dit ynskakele is, sil mate-session de bruker freegje foar't hij de sesje beeindiget.

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
fy: As dit ynskakele is, sil mate-session de sesje automatysk bewarje.

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/desktop/mate/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
fy: Lyst fan komponinten dy't nedich binne as in part fan de sesje. (Elts elemint neamt in kaai ûnder "/desktop/mate/session/required_components"). It Start Applikaasje ynstellings ark lit brûkers gjin easke komponinten út de sesje fuortsmite, en de sesje behearder sil automatysk de easke komponinten by it oanmelden wer tafoegje oan de sesje wannear't sy dochs fuortsmiten binne.

en: Browse...
fy: Blêdzje...

en: Logout Anyway
fy: Toch Útlogge

en: Shutdown Anyway
fy: Dochs Útsette

en: This program is blocking log out.
fy: Dizze applikaasje blokkearret ôfmelden.

en: MateConf key used to lookup default session
fy: MateConf kaai brûkt om de standert sesje op te syskjen

en:  - the MATE session manager
fy:  - de MATE sesjebehearder

en: - MATE Splash Screen
fy: - MATE Splash-skerm

en: MATE Splash Screen
fy: MATE Splash-skerm

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
fy: ôfmelde, alle besteande ferbieders negearjend

en: Do not require confirmation
fy: Fereaskje gjin bevestigen

en: Dark GNOME
fy: Donker GNOME

en: Image/label border
fy: Ôfbylding/label râne

en: Alert Type
fy: Warskôgingstype

en: The type of alert
fy: It type warskôging

en: Alert Buttons
fy: Warskôgingsknoppen

en: Show more _details
fy: Lit mear _details sjen

en: GConf error:
      %s
fy: GConf flater:
      %s

en: GConf error: %s
fy: GConf flater: %s

en: An older
fy: In âlder

en: A newer
fy: In nijer

en: Another
fy: In oare

en: _Always
fy: _Altyd

en: _Never
fy: _Nea

en: _Location (URI):
fy: _Lokaasje (UR):

en: _Share:
fy: Diele:

en: _User Name:
fy: Brûkersnamme:

en: Bookmark _name:
fy: Blêdwizernamme:

en: Add _bookmark
fy: _Blêdwizer taheakje

en: Quit Nautilus.
fy: Nautilus Slute.

en: Copyright © 1999-2009 The Nautilus authors
fy: Copyright © 1999-2009 De Nautilusskriuwers

en: Nautilus Web Site
fy: Nautilus Webside

note: tooltip
en: Display Nautilus help
fy: Nautilus help sjen litte

en: Cyrillic
fy: Cyrillysk

en: Symbols
fy: Symboalen

en: Lesson
fy: Les

en: Project website
fy: Projekt webside

en: Full license text
fy: Folsleine lisinsjetekst

en: Thanks to all Launchpad contributors!
fy: Tank foar alle helpers op Launchpad!

en: License
fy: Lisinsje

en: Authors
fy: Auteurs

en: OpenTeacher authors
fy: OpenTeacher auteurs

en: Documentation
fy: Dokumintaasje

en: Simple mode
fy: Ienfâldiche modus

en: Advanced mode
fy: Wiedweidiche modus

en: Add local media
fy: Foegje lokale media ta.

en: Add remote media
fy: Foegje ôfstansmedia ta

en: Question:
fy: Fraag:

en: Answer:
fy: Antwurd:

en: Select file(s)
fy: Selektearje bestân(nen)

en: File URL
fy: Bestâns-URL

en: Enter the URL of your website or media item.
    Supported video sites:
fy: Folje de URL fan jo website of media-item yn.
    Ûnderstipe video-sites:

en: Unsupported file type
fy: Unûnderstipe bestânstype

en: This type of file is not supported:
fy: Dit bestânstype is unûnderstipe:

en: Please enter the plain text in the text edit. Separate words with a new line and questions from answers with an equals sign ('=') or a tab.
fy: Fier de platte tekst alsjebleaft yn yn de tekst editor. Skied de wurden my in nije regel en de fragen fan de antwurden my in is-gelykteken ('=') of in tab.

en: Plain text words enterer
fy: Platte tekst wurdynfierder

en: Missing equals sign or tab
fy: Missend is-gelykteken of tab

en: Please make sure every line contains an '='-sign or tab between the questions and answers.
fy: Soargje derfoar dat der yn idere regel in '='-teken of in tab is tusken de fragen en de antwurden.

en: Create words lesson by entering plain text
fy: Meitsje in wurdles oan troch platte tekst yn te fiere

en: Can't show the result
fy: Kin it resultaat net sjen litte.

en: Can't open the resultive word list, because it can't be shown.
fy: Kin de resultearende wurdlist net iepenje, want it kin net sjen litten wurre.

en: From hard disk...
fy: Fan de fêste skiif...

en: Are you sure you want to use another map? This will remove all your places!
fy: Witte jo seker dat jo in oare kaart brûke wolle? Dat smiet al jo plakken fuort!

en: Map:
fy: Kaart:

en: Add a place by doubleclicking it on the map
fy: Foegje in plak ta troch dûbel te klikken op de kaart.

en: Places in your test
fy: Plakken yn jo oerhearring

en: Remove selected place
fy: Smiet selektearde plak fuort

en: Add a place by name:
fy: Foegje in plak ta by namme:

en: Place not found
fy: Plak net fûn

en: Sorry, this place is not in the list of known places. Please add it manually by doubleclicking on the right location in the map.
fy: Sorry, dit plak is net yn de list my bekende plakken. Foegje it alsjebleaft sels ta troch dûbel te klikken oan de rjochter kant fan de kaart.

en: Questions
fy: Fragen

en: Answers
fy: Antwurden

en: Remove selected row(s)
fy: Ferwiderje de selektearde rige(n)

en: Profile
fy: Profyl

en: Open from file
fy: Iepenje ut in bestân

en: Close Tab
fy: Ljepper slute

en: Enter list
fy: List ynfieren

en: Teach me!
fy: Underwis my!

en: Show results
fy: Resultaten sjen litte

en: &Save
fy: &Bewarje

en: Save &As
fy: Bewarje &as

en: &Print
fy: &Printsje

en: &Quit
fy: &Ofslúte

en: &Documentation
fy: &Dokumintaasje

en: Toolbar
fy: Arkbalke

en: Hide the browser!
fy: Ferbergje de browser!

en: Hide the others; make space for the browser
fy: Ferbergje de oare dingen; meitsje plak foar de browser

en: Enable hidden browser (hide it by moving the slider)
fy: Set the ferburgen browser oan (ferbergje it troch de slider te bewege)

en: Check!
fy: Kontrolearje!

en: Correct anyway
fy: Doch goed

en: Corrected: %s
fy: Ferbetterd: %s

en: Corrected
fy: Ferbetterd

en: Correct answer: <b>{answers}</b> [{diff}]
fy: Goede antwurd: <b>{answers}</b> [{diff}]

en: Correct answer: <b>{answers}</b>
fy: Goede antwurd: <b>{answers}</b>

en: Fade duration when wrong (milliseconds)
fy: Duer fan it ferdizenje by in flater (millisekonde)

note: TRANSLATORS: This is an option. When checked, OT asks the TRANSLATORS: answers and expects from you to give the TRANSLATORS: corresponding questions.
en: Ask foreign - known
fy: Freegje unbekend - bekend

en: Unsaved data
fy: Unbewarre data

en: There are unsaved items or results. Are you sure you want to close?
fy: Der binne unbewarre items of resultaten. Witte jo seker dat jo ôfslute wolle?

en: Are you sure you want to go back to the enter tab? This will end your lesson!
fy: Witte jo seker dat jo werom gean wolle nei de ynvoegtab? Dat sil jo oerhearring beëindigje.

en: Not enough items
fy: Net genôch items

en: You need to add items to your test first
fy: Jo moatte earst items tafoegje oan jo oerhearring

en: Media lesson: %s
fy: Mediales: %s

en: Create media lesson
fy: Meitsje mediales oan

en: Empty question or answer
fy: Gjin fraag of antwurd

en: Please enter at least one question and one answer for every item.
fy: Foegje alsjebleaft tenminste in fraag en in antwurd yn foar ider item.

en: Create topography lesson
fy: Meitje topografyles oan

note: TRANSLATORS: used as a label in case a filename of a topo TRANSLATORS: lesson isn't available. (E.g. because it's TRANSLATORS: downloaded from some kind of web service.)
en: Import source
fy: Ynvoegboarne

en: Topo lesson: %s
fy: Topografyles: %s

en: Word lesson: %s
fy: Wurtsjesles: %s

en: Please enter at least one question and one answer for every word.
fy: Graag tenminste ien fraag of anwurd ynfiere foar ieder wurd.

en: Create words lesson
fy: Meitsje in wurtsjesles oan

en: All once
fy: Allegearre ien kear

en: Interval
fy: Ynterval

en: Lesson type
fy: Lestype

en: Maximum size of group
fy: Maksimumgrutte fan de groep

en: Minimum amount of questions asked
fy: Minimumtal fragen om te freegje

en: Percent right before known
fy: Prosint goed foar bekend achtsje

en: Smart
fy: Tûk

note: TRANSLATORS: %% will automatically be converted to a single %-sign
en: Only hard words (<50%% right)
fy: Allinich mar dreeche wurden (<50%% goed)

en: Random
fy: Willekeurig

en: Sort
fy: Sortearje

en: Only words you never answered correctly
fy: Allinich mar wurden dy't jo nea goed hiene

note: #-#-#-#-#  65 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: This is one of the file formats OpenTeacher TRANSLATORS: can read. #-#-#-#-#  106 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: saves to.
en: Open Teaching Media
fy: Iepen Lesjaan Media

note: #-#-#-#-#  66 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: This is one of the file formats OpenTeacher TRANSLATORS: can read.
en: Open Teaching Topography
fy: Iepen Lesjaan Topografy

note: #-#-#-#-#  67 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: This is one of the file formats OpenTeacher TRANSLATORS: can read. #-#-#-#-#  108 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: saves to.
en: Open Teaching Words
fy: Iepen Lesjaan Wurden

note: TRANSLATORS: WRDS is the name of a web service. Also known as TRANSLATORS: WRTS (the Dutch name). International website: http://wrds.eu/
en: WRDS
fy: WRTS

en: Use HTML5 for video
fy: Brûk HTML foar video

en: Use HTML5 for audio
fy: Brûk HTML5 foar audio

en: Note notation
fy: Sifernotaasje

en: American
fy: Amerikaansk

en: Percents
fy: Prosinten

en: Core developer
fy: Kern-ûntwikkelder

en: Patches contributor
fy: Oandrager fan ferbetteringen

en: Debian/Ubuntu packager
fy: Debian/Ubuntu pakketmakker

en: Artwork
fy: Ôfbyldingsmakker

en: Topography maps
fy: Topografykaarten

en: Chat channel spammer
fy: Petearkanaal unfeilichmakker

en: Translator (%s)
fy: Oersetter (%s)

en: Untitled word list
fy: Wurdlist sûnder namme

en: Enable every OpenTeacher GUI feature
fy: Skeakelje idere OpenTeacher GUI-funksje yn.

en: Code documentation web server
fy: Code dokumintaasje webserver

en: Gathers a list of all translators of OpenTeacher in Python code format.
fy: Sammelt in list mei alle oersetters fan OpenTeacher by inoar yn Python code-formaat.

en: Shows an overview of all documented available profiles
fy: Lit in oersjoch sjen fan alle dokumenteerde beskikbere profylen

en: Starts the IRC bot used in the #openteacher channel at irc.freenode.net.
fy: Start de IRC-bot dy't brûkt wurd yn it #openteacher-kanaal op irc.freenode.net

en: Builds a graph of all modules and how they are related.
fy: Bouwt in diagram fan alle modules en har gearhing.

en: Packages this installation into a .pkg.tar.xz (Arch) package.
fy: Pakt dizze ynstallaasje yn yn in .pkg.tar.xz-pakket (Arch).

en: Packages this installation into a .deb package.
fy: Pakt dizze ynstallaasje yn yn in .deb-pakket.

en: Packages this installation into a .rpm package.
fy: Pakt dizze ynstallaasje yn yn in .rpm-pakket.

en: Packages the source of this installation into a zip file.
fy: Pakt de boarne fan dizze ynstallaasje yn yn in zip-bestân.

en: Packages the source of this installation into a tarball, and includes a setup.py file.
fy: Pakt de boarne fan dizze ynstallaasje yn yn in tarball, en foegt in setup.py-bestân ta.

en: Packages this installation into a Microsoft Installer (.msi) file.
fy: Pakt dizze ynstallaasje yn yn in Microsoft Installer-bestân (.msi).

en: Packages this installation into a zip file which, when extracted, is usable as portable app in Windows.
fy: Pakt dizze ynstallaasje yn yn in zip-bestân dat, as it útpakt is, brûkbar is as in draachbare app under Windows.

en: Everything you need for using OpenTeacher for self-study.
fy: Alles wat jo nedig hawwe om OpenTeacher te brûke foar selsstúdzje.

en: Starts an interactive python shell with a module manager with all modules loaded.
fy: Start in ynteraktyve python-shell mei in module-behearder mei alle modules laden.

en: Features for students using OpenTeacher at home
fy: Funksjes foar learlingen dy't OpenTeacher thús brûke

en: Features for students using OpenTeacher at school
fy: Funksjes foar learlingen dy't OpenTeacher op skoalle brûke

en: Test server
fy: Toetsserver

en: Run the test suite
fy: De test suite útfiere

en: Updater for all .pot and .po files.
fy: Bywurker foar alle .pot en .po bestânnen.

en: Just gimme my good old OpenTeacher 2.x!
fy: Jou my gewoan myn goede âlde OpenTeacher 2.x werom!

en: Thinking
fy: Tinke

en: Answering
fy: Antwurdzje

en: Amount of recently opened files to remember
fy: Oantal resint iepende bestânnen om te ûnthâlde

note: TRANSLATORS: name of a setting
en: Enable compression
fy: Skeakelje kompresje yn

note: #-#-#-#-#  106 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: setting category.
en: Input and output
fy: Ynfier en útfier

note: TRANSLATORS: setting subcategory; .otmd is a file extension.
en: .otmd saving
fy: .otmd bewarring

note: #-#-#-#-#  112 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: This is one of the file types OpenTeacher can TRANSLATORS: export to.
en: Plain text
fy: Platte tekst

en: Minimum amount of spaces between words
fy: Minimumoantal spaasjes tusken wurden

en: .txt saving
fy: .txt bewarring

en: Miscellaneous
fy: Ferskaat

note: TRANSLATORS: replace 'English' with the native name of the language you're translating to
en: I speak English
fy: Ik praat Frysk

en: Create lesson:
fy: Les oanmeitsje:

en: Load lesson:
fy: Les lade:

en: Recently opened:
fy: Resint iepend:

note: #-#-#-#-#  117 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: lesson types are e.g. 'smart', 'all once' and 'interval'
en: Lesson type:
fy: Lestype:

en: Place - Name
fy: Plak - Namme

en: Name - Place
fy: Namme - Plak

en: Please click this place:
fy: Klik alsjebleaft op dit plak:

en: Lesson order:
fy: Lesfolchoarder

en: Which place is here?
fy: Hokker plak is hjir?

en: Please click this place:
fy: Klik alsjebleaft op dit plak:

en: I'm ready, start the lesson!
fy: Ik bin der klear foar, start de les!

en: Lesson settings
fy: Lesynstellings

en: Change lesson settings
fy: Lesynstellings feroarje

en: Word:
fy: Wurd:

en: Word list order and filters
fy: Wurdsjeslistfolchoarder en -filters

en: Word modifications
fy: Wurdoanpassings

en: You have already tried this character / word
fy: Jo hawwe dit teken/wurd al probearre

en: Mistakes:
fy: Flaters:

en: hanged man
fy: galchje ferlern

en: You lose, the answer was:
fy: Jo hawwe ferlern, it antwurd wie:

en: Play hangman
fy: Galchje spylje

en: Think about the answer, and press the 'View answer' button when you're done.
fy: Tink nei oer it antwurd, en druk de 'Lit antwurd sjen'-knop yn wannear't jo klear binne.

en: View answer
fy: Lit antwurd sjen

en: I was right
fy: Ik hie 't goed

en: I was wrong
fy: Ik hie't fout

en: Translation:
fy: Oersetting:

en: Think answer
fy: Tinke oer it antwurd

en: Click the button to start
fy: Klik de knop om te begjinne

en: Start!
fy: Begjin!

en: Repeat answer
fy: Herhelje antwurd

en: Repeat mode fade duration (milliseconds)
fy: Duer fan it ferdizenje yn de herhelje-modus (millisekondes)

en: Shuffle answer
fy: Hutselje antwurd

en: Type answer
fy: Typ antwurd

en: Completed
fy: Foltôge

en: Highest note:
fy: Heechste sifer:

en: Average note:
fy: Trochsnee sifer:

en: Lowest note:
fy: Leechste sifer:

en: Answer
fy: Antwurd

en: Given answer
fy: Antwurd joen

note: #-#-#-#-#  126 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: the label of a table column that shows if the user answered a word in the same row correctly. #-#-#-#-#  127 (openteacher)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: A label of a table column that indicates of the answer of the user was correct. #-#-#-#-#  128 (open
en: Correct
fy: Korrekt

en: Place name
fy: Plaknamme

en: Word most done wrong:
fy: Wurd dat it faakst fout gong:

en: Results
fy: Fertuten

en: Note:
fy: Sifer:

en: yes
fy: ja

en: no
fy: nee

en: Completed: %s
fy: Foltôge: %s

en: Total thinking time: %s second | Total thinking time: %s seconds
fy[0]: Totale tinktiid: %s sekonde
fy[1]: Totale tinktiid: %s sekondes

en: Total thinking time: %s minutes
fy: Totale tinktiid: %s minúten

en: Voice name (language)
fy: Stimnamme (taal)

en: Speed
fy: Fluggens

en: Pronounciation
fy: Utspraak

en: Voice
fy: Stim

en: Name for this place
fy: Namme foar dit plak

en: What's this place's name?
fy: Wat is de namme fan dit plak?

en: Topography
fy: Topografy

en: Locale
fy: Lokalisaasje

en: Pronounce places
fy: Plakken utsprekke

en: Pronounce words
fy: Wurden utsprekke

en: Couldn't open the file, because the file type is unknown or it can't be shown.
fy: It bestân koe net iepene wurre, omdat it bestânstype unbekend is of net sjen te litten is.

en: Couldn't open the file, is it still there and do we have the right to open it?
fy: It bestân koe net iepene wurre, is it noch dêr en hawwe wy it rjocht it te iepenje?

en: Couldn't open the file, it seems to be corrupted.
fy: It bestân koe net iepene wurre, it liket stikken te wêze.

en: File opened succesfully.
fy: Bestân mei sukses iepene.

en: Couldn't save the file, is there enough free disk space and do we have the right to write to the specified location?
fy: It bestân koe net iepene wurre, is der genôch frije skiifromte en hawwe we skriuwrjochten op de oanwiisde lokaasje?

en: File saved succesfully.
fy: Bestân mei sukses bewarre.

en: Import from WRDS
fy: Ynfoegje fan WRTS

en: Export to WRDS
fy: Fuortskriuwe nei WRTS

en: WRDS Login credentials
fy: WRTS oanmelddata

en: Invalid login credentials
fy: Ûnjildiche oanmelddata

en: WRDS didn't accept the login credentials. Are you sure you entered your e-mail and password correctly?
fy: WRTS akseptearde jo oanmelddata net. Witte jo seker dat jo jo e-mail en wachtwuld korrekt ynfierd hawwe?

en: No WRDS connection
fy: Gjin WRTS-ferbining

en: WRDS didn't accept the connection. Are you sure that your internet connection works and WRDS is online?
fy: WRTS akseptearde de ferbining net. Witte jo seker dat jo mei ynternet ferbûn binne en dat WRTS online is?

en: No word list metadata given.
fy: Gjin wurdlist-details joen.

en: Please fill in the wordlist title, question language and answer language first. Then try again.
fy: Folje alsjebleaft earst de titel, taal fan de fragen en taal fan de antwurden fan de wurdlist yn. Besykje it dernei nochris.

en: Word list succesfully exported to WRDS.
fy: Wurdlist mei sukses fuortskriuwn nei WRTS.

en: No list selected
fy: Gjin list selektearre

en: No list was selected. Please try again.
fy: Gjin list wie selektearre. Besykje it alsjebleaft nochris.

en: The word list was imported from WRDS successfully.
fy: De wurdlist is mei sukses ynfoegd fan WRTS.

en: WRDS - login please:
fy: WRTS - oanmelde alsjebleaft:

en: Remember email address and password
fy: Ûnthâld e-mailadres en wachtwurd

en: WRDS - Please choose a list:
fy: WRTS - Kies alsjebleaft in list:

en: Examples
fy: Foarbylden

en: Run %s as console program without a gui
fy: Fier %s ût as in terminalprogramma sûnder grafyske omjouwing

en: Run %s as a gui droplet
fy: Fier %s ût as in grafyske droplet

en: Ignore errors
fy: Negear flaters

en: Interactive
fy: Ynteraktief

en: Specify locale language (for example en or en_GB)
fy: Lokale taal opjaan (bijfoarbeald en as en_US)

en: Inspect metadata (requires exif & iptc plugin)
fy: Metadata ynspekteare (fereist exif & iptc plugin)

en: Include all subfolders
fy: Ynklusief alle ûnderlizzenda mappen

en: Do not check images first
fy: Kontrolear ofbyldings earst

en: Verbose
fy: Breedsprakig

en: abort
fy: ôfbrekke

en: Down
fy: Omleech

en: default
fy: standert

en: Done
fy: Dien

en: Source
fy: Boarne

en: Overwrite existing images
fy: Besteande ofbyldings oerskrieuwe

en: tag
fy: trefwurd

en: Boolean
fy: Booleaansk

en: String
fy: Term

en: Choice
fy: Keuze

en: Resolution
fy: Resolúsje

en: Float
fy: Driuwende-komma

en: Resample
fy: Hersampelje

en: bicubic
fy: bicubisch

en: Integer
fy: Geheel getal

en: Integer+
fy: Positief geheel getal

en: Integer+0
fy: Positief geheel getal grutter dan 0

en: Slider
fy: Skower

en: January
fy: jannewaris

en: February
fy: febrewaris

en: March
fy: maart

en: April
fy: april

en: May
fy: mei

en: June
fy: juny

en: July
fy: july

en: August
fy: augustus

en: September
fy: septimber

en: October
fy: oktober

en: November
fy: novimber

en: December
fy: desimber

en: Monday
fy: moandei

en: Tuesday
fy: tiisdei

en: Wednesday
fy: woansdei

en: Thursday
fy: tongersdei

en: Friday
fy: freed

en: Saturday
fy: sneon

en: Sunday
fy: snein

en: Top
fy: Boppe

en: Horizontal Offset
fy: Horizontale offset

en: Vertical Offset
fy: Vertikale offset

en: Scale
fy: Op grutte

en: Opacity
fy: Dekking

en: Method
fy: Methode

en: Select
fy: Selektearje

en: size
fy: grutte

en: none
fy: gjint

en: Output
fy: Útfier

en: Shadow
fy: Skaad

en: Drops a blurred shadow under a photo
fy: Een skaad ûnder de foto meitsje

en: Border
fy: Râne

en: Shadow Blur
fy: Skaadwazigheid

en: Amount
fy: Oantal

en: transform
fy: transformeare

en: Align Horizontal
fy: Horizontaal útlijne

en: Align Vertical
fy: Fertikaal útlijne

en: Make the image smaller or bigger
fy: Meitsje it byld lytser as grutter

en: Constrain Proportions
fy: Proporsjes behâlde

en: Resample Image
fy: Methode

en: Transpose
fy: Transponeare

en: Flip or rotate 90 degrees
fy: Spiegelje as 90 graden draaie

en: Convert Mode
fy: Kleurmoadus

en: Convert the color mode of an image
fy: Kleurmoadus feroarje

en: Downsize and crop image with fixed ratio
fy: Ofbylding mei fêste ration ferlyste as útsnije

en: Bleed
fy: Âfbloedzje

en: Auto Contrast
fy: Automatysk kontrast

en: Maximize image contrast
fy: Afbyldingskontrast maksimaliseare

en: Cutoff
fy: Marzje

en: Change
fy: Wizigje

en: Seconds
fy: Sekonden

en: Minutes
fy: Minuten

en: Days
fy: Dagen

en: Months
fy: Moannen

en: Years
fy: Jierren

en: Copy
fy: Kopiearje

en: Posterize
fy: Waarden beperkje

en: Solarize
fy: Solarisaire

en: Invert all pixel values above threshold
fy: Alle pixelwaarden boppe drempel omkeare

en: Treshold
fy: Drempel

en: Equalize
fy: Egaliseare

en: Grayscale
fy: Griiswaarden

en: Copies the minimum pixel value
fy: De minimum pixelwaarde kopiearje

en: User
fy: Brûker

en: Contrast
fy: Kontrast

en: Adjust from grey to black & white
fy: Fan griis nei swart & wyt ferrinne litte

en: Adjust saturation from grayscale to high
fy: Lit sêding ferrinne fan griis nei kleurig

en: Belgium
fy: België

en: Bulgaria
fy: Bulgarije

en: Bahrain
fy: Baghrein

en: Brazil
fy: Brazilië

en: Belarus
fy: Wyt-Rusland

en: Romania
fy: Roemenië

en: Greece
fy: Grikelân

en: French Guiana
fy: Frânsk Guiana

en: Georgia
fy: Georgië

en: United Kingdom
fy: Ferienigd Keninkryk

en: Greenland
fy: Grienlân

en: Tunisia
fy: Tunisie

en: Jordan
fy: Jordanië

en: Hungary
fy: Hongarije

en: Iraq
fy: Irak

en: French Polynesia
fy: Frânsk Polinesië

en: Papua New Guinea
fy: Papua Nij Guinea

en: Philippines
fy: Filippijnen

en: Poland
fy: Polen

en: Western Sahara
fy: West Sahara

en: Estonia
fy: Estland

en: Egypt
fy: Egypte

en: South Africa
fy: Sûd-Afrika

en: Ecuador
fy: Equador

en: Italy
fy: Italië

en: Solomon Islands
fy: Solomon Eilannen

en: Ethiopia
fy: Ethiopië

en: Somalia
fy: Somalie

en: Saudi Arabia
fy: Saudi-Arabië

en: Spain
fy: Spanje

en: Morocco
fy: Marokko

en: Mongolia
fy: Mongolië

en: Marshall Islands
fy: Marshall Eilânen

en: Maldives
fy: Malediven

en: Mauritania
fy: Mauritanië

en: Malaysia
fy: Maleisië

en: France
fy: Frankryk

en: Finland
fy: Finlân

en: Faroe Islands
fy: Faroe Eilannen

en: Norway
fy: Noorwegen

en: Namibia
fy: Namibië

en: New Caledonia
fy: Nij Caledonië

en: Norfolk Island
fy: Norfolk Eilân

en: New Zealand
fy: Nij Seelân

en: Switzerland
fy: Switserlân

en: Colombia
fy: Columbia

en: Cameroon
fy: Kameroen

en: Chile
fy: Chili

en: Canada
fy: Kanada

en: Central African Republic
fy: Sintraal Afrikaanse Republyk

en: Czech Republic
fy: Tsjechyske republyk

en: Christmas Island
fy: Christmas Eilân

en: Cape Verde
fy: Kaap Verdië

en: Cambodia
fy: Cambodja

en: Sao Tome and Principe
fy: Sao Tome en Principe

en: Slovenia
fy: Slowenië

en: Kuwait
fy: Koeweit

en: Seychelles
fy: Seychellen

en: Kazakhstan
fy: Kazachstan

en: Cayman Islands
fy: Kaaiman Eilannen

en: Sweden
fy: Zweden

en: Dominican Republic
fy: Dominicaanse Republyk

en: Denmark
fy: Denemarken

en: Germany
fy: Dûtslân

en: Yemen
fy: Jemen

en: United States
fy: Feriene Steaten

en: Lebanon
fy: Libanon

en: Trinidad and Tobago
fy: Trinidad en Tobago

en: Turkey
fy: Turkije

en: Latvia
fy: Letland

en: Lithuania
fy: Litouwen

en: Luxembourg
fy: Luxemburg

en: Thailand
fy: Thailân

en: Chad
fy: Tsjaad

en: Turks and Caicos Islands
fy: Turks en Caicos Eilânen

en: United Arab Emirates
fy: Ferienigde Arabyske Emiraten

en: Antigua and Barbuda
fy: Antigua en Barbuda

en: Iceland
fy: Yslân

en: Armenia
fy: Armenië

en: Albania
fy: Albanië

en: Antarctica
fy: Antarktika

en: American Samoa
fy: Amerikaansk Samoa

en: Argentina
fy: Argentinië

en: Australia
fy: Australië

en: Austria
fy: Eastenryk

en: Azerbaijan
fy: Azerbeidjan

en: Ireland
fy: Ierlân

en: Indonesia
fy: Indonesië

en: Ukraine
fy: Oekraïne

en: Croatia
fy: Kroatië

en: Slovakia
fy: Slowakije

en: East Timor
fy: Oost Timor

en: English
fy: Ingelsk

en: English (UK)
fy: Ingelsk (GB)

en: Artist
fy: Artyst

en: Info
fy: Ynfo

en: Length:
fy: Duer:

en: &Options...
fy: &Opsjes...

en: &About...
fy: &Oer...

en: E&xit
fy: &Ofslute

en: Track
fy: Nûmer

en: Port:
fy: Poarte:

en: Authentication required
fy: Ferifikaasje fereaske

en: Submit PUIDs
fy: PUIDs ferstjoere

en: Address Book
fy: Adresboek

en: To
fy: Oan

en: Cc
fy: CC

en: Bcc
fy: BCC

en: Use Addresses
fy: Brûk adressen

en: Address Book Search
fy: Sykje yn adresboek

en: Search for
fy: Sykje nei

en: in
fy: yn

en: All address books
fy: Alle adresboeken

en: List all
fy: Toan alles

en: Unable to list addresses from %s
fy: Net mooglik om adressen te toanen fan %s

en: Your search failed with the following error(s)
fy: Jo sykopdracht is mislearre troch dizze flaters:

en: No persons matching your search were found
fy: Gjin persoanen fûn dy't foldogge oan de sykopdracht

en: Return
fy: Tebek

en: Nickname
fy: Bynamme

en: Must be unique
fy: Moat unyk wêze

en: E-mail address
fy: E-mailadres

en: Additional info
fy: Mear ynformaasje

en: Add to:
fy: Taheakje oan:

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
fy: Gjin persoanlik adresboek definiearre. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: You can only edit one address at the time
fy: Jo meie mar &eacute;&eacute;n adres tagelyk bewurkje

en: Update address
fy: Wurkje adresgegevens by

en: ERROR
fy: FOUT

en: Please select address that you want to edit
fy: Selektearje it adres dat jo wizigje wolle

en: Add address
fy: Adres taheakje

en: Edit selected
fy: Wizigje selektearre adres

en: Delete selected
fy: Wiskje selektearre adres

en: sort by nickname
fy: sortearje op bynamme

en: sort by name
fy: sortearje op namme

en: sort by email
fy: sortearje op e-mail

en: sort by info
fy: sortearje op ynfo

en: Add to %s
fy: Taheakje oan %s

en: %s wrote:
fy: %s skreaun:

en: quote
fy: sitaat

en: who
fy: fan

en: On %s, %s wrote:
fy: Op %s, skreaun %s:

en: From
fy: Fan

en: Original Message
fy: Oarspronklik berjocht

en: Draft Email Saved
fy: Konsept e-mail bewarre

en: Could not move/copy file. File not attached
fy: Kin de triem net ferpleatse/kopieare. Triem net taheakke.

en: Your draft has been saved.
fy: Jo berjocht is opslein

en: Your mail has been sent.
fy: Jo berjocht is ferstjoerd.

en: Cc:
fy: CC

en: Bcc:
fy: BCC

en: Attach:
fy: Taheaksel:

en: Delete selected attachments
fy: Wiskje selektearre taheaksels

en: Because PHP file uploads are turned off, you can not attach files to this message. Please see your system administrator for details.
fy: Omdat it uploaden fan PHP-triemmen út stiet kinne jo gjin triemmen oan dit berjocht taheakje. Nim kontakt op mei jo systeembehearder foar mear details.

en: Priority
fy: Prioriteit

en: High
fy: Heech

en: Low
fy: Leech

en: Receipt
fy: Befêstiging

en: On Read
fy: By lêzen

en: On Delivery
fy: By ûntfangst

en: Signature
fy: Hântekening

en: Addresses
fy: Adressen

en: Save Draft
fy: Bewarje Konsept

en: You have not filled in the "To:" field.
fy: Jo hawwe it "Oan:" fjild net ynfold.

en: Server replied:
fy: Tsjinner reagearre:

en: Illegal folder name. Please select a different name.
fy: Dizze mapnamme is net tastien. Graach in oare namme kieze.

en: Click here to go back
fy: Klik hjir om werom te gean

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om te wiskjen. Graach al efkes dwaan.

en: Delete Folder
fy: Map wiskje

en: Are you sure you want to delete %s?
fy: Wolle jo %s echt wiskje?

en: Subscribed successfully.
fy: Súksesfol oanmelden.

en: Unsubscribed successfully.
fy: Súksesfol ôfmelden.

en: Deleted folder successfully.
fy: Map súksesfol wiske.

en: Created folder successfully.
fy: Map súksesfol oanmakke

en: Renamed successfully.
fy: Súksesfol werneamd.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
fy: Oanmelding net súksesfol - Map bestiet net.

en: refresh folder list
fy: fernij mappenlist

en: Create Folder
fy: Map oanmeitsje

en: as a subfolder of
fy: as in submap fan

en: Let this folder contain subfolders
fy: Jou dizze map submappen

en: Create
fy: Oanmeitsje

en: Rename a Folder
fy: Werneam in map

en: No folders found
fy: Gjin mappen fûn

en: Unsubscribe
fy: Útskriuwe

en: Subscribe
fy: Oanmelde

en: No folders were found to unsubscribe from!
fy: Gjin mappen fûn om by ôf te melden!

en: No folders were found to subscribe to!
fy: Gjin mappen fûn om by oan te melden!

en: Subscribe to:
fy: Oanmelde by:

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om te werneamen.

en: Rename a folder
fy: Werneam in map

en: New name:
fy: Nije namme:

en: Submit
fy: Yntsjinje

en: ERROR: Help files are not in the right format!
fy: FOUT: Help-triemmen hawwe net de goede yndieling!

en: Help is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
fy: De helpsiden binne noch net oersetten yn de selektearre taal. Ze ferskine dêrom yn it Ingelsk.

en: Help is not available. Please contact your system administrator for assistance.
fy: De helpsiden binne net beskikber. Nim kontakt op mei jo systeembehearder en jou dizze flater troch.

en: This chapter is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
fy: Dit haadstik is noch net oersetten yn de selektearre taal. It wurdt dêrom toand yn it Ingelsk.

en: This chapter is missing
fy: Haadstik ûntbrekt

en: For some reason, chapter %s is not available.
fy: Haadstik %s is net beskikber.

en: Table of Contents
fy: Ynhâldsopjefte

en: Viewing an image attachment
fy: Besjoch in taheakke ôfbyld

en: View message
fy: Besjoch berjocht

en: Download this as a file
fy: Download dit as in triem

en: Last Refresh
fy: Lêste fernijing

en: Check mail
fy: Fernij mapstruktuer

en: SquirrelMail version %s
fy: SquirrelMail-ferzje %s

en: By the SquirrelMail Project Team
fy: Troch it SquirrelMail projektteam

en: %s Login
fy: %s Webmail - Oanmelde

en: Message Highlighting
fy: Berjochten werjefte

en: To or Cc
fy: Oan of CC

en: subject
fy: ûnderwerp

en: No highlighting is defined
fy: Gjin spesjale werjefte ynsteld

en: Identifying name
fy: Namme foar dizze werjefte

en: Dark Blue
fy: Donkerblau

en: Dark Green
fy: Donkergrien

en: Dark Yellow
fy: Oker

en: Dark Cyan
fy: Donker syaan

en: Dark Magenta
fy: Pears

en: Light Blue
fy: Lila

en: Light Green
fy: Ljocht grien

en: Light Yellow
fy: Ljocht giel

en: Light Cyan
fy: Ljocht syaan

en: Light Magenta
fy: Rôze

en: Dark Gray
fy: Donkergriis

en: Medium Gray
fy: Middelgriis

en: Light Gray
fy: Ljocht griis

en: Ex: 63aa7f
fy: Bygelyks: 63aa7f

en: Matches
fy: Selektearje

en: Editing identities is disabled.
fy: Bewurkjen fan identiteiten stiet út

en: Default Identity
fy: Standert identiteit

en: Alternate Identity %d
fy: Identiteit %d

en: Add a New Identity
fy: Nije identiteit taheakje

en: Advanced Identities
fy: Avansearre identiteiten

en: Full Name
fy: Folsleine namme

en: E-Mail Address
fy: E-Mailadres

en: Reply To
fy: Antwurdadres

en: Index Order
fy: Kolomfolchoarder

en: Checkbox
fy: Karfakje

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index. You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
fy: De kolomfolchoarder is de folchoarder wêryn't de kolommen werjûn wurde yn it berjochtenoersjoch. Jo kinne kolommen taheakje, ferpleatse en wiskje.

en: up
fy: omheech

en: down
fy: omleech

en: remove
fy: wiskje

en: Return to options page
fy: Tebek nei Opsjes

en: Personal Information
fy: Persoanlike ynformaasje

en: Display Preferences
fy: Werjefte foarkarren

en: Folder Preferences
fy: Map foarkarren

en: Error(s) occurred while saving your options
fy: Flater(en) fûn by it opslaan fan jo opsjes

en: Some of your preference changes were not applied.
fy: Inkele fan jo foarkarren koenen net ynsteld wurde.

en: Successfully Saved Options
fy: Persoanlike ynformaasje is opslein!

en: Refresh Folder List
fy: Mappenlist ferfarskje

en: Refresh Page
fy: Fernij side

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
fy: Hjiryn stiet persoanlike ynformaasje oer josels, lykas jo namme, jo e-mailadres, ensfh.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
fy: Jo kinne hjir sels ynstelle hoe't alles werjûn wurde moat. Hjir kinne ûnder oaren kleuren en de taal ynsteld wurde.

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list. This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
fy: Basearre op de opjûne kriteria kinne bepaalde ynkommende berjochten in oare eftergrûnkleur yn de berjochtenlist krije, sadat jo berjochten ienfâldich útinoar hâlde kinne.

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
fy: Dizze opsjes bepale hoe't jo mappen brûkt wurde en hoe't se der út sjogge.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
fy: De kolomfolchoarder fan it berjochtenoersjoch kin hjir feroare wurde.

en: Message not printable
fy: Berjocht net printber

en: Attachments:
fy: Taheaksels:

en: Unknown sender
fy: Ûnbekende ferstjoerder

en: Info:
fy: Ynformaasje:

en: Invalid URL
fy: Ferkeard foarme URL-adres

en: Printer Friendly
fy: Printer-freonlik

en: Print
fy: Printsje

en: View Printable Version
fy: Besjoch printer-freonlike ferzje

en: Read:
fy: Lêzen:

en: Your message
fy: Jo berjocht

en: Was displayed on %s
fy: Is lêzen op %s

en: less
fy: minder

en: more
fy: mear

en: Mailer
fy: Mailprogramma

en: Read receipt
fy: Lêsbefêstiging

en: sent
fy: ferstjoerd

en: requested
fy: frege

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
fy: De ferstjoerder fan dit berjocht hat jo om in antwurd frege, sadat hy sjen kin dat jo dit berjocht lêzen hawwe. Wolle jo in lêsbefêstiging ferstjoere?

en: Send read receipt now
fy: Ferstjoer lêsbefêstiging no

en: Search Results
fy: Sykresultaten

en: Message List
fy: Berjochtenlist

en: Resume Draft
fy: Ferfetsje Konsept

en: Edit Message as New
fy: Bewurkje as nij berjocht

en: View Message
fy: Besjoch berjocht

en: Forward
fy: Foarút

en: Forward as Attachment
fy: Trochstjoere as taheaksel

en: Reply
fy: Beäntwurdzje

en: View Full Header
fy: Besjoch alle berjochtynformaasje

en: You must be logged in to access this page.
fy: Jo hawwe in jildige brûkersnamme en wachtwurd nedich foar dizze side!

en: search
fy: Sykje

en: Recent Searches
fy: Resinte sykopdrachten

en: save
fy: Bewarje

en: forget
fy: Ferjit

en: Current Search
fy: Hjoeddeiske map

en: All Folders
fy: Alle mappen

en: Everywhere
fy: Oeral

en: No Messages Found
fy: Gjin berjochten fûn

en: Please enter something to search for
fy: Graach wat ynfolje om te sykjen

en: Signout
fy: Ofmelde

en: Sign Out
fy: Ofmelde

en: You have been successfully signed out.
fy: Jo binne súksesfol ôfmelden.

en: Click here to log back in.
fy: Klik hjir om wer oan te melden.

en: Viewing a Business Card
fy: Besjoch in besitekaartsje

en: vCard Version %s is not supported. Some information might not be converted correctly.
fy: vCard Versie %s wurdt net stipe. Bepaalde ynformaasje kin net goed werjûn wurde.

en: Web Page
fy: Webside

en: Organization / Department
fy: Organisaasje / Ofdieling

en: Cellular Phone
fy: Mobyl

en: Title &amp; Org. / Dept.
fy: Titel &amp; Org. / Ôfd.

en: Viewing Full Header
fy: Besjoch alle berjochtynformaasje

en: Viewing a text attachment
fy: Besjoch in tekst taheaksel

en: View Unsafe Images
fy: Besjoch ûnfeilige figueren

en: Could not include PEAR database functions required for the database backend.
fy: Kin de PEAR databank funksjes, foar de databank backend, net ynpasse.

en: Is PEAR installed, and is the include path set correctly to find %s?
fy: Is PEAR ynstallearre en is it paad derhinne goed ynfold om %s te finen?

en: Please contact your system administrator and report this error.
fy: Nim kontakt op mei jo systeembehearder en jou dizze flater troch.

en: Personal address book
fy: Persoanlik adresboek

en: Address book is read-only
fy: Adresboek is allinnich-lêze

en: User "%s" already exists
fy: Brûker "%s" bestiet al

en: User "%s" does not exist
fy: Brûker "%s" bestiet net

en: User '%s' already exist.
fy: Brûker "%s" bestiet al.

en: Not a file name
fy: Gjin triemnamme

en: No such file or directory
fy: Gjin triem of map mei dizze namme

en: Open failed
fy: Iepenjen mislearre

en: Write failed
fy: Skriuwen mislearre

en: Unable to update
fy: Unmooglik om te fernijen

en: Address book is corrupted. Required fields are missing.
fy: Adresboek is skansearre. Ferplichte fjilden ûntbrekke.

en: Address book entry is too big
fy: Adresboekyngong is te grut

en: Could not lock datafile
fy: Kin datatriem net befeiligje

en: Write to address book failed
fy: Skriuwen nei adresboek mislearre

en: Error initializing address book database.
fy: Flater by inisjalisearjen fan adresboek-databank.

en: Error opening file %s
fy: Flater: Kin triem %s net iepenje

en: Global address book
fy: Globaal adresboek

en: Error initializing global address book.
fy: Flater by inisjalisearjen fan oerkoepeljend adresboek.

en: Error initializing LDAP server %s:
fy: Flater: kin LDAP tsjinner %s net inisjalisearje:

en: Click here to change the sorting of the address list
fy: Klik hjir om de folchoarder fan sortearring fan de adreslist te feroarjen

en: Invalid input data
fy: Ynfierde datum is net tastien

en: Name is missing
fy: Namme ûntbrekt

en: E-mail address is missing
fy: E-mailadres ûntbrekt

en: Nickname contains illegal characters
fy: Bynamme bestiet út illegale karakters

en: View Business Card
fy: Besjoch besitekaartsje

en: Sun
fy: Snein

en: Sat
fy: Sneon

en: Jan
fy: jan

en: Feb
fy: feb

en: Mar
fy: mrt

en: Apr
fy: apr

en: Ma&#121;
fy: maa

en: Jun
fy: jun

en: Jul
fy: jul

en: Aug
fy: aug

en: Sep
fy: sep

en: Oct
fy: okt

en: Nov
fy: nov

en: Dec
fy: des

en: D, F j, Y g:i a
fy: D, j F, Y g:i a

en: D, F j, Y H:i
fy: D, j F, Y H:i

en: M j, Y
fy: j M, Y

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
fy: Triem mei foarkarren (%s) net fûn. Programma ôfbrutsen.

en: Click here to return to %s
fy: Klik hjir om tebek te gean nei %s

en: Go to the login page
fy: Gean nei de oanmeldside

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
fy: Triem mei foarkarren, %s, bestiet net. Meld ôf, en meld wer oan om in standert foarkartriem oan te meitsjen.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei foarkarren, %s, kin net iepene wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei foarkarren, %s, kin net skreaun wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei foarkarren, %s, kin net kopiearre wurde fan de tydlike triem, %s. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Error opening %s
fy: Flater by iepenjen fan %s

en: Default preference file not found or not readable!
fy: Standert triem mei foarkarren net fûn of net lêsber!

en: Could not create initial preference file!
fy: Kin triem mei foarkarren net oanmeitsje!

en: %s should be writable by user %s
fy: %s heart skriuwber te wêzen foar brûker %s

en: Signature is too big.
fy: Hântekening is te grut

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net iepene wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net skreaun wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net kopiearre wurde fan de tydlike triem, %s. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: You need to have PHP installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
fy: Jo moatte PHP ynstallearre hawwe mei de multibyte string funksje ynskeakele (brûk ynstelle mei de opsje --enable-mbstring).

en: ERROR: No available IMAP stream.
fy: FOUT: Imapstream net beskikber.

en: ERROR: Connection dropped by IMAP server.
fy: FOUT: Ferbining ferbrutsen troch IMAP tsjinner

en: ERROR: Could not complete request.
fy: FOUT: Kin opdracht net ferwurkje.

en: Query:
fy: Fersyk:

en: Reason Given:
fy: Reden:

en: ERROR: Bad or malformed request.
fy: FOUT: Flatere of skansearre oanfraach.

en: Server responded:
fy: Tsjinner reagearre:

en: ERROR: IMAP server closed the connection.
fy: FOUT: IMAP tsjinner hat de ferbining ferbrutsen.

en: ERROR: Unknown IMAP response.
fy: FOUT: Unbekend IMAP antwurd.

en: Error connecting to IMAP server: %s.
fy: Flater ferbûn mei IMAP-tsjinner: %s.

en: The IMAP server is reporting that plain text logins are disabled.
fy: De IMAP tsjinner jout oan dat aanmelden yn platte tekst útskeakele is.

en: Using CRAM-MD5 or DIGEST-MD5 authentication instead may work.
fy: It brûken fan CRAM-MD5 of DIGEST-MD5 ferifikaasjes soe wurkje kinne.

en: Also, the use of TLS may allow SquirrelMail to login.
fy: Mei it brûken fan TLS kan kinne jo faaks ek josels oanmelde by SquirrelMail.

en: Bad request: %s
fy: Unjildige opdracht: %s

en: Unknown error: %s
fy: Unbekende flater: %s

en: Read data:
fy: Lês data:

en: Unknown user or password incorrect.
fy: Unbekende brûker of ferkeard wachtwurd

en: ERROR: Could not append message to
fy: FOUT: Kin berjocht net taheakje oan

en: Solution:
fy: Oplossing:

en: Remove unneccessary messages from your folders. Start with your Trash folder.
fy: Wiskje ûnnedige berjochten út jo mappen. Begjin yn jo Wiske Items map.

en: Invalid mailbox name: %s
fy: Unjildige postfeknamme: %s

en: (no subject)
fy: (gjin ûnderwerp)

en: Unknown Sender
fy: Unbekende ferstjoerder

en: Unknown response from IMAP server:
fy: Unbekend antwurd fan IMAP tsjinner:

en: The server couldn't find the message you requested.
fy: De tsjinner kin jo opfrege berjocht net fine.

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
fy: Jo berjochtenlist is wierskynlik ferâldere en it berjocht is fersetten of wiske (miskien trochdat in oar programma itselde postfak brûkt hat).

en: Unknown date
fy: Unbekende datum

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.
fy: Sortearje as beamstruktuer wurdt net stipe troch jo IMAP tsjinner.

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.
fy: Tsjinner-side sortearje wurdt net stipe troch jo IMAP tsjinner.

en: THIS FOLDER IS EMPTY
fy: DIZZE MAP IS LEECH

en: Move Selected To
fy: Ferpleats it selektearre nei

en: Transform Selected Messages
fy: Wizigje de selektearre berjochten

en: Move
fy: Ferpleatse

en: Unread
fy: Net-lêzen

en: Unthread View
fy: Ferbergje beamstruktuer

en: Thread View
fy: Werjefte beamstruktuer

en: Unselect All
fy: Neat selektearje

en: Viewing Messages: %s to %s (%s total)
fy: Besjoch berjochten: %s t/m %s (%s totaal)

en: Viewing Message: %s (%s total)
fy: Besjoch berjocht: %s (%s totaal)

en: Paginate
fy: siden nûmerje

en: Show All
fy: Toan alle

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
fy: SquirrelMail kin de haadstruktuer fan it berjocht net dekodearje

en: The bodystructure provided by your IMAP server:
fy: De haadstruktuer troch jo IMAP-tsjinner:

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
fy: Flater by opheljen ynhâld. De reden is wierskynlik dat der programmakoade yn it berjocht stiet dy't net dekodearre wurde kin troch SquirrelMail .

en: Command:
fy: Kommando:

en: Response:
fy: Antwurd:

en: Message:
fy: Berjocht:

en: FETCH line:
fy: FETCH rigel:

en: Hide Unsafe Images
fy: Ferbergje ûnfeilige plaatsjes

en: sec_remove_eng.png
fy: sec_remove_f.png

en: This external link will open in a new window
fy: Dizze eksterne link sil iepenje yn in nij finster

en: Option Type '%s' Not Found
fy: Opsje Type '%s' Net fûn

en: Current Folder
fy: Hjoeddeiske map

en: Compose
fy: Nij berjocht

en: Error creating directory %s.
fy: Flater by oanmeitsjen triemtafel %s.

en: Could not create hashed directory structure!
fy: Kin gjin hashed triemtafelstruktuer oanmeitsje!

en: Email delivery error
fy: Besoargingsflater rapportaazje

en: Can't execute command '%s'.
fy: Kin kommando '%s' net útfiere.

en: Can't open SMTP stream.
fy: Kin SMTP-ferbining net iepenje.

en: Service not available, closing channel
fy: Service net beskikber, kanaal wurdt ôfsluten

en: A password transition is needed
fy: Der is in wachtwurd nedich

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
fy: Frege post aksje net útfierd: postfak net beskikber

en: Requested action aborted: error in processing
fy: Frege aksje ûnderbrutsen: flater yn fuortgongsproses

en: Requested action not taken: insufficient system storage
fy: Frege aksje net útfierd: te min romte beskikber op systeem

en: Temporary authentication failure
fy: Tydlike oanmeldingsflater

en: Syntax error; command not recognized
fy: Syntaks flater: kommando net werkend

en: Syntax error in parameters or arguments
fy: Syntaksflater yn parameters of arguminten

en: Command not implemented
fy: Kommando net ynboud

en: Bad sequence of commands
fy: Flatere folchoarder fan kommando's

en: Command parameter not implemented
fy: Kommando parameter net ynboud

en: Authentication mechanism is too weak
fy: Ferifikaasje meganisme is te swak

en: Encryption required for requested authentication mechanism
fy: Kodearring fereaske by it frege autorisaasje meganisme

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
fy: Frege aksje net útfierd: postfak net beskikber

en: User not local; please try forwarding
fy: Brûker net lokaal; besykje om troch te stjoeren

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
fy: Frege postaksje ôfbrutsen: oer de takende opslachromte hinne

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
fy: Frege aksje net útfierd: postfaknamme net tastien

en: Transaction failed
fy: Transaksje mislearre

en: Unknown response
fy: Unbekend antwurd

en: General Display Options
fy: Algemiene werjefte opsjes

en: Theme
fy: Tema

en: Custom Stylesheet
fy: Oanpaste opmak

en: Use Javascript
fy: Brûken Javaskript

en: Mailbox Display Options
fy: Werjefte opsjes foar Postfak

en: Number of Messages per Page
fy: Oantal berjochten per side

en: Enable Alternating Row Colors
fy: Brûk ôfwikseljende rigel kleuren

en: Enable Page Selector
fy: Side seleksje

en: Maximum Number of Pages to Show
fy: Maksimum oantal te toanen siden

en: Always Show Full Date
fy: Toan altyd de folsleine datum

en: Length of From/To Field (0 for full)
fy: Lingte fan it Fan/Oan fjild (0 foar ûnbeheind)

en: Length of Subject Field (0 for full)
fy: Lingte fan it ûnderwerp fjild (0 foar ûnbeheind)

en: Message Display and Composition
fy: Berjocht werjefte en komposysje

en: Wrap Incoming Text At
fy: Begjin in nije rigel nei dit oantal tekens

en: Width of Editor Window
fy: Breedte fan it tekstfinster

en: Height of Editor Window
fy: Hichte fan it tekstfinster

en: Location of Buttons when Composing
fy: Posysje fan de knoppen by skriuwen Nij Berjocht

en: Before headers
fy: Foar berjochtynformaasje

en: Between headers and message body
fy: Tusken berjochtynformaasje en berjochttekst

en: After message body
fy: Efter berjochttekst

en: Addressbook Display Format
fy: Adresboek werjefte

en: Javascript
fy: Javaskript

en: Show HTML Version by Default
fy: Toan HTML ferzje standert

en: Enable Forward as Attachment
fy: Aktivearje trochstjoeren as taheaksel

en: Include CCs when Forwarding Messages
fy: Heakje CCs ta by trochstjoeren berjochten

en: Include Me in CC when I Reply All
fy: Heakje my ta yn CC as ik allinnich beäntwurdzje

en: Enable Mailer Display
fy: Aktivearje werjefte postprogramma

en: Display Attached Images with Message
fy: Toan taheakke ôfbyldingen by berjocht

en: Enable Printer Friendly Clean Display
fy: Aktivearje printerfreonlik skjin skerm

en: Enable Mail Delivery Notification
fy: Melding foar ôfleverjen fan berjochten aktivearje

en: Compose Messages in New Window
fy: Altyd berjochten opstelle yn nij finster

en: Width of Compose Window
fy: Breedte fan berjochtfinster

en: Height of Compose Window
fy: Hichte fan berjochtfinster

en: Prepend Signature before Reply/Forward Text
fy: Heakje hântekening ta _foar_ de beantwurde/trochstjoerde tekst

en: Prefix for Original Message when Replying
fy: Prefiks foar oarspronklik berjocht by beäntwurdzjen

en: Cursor Position when Replying
fy: Posysje fan kursor by beäntwurding

en: To: field
fy: Oan: fjld

en: Focus in body
fy: Fokus op berjochttekst

en: Select body
fy: Selektearje berjochttekst

en: No focus
fy: Gjin fokus

en: Sort by Received Date
fy: Brûk datum fan ûntfangst om te sortearjen

en: Enable Thread Sort by References Header
fy: Diskusjes sortearje op referinsjeberjochtkop

en: Special Folder Options
fy: Spesjale mapopsjes

en: Folder Path
fy: Mappenpaad

en: Do not use Trash
fy: Brûk Wiske Items net

en: Trash Folder
fy: Wiske Items

en: Do not use Drafts
fy: Brûk map Konsept net

en: Draft Folder
fy: Konsept map

en: Do not use Sent
fy: Brûk Ferstjoerde Items net

en: Sent Folder
fy: Ferstjoerde Items

en: Folder List Options
fy: Spesjale mapopsjes

en: Location of Folder List
fy: Posysje fan de mappenlist

en: Width of Folder List
fy: Breedte fan mappenlist

en: Auto Refresh Folder List
fy: Automatysk ferfarskjen fan de mappenlist om de

en: Enable Unread Message Notification
fy: Aktivearje Net-Lêzen berjochten

en: No Notification
fy: Gjin meidieling

en: Only INBOX
fy: Allinnich INBOX

en: Unread Message Notification Type
fy: Net-lêzen berjocht meidieling type

en: Only Unseen
fy: Allinnich Net-Lêzen

en: Unseen and Total
fy: Net-lêzen en Totaal

en: Enable Collapsable Folders
fy: Aktivearje útklapbere mappen

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
fy: Aktivearje iderkear opnij Net-lêzen berjochten

en: Show Clock on Folders Panel
fy: Toan klok yn mappenbalke

en: International date and time
fy: Ynternasjonale datum en tiid

en: American date and time
fy: Amerikaanske datum en tiid

en: European date and time
fy: Europeeske datum en tiid

en: Show weekday and time
fy: Toan dei fan de wike en tiid

en: Show time
fy: Toan tiid

en: No Clock
fy: Gjin klok

en: Hour Format
fy: Oere formaat

en: 12-hour clock
fy: 12-oere klok

en: 24-hour clock
fy: 24-oere klok

en: Memory Search
fy: Unthâld oantal sykopdrachten

en: Folder Selection Options
fy: Map seleksje opsjes

en: Selection List Style
fy: Seleksje werjefte mappenlist

en: Long:
fy: Lang:

en: Subfolder
fy: Submap

en: Indented:
fy: Ynsprongen:

en: Delimited:
fy: Skieden:

en: You can't select INBOX as Trash folder.
fy: Jo kinne INBOX net as map foar Wiske Items selektearje.

en: You can't select INBOX as Sent folder.
fy: U kunt INBOX net as map foar Ferstjoerde Items selektearje.

en: You can't select INBOX as Draft folder.
fy: Jo kinne INBOX net as map foar Konsepten selektearje.

en: Name and Address Options
fy: Namme en adres opsjes

en: E-mail Address
fy: E-mailadres

en: Edit Advanced Identities
fy: Wizigje avansearre identiteiten

en: (discards changes made on this form so far)
fy: (negear de feroaringen yn dit formulier)

en: Multiple Identities
fy: Meardere identiteiten

en: Same as server
fy: Deselde as tsjinner

en: Error opening timezone config, contact administrator.
fy: Flater by iepenjen tiidsône konfiguraasje, nim kontakt op mei jo systeembehearder

en: Timezone Options
fy: Tiidsône opsjes

en: Your current timezone
fy: Jo hjoeddeiske tiidsône

en: Reply Citation Options
fy: Antwurdstyl sitearring

en: Reply Citation Style
fy: Antwurdstyl sitearring

en: No Citation
fy: Gjin sitearring

en: AUTHOR Wrote
fy: SKRIUWER skreaun

en: On DATE, AUTHOR Wrote
fy: Op DATUM, skreaun SKRIUWER

en: Quote Who XML
fy: Sitaat fan XML

en: User-Defined
fy: Definearre troch brûker

en: User-Defined Citation Start
fy: Troch brûker definearre sitearring Begjin

en: User-Defined Citation End
fy: Troch brûker definearre sitearring Ein

en: Signature Options
fy: Hântekening opsjes

en: Use Signature
fy: Heakje in hântekening ta

en: Prefix Signature with '-- ' Line
fy: Lit hântekening foarôfgean troch '-- '

en: Take Address
fy: Slaan e-mailadres op

en: Address Book Take:
fy: Knop daliks opslaan e-mailadres:

en: Try to verify addresses
fy: Besykje adressen te ferifiearjen

en: Config File Version
fy: Ferzje konfiguraasjetriem

en: SquirrelMail Version
fy: SquirrelMail Ferzje

en: PHP Version
fy: PHP ferzje

en: Organization Preferences
fy: Organisaasje Foarkarren

en: Organization Name
fy: Namme organisaasje

en: Organization Logo
fy: Logo organisaasje

en: Organization Logo Width
fy: Logo organisaasje breedte

en: Organization Logo Height
fy: Logo organisaasje hichte

en: Organization Title
fy: Titel organisaasje

en: Signout Page
fy: Ofmeldside

en: Provider Name
fy: Namme provider

en: Top Frame
fy: Boppelâns

en: Server Settings
fy: Ynstellings Tsjinner

en: Mail Domain
fy: Mail domein

en: IMAP Server Address
fy: IMAP-tsjinner adres

en: IMAP Server Port
fy: IMAP-tsjinner poarte

en: IMAP Server Type
fy: IMAP-tsjinner type

en: Cyrus IMAP server
fy: Cyrus IMAP-tsjinner

en: University of Washington's IMAP server
fy: University of Washington's IMAP-tsjinner

en: Microsoft Exchange IMAP server
fy: Microsoft Exchange IMAP-tsjinner

en: Courier IMAP server
fy: Courier IMAP-tsjinner

en: Mac OS X Mailserver
fy: Mac OS X Mailtsjinner

en: hMailServer IMAP server
fy: hMailServer IMAP-tsjinner

en: Binc IMAP server
fy: Binc IMAP-tsjinner

en: Not one of the above servers
fy: Gjin fan de boppesteande tsjinners

en: IMAP Folder Delimiter
fy: IMAP map skiedingsteken

en: Use &quot;detect&quot; to auto-detect.
fy: Brûk &quot;detect&quot; foar auto-deteksje.

en: Use TLS for IMAP Connections
fy: Brûk TLS foar IMAP ferbiningen

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
fy: PHP 4.3.x fereaske! Experiminteel.

en: IMAP Authentication Type
fy: IMAP autorisaasje type

en: Use Sendmail Binary
fy: Brûk Sendmail

en: Choose &quot;no&quot; for SMTP
fy: Kies &quot;no&quot; foar SMTP

en: Sendmail Arguments
fy: Sendmail Parameters

en: Sendmail Path
fy: Sendmail Paad

en: SMTP Server Address
fy: SMTP-tsjinner adres

en: SMTP Server Port
fy: SMTP-tsjinner poarte

en: Use TLS for SMTP Connections
fy: Brûk TLS foar SMTP ferbiningen

en: SMTP Authentication Type
fy: SMTP autorisaasje type

en: No SMTP auth
fy: Gjin SMTP aut

en: Login (plain text)
fy: Oanmelde (platte tekst)

en: POP3 Before SMTP?
fy: POP3 foar SMTP?

en: Header Encryption Key
fy: Berjochtynformaasje befeiligingskaai

en: Invert Time
fy: Tiidseleksje omdraaie

en: Folders Defaults
fy: Map foarkarren

en: Default Folder Prefix
fy: Standert map foarheaksel

en: Show Folder Prefix Option
fy: Toan map foarheaksel opsje

en: By default, move to trash
fy: Standert ferpleatse nei Wiske Items

en: By default, move to sent
fy: Standert ferpleatse nei Ferstjoerde Items

en: By default, save as draft
fy: Standert bewarje as Konsept

en: List Special Folders First
fy: Toan spesjale mappen earst

en: Show Special Folders Color
fy: Toan kleur spesjale mappen

en: Auto Expunge
fy: Automatysk leegje

en: Default Sub. of INBOX
fy: StandertSub. fan INBOX

en: Show 'Contain Sub.' Option
fy: Toan 'befet Sub.' opsje

en: Default Unseen Notify
fy: Standert Net-Lêzen berjochten

en: Default Unseen Type
fy: Standert Net-Lêzen type

en: Auto Create Special Folders
fy: Automatysk oanmeitsjen spesjale mappen

en: Auto delete folders
fy: Automatysk wiskjen mappen

en: Enable /NoSelect folder fix
fy: Ynskeakelje /Gjinseleksje map fix

en: General Options
fy: Algemiene opsjes

en: Data Directory
fy: Data triemtafel

en: Temp Directory
fy: Temp triemtafel

en: Hash Level
fy: Graad fan ûnderferdieling data triemtafel

en: Hash Disabled
fy: Underferdieling útskeakele

en: Moderate
fy: Medium 1

en: Medium
fy: Middel

en: Default Left Size
fy: Standert lofterôfmjitting

en: Usernames in Lowercase
fy: Brûkersnammen yn lytse letters

en: Allow use of priority
fy: Brûken fan prioriteiten tastean

en: Hide SM attributions
fy: Ferbergje SM eigenskippen

en: Enable use of delivery receipts
fy: Brûken fan ûntfangstbefêstigingen tastean

en: Allow editing of identities
fy: Wizigjen fan identiteiten tastean

en: Allow editing of full name
fy: Wizigjen folsleine namme tastean

en: Remove username from headers
fy: Wiskje brûkersnamme fan berjochtynformaasje

en: Used only when identities can't be modified
fy: Allinnich brûkt as identiteiten net feroare wurde kinne

en: Use server-side sorting
fy: Brûk sortearjen troch de tsjinner

en: Use server-side thread sorting
fy: Brûk sortearjen troch de tsjinner foar it sortearjen yn konfersaasjes

en: Allow server charset search
fy: Sykjen tekenset fan tsjinner tastean

en: UID support
fy: UID stipe

en: PHP session name
fy: PHP sesje namme

en: Location base
fy: Lokaasje-basis

en: Message of the Day
fy: Berjocht fan de dei

en: Database
fy: Databank

en: Address book DSN
fy: Adresboek DSN

en: Address book table
fy: Adresboek tabel

en: Preferences DSN
fy: Foarkarren DSN

en: Preferences table
fy: Foarkarren tabel

en: Preferences username field
fy: Foarkarren fjld brûkersnamme

en: Preferences key field
fy: Foarkarren fjild kaai

en: Preferences value field
fy: Foarkarren fjild wearde

en: Global address book DSN
fy: Globaal adresboek DSN

en: Global address book table
fy: Globaal adresboek tabel

en: Allow writing into global address book
fy: Skriuwen yn globale adresboek tastean

en: Allow listing of global address book
fy: Toanen fan globaal adresboek tastean

en: Language settings
fy: Taalynstellingen

en: Default Language
fy: Standert taal

en: Default Charset
fy: Standert set fan lettertekens

en: Enable lossy encoding
fy: Brûk ienfâldige kodearring

en: Address Books
fy: Adresboeken

en: Default Javascript Addressbook
fy: Standert Javaskript adresboek

en: Global address book file
fy: Globaal adresboek triem

en: Allow writing into global address book file
fy: Skriuwen yn globale adresboek triem tastean

en: Themes
fy: Thema's

en: Style Sheet URL (css)
fy: Styl sjabloan URL (css)

en: Default theme
fy: Standert tema

en: Use index number of theme
fy: Brûken yndeksnûmer fan tema

en: Configuration Administrator
fy: Konfiguraasje Systeembehearder

en: Note: it is recommended that you configure your system using conf.pl, and not this plugin. conf.pl contains additional information regarding the purpose of variables and appropriate values, as well as additional verification steps.
fy: NB. It wurdt oanrikkemandearre om jo systeem te konfigurearjen mei conf.pl en net mei dizze plugin. Yn conf.pl stiet ekstra ynformaasje oer it doel en brûken fan de fariabelen en de krekte wearden en boppedat ekstra ferifikaasje stappen.

en: Run or consult conf.pl should you run into difficulty with your configuration.
fy: Brûk conf.pl as jo yn swierrichheden reitsje mei jo konfiguraasje.

en: Theme Name
fy: Tema namme

en: Theme Path
fy: Thema paad

en: Plugin directory could not be found: %s
fy: Plugin triemtafel is net fûn: %s

en: Change Settings
fy: Feroarje ynstellingen

en: Test Configuration
fy: Test konfiguraasje

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
fy: Konfiguraasje triem kin net iepene wurde. Kontrolearje config.php.

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
fy: Dizze module makket it systeembehearders mooglik de basiskonfiguraasje fan SquirrelMail op ôfstand te wizigjen.

en: Submit a Bug Report
fy: Ferstjoer flater rapportaazje

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
fy: Rin, foar it ferstjoeren fan jo flater rapportaazje, foarôf de kontrolelist mei algemien foarkommende problemen efkes troch.

en: Make sure that you are running the most recent copy of %s. You are currently using version %s.
fy: Soargje dat jo de nijste ferzje fan %s hawwe. Jo brûke no ferzje %s.

en: Check to see if your bug is already listed in the %sBug List%s on SourceForge. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
fy: Kontrolearje oft jo flater foarkomt yn de %sBug List%s op SourceForge. At dit sa is, dan kenne wy de bug al en besykje dy te ferbetterjen.

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
fy: Soargje dat jo de flater reprodusearje kinne. At de flater mar inkeldris foarkomt, besykje dan te omskriuwen wat jo dienen doe't de flater him foardie. At de flater hieltiten bart by in bepaald berjocht, bewarje dat berjocht dan, sadat wy it eventueel sjen kinne.

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the %s directory where SquirrelMail was installed.
fy: At der flatermeldingen ferskine, besykje dizze dan sels op te lossen. Lês de hantliedings yn de %s triemtafel op it plak dêr't SquirrelMail ynstallearre is.

en: Pressing the button below will start a mail message to the developers of SquirrelMail that will contain a lot of information about your system, your browser, how SquirrelMail is set up, and your IMAP server. It will also prompt you for information. Just fill out the sections at the top. If you like, you can scroll down in the message to see what else is being sent.
fy: In druk op de knop hjirûnder sil in e-mail starte nei de ûntwikkelders fan SquirrelMail mei in soad ynformaasje oer jo systeem, jo blêder, hoe't SquirrelMail konfigurearre is en jo IMAP tsjinner. Jo sille ek frege wurde om ynformaasje yn te foljen. Fol allinnich de seksjes boppe-oan yn. At jo wolle kinne jo de hiele e-mail besjen hokker ynformaasje der noch mear ferstjoerd is.

en: Please make sure to fill out as much information as you possibly can to give everyone a good chance of finding and removing the bug. Submitting your bug like this will not have it automatically added to the bug list on SourceForge, but someone who gets your message may add it for you.
fy: Graach safolle mooglik ynformaasje ynfolje, sadat der in goede kans is dat de flater fûn wurdt en ferbettere wurde kin. Ferstjoeren fan de flater op dizze wize sil der net foar soargje dat hy automatysk op de bug list fan SourceForge byskreaun wurdt. Ien dy't it berjocht krijt soe him lykwols letter noch wol taheakje kinne.

en: This bug involves:
fy: Dizze flater hat te krijen mei:

en: the general program
fy: it algemiene programma

en: a specific plugin
fy: in spesifike plugin

en: Start Bug Report Form
fy: Start flater rapportaazje

en: Bug
fy: Flater

en: Bug Reports:
fy: Flater rapportaazjes:

en: Show button in toolbar
fy: Toan knop yn menu

en: Could not write calendar file %s
fy: Kin kalindertriem %s net weiskriuwe

en: TODAY
fy: HJOED

en: l, F j Y
fy: l, j F Y

en: ADD
fy: TAHEAKJE

en: EDIT
fy: WIZIGJE

en: DEL
fy: WISKJE

en: Start time:
fy: Oanfang:

en: Priority:
fy: Prioriteit:

en: Set Event
fy: Ofspraak taheakje

en: Event Has been added!
fy: Ofspraak is taheakke!

en: m/d/Y
fy: d/m/Y

en: Do you really want to delete this event?
fy: Wolle jo dizze ôfspraak echt wiskje?

en: Event deleted!
fy: Ofspraak wiske!

en: Nothing to delete!
fy: Neat te wiskjen!

en: Do you really want to change this event from:
fy: Wolle jo dizze ôfspraak echt op dizze wize wiskje? Fan:

en: to:
fy: nei:

en: Event updated!
fy: Ofspraak wizige!

en: 1 hr.
fy: 1 oere

en: 1.5 hr.
fy: 1,5 oere

en: 2 hr.
fy: 2 oere

en: 2.5 hr.
fy: 2,5 oere

en: 3 hr.
fy: 3 oere

en: 3.5 hr.
fy: 3,5 oere

en: 4 hr.
fy: 4 oere

en: 5 hr.
fy: 5 oere

en: 6 hr.
fy: 6 oere

en: Delete &amp; Prev
fy: Wiskje &amp; Foarrige

en: Delete &amp; Next
fy: Wiskje &amp; Folgjende

en: Move to:
fy: Ferpleatse nei:

en: Delete/Move/Next Buttons:
fy: Wiskje/Ferpleats/Folgjende knoppen:

en: Display at top
fy: toan boppe

en: with move option
fy: mei ferpleats opsje

en: Display at bottom
fy: toan ûnder

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
fy: COMMERCIAL - Dizze list befet tsjinners dy't ferifiearre binne as spam ferstjoerders. It is in frijwat betroubere list om spam mei sykjen.

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this. Another good one to use.
fy: COMMERCIAL - Tsjinners dy't konfigurearre binne om spam troch te jaan sille hjirmei blokkearre wurde.

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail. Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
fy: COMMERCIAL - Ynbel brûkers wurde faak filtere omdat hja harren ISP mailtsjinners brûke moatte om post mei te ferstjoeren. Spammers nimme faak in ynbelakkount om spam te ferstjoeren.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
fy: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole yngongen.

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
fy: COMMERCIAL - RBL+ IepenRelay yngongen.

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
fy: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up yngongen.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM boarnen.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - befet inkele DSL IPs.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers dy't gjin befêstiging fan brûkers brûke.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Oare tsjinners.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage tsjinners.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support tsjinners.

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
fy: FREE - Dorkslayers befet allinnich echte iepen relays bûten de USA om oanklachten foar te kommen. Nijsgjirrich is dat harren webstee oanrikkemandearret om harren service NET te brûken.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
fy: FREE - SPAMhaus - In list fan bekende SPAM boarnen.

en: FREE, for now - SpamCop - An interesting solution that lists servers that have a very high spam to legit email ratio (85 percent or more).
fy: FREE, oant no ta - SPAMCOP - In nijsgjirrich alternatyf dat tsjinners befet mei in hege spam - e-mail ratio. (85% of mear)

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
fy: FREE - dev.null.dk - Ik haw gjin detaillearre ynformaasje oer dizze list.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
fy: FREE - visi.com - Relay Stop List. Tige konservative OpenRelay List.

en: FREE - ahbl.org Open Relays - Another list of Open Relays.
fy: FREE - ahbl.org Open Relays - Oare list fan Iepen Relays.

en: FREE - ahbl.org SPAM Source - List of Direct SPAM Sources.
fy: FREE - ahbl.org SPAM Source - List fan Direct SPAM boarnen.

en: FREE - ahbl.org SPAM ISPs - List of SPAM-friendly ISPs.
fy: FREE - ahbl.org SPAM ISPs - List fan SPAM-freonlike ISPs.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
fy: FREE - Leadmon DUL - Oare list fan Ynbel of oare dynamysk tawiisde IPs.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
fy: FREE - Leadmon SPAM Source - List fan IPs wêr't Leadmon.net direkte SPAM fan krigen hat.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
fy: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers dy't gjin ferifiearre opt-in fereaskje of dy't bekende spammers tastien hawwe om lid te wurden en harren services te misbrûken.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
fy: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays dy't net op de list steane fan oare aktive RBLs.

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
fy: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays dy't net op de list steane fan oare aktive RBLs en dy't SPAM ferstjoerd hawwe oan Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
fy: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites op dizze list hawwe oan Leadmon.net direct SPAM ferstjoerd fan IPs yn netblocks wêrby't it hiele block gjin DNS mappings hat. It is in list fan BLOCKS fan IPs dy't brûkt wurde troch minsken dy't Leadmon.net SPAMme hawwe.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
fy: FREE - In oare swarte list - Beide Iepen Trochjouwers en Direkte SPAM Boarnen.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
fy: FREE - In oare swarte list - Ynbel IPs.

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Relays
fy: FREE - Distribuearre ferstjoerder boycot list - Befêstige relays

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Multi-stage Relays
fy: FREE - Distribuearre ferstjoerder boycot list - Befêstige multi-stage relays

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - UN-Confirmed Relays
fy: FREE - Distribuearre ferstjoerder boycot list - Unbefêstige relays

en: WARNING! You must enter something to search for.
fy: WARSKOGING! Graach wat ynfolje om nei te sykjen.

en: WARNING! Header filters should be of the format &quot;Header: value&quot;
fy: WARSKOGING! Berjochtkop filters moatte fan it neikommende formaat wêze: &quot;Berjochtkop: wearde&quot;

en: Saved Scan type
fy: Bewarre scan type

en: Message Filtering
fy: Berjocht filtering

en: What to Scan:
fy: Wat te scannen:

en: Only unread messages
fy: Allinnich net-lêzen berjochten

en: Match:
fy: Selektearje op:

en: Contains:
fy: Befet:

en: If %s contains %s then move to %s
fy: As %s befet %s ferpleats dan nei %s

en: Message Filters
fy: Berjochtfilters

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
fy: Filtering soarget derfoar dat berjochten mei ferskate eigenskippen automatysk yn ferskate mappen dien wurde.

en: SPAM Filters
fy: SPAM filters

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
fy: SPAM filters stelle jo by steat om junk e-mail te detektearjen fan ferskate op DNS basearre swarte listen yn jo INBOX en it te ferpleatsen nei in oare map (bg. Wiske Items).

en: You must select a spam folder.
fy: Jo moatte in spam map selektearje.

en: You must select a scan type.
fy: Jo moatte in scan type selektearje

en: WARNING! Tell the administrator to set the %s variable.
fy: WARSKOGING! Freegje jo systeembehearder om de %s fariabele te aktivearjen

en: Move spam to:
fy: Ferpleats spam nei:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
fy: It ferpleatsen fan spam nei de Wiske Items is eins gjin goed idee, omdat berjochten fan freonen en mailinglists soms automatysk markearre wurde as spam. Welke map jo ek selektearje, soargje dat de map geregeld lege wurdt, sadat jo nea in te grut postfak krije.

en: Unread messages only
fy: Allinnich net-lêzen berjochten

en: The more messages scanned, the longer it takes. It's recommended to scan unread messages only. If a change to the filters is made, it's recommended to set it to scan all messages, then go view the INBOX, then come back and set it to scan unread messages only. That way, the new spam filters will be applied and even the spam you didn't catch with the old filters will be scanned.
fy: Hoe mear berjochten jo scanne, hoe langer it duorret. Foarslein wurdt om allinnich nije berjochten te scannen. As jo in wiziging yn jo filters meitsje, dan wurdt de opsje -alle berjochten- aktivearre. Gean dan nei INBOX, kom werom en kies de opsje -allinnich nije berjochten- .  Sa sille jo nije spamfilters aktivearre wurde en jo scanne ek noch de spam dy't jo lêze mei de nije spamfilters.

en: Spam is sent to %s.
fy: Spam wurdt ferpleatst nei %s

en: not set yet
fy: noch net ynsteld

en: Spam scan is limited to %s.
fy: Spam scan wurdt beheind ta %s

en: ON
fy: OAN

en: OFF
fy: ÚT

en: %s is not found.
fy: %s is net fûn.

en: Today's Fortune
fy: Utspraak fan hjoed

en: Fortunes:
fy: Utspraken:

en: Show fortunes at top of mailbox
fy: Toan utspraken boppe-oan it Postfak

en: Plugin is disabled.
fy: Plugin is útskeakele

en: IMAP server information
fy: IMAP-tsjinner ynformaasje

en: Run some test IMAP commands, displaying both the command and the result. These tests use the SquirrelMail IMAP commands and your current SquirrelMail configuration. Custom command strings can be used.
fy: Fier inkele IMAP kommando's út, it kommando en it resultaat wurde toand. Dizze testen brûke de SquirrelMail IMAP kommando's en jo besteande SquirrelMail konfiguraasje. Oanpaste kommandoregels kinne brûkt wurde.

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
fy: Dit sil in berjocht foar help by dizze list nei %s ferstjoere. Jo sille automatysk in antwurd ûntfange op it ûndersteande e-mailadres.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
fy: Dit sil in berjocht nei %s stjoere foar oanmelding by dizze list. Jo sille mei it ûndersteande e-mailadres oanmelden wurde.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
fy: Dit sil in berjocht nei %s ferstjoere foar ôfmelding fan dizze list. It ûndersteande e-mailadres sil ôfmelden wurde.

en: Unknown action: %s
fy: Ûnbekende aksje: %s

en: Post to List
fy: Stjoer nei list

en: Reply to List
fy: Antwurd nei de list

en: List Archives
fy: List argiven

en: Contact Listowner
fy: Nim kontakt op mei list-eigener

en: Mailing List
fy: Post List

en: POP3 connect:
fy: POP3 ferbine:

en: No server specified
fy: Gjin tsjinneer spesifisearre

en: Error
fy: Flater

en: POP3 user:
fy: POP3 brûker:

en: no login ID submitted
fy: gjin brûkersnamme opjûn

en: connection not established
fy: gjin ferbining makke

en: POP3 pass:
fy: POP3 wachtwurd:

en: No password submitted
fy: Gjin wachtwurd opjûn

en: No connection to server
fy: Gjin ferbining mei tsjinner

en: No login ID submitted
fy: Gjin brûkersnamme opjûn

en: No server banner
fy: Gjin tsjinner skutblêd

en: apop authentication failed
fy: apop ferifikaasje mislearre

en: Premature end of list
fy: Te betiid ein fan'e list

en: Empty command string
fy: Leech kommando

en: connection does not exist
fy: ferbining bestiet net

en: No msg number submitted
fy: Gjin berjochtnûmer opjûn

en: Command failed
fy: Kommando mislearre

en: Remote POP server Fetching Mail
fy: Post ophelje fan eksterne POP-tsjinners

en: Select Server:
fy: Selektearje tsjinner:

en: Password for
fy: Wachtwurd foar

en: Fetch Mail
fy: Opheljen berjochten

en: Fetching from
fy: Opheljen fan

en: Oops,
fy: Oei,

en: Opening IMAP server
fy: Iepenjen IMAP-tsjinner

en: Opening POP server
fy: Iepenjen POP-tsjinner

en: Login Failed:
fy: Oanmelden mislearre:

en: Login OK: No new messages
fy: Oanmelden OK: Gjin nije berjochten

en: Login OK: Inbox EMPTY
fy: Oanmelden OK: Postfak YN  is LEECH

en: Login OK: Inbox contains %s messages
fy: Oanmelden OK: INBOX hat %s berjochten

en: Fetching UIDL...
fy: Opheljen UIDL...

en: Server does not support UIDL.
fy: Tsjinner stipet gjin UIDL.

en: Leaving mail on server...
fy: Post bewarje op tsjinner...

en: Deleting messages from server...
fy: Berjochten wiskje fan tsjinner...

en: Fetching message
fy: Opheljen berjocht

en: Server error. Disconnect
fy: Tsjinner flater. Ferbining ferbrutsen

en: Reconnect from dead connection
fy: Werstel ferbrutsen ferbining

en: Saving UIDL
fy: UIDL opslaan

en: Refetching message
fy: Opnij berjocht ophelje

en: Error Appending Message!
fy: Flater by it taheakjen fan it berjocht!

en: Closing POP
fy: POP slute

en: Logging out from IMAP
fy: Ôfmelde fan IMAP

en: Message appended to mailbox
fy: Berjocht taheakke oan postfak

en: Message %d deleted from remote server!
fy: Berjocht %d wiske fan eksterne tsjinner!

en: Delete failed:
fy: Wiskjen mislearre:

en: Remote POP server settings
fy: Eksterne POP-tsjinner ynstellingen

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure. However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
fy: Jo moatte derop betocht wêze dat de befeiliging dy't brûkt wurdt om jo wachtwurd op te slaan net perfekt is. Mar as jo POP brûke is der gewoanwei hielendal gjin befeiliging. De befeiliging dy't brûkt wurdt om jo wachtwurd op te slaan op de tsjinner kin ûngedien makke wurde troch in hacker troch de boarne fan dit triem te lêzen.

en: If you leave password empty, it will be asked when you fetch mail.
fy: As jo jo wachtwurd leech litte, sil it frege wurde by it opheljen fan jo post.

en: Encrypt passwords (informative only)
fy: Befeiligje wachtwurden (allinnich ynformatyf)

en: Add Server
fy: Tsjinner taheakje

en: Server:
fy: Tsjinner:

en: Store in Folder:
fy: Opslaan yn map:

en: Leave mail on server
fy: Bewarje post op tsjinner

en: Check mail at login
fy: Kontrolearje post by oanmelden

en: Check mail at folder refresh
fy: Kontrolearje post by fernijen fan mappen

en: Modify Server
fy: Bewurkje tsjinner

en: Server Name:
fy: Tsjinnernamme:

en: Modify
fy: Wizigje

en: No servers known.
fy: Gjin tsjinners bekend.

en: Fetching Servers
fy: Opheljen tsjinners

en: Confirm Deletion of a Server
fy: Befêstigje wiskjen fan in tsjinner

en: Selected Server:
fy: Selektearre tsjinner:

en: Confirm delete of selected server?
fy: Befêstigje it wiskjen fan de selektearre tsjinner

en: Confirm Delete
fy: Wiskjen befêstigje

en: Leave Mail on Server
fy: Bewarje post op tsjinner

en: Undefined Function
fy: Net definiearre funksje

en: The function you requested is unknown.
fy: De funksje dêr't jo om fregen is ûnbekend.

en: Fetch
fy: Opheljen

en: Warning,
fy: Warskôging,

en: Mail Fetch Result:
fy: Resultaten:

en: POP3 Fetch Mail
fy: POP3-tagong eksterne e-mailakkounts

en: This configures settings for downloading email from a POP3 mailbox to your account on this server.
fy: Ynstellingen foar it laden fan e-mail fan in eksterne POP3-tsjinner nei jo akkount op dizze tsjinner.

en: Message Details
fy: Berjochtdetails

en: Entity
fy: Entiteit

en: Close Window
fy: Finster slute

en: Save Message
fy: Bewarje berjocht

en: View Message details
fy: Besjoch berjochtdetails

en: New Mail Notification
fy: Meidielingen by nije e-berjochten

en: The %s option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
fy: De opsje %s sil ALLE mappen op nije berjochten kontrolearje en net allinnich de INBOX.

en: Check all boxes, not just INBOX
fy: Kontrolearje alle mappen, net allinnich INBOX

en: Selecting the %s option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
fy: Seleksje fan %s soarget foar aktivearring fan in popup as der in nij berjocht yn ien fan fo mappen ferskynt (Javaskript is nedich!).

en: Show popup window on new mail
fy: Toan popupfinster by nij berjocht

en: Use the %s option to only check for messages that are recent. Recent messages are those that have just recently showed up and have not been "viewed" or checked yet. This can prevent being continuously annoyed by sounds or popups for unseen mail.
fy: Brûk de opsje %s om allinnich te kontrolearjen op resinte berjochten. Resinte berjochten binne krekt binnenkomde berjochten dy't noch net besjoen of kontrolearre binne. Hjirtroch wurde jo net hieltiten troch popups of lûd lestich fallen by in nij berjocht.

en: Count only messages that are RECENT
fy: Kontrolearje allinnich RESINT

en: Selecting the %s option will change the title in some browsers to let you know when you have new mail (requires JavaScript, and only works in IE but you won't see errors with other browsers). This will always tell you if you have new mail, even if you have %s enabled.
fy: De opsje %s sil yn guon blêders de titeloantsjutting feroarje by in nij berjocht. (Javaskript is nedich en it wurket allinnich mei IE (Internet Explorer). Jo sille gjin flaters sjen as jo in oare blêder brûke.) Dizze opsje sil jo altyd fertelle oft jo nije berjochten hawwe, ek al hawwe jo de opsje %s aktivearre.

en: Change title on supported browsers
fy: Feroarje titeloantsjutting

en: Select %s to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
fy: Selektearje %s om in lûd hearre te litten as der in nij bejocht yn jo mappen ferskynt. Jo kinne sels ynstelle hokker lûd der te hearren is.

en: Enable Media Playing
fy: Aktivearje ôf te spyljen lûd

en: Select from the list of %s the media file to play when new mail arrives. If no file is specified, %s, no sound will be used.
fy: Selektearje de triem dy't jo ôfspylje wolle by in nij berjocht fan de list mei %s. At der gjin triem keazen wurdt, %s, sil gjin lûd ôfspile wurde.

en: Select server file
fy: Selektearje triem fan tsjinner

en: requires JavaScript to work
fy: Javaskript is nedich

en: Try
fy: Probearje

en: Current File:
fy: Triem fan no:

en: SquirrelMail Notice:
fy: SquirrelMail meidieling:

en: You have %s new message | You have %s new messages
fy[0]: Jo hawwe %s nij berjocht
fy[1]: Jo hawwe %s nije berjochten

en: You have %s new messages
fy: Jo hawwe %s nije berjoichten

en: NewMail Options
fy: Nij Berjocht opsjes

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
fy: Opsjes foar it ôfspyljen fan lûden en/of it toanen fan popupfinsters at jo in nij berjocht ûntfange.

en: %s New Messages
fy: %s Nije berjochten

en: %s New Message | %s New Messages
fy[0]: %s nije berjocht
fy[1]: %s nije berjochten

en: Test Sound
fy: Test lûd

en: No sound specified
fy: Gjin lûd spesifisearre

en: Loading the sound...
fy: Lûd wurdt laden ...

en: Sent Subfolders Options
fy: Ferstjoerde Items submap opsjes

en: Use Sent Subfolders
fy: Brûken Ferstjoerde Items submappen

en: Monthly
fy: Alle moannen

en: Quarterly
fy: Elk kwartaal

en: Yearly
fy: Alle jierren

en: Base Sent Folder
fy: Ferstjoerde Items basismap

en: Disable it
fy: Utsette

en: Enable it
fy: Aktivearje

en: Spam reporting
fy: Spamrapportaazje

en: Delete spam when reported:
fy: Wiskje spam nei rapportaazje:

en: Only works with email-based reporting
fy: Wurket allinnich mei op e-mail basearre rapportaazje

en: Spam Reporting Method:
fy: Spamrapportaazje metoade:

en: Quick email-based reporting
fy: Flugge op e-mail basearre rapportaazje

en: Thorough email-based reporting
fy: Yngeande op e-mail basearre rapportaazje

en: Web-based form
fy: Webformulier

en: Save Method
fy: Bewarmetoade

en: Your SpamCop authorization code:
fy: Jo SpamCop autorisaasjekoade:

en: see below
fy: sjoch ûnder

en: Save ID
fy: Bewarje ID

en: About SpamCop
fy: Oer SpamCop

en: SpamCop is a free service that greatly assists in finding the true source of the spam and helps in letting the proper people know about the abuse.
fy: SpamCop is in frije service dy't treflik helpt by it finen fan de echte boarne fan de spam en yn it ynformearjen fan yntegere minsken oer it misbrûk.

en: To use it, you must get a SpamCop authorization code. There is a free %ssign up page%s so you can use SpamCop.
fy: Om it te brûken moatte jo in SpamCop autorisaasjekoade oanfreegje. Der is in frije %soanmeldingsside%s om SpamCop brûke te kinnen.

en: Before you sign up, be warned
fy: Foardat jo jo oanmelde, wês wach

en: Some users have reported that the email addresses used with SpamCop find their way onto spam lists. To be safe, you can just create an email forwarding account and have all SpamCop reports get sent to there. Also, if it gets flooded with spam, you can then just delete that account with no worries about losing your real email address. Just go create an email forwarder somewhere (%s has a %slist of places%s) so that messages from system administrators and what not can be sent to you.
fy: Guon brûkers hawwe rapportearre dat de e-mailadressen dy't by SpamCop brûkt wurde op spamlisten telâne komme. Om feilich te wêzen kinne jo in e-mail forwarding account oanmeitsje en alle SpamCop rapportaazjes dêrhinne ferstjoere te litten. As dit e-mailadres oerspield wurdt mei spam, dan kinne jo it wiskje sûnder jo echte e-mailadres te ferliezen. Meitsje earne in e-mail forwarder  (%s hat in %slist mei plakken%s) sadat berjochten fan systeem administrators en oaren nei jo tastjoerd wurde kinne.

en: Once you have signed up with SpamCop and have received your SpamCop authorization code, you need to enable this plugin by clicking the link above. Once enabled, you go about your normal life. If you encounter a spam message in your mailbox, just view it. On the right-hand side, near the top of where the message is displayed, you will see a link to report this message as spam. Clicking on it brings you to a confirmation page. Confirming that you want the spam report sent will do different things with different reporting methods.
fy: As jo jo oanmelden hawwe by SpamCop en jo hawwe jo SpamCop autorisaasjekoade krigen, dan moatte jo dizze plugin aktivearje -- klik op de link hjirboppe. As jo in spamberjocht yn jo postfak fine, besjoch it dan. Oan de rjochterkant sille jo in link sjen om it berjocht as spam te rapportearjen. As jo hjirop klikke, dan krije jo in befêstigingsside te sjen. Befêstigje dat jo de spam rapportaazje ferstjoere wolle, sil ferskillende dingen dwaan mei ferskillende rapportaazje metoaden.

en: Email-based reporting
fy: Op e-mail basearre rapportaazje

en: Pressing the button forwards the message to the SpamCop service and will optionally delete the message. From there, you just need to go to your INBOX and quite soon a message should appear from SpamCop. (It gets sent to the account you registered with, so make sure that your mail forwarder works!) Open it up, click on the appropriate link at the top, and a new browser window will open.
fy: In druk op de knop stjoert it berjocht troch nei de SpamCop service en sil it berjocht opsjoneel wiskje. Yn jo INBOX sil no al gau in berjocht ferskine fan SpamCop. (It sil stjoerd wurde nei de troch jo registrearre akkount, dus soargje dat jo e-mail forwarder wurket!) Iepenje it berjocht en klik op de bypassende link boppe-oan. In nij blêderskerm sil iepene wurde.

en: Currently, the quick reporting just forwards the request to the thorough reporting. Also, it appears that this is for members (non-free) only. Hopefully this will change soon.
fy: Op dit stuit wurdt de flugge rapportaazje allinnich trochstjoerd nei de yngeande rapportaazje. Dizze is allinnich foar leden (net-frij). Hooplik sil dit mei gauwens feroarje.

en: Web-based reporting
fy: Op it web basearre rapportaazje

en: When you press the button on the confirmation page, this will pop open a new browser window and the SpamCop service should appear inside. The message will not be deleted (working on that part), but you won't need to wait for a response email to start the spam reporting.
fy: Wannear't jo drukke op de knop op de befêstigingsside, sil in nij blêder skerm him iepenje mei dêryn de SpamCop service. It berjocht sil net wiske wurde (wurdt oan wurke), mar jo hoege net te wachtsjen op in antwurdmail om de spamrapportaazje op te starten.

en: The SpamCop service will display information as it finds it, so scroll down until you see a form button. It might pause a little while it is looking up information, so be a little patient. Read what it says, and submit the spam. Close the browser window. Press Cancel or click on the appropriate mail folder to see messages and/or delete the spam.
fy: De SpamCop service sil fûne ynformaasje toane. Besjoch de side oant jo in formulierknop sjogge. Ofhinklik fan de ynformaasje, kin it wat langer duorje. Ferstjoer de spamrapportaazje. Slút it blêderskerm. Klik op Annulearje of klik op de map mei e-mail om de berjochten te sjen en/of de spam te wiskjen.

en: SpamCop service type
fy: Spamcop Service Type

en: Service type option allows selecting which SpamCop services you are using. Member services use different web reporting forms and does not display nags. You can purchase these services, if you want to support SpamCop.
fy: Mei de service type opsje kinne jo selektearje hokker spamcop services jo brûke. Brûkers services brûke oare webformulieren en toane gjin irritante ynformaasje. Jo kinne dizze services oanskaffe as jo SpamCop stypje wolle.

en: More information
fy: Mear ynformaasje

en: For more information about SpamCop, it's services, spam in general, and many related topics, try reading through SpamCop's %sHelp and Feedback%s section.
fy: Foar mear ynformaasje oer SpamCop, de services, spam yn it algemien en annekse ûnderwerpen, besykje de seksje %sHelp en Feedback%s.

en: Report as Spam
fy: Rapportearje as Spam

en: SpamCop - Spam Reporting
fy: SpamCop - Spamrapportaazje

en: Help fight the battle against unsolicited email. SpamCop reads the spam email and determines the correct addresses to send complaints to. Quite fast, really smart, and easy to use.
fy: Help yn de striid tsjin net winske e-mail. SpamCop lêst de e-mail (spam) en bepaalt it krekte adres om in klacht hinne te stjoeren. Fluch, snoad en maklik yn gebrûk!

en: Sending this spam report will give you back a reply with URLs that you can click on to properly report this spam message to the proper authorities. This is a free service. By pressing the "Send Spam Report" button, you agree to follow SpamCop's rules/terms of service/etc.
fy: Ferstjoeren fan dizze spamrapportaazje sil jo in antwurd ûntfange litte mei URLs, dy't jo oanklikke kinne om it berjocht as spam te markearjen by yntegere autoriteiten. Dit is in frije service. Troch te klikken op de knop "Send Spam Report", gean jo akkoard mei de betingsten fan SpamCop.

en: Cancel / Done
fy: Annulearje / Klear

en: Send Spam Report
fy: Ferstjoer Spamrapportaazje

en: SpellChecker Options
fy: Staveringshifker opsjes

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
fy: Hjir kinne jo oanjaan hoe't jo persoanlike wurdboek opslein wurdt, wizigje it, of kies de talen dy't beskikber wêze moatte as jo de stavering kontrolearje.

en: Check Spelling
fy: Staveringshifker

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
fy: Tebek nei &quot;Staveringshifker Opsjes&quot; side

en: ATTENTION:
fy: TINK DEROM:

en: SquirrelSpell was unable to decrypt your personal dictionary. This is most likely due to the fact that you have changed your mailbox password. In order to proceed, you will have to supply your old password so that SquirrelSpell can decrypt your personal dictionary. It will be re-encrypted with your new password after this. If you haven't encrypted your dictionary, then it got mangled and is no longer valid. You will have to delete it and start anew. This is also true if you don't remember your old password -- without it, the encrypted data is no longer accessible.
fy: SquirrelSpell kin jo persoanlike wurdboek net lêze. Dit komt grif troch it wizigjen fan jo postfak wachtwurd.Om troch te gean moatte jo jo âlde wachtwurd opjaan, sadat SquirrelSpell jo persoanlike wurdboek lêze kin. It sil hjirnei mei jo nije wachtwurd befeilige wurde. As jo jo wurdboek net befeilige hawwe, sil dizze net langer jildich wêze. Jo sille it wiskje moatte en in nije opjaan moatte. Dit jildt ek at jo jo âlde wachtwurd ferjitten binne. Sûnder wachtwurd binne jo data net mear tagonklik.

en: Delete my dictionary and start a new one
fy: Wiskje myn wurdboek en start in nijen-ien

en: Decrypt my dictionary with my old password:
fy: Ûntsiferje myn wurdboek mei myn âlde wachtwurd:

en: Proceed
fy: Trochgean

en: You must make a choice
fy: Jo moatte in kar meitsje

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
fy: Jo kinne jo wurdboek wiskje of it âlde wachtwurd yntype, net beide.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
fy: Dit sil de triem mei jo persoanlik wurdboek wiskje. Trochgean?

en: Error Decrypting Dictionary
fy: Flater yn it ûntsiferjen fan it wurdboek

en: Could not run the spellchecker command (%s).
fy: Kin staveringshifker-kommando (%s) net útfiere.

en: Error while writing to pipe.
fy: Flater by it skriuwen nei piip

en: Could not open temporary file '%s'.
fy: Kin tydlike triem '%s' net iepenje

en: Error while writing to temporary file '%s'.
fy: Flater by it skriuwen nei tydlike triem '%s'.

en: I tried to execute '%s', but it returned:
fy: Der is besocht om '%s' te starten, maar it joech de melding:

en: SquirrelSpell is misconfigured.
fy: SquirrelSpell is net goed ynsteld

en: Spellcheck completed. Commit changes?
fy: Staveringshifker is klear. Wizigingen taheakje?

en: No changes were made.
fy: Der binne gjin feroarings oanbrocht.

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
fy: Opslaan fan jo persoanlik wurdboek ... efkes geduld graach.

en: SquirrelSpell Results
fy: SquirrelSpell resultaten

en: Found %s errors
fy: %s flaters fûn

en: Line with an error:
fy: Regel mei flater:

en: Suggestions:
fy: Suggestjes:

en: Suggestions
fy: Suggestjes

en: Change to:
fy: Feroarje yn:

en: Occurs times:
fy: Komt foar:

en: Change this word
fy: Feroarje dit wurd

en: Change ALL occurances of this word
fy: Feroarje ALLE plakken wêr't dit wurd foarkomt

en: Change All
fy: Feroarje alles

en: Ignore this word
fy: Negear dit wurd

en: Ignore ALL occurances this word
fy: Negear ALLE plakken wêr't dit wurd foarkomt

en: Ignore All
fy: Negear alles

en: Add this word to your personal dictionary
fy: Heakje dit wurd ta oanjo persoanlik wurdboek

en: Add to Dic
fy: Heakje ta oan wb

en: Close and Commit
fy: Slút en heakje ta

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
fy: De staveringshifker is net klear. Echt ôfslute en feroaringen taheakje?

en: Close and Cancel
fy: Ofslute en annulearje

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
fy: De staveringshifker is net klear. Echt ôfslute en feroaringen negeare?

en: No errors found
fy: Gjin flaters fûn

en: Your personal dictionary was erased.
fy: Jo persoanlik wurdboek is wiske

en: Dictionary Erased
fy: Wurdboek wiske

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
fy: Jo persoanlik wurdboek is wiske. Slút dit finster en klik nochris op de "Staveringshifker" knop om jo stavering te kontrolearjen.

en: Close this Window
fy: Slút dit finster

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
fy: Jo persoanlik wurdboek is súksesfol befeilige. Gean opnij nei it &quot;Staveringshifker opsjes&quot; menu en selektearje opnij.

en: Successful re-encryption
fy: Súksesfolle befeiliging

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
fy: Jo persoanlik wurdboek is súksefol befeilige. Slút dit finster en klik opnij op de "Staveringshifker" knop om jo stavering te kontrolearjen.

en: Dictionary re-encrypted
fy: Wurdboek befeilige

en: Your personal dictionary has been encrypted and is now stored in an encrypted format.
fy: Jo persoanlik wurdboek is befeilige en is no opslein yn in befeilige formaat.

en: Your personal dictionary has been decrypted and is now stored as plain text.
fy: Jo persoanlik wurdboek is ûntsifere in is no opslein as platte tekst.

en: No action requested.
fy: Gjin aksje frege.

en: Personal Dictionary Crypto Settings
fy: Persoanlik wurdboek befeiligingsynstellingen

en: Personal Dictionary
fy: Persoanlijk wurdboek

en: No words in your personal dictionary.
fy: Gjin wurden in jo persoanlik wurdboek

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
fy: Selektearje de wurden dy't jo wiskje wolle út jo wurdboek.

en: %s dictionary
fy: %s wurdboek

en: Delete checked words
fy: Wiskje selektearre wurden

en: Edit your Personal Dictionary
fy: Wizigje jo persoanlik wurdboek

en: Please make your selection first.
fy: Earst jo kar meitsje graach

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
fy: Dit befeilicht jo persoanlik wurdboek en slaat it op yn befeilige formaat. Trochgean?

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a plain text format. Proceed?
fy: Dit ûntsifert jo persoanlike wurdboek en slaat it yn platte tekst op. Trochgean?

en: Your personal dictionary is currently encrypted.
fy: Jo persoanlik wurdboek is op't heden befeilige

en: This helps protect your privacy in case the web-mail system gets compromized and your personal dictionary ends up stolen. It is currently encrypted with the password you use to access your mailbox, making it hard for anyone to see what is stored in your personal dictionary.
fy: Dit beskermet jo privacy yn gefal dat men jo webmail kreaket en dat men jo persoanlike wurdboek stelt. Dit is no befeilige mei it itselde wachtwurd dat ek tagong jout ta jo Postfak. It makket it dreech foar oaren om te sjen wat der yn jo persoanlik wurdboek stiet.

en: If you forget your password, your personal dictionary will become unaccessible, since it can no longer be decrypted. If you change your mailbox password, SquirrelSpell will recognize it and prompt you for your old password in order to re-encrypt the dictionary with a new key.
fy: Asjo jo eigen wachtwurd ferjitte dan wurdt jo persoanlik wurdboek ûntagonklik, omdat it net mear ûntsifere wurde kin. As jo postfak-wachtwurd feroaret, sil SquirrelSpell dit werkenne en jo freegje om jo âlde wachtwurd sadat jo wurdboek omset wurde kin.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
fy: Untsiferje myn persoanlik wurdboek en slaan it yn platte tekst op.

en: Change crypto settings
fy: Feroarje befeiligingsynstellingen

en: Your personal dictionary is currently not encrypted.
fy: Jo persoanlik wurdboek is op't heden net befeilige.

en: You may wish to encrypt your personal dictionary to protect your privacy in case the webmail system gets compromized and your personal dictionary file gets stolen. When encrypted, the file's contents look garbled and are hard to decrypt without knowing the correct key (which is your mailbox password).
fy: Jo kinne jo persoanlik wurdboek befeiligje om jo privacy te beskermjen yn it gefal dat it webmail systeem kreake wurdt en jo persoanlike wurdboek stellen wurdt. As de triem befeilige is, sille der skiere tekens yn stean dy't net te ûnsiferjen binne sûnder de krekte kaai (jo inlog-wachtwurd).

en: If you decide to encrypt your personal dictionary, you must remember that it gets &quot;hashed&quot; with your mailbox password. If you forget your mailbox password and the administrator changes it to a new value, your personal dictionary will become useless and will have to be created anew. However, if you or your system administrator change your mailbox password but you still have the old password at hand, you will be able to enter the old key to re-encrypt the dictionary with the new value.
fy: At jo beslute om jo wurdboek te befeiligjen mei jo wachtwurd dan meie jo dit net ferjitte. As jo jo wachtwurd ferjitte en de systeembehearder jout jo in nij wachtwurd dan wurdt jo wurdboek ûnlêsber en moatte jo in nije oanmeitsje. Maar at jo jo âlde wachtwurd noch witte en jo krije in nij wachtwurd dan kinne jo jo wurdboek noch ûntsiferje en opnij befeiligje mei it nije wachtwurd.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
fy: Befeiligje myn persoanlik wurdboek en slaan it op yn befeilige formaat.

en: Deleting the following entries from %s dictionary:
fy: Wiskje de kommende seleksjes fan %s wurdboek:

en: All done!
fy: Klear!

en: Personal Dictionary Updated
fy: Persoanlik wurdboek bywurke

en: No changes requested.
fy: Gjin feroarings makke.

en: Please wait, communicating with the server...
fy: Efkes wachtsje graach, kommunikaasje mei de tsjinner ...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
fy: Kies in wurdboek dat jo brûke wolle om de stavering van dit berjocht te kontrolearjen:

en: SquirrelSpell Initiating
fy: Opstarten SquirrelSpell

en: Settings adjusted to: %s with %s as default dictionary.
fy: Ynstellingen feroare nei: %s mei %s as standert wurdboek.

en: Using %s dictionary (system default) for spellcheck.
fy: %s wurdboek brûke as standert foar staveringshifker.

en: International Dictionaries Preferences Updated
fy: Ynstellingen foar ynternasjonale wurdboeken bywurke

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
fy: Kies beskikbere ynternasjonale wurdboeken dy't jo brûke wolle foar de staveringshifker.

en: Make this dictionary my default selection:
fy: Stel dit wurdboek yn as standert:

en: Make these changes
fy: Meitsje dizze feroaringen

en: Add International Dictionaries
fy: Ynternasjonale wurdboeken taheakje

en: Please choose which options you wish to set up:
fy: Kies hokker opsjes jo ynstelle wolle:

en: Edit your personal dictionary
fy: Bewurkje jo persoanlik wurdboek

en: Set up international dictionaries
fy: Ynternsjonale wurdboeken ynstelle

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
fy: Befeiligje of ûntsiferje jo persoanlik wurdboek

en: Personal dictionary encryption options are not available
fy: Persoanlik wurdboek befeiligingsynstellingen binne net beskikber

en: SquirrelSpell Options Menu
fy: SquirrelSpell Opsjes Menu

en: Translator
fy: Oersetter

en: Saved Translation Options
fy: Oerset opsjes opslein

en: Your server options are as follows:
fy: Jo tsjinner opsjes binne:

en: Maximum of 150 words translated, powered by Systran
fy: Maksimum fan 150 wurden oersetten, oandreaun troch Systran

en: Number of supported language pairs: %s
fy: Oantal stipe talenpearen: %s

en: No known limits, powered by Systran
fy: Gjin limiten bekend, oandreaun troch Systran

en: No known limits, powered by Translation Experts' InterTran
fy: Gjin limiten bekend, oandreaun troch Translation Experts's InterTran

en: Number of supported languages: %s
fy: Oantal stipe talen: %s

en: Hellenic translations, no known limits, powered by Systran
fy: Grykske oersettingen, gjin limiten bekend, oandreaun troch Systran

en: Russian translations, maximum of 500 characters translated
fy: Russyske oersettingen, maksimum fan 500 tekens oersetten

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
fy: Wêr en wannear wolle jo it oersetfreem sjen?

en: Select your translator:
fy: Selektearje jo oersetter:

en: When reading:
fy: By it lêzen:

en: Show translation box
fy: Toan oersetfreem

en: to the left
fy: lofts

en: in the center
fy: yn it midden

en: to the right
fy: rjochts

en: Translate inside the SquirrelMail frames
fy: Oersette yn de SquirrelMail freems

en: Translation Options
fy: Oersetopsjes

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
fy: Hokker oersetter moat brûkt wurde as jo berjochten yn in oare taal krije?

en: %s to %s
fy: %s in %s

en: Chinese, Simplified
fy: Sineesk, ienfâldich

en: Chinese, Traditional
fy: Sineesk, Tradysjoneel

en: Translate
fy: Set oer

en: Bulgarian
fy: Bulgaarsk

en: Filipino (Tagalog)
fy: Filipynsk (Tagalog)

en: Latin
fy: Latyn

en: Latin American Spanish
fy: Latyn Amerikaansk Spaansk

en: Norwegian
fy: Noarsk

en: Romanian
fy: Roemeensk

en: to English
fy: nei Ingelsk

en: from English
fy: fan Ingelsk

en: Interface language
fy: Ynterface taal

en: Translation direction
fy: Oersetrjochting

en: About SquirrelMail %s
fy: Oer SquirrelMail %s

en: SquirrelMail is the name of the program that provides access to your email via the web.
fy: SquirrelMail is de namme fan it programma dat jo e-mail tagonklik makket oer it web.

en: If you have questions about or problems with your mail account, passwords, abuse etc, please refer to your system administrator or provider%s.
fy: As jo fragen of problemen hawwe mei jo mailakkount, wachtwurden, misbrûk ensfh, nim dan kontakt op mei jo systeembehearder of provider%s.

en: They can assist you adequately with these issues. The SquirrelMail Project Team cannot help you with that. The %shelp system%s provides answers to frequently asked questions.
fy: Hja kinne jo adekwaat helpe mei dizze saken. It SquirrelMail projektteam kin jo dêr net by helpe. Yn it %shelp systeem%s steane antwurden op de meast foarkommende fragen (FAQ).

en: SquirrelMail is a feature rich, standards compliant webmail application written in PHP. It was made by a group of volunteers united in the SquirrelMail Project Team and is released as open source, free software under the %sGNU General Public License%s.
fy: SquirrelMail is in webmail applikaasje skreaun yn PHP mei in soad mooglikheden en slút oan by de jildende standerts. It is ûntwikkele troch in groep ûntwikkelders feriene yn it SquirrelMail projektteam en as iepen boarne, frije software ûnder de %sGNU General Public License%s frij jûn.

en: For more information about SquirrelMail and the SquirrelMail Project Team, see %sthe SquirrelMail website%s.
fy: Foar mear ynformaasje oer SquirrelMail en it SquirrelMail projektteam, sjoch %sde SquirrelMail webstee%s.

en: System information
fy: Systeemynformaasje

en: You are using SquirrelMail version: %s
fy: Jo brûke SquirrelMail ferzje: %s

en: The administrator installed the following plugins:
fy: De systeembehearder hat as plugins ynstallearre:

en: none installed
fy: net ynstallearre

en: Nothing to search
fy: Neat te sykjen

en: SquirrelMail Webmail Application
fy: SquirrelMail webmail applikaasje

en: Add New Identity
fy: Nije identiteit taheakje

en: Received
fy: Untfange

en: Compose Preferences
fy: Foarkarren opstellen nij berjocht

en: Folder list should automatically %srefresh%s.
fy: List mei mappen heart automatysk te %sferfarskjen%s

en: This page should automatically %srefresh%s.
fy: Dizze side soe automatysk %sfernije%s moatte

en: Control the behaviour and layout of writing new mail messages, replying to and forwarding messages.
fy: Stelt de foarkarren yn foar de layout en it skriuwen fan nije berjochten, plus Te Beantwurdzjen en Troch Te Stjoeren berjochten.

en: Read Receipt
fy: Lêsbefêstiging

en: deleted
fy: Wiske

en: answered
fy: Beäntwurde

en: draft
fy: Konsept

en: flagged
fy: Flagge

en: View as plain text
fy: Werjaan as platte tekst

en: View as HTML
fy: Werjaan as HTML

en: There must be at least one criteria to search for
fy: Der moatte teminsten ien kritearium wêze om nei te sykjen

en: Error in criteria argument
fy: Syntaks flater yn it kritearium

en: (Illegal date)
fy: (Yllegale datum)

en: (Wrong date)
fy: (Ferkearde datum)

en: (Missing argument)
fy: (Untbrekkend argumint)

en: (Spurious argument)
fy: (Falsk argumint)

en: Missing
fy: Ûntbrekt

en: Standard Search
fy: Standert sykopdrachten

en: Advanced search
fy: Avansearre sykopdrachten

en: Add New Criteria
fy: Nije kriteria taheakje

en: Remove Excluded Criteria
fy: Wiskje útslutende kriteria

en: Remove All Criteria
fy: Wiskje alle kritearia

en: Not
fy: Net

en: Answered
fy: Beäntwurdzje

en: Message Body
fy: Berjochtfjild

en: Flagged
fy: Flagge

en: Sent By
fy: Ferstjoerd troch

en: Header Field
fy: Berjochtkopfjild

en: Keyword
fy: Trefwurd

en: Larger Than
fy: Grutter as

en: Old
fy: Âld

en: Recent
fy: Koartlyn

en: Seen
fy: Lêzen

en: Sent Before
fy: Ferstjoerd foardat

en: Sent On
fy: Ferstjoerd op

en: Sent Since
fy: Ferstjoerd sûnt

en: Since
fy: Sûnt

en: Smaller Than
fy: Lytser as

en: Subject Contains
fy: Underwerp befettet

en: Header and Body
fy: Berjochtkop en berjochttekst

en: Sent To
fy: Ferstjoerd oan

en: And In
fy: En yn

en: Or In
fy: Of yn

en: And
fy: En

en: Or
fy: Of

en: No RPC action given
fy: Gjin sitearring

en: No deletion ID given
fy: Gjin wiskje-ID opjûn

en: No mailbox given
fy: Gjin postfak opjûn

en: RPC action not understood
fy: RPA aksje net begrepen

en: PHP install does not have LDAP support.
fy: PHP ynstallaasje hat gjin LDAP stipe.

en: Removing entry from address book failed
fy: Adresboekyngong wiskje is mislearre

en: LDAP rename is not supported by used protocol version
fy: LDAP omneamen wurdt net stipe troch dizze protokol-ferzje

en: LDAP rename is not supported by used LDAP library. You can't change nickname
fy: LDAP omneamen wurdt net stipe troch de LDAP-bibleteek. Jo kinne de bynamme net feroarje

en: LDAP rename failed
fy: LDAP omneamen mislearre

en: Unable to remove some field values
fy: Net mooglik om guon fjildwearden te wiskjen

en: Unable to rename user "%s" to "%s"
fy: Kin brûker "%s" net werneame nei "%s"

en: Error initializing other address books.
fy: Flater by inisjalisearjen fan oare adresboeken.

en: Unknown address book backend
fy: Unbekend adresboek backend

en: Could not open temporary file to store attachment. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net kopiearre wurde fan de tydlike triem, %s. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Illegal folder name.
fy: Yllegale mapnamme.

en: The name may not contain any of the following: %s
fy: De neikommende karakters meie net yn de namme stean: %s

en: Please select a different name.
fy: Graach in oare namme kieze

en: You have not selected a folder to subscribe. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om oan te melden. Noch wol even dwaan graach.

en: You have not selected a folder to unsubscribe. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om ôf te melden. Noch wol even dwaan graach.

en: Possible reason:
fy: Mooglike oarsaak:

en: ERROR: Bad function call.
fy: FOUT: Minne funksje oprop.

en: Reason:
fy: Reden:

en: TLS is enabled, but this version of PHP does not support TLS sockets, or is missing the openssl extension.
fy: TLS is aktivearre, mar dizze ferzje fan PHP stipet gjin TLS-sockets of mist it openssl-taheaksel (stip & trije tekens).

en: IMAP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used IMAP server does not support STARTTLS.
fy: IMAP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo IMAP tsjinner stipet gjin STARTTLS.

en: Unable to start TLS.
fy: Unmooglik om TLS te brûken.

en: IMAP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
fy: IMAP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo PHP-ferzje stipet gjin funksjes dy't it fersiferjen op in iepen socket tastean.

en: Your mailbox is not located at this server. Try a different server or consult your system administrator
fy: Jo postfak is net beskikber op dizze tsjinner. Besykje in oare tsjinner of nim kontakt op mei jo systeembehearder

en: Drafts
fy: Konsepten

en: Unknown recipient
fy: Unbekende ûntfanger

en: Unflag
fy: Untflagje

en: Flag
fy: Flagge

en: Undelete
fy: Meitsje wiskjen ûngedaan

en: Bypass Trash
fy: Omsyl Wiske Items

en: unavailable
fy: net beskikber

en: Terminating SquirrelMail due to a fatal error
fy: SquirrelMail beëinige fanwege in fatale flater

en: Secure SMTP (TLS) is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support it.
fy: Befeilige SMTP (TLS) is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo PHP-ferzje stipet it net.

en: TLS session is already activated.
fy: TLS-sesje stiet al oan.

en: SMTP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used SMTP server does not support it
fy: SMTP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo SMTP-tsjinner stipet it net

en: SMTP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
fy: SMTP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo PHP-ferzje stipet gjin funksjes dy't it fersiferjen op in iepen socket tastean.

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 10 (Disable server thread sort) to true).
fy: Typ "ynstelle", kies opsje 4 (Algemiene opsjes) en aktivearje opsje 10 (skeakelje tsjinner konversaasje út).

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 11 (Disable server-side sorting) to true.
fy: Typ "ynstelle", kies opsje 4 (Algemiene Opsjes) en aktivearje opsje 11 (Set tsjinner-side sorteare út).

en: Your used charset is not supported by your IMAP server.
fy: Jo letertekenset wurdt net stipe troch jo IMAP tsjinner.

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 12 (Allow server charset search) to false) or choose option 10 (Language settings) and set option 2 (Default charset) to a charset supported by your IMAP server.
fy: Typ "ynstelle", kies opsje 4 (Algemiene opsjes) en aktivearje opsje 12 (Lettertekens tsjinner sykje tastean ) of kies opsje 10 (Taalynstellingen) en stel ûnder opsje 2 (Standert lettertekens) in tekenset yn dy't stipe wurdt troch jo IMAP tsjinner.

en: Out of quota error.
fy: Flater: oer kwota.

en: An error occured when SquirrelMail appended a message to the mailbox as listed in this message.
fy: Der is wat mis gien by it taheakjen fan in berjocht oan it postfak lykas beskreaun yn dit berjocht.

en: Your IMAP server returned an error.
fy: Jo IMAP tsjinner stjoerde in flater werom.

en: IMAP server closed the connection.
fy: IMAP tsjinner hat de ferbining ferbrutsen.

en: General Message Composition
fy: Algemien berjocht werjefte opsjes

en: Replying and Forwarding Messages
fy: Te beäntwurdzjen en troch te stjoeren berjochten

en: Strip signature when replying
fy: Wiskje hântekening by beäntwurdzjen

en: Icon Theme
fy: Piktogrammen-tema

en: Default font style
fy: Standert lettertype

en: Font size
fy: Lettergrutte

en: Default font size
fy: Standert lettergrutte

en: Enable Fancy Row Mouseover Highlighting
fy: Aktivearje it opljochtsjen fan de regel by mûsbeweging

en: Show Flag / Unflag Buttons
fy: Toan flagge / ûntflagje knoppen

en: Enable Message Copy Buttons
fy: Berjocht kopiear-knoppen ynskeakelje

en: Use Compact Page Selector
fy: Brûk Compact Page Selector

en: Message Display Options
fy: Berjocht werjefte opsjes

en: Height of inline frame
fy: Hichte fan it ynsetten ramt

en: Show 'Delete &amp; Prev/Next' Links
fy: Toan 'Wiskje &amp; Foarige/Folgjende' links

en: Translate Special Folders
fy: Set nammen oer fan spesjale mappen

en: Save Replies with Original Message
fy: Bewarje antwurd by oarspronklik berjocht

en: %d Minute | %d Minutes
fy[0]: %d minút
fy[1]: %d minuten

en: Show only subscribed folders
fy: Toan allinnich oanmelde mappen

en: Mercury/32 IMAP server
fy: Mercury/32 IMAP-tsjinner

en: IMAP Connection Security
fy: IMAP ferbiningsbefeiliging

en: Plain text connection
fy: Platte-tekstferbining

en: Secure IMAP (TLS) connection
fy: Befeilige IMAP (TLS) ferbining

en: IMAP STARTTLS connection
fy: IMAP STARTTLS ferbining

en: Requires higher PHP version and special functions. See SquirrelMail documentation.
fy: Hjirfoar binne in hegere PHP-ferzje en spesjale funksjes fereaske. Sjoch de SquirrelMail-dokumintaasje.

en: SMTP Connection Security
fy: SMTP ferbiningsbefeiliging

en: Custom SMTP AUTH username
fy: Spesifike SMTP AUTH brûkersnamme

en: Custom SMTP AUTH password
fy: Spesifyk SMTP AUTH wachtwurd

en: Disable server-side sorting
fy: Sortearjen troch tsjinner útskeakelje

en: Disable server-side thread sorting
fy: Konversaasje-sortearring troch tsjinner útskeakelje

en: Search functions
fy: Sykfunksjes

en: Only basic search
fy: Allinnich basis sykopdrachten

en: Only advanced search
fy: Allinnich avansearre sykopdrachten

en: Both search functions
fy: Beide sykfunksjes

en: Time Zone Configuration
fy: Tiidsône ynstelling

en: Standard GNU C time zones
fy: Standert GNU C tiidsônes

en: Strict time zones
fy: Strikt tiidsônes

en: Custom GNU C time zones
fy: Normale GNU C tiidsônes

en: Custom strict time zones
fy: Normale strikte tiidsônes

en: Size of username field
fy: Grutte fjild brûkersnamme

en: Size of key field
fy: Grutte fjild kaai

en: Size of value field
fy: Grutte fjild wearde

en: Show alternative language names
fy: Toan alternative taalnammen

en: Enable aggressive decoding
fy: Brûk agressive kodearring

en: Use icons
fy: Brûk ikoanen

en: Use inline frames with HTML mails
fy: Brûk ynsetten ramten mei HTML berjochten

en: Use PHP recode functions
fy: Brûk PHP recode funksjes

en: Use PHP iconv functions
fy: Brûk PHP iconv funksjes

en: Allow remote configuration test
fy: Stean konfiguraasjetest op ôfstân ta

en: Address book file line length
fy: Adresboek regellingte

en: Templates
fy: Sjabloanen

en: Default font set
fy: Standert lettertypen

en: Default template
fy: Standert-styl

en: Fallback template
fy: Backup-styl

en: Show System Specifications
fy: Toan systeemspesifikaasjes

en: my email account
fy: myn e-mailakkount

en: Bug Reports
fy: Flater rapportaazjes

en: You must type in a new password.
fy: Jo moatte in nij wachtwurd yntype.

en: You must also type in your new password in the verify box.
fy: Jo moatte jo nije wachtwurd ek yn it ferifikaasjefak yntype.

en: Your new password does not match the verify password.
fy: De beide nije wachtwurden komme net oerien.

en: You must type in your current password.
fy: Jo moatte it wachtwurd fan no yntype.

en: Your current password is not correct.
fy: Jo hjoeddeiske wachtwurd is net goed.

en: Your new password should be %s to %s characters long.
fy: Jo nije wachtwurd moat bestean út %s oant %s karakters.

en: Your new password contains invalid characters.
fy: Jo nije wachtwurd hat illegale karakters.

en: Change Password
fy: Wachtwurd wizigje

en: Current Password:
fy: Wachtwurd fan no:

en: New Password:
fy: Nij wachtwurd:

en: Verify New Password:
fy: Ferifiearje nij wachtwurd:

en: User's Password
fy: Wachtwurd brûker

en: Current configuration requires LDAP support in PHP.
fy: Besteande konfiguraasje hat LDAP support nedich yn PHP.

en: Plugin is not configured correctly.
fy: Plugin is net goed konfigurearre.

en: Setting of LDAP connection option %s to value %s failed.
fy: Feroaring fan LDAP ferbiningsopsje %s nei wearde %s mislearre.

en: Incorrect LDAP connection option: %s
fy: Flatere LDAP ferbiningsopsje: %s

en: Current PHP LDAP extension does not allow use of ldap_set_option() function.
fy: Besteande PHP LDAP taheaksel stiet it  brûken fan de ldap_set_option() funksje net ta.

en: Unable to use TLS.
fy: Unmooglik om TLS te brûken.

en: Error: %s
fy: Flater: %s

en: Unable to use LDAP TLS in current setup.
fy: Unmooglik om LDAP TLS te brûken yn besteande setup.

en: Unable to bind to LDAP server.
fy: Unmooglik om te binen oan de LDAP tsjinner.

en: Server replied: %s
fy: Tsjinner reagearre: %s

en: Unable to find user's password attribute.
fy: Unmooglik om it wachtwurd fan de brûker te finen.

en: Unable to rebind to LDAP server.
fy: Unmooglik om te binen oan de LDAP tsjinner.

en: LDAP server uses different attribute to store user's password.
fy: LDAP tsjinner brûkt in ferskillende metoade om wachtwurden fan brûkers op te slaan.

en: Unable to connect to LDAP server.
fy: Gjin ferbining mei LDAP tsjinner.

en: Unable to find user's DN.
fy: Unmooglik om de DN fan de brûker te finen.

en: Search error.
fy: Sykje flater.

en: Multiple userid matches found.
fy: Meardere brûkersidentiteiten fûn.

en: ldap_get_dn error.
fy: ldap_get_dn flater.

en: Unsupported crypto: %s
fy: Krypto: %s net stipe

en: PHP mhash extension is missing or does not support selected crypto.
fy: PHP mhash útwreiding mist of stipet de selektearre krypto net.

en: System crypt library doesn't support standard DES crypt.
fy: Systeem krypt bibleteek stipet gjin standert DES krypt.

en: System crypt library doesn't have MD5 support.
fy: Systeem krypt bibleteek hat gjin MD5 stipe.

en: System crypt library doesn't support extended DES crypt.
fy: Systeem krypt bibleteek stipet gjin útwreide DES krypt.

en: System crypt library doesn't have Blowfish support.
fy: Systeem krypt bibleteek hat gjin Blowfish stipe.

en: Unable to validate user's password.
fy: Unmooglik om wachtwurd fan de brûker te falidearjen.

en: Blowfish is not supported by webserver's system crypt library.
fy: Blowfish wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: MD5 is not supported by webserver's system crypt library.
fy: MD5 wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: Extended DES crypt is not supported by webserver's system crypt library.
fy: Utwreide DES krypt wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: Standard DES crypt is not supported by webserver's system crypt library.
fy: Standert DES krypt wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: PHP Curl extension is NOT available! Unable to change password!
fy: Curl module NET beskikber! Unmooglik om wachtwurd te feroarjen!

en: Cannot change password! (Is user 'Self Configurable User' ?) (401)
fy: Kin it wachtwurd net feroarje! (Is de brûker 'Self Configurable User' ?) (401)

en: Cannot change password!
fy: Kin wachtwurd net feroarje!

en: Cannot connect to Database Server, please try later!
fy: Kin gjin ferbining meitsje mei de Databank Tsjinner, besykje it letter nochris!

en: Database not found on server
fy: Gjin databank fûn op de tsjinner

en: SQL call failed, try again later.
fy: SQL call mislearre, besykje it letter nochris.

en: Duplicate login entries detected, cannot change password!
fy: Dûbele oanmeldgegevens ûntdekt, kin wachtwurd net feroarje!

en: Password change was not successful!
fy: Wachtwurd feroarje is net slagge!

en: Plugin is unable to use PHP Pear DB libraries. PHP Pear includes must be available in your PHP include_path setting.
fy: De plugin is net by steat om PHP Pear DB bibleteken te brûken. PHP Pear includes moatte beskikber wêze yn jo PHP include_path setting.

en: Required change password backend configuration options are missing.
fy: Fereaske backend konfiguraasjeopsjes foar it feroarjen fan wachtwurden ûntbrekke.

en: Connection error: %s
fy: Unbekende flater: %s

en: Invalid table name: %s
fy: Unjildige tabelnamme: %s

en: User table is empty.
fy: Brûkerstabel is leech.

en: Invalid uid field.
fy: Unjildich uid fjild.

en: Invalid password field
fy: Unjildich wachtwurd fjild

en: Invalid domain field
fy: Unjildich domein fjild

en: Query failed: %s
fy: Fersyk mislearre: %s

en: Unable to find user in user table.
fy: Gjin brûker fûn yn brûkerstabel.

en: Too many matches found in user table.
fy: Te folle mooglikheden fûn yn brûkerstabel.

en: Unable to detect password crypto algorithm.
fy: Unmooglik om it algoritme fan wachtwurd krypto te efterheljen.

en: Unable to encrypt new password.
fy: Unmooglik om nij wachtwurd te befeiligjen.

en: Unable to set new password: %s
fy: Unmooglik om nij wachtwurd %s yn te stellen

en: Unable to use digest-md5 crypto.
fy: Unmooglik om digest-md5 krypto te brûken.

en: Closing Connection
fy: Ferbining slute

en: Connecting to Password Server
fy: Ferbine mei wachtwurdtsjinner

en: No valid backend defined.
fy: Gjin jildige backend definiearre.

en: Incorrent path to vmail.inc file.
fy: Ferkeard paad nei vmail.inc triem.

en: Invalid or corrupted vmail.inc file.
fy: Unjildich of skansearre vmail.inc triem.

en: Invalid user.
fy: Ûnjildige brûker.

en: Empty domain
fy: Leech domein

en: Empty domain password
fy: Leech domein wachtwurd

en: Empty username
fy: Lege brûkersnamme

en: Empty new password
fy: Leech nij wachtwurd

en: Unable to execute "%s".
fy: Kin "%s" net útfiere.

en: Server Capability response:
fy: Tsjinner fermogen:

en: Select the IMAP commands you would like to run. Most commands require a selected mailbox so the select command is already setup. You can clear all the commands and test your own IMAP command strings. The commands are executed in order. The default values are simple IMAP commands using your default_charset and folder_prefix from SquirrelMail when needed.
fy: Selektearje de IMAP kommando's dy't jo útfiere wolle. De measte kommando's fereaskje in selektearre postfak dus it seleksjekommando is al ynfierd. Jo kinne alle kommando's wiskje om jo eigen IMAP kommando's út te fieren.De kommando's wurde op folchoarder útfierd. De standertwearden binne simpele IMAP kommando's dy't de standert_charset en folder_prefix fan SquirrelMail brûke.

en: NOTE: These commands are live, any changes made will effect your current email account.
fy: NB: Dizze kommando's binne echt, elke feroaring hat effekt op jo ynstelde e-mailakkount fan no.

en: Test Name
fy: Test namme

en: IMAP command string
fy: IMAP kommando

en: Request:
fy: Fersyk:

en: Execution time:
fy: Utfiertiid:

en: Mailing Lists
fy: Postlisten

en: Manage the (non-RFC-compliant) mailing lists that you are subscribed to for the purpose of providing one-click list replies when responding to list messages.
fy: Behear de (net-oan RFC foldwaande) postlisten dêr't jo foar ynskreaun binne om mei ien-klik te antwurdzjen op listen mei berjochten.

en: No POP3 servers configured yet.
fy: Noch gjin POP3-tsjinners konfigurearre

en: Click here to go to the options page.
fy: Klik hjir om nei de opsjes side te gean.

en: Fetching from %s
fy: Ophelje fan %s

en: Can't get mailbox status:
fy: Kin postfak status net opfreegje:

en: Fetching list of messages...
fy: Berjochtenlist ophelje....

en: Login OK: Inbox contains %s message | Login OK: Inbox contains %s messages
fy[0]: Oanmelden OK: yn de INBOX sit %s berjocht
fy[1]: Oanmelden OK: yn de INBOX sitte %s berjochten

en: Fetching message %s.
fy: Opheljen berjocht %s.

en: Warning:
fy: Warskôging:

en: Authentication type:
fy: Autentikaasjetype:

en: USER
fy: BRUKER

en: APOP or USER
fy: APOP of USER

en: Connection type:
fy: Ferbiningstype:

en: Use TLS
fy: TLS brûke

en: Use StartTLS
fy: StartTLS brûke

en: The NewMail plugin will follow the Folder Preferences option &quot;Enable Unread Message Notification&quot;
fy: De NewMail plugin folget de Mapfoarkarren-opsje &quot;Ynskeakeljen net-lêzen berjochtynstellingen&quot;

en: Follow folder preferences
fy: Mapfoarkarren folgje

en: All folders
fy: Alle mappen

en: Special folders
fy: Spesjale mappen

en: Regular folders
fy: Gewoane mappen

en: Check for new messages in:
fy: Sjoch nei nije berjochten yn:

en: Width of popup window:
fy: Breedte fan popup finster:

en: If set to 0, reverts to default value
fy: Op stân 0  wurdt de standertwearde brûkt

en: Height of popup window:
fy: Hichte fan popup finster:

en: uploaded media file
fy: uploaded media bestand

en: Upload Media File:
fy: Upload Mediatriem:

en: Uploaded Media File:
fy: Uploaded Mediatriem:

en: Media file %s will be removed, if you upload other media file.
fy: Mediatriem %s wurdt wiske as jo in oar media triem uploade.

en: %s notice:
fy: %s berjocht:

en: There are some restrictions in Sent Subfolder options.
fy: Der binne inkele beheiningen yn de opsjes foar de submap Ferstjoerde Items.

en: Sent Subfolders plugin is misconfigured.
fy: Plugin foar submappen Ferstjoerde Items is ferkeard konfigurearre.

en: Save emails submitted to SpamCop:
fy: Bewarje e-mails tastjoerd oan SpamCop:

en: SpamCop reporting
fy: SpamCop rapportaazje

en: Your %s dictionary is encrypted with password that differs from your current password.
fy: Jo %s wurdboek is befeilige mei in wachtwurd dat oars is as it wachtwurd fan no.

en: Invalid SquirrelSpell module.
fy: Unjildige SquirrelSpell module.

en: SquirrelSpell error.
fy: SquirrelSpell flater.

en: Found %d error | Found %d errors
fy[0]: %d flater fûn
fy[1]: %d flaters fûn

en: Using %s dictionary for spellcheck.
fy: %s wurdboek brûkt troch staveringshifker.

en: Translation Theme:
fy: Oersetting tema:

en: Selected translation engine is disabled. Please update your translation preferences.
fy: De selektearre oersettingsmooglikheid is útskeakele. Fernij jo oersetopties

en: Translation Preferences
fy: Oersetopsjes

en: Maximum of 25 kilobytes translated, powered by Systran
fy: Maksimum fan 25 kilobytes oersetten, oandreaun troch by Systran

en: No known limits, powered by GPLTrans (free, open source)
fy: Gjin limiten, powered by GPLTrans (free, open source)

en: Transliterate unknown words:
fy: Unbekende wurden by de oersetting:

en: When composing:
fy: Under it skriuwen:

en: Not yet functional, currently does nothing
fy: Noch net funksjioneel, docht op't heden neat

en: Address book is empty
fy: Adresboek is leech

en: Address book search
fy: Sykje yn adresboek

en: Attachment
fy: Taheaksel

en: Attach
fy: Taheakje:

en: Max.
fy: Maks.

en: Receipts
fy: Befêstiging

en: SquirrelMail notice messages
fy: SquirrelMail meidielingen berjochten

en: More info:
fy: Mear ynformaasje:

en: No folders were found to unsubscribe from.
fy: Gjin mappen fûn om by ôf te melden.

en: No folders were found to subscribe to.
fy: Gjin mappen fûn om by oan te melden

en: Message Flags
fy: Berjochtflaggen

en: Click here to change the sorting of the message list
fy: Klik hjir om de folchoarder fan sortearjen fan de berjochtenlist te feroarjen

en: Add/Edit
fy: Taheakje/Wizigje

en: Rule Conditions
fy: Regelkondysjes

en: Identifying Name
fy: Omskriuwing

en: To or cc
fy: Oan of CC

en: Save Changes
fy: Feroarje

en: Requested
fy: Frege

en: Send Read Receipt Now
fy: Ferstjoer lêsbefêstiging no

en: Viewing HTML formatted email
fy: Besjoch e-mail yn HTML

en: As Attachment
fy: As taheaksel

en: Move To
fy: Ferpleatse Nei

en: Delete &amp; Previous
fy: Wiskje &amp; Foarrige

en: and subfolders
fy: en submappen

en: Exclude
fy: Utslute

en: Fold
fy: Ynklappe

en: Unfold
fy: Utklappe

en: Forget
fy: Ferjit

en: Folder List
fy: Mappenlist

en: Delivery error report
fy: Besoargingsflater rapportaazje

en: Undelivered Message Headers
fy: Berjochtkoppen ûnbestelber berjocht

en: This image has been removed for security reasons
fy: Dizze ôfbylding is om feiligheidsredenen wiske

en: ERROR:
fy: FOUT:

en: New Password
fy: Nij wachtwurd

en: Old Password
fy: Alde wachtwurd

en: Password changed successfully.
fy: Wachtwurd súksesfol feroare.

en: This connects to your local Password Server to change your email password.
fy: Ferbynt mei jo lokale wachtwurdtsjinner om jo e-mail-wachtwurd te feroarjen.

en: Verify New Password
fy: Nij wachtwurd befêstigje

en: You must type in your old password.
fy: Fier jo âlde wachtwurd yn.

en: Your new password doesn't match the verify password.
fy: Jo nije wachtwurd komt net oerien mei it ferifikaasjewachtwurd.

en: Your old password is not correct.
fy: Jo âlde wachtwurd wie ferkeard.

en: You must use different symbols for text and field delimiters.
fy: Brûk ferskillende symboalen foar tekst- en fjildskiedingstekens.

en: Return to main %sAddress Book%s page.
fy: Werom nei haad %sadresboek%s side

en: Selected address book is empty.
fy: Selektearre adresboek is leech.

note: Detect PHP 4.2.0+ upload error codes (http://www.php.net/features.file-upload.errors)
en: Please select a file for uploading.
fy: Selektearje in triem foar opladen.

en: The uploaded file exceeds PHP upload_max_filesize limits.
fy: De opladen triem is mear as de limyt fan PHP upload_max_filesize.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML.
fy: De opladen triem is mear as de MAX_FILE_SIZE  oanwizing dy't yn de HTML-koade omskreaun is.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
fy: De opladen triem is mar foar in part ynladen.

en: No file was uploaded.
fy: Der is gjin triem opladen.

en: Missing a temporary directory.
fy: Der mist in tydlike map.

en: Failed to write file to disk.
fy: Skriuwen nei de skiif is mislearre.

en: Unknown upload error.
fy: Unbekende oplaadfout.

en: Upload error
fy: Oplaadfout

note: i18n: %s displays 'somenumber B', 'somenumber KB' or 'somenumber MB'.
en: Imported CSV file is too big. Contact your system administrator, if you want to import files, that are bigger than %s.
fy: De ymportearre CSV-triem is te grut. Nim kontakt op met jo systeembehearder as jo triemmen ymportearje wolle dy't grutter binne as %s.

en: Error, could not open address file.
fy: Fout: koe adrestriem net iepenje.

note: Title of column with row numbers
en: No#
fy: Nr#

note: Title of column with omit checkbox
en: Omit
fy: Oerslaan

en: Add to address book:
fy: Oan adresboek taheakje:

note: display import button only after table is loaded
en: Finish
fy: Dien meitsje

note: * * $csvdata is empty. User tried to import empty file or $error contains fatal * processing error message.
en: Nothing to import
fy: Neat om te ymportearjen

en: Return to Address Book
fy: Tebek nei adresboek

en: The following rows have errors
fy: Yn de folgjende rigen steane fouten

note: unable to move file to temp directory
en: Can't move uploaded file to attachment directory.
fy: Kin opladene triem net ferpleatse nei de taheakselsmap.

note: $csvdata is not available or is not array.
en: Unable to access uploaded data. Contact your system administrator.
fy: Gjin tagong ta de opladen gegevens. Nim kontakt op met jo systeembehearder.

note: displays row number that can't be imported. SquirrelMail address book backend error message is displayed after it.
en: Row %d:
fy: Rige %d:

en: There were errors uploading the data, as listed below. Entries not listed here were uploaded.
fy: Der dienen him fouten foar by it opladen fan de gegevens. Hjirûnder stiet in list mei fouten. Items dy't net yn de list steane binne opladen.

en: Upload Completed!
fy: Opladen is klear!

en: Click on the link below to verify your work.
fy: Klik op ûndersteande link om jo wurk te kontrolearjen.

en: Single quotes (')
fy: Inkele oanhellingstekens (')

en: Double quotes (")
fy: Dûbele oanhellingstekens (")

en: Comma (,)
fy: Komma (,)

en: Semicolon (;)
fy: Puntkomma (;)

en: Custom delimiter
fy: Oanpast skiedingsteken

en: Address book import
fy: Adresboekymport

en: Select file:
fy: Triem selektearje:

en: Max:
fy: Maks:

en: Input character set:
fy: Ynfiertekenset:

en: Field delimiter:
fy: Fjldskiedingsteken:

en: Custom field delimiter:
fy: Oanpast fjildskiedingsteken:

en: Text delimiter:
fy: Tekstskiedingsteken:

en: Custom text delimiter:
fy: Oanpast tekstskiedingsteken:

en: Import CSV File
fy: CSV-triem ymportearje

en: Address book uploads are disabled.
fy: It opladen fan adresboeken is útskeakele.

en: Address book export
fy: Adresboek-eksport

en: Use address book:
fy: Adresboek brûke:

en: Export to CSV File
fy: Nei CSV-triem eksportearje

en: First Name
fy: Foarnamme

en: Last Name
fy: Efternamme

en: Do Not Include
fy: Net ynslute

en: LDIF import is not supported.
fy: LDIF-ymport wurdt net stipe.

en: Advanced Settings
fy: Avansearre Ynstellingen

en: You can control advanced interface options here.
fy: HJir kinne jo de avansearre opsjes foar de interface oanpasse.

note: * Settings related to mailbox
en: Advanced Mailbox Options
fy: Avansearre postbusopsjes

en: Auto expunge
fy: Automatysk opromje

en: Use special folder color
fy: Spesjale mapkleur brûke

en: List special folders first
fy: Spesjale mappen earst werjaan

note: * Message composition options
en: Advanced Message Composition Options
fy: Avansearre opsjes foar berjochtopstelling

en: Use email priorities
fy: E-mailprioriteiten brûke

en: Archive disabled (zlib not supported)
fy: Argyff útskeakele (zlib net stipe)

en: Archive
fy: Argyff

en: Format Emails as
fy: E-mailberjochten opslaan as

en: EML Messages
fy: EML-berjochten

en: Separate Entities
fy: Skieden entiteiten

en: Save Attachments
fy: Taheaksels opslaan

en: Separate Entities Options
fy: Opsjes foar skieden entiteiten

en: EML Messages Options
fy: Opsjes foar EML-berjochten

en: Mbox Options
fy: Opsjes foar Mbox

en: Maildir Options
fy: Opsjes foar Maildir

en: Compress Type
fy: Kompresjetype

en: Email Filename
fy: E-mail-triemnamme

en: Numbered
fy: Nûmere

en: Archive Settings
fy: Argyfynstellingen

en: These settings allow you to modify the way you archive messages.
fy: Dizze ynstellingen jouwe oan hoe't jo jo berjochten argivearje wolle.

en: No Subject
fy: Gjin ûnderwerp

en: NOTE: You need to supply your full name and email address.
fy: Opmerking: jo moatte jo folsleine namme en e-mailadres ynfolje.

en: Badly formatted header color
fy: Ferkearde kopkleur

en: Badly formatted today color
fy: Ferkearde hjoedkleur

en: Badly formatted event color
fy: Ferkearde foarfalkleur

en: Badly formatted day color
fy: Ferkearde deikleur

en: Day view start time must come before end time
fy: Dei starttiid moat earder wêze as eintiid

en: Emergency
fy: Needgefal

en: Serious
fy: Serieus

en: Secondary
fy: Sekondêr

en: Insignificant
fy: Unbetsjuttend

en: Weeks
fy: Wiken

en: Event Created Successfully
fy: Foarfal súksesfol oanmakke

en: Event Updated Successfully
fy: Foarfal súksesfol bywurke

en: Personal Calendar for %s
fy: Persoanlijke agenda foar %s

en: All Day
fy: Hiele dei

en: Calendar Preferences
fy: Aginda foarkarren

en: Change the way your calendars behave and are displayed, including the miniature calendar beneath the folder list.
fy: Ynstellingen en werjefte fan jo aginda's, ynklusyf de miniatueraginda ûnder de mappenlist.

en: Calendar Administration
fy: Aginda-administraasje

en: Create and maintain shared calendars. Edit holidays, assign calendar access by user, or create publicly available calendars.
fy: Meitsje dielde agenda's oan en behear se. Bewurkje feestdagen, wiis per brûker agindatagong ta of meitsje publyklik tagonklike aginda's.

en: %s hr.
fy: %s oere

en: %s day
fy: %s dei

en: %s days
fy: %s dagen

en: %s wk.
fy: %s.wk.

en: Could not load external calendar
fy: Kin eksterne aginda net lade

en: Could not load external calendar; bad address
fy: Kin eksterne aginda net lade, fout adres

en: Converting old calendar. . .
fy: Alde aginda omsette...

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (%s)
fy: Probleem mei omsetten fan âlde aginda. Nim kontakt op mei jo systeembehearder (%s).

en: Can't rename %s to %s
fy: Kin %s net werneame nei %s

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (cannot execute %s)
fy: Probleem mei omsetting fan âlde aginda. Nim kontakt op mei jo systeembehearder (kin %s net útfiere).

en: Can't find old personal calendar: %s
fy: Kin âlde persoanlike aginda net fine: %s

en: Successfully merged calendar into "%s"
fy: Agenda súksesfol gearfoege mei "%s"

en: You already have a calendar with the same ID.  Are you sure you don't want to merge/synch the calendar you are uploading?
fy: Jo hawwe al in aginda mei dy namme.  Binne jo wis dat jo dy gearfoegje/syngronisearje wolle mei de aginda dy't jo oerbringe?

en: Must have domain information
fy: Domein ynformaasje fereaske

en: Valid event type must be specified
fy: Jou in jildich foarfaltype op

en: Must specify valid recurrence type
fy: Jou in jildich werheltype op

en: Overall end of recurrence for recurring events must come after end of initial occurrence
fy: De ein fan de werhelling moat nei de ein fan de startperioade komme

en: Must specify valid recurrence interval
fy: Jou in jildich werhellingsynterfal op

en: Event must have a summary/title
fy: Jou it foarfal in gearfetting of titel

en: Must specify valid event priority
fy: Jou in jildige foarfalprioriteit op

en: Event must have a valid start date/time
fy: Foarfal moat in jildige begjintiid/datum hawwe

en: Event must have a valid end date/time
fy: Foarfal moat in jildige eintiid/datum hawwe

en: End date/time must come after start date and time
fy: Eintid/datum moat nei de begjintiid/datum komme

en: At least one parent calendar must be given
fy: Der moat minstens ien haadaginda opjûn wurde

en: Event must have a creator
fy: Yn it foarfal moat de makker neamd wurde

en: Event must have a creation date
fy: Yn it foarfal moat de oanmakdatum neamd wurde

en: Event must have at least one owner
fy: It foarfal moat minstens ien eigener hawwe

en: Create New Calendar
fy: Nije aginda oanmeitsje

en: Calendar Setup
fy: Aginda ynstelle

en: Create shared access calendars for select users
     or public calendars for all users.
fy: Meitsje in dielde aginda oan foar de selektearre brûkers
     of in publike aginda foar alle brûkers.

en: Manage user permissions for your shared calendars.
fy: Behear brûkerspermisjes foar jo dielde aginda's.

en: Calendars
fy: Aginda's

en: <b>Shared</b> calendars can be assigned to users with read only or read/write access. To manage user access to your shared calendars, use the "Users" button.
fy: <b>Dielde</b> aginda's kinne mei lês/skriuwtagong oan brûkers tawiisd wurde. Om de tagong ta jo aginda's te behearen, klik op de knop "Brûkers".

en: <b>Public</b> calendars are available to all users in addition to their private personal calendar.
fy: <b>Publyk</b> aginda's binne beskikber foar alle brûkers as oanfolling op harren persoanlike aginda.

en: Shared Calendars
fy: Dielde aginda's

en: Shared calendars
fy: Dielde aginda's

en: No Shared Calendars Defined
fy: Gjin dielde aginda's definiearre

en: Public Calendars
fy: Publike aginda's

en: Public calendars
fy: Publike aginda's

en: No Public Calendars Defined
fy: Gjin publike aginda's omskreaun

en: Add a new calender
fy: In nije aginda taheakje

en: make <b>PUBLIC</b> (read/write for all users)
fy: <b>PUBLYK</b> meitsje (lês/skriuwber foar alle brûkers)

en: <b>To delete one or more users</b> from a calendar, check the box next to each username and click the 'Delete Users' button.
fy: <b>Om ien of mear brûkers</b> út in aginda te <b>wiskjen</b>, selektearje it fakje rjochts njonken elke brûkersnamme en klik op de knop 'Brûkers wiskje'.

en: <b>To add a user</b> to a calendar, type in the username below the calendar, choose the user's access level, and click the 'Add User' button.
fy: <b>Om ien brûker</b> oan in aginda <b>ta te heakjen</b>, typ de brûkersnamme yn ûnder de aginda, kies it tagongsnivo foar de brûker en klik op de knop 'Brûker taheakje'.

en: Note that you may use wildcards in user names: * means "zero or more characters" and ? means "exactly one alphanumeric character". For example, "*@mydomain.com" will give everyone in "mydomain.com" access to the calendars you assign to that username.
fy: Opmerking: jo meie jokertekens brûke yn brûkersnammen. * betsjut "nul of mear lettertekens" en ? betsjut " eksakt ien alfanumeryk letterteken". Bygelyks, "*domein.nl" jout eltsenien binnen "myndomein.nl" tagong ta de aginda's dy't oan dy brûkersnamme tawiist binne.

en: <b>To update user access levels</b> for a calendar, adjust the 'Access Level' selections, then click the 'Save' button below that calendar.
fy: <b>Om de tagongsnivo's</b> foar in aginda <b>by te wurkjen</b>, pas de seleksjes by 'Tagongsnivo' oan en klik op de knop 'Opslaan' ûnder dy aginda.

en: Note that only owners of public calendars will have write access to those calendars.
fy: Merkbyt dat allinnich de eigeners fan publike aginda's skriuwtagong hawwe ta dy aginda's.

en: No Shared Calendars Have Been Defined
fy: Gjin dielde aginda's ynsteld

en: Edit Holidays
fy: Fakânsjes bewurkje

en: Access Level
fy: Tagongsnivo

en: No users defined for this calendar
fy: Gjin brûkers fêstlein foar dizze aginda

en: Write
fy: Skriuwe

en: Delete Users
fy: Brûkers wiskje

en: Add User
fy: Brûker taheakje

en: <b>To create a holiday,</b> blah blah and click the 'Blah Blah' button.
fy: <b>Om in feestdei ta te heakjen,</b> blah, blah en klik op de knop 'Blah Blah' .

en: Note that you must also add the new holiday to your calendar if desired.
fy: Tink werom dat jo de nije feestdei ek taheakje moatte oan jo eigen aginda as soks winsklik is.

en: <b>To add a holiday</b> to a calendar, blah blah blah and click the 'Blah Blah' button.
fy: <b>Om in feestdei ta te heakjen</b> oan in aginda, blah blah blah en klik op de knop 'Blah Blah'.

en: <b>To remove a holiday</b> from a calendar, blah blah blah, then click the 'Blah' button below that calendar.
fy: <b>Om in feestdei te wiskjen</b> út in aginda, blah blah blah, en klik op de knop 'Blah' ûnder dy aginda.

en: No Holidays Have Been Defined
fy: Gjin feestdagen ynsteld

en: General Calendar Options
fy: Algemiene aginda-opsjes

en: First Day of Week:
fy: Earste dei fan de wike:

en: Priority at which Events Are Highlighted:
fy: Prioriteit werby't foarfallen aksintuearre wurde:

en: Show Daily Add Event Buttons in Month View:
fy: Knop foar deistich ta te heakjen foarfallen yn moannewerjefte toane:

en: Show Week Numbers in Month View:
fy: Wikenûmers yn moannewerjefte toane:

en: Show Event Start Times in Month View:
fy: Begjintiden fan foarfallen yn moannewerjefte toane:

en: Maximum Number Events Shown Per Day in Month View:
fy: Toan Maksimum oantal foarfallen deis yn moannewerjefte:

en: Click on Event in Month View Goes To:
fy: Klik op foarfal yn moannewerjefte giet nei:

en: Event View
fy: Foarfalwerjefte

en: Show Compacted Time of Day in Day View:
fy: Beheinde Deitiid yn deiwerjefte toane:

en: Show Hourly Add Event Buttons in Day View:
fy: Toan elk oere Foarfallen Taheakje yn deiwerjefte:

en: Day View Start Time:
fy: Begjintiid fan deiwerjefte:

en: Day View End Time:
fy: Eintiid fan deiwerjefte

en: Clock Skew To Remotely Hosted Calendars:
fy: Tiidsferskil mei aginda's op ôfstân:

en: Small Calendar
fy: Lytse aginda

en: Show Small Calendar Under Folder List:
fy: Lytse aginda toane ûnder mappenlist:

en: Small Calendar Source:
fy: Boarne fan lytse aginda:

en: Small Calendar Size:
fy: Ofmjitting fan lytse aginda:

en: Small Calendar Separator:
fy: Skiedsline fan lytse aginda:

en: Horizontal rule
fy: Horizontale line

en: Show Year Title Above Small Calendar:
fy: Jiertal boppe lytse aginda toane:

en: Show Today Link Above Small Calendar:
fy: Hjoedkeppeling boppe lytse aginda toane:

en: Show Day Headers Above Small Calendar:
fy: Deikoppen boppe lytse aginda toane:

en: Use Same Background Colors for Days as Regular Calendar:
fy: Deselde eftergrûnkleuren brûke foar dagen as yn de reguliere aginda:

en: Header Color:
fy: Kopkleur:

en: Today Color:
fy: Hjoedkleur:

en: Event Color:
fy: Foarfalkleur:

en: Day Color:
fy: Deikleur:

en: Event Text Style:
fy: Tekststyl foar foarfallen:

en: italic
fy: skean

en: Year View
fy: Jierwerjefte

en: Tasks
fy: Taken

en: Click a box and the hexadecimal color will be shown below.  Use these hex values for color box settings.
fy: Klik op in fakje en de heksadesimale kleurwearde sil ûnderoan toand wurde. Brûk dizze wearde foar de kleurynstellingen.

en: Hex Value
fy: Heks-wearde

en: More
fy: Mear

en: Add Event
fy: Foarfal taheakje

en: Edit Calendar
fy: Aginda bewurkje

en: Create Event
fy: Foarfal oanmeitsje

en: Summary:
fy: Gearfetting:

en: Start:
fy: Begjin:

en: End:
fy: Ein:

en: Duration:
fy: Duer:

en: Recurrence:
fy: Werhelling:

en: One Time
fy: Ien kear

en: Recurring Every
fy: Werhelje elke

en: End Recurrence:
fy: Ein werhelling:

en: Recurrence Count:
fy: Oantal werhellingen:

en: Reminder:
fy: Yn ûnthâld bringe:

en: before event start
fy: foar begjin foarfal

en: Delete Event
fy: Foarfal wiskje

en: Last Updated:
fy: Lêst bywurke:

en: Reminder not set
fy: Yn it ûnthâld bringen net set

en: Occurrences
fy: Barren

en: Confirm Deletion
fy: Wiskjen befêstigje

en: Calendar Helper
fy: Agindahelper

en: Time Helper
fy: Tiidhelper

en: Available Calendars
fy: Beskikbare aginda's

en: export
fy: eksportearje

en: Add Personal Calendar
fy: Persoanlike aginda taheakje

en: Add External Calendar
fy: Eksterne aginda taheakje

en: Address:
fy: Adres:

en: Override Name:
fy: Namme oerskriuwe:

en: Import Calendar
fy: Aginda ymportearje

en: Synch/Merge With
fy: Syngronisearje/gearfoegje mei

en: Auto-detect
fy: Autodeteksje

en: cont'd
fy: neisjoen

en: Could not find Pear DB library
fy: Koe Pear DB-bibleteek net fine

en: Could not make database connection
fy: Koe gjin ferbining mei de databank meitsje

en: DATABASE ERROR: could not lookup force change password flag: %s
fy: DATABANKFOUT: koe dizze flagge foar it forsearjen fan it wachtwurd te wizigjen net fine: %s

en: Force change password query result is: %s<br />Query was: %s<br /><br />
fy: Resultaat fan query om it wizigjen fan it wachtwurd te forsearjen is: %s<br />Query wie: %s<br /><br />

en: Password changed successfully.<br />Please use your new password to log in from now on.
fy: Wachtwurd is wizige.<br />Brûk fan no ôf jo nije wachtwurd om yn te logjen.

en: Password change cancelled.<br />Your password has NOT been changed.
fy: Wachtwurdwiziging annulearre.<br />Jo wachtwurd is NET wizige.

en: Periodically, we ask that you change your password.  This is done to help maintain good security for your email account.
fy: Wy freegje jo geregeld om jo wachtwurd te wizigjen. Wy dogge dit om jo e-mailakkount feilich te hâlden.

en: Change Password - Secure
fy: Wachtwurd wizigje -feilich

en: DATABASE ERROR: could not lookup salt: %s
fy: DATABANKFOUT: koe salt net fine: %s

en: Password query result is: %s<br />Query was: %s<br /><br />
fy: Resultaat fan wachtwurd-query is: %s<br />Query wie: %s<br /><br />

en: You must type in your old password
fy: Fier jo âlde wachtwurd yn

en: Your old password is not correct
fy: Jo âlde wachtwurd is net goed

en: DATABASE ERROR: could not lookup old password: %s
fy: DATABANKFOUT: koe âlde wachtwurd net opsykje: %s

en: Your old password does not match
fy: Jo âlde wachtwurd komt net oerien

en: You must type in a new password
fy: Fier jo nije wachtwurd yn

en: Your new password is too short.  It must be at least %s characters long
fy: Jo nije wachtwurd is te koart. Dizze moat mear as %s lettertekens lang wêze.

en: Your new password is too long.  It must be no more than %s characters long
fy: Jo nije wachtwurd is te lang. Dizze mei net langer wêze as %s lettertekens.

en: Please include at least one digit in your new password
fy: Brûk teminsten ien sifer yn jo nije wachtwurd

en: Please include at least one upper-case letter in your new password
fy: Brûk teminsten ien haadletter yn jo nije wachtwurd

en: Please include at least one lower-case letter in your new password
fy: Brûk teminsten ien lytse letter yn jo nije wachtwurd

en: Please include at least one non-alphanumeric character (such as @, - or _) in your new password
fy: Brûk teminsten ien net-alfanumeryk teken (lykas, @, - of _) yn jo nije wachtwurd

en: You must also type in your new password in the verify box
fy: Fier ek de befêstiging fan jo nije wachtwurd yn

en: Your new password does not match the verify password
fy: De opjûne nije wachtwurden binne net itselde

en: Your new password must be different than your old password
fy: Jo nije wachtwurd moat oars wêze as jo âlde wachtwurd

en: DATABASE ERROR: could not update password: %s
fy: DATABANKFOUT: koe wachtwurd net bywurkje: %s

en: %s%s of %s%s
fy: %s%s fan %s%s

en: %s%% of %s%s
fy: %s%% fan %s%s

en: Quota Usage:
fy: Kwotagebrûk:

en: OVER QUOTA!
fy: OER IT KWOTUM HINNE!

en: %s of %s files
fy: %s fan %s triemmen

en: %s%% of %s files
fy: %s%% fan %s triemmen

en: File Usage:
fy: Triemgebrûk:

en: <strong>WARNING:</strong> Your quota usage is currently <strong>###PERCENT_USED###%</strong>. To avoid losing any email, you should immediately empty out your Trash and Sent folders and delete any emails with large attachments.
fy: <strong>WARSKOGING:</strong> Jo hawwe no <strong>###PERCENT_USED###%</strong> fan jo kwota brûkt. Om foar te kommen dat jo berjochten kwyt reitsje, moatte jo daliks jo jiskefet en map mei Ferstjoerde Berjochten leegje en berjochten mei grutte taheaksels wiskje.

en: <strong>WARNING:</strong> Your quota usage is currently <strong>###PERCENT_USED###%</strong>. You may want to make sure you empty out your Trash and clean your Sent folder.
fy: <strong>WARSKOGING:</strong>: no hawwe jo <strong>###PERCENT_USED###%</strong> fan jo kwota brûkt. Jo wolle faaks jo jiskefet en map mei Ferstjoerde Berjochten leegje.

en: Administrative error:
fy: Adminstrative fout:

en: The plugin %s has not been set up correctly.
fy: Plugin %s is net goed ynsteld.

en: Please read the README or INSTALL files that came with the plugin.
fy: Lês de triemmen README en/of INSTALL dy't by de plugin levere binne.

en: The file %s is missing from plugin %s.
fy: Triem %s ûntbrekt yn plugin %s.

en: The file %s is missing.
fy: Triem %s ûntbrekt.

en: Compose Window Tab Order
fy: Tabfolchoarder fan opsteller finster

en: To-Subject-Message
fy: Oan-Underwerp-Berjocht

en: To-Cc-Bcc-Subject-Message
fy: Oan-Cc-Bcc-Underwerp-Berjocht

en: Insert Blank Lines At Top Of Reply Body
fy: Lege rigels boppe-oan antwurdgebiet ynfoegje

en: Verify Contacts in Addressbook(s)
fy: Kontaktpersoanen yn adresboek(en) ferifiearjen

en: Register my Old Address(es)
fy: Myn âlde adressen registrearje

en: Previous address
fy: Foarrich adres

en: Email Address History
fy: E-mailadres skiednis

en: Current address
fy: Besteand adres

en: Old address
fy: Ald adres

en: Once you've registered an old address you can:
fy: As jo ienkear in âld adres registrearre hawwe kinne jo:

en: You haven't set your email address yet. You need to go back to the Personal Information options page and set your own email before you can register any old addresses.
fy: Jo hawwe jo e-mailadres noch net ynsteld. Jo moatte weromgean nei de side mei opsjes foar persoanlike ynformaasje en jo eigen e-mailadres ynstelle foardat jo in âld adres registrearje kinne.

en: You haven't set your email address yet.<br><br>You need to go to the Personal Information options page and set your own email address before you can verify your address book
fy: Jo hawwe jo eigen e-mailadres noch net ynsteld.<br><br>Jo moatte werom gean foar persoanlike ynformaasje om jo e-mailadres yn te stellen foardat jo jo adresboek ferifiearje kinne.

en: No personal address book is defined. Contact your administrator.
fy: Der is gjin persoanlik adresboek definiearre. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Nothing in the addressbook (is this what you expect?) - nothing to do
fy: Neat yn it adresboek (hienen jo dat ferwachte?Neat te dwaan)

en: ERROR: You need to select some addresses to use the 'Replace Selected' button!
fy: FOUT: Om de knop 'Seleksje ferfange' brûke te kinnen moatte jo earst in pear adressen selektearje.

en: Updating the addressbook
fy: It adresboek bywurkje

en: Replacing %s with %s
fy: Ferfangt %s troch %s

en: Changed from %s => %s by ContactClean plugin %s
fy: Feroare fan %s => %s troch ContactClean-plugin %s

en: The following new addresses have been found!<p>Select the ones you want to update in your addressbook.<p>
fy: De folgjende nije adressen binne fûn!<p>Selektearje dejingen dy't jo yn jo adresboek bywurkje wolle.

en: Replace?
fy: Ferfange?

en: Your address book seems completely up to date.
fy: Jo adresboek blykt hielendal by de tiid te wêzen.

en: Some parts of your addressbook search may have been registered with the MailLocate.com database to await authorisation with the searchee. Please try again in a few days time in case you have been authorised to see some new addresses.
fy: Guon dielen fan jo adresboek-sykopdracht kinne autorisaasje fan de sochte persoanen fereaskje by de MailLocate.com-databank. Besykje it nochris oer in pear dagen as jo tastimming krigen hawwe om inkele nije adressen te besjen.

en: Powered by
fy: Oanstjoerd troch

en: This interface requires cookie support in browser.
fy: Dizze interface fereasket cookie-stipe yn de blêder.

en: Cookie Warning
fy: Cookiewarskôging

en: Custom Charset
fy: Oanpaste kodearring tekenset

en: only for English (custom charset)
fy: allinnich foar Ingelsk (oanpaste kodearring tekenset)

en: Custom charset is used only with 'English (custom charset)' language
fy: Oanpaste kodearring fan de tekenset wurdt allinnich brûkt by de taal 'Ingelsk (oanpaste kodearring tekenset)'.

en: SquirrelMail Debugger
fy: SquirrelMail-debugger

en: empty
fy: leech

en: Empty Link
fy: Lege link

en: Toggle Special Folders
fy: Spesjale mappen oan/út

en: Link behavior
fy: Linkgedrach

en: Move to Trash
fy: Nei jiskefet

en: ERROR (%s): Can't load config file
fy: FOUT (%s): kin konfiguraasjetriem net lade

en: Cannot create option directory!
fy: Kin opsjemap net oanmeitsje!

en: Please contact system administrator.
fy: Nim kontakt op mei de systeembehearder.

en: Cannot create option file!
fy: Kin opsjetriem net oanmeitsje!

en: Cannot create temporary file!
fy: Kin tydlike triem net oanmeitsje!

en: Expiration
fy: Ferfaldatum

en: Expire emails in folder
fy: E-mails yn map ferrinne litte

en: after
fy: nei

en: days
fy: dagen

en: Define
fy: Definiearje

en: %s after %s days
fy: %s nei %s dagen

en: This folder definition cannot be modified
fy: Dizze map-definysje kin net oanpast wurde

en: Cannot read option file!
fy: Kin opsjetriem net  lêze!

en: Expiration modified successfully for folder %s.
fy: Ferfaldatum súksesfol oanpast foar map %s.

en: Expiration deleted successfully for folder %s.
fy: Ferfaldatum súksesfol wiske foar map %s.

en: Expiration set successfully for folder %s.
fy: Ferfaldatum súksesfol ynsteld foar map %s.

en: Cannot replace option file!
fy: Kin opsjetriem net ferfange!

en: You have not selected a folder.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre.

en: You have not entered a valid number of days.
fy: Jo hawwe gjin jildich oantal dagen ynfierd.

en: Folder Sorting Options
fy: Opsjes foar map-sortearring

en: Enable per-folder sorting
fy: Per-map sortearring aktivearje

en: Default sort_order
fy: Standert sortearfolchoarder

en: Date (descending)
fy: Datum (ôfrinnend)

en: Date (ascending)
fy: Datum (oprinnend)

en: From (descending)
fy: Fan (ôfrinnend)

en: From (ascending)
fy: Fan (oprinnend)

en: Subject (descending)
fy: Underwerp (ôfrinnend)

en: Subject (ascending)
fy: Underwerp (oprinnend)

en: Unsorted
fy: Net sortearre

en: Folder Settings plugin should not be used with this SquirrelMail version.
fy: Jo kinne dizze plugin foar mapynstellingen net brûke yn dizze ferzje fan SquirrelMail.

en: Folder Sizes
fy: Mapgruttes

en: Folder Sizes Options
fy: Opsjes foar mapgrutte

en: Show link under folder list
fy: Link ûnder mappenlist toane

en: Show button instead of link
fy: Knop ynstee fan link toane

en: Show block on folders page
fy: Blok op mappenside toane

en: Show subtotals
fy: Subtotalen toane

en: %d Folder | %d Folders
fy[0]: %d map
fy[1]: %d mappen

en: Count
fy: Oantal

en: &nbsp;Forums
fy: &nbsp;Foarums

en: Threads
fy: Diskusjes

en: Last thread
fy: Lêste diskusje

en: Forum
fy: Foarum

en: Discussion board
fy: Diskusjeboerd

en: A browser-based administrative interface.
fy: In blêder-basearre administrative interface.

en: Forum list
fy: Foarumlist

en: New thread
fy: Nije diskusje

en: Current Page:
fy: No ynstelde side:

en: of
fy: fan

en: &nbsp;Subject
fy: &nbsp;Underwerp

en: Posts
fy: Artikels

en: Last post
fy: Lêste artikel

en: by
fy: troch

en: Please fill in the name and the description.
fy: Fier de namme en beskriuwing yn.

en: Options - Discussion board
fy: Opsjes - diskusjeboerd

en: Modify forum
fy: Foarum oanpasse

en: Forum will be visible
fy: Foarum is sichtber

en: Selected forum:
fy: Foarum selektearje:

en: Confirm delete of selected forum?
fy: Wiskjen fan selektearre foarum befêstigje?

en: Confirm delete
fy: Wiskjen befêstigje

en: Create forum
fy: Foarum oanmeitsje

en: Add this forum
fy: Dit foarum taheakje

en: Forum name
fy: Foarumnamme

en: No forum found.
fy: Gjin foarum fûn

en: Please fill in the subject and the body.
fy: Fol it ûnderwerp en berjocht yn.

en: Thread list
fy: Diskusjelist

en: Post new topic
fy: Nij ûnderwerp pleatse

en: Please fill in the body of your reply.
fy: Fol it berjocht fan jo antwurd yn.

en: Post message
fy: Berjocht pleatse

en: ERROR (%s): can't load config file
fy: FOUT (%s): kin konfiguraasjetriem net lade

en: Warning: all special formatting will be lost.  Are you sure you want to send your message in plain text format?
fy: Warskôging: alle spesjale opmak sil ferlern gean. Wolle jo de triem dochs as platte tekst ferstjoere?

en: Plain Text
fy: Platte tekst

en: Compose in HTML
fy: Yn HTML opstelle

en: FATAL: HTML_Mail plugin must come AFTER %s in plugins array.  Please modify plugin order using conf.pl or by editing config/config.php
fy: FATAAL:  HTML_Mail-plugin moat NEI %s komme yn de plugins-array. Wizigje de plugin-folchoarder mei help fan conf.pl of troch config/config.php te bewurkjen.

en: Default Email Composition Format:
fy: Standertformaat foar e-mail opstelle:

en: Use Emoticons:
fy: Emoticons brûke:

en: Only Reply In HTML When Viewing HTML Format:
fy: Allinnich yn HTML beäntwurdzje as berjocht yn HTML-formaat toand wurdt:

en: (Always Attempt To Reply In HTML)
fy: (Altyd besykje yn HTML te beäntwurdzjen)

en: Only Allow Unsafe Images In HTML Replies When Viewing Unsafe Images:
fy: Allinnich ûnfeilige ôfbylden yn HTML-antwurden tastean as ûnfeilige ôfbylden toand wurde:

en: (Always Include Unsafe Images)
fy: (Altyd ûnfeilige ôfbylden ynslute)

en: HTML Editor Type:
fy: Type HTML-editor:

en: Personal address book is not available.
fy: Persoanlik adresboek is net beskikber.

note: checked email field
en: Email address is not set or empty.
fy: E-mailadres is net opjûn of leech.

note: checked both name fields
en: Name is not set or empty.
fy: Namme is net opjûn of leech.

en: Nickname %s is already in use.
fy: Bynamme %s wurdt al brûkt.

en: Can't create address book entry.
fy: Kin gjin adresboek-item oanmeitsje.

en: Nickname:
fy: Bynamme:

en: First name:
fy: Foarnamme:

en: Last name:
fy: Efternamme:

en: Info:
fy: Ynfo:

en: Address book entry is saved.
fy: Adresboek-item is opslein

en: Return to search results
fy: Tebek nei sykresultaten

en: Dublicate ldap attribute definition: %s.
fy: ldap-attribútdefinysje duplisearje: %s

en: Dublicate ldap object definition: %s.
fy: ldap-objektdefinysje duplisearje: %s

en: Directory Preferences
fy: Triemtafel-foarkarren

en: These settings control what type of output you will see when you use the Directory link to search Directory Services.
fy: Dizze ynstellingen bepale hokker type útfier jo sjen sille as jo de triemtafel-link brûke om triemtafel-services te trochsykjen.

en: No records found
fy: Gjin records fûn

en: Plugin requires PHP with LDAP support.
fy: Plugin fereasket PHP mei LDAP-stipe.

en: LDAP address books are not configured in SquirrelMail configuration.
fy: De LDAP-adresboeken binne net ynsteld yn de konfiguraasje fan SquirrelMail.

note: Get the userdn to authenticate with
en: User DN:
fy: Brûker-DN:

note: Get the objectclass the user wants to search for
en: Search For:
fy: Sykje nei:

note: Get the attribute the user wants to search by
en: Where:
fy: Wêr:

en: Contains
fy: Befet

en: Is
fy: is itselde as

note: Sort By menu
en: Sort By:
fy: Sortearje op:

en: Search in:
fy: Sykje yn:

en: All LDAP address books
fy: Alle LDAP-adresboeken

en: Comparetype is %s
fy: Fergelyktype is %s

note: * Used in debug mode * Example output "Querying: ldap-server-address on port some-port with base ldap-base-dn" * See http://www.php.net/sprintf if you want to rearrange order of arguments
en: Querying: %s on port %d with base %s
fy: Query: %s op poarte %d mei basis %s

en: Could not connect to LDAP server %s
fy: Koe gjin ferbining meitsje mei LDAP-tsjinner %s

en: Unable to bind to LDAP server
fy: Koe net bine mei LDAP-tsjinner

en: Nothing found!
fy: Neat fûn!

en: output type is %s
fy: útfiertype is %s

en: output sorted by %s
fy: útfier sortearre op %s

en: Options - Directory Preferences
fy: Opsjes - Triemtafel-foarkarren

en: Output types can be:
fy: Utfiertypes kinne wêze:

en: One Table
fy: Ien tabel

en: One big table with one row per record found and each selected attribute as a separate column.
fy: Ien grutte tabel mei ien rige per fûne record en elke selektearre attribút hat in aparte kolom.

en: Multiple Tables
fy: Meardere tabellen

en: One table per record found with 2 columns for each table. One column contains attribute names and the 2nd column shows values for each attribute.  This format is best if you have many attributes selected or if the values for some of the attributes you have selected can be very long with no spaces (like labeledurl).
fy: Ien tabel per fûne record  mei 2 kolommen foar elke tabel. Yn in kolom stean attribútnammen en de twadde kolom toant de wearden foar elk attribút. Dit formaat is it beste as jo meardere attributen selektearre hawwe geselecteerd of als de waarden voor enkele van de attributen die u geselecteerd hebt er lang kunnen zijn sûnder spaasjes (lykas labeledurl).

en: Select Output Type:
fy: Utfiertype selektearje:

en: Select Displayed Fields
fy: Werjûne fjilden selektearje

note: openldap system schemas
en: Common Name
fy: Algemiene namme

en: Knowledge Information
fy: Kennisynformaasje

en: Surname
fy: Efternamme

en: Serial Number
fy: Searjenûmer

en: Country Name
fy: Lân

en: Locality Name
fy: Taalregio

en: State or Province Name
fy: Steat of provinsje

en: Street Address
fy: Strjitte

en: Organisation Name
fy: Organisaasje

en: Organisational Unit Name
fy: Organisaasje-ienheid

en: Search Guide
fy: Opsykgids

en: Business Category
fy: Saaklike kategory

en: Postal Address
fy: Postadres

en: Post Office Box
fy: Postbus

en: Physical Delivery Office Name
fy: Namme fan fysyk kantoar

en: Telephone Number
fy: Telefoannûmer

en: Telex Number
fy: Teleks

en: Teletex Terminal Identifier
fy: Identifikaasje teleks-terminal

en: Facsimile (Fax) Telephone Number
fy: Faksnûmer

en: X.121 Address
fy: X.121-adres

en: International ISDN Number
fy: Ynternasjonaal ISDN-nûmer

en: Registered Postal Address
fy: Registrearre postadres

en: Destination Indicator
fy: Bestimmings-yndikaasje

en: Preferred Delivery Method
fy: Foarkar ôflevermetoade

en: Presentation Address
fy: Presintaasje-adres

en: Supported Application Context
fy: Stypjende applikaasjekontekst

en: Member of a group
fy: Lid fan in groep

en: Occupant of role
fy: Berop of taak

en: See also
fy: Sjoch ek

en: User Certificate
fy: Brûkers-sertifikaat

en: CA Certificate
fy: CA-sertifikaat

en: Authority Revocation List
fy: Autoriteit-werrop-list

en: Certificate Revocation List
fy: Sertifikaat-werrop-list

en: Cross Certificate Pair
fy: Krússertifikaat-pear

en: Generation Qualifier
fy: Generaasjekwalifikaasje

en: X.500 unique identifier
fy: X.500 unike identifikaasje

en: DN qualifier
fy: DN-kwalifikaasje

en: Enhanced Search Guide
fy: Ferbettere-sykje-gids

en: Protocol Information
fy: Protokolynformaasje

en: unique member of a group
fy: unyk lid fan in groep

en: House Identifier
fy: Hûsidentifikaasje

en: Supported Algorithms
fy: Stypjende algoritmes

en: Delta Revocation List
fy: Delta-werrop-list

note: Attribute specifies a directory management domain (DMD), the administrative authority which operates the directory server.
en: Name of DMD
fy: Namme fan DMD

en: Labelled URI
fy: Labele URI-adres

en: User ID
fy: Brûkers-id

en: Domain Component
fy: Domeinkomponint

en: Associated Domain
fy: Assosearre domein

en: Email Address
fy: E-mailadres

en: Locality
fy: Taalregio

en: Organisation
fy: Organisaasje

en: Organisational Unit
fy: Organisaasje-ienheid

en: Person
fy: Persoan

en: Organisational Person
fy: Organisatoaryske persoan

en: Organisational Role
fy: Organisatoaryske taak

en: Group of Names
fy: Groep nammen

en: Residential Person
fy: Residinsjele persoan

en: Application Process
fy: Applikaasjeproses

en: Application Entity
fy: Applikaasje-entiteit

en: Strong Authentication User
fy: Sterke autentikaasje brûker

en: Certificate Authority
fy: Sertifikaat-autoriteit

en: Group of Unique Names
fy: Groep unike nammen

en: User Security Information
fy: Ynformaasje oer feiligens brûker

en: Certificate Authority V2
fy: Sertifikaatautoriteit V2

en: CRL Distribution Point
fy: CLR-distribúsjepunt

en: PKI User
fy: PKI-brûker

en: PKI CA
fy: PKI-CA

en: Delta CRL
fy: Delta-CRL

en: Labeled URI Object
fy: Labele URI-objekt

en: Simple Security Object
fy: Simple Security-objekt

en: DC Object
fy: DC-objekt

en: UID Object
fy: UID-objekt

en: Encoded Text or Address
fy: Kodearre tekst of kodearre adres

note: Favorite drink (noun)
en: Drink
fy: Drankje

en: Room Number
fy: Keamernûmer

en: Photo
fy: Foto

en: Category of user
fy: Kategory fan brûker

en: Manager
fy: Behearder

en: Document identifier
fy: Dokumint-identifikaasje

en: Document version
fy: Dokumintferzje

en: Document author
fy: Dokumint-auteur

en: Location of document
fy: Lokaasje fan dokumint

en: Secretary
fy: Siktariaat

en: Other Mailbox
fy: Oare postbus

note: DNS A record entries
en: A Record
fy: In record

note: DNS MD record entries
en: MD Record
fy: MD-record

note: DNS MX record entries
en: MX Record
fy: MX-record

note: DNS NS record entries
en: NS Record
fy: NS-record

note: DNS SOA record entries
en: SOA Record
fy: SOA-record

note: DNS CNAME record entries
en: CNAME Record
fy: CNAME-record

en: Associated Name
fy: Assosiearre namme

en: Home Postal Address
fy: Postadres privee

en: Personal Title
fy: Persoanlike titel

en: Mobile Phone Number
fy: Mobile telefoannûmer

en: Unique Identifier
fy: Unike identifikator

en: Organizational status
fy: Organisaasjestatus

note: Mail address in rfc733 format
en: Janet mailbox
fy: Janet-postbus

en: Mail Preference Option
fy: E-mail foarkaropsje

en: Name of building
fy: Namme fan gebou

en: DSA Quality
fy: DSA-kwaliteit

en: Single Level Quality
fy: Single Level-kwaliteit

en: Subtree Minimum Quality
fy: Subtree Minimum-kwaliteit

en: Subtree Maximum Quality
fy: Subtree Maksimum-kwaliteit

en: Personal Signature
fy: Persoanlike ûndertekening

note: Redirection to other entry in directory
en: DIT Redirect
fy: DIT-omlieding

en: Publisher of document
fy: Utjouwer fan dokumint

en: Pilot Person
fy: Pilot-persoan

en: Room
fy: Keamer

en: Document Series
fy: Dokumint-searjes

note: can represent dns and nrs domain objects
en: Domain
fy: Domein

en: DNS Domain
fy: DNS-domein

en: Object related to domain
fy: Objekt relatearre oan domein

en: Friendly Country
fy: Freonlik lân

en: Pilot Organisation
fy: Pilot-organisaasje

en: Quality Labelled Data
fy: Kwaliteit-labele gegevens

en: Car License
fy: Autopapieren

en: Department Number
fy: Nûmer departemint

en: Displayed Name
fy: Werjûne namme

en: Employee Number
fy: Wurknimmersnûmer

en: Employee Type
fy: Wurknimmerstype

en: JPEG Photo
fy: JPEG-foto

en: Preferred Language
fy: Foarkartaal

en: User SMIME Certificate
fy: SMIME-sertifikaat foar brûker

en: User PKCS12
fy: PKCS12 foar brûker

en: Internet Organizational Person
fy: Ynternet-organisaasje-persoan

en: Limit Languages plugin is running with default configuration. Check plugin's INSTALL documentation.
fy: De plugin 'Limit Languages' draait mei de standertkonfiguraasje. Kontrolearje de INSTALL-dokumintaasje fan de plugin.

en: Login Alias
fy: Login-alias

en: You can use this or your regular account name to log in to your account.
fy: Jo kinne dit brûke óf jo reguliere akkountnamme om yn te loggen by jo akkount

en: Alias is already in use.  Please select another alias.
fy: Alias wurdt al brûkt. Selektearje in oare alias.

en: unread
fy: net-lêzen

en: mark all messages in this folder as read
fy: alle berjochten yn dizze map markeare as lêzen

en: mark all messages in this folder as unread
fy: alle berjochten yn dizze map markeare as net-lêzen

en: mark all messages in the above folders as read
fy: alle berjochten yn boppesteande mappen markeare as lêzen

en: mark all messages in the above folders as unread
fy: alle berjochten yn boppesteande mappen markeare as net-lêzen

en: mark all folders
fy: alle mappen markeare

en: Mark Read Link
fy: As lêzen markearde link

en: Select all Folders, which you want to appear with a mark as read-/unread-link:
fy: Selektear alle mappen dy't jo werjaan wolle mei in  'markeare as Lêzen/net-Lêzen' link:

en: Display links
fy: Links toane

en: read/unread
fy: Lêzen/net-Lêzen

en: upper
fy: boppe

en: lower
fy: ûnder

en: shortened
fy: ynkoarte

en: brackets
fy: blokheakjes

en: seperator
fy: skiedingsteken

en: Display 'mark all folders' link below the folder list
fy: Link foar 'alle mappen markeare' ûnder mappenlist pleatse

en: mini window
fy: miny-finster

en: Mini SquirrelMail
fy: Mini-SquirrelMail

en: Window width (in pixels)
fy: Finsterbreedte (yn piksels)

en: Window height (in pixels)
fy: Finsterhichte (yn piksels)

en: never
fy: nea

en: %s second | %s seconds
fy[0]: %s sekonde
fy[1]: %s  sekonden

en: %s minute | %s minutes
fy[0]: %s minuut
fy[1]: %s   minuten

en: Window refresh time
fy: Ferfarsktiid finster

en: Window text size
fy: Tekstgrutte finster

en: Very small
fy: Tige lyts

en: This message has additional parts. Please use the main SquirrelMail interface to open them
fy: Dit berjocht hat oanfoljende ûnderdielen. Brûk de normale SquirrelMail-interface om se te iepenjen.

en: Could not find a text part. Please use the main SquirrelMail window to read this message
fy: Koe gjin tekstgedeelte fine. Brûk it algemiene SquirrelMail-finster om dit berjocht te lêzen.

en: No subject
fy: Gjin ûnderwerp

en: No sender
fy: Gjin ferstjoerder

en: Keep as new
fy: As nij behâlde

en: No New Messages
fy: Gjin nije berjochten

en: Invalid server selection
fy: Unjildige tsjinnerseleksje

en: Log in to
fy: Ynlogge by

en: Remember login server
fy: Login-tsjinner ûnthâlde

en: Rules of engagement
fy: Brûkersoerienkomst

en: You have to read and understand program usage rules:
fy: Jo hawwe de regels foar it brûken fan dit programma lêzen en begrepen:

en: Your browser does not support inline frames. Please read related document by checking usage instructions.
fy: Jo blêder jout gjin stipe foar inline-frames. Lês it relatearre dokumint troch de brûkersynstruksjes te kontrolearjen.

en: Usage instructions
fy: Brûkersynstruksjes

en: Yes, I understand
fy: Ja, ik begryp it

en: Terms of service
fy: Servicebetingsten

en: URL to usage rules is not available. Please contact your system administrator.
fy: It URL-adres nei de brûkersbetingsten is net beskikber. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: You can find interface usage rules by following the link.
fy: Jo kinne de betingsten foar it brûken fan de interface fine op de folgjende link.

en: Usage rules
fy: Brûkersbetingsten

en: Welcome to
fy: Wolkom by

en: Since it appears as though you're new to this system, please fill in the following information.
fy: It liket der op dat jo dit systeem foar it earst brûke. Fol de folgjende ynformaasje yn:

en: Full Name:
fy: Folsleine namme:

en: Email Address:
fy: E-mailadres:

en: Problem with '
fy: Probleem mei '

en: Values were NOT saved due to a problem in one or more fields.
fy: Wearden binne NET opslein fanwege in probleem yn ien of mear fjilden.

en: Folder doesn't exist.
fy: Map bestiet net.

en: Messages (pruned):
fy: Berjochten (fuortsnoeid):

en: Messages (to prune):
fy: Berjochten (noch fuort te snoeien):

en: Some folders WERE NOT pruned due to improper date, size, or count spans, or possibly other problems.  See the folder list below for details.  Those without problems WERE pruned.
fy: Inkele mappen binne net snoeid fanwege ferkearde leeftyd-, grutte- of kwantum-limiten of mooglike oare problemen. Sjoch de mappenlist hjirûnder foar details. De mappen dy't gjin problemen joegen binne WOL snoeid.

en: Options for Pruning Folders
fy: Opsjes foar it snoeien fan mappen

en: Help and Explanations
fy: Help en útlis

en: Action Buttons and Per-Folder Values
fy: Aksjeknoppen en wearden per map

en: Setting
fy: Ynstelling

en: Site Setting
fy: Side-ynstelling

en: Date Span
fy: Leeftydslimyt

en: Size Span
fy: Limytgrutte

en: Count Span
fy: Kwantum-limyt

en: Unseen, too
fy: Ynklusyf net-lêzen

en: Manual Only
fy: Allinnich hânmjittich

en: Show Effect
fy: Effekt toane

en: Prune Now
fy: No snoeie

en: Show All Effects
fy: Alle effekten toane

en: Prune All Folders
fy: Alle mappen snoeie

en: Save All
fy: Alles opslaan

en: User Preferences
fy: Brûkers-foarkarren

en: Recurring Prune Interval
fy: Weromkom-ynterfal foar snoeien

en: Sign-on Prune Frequency
fy: Frekwinsje fan snoeien by ynlogjen

en: Prune via Trash
fy: Snoeien middels jiskefet

en: Unsubscribed Folders
fy: Net-ynskreaune mappen

en: Trash Pruning Order
fy: Folchoarder foar snoeien middels jiskefet

en: Date Pruning
fy: Snoeien op leeftyd

en: Size Pruning
fy: Snoeien op grutte

en: Count Pruning
fy: Snoeien op kwantum

en: Size and Count Pruning Order
fy: Snoeifolchoarder foar grutte en kwantum

en: Email Report
fy: Rapport middels e-mail

en: On-Screen Report
fy: Rapport op it skerm

en: Use Theme Colors
fy: Temakleuren brûke

en: Left Pane Prune Link
fy: Snoeiknop yn lofterpaniel

en: <i>Refresh main </i>Folders<i> list</i>
fy: <i>Haadlist mei </i>mappen<i> ferfarskje</i>

en: Folder Table
fy: Mappentabel

en: Subscribed Folders
fy: Ynskreaune mappen

en: Nonexistent Folders
fy: Net-besteande mappen

en: Bottom of Page
fy: Underoan side

en: First
fy: Earste

en: Natural
fy: Natuerlik

en: Last
fy: Lêste

en: Consider by Date
fy: Op leeftyd besjen

en: by Date
fy: op leeftyd

en: Consider by Size
fy: Op grutte besjen

en: by Size
fy: op grutte

en: Pruning ...
fy: Snoeie...

en: Unless you just clicked on a 'Pruning...' link, you have been automatically brought to this page because your site has installed a SquirrelMail plugin which provides automatic pruning of folders.  By default, no automatic pruning action will happen for you.
fy: Behalven at jo op in 'Snoeie...' link klikt hawwe, binne jo automatysk nei dizze side brocht omdat jo side in SquirrelMail-plugin ynstallearre hat dêr't jo automatysk jo mappen mei snoeie kinne. Standert sil der by jo net automatysk snoeid wurde.

en: ATTENTION!
fy: TINK DEROM !

en: You have been brought to this page because one of your SquirrelMail preference items has been automatically converted.  (This is due to a change on this site from using the 'auto_prune_sent' plugin to using the upwardly compatible 'proon' plugin.)  See the entry for the 'Sent' folder in the Folder Table below (scroll down).  Your preferences have already been updated and saved, reflecting the settings as shown.  If you leave things as-is, some messages in your 'Sent' folder may be deleted on future sign-ons to SquirrelMail.
fy: Jo binne nei dizze side tabrocht omdat ien fan jo SquirrelMail-foarkarren automatysk omsetten is. (Dit is dien fanwege in opwurdearring fan de plugin 'auto_prune_sent' nei de plugin 'proon', dy't kompetibel mei de foarrige is.). Sjoch it item foar de map 'Ferstjoerd' yn de mappentabel hjirûnder (sko omleech). Jo foarkarren binne al bywurke en opslein, mei de toande ynstellingen as risseltaat. As jo alles litte sa't it is, dan kinne inkele berjochten yn jo Ferstjoerd-map wiske wurde as jo yn'e takomst ynlogje by SquirrelMail.

en: You may, of course, change any settings on this page and 'Save All'.  You can return to this page in the future by selecting the 'Pruning...' button (below your list of folders in the left-hand frame) or by selecting a similar link from the 'Options->Folder Preferences' page.  You should not be automatically brought to this page on future logins.
fy: Uteraard kinne jo ynstellingen op dizze side wizigje en 'alles opslaan'. Jo kinne yn'e takomst weromgean nei dizze side troch op de knop 'Snoeien...' te klikken (dizze stiet ûnder jo list mei mappen yn it lofter kader) of troch in fergelykbere link te selektearjen op de side 'Ynstellingen->Mappenfoarkarren'. By takomstige logins sille jo net mear nei dizze side laat wurde.

en: This page allows you to conveniently prune messages from any or all folders by using a variety of criteria.  Messages can be pruned manually from this page, or they can be pruned automatically at sign-on and every so often.  Before using the automatic pruning, it would be a good idea to test your settings manually from this page to be sure they do what you want them to do.  Automatic pruning is enabled by giving an appropriate value for the 'Recurring Prune Interval' option, though sign-on pruning is done even if you don't give a value for that.
fy: Dizze side makket it mooglik om út inkele of alle mappen berjochten automatysk te wiskjen (fuortsnoeie) middels de troch jo stelde kriteria. Jo kinne fan dizze side ôf berjochten hânmjittich fuortsnoeie, of jo kinne se automatysk fuortsnoeie litte by it ynlogjen en om de safolle tiid. Eardat jo automatysk snoeien brûke is it in goed idee om jo ynstellingen earst hânmjittich op dizze side te testen sadat jo wis binne dat se dogge wat jo wolle. Automatysk snoeien is aktivearre at jo in geskikte wearde foar de opsje 'Ynterfal foar iderkear wer snoeie' opjûn hawwe. It snoeien by ynlogjen wurdt lykwols ek dien as jo hjrfoar gjin wearde opjûn hawwe.

en: CAUTION!
fy: TINK DEROM!!

en: When misconfigured, this tool can delete a lot of messages in a hurry.  If you haven't used it before, you should read through the help and explanations given in the bottom part of this page before you do use it.  Configured properly, it's a safe and convenient tool.
fy: By ferkearde ynstellingen kin dit helpmiddel yn in sucht in hiele protte berjochten wiskje. As jo it noch nea earder brûkt hawwe, lês dan goed de dokumintaasje troch dy't ûnderoan dizze side stiet, foardat jo it tapasse. By goed ynstellen is it in feilich en handich helpmiddel.

en: Your local SquirrelMail administrator may have specified site settings for one or more options or per-folders items.  In such a case where there is a site setting, it supersedes the user setting (except as noted for particular items below).  Since the site settings are administered separately, your user settings are shown and can be edited even if site settings supersede them.  The site settings, if any, are shown immediately below the corresponding user setting in the User Preferences table and the Folder Table.
fy: Jo SquirrelMail-systeembehearder kin side-ynstellingen opjûn hawwe foar ien of mear opsjes of per-map-items. As der sa in side-ynstelling oanmakke is, dan wurdt dy brûkt ynstee fan de brûkers-ynstelling (útsein bepaalde items hjirûnder). Omdat dizze ynstellingen apart beheard wurde kinne jo jo brûkers-ynstellingen sjen en wizigje, ek as der in side-ynstelling foar bestiet dy't se oerstallich makket. De side-ynstellingen, as dy der binne, wurde fuortendaliks toand ûnder de byhearrende brûkers-ynstellingen yn de tabel foar brûkers-foarkarren en de mappentabel.

en: This is an explanation for the user preferences and per-folder data which control selective automatic pruning of folders.  Pruning means the deletion of messages either because they are older than a certain date or to bring a folder to within a certain total size limit or number of messages.<ul><li>Pruning first considers message dates (if there is a user-specified date span value for that folder).  A message's date is the time since it was received by the mail server (this so-called 'internal date' is preserved if you move a message between folders).  Messages are deleted if they have an internal date older than the age indicated by the date span value.</li><li>Pruning next considers total folder size (if there is a user-specified folder size span).  If the folder is over that size limit, additional messages are pruned until the folder is at or below it.</li><li>Pruning finally considers the number of messages in the folder (if there is a user-specified count span).  If a folder has more than that many messages, additional messages are pruned until the folder is at or below the limit.</li></ul><p>In all those pruning cases, unread messages are normally protected and not pruned.  That protection can be removed on a folder-by-folder basis.  Pruning behavior may be flexibly controlled using a variety of other user preferences, each of which is described more fully below.  Unsubscribed and non-existent folders are listed if there is any user preference or site preference given for that folder; this is to avoid a surprise if you suddenly start using a folder of some name and would not otherwise realize that it had pruning options.
fy: Der is in útlis oanwêzich foar de brûkers-foarkarren en per-map-gegevens dy't it automatysk snoeien fan mappen selektyf bestjoere. Snoeien betsjut it wiskjen fan berjochten omdat se óf âlder binne as in bepaalde leeftyd óf om de grutte fan in map te ferlytsjen ta in bepaalde grutte of bepaald oantal berjochten. <ul><li>Snoeien besjocht earst de berjochtdatums (as der in brûker-definiearre leeftydslimyt foar dy map opjûn  is). De datum fan in berjocht is it momint wêrop it ûntfongen is troch de mailtsjinner (dizze saneamde 'ynterne datum' wurdt behâlden as jo berjochten tusken mappen ferpleatse). Berjochten wurde wiske as se in  ynterne datum hawwe dy't âlder is as de leeftyd dy't troch leeftydslimyt bepaald wurdt. </li><li>It snoeien besjocht dêrnei de totale grutte fan de map (as der in brûker-definiearre gruttelimyt opjûn is). As de map de maksimale grutte oerskriuwt wurde der safolle oerstallige berjochten wiske oant de map wer op of ûnder de limyt sit.</li><li>It snoeien besjocht ek noch it oantal berjochten yn in map (as der in brûker-definiearre grutte-limyt opjûn is). As der mear berjochten yn de map sitte as de oanjûne limyt, dan wurde safolle oerstallige berjochten wiske oant de map wer op of ûnder de limyt sit. </li></ul><p>Yn al dizze gefallen wurde net-lêzen berjochten beskerme en net fuortsnoeid. Dizze beskerming kin per map wiske wurde. It snoeigedrach kin fleksibel ynsteld wurde mei help fan ferskate oare brûkers-foarkarren. Dy wurde hjirûnder wiidweidiger beskreaun. Utskreaune en net-besteande mappen wurde werjûn as der in brûkers-foarkar of site-foarkar foar dy map opjûn is. Dit om foar te kommen dat jo ûnaangenaam ferrast wurde as jo bg. in map mei dy namme brûken gean en jo te let yn'e gaten krije dat dêrmei it snoeien aktivearre is.

en: Here are some examples of fairly typical settings.
fy: Dit binne inkele foarbylden fan frij wênstige ynstellingen.

en: Set a recurring pruning interval of 24 hours, just in case you stay logged on for a long time.
fy: Stel in weromkommend snoei-ynterfal fan 24 oeren yn, foar it gefal dat jo langere tiid ynlogge bliuwe.

en: For the 'Sent' folder, prune messages older than a week, including unseen messages.  This assumes you don't use your 'Sent' folder as a general collecting area.  If you haven't needed to retrieve something from there in a week (because you forgot to save a copy elsewhere), it can be tossed out.
fy: Foar de map mei ferstjoerde items, wiskje berjochten âlder as ien wike, ynklusyf net-lêzen berjochten. Dit giet der fanút dat jo jo map mei Ferstjoerde items net brûke as bewarmap. As jo langer as in wike net de behoefte hân hawwe om eat út dy map werom te heljen (bg. omdat jo fergetten hawwe in kopy derfan op te slaan), dan kin it wiske wurde.

en: For the 'Trash' folder, prune messages older than 3 days.  Prune the 'Trash' folder to no more than 500 kilobytes or 20 total messages.  Include unseen messages in the pruning.
fy: Foar de  jiskefetmap, snoei berjochten âlder as 3 dagen fuort. Snoei it jiskefet oant in maksimum grutte fan 500 kilobytes of 20 berjochten. Snoei ek net-lêzen berjochten fuort.

en: For the 'Drafts' folder, prune anything older than 6 months on the grounds that if you haven't gotten around to finishing a note in that amount of time, you're never going to.
fy: Foar de Konseptenmap, snoei alles âlder as 6 moannen fuort. Want at sa'n berjocht dan noch net ferstjoerd is, sil it der letter ek wol net fan komme.

en: For a 'might be spam' quarantine folder, prune messages older than 30 days, and prune the folder to no more than 2 megabytes.  Again, do not protect unseen messages.
fy: Foar de karantênemap mei mooglike spam, snoei berjochten âlder as 30 dagen fuort, en snoei de map oant in maksimale grutte fan 2 megabyte. Nochris, beskermje net-lêzen berjochten net.

en: For a high-traffic mailing list folder, which you only skim from time to time, prune messages older than a week, including unseen messages.
fy: Foar in map mei in drukke mailinglist dy't jo allinnich sa no en dan trochrinne, snoei berjochten âlder as in wike fuort, ynklusyf de net-lêzen berjochten.

en: A date span is a relative time duration and is specified as a combination of days and hours.  The overall time duration may not be negative.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value being specified.  A simple number is interpreted as a number of days.  If there is a slash ('<code>/</code>'), the number after the slash is interpreted as a number of hours. If days and hours are both specified, they are simply added together.  Some examples are shown in the table below.
fy: In leeftydslimyt is in relative tiidsduer en wurdt opjûn as in kombinaasje fan dagen en oeren. De totale tiidsduer mei net negatyf wêze. Foar de feilichheid wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. In ienfâldich getal wurdt sjoen as it oantal dagen. As der in skeane streek (slash) ('<code>/</code>') brûkt wurdt, wurdt it getal nei de skeane streek sjoen as it oantal urn. As dagen en oeren tegearre opjûn wurde, dan wurde se gearfoege. Yn de tabel hjirûnder stean in pear foarbylden.

en: 6 days
fy: 6 dagen

en: 6 days plus 2 hours
fy: 6 dagen en 2 oeren

en: 2 hours
fy: 2 oeren

en: 6 and one quarter days
fy: 6 en in kwart dagen

en: 3 and one third hours
fy: 3 en ien tredde oeren

en: 6 and one quarter days plus 3 and one third hours
fy: 6 en in kwart dagen plus 3 en ientredde oeren

en: Same as blank
fy: Itselde as wyt

en: If there is both a site setting and a user setting for a given folder, the minimum of the two values is used.
fy: As der én in side-ynstelling én in brûkers-ynstelling foar de map definiearre is, dan wurdt de lytste fan de twa brûkt.

en: A size span counts total bytes in a folder.  The size may not be negative.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value being specified.  A size consists of a number and an optional suffix character.  The suffix character indicates a multiplier, as shown in the table below.  A number without a suffix gets a default suffix of 'm'.
fy: In gruttelimyt telt it oantal bytes yn in map. De grutte mei net negatyf wêze. Om feilichheidsredenen wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. In opjûne grutte bestiet út in getal en opsjoneel letterteken as efterheaksel. It efterheaksel jout de te brûken ienheid oan, lykas yn ûndersteande tabel. In getal sûnder efterheaksel krijt automatysk 'm' as ienheid.

en: uppercase or lowercase, 1 (bytes)
fy: haad- of lytse letters, 1 (bytes)

en: lowercase, 1000 (the layman's kilobytes)
fy: lytse letters, 1000 (kilobytes foar de gewoane man)

en: uppercase, 1024 (the geek's kilobytes)
fy: haadletters, 1024 (kilobytes foar geeks)

en: lowercase, 1,000,000 (the layman's megabytes)
fy: lytse letters, 1000.000 (megabytes foar de gewoane man)

en: uppercase, 1024*1024 (the geek's megabytes)
fy: haadletters, 1024*1024 (megabytes foar geeks)

en: same as 'm'
fy: itselde as 'm'

en: A count span counts messages in a folder.  The count may not be negative.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value being specified.  Unlike a date span or a size span, a count span is always just a simple numeric value with no additional type of notation.
fy: In kwantum-limyt telt it oantal berjochten yn in map. It oantal mei net negatyf wêze. Om feilichheidsredenen wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. Oars as de leeftyds- en gruttelimyt is in kwantum-limyt altyd in ienfâldich getal sûnder oanfoljend type of oanfoljende notaasje.

en: If this item is selected for a given folder, unseen (i.e., unread) messages have no special protection against pruning.  If not selected (the default), then the pruning process will not prune any unseen messages in the corresponding folder.  You might consider allowed unseen messages to be pruned from spam quanantine folders and folders which receive mailing list traffic which you don't always read.  You should be especially careful of the date, size, and count spans you specify for folders with this box checked.
fy: As dit item foar in bepaalde map selektearre is, dan krije net-lêzen berjochten gjin spesjale beskerming tsjin fuortsnoeien. As net selektearre (standert) sil it snoeiproces gjin net-lêzen berjochten út dy map wiskje. Jo kinne yn berie nimme om ta te litten dat net-lêzen berjochten wiske wurde út mappen mei drokke mailinglisten dy't jo net folle lêze of berjochten yn karantêne fanwege mooglike spamynhâld. Wês tige foarsichtich mei de leeftyds-, grutte- en kwantum-limiten dy't jo opjouwe foar mappen mei dit item selektearre.

en: If this item is selected for a given folder, the folder will not be automatically pruned.  It will only be pruned through manual action by you.  Manual action means selecting either 'Prune All Folders' or 'Prune Now' from the pruning options form.  Automatic pruning means sign-on pruning as well as periodic pruning (if that option is selected).
fy: As dit item foar in bepaalde map selektearre is, dan sil dy net automatysk snoeid wurde. De map sil allinnich snoeid wurde as jo soks hânmjittich opdrage. Dit dogge jo troch 'Alle mappen snoeie; of 'No snoeie' te selektearjen. Automatysk snoeie betsjut snoeie by it ynlogjen en ek periodyk snoeie (as dy opsje selektearre is).

en: This action button simulates pruning of the associated folder.  The number of messages which would have been pruned is displayed.  If there is not at least one span value specified for the folder, an error message is shown.
fy: Dizze aksjeknop simulearret it snoeien fan de byhearrende map. It oantal berjochten dat fuortsnoeid wêze soe wurdt dan werjûn. As der net teminsten ien limyt foar dy map opjûn, is sil der in foutmelding ferskine.

en: This action button immediately prunes the associated folder.  The number of messages which were pruned is displayed.  If there is not at least one span value specified for the folder, an error message is shown and no messages are pruned.
fy: Dizze aksjeknop snoeit fuortendaliks de byhearrende map. It oantal berjochten dat fuortsnoeid is sil werjûn wurde. As der net teminsten ien limyt foar de map oanjûn is sil in foutmelding toand wurde. Der wurde dan gjin berjochten wiske.

en: This action button is similar to the 'Show Effect' action button, except that the entire list of folders (and their individual settings) is used.  Folders without at least one span value specified are silently skipped.  The numbers reported for the Trash folder do not take into account any messages that might be sent to the Trash folder as a result of pruning other folders.
fy: Dizze aksjeknop is te fergelykjen mei de aksjeknop 'Effekt toane', mei as ferskil dat de folsleine mappenlist (en de individuele ynstellingen per map) brûkt wurdt. Mappen dy't gjin inkele limyt ynsteld hawwe wurde stilswijend oerslein. De oantallen foar de jiskefetmap binne ynklusyf berjochten dy't yn it jiskefet smiten wurde sille as resultaat fan it snoeien fan oare mappen.

en: In effect, this action is the same as automatic pruning, except that it's triggered manually (and email reports are not made).  This action button is similar to the 'Prune Now' action button, except that the entire list of folders (and their invididual settings) is used.  Folders without at least one span value specified are silently skipped.  If some folders have erroneous values, an error message is shown for them, but other (non-error) folders are still pruned.
fy: It effekt fan dizze aksje is itselde as automatysk snoeien, met as ferskil dat jo him hânmjittich oanroppe (en der gjin e-mailrapporten opsteld wurde). Dizze aksjeknop is fergelykber mei de aksjeknop 'No snoeie', mei as útsûndering dat de folsleine mappenlist (en de individuele ynstellingen per map) brûkt wurde. Mappen sûnder in opjûne limyt wurde stilswijend oerslein. As inkele mappen foute wearden hawwe sil der in foutmelding foar toand wurde, mar oare (net-foute) mappen wurde wol snoeid.

en: This action button saves all user preference values and per-folder settings.  If there are errors detected in the user options or per-folder settings, the save is not done.  As an aid to the user, the button has a different appearance when there are known differences between the values on this page and the values that have already been saved in the past.  That really only applies when the page has been redrawn after one of the action buttons.  The button appearance is not dynamically updated as you edit values on the page.
fy: Dizze aksjeknop slaat alle brûkersfoarkarren en per-map-ynstellingen op. As der  fouten fûn binne yn dizze foarkarren en ynstellingen sil der net opslein wurde. Om jo fan tsjinst te wêzen hat de knop in oar uterlik at der bekende ferskillen binne tusken de wearden op dizze side en de wearden dy't yn it ferline opslein binne. Dat is lykwols allinnich sa as de side opnij laden is nei ien fan de aksjeknoppen. It knoputerlik wurdt net dynamysk bywurke as jo wearden op de side wizigje.

en: The following table describes user preferences that can affect how pruning is done or not done for you in particular.  The behavior might be changed or limited by site settings controlled by your local administrator.  Descriptions here are in the same order as the User Preferences form above.
fy: De folgjende tabel beskriuwt brûker-foarkarren dy't ynfloed hawwe kinne op hoe't it snoeien wol/net foar jo dien wurdt. It gedrach kin wizige wurde of beheind troch side-ynstellingen dy't troch jo systeembehearder opjûn binne. De beskriuwingen binne yn deselde folchoarder as it formulier foar brûker-foarkarren hjirboppe.

en: Ordinarily, there is one pruning attempt at SquirrelMail sign-on time.  If you want the sign-on prunings to be done less often, you can specify a number here.  For example, a value of 3 means 'every 3rd sign-on'.  No value specified or a value of 0 means 'every sign-on'.  The local SquirrelMail site administrator may have specified a maximum value for sign-on pruning frequency, in which case that takes precedence if it is lower.
fy: Gewoanwei wurdt der snoeid op it momint dat jo ynlogje by SquirrelMail. As jo wolle dat dit minder faak dien wurdt kinne jo hjir in getal opjaan. Bygelyks de wearde 3 betsjut 'elke tredde kear dat ynlogge wurdt'. As jo gjin wearde, of de wearde 0, opjouwe sil der by elke login snoeid wurde. Jo sidebehearder fan SquirrelMail kin in maksimumwearde opjûn hawwe foar it snoeien by ynlogjen. Dizze sil tapast wurde as dy in legere snoeifrekwinsje brûkt.

en: maximum
fy: maksimum

en: Pruning can be done manually from this options page, or it can be done periodically and automatically.  This item specifies the recurring time period.  The format is the same as for the date span values for individual folders.  If not specified, no automatic/periodic pruning will be done; so, you can think of this field as an on/off switch for automatic pruning.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value specified.  The local SquirrelMail site administrator may have specified a minimum pruning interval, in which case that takes precedence if it is lower.  The recurring interval is measured from the SquirrelMail session sign-on, so automatic pruning attempts will be made at the specified intervals thereafter.  The actual pruning happens coincident with some screen update activity, so an idle SquirrelMail session will not be doing any automatic pruning.
fy: It snoeien kin hânmjittich fan dizze side ôf útfierd wurde of periodyk en automatysk. Dit item bepaalt de weromkomende tiidsperioade. De opmak is itselde as foar de leeftydslimiten foar individuele mappen. As jo neat opjouwe sil der gjin automatysk/periodyk snoeien barre. Jo kinne dit fjild dus sjen as in oan/útskeakelder foar it automatysk snoeien. Om feilichheidsredenen wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. Jo SquirrelMail-systeembehearder kin in minimaal snoei-ynterfal opjûn hawwe. As dizze leger is as dy fan josels, sil dy brûkt wurde. It weromkom-ynterfal wurdt mjitten fan it momint fan ynlogjen by SquirrelMail ôf. It automatysk opskjinjen bart dus op de opjûne ynterfals dernei. It eigentlike snoeien bart by it ferfarskjen fan it skerm, dus yn in ynaktive SquirrelMail-sesje sil net snoeid wurde.

en: If this box is checked, messages pruned from other folders will be sent to the Trash folder.  Messages pruned from the Trash folder will be discarded.  If this box is not checked, messages pruned from all folders will be discarded immediately.  This setting is independent of the overall SquirrelMail setting for using the Trash folder when deleting messages.
fy: As dit fakje selektearre is sille berjochten dy't út de oare mappen snoeid binne yn it jiskefet smiten wurde. Berjochten dy't út de jiskefetmap snoeid wurde sille wiske wurde. As dit fakje net selektearre is sille berjochten fuortendaliks wiske wurde. Dizze ynstelling is ûnôfhinklik fan de globale SquirrelMail-ynstelling foar it brûken fan de jiskefetmap by it wiskjen fan berjochten.

en: If any pruning is requested for the Trash folder along with other folders, this preference controls the ordering.  'First' means that the Trash folder is pruned first, so at the end of a pruning session, it will hold the messages pruned from other folders.  'Last' means that the Trash folder is pruned last, so any messages moved there via pruning will then be subject to a second pruning at the end.  'Natural' means that the Trash folder will be pruned according to its natural order in the list of folders; in other words, it gets no special treatment with respect to ordering.  If no choice is made, the default is 'First'.  This setting makes no practical difference unless 'Prune via Trash' is selected.
fy: As neist de oare mappen ek de jiskefetmap snoeid wurdt bepaalt dizze foarkar de folchoarder. 'Earst' betsjut dat de jiskefetmap as earste snoeid wurdt sadat dizze oan de ein fan it snoeien de fuortsnoeide triemmen fan de oare mappen befet. 'Lêst' betsjut dat it jiskefet as lêste snoeid wurdt. Dat betsjut dat berjochten dy't by it snoeien yn it jiskefet smiten binne in twadde snoeibeurt ûndergean. 'Natuerlijk' betsjut dat it jiskefet snoeid wurde sil neffens de natuerlike oardering fan de mappen yn de list. Mei oare wurden, de map krijt gjin spesjale behanneling foar wat de snoeifolchoarder oanbelanget. As der gjin kar makke is, wurdt 'Earst' as standert brûkt. Dizze ynstelling makket yn de praktyk gjin ferskil, of it moat wêze dat 'Snoeien troch jiskefet' selektearre is.

en: If this box is checked, pruning may also consider unsubscribed folders.  If not checked, only subscribed folders are considered, whether for manual pruning or automatic pruning (you can still use the per-folder 'Show Effect' or 'Prune Now' buttons).  This may be handy if you have unsubscribed folders which receive messages in some way other than by manually refiling things to them.  You can only add settings for a folder by subscribing to it, at least temporarily, but settings for unsubscribed folders are used if this box is checked.
fy: As dit fakje selektearre is, kin it snoeiproses ek net-ynskreaune mappen besjen. As net-selektearre wurde allinnich ynskreaune mappen besjoen, likefolle oft der hânmjittich of automatysk snoeid wurdt. (Jo kinne noch altyd per map de knoppen 'Effekt toane' en 'No snoeie' brûke.) Dit kin handich wêze as jo net-ynskreaune mappen hawwe wêryn't jo op in manier berjochten ûntfange dy't oars is as hânmjittich foljen. Jo kinne allinnich ynstellingen oan in map taheakje as jo dizze ynskriuwe, teminsten tydlik, mar de ynstellingen foar net-ynskreaune mappen wurde brûkt as dit fakje selektearre is.

en: If this disable box is checked, pruning by message date will not be done.  Any per-folder values for the date span column will still be displayed, but they cannot be updated.
fy: As dit útskeakelfakje selektearre is sil it snoeien op berjochtleeftyd net útfierd wurde. De leeftydslimyt sil foar elke map werjûn wurde, mar kin net bywurke wurde.

en: If this disable box is checked, pruning by message size will not be done.  Any per-folder values for the size span column will still be displayed, but they cannot be updated.
fy: As dit útskeakelfakje selektearre is, sil it snoeien op berjochtgrutte net útfierd wurde. De gruttelimyt sil foar elke map werjûn wurde, maar kin net bywurke wurde.

en: If disable this box is checked, pruning by message count will not be done.  Any per-folder values for the count span column will still be displayed, but they cannot be updated.
fy: As dit útskeakelfakje selektearre is sil it snoeien op berjochtoantal net útfierd wurde. De kwantumlimyt sil foar elke map werjûn wurde, mar kin net bywurke wurde.

en: When considering which messages to prune by size span and/or by count span, there are two possible orders in which to consider them.  They can be considered by date, in which case messages are pruned from oldest to newest until the size or message count limit for the folder is met.  Or, they can be considered by size, in which case messages are pruned from largest to smallest until the size or message count limit is met.  If neither is selected, the default order is by date.
fy: Der binne twa mooglike folchoarders foar it besjen hokker berjochten fuortsnoeid wurde sille, op basis fan leeftyd en/of oantal. Der kin op leeftyd besjoen wurde, wêrby berjochten fuortsnoeid wurde fan de âldste oant de nijste, oant de limyt foar it oantal berjochten berikt is. Of se kinne besjoen wurde op grutte, wêrby berjochten fuortsnoeid wurde fan grutste nei lytste oant de limyt foar berjochtgrutte of berjochtoantal berikt is. As net ien fan beiden selektearre is, giet it selektearjen standert op datum.

en: If this box is checked, a report summarizing automatic pruning will be put into the INBOX as a new message.  An email report is not made if no messages were pruned and no errors occurred.
fy: As dit karfakje selektearre is, sil der in gearfetting foar it automatysk snoeien as nij berjocht  ferskine yn jo INBOX. Der wurdt gjin gearfetting opsteld as der gjin berjochten fuortsnoeid binne en him gjin fouten foardien hawwe.

en: If this box is checked, a report summarizing automatic pruning will be made part of the message-list panel.  In contrast to the email notification, a report is made even if no messages were pruned and no errors occurred.  The on-screen notification contains a more verbose version of the same information as the email notification.
fy: As dit fakje selektearre is sil der in gearfetting fan it automatysk snoeien yn it berjochtenlist-paniel setten wurde. Yn tsjinstelling ta in e-mailnotifikaasje ferskynt der ek in gearfetting as der gjin berjochten fuortsnoeid binne en him gjin fouten foardien hawwe. De on-screen gearfetting hat in wiidweidiger ferzje fan deselde ynformaasje dy't foar de e-mail brûkt wurdt.

en: This options page is normally constructed using colors from the user-chosen SquirrelMail theme, both to make a pleasing display and to highlight important information.  For some themes, this actually makes things on this page difficult to read.  If this box is checked, this options page will be built without most of the colors.
fy: Dizze opsjesside is ornaris opboud mei help fan de kleuren fan it SquirrelMail-tema dat jo útsocht hawwe. Lykwols, by guon tema's wurde ûnderdielen fan dizze side minder lêsber. As dit fakje selektearre is sil de opsjesside opboud wurde sûnder de measte kleuren.

en: A button is normally placed in the SquirrelMail left pane, beneath the list of folders, which enables you to quickly get to this page.  If this box is checked, that button is not drawn in the left pane.  You can still reach this page by selecting 'Options', 'Folder Preferences', and 'Options for Pruning Folders'.
fy: In knop wurdt ornaris yn it lofterpaniel fan SquirrelMail setten, ûnder de mappenlist. Sa hawwe jo fluch tagong ta dizze side. As dit fakje selektearre is, sil de knop net yn it lofterpaniel setten wurde. Jo kinne de side noch altyd berikke troch 'Opsjes', 'Mapfoarkarren' en 'Opsjes foar snoeien fan mappen'.

en: proon autopruning report
fy: Rapport foar automatysk snoeie (proon)

en: None of the span values has been set for this folder.
fy: Net ien fan de limytwearden is foar dizze map ynsteld.

en: The date span is malformed.
fy: De leeftydlimyt is ferkeard formulearre.

en: The size span is malformed.
fy: De gruttelimyt is ferkeard formulearre.

en: The count span is malformed.
fy: De limyt is ferkeard formulearre.

en: Remainder
fy: Oerbleaun

en: Pruned
fy: Snoeid

en: Messages automatically pruned:
fy: Berjochten automatysk fuortsnoeid:

en: Account Administration
fy: Akkountbehear

en: This option provides access to account management interface.
fy: Dizze opsje jout tagong ta de akkountbehear-interface.

en: Please confirm your password in order to access account management pages.
fy: Befêstigje jo wachtwurd om tagong te krijen ta de akkountbehear-siden.

en: Your password:
fy: Jo wachtwurd:

en: Redirecting to QmailAdmin
fy: Jo wurdt trochlieden nei QmailAdmin

en: Your are being redirected to the administration page. If your browser does not automatically redirect you, please click on login button.
fy: Jo wurde trochlieden nei de behearside. As jo blêder jo net automatysk trochsjoert, klik dan op de Login-knop.

en: WARNING: You will have to relogin into SquirrelMail, if you change your password.
fy: WAARSKOGING: at jo jo wachtwurd wizigje moatte jo op 'e nij ynlogge by SquirrelMail.

en: QuickSave Auto Message Save and Recovery
fy: QuickSave - automatyske opslach en werstel fan berjochten

en: Message Save Frequency:<br>(set to zero to turn off)
fy: Frekwinsje fan Opslaan berjochten:<br>(fol 0 yn om út te skeakeljen)

en: miliseconds
fy: millisekonden

en: Cookie Encryption Level:
fy: Cookie-fersiferingsnivo:

en: low
fy: leech

en: moderate
fy: midsmjittich

en: QuickSave Error - No encryption password given.  Please contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Gjin fersiferingswachtwurd opjûn. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: QuickSave Error - Algorithm cannot find a suitable hash; bad password.\nPlease contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Algoritme kin gjin geskikte hash fine; fout wachtwurd. \nNim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: QuickSave Error - A salt value could not be extracted from the encrypted message\nbecause it\'s length is too short.  The message cannot be decrypted.\nPlease contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Der kin gjin salt-wearde út it fersifere berjocht helle wurde omdat de lingte dêrfan te koart is. It berjocht kin net ûntsifere wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: QuickSave Error - No decryption password given.  Please contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Gjin ûntsiferwachtwurd opjûn. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: WARNING: The following email was interrupted and was never sent!
fy: WARSKOGING: De folgjende e-mail is ûnderbrutsen en nea ferstjoerd!

en: Do you wish to restore it?  (Press cancel to discard message)
fy: Wolle jo it berjocht werstelle en ferfetsje? (Klik op annulearje om te negearen)

en: Email restored!
fy: E-mail wersteld!

en: Please remember to press Send when finished typing your message.
fy: Ferstjoer it berjocht at jo der mei klear binne.

en: Show Reply Button Above Message List
fy: Beäntwurdzjen-knop boppe berjochtenlist toane

en: Show Reply All Button Above Message List
fy: Allegear-beäntwurdzje-knop boppe berjochtenlist toane

en: Too many outgoing recipients. Please limit number of recipients to %d.
fy: Tefolle útgeande adressearden. Behein it oantal adressearden ta %d.

en: Daily e-mail limit has been reached. Please limit number of emails per day to %d.
fy: Jo hawwe jo deiske e-maillimyt berikt. Behein it oantal e-mailberjochten ta %d per dei.

en: All recipients in the To: field are illegal destinations.
fy: Alle adressearden yn it Oan-fjild binne net tastien.

en: "%s" plugin is not configured correctly.
fy: Plugin "%s" is net goed ynsteld.

en: Error on data/send_restrictions.dat line number %d.
fy: Fout yn data/send_restrictions.dat, rigel %d.

en: "%s" plugin could not open its restriction table.
fy: Plugin "%s" koe net syn tabel mei restriksjes iepenje.

en: Bayes Filter Statistics
fy: Statistiken fan Bayes-filter

en: Below are the number of messages that have been learned as spam and ham (non-spam) by the Bayesian filter. The Bayesian filter does not activate until enough messages have been learned as spam or ham.
fy: Hjirûnder fine jo it oantal berjochten wêrfan it Bayes-filter leard hat oft it spam of ham (net-spam) is. It Bayes-filter wurdt pas aktyf neidat it troch genôch berjochten leard hat  wat spam is en wat ham.

en: Spam Count
fy: Oantal spam

en: Ham Count
fy: Oantal ham

en: DSPAM Settings
fy: DSPAM-ynstellingen

en: Enabling DSPAM will disable SpamAssassin scanning of your email.
fy: It aktivearjen fan DSPAM sil it ôftaasten (scannen) fan SpamAssassin fan jo e-mail útskeakelje.

en: SpamAssassin settings and white/blacklists will not be used by dspam.
fy: De ynstellingen en wite/swarte listen fan SpamAssassin sille net troch DSPAM brûkt wurde.

note: * * To translators: %s's will be replaced with <a ..> and </a>
en: This %sFAQ%s from the DSPAM web site explains the differences between SpamAssassin and DSPAM and why you might want to use dspam instead of SpamAssassin.
fy: Dizze %sFAQ%s fan de DSPAM-webstee leit it ferskil út tusken SpamAssassin en DSPAM en wêrom't jo DSPAM brûke soenen ynstee fan SpamAssassin.

en: DSPAM is a learning system that filters spam based on what <i>you</i> tell it is spam and what isn't. Messages are analyzed as they are delivered and are assigned a spam probability between 0 and 1. The more messages you receive, both spam and innocent, the better DSPAM learns what <i>you</i> think is spam and what is not.
fy: DSPAM is in learsysteem dat spam filtert op basis fan wat <i>u</i> as spam oanmerkt en wat net. Berjochten wurde analysearre ûnder it besoargjen en krije in spamwierskynlikheid tusken de 0 en 1 tawiisd. Hoe mear berjochten as jo ûntfange, spam likegoed as ûnskuldich, nammenste better DSPAM leart wat <i>u</i> wol/gjin spam is.

en: Reporting Spam
fy: Spam rapportearje

en: If you receive a spam message in your Inbox, forward the message to <nobr>username-spam@domain</nobr> and it will be learned as spam. For example, if your address is joe@example.com, you would forward the message to <nobr>joe-spam@example.com</nobr>.
fy: As jo in spamberjocht yn jo postfak ûntfange, stjoer it dan troch nei <nobr>brûkersnamme-spam@domein.nl</nobr> en it sil oanmerkt wurde as spam. Bygelyks as jo adres jan@foarbyld.nl is, dan stjoere jo it berjocht troch oan <nobr>jan-spam@foarbyld.nl</nobr>.

en: You can also move your spam messages to the <i>%s</i> folder. This folder is periodically checked for messages which are then learned as spam and deleted. You do not need to move messages from your %s folder here because they have already been learned as spam.
fy: Jo kinne ek jo spam-berjochten ferpleatse nei de map <i>%s</i>. Dizze map wurdt periodyk neisjoen op berjochten. Dizze wurde dan as spam oanmerkt en wiske. Jo hoege gjin berjochten út de map %s hjirhinne te ferpleatsen omdat dy al oanmerkt binne as spam.

en: Reporting False Positives
fy: Falske positiven melde

en: From time to time, DSPAM will catch an innocent messages as spam. These messages are called "false positives". There is no way to prevent false positives entirely. If you find a false positive, forward the message to <nobr>username-fp@domain</nobr> and it will be learned as an innocent message. For example, if your email address is joe@example.com, you would forward the message to <nobr>joe-fp@example.com</nobr>.
fy: Ut en troch sil DSPAM ûnskuldige berjochten foar spam oansjen. Dizze berjochten neame wy "falske positiven" (false positives). Falske positiven binne net hielendal út te sluten. As jo in falske positieve fine, stjoer it berjocht dan troch nei<nobr>brûkersnamme-fp@domein</nobr> en it sil oanmerkt wurde as ûnskuldich berjocht. Bygelyks, as jo e-mailadres jan@foarbyld.nl is, dan stjoere jo it berjocht troch oan <nobr>jan-fp@foarbyld.nl</nobr>.

en: You can also move your false positives to the <i>%s</i> folder from the %s folder. This folder is periodically checked for messages which are then learned as false positives and deleted.
fy: Jo kinne jo falske positiven ek nei de map <i>%s</i> ferpleatse fanút de map %s. Dizze map wurdt periodyk kontrolearre op berjochten. Se wurde dan as falske positiven oanmerkt en wiske.

en: DSPAM is a learning system. It only knows what is spam based on what you teach it is spam and what is not. Due to DSPAM's nature, you are more likely to see errors in spam detection until it is trained on your email. If you do not report a message as spam within ten days, the message will be permanently learned as innocent and you will be more likely to receive more spam.
fy: DSPAM is in learsysteem. It wit allinnich wat spam is basearre op wat jo it filter leare wat wol spam is en wat net. Fanwege de wurkwize fan DSPAM sille jo yn it begjin faak fouten yn de spam-deteksje opmerke, oant jo it op jo e-mail treend hawwe. As jo net binnen tsien dagen in berjocht as spam rapportearje, dan sil it berjocht permanint oanmerkt wurde as 'ûnskuldich' en sille jo earder mear spam ûntfange.

note: * * To translators: %s's will be replaced by <a ..> and </a>
en: Please read the %sDSPAM Primer%s before enabling DSPAM.
fy: Lês de %sDSPAM Primer%s eardat jo DSPAM aktivearje.

en: Use DSPAM
fy: DSPAM brûke

note: * * To translators: %s is the name of the spam folder.
en: Clean out your %s folder on opt-in?
fy: Wolle jo jo %s-map opskjinje by opt-in?

note: * * To translators: %s is the name of the spam folder.
en: Your %s folder may be unavailable during the purge. It will become available again when the purge is complete.
fy: Jo %s-map is ûnder it opskjinjen mooglik ûnberikber. De map is wer beskikber as it opskjinjen dien is.

en: What is Greylisting?
fy: Wat is Greylisting?

en: Greylisting is a method of filtering spam that relies on the fact that most spammers use software that does not behave like a regular email program. Instead of retrying when it receives a "temporary error" from a mail server, the spammer's software will give up on the message and keep going through their list. Because legitimate servers will attempt to resend the message after a temporary error, no legitimate mail is blocked.
fy: Greylisting is in metoade dy't gebrûk makket fan it feit dat de measte spammers software brûke dat him net gedraacht as in normaal e-mailprogramma. Ynstee fan berjochten op 'e nij te ferstjoeren at it in tydlike fout fan in mailtsjinner ûntfangt, jout de software fan de spammer it ferstjoeren dêrfan op en giet fierder mei de e-maillist. Omdat legitime tsjinners besykje sille om nei in tydlike fout it berjocht op 'e nij te ferstjoeren giet der gjin ûnskuldige e-mail ferlern.

en: Email Delays
fy: E-mailfertragingen

en: Greylisting tells the sending server to retry before the message is allowed in. Most servers will retry within five minutes but may take longer depending on the amount of mail to be sent. It is not surprising to see mail delayed for as much as an hour, though such delays are uncommon.
fy: Greylisting lit de ferstjoerende tsjinner it berjocht op 'e nij ferstjoere eardat it talitten wurdt. De measte tsjinners besykje it op 'e nij binnen fiif minuten, mar it kin wat langer duorje, ôfhinklik fan it tal berjochten dat ferstjoerd wurde moat. It bart wolris dat berjochten meer as in oere fertrage wurde, al is soks seldsum.

en: Warning:
fy: Warskôging:

en: Do not enable greylisting if you require immediate delivery of email.
fy: Aktivearje greylisting net as jo wolle dat jo jo e-mail fuortendaliks ûntfange.

note: To translators: %s's are the function name and PEAR generated errors. To translators: %s's are the function name and PEAR generated error message.
en: Database error in %s: %s
fy: Databankfout yn %s: %s

en: Policy Settings
fy: Belied-ynstellingen

note: To translators: %s's are <a ..> and </a>
en: Enable greylisting. See %sthis page%s for more details.
fy: Aktivearje greylisting. Sjoch %sdizze side%s foar mear details.

en: Greylisting may delay the delivery of email.
fy: Greylisting kin it ôfleverjen fan e-mail fertraagje.

en: Save Settings
fy: Ynstellingen opslaan

en: Purge %s Folder
fy: Map %s opskjinje

en: Delete all messages from your %s folder.
fy: Alle berjochten út jo %s-map wiskje

en: Allow Senders from Address Book
fy: Ferstjoerders út jo adresboek tastean

en: Allow
fy: Tastean

en: Allow all address in the address book.
fy: Alle adressen út jo adresboek tastean.

note: required_hists
en: Spam Score
fy: Spamskoare

en: Once all SpamAssassin tests have been run, the resulting score is matched against this value, and if greater than this value, the e-mail message is marked as spam. We recommend a value of '5'.
fy: Neidat alle testen fan SpamAssassin útfierd binne sil de resultearjende skoare fergelike wurde mei dizze wearde. Berjochten mei in hegere skoare as dizze wearde sille as spam oanmerkt wurde. Wy advisearje de wearde 5.

en: 0 - Very Aggressive
fy: 0 - tige agressyf

en: 2 - Aggressive
fy: 2 - agressyf

en: 5 - Recommended
fy: 5 - oanrikkemandearre

en: 8 - Lenient
fy: 8 - swak

en: 10 - Very Lenient
fy: 1- tige zwak

en: Don't Filter
fy: Net filterje

note: NOTE: The ordering here is a little odd to allow some inclusion of other option names. subject_tag
en: Spam Subject Tag
fy: Spam-ûnderwerp-tag

note: rewrite_subject 'rewrite_header subject'
en: Rewrite Subject Line
fy: Underwerp-regel werskriuwe

note: To translators: %s is the default from subject_tag
en: SpamAssassin can re-write the subject line of e-mail that has been determined to be spam by prefixing the original subject with: %s.  To turn on this feature, select this option.
fy: SpamAssassin kin de ûnderwerpregel fan in e-mail dy't as spam oanmerkt is werskriuwe troch it oarspronklike ûnderwerp foarôf gean te litten mei %s. Om dizze funksje oan te setten, dizze opsje selektearje.

note: This is here to allow me to include the rewrite_subject title * * To Translators: %s is the title from rewrite_subject
en: The text to prefix to the subject of messages determined to be spam. %s must be turned on.
fy: De tekst dy't foar it ûnderwerp setten wurdt fan berjochten dy't as spam oanmerkt binne. %s moat aktivearre wêze.

en: SpamAssassin can re-write the subject line of e-mail that has been determined to be spam by prefixing the original subject with this value.
fy: SpamAssassin kin de ûnderwerpregel fan e-mail dy't as spam oanmerkt is werskriuwe troch it oarspronklike ûnderwerp foarôf gean te litten mei dizze wearde.

note: use_terse_report
en: Short Report
fy: Koart rapport

en: This option will tell SpamAssassin to use a shorter spam report once the message has been found to be spam.
fy: Dizze opsje fertelt SpamAssassin dat dizze in koarter spamrapport brûke moat as in berjocht spam blykt te wêzen.

note: use_dcc
en: Use DCC
fy: DCC brûke

en: Checks messages against the DCC (Distrubuted Checksum Clearinghouse) to see if a message matches a known spam message.
fy: Kontrolearret berjochten tsjin de DCC (Distributed Checksum Clearinghouse) om nei te gean oft in berjocht oerienkomt mei in bekend spamberjocht.

note: use_razor1
en: Use SpamNet (version 1)
fy: SpamNet (ferzje 1) brûke

en: Checks messages against SpamNet to see if a message is a known spam message.
fy: Kontrolearret berjochten tsjin SpamNet om te sjen oft in berjocht bekend stiet as spam.

note: use_razor2
en: Use SpamNet (version 2)
fy: SpamNet (ferzje 2) brûke

note: always_add_headers
en: Always Add Headers
fy: Altyd kopteksten taheakje

en: Uncheck if you do not want to add the headers to non-spam.
fy: Deselektearje as jo gjin kopteksten taheakje wolle oan berjochten dy't gjin spam binne.

note: ok_languages
en: Acceptable Languages
fy: Akseptearre talen

en: Select all the languages you expect to receive e-mail in.
fy: Selektearje alle talen wêryn oan jo ferstjoerde e-mailberichten opsteld wêze kinne.

en: Afrikaans
fy: Afrikaansk

en: Albanian
fy: Albanysk

en: Amharic
fy: Amhaarsk

en: Byelorussian
fy: Wyt-Russysk

en: Chinese
fy: Sinees

en: Georgian
fy: Georgysk

en: Hebrew
fy: Hebreeuwsk

en: Hindi
fy: Hindoestaansk

en: Irish Gaelic
fy: Iersk Gaelic

en: Latvian
fy: Letsk

en: Lithuanian
fy: Litousk

en: Marathi
fy: Maraty

en: Nepali
fy: Nepaleesk

en: Persian
fy: Perzysk

en: Rhaeto-Romance
fy: Reto-Romaansk

en: Sanskrit
fy: Sanskryt

en: Scots
fy: Skotsk

en: Scottish Gaelic
fy: Skotsk Gaelic

en: Slovak
fy: Slowaaksk

en: Swahili
fy: Swahily

en: Thai
fy: Taïs

en: Vietnamese
fy: Fiëtnameesk

en: Yiddish
fy: Jiddysk

note: use_bayes
en: Use Bayesian Filter
fy: Bayesian-filter brûke

en: The Baysian Filter will learn what is spam and what isn't to become a better filter.
fy: It Bayesian-filter sil leare wat spam is en wat net, om sa hieltiten better filterje te kinnen.

note: use_bayes_rules
en: Use Bayesian Filter Rules
fy: Bayesian-filterregels brûke

en: Turning this off allows you do disable the Baysian Filter rules while still training the filter.
fy: As jo dit útskeakelje kinne jo de Bayesian-filterregels útsette wylst jo it filter noch trene.

note: auto_learn
en: Auto-learn
fy: Automatysk leare

en: Automatically feed high and low scoring mails into SpamAssassin's learning systems. (Currently, only Bayesian filtering is supported.)
fy: Foarsjoch it learsysteem fan SpamAssassin automatysk fan leech- en heechskoarende berjochten. (No wurdt allinnich Bayesian-filtering stipe.)

note: report_safe
en: Spam Encapsulation
fy: Spam-ynkapseling

en: Encapsulate spam messages into a MIME or plain-text attachment, or you can disable it altogether.
fy: Kapsel spamberjochten yn in MIME- of plattetekst-taheaksel, of jo kinne dit hielendal útskeakelje.

en: MIME Attachment
fy: MIME-taheaksel

en: Text Attachment
fy: Tekst-taheaksel

note: These options were removed as of SpamAssassin 2.50-ish They are here for those running older versions of SA. report_header
en: Report in Header
fy: Rapportearje yn berjochtkop

en: SpamAssassin will create a report when it determines an e-mail message to be spam.  This report is normally prepended to the e-mail message.  To have the report written as part of the e-mail header, select this option.
fy: SpamAssassin sil in rapport oanmeitsje as it in e-mailbericht oanmerkt as spam. Dit rapport wurdt normaliter boppe-yn it e-mailberjocht setten. As jo it rapport yn de berjochtkoppen sette litte wolle, selektearje dan dizze opsje.

note: defang_mime
en: Reformat HTML Spam
fy: HTML-spam omsette nei tekst

en: When an e-mail in HTML format is determined to be spam, SpamAssassin can convert the message to text. To allow this, select this option.
fy: As in berjocht yn HTML-formaat as spam oanmerkt wurdt, dan kin SpamAssassin it berjocht omsette nei tekst. Om dit ta te litten, selektearje dizze opsje.

note: White/black list info
en: Whitelist From
fy: Op wite list fan

en: E-mail from these addresses will not be marked as spam. You may use '*' as a wildcard to allow a large number of addresses at one time. E.g. Whitelist From '*@aol.com' will not mark any message that claims to be from aol.com as spam.
fy: E-mail ôfkomstich fan dizze adressen sil net as spam oanmerkt wurde. Jo meie '*' brûke as in jokerteken om grutte oantallen adressen yn ien kear ta te stean. Bg. 'Op wite list fan @home.nl' sil elk berjocht dat seit fan home.nl ôfkomstich te wêzen net markearre wurde as spam.

en: Don't Whitelist From
fy: Net op wite list fan

en: This address will be excluded from a previous whitelist and will be treated as a normal address, i.e. it will not be automatically allowed.
fy: Dit adres sil útsluten wurde fan in eardere wite list en sil behannele wurde as in normaal adres. It sil dus net automatysk talitten wurde.

en: Blacklist From
fy: Swarte list fan

en: E-mail from these addresses will always be marked as spam. You may use '*' as a wildcard to block a large number of addresses at one time. E.g. Blacklist From '*@aol.com' will mark all messages that claims to be from aol.com as spam.
fy: E-mail ôfkomstich fan dizze adressen sil altyd oanmerkt wurde as spam. Jo kinne '*' brûke as jokerteken om in grut oantal adressen yn ien kear te blokkearen. Bg. 'Op swarte list fan *@home.nl' sil elk berjocht dat seit fan home.nl ôfkomstich te wêzen markearre wurde as spam.

en: Don't Blacklist From
fy: Net op swarte list fan

en: This address will be excluded from a previous blacklist and will be treated as a normal address, i.e. it will not be automatically denied.
fy: Dit adres sil útsluten wurde fan in foarrige swarte list en sil as normaal adres behannele wurde. It sil dus net automatysk blokkearre wurde.

en: Whitelist To
fy: Op wite list oan

en: E-mail to these addresses will not be marked as spam. This is useful for allowing e-mail lists. For example, you can allow all messages from an e-mail list that sends to 'Tofu-Support-List@beeflovers.com'. You may use '*' as a wildcard to allow a large number of addresses at one time. E.g. Whitelist To '*@aol.com' will not mark any message that claims to be to aol.com as spam.
fy: E-mail dy't oan dizze adressen rjochten is, sil net as spam oanmerkt wurde. Dit is handich foar it talitten fan mailinglisten. Bygelyks, jo kinne alle berjochten tastean fan in mailinglist dy't ferstjoert oan 'Tofu-stipe-list@oranjekoekleafhawwers.nl'. Jo kinne '*' as jokerteken brûke om in grut oantal adressen yn ien kear ta te litten. Dus 'Op wite list oan *.pandorra.be' sil net ien fan de berjochten dy't adressearre binne oan pandorra.be markearje as spam.

en: Blacklist To
fy: Op swarte list oan

en: E-mail to these addresses will be marked as spam. You may use '*' as a wildcard to reject a large number of addresses at one time. E.g. Blacklist To '*@aol.com' will mark all messages that claims to be to aol.com as spam.
fy: E-mail dy't nei dizze adressen tastjoerd is, sil markearre wurde as spam. Jo kinne gebrûk meitsje fan '*' as in jokerteken om in grut oantal adressen yn ien kear te blokkearjen. Dus 'Swarte list oan *@pandorra.be' sil alle berjochten dy't adressearre binne oan pandorra.be markearje as spam.

en: General Settings
fy: Algemiene ynstellingen

en: sasql_AddPref_multiple Database error: %s
fy: sasql_AddPref_multiple databankfout: %s

note: To translators: %s's are the function name and PEAR generated error message.
en: Database error %s: %s
fy: Databankfout %s: %s

en: Spam Filters
fy: Spamfilters

en: Configure the behavior of your spam filters.
fy: Stel it gedrach fan jo spamfilters yn.

en: Add Email to Whitelist
fy: E-mail oan wite list taheakje

en: Allow Sender
fy: Ofstjoerder tastean

en: Add Domain to Whitelist
fy: Domein oan wite list taheakje

en: Allow Domain
fy: Domein tastean

en: Remove Email from Whitelist
fy: E-mail út wite list wiskje

en: Remove Domain from Whitelist
fy: Domein fan wite list wiskje

en: Add Email to Blacklist
fy: E-mail oan swarte list taheakje

en: Block Sender
fy: Ofstjoerder blokkearje

en: Add Domain to Blacklist
fy: Domein oan swarte list taheakje

en: Block Domain
fy: Domein blokkearje

en: Remove Email from Blacklist
fy: E-mail fan swarte list wiskje

en: Remove Domain from Blacklist
fy: Domein fan swarte list wiskje

en: Address is already in your whitelist
fy: Adres stiet al op jo wite list

en: Whitelisted
fy: Op wite list

en: Domain is already in your whitelist
fy: Domein stiet al op jo wite list

en: Address is already in your blacklist
fy: Adres stiet al op jo swarte list

en: Blacklisted
fy: Op swarte list

en: Domain is already in your blacklist
fy: Domein stiet al op jo swarte list

en: Learn as False Positive
fy: Oanmerke as falske positive

en: Learn as Spam
fy: Oanmerke as spam

en: Error: You must include an e-mail address.
fy: Fout: slút in e-mailadres yn.

en: Error: You have entered an invalid e-mail address.
fy: Fout: jo hawwe in ûnjildich e-mailadres ynfierd

en: Error: Missing option.
fy: Fout: opsje ûntbrekt.

en: Error: You must select Allow or Deny.
fy: Fout: selektearje tastean of wegerje.

en: Global Allow / Deny Address List
fy: Globale list mei tastiene/wegere adressen

en: Personal Allow / Deny Address List
fy: Persoanlike list mei tastiene/wegere adressen

en: Address Removed
fy: Adres wiske

en: Unknown option: %s
fy: Unbekende opsje: %s

note: echo $edit;
en: Edit Address
fy: Adres bewurkje

en: Add New Address
fy: Nii adres taheakje

note: End Form Help
en: Legend
fy: Leginda

note: i18n: translated string for custom_charset plugin.
en: English (custom charset)
fy: Ingelsk (oanpaste tekensetkodearring)

en: Any Header
fy: Elke berjochtkop

en: Anywhere
fy: Oeral

en: Begins With
fy: Begjint mei

en: Ends With
fy: Einigt mei

en: Is Exactly
fy: Is eksakt

en: Matches Regex
fy: Oerienkommend mei regex

en: Mail Filters
fy: Berjochtfilters

en: Enter A New Filter:
fy: Nij filter:

en: If
fy: As

en: then
fy: dan

en: copy
fy: kopiearje

en: if message is marked as
fy: as berjocht markearre is as

en: save new
fy: nij opslaan

en: UNSURE
fy: UNSEKER

en: Existing Filters:
fy: Besteande filters:

en: Notice:
fy: Opmerking

en: Use of these filters may prevent the reading of mail in non-IMAP mail clients.
fy: It brûken fan dizze filters behindert mooglik it lêzen fan berjochten yn e-mailprogramma's sûnder IMAP-stipe

en: If message is marked as
fy: As berjocht markearre is as

en: Here you may set up server-side filters on all of your incoming mail.
fy: Hjir kinne jo de filters oan de tsjinnerside foar al jo ynkommende berjochten ynstelle.

en: Secure Login
fy: Befeiligje login

en: Remain Secure After Login
fy: Befeilige bliuwe nei ynlogjen

en: Click a box and the hexadecimal color will be shown <br>below. Use these hex values for color box settings.
fy: Klik op in fak en de heksadesimale kleurkoade sil <br>hjirûnder toand wurde. Brûk de heks-wearden foar kleurfakynstellingen.

en: Small Calendar Options
fy: Opsjes foar lytse aginda

en: Small Calendar:
fy: Lytse aginda:

en: Show small calendar in left bar
fy: Lytse aginda yn lofter balke toane

en: Use Default Theme:
fy: Standerttema brûke:

en: This will override values below
fy: Dit sil ûndersteande wearden ferfange

en: Calendar separator:
fy: Skiedingsteken foar aginda:

en: Calendar size:
fy: Agindagrutte:

en: Default size
fy: Standertgrutte

en: Use Shared Calendar:
fy: Dielde aginda brûke

en: Use the shared calendar selected below as your<br>small calendar (default is Personal calendar)
fy: Brûk de hjirûnder selektearre dielde aginda<br> as jo lytse aginda (standert wurdt de persoanlike aginda brûkt).

en: Shared Calendar:
fy: Dielde aginda:

en: Server replied:
fy: Tsjinner antwurdde:

en: Not Spam
fy: Gjin spam

en: Successfully reported as spam
fy: Súksesfol rapportearre as spam

en: Successfully reported as non-spam
fy: Súksesfol rapportearre as net-spam

en: ERROR: Counld not open temp file; check attachments directory permissions
fy: FOUT: koe tydlike triem net iepenje. Kontrolearje de tagongsrjochten foar de taheaksel-triemtafel.

en: ERROR %d: Problem reporting message ID %d: %s
fy: FOUT %d: probleem by it rapportearjen fan berjocht-ID %d: %s

en: Template file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Sjabloantriem %s koe net iepene wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder om dit probleem op te lossen.

en: Template file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Sjabloantriem %s koe net skreaun wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder om dit probleem op te lossen.

en: Template file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Sjabloantriem %s koe net fanút tydlike triem, %s,  kopiearre wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder om dit probleem op te lossen.

en: You must be on WYSIWYG mode!
fy: Jo moatte yn WYSIWYG-modus wêze!

en: Add Template
fy: Sjabloan taheakje

en: Create/Edit/Delete chunks of text that can be quickly added to messages.
fy: Meitsje/bewurkje/wiskje teksten dy't gau oan berjochten taheakke wurde kinne.

en: Append Templates before all existing text
fy: Slabloanen foár alle triemmen tekst taheakje

en: Add blank line before template text when appending
fy: Lege regel foár sjabloantekst iepenlitte by it taheakjen

en: Add blank line after template text when appending
fy: Lege regel nei de sjabloantekst iepenlitte by it taheakjen

en: Template %d
fy: Sjabloan %d

en: Add a New Template
fy: In nij sjabloan taheakje

en: Template Text
fy: Sjabloantekst

en: Safe Sender
fy: Feilige ferstjoerder

en: Unsafe Image Rules
fy: Regels foar ûnfeilige ôfbylden

en: Use the form below to modify the address that will be added to the Unsafe Image Rules.
fy: Brûk ûndersteand formulier om de adressen dy't taheakke wurde sille oan de regels foar ûnfeilige ôfbylden oan te passen.

en: Reg.Exp.
fy: Regexp.

en: The following address has been successfully added to the Unsafe Images Rules:
fy: De folgjende adressen binne súksesfol taheakke oan de regels foar ûnfeilige ôfbylden:

en: I didn't seem to get a valid email address to add. This shouldn't happen!
fy: Der is gjin jildich e-mailadres ûntfongen om ta te heakjen. Dit mei net barre!

en: Sending you back to the message list in five seconds.
fy: Jo wurde yn fiif sekonden weromstjoerd nei de berjochtenlist.

note: i18n: The first %s inserts HTML flr starting a link, and the second ends it.
en: If you are not automatically redirected, please click %shere%s.
fy: As jo net automatysk trochstjoerd wurde, klik %shjir%s.

en: Set up rules about how unsafe images in HTML messages are handled.
fy: Stel regels yn foar hoe't der omgien wurde moat mei ûnfeilige ôfbylden yn HTML-berjochten.

en: Always trust images from this sender
fy: Altyd ôfbylden fan dizze ferstjoerder betrouwe

en: Saved Trusted Options
fy: Betroud-opsjes opslein

en: Trust all sources:
fy: Alle boarnen betrouwe:

en: WARNING!
fy: WARSKOGING!

en: This is not recommended by the SquirrelMail Project Team.
fy: Dit wurdt net oanrikkemandearre troch it projektteam fan SquirrelMail.

note: i18n: %s inserts a complete link which doesn't need to be i18n.
en: Read %s for more details. There is a risk you may receive more spam if you check this option.
fy: Lês %s foar mear details. It risiko bestiet dat jo mear spam ûntfange as jo dizze opsje ynskeakelje.

en: If checked unsafe images are always seen.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden altyd werjûn wurde.

en: If this option is checked, the state of other options is irrelevant.
fy: Dizze opsje makket de status fan alle oare opsjes net-relevant.

en: Trust sources in address book:
fy: Boarnen yn adresboek betrouwe:

en: If checked, unsafe images are shown for messages from anyone in your address book.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden werjûn wurde fan berjochten dy't ôfkomstich binne fan persoanen út jo adresboek.

en: Trust anything I send:
fy: Alles dat ik ferstjoer betrouwe:

en: If checked, unsafe images are shown for messages sent by any of your identities.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden toand wurde foar berjochten dy't troch ien fan jo identiteiten ferstjoerd is.

en: You might not want to set this if you forward Spam to other people, and then go back and read from your 'Sent' folder.
fy: Dit wolle jo mooglik net as jo spam-berjochten trochstjoere nei oare persoanen en dêrnei weromgeane en se iepenje yn jo map mei ferstjoerde berjochten.

en: Trust defined sources:
fy: Definearre boarnen betrouwe:

en: If checked, unsafe images are shown for the sources shown below.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden fan ûndersteande boarnen toand wurde.

en: When viewing a message with unsafe images, you can quickly add the sender's email address or domain to the Unsafe Image Rules by clicking the 'Always trust images from this sender' link. The following options set the default behavior when the address is being added.
fy: At jo in berjocht mei ûnfeilige ôfbylden besjogge kinne jo it e-mailadres of domein fan de ôfstjoerder maklik oan de regels foar ûnfeilige ôfbylden taheakje troch te klikken op 'Altyd ôfbylden fan dizze ôfstjoerder betrouwe'. De folgjende opsjes bepale it standertgedrach as in adres taheakke wurdt.

en: Always add full email address:
fy: Altyd folsleine e-mailadressen taheakje:

en: If selected the full email address of the sender will be added to the Unsafe Image Rules list.
fy: By selektearjen sil it folsleine e-mailadres fan de ôfstjoerder taheakke wurde oan de list mei regels foar ûnfeilige ôfbylden.

en: Always add full domain:
fy: Altyd folslein domein taheakje:

en: If selected only the domain of the sender will be added to the Unsafe Image Rules list.
fy: By selektearjen sil allinnich it domein fan de ôfstjoerder taheakke wurde oan de list mei regels foar ûnfeilige ôfbylden.

en: Always ask:
fy: Altyd freegje:

en: Ask what to add to the Unsafe Image Rules list.
fy: Freget wat jo taheakje wolle oan de list mei regels foar ûnfeilige ôfbylden.

en: Add New Rule
fy: Nije regel taheakje

en: Trust source if
fy: Boarne betrouwe as

en: NB
fy: Opmerking

en: When specifying a Reg.Exp you must include delimeters.
fy: As jo in reguliere ekspresje opjouwe moatte jo skiedingstekens ynslute.

en: The 'Contains' check will be done with case-insensitive match.
fy: De 'Befet'-kontrole sil útfierd wurde mei haadletterûngefoelige oerienkomming.

note: i18n: If [field] [Contains|Reg.Exp.] [user defined data]
en: If %s %s %s
fy: As %s %s %s

en: This doesn't look like a valid Reg.Exp.
fy: Dit sjocht der net út as in  jildige reguliere ekspresje.

en: WARNING:
fy: WARSKOGING:

en: Vacation Message
fy: Fakânsjemelding

en: Set up an auto-reply message and optionally forward your incoming email. This can be useful when you are away on vacation.
fy: Stel in auto-reply-berjocht op en/of stjoer ynkommende e-mail troch. Dit is handich as jo op fakânsje binne.

en: Bad characters in list of forwarding address.
fy: Unjildige tekens yn de list fan trochstjoeradressen.

en: Change Vacation Message
fy: Fakânsjemelding wizigje

en: Settings Saved
fy: Ynstellingen opslein

en: Send auto-reply to sender?
fy: Melding stjoere nei ôfstjoerder?

en: Vacation subject:
fy: Fakânsje-ûnderwerp:

en: Vacation message:
fy: Fakânsjeberjocht:

en: Forward incoming messages to addresses listed below?
fy: Ynkommende berjochten trochstjoere nei ûndersteande adressen?

en: No local delivery; forward and/or auto-reply only.
fy: Gjin lokale opslach, allinnich trochstjoere en/of fakânsjemelding stjoere.

en: Forwarding email addresses (one address per line)
fy: Trochstjoeradressen (1 per regel)

en: Error: Could not bind to LDAP server.
fy: Fout: kin gjin ferbining mei LDAP-tsjinner krije.

en: Error: Could not find FTP server for %s in LDAP server.
fy: Fout: kin gjin FTP-tsjinner foar %s fine op de LDAP-tsjinner.

en: Error: Could not connect to LDAP server.
fy: Fout: kin gjin ferbining meitsje mei de LDAP-tsjinner.

en: Error: Unable to connect to FTP server. Please try again later.
fy: Fout: kin gjin ferbining meitsje mei de FTP-tsjinner. Besykje it letter nochris.

en: Error: Unable to log in to FTP server. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin net ynlogje op de FTP-tsjinner. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Error: Unable to switch to passive FTP mode. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin net omskeakelje nei passive-FTP. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Error: Unable to upload file. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin triem net oplade. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: An error occurred uploading the file:
fy: Der is wat mis gien by it opladen fan triem:

en: Error: unable to download file. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin de triem netbestand niet ynlade. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: An error occurred downloading the file:
fy: Der is wat mis gien by it ynladen fan triem:

en: Error: unable to delete file. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin de triem net wiskje. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: An error occurred deleting the file:
fy: Fout by wiskjen fan triem:

en: Unknown action:
fy: Unbekende aksje:

en: An error occurred attempting to read temp file; check permissions on attachments directory.
fy: Fout by lêzen fan tydlike triem. Kontrolearje de tagongsrjochten op de triemtafel mei taheaksels.

en: An error occurred attempting to create temp file; check permissions on attachments directory.
fy: Fout by oanmeitsjen fan tydlike triem. Kontrolearje de tagongsrjochten op de triemtafel mei taheaksels.

en: Reply To field must contain a full email address. Reply To has been reset.
fy: Yn it beäntwurdzjen-fjild heart in folslein e-mailadres te stean. It fjild is weromset.

en: Reply To field must contain a full email address. Reply To has been reset to %s.
fy: Yn it beänwurdzjen-fjild heart in folslein e-mailadres te stean. It fjild is weromset nei %s.

en: Are you using a public computer?
fy: Brûke jo in publike kompjûter?

en: Enter your password with the
fy: Fier jo wachtwurd yn mei it

en: virtual keyboard
fy: firtuele toetseboerd

en: Open Virtual Keyboard
fy: Firtueel toetseboerd iepenje

en: Virtual Keyboard: Help
fy: Firtueel toetseboerd: help

en: What's a virtual keyboard?
fy: Wat is in firtueel toetseboerd?

en: It's a keyboard that simulates a real keyboard. ;)
fy: It is in toetseboerd dat in echt toetseboerd simulearret. ;)

en: It protects your password against keyloggers, which are hidden programs that capture everything that you type or click.
fy: Dit beskermet jo wachtwurd tsjin toetsloggers. Dat binne programma's dy't al jo toetsoanslaggen registrearje.

en: So, you can increase your security, using the virtual keyboard and its "automatic click" function.
fy: Troch it brûken fan it firtuele toeteboerd en syn "automatyske klik"-funksje kinne jo jo befeiliging ferheegje.

en: For this, you must point the mouse and keep it for few seconds on the key that you want to type.
fy: Om de winske toets oan te tsjutten, moatte jo mei de mûs de toets oanwize en der in pear sekonden op stean bliuwe.

en: Virtual Keyboard
fy: Firtueel toetseboerd

en: Enter your password:
fy: Fier jo wachtwurd yn:

en: The key will be pressed in
fy: De toets sil yndrukt wurde nei

en:  seconds.
fy:  sekonden.

en: Search the Web
fy: It web trochsykje

en: Annoyance level
fy: Argewaasjenivo

en: Arrrgh, nothing works, fix it now!
fy: Blinder, neat wurket, los it no op!

en: I'll do my best to fix it.
fy: Ik sil myn best dwaan om it op te lossen.

en: I'm not really fussed
fy: Ik meitsje my der net botte drok om

en: It's really rubbing me the wrong way
fy: De grize giet my oer de grouwel

en: It's stopping me from enjoying squirrelmail
fy: It bedjert myn nocht yn it brûken fan SquirrelMail

en: Please Select
fy: Meitsje jo kar

en: Please press <b>only once</b>! It may take a few seconds to go through...
fy: Klik <b>mar ien kear</b>! It kin in pear sekonden duorje eardat it ferwurke is...

en: Thanks for the yelp! I'll have a look at it as soon as possible and try and fix whatever is wrong. If you don't hear from me soon, check that the problem hasn't been fixed. If it hasn't, bug me some more.
fy: Bedankt foar de klacht! Wy sille it sa gau mooglik besjen en besykje it probleem op te lossen. Mochten jo net binnen reedlike tiid wat fan my hearre, kontrolearje dan of it probleem noch net oplost is. Sa nee, nim dan op 'e nij kontakt mei my op.

en: This is mildly annoying
fy: Dit jout frijwat argewaasje

en: Use this form to yelp about a problem you are having with squirrelmail.
fy: Brûk dit formulier om te kleien (yelpen) oer in probleem dat jo by it brûken fan SquirrelMail ûnderfine.

en: Yelp!
fy: Klacht!

en: this doesnt work
fy: dit wurket net

en: Author:
fy: Acteur

en: Location:
fy: Lokaasje

en: , %1 m
fy: , %1m

en: Planet:
fy: Planeet

en: Magnitude: <b>%1</b>
fy: Ljochtsterkte: <b>%1</b>

en: Size: %1
fy: Formaat: %1

en: Galaxy
fy: Stjerrestelsel

en: Open cluster
fy: Iepen Kluster

en: Globular cluster
fy: Globale Kluster

en: Nebula
fy: Mist

en: Planetary nebula
fy: Planetenwolk

en: Cluster associated with nebulosity
fy: Kluster geassosjieerd met mist

en: Undocumented type
fy: Type hat gjin dokumint

note: TRANSLATORS: Landscape name: Hurricane Ridge
en: Hurricane
fy: Orkaan

note: TRANSLATORS: Name of script
en: Screensaver
fy: Skermbefeiliging

en: Lao
fy: Laosyaansk

en: Macedonia
fy: Macedonië

en: Saint Pierre and Miquelon
fy: Saint Pierre en Miquelon

en: Saint Helena
fy: Sint Helena

en: Wallis and Futuna
fy: Wallis en Futuna

en: Yugoslavia
fy: Joegoslaavje

en: Latitude:
fy: Breedtegraad:

en: Longitude:
fy: Lingtegraad:

en: Short
fy: Koart

en: Control
fy: Kontrole

en: Screenshots
fy: Skerm ôfbylding

en: Main
fy: Algemien

en: Navigation
fy: Navigaasje

en: Interface
fy: Ynterface

en: Save changes
fy: Feroaringen bewarje

en: Displayed
fy: Werjûn

en: Sources
fy: Broncodes

en: Discard
fy: Negearje

en: Connecting
fy: Oan it ferbine

en: Connected
fy: Ferbûn

en: Disconnected
fy: Net ferbûn

en: Stopped
fy: Stoppe

en: Version %1
fy: Ferzje %1

en: Start
fy: Starte

en: Close?
fy: Slûte?

en: Split H_orizontally
fy: H_orizontaal splitse

en: Split V_ertically
fy: V_ertikaal splitse

en: System locale
fy: Systeemlocale

en: Player
fy: Spiler

en: Tab Scroll left
fy: Tab links

en: Tab Scroll right
fy: Tab rjochts

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
fy: Kin net bouwe. Oaljebron is oan it brânen.

en: Unit Lost!
fy: Ienheid Ferlen!

en: Structure Restored
fy: Struktuur Hersteld

en: Group %u selected - %u Unit | Group %u selected - %u Units
fy[0]: Groep %u selekteard - %u Ienheid
fy[1]: Groep %u selekteard - %u Ienheden

en: %u unit assigned to Group %u | %u units assigned to Group %u
fy[0]: %u ienheid tafoege oan Groep %u
fy[1]: %u ienheden tafoege oan Groep %u

en: Centered on Group %u - %u Unit | Centered on Group %u - %u Units
fy[0]: Sentreard op Groep %u - %u Ienheid
fy[1]: Sentreard op Groep %u - %u Ienheden

en: Rookie
fy: Kabouter

[ctx: rank]
en: Green
fy: Begjinner

en: Trained
fy: Traint

en: Professional
fy: Professioneel

en: Veteran
fy: Feteraan

en: Special
fy: Spesjaal

en: Hero
fy: Held

en: OPTIONS
fy: YNSTELLINGS

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new structure: %s.
fy: Spiler %u is oan it fals spyljen (debugmenu)! Him of sij krijt in nij gebou: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new feature: %s.
fy: Spiler %u is oan it fals spyljen (debugmenu)! Him of sij krijt in nije funskje: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid: %s.
fy: Spiler %u is oan it fals spyljen (debugmenu)! Him of sij krijt in nije robot: %s.

en: Commanders (F6)
fy: Kommandanten (F6)

en: Intelligence Display (F5)
fy: Intelligensjeskerm (F5)

en: Manufacture (F1)
fy: Meitsje (F1)

en: Design (F4)
fy: Ontwerpe (F4)

en: Research (F2)
fy: Ûndersyk (F2)

en: Build (F3)
fy: Bouwe (F3)

en: Power
fy: Krêft

en: Unit
fy: Ienheid

en: Struct
fy: Strukt

en: Feat
fy: Funk

en: Exit Game
fy: Spul ferlitte

en: Progress Bar
fy: Foartgongsbalke

en: Factory Delivery Point
fy: Fabrykôfleverpunt

en: Loop Production
fy: Sirkelproduksje

en: Save Game
fy: Spul Opslaan

en: PAUSED
fy: PAUZEARD

en: Sorry, that cheat is disabled in multiplayer games.
fy: Sorry, do kinst net fals spylje yn multiplayerspullen.

en: Lets us see what you see!
fy: Lit ús sjen wat do sjochst!

en: Hard as nails!!!
fy: Sa hurd as nagels!!!

en: Takings thing easy!
fy: Makkelijk te dwaan!

en: 1000 big ones!!!
fy: 1000 grutten!!!

en: Power overwhelming
fy: Krêftig as wat

en: Back to normality!
fy: Werom nei normaal!

en: Getting tricky!
fy: It is mei sizzen net te dwaan!

en: Twice as nice!
fy: Twa kear sa moai!

en: FPS display is enabled.
fy: FPS-werjoust is ynskakele.

en: FPS display is disabled.
fy: FPS-werjoust is útskakele.

en: Infinite power disabled
fy: Ûneindige krêft utskakele

en: Infinite power enabled
fy: Ûneindige krêft ynskakele

en: All items made available
fy: Alle items binne beskikber makke

en: Fog on
fy: Dize oan

en: Fog off
fy: Dize út

en: View Aligned to North
fy: Werjoust nei it noarden

en: Researched EVERYTHING for you!
fy: ALLES is ûndersocht!

en: Demo mode off - Returning to normal game mode
fy: Demo mode út - Werom nei normale spulmodus

en: Oh, the weather outside is frightful... SNOW
fy: Oh, the weather outside is frightful... SNIE

en: Singing in the rain, I'm singing in the rain... RAIN
fy: Rein is wiet. REIN

en: Forecast : Clear skies for all areas... NO WEATHER
fy: Heldere loften en gjin wolken... GJIN WAAR!

en: Centered on player HQ, direction NORTH
fy: Sentreard op spiler-HK, richting NOARDEN

en: Unable to locate HQ!
fy: Spiler-HK net te finen!

en: Game Speed Reset
fy: Spulsnelheid opnij ynsteld

en: Radar showing friend-foe colors
fy: Radar lit freon-fijânkleuren sjen

en: Radar showing player colors
fy: Radar lit spilerkleuren sjen

en: Radar showing only objects
fy: Radar lit allinnich objekten sjen

en: Radar blending terrain and height
fy: Radar lit terrein en hichte sjen

en: Radar showing terrain
fy: Radar lit terrein sjen

en: Radar showing height
fy: Radar lit hichte sjen

en: Return To Previous Screen
fy: Werom Nei Foarige Skerm

en: Select Default
fy: Standert selekteare

en: Load Transport
fy: Transport lade

en: OBJECTIVE ACHIEVED
fy: DOEL HELLE

en: OBJECTIVE FAILED
fy: DOEL MISLUKT

en: Quit To Main Menu
fy: Ferlitte Nei Haadmenu

en: Continue Game
fy: Fjirder Mei Spul

en: Load Saved Game
fy: Opslein Spul Lade

en: %s Gives you a %s
fy: %s Jout dij in %s

en: %s Gives You Technology Documents
fy: %s Jouwt Dij Teknologyske Dokuminten

en: %s Requests An Alliance With You
fy: %s Freget In Freonskip Mei Dij Oan

en: You Invite %s To Form An Alliance
fy: Do Freegest %s Om In Freonskip Te Foarmjen

en: %s Breaks The Alliance With %s
fy: %s Brekt De Freonskip Mei %s

en: %s Forms An Alliance With %s
fy: %s Foarmet In Freonskip Mei %s

en: You Discover Blueprints For %s
fy: Do Fynst Blaudrukken Foar %s

en: Accept Settings
fy: Ynstellings akspeteare

en: IP Address or Machine Name
fy: IP-adres as Machinenamme

en: CONNECTION
fy: FERBINING

en: Searching
fy: Siekjen

en: GAMES
fy: SPULLEN

en: Refresh Games List
fy: Spullist fernije

en: Select Game Name
fy: Spulnamme Selekteare

en: Select Map
fy: Omjouwing Selekteare

en: Select Player Name
fy: Spilernamme Selekteare

en: Alliances
fy: Freonskippen

en: No Alliances
fy: Gjin Freonskippen

en: Allow Alliances
fy: Freonskippen Tastean

en: Locked Teams
fy: Teams fêststelle

en: Low Power Levels
fy: Lege krêftniveaus

en: Medium Power Levels
fy: Normale krêftniveaus

en: High Power Levels
fy: Hege krêftniveaus

en: Base
fy: Basis

en: Start with No Bases
fy: Begjinne mei gjin basis

en: Start with Bases
fy: Begjinne mei basis

en: Start with Advanced Bases
fy: Begjinne mei avanseare basis

en: Start Hosting Game
fy: Tsjinnen Spul Starte

en: Set Structure Limits
fy: Struktuurlimyten ynstelle

en: PLAYERS
fy: SPILERS

en: The host has kicked %s from the game!
fy: De tsjinner hat %s fan it spul skopt!

en: Host is Starting Game
fy: Tsjinner is spul oan it starten

en: Grey
fy: Griis

en: Pink
fy: Roze

en: Research completed: %s
fy: Ûndersyk foltooid: %s

en: Research Completed
fy: Ûndersyk foltooid

en: Research Award
fy: Ûndersykspriis

en: Own Units: %u
fy: Eigen ienheden: %u

en: Enemy Units: %u
fy: Fijândelijke ienheden: %u

en: Own Structures: %u
fy: Eigen gebouwen: %u

en: Enemy Structures: %u
fy: Fijândelijke gebouwen: %u

en: Units Manufactured: %u
fy: Ienheden makke: %u

en: Total Units: %u
fy: Totaal oantal ienheden: %u

en: Structures Built: %u
fy: Gebouwen makke: %u

en: Total Structures: %u
fy: Totaal gebouwen: %u

en: Rookie: %u
fy: Kabouter: %u

en: Trained: %u
fy: Traint: %u

en: Regular: %u
fy: Normaal: %u

en: Professional: %u
fy: Professioneel: %u

en: Veteran: %u
fy: Feteran: %u

en: Special: %u
fy: Spesjaal: %u

en: Unable to locate any repair units!
fy: Koe gjin reparaasjeienheden fine!

en: Unable to locate any Trucks!
fy: Koe gjin Trucks fine!

en: Unable to locate any Sensor Units!
fy: Koe gjin Sensorienheden fine!

en: Unable to locate any Commanders!
fy: Koe gjin Kommandanten fine!

en: %u unit selected | %u units selected
fy[0]: %u ienheid selekteard
fy[1]: %u ienheden selekteard

en: %s - Electronically Damaged
fy: %s - Elektronysk skea tabrocht

en: Electronic Reward - Visibility Report
fy: Elektronyske priis - Sichtberhydsrapport

en: Factory Reward - Propulsion
fy: Fabrykspriis - Oandriuwing

en: Factory Reward - Body
fy: Fabrykspriis - Lichem

en: Factory Reward - Weapon
fy: Fabrykspriis - Wapen

en: Factory Reward - Nothing
fy: Fabrykspriis - Niks

en: Repair Facility Award - Repair
fy: Reparaasjefasiliteit Priis - Reparaasje

en: Repair Facility Award - Nothing
fy: Reparaasjefasiliteit Priis - Niks

en: Launch Transport
fy: Transport starte

en: Reinforcements landing
fy: Fersterking oan it landen
