alacarte - en to fur translation catalogue (5011 entries)

en: Show
fur: Mostre

en: Item
fur: Vôs

en: Change which applications are shown on the main menu
fur: Gambie lis aplicazions mostradis tal menu principâl

en: Main Menu
fur: Menu principâl

en: It_ems:
fur: _Vôs:

en: Move Down
fur: Sposte ju

en: Move Up
fur: Sposte sù

en: Ne_w Item
fur: G_nove vôs

en: New _Separator
fur: Gn_ûf separadôr

en: Restore the default menu layout
fur: Ripristine il layout predefinît di menu

en: Revert Changes?
fur: Tornâ a ripristinâ?

en: Revert all menus to original settings?
fur: Tornâ a ripristinâ i setagjos dai menu originâi?

en: _Menus:
fur: _Menu:

en: _New Menu
fur: _Gnûf menu

en: _Revert to Original
fur: _Ripuarte a l'origjinâl

en: The application no longer exists
fur: Le aplicazion no esist plui

en: Disk Usage Analyzer
fur: Analizatôr di utilizazion dal disc

en: Check folder sizes and available disk space
fur: Controle la dimension dis cartelis e il spazi libar sul disc

en: Excluded partitions URIs
fur: URI di partizions esclududis

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
fur: Une liste di URI di partizions di escludi dae leture.

en: Active Chart
fur: Grafic Atîf

en: Which type of chart should be displayed.
fur: Cuâl tipo di grafic al a di sedi visualizât

en: Window size
fur: Dimension barcon

en: The initial size of the window
fur: La dimension iniziâl dal barcon

en: - Disk Usage Analyzer
fur: - Analizatôr di utilizazion dal disc

en: %d item | %d items
fur[0]: %d element
fur[1]: %d elements

en: Maximum depth
fur: Profonditât massime

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
fur: La profonditât massime disegnade in tal grafic dae lidrîs

en: Chart model
fur: Model di grafic

en: Set the model of the chart
fur: Imposte il model dal grafic

en: Chart root node
fur: Grop lidrîs dal grafic

en: Set the root node from the model
fur: Imposte il grop lidrîs di un model

en: _Move to parent folder
fur: _Môviti te cartele superiôr

en: Zoom _in
fur: Aumente Ingrand_iment

en: Zoom _out
fur: Ridûs Ingrandim_ent

en: Home folder
fur: Cartele Home

en: Main volume
fur: Volum principâl

en: Close
fur: Siere

en: Folder
fur: Cartele

en: Usage
fur: Utilizazion

note: #-#-#-#-#  28 (gnome-packagekit master)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: the size of the meta package
en: Size
fur: Dimension

en: Rings Chart
fur: Grafic ad anei

en: Treemap Chart
fur: Grafic a morâr

en: _Open Folder
fur: _Vierç Cartele

en: _Copy Path to Clipboard
fur: _Copìe percors in ta lis notis

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Help
fur: _Jutori

en: _Analyzer
fur: _Analizatôr

en: _Scan Home
fur: Anali_ze Home

en: Scan F_older…
fur: Analize Ca_rtele...

en: _Expand All
fur: _Slavre Dut

en: _Collapse All
fur: _Contrai Dut

en: Devices and locations
fur: Dispositîfs e lûcs

en: Select Folder
fur: Selezione cartele

en: Could not analyze volume.
fur: Impussibil analizâ il volum.

en: A graphical tool to analyze disk usage.
fur: Un imprest grafic par analizâ l'utilizazion dal disc.

en: Could not scan folder "%s" or some of the folders it contains.
fur: Impussibil analizâ le cartele "%s" o cualchi altre cartele sotane.

note: || is_virtual_filesystem ()
en: "%s" is not a valid folder
fur: "%s" no je une cartele valide

en: Could not analyze disk usage.
fur: No puès analizâ l'utilizazion dal disc.

en: Notes
fur: Notis

en: notes;reminder;
fur: notis;promemorie;

en: Post notes, tag files!
fur: Publiche notis, etichete file

note: #-#-#-#-#  3 (bijiben master)  #-#-#-#-# 'n paste
en: Paste
fur: Tache

en: Bold
fur: Gruessut

en: Italic
fur: Corsîf

en: Strike
fur: Stricât

en: Copy selection to a new note
fur: Copie la selezion intune gnove note

en: No Notes Found
fur: Nissune note cjatade

en: Your notes collection is empty.
    Click the New button to create your first note.
fur: La tô colezion di notis a je vueide.
    Sclice il boton Gnove par creâ la tô prime note.

en: No result found for this research.
fur: Nissun risultât cjatât par cheste ricercje.

en: Oops,
fur: Orpo,

en: Please install 'Tracker' then restart the application.
fur: Par plasê instale 'Tracker' e dopo torne invie le aplicazion.

en: Custom Location
fur: Posizion personalizade

en: Import Notes
fur: Impuarte notis

en: _Cancel
fur: _Anule

en: Import
fur: Impuarte

en: Tomboy application
fur: Aplicazion Tomboy

en: Gnote application
fur: Aplicazion Gnote

en: Load More
fur: Cjame ancjemò

en: Search note titles, content and collections
fur: Cîr titui, contignûts e colezions dais notis

en: Exit selection mode
fur: Jes de modalitât selezion

en: Results for %s
fur: Risultâts par %s

en: Selection mode
fur: Modalitât selezion

en: View notes and collections in a list
fur: Mostre notis e colezions intune liste

en: View notes and collections in a grid
fur: Mostre notis e colezions intune gridele

note: #-#-#-#-#  3 (bijiben master)  #-#-#-#-# Undo Redo separator
en: Undo
fur: Anule

note: Bullets, ordered list, separator Bullets : unordered list format
en: Bullets
fur: Liste pontade

en: Rename
fur: Cambie non

en: Collections
fur: Colezions

note: Delete Note
en: Delete this Note
fur: Elimine cheste note

en: Note color
fur: Colôr de note

en: Share note
fur: Condivît note

en: More options…
fur: Plui opzions...

en: Enter a name to create a collection
fur: Scrîf un non par creâ une colezion

en: New collection
fur: Gnove colezion

note: "Last updated" precedes the note last updated date
en: Last updated
fur: Ultime modifiche

note: Notes tags
en: Add to Collection
fur: Zonte ae colezion

note: Default font
en: Note Font
fur: Tipo di caratar de note

note: Default color
en: Default Color
fur: Colôr predefinît

en: Note Edition
fur: Edizion de note

en: Today
fur: Vuê

note: #-#-#-#-#  17 (gnome-clocks master)  #-#-#-#-# If it is Jan 1st here and Dec 31st there (t = 1), then "yesterday"
en: Yesterday
fur: Îr

en: This week
fur: Cheste setemane

en: This month
fur: Chest mês

en: This year
fur: Chest an

en: _Import Notes
fur: _Impuartâ notis

en: _Preferences
fur: _Preferencis

en: Cannot configure
fur: cençe configurazion

en: File type
fur: tipo di file

en: Metadata reader
fur: lein Metadata

en: Metadata writer
fur: scrif Metadata

en: Catalog generator
fur: gjenerà un catalogo

en: Store
fur: buteghe

en: An ebook store.
fur: buteghe di libris eletronics

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the directory pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
fur: Creà une panarie PMLZ cun dentri file di tipo PML e une directory di fotografies o pmlname_img. Chest plugin al gire ogni volte che tu gjontis un file PML in te panarie.

en: Look and Feel
fur: Aspiet e stîl

en: Behavior
fur: Compuartament

en: Advanced
fur: Avanzadis

en: Catalog
fur: Catalic

en: Yes
fur: Sì gjo

en: today
fur: vuê

en: yesterday
fur: îr

en: yes
fur: si

note: #-#-#-#-#  22 (gnome-documents gnome-3-6)  #-#-#-#-# Title item Translators: "Title" is the label next to the document title in the properties dialog Translators: "Title" refers to "Match Title" when searching
en: Title
fur: Titul

en: Comments
fur: Coments

en: Languages
fur: Lenghis

en: Not found
fur: No cjatât

en: Success
fur: Sucès

en: About
fur: Informazions

note: l10n: The date that the news item was written
en: Added
fur: Zontât

note: #-#-#-#-#  10 (dconf dconf-0.14)  #-#-#-#-# Translators: this is the column header label in the main view
en: Value
fur: Valôr

en: Save
fur: Salve

note: TRANSLATORS: right click menu, select all the updates
en: Select all
fur: Selezione dut

en: Background color
fur: Colôr di fondâl

note: #-#-#-#-#  58 (mate-session 2.20.x)  #-#-#-#-# FIXME find icon
en: Normal
fur: Normâl

en: Address
fur: Recapit

en: Image
fur: Figure

en: Original
fur: origjinâl

en: Metadata
fur: Metadâts

en: Margins
fur: Margjins

en: Preview
fur: Anteprime

en: &Save
fur: &Salve

en: General
fur: Gjenerâl

note: #-#-#-#-#  57 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# FIXME: We need a title in this case, but we don't know what * the format should be. Let's put something simple until * the following bug gets fixed: * http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=165132 FIXME: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id
en: Error
fur: Erôr

note: Translators: "Author" is the label next to the document author in the properties dialog Translators: "Author" refers to "Match Author" when searching
en: Author
fur: Autôr

en: Location
fur: Posizion

en: No matches found
fur: Nissun risultât cjatât

en: Authors
fur: Autôrs

en: Search
fur: Cîr

en: Status
fur: Stât

en: Available
fur: Disponibil

en: Description
fur: Descrizion

en: Tag
fur: Etichete

en: Downloading
fur: Daur a scjamâ

en: by
fur: di

en: Job
fur: Lavôr

en: Start time
fur: Moment di inviament

en: Custom
fur: Personalizât

en: Done
fur: Fat

en: Advanced search
fur: Ricercje avanzade

en: Modified
fur: Modificât

en: Left
fur: Çampe

en: Right
fur: Diestre

en: Searching...
fur: Daur a cirî...

en: Choose a folder
fur: Sielç une cartele

en: Text
fur: Test

en: People
fur: Personis

en: Colors
fur: Colôrs

en: Always
fur: Simpri

note: #-#-#-#-#  28 (gnome-packagekit master)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: never check for updates/upgrades
en: Never
fur: Mai

note: #-#-#-#-#  31 (gnome-shell master)  #-#-#-#-# translators: * The device has been disabled
en: Disabled
fur: Disabilitât

en: Move up
fur: Môf sù

en: Move down
fur: Môf jù

en: Save changes
fur: Salve cambiaments

en: Time
fur: Ore

en: Download
fur: Discjame

en: &Close
fur: S&iare

note: #-#-#-#-#  18 (gnome-contacts master)  #-#-#-#-# List most specific first, always in upper case
en: Home
fur: Cjase

en: Reload
fur: Torne a cjamâ

en: Delete item
fur: Elimine vôs

en: Fonts
fur: Caratars

en: &Edit
fur: &Edite

en: Actions
fur: Azions

en: Export
fur: Espuarte

en: Change
fur: Cambie

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
fur: disabilitât

en: Fullscreen
fur: A visôr plen

en: Print
fur: Stampe

en: y
fur: s

en: Name:
fur: Non:

note: #-#-#-#-#  28 (gnome-packagekit master)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: column for what packages were upgraded
en: Details
fur: Detais

note: #-#-#-#-#  22 (gnome-documents gnome-3-6)  #-#-#-#-# Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open
fur: Vierç

en: Caribou Preferences
fur: Preferencis di Caribou

en: Scanning
fur: Scansion

en: Enable scanning
fur: Abilite le scansion

en: Enable switch scanning
fur: Abilite le scansion cun interutôr

en: Scanning mode
fur: Modalitât di scansion

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
fur: Tipo di scansion: sotgrups, ries o lineâr

en: Subgroups
fur: Sotgrups

en: Rows
fur: Ries

en: Linear
fur: Lineâr

en: Step time
fur: Timp par il passaç

en: Time between key transitions
fur: Timp tra lis transizions

en: Inverse scanning
fur: Scansion invierse

en: Step with the switch, activate by dwelling
fur: Passaç cun interutôr, ativazion cun clic automatic

en: Auto-restart scanning
fur: Reinviament automatic de scansion

en: Automatically restart scanning after item activation
fur: Reinvie automaticamentri le scansion dopo l'ativazion dal'element

en: Scan cycles
fur: Cicli di scansion

en: One
fur: Un

en: Two
fur: Doi

en: Three
fur: Tre

en: Four
fur: Cuatri

en: Five
fur: Cinc

en: Switch device
fur: Argagn par l'interutôr

en: Switch device, keyboard or mouse
fur: Argagn par l'interutôr: tastiere o mouse

en: Switch key
fur: Tast par l'interutôr

en: Key to use with scanning mode
fur: Tast di doprâ in modalitât scansion

en: Right shift
fur: Maiuscul diestri

en: Left shift
fur: Maiuscul çamp

en: Space
fur: Spazi

en: Num lock
fur: Bloc Num

en: Switch button
fur: Cric par l'interutôr

en: Mouse button to use in the scanning mode
fur: Cric dal mouse di doprâ in modalitât scansion

en: Button 1
fur: Cric 1

en: Button 2
fur: Cric 2

en: Button 3
fur: Cric 3

en: Error starting %s
fur: Erôr tal inviâ %s

en: In order to use %s, accessibility needs to be enabled. Do you want to enable it now?
fur: Par podê doprâ %s, a si scugne abilitâ il supuart ae acessibilitât. Vûstu abilitalu cumò?

en: Accessibility has been enabled. Log out and back in again to use %s.
fur: L'acessibilititât a jè stade abilitade. Jes e rientre di gnûf par doprâ %s.

en: WARNING - Caribou: unhandled editable widget:
fur: ATENZION - Caribou: widget modificabil no ministrât:

en: Antler Preferences
fur: Preferencis di Antler

en: Appearance
fur: Aspiet

en: Keyboard Type
fur: Tipo di tastiere

en: The keyboard geometry Caribou should use
fur: Disposizion de tastiere di doprâ

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
fur: La disposizion de tastiere a stabilis la forme e la complessitât de tastiere. A puès vê une forme "naturâl" ideâl par scrivi sempliçs test o la forme di une tastiere complete.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
fur: Di tocjâ su veri

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
fur: Complete

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
fur: Scansion

en: Use System Theme
fur: Doprâ il teme di sisteme

en: Minimum Alpha
fur: Alfa minim

en: Minimal opacity of keyboard
fur: Opacitât minime de tastiere

en: Maximum Alpha
fur: Alfa massim

en: Maximal opacity of keyboard
fur: Opacitât massime de tastiere

en: Maximum Distance
fur: Distance massime

en: Maximum distance when keyboard is hidden
fur: Distance massime cuant che la tastiere a jè platade

en: Share…
fur: Condivît

en: Move _All to Trash
fur: Sposte _Dut te Scovacere

en: _Wide Mode
fur: Modalitât _panoramiche

en: P_revious Effects
fur: Efiets p_recedents

en: Ne_xt Effects
fur: Efiets sucessî_fs

en: Photo mode
fur: Modalitât foto

en: Video mode
fur: Modalitât Visôr

en: Photo burst mode
fur: Modalitât fotos in sucession rapide

en: Take a photo
fur: Fâs une foto

en: _Take a Photo
fur: Fâs une fo_to

en: Effects
fur: Efiets

en: _Effects
fur: _Efiets

en: Leave fullscreen
fur: Lasse a plen visôr

en: _Leave Fullscreen
fur: _Lasse a plen visôr

en: Photo resolution
fur: Risoluzion Foto

en: Video resolution
fur: Risoluzion Video

en: Brightness
fur: Sflandôr / Losôr

en: Saturation
fur: Saturazion

en: Hue
fur: Colôr

en: Shutter
fur: Oturadôr

en: _Countdown
fur: _Conte par ledrôs

en: Fire _Flash
fur: Fâ il _Flash

en: Burst mode
fur: Modalitât in sucession rapide

en: Number of photos
fur: Numar di fotos

en: Delay between photos (seconds)
fur: Ritart tra une foto e che altre (seconts)

en: Capture
fur: Cature

en: Cheese Webcam Booth
fur: Gabiot par webcam Cheese

en: Take photos and videos with your webcam, with fun graphical effects
fur: Fâs fotos e videos cun la tô webcam, cun efiets grafics legris

en: Use a countdown
fur: Dopre une conte par ledrôs

en: Set to true to show a countdown before taking a photo
fur: Configure come VÊR par mostrâ une conte par ledrôs prime di fâ une foto

en: Countdown length
fur: Lungjece de conte par ledrôs

en: The duration of the countdown before taking a photo, in seconds
fur: Le durade de conte par ledrôs prime di fâ une foto, in seconts

en: Fire flash before taking a picture
fur: Impie il flash prime di fâ une foto

en: Set to true to fire a flash when taking a picture
fur: Configure come VÊR par doprâ il flash tal fâ une foto

en: Camera device string indicator
fur: Stringhe di identificazion dall'argagn de machine fotografiche

en: The path to the device node which points to the camera, for example /dev/video0
fur: Il percors dall'argagn che al ponte ae machine fotografiche, par esempli /dev/video0

en: Last selected effect
fur: L'ultim efiet selezionât

en: Name of the installed effect that was selected last
fur: Il non dall'ultim efiet installât selezionât

en: Photo width
fur: Largjece foto

en: The width of the image captured from the camera, in pixels
fur: La largjece de foto fate, in pixel

en: Photo height
fur: Altece foto

en: The height of the image captured from the camera, in pixels
fur: Le altece de foto fate, in pixel

en: Video width
fur: Largjece video

en: The width of the video captured from the camera, in pixels
fur: Le largjece dal video fat, in pixel

en: Video height
fur: Altece video

en: The height of the video captured from the camera, in pixels
fur: Le altece dal video fat, in pixel

en: Picture brightness
fur: Sflandôr / Losôr de foto

en: Adjusts the brightness of the picture coming from the camera
fur: Juste il losôr de foto che a ti rive de machine fotografiche

en: Picture contrast
fur: Contrast de foto

en: Adjusts the contrast of the picture coming from the camera
fur: Juste il contrast de foto che a ti rive de machine fotografiche

en: Picture saturation
fur: Saturazion de foto

en: Adjusts the saturation of the picture coming from the camera
fur: Juste le saturazion de foto che a ti rive de machine fotografiche

en: Picture hue
fur: Colôr de foto

en: Adjusts the hue (color tint) of the picture coming from the camera
fur: Juste il colôr de foto che a ti rive de machine fotografiche

en: Video Path
fur: Percors Video

en: Defines the path where the videos are stored. If empty, "XDG_VIDEO/Webcam" will be used.
fur: Definis il percors dulà che i videos a saràn plaçâs. Se lassât vueit, al sarà doprât "XDG_VIDEO/Webcam".

en: Photo Path
fur: Percors foto

en: Defines the path where the photos are stored. If empty, "XDG_PHOTO/Webcam" will be used.
fur: Definis il percors dulà che a saràn plaçâdis lis fotos. Se lassât vueit, al sarà doprât "XDG_PHOTO/Webcam".

en: Whether to start in wide mode
fur: Specifiche se partî o mancul in modalitât panoramiche

en: If set to true, Cheese will start up in wide mode, with the image collection placed on the right-hand side. Useful with small screens.
fur: Se configurât come VÊR, Cheese al partirà in modalitât panoramiche, cun la colezion di fotos te bande diestre. Util par visôrs piçui.

en: Whether to start in fullscreen
fur: Specifiche se partî o mancul a plen visôr

en: If set to true, Cheese will start up in fullscreen mode.
fur: Se configurât VÊR, il program al ven fat partî a plen visôr.

en: Time between photos in burst mode
fur: Timp tra une foto e che altre in modalitâ sucession rapide

en: The length of time, in milliseconds, to delay between taking each photo in a burst sequence of photos. If the burst delay is less than the countdown duration, the countdown duration will be used instead.
fur: La lungjece dal timp (in milliseconts) di ritart tra une foto e che altre in modalitât sucession rapide. Se il ritart al è plui piçul de conte par ledrôs, al vegnarà doprât chest ultim.

en: Number of photos in burst mode
fur: Numar di fotos in modalitât sucession rapide.

en: The number of photos to take in a single burst.
fur: Il numar di foto di fâ intune ugnule sucession.

en: Shutter sound
fur: Sun dall'oturadôr

en: Select
fur: Selezione

en: _Take a photo
fur: _Fâs une foto

en: _Discard photo
fur: _Scarte foto

en: Device capabilities not supported
fur: Funzions dall'argagn no supuartadis

en: Failed to initialize device %s for capability probing
fur: Impussibil tacâ a doprâ il dispositîf %s par scuvierzi lis sôs funzions e capacitâts

en: Unknown device
fur: Argagn no cognossût

en: Cancellable initialization not supported
fur: Le interuzion dal procès par tacâ a doprâ il dispositîf no jè supuartade

en: One or more needed GStreamer elements are missing:
fur: Un o plui elements di GStreamer a mancjin:

en: No device found
fur: Nissun argagn cjatât

en: No Effect
fur: Nissun Efiet

en: Start in wide mode
fur: Partis in modalitât panoramiche

en: Device to use as a camera
fur: Argagn di doprâ come machine fotografiche

en: DEVICE
fur: ARGAGN

en: Output version information and exit
fur: Mostre informazions di version e jes

en: Start in fullscreen mode
fur: Partis in modalitât plen visôr

en: _Shoot
fur: _Cature

en: Mode:
fur: Modalitât:

en: _Photo
fur: _Foto

en: _Burst
fur: _Sucession rapide

en: P_references
fur: P_referencis

en: - Take photos and videos from your webcam
fur: - Fâs fotos e videos de tô webcam

en: Another instance of Cheese is currently running
fur: Cheese al è già in esecuzion

en: Could not open %s
fur: No puès vierzi %s

en: Are you sure you want to permanently delete the file? | Are you sure you want to permanently delete %d files?
fur[0]: Sêstu sigûr di scancelâ par simpri il file?
fur[1]: Sêstu sigûr di scancelâ par simpri %d file?

en: If you delete an item, it will be permanently lost | If you delete the items, they will be permanently lost
fur[0]: Se tu scancelis un element, al sarà piardût par simpri
fur[1]: Se tu scancelis i elements, a saràn piardûts par simpri

en: Could not move %s to trash
fur: No puès spostâ %s te scovacere

note: Nothing selected.
en: Save File
fur: Salve il File

en: Could not save %s
fur: No puès salvâ %s

en: Stop _Recording
fur: Ferme _Regjistrazion

en: Stop recording
fur: Ferme regjistrazion

en: Record a Video
fur: Regjistre un _Video

en: Record a video
fur: Regjistre un video

note: FIXME: Set the effects action to be inactive.
en: Stop _Taking Pictures
fur: Ferme di fâ _fotos

en: Stop taking pictures
fur: Ferme di fâ fotos

en: Take Multiple Photos
fur: Fâs Tantis Fotos

en: Take multiple photos
fur: Fâs tantis fotos

en: No effects found
fur: Nissun efiet cjatât

en: Take a Photo
fur: Fâs une Foto

en: Take _Multiple Photos
fur: Fâs Ta_ntis Fotos

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
fur: No cognossût

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
fur: No puès vê lis risorsis dal schermo (CRTC, jessudis, modalitâts)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
fur: erôr di X no ministrabil intant che si recuperave lis distancis dis dimensions dal schermo

en: could not get the range of screen sizes
fur: No puès vê lis distancis dis dimensions dal schermo

en: RANDR extension is not present
fur: L'estension RANDR no je presinte

en: could not get information about output %d
fur: no pues vê informazions par cont de jessude %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
fur: le posizion/dimension domandade par il CRTC %d a je fûr dal limit consentît: posizion=(%d, %d), dimension=(%d, %d), massim=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
fur: no puès impostâ le configurazion par il CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
fur: no puès vê informazions sul cont dal CRTC %d

en: Laptop
fur: Portatil

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
fur: Nissune dis configurazions dal display salvadis a si cumbine cun la configurazion ative

en: CRTC %d cannot drive output %s
fur: CRTC %d no puès comandà la jessude %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
fur: la jessude %s no supuarte la modalitât %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
fur: CRTC %d no supuarte la rotazion=%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
fur: la jessude %s no à i stes paràmetros come un'altre jessude clonade:
    modalitât esistent = %d, gnove modalitât = %d
    coordinadis esistentis = (%d, %d), gnovis coordinadis = (%d, %d)
    rotazion esistent = %s, gnove rotazion = %s

en: cannot clone to output %s
fur: no puès clonâ la jessude %s

en: Trying modes for CRTC %d
fur: O stoi provant las modalitâts par CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
fur: CRTC %d: O stoi provant la modalitât %dx%d@%dHz cun la jessude a %dx%d@%dHz (passe %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
fur: No puès da i CRTC a lis jessudis:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
fur: Nissune dis modalitâts selezionadis a jerin compatibii cun lis modalitâts pussibilis:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
fur: la dimension virtual domandade a no sta te dimension disponibil: domandade=(%d, %d), minime=(%d, %d), massime=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with gnome-control-center/capplets/display/xrandr-capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish
en: Mirrored Displays
fur: Display spielâts

note: Translators: this is a time format without date used for 24h mode
en: %R
fur: %k.%M

en: About GNOME
fur: Informazions su GNOME

en: Friends of GNOME
fur: Amîs di GNOME

en: Contact
fur: Contats

en: The Mysterious GEGL
fur: Il Mistereôs GEGL

en: The Squeaky Rubber GNOME
fur: Il GNOMO Gomûl

en: Wanda The GNOME Fish
fur: Il pes GNOME di nom Wanda

en: _Open URL
fur: _Vierç URL

en: _Copy URL
fur: _Cupie URL

en: About the GNOME Desktop
fur: Informazions su GNOME Desktop

en: Welcome to the GNOME Desktop
fur: Benvignûts in GNOME Desktop

en: Brought to you by:
fur: Svilupât di bande di:

en: Distributor
fur: Distribuît di bande di:

en: Build Date
fur: Compilât di bande di:

en: Display information on this GNOME version
fur: Mostre informazions su cheste version di GNOME

en: Learn more about GNOME
fur: Par savent di plui su GNOME

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
fur: Cun GNOME a ven furnide une plataforme complete di svilup par i programadôrs, rindint pussibil la creazion di aplicazions potentis e complessis.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
fur: GNOME al inclût scuasite dut di ce ch'a si viôt sul computer, comprendût il file manager, un sgarfad pal web, i menu e cetantis aplicazions.

note: #-#-#-#-#  19 (gnome-desktop 2.19.x)  #-#-#-#-# NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
fur: GNOME al è un ambient desktop libar, doprabil, stabil e acessibil di bande di dute la famèe dai sistemis operatîfs tipo UNIX.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
fur: GNOME al è unic jenfri i desktops libars a jessi facil di doprâ, a vê acess universâl, a vê versions regolârs, e un grues supuart pes aziendis.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
fur: Il pont di fuarce di GNOME a je la sô comunitât. Ognidun, plui o mancul scuelât in programazion, al pos contribuî a rindi GNOME ancjemò miôr di ce ch'al è.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
fur: Cetancj di lôr e an scrit codifichis par GNOME di cuant che il progjiet al è partît tal 1997; cetancj di plui e an contribuît in altris mûts impuartants, come traduzions, documentazion e control da cualitât.

en: Error reading file '%s': %s
fur: Erôr leint il file '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
fur: Erôr tal tornâ a fâ sù il file '%s': %s

en: File '%s' is not a regular file or directory.
fur: Il file '%s' nol è un file regolâr o une directory.

en: Error cannot find file id '%s'
fur: Erôr, impussibil cjatâ il file id '%s'

en: No filename to save to
fur: Nissun nom di file su cui salvâ

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: No URL to launch
fur: Nissul URL di inviâ

en: No command (Exec) to launch
fur: Nissun comant (Exec) di inviâ

en: Bad command (Exec) to launch
fur: Comant di inviâ (Exec) no valid

en: Unknown encoding of: %s
fur: Codifiche scognossude par: %s

en: Error writing file '%s': %s
fur: Erôr tal scrivi il file '%s': %s

en: Application
fur: Aplicazion

en: Service
fur: Servizi

en: ServiceType
fur: Tipo di servizi

en: Comm_and:
fur: Com_ant:

note: #-#-#-#-#  19 (gnome-desktop 2.19.x)  #-#-#-#-# Generic Name
en: _Generic name:
fur: Nom _gjeneric:

note: #-#-#-#-#  19 (gnome-desktop 2.19.x)  #-#-#-#-# Comment #-#-#-#-#  57 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-#
en: Co_mment:
fur: Co_ment:

en: Browse icons
fur: Sgarfe iconis

en: Run in t_erminal
fur: Invie tal t_erminâl

en: Language
fur: Lenghe

en: Generic name
fur: Nom gjeneric

en: Comment
fur: Coment

en: _Try this before using:
fur: Prime di inviâ _provâ:

en: _Documentation:
fur: _Documentazion:

en: _Name/Comment translations:
fur: Traduzions di _nom/coment:

en: _Add/Set
fur: _Zonte/Imposte

en: Add or Set Name/Comment Translations
fur: Zonte o imposte lis traduzions dal nom e dal coment

en: Re_move
fur: Ri_môf

en: Remove Name/Comment Translation
fur: Rimôf lis traduzions dal nom e dal coment

en: _Show Hints at Startup
fur: _Mostre sugjerimenta ta l'inviament

en: Your session has been saved.
fur: La session jè stade salvade

en: Add Startup Program
fur: Gnûf programe di inviament

en: Edit Startup Program
fur: Modifiche programe di inviament

en: The startup command cannot be empty
fur: Il nom dal programe di inviament nol pos jessi vueit

en: The startup command is not valid
fur: Il comant di inviament nol è valid

en: Icon
fur: Icone

en: No description
fur: Nissune descrizion

en: Version of this application
fur: Version di cheste aplicazion

en: Some programs are still running:
fur: Cualchi program al sta ancjemò zirant:

en: Choose what applications to start when you log in
fur: Selezione cualis aplicazions fa partî cuanche tu jentris

en: _Remember Currently Running Applications
fur: _Visiti lis aplicazions cumò in esecuzion

en: Comm_ent:
fur: Co_ment:

en: Co_mmand:
fur: Co_mant:

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
fur: Version '%s' dal file desktop no ricognossude

en: Unrecognized launch option: %d
fur: Opzion di inviament no ricognossude: %d

en: Specify file containing saved configuration
fur: Specifiche il file che al à la configurazion salvade

en: Icon '%s' not found
fur: L'icone '%s' no je stade cjatade

en: A program is still running:
fur: Un program al sta ancjemò zirant:

en: Switch User Anyway
fur: Cambie utent d'istes

en: Log Out Anyway
fur: Jes d'istes

en: Suspend Anyway
fur: Sospint d'istes

en: Hibernate Anyway
fur: Glace d'istes

en: Shut Down Anyway
fur: Stude d'istes

en: Restart Anyway
fur: Reinvie d'istes

note: This string is shared with gsm-fail-whale-dialog.c
en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be automatically logged out in %d seconds.
fur[0]: Tu jessarâs automaticamentri in %d secont.
fur[1]: Tu jessarâs automaticamentri in %d seconts.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be automatically shut down in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme a si studarà automaticamentri in %d secont.
fur[1]: Il sisteme a si studarà automaticamentri in %d seconts.

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be automatically restarted in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme a si reinviarà automaticamentri in %d secont.
fur[1]: Il sisteme a si reinviarà automaticamentri in %d seconts.

en: Log out of this system now?
fur: Jessî di chest sisteme cumò?

en: _Switch User
fur: _Cambie Utent

en: _Log Out
fur: _Jes

en: Shut down this system now?
fur: Studâ il sisteme cumò?

en: S_uspend
fur: S_ospint

en: _Hibernate
fur: _Glace

en: _Restart
fur: _Reinvie

en: _Shut Down
fur: _Stude

en: Restart this system now?
fur: Reinviâ il sisteme cumò?

en: Oh no!  Something has gone wrong.
fur: Orpo! Alc al è lât stuart.

en: A problem has occurred and the system can't recover. Please contact a system administrator
fur: Al è vignût fûr un probleme e il sisteme nol pues comedasi. Par plasê clame il ministradôr di sisteme

en: A problem has occurred and the system can't recover. All extensions have been disabled as a precaution.
fur: Al è vignût fûr un probleme e il sisteme nol pues comedasi. Dutis lis estensions a son stadis disabilitadis par precauzion.

en: A problem has occurred and the system can't recover.
    Please log out and try again.
fur: Al è vignût fûr un probleme e il sisteme nol pues comedasi. 
    Par plasê jes e riprove.

en: Not responding
fur: Nol rispuint

en: This program is blocking logout.
fur: Chest program al sta blocant la jessude.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
fur: Refudi le gnove conession client parce che la session a si sta studant

en: Could not create ICE listening socket: %s
fur: Impussibil creâ il socket di scolte ICE: %s

en: Session to use
fur: Session di doprâ

en: Power off
fur: Stude

en: Reboot
fur: Reinvie

en: Don't prompt for user confirmation
fur: No sta domandâ conferme

en: Program called with conflicting options
fur: Program clamât cun opzions in conflit

en: Allow TCP connections
fur: Permet conessions TCP

en: Logout prompt
fur: Conferme fin da session

en: Preferred Image to use for login splash screen
fur: Imagjine preferide di doprâ pa la schermade di inviament

en: Save sessions
fur: Salve sessions

en: Selected option in the log out dialog
fur: Opzion selezionade tal dialogo di logout

en: Show the splash screen
fur: Mostre schermade di inviament

en: Show the splash screen when the session starts up
fur: Mostre la schermade di inviament cuant ch'a ven inviade la session

en: This is a relative path value based off the $datadir/pixmaps/ directory. Sub-directories and image names are valid values. Changing this value will effect the next session login.
fur: Chest al è un valôr di percors relatîf basât suntune directory $datadir/pixmaps/. Noms di sot-directory e di imagjinis a son valôrs valids. La modifiche di chest valôr à varâ efiet al prossim login.

en: This is the option that will be selected in the logout dialog, valid values are "logout" for logging out, "shutdown" for halting the system and "restart" for restarting the system.
fur: Cheste a je l'opzion che a risulte selezionade tal dialogo par finî la session. Valôrs valids a son "logout" par lâ fûr, "shutdown" par studâ il sisteme e "restart" par tornâ a inviâ il sisteme.

en: Configure your sessions
fur: Configure lis sessions

en: Assistive technology support has been requested for this session, but the accessibility registry was not found. Please ensure that the AT-SPI package is installed. Your session has been started without assistive technology support.
fur: Par cheste session al è stât domandât il supuart a lis tecnologie assistive; però nol è stât cjatât il regjistro di acessibilitât. Controlâ se il pacut AT-SPI al è stât instalât. La session a je stade inviade cence il supuart a lis tecnologie assistive.

en: _Order:
fur: _Ordin:

en: The order in which applications are started in the session.
fur: L'ordin di inviament da lis aplicazions ta session.

en: What happens to the application when it exits.
fur: Ce sucedial a l'aplicazion cuant ch'a finis.

en: _Style:
fur: _Stîl:

en: Inactive
fur: Inatîf

en: Waiting to start or already finished.
fur: Al spiete di jessi inviât opûr al à finît.

en: Started but has not yet reported state.
fur: Inviât, ma nol à ancjemò ripuartât il stât.

en: Running
fur: In esecuzion

en: A normal member of the session.
fur: Un membro normâl da session.

en: Saving
fur: Salvatagjio

en: Saving session details.
fur: Salvatagjio dai datos da session.

en: State not reported within timeout.
fur: Stât no ripuartât in timp util.

en: Unaffected by logouts but can die.
fur: No afiet dal finiment da session, ma al pos finî.

en: Never allowed to die.
fur: No stâ finî mai.

en: Discarded on logout and can die.
fur: Lassât sta al finiment da session e al pos finî.

en: Always started on every login.
fur: Inviât a ogni login.

en: Order
fur: Ordin

note: #-#-#-#-#  42 (libgnomeprintui HEAD)  #-#-#-#-# Style frame
en: Style
fur: Stîl

en: State
fur: Stât

en: 
    
    The last error message was:
fur: 
    
    L'ultim messaç di erôr al è stât:

en: The Settings Daemon restarted too many times.
fur: Il demoni des impostazions al è stât inviât masse voltis.

note: #-#-#-#-#  58 (mate-session 2.20.x)  #-#-#-#-# Name is mandatory and might not be set by the caller
en: No Name
fur: Nissun nom

en: List registered clients, then exit
fur: Liste dai clients regjistrâts, podopo al jes

en: PROGRAM...
fur: PROGRAME...

en: You must specify at least one program to remove. You can list the programs with --list.
fur: Al covente specificâ almancul un programe di rimovi. Al è pussibil elencâ i programis cun --list.

en: Error: could not connect to the session manager
fur: Erôr: impussibil colegasi al gjestôr di session

en: Currently registered clients:
fur: Clients atualmentri regjistrâts:

en: Couldn't find program %s in session
fur: Impussibil cjatâ il programe %s ta session

en: Are you sure you want to log out?
fur: Setu sigûr di volê lâ fûr?

note: #-#-#-#-#  28 (gnome-packagekit master)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: column for what was done, e.g. update-system
en: Action
fur: Azion

en: _Restart the computer
fur: _Torne a inviâ il computer

en: Only read saved sessions from the default.session file
fur: Lei lis sessions salvadis dome dal file default.session

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
fur: Timp di spiete da regjistrazion dai clients (in ms, 0=infinît)

en: DELAY
fur: RITART

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
fur: Timp di spiete da regjistrazion dai clients (in ms, 0=infinît)

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
fur: Timp di spiete pa la muart dai clients (in ms, 0=infinît)

en: This session is running as a privileged user
fur: Si stâ inviant cheste session come utent cun podês

en: Running a session as a privileged user should be avoided for security reasons. If possible, you should log in as a normal user.
fur: Par sigurece, l'inviament di une session cuntun utent coun podês al vares di mai sedi fat. Se pussibil loggasi come utent normâl.

en: _Continue
fur: _Indenant

en: The session might encounter issues if the computer clock is not properly configured. Please consider adjusting it.
    
    Current date is <b>%s</b>.
fur: La session a podares lâ incuintri a problemis se l'orloi dal computer nol è configurât in mût coret. Al è conseabil regolâ l'orloi.
    
    La date di cumò a je <b>%s</b>.

en: Failed to launch time configuration tool: %s
fur: Inviament da l'imprest di configurazion falât: %s

en: The computer clock appears to be wrong
fur: L'orloi dal computer al samèe regolât.

en: _Ignore
fur: _Lasse sta

en: _Adjust the Clock
fur: _Regole l'orloi

en: Try Again
fur: Prove ancjemò

en: Wait abandoned due to conflict.
fur: Vonde spietâ... Al è un conflit.

en: No response to the %s command.
fur: Nissune rispueste al comant %s.

en: The program may be slow, stopped or broken.
fur: Il programe al podares jessi lent, fêr o no funzionâ.

en: You may wait for it to respond or remove it.
fur: Al è pussibil spieta ch'al rispuindi o rimovilu.

en: Restart abandoned due to failures.
fur: Inviament interot. Masse erôrs.

en: A session shutdown is in progress.
fur: Il finiment da session a je in cors.

en: Set the current session name
fur: Imposte il nom da session

en: Kill session
fur: Cope la session

en: Use dialog boxes for errors
fur: Dopre barcons di dialogo pai erôrs

en: - Save the current session
fur:  - Salve la session curint

en: Save changes to the current session before closing?
fur: Salva i gambiaments a la session curint prime di sierâ?

en: If you don't save, changes will be discarded.
fur: Se no si salve, lis modifichis a saran scartadis.

en: _Close without Saving
fur: _Siere cence salvâ

en: Startup Programs
fur: Programes di inviament

en: Current Session
fur: Session curint

en: could not connect to the session manager
fur: Impussibil conetisi al gjestôr di session

en: Remove the currently selected client from the session.
fur: Rimôf il client che cumò al è selezionât da la session.

en: Apply changes to the current session
fur: Apliche lis modifichis a la session curint

en: The list of programs in the session.
fur: La liste dai programes da session.

en: Currently running _programs:
fur: _Programes cumò in esecuzion:

en: Sawfish Window Manager
fur: Window Manager Sawfish

en: The Panel
fur: Il panel

en: Desktop Settings
fur: Impostazions desktop

en: The name of the startup program cannot be empty
fur: Il nom dal programe di inviament nol pos jessi vueit

en: dconf Editor
fur: Editôr di dconf

en: Directly edit your entire configuration database
fur: Modifiche diretementri l'intîr database de configurazion

en: Integer [%s..%s]
fur: Intîr [%s..%s]

en: Boolean
fur: Bulean

en: String
fur: Stringhe

en: Enumeration
fur: Enumerazion

en: No schema
fur: No scheme

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA
fur: Chest program al è software libar; tu puedis redistribuilu e/o modificalu secont i termins de GNU General Public License come ch'a jè publicade dae Free Software Foundation; o le version 2 de licenze o (a lôr scielte) une version seguitive.
    
    Chest program al è distribuît te sperance di sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZÌE; cence neacje la garanzìe implicite di NEGOZIABILITÂT o di APLICABILITÂT PAR UN PARTICOLÂR FIN. Consultâ la GNU General Public License par vê plui informazions.
    
    Chest program al a di sedi distribuît insiemit a une còpie de GNU General Public License; in câs contrari, a si puès vê une scrivint ae Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Error setting value: %s
fur: Erôr tal impostâ il valôr: %s

en: Set to Default
fur: Imposte ai valôrs di Default

en: Schema:
fur: Scheme:

en: Summary:
fur: Sumari:

en: Description:
fur: Descrizion:

en: The width of the window
fur: La largjece dal barcon

en: The width of the main window in pixels.
fur: La largjece dal barcon principâl in pixel.

en: The height of the window
fur: L'altece dal barcon

en: The height of the main window in pixels.
fur: L'altece dal barcon principâl in pixel.

en: A flag to enable maximized mode
fur: Un flag par abilitâ la modalitât massimizade

note: Translaters: This string is for a toggle to display a toolbar. * The name of the toolbar is automatically computed from the widgets * on the toolbar, and is placed at the %s. Note the _ before the %s * which is used to add mnemonics. We know that this is likely to * produce duplicates, but don't wor
en: Show “_%s”
fur: Mostre “_%s”

en: _Image Gallery
fur: Colezion f_iguris

en: Side _Pane
fur: _Panel in bande

en: _About Image Viewer
fur: Informazions su Visôr di figuris

en: Image Viewer
fur: Visôr di figuris

en: Browse and rotate images
fur: Sgarfe e zire figuris

en: Image Properties
fur: Propietâts de figure

en: Width:
fur: _Largjece:

en: Height:
fur: _Altece:

en: Bytes:
fur: Byte:

en: Folder:
fur: Cartele:

en: Aperture Value:
fur: Valôr aperture:

en: Exposure Time:
fur: Timp di esposizion:

en: Focal Length:
fur: Lungjece focâl:

en: Camera Model:
fur: Model Machine fotografiche:

en: Date/Time:
fur: Date/Ore:

note: #-#-#-#-#  12 (file-roller HEAD)  #-#-#-#-# after the colon there is a folder name. #-#-#-#-#  51 (engrampa HEAD)  #-#-#-#-# current location
en: Location:
fur: Posizion:

en: Keywords:
fur: Peraulis clâf:

en: Author:
fur: Autôr:

en: Save As
fur: Salve cul non

en: <b>%f:</b> original filename
fur: <b>%f:</b> non origjinâl dal file

en: <b>%n:</b> counter
fur: <b>%n:</b> contatôr

en: Filename format:
fur: Formât dal non dal file:

en: Destination folder:
fur: Cartele di destinazion:

en: File Path Specifications
fur: Specifichis pal percors dal file

en: Start counter at:
fur: Scomence a contâ a:

en: Replace spaces with underscores
fur: Sostituìs i spazis cun underscores

en: Rename from:
fur: Cambie non di:

en: To:
fur: A:

en: File Name Preview
fur: Anteprime dal non dal file

en: Image Enhancements
fur: Mioraments de figure

en: Smooth images when zoomed-_out
fur: Figuris limpidis cuanche si ridûs l'ingrandiment

en: Smooth images when zoomed-_in
fur: Figuris limpidis cuanche si ingrandìs

en: _Automatic orientation
fur: Orientament _automatic

en: Background
fur: Fondâl

en: As custom color:
fur: Come c_olôr personâl:

en: Background Color
fur: Colôr di fondâl

en: Transparent Parts
fur: Tocs trasparents

en: As custom c_olor:
fur: Come c_olôr personâl:

en: Color for Transparent Areas
fur: Colôrs pes areis trasparentis

en: As _background
fur: Come _daûr

en: Image View
fur: Viodude figure

en: Image Zoom
fur: Ingrandìs figure

en: E_xpand images to fit screen
fur: Slarg_je la figure par adatâsi al visôr

en: Sequence
fur: Secuence

note: I18N: This sentence will be displayed above a horizonzal scale to select a number of seconds in eog's preferences dialog.
en: _Time between images:
fur: _Timp tra une figure e che altre:

en: _Loop sequence
fur: _Loop de secuence

en: Slideshow
fur: Presentazion

en: Automatic orientation
fur: Orientament automatic

en: The color that is used to fill the area behind the image. If the use-background-color key is not set, the color is determined by the active GTK+ theme instead.
fur: Il colôr che al sarà doprât par jemplâ le aree daûr le figure. Se le clâf use-background-color no je configurade, il colôr al è determinât dal teme GTK+ atîf

en: Interpolate Image
fur: Interpolazion figure

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
fur: Specifiche se la figure a jà di sedi interpolade cuanche a si rudûs l'ingrandiment. Chest al puarte a une cualitât superiôr ma al è un pôc plui lent che in tis figuris no interpoladis.

en: Extrapolate Image
fur: Estrapole figure

en: Whether the image should be extrapolated on zoom-in. This leads to blurry quality and is somewhat slower than non-extrapolated images.
fur: Specifiche se la figure a jà di sedi interpolade cuanche a si le ingrandìs. Chest al puarte a une cualitât superiôr ma al è un pôc plui lent che tis figuris no estrapoladis.

en: Transparency indicator
fur: Indicatôr trasparence

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is chosen, then the trans-color key determines the color value used.
fur: Determine cemût che la trasparence a jà di sedi indicade. I valôrs valits a son CHECK_PATTERN, COLOR e NONE. Se al ven sielt COLOR, alore la clâf trans-color a determine il valôr dal colôr doprât.

en: Whether the scroll wheel should be used for zooming.
fur: Specifiche se la ruedute de surîs a jà di sedi doprade pal ingrandiment o no.

en: Zoom multiplier
fur: Moltiplicatôr zoom

en: If this is active, the color set by the background-color key will be used to fill the area behind the image. If it is not set, the current GTK+ theme will determine the fill color.
fur: Se atîf, il colôr configurât te clâf background-color al sarà doprât par jemplâ le aree daûr le figure. Se a nol è configurât, l'atuâl teme GTK+ al determinarà il colôr di doprâ.

en: Loop through the image sequence
fur: Continue a scori al infinît te secuence di figuris

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
fur: Specifiche se une secuence di figuris a jà di sedi mostrade intun loop infinît o no.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
fur: Se al è FALSE lis figuris piçulis no vignaran slargjadis par adatâsi al visôr cuant che a son viertis.

en: Delay in seconds until showing the next image
fur: Ritart in seconts prime di mostrâ la figure dopo

en: Show/Hide the window toolbar.
fur: Mostre/Plate la rie dai imprescj dal barcon.

en: Show/Hide the window statusbar.
fur: Mostre/Plate la rie di stât dal barcon.

en: Show/Hide the image gallery pane.
fur: Mostre/Plate il panel de colezion dis figuris.

en: Image gallery pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
fur: Posizion dal panel de colezion dis figuris. 0 par vêlu in bas; 1 a çampe; 2 in alt; 3 a diestre.

en: Whether the image gallery pane should be resizable.
fur: Se lis dimensions dal panel de colezion dis figuris a puedin sedi cambiadis o no.

en: Show/Hide the window side pane.
fur: Mostre/Plate il panel in bande dal barcon.

en: Show/Hide the image gallery pane scroll buttons.
fur: Mostre/Plate i botons pal scoriment intal panel de colezion dis figuris.

en: Close main window without asking to save changes.
fur: Siere il barcon principâl cence domandâ di salvâ i cambiaments.

en: Trash images without asking
fur: Bute te scovacere lis figuris cence domandâ

en: If activated, Eye of GNOME won't ask for confirmation when moving images to the trash. It will still ask if any of the files cannot be moved to the trash and would be deleted instead.
fur: Se atîf, l'aplicazion no domande conferme cuanche si sposte figuris te scovacere. Però, al continuarà a domandâ se cualchi file nol pues sedi mot te scovacere e invezit a si scugne scancelalu.

en: Whether the file chooser should show the user's pictures folder if no images are loaded.
fur: Specifiche se  il selezionadôr dai file al a di mostrâ la cartele dis figuris dal utent tal cas che nissune figure sedi cjamade.

en: If activated and no image is loaded in the active window, the file chooser will display the user's pictures folder using the XDG special user directories. If deactivated or the pictures folder has not been set up, it will show the current working directory.
fur: Se atîf e nissune figure a jè cjamade in tal barcon atîf, il selezionadôr di file al mostrarà la cartele dis figuris dal utent doprant lis cartelis XDG speciai dal utent. Se no atîf o le cartele dis figuris a no jè stade configurade, al mostrarà l'atuâl cartele di vore.

en: Whether the metadata list in the properties dialog should have its own page.
fur: Specifiche se le liste dai metadata in tal contest dis proprietâts al a di vê la sô pagjine.

en: If activated, the detailed metadata list in the properties dialog will be moved to its own page in the dialog. This should make the dialog more usable on smaller screens, e.g. as used by netbooks. If disabled, the widget will be embedded on the "Metadata" page.
fur: Se ativât, la liste metadata in tal ricuadri dis proprietâts a vegnarà spostade in tal so ricuadri e in te sô pagjine. Chest al varès di fa diventâ il ricuadri plui doprabil in tai visôrs piçui, come par esempli chei tai netbook. Se disativât, il widget al sarà integrât in te pagjine "Metadata".

en: External program to use for editing images
fur: Aplicazion esterne di doprâ par modificâ lis figuris

en: Active plugins
fur: Plugins atîfs

en: Reload Image
fur: Torne a cjamâ figure

en: Reload current image
fur: Torne a cjamâ la figure atuâl

en: Close _without Saving
fur: Siere _cence salvâ

en: Question
fur: Domande

en: If you don't save, your changes will be lost.
fur: Se no tu salvis, lis tôs midifichis a laràn piardudis.

en: Save changes to image "%s" before closing?
fur: Salvâ lis modifichis ae figure "%s" prime di sierâ?

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
fur[0]: A je %d figure cun modifichis no salvadis. Salvâ prime di sierâ?
fur[1]: A son %d figuris cun modifichis no salvadis. Salvâ prime di sierâ?

en: S_elect the images you want to save:
fur: S_elezione lis figuris che tu âs voe di salvâ:

note: Secondary label
en: If you don't save, all your changes will be lost.
fur: Se no tu salvis, dutis lis tôs modifichis a laràn piardudis.

en: Could not load image '%s'.
fur: No si pues cjamâ la figure '%s'.

en: Could not save image '%s'.
fur: No pues salvâ la figure '%s'.

en: No images found in '%s'.
fur: Nissune figure cjatade in '%s'.

en: The given locations contain no images.
fur: Tes posizions specificadis no son figuris.

en: Image Data
fur: Dâts de figure

en: Image Taking Conditions
fur: Condizions dal scat

en: GPS Data
fur: Dât GPS

en: Maker Note
fur: Notis autôr

note: #-#-#-#-#  18 (gnome-contacts master)  #-#-#-#-# Refers to the type of the detail, could be Home, Work or Other for email, and the same * for phone numbers, addresses, etc.
en: Other
fur: Altri

en: XMP Exif
fur: XMP - Exif

en: XMP IPTC
fur: XMP - IPTC

en: XMP Rights Management
fur: XMP - Gjeston dai dirits

en: XMP Other
fur: XMP - Altri

en: North
fur: Nord

en: East
fur: Est

en: West
fur: Ovest

en: South
fur: Sud

note: A strftime-formatted string, to display the date the image was taken.
en: %a, %d %B %Y  %X
fur: %a, %d di %B %Y  %X

note: #-#-#-#-#  11 (EOG)  #-#-#-#-# A strftime-formatted string, to display the date the image was taken, for the case we don't have the time. #-#-#-#-#  54 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# A strftime-formatted string, to display the date the image was taken, for the case we don't have the time.
en: %a, %d %B %Y
fur: %a, %d %B di %Y

en: File format is unknown or unsupported
fur: Il formât dal file nol è cognossût o nol è supuartât

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
fur: Il visôr di figuris nol pues determinâ un formât di file supuartât in scriture in base al non dal file.

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
fur: Par plasê prove une estension dal file divierse come .png o .jpg.

en: Supported image files
fur: File di figure supuartâts

en: Open Image
fur: Vierç figure

en: Open Folder
fur: Vierç cartele

en: Transformation on unloaded image.
fur: Trasformazion su une figure no cjamade.

en: Transformation failed.
fur: Trasformazion falide.

en: EXIF not supported for this file format.
fur: EXIF no supuartât par chest formât di file.

en: Image loading failed.
fur: Cjamade de figure falide.

en: No image loaded.
fur: Nissune figure cjamade.

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
fur: No tu âs i permès par podê salvâ il file.

en: Temporary file creation failed.
fur: Creazion dal file temporani falide.

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
fur: No si pues creâ il file temporani pal salvataç: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
fur: No si pues alocâ la memorie par cjamâ il file JPEG

en: File size:
fur: Dimension dal file:

en: Show the folder which contains this file in the file manager
fur: Mostre tal file manager le cartele che a contèn chest file

en: %lu second | %lu seconds
fur[0]: %lu secont
fur[1]: %lu seconts

en: The image whose printing properties will be set up
fur: La figure par cui a vegnin configuradis lis propietâts di stampe

en: Position
fur: Posizion

en: _Left:
fur: Ça_mpe:

en: _Right:
fur: _Diestre:

en: _Top:
fur: _Alt:

en: _Bottom:
fur: _Bas:

en: C_enter:
fur: C_entre in:

note: #-#-#-#-#  63 (mousetweaks gnome-3-6)  #-#-#-#-# Buttons are arranged from left to right in the layout
en: Horizontal
fur: Orizontâl

note: #-#-#-#-#  63 (mousetweaks gnome-3-6)  #-#-#-#-# Buttons are arranged from top to bottom in the layout
en: Vertical
fur: Verticâl

en: Both
fur: Ducj e doi i sens

en: _Scaling:
fur: _Ridimensionament:

en: _Unit:
fur: _Unitât:

en: Millimeters
fur: Millimetris

en: Inches
fur: Poleârs

en: as is
fur: cemût che al è

en: Taken on
fur: Cjapât ai

en: At least two file names are equal.
fur: Almancul doi nons dai files a son compagns.

en:  (invalid Unicode)
fur: (Unicode no valit)

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
fur: Nascu_int

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
fur: Le figure "%s" a je stade modificade da une aplicazion esterne.
    Vûstu ricjamale?

en: Use "%s" to open the selected image
fur: Dopre "%s" par vierzi la figure selezionade

note: Translators: This string is displayed in the statusbar * while saving images. The tokens are from left to right: * - the original filename * - the current image's position in the queue * - the total number of images queued for saving
en: Saving image "%s" (%u/%u)
fur: Daûr a salvâ la figure "%s" (%u/%u)

en: Opening image "%s"
fur: Daûr a cjamâ la figure "%s"

en: Viewing a slideshow
fur: Vierç in modalitât di presentazion

en: Error printing file:
    %s
fur: Erôr te stampe dal file:
    %s

en: _Reset to Default
fur: Valô_rs predeterminâts

en: Error launching System Settings:
fur: Erôr fasint partî Impostazions di Sisteme:

note: I18N: When setting mnemonics for these strings, watch out to not clash with mnemonics from eog's menubar
en: _Open Background Preferences
fur: _Vierç Preferencis di Background

note: The newline character is currently necessary due to a problem * with the automatic line break.
en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
fur: Le figure "%s" a je stade mitude come sfont dal Desktop.
    Astu voe di modificâ il so aspiet?

en: Saving image locally…
fur: O salvi le figure localmentri...

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
fur: Sêstu sigûr di volê spostâ
    "%s" te Scovacere?

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
fur: Une scovacere par "%s" no je stade cjatade. Astu voe di scancelâ cheste figure par simpri?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
fur[0]: Sêstu sigûr di volê spostâ
    la figure selezionade te Scovacere?
fur[1]: Sêstu sigûr di volê spostâ
    lis %d figuris selezionadis te Scovacere?

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
fur: Cualchidune dis figuris selezionadis a no puedin sedi spostadis te scovacere e a saràn scanceladis par simpri. Sêstu sigûr di procedi?

en: _Do not ask again during this session
fur: No stâ _domandâ plui in cheste session

en: Couldn't access trash.
fur: No si pues acedi ae _Scovacere.

en: Couldn't delete file
fur: No puès scancelâ il file

en: Error on deleting image %s
fur: Erôr te eliminazion de figure %s

en: _Image
fur: _Figure

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Edit
fur: _Modifiche

en: _Tools
fur: _Imprescj

en: _Open…
fur: _Vierç...

en: Open a file
fur: Vierç un file

en: Close window
fur: Siere il barcon

en: Preferences for Image Viewer
fur: Preferencis par Visôr di Figuris

en: Help on this application
fur: Jutori su cheste aplicazion

en: About this application
fur: Informazions su cheste aplicazion

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
fur: Cambie la visibilitât dal panel de colezion dis figuris intal barcon atuâl

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
fur: Cambie la visibilitât dal panel in bande intal barcon atuâl

note: #-#-#-#-#  43 (libgnomeui )  #-#-#-#-# Save
en: _Save
fur: _Salve

en: Save changes in currently selected images
fur: Salve i cambiaments intes figuris selezionadis cumò

en: Open _with
fur: Vierç c_un

en: Open the selected image with a different application
fur: Vierç la figure selezionade cuntune aplicazion divierse

en: Save the selected images with a different name
fur: Salve la figure selezionade cuntun non diviers

en: Show Containing _Folder
fur: Mostre le ca_rtele recipient

en: _Print…
fur: Stam_pe...

en: Print the selected image
fur: Stampe la figure selezionade

en: Prope_rties
fur: P_ropietâts

en: Show the properties and metadata of the selected image
fur: Mostre lis propietâts e i metadâts de figure selezionade

en: Undo the last change in the image
fur: Anule l'ultin cambiament fat ae figure

en: _Rotate Clockwise
fur: _Zire in sens orari

en: Rotate the image 90 degrees to the right
fur: Zire la figure di 90 grâts a diestre

en: Rotate Counterc_lockwise
fur: Zire i_n sens antiorari

en: Rotate the image 90 degrees to the left
fur: Zire la figure di 90 grâts a çampe

en: Move the selected image to the trash folder
fur: Sposte la figure selezionade te Scovacere

en: Copy the selected image to the clipboard
fur: Copie la figure selezionade in tis notis

en: Enlarge the image
fur: Slargje la figure

en: Shrink the image
fur: Strenç la figure

en: _Normal Size
fur: Dimension _normâl

en: Show the image at its normal size
fur: Mostre la figure te sô dimension normâl

en: Pause Slideshow
fur: Pause Presentazion

en: Pause or resume the slideshow
fur: Met in pause o continue la projezion dis diapositivis

en: Fit the image to the window
fur: Adate la figure a lis dimensions dal barcon

en: Go to the previous image of the gallery
fur: Va ae figure de colezion precedent

en: _Next Image
fur: Figure _sucessive

en: Go to the next image of the gallery
fur: Va ae figure dopo de colezion

en: _First Image
fur: Prime _figure

en: Go to the first image of the gallery
fur: Va ae prime figure de colezion

en: _Last Image
fur: _Ultime figure

en: Go to the last image of the gallery
fur: Va ae ultime figure de colezion

en: _Random Image
fur: Figure a câs

en: Go to a random image of the gallery
fur: Va a une figure a câs de colezion

en: S_lideshow
fur: Presentazion

en: In
fur: Plui zoom

en: Out
fur: Mancul zoom

en: Fit
fur: Adate

en: Gallery
fur: Colezion

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
fur: Scovacere

en: Edit the current image using %s
fur: Modifiche la figure atuâl doprant %s

en: Edit Image
fur: Modifiche figure

en: The GNOME image viewer.
fur: Il visôr di figuris di GNOME.

en: GNOME Image Viewer
fur: Visôr di figuris GNOME

en: Disable image gallery
fur: Disative colezion figuris

en: Open in slideshow mode
fur: Vierç inte modalitât di presentazion

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
fur: Invie une gnove istance invezit di tornâ a doprâ chê esistint

en: Open in a single window, if multiple windows are open the first one is used
fur: Verç in tun barcon ugnul, se plui barcons a son vierts il prin al sarà doprât

en: Show the application's version
fur: Mostre la version de aplicazion

note: I18N: The '%s' is replaced with eog's command name.
en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fur: Fâs partî '%s --help' par viodi le liste di dutis lis opzions disponibii par linee di comant.

en: Running in fullscreen mode
fur: In esecuzion te modalitât su dut il visôr

en: _Switch image after:
fur: _Cambie figure daspò:

en: All Images
fur: Dutis lis figuris

en: Open with "%s"
fur: Vierç cun "%s"

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Chest program al è software libar; tu puedis tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot dai tiermins de GNU General Public License publicade de Free Software Foundation; sei la version 2 de Licence, sei a to sielte cualsisei version sucessive.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Chest program al è dât fûr cun la sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence neancje la garanzie di VENDIBILITÂT o di JESSI ADAT A UN FIN PARTICOLÂR. Cjale la GNU General Public License par altris detais.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA 02111-1307, USA.
fur: Tu varessis di vê ricevût une copie de GNU General Public License insieme cun chest program; se nol è cussì, scrîf a Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: _Slideshow
fur: Pre_sentazion

en: Collection
fur: Colezion

en: A_ctivate
fur: Ati_ve

en: Ac_tivate All
fur: Ative _ducj

en: _Deactivate All
fur: _Disative ducj

en: Active _Plugins:
fur: _Plugins atîfs:

en: _About Plugin
fur: _Informazions sul plugin

en: C_onfigure Plugin
fur: C_onfigurazion plugin

en: Can't pass documents to this desktop element
fur: Impussibil passâ documents a chest element desktop

note: #-#-#-#-#  51 (engrampa HEAD)  #-#-#-#-# Create the application.
en: Archive Manager
fur: Gjestôr di archivis

en: Create and modify an archive
fur: Cree e modifiche un archivi

en: How to sort files
fur: Ce mût ordenâ i file

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
fur: Ce criteri doprâ par organizâ i file. I valôrs pussibii a son: non, dimension, gjenar, timp, percors.

en: Sort type
fur: Mût di ordin

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
fur: Specifiche se doprâ un ordin a cressi o a lâ jù. Valôrs pussibii: ascending, descending.

en: List Mode
fur: Modalitât liste

en: Use 'all-files' to view all the files in the archive in a single list, use 'as-folder' to navigate the archive as a folder.
fur: Dopre  'all-files' par viodi ducj i file intune liste ugnule in tal archivi, dopre  'as-folder' par esplorâ l'archivi come une cartele.

en: Display type
fur: Mostre il gjenar

en: Display the type column in the main window.
fur: Mostre la colone dal gjenar in tal barcon principâl.

en: Display size
fur: Mostre dimension

en: Display the size column in the main window.
fur: Mostre la colone de dimension in tal barcon princpâl.

en: Display time
fur: Mostre Timp

en: Display the time column in the main window.
fur: Mostre la colone dal timp in tal barcon principâl.

en: Display path
fur: Mostre percors

en: Display the path column in the main window.
fur: Mostre la colone dal percors in tal barcon principâl

en: Name column width
fur: Largjece de colone dal non

en: The default width of the name column in the file list.
fur: La largjece di default de colone dal non in te liste dai file.

en: Max history length
fur: Lungjece massime de cronologie

en: Max number of items in the 'Open Recents' submenu.
fur: Numar massim di elements in tal submenu 'Vierç Recents'

en: Whether to display the toolbar.
fur: Dîs se mostrâ la stage dai struments.

en: Whether to display the statusbar.
fur: Dîs se mostrâ la stage di stât.

en: View the folders pane
fur: Viôt la bare des cartelis

en: List of applications entered in the 'Open File' dialog and not associated with the file type.
fur: Liste di aplicazions tal contest 'Vierç File' e no associâdis cun il gjenar di file.

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very-fast, fast, normal, maximum.
fur: Nivel di compression doprât cuanche a si giontin file intun archivi. I Valôr acetâts a son: very-fast, fast, normal, maximum.

en: Encrypt the archive header
fur: Codifiche l'intestazion dal'archivi

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
fur: Specifiche se codificâ l'intestazion dal'archivi. Se al ven codificât, a si scugnarà dâ la password ancje par listâ il contignût dal'archivi.

en: Default volume size
fur: Dimension default di volum

en: The default size for volumes.
fur: La dimension di default par i volums.

en: Extract Here
fur: Tire fûr ca

en: Extract To...
fur: Tire fûr in...

en: Extract the selected archive
fur: Tire fûr l'archivi selezionât

en: Compress...
fur: Striçe...

en: All archives
fur: Ducj i archivis

en: An archive manager for GNOME.
fur: Un gjestôr di archivis par GNOME.

en: Could not add the files to the archive
fur: No si pues zontâ i files al archivi

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
fur: No tu âs i permès che a coventin par lei files de cartele "%s"

en: Add Files
fur: Zonte files

note: #-#-#-#-#  12 (file-roller HEAD)  #-#-#-#-# load options
en: Load Options
fur: Cjame opzions

note: #-#-#-#-#  12 (file-roller HEAD)  #-#-#-#-# save options
en: Save Options
fur: Salve opzions

note: Translators: %s is a filename
en: Password required for "%s"
fur: Si pretint la password par "%s"

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
fur: La cartele di destinazion "%s" no esist.
    
    Vuelistu creâle?

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator add the "create folder" menu item #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: Create _Folder
fur: Cree carte_le

en: Extraction not performed
fur: Estrazion no eseguide

en: Could not create the destination folder: %s.
fur: No si pues creâ la cartele di destinazion: %s.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
fur: No tu âs i permès che a coventin par tirâ fûr l'archivi inte cartele "%s"

en: Extract
fur: Tire fûr

en: There was an internal error trying to search for applications:
fur: A si è verificât un erôr interni  intant che a si cirive lis aplicazions:

en: Archive type not supported.
fur: Gjenar di archivi no supuartât.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
fur: No'l esist nissun comant installât par i file %s.
    Vûstu cirî un comant par verzi chest file?

en: _Search Command
fur: _Cîr Comant

en: %s Properties
fur: Propietâts par %s

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
fur: Vuelistu inzornâ il file "%s" intal archivi "%s"?

en: Update the files in the archive "%s"?
fur: Vuelistu inzornâ i files intal archivi "%s"?

en: You don't have the right permissions.
fur: No tu âs i permès juscj.

en: You can't add an archive to itself.
fur: No tu puedis zontâ un archivi a se stes.

note: Translators: %s is a filename.
en: Adding "%s"
fur: Gionte di "%s" in vore

en: Deleting files from archive
fur: Daûr a eliminâ i files dal archivi

en: Recompressing archive
fur: Daûr a tornâ a comprimi l'archivi

en: Decompressing archive
fur: Daûr a decomprimi l'archivi

en: Could not create the archive
fur: No si pues creâ l'archivi

en: You have to specify an archive name.
fur: Tu scugnis specificâ un non pal archivi.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
fur: No tu âs i permès che a coventi par creâ un archivi in cheste cartele

en: _Replace
fur: _Sostituìs

en: Could not delete the old archive.
fur: Non si pues eliminâ il vecjo archivi.

en: _Add
fur: _Zonte

en: _Extract
fur: Tir_e fûr

en: Operation completed
fur: Operazion completade

en: %d object (%s) | %d objects (%s)
fur[0]: %d ogjet(s) (%s)

en: %d object selected (%s) | %d objects selected (%s)
fur[0]: %d ogjet(s) selezionât(s) (%s)

en: [read only]
fur: [dome leture]

en: Could not display the folder "%s"
fur: No si pues mostrâ la cartele "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Loading "%s"
fur: O stoi cjariant "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Reading "%s"
fur: Leture di "%s"

note: Translators: %s is a filename
en: Testing "%s"
fur: Verifiche di "%s"

en: Getting the file list
fur: Daûr a recuperâ la liste dai files

en: Copying the extracted files to the destination
fur: O stoi copiant i file tirâts fûr te destinazion

note: Translators: %s is a filename
en: Saving "%s"
fur: O stoi salvant "%s"

en: %d file remaining | %'d files remaining
fur[0]: Al reste %d file
fur[1]: A restin %'d file

en: Please wait…
fur: Par plasê spiete

en: Extraction completed successfully
fur: Operazion di estrazion lade a bon fìn

note: Translators: %s is a filename
en: "%s" created successfully
fur: Creazion di "%s" lade a bon fìn

en: Command exited abnormally.
fur: Comant terminât no normalmentri.

en: An error occurred while extracting files.
fur: Al è stât un erôr dilunc la estrazion dai files.

en: Could not open "%s"
fur: No si pues vierzi "%s"

en: An error occurred while loading the archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la cjamade dal archivi.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la eliminazion dai files dal archivi.

en: An error occurred while adding files to the archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la zonte dai files al archivi.

en: An error occurred while testing archive.
fur: Al è stât un erôr dilunc la prove dal archivi.

en: Command not found.
fur: Comant no cjatât.

en: Test Result
fur: Risultâts de prove

en: Could not perform the operation
fur: No si pues eseguî la operazion

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
fur: Vuelistu zontâ chest file al archivi atuâl o vierzilu come un gnûf archivi?

en: Do you want to create a new archive with these files?
fur: Vuelistu creâ un gnûf archivi cun chescj files?

en: Create _Archive
fur: Cree _archivi

en: Folders
fur: Cartelis

en: Find:
fur: Cjate:

note: #-#-#-#-#  12 (file-roller HEAD)  #-#-#-#-# Translators: this is the label for the "open recent file" sub-menu.
en: Open _Recent
fur: Vierç _ultins

en: Open a recently used archive
fur: Vierç un archivi doprât ultimamentri

en: _Location:
fur: _Posizion:

en: _Skip
fur: _Salte

en: Could not save the archive "%s"
fur: No si pues salvâ l'archivi "%s"

en: Last Output
fur: Ultin output

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is void, please type a name.
fur: Il gnûf non al è vueit, par plasê scrîf un non.

note: Translators: the name references to a filename.  This message can appear when renaming a file.
en: New name is the same as old one, please type other name.
fur: Il gnûf non al è compagn dal vecjio, par plasê scrîf un altri non.

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
fur: Une cartele di non "%s" e esist za.
    
    %s

en: Please use a different name.
fur: Dopre par plasê un non diviers.

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
fur: Un file di non "%s" al esist za.
    
    %s

en: _Rename
fur: _Cambie non

en: Could not rename the folder
fur: No si pues cambiâi non ae cartele

en: Could not rename the file
fur: No si pues cambiâi non al file

note: Translators: %s are archive filenames
en: Moving the files from "%s" to "%s"
fur: Sposti i file di "%s" a "%s"

en: Paste Selection
fur: Tache la selezion

en: Add files to an archive
fur: Zonte files a un archivi

en: Extract archive
fur: Tire fûr archivi

note: #-#-#-#-#  12 (file-roller HEAD)  #-#-#-#-# This is the time format used in the "Date Modified" column and * in the Properties dialog.  See the man page of strftime for an * explanation of the values. #-#-#-#-#  51 (engrampa HEAD)  #-#-#-#-#
en: %d %B %Y, %H:%M
fur: %d di %B %Y, %H:%M

en: Could not display help
fur: No si pues mostrâ il jutori

en: Add files to the specified archive and quit the program
fur: Zonte files al archivi specificât e siere il program

en: ARCHIVE
fur: ARCHIVI

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
fur: Zonte i files domandant il non dal archivi e siere il program

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
fur: Tire fûr i files inte cartele specificade e siere il program

en: FOLDER
fur: CARTELE

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
fur: Tire fûr i files domandant la cartele di destinazion e siere il program

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
fur: Cartele predeterminade di doprâ pai comants '--add' e '--extract'

en: Create destination folder without asking confirmation
fur: Cree cartele di destinazion cence domandâ conferme

en: Use the notification system to notify the operation completion
fur: Dopre lis notifichis di sisteme par notificâ le fin de operazion

en: Start as a service
fur: Partìs come servizi

en: Show version
fur: Mostre version

en: - Create and modify an archive
fur: - Cree e modifiche un archivi

en: Add
fur: Zonte

en: E_xclude files:
fur: E_sclût files:

en: example: *.o; *.bak
fur: esempli: *.o; *.bak

en: _Follow symbolic links
fur: _Seguis il colegament simbolic

en: example: *.txt; *.doc
fur: esempli: *.txt; *.doc

en: _All files
fur: _Ducj i files

en: _Selected files
fur: Files _selezionâts

en: _Keep directory structure
fur: _Ten la struture de cartele

en: Go up one level
fur: Va sù di un nivel

en: _Select All
fur: _Selezione dut

en: Dese_lect All
fur: Dese_lezione dut

en: _Archive
fur: _Archivi

en: _Arrange Files
fur: _Met in ordin i files

en: Information about the program
fur: Informazions sul program

en: Add files to the archive
fur: Zonte files al archivi

en: Close the current archive
fur: Siere l'archivi atuâl

en: Display the File Roller Manual
fur: Mostre il manuâl di File Roller

en: Rename the selection
fur: Cambie non ae selezion

en: Delete the selection from the archive
fur: Elimine la selezion dal archivi

en: Deselect all files
fur: Deselezione ducj i files

en: Extract files from the archive
fur: Tire fûr files dal archivi

en: New…
fur: Gnûf...

en: Create a new archive
fur: Cree un gnûf archivi

en: Open archive
fur: Vierç archivi

en: Open selected files with an application
fur: Vierç i file selezionâts cuntune aplicazion

en: Specify a password for this archive
fur: Specifiche une password par chest archivi

en: Show archive properties
fur: Mostre propietâts archivi

en: Reload current archive
fur: Torne a cjamâ l'archivi atuâl

en: Save As…
fur: Salve come...

en: Save the current archive with a different name
fur: Salve l'archivi atuâl cuntun non diviers

en: Select all files
fur: Selezione ducj i files

en: _Test Integrity
fur: Prove la in_tegritât

en: Test whether the archive contains errors
fur: Prove se l'archivi al à erôrs

en: Open the selected folder
fur: Vierç la cartele selezionade

en: Go to the previous visited location
fur: Va ae posizion visitade prime

en: Go to the next visited location
fur: Va ae posizion visitade dopo

note: #-#-#-#-#  12 (file-roller HEAD)  #-#-#-#-# Translators: the home location is the home folder.
en: Go to the home location
fur: Va ae posizion iniziâl (home)

en: View the main toolbar
fur: Viôt la bare dai imprescj principâl

en: Stat_usbar
fur: Bar_e di stât

en: View the statusbar
fur: Viôt la bare di stât

en: _Folders
fur: Carte_lis

en: View All _Files
fur: Viôt ducj i _files

en: View as a F_older
fur: Viôt c_ome une cartele

note: this is part of a sentence, for example "split into volumes of 10.0 MB", where MB stands for megabyte.
en: Split into _volumes of
fur: Divît in _volums di

en: Archive size:
fur: Dimension archivi:

en: Compression ratio:
fur: Tas di compression:

en: Content size:
fur: Dimension contignût:

en: Number of files:
fur: Numar di files:

en: _Update
fur: _Inzorne

en: S_elect the files you want to update:
fur: Si_elç i files che tu vuelis inzornâ:

en: Create Archive
fur: Cree archivi

en: _Archive:
fur: _Archivi

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
fur: <span weight="bold" size="larger">E covente la password</span>

en: A_vailable application:
fur: Aplica_zion disponibil:

en: Open Files
fur: Vierç files

en: R_ecent applications:
fur: Ultimis aplicazions:

en: _Application:
fur: _Aplicazion:

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
fur: <i><b>Note:</b> la password e vignarà doprade par cifrâ i files che tu zontis al archivi atuâl, e par decifrâ i files che tu tiris fûr dal archivi atuâl. Cuant che l'archivi al ven sierât, la password e vignarà eliminade.</i>

en: Create Archive...
fur: Cree archivi...

en: Overwrite
fur: Sostituìs

en: Archive type:
fur: Gjenar di archivi:

en: Add a Folder
fur: Zonte une cartele

en: _Include subfolders
fur: _Inclût sotcartelis

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
fur: Esclût lis cartelis che a son leams simboli_cs

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
fur: No tu âs i permès che a coventin par creâ un archivi inte cartele di destinazion.

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
fur: L'archivi al è za presint.  Vuelistu sostituîlu?

en: _Overwrite
fur: _Sostituissilu

en: Re-crea_te folders
fur: _Torne a creâ lis cartelis

en: Over_write existing files
fur: Sostituìs i files che a esistin

en: _Open destination folder after extraction
fur: _Vierç la cartele di destinazion daspò de estrazion

en: Path:
fur: Percors:

en: Adding file:
fur: Daûr a zontâ il file:

en: _View File
fur: _Viôt il file

en: Loading archive
fur: Cjamade archivi

en: Reading archive
fur: Leture archivi

en: Testing archive
fur: Prove archivi

en: Saving archive
fur: Daûr a salvâ l'archivi

en: wait please...
fur: spiete par plasê...

en: The new name is void.
fur: Il gnûf non al è vueit.

en: The new name is equal to the old one.
fur: Il gnûf non al è compagn di chel vecjo.

en: Self-extracting zip (.exe)
fur: Zip a estrazion automatiche (.exe)

en: Tar uncompressed (.tar)
fur: Tar cence compression (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
fur: Tar comprimûts cun bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
fur: Tar comprimûts cun bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
fur: Tar comprimûts cun gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzma (.tar.lzma)
fur: Tar comprimûts cun lzma (.tar.lzma)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
fur: Tar comprimûts cun lzop (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
fur: Tar comprimûts cun compress (.tar.Z)

en: Extract archives using the archive name as destination folder and quit the program
fur: Tire fûr i file doprant il non dal archivi come cartele di destinazion e siere il program

en: _Add Files...
fur: _Zonte files...

en: Add a _Folder...
fur: Zonte une carte_le...

en: Add a folder to the archive
fur: Zonte une cartele al archivi

en: Add Folder
fur: Zonte cartele

en: _Extract...
fur: Tir_e fûr...

en: _Last Output
fur: _Ultin output

en: View the output produced by the last executed command
fur: Viôt l'output produsût dal ultin comant eseguît

en: Stop current operation
fur: Ferme la operazion atuâl

en: View the selected file
fur: Viôt il file selezionât

en: _Reversed Order
fur: O_rdin invertît

en: Reverse the list order
fur: Disledrose l'ordin de liste

en: by _Name
fur: par _non

en: Sort file list by name
fur: Met in ordin la liste dai files par non

en: by _Size
fur: par dimen_sion

en: Sort file list by file size
fur: Met in ordin la liste dai files par dimension dai files

en: by T_ype
fur: par g_jenar

en: Sort file list by type
fur: Met in ordin la liste dai files par gjenar

en: by _Date modified
fur: par _date di modifiche

en: Sort file list by modification time
fur: Met in ordin la liste dai files pe date de ultime modifiche

en: by _Location
fur: par posi_zion

en: Sort file list by location
fur: Met in ordin la liste dai files par posizion

en: /dev/urandom is not a character device
fur: /dev/urandom nol è un dispositîf a caratars

en: could not find user "%s" on system
fur: Impussibil cjatâ l'utent "%s" tal sisteme

en: No sessions for %s available for reauthentication
fur: Nissune session di ri-autenticazion disponibil par %s

en: Unable to find appropriate session for user %s
fur: Impussibil cjatâ la session juste par l'utent %s

en: %s: failed to connect to parent display '%s'
fur: %s: Falît tal conetisi al visôr pari '%s'

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
fur: Il server al veve di sedi inviât dal'utent %s ma chest utent nol esist

en: Couldn't set groupid to %d
fur: Impussibil impostâ il grupid a %d

en: initgroups () failed for %s
fur: initgroups () falît par %s

en: Couldn't set userid to %d
fur: No puès impostâ il ID utent a %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
fur: %s: no puès vierzi il file çoc par il visôr %s!

en: %s: Error setting %s to %s
fur: %s: Erôr configurant %s a %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
fur: %s: La prioritât dal server a no puès sedi impostade a %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
fur: %s: Al mancje il comant dal server par il visôr %s

en: The username
fur: Il Non utent

en: The hostname
fur: Il non dal Host

en: Display Device
fur: Dispositîf Visôr

en: The display device
fur: Il dispositîf dal visôr

en: Could not create authentication helper process
fur: Impussibil creâ il procès di jutori par l'autenticazion

en: error initiating conversation with authentication system - %s
fur: Erôr tal tacâ la conversazion cul sisteme di autenticazion: %s

en: general failure
fur: erôr gjenerâl

en: out of memory
fur: fûr de memorie

en: application programmer error
fur: erôr dal programatôr

en: unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Username:
fur: Non utent:

en: error informing authentication system of preferred username prompt: %s
fur: erôr tal informâ il sisteme di autenticazion cuâl ch'al è il prompt preferît dal'utent: %s

en: error informing authentication system of user's hostname: %s
fur: erôr tal informâ il sisteme di autenticazion cuâl ch'al è il non dal host dal'utent: %s

en: error informing authentication system of user's console: %s
fur: erôr tal informâ il sisteme di autenticazion cuale che jè la console dal'utent: %s

en: error informing authentication system of display string: %s
fur: erôr tal informâ il sisteme di autenticazion cuale che jè la stringe dal visôr: %s

en: error informing authentication system of display xauth credentials: %s
fur: erôr tal informâ il sisteme di autenticazion cualis che son lis credenziâls xauth dal visôr: %s

en: no user account available
fur: Nissun account utent disponibil

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
fur: Impussibil fâ partî il server X (l'ambient grafic) par cause di un erôr interni. Par plasê scrîf al to aministradôr di sisteme o controle il regjistri di sisteme (çoc di sisteme - syslog) par capî il probleme: pal moment il visôr al vignarà disabilitât. Une volte justât il probleme, reinvie GDM.

en: Can only be called before user is logged in
fur: Al puès sedi clamât nome prime che l'utent al vedi fat l'acès.

en: Caller not GDM
fur: Clamadôr no GDM

en: User not logged in
fur: L'utent nol a eseguît l'acès

en: Currently, only one client can be connected at once
fur: Par cumò nome un client ae volte al puès sedi tacât

en: Could not create socket!
fur: No puès creâ socket!

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
fur: No puès scrivi il file PID %s: forsit al è finît il spazi su disc: %s

en: Failed to create AuthDir %s: %s
fur: Creazion falide di AuthDir %s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
fur: Creazion falide di LogDir %s: %s

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
fur: No rivi a cjatâ l'utent '%s' di GDM. O voi fûr!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
fur: L'user di GDM nol scugne jessi root. O voi fûr!

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
fur: No rivi a cjatâ il grop '%s' di GDM. O voi fûr!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
fur: Il grop di GDM nol scugne jessi root. O voi fûr!

en: Make all warnings fatal
fur: Fâs diventâ dutis lis avertencis fatai.

en: Exit after a time (for debugging)
fur: Jes dopo un pôc (par il debug)

en: Print GDM version
fur: Stampe la version di GDM

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
fur: Dome root al puès inviâ GDM

en: Display ID
fur: Mostre ID

en: GNOME Display Manager Slave
fur: Sclâf dal gjestôr di visôr di GNOME

en: Window management and compositing
fur: Ministre e cumbine i barcons

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
fur: Specifiche se permeti o no l'acès cun i letôrs di improntis digitai

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
fur: La schermade di acès a puès permeti, ai utents che a jan regjistrât lis improntis, di dopralis par eseguî l'acès.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
fur: Specifiche se permeti o no l'acès cun i letôrs di smartcard

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
fur: La schermade di acès a puès permeti, ai utents che a jan une smartcard, di doprale par eseguî l'acès.

en: Path to small image at top of user list
fur: Percors di une piçule figure insomp a le liste dai utents

en: The login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
fur: La schermade di acès a puès permeti di viodi une piçule figure insomp a le liste dai utents par dâ ai ministradôrs e âs distribuzions un mût par aplicâ il lôr brand.

en: The fallback login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
fur: La schermade di login di rapeç a puès permeti di viodi une piçule figure insomp a le liste dai utents par dâ ai ministradôrs e âs distribuzions un mût par aplicâ il lôr brand.

en: Avoid showing user list
fur: Evite di mostrâ la liste dai utents

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
fur: La schermade di acès di norme a mostre une liste dai utents disponibii par eseguî l'acès. Cheste impostazion a puès sedi cambiade par no mostrâ la liste dai utents.

en: Enable showing the banner message
fur: Abilite la vision de insegne

en: Set to true to show the banner message text.
fur: Imposte a VÊR par viodi il test de insegne.

en: Banner message text
fur: Test de insegne

en: Text banner message to show in the login window.
fur: Test de insegne di mostrâ in tal barcon di acès.

en: Disable showing the restart buttons
fur: Tapone il boton di reinviament

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
fur: Imposte a VÊR par taponâ il boton di reinviament in tal barcon di acès.

en: Number of allowed authentication failures
fur: Numar massim di faliments di autenticazion

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
fur: Il numar di voltis che un utent al puès cirî di autenticasi, prime di rindisi e tornâ ae selezion dal'utent.

en: Unable to create transient display:
fur: Impussibil creâ il visôr transitori:

en: Unable to activate session:
fur: Impussibil ativâ la session

en: Could not identify the current session.
fur: Impussibil identificâ la session atuâl.

en: Could not identify the current seat.
fur: Impussibil identificâ la postazion atuâl.

en: The system is unable to determine whether to switch to an existing login screen or start up a new login screen.
fur: Il sisteme nol rive a capî se passâ a une schermade di acès esistent o creâ une gnove.

en: The system is unable to start up a new login screen.
fur: Il sisteme nol rive a fâ partî une gnove schermade di acès.

en: Select System
fur: Selezione sisteme

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
fur: XMDCP: No si rive a creâ il buffer XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
fur: XDMCP: Impussibil lei l'intestazion XDMCP.

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
fur: XMDCP: la version di XDMCP no je chê juste!

en: Fingerprint Authentication
fur: Autenticazion cun impronte digitâl

en: Log into session with fingerprint
fur: Acedi al sisteme cun il letôr di improntis

en: Log into session with username and password
fur: Acedi al sisteme cun non utent e password

en: Slot ID
fur: ID dal slot

en: The slot the card is in
fur: Il slot dulà che a jè inseride la cjarte

en: Slot Series
fur: Serie dal slot

en: per-slot card identifier
fur: identificatôr de cjarte par slot

en: name
fur: Non

en: Module
fur: Modul

en: smartcard driver
fur: driver smartcard

en: Log into session with smartcard
fur: Acedi al sisteme cun la smartcard

en: Module Path
fur: Percors dal modul

en: path to smartcard PKCS #11 driver
fur: percors dal driver de smartcard PKCS #11

en: received error or hang up from event source
fur: ricevût erôr o siaradure de sorgint dal'event

en: NSS security system could not be initialized
fur: il sisteme di sigurece NSS nol puès sedi fat partî

en: no suitable smartcard driver could be found
fur: nol è stât cjatât nissun driver util pe smartcard

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
fur: il driver de smartcard '%s' a nol puès sedi cjamât

en: Authentication
fur: Autenticazion

en: Log into session
fur: Acedi al sisteme

en: percentage of time complete
fur: Percentuâl di timp completade

en: Inactive Text
fur: Test inatîf

en: The text to use in the label if the user hasn't picked an item yet
fur: Test di doprâ in te etichete se l'utent nol à ancjemò sielzût un element

en: Active Text
fur: Test atîf

en: The text to use in the label if the user has picked an item
fur: Test di doprâ in te etichete se l'utent al à sielzût un element

en: List Visible
fur: Liste visibile

en: Whether the chooser list is visible
fur: Indiche se la liste dal seletôr a jè visibile

en: Automatically logging in…
fur: Acès automatic...

note: need to wait for response from backend
en: Cancelling…
fur: Anulament...

note: just wait for the user to select language and stuff
en: Select language and click Log In
fur: Selezione la lenghe e sclice Acêt

[ctx: customsession]
en: Custom
fur: Personalizade

en: Custom session
fur: Session personalizade

en: Computer Name
fur: Nom dal computer

en: Unlock
fur: Sbloche

en: Shut Down
fur: Stude

en: Unknown time remaining
fur: Timp mancjant no cognossût

en: Label Text
fur: Test etichete

en: The text to use as a label
fur: Il test di doprâ come etichete

en: Icon name
fur: Non icone

en: The icon to use with the label
fur: L'icone di doprâ cun l'etichete

en: Default Item
fur: Element predefinît

en: The ID of the default item
fur: Il ID dal element predefinît

en: Remote Login (Connecting to %s…)
fur: Acès a distance (Conession a %s…)

en: Remote Login (Connected to %s)
fur: Acès a distance (Conettût a %s…)

en: Remote Login
fur: Acès a distance

en: Duration
fur: Durade

en: Number of seconds until timer stops
fur: Numar di seconts prime che il timer a si fermi

en: Time the timer was started
fur: Le ore di cuanche il tilmer al è stât inviât

en: Is it Running?
fur: Isal in esecuzion?

en: Whether the timer is currently ticking
fur: Indiche se il timer cumò al stâ lant indenant

en: Log in as %s
fur: Acès come %s

en: Choose a different account
fur: Sielz un account diferent

en: Guest
fur: Ospit

en: Log in as a temporary guest
fur: Acêt come ospit provisori

en: Automatic Login
fur: Acès automatic

en: Automatically log into the system after selecting options
fur: Acedi automaticamentri al sisteme dopo vê selezionât lis opzions

en: Currently logged in
fur: Acès bielza eseguît

en: Only the VERSION command is supported
fur: Nome il comant VERSION al è supuartât

note: Option parsing
en: - New GDM login
fur: - Gnûf acès GDM

en: Unable to start new display
fur: Impussibil fâ partî il gnûf visôr

en: Screenshot taken
fur: Screenshot fat

en: User
fur: Utent

en: page 1
fur: pagjine 1

en: No certificate data provided
fur: Nissun dât di certificât dât

en: Server required TLS certificate
fur: Il server al domande un certificât TLS

en: Could not create TLS connection: %s
fur: Impussibil creâ la conession TLS: %s

en: Connection is closed
fur: La conession a je sierade

en: TLS connection peer did not send a certificate
fur: Il grop di conession TLS nol a inviât un certificât

en: Error performing TLS handshake: %s
fur: Erôr tal eseguî il handshake TLS: %s

en: Server did not return a valid TLS certificate
fur: Il server nol a tornât un certificât TLS valit

en: Error reading data from TLS socket: %s
fur: Erôr tal lei dâts tal socket TLS: %s

en: Error writing data to TLS socket: %s
fur: Erôr tal scrivi dâts tal socket TLS: %s

en: Connection is already closed
fur: La conession a je za sierade

en: Certificate has no private key
fur: Il certificât a nol a une clâf privade

en: This is the last chance to enter the PIN correctly before the token is locked.
fur: Cheste a je l'ultime pussibilitât par inserî il PIN coret prime che al vegni blocât il token.

en: Several PIN attempts have been incorrect, and the token will be locked after further failures.
fur: A son stâts fats une vore di tentatîfs par meti il PIN, il token al sarà blocât dopo altris faliments.

en: The PIN entered is incorrect.
fur: Il PIN dât a nol è coret.

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows the curves of the GNOME logo. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: GNOME Curves
fur: Vôlts di GNOME

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a boats pattern. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Boats Pattern
fur: Barcjutis ripetudis

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a clouds pattern. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Clouds Pattern
fur: Nuvui ripetûts

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a stars pattern. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Stars Pattern
fur: Stelis ripetudîs

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows some ellipses. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Ellipses (Translucent)
fur: Elissis (Semitrasparent)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows some wavey lines that appear like tentacles. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Tentacles (Translucent)
fur: Tentacui (Semitrasparent)

note: #-#-#-#-#  15 (gnome-backgrounds)  #-#-#-#-# Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language #-#-#-#-#  49 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: This is the name of a d
en: Fresh Flower
fur: Rose frescje

note: #-#-#-#-#  15 (gnome-backgrounds)  #-#-#-#-# Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language #-#-#-#-#  49 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Translators: This is the name of a desktop
en: Green Meadow
fur: Prât vert

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a yellow flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Open Flower
fur: Rose vierte

en: Click to select device...
fur: Sclice par selezionâ il dispositîf...

en: No adapters available
fur: Nissun adatatôr disponibil

en: Searching for devices...
fur: O stoi cirint i dispositîfs...

en: Devices
fur: Dispositîfs

en: All categories
fur: Dutis lis categoriis

en: Paired
fur: Associât

en: Trusted
fur: Fidât

en: Not paired or trusted
fur: No associât o fidât

en: Paired or trusted
fur: Associât o fidât

note: This is the title of the filter section of the Bluetooth device chooser. * It used to say Show Only Bluetooth Devices With...
en: Show:
fur: Mostre:

note: The device category filter
en: Device _category:
fur: Categorie di dispositif:

en: Select the device category to filter
fur: Selezione la categorie di device di filtrâ

note: The device type filter
en: Device _type:
fur: Tipo di dispositîf:

en: Select the device type to filter
fur: Selezione il tipo di dispositîf di filtrâ

en: Input devices (mice, keyboards, etc.)
fur: Dispositîfs di input (surîs, tastieris, ecc.)

en: Headphones, headsets and other audio devices
fur: Cufies, auricolârs o altris dispositîfs audio

en: All types
fur: Ducj i tipos

en: Network
fur: Rêt

note: translators: a hands-free headset, a combination of a single speaker with a microphone
en: Headset
fur: Cufies

en: Headphones
fur: Auricolârs

en: Audio device
fur: Dispositîfs audio

en: Printer
fur: Stampant

en: Video device
fur: Dispositf video

en: Use this GPS device for Geolocation services
fur: Dopre chest dispositîf GPS par il servizi di localizazion geografiche

note: translators: * This is in a test plugin, please make sure you add the "(test)" part, * or leave untranslated
en: Access the Internet using your cell phone (test)
fur: Vâ in Internet doprant il to telefono celulâr (in prove)

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Pairing with 'Sony Bluetooth Headset' cancelled
en: Pairing with '%s' cancelled
fur: Associazion cun '%s' scancelade

en: Please confirm that the PIN displayed on '%s' matches this one.
fur: Par plasê conferme che il PIN mostrât su '%s' al è compagn di chest chi.

en: Please enter the following PIN:
fur: Par plasê scrîf il PIN che al è chi sot:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Connecting to 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Connecting to '%s'...
fur: O stoi conetint a '%s'...

en: Please enter the following PIN on '%s':
fur: Par plasê scrîf il PIN che al è chi sot su  '%s':

en: Please enter the following PIN on '%s' and press “Enter” on the keyboard:
fur: Par plasê scrîf il PIN che al è chi sot su '%s' e sclice "Enter" su le tastiere:

en: Please move the joystick of your iCade in the following directions:
fur: Par plasê môf il joystick dal to iCade in tis direzions chi sot:

note: translators: * The '%s' is the device name, for example: * Please wait while finishing setup on 'Sony Bluetooth Headset'...
en: Please wait while finishing setup on device '%s'...
fur: Par plasê spiete intant che a si finis di installâ il dispositîf '%s'...

en: Successfully set up new device '%s'
fur: Gnûf dispositîf '%s' installât cun sucès

en: Bluetooth New Device Setup
fur: Installazion Gnûf Dispositîf Bluetooth

en: PIN _options...
fur: _Opzions PIN...

en: Device Search
fur: Cîr Dispositîf

en: Device Setup
fur: Installazion dispositîf

en: Finishing Setup
fur: O stoi finint di installâ

en: Select the additional services you want to use with your device:
fur: Selezione i servizis adizionai che tu vuelis doprâ cun il to dispositîf:

en: PIN Options
fur: Opzions PIN

en: _Automatic PIN selection
fur: selezion _automatiche PIN

note: Translators: this is a PIN with a set value, such as 1111, or 0000
en: Fixed PIN
fur: PIN fìs

en: '0000' (most headsets, mice and GPS devices)
fur: '0000' (la plui part dis cufiis, surîs e dispositîfs GPS)

en: Do not pair
fur: No sta associâ

en: Custom PIN:
fur: PIN personalizât:

en: _Try Again
fur: _Riprove

en: Bluetooth Device Setup
fur: Installazion Dispositîf Bluetooth

en: Setup Bluetooth devices
fur: Installe Dispositîf Bluetooth

en: %'d second | %'d seconds
fur[0]: %'d secont
fur[1]: %'d seconts

en: %'d minute | %'d minutes
fur[0]: %'d minût
fur[1]: %'d minûts

en: %'d hour | %'d hours
fur[0]: %'d ore
fur[1]: %'d oris

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
fur[0]: cirche %'d ore
fur[1]: cirche %'d oris

en: Connecting...
fur: Conetint...

note: translators: This is the heading for the progress dialogue
en: Sending files via Bluetooth
fur: Inviant file vie Bluetooth

en: From:
fur: Da:

en: An unknown error occurred
fur: Si è verificât un erôr no congossût

en: Make sure that the remote device is switched on and that it accepts Bluetooth connections
fur: Jessi sigûrs che il dispositîf a distanche al sedi piât e che al aceti lis conessions Bluetooth

en: Sending %s
fur: Inviant %s

en: Sending file %d of %d
fur: Inviant il file %d di %d

en: Select device to send to
fur: Selezione il dispositîf a cui inviâ

en: _Send
fur: _Invie

en: Choose files to send
fur: Selezione file di inviâ

en: Remote device to use
fur: Dispositîf a distance di doprâ

en: Remote device's name
fur: Non dal dispositîf a distance

en: Bluetooth Transfer
fur: Trasferiment Bluetooth

en: Send files via Bluetooth
fur: Invie files vie Bluetooth

en: Clocks
fur: Orlois

en: GNOME Clocks
fur: Orlois par GNOME

en: Clocks for world times, plus alarms, stopwatch and a timer
fur: Orlois par i fûs oraris tal mont, sveis, cronometri e un timer

en: time;timer;alarm;world clock;stopwatch;time zone;
fur: ore;orari;timp;orloi;cronometri;fûs orari;svee;alarme;

en: Configured world clocks
fur: Orlois mondiai configurâts

en: List of world clocks to show.
fur: Liste di orlois mondiai di mostrâ.

en: Configured alarms
fur: Sveis configuradis

en: List of alarms set.
fur: Liste di sveis configuradis.

en: Configured timer duration in seconds.
fur: Durade dal timer in seconts.

en: Window width and height
fur: Largjece e altece dal balcon

en: Width and height of the window.
fur: Largjece e altece dal balcon.

en: Alarm
fur: Svee

en: Snooze
fur: Ripet

en: Edit Alarm
fur: Cambie svee

en: New Alarm
fur: Gnove svee

en: Stopwatch
fur: Cronometri

en: Lap
fur: Gîr

en: Time is up!
fur: Timp scjadût

en: Timer countdown finished
fur: Conte par ledrôs finide

en: Mondays
fur: Lunis

en: Tuesdays
fur: Martars

en: Wednesdays
fur: Miarcus

en: Thursdays
fur: Joibe

en: Fridays
fur: Vinars

en: Saturdays
fur: Sabide

en: Sundays
fur: Domenie

en: Every Day
fur: Ogni dì

en: Weekdays
fur: Dîs de vore

en: Weekends
fur: Dîs di fieste

en: Utilities to help you with the time.
fur: Imprescj par controlâ le ore.

note: #-#-#-#-#  17 (gnome-clocks master)  #-#-#-#-# If it is Dec 31st here and Jan 1st there (d = 1), then "tomorrow"
en: Tomorrow
fur: Doman

en: World
fur: Mont

note: namespace World namespace Clocks
en: Select <b>New</b> to add an alarm
fur: Selezione <b>Gnûf</b> par zontâ une svee

en: _Done
fur: _Fat

en: Repeat Every
fur: Ripet ogni

en: Active
fur: Ativade

en: Add a New World Clock
fur: Zonte un gnûf orloi

en: Search for a city:
fur: Cîr une citât:

en: Select <b>New</b> to add a world clock
fur: Selezione <b>Gnûf</b> par zontâ un orloi par une localitât tal mont

en: Sunrise
fur: Cricâ dal dî

en: Sunset
fur: Amont

en: Contacts
fur: Contats

en: friends;address book;
fur: amîs;rubriche;

en: _Change Address Book...
fur: _Cambie rubriche...

en: _About Contacts
fur: I_nformazions su Contats

en: Local Address Book
fur: Rubriche locâl

en: No contact with id %s found
fur: Nol è stât cjatât nissun contat cun ID %s

en: Contact not found
fur: Contat no cjatât

en: GNOME Contacts
fur: Contats di GNOME

en: About GNOME Contacts
fur: Informazions su Contats di GNOME

en: Contact Management Application
fur: Aplicazion par ministrâ i contats

en: No contact with email address %s found
fur: Nol è stât cjatât nissun contat cun recapit email %s

en: %d Selected | %d Selected
fur[0]: %d Selezionât
fur[1]: %d Selezionâts

en: Editing
fur: Modifiche

en: %d contacts linked | %d contacts linked
fur[0]: %d contat unît
fur[1]: %d contats unîts

en: %d contact deleted | %d contacts deleted
fur[0]: %d contat eliminât
fur[1]: %d contats eliminâts

en: Contact deleted: "%s"
fur: Contat eliminât: "%s"

en: Show contact with this individual id
fur: Mostre contat cun chest ID

en: Show contact with this email address
fur: Mostre contat cun chest recapit email

en: %s linked to %s
fur: %s unît cun %s

en: %s linked to the contact
fur: %s unît cul contat

en: — contact management
fur: - gjestion contats

en: Browse for more pictures
fur: Cîr plui imagjins

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Open
fur: _Vierç

en: Select Picture
fur: Selezione imagjin

en: January
fur: Zenâr

en: February
fur: Fevrâr

en: March
fur: Març

en: April
fur: Avrîl

en: May
fur: Mai

en: June
fur: Jugn

en: July
fur: Lui

en: August
fur: Avost

en: September
fur: Setembar

en: October
fur: Otubar

en: November
fur: Novembar

en: December
fur: Decembar

en: Website
fur: Sît web

en: Nickname
fur: Sorenon

en: Birthday
fur: Complean

en: Does %s from %s belong here?
fur: %s di %s isal di chest contat?

en: Do these details belong to %s?
fur: Chescj detais sono di %s?

en: New Detail
fur: Gnûf detai

note: building menu
en: Personal email
fur: Email personâl

en: Work email
fur: Email di vore

en: Mobile phone
fur: Celulâr

en: Home phone
fur: Telefon di cjase

en: Work phone
fur: Telefon di vore

en: Home address
fur: Recapit di cjase

en: Work address
fur: Recapit di vore

en: Linked Accounts
fur: Account colegâts

en: Remove Contact
fur: Gjave contat

en: Select a contact
fur: Selezione un contat

en: Street
fur: Vie

en: City
fur: Citât

en: State/Province
fur: Stât/Province

en: Zip/Postal Code
fur: ZIP/Codiç Postâl

en: PO box
fur: Casele di pueste

en: Country
fur: Paîs

en: Local network
fur: Rêt locâl

en: Telephony
fur: Telefonie

en: Google Profile
fur: Profilo Google

en: Unexpected internal error: created contact was not found
fur: Erôr interni no spietât: il contat creât a nol è stât cjatât

en: Google Other Contact
fur: Altri contat Google

en: Local Contact
fur: Contat locâl

en: %s - Linked Accounts
fur: %s - account colegâts

en: You can manually link contacts from the contacts list
fur: Al è pussibil unî a man i contats de rubriche

en: New contact
fur: Gnûf contat

en: Create Contact
fur: Cree contat

en: Add or 
    select a picture
fur: Zonte o
    selezione une imagjin

en: Contact Name
fur: Non dal contat

en: Add Detail
fur: Zonte detais

en: You must specify a contact name
fur: A si scugne specificâ un non par il contat

en: No primary addressbook configured
fur: Nissune rubriche principâl configurade

en: Unable to create new contacts: %s
fur: No si pues creâ gnûfs contats: %s

en: Unable to find newly created contact
fur: Impussibil cjatâ il contat cumò denant creât

en: Contacts Setup
fur: Configurazion di Contats

en: Work
fur: Vore

note: #-#-#-#-#  18 (gnome-contacts master)  #-#-#-#-# List most specific first, always in upper case #-#-#-#-#  26 (gnome-menus)  #-#-#-#-# Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
fur: Personâl

note: List most specific first, always in upper case
en: Assistant
fur: Assistent

en: Work Fax
fur: Fax di vore

en: Callback
fur: Riclamade

en: Car
fur: Machine

en: Company
fur: Societât

en: Home Fax
fur: Fax di cjase

en: Mobile
fur: Celulâr

en: Pager
fur: Ciridôr

en: Other Contacts
fur: Altris contats

en: All Contacts
fur: Ducj i contats

en: First-time setup done.
fur: Impostazions di prin inviament completadis.

en: Set to true when the user ran the first-time setup wizard.
fur: Metût vêr cuant che l'utent al a eseguît pe prime volte l'assistent ae configurazion.

en: View subset
fur: Mostre sotinsiemi

en: View contacts subset
fur: Mostre sotinsiemi dai contats

en: Default Dictionary Server
fur: Server di dizionari predefinît

en: Dictionary
fur: Dizionari

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
fur: Controle definizions e ortografie di peraulis suntun dizionari in rêt

en: word;synonym;definition;spelling;
fur: peraule;peraulis;sinonims;definizion;definizions;ortografie;

en: About Dictionary
fur: Informazions su Dizionari

en: _Save a Copy...
fur: _Salve une copie...

en: P_review
fur: Antepri_me

en: _Print
fur: Stam_pe

en: S_tatusbar
fur: Striche di s_tât

en: Similar _Words
fur: _Peraulis similis

en: Dictionary Sources
fur: Sorzints dizionari

en: Available _Dictionaries
fur: Dizionaris a _disposizion

en: Available St_rategies
fur: St_rategjiis disponibii

en: _Previous Definition
fur: Definizion pr_ecedent

en: _Next Definition
fur: prossime defini_zion

en: _First Definition
fur: Prime de_finizion

en: _Last Definition
fur: U_ltime definizion

en: _Select a dictionary source for looking up words:
fur: _Selezione une sorzint dizionari par cirî peraulis:

en: _Print font:
fur: Caratar par _stampâ:

en: _Description:
fur: _Descrizion:

en: _Transport:
fur: _Traspuart:

en: H_ostname:
fur: Non h_ost:

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# port
en: _Port:
fur: _Puarte:

en: Source Name
fur: Non sorzint

en: Dictionaries
fur: Dizionaris

en: Strategies
fur: Strategjiis

en: The default database to use
fur: Database predefinît di doprâ

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
fur: Non dal database individuâl predefinît o meta-database di doprâ suntune sorzint dal dizionari. Un pont esclamatîf ("!") al specifiche che a àn di sedi cirûts ducj i database presints intune sorzint di dizionari

en: The default search strategy to use
fur: Mût di cirî predefinît di doprâ

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
fur: Non dal mût di cirî predefinît di doprâ intune sorzint dizionari, se disponibil. La strategjie predefinide a je «exact», che a cjate lis peraulis compagnis identichis.

en: The font to be used when printing
fur: Caratar di doprâ pe stampe

en: The font to be used when printing a definition.
fur: Caratar di doprâ cuant che a si stampe une definizion.

en: The name of the dictionary source used
fur: Non de sorzint dizionari doprade

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
fur: Non de sorzint di dizionari doprade par vê lis definizions des peraulis.

en: Spanish Dictionaries
fur: Dizionaris spagnui

en: Longdo Thai-English Dictionaries
fur: Dizionaris Longdo Thai-Inglês

en: Client Name
fur: Non client

en: The name of the client of the context object
fur: Non dal client dal ogjet contest

en: The hostname of the dictionary server to connect to
fur: Non host dal server di dizionari dulà tacasi

en: Port
fur: Puarte

en: The port of the dictionary server to connect to
fur: Puarte dal server di dizionari dulà tacasi

en: The status code as returned by the dictionary server
fur: Codiç di stât come tornât dal server di dizionari

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
fur: Nissune conession al server di dizionari a «%s:%d»

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
fur: Ricercje falide pal non host «%s»: nissune risorse adeguade cjatade

en: Lookup failed for host '%s': %s
fur: Ricercje falide pal host «%s»: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
fur: Ricercje falide par il non host «%s»: host no cjatât

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
fur: Impussibil tacasi al server di dizionari a «%s:%d». Il server al à rispuindût cun codiç %d (server no atîf)

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
fur: Impussibil analizâ la rispueste dal server dal dizionari
    : «%s»

en: No definitions found for '%s'
fur: Nissune definizion cjatade par «%s»

en: Invalid database '%s'
fur: Database «%s» no valit

en: Invalid strategy '%s'
fur: Strategje «%s» no valide

en: Bad command '%s'
fur: Comant «%s» no bon

en: Bad parameters for command '%s'
fur: Parametris no juscj par il comant «%s»

en: No databases found on dictionary server at '%s'
fur: Nissun database cjatât tal server di dizionari a «%s»

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
fur: Nissune strategjie cjatade tal server di dizionari a «%s»

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
fur: Conession falide al server di dizionari a «%s:%d»

en: Error while reading reply from server:
    %s
fur: Erôr intant che a si leieve le rispueste dal server:
    %s

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
fur: Conession scjadude al server di dizionari a «%s:%d»

en: No hostname defined for the dictionary server
fur: Nissun non host definît pal server di dizionari

en: Unable to create socket
fur: Impussibil creâ il socket

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
fur: Impussibil disponi il canâl come no-blocant: %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
fur: Impussibil conetisi al server di dizionari a «%s:%d»

en: Local Only
fur: Dome locâl

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
fur: Dîs se il contest al dopre dome dizionaris locâi o no

en: Reload the list of available databases
fur: Cjarie di gnûf la liste dai database disponibii

en: Clear the list of available databases
fur: Nete la liste dai database disponibii

en: Error while matching
fur: Erôr intant che a si cirive

en: F_ind:
fur: _Cîr:

en: Error while looking up definition
fur: Erôr intant che a si cirive la definizion

en: Another search is in progress
fur: Une altre ricercje a je in côrs

en: Please wait until the current search ends.
fur: Spietâ fintremai che la ricercje atuâl no je finide.

en: Error while retrieving the definition
fur: Erôr intant che a si otignive la definizion

en: The filename used by this dictionary source
fur: Non file doprât di cheste sorzint dizionari

en: The display name of this dictionary source
fur: Non mostrât di cheste sorzint dizionari

en: The description of this dictionary source
fur: Descrizion di cheste sorzint dizionari

en: The default database of this dictionary source
fur: Database predefinît di cheste sorzint dizionari

en: Strategy
fur: Strategjie

en: The default strategy of this dictionary source
fur: Strategjie predefinide par cheste sorzint dizionari

en: Transport
fur: Traspuart

en: The transport mechanism used by this dictionary source
fur: Mecanisim di traspuart doprât di cheste sorzint dizionari

en: Context
fur: Contest

en: The GdictContext bound to this source
fur: GdictContext associât a cheste sorzint

en: Invalid transport type '%d'
fur: Tipo di traspuart no valit «%d»

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
fur: Nissun grup «%s» cjatât te definizion de sorzint dizionari

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
fur: Impussibil otignî la clâf «%s» di dentri de definizion de sorzint di dizionari : %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
fur: Impussibil otignî la clâf «%s» di dentri dal file di definizion de sorzint di dizionari: %s

en: Dictionary source does not have name
fur: La sorzint dizionari no à un non

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
fur: La sorzint dizionari «%s» a à traspuart «%s» no valit

en: Reload the list of available sources
fur: Torne a cjariâ la liste das sorzints disponibii

en: Paths
fur: Percors

en: Search paths used by this object
fur: Percors di ricercje doprâts da chest ogjet

en: Dictionary sources found
fur: Sorzints dizionari cjatadis

en: Clear the list of similar words
fur: Nete la liste das peraulis simii

en: The GdictContext object used to get the word definition
fur: Ogjet GdictContext doprât par vê la definizion de peraule

en: The database used to query the GdictContext
fur: Database doprât par interogâ il GdictContext

en: The strategy used to query the GdictContext
fur: La strategjie doprade par interogâ il GdictContext

en: Reload the list of available strategies
fur: Torne a cjamâ la liste das strategjiis disponibii

en: Clear the list of available strategies
fur: Nete la liste das strategjiis disponibii

en: GDict debugging flags to set
fur: Opzions di debug di GDict di configurâ

en: FLAGS
fur: OPZIONS

en: GDict debugging flags to unset
fur: Opzions di debug di GDict di no configurâ

en: GDict Options
fur: Opzions di GDict

en: Show GDict Options
fur: Mostre opzions GDict

en: Look up words in dictionaries
fur: Cîr peraulis sui dizionaris

en: Words to look up
fur: Peraulis di cirî

en: WORD
fur: PERAULE

en: Words to match
fur: Peraulis di cirî

en: Dictionary source to use
fur: Sorzint dizionari di doprâ

en: Database to use
fur: Database di doprâ

en: Strategy to use
fur: Strategjie di doprâ

en: WORDS
fur: PERAULIS

en: Dictionary Preferences
fur: Preferencis di Dizionari

en: There was an error while displaying help
fur: Al è saltât fûr un erôr tal mostrâ la guide.

note: create the new option context
en:  - Look up words in dictionaries
fur: - Cîr peraulis sui dizionaris

en: Edit Dictionary Source
fur: Modifiche sorzint dizionari

en: Add Dictionary Source
fur: Zonte sorzint dizionari

en: Remove "%s"?
fur: Gjavâ «%s»?

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
fur: Chest al gjavarà par simpri la sorzint dizionari de liste.

en: Unable to remove source '%s'
fur: Impussibil gjavâ la sorzint «%s»

en: Add a new dictionary source
fur: Zonte une gnove sorzint dizionari

en: Remove the currently selected dictionary source
fur: Gjave la sorzint dizionari cumò selezionade

en: Edit the currently selected dictionary source
fur: Modifiche la sorzint dizionari cumò selezionade

en: Set the font used for printing the definitions
fur: Impuestâ  il tipo di caratar doprât pe stampe das definizions

en: Unable to display the preview: %s
fur: Impussibil mostrâ le anteprime: %s

en: Unable to create a source file
fur: Impussibil creâ un file sorzint

en: Unable to save source file
fur: Impussibil salvâ il file sorzint

en: Searching for '%s'...
fur: O stoi cirint «%s»...

en: No definitions found
fur: Nissune definizion cjatade

en: A definition found | %d definitions found
fur[0]: Une definizion cjatade
fur[1]: %d definizions cjatadis

en: No dictionary source available with name '%s'
fur: Nissune sorzint dizionari disponibil cun non «%s»

en: Unable to find dictionary source
fur: Impussibil cjatâ la sorzint dizionari

en: No context available for source '%s'
fur: Nissun contest disponibil pe sorzint «%s»

en: Unable to create a context
fur: Impussibil creâ un contest

en: %s - Dictionary
fur: %s - Dizionari

en: Save a Copy
fur: Salve une copie

en: Untitled document
fur: Document cence titul

en: Error while writing to '%s'
fur: Erôr intant che a si scriveve «%s»

en: Dictionary source `%s' selected
fur: Selezionade sorzint dizionari «%s»

en: Strategy `%s' selected
fur: Selezionade strategjie «%s»

en: Database `%s' selected
fur: Selezionât database «%s»

en: Word `%s' selected
fur: Selezionade peraule «%s»

note: speller
en: Double-click on the word to look up
fur: Fâ dopli clic su le peraule di cirî

note: strat-chooser
en: Double-click on the matching strategy to use
fur: Fâ dopli clic su le strategjie di confront di doprâ

note: source-chooser
en: Double-click on the source to use
fur: Fâ dopli clic su la sorzint di doprâ

note: db-chooser
en: Double-click on the database to use
fur: Fâ dopli clic sul database di doprâ

en: Look _up:
fur: _Cîr:

en: Similar words
fur: Peraulis simii

en: Available dictionaries
fur: Dizionaris disponibii

en: Available strategies
fur: Strategjiis disponibii

en: Dictionary sources
fur: Sorzints dizionari

en: Access, manage and share documents
fur: Acès, ministre e condivît documents

en: View as
fur: Viôt come

en: View as type
fur: Viôt come gjenar

en: Window size (width and height).
fur: Dimension barcon (largjece e altece).

en: Window position
fur: Posizion barcon

en: Window position (x and y).
fur: Posizion barcon (x e y).

en: Window maximized
fur: Barcon massimizât

en: Window maximized state
fur: Stât massimizât dal barcon

en: Local
fur: Locâl

en: Spreadsheet
fur: Sfuei di calcul

en: Presentation
fur: Presentazion

note: Translators: %s is the title of a document
en: Unable to load "%s" for preview
fur: Impussibil cjamâ "%s" par le anteprime

en: No Documents Found
fur: No son stâts cjatâts Documents

note: Translators: %s here is "System Settings", which is in a separate string due to markup, and should be translated only in the context of this sentence
en: You can add your online accounts in %s
fur: Tu puedis giontâ i toi account online in %s

note: Translators: this should be translated in the context of the "You can add your online accounts in System Settings" sentence above
en: System Settings
fur: Impostazions di Sisteme

en: Unable to load the document
fur: Impussibil cjamâ il document

en: Cannot find "unoconv", please check your LibreOffice installation
fur: Impussibil cjatâ "unoconv", par plasê controle la tô installazion di LibreOffice

en: Results for "%s"
fur: Risultâts par "%s"

en: filtered by title
fur: filtrât par titul

en: filtered by author
fur: filtrât par autôr

en: Select Items
fur: Selezione Elements

en: A document manager application
fur: Une aplicazion par ministrâ documents

en: Printing "%s": %s
fur: Stampe di "%s": %s

en: Some documents might not be available during this process
fur: Cualchi document al podares no sedi disponibil intant che chest procès al matee

en: Date Modified
fur: Date modifiche

en: Category
fur: Categorie

en: Favorites
fur: Preferîts

en: Shared with you
fur: Spartîts cun te

en: PDF Documents
fur: Documents PDF

en: Presentations
fur: Presentazions

en: Spreadsheets
fur: Sfueis di calcul

en: Text Documents
fur: Documents di test

note: #-#-#-#-#  22 (gnome-documents gnome-3-6)  #-#-#-#-# Translators: this is the Open action in a context menu
en: Open with %s
fur: Vierç cun %s

en: Untitled Document
fur: Document cence titul

en: Load %d more document | Load %d more documents
fur[0]: Cjame %d altri document
fur[1]: Cjame %d altris documents

en: %d day ago | %d days ago
fur[0]: %d dì indaûr
fur[1]: %d dîs indaûr

en: Last week
fur: Ultime setemane

en: %d week ago | %d weeks ago
fur[0]: %d setemane indaûr
fur[1]: %d setemanis indaûr

en: Last month
fur: Ultin mês

en: %d month ago | %d months ago
fur[0]: %d mês indaûr
fur[1]: %d mês indaûr

en: Last year
fur: Ultin an

en: %d year ago | %d years ago
fur[0]: %d an indaûr
fur[1]: %d agns indaûr

en: Grid
fur: Gridele

en: List
fur: Liste

en: About Documents
fur: Informazions su Documents

en: Print...
fur: Stampe...

en: Rotate Left
fur: Sgurle a çampe

en: Rotate Right
fur: Sgurle a Diestre

en: Text to thumbnail (default: Aa)
fur: Test da miniaturizzâ (default: Aa)

en: TEXT
fur: TEST

en: Thumbnail size (default: 128)
fur: Dimension de miniature (default: 128)

en: SIZE
fur: DIMENSION

en: About Font Viewer
fur: Informazions su Visôr di Font

en: Install Failed
fur: Installazion Falide

en: Install
fur: Installe

en: This font could not be displayed.
fur: Chest font a nol puès sedi mostrât.

en: Info
fur: Informazions

en: All Fonts
fur: Ducj i Font

en: Font Viewer
fur: Visôr di Font

en: View fonts on your system
fur: Viôt i font tal to sisteme

en: Certified
fur: Aprovât

en: Cool
fur: Figade

en: Danger
fur: Pericul

en: Distinguished
fur: Sielt

en: Draft
fur: Disegnut

en: Handshake
fur: Acordo

en: Money
fur: Bês

en: Pictures
fur: Pitures

en: Plan
fur: Planificazion

en: Sales
fur: Venditis

en: Sound
fur: Sûn

en: Default GNOME Theme
fur: Teme predefinît di GNOME

en: Downloads
fur: Scjamâts

en: Favorite
fur: Preferîts

en: Generic
fur: Gjeneric

en: Important
fur: Impuartant

en: Mail
fur: Pueste

en: Photos
fur: Fotografies

en: No write
fur: Scriture neade

en: No read
fur: Leture neade

en: Initial Setup
fur: Impostazions Iniziai

en: Force new user mode
fur: Sfuarçâ modalitât gnûf utent

en: - GNOME initial setup
fur: - Impostazions Iniziai di GNOME

en: Passwords do not match
fur: Lis password a no corispuindin

en: Strength: %s
fur: Fuarce: %s

en: Failed to register account
fur: Regjistrazion account falide

en: Failed to join domain
fur: Falît tal zontâsi al domini

en: Failed to log into domain
fur: Acès tal domini falît

en: Create a Local Account
fur: Cree un Account Locâl

en: _Full Name
fur: _Non complet

en: _Username
fur: _Non utent

en: This will be used to name your home folder and can't be changed.
fur: Chest al sarà doprât par il tô non de cartele cjase e nol sarà pussibil cambialu.

en: _Confirm password
fur: _Ribat le Password

en: Try to use at least 8 different characters. Mix upper and lower case and use a number or two.
fur: Cîr di doprâ almancul 8 caratars diferents. Messede maiusculis e minusculis e dopre un numar o doi.

en: Create an Enterprise Account
fur: Cree un Accout Enterprise

en: Enterprise domain or realm name
fur: Domini di imprese o non reâl

en: Administrator _Name
fur: _Non aministradôr

en: Administrator Password
fur: Password di aministradôr

[ctx: Password strength]
en: Too short
fur: Masse curte

[ctx: Password strength]
en: Not good enough
fur: No vonde buine

[ctx: Password strength]
en: Weak
fur: Debule

[ctx: Password strength]
en: Fair
fur: Passabil

[ctx: Password strength]
en: Good
fur: Buine

[ctx: Password strength]
en: Strong
fur: Fuarte

en: Cannot automatically join this type of domain
fur: Impussibil tacâsi a chest tipo di domini in maniere automatiche

en: No such domain or realm found
fur: Nissun domini o ream cjatât

en: Cannot log in as %s at the %s domain
fur: Impussibil acedi come %s tal domini %s

en: Invalid password, please try again
fur: Password no valide, par plasê torne prove

en: Couldn't connect to the %s domain: %s
fur: Impussibil conetisi al domini %s: %s

en: A user with the username '%s' already exists
fur: Un utent cun il username '%s' al esist bielzà

en: The username is too long
fur: Il username al è masse lunc

en: The username cannot start with a '-'
fur: Il username nol pues tacâ cun '-'

en: The username must only consist of:
     ➣ letters from the English alphabet
     ➣ digits
     ➣ any of the characters '.', '-' and '_'
fur: Il username al a di consisti in:
     ➣ letaris da l'alfabet Inglês
     ➣ numars
     ➣ cualsisei di chescj caratars '.', '-' e '_'

en: License Agreements
fur: Acuardi di licenze

en: I have _agreed to the terms and conditions in this end user license agreement.
fur: O _aceti i tiermins e lis condizions di chest acuardi di licenze da l'utent finâl.

note: translators: This is the title of the "Add Account" dialog.
en: Add Account
fur: Zonte un Account

en: Error creating account
fur: Erôr tal creà l'account

en: Error removing account
fur: Erôr tal rimovi l'account

en: Are you sure you want to remove the account?
fur: Sêstu sigûr di rimovi l'account?

en: This will not remove the account on the server.
fur: Chest a nol gjavarà l'account tal server.

en: Connect to your existing data in the cloud
fur: Coneti ai tiei dâts esistents in tal cloud

en: Adding accounts will allow you to transparently connect to your online photos, contacts, mail, and more.
fur: La zonte di account al permetarà di conetisi in mût trasparent ae proprie foto in rêt, contats, mail e altri.

en: _Add Account
fur: Zonte un _Account

en: No input sources found
fur: Nissune sorzint di input cjatade

en: Input Sources
fur: Sorzints input

en: Select keyboard layouts
fur: Selezione disposizion tastiere

en: Add an Input Source
fur: Zonte une sorzint di input

en: No languages found
fur: Nissune lenghe cjatade

en: Welcome
fur: Benvignût

en: Search for a location
fur: Cîr une posizion

en: Choose Your Location
fur: Sielç la Tô Posizion

en: _Determine your location automatically
fur: _Determine la tô posizion in automatic.

en: Time Zone
fur: Fûs orari

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
fur: Altri...

en: Network is not available.
fur: Rêt no disponibil.

en: No network devices found.
fur: Nissun argagn di rêt cjatât.

en: Checking for available wireless networks
fur: Verifiche des rêts wireless disponibilis.

en: Wireless Networks
fur: Rêts Wireless

en: Thank You
fur: Gracie

en: Your computer is ready to use.
fur: Il tô computer al è pront par jessi doprât.

en: You may change these options at any time in Settings.
fur: Tu puedis cambiâ dutis lis opzions cuant che tu vûs in Impostazions di Sisteme.

en: _Start using GNOME 3
fur: _Tache a doprâ GNOME 3

en: _Back
fur: _Indaûr

en: Sound & Video
fur: Audio e video

en: Multimedia menu
fur: Menu multimediâl

en: Programming
fur: Programazion

en: Tools for software development
fur: Imprescj par il svilup dal software

en: Education
fur: Istruzion

en: Games
fur: Zûcs

en: Games and amusements
fur: Zûcs e golosets

en: Graphics
fur: Grafiche

en: Graphics applications
fur: Aplicazions di grafiche

en: Settings for several hardware devices
fur: Impostazions par cetancj dispositîfs hardware

en: Programs for Internet access such as web and email
fur: Programs par internet come web e mail

en: Office
fur: Ufici

en: Office Applications
fur: Aplicazions di ufici

en: Personal settings
fur: Impostazions personâls

en: System
fur: Sisteme

en: System settings
fur: Impostazions di sisteme

en: System Tools
fur: Imprescj di sisteme

en: System configuration and monitoring
fur: Configurazion e monitoragjo di sisteme

en: Accessories
fur: Robutis

en: Desktop accessories
fur: Robutis dal desktop

en: Applications
fur: Aplicazions

en: Applications that did not fit in other categories
fur: Aplicazions ch'a no jentrin ta chês altres categoriis

en: Web Applications
fur: Aplicazions Web

en: Applications and sites saved from Web
fur: Aplicazions e sîts salvâts dal Web

en: Menu Editor
fur: Modificadôr di menu

en: Edit Menus
fur: Modifiche i menu

en: _Defaults
fur: Pre_definidis

en: _Applications:
fur: _Aplicazions:

en: Personal preferences and administration settings
fur: Preferencis personâls e impostazions di aministrazion

en: Internet and Network
fur: Internet e Rêt

en: Network-related settings
fur: Impostazions de rêt

en: Settings controlling the desktop appearance and behavior
fur: Impostazions ch'a controlin l'aspiet e il compuartament dal desktop

en: Personal preferences
fur: Preferencis personâls

en: Universal access related preferences
fur: Preferencis relativis a l'acess universâl

en: Personal preferences and settings
fur: Preferencis e impostazions personâls

en: Administration
fur: Aministrazion

en: Change system-wide settings (affects all users)
fur: Modifiche impostazions di sisteme (par ducj i utents)

en: Menu file
fur: File di menu

en: MENU_FILE
fur: FILE_MENU

en: Monitor for menu changes
fur: Monitorê i gambiaments di menu

en: Include <Exclude>d entries
fur: Meti dentri  lis vôs <Exclude>

en: Include NoDisplay=true entries
fur: Meti dentri lis vôs NoDisplay=true

en: Invalid desktop file ID
fur: ID di file desktop nô valid

en: [Invalid Filename]
fur: [Nom di file no valid]

en: 
    
    
    ==== Menu changed, reloading ====
fur: 
    
    
    ==== Menu gambiât, lu torni a cjamâ ====

en: Menu tree is empty
fur: L'arbul dai menu al è vueit

note: TODO: more specific
en: Failed to find a provider for: %s
fur: Impussibil cjatâ un provider par: %s

en: An online account needs attention
fur: Un account online al à bisugne di atenzion

en: Open Online Accounts...
fur: Vierç Online Accounts...

note: TODO: more specific
en: ProviderType property is not set for account
fur: la proprietât ProviderType a no jè impostade par l'account

note: TODO: more specific
en: Code: %u - Unexpected response from server
fur: Codic: %u - rispueste dal server no spietade

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
fur: Falît a cjatâ l'element Autodiscover

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
fur: Falît a cjatâ l'element Response

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
fur: Falît a cjatâ l'element Account

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
fur: Falît a cjatâ ASUrl e OABUrl in te rispueste di autodiscover

en: Credentials not found in keyring (%s, %d):
fur: Credenziâls no cjatadin in tal puarteclâfs(%s, %d):

note: TODO: more specific
en: Did not find password with username `%s' in credentials
fur: No ai cjatât password cun il non utent `%s' in tis credenziâls

note: Translators: the first %s is the username * (eg., debarshi.ray@gmail.com or rishi), and the * (%s, %d) is the error domain and code.
en: Invalid password with username `%s' (%s, %d):
fur: Password no valide cun il non utent `%s' (%s, %d):

en: _Custom
fur: _Personalize

en: User_name
fur: _Non Utent

en: Connecting…
fur: Conetint…

en: Error connecting to Microsoft Exchange server
fur: Erôr tal conetisi al server di Microsoft Exchange

en: Use for
fur: Dopre par

en: Cale_ndar
fur: Lu_nari

en: _Contacts
fur: _Contats

note: Translators: the %d is a HTTP status code and the %s is a textual description of it
en: Expected status 200 when requesting guid, instead got status %d (%s)
fur: Si spietave 200 tal domandâ il guid, invezit si à vût %d (%s)

en: Error parsing response as JSON:
fur: Erôr tal analizâ la rispueste come JSON:

en: Didn't find id member in JSON data
fur: No ai cjatât id member tai dâts JSON

en: Didn't find email member in JSON data
fur: No ai cjatât email member tai dâts JSON

en: Expected status 200 when requesting user id, instead got status %d (%s)
fur: Si spietave 200 tal domandâ il id utent, invezit si à vût %d (%s)

en: Didn't find user member in JSON data
fur: No ai cjatât user member tai dâts JSON

en: Didn't find user.id member in JSON data
fur: No ai cjatât user.id member tai dâts JSON

en: Didn't find user.username member in JSON data
fur: No ai cjatât user.username member tai dâts JSON

en: Didn't find user.username._content member in JSON data
fur: No ai cjatât user.username._content member tai dâts JSON

en: Your system time is invalid. Check your date and time settings.
fur: L'ore dal to sisteme a no jè valide. Controle lis impostazions di date e ore.

en: _Photos
fur: _Fotos

en: Enterprise Login (Kerberos)
fur: Acès d'imprese (Kerberos)

en: Identity service returned invalid key
fur: Il servizi di identitât al à tornât une clâf no valide

en: Please enter your password below.
fur: Par plasê scrîf la tô password chi sot.

en: Remember this password
fur: Visiti cheste password

en: The domain is not valid
fur: Il domini nol è valit

en: Error connecting to enterprise identity server
fur: Erôr conetint al server di identitât di imprese

en: Network _Resources
fur: _Risorsis di Rêt

note: Translators: the %d is a HTTP status code and the %s is a textual description of it
en: Expected status 200 when requesting access token, instead got status %d (%s)
fur: Si spietave 200 tal domandâ l'acès token, invezit si à vût %d (%s)

en: Didn't find access_token in non-JSON data
fur: No ai cjatât access_token tai dâts non-JSON

en: Didn't find access_token in JSON data
fur: No ai cjatât access_token tai dâts JSON

en: Authorization response was "%s"
fur: La rispueste di autorizazion a jè stade "%s"

note: Translators: The verb "Paste" is used when asking the user to paste a string from a web browser window
en: Paste authorization code obtained from the <a href="%s">authorization page</a>:
fur: Copie a chi il codic di autorizazion vût de <a href="%s">pagjine di autorizazions</a>:

en: Error getting an Access Token:
fur: Erôr intant che si cirive di vê un Token di Acès:

en: Error getting identity:
fur: Erôr intant che si recuperave l'identitât:

en: Was asked to login as %s, but logged in as %s
fur: Al ere domandât di acedi come %s, ma si è jentrâs come %s

en: Credentials do not contain access_token
fur: Lis credenziâls a no contegnin access_token

en: Failed to refresh access token (%s, %d):
fur: Impussibil atualizâ il token di acès (%s, %d):

en: Error storing credentials in keyring (%s, %d):
fur: Erôr tal salvâ lis credenziâls tal puarteclâfs (%s, %d):

en: Missing access_token or access_token_secret headers in response
fur: A mancjin access_toke o access_token_secret te testade de rispueste

en: Error getting a Request Token:
fur: Erôr intant che a si cirive di vê un Request Token:

note: Translators: the %d is a HTTP status code and the %s is a textual description of it
en: Expected status 200 for getting a Request Token, instead got status %d (%s)
fur: Si spietave 200 tal tirâ ju un Request Token, invezit si à vût %d (%s)

en: Missing request_token or request_token_secret headers in response
fur: Al mancje request_token o request_token_secret in te intestazion de rispueste

note: Translators: The verb "Paste" is used when asking the user to paste a string from a web browser window
en: Paste token obtained from the <a href="%s">authorization page</a>:
fur: Copie a chi il token vût dae <a href="%s">pagjine di autorizazion</a>:

en: Credentials do not contain access_token or access_token_secret
fur: Lis credenziâls no centegnin access_token o access_token_secret

en: Error connecting to ownCloud server
fur: Erôr tal conetisi al server ownCloud

en: _Files
fur: _File

en: ensure_credentials_sync is not implemented on type %s
fur: ensure_credentials_sync a nol è implementât tal gjenar %s

en: Didn't find id_str member in JSON data
fur: No ai cjatât id_str member tai dâts JSON

en: Didn't find screen_name member in JSON data
fur: No ai cjatât screen_name member tai dâts JSON

en: A %s account already exists for %s
fur: Un account %s al esist bielza par %s

note: TODO: more specific
en: Failed to delete credentials from the keyring
fur: No soi rivât a scancelâ lis credenziâls dal puarteclâfs

note: TODO: more specific
en: Failed to retrieve credentials from the keyring
fur: No soi rivât a cjoli lis credenziâls dal puarteclâfs

note: TODO: more specific
en: Failed to store credentials in the keyring
fur: No soi rivât a salvâ lis credenziâls tal puarteclâfs

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
fur: Daur a cjamâ “%s”…

en: Didn't find account email member in JSON data
fur: No ai cjatât il account email member tai dâts JSON

en: Didn't find guid member in JSON data
fur: No ai cjatât guid member tai dâts JSON

en: Didn't find value member in JSON data
fur: No ai cjatât value member tai dâts JSON

en: Expected status 200 when requesting name, instead got status %d (%s)
fur: Si spietave 200 tal domandâ il non, invezit si à vût %d (%s)

en: Didn't find profile member in JSON data
fur: No ai cjatât profile member tai dâts JSON

en: Didn't find nickname member in JSON data
fur: No ai cjatât nickname member tai dâts JSON

en: Initial secret key is invalid
fur: La clâf segrete iniziâl a no je valide

en: No associated identification found
fur: No je stade cjatade une identificazion associade

en: Could not renew identity: Not signed in
fur: No ai podût rinovâ l'identitât: No tu âs fat l'acès

en: Could not renew identity: %k
fur: No ai podût rinovâ l'identitât: %k

en: Could not get new credentials to renew identity %s: %k
fur: No ai podût vê lis gnovis credenziâls par rinovâ l'identitât %s: %k

en: Could not erase identity: %k
fur: No ai podût scancelâ l'identitât: %k

en: Could not find identity
fur: No ai podût cjatâ l'identitât

en: Automatically remove unused dependencies
fur: Gjave automaticamentri lis dipendencis no dopradis

en: When removing a package, also remove those dependencies that are not required by other packages.
fur: Cuant che a si gjave un pachet, gjave anche chês dipendencis che a no son domandadis di chei altris pachets.

en: Ask the user if additional packages should be installed
fur: Domande a l'utent se i pachets adizionai a jan di sedi instalâts

en: Ask the user if additional packages should be installed.
fur: Domande a l'utent se i pachets adizionai a jan di sedi instalâts.

en: Ask the user if files should be copied to a non-private directory
fur: Domande a l'utent se i file a jan di vegnî copiâts intune cartele no privade

en: Ask the user if files should be copied to a non-private directory when installing from a FUSE mount.
fur: Domande a l'utent se i file a jan di sedi copiâts intune cartele no privade cuant che a si instale di un montaç FUSE.

en: If search terms should be completed automatically
fur: Se le peraule di ricercje a ja di sedi completade automaticamentri

en: If search terms should be completed automatically.
fur: Se le peraule di ricercje a ja di sedi completade automaticamentri.

en: Filter using basename in gpk-application
fur: Filtre doprant il non base in gpk-application

en: Filter package lists using basename in gpk-application.
fur: Filtre lis listis dai pachets doprant il non base in gpk-application.

en: Only show the newest packages in the file lists
fur: Mostre nome i plui gnûfs pachets in tes listis dai file

en: Only show the newest packages in the file lists.
fur: Mostre nome i gnûfs pachets in tes listis dai file.

en: Only show supported packages in the file lists
fur: Mostre nome i pachets supuartâts in tis listis dai file

en: Only show supported packages in the file lists.
fur: Mostre nome i pachets supuartâts in tes listis dai file.

en: Only show native packages in the file lists
fur: Mostre nome i pachets natîfs in tes listis dai file.

en: Only show native packages matching the machine architecture in the file lists.
fur: Mostre nome i pachets natîfs che a corispuindin ae architeture de machine in tes listis dai file.

en: Show the category group menu
fur: Mostre il menù grup di categorie

en: Show the category group menu. This is more complete and custom to the distribution, but takes longer to populate.
fur: Mostre il grup di categorie. Chest al è plui complet e personalizât pe distribuzion, ma al domande une vore di timp par popolasi.

en: Show the 'All Packages' group menu
fur: Mostre il menù grup 'Ducj i Pachets'

en: Show the all packages menu item. This takes a long time to populate on most backends and is not generally required by end users.
fur: Mostre la vôs tal menù: 'Ducj i Pachets'. Al domande une vore di timp par popolasi par i plui backends e normalmentri nol è domandât dai utents finai.

en: The search mode used by default
fur: Le modalitât di ricercje predefinide.

en: The search mode used by default. Options are "name", "details", or "file".
fur: Le modalitât di ricercje predefinide. Lis opzions a son "name", "details", o "file".

en: Show all repositories in the software source viewer
fur: Mostre ducj i repository tal visôr des sorzints software

en: Show all repositories in the software source viewer.
fur: Mostre ducj i repository tal visôr des sorzints software.

en: Notify the user before a large update is done on a mobile broadband connection
fur: Notifiche l'utent prime che un inzornament larc al sedi fat suntune conession a bande largje mobil

en: Notify the user before a large update is done on a mobile broadband connection.
fur: Notifiche l'utent prime che un inzornament larc al sedi fat suntune conession a bande largje mobil.

en: Only show the newest updates in the list
fur: Mostre nome i inzornaments plui gnûfs in te liste

en: Only show the newest packages in the update list, and filter out older updates that are still available.
fur: Mostre nome i pachets plui gnûfs in te liste dai inzornaments, e filtre i vecjos inzornaments che a son ancjemò disponibii.

en: Scroll to packages as they are downloaded
fur: Cor ai pachets che a si stan discjamant

en: Scroll to packages in the update list as they are downloaded or installed.
fur: Cor ai pachets in te liste dai inzornaments che a si stan tirant ju o che a si stan instalant.

en: Allow applications to invoke the font installer
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr dai caratars

en: Allow applications to invoke the font installer.
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr dai caratars.

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests
fur: Programs che a jan di sedi ignorâts cuant che a mandin richiestis di sesion D-Bus

en: Programs that should be ignored when they issue session D-Bus requests, separated by commas.
fur: Programs che a jan di sedi ignorâts cuant che a mandin richiestis di sesion D-Bus, separâts di virgulis.

en: Allow applications to invoke the codec installer
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di codec

en: Allow applications to invoke the codec installer.
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di codec.

en: Allow applications to invoke the mime type installer
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di gjenars di mime

en: Allow applications to invoke the mime type installer.
fur: Permet a lis aplicazions di clamâ l'instaladôr di gjenars di mime.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, automatically use these options by default.
fur: Cuant che a si mostre le interface utent da une richieste di session D-Bus, dopre automaticamentri chestis opzions predefinidis.

en: When displaying UI from a session D-Bus request, force these options to be turned on.
fur: Cuant che a si mostre le interface utent da une richieste di session D-Bus, sfuarce le ativazion di chestis opzions.

en: Add or remove software installed on the system
fur: Zonte o gjave software instalât sul sisteme

en: Changes are not applied instantly, this button applies all changes
fur: I cambiaments a no son aplicâts tal moment, chest boton al apliche ducj i cambiaments.

en: Clear current selection
fur: Nete la selezion corinte

en: Cancel search
fur: Anule il cirî

en: Install Package
fur: Instale Pachet

en: Remove Package
fur: Gjave Pachet

en: Visit home page for selected package
fur: Visite la home page dal pachet selezionât

en: Visit Project Website
fur: Visite il Sît dal Progjet

en: Required Packages
fur: Pachets Necessaris

en: Dependent Packages
fur: Pachets Dipendents

en: Check for Updates
fur: Controle inzornaments

en: Software Sources
fur: Sorzint Software

en: Refresh Package Lists
fur: Atualize Listis Pachets

en: Only Newest Versions
fur: Nome Versions gnovis

en: Only Native Packages
fur: Nome Pachets Natîfs

en: About Software Install
fur: Informazions su Instale Software

en: More details
fur: Plui detais

en: _Accept Agreement
fur: _Acete Acuardi

note: TRANSLATORS: program name: application to install a package to provide a file TRANSLATORS: program name: installs a package (or packages) by name TRANSLATORS: program name, a session wide daemon to watch for updates and changing system state
en: Software Install
fur: Instale Software

en: Install selected software on the system
fur: Instale il software selezionât tal sisteme

en: Filter
fur: Filtri

en: Software Settings
fur: Impostazions Software

en: Change software update preferences and enable or disable software sources
fur: Cambie lis preferencis dal inzornament software e abilite o disabilite lis sorzints software

note: TRANSLATORS: program name, an application to set per-user policy for updates
en: Software Update Preferences
fur: Preferencis di Inzornament Software

en: _Check Now
fur: _Controle Cumò

en: C_heck for updates:
fur: C_ontrole par Inzornaments:

en: Check for updates when using mobile broadband
fur: Controlâ inzornaments cuanche a si dopre la bande largje mobil

en: Check for updates on battery power
fur: Controlâ inzornaments cuanche a si è alimentâts a batarie

en: Currently using mobile broadband
fur: Cumò a si sta doprant la bande largje mobil

en: Update Settings
fur: Impostazions di Inzornament

en: Create
fur: Cree

en: Software signature is required
fur: A covente la firme dal Software

en: Do you trust the source of the packages?
fur: Ti fiditu de sorzint dai pachets?

en: Repository name:
fur: Non dal Repository:

en: Signature URL:
fur: URL de Firme:

en: Signature user identifier:
fur: Identificatôr utent de firme:

en: Signature identifier:
fur: Identificatôr de firme:

en: Package:
fur: Pachet:

en: Do you recognize the user and trust this key?
fur: Cognossitu l'utent e ti fiditu di cheste clâf?

en: Software Update
fur: Inzornament Software

en: _Install Updates
fur: _Instale Inzornaments

note: TRANSLATORS: button label, install
en: _Install
fur: _Instale

note: TRANSLATORS: no packages returned
en: No packages
fur: Nissun pachet

note: TRANSLATORS: the repo name is invalid or not found, fall back to this
en: Invalid
fur: No valit

note: TRANSLATORS: no results were found for this search
en: No results were found.
fur: Nissun risultât al è stât cjatât.

en: Close _Anyway
fur: Siere in _ogni câs

note: TRANSLATORS: the installed size in bytes of the package
en: Installed size
fur: Dimension Instalade

note: TRANSLATORS: the download size of the package
en: Download size
fur: Dimension Scjamade

note: TRANSLATORS: entry tooltip: basic search
en: Searching by name
fur: Cîrint par non

note: TRANSLATORS: entry tooltip: detailed search
en: Searching by description
fur: Cîrint par descrizion

note: TRANSLATORS: entry tooltip: file search
en: Searching by file
fur: Cîrint par file

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by name
fur: Cîr par Non

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by description
fur: Cîr par descrizion

note: TRANSLATORS: context menu item for the search type icon
en: Search by file name
fur: Cîr par non di file

en: Licensed under the GNU General Public License Version 2
fur: Licenziât sot le GNU General Public License Version 2

note: TRANSLATORS: title: all of the packages on the system and availble in sources
en: All packages
fur: Ducj i pachets

note: TRANSLATORS: tooltip: all packages
en: Show all packages
fur: Mostre ducj i pachets

note: TRANSLATORS: show the program version
en: Show the program version and exit
fur: Mostre la version dal program e jes

note: TRANSLATORS: The actions has just literally happened
en: Now
fur: Cumò

en: minute | minutes
fur[0]: minût
fur[1]: minûts

en: hour | hours
fur[0]: ore
fur[1]: oris

note: TRANSLATORS: detailed text about the error
en: Error details
fur: Detais di erôr

en: Confirmation
fur: Conferme

en: Out of memory
fur: Finide le memorie

en: Starting
fur: Inviament in côrs

en: Preparing
fur: Daûr a prontâ

en: Accessibility
fur: Acessibilititât

en: No results were returned.
fur: Nissun risultât al è stât tornât.

note: TRANSLATORS: right click menu, unselect all the updates
en: Unselect all
fur: No sta selezionâ nie

en: Save images of your screen or individual windows
fur: Salve lis figuris dal to visôr o di ugnui barcons

en: Take a Screenshot of the Whole Screen
fur: Fâs une figure di dut il visôr

en: Take a Screenshot of the Current Window
fur: Fâs une figure di chest barcon

en: About Screenshot
fur: Informazions su Screenshot

en: C_opy to Clipboard
fur: C_opie in ta lis notis

en: Save in _folder:
fur: Salve in te _cartele

en: Grab just the current window, rather than the whole desktop. This key has been deprecated and it is no longer in use.
fur: Cjol juste il barcon atuâl, invesit che dute le scrivanie. Cheste funzion a je stade deprecade e a no je plui doprade.

en: Screenshot delay
fur: Ritart screenshot

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
fur: Il numar di seconts di spietâ prime che al vegni fat un screenshot.

en: Screenshot directory
fur: Cartele dai screenshot

en: The directory where the screenshots will be saved by default.
fur: Le cartele dulà che i screenshot a vegnaràn salvâts di default.

en: Last save directory
fur: Le ultime cartele dulà che a si a salvât

en: The last directory a screenshot was saved in interactive mode.
fur: Le ultime cartele dulà che a si a salvât un screenshot cun le modalitât interattive

en: Include Border
fur: Inclût l'orladure

en: Include the window manager border along with the screenshot
fur: Inclût l'orladure dal window manager tal screenshot

en: Include Pointer
fur: Inclût il puntadôr

en: Include the pointer in the screenshot
fur: Inclût il puntadôr tal screenshot

en: Include ICC Profile
fur: Inclût il profîl ICC

en: Include the ICC profile of the target in the screenshot file
fur: Inclût il profîl ICC dal obietîf tal file dal screenshot

en: Border Effect
fur: Efiet da l'orladure

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
fur: Efiet di giontâ difûr dae orladure. I valôrs pussibilii a son "shadow", "none", e "border".

en: A file named "%s" already exists in "%s"
fur: Il non dal file "%s" al esist digià in "%s"

en: Overwrite existing file?
fur: Sorescrîvi il file esistint?

en: Unable to capture a screenshot
fur: Impussibil cjapà un screenshot

en: Error creating file. Please choose another location and retry.
fur: Erôr tal creà il file. Par plasê selezione un'altre locazion e riprove.

en: Error creating file
fur: Erôr tal creà il file

en: All possible methods failed
fur: Ducj i metodos pussibii a son falîs

en: Send the grab directly to the clipboard
fur: Invie ce che tu as cjolt diretementri ta lis notis

en: Grab a window instead of the entire screen
fur: Cjol un barcon invezit che il visôr intîr

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
fur: Cjol une aree dal visôr invezit che l'intîr visôr

en: Include the window border with the screenshot
fur: Inclût l'orladure dal barcon tal screenshot

en: Remove the window border from the screenshot
fur: Rimôf l'orladure dal barcon dal screenshot

en: Include the pointer with the screenshot
fur: Inclût il puntadôr tal screenshot

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
fur: Fâs un screenshot dopo un ritart specificât [in seconts]

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
fur: Efiet di giontâ ae orladure (shadow, border or none)

en: effect
fur: efiet

en: Interactively set options
fur: Opzions di impostazion interative

en: Save screenshot directly to this file
fur: Salve il screenshot diretementri in chest file

en: filename
fur: non dal file

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
fur: Opzions in conflit: --window e --area no varessin di sedi dopradis tal istès timp.

en: Conflicting options: --area and --delay should not be used at the same time.
fur: Opzions in conflit: --area e --delay no varessin di sedi dopradis tal istès timp.

en: Save Screenshot
fur: Salve il screenshot

en: Select a folder
fur: Selezione une cartele

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot if the entire screen is taken
en: Screenshot from %s.png
fur: Screenshot da %s.png

note: translators: this is the name of the file that gets * made up with the screenshot if the entire screen is * taken
en: Screenshot from %s - %d.png
fur: Screenshot da %s - %d.png

en: Drop shadow
fur: Ombrene

en: Border
fur: Orladure

note: * Include pointer *
en: Include _pointer
fur: Inclût _puntadôr

note: * Include window border *
en: Include the window _border
fur: Inclût l'orladure dal _barcon

en: Apply _effect:
fur: Apliche l'_efiet:

en: Grab the whole sc_reen
fur: Cjol l'intîr visô_r

en: Grab the current _window
fur: Cjol l'atuâl bar_con

en: Select _area to grab
fur: Selezione l'_aree di cjoli

note: translators: this is the first part of the "grab after a * delay of <spin button> seconds".
en: Grab after a _delay of
fur: Cjol dopo un ritart _di

en: Take Screenshot
fur: Fâs un screenshot

en: Take _Screenshot
fur: Fâs un _Screenshot

en: Error loading the help page
fur: Erôr cjamant la pagjine di jutori

en: Allow logout
fur: Permet di jessî

en: Show extension warning
fur: Mostre avîs di estension

en: Waiting for the program to finish. Interrupting the program may cause you to lose work.
fur: O spieti che il program al finissi. Interompi il program al pues fati pierdi il lavôr fat.

en: Waiting for programs to finish. Interrupting these programs may cause you to lose work.
fur: O spieti che i programs a finissin. Interompi chescj programs al pues fati pierdi il lavôr fat.

en:  - the GNOME session manager
fur: - Ministradôr di session di GNOME

en: Failed to execute %s
fur: Falît a eseguî %s

en: %s requires an argument
fur: %s al scugne vê un argoment

en: Show the message tray
fur: Mostre il cassetin dai messaçs

en: Focus the active notification
fur: Met a fûc le notifiche ative

en: Show all applications
fur: Mostre dutis lis aplicazions

en: Open the application menu
fur: Vierç il menu aplicazions

en: GNOME Shell Extension Preferences
fur: Preferencis Estensions di GNOME Shell

en: Configure GNOME Shell Extensions
fur: Configure Estensions di GNOME Shell

en: Uuids of extensions to enable
fur: UUID dis estensions di abilitâ

en: GNOME Shell extensions have a uuid property; this key lists extensions which should be loaded. Any extension that wants to be loaded needs to be in this list. You can also manipulate this list with the EnableExtension and DisableExtension DBus methods on org.gnome.Shell.
fur: Lis estensions pe GNOME Shell a jan une proprietât UUID: cheste clâf a met in liste lis estensions di cjamâ. A si scugne meti in cheste liste dutis lis estensions che a si a voe di cjariâ. Al è pussibile ancje modificâ cheste liste cun la modalitât DBus EnableExtension e DisableExtension su org.gnome.Shell.

en: Whether to collect stats about applications usage
fur: Indiche se colezionâ statistichis su l'ûs dis aplicazions.

en: The shell normally monitors active applications in order to present the most used ones (e.g. in launchers). While this data will be kept private, you may want to disable this for privacy reasons. Please note that doing so won't remove already saved data.
fur: Le shell normalmentri a ten di voli lis aplicazions ativis par podê mostrâ lis plui dopradis (par esempit in tai inviadôrs). Ancje se chestis informazions a saran tignudis privadis, tu puedis decidi di disabilitalis par resons di privacy. Viôt che ancje se tu decidis di falu, i dâts zaromai salvâts no saran scancelâts.

en: Internally used to store the last IM presence explicitly set by the user. The value here is from the TpConnectionPresenceType enumeration.
fur: Doprât internamentri par salvâ l'ultime presince IM esplicitamentri impostade da l'utent. Il valôr a chi al ven da l'enumerazion TpConnectionPresenceType.

en: Internally used to store the last session presence status for the user. The value here is from the GsmPresenceStatus enumeration.
fur: Doprât internamentri par salvâ l'ultin stât di presince di session dal utent. Il valôr a chi al ven da l'enumerazion GsmPresenceStatus.

en: Always show the 'Log out' menuitem in the user menu.
fur: Mostre simpri l'element 'Jes' tal menu dal utent.

en: This key overrides the automatic hiding of the 'Log out' menuitem in single-user, single-session situations.
fur: Cheste clâf a sostituis il platâ automatic di 'Jes' tal menu cuanche si è in ugnul-utent, ugnule-session.

en: Whether to remember password for mounting encrypted or remote filesystems
fur: Specifiche se visasi la password par montâ i filesystem a distance o critografâs

en: Show the week date in the calendar
fur: Mostre il dì de setemane tal lunari

en: If true, display the ISO week date in the calendar.
fur: Se VÊR, al mostre la date ISO de setemane tal lunari

en: Keybinding to open the application menu
fur: Tast rapit associât par vierzi il menu dis aplicazions

en: Keybinding to open the application menu.
fur: Tast rapit associât par vierzi il menu dis aplicazions.

en: Keybinding to open the "Show Applications" view
fur: Tast rapit associât par vierzi la visuâl "Mostre Aplicazions"

en: Keybinding to open the "Show Applications" view of the Activities Overview.
fur: Tast rapit associât par vierzi la visuâl "Mostre Aplicazions" in te Panoramiche Ativitâts

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray
fur: Tast rapit associât par viodi o taponâ il cassetin dai messaçs

en: Keybinding to toggle the visibility of the message tray.
fur: Tast rapit associât par viodi o taponâ il cassetin dai messaçs

en: Keybinding to focus the active notification
fur: Tast rapit associât par meti a fûc la notifiche ative

en: Keybinding to focus the active notification.
fur: Tast rapit associât par meti a fûc la notifiche ative.

en: Keybinding to toggle the screen recorder
fur: Tast rapit associât par tacâ o fermâ il regjistradôr dal visôr

en: Keybinding to start/stop the builtin screen recorder.
fur: Tast rapit associât par tacâ o fermâ il regjistradôr dal visôr integrât.

en: Which keyboard to use
fur: Cuale tastiere doprâ

en: The type of keyboard to use.
fur: Il stamp di tastiere di doprâ.

en: Framerate used for recording screencasts.
fur: Framerate di doprâ per regjistrazion di screencasts.

en: The gstreamer pipeline used to encode the screencast
fur: La pipeline di gstreamer doprade pe codifiche dal screencast

en: File extension used for storing the screencast
fur: Estension dal file doprât par salvâ il screencast

en: Configures how the windows are shown in the switcher. Valid possibilities are 'thumbnail-only' (shows a thumbnail of the window), 'app-icon-only' (shows only the application icon) or 'both'.
fur: Configure cemût i barcons a saran vioduts in tal scambiadôr. Lis pussibilitats validis a son 'thumbnail-only' (al mostre une anteprime dal barcon), 'app-icon-only' (al mostre nome la icone de aplicazion) o 'both' (al mostre ducj e doi).

en: Attach modal dialog to the parent window
fur: Tache il balcon modâl al balcon gjenitôr

en: Arrangement of buttons on the titlebar
fur: Disposizion dai botons te rie dal titul

en: This key overrides the key in org.gnome.desktop.wm.preferences when running GNOME Shell.
fur: Cheste clâf a sostituis la clâf in org.gnome.desktop.wm.preferences cuanche al è in esecuzion GNOME Shell.

en: Workspaces only on primary monitor
fur: Lûcs di lavôr dome sul visôr principâl

en: There was an error loading the preferences dialog for %s:
fur: Al è vignût fûr un erôr cuanche a si cjamave la conversazion dis preferencis par %s:

en: Select an extension to configure using the combobox above.
fur: Selezione une estension di configurâ doprant il combobox parsore.

[ctx: title]
en: Sign In
fur: Aces

note: translators: this message is shown below the user list on the login screen. It can be activated to reveal an entry for manually entering the username.
en: Not listed?
fur: No in liste?

[ctx: button]
en: Sign In
fur: Acêt

note: TTLS and PEAP are actually much more complicated, but this complication is not visible here since we only care about phase2 authentication (and don't even care of which one)
en: Username:
fur: Non utent:

note: Translators: accessible name of the power menu in the login screen
en: Power
fur: Sparagn energjietic

en: Power Off
fur: Stude

en: Authentication error
fur: Erôr di autenticazion

note: Translators: this message is shown below the password entry field to indicate the user can swipe their finger instead
en: (or swipe finger)
fur: (o tocje cul dêt)

en: (e.g., user or %s)
fur: (p.e., utent o %s)

en: Command not found
fur: Comant no cjatât

note: Replace "Error invoking GLib.shell_parse_argv: " with something nicer
en: Could not parse command:
fur: Impussibil analizâ il comant:

en: Execution of '%s' failed:
fur: Esecuzion di '%s' falide:

en: New Window
fur: Gnûf barcon

en: Remove from Favorites
fur: Gjave dai preferîts

en: Add to Favorites
fur: Zonte tai preferîts

en: %s has been added to your favorites.
fur: %s al è stât zontât tai toi preferîts

en: %s has been removed from your favorites.
fur: %s al è stât gjavât dai toi preferîts

[ctx: event list time]
note: Translators: Shown in calendar event list for all day events * Keep it short, best if you can use less then 10 characters
en: All Day
fur: In zornade

[ctx: grid sunday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Sunday. * * NOTE: These grid abbreviations are always shown together * and in order, e.g. "S M T W T F S".
en: S
fur: D

[ctx: grid monday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Monday
en: M
fur: L

[ctx: grid tuesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Tuesday
en: T
fur: M

[ctx: grid wednesday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Wednesday
en: W
fur: M

[ctx: grid thursday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Thursday
en: T
fur: J

[ctx: grid friday]
note: Translators: Calendar grid abbreviation for Friday
en: F
fur: V

[ctx: list sunday]
note: Translators: Event list abbreviation for Sunday. * * NOTE: These list abbreviations are normally not shown together * so they need to be unique (e.g. Tuesday and Thursday cannot * both be 'T').
en: Su
fur: Do

[ctx: list monday]
note: Translators: Event list abbreviation for Monday
en: M
fur: Lu

[ctx: list tuesday]
note: Translators: Event list abbreviation for Tuesday
en: T
fur: Ma

[ctx: list wednesday]
note: Translators: Event list abbreviation for Wednesday
en: W
fur: Mi

[ctx: list thursday]
note: Translators: Event list abbreviation for Thursday
en: Th
fur: Jo

[ctx: list friday]
note: Translators: Event list abbreviation for Friday
en: F
fur: Vi

[ctx: list saturday]
note: Translators: Event list abbreviation for Saturday
en: S
fur: Sa

en: Next week
fur: Setemane prossime

en: External drive connected
fur: Dispositîf esterni tacât

en: External drive disconnected
fur: Dispositîf esterni distacât

en: Removable Devices
fur: Dispositîfs rimovibii

en: Eject
fur: Pare fûr

en: Type again:
fur: Scîf di gnûf:

en: Connect
fur: Conet

note: static WEP
en: Key:
fur: Clâf:

en: Identity:
fur: Identitât:

en: Private key password:
fur: Password di clâf privade:

en: Service:
fur: Servizi:

en: Authentication required by wireless network
fur: Autenticazion domandade dae rêt wireless

en: Passwords or encryption keys are required to access the wireless network '%s'.
fur: A si scugne meti une password o une clâf di cifradure par acedi ae rêt wireless '%s'.

en: Wired 802.1X authentication
fur: Autenticazion vie fîl 802.1X

en: Network name:
fur: Non rêt:

en: DSL authentication
fur: Autenticazion DSL

en: PIN code required
fur: A si pretint un codiç PIN

en: PIN code is needed for the mobile broadband device
fur: A si scugne meti un codiç PIN par il dispositîf mobil

en: Mobile broadband network password
fur: Passowrd rêt mobil

en: A password is required to connect to '%s'.
fur: A si scugne dâ une password par conetisi a '%s'.

en: Administrator
fur: Ministradôr

en: Authenticate
fur: Autentiche

note: Translators: "that didn't work" refers to the fact that the * requested authentication was not gained; this can happen * because of an authentication error (like invalid password), * for instance.
en: Sorry, that didn't work. Please try again.
fur: Mi splâs, nol a funzionât. Prove di gnûf.

note: Translators: this is a filename used for screencast recording
en: Screencast from %d %t
fur: Screencast di %d %t

note: FIXME: We don't have a 'chat room' icon (bgo #653737) use system-users for now as Empathy does.
en: Invitation
fur: Invît

note: We got the TpContact
en: Call
fur: Clame

en: Unmute
fur: Ativâ audio

en: Mute
fur: Cidinâ audio

note: Translators: this is the word "Yesterday" followed by a time string. i.e. "Yesterday, 14:30"
en: <b>Yesterday</b>, <b>%H:%M</b>
fur: <b>Îr</b>, <b>%H:%M</b>

note: Translators: this is the other person changing their old IM name to their new IM name.
en: %s is now known as %s
fur: %s al a cambiât non in %s

note: translators: argument is a room name like * room@jabber.org for example.
en: Invitation to %s
fur: Invît a %s

note: translators: first argument is the name of a contact and the second * one the name of a room. "Alice is inviting you to join room@jabber.org * for example.
en: %s is inviting you to join %s
fur: %s a ti invite su %s

en: Accept
fur: Acete

note: translators: argument is a contact name like Alice for example.
en: Video call from %s
fur: Clamade video di %s

note: translators: argument is a contact name like Alice for example.
en: Call from %s
fur: Clamade di %s

note: translators: this is a button label (verb), not a noun
en: Answer
fur: Rispuint

note: To translators: The first parameter is * the contact's alias and the second one is the * file name. The string will be something * like: "Alice is sending you test.ogg"
en: %s is sending you %s
fur: %s a ti sta mandant %s

note: To translators: The parameter is the contact's alias
en: %s would like permission to see when you are online
fur: %s a vares gole di vê il permes di viodi cuanche tu sês online

en: Network error
fur: Erôr di rêt

en: Authentication failed
fur: Autenticazion falide

en: Encryption error
fur: Erôr di critografie

en: Certificate not provided
fur: Certificât no furnît

en: Certificate untrusted
fur: Certificât no sigûr

en: Certificate expired
fur: Certificât scjadût

en: Certificate not activated
fur: Certificât no ativât

en: Certificate hostname mismatch
fur: Il non dal host no si cumbine con il certificât

en: Certificate self-signed
fur: Certificât auto-firmât

en: Status is set to offline
fur: Stât impostât su offline

en: Encryption is not available
fur: Critografie no disponibil

en: Certificate is invalid
fur: Certificât no valit

en: Connection has been refused
fur: La conession a je stade neade

en: Connection can't be established
fur: No si rive a stabilî la conession

en: Connection has been lost
fur: La conession a je stade piardude

en: This account is already connected to the server
fur: Chest account al è za conetût al server

en: Connection has been replaced by a new connection using the same resource
fur: La conession a je stade rimplaçade da une gnove conession che a dopre la stesse risorse

en: The account already exists on the server
fur: L'account al esist bielza tal server

en: Server is currently too busy to handle the connection
fur: Il server al è masse impegnât par ministrâ la conession

en: Certificate has been revoked
fur: Il certificât al è stât revocât

en: Certificate uses an insecure cipher algorithm or is cryptographically weak
fur: Il certificât al dopre un algoritmi di cifradure no sigure o a je critograficamentri debule

en: Internal error
fur: Erôr interni

note: translators: argument is the account name, like * name@jabber.org for example.
en: Unable to connect to %s
fur: Impussibil conetisi a %s

en: View account
fur: Viôt account

en: Unknown reason
fur: Reson no congossude

en: Show Applications
fur: Mostre Aplicazions

en: Open Calendar
fur: Vierç Lunari

en: Open Clocks
fur: Vierç Orlois

en: Date and Time Settings
fur: Impostazions Date e Ore

[ctx: title]
en: Log Out %s
fur: Termine session di %s

[ctx: title]
en: Log Out
fur: Termine session

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
fur: Sclice Jes par sierâ chistis aplicazions e jessî di sisteme.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
fur[0]: %s al jessarà automaticamentri in %d secont.
fur[1]: %s al jessarà automaticamentri in %d seconts.

en: You will be logged out automatically in %d second. | You will be logged out automatically in %d seconds.
fur[0]: Tu jessarâs automaticamentri in %d secont.
fur[1]: Tu jessarâs automaticamentri in %d seconts.

en: Logging out of the system.
fur: Daur a jessî dal sisteme.

[ctx: button]
en: Log Out
fur: Jes

[ctx: title]
en: Power Off
fur: Stude

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
fur: Sclice Stude par sierâ chistis aplicazions e studâ il sisteme.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme a si studarà automaticamentri in %d secont.
fur[1]: Il sisteme a si studarà automaticamentri in %d seconts.

en: Powering off the system.
fur: Daur a studâ il sisteme.

[ctx: button]
en: Restart
fur: Reinvie

[ctx: button]
en: Power Off
fur: Stude

[ctx: title]
en: Restart
fur: Reinvie

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
fur: Sclice Reinvie par sierâ chistis aplicazions e reinviâ il sisteme.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme a si reinviarà automaticamentri in %d secont.
fur[1]: Il sisteme a si reinviarà automaticamentri in %d seconts.

en: Restarting the system.
fur: Reinvie il sisteme.

en: Download and install '%s' from extensions.gnome.org?
fur: Scjame e installe '%s' di extensions.gnome.org?

en: tray
fur: cassetin

en: No extensions installed
fur: Nissune estension installade

note: Translators: argument is an extension UUID.
en: %s has not emitted any errors.
fur: %s nol a dât fûr nissun erôr.

en: Hide Errors
fur: Tapone Erôrs

en: Show Errors
fur: Mostre Erôrs

en: View Source
fur: Viôt sorzint

en: Web Page
fur: Pagjine Web

en: No Messages
fur: Nissun Messaç

en: Message Tray
fur: Cassetin dai messaçs

en: System Information
fur: Informazion di sisteme

[ctx: program]
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Overview
fur: Panoramiche

note: Translators: this is the text displayed in the search entry when no search is active; it should not exceed ~30 characters.
en: Type to search...
fur: Scrîf par cirî...

note: Translators: If there is no suitable word for "Activities" in your language, you can use the word for "Overview".
en: Activities
fur: Ativitâts

en: Top Bar
fur: Rie parsore

en: Enter a Command
fur: Scrîf un comant

en: %d new message | %d new messages
fur[0]: %d gnûf messaç
fur[1]: %d gnûfs messaçs

en: %d new notification | %d new notifications
fur[0]: %d gnove notifiche
fur[1]: %d gnovis notifichis

en: Lock
fur: Bloche

en: No results.
fur: Nissun risultât.

en: Show Text
fur: Mostre Test

en: Hide Text
fur: Plate Test

en: Remember Password
fur: Visasi Password

en: Screen Reader
fur: Letôr di Visôr

en: Screen Keyboard
fur: Tastiere a Visôr

en: Visual Alerts
fur: Avîis Visuâi

en: Sticky Keys
fur: Tascj tacadiçs

en: Slow Keys
fur: Tascj Lents

en: Mouse Keys
fur: Tascj Surîs

en: Large Text
fur: Test Larc

en: Visibility
fur: Visibilitât

en: Send Files to Device...
fur: Invie File al Dispositîf...

en: Set up a New Device...
fur: Configure un Gnûf Dispositîf

en: Bluetooth Settings
fur: Impostazions Bluetooth

note: TRANSLATORS: this means that bluetooth was disabled by hardware rfkill
en: hardware disabled
fur: hardware disabilitât

en: Connection
fur: Conession

en: disconnecting...
fur: Daur a disconeti...

en: connecting...
fur: Daur a coneti...

en: Send Files...
fur: Invie File...

en: Keyboard Settings
fur: Impostazions Tastiere

en: Mouse Settings
fur: Impostazions Surîs

en: Sound Settings
fur: Impostazions Suns

en: Authorization request from %s
fur: Domande di autorizazion di %s

en: Device %s wants access to the service '%s'
fur: Il dispositîf %s al vûl l'aces al servizi '%s'

en: Always grant access
fur: Garantis simpri l'aces

en: Grant this time only
fur: Garantis nome cheste volte

note: Translators: argument is the device short name
en: Pairing confirmation for %s
fur: Conferme di associazion par %s

en: Device %s wants to pair with this computer
fur: Il dispositîf %s al vûl associasi cun chest computer

en: Please confirm whether the PIN '%06d' matches the one on the device.
fur: Par plasê, conferme se il PIN '%06d' al è compagn a chel tal dispositîf.

en: Pairing request for %s
fur: Domande di associazion par %s

en: Show Keyboard Layout
fur: Mostre la disposizion de tastiere

en: Region and Language Settings
fur: Impostazions di Regjion e Lenghe

en: Volume, network, battery
fur: Volum, rêt, batarie

en: <unknown>
fur: <no cognossût>

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
fur: no ministrabile

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
fur: autenticazion necessarie

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
fur: al mancje il firmware

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
fur: fîl stacât

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
fur: no disponibil

en: connection failed
fur: conession falide

note: TRANSLATORS: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
fur: Conetude (privade)

en: Wired
fur: Vie fîl

en: Auto Ethernet
fur: Ethernet automatiche

en: Mobile broadband
fur: Bande largje mobil

en: Auto broadband
fur: Bande largje automatiche

en: Auto dial-up
fur: Dial-up automatiche

note: TRANSLATORS: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
fur: %s automatiche

en: Auto bluetooth
fur: Bluetooth automatiche

en: Auto wireless
fur: Wireless automatiche

en: Enable networking
fur: Abilite rêts

en: Network Settings
fur: Impostazions di Rêt

en: Network Manager
fur: Ministradôr di rêt

en: Connection failed
fur: Conession falide

en: Activation of network connection failed
fur: Ativazion de conession di rêt falide

en: Networking is disabled
fur: Lis rêts a son disabilitadis

en: Battery
fur: Batarie

en: Power Settings
fur: Impostazions di alimentazion

note: 0 is reported when UPower does not have enough data to estimate battery life
en: Estimating...
fur: O presei

en: %d hour remaining | %d hours remaining
fur[0]: a reste %d ore
fur[1]: a restin %d oris

note: TRANSLATORS: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: %d %s %d %s remaining
fur: a restin %d %s %d %s

en: %d minute remaining | %d minutes remaining
fur[0]: al reste %d minût
fur[1]: a restin %d minûts

en: AC adapter
fur: Alimentatôr di curint

en: Laptop battery
fur: Batarie dal portatil

en: Monitor
fur: Visôr

en: Cell phone
fur: Cellulâr

en: Media player
fur: Letôr multimediâl

[ctx: device]
en: Unknown
fur: No cognossût

en: Volume changed
fur: Volum cambiât

note: Translators: This is the label for audio volume
en: Volume
fur: Volum

en: Log in as another user
fur: Acêt come altri utent

en: Unlock Window
fur: Sbloche Barcon

en: Busy
fur: Indafarât

en: Invisible
fur: No Visibil

en: Away
fur: Vie

en: Idle
fur: inatîf

en: Notifications
fur: Notifichis

en: Switch User
fur: Cambie Utent

en: Your chat status will be set to busy
fur: Il to stât di chat al sarà impostât a indafarât

en: Notifications are now disabled, including chat messages. Your online status has been adjusted to let others know that you might not see their messages.
fur: Lis notifichis cumò a son disabilitadis, chest al vâl ancje par i messaçs di chat. Il to stât online al è stât comedât par fâ savê a che altris che tu podaressis no viodi i lôr messaçs.

en: Sorry, no wisdom for you today:
    %s
fur: Nus displâs, no ven nissune savietât par te vuê:
    %s

en: %s the Oracle says
fur: %s l'oracul al dîs

en: '%s' is ready
fur: '%s' al è pront

en: Evolution Calendar
fur: Lunari di Evolution

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
fur[0]: %u Jessude
fur[1]: %u Jessudis

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
fur[0]: %u Ingres
fur[1]: %u Ingres

en: System Sounds
fur: Suns di sisteme

en: Print version
fur: Stampe version

en: Mode used by GDM for login screen
fur: Modalitât doprade di GDM par la schermade di aces

en: Use a specific mode, e.g. "gdm" for login screen
fur: Dopre une modalitât specifiche, par esempit "gdm" par le schermade di aces

en: List possible modes
fur: Liste dis modalitâts pussibii

en: Failed to launch '%s'
fur: No soi rivât a eseguî '%s'

en: Passwords do not match.
fur: La password no corispuint

en: Password cannot be blank
fur: La password a no pues sedi vueide

en: United Kingdom
fur: Ream Unît

en: Authentication dialog was dismissed by the user
fur: L'autenticazion a je stade anulade da l'utent

en: This session logs you into GNOME Classic
fur: Cheste session a si invie cun GNOME classic

en: Thumbnail only
fur: Dome miniaturis

en: Application icon only
fur: Dome l'icone de aplicazion

en: Thumbnail and application icon
fur: Miniature e icone de aplicazion

en: Show only windows in the current workspace
fur: Mostre dome i balcons dal lûc di lavôr corint

en: Activities Overview
fur: Panoramiche ativitâts

en: Application and workspace list
fur: Liste aplicazions e lûcs di lavôr

en: Workspace
fur: Lûc di lavôr

en: Add rule
fur: Zonte regule

en: Create new matching rule
fur: Cree une gnove regule di corispondence

en: Ejecting drive '%s' failed:
fur: No rivât a parâ fûr l'unitât «%s»:

en: Removable devices
fur: Argagn rimovibil

en: Open File
fur: Vierç File

en: Hello, world!
fur: Mandi, mont!

en: Alternative greeting text.
fur: Test di benvignût alternatîf

note: TRANSLATORS: Example is the name of the extension, should not be translated
en: Example aims to show how to build well behaved extensions for the Shell and as such it has little functionality on its own.
    Nevertheless it's possible to customize the greeting message.
fur: Example al ponte a mostrâ come imbastî une estension de Shell che a si compuarti ben e par chest no'n d'a tantis funzions.
    Ad ogni mût al è pussibil modificâ il messaç di benvignût.

en: Message:
fur: Messaç:

en: Use more screen for windows
fur: Dopre plui spazi par i balcons

en: Try to use more screen for placing window thumbnails by adapting to screen aspect ratio, and consolidating them further to reduce the bounding box. This setting applies only with the natural placement strategy.
fur: Cîr di doprâ plui puest par plaçâ lis miniaturis dai balcons, adatânsi al rapuart di aspiet dal visôr e consolidanlis ancjemo di plui par ridusi il spazi complessîf. Cheste impostazion a si apliche dome se l'algoritmo di posizionament al è "natural".

en: Place window captions on top
fur: Met il titul dal balcon insomp

en: If true, place window captions on top the respective thumbnail, overriding shell default of placing it at the bottom. Changing this setting requires restarting the shell to have any effect.
fur: Se VÊR, al place i titui dai balcons insomp as relativis miniaturis, lant in volte al compuartament normâl de shell, che lis place in bas.Cambiant cheste impostazion a si scugne tornâ a inviâ la shell.

en: Failed to launch "%s"
fur: Inviament di «%s» falît

en: Browse Network
fur: Esplore rêt

en: Memory
fur: Memorie

en: Workspace Indicator
fur: Indicatôr lûcs di lavôr

en: Window Grouping
fur: Ingrumament balcons

en: Never group windows
fur: No ingrumâ i balcons

en: Group windows when space is limited
fur: Ingrume i balcons quanche al'è pôc puest

en: Always group windows
fur: Ingrume simpri i balcons

en: Workspace names:
fur: Nons dai lûcs di lavôr:

en: Workspace %d
fur: Lûc di lavôr %d

en: Upside-down
fur: Cui pîs pa'l'aiar

en: Display Settings
fur: Impostazions Visôr

en: System Log
fur: Çoc di sisteme

en: View or monitor system log files
fur: Viôt o controle i file dal çoc di sisteme

en: Log file to open up on startup
fur: Il file di çoc di vierzi ae partence

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
fur: Specifiche il file di çoc mostrât ae partence. Il predefinît al è o /var/adm/messages o /var/log/messages, al dipent dal to sisteme operatîf.

en: Size of the font used to display the log
fur: Dimension dai font doprâts par mostrâ il çoc

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
fur: Specifiche la dimension de largjece fisse dal font doprade par mostrâ il çoc in tal visôr da l'arbul principâl. Il predefinît al è l'istès di chel predefinît tal terminâl.

en: Height of the main window in pixels
fur: Altece dal barcon principâl in pixel

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
fur: Specifiche l'altece in pixel dal barcon principâl dal visôr di çoc.

en: Width of the main window in pixels
fur: Largjece in pixel dal barcon principâl

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
fur: Specifiche la largjece in pixel dal barcon principâl dal visôr dal çoc

en: Log files to open up on startup
fur: I file dal çoc di vierzi ae partence

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
fur: Specifiche une liste di file dal çoc di vierzi ae partence. Une liste di default a je stade creade leint /etc/syslog.conf.

en: List of saved filters
fur: Liste dai filtros salvâts

en: List of saved regexp filters
fur: Liste dai filtros regexp salvâts

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Chest program al è software libar; tu puedis redistribuilu e/o modificalu secont i termins de GNU General Public License come publicât dae Free Software Foundation; sia la version 2 de licenze, o (a to plasê) qualsiasi version sucessive.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Chest program al è distribuît in te sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence ancje une implicite garanzie di CUMIERÇBILITÂT o IDONEITÂT A UNE PARTICOLÂR FINALITÂT. Viôt la GNU General Public License par vê plui detais.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA
fur: Tu varessis di vê ricevût un copie de licenze GNU General Public License insieme a chest program; se no, scrîf ae Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301, USA

en: A system log viewer for GNOME.
fur: Un visôr dal çoc di sisteme par GNOME.

en: Impossible to open the file %s
fur: Impussibil vierzi il file %s

en: Auto Scroll
fur: Auto scoriment

en: About System Log
fur: Informazions su Çoc di Sisteme

en: Filter name is empty!
fur: Il non dal filtri al è vueit!

en: Filter name may not contain the ':' character
fur: Il non dal filtri nol vares di contignî il caratar ':'

en: Regular expression is empty!
fur: L'espression regolâr a je vueide!

en: Regular expression is invalid: %s
fur: L'espression regolâr a no je valide: %s

en: Please specify either foreground or background color!
fur: Par plasê specifiche un colôr o par il prin plan o par il sfont

en: Edit filter
fur: Modifiche il filtri

en: Add new filter
fur: Zonte un gnûf filtri

en: Filters
fur: Filtros

en: _Regular Expression:
fur: Espression _Regolâr:

en: Highlight
fur: Met in lûs

en: Hide
fur: Nascuint

en: Foreground:
fur: Prin plan:

en: Background:
fur: Sfont:

en: Effect:
fur: Efiet:

en: Open...
fur: Vierç...

en: Show Matches Only
fur: Mostre nome corispondencis

en: Manage Filters...
fur: Ministre i filtros...

en: Find previous occurrence of the search string
fur: Cjate une precedent ocorince de stringhe di ricerche

en: Find next occurrence of the search string
fur: Cjate une prossime ocorince de stringhe di ricerche

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
fur: Erôr intant che a si decomprimeve il çoc GZippât. Il file al podares sedi corot.

en: You don't have enough permissions to read the file.
fur: No tu âs vonde permès par lei il file.

en: The file is not a regular file or is not a text file.
fur: Il file a nol è un file regolâr o a nol è un file di test.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
fur: Cheste version di Çoc di Sisteme a no suppuarte i çocs GZippâts.

en: Search in "%s"
fur: Cîr in "%s"

note: translators: this is part of a label composed with * a date string, for example "updated today 23:54"
en: updated
fur: atualize

en: Wrapped
fur: Invuluçât

en: Can't read from "%s"
fur: No puès lei da "%s"

en: Open Log
fur: Vierç il çoc

en: Could not open the following files:
fur: No puès vierzi chescj files:

en: Terminal
fur: Terminâl

en: Use the command line
fur: Dopre la rie di comant

en: Accelerator key
fur: Boton aceleradôr

en: Accelerator modifiers
fur: Modificadôrs di aceleradôr

en: Accelerator Mode
fur: Mût aceleradôr

en: The type of accelerator.
fur: Il tipo di aceleradôr.

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
fur: Digitâ un gnûf aceleradôr o fracâ Backspace par netâ

en: Type a new accelerator
fur: Digite un gnûf aceleradôr

en: Current Locale
fur: Localizazion curint

en: Western
fur: Ocidentâl

en: Central European
fur: Centri-european

en: South European
fur: Sud-european

en: Cyrillic
fur: Cirilic

en: Arabic
fur: Arabo

en: Greek
fur: Grec

en: Hebrew Visual
fur: Ebreo visuâl

en: Hebrew
fur: Ebreo

en: Turkish
fur: Turc

en: Romanian
fur: Rumen

en: Armenian
fur: Armen

en: Chinese Traditional
fur: Cinês tradizionâl

en: Cyrillic/Russian
fur: Cirilic/Rus

en: Japanese
fur: Gjaponês

en: Korean
fur: Corean

en: Chinese Simplified
fur: Cinês semplificât

en: Georgian
fur: Gjeorgjan

en: Cyrillic/Ukrainian
fur: Cirilic/Ucraino

en: Croatian
fur: Croat

en: Icelandic
fur: Islandês

en: Vietnamese
fur: Vietnamita

en: User Defined
fur: Definît da l'utent

en: _Description
fur: _Descrizion

en: _Encoding
fur: C_odifiche

en: There was an error subscribing to notification of terminal encoding list changes. (%s)
fur: Erôr ta sottoscrizion aes notifichis dai gambiaments da l'elenco des codifichis dal terminâl. (%s)

en: <b>Background</b>
fur: <b>Fondâl</b>

en: <b>Command</b>
fur: <b>Comant</b>

en: <b>Compatibility</b>
fur: <b>Compatibilitât</b>

en: <b>Foreground and Background</b>
fur: <b>Prin plan e fondâl</b>

en: <b>General</b>
fur: <b>Gjenerâl</b>

en: <b>Palette</b>
fur: <b>Taule dai colôrs</b>

en: <b>Scrolling</b>
fur: <b>Scoriment</b>

en: <b>Title</b>
fur: <b>Titul</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Terminal applications have these colors available to them.</i></small>
fur: <small><i><b>Note:</b> Colôrs disponibî pes aplicazions dal terminâl.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> The command running inside the terminal may dynamically set a new title.</i></small>
fur: <small><i><b>Note:</b> Il comant in esecuzion tal terminâl al pos impostâ dinamicamentri un gnûf titul.</i></small>

en: <small><i><b>Note:</b> These options may cause some applications to behave incorrectly.  They are only here to allow you to work around certain applications and operating systems that expect different terminal behavior.</i></small>
fur: <small><i><b>Note:</b> Chestes opzions a podaressin fâ funzionâ in un mût no coret ciertis aplicazions. A son disponibilis par chês aplicazions e par chei sistemes operatîfs ch'a si spietin un funzionament diferent dal terminâl.</i></small>

en: <small><i>Maximum</i></small>
fur: <small><i>Massime</i></small>

en: <small><i>None</i></small>
fur: <small><i>Nissune</i></small>

en: ASCII DEL
    Escape sequence
    Control-H
fur: Caràtar ASCII DEL
    Secuence di Escape
    Control-H

en: A_vailable encodings:
fur: Codifichis disponi_bilis:

en: Add encoding to menu.
fur: Zonte la codifiche al menu.

en: Add or Remove Terminal Encodings
fur: Zonte o rimôf codifichis di terminâl

en: Background _image
fur: _Imagjine di fondâl

en: Background image _scrolls
fur: Imagjine di _fondâl scorevul

en: Built-_in schemes:
fur: Schemes _incorporâts:

en: Built-in _schemes:
fur: _Schemes incorporâts:

en: Choose A Profile Icon
fur: Sielte icone profîl

en: Choose Terminal Background Color
fur: Sielte colôr di fondâl dal terminâl

en: Choose Terminal Text Color
fur: Sielte colôr dal test dal terminâl

en: Color _palette:
fur: Taule dai _colôrs:

en: Compatibility
fur: Compatibilitât

en: Cursor blin_ks
fur: Cursôr inter_mitent

en: Custom co_mmand:
fur: Co_mant personalizât:

en: Disable all me_nu access keys (such as Alt+f to open File menu)
fur: _Disabilite i aceleradôrs di menu (come ALT+F par vierzi il menu File)

en: Disable m_enu shortcut key (F10 by default)
fur: Disa_bilite il boton scurtadorie par i menu (boton predefinît F10)

en: E_ncodings shown in menu:
fur: Codifiche _mostrade tal menu:

en: Exit the terminal
    Restart the command
    Hold the terminal open
fur: Jessi dal terminâl
    Torne a inviâ il comant
    Manten il terminâl viert

en: Image _file:
fur: _File di imagjine:

en: Initial _title:
fur: _Titul iniziâl:

en: Keyboard Shortcuts
fur: _Scurtadorîs di tastiere

en: New Profile
fur: Gnûf profîl

en: On the left side
    On the right side
    Disabled
fur: Da bande çampe
    Da bande gjestre
    Disabilitât

en: Profile Editor
fur: Modifiche profîl

en: Profile _icon:
fur: _Icone pal profîl:

en: Profile _name:
fur: _Nom dal profîl:

en: Remove encoding from menu.
fur: Rimôf la codifiche dai menu.

en: Replaces initial title
    Goes before initial title
    Goes after initial title
    Isn't displayed
fur: Sostituis il titul iniziâl
    Vâ prime dal titul iniziâl
    Vâ dopo dal titul iniziâl
    Nol è mostrât

en: Ru_n a custom command instead of my shell
fur: Ese_guis un comant personalizât invizit da shell

en: S/Key Challenge Response
fur: Rispueste al challenge S/Key

en: S_hade transparent or image background:
fur: S_fumadure dal fondâl trasparent o da l'imagjine:

en: Sc_roll on output
fur: Scô_r in presince di output

en: Scr_ollback:
fur: Sc_ôriment dal buffer:

en: Scroll on _keystroke
fur: S_côriment se fracâts i botons

en: Scrolling
fur: Scoriment

en: Select Background Image
fur: Selezione une imagjine di fondâl

en: Select-by-_word characters:
fur: Carà_tars selezionabî come peraule:

en: Show _menubar by default in new terminals
fur: Mostre simpri la bare dai menu tai gnûfs terminâi

en: Terminal _bell
fur: Avîs sonoro

en: Title and Command
fur: Titul e comant

en: Use colors from s_ystem theme
fur: Doprâ i colôrs dal te_me di sisteme

en: When command _exits:
fur: _Cuant che il comant al finis:

en: _Allow bold text
fur: Consentî il test gr_assut

en: _Background color:
fur: Colôr dal _fondâl:

en: _Backspace key generates:
fur: Il boton BACKSPACE al provoche:

en: _Base on:
fur: _Basât su:

en: _Delete key generates:
fur: Il boton CANC al provoche:

en: _Dynamically-set title:
fur: Titul impostât _dinamicamentri:

en: _None (use solid color)
fur: _Nissun (dopre tinte unide)

en: _Profile name:
fur: Nom dal _profîl:

en: _Reset Compatibility Options to Defaults
fur: _Ripristine valôrs predefinîts par opzions di compatibilitât

en: _Run command as a login shell
fur: _Eseguis il comant come une shell di login

en: _Scrollbar is:
fur: Bare di _scoriment:

en: _Shortcut keys:
fur: Botons di _scurtadorie:

en: _Text color:
fur: Colôr dal _test:

en: _Transparent background
fur: Fondâl _trasparent

en: _Update login records when command is launched
fur: _Agjorne i records di login cuant che il comant al ven eseguît

en: _Use the system fixed width font
fur: _Dopre il tipo di caràtar a largjece fisse di sisteme

en: _lines
fur: _rîs

en: A subset of possible encodings are presented in the Encoding submenu. This is a list of encodings to appear there. The special encoding name "current" means to display the encoding of the current locale.
fur: Tal sottomenu "Codifiche dai caràtars" a son saltadis fûr pussibilis codifichis. Cheste je la liste des codifichis ch'a ven mostrade. Il nom speciâl "current" al segne di mostrâ la codifiche da localizazion ch'a si dopre.

en: A value between 0.0 and 1.0 indicating how much to darken the background image. 0.0 means no darkness, 1.0 means fully dark. In the current implementation, there are only two levels of darkness possible, so the setting behaves as a boolean, where 0.0 disables the darkening effect.
fur: Un valôr framieç 0.0 e 1.0 al segne di trop scurî l'imagjine di fondâl. 0.0 al segne nissun scuriment, 1.0 al segne scûr patoc. Ta l'implementazion curint, a son doi livei di scuriment pussibî, par chest chist parametro al funzione dome come boolean, indulà che 0.0 al disabilite l'efiet di scuriment.

en: Accelerator key to detach current tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
fur: Scurtadorie di sisteme par stacâ la schede curint, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Accelerator key to move the current tab to the left. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
fur: Scurtadorie di sisteme par spostâ la schede curint bande çampe dal terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Accelerator key to move the current tab to the right. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
fur: Scurtadorie di sisteme par spostâ la schede curint bande gjestre dal terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Accelerator to detach current tab.
fur: Aceleradôr par stacâ la schede curint.

en: Accelerator to move the current tab to the left.
fur: Aceleradôr par spostâ la schede curint a çampe.

en: Accelerator to move the current tab to the right.
fur: Aceleradôr par spostâ la schede curint a gjestre.

en: An Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
fur: Un nom di tipo di caràtar di Pango. Esemplis a son "Sans 12" o "Monospace Bold 14"

en: An X font name. See the X man page (type "man X") for more details on the format of X font names.
fur: Un nom di tipo di caràtar di X. Fâ riferiment a la pagjine dal manuâl di X (digitant "man X") par vê plui particulârs sul formât dai noms dai tipos di caràtar X.

en: Background type
fur: Tipo di fondâl

en: Characters that are considered "part of a word"
fur: Caràtars ch'a son considerâts "par di une peraule"

en: Custom command to use instead of the shell
fur: Comant personalizât di doprâ invezir da shell

en: Default color of terminal background
fur: Colôr predefinît dal fondâl dal terminâl

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
fur: Colôr predefinît dal fondâl dal terminâl, come specifiche di colôr (al pos jessi un numar esadecimâl in stîl HTML opûr il nom di un colôr come "red").

en: Default color of text in the terminal
fur: Colôr predefinît dal test tal terminâl

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
fur: Colôr predefinît dal test tal terminâl, come specifiche di colôr (al pos jessi un numar esadecimâl in stîl HTML opûr il nom di un colôr come "red").

en: Effect of the Backspace key
fur: Efiet dal boton BACKSPACE

en: Effect of the Delete key
fur: Efiet dal boton CANC

en: Filename of a background image.
fur: Nom dal file da imagjine di fondâl.

en: How much to darken the background image
fur: Di trop scurî l'imagjine di fondâl

en: Human-readable name of the profile
fur: Nom mnemonic pal profîl

en: Human-readable name of the profile.
fur: Nom mnemonic pal profîl.

en: Icon for terminal window
fur: Icone pal barcon dal terminâl

en: Icon to use for tabs/windows containing this profile.
fur: Icone di doprâ ta lis schedis o tai barcons ch'an dentri chest profîl.

en: If the application in the terminal sets the title (most typically people have their shell set up to do this), the dynamically-set title can erase the configured title, go before it, go after it, or replace it. The possible values are "replace", "before", "after", and "ignore".
fur: Se l'aplicazion tal terminâl à imposte il titul (gjeneralmentri lis personis an scripts ch'a fasin chest), il titul impostât dinamicamentri al pos elimina chel configurât, lâ prime, dopo opûr rimplaçalu. I pussibî valôrs a son "replace", "before", "after", and "ignore".

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
fur: Se TRUE, permet ai programes tal tarminâl di mostrâ il test in grassut.

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
fur: Se TRUE, nol mande sûns cuant che i programes a mandin la secuence di escape par il bip dal terminâl.

en: If true, font anti-aliasing will be disabled when running without the X RENDER extension, which gives a considerable performance improvement in these situations.
fur: Se TRUE, l'anti-aliasing dai caràtars al vegnarâ disabilitât cuant che si stâ eseguint X cence lis estensions RENDER. Chest al rint miôr lis prestanzions in chestis situazions.

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
fur: Se TRUE, môf la bare di scoriment viers la fin podopo vê fracât un boton.

en: If true, scroll the background image with the foreground text; if false, keep the image in a fixed position and scroll the text above it.
fur: Se TRUE, l'imagjine a scrô cul test; se FALSE, l'imagjine a reste fisse intant ch'al scôr il test parsore.

en: If true, the command inside the terminal will be launched as a login shell. (argv[0] will have a hyphen in front of it.)
fur: Se TRUE, il comant tal terminâl al vegnarâ inviât al puest da shell di login. (argv[0] al varâ un piçul trat denant).

en: If true, the system login records utmp and wtmp will be updated when the command inside the terminal is launched.
fur: Se TRUE, i records di sisteme utmp e wtmp a vegnaran agjornats cuant che il comant dentri il terminâl al vegnara inviât.

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
fur: Se TRUE, il terminâl al doprarâ il caràtar predefinît se al è a spaziadure fisse (altrimentri il caràtar ch'al vâ plui dongje ch'a si rive a cjatâ).

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
fur: Se TRUE, il schema dai colôrs dal teme al vegnarâ doprât par il test dal terminâl, invezit dai colôrs furnîts da l'utent.

en: If true, the value of the custom_command setting will be used in place of running a shell.
fur: Se TRUE, al vegnarâ doprât il valôr da impostazion custom_command invezit di inviâ une shell.

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
fur: Se TRUE, cuant ch'al saltarâ fûr un gnûf output il terminâl al scorarâ viers il bas.

en: Keyboard shortcut key for bringing up the dialog for profile creation. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi il barcon di dialogo pa creazion dal profîl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for closing a tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ une schede, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for closing a window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ un barcon, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for copying selected text to the clipboard. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par cupiâ il test selezionât tai aponts, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for launching help. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par domandâ jutori, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for making font larger. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui grant il caràtar, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for making font smaller. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui piçul il caràtar, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for making font the normal size. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ il caràtar a la dimension normâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for opening a new tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi une gnove schede, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for opening a new window. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi un gnûf barcon, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for pasting the contents of the clipboard into the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par tacâ il contignût tai aponts, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 1. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 1, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 10. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 10, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 11. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 11, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 12. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 12, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 2. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 2, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 3. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 3, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 4. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 4, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 5. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 5, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 6. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 6, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 7. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 7, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 8. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 8, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for switch to tab 9. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 9, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key for toggling full screen mode. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par abilitâ la modalitât a dut schermo, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key to reset and clear the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ e netâ il terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key to reset the terminal. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ il terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key to set the terminal title. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ il titul dal terminâl, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key to switch to the next tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passa a la schede sucesive, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key to switch to the previous tab. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par passa a la schede di prime, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut key to toggle the visibility of the menubar. Expressed as a string in the same format used for GTK+ resource files. If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keyboard shortcut for this action.
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ la visibilitât da bare dai menu, mostrade tal stes formât doprât dal file di risorses par GTK+. Se l'opzion a je impostade a la stringhe speciâl "disabled", nol esist nissun colegament cun botons par cheste azion.

en: Keyboard shortcut to close a tab
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ une schede

en: Keyboard shortcut to close a window
fur: Scurtadorie di tastiere par sierâ un barcon

en: Keyboard shortcut to copy text
fur: Scurtadorie di tastiere par cupiâ il test

en: Keyboard shortcut to create a new profile
fur: Scurtadorie di tastiere par creâ un gnûf profîl

en: Keyboard shortcut to launch help
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi la guide

en: Keyboard shortcut to make font larger
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui grant il caràtar

en: Keyboard shortcut to make font normal-size
fur: Scurtadorie di tastiere par imposta il caràtar a la dimension normâl

en: Keyboard shortcut to make font smaller
fur: Scurtadorie di tastiere par fâ plui piçul il caràtar

en: Keyboard shortcut to open a new tab
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi une gnove schede

en: Keyboard shortcut to open a new window
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi un gnûf barcon

en: Keyboard shortcut to paste text
fur: Scurtadorie di tastiere par taca il test

en: Keyboard shortcut to reset and clear the terminal
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ e netâ il terminâl

en: Keyboard shortcut to reset the terminal
fur: Scurtadorie di tastiere par ripristinâ il terminâl

en: Keyboard shortcut to set the terminal title
fur: Scurtadorie di tastiere par impostâ il titul dal terminâl

en: Keyboard shortcut to switch to tab 1
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 1

en: Keyboard shortcut to switch to tab 10
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 10

en: Keyboard shortcut to switch to tab 11
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 11

en: Keyboard shortcut to switch to tab 12
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 12

en: Keyboard shortcut to switch to tab 2
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 2

en: Keyboard shortcut to switch to tab 3
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 3

en: Keyboard shortcut to switch to tab 4
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 4

en: Keyboard shortcut to switch to tab 5
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 5

en: Keyboard shortcut to switch to tab 6
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 6

en: Keyboard shortcut to switch to tab 7
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 7

en: Keyboard shortcut to switch to tab 8
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 8

en: Keyboard shortcut to switch to tab 9
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede 9

en: Keyboard shortcut to switch to the next tab
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede sucesive

en: Keyboard shortcut to switch to the previous tab
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a la schede di prime

en: Keyboard shortcut to toggle full screen mode
fur: Scurtadorie di tastiere par passâ a dut schermo

en: Keyboard shortcut to toggle the visibility of the menubar
fur: Scurtadorie di tastiere par abilitâ la visualizazion da bare dai menu

en: List of available encodings
fur: Liste des codifichis pussibilis

en: List of profiles
fur: Liste dai profî

en: List of profiles known to gnome-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/gnome-terminal/profiles.
fur: Liste dai profî cognossûts di gnome-terminal. La liste a jà dentri i noms des sottodirectory relatives a /apps/gnome-terminal/profiles.

en: Normally you can access the menubar with F10. This can also be customized via gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). This option allows the standard menubar accelerator to be disabled.
fur: Normalmentri al è pussibil acedi a la bare di menu cun F10. Chest al pues jessi personalizât cun gtkrc (gtk-menu-bar-accel = "whatever"). Cun cheste opzion si pues disabilitâ l'aceleradôr predefinît par la bare di menu.

en: Number of lines to keep in scrollback
fur: Numar di ries di mantignî par scori denant-daûr

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. Be careful with this setting; it's the primary factor in determining how much memory the terminal will use.
fur: Numar di riis par scori denant-daûr. Al è pussibil scori denant-daûr tal terminâl di chest numar di riis, lis riis in plui a vegnaran scartadis. Fa atenzion a chest parametro parcè ch'al è il prin fatôr ch'al determine trope memorie ch'al doprarà il terminâl.

en: Palette for terminal applications
fur: Taule di colôrs pes aplicazions dal terminâl

note: Translators: S/Key is the name of an application, so it should not be translated.
en: Popup a dialog when an S/Key challenge response query is detected and clicked on. Typing a password into the dialog will send it to the terminal.
fur: Al vierç un barcon di dialogo cuant che une richieste di rispueste S/Key challenge a je intercetade e fracade. Scrivint la password tal barcon di dialogo cheste a ven mandade tal terminâl.

en: Position of the scrollbar
fur: Posizion da bare di scoriment

en: Possible values are "close" to close the terminal, and "restart" to restart the command.
fur: Valôrs pussibî a son "close" par sierâ il terminâl, e "restart" par tornâ a inviâ il comant.

en: Profile to be used when opening a new window or tab. Must be in profile_list.
fur: Profîl di doprâ intant ch'a si vierç un gnûf barcon o une gnove schede. Al scugne jessi ta liste dai profî.

en: Profile to use for new terminals
fur: Profîl di doprâ par un gnûf terminâl

en: Run this command in place of the shell, if use_custom_command is true.
fur: Eseguis chest comant al puest da shell se use_custom_command al è TRUE.

en: Sets what code the backspace key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "ascii-del" is normally considered the correct setting for the Backspace key.
fur: Imposte il codic gjenerât dal boton BACKSPACE. Valôrs pussibî a son "ascii-del" par il caràtar DEL ASCII, "control-h" par Control-H (ven a stai il caràtar BS ASCII), "escape-sequence" par la secuence di escape gjeneralmentri leade al boton BACKSPACE o CANC. "ascii-del" al è gjeneralmentri considerât il valôr coret par il boton BACKSPACE.

en: Sets what code the delete key generates. Possible values are "ascii-del" for the ASCII DEL character, "control-h" for Control-H (AKA the ASCII BS character), "escape-sequence" for the escape sequence typically bound to backspace or delete. "escape-sequence" is normally considered the correct setting for the Delete key.
fur: Imposte il codic gjenerât dal boton CANC. Valôrs pussibî a son "ascii-del" par il caràtar DEL ASCII, "control-h" par Control-H (ven a stai il caràtar BS ASCII), "escape-sequence" par la secuence di escape gjeneralmentri leade al boton BACKSPACE o CANC. "ascii-del" al è gjeneralmentri considerât il valôr coret par il boton CANC.

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
fur: I terminai an taulis di 16 colôrs che lis aplicazions inviadis dentri il terminâl a puedin doprâ. Cheste je chê taule di colôrs separâts cui doi ponts (:). I noms dai colôrs an di jessi in formât esadecimâl, par esempli "#FF00FF"

en: Title for terminal
fur: Titul dal terminâl

en: Title to display for the terminal window or tab. This title may be replaced by or combined with the title set by the application inside the terminal, depending on the title_mode setting.
fur: Titul di mostrâ tal barcon dal terminâl o ta schede. Chest titul al pues jessi rimplaçât opûr cumbinasi cul titul impostât da l'aplicazion dentri dal terminâl a seconde dal valôr di title_mode.

en: True if the cursor should blink when the terminal has focus, for windows/tabs with this profile.
fur: Vêr se il cursôr al pues lampâ cuant che il terminâl al à il focus, par barcon/schede cun chest profîl.

en: True if the menubar should be shown in new windows, for windows/tabs with this profile.
fur: Vêr se la bare di menu a pues jessi visualizade tai gnûfs barcons, par barcon/schede cun chest profîl.

en: Type of terminal background. May be "solid" for a solid color, "image" for an image, or "transparent" for pseudo-transparency.
fur: Tipo di fondâl dal terminâl. Al pues jessi "solid" par un colôr a tinte uniche, "image" par une imagjine, opûr "transparent" par une pseudo-trasparence.

en: What to do with dynamic title
fur: Ce fâ cuntun titul dinamic

en: What to do with the terminal when the child command exits
fur: Ce fâ cul terminâl cuant che il proces fî al finis

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
fur: Selezionant il test par peraule, la sequence di caràtars a son viodûts come peraule singule. A puedin jessi doprâts ancje intervai come "A-Z". Il caràtar tratut (-) se nol segne un interval, al scugne jessi il prin caràtar.

en: Where to put the terminal scrollbar. Possibilities are "left", "right", and "disabled".
fur: Indulà meti la bare di scoriment. Lis pussibilitâts a son "left", "right", e "disabled".

en: Whether the menubar has access keys
fur: A mostre se ta bare di menu a son aceleradôrs

en: Whether the standard GTK shortcut for menubar access is enabled
fur: A mostre se la scurtadorie predefinide di GTK par acedi a la bare di menu a je abilitade

en: Whether to allow bold text
fur: A mostre se consentî il test in grasut

en: Whether to ask for confirmation when closing a terminal window which has more than one open tab.
fur: A mostre se domandâ conferme cuant che il barcon dal terminâl che al à plui di une schede vierte a ven sierade.

en: Whether to ask for confirmation when closing terminal windows
fur: A mostre se domandâ conferme cuan ch'a vegnin sierâts i barcons dal terminâl

en: Whether to blink the cursor
fur: A mostre se il cursôr al à di lampâ

en: Whether to disable anti-aliasing without the X RENDER extension
fur: A mostre se disabilitâ l'anti-aliasing cence l'estension X RENDER

en: Whether to have Alt+letter access keys for the menubar. They may interfere with some applications run inside the terminal so it's possible to turn them off.
fur: A mostre se a son scurtadoriis Alt+letare pa bare di menu. Chest al podares interferì cun ciertis aplicazions ch'a son stadis inviadis dentri il terminâl, cussì si pues disabilitâ.

en: Whether to launch the command in the terminal as a login shell
fur: A mostre se inviâ il comant tal terminâl come shell di login

en: Whether to run a custom command instead of the shell
fur: A mostre se eseguî un comant personalizât invezit da shell

en: Whether to scroll background image
fur: A mostre se fâ scori l'imagjine di fondâl

en: Black on light yellow
fur: Neri su zâl clâr

en: Black on white
fur: Neri su blanc

en: Gray on black
fur: Grîs su neri

en: Green on black
fur: Vert su neri

en: White on black
fur: Blanc su neri

en: All Files
fur: Ducj i files

en: Choose Palette Color %d
fur: Sielte di colôr da taule di colôrs %d

en: Palette entry %d
fur: Element %d da taule di colôrs

en: Choose A Terminal Font
fur: Sielç un caràtar

en: _Font:
fur: Tipo di _caràtar

en: Editing Profile "%s"
fur: Modifiche dal profîl "%s"

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid S/Key challenge.
fur: Il test fracât nol samee jessi un S/Key challenge.

en: The text you clicked on doesn't seem to be a valid OTP challenge.
fur: Il test fracât nol samee jessi un OTP challenge.

en: New Tab
fur: Gnove schede

en: Close Tab
fur: Siere schede

en: Close Window
fur: Siere barcon

en: Hide and Show menubar
fur: Plate e mostre la bare di menu

en: Full Screen
fur: A plen schermo

en: Set Title
fur: Imposte titul

en: Reset and Clear
fur: Ripristine e nete fûr

en: Switch to Previous Tab
fur: Passe a la schede prime

en: Switch to Next Tab
fur: Passe a la schede dopo

en: Move Tab to the Left
fur: Sposte la schede a çampe

en: Move Tab to the Right
fur: Sposte la schede a gjestre

en: Detach Tab
fur: Stache schede

en: Switch to Tab 1
fur: Passe a la schede 1

en: Switch to Tab 2
fur: Passe a la schede 2

en: Switch to Tab 3
fur: Passe a la schede 3

en: Switch to Tab 4
fur: Passe a la schede 4

en: Switch to Tab 5
fur: Passe a la schede 5

en: Switch to Tab 6
fur: Passe a la schede 6

en: Switch to Tab 7
fur: Passe a la schede 7

en: Switch to Tab 8
fur: Passe a la schede 8

en: Switch to Tab 9
fur: Passe a la schede 9

en: Switch to Tab 10
fur: Passe a la schede 10

en: Switch to Tab 11
fur: Passe a la schede 11

en: Switch to Tab 12
fur: Passe a la schede 12

en: There was an error loading config from %s. (%s)
fur: Erôr tal cjamâ la configurazion di %s. (%s)

en: There was an error subscribing to notification of terminal keybinding changes. (%s)
fur: Erôr vie pa registrazion par la notifiche da modifiche da l'asociazion dai botons. (%s)

en: _Action
fur: _Azion

en: Shortcut _Key
fur: Boton s_curtadorie

en: _Send Mail To...
fur: In_vie une mail a...

en: _Copy E-mail Address
fur: _Cupie indiriz mail

en: Open _Terminal
fur: Vierç _terminâl

en: Open Ta_b
fur: Vierç sch_ede

en: C_lose Tab
fur: S_iere schede

en: C_lose Window
fur: _Siere barcon

en: Change P_rofile
fur: Gambie p_rofîl

en: _Edit Current Profile...
fur: _Moficihe profîl curint...

en: Show _Menubar
fur: Mostre ba_re di menu

en: _Input Methods
fur: _Cemût inserî test

en: _Title:
fur: _Titul:

en: text/plain dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
fur: Il test strissinât sul terminâl al è tal formât sbagliât (%d) o al è da lungjece sbagliade (%d)

en: Color dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
fur: Il colôr strissinât sul terminâl al è tal formât sbagliât (%d) o al è da lungjece sbagliade (%d)

en: Mozilla url dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
fur: L'URL di Mozilla strissinât sul terminâl al è tal formât sbagliat (%d) o al è da lungjece sbagliade (%d)

en: URI list dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
fur: La liste di URI strissinade tal terminâl a je tal formât sbagliât (%d) o a je da lungjece sbagliade (%d)

en: Image filename dropped on terminal had wrong format (%d) or length (%d)
fur: Il nom dal file-imagjine strissinât sul terminâl al è tal formât sbagliât (%d) o al è da lungjece sbagliade (%d)

en: Error converting URI "%s" into filename: %s
fur: Erôr tal convertî l'URI "%s" in nom di file: %s

en: There was an error creating the child process for this terminal
fur: Erôr tal creâ il proces fî par chest terminal

en: _Add or Remove...
fur: _Zonte o rimôf...

en: There was an error subscribing to notification of terminal window configuration changes. (%s)
fur: Erôr vie pa registrazion par la notifiche dai gambiaments ta configurazion dal barcon di terminâl. (%s)

en: There was an error loading config value for whether to use mnemonics. (%s)
fur: Erôr tal cjamâ il valôr di configurazion ch'al specifiche se doprâ elements mnemonics. (%s)

note: This is fairly bogus to have here but I don't know * where else to put it really
en: New _Profile...
fur: Gnûf _profîl...

en: _Close Window
fur: _Siere barcon

en: P_rofiles...
fur: _Profî

en: _Keyboard Shortcuts...
fur: _Scurtadoriis di tastiere...

en: C_urrent Profile...
fur: Profîl _curint...

note: This is a check menu item so that the togglability is evident, but when it is not checked, * it won't be seen, of course, because the menubar will be then hidden.
en: Show Menu_bar
fur: Mostre ba_re di menu

en: _Full Screen
fur: Scher_mo a plen

en: Change _Profile
fur: Gambie _profîl

en: _Set Title...
fur: _Imposte titul...

en: Set _Character Encoding
fur: Imposte _codifiche dai caràtars

en: _Reset
fur: _Ripristine

en: Reset and C_lear
fur: Ripristine e ne_te

en: _Previous Tab
fur: Schede di _prime

en: _Next Tab
fur: Schede di _dopo

en: Move Tab to the _Left
fur: Sposte la schede a ç_ampe

en: Move Tab to the _Right
fur: Sposte la schede a _gjestre

en: _Detach Tab
fur: St_ache schede

en: Close tab
fur: Siere schede

en: _Terminal
fur: _Terminâl

en: Ta_bs
fur: Sc_hedis

en: Close all tabs?
fur: Sierâ dutis lis schedis?

en: This window has one tab open. Closing the window will close it. | This window has %d tabs open. Closing the window will also close all tabs.
fur[0]: Chest barcon al à une schede vierte. A vegnarà sierade, sierant il barcon.
fur[1]: Chest barcon al %d schedis viertis. Dutis lis schedis a vegnaran sieradis, sierant il barcon.

en: Close All _Tabs
fur: Siere ogni _schede

en: GNOME Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Il terminâl di GNOME al è un program free; si pues ridistribuî e modificâ secont i tiermins da la GNU General Public License publicade da la Free Software Corporation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.

en: GNOME Terminal
fur: Terminâl di GNOME

en: A terminal emulator for the GNOME desktop
fur: Un emuladôr di terminâl par GNOME

en: Execute the argument to this option inside the terminal.
fur: Al ven eseguît l'argoment di cheste opzion tal terminâl.

en: Execute the remainder of the command line inside the terminal.
fur: Al ven eseguît ce ch'al mancje da rie di comant tal terminâl.

en: Open a new window containing a tab with the default profile. More than one of these options can be provided.
fur: Vierç un gnûf barcon cun dentri une schede cun il profîl predefinît. Cheste opzion a pues jessi furnide plui voltis.

en: Open a new window containing a tab with the given profile. More than one of these options can be provided.
fur: Vierç un gnûf barcon cun dentri une schede cun il profîl predefinît. Cheste opzion a pues jessi furnide plui voltis.

en: PROFILENAME
fur: NOM_PROFIL

en: Open a new tab in the last-opened window with the default profile. More than one of these options can be provided.
fur: Al vierç une gnove schede ta l'ultin barcon viert cun il profîl predefinît. Si pues furnî plui di une di chestis opzions.

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile. More than one of these options can be provided.
fur: Al vierç une gnove schede ta l'ultin barcon viert cun il profîl predefinît. Si pues furnî plui di une di chestis opzions.

en: Open a new window containing a tab with the given profile ID. Used internally to save sessions.
fur: Al vierç un gnûf barcon cun dentri une schede cun l'ID di profîl furnît. Doprât internamentri par salvâ lis sessions.

en: PROFILEID
fur: ID_PROFIL

en: Open a new tab in the last-opened window with the given profile ID. Used internally to save sessions.
fur: Al vierç une gnove schede ta l'ultin barcon viert cun l'ID di profîl furnit. Doprât internamentri par salvâ lis sessions.

en: Set the role for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
fur: Al imposte ce ch'a di fâ l'ultin barcon specificât; si apliche dome a un barcon, e al pues jessi specificât dome une volte par ognidun barcon di creâ da rie di comant.

en: ROLE
fur: RUL

en: Turn on the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
fur: Al mostre la bare di menu da l'ultin barcon specificât; si apliche dome a un barcon, e al pues jessi specificât dome une volte par ognidun barcon di creâ da rie di comant.

en: Turn off the menubar for the last-specified window; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
fur: A tapone la bare di menu da l'ultin barcon specificât; si apliche dome a un barcon, e al pues jessi specificât dome une volte par ognidun barcon di creâ da rie di comant.

en: Set the last-specified window into fullscreen mode; applies to only one window; can be specified once for each window you create from the command line.
fur: Al imposte il barcon specificât par l'ultime modalitât a plen schermo; si apliche dome a un barcon, e al pues jessi specificât dome une volte par ognidun barcon di creâ da rie di comant.

en: X geometry specification (see "X" man page), can be specified once per window to be opened.
fur: Al è pussibil specificâ la geometrie par X dome une volte prin di vierzi ogni barcon (viôt "X" man page par i particulârs).

en: GEOMETRY
fur: GEOMETRIE

en: Do not register with the activation nameserver, do not re-use an active terminal
fur: Nol regjistre cun l'activation nameserver, cence torna a doprâ un terminâl atîf

en: Register with the activation nameserver [default]
fur: Regjistre cun l'activation nameserver [default]

en: ID for startup notification protocol.
fur: ID par il protocol di notifiche di inizi.

en: Set the terminal's title
fur: Imposte il titul par il terminâl

en: TITLE
fur: TITUL

en: Set the terminal's working directory
fur: Imposte la directory di lavôr dal terminâl

en: DIRNAME
fur: NOM_DIRECTORY

en: Set the default terminal's working directory. Used internally
fur: Imposte la directory di lavôr predefinide dal terminâl. Doprade internamentri

en: Set the terminal's zoom factor (1.0 = normal size)
fur: Imposte il fatôr di ingrandiment dal terminâl (1.0 = dimension normâl)

en: ZOOMFACTOR
fur: FATOR_DI_ZOOM

en: Set the last specified tab as the active one in its window
fur: Imposte l'ultime schede specificade come ative tal sô barcon

en: Could not load icon "%s": %s
fur: Impussibil cjamâ l'icone "%s": %s

en: Option "%s" requires specifying the command to run
fur: L'opzion "%s" a domande di specificâ un comant di inviâ

en: Argument to "%s" is not a valid command: %s
fur: L'argoment di "%s" nol è un comant valid: %s

en: "%s" specified more than once for the same window or tab
fur: "%s" specificât plui di une volte tal stes barcon o schede

en: Option "%s" requires specifying the command to run on the rest of the command line
fur: L'opzion "%s" a domande di specifiâ un comant di inviâ sul rest da rie di comant

en: Invalid argument: "%s"
fur: Argoment nô valid: "%s"

en: Enter profile name
fur: Inserî il nom dal profîl

en: Choose base profile
fur: Sielç il profîl base

en: Profile list
fur: Liste dai profî

en: You must select one or more profiles to delete.
fur: Sielç un o plui profî di eliminâ.

en: You must have at least one profile; you can't delete all of them.
fur: Impussibil eliminâ ducj i profî; almancul un al à di esisti.

en: Delete this profile?
     | Delete these %d profiles?
fur[0]: Eliminâ chest profîl?
fur[1]: Eliminâ chescj %d profî?

en: Delete profile "%s"?
fur: Eliminâ il profîl "%s"?

en: Delete Profile
fur: Elimine il profîl

en: Profiles
fur: Profî

en: _Profiles:
fur: _Profî:

en: Click to open new profile dialog
fur: Fracâ par vierzi il barcon di dialogo par un gnûf profîl

en: Click to open edit profile dialog
fur: Fracâ par vierzi il barcon di dialogo par modificâ un profîl

en: Click to delete selected profile
fur: Fracâ par eliminâ il profîl selezionât

en: Profile _used when launching a new terminal:
fur: Profîl _doprât cuant ch'a si invie un gnûf terminâl:

en: Click button to choose profile
fur: Frache il boton par sielzi il profîl

en: The file "%s" is missing. This indicates that the application is installed incorrectly.
fur: Il file "%s" nol esist. Chest al ûl dî che l'aplicazion no je instalade tal mût coret.

en: It appears that you do not have gnome-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
fur: Al samee che gnome-terminal.server nol sedi instalât intune posizion valide. La modalitât "fabriche" a vegnarâ disabilitade.

en: Error registering terminal with the activation service; factory mode disabled.
fur: Erôr tal regjistrâ il terminâl cun il servizi di ativazion; modalitât "fabriche" disabilitade.

en: Failed to retrieve terminal server from activation server
fur: Erôr intant ch'a si cirive di recuperâ "terminal server" par l'"activation server"

en: Attractive Usability
fur: Biele semplicitât par doprâ

en: Smooth gradients with purple highlights
fur: Sfumadurîs armoniosîs cun decorazions viole

en: Glider
fur: Aliant

en: Simple, smooth and aesthetically pleasing
fur: Semplic, armoniôs e esteticamentri plasevûl

en: A glossy looking theme
fur: Un teme cun aspiet lustri

en: Black-on-white text and icons
fur: Neri su blanc

en: High Contrast Inverse
fur: Contrast elevât contrari

en: White-on-black text and icons
fur: Blanc su neri par test e iconis

en: High Contrast Large Print
fur: Contrast elevât, caràtars larcs

en: Large black-on-white text and icons
fur: Neri su blanc par test e iconis grandis

en: High Contrast Large Print Inverse
fur: Contrast elevât contrari, caràtars larcs

en: Large white-on-black text and icons
fur: Blanc su neri par test e iconis grandononis

en: Large Print
fur: Caràtars larcs

en: Large text and icons
fur: Test e iconis grancj

en: Low Contrast
fur: Contrast ridot

en: Muted text and icons
fur: Colôrs pastelâts par test e iconis

en: Large muted text and icons
fur: Colôrs pastelâts par test e iconis grancj

en: Low Contrast Large Print
fur: Contrast ridot, caràtars larcs

en: A minimalistic appearance
fur: Aparence minimaliste

en: Mist
fur: Fumate

en: High contrast scalable icons with black borders
fur: Iconis scalabilis a contrast elevât cun ôrs neris

en: HighContrast-SVG
fur: Contrast elevât - SVG

en: There is only one
fur: Al è nome un

en: High contrast theme
fur: Teme a contrast elevât

en: Share Public directory over the network
fur: Condivît le cartele publiche in rêt

en: If this is true, the Public directory in the users home directory will be shared over the network when the user is logged in.
fur: Se chest al è vêr, la cartele publiche in te cartele home dai utents a sarà condividude in rêt cuanche l'utent al varà fat l'acès.

en: When to require passwords
fur: Cuant domandâ lis password

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
fur: Cuand domandâ lis password. Valôrs pussibii a son "never", "on_write", e "always".

en: Share Public directory over Bluetooth
fur: Condivît la cartele publiche vie Bluetooth

en: If this is true, the Public directory in the users home directory will be shared over Bluetooth when the user is logged in.
fur: Se chest al è vêr, la cartele publiche in te cartele home dai utents a sarà condividude vie Bluetooth cuanche l'utent al varà fat l'acès.

en: Whether to allow Bluetooth clients to write files.
fur: Se lassâ scrivi i file ai clients Bluetooth.

en: Whether to allow Bluetooth clients to write files, or share the files read-only.
fur: Se lassâ scrivi i file ai clients Bluetooth, o condividi i file in dome-leture.

en: Whether Bluetooth clients need to pair with the computer to send files.
fur: Se i clients Bluetooth a scugnin associâsi cun il computer par spedî file.

en: Whether Bluetooth clients can send files using ObexPush.
fur: Se i clients Bluetooth a puedin spedî file doprant ObexPush.

en: If this is true, Bluetooth devices can send files to the user's Downloads directory when logged in.
fur: Se chest al è vêr, i argagns Bluetooth a puedin spedî file ae cartele Downloads dal utent cuanch'al a fat l'acès.

en: When to accept files sent over Bluetooth
fur: Cuand acetâ i file spedîts vie Bluetooth

en: When to accept files sent over Bluetooth. Possible values are "always", "bonded" and "ask".
fur: Cuand acetâ i file spedîts vie Bluetooth. Valôrs pussibii a son "always", "bonded" e "ask".

en: Whether to notify about newly received files.
fur: Se notificâ in rivuard ai gnûfs file ricevûts.

en: Personal File Sharing Preferences
fur: Preferencis de condivision dai file personai

en: Share Files over the Network
fur: Condivît i File in Rêt

en: _Share public files on network
fur: _Condivît i file publics in rêt

en: _Require password:
fur: _Si pretint une password:

en: Share Files over Bluetooth
fur: Condivît i file vie Bluetooth

en: Share public files over _Bluetooth
fur: Condivît i file publics vie _Bluetooth

en: Allo_w remote devices to delete files
fur: _Lasse scancelâ i file ai argagns rimots

en: Require re_mote devices to bond with this computer
fur: Pretint che i argagns ri_mots a si lein cun chest computer

en: Receive Files over Bluetooth
fur: Ricêf file vie Bluetooth

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
fur: Ricêf file vie Bluetooth in te cartele _Downloads

en: _Accept files:
fur: _Acète i file:

en: _Notify about received files
fur: _Notifiche in rivuard ai file ricevûts

en: Personal File Sharing
fur: Condivision file personai

en: Preferences for sharing of files
fur: Preferencis par la condivision dai file

en: Launch Personal File Sharing if enabled
fur: Fâs partî la Condivision dai File Personai se abilitade

en: Launch Personal File Sharing Preferences
fur: Fâs partî lis Preferencis dae Condivision dai File Personai

en: Unable to launch the Personal File Sharing Preferences
fur: Impussibil fâ partî  lis Preferencis dae Condivision dai File Personai

en: May be used to share or receive files
fur: Al puès jessi doprât par condividi o ricevi file

en: May be shared over the network or Bluetooth
fur: Al puès jessi condividût vie rêt o Bluetooth

en: May be used to receive files over Bluetooth
fur: Al puès jessi doprât par ricevi file vie Bluetooth

en: No reason
fur: Nissune reson

en: Could not display the help contents.
fur: No puès mostrâ i contignûts dal jutori.

en: Could not build interface.
fur: No puès impastanâ l'interface.

en: When writing files
fur: Cuanche a si scrivin i file

en: Only for set up devices
fur: Nome par i argagns sestâts

en: Ask
fur: Domandâ

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
fur: File publics di %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
fur: File publics di %s su %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
fur: Tu âs ricevût "%s" vie Bluetooth

en: You received a file
fur: Tu âs ricevût un file

en: Reveal File
fur: Palese File

en: File reception complete
fur: Ricezion dai file completade

en: Temperature unit
fur: Unitât di temperadure

en: About Weather
fur: Informazions su Meteo

en: Show weather conditions and forecast
fur: Mostre condizions e previsions meteo

en: New Location
fur: Gnove localitât

en: Configured cities to show weather for
fur: Citâts configuradis par mostrâ il meteo

en: World Weather
fur: Meteo mondiâl

en: Forecast for Today
fur: Previsions par vuê

en: Forecast for Tomorrow
fur: Previsions par doman

en: %B %d
fur: %d %B

note: Translators: this is a time format without date used for AM/PM
en: %l∶%M %p
fur: %l.%M %p

en: Monday night
fur: Lunis di gnot

en: Monday morning
fur: Lunis di buinore

en: Monday afternoon
fur: Lunis di dopomisdì

en: Monday evening
fur: Lunis di sere

en: Tuesday night
fur: Martars di gnot

en: Tuesday morning
fur: Martars di buinore

en: Tuesday afternoon
fur: Martars di dopomisdì

en: Tuesday evening
fur: Martars di sere

en: Wednesday night
fur: Miercus di gnot

en: Wednesday morning
fur: Miercus di buinore

en: Wednesday afternoon
fur: Miercus di dopomisdì

en: Wednesday evening
fur: Miercus di sere

en: Thursday night
fur: Joibe di gnot

en: Thursday morning
fur: Joibe di buinore

en: Thursday afternoon
fur: Joibe di dopomisdì

en: Thursday evening
fur: Joibe di sere

en: Friday night
fur: Vinars di gnot

en: Friday morning
fur: Vinars di buinore

en: Friday afternoon
fur: Vinars di dopomisdì

en: Friday evening
fur: Vinars di sere

en: Saturday night
fur: Sabide di gnot

en: Saturday morning
fur: Sabide di buinore

en: Saturday afternoon
fur: Sabide di dopomisdì

en: Saturday evening
fur: Sabide di sere

en: Sunday night
fur: Domenie di gnot

en: Sunday morning
fur: Domenie di buinore

en: Sunday afternoon
fur: Domenie di dopomisdì

en: Sunday evening
fur: Domenie di sere

en: Tonight
fur: Usgnot

en: This morning
fur: Cheste buinore

en: This afternoon
fur: Chest dopomisdì

en: This evening
fur: Cheste sere

en: Tomorrow night
fur: Doman di gnot

en: Tomorrow morning
fur: Doman di buinore

en: Tomorrow afternoon
fur: Doman di dopomisdì

en: Tomorrow evening
fur: Doman di sere

en: A weather application
fur: Une aplicazion par il meteo

en: Add locations
fur: Zonte localitât

en: Use the <b>New</b> button on the toolbar to add more world locations
fur: Dopre il pulsant <b>Gnove</b> te striche dai struments par zontâ localitâts mondiâls

en: 3d-ish (button)
fur: Tridimensionâl (boton)

en: 3d-ish (gradient)
fur: Tridimensionâl (gradient)

en: Animations
fur: Animazions

en: Colorize Scrollbar
fur: Piturâ bare di scoriment

en: Enable Animations on Progressbars
fur: Abilite animazions su la bare di avanzament

en: Flat
fur: Slis

en: Inset
fur: Metût dentri

en: Inverted
fur: Devantdaûr

en: Menubar Style
fur: Stîl bare di menu

en: Radius
fur: Ragjio

en: Relief Style
fur: Stîl in riliêf

en: Requires style Glossy or Gummy
fur: A covente il stîl Glossy o Gummy

en: Scrollbar Color
fur: Colôr bare di scoment

en: Sets the Color of Scrollbars
fur: Imposte il colôr ded baris di scoriment

en: Shadow
fur: Ombre

en: Cell Indicator Size
fur: Dimension indicadôr de cele

en: Edge Thickness
fur: Spessôr da l'ôr

en: Size of check- and radiobuttons inside treeviews. (Bug #351764)
fur: Dimension dai botons radio/check dentri dai treeview (bug #351764).

en: If set, button corners are rounded
fur: Se impostât, i cjantons dai botons a son tarondâts

en: Rounded Buttons
fur: Botons tarondâts

en: Arrow
fur: Frece

en: Dot
fur: Pont

en: Full
fur: Plen

en: Handlebox Marks
fur: Marcjadôr maniglis

en: Inverted Dot
fur: Pont devantdaûr

en: Inverted Slash
fur: Slash devantdaûr

en: Mark Type 1
fur: Marcjadôr tipo 1

en: Mark Type for Scrollbar Buttons
fur: Tipo di marcjadôr par botons da bare di scoriment

en: Mark Type for Scrollbar Handles, Handleboxes, etc
fur: Tipo di marcjadôr par maniglis da bare di scoriment, maniglis di caselis, ecc..

en: Paned Dots
fur: Ponts paned

en: Rectangle
fur: Retangul

en: Scrollbar Marks
fur: Marcadôrs bare di scoriment

en: Scrollbar Type
fur: Tipo di bare di scoriment

en: Scrollbutton Marks
fur: Marcjadôrs botons di scoriment

en: Shaped
fur: Sagomat

en: Some
fur: Chualchidun

en: Error message
fur: Messaç di erôr

en: Informational message
fur: Messaç informatîf

en: Miscellaneous message
fur: Messaç diferent

en: Question dialog
fur: Dialogo di domande

en: System events
fur: Events di sisteme

en: Warning message
fur: Messaç di avertiment

en: Choose menu item
fur: Sielte vôs di menu

en: Click on command button
fur: Frache sul boton di comant

en: Select check box
fur: Selezione casele di sponte

en: User interface events
fur: Events intermuse utent

en: GNOME GConf Support
fur: Supuart Gconf GNOME

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
fur: Impussibil cjatâ il domini GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
fur: Impussibil cjatâ il domini GNOME_FILE_DOMAIN_HELP.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
fur: Impussibil mostrâ la documentazion, parcè che %s no je une directory. Controlâ la proprie instalazion.

en: Unable to find help paths %s or %s. Please check your installation
fur: Impussibil cjatâ i percors di jutori %s o %s. Controlâ la proprie instalazion.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
fur: Impussibil cjatâ il doc_id %s tal percors di jutori

en: Help document %s/%s not found
fur: Il dument di jutori %s/%s nol è stât cjatât

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
fur: Supuart Bonobo

en: Bonobo activation Support
fur: Supuart ativazion Bonobo

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
fur: Inpussibil creâ la directory utent par la configurazion di GNOME `%s': %s

en: Could not stat private per-user gnome configuration directory `%s': %s
fur: Impussibil creâ la directory utent par la configurazion di GNOME `%s': %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
fur: Impussibil impostâ i permes a 0700 par la directory utent di configurazion di GNOME `%s': %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
fur: Impussibil creâ la directory par i aceleradôrs di GNOME `%s': %s

en: GNOME Virtual Filesystem
fur: File System virtuâl di GNOME

en: Disable sound server usage
fur: Disabilite il server audio

en: Enable sound server usage
fur: Abilite il server audio

en: Host:port on which the sound server to use is running
fur: Host: al puarte indulà che il server audio di doprâ al è in esecuzion

en: Show GNOME options
fur: Mostre lis opzions di GNOME

en: Popt Table
fur: Tabele popt

en: The table of options for popt
fur: La tabele des opzions di popt

en: Popt Flags
fur: Parametros popt

en: The flags to use for popt
fur: Parametros di doprâ par popt

en: Popt Context
fur: Contest popt

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
fur: Il pontadôr al contest popt doprât di GnomeProgram

en: GOption Context
fur: Contest GOption

en: The goption context pointer that GnomeProgram is using
fur: Il pontadôr al contest goption doprât di GnomeProgram

en: Human readable name
fur: Nom legjibil

en: Human readable name of this application
fur: Il nom legjibil par cheste aplicazion

en: GNOME path
fur: Percors GNOME

en: Path in which to look for installed files
fur: Percors indulà cirî i files instalâts

en: App ID
fur: ID aplicazion

en: ID string to use for this application
fur: Stringhe di identificazion di cheste aplicazion

en: App version
fur: Version aplicazion

en: GNOME Prefix
fur: Prefis di GNOME

en: Prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'al è stât instalât GNOME

en: GNOME Libdir
fur: Directory libreriis di GNOME

en: Library prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instaladis lis libreriis di GNOME

en: GNOME Datadir
fur: Directory dâts di GNOME

en: Data prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instalâts i dâts di GNOME

en: GNOME Sysconfdir
fur: Directory configurazion di GNOME

en: Configuration prefix where GNOME was installed
fur: Prefis indulà ch'a je instalade la configurazion di GNOME

en: GNOME App Prefix
fur: Prefis aplicazion di GNOME

en: Prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a je instalade cheste aplicazion

en: GNOME App Libdir
fur: Directory libreriis aplicazion di GNOME

en: Library prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instaladîs lis libreriis di cheste aplicazion

en: GNOME App Datadir
fur: Directory dâts aplicazion di GNOME

en: Data prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a son instalâts i dâts di cheste aplicazion

en: GNOME App Sysconfdir
fur: Directory da configurazion de aplicazion di GNOME

en: Configuration prefix where this application was installed
fur: Prefis indulà ch'a je stade instalade la configurazion di cheste aplicazion

en: Create Directories
fur: Crèe directory

en: Create standard GNOME directories on startup
fur: Crèe lis directories predefinidîs di GNOME a l'inviament

en: Enable Sound
fur: Abilite l'audio

en: Enable sound on startup
fur: Abilite l'audio a l'inviament

en: How to connect to esd
fur: Tipo di conession a esd

en: Help options
fur: Opzions di jutori

en: Application options
fur: Opzions de aplicazion

en: Dynamic modules to load
fur: Moduls dinamics di cjariâ

note: Translators: the first %s is the error message, 2nd %s the program name
en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
fur: %s
    Eseguis '%s --help' par viodi une liste complete des opzions a rie di comant.

en: Unknown internal error while displaying this location.
fur: Erôr interno scognossût vie pa visualizazion di cheste posizion.

en: The specified location is invalid.
fur: La posizion specificade no je valide.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
fur: Erôr ta l'analizâ il comant azion predefinît asociât a cheste posizion.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
fur: Erôr ta l'inviament dal comant azion predefinît asociât a cheste posizion.

en: There is no default action associated with this location.
fur: Nissune azion predefinide asociade a cheste posizion.

en: The default action does not support this protocol.
fur: L'azion predefinide no supuarte chest protocol.

en: The request was cancelled.
fur: La richieste je stade scancelade.

en: The host "%s" could not be found.
fur: L'host "%s" no si rive a cjatâ.

en: The host could not be found.
fur: L'host no si rive a cjatâ.

en: The location or file could not be found.
fur: Nol è pussibil cjatâ la posizion o il file.

en: The login has failed.
fur: Il login nol à funzionât.

en: Error showing url: %s
fur: Erôr tal mostrâ l'url: %s

en: Extra Moniker factory
fur: Fabriche Moniker extra

en: GConf moniker
fur: Moniker GConf

en: config indirect moniker
fur: Configurazion Moniker indirete

en: Unknown type
fur: Tipo scognossût

en: Key %s not found in configuration
fur: Clâf %s no cjatade te configurazion

en: Beep when a modifier is pressed
fur: Beep cuant ch'al è fracât un modificadôr

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
fur: Disabilite se doi botons a son fracâts insiemit.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
fur: Nol acete un boton se nol è stât mantignût fracât par almancul @delay milliseconds

en: How long to accelerate in milliseconds
fur: Trop ch'a dure l'acelerazion in milliseconds

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
fur: Tros milliseconds a coventin par lâ di 0 a la velocitât massime

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
fur: Tros milliseconds spietâ prin che i botons di moviment dal mouse a scomençin a funzionâ

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
fur: Tros pixels al second movi a la massime velocitât

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
fur: Lasse stà fracaments dal stes boton se entro @delay milliseconds

en: Initial delay in milliseconds
fur: Ritart iniziâl in milliseconds

en: Minimum interval in milliseconds
fur: Interval minimo in milliseconds

en: Pixels per seconds
fur: Pixel al second

en: minimum interval in milliseconds
fur: Interval minimo in milliseconds

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
fur: Liste des aplicazions di tecnologjie assistive di inviâ al acess tal desktop GNOME

en: Startup Assistive Technology Applications
fur: Inviament aplicazions di tecnologjie assistive

en: GNOME to start preferred Mobility assistive technology application during login
fur: GNOME al inviarâ l'aplicazion di tecnologjie assistive par moto-disabî vie pa l'acess

en: Preferred Mobility assistive technology application
fur: Aplicazions di tecnologjie assistive par moto-disabî

en: Preferred Mobility assistive technology application to be used for login, menu, or command line
fur: Aplicazion di tecnologjie assistive par moto-disabî preferide di doprâ par il login, menu o la rie di comant

en: Start preferred Mobility assistive technology application
fur: Inviament aplicazions di tecnologjies assistives par moto-disabî preferidis

en: GNOME to start preferred Visual assistive technology application during login
fur: GNOME al inviarâ l'aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî predefinide vie pa l'acess

en: Preferred Visual assistive technology application
fur: Aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî predefinide

en: Preferred Visual assistive technology application be used for login, menu, or command line
fur: Aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî preferide par il login, menu o pa rie di comand

en: Start preferred Visual assistive technology application
fur: Inviament aplicazion di tecnologjie assistive par video-disabî preferide

en: Browser needs terminal
fur: Al browser al covente il terminâl

en: Default browser
fur: Browser predefinît

en: Default browser for all URLs
fur: Browser predefinît par ogni URL

en: Whether the default browser needs a terminal to run
fur: Al mostre se al browser predefinît al covente un terminâl par jessi inviât

en: Whether the default browser understands netscape remote
fur: Al mostre se il browser predefinît al gjestis l'opzion 'remote' di Netscape

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
fur: Argoment doprât par inviâ programs tal terminâl definît da clâf 'exec'.

en: Exec Arguments
fur: Argoments Exec

en: Terminal application
fur: Aplicazion di terminâl

en: Terminal program to use when starting applications that require one
fur: Programe di terminâl di doprâ cuant che une aplicazion an domande un

en: A list with names of the first window manager workspaces. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Une liste cui noms dai spazis di lavôr dal window manager primari. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: Fallback window manager (deprecated)
fur: Window manager di ripiego (deprecât)

en: Fallback window manager if user window manager can't be found. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Window manager di doprâ come ripiego se chel sielt da l'utent nol ven cjatât. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: Names of the workspaces (deprecated)
fur: Noms dai spazis di lavôr (deprecât)

en: The number of workspaces (deprecated)
fur: Il numar dai spazis di lavôr (deprecât)

en: The number of workspaces the window manager should use This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Il numar dai spazis di lavôr che il window manager al vares di doprâ. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: User window manager (deprecated)
fur: Window manager da l'utent (deprecât)

en: Window manager to try first. This key has been deprecated since GNOME 2.12.
fur: Window manager di doprâ par prin. Cheste clâf je stade deprecade a partì di Gnome 2.12.

en: Color Shading Type
fur: Tipo sfumadure colôr

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom".
fur: Al dîs cemût gjestì l'imagjine impostade in "wallpaper_filename". Valôrs pussibî a son "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched", "zoom".

en: Draw Desktop Background
fur: Disegne fondâl dal desktop

en: File to use for the background image
fur: File di doprâ come imagjine di fondâl

en: Have GNOME draw the desktop background
fur: Al mostre se GNOME al à di disegnâ il fondâl dal desktop

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
fur: A mostre cemût sfumâ il colôr dal fondâl. Valôrs pussibî a son "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
fur: Colôr in alt o a bande çampe cuant ch'a si dopre un gradient, opûr il colôr pa tinte unide.

en: Opacity with which to draw the background picture
fur: Opacitât par disegnâ l'imagjine dal fondâl

en: Picture Filename
fur: Nom dal file di imagjine

en: Picture Opacity
fur: Opacitât da l'imagjine

en: Picture Options
fur: Opzions da l'imagjine

en: Primary Color
fur: Colôr primari

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
fur: Colôr a gjestre o in bas cuant ch'a si dopre un gradient, opûr il colôr pa tinte unide.

en: Secondary Color
fur: Colôr secondari

en: File Icon Theme
fur: Teme icone dai files

en: Theme used for displaying file icons
fur: Teme doprât par visualizâ lis iconis dai files

en: Basename of the default theme used by gtk+.
fur: Nom di base dal teme predefinît doprât das GTK+.

en: Can Change Accels
fur: Lasse gambiâ i aceleradôrs

en: Cursor Blink
fur: Cursôr ch'al lampe

en: Cursor Blink Time
fur: Interval di lampament dal cursôr

en: Default font
fur: Tipo di caràtar predefinît

en: Document font
fur: Tipo di carâtar par i documents

en: Enable Accessibility
fur: Abilite acessibilitât

en: Enable Animations
fur: Abilite animazions

en: Gtk+ Theme
fur: Teme GTK+

en: Icon Theme
fur: Teme des iconis

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
fur: Teme des iconis doprât par il panel, nautilus, ecc.

en: Keyboard shortcut to open the menu bars.
fur: Scurtadorie di tastiere par vierzi lis baris dai menu

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
fur: Trop ch'al dure il ciclo di lampament dal cursôr, in milliseconds

en: Menubar Detachable
fur: Bare dai menu stacabil

en: Menubar accelerator
fur: Aceleradôr da bare dai menu

en: Menus Have Icons
fur: Menu cun iconis

en: Menus Have Tearoff
fur: menu cun stacadôr

en: Module for GtkFileChooser
fur: Modul par GtkFileChooser

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gnome-vfs" and "gtk+".
fur: Modul di doprâ come model di filesystem par il widget GtkFileChooser. Valôrs pussibî a son "gnome-vfs" and "gtk+".

en: Monospace font
fur: Carâtar Monospace

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
fur: Il nom di un carâtar monospace (largjece fisse) di doprâ in posizions come i terminâi.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Preedit Style doprât.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Status Style doprât.

en: Name of the default font used by gtk+.
fur: Nom dal tipo di caràtar doprât in mût predefinit des GTK+.

en: Name of the default font used for reading documents
fur: Nom da tipo di caràtar doprât in mût predefinît par lei i documents

en: Name of the input method module used by GTK+.
fur: Nom dal metodo di input des GTK+ Status Style doprât.

en: Show the 'Input Methods' menu
fur: Mostre il menu "Metodos di input""

en: Show the 'Unicode Control Character' menu
fur: Mostre il menu "Caratàrs di control Unicode""

en: Size of icons in toolbars, either "small-toolbar" or "large-toolbar"
fur: Dimension des iconis tes baris, "small-toolbar" o "large-toolbar"

en: Status Bar on Right
fur: Bare di stât a gjestre

en: Toolbar Detachable
fur: Bare dai imprescj stacabil

en: Toolbar Icon Size
fur: Dimension des iconis ta bare dai imprescj

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both-horiz", "icons", and "text"
fur: Stîl da bare dai imprescj. Valôrs pussibî a son "both", "both-horiz", "icons", and "text"

en: Use Custom Font
fur: Dopre caràtar personalizât

en: Whether Applications should have accessibility support
fur: A mostre se lis aplicazions an di vê il supuart pa l'acessibilitât

en: Single Click
fur: Singul Clic

en: Access Denied
fur: Acès neât

en: The gnome-keyring-daemon application is not running.
fur: L'aplicazion gnome-keyring-daemon a no stâ girant.

en: Error communicating with gnome-keyring-daemon
fur: Erôr comunicant cun gnome-keyring-daemon

en: A keyring with that name already exists
fur: Un puarteclâfs cun chel non al esist digià

en: Programmer error: The application sent invalid data.
fur: Erôr programatôr: L'aplicazion a j a inviât dâts no valits.

en: No matching results
fur: No son valôrs corispuindints

en: A keyring with that name does not exist.
fur: Un puarteclâfs cun chel non no'l esist.

en: The keyring has already been unlocked.
fur: Il puarteclâf al è già stât sblocât.

en: Text to render
fur: Test di disegnâ

en: Color
fur: Colôr

en: Text color, as string
fur: Colôr dal test, come stringhe

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
fur: Colôr dal test, come un intîr combinât R/G/B/A

en: Font as a GnomeFont struct
fur: Caratar come une struture GnomeFont

note: Family frame
en: Font family
fur: Famee di caratars

en: The list of font families available
fur: La liste des fameis di caratars disponibilis

en: Font style
fur: Stîl caratar

en: The list of styles available for the selected font family
fur: La liste di stîi disponibii pe famee di caratars selezionade

en: Font _size:
fur: Dimen_sion caratar:

en: This font does not have sample
fur: Chest caratar nol à un esempli

en: Font Preview
fur: Anteprime caratar

en: Displays some example text in the selected font
fur: Mostre un test di esempli intal caratar sielt

en: Font Selection
fur: Sielte dal caratar

en: Default Settings
fur: Impostazions predeterminadis

en: Image showing pages being printed in duplex.
fur: Figure che e mostre lis pagjinis stampadis devant e daûr.

en: _Duplex
fur: _Devant e daûr

en: Pages are printed in duplex.
fur: Lis pagjinis a son stampadis devant e dâur.

en: Error while loading printer configuration
fur: Erôr cjamant la configurazion de stampant

en: Copies
fur: Copiis

en: N_umber of copies:
fur: N_umar di copiis:

note: Reverse
en: _Reverse
fur: Al cont_rari

en: Reverse order of pages when printing
fur: Stampe lis pagjinis cun ordin invertît

note: Set up the dialog
en: Gnome Print Dialog
fur: Barcon di stampe di Gnome

en: Print Range
fur: Range di stampe:

en: Paper
fur: Cjarte

note: Layout page
en: Layout
fur: Disposizion

en: _All
fur: _Dut

en: _Selection
fur: _Selezion

en: _From:
fur: _Di:

en: Sets the start of the range of pages to be printed
fur: Imposte l'inizi dal interval des pagjinis di stampâ

en: _To:
fur: _A:

en: Sets the end of the range of pages to be printed
fur: Imposte la fin dal interval des pagjinis di stampâ

en: No visible output was created.
fur: Nissun output visibil creât

en: all
fur: dut

en: Number of pages horizontally
fur: Numar di pagjinis in orizontâl

en: Number of pages vertically
fur: Numar di pagjinis in verticâl

en: Print job
fur: Lavôr di stampe

en: Prints the current file
fur: Stampe il file atuâl

en: Closes print preview window
fur: Siere il barcon de anteprime de stampe

en: Show the first page
fur: Mostre la prime pagjine

en: Show previous page
fur: Mostre la pagjine precedente

en: Show the next page
fur: Mostre la pagjine sucessive

en: Show the last page
fur: Mostre la ultime pagjine

en: Zoom to fit
fur: Zoom adatîf

en: Zoom to fit the whole page
fur: Zoom fin a adatâ ae pagjine intirie

en: Zoom in
fur: Plui zoom

en: Zoom the page in
fur: Aumente il zoom de pagjine

en: Zoom out
fur: Mancul zoom

en: Zoom the page out
fur: Diminuìs il zoom de pagjine

en: Show multiple pages
fur: Mostre pagjinis multiplis

en: Use theme
fur: Dopre teme

en: Use _theme colors for content
fur: Dopre colôrs dal _teme pal contignût

en: Page Preview
fur: Anteprime de pagjine

en: The preview of a page in the document to be printed
fur: La anteprime di une pagjine tal document di stampâ

en: _Page:
fur: _Pagjine:

note: xgettext : There are a set of labels and a GtkEntry of the form _Page: <entry> of {total pages}
en: of
fur: su

en: Page total
fur: Totâl pagjinis

en: The total number of pages in the document
fur: Il numar totâl di pagjinis tal document

en: Gnome Print Preview
fur: Anteprime de stampe di Gnome

en: Number of pages
fur: Numar di pagjinis

en: Output width
fur: Largjece output

en: Output height
fur: Altece output

en: Input width
fur: Largjece input

en: Input height
fur: Altece input

en:  pages on 1 page
fur: pagjinis suntune 1 pagjine

en:  pages
fur:  pagjinis

en: Current page
fur: Pagjinis atuâls

en: Number of pages to select from
fur: Numar di pagjinis di selezionâ di

en: Number of selected pages
fur: Numar di pagjinis selezionadis

en: _All pages
fur: Dutis lis p_agjinis

en: _Even pages
fur: Pagjinis par_i

en: _Odd pages
fur: Pagjinis _dispari

en: _Current page
fur: Pagjine at_uâl

en: _Page range:
fur: Interval _pagjinis:

en: Preview of the page size, orientation and layout
fur: Anteprime de dimension de pagjine, orientament e disposizion

en: Width
fur: Largjece

en: Height
fur: Altece

en: Configuration
fur: Configurazion

note: Paper size selector
en: Paper _size:
fur: Dimen_sion cjarte:

en: Metric selector
fur: Sielte unitât

en: Specifies the metric to use when setting the width and height of the paper
fur: Specifiche la unitât di misure di doprâ pe altece e largjece de cjarte

note: Feed orientation
en: _Feed orientation:
fur: Orientament a_limentazion:

note: Page orientation
en: Page _orientation:
fur: _Orientament pagjine:

note: Paper source
en: Paper _tray:
fur: Guan_tiere cjarte:

en: Top
fur: Alt

en: Bottom
fur: Bas

note: To translators: 'Print Content' can be a specific sheet, line x to y...
en: Print Content
fur: Stampe contignût

en: Adjust the settings of the selected printer
fur: Comede lis opzions de stampant selezionade

en: Define a new local printer
fur: Zonte une gnove stampant locâl

en: _Settings:
fur: _Impostazions:

en: No options are defined
fur: Nissune opzion definide

en: Print to _file
fur: Stampe suntun _file

en: Jobs
fur: Lavôrs

en: No printer selected
fur: Nissune stampant selezionade

en: No settings available
fur: Nissune impostazion disponibile

en: Add new settings
fur: Zonte gnovis impostazions

en: The specified filename "%s" is an existing directory.
fur: Il non dal file specificât "%s" e je une cartele che esist za.

en: Should the file %s be overwritten?
fur: Vuelistu pardabon scrivi parsore dal file %s?

en: Please specify the location and filename of the output file:
fur: Specifiche par plasê la posizion e il non dal file dal file di output:

en: PDF Files
fur: Files PDF

en: Postscript Files
fur: Files Postscript

en: Child Item 1
fur: Ogjiet fî 1

en: Hint for item 1
fur: Consei pa l'ogjiet 1

en: Child Item 2
fur: Ogjiet fî 2

en: Hint for item 2
fur: Consei pa l'ogjiet 2

en: %s is a link to something that is not a folder
fur: %s al è un colegament a alc che no je une cartele

en: %s is a link without a destination location
fur: %s al è un colegament cence une posizion di destinazion

en: %s is not a folder
fur: %s no je une cartele

en: Could not monitor '%s': %s
fur: Impussibil otignî informazions pal file  '%s': %s

en: Could not get info for '%s': %s
fur: Impussibil otignî informazions pal file '%s': %s

en: Could not create '%s': %s
fur: Impussibil otegnî informazions pal file '%s': %s

en: Bookmark saving failed (%s)
fur: Salvatagjio dal segnelibri falît (%s)

en: Error getting information for '%s'
fur: Erôr tal otignî informazions par '%s'

en: Could not get information for file '%s': %s
fur: Impussibil otignî informazions pal file '%s': %s

en: Failed to open file '%s': %s
fur: Vierzidure dal file '%s' falide: %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
fur: Cjariament da l'imagjine '%s' falide: mutîf scognossût, probabilmentri il file imagjine al è malandât

en: Credits
fur: Ricognossiments

en: Written by
fur: Scrit di bande di

en: Documented by
fur: Documentât di bande di

en: Translated by
fur: Voltât di bande di

en: C_redits
fur: _Ricognossiments

en: Program name
fur: Nom dal programe

en: The name of the program
fur: Il nom dal programe

en: Program version
fur: Version programe

en: The version of the program
fur: La version dal programe

en: Copyright string
fur: Stringhe copyright

en: Copyright information for the program
fur: Informazions sul copyright dal programe

en: Comments string
fur: Stringhe coments

en: Comments about the program
fur: Coments relatîfs al programe

en: List of authors of the programs
fur: Liste dai autôrs da l'aplicazion

en: Author entry
fur: Cjamp autôr

en: A single author entry
fur: Cjamp par autôr singul

en: Documenters
fur: Documentazion

en: List of people documenting the program
fur: Liste des personis che an scrit la documentazion

en: Documenter entry
fur: Cjamp documentatôr

en: A single documenter entry
fur: Cjamp par un singul autôr da documentazion

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
fur: Ricognossiments ai voltadôrs. Cheste stringhe a vares di jessi marcade come tradusibil

en: A logo for the about box
fur: Un logo par il dialogo des informazions

en: About %s
fur: Informazions su %s

en: _Edit/
fur: _Modifiche/

en: _View/
fur: _Visualizza/

en: _Settings
fur: Imposta_zions

en: _Settings/
fur: Imposta_zions/

en: _New/
fur: _Gnûf/

en: _Windows
fur: _Barcons

en: _Game
fur: _Zûc

en: _Windows/
fur: _Barcons/

note: Open
en: _Open...
fur: _Vierç...

en: Save the current file
fur: Salve il file curint

en: Save the current file with a different name
fur: Salve il file curint cuntun nom diferent

note: Revert
en: _Revert
fur: _Ripristine

en: Revert to a saved version of the file
fur: Ripristine a la version salvade dal file

note: Print
en: _Print...
fur: Stam_pe...

en: Print the current file
fur: Stampe il file curint

note: Print Setup
en: Print S_etup...
fur: _Imposte stampant

en: Setup the page settings for your current printer
fur: Impostazions di pagjine da stampant ch'a si dopre

en: Close the current file
fur: Siere il file curint

en: Quit the application
fur: Jes da l'aplicazion

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
fur: _Tae

note: Paste
en: _Paste
fur: _Tache

note: #-#-#-#-#  43 (libgnomeui )  #-#-#-#-# Clear
en: C_lear
fur: _Nete

en: Clear the selection
fur: Nete la selezion

note: Redo
en: _Redo
fur: _Ripet

en: Search for a string
fur: Cîr une stringhe

en: Search again for the same string
fur: Cîr ancjemò la stesse stringhe

note: Replace
en: R_eplace...
fur: Sostit_uis

en: Replace a string
fur: Sostituis une stringhe

en: Modify the file's properties
fur: Modifiche lis proprietâts dal file

en: Configure the application
fur: Configure l'aplicazion

en: Select everything
fur: Selezione ogni robe

note: * Window menu
en: Create New _Window
fur: Cree gnûf _barcon

en: Create a new window
fur: Cree gnûf barcon

en: _Close This Window
fur: _Siere chest barcon

en: Close the current window
fur: Siere il barcon curint

note: * The "Game" menu
en: _New Game
fur: _Gnove partide

en: Start a new game
fur: Scomence une gnove partide

en: _Pause Game
fur: _Pause partide

en: Pause the game
fur: Met in pause la partide

en: _Restart Game
fur: _Torne a scomençâ la partide

en: Restart the game
fur: Torne a scomençâ la partide

en: _Undo Move
fur: _Anule mosse

en: Undo the last move
fur: Anule l'ultime mosse

en: _Redo Move
fur: _Ripet mosse

en: Redo the undone move
fur: Ripet l'ultime mosse

en: _Hint
fur: _Consèe

en: Get a hint for your next move
fur: Mostre un consei pa la prossime mosse

note: 30
en: _Scores...
fur: _Punte_gjos

en: View the scores
fur: Visualizze i puntegjos

en: _End Game
fur: _Finis partide

en: End the current game
fur: Finis la partide curint

en: View help for this application
fur: Mostre la documentazion di cheste aplicazion

en: Text Below Icons
fur: Test sot lis iconis

en: Priority Text Beside Icons
fur: Test prioritari dongje lis iconis

en: Icons Only
fur: Dome iconis

en: Text Only
fur: Dome test

en: Use Desktop Default (%s)
fur: Doprâ lis impostazions predefinidis dal desktop (%s)

en:  (press return)
fur:  (frache invio)

en: ERROR:
fur: EROR:

en: Warning:
fur: Attenzion:

en:  (yes or no)
fur: (si o no)

en:   - OK? (yes or no)
fur:   - OK? (si o no)

en: The application ID string
fur: Stringhe identificative da l'aplicazion

en: Has Progress
fur: A jà avanzament

en: Create a progress widget.
fur: Crèe un widget di avanzament

en: Has Status
fur: A jà stât

en: Create a status widget.
fur: Crèe un widget di stât

en: Interactivity
fur: Interativitât

en: Level of user activity required.
fur: Livel di interazion cun l'utent richiedût

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
fur: Il proxy HTTP ch'a si dopre al domande di efetuâ il login.

en: You must log in to access "%s".
    %s
fur: Si scugne efetuâ il login par acedi a "%s".
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
fur: La password a sarâ trasmetude in clâr

en: Your password will be transmitted encrypted.
fur: La password a sarà trasmetude cifrade

note: Translators: "You must log in to acces user@server.com/share domain MYWINDOWSDOMAIN."
en: You must log in to access %s domain %s
fur: Si scugne efetuâ il login par acedi a %s tal dominî %s

en: You must log in to access %s
fur: Si scugne efetuâ il login par acedi a %s

en: Specify prefix of saved configuration
fur: Specifiche il prefis da la configurazion salvade

en: PREFIX
fur: PREFIS

en: Session management:
fur: Gjestion da session:

en: Session management
fur: Gjestion da session

en: Cancel Logout
fur: Anule il lâ fûr

en: Received invalid color data
fur: Cjapâts datos colôrs no valids

en: Open a dialog to specify the color
fur: Vierç un barcon di dialogo par specificâ il colôr

en: The time currently selected
fur: L'ore selezionade curint

en: DateEdit Flags
fur: Parametros DateEdit

en: Flags for how DateEdit looks
fur: Flag par l'aspiet di DateEdit

en: Lower Hour
fur: Ore inferiôr

en: Lower hour in the time popup selector
fur: Ore inferiôr tal seletôr di date

en: Upper Hour
fur: Ore superiôr

en: Upper hour in the time popup selector
fur: Ore superiôr tal seletôr di date

en: Initial Time
fur: Ore di inizi

en: The initial time
fur: L'ore di inizi

en: Select Date
fur: Selezione la date

en: Select the date from a calendar
fur: Selezione la date di un calendari

note: #-#-#-#-#  43 (libgnomeui )  #-#-#-#-# Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
fur: Calendari

en: Select Time
fur: Selezione l'ore

en: Select the time from a list
fur: Selezione l'ore di une liste

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
fur: gnome_date_edit_get_date aromai je vecje, dopre gnome_date_edit_get_time

en: Title of the druid
fur: Titul da l'asistent

en: Logo image
fur: Imagjine dal logo

en: Top Watermark
fur: Filigrane superiôr

en: Watermark image for the top
fur: Imagjine da filigrane di doprâ in alt

en: Title Foreground
fur: Prin plan dal titul

en: Foreground color of the title
fur: Il colôr di prin plan dal titul

en: Title Foreground Color
fur: Colôr di prin plan dal titul

en: Foreground color of the title as a GdkColor
fur: Colôr di prin plan dal titul come GdkColor

en: Title Foreground color set
fur: Colôr di prin plan dal titul impostât

en: Foreground color of the title is set
fur: Il colôr in prin plan dal titul al è impostât

en: Background color as a GdkColor
fur: Il colôr di fondâl come GdkColor

en: Background color set
fur: Colôr di fondâl impostât

en: Background color is set
fur: Colôr di fondâl al è impostât

en: Contents Background Color
fur: Colôr di fondâl dal somari

en: Contents Background color
fur: Colôr di fondâl dal somari

en: Contents Background color as a GdkColor
fur: Colôr di fondâl dal somari come GdkColor

en: Contents Background color set
fur: Colôr di fondâl dal somari impostât

en: Contents Background color is set
fur: Colôr di fondâl dal somari al è impostât

en: Logo Background Color
fur: Colôr di fondâl dal logo

en: Logo Background color
fur: Colôr di fondâl dal logo

en: Logo Background color as a GdkColor
fur: Colôr di fondâl dal logo come GdkColor

en: Logo Background color set
fur: Colôr di fondâl dal logo impostât

en: Logo Background color is set
fur: Colôr di fondâl dal logo al è impostât

en: Show Finish
fur: Mostre boton "Fin"

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
fur: Mostre il boton "Fin" invezit dal boton "Indenant"

en: Show Help
fur: Mostre "Jutori"

en: Show the 'Help' button
fur: Mostre il boton "Jutori"

en: History ID
fur: ID cronologjie

en: GTK entry
fur: Cjamp GTK

en: The GTK entry
fur: Il cjamp GTK

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
fur: Unic identificatôr pal cjamp file. Al vegnarâ doprât par salvâ la liste da la cronologjie.

en: Browse Dialog Title
fur: Titul dialogo "Svuluzze"

en: Title for the Browse file dialog.
fur: Titul dal barcon di dialogo "Svuluzze"

en: Directory Entry
fur: Cjamp directory

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
fur: A segne se il cjamp file al à di jessi doprât par furnî noms di directory o noms di files complets

en: Whether the Browse file window should be modal.
fur: A segne se il barcon "Svuluzze File" al à di jessi modâl

en: Filename that should be displayed in the file entry.
fur: Nom dal file ch'al vares di jessi mostrât tal cjamp file.

en: Default Path
fur: Percors predefinît

en: Default path for the Browse file window.
fur: Percor predefinît pal barcon "Svuluzze File".

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
fur: GnomeEntry che il cjamp file al dopre par furnî noms di file. Al è pussibil doprâ cheste proprietât par otignî il GnomeEntry, se al covente modificâ o domandâ un dai siei parametros.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
fur: GtkEntry che il cjamp file al dopre par furnî noms di file. Al è pussibil doprâ cheste proprietât par otignî il GtkEntry, se al covente modificâ o domandâ un dai siei parametros.

en: Use GtkFileChooser
fur: Doprâ GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
fur: A segne se doprâ il gnû widget GtkFileChooser o il widget GtkFileSelection par selezionâ i files.

en: GtkFileChooser Action
fur: Azion GtkFileChooser

en: The type of operation that the file selector is performing.
fur: Il tipo di operazion che il seletôr di files al sta fasint

en: Select file
fur: Selezione il file

en: Path to file
fur: Percors dal file

en: Pop up a file selector to choose a file
fur: Vierç un seletôr di file par sielzi un file

en: Pick a Font
fur: Selezione un caràtar

en: The title of the selection dialog box
fur: Il titul dal barcon di dialogo di selezion

en: Mode
fur: Mût

en: The mode of operation of the font picker
fur: Il mû di operâ dal seletôr di caràtar

en: Font name
fur: Nom caràtar

en: Name of the selected font
fur: Nom dal tipo di caràtar selezionât

en: The selected GtkFont
fur: Il GtkFont selezionât

en: Preview text
fur: Test di anteprime

en: Preview text shown in the dialog
fur: Test di anteprime di mostrâ tal barcon di dialogo

en: Use font in label
fur: Dopre il caràtar ta etichete

en: Use font in the label in font info mode
fur: Dopre il caràtar ta etichete ta modalitât informazions sul caràtar

en: Font size for label
fur: Dimension dal caratar pa l'etichete

en: Font size for label in font info mode
fur: Dimension dal caràtar pa l'etichete ta modalitât informazions sul caràtar

en: Show size
fur: Mostre dimension

en: Show size in font info mode
fur: Mostre la dimension ta modalitât informazions sul caràtar

en: GNOME GConf UI Support
fur: Supuart GNOME GConf UI

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
fur: L'aplicazion "%s" a ja provât a modificâ un aspiet da la configurazion che je stade imponude da l'Aministratôr di sisteme o dal distributôr dal sisteme operatîf. Ciertis impostazions selezionades a podaran no vê efiet, opûr no podaran jessi ripristinadis al prossim inviament di cheste aplicazion.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
fur: Al è saltât fûr un erôr tal cjariâ o tal salvâ lis informazions di configurazion par %s. Al sarâ pussibil che ciertis impostazions da proprie configurazion non funzionedin tal mût coret.

en: The URL that GnomeHRef activates
fur: L'URL ativât di GnomeHRef

en: The text on the button
fur: Il test dal boton

en: End World Hunger
fur: Fin da fan tal mond

en: Link color
fur: Colôr dal colegament

en: Color used to draw the link
fur: Colôr di doprâ par disegnâ il colegament

en: This button will take you to the URI that it displays.
fur: Chest boton al puartarâ al URI mostrâde.

en: An error has occurred while trying to launch the default web browser.
    Please check your settings in the 'Preferred Applications' preference tool.
fur: Al è saltât fûr un erôr tal provâ a inviâ il browser web predefinît.
    Controlâ lis propris impostazions ta l'imprest di preference "Aplicazions preferidis".

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
fur: Unic identificatôr pal cjamp icone. Al vegnarâ doprât par salvâ la liste da cronologjie.

en: Title for the Browse icon dialog.
fur: Titul dal barcon di dialogo "Svuluzze icones"

en: Pixmap Directory
fur: Directory pixmap

en: Directory that will be searched for icons.
fur: Directory indulà cirî lis iconis

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
fur: Nom dal file ch'al vares di jessi mostrât tal cjamp icone.

en: Picker dialog
fur: Barcon di dialogo dal seletôr

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
fur: Dialogo dal seletôr di iconis. Si pos doprâ cheste proprietât par otignî un GtkDialog tal câs al coventi modificâ o domandâ une sô proprietât

en: Choose Icon
fur: Nissune icone

en: Icon selection dialog
fur: Dialogo di selezion icone

en: This dialog box lets you select an icon.
fur: Chest dialogo al permet di selezionâ une icone

en: Icon Selector
fur: Seletôr di iconis.

en: Please pick the icon you want.
fur: Parplasè sielzi une icone

en: This button will open a window to let you select an icon.
fur: Chest boton al vierç un barcon indulà podê selezionâ une icone.

en: Icon path
fur: Percors icone

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
fur: Inseris chi il nom da directory indulà ch'a si cjatin lis imagjinis

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
fur: GnomeIconSelection: '%s' nol esist opûr no je une directory

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
fur: GnomeIconSelection: Impussibil vierzi la directory '%s'

en: Loading Icons...
fur: Cjariament iconis...

en: Information
fur: Informazions

en: Warning
fur: Attenzion

en: Message
fur: Messaç

en: _Username:
fur: Nom _utent

en: _Domain:
fur: _Domini

en: _New password:
fur: _Gnove password:

en: Con_firm password:
fur: Con_ferme password:

en: Password quality:
fur: Qualitât password

en: Co_nnect
fur: Co_net

en: Connect _anonymously
fur: Conession _anomime

en: Connect as u_ser:
fur: Conet come _utent

en: _Forget password immediately
fur: _Smentèe password subit

en: _Remember password until you logout
fur: _Visiti la password fintremai a finis la session

en: _Remember forever
fur: _Visiti par simpri

en: Do Preview
fur: Crèe anteprime

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
fur: A segne se il cjamp pixmap al à di vê une anteprime

en: No Image
fur: Nissune imagjine

en: Image Preview
fur: Anteprime imagjine

en: A preview of the image currently specified
fur: Une anteprime da l'imagjine curinte specificade

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
fur: Impussibil cjatâ un hbox. Al vegnarâ doprât un seletôr di file normâl

en: Top Ten
fur: Classifiche dai prins 10

en: Score
fur: Puntegjo

en: Table Borders
fur: Bordo tabele

en: Table Fill
fur: Jemplament tabele

en: Bulleted List
fur: Elenco pontât

en: Indent
fur: Aumente rientro

en: Un-Indent
fur: Gjave rientro

en: Disable Crash Dialog
fur: Disabilite il dialogo di crash

en: GNOME GUI Library:
fur: Librerie pa GUI di GNOME:

en: Show GNOME GUI options
fur: Mostre lis opzions da GUI di GNOME

en: X display to use
fur: Dispaly X di doprâ

en: GNOME GUI Library
fur: Librerie pa GUI di GNOME

en: Could not open link
fur: Impussibil vierzi il colegament

en: Exit the test
fur: Finis il test

en: read %d byte | read %d bytes
fur[0]: let %d byte
fur[1]: lets %d bytes

en: read data size
fur: Dimension dai dâts lets

en: read %lu byte of data | read %lu bytes of data
fur[0]: let %lu byte di dâts
fur[1]: lets %lu bytes di dâts

en: wrote %d byte | wrote %d bytes
fur[0]: scrit %d byte
fur[1]: scrits %d bytes

en: Enable debugging
fur: Abilite debug

en: Enable verbose output
fur: Abilite jessude verbôs

en: Don't fork into background
fur: No stâ fâ fork in background

en: Invoked from inetd
fur: Clamât di inetd

en: Illegal instruction
fur: Istruzion no legâl

en: Child status has changed
fur: Il stât dal fî al è cambiât

en: Background read from tty
fur: Leture in background di tty

en: Background write to tty
fur: Scriture in background su tty

en: I/O now possible
fur: I/O cumò pussibil

en: CPU limit exceeded
fur: Limit CPU superât

en: File size limit exceeded
fur: Limit di dimension di file superât

en: User defined signal 1
fur: Segnâl definît da l'utent 1

en: User defined signal 2
fur: Segnâl definît da l'utent 2

en: Plugin Manager
fur: Gjestôr dai Plugin

en: Plugin Manager View
fur: Viodude Gjestôr Plugin

en: Dependency '%s' was not found
fur: La dipendence '%s' no je stade cjatade

en: Dependency '%s' failed to load
fur: No si è rivâts a cjamâ la dipendence '%s'

en: Plugin loader '%s' was not found
fur: Il cjamadôr dal plugin '%s' no'l è stât cjatât

en: Failed to load
fur: Cjariament falît

en: Additional plugins must be disabled
fur: A si scugne disabilitâ i plugins adizionai

en: The following plugins depend on '%s' and will also be disabled:
fur: I plugins chi daûr a dipindin di '%s' e a saran disabilitâts:

en: An additional plugin must be disabled
fur: A si scugne disabilitâ un plugin adizionâl

en: The '%s' plugin depends on the '%s' plugin.
    If you disable '%s', '%s' will also be disabled.
fur: Il plugin '%s' al dipint dal plugin '%s'.
    Se tu disabilitis '%s', ancje '%s' al sarà disabilitât.

en: Disable Plugins
fur: Disabilite Plugins

en: There was an error displaying the help.
fur: Al è vignût fûr un erôr intant che a si mostrave il jutori.

en: _Enabled
fur: _Abilitât

en: E_nable All
fur: A_bilite Dut

en: _Disable All
fur: _Disabilite Dut

en: <b>The plugin '%s' could not be loaded</b>
    An error occurred: %s
fur: <b>Il plugin '%s' a no'l puès sedi cjamât</b>
    Al è sucedût un erôr: %s

en: Run from build directory
fur: Fâs partî dae cartele di costruzion

en: - libpeas demo application
fur: - aplicazion dimostrative libpeas

en: Received invalid secret from the secret storage
fur: Ricevût un segret no valit dal dispositîf di archiviazion dai segrets

en: Default keyring
fur: Puarteclâfs predefinît

en: Couldn't communicate with the secret storage
fur: Impussibil comunicâ cul dispositîf di archiviazion dai segrets

en: the label for the new stored item
fur: le etichete par il gnûf element salvât

en: the collection in which to place the stored item
fur: la colezion dulà plaçâ l'element salvât

en: return all results, instead of just first one
fur: torne ducj i risultâts invezit che dome il prin

en: unlock item results if necessary
fur: Sbloche i elements dai risultâts se necessari

en: Connection terminated unexpectedly
fur: No si spietave il termin de conession

en: Invalid seek request
fur: Domande di ricerche no valide

en: Cannot truncate SoupBodyInputStream
fur: No puès cjonçâ SoupBodyInputStream

en: Output buffer is too small
fur: Il buffer di jessude al è masse piçul

en: Operation was cancelled
fur: L'operazion a je stade scancelade

en: No URI provided
fur: No'l è stât furnît un URI

en: Invalid '%s' URI: %s
fur: URI '%s' no valit: %s

en: Could not parse URI '%s'
fur: No puès analizâ l'URI '%s'

en: Unsupported URI scheme '%s'
fur: Scheme URI '%s' no supuartât

en: Hostname is an IP address
fur: Il non host al è un indiriz IP

en: Invalid hostname
fur: Il non host a no'l è valit

en: Hostname has no base domain
fur: Il non host a no'l a un domini di base

en: Not enough domains
fur: No vonde dominis

en: About MATE
fur: Informazions su MATE

en: Learn more about MATE
fur: Par savent di plui su MATE

note: secondary text
en: The file has been modified with an external application. If you don't update the version in the archive, all of your changes will be lost.There are %d files that have been modified with an external application. If you don't update the files in the archive, all of your changes will be lost.
fur: Il file al è stât modificât cuntune aplicazion esterne. Se no tu inzornis la version tal archivi, ducj i tiei cambiaments a laran pierdûts.A son %d files che a son stâts modificâts cuntuntune aplicazion esterne. Se no tu inzornis i files tal archivi, ducj i tiei cambiaments a laran pierdûts.

en: Extract the selected archive in the current position
fur: Tirê fûr l'archivi selezionât inte posizion atuâl

en: Create an archive with the selected objects
fur: Cree un archivi cui ogjets selezionâts

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
fur: L'archivi al esist za.  Vuelistu sostituîlu?

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Engrampa al è software libar; tu puedis tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot dai tiermins de GNU General Public License publicade de Free Software Foundation; sei la version 2 de Licence, sei a to sielte cualsisei version sucessive.

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Engrampa al è dât fûr cun la sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence neancje la garanzie di VENDIBILITÂT o di JESSI ADAT A UN FIN PARTICOLÂR. Cjale la GNU General Public License par altris detais.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
fur: Tu varessis di vê ricevût une copie de GNU General Public License insieme cun Engrampa; se nol è cussì, scrîf a Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Copyright Â© 2001-2007 Free Software Foundation, Inc.
fur: Copyright © 2001-2007 Free Software Foundation, Inc.

en: An archive manager for MATE.
fur: Un gjestôr di archivis par MATE.

en: _Add only if newer
fur: _Zonte dome se a son plui gnûfs

en: _Include files:
fur: _Inclût files:

en: _Load Options
fur: C_jame opzions

en: Sa_ve Options
fur: Sal_ve opzions

en: Options Name:
fur: Non opzions:

en: Enter the password for the archive '%s'.
fur: Met la password pal archivi '%s'.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
fur: Il non "%s" nol è valit parcè che al à dentri i caratars: %s
    
    %s

en: Archive not created
fur: Archivi no creât

en: Do not e_xtract older files
fur: No stâ tirâ fûr i files plui vec_jos

en: Modified on:
fur: Modificât ai:

en: Removing file:
fur: Daûr a gjavâ il file:

en: Extracting file:
fur: Daûr a tirâ fûr il file:

en: Creating archive
fur: Creazion archivi

en: Copying the file list
fur: Daûr a copiâ la liste dai files

en: Adding files to archive
fur: Daûr a zontâ files al archivi

en: Extracting files from archive
fur: Daûr a tirâ fûr i files dal archivi

en: Archive:
fur: Archivi:

en: Close the folders pane
fur: Siere la bare des cartelis

en: New folder name
fur: Gnûf non de cartele

en: New file name
fur: Gnûf non dal file

en: Destination folder
fur: Cartele di destinazion

note: Button
en: Command _Line Output
fur: Output de rie di comant

en: Display the Engrampa Manual
fur: Mostre il manuâl di Engrampa

en: _Open With...
fur: _Vierç cun...

en: C_olors
fur: C_olôrs

en: _Emblems
fur: _Emblemis

en: Saved search
fur: Ricercjis salvadis

en: No applications found
fur: Nissune aplicazion cjatade

en: Ask what to do
fur: Domandimi ce fâ

en: Do Nothing
fur: No stâ fâ nuie

en: Open %s
fur: Vierç %s

en: You have just inserted an Audio CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un CD Audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un DVD Audio.

en: You have just inserted a Video DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un DVD Video.

en: You have just inserted a Video CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un CD vueit.

en: You have just inserted a blank DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un DVD vueit.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
fur: Tu âs apene metût dentri un disc Blu-Ray vueit.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
fur: Tu âs apene metût dentri un HD DVD vueit.

en: You have just inserted a Photo CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
fur: Tu âs apene metût dentri un Picture CD.

en: You have just inserted a digital audio player.
fur: Tu âs apene metût dentri un riprodutôr audio digjitâl.

en: Choose what application to launch.
fur: Sielç cuale aplicazion inviâ.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
fur: Sielç cemût vierzi "%s" e se eseguî cheste azion in futûr par altris supuarts di gjenar "%s".

en: _Always perform this action
fur: _Fâs simpri cussì

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator add the "Eject" menu item #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Eject
fur: Par_e fûr

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator add the "Unmount" menu item
en: _Unmount
fur: _Dismonte

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
fur: Taie il test selezionât e metilu tai Apunts

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
fur: Taie il test selezionât tai Apunts

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
fur: Tache il test memorizât tai Apunts

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
fur: Selezione dut il test intun cjamp testuâl

en: Move _Up
fur: _Pare sù

en: Move Dow_n
fur: Pa_re jù

en: Use De_fault
fur: Pre_determinâts

en: The name and icon of the file.
fur: Il non e la icone dal file.

en: The size of the file.
fur: La dimension dal file.

en: The type of the file.
fur: Il gjenar di file.

en: The date the file was modified.
fur: Cuant che il file al è stât modificât.

en: Date Accessed
fur: Date acès

en: The date the file was accessed.
fur: Cuant che il file al è stât acedût.

en: Owner
fur: Paron

en: The owner of the file.
fur: Il paron di chest file.

en: Group
fur: Grup

en: The group of the file.
fur: Il grup dal file.

en: Permissions
fur: Permès

en: The permissions of the file.
fur: I permès dal file.

en: Octal Permissions
fur: Permès otâi

en: The permissions of the file, in octal notation.
fur: I permès dal file, notazion otâl

en: The mime type of the file.
fur: Il gjenar mime dal file.

en: SELinux Context
fur: Contest SELinux

en: The SELinux security context of the file.
fur: Il contest di sigurece SELinux dal file.

en: on the desktop
fur: sul Scritori

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
fur: Cjase di %s

en: _Move Here
fur: _Môf culì

en: _Copy Here
fur: _Copie culì

en: _Link Here
fur: Cree _leam culì

en: Set as _Background
fur: Impueste come _fondâl

en: Set as background for _all folders
fur: Impueste come fondâl p_ar dutis lis cartelis

en: Set as background for _this folder
fur: Impueste come fondâl par c_heste cartele

en: Size:
fur: Dimension:

en: S_kip All
fur: Salte duc_j

en: Delete _All
fur: Elimine _ducj

en: _Merge
fur: U_nìs

en: Merge _All
fur: Unìs _ducj

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: Link to %s
fur: Leam a %s

note: appended to new link file
en: Another link to %s
fur: Un altri leam a %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
fur: leam %'d a %s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
fur: leam %'d a %s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
fur: leam %'d a %s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
fur: leam %'d a %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
fur: (copie)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
fur: (une altre copie)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
fur: %s (copie)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
fur: %s (une altre copie)%s

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
fur: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri "%B" de Scovacere?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
fur[0]: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri l'%'d element selezionât de Scovacere?
fur[1]: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri i %'d elements selezionâts de Scovacere?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
fur: Se tu eliminis un element, al sarà pierdût par simpri.

note: Empty Trash menu item
en: Empty _Trash
fur: Dis_vuede scovacere

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
fur: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
fur[0]: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri l'%'d element selezionât?
fur[1]: Sêstu sigûr di volê eliminâ definitivamentri i %'d elements selezionâts?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
fur[0]: %'d file ancjemò di eliminâ
fur[1]: %'d files ancjemò di eliminâ

en: Deleting files
fur: Daûr a eliminâ files

en: Error while deleting.
fur: Erôr dilunc la eliminazion.

en: _Skip files
fur: _Salte files

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
fur: La cartele "%B" no si pues eliminâ parcè che no tu âs i permès par leile.

en: Moving files to trash
fur: Daûr a movi i files te scovacere

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
fur: No si pues movi il file te scovacere, vuelistu eliminâlu daurman?

en: Unable to eject %V
fur: No si pues parâ fûr %V

en: Unable to unmount %V
fur: No si pues dismontâ %V

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
fur[0]: Daûr a prontâ la copie di %'d file (%S)
fur[1]: Daûr a prontâ la copie di %'d files (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
fur[0]: Daûr a prontâ a movi %'d file (%S)
fur[1]: Daûr a prontâ a movi %'d files (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
fur[0]: Daûr a prontâ la eliminazion di %'d file (%S)
fur[1]: Daûr a prontâ la eliminazion di %'d files (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
fur[0]: Daûr a prontâ a movi te scovacere %'d file
fur[1]: Daûr a prontâ a movi te scovacere %'d files

en: The destination is not a folder.
fur: La destinazion no je une cartele.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
fur: Nol è avonde spazi libar su la destinazion. Prove a gjavâ cualchi file par fâ puest.

en: The destination is read-only.
fur: La destinazion e je dome in leture.

en: Moving "%B" to "%B"
fur: Daûr a movi "%B" in "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
fur: Daûr a copiâ "%B" in "%B"

en: Moving %'d file (in "%B") to "%B" | Moving %'d files (in "%B") to "%B"
fur[0]: Daûr a movi %'d file (in "%B") vierç "%B"
fur[1]: Daûr a movi %'d files (in "%B") vierç "%B"

en: Copying %'d file (in "%B") to "%B" | Copying %'d files (in "%B") to "%B"
fur[0]: Daûr a copiâ %'d file (in "%B") vierç "%B"
fur[1]: Daûr a copiâ %'d files (in "%B") vierç "%B"

en: Moving %'d file to "%B" | Moving %'d files to "%B"
fur[0]: Daûr a movi %'d file in "%B"
fur[1]: Daûr a movi %'d files in "%B"

en: Copying %'d file to "%B" | Copying %'d files to "%B"
fur[0]: Daûr a copiâ %'d file in "%B"
fur[1]: Daûr a copiâ %'d files in "%B"

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB" #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
fur: %S su %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)"
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
fur[0]: %S su %S — a restin %T (%S/sec)

en: Could not remove the source folder.
fur: No si pues gjavâ la cartele di origjin.

en: Error while copying "%B".
fur: Erôr inte copie di "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
fur: No si pues gjavâ files de cartele esistinte %F.

en: There was an error copying the file into %F.
fur: Al è stât un erôr copiant il file in %F.

en: Preparing to Move to "%B"
fur: Daûr a prontâ a movi a "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
fur[0]: Daûr a prontâ a movi %'d file
fur[1]: Daûr a prontâ a movi %'d files

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
fur: cartele cence non

note: localizers: the initial name of a new empty file
en: new file
fur: gnûf file

en: Slashes are not allowed in filenames
fur: No si pues doprâ lis sbaris tai nons dai files

en: File not found
fur: File no cjatât

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the
en: today at 00:00:00 PM
fur: vuê a lis 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
fur: vuê a lis %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
fur: vuê a lis 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
fur: vuê a lis %-H:%M

en: today, 00:00 PM
fur: vuê, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
fur: vuê, %-H:%M

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
fur: îr a lis 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
fur: îr a lis %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
fur: îr a lis 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
fur: îr a lis %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
fur: îr, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
fur: îr, %-H:%M

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
fur: Domenie, Setembar 00 0000 a lis 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
fur: %A, %d di %B %Y a lis %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
fur: Lun, Otu 00 0000 a lis 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
fur: %a, %d di %b %Y a lis %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
fur: Lun, Otu 00 0000 a lis 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
fur: %a, %d di %b %Y a lis %-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
fur: Otu 00 0000 a lis 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
fur: %d di %b %Y a lis %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
fur: Otu 00 0000, 00:00 PM

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
fur: %d di %b %Y, %-H:%M

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
fur: %m/%-d/%y, %-H:%M

en: %'u item | %'u items
fur[0]: %'u element
fur[1]: %'u elements

en: %'u folder | %'u folders
fur[0]: %'u cartele
fur[1]: %'u cartelis

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
fur: ? elements

en: unknown type
fur: gjenar no cognossût

en: unknown MIME type
fur: gjenar MIME no cognossût

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
fur: no cognossût

en: link
fur: leam

en: link (broken)
fur: leam (nol va)

en: The Link "%s" is Broken.
fur: Il leam "%s" nol funzione.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
fur: Il leam "%s" nol funzione. Vuelistu movilu te Scovacere?

en: This link cannot be used, because it has no target.
fur: Il leam nol pues jessi doprât, parcè nol à une destinazion.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
fur: Il leam nol pues jessi doprât, parcè la destinazion "%s" no esist.

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
fur: Vuelistu eseguî "%s" o mostrâ il contignût?

en: "%s" is an executable text file.
fur: "%s" al è un file di test eseguibil.

en: Run in _Terminal
fur: Eseguìs tal _Terminâl

en: _Display
fur: _Mostre

en: Are you sure you want to open all files?
fur: Sêstu sigûr di volê vierzi ducj i files?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
fur[0]: Chest al vierzarà %d barcon separât.
fur[1]: Chest al vierzarà %d barcons separâts.

en: Could not display "%s".
fur: No si pues mostrâ "%s".

en: Opening "%s".
fur: Daûr a vierzi "%s"

en: Opening %d item. | Opening %d items.
fur[0]: Daûr a vierzi %d element.
fur[1]: Daûr a vierzi %d elements.

en: Could not remove application
fur: No si pues gjavâ l'aplicazion

en: No applications selected
fur: Nissune aplicazion selezionade

en: %s document
fur: document %s

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
fur: Sielç une aplicazion par vierzi %s e altris files di gjenar "%s"

en: Open all files of type "%s" with:
fur: Vierç ducj i files si gjenar "%s" cun:

en: Select an Application
fur: Sielç une aplicazion

en: Open With
fur: Vierç cun

en: _Use a custom command
fur: _Dopre un comant personalizât

en: Add Application
fur: Zonte aplicazion

en: Open Failed, would you like to choose another application?
fur: No si pues vierzi, vuelistu sielzi une altre aplicazion?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
fur: No si pues vierzi, vuelistu sielzi une altre azion?

en: Details:
fur: Detais:

en: File Operations
fur: Operazions sui files

en: %'d file operation active | %'d file operations active
fur[0]: %'d operazion sui files ative
fur[1]: %'d operazions sui files ativis

en: Search for "%s"
fur: Cîr "%s"

en: Show folders first in windows
fur: Mostre prime lis cartelis tai barcons

en: Custom Background
fur: Fondâl personalizât

en: Date Format
fur: Formât date

en: All columns have same width
fur: Dutis lis colonis cu la stesse largjece

en: Desktop font
fur: Caratar Scritori

en: Computer icon visible on desktop
fur: Icone dal ordenadôr visibile sul Scritori

en: Trash icon visible on desktop
fur: Icone de scovacere sul Scritori

en: Show status bar in new windows
fur: Mostre bare di stât tai gnûfs barcons

en: File Browser
fur: Sgarfadôr di files

en: Browse the file system with the file manager
fur: Sgarfe tal sisteme di files cul gjestôr di files

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
fur: Sgarfe in ducj i discs, cartelis locâls e remotis acessibilis di chest ordenadôr

en: File Management
fur: Gjestion dai files

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
fur: Cambie l'aspiet e il compuartament dai barcons dal gjestôr dai files

en: File Manager
fur: Gjestôr di file

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
fur: D_isvuede scovacere

note: label, accelerator name, stock id
en: Create L_auncher...
fur: Cree invi_adôr...

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# tooltip #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: Create a new launcher
fur: Cree un gnûf inviadôr

note: label, accelerator
en: Change Desktop _Background
fur: Cam_bie fondâl dal Scritori

note: tooltip
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
fur: Mostre un barcon che ti permet di cambiâ il model o il colôr dal fondâl dal to Scritori

note: label, accelerator
en: Empty Trash
fur: Disvuede la scovacere

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
fur: Elimine ducj i elements te Scovacere

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
fur[0]: Chest al vierzarà %'d barcon separât.
fur[1]: Chest al vierzarà %'d barcons separadis.

en: _Pattern:
fur: _Model:

en: Save Search as
fur: Salve ricercje cul non

en: Search _name:
fur: _Non ricercje:

en: _Folder:
fur: Carte_le:

en: Select Folder to Save Search In
fur: Sielç la cartele dulà salvâ la ricercje

en: "%s" selected
fur: selezionât "%s"

en: %'d folder selected | %'d folders selected
fur[0]: %'d cartele selezionade
fur[1]: %'d cartelis selezionadis

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
fur[0]:  (cun dentri %'d element)
fur[1]:  (cun dentri %'d elements)

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1) #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
fur[0]:  (cun dentri un totâl di %'d element)
fur[1]:  (cun dentri un totâl di %'d elements)

en: %'d item selected | %'d items selected
fur[0]: %'d element selezionât
fur[1]: %'d elements selezionâts

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
fur[0]: %'d altri element selezionât
fur[1]: %'d altris elements selezionâts

en: %s, Free space: %s
fur: %s, Spazi libar: %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
fur[0]: Dopre "%s" par vierzi l'element selezionât
fur[1]: Dopre "%s" par vierzi i elements selezionâts

en: Create Document from template "%s"
fur: Cree document dal model "%s"

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
fur: "%s" al vignarà movût se tu frachis sul comant Tache

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
fur: "%s" al vignarà copiât se tu frachis sul comant Tache

en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items will be moved if you select the Paste command
fur[0]: L'%'d element selezionât al sarà movût se tu frachis sul comant Tache
fur[1]: I %'d elements selezionâts a saran movûts se tu frachis sul comant Tache

en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items will be copied if you select the Paste command
fur[0]: L'%'d element selezionât al sarà copiât se tu frachis sul comant Tache
fur[1]: I %'d elements selezionâts a saran copiâts se tu frachis sul comant Tache

en: There is nothing on the clipboard to paste.
fur: Nol è nuie di copiâ tai Apunts.

en: Connect to Server %s
fur: Conetiti al servidôrs %s

en: _Connect
fur: _Conetiti

en: Link _name:
fur: _Non dal leam:

note: name, stock id, label
en: Create _Document
fur: Cree _document

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
fur: Vi_erç cun

en: Choose a program with which to open the selected item
fur: Sielç un program cun cui vierzi l'element selezionât

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
fur: Cjale o modifiche lis propietâts di ogni element selezionât

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
fur: Cree une gnove cartele vueide dentri di cheste cartele

note: name, stock id, label
en: No templates installed
fur: Nissun model instalât

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a file doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty File
fur: File _vueit

note: tooltip
en: Create a new empty file inside this folder
fur: Cree un gnûf file vueit dentri di cheste cartele

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
fur: Vierç l'element selezionât in chest barcon

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
fur: Vierç intun barcon di navigazion

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
fur: Sielç une altre aplicazion cun cui vierzi l'element selezionât

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open Scripts Folder
fur: Vierç cartele dai scri_pts

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
fur: Pronte i files selezionâts par jessi movûts cul comant Tache

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
fur: Pronte i files selezionâts par jessi copiâts cul comant Tache

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
fur: Môf o copie i files selezionâts prime cuntun comant Taie o Copie

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
fur: _Tache inte cartele

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
fur: Môf o copie i files selezionâts prime cuntun comant Taie o Copie inte cartele selezionade

note: tooltip
en: Select all items in this window
fur: Selezione ducj i elements in chest barcon

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
fur: Selezione cierts elements di chest barcon in base a un model specificât

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
fur: _Invertìs selezion

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
fur: Selezione ducj e dome i elements che cumò no son selezionâts

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
fur: D_upliche

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
fur: Dupliche ogni element selezionât

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
fur[0]: Cree lea_m
fur[1]: Cree lea_ms

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
fur: Cree un leam simbolic par ogni element selezionât

note: tooltip
en: Rename selected item
fur: Cambie il non dal element selezionât

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
fur: Môf ogni element selezionât te Scovacere

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# add the "delete" menu item
en: _Delete
fur: _Elimine

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
fur: Elimine ogni element selezionât, cence passâ pe Scovacere

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  
en: Reset View to _Defaults
fur: Torne ae viodude pre_determinade

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
fur: Conetiti a chest servidôr

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator
en: _Mount
fur: _Monte

note: tooltip
en: Mount the selected volume
fur: Monte il volum selezionât

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
fur: Dismonte il volum selezionât

note: tooltip
en: Eject the selected volume
fur: Pare fûr il volum selezionât

note: name, stock id label, accelerator
en: _Format
fur: _Formate

note: tooltip
en: Format the selected volume
fur: Formate il volum selezionât

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
fur: _Ferme

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
fur: Vierç file e siere barcon

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search
fur: Sal_ve ricercje

note: tooltip
en: Save the edited search
fur: Salve la ricercje modificade

note: name, stock id label, accelerator
en: Sa_ve Search As...
fur: Sal_ve ricercje cul non...

note: tooltip
en: Save the current search as a file
fur: Salve la ricercje atuâl intun file

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
fur: Vierç cheste cartele intun barcon di navigazion

note: tooltip
en: Open this folder in a folder window
fur: Vierç cheste cartele in un barcon des cartelis

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
fur: Pronte cheste cartele par jessi movude cul comant Tache

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
fur: Pronte cheste cartele par jessi copiade cul comant Tache

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
fur: Môf cheste cartele te Scovacere

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
fur: Elimine cheste cartele cence passâ pe Scovacere

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# add the "open in new window" menu item
en: Open in New _Window
fur: Vierç intun gnûf _barcon

en: _Browse Folder | _Browse Folders
fur[0]: Sgar_fe cartele
fur[1]: Sgar_fe cartelis

en: Delete the open folder permanently
fur: Elimine la cartele vierte par simpri

en: Move the open folder to the Trash
fur: Môf la cartele vierte inte Scovacere

en: Delete all selected items permanently
fur: Elimine par simpri i elements selezionâts

note: #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# tooltip
en: View or modify the properties of the open folder
fur: Cjale o modifiche lis propietâts de cartele vierte

en: Download location?
fur: Discjamâ la posizion?

en: You can download it or make a link to it.
fur: Tu puedis discjamâlu o creâ un leam.

en: Make a _Link
fur: Cree un _leam

en: _Download
fur: _Discjame

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
fur: test molât.txt

en: Command
fur: Comant

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
fur: Il non "%s" nol è valit parcè che al à dentri il caratar "/". Sielç par plasê un altri non.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
fur: Il non "%s" nol è valit. Sielç par plasê un altri non.

en: The permissions could not be changed.
fur: I permès no puedin jessi cambiâts.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
fur: Viodude a icone

en: by _Type
fur: par g_jenar

en: by Modification _Date
fur: par _date di modifiche

en: by _Emblems
fur: par _emblemis

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
fur: Met in o_rdin elements

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
fur: Torne ae dimension origjinâl des _iconis

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
fur: Torne ae dimension origjinâl di ogni icone selezionade

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
fur: Met lis iconis in mût che stedin miôr tal barcon e no ledin une parsore di chê altre

note: name, stock id label, accelerator
en: Compact _Layout
fur: Disposi_zion compate

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
fur: Ordin in_vertît

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
fur: Mostre lis iconis in ordin invertît

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
fur: _Ten in rie

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
fur: Ten lis iconis in rie suntune gardele

en: _Manually
fur: A _man

en: Leave icons wherever they are dropped
fur: Lasse iconis tal puest dulà che a son moladis

en: By _Name
fur: Par _non

en: By _Size
fur: Par dimen_sion

en: By _Type
fur: Par g_jenar

en: By Modification _Date
fur: Par _date di modifiche

en: By _Emblems
fur: Par _emblemis

en: Restore Icon's Original Si_ze
fur: Torne ae dimension origjinâl de _icone

en: pointing at "%s"
fur: al ponte a "%s"

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
fur: _Iconis

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
fur: Viodude compate

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
fur: _Compate

en: (Empty)
fur: (Vueit)

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
fur: Viodude a liste

en: %s Visible Columns
fur: %s colonis visibilis

note: name, stock id label, accelerator
en: Visible _Columns...
fur: _Colonis visibilis...

note: tooltip
en: Select the columns visible in this folder
fur: Sielç lis colonis visibilis in cheste cartele

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
fur: _Liste

en: nothing
fur: nuie

en: unreadable
fur: no leibil

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
fur[0]: %'d element, di dimension %s
fur[1]: %'d elements, in totâl %s

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
fur: Contignûts:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
fur: doprâts

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
fur: libars

en: Total capacity:
fur: Capacitât totâl

en: Filesystem type:
fur: Gjenar di filesystem:

en: Link target:
fur: Destinazion leam:

en: Volume:
fur: Volum:

en: Accessed:
fur: Acedût:

en: Modified:
fur: Modificât:

en: Free space:
fur: Spazi libar:

en: Emblems
fur: Emblemis

en: _Read
fur: _Lei

en: _Write
fur: _Scrivi

en: E_xecute
fur: E_seguî

en: read
fur: leibil

en: create/delete
fur: creabil/eliminabil

en: write
fur: scrivibil

en: access
fur: acedibil

en: Access:
fur: Acès:

en: Folder access:
fur: Acès ae cartele:

en: File access:
fur: Acès al file:

en: Create and delete files
fur: Creâ e eliminâ files

en: Read-only
fur: Dome leture

en: Read and write
fur: Leture e scriture

en: _Owner:
fur: Par_on:

en: Owner:
fur: Paron:

en: _Group:
fur: _Grup:

en: Group:
fur: Grup:

en: Others
fur: Altris

en: Execute:
fur: Esecuzion:

en: Allow _executing file as program
fur: Permet _esecuzion file come program

en: Others:
fur: Altris:

en: Folder Permissions:
fur: Permès cartele:

en: File Permissions:
fur: Permès file:

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
fur: No tu sês il paron, par cui no tu puedis cambiâ chescj permès.

en: SELinux context:
fur: Contest SELinux:

en: Last changed:
fur: Ultin cambiament:

en: Select Custom Icon
fur: Sielç icone personalizade

en: Network Neighbourhood
fur: Contors di rêt

en: Tree
fur: Arbul

en: Show Tree
fur: Mostre arbul

en: Unable to eject %s
fur: No si pues parâ fûr %s

en: No bookmarks defined
fur: Nissun segnelibri definît

en: Edit Bookmarks
fur: Modifiche segnelibris

en: <b>_Bookmarks</b>
fur: <b>Segneli_bris</b>

en: <b>_Name</b>
fur: <b>_Non</b>

en: <b>_Location</b>
fur: <b>_Posizion</b>

en: Public FTP
fur: FTP public

en: C_onnect
fur: C_onetiti

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# set dialog properties
en: Connect to Server
fur: Conetiti al servidôr

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
fur: _Servidôr

en: Add Emblems...
fur: Zonte emblemis...

en: Show Emblems
fur: Mostre emblemis

en: By Name
fur: Par non

en: By Size
fur: Par dimension

en: By Type
fur: Par gjenar

en: By Modification Date
fur: Par date di modifiche

en: By Emblems
fur: Par emblemis

en: File Management Preferences
fur: Preferencis de gjestion dai files

en: <b>Default View</b>
fur: <b>Viodude predeterminade</b>

en: _Arrange items:
fur: Dispon _elements:

en: Sort _folders before files
fur: Met in ordin cartelis prime dai _files

en: Show hidden and _backup files
fur: Mostre i files platâts e di _backup

en: Default _zoom level:
fur: Nivel _zoom predeterminât:

en: _Text beside icons
fur: _Test dongje des iconis

en: _Default zoom level:
fur: Nivel zoom pre_determinât:

en: A_ll columns have the same width
fur: Dutis _lis colonis a àn la stesse largjece

en: D_efault zoom level:
fur: Niv_el zoom predeterminât:

en: Show _only folders
fur: Mostre d_ome cartelis

en: Views
fur: Viodudis

en: <b>Behavior</b>
fur: <b>Compuartament</b>

en: _Single click to open items
fur: Clic _singul par vierzi i elements

en: _Double click to open items
fur: _Dopli clic par vierzi i elments

en: <b>Executable Text Files</b>
fur: <b>Files di test eseguibii</b>

en: _Run executable text files when they are opened
fur: Invie i files di test eseguibii cuant che a son vie_rzûts

en: _View executable text files when they are opened
fur: _Viôt i files di test eseguibii cuant che a son vierzûts

en: _Ask each time
fur: Dom_andimi ogni volte

en: <b>Trash</b>
fur: <b>Scovacere</b>

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
fur: Domand_e prime di disvuedâ la Scovacere o eliminâ i files

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
fur: I_nclût un comant Elimine par scancelâ cence passâ de Scovacere

en: _Format:
fur: _Formât:

en: Choose the order of information to appear in the list view.
fur: Sielç l'ordin des informazions inte viodude a liste.

en: List Columns
fur: Colonis de liste

en: <b>Text Files</b>
fur: <b>Files di test</b>

en: Show te_xt in icons:
fur: Mostre il te_st tes iconis:

en: _Only for files smaller than:
fur: D_ome files plui piçui di:

en: Preview _sound files:
fur: Anteprime file_s audio:

en: <b>Folders</b>
fur: <b>Cartelis</b>

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
fur: Sielç ce che al sucêt cuant che tu inserissis un supuart multimediâl o tu conetis dispositîfs al sisteme

en: _Music Player:
fur: Riprodutôr di _musiche:

en: _Photos:
fur: _Fotos:

en: Acti_on:
fur: Azi_on:

en: _Never prompt or start programs on media insertion
fur: _No stâ mai domandâ o inviâ programs al inseriment di supuarts

en: B_rowse media when inserted
fur: Esplo_razion dai supuarts cuant che a vegnin inserîts

en: History
fur: Cronologjie

en: Show History
fur: Mostre cronologjie

en: Camera Brand
fur: Marcje machine

en: Camera Model
fur: Model machine

en: Focal Length
fur: Lungjece focâl

en: Creator
fur: Creatôr

en: Image Type:
fur: Gjenar figure:

en: loading...
fur: daûr a cjamâ...

en: Show Information
fur: Mostre informazions

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
fur: Dopre fondâl pre_determinât

en: Go To:
fur: Va a:

en: Open Location
fur: Vierç posizion

en: Quit Caja.
fur: Va fûr di Nautilis.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
fur: 
    
    Sgarfe tal sisteme di files cul gjestôr di files

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
fur: Sêstu sigûr di volê netâ la liste des posizions che tu âs visitât?

note: name, stock id, label
en: New _Window
fur: Gnûf _barcon

note: name, stock id, label
en: Open Folder W_indow
fur: Vierç barcon des cartel_is

en: Open a folder window for the displayed location
fur: Vierç un barcon des cartelis pe posizion mostrade

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
fur: Siere duc_j i barcons

en: Close all Navigation windows
fur: Siere ducj i barcons di navigazion

note: name, stock id, label
en: _Location...
fur: _Posizion...

en: Specify a location to open
fur: Specifiche une posizion di vierzi

note: name, stock id, label
en: Clea_r History
fur: Nete fû_r Cronologjie

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
fur: Nete ce che al è tal menù Va e te liste Indaûr/Indevant

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id, label #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Add Bookmark
fur: _Zonte segnelibri

en: Add a bookmark for the current location to this menu
fur: Zonte un segnelibri in chest menù pe posizion atuâl

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
fur: Mostre un barcon che ti permet di modificâ i segnelibris in chest menù

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
fur: Sbare dai imprescj _principâl

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
fur: Cambie la visibilitât de bare dai imprescj principâl di chest barcon

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# is_active
en: _Side Pane
fur: Pane_l in bande

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
fur: Cambie la visibilitât dal panel in bande di chest barcon

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# is_active
en: Location _Bar
fur: S_bare de posizion

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's location bar
fur: Cambie la visibilitât de bare de posizion di chest barcon

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# is_active
en: St_atusbar
fur: Sb_are di stât

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
fur: Cambie la visibilitât de bare di stât di chest barcon

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# name, stock id label, accelerator name, stock id, label #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-#
en: _Search for Files...
fur: _Cîr files...

en: Back history
fur: Indaûr te cronologjie

en: Forward history
fur: Indevant te cronologjie

en: _Search
fur: _Cîr

en: Toggle between button and text-based location bar
fur: Passe de bare di posizion testuâl a chê a botons

en: %s - File Browser
fur: %s - Sgarfadôr di files

en: Show Notes
fur: Mostre lis notis

en: Bookmarks
fur: Segnelibris

en: Open the contents of your desktop in a folder
fur: Vierç il contignût da scrivanie intune cartele

en: Rename...
fur: Cambie non...

en: Show Places
fur: Mostre puescj

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
fur: Fondâi e Emblemis

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# create the "remove" button
en: _Remove...
fur: _Gjave...

en: Create a New Emblem
fur: Cree un gnûf embleme

note: #-#-#-#-#  52 (MATE Desktop Environment)  #-#-#-#-# set up a file chooser to pick the image file #-#-#-#-#  64 (Nautilus)  #-#-#-#-# set up a gnome icon entry to pick the image file
en: _Image:
fur: F_igure:

en: Create a New Color:
fur: Cree un gnûf colôr:

note: make the name label and field
en: Color _name:
fur: _Non colôr:

en: Color _value:
fur: _Valôr colôr:

en: Select a Color to Add
fur: Sielç un colôr di zontâ

en: The file is not an image.
fur: Il file nol è une figure.

en: Select a Category:
fur: Sielç une categorie:

en: _Add a New Emblem...
fur: _Zonte un gnûf embleme...

en: Click on an emblem to remove it
fur: Frache suntun embleme par gjavâlu

en: Colors:
fur: Colôrs:

en: Emblems:
fur: Emblemis:

en: File Type
fur: Gjenar di file

en: Select folder to search in
fur: Sielç la cartele dulà cirî

en: Music
fur: Musiche

en: Picture
fur: Figure

en: Illustration
fur: Ilustrazion

en: Text File
fur: File di test

en: Select type
fur: Sielç gjenar

en: Any
fur: Cualsisei

en: Remove this criterion from the search
fur: Gjave chest criteri de ricercje

en: Search Folder
fur: Cartele de ricercje

en: Edit the saved search
fur: Modifiche la ricercje salvade

en: Add a new criterion to this search
fur: Zonte un gnûf criteri a cheste ricercje

en: Perform or update the search
fur: Scomence o inzorne la ricercje

en: Search results
fur: Risultâts de ricercje

en: Search:
fur: Cîr:

en: Close the side pane
fur: Siere il panel in bande

note: name, stock id, label
en: _Places
fur: Puescj

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
fur: Vierç _posizion...

note: name, stock id, label
en: Clos_e All Folders
fur: Si_ere dutis lis cartelis

en: Content View
fur: Viodude Contignût

en: View of the current folder
fur: Viôt la cartele atuâl

en: The location is not a folder.
fur: The posizion no je une cartele.

en: Could not find "%s".
fur: No si pues cjatâ "%s".

en: Go to the location specified by this bookmark
fur: Va ae posizion specificade di chest segnelibri

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Caja al è software libar; tu puedis tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot dai tiermins de GNU General Public License publicade de Free Software Foundation; sei la version 2 de Licence, sei a to sielte cualsisei version sucessive.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Caja al è dât fûr cun la sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence neancje la garanzie di VENDIBILITÂT o di JESSI ADAT A UN FIN PARTICOLÂR. Cjale la GNU General Public License par altris detais.

note: tooltip
en: Close this folder
fur: Siere cheste cartele

en: _Backgrounds and Emblems...
fur: Fondâi e Em_blemis...

en: Edit Caja preferences
fur: Cambie lis preferencis di Caja

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
fur: Vierç _superiôr

en: Open the parent folder
fur: Vierç la cartele parsore di cheste

note: tooltip
en: Stop loading the current location
fur: Ferme la cjamade de posizion atuâl

note: tooltip
en: Reload the current location
fur: Torne a cjamâ la posizion atuâl

note: tooltip
en: Display Caja help
fur: Mostre il jutori di Caja

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Caja
fur: Mostre i ricognossiments pari creatôrs di Caja

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
fur: Plu_i zoom

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
fur: Di_mension normâl

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
fur: Conetiti a un _servidôr

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
fur: _Rêt

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
fur: Sgarfe tes posizions di rêt locâls e tai segnelibris

note: name, stock id label, accelerator
en: T_emplates
fur: Mod_ei

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
fur: Vierç la cartele personâl dai modei

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
fur: Sco_vacere

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
fur: Vierç la tô Scovacere

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
fur: Mostre file _platâts

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
fur: Cambie la modalitât di visualizazion dai files platâts tal barcon atuâl

en: _Up
fur: _Sù

en: These files are on an Audio CD.
fur: Chescj files a son suntun CD Audio.

en: These files are on an Audio DVD.
fur: Chescj files a son suntun DVD Audio.

en: These files are on a Video DVD.
fur: Chescj files a son suntun DVD Video.

en: These files are on a Video CD.
fur: Chescj files a son suntun Video CD.

en: These files are on a Super Video CD.
fur: Chescj files a son suntun Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
fur: Chescj files a son suntun Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
fur: Chescj files a son suntun Picture CD.

en: The media contains digital photos.
fur: Chest supuart al à dentri fotografiis digjitâls.

en: These files are on a digital audio player.
fur: Chescj files a son suntun riprodutôr audio digjitâl.

en: The media contains software.
fur: Chest supuart al à dentri software.

en: Zoom to Default
fur: Zoom normâl

en: Set the zoom level of the current view
fur: Imposte il nivel di zoom de viodude atuâl

en: Default MATE Theme
fur: Teme predefinît di MATE

en: Eye of MATE Image Viewer
fur: Visôr di figuris Eye of MATE

en: Eye of MATE Preferences
fur: Preferencis di Eye of MATE

en: Image collection pane position. Set to 0 for bottom; 1 for left; 2 for top; 3 for right.
fur: Posizion dal panel de colezion des figuris. 0 par vêlu in bas; 1 a çampe; 2 in alt; 3 a diestre.

en: List of active plugins. It doesn't contain the "Location" of the active plugins. See the .eom-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
fur: Liste dai plugins atîfs. No conten la "Posizion" dai plugins atîfs. Cjale il file .eom-plugin par viodi dulà che a son logâts sul disc i plugins.

en: Eye of MATE could not determine a supported writable file format based on the filename.
fur: Eye of MATE nol pues determinâ un formât di file supuartât in scriture in base al non dal file.

en: Could not display help for Eye of MATE
fur: No si pues mostrâ il jutori par Eye of MATE

en: The MATE image viewer.
fur: Il visôr di figuris di MATE.

en: Preferences for Eye of MATE
fur: Preferencis par Eye of Mate

en: _Image Collection
fur: Colezion f_iguris

en: Changes the visibility of the image collection pane in the current window
fur: Cambie la visibilitât dal panel de colezion des figuris intal barcon atuâl

en: Best _Fit
fur: Adate tal mût _miôr

en: Go to the previous image of the collection
fur: Va ae figure prime de colezion

en: Go to the next image of the collection
fur: Va ae figure dopo de colezion

en: Go to the first image of the collection
fur: Va ae prime figure de colezion

en: Go to the last image of the collection
fur: Va ae ultime figure de colezion

en: Disable image collection
fur: Disative colezion figuris

en: - test MATE's implementation of the Desktop Menu Specification
fur: - test da implementazion di MATE da specifiche par i menu dal desktop

en: Click to hide month calendar
fur: Fracâ par taponâ il calendari dal mês

en: Click to view month calendar
fur: Fracâ par mostrâ il calendari dal mês

en: Computer Clock
fur: Orloi dal computer

en: Set System Time...
fur: Imposte ore sisteme...

en: Set System Time
fur: Imposte ore sisteme

en: Failed to set the system time
fur: Impostazion ore di sisteme falide.

en: Copy _Time
fur: Cupîe _ore

en: Copy _Date
fur: Cupîe _date

en: Ad_just Date & Time
fur: Re_gole date e ore

en: City Name
fur: Nom da citât

en: City Time Zone
fur: Fuso orari da citât

en: Clock
fur: Orloi

en: The Clock displays the current time and date
fur: L'orloi al mostre l'ore e la date di cumò

en: <i>(optional)</i>
fur: <i>(opzionâl)</i>

en: Current Time:
fur: Ore di cumò:

en: Clock Preferences
fur: Preferencis da l'orloi

en: Show the _date
fur: Mostre la _data

en: Show seco_nds
fur: Mostre i _seconds

en: Show _weather
fur: Mostre lis condizions _meteo

en: Show _temperature
fur: Mostre la _temperadure

en: _Visibility unit:
fur: Unitât di _visibilitât:

en: _Pressure unit:
fur: Unitât di _pression:

en: _Wind speed unit:
fur: Unitât di velocitât da svint:

en: _Temperature unit:
fur: Unitât di _temperadure:

en: Time _Settings
fur: Imposta_zions ore

en: Failed to set the system timezone
fur: Impostazion dal fuso orari falide

en: <small>Set...</small>
fur: <small>Imposte...</small>

en: <small>Set</small>
fur: <small>Imposte</small>

note: Translators: The two strings are temperatures.
en: %s, feels like %s
fur: %s, percepide %s

en: Sunrise: %s / Sunset: %s
fur: Albe: %s / Tramont: %s

en: Hour format
fur: Formât da l'ore

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
fur: Cheste clâf a specifiche il formât orari doprât da l'applet orloi. Valôrs pussibî a son "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". Se impostade a "internet", l'orloi al mostre la ore di internet. Il sisteme internet al taze la zornade in 1000 ".beats". No esistin fuso orariis in chest sisteme, cussì la ore je la stesse in dut il mont. Se impostade a "unix", l'orloi al mostre la ore come seconds passâts podopo Epoch, ven a stai dal prin di zanâr dal 1970. Se impostade a "custom", l'orloi al mostre la ore intal formât specificât in "custom_format".

en: Custom format of the clock
fur: Formât personalizât da l'orloi

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format. See the strftime() manual for more information.
fur: Cheste clâf a specifiche il formât doprât da l'applet orloi cuant che la clâf "format" je impostade a "custom". Se tu vuelis un formât diferent a puedin jessi doprâts indicadôrs di conversion gjestîts di strftime(). Viôt il manuâl di strftime() par vê plui informazions.

en: Show time with seconds
fur: Mostre la ore cun i seconds

en: If true, display seconds in time.
fur: Se impostât a TRUE, l'orloi al mostre ancje i seconds.

en: Show date in clock
fur: Mostre la date ta l'orloi

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
fur: Se impostât a TRUE, mostre ta l'orloi ancje la date oltri a l'ore.

en: Show date in tooltip
fur: Mostre la date tal sugjeriment

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre la date intun sugjeriment al passaç dal mouse su l'orloi.

en: Show weather in clock
fur: Mostre condizions meteo ta l'orloi

en: If true, display a weather icon.
fur: Se impostât a TRUE, mostre une icone des condizions meteo.

en: Show temperature in clock
fur: Mostre la temperadure ta l'orloi

en: If true, show the temperature next to the weather icon.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre la temperadure dongje l'icone dal meteo.

en: Show week numbers in calendar
fur: Mostre i numars di setemane tal calendari

en: If true, show week numbers in the calendar.
fur: Se impostât a TRUE, a mostre tal calendari i numars di setemane.

en: Expand list of locations
fur: Svuluzze la liste des localitâts

en: If true, expand the list of locations in the calendar window.
fur: Se impostât a TRUE, al svuluzze la liste des localitâts tal barcon dal calendari.

en: List of locations
fur: Liste localitâts

en: A list of locations to display in the calendar window.
fur: Liste di localitâts di mostrâ tal barcon dal calendari.

en: The unit to use when showing temperatures.
fur: L'unitât di misure di doprâ tal mostrâ lis temperaduris.

en: Speed unit
fur: Unitât di velocitât

en: The unit to use when showing wind speed.
fur: L'unitât di misure di doprâ tal mostrâ la velocitât tal svint.

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
fur: Atenzion: al samee che chest comant al sedi stât progjietât
    par fâ alc di util. Dato che chest al è un applet
    inutil, al è miôr no eseguî cheste operazion. 
    Al è miôr nô doprâ %s in mût di no rindi
    l'applet util sul plan pratic.

en: %s the Fish
fur: %s Il pès

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. Anybody found using it should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
fur: L'utilitât di %s no je. A dopre masse spazi sul disco, timps di compilazion e, se inviât, al dopre masse momorie e spazi sul panel. Al è miôr lassâ stà.

en: (with minor help from George)
fur: (cuntun piçul jutori di bande di George)

en: Fish
fur: Pès

en: %s the Fish, a contemporary oracle
fur: %s il pès: un oracul di cumò

en: Unable to locate the command to execute
fur: Impussibil cjatâ il comand di eseguî

en: %s the Fish Says:
fur: %s il pès al dîs:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei l'output dal comant
    
    Particulars: %s

en: _Speak again
fur: _Cjacare ancjemò

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
fur: Il comant configurât nol è operatîf e al è stât gambiat cun: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil eseguî '%s'
    
    Particulars: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
fur: Impussibil lei di '%s'
    
    Particulars: %s

en: The water needs changing
fur: Bisugne gambiâ l'aghe

en: Look at today's date!
fur: Cjale la date di uè!

en: %s the Fish, the fortune teller
fur: %s il pès, il motegjadôr

en: Fish Preferences
fur: Preferencis dal pès

en: _Name of fish:
fur: _Nom dal pès:

en: Co_mmand to run when clicked:
fur: Co_mant di eseguî cuant che si frache:

en: Select an animation
fur: Selezionâ une animazion

en: _Total frames in animation:
fur: _Fotograms totâi ta l'animazion:

en: _Pause per frame:
fur: _Durade fotogram:

en: frames
fur: fotograms

en: _Rotate on vertical panels
fur: _Zirâ tai panêi verticâls

en: The fish's name
fur: Il nom dal pès

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
fur: Un pès cence nom al reste incazzât. Rindilu content cuntun biel nom.

en: The fish's animation pixmap
fur: La piture pixmap par l'animazion dal pès

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
fur: Cheste clâf a mostre il nom dal pès, tes directory des pitures, da pixmap doprade par visualizâ l'animazion dal pès.

en: Command to execute on click
fur: Comant di eseguî cuant che si frache

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
fur: Cheste clâf a mostre il comant che si volares inviâ cuant ch'a di frache sul pès.

en: Frames in fish's animation
fur: Fotograms ta l'animazion dal pès

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
fur: Cheste clâf a mostre il numar di fotograms ch'a si viodin ta l'animazion dal pès.

en: Pause per frame
fur: Durade fotogram

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
fur: Cheste clâf a mostre il numar di seconds che al à di durâ ogni fotogram.

en: Rotate on vertical panels
fur: Zire tai panei verticâi

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
fur: Se impostât a TRUE, l'animazion dal pès a je zirade tai panei verticâi.

en: Notification Area
fur: Arèe di notifiche

en: Panel Notification Area
fur: Arèe di notifiche dal panel

en: Show windows from all workspaces
fur: Mostre i barcons di dutis lis arees di lavôr

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
fur: Se impostât a TRUE, ta l'elenco dai barcons a son metûts dentri i barcons di ogni aree di lavôr. In câs contrari dome i barcons da l'aree di lavôr ch'a si sta doprant.

en: Display workspace names
fur: Mostre i noms des arees di lavôr

en: Display all workspaces
fur: Mostre dutis lis arees di lavôr

en: Rows in workspace switcher
fur: Riis tal seletôr arees di lavôr

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
fur: Cheste clâf a specifiche tropis riis (par panei orizontâi) o colonis (par panei verticâi) a son visualizadis tal seletôr. Cheste clâf à un sens dome se la variabil display_all_workspaces a je impostade a TRUE.

en: Window Selector
fur: Seletôr barcons

en: Workspace Switcher
fur: Seletôr arèes di lavôr

en: Window List
fur: Elenco barcons

en: Failed to load %s: %s
fur: Cjamament di %s falît: %s

en: Icon not found
fur: Icone no cjatade

en: Click here to restore hidden windows.
fur: Fracâ chi par ripristinâ i barcons taponâts.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
fur: Fracâ chi par taponâ ducj i barcons e mostrâ la scrivanie.

en: Show Desktop Button
fur: Boton mostre scrivanie

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
fur: Chest boton al tapone ducj i barcons e al mostre la scrivanie.

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
fur: Il window-manager che si sta doprant nol supuarte il boton mostre scrivanie, opûr nol è nissun window-manager inviât.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
fur: Elenco barcons al mostre un elenco di ducj i grops di botons, permetint la navigazion jenfri di lôr.

en: Window List Preferences
fur: Preferencis ta l'elenco dai barcons

en: Sh_ow windows from current workspace
fur: Mostre i barcons ta l'aree di la_vôr vierte

en: Show windows from a_ll workspaces
fur: Mostre i barcons in _ogni aree di lavor

en: _Never group windows
fur: _Nâ meti dongje i barcons

en: Group windows when _space is limited
fur: Met dongje i barcons cuant che il _spazi al è pôc

en: _Always group windows
fur: _Met dongje simpri i barcons

en: Restore to current _workspace
fur: Ripristinâ ta l'a_ree di lavôr vierte

en: Restore to na_tive workspace
fur: Ripristinâ ta l'a_ree di lavôr origjinâl

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
fur: Il seletôr dai barcons al mostre un elenco di ducj i barcons intun menu, cussì di podê navigâ jenfri.

en: rows
fur: riis

en: columns
fur: colonis

en: Workspace Switcher Preferences
fur: Preferencis dal seletôr des arees di lavôr

en: Show _only the current workspace
fur: Mostre d_ome l'aree di lavôr ch'a si sta doprant

en: Show _all workspaces in:
fur: Mostre _ogni aree di lavôr su:

en: Number of _workspaces:
fur: N_umar di arees di lavôr:

en: Workspace na_mes:
fur: _Noms des arees di lavôr:

en: Workspace Names
fur: Noms des arees di lavôr

en: Show workspace _names in switcher
fur: Mostre i _noms di ogni aree di lavôr tal seletôr

en: Enable program list in "Run Application" dialog
fur: Ative la liste dai programs tal dialogo "Invie aplicazion"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
fur: Se impostade a TRUE, tal barcon di dialogo "Invie aplicazion" a je disponibil la liste "Aplicazions cognossudis". Cheste liste a je o no je svuluzzade tal barcon di dialogo in base a cemût ch'a je definide in ta clâf show_program_list key.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
fur: Svuluzze la liste dai programs tal dialogo "Invie aplicazion"

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
fur: Se impostade a TRUE, la liste "Aplicazions cognossudis" tal barcon di dialogo "Invie aplicazion" a ven slargjade cuant che si vierç il barcon. Cheste clâf a jà sens dome se la variabil enable_program_listing a je impostade a TRUE.

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
fur: Ative il completament automatic tal dialogo "Invie aplicazion"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
fur: Se impostade a TRUE, al è disponibil il completament automatic tal dialogo "Invie aplicazion".

en: Panel ID list
fur: Liste ID panel

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
fur: Une liste di ID di panel. Ognidun ID al identifiche un singul panel di livel superiôr. Lis impostazions par ognidun di chescj panei a son memorizadis in /apps/panel/toplevels/$(id).

en: Panel object ID list
fur: Liste ID ogjiets dal panel

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
fur: Une liste di ID di ogjets dal panel. Ognidun ID al identifiche un singul ogjet dal panel (par esempli un inviadôr, un boton di azion opûr un boton/bare di menu). Lis impostazions par ognidun di chescj ogjets a son memorizadis in /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable tooltips
fur: Abilite sugjeriments

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
fur: Se impostade a TRUE, a vegnaran mostrâts i sugjeriments par i ogjets tai panei.

en: Enable animations
fur: Abilite animazions

en: Autoclose drawer
fur: Sieradure automatiche dal scansel

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
fur: Se impostade a TRUE, i scansei a vegnaran automaticamentri sierâts cuant che si frache su di un inviadôr ch'al è dentri.

en: Confirm panel removal
fur: Conferme rimozion dal panel

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
fur: Se impostade a TRUE, a ven mostrât un barcon di dialogo par confermâ la rimozion di un panel.

en: Highlight launchers on mouseover
fur: Evidenzie i inviadôrs cuant ch'al passe parsore il mouse

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
fur: Se impostade a TRUE, i inviadôrs a vegnaran evidenziâts cuant che l'utent al môf il pontadôr dal mouse parsore di lôr.

en: Complete panel lockdown
fur: Disativazion totâl dal panel

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Se impostade a TRUE, il panel non lasse fâ nissune modifiche a la sô configurazion. Lis singulis applet a puedin ognicâs domandâ di jessi disativadis separatamentri. Torna a invia il panel parcè che cheste opzion a vedi efiet.

en: Applet IIDs to disable from loading
fur: IID des applet disabilitadis al cjamament

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
fur: Une liste di IID di applet che il panel al lasse sta. Cussì al è pussibil disabilitâ il cjamament e la disponibilitât di cualchi applet tai menu. Par esempli par disabilitâ l'applet mini-commander zontâ a cheste liste "OAFIID:MATE_MiniCommanderApplet". Bisugne tornâ a inviâ il panel parcè che cheste modifiche a vedi efiet.

en: Disable Logging Out
fur: Finis la session disabilitât

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
fur: Se impostade a TRUE, al ven scancelât l'aces a lis vôs di menu par finî la session: l'utent nol pues cussì doprâ il panel par il logout.

en: Disable Force Quit
fur: Disabilite il sfuarçâ a lâ fûr

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
fur: Se impostade a TRUE, al ven scancelât l'aces al boton "Sieradure sfuarçade": l'utent nol pues cussì doprâ il panel par sfuarçâ la sieradure di une aplicazion.

en: Panel object type
fur: Tipo ogjet panel

en: Toplevel panel containing object
fur: Panel di livel superiôr con dentri l'ogjiet

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
fur: L'identificadôr dal panel di livel superiôr ch'al à dentri chest ogjet.

en: Object's position on the panel
fur: Posizion da l'ogjet sul panel

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
fur: La posizion di chest ogjiet tal panel. Cheste posizion a je metude come numar di pixels misurâts da l'ôr di çampe (o superiôr se verticâl) dal panel.

en: Lock the object to the panel
fur: Bloche l'ogjet sul panel

en: Panel attached to drawer
fur: Panel tacât tal scansel

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
fur: L'identificadôr dal panel tacât a chest scansel. Cheste clâf à sens dome se la variabil obiect_type a je "drawer-object".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
fur: Sugjeriment mostrât par il scansel o pal menu

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
fur: Test di mostrâ intun sugjeriment par chest scansel o menu. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je "drawer-object" o "menu-object".

en: Use custom icon for object's button
fur: Dopre icone personalizade par il boton da l'ogjiet

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
fur: Se impostade a TRUE, la clâf custom_icon je doprade come icone personalizade dal boton. Se FALSE la clâf custom_icon a ven ignorade. Cheste impostazion à un sens dome se la clâf object_type a je "menu-object" o "drawer-object".

en: Icon used for object's button
fur: Icone doprade par il boton da l'ogjet

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
fur: La posizion dal file imagjine dopræt come icone pal boton da l'ogjiet. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je "drawer-object" o "menu-object" e la variabil use_custom_icon a je impostade a TRUE.

en: Use custom path for menu contents
fur: Dopre percors personalizât pal contignût da l'ogjiet

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
fur: Se impostade a TRUE, la clâf menu_path je doprade come percors par costruî il contignût dal menu. Se FALSE, la clâf menu_path a ven ignorade. Cheste impostazionà un sens dome se la clâf object_type a je "menu-object".

en: Menu content path
fur: Percors contignût menu

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
fur: Il percors par costruî il contignût dal menu. Cheste clâf à sens dome se la variabil use_menu_path a je impostade a TRUE e la variabil object_type a je "menu-object".

en: Launcher location
fur: Posizion da l'inviadôr

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
fur: La posizion dal file .desktop ch'al descrîf l'inviadôr. Cheste clâf à sens dome se la variabil object_type a je"launcher-object".

en: Action button type
fur: Tipo di boton di azion

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
fur: Il tipo di azion che chest boton al rapresente. Valôrs pussibî a son "lock", "logout", "run", "search" e "screenshot". Cheste clâf à un sens dome se la clâf object_type key a jè "action-applet".

en: Expand to occupy entire screen width
fur: Al svuluzze par doprâ dute la largjece dal schermo

en: Panel size
fur: Dimension panel

en: Center panel on x-axis
fur: Centre il panel su X

en: Center panel on y-axis
fur: Centre il panel su Y

en: Automatically hide panel into corner
fur: Al tapone automaticamentri il panel intun cjanton

en: Enable hide buttons
fur: Abilite i botons par taponâ

en: Enable arrows on hide buttons
fur: Abilite lis frecis sui botons par taponâ

en: Animation speed
fur: Velocitât animazion

en: Background color opacity
fur: Opacitât dal colôr di fondâl

en: Fit image to panel
fur: Regole la piture dentri il panel

en: Could not launch application
fur: Impussibil inviâ l'aplicazion

en: Could not open location '%s'
fur: Impussibil mostrâ la posizion '%s'

en: _Remove From Panel
fur: _Scancele dal panel

en: _Move
fur: _Môf

en: Loc_k To Panel
fur: B_loche sul panel

en: Cannot find an empty spot
fur: Impussibil cjatâ spazi libar

en: Drawer
fur: Scansel

en: _Add to Drawer...
fur: _Met dentri tal scansel...

en: Create new file in the given directory
fur: Creazion di un gnûf file ta directory specificade

en: - Edit .desktop files
fur: - Modifiche i files .desktop

en: Create Launcher
fur: Cree Inviadôr

en: Directory Properties
fur: Proprietât da directory

en: Launcher Properties
fur: Proprietâts da l'inviadôr

en: Launch other applications and provide various utilities to manage windows, show the time, etc.
fur: Al invie altris aplicazions e al furnis diferentis utilitâts par gjestî i barcons, mostrâ l'ore, ecc.

en: Could not show this URL
fur: Impussibil mostrâ chest URL

en: No URL was specified.
fur: Nol è stât specificât nissun URL.

en: Could not use dropped item
fur: Impussibil doprâ l'ogjiet strissinât

en: No URI provided for panel launcher desktop file
fur: Nol è stât furnît nissun URI par il file .desktop da l'inviadôr dal panel

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
fur: Impussibil vierzi il file .desktop %s pa l'inviadôr dal panel %s%s

en: _Launch
fur: _Invie

en: Key %s is not set, cannot load launcher
fur: La clâf %s no je impostade, impussibil cjamâ l'inviadôr

en: Could not save launcher
fur: Impussibil salvâ l'inviadôr

en: Add this launcher to _panel
fur: Zontâ chest inviadôr al _panel

en: Add this launcher to _desktop
fur: Zonte chest panel come _scansel

en: _Entire menu
fur: _Dut il menu

en: Add this as _drawer to panel
fur: Zontâ chest al panel come _scansel

en: Add this as _menu to panel
fur: Zontâ chest al panel come _menu

en: <b>GAME OVER</b> at level %d!
fur: <b>GAME OVER</b> al livel %d!

en: Press 'q' to quit
fur: Frache "q" par la fûr

en: Paused
fur: In pause

en: Press 'p' to unpause
fur: Frache "p" par tornâ a partî

en: Level: %s,  Lives: %s
fur: Livel: %s,  Vites: %s

en: Left/Right to move, Space to fire, 'p' to pause, 'q' to quit
fur: Gjestre/çampe par movi, spazi par trai, "p" par fermâ un moment, "q" par lâ fûr

en: Killer GEGLs from Outer Space
fur: GEGL sassins dal spazi plui profont

en: _Activate Screensaver
fur: _Ative screensaver

en: _Lock Screen
fur: _Bloche schermo

en: Could not connect to server
fur: Impussibil conetisi al server

en: Protect your computer from unauthorized use
fur: Al manten il computer protet da cui ch'a nol è autorizât

note: when changing one of those two strings, don't forget to * update the ones in panel-menu-items.c (look for * "1" (msgctxt: "panel:showusername"))
en: Log Out...
fur: Finis la session...

en: Log out of this session to log in as a different user
fur: Finis cheste session par lassâ l'aces a un altri utent

en: Run Application...
fur: Invie aplicazion...

en: Run an application by typing a command or choosing from a list
fur: Invie une aplicazion scrivint un comant o sielzint di un elenco

en: Search for Files...
fur: Cîr files...

en: Force Quit
fur: Sieradure sfuarçade

en: Force a misbehaving application to quit
fur: Sfuarçe la sieradure di una aplicazion ch'a no rispuint plui

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
fur: Conet al server...

en: Shut Down...
fur: Stude...

en: Shut down the computer
fur: Stude il computer

en: Custom Application Launcher
fur: Inviadôr di aplicazions personalizât

en: Application Launcher...
fur: Inviadôr aplicazion...

en: Copy a launcher from the applications menu
fur: Cupie un inviadôr dal menu des aplicazions

en: The main MATE menu
fur: Il menu principâl di MATE

en: Menu Bar
fur: Bare di menu

en: A custom menu bar
fur: Une bare di menu personalizade

en: A separator to organize the panel items
fur: Une paradane par organizâ i elements dal profîl

en: A pop out drawer to store other items in
fur: Un scansel ch'al sparis indulâ meti dentri altris robis

en: (empty)
fur: (vueit)

en: Find an _item to add to "%s":
fur: Cjate un ele_ment di zontâ a "%s":

en: Add to Drawer
fur: Zonte al scansel

en: Find an _item to add to the drawer:
fur: Cjate un ele_ment di zontâ al scansel:

en: Add to Panel
fur: Zonte al panel

en: Find an _item to add to the panel:
fur: Cjate un ele_ment di zontâ al panel:

en: "%s" has quit unexpectedly
fur: "%s" si è sierât di brut

en: Panel object has quit unexpectedly
fur: Sieradure di un ogjet dal panel cence avîs

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
fur: Sielzint di tornâ a cjamâ une ogjet tal panel, chest ogjet al ven automaticamentri zontat tal panel.

en: _Don't Reload
fur: _No sta torna a cjamâ

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
fur: Il panel al à cjatât un probleme vie pal cjariament di "%s".

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
fur: Atu voe di scancelâ l'applet da tô configurazion?

en: And many, many others...
fur: E tancju, tancju altris...

en: The MATE Panel
fur: Il panel di MATE

en: This program is responsible for launching other applications and provides useful utilities.
fur: Chest program a l'invie altris aplicazions e al furnis utilitât pratiche.

en: Cannot delete this panel
fur: Impussibil scancelâ chest panel

en: You must always have at least one panel.
fur: Si scugne ognicsâ vê un panel

en: _Add to Panel...
fur: _Zonte al panel...

en: _Delete This Panel
fur: _Scancele chest panel

en: _New Panel
fur: _Gnûf panel

en: A_bout Panels
fur: I_nformazions sui panei

en: Application in Terminal
fur: Aplicazion tal terminâl

en: Choose an application...
fur: Sielzi une aplicazion...

en: Choose a file...
fur: Sielzi un file...

en: The name of the launcher is not set.
fur: Nol è impostât il nom da l'inviadôr.

en: Could not save directory properties
fur: Impussibil salvâ lis proprietâts de directory

en: The name of the directory is not set.
fur: Nol è impostât il nom de directory.

en: The command of the launcher is not set.
fur: Nol è impostât il comant da l'inviadôr.

en: The location of the launcher is not set.
fur: No je impostade la posizion da l'inviadôr.

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
fur: Fracâ su di un barcon par sfuarçâ la sieradure da l'aplicazion. Par scancelâ fracâ ESC.

en: Force this application to exit?
fur: Sfuarçâ la sieradure di cheste aplicazion?

en: Browse and run installed applications
fur: Sgarfe e invie lis aplicazions instaladis

en: Access documents, folders and network places
fur: Jentre tai documents, tes cartelis e tes risorsis di rêt

en: Change desktop appearance and behavior, get help, or log out
fur: Gambie l'aspiet e il comportament da l'ambient grafic, mostre il jutori o finis la session

en: _Edit Menus
fur: _Modifiche menu

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
fur: Vierç '%s'

en: Unable to scan %s for media changes
fur: Impussibil cirî dentri %s par gambiaments al supuart

en: Rescan %s
fur: Torne a cirî dentri %s

en: Mount %s
fur: Monte %s

en: Removable Media
fur: Supuarts removibî

en: Network Places
fur: Canal de rêt

note: keep those strings in sync with the ones in * panel-action-button.c Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log Out %s...
fur: Finis la session di %s...

note: Translators: this string is used ONLY if you translated * "1" (msgctxt: "panel:showusername") to "1"
en: Log out %s of this session to log in as a different user
fur: Finis la session di %s cussì di permeti l'aces cuntun altri utent

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
fur: Il panel '%s' al è impostât par jessi visualizât sul schermo %d, schermo che cumò nol è disponibil. Chest panel nol vegnarâ cjamât.

en: Drawer Properties
fur: Proprietâts dal scansel

en: Could not display properties dialog
fur: Impussibil mostrâ il dialogo di proprietâts

en: Panel Properties
fur: Proprietâts dal panel

en: Some of these properties are locked down
fur: Cualchidune di chestis proprietâts a son disativadis

en: _Size:
fur: _Dimension:

en: _Orientation:
fur: _orientament:

en: E_xpand
fur: _Svuluzze

en: _Autohide
fur: _Taponâ automaticamentri

en: Show hide _buttons
fur: Mostre i _botons di riduzion

en: Arro_ws on hide buttons
fur: _Frecis sui botons di riduzion

en: _None (use system theme)
fur: _Nissun (dopre tema di sisteme)

en: Solid c_olor
fur: _Tinte unide

en: S_tyle:
fur: S_tîl:

en: Co_lor:
fur: Co_lôr:

en: <small>Opaque</small>
fur: <small>Opaco</small>

en: Background _image:
fur: Piture di fondâl:

en: Select background
fur: Selezione fondâl

en: Image Background Details
fur: Particulârs da piture di fondâl

en: _Tile
fur: _Ripeti

en: _Scale
fur: _Scjale

en: St_retch
fur: S_tirâ

en: Rotate image when panel is _vertical
fur: Zirâ l'imagjine pai panei _verticâi

en: Could not open recently used document "%s"
fur: Impussibil vierzi il document doprât di resint "%s"

en: An unknown error occurred while trying to open "%s".
fur: Al è saltât fûr un erôr scognossût tal tentatîf di vierzi "%s".

en: Clear the Recent Documents list?
fur: Netâ fûr la liste dai Documents Resints?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
fur: Se tu netis fûr la liste dai Documents Resints, tu netis fûr ancje:
    • dutis lis vôs dal menu Risorsis → Documents Resints.
    • dutis lis vôs di Documents Resints contignudis in ogni singule aplicazion.

en: Clear Recent Documents
fur: Nete fûr i Documents Resints

en: Recent Documents
fur: Documents Resints

en: Clear all items from the recent documents list
fur: A nete fûr dutis lis vôs dai Documents Resints

en: Could not run command '%s'
fur: Impussibil eseguî il comant '%s'

en: Could not convert '%s' from UTF-8
fur: Impussibil convertî '%s' da UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
fur: Sielte di un file di zontâ al comant...

en: Will run command: '%s'
fur: Al eseguis il comant: '%s'

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
fur: L'elenco di URI strissinât sul dialogo di esecuzion al à metût dongje (%d) o lungjece (%d) sbagliade

en: Could not display run dialog
fur: Impussibil mostrâ il dialogo di esecuzion

en: Run Application
fur: Invie aplicazion

en: Command icon
fur: Icone comant

en: The icon of the command to be run.
fur: L'icone dal comant di eseguî.

en: Run in _terminal
fur: Eseguis tal _terminâl

en: Select this box to run the command in a terminal window.
fur: Selezionâ cheste casele par eseguî il comant intun barcon di terminâl.

en: Run with _file...
fur: Eseguis cun _file...

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
fur: Fracâ chest boton par sielzi un file e zontâ il sô nom a la stringhe di comant.

en: List of known applications
fur: Elenco des aplicazions cognossudis

en: Show list of known _applications
fur: _Mostre l'elenco des aplicazions cognossudis

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
fur: Fracâ chest boton par eseguî l'aplicazion selezionade o il comant presint tal cjamp di inseriment comant.

en: _Force quit
fur: _Sfuarçe a lâ fûr

en: D_on't Delete
fur: Non stâ _scancelâ

en: Hide Panel
fur: Tapone il panel

en: Could not execute '%s'
fur: Impussibil inviâ '%s'

en: Open URL: %s
fur: Vierç URL: %s

en: Delete this drawer?
fur: Scancelâ chest scansel?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
fur: Cuant che un scansel al ven scancelât, il scansel e lis sôs
    impostazions a vegnin pierdudis.

en: Delete this panel?
fur: Eliminâ chest panel?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
fur: Cuant che un panel al ven scancelât, il panel e lis sôs
    impostazions a vegnin pierdudis.

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), mate-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. mate-session must be restarted for this to take effect.
fur: Par mutîfs di sigurece, su plataformes ch'a doprin _IceTcpTransNoListen() (sistemes XFree86), mate-session nol reste in scolte di conessions su puartis TCP. Cheste operazion a permet conessions di bande di machinis remotis (autorizadis). Al coventarâ ognicâs tornâ a inviâ mate-session parcè che lis modifichis a vedin efiet.

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
fur: Se abilitât, mate-session al domandarâ conferme prin di finî la session.

en: If enabled, mate-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
fur: Se abilitât, mate-session al salvarâ la session automaticamentri. Se no il barcon di dialogo par finî la session al mostrarâ une opzion pal salvale.

en: This session logs you into MATE
fur: Cheste session ti puartarâ dentri MATE

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the MATE Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
fur: Al è saltât fûr un erôr vie pa l'inviament dal demoni des impostazions di MATE.
    
    Cualchi aspiet come temis, sûns o impostazions dal fondâl a podaressin no funzionâ tal mût coret.

en: 
    
    MATE will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
fur: 
    
    MATE al provarâ a tornâ a inviâ il demoni des impostazions al prossim login.

note: At least try to tell the user something.
en: The MATE session manager cannot start properly.  Please report this as a MATE bug. Please include this ICE failure message in the bug report:  '%s'.  Meanwhile you could try logging in using the failsafe session.
fur: Nol è pussibil inviâ in mût coret il gjestôr di session di MATE. Parplasè mandâ une report a MATE. Meti dentri chest faliment di ICE tal bug report: '%s'. Tal fratimp, provâ a loggasi doprant la session di emergence.

en: The MATE session manager was unable to lock the file '%s'.  Please report this as a MATE bug.  Sometimes this error may occur if the file's directory is unwritable, you could try logging in via the failsafe session and ensuring that it is.
fur: Il gjestôr di session di MATE nol à rivât a lei il file '%s'. Se chest file al esist, al vares di jessi legjibil par lassâ che MATE al podedi operâ in mût coret. Provâ a loggasi cu la session di emergence e a rimovi chest file.

en: The MATE session manager was unable to read the file: '%s'.  If this file exists it must be readable by you for MATE to work properly.  Try logging in with the failsafe session and removing this file.
fur: Il gjestôr di session di MATE nol à rivât a lei il file '%s'. Se chest file al esist, al vares di jessi legjibil par lassâ che MATE al podedi operâ in mût coret. Provâ a loggasi cu la session di emergence e a rimovi chest file.

en: Could not write to file '%s'.  This file must be writable in order for MATE to function properly.  Try logging in with the failsafe session and removing this file.  Also make sure that the file's directory is writable.
fur: Impussibil scrivi sul file '%s'. Chest files al à di jessi scrivibil parcè che MATE al funzioni in mût coret. Provâ a loggasi cu la session di emergence e rimovi chest file. Sigurasi ancje, che la directory dal file a sedi scrivibil.

en: Remember running applications
fur: Visasi lis aplicazions inviadis

en: Specify a session name to load
fur: Specifiche un nom pa session di cjariâ

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent MATE from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
fur: Nol è pussibil risolvi l'indiriz internet par %s.
    Chest nol permet a MATE di funzionâ in mût coret.
    Eventualmentri al è pussibil coregi l'erôr zontant
    %s a la fin dal file. /etc/hosts.

en: Log in Anyway
fur: Jentre ognicâs

en: - Manage the MATE session
fur: - Gjestis la session di MATE

en: Do not require confirmation
fur: No stâ domandâ conferme

en: Session Options
fur: Opzions da session

en: session manager does not support MATE extensions
fur: Il gjestôr di session nol supuarte lis estensions di MATE

en: Marco Window Manager
fur: Window Manager Marco

en: List of profiles known to mate-terminal. The list contains strings naming subdirectories relative to /apps/mate-terminal/profiles.
fur: Liste dai profî cognossûts di mate-terminal. La liste a jà dentri i noms des sottodirectory relatives a /apps/mate-terminal/profiles.

en: MATE Terminal is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Il terminâl di MATE al è un program free; si pues ridistribuî e modificâ secont i tiermins da la GNU General Public License publicade da la Free Software Corporation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.

en: MATE Terminal
fur: Terminâl di MATE

en: A terminal emulator for the MATE desktop
fur: Un emuladôr di terminâl par MATE

en: It appears that you do not have mate-terminal.server installed in a valid location. Factory mode disabled.
fur: Al samee che mate-terminal.server nol sedi instalât intune posizion valide. La modalitât "fabriche" a vegnarâ disabilitade.

en: Hover Click
fur: Clic automatic

en: Double Click
fur: Dopli Clic

note: 'Drag' like in a Drag and Drop operation
en: Drag
fur: Strisine

en: Secondary Click
fur: Clic Secondari

en: Button Style
fur: Stîl dal pipul

en: Text only
fur: Nome test

en: Icons only
fur: Nome iconis

en: Text and Icons
fur: Test e iconis

en: Orientation
fur: Orientament

en: Click-type window style
fur: Stîl barcon par tipo di clic

en: Button style of the click-type window.
fur: Stîl dai pipui dal barcon par il tipo di clic

en: Click-type window orientation
fur: Orientament barcon par tipo di clic

en: Orientation of the click-type window.
fur: Orientament dal barcon par tipo di clic

en: Click-type window geometry
fur: Geometrie barcon par tipo di clic

en: Size and position of the click-type window. The format is a standard X Window System geometry string.
fur: Dimension e posizion dal barcon par il tipo di clic. Il formât a j'è la classiche stringhe di geometrie di X Window System

en: Enable dwell click
fur: Abilite il clic automatic

en: Enable simulated secondary click
fur: Abilite il clic secondari simulât

en: Time to wait before a dwell click
fur: Timp di spietâ prime di un clic automatic

en: Time to wait before a simulated secondary click
fur: Timp di spietâ prime di un clic secondari

en: Set the active dwell mode
fur: Imposte la modalitât ative dal clic automatic

en: Hide the click-type window
fur: Nascuint il barcon par il tipo di clic

en: Ignore small pointer movements
fur: Ignore i moviments piçui dal puntadôr

en: Shut down mousetweaks
fur: Stude mousetweaks

en: Start mousetweaks as a daemon
fur: Fâs partî mousetweaks come un demoni

en: Start mousetweaks in login mode
fur: Fâs partî mousetweaks in modalitât login

note: parse
en: - GNOME mouse accessibility daemon
fur: - daemoni di acessibilitât dal mouse GNOME

en: Failed to Display Help
fur: Falît a Mostrâ il Jutori

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc
en: Blank Blu-Ray Disc
fur: Disc Blu-Ray vueit

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Compact_Disc
en: Blank CD Disc
fur: CD vueit

note: http://en.wikipedia.org/wiki/DVD
en: Blank DVD Disc
fur: DVD vueit

note: http://en.wikipedia.org/wiki/HD_DVD
en: Blank HD DVD Disc
fur: HD DVD vueit

note: http://en.wikipedia.org/wiki/Design_rule_for_Camera_File_system
en: Digital Photos
fur: Fotos digjitâls

note: see fd.o hal spec
en: Portable Audio Player
fur: Riprodutôr Audio Portabil

en: You have just inserted media with digital photos.
fur: Tu âs apene metût dentri un supuart cun fotos digjitâls.

en: You have just inserted media with software intended to be automatically started.
fur: Tu âs apene metût dentri un supuart cun software pensât par jessi inviât in automatic.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted media.
fur: Tu âs apene metût dentri un supuart.

en: Empty all of the items from the trash?
fur: Eliminâ ducj i elements che a son te Scovacere?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
fur: Se tu sielzis di disvuedâ la Scovacere, ducj i elements che a son dentri a saran pierdûts definitivementri. Visiti che tu puedis ancje eliminâju separatamentri.

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes"
en: %'d file left to delete — %T left | %'d files left to delete — %T left
fur[0]: %'d file ancjemò di eliminâ - a mancjin %T
fur[1]: %'d files ancjemò di eliminâ - a mancjin %T

en: Do not Empty Trash
fur: No stâ disvuedâ la scovacere

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to merge the source folder?
fur: Une cartele di non "%B" e esist za. Vuelistu fondi la cartele di origjin?

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
fur: La cartele di origjin e esist za in "%B". Dilunc la fusion ti vignarà domandât prime di sostituî cualsisei file che al va in conflit cui files che a stan vegnint copiâts.

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
fur: E esist za une cartele di non "%B". Vuelistu sostituîle?

en: The folder already exists in "%F".  Replacing it will remove all files in the folder.
fur: La cartele e esist za in "%F". Se tu la sostituissis a vignaran gjavâts ducj i files inte cartele.

en: A file named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
fur: Un file di non "%B" al esist za. Vuelistu sostituîlu?

en: The file already exists in "%F".  Replacing it will overwrite its content.
fur: Il file al esist za in "%F". Se tu lu sostituissis il so contignût al vignarà sostituît cun chel gnûf.

en: The source folder already exists in "%B".  Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being moved.
fur: La cartele di origjin e esist za in "%B". Dilunc la fusion ti vignarà domandât prime di sostituî cualsisei file che al va in conflit cui files che a stan vegnint movûts.

en: _Always
fur: _Simpri

en: _Never
fur: _Mai

en: Activate items with a _single click
fur: Ative i element_s cuntun unic clic

en: Activate items with a _double click
fur: Ative i elements cuntun _dopli clic

en: E_xecute files when they are clicked
fur: E_seguìs i files cuant che a son clicâts

en: Display _files when they are clicked
fur: Mostre i _files cuant che a son clicâts

en: Search for files by file name only
fur: Cîr files dome par nons dai files

en: Search for files by file name and file properties
fur: Cîr files par non dai files e par lis propietâts dal file

en: Manually
fur: A man

en: There is no application installed for this file type
fur: Nissune aplicazion instalade par chest gjenar di file

en: Open %s and other files of type "%s" with:
fur: Vierç %s e altris files di gjenar "%s" cun:

en: Undo Edit
fur: Anule modifiche

en: Undo the edit
fur: Anule la modifiche

en: Redo Edit
fur: Torne a fâ modifiche

en: Redo the edit
fur: Torne a fâ la modifiche

en: Select Pattern
fur: Selezione in base a model

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Folder Window
fur: Vierç intun barcon des cartelis

note: name, stock id label, accelerator
en: Open with Other _Application...
fur: Vierç cuntune altre _aplicazion...

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _Pattern
fur: Selezione in base a _model

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount Volume
fur: _Monte volum

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount Volume
fur: Dismonte vol_um

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New Window
fur: Vierç intun gnûf barcon

en: Browse in New Window
fur: Sgarfe intun gnûf barcon

en: _Delete from Trash
fur: _Elimine de Scovacere

en: _Open with "%s"
fur: _Vierç cun "%s"

en: Open in %'d New Window | Open in %'d New Windows
fur[0]: Vierç in %'d gnûf barcon
fur[1]: Vierç in %'d gnûfs barcons

en: Browse in %'d New Window | Browse in %'d New Windows
fur[0]: Sgarfe in %'d gnûf barcon
fur[1]: Sgarfe in %'d gnûfs barcons

en: Launcher
fur: Inviadôr

note: name, stock id label, accelerator
en: Str_etch Icon
fur: Cambi_e dimension icone

note: tooltip
en: Make the selected icon stretchable
fur: Fâs in mût di podê cambiâ la dimension de icone selezionade

note: name, stock id label, accelerator
en: Clean _Up by Name
fur: _Met in ordin par non

en: MIME type:
fur: Gjenar MIME:

en: E_ject
fur: Pare _fûr

note: add the "create folder" menu item
en: Create Folder
fur: Cree cartele

en: _Location (URI):
fur: _Posizion (URI):

en: _User Name:
fur: Non _utent:

en: _Domain Name:
fur: Non _domini:

en: Bookmark _name:
fur: _Non segnelibri:

en: Add _bookmark
fur: Zonte segneli_bri

en: By Name
    By Size
    By Type
    By Modification Date
    By Emblems
fur: Par non
    Par dimension
    Par gjenar
    Par date di modifiche
    Par emblemis

en: Icon View
    Compact View
    List View
fur: Viodude iconis
    Viodude compate
    Viodude liste

en: <b>Width:</b> %d pixel
     | <b>Width:</b> %d pixels
fur[0]: <b>Largjece:</b> %d pixels
fur[1]: <b>Largjece:</b> %d pixels

en: <b>Height:</b> %d pixel
     | <b>Height:</b> %d pixels
fur[0]: <b>Altece:</b> %d pixels
fur[1]: <b>Altece:</b> %d pixels

en: Quit Nautilus.
fur: Va fûr di Nautilis.

en: Restart Nautilus.
fur: Torne a inviâ Nautilus.

en: FILENAME
fur: NON DAL FILE

note: This is a little joke, shows up occasionally. I only * implemented this feature so I could use this joke.
en: Are you sure you want to forget history?
fur: Sêstu sigûr di volê dismenteâ la cronologjie?

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks
fur: _Modifiche segnelibris

en: _Add new...
fur: _Zonte gnûf...

en: Nautilus is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
fur: Nautilus al è software libar; tu puedis tornâ a distribuîlu e/o modificâlu sot dai tiermins de GNU General Public License publicade de Free Software Foundation; sei la version 2 de Licence, sei a to sielte cualsisei version sucessive.

en: Nautilus is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
fur: Nautilus al è dât fûr cun la sperance che al sedi util, ma CENCE NISSUNE GARANZIE; cence neancje la garanzie di VENDIBILITÂT o di JESSI ADAT A UN FIN PARTICOLÂR. Cjale la GNU General Public License par altris detais.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
fur: Tu varessis di vê ricevût une copie de GNU General Public License insieme cun chest program; se nol è cussì, scrîf a Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
fur: Nautilis e je une shell grafiche par GNOME che ti lasse gjestî facilmentri i tiei files e il rest dal to sisteme.

en: Copyright © 1999-2007 The Nautilus authors
fur: Copyright © 1999-2007 I autôrs di Nautilus

en: Nautilus Web Site
fur: Sît web di Nautilus

en: Edit Nautilus preferences
fur: Cambie lis preferencis di Nautilus

en: Undo the last text change
fur: Anule l'ultin cambiament

note: tooltip
en: Display Nautilus help
fur: Mostre il jutori di Nautilus

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nautilus
fur: Mostre i ricognossiments pari creatôrs di Nautilus

note: tooltip
en: Show the contents in more detail
fur: Mostre il contignût cun plui detais

note: tooltip
en: Show the contents in less detail
fur: Mostre il contignût cun mancul detais

note: tooltip
en: Show the contents at the normal size
fur: Mostre il contignût te dimension normâl

note: name, stock id label, accelerator
en: CD/_DVD Creator
fur: Creatôr CD/_DVD

note: tooltip
en: Open a folder into which you can drag files to burn to a CD or DVD
fur: Vierç une cartele dulà che tu puedis strissinâ files par scriviju suntun CD o un DVD

en: Show in the default detail level
fur: Mostre intal nivel di detais predeterminât

en: Send To...
fur: Invie A...

en: Send file by mail, instant message...
fur: Invie il file par mail, mesaç istantani...

en: Send files by mail, instant message...
fur: Invie i file par mail, mesaç istantani...

en: Expects URIs or filenames to be passed as options
fur: A si spietin dai URI o nons di file di sedi pasâts come opzions

en: Could not parse command-line options: %s
fur: Impussibil analizâ lis opzions de rie di comant: %s

en: Could not load any plugins.
fur: No puès cjarià nissun plugin.

en: Please verify your installation
fur: Par plasê verifiche la tô installazion

en: <b>Destination</b>
fur: <b>Destinazion</b>

en: Send _as:
fur: Invie _come:

en: Send t_o:
fur: Invie _a:

en: Send _packed in:
fur: Invie a_rchiviât in:

en: Cannot get contact: %s
fur: Impussibil vê il contat: %s

en: Could not find contact: %s
fur: No puès cjatâ il contat: %s

en: Cannot create searchable view.
fur: Impussibil creâ la viodude par la ricerche.

en: An argument was invalid.
fur: Un argument a no'l jere valit.

en: The address book is busy.
fur: La rubriche a jè ocupade.

en: The address book is offline.
fur: La rubriche a jè offline.

en: The address book does not exist.
fur: La rubriche no esist.

en: The "Me" contact does not exist.
fur: Il contat "Me" no'l esist.

en: The address book is not loaded.
fur: Le rubriche no jè cjamade.

en: The address book is already loaded.
fur: Le rubriche a jè giaromai cjamade.

en: Permission was denied when accessing the address book.
fur: A le stât neât il permès di acedi ae rubriche.

en: The contact was not found.
fur: Il contat no'l è stât cjatât.

en: This contact ID already exists.
fur: Il ID dal contat al esist digià.

en: The protocol is not supported.
fur: Il protocol a no'l è supuartât.

en: The operation was cancelled.
fur: L'operazion a jè stade cancellade.

en: The operation could not be cancelled.
fur: L'operazion a no puès sedi cancellade.

en: The address book authentication failed.
fur: Le autenticazion de rubriche a jè fallide.

en: Authentication is required to access the address book and was not given.
fur: A si scugne vê l'autenticazion par acedi ae rubriche ma no jè stade dade.

en: A secure connection is not available.
fur: Une conession sigure a no jè disponibile.

en: A CORBA error occurred whilst accessing the address book.
fur: Al è sucedût un erôr CORBA jentrant te rubriche.

en: The address book source does not exist.
fur: Il sorgint de rubriche no'l esist.

en: Unable to send file
fur: Impussibil inviâ file

en: There is no connection to gajim remote service.
fur: Nissune conession al servizi rimôt di gajim.

en: Sending file failed
fur: Inviament dal file falît

en: Recipient is missing.
fur: Al mancje il destinatari.

en: Unknown recipient.
fur: Destinatari no cognosût.

en: Instant Message (Gajim)
fur: Mesaç Istantani (Gajim)

en: New CD/DVD
fur: Gnûf CD/DVD

en: Existing CD/DVD
fur: CD/DVD esistent

en: CD/DVD Creator
fur: Creazion CD/DVD

en: Instant Message (Pidgin)
fur: Mesaç Istantani (Pidgin)

en: Removable disks and shares
fur: Condivisions e discs rimovibii

en: UPnP Media Server
fur: Server multimediâl UPnP

en: Client decoration
fur: Decorazion Client

en: Whether the window draws WM decorations itself
fur: Se il barcon al disegne di besôl lis decorazions dal WM

en: from
fur: di

en: %d of %d
fur: %d di %d

en: Empty Folder
fur: Cartele Vueide

en:  (modified)
fur:  (modificât)

en: %i lines of file '%s' were not loaded correctly.
fur: %i rîs dal file '%s' no son stadis cjariadis ben.

en: &Automatically translate using TM
fur: Tradûs in &automatic doprant TM

en: &Bookmarks
fur: &Segnelibris

en: &Find...
fur: C&jate...

en: &Help
fur: &Jutori

en: &New catalog...
fur: &Gnûf catalic

en: &Preferences...
fur: &Preferencis...

en: &Purge deleted translations
fur: &Nete traduzions eliminadis

en: &Show references
fur: &Mostre riferiments

en: &Update from sources
fur: At&ualize des sorzints

en: &View
fur: &Viodude

en: '%s' is not a valid POT file.
fur: '%s' nol è un file POT valit.

en: (%i new, %i obsolete)
fur: (%i gnovis, %i vieris)

en: (0 new, 0 obsolete)
fur: (0 gnovis, 0 vieris)

en: (Use default language)
fur: (Dopre lenghe predeterminade)

en: (none of these)
fur: (nissun di chestis)

en: < Previous
fur: < Precedent

en: <unnamed>
fur: <cence non>

en: Add directory to the list
fur: Zonte cartele inte liste

en: Add files
fur: Zonte files

en: Add path to the list of directories where catalogs lie.
fur: Zonte percors ale liste des cartelis dulà che a stan i catalics.

en: Always change focus to text input field
fur: Môf simpri il cursôr intal cjamp di inseriment dal test

en: An item in input files list:
fur: Une vôs inte liste dai files di input:

en: An item in keywords list:
fur: Une vôs inte liste des peraulis clâf:

en: Automatic spellchecking
fur: Coretôr ortografic automatic

en: Automatic translation
fur: Traduzion automatiche

en: Automatic translations:
fur: Traduzions automatichis:

en: Automatically compile .mo file on save
fur: Compile in automatic file .mo cuant che o salvi

en: Automatically translate when updating catalog
fur: Tradûs in automatic atualizant il catalic

en: Automatically translated %u strings
fur: Tradusudis in automatic %u stringhis

en: Automatically translating...
fur: O stoi tradusint in automatic...

en: Bad Tokens
fur: Tokens stramps

en: Base path:
fur: Percors base:

en: Broken catalog file: plural form msgstr used without msgid_plural
fur: File dal catalic corot: la forme plurâl di msgstr e je usade cence msgid_plural

en: Broken catalog file: singular form msgstr used together with msgid_plural
fur: File dal catalic corot: la forme singolâr di msgstr e je usade insieme cun msgid_plural

en: C&atalog
fur: &Catalic

en: CR/LF conversion
fur: Conversion CR/LF

en: Cannot extract catalogs from RPM file.
fur: No si pues tirâ fûr catalics di files RPM.

en: Case sensitive
fur: Maiuscul/Minuscul

en: Catalog modified. Do you want to save changes?
fur: Catalic modificât. Vuelistu salvâ i cambiaments?

en: Catalogs &manager
fur: A&ministradôr dai catalics

en: Change UI language
fur: Gambie lenghe dal program

en: Charset:
fur: Set di caratars:

en: Choose
fur: Sielç

en: Clear the comment
fur: Nete il coment

en: Comment window is editable
fur: Il barcon dai coments al è editabil

en: Comment:
fur: Coment:

en: Create new translations project
fur: Cree gnûf progjet di traduzions

en: Delete the project
fur: Elimine il progjet

en: Directories:
fur: Cartelis:

en: Display &line numbers
fur: Mostre &numars di rie

en: Display &quotes
fur: &Mostre virgulutis

en: Do you really want to do mass update of
    all catalogs in this project?
fur: Vuelistu pardabon atualizâ in grum
    ducj i catalics in chest progjet?

en: Do you want to delete the project?
fur: Sêstu sigûr di volê eliminâ il progjet?

en: Don't change format of existing catalogs
fur: No stâ gambiâ il formât dai catalics esistints

en: E&xport...
fur: Esp&uarte...

en: Edit &comment
fur: Edite &coment

en: Edit comment
fur: Edite coment

en: Edit item
fur: Edite vôs

en: Edit project
fur: Edite progjet

en: Edit the project
fur: Edite il progjet

en: Editor
fur: Editôr

en: Enables on-the-fly spellchecking
fur: Ative il coretôr ortografic dilunc la digitazion

en: Entries in the catalog are probably incorrect.
fur: Lis vôs intal catalic a son probabilmentri sbaliadis.

en: Error opening file %s!
fur: Erôr viarzint il file %s!

en: Error saving catalog
fur: Erôr salvant il catalic

en: Export as...
fur: Espuarte sicu...

en: File '%s' doesn't exist.
fur: Il file '%s' nol esist.

en: File '%s' is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
fur: Il file '%s' si pues dome leif e nol pues jessi salvât.
    Salvilu par plasê cuntun altri non.

en: Files List
fur: Liste dai files

en: Find in automatic comments
fur: Cjate tai coments automatics

en: Find in comments
fur: Cjate tai coments

en: Find in original strings
fur: Cjate intes stringhis origjinâls

en: Find in translations
fur: Cjate intes traduzions

en: Find...
fur: Cjate...

en: Fuzzy translation
fur: Traduzion malsigure

en: GNU gettext catalogs (*.po)|*.po|All files (*.*)|*.*
fur: Catalics GNU gettext (*.po)|*.po|Ducj i files (*.*)|*.*

en: GNU gettext templates (*.pot)|*.pot|All files (*.*)|*.*
fur: Modei GNU gettext (*.pot)|*.pot|Ducj i files (*.*)|*.*

en: Generate TM database
fur: Cree base di dâts TM

en: Generate database
fur: Cree base di dâts

en: HTML file (*.html)|*.html
fur: File HTML (*.html)|*.html

en: Identity
fur: Identitât

en: If checked, the comment window will be editable.
fur: Se selezionât, il barcon dai coments al sarà editabil.

en: Invocation:
fur: Invocazion:

en: Language selection
fur: Selezion de lenghe

en: Last modified
fur: Ultime modifiche

en: Line
fur: Rie

en: Line %u of file '%s' is corrupted (not valid %s data).
fur: Le rie %u dal file '%s' e je corote (dâts invalits %s).

en: Line endings format:
fur: Formât de fin de rie:

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
fur: Liste di estensions separadis di ponts e virgule (es. *.cpp;*.h):

en: Malformed header: '%s'
fur: Intestazion malformade: '%s'

en: Max. # of missing words:
fur: Numar max peraulis mancjantis:

en: Max. difference in sentence length:
fur: Max diference di lungjece de frase:

en: Merging differences...
fur: Zontant lis diferencis...

en: My Languages
fur: Lis mês lenghis

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
fur: No lasse mai che il cursôr ledi di bessôl intal cjamp di inseriment dal test. Se ativât, tu 'nd âs di doprâ Ctrl+frecis pe navigazion de tastiere, ma tu puedis ancje scrivi diretementri, cence dovê fracâ Tab.

en: New catalog from POT file...
fur: Gnûf catalic di un file POT...

en: New item
fur: Gnove vôs

en: New strings
fur: Gnovis stringhis

en: Next >
fur: Seguint >

en: No files found in:
fur: Nissun file cjatât in:

en: No references to this string found.
fur: Nissun riferiment a cheste stringhe cjatât.

en: Obsolete strings
fur: Vieris stringhis

en: Open catalog
fur: Viarç catalic

en: Open catalog template
fur: Viarç model di catalic

en: Open catalogs manager on Poedit startup
fur: Viarç aministradôr dai catalics intal inviament di Poedit

en: Parser command:
fur: Comant par l'analizadôr:

en: Parser setup
fur: Impostazions analizadôr sintatic

en: Parsers
fur: Analizadôrs

en: Pick language from the list of known languages
fur: Cjape une lenghe de liste di chês cognossudis

en: Please add directories where locale files are stored on your system:
fur: Zonte par plasê lis cartelis dulà che i files a son metûts intal to sisteme:

en: Please choose the reference you want to show:
fur: Sielç par plasê i riferiments che tu vuelis mostrâ:

en: Please select language ISO code:
fur: Selezione codis ISO de lenghe:

en: Please select language code:
fur: Selezione codis de lenghe:

en: Plural Forms:
fur: Formis plurâls:

en: Plural:
fur: Plurâl:

en: Poedit - Catalogs manager
fur: Poedit - Aministradôr dai catalics

en: Poedit did not find any files in scanned directories.
fur: Poedit no 'nd à cjatât nissun file intes cartelis scansionadis.

en: Proceed
fur: Va indenant

en: Project info
fur: Info progjet

en: Project name and version:
fur: Non dal progjet e version:

en: Project name:
fur: Non dal progjet:

en: References
fur: Riferiments

en: References:
fur: Riferiments:

en: Regenerate translation memory from catalogs in paths listed above.
fur: Torne a creâ memorie di traduzion dai catalics tai percors ca parsore.

en: Reset to defaults
fur: Torne ai predeterminâts

en: Save &as...
fur: S&alve sicu...

en: Save as...
fur: Salve sicu...

en: Save catalog
fur: Salve catalic

en: Scanning file:
fur: Scansion file:

en: Scanning files...
fur: Scansion dai files...

en: Search Paths
fur: Percors di ricercje

en: Select catalog's language
fur: Sielç la lenghe dal catalic

en: Select directory
fur: Sielç une cartele

en: Select language
fur: Sielç la lenghe

en: Select your prefered language
fur: Sielç la tô lenghe preferide

en: Show summary after catalog update
fur: Mostre un sunt daspò de atualizazion dal catalic

en: Singular:
fur: Singolâr:

en: Source code charset:
fur: Set di caratars dal codis sorzint:

en: Source code parsers:
fur: Analizadôrs sintatics di codis sorzint

en: Source file
fur: File sorzint

en: Start from the first item
fur: Scomence de prime vôs

en: String to find:
fur: Stringhe di cjatâ:

en: Team's email address:
fur: Recapit email de clape:

en: Team:
fur: Clape:

en: The catalog couldn't be saved in '%s' charset as
    specified in catalog settings. It was saved in UTF-8 instead
    and the setting was modified accordingly.
fur: No si pues salvâ il catalic intal set di caratars '%s' come
    impuestât intes impostazions dal catalic. Al è stât invezit salvât in UTF-8
    e l'opzion interessade e je stade gambiade in automatic

en: There were errors when loading the catalog. Some data may be missing or corrupted as the result.
fur: A son capitâts erôrs cjariant il catalic. Duncje cualchi dât pues mancjâ o jessi corot.

en: These strings are no longer in the sources.
    Poedit will remove them from the catalog now.
fur: Chestis stringhis a no son plui intai sorzints. 
    Poedit lis gjavarà dal catalic cumò.

en: These strings were found in the sources but were not in the catalog.
    Poedit will add them to the catalog now.
fur: Chestis stringhis a son stadis cjatadis intai sorzints ma no tal catalic.
    Poedit lis zontarà al catalic cumò.

en: This is the command used to launch the parser.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
fur: Chest al è il comant doprât par inviâ l'analizadôr.
    %o al rapresente il non dal file di output, %K la liste
    di peraulis clâf, %F la liste di files di input,
    %C l'atribût dal set di caratars (cjale sot).

en: This will be attached to the command line
    only if source codecharset was given. %c expands to charset value.
fur: Chest e vignarà tacât ale rie di comant dome se il set di caratars dal
    codis sorzint al è stât furnît. %c e rapresente il valôr dal set di caratars.

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
fur: Chest e vignarà tacât ale rie di comant une volte
    par ogni file di input. %f e rapresente il non dal file.

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
fur: Chest e vignarà tacât ale rie di comant une volte
    par ogni peraule clâf. %k e rapresente la peraule clâf.

en: Toggled if selected string has fuzzy translation
fur: Impueste se la traduzion de stringhe selezionade e je malsigure

en: Total
fur: Totâl

en: Translation Memory
fur: Memorie di traduzion

en: Translation files (*.po;*.mo)|*.po;*.mo
fur: Files di traduzion (*.po;*.mo)|*.po;*.mo

en: Translation files (*.po;*.mo;*.rpm)|*.po;*.mo;*.rpm
fur: Files di traduzion (*.po;*.mo;*.rpm)|*.po;*.mo;*.rpm

en: Translation is &fuzzy
fur: La traduzion e je malsigure

en: Translation memory will be built from the files listed below.
    You can add more files to the list now.
fur: La memorie di traduzion e sarà metude dongje cui files ca sot.
    Tu puedis zontâ plui files ale liste cumò.

en: Unknown locale code '%s' in registry.
fur: Il codis locâl %s tal regjistri al è scognossût.

en: Untrans
fur: No tradusudis

en: Update all catalogs in the project
fur: Atualize ducj i catalics intal progjet

en: Update catalog - synchronize it with sources
fur: Atualize catalic - sincronizilu cui sorzints

en: Update from &POT file...
fur: Atualize di un file &POT

en: Update summary
fur: Sunt de atualizazion

en: Update translation memory
fur: Atualize la memorie di traduzion

en: Use custom font for text fields
fur: Dopre caratar personalizât pai cjamps di test

en: Use custom font for translations list
fur: Dopre caratar personalizât pe liste des traduzions

en: Whole words only
fur: Dome peraulis intiris

en: You can't drop more than one file on Poedit window.
fur: No tu puedis strissinâ pi di un file sul barcon di Poedit.

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
fur: Tu 'nd âs di tornâ a inviâ Poedit par viodi i cambiaments.

en: Your name:
fur: Il to non:

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
fur: Ten fracât "Control" o "Command" suntun Mac par sielzi plui di une possibilitât.

en: Enter a valid e-mail address.
fur: Inserìs une direzion email valide.

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
fur: Cheste direzion di pueste eletroniche no à un profîl utent associât. Sêstu sigûr che tu ti sês regjistrât?

en: This field is required.
fur: Chest cjamp al è obligatori.

en: Ensure this value has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
fur: Siguriti che chest valôr nol vedi plui di %(max)d caratars (al è cumò lunc %(length)d).

en: Save and add another
fur: Salve e zonte un altri

en: Save and continue editing
fur: Salve e continue la modifiche

note: l10n: This is a constructed string that might end up saying "Add language" or "Add project". If you need to translate that differently, you might want to try to translate it as "Add an entry to the %(name)s table" or "Add an object of type "%(name)s".
en: Add %(name)s
fur: Zonte %(name)s

note: l10n: This link takes the user to the page where the currently configured option is displayed (such as a project or language)
en: View on site
fur: Cjale sul sît

en: first name
fur: non

en: last name
fur: cognon

en: e-mail address
fur: direzion pueste eletroniche

en: active
fur: atîf

en: Your name
fur: Il to non

en: Your email address
fur: La tô direzion di pueste eletroniche

en: Your message
fur: Il to messaç

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
fur[0]: Par plasê corêç l'erôr ca sot.
fur[1]: Par plasê corêç i erôrs ca sot.

en: The settings have been saved.
fur: Lis impuestazions a son stadis salvadis.

en: username
fur: non utent

en: email address
fur: direzion pueste eletroniche

en: password
fur: peraule clâf

en: password (again)
fur: peraule clâf (di gnûf)

en: This username is already taken. Please choose another.
fur: Chest non utent al è za cjapât. Sielç un altri.

en: You must type the same password each time
fur: Tu scugnis scrivi ogni volte la stesse peraule clâf

en: I have read and agree to the Terms of Service
fur: O ai let e o soi dacuardi cui Tiermins di Servizi

en: This email address is already in use. Please supply a different email address.
fur: Cheste direzion di pueste eletroniche e je za doprade. Inserìs une direzion divierse.

en: user
fur: utent

en: activation key
fur: clâf di ativazion

en: Advanced Options
fur: Opzions avanzadis

en: The name for this Pootle server
fur: Il non par chest servidôr Pootle

en: Accepted
fur: Acetât

en: Rejected
fur: Ricusât

en: Top Contributors
fur: Utents che a àn contribuît di plui

en: Translated
fur: Tradusût

en: Needs review
fur: Di controlâ

en: Untranslated
fur: No tradusût

en: Projects
fur: Progjets

en: General Settings
fur: Impuestazions gjenerâls

en: Users
fur: Utents

en: Server Statistics
fur: Statistichis dal servidôr

en: Translated words
fur: Peraulis tradusudis

en: Pending suggestions
fur: Sugjeriments in spiete

en: Active users
fur: Utents atîfs

en: Active projects
fur: Progjets atîfs

en: Active languages
fur: Lenghis ativis

en: Translated strings
fur: Stringhis tradusudis

en: Submissions
fur: Inseriments

en: Support
fur: Supuart

en: Optional
fur: Opzionâl

en: About Pootle
fur: Informazions su Pootle

en: This site is running Pootle &mdash; powerful web software to empower teams to do translation and translation management. This community tool is Free Software, and any team can use it and contribute to the Pootle community. Read more on the <a href="http://translate.sourceforge.net/">project website</a>.
fur: Chest sît al dopre Pootle &mdash; potent software web par cressi la produtivitât des scuadris di traduzion e di gjestion des traduzions. Chest imprest comunitari al è Software Libar, e cualsisei grup al pues doprâlu e contribuî ae comunitât Pootle. Tu cjatis altris robis di lei tal <a href="http://translate.sourceforge.net/">sît web dal progjet</a>.

en: Overall Completion
fur: Completament totâl

en: Last Activity
fur: Ultime ativitât

en: Project
fur: Progjet

en: Latest News
fur: Ultimis gnovis

en: Subscribe to the RSS feed.
fur: Notiti al canâl RSS.

en: Login to Pootle
fur: Jentrade in Pootle

en: Your username and password didn't match. Please try again.
fur: Il to non utent e la peraule clâf no corispuindin. Par plasê torne a provâ.

en: Lost your Password?
fur: Pierdût la peraule clâf?

en: Don't have an account yet?
fur: No âstu ancjemò un profîl?

en: Register.
fur: Regjistriti.

en: Complete
fur: Complet

en: Reviews
fur: Controi

en: You do not have rights to administer Pootle.
fur: No tu âs i dirits par aministrâ Pootle.

en: You do not have rights to administer %s.
fur: No tu âs i dirits par aministrâ %s.

en: No files in this project.
fur: Nissun file in chest progjet.

en: Save Changes
fur: Salve cambiaments

en: Pootle %(pootle_ver)s is powered by Translate Toolkit %(toolkit_ver)s
fur: Pootle %(pootle_ver)s al lavore cul Translate Toolkit %(toolkit_ver)s

en: %(percentage)d%% complete
fur: completât al %(percentage)d%%

en: Translations are complete
fur: Lis traduzions a son completis

en: %(translated)d/%(total)d words (%(translatedpercent)d%%) translated
fur: %(translated)d/%(total)d peraulis (%(translatedpercent)d%%) tradusût

en: %(translated)d/%(total)d strings
fur: %(translated)d/%(total)d stringhis

en: %(checks)d string (%(checkspercent)d%%) failed | %(checks)d strings (%(checkspercent)d%%) failed
fur[0]: %(checks)d stringhe (%(checkspercent)d%%) falide
fur[1]: %(checks)d stringhis (%(checkspercent)d%%) falidis

en: Review Suggestions
fur: Controle i sugjeriments

en: View Suggestions
fur: Cjale sugjeriments

en: Quick Translate
fur: Traduzion veloç

en: View Untranslated
fur: Viôt no tradusudis

en: Translate All
fur: Tradûs dut

en: ZIP of directory
fur: ZIP de cartele

en: Download XLIFF
fur: Discjame XLIFF

en: Export translations
fur: Espuarte traduzions

en: Download file
fur: Discjame il file

en: %d word needs attention | %d words need attention
fur[0]: %d peraule a domandin atenzion
fur[1]: %d peraulis a domandin atenzion

en: %d word untranslated | %d words untranslated
fur[0]: %d peraule no tradusude
fur[1]: %d peraulis no tradusudis

en: %d word needs review | %d words need review
fur[0]: %d peraule a domandin un control
fur[1]: %d peraulis a domandin un control

en: Admin
fur: Aministradôr

en: Translated percentage
fur: Percentuâl tradusude

en: Fuzzy percentage
fur: Percentuâl malsigure

en: Fuzzy words
fur: Peraulis malsiguris

en: Untranslated percentage
fur: Percentuâl no tradusude

en: Untranslated words
fur: Peraulis no tradusudis

en: Total Words
fur: Peraulis in dut

en: Summary
fur: Somari

en: You do not have rights to commit files here
fur: No tu âs i dirits par cjamâ sù files ca

en: You do not have rights to update files here
fur: No tu âs i dirits par inzornâ i files ca

en: Code
fur: Codis

en: Full Name
fur: Non complet

en: Enter any special characters that users might find difficult to type
fur: Inserìs ducj i caratars speciâi che podaressin jessi dificils di scrivi pai utents

en: Special Characters
fur: Caratars speciâi

en: Number of Plurals
fur: Numar di plurâi

en: Plural Equation
fur: Ecuazion pai plurâi

en: %(projects)d project, %(average)d%% translated | %(projects)d projects, %(average)d%% translated
fur[0]: %(projects)d progjet, %(average)d%% tradusût
fur[1]: %(projects)d progjets, %(average)d%% tradusût

en: You do not have rights to administer this language.
fur: No tu âs i dirits par aministrâ chest progjet

en: %(language)s is %(percent)d%% complete
fur: %(language)s al è complet al %(percent)d%%

en: Project %(project)s is %(percent)d%% complete
fur: Il progjet %(project)s al è complet al %(percent)d%%

en: You need to <a href="%(login_link)s">login</a> to access this page.
fur: Tu scugnis <a href="%(login_link)s">jentrâ</a> par acedi a cheste pagjine.

en: News for %(language)s
fur: Gnovis par %(language)s

en: No news yet.
fur: Ancjemò nissune gnove.

en: Publish
fur: Publiche

en: Number of Rows
fur: Numar di riis

en: Interface Language
fur: Lenghe de interface

en: Alternative Source Languages
fur: Lenghis sorzintis alternativis

en: Suggestions Accepted
fur: Sugjeriments acetâts

en: Suggestions Pending
fur: Sugjeriments in spiete

en: Suggestions Reviewed
fur: Sugjeriments controlâts

en: Submissions Made
fur: Inseriments fats

en: Quality Checks
fur: Controi di cualitât

en: %(languages)d language, %(average)d%% translated | %(languages)d languages, %(average)d%% translated
fur[0]: %(languages)d lenghe, %(average)d%% tradusût
fur[1]: %(languages)d lenghis, %(average)d%% tradusût

en: Update from templates
fur: Inzorne dai modei

en: Administrate
fur: Aministre

en: Gettext PO
fur: PO Gettext

en: Plural Form %d
fur: Forme plurâl %d

en: checking %s
fur: daûr a controlâ %s

en: Translate
fur: Tradûs

en: Edit translation
fur: Cambie traduzion

en: Submit
fur: salve

en: Suggest
fur: sugjerìs

en: Accept suggestion
fur: Acete sugjeriment

en: Reject suggestion
fur: Ricuse sugjeriment

en: Remove suggestion
fur: Gjave il sugjeriment

en: Translator Comments
fur: Coments dal tradutôr

en: Words Translated: %(translated)d/%(total)d - %(translatedpercent)d%%
fur: Peraulis tradusudis: %(translated)d/%(total)d - %(translatedpercent)d%%

en: Strings Translated: %(translated)d/%(total)d - %(translatedpercent)d%%
fur: Stringhis tradusudis: %(translated)d/%(total)d - %(translatedpercent)d%%

en: Singular
fur: Singolâr

en: Plural
fur: Plurâl

en: Description...
fur: Descrizion...

en: Details...
fur: Detais...

en: Source Text
fur: Test sorzint

en: Target Text
fur: Test destinazion

en: You do not have rights to access this translation project.
fur: No tu âs i dirits par acedi a chest progjet di traduzion.

en: Upload File
fur: Cjame sù un file

en: Review
fur: Controle

en: Pootle Demo
fur: Dimostrazion di Pootle

en: Page Not Found
fur: Pagjine no cjatade

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
fur: Nus displâs ma no si à podût cjatâ la pagjine che tu âs domandât.

en: Server Error
fur: Erôr dal servidôr

en: Information and statistics about this Pootle server
fur: Informazions e statistichis su chest servidôr Pootle

en: My Account
fur: Il gno profîl

en: Register
fur: Regjistriti

en: About this Pootle Server
fur: Informazions su chest servidôr Pootle

en: Language main page
fur: Pagjine principâl de lenghe

en: Language news
fur: Gnovis pe lenghe

en: Project main page
fur: Pagjine principâl dal progjet

en: Project news
fur: Gnovis dal progjet

en: Translate this project
fur: Tradûs chest progjet

en: Overview of your account
fur: Panoramiche dal to profîl

en: Configure your translation preferences
fur: Configure lis tôs preferencis pe traduzion

en: Change your personal information
fur: Cambie lis tôs informazions personâls

en: Profile
fur: Profîl

en: Change your password
fur: Cambie la tô peraule clâf

en: Here you can change your personal details. This information will be used in the header of the translation files.
fur: Ca tu puedis cambiâ i tiei detais personâi. Chestis informazions a saran dopradis inte intestazion dai files che tu tradusis.

en: First Name
fur: Non

en: Last Name
fur: Cognon

en: Email address
fur: Direzion pueste eletroniche

en: Translation Settings
fur: Impuestazions pe traduzion

en: Here you can configure the settings related to the translation interface as well as your language preferences.
fur: Culì tu puedis configurâ lis impuestazions leadis ae schermadis di traduzion e lis preferencis pes lenghis.

en: Quick Links
fur: Leams svelts

en: User Statistics
fur: Statistichis utent

en: First name
fur: Non

en: Last name
fur: Cognon

en: Account Activated
fur: Profîl ativât

en: The account has been activated for username "%(account)s". You can now proceed to log in.
fur: Il profîl al è stât ativât pal non utent "%(account)s". Tu puedis cumò jentrâ.

en: A Pootle account has been created for you using this email address.
fur: Un profîl Pootle al è stât creât par te doprant cheste direzion di pueste.

en: To activate your account, follow this link:
fur: Par ativâ il to profîl, va daûr di chest leam:

en: Your activation code is:
fur: Il to codis di ativazion al è:

en: This message is sent to verify that the email address is in fact correct. If you did not want to register an account, you may simply ignore the message.
fur: Chest messaç al è stât mandât par verificâ che la direzion di pueste e sedi juste. Se no tu vuelis regjistrâ un profîl, tu puedis ignorâ chest messaç e bon.

en: Pootle registration
fur: Regjistrazion di Pootle

en: Password Changed
fur: Peraule clâf cambiade

en: Your password was changed successfully.
fur: La tô peraule clâf e je stade cambiade cun sucès.

en: Change Password
fur: Cambie la peraule clâf

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
fur: Inserìs la tô viere peraule clâf, par sigurece, e po inserìs la tô gnove peraule clâf par dôs voltis cussì podin verificâ che tu la scrivedis juste.

en: Old password
fur: Viere peraule clâf

en: New password
fur: Gnove peraule clâf

en: Confirm password
fur: Conferme de peraule clâf

en: Change My Password
fur: Cambie la mê peraule clâf

en: Confirm Password
fur: Conferme de peraule clâf

en: Your username is %(user)s.
fur: Il to non utent al è %(user)s.

en: Email Address
fur: Direzion pueste eletroniche

en: Registration Complete
fur: Regjistrazion completade

en: Please check your email to activate your account.
fur: Par plasê controle la tô pueste eletroniche par ativâ il profîl.

en: Log In.
fur: Jentre

en: Failed to mount %s.
fur: Falît a montâ %s.

en: No media in drive for device '%s'.
fur: Nissun supuart tal argagn '%s'.

en: Please check that a disc is present in the drive.
fur: Par plasê, controle che un disc al sedi inserît.

en: Audio CD
fur: CD Audio

en: Digital Television
fur: Television Digitâl

en: Unable to convert characters from %s to %s.
fur: Impussibil convertî i caratars da %s a %s.

en: Attempt to set invalid NRC map '%c'.
fur: Tentatîf di impuestâ une mape NRC '%c' no valide.

note: Application signalled an "identified coding system" we haven't heard of.  See ECMA-35 for gory details.
en: Unrecognized identified coding system.
fur: «Sisteme di codifiche identificât» no ricognossût.

en: Attempt to set invalid wide NRC map '%c'.
fur: Tentatîf di impuestâ une mape NRC amplie no valide "%c".

en: Duplicate (%s/%s)!
fur: Duplicât (%s/%s)!

note: Bail back to normal mode.
en: Could not open console.
fur: No puès vierzi la console.

en: Could not parse the geometry spec passed to --geometry
fur: No puès analizâ le specifiche di geometrie pasade a --geometry

en: Error compiling regular expression "%s".
fur: Erôr compilant l'espresion regolâr "%s".

note: Translators: %s is replaced with error message returned by strerror().
en: Error reading from child: %s.
fur: Erôr leint dal procès fî: %s.

en: Unable to send data to child, invalid charset convertor
fur: Impussibil inviâ dâts al procès fî, convertidôr di caratars no valit

en: Error (%s) converting data for child, dropping.
fur: Erôr (%s) convertint i dâts par il proces fî, a restaran come prime.

en: Error reading PTY size, using defaults: %s
fur: Erôr leint la dimension PTY, doprarai i valôrs di default: %s

note: Aaargh.  We're screwed.
en: _vte_conv_open() failed setting word characters
fur: _vte_conv_open() al a falît tal impuestâ i caratars de peraule

en: Not enough memory
fur: No vonde memorie

en: The file ‘%s’ does not exist.
fur: Il file '%s' nol esist.

en: Indexed
fur: Indicizzât

en: Database filename
fur: Non dal file dal database

en: The filename of the sqlite database
fur: Il non dal file dal database sqlite

en: No href attribute found on yelp:document
fur: Nissun atribût href cjatât su yelp:document

en: The loading state of the view
fur: Il stât di cjariament de viodude

en: Page ID
fur: ID Pagjine

en: The ID of the root page of the page being viewed
fur: Il ID de pagjine lidrîs de pagjine che a je stade viodude

en: Root Title
fur: Titul Lidrîs

en: The title of the root page of the page being viewed
fur: Il titul de pagjine lidrîs de pagjine che a je stade viodude

en: Page Title
fur: Titul Pagjine

en: The title of the page being viewed
fur: Il titul de pagjine che a je stade viodude

en: Page Description
fur: Descrizion Pagjine

en: The description of the page being viewed
fur: La descrizion de pagjine che a je stade viodude

en: The icon of the page being viewed
fur: Le icone de pagjine che a je stade viodude

en: You do not have PackageKit. Package install links require PackageKit.
fur: No tu âs PackageKit. A si scugne vê PackageKit par i colegaments di instalazion dai pachets.

en: Save Code
fur: Salve Codic

en: Send email to %s
fur: Invie email a %s

en: _Install Packages
fur: _Instale pachets

en: _Save Image As...
fur: _Salve Figure come...

en: _Save Video As...
fur: _Salve Video come...

en: S_end Image To...
fur: _Invie Figure A...

en: S_end Video To...
fur: _Invie Video A...

en: Could not load a document for ‘%s’
fur: No pues cjariâ il document par ‘%s’

en: Could not load a document
fur: No pues cjariâ il document

en: Cannot Read
fur: No pues lei

en: Unknown Error
fur: Erôr no cognossût

en: _Larger Text
fur: Test plui _grant

en: Increase the size of the text
fur: Ingrandìs la dimension dal test

en: _Smaller Text
fur: Test plui _piçul

en: Decrease the size of the text
fur: Diminuìs la dimension dal test

en: _Page
fur: _Pagjine

en: Read Link _Later
fur: Lei Link _Dopo

en: Read Later
fur: Lei Dopo

en: Get help with GNOME
fur: Cjate jutori cun GNOME
