stellarium - en to cv translation catalogue (62 entries)

en: Unknown
cv: Паллă мар

en: Error
cv: Jănăš

en: Network error
cv: Tetel jănăšĕ

en: Contact
cv: Şyhănu

en: Andorra
cv: Андорра

en: Afghanistan
cv: Афганистан

en: Albania
cv: Албани

en: Armenia
cv: Эрмени

en: Angola
cv: Ангола

en: Argentina
cv: Аргентина

en: Austria
cv: Австри

en: Australia
cv: Австрали

en: Aruba
cv: Аруба

en: Azerbaijan
cv: Азербайджан

en: Barbados
cv: Барбадос

en: Bangladesh
cv: Бангладеш

en: Belgium
cv: Бельги

en: Burkina Faso
cv: Буркина-Фасо

en: Bulgaria
cv: Болгари

en: Bahrain
cv: Бахрейн

en: Burundi
cv: Бурунди

en: Benin
cv: Бенин

en: Brunei Darussalam
cv: Бруней Даруссалам

en: Bolivia
cv: Боливи

en: Brazil
cv: Бразили

en: Bhutan
cv: Бутан

en: Botswana
cv: Ботсвана

en: Belarus
cv: Беларусь

en: Belize
cv: Белиз

en: Canada
cv: Канада

en: Central African Republic
cv: Вăтам Африка Республики

en: Republic of the Congo
cv: Конго Республики

en: Chile
cv: Чили

en: Cameroon
cv: Камерун

en: China
cv: Китай

en: Colombia
cv: Колумби

en: Costa Rica
cv: Коста Рика

en: Cuba
cv: Куба

en: Cape Verde
cv: Кабо Верде

en: Cyprus
cv: Кипр

en: Czech Republic
cv: Чехи

en: Djibouti
cv: Джибути

en: Denmark
cv: Дани

en: Dominica
cv: Доминика

en: Algeria
cv: Алжир

en: Croatia
cv: Хорвати

en: Cambodia
cv: Камбоджа

en: Chad
cv: Чад

en: Help
cv: Пулăшу

en: About
cv: çинчен

en: Location
cv: Вырӑн

en: Latitude:
cv: Anlăhĕ:

en: Longitude:
cv: Vărămlăhĕ:

en: Country:
cv: Patšalăhĕ:

en: None
cv: Çук

en: Retry
cv: Tepĕr hut

en: Cancel
cv: Пăрахăçла

en: Remove
cv: Кăлар

en: Version
cv: Верси

en: Interface
cv: Интерфейс

en: General
cv: Tĕp

en: Name:
cv: Jacĕ:
