gnome-desktop - en to csb translation catalogue (986 entries)

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
csb: Nieznóné

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
csb: Ni mòże nalézc terminalu, bãdze brékòwóny xterm, ten równak mòże fùnkcjonowac ze zmiłkama.

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
csb: ni mòże dobëc dostónków ekranu (CRTC, wińdzeniów, tribów)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
csb: nieòbsłëgiwónô fela X przë ùzwëskaniu òbjimù miarë ekranu

en: could not get the range of screen sizes
csb: ni mòże dobëc òbjimù miarë ekranu

en: RANDR extension is not present
csb: rozszérzenié RANDR nie je przistãpné

en: could not get information about output %d
csb: ni mòże dobëc wëdowiédzë ò wińdzenim %d

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
csb: żądóné pòłożenié/miara dlô CRTC %d nachôdô sã bùten zezwòlonegò limitu: pòłożenié=(%d, %d), miara=(%d, %d), maksymalno=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
csb: ni mòże nastôwic kònfigùracji dlô CRTC %d

en: could not get information about CRTC %d
csb: ni mòże dobëc wëdowiédzë ò CRTC %d

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
csb: Żôdnô z zapisónëch ùstôwów wëskrzënianiô nie pasëje do aktiwny kònfigùracji

en: CRTC %d cannot drive output %s
csb: CRTC %d ni mòże òbsłëżëc wińdzeniô %s

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
csb: wińdzenié %s nie òbsługùje tribù  %dx%d@%dHz

en: CRTC %d does not support rotation=%s
csb: CRTC %d nie òbsługùje rotatcjô =%s

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
csb: wińdzenié %s ni mô taczich sómëch parametrów co jiné sklónowóné wińdzenié:
    òbstójny trib = %d, new mode = %d
    òbstójné wespółrzãdné = (%d, %d), nowé wespółrzãdné = (%d, %d) 
    òbstójnô rotacjô = %s, nowô rotacjô = %s

en: cannot clone to output %s
csb: ni mòże sklonwac ë sélac do weńdzeniô %s

en: Trying modes for CRTC %d
csb: Próbùje tribë dlô CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
csb: CRTC %d: próbùje trib %dx%d@%dHz z wińdzenim %dx%d@%dHz (przepùst %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
csb: ni mógł przëpisac CRTC to wińdzeniów:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
csb: żóden z wëbrónëch tribów nie robi z przistãpnyma tribama:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
csb: wirtualnô miara, jaczi je nót, nie pasëje do przëstãpny miarë: nót=(%d, %d), minimalno=(%d, %d), maksymalno=(%d, %d)

note: Keep this string in sync with gnome-control-center/capplets/display/xrandr-capplet.c:get_display_name() Translators:  this is the feature where what you see on your laptop's * screen is the same as your external monitor.  Here, "Mirror" is being * used as an adjective, not as a verb.  For example, t
en: Mirror Screens
csb: Zwielokrotnianié ekranu

note: Translators: This is a time format with date used for AM/PM.
en: %a %b %e, %l:%M:%S %p
csb: %a %e %b, %l:%M:%S %p

en: %a %b %e, %l:%M %p
csb: %a %e %b, %l:%M %p

note: Translators: This is a time format without date used for AM/PM.
en: %a %l:%M:%S %p
csb: %a, %l:%M:%S %p

en: %a %l:%M %p
csb: %a, %l:%M %p

en: Select Command
csb: Wëbierzë pòlét

en: Add Startup Program
csb: Nowi program sztartowi

en: Edit Startup Program
csb: Editëjë program sztartowi

en: The startup command cannot be empty
csb: Sztartowi pòlét nie mòże bëc pùsti

en: The startup command is not valid
csb: Sztartowi pòlét je lëchi

en: Enabled
csb: Włączoné

en: Startup Applications Preferences
csb: Preferencje sztartowëch aplikacji

en: No name
csb: Felëje miona

en: No description
csb: Felëje òpisënka

en: Version of this application
csb: Wersëjô ti aplikacji

en: Could not display help document
csb: Ni mòże wëskrzënic dokùmentu pòmòcë

en: <b>Some programs are still running:</b>
csb: <b>Niejedné programë dali robią:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
csb: Żdanié na zakùńczenié dzejania programù. Òprzestanié mòże sprawic że ùtracysz swòją robòtã.

en: Startup Applications
csb: Sztartowé programë

en: Choose what applications to start when you log in
csb: Wëbiérk apliakcjów zrëszónyëh przë logòwaniu

en: Additional startup _programs:
csb: Dodówne zrëszëniowi programë:

en: _Automatically remember running applications when logging out
csb: _Automatné spamiãtëwónié zrëszonëch aplikacjów przë wëlogòwaniu

en: _Remember Currently Running Application
csb: _Spamiãtôj zrëszone programë

en: Browse…
csb: Przezérôj...

en: Comm_ent:
csb: _Dopòwiesc:

en: Co_mmand:
csb: _Pólét:

en: _Name:
csb: _Miono:

en: File is not a valid .desktop file
csb: Lopk nie je pòprôwnym lopkã .desktop

note: translators: 'Version' is from a desktop file, and * should not be translated. '%s' would probably be a * version number.
en: Unrecognized desktop file Version '%s'
csb: Nierozpòznónô wersja lokpa pùltu '%s'

en: Starting %s
csb: Zrësziwô %s

en: Application does not accept documents on command line
csb: Aplikacjô nie przëjmówô dokùmentów z pólétu

en: Unrecognized launch option: %d
csb: Nieropòznônô aptacjô zreszeniô: %d

note: translators: The 'Type=Link' string is found in a * desktop file, and should not be translated.
en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
csb: Ni mòże sélac zamłoscë dokùmentu URIs do skrótu 'Type=Link'

en: Not a launchable item
csb: Element nie je do zrëszeniô

en: Disable connection to session manager
csb: Wëłączë sparłãczenié z menadżerã sesji

en: Specify file containing saved configuration
csb: Wëbierzë lopk z zapisóną kònfigùracjã

en: FILE
csb: LOPK

en: Specify session management ID
csb: Wëbierzë jidentifikatór sesji

en: ID
csb: Jidentifikatór

en: Session management options:
csb: Òptacje sprôwianiô sesjama:

en: Show session management options
csb: Wëskrzeni optacje sprôwianiô sesjama

en: Icon '%s' not found
csb: Ni mógł nalezc jikòny '%s'

en: A program is still running:
csb: Program jesz chòdzy:

en: Some programs are still running:
csb: Niechtërné programë jesz chòdzą

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
csb: Żdanié na zakùńczenié dzejania programów. Òprzestanié dzejania programów mòże sprawic ùtratã niezapisóny robòtë.

en: Switch User Anyway
csb: Ë tak przëłączë brëkòwnika

en: Log Out Anyway
csb: Ë tak wëlogùjë

en: Suspend Anyway
csb: Ë tak zawieszë

en: Hibernate Anyway
csb: Ë tak hibernëjë

en: Shut Down Anyway
csb: Ë tak wëłączë

en: Restart Anyway
csb: Ë tak zrëszi znowa

en: Lock Screen
csb: Zablokùjë ekran

en: Cancel
csb: Òprzestóń

note: #-#-#-#-#  1 (cinnamon-session)  #-#-#-#-# This string is shared with csm-fail-whale-dialog.c #-#-#-#-#  12 (gnome-session)  #-#-#-#-# This string is shared with gsm-fail-whale-dialog.c
en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be automatically logged out in %d seconds.
csb[0]: Bãdzesz automatno wëlogòwóny za %d  sekùndã.
csb[1]: Bãdzesz automatno wëlogòwóny za %d  sekùndë.
csb[2]: Bãdzesz automatno wëlogòwóny za %d  sekùndów.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be automatically shut down in %d seconds.
csb[0]: System sã automatno wëłączi za %d sekùndã.
csb[1]: System sã automatno wëłączi za %d sekùndë.
csb[2]: System sã automatno wëłączi za %d sekùndów.

en: You are currently logged in as "%s".
csb: Jes wlogòwóny jakno "%s".

en: Log out of this system now?
csb: Wëlogòwac sã z systemù?

en: _Switch User
csb: _Przełączë brëkòwnika

en: _Log Out
csb: Wë_logùjë

en: Shut down this system now?
csb: Zarô wëłączëc system?

en: S_uspend
csb: _Zawieszë

en: _Hibernate
csb: Ùs_pienié

en: _Restart
csb: Zôstne z_rëszenié

en: _Shut Down
csb: _Wëłączë kòmpùtr

en: Oh no!  Something has gone wrong.
csb: Në! Cos sã nie darzëło.

en: A problem has occurred and the system can't recover. Please contact a system administrator
csb: Pòkôza sã fela ë nie jidze przëwrócëc systemù. Proszã sparłãczëc sã ze sprôwnikã kòmpùtra.

en: A problem has occurred and the system can't recover.
    Please log out and try again.
csb: Pòkôza sã fela ë nie jidze przëwrócëc systemù.
    Proszã, wëlogùjë sã ë spróbùjë jesz rôz.

en: Exited with code %d
csb: Zakùńczono z kòdã %d

en: Killed by signal %d
csb: Ùsëniãté przez signał %d

en: Stopped by signal %d
csb: Zatrzimóné przez signał %d

en: Cinnamon 3 Failed to Load
csb: Cinnamon 3 sã ni mógł wladowac

en: Unfortunately Cinnamon 3 failed to start properly and started in the <i>fallback mode</i>.
    
    This most likely means your system (graphics hardware or driver) is not capable of delivering the full Cinnamon 3 experience.
csb: Ladowanié Cinnamon 3 sã nie darzëło ë zrësził sã <i>trib zastãpczy</i>
    Mòżlëwi że Twój kòmpùtr (hardwôrë graficzné abò czerowniczi) ni mòże zrëszëc GNOMA 3.

en: Learn more about Cinnamon 3
csb: Wëdowiédzë sã wicy ò GNOMIE 3

en: Not responding
csb: Nie dostôł òdpòwiescy

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
csb: Spamiãtóny program

en: This program is blocking logout.
csb: Nen program ùniemòlëwiô wëlogòwónié.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
csb: Òdrzëcono nowé sparłãczenié bò starô sesjô jesz sã do kùńca nie zamkła

en: Could not create ICE listening socket: %s
csb: Ni mòże stwòrzëc słëchającégò gniazda: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
csb: Ni mòże zrëszëc sesji logòwaniô (ë nie mòże sã sparłãczëc z serwerã X)

en: Override standard autostart directories
csb: Òbéńdzenié sztandardowëch katalogów automatnégò zrëszaniô

en: AUTOSTART_DIR
csb: KATALOG_AUTOMATNÉGÒ_ÙRUCHAMIANIÔ

en: Session to use
csb: Sesjô do ùżëcô

en: SESSION_NAME
csb: MIONO_SESJI

en: Enable debugging code
csb: Włączë debùgùjący kòd

en: Do not load user-specified applications
csb: Nie wczëtiwôj aplikacji brëkòwnika

note: Translators: the 'fail whale' is the black dialog we show when something goes seriously wrong
en: Show the fail whale dialog for testing
csb: Wëskrzeni òkno felów dlô testowaniégò

en:  - the Cinnamon session manager
csb:  - menadżer sesji Cinnamon

en: Log out
csb: Wëlogùjë

en: Power off
csb: Wëłączë

en: Ignoring any existing inhibitors
csb: Jignorëjë wszëtczé wstrzimùjącé mechanizmë

en: Don't prompt for user confirmation
csb: Nie pëtój ò pòtwierdzenié

en: Could not connect to the session manager
csb: Nie jidze sã sparłãczëc z menadzerã sesji

en: Program called with conflicting options
csb: Program béł wëwołóny ze procëmnyma òptacjama

en: United Kingdom
csb: Wiôlgô Britanijô

en: Default
csb: Domëslnô

en: Home
csb: Dodóm

en: File System
csb: Systema lopków

en: Search
csb: Szëkba

en: Disabled
csb: Wëłączoné

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonConfigure)
en: Configure...
csb: Kònfigùracëjô...

en: Removable Devices
csb: Przenosné ùrządzenia

en: Eject
csb: Wësënie

en: Today
csb: Dzysô

en: Tomorrow
csb: Witro

en: Paste
csb: Wlepi

en: Show Text
csb: Wëskrzëni tekst

en: Hide Text
csb: Zatacë tekst

en: Log Out %s
csb: Wëlogùjë %s

en: Log Out
csb: Wëlogùjë

en: Power Off
csb: Wëłączë

en: Restart
csb: Zrëszë znowa

en: Yes
csb: Jo

en: No
csb: Nié

en: Error
csb: Fela

en: Keyboard
csb: Klawiatura

en: View Source
csb: Wëskrzëni zdrój

en: Web Page
csb: Internetowô starna

en: Open
csb: Òtemkni

en: Remove
csb: Rëmôj

en: System Information
csb: Wëdowiédzô ò systemie

en: Connect
csb: Sparłãczenié

en: Password:
csb: Parola:

en: Key:
csb: Klucz:

en: Username:
csb: Miono brëkòwnika:

en: Network name:
csb: Miono sécë:

note: #-#-#-#-#  13 (k3b)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_groupOptions) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) #-#-#-#-#  14 (k3bsetup)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Settings
csb: Nastôwë

en: Themes
csb: Mòtiwë

en: Applets
csb: Apletë

en: All settings
csb: Wszëtczé nastôwë

en: Looking Glass
csb: Lupa

en: Panel Edit mode
csb: Trib edicëji panela

en: Panel settings
csb: Nastôwë panela

en: Add applets to the panel
csb: Dodôj apletë do panela

en: Retry
csb: Spróbùjë znowa

en: Connect to...
csb: Sparłãczë z...

en: Authentication Required
csb: Nót je ùdowiérzeniô

en: Administrator
csb: Sprôwnik

en: Authenticate
csb: Ùdowiérzôj

en: Password:
csb: Parola:

en: Close
csb: Zamkni

en: Restore
csb: Doprowôdzë nazôd

en: Accessibility
csb: Przistãpnosc

en: Zoom
csb: Zwikszanié

en: Screen Keyboard
csb: Ekranowô klawiatura

en: Bounce Keys
csb: Òdbijające klawisze

en: Universal Access Settings
csb: Ùstôw ùniwersalnegò przistãpù

en: High Contrast
csb: Wësoczi kòntrast

en: Show Keyboard Layout
csb: Wëskrzëni nastôw klawiaturë

en: Show Character Table
csb: Wëskrzëni tôfls céchów

en: Region and Language Settings
csb: Jãzëkòwé ë òbéńdowé nastôwë

en: Add to panel
csb: Dodôj do panela

en: Add to desktop
csb: Dodôj do pùltu

en: Remove from favorites
csb: Rëmôj z ùlëbników

en: Add to favorites
csb: Dodôj do ùlëbników

en: Clear list
csb: Wëczëszczë lëstã

en: All Applications
csb: Wszëtczé aplikacëje

en: Places
csb: Place

en: Recent Files
csb: Slédno brëkòwóné lopczi

en: Edit menu
csb: Editëjë menu

en: Menu settings
csb: Nastôwë menu

en: Lock screen
csb: Blokùjë ekran

en: Lock the screen
csb: Blokùje ekran

en: Logout
csb: Wëlogùjë

en: Leave the session
csb: Òpùszczë sesëjã

en: Quit
csb: Zakùńczë

en: Shutdown the computer
csb: Wëłączë kòmpùtr

en: <unknown>
csb: <nieznóny>

en: disabled
csb: wëłączoné

en: disconnecting...
csb: rozparłãczanié...

en: connecting...
csb: sparłãcznié..

en: More...
csb: Wicy...

en: Enable networking
csb: Włączë séc

en: Network Settings
csb: Sécowi nastôw

en: Add
csb: Dodôj

en: Edit
csb: Edicëjô

en: Previous
csb: Pòprzédny

en: Play
csb: Grôj

en: Stop
csb: Zatrzëmôj

en: Next
csb: Nôslédny

en: Volume
csb: Głosnota

en: Sound Settings
csb: Nastôw zwãkù

en: Appearance
csb: Wëzdrzatk

en: Preferences
csb: Preferencëje

en: Hardware
csb: Hard-wôra

en: Universal Access
csb: Ùniwersalny przistãp

en: OK
csb: JO

en: Username
csb: Miono brëkòwnika

note: #-#-#-#-#  13 (k3b)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_viewEncoders)
en: Name
csb: Miono

en: Password
csb: Parola

note: list & grid views
en: Images
csb: Òbrôzczi

en: None
csb: Felënk

en: Horizontal
csb: Hòrizontalno

en: Vertical
csb: Wertikalno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: General
csb: Òglowé

en: Custom
csb: Swòjé

note: #-#-#-#-#  13 (k3b)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, m_viewTheme)
en: Version
csb: Wersëjô

en: Stop playback
csb: Zakùńczë granié

note: #-#-#-#-#  13 (k3b)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Name:
csb: Miono:

en: Windows
csb: Òkna

en: System
csb: Systema

en: Show
csb: Pòkôżë

en: Action
csb: Dzejanié

en: seconds
csb: sek.

en: pixels
csb: pikslów

en: About Enlightenment e16 version %s
csb: Ò Enlightment, wersëjô e16 %s

en: Enlightenment Error
csb: Fela Enlightenment

en: Enlightenment Message Dialog
csb: Òkno wiadła Enlightenment

en: Ignore this
csb: Ignorëjë to

en: Restart Enlightenment
csb: Zrëszë Enlightenment znowa

en: Quit Enlightenment
csb: Wińdzë z Enlightenment

en: Attention !!!
csb: Bôczënk!!!

en: Duplicate
csb: Duplikùjë

en: Unlist
csb: Rëmôj z lëstë

en: Delete File
csb: Rëmôj lopk

en: Sort by File
csb: Zortëjë wedle lopka

en: Sort by Attr.
csb: Zortëjë wedle atribùtów

en: Sort by Image
csb: Zortëjë wedle òbrôzka

en: E IPC Error
csb: Fela Enlightenment IPC

en: CONFIG: missing required data in "%s"
csb: Kònfigùracëjô : Felënk wëbrónych pòdôwków w "%s"

en: Theme versioning ERROR
csb: Fela wersëji wëzdrzatkù

en: Restart with Defaults
csb: Zrëszë znowa z domëslnyma wôrtnotama

en: Abort and Exit
csb: Òprzestóń ë Wińdzë

en: Enlightenment Starting...
csb: Zrëszanié Enlightenment...

en: Settings...
csb: Nastôwë...

en: Create New Iconbox
csb: Ùsódzë nową ikònowi zabiérnik

en: Icon size: %2d
csb: Miara ikònë; %2d

en: Orientation:
csb: Òrientacëjô:

en: Left / Top
csb: Lewò / Góra

en: Right / Bottom
csb: Prawò / Dół

en: Start
csb: Zrëszë

en: End
csb: Kùńc

en: Show icon names
csb: Wëskrzëni miona ikònów

en: Off
csb: Wëłączoné

en: Enlightenment Iconbox
    Settings Dialog
csb: Òkno nastôwów zabiérnika
    na ikònë Enlightenment

en: Number of virtual desktops:
csb: Wielëna wirtulanych pùltów:

en: Top
csb: Góra

en: Bottom
csb: Dół

en: Left
csb: Lewò

en: Right
csb: Prawò

en: Multiple Desktop Settings
csb: Nastôw wileu pùltów

en: Enlightenment Multiple Desktop
    Settings Dialog
csb: Òkno nastôwù wielu pùltów
    Enlightenment

en: Virtual Desktop size:
csb: Miara wirtulanegò pùltu:

en: On
csb: Włączoné

en: Only when moving window
csb: Blós jakno òkna są ruchané

en: Areas
csb: Rumë

en: Virtual Desktop Settings
csb: Nastôw wirtualnegò pùltu

en: Enlightenment Virtual Desktop
    Settings Dialog
csb: Òkno nastôwù wirtualnegò pùltu
    Enlightenment

en: Apply
csb: Zacwierdzë

en: X server setup error
csb: Feka kònfigùracëji X Serwera

en: Title:
csb: Titel:

note: #-#-#-#-#  4 (exaile)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: File size column in the file browser #-#-#-#-#  13 (k3b)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, m_viewImages)
en: Size
csb: Miara

en: Delete
csb: Rëmôj

en: Help
csb: Pòmòc

en: Normal
csb: Zwëczajno

en: Applications
csb: Aplikacëje

note: TRANSLATORS: Indicates that a track has never been played before
en: Never
csb: Nigdë

en: Yesterday
csb: Wczora

en: Failed to migrate from 0.2.14
csb: Felejë mòżnota migracëji z wersëji 0.2.14

en: Playback Options
csb: Òptacëjô graniô

en: Play the next track
csb: Grôj nôslédny titel

en: Play the previous track
csb: Grôj pòprzédny titel

en: Pause or resume playback
csb: Pauza abò zrëszënié graniô znowa

en: Stop playback after current track
csb: Zatrzëmôj granie na biéżnym titlu

en: Track Options
csb: Òptacëjô titla

en: Query player
csb: Lësta graniô

en: Print the title of current track
csb: Wëskrzëni miono aktualnégò  titla

en: Print the album of current track
csb: Wëskrzëni albùm aktualnegò titla

en: Print the artist of current track
csb: Wëskrzëni artistã aktualnegò titla

en: Print the length of current track
csb: Wëskrzëni długòtã aktualnegò titla

en: Volume Options
csb: Òptacëjô głosnotë

en: Print the current volume percentage
csb: Wëskrzëni aktualną głosnotã procentowò

en: Other Options
csb: Jinsze òptacëje

en: Start new instance
csb: Zrëszë nową instancëjã

en: Show this help message and exit
csb: Wëskrzëni no wiadło pòmòcë ë wińdze

en: Show program's version number and exit.
csb: Wëskrzëni wersëjã programë ë wińdze

en: Start minimized (to tray, if possible)
csb: Zrëszë zminimalizowóno (do zabiérnika, jeżlë mòżlëwé)

en: Toggle visibility of the GUI (if possible)
csb: Nastôwi widzawnotã GUI (jeżlë mòżlëwé)

en: Start in safe mode - sometimes useful when you're running into problems
csb: Zrëszë w bezpiecznym tribie - brëkòwané jak dô problemë z programą

en: Do not import old data from version 0.2.x
csb: Nie impòrtëjë stôrich pòdôwków z wersëji 0.2.x

en: Set data directory
csb: Nastôwi katalog pòdôwków

en: Show debugging output
csb: Wëskrzëni wińdzenia debùgòwaniô

en: Enable debugging of xl.event. Generates LOTS of output
csb: Włączë debùgòwanié xl.event. Generëje WIELE wëdowiédzë

en: Reduce level of output
csb: Redukùjë równiã wińdzenia

en: Disable D-Bus support
csb: Włączë wspiarcé D-Bus

en: Disable HAL support.
csb: Włączë wspiarcé HAL

en: Entire Library
csb: Całownô bibloteka

en: Random %d
csb: Przëtrôfkòwé %d

en: Rating > %d
csb: Òbsąd > %d

en: Exaile is not yet finished loading. Perhaps you should listen for the exaile_loaded signal?
csb: Exaile jesz ni zakùńczëł sã ladowac. Mòże nót je ce pòżdac na sygnał exaile_loaded?

en: Tags
csb: Znakòwniczi

en: You did not specify a location to load the db from
csb: Ni môsz pòdóny lokalizacëji zladowaniô bazë pòdôwków

en: You did not specify a location to save the db
csb: Ni môsz pòdónegò placu bazë pòdôwków

en: Various Artists
csb: Rozmajiti artisce

en: Vorbis is an open source, lossy audio codec with high quality output at a lower file size than MP3.
csb: Vorbis je stratnym kòdekã audio na licencëji open source ò wësoczim kwalitece zwãkù przë mniszi wiôlgòscë jakno lopk MP3

en: Free Lossless Audio Codec (FLAC) is an open source codec that compresses but does not degrade audio quality.
csb: Free Lossless Audio Codec (FLAC) je kòdekã na licencëji open source, chtëren przë kòmpresëji ni òbniżô kwalitetu zwãkù.

en: Apple's proprietary lossy audio format that achieves better sound quality than MP3 at lower bitrates.
csb: Swój stratny fòrmat audio firmë Apple, chtëren dobiwô wikszy kwalitet zwãkù jakno MP3 przë niższim próbkòwaniu.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. VBR gives higher quality than CBR, but may be incompatible with some players.
csb: Swój ë stôrszi, równak dali pòpùlarny, fòrmat audio. VBR dôwô wëszi kwalitet jakno CBR, mòże ni bëc równak kòmpatibilny z niejednyma grôczama.

en: A proprietary and older, but also popular, lossy audio format. CBR gives less quality than VBR, but is compatible with any player.
csb: Swój ë stôrszi, równak dali pòpùlarny, fòrmat audio. CBR dôwô mniszi kwalitet jakno VBR, je równak kòmpatibilny z kòżdim grôczã.

en: A very fast Free lossless audio format with good compression.
csb: Baro chùtczi, wòlno rozprowôdzóny ë bezstratny fòrmat audio z dobrą kòmpresëja.

en: Automatic
csb: Aùtomatno

en: Not playing.
csb: Nie grô.

en: status: %(status)s, title: %(title)s, artist: %(artist)s, album: %(album)s, length: %(length)s, position: %(progress)s%% [%(position)s]
csb: status: %(status)s, titel %(title)s, artista: %(artist)s, albùm: %(album)s, długòta: %(length)s, pòłożenié: %(progress)s%% [%(position)s]

en: Settings version is newer than current.
csb: Wersëjô nastôwów je nowszô jakno aktualnô.

en: We don't know how to store that kind of setting:
csb: Nie wiemë jakno trzëmac  taczi ôrt nastôwów:

en: An Unknown type of setting was found!
csb: Nalazłi nieznóny ôrt nastôwów!

en: Playlist
csb: Lësta graniô

en: M3U Playlist
csb: Lësta graniô M3U

en: PLS Playlist
csb: Lësta graniô PLS

en: ASX Playlist
csb: Lësta graniô ASX

en: XSPF Playlist
csb: Lësta graniô XSPF

en: minutes
csb: min.

en: hours
csb: gòdz.

en: days
csb: dni

en: weeks
csb: tidz.

en: Append to Current
csb: Dodôj do aktualny

en: Match any of the criteria
csb: Dopasëjë do jednegò z kriterëjów

en: Randomize results
csb: Przëtrôfòwé skùtczi

en: Limit to:
csb: Ògrańczë do:

en: Not Playing
csb: Nie grô

en: Muted
csb: Wëcëszony

en: Full Volume
csb: Fùl głosnota

en: Track Number
csb: Numer sztëczka

en: Title
csb: Titel

en: Artist
csb: Artista

en: Composer
csb: Kòmpòzytor

en: Album
csb: Albùm

en: Length
csb: Długòta

en: Disc
csb: Disk

en: Disc Number
csb: Numer diskù

en: Rating
csb: Òbsąd

en: Date
csb: Datum

en: Genre
csb: Zort

en: Bitrate
csb: Chùtkòsc transmisëji

en: Filename
csb: Miono lopka

en: Playcount
csb: Rechòwnik graniô

en: Last played
csb: Slédno gróné

en: _Resizable
csb: _Skalowalny

en: _Autosize
csb: _Aùtomatnô miara

en: Rating:
csb: Òbsąd:

en: New Playlist
csb: Nowô lësta graniô

en: Rename
csb: Zmieni miono

en: Dynamically add similar tracks to the playlist
csb: Dodôj dinamiczno zblëżoné title do lëstë graniô

en: Enter the URL to open
csb: Wpiszë URL do graniô

en: Open URL
csb: Òtemkni URL

en: Supported Files
csb: Wspieróné lopczi

en: Music Files
csb: Mùzyczné lopczi.

en: Playlist Files
csb: Lopczi lëstë graniô

en: All Files
csb: Wszëtczé lopczi

en: Close %s
csb: Zamkni %s

en: <b>Save changes to %s before closing?</b>
csb: <b>Zapisac zjinaczi w %s przed zamkniãcem?</b>

en: Your changes will be lost if you don't save them
csb: Pòcësniesz swòjé zjinaczi jeżlë jich nie zapiszesz

en: Close Without Saving
csb: Zamkni bez zapisëwaniô

en: You did not enter a name for your playlist
csb: Ni môsz wpisóné nowégò miona lëstë graniô.

en: The playlist name you entered is already in use.
csb: To miono lëstë graniô ju je w brëkùnkù.

en: Buffering: %d%%...
csb: Bùfòrowanié: %d%%...

en: Continue Playback
csb: Biéj dali z graniém

en: Pause Playback
csb: Wstrzëmôj granié

en: Start Playback
csb: Naczni granié

en: Exaile Music Player
csb: Grôcz mùzyczi Exaile

en: _New Playlist
csb: _Nowô lësta graniô

en: Open _URL
csb: Òtemkni _URL

en: Open Directories
csb: Òtemkni katalodżi

en: _Collection
csb: _Kòlekcëjô

en: _Queue
csb: _Pòsobnica

en: C_overs
csb: Ò_bkłôdczi

en: _Columns
csb: _Kòlumnë

en: _Device Manager
csb: _Menedżera urządzeniów

en: Re_scan Collection
csb: _Skanëjë kòlekcëjã znowa

en: Lyricist
csb: Ùsôdzca tekstów

en: Website
csb: Internetowô starna

en: Cover
csb: Óbkłôdka

en: Author
csb: Ùsôdzca

en: Arranger
csb: Aranżacëjô

en: Conductor
csb: Dirigent

en: Performer
csb: Wëkònôwôcz

en: Copyright
csb: Ùsôdzkòwé prawa

en: Lyrics
csb: Tekstë

en: Track
csb: Titel

en: Organization
csb: Òrganizacëjô

en: Modified
csb: Zmòdifikòwóny

en: Editing track %(current)d of %(total)d
csb: Editëjë titel %(current)d z %(total)d

en: Image
csb: Òbrôz

en: Show Cover
csb: Wëskrzëni òbkłôdkã

en: Fetch Cover
csb: Zladëjë òbkłôdkã

en: Remove Cover
csb: Rëmôj òbkłôdkã

en: Device
csb: Ùrządzenié

en: Driver
csb: Czérownik

en: Scanning collection...
csb: Skanowanié kòlekcëji...

en: Scanning %s...
csb: Skanowanié %s...

en: Toggle Queue
csb: Przełaczë pòsobnicã

en: Queue Items
csb: Dodôj do pòsobnicë

en: New Station
csb: Nowô stacëjô

en: New Smart Playlist
csb: Nowô inteligentnô lësta graniô

en: Delete Playlist
csb: Rëmôj lëstã graniô

en: Are you sure you want to permanently delete the selected playlist?
csb: Na gwës chcesz rëmnąc całowną wëbróną lësta graniô?

en: Enter the new name you want for your playlist
csb: Wpiszë nowé miono lëstë graniô

en: Rename Playlist
csb: Zmieni miono lëstë graniô

en: Playlist %d
csb: Lësta graniô %d

en: Add a Directory
csb: Dodôj katalog

en: Transferring to %s...
csb: Sélanié do %s...

en: Loading streams...
csb: Ladëjë strëdżi...

en: Add Radio Station
csb: Dodôj radiową stacëjã

en: URL:
csb: Adresa URL:

en: Saved Stations
csb: Zapisóné stacëje

en: Radio Streams
csb: Radiowé strëdżi

en: Refresh
csb: Zladëjë znowa

en: Enter the name you want for your new playlist
csb: Wpiszë miono nowi lëstë graniô

en: Genre - Artist
csb: Zort - Artista

en: Genre - Album
csb: Zort - Albùm

en: Rescan Collection
csb: Przeskanëjë kòlekcëjã znowa

note: TRANSLATORS: Logical AND used for smart playlists
en: and
csb: ë

note: TRANSLATORS: True if haystack is equal to needle
en: is
csb: je

note: TRANSLATORS: True if haystack is not equal to needle
en: is not
csb: nie je

note: TRANSLATORS: True if haystack contains needle
en: contains
csb: zamëkô w se

note: TRANSLATORS: True if haystack does not contain needle
en: does not contain
csb: nie zamëkô w se

note: TRANSLATORS: Example: rating >= 5
en: at least
csb: przënômni

note: TRANSLATORS: Example: rating <= 3
en: at most
csb: nôwëżi

note: TRANSLATORS: Example: year < 1999
en: before
csb: przed

note: TRANSLATORS: Example: year > 2002
en: after
csb: pò

note: TRANSLATORS: Example: 1980 <= year <= 1987
en: between
csb: midzy

en: greater than
csb: wkiszy jak

en: less than
csb: mniszi jak

en: Plays
csb: Grô

en: Year
csb: Rok

en: Smart Playlists
csb: Inteligentnô lësta graniô

en: Custom Playlists
csb: Swòjé lëstë graniô

en: Add Smart Playlist
csb: Dodôj inteligentną lëstã graniô

en: Edit Smart Playlist
csb: Editëjë inteligentną lëstã graniô

en: Playback
csb: Granié

en: Plugins
csb: Wtëkôcze

en: Choose a Plugin
csb: Wëbierzë wtëkôcza

en: Plugin Archives
csb: Archiwa wtëkôczów

en: Covers
csb: Òbkłôdczi

en: Collection
csb: Kòlekcëjô

en: Reset to Defaults
csb: Doprowôdzë domëszlny nastôw nazôd

en: Shortcut
csb: Skrodzëna

en: Playlists
csb: Lësta graniô

en: About Exaile
csb: Ò Exaile

en: Cover Manager
csb: Menadżera òbkłôdków

en: Shuffle playback order
csb: Tasëjë pòsobnicã graniô

en: Cover Finder
csb: Szëkba òbkłôdków

en: _File
csb: _Lopk

en: _Edit
csb: _Edicëjô

en: _View
csb: _Wëzdrzatk

en: _Tools
csb: _Nôrzãdza

en: _Help
csb: _Pòmòc

en: Previous Track
csb: Pòprzédny titel

en: Stop Playback
    
    Right Click for Stop After Track Feature
csb: Zatrzëmôj granié
    
    Klëkni prawą knąpą abë zatrzëmac pò kùńcu titla

en: Next Track
csb: Pòstãpny titel

en: Track Properties
csb: Swòjizna titla

en: A_dd tag
csb: _Dodôj znakòwnik

en: _Remove tag
csb: _Remôj znakòwnik

en: _Previous
csb: _Poprzédny

en: _Next
csb: _Nôslédny

en: Other
csb: Jine

en: Type:
csb: Ôrt:

en: Description:
csb: Òpisënk:

en: Collection Manager
csb: Menadżera kòlekcëji

en: Append All Tracks to Playlist
csb: Dodôj wszëtczé title do lëstë graniô

en: Import CD
csb: Impòrtëjë CD

en: Add Station
csb: Dodôj stacëjã

en: Files
csb: Lopczi

en: Previous visited directory
csb: Pòprzédny òdwiedzóny katalog

en: Next visited directory
csb: Nôslédny òdwiedzóny katalog

en: Up one directory
csb: Jeden katalog wëżi

en: Refresh directory listing
csb: Zladëjë lëstã kataloga znowa

en: Home directory
csb: Domôcy katalog

en: Search:
csb: Szëkba:

en: <b>Collection is empty.</b>
csb: <b>Kòlekcëjô je pùstô</b>

en: Add Music
csb: Dodôj mùzykã

en: Refresh collection view
    (Hold Shift key to rescan the collection)
csb: Zladëjë wëzdrzatk kòlekcëji znowa
    (trzëmôj klawisz shift, abë przeskanowac znowa kòlejkcëjã)

en: Cover Search Order:
csb: Pòsobnica szëkbë òbkłôdków:

en: (drag to reorder)
csb: (przecygni abë zmienic pòsobnicą)

en: Open last playlists on startup
csb: Grôj slédné lëstë graniô przë zrëszaniô

en: Prompt for saving custom playlists on close
csb: Pëtôj ò zapisëwanié swòji lëstë graniô przë zamkniãcô

en: Use fade transitions on user actions
csb: Brëkùjë przenikaniô/wëcëszaniô w dzejaniach brëkòwnika

en: Fade duration (ms):
csb: Czas wëcëszaniô (ms)

en: Use crossfading (EXPERIMENTAL)
csb: Brëkùjë przenikaniô (EKSPERIMENTNÉ)

en: Crossfade duration (ms):
csb: Czas przenkaniô (ms):

en: Audio Sink:
csb: Wińdzenié Audio:

en: Resume playback on start
csb: Naczni granié òd zôczątkù

en: Resume playback in paused state
csb: Znowi granié w stónie pùzë

en: Unified (unstable)
csb: Ùnifikòwóny (niestabilny)

en: Plugin
csb: Wtëkôcz

en: Installed Plugins
csb: Winstalowóné wtëkôcze

en: Authors:
csb: Ùsôdzcë:

en: Version:
csb: Wersëjô:

en: Install
csb: Instalëjë

en: <b>No Plugin Selected</b>
csb: <b>Ni wëbróné wtëkôcze</b>

en: Available Plugins
csb: Przëstãpné wtëkôcze

en: Install Updates
csb: Winstalëjë aktualizacëje

en: Updates
csb: Zaktualnienia

en: Always show tab bar
csb: Wiedno wëskrzëniôj listwã kôrtów

en: Tab placement:
csb: Pòłożenié kôrtów:

en: Show tray icon
csb: Wëskrzëni ikònã w zabiérnikù

en: Minimize to tray
csb: Minimalizëjë do systemòwegò zabiérnika

en: Jump to current song on track change
csb: Biéj do aktualnegò titla pò zmianie stegnë

en: Show splash screen on startup
csb: Wëskrzëni przë zrëszeniu przëwitólny ekran

en: Device Manager
csb: Menedżera urządzeniów

en: Add Device
csb: Dodôj ùrządzenié

en: Type of device:
csb: Ôrt urządzenia:

en: Detected devices:
csb: Wëkrëté ùrządzenié:

en: Custom:
csb: Swòje:

en: Queue Manager
csb: Menedżera pòsobnicë

en: Searching for mood...
csb: Szëkba czëcô...

en: Mood found.
csb: Òdnalazłé czëce.

en: Could not read moodbar.
csb: Ni mòże òdczëtac listwë czëcô.

en: Moodbar executable is not available.
csb: Wëkònëwólny lopk listwé czëcô nie je przëstãpny.

en: Moodbar
csb: Listwa czëców

en: Error executing streamripper
csb: Fela zrëszaniô zgrëwôcza strëgów

en: Streamripper
csb: Zgrëwanié strëgów

en: Alarm Clock
csb: Bùdzëk

en: Contacting Shoutcast server...
csb: Parłãczenié z serwerã Shoutcast ...

en: Error connecting to Shoutcast server.
csb: Fela parłãczenia z serwerã Shoutcastów

en: Enter the search keywords
csb: Wpiszë szëkóné kluczowé słowò

en: Shoutcast Search
csb: Szëkba w Shoutcast

en: Search Results
csb: Skùtczi szëkbë

en: Enable audioscrobbling
csb: Włączë audioscrobbling

en: Equalizer
csb: Kòrektora

en: Notify-osd notifications
csb: Dôwanié wiedzë Notify-osd

en: by %(artist)s
csb: grô %(artist)s

en: from %(album)s
csb: z %(album)s

en: IPython Console - Exaile
csb: Kònsola IPython - Exaile

en: Show IPython Console
csb: Wëskrzëni kònsolã IPython

en: IPython Console
csb: Kònsola IPython

en: Notify
csb: Dôwanié wiédzë

en: by %(artist)s
    from <i>%(album)s</i>
csb: grô %(artist)s
    z <i>%(album)s</i>

en: Importing CD...
csb: Impòrtowanié CD...

en: Audio Disc
csb: Platka aùdio

en: Track number
csb: Numer titla

en: Disc number
csb: Numer diskù

en: Play count
csb: Rechòwnik graniô

en: Mini Mode
csb: Trib Mini

note: TRANSLATORS: Mini mode track selector title preset
en: $title by $artist
csb: $title grô $artist

en: Play/Pause
csb: Granié/Paùza

en: Track selector
csb: Wëbierôcz titla

en: Playlist button
csb: Knąpa lëstë graniô

en: Progress bar
csb: Listew pòkrokù

en: Ready
csb: Parôt

en: Searching Jamendo catalogue...
csb: Szëkba w katalogù Jamendo...

en: On Screen Display
csb: Wëskrzëniwanié na ekranie (OSD)

en: Amazon Covers
csb: Òbkłôdczi z Amazon

en: Podcasts
csb: Podcastë

en: Refresh Podcast
csb: Zladëjë podcastë znowa

en: Enter the URL of the podcast to add
csb: Wpiszë URL podcastu do dodaniô

en: Open Podcast
csb: Òtemkni podcast

en: Loading %s...
csb: Ladowanié %s...

en: Error loading podcast.
csb: Fela czëtaniô podcasta

en: Loading Podcasts...
csb: Ladowanié podcastów

en: Could not save podcast file
csb: Ni mòże zapisac lopka podcasta

en: Desktop Cover
csb: Òbkłôdka na pùlce

en: Multi-Alarm Clock
csb: Zédżer czilu alarmów

en: Context
csb: Kòntekst

en: Bookmarks
csb: Załóżczi

en: Pause on Screensaver
csb: Pùza zrëszanô przez wëgaszôcz ekranu

en: DAAP Client
csb: Klient DAAP

en: Enter IP address and port for share
csb: Wpiszë adresã IP ë pòrt ùprzëstãpnianiô

en: Enter IP address and port.
csb: Wpiszë adresã IP ë pòrt.

en: Connect to DAAP...
csb: Sparłãczë z DAAP...

en: Use color theme
csb: Brëkùjë farwny témë

en: Base color:
csb: Spòdlowô farwa:

en: Base color
csb: Spòdlowô farwa

en: Monday
csb: Pòniedzôłk

en: Tuesday
csb: Wtórk

en: Wednesday
csb: Strzoda

en: Thursday
csb: Czwiôrtk

en: Friday
csb: Piątk

en: Saturday
csb: Sobòta

en: Sunday
csb: Niedzela

en: Use Fading
csb: Brëkùjë przenikaniô

en: Increment:
csb: Zwikszenié

en: Submit tracks using Audioscrobbler
csb: Dodôj title z pòmòcą Audioscrobblera

en: Username:
csb: Miono brëkòwnika:

en: <b>Display</b>
csb: <b>Wëskrzëni</b>

en: <b>Icons</b>
csb: <b>Ikònë</b>

en: Summary:
csb: Pòdrechòwanié:

en: <b>Content</b>
csb: <b>Zamkłosc</b>

en: Font:
csb: Fònt:

en: Background Color:
csb: Farwa spòdlégò:

en: Resize displayed covers
csb: Zmieni miarã òbkłôdków

en: <b>Body Message</b>
csb: <b>Zamkłosc wiadła</b>

en: Import format:
csb: Impòrtëjë fòrmat:

en: Import quality:
csb: Kwalitet impòrtu:

en: Import path:
csb: Impòrtëjë stegnã:

en: Always on top
csb: Wiedno na wiérzkù

en: Show in tasklist
csb: Wëskrzëni w lësce dzejaniów

en: Show on all desktops
csb: Wëskrzëni na wszëtczich pùltach

en: Prefer per-album correction
csb: Preferëjë kòrekcjã albùmù

en: Use clipping protection
csb: Brëkùjë zabezpieczenia przed sprzãżeniama

en: Protect against noise caused by over-amplification
csb: Zabezpieczenié przed szumã sparłãczonym za wiôldżim wzmòcnieniém

en: Additional amplification to apply to all files
csb: Dodôwné wzmòcnienié do brëkùnkù we wszëtczich lopkach

en: Additional amplification (dB):
csb: Dodôwné wzmòcnienié (dB):

en: Results:
csb: Skùtczi:

note: #-#-#-#-#  13 (k3b)  #-#-#-#-# i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Advanced
csb: Awansowóné

en: Descending
csb: Malejąco

en: Ascending
csb: Roscąco

en: Release date
csb: Datum wëdôwka

en: Number of downloads
csb: Wielëna zladënków

en: Add Podcast
csb: Dodôj Podcast

en: X offset:
csb: Przesëniãcé X:

en: Y offset:
csb: Przesëniãcé Y:

en: Size:
csb: Miara:

en: Top left
csb: Góra z lewi

en: Top right
csb: Góra z prawi

en: Bottom left
csb: Knąpa z lewi

en: Bottom right
csb: Knąpa z prawi

en: Use covers in the bookmarks menu (takes effect on next start)
csb: Brëkùjë òbkłôdków z menu załóżków (robi przë zrëszeniu znowa)

en: Current Song
csb: Aktualny titel

en: Replaces the standard progress bar with a moodbar.
    Depends: moodbar
csb: Zmieniô standardową listwą pòkrokù na listwã czëców.
    Zanóléżnota: moodbar

en: GNOME Multimedia Keys
csb: Mùltimedialné klawisze GNOME

en: Adds support for controlling Exaile via GNOME's multimedia key system. Compatible with GNOME >= 2.20.x
csb: Kòntrola Exaile z pòmòcą mùltimedialnych klawiszów GNOME. Kòmpatibilné z GNOME w wersëji wëżi 2.20.x

en: Allows you to record streams with streamripper.
    Depends: streamripper
csb: Zezwôlô na nagrëwanié strëgòwi transmisëji brëkùjąc stremripper.
    Nót je: streamripper

en: Last.fm Covers
csb: Òbkłôdczi Last.fm

en: Searches Last.fm for covers
csb: Szëkba w Last.fm za òbkłôdkama

en: Shoutcast Radio
csb: Radio Shoutcast

en: Shoutcast Radio list
csb: Lësta radiowich stacëjów Shoutcast

en: Submits listening information to Last.fm and similar services supporting AudioScrobbler
csb: Sélô wëdowiédzã ò słëchóny mùzyce do Last.fm ë jinszëch serwisów brëkùjących AudioScrobblera.

en: Global hotkeys using xlib (mmkeys.so)
csb: Globalné klawiszowé skrodzënë przë ùżëcô xlib (mmkeys.so)

en: Plugin to fetch lyrics from lyricsfly.com
csb: Wtëkôcz do ladowaniô tesktów z lyricsfly.com

en: Browse and listen to audiobooks from Librivox.org.
csb: Przezérôj ë słëchôj gôdónych knéżków z Librivox.org.

en: USB Mass Storage Media Player Support
csb: Wspiarcé mùltimedialnych grôczów USB

note: #-#-#-#-#  14 (k3bsetup)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Devices
csb: Ùrządzenia

en: The Last.fm backend for dynamic playlists
csb: Mòtór z Last.fm do dinamicznych lëstów graniô

en: Provides an IPython console that can be used to manipulate Exaile.
csb: Dôwô kònsolã IPython chtërną mòże brëkòwac do manipùlacëji Exaile.

en: Pops up a notification when playback of a track starts
csb: Wëskrzëniô wiadło na zôczątkù graniô sztëczka

en: CD Playback
csb: Granié CD

en: Compact mode for Exaile with a configurable interface
csb: Kòmpaktowi trib dlô Exaile z kònfigùrowólnym interfejsã

en: Enables ReplayGain support
csb: Włączoné wspiarcé dlô ReplayGain

en: Searches Amazon for covers
    
    To be able to use this plugin, an AWS API key and secret key are required.
csb: Szëkba za òbkłôdką na Amazon

en: Adds Simple Podcast Support
csb: Dodôj prosté wspiatcé Podcastów

en: Displays the current album cover on the desktop
csb: Wëskrzëniô òbkłôdkã grónegò albùmù na pùlce.

en: Hello World
csb: Witôj swiece

en: A simple plugin for testing the basic plugin system
csb: Prosti wtëkôcz do testowaniô spòdlowi systemë wtëkôczów

en: Contextual Info
csb: Kòntekstowô wëdowiédzô

en: Show various informations about the track currently playing.
    Depends: libwebkit >= 1.0.1, python-webkit >= 1.1.2, python-imaging (a.k.a. PIL)
csb: Wëskrzrni dodôwną wëdowiédzã ò terô grónym titlu.
    Nót je: libwebkit >= 1.0.1, python-webkit >= 1.1.2, python-imaging (a.k.a. PIL)

en: Archive Manager
csb: Menedżera archiwów

en: Create and modify an archive
csb: Ùsôdzanié ë zmianë archiwów

en: Load Options
csb: Ladëjë òptacëje

note: Translators: after the colon there is a folder name.
en: _Location:
csb: _Pòłożenié:

en: _Password:
csb: _Parola:

en: _Other Options
csb: _Jinszé òptacëje

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
csb: <span weight="bold" size="larger">Nóternô je parola</span>

en: _Files:
csb: _Lopczi:

en: example: *.txt; *.doc
csb: Na przëmiôr: *.txt; *.doc

en: _All files
csb: W_szëtczé lopczi

en: _Selected files
csb: _Wëbróné lopczi

en: _Update
csb: Zakt_ualni

en: S_elect the files you want to update:
csb: Pr_oszã wëbrac lopczi do zaktualnienia:

en: Extract Here
csb: Rozpakùjë tuwò

en: Extract To...
csb: Rozpakùjë do...

en: All files
csb: Wszëtczé lopczi

en: C_reate
csb: Ù_sôdzë

en: Failed to open file '%s': %s
csb: Òtemkniãce lopka '%s': %s nie darzëło sã

en: Image file '%s' contains no data
csb: Lopk z òbrôzã '%s' nie zamëkô w se pòdôwków

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
csb: Nie mòże òdczëtac animacëji "%s": nieznónô przëczëna, prawdopòdóbno lopk animacëji mô felã.

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
csb: Wczëtanié òbrôzu "%s" nie darzëło sã: nieznónô przëczëna, prawdopòdóbno lopk z felą.

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
csb: Nie mòże wladowac mòdulu czëtaniô òbrôzów: %s: %s

en: Image type '%s' is not supported
csb: Òbrôżë ôrtu "%s" nie są wspieróné

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
csb: Nie mòże pòznac fòrmatu òbrôzu w lopkù '%s'

en: Unrecognized image file format
csb: Nierozpòznóny fòrmat lopka z òbrôzã

en: Failed to load image '%s': %s
csb: Nie mòże wladowac òbrôzu '%s':%s

en: Error writing to image file: %s
csb: Fela przë zapisënkù do lopka òbrôzu: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
csb: Ta kòpiëjô gdk-pixbuf nie zezwôlô na zapisënk òbrôzu w fòrmace: %s

en: Insufficient memory to save image to callback
csb: Felëjë pamiãcë bë zapisac òbrôz do òdczëtaniô

en: Failed to open temporary file
csb: Nie mòże òtemknąc timczasowégò lopka

en: Failed to read from temporary file
csb: Nie mòże czëtac timczasowégò lopka

en: Failed to open '%s' for writing: %s
csb: Nie mòże òtemknąc '%s' do zapisënkù: %s

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
csb: Nie mòże zamknąc lopka "%s" pò zapisaniém w nim òbrôzu. Mògło dońc do niezapisania dzélu pòdôwków: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
csb: Felëjë pamiãcë bë zapisac òbrôz do bùfora

en: Internal error: Image loader module '%s' failed to complete an operation, but didn't give a reason for the failure
csb: Bënowô fela: Mòduł "%s" òdczëtëjący òbrôżë nie skùczëł òperacëji, nie pòdając przëczënë nieùdałoscë

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
csb: Fùnkcëjô przërostowégò òdczëtu òbrôzów ôrtu "%s" nie je wspieranô.

en: Image format unknown
csb: Nieznóny fòrmat òbrôzu

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
csb[0]: Felëjë pamiãcë na bùfor òbrôzu ò miarze %u bajta
csb[1]: Felëjë pamiãcë na bùfor òbrôzu ò miarze %u bajtów
csb[2]: Felëjë pamiãcë na bùfor òbrôzu ò miarze %u bajtów

en: Invalid header in animation
csb: Zmiłkòwi nagłówk animacëji

en: Not enough memory to load animation
csb: Felëjë pamiãcë do wladowaniô animacëji

en: The ANI image format
csb: Fòrmat òbrôzu ANI

en: BMP image has bogus header data
csb: Zmiłkòwi nagłówk òbrôzu BMP

en: Not enough memory to load bitmap image
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié bitmapë z lopkù

en: Couldn't write to BMP file
csb: Nie je mòżno zapisac do lopkù BMP

en: The BMP image format
csb: Fòrmat òbrôzu BMP

en: The GIF image format
csb: Fòrmat òbrôzu GIF

en: The ICO image format
csb: Fòrmat òbrôzu ICO

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
csb: Jakòsc òbrôzu JPEG mùszi bëc wôrtnotą òd 0 do 100; wôrtnota '%s' nie je pòprôwna.

en: The JPEG image format
csb: Fòrmat òbrôzu JPEG

en: Failure reading GIF: %s
csb: Felô prze òdczëtanim òbrôzu GIF: %s

en: Internal error in the GIF loader (%s)
csb: Bënowô fela przë mòdule òdczëtaniô òbrôzów GIF (%s)

en: Not enough memory to load GIF file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù GIF

en: Not enough memory to composite a frame in GIF file
csb: Felëjë pamiãcë na zrobienié ramë w lopkù GIF

en: File does not appear to be a GIF file
csb: Lopk mést nie je lopkã GIF

en: Invalid header in icon
csb: Zmiłkòwi nagłówk ikònë

en: Not enough memory to load icon
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié ikònë

en: Icon has zero width
csb: Szérz ikònë je zerowô

en: Icon has zero height
csb: Wiżô ikònë je zerowô

en: Not enough memory to load ICO file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù ICO

en: Image too large to be saved as ICO
csb: Òbrôz je za wiôldżi, żebë móc zapisac gò jakò ICO

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
csb: Felô przë interpretacëji lopkù z òbrôzã JPEG (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù, spróbùjë zasztëkac jaczé programë abë zwòlnic pamiãc

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù JPEG

en: Couldn't create new pixbuf
csb: Nie je mòżno zrobic nowégò bùfora piksmapë

en: No palette found at end of PCX data
csb: Nie je nalazłô paléta na kùńcu pòdôwków PCX

en: The PCX image format
csb: Fòrmat òbrôzu PCX

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
csb: Lëczba bitów na kanal òbrôzu PNG nie je pòprôwnô.

en: Insufficient memory to load PNG file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù PNG

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
csb: Klucze tekstowëch elementów PNG mùszą miec długòtã òd 1 do 79 céchów.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
csb: Klucze tekstowëch elementów PNG mùszą byc céchama ASCII.

en: The PNG image format
csb: Fòrmat òbrôzu PNG

en: PNM file has an incorrect initial byte
csb: Lopk PNM zamëkô w se niepòprôwny zaczątkòwi bajt

en: PNM file has an image width of 0
csb: Plik PNM zamëkô w se òbrôz ò szérzë 0

en: PNM file has an image height of 0
csb: Plik PNM zamëkô w se òbrôz ò wiżë 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
csb: Maksymalnô wôrtnota farwë w lopkù PNM je 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
csb: Maksymalnô wôrtnota farwë w lopkù PNM je za wiôlgô

en: Insufficient memory to load PNM context struct
csb: Felëjë pamiãcë na wladowanié strukturë kòntekstu PNM

en: Insufficient memory to load PNM file
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié lopkù PNM

en: RAS image has bogus header data
csb: Zmiłkòwi nagłówk òbrôzu RAS

en: RAS image has unknown type
csb: Nieznóny fòrmat òbrôzu RAS

en: Not enough memory to load RAS image
csb: Felëjë pamiãcë na òdczëtanié òbrôzu RAS

en: The Sun raster image format
csb: Rastrowi fòrmat òbrôzu firmë SUN

en: TGA image has invalid dimensions
csb: Òbrôz TGA mô zmiłkòwe miarë

en: /dev/urandom is not a character device
csb: /dev/urandom nie je céchòwim ùrządzeniém

en: Display ID
csb: Identifikatora ekranu

en: GNOME Display Manager Slave
csb: Niższi proces menadżera wëskrzënianiô GNOME

en: could not find user "%s" on system
csb: ni mòże nalezc w systemie brëkòwnika "%s"

en: Unable to initialize login system
csb: Ni mòże zainicjowac systemë logòwaniô

en: Unable to authenticate user
csb: Ni mòże ùdowierzëc brëkòwnika

en: Unable to authorize user
csb: Ni mòże aùtorizowac brëkòwnika

en: Unable to establish credentials
csb: Ni mòże òpisac pòdôwków ùdowierzëniô

en: %s: failed to connect to parent display '%s'
csb: %s: ni mòże sparłãczëc sã z wëższim ekranã  "%s"

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
csb: Serwer mô bëc zrëszony przez brëkòwnika %s, taczegò równak nie dô

en: Couldn't set groupid to %d
csb: Ni mòże nastôwic identifikatorã karna na %d

en: initgroups () failed for %s
csb: Fùnkcëjô initgroups () nie darzëła sã dlô %s

en: Couldn't set userid to %d
csb: Ni mòżé nastôwic identifikatora brëkòwanika na %d

en: %s: Error setting %s to %s
csb: %s: fela nastôwù %s na %s

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
csb: %s: ni mòże nastôwic prioritetu serwera na %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
csb: %s: pùsti pòlet serwera dlô ekranu %s

en: The username
csb: Miono brëkòwnika

en: Hostname
csb: Miono kòmpùtra

en: The hostname
csb: Miono kòmpùtra

en: Display Device
csb: Ùrządzenié wëskrzëniającé

en: The display device
csb: Miono wëskrzëniającégò ùrządzenia

en: error initiating conversation with authentication system - %s
csb: fela przë inicjowaniu negòcjacëji z systemą ùdowierzëniô - %s

en: general failure
csb: òglowô fela

en: out of memory
csb: felënk pamiãcë

en: application programmer error
csb: fela programistë

en: unknown error
csb: nieznónô fela

en: no user account available
csb: felënk kònta brëkòwnika

en: Unable to change to user
csb: Ni mòże zmienic brëkòwnika

en: User %s doesn't exist
csb: Brëkòwnik %s ju je

en: Group %s doesn't exist
csb: Felëje karno %s

en: Could not create socket!
csb: Ni mòże ùsôdzëc gniôzda!

en: Logdir %s does not exist or isn't a directory.
csb: Felëje katalog dniownika %s abò nie je katalogã.

en: Print GDM version
csb: Wëskrzëniô wersëjã GDM

en: GNOME Display Manager
csb: Menedżera wëskrzënianiô GNOME

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
csb: Robòczô sesëjô menadżera wëskrzënianiô GNOME

en: Login Window
csb: Òkno logòwaniô

en: GNOME Screen Magnifier
csb: Ekranowô lupa GNOME

en: Magnify parts of the screen
csb: Zwikszanié dzélów ekranu

en: Orca Screen Reader
csb: Ekranowi czëtôrz Orca

en: Present on-screen information as speech or braille
csb: Prezentacëjô na ekranie wëdowiédzë jakno mòwë abò brailla

en: Select System
csb: Wëbiérk systemë

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
csb: XDMCP: ni mòże ùsôdzëc bùfora XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
csb: XDMCP: ni mòże czëtac nôdgłówka XDMCP!

en: XMDCP: Incorrect XDMCP version!
csb: XMDXP: lëchô wersëjô XDMCP.

en: XMDCP: Unable to parse address
csb: XMDCP: ni mòże przerobic adresë

en: Value
csb: Wôrtnota

en: Inactive Text
csb: Niekatiwny tekst

en: Active Text
csb: Aktiwny tekst

note: just wait for the user to select language and stuff
en: Select language and click Log In
csb: Proszã wëbrac jãzëk ë klëknąc na knąpã Wlogùjë

en: Computer Name
csb: Miono kòmpùtra

en: Suspend
csb: Zawieszë

en: Shut Down
csb: Wëłączë

en: Label Text
csb: Tekst eticzétë

en: The text to use as a label
csb: Tekst ùżëti jakno eticzéta

en: Icon name
csb: Miono ikònë

en: The icon to use with the label
csb: Ikòna do ùżëcô z eticzétą

en: Default Item
csb: Domëslny element

en: Remote Login (Connected to %s)
csb: Daleczé logòwanié (sparłãczono z %s)

en: GNU Image Manipulation Program
csb: Editora òbrôzów GIMP

en: Show version information and exit
csb: Wëskrzëniô wëdowiédzã ò wersëji ë wëchòdzy

en: Show license information and exit
csb: Wëskrzëniô wëdowiédzã ò licencëji ë wëchòdzy

en: Be more verbose
csb: Wëskrzëniô dodôwną wëdowiédzã

en: Start a new GIMP instance
csb: Zrëszô nową kòpijã programë GIMP

en: Open images as new
csb: Òtmëkô òbrazë jakno nowé

en: Run without a user interface
csb: Zrëszô bez interfejsu brëkòwnika

en: Do not load any fonts
csb: Nie ladëjë niżódnych fòntów

en: [FILE|URI...]
csb: [LOPK|URI...]

en: Another GIMP instance is already running.
csb: Jinszô programa GIMP je ju zrëszonô.

en: %s version %s
csb: %s wersëjô %s

en: Channels
csb: Kanalë

en: Colormap
csb: Paléta farwów

en: Configuration
csb: Kònfigùracëjô

en: Debug
csb: Debùgòwanié

en: Dialogs
csb: Dialogòwé òkna

en: Dock
csb: Dokòwanié

en: Dockable
csb: Zadokòwóné

note: Document History
en: Document History
csb: Historëjô dokùmentów

en: Error Console
csb: Kònsola felów

en: File
csb: Lopk

en: Gradient Editor
csb: Editorë gradientów

note: initialize the list of gimp gradients
en: Gradients
csb: Gradientë

en: Layers
csb: Lédżi

en: Palette Editor
csb: Editora palétë

note: initialize the list of gimp palettes
en: Palettes
csb: Palétë

note: initialize the list of gimp patterns
en: Patterns
csb: Mùsterë

en: Plug-Ins
csb: Wtëkôcze

note: Quick Mask Color
en: Quick Mask
csb: Chùtkô maska

en: Select
csb: Wëbiérk

note: initialize the template list
en: Templates
csb: Szablónë

en: Text Editor
csb: Tekstowi editora

en: Tool Options
csb: Òptacëje nôrzãdza

en: Tools
csb: Nôrzãdza

en: Paths
csb: Stegnë

en: View
csb: Pòdzérk

en: Untitled
csb: Bez miona

en: Path
csb: Stegna

en: File Type
csb: Ôrt lopka

en: File Name:
csb: Miono lopka:

en: File Size:
csb: Miara lopka:

en: File Type:
csb: Ôrt lopka:

en: Default GNOME Theme
csb: Domëslny mòtiw GNOME

en: Sound & Video
csb: Zwãk ë òbrôz

en: Multimedia menu
csb: Multimedijô

en: Programming
csb: Programòwanié

en: Tools for software development
csb: Nôrzãdza do robieniô òprogramòwaniô

en: Education
csb: Ùczba

en: Games
csb: Grë

en: Games and amusements
csb: Grë ë szpôsë

en: Graphics
csb: Grafika

en: Graphics applications
csb: Graficzné aplikacëje

en: Settings for several hardware devices
csb: Ùstôwë dlô niechtërnëch ùrządzeniów

en: Programs for Internet access such as web and email
csb: Internetowé programë

en: Office
csb: Biuro

en: Office Applications
csb: Biurowé aplikacëje

note: Translators: this is Personal as in "Personal settings"
en: Personal
csb: Òsobisté

en: Personal settings
csb: Òsobisté ùstôwë

en: System settings
csb: Systemòwé ùstôwë

en: System Tools
csb: Systemòwé nôrzãdza

en: System configuration and monitoring
csb: Monitorowanié ë kònfiguracëjô systemë

en: Accessories
csb: Akcesorëja

en: Desktop accessories
csb: Akcesorëja pùltu

en: Applications that did not fit in other categories
csb: Aplikacëje, chtërne nie pasëją do niżódny kategòrëji

en: Menu Editor
csb: Editora menu

en: Edit Menus
csb: Editëjë menu

en: _Defaults
csb: _Domëslno

en: _Menus:
csb: _Menu:

en: _Applications:
csb: _Aplikacëje:

note: Translators: %s is the version number
en: Simple Menu Editor %s
csb: Prosti edytora menu %s

en: Cannot find home directory: not set in /etc/passwd and no value for $HOME in environment
csb: Nie je mòżno nalezc katalogù: nie je ùstawiony w /etc/passwd ë nié mô wôrtnoscë $HOME w òkrãżim

en: GNOME 3 Failed to Load
csb: GNOME 3 sã ni mógł wladowac

en: Unfortunately GNOME 3 failed to start properly and started in the <i>fallback mode</i>.
    
    This most likely means your system (graphics hardware or driver) is not capable of delivering the full GNOME 3 experience.
csb: Ladowanié GNOME 3 sã nie darzëło ë zrësził sã <i>trib zastãpczy</i>
    Mòżlëwi że Twój kòmpùtr (hardwôrë graficzné abò czerowniczi) ni mòże zrëszëc GNOMA 3.

en: Learn more about GNOME 3
csb: Wëdowiédzë sã wicy ò GNOMIE 3

en:  - the GNOME session manager
csb:  - menadżer sesji GNOME

en: Vendor
csb: Producent

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboSize)
en: Bytes
csb: Bajtów

en: unknown
csb: nieznóné

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
csb: &Nôrzãdza

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
csb: &Pòmòc

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédnô lëstew nôrzãdzów

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (KEditListBox, m_editSearchPath)
en: Search Path
csb: Stegna szëkbë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: <qt><b>Hint:</b> to force K3b to use another than the default name for the executable specify it in the search path.</qt>
csb: <qt><b>Pòdpòwiesc:</b> Abë zmùszëc K3b do ùzëcô jinszegò miona lopka wëkònëwólny programë jakno domëslné, wpiszë je w stegnie szëkbë. </qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_buttonDelete)
en: &Delete
csb: &Rëmôj

[ctx: file name]
en: Name
csb: Miono

en: Minutes
csb: Minutë

en: Image folder '%1' does not exist. Do you want K3b to create it?
csb: To jesz nie dô kataloga òbrôzu '%1'. Chcesz gò ùsôdzëc?

en: Failed to create folder '%1'.
csb: Nie mòże ùsôdzëc kataloga '%1'.

en: Generic
csb: Òglowi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Free space in directory:
csb: Wòlny plac w katalogù:

en: Classical
csb: Klasikòwô

en: Searching for Artist information...
csb: Szëkba za wëdowiédzą ò artisce...

en: Found Cd-Text (%1 - %2). Do you want to use it instead of CDDB (%3 - %4)?
csb: Nalazłi CD-Text (%1 - %2). Chcesz gò brëkòwac na placu CDDB (%3 - %4)?

en: Found Cd-Text
csb: Nalazłi CD-Text

en: Use CD-Text
csb: Brëkùjë CD-Text

en: Use CDDB
csb: Brëkùjë CDDB

en: 1 track (%2) | %1 tracks (%2)
csb[0]: 1 stegna (%2)
csb[1]: %1 stegnë (%2)
csb[2]: %1 stegnów (%2)

en: Check All
csb: Wëbierzë wszëtkò

en: Uncheck All
csb: Òdznaczë wszëtkò

en: Check Track
csb: Wëbierzë stegnã

en: Uncheck Track
csb: Òdznaczë stegnã

en: Start Ripping
csb: Wësztartëjë zgrëwanié

en: Please select the tracks to rip.
csb: Proszã wëbrac stegnã do zgraniô.

en: No Tracks Selected
csb: Niżódnô stegna ni òsta wëbrónô

en: Artist:
csb: Artista:

en: Extra info:
csb: Dodôwnô wëdowiédzô:

en: Album Cddb
csb: Albùm CDDB

en: Genre:
csb: Ôrt:

en: Year:
csb: Rok:

en: Category:
csb: Kategòrëjô:

en: Saved entry in category %1.
csb: Zapisóné wpisënczi w kategòrëji %1.

en: Wave
csb: WAV

en: Audio Project Conversion
csb: Kònwersëjô projektu aùdio

en: File Size
csb: Miara lopka

en: File Naming
csb: Miona lopków

en: Please check the naming pattern. All filenames need to be unique.
csb: Proszã sprôwdzëc mùster mion lopków. Wszëtczé miona lopków mùszą bëc ùnikatowé.

en: Do you want to overwrite these files?
csb: Chcesz nadpisac ne lopczi?

en: Files Exist
csb: Lopczi ju dô

en: Overwrite
csb: Nadpisanié

en: Cue-file
csb: Lopk-Cue

[ctx: audio track title]
en: Title
csb: Titel

en: Track %1
csb: Stegna %1

en: Job canceled by user.
csb: Robòta przerwanô przez brëkòwnika.

en: Check files
csb: Sprôwdzë lopczi

en: Could not find %1 executable.
csb: Nie mòże nalezc wëkònëwólnegò lopka %1.

en: To rip VideoCD's you must install VcdImager Version %1.
csb: Do zgraniô platë VideoCD nót je winstalowac VcdImager w wersëji %1.

en: You can find this on your distribution disks or download it from http://www.vcdimager.org
csb: Mòżesz to nalezc w swòji distribùcëji abò zladowac ze starnë http://www.vcdimager.org

en: Using %1 %2 - Copyright (C) %3
csb: Brëkùnk %1 %2 - Ùsôdzczi prawa (C) %3.

en: Extracting
csb: Zgrëwanié

en: Start extracting.
csb: Zôczątk zgrëwaniô.

en: Extract files from %1 to %2.
csb: Zgrëwanié lopków z %1 do %2.

en: Could not start %1.
csb: Nie mòże zrëszëc %1.

en: Files successfully extracted.
csb: Lopczi òstałë ùdało zgróné.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
csb: %1 dôł nazôd nieznóną felã! (kòd felë %2)

en: Please send me an email with the last output...
csb: Proszã wésłac do aùsôdzcë e-maila ze slédną wëdowiédzą z programë.

en: %1 did not exit cleanly.
csb: %1 nie zakùńczëł sã pòprôwno.

en: %1 encountered non-form2 sector
csb: %1 pòtkôł sektor jaczi nie je w form2.

en: leaving loop
csb: przerwanié pãtlë

en: Video CD Ripping
csb: Zgrëwanié z Video CD

en: Rip files to:
csb: Zgrôj lopczi do:

en: Necessary storage size:
csb: Nóterny plac:

en: Ignore /EXT/PSD_X.VCD
csb: Ignorëjë /EXT/PSD_X.VCD

en: Use 2336 byte sector mode for image file
csb: Brëkùjë tribù 2336 bajtowégò sektora dlô lopka òbrôzu

en: Extract XML structure
csb: Zgrôj sztrukturã XML

en: Starts extracting the selected VideoCd tracks
csb: Wësztartëjë zgrëwanié wëbrónëch stegnów Video CD

en: Necessary space for extracted files
csb: Nóterny plac na zgróné lopczi

en: Ignore extended PSD
csb: Ignorëjë rozszérzenié PSD

en: <p>Ignore extended PSD (located in the ISO-9660 filesystem under `/EXT/PSD_X.VCD') and use the <em>standard</em> PSD.</p>
csb: <p>Ignorëjë rozszérzenié PSD (nachôdôjącé sã w systemie lopków ISO-9660 pòd `/EXT/PSD_X.VCD') ë brëkùjë <em>sztandardowé</em> PSD.</p>

en: Assume a 2336-byte sector mode
csb: Przëjmi trib 2336-bajtowégò sektora

en: <p>This option only makes sense if you are reading from a BIN CD disk image. This indicates to `vcdxrip' to assume a 2336-byte sector mode for image file.</p><b>Note: This option is slated to disappear.</b>
csb: <p> Na òptacëjô mô sens blós, jak czëtóny je òbrôz platë CD ôrtu BIN. Doprowôdzô òna do tegò, że programa `vcdxrip' bãdze przëjômôła trib 2336-bajtowegò sektora.</p><b>Bôczënk: Na òptacëjô mô òstac rëmniãtô.</b>

en: Create XML description file.
csb: Ùsôdzë lopk òpisënka XML

en: <p>This option creates an XML description file with all video CD information.</p><p>This file will always contain all of the information.</p><p>Example: If you only extract sequences, the description file will also hold the information for files and segments.</p><p>The filename is the same as the video CD name, with a .xml extension. The default is VIDEOCD.xml.</p>
csb: <p>Na òptacëjô doprowôdzô do ùsôdzeniô lopka XML z òpisënkã zamkłoscë Video CD.</p><p>Nen lopk zamëkô wiedno całowną wëdowiédzã ò place.</p><p>Na przëmiôr: Jeżlë zgrëwóné są blós sekwencëje, lopk òpisënka bãdze zamëkôł téż wëdowiédzã ò lopkach ë segmentach.</p><p>Miono ùsôdzpneò lopka je równô mionu lopka Video CD, z rozszérzeniém .xml. Domëszlno przëjmòwóné je VIDEOCD.xml.</p>

en: Continue although the folder is not empty?
csb: Jisc dali, nimò tegò, że katalog je pùsti?

en: Item Name
csb: Miono elementu

en: Extracted Name
csb: Pòbróné miono

en: Video CD MPEG tracks
csb: Video CD stegnë MPEG

en: Video CD DATA track
csb: Video CD stegna PÒDÔWKÓW

en: Sequence-%1
csb: Sekwencëjô-%1

en: Segments
csb: Segmentë

en: %1 %2Ch (%3%4)
csb: %1 %2K (%3%4)

[ctx: Ch is short for Channels]
en: %1Ch | %1Ch
csb[0]: %1K
csb[1]: %1K
csb[2]: %1K

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_checkUseBurningGroup)
en: <p>If this option is checked, only the users in the specified group will be able to burn CDs and DVDs, since only they will have access to the devices and the CD recording programs used by K3b.</p>
    <p>Otherwise all users on the system have access to the devices and to all K3b functionality.
csb: <p>Jeżlë na òptacëjô je włączonô, to le blós brëkòwnicë z pòdónegò karna bãdą miele mòżnotã wëpôlaniô platów CD ë DVD, temù że to blós òni bãdą mielë przistãp do wëpôlającëch ùrządzeniów ë programów ùżëwónëch przez K3b.</p>
    <p>W procëmnëm przëtrôfkù wszëtcë brëkòwnicë bãdą mielë przistãp do ùrządzeniów ë wszëtczich fùnkcëji K3b.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_checkUseBurningGroup)
en: Use burning group:
csb: Brëkùjë do wëpôlaniô karna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_editBurningGroup)
en: burning
csb: wëpôlanié

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Users allowed to burn (separated by space):
csb: Brëkòwnicë z przistãpã do wëpôlaniô (rozparłãczeni spacjama):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Check the devices whose permissions you want to be changed
csb: Naznaczë ùrządzenia jaczich przëstspë mają òstac zjinaczone

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: External Programs
csb: Bùtnowé programë

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Found Programs
csb: Nalazłé programë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Check the programs whose permissions you want to be changed
csb: Naznaczë programë jaczich przëstãpë mają òstac zjinaczoné

en: <p>This simple setup assistant is able to set the permissions needed by K3b in order to burn CDs and DVDs. <p>It does not take things like devfs or resmgr into account. In most cases this is not a problem but on some systems the permissions may be altered the next time you login or restart your computer. In those cases it is best to consult the distribution documentation.<p><b>Caution:</b> Although K3b::Setup should not be able to mess up your system no guarantee can be given.
csb: <p>Ten prosti kònfigùracjowi asystenta nastôwiô nóterné ùdowierzenia, tak bë prorama K3b bëła w sztãdze wëpôlac platë CD ë DVD.<p>Nie są ùwzglãdnióné taczé rzeczë jakno devfs czë resmgr. W wikszoscë przëtrôfków nie je to problemą, równak w niejednëch systemach ùdowierzenia mògą òstac zjinaczoné przë nôslédnym wlogòwaniu abò znowionym zrëszeniu kòmpùtra. W taczim przëtrôfkù nôlepi je sã zapòznac z dokùmentacëją distribùcëji systemë.<p>Nôwôżniszëm dzejaniém K3bSetup 2 je przëznanie K3b prawa zôpisu do nëków CD ë DVD.<p><b>Bôczënk:</b> Chòc K3bSetup nie mô pòpsëc kònfigùracëji Twòji systemë, to nie je to równak gwarantowóné.

en: <h2>K3b::Setup</h2><p>This simple setup assistant is able to set the permissions needed by K3b in order to burn CDs and DVDs.<p>It does not take into account devfs or resmgr, or similar. In most cases this is not a problem, but on some systems the permissions may be altered the next time you login or restart your computer. In these cases it is best to consult the distribution's documentation.<p>The important task that K3b::Setup performs is grant write access to the CD and DVD devices.<p><b>Caution:</b> Although K3b::Setup should not be able to damage your system, no guarantee can be given.
csb: <h2>K3bSetup</h2><p>Ten prosti kònfigùracjowi asystenta nastôwiô nóterné  ùdowierzenia, tak bë prorama K3b bëła w sztãdze wëpôlac platë CD ë DVD.<p>Nie są ùwzglãdnióné taczé rzeczë jakno devfs czë resmgr. W wikszoscë przëtrôfków nie je to problemą, równak w niejednëch systemach ùdowierzenia mògą òstac zjinaczoné przë nôslédnym wlogòwaniu abò znowionym zrëszeniu kòmpùtra. W taczim przëtrôfkù nôlepi je sã zapòznac z dokùmentacëją distribùcëji systemë.<p>Nôwôżniszëm dzejaniém K3bSetup 2 je przëznanie K3b prawa zôpisu do nëków CD ë DVD.<p><b>Bôczënk:</b> Chòc K3bSetup nie mô pòpsëc kònfigùracëji Twòji systemë, to nie je to równak gwarantowóné.

en: There is no group "%1".
csb: Felëjë karna "%1".

en: Cannot run worker.
csb: Nié mòże zrëszëc robòtnika.

en: Following devices and programs could not be updated:
csb: Nôslédné ùrządzenia ë programë nié mògą bëc zaktualnione:

en: no change
csb: bez zjinaków

en: Devicenode
csb: Wãzeł ùrządzenia

en: Permissions
csb: Przëstãpë

en: New permissions
csb: Nowé przëstãpë

en: Update standard folders to current language?
csb: Zaktualnic standardowé katalodżi do aktualnegò jãzëka?

en: You have logged in in a new language. You can automatically update the names of some standard folders in your home folder to match this language. The update would change the following folders:
csb: Jes wlogòwóny z nowim jãzëkã. Mòże aùtomatno zaktualnic miona niejednych standardowich katalogów w domôcym katalogù, abë dopasowac je do nowégò jãzëka. Zaktualnioné bãdą nôslédné katalodżi:

en: _Keep Old Names
csb: Ù_trzëmôj stôré miona

en: _Update Names
csb: _Zaktualni miona

en: Current folder name
csb: Aktualné miono katalaga

en: New folder name
csb: Nowé miono kataloga

en: Note that existing content will not be moved.
csb: Egzystëjącô zamkłosc ni mòże bëc przesëniãtô.

en: _Don't ask me this again
csb: _Nie pëtôj znowa

en: There was an error updating the folders
csb: Fela przë aktualizacëji katalogów

en: User folders update
csb: Aktualizacëjô kataloga brëkòwnika

en: Update common folders names to match current locale
csb: Aktualizacëjô nowich mionów katalogów do aktualnegò nastôwù jãzëka
