lightdm - en to ckb translation catalogue (483 entries)

en: Cancel
ckb: هەڵوەشاندنەوە

en: Options
ckb: هه‌ڵبژاردنه‌كان

en:  (modified)
ckb:  (گۆڕدراو)

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, it is followed by version number when used (wxWidgets 2.8)
en:  Version
ckb: وەشان

en: %i %% translated, %i strings (%i fuzzy, %i bad tokens, %i not translated)
ckb: %i %% وەرگێڕدراو، %i زنجیرەنووسەکان (%i ناڕوون، %i هێماگەلە خراپەکان، %i وەرنەگێڕدراو)

en: %i lines of file '%s' were not loaded correctly.
ckb: %i دێڕ لە پەڕگەی '%s' بە دروستی بارنەکران.

en: &About
ckb: &دەربارە

en: &Automatically Translate Using TM
ckb: &وەرگێڕان خۆکارانە بە بەکارهێنانی TM

en: &Automatically translate using TM
ckb: &وەرگێڕان خۆکارانە بە بەکارهێنانی TM

en: &Bookmarks
ckb: &دڵخوازەکان

en: &Close
ckb: &داخستن

en: &Comment Window
ckb: &پەنجەرەی لێدوان

en: &Comment window
ckb: &پەنجەرەی لێدوان

en: &Done and Next
ckb: &جێبەجێکراو و بچۆ دانەی دواتر

en: &Done and next
ckb: &جێبەجێکراو و بچۆ دانەی دواتر

en: &Edit
ckb: &دەستکاری

en: &File
ckb: &پەڕگە

en: &Find...
ckb: &دۆزینەوە...

en: &Go
ckb: &بڕۆ

en: &Help
ckb: &یارمەتی

en: &New Catalog...
ckb: &کەتەلۆگی نوێ

en: &New catalog...
ckb: &کەتەلۆگی نوێ

en: &Next Message
ckb: &پەیامی دواتر

en: &Next message
ckb: &پەیامی دواتر

en: &Online Help
ckb: &یارمەتی سەرهێڵ

en: &Online help
ckb: &یارمەتی سەرهێڵ

en: &Open...
ckb: &کردنەوە...

en: &Preferences
ckb: &سازکارییەکان

en: &Preferences...
ckb: &سازکارییەکان...

en: &Previous Message
ckb: &پەیامی پێشتر

en: &Previous message
ckb: &پەیامی پێشتر

en: &Properties...
ckb: &تایبەتمەندییەکان...

en: &Purge Deleted Translations
ckb: &پاکژکردنەوەی وەرگێڕانە سڕاوەکان

en: &Purge deleted translations
ckb: &پاکژکردنەوەی وەرگێڕانە سڕاوەکان

en: &Save
ckb: &پاشەکەوت کردن

en: &Show References
ckb: &پیشاندانی ئاماژەپێکراوەکان

en: &Show references
ckb: &پیشاندانی ئاماژەپێکراوەکان

en: &Untranslated Entries First
ckb: &سەرەتا وەرنەگێڕدراوە تێئاخنراوەکان

en: &Untranslated entries first
ckb: &سەرەتا وەرنەگێڕدراوە تێئاخنراوەکان

en: &Update from Sources
ckb: &نوێکردنەوە لە ژێدەرەکانەوە

en: &Update from sources
ckb: &نوێکردنەوە لە ژێدەرەکانەوە

en: &View
ckb: &بینین

en: '%s' is not a valid POT file.
ckb: '%s' پەڕگەیەکی دروستی POT نییە.

en: (%i new, %i obsolete)
ckb: (%i نوێ، %i کۆن)

en: (0 new, 0 obsolete)
ckb: (0 نوێ، 0 کۆن)

en: (Use default language)
ckb: (زمانی بنەڕەتی بەکاربهێنە)

en: (none of these)
ckb: (هیچ کام لەمانە)

en: < Previous
ckb: < پێشتر

en: <unnamed>
ckb: <ناونەنراو>

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, the string ends with space and is followed by application name when used ("Poedit", but don't add it to this translation yourself) (wxWidgets 2.8)
en: About
ckb: دەربارە

note: TRANSLATORS: This is titlebar of about dialog, "%s" is application name ("Poedit" here, but please use "%s")
en: About %s
ckb: دەربارەی %s

en: Add
ckb: زیادکردن

en: Add directory to the list
ckb: زیادکردنی پێڕست بۆ لیستەکە

en: Add files
ckb: زیادکردنی پەڕگە

en: Add path to the list of directories where catalogs lie.
ckb: زیادکردنی ڕێچکە بۆ لیستێک لە پێڕستەکان کە کەتەلۆگەکانی لێیە.

en: Always change focus to text input field
ckb: هەمیشە سەرنج بگۆڕە بۆ خانەی تێئاخنینی دەق

en: An item in input files list:
ckb: دانەیەک لە لیستەی تێئاخنینی پەڕگەکان:

en: An item in keywords list:
ckb: دانەیەک لە لیستەی وشەکلیلەکان:

en: Automatic Translations:
ckb: وەرگێڕانی خۆکارییەکان:

en: Automatic spellchecking
ckb: پشکنەری خۆکاریی ڕێنووس

en: Automatic translation
ckb: وەرگێڕانی خۆکاریی

en: Automatic translations:
ckb: وەرگێڕانە خۆکارییەکان:

en: Automatically check for new version of Poedit
ckb: پشکنین خۆکارانە بۆ وەشانی نوێی Poedit

en: Automatically compile .mo file on save
ckb: خۆکارانە پەڕگەی .mo وەربگێڕە لەکاتی پاشەکەوتکردن

en: Automatically translate when updating catalog
ckb: وەرگێڕان خۆکارانە لەکاتی نوێکردنەوەی کەتەلۆگ

en: Automatically translated %u strings
ckb: زنجیرە نووسە وەرگێڕدراوە %u خۆکارییەکان

en: Automatically translating...
ckb: وەرگێڕان خۆکارانە...

en: Bad Tokens
ckb: هێماگەلە خراپەکان

en: Base path:
ckb: ڕێچکەی بنچینە:

en: Behavior
ckb: ڕەوشت

en: Broken catalog file: plural form msgstr used without msgid_plural
ckb: پەڕگەی کەتەلۆگی تێکشکاو:فۆڕمی وەرگێڕانی کۆ بەکاردێت بەبێ msgid_plural

en: Broken catalog file: singular form msgstr used together with msgid_plural
ckb: پەڕگەی کەتەلۆگی تێکشکاو:فۆڕمی وەرگێڕانی تاک بەکاردێت پێکەوە لەگەڵ msgid_plural

en: Browse
ckb: گەڕان

en: C&atalog
ckb: کە&تەلۆگ

en: CR/LF conversion
ckb: بگۆڕی گەڕێنەرەوە/هێڵەخۆراک CR/LF

en: Cannot create TM database directory!
ckb: ناتوانرێت پێڕستی بنکەدراوەی TM دروست بکرێت!

en: Cannot create temporary directory.
ckb: ناتوانرێت پێڕستی کاتی دروست بکرێت.

en: Cannot execute program: %s
ckb: ناتوانرێت پرۆگرام جێبەجێ بکرێت: %s

en: Cannot extract catalogs from RPM file.
ckb: ناتوانرێت ڕێنوێنیکەر دەربهێنرێت لە پەڕگەی RPM ـەوە.

en: Case sensitive
ckb: دۆخ هەستیارە

en: Catalog
ckb: کەتەلۆگ

en: Catalog modified. Do you want to save changes?
ckb: کەتەلۆگ گۆڕدرا.دەتەوێت گۆڕانکارییەکان پاشەکەوت بکەیت؟

en: Catalog properties
ckb: تایبەتمەندییەکانی کەتەلۆگ

en: Catalogs &Manager
ckb: سازکاریی &کەتەلۆگەکان

en: Catalogs &manager
ckb: سازکاریی &کەتەلۆگەکان

en: Change UI language
ckb: گۆڕینی زمان

en: Choose
ckb: هەڵبژاردن

en: Clear Translation
ckb: سڕینەوەی وەرگێڕان

en: Clear the comment
ckb: سڕینەوەی لێدوان

en: Clear translation
ckb: سڕینەوەی وەرگێڕان

en: Close
ckb: داخستن

en: Comment
ckb: لێدوان

en: Comment window is editable
ckb: دەتوانرێت پەنجەرەی لێدوان دەستکاری بکرێت

en: Comment:
ckb: لێدوان:

en: Configuration
ckb: شێوەپێدان

en: Confirmation
ckb: دڵنیاییپێدان

en: Copy from Source Text
ckb: لەبەرگرتنەوەی لە دەقی ژێدەرەکەوە

en: Copy from source text
ckb: لەبەرگرتنەوەی لە دەقی ژێدەرەکەوە

en: Couldn't load file %s, it is probably corrupted.
ckb: نەتوانرا پەڕگەی  %s باربکرێت،بەزۆریی پێدەچێت تێکشکابێت.

en: Couldn't save file %s.
ckb: نەتوانرا پەڕگە پاشەکەوت بکرێت %s.

en: Create new translations project
ckb: دروستکردنی پرۆژەیەکی نوێی وەرگێڕان

en: Database
ckb: بنکەدراوە

en: Delete
ckb: سڕینەوە

en: Delete item
ckb: سڕینەوەی بڕگە

en: Delete the project
ckb: سڕینەوەی پرۆژەکە

en: Directories:
ckb: پێڕستەکان:

en: Display &Line Numbers
ckb: پیشاندانی &ژمارەی دێڕەکان

en: Display &Quotes
ckb: پیشاندانی &دەقەکان

en: Display &line numbers
ckb: پیشاندانی &ژمارەی دێڕەکان

en: Display &quotes
ckb: پیشاندانی &دەقەکان

en: Do you really want to do mass update of
    all catalogs in this project?
ckb: دڵنیای کە دەتەوێت نوێکردنەوەیەکی گشتیی
    هەموو کەتەلۆگەکان بکەیت لەم پرۆژەیە؟

en: Do you want to delete the project?
ckb: دەتەوێت پرۆژەکە بسڕیتەوە؟

en: Do you want to remove all translations that are no longer used?
ckb: دەتەوێت هەموو ئەو وەرگێڕانە لاببەیت کە چیتر بەکارنایەن؟

en: Don't Save
ckb: پاشەکەوتی مەکە

en: Don't change format of existing catalogs
ckb: پاشگری ڕێنوێنیکەرە هەنووکەییەکان مەگۆڕە

en: Don't save
ckb: پاشەکەوتی مەکە

en: Don't show again
ckb: دووبارە پیشانی مەدەرەوە

en: E&xit
ckb: چوو&نەدەرەوە

en: E&xport...
ckb: هە&ناردن

en: Edit
ckb: دەستکاریکردن

en: Edit &Comment
ckb: دەستکاریکردنی &لێدوان

en: Edit &comment
ckb: دەستکاریکردنی &لێدوان

en: Edit comment
ckb: دەستکاریکردنی لێدوان

en: Edit item
ckb: دەستکاریکردنی بڕگە

en: Edit project
ckb: دەستکاریکردنی پرۆژە

en: Edit the project
ckb: دەستکاریکردنی پرۆژەکە

en: Editor
ckb: دەستکاریکەر

en: Enables on-the-fly spellchecking
ckb: چالاککردنی پشکنەری ڕێنووس هەرکات پێویست بوو

en: Entries in the catalog are probably incorrect.
ckb: تێئاخنرییوەکان لە کەتەلۆگەکە بە زۆری پێدەچێت نادروست بن.

en: Entries in this catalog have different plural forms count from what catalog's Plural-Forms header says
ckb: بڕگەکان لەم کەتەلۆگە کۆ فۆڕمی جیاوازیان هەیە هەژماردەکرێت لەوەی  ناونیشانی فۆڕمە کۆیەکانی کەتەلۆگەکە دەفەرمووێت

en: Error loading message catalog file '%s'.
ckb: پەیامی هەڵە لە بارکردنی پەڕگەی کەتەلۆگ '%s'.

en: Error opening file %s!
ckb: هەڵە لە کردنەوەی پەڕگەی %s!

en: Error saving catalog
ckb: هەڵە لە پاشەکەوتکردنی کەتەلۆگ

en: Error:
ckb: هه‌ڵه‌:

en: Export as...
ckb: هەناردن وەکو...

en: Extract text from source files in the following directories:
ckb: دەرهێنانی دەق لە پەڕگەکانی ژێدەرەوە لە پێڕستەکانی دادێ:

en: Failed command: %s
ckb: فەرمان سەرکەوتوو نەبوو: %s

en: Failed to load extracted catalog.
ckb: نەتوانرا دەرهێنانی کەتەلۆگ باربکرێت.

en: Failed to merge gettext catalogs.
ckb: لکاندنی کەتەلۆگەکان سەرکەوتوو نەبوو.

en: File '%s' doesn't exist.
ckb: پەڕگەی '%s' بوونی نییە.

en: File '%s' is not a message catalog.
ckb: پەڕگە '%s' پەیامی کەتەلۆگ نییە.

en: File '%s' is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
ckb: پەڕگەی '%s' تەنیا دەخوێنرێتەوە و ناتوانرێت پاشەکەوت بکرێن.
    تکایە لە ژێر ناوێکی دیکەدا پاشەکەوتی بکە.

en: Files List
ckb: لیستی پەڕگەکان

en: Find in automatic comments
ckb: دۆزینەوە لە لێدوانە خۆکارییەکان

en: Find in comments
ckb: دۆزینەوە لە لێدوانەکان

en: Find in original strings
ckb: دۆزینەوە لە زنجیرەنووسە ڕەسەنەکەدا

en: Find in translations
ckb: دۆزینەوە لە وەرگێڕانەکاندا

en: Find...
ckb: دۆزینەوە...

en: Fix the header
ckb: چاککردنەوەی ناوونیشان

en: Fonts
ckb: فۆنتەکان

en: Form %i
ckb: فۆڕم %i

en: Form %i (e.g. "%u")
ckb: فۆڕم %i (e.g. "%u")

en: Fuzzy
ckb: ناڕوون

en: Fuzzy translation
ckb: وەرگێڕانی ناڕوون

en: GNU gettext catalogs (*.po)|*.po|All files (*.*)|*.*
ckb: gettext ـی کەتەلۆگەکانی گنو (*.po)|*.po|هەموو پەڕگەکان (*.*)|*.*

en: GNU gettext templates (*.pot)|*.pot|All files (*.*)|*.*
ckb: gettext ـی داڕێژەکانی گنو (*.pot)|*.pot|هەموو پەڕگەکان (*.*)|*.*

en: Generate TM database
ckb: بەدیهێنانی بنکەدراوەی TM

en: Generate database
ckb: بەدیهێنانی بنکەدراوە

en: Go to Bookmark %i	Ctrl+%i
ckb: بڕۆ بۆ دڵخواز %i	Ctrl+%i

en: Go to Bookmark %i	Ctrl+Alt+%i
ckb: بڕۆ بۆ دڵخواز %i	Ctrl+Alt+%i

en: Go to bookmark %i	Ctrl+%i
ckb: بڕۆ بۆ دڵخواز %i	Ctrl+%i

en: HTML file (*.html)|*.html
ckb: پەڕگەکانی هتمڵ (*.html)|*.html

en: Hide this notification message
ckb: شاردنەوەی ئەم پەیامی ئاگادارکردنەوەیە

en: Identity
ckb: ناسنامە

en: If checked, the comment window will be editable.
ckb: ئەگەر پشکنرا،پەنجەرەی لێدوانەکان دەتوانرێت دەستکاری بکرێت.

en: If you continue with purging, all translations marked as deleted will be permanently removed. You will have to translate them again if they are added back in the future.
ckb: ئەگەر بەردەوام بیت لەگەڵ بەرکەنارخستن،هەموو ئەو وەرگێڕدراوانەی نیشانەکراون وەکو سڕدراوە بە یەکجاریی لادەبرێن.ئەو کات دەبێت دووبارە وەریان بگێڕیتەوە ئەگەر زیادکران لە داهاتوودا.

en: Keep
ckb: هێشتنەوە

en: Keywords
ckb: کلیلەوشەکان

en: Language selection
ckb: هەڵبژاردنەکانی زمان

en: Language:
ckb: زمان:

en: Last modified
ckb: دوایین گۆڕانکاریی

en: Learn more
ckb: زیاتر بزانە

en: Line
ckb: دێڕ

en: Line %u of file '%s' is corrupted (not valid %s data).
ckb: دێڕی %u لە پەڕگەی '%s' تێکشکاوە (داتا %s دروست نییە).

en: Line endings format:
ckb: پاشگری کۆتایی دێڕ:

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
ckb: لیستێک لە extensions جیاکرانەتەوە بە خاڵبۆر (e.g. *.cpp;*.h):

en: Malformed header: '%s'
ckb: ناوونیشانی تێکچوو: '%s'

en: Max. # of missing words:
ckb: زۆرترین سنوور. # بۆ وشەگەلە نادیارەکان:

en: Max. difference in sentence length:
ckb: زۆرترین سنوور. بۆ جیاوازی لە درێژی ڕاستەدا:

en: Merging differences...
ckb: لکاندنی جیاوازییەکان

en: Move down
ckb: هێنانە خوارەوە

en: Move up
ckb: بردنە سەرەوە

en: My Languages
ckb: زمانەکانم

en: Ne&xt Unfinished
ckb: تەواو&نەکراوی دواتر

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
ckb: هەرگیز مەهێڵە لیستێک لە زنجیرەنووسەکان سەرنج ببەن.ئەگەر چالاککرا،پێویستە  Ctrl- و ئاراستەکان بەکاربهێنیت بۆ ڕێنیشاندەرەکانی تەختەکلیل بەڵام دەشتوانیت بەخێرایی دەق بنووسیت بە بێ ئەوەی کرتە لەسەر تاب بکەیت بۆ گۆڕینی سەرنج.

en: New
ckb: نوێ

en: New Catalog from POT File...
ckb: کەتەلۆگی نوێ لە پەڕگەی POT ـەوە

en: New item
ckb: بڕگەی نوێ

en: New strings
ckb: زنجیرەنووسەی نوێ

en: Next >
ckb: دواتر >

en: No files found in:
ckb: هیچ پەڕگەیەک نەدۆزرایەوە لە:

en: No references to this string found.
ckb: هیچ ئاماژەپێکراوێک بۆ ئەم زنجیرەنووسەیە نەدۆزرایەوە

en: Notes
ckb: سەرنجەکان

en: OK
ckb: باشە

en: Obsolete strings
ckb: زنجیرەنووسەی کۆن

en: Open
ckb: کردنەوە

en: Open catalog
ckb: کردنەوەی کەتەلۆگ

en: Open catalog template
ckb: کردنەوەی کەتەلۆگی داڕێژە

en: P&revious Unfinished
ckb: تەواو&نەکراوی پێشوو

en: P&revious unfinished
ckb: تەواو&نەکراوی پێشوو

en: Parser command:
ckb: شیکەرەوەی فەرمان:

en: Parser setup
ckb: جێگیرکردنی شیکەرەوە

en: Parsers
ckb: شیکەرەوەکان

en: Parsing %s files...
ckb: شیکردنەوەی %s پەڕگە...

en: Paths
ckb: ڕێچکەکان

en: Personalize
ckb: تایبەتمەندیی

en: Pick language from the list of known languages
ckb: زمانێک هەڵبژێرە لە لیستی زمانە ناسراوەکان

en: Please add directories where locale files are stored on your system:
ckb: تکایە پێڕستەکان زیادبکە لەو شوێنەی پەڕگە ناوخۆییەکان هێنراون لە نێو سیستەمەکەت:

en: Please choose the reference you want to show:
ckb: تکایە ئەو ئاماژەپێکراوە هەڵبژێرە کە دەتەوێت پیشان بدرێت:

en: Please select language ISO code:
ckb: تکایە کۆدی ISO ـی زمان دەستنیشان بکە:

en: Please select language code:
ckb: تکایە کۆدی زمان دەستنیشان بکە:

en: Please verify that all files were moved to the new location or do it manually if they weren't.
    
    Old location: %s
    New location: %s
ckb: تکایە ئەوە بسەلمێنە کە هەموو پەڕگەکان گوازرانەوە بۆ شوێنێکی نوێ یان بە دەستیی
    ئەنجامی بدە ئەگەر وا نییە.
    
    شوێنی پێشوو: %s
    شوێنە نوێیەکە: %s

en: Plural Forms:
ckb: فۆڕمە دووانییەکان:

en: Plural:
ckb: کۆ:

en: Poedit - Catalogs manager
ckb: Poedit - سازکاریی کەتەلۆگەکان

en: Poedit did not find any files in scanned directories.
ckb: Poedit هیچ پەڕگەیەکی نەدۆزییەوە لە پێڕستە پشکنراوەکان.

en: Poedit is an easy to use translations editor.
ckb: Poedit دەستکاریکەرێکی سادە و ئاسان لە بەکارهێنانە بۆ وەرگێڕانەکان.

en: Poedit translation memory error
ckb: Poedit هەڵەی بیرگەی وەرگێڕان

en: Preferences
ckb: سازکارییەکان

en: Proceed
ckb: چوونەپێش

en: Project info
ckb: زانیارییەکانی پرۆژە

en: Project name and version:
ckb: ناو و وەشانی پرۆژە:

en: Project name:
ckb: ناوی پرۆژە:

en: Purge
ckb: پاکژکردنەوە

en: Purge deleted translations
ckb: پاکژکردنەوەی وەرگێڕانە سڕدراوەکان

en: Quit
ckb: وازهێنان

en: References
ckb: ئاماژەپێکراوەکان

en: References:
ckb: ئاماژەپێکراوەکان:

en: Regenerate translation memory from catalogs in paths listed above.
ckb: دووبارە بەدیهێنانەوەی بیرگەی وەرگێڕان لە کەتەلۆگەکان لەو ڕێچکانەی لە سەرەوە ڕیزکراون.

en: Reset to defaults
ckb: ڕێکخستنەوە بۆ بنەڕەتییەکان

en: Save
ckb: پاشەکەوت کردن

en: Save &As...
ckb: پاشەکەوت کردن &وەکو...

en: Save &as...
ckb: پاشەکەوت کردن &وەکو...

en: Save as...
ckb: پاشەکەوت کردن وەکو...

en: Save catalog
ckb: پاشەکەوت کردنی کەتەلۆگ

en: Save changes
ckb: پاشەکەوت کردنی گۆڕانکارییەکان

en: Scanning file:
ckb: پشکنینی پەڕگە:

en: Scanning files...
ckb: پشکنینی پەڕگەکان...

en: Search Paths
ckb: بگەڕێ لە ڕێچکەکان

en: Select catalog's language
ckb: کەتەلۆگی زمان دەستنیشان بکە

en: Select directory
ckb: پێڕست دەستنیشان بکە

en: Select language
ckb: زمان دەستنیشان بکە

en: Select your prefered language
ckb: زمانی پەسەندکراوت دەستنیشان بکە

en: Set Bookmark %i	Alt+%i
ckb: دڵخواز دابنێ %i	Alt+%i

en: Set Bookmark %i	Ctrl+%i
ckb: دڵخواز دابنێ %i	Ctrl+%i

en: Set bookmark %i	Alt+%i
ckb: دڵخواز دابنێ %i	Alt+%i

en: Set email
ckb: پۆستی ئەلیکترۆنی دابنێ

en: Show summary after catalog update
ckb: کورتەیەک پیشان بدە پاش نوێکردنەوەی کەتەلۆگ

en: Singular:
ckb: تاک:

en: Sort by &File Order
ckb: ڕێکخستن بەپێی &ڕیزی پەڕگە

en: Sort by &Source
ckb: ڕێکخستن بەپێی &ژێدەر

en: Sort by &Translation
ckb: ڕێکخستن بەپێی &وەرگێڕان

en: Sort by &file order
ckb: ڕێکخستن بەپێی &ڕیزی پەڕگە

en: Sort by &source
ckb: ڕێکخستن بەپێی &ژێدەر

en: Sort by &translation
ckb: ڕێکخستن بەپێی &وەرگێڕان

en: Source code charset:
ckb: هێڵکاری کۆدی ژێدەر:

en: Source file
ckb: پەڕگەی ژێدەر

en: Source file occurrence:
ckb: گوێزەرەوەکانی کۆدی ژێدەر:

en: Source text
ckb: دەقی ژێدەر

en: Source text:
ckb: دەقی ژێدەر:

en: Sources keywords
ckb: ژێدەرەکانی کلیلەوشە

en: Sources paths
ckb: ژێدەرەکانی ڕێچکەکان

note: TRANSLATORS: %s is language name in its basic form (as you would see e.g. in a list of supported languages).
en: Spellchecker dictionary for %s isn't available, you need to install it.
ckb: پێڕستی پیاچوونەوەی ڕێنووس بۆ %s بەردەست نییە،پێویست دەکات دایمەزرێنیت.

en: Start from the first item
ckb: دەستپێکردن لە بڕگەی یەکەمەوە

en: String to find:
ckb: زنجیرە نووسە بۆ دۆزینەوە:

en: Syntax error in Plural-Forms header ("%s").
ckb: هەڵەی ڕستەکار لە ناوونیشانی فۆڕمی کۆ ("%s").

en: Team's email address:
ckb: پۆستی ئەلیکترۆنی ستافی کار:

en: Team:
ckb: ستافی کار:

en: The catalog couldn't be saved in '%s' charset as
    specified in catalog settings. It was saved in UTF-8 instead
    and the setting was modified accordingly.
ckb: نەتوانرا کەتەلۆگ پاشەوکەوت بکرێت لە '%s' وەکو هێڵکاریی
    دیاریکراو لە ڕێکخستنەکانی کەتەلۆگ.هەربۆیە لەبری ئەوە بە UTF-8 پاشەکەوتکرا
    و ڕێکخستنەکان بە پێی ئەوە گۆڕدران.

en: There was a problem formatting the file nicely (but it was saved all right).
ckb: کێشەیەک ڕوویدا  لە کاتی بەمەرجکردنی پەڕگەکە(بەڵام هەرچۆنێک بێت پاشەکەوتکرا).

en: There was a problem moving your translation memory.
ckb: هەڵەیەک ڕوویدا لە گواستنەوەی بیرگەی وەرگێڕانەکەت.

en: There were errors when loading the catalog. Some data may be missing or corrupted as the result.
ckb: هەڵەیەک ڕوویدا لە کاتی بارکردنی کەتەلۆگ.هەندێک لە داتاکان ڕەنگە دیارنەبن یاخود تێکشکابن لە ئەنجامی ئەو هەڵەیەدا.

en: These strings are no longer in the sources.
    Poedit will remove them from the catalog now.
ckb: ئەم زنجیرەنووسانە چیتر لە ژێدەرەکەدا نین.
    Poedit ئێستا لە کەتەلۆگەکە لایان دەبات.

en: These strings were found in the sources but were not in the catalog.
    Poedit will add them to the catalog now.
ckb: ئەم زنجیرەنووسانە دۆزرانەوە لە ژێدەرەکاندا بەڵام لە کەتەلۆگەکەدا نەبوون.
    Poedit ئێستا زیادیان دەکات بۆ کەتەلۆگەکە.

en: This catalog has entries with plural forms, but doesn't have Plural-Forms header configured.
ckb: ئەم کەتەلۆگە بڕگەی تێدایە بە فۆڕمی کۆ،بەڵام  شێوەپێدانی فۆڕمی-کۆی نییە لە ناوونیشانەکەدا.

en: This is the command used to launch the parser.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
ckb: ئەم فەرمانە بەکاردێت بۆ داگیرساندنی شیکەرەوەکە.
    %o فراوانی دەکات بۆ ناوی پەڕگەی دەرچوو، %K بۆ لیستی
    لە کلیلە وشەکان %F بۆ لیستەکردنی پەڕگە دەرچووەکان،
    %C بۆ نیشانەنوێنی هێڵکاریی (سەیری خوارەوە بکە).

en: This will be attached to the command line
    only if source codecharset was given. %c expands to charset value.
ckb: ئەمە هاوپێچ دەکرێت بۆ دێڕی فەرمان
    تەنیا ئەگەر کۆدی هێڵکاریی ژێدەر درابوو. %c فرااوانی دەکات بۆ نرخی هێڵکاریی.

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
ckb: ئەمە هاوپێچ دەکرێت بۆ دێڕی فەرمی یەکجار
    بۆ هەر پەڕگەیەکی تێچوو. %f فراوانی دەکات بۆ ناوی پەڕگە.

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
ckb: ئەمە هاوپێچ دەکرێت بۆ دێڕی فەرمی یەکجار
    بۆ هەر کلیلەوشەیەک. %k فراوانی دەکات بۆ کلیلەوشەکە.

en: Toggled if selected string has fuzzy translation
ckb: جێگیرکردن ئەگەر زنجیرەنووسەی دەستنیشانکراو وەرگێڕانی ناڕوونی هەبوو

en: Translation
ckb: وەرگێڕانەکان

en: Translation Is &Fuzzy
ckb: وەرگێڕان &ناڕوونە

en: Translation Memory
ckb: بیرگەی وەرگێڕان

en: Translation files (*.po;*.mo)|*.po;*.mo
ckb: پەڕگەکانی وەرگێڕان (*.po;*.mo)|*.po;*.mo

en: Translation files (*.po;*.mo;*.rpm)|*.po;*.mo;*.rpm
ckb: پەڕگەکانی وەرگێڕان (*.po;*.mo;*.rpm)|*.po;*.mo;*.rpm

en: Translation is &fuzzy
ckb: وەرگێڕان &ناڕوونە

en: Translation memory database error: %s
ckb: هەڵە لە وەرگێڕانی بیرگەی بنکەدراوە: %s

en: Translation memory will be built from the files listed below.
    You can add more files to the list now.
ckb: بیرگەی وەرگێڕان بنیات دەنرێت لەو پەڕگانەی لە خوارەوە ڕیزکراوە.
    ئێستا دەتوانیت پەڕگەی دیکەش زیادبکەی بۆ ئەو لیستەیە.

en: Translation properties
ckb: تایبەتمەندییەکانی وەرگێڕان

en: Translation:
ckb: وەرگێڕان:

en: UTF-8 (recommended)
ckb: UTF-8 (پێشنیارکراو)

en: Undo
ckb: پووچکردنەوە

en: Unix (recommended)
ckb: Unix (پێشنیارکراو)

en: Unknown locale code '%s' in registry.
ckb: شوێنی نەزانراوی کۆد '%s' لە بیرگە.

en: Update
ckb: نوێکردنەوە

en: Update all
ckb: نوێکردنەوەی هەموو

en: Update all catalogs in the project
ckb: نوێکردنەوەی هەموو کەتەلۆگەکان لە پرۆژەکە

en: Update catalog - synchronize it with sources
ckb: نوێکردنەوەی کەتەلۆگ - هاوکاتکردنی لەگەڵ ژێدەرەکاندایە

en: Update from &POT File...
ckb: نوێکردنەوە لە پەڕگەی &POT ـەوە...

en: Update from &POT file...
ckb: نوێکردنەوە لە پەڕگەی &POT ـەوە...

en: Update summary
ckb: کورتە نوێ بکەرەوە

en: Update translation memory
ckb: بیرگەی وەرگێڕان نوێ بکەرەوە

en: Updating the catalog failed. Click on 'Details >>' for details.
ckb: نوێکردنەوەی کەتەلۆگەکە شکستی هێنا. کرتە بکە لەسەر 'زانیاری >>' بۆ زانیاری زیاتر.

en: Use custom font for text fields
ckb: فۆنتی تایبەتکراو بەکاربهێنە بۆ خانەکانی دەق

en: Use custom font for translations list
ckb: فۆنتی تایبەتکراو بەکاربهێنە بۆ لیستی وەرگێڕانەکان

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files:
ckb: ئەم کلیلەوشانە بەکاربهێنە(ناوی نەخشەکان) بۆ ناسینەوەی ئەو  زنجیرەنووسانەی دەتوانرێت وەربگێڕدرێت
    لە پەڕگەکانی ژێدەرەکە:

note: TRANSLATORS: This is version information in about dialog, "%s" will be version number when used
en: Version %s
ckb: وەشان %s

en: What languages do you want to use the TM with?
ckb: چی زمانێکت دەوێت بەکاربێت لەگەڵ TM؟

en: Whole words only
ckb: تەنیا گشت وشەکان

en: You can't drop more than one file on Poedit window.
ckb: ناتوانیت زیاتر لە یەک پەڕگە فڕێ بدەیت لە پەنجەرەی Poedit.

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
ckb: پێویستە دووبارە Poedit دەستپێبکەیتەوە بۆ ئەوەی گۆڕانکارییەکان شوێنی خۆیان بگرن.

en: You should set your email address in Preferences so that it can be used for Last-Translator header in GNU gettext files.
ckb: پێویستە پۆستە ئەلیکترۆنییەکەت لە پەسەندکارییەکان دابنێییت بۆ ئەوەی بەکاربێت بۆ ناوونیشانی دوایین-وەرگێڕ لە پەڕگەکانی GNU gettext.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
ckb: گۆڕانکارییەکانت لەدەست دەچێت ئەگەر پاشەکەوتیان نەکەیت.

en: Your email address:
ckb: پۆستە ئەلیکترۆنییەکەت:

en: Your name and email set below are only used
    to set the Last-Translator header of GNU gettext files.
ckb: ناو و پۆستی ئەلیترۆنیی لە خوارەوە دانراوت تەنیا 
    بۆ ناوونیشانی دوایین-وەرگێڕ لە پەڕگەکانی GNU gettext بەکاردێت.

en: Your name:
ckb: ناوی تۆ:

en: don't delete temporary files (for debugging)
ckb: پەڕگە کاتییەکان مەسڕەوە(بۆ ڕاستکردنەوە)

en: Meridian
ckb: نیوەڕۆ

en: Ecliptic
ckb: %

en: Equator
ckb: هێڵی یەکسان

en: Horizon
ckb: ئاسۆ

en: Location:
ckb: شوێن(ناوچە)

en: , %1 m
ckb: , %1 م

en: Planet:
ckb: هەسارە:

en: Size: %1
ckb: قەبارە: %1

en: Galaxy
ckb: گەردوون

en: Nebula
ckb: پەڵە(تەم و مژی نێوان ئەستێرەکان)

en: Error
ckb: هه‌ڵه‌

en: Authors
ckb: نووسەران

en: Contact
ckb: په‌یوه‌ندی

en: Author
ckb: نوسەر

en: License
ckb: مۆڵه‌ت

en: Keys
ckb: کلیلەکان

en: No description
ckb: په‌سن نییه‌

en: Action
ckb: فه‌رمان

en: Arabic
ckb: عه‌ره‌بی

en: Andorra
ckb: ئه‌ندۆرا

en: Afghanistan
ckb: ئه‌فغانستان

en: Albania
ckb: ئه‌لبانیا

en: Armenia
ckb: ئه‌رمینیا

en: Angola
ckb: ئه‌نگۆلا

en: Antarctica
ckb: ئه‌نتاركتیكا

en: Argentina
ckb: ئه‌رجه‌نتین

en: Austria
ckb: نه‌مسا

en: Australia
ckb: ئوستورالیا

en: Azerbaijan
ckb: ئازه‌رباینجان

en: Barbados
ckb: باربادۆس

en: Bangladesh
ckb: به‌نگلادیش

en: Belgium
ckb: به‌لجیكا

en: Bulgaria
ckb: بولغاریا

en: Bahrain
ckb: به‌حره‌ین

en: Burundi
ckb: بوروندی

en: Benin
ckb: به‌نین

en: Bermuda
ckb: به‌رمۆدا

en: Bolivia
ckb: بۆلیڤیا

en: Brazil
ckb: به‌ڕازیل

en: Bahamas
ckb: به‌هاماس

en: Bhutan
ckb: بهوتان

en: Botswana
ckb: بۆتسوانا

en: Belarus
ckb: بێلارۆس

en: Belize
ckb: بێلایز

en: Canada
ckb: كه‌نه‌دا

en: Republic of the Congo
ckb: كۆماری كۆنگۆ

en: Chile
ckb: چیلی

en: Cameroon
ckb: كامیرۆن

en: China
ckb: چین

en: Colombia
ckb: كۆڵۆمبیا

en: Costa Rica
ckb: كۆستاریكا

en: Cuba
ckb: كوبا

en: Cyprus
ckb: قوبروس

en: Czech Republic
ckb: كۆماری چیك

en: Djibouti
ckb: جیبۆتی

en: Denmark
ckb: دانیمارك

en: Dominica
ckb: دۆمه‌نیكا

en: Dominican Republic
ckb: كۆماری دۆمه‌نیكان

en: Algeria
ckb: جه‌زائیر

en: Ecuador
ckb: ئێكوادۆر

en: Egypt
ckb: میسر

en: Croatia
ckb: كرواتیا

en: Cambodia
ckb: كه‌مبۆدیا

en: Lao
ckb: لاوی

en: Portugal
ckb: پورتوگال

en: Chad
ckb: چاد

en: Location
ckb: شوێن

en: None
ckb: هیچ

en: Name
ckb: ناو

en: Information
ckb: زانیاریی

en: Files
ckb: په‌ڕگه‌کان

en: Full Moon:
ckb: مانگی پڕ (مانگی چواردە):

en: Red
ckb: سوور

en: Green
ckb: سەوز

en: Blue
ckb: شین

en: Close?
ckb: دابخرێتەوە؟

en: Persian
ckb: فارسی

en: Normal
ckb: ئاسایی

en: Sort by _Activity
ckb: ڕیزکردن به‌پێی _چالاکی

en: Sort by _Name
ckb: ڕیزکردن به‌پێی _ناو

en: Sort by _Progress
ckb: ڕیزکردن به‌پێی _به‌ره‌وپێشچوون

en: Sort by A_ge
ckb: ڕیزکردن به‌پێی _ته‌مه‌ن

en: Message _Log
ckb: لۆگی _په‌یام

en: _Toolbar
ckb: _تووڵئامڕاز

en: _File
ckb: _په‌ڕگه‌

en: _Torrent
ckb: _تۆرێنت

en: _View
ckb: _بینین

en: _Sort Torrents By
ckb: تۆرێنته‌کان _ڕیزبکه‌ به‌ پێی

en: _Edit
ckb: _ده‌ستكاریی

en: _Help
ckb: _یارمه‌تی

en: _Start
ckb: _ده‌ستپێکردن

en: Start torrent
ckb: ده‌ستپێکردنی تۆرێنت

en: _Statistics
ckb: _ئاماره‌کان

en: _Pause
ckb: _ڕاگرتن

en: Pause torrent
ckb: تۆرێنت ڕابگره‌

en: Remove torrent
ckb: لابردنی تۆرێنت

en: _Delete Files and Remove
ckb: په‌ڕگه‌کان _بسڕه‌وه‌ و لایانبده‌

en: Create a torrent
ckb: تۆرێنتێک دروست بکه‌

en: _Quit
ckb: _ده‌رچوون

en: Select _All
ckb: _هه‌مووی دیاری بکه‌

en: Dese_lect All
ckb: _لابردنی دیاریکردنی هه‌موو

en: _Contents
ckb: _ناوه‌ڕۆکه‌کان

en: Peer Connections
ckb: په‌یوه‌ندییه‌کانی هاوه‌ڵ

en: _Maximum peers:
ckb: _زۆرترین هاوه‌ڵ:

en: Paused
ckb: ڕاگیرا

en: Mixed
ckb: تێکه‌ڵکراو

en: Public torrent
ckb: تۆرێنتی گشتی

en: Activity
ckb: چالاکییه‌کان

en: Have:
ckb: هه‌یه‌:

en: Downloaded:
ckb: داگیراوه‌:

en: Uploaded:
ckb: بارکراو:

en: State:
ckb: بار:

en: Details
ckb: ورده‌کاری

en: Privacy:
ckb: تایبه‌تی:

en: Down
ckb: داگرتن

en: Address
ckb: ناونیشان

en: Up
ckb: بارکردن

en: Downloading from this peer
ckb: داگرتن له‌م هاوه‌ڵه‌وه‌

en: We would download from this peer if they would let us
ckb: له‌م هاوه‌ڵه‌وه‌ داده‌گرین گه‌ر ڕێی پێداین

en: Uploading to peer
ckb: بارکردن بۆ هاوه‌ڵ

en: We would upload to this peer if they asked
ckb: بۆ ئه‌م هاوه‌ڵه‌ بارده‌که‌ین گه‌ر داوایکرد

en: Encrypted connection
ckb: په‌یوه‌ندی ئینکریپتکراو

en: Peers
ckb: هاوه‌ڵه‌کان

en: High
ckb: به‌رز

en: Low
ckb: نزم

en: Where to look for configuration files
ckb: له‌ کوێ بگه‌ڕێ بۆ په‌ڕگه‌ی شێوه‌پێدان

en: Start with all torrents paused
ckb: ده‌ستپێبکه‌ له‌گه‌ڵ هه‌موو تۆرێنته‌ ڕاگیراوه‌کان

en: <b>Closing Connections</b>
ckb: <b>داخستنی په‌یوه‌ندییه‌کان</b>

en: _Quit Now
ckb: _ئێستا ده‌ربچۆ

en: Couldn't add corrupt torrent | Couldn't add corrupt torrents
ckb[0]: نه‌توانرا تۆرێنتی تێکچوو زیادبکرێت
ckb[1]: نه‌توانرا تۆرێنتی تێکچوو زیادبکرێت

en: Couldn't add duplicate torrent | Couldn't add duplicate torrents
ckb[0]: نه‌توانرا تۆرێنتی دووباره‌ زیادبکرێت
ckb[1]: نه‌توانرا تۆرێنتی دووباره‌ زیادبکرێت

en: New Torrent
ckb: تۆرێنتێکی نوێ

en: No source selected
ckb: هیچ سه‌رچاوه‌یه‌ک دیاری نه‌کراوه‌

en: <i>No source selected</i>
ckb: <i>هیچ سه‌رچاوه‌یه‌ک دیاری نه‌کراوه‌</i>

en: _Private torrent
ckb: تۆرێنتی _تایبه‌تی

en: Save Log
ckb: پاشه‌که‌وتکردنی لۆگ

en: Time
ckb: کات

en: Message
ckb: په‌یام

en: Message Log
ckb: لۆگی په‌یام

en: Level
ckb: ئاست

en: Open File
ckb: کردنه‌وه‌ی په‌ڕگه‌

en: Open Folder
ckb: کردنه‌وه‌ی بوخچه‌

en: Torrent Complete
ckb: ته‌واوبوونی تۆرێنت

en: Torrent files
ckb: په‌ڕگه‌کانی تۆرێنت

en: All files
ckb: هه‌موو په‌ڕگه‌كان

note: make the dialog
en: Torrent Options
ckb: هه‌ڵبژاردنه‌کانی تۆرێنت

en: _Start when added
ckb: _ده‌ستپێبکه‌ کاتێک زیادکرا

note: "torrent file" row
en: _Torrent file:
ckb: په‌ڕگه‌ی _تۆرێنت:

en: Select Source File
ckb: په‌ڕگه‌ی سه‌رچاوه‌ دیاری بکه‌

en: _Destination folder:
ckb: بوخچه‌ی _مه‌به‌ست:

en: Select Destination Folder
ckb: بوخچه‌ی مه‌به‌ست دیاری بکه‌

en: Started %'d time | Started %'d times
ckb[0]: ده‌ستیسپێکردووه‌ %'d جار
ckb[1]: ده‌ستیسپێکردووه‌ %'d جار

en: Statistics
ckb: ئاماره‌کان

en: Ratio:
ckb: ڕێژه‌:

en: Duration:
ckb: ماوه‌:

note: %1$s is the torrent's total size, %2$s is how much we've uploaded, %3$s is our upload-to-download ratio
en: %1$s, uploaded %2$s (Ratio: %3$s)
ckb: %1$s، بارکراو %2$s (ڕێژه‌: %3$s)

note: time remaining
en: %s remaining
ckb: %s ماوه‌

en: Downloading from %1$'d of %2$'d connected peer | Downloading from %1$'d of %2$'d connected peers
ckb[0]: داگرتن له‌ %1$'d له‌ %2$'d هاوه‌ڵی  په‌یوه‌ندی به‌ستراوه‌وه‌
ckb[1]: داگرتن له‌ %1$'d له‌ %2$'d هاوه‌ڵی  په‌یوه‌ندی به‌ستراوه‌وه‌

en: Seeding to %1$'d of %2$'d connected peer | Seeding to %1$'d of %2$'d connected peers
ckb[0]: پێده‌به‌خشرێت به‌ %1$'d له‌ %2$'d هاوه‌ڵی په‌یوه‌ندی به‌ستراوه‌وه‌
ckb[1]: پێده‌به‌خشرێت به‌ %1$'d له‌ %2$'d هاوه‌ڵی په‌یوه‌ندی به‌ستراوه‌وه‌

en: Automatically _add torrents from:
ckb: خۆکارانه‌ تۆرێنته‌کان _زیادبکه‌ له‌:

en: Port is <b>open</b>
ckb: پۆڕت <b>کراوه‌یه‌</b>

en: Port is <b>closed</b>
ckb: پۆڕت <b>داخراوه‌</b>

en: Ratio: %s
ckb: ڕێژه‌: %s

en: Couldn't save file "%1$s": %2$s
ckb: نه‌توانرا په‌ڕگه‌ی "%1$s" پاشه‌که‌وتبکرێت: %2$s

en: Couldn't create "%1$s": %2$s
ckb: نه‌توانرا "%1$s" دروستبکرێت: %2$s

en: Couldn't open "%1$s": %2$s
ckb: نه‌توانرا "%1$s" بکرێته‌وه‌: %2$s
