anaconda - en to zu translation catalogue (4716 entries)

en: You do not have enough RAM to use the graphical installer.  Starting text mode.
zu: Awunayo i-RAM eyanele ukusebenzisa umfaki wemidwebo.  Iqala indlela yombhalo.

en: Install class forcing text mode installation
zu: Faka iqoqo eliphoqa ukufakwa kwendlela yombhalo

en: Graphical installation not available...  Starting text mode.
zu: Ukufakwa kwemidwebo akukho...  Iqala indlela yombhalo.

en: Boot partition %s doesn't belong to a disk with enough free space at its beginning for the bootloader to live on. Make sure that there's at least 5MB of free space at the beginning of the disk that contains /boot
zu: Ukwahlula kokulayisha %s akulona ilunga lediski elinesikhala esanele ekuqaleni kokusetshenziswa komlayishi. Qiniseka ukuthi okungenani isikhala esanele esingu-5MB siqukethe /ukulayisha ekuqaleni kwediski

en: Boot partition %s isn't a VFAT partition.  EFI won't be able to boot from this partition.
zu: Ukwahlula kokulayisha %s okukhona ukwahlula kwe-VFAT.  I-EFI angeke ikwazi ukulayisha kusuka kulokhu kwahlula.

en: Adding this partition would not leave enough disk space for already allocated logical volumes in %s.
zu: Ukongeza lokhu kwahlula angeke kushiye isikhala esanele sokuhlela izisindo kwi-%s.

en: Requested Partition Does Not Exist
zu: Ukwahlula Okuceliwe Akukho

en: Requested Raid Device Does Not Exist
zu: Ithuluzi le-RAID Eliceliwe Alikho

en: Requested Volume Group Does Not Exist
zu: Iqembu Lesissindo Eliceliwe Alikho

en: Requested Logical Volume Does Not Exist
zu: Isisindo Esikaliwe Esiceliwe Asikho

en: Automatic Partitioning Errors
zu: Amaphutha Okwahlula Azenzekelayo

en: Warnings During Automatic Partitioning
zu: Izexwayiso Ngesikhathi Sokwahlula Esizenzekelayo

en: Following warnings occurred during automatic partitioning:
    
    %s
zu: Izexwayiso ezilandelayo zenzekile ngesikhathi sokwahlulwa ngokuzenzekela:
    
    %s

en: Error Partitioning
zu: Iphutha Lokwahlula

en: Could not allocate requested partitions: 
    
    %s.%s
zu: Ayikwazanga ukuthola izahlulo eziceliwe: 
    
    %s.%s

en: Unrecoverable Error
zu: Iphutha Elingatholakali

en: Your system will now be rebooted.
zu: Isistimu yakho izolayishwa kabusha.

en: Automatic Partitioning sets partitions based on the selected installation type. You also can customize the partitions once they have been created.
    
    The manual disk partitioning tool, Disk Druid, allows you to create partitions in an interactive environment. You can set the file system types, mount points, partition sizes, and more.
zu: Ukwahlula ng

en: Before automatic partitioning can be set up by the installation program, you must choose how to use the space on your hard drives.
zu: Ngaphambi kokuba ukwahlula kumiswe ngohlelo lwakho lwemisebenzi, kumele ukhethe ukuthi uzosisebenzisa kanjani isikhala sakho esikuma-drive aqinile.

en: Remove all partitions on this system
zu: Gudluza zonke izahlulo ezikulesistimu

en: Remove all Linux partitions on this system
zu: Gudluza zonke izahlulo ze-Linux kulesistimu

en: Keep all partitions and use existing free space
zu: Gcina zonke izahlulo ebese usebenzisa isikhala esikhulekile

en: Copying File
zu: Ikhipha Ifayela

en: Transferring install image to hard drive...
zu: Ihambisa isithombe sokufaka kwi-drive eqinile...

en: An error occurred transferring the install image to your hard drive. You are probably out of disk space.
zu: Kwenzeke iphutha ekuhambiseni isithombe sokufaka kwi-drive yakho eqinile.  Hlawube uphelelwe isikhala sediski.

en: Error
zu: Iphutha

en: _Continue
zu: _Qhubeka

en: Bootloader
zu: Umlayishi

en: Installing bootloader...
zu: Ifaka umlayishi...

en: No kernel packages were installed on your system.  Your boot loader configuration will not be changed.
zu: Awekho amaphakethe omgudu afakiwe kwisistimu yakho.  Inhlanganiselo yohlelo lwemisebenzi yomlayishi angeke ishintshwe.

en: Completed
zu: Kuqediwe

en: In progress...
zu: Kubenqubekeni...

en: Can't have a question in command line mode!
zu: Angeke ube nombuzo endleleni yolayini womyaleli!

en: Parted exceptions can't be handled in command line mode!
zu: Izahlulo ezihlukanisiwe angeke ziphathwe endaweni kalayini womyaleli!

en: Dump Written
zu: Okubhaliwe Kutshingiwe

en: An error occurred migrating %s to ext3.  It is possible to continue without migrating this file system if desired.
    
    Would you like to continue without migrating %s?
zu: Kwenzeke iphutha ekufudukisweni kwe-%s kuya kwi-ext3.  Kungenzeka ukuqhubeka ngaphandle kokufudukisa le sistimu %s?

en: RAID Device
zu: Ithuluzi le-RAID

en: Apple Bootstrap
zu: Intambo yokulayisha Yahhapula

en: PPC PReP Boot
zu: Ukulayishwa kwe-PPC PReP

en: First sector of boot partition
zu: Isigaba sokuqala sesahlulo sokulayisha

en: Master Boot Record (MBR)
zu: I-Master Boot Record (MBR)

en: Skip
zu: Yeqa

en: Format
zu: Isakhiwo

en: Invalid mount point
zu: Iphuzu lokukhuphuka elingasebenzi

en: Duplicate Labels
zu: Amalebula Akhishiwe

en: Formatting
zu: Isakhiwo

en: Formatting %s file system...
zu: Isistimu yefayela %s yesakhelo...

en: An error occurred copying the screenshots over.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi sokukhipha izithombe zesikrini.

en: Screenshots Copied
zu: Izithombe zesikrini Zikhishiwe

en: The screenshots have been saved into the directory:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    You can access these when you reboot and login as root.
zu: Izithombe zesikrini zigciniwe ohlwini lamafayela:
    
    	/root/anaconda-screenshots/
    
    Ungazithola lezi uma ulayish kabusha futhi ungena ngaphakathi njengempande.

en: Saving Screenshot
zu: Igcina Isithombe sesikrini

en: A screenshot named '%s' has been saved.
zu: Isithombe sesikrini esibizwa '%s' sigciniwe.

en: Error Saving Screenshot
zu: Iphutha Ekugcineni Isithombe sesikrini

en: An error occurred while saving the screenshot.  If this occurred during package installation, you may need to try several times for it to succeed.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kugcinwa isithombe sesikrini.  Uma lokhu kwenzeka ngesikhathi sokufaka iphakethe, ungadinga ukuzama izikhathi ezimbalwa ngaphambi kouqhubeka.

en: Fix
zu: Lungisa

en: Yes
zu: Yebo

en: No
zu: Cha

en: Ignore
zu: Ziba

en: Error!
zu: Iphutha!

en: An error occurred when attempting to load an installer interface component.
    
    className = %s
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi kuzanywa ukulayishwa ingxenye yokubhekene komfaki.
    
    IgamaLeqoqo= %s

en: _Exit
zu: -Phuma

en: Your system will now be rebooted...
zu: Isistimu yakho izolayisha kabusha manje...

en: %s Installer
zu: %s Umfaki

en: Unable to load title bar
zu: Ayikwazi ukulayisha uphawu lwesihloko

en: Install Window
zu: Faka Iwindi

en: Required Install Media
zu: Izithombe Zokufaka Ezidingekayo

en: _Back
zu: _Emuva

en: Install on System
zu: Faka Kwisistimu

en: Missing Package
zu: Iphakethe Elilahlekile

en: You have specified that the package '%s' should be installed.  This package does not exist. Would you like to continue or abort your installation?
zu: Ucacisile iphakethe le-'%s' okumele lifakwe.  Leli phakethe alikho. Uthanda ukuqhubeka noma ukuhushula ukufakwa kwakho?

en: _Abort
zu: _Hushula

en: Missing Group
zu: Iqembu Elilahlekile

en: _Skip
zu: _Yenqa

en: Warning! This is pre-release software!
zu: Isexwayiso! Lokhu kungukhishwa ngamaphambili kwengaphakathi lekhomputha!

en: _Install anyway
zu: _Faka noma kunjalo

en: Foreign
zu: Okungaziwa

en: The device %s is LDL formatted instead of CDL formatted.  LDL formatted DASDs are not supported for usage during an install of %s.  If you wish to use this disk for installation, it must be re-initialized causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    Would you like to reformat this DASD using CDL format?
zu: Ithuluzi %s liyi-LDL eyakhelwe esikhundleni se-CDL eyakhelwe.  I-LDL yama-DASD akhelwe ayixhasiwe ngesikhathi sokusebenzisa ekufakweni kwe-%s.  Uma ufisa ukusebenzisa le diski ekufakweni, kumele iqaliswe kabusha lokho kubangela ukulahleka KWALOLONKE ULWAZI olukwile-drive.
    
    Ungathanda ukwakha kabusha le-DASD usebenzisa isakhiwo se-CDL?

en: Initializing
zu: Iyaqalisa

en: Please wait while formatting drive %s...
zu: Siza ulinde ngesikhathi kwakhelwa i-drive %s...

en: The partition table on device %s was unreadable. To create new partitions it must be initialized, causing the loss of ALL DATA on this drive.
    
    This operation will override any previous installation choices about which drives to ignore.
    
    Would you like to initialize this drive, erasing ALL DATA?
zu: Itafula lokwahlula elisethuluzini le-%s alifundekanga. Ukudala izahlulo ezintsha kumele iqaliswe, lokhu kuzobanga ukulahleka KWALOLONKE ULWAZI olukule diski.
    
    Ungathanda ukuqalisa lediski, ucisha ULWAZI LONKE?

en: No Drives Found
zu: Awekho Ama-drive Atholakele

en: An error has occurred - no valid devices were found on which to create new file systems. Please check your hardware for the cause of this problem.
zu: Kwenzeke iphutha - awekho amathuluzi asebenzayo atholakele lapho kungadalwa khona amasistimu efayela. Siza ubheke ingaphandle lekhomputha yakho ukuthola imbangela yale nkinga.

en: Please enter a volume group name.
zu: Siza ungenise igama leqembu lesisindo.

en: Volume Group Names must be less than 128 characters
zu: Amagama Eqembu Lesisindo kumele abe nezimpawu ezingu-128

en: Error - the volume group name %s is not valid.
zu: Iphutha - igama leqembu lesisindo %s alisebenzi.

en: Error - the volume group name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
zu: Iphutha - egameni leqembu lesisindo liqukethe izimpawu noma izikhala ezingekho emthethweni. Izimpawu ezamukelelkile zingamagama, izinombolo, ' .' noma '_'.

en: Please enter a logical volume name.
zu: Siza ungenise igama lesisindo elifanelekile.

en: Logical Volume Names must be less than 128 characters
zu: Amagama Esisindo Esisebenzayo kumele abe nezimpawu ezingaphansi kuka-128

en: Error - the logical volume name %s is not valid.
zu: Iphutha - igama lesisindo %s alisebenzi.

en: Error - the logical volume name contains illegal characters or spaces.  Acceptable characters are letters, digits, '.' or '_'.
zu: Iphutha - igama lesisindo liqukethe izimpawu noma izikhala ezingekho emthethweni. Izimpawu ezivumelekile zingamagma,izinombolo, '.' noma '_'.

en: Please specify a mount point for this partition.
zu: Siza ucacise iphuzu lokukhuphuka lalesi sahlulo.

en: This partition is part of the RAID device /dev/md%s.
zu: Lokhu kwahlula kuyingxenye yethuluzi le-RAID /dev/md%s.

en: This partition is part of a RAID device.
zu: Lokhu kwahlulwa kuyingxenye yethuluzi le-RAID.

en: This partition is part of the LVM volume group '%s'.
zu: Loku kwahlulwa kuyingxenye yeqembu lesisindo se-LVM '%s'.

en: This partition is part of a LVM volume group.
zu: Lokhu kwahlulwa kuyingxenye yeqembu lesisindo se-LVM.

en: Unable To Delete
zu: Ayikwazi Ukucisha

en: You must first select a partition to delete.
zu: Kuqala kumele ukhethe isahlulo esizocishwa.

en: You cannot delete free space.
zu: Awukwazi ukucisha isikhala esisele.

en: You cannot delete a partition of a LDL formatted DASD.
zu: Angeke ukwazi ukucisha isahlulo se-LDL se-DASD eyakhelwe.

en: You cannot delete this partition, as it is an extended partition which contains %s
zu: Awukwazi ukucisha lokhu kwahlula, njengoba ukwahlula okongeziwe kuqukethe %s

en: This partition is holding the data for the hard drive install.
zu: Ukwahlula kubambe ulwazi lokufakwa kwe-drive eqinile.

en: You cannot delete this partition:
zu: Angeke ukwazi ukucisha lokhu kwahlulwa:

en: Confirm Delete
zu: Qiniseka ngokucisha

en: You are about to delete all partitions on the device '/dev/%s'.
zu: Njengamanje uzocisha zonke izahlulo ezisethuluzinie '/dev/%s'.

en: Notice
zu: Isaziso

en: The following partitions were not deleted because they are in use:
    
    %s
zu: Izahlulo ezilandelayo azicishekanga ngoba ziyasetshenziswa:
    
    %s

en: Unable To Edit
zu: Ayikwazi Ukulungisa

en: You must select a partition to edit
zu: Kumele ukhethe isahlulo esizolungiswa

en: You cannot edit this partition:
zu: Angeke ulungise lesi sahlulo:

en: You cannot edit this partition, as it is an extended partition which contains %s
zu: Awukwazi ukulungisa lokhu kwahlula, njengoba ukwahlula kongeziwe'ngoba kuqukethe %s

en: Format as Swap?
zu: Yakha Ukushintsha?

en: /dev/%s has a partition type of 0x82 (Linux swap) but does not appear to be formatted as a Linux swap partition.
    
    Would you like to format this partition as a swap partition?
zu: I-/dev/%s inohlobo lokwahlula lwe-0x82 (ukushintshwa kwe-Linux) kodwa ayakhelwe njengokwahlula kokushintsha kwe-Linux.
    
    Ungathanda ukwakha lokhu njengkwahlula okushintshiwe?

en: Format?
zu: Isakhelo?

en: _Modify Partition
zu: _Lungisa Ukwahlula

en: Do _Not Format
zu: Unga_khi

en: Error with Partitioning
zu: Iphutha nokwahlula

en: The following critical errors exist with your requested partitioning scheme. These errors must be corrected prior to continuing with your install of %s.
    
    %s
zu: Lama phutha abucayi alandelayo akhona kwisikimu sakho sokwahlukanisa esiceliwe. Lama phutha kumele alungiswe ngaphamvi kokuqhubeka nokufaka kwakho kwe-%s.
    
    %s

en: Partitioning Warning
zu: Isexwayiso Sokwahlula

en: The following warnings exist with your requested partition scheme.
    
    %s
    
    Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
zu: Lezi zixwayiso ezilandelayo zikhona kwisikimu sesahlulo esiceliwe.
    
    %s
    
    Ungathanda ukuqhubeka nesikimu sakho sokwahlula esiceliwe?

en: The following pre-existing partitions have been selected to be formatted, destroying all data.
zu: Lezi zahlulo ezikhona kwasekuqaleni sezikhethelwe ukuba zakhelwe lokhu kushabalalisa lonke ulwazi.

en: Select 'Yes' to continue and format these partitions, or 'No' to go back and change these settings.
zu: Khetha'Yebo' ukuqhubeka ebese wakhela lezi zahlulo, noma 'Chabo' ukubuela emuva ukuze ushintshe lezi zilungiselelo.

en: Format Warning
zu: Isexwayiso Sokwahlula

en: You are about to delete the volume group "%s".
    
    ALL logical volumes in this volume group will be lost!
zu: Njengamanje uzocisha iqembu lesisindo "%s".
    
    Izisisindo zonke ezisebenzayo kuleli qembu lesisindo zizolahleka!

en: You are about to delete the logical volume "%s".
zu: Njengamanje uzocisha isisindo esisebenzayo "%s".

en: You are about to delete a RAID device.
zu: Njengamanje uzocisha ithuluzi le-RAID.

en: You are about to delete the /dev/%s partition.
zu: Njengamanje uzocisha ukwahlula kwe-/dev/%s.

en: The partition you selected will be deleted.
zu: Ukwahlula okukhethile kuzocishwa.

en: Confirm Reset
zu: Qinisekisa Okumisiwe

en: Are you sure you want to reset the partition table to its original state?
zu: Uqinisekile ufuna ukumisa kabusha itafula lokwahlula esimweni salo?

en: Installation cannot continue.
zu: Ukufakwa angeke kuqhubeke.

en: The partitioning options you have chosen have already been activated. You can no longer return to the disk editing screen. Would you like to continue with the installation process?
zu: Izinkethho zokwahlula ozikhethile seziyasetshenziswa. Angeke ukwazi ukubuyela kwisikrini sokulungisa idiski. Ungathanda ukuqhubeka noale nqubo yokufaka?

en: Continue
zu: Qhubeka

en: You have not defined a root partition (/), which is required for installation of %s to continue.
zu: Awuzange uchaze ukwahlula kwempande (/), okudingekayo ukze ukufakwa kwe-%s kuqhubeke.

en: Your root partition is less than 250 megabytes which is usually too small to install %s.
zu: Isahlulo sakho sempande singaphansi kwama-byte angu-250 ongokwejwayelekile incane kakhulu ukuthi ingafakwa %s.

en: You must create a PPC PReP Boot partition.
zu: Kumele udale ukwahlula Kokulayisha kwe-PPC PReP.

en: Your %s partition is less than %s megabytes which is lower than recommended for a normal %s install.
zu: Isahlulo sakho se-%s sincane kunamabyte amakhulu angu-%s angaphansi kwalawa acetshiswayoe-%s azofakwa.

en: Bootable partitions can only be on RAID1 devices.
zu: Izahlulo ezilayishekayo kumele zibe ngamathuluzi kuphela e-RAID1.

en: Bootable partitions cannot be on a logical volume.
zu: Izahlulo ezilayishekayo angeke zibe yisisindo esisebenzayo.

en: You have not specified a swap partition.  Although not strictly required in all cases, it will significantly improve performance for most installations.
zu: Awuzange ucacise isahlulo sokushintsha. Yize kungadingakali kuzozonke izinto, kungathuthukusa ukusebenza kokufakiwe.

en: You have specified more than 32 swap devices.  The kernel for %s only supports 32 swap devices.
zu: Ucacise okungenani amathuluzi okushintsha angu-32. Isigodi se-%s sixhasa kuphela amathuluzi angu-32.

en: You have allocated less swap space (%dM) than available RAM (%dM) on your system.  This could negatively impact performance.
zu: Ungenise isikhala sokushintsha esincane kune (%dM) kunesitholakalayo se-RAM(%dM) kwisistimu yakho. Lokhu kungaphazamisa ukusebenza.

en: the partition in use by the installer.
zu: ukwahlula kusetshenziswa ngumfaki.

en: a partition which is a member of a RAID array.
zu: Ukwahlula okuyilunga lenhlansi ye-RAID.

en: a partition which is a member of a LVM Volume Group.
zu: ukwahlula kuyilunga Leqembu Lesisindo se-LVM.

en: This mount point is invalid.  The %s directory must be on the / file system.
zu: Leli phuzu lokukhuphuka alisebenzi.  Uhlu lwamafayela lwe-%s kumele libe yisistimu.

en: The mount point %s cannot be used.  It must be a symbolic link for proper system operation.  Please select a different mount point.
zu: Iphuzu lokunyuja %s angeke lisetshenziswe.  Kmele libe yisixhumanisi esiphelele sokusetshenziswa. Siza ukhethe iphuzu lokwenyuka elehlukile.

en: This mount point must be on a linux file system.
zu: Leli phuzu lokwenyuka kumele libe yisistimu yefayela le-Linux.

en: The mount point "%s" is already in use, please choose a different mount point.
zu: Iphuzu lokukhuphuka "%s" selivele liyasetshenziswa, siza ukhethe iphuzu lokukhuphuka elahlukile.

en: The size of the %s partition (%10.2f MB) exceeds the maximum size of %10.2f MB.
zu: Usayizi walokhu kwahlula %s (%10.2f MB) wedlula usayizi we-%10.2f MB.

en: The size of the requested partition (size = %s MB) exceeds the maximum size of %s MB.
zu: Usayizi wokwahlula okuceliwe (usayizi = %s MB) kwedlula usayizi wezinga le-%s MB.

en: The size of the requested partition is negative! (size = %s MB)
zu: Usayizi wesahlulo esiceliwe awunamphumela! (usayizi = %s MB)

en: Partitions can't start below the first cylinder.
zu: Izahlulo angeke ziqalwe ngezansi kwesilinda yokuqala.

en: Partitions can't end on a negative cylinder.
zu: Izahlulo aziphethi ngesilinda engenamphumela.

en: No members in RAID request, or not RAID level specified.
zu: Awekho amalunga esicelweni se-RAID, noma izinga le-RAID alicacisiwe.

en: A RAID device of type %s requires at least %s members.
zu: Uhlobo lwethuluzi le-RAID %s ludinga okungenani amalunga angu-%s.

en: This RAID device can have a maximum of %s spares. To have more spares you will need to add members to the RAID device.
zu: Lleli thuluzi le-RAID lingaba nokusele okungu-%s. Ukuba nokusele kuzodinga ukuthi wongeze amalunga ethuluzini le-RAID.

en: Starting Interface
zu: Iqalisa UxhumanoI#: ../rescue.py:94

en: Attempting to start %s
zu: Izama ukuqala %s

en: When finished please exit from the shell and your system will reboot.
zu: Uma usuqedile siza uphume egobolondweni futhi isistimu yakho izoqala kabusha.

en: Setup Networking
zu: Misa Uxhumano

en: Do you want to start the network interfaces on this system?
zu: Ufuna ukuqala uxhumano kule sistimu?

en: Cancelled
zu: Inqanyuliwe

en: I can't go to the previous step from here. You will have to try again.
zu: Angikwazi ukubuyela kwisigaba esedlule. Kumele uzame futhi.

en: Rescue
zu: Hlenga

en: Read-Only
zu: Funda-Kuphela

en: System to Rescue
zu: Isistimu Yokuhlenga

en: What partition holds the root partition of your installation?
zu: Ikuphi ukuhlula okugcine isahlulo sempande sokufakwa kwakho?

en: Exit
zu: Phuma

en: Your system had dirty file systems which you chose not to mount.  Press return to get a shell from which you can fsck and mount your partitions.  The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Isistimu yakho inamasistimu efayela angcolile lawo okhetha ukungawakhuphuli.  Cindezela ukubuya ukuthola igobolondo elisuka ongakwazi uku-fsck ebese ukukhuphula izahlulo zakho.  Isistimu izolayisha kabusha uma uphuma egobolondweni.

en: Your system has been mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. If you would like to make your system the root environment, run the command:
    
    	chroot %s
    
    The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Isistimu yakho izokhushulwa ngaphansi kwe- %s.
    
    Cindezela <buya> ukuthola igobolondo. Uma ungathanda ukwenza isistimu yakho ibe yimpande yendalo, sebenzisa umyalelo:
    
    	chroot %s
    
    Isistimu izolayisha kabyusha ngokuzenzekela uma uphuma egobolondweni.

en: An error occurred trying to mount some or all of your system. Some of it may be mounted under %s.
    
    Press <return> to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Kwenzeke iphutha ngesikhathi izama ukukhuphuka kwezinye noma zonke ezikwisistimu yakho%s.
    
    Cindezela <return> ukuthola igobolondo. Isistimu izolayisha kabusha ngokuzenzekela uma uphuma kwigobolondo.

en: Rescue Mode
zu: Indlela Yokuhlenga

en: You don't have any Linux partitions. Press return to get a shell. The system will reboot automatically when you exit from the shell.
zu: Awunazo izahlulo ze-Linux. Cindezela ukubuya ukuthola igibolondwe

en: Your system is mounted under the %s directory.
zu: Isistimu yakho ikhushulelwe ngaphansi kohlu lwamafayela e-%s.

en: User name
zu: Igama lomsebenzisi

en: Password
zu: Igama lokudlula

en: Welcome to %s
zu: Wamukelekile e-%s

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements   |  <Space> selects   |  <F12> next screen
zu:   <Tab>/<Alt-Tab> phakathi kwamalunga   |  <Space> khetha   |  <F12> kwisikrini esilandelayo

en: Proceed with upgrade?
zu: Qhubeka nokuvuselelwa?

en: The file systems of the Linux installation you have chosen to upgrade have already been mounted. You cannot go back past this point.
zu: Amasistimu efayela lokufakwa kwe-Linux okukhethe ukukuvuselela asevuselelwe. Angeke udlulele ngale kwalendawo.

en: Would you like to continue with the upgrade?
zu: Ungathanda ukuqhubeka nokuvuselela?

en: Dirty File Systems
zu: Amasistimu Efayela Angcolile

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Please boot your Linux installation, let the file systems be checked and shut down cleanly to upgrade.
    %s
zu: Lama sistimu alandelayo efayela esistimu yakho ye-Linux awanyuswanga ngokuhlanzekile.  Siza ulayishe ukufakwa kwe-Linux, vumela amasistimu efayela ukuba avalwe kahle ukuvuselela.
    %s

en: The following file systems for your Linux system were not unmounted cleanly.  Would you like to mount them anyway?
    %s
zu: Lama sistimu efayela alandelayo esistimu yakho ye-Linux awakhushulwanga ngokuhlanzekile.  Noma kunjalo ungathanda ukukhuphula?
    %s

en: Mount failed
zu: Ukukhishwa kwehlulekile

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab on your Linux system cannot be mounted. Please fix this problem and try to upgrade again.
zu: Enye noma amanye amasistimu abalwe ohlwini lwe-/etc/fstab kwisistimu yakho ye-Linux awakhuphulekile. Siza ulungise le nkinga ebese uzama futhi ukuvuselela.

en: One or more of the file systems listed in the /etc/fstab of your Linux system are inconsistent and cannot be mounted.  Please fix this problem and try to upgrade again.
zu: Enye noma amanye amasistimu abalwe ohlwini lwe-/etc/fstab kwisistimu yakho ye-Linux awafani futhi awakhuphulekile.  Siza ulungise le nkinga ebese uzama futhi ukuvuselela.

en: The following files are absolute symbolic links, which we do not support during an upgrade. Please change them to relative symbolic links and restart the upgrade.
zu: Lama fayela alandelayo ayizixhumanisi ezinezimpawu ezifanayo, ezingaxhaswa ngesikhathi sokuvuselela. Siza uzishintshele kwizixhumanisi ezinezimpawu ezinobuhlobo ebese uzama kabusha ukuvuselela.

en: Absolute Symlinks
zu: Izixhumanisi ezifanayo Eziphelele

en: The following are directories which should instead be symbolic links, which will cause problems with the upgrade.  Please return them to their original state as symbolic links and restart the upgrade.
zu: Lolu hlu lwamafayela okumele libe yizixhumanisi ezinezimpawu, olungabanga izinkinga nokuvuselela.  Siza ubuyele esimweni sasekuqaleni njengezixhumanisi ezinezimpawu ebese uqala kabusha.

en: Invalid Directories
zu: Uhlu lwamafayela Olungasebenzi

en: %s not found
zu: %s akutholakalanga

en: %s %s installation on host %s
zu: %s %s Ukufaka esiteshini sekhomputha- %s

en: %s %s installation
zu: %s %s ukufakwa

en: Attempting to connect to vnc client on host %s...
zu: Izama ukuxhuma kumthengi we-vnc yesiteshi sekhomputha %s...

en: Connected!
zu: Kuxhunyiwe!

en: Will try to connect again in 15 seconds...
zu: Uzozama ukuxhuma futhi emizuzwini engu-15...

en: Please manually connect your vnc client to %s to begin the install.
zu: Siza uxhume ngokwakho umthengi we-vnc kwi-%s ukuqala ukufaka.

en: Please manually connect your vnc client to begin the install.
zu: Siza uxhume ngokuzenzela kumthengi wakho we-vnc ukuqala ukufakwa...

en: Starting VNC...
zu: Iqala i-VNC...

en: The VNC server is now running.
zu: Umlekeleli we-VNC uyasebenza manje.

en: Password (confirm):
zu: Igama lokudlula (qinisekisa):

en: Password Mismatch
zu: Ukungafani Kwegama lokudlula

en: The passwords you entered were different. Please try again.
zu: Amagama okudlula owangenisile ahlukile. Siza uzame futhi.

en: Password Length
zu: Ubude Begama lokudlula

en: %s Bytes
zu: %s Amabyte

en: Processing
zu: Iyakhiqiza

en: Reboot?
zu: Layisha kabusha?

en: The system will be rebooted now.
zu: Isistimu yakho izolayishwa kabusha.

en: Post Install
zu: Posa Ukufaka

en: Performing post install configuration...
zu: Yenza inhlanganiselo yokufakwa kokweposi...

en: Install Starting
zu: Faka Okokuqala

en: Dependency Check
zu: Ukubhekwa Kokuncikile

en: Checking dependencies in packages selected for installation...
zu: Ibheka okuncikile emaphaketheni akhethelwe ukufakwa...

en: Error with Password
zu: Iphutha Ngegama lokudlula

en: You must enter your root password and confirm it by typing it a second time to continue.
zu: Kumele ungenise igama lokudlula lempande ebese uliqinisekisa ngokulibhala esikhathini ukuze liqhubeke.

en: The passwords you entered were different.  Please try again.
zu: Amagama okudlula angenisiwe ahlukile.  Siza uzame futhi.

en: The root password must be at least six characters long.
zu: Igama lempande kumele okungenani nezimpawu ezinde eziyisithupha.

en: _Use a boot loader password
zu: _Sebenzisa igama lokudlula lo mlayishi

en: Change _password
zu: Shintsha _igama lokudlula

en: Enter Boot Loader Password
zu: Ngenisa Igama lokudlula Lokulayisha Lomlayishi

en: Enter a boot loader password and then confirm it.  (Note that your BIOS keymap may be different than the actual keymap you are used to.)
zu: Ngenisa igama lokudlula lohlelo lwemisebenzi lomlayishi ebese uyaliqinekisa.  (Yazi ukuthi ibalazwe lokhiye le-BIOS kumele lahluke kunebalazwe lokhiye wangempela olijwayele.)

en: Con_firm:
zu: Qinise_kisa:

en: Passwords don't match
zu: Amagama okudlula awafani

en: Passwords do not match
zu: Amagama okudlula awafani

en: Boot Loader Configuration
zu: Inhlanganiselo Yomlayishi Wokulayisha

en: Congratulations
zu: Halala

en: Congratulations, the installation is complete.
    
    %s%s
zu: Siyakubongela, ukufakwa kuqediwe.
    
    %s%s

en: Upgrade Examine
zu: Xilonga Ukuvuselela

en: _Install %s
zu: _Fakal %s

en: Choose this option to freshly install your system. Existing software and data may be overwritten depending on your configuration choices.
zu: Khetha lokhu ukuvuselela kabusha isistimu yakho. Ingaphakathi lekhomputha elikhona kanye nolwazi lungabhalwa ngaphezulu okumelana nokukhethayo kokuhlanganisela.

en: _Upgrade an existing installation
zu: _Vuselela ukufakwa okukhona

en: Unknown Linux system
zu: Isistimu ye-Linux engaziwa

note: #-#-#-#-#  36 (system-config-language)  #-#-#-#-# send message to login manager to re-read config / pick up lang change Get the lang from the list of languages
en: Language Selection
zu: Ukhetho Lolimi

en: What language would you like to use during the installation process?
zu: Iluphi ulimi ongathanda ukulisebenzisa ngesikhathi senqubo yokufaka?

en: Not enough space
zu: Asikho isikhala esanele

en: The physical extent size cannot be changed because otherwise the space required by the currently defined logical volumes will be increased to more than the available space.
zu: Usayizi wokubonakalayo angeke kushintshwe ngoba isikhala esidingwa yizisindo esichazwe manje zizokwandiswa zibe ziningi kunesikhala esikhona.

en: Confirm Physical Extent Change
zu: Qinisekisa Izinga Loshintsho Olubonakalayo

en: C_ontinue
zu: Qhu_beka

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is larger than the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
zu: Izinga losayizi olubonakalayo angeke lushintshwe ngoba inani elikhethiwe (%10.2f MB) likhulu kakhulu kunezinga elibonakalayo elincinyane (%10.2f MB) oluseqenjini lwesisindo.

en: The physical extent size cannot be changed because the value selected (%10.2f MB) is too large compared to the size of the smallest physical volume (%10.2f MB) in the volume group.
zu: Izinga losayizi olubonakalayo angeke lushintshwe ngoba inani elikhethiwe (%10.2f MB) likhulu kakhulu kunezinga elibonakalayo elincinyane (%10.2f MB) oluseqenjini lwesisindo.

en: Too small
zu: Kuncane kakhulu

en: This change in the value of the physical extent will waste substantial space on one or more of the physical volumes in the volume group.
zu: Lolu shintsho kwinani lwezinga elibonakalayo lizomosha isikhala esiningi sezisindo esibonakalayo esisodwa noma eziningi esiseqenjini lesisindo.

en: The physical extent size cannot be changed because the resulting maximum logical volume size (%10.2f MB) is smaller than one or more of the currently defined logical volumes.
zu: Izinga losayizi olubonakalayo angeke lushintshwe ngoba umphumela wosayisi wezinga elibonakalayo (%10.2f MB) muncane kakhulu kunalezi ezinye izisindo ezichaziwe njengamanje.

en: You cannot remove this physical volume because otherwise the volume group will be too small to hold the currently defined logical volumes.
zu: Ungakwazi ukugudluza isisindo esibonakalayo ngoba uma kungenjalo iqembu lesisindo lizobe ncane ukuthi l;

en: Make Logical Volume
zu: Yakha Isisindo Esisebenzayo

en: Edit Logical Volume: %s
zu: Lungisa Isisindo Esisebenzayo: %s

en: Edit Logical Volume
zu: Lungisa Isisindo Esisebwnzayo

en: _Mount Point:
zu: _Izinga Lokukhuphuka

en: _File System Type:
zu: _Uhlobo Lwesistimu Yefayela

en: Original File System Type:
zu: Uhlobo Lwesistimu Yefayela Lwasekuqaleni:

en: Original File System Label:
zu: Ilebula Lesistimu Yefayela Lokuqala:

en: _Logical Volume Name:
zu: _Igama Lesisindo Esisebenzayo:

en: Logical Volume Name:
zu: Igama Lesisindo Esibonakalayo:

en: _Size (MB):
zu: _Usayizi (MB):

en: Size (MB):
zu: Usayizi (MB):

en: (Max size is %s MB)
zu: (Inani lasayizi elikhulu lingu %s MB)

en: Illegal size
zu: Usayizi ongekho emthethweni

en: The requested size as entered is not a valid number greater than 0.
zu: Usayizi oceliwe njengoba kungenisiwe akuyona inombolo esebenzayo engaphezulu kuka-0.

en: Mount point in use
zu: Izing lokukhuphuka liyasetshenziswa

en: Illegal Logical Volume Name
zu: Igama Lesisindo Esingekho emthethweni

en: Illegal logical volume name
zu: Igama lesisisindo esingekho emthethweni

en: The logical volume name "%s" is already in use. Please pick another.
zu: Igama lesisindo  "%s" seliyasetshenziswa. Siza uqoke elinye.

en: Error With Request
zu: Iphutha Nokucelwayo

en: No free slots
zu: Azikho izikhala ezimahhala

en: You cannot create more than %s logical volumes per volume group.
zu: Awukwazi ukudala izisindo ezingaphezulu kuka- %s iqembu lesisindo ngasinye.

en: No free space
zu: Asikho isikhala esanele

en: Invalid Volume Group Name
zu: Igama Leqembu Lesisindo Alisebenzi

en: Name in use
zu: Igama liyasetshenziswa

en: The volume group name "%s" is already in use. Please pick another.
zu: Igama leqembu lesisisngo "%s" seliyasetshenziswa. Siza ukhethe elinye.

en: Not enough physical volumes
zu: Azikho izisindo ezanele ezibonakalayo

en: At least one unused physical volume partition is needed to create an LVM Volume Group.
    
    Create a partition or RAID array of type "physical volume (LVM)" and then select the "LVM" option again.
zu: Okungenani isahlulo esisodwa s sisindo esibonakalayo esingasetshenzisiwe esidingekayo ukudala Iqembu Lesisindo se-LVM.
    
    Dala isahlulo noma inhlanzi ye-RAID yohlobo "lesisindo esibonakalayo (LVM)" ebese futhi ukhetha ukhetho lwe "LV"

en: Make LVM Volume Group
zu: Yenza Iqembu Lesisindo se-LVM

en: Edit LVM Volume Group: %s
zu: Lungisa Iqembu Lesisindo se-LVM: %s

en: Edit LVM Volume Group
zu: Lungisa Iqembu Lesisindo se-LVM

en: _Volume Group Name:
zu: _Igama Leqembu lesisindo:

en: Volume Group Name:
zu: Igama Leqembu Lesisindo

en: _Physical Extent:
zu: _Izinga Lokubonakalayo:

en: Physical Volumes to _Use:
zu: Izisindo Ezibonakalay ezi_zosetshenziswa:

en: Used Space:
zu: Isikhala Esisetshenzisiwe

en: Free Space:
zu: Isikhala Esikhululekile:

en: Total Space:
zu: Isikhala Esiphelele:

en: Logical Volume Name
zu: Igama Lesisisindo Esibonakalayo

en: Mount Point
zu: Izinga Lokukhuphuka

en: Size (MB)
zu: Usayizi (MB)

en: An error occurred converting the value entered for "%s":
    %s
zu: Kwenzeke iphutha ekuguqulweni kwenani elingeniswe kwi-"%s":
    %s

en: Error With Data
zu: Iphutha mayelana nolwazi

en: Dynamic IP
zu: IP Yekhethelo

en: Sending request for IP information for %s...
zu: Ithumela isicelo solwazi lwe-IP lwe-%s...

en: IP Address
zu: Ikheli le-IP

en: Gateway
zu: Indlela-yesango

en: Nameserver
zu: Igama lomlekeleli

en: Primary DNS
zu: I-DSN Engeyokuqala

en: Secondary DNS
zu: I-DSN Engeyesibili

en: _Gateway
zu: _Isango lendlela

en: _Primary DNS
zu: _I-DSN Engeyokuqala

en: _Secondary DNS
zu: I-DSN Engeyesibili

en: Network Configuration
zu: Uhlanganiselo loxhumano

en: You have not specified a hostname.  Depending on your network environment this may cause problems later.
zu: Awuzange ucacise igama lesiteshi sekhomputha.. Kuzobonakala ngendalo yoxhumano lwakho ukuthi lokhu kungabanga izinkinga esikhathini esizayo.

en: You have not specified the field "%s".  Depending on your network environment this may cause problems later.
zu: Awuzange ucacise inkundla "%s".  Kuzobonakala kwindalo yoxhumano lokhu kungabanga izinkinga esikhathini esizayo.

en: The hostname "%s" is not valid for the following reason:
    
    %s
zu: Igama lesiteshi sekhomputha "%s" asisebenzi ngalesi sizathu esilandelayo:
    
    %s

en: Disabled
zu: Ayinamandla

en: Active on Boot
zu: Iyanyakaza ekulayisheni

en: Device
zu: Ithuluzi

en: Network Devices
zu: Amathuluzi Oxhumano

en: Set the hostname:
zu: Misa isiteshi sekhomputha

en: _automatically via DHCP
zu: _ngokuzenzekalayo ngokwedlulela DHCP

en: _manually
zu: _ngokwenza

en: Hostname
zu: Igama lesiteshi sekhomputha

en: Miscellaneous Settings
zu: Amalungiselelo Axubene

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
zu: ngaziwa

en: Default
zu: Indalo

en: Label
zu: Ilebula

en: Image
zu: Isithombe

en: _Label
zu: _Ilebula

en: _Device
zu: _Ithuluzi

en: Default Boot _Target
zu: Okuqondiwe _Kokulayisha Kwendalo

en: You must specify a label for the entry
zu: Kumele ucacise ilebula lesingeniso

en: Boot label contains illegal characters
zu: Ilebula lokulayisha liqukethe izimpawu ezingekho emthethweni

en: Duplicate Label
zu: Khipha Ilebula

en: This label is already in use for another boot entry.
zu: Leli lebula selivele liyasetshenziswa kwesinye isingeniso sokulayisha.

en: Duplicate Device
zu: Khipha Ithuluzi

en: This device is already being used for another boot entry.
zu: leli thuluzi selivele liyasetshenzuiswa ekungeniseni kokunye ukulayisha.

en: Cannot Delete
zu: Angeke Icishe

en: This boot target cannot be deleted because it is for the %s system you are about to install.
zu: Lokhu kulayisha okuqondiwe angeke kucishwe ngoba okwesistimu ye-Red Hat %sLinux ozoyifaka manje.

en: Additional Size Options
zu: Izinketho Zosayizi Owongeziwe

en: _Fixed size
zu: _Usayizi ongashintshi

en: Fill all space _up to (MB):
zu: Gcwalisa sonke isikhala _kuze kube (MB):

en: Fill to maximum _allowable size
zu: Gcwalisa usayizi ongaphezulu _ovunyiwe

en: The end cylinder must be greater than the start cylinder.
zu: Isiphetho sesilinda kumele sibe ngaphezulu kokuqala kwesilinda.

en: Add Partition
zu: Yongeza Isahlulo

en: Edit Partition: /dev/%s
zu: Lungisa Isahlulo: /dev/%s

en: Edit Partition
zu: Lungisa Isahlulo

en: File System _Type:
zu: Uhlobo Lwesistimu _Yefayela:

en: Allowable _Drives:
zu: Ama-drive _Avunyelwe:

en: Drive:
zu: I-drive:

en: _Start Cylinder:
zu: _Qala Isilinda:

en: _End Cylinder:
zu: _Phetha Isilinda:

en: Force to be a _primary partition
zu: Phoqa ukwahlula ukuba kube _ngokuqala

note: #-#-#-#-#  17 (installation)  #-#-#-#-# i18n: tag string i18n: file connection_editor.ui line 36
en: Type
zu: Uhlobo

en: Start
zu: Qala

en: End
zu: Isiphetho

en: Mount Point/
    RAID/Volume
zu: Iphuzu Lokukhuphuka/
    RAID/Isisindo

en: Size
    (MB)
zu: Usayizi
    (MB)

en: Partitioning
zu: Ukwahlula

en: Partitioning Errors
zu: Amaphutha Okwahlula

en: Would you like to continue with your requested partitioning scheme?
zu: Ungathanda ukuqhubeka nesikimu sakho sokwahlula osicelile?

en: Partitioning Warnings
zu: Izexwayiso Zokwahlula

en: Format Warnings
zu: Izexwayiso Zesakhiwo

en: LVM Volume Groups
zu: Amaqembu Esisindo se-LVM

en: RAID Devices
zu: Amathuluzi e-RAID

en: Hard Drives
zu: Ama-drive Aqinile

en: Free space
zu: Isikhala esikhululekile

en: Extended
zu: Okunwetshiwe

en: software RAID
zu: I-RAID yengaphakathi lekhomputha

en: Free
zu: Eyamahhala

en: Could not allocate requested partitions: %s.
zu: Ayikwazanga ukuthola izahlulo eziceliwe: %s.

en: Warning: %s.
zu: Isexwayiso: %s.

en: Not supported
zu: Akuxhasiwe

en: LVM is NOT supported on this platform.
zu: I-LVM ayixhasiwe kule ndawo.

en: Software RAID is NOT supported on this platform.
zu: Ingaphakathi lekhomputha le-RAID alixhasiwe kule ndawo.

en: No RAID minor device numbers available
zu: Azikho izinombolo zethuluzi le-RAID ezikhona

en: A software RAID device cannot be created because all of the available RAID minor device numbers have been used.
zu: Ingaphakathi lekhomputha lethuluzi le-RAID angeke lidaleke ngoba zonke izinombolo zethuluzi elincane le-RAID sezisetshenzisiwe.

en: RAID Options
zu: Izinketho ze-RAID

en: Software RAID allows you to combine several disks into a larger RAID device.  A RAID device can be configured to provide additional speed and reliability compared to using an individual drive.  For more information on using RAID devices please consult the %s documentation.
    
    You currently have %s software RAID partition(s) free to use.
zu: I-RAID yengaphakathi lekhomputha likuvumela ukuba uhlanganise amadiski ambalwa ethuluzini le-RAID.  Ithuluzi le-RAID lingahlanganiswaa ukunikeza isivinini esongeziwe kanye nokwethembeka esikhundleni sediski ngayodwa.  Ukuthola ulwazi oluningi mayelana nokusebenzisa amathuluzi e-RAID siza uxhumane noshicilelo oluqoshiwe le-%s.
    
    Njengamanje unezahlulo ze-RAID yengaphakathi lekhomputha ezingu-%s ezikhululekile ukusetshenziswa.

en: What do you want to do now?
zu: Ufunani manje?

en: Create a software RAID _partition.
zu: Dala ukwahlula kwengaphakathi lekhomputha le_RAID.

en: Create a RAID _device [default=/dev/md%s].
zu: Dala _ithuluzi le-RAID [default=/dev/md%s].

en: Clone a _drive to create a RAID device [default=/dev/md%s].
zu: Dala ngokufanayo _idiski yokudala ithuluzi le-RAID [okwendalo=/dev/md%s].

en: Couldn't Create Drive Clone Editor
zu: Ayikwazanga Ukudala Umhleli We-drive Ebunjiwe

en: The drive clone editor could not be created for some reason.
zu: Ngesizathu esithile umhleli wokudala ngokufanayo akadalekanga.

en: Ne_w
zu: Oku_sha

en: Re_set
zu: Misa_kabusha

en: Hide RAID device/LVM Volume _Group members
zu: Fihla ithuluzi le-RAID/Amaqembu elunga _lesisindo se-LVM

en: Disk Partitioning Setup
zu: Umiso Lokwahlula Kwediski

en: _Automatically partition
zu: _Yahlula ngokuzenzela

en: Manually partition with _Disk Druid
zu: Yahlula ngokwesandla nge_Diski Druid

en: Installing Packages
zu: Ifaka Amaphakethe

en: At least two unused software RAID partitions are needed to create a RAID device.
    
    First create at least two partitions of type "software RAID", and then select the "RAID" option again.
zu: Okungenani kudingeka izihlulo ze-RAID ezimbili ezingasetshenzisiwe zengaphakathi lekhomputha ukudala ithuluzi le-RAID.
    
    Kuqala dala okungenani izahlulo ezimbili zohlobo "lwengaphakathi lekhomputha", ebese ukhetha futhi i-"RAID.

en: Make RAID Device
zu: Yakha Ithuluzi le-RAID

en: Edit RAID Device: /dev/md%s
zu: Lungisa Ithuluzi le-RAID: /dev/md%s

en: Edit RAID Device
zu: Lungisa Ithuluzi le-RAID

en: RAID _Device:
zu: Ithuluzi le-RAID:

en: RAID _Level:
zu: Izinga ze_RAID:

en: _RAID Members:
zu: Amalunga e-RAID:

en: Number of _spares:
zu: Izinombolo zo_kusele:

en: _Format partition?
zu: _kwakhiwe ukwahlula?

en: The source drive has no partitions to be cloned.  You must first define partitions of type 'software RAID' on this drive before it can be cloned.
zu: Idrive yemvelaphi ayinazo izahlulo ezizodalwa ngokufanayo.  Kuqala kumele uchaze izahlulo zohlobo "lwengaphakathi lekhomputha le-RAID' ekuledrive ngaphambi ngokuba idalwe ngokufanayo.

en: Source Drive Error
zu: Iphutha le-drive Yemvelaphi

en: Target Drive Error
zu: Iphutha Ledrive Yokuqondile

en: Please select the target drives for the clone operation.
zu: Siza ukhethe amadrive okuqondiwe ekusetshenzisweni kokudala ngokufanayo.

en: The source drive /dev/%s cannot be selected as a target drive as well.
zu: Idrive yemvelaphi /dev/%s angeke ikhethe njengedrive eqondiwe.

en: Please select a source drive.
zu: Siza ukhethe imvelaphi ye-drive.

en: The drive /dev/%s will now be cloned to the following drives:
zu: Idrive /dev/%s izodalwa ngokufanayo kulama drive alandelayo:

en: 
    
    WARNING! ALL DATA ON THE TARGET DRIVES WILL BE DESTROYED.
zu: 
    
    ISEXWAYISO! LONKE ULWAZI OLUKUMADRICE LUZOSHABALALISWA.

en: Final Warning
zu: Isexwayiso Sokugcina

en: Clone Drives
zu: Amadrive Okudala ngokufanayo

en: There was an error clearing the target drives.  Cloning failed.
zu: Kubekhona iphutha ekucaciseni ama-drive aqondiwe.  Ukwakhiwa kwehlulekile.

en: Source Drive:
zu: Imvelaphi ye-drive:

en: Target Drive(s):
zu: Amadrive Okuqondiwe:

en: Drives
zu: Ama-drive

en: Time Zone Selection
zu: Ukhetho Lwesikhathi Ezahlukene

en: Upgrade Boot Loader Configuration
zu: Vuselela Inhlanganiselo Yohlelo lwemisebenzi Lomlayishi

en: _Update boot loader configuration
zu: _Vuselela inhlanganiselo yohlelo lwemisebenzi yomlayishi

en: This will update your current boot loader.
zu: Lokhu kuzovuselela umlayishi wakho waseduze.

en: The installer is unable to detect the boot loader currently in use on your system.
zu: Umfaki akakwazi ukucosha uhlelo lwemisebenzi lomlayishi elisetshenziswayo njengamanje kwisistimu yakho.

en: The installer has detected the %s boot loader currently installed on %s.
zu: Umfaki ucoshe umlayishi %s njengamanje ofakwe kwi-%s.

en: This is the recommended option.
zu: Lokhu ukukhetha okugqugquzelwayo.

en: _Create new boot loader configuration
zu: _Dala inhlanganiselo yomlayishi omusha

en: _Skip boot loader updating
zu: _Umlayishi wohlelo lokulayisha uyavuselela

en: What would you like to do?
zu: Ungathanda ukwenzani?

en: Migrate File Systems
zu: Fudukisa Amasistimu Efayela

en: Upgrade Swap Partition
zu: Vuselela Ukwahlula Kokushinthsha

en: 
    
    The installer has detected %s MB of RAM.
zu: 
    
    Umfaki ucoshe i-%s MB ye-RAM.

en: I _want to create a swap file
zu: _Ngifuna ukudala ifayela lokushintsha

en: Select the _partition to put the swap file on:
zu: Khetha _ukwahlula ukusebenzisa ukushintsha kwefayela:

en: Partition
zu: Ukwahlula

en: Free Space (MB)
zu: Isikhala Esikhululekile (MB)

en: Swap file _size (MB):
zu: Shintsha usayizi _wefayela (MB):

en: I _don't want to create a swap file
zu: _Angifuni ukudala ifayela lokushintsha

en: The swap file must be between 1 and 2000 MB in size.
zu: Ifayela lokushintsha kumele linosayizi ophakathi kuka-1 kuya ku 2000.

en: There is not enough space on the device you selected for the swap partition.
zu: Asikho isikhala esanele ethuluzini olikhethile ekwahluleni okushintshiwe.

en: z/IPL Boot Loader Configuration
zu: Inhlanganiseli Yomlayishi we-z/IPL

en: The z/IPL boot loader will be installed on your system.
zu: Umlayishi wokulayihsa we-z/IPL uzofakwa kwisistimu yakho.

en: The z/IPL Boot Loader will now be installed on your system.
    
    The root partition will be the one you selected previously in the partition setup.
    
    The kernel used to start the machine will be the one to be installed by default.
    
    If you wish to make changes later after the installation feel free to change the /etc/zipl.conf configuration file.
    
    You can now enter any additional kernel parameters which your machine or your setup may require.
zu: Umlayishi we-z/IP angeke afakwe manje kwisistimu yakho.
    
    Ukwahlula kwempande kuzoba ilokho okukhethile ngokwedlule omisweni lokwahlula.
    
    Isigodi esisetshenziswe ukuqala umshini luzoba ilolo oluzofakwa ngendalo.
    
    Uma ufisa ushintsho ngesikhathi esizayo emuva kokufakwa khululeka ukushintsha  /etc/zipl.conf ifayela lenhlanganiselo.
    
    Manje ungangenusa imifakela yomgodi eyongeziwe edingwa umiso lo mshini wakho.

en: Kernel Parameters
zu: Imifakela Yesigodi

en: Chandev Parameters
zu: Imifakela ye-Chandev

en: Which boot loader would you like to use?
zu: Imuphi umlayishi ongathanda ukumusebenzisa?

en: Use GRUB Boot Loader
zu: Sebenzisa Umlayishi we-GRUB

en: No Boot Loader
zu: Akekho Umlayishi

en: Skip Boot Loader
zu: Yeqa Umlayishi

en: Force use of LBA32 (not normally required)
zu: Phoqa ukusetshenziswa kwe-LBA32 (ngokwejwayelekile edingekayo)

en: Where do you want to install the boot loader?
zu: Ufuna ukumufaka kephi umlayishi?

en: Boot label
zu: Ilebula yokulayisha

en: Clear
zu: Susa

en: Edit Boot Label
zu: Lungisa Ilebula Lokulayisha

en: Invalid Boot Label
zu: Ilebula Yokulayisha Engasebenzi

en: Boot label may not be empty.
zu: Ilebula yokulayisha kungenzela ukuthi igcwele.

en: Boot label contains illegal characters.
zu: Ilebula yokulayisha iqukethe izimpawu ezingekho emthethweni.

en: Use a GRUB Password
zu: Sebenzisa Igama lokudlula le-GRUB

en: Boot Loader Password:
zu: Igama lokudlula Lomlayishi Wokulayisha:

en: Confirm:
zu: Qinisekisa:

en: Passwords Do Not Match
zu: Amagama okudlula Awafani

en: Password Too Short
zu: Igama lokudlula Lifushane

en: Boot loader password is too short
zu: Igama lomlayishi wokulayisha lifushane kakhulu

en: Press <Enter> to end the installation process.
zu: Cindezela <Enter> ukuphetha inqubo yokufaka.

en: <Enter> to exit
zu: <Enter> ukuphuma

en: Congratulations, your %s installation is complete.
    
    %s%s
zu: Siyakubongela, ukufakwa %s kwakho sekuqediwe.
    
    %s%s

en: For information on errata (updates and bug fixes), visit http://www.redhat.com/errata/.
    
    Information on using your system is available in the %s manuals at http://www.redhat.com/docs/.
zu: Ukuthola ulwazi mayelana ne-errate (ukuvuselelwa kanye nokulungiswakwamagciwane ), vakashela i-http://www.redhat.com/errata.
    
    Ulwazi lokusebenzisa isistimu yakho luyatholakala ezincwadini ezibhaliwe ze-%ss e-http://www.redhat.com/docs.

en: Complete
zu: Kuqediwe

en: <Space>,<+>,<-> selection   |   <F2> Group Details   |   <F12> next screen
zu: <Space>,<+>,<-> ukhetho   |   <F2> Imininingwane Yeqembu   |   <F12> kwisikrini esilandelayo

en: Package Group Details
zu: Imininingwane Yeqembu Lephakethe

en: Keyboard Selection
zu: Ukhetho Lwebhodi lezikhiye

en: Which model keyboard is attached to this computer?
zu: Ingaba iluphi uhlobo lwebhodi lezikhiye olunamathiselwe kule khomputha?

en: Gateway:
zu: Isango lokudlula:

en: Activate on boot
zu: nyakazisa ekulayisheni

en: Network Configuration for %s
zu: Inhlanganiselo Yoxhumano lwe-%s

en: Primary DNS:
zu: I-DNS Yokuqala:

en: Secondary DNS:
zu: I-DNS Yesibili:

en: Miscellaneous Network Settings
zu: Izilungiselelo Zoxhumano Eziyingxubevange

en: automatically via DHCP
zu: ngokudlula okuzenzekelayo kwi-DHCP

en: manually
zu: ngokukwenza

en: Hostname Configuration
zu: Inhlanganiselo Yesiteshi sekhomputha

en: Invalid Hostname
zu: Igama lesiteshi sekhomputha Elingasebenzi

en: You have not specified a hostname.
zu: Awulicacisile igama lesiteshi sekhomputha.

en: Must specify a value
zu: Kumele icacise inani

en: Requested value is not an integer
zu: Inani eliceliwe akulona inomboloe ephelele

en: Requested value is too large
zu: Inani eliceliwe likhulu kakhulu

en: RAID Device %s
zu: Ithuluzi le-RAID %s

en: Warning: %s
zu: Isexwayiso: %s

en: Modify Partition
zu: Lungisa Ukwahlula

en: Add anyway
zu: Nomakunjalo yongeza

en: Mount Point:
zu: Izinga Lokukhuphuka

en: File System type:
zu: Uhlobo Lwesistimu Yefayela:

en: Allowable Drives:
zu: Amadiski Avunyelwe:

en: Fixed Size:
zu: Usayizi Ongashintshi:

en: Fill maximum size of (MB):
zu: Gcwalisa usayizi omkhulu we-(MB):

en: Fill all available space:
zu: Gcwalisa isikhala esikhona:

en: Start Cylinder:
zu: Qala Isilinda:

en: End Cylinder:
zu: Phetha Isilinda:

en: RAID Level:
zu: Izinga le-RAID:

en: RAID Members:
zu: Amalunga e-RAID:

en: Number of spares?
zu: Inani lokuseleyo?

en: File System Type:
zu: Uhlobo Lwesistimu Yefayela:

en: File System Label:
zu: Ilebula Yesistimu Yefayela:

en: File System Option:
zu: Ukhetho Lwesistimu Yefayela:

en: Format as %s
zu: Yakha njenge-%s

en: Migrate to %s
zu: Fudukisa kwi-%s

en: Leave unchanged
zu: Shiya kungashintshiwe

en: File System Options
zu: Izinketho Zesistimu Yefayela

en: Please choose how you would like to prepare the file system on this partition.
zu: Siza ukhethe ukuthi ungathanda ukuba isistimu yakho yefayela ibonakale kanjani kulesi sahlulo.

en: Leave unchanged (preserve data)
zu: Shiya kungashintshiwe (gcina ulwazi)

en: Format as:
zu: Yakha njenge:

en: Migrate to:
zu: Fudukisa e:

en: Force to be a primary partition
zu: Phoqa kube njengokwahlula okokuqala

en: Not Supported
zu: Akuxhasiwe

en: Invalid Entry for Partition Size
zu: Isingeniso esingasebenzi Sasayizi Wokwahlula

en: Invalid Entry for Maximum Size
zu: Usayizi Omukhulu Wesingeniso Esingasebenzi

en: Invalid Entry for Starting Cylinder
zu: Isingeniso Esingasebenzi Sokuqalisa Isilinda

en: Invalid Entry for End Cylinder
zu: Isingeniso Esingasebenzi Sesiphetho Sesilinda

en: No RAID partitions
zu: Azikho izahlulo ze-RAID

en: At least two software RAID partitions are needed.
zu: Okungenani izahlulo ezimbili zengaphakathi lekhomputha ye-RAID ziyadingeka.

en: Format partition?
zu: Kwakhiwe isahlulo?

en: Invalid Entry for RAID Spares
zu: Isingeniso Esingasebenzi Sokusele kwe-RAID

en: Too many spares
zu: Okuseleyo okuningi

en:     F1-Help     F2-New      F3-Edit   F4-Delete    F5-Reset    F12-OK
zu:     F1-Siza     F2-Okusha      F3-Lungisa   F4-Cisha    F5-Misa kabusha    F12-KULUNGILE

en: No Root Partition
zu: Akukho Ukwahlula Kwempande

en: Which drive(s) do you want to use for this installation?
zu: Imaphi amadiski ofuna ukuwasebenzisa ekufakeni?

en: Autopartition
zu: Yahlula ngokuzenzekela

en: Disk Druid
zu: I-druid Yediski

en: Package Installation
zu: Ukufakwa Kwephakethe

en: Customize software selection
zu: Yenza samfuneko Ukhetho lwengaphakathi lekhomputha

en: Update boot loader configuration
zu: Vuselela inhlanganiselo yomlayishi

en: Skip boot loader updating
zu: Yeqa ukuvuselelwa komlayishi

en: Create new boot loader configuration
zu: Dala inhlanganiselo yomlayishi

en: Free Space
zu: Isikhala esisetshenzisiwe

en: RAM detected (MB):
zu: I-RAM icoshiwe (MB):

en: Suggested size (MB):
zu: Usayizi ocatshangwayo (MB):

en: Swap file size (MB):
zu: Shintsha usayizi wefayela (MB):

en: Add Swap
zu: Yongeza Ukushintsha

en: The value you entered is not a valid number.
zu: Inani olingenisile liyinombolo engasebenzi.

en: Reinstall System
zu: Faka kabusha Isistimu

en: System to Upgrade
zu: Isistimu Isivuselelwa

en: Root Password
zu: Igama lokudlula Lempande

en: The root password must be at least 6 characters long.
zu: Igama lokudlula lempande kumele libe nezimpawu ezingu-6 ubude.

en: Welcome to %s!
zu: Wamukelekile e-%s!

en: z/IPL Configuration
zu: Inhlanganiselo ye-z/IPL

en: Chandev line
zu: Ulayini we-Chandev

en: Software Development
zu: Ukuphuhliswa KweSoftware

en: Media Check
zu: Ukubhekwa Konozindaba

en: Test
zu: Isivivinyo

en: Cannot find kickstart file on CDROM.
zu: Ayikwazi ukuthola ifayela lokuqala kwi-CDROM.

en: Loading
zu: Iyalayisha

en: Reading driver disk...
zu: Ifunda idiski yomshayeli...

en: Driver Disk Source
zu: Imvelaphi Yediski Yomshayeli

en: You have multiple devices which could serve as sources for a driver disk.  Which would you like to use?
zu: Unamathuluzi amaningi angasebenza njengezimvelaphi zediski.  Iziphi ongathanda ukuzisebenzisa?

en: Insert your driver disk into /dev/%s and press "OK" to continue.
zu: Faka idiski yomshayeli kwi-/dev/%s ebese ucofa "Kulungile" ukuqhubeka.

en: Insert Driver Disk
zu: Faka Idiski Yomshayeli

en: Failed to mount driver disk.
zu: Yehlulekile ukukhuphuka kwidiski yomshayeli.

en: Manually choose
zu: Khetha ngokuzenzekela

en: Load another disk
zu: Layisha enye idiski

en: No devices of the appropriate type were found on this driver disk.  Would you like to manually select the driver, continue anyway, or load another driver disk?
zu: Awekho amathuluzi ohlobo olufanelekile atholakele kule diski.  Ungathanda ukukhetha idiski, noma kunjalo qhubeka, noma layisha enye idiski?

en: Driver disk
zu: Idiski yomshayeli

en: Do you have a driver disk?
zu: Unayo idiski?

en: More Driver Disks?
zu: Amanye Amadiski Omshayeli?

en: Do you wish to load any more driver disks?
zu: Uyafisa ukulayisha amanye amadiski amaning omshayeli?

en: Kickstart Error
zu: Iphutha le-Kickstart

en: Unknown driver disk kickstart source: %s
zu: Imvelaphi engaziwa yokuqalisa idiski: %s

en: The following invalid argument was specified for the kickstart driver disk command: %s:%s
zu: Umfakelo olandelayo ongasebenzi ucaciswe kumyaleli wokuqalisa idiski: %s:%s

en: Enter Module Parameters
zu: Ngenisa Imifakela Yengxenye

en: No drivers found
zu: Abekho abashayeli abatholiwe

en: Load driver disk
zu: Layisha idiski yomshayeli

en: No drivers were found to manually insert.  Would you like to use a driver disk?
zu: Awekho amadiski atholakele azofakwa.  Ungathanda ukusebenzisan idiski?

en: Please select the driver below which you wish to load.  If it does not appear and you have a driver disk, press F2.
zu: Siza ukhethe idiski ngezansi ongathanda ukuyisebenzisa.  Uma ngabonakali futhi unediski, cindezela F2.

en: Specify optional module arguments
zu: Cacisa imifakela yengxenye engaphoqekile

en: Select Device Driver to Load
zu: Khetha Umshayeli Wethuluzi Wokulayisha

en: You don't seem to have any hard drives on your system! Would you like to configure additional devices?
zu: Kubonakala engathi awunayo amadiski kwisistimu yakho! Ungathanda ukuhlanganisela amathuluzi ongeziwe?

en: Select Partition
zu: Khetha Isahlulo

en: Bad argument to HD kickstart method command %s: %s
zu: Umfakela omubi we-HD wokuqala umyalelo wendlela %s: %s

en: Cannot find kickstart file on hard drive.
zu: Ayikwazi ukuthola ifayela lokuqala ngokushesha kwi-drive enzima

en: Keyboard Type
zu: Uhlobo Lwebhodi Lezikhiye

en: What type of keyboard do you have?
zu: Unohlobo olunjani lwebhodi yezikhiye?

en: Error in %s on line %d of kickstart file %s.
zu: Iphutha kwi-%s kulayini we-%d wefayela lokuqalisa %s.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  | <Space> selects | <F12> next screen
zu:   <Tab>/<Alt-Tab> phakathi kwamalunga  | <Space> khetha | <F12> isikrini esilandelayo

en: Choose a Language
zu: Khetha Ulimi

en: Hard drive
zu: Idrive eqinile

en: Update Disk Source
zu: Vuselela Imvelaphi Yediski

en: You have multiple devices which could serve as sources for an update disk.  Which would you like to use?
zu: Umathuluzi amaningi angasebenza njengezimvelaphi zediski yokuvuselela.  Iyiphi ongathanda ukulisebenzisa?

en: Updates Disk
zu: Ivuselela Idiski

en: Failed to mount updates disk
zu: Yehlulekile ukukhuphula ukuvuselela kwediski

en: Updates
zu: Izivuselelo

en: Reading anaconda updates...
zu: Ifunda izivuselelo ze-anaconda...

en: You do not have enough RAM to install %s on this machine.
zu: Awunayo i-RAM eyanele ukufaka %s kulo mshini.

en: Media Detected
zu: Kucoshwe Okwezindaba

en: Local installation media detected...
zu: Kucoshwe okwezindaba kokufakwa okwaseduze...Umd#: ../loader/urlinstall.c:420

en: Rescue Method
zu: Indlela Yokuhlenga

en: Installation Method
zu: Indlela Yokufakwa

en: What type of media contains the rescue image?
zu: Iluphi uhlobo lonozindaba oluqukethe isithombe sokuhlenga?

en: No driver found
zu: Akekho umshayeli otholakele

en: Select driver
zu: Khetha umshayeli

en: Use a driver disk
zu: Sebenzisa idiski yomshayeli

en: Unable to find any devices of the type needed for this installation type.  Would you like to manually select your driver or use a driver disk?
zu: Ayikwazi ukuthola amathuluzi ohlobo oludingekayo alolu hlobo lokufaka.  Ungathanda ukuzikhethela idiski noma ukusebenzisa idiski?

en: The following devices have been found on your system.
zu: Lama thuluzi alandelayo atholwe kwisistimu yakho.

en: No device drivers have been loaded for your system.  Would you like to load any now?
zu: Awekho amadiski alayishiwe kwisistimu yakho.  Ungathanda ukuwalayisha manje?

en: Devices
zu: Amathuluzi

en: Done
zu: Kwenziwe

en: Add Device
zu: Yongeza Ithuluzi

en: Unable to find install image %s
zu: Ayikwazi ukuthola isithombe esifakiwe %s

en: Checking "%s"...
zu: Iyabheka "%s"...

en: Checking media now...
zu: Ibheka onozindaba manje...

en: Unable to read the disc checksum from the primary volume descriptor.  This probably means the disc was created without adding the checksum.
zu: Ayikwazi ukufunda ukubalwa kwediski esuka kumchazi wesisindo wokuqala.  Lokhu mhlawumbe kuchaza aukuthi isivalo sidalwe ngaphandle kokongeza isibalo.

en: Success
zu: Impumelelo

en: Would you like to perform a checksum test of the ISO image:
    
       %s?
zu: Ungathanda ukwenza ukuvivinywa kwesibalo sesithombe se-ISO:
    
       %s?

en: Checksum Test
zu: Ukuvivinywa Kwesibalo

en: Bad argument to device kickstart method command %s: %s
zu: Umfalela omubi ethuluzini lomyalelo wendlela yokuqalisa %s: %s

en: Configure TCP/IP
zu: Hlanganisela i-TCP/IP

en: Missing Information
zu: Ulwazi Olulahlekile

en: Bad argument to kickstart network command %s: %s
zu: Umfakela omubi wokuqala umyalelo woxhumano %s: %s

en: Bad bootproto %s specified in network command
zu: Ukulayishwa okubi %s okucaciswe emyalweni woxhumano

en: Networking Device
zu: Ithuluzi Lokuxhumana

en: You have multiple network devices on this system. Which would you like to install through?
zu: Unamathuluzi amaningi oxhumano kule sistimu. Imaphi ongathanda ukuwafaka?

en: NFS server name:
zu: Igama lomlekeleli we-NFS:

en: NFS Setup
zu: Umiso lwe-NFS

en: That directory could not be mounted from the server.
zu: Lo luhlu lwamafayela angeke ikhushulwe kumlekeleli.

en: Bad argument to NFS kickstart method command %s: %s
zu: Umfakela omubi we-NFS wokuqala umyalelo wendlela%s: %s

en: Waiting for telnet connection...
zu: Ilinde uxhumano lwe-telnet...

en: Running anaconda via telnet...
zu: Isebenzisa i-anaconda esuka kwitelnet...

en: Unable to retrieve the install image.
zu: Ayikwazi ukuvundulula isithombe sokufaka.

en: Bad argument to Url kickstart method command %s: %s
zu: Umfakela omubi we-Url wokuqala umyalelo wendlela %s: %s

en: Must supply a --url argument to Url kickstart method.
zu: Kumele unikeze umfakela we - url ukuqala indlela.

en: Unknown Url method %s
zu: Indlela engaziwa ye-Url %s

en: Retrieving
zu: Iyavundulula

en: Unknown Host
zu: Isiteshi sekhomputha esingaziwa

en: %s is not a valid hostname.
zu: %s akulona igama lesiteshi elisebenzayo.

en: Loading SCSI driver
zu: Ilayisha umshayeli we-SCSI

en: Loading %s driver...
zu: Ilayisha umshayeli we-%s...

en: Reboo_t
zu: Layisha_kabusha

en: _Next
zu: _Okulandelayo

en: _Select
zu: _Khetha

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for afr, af #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for afr
en: Afrikaans
zu: Isibhunu

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ara, ar #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ara
en: Arabic
zu: isi-Arabhu

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for bul, bg #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for bul
en: Bulgarian
zu: Isi-Buligariyana

note: name for cat
en: Catalan
zu: Isi-Khathalani

note: generated from lang-table
en: Chinese(Simplified)
zu: IsiShayina (Esilula)

note: generated from lang-table
en: Chinese(Traditional)
zu: IsiShayina(Sasendulo)

note: generated from lang-table
en: English
zu: IsiNgisi

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for est, et #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for est
en: Estonian
zu: Isi-Estoniyani

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for fin, fi #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for fin
en: Finnish
zu: Isi-Finishi

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for heb, he #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for heb
en: Hebrew
zu: Isi-Hebheru

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for hun, hu #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for hun
en: Hungarian
zu: Isi-Hangariyani

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ind, id #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ind
en: Indonesian
zu: Indoneshiya

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mkd, mk #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mkd
en: Macedonian
zu: Isi-Makhedoniya

note: generated from lang-table
en: Portuguese(Brazilian)
zu: IsiPotukezi (Sase-Brazil)

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ron, ro #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ron
en: Romanian
zu: Isi-Romayinani

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for srp, sr #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for srp
en: Serbian
zu: Isi-Sebhiyani

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for slk, sk #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for slk
en: Slovak
zu: Isi-Silovaki

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for tam, ta #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for tam
en: Tamil
zu: Isi-Thamili

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for vie, vi #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for vie
en: Vietnamese
zu: Isi-Vitheyinamise

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for cym, cy #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for cym
en: Welsh
zu: Isi Welsh

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for zul, zu #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for zul
en: Zulu
zu: Isi-Zulu

en: Directory
zu: Umkhondo

en: No Image
zu: Akuna sithombe

en: About %s
zu: Nge %s

en: Contact
zu: Xhumana

en: <b>Applications</b>
zu: <b> Izithobo</b>

en: <b>Support</b>
zu: <b>Sekela</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Changes to this setting will not take effect until you next log in.</i></small>
zu: <small><i><b>Qaphela:</b> Ushintsho kuloluhlelo angeke lwenzeke uze uphinde ungene futhi ngaphakathi.</i></small>

en: Assistive Technology Preferences
zu: Usizo lwesayensi yemisebenzi ethile oluthandekayo

en: Close and _Log Out
zu: Vala futhi _uphume

en: Start these assistive technologies every time you log in:
zu: Qala lolusizo lwesayensi ethile ngazo zonke izikhathi uma ungena:

en: _Enable assistive technologies
zu: _Nika amandla kusizo lwesayensi ethile

en: _Magnifier
zu: _Inkulisa

en: _On-screen keyboard
zu: _Ebusweni besiga-nyezi kwindawo yokushaya uma ubhala

en: _Screenreader
zu: _Isifundi ebusweni besiga-nyezi

en: Assistive Technology Support
zu: Usizo lwesayensi yemisebenzi ethile oluthandekayo

en: Enable support for GNOME assistive technologies at login
zu: Nika amandla ngokusekela I GNOME uma ungena kusizo lwesayensi yemisebenzi ethile

en: No Assistive Technology is available on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support, and the 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
zu: Usizo lobugciko alukho phakathi kohlelo lwakho. Umthwalo we-'gok' imelwe ukufakwa ukuze uthole inxaso yobuso besiga-nyezi kwindawo yokushaya uma ubhala, nomthwalo we 'gnopernicus' kumelwe ufakwe ukuze ufundwe ebusweni besiga-nyezi namakhono okukhulisa.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gok' package must be installed in order to get on-screen keyboard support.
zu: Akusilo lonke usizo olutholakalayo lwesayensi ethile olufakiwe phakathi komshini wakho. Isithungu se 'gok' kumelwe sifakwe ukuze kutholwe ukusekelwa kwindawo yokusahya uma ubhala ebusweni besiga-nyezi.

en: Not all available assistive technologies are installed on your system.  The 'gnopernicus' package must be installed for screenreading and magnifying capabilities.
zu: Usizo lwesayensi yemisebenzi ethile oluthandekayo alufakiwe phakathi emshinini wakho. Isishuqulu se 'gnopernicus' kumelwe sifakwe ukuze kufundwe ebusweni besiga-nyezi nokukhulisa okukhoekayo.

en: There was an error launching the mouse preferences dialog: %s
zu: Kube khona iphutha elenzikile uma kungeniswa ingoso oluthandekayo lokushaya: %s

en: Unable to import AccessX settings from file '%s'
zu: Ihlulekile ukuthwebula izinhlelo zemvumeX phakathi kwehele '%s'

en: Import Feature Settings File
zu: Ingqondo yokuhlela imininingwane yehele

en: _Import
zu: _Ngenisa okuvela ngaphandle

en: Set your keyboard accessibility preferences
zu: Hlela indawo yakho yokubhala ngezimvume ezithandekayo

en: This system does not seem to have the XKB extension.  The keyboard accessibility features will not operate without it.
zu: Lomshini awutshengise njengonendawo yangaphandle ye XKB. Imininingwane yendawo yokushaya uma ubhala ngeke isebenze ngaphandle kwayo.

en: <b>Enable Bo_unce Keys</b>
zu: <b>Nika amandla Qha_sha Izihluthulelo</b>

en: <b>Enable Slo_w Keys</b>
zu: <b>Nika amandla Kan_cane Izihluthulelo</b>

en: <b>Enable _Mouse Keys</b>
zu: <b>Nika amandla _Ingoso Izihluthulelo</b>

en: <b>Enable _Repeat Keys</b>
zu: <b>Nika amandla _Phinda Izihluthulelo</b>

en: <b>Enable _Sticky Keys</b>
zu: <b>Nika amandla _Namathelayo Izihluthulelo</b>

en: <b>Features</b>
zu: <b>Umumo</b>

en: <b>Toggle Keys</b>
zu: <b>Izihlushulelo zokugqoka</b>

en: Beep if key is re_jected
zu: Khala uma isihluthulelo sali_we

en: Beep when _features turned on or off from keyboard
zu: Khala uma _umumo ucishiwe noma ukhanyisiwe kwindawo yokushaya uma ubhala

en: Beep when _modifier is pressed
zu: Khala uma _isilungisi sipotshozwa

en: Beep when an LED is turned on and two beeps when one is turned off.
zu: Khala uma LED ikhanyisiwe futhi ikhale kabili uma enye icishiwe.

en: Beep when key is:
zu: Khala uma isihluthulelo siyi:

en: Del_ay:
zu: Chitha Isi_khathi:

en: Delay between keypress and pointer mo_vement:
zu: Chitha isikhathi phakathi kokupotshoza ikinombho nokuha_mba kwesikhombi:

en: Disa_ble if two keys pressed together
zu: Cis_ha uma amakinombho amabili epotshozwe kanye kanye

en: E_nable Toggle Keys
zu: Nika ama_ndla amakinombho wokugqoka

en: Filters
zu: Izisefo

en: I_gnore duplicate keypresses within:
zu: Ungan_aki ukupotsozwa kabili kwangaphakathi:

en: Ignore all subsequent presses of the SAME key if they happen within a user selectable period of time.
zu: Unganaki ukupotsozwa kaningi kwekinombho ngokufanayo umakwenzeka mgomsebenzisi okukhethwa isikhala sesikhathi.

en: Keyboard Accessibility Preferences (AccessX)
zu: Ukuthandeka nemvume yendawo yokushaya ethandekayo (AccessX)

en: Ma_ximum pointer speed:
zu: Ukushesha okuphele_le kokukhomba:

en: Mouse Keys
zu: Amakinombho engoso

en: Mouse _Preferences...
zu: _Okuthandekayo kwengoso...

en: Only accept keys after they have been pressed and held for a user adjustable amount of time.
zu: Vumela amankinobho kuphela emuva kokupotshozwa abanjwa ukusebenziswa ngokuhlelwa kwesikhathi.

en: Perform multiple simultaneous key press operations by pressing modifier keys in sequence.
zu: Yenza ngokupotshoza amankonombho amaningi ukusebenzisa amankinobho okulungisa ngokohlelo.

en: S_peed:
zu: I_jubane:

en: Time to acce_lerate to maximum speed:
zu: Isikhakthi sokukhu_phula ijubane eliphezulu:

en: Turn the numeric keypad into a mouse control pad.
zu: Khanyisela inkinombho lokubala phakathi kweqweqwe lokulawula lwengoso.

en: _Disable if unused for:
zu: _Cisha uma ingasebenzisiwe:

en: _Enable keyboard accessibility features
zu: _Nika amandla umumo wemvume yendawo yokushaya

en: _Import Feature Settings...
zu: _Ngenisa okuvela ngaphandle kwehlelo lomumo...

en: _Only accept keys held for:
zu: _Vuma kuphela amankinombho abanjelwe lokhu:

en: _Type to test settings:
zu: _Bhala ukuhlola uhelo:

en: _accepted
zu: _yamukelekile

en: _pressed
zu: _ipotshoziwe

en: _rejected
zu: _yaliwe

en: characters/second
zu: imibhalo/umzuzwana

en: milliseconds
zu: imizuzwana

en: pixels/second
zu: amachaphaza/umzuzu

note: #-#-#-#-#  2 (gnome-control-center HEAD)  #-#-#-#-# set the timeout value  label with correct value of timeout
en: seconds
zu: imizuzwana

en: Change your Desktop Background settings
zu: Shintsha uhlelo lwesizinda sesiga-nyezi sakho

en: Desktop Background
zu: Isizinda sesiganyezi

en: <b>Desktop _Wallpaper</b>
zu: <b>_Iphepha elihlotsisiwe lwesizinda sesiga-nyezi</b>

en: <b>_Desktop Colors</b>
zu: <b>Imibala yobuso be _Siga-nyezi</b>

en: Desktop Background Preferences
zu: Isizinda sesiga-nyezi esithandekayo

en: Open a dialog to specify the color
zu: Vula ibhokisi ukukhetha umbala

en: _Add Wallpaper
zu: _Faka iphepha elihlotshisiweyo

en: _Style:
zu: _Inhlobo:

en: Centered
zu: Ngaphakathi

en: Fill Screen
zu: Gcwalisa ubuso besiga-nyezi

en: Scaled
zu: Ilinganisiwe

en: Tiled
zu: Ihlotshisiwe

en: Solid Color
zu: Umbala ongenelele

en: Horizontal Gradient
zu: Ubukhulu bokukhuphuka obuqondile buthe ndindilizi

en: Vertical Gradient
zu: Ubukhulu bokukhuphuka obuqondile buthe ndindilizi obumile

note: #-#-#-#-#  2 (gnome-control-center HEAD)  #-#-#-#-# Create the file chooser dialog stuff here
en: Add Wallpaper
zu: Faka iphepha elihlotsisiwe

en: No Wallpaper
zu: Alikho iphepha elihlotshisiwe

en: Unable to start the settings manager 'gnome-settings-daemon'.
    Without the GNOME settings manager running, some preferences may not take effect. This could indicate a problem with Bonobo, or a non-GNOME (e.g. KDE) settings manager may already be active and conflicting with the GNOME settings manager.
zu: Ihlulekile ukuqala umphathi hlelo 'gnome-settings-daemon'.
    Ngaphandle kohlelo lomphathi weGNOME esebenza, ezinye ezithandekayo ngekhe zisebenze. Lokhu kungaveza inkinga nge bonobo, noma i-GNOME engekho (isibonelo KDE) umphathi wohlelo angahle sekaya sebenza abuye aphikisane nomphathi hlelo weGNOME.

en: Unable to load capplet stock icon '%s'
zu: Ihlulekile ukufaka uphawu capplet stock '%s'

en: Just apply settings and quit
zu: Faka uhlelo uphume

en: Retrieve and store legacy settings
zu: Buyisa futhi ugcine uhlelo lobucebi

en: From URI
zu: Iphuma URI

en: URI currently transferring from
zu: Okwamanje URI idlulisela okuphuma

en: To URI
zu: Iya URI

en: URI currently transferring to
zu: URI okwamanje edlulisela ku

en: Fraction completed
zu: Isigamu sesibalo siqhediwe

en: Fraction of transfer currently completed
zu: Ukudluliselwa kwesigamu sesibalo kuqediwe

en: Current URI index
zu: Inkomba yamanje ye URI

en: Current URI index - starts from 1
zu: Inkomba yamanje ye URI - iqala ku 1

en: Total URIs
zu: URIs eziphelele

en: Total number of URIs
zu: Inani eliphelele le URIs

note: localizers: progress dialog title
en: Copying files
zu: Kopela ohele

note: "From" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: From:
zu: Kuvela:

en: Key
zu: Inkinombho

en: GConf key to which this property editor is attached
zu: Inkinombo Gconf lapho lesisakhi sokuhlela sinamatheliswe khona

en: Callback
zu: Bizela emuva

en: Issue this callback when the value associated with key gets changed
zu: Kipha lesisimemo sokubuyela emuva uma inani elithintekayo kumankinombho lishintshwa

en: Change set
zu: Shintsha uhlelo

en: GConf change set containing data to be forwarded to the gconf client on apply
zu: Gconf ishintsha uhlelo olukhungethe ulwazi olumelwe luthunyelwe kwikhasimende ye gconf ekuyingeniseni

en: Conversion to widget callback
zu: Ukuguqulwa kwewidget ebizela emuva

en: Callback to be issued when data are to be converted from GConf to the widget
zu: Isibizo sangemuva sizokhishwa uma imniningo imelwe ukushintshwa ukusuka ku Gconf ukuya kwiwidget

en: Conversion from widget callback
zu: Ukuguqulwa kwewidget ebizela emuva

en: Callback to be issued when data are to be converted to GConf from the widget
zu: Isibizo sangemuva sizokhishwa uma imniningo imelwe ukushintshwa ukusuka ku Gconf ukuya kwiwidget

en: UI Control
zu: Ukulawula UI

en: Object that controls the property (normally a widget)
zu: Into elawula leso sakha (okwejwayelekile yiwidget)

en: Property editor object data
zu: Umhleli wezakha into yemniningo

en: Custom data required by the specific property editor
zu: Imniningo yesiko icelwa yisakha esithize somhleli

en: Property editor data freeing callback
zu: Umhleli wesakha ukhulula imniningo yokushaya ngasemuva

en: Callback to be issued when property editor object data is to be freed
zu: Kuzo khishwa isibizo ngasemuva uma umhleli wesakha wento yomniningo ekhululwa

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
zu: Yehlulekile ukuthola ihele '%s'.
    
    Sicela uqiniseke ukuba yikhona uphinde uzame futhi, noma khetha isithombe esehlukile sesizinda sesiga-nyezi.

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
zu: Angikwazi ukuvula ihele '%s'.
    Mhlambe yinhlobo yesithombe esingakaxhaswa.
    
    Sicela ukhethe isithombe esihlukile kunalokho.

en: Please select an image.
zu: Sicela ukhethe isithombe.

en: Preferred Applications
zu: Izithobo ezithandekayo

en: Select your default applications
zu: Khetha izithobo zakho ezinephutha

en: Netscape Communicator
zu: Umxhumanisi we Netscape

en: W3M Text Browser
zu: W3M Isiyaluzi setekisi

en: Lynx Text Browser
zu: Lynx Isiyaluzi setekisi

en: Links Text Browser
zu: Links Isiyaluzi setekisi

note: #-#-#-#-#  2 (gnome-control-center HEAD)  #-#-#-#-# The code in gnome-default-applications-properties.c makes sure * there is only one (the first entry in this list) Evolution entry * in the list shown to the user
en: Evolution Mail Reader
zu: Umfundi miyalezo we-Evolution

en: KMail
zu: Kmail

en: Mozilla Mail
zu: Umyalezo we Mozilla

en: Standard XTerminal
zu: Isixhumi X esejwayekile

en: NXterm
zu: Nxterm

en: Please specify a name and a command for this editor.
zu: Sicela uchaze igama nomyalo walombhali.

en: Add...
zu: Hlanganisa...

en: Co_mmand:
zu: Umy_alo:

en: Custom Editor Properties
zu: Izakhi zomhleli zesiko

en: Default Mail Reader
zu: Umfundi miyalezo onephutha

en: Default Terminal
zu: Isixhumanisi esinephutha

en: Default Text Editor
zu: Umhleli wetekisi onephutha

en: Default Web Browser
zu: Isiyaluzi solwembu esinephutha

en: Default Window Manager
zu: Umphathi wefasitela onephutha

en: E_xec Flag:
zu: E_exc iflagi:

en: Edit...
zu: Hlela...

en: Mail Reader
zu: Umfundi milayezo

en: Select the window manager you want.  You will need to hit apply, wave the magic wand, and do a magic dance for it to work.
zu: Khetha umphathi wefasitela omfunayo. Kumele ushaye usebenzisa, uthinte iwandi elizenzekelayo, ubuye wenze umdanso ukuze isebenze.

en: Terminal
zu: Isixhumanisi

en: Text Editor
zu: Uhele wetekisi

en: Understands _Netscape Remote Control
zu: Yiqonda ukulawulwa ngongesi yi _Netscape

en: Use this _editor to open text files in the file manager
zu: Sebenzisa lo_mhleli ukuvula ihele letekisi phakathi komphathi wehele

en: Web Browser
zu: Isiyaluzi solwembu

en: Window Manager
zu: Umphathi wefasitela

en: _Properties...
zu: _Izakhi...

en: Change screen resolution
zu: Shintsa isinqumo sobuso besiga-nyezi

en: Screen Resolution
zu: Isinqumo sobuso besiga-nyezi

en: _Resolution:
zu: _Isinqumo:

en: Re_fresh rate:
zu: Ijubane eliphinde kabu_sha:

en: Default Settings
zu: Izinhlelo ezinephutha

en: Screen %d Settings
zu: Ubuso besiga-nyezi %d Izinhlelo

en: Screen Resolution Preferences
zu: Isinqumo esithandekayo sobuso besiga-nyezi

en: _Make default for this computer (%s) only
zu: _Yenza iphutha lwesiga-nyezi (%s) kuphela

en: Testing the new settings. If you don't respond in %d second the previous settings will be restored. | Testing the new settings. If you don't respond in %d seconds the previous settings will be restored.
zu[0]: Ukuhlolwa kwezinhlelo ezintsha. Uma ungaphendule %d emzuzwaneni izinhlelo ezidlulile zizophindwa zibuyiswe.
zu[1]: Ukuhlolwa kwezinhlelo ezintsha. Uma ungaphendule %d emizuzwaneni izinhlelo ezidlulile zizophindwa zibuyiswe.

en: Keep Resolution
zu: Gcina isinqumo

en: Do you want to keep this resolution?
zu: Ufuna ukugcina lesisinqumo?

en: Use _previous resolution
zu: Sebenzisa isinqumo _esidlulile

en: _Keep resolution
zu: _Gcina isinqumo

en: The X Server does not support the XRandR extension.  Runtime resolution changes to the display size are not available.
zu: Isisebenzi X asixhasi XRandR yangaphandle. Isikhathi sokusebenza sesinqumo sishintsha isilinganiso somboniso azitholakali.

en: The version of the XRandR extension is incompatible with this program. Runtime changes to the display size are not available.
zu: Ukulandisa kwe XRandR yangaphandle akusebenzi kuloluhlelo. Isikhathi sokusebenza sishintsha isilinganiso sokubonisa azitholakali.

en: Select fonts for the desktop
zu: Khetha isiqwema sesiga-nyezi

en: <b>Font Rendering</b>
zu: <b>Ukutyelekana isiqwema</b>

en: <b>Hinting</b>:
zu: <b>Isexwayiso</b>:

en: <b>Smoothing</b>:
zu: <b>Bushelezi</b>:

en: <b>Subpixel order</b>:
zu: <b>Umyalo wechashazana</b>:

en: Best _shapes
zu: _Isimo esibalasele

en: Best co_ntrast
zu: Ukukha_nya okubalasele

en: D_etails...
zu: Im_niningwane...

en: Font Preferences
zu: Isiqwema esithandekayo

en: Font Rendering Details
zu: Imininingwane yokutyelekana isiqwema

en: Go _to font folder
zu: Hamba _kwi sibaya sesiqwema

en: Gra_yscale
zu: Isilinganiso esi_gray

en: N_one
zu: L_utho

en: R_esolution:
zu: I_siqumo:

en: Sub_pixel (LCDs)
zu: Ama_chashazana (LCDs)

en: Sub_pixel smoothing (LCDs)
zu: Ukushelela kwama_chashazana (LCDs)

en: _Application font:
zu: Isiqwema _sesithobo:

en: _Desktop font:
zu: _Isiqwema sesiga-nyezi:

en: _Full
zu: _Igcwele

en: _Medium
zu: _Iphakathi

en: _Monochrome
zu: _Isiqalo esiphathele sodwa

en: _None
zu: _Lutho

en: _Slight
zu: _Cishe

en: _Terminal font:
zu: _Isixhumi siqwema:

en: _Window title font:
zu: _Isihloko sombhalo wefasitela:

en: dots per inch
zu: amabala ngobude

en: Font may be too large
zu: Iisqqwema singaba sikhulu kakhulu

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a size smaller than %d. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a size smaller than %d.
zu[0]: Isiqwema esikhethiwe si %d sikhomba kakhulu, singenza kubelikhuni ukusebenzisa isiga-nyezi. Kuyakhuthazwa ukuba ukhethe isayizi encane kune %d.
zu[1]: Isiqwema esikhethiwe si %d sikhomba kakhulu, singenza kubelikhuni ukusebenzisa isiga-nyezi. Kuyakhuthazwa ukuba ukhethe isayizi encane kune %d.

en: The font selected is %d point large, and may make it difficult to effectively use the computer.  It is recommended that you select a smaller sized font. | The font selected is %d points large, and may make it difficult to effectively use the computer. It is recommended that you select a smaller sized font.
zu[0]: Isiqwema esikhethiwe si %d sikhomba kakhulu, singenza kubelikhuni ukusebenzisa isiga-nyezi. Kuyakhuthazwa ukuba ukhethe isayizi encane.
zu[1]: Isiqwema esikhethiwe si %d sikhomba kakhulu, singenza kebe likhuni ukusebenzisa isiga-nyezi. Kuya khuthazwa ukuba ukhethe isayizi encane.

en: New accelerator...
zu: Isigijimi esisha...

en: Accelerator key
zu: Inkinombho yesigijimi

en: Accelerator modifiers
zu: Izilungisi zesigijimi

en: Accelerator keycode
zu: Inkinombho lekhodi lesigijimi

en: Accel Mode
zu: Uhlu Accel

en: The type of accelerator.
zu: Uhlobo lwesigijimi.

en: <Unknown Action>
zu: <Isenzo esingaziwa>

en: Sound
zu: Umsindo

en: Window Management
zu: Ukuphathwa kwefasitela

en: The shortcut "%s" is already used for:
     "%s"
zu: Indlela emfishane "%s" sele yisebenziselwe uku:
     "%s"

en: Error setting new accelerator in configuration database: %s
zu: Iphutha lihlelela isigijimi esisha kumumo wokulonda: %s

en: Error unsetting accelerator in configuration database: %s
zu: Iphutha alihleli isigijimi kumumo wokulonda: %s

en: Shortcut
zu: Ukunqamula

en: Keyboard Shortcuts
zu: Izinqamulo zendawo yokushaya uma ubhala

en: To edit a shortcut key, click on the corresponding row and type a new accelerator, or press backspace to clear.
zu: Ukuhlela inkinombho enqamulayo, potshoza emugqeni ongale ubhale isigijimi esisha, okanye potshoza inkinombho lokubuyisela isikhala emuva ukusula.

en: Assign shortcut keys to commands
zu: Nikela iinkinombho kwimilayezo

en: Layout
zu: Ukubonakala ngaphandle

en: Models
zu: Izifanekiso

en: There was an error launching the keyboard capplet : %s
zu: Kube khona iphutha uma kungeniswa i-capplet yendawo yokushaya uma ubhala: %s

en: _Accessibility
zu: _Ukutholakala

en: Just apply settings and quit (compatibility only; now handled by daemon)
zu: Sebenzisa uhlelo uphe (ingacinwa kuphela; manje iphethwe yi-daemon)

en: Start the page with the typing break settings showing
zu: Qala ikhasi ngokubhala ngokunqamula ukhombisa izinhlelo

en: <b>Cursor Blinking</b>
zu: <b>Isikhombi siyajampajampa</b>

en: <b>Repeat Keys</b>
zu: <b>Phinda amankinombho</b>

en: <b>_Lock screen to enforce typing break</b>
zu: <b>_Vala ubusos ukufaka ngenkani umbhalo onqamulayo</b>

en: <small><i>Fast</i></small>
zu: <small><i>Shesha</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
zu: <small><i>Inde</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
zu: <small><i>Imfisha</i></ismall>

en: <small><i>Slow</i></small>
zu: <small><i>Nwabuza</i></small>

en: A_vailable layouts:
zu: Umphandle o_tholakalayo:

en: All_ow postponing of breaks
zu: V_umela ukubuyiselwa emuva kwezinqamuli

en: Check if breaks are allowed to be postponed
zu: Qaphela ukuba izinqamuli zivunyelwe ukuhlehliswa

en: Cursor _blinks in text boxes and fields
zu: Isikhombi _sijampajampa phakathi kwebhokisi letekisi nemibhalo

en: Duration of the break when typing is disallowed
zu: Isikhathi sokunqamula uma ukubhala kungavumelekile

en: Duration of work before forcing a break
zu: Isikhathi somsebenzi phambi kokufaka isinqamuli ngenkani

en: Key presses _repeat when key is held down
zu: Inkinombho lipotshozwa _phinda uma lipotshozelwe phantsi

en: Keyboard Preferences
zu: Okuthandekayo endaweni yokushaya uma ubhala

en: Keyboard _model:
zu: _Isifanekiso sendawo yokushaya uma ubhala:

en: Layout Options
zu: Ukhetha umumo

en: Layouts
zu: Umumo

en: Lock screen after a certain duration to help prevent repetitive keyboard use injuries
zu: Vala ubuso besiga-nyezi emuva kwesikhathi esithile ukusiza ukuvimba ukuziphinda ukusebenzisa izingozi

en: Microsoft Natural Keyboard
zu: Indawo yokushaya uma ubhala yendalo ye-Microsoft

en: Preview:
zu: Bona kuqala:

en: Typing Break
zu: Ukunqamula ukubhala

en: _Accessibility...
zu: _Ukungenisela...

en: _Break interval lasts:
zu: _Umkhawulo wokugina wokunqamula:

en: _Delay:
zu: _Bambezela:

en: _Selected layouts:
zu: _Umumo okhethiwe:

en: _Speed:
zu: _Ijubane:

en: _Work interval lasts:
zu: _Umsebenzi womkhawulo ekugcineni:

en: minutes
zu: imizuzu

en: Set your keyboard preferences
zu: Hlela indawo zakho ozithandayo kwindawo yokushaya uma ubhala

en: Unknown Cursor
zu: Isikhombisi esingaziwa

en: Default Cursor
zu: Isikhombi esinephutha

en: Default Cursor - Current
zu: Isikhombi esinephutha - Manje

en: The default cursor that ships with X
zu: Isikhombi esinephutha esihambisana no-X

en: White Cursor
zu: Isikhombi esimhlophe

en: White Cursor - Current
zu: Isikhombi esimhlophe - okwamanje

en: The default cursor inverted
zu: Isikhombi esinephuthat sifakiwe

en: Large Cursor
zu: Isikhombi esikhulu

en: Large Cursor - Current
zu: Isikhombi esikhulu - okwamanje

en: Large version of normal cursor
zu: Umlandiso omkhulu wesikhombi esejwayelekile

en: Large White Cursor - Current
zu: Isikhombi esimhlophe esikhulu - okwamanje

en: Large White Cursor
zu: Isikhombi esimhlophe esikhulu

en: Large version of white cursor
zu: Umlandisi omkhulu wesikhombi esimhlophe

en: Cursor Theme
zu: Indikimba yesikhombi

en: <b>Double-Click Timeout </b>
zu: <b>Potshoza-kabili isikhathi siphelile </b>

en: <b>Drag and Drop</b>
zu: <b>Dontsa futhi uphontse</b>

en: <b>Locate Pointer</b>
zu: <b>Beka isikhombisi endaweni</b>

en: <b>Mouse Orientation</b>
zu: <b>Ukuhanjiswa kwesingoso</b>

en: <b>Speed</b>
zu: <b>Ijubane</b>

en: <i>Fast</i>
zu: <i>Shesha</i>

en: <i>High</i>
zu: <i>Phezulu</i>

en: <i>Large</i>
zu: <i>Okukhulu</i>

en: <i>Low</i>
zu: <i>Okuphantsi</i>

en: <i>Slow</i>
zu: <i>Nwazayo</i>

en: <i>Small</i>
zu: <i>Ncanel</i>

en: Buttons
zu: Amankinombho

en: Cursors
zu: Izikhombi

en: Highlight the _pointer when you press Ctrl
zu: Khanyisela _isikhombisi uma upotshoza Ctrl

en: Large
zu: Zimukile

en: Medium
zu: Maphakathi

en: Motion
zu: Intshukumo

en: Mouse Preferences
zu: Okuthandekayo kwesingoso

en: Small
zu: Ncane

en: _Acceleration:
zu: _Ukusheshisa:

en: _Left-handed mouse
zu: _Isingoso sesandla sasebunxele

en: _Sensitivity:
zu: _Binyekile:

en: _Threshold:
zu: _Umnyango:

en: _Timeout:
zu: _Isikhathi siphelile:

en: Set your mouse preferences
zu: Hlela okuthandekayo kwesingoso

en: Network Proxy
zu: Proxy yokuxhumana

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
zu: <b>_Umumo wozenzakalelayo we-proxy</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
zu: <b>_Ukulungisa umumo we-proxy ngesandla</b>

en: <b>_Use authentication</b>
zu: <b>_Sebenzisa izifungo</b>

en: Autoconfiguration _URL:
zu: Ukulungisa ngokuzenzekela _URL:

en: HTTP Proxy Details
zu: Imniningwane emileyo ye-HTTP

en: H_TTP proxy:
zu: H_TTP ezimele:

en: Port:
zu: Itheku:

en: S_ocks host:
zu: Umhathi weso_kisi:

en: U_sername:
zu: I_gamamsebemzi:

en: _FTP proxy:
zu: _FTP ezimele:

en: _Secure HTTP proxy:
zu: _Vikela i-HTTP ezimele:

en: Enable sound and associate sounds with events
zu: Nika amandla umsindo futhi ujwayeze imisindo nemicimbi

en: Sound Preferences
zu: Imisindo ethandekayo

en: E_nable sound server startup
zu: Ni_ka amandla uphathi womsindo ukuqala

en: Flash _entire screen
zu: Khanyisa _bonke ubuso

en: Flash _window titlebar
zu: Khanyisa _ifasitela lohlu

en: Sound Events
zu: Imicimbi yomsindo

en: System Bell
zu: Insimbi yohlelo

en: _Sound an audible bell
zu: _Khalisa insimbi ezakalayo

en: _Sounds for events
zu: _Umsindo wemicimbi

en: _Visual feedback:
zu: _Impendulo ebonakalayo:

en: No themes could be found on your system.  This probably means that your "Theme Preferences" dialog was improperly installed, or you haven't installed the "gnome-themes" package.
zu: Azikho indikima ezitholakele kuhlelo lwakho. Mhalbe lokhu kuchaza ukuthi "Indikima ezithandekayo" ibhokisana lifakwe kabi, noma mhlambe awukalifaki "gnome-themes" umthwalo.

en: No theme file location specified to install
zu: Akukho ihele lendikima elinendawo elifakiwe

en: The theme file location specified to install is invalid
zu: Indikima yehele echaziwe ukuthi ifakwe ayifanele

en: %s is the path where the theme files will be installed. This can not be selected as the source location
zu: %s yindlela lapho indikima zohele zizofakwa khona. Lokhu ngeke kukhethwe ngenje ndawo eyimvelo

en: Custom theme
zu: Indikima yesiko

en: You can save this theme by pressing the Save Theme button.
zu: Ungahlenga lendikima ngokupotshoza inkinombho lokuhlenga eliyindikima.

en: The default theme schemas could not be found on your system.  This means that you probably don't have metacity installed, or that your gconf is configured incorrectly.
zu: Indikima eziyiphutha ezingamaqembu azitholakalanga phakathi kohlu. Lokhu kuchaza ukuthi awuna imetacity efakiwe, noma i-gconf yakho ifakwe kabi.

en: Theme name must be present
zu: Igama lendikima kumele libe khona

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
zu: Indikima sele yikhona. Ingabe uthanda ukufaka enye kunale?

en: Select themes for various parts of the desktop
zu: Khetha indikima zamalungu ahlukile esiga-nyezi

en: <span size="larger" weight="bold">Install a Theme</span>
zu: <span size="larger" weight="bold">Faka indikima</span>

en: Theme Installation
zu: Ukufakwa kwendikima

en: _Install
zu: _Faka

en: <span size="larger" weight="bold">Save Theme to Disk</span>
zu: <span size="larger" weight="bold">Hlenga indikima phakathi kwecwecwe</span>

en: Apply _Background
zu: Sebenzisa _Isizinda

en: Apply _Font
zu: Sebenzisa _Isiqwema

en: Controls
zu: Abalawuli

en: New themes can also be installed by dragging them into the window.
zu: Indikima ezinsha zinga fakwa ngokuzidontsela efasitileni.

en: Save Theme
zu: Hlenga indikima

en: Select theme for the desktop
zu: Khetha indikima yesiga-nyezi

en: Short _description:
zu: _Umlandiso omfishane:

en: Theme Details
zu: Imniningwane yendikima

en: Theme Preferences
zu: Indikima ezithandekayo

en: Theme _Details
zu: _Imniningwane yendikima

en: This theme does not suggest any particular font or background.
zu: Lendikima ayibonisi isiqwema esikhethekile noma isizinda.

en: This theme suggests a background:
zu: Lendikima ibonisa isizinda:

en: This theme suggests a font and a background:
zu: Lendikima ibonisa isiqwema nesizinda:

en: This theme suggests a font:
zu: Lendikima ibonisa isiqwqema:

en: Window Border
zu: Isiyaluzi Window

en: _Go To Theme Folder
zu: _Hamba kwisibaya sendikimba

en: _Install Theme...
zu: _Faka indikimba...

en: _Save Theme...
zu: _Hlenga indikimba...

en: _Theme name:
zu: _Igama lendikimba:

en: theme selection tree
zu: isihlahla sokukhetha indikimba

en: Customize the appearance of toolbars and menubars in applications
zu: Hlela ngokwesiko ukubonakala kwehlu lwamathuluzi nohlu phakathi kwezithobo

en: Menus & Toolbars
zu: Uhlu & amathuluzi

en: <b>Behavior and Appearance</b>
zu: <b>Ukuziphatha nokubonakala</b>

en: C_ut
zu: S_ika

en: Icons only
zu: Amaphawu wodwa

en: Menu and Toolbar Preferences
zu: Uhlu namathuluzi athandekayo

en: New File
zu: Ihele elisha

en: Open File
zu: Vula ihele

en: Save File
zu: Hlenga ihele

en: Show _icons in menus
zu: Bonisa _amaphawu phakathi kohlu

en: Text below icons
zu: Itekisi ngaphantsi kwamaphawu

en: Text beside icons
zu: Itekisi eceleni namaphawu

note: #-#-#-#-#  19 (libgnomeui HEAD)  #-#-#-#-# 10 Copy
en: _Copy
zu: _Kopisha

en: _Detachable toolbars
zu: _Amathulusi anganamatheli

note: #-#-#-#-#  19 (libgnomeui HEAD)  #-#-#-#-# Some standard menus
en: _File
zu: _Ihele

note: #-#-#-#-#  23 (nautilus HEAD)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Open
zu: _Vula

en: _Print
zu: _Bhala

note: #-#-#-#-#  19 (libgnomeui HEAD)  #-#-#-#-# Save
en: _Save
zu: _Hlenga

en: <b>Cannot start the preferences application for your window manager</b>
    
    %s
zu: <b>Ayikhoni ukuqala izithobo ezithandekayo zomphathi wefasitela wakho</b>
    
    %s

en: Control
zu: Lawula

en: Hyper
zu: Isiqalo esiphathelene nokweqisa

en: Super (or "Windows logo")
zu: Phezulu (noma "Windows yesihlokondaba")

en: <b>Movement Key</b>
zu: <b>Inkinombho lokuhamba</b>

en: <b>Titlebar Action</b>
zu: <b>Isenzo sesihloko sohlu</b>

en: <b>Window Selection</b>
zu: <b>Ukhetho Window</b>

en: To _move a window, press-and-hold this key then grab the window:
zu: Uku_hambisa ifasitela, potshoza-ubuye-ubambe lenkinombho uphinde ubambe ifasitela:

en: Window Preferences
zu: Okuthadekayo kwe-Windows

en: _Double-click titlebar to perform this action:
zu: _Potshoza-kabili uhlu lwesihloko ukwenza lesisenzo:

en: _Interval before raising:
zu: _Umkhathi phambi kokuphakama:

en: _Raise selected windows after an interval
zu: _Phakamisa amafasitela akhethiwe emuva komkhawulo

en: _Select windows when the mouse moves over them
zu: _Khetha amafasitela uma isingoso sihamba phezu kwawo

en: Others
zu: Abanye

en: GNOME Control Center
zu: GNOME umlawuli ophakathi

en: The GNOME configuration tool
zu: Ithulusi lokumisa lwe-GNOME

en: Volume
zu: Ivolumu

en: Slow Keys Alert
zu: Amankinombho angasheshi isexwayiso

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
zu: Uqeda ukubambela phantsi inkinombho Shift imizuzwana 8. Le yindlela emfishane yemniningo engasheshi yamankinombho, leyo ethinta indlela indawo yokushaya uma ubhala esebenza ngayo.

en: Do you want to activate Slow Keys?
zu: Ingabe ufuna ukukhanyisa amankinombho angasheshi?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
zu: Ingabe ufuna ukucisha amankinombho angasheshi?

en: Sticky Keys Alert
zu: Ukwexwayiswa ngamankinombho angasheshi

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
zu: Uqeda ukupotshozela inkinombho Shift 5 emugqeni. Le yindlela emfishane yemniningo yamankinombho anamathelayo, lawo athinta indlela indawo yakho yokushaya uma ubhala esebenza ngayo.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
zu: Uqeda ukupotsoza amankinombho amabili kanye, noma upotshoze inkinombho Shift izihlanhlo 5 emugqeni. Lokhu kucisha imniningwane yamankinombho anamathelayo, athintana nendlela indawo yakho yokushaya uma ubhala isebenza ngayo.

en: Do you want to activate Sticky Keys?
zu: Ingabe ufuna ukukhanyisa amankinombho anamathelayo?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
zu: Ingabe ufuna ukucisha amankinombho anmathelayo?

en: Cannot create the directory "%s".
    This is needed to allow changing cursors.
zu: Ihlulekile ukudala indlela yamakheli "%s".
    Lokhu kuyadingeka ukuvumela izikhombi ezishintshayo.

en: Key Binding (%s) has its action defined multiple times
zu: Ukuphetha inkinombho (%s) inesenzo sayo esichaziwe kaningi

en: Key Binding (%s) has its binding defined multiple times
zu: Ukuphetha inkinombho (%s) inokuphethao kwayo okuchaziwe kaningi

en: Key Binding (%s) is incomplete
zu: Ukuphetha inkinombho (%s) ayiphelele

en: Key Binding (%s) is invalid
zu: Ukuphetha inkinombho (%s) akufanele

en: It seems that another application already has access to key '%d'.
zu: Ikhombisa sengathi esinye isithobo sinemvume vele kwinkinombho '%d'.

en: Key Binding (%s) is already in use
zu: Ukuphetha inkinombho (%s) iyasebenziswa

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
zu: Iphutha lenzekile uma usazama ukusebenza (%s)
    elixhunyanyiswe kwisihlushulelo (%s)

en: The X system keyboard settings differ from your current GNOME keyboard settings.  Which set would you like to use?
zu: Uhlelo X lwendawo yokushaya uma ubhala uhlelo luhlukile kule yamanje ye-GNOME. Ingabe ufuna ukusebenzisa uhlelo oluphi?

en: Use X settings
zu: Sebenzisa uhlelo X

en: Use GNOME settings
zu: Sebenzisa uhleo GNOME

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this command exists.
zu: Ihlulekile ukubhala umyalo: %s
    Qiniseka ukuba lomyalo usukhona.

en: Couldn't put the machine to sleep.
    Verify that the machine is correctly configured.
zu: Ihlulekile ukulalisa umashini.
    Bhekisisa ukuba umashini uhlelwe kahle.

en: Permissions on the file %s are broken
zu: Imvume phezu kwehele %s zinqamukile

en: Couldn't load the Glade file.
    Make sure that this daemon is properly installed.
zu: Ihlulekile ukufaka ihele le-Glade.
    Qiniseka ukuba le-daemon ifakwe ngokufanele.

en: There was an error starting up the screensaver:
    
    %s
    
    Screensaver functionality will not work in this session.
zu: Kube khona iphutha makuqalwa isigcini sobuso besiga-nyezi:
    
    %s
    
    Ukusebenza kwesigcini sobuso besiga-nyezi ngekhe kusebenze kulesiqephu.

en: _Do not show this message again
zu: _Unga khombisi lomyalezo futhi

en: Couldn't load sound file %s as sample %s
zu: Ihlulekile ukufaka ihele lomsindo %s njenge sibonelo %s

en: Cannot determine user's home directory
zu: Ihlulekile ukuthola ikheli lomsebenzisi

en: GConf key %s set to type %s but its expected type was %s
zu: Inkinombho GConf %s lihlelelwe ukubhala %s kepha ukubhala okulindelekile bekuyi %s

en: Error creating signal pipe.
zu: Iphutha lidala ithumbu lezimpawu.

en: Type of bg_applier: BG_APPLIER_ROOT for root window or BG_APPLIER_PREVIEW for preview
zu: Uhlobo le bg_sebenzisa: BG_APPLIER_ROOT lempande yefasitela noma BG_APPLIER_PREVIEW ukubukwa kabusha

en: Preview Width
zu: Bheka kabusha ububanzi

en: Width if applier is a preview: Defaults to 64.
zu: Dontsa kabanzi uma isisebenzisi siphinda: Amaphutha ku 64.

en: Preview Height
zu: Hlolisisa ubude

en: Height if applier is a preview: Defaults to 48.
zu: Ubude uma isesebenzisi siphinda: Amaphutha ku 48.

en: Screen
zu: Ubuso besiga-nyezi

en: Screen on which BGApplier is to draw
zu: Ubuso besiga-nyezi lapho I-BGApllier izokhipha

en: The sound file for this event does not exist.
zu: Ihele lomsindo lwalomcimbi alikho sanhlobo.

en: The sound file for this event does not exist.
    You may want to install the gnome-audio package
    for a set of default sounds.
zu: Ihele lomsindo lwalomcimbi alikho sanhlobo.
    Ungafuna ukufaka isisakazi-gnome somthwalo
    kumahlelo emniningwane yomsindo enephutha.

en: The file %s is not a valid wav file
zu: Ihele %s asiyilo ihele elifanele

en: Event
zu: Umcimbi

en: Sound File
zu: Ihele lomsindo

en: _Sounds:
zu: _Umsindo:

en: Select Sound File
zu: Khetha ihele lomsindo

en: _Play
zu: _Dlala

en: _Remove
zu: _Susa

en: Window manager "%s" has not registered a configuration tool
zu: Umphathi wefasitela "%s" akabhalisile ithulusi lokulungisa umumo

en: Maximize
zu: Khulisa

en: Roll up
zu: Yaluzisela phezulu

en: If true, the mime handlers for text/plain and text/* will be kept in sync
zu: Uma kuyiqiniso, abaphathi be-mime text/plain and text/* lizogcinwa phakathi kwe-sync

en: Sync text/plain and text/* handlers
zu: Sync text/plain and text/* abaphathi

en: Brightness down
zu: Ukukhanya phantsi

en: Brightness down's shortcut.
zu: Ukunqamula kokukhanya okuphantsi.

en: Brightness up
zu: Ukukhanya phezulu

en: Brightness up's shortcut.
zu: Ukunqamula kokukhanya okuphezulu.

en: E-mail
zu: Umyalezo-kagesi

en: E-mail's shortcut.
zu: Ukunqamula komyalezo-kagesi.

en: Eject
zu: Khipa

en: Eject's shortcut.
zu: Ukunqamula kokukhipha.

en: Home folder
zu: Isibaya sasekhaya

en: Home folder's shortcut.
zu: Ukunqamula kwesibaya sasekhaya.

en: Launch help browser
zu: Ngenisa usizo lwesiyaluzi

en: Launch help browser's shortcut.
zu: Ngenisa usizo lokunqamula isiyaluzi.

en: Launch web browser
zu: Ngenisa isiyaluzi solwembu

en: Launch web browser's shortcut.
zu: Ngenisa ukunqamula kwesiyaluzi solwembu.

en: Lock screen's shortcut.
zu: Vala ukunqamula kobuso besi-nyezi.

en: Log out
zu: Phuma

en: Log out's shortcut.
zu: Phuma ngokunqamula.

en: Next track key's shortcut.
zu: Okulandela kokunqamula kwenkinombho.

en: Pause
zu: Yima isikhashana

en: Pause key's shortcut.
zu: Inkinombho lokunqamula kokuma isikhashana.

en: Play (or play/pause)
zu: Dlala (noma dlala/misa isikhashana)

en: Play (or play/pause) key's shortcut.
zu: Dlala (noma dlala/misa isikhashana) inkinombho lokunqamula.

en: Previous track key's shortcut.
zu: Ingoma edlulile inkinombho lokunqamula.

en: Search
zu: Hlola

en: Search's shortcut.
zu: Ukuqamula uma uhlola.

en: Skip to next track
zu: Dlulela engomeni elandelayo

en: Skip to previous track
zu: Buyela engomeni edlulile

en: Sleep
zu: Cisha

en: Sleep's shortcut.
zu: Ukunqamula uma ucisha.

en: Stop playback key
zu: Inkinombho lokunmisa ukudlala

en: Stop playback key's shortcut.
zu: Inkinombho lokumisa elinqamulayo.

en: Volume down
zu: Ivolumu ephantsi

en: Volume down's shortcut.
zu: Ukunqamula kwevolumu ephantsi.

en: Volume mute
zu: Ukucisha ivolumu okwesikhashana

en: Volume mute's shortcut
zu: Ukunqamula kokucisha ivolumu okwesikhashana

en: Volume step
zu: Inyathelo lwevolumu

en: Volume step as percentage of volume.
zu: Inyathelo lwevolumu njengamaphesenti.

en: Volume up
zu: Ivolumu ephezulu

en: Volume up's shortcut.
zu: Ukuqamula ivolumu ephezulu.

en: Show Startup Errors
zu: Khombisa amaphutha okungena

en: _Postpone break
zu: _Buyisela ukunqamuka emuva

en: Take a break!
zu: Thatha ikhefu

note: #-#-#-#-#  2 (gnome-control-center HEAD)  #-#-#-#-# { N_("/_Enabled"),      NULL, GIF_CB (popup_enabled_cb),     POPUP_ITEM_ENABLED, "<ToggleItem>", NULL },
en: /_Preferences
zu: /_Okuthandayo

en: /_About
zu: /_Nge

en: /_Take a Break
zu: /_Thatha ikhefu

en: %d minute until the next break | %d minutes until the next break
zu[0]: %d umzuzu kude kufike elinye ikhefu
zu[1]: %d imizuzu kude kufike elinye ikhefu

en: Less than one minute until the next break
zu: Ngaphantsi komzuzu kude kufike enye ikhefu

en: Unable to bring up the typing break properties dialog with the following error: %s
zu: Ihlulekile ukuletha umbhalo wokunqamula nezakha zebhokisi kulokhu okulandelayo nephutha: %s

en: About GNOME Typing Monitor
zu: Ngobuso besiga-nyezi bokubhala nge-GNOME

en: A computer break reminder.
zu: Isinqamulo sesiga-nyezi esikhumbuzayo.

en: Written by Richard Hult &lt;richard@imendio.com&gt;
zu: Ibhalwe ngu Richard Hult &It;richard@imendio.com&gt;

en: Eye candy added by Anders Carlsson
zu: Iso lonezelela ngo Anders Carlsson

en: Break reminder
zu: Isikhumbuzi ngokunqamuka

en: The typing monitor is already running.
zu: Ubuso besiga-nyezi bokubhala sebuyasebenza.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
zu: Impungushe esheshayo embala womhlabathi yenqa phezu kwenja evilaphayo. 0123456789

en: Style:
zu: Indlela:

en: Type:
zu: Uhlobo:

en: Version:
zu: Umlandiso:

en: usage: %s fontfile
zu: ukusebenziswa: %s iqwemahele

en: Set as Application Font
zu: Hlela njenge siqwema sesithobo

en: If set to true, then OpenType fonts will be thumbnailed.
zu: Uma ihlelwe ukuba yiqiniso, ngakho ke OpenType amaqwema azogcizelelwa.

en: If set to true, then PCF fonts will be thumbnailed.
zu: Uma ihlelwe ukuba yiqiniso, ngakho ke PCF amaqwema azogcizelelwa.

en: If set to true, then TrueType fonts will be thumbnailed.
zu: Uma ihlelwe ukuba yiqiniso, ngakho ke TrueType amaqwema azogcizelelwa.

en: If set to true, then Type1 fonts will be thumbnailed.
zu: Uma ihlelwe ukuba yiqiniso, ngakho ke Type1 amaqwema azogcizelelwa.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for OpenType fonts.
zu: Hlela lenkinombho kumyalo osebenzisiwe ukudala izigcizelelo zesiqwema se-OpenType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for PCF fonts.
zu: Hlela lenkinombho kumyalo osebenzisiwe ukudala izigcizelelo zesiqwema se-PCF.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for TrueType fonts.
zu: Hlela lenkinombho kumyalo osebenzisiwe ukudala izigcizelelo zesiqwema se-TrueType.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for Type1 fonts.
zu: Hlela lenkinombho kumyalo osebenzisiwe ukudala izigcizelelo zesiqwema se-Type1.

en: Thumbnail command for OpenType fonts
zu: Gcizelela umyalo wesiqwema se-OpenType

en: Thumbnail command for PCF fonts
zu: Gcizelela umyalo wesiqwema se-PCF

en: Thumbnail command for TrueType fonts
zu: Gcizelela umyalo wesiqwema se-TrueType

en: Thumbnail command for Type1 fonts
zu: Gcizelela umyalo wesiqwema se-Type1

en: Whether to thumbnail OpenType fonts
zu: Mhlambe ukugcizelela iziqwema ze-OpenType

en: Whether to thumbnail PCF fonts
zu: Mhlambe ukugcizelela iziqwema ze-PCF

en: Whether to thumbnail TrueType fonts
zu: Mhlambe ukugcizelela iziqwema ze-TrueType

en: Whether to thumbnail Type1 fonts
zu: Mhlambe ukugcizelela iziqwema ze-Type1

en: <span weight="bold" size="larger">Apply new font?</span>
zu: <span weight="bold" size="larger">Sebenzisa isiqwema esisha?</span>

en: Do _not apply font
zu: Unga_sebenzisi isiqwema

en: The theme you have selected suggests a new font. A preview of the font is shown below.
zu: Indikima oyikhethile ibonisa isiqwema esisha. Ukubukwa kabusha kwalesosiqwema sibonisiwe ngezantsi.

en: _Apply font
zu: _Sebenzisa isiqwema

en: Description
zu: Ukulanda

en: Control theme
zu: Lawula indikima

en: Window border theme
zu: Indikima ehlulayo yefasitela

en: Icon theme
zu: Indikima yophawu

en: If set to true, then installed themes will be thumbnailed.
zu: Uma ihlelelwe iqiniso, manje indikima ezifakiwe zizogcizelelwa.

en: If set to true, then themes will be thumbnailed.
zu: Uma ihlelelwe iqiniso, manje indikima zizogcizelelwa.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for installed themes.
zu: Hlela lenkinombho kumyalo osebenzisiwe ukudala izigcizelelo kwindikima ezifakiwe.

en: Set this key to the command used to create thumbnails for themes.
zu: Hlela lenkinombho kumyalo osebenzisiwe ukudala izigcizelelo kwindikima.

en: Thumbnail command for installed themes
zu: Umyalo wokugcizelela wendikima ezifakiwe

en: Thumbnail command for themes
zu: Umyalo wokugcizelela wendikima

en: Whether to thumbnail installed themes
zu: Ngabe uzogcizelela izihloko ngesithupha ezifakiwe

en: Whether to thumbnail themes
zu: Ngabe uzogcizelela izihloko ngesithupha

en: Image Viewer
zu: Umbonisa sithombe

en: View many different types of images
zu: Bonisa izithombe ezahlukene

en: <b>File Name Preview</b>
zu: <b>Umbuyekezo wegama lehele</b>

en: <b>File Path Specifications</b>
zu: <b>Umchazi womgudu hele</b>

en: <b>Image Interpolation</b>
zu: <b>Isijobelelo sesithombe</b>

en: <b>Image Zoom</b>
zu: <b>Inkulisa sithombe</b>

en: <b>Sequence</b>
zu: <b>Ukulandelana</b>

en: <b>Transparent Parts</b>
zu: <b>Ingxenye ezibonisa ngale</b>

en: Allow _zoom greater than 100% initially
zu: Vumela _inkulisa engaphezu kwekhulu 100% kuqala

en: As _background
zu: Nje _ngesizinda

en: As check _pattern
zu: Nje ngesifanekiso sokuhlola _uhlu

en: As custom c_olor
zu: Njengenkambiso m_bala

en: Color for Transparent Areas
zu: Umbala wesinqithi obonisa ngale

en: Destination Folder:
zu: Isibaya sokufikela:

en: Eye of GNOME Preferences
zu: Iso lokuzithandela GNOME

en: Filename Format:
zu: Isimo segamahele:

en: Image _View
zu: Umboniso _sithombe

en: Rename From:
zu: Qamba futhi kusuka:

en: Replace spaces by underscore
zu: Vala izikhala ngokudwebela ngaphansi

en: Save As
zu: Hlenga njenge

en: Saving Image
zu: Ukuhlenga umboniso

en: Show _next image automatically after:
zu: Bonisa _isithombe esilandelayo ngokuzenzakalela ngasemuva:

en: Sli_de Show
zu: Inkom_bisa zithombe

en: Start counter at:
zu: Qala ukubala ku:

en: _Browse
zu: _Yaluza

en: _Interpolate image on zoom
zu: _Isijobelelo sesithombe kwinkulisa

en: _Loop sequence
zu: Isilandelaniso se_nkintsho

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
zu: Inani elingaphezu kuka 0 litshengisa isikhathi sokuhlala kwesithombe ngaphambi kokuvela kwesinye ngokuzenzakalela. Iqanda limisa ukuyaluza okuzenzekelayo.

en: Allow zoom greater than 100% initially
zu: Vumela inkulisa engaphezu kwekhulu 100% kuqala

en: Delay in seconds until showing the next image
zu: Bambezela ngemizuzwana bese kuvela esinye isithombe

en: Determines how transparency should be indicated. Valid values are CHECK_PATTERN, COLOR and NONE. If COLOR is choosen, then the trans_color key determines the used color value.
zu: Inquma ukuthi inkambiso yukubona ngale kumele yibe kanjani. Amagama afanele yilawa CHECK_PATTERN, COLOR kanye no NONE. Uma COLOR ikhethiwe, bese isihloko trans_color sinquma igama lombala osebenzile.

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
zu: Makube isihloko sombonangale sinegama COLOR, bese lesisihloko sinquma umbala osebenzile ukubonisa umbonangale.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
zu: Uma lokhu kuhlelwe FALSE imibonakaliso emincane ngekeyande ukulingana nesihenqo ekuqaleni.

en: Interpolate Image
zu: Jobelela isithombe

en: Loop through the image sequence
zu: Dlulisela ngale kokulandelana kwesithombe

en: Open images in a new window
zu: Vula izithombe efasiteleni elisha

en: Show/hide the window statusbar.
zu: Veza/fihla izinga lokumela.

en: Show/hide the window toolbar.
zu: Veza/fihla ithuluzi lokumela.

en: Transparency color
zu: Umbala wokubona ngale

en: Transparency indicator
zu: Intshengisa yokubona ngale

en: Whether opening an image should create a new window instead of replacing the image in the current window.
zu: Noma uma uvula isithombe wakhe ifasitela elisha kunoma ubuyisele umboniso efasiteleni lelo.

en: Whether or not the sequence of images should be shown in an endless loop.
zu: Uma ukulandelana kwezithombe kubonakalisa enkintshweni engapheli noma cha.

en: Whether the image should be interpolated on zoom or not. This leads to better quality but is somewhat slower than non interpolated images.
zu: Noma isithombe sijobelelwe ngokwenkulisa noma cha. Lokhu kukhokelela esithombeni esincono kodwa cishe sibe nonwabo kunezithombe ezijobelelwe.

en: All Files
zu: Amahele wonke

en: All Images
zu: Izithombe zonke

note: Pixel size of image: width x height in pixel
en: %s x %s pixel
zu: %s x %s ichapaza

en: Load Image
zu: Faka isithombe

en: Save Image
zu: Londoloza isithombe

en: Open Folder
zu: Vula isibaya

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
zu: Ukungakhoni ukudala ihele lwesikhashane lokulondoza: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
zu: Ukungakhoni ukwabela umqondo wokufaka ihele JPEG

en: empty file
zu: ihele elingenalutho

note: #-#-#-#-#  11 (gnome-vfs 2.8-branch)  #-#-#-#-# GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
zu: Ihele likhona

en: No image loaded.
zu: Akunasithombe esifakiwe.

en: Temporary file creation failed.
zu: Ukwakha ihele lwesikhashana akuphumelelanga.

en: Camera
zu: Isithwebuli

en: Image Data
zu: Imininingwane yesithombe

en: Image Taking Conditions
zu: Izimo zokuthatha isithombe

en: Maker Note
zu: Umenzi ncwajana

en: Other
zu: Okunye

en: Tag
zu: Ilebula

en: Value
zu: Inani

en: Width
zu: Ububanzi

en: Height
zu: Ubude

en: Filesize
zu: Ubungako behele

en: File
zu: Ihele

en: Option not available.
zu: Akunakhetho.

en: To use this function you need the libexif library. Please install libexif (http://libexif.sf.net) and recompile Eye of GNOME.
zu: Ukusebenzisa lomtapo udinga umtholwazi libexif. Ngicela ufake libexif (http://libexif.sf.net) uphinde uhlole kabusha Iso lwe GNOME.

en: as is
zu: njengoba injalo

en: Saving image %s.
zu: Ukuhlenga isithombe %s.

en: Cancel saving ...
zu: Cisha ukulondoza...

en: Filenames are not disjunct.
zu: Amagama wehele awahlanganisiwe.

en: Counter
zu: Isibali

en: Comment
zu: Phawula

en: Time
zu: Isikhathi

en: Day
zu: Usuku

en: Month
zu: Inyanga

en: Year
zu: Unyaka

en: Hour
zu: Ihora

en: Minute
zu: Umzuzu

en: Second
zu: Umzuzwana

en: Eye of GNOME
zu: Iso le GNOME

en: The GNOME image viewing and cataloging program.
zu: Umboniso sithombe nehlelo lokuhlelwa kwezinto GNOME.

en: Could not display help for Eye of GNOME.
    %s
zu: Asikhonanga ukuveza usizo esweni le GNOME.
    %s

en: Overwrite file %s?
zu: Cisha ihele %s?

en: File exists. Do you want to overwrite it?
zu: Ihele likhona. Ufuna ukulicisha na?

en: Overwrite
zu: Cisha

en: Error on saving %s.
zu: Iphutha ekuhlengeni %s.

en: Couldn't determine file format of %s
zu: Asikhonanga ukuthola inkambiso yohlelo lohele %s

en: Please use an appropriate filename suffix or select a file format.
zu: Sicela usebenzise isijobelelo segama lehele elifanele mhlambe ukhethe isimo sehele.

en: Error on saving images.
zu: Iphutha ekuhlengeni izithombe.

en: Do you really want to move %i image to trash? | Do you really want to move %i images to trash?
zu[0]: Ngabe ufuna ukuhambisa %i isithombe emgqonyeni?
zu[1]: Ngabe ufuna ukuhambisa %i izithombe emgqonyeni?

en: Couldn't access trash.
zu: Asikhonanga ukuthola umqgomu.

en: Error on deleting image %s
zu: Iphutha ekucimeni isithombe %s

note: [image width] x [image height] pixel  [bytes]    [zoom in percent]
en: %i x %i pixel  %s    %i%%
zu: %i x %i ichaphaza  %s    %i%%

en: Open a new window
zu: Vula ifasitela elisha

note: #-#-#-#-#  19 (libgnomeui HEAD)  #-#-#-#-# Open
en: _Open...
zu: _Vula...

en: Open a file
zu: Vula ihele

en: Open _Folder...
zu: Vula isi_baya...

en: Open a folder
zu: Vula isibaya

note: #-#-#-#-#  19 (libgnomeui HEAD)  #-#-#-#-# Close #-#-#-#-#  23 (nautilus HEAD)  #-#-#-#-# name, stock id, label name, stock id
en: _Close
zu: _Vala

en: Close window
zu: Vala ifasitela

en: Preferences for Eye of GNOME
zu: Okuthandekayo Esweni le GNOME

en: Help On this application
zu: Usizo kulesisithobo

en: _Toolbar
zu: _Ithuluzi kokumele

en: _Statusbar
zu: _Izinga lokumela

en: Save _As
zu: Hlenga _njenge

en: Flip _Horizontal
zu: Qwabaza _ngokuqonde dindilizi

en: Flip _Vertical
zu: Qwabaza _ngokuma thwi

en: _Rotate Clockwise
zu: _Zungeza ngokwehlongo

en: Rotate Counter C_lockwise
zu: Zungeza ngokweHluka nehl_ongo

en: Rotat_e 180°
zu: Zungez_a 180°

en: _Full Screen
zu: _Isihenqo esigcwele

en: _Zoom In
zu: _Inkulisa engenelayo

en: _Normal Size
zu: _Ukulingana ngokujwayelekile

en: Best _Fit
zu: llingana _nqgo

en: You are about to open %i windows simultaneously. Do you want to open them in a collection instead?
zu: Uzovula %i amafasitela kanyekanye. Ingabe ufuna ukuwavula mhlabe wonke kanyekanye?

en: Open multiple single windows?
zu: Vula amafasitele amaningi ngalinye?

en: Single Windows
zu: Amafasitela ngalinye

en: Collection
zu: Iqoqo

en: File not found. | Files not found.
zu[0]: Ihele alitholakalanga.
zu[1]: Amahele awatholakali.

en: Could not open `%s'
zu: Akuvulekanga `%s'

en: An error has occurred in the %s module.
zu: Kwenzeke iphutha %s endleleni.

en: _Forward
zu: _Phambili

en: Additional CDs
zu: Ama-CDs Ongeziwe

en: Install...
zu: Faka...

en: A CD-ROM has not been detected.  Please insert a CD-ROM in the drive and click "OK" to continue.
zu: I-CD ROM ayicoshwanga.  Siza ufake i-CD-ROM kumshayeli ebese' ucofa "KULUNGILE" ukuze uqhubeke.

en: Welcome
zu: Wamukelekile

en: This session logs you into CDE
zu: lenhlangano ukufaka kuCDE

en: Default System Session
zu: inhlangano yohlelo enephutha

en: This is the default system session
zu: Lokho inhlangano yohlelo enephutha

note: DON\'T CHANGE THIS BY HAND! CHANGE THE SCRIPT THIS IS GENERATED ALWAYS ADD A CHANGELOG OR I WILL PERSONALLY KICK YOUR ASS!
en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
zu: Angikhoni ukuqala isisebenzisi X (isiboniso esisenhlanganisweni). Udinga ukungena kwisizimaziso bese uqale uhlelo lwesimo esilinganisiwe X. Bese uqale iGDM.

en: Would you like me to try to run the X configuration program?  Note that you will need the root password for this.
zu: Ubufuna ngizame uhlelo lwesimo esilinganisiwe X? Qaphela ukuthi uzodinga impande yebizo ngena.

en: Please type in the root (privileged user) password.
zu: Sicela ufake impande yebizo ngena (umsebenzisi ovunyelwe).

en: I will now try to restart the X server again.
zu: Ngizozama ukuqala isisebenzisi uX futhi.

en: I will disable this X server for now.  Restart GDM when it is configured correctly.
zu: Ngizokhenenda isisebenzisi uX okwamanje. Uqala iGDM uma isilinganiswe kahle.

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
zu: Angikhoni ukuqala isisebenzisi X (isiboniso esisenhlanganisweni). Kungenzeka asihlelwanga kahle. Uzothanda ukubona isisebenzisi uX ukucubungula iphutha na?

en: Would you like to view the detailed X server output as well?
zu: Uzothanda ukubuka umphumela yemininingwane yesisebenzisi uX futhi?

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It seems that the pointer device (your mouse) is not set up correctly.  Would you like to view the X server output to diagnose the problem?
zu: Angikhoni ukuqala isisebenzisi u-X (kwisibonisi esisenhlanganisweni). Ngathi isitho sokukhomba (ingundwane) ayihlelwanga kahle. Uzothanda ukubona umphumela wesisebenzisi uX ukucubungula iphutha na?

en: Would you like me to try to run the mouse configuration program?  Note that you will need the root password for this.
zu: Ungathanda ukuthi ngiqale uhlelo lwesilinganiso sesitho sokukhomba na? Qaphela ukuthi uzodinga impande yebizo ngena.

en: This is the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
zu: Lokhu inhlanganiso yephutha lomkhawulo u-X. Amafasitela azoqhama uma ubeke isikhombi phezu kwawo. Ukuphuma kulelihlelo bhala 'uphuma' efasiteleni engosini engasekunxele phezulu.

en: I could not start your session and so I have started the failsafe xterm session.  Windows now have focus only if you have your cursor above them.  To get out of this mode type 'exit' in the window in the upper left corner
zu: Angikhonanga ukuqala inhlanganiso yakho ngakho ngiqale inhlanganiso yephutha lomkhawulo uX. Amafasitela azoqhama uma ubeka isikhombi phezu kwawo. Ukuphuma kulelihlelo bhala 'uphuma' efasiteleni engosini engasekunxele phezulu

en: This session logs you into GNOME
zu: Lenhlanganiso ikungenisa kwiGNOME

en: %s: Could not write new authorization entry: %s
zu: %s: Ayikhoni ukubhala isivumelo mngenisi esisha: %s

en: %s: Could not write new authorization entry.  Possibly out of diskspace
zu: %s: Ayikhoni ukubhala isivumelo mngenisi esisha. Kungenzeka ayikho esikhaleni secwecwe

en: GDM could not write a new authorization entry to disk.  Possibly out of diskspace.%s%s
zu: I-GDM ayikhoni ukubhala isivumelwano mngenisi esisha ecwecweni. Kungenzeka ayikho esikhaleni secwecwe.%s%s

en: %s: Could not make new cookie file in %s
zu: %s: Angikhonanga ukwenza ikhekhi lohele omusha kwi %s

en: %s: Cannot safely open %s
zu: %s: Ayivuleki kahle %s

note: Really no need to clean up here - this process is a goner anyway
en: %s: Could not open cookie file %s
zu: %s: Ikhekhi lohele alivuleki %s

en: %s: Could not lock cookie file %s
zu: %s: Ikhekhi lohele alivaleki %s

en: %s: Could not write cookie
zu: %s: Ikhekhi alibhaleki

en: %s: Ignoring suspiciously looking cookie file %s
zu: %s: Nganaki ikhekhi lohele osolekayo %s

en: Can't write to %s: %s
zu: Ngakhoni ukubhala ku %s: %s

note: This means we have no clue what's happening, * it's not X server crashing as we would have * cought that elsewhere.  Things are just * not working out, so tell the user. * However this may have been caused by a malicious local user * zapping the display repeatedly, that shouldn't cause gdm * to stop
en: The display server has been shut down about 6 times in the last 90 seconds, it is likely that something bad is going on.  I will wait for 2 minutes before trying again on display %s.
zu: Isisebenzisi sesibukiso sivalwe kasithupha imizuzwaneni eyishumi nane edlule, kungenzeka ukuthi kunephutha. Ngizoma imizuzu emibili ngaphambi ekuqaleni esibukweni %s.

en: %s: Cannot create pipe
zu: %s: Ngakhoni ukwenza umbhavuma

en: %s: Failed forking gdm slave process for %s
zu: %s: Ngehlulekile ukubhudla inkambiso yesigqila se-gdm %s

en: %s not a regular file!
zu: %s akusiwuhele ojwayelekile!

en: 
    ... File too long to display ...
zu: 
    ... Uhele mude kakhulu ukungabonakaliswa ...

en: %s could not be opened
zu: %s ayivulekanga

en: %s: Cannot fork to display error/info box
zu: %s: Ayibhudlekanga ukubonikanisa iphutha/ikesi lomlayezo

en: %s: Directory %s does not exist.
zu: %s: Isikhombisi %s asikho.

en: %s: %s is not owned by uid %d.
zu: %s: %s akusi eka uid %d.

en: %s: %s is writable by group.
zu: %s: %s ibhaleka ngeqoqo.

en: %s: %s is writable by other.
zu: %s: %s ibhaleka ngokunye.

en: %s: %s does not exist but must exist.
zu: %s: %s akufanele ibekhona kodwa kufanele ibekhona.

en: %s: %s is not a regular file.
zu: %s: %s akusi ihele elingajwayelekile.

en: %s: %s is writable by group/other.
zu: %s: %s ibhaleka ngeqoqo/ngokunye.

en: %s: %s is bigger than sysadmin specified maximum file size.
zu: %s: %s enkule kunohlelo mlawuli ocaciswe ihele eligcwele.

en: %s: Could not make socket
zu: %s: Ngakhoni ukwenza isikhoxe

en: %s: Could not bind socket
zu: %s: Ngakhoni ukubopha isikhoxe

en: %s: Could not make FIFO
zu: %s: ngakhoni ukukwenza iFIFO

en: %s: Could not open FIFO
zu: %s : ngakhoni ukuvula uFIFO

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Isisebenzisi sesivumelo sikhombisi (daemon/ServAuthDir) ihlelwe ku %s kodwa ayikho. Lungisa isilinganiso segdm %s bese uqala i-gdm futhi.

en: %s: Authdir %s does not exist. Aborting.
zu: %s: Authdir %s asikho. Ngiyaphunza.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but this is not a directory. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Isisebenzisi sesivumelo sikhombisi (daemon/ServAuthDir) ihlelwe ku %s kodwa akusiyisikhombisi. Lungisa isilinganiso segdm %s bese uqala i-gdm futhi.

en: %s: Authdir %s is not a directory. Aborting.
zu: %s: Authdir akusiyi sivumelo nkomba %s. Ngiyaphunza.

en: %s: Logdir %s does not exist or isn't a directory.  Using ServAuthDir %s.
zu: %s: Logdir %s asikho noma akusiyikhombisi. Usebenzise ServAuthDir %s.

en: %s: No configuration file: %s. Using defaults.
zu: %s. Akuna hele wesilinganisi: %s. Sebenzisa amaphutha.

en: %s: BaseXsession empty, using %s/gdm/Xsession
zu: %s: isiseko senhlanganiso ka-X ayinalutho, sebenzisa %s/gdm/ yenhlanganiso ka-X

en: %s: Standard X server not found, trying alternatives
zu: %s: Isisebenzi esivamile-X asitholakala, zama ababambeli

en: %s: XDMCP was enabled while there is no XDMCP support, turning it off
zu: %s: iXDMCP isetshenziswe kungena msizi weXDMCP, icishe

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off automatic login
zu: %s: Impande ingengeniswe ngokuzenzakalela, cisha umngeniso ozenzakalelayo

en: %s: Root cannot be autologged in, turing off timed login
zu: %s: Impande ingengeniswe ngokuzenzakalela, cisha umngenisi ocushiwe

en: %s: TimedLoginDelay less than 5, so I will just use 5.
zu: %s: Umngenisi mbambizeli ocushiwe ngaphansi kwesihlanu, ngizosebenzisa isihlanu.

en: %s: No greeter specified.
zu: %s: Akunasithakazeli esiphawuliwe.

en: %s: No remote greeter specified.
zu: %s: Akunasithakazeli esiphawuliwe esibuqamama.

en: %s: No sessions directory specified.
zu: %s: Akunanhlanganiso sikhombi ephawuliwe.

en: %s: Empty server command, using standard one.
zu: %s: Umlayelo wesisebenzisi ongenalutho, sebenzisa ojwayelekile.

en: %s: Display number %d in use!  I will use %d
zu: %s: Bonisa inani lika %d elisetshenziswayo! Ngizosebenzisa %d

en: %s: Invalid server line in config file. Ignoring!
zu: %s: Intambo yesisebenzi ongumyeme kuhele wesilinganiso. Nganaki!

en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Aborting!
zu: %s: XDMCP ayisebenzi futhi izisebenzi zakulendawo azicacisiwe: Ngiyaphunza!

note: start server uid
en: %s: XDMCP disabled and no local servers defined. Adding %s on :%d to allow configuration!
zu: %s: XDMCP ayisebenzi futhi izisebenzi zakulendawo azicacisiwe: Thayisela %s : %d izovumela isilinganisi.

en: XDMCP is disabled and gdm cannot find any local server to start.  Aborting!  Please correct the configuration %s and restart gdm.
zu: i-XDMCP ayisebenzi kanti negdm ayitholi izisebenzisi zasendaweni ukuze iqala. Ngayaphunza! Lungisa isilinganisi %s bese uqala i-gdm.

en: The gdm user does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Umsebenzisi wegdm akekho. Lungisa isilinganisi %s bese uqala igdm.

en: %s: Can't find the gdm user (%s). Aborting!
zu: %s: angitholi umsenzisi wegdm (%s). Ngiyaphunza!

en: The gdm user is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk.  Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Umsebenzisi we-gdm uhlelwe waba impande, lokhu akuvumelekile kungaba nobungozi kwezokuphepha. Lungisa isilinganisi segdm %s bese uqala i-gdm.

en: %s: The gdm user should not be root. Aborting!
zu: %s: Umsebenzisi wegdm akufanele abe impande. Ngiyaphunza!

en: The gdm group does not exist. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Iqoqo lo-gdm alikho. Lungisa isilinganisi segdm %s bese uqala i-gdm.

en: %s: Can't find the gdm group (%s). Aborting!
zu: %s: Angitholi iqoqo legdm (%s). Ngiyaphunza!

en: The gdm group is set to be root, but this is not allowed since it can pose a security risk. Please correct gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Iqoqo le-gdm lihlelwe njengempande, lokhu akuvumelekile kungaba nobungozi kwezokuphepha. Lungisa isilinganisi se-gdm %s bese uqala i-gdm.

en: %s: The gdm group should not be root. Aborting!
zu: %s: Iqoqo legdm akufanele libe impande. Ngiyaphunza!

en: %s: Greeter not found or can't be executed by the gdm user
zu: %s: Isithakazeli asitholakalanga noma umsebenzisi wegdm akakhoni ukusenza

en: %s: Remote greeter not found or can't be executed by the gdm user
zu: %s: Isithakazeli esibuqamama asitholakali noma umsebenzisi wegdm akakhoni ukusenza

en: %s: Chooser not found or it can't be executed by the gdm user
zu: %s: Umkhethi akatholakali noma umsebenzisi wegdm akakhoni ukusenza

en: No daemon/ServAuthDir specified in the configuration file
zu: Akuna daemon/isisebenzisi sesivumelo sikhombisi esishiwo kuhele welinganisi

en: %s: No daemon/ServAuthDir specified.
zu: %s: Akuna daemon/isisebenzisi sesivumelo sikhombisi esishiwo.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but is not owned by user %s and group %s. Please correct the ownership or gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Isisebenzisi sesivumelo sikhombisi (daemon/ServAuthDir) lihlelwe ku %s asingeyomsebenzisi %s neqembu %s. Lungisa ubuphathi noma isilinganisi se-gdm %s bese uqale i-gdm.

en: %s: Authdir %s is not owned by user %s, group %s. Aborting.
zu: %s: Authdir %s asiphethwe ngumsebenzisi %s, iqembu %s. Ngiyaphunza.

en: Server Authorization directory (daemon/ServAuthDir) is set to %s but has the wrong permissions, it should have permissions of %o. Please correct the permissions or the gdm configuration %s and restart gdm.
zu: Isisebenzisi sesivumelo sikhombisi (daemon/ServAuthDir) ihlelwe kwi-%s kodwa inezimvume ezingalungile, kufanele ibe nezimvume %o. Lungisa izimvume noma isilinganisi segdm %s bese uqala i-gdm.

en: %s: Authdir %s has wrong permissions %o. Should be %o. Aborting.
zu: %s: Authdir %s sikhombisi sinemvume ezingalungile %o. Kufanele kube %o. Ngiyaphunza.

note: FIXME: how to handle this?
en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
zu: Angikhoni ukubhala ihele iPID %s,  Kungenzeka ayikho esikhaleni secwecwe. Iphutha: %s

en: Cannot write PID file %s, possibly out of diskspace.  Error: %s
zu: Angikhoni ukubhala ihele iPID %s,  Kungenzeka ayikho esikhaleni secwecwe. Iphutha: %s

en: %s: fork() failed!
zu: %s: bhudla() iphuthile!

note: should never happen
en: %s: setsid() failed: %s!
zu: %s: hlela isid() iphuthile: %s!

en: %s: Trying failsafe X server %s
zu: %s: Zama isisebenzisi sephutha somkhawulo-X %s

en: %s: Running the XKeepsCrashing script
zu: %s: Sebenzisa umbhalo olondoloziwe osakumahlazeka

en: I cannot start the X server (your graphical interface).  It is likely that it is not set up correctly. You will need to log in on a console and rerun the X configuration program.  Then restart GDM.
zu: Angikhoni ukuqala isisebenzisi u-X (kwisibonisi eisenhlanganisweni). Kungenzeka ukuthi ayihlelwanga kahle. Udinga ukungena kwisizimaziso bese uqale uhlelo lwesimo esilinganisiwe X. Bese uqale iGDM.

note: else { * At this point .... screw the user, we don't know how to * talk to him.  He's on some 'l33t system anyway, so syslog * reading will do him good * }
en: Failed to start X server several times in a short time period; disabling display %s
zu: Ngihlulekile ukuqala isisebenzisi u-X kaningana esikhathini esincane, khenenda isiboniso %s

en: Master suspending...
zu: Ummisi omkhulu...

en: System is rebooting, please wait ...
zu: Uhlelo lusaqala phansi, linda ...

en: System is shutting down, please wait ...
zu: Uhlelo lusacima, linda ...

en: Master halting...
zu: Umnqikazisi omkhulu...

en: %s: Halt failed: %s
zu: %s: Umqikazisi wehlulekile: %s

en: Master rebooting...
zu: Uqali phansi wehlelo omkhulu...

en: %s: Reboot failed: %s
zu: %s: Ukuqala phansi uhlelo kwehlulekile: %s

en: Reboot or Halt request when there is no system menu from display %s
zu: Cela ukuqala phansi uhlelo noma unqikazise uma isiboniso sohlu singekho ohlelweni %s

en: Restart, Reboot or Halt request from a non-local display %s
zu: Cela ukuqala futhi, ukuqala phansi uhlelo noma ukunqikazisa esibonisweni esingakho kulewondawo %s

note: Bury this display for good
en: %s: Aborting display %s
zu: %s: Phunza isiboniso %s

en: GDM restarting ...
zu: i-GDM iqala futhu ...

en: Failed to restart self
zu: Yehlulekile ukuziqalela

note: FIXME: note that this could mean out of memory
en: main daemon: Got SIGABRT, something went very wrong. Going down!
zu: daemon yamampela: Ithole SIGABRT, kukhona okuhambe kabi kakhulu. Ishona phansi!

en: Do not fork into the background
zu: Ungabhodli isizinda

en: No console (local) servers to be run
zu: Akuna sizimazisi (sasekhaya) sesibenzisi esingasetshenziswa

en: Preserve LD_* variables
zu: Gcina I LD_* eguquguqukayo

en: Print GDM version
zu: Cindezela umhumusho weGDM

en: Start the first X server but then halt until we get a GO in the fifo
zu: Qala isisebenzisi X bese unqikaza size sithole uhamba kwififo

en: Can't open %s for writing
zu: Ngakhoni ukuvula %s yokubhalela

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
zu: Iphutha okhethweni %s: %s.
    Sebenzisa '%s --help' ukubona uhla olukhona lokhetho lemilayelo.

en: Only root wants to run gdm
zu: Impande kuphela efuna ukusebenzisa igdm

en: %s: Error setting up %s signal handler: %s
zu: %s: Iphutha ekuhlelweni kwe-%s kumphathi yenhlamkhosi: %s

en: gdm already running. Aborting!
zu: igdm iyasebenza. Ngiyaphunza!

en: %s: Error setting up CHLD signal handler
zu: %s: Iphutha ekuhlelweni kweCHLD kumphathi yenhlabamkhosi

en: FLEXI_XSERVER request denied: Not authenticated
zu: Isicelo FLEXI_XSERVER senqatshelwe: Akunasiqiniseko

note: Don't print the name to syslog as it might be * long and dangerous
en: Unknown server type requested, using standard server.
zu: Uhlobo lwesisebenzisa olwangaziwa luceliwe, kusetshenziswa isisebenzisa esijwayelekile.

en: Requested server %s not allowed to be used for flexible servers, using standard server.
zu: Isisebenzisi %s esicelewe asivumekanga ukusetshenziswa kwizisebenzisi ezipetekiswayo, usebenzisa isisebenzisi esiywayelekile.

en: QUERY_LOGOUT_ACTION request denied: Not authenticated
zu: QUERY_LOGOUT_ACTION senqatshelwe: Asiqinesekwanga

en: SET_LOGOUT_ACTION request denied: Not authenticated
zu: Isicelo SET_LOGOUT_ACTION senqatshelwe. Asiqinisekwanga

en: QUERY_VT request denied: Not authenticated
zu: Isicelo QUERY_VT senqatshelwe. Asiqinisekwanga

note: Translators, don't translate the 'y' and 'n'
en: y = Yes or n = No? >
zu: y = Yebo noma n = Cha? >

en: %s: Cannot get local addresses!
zu: %s: Ngakhoni ukuthola amakheli asendaweni leyo!

en: Could not setgid %d. Aborting.
zu: Ngakhonanga ukuhlela ugid %d. Ngiyaphunza.

en: initgroups() failed for %s. Aborting.
zu: initgroups() lehlulekile ku-%s. Ngiyaphunza.

en: %s: Error setting signal %d to %s
zu: %s: Iphutha ekuhleleni inhlabamkhosi %d ku%s

en: Last login:
    %s
zu: Umngeni wokugcina:
     %s

en: Can not start fallback console
zu: Ngakhoni ukuqala isizimazisi ongathembela kuso

en: There already appears to be an X server running on display %s.  Should I try another display number?  If you answer no, I will attempt to start the server on %s again.%s
zu: Kubonala ngathi isisenzisi X siyabenza kumbonisi %s. Ngingazama elinye inani lomboniso? Mawuphendula uthi cha, ngizozama ukuqala isisebenzisi ku-%s futhi.%s

en:   (You can change consoles by pressing Ctrl-Alt plus a function key, such as Ctrl-Alt-F7 to go to console 7.  X servers usually run on consoles 7 and higher.)
zu:   (Ungashintsha isizamazisi u Ctrl-Alt kanye nenkinombo yomsebenzi, njengo Ctrl-F7 ukuya kwisizimazisi 7. Isisebenzisi X sisebenzisi isizimazisi 7 ngokuywayekile nangaphezulu.)

en: Display '%s' cannot be opened by Xnest
zu: Isibonisi 'u-%s' sengevulwe ngesidleke Xnest

en: Display %s is busy. There is another X server running already.
zu: Isibonisi u%s simatasitasi. Kunesinye isisebenzisi uX esisebenzayo.

en: %s: Error opening a pipe: %s
zu: %s: Iphutha ekuvuleni umbhavuma: %s

note: Send X too busy
en: %s: Cannot find a free display number
zu: %s: Ngakhoni ukuthola inani lesibonisi elikhululekile

en: %s: Display %s busy.  Trying another display number.
zu: %s: Isiboniso %s simatasitasi. Ngizama elinye inani lesibonisi.

en: Invalid server command '%s'
zu: Isilayele sesibenzisi esingekho mthethweni '%s'

en: Server name '%s' not found, using standard server
zu: Ibizo lesisebenzisi '%s' asitholakalanga, kusetshenziswa isisebenzisi esejwayekile

en: %s: Could not open logfile for display %s!
zu: %s: Ngakhoni ukuvula ihele lomngeni-phuma lesibonisi %s!

en: %s: Error setting %s to %s
zu: %s: Iphutha ukuhleleni %s ku %s

en: %s: Empty server command for display %s
zu: %s: Isilayezi esingena lutho sesibenzisi sesibonisi %s

en: %s: Server was to be spawned by uid %d but that user doesn't exist
zu: %s: Isissebenzisi besizozalelwa i-uid %d kodwa umsebenzisi akekho

en: %s: Couldn't set groupid to %d
zu: %s: Ngakhonanga ukuhlela isibiko seqoqo ku%d

en: %s: initgroups() failed for %s
zu: %s: amaqoqo () ahlulelekile ku-%s

en: %s: Couldn't set userid to %d
zu: %s: Ngakhonanga ukuhlela kubizi lomsebenzisi ku %d

en: %s: Couldn't set groupid to 0
zu: %s: Ngakhonanga ukuhlela ibizo leqoqo ku 0

en: %s: Xserver not found: %s
zu: %s: isisebenzisi X asitholakalanga: %s

en: %s: Can't fork Xserver process!
zu: %s: Ngakhoni ukubhudla inkambiso yesisebenzisi X.

en: Can't set EGID to user GID
zu: Ngakhoni ukuhlela iEGID kumsebenzisi GDI

en: Can't set EUID to user UID
zu: Ngakhoni ukuhlela iEUID kumsebenzisi UID

en: Log in anyway
zu: Vele ungene

en: You are already logged in.  You can log in anyway, return to your previous login session, or abort this login
zu: Ungenile. Ungavele ungene, buyela kwinhlanganisi womngenisi edlule, noma uphunze umngenisi

en: Return to previous login
zu: Buyela kumngenisi odlule

en: Abort login
zu: Phunza umngenisi

en: You are already logged in.  You can log in anyway or abort this login
zu: Ungenile. Ungavele ungene noma uphunze isingenisi

en: I could not start the X
    server (your graphical environment)
    due to some internal error.
    Please contact your system administrator
    or check your syslog to diagnose.
    In the meantime this display will be
    disabled.  Please restart gdm when
    the problem is corrected.
zu: Ngakhonanga ukuqala isisebenzisi X
    (endwaweni yokuhlala kwesiboniso sakho)
    ngenxa yephutha elingaphakathi.
    Hlangana nomphathi wohlelo lwakho
    noma hlola umngenisi wohlelo lwakho
    ukucubungula. Okwamanje isiboniso
    sizokhenendwa. Qala futhi i-gdm uma
    iphutha ku selilungisiwe.

en: %s: cannot fork
zu: %s: ngakhoni ukubhudla

en: %s: cannot open display %s
zu: %s: ngakhoni ukuvula isiboniso %s

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.  I will attempt to start it from the default location.
zu: Ngakhoni ukugunanda uhlelo lwesilinganisi sohlelo. Qiniseka umkhondo uhlelo kwi-hele lesilinganisi esilungile. Ngizozama ukuyiqala kundwawo yephutha.

en: Could not execute the configuration program.  Make sure it's path is set correctly in the configuration file.
zu: Ngakhoni ukugunanda uhlelo lwesilinganisi sohlelo. Qiniseka umkhondo uhlelo kwi-hele lesilinganisi esilungile.

en: Enter the root password
    to run the configuration.
zu: Faka impande yebizo lolungena
    ukusebenzisa isilinganisi.

en: %s: Can't init pipe to gdmgreeter
zu: %s: Ngakhoni uku-init umbhavuma kugdm yesithakazeli

en: No servers were defined in the configuration file and XDMCP was disabled.  This can only be a configuration error.  So I have started a single server for you.  You should log in and fix the configuration.  Note that automatic and timed logins are disabled now.
zu: Akunazisebenzisi ezibikiwe kuhele wesilinganisi ne-XDMCP ikhenenendiwe. Lokhu kungaba iphutha lesilinganisi. Ngakho ngiqale isisebenzisi esisodwa sakho. Kufanele ungene bese ulungisa isilinganisi. Qaphela ukuthi isingenisi esizisebenzalo nesichushiwe zikheneniziwe manje.

en: I could not start the regular X server (your graphical environment) and so this is a failsafe X server.  You should log in and properly configure the X server.
zu: Ngakhonanga ukuqala isisebenzisi X esijwayelekile (kwindawo yokuhlala yesiboniso sakho) ngakho-ke lena iphutha lomkhawulo wesesibenzisi X. Kufanele ungene bese ulinganise isisebenzisi X ngendlela ekahle.

en: The specified display number was busy, so this server was started on display %s.
zu: Inani lesiboniso esishiwo simatasitasi, ngakho-ke lesisebenzisi siqalwe kwisiboniso %s.

en: The greeter program appears to be crashing.
    I will attempt to use a different one.
zu: Uhlelo lwesithakazeli lubonakala ngathi lumehlezekile.
     ngizozama ukusebenzisa olwahlukile.

note: Something went wrong
en: %s: Cannot start greeter with gtk modules: %s. Trying without modules
zu: %s: Ngakhoni ukuqala isithakazeli ngesibumbi igtk: %s. Ngizama ngaphandle kwezibumbi

en: %s: Cannot start greeter trying default: %s
zu: %s: Ngakhoni ukuqala isithakazeli ngizama ephutheni: %s

en: Cannot start the greeter program, you will not be able to log in.  This display will be disabled.  Try logging in by other means and editing the configuration file
zu: Ngakhoni ukuqala uhlelo lwesithakazeli, angeke ukhone ukungena esibonisini. Lesibonisi sizokhinandwa. Zama ungena ngezinye izindlela bese uhlele ihele lesilinganisi

note: If no greeter we really have to disable the display
en: %s: Error starting greeter on display %s
zu: %s: Iphutha okuqaleni isithakazeli esiboniseni %s

en: %s: Can't fork gdmgreeter process
zu: %s: Ngakhoni ukubhudla inkambiso yesithakazeli segdm

en: %s: Can't open fifo!
zu: %s: Ngakhoni ukuvula ufifo!

en: %s: Can't init pipe to gdmchooser
zu: %s: Ngakhoni uku-init kumbhavuma ku mkhethi-gdm

en: Cannot start the chooser program, you will probably not be able to log in.  Please contact the system administrator.
zu: Ngakhoni ukuqala umkhethi wohlelo, angeke ukhone ukungena. Hlangana nomphathi wohlelo.

en: %s: Error starting chooser on display %s
zu: %s: Iphutha ekuqaleni umkhethi esibonisweni %s

en: %s: Can't fork gdmchooser process
zu: %s: Ngakhoni ukubhudla inkimbiso yomkhethi -gdm

en: %s: Could not open ~/.xsession-errors
zu: %s: Ngakhoni ukuvula ~/.xsession-errors

en: %s: Execution of PreSession script returned > 0. Aborting.
zu: %s: Ugunundi yombhalo 'PreSession' ibuyile > 0. Ngiyaphunza

en: Language %s does not exist, using %s
zu: Ulwimi %s alukho, usebenzisa %s

en: System default
zu: Iphutha lohlelo

en: %s: Could not setup environment for %s. Aborting.
zu: %s: Ngakhonanga ukuhlela indawo yokuhlala kwe %s. Ngiyaphunza.

en: %s: setusercontext() failed for %s. Aborting.
zu: %s: setusercontext() lwehlulekile ku %s. Ngiyaphunza.

en: %s: Could not become %s. Aborting.
zu: %s: Ngakhonanga ukuba yi%s. Ngiyaphunza.

en: %s: No Exec line in the session file: %s, starting failsafe GNOME
zu: %s: Akuna isikhawu kuhele wenhlanganiso: %s, ngiqala kwiphutha lomkhawulo kaGNOME

en: The session you selected does not look valid.  I will run the GNOME failsafe session for you.
zu: Inhlanganiso oyiqokile ibonakala ingesemthethweni. Ngizo sebenzisa unhlanganiso yephutha lomkhawulo we-GNOME.

en: %s: Cannot find or run the base Xsession script, will try GNOME failsafe
zu: %s: Ngatholi noma ngakhoni ukusebenzisa isizinda sombhalo wenhlanganiso uX, ngizozama iphutha lomkhawulo weGNOME

en: Cannot find or run the base session script, will try the GNOME failsafe session for you.
zu: Ngatholi noma ngakhoni ukusebenzisa isizinda sombhalo senhlanganiso, ngizozama iphutha lomkhawulo weGNOME.

note: yaikes
en: %s: gnome-session not found for a failsafe GNOME session, trying xterm
zu: %s: inhlanganiso-yegnome ayitholakali kumkhawulo wephutha lenhlanganiso yeGNOME, ngizama umkhawulo X

en: Could not find the GNOME installation, will try running the "Failsafe xterm" session.
zu: Ngakhoni ukuthola isifakeli se-GNOME, ngizizama ukusebenzisa "Iphutha lomkhawulo womkhawulo ka-X" nhlanganiso/

en: This is the Failsafe Gnome session.  You will be logged into the 'Default' session of Gnome with no startup scripts run.  This is only to fix problems in your installation.
zu: Lena inhlanganiso yePhutha lomkhawulo lwenhlanganiso ye-GNOME. Uzongeniswa Kunhlanganiso 'Phutha' ye-GNOME ngaphandle kwesisebenzo sombhalo wokuqalisa. Lokhu okokulungisa iphutha kusifakeli sakho.

en: Cannot find "xterm" to start a failsafe session.
zu: Ngakhoni ukuthola "isikhawulo-X" ukuqala inhlanganiso yephutha lomkhawulo.

en: This is the Failsafe xterm session.  You will be logged into a terminal console so that you may fix your system if you cannot log in any other way.  To exit the terminal emulator, type 'exit' and an enter into the window.
zu: Lena inhlanganiso yePhutha lomkhawulo lwenhlanganiso yesikhawulo-X. Uzongeniswa esigungwini sesizimazisi ukuze ulungise uhlelo lwakho uma ungakhoni ukungena ngenye indlela. Ukuphuma kumlinganisi wesigungu, bhala 'uphuma' bese ungena kwifasitela.

en: %s: User not allowed to log in
zu: %s: Umsebenzisi akuvunyelwe ukungena

en: The system administrator has disabled your account.
zu: Umphathi hlelo ukhenyeze isinanzela sakho.

en: Error! Unable to set executable context.
zu: Iphutha! ngakhoni ukugununda umongo.

note: will go to .xsession-errors
en: %s: Could not exec %s %s %s
zu: %s: Ngakhoni ukusebenzisa %s %s %s

note: we can't really be any more specific
en: Cannot start the session due to some internal error.
zu: Ngakhoni ukuqala inhlanganiso ngenxa yephutha elingaphakathi.

en: %s: User passed auth but getpwnam(%s) failed!
zu: %s: Umsebenzisi udlulise isiginiseko kodwa igetpwnam(%s) yehlulekile!

en: %s: Execution of PostLogin script returned > 0. Aborting.
zu: %s: Ukwenziwa kombhalo weSingeniso Sesiqalo esingasemuva sibuyisiwe > 0. Ngiyaphunza

en: Your home directory is listed as:
    '%s'
    but it does not appear to exist.  Do you want to log in with the / (root) directory as your home directory?
    
    It is unlikely anything will work unless you use a failsafe session.
zu: Umbombo wasekhaya wakho uhlelwe nje:
    '%s'
    kodwa ayibonakali ukuthi ikhona. Ufuna ukungena nge / (mpande) yombombo njengombombo wasekhaya?
    
    Akuvamile ukuba ingasebenza ngaphandle kokusebenzisa inhlanganiso yephutha lomkhawu.

en: %s: Home directory for %s: '%s' does not exist!
zu: %s: Umbombo wasekhaya ku %s: '%s' awukho.

en: GDM could not write to your authorization file.  This could mean that you are out of disk space or that your home directory could not be opened for writing.  In any case, it is not possible to log in.  Please contact your system administrator
zu: I-GDM ayikhonanga ukubhala kuhele wesigunyazo. Lokhu kungasho ukuthi awusena sikhala ecwecweni lakho noma umbombo wekhaya awuvulekanga ukuze kubhalelwe. Noma kunjalo, akukhonakali ukuthi ungene. Xhumana nomphathi hlelo wakho

en: %s: Error forking user session
zu: %s: Iphutha ekubjudleni inhlanganiso yomsebenzisi

en: Your session only lasted less than 10 seconds.  If you have not logged out yourself, this could mean that there is some installation problem or that you may be out of diskspace.  Try logging in with one of the failsafe sessions to see if you can fix this problem.
zu: Imhlanganiso yakho isebenze imizuzwana eyishumi. Uma ungazikhiphanga, kusho ukuthi kunenkinga yokufakwa noma kuphele isikhala ecwecweni. Zama ukungena ngezithuba zomkhawulo ukuzama ukubona ukuthi ungacazulula lenkinga.

en: View details (~/.xsession-errors file)
zu: Bona imininingwane (~/.xsession-errors ihele)

en: GDM detected a shutdown or reboot in progress.
zu: I-GDM ihlonge ukucima noma ukuqala okwenzakalayo.

en: Ping to %s failed, whacking display!
zu: Ukuthi ntwii %s kwehlulekile, kutshengiswe isiboniso esidansukayo!

en: %s: Fatal X error - Restarting %s
zu: %s: Iphutha-x elibulalayo - Qala futhi %s

en: Login sound requested on non-local display or the play software cannot be run or the sound does not exist
zu: Umsindo wokungena uceliwe kwisiboniso okungase-esendawo noma ucwecwe lokudlala lingesetshenziswe noma umsindo awukho

en: %s: Failed starting: %s
zu: %s: Ngehlulekile ukuqala: %s

en: %s: Can't fork script process!
zu: %s: Angikhoni ukubhudla inkimbiso yombhalo!

en: %s: Failed creating pipe
zu: %s: Yehlulekile ukwenza umbhavuma

en: %s: Failed executing: %s
zu: %s: Yehlulekile ukwenza: %s

en: 
    Incorrect username or password.  Letters must be typed in the correct case.
zu: 
    Ibizo-lokusetshenziswa noma umngenisi-bizo ongalungile. Izinhlamvu mazibhalwe ngombhalo ofanele.

en: Please make sure the Caps Lock key is not enabled.
zu: Qiniseka inkinobho yombhalo omkhulu ayigunyazwanga.

note: I think I'll add the buttons next to this
en: Please enter your username
zu: Faka ibizo-lokusetshenziswa

note: login: is whacked always translate to Username:
en: Username:
zu: Ibizo-lokusetshenziswa:

en: Couldn't authenticate user "%s"
zu: Ngakhoni ukuqinesekisa umsebenzisi "%s"

en: Root login disallowed on display '%s'
zu: Impande yokungena ayivumelekile kwisiboniso '%s'

en: The system administrator is not allowed to login from this screen
zu: Umphathi hlelo akavunyelwe ukungena kulesibuko

en: User %s not allowed to log in
zu: Umsebenzisi %s akavumeleki ukungena

en: 
    The system administrator has disabled your account.
zu: 
    Umphathi hlelo ukhininde inanzela yakho.

en: Cannot set user group for %s
zu: Ngakhoni ukuhlela iqembu lomsebenzisi %s

en: 
    Cannot set your user group, you will not be able to log in, please contact your system administrator.
zu: 
    Ngakhoni ukuhlela iqembu lomsebenzisi lenu, xhumana nopmhathi hlelo wakho.

en: Password of %s has expired
zu: Umngenisi-bizo ka-%s uphelile

en: You are required to change your password.
    Please choose a new one.
zu: Kudingeke ushintshe umngenisi-bizo lakho.
    Khetha elisha.

en: 
    Cannot change your password, you will not be able to log in, please try again later or contact your system administrator.
zu: 
    Ngakhoni ukushintsha umngenisi-bizo lakho, angekhone ukungena, zama futhi emva kwesikhashana noma xhumana onmphathi hlelo wakho.

en: Your password has been changed but you may have to change it again, please try again later or contact your system administrator.
zu: Umngenisi-bizo wakho uguquliwe kodwa kungadingeka uphinde uwushintshe, zama futhi enva kwesikhathi noma xhumana nomphathi wohlelo wakho.

en: Your password has expired.
    Only a system administrator can now change it
zu: Umngenisi-bizo wakho uphelile.
    Umphathi hlelo kuphela ongalishintsha manje.

en: Internal error on passwdexpired
zu: Iphutha ngaphakathi komngenisi-bizo eliphelile

en: An internal error occured, you will not be able to log in.
    Please try again later or contact your system administrator.
zu: Kwenzeke iphutha ngaphakathi, ungekhone kungena.
    Zama futhi emva kwesikhathi noma xhumana nomphathi hlelo wakho.

en: Cannot get passwd structure for %s
zu: Ngatholi isiqu somngenisi-bizo ku-%s

en: Can not get username
zu: Ngatholi igama-lomsebenzisi

en: Retype new UNIX password:
zu: Bhala futhi umngenisi-bizo omusha we-UNIX:

en: Enter new UNIX password:
zu: Faka umngenisi-bizo le-UNIX elisha:

en: (current) UNIX password:
zu: (kwamanje) umngenisi-bizo we UNIX:

en: Error while changing NIS password.
zu: Iphutha makushintshwa umngenisi-bizo NIS.

en: Sorry, passwords do not match
zu: Uxolo, umngenisi-bizo akahambelani

en: Cannot setup pam handle with null display
zu: Ngakhoni ukuhlela kokuphathwa kwepam ngesiboniso esingelutho

en: Unable to establish service %s: %s
zu: Ngakhoni ukuqala uhlelo %s: %ss

en: Can't set PAM_TTY=%s
zu: Ngakhoni ukuhlela PAM_TTY=%s

en: Can't set PAM_RHOST=%s
zu: Ngakhoni ukuhlela PAM_RHOST=%s

note: #endif PAM_FAIL_DELAY is not really an auth problem, but it will pretty much look as such, it shouldn't really happen
en: Couldn't authenticate user
zu: Ngakhonanga ukuqiniseka umsebenzisi

en: 
    The system administrator is not allowed to login from this screen
zu: 
     Umphathi hlelo akuvumelwe kungena kulesibuko

en: Authentication token change failed for user %s
zu: Ukuguqulwa kophawu lwesiqiniseko lomsebenzisi lwehlulekile %s

en: 
    The change of the authentication token failed. Please try again later or contact the system administrator.
zu: 
    Ukuguqulwa kophawu lesiqiniseko kwehlulekile. Zama futhi emva kwesikhathi noma hlangana nomphathi hlelo.

en: User %s no longer permitted to access the system
zu: Umsebenzisi %s akavunyelwe ukungenela uhlelo

en: User %s not permitted to gain access at this time
zu: Umsebenzisi %s akavunyelwe ukuthola ukungenela okwamanje

en: 
    The system administrator has disabled access to the system temporarily.
zu: 
    Umphathi hlelo ukhinande ukungenala ohlelweni okwesikhashana.

en: Couldn't set acct. mgmt for %s
zu: Ngakhonanga ukuhlela impatho yezibalo ye %s

en: Couldn't set credentials for %s
zu: Ngakhonanga ukuhlela incazelo%s

en: Couldn't open session for %s
zu: Ngakhoni ukuvula inhlanganiso %s

en: 
    Authentication failed.  Letters must be typed in the correct case.
zu: 
    Isiqiniseko sehlulekile. Izinhlamvu mazibhalwe ngobukhule obulungile.

en: Authentication failed
zu: Isiqiniseko sehlulekile

en: Automatic login
zu: Umngenisi ozenzakalelayo

en: 
    The system administrator has disabled your access to the system temporary.
zu: 
    Umphathi hlelo ukhinande ukungenala ohlelweni lwakho okwesikhashana.

en: Can't find PAM configuration for gdm.
zu: Ngatholi isilinganisi-PAM yegdm.

en: %s: Could not get server hostname: %s!
zu: %s: Ngatholanga igama lesisebenzisi sommemi: %s!

en: %s: Could not create socket!
zu: %s: Ngakhoni ukwakha isikhoxe!

en: %s: Could not bind to XDMCP socket!
zu: %s: Ngakhoni ukubopha isikhoxe kuXDMCP!

en: %s: Could not create XDMCP buffer!
zu: %s: Ngakhoni ukwakha isikhawu seXDMCP!

en: %s: Could not read XDMCP header!
zu: %s: Ngakhoni ukufunda isihloko seXDMCP!

en: %s: Incorrect XDMCP version!
zu: %s: Umhumusho ongalungile weXDMCP!

en: %s: Unknown opcode from host %s
zu: %s: Umbhalo ofingqiwe ongaziwa kammemi %s

en: %s: Could not extract authlist from packet
zu: %s: Ngakhonanga ukuthatha uhlu-sigunyazo ephaketheni

en: %s: Error in checksum
zu: %s: Iphutha makuhlolwa ukuhlanganiswa

en: %s: Could not read display address
zu: %s: Ngakhoni ukufunda isiboniso sekheli

en: %s: Could not read display port number
zu: %s: Ngakhni ukufunda inani lesiboniso setheku

en: %s: Bad address
zu: %s: Ikheli elibi

en: Denied XDMCP query from host %s
zu: Nqatshelwe inkinondo XDMCP kummemi %s

en: %s: Got REQUEST from banned host %s
zu: %s: Thola ISICELO kummemi onqatshelwe %s

en: %s: Could not read Display Number
zu: %s: Ngakhoni ukufunda Inani Lesiboniso

en: %s: Could not read Connection Type
zu: %s: Ngakhoni ukufunda Uhlobo Lwesixhumanisi

en: %s: Could not read Client Address
zu: %s: Ngakhoni ukufunda ikheli lekhasimende

en: %s: Could not read Authentication Names
zu: %s: Ngakhoni ukufunda Amagama Esiqiniseko

en: %s: Could not read Authentication Data
zu: %s: Ngakhoni ukufunda Imininingwane Yesiqiniseko

en: %s: Could not read Authorization List
zu: %s: Ngakhonanga ukufunda Uhlu Lokugunyaza

en: %s: Could not read Manufacturer ID
zu: %s: Ngakhoni ukufunda Isibonakaliso soMkhandi

en: %s: Failed checksum from %s
zu: %s: Kwehluleke mbekazibalo ku%s

en: %s: Got Manage from banned host %s
zu: %s: Thola Umphathi kummemi onqatshelwe %s

en: %s: Could not read Session ID
zu: %s: Ngakhoni ukufunda isibonakaliso senhlanganiso

en: %s: Could not read Display Class
zu: %s: Ngakhoni ukufunda izinga lesiboniso

en: %s: Could not read address
zu: %s: Ngakhoni ukufunda ikheli

en: %s: Got KEEPALIVE from banned host %s
zu: %s: Thola UKUPHILISA kummemi onqatshelwe %s

en: %s: No XDMCP support
zu: %s: Akuna sesekelo se-XCMCP

en: Xnest command line
zu: Isilayezo Xnest

en: STRING
zu: UMHUMO

en: Extra options for Xnest
zu: Ukhetho olungeziwe lwesidleke-X

en: OPTIONS
zu: AMAKHETHO

en: Run in background
zu: Sebenzisa esizindeni

en: Just run Xnest, no query (no chooser)
zu: Sebenzisa isidleke-X, ungakhonondi (ngaphandle kokhetho)

en: Do direct query instead of indirect (chooser)
zu: Khononda ngqo kunokungaqondi nqgo (ukhetho)

en: Run broadcast instead of indirect (chooser)
zu: Sebenzisa ukusakaza esimweni sengaqondile (ukhetho)

en: Don't check for running gdm
zu: Ungahloli ukusebenza kwegdm

note: markup
en: Xnest doesn't exist.
zu: Xnest asikho

en: Please ask your system administrator to install it.
zu: Cela umphathi wehlelo ukuthi ayifake.

note: markup
en: Indirect XDMCP is not enabled
zu: IXDMCP engaqondile ngqo ayigunyazwanga

en: Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
zu: Cela umphathi hlelo ukuyigunyaza kwihlelo lesilinganiso se-GDM.

note: markup
en: XDMCP is not enabled
zu: XDMCP ikhenendiwe

note: markup
en: GDM is not running
zu: GDM ayisebenzi

en: Please ask your system administrator to start it.
zu: Cela umphathi wohlelo ukuyiqala.

note: markup
en: Could not find a free display number
zu: Ngakhonanga ukuthola inani lesiboniso elikhululekile

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: GDM Host Chooser
zu: Ukmkhethi woMmemi weGDM

en: How to use this application
zu: Usebenzisa kanjani lesisebenziso

en: Probe the network
zu: Hlola ulwembu

en: Exit the application
zu: Phuma kusisebenziso

en: Open a session to the selected host
zu: Vula inhlanganiso kummemi okhethiwe

en: Status
zu: Isimo

en: A_dd host:
zu: E_ngeza ummemi:

en: Query and add this host to the above list
zu: Khononda bese wengeza lommemi kuhlu oluphezulu

en: Please wait: scanning local network...
zu: Ima: sahlola ulwembu lwasendaweni...

en: No serving hosts were found.
zu: Akutholakalanga msekeli wommemi.

en: Choose a ho_st to connect to:
zu: Khetha umme_mi ozoxhuma kuye:

note: markup
en: Cannot connect to remote server
zu: Ngakhoni ukuxhumana nesisebenzisi esibuqamama

en: The host "%s" is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
zu: Ummemi "%s" ayizimisele ukusekela inhlanganiso yomngenisi manje. Zama futhi emva kwesikhathi.

note: markup
en: Did not receive response from server
zu: Ngatholanga impendulo kusisebenzisi

en: Did not receive any response from host "%s" in %d seconds.  Perhaps the host is not turned on, or is not willing to support a login session right now.  Please try again later.
zu: Ngatholanga impendulo kummemi "%s" nge %d yemizuzwana. Mhlawumbe ummemi akavulwanga, noma ayizimisele ukusekela inhlanganiso yomngenisi okwamanje. Zama futhi emva kwesikhathi.

en: Cannot find host
zu: Ngatholi ummemi

en: I cannot find the host "%s", perhaps you have mistyped it.
zu: Ngakhoni ukuthola ummemi "%s", mhlawumbe uwubhalanga kahle.

en: The main area of this application shows the hosts on the local network that have "XDMCP" enabled. This allows users to login remotely to other machines as if they were logged on using the console.
    
    You can rescan the network for new hosts by clicking "Refresh".  When you have selected a host click "Connect" to open a session to that machine.
zu: Ingxenye enkulu kulesisebenziso itshengisa ummemi kulwembu lwasendaweni elune "XDMCP" olugunyaziwe. Lokhu kuvumela abasebenzisi ukungena bebuqamama kweminye imishini sengathi bebengene ngokusebenzisa isizimaziso.
    
    Ungahlola abammemi abasha olwembini ngokucofoza "Buyekeza".Uma usukhethe ummemi cofoza"Xhumanisa" ukuvula inhlanganiso kuloyomshini.

en: Can't open default host icon: %s
zu: Ngakhoni ukuvula iphutha lesibonakalisi sommemi: %s

en: Could not set signal mask!
zu: Ngakhonanga ukuhlela isivuvu senhlabamkhosi!

en: Socket for xdm communication
zu: Isikhoxe sekuzwana kwexdm

en: SOCKET
zu: ISIKHOXE

en: Client address to return in response to xdm
zu: Ikheli lekhasimende lizobuya ngokuvumelana nexdm

en: ADDRESS
zu: IKHELI

en: Connection type to return in response to xdm
zu: Inhlobo yokuhlanganisa izobuya ngokuvumelana nexdm

en: TYPE
zu: INHLOBO

note: markup
en: Cannot run chooser
zu: Ngakhoni ukusebenzisa ukhetho

en: The chooser version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
zu: Umhumusho wokhetho (%s) akufani nomhumusho daemon (%s). Ufukule i-gdm. Qala i-gdm daemon futhi noma qala phansi isiga-nyezi.

note: markup
en: GDM (The GNOME Display Manager) is not running.
zu: GDM (Umphathi Siboniso se-GNOME) asisebenzi.

en: You might in fact be using a different display manager, such as KDM (KDE Display Manager) or xdm.
zu: Kungenzeka usebenzisa umphathi siboniso esehlukile, njenge KDM (Mphathi Siboniso KDE) noma ixdm.

en: If you still wish to use this feature, either start GDM yourself or ask your system administrator to start GDM.
zu: Uma usafisa ukusebenzisa lesici esiqhamileyo, ungaqala i-GDM noma ucele umphathi hlelo akuqalele i-GDM.

note: markup
en: Cannot communicate with GDM (The GNOME Display Manager)
zu: Ngakhoni ukuzwana neGDM ( Mphathi Siboniso weGNOME)

en: Perhaps you have an old version of GDM running.
zu: Mhlawumbe usebenzisa umhumusho wakudala weGDM.

en: Cannot communicate with gdm, perhaps you have an old version running.
zu: Ngakhoni ukuzwana ne-gdm, mhlawumbe usebenzisa umhumusho wakudala.

en: The allowed limit of flexible X servers reached.
zu: Isiphelo esivumelekile sezisebenzisa X ezipetekayo sifinyelelwe.

en: There were errors trying to start the X server.
zu: Kube namaphutha ekuzameni ukuqala isisebenzisi-X.

en: The X server failed.  Perhaps it is not configured well.
zu: Isisebenzisi-X sehlulekile. Mhlawumbe asilinganiswanga kahle.

en: Too many X sessions running.
zu: Kusebenza izinhlanganiso-X eziningi.

en: The nested X server (Xnest) cannot connect to your current X server.  You may be missing an X authorization file.
zu: Isisebenzisi sesidleke-X (Xnest) singexhume kwisisebenzisi-X samanje. Ungabe uswele umgunyazi hele-X.

en: The nested X server (Xnest) is not available, or gdm is badly configured.
    Please install the Xnest package in order to use the nested login.
zu: Isisebenzisi sesidleke-X (Xnest) asikho, noma ugdm ulinganiswe kabi.
    Faka isijumba sesidleke-X ukuze usebenzise umngenisi osesidlekeni.

en: The X server is not available, it is likely that gdm is badly configured.
zu: Isisebenzisi-X asikho, kungenzeka igdm ilinganiswe kabi.

en: Trying to set an unknown logout action, or trying to set a logout action which is not available.
zu: Zama ukuhlela isenzo somngeni-phuma esingaziwa, noma zama ukuhlela isenzo somngeni-phuma esingekho.

en: Virtual terminals not supported.
zu: Izigungu lezo azesekelwe.

en: Trying to change to an invalid virtual terminal number.
zu: Ngizama ukuguqukela kwinani lesigungu elingekho mthethweni.

en: Trying to update an unsupported configuration key.
zu: Ngizama ukufukula inkinombo yesilinganiso esingasekelwe.

en: You do not seem to have authentication needed be for this operation.  Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
zu: Kungathi awunasiqiniseko esidingakalayo salesisebenziso. Mhlawumbe .Xauthority lakho alihleliwe kahle.

en: Too many messages were sent to gdm and it hung upon us.
zu: Imilayezo eminingi ithunyelwe ku-gdm ilengisiwe.

en: Unknown error occured.
zu: Kwenzeke iphutha elingaziwa.

en: Log in as another user inside a nested window
zu: Ngena njengomunye umsebenzisi phakathi kwefasitela elisesidlekeni

en: New Login in a Nested Window
zu: uMngenis Omusha eSidlekeni seFasitela

note: markup
en: Cannot change display
zu: Ngakhoni ukushintsha isiboniso

en: Nobody
zu: Ngamuntu

en: Display %s on virtual terminal %d
zu: Bonisa %s kusona isigungu %d

en: Nested display %s on virtual terminal %d
zu: Isiboniso esidlekelwe ku%s kusigungu %d

en: Username
zu: Ibizo-lokusetshenziswa

en: Display
zu: Bonisa

en: Open Displays
zu: Vula Iziboniso

note: parent flags
en: _Open New Display
zu: _Vula Isiboniso Esisha

en: Change to _Existing Display
zu: Shintshela ku _Siboniso Esikhona

en: There are some displays already open.  You can select one from the list below or open a new one.
zu: Kukhona iziboniso esezivulekile. Ungakhetha enye kuhlu olungaphansi noma uvule esisha.

en: Can't lock screen
zu: Ngakhoni ukuvala isibuko

en: Can't disable xscreensaver display hacks
zu: Ngakhoni ukukhenenda isibuko-x sesiboniso siyajunduza

en: Choose server
zu: Khetha isisebenzisi

en: Choose the X server to start
zu: Khetha isisebenzisi-X ukuqala

en: Standard server
zu: Isisebenzisi esijwayelekile

en: Send the specified protocol command to gdm
zu: Thumela umlayezo wesiphakamiso sesivumelwano esichaziwe kugdm

en: COMMAND
zu: LAYELA

en: Xnest mode
zu: Isimo Xnest

en: Do not lock current screen
zu: Ungavali isibuko esikhona manje

en: Debugging output
zu: Hlanza ukhiphi miphumela

en: Authenticate before running --command
zu: Qiniseka ngaphambi kokusebenzisa -- isilayezo

note: markup
en: You do not seem to have the authentication needed for this operation
zu: Ngathi awunasiqiniseko esidingakalayo kulesisisetshenziswa

en: Perhaps your .Xauthority file is not set up correctly.
zu: Mhawumbe ihele .Xauthority alihlelwanga kahle.

note: markup
en: You do not seem to be logged in on the console
zu: Kubonakala ngathi awungenanga kumzimazisi

en: Starting a new login only works correctly on the console.
zu: Ukuqala umngenisi omusha usebenza kahle ngesizimazisi esilungile.

note: markup
en: Cannot start new display
zu: Ngakhoni ukuqala isiboniso esisha

en: Log in as another user without logging out
zu: Ngena njengomunye umsebenzisi ngaphandle komngenisi -phuma

en: New Login
zu: Umngenisi omusha

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Afrikaans
zu: A-M|Isibunu

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Arabic (Egypt)
zu: A-M|Arabic (Egiphite)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Arabic (Lebanon)
zu: A-M|Arabic (eLebanon)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Bengali (India)
zu: A-M|Bengali (eIndia)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Chinese (simplified)
zu: A-M|Chinese (wanzelula)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Chinese (traditional)
zu: A-M|Chinese (isiko)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English
zu: A-M|Isingisi

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (USA)
zu: A-M|Isingisi (Imelika)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Australia)
zu: A-M|Isingisi (Australia)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (UK)
zu: A-M|Isingisi (UK)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Canada)
zu: A-M|Isingisi (Canada)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Ireland)
zu: A-M|Isingisi (Ireland)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (Denmark)
zu: A-M|Isingisi (Denmark)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|English (South Africa)
zu: A-M|Isingisi (Iningizimu Afrika)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|German
zu: A-M|IsiJalamani

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|German (Austria)
zu: A-M|IsiJalamani (Austria)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|German (Switzerland)
zu: A-M|IsiJalamani (Switzerland)

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Hebrew
zu: A-M|Hebheru

note: Note translate the A-M to the A-M you used in the group label
en: A-M|Italian
zu: A-M|IsiTaliyani

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Portuguese
zu: N-Z|IsiPotukesi

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Portuguese (Brazilian)
zu: N-Z|IsiPotukesi (Brazilian)

note: Note translate the N-Z to the N-Z you used in the group label
en: N-Z|Zulu
zu: N-Z|IsiZulu

note: This is the POSIX/C locale for english, should really be in Other
en: Other|POSIX/C English
zu: Okunye|POSIX/C Isingisi

en: User %s will login in %d seconds
zu: Umsebenzisi %s uzongena emizuzwaneni %d

en: %s: String too long!
zu: %s: Umhumo mude kakhulu.

en: %sWelcome to %s%s
zu: %sWamukelekile ku %s%s

note: markup
en: Could not fork a new process!
zu: Ngakhoni ukubhudla inkimbiso entsha.

en: You likely won't be able to log in either.
zu: Kungakhonakala ukuthi engekhone ukungena.

en: Are you sure you want to reboot the machine?
zu: Uqinisekile ufuna ukuqala phansi umshini?

en: Are you sure you want to shut down the machine?
zu: Uqinisekile ufuna ukucima umshini?

note: markup
en: Shut _Down
zu: Cisha

en: Are you sure you want to suspend the machine?
zu: Uqinisekile ufuna ukumisa umshini?

note: markup
en: _Suspend
zu: _Misa

en: Welcome to %n
zu: Wamukelekile e%n

en: TimedLoginDelay was less than 5.  I'll just use 5.
zu: TimedLoginDelay ocushiwe ngaphansi 5, ngizosebenzisa 5.

en: Your preferred session type %s is not installed on this machine.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
zu: Uhlobo lenhlanganisi %s oyithandayo ayifakiwe kulomshini.
    Bewufuna ukwenza %s iphutha lenhlanganiso yakho nakusasa?

note: markup
en: Make _Default
zu: Yenza _Iphutha

en: Just _Log In
zu: _Ngena nje

note: never_encoding no_group untranslated markup
en: You have chosen %s for this session, but your default setting is %s.
    Do you wish to make %s the default for future sessions?
zu: Ukhethe %s kulenhlanganiso, kodwa uhlelo lwephutha lakho i-%s.
    Bewufuna ukwenza %s iphutha lenhlanganiso yakho nakusasa?

en: Just For _This Session
zu: Okwa _lenhlanganiso

en: You have chosen %s for this session.
    If you wish to make %s the default for future sessions,
    run the 'switchdesk' utility
    (System->Desktop Switching Tool from the panel menu).
zu: Ukhethe %s kulenhlanganiso.
    Uma ufisa ukwenza %s iphutha lenhlanganiso yakho nakusasa,
    sebenzisa inzuzo 'switchdesk' isisebenzi
    (Uhlelo->Ithulusi lokucisha isiga-nyezi kwihlu eliphezulu).

en: System Default
zu: Iphutha lohlelo

en: %s session selected
zu: %s nhlanganiso ikhethiwe

en: _Last
zu: _Okokugcina

en: Log in using the session that you have used last time you logged in
zu: Ngena usebenzisa inhlanganiso oyisebenzise ngenkathi ungena okokugcina

en: Failsafe Gnome
zu: Iphutha lomkhawulo GNOME

en: Failsafe xterm
zu: Iphutha lesikhawulo u-X

en: %s: Session directory %s not found!
zu: %s: Umbombo wenhlanganiso %s ayitholakali!

en: Yaikes, nothing found in the session directory.
zu: Yaikes, akutholakali lutho kumbombo wenhlanganiso.

en: Failsafe _Gnome
zu: Iphutha lomkhawulo _GNOME

en: This is a failsafe session that will log you into GNOME.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  GNOME will use the 'Default' session.
zu: Lena inhlanganiso yephutha lomkhawulo ezokungenisa ku-GNOME. Ngeke kufundwe umbhalo wokuqalisa futhi izosetshenziswa uma ungakhoni ukungena ngenye indlela kuphela. i-GNOME izosebenzisa 'iPhutha' enhlanganisweni.

en: Failsafe _Terminal
zu: Isigungu_iphutha lomkhawulo

en: This is a failsafe session that will log you into a terminal.  No startup scripts will be read and it is only to be used when you can't log in otherwise.  To exit the terminal, type 'exit'.
zu: Lena inhlanganiso yephutha lomkhawulo ezokungenisa esigungwini. Ngeke kufundwe umbhalo wokuqalisa futhi izosetshenziswa uma ungakhoni ukungena ngenye indlela kuphela. Mawufuna ukuphuma esigungwini, bhala 'uphuma'.

en: No default session link found. Using Failsafe GNOME.
zu: Akutholakalanga umxhumanisi wephutha lenhlanganiso. Sebenzisa iphutha lomkhawulo weGNOME.

note: never_encoding no_group untranslated makrup
en: %s language selected
zu: %s ulwimi olukhethiwe

en: Log in using the language that you have used last time you logged in
zu: Ngena usebenzisa ulwimi olusebenzise mawungena okokugcina

en: _System Default
zu: _Iphutha lohlelo

en: Log in using the default system language
zu: Ngena usebenzisa iphutha lohlelo lolwimi

en: _Other
zu: _Okunye

note: markup translators:  This is a nice and evil eggie text, translate * to your favourite currency
en: Please insert 25 cents to log in.
zu: Faka amasenti angamashumi amabili nanhlanu ukungena

en: Doubleclick on the user to log in
zu: Cofoza kabili kumsebenzisi ukungena

en: GNOME Desktop Manager
zu: Umphathi weSikhamu Sokubuka seGNOME

en: Finger
zu: Khomba

en: GDM Login
zu: Umngenisi GDM

en: _Session
zu: _Inhlamganiso

en: _Language
zu: _Ulwimi

en: _XDMCP Chooser...
zu: Umkhethi we-_XDMCP...

en: Run an XDMCP chooser which will allow you to log into available remote machines, if there are any.
zu: Sebenzisa isikhethi seXDMCP esizokuvumela ukungena kumshini okhona buqamama, uma ikhona.

en: _Configure Login Manager...
zu: _Linganisisa Umphathi woMngenisi...

en: Configure GDM (this login manager). This will require the root password.
zu: Linganisisa iGDM (lesiphathi somngenisi). Lokhu kuzodinga impande-bizo ngena.

en: Reboot your computer
zu: Qalela phansi isiga-nyezi

en: Shut down the system so that you may safely turn off the computer.
zu: Cima uhlelo ukuze kucimeke isiga-nyezi ngokuphephile.

en: Suspend your computer
zu: Misa isiga-nyezi

en: _Actions
zu: _Izenzo

en: _Theme
zu: _Indikimba

en: D_isconnect
zu: H_lukanisa

en: Can't open DefaultImage: %s. Suspending face browser!
zu: Ngakhoni ukuvula isithombe sephutha: %s. Misa isiyaluzi!

en: Too many users to list here...
zu: Abasebenzisi abaningi abazohlelwa lapha...

note: markup
en: Cannot start the greeter
zu: Ngakhoni ukuqala isithakazeli

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
zu: Isihumusho sesithakazeli (%s) asifani nesihumusho sedaemon. Ufukule i-gdm. Qala gdm daemo futhi noma qalela phansi isiga-nyezi.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).  You have probably just upgraded gdm.  Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
zu: Isihumusho sesithakazeli (%s) asifani nesihumusho sedaemon (%s). Ufukule i-gdm. Qala gdm daemon futhi noma qalela phansi isiga-nyezi.

note: markup
en: Session directory is missing
zu: Inhlanganiso yombombo ayikho

en: Your session directory is missing or empty!  There are two available sessions you can use, but you should log in and correct the gdm configuration.
zu: Inhlanganiso yombombo ayikho noma ayinalutho! Kukhona izinhlanganiso ezimbili ongazisenenzisa, kodwa kufanele ungene bese ulungisa isilinganisi se-gdm.

note: markup
en: Configuration is not correct
zu: Isilinganiso asilungile

en: The configuration file contains an invalid command line for the login dialog, and thus I ran the default command.  Please fix your configuration.
zu: Ihele lenhlanganiso liqukethe umlayelo ongekho mthethweni kwibhokisi lomngenisi, ngakho-ke ngisebenzise umlayelo wephutha. Lungisa isilinganisi sakho.

note: markup
en: No configuration was found
zu: Akutholakalanga isilinganisi

en: The configuration was not found.  GDM is using defaults to run this session.  You should log in and create a configuration file with the GDM configuration program.
zu: Isilinganisi asitholakalanga. i-GDM isebenzisa amaphutha ukusebenzisa lenhlanganiso. Kufanele ungene bese wakha ihele lesilinganisi ngesilinganisi sohlelo le-GDM.

note: markup
en: The face browser is not configured
zu: Isiyaluzi asilinganisiwe

en: The face browser is not configured in the GDM configuration.  Please ask your system administrator to enable it in the GDM configurator program.
zu: Isiyaluzi asilinganisiwe kusilinganisi we-GDM. Cela umphathi hlelo ukuyilungisa kuhlelo lwesilinganisi se-GDM.

en: Login Photo
zu: Isithombe Sokungena

en: Select a photograph to show in the facebrowser:
zu: Khetha isithombe sokutshengisa kwisiyaluzi esibonakalayo:

en: Browse
zu: Yaluza

note: markup
en: No picture selected.
zu: Akuna sithombe esikhethiwe.

note: markup
en: Picture is too large
zu: Isithombe sikhulu kakhulu

en: The system administrator disallowed pictures larger than %d bytes to show in the face browser
zu: Umphathi hlelo wenqabe isithombe esikhulu kune %d ukutshengiswa kusiyaluzi esibonakalayo

note: markup
en: Cannot open file
zu: Ngakhoni ukuvula ihele

en: File %s cannot be open for reading
    Error: %s
zu: Ihele %s alivuleki ukuze kufundwe
    . Iphutha: %s

en: File %s cannot be open for writing
    Error: %s
zu: Ihele %s alivuleki ukuze kubhalwe
     Iphutha: %s

en: Change the picture that will show in the GDM (login manager) face browser
zu: Shintsha isithombe esizoboniswa kuGDM (umphathi womngenisi) isiyaluzi esibonakalayo

note: * Translatable strings file generated by Glade. * Add this file to your project's POTFILES.in. * DO NOT compile it as part of your application.
en: Login Screen Setup
zu: Umngenisi Wokuhlela Isibuko

en: Greeter
zu: Isithakazeli

en: L_ocal:
zu: N_dawoleyo:

en: _Remote:
zu: _Buqamama:

en: _Welcome string:
zu: _Umhumo wokwamukela:

en: Re_mote welcome string:
zu: Umhumo wakwamukela obu_qamama:

en: Standard greeter
zu: Isithakazeli esijwayelekile

en: Graphical greeter
zu: Isithakazeli esiqhamile

en: String to be shown in the greeter as welcome.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
zu: Uhumo ozotshengiswa kwisithakazeli njengesamukelo. Ungafaka %n lapha izonanelwa ngegama lesiga-nyezi sakho.

en: String to be shown in the greeter for people logging in remotely with XDMCP.  You can insert %n in here and it will be replaced by the name of your computer.
zu: Umhumo ozotshengiswa kusithakazeli ukungenisa abantu abangena buqamama nge-XDMCP. Ungafaka %n lapha izonanelwa ngegama lesiga-nyezi sakho.

en: Always use 24 hour cloc_k format
zu: Sebenzisa isimo sesikhat_hi samahora angashumi amabili nane

en: Automatic Login
zu: Umngenisi ozenzakalelayo

en: _Automatic login username:
zu: Ibizo-mngenisi lomngenisi _ozenzakalelayo:

en: _Login a user automatically on first bootup
zu: _Ngenisa umsebenzisi ngokuzenzakalela ngokuvuleka kokuqala

en: Timed Login
zu: Umngenisi ocushiwe

en: Timed login us_ername:
zu: Ib_izo-mngenisi lomngenisi ocushiwe:

en: _Seconds before login:
zu: _Imizuzwana ngaphambi kokungena:

en: Login a user automa_tically after a specified number of seconds
zu: Ngenisa umsebenzisi ngokuzenza_kalela emuva kwenani lemizuzwana eshiwo

en: Miscellaneous
zu: Inhlanganisela

en: Show choosable user images (_face browser)
zu: Tshengisa izithombe ezikhethekayo (_isiyaluzi esibonakalayo)

en: _No background
zu: _Akuna sizinda

en: _Image
zu: _Isithombe

en: Co_lor
zu: Umb_ala

en: _Scale background image to fit
zu: _Linganisa isithombe esisesizindeni ukuthi silingane

en: _Only color on remote displays
zu: _Umbala owodwa kusiboniso esibuqamama

en: _Background color:
zu: _Isizinda sombala:

en: Pick a color
zu: Khetha umbala

en: No screenshot available
zu: Akuna sithombe sesibuko

en: Author:
zu: Umqambi:

en: description
    widget
zu: isichasisi
     widget

en: author
zu: umqambi

en: copyright
zu: ilungelo lomqambi

en: _Install new theme
zu: _Faka indikimba entsha

en: _Delete theme
zu: _Cima indikimba

en: Allow _root to login with GDM
zu: Vumela _impande ingene neGDM

en: Allow root to login r_emotely with GDM
zu: Vumela impande ingene BU_qamama ngeGDM

en: Allow remote _timed logins
zu: Vumela abangenisi _abacushwe buqamama

en: Show the "Actions" menu (formerly known as the "System" menu).  If not set, none of the system commands will be available (this includes reboot, shutdown, configure, chooser)
zu: Tshengisa "Izenzo" uhlu (eyayaziwa nge "Hlelo" uhlu). Uma ingahlelwanga, ungethole imilayelo yohlelo (lokhu kuhlanganisa noqala phansi, ukucima, ukulinginisa, nokhetho)

en: Show _actions menu
zu: Tshengisa uhlu _lwezenzo

en: Allow c_onfiguration from the login screen
zu: Vumela isi_linganisi kusibuko somngenisi

en: Allo_w running XDMCP chooser from the login screen
zu: Vume_la ukusebenzisa ukhetho lweXDMCP kusibuko somngenisi

en: Always disallow TCP connections to _X server (disables all remote connections)
zu: Ungavumeli ukuxhumane kweTCP kwisebenzisi -_X (khenenda yonke imixhumano ebuqamama)

en: Retry _delay (seconds) :
zu: Zama futhi _ukubambezeleka (imizuzwana) :

en: Enable _accessibility modules
zu: Gunyaza izi_bumbo ezingenekayo

en: Make a _sound when login window is ready
zu: Enza um_sindo uma ifasitela lomngenisi livulile

en: acc_sound_file_box
zu: acc _ihele _lebhokisi _lomsindo

en: _Test sound
zu: _Sihloli msindo

en: No XDMCP support in the binary.  To enable XDMCP support you must recompile GDM with the XDMCP libraries.
zu: Akuna siseki esimbaxa-mbili ku-XDMCP. Ukugunyaza iseseki se-XDMCP kufanele uqoqele i-GDM ngemgcina-lwazi we-XDMCP.

en: Enable _XDMCP
zu: Gunyaza _XDMCP

en: Honour _indirect requests
zu: Hlonipha _izicelo ezingaqondile

en: Listen on _UDP port:
zu: Lalela ethekwini _UDP:

en: Maximum _pending requests:
zu: Umphelelo wezicelo _ezisalindiwe:

en: Max p_ending indirect requests:
zu: Umphelelo wezicelo _ezisalindiwe ezingaqondile ngqo:

en: Maximum _remote sessions:
zu: Umphelelo wezinhlanganiso _ezibuqamama:

en: Maximum _wait time:
zu: Umphelelo wesikhathi _sokulinda:

en: Maximum indirect w_ait time:
zu: Umphelelo wesikhathi sokul_inda esingaqondile ngqo:

en: Displays per _host:
zu: Bonisa ngoku_mmemi:

en: Pin_g interval (seconds):
zu: Isigam_u esithi ntwii (imizuzwana):

en: Ping interval (seconds):
zu: Isigamu esithintwii (imizuzwana):

note: markup
en: An error occured while trying to contact the login screens.  Not all updates may have taken effect.
zu: Iphutha lenzekile sizama ukuhlangana nezibuko zesingenisi. Akusiyo yonke imifukulo eyenzakele.

note: markup
en: Autologin or timed login to the superuser (root) account is not allowed.
zu: Umngenisi ozenzakalelayo noma umngenisi ocushiwe kusinanzela somsebenzisi omkhulu (impande) asivunyelwe.

en: Archive is not of a subdirectory
zu: Umlandu akusingowombombo omncane

en: Archive is not of a single subdirectory
zu: Umlandu akusingowombombo owodwa omncane

en: File not a tar.gz or tar archive
zu: Ihele akusiyi-tar.gz noma umlandu tar

en: Archive does not include a GdmGreeterTheme.info file
zu: Umlandu awuhlanganise iGdm-Sithazeli-Ndikimba.hele wolwazi

en: File does not exist
zu: Ihele alikho

note: markup
en: No file selected
zu: Akukhethwe hele

note: markup
en: Not a theme archive
zu: Akusiyindikimba yomlandu

en: Details: %s
zu: Imininingwane: %s

note: FIXME: if exists already perhaps we could also have an * option to change the dir name
en: Theme directory '%s' seems to be already installed, install again anyway?
zu: Indikimba yombombo '%s' ngathi seyifakiwe, ungayifaka futhi?

note: markup
en: Some error occured when installing the theme
zu: Iphutha lenzekile masifaka indikimba

en: Select new theme archive to install
zu: Khetha indikimba yomlandu omusha uyifake

en: Do you really wish to remove theme '%s' from the system?
zu: Ngabe ufisa ukususa indikimba '%s' kuhlelo?

note: This is the temporary help dialog
en: This configuration window changes settings for the GDM daemon, which is the graphical login screen for GNOME.  Changes that you make will take effect immediately.
    
    Note that not all configuration options are listed here.  You may want to edit %s if you cannot find what you are looking for.
    
    For complete documentation see the GNOME help browser Under the category GNOME/System.
zu: Lelifasitela lesilinganisi liguqula izinhlelo ze GDM daemon, isiqhamisi sesibuko somngenisi we-GNOME. Izinguquko ozozenza zofezeka manjalo.
    
    Qaphela ukuthi khetho lwezilinganisi oluhlelwe lapha. Ungafuna ukuhlela %s uma ungatholi lokho okufunayo.
    
    Bheka isiyaluzi sosizo ku-GNOME Ngaphansi kohlobo lwe-GNOME/Hlelo ukuthola umbhalo ophelele.

note: markup
en: You must be the superuser (root) to configure GDM.
zu: Kufanele ube ngumsebenzisi omkhulu (impande) ukulinganisa iGDM.

note: EOF
en: A graphical application for configuring the GNOME Display Manager (GDM)
zu: Isisebenziso esiqhamile sokulinganisa iGNOME Mphathi Siboniso (GDM)

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version.
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
zu: Ukuhunyushwa kwesithakazeli (%s) asifani nesihunyushwa sedaemon.
    Ufukule i-gdm.
    Qala igdm daemon futhi noma qala phansi isiga-nyezi.

en: The greeter version (%s) does not match the daemon version (%s).
    You have probably just upgraded gdm.
    Please restart the gdm daemon or reboot the computer.
zu: Ukuhunyushwa kwesithakazeli (%s) asifani nesihunyushwa sedaemon (%s).
    Ufukule i-gdm.
    Qala i-gdm daemon futhi noma qala phansi isiga-nyezi.

en: There was an error loading the theme %s
zu: Kube khona iphutha elifake isihloko %s

note: markup
en: The theme for the graphical greeter is corrupt
zu: Isihloko seminingwane engenisayo sonakele

en: The theme does not contain definition for the username/password entry element.
zu: Isihloko asinayo umfakela webizo-ngena/umngenisi-bizo njenge singeniso.

note: markup
en: There was an error loading the theme, and the default theme also could not have been loaded, I will attempt to start the standard greeter
zu: Kubenephutha ekufakeni indikimba, kanti nephutha lendikimba alifakiwe, ngizozama ukuqala isithakazeli esejwayelekile

note: markup
en: I could not start the standard greeter.  This display will abort and you may have to login another way and fix the installation of gdm
zu: Angikhonanga ukuqala isithakazeli esejwayelekile. Lesiboniso sizophunza kungafuneka ungene ngenye indlela bese ulungisa ukufakwa kwe-gdm

en: Last
zu: Yokugcina

en: Select a language
zu: Khetha ulwimi

en: Select a language for your session to use:
zu: Khetha ulwimi lenhlanganiso ozoyisebenzisa:

en: Select _Language...
zu: Khetha _ulwimi...

en: Select _Session...
zu: Khetha _inhlanganiso...

en: Answer questions here and press Enter when done.  For a menu press F10.
zu: Phendula umbuzo lapha bese ufaka ungena mawuqedile. Mawufuna uhlu cindezela F10.

en: Can't open DefaultImage: %s!
zu: Ngakhoni ukuvula DefaultImage: %s!

en: Doubleclick on the user
    to log in
zu: Cofoza kabili kumsebenzisi
     ukuze ungene

en: Sus_pend
zu: _Misa

en: _XDMCP Chooser
zu: Umkhethi we-_XDMCP

en: _Configure
zu: _Linganisela

en: You've got capslock on!
zu: Inkinombo yombhalo omkhulu iyasebenza!

en: Choose a Session
zu: Khetha inhlanganiso

en: Choose an Action
zu: Khetha isenzo

en: Shut _down the computer
zu: _Cisha isiga-nyezi

en: Shut down your computer so that you may turn it off.
zu: Cisha isiga-nyezi sakho ukuze icimeke.

en: _Reboot the computer
zu: _Qalela phansi isiga-nyezi

en: Sus_pend the computer
zu: Mi_sa isiga-nyezi

en: Run _XDMCP chooser
zu: Sebenzisa isikhethi se-_XDMCP

en: Confi_gure the login manager
zu: Linga_nisela umngenisi womphathi

en: Circles
zu: Iziyingi

en: Theme with blue circles
zu: Indikimba yezingi ezuluhlaza okwesibhakabhaka

en: (c) 2002 GNOME
zu: (C) 2002 GNOME

en: GNOME Art variation of Circles with a Face Browser
zu: GNOME ukuhlukana kwesidwebi ngezizungezo sine siyaluzi sobuso

en: GNOME Artists
zu: Ingcweti yeGNOME

en: Happy GNOME with Browser
zu: Injabulo yeGNOME enesiyaluzi

en: GNOME Art variation of Circles
zu: GNOME ukuhlukana kwesidwebi ngezizungezo

en: Happy GNOME
zu: Injabulo yeGNOME

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to (%s)
zu: Iphutha makusetshenziswa (%s)
     ehlangene ne(%s)

en: gdmaskpass only runs as root
zu: igdmaskpass isebenza njengempande kuphela

en: Authentication failure!
zu: Ukwehluleka kwesiqiniseko

en: (memory buffer)
zu: (isikhawu senkumbulo)

en: (memory buffer
zu: (isikhawu senkumbulo

note: markup
en: Cannot load user interface
zu: Ngakhoni ukufaka inhlanganiso yomsebenzisi

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
zu: Kwenzeke iphutha masifaka isici senhlanganiso yomsebenzisi %s%s ebuya kwihele %s. Kungenzeka isikhala se glade senhlanganiso sonakele. %s ungaqhubeka kanti izophuma manje. Qaphela ukufakwa kwe-%s noma faka futhi %s.

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s
zu: Isikhala sehele sichachambile! Qiniseka kufakwe ihele elilungile!
     hele: %s widget: %s

en: An error occured while loading the user interface element %s%s from file %s.  CList type widget should have %d columns.  Possibly the glade interface description was corrupted.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
zu: Kwenzeke iphutha masifaka isici senhlanganiso yomsebenzisi %s%s kusuka kuhele %s. Hlela uhlobo lwewidget kufanele lubenesihume %d. Kungenzeka isikhala se glade senhlanganiso sonakele. %s ingeqhubeke kanti izophuma manje. Kumele  uqaphele ukufakwa kwe-%s noma faka futhi %s.

en: Glade file is on crack! Make sure the correct file is installed!
    file: %s widget: %s expected clist columns: %d
zu: Ihele Glade liyamangalisa! Qinisekisa ukuba ihele elifanele lifakiwe!
    ihele: %s iwidget: %s ilindele amakholomu abambene: %d

en: An error occured while loading the user interface from file %s.  Possibly the glade interface description was not found.  %s cannot continue and will exit now.  You should check your installation of %s or reinstall %s.
zu: Kwenzeke iphutha masifaka inhlanganiso yomsebenzisi yehele %s. Kungenzeka isikhala sesichasisi senhlanganiso asithilakalanga. %s ingeqhubeke kanti izophuma manje. Qaphela ukufakwa kwe-%s noma faka %s futhi.

en: No interface could be loaded, BAD! (file: %s)
zu: Akukho uhlelo olufakiwe, Kubi! (ihele: %s)

en: Too many alias levels for a locale, may indicate a loop
zu: Maniningi kakhulu amazinga endawo, ungakhombisa ukusebenzisana

en: The Mysterious GEGL
zu: GEGL ongavamile

en: The Squeaky Rubber Gnome
zu: Umsindo wenjoloba GNOME

en: Wanda The GNOME Fish
zu: Uthi lomlingo wenhlanzi GNOME

en: The End!
zu: Isiphetho!

en: Could not locate the directory with header images.
zu: Asikhonanga ukuthola umkhondo ngesihloko sezithombe.

en: Failed to open directory with header images: %s
zu: Sihlulekile ukuvula ukhondo ngesihloko sezithombe: %s

en: Unable to load header image: %s
zu: Asikhoni ukufakela isihloko sesithombe: %s

en: Could not locate the GNOME logo button.
zu: Asikhoni ukuthola inkinombo yokucacisa GNOME.

en: Unable to load '%s': %s
zu: Asikhoni ukufakela '%s': %s

en: Could not open the address "%s": %s
zu: Asikhoni ukuvula ikheli "%s": %s

en: Could not locate the file with GNOME version information.
zu: Asikhonanga ukuthola ihele ngokuhumusha kolwazi GNOME.

en: Version
zu: Umhumusho

en: Distributor
zu: Umabeli

en: Build Date
zu: Umakhi wesuku lwenyanga

en: About GNOME
zu: Nge GNOME

en: News
zu: Izindaba

en: Developers
zu: Abathuthukisi

en: Friends of GNOME
zu: Abangani be GNOME

en: Welcome to the GNOME Desktop
zu: Wamukelekile ebusweni besiga-nyezi sika GNOME

en: Brought to you by:
zu: Uyilethelwa ngu:

en: About the GNOME Desktop
zu: Ngokuka GNOME ebusweni besiga -nyezi

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
zu: GNOME unomganga wokuthuthukisa, wabahleli bezinhlelo zokusentshenziswa ezivumela ukwakhiwa kwezinhlelo ezilukhuni.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
zu: GNOME uphethe kwisiga-nyezi, njengomphathi hele, okulayaluza kwelwembu, uhlu, nezisentshenziso eziningi.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
zu: GNOME imahala, iyasebenziseka, iyangenela endwaweni yokusentshenzelwa ebusweni besiga-nyezi njengomndeni we UNIX.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
zu: ukusebenziseka nokungeniseka nokuyingiliza, nokusekelwa kwe GNOME kuyenze yaba ekhethekile kosoftware abakhululekiyo bobuso beziga-nyezi.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
zu: Amandla e GNOME asemandleni omphakathi wethu. Empeleni wonke umuntu, onokuhlakanipha kokubhala izinhelo nongenakho, angabanomthelele ukwenza ngcono GNOME.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
zu: Amakhulukhlu abantu anikele ukubhalwa kwezinhlelo ku GNOME kususela iqanjwa ngo-1997; abanye abaningi banikele ngezinye izindlela ezibalulekile, kufakwa nokuhunyushwa, ukubhalwa, nokugcizelela okuhle.

en: Error reading file '%s': %s
zu: Iphutha ekufundeni ihele '%s': %s

en: Error rewinding file '%s': %s
zu: Iphutha lokubuyekeza ihele '%s': %s

en: No name
zu: Akuna gama

en: File '%s' is not a regular file or directory.
zu: Ihele '%s' akusilona umkhondo noma ihele elijwayelekile.

en: No filename to save to
zu: Akuna gama lohele onga hlenga kulo

en: Starting %s
zu: Siqala %s

en: No URL to launch
zu: Akuna URL ukuthi sithumele

en: Not a launchable item
zu: Akusiyona into engathunyelwa

en: No command (Exec) to launch
zu: Akunakuyalelwa ukuba sithumele (Exec)

en: Bad command (Exec) to launch
zu: Ukuyalelwa okubi ukuti kungathunyelwa (Exec)

en: Unknown encoding of: %s
zu: Ukubhalwa kwemiyalo engaziwa: %s

en: Error writing file '%s': %s
zu: Ihele lombhalo oyiphutha '%s': %s

en: FSDevice
zu: Utho lokwenza lwe FS

en: Service
zu: Inkonzo

en: ServiceType
zu: Inhlobo yenkonzo

en: Comm_and:
zu: Ukuya_lelwa:

note: Generic Name
en: _Generic name:
zu: _Uhlobo lwegama:

note: Comment
en: Co_mment:
zu: Ukupha_wula:

en: _Type:
zu: _Uhlobo:

en: Browse icons
zu: Yaluzisa izilomo

en: Run in t_erminal
zu: Gijima phakathi kwesikh_athi

note: #-#-#-#-#  36 (system-config-language)  #-#-#-#-# XXX - horrible hack to make simplified chinese work !/usr/bin/python # language_gui.py - Contains the UI code needed for system-config-language # Copyright (C) 2002, 2003 Red Hat, Inc. # Copyright (C) 2002, 2003 Brent Fox <bfox@redhat.com> # This pro
en: Language
zu: Ulimi

en: Generic name
zu: Uhlobo lwegama

en: _Try this before using:
zu: _Zama loku ngaphambi kokusebenzisa:

en: _Documentation:
zu: _Umbhalo:

en: _Name/Comment translations:
zu: _Igama/ukuphawula ukuhumusha:

en: _Add/Set
zu: _Ongeza/hlela

en: Add or Set Name/Comment Translations
zu: Ongeza noma hlela igama/phawula ukuhumusha

en: Re_move
zu: S_usa

en: Remove Name/Comment Translation
zu: Susa igama/phawula ukuhumusha

en: _Show Hints at Startup
zu: _Tshengisa ngokusikisela esiqalweni

en: Games
zu: Imidlalo

en: 2D chemical structure
zu: Uhlu lwekhemikale ye-2D

en: 3D Studio image
zu: Isithombe se3D Studio

en: AIFC audio
zu: Umsindo AIFC

en: AIFF audio
zu: Umsindo AIFF

en: ANIM animation
zu: Isenzekisi ANIM

en: ARJ archive
zu: Londoloza ARJ

en: AVI video
zu: Ivideo AVI

en: AbiWord document
zu: Ibhukwana le AbiWord

en: Active Server page
zu: Ikhasi Lesisebenziso elisebenzayo

en: Address card
zu: Ikhadi lekheli

en: Adobe FrameMaker font
zu: Uhlobo-mbhalo Adobe FrameMaker

en: Adobe font metrics
zu: Uhlobo-mbhalo Adobe metrics

en: Andrew Toolkit inset
zu: Isikhwama samathulusi se-Andrew inset

en: Application launcher
zu: Umqali msebenzisi

en: ApplixWare Graphics image
zu: Isithombe sesibonakaliso se ApplixWare

en: Applixware Words document
zu: Ibhukwana lamaGama kuApplixware

en: Applixware presentation
zu: Isinekezelo seApplixware

en: Applixware spreadsheet
zu: Ispreadsheet se Applixware

en: Ar archive
zu: Londoloza

en: Assembly source code
zu: Ubuthano womsuka bemibhalo ebhalwe ngokufingqiwe

en: Audio
zu: Umsindo

en: Authors list
zu: Uhlu lomqambi

en: AutoCAD image
zu: Isithombe seCAD ezenzakalelayo

en: BCPIO document
zu: Ibhukwana leBCPIO

en: BDF font
zu: Uhlobo-mbhalo BDF

en: Backup file
zu: Umsekeleli-hele

en: Basic audio
zu: Isizinda somsindo

en: Bibliography record
zu: Loba uhlu ngamabhuku aphathele nasifundo thile

en: Binary program
zu: Uhlelo olumbaxa-mbili

en: BitTorrent seed file
zu: Imbewu yohele we BitTorrent

en: Blender file
zu: Umxubanisi-hele

en: Block device
zu: Umhlahlo wokuvimbela

en: Bzip2 compressed file
zu: Ihele elicindezelekile Bzip2

en: C shell script
zu: Umbhalo C shell

en: C source code
zu: Umsuka wemibhalo efingqiwe C

en: C source code header
zu: Isihloko umsuka wemibhalo efingqiwe C

en: C++ source code
zu: Umsuka wemibhalo efingqiwe C++

en: CGI program
zu: Uhlelo lweCGI

en: CGM image
zu: Isithombe seCGM

en: CMU raster image
zu: Isithombe seCMU raster

en: CPIO archive
zu: Umlondolozi CPIO

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
zu: Mlondolozi CPIO ( Gzip-ecendezelekile)

en: Calendar file
zu: Ihele lezinsuku zonyaka

en: Calendar or event document
zu: Ibhukwana lezinsuku zonyaka noma izenzakalo

en: Character device
zu: Umhlahlo wesici-sitho

en: Cinelerra editing sheet
zu: Ikhasi lokuhlela Cinelerra

en: Comma-separated text document
zu: Ibhukwana lombhalo ohlukaniswe-ikhefana

en: Commodore 64 audio
zu: Umsindo Commodore 64

en: Compound document
zu: Ibhukwana eliyingxube

en: Compress-compressed file
zu: Minyanisa-imbumba hele

en: Compressed GIMP document
zu: Ibhukwana lembumba yeGIMP

en: Corel Draw drawing
zu: Umdwebo weCorel Draw

en: Crystalline structure model
zu: Isimo sesakhiwo seCrystalline

en: DCL script
zu: Umbhalo DCL

en: DOS font
zu: Uhlobo lombhalo weDOS

en: DOS/Windows program
zu: Uhlelo lweDOS/Amafasitela

en: DSSSL document
zu: Ibhukwana DSSSL

en: DV video
zu: Ivideo DV

en: DXF vector graphic
zu: Isibonakalisi seDXF vector

en: Debian package
zu: Isithungo Debian

en: Device Independant Bitmap
zu: Umhlahlo Ozimele Bitmap

en: Dia diagram
zu: Umdwebo sifanekiso Dia

en: Digital Imaging and Communications in Medicine image
zu: Izithombe ngokuthwebulwa ngogesi nokuxhumana phakathi kwesithombe semithi

en: Digital Moving Picture Exchange image
zu: Isithombe seDigital Moving Picture Exchange

en: Directory information file
zu: Umbombo wehele-lolwazi

en: DjVu image
zu: Isithombe DjVu

en: Document type definition
zu: Incazelo yohlobo lwebhukwana

en: Documents/Diagram
zu: Amabhukwana/ Umdwebo sifanekiso

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
zu: Amabhukwana/Ulwimi olubanzi oluphawuliwe (XML)

en: Documents/Numeric
zu: Amabhukwana/ Nenombolo

en: Documents/Plain Text
zu: Amabhukwana/ Umbhalo oPlain

en: Documents/Presentation
zu: Amabhukwana/ Umnikezelo

en: Documents/Project Management
zu: Amabhukwana/ Ukuphathwa kweSongozo

en: Documents/Published Materials
zu: Amabhukwana / Izinto Ezishicelelwe

en: Documents/Spreadsheet
zu: Amabhukwana / Spreadsheet

en: Documents/TeX
zu: Amabhukwana / TeX

en: Documents/Text Markup
zu: Amabhukwana / Umbhalo Markup

en: Documents/Vector Graphics
zu: Amabhukwana/ Izibonakalisi zeVector

en: Documents/Word Processor
zu: Amabhukwana/Inkambiso yokwenza amagama

en: Documents/World Wide Web
zu: Amabhukwana/ Ulwembu jikelele

en: Dolby Digital audio
zu: Umsindo weDolby Digital

en: Emacs Lisp source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe weEmcas Lisp

en: Email headers
zu: Isihloko somlayezo-ncwadi

en: Email message/mailbox
zu: Umlayezo wencwadi-lwembu/ isibaya somlayezo

en: Encrypted message
zu: Umlayezo oyindida

en: Enlightenment theme
zu: Indikimba ekhanyiselwe

en: Enriched text document
zu: Ibhukwan lombhalo onothisiwe

en: Epiphany bookmarks file
zu: Ihele lombekisi bhukwini Epiphany

en: FLAC audio
zu: Umsindo FLAC

en: FLC animation
zu: Isenzekisi FLC

en: FLI animation
zu: Isenzekisi FLI

en: FastTracker II audio
zu: Umsindo FastTracker ii

en: FlashPix Image
zu: Isithombe FlashPix

en: Flexible Image Transport System
zu: Uhlelo lokuhambisa isithombe ngendlela ezingafani

en: Folder
zu: Isibaya

en: Fortran source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe Fortran

en: FrameMaker interchange document
zu: Umbhalo wophendukayo ngaphakathi we-FrameMaker

en: GIF image
zu: Isithombe GIF

en: GIMP document
zu: Ibhukwana GIMP

en: GMC link
zu: Umxhumanisi GMC

en: GNOME desktop theme
zu: Indikimba yedesktop GNOME

en: GNU Oleo Spreadsheet
zu: Ispreadsheet GNU Olea

en: GNU mail message
zu: Thumela umlayezo GNU

en: GTK configuration
zu: Isilinganisi GTK

en: Glade project
zu: Isongoza Glade

en: GnuCash workbook
zu: Ibhuku lokusenzela GnuCash

en: Gnumeric spreadsheet
zu: Ispreadsheet Gnumeric

en: Gtar archive
zu: Umlandu we Gtar

en: Gtktalog Catalogue
zu: Ukuhlela ngokweGtkalog

en: Gzip-compressed file
zu: Ihele leGzip-ecindezelwe

en: HDF document
zu: Ibhukwana leHDF

en: HTML page
zu: Ikhasi le HTML

en: Haskell source code
zu: Umsuka wombhalo obhalwe ngokufingqiwe weHaskell

en: Help page
zu: Ikhasi losizo

en: IDL document
zu: Ikhasi le IDL

en: IEF image
zu: Isithombe se IEF

en: IFF image
zu: Isithombe se IFF

en: ILBM image
zu: Isithombe seILBM

en: ISI video
zu: Ivideo ye ISI

en: ISO image
zu: Isithombe seISO

en: Images
zu: Izithombe

en: Impulse Tracker audio
zu: Umsindo wothola-mkhondo wesikhahlu

en: Information
zu: Ulwazi

en: Information/Calendar
zu: Ulwazi/ Ukubalwa kwezinsuku zonyaka

en: Information/Financial
zu: Ulwazi/Okwezimali

en: Installed GNOME desktop theme
zu: Indikimba yedesktop yeGNOME efakiwe

en: JBuilder Project
zu: Umphongozo we Jbuilder

en: JPEG image
zu: Isithombe se JPEG

en: Java code archive
zu: Umlandu wombhalo ofingqiwe weJava

en: Java source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe weJava

en: JavaScript source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe weJava-mbhalo

en: KDE application details
zu: Iminingwane yesisebenzisi iKDE

en: KIllustrator document
zu: Ikhasi leKIllustrator

en: KPresenter presentation
zu: Imnikezelo weKPresenter

en: KSpread spreadsheet
zu: Ispreadsheet se Kspread

en: KWord document
zu: Ikhasi le KWord

en: Korn shell script
zu: Imbhaslo we shell Korn

en: LHA archive
zu: Umlandu we LHA

en: LHARC archive
zu: Umlandu we LHARC

en: LIBGRX font
zu: Uhlobo lombhalo we LIBGRX

en: LightWave object
zu: Umgomo we LightWave

en: LightWave scene
zu: Isigcaki seLightWave

en: Linux PSF console font
zu: Uhlobo lombhalo wesizimazisi se Linux-PSF

en: Literate haskell source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe ofundile wehaskell

en: MacBinary file
zu: Ihele lembaxambili leMac

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
zu: Ihele elibhalwe ngombhalo fingqiwe we Macintosh AppleDouble

en: Macintosh BinHex-encoded file
zu: Ihele elobhalwe ngombhalo-fingqiwe weMacintosh BinHex

en: Macintosh StuffIt archive
zu: Imlandu we Macintosh StuffIt

en: Macromedia Flash file
zu: Ihele lokushaluza kweMacromedia

en: MagicPoint presentation
zu: Isinekezelo seMagicPoint

en: Magick image format
zu: Isithombe sokuhlela kuMagick

en: Mail delivery report
zu: Umbiko wokuthunyelwe komthumelo

en: Mail disposition report
zu: Umbiko wesimo sokuthumezela

en: Mail system report
zu: Umbiko wehlelo lokuthumela

en: Makefile
zu: Umakhi-hele

en: Manual page
zu: Ikhasi lokuzenzela

en: Manual page (compressed)
zu: Ikhasi lokuzunzela (cindezelwa)

en: Master System or Game Gear ROM
zu: Uhlelo elowungqongqoshe noma iGame Gear ROM

en: MathML document
zu: Ikhasi leMathML

en: Matroska video
zu: Ivideo yeMatroska

en: Memory dump
zu: Umtshingi womqondo

en: Message
zu: Umlayezo

en: Message digest
zu: Umentshisi womlayezo

en: Message in several formats
zu: Imilayezo esezimweni eziningi

en: Microsoft PowerPoint document
zu: Ikhasi lwePowerPoint Microsoft

en: Microsoft WMV playlist
zu: Uhlu lokukhalisa lweWMV Microsoft

en: Microsoft WMV video
zu: Ivideo ye WMV Microsoft

en: Microsoft Word document
zu: Ikhasi leMicrosoft Word

en: Microsoft video
zu: Ivideo yeMicrosoft

en: Monkey audio
zu: Ukulalela kweMfene

en: Mozilla bookmarks file
zu: Ihele lombekisi-bhulu we Mozilla

en: Multi-part message
zu: Umlayezo onezingxenye eziningi

en: Named pipe
zu: Umbhavuma obiziwe

en: Nautilus link
zu: Umxhumanisi weNautilus

en: Netscape bookmarks file
zu: Ihele lombekisi-bhuku lweNetscape

en: Nullsoft video
zu: Ivideo ye Nullsoft

en: ODA document
zu: Ikhasi le ODA

en: Object code
zu: Inhloso yombhalo ofingqiwe

en: Objective C source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe we Nhloso -C

en: Ogg audio
zu: Ukulalela iOgg

en: OpenOffice.org Impress presentation
zu: Isinekezelo se-Impress ku OpenOffice.org

en: OpenOffice.org Impress presentation template
zu: Isilnganisi sesinekezelo se-Impress ku OpenOffice.org

en: OpenOffice.org Math document
zu: Ikhasi leMath kuOpenOfice.org

en: OpenOffice.org Writer document
zu: Ikhasi loMbhali ku OpenOffice.org

en: OpenOffice.org Writer global document
zu: Ikhasi jikelele lombhali kuOpenOffice.org

en: OpenOffice.org Writer template
zu: Isilinganisi simo Umbhali seOpenOffice.org

en: OpenOffice.org drawing
zu: Umdwebo weOpenOffice.org

en: OpenOffice.org drawing template
zu: Islinganisi simo somdwebo weOpenOffice.org

en: OpenOffice.org spreadsheet
zu: Ispreadsheet seOpenOffice.org

en: OpenOffice.org spreadsheet template
zu: Isilinganisi simo sespreadsheet OpenOffice.org

en: OpenType font
zu: Uhlobo lombhalo oluvulekile

en: PBM image
zu: Isithombe sePBM

en: PC Paintbrush image
zu: Isithombe sePaintbrush PC

en: PCF font
zu: Uhlobo lombhalo wePCF

en: PDF document
zu: Ikhasi lePDF

en: PEF program
zu: Uhlelo lwePEF

en: PGM image
zu: Isithombe sePGM

en: PGN chess game
zu: Umdlalo wePGN wechess

en: PGP keys
zu: Inkinobho ye PGP

en: PGP message
zu: Umlayezo wePGP

en: PGP signature
zu: Umbhalo-mvumelwano PGP

en: PGP-encrypted file
zu: Ihele-didayo lePGP

en: PHP script
zu: Umhalo we PHP

en: PICT image
zu: Isithombe sePICT

en: PNG image
zu: Isithombe sePNG

en: PNM image
zu: Isithombe sePNM

en: PPM image
zu: Isithombe sePPM

en: Packages
zu: Izithungo

en: Palm OS database
zu: Isizinda- semininingwane yePalm OS

en: Palm Pixmap image
zu: Isithombe sePalm Pixmap

en: Partial email message
zu: Ingxenye yomlayezo ngencwadi-lwembu

en: Pascal source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe Pascal

en: Perl script
zu: Umbhalo Perl

en: Photo CD image
zu: Isithombe se Photo-CD

en: Photoshop document
zu: Ibhukwana le Photoshop

en: Playlist
zu: Uhlu-lomdlalo

en: PostScript Type 1 font
zu: Uhlobo lombhalo 1 lwePostScript Hlobo

en: PostScript document
zu: Ibhukwana lePostScript

en: Profiler results
zu: Imiphumela womnikezi mininingwane

en: Project Plan
zu: Isu lesongoza

en: Python byte code
zu: Umbhalo ofingqiwe wePython byte

en: Python source code
zu: Umsuka wombhalo ofingqiwe wePython

en: QuickTime movie
zu: Quick Time bhayisikobho

en: Quicken document
zu: Ibhukwana le Quicken

en: Quicken for Windows document
zu: Ibhukwana le Quicken yefasitela

en: RAR archive
zu: Londoloza RAR

en: README document
zu: Ibhukwana leREADME

en: RGB image
zu: Isithombe seRGB

en: RIFF audio
zu: Umsindo weRIFF

en: RPM package
zu: Isithungo seRPM

en: Raw Gray Sample
zu: Isibonelo esiluhlaza sombala ogreyi

en: RealAudio document
zu: Ibhukwana leRealAudio

en: RealAudio/Video document
zu: Ibhukwana leRealAudio/Video

en: RealVideo video
zu: Ivideo yeRealVideo

en: Reference to remote file
zu: Mayelana nohele obuqamama

en: Rejected patch file
zu: Umkhanu wehele elaliwe

en: S/MIME file
zu: Ihele S/MIME

en: S/MIME signature
zu: Umbhalo-mvumelwano S/MIME

en: SGI video
zu: Ivideo SGI

en: SGML document
zu: Ibhukwana SGML

en: SHOUTcast playlist
zu: Uhlu-lomdlalo SHOUTcast

en: SMIL script
zu: Umbhalo SMIL

en: SQL code
zu: Umbhalo fingqiwe SQL

en: SUN Rasterfile
zu: SUN Raster-hele

en: SV4 CPIO archive
zu: SV4 CPIO londoloza

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
zu: SV4 CPIP londoloza (neCRC)

en: SVG art
zu: Ubuciko beSVG

en: Samba share
zu: Kwabelan Samba

en: Scheme source code
zu: Isigungu somsuka wombhalo fingqiwe

en: Scream Tracker 3 audio
zu: Umsindo thola-mkhondo 3 wesiKhalo

en: Scream Tracker audio
zu: Umsindo thola-mkhondo wesiKhalo

en: Scream Tracker instrument
zu: Isitholi-mkhondo sesiKhalo

en: Search results
zu: Imiphumela wopheyo

en: Shared Printer
zu: Umcendezeli ohlukaniselwanayo

en: Shared library
zu: Umehlulelwano womtapo

en: Shell archive
zu: Umlondolozi weShell

en: Shell script
zu: Umbhalo weShell

en: Signed message
zu: Umlayezo onophawu lwesivumelwano

en: Silicon Graphics image
zu: Isithombe sezibonakaliso yeSilicon

en: Socket
zu: Isikhoxe

en: Software Development/ROM Images
zu: Ukuphuhliswa kweSoftware/ Izithombe seROM

en: Software Development/Source Code
zu: Ukuphuhliswa kweSoftware/ Umsuka wombhalo ofingqiwe

en: Software author credits
zu: Incazelo ngeminingwane yomqambi weSoftware

en: Software installation instructions
zu: Imilayezo yokufakelwa kweSoftware

en: Software license terms
zu: Imigomo yemvumelo yeSoftware

en: Source code patch
zu: Umkhangu womsuka wombhalo ofingqiwe

en: Speech document
zu: Ikhasi lenkuluo

en: Speedo font
zu: Uhlobo lombhalo weSpeedo

en: Spreadsheet Interchange document
zu: Ikhasi lokushintshisana lwespreadsheet

en: Stampede package
zu: Isijumba sokugulukudela

en: StarCalc spreadsheet
zu: Ispreadsheet seStarCalc

en: StarChart chart
zu: Ishadi leStarChart

en: StarDraw drawing
zu: Umdwebo weStarDraw

en: StarImpress presentation
zu: Ukunikelwa kweStarlmpress

en: StarMail file
zu: Ihele leStarMail

en: StarMath document
zu: Ikhasi leStarMash

en: StarOffice extended metafile image
zu: Isithombe esinwetshiwe seStarOffice metafile

en: StarWriter document
zu: Ikhasi leStarWriter

en: Style sheet
zu: Ikahasi lohlobo

en: Sun mu-law audio
zu: Ukulalela Sun mu-law

en: SunOS News font
zu: Umbhalo weZindaba seSunOS

en: Symbolic link
zu: Isibonakaliso somxhumanisi

en: System
zu: Uhlelo

en: TIFF image
zu: Isithombe seTIFF

en: Tab-separated text document
zu: Ikhasi lombhalo owehlukaniswe-isiqeshana

en: Tar archive
zu: Umlondolozi weTar

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
zu: Umlondolozi we Tar (Bsip2-ecindezelwe)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
zu: Umlondolozi weTar (Gzip-ecindezelwe)

en: TarGA image
zu: Isithombe seTarGa

en: Tcl script
zu: Umbhalo weTcl

en: TeX document
zu: Ikhasi leTeX

en: TeX dvi document
zu: Ikhasi ledvi TeX

en: TeX font
zu: Uhlobo lombhalo lweTeX

en: TeX font metrics
zu: Uhlobo lombhalo lukulinganisa ngamamitha leTeX

en: TeXInfo document
zu: Ikhasi leTeXInfo

en: ToutDoux document
zu: Ikhasi leToutDoux

en: Troff document
zu: Ikhasi leTroff

en: Troff me input document
zu: Ikhasi lomfakela leTroff me

en: Troff mm input document
zu: Ikhasi lomfakela leTroff mm

en: Troff ms input document
zu: Ikhasi lomfakela leTroff ms

en: TrueType font
zu: Uhlobo lombhalo OluyinhloboYeqiniso

en: Truevision Targa image
zu: Isithombe seTruevision Targa

en: USENET news message
zu: Imilayezo yezindaba zeUSENET

en: Unidata netCDF document
zu: Ikhasi le Unidata netCDF

en: Unknown type
zu: Uhlobo olungaziwa

en: User Interface
zu: Inhlanganiso yomsebenzisi

en: User Interface/Fonts
zu: Inhlanganiso yomsebenzisi/Inhlobo-mhalo

en: Ustar archive
zu: Umlondolozi ka Ustar

en: V font
zu: Inhlobo-mbhalo luka-V

en: VOC audio
zu: Umsindo weVOC

en: VRML document
zu: Ikhasi le VRML

en: Verilog source code
zu: Umsuka weVerilog wombhalo ofingqiwe

en: Video
zu: Ivideo

en: Vivo video
zu: Ivideo ye Vivo

en: WAIS source code
zu: umsuka weWAIS yombhalo ofingqiwe

en: Wave audio
zu: Umsindo Osamagagasi

en: Wavelet video
zu: Iwavelet video

en: Web folder
zu: Isibaya solwembu jikelele

en: WordPerfect document
zu: Ikhasi le WordPerfect

en: X bitmap image
zu: Isithombe sebitmap-X

en: XBEL bookmarks file
zu: Ihele lembekisi-bhukwini weXBEL

en: XML document
zu: Ikhasi leXML

en: XPM image
zu: Isithombe seXPM

en: Yacc grammar source code
zu: Umsuka wembhalo ofingqiwe yolimi lwe Yacc

en: Zip archive
zu: Umlondi weZip

en: Zoo archive
zu: Umlondi weZoo

en: gettext translation
zu: umhumusho wokuthola-mbhalo

en: xfig vector graphic
zu: umboniso wevector xfig

en: Ad_just Date & Time
zu: Hle_la usuku lwenyanga nesikhathi

en: Copy _Date
zu: Kopela _Usuku

en: Copy _Time
zu: Kopela _Isikhathi

en: _Preferences
zu: _Okuthandekayo

en: Clock
zu: Inkimba sikhati

en: Clock Applet Factory
zu: Ibetho Elimayelana nenkomba sikhathi

en: Factory for creating clock applets.
zu: Ibetho lokukhanga okumayela nenkomba sikhathi.

en: Get the current time and date
zu: Thola isikhathi nosuku lwenyanga yamanje

note: translators: replace %e with %d if, when the day of the *              month as a decimal number is a single digit, it *              should begin with a 0 in your locale (e.g. "May *              01" instead of "May  1").
en: %a %b %e
zu: %a %b %-e

en: Tasks
zu: Imisebenzi

en: All Day
zu: Suku Lonke

en: Appointments
zu: Ukunqumelana usuku

en: Computer Clock
zu: Inkomba sikhathi yesiga-nyezi

en: Failed to launch time configuration tool: %s
zu: Hlulekile ukuqala isisebenziso sesilinganisi sesikhathi: %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
zu: Hlulekile ukuthola uhlelo lesilinganisi sosuku lwenyanga nesikhathi. Mhlawumbe alufakwanga?

en: Custom format
zu: Hlela ngokomthetho

en: Clock Preferences
zu: Okuthandekayo kwinkomba sikhathi

en: Clock _type:
zu: Uhlo_bo lwenkomba sikhathi:

en: 12 hour
zu: Ngamahora ayi-12

en: 24 hour
zu: Ngamahora anga-24

en: UNIX time
zu: Isikhathi seUNIX

en: Internet time
zu: Isikhathi solwembu-jikelele

en: Custom _format:
zu: Hlela ngoko_mthetho:

en: Show _seconds
zu: Tshengisa _imizuzwana

en: Show _date
zu: Tshengisa _usuku lwenyanga

en: Use _UTC
zu: Sebenzisa I_UTC

en: The Clock displays the current time and date
zu: Inkomba sikhathi ibonisa isikhathi nosuku lwenyanga yamanje

en: Custom format of the clock
zu: Uhlelo olusemthethweni lwenkomba sikhathi

en: Hour format
zu: Uhlelo ngamahora

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
zu: Uma kuyiqiniso, bonisa usuku lwenyanga kunkomba sikhathi, ngokwengezela esikhathini.

en: If true, display seconds in time.
zu: Uma kuyiqiniso, bonisa imizuzwana esikhathini.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
zu: Uma kuyiqiniso, tshengisa isikhathi Sandawo zonke ngokuQondanisa NeSikhathi sezifunda zomhlaba.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
zu: Uma kuyiqiniso, tshengisa usuku lwenyanga esihlokweni somsebenzisi uma inkomba iphezu kwenkomba sikhathi.

en: Show date in clock
zu: Tshengisa usuku lwenyanga kwinkomba sikhathi

en: Show date in tooltip
zu: Tshengisa usuku lwenyanga kusihloko sesisebenziso

en: Show time with seconds
zu: Tshengisa isikhathi nemizuzwana

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
zu: Ukusetshenziswa kwalenkinobho kwafejiswa kuGNOME 2.6 kwaqonywa inkonobho 'yokuhlela'. Isigunqu sigcinwe ngokusebenzisana nemihumusho yakudala.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
zu: Lenkinobho isho uhlelo olusetshenziswa isimayelano nenkomba sikhathi uma inkinobho yokuhlela ihlelwe "mthetho" Ungasebenzisa izisho zenguqulelo eziqondwa nge strftime() ukuthola uhlelo oluthile.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
zu: Lenkinobho isho uhlelo lwehora elisetshenziswa nokumayelana nenkomba sikhathi. Amanani angenzeka "amahora ayi-12", "amahora angama-24", "ulwembu jikelele", "unix" no "mthetho". Uma ihlelwe ku "lwembu jikelele", iknomba sikhahti izobonisa isikhathi solwembu jikelele. Uhlelo lwesikhathi solwembu jikelele sicaza usuku nge-1000 "beats" Akunasikhathi sezifunda zomhlaba kuloluhlelo, gakho isikhathi sifana mhlaba-wonke. Uma ihlelwe ku "unix", inkomba sikhathi izotshengisa imizuzwana kusuka kwiNkathi Entsha njengo 1970-01-01. Uma ihlelwe ku "mthetho", inkomba sikhathi izobonisa isikhathi esimayelana nohlelo olushiwo inkinobho yomthetho_hlelo.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
zu: Lenkinobho isho uhlelo olungasetshenziswa ekulinganiseni isikhathi.

en: Time configuration tool
zu: Isisebenziso sokulinganisela isikhathi

en: Use Internet time
zu: Sebenzisa isikhathi solwembu jikelele

en: Use UNIX time
zu: Sebenzisa isikhathi seUNIX

en: Use UTC
zu: Sebenzisa iUTC

en: Display a swimming fish or another animated creature
zu: Bonisa inhlanzi ebhukudayo noma isifanekiso sesinye esilwane

en: Fish
zu: Inhlanzi

en: From Whence That Stupid Fish Came
zu: Lapho Lesilima Senhlanzi Esaphuma Khona

en: Wanda Factory
zu: Isibetho seWanda

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
zu: Isixwayiso: Umlayelo ubonakala njengento esebenzisekayo.
    Njengoba isimayelano esingenamsebenzi,ungefune ukwenza lokhu.
    Sikululeka ukungasebenzisi %s kunoma yini
    ezokwenza isimayelano "kwenzeka ngempela" noma sebenzisekayo.

en: %s the Fish
zu: %s Nhlanzi

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
zu: %s ayinamsebenzi. Ithatha isikhala ecwecweni nongqoqelelo sikhathi, uma ihlohliwe izothatha isikhalo esibalulekile esikhaleni sohlu nemqondo. Uma utholakala uyisebenzisa, makaphuthumiswe ahlolwe ingqondo.

en: (with minor help from George)
zu: (ngoziso oluncane luvela kuGeorge)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
zu: %s Nhlanzi, umhlola wesikhathi sinye

en: Unable to locate the command to execute
zu: Ngakhoni ukuthola umlayelo wokusebenzisa

en: %s the Fish Says:
zu: %s Nhlanzi Ithi:

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
zu: Ngakhoni ukusebenzisa '%s
     
     Miningwane: %s

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
zu: Amanzi adinga ukushinsthwa!
     (Bheka usuku lwenyanga yanamhlanje)

en: %s the Fish, the fortune teller
zu: %s Nhlanzi, isangoma

en: <b>Animation</b>
zu: <b>Sifanekiso</b>

en: <b>General</b>
zu: <b>Vamile</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
zu: U_mlayelo wokusebenzisa uma ucofoziwe:

en: Fish Preferences
zu: Okuthandwa iNhlanzi

en: _File:
zu: _Ihele:

en: _Name of fish:
zu: _Igama lenhlanzi:

en: _Pause per frame:
zu: _Hlaba ikhefu kufelemu:

en: _Rotate on vertical panels
zu: _Jikeliza isikhala sohlu oloqonde-thwi

en: _Total frames in animation:
zu: _Wonke amafelemu esifanekisweni:

en: frames
zu: amafelemu

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
zu: Inhlanzi engenagama yisilima. Philisa inhlanzi yakho ngokuyiqamba igama.

en: Command to execute on click
zu: Umlayelo wokusebenzisa ngokucofoza

en: Frames in fish's animation
zu: Amafelemu esifanekisweni senhlanzi

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
zu: Uma kuyiqiniso, isifanekiso senhlanzi sizobonakaliswa sijikeliswa endaweni yohlu oluqonde-thwi.

en: Pause per frame
zu: Hlaba ikhefu kufelemu

en: Rotate on vertical panels
zu: Jikelisiza ohlwini oluqonde thwi

en: The fish's animation pixmap
zu: Isifanekiso senhlanzi pixmap

en: The fish's name
zu: Igama lenhlanzi

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
zu: Lenkinobho isho umlayelo ozozanywa ukusetshenziswa uma kucofozwa inhlanzi.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
zu: Lenkinobho isho igama-hele lepixmap elizosetshenziswa embonisweni wesifanekiso sokumayelana nenhlanzi ngokuphathelene nombombo wepixmap.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
zu: Lenkinobho isho inani lamafelemu ezoboniswa esifanekisweni senhlanzi.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
zu: Lenkinobho isho inani lemizuzwana ezobonisa ifelemu ngalodwa.

en: Area where notification icons appear
zu: Indawo lapho isazisi somboniso-sithombe sizovela khona

en: Notification Area
zu: Indawo yesaziso

en: Notification Area Factory
zu: Ibetho lendawo yesaziso

en: Orientation
zu: Ukuma

en: Panel Notification Area
zu: Indawo yesaziso sendawo yohlu

en: Factory for the window navigation related applets
zu: Ibetho lamafasitela okuyaluza komayelana abahlobene

en: Hide application windows and show the desktop
zu: Fihla amafasitela okusebenzela bese ubonisa idesktop

en: Show Desktop
zu: Bonisa idesktop

en: Switch between open windows
zu: Qhebeza maphakathi namafasitela avuliwe

en: Switch between workspaces
zu: Qhebeza maphakahti nezindawo zokusebenzela

en: Window List
zu: Uhlu lwamafasitela

en: Window Navigation Applet Factory
zu: Ifasitela Lokuyaluza Okumayelana Nebetho

en: Window Selector
zu: Umkhethi weFasitela

en: Workspace Switcher
zu: Umqhebezi Wendawo yokusebenzela

en: Failed to load %s: %s
zu: Hlulekile ukuhlohla %s: %s

en: Click here to restore hidden windows.
zu: Cofoza lapha ukubuyisela amafasitela afihlakele.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
zu: Cofoza lapha ukufihla wonke amafasitela bese ubonisa idesktop.

en: Show Desktop Button
zu: Bonisa Izinkinobho seDesktop

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
zu: Umphathi fasitela wakho akasikeli inkinobho ebonisa idesktop, noma awusebenzisi umphathi fasitela.

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
zu: Uhlu lwefasitela lubonisa uhlu lawowonke amafasitela bese lenza uwayaluze.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
zu: <b>Buyisela Amafasitela Ancishisiwe</b>

en: <b>Window Grouping</b>
zu: <b>Ukubuthwa kwamafasitela</b>

en: <b>Window List Content</b>
zu: <b>Okukuqukethwe Uhlu Lwamafasitela</b>

en: <b>Window List Size</b>
zu: <b>ubungakanani Buhlu Lwamafasitela</b>

en: Behavior
zu: Ukuziphatha

en: Group windows when _space is limited
zu: Butha amafasitela uma _isikhala sinomphelo

en: M_inimum size:
zu: Ubungakanani ob_uncane:

en: Ma_ximum size:
zu: Ubungakanani ob_ukhulu:

en: Restore to current _workspace
zu: Buyisela _kwisikhala sokusebenzela samanje

en: Restore to na_tive workspace
zu: Buyisela kwisikhala sokusebenzela se_ndabuko

en: Sh_ow windows from current workspace
zu: Bon_isa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje

en: Show windows from a_ll workspaces
zu: Bonisa amafasitela kuzozo_nke izindawo sokusebenzela

en: Window List Preferences
zu: Uhlu oluthandekayo lamafasitela

en: _Always group windows
zu: Butha amafasitela _njalo

en: _Never group windows
zu: _Ungabuthi amafasitela

en: pixels
zu: amachashaza

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
zu: Nquma ukubuthanisa amafasitela kusisebenziso esinye kuhlu lwamafasitela. Amanani angenzeka "ngeke", "kuzenzakalelayo" no "njalo-nje".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, uhlu lwamafasitela lizobonisa zonke izindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izotshengisa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
zu: Uma kuyiqiniso, ukhulisa ifasitela, lihambise kundawo yokusebenzela yamanje. Ngaphandle kwalokho, qhebezela kundawo yokusebenzela yefasitela.

en: Maximum window list size
zu: Khulisa ubungakanani bohlu lefasitela

en: Minimum window list size
zu: Nciphisa ubungakanani bohlu lwefasitela

en: Move windows to current workspace when unminimized
zu: Hambisa amafasitela kundawo yokusebenzela yamanje uma akhulisiwe

en: Show windows from all workspaces
zu: Bonisa amafasitela kuzozonke izindawo zokusebenzela

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
zu: Lenkinobho isho ubukhulu bobubanzi obucelwa uhlu lwefasitela. Uhlelo lobukhulu bobubanzi kuyasiza ukulinganisela ubungakanani bohlu lwefasitela ekuzimukeni nendawo yohlu, lapho uhlu lwefasitela lungagcwala wonke indawo ekhona.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
zu: Lenkinobho isho ubuncane bobubanzi obucelwa uhlu lwefasitela.

en: When to group windows
zu: Kufanele kubuthwe amafasitela nini

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
zu: Umkhethi mafasitela ubonisa uhlu lawowonke amafasitela bese lukwenza ukhone uluwayaluza.

en: rows
zu: imidenda

en: columns
zu: uhume

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
zu: Iphutha ekuhlohleni inani lenombolo_midenda yeNdawo yokusenzela Mqhebezi: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
zu: Iphutha ekuhlohleni inani lokutshengisa_indawo yokusebenzela_magama yeNdawo yokusenzela Mqhebezi: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
zu: Iphutha ekuhlohleni inani display_all_workspaces zokusebenzela zendawo yokusesebenzela mqhebezi: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
zu: Umqhebezi Wendawo yokusenzela ukubonisa umhumusho omncane wendawo yokusebenzela ekwenza uphathe amafasitela akho.

en: <b>Switcher</b>
zu: <b>Mqhebezi</b>

en: <b>Workspaces</b>
zu: <b>Ndawo yokusebenzela</b>

en: Number of _workspaces:
zu: Inani lezind_awo zokusebenzela:

en: Show _all workspaces in:
zu: Bonisa _zonke izindawo zokusetshenzelwa khona:

en: Show _only the current workspace
zu: Bonisa indawo yokusebenzela yamanje _kuphela

en: Show workspace _names in switcher
zu: Bonisa _igama lendawo yokusebenzela mqhebezi

en: Workspace Names
zu: Igama Lendawo yokusebenzela

en: Workspace Switcher Preferences
zu: Okuthandwa Umqhebezi weNdawo yokusebenzela

en: Workspace na_mes:
zu: Amag_ama endawo yokusebenzela:

en: Display all workspaces
zu: Tshengisa zonke izindawozokusebenzela

en: Display workspace names
zu: Tshengisa amagama ezindawo zokusebenzela

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, umqhebezi wendawo yokusebenzela uzobonisa zonke izindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izobonisa indawo yokusebenzela yamanje.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yokusebenzela kumqhebezi ndawo-yokusebenzela izotshengisa amagama ezindawo zokusebenzela. Ngaphandle kwalokho izotshengisa amafasitela endaweni yokusebenzela.

en: Rows in workspace switcher
zu: Imidenda kumqhebezi endaweni yokusebenzela

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
zu: Lenkinobho isho inani ledena (lokuqonde dindilizi) noma imihume (lokumile thwi) umqhebezi wendawo yokusebenzela ubonisa izindawo okusetshenzelwa khona. Lenkinobho ibaluleke uma inkinobho display_all_workspaces ziyiqniso.

en: GNOME Panel Shell
zu: Ishel lendawo yohlu GNOME

en: _Move
zu: _Hambisa

en: _Remove From Panel
zu: _Susa Kundawo Yohlu

en: Can't find an empty spot
zu: Ngatholi indawo engenalutho

en: Failed to load image %s
zu: Hlulekile ukuhlohla isithombe %s

en: Drawer
zu: Isihosho

en: Create new file in the given directory
zu: Akha ihele elisha kombombo onikiwe

en: Cannot save launcher to disk
zu: Ngakhoni ukulonda isiqali ecwecweni

en: Cannot launch icon
zu: Ngakhoni ukuqala umboniso sithombe

en: This launch icon does not specify a url to show.
zu: Lomboniso sithombe awusho iurl yokubonisa.

en: Cannot show %s
zu: Ngakhoni ukubonisa %s

en: No URI provided for panel launcher desktop file
zu: Akunikezwanga iURL yesiqalo sendawo yohlu kuhele kudesktop

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
zu: Ngakhoni ukuvula ihele ledesktop %s yesiqalisi sendawo yohlu %s%s

en: Launcher Properties
zu: Umqalisi Wezici Zemvelo

en: Key %s is not set, can't load launcher
zu: Inkinobho %s ayihlelwanga, ngehlohle isiqalisi

en: Cannot create launcher
zu: Ngakhoni ukwakha isiqalisi

en: You have to specify a name.
zu: Kumele usho igama.

en: You have to specify a valid URL or command.
zu: Isho iURL esemthethweni noma umlayelo.

en: Create Launcher
zu: Akha isiqalisi

en: Cannot save changes to launcher
zu: Ngakhona ukulonda izinguquko kwiaiqalisi

en: Menu
zu: Uhlu

note: class
en: Cannot save menu item to disk
zu: Ngakhoni ukulonda uhlamvu ohlwini kucwecwe

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
zu: Ungekhone okwakha isiqali esisha kulesabelo ngoba akubhaleki kulesabelo.

en: Cannot launch entry
zu: Ngakhoni ukuqalisa umngenisi

en: Cannot load entry
zu: Ngakhoni ukuhlohla umngeninis

en: Add this launcher to panel
zu: Engeza lesisiqalisi endaweni yohlu

en: Entire menu
zu: Uhlu lonke

en: Add this as drawer to panel
zu: Engeza loluhosho kwindawo yohlu

en: Add this as menu to panel
zu: Engeza loluhlu kwindawo yohlu

en: _Activate Screensaver
zu: Umlondi sibuko _osebenzayo

en: _Lock Screen
zu: _Bopha Isibuko

en: _Kill Screensaver Daemon
zu: _Bulala Umlondo Sibuko Daemon

en: Restart _Screensaver Daemon
zu: Qala futhi _Umlondi sibuko Daemon

en: Cannot execute '%s'
zu: Ngakhoni ukusebenzisa '%s'

en: Protect your computer from unauthorized use
zu: Khusela isiga-nyezi ekusetshenzisweni ngokungasemthethweni

en: Log Out
zu: Mngenisi Phuma

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
zu: Phuma kulesihlanganiso ungene njemgomsebenzisi ohlukile noma ucishe isiga-nyezi

en: Run Application...
zu: Sebenzisa isisebenzisi...

en: Run an Application by entering a command
zu: Sebenzisa Isisebenziso ngokufaka umlayelo

en: Search for Files...
zu: Phenya Ohele...

en: Find files, folders, and documents on your computer
zu: Thola ohele, izibaya, kanye namabhukwana kwisiga-nyezi sakho

en: Take Screenshot...
zu: Thatha isibuko nwabu...

en: Take a screenshot of your desktop
zu: Thatha isibuko nwabu kwidesktop yakho

en: Force Quit
zu: Phoqa Ukuyeka

en: Force a misbehaving application to quit
zu: Phoqa isisebenziso esedelelayo ukuyeka

en: Custom Application Launcher
zu: Isiqalisi Somsebenzisi Esisemthethweni

en: Application Launcher...
zu: Isiqalisi sesibenziso...

en: Launch a program that is already in the GNOME menu
zu: Qalisa uhlelo oselukhona kuhlu lukaGNOME

en: Main Menu
zu: Ingqikithi yohlu

en: The main GNOME menu
zu: Inqgikithi yohlu luka GNOME

en: Menu Bar
zu: Isiqobolo sohlu

en: A custom menu bar
zu: Isiqobolo sohlu esisemthethweni

en: A pop out drawer to store other items in
zu: Isihosho esilunguzayo sokugcina ezinye izinhlamvu

en: (empty)
zu: (ngenalutho)

en: query returned exception %s
zu: isikhonondo sibuyise okukhishiwe %s

en: Select an _item to add to the panel:
zu: Khetha _uhlamvu ukwengeza kwindawo yohlu:

en: Exception from popup_menu '%s'
zu: Ekhishiwe kuhlu olulunguzayo '%s'

note: name, stock id
en: _Reload
zu: _Faka futhi

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
zu: Indawo yohlu ihlangabezene nenkinga uma ihlohla "%s".

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
zu: Ngakhoni ukuthola uMayelaShell kunhlanganiso esilawulini

en: Error watching gconf key '%s': %s
zu: Iphutha ekubokeni inkinobho gconf '%s'. %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
zu: Iphutha ekuhlohleni umbombo gconf '%s': %s

en: Error getting value for '%s': %s
zu: Iphutha ekutholeni inani lika '%s': %s

en: And many, many others...
zu: Nabangi, ningi abanye...

en: The GNOME Panel
zu: Indawo yohlu ye GNOME

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
zu: Loluhlelo linesibopho sokuqala izisebenzisi ezinye nokuphethelene nomayelana abancane kulo.

en: You cannot remove your last panel.
zu: Ungekhone ukususa indawo yohlu lwakho yokugcina.

en: _Delete This Panel...
zu: _Cima lendawo yohlu...

en: _Delete This Panel
zu: _Cima Lendawo Yohlu

en: _Add to Panel...
zu: _Engeza kundawo yohlu...

en: _New Panel
zu: Indawo yohlu _Entsha

en: A_bout Panels
zu: Ng_e Ndawo Yohlu

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
zu: Cofoza efasiteleni ukuphoqa isebenziso siyeke. Ukucisha cindezela <ESC>.

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
zu: Phoqa lesisebenziso ukuphuma?
    (Ibhukwana elivuliwe lozolahleka.)

en: Enable program list in "Run Application" dialog
zu: Ngunyaza uhlu lohlelo ku "Sebenzisa Isisebenziso" bhokisi lenkulumo

en: Expand program list in "Run Application" dialog
zu: Khulisa uhlu lohlelo ku "Sebenzisa Isisebenziso" bhokisi lenkulumo

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
zu: Uma kuyiqiniso, "Izisebenziso ezaziwayo" ohlwini "sebenzisa izisebenzisi" ibhokisi lenkulumo likhuliswe uma ibhokisi lenkulumo livulwa. Lenkinobho ibaluleke uma enable_program_list yohlu iyiqiniso.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
zu: Uma kuyiqiniso, "Izisebenziso ezaziwayo" ohlwini "Sebenzisa izisebenziso" ibhokisi lenkulumo libakhona. Ukuba noma cha uhlu luyakhuliswa uma ibhokisi lenkulumo litshengiswa lilawulwa show_program_list olutshengisiwe.

en: Panel ID list
zu: Umazisi yohlu lwendawo yohlu

en: Panel applet ID list
zu: Umazisi womayelana nendawo yohlu

en: Panel object ID list
zu: Umazisi yohlu lwento yendawo yohlu

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
zu: Uhlu lomazisi bomayelana indawo yohlu engezikubanaka. Ngalendlela ungakhinenda omayela abathize ekuhlohleni noma ekubonisenni uhlu. Njengesibonelo ukukhinenda umlayeli-omcane kamayelana wengeze 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' kuloluhlu. Indawo yohlu kumele iqala phansi ukuze lokhu kwenzeke.

en: Animation speed
zu: Isivinini sesifanekisi

en: Applet IIDs to disable from loading
zu: Umazisi womayelana wokukhinendwa ekuhlohlweni

en: Autoclose drawer
zu: Isihosho esizivalekelayo

en: Complete panel lockdown
zu: Indawo yohlu ebopheka ngokuphelele

en: Confirm panel removal
zu: Nika isiqiniseko kususwa kwendawo yohlu

en: Disable Force Quit
zu: Khenenda Impoqo Yeka

en: Disable Lock Screen
zu: Khenenda Isibopho Sibuko

en: Disable Logging Out
zu: Khenenda Umngenisi Phuma

en: Display "Run Application" dialog keybinding
zu: Tshengisa "Sebenzisa isisebenzisi" bhokisi lenkulumo nkinobho-hlanganisiwe

en: Enable animations
zu: Gunyaza izifanekisi

en: Enable keybindings
zu: Gunyaza izinkonobho-hlanganisiwe

en: Enable tooltips
zu: Gunyazi izihloko zezisebenziso

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
zu: LUNGISAMINA - ngabe lokhu kulungisiwe ngohlu olusha

en: FIXME - need to define limits
zu: LUNGISAMINA - dingeka kucaciswe isiphelelo

en: Highlight launchers on mouseover
zu: Gqamisa iziqali kunkomba-yaluza

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
zu: Uma kuyiqiniso, ibhokisi lenkulumo liyaboniswa licela isiqiniseko sokuthi umsebenzisi ufuna ukususa indawo yohlu.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
zu: Uma kuyiqiniso, isihosho sizovaleka ngokuzenzakalela uma umsebenzisi ecofoza isiqalisi kuso.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
zu: Uma kuyiqiniso, isiqalisi siyagqamiswa uma umsebenzisi ehambisa isikhombi phezu kwaso.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
zu: Uma kuyiqiniso, izinkinobho zohlu oluthile ziyagunyazwa.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele umsebenzisi ukuphoqa isisebenziso ukuyeka ngokususa ukungenisa kuphoqa inkinobho-yeka.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele umsebenzisi ukubopha isibuko, ngosusa ukungenisa kubopha kuhlu lwezingeniso zesibuko.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele umsebenzisi umngenisi-phuma, ngokususa ukungenisa kuhlu lomngenisi-phuma.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ingevumele inguquko kusilinganisi sendawo yohlu. Omayela ngayedwa komele baboshelwe ngokwehlukane neze. Indawo yohlu kumele iqala phansi ukuze lokhu kwenzeke.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
zu: Uma kuyiqiniso, izihloko zesisebenziso ziyaboniswa kuzinto ezisendaweni yohlu.

en: Popup panel menu keybinding
zu: Inkinobho hlanganisa yohlu lwendawo yohlu olulunguzayo

en: Take screenshot
zu: Thatha isibuko nwabu

en: Take window screenshot
zu: Thatha ifasitela lesibuko nwabu

en: Cannot display location '%s'
zu: Ngakhoni ukutshengisa isabelo '%s'

en: Action button type
zu: Isenzo sohlobo lwenkinobho

en: Applet Bonobo IID
zu: Umazisi womayelana ne-bonobo IID

en: Icon used for object's button
zu: Umbonisi sithombe osetshenziswa kwinkinobho yento

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo custom_icon sisetshenziswa njengomboniso sithombe wenkinobho. Uma kuyiphutha, isishuxulelo custom_icon esisemthethweni sishaywa indiva. Isishuxulelo sibaluleka uma isishuxulelo object_type singu "menu-object" noma "drawer-object".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo menu_path sisetshenziswa njendlela lapho okuqukethwe uhlu kukhandwa khona. Uma kuyiphutha, menu_path ayinakwa. Lesishuxulelo sibaluleke uma isishuxulelo object_type siyi "menu-object".

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, isikhundla sento sihunyushwa ngokuphathelene nesokudla (noma phansi uma simile thwi) esiphethelweni sendawo yohlu.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
zu: Uma kuyiqiniso, umsebenzisi angehambise umayelana ngaphandle kokuqhaqha into nge "Qhaqha" uhlu-hlamvu.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
zu: Humusha isikhundla mayelana nophansi/kwesokudla siphethweni

en: Launcher location
zu: Isiqalisi sabelo

en: Lock the object to the panel
zu: Bophela into kundawo yohlu

en: Menu content path
zu: Indlela yokuqukethwe uhlu

en: Object's position on the panel
zu: Isikhundla sento endaweni yohlu

en: Panel attached to drawer
zu: Indawo yohlu enamathele kusihosho

en: Panel object type
zu: Uhlobo lwento kwindawo yohlu

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
zu: Ukusetshenziswa kukamazisi womayelana kuBonobo- isibonelo "OAFIID:GNOME_ClockApplet" Isishuxulelo sibalulekile uma uhlobo_lwento lingu "bonobo-applet".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
zu: Uhlobo lwesenzo olumalwe yilenkinobho. Amanani angenzakala "bopha", "mngenisi-phuma", "sebenzisa", "phenya" ne "isibuko-nwabu". Lesishuxulelo sibalulekile uma object_type lingu "action-applet".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
zu: Inkombha yendawo yohlu enamathele kusihosho. Isishuxulelo sibalulekile uma object_type sifanelekile elingu "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
zu: Inkombha yendawo yohlu oluphezulu equkethe lento.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
zu: Isabelo sehele .desktop esichaza isanduleli siqalisi. Isishuxulelo sibalulekile uma object_type lingu "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
zu: Isabelo sehele lesithombe esisetshenziswa njengomboniso-sithombe kunkinobho yento. Lesixhumanisi sibaluleke uma object_type lingu "drawer-object" noma "menu-object" ne use_custom_icon sithombe sishuxulelo kuyiqiniso.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
zu: Indlela lapho okuqukethwe uhlu kwakhiwa khona. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sika use_menu_path siyiqiniso object_type yesishuxulelo esingu "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
zu: Isikhundla sento yalendawo yohlu. Isikhundla sichazwa inani lamapixels kwesenxele (noma phezulu uma imele thwi) esiphethweni sendawoyohlu.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
zu: Umbhalo wokutshengiswa kusihloko sesisebenziso kuhosho noma uhlu. Lesishuxulelo sibalulekile uma object_type yesishuxulelo singu "drawer-object" noma "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
zu: Uhlobo lwento yalendawo yohlu. Amanani engenzeka "drawer-object", "menu-object", "launcher-object" , "bonobo-applet", "action-applet" ne "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
zu: Isihloko sesibenziso esitshengiswe kusihosho noma uhlu

en: Toplevel panel containing object
zu: Indawoyohlu oluphezulu eliqukethe into

en: Use custom icon for object's button
zu: Sebenzisa umboniso sithombe esemthethweni kunkinobho yento

en: Use custom path for menu contents
zu: Sebenzisa indlela esemthethweni kokuqukethwe uhlu

en: Error reading GConf string value '%s': %s
zu: Iphutha ekufundeni inani '%s' lomhume Gconf: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
zu: Iphutha ekufundeni inani '%s' lesibalo Gconf: %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
zu: Indawo yohlu '%s' ihlelwe ukutshengiswa esibukweni %d angesingekho. Ngahlohli lendawo yohlu.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
zu: Iphutha ekufundeni inani lwe-GConf boolean '%s': %s

en: Top
zu: Phezulu

en: Bottom
zu: Phansi

en: Left
zu: Kwesekunxele

en: Right
zu: Kwesokudla

en: <small>Opaque</small>
zu: <small>Fiphele</small>

en: <small>Transparent</small>
zu: <small>Bonisayo</small>

en: Arro_ws on hide buttons
zu: Imicisho_lo kwizinkinobho zokufihla

en: Background _image:
zu: _Isithonbe sesizinda:

en: Co_lor:
zu: Um_bala:

en: E_xpand
zu: Kh_ulisa

en: Image Background Details
zu: Iminingwane Yesithombe Sesizinda

en: Panel Properties
zu: Izici zemvelo ZendawoYohlu

en: Rotate image when panel is _vertical
zu: Jikelezisa isithombe uma indawo yohlu _imile thwi

en: S_tyle:
zu: Inhl_obo:

en: Show hide _buttons
zu: Tshengisa _izinkinobho zokufihla

en: Solid c_olor
zu: U_bala oqotho

en: Some of these properties are locked down
zu: Ezinye zalezizici zemvelo ziboshelwe phansi

en: St_retch
zu: Nw_eba

en: _Autohide
zu: _Zifihlakalele

en: _None (use system theme)
zu: _Ngenalutho (sebenzisa uhlelo lwendikimba)

en: _Orientation:
zu: _Indabuko:

en: _Scale
zu: _Isilinganiso

en: _Size:
zu: _Ubungakanani:

en: _Tile
zu: _Uthayela

en: Couldn't find a suitable application
zu: Ngatholanga isisebenziso esifanele

en: Cannot open recently used document
zu: Ngakhoni ukuvula ihele elisanda kusetshenziswa kungekudala

en: An unknown error occurred while trying to open %s
zu: Iphutha elingaziwa lenzeke uma kuzanywa ukuvula %s

en: Clear the Recent Documents list?
zu: Cisha hulu Lwamabhukwana amanje?

en: Recent Documents
zu: Amabhukwana Amanje

en: Clear Recent Documents
zu: Cima Amabhukwana Amanje

en: Cannot launch command '%s'
zu: Ngakhoni ukuqalisa umlayelo '%s'

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
zu: Ngakhoni ukuguqulela '%s' kusuka ku UTF-8

en: Choose a file to append to the command...
zu: Khetha ihele lokujobelela kumlayelo...

en: Will run command: '%s'
zu: Zosebenzisa umlayelo: '%s'

en: Select an application to view its description.
zu: Khetha isisebenzisi ukubona incazelo yaso.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
zu: Cofoza lenkinobho ukuyaluza uhele igama lawo lokujobelelwa kumhumo womlayelo.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
zu: Cofoza lenkinobho ukusebenzisa isisebenziso esikhethiwe noma umlayelo kwinkundla yokungena umlayelo.

en: Command entry
zu: Umngenisi mlayelo

en: Command icon
zu: Umlayelo womboniso sithombe

en: Enter a command string here to run it.
zu: Ngenisa umhumo womlayelo lapha ukuwusebenzisa.

en: Run Application
zu: Sebenzisa isisebenziso

en: Run in _terminal
zu: Sebenzisa es_igungwini

en: Run with _file...
zu: Sebenzisa nehe_le...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
zu: Khetha lelibhokisi ukusebenzisa umlayelo esigungwini sefasitela.

en: Show list of known _applications
zu: Tshengisa uhlu _lwezisebenziso ezaziwayo

en: The icon of the command to be run.
zu: Umboniso sithombe somlayelo ozosetshenziswa.

en: _Run
zu: _Sebenzisa

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
zu: Ngihlaluke indawo yohlu esemsebenzini,
    izphuma manje.

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
zu: Kubenenkinga ukubhalisa indawo yohlu nebonobo-sebenzisa sisekelo.
    Inkulumo fingqiwe yephutha: %d
    Indawo Yohlu izophuma manje.

en: _Force quit
zu: _Phoqa ukuyeka

en: D_on't Delete
zu: Ung_a Cishi

en: Hide Panel
zu: Fihla Indawo yohlu

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
zu: Enwetshwe Phezu Kwesiphetho IndawoYohlu

en: Top Centered Panel
zu: Indawo yohlu Emaphakathi Phezulu

en: Top Floating Panel
zu: Indawo yohlu entantayo Phezulu

en: Top Edge Panel
zu: Indawo yohlu esiphethweni phezulu

en: Bottom Expanded Edge Panel
zu: Umzansi onwetshiwe Wendawo Yohlu Esiphethweni

en: Bottom Centered Panel
zu: Umzansi Omaphakathi Wendawo Yohlu

en: Bottom Floating Panel
zu: Umzansi Wendawo Yohlu Entantayo

en: Bottom Edge Panel
zu: Umzansi Wesiphetho Sendawo Yohlu

en: Left Expanded Edge Panel
zu: IndawoYohlu Enwetshwe Esiphethweni Kwesobunxele

en: Left Centered Panel
zu: Indawo Yohlu Emaphakathi Kwesobunxele

en: Left Floating Panel
zu: Indawo Yohlu Entantayo Kwesobunxele

en: Left Edge Panel
zu: Indawo Yohlu Esiphethweni Kwesobunxele

en: Right Expanded Edge Panel
zu: Indawo Yohlu Enwetshiwe Esiphethweni Kwesokudla

en: Right Centered Panel
zu: Indawo Yohlu Emaphakathi kwesokudla

en: Right Floating Panel
zu: Indawo Yohlu Entantayo kwesokudla

en: Right Edge Panel
zu: Indawo Esesiphethweni kwesokudla

en: Automatically hide panel into corner
zu: Fihla indawo yohlu ekhoneni ngokuzenzakalela

en: Background color
zu: Umbala wesizinda

en: Background color opacity
zu: Umbala wesizinda ofiphele

en: Background image
zu: Isithombe sesizinda

en: Background type
zu: Uhlobo lwesizinda

en: Center panel on x-axis
zu: Beka maphakathi kwendawo yohlu ku x-axis

en: Center panel on y-axis
zu: Beka maphakathi indawo yohlu ku y-axis

en: Enable arrows on hide buttons
zu: Gunyaza imicibisholo kuzinkinobho zokufihla

en: Enable hide buttons
zu: Gunyaza izinkinobho zokufihla

en: Expand to occupy entire screen width
zu: Nweba ukugcwalisa ububanzi besibuko

en: Fit image to panel
zu: Yenelisa isithombe kwindawo yohlu

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
zu: Uma kuyiqiniso, imicibisholo izobekwa phezu kwezinkinobho ezifihliwieyo. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo enable_buttons siyiqiniso.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
zu: Uma kuyioqiniso, izinkinobho zizobekwa ezingxenyeni zendawo yohlu ngezetshenziswa ukuhambisa indawo yohlu esiphethelweni sesibuko, ishiye inkinobho kuphela ibonakala.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
zu: Uma kuyiqiniso, ukufihla nongafihli lendawo yohlu izofanekiswa kunoma yenzakale sigubhugubhu.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sesizinda sizojikeliswa uma indawo yohlu idabukiswa ngokumile thwi.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sizolinganiswa (igcine ingxenye yesithombe) ebudeni bendawo yokuhlela (uma kuqonde dindilizi).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
zu: Uma kuyiqiniso, isithombe sizolinganiswa kububanzibobude nobuhlonze nendawo yohlu. Ingxenye yesithombe ingegcinwe.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu ifahlakala ekhoneni ngozenzakalela uma isikhombi sishiya isabelo sendawo yohlu. Ukuhambisa isikhombisi kulelokhona futhi kwenza indawo yohlu ivele futhi.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, indawo yohlu izogcwala ububanzi besibuku sonke (ubude uma kuyindawo yohlu emile thwi).Kulesimo indawo yohlu ingabekwa esiphethweni sesibuko kuphela. Uma kuyiphutha, indawo yohlu izozimulika ngokwanele ukuhlalisa omayelana, iziqali nezinkinobho zendawo yohlu.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo x asinakwa nendawo yohlu ibekwa maphakathi ne x-axis esibukweni. Uma indawo yohlu elinganiselwa futhi izosala kulesosikhundla - kusho ukuthi indawo yohlu izokhula mahlangothi omabili. Uma kuyiphutha, isishuxulelo x isho isabelo sendawo yohlu.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
zu: Uma kuyiqiniso, isishuxulelo Y asinakwa nendawo yohlu ibekwa maphakathi kwe Y-axis esibukweni. Uma indawo yohlu elinganiselwa futhi ngokubukhulu izosala kuleyondawo - kusho ukuthi indawo yohlu izokhula mahlangothi omabili. Uma kuyiphutha, isishuxulelo Y siho esabelo sendawo yohlu.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
zu: Kuhlelo leXinerama, ungaba nezindawo zohlu kuleyo-naleyo monitor. Lesishuxulelo sisho imonitor yamanje kwindawoyohlu etshengisiwe.

en: Name to identify panel
zu: Igama lokusho indawo yohlu

en: Panel autohide delay
zu: Isibambezelo sefihla ngokuzenzakalela kwendawo yohlu

en: Panel autounhide delay
zu: Isibambezelo sefihla-autoun kwendawo yohlu

en: Panel orientation
zu: Indabuko yendawo yohlu

en: Panel size
zu: Ubungakanani bendawo yohlu

en: Rotate image on vertical panels
zu: Jikelezisa isithombe endaweni yohlu olumile thwi

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
zu: Isho umbala wesizinda endaweni yohlu kuhlelo #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
zu: Isho ihele lokusetshenziswa kusithombe sesizinda. Uma isithombe siqukethe umhume wokuqala izoxutshwa kwisithombe sesizinda sedesktop.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lokubambezeleka nemizuzwana emincane emuva kokuba isikhombi singene esabelweni sendawo yohlu ngaphambi kokuba indawo yohlu iphinde iziqhamukele ngokuzenzakalela. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sefihla_ngokuzenzakalela siyiqniso.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lokubambezeleka ngemizuzwana emincane emuva kokuba isikhombisi sisuka esabelweni sendawo yohlu ngaphambi kokuzifihlakalela kwendawo yohlu. Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo fihla_ngokuzenzakalela kuyiqiniso.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
zu: Isho inani lamachashazana uma indawo yohlu ifihlekele ngokuzenzakalela ekhoneni. Lesishuxulelo sibalulekile uma auto_hide uma kuyiqiniso.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
zu: Isho ukufiphala kohlelo lombala wesizinda. Uma umbala umgafiphabele ngokuphelele (inani elincane kuno65535), umbala uzoxubaniswa nesithombe sesizinda sedesktop.

en: Stretch image to panel
zu: Nweba isithombe kundawo yohlu

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
zu: Ubude (ububanzi kundawo yohlu imile thwi) bendawo yohlu. Indawo yohlu izonquma uma isebenza ubungakanani obuncane kusuka kuhlobo lombhalo nezinye izitshengiso. Ubungakanani obukhulu buphelela kwiquarter yobude besibuko (noma ububanzi).

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
zu: Isabelo sendawo yohlu kumax-axis. Isishuxulela sibalulekile kuphela uma ingekho esimweni esinwetshiwe. Esimweni esinwetshiwe lesishuxulelo asinakwa nendawo yohlu ibekwa ephethelweni lwesibuko esishiyo isishuxulelo sendabuko.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
zu: Isabelo sendawo yohlu kumay-axis. Isishuxulelo sibalulekile uma singekho esimweni esinwebekile.Esimweni esinwebekile lesishuxulelo asinakwa nendawo yohlu ibekwa esiphethelweni esishiwo isishuxulelo sendabuko.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
zu: Indabuko yendawo yohlu. Amanani engenzeka "phezulu", "phansi", "kwesobunxele", "kwesokudla". Eimweni esinwetshiwe isishuxulelo sisho isiphethelo indawo yohlu ekuso. Esimweni esinganwetshwanga umehluko phakathi "phezulu" no"phansi" awubalulekanga-yomibili isho ukuthi kendawo yohlu eqonde dindilizi- kodwa isanika ukusikisela okusizayo ngokuthi ezinye izinto zendawo yohlo zenze njani. Njengesibonelo, ku "phezulu" ndawo yohlu  inkinobho yohlu izolunguzisa uhlu lwayo ngaphansi kwendawo yohlu, kanti ku-"phansi" uhlu luzolunguzisa ngaphezu kwendawo yohlu.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
zu: Isivinini okufanele izifanekiso zendawo yohlu zenzakale ngaso. Amanani angeka "kancane", "maphakathi" neku "shesha". Lesishuxulelo sibalulekile uma isishuxulelo sokugunyaza_izifanekiso siyiqiniso.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
zu: Leligama elingafundwa umuntu ongalisebenzisa ukuchaza indawo yohlu. Ingqikithi yenhloso yalo ukusebenzanjesihloko sefasitela lendawo yohlu ezosetshenziswa umakuyaluzwa phakathi kwezindawo zohlu.

en: Visible pixels when hidden
zu: Amapixels abonakalayo uma kufihliwe

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
zu: Hlobo luni lwesizinda ukumele lusetshenziswe kulendawo yohlu.Amanani angenzeka "gtk" - iphutha GTK+widget isizinda esizosetshenziswa, "umbala" - umbala wesishuxulela uzosetshenziswa ngembala wesizinda noma "isithombe"- isithombe isishiwo isishuxulelo sesithombe sizosethsenziswa ngesizinda.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
zu: Ngohlelo lwezibuko eziningi, ungaba nendawo yohlu kwesinye nesinye isibuko. Lesishuxulelo sisho isibuku samanje indawo yohlu itshengiswa kuso.

en: X co-ordinate of panel
zu: Indawo yohlu ehlanganiswe u-x

en: X screen where the panel is displayed
zu: Isibuko X lapho indawo yohlu itshengiswa khona

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
zu: Imonitor yeXinerama lapho indawo yohlu itshengiswa khona

en: Y co-ordinate of panel
zu: Indawo yohlu enhlanganiswa u-y

en: Cannot display help document
zu: Ngakhoni ukutshengisa ibhukwana losizo

en: Open URL: %s
zu: Vula iURL: %s

en: Delete Panel
zu: Cisha indawo yohlu

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
zu: Umayelana olula wovivinya u-GNOME 2.0 ndawo yohlu

en: Test Bonobo Applet
zu: Vivinya Umayelana weBonobo

en: Test Bonobo Applet Factory
zu: Vivinya Umayelana weBetho lukaBonobo

en: Incomplete '%s' background type received
zu: Kutholakale uhlobo lwesizinda '%s' esingaphelele

en: Incomplete '%s' background type received: %s
zu: Kutholakale uhlobo lwesizinda '%s' esingaphelele: %s

en: Failed to get pixmap %s
zu: Hlulekile ukuthola ipixmap %s

en: Unknown background type received
zu: Kutholakale uhlobo lwesizinda esingaziwa

en: The Applet's containing Panel's orientation
zu: Omayelana abaqukethe indabuku Yendawo yohlu

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
zu: Umayelana oqukethe ubungakanani bamapixels Endaweni yohlu

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
zu: Omayelana abaqukethe umbala wesizinda noma pixmap Kundawo yohlu

en: The Applet's flags
zu: Iduku mboniso lomayelana

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
zu: Imigomo esikisela ngokuthi omayelana uvuma ubukhulu obungakanani

en: The Applet's containing Panel is locked down
zu: Umayelana oqukethe Indawo Yohlu iboshelwe

en: Specify an applet IID to load
zu: Isho umazisi womayelana ozohlohlwa

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
zu: Isho isabelo segconf lapho okuthandwa omayelana kufanele kugcinwe khona

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
zu: Isho ubungakanani bokuqala bakamayelana (xx-ncane, maphakathi, zimukile njalo njalo)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
zu: Isho isiqalo sendabuko kamayelana (phezulu, phansi, kwesobunxele noma kwesokudla)

en: XX Small
zu: XX Ncane

en: X Small
zu: X Ncane

en: X Large
zu: X Zimuka

en: XX Large
zu: XX Zimuka

en: Allow TCP connections
zu: Vumela ukuxhumana kwe TCP

en: For security reasons, on platforms which have _IceTcpTransNoListen() (XFree86 systems), gnome-session does not listen for connections on TCP ports. This option will allow connections from (authorized) remote hosts. gnome-session must be restarted for this to take effect.
zu: Ngezizathu zokuvikeleka, kumganga one _IceTcpTransNoListen() (XFree86 isisakazi), iziqephu ze gnome azilaleli ukuxhumana kwezitheleli ze TCP. Lolu khetho lizo vumela ukuxhumana okuvela kwizindawo eziphethe (ezivunyiwe ngokomthetho). isiqephu-gnome kumelwe siphinde siqalwe kabusha ukuze lokhu kusebenze.

en: If enabled, gnome-session will prompt the user before ending a session.
zu: Uma sikhona, isiqephu-gnome siyawucela umsebenzisi phambi kokuqeda isiqephu.

en: If enabled, gnome-session will save the session automatically. Otherwise, the logout dialog will have an option to save the session.
zu: Uma sikhona, isiqephu-gnome sizawuhlenga isiqephu ngokuzenzakalela. Kungenjalo, ikonombho lokucisha lizawuba nethuba lokuhlenga.

en: Logout prompt
zu: Isicelo sokuphuma

en: Preferred Image to use for the splash screen when logging in to the GNOME Desktop
zu: Isithombe esithandekayo ukusebenzisela ukuphucukisa ubuso besiga-nyezi uma ungena kwisiga-nyezi se GNOME

en: Save sessions
zu: Iziqephu zokuhlenga

en: Show the splash screen
zu: Tshengisa ubuso besiga-nyezi obuphucukile

en: Show the splash screen when the session starts up
zu: Tshengisa ubuso besiga-nyezi obuphuchukile uma kuqala isiqephu

en: Splash Screen Image
zu: Isithombe esiphucukile sobuso besinga-nyezi

en: _Order:
zu: _Inhlelo:

en: The order in which applications are started in the session.
zu: Uhlelo lapho izithobo ziqalwa ngakho phakathi kwesiqephu.

en: What happens to the application when it exits.
zu: Kwenzekani phakathi kwesithobo uma siphuma.

en: Order
zu: Uhlelo

en: Style
zu: Inhlobo

en: Program
zu: Uhlelo

en: Inactive
zu: Engenamandla

en: Waiting to start or already finished.
zu: Imele ukuqala kumbe sele iqedile.

en: Starting
zu: Iyaqala

en: Started but has not yet reported state.
zu: Iqalile kodwa ayikachazi isimo.

en: Running
zu: Iyagijima

en: A normal member of the session.
zu: Ilungu elejwayelekile lesiqephu.

en: Saving
zu: Iyahlenga

en: Saving session details.
zu: Ihlenga imininingwane yesiqephu.

en: State not reported within timeout.
zu: Isimo asitshelwanga phakathi kwesikhathi.

en: Normal
zu: Yejwayelekile

en: Unaffected by logouts but can die.
zu: Ayithintwanga yizinhlelo zokuphuma kodwa yingafa.

en: Never allowed to die.
zu: Ungayivumeli ife.

en: Discarded on logout and can die.
zu: Ilahliwe makuphunywa futhi ingafa.

en: Settings
zu: Ukuhlelwa

en: Always started on every login.
zu: Njalo iqalwe uma ivulwa.

note: * it would be nice to have a dialog which either: * * 1.  lets you change the message on it * 2.  lets you append messages and has a "history" * for now, we just kill the old dialog and pop up a new one.
en: There was an error starting the GNOME Settings Daemon.
    
    Some things, such as themes, sounds, or background settings may not work correctly.
zu: Kuye kwaba khona nephutha makuqalwa izinhlelo GNOME Daemon.
    
    Ezinye izinto, njenge zihloko, imisindo, okanye izinhlelo zesizinda ngeke zisebenze kahle.

en: 
    
    The last error message was:
zu: 
    
    Umyalezo wokugcina onephuta bowuthi:

en: 
    
    GNOME will still try to restart the Settings Daemon next time you log in.
zu: 
    
    GNOME izoqhubeka ukuzama ukuqala kabusha amahlelo we Daemon uma uphinde wabuya wangena.

en: There was an unknown activation error.
zu: Kuye kwaba khona iphutha lokusebenza elingaziwa.

en: The Settings Daemon restarted too many times.
zu: Izinhlelo ze Daemon ziqale kabusha izikhathi eziningi kakhulu.

en: Are you sure you want to log out?
zu: Ingabe uqinisile ufuna ukucisha?

en: _Save current setup
zu: _Hlenga ukuhlela kwamanje

en: _Log out
zu: _Phuma

en: Sh_ut down
zu: Cis_ha ngokuphelele

en: _Restart the computer
zu: _Qala kabusha isiga-nyezi

en: Specify a session name to load
zu: Cacisa igama lesiqephu ozolifaka

en: Only read saved sessions from the default.session file
zu: Funda kuphela iziqephu ezihlengiwe kwihele lesiqephu.sephutha

en: Millisecond period spent waiting for clients to register (0=forever)
zu: Isikhathi esiyisigamu somzuzwana sichithiwe kumelwe okhasimente ukuba babhalise (0=phakade)

en: Millisecond period spent waiting for clients to respond (0=forever)
zu: Isikhathi esiyisigamu somzuzwana sichithiwe kumelwe okhasimente ukuba baphendule (0=phakade)

en: Millisecond period spent waiting for clients to die (0=forever)
zu: Isikhathi esiyisigamu somzuzuwana sichithiwe kumelwe okhasimente ukuba bafe (0=phakade)

en: Could not look up internet address for %s.
    This will prevent GNOME from operating correctly.
    It may be possible to correct the problem by adding
    %s to the file /etc/hosts.
zu: Ihlulekile ukubheka ikheli lolwembu lwe %s.
    Lokhu kuzothintela GNOME ekusebenzeni kahle.
    Kunga khoneka ukuxazulula inkinga ngoku hlanganisa
    %s phakathi kwehele /etc/hosts.

en: Log in Anyway
zu: Ungangena nomakunjalo

en: Try Again
zu: Zama futhi

en: Your session has been saved
zu: Isiqephu sakho sihlengiwe

en: Wait abandoned due to conflict.
zu: Linda isikhathi esifikile ukuba sikuphikise.

en: No response to the %s command.
zu: Akuna mpendulo kumyalelo %s.

en: The program may be slow, stopped or broken.
zu: Uhlelo longabe lwenza ngonwabo, limisiwe kumbe liphukile.

en: You may wait for it to respond or remove it.
zu: Ungayilinda ukuba iphendule kumbe uyikhiphe.

en: Restart abandoned due to failures.
zu: Ukuqala kabusha kuyekeliwe ngenxa yokwehluleka.

en: A session shutdown is in progress.
zu: Isiqephu sokucisha sisasebenza.

en: Set the current session
zu: Hlela isiqephu samanje

en: Kill session
zu: Bulala isiqephu

en: Use dialog boxes
zu: Sebenzisa amabhokisi ukushayela

en: Could not connect to the session manager
zu: Ihlulekile ukuxhumana kumphathi wesiqephu

en: The session name cannot be empty
zu: Igama lesiqephu ngekhe libe yize

en: The session name already exists
zu: Igama lesiqephu likhona

en: Add a new session
zu: Faka isiqephu esisha

en: Edit session name
zu: Hlela igama lesiqephu

en: Some changes are not saved.
    Is it still OK to exit?
zu: Olunye ushintsho aluhlengangwa.
    Ingabe kulungile ukuphuma?

en: Sessions
zu: Iziqephu

en: Show splash screen on _login
zu: Khombisa ukuphucuka kobuso besiga-nyezi uma _ungena

en: Automatically save chan_ges to session
zu: Hlenga ngokuzenzakalela ushint_sho esiqephini

en: _Sessions:
zu: _Iziqephu:

en: Session Name
zu: Igama lesiqephu

en: Session Options
zu: Ukukhetha isiqephu

en: Current Session
zu: Isiqephu samanje

en: Additional startup _programs:
zu: _Izinhlelo ezifakiwe zokuqala:

en: Startup Programs
zu: Izinhlelo zokuqala

en: Remove the currently selected client from the session.
zu: Khipha ukhasimente okhethiwe manje esiqephini.

en: Apply changes to the current session
zu: Yenza ushintsho esiqephini samanje

en: The list of programs in the session.
zu: Uhlu lwezinhlelo esiqephini.

en: Currently running _programs:
zu: _Izinhlelo ezisebenzayo manje:

en: Initialize session settings
zu: Qala izinhlelo zesiqephu

en: Configure your sessions
zu: Shintsha isimo seziqephu zakho

en: Sawfish Window Manager
zu: Bheka njengenhlanzi umphathi wefasitela

en: Metacity Window Manager
zu: Lawula umphathi wefasitela

en: The Panel
zu: Uhlu lwamagama

en: Session Manager Proxy
zu: Umthetho womphathi wesiqephu

en: Desktop Settings
zu: Izinhlelo zobuso besiga-nyezi

en: _Startup Command:
zu: Umyalelo woku _qala kabusha:

en: Startup Command
zu: Umyalelo wokuqala kabusha

en: The startup command cannot be empty
zu: Umyalelo wokuqala kabusha ngekhe ube yize

en: Add Startup Program
zu: Faka uhlelo lokuqala kabusha

en: Edit Startup Program
zu: Hlela uhlelo lokuqala kabusha

en: Could not initialize gnome vfs
zu: Ngakhonanga ukuqalisa gnome vfs

en: ISO 9660 Volume
zu: Ivolumu ye ISO 9660

en: %s:%d contains NUL characters.
zu: %s:%d iqukethe izici Ezingekho.

en: %s:%d contains no method name.
zu: %s:%d ayiqukethe gama lendlela yokwenza.

en: %s:%d has no options endmarker.
zu: %s:%d ayinakhetho lombekisimphetho.

en: %s:%d has unknown options %s.
zu: %s:%d inezikhetho ezingaziwa %s.

en: %s:%d contains no module name.
zu: %s:%d ayiqukethe gama lesibumbo.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
zu: Ihele lokulinginisa `%s' alitholakalanga: %s

en: AFFS Volume
zu: Ivolumu ye AFFS

en: AFS Network Volume
zu: Ivolumu yesixhumanisi ye AFS

en: Auto-detected Volume
zu: Ivolumu etholakala ngokuzenzekela

en: CD-ROM Drive
zu: Umnyango wokungenisa CD-ROM

en: CD Digital Audio
zu: Isisakazi sezinombholo CD

en: Hardware Device Volume
zu: Ivolumu yezinto ezakhe isga-nyezi

en: Ext2 Linux Volume
zu: Ivolumu Ext2 Linux

en: Ext3 Linux Volume
zu: Ivolumu Ext3 Linux

en: MSDOS Volume
zu: Ivolumu ye MSDOS

en: MacOS Volume
zu: Ivolumu ye MacOS

en: CDROM Volume
zu: Ivolumu ye CDROM

en: Hsfs CDROM Volume
zu: Ivolumu Hsfs CDROM

en: JFS Volume
zu: Ivolumu ye JFS

en: Windows NT Volume
zu: Ivolumu ye Windows NT

en: System Volume
zu: Ivolumu yehlelo

en: Memory Volume
zu: Ivolumu yomgqondo

en: Minix Volume
zu: Ivolumu ye Minix

en: NFS Network Volume
zu: Ivolumu yesixhumanisi ye NFS

en: Netware Volume
zu: Ivolumu ye Netware

en: ReiserFS Linux Volume
zu: Ivolumu ye ReiserFS Linux

en: Windows Shared Volume
zu: Ivolumu yokwabelana ye Windows

en: SuperMount Volume
zu: Ivolumu ye SuperMount

en: DVD Volume
zu: Ivolumu ye DVD

en: Solaris/BSD Volume
zu: Ivolumu ye Solaris/BSD

en: Udfs Solaris Volume
zu: Ivolumu ye Udfs Solaris

en: Pcfs Solaris Volume
zu: Ivolumu ye Pcfs Solaris

en: Sun SAM-QFS Volume
zu: Ivolumu ye Sun SAM-QFS

en: Enhanced DOS Volume
zu: Ivolumu efakiwe kwi DOS

en: Windows VFAT Volume
zu: Ivolumu ye Windows VFAT

en: Xenix Volume
zu: Ivolumu ye Xenix

en: XFS Linux Volume
zu: Ivolumu ye XFS Linux

en: XIAFS Volume
zu: Ivolumu ye XIAFS

en: Unknown operation type %u
zu: Uhlobo lokusbenza olungaziwa %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
zu: Ayikhoni ukudala ithumbu lokuvula GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
zu: Uhlobo lokusbenza olungaziwa %u

en: Operation stopped
zu: Umsebenzi umisiwe

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
zu: Isisebenzisi sicishiwe. Ukulungiswa ngumsebenzisi phakathi kwe MIME azisaxhaswa.

en: Could not parse: %s
zu: Ihlulekile ukudlulisa: %s

en: More parsing errors will be ignored.
zu: Amaphutha amaningi awasayi kunakwa.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
zu: Iphutha alikho

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
zu: Ihele alithilakalanga

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
zu: Iphutha elejwayelekile

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
zu: Iphutha langaphakathi

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
zu: Izilinganiso ezingaphandle

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
zu: Umsebenzi ongasekiwe

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
zu: Iphutha I/O

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
zu: Imininingwane imosakele

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
zu: Ukulungisa akukhonakalanga

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
zu: Ukuphathwa okubi kwehele

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
zu: Ihele likhulu kakhulu

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
zu: Akhukho isikhala emshinini

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
zu: Ukufundwa kuphela ihele

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
zu: URI engafanele

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
zu: Ihele alivuleki

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
zu: Indlela yokuvula ayifanele

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
zu: Imvume yokungena ayikho

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
zu: Ohele abaniningi bavuliwe

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
zu: Ukuphela kwehele

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
zu: Akusiyo indlela

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
zu: Umsebenzi uyaqhubeka

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
zu: Umsebenzi uthikamezisiwe

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
zu: Ukuxhumana kutholakele

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
zu: Umsebenzi awuvunyelwe

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
zu: Yindlela

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
zu: Akukho umqondo owanele

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
zu: Umphathi akatholakalanga

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
zu: Igama lomphathi alifanele

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
zu: Umphathi akanalo ikheli

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
zu: Ukungena akukhonekanga

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
zu: Umsebenzi ucishiwe

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
zu: Indlela ixakekile

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
zu: Indlela ikhungethe

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
zu: Ukuxhumana okuningi

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
zu: Ukufundwa kuphela ihele

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
zu: Ayikho endaweni eyodwa yehele

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
zu: Igama lide kakhulu

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
zu: Umsebenzi awukho

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
zu: Isicelo sixhasa imininingwane yomsebenzi

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
zu: Iphutha lenqubo

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
zu: Ihlulekile ukuhola isiyaluzi esikhulu

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
zu: Akukho senzo esiyiphutha esifaniswayo

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
zu: Akukho kubambisana kweqembu le URL

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
zu: Iphutha elidlula umugqa wokuyala

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
zu: Iphutha elisebenzisa umyalezo

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
zu: Isikhathi sokuphuma siphelile

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
zu: Iphutha legamalomxhumanisi

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
zu: Umthelela uvaliwe

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
zu: Umsebenzi wokushaya ucishiwe

en: Unknown error
zu: Iphutha elingaziwa

en:  (invalid Unicode)
zu:  (Ikhode engafanele)

en: Floppy
zu: Icwecwe 3.5"

en: Disk
zu: Icwecwe

en: USB Drive
zu: Umnyango wokungenisa i-USB

en: IEEE1394 Drive
zu: Umnyango wokungnisa IEEE1394

en: Memory Stick
zu: Uthi Lenkumbulo

en: Smart Media
zu: Umthonga Ohlakaniphile

en: Zip Drive
zu: Umnyango wokungenisa i-Zip

en: Root Volume
zu: Ivolumu yempande

en: Audio CD
zu: Icwecwe Elilalekalayo

en: Unknown volume
zu: Ivolumu engaziwa

en: Network server
zu: Umsezi wolwembu

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
zu: Ngakhoni ukuthola umkhawu wefloppy: Kungenza akuna-floppy emkhawini.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
zu: Ngakhoni ukuthola ivolumu. Kungeza akunamthonga esithweni.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
zu: Ngakhoni ukuthola umkhamu wefloppy. Kungenzeka ifloppy lesimweni esingetholakale.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
zu: Ngakhona ukuthola ivolumu ekhethiwe. Kungenzeka ivolumu isesimweni esingetholakale.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
zu: Ngakhoni ukuthola ukhawu wefloppy okhethiwe.

en: Unable to mount the selected volume.
zu: Ngakhoni ukuthola ivolumu ekhethiwe.

en: Unable to unmount the selected volume.
zu: Ngakhoni ukungatholi ivolumu ekhethiwe.

en: Failed to start command
zu: Hlelekile ukuqala umlayelo

en: Unable to eject media
zu: Ngakhoni ukukhipha umthonga

en: Unable to unmount connected server
zu: Ngakhoni ukungatholi isebenzisi esixhumanisiwe

en: Network
zu: Ulwembu

en: Home
zu: Ekhaya

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
zu: GnomeVFSFunaSikhundla %d ongaziwa

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
zu: Isikhombisi sesiga-nyezi (%s) esibuqamama asaziwa.

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
zu: Lokhu kwenzeka uma ungena kwisiga-nyezi okokuqala.
    
    Isikhombisi esithunyelwe isiga-nyezi esibuqamama yi-%s. Mawufuna ukuqiniseka ukuthi ungaqhubeka, xhumana nomphathi hlelo.

en: Log In Anyway
zu: Ngena nje

en: Cancel Login
zu: Cima umngenisi-ngena

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
zu: Ngatholi ihele elihlelwe ngokomthetho e-%s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
zu: Sebenzisa i-%s enhlalweni eguqukayo ukukhomba indawo ehlukile.

en: Standard Moniker factory
zu: Ibetho elijwayelekile leMoniker

en: file MonikerExtender
zu: ihele elikaMoniker elinwebiwe

en: generic Gnome VFS moniker
zu: pathelene neGnome VFS moniker wonke

en: generic file moniker
zu: pathelene nehele moniker

en: Default component viewer application
zu: Iphutha lesitho sokusetshenziswa sokubuka

en: Default terminal application
zu: Iphutha lesigungu sokusetshenziswa

en: Exec argument for default terminal
zu: Sebenzisa umgomo wephutha lesigungu

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
zu: Isisebenziso sokubona ohele abadinga isitho sokubabona. Isigamu %s sizokubuyiselwa ngehele URIs, isigamu %c sizokubuyiselwa ngesitho IID.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
zu: Iphutha lesisebenzisi esigungwini sokusebenzisa izisebenzisi ezidinga isigungu.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
zu: Umgomo osetshenziswa ukusebenzisa iphutha lesigungu sesisebenziso.

en: Run the command in a terminal
zu: Sebenzisa isilayezo esigungwini

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "aim" URLs, uma igunyaziwe.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "callto" URLs, uma igunyaziwe.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "ghelp" URLs, uma igunyaziwe.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "h323" URLs, uma ingunyaziwe.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "http" URLs, uma ingunyaziwe.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "https" URLs, uma ingunyaziwe.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "info" URLs, uma ingunyaziwe.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "mailto" URLs, uma ingunyaziwe.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "man" URLs, uma ingunyaziwe.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
zu: Umlayezo osetshenziswa ukuphatha "trash" URLs, uma ingunyaziwe.

en: The handler for "aim" URLs
zu: Umphathi we "aim" URLs

en: The handler for "callto" URLs
zu: Umphathi we "callto" URLs

en: The handler for "ghelp" URLs
zu: Umphathi we "ghelp" URLs

en: The handler for "h323" URLs
zu: Umphathi we "h323" URLs

en: The handler for "http" URLs
zu: Umphathi we "http" URLs

en: The handler for "https" URLs
zu: Umphathi we "https" URLs

en: The handler for "info" URLs
zu: Umphathi we "info" URLs

en: The handler for "mailto" URLs
zu: Umphathi we "mailto" URLs

en: The handler for "man" URLs
zu: Umphathi we "man" URLs

en: The handler for "trash" URLs
zu: Umphathi we "trash" URLs

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "aim" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "callto" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "ghelp" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "h323" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "http" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "https" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "info" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "mailto" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "man" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
zu: Iqiniso uma umlayezo oshiwo ku nkinombo "command" ungaphatha "trash" URLs.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
zu: Iqiniso uma umlayezo ozosetshenziswa ukuphatha loluhlobo lweURL lingasetshenziswa esigungwini.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "aim" URLs

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "callto" URLs

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "ghelp" URLs

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "h323" URLs

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "http" URLs

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "https" URLs

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "info" URLs

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "mailto" URLs

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "man" URLs

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
zu: Noma umlayezo oshiwo ungaphatha "trash" URLs

en: Comma separated list of dns-sd domains that should be visible in the network location.
zu: Ikhefana elahlukanise uhlu lwendawo yo-dns-sd okufanele ibonakela esabelweni solwembu.

en: Extra domains to look for dns-sd services in
zu: Izindawo ezangezelelwe zokufuna izisebenzisi zedns-sd ku

en: How to display local DNS-SD service
zu: Utshengisa kanjani izisebenzisi zei-DNS-SD zasendaweni

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
zu: Amanani anganzeka ilawa "hlangana", "hlukene" kanye "khininda".

en: Authenticate proxy server connections
zu: Qiniseka ngesixhumaniso sesibenzisi esingumbambeli

en: Automatic proxy configuration URL
zu: Isilinganisi esingumbambeli esizenzekalelayo URL

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
zu: Igunyaza uhlelo lokubambisa uma ungena ku-HTTP ku-lwembu jikelele.

en: FTP proxy host name
zu: Umbambeli wegama lommemi ku-FTP

en: FTP proxy port
zu: Umbambeli wetheku Ku-FTP

en: HTTP proxy host name
zu: Umbambeli wegama lommemi ku-HTTP

en: HTTP proxy password
zu: Umbambeli womngenisi-bizo ku-HTTP

en: HTTP proxy port
zu: Umbambeli wetheku ku-HTTP

en: HTTP proxy username
zu: Umbambeli webizo-lukusetshenziswa ku-HTTP

en: Non-proxy hosts
zu: Ummemi ongayisibambisi

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
zu: Umngenisi-bizo wokungena njengesiqiniseko uma wenza isibambiso se-HTTP.

en: Proxy configuration mode
zu: Isimo sesibambiso sesilinganisi

en: SOCKS proxy host name
zu: umbambeli wegama lommemi ku-SOCKS

en: SOCKS proxy port
zu: umbambeli wetheku ku-SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
zu: Umbambeli wegama lommemi ku-HTTP elikhuselekile

en: Secure HTTP proxy port
zu: Umbambeli wethuku ku-HTTP okhuselekile

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
zu: Khetha isimo sesibambiso sesilinganisi. Amanani asekelwe yilawa "ngekho", "manual", "zenzakalelayo".

en: The machine name to proxy FTP through.
zu: Igama lomshini kusibambeli se-FTP sidlulele.

en: The machine name to proxy HTTP through.
zu: Igama lomshini kusibambeli se-HTTP sidlulele.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
zu: Igama lomshini kusibambeli ikhusele i-HTTP ekudluleni.

en: The machine name to proxy socks through.
zu: Igama lomshini kusibambeli sesocks sidlulele.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
zu: Itheku emshinini lichazwa nge "/system/http_proxy/host" obambisela ngayo.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
zu: Itheku emshinini lichazwa nge "/system/proxy/ftp_host" obambisela ngayo.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
zu: Itheku emshinini lichazwa nge "/system/proxy/secure_host" obambisela ngayo.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
zu: Itheku emshinini lichazwa nge "/system/proxy/socks_host" obambisela ngayo.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
zu: Lenkinobho iqukethe uhlu lwezimmemi ezixhunywe ngqo, kuno kuthi usebenzise isibambeli (uma sisebenza). Amanani kungaba amabizo-mmemi, indawo (usebenzisa isikhethi sokuqala njenge *.foo.com), amakheli ommemi IP (omabili oIPv4 ne IPv6) kanye nekheli lolwembu nesidleke zokuzivala ubuso (into enjenge 192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
zu: iURL enikezela ngamanani esilinganisi sesibambeli.

en: Use HTTP proxy
zu: Sebenzisa isibambeli HTTP

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
zu: Umsebenzisi gama ezedlula njengesiqiniseko mawenza isibambeli se-HTTP.

en: SMB workgroup
zu: Iqembu lokusebenza SMB

en: The window workgroup the user is part of
zu: Ifasitela leqembu lomsebenzi umsebenzisi ayiqembu lalo

en: DISPLAY
zu: BONISA

en: X screen to use
zu: X ubuso besiga-nyezi buyasebenziswa

en: SCREEN
zu: UBUSO_BESIGA-NYEZI

note: name for ATG
en: Antigua and Barbuda
zu: Antigua no Barbuda

note: name for AZE
en: Azerbaijan
zu: I-Azerbayijani

note: name for BGD
en: Bangladesh
zu: Isi-Bhangladeshi

note: name for BRB
en: Barbados
zu: I-Barbados

note: name for BLR
en: Belarus
zu: I Bhelarusi

note: name for BOL
en: Bolivia
zu: I Boliviya

en: Colombia
zu: iColombia

note: name for DOM
en: Dominican Republic
zu: Ulawulo lokuziphatha kwe Dominikhani

note: name for SLV
en: El Salvador
zu: I-El Salvador

note: name for EST
en: Estonia
zu: I-Estoniya

note: name for GRC
en: Greece
zu: I-Grisi

note: name for GRD
en: Grenada
zu: I-Grenada

note: name for GTM
en: Guatemala
zu: I-Guwathemala

note: name for HND
en: Honduras
zu: I-Hondurasi

note: name for ISL
en: Iceland
zu: I-Icelandi

en: India
zu: Endiya

note: name for IDN
en: Indonesia
zu: I-Indoneshiya

note: name for IRL
en: Ireland
zu: I-Irelandi

note: name for LVA
en: Latvia
zu: I-Latviya

note: name for LTU
en: Lithuania
zu: I-Lithuwaniya

note: name for LUX
en: Luxembourg
zu: I-Luxembourg

en: Malaysia
zu: iMalaysia

note: name for NZL
en: New Zealand
zu: I-New Zealand

note: name for NOR
en: Norway
zu: I-Noweyi

note: name for PAN
en: Panama
zu: I-Panama

note: name for PRY
en: Paraguay
zu: I-Paraguwayi

note: name for ROU
en: Romania
zu: I-Romaniya

note: name for SVK
en: Slovakia
zu: Isi-Slovaki

note: name for THA
en: Thailand
zu: I-Thayilandi

note: name for TTO
en: Trinidad and Tobago
zu: I-Trinidad ne Tobago

note: name for TUR
en: Turkey
zu: I-Turkey

note: name for UKR
en: Ukraine
zu: I-Ukraine

en: United States
zu: E-United States

note: name for URY
en: Uruguay
zu: I-Uruguwayi

note: name for VEN
en: Venezuela
zu: I-Venezuwela

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for aze, az #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for aze
en: Azerbaijani
zu: Isi-Azerbaijani

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for eus, eu #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for eus
en: Basque
zu: Isi-Basque

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for bre, br #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for bre
en: Breton
zu: Isi-Bretoni

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for zho, zh #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for zho
en: Chinese
zu: Isi-Shayina

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for epo, eo #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for epo
en: Esperanto
zu: Isi-Esperanto

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for gle, ga #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for gle
en: Irish
zu: Isi-Irishi

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for kur, ku #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for kur
en: Kurdish
zu: isi-Kedishi

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for lav, lv #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for lav
en: Latvian
zu: Isi-Lavithiyani

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for lit, lt #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for lit
en: Lithuanian
zu: Isi-Lithuwaniya

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mri, mi #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mri
en: Maori
zu: Isi-Mawori

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mlt, mt #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mlt
en: Maltese
zu: Isi-Malithalise

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for tha, th #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for tha
en: Thai
zu: Isi-Thayi

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for wln, wa #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for wln
en: Walloon
zu: Isi-Waloni

note: #-#-#-#-#  15 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for xho, xh #-#-#-#-#  16 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for xho
en: Xhosa
zu: Isi-Xhosa

en: Mango
zu: Uhlobo lwesithelo oludliwayo

note: i18n: tag string i18n: file connection_setting_wireless_security_wep.ui line 30
en: WEP
zu: I-WEP

en: Failed
zu: Kuhlulekile

note: i18n: tag string i18n: file connection_setting_cdma.ui line 76
en: &Password:
zu: &Iphasiwedi:

note: i18n: tag string i18n: file connection_setting_wireless_security_wepencryption.ui line 30
en: Encryption
zu: Ukufaka Ikhodi Yokuphepha

note: i18n: tag string i18n: file connection_settings.ui line 16
en: Connections
zu: Okuxhumekile

en: corba factory
zu: ifektri corba

en: The factory pointer
zu: Isikhombi sefektri

en: corba UI container
zu: Isitsha esiphatha corba UI

en: The User interface container
zu: Isitsha esiphatha umsebenzisi wohlanganisa imiboniso

en: Dock the toolbar
zu: Ngenisa isiqobolo

en: Shadow type
zu: Inhlobo enomthunzi

en: Preferred width
zu: Unbubanzi obuthandekayo

en: Preferred height
zu: Ubude obuthandekayo

en: Select a file to open
zu: Khetha ihele ozolivula

en: Select files to open
zu: Khetha ohele ozobavula

en: Select a filename to save
zu: Khetha igamahele ozolivula

en: Event Forwarding
zu: Ukudlulisela umcimbi

en: Whether X events should be forwarded
zu: Ingabe umncimbi X umelwe ukudluliselwa phambili

en: Interfaces required
zu: Kudingeka imiboniso

en: A NULL-terminated array of interfaces which a server must support in order to be listed in the selector. Defaults to "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" if no interfaces are listed
zu: Umlinganiselo NULL-ogcinisiwe wemiboniso lapho umnikezi kumele awuxhase ukuze ingeniswe phakathi kokhetho. Amaphutha ku "IDL:Bonobo/ethwalisiwe:1.0" uma kungekho okuhleliwe okungena ngaphakthi

en: Interface required entry
zu: Umboniso wokungena uyisidingo

en: One of the interfaces that's required
zu: Okunye okuyisidingo kwemiboniso

en: Visible
zu: Iyabonakala

en: _Hide
zu: _Fihla

en: _View tooltips
zu: _Bheka amacebo wamathuluzi

en: Toolbars
zu: Iziqobo

en: toolbars
zu: iziqobo

en: Look
zu: Bheka

en: _Icon
zu: _Uphawu

en: _Text and Icon
zu: I_tekisi nophawu

en: _Priority text only
zu: _Ukubaluleka kwetekisi lodwa

en: _Dump XML
zu: _Lahla XML

en: Dump the entire UI's XML description to the console
zu: Lahla konke ukulanda UI's XML phakathi kokuzimasa

en: Configure UI
zu: Beka isimo UI

en: Gdk debugging flags to set
zu: Ukuhlela amaflagi okuhlola umonakalo Gdk

en: FLAGS
zu: IFLAGA

en: Gdk debugging flags to unset
zu: Ukuhlelwanga amaflagi okuhlola umonakalo Gdk

en: Make X calls synchronous
zu: Yenza X ukushayela ngokuvumelana

en: Don't use X shared memory extension
zu: Ungasebenzisi X ngokwabelana igatsha lomqondo

en: Program name as used by the window manager
zu: Igama lohlelo njengoba lisebenzisiwe ngumphathi wefasitela

en: NAME
zu: IGAMA

en: Program class as used by the window manager
zu: Hlela igumbi njengoba lisebenzisiwe ngumphathi wefasitela

en: CLASS
zu: IQEMBU

en: Gtk+ debugging flags to set
zu: Gtk+ hlela amaflagi okuhlola umonakalo

en: Gtk+ debugging flags to unset
zu: Gtk+ akuhleliwe amaflaggi okuhlola umonakalo

en: Make all warnings fatal
zu: Yenza zonke izixwayiso ukuba zibe nokubulala

en: Load an additional Gtk module
zu: Faka enye futhi Gtk module

en: Bonobo GUI support
zu: Ukuxhasa Bonobo GUI

en: B_oth
zu: Zo_mbili

en: T_ext
zu: Ite_kisi

en: Hide t_ips
zu: Fihla amac_ebo

en: Show t_ips
zu: Khombisa amac_ebo

en: _Hide toolbar
zu: _Fihla isiqobo

en: Customi_ze
zu: Zenze_le

en: Customize the toolbar
zu: Zenzele isiqobo

en: is floating
zu: iyaphuphuma

en: whether the toolbar is floating
zu: ingabe isiqobo siyaphuphuma

en: Style of bevel around the toolbar
zu: Inhlobo yokutshekukisa ezungeze isiqobo

en: Name of the window - used for configuration serialization.
zu: Igama lefasitela - lisebenziselwa ukuphawulwa ngokwenani.

en: Zoom level
zu: Izinga lokukhulisa

en: The degree of enlargment
zu: Izinga lenkuliso

en: Minimum Zoom level
zu: Izinga eliphantsi lokukhulisa

en: The minimum degree of enlargment
zu: Izinga eliphantsi lenkuliso

en: Maximum Zoom level
zu: Izinga eliphakeme lokukhulisa

en: The maximum degree of enlargment
zu: Izinga eliphakeme lenkuliso

en: Has a minimum Zoom level
zu: Une zinga eliphantsi lokukhulisa

en: Whether we have a valid minimum zoom level
zu: Ingabe sinezinga eliyilo eliphantsi lokukhulisa

en: Has a maximum Zoom level
zu: Une zinga eliphantsi lokukhulisa

en: Whether we have a valid maximum zoom level
zu: Ingabe sinezinga eliphakeme lokukhulisa

en: Is continuous
zu: Iyaqhubeka

en: Whether we zoom continuously (as opposed to jumps)
zu: Ingabe sikhulisa njalo (njengoba kuphikiwe mgokwenqa)

en: Select
zu: Khetha

en: _About...
zu: _Nge...

en: This does nothing; it is only a demonstration.
zu: Lokhu akwenzi lutho; kuyisibonakaliso nje.

en: BonoboUI-Hello.
zu: BonoboUI-Sawubona.

en: Gnome Hello
zu: Gnome sawubona

note: Create Label and put it in the Button:
en: Hello, World!
zu: Sawubona, Mhlaba!

en: Cannot init libbonoboui code
zu: Ihlulekile kwikhodi ye init libbonoboui

en: Could not initialize Bonobo UI
zu: Ihlulekile ukuqala ikhodi Bonobo UI

en: Close the current window
zu: Vala lelifasitela lamanje

en: Child Item 1
zu: ingqubo eqalwe yenye yephuzu 1

en: Hint for item 1
zu: Isexwayiso sephuzu 1

en: Child Item 2
zu: ingqubo eqalwe yenye yephuzu 2

en: Hint for item 2
zu: Isexwayiso sephuzu 2

en: %s is not a folder
zu: %s akusona isibaya

en: Bookmark saving failed (%s)
zu: Ukuhlenga ngokuphawula kwezincwadi kwehlulekile (%s)

en: Could not get information for file '%s': %s
zu: Ihlulekile ukuthola ulwazi lwehele '%s': %s

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
zu: Ihlulekile ukufaka isithombe '%s': isizathu asaziwa, kumbe isithombe sehele simosakele

en: Credits
zu: Ukuthembeka

en: Written by
zu: Ibhalwe ngu

en: Documented by
zu: Ibhalwe ngu

en: Translated by
zu: Ihumushwe ngu

en: C_redits
zu: Ukuth_embeka

en: Program name
zu: Igama lohlelo

en: The name of the program
zu: Igama lohlelo

en: Program version
zu: Ukulandisa uhlelo

en: The version of the program
zu: Umlandiso wohlelo

en: Copyright string
zu: Ilungelo lombhali elihleliwe

en: Copyright information for the program
zu: Ulwazi ngelungelo lombhali lohlelo

en: Comments string
zu: Ukuphawula okuhleliwe

en: Comments about the program
zu: Izimpawulo ngaloluhlelo

en: Authors
zu: Abaqambi

en: List of authors of the programs
zu: Uhlu lwabaqambi bohlelo

en: Author entry
zu: Isingeniso sombhali

en: A single author entry
zu: Isingeniso esisodwa sombhali

en: Documenters
zu: Ababhali

en: List of people documenting the program
zu: Uhlu lwabantu ababhale uhlelo

en: Documenter entry
zu: Isingeniso sababhali

en: A single documenter entry
zu: Isingeniso esissodwa sombhali

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
zu: Ukuthembeka kwabahumushi. Lomusho kumelwe uphawulwe njengohumushwayo

en: A logo for the about box
zu: Isihlokondaba ngebhokisi le

en: _File/
zu: _Ihele/

en: _Edit/
zu: _Hlela/

en: _View/
zu: _Bheka/

en: _Settings
zu: _Izinhlelo

en: _Settings/
zu: _Izinhlelo/

en: _New/
zu: _Okusha/

en: Fi_les
zu: Ohe_le

en: Fi_les/
zu: Ohe_le/

en: _Windows
zu: _Amafasitela

en: _Game
zu: _Imidlalo

en: _Windows/
zu: _Amafasitela/

en: Save the current file
zu: Hlenga ihele lamanje

note: Save As
en: Save _As...
zu: Hlenga _Njenge...

en: Save the current file with a different name
zu: Hlenga lelihele ngegama elihlukile

en: Revert to a saved version of the file
zu: Buyisela emuva ngokulandisa ihele elihlengiwe

note: Print
en: _Print...
zu: _Bhala...

en: Print the current file
zu: Bhala lelihele

note: Print Setup
en: Print S_etup...
zu: Hle_la ukubhala...

en: Setup the page settings for your current printer
zu: Hlela amakhasi akho kulombhali wamanje

en: Close the current file
zu: Vala lelihele

en: Quit the application
zu: Phuma kulesisithobo

note: * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
zu: Si_ka

en: Cut the selection
zu: Sika lokhu okukhethiwe

en: Copy the selection
zu: Kopisha okukhethiwe

en: Paste the clipboard
zu: Namathisela kuqoqo lwesikhashana

en: Clear the selection
zu: Cisha lolukhetho

en: Undo the last action
zu: Ungasenzi isenzo sokugcina

note: Redo
en: _Redo
zu: _Yenza futhi

en: Redo the undone action
zu: Yenza futhi isenzo ongasenzanga

note: Find
en: _Find...
zu: _Thola...

en: Search for a string
zu: Funa intambo

note: Find Again
en: Find Ne_xt
zu: Thola okula_ndelayo

en: Search again for the same string
zu: Hlola futhi leyo ntambo

note: Replace
en: R_eplace...
zu: Buy_isa...

en: Replace a string
zu: Buyisa intambo

en: Modify the file's properties
zu: Lungisa izakhiwo zehele

en: Configure the application
zu: Shintsha isimo sesithobo

en: Select everything
zu: Khetha yonke into

note: * Window menu
en: Create New _Window
zu: Dala _ifasitela elisha

en: Create a new window
zu: Dala ifasitela elisha

en: _Close This Window
zu: _Vala lelifasitela

en: Start a new game
zu: Qala umdlalo omusha

en: Pause the game
zu: Misa umdlalo

en: Restart the game
zu: Qalla kabusha umdlalo

en: Undo the last move
zu: Ungakazisi ukuhamba kokugcina

en: Redo the undone move
zu: Yenza umnyakazo ongenziwe

en: _Hint
zu: _Isexwayiso

en: Get a hint for your next move
zu: Thola isexwayiso ekunyakazeni kwakho okulandelayo

note: 30
en: _Scores...
zu: _Amaphuzu...

en: View the scores
zu: Bheka amaphuzu

en: End the current game
zu: Qeda lomdlalo wamanje

en: Text Below Icons
zu: Itekisi ezantsi kophawu

en: Priority Text Beside Icons
zu: Itekisi elibalulekile duze nophawu

en: Icons Only
zu: Amaphawu kuphela

en: Text Only
zu: Itekisi lodwa

en: Use Desktop Default (%s)
zu: Sebenzisa iphutha lesiga-nyezi (%s)

en:  (press return)
zu:  (potshoza buyela emuva)

en: ERROR:
zu: IPUTHA:

en: Warning:
zu: Isexwayiso:

en: yes
zu: yebo

en: n
zu: c

en: no
zu: cha

en:  (yes or no)
zu:  (yebo kumbe cha)

en:   - OK? (yes or no)
zu:   - Kulungile? (yebo kumbe cha)

en: Progress
zu: Qhubekela

en: App ID
zu: Isithobo sokuzazisa

en: The application ID string
zu: Intambo yesithobo ID

en: Has Progress
zu: Iyaqhubeleka

en: Create a progress widget.
zu: Dala uhlobo lodada lokuqubeleka.

en: Has Status
zu: Ine zinga

en: Create a status widget.
zu: Dala izinga lohlobo lodada.

en: Interactivity
zu: Ukwenzelana

en: Level of user activity required.
zu: Izinga lomsebenzisi luyadingeka.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
zu: Umthetho wakho wokungena ngaphakathi HTTP.

en: You must log in to access "%s".
    %s
zu: Kumele ungene ngaphakathi ukuthola imvume "%s".
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
zu: Izwi lakho lokuvunyelwa lizawudluliselwa lingahlolwanga.

en: Your password will be transmitted encrypted.
zu: Izwi lakho lokuvunyelwa lizawudluliselwa lingahlowanga.

en: Authentication Required
zu: Isiniseko siyadingeka

en: You must log in to access %s domain %s
zu: Kumele ungene ngaphakathi ukuthola imvume %s ikheli %s

en: You must log in to access %s
zu: Kumele ungene ngaphakathi ukuthola %s

en: Specify session management ID
zu: Cacisa isiqephu sokulawula ukuzazisa

en: ID
zu: Ukuzazisa

en: Specify prefix of saved configuration
zu: Cacisa amagama esimo esihlengiwe

en: PREFIX
zu: ISAKHAGAMA

en: Disable connection to session manager
zu: Qamula ukuxhumana kumphathi wesiqephu

en: Session management
zu: Ulawulo lwesiqephu

en: Cancel Logout
zu: Cisha ukuphuma

en: Received invalid color data
zu: Uthole umbala ongasiyiwo

en: The time currently selected
zu: Isikhathi esikhethiwe manje

en: DateEdit Flags
zu: HlelaUsuku lwamaflagi

en: Flags for how DateEdit looks
zu: Iflagi yokuthi uhlelolosuku linjani

en: Lower Hour
zu: Ihora eliphantsi

en: Lower hour in the time popup selector
zu: Ihora eliphantsi kwisikhathi sokukhetha ukuvela

en: Upper Hour
zu: Ihora eliphezulu

en: Upper hour in the time popup selector
zu: Ihora eliphezulu kwisikhathi sokukhetha ukuvela

en: Initial Time
zu: Isikhathi sokuqala

en: The initial time
zu: Isikhathi sokuqala

en: Select Date
zu: Khetha usuku

en: Select the date from a calendar
zu: Khethat usuku kusuka kwikhalenga

en: Select Time
zu: Khetha isikhathi

en: Select the time from a list
zu: Khethat isikhathi kwihlu

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
zu: gnome_date_edit_get_date luveziwe, sebenzisa gnome_date_edit_get_time

en: Title
zu: Isihloko

en: Title of the druid
zu: Isihloko senkolo

en: Logo image
zu: Isithombe sesihloko

en: Top Watermark
zu: Uphawu lwamanzi angaphezulu

en: Watermark image for the top
zu: Isithombe samanzi angaphezulu

en: Title Foreground
zu: Isihloko sombala wesizinda ongaphambili

en: Foreground color of the title
zu: Isihloko sombala wesizinda ongaphambili

en: Title Foreground Color
zu: Isihloko sombala wesizinda ongaphambili

en: Foreground color of the title as a GdkColor
zu: Isihloko sombala wesizinda ongaphambili njenge GdkColor

en: Title Foreground color set
zu: Ukuhlela isihloko sesizinda esingaphambili

en: Foreground color of the title is set
zu: Umbala wesizinda wesihloko uhleliwe

en: Background Color
zu: Umbala wesizinda

en: Background color as a GdkColor
zu: Umbala wesizinda njenge GdkColor

en: Background color set
zu: Umbala wesizinda uhleliwe

en: Background color is set
zu: Umbala wesizinda sele uhleliwe

en: Contents Background Color
zu: Iziqikithi zombala wesizinda

en: Contents Background color
zu: Iziqikithi zombala wesizinda

en: Contents Background color as a GdkColor
zu: Iziqikithi zombala wesizinda njenge GdkColor

en: Contents Background color set
zu: Iziqikithi zombala wesizinda zihleliwe

en: Contents Background color is set
zu: Iziqikithi zombala wesizinda sele zihleliwe

en: Logo Background Color
zu: Umbala wesizinda sesihloko

en: Logo Background color
zu: Umbala wesizinda sesihloko

en: Logo Background color as a GdkColor
zu: Umbala wesizinda sesihloko njenge GdkColor

en: Logo Background color set
zu: Umbala wesizinda sesihloko uhleliwe

en: Logo Background color is set
zu: Umbala wesizinda sesihloko sele uhleliwe

en: Show Finish
zu: Khombisa ukuqeda

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
zu: Khombisa ikinombho 'Qedile' kunokuba ufake ikinombho 'Okulandelayo'

en: Show Help
zu: Khombisa usizo

en: Show the 'Help' button
zu: Khombisa inkinombho yo 'Sizo'

en: History id
zu: Umlando ukuzazisa

en: GTK entry
zu: Isingeniso GTK

en: The GTK entry
zu: Isingeniso GTK

en: History ID
zu: Umlando ukuzazisa

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
zu: Isazisi esingafani sokungena kwehele. Lokhu kuzawusebenziswa ukuhlenga umlando.

en: Browse Dialog Title
zu: Yaluza isihloko sokushaya

en: Title for the Browse file dialog.
zu: Isihloko sehele lokuyaluza ngokushaya.

en: Directory Entry
zu: Isingeniso somkhondo

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
zu: Ingabe ihele lokungena lisebenzisiwe ukufaka amagama omkhondo kumbe okuphelelisa igamahele.

en: Modal
zu: Ifastele ethikamezisayo

en: Whether the Browse file window should be modal.
zu: Ingabe ifasitela lokuyaluza ihele kumele libe yifasitela elithikamezisayo usasebenza kwelinye.

en: Filename that should be displayed in the file entry.
zu: Igamahele ekumele libonakale ekungeneni kwehele.

en: Default Path
zu: Indlela enephutha

en: Default path for the Browse file window.
zu: Indlela enephutha yefasitela lehele lokuyaluza.

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
zu: GnomeEntry ukusebenziswa yihele ukufaka amagamahele. Ungasebenzisa lesisakha ukuthola GnomeEntry uma ufuna ukulungisa kumbe ukubuza enye yezilinganiso zayo.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
zu: GtkEntry ukuba ukungena kwehele kulisebenzise ukufaka amagamahele. Ungasebenzisa lesisakha ukuthola GtkEntry uma ufuna ukulungisa kumbe ukubuza enye yezilinganiso zayo.

en: Use GtkFileChooser
zu: Sebenzisa GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
zu: Ingabe ukusebenzisa GtkFileChooser omusha wenkolo kumbe GtkFileSelection wenkolo ukukhetha ihele.

en: Select file
zu: Khetha ihele

en: Path
zu: Indlela

en: Path to file
zu: Indlela yehele

en: _Browse...
zu: _Yaluza...

en: Pop up a file selector to choose a file
zu: Tshengisa umkhethi wehele ukukhetha ihele

en: Pick a Font
zu: Khetha isigamu sombhalo

en: The title of the selection dialog box
zu: Isihloko sokukhetha ibhokisi lokushaya

en: Mode
zu: Indlela

en: The mode of operation of the font picker
zu: Indlela yokusebenza yokukhetha isigamu sombhalo

en: Font name
zu: Igama lesigamu sombhalo

en: Name of the selected font
zu: Igama lesigamu sombhalo okhethiwe

en: The selected GtkFont
zu: Isigamu GtkFont esikhethiwe

en: Preview text
zu: Bheka itekisi

en: Preview text shown in the dialog
zu: Bheka itekisi eliveziwe uma ushaya

en: Use font in label
zu: Sebenzisa isigamu sombhalo kwilebula

en: Use font in the label in font info mode
zu: Sebenzisa isigamu sombhalo kwilebula endleleni yolwazi

en: Font size for label
zu: Ubukhulu besigamu sombhalo elubulini

en: Font size for label in font info mode
zu: Ubukhulu besigamu sombhalo elebulini yesigamu sendlela yolwazi

en: Show size
zu: Tshengisa ubukhulu

en: Show size in font info mode
zu: Tshengisa ubukhulu kwindlela yolwazi yesigamu sombhalo

en: GNOME GConf UI Support
zu: Xhasa GNOME Gconf UI

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
zu: Isithobo "%s" sizame ukushintsha udaba lwakho lwesimo sokushintsha leso umlawuli wezinhlelo noma uhlelo lokusebenza umthengiseli wakho angakuvumeli ukuthi usishintshe. Ezinye zezinhlelo ozikhethile ngekhe zisebenze, noma ngeke zibuye zitholakale uma uphinda usebenzisa isithobo.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
zu: Kwenzeke iphutha isafaka kumbe ihlenga ulwazi ngesimo lwe %s. Kokunye kokulungisa kwakho izinhlelo mhlabe ngekhe kusebenze kahle.

en: The URL that GnomeHRef activates
zu: URL evuselelwa yi GnomeHRef

en: The text on the button
zu: Itekisi phezu kwenkinombho

en: End World Hunger
zu: Qeda indlala yomhlaba

en: Link color
zu: Xhuamnisa umbala

en: Color used to draw the link
zu: Umbala usebenzisiwe ukudweba ukuxhumana

en: This button will take you to the URI that it displays.
zu: Lenkinombho izamikisa ku URI leyo eyikhombisayo.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
zu: Isazisi esingafani sokungena kophawu. Lokhu kuzawusebenziswa ukuhlenga uhlu lomlando.

en: Title for the Browse icon dialog.
zu: Isihloko sesiyaluzi phawu sokushaya.

en: Pixmap Directory
zu: Umkhondo wemephumtukwazana

en: Directory that will be searched for icons.
zu: Umkhondo ozahlolelwa amaphawu.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
zu: Igamahele ekumele libonakale ekungeneni kwephawu.

en: Picker dialog
zu: Okuthatha ukushaya

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
zu: Uphawu oluthatha ukushaya. Unga sebenzisa lesisakha ukuthola GtkDialog uma udinga ukulungisa okanye ukubuza enye nenye yalezi zakha.

en: No Icon
zu: Akuna phawu

en: Icon selection dialog
zu: Ukukhetha uphawu lokushaya

en: This dialog box lets you select an icon.
zu: Lebhokisi yokushaya ikuvumela ukhethe uphawu.

en: Icon selector
zu: Umkhethi phawu

en: Please pick the icon you want.
zu: Sicela ukhethe uphawu oludingayo.

en: Icon Selector
zu: Umkhethi phawu

en: This button will open a window to let you select an icon.
zu: Lenkinombho izavula ifasitela elizakuvumela ukubona uphawu.

en: Icon path
zu: Indlela yophawu

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
zu: Lapha kumele ufake igama lomkhondo lapho kukhona izithombe zophawu.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
zu: GnomeIconSelection: '%s' ayitholakali kumbe ayikho emkhondweni

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
zu: GnomeIconSelection: ihlulekile ukuvula umkhondo '%s'

en: Loading Icons...
zu: Ifaka amaphawu...

en: Question
zu: Umbuzo

en: _Domain:
zu: _Ikheli:

en: Connect _anonymously
zu: Xhumana _ngendlela eyimfihlo

en: Do Preview
zu: Phinda ubheke

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
zu: Ingabe isingeniso semephumntukwazana kumele siphindwe sibhekwe.

en: Image Preview
zu: Ukubheka isithombe

en: A preview of the image currently specified
zu: Ukubheka isithombe futhi kuchaziwe

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
zu: Ihlulekile ukuthola hbhokisi, isebenzisa ukhetho olujwayekile lwehele

en: Top Ten
zu: Eziyishumi eziphezulu

en: User
zu: Umsebenzisi

en: Score
zu: Iphuzu

en: Table Borders
zu: Imibamaba yohlu

en: Table Fill
zu: Ukugcwalisa uhlu

en: Bulleted List
zu: Uhlu oluphawuliwe

en: Numbered List
zu: Uhlu olubaliwe

en: Indent
zu: Faka inani

en: Un-Indent
zu: Ungafaki inani

en: About
zu: Nge

en: Disable Crash Dialog
zu: Cisha ikinombho lokushaya eliphulayo

en: GNOME GUI Library
zu: Umtholalwazi GNOME GUI

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
zu: Amaphutha amaningi ahlelekileyo enzekile, ihlulekile ukubonisa uphawu lephutha

note: Eeeek! Can't show dialog
en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
zu: Iphutha elihlelekileyo!
    Ihlulekile ukubonisa ibhokisana lomonakalo

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
zu: Umphathi wesiqephu GNOME (qhubeleka %d) yonakele
    ngenxa yephuta elibi kakhulu (%s).
    Uma uvala lelifastelana, zonke izithobo ziovaleka futhi nesiqephu sakho sizo phuma.
    Sicela uvale bonke ohele bakho phambi kokuba uvale lelifastelana.

en: The Application "%s" has quit unexpectedly.
zu: Isithobo "%s" siphume singasinakile.

en: process %d: %s
zu: qhubeleka %d: %s

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
zu: Unga tshela abathuthukisi ngalokhu okwenzekile ukubasiza ukuyilungisa. Okanye ungaqala isithobo kabusha.

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
zu: Ukusebenziswa: gnome_segv2 igamalesithobo inombholo_yokucisha

en: _Restart Application
zu: _Qala kabusha isithobo

en: _Inform Developers
zu: _Tshela abathuthukisi

en: South Korea
zu: iKorea

en: UK Scotland
zu: E-UK: Scotland

en: UK Englands and Wales
zu: E-UK: England & Wales

en: System error
zu: Iphutha lesistimu

en: unknown type
zu: uhlobo olungaziwa

en: Out of memory
zu: Umqondo ugcwele

en: Browse available software
zu: Isiyaluzi sesoftware siyatholakala

en: Apparition
zu: Umuncwi

en: Art
zu: Ubuciko

en: Black
zu: Inzima

en: Blue Ridge
zu: Igebe ngobuhlaza besibhakabhaka

en: Blue Rough
zu: Ubuhlaza besibhakabhaka obumahlikihli

en: Blue Type
zu: Uhlobo oluhlaza okwesibhakabhaka

en: Brushed Metal
zu: Isihlangulo sensimbi

en: Bubble Gum
zu: Intshungama

en: C_olors
zu: I_mibala

en: Camouflage
zu: Fihla ngendlela ekhohlisayo

en: Certified
zu: Ukuqiniseka

en: Chalk
zu: Umcako

en: Charcoal
zu: Umbala othize

en: Concrete
zu: Uqobo lwayo

en: Cool
zu: Kupholile

en: Cork
zu: Isivimbo

en: Countertop
zu: Kusuka phezulu ukuphambanisa

en: Danger
zu: Ingozi

en: Dark Cork
zu: Isivimbo esimnyama

en: Dark GNOME
zu: U-GNOME omnyama

en: Deep Teal
zu: Ukuzika okwedada

en: Distinguished
zu: Ubalulekile

en: Dots
zu: Machashaza

en: Draft
zu: Lobaloba

en: Drag a color to an object to change it to that color
zu: Donsa umbala kutho ukuze uwushintshele kuwo

en: Drag a pattern tile to an object to change it
zu: Donsela isitho sokufanekisa kutho ukusishintsha

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
zu: Donsa isifanekiso kutho ukusithayisela kulolotho

en: Eclipse
zu: Ukufiphala

en: Envy
zu: Ukulangezela

en: Erase
zu: Cisha

en: Favorite
zu: Okuthandekayo

en: Fibers
zu: Umxeba

en: Fire Engine
zu: Injini yokuyaluza/umshini wokuyaluza

en: Floral
zu: Okwembala

en: Fossil
zu: Umqondo omdala

en: Granite
zu: Igwadle

en: Grapefruit
zu: Uhlobo lwesithelo oludliwayo

en: Green Weave
zu: Luhlaza okotshani

en: Ice
zu: Isiqandi

en: Indigo
zu: Ubala oluhlaza ngobumnyama

en: Leaf
zu: Icembe

en: Lemon
zu: Ulamuna

en: Manila Paper
zu: Iphepha laseManila

en: Moss Ridge
zu: Umgeme lembu

en: Mud
zu: Udaka

en: Numbers
zu: Izinombolo

en: Ocean Strips
zu: Umxeba wolwandle

en: Oh No
zu: Hayi bo

en: Onyx
zu: Itshe elibekelele elinenani elikhulu

en: Orange
zu: Ngumthubi

en: Package
zu: Isishuqulo

en: Pale Blue
zu: Umbala oluhlaza phofu

en: Personal
zu: Okwami

en: Pictures
zu: Izithombe

en: Purple Marble
zu: Umbala obunsomi kwitshe eligwadle

en: Ridged Paper
zu: Iphepha elinomgebe

en: Rough Paper
zu: Iphepha elimahlikihliki

en: Ruby
zu: Bomvu kgebhu

en: Sea Foam
zu: Umdlambi wolwandle

en: Shale
zu: Umkhumenge

en: Silver
zu: Kumhlophe huu

en: Sky
zu: Isibhakabhaka

en: Sky Ridge
zu: Umgawu kwisibhakabhaka

en: Snow Ridge
zu: Umgeme weqhwa

en: Special
zu: Okukhethekile

en: Stucco
zu: Usimende wokubhixa udonga

en: Tangerine
zu: Umbala osbulatshi

en: Terracotta
zu: Ibumba elishisiwe lababomvu

en: Urgent
zu: Ngokushesha

en: Violet
zu: Umbala othi awubehlaza

en: Wavy White
zu: ubumhlophe obunkimbikimbi

en: Web
zu: Ulwembu

en: White
zu: Okumhlophe

en: White Ribs
zu: Umphethwane omhlophe

en: _Emblems
zu: _Izifanekiso

en: _Patterns
zu: _Izifanekiso

en: Favorite applications
zu: Izinsebenziso ezithandekile

en: Favorites
zu: Okuthandekayo

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
zu: Isihloko sokuhlukana kwendikima yesithelo seqanda.

en: Crux-Eggplant
zu: Indikima-Isithelo seqanda

en: A Teal variation of the Crux theme.
zu: Isihloko esihlukile sohlobo lwedada.

en: Crux-Teal
zu: Indikimba-yohlobo lwedada

en: This is the default theme for Nautilus.
zu: Lena yindikimba yendaba engamukelekile ka-Nautilus.

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
zu: Ukusongoza kwendikimba ukuthi ihambelane nendawo ka GNOME.

en: Sierra
zu: Ukhahlamba

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
zu: Isebenzisa isibaya sikamanila ngobuhlaza-nobumpunga besizinda.

en: This theme uses photo-realistic folders.
zu: Lendikimba isebenzisa nokuhambelana nesithombe sesibaya.

en: Name of the column
zu: Igama lesigamu

en: The attribute name to display
zu: Imininingwane yesifanekiso segama sokugqamisa

en: Label to display in the column
zu: Ilebula egqamisa isigamu

en: A user-visible description of the column
zu: Incazelo yomsebenzisi obonakalayo wesigamu

en: xalign
zu: umqondanisi ka-x

en: The x-alignment of the column
zu: Umqondanisi esigamu sika-x

en: Name of the item
zu: Igama lohlamvu

en: Label to display to the user
zu: Ilebula yokugqamisa umsebenzisi

en: Tooltip for the menu item
zu: Uhlu lwezinhlamvu kumbhanselo wethulusi

en: Name of the icon to display in the menu item
zu: Igama lesilomo elizogqamiswa kuhlu lohlamvu

en: Sensitive
zu: Ukuzwela ngokushesha

en: Whether the menu item is sensitive
zu: Noma uhlu lohlamvu lunozwelo

en: Priority
zu: Ukwandulela

en: Show priority text in toolbars
zu: Bonisa ukubaluleka kumbhalo

en: Name of the page
zu: Igama lekhasi

en: Label widget to display in the notebook tab
zu: Ilebula yewidget izoboniswa kwisigamu sencwajana

en: Page
zu: Ikhasi

en: Widget for the property page
zu: Iwidget yekhasi lokwakha

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
zu: Uhlu lwezihloko ezifingqiwe ngaphansi kwemboniso-sithombe kwisibonakalisi sombonakaliso-sithombe nobuso besiga-nyezi. Inani lezihloko ezifinqgiwe yange kumgangatho wolwiza. Amanani angenzeka wo "ubungakanani", "hlobo", "usuku-oluguqulwe-kancane", "usuku_olushintshiwe", "usuku_alungenekayo", "mnikazi""iqembu" , "iimvume", "iimvume_zeshakalombili" ne "mime_uhlobo".

en: Bring up a new window for every opened file
zu: Letha ifasitela elisha likahele omuye-nomunye ovuliwe

en: Computer icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe sesiga-nyezi siyabonakala kwidesktop

en: Criteria for search bar searching
zu: Isimo sokunquma somgamu wokuhlola siyahlola

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
zu: Isimo sokunquma esifanisa ohele abaphenyiwe kwesigamu sokuhlola. Uma sihlelelwe "hlola_ngombhalo", iNautilus izihlola ohele ngokombhalo kuphela. Uma ihlelwe ku"hlola_ngokombhalo_nemininingwane", iNautilus izohlola ohele ngegama-hele nangemininingwane yezakhi zohele.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
zu: Indikimba yeNautilus yamanje (solisa)

en: Custom Background Set
zu: Isizinda Esisemthethweni Sihleliwe

en: Custom Side Pane Background Set
zu: Isizinda Sengxenye Yefasitela Esisemhtethweni Sihleliwe

en: Date Format
zu: Isimo sosuku lwenyanga

en: Default Background Color
zu: Iphutha Lombala Wesizinda

en: Default Background Filename
zu: Iphutha Lwebizo-hele Lwesizinda

en: Default Side Pane Background Color
zu: Iphutha Lengxenye Yefasitela Sombala Wesizinda

en: Default Side Pane Background Filename
zu: Iphutha lengxenye Yefasitela Yesizinda Sebizo-hele

en: Default column order in the list view
zu: Iphutha lohlelo lomhume wehlu lwesibonakalisi

en: Default column order in the list view.
zu: Iphutha lohlelo lomhume wehlu lwesibonakalisi.

en: Default folder viewer
zu: Iphutha lesibonisi lesibaya

en: Default icon zoom level
zu: Iphutha lomboniso-sithombe emgangathweni yolwiza

en: Default list of columns visible in the list view
zu: Iphutha lohlu lomhume ebonakalayo kwisibonakalisi-hlu

en: Default list of columns visible in the list view.
zu: Iphutha lohlu lomhume ebonakalayo kwisibonakalisi-hlu.

en: Default list zoom level
zu: Iphutha lohlu lomngangatho wolwiza

en: Default sort order
zu: Iphutha lohlelo lokuhlunga

en: Default zoom level used by the icon view.
zu: Iphutha lomngangatho wokulwiza osetshenziswa isibonakalisi sohlu lomboniso-sithombe.

en: Default zoom level used by the list view.
zu: Iphutha lomngangatho wokulwiza osetshenziswa isibonakalisi sohlu.

en: Desktop computer icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe kwidesktop yesiga-nyezi

en: Desktop font
zu: Uhlobo-mbhalo lwedesktop

en: Desktop home icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe ekhaya kwidesktop

en: Desktop trash icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe sodoti kwidesktop

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
zu: Gunyaza iduku-mboniso 'elikhethekile' kuhele webhokiski-mxoxo othandekayo

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
zu: Gunyaza ukuziphatha okuywayelekile kweNautilus, lapho onke amafasitela abayaluzi

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
zu: Ibizo-hele lephutha lesibaya sesizinda. Setshenziswa kuphela uma uhlelo_sizinda luyiqiniso.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
zu: Ibizo-hele lephutha lengxenye yefasitela yesisinda. Setshenziswa kuphela uma uhlelo_sisinda_sengxenye_yefasitela siyiqiniso.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
zu: Izibaya ezingaphezu kulobungaka zizonquntwa zibe ngangolubungako. Inhloso wokugwema ukuphephethela intatshana ngokungenhloso bese kufa iNautilus ezibayeni ezinkulu. Inani elikhiphayo lisho okengenamkhawulo. Umkhawulo ulinganiseka ngenxa youkufunda.

en: Home icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe sasekhaya siyabonakala kwidesktop

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izotshengisa izibaya ingxenyeni yesihlahla sefasitela.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asanokuvulwa azoba nesabelo-mgamu esibonakalayo.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asandokuvulwa azoba nengxenye-fasitela ebonakalayo.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asondokuvulwa esimo-mgamu azobonakala.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asandokuvulwa azoba nezisebenziso-mgamu ezibonakalayo.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus ikuhlelisa lokhu kufihlekele okhethweni lohele kuhele-thandeka kwibhokis-mxoxo.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus iitshengisa izibaya ngaphambi kokutshengisa ihele kumboniso-sithimbe and uhlu miboniso.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izobuza isiqiniseko uma uzama ukufaka ohele kudoti.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus iziletha ifasitela elisha leNautilus ngephutha uma uvula uhlamvu.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izodweba umboniso-sithombe ebusweni besiga-nyezi.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus uzoba nomumo okuvumela ukucisha ihele ngokushesha kanti nase-ndaweni, kunoma ulihambise kudoti. Lomumo ongayingozi, ngakho qaphelisisa.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izosebenzisa igama lesibaya sekhaya lomsebenzisi njedesktop. Uma kungamanga, izosebenzisa ~/Desktop njengedesktop.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, wonke amafasitela eNautilus azoba ngamafasitela lwiza. Inautilus yayiziphathe kanjalo ngaphambi kohunyusho 2.6, abanye bathanda lowomkhuba.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, ohele besisekelo njengolabo abakhiwa nge-Emacs bayaboniswa. Okwamanje, ohele abagcina ngaleliphawu (~) bathathwa njengohele-sekela.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, bese ohele abafihliwe bazokhonjiswa kumphathi wohele. Ohele abafihliwe ngase babe wohele bamachashaza noma babhaliwe kwisibaya .hidden ihele.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe ebusweni besiga-nyezi lizawubekwa phezulu kwesiga-nyezi.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe kwisibaya sasekhaya lizawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe kwidoti lizawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amaphawu axhunywe kwivolumu eziphezulu azawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, ohele abakumafasitela amasha azohlelwa ngoku buyiselwa emuva. ngokuthui, uma lihlelwe ngokwe gama, kunokuba uhlele ohele ukususa "a" ukuya "z", azohlelwa ukususa ku "z" ukuya "a".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, ohele abakumafasitela amasha azohlelwa ngoku buyiselwa emuva. ngokuthui, uma lihlelwe ngokwe gama, kunokuba uhlele ohele ukususa "a" ukuya "z", azohlelwa ukususa ku "z" ukuya "a"; uma ihlelwe ngokwesilinganiso, kunokuba ikhutshulwe azohlelwa ngokuncitshiswa.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amaphawu azobekwa ngaphandle ngokuqiniselwa nephutha emafasiteleni amasha.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amalebula azobekwa eceleni kwamaphawu kunokuba abekwe ngaphantsi kwawo.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela amasha azosebenzisa isibonakalo sokuzenzela ngokwephutha.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
zu: Izithombe ezingaphezu kwalobukhulu(in bytes) singeshicelelwe. Inhloso yaloluhlelo wokugwema ukushicelela izithombe ezinkulu engathatha isikhathi ukuhlohlwa noma isebenzise umqondo omningi.

en: List of possible captions on icons
zu: Uhlu lwezihloko ezifingqiwe kumboniso-zithombe

en: Maximum handled files in a folder
zu: Ohele abangaphathwa esibayeni bagcwale

en: Maximum image size for thumbnailing
zu: Ubukhulu bokugcwala kwesithombe masishicelelwa

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
zu: Igama lendikimba yeNautilus lokusetshenziswa. Lokhu kusolisa njengoKwe-Nautilus 2.2. Sebenzisa indikimba yomboniso-sithombe esikhundleni.

en: Nautilus handles drawing the desktop
zu: iNautilus iphatha ukudwetshwa kwedesktop

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
zu: iNautilus isebenzisa isibaya sasekhaya somsebenzisi njedesktop

en: Only show folders in the tree sidebar
zu: Tshengisa izibaya esihlahleni sesigamu esiseceleni kuphela

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
zu: Amanani angenzeka o"yedwa" ukuqalisa ihele ngocofoza kanye, noma "kabili" ukuqalisa ngkucofoza kabili.

en: Put labels beside icons
zu: Faka izibonakaliso eceleni kwemiboniso-zithombe

en: Reverse sort order in new windows
zu: Buyisela emuva uhlelo lokuhlunga kwifasitela elisha

en: Show folders first in windows
zu: Tshengisa izibaya zokuqala ngaphakathi

en: Show location bar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-sabelo kufasitela elisha

en: Show mounted volumes on the desktop
zu: Tshengisa umsindo okhushuliwe kwidesktop

en: Show side pane in new windows
zu: Tshengisa ingxenye yefasitela kufasitela elisha

en: Show status bar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-simo ufasitela elisha

en: Show toolbar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-zisebenziso kufasitela elisha

en: Side pane view
zu: Isibonisi sengxenye-yefasitela

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
zu: Isivinini sokubuka kuqala ihele-msindo uma uyaluza ngophawu nkomba phezu kohele bomboniso-zithombe. Uma ihlelwe "njalo" idlalo umsindo njalo, noma ihele likumsekeleli obuqamama. Uma ihlelwe "ndaweni_kuphela" izodlala amazwibela ohlelo-hele nendawo. Uma ihlelelwe "ungakwenzi" ngakho ke ngekhe ibuke umsindo.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
zu: Isivinini sokutshengisa amazwibela onbhalo oqukethwe ihele kumboniso-sithombe sikahele. Uma ihlelwe "njalo" itshengisa amazwibela njalo, noma isibaya sikumsekeli obuqamama. Uma ihlelwe "endaweni_kuphela" itshengisa amazwibela ohlelo-hele bendawo kuphela. Uma ihlelelwe "ungakwenzi" ngakhoke ungazihluphi ukufunda imininingwane yokubukwa.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
zu: Isivinini sokutyshengisa ihele lesithombe esishicelelwe. Uma sihlelwe "njalo" ishicelela njalo, noma isibaya sibuqamama. Uma sihlelwe "ndaweni_kuphela" itshengisa ukushicelelwa kohlelo-hele nendawo kuphela. Uma ihlelelwe "ungakwenzi" ngakhoke ungazihluphi ngokushicilela izithombe, sebenzisa uphawu olujwayelekile.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
zu: Isivinini sokutshengisa inani lezinhlamvu esibayeni. Uma ihlelwe "njalo" izotshengisa umbalo wezinhlamvu, noma isibaya sisesekelweni esibuqamama. Uma ihlelwe "ndaweni_kuphela" itshengisa ukubala kohlelo-lohele lwasendaweni kuphela. Uma kuhlelwe "ngephinde".

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
zu: Iphutha lohlelo-lokuhlunga lwezinhlamvu kusibonakalisi somboniso-sithombe. Amanani angenzeka "gama", "ubungako", "uhlobo", "usuku lwenyanga oluguqulwe kancace" kanye "izibonakalisi".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
zu: Iphutha lohlelo-lokuhlunga lwezinhlamvu kuhlu lwesibonisi. Amanani angenzeka "igama", "ubungako-bakho", "uhlobo" ne"usuku oluguqulwe kancane".

en: The default width of the side pane in new windows.
zu: Iphutha lobubanzi kwingxenye yefasitela kwifasitela elisha.

en: The font description used for the icons on the desktop.
zu: Incazelo yohlobo-mbhalo isetshenziselwa iziboniso-sithombe kudesktop.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
zu: Umumo wesuku lwenyanga yehele. Amanani engenzeka "ndaweni", "iso" no "ngemthethweni".

en: The side pane view to show in newly opened windows.
zu: Ingxenye yesibonakaliso sefasitela ukutshengiswa efasiteleni elisandakuvulwa.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe kwisiga-nyezi esikudesktop.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe ekhaya esikudesktop.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe sikadoti esikudesktop.

en: Trash icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe iyabonakala

en: Type of click used to launch/open files
zu: Uhlobo lokucofoza olusutshenziswa ukuqalisa/ukuvula ohele

en: Use manual layout in new windows
zu: Sebenzisa isimo sokunziswa kufasitela elisha

en: Use tighter layout in new windows
zu: Sebenzisa isimo esiqina-qinile kufasitela elisha

en: What to do with executable text files when activated
zu: Into ongayenza ngombhalo-hele abasebenzisekayo uma bekhwishiza

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
zu: Into ongayenza ngombhalo-hele abasebenzisekayo uma bekhwishiza (cofoze kanye noma kabili). Amanani angezeka "qala" ukuyiqala njezinhlelo, "buza" ukubuza ukuthi ungenzani ngokuhambelane nebhokisi-mxoxo, bese "bonisa" ukuwatshengisa njengombhalo hele.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
zu: Uma kuvakeshelwe isibaya lesisibonisi siyasetshenziswa ngaphandle uma ukhethe esinye isibonisi. Amanani angenzeka "hlela_isiboniso" ne "mboniso-sithombe_sibonisi".

en: When to show number of items in a folder
zu: Uma kutshengiswa inani lezinhlamvu esibayeni

en: When to show preview text in icons
zu: Uma kutshengiswa ukubonela phambili umbhalo kumboniso-sithombe

en: When to show thumbnails of image files
zu: Uma kubonisa ukushicelelwa kwamahele ezithombe

en: Whether a custom default folder background has been set.
zu: Uma iphutha lesizinda sesibaya esisemhtethweni sihleliwe.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
zu: Uma iphutha lesizinda sengxenye yefasitela esemthethweni ihleliwe.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
zu: Uma kucela isiqiniseko masihambisa ohele kudoti

en: Whether to enable immediate deletion
zu: Noma kugunyazwe ukucisha manje

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
zu: Noma kubhekwe ngaphambili umsindo uma kuyaluzwa phezu komboniso-sithombe

en: Whether to show backup files
zu: Uma kuboniswa isesekelo sohele

en: Whether to show hidden files
zu: Noma ukubonisa okufihlekele

en: Width of the side pane
zu: Ubabanzi bengxenye yefasitela

note: name, stock id
en: Cut _Text
zu: Sika _kokubhaliwe

note: label, accelerator
en: Cut the selected text to the clipboard
zu: Sika umbhalo owukhethile

note: name, stock id
en: _Copy Text
zu: _Umbhalo othathelwe

note: label, accelerator
en: Copy the selected text to the clipboard
zu: Thathela umbhalo oqokiwe kwibhodi lokusikiwe

note: name, stock id
en: _Paste Text
zu: _Namathisela Umbhalo

note: label, accelerator
en: Paste the text stored on the clipboard
zu: Namathisela umbhalo ogcinwe kuqwembe-msikelo

note: label, accelerator
en: Select all the text in a text field
zu: Khetha wonke umbhalo enkundleni yombhalo

en: Move _Up
zu: Hambisa _Phezulu

en: Move _Down
zu: Yisa _Phansi

en: _Use Default
zu: _Sebenzisa Njengephutha

en: The name and icon of the file.
zu: Igama nesilomo sehele.

en: The size of the file.
zu: Ubungako behele.

en: The type of the file.
zu: Inhlobo yehele.

en: Date Modified
zu: Usuku onyakeni lushintshiwe

en: The date the file was modified.
zu: Usuku enyangeni oheleni lushintshiwe.

en: Date Accessed
zu: Usuku enyangeni ludaluliwe

en: The date the file was accessed.
zu: Usuku enyangeni yohele ludaluliwe.

en: Owner
zu: Umnikazi

en: The owner of the file.
zu: Umnikazi wehele.

en: Group
zu: Inqumbi

en: The group of the file.
zu: Inqumbi yohele.

en: Permissions
zu: Iimvumo

en: The permissions of the file.
zu: Iimvumo zohele.

en: Octal Permissions
zu: Izimvume zeOctal

en: The permissions of the file, in octal notation.
zu: Izimvume zohele, kusihebe seoctal.

en: The mime type of the file.
zu: Uhlobo lwehele elibumime.

en: reset
zu: hlela kabusha

en: on the desktop
zu: kudesktop

en: You cannot delete a volume icon.
zu: Ngekhone ukucisha umboniso-sithombe somsindo.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
zu: Uma ufuna ukukhipha umsindo, sebenzisa Ukhipha kuhlu lokucofoza ngesokudla lumsindo.

en: Can't Delete Volume
zu: Ungekhone Ukucisha Umsindo

en: _Move here
zu: _Hambisa lana

en: _Copy here
zu: _Kopela lana

en: _Link here
zu: _Xhumanisa lana

en: Set as _Background
zu: Hlela nje_sizinda

en: Set as background for _all folders
zu: Hlela njengesizinda sezibaya _zonke

en: Set as background for _this folder
zu: Hlela njengesizinda _salesibaya

en: The emblem cannot be installed.
zu: Isibonakalisi singefakeleke.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
zu: Xolo, isho igama eligqamile elinotho kwisibonakalisi esisha.

en: Couldn't Install Emblem
zu: Ngakhonanga ukufaka isibonakalisi

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
zu: Xolo, isigqamisi-gama sesibonakalisi sequkethe izinhlamvu, izikhala kanye namanani.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
zu: Xolo, sekukhona isibonakalisi esibizwa "%s".

en: Please choose a different emblem name.
zu: Khetha igama lesibonakalisi elehlukile.

en: Couldn't install emblem
zu: Ngakhona ukufaka isibonakalisi

en: Sorry, unable to save custom emblem.
zu: Xolo, ngakhoni ukulondoza isibonakalisi esisemthethweni.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
zu: Xolo, ngakhoni ukulondoloza igama lesibonakalisi esisemthethweni.

en: (%d:%02d:%d Remaining)
zu: (%d:%02d:%d Sele)

en: (%d:%02d Remaining)
zu: (%d:%02d Sele)

en: %ld of %ld
zu: %ld ye %ld

en: Error while moving.
zu: Iphutha makuhanjiswa.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
zu: "%s" ingehanjiswe ngoba ikufunda-kuphela cwecwe.

en: Error while deleting.
zu: Iphutha makucishwa.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
zu: "%s" ingecishwe ngoba awunamvume yoguqula kancane uzali sibaya.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
zu: "%s" ingecisheke ngoba ikufunda-kuphela cwecwe.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
zu: "%s" ingehanjiswe ngoba awunamvume yokuyishintsha noma uzali sibaya yalo.

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
zu: Ungekhone ukuhambisa "%s" ngoba noma umzali sibaya siqukethwe kumfikeli.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
zu: Ngakhoni ukuhanbisa "%s" kudoti ngoba awunamvume yokuyishintsha noma umzali sibaya.

en: Error while copying.
zu: Iphutha uma kukotshelwa.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
zu: "%s" ungekopele ngoba awunamvume yokuyifunda.

en: Error while copying to "%s".
zu: Iphutha uma kukotshelwa ku "%s".

en: There is not enough space on the destination.
zu: Akunasikhala esilingene kumfikeli.

en: Error while moving to "%s".
zu: Iphutha uma kuhanjiswa ku "%s".

en: Error while creating link in "%s".
zu: Iphutha makwakhiwa umxhumanisi "%s".

en: You do not have permissions to write to this folder.
zu: Awunamvume yokubhala kulesisibaya.

en: The destination disk is read-only.
zu: Icwecwe lokufikela ifunda-kuphela.

en: Error while moving items to "%s".
zu: Iphutha makuhanjiswa izinhlamvu ku "%s".

en: Error while creating links in "%s".
zu: Iphutha makwakhiwa izixhumaniso ku "%s".

en: Error "%s" while copying "%s".
zu: Iphutha "%s" makukotshelwa "%s".

en: Would you like to continue?
zu: Ungathanda ukuqhubeka?

en: Error "%s" while moving "%s".
zu: Iphutha "%s" makuhanjiswa "%s".

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
zu: Iphutha "%s" makwakhiwa umxhumanisi ku "%s".

en: Error "%s" while deleting "%s".
zu: Iphutha "%s" makucishwa "%s".

en: Error "%s" while copying.
zu: Iphutha "%s" makukotshelwa.

en: Error "%s" while moving.
zu: Iphutha "%s" makuhanjiswa.

en: Error "%s" while linking.
zu: Iphutha "%s" makuxhunyaniswa.

en: Error "%s" while deleting.
zu: Iphutha "%s" makucishwa.

en: Error While Copying
zu: Iphutha Uma Kukotshelwa

en: Error While Moving
zu: Iphutha Uma Kuhanjiswa

en: Error While Linking
zu: Iphutha Uma Kuxhunyaniswa

en: Error While Deleting
zu: Iphutha Uma Kucishwa

en: Could not move "%s" to the new location.
zu: Ngakhonanga ukuhasmbisa "%s" kusabelo esisha.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
zu: Igama lisetshenziswa ohlamvini olukhethekile noma olungebuyiseleke. Uma usafuna ukuhambisa uhlamvu, liqambe futhi bese uzame futhi.

en: Could not copy "%s" to the new location.
zu: Ngakhonanga ukukopela "%s" kusabelo esisha.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
zu: Igama lisetshenziswa ohlamvini olukhethekile noma olungebuyiseleke. Uma ufuna ukukopela uhlamvu, liqambe futhi bese uzama futhi.

en: Unable to Replace File
zu: Ngakhoni Ukubuyisela Ihele

en: The folder "%s" already exists.  Would you like to replace it?
zu: Isibaya "%s" sikhona. Ngabe ufuna ukubuyisela na?

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
zu: Ihele "%s" likhona. Ngabe ufuna ukulibuyisela na?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
zu: Uma ubuyisela ihele elikhona, okuqukethwe yilo kuzocimeka.

en: Conflict While Copying
zu: Impikiswano Uma Kukotshelwa

en: _Replace
zu: _Buyisela

en: Replace _All
zu: Buyisela _Konke

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: link to %s
zu: xhumanisa ku %s

note: appended to new link file
en: another link to %s
zu: omunye mxhumanisi ku %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %dst link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

note: appended to new link file
en: %dnd link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

note: appended to new link file
en: %drd link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

note: appended to new link file
en: %dth link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
zu:  (kopela)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
zu:  (elinye cwecwe)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
zu:  ikopi)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
zu:  ikopi)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
zu:  ikopi)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
zu:  ikopi)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
zu: %s (ikopi)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
zu: %s (enye ikopi)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%dth copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

note: localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%dst copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%dnd copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%drd copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

note: localizers: opening parentheses to match the "th copy)" string
en:  (
zu:  (Inani

note: localizers: opening parentheses of the "th copy)" string
en:  (%d
zu:  (Inani %d

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
zu: Ayaziwa GnomeVFSXferProgressStatus %d

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files to the Trash
zu: Hambisa ohele kuDoti

note: localizers: label prepended to the name of the current file moved
en: Moving
zu: Hambisa

en: Preparing to Move to Trash...
zu: Lungisela ukuhambisa kudoti...

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files
zu: Uhambisa ohele

en: Preparing To Move...
zu: Lingisela uku-hambisa...

en: Finishing Move...
zu: Qedezela ukuhambisa...

note: localizers: progress dialog title
en: Creating links to files
zu: Akha umxhumanisi kohele

note: localizers: label prepended to the name of the current file linked
en: Linking
zu: Xhumanisayo

en: Preparing to Create Links...
zu: Lungisela ukwakha omxhumanisi...

en: Finishing Creating Links...
zu: Qedezela ukwakha omxhumanisi...

note: localizers: label prepended to the name of the current file copied
en: Copying
zu: Kopela

en: Preparing To Copy...
zu: Lungisela ukukopela...

en: You cannot copy items into the trash.
zu: Ungenekhone ukukopela izinhlamvu kudoti.

en: You cannot create links inside the trash.
zu: Ungekhone ukwakha umxhumanisi phakathi kukadoti.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
zu: Ohele nezibaya zingahanjiswa kudoti kuphela.

en: You cannot move this trash folder.
zu: Ungekhone ukuhambisa lesibaya sikadoti.

en: You cannot copy this trash folder.
zu: Ungekhone ukukopela isibaya sikadoti.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
zu: Isibaya sikadoti sisebenza ukugcina izinhlamvu ezihanjiswe kudoti.

en: Can't Change Trash Location
zu: Ngakhoni Ukushintsha Isabelo sikaDoti

en: Can't Copy Trash
zu: Ngakhoni Ukukopela udoti

en: You cannot move a folder into itself.
zu: Ungekhone ukuhambisa isibaya usisekuso.

en: You cannot copy a folder into itself.
zu: Imgekhone ukukopela isibaya usisekuso.

en: The destination folder is inside the source folder.
zu: Isibaya sokufikela singaphakathi kwesibaya-msuka.

en: Can't Move Into Self
zu: Ngehambise kukho

en: Can't Copy Into Self
zu: Ngekopele kukho

en: You cannot copy a file over itself.
zu: Ungekopele ihele kulo.

en: The destination and source are the same file.
zu: Umfikela noma msuka bayihele elifanayo.

en: Can't Copy Over Self
zu: Ngekopele kuwena

en: You do not have permissions to write to the destination.
zu: Awunamvume yokubhalela kumfikeli.

en: There is no space on the destination.
zu: Akunasikhala kumfikela.

en: Error "%s" creating new folder.
zu: Iphutha "%s" ukwakha isibaya esisha.

en: Error creating new folder.
zu: Iphutha ekwakheni isibaya esisha.

en: Error Creating New Folder
zu: Iphutha ekwakheni isibaya esisha

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
zu: isibaya esingenasihloko

en: Error "%s" creating new document.
zu: Iphutha "%s" ekwakheni ikhasi elisha.

en: Error creating new document.
zu: Iphutha ekwakheni ikhasi elisha.

en: Error Creating New Document
zu: Iphutha Ekwakheni Ikhasi Elisha

en: new file
zu: iheke elisha

note: localizers: progress dialog title
en: Deleting files
zu: Cima ohele

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Files deleted:
zu: Ohele bacinyiwe:

note: localizers: label prepended to the name of the current file deleted
en: Deleting
zu: Cimayo

en: Preparing to Delete files...
zu: Lungisela ukucima ohele...

note: localizers: progress dialog title
en: Emptying the Trash
zu: Thulula Udoti

en: Preparing to Empty the Trash...
zu: Lungisela ukuthulula udoti...

note: name, stock id
en: _Empty Trash
zu: _Thulula Udoti

en: Computer
zu: Isiga-nyezi

en: Fonts
zu: Inhlobo-mbhalo

en: CD/DVD Creator
zu: Umakhi CD/DVD

en: Services in
zu: Izisekelo ku

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
zu: namuhla nge 00:00:00 PM

en: today at %-I:%M:%S %p
zu: namuhla nge %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
zu: namuhla nge 00:00 PM

en: today at %-I:%M %p
zu: namuhla nge %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
zu: namuhla, 00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
zu: namuhla, %-I:%M %p

en: today
zu: namuhla

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
zu: izolo nge 00:00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
zu: izolo nge %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
zu: izolo nge 00:00 PM

en: yesterday at %-I:%M %p
zu: izolo nge %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
zu: izolo, 00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
zu: izolo, %-I:%M %p

en: yesterday
zu: izolo

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
zu: uLwesithathu, kuSeptemba 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
zu: %A, %B %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
zu: Mso, Okt 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
zu: %a, %b %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
zu: Mso, Okt 00 0000 nge 00:00 PM

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
zu: %a, %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
zu: Okt 00 0000 nge 00:00 PM

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
zu: %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
zu: Okt 00 0000, 00:00 PM

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
zu: %d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
zu: %d/%m/%y

en: %u item | %u items
zu[0]: uhlamvu %u
zu[1]: izinhlamvu %u

en: %u folder | %u folders
zu[0]: isibaya %u
zu[1]: izibaya %u

en: %u file | %u files
zu[0]: ihele %u
zu[1]: ohele %u

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
zu: ? izinhlavu

en: unknown MIME type
zu: uhlobo lwe MIME olungaziwa

en: program
zu: uhlelo lokudazulula

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
zu: Ngatholi incasiso neye"x-directory/normal". Lokhu kusho ukuthi izinkinobho zehele legnome-vfs yakho zisendaweni okungesiyo noma ayitholakali ngenxa yesinye isizathu.

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
zu: Ayitholakali incazelo yohlobo lwe-mime "%s" (ihele ngu "%s"), tshela uhlu lokuthumela milayezo ye-gnome-vfs.

en: link
zu: xhumanisa

en: link (broken)
zu: umxhumanisi (unqamukile)

en: _Always
zu: _Njalo

en: _Local File Only
zu: Ohele _Basendaweni Kuphela

en: _Never
zu: _Ngaphinde

en: Activate items with a _single click
zu: Sebenzisa izinhlamvu ngoku_cofoza kanye

en: Activate items with a _double click
zu: Sebenzisa izinhlamvu ngoku_cofoza kabili

en: E_xecute files when they are clicked
zu: S_ebenzisa ohele uma becofiwe

en: Display _files when they are clicked
zu: Bonisa _ohele uma becofiwe

en: _Ask each time
zu: _Buza ngasikhathi sinye

en: Search for files by file name only
zu: Hlola ohele ngogama-hele kuphela

en: Search for files by file name and file properties
zu: Hlola ohele ngogama-hele nemininingwane yohele

en: Icon View
zu: Isibonisi Somboniso-sithombe

en: List View
zu: Isibonisi Sohlu

en: Manually
zu: Ngokuzenzela

en: By Name
zu: Ngegama

en: By Size
zu: Ngobungako

en: By Type
zu: Ngokwenhlobo

en: By Modification Date
zu: Mgokosuka oluguqulwe kancane

en: By Emblems
zu: Ngokwezibonakalisi

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
zu: Ikhaya lika %s

en: editable text
zu: umbhalo ohlelekayo

en: the editable label
zu: isibonakaliso esihlelekayo

en: additional text
zu: umbhalo owengeziwe

en: some more text
zu: umbhalo ungaphezulu

en: highlighted for selection
zu: igqamiswe ukuthi ikhethwe

en: whether we are highlighted for a selection
zu: noma sigqamiselwe ukuthi sikhethwe

en: highlighted as keyboard focus
zu: gqamiswe njengeqondisa uqwembe lwezinkinobho

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
zu: noma sigqamiselwe ukunikeza ukuqondiswa kweqembe lwezinkibho

en: highlighted for drop
zu: gqamiselwe ukuntshingwa

en: whether we are highlighted for a D&D drop
zu: noma sigqamiselwe ukuntshingwa kuka D&D

en: The selection rectangle
zu: Ukukhethwa kukambaxa-ne

en: Frame Text
zu: Akha Umbhalo

en: Draw a frame around unselected text
zu: Dweba umakho ozungeza umbhalo

en: Selection Box Color
zu: Ibhokisi lokukhetha umbhalo

en: Color of the selection box
zu: Umbala webhokisi lokekhetha

en: Selection Box Alpha
zu: Ibhokisi lokukhetha Lokuqala

en: Opacity of the selection box
zu: Ukufiphala kwebhokisi lokukhetha

en: Highlight Alpha
zu: Gqamisa Okokuqala

en: Opacity of the highlight for selected icons
zu: Ukufiphala kokugqamisa umboniso-sithombe ezikhethiwe

en: Light Info Color
zu: Ulwazi Ngombala Okhanyayo

en: Color used for information text against a dark background
zu: Umbala osetshenziswa ngolwazi lombhalo magondana nesizinda esimnyama

en: Dark Info Color
zu: Ulwazi Lombala Omnyama

en: Color used for information text against a light background
zu: Umbala osetshenziswa yombhalo lolwazi mayelana nesizinda esimhlophe

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiye loluhlamvu lapha oluntshinge khona? Lokhu kuzoshaya isimo sokuzenzela esigciniwe.

en: This folder uses automatic layout.
zu: Lesibaya sisebenzisa isimo sokuzenzakalela.

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiya lezinhlamvu la uzintshinge khona? Lokhu kuzoshaya isimo sokuzenzela esigciniwe.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiye loluhlamvu lapho ulintshinge khona?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiye lezinhlamvu la uzintshinge khona?

en: Switch to Manual Layout?
zu: Qhebezela kwisimo sokuzenzela?

en: Switch
zu: Qhebeza

en: Open Failed, would you like to choose another application?
zu: Ukuvula kwehlulekile, ungathanda ukuzama esinye isisebenzisi?

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
zu: "%s" ingevule "%s" ngoba "%s" ngakhoni ukungenela ohele ku "%s" zabelweni.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
zu: Ukuvula kwehlulekile, ungathanda ukuzama esinye isenzo?

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
zu: Iphutha senzo asikhoni ukuvula "%s" ngoba ayikhoni ukungenela ohele "%s" zabelweni.

en: Can't Open Location
zu: Ngakhoni ukuvula Isabelo

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
zu: "%s" ayikhoni ukuvula "%s" ngoba "%s" ayikhoni ukungenela ohele "%s".zabelweni.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
zu: Azikho ezinye izisebenziso ezikhona ukubonisa lohele. Uma ukopela lohele kwisiga-nyezi, ungakhona ukuyivula.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
zu: Iphutha senzo alikhoni ukuvula "%s" ngoba iyikwazi ukungenela ihele "%s".zabelweni.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
zu: Azikho ezinye izenzo ezikhona zokubona lohele. Uma ukopela lohele kwisiga-nyezi sakho, ungakhona ukuyivula.

en: Opening %s
zu: Vulayo %s

note: TODO: These strings suck pretty badly, but we're in string-freeze, * and I found these in other places to reuse. We should make them * better later. Shouldn't have gotten this error unless there's a : separator.
en: Couldn't display "%s".
zu: Ngakhonanga ukubonisa "%s".

en: There was an error launching the application.
zu: Kunenephutha ekuqaleni umsebenzisi.

en: The attempt to log in failed.
zu: Ukuzama ukungena ngomngenisi kwehlulekile.

en: Access was denied.
zu: Ukungena kwenqatshelwe.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
zu: Ngakhonanga ukubonisa "%s", ngoba akunammemi "%s" otholakalayo.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
zu: Bheka ukuthi umbhalo-gama okahle nohlelo lombambisi wakho lukahle.

en: "%s" is not a valid location.
zu: "%s" ayikho mthethweni.

en: Please check the spelling and try again.
zu: Bheka umbhalo-wegama bese uzame futhi.

en: Couldn't find "%s".
zu: Ngatholi "%s".

en: Can't Display Location
zu: Ngakhoni Ukubonisa Isabelo

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
zu: Xolo, ngeke usebenzisa imilayelo usendaweni ebuqamama.

en: This is disabled due to security considerations.
zu: Lokhu kukhinendwe ngenxa yokucabangela ukuphepha.

en: Can't Execute Remote Links
zu: Ngakhoni ukusebenzisa Ubuqamama

en: Details:
zu: Imininingwane:

en: Error Launching Application
zu: Iphutha Ekuqaleni Isisebenziso

en: This drop target only supports local files.
zu: Lentshinga isigcibisholo kuphela yesekela ohele basendaweni.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
zu: Ukuvula ohele abangasi-abasendaweni bakopele kwisibaya sasendaweni bese ubantshinga futhi.

en: Drop Target Only Supports Local Files
zu: Ntshinga Isigcibisholo Kuphela Sesekela Ohele Basendaweni

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
zu: Vula ohele abangasi - abasendaweni bakopele kwisibaya sasendaweni bese ubantshinga futhi. Ohele basendaweni obansthingile bavuliwe.

en: Undo Edit
zu: Ingasenzi Uhlela

en: Undo the edit
zu: Ungasenzi uhlela

en: Redo Edit
zu: Yenza futhi Uhlela

en: Redo the edit
zu: Yenza futhi uhlela

en: View your computer storage
zu: Bona inqolobane yesiga-nyezi sakho

en: Change how files are managed
zu: Shintsha indlela ohele bephathwa ngakhona

en: File Management
zu: Ukuphathwa kuhele

en: Home Folder
zu: Isibaya sasekhaya

en: View your home folder in the Nautilus file manager
zu: Bona isibaya sasekhaya kumphathi hele weNautilus

en: Browse the filesystem with the file manager
zu: Yaluza uhlelo-hele ngomphathi-hele

en: File Browser
zu: Umyaluzi-hele

en: Factory for Nautilus shell and file manager
zu: Ibetho legobolondo leNautilus nomphathi-hele

en: Nautilus factory
zu: Ibetho leNautilus

en: Nautilus metafile factory
zu: Ibetho le meta-hele leNautilus

en: Nautilus shell
zu: Igobolondo leNautilus

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
zu: Ukusetshenziswa kwegobolondo leNautilus engenziwa emuva kokucelwa komlayezo

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
zu: Ikhiqiza izinto ze meta-hele lokungena kwi meta-mininingwane yeNautilus

note: name, stock id
en: Open T_erminal
zu: Vula Isi_gungu

note: label, accelerator
en: Open a new GNOME terminal window
zu: Vula isigungu sefasitela elisha kuGNOME

note: name, stock id
en: Create L_auncher
zu: Akha um_qalisi

note: name, stock id
en: Change Desktop _Background
zu: Shintsha _Isizinda seDesktop

note: label, accelerator
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
zu: Tshengisa ifasitela elenza uhlele inhlendla yesizinda sedesktop yakho noma

note: name, stock id
en: Empty Trash
zu: Thulula Udoti

note: label, accelerator
en: Delete all items in the Trash
zu: Cisha zonke izinhlamvu kuDoti

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
zu[0]: Vula %d ifasitela?
zu[1]: Vula %d mafasitela?

en: Are you sure you want to open all files?
zu: Uqinisekilw ufuna ukuvula ohele bonke?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
zu[0]: Lokhu kuzovula %d ifasitela elehlukile.
zu[1]: Lokhu kuzovula %d amafasitela ehlukile.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
zu: Uqinisekeli ufuna ukucima unomphela "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
zu[0]: Uqinisekeli ufuna ukucima unomphelo %d uhlamvu olukhethiwe?
zu[1]: Uqinisekile ufuna ukulicima unomphelo uhlamvu olukhethiwe %d?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
zu: Uma ucisha uhlamvu, lulahleka unomphelo.

en: Delete?
zu: Cisha?

en: Select Pattern
zu: Khetha inhlendla

en: _Pattern:
zu: _Iinhlenda:

en: "%s" selected
zu: "%s" khethiwe

en: %d folder selected | %d folders selected
zu[0]: %d isibaya esikhethiwe
zu[1]: %d izibaya ezikhethiwe

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
zu[0]:  (qukethe %d hlamvu)
zu[1]:  (qukethe %d izinhlamvu)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
zu[0]:  (qukethe inani elihlanganisiwe %d hlamvu)
zu[1]:  (qukethe inani elihlanganisiwe %d ezinhlamvwini)

en: "%s" selected (%s)
zu: "%s" khethiwe (%s)

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
zu[0]: %d uhlamvu olukhethiwe (%s)
zu[1]: %d izinhlamvu ezikhethiwe (%s)

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
zu[0]: %d olunye uhlamvu olukhethekile (%s)
zu[1]: %d ezinye izinhlamvu ezikhethiwe (%s)

en: %s, Free space: %s
zu: %s, Isikhala esingenalutho: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
zu: Isibaya "%s" siqukethe ohele ukwedlula lokho okungaphathwa iNautilus.

en: Some files will not be displayed.
zu: Abanye ohele ngeke babonakale.

en: Too Many Files
zu: Ohele abaningi

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
zu: Ngakhoni ukuhambisa ihele kudoti, ufuna ukulicima ngokushesha?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
zu: Ihele "%s" lingehanjiswe kudoti.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
zu: Ngakhoni ukuhambisa ezinye izinhlamvu kudoti, ufuna ukuzicisha ngokushesha?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
zu: Ngakhoni ukuhambisa ezinye izinhlamvu kudoti, ufuna ukucisha ngokushesha?

en: Delete Immediately?
zu: Cisha ngokushesha?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
zu: Uqinisekile ufuna ukucisha unomphelo izinhlamvu "%s" ezikhethiwe kudoti?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
zu[0]: Uqinisekile ufuna ukucisha unomphelo isinhlamvu %d okukhethiwe kudoti?
zu[1]: Uqinisekile ufuna ukucisha unomphelo izinhlamvu %d ezikhethiwe kudoti?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
zu: Uma ucisha uhlamvu, luzolahleka unomphelo.

en: Delete From Trash?
zu: Cisha kuDoti?

en: Open with "%s"
zu: Vula nge "%s"

en: Use "%s" to open the selected item
zu: Sebenzisa "%s" ukuvula ihalmvu olukhethiwe

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
zu: Ufuna ukusebenzisa "%s", noma ukubonisa ekuqukethe?

en: "%s" is an executable text file.
zu: "%s" ihele-mbhalo elisebenzisekayo.

en: Run or Display?
zu: Sebenzisa nomabonisa?

en: Run in _Terminal
zu: Sebenzisa esi_Gungwini

en: _Display
zu: _Bonisa

en: Cannot open %s
zu: Ngakhoni ukuvula %s

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
zu: Igama-hele "%s" litshengisa ukuthi lelihele uhlobo "%s". Okuqukethwe ihele kutshengisa ukuthi lelihele uhlobo "%s". Mawuvula lelihele, lingaba nengozi kuhlelo lwakho.
    
    Ungavuli ihele ngaphandle ulakhile ngokwakho, noma uthole ihele kwindawo ethembekile. Ukuvula ihele, biza kabusha ihele kwindawo efanele yangaphandle ye "%s", bese uvula ihele ngendlela ejwayelekile. Okanye, sebenzisa uhlu lwe vula nge ukukhetha isisebenzisi sehele.

en: Run "%s" on any selected items
zu: Sebenzisa "%s" kuhlamvu olunye nolunye olukhethiwe

en: Create Document from template "%s"
zu: Akha ikhasi kwisilinganisi sesimo "%s"

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
zu: Bonke ohele abasebenzisekayo kulesibaya kuzovela kuhlu lwemibhalo.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
zu: Ukukhetha umbhalo kuhlu kuzosebenzisa umbhalo ngaluphi naluphi uhlamvu olukhethwe njengomfakela.

en: About Scripts
zu: Ngemibhalo

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
zu: Bonke ohele absebenzisekayo kulesibaya bazovela kuhlu Lwemibhalo. Ukukhetha umbhalo kuhlu lombhalo kuzosebenzisa lowombhalo.
    
    Uma isetshenziswa kusibaya sasendaweni, imibhalo izodluliselwa amagama ohele abakhethiwe. Uma isetshenziswa kusibaya esibuqamama (isibonelo. isibaya esibonisa ulwembu noma isiqikithi se-ftp), imibhalo izawudluliselwa imigaqo.
    
    Kuzo zonke izinto, lamanani endawo alandelayo azawuhlelwa yiNautilus, leyo imibhalo ingasebenziswa:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: umugqa omusha-ovalelwe izindlela wamahele akhethiwe (uma kuyeyasekhaya)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: umugqa-onqanyuliwe URIs zamahele akhethiwe
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: indawo yamanje ye-URI
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: isikhundla nesilinganiso sefasitela yamanje

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
zu: "%s" izohanjiswa uma ukhetha Unamathisela ohele mlayezo

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
zu: "%s" izokotshelwa uma ukhetha uNamathisela Ohele mlayezo

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
zu[0]: %d uhlamvu olukhethiwe lizohanjiswa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo
zu[1]: %d izinhlamvu ezikhethiwe zizohanjiswa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
zu[0]: %d uhlamvu olukhethiwe izokotshelwa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo
zu[1]: %d izinhlamvu ezikhethiwe zizokotshelwa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo

en: There is nothing on the clipboard to paste.
zu: Akunalutho kuqwembe-lomsikelo lokunanyathiselwa.

en: Mount Error
zu: Khuphula Iphutha

en: Unmount Error
zu: Hlisa Iphutha

en: Eject Error
zu: Khipha Iphutha

en: Connect to Server %s
zu: Xhumanisa nesisekelo %s

en: _Connect
zu: _Xhumanisa

en: Link _name:
zu: Xhumanisa _igama:

en: Create _Document
zu: Akha _Ikhasi

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
zu: Vula Ng_e

note: name, stock id, label
en: Choose a program with which to open the selected item
zu: Khetha uhlelo ongavula ngalo uhlamvu olukhethiwe

en: _Scripts
zu: _Imibhalo

note: label, accelerator
en: View or modify the properties of each selected item
zu: Bona noma guqula kancane imininigwane yohlamvu ngalunye olukhethiwe

note: name, stock id
en: Create _Folder
zu: Akha _Isibaya

note: label, accelerator
en: Create a new empty folder inside this folder
zu: Akha isibaya esisha esingenaluthu phakathi kwalesibaya

en: No templates Installed
zu: Akunasilinganisi sesimo esifakiwe

note: name, stock id, label name, stock id
en: _Empty File
zu: _Thulula Ihele

note: label, accelerator
en: Create a new empty file inside this folder
zu: Akha ihele elisha elingenalutho phakathi kwalesibaya

note: label, accelerator
en: Open the selected item in this window
zu: Vula uhlamvu olukhethiwe efasiteleni

note: name, stock id
en: Open in Navigation Window
zu: Vula kuFasitela Lukuyaluza

note: label, accelerator
en: Open each selected item in a navigation window
zu: Vula uhlamvu ngalodwa olukhethiwe ngefasitela lokuyaluza

note: name, stock id
en: Open with Other _Application...
zu: Vula ngesinye _isisebenzisi esinye...

note: label, accelerator
en: Choose another application with which to open the selected item
zu: Khetha esinye isisebenziso ongavula ngaso uhlamvu olikhethile

note: name, stock id
en: _Open Scripts Folder
zu: _Vula Isibaya Semibhalo

note: label, accelerator
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
zu: Tshengisa isibaya esiqukethe imibhalo evela kuloluhlu

note: name, stock id
en: Cu_t Files
zu: Sik_a Ohele

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
zu: Lungisela ohele abakhethiwe bezohanjiswa ngemlayelo wokuNamathisela Ohele

note: name, stock id
en: _Copy Files
zu: _Kopela Ohele

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
zu: Lungisela ohele abakhethiwe bezokopelwa ngomlayelo wokuNamathisela Ohele

note: name, stock id
en: _Paste Files
zu: _Namathisela Ohele

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
zu: Hambisa noma kopela ohele ebebekhethiwe ngo Sika-Hele noma Kopela-hele mlayezo

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id
en: _Paste Files Into Folder
zu: _Namathisela Ohele kusiBaya

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
zu: Hambisa noma kopela ohele ebebekhethwe /sika ihele noma Kopela Ihele-mlayezo esibayeni esikhethiwe

note: name, stock id
en: Select _All Files
zu: Khetha _Ohele bonke

note: label, accelerator
en: Select all items in this window
zu: Khetha zonke izinhlamvu kulelifasitela

note: name, stock id
en: Select _Pattern
zu: Khetha _Inhlendla

note: label, accelerator
en: Select items in this window matching a given pattern
zu: Khetha izinhlamvu kulelifasitela elifana nenhlandla enikiwe

note: name, stock id
en: D_uplicate
zu: P_hinda

note: label, accelerator
en: Duplicate each selected item
zu: Phinda ngakonye okukhethiwe

note: name, stock id
en: Ma_ke Link
zu: Yen_za Umxhumanisi

note: label, accelerator
en: Create a symbolic link for each selected item
zu: Akhela uhlamvu ngalonye olukhethiwe uphawu-mxhumaminisi

note: name, stock id
en: _Rename...
zu: _Qamba futhi...

note: label, accelerator
en: Rename selected item
zu: Qamba futhi izimhlamvu ezikhethiwe

note: name, stock id
en: Mo_ve to Trash
zu: Hambi_sa kudoti

note: label, accelerator
en: Move each selected item to the Trash
zu: Hambisa uhlamvu olukhethiwe ngalunye ukuya kudoti

note: label, accelerator
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
zu: Cisha uhlamvu ngalonye olukhethiwe, ngaphandle kokuyisa kuDoti

note: name, stock id
en: Reset View to _Defaults
zu: Hlela kabusha ku_maphutha

note: label, accelerator
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
zu: Hlela kabusha uhlelo lokuhlela nemgangatho wokulwiza ulingane nokuthandekayo kulesibonisi

note: name, stock id
en: Connect To This Server
zu: Xhumanisa Kulesisekelo

note: label, accelerator
en: Make a permanent connection to this server
zu: Yenza umxhumanisi wonomphelo kulesisizi

note: name, stock id
en: _Mount Volume
zu: _Khuphula Umsindo

note: label, accelerator
en: Mount the selected volume
zu: Khuphula umsindo okhethiwe

note: name, stock id
en: _Unmount Volume
zu: _Yehlisa Umsindo

note: label, accelerator
en: Unmount the selected volume
zu: Yehlisa umsindo okhethiwe

note: name, stock id
en: Show _Hidden Files
zu: Tshengisa Ohele _Abafihlekile

note: label, accelerator
en: Toggles the display of hidden files in the current window
zu: Bophela isibonisi sohele abafihlekile kufasitela lamanje

en: _Open with "%s"
zu: _Vula nge "%s"

note: add the "open in new window" menu item
en: Open in New Window | Open in %d New Windows
zu[0]: Vula efasiteleni elisha
zu[1]: Vula %d ifasitela elisha

en: _Delete from Trash
zu: _Cisha kudoti

en: Delete all selected items permanently
zu: Cisha zonke izinhlamvu esikhethiwe unomphela

en: Ma_ke Links
zu: Yen_za Imixhumanisi

en: Cu_t File
zu: Sik_a Ihele

en: _Copy File
zu: _Kopela Ihele

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
zu: Umxhumanisi unqamukile, ngabe ufuna ukuyihambisa ku?

en: This link can't be used, because it has no target.
zu: Lomxhumanisi ungesetshenziswe, ngoba ayinasigcibisholo.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
zu: Lomxhumanisi ungesetshenziswe, ngoba isigcibisholo sawo "%s" asikho.

en: Broken Link
zu: Mxhumanisi onqamukile

en: Opening "%s".
zu: Vulayo "%s".

en: Cancel Open?
zu: Cisha Uvula?

en: Drag and drop is not supported.
zu: Hudula bese untshinga akasekelwe.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
zu: Hudula bese untshinga isekelwe kuhele lohlelo lwasendaweni kuphela.

en: Drag and Drop Error
zu: Hudula bese Untshinga Phutha

en: An invalid drag type was used.
zu: Kusetshenziswe uhlobo lokuhudula longekho-mthethweni.

en: Launcher
zu: Isiqalisi

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
zu: Awunazimvume ezifanele zokubona okuqukethwe yi "%s".

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
zu: "%s" ayitholakali. Mhlawumbe asandakucishwa.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukubonisa konke okuqukuthwe "%s".

en: The folder contents could not be displayed.
zu: Okuqukethwe isibaya akubonakalanga.

en: Error Displaying Folder
zu: Iphutha Ekuboniseni Isibaya

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
zu: Igama "%s" selisetshenzisiwe kulesibaya. Sebenzisa elinye igama.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
zu: Akuna "%s" kulesibaya. Mhlawumbe yahanjiswa noma yacishwa?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
zu: Awunamvume edingakalayo yokuqamba futhi "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
zu: Igama "%s" alikho-mthethweni ngoba lequkethe uhlamvu "/". Sebenzisa elinye igama.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
zu: Igama "%s" alikho-mthethweni. Sebenzisa elinye igama.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonamga ukushinstha igama "%s" ngoba likufunda kuphela cwecwe

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukuqamba futhi "%s" ku "%s".

en: The item could not be renamed.
zu: Ihlamvu aluqambekanga futhi.

en: Renaming Error
zu: Qamba futhi iphutha

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
zu: Awunayo imvume edingakalayo yokushintsha iqembu "%s".

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonanga ukushintsha iqembu "%s" ngoba likufunda kuphela cwecwe

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukushintsha iqembu "%s".

en: The group could not be changed.
zu: Iqembu alishintsheki.

en: Error Setting Group
zu: Iphutha Ekuhleleni Iqembu

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonanga ukushintsha imnikazi we-"%s" ngoba ikufunda kuphela cwecwe

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukushintsha umnikazi "%s".

en: The owner could not be changed.
zu: Umnikazi akashintsheki.

en: Error Setting Owner
zu: Iphutha Ekuhleleni Imnikazi

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonanga ukushintsha izivumelwano "%s" ngoba zikufunda kuphela ecwecweni

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
zu: Xolo, ngakhoni ukushintsha izivumelwano se"%s".

en: The permissions could not be changed.
zu: Izivumelwano azishintshekanga.

en: Error Setting Permissions
zu: Iphutha Ekuhleleni Izivumelwano

en: Renaming "%s" to "%s".
zu: Qamba futhi "%s" ku "%s".

en: Cancel Rename?
zu: Cisha Uqamba futhi?

en: by _Name
zu: ngokwe _gama

en: Keep icons sorted by name in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngokobungakanani kumdenda

en: by _Size
zu: ngoko _bungakanani

en: Keep icons sorted by size in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngokobungakanani kumdenda

en: by _Type
zu: ngo _hlobo

en: Keep icons sorted by type in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe zihlelwe ngokkhlobo kumdenda

en: by Modification _Date
zu: ngoko Kuguqulwa kancane _Kosuku

en: Keep icons sorted by modification date in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngosuku oluguqulwe kancane kumdenda

en: by _Emblems
zu: ngezi _zibonakalisi

en: Keep icons sorted by emblems in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngezibonakalisi kumdenda

en: Arran_ge Items
zu: Hlel_a Izinhlamvu

note: name, stock id, label name, stock id
en: Str_etch Icon
zu: New_ba umboniso-sithombe

note: label, accelerator
en: Make the selected icon stretchable
zu: Yenza umboniso-zithombe okhethiwe unwebeke

note: name, stock id
en: Restore Icons' Original Si_zes
zu: Buyisela ubung_akanani bemvelo besiboniso-sithombe

note: label, accelerator
en: Restore each selected icon to its original size
zu: Buyisela omunye nomunye umboniso-sithombe okhethiwe kubungako bawo bemvelo

note: name, stock id
en: Clean _Up by Name
zu: Hlanza _ngokwegama

note: name, stock id
en: Compact _Layout
zu: _Isimo Esicinene

note: label, accelerator
en: Toggle using a tighter layout scheme
zu: Bophela usebenzisa isimo sohlelo oluqinaqinile

note: name, stock id
en: Re_versed Order
zu: Bu_yisela emuva Uhlelo

note: label, accelerator
en: Display icons in the opposite order
zu: Bonisa imiboniso-zithombe ngohlelo uluguqulelwe

note: name, stock id
en: _Keep Aligned
zu: _Gcina ilinganisekeli

note: label, accelerator
en: Keep icons lined up on a grid
zu: Gcina iziboniso-sithimbe zilandelana

en: _Manually
zu: _Ngokuzenzela wena

en: Leave icons wherever they are dropped
zu: Shiya imiboniso-sithombe lapho zintshingwe khona

en: By _Name
zu: Ngo _kwegama

en: By _Size
zu: Ngo _kobungakanani

en: By _Type
zu: Ngo _hlobo

en: By Modification _Date
zu: Ngo _suku uluguqulwe kancane

en: By _Emblems
zu: Ngo _kwesibonakaliso

en: Restore Icon's Original Si_ze
zu: Buyisela umboniso-sithombe wom_suka

en: pointing at "%s"
zu: khombe e-"%s"

en: %s Visible Columns
zu: %s Uhume Obonakalayo

en: Choose the order of information to appear in this folder.
zu: Khetha uhlelo lolwazi oluzovela kulesibaya.

note: name, stock id
en: Visible _Columns...
zu: _Uhume olubonakalayo...

note: label, accelerator
en: Select the columns visible in this folder
zu: Khetha imihume ebonakalayo kulesibaya

en: List
zu: Uhlu

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
zu: Ungeke wayabela ngomboniso-sithombe esingaphezu kwesisodwa ngesikhathi.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
zu: Hudula isithombe esisodwa ukuhlela umboniso-sithombe osemthethweni.

en: More Than One Image
zu: Ngaphezu kwesithombe esisodwa

en: The file that you dropped is not local.
zu: Ihele olintshingile akuse-lasendaweni.

en: You can only use local images as custom icons.
zu: Ungasebenzisa izithombe zasendaweni kuphela njengomboniso-sithombe osemthethweni.

en: Local Images Only
zu: Izithombe Zasendaweni Kuphela

en: The file that you dropped is not an image.
zu: Ihele olintshingile akusiyisithombe.

en: Images Only
zu: Izithombe Kuphela

en: %s Properties
zu: %s Mininingwane

en: Cancel Group Change?
zu: Cisha Ukushintsha Iqembu?

en: Changing group.
zu: Shintsha iqembu.

en: Cancel Owner Change?
zu: Cisha Ukushintsha Umnikazi?

en: Changing owner.
zu: Shintsha umnikazi.

en: nothing
zu: lutho

en: unreadable
zu: ngafundeki

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
zu[0]: %d uhlamvu, ngobungakanani %s
zu[1]: %d izinhlamvu, ngobungakanani %s

en: (some contents unreadable)
zu: (okunye okuqukethwe akufundeki)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
zu: Okuqukethwe:

en: _Names:
zu: _Amagama:

en: Location:
zu: Isabelo:

en: Volume:
zu: Umsindo:

en: Free space:
zu: Isikhala esikhululekile:

en: Link target:
zu: Xhumanisa isiisigcibisholo:

en: MIME type:
zu: Uhlobo lewMIME:

en: Modified:
zu: Guqulwe kancane:

en: Accessed:
zu: Ngenekile:

en: _Select Custom Icon...
zu: _Khetha Umboniso-sithombe Somthetho...

en: _Remove Custom Icon
zu: _Susa Umboniso-sithombe Somthetho

en: Emblems
zu: Imifanekiso

en: _Read
zu: _Funda

en: _Write
zu: _Bhala

en: E_xecute
zu: Se_benzisa

en: Set _user ID
zu: Hlela inkomba _msebenzisi

en: Special flags:
zu: Amaduku-mboniso akhethekile:

en: Set gro_up ID
zu: Hlela inkomba _qembu

en: _Sticky
zu: _Namathelayo

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
zu: Awungumnini, ngakho ungeshintshe lezimvume.

en: File _owner:
zu: Umnini _hele:

en: File owner:
zu: Umnini hele:

en: _File group:
zu: _Iqembu lehele:

en: File group:
zu: Iqembu lehele:

en: Owner:
zu: Umnini:

en: Group:
zu: Iqembu:

en: Others:
zu: Abanye:

en: Text view:
zu: Umbhalo oboniswayo:

en: Number view:
zu: Inani eliboniswayo:

en: Last changed:
zu: Yagcinwa ukushintshwa:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
zu: Izimvume zo "%s" azinqumekanga.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
zu: Izimvume zohele abakhethiwe azinqumekanga.

en: There was an error displaying help.
zu: Kubenephutha ekuboniseni usiza.

en: Couldn't Show Help
zu: Ngakhonanga Ukutshengisa Usiza

en: Open With
zu: Vula Nge

en: Cancel Showing Properties Window?
zu: Cisha Ukubonisa Imininingwane Yefasitela?

en: Creating Properties window.
zu: Akha Imininingwane ifasitela.

en: Select an icon
zu: Khetha umboniso-sithombe

en: (Empty)
zu: (Ngenalutho)

en: E_ject
zu: K_hipha

en: Open
zu: Vula

note: add the "create folder" menu item
en: Create Folder
zu: Akha isibaya

en: Cut Folder
zu: Nquma isibaya

en: Copy Folder
zu: Kopela isibaya

en: Paste Files into Folder
zu: Namathisela Ohele Esibayeni

en: Move to Trash
zu: Hambisa kudoti

en: Network Neighbourhood
zu: Okusondelene nolwembu

en: Tree
zu: Isihlahla

en: Couldn't Create Required Folder
zu: Ngakhonanga ukwenza isibaya esidingekayo

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
zu: iNautilus ayikhonanga ukwakha isibaya esidingekayo "%s".

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
zu: Ngaphambi kokusebenzisa iNautilus, akha lesibaya esilandelayo, noma hlela izimvume ukuze iNautilus izozakha.

en: Couldn't Create Required Folders
zu: Ngakhonanga Ukwakha Izibaya Ezidingekayo

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
zu: iNautilus ayikhonanga ukwakha lezibaya ezilandelayo ezidingekayo: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
zu: Ngaphambi kokusebenzisa iNautilus, akha lezibaya, noma hlela izimvume ukuze iNautilus izozakha.

en: Link To Old Desktop
zu: Mxhumanisi kwidesktop yakudala

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
zu: Umxhumanis obizwa "Mxhumanisi kwidesktop yakudala" yakhiwe kudesktop.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
zu: Isabelo sembombo wedesktop sishintshile kuGNOME 2.4. Ungavula umxhumanisi bese uhambele kohele obadingayo, bese ucisha umxhumanisi.

en: Migrated Old Desktop
zu: Thuthele iDesktop Yakudala

note: Can't register myself due to trouble locating the * Nautilus_Shell.server file. This has happened when you * launch Nautilus with an LD_LIBRARY_PATH that * doesn't include the directory containing the oaf * library. It could also happen if the * Nautilus_Shell.server file was not present for some * 
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
zu: Nautilus ingesetshenziswe manje. Ukusebenzisa umlayelo "bonobo-slay" kusuka kusizimazisi kungayi yilungisa inkinga. Uma kungenjalo, ungazama ukuqalela isiga-nyezi sakho phansi noma ufake iNautilus futhi.

note: FIXME bugzilla.gnome.org 42536: The guesses and stuff here are lame.
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
zu: iNautilus ingesetshenziswe manje. Ukusebenzisa umlayelo "bonobo-slay" kusuka kusizimazisi kungayilungisa inkinga. Uma kungenjalo, zama ukuqala isiga-nyezi phansi.
    
    Ubonobo akakhonanga ukuthola ihele i-Nautilus_shell.server. Enye yezimbangela zalokho ibonakala iyi-LD_LIBRARY_PATH leyo engaphathelene ukusebenza-bonobo ngendlela ekhungethe ulwazi. Enye yento ekhonekayo eyenzekayo kukufakwa kabi engenayo iNautilus_Shell.server yehele.
    
    Isasebenza "bonobo-slay" izawubula zonke ibonobo ezisebenzayo nezisebenzisi GConf, leyo engafuneka kwezinye izisebenzisi.
    
    Ngezinye izikhathi ukubulala ukusebenza-bonobo nesisekeli ne-gconfd kulungisa inkinga, kepha asazi ukuba kungani.
    
    Siphinde sabona leliphutha uma umhumusho onephutha wokusebenza-bonobo iye yafakwa.

note: Some misc. error (can never happen with current * version of bonobo-activation). Show dialog and terminate the * program. FIXME bugzilla.gnome.org 42537: Looks like this does happen with the * current OAF. I guess I read the code wrong. Need to figure out when and make a * good message. FIXME bugzil
en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
zu: Nautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha ebelingalindelwe.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
zu: Nautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha ebelingalindelwe kuBonobo uma kuzanywa ukuloba isisekeli sesibonisi somphathi-hele.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
zu: iNautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha ebelingalindelwe kuBonobo uma kuzanywa ukuthola ibetho. Ukubulala imsekeli-wokusebenza kweNautilus ingalungisa iphutha.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
zu: iNautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha elingalindelwananga kuBonobo kuzanywa ukuthola igobongo lesitho. Ukubulala umsekeli-wokusebenza kukabonobo nokuqalela phansi iNautilus ingalungisa iphutha.

en: No bookmarks defined
zu: Akunazibekisi-bhukwini ezichaziwe

en: <b>_Bookmarks</b>
zu: <b>_Izibekisi-bhukwini</b>

en: <b>_Location</b>
zu: <b>_Isabelo</b>

en: <b>_Name</b>
zu: <b>_Gama</b>

en: Edit Bookmarks
zu: Hlela Izibekisi-bhukwini

en: Can't Connect to Server
zu: Ngakhoni ukuxhuma kumsekeli

en: You must enter a name for the server.
zu: Kufanele ufake igama lomsekeli.

en: Please enter a name and try again.
zu: Faka igama bese uzama futhi.

en: %s on %s
zu: %s ku %s

en: _Location (URI):
zu: _Isabelo (URI):

en: _Server:
zu: _Umsekeli:

en: Optional information:
zu: Ulwazi olukhethwa ngokuzithandela:

en: _Share:
zu: _Isabelo:

en: _Port:
zu: _Itheku:

en: _Folder:
zu: _Isibaya:

en: _User Name:
zu: _Igama-lomsebenzisi:

en: _Name to use for connection:
zu: _Igama elingasetshenziswa kumxhumanisi:

en: Connect to Server
zu: Xhumanisa kumsekeli

en: Service _type:
zu: _Uhlobo lwesisekelo:

en: Public FTP
zu: FTP Yomphakathi

en: FTP (with login)
zu: FTP (enomngenisi-ngena)

en: Windows share
zu: Isabelo sefasitela

en: Secure WebDAV (HTTPS)
zu: Khusela iWebDav (HTTPS)

en: Custom Location
zu: Isabelo ngokusemthethweni

en: Browse _Network
zu: Yaluza _ulwembu

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
zu: Ngakhonanga ukususa isifanekiso esinegama '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
zu: Lokhu kungoba isifanekiso asifakiwe nguwe, ngakho sinakuguqulelwa.

en: Couldn't Remove Emblem
zu: Ngakhoni ukususa isifanekiso

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
zu: Ngakhoni ukuqamba futhi isifanekiso esinegama '%s'.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
zu: Lokhu kungoba isifanekiso asifakiwe nguwe, ngakho sinakuguqulelwa.

en: Couldn't Rename Emblem
zu: Ngakhoni ukuqamba futhi isifanekiso

en: Rename Emblem
zu: Qamba futhi isifanekiso

en: Enter a new name for the displayed emblem:
zu: Faka igama elisha lesifanekiso esitshengisiwe:

en: Rename
zu: Qamba futhi

en: Add Emblems...
zu: Ngezela isifanekiso...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
zu: Faka incazelo gama eduze komfanekiso ngamunye. Lizosetshenziswa kwezinye izindawo ukubekisa isifanekiso.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
zu: Faka incazelo gama eduze komfanekiso. Lizosetshenziswa kwezinye izindawoukubekisa isifanekiso.

en: Some of the files could not be added as emblems.
zu: Abanye ohele abathayizeleki njesifanekiso.

en: The emblems do not appear to be valid images.
zu: Isifanekiso asiveli njengezithombe eziqotho.

en: Couldn't Add Emblems
zu: Ngakhoni ukuthayisela izifanekiso

en: None of the files could be added as emblems.
zu: Akekho kohele athayisekile njengesifanekiso.

en: The emblem cannot be added.
zu: Isifanekiso singethayiseleki.

en: The dragged text was not a valid file location.
zu: Umbhalo ofuzuliwe bewungasiyisabelo esiqotho sika-hele.

en: Couldn't Add Emblem
zu: Ngakhoni ukuthayisela isifanekiso

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
zu: Ihele '%s' ayibonakali njengohele oqotho.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
zu: Ihele elifuzuliwe alibonakali njesithombe esiqotho.

en: <span weight="bold">Behavior</span>
zu: <span weight="bold">Ukuziphatha</span>

en: <span weight="bold">Date</span>
zu: <span weight="bold">Usuku</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
zu: <span weight="bold">Iphutha sibonisi</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
zu: <span weight="bold">Ohele-mbhalo abasebenzisekayo</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
zu: <span weight="bold">Izibaya</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
zu: <span weight="bold">Izihloko ezifinqgiwe zomboniso-sithombe</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
zu: <span weight="bold">Amaphutha esibonisi somboniso-sithombe</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
zu: <span weight="bold">Hlela uhume</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
zu: <span weight="bold">Hlela Amaphutha esibonisi</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
zu: <span weight="bold">Abanye Ohele abonakala ngaphambi</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
zu: <span weight="bold">Ohele bomsindo</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
zu: <span weight="bold">Ohele-mbhalo</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
zu: <span weight="bold">Udoti</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
zu: <span weight="bold">Amaphutha Esibonisi sihlahla</span>

en: Always
zu: Njalo

en: Always open in _browser windows
zu: Vula njalo kufasitela _lokulwiza

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
zu: Buza ngaphambi _kokuthulula udoti noma ucishe ohele

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
zu: Khetha ukulandelana kwagama azovela ngaphansi kwesiboniso-sithombe. Ulwazi oluningi luzovela uma ulwizela phakathi.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
zu: Khetha ukulandelana kolwazi oluzovela kuhlu lokubona.

en: Count _number of items:
zu: Bala i_nani lezinhlamvu:

en: Default _zoom level:
zu: Iphutha lokuhlelwa _kolwiza:

en: File Management Preferences
zu: Ukuphatha Ihele Ngokuthandayo

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
zu: F_akela umlayelo kacima uzodlula udoti

en: List Columns
zu: Hlela uhume

en: Local Files Only
zu: Ohele Basendaweni Kuphela

en: MIME type
zu: uhlobo lweMIME

en: Never
zu: Phinde

en: Preview _sound files:
zu: Bonela ngaphambili _ohele msindo:

en: Show _only folders
zu: Tshengisa izibaya _kuphela

en: Show _thumbnails:
zu: Tshingisa _ukucindezela:

en: Show hidden and _backup files
zu: Tshengisa ohele abafihlakele nohele _sikela

en: Show te_xt in icons:
zu: Tshengisa umbha_lo kuziboniso-sithombe:

en: Sort _folders before files
zu: Hlunga _izibaya ngaphambi kohele

en: View _new folders using:
zu: Bona _izibaya ezisha usebenzisa:

en: Views
zu: Imibono

en: _Arrange items:
zu: _Hlela izinhlamvu:

en: _Default zoom level:
zu: _Iphutha lokuhlelwa kolwiza:

en: _Double click to activate items
zu: _Cofa kabili ukusebenzisa izinhlamvu

en: _Format:
zu: _Isimo:

en: _Only for files smaller than:
zu: _Kohele abancane kune:

en: _Run executable text files when they are clicked
zu: _Sebenzisa ohele-mibhalo abasebenzisekayo uma becofozwa

en: _Single click to activate items
zu: _Cofoza kanye ukusebenzisa izinhlamvu

en: _Text beside icons
zu: _Umbhalo eduze nomboniso-sithombe

en: _Use compact layout
zu: _Sebenzisa isimo esicinene

en: _View executable text files when they are clicked
zu: _Bona ohele-mibhalo esebenzisekayo uma ucofoza

en: date accessed
zu: usuku olungenekile

en: date modified
zu: usuku uloguqulwe kancane

en: group
zu: iqembu

en: informal
zu: ngalandeli-mthetho

en: locale
zu: endaweni

en: octal permissions
zu: izivumelwano ze-octal

en: owner
zu: umnini

en: permissions
zu: izivumelwano

en: size
zu: ubungako

en: type
zu: uhlobo

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
zu: Ukubakhona kwalohele kutshengisa ukuthi isilinganisi sika-Nautilus druid
    sethuliwe.
    
    Ungacisha lohele mgokuzenzela ukwethula u-druid futhi.

en: History
zu: Umlandu

en: Camera Brand
zu: Uhlobo lwesithwebuli

en: Camera Model
zu: Isibonelo sesithwebuli

en: Date Taken
zu: Usuka oluthathwe ngalo

en: Exposure Time
zu: Isikhathi sokudazululwa

en: Exposure Program
zu: Uhlelo lokudazulula

en: Aperture Value
zu: Usizo lwesikhala

en: Metering Mode
zu: Indlela yesilinganiso

en: Flash Fired
zu: Phazima

en: Focal Length
zu: Indawo okuqondiswe kuyo

en: Shutter Speed
zu: Isivinini sesivalo sesithwebuli

en: ISO Speed Rating
zu: Ukulingaswa kwesivinini seISO

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
     | <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
zu[0]: <b>Inhlobo yesithombe:</b> %s (%s)
    <b>Isinqumo:</b> %dx%d ichashaza
zu[1]: <b>Inhlobo yesithombe:</b> %s (%s)
    <b>Isinqumo:</b> %dx%d ichashaza

en: Failed to load image information
zu: Asikhonanga ukufaka iminingwane yesithombe

en: loading...
zu: isaafaka...

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
zu: Sebenzisa _Iphutha Lesizinda

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
zu: Ngeke wabela umboniso-sithombe wenjwayelo ukudlula kanye.

en: You can only use images as custom icons.
zu: Ungasebenzisa izithombe njengomboniso-sithombe senjwayelo.

en: Open with %s
zu: Vula nge %s

en: Unable to launch the cd burner application.
zu: Ngakhoni ukuqalisa isisebenziso sesikopelo cwecwe.

en: Can't Launch CD Burner
zu: Ngakhoni Ukuqalisa Isishiceleli seCD

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: Empty _Trash
zu: Thulula _Udoti

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: _Write contents to CD
zu: _Bhala okuqukethwe kuCD

en: Go To:
zu: Iya ku:

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
zu[0]: Ufuna ukubona isabelo %d?
zu[1]: Ufuna ukubona izabelo %d?

en: View in Multiple Windows?
zu: Bona Ngamafasitela Amaninginingi?

en: Open Location
zu: Isabelo esivulekile

en: Perform a quick set of self-check tests.
zu: Enza ihlelo lokuzihlola elusheshayo.

en: Create the initial window with the given geometry.
zu: Akha ifasitela lokuqala nge-geometry enikiwe.

en: GEOMETRY
zu: IZIBALO_ZEMIBHALO_EDWETSHIWE

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
zu: Akha amfasitela acaciswe ngokuqgamile kwe-URIs.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
zu: Ungaphathi idesktop (unganaki uhlelo lukuthandekile kubhokisi-nkulumo yokuthandekayo).

en: open a browser window.
zu: vula ifasitela lokuyaluza.

en: Quit Nautilus.
zu: Yeka iNautilus.

en: Restart Nautilus.
zu: Qla futhi iNautilus.

en: File Manager
zu: Mphathi Hele

note: translators: %s is an option (e.g. --check)
en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
zu: nautilus: %s ingesetshenziswe ne-URIs.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
zu: nautilus: --check ingesetshenziswe nezinye izikhethelo.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
zu: nautilus: --geometry lingesetshenziswe ne URI edlula eyodwa.

note: This is a little joke, shows up occasionally. I only * implemented this feature so I could use this joke.
en: Are you sure you want to forget history?
zu: Uqiniseka ufuna ukukhohlwa umlandu?

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
zu: Uma uyenza, uzojeza ngokuyiphinda futhi.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
zu: Uqwinisekeli ukuthi ufuna ukucima uhlu lwezabelo ozivakashele?

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
zu: Uma ucima uhlu lwezabelo, zocimeka unomphelo.

en: Clear History
zu: Cima umnlandu

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
zu: Ufuna ukususa izibekisi-bhukwini zesabelo esingekho kuhlu lwakho?

en: The location "%s" does not exist.
zu: Isabelo "%s" asikho.

en: Bookmark for Nonexistent Location
zu: Isibekisi-bhukwini Sesabelo Esingekho

en: Remove
zu: Susa

en: _Go
zu: _Hamba

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
zu: _Isibekisi-bhukwini

note: name, stock id, label
en: Open New _Window
zu: Vula _Ifasitela Elisha

note: name, stock id, label
en: Open another Nautilus window for the displayed location
zu: Vula elinye fasitela leNautilus kwesabelo esibonisiwe

en: Close _All Windows
zu: Vala _Onke Amafasitela

note: name, stock id, label
en: Close all Navigation windows
zu: Vala onke amafasitela OkuYaluza

en: _Location...
zu: _Isabelo...

note: name, stock id, label
en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
zu: Cima okuqukethwe kohlu loka-Hamba noMuva/Phambili-hlu

en: _Add Bookmark
zu: _Yengeza isibekisi bhukwini

note: name, stock id, label
en: Add a bookmark for the current location to this menu
zu: Yengeza isibekiso-bhukwini kuloluhlu lwesabelo samanje

en: _Edit Bookmarks
zu: _Hlela Isibekisi-bhukwini

note: name, stock id, label
en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
zu: Bonisa ifasitela elivumela ukuhlelwa kwesibekisi-bhukwini kuloluhlu

note: name, stock id
en: _Side Pane
zu: _Icala lesifasitela

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's sidebar
zu: Shintsha ukubonakala kwengxenye-mgamu wesifasditela

note: is_active name, stock id
en: Location _Bar
zu: _Umgamu Wesabelo

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's location bar
zu: Shintsha ukubonakalisa kwesabelo-mgamu walelifasitela

note: is_active name, stock id
en: St_atusbar
zu: Izi_ngalohlu

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's statusbar
zu: Shintsha ukubonakala isikhundla-mgamu wefasitela

en: Go to the previous visited location
zu: Iya esabelweni ebesivakashelwe ngokwedlule

en: Go to the next visited location
zu: Iya kusabelo isozovakashelwa ekulandeleni

en: View as %s
zu: Bona nje%s

en: Notes
zu: Incwajana

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
zu: Izinda ne Zibonakaliso

en: _Remove...
zu: _Susa...

en: _Add new...
zu: _Yengeza okusha...

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
zu: Uxolo, kodwa inhlendla %s ayicimeki.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
zu: Qaphelisisa ukuthi unemvume yokucima inhlendla.

en: Couldn't Delete Pattern
zu: Ngakhonanga ukucima inhlendla

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
zu: Uxolo, kodwa isibonakaliso %s asicimeki.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
zu: Qaphelisisa ukuthi unemvume yokucima isibonakaliso.

en: Couldn't Delete Emblem
zu: Ngakhoni ukuCima isiBonakaliso

en: Create a New Emblem:
zu: Akha isiBonakaliso Esisha:

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
zu: _Ibizo-elimqoka:

note: set up a gnome icon entry to pick the image file
en: _Image:
zu: _Isithombe:

en: Select an image file for the new emblem:
zu: Khetha ihele lesithombe sesibonakalisi esisha:

en: Create a New Color:
zu: Akha umbala omusha:

note: make the name label and field
en: Color _name:
zu: Umbala _gama:

en: Color _value:
zu: Umbala _nani:

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
zu: Uxolo, kodwa "%s" akusigama lehele elisemthethweni.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
zu: Uxolo, awunikezelanga ngegama lehele elisemthethweni.

en: Please try again.
zu: Zama futhi.

en: Couldn't Install Pattern
zu: Ngakhonanga Ukufaka Inhlendla

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
zu: Uxolo, kodwa ungekhone ukubuyisela isithombe esihlelwe kabusha.

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
zu: Uhlelo kabusha isithombe esikhethekile esingecisheke.

en: Not an Image
zu: Akuyisithombe

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
zu: Uxolo, kodwa inhlendla %s ayifakeki.

en: Select an image file to add as a pattern
zu: Khetha isithombe sehele ukongeza inhlendla

en: The color cannot be installed.
zu: Umbala ungefakeke.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
zu: Uxolo, kodwa kufanele usho igama elinotho wombala omusha.

en: Couldn't Install Color
zu: Ngakhonanga Ukufaka Umbala

en: Select a color to add
zu: Khetha umbala okongeza

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
zu: Uxolo, kodwa "%s" akusi-isithombe sehele esisebenzisekayo.

en: The file is not an image.
zu: Ihele akusi-isithombe.

en: Select a Category:
zu: Khetha uhlobo:

en: C_ancel Remove
zu: C_ima ususa

en: _Add a New Pattern...
zu: _Engeza inhlendla entsha...

en: _Add a New Color...
zu: _Engeza umbala omusha...

en: _Add a New Emblem...
zu: _Engeza isibonakaliso esisha...

en: Click on a pattern to remove it
zu: Cofoza kwinhlendla ukuyisusa

en: Click on a color to remove it
zu: Cofoza kumbala ukuwususa

en: Click on an emblem to remove it
zu: Cofoza kwisibonakaliso ukusisusa

en: Patterns:
zu: Izinhlendla:

en: Colors:
zu: Imibala:

en: Emblems:
zu: Izibonakaliso:

en: _Remove a Pattern...
zu: _Susa inhlendla...

en: _Remove a Color...
zu: _Susa umbala...

en: _Remove an Emblem...
zu: _Susa isibonakaliso...

en: Close the side pane
zu: Vala icala lefasitela

en: Show %s
zu: Bonisa %s

en: _Places
zu: _Izindawo

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
zu: Vula _isabelo...

en: Close P_arent Folders
zu: Vala u_mzali wezibaya

note: name, stock id, label
en: Close this folder's parents
zu: Vala isibaya salomzali

en: Clos_e All Folders
zu: Val_a Zonke Izibaya

note: name, stock id, label
en: Close all folder windows
zu: Vala isibaya samafasitela onke

en: throbber
zu: qaqamba

en: provides visual status
zu: nikeza okuwumboniso izinga

en: View Failed
zu: Isibonisi sehlulekile

en: The %s view encountered an error and can't continue.
zu: Isibonisi %s sihlangabezane nephutha kanti sengeqhubeke.

en: You can choose another view or go to a different location.
zu: Ungakhetha esinye isibonisi noma iya kwisabelo esahlukile.

en: The %s view encountered an error while starting up.
zu: Isibonisi %s sihlangabezane nephutha masiqala.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
zu: Isabelo sengeboniswe kulesiboniso.

en: Content View
zu: Isibonisi sokuqukethwe

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
zu: I-Nautilus ingekhona ukuphatha %s: izabelo.

en: Check that your proxy settings are correct.
zu: Bheka ukuthi izinhlelo zombambeli wakho zilungile.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
zu: Ngakhonanga ukubonisa "%s", ngoba iNautilus ayikhonanga ukuxhumana nengqongoqo yolwiza lweSMB.

en: Check that an SMB server is running in the local network.
zu: Hlola ukuthi isisekelo seSMB siyasebenza kulwembu lwasendaweni.

en: Nautilus cannot display "%s".
zu: I-Nautilus ungebonise "%s".

en: Please select another viewer and try again.
zu: Khetha isinye isibonisi bese uzame futhi.

en: Go to the location specified by this bookmark
zu: Iya esabelweni esikhonjwa umbekisi-bhukwini

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
zu: iNautilus ligobondolo olwemibhalo yeGNOME yokudweba eyenza kube lula ukuphatha ohele nohlu lwakho lonke.

note: label, accelerator
en: Close this folder
zu: Vala lesibaya

en: _Backgrounds and Emblems...
zu: _Isizinda ne-sibonakalisi...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
zu: Tshengisa izinhlendla, imibala, nezibonakaliso ezingasetshenziswa ukuhlela ukubukeka

en: Edit Nautilus preferences
zu: Hlela okuthandayo kuNautilus

note: name, stock id, label
en: Undo the last text change
zu: Ungasenzi inguquko kumbhalo wokugcina

en: Open _Parent
zu: Vula _Umzali

note: name, stock id, label
en: Open the parent folder
zu: Vula isibaya somzali

note: name, stock id
en: _Stop
zu: _Ima

note: label, accelerator
en: Display Nautilus help
zu: Tshengisa usizo lweNautilus

note: label, accelerator
en: Display credits for the creators of Nautilus
zu: Tshengisa incazelo ngabakhi beNautilus

note: name, stock id
en: Zoom _In
zu: Lwizela _Phakathi

note: label, accelerator
en: Show the contents in more detail
zu: Bonisa okuqukethwe ngeminingwane ngokwandile

note: label, accelerator
en: Show the contents in less detail
zu: Bonisa okuqukethwe ngeminingwana eyehleli

note: name, stock id
en: Normal Si_ze
zu: Ubunga_kanani Obujwayelekile

note: label, accelerator
en: Show the contents at the normal size
zu: Bonisa okuqukethwe ngobungako obujwayelekile

note: name, stock id
en: Connect to _Server...
zu: Mxhumanisi _kusisekelo...

note: name, stock id
en: _Home
zu: _Ekhaya

note: name, stock id
en: _Computer
zu: _Isiga-nyezi

note: name, stock id
en: _Trash
zu: _Udoti

note: label, accelerator
en: Go to the trash folder
zu: Iya esibayeni sodoti

note: label, accelerator
en: Go to the CD/DVD Creator
zu: Iya Kumakhi weCD/DVD

en: _Up
zu: _Phezulu

en: Display this location with "%s"
zu: Tshengisa lesabelo nge "%s"

en: The NautilusApplication associated with this window.
zu: Isisebenziso seNautilus esimayelana nalelofasitela.

en: Zoom In
zu: Lwizela Phakathi

en: Zoom Out
zu: Lwizela Phandle

en: Zoom
zu: Lwiza

en: Set the zoom level of the current view
zu: Hlela umngangatho lwezisa kusibonisi samanje

en: Network Servers
zu: Umsekeli Lwembu

en: View your network servers in the Nautilus file manager
zu: Bona umsekeli lwembu kumphathi wehele we Nautilus

en: Find
zu: Thola

en: ...Time is running out...
zu: ...Isikhathi siyaphela...

en: ...Sorry, your time is up!
zu: ...Uxolo, isikhathi sakho sesiphelile!

en: erroneous conversation (%d)
zu: ingxoxo enephutha (%d)

en: login:
zu: ngena:

en: Critical error - immediate abort
zu: Iphutha elibucayi - yeka ngokushesha

en: Failed to load module
zu: Ihlulekile ukunezela umkhiqizo owenezelwayo

en: Symbol not found
zu: Uphawu alutholakali

en: Error in service module
zu: Iphutha kwimoduli yesevisi

en: Memory buffer error
zu: Iphutha lengobo yesikhashana yememori

en: Permission denied
zu: Imvume inqatshiwe

en: Authentication failure
zu: Ukwehluleka kokugunyaza

en: Insufficient credentials to access authentication data
zu: Izinhlamvu zamagama ezinganele zokungena ekwazisweni kokugunyaza

en: Authentication service cannot retrieve authentication info
zu: Isevisi yokugunyaza ayikwazi ukulanda ukwaziswa kokugunyaza

en: User not known to the underlying authentication module
zu: Umsebenzisi akaziwa kwimoduli yokugunyaza engabonakali

en: Have exhausted maximum number of retries for service
zu: Isifinyelele ekugcineni kwezikhathi ezivumelekile zokuzama le sevisi

en: Authentication token is no longer valid; new one required
zu: Isiqinisekiso sokugunyaza asisasebenzi, kudingeka esisha

en: User account has expired
zu: I-akhawunti yomsebenzisi iphelelwe isikhathi

en: Cannot make/remove an entry for the specified session
zu: Ayikwazi ukwakha/ukususa okufakiwe kohlelo olubonisiwe

en: Authentication service cannot retrieve user credentials
zu: Isevisi yokugunyaza ayikwazi ukulanda izinhlamvu zomsebenzisi

en: User credentials expired
zu: Izinhlamvu zomsebenzisi ziphelelwe isikhathi

en: Failure setting user credentials
zu: Ukwehluleka ukusetha izinhlamvu zomsebenzisi

en: No module specific data is present
zu: Akukho ukwaziswa okuthile kwemoduli okutholakalayo

en: Bad item passed to pam_*_item()
zu: Into embi idluliselwe kwi-pam_*_item()

en: Conversation error
zu: Iphutha lengxoxo

en: Authentication token manipulation error
zu: Iphutha lokufaka isiqinisekiso sokugunyaza

en: Authentication information cannot be recovered
zu: Ukwaziswa kokugunyaza akukwazi ukubuyiseka

en: Authentication token lock busy
zu: Isihluthulelo sesiqinisekiso sokugunyaza simatasa

en: Authentication token aging disabled
zu: Ukuphela kwesikhathi sesiqinisekiso sokugunyaza kucishiwe

en: Failed preliminary check by password service
zu: Ukuhlola kokuqala okuhlulekile ngesevisi yephasiwedi

en: The return value should be ignored by PAM dispatch
zu: I-value yokubuyisa kufanele inganakwa ukuthumela kwe-PAM

en: Module is unknown
zu: Imoduli ayaziwa

en: Authentication token expired
zu: Isiqinisekiso sokugunyaza siphelelwe isikhathi

en: Conversation is waiting for event
zu: Ingxoxo ilinde isenzakalo

en: Application needs to call libpam again
zu: Uhlelo ludinga ukubiza i-libpam futhi

en: Unknown PAM error
zu: Iphutha le-PAM elingaziwa

en: New %s%spassword:
zu: %s%siphasiwedi entsha:

en: Retype new %s%spassword:
zu: Thayipha kabusha %s%siphasiwedi entsha:

en: Sorry, passwords do not match.
zu: Uxolo, amaphasiwedi awahambelani.

en: is the same as the old one
zu: iyafana nendala

en: is a palindrome
zu: iyi-palindrome

en: case changes only
zu: kushintshe onobumba kuphela

en: is too similar to the old one
zu: ifana kakhulu nendala

en: is too simple
zu: ilula kakhulu

en: is rotated
zu: ijikelezisiwe

en: has been already used
zu: isisetshenziswe ngothile.

en: BAD PASSWORD: %s
zu: IPHASIWEDI ENGASEBENZI: %s

note: TRANSLATORS: " from <host>"
en:  from %.*s
zu: kusukela %.*s

note: TRANSLATORS: " on <terminal>"
en:  on %.*s
zu: ku-%.*s

note: TRANSLATORS: "Last login: <date> from <host> on <terminal>"
en: Last login:%s%s%s
zu: Ukungena kokugcina:%s%s%s

en: Welcome to your new account!
zu: Uyamukelwa kwi-akhawunti yakho entsha!

en: Too many logins for '%s'.
zu: Kuningi kakhulu ukungena kwi- '%s' osekwenziwe.

en: No mail.
zu: Ayikho imeyili.

en: You have new mail.
zu: Unemeyili entsha.

en: You have old mail.
zu: Unemeyili endala.

en: You have mail.
zu: Unemeyili.

en: You have no mail in folder %s.
zu: Akukho meyili onayo kwifolda %s.

en: You have new mail in folder %s.
zu: Unemeyili entsha kwifolda %s.

en: You have old mail in folder %s.
zu: Unemeyili endala kwifolda %s.

en: You have mail in folder %s.
zu: Unemeyili kwifolda %s.

en: Not a valid security context
zu: Akuyona indawo yokuphepha esemthethweni

en: Security Context %s Assigned
zu: Indawo %s Yokuphepha Yabelwe

en: failed to initialize PAM
zu: Ihlulekile ukulungiselela ukuqalisa i-PAM

en: failed to pam_set_item()
zu: Ihlulekile ukwenza i-pam_set_item()

en: login: failure forking: %m
zu: ngena: Ihlulekile ukuhlukanisa: %m

en: Enter new STRESS password:
zu: Faka iphasiwedi entsha ye-STRESS:

en: Retype new STRESS password:
zu: Thayipha iphasiwedi entsha ye-STRESS:

en: Verification mis-typed; password unchanged
zu: Ukufakazela akuthayiphiwanga kahle; iphasiwedi ayishintshwanga

en: Authentication error
zu: Iphutha lokugunyaza

en: Service error
zu: Iphutha lesevisi

en: Unknown user
zu: Umsebenzisi ongaziwa

en: %s: Bad number given to --reset=
zu: %s: Inombolo eyiphutha enikeziwe ukuba --uqale kabusha=

en: %s: Unrecognised option %s
zu: %s: Okukhethile okungaziwa %s

en: %s: Can't reset all users to non-zero
zu: %s: Ayikwazi ukusetha kabusha bonke abasebenzisi ibase enombolweni ongelona iqanda

en: Password:
zu: Iphasiwedi:

en: NIS password could not be changed.
zu: Iphasiwedi ye-NIS ayivumanga ukushintshwa.

en: (current) UNIX password:
zu: Iphasiwedi ye-UNIX (yamanje):

en: Enter new UNIX password:
zu: Faka iphasiwedi entsha ye-UNIX:

en: Retype new UNIX password:
zu: Thayipha iphasiwedi entsha ye-UNIX:

en: Desktop accessories
zu: Okokuhlobisa kwedesktop

en: More Accessories
zu: Okokuhlobisa okuningi

en: Advanced settings and preferences
zu: Okuncanyelwayo kanye nezilungiselelo zezinga eliphezulu

en: More Advanced Settings
zu: Izilungiselelo eziningi Zezinga eliphezulu

en: All Applications
zu: Imiyalelo Yonke

en: More Programming Tools
zu: Amathuluzi Okuhlela imisebenzi

en: Documentation
zu: Ukushicilelwa

en: Manuals and help documents
zu: Imiqulu kanye nemibhalo yokushicilela

en: More Documentation
zu: Ukubhalwa kokushicilela okuningi

en: Extras
zu: Okongeziwe

en: Less-commonly-used applications
zu: Imiyalelo engajwayele ukusetshenziswa

en: Games and amusements
zu: Imidlalo kanye nokokuzithokozisa

en: More Games
zu: Imidlalo Eminingi

en: Accessibility settings
zu: Izilungiselelo zokungenisa

en: Configure the login screen
zu: Hlanganisela isikrini sokungena ngaphakathi

en: Login Screen
zu: Isikrini Sokungena ngaphakathi

en: Handheld PDA
zu: I-PDA Ebanjwe ngesandla

en: Set up a PDA such as a Palm Pilot
zu: Misa i-PDA njenge-Palm Pilot

en: Graphics applications
zu: Imiyalelo yemidwebo

en: More Graphics Applications
zu: Imiyalelo Yemidwebo Eminingi

en: More Internet Applications
zu: Imiyalelo ye-Internet Eminingi

en: Programs for Internet access such as web and email
zu: Izinhlelo zemisebenzi zokungenisa kwi-Internet njenge-web kanye neposi lekhomputha

en: More Sound & Video Applications
zu: Imiyalelo eminingi Yomsindo & Ividiyo

en: Additional office applications
zu: Imiyalelo eyongeziwe yehhovisi

en: More Office Applications
zu: Imiyalelo Yehhovisi Eminingi

en: OpenOffice.org Printer Setup
zu: Umiso Lomshicileli we-OpenOffice.org

en: Set up printers for OpenOffice.org applications
zu: Misa abashicileli bemiyalelo ye-OpenOffice.org

en: OpenOffice.org Repair
zu: Lungisa i-OpenOffice.org

en: Repair your installation of OpenOffice.org
zu: Lungisa ukufakwa kwe-OpenOffice.org

en: Audio Player
zu: Umdlali Ozwakalayo

en: Play Ogg Vorbis and other audio files
zu: Dlala i- Ogg Vorbis kanye namafayela okuzwa

en: Create diagrams
zu: Dala imidwebo yolayini

en: Dia Diagrams
zu: Imidwebo yolayini

en: Draw diagrams and figures
zu: Dweba imidwebo yolayini kanye nezinombolo

en: OpenOffice.org Draw
zu: I-OpenOffice.org Yokudweba

en: Send email and manage your schedule
zu: Thumela iposi lekhomputha ebese uphatha ukusebenza kwalo

en: Formula editor
zu: Umhleli wendlela yokwenza

en: OpenOffice.org Math
zu: I-OpenOffice.org Yezibalo

en: Create presentations
zu: Dala okokukhombisa

en: OpenOffice.org Impress
zu: I-OpenOffice.org Impress

en: Print Manager
zu: Imenenja Yokushicilela

en: Set up and monitor printers
zu: Misa ebese ulawula abashicieleli

en: OpenOffice.org Calc
zu: I-OpenOffice.org Yomshini wokubala

en: Spreadsheet
zu: Ikhasi lokubala

en: OpenOffice.org Writer
zu: I-OpenOffice.org Yokubhala

en: Word processor
zu: Umgayi wegama

en: Configure the Sawfish window manager
zu: Hlanganisela imenenjya yewindi le-Sawfish

en: Sawfish window manager
zu: Imenenja yewindi le-Sawfish

en: Configure network services (web server, DNS server, etc.)
zu: Hlanganisela imisebenzi yoxhumano (umlekeleli we-web, umlekeleli we-DNS, etc.)

en: Server Settings
zu: Izilungiselelo Zomlekeleli

en: More Server Settings
zu: Izilungiselelo Eziningi Zomlekeleli

en: More Preferences
zu: Okuncanyelwayo Okuningi

en: Personal preferences and settings
zu: Izilungiselelo kanye nokuncanyelwayo Kwangasese

en: Change systemwide settings (affects all users)
zu: Shintsha zonke izilungiselelo zesistimu (kuzophazamisa bonke abasebenzisi)

en: More System Settings
zu: Izilungiselelo Eziningi Zesistimu

en: System configuration and monitoring
zu: Ukuhlanganiselwa kanye nokulawulwa kwesistimu

en: More System Tools
zu: Amathuluzi Amaningi Esistimu

en: Utilities
zu: Izinsebenziso

en: More Utilities
zu: Izinsebenziso Eziningi

en: An unhandled exception has occurred.  This is most likely a bug.  Please save the crash dump and file a detailed bug report against %s at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla
zu: Okuyikhethelo okungabambeki, kwenzekile.  Lokhu kungaba yigciwane.  Siza ugcine ukulahlwa kukadoti ebese ufaka umbiko wegciwane onemininingwane e-  %s at https://bugzilla.redhat.com/bugzilla

en: Failed to write to file %s.
zu: Ukubhala kwifayela kwehlulekile %s.

en: The application's state has been successfully
    written to the file '%s'.
zu: Isimo sokuyalela sibhalwe
    ngokwempumelelo '%s'.

en: Error parsing line: %s
zu: Iphutha ekudluliseni ulayini: %s

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Belgian (be-latin1)
zu: keyboard|Isi-Belijiani (sibe-isiLathini1)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Bulgarian
zu: keyboard|Isi-Bhalgeri

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Brazilian (ABNT2)
zu: keyboard|IsiBrazili (ABNT2)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|French Canadian
zu: keyboard|IsiFrentshi saseKhanada

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Croatian
zu: keyboard|Is-Kroshiya

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Czechoslovakian (qwertz)
zu: keyboard|Isi-Czechoslovakian (qwertz)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Czechoslovakian
zu: keyboard|Isi-Czechoslovakia

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|German
zu: keyboard|IsiJalimani

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|German (latin1)
zu: keyboard|IsiJalimani (isiLathini1)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|German (latin1 w/ no deadkeys)
zu: keyboard|IsiJalimani (isiLathini w/ abekho okhiye abafile)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Dvorak
zu: keyboard|IsiDovaki

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Danish
zu: keyboard|IsDanishi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Danish (latin1)
zu: keyboard|IsiDanishi (isiLathini1)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Spanish
zu: keyboard|IsiPenishi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Estonian
zu: keyboard|Isi-Estoni

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Finnish
zu: keyboard|IsiFinishi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Finnish (latin1)
zu: keyboard|IsiFinishi (isiLathini1)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|French
zu: keyboard|IsiFretshi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|French (latin1)
zu: keyboard|IsiFrentshi (isiLathini1)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|French (pc)
zu: keyboard|IsiFrentshi (pc)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Swiss French
zu: keyboard|IsiFrentshi sesiSwisi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Swiss French (latin1)
zu: keyboard|IsiFrentshi sesiSwishi (isiLathini)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Greek
zu: keyboard|IsiGreki

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Hungarian
zu: keyboard|Isi-Hangarian

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Hungarian (101 key)
zu: keyboard|Isi-Hangarian (ukhiye wesi-101)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Icelandic
zu: keyboard|Isi-Icelandic

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Italian
zu: keyboard|IsiNtaliyani

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Italian (IBM)
zu: keyboard|IsiNtaliyani (IBM)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Italian (it2)
zu: keyboard|IsiNtaliyani (it2)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Japanese
zu: keyboard|IsiJaphanizi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Korean
zu: keyboard|IsiKoreriya

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Latin American
zu: keyboard|IsiLathini saseAmerikha

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Macedonian
zu: keyboard|IsiMakhedoniya

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Norwegian
zu: keyboard|IsiNorwegian

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Polish
zu: keyboard|IsiPolishi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Portuguese
zu: keyboard|IsiPutukezi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Romanian
zu: keyboard|IsiRomani

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Russian
zu: keyboard|IsiRashiya

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Russian (cp1251)
zu: keyboard|IsiRashiya (cp1251)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Russian (Microsoft)
zu: keyboard|IsiRashiya (Microsoft)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Russian (ru1)
zu: keyboard|IsiRashiya (ru1)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Russian (ru2)
zu: keyboard|IsiRashiya (ru2)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Russian (win)
zu: keyboard|IsiRashiya (wina)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Swedish
zu: keyboard|IsiSwidishi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Swiss German
zu: keyboard|IsiJalimani sesiSwisi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Swiss German (latin1)
zu: keyboard|IsiJalimani sesiSwisi (isiLathini1)

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Slovakian
zu: keyboard|IsiSlovaki

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Slovenian
zu: keyboard|IsiSlovenian

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Turkish
zu: keyboard|IsiThekishi

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|Ukrainian
zu: keyboard|Isi-Ukranian

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|U.S. International
zu: keyboard|Ezamazwe ze-U.S.

note: #-#-#-#-#  28 (rhpl)  #-#-#-#-# Translators: the word before the bar is just context and doesn't need to be translated. Only after will be translated.
en: keyboard|U.S. English
zu: keyboard|IsiNgisi sase-U.S.

en: Unable to probe
zu: Ayikwazi ukusukela

en: MieMouse (serial)
zu: MieMouse (ucezu)

en: Generic
zu: Okufanayo

en: 2 Button Mouse (serial)
zu: Inkinombo Yemouse 2 (ucezu)

en: 3 Button Mouse (serial)
zu: Inkinombo Yemouse 3 (ucezu)

en: 2 Button Mouse (PS/2)
zu: Inkinombo Yemouse 2 (PS/2)

en: 3 Button Mouse (PS/2)
zu: Inkinombo Yemouse 3 (PS/2)

en: Wheel Mouse (PS/2)
zu: Isondo Lemouse (PS/2)

en: 2 Button Mouse (USB)
zu: Imouse Yenkinombo 2 (USB)

en: 3 Button Mouse (USB)
zu: Imouse Yenkinombo 3 (USB)

en: Wheel Mouse (USB)
zu: Imouse Yenkinombo (Wheel Mouse) (USB)

en: NetMouse (serial)
zu: Uxhumano lwemouse (NetMouse) (ucezu)

en: Thinking Mouse (serial)
zu: Imouse Ecabangayo (ucezu)

en: C7 Mouse (serial, old C7 type)
zu: C7 Mouse (ucezu, uhlobo oludala lwe-C7)

en: CC Series (serial)
zu: CC Series (ucezu)

en: MouseMan/FirstMouse (serial)
zu: MouseMan/FirstMouse (ucezu)

en: MouseMan+/FirstMouse+ (serial)
zu: MouseMan+/FirstMouse+ (ucezu)

en: Compatible Mouse (serial)
zu: Imouse Efanayo (ucezu)

en: Rev 2.1A or higher (serial)
zu: Rev 2.1A noma ngaphezulu (ucezu)

en: Mouse Systems
zu: Amasistimu Emouse

en: Mouse (serial)
zu: Imouse (ucezu)

en: Probing monitor
zu: Ifuna umlawuli

en: Probing videocard
zu: Ifuna ikhadi levidiyo

en: Probing for video card:   %s
zu: Ifuna ikhadi levidiyo:   %s

en: Attempting to start native X server
zu: Izama ukuqala umlekeleli weX

en: Attempting to start frame buffer X server
zu: Izama ukuqala isakhelo somgcini womlekeleli ka-X

en:  X server started successfully.
zu:  Umlekeleli ka-X uqale ngempumelelo.

note: keyboard_backend.py - backend code for mouse configuration Copyright (C) 2002, 2003 Red Hat, Inc. Brent Fox <bfox@redhat.com> This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either
en: Usage: system-config-keyboard [--help] [--noui] [--text] [<keyboardtype>]
           --help            Print out this message.
           --noui            Run in command line mode.
           --text            Run in text interface mode.
zu: Ukusetshenziswa: ibhodi lezikhiye le-redhat [--usizo] [--noui] [--umbhalo][<keyboardtype>]
           --usizo            Shicilela lo myalezo.
           --noui            Sebenzisa endleleni yomugqa womyalelo.
           --umbhalo            Sebenzisa endleleni yoxhumano lombhalo.

en: <keyboardtype> options are:
zu: <keyboardtype> izinketho zingu:

en: You must specify a valid keyboard type.
zu: Kumele ucacise uhlobo lwebhodi lezikhiye ezisebenzayo.

en: Run 'system-config-keyboard --help' to see a list of keymaps.
zu: Sebenzisa ibhodi lakhiye-lokuhlanganisela isistimut - losizo' ukubona uhlu lwamabalazwe kakhiye.

en: '%s' is an invalid keymap.  Please run 'system-config-keyboard --help' for a list of keymaps
zu: '%s' liyibalazwe lakhiye elingasebenzi.  Siza usebenzise 'ibhodi lakhiye lenhlanganiselo- usizo' ukuthola uhlu lwebalazwe lakhiye

en: Configure the system keyboard
zu: Hlanganisela ibhodi lezikhiye lesistimu

en: Select the appropriate keyboard for the system.
zu: Khetha ibhodi lezikhiye elilungile lesistimu.

note: !/usr/bin/python # # system-config-keyboard.py: keyboard configuration startup script # Copyright (C) 2002, 2003 Red Hat, Inc. # Copyright (C) 2002, 2003 Brent Fox <bfox@redhat.com> # This program is free software; you can redistribute it and/or modify # it under the terms of the GNU General Public 
en: Starting graphical mode failed.  Starting text mode instead.
zu: Ukuqalisa indlela yemidwebo kwehlulekile.  Esikhundleni qalisa indlela yombhalo.

note: !/usr/bin/python # languageBackend.py - Contains the backend code needed for system-config-language # Copyright (C) 2002, 2003 Red Hat, Inc. # Copyright (C) 2002, 2003 Brent Fox <bfox@redhat.com> # This program is free software; you can redistribute it and/or modify # it under the terms of the GNU G
en: Cannot find locale-list
zu: Ayikwazi ukuthola uhlu lwaseduze

en: Change the default system language
zu: Shintsha ulimi lwesistimu yendalo

en: Please select the default language for the system.
zu: Siza ukhethe ulimi lwendalo lwesistimu yakho.

note: Add icon to the top frame recenter the list If /etc/sysconfig/i18n file is empty for some reason, assume English is the only lang Chop encoding off so we can compare to self.installedLangs If the user didn't actually change the lang when in the app, then just return 1 Get the lang from the list of l
en: The changes will take effect the next time you log in.
zu: Ushintsho luzoba nomphumela ngesikhathi esilandelayo uma ungena ngaphakathi.

en: Select the language for the system.
zu: Khetha ulimi lwendalo lwesistimu.

note: mouse.set(mice[choice], emulate) oldDev = mouse.getDevice() if (oldDev): newDev = mouse.available()[mice[choice]][2] if ((oldDev[0:4] == "ttyS" and newDev[0:4] == "ttyS") or (oldDev == newDev)): pass else: mouse.setDevice(newDev) return mouse !/usr/bin/python # system-config-language.py - Contains t
en: system-config-language requires a currently running X server.
zu: Ulimi lokuhlanganisela i-redhat ludinga umlekeleli ka-X njengamanje osebenzayo.

en: Change the root password for the system
zu: Shintsha igama lokudlula lempande lesistimu

en: Please set the password for %s.
zu: Siza umise igama lokudlula l-%s.

en: Configuration Files
zu: Ukumiswa kohele

en: Development
zu: Intuthuko

en: Hardware Devices
zu: Uzitho zokwakha isiga-nyezi

en: Kernel Routines
zu: Izindlela zomnyobo

en: Library Functions
zu: Umtapo womtholalwazi

en: Overviews
zu: Ukubuka udlulisa

en: System Administration
zu: Ukubusa isiga-nyezi

en: System Calls
zu: Ukushaya kohlelo

en: Applets
zu: Izithotyana

en: Education Applications
zu: Amahlelo emfundo

en: X Applications
zu: X Izithoba

en: C_ase sensitive
zu: Iz_wela umbhalo

en: _Find:
zu: _Thola:

en: _Previous
zu: _Okudlulile

en: _Wrap around
zu: _Zongoloza

en: Yelp Factory
zu: Ifektri ye-Yelp

en: Define which cache directory to use
zu: Cacisa umkhondo wokufihla ofanele ukuwusebenzisa

en: Could not activate Yelp: '%s'
zu: Ihlulekile ukusebenzisa Iklewuza: '%s'

en: Could not open new window.
zu: Ihlulekile ukuvula ifasitela elisha.

en: YelpTocPager: Pause count is negative.
zu: YelpTocPager: Ukumisa ukubala isikhashana akuvumelani.

en: Could not load the OMF file '%s'.
zu: Ihlulekile ukufaka ihele OMF '%s'.

en: No href attribute found on yelp:document
zu: Asitholakalanga isifanekiso href phezu ko yelp:document

en: Help Contents
zu: Iingqikithi zosizo

en: Show previous page in history
zu: Khombisa ikhasi elidlulile emlandweni

en: Show next page in history
zu: Khombisa ikhasi elilandelayo elandweni

en: Help Browser
zu: Isiyaluzi sosizo

en: Get help with GNOME
zu: Thola usizo nge GNOME
