at-spi - en to ug translation catalogue (2260 entries)

en: Accessibility Registry
ug: Registry ياردەم قوراللىرى

en: Selected Link
ug: تاللانغان ئۇلىنىش

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
ug: AtkHyperlink ئوبجېكىتى تاللاندىمۇ كۆرسىتىش

en: Number of Anchors
ug: Anchors لارنىڭ سانى

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
ug: AtkHyperlink بىلەن باغلىنىشلىق بولغان  anchor لارنىڭ سانى

en: End index
ug: ئاخىرلىشىش نۇمۇرى

en: The end index of the AtkHyperlink object
ug: AtkHyperlink ئوبجېكىتنىڭ ئاخىرلىشىش نۇمۇرى

en: Start index
ug: باشلىنىش نۇمۇرى

en: The start index of the AtkHyperlink object
ug: AtkHyperlink ئوبجېكىتىنىڭ باشلىنىش نۇمۇرى

en: invalid
ug: ئىناۋەتسىز

en: accelerator label
ug: تېزلەتكۈچنىڭ label ى

en: alert
ug: ئەسكەرتىش

en: arrow
ug: ئىستىرېلكا

en: calendar
ug: كالېندار

en: canvas
ug: كانۋاس

en: color chooser
ug: رەڭ تاللىغۇچ

en: column header
ug: ستون قېشى

en: dateeditor
ug: چىسلا تەھرىرلىگۈچ

en: desktop icon
ug: desktop تۇغى

en: desktop frame
ug: desktop كۆزنىكى

en: dialog
ug: كۆزنەك

en: directory pane
ug: مۇندەرىجە پەنجىرىسى

en: drawing area
ug: سىزىش دائىرىسى

en: file chooser
ug: ھۆججەت تاللىغۇچ

en: filler
ug: تولدۇرغۇچ

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
ug: فونت تاللىغۇچ

en: frame
ug: كۆزنەك

en: glass pane
ug: ئەينەك پەنجىرە

en: html container
ug: HTML ساندۇقى

en: icon
ug: تۇغ

en: image
ug: رەسىم

en: internal frame
ug: ئىچكى كۆزنەك

en: layered pane
ug: قەۋەتلىك پەنجىرە

en: list
ug: تىزىملىك

en: list item
ug: تىزىملىك ئەزالىرى

en: menu
ug: مېنيۇ

en: menu bar
ug: مېنيۇ بالدىقى

en: menu item
ug: مېنيۇ ئەزالىرى

en: option pane
ug: تاللاش پەنجىرىسى

en: page tab
ug: بەت tab

en: page tab list
ug: بەت tab تىىزىملىكى

en: panel
ug: تاختاي

en: password text
ug: پارول

en: popup menu
ug: سەكرىمە مېنيۇ

en: progress bar
ug: ئىلگىرلىمە بالدىقى

en: push button
ug: بېسىلما كۇنۇوكا

en: radio button
ug: رادىئو كۇنۇپكىسى

en: root pane
ug: يىلتىز پەنجىرە

en: row header
ug: قۇر ماۋزۇسى

en: scroll bar
ug: سېرىگۈچ بالدىقى

en: scroll pane
ug: سېرىگۈچ پەنجىرىسى

en: separator
ug: ئايرىغۇچ

en: slider
ug: سېرىگۈچ

en: split pane
ug: ئايرىغۇچ پەنجىرىسى

en: statusbar
ug: ھالەت قۇرى

en: table
ug: جەدىۋەل

en: table cell
ug: كاتەك

en: table column header
ug: جەدىۋەل سىتونىنىڭ قېشى

en: table row header
ug: جەدىۋەل قۇرىنىڭ قېشى

en: tear off menu item
ug: menu item نىڭ تامچىسى

en: terminal
ug: تېرمىنال

en: text
ug: تېكىست

en: tool bar
ug: قورال بالدىقى

en: tool tip
ug: كۆرسەتمە

en: tree
ug: شاخسىمان

en: tree table
ug: شاخسىمان جەدىۋەل

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: window
ug: رامكا

en: header
ug: قاش

en: paragraph
ug: ئابزاز

en: application
ug: پروگرامما

en: autocomplete
ug: ئاپتوماتىك تاماملاش

en: edit bar
ug: تەھرىرلەش بالدىقى

en: embedded component
ug: سىڭدۈرۋېتىلگەن component

en: Accessible Name
ug: Accessible ئىسىمى

en: Accessible Description
ug: Accessible چۈشەندۈرۈلىشى

en: Accessible Parent
ug: Accessible ئاتا

en: Is used to notify that the parent has changed
ug: ئاتىسىنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Value
ug: Accessible  قىممەت

en: Is used to notify that the value has changed
ug: مەزكۇر قىممەتنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Role
ug: Accessible رولى

en: The accessible role of this object
ug: مەكۇر ئوبجېكىتنىڭ accessible رولى

en: Accessible Layer
ug: Accessible قەۋەت

en: The accessible layer of this object
ug: مەزكۇر ئوبجېكىتنىڭ accessible قەۋىتى

en: Accessible MDI Value
ug: Accessible MDI قىممىتى

en: The accessible MDI value of this object
ug: مەزكۇر ئوبجېكىتنىڭ accessible MDI قىممىتى

en: Accessible Table Caption
ug: Accessible جەدىۋەل تېمىسى

en: Accessible Table Column Header
ug: Accessible جەدىۋەل سىتون قېشى

en: Is used to notify that the table column header has changed
ug: جەدىۋەل سىتون قېشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Column Description
ug: Accessible جەدىۋەل سىتونىنىڭ چۈشەندۈرۈلىشى

en: Is used to notify that the table column description has changed
ug: جەدىۋەل سىتونىنىڭ چۈشەندۈرىشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Row Header
ug: Accessible جەدىۋەل قۇر قېشى

en: Is used to notify that the table row header has changed
ug: جەدىۋەل قۇر قېشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Row Description
ug: Accessible جەدىۋەل قۇرىنىڭ چۈشەندۈرۈلىشى

en: Is used to notify that the table row description has changed
ug: جەدىۋەل قۇرىنىڭ چۈشەندۈرىشىنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Summary
ug: Accessible جەدىۋەل خۇلاسىسى

en: Is used to notify that the table summary has changed
ug: جەدىۋەل خۇلاسىسىنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Accessible Table Caption Object
ug: Accessible جەدىۋەل تېما ئۆبجېكىتى

en: Is used to notify that the table caption has changed
ug: جەدىۋەل تېمىسىنىڭ ئۆزگەرگەنلىگىنى خەۋەر قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Number of Accessible Hypertext Links
ug: Accessible Hypertext Links نىڭ سانى

en: The number of links which the current AtkHypertext has
ug: ھازىرقى AtkHypertext  نىڭ ئۇلىنىشلىرىنىڭ سانى

en: Submit bug report
ug: بۇگ مەلۇماتى يوللاش

en: Only send report to yourself
ug: مەلۇماتنى ئۆزىگىلا يوللاش

en: Save report to file
ug: مەلۇماتنى ھۆججەتكە ساقلاش

en: crashed application
ug: توختاپ قالغان پروگرامما

en: core file
ug: core ھۆججەت

en: nothing
ug: يوق

en: Name of contact
ug: ئالاقىلاشقۇچىنىڭ ئىسمى

en: NAME
ug: Isimi

en: Email address of contact
ug: ئالاقىلاشقۇچىنىڭ Email ئادرېسى

en: Package containing the program
ug: پروگراممىنى ئوز ئىچىگە ئالغان بولاق

en: PACKAGE
ug: بولاق

en: Version of the package
ug: بولاقنىڭ نۇسخىسى

en: VERSION
ug: نۇسخىسى

en: File name of crashed program
ug: توختاپ قالغان پروگراممىنىڭ نامى

en: PID of crashed program
ug: توختاپ قالغان پروگراممىنىڭ PID سى

en: Core file from program
ug: پروگراممىدىن چىققان Core ھۆججىتى

en: Text file to include in the report
ug: مەلۇماتقا قوشىدىغان تېكىست ھۆججىتى

en: PID of the program to kill after the report
ug: مەلۇمات تۈگىگەندە ئاخىرلاشتۇرىدىغان پروگراممىنىڭ PID سى

en: Could not find widget named %s at %s
ug: %s (%sنىڭ ئىچىدىكى ) دېگەن نامدىكى widget تاپالمىدىم

en: gdb has not finished getting the debugging information.
    Kill the gdb process (the stack trace will be incomplete)?
ug: gdb دېبۇگ ئۇچۇرلىرىنى ئېلىپ بولالمىدى.
    gdb ئاخىرلاشتۇرامسىز? (stackنى ئىزلاش مۇكەممەل بولمايدۇ)

en: gdb has already exited
ug: gdb ئاللىقاچان ئاخىرلاشقان.

en: Save Backtrace
ug: Backtrace نى ساقلاش

en: Please wait while Bug Buddy saves the stack trace...
ug: Bug Buddy stackنى ئىزلاشنى ساقلاپ بولغىچە ساقلاڭ.

en: The stack trace was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
ug: stackنى ئىزلاش %s نىڭغا ساقلانمىدى:
    
    %s
    
    باشقا نامدا قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: _Start Mailer
ug: Mailerنى قوزغىتىش(_S)

en: _Send Report
ug: مەلۇماتنى يوللاش(_S)

en: Hide Debugging Options
ug: Debug Optionلىرىنى يوشۇرۇش

en: Show Debugging Options
ug: Debug Optionلىرىنى كۆرسىتىش

en: $GNOME_CRASHED_APPNAME is deprecated.
    Please use the --appname command line argument instead.
ug: $GNOME_CRASHED_APPNAME ئەمەلدىن قالدۇرۇلغان.
    ئورنىغا بۇيرۇق قۇرىدا  --appname پارامېتىرىنى ئىشلىتىڭ.

en: $GNOME_CRASHED_PID is deprecated.
    Please use the --pid command line argument instead.
ug: $GNOME_CRASHED_PID ئەمەلدىن قالدۇرۇلغان.
    ئورنىغا بۇيرۇق قۇرىدا  --pid پارامېتىرىنى ئىشلىتىڭ.

en: To debug a process, the application name is also required.
    Please also supply an --appname command line argument.
ug: پروسېسنى دېبۇگ قىلىش ئۈچۈن پروگراممىنىڭ نامى زۆرۈر.
    يەنە كېلىپ بۇيرۇق قۇرىغا --appname پارامېتىرىنى قوشۇڭ.

en: Bug Buddy could not load its user interface file (%s).
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
ug: Bug Buddy  interface ھۆججىتى(%s)نى ئوقۇپ كىرەلمىدى.
    Bug Buddy توغرا ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Bug Buddy could not update its bug information.
    The old one will be used.
ug: Bug Buddy ئۆزىنىڭ بۇگ ئۇچۇرلىرىنى يېڭىلىيالمىدى.
    كونا bug ئۇچۇرلىرىنى ئىشلىتىدۇ.

en: Bug Report Tool
ug: بۇگ مەلۇمات قورالى

en: Report a bug in GNOME-based applications
ug: GNOME دىكى پروگراممىلارنىڭ بۇگلىرىنى مەلۇم قىلىدۇ.

en: 
    Welcome to Bug Buddy, a bug reporting tool for GNOME. It will step you through the process of submitting a bug report.
    
    Please, select the kind of problem you want to report and press the "Forward" button:
ug: 
    GNOME نىڭ بۇگ مەلۇمات قورالى Bug Buddy غا خوش كەپسىز.
    ئۇ سىزنىڭ بۇگنى مەلۇم قىلىشىڭىزغا ياردەم بېرىدۇ.
    
    مەلۇم قىلماقچى بولغان مەسىلىنى تاللاپ «ئىلگىرىلەش» توپچىسىنى چېكىڭ:

en: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy update</span>
    
    The bug information that is stored on your system is outdated. Choosing "Update" will update it. Choosing "Don't update" will force the bug reporting to use old data.
ug: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy uchur yengilash</span>
    
    ئىشلىتىۋاتقان سىستېمىڭىزدىكى بۇگ ئۇچۇرلىرى كونىدەك قىلىدۇ،«يېڭىلاش»نى چەكسىڭىز بۇگ ئۇچۇرلىرى يېڭىلىنىدۇ.«يېڭىلىماسلىق» نى چەكسىڭىز مەجبۇرىي ھالدا كونا بۇگ ئۇچۇرلىرىنى ئىشلىتىپبۇگنى مەلۇم قىلىدۇ

en: Binary file:
ug: ئىككىلىك سىستېمىدىكى ھۆججەت:

en: Bug Buddy can send debugging information with your bug report.
    The correct options should have been selected for you automatically.
ug: Bug Buddy بۇگ ئۇچۇرلىرى بىلەن بىرلىكتە دېبۇگ ئۇچۇرلىرىنى يوللىيالايدۇ.
    مۇۋاپىق optionلارنى ئاپتوماتىك ھالدا تاللاپ بېرەلەيدۇ.

en: Bug Buddy is now collecting information on your crash to submit to a bug tracking system. This is an automated process, and may take a few minutes. When it is done, you can press 'Show Debugging Details' to see the information or press 'Forward' to move to the next step in the process.
ug: Bug Buddy بۇگ ئىزچى سىستېمىسىغا (BTS) دوكلات يوللاش ئۈچۈن، توختاپ قالغان
    پروگراممىنىڭ ئۇچۇرلىرىنى توپلاۋاتىدۇ.
    بۇ ئاپتوماتىك جەريان بولۇپ، ئازراق ۋاقىت كېتىدۇ.تۈگىگەندە «دېبۇگ ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىش» نى بېسىپ ئۇچۇرلارنى كۆرگىلى,
    «ئىلگىرىلەش»نى بېسىپ كېيىنكى باسقۇچقا ئۆتۈشكە بولىدۇ.

en: Bug Buddy uses email to submit the bug reports.
    Please choose how you would like Bug Buddy to send email.
ug: Bug Buddy بۇگ مەلۇماتىنى Email ئارقىلىق يوللايدۇ.
    بۇگ دوكلاتىنى يوللاش ئۇسۇلىنى تاللاڭ.

en: Core file
ug: core ھۆججەت

en: D_ebug a crashed or running application (experts only)
ug: توختاپ قالغان ياكى ئىجرا بولىۋاتقان پروگراممىنى دېبۇگ قىلىش(مۇتەخەسسىسلەر ئۈچۈن)(_E)

en: Debug
ug: دېبۇگ

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Downloading files
ug: ھۆججەتلەرنى يۈكلەۋاتىدۇ

en: Include a text file
ug: تېكىست ھۆججىتىنى قوشۇش

en: Just s_ave to a file so I can submit a bug report manually
ug: بۇگ ئۇچۇرلىرىنى ھۆججەتكە ساقلاپ، يوللىغىلى بولىدىغان قىلىش(_A)

en: Path of sendmail:
ug: sendmail نىڭ ئورنى:

en: Please choose a component, version, and severity level.
ug: Componet, نۇسخىسى، مۇھىملىق دەرىجىسىنى كۆرسىتىپ بېرىڭ.

en: Please make any final corrections to the bug report.
    Notice that it will be shown at http://bugzilla.gnome.org
    It will include your name, e-mail address, and maybe
    some information about how the application crashed. If the
    document you were working on contained sensitive information,
    you may not want to submit this bug report
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم تۈزۈتۈش ئېلىپ بېرىڭ.
    http://bugzilla.gnome.org غا تۆۋەندىكى مەزمۇنلارنى يوللاڭ,
    ئىسىمىڭىز, Emailئىڭىز, شۇنداقلا
    پروگرامما توختاپ قېلىشتا سىز قىلغان مەشغۇلاتنىڭ جەريانى
    ئەگەر ئېلان قىلسا بولمايدىغان مەزمۇنلار بولسا,
    بۇ بۇگ مەلۇماتىنى يوللىمىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: Please make your bug report in English, if possible.
ug: مۇمكىن بولسا بۇگ مەلۇماتىنى ئىنگلىزچە يوللاڭ

en: Please select the product or application for the bug you wish to report.
ug: بۇگ مەلۇماتىنى يوللايدىغان مەھسۇلات ياكى پروگراممىنى تاللاڭ.

en: Please take a minute to see if your bug is one of the most frequently reported bugs.
    If the bug is already reported, please do not report it again.
ug: مەزكۇر بۇگ ئاللىقاچان مەلۇم قىلىنغانمۇ تەكشۈرۈپ بېقىڭ
    ئەگەر ئاللىقاچان مەلۇم قىلىنغان بولسا، يەنە مەلۇم قىلىپ ئاۋارە بولماڭ.

en: Please wait while Bug Buddy updates its list
    of products for the bug tracking systems.
ug: Bug Buddy بۇگ ئىزچى سىستېمىسىنىڭ مەھسۇلاتلىرىنىڭ
     تىزىملىكىنى  يېڭىلاۋاتىدۇ، سەل كۈتۈڭ...

en: Save in:
ug: ساقلايدىغان يەر:

en: Save the report to...
ug: نام قويۇپ ساقلاش...

en: Saving:
ug: ساقلاۋاتىدۇ:

en: Sendmail Settings
ug: sendmail نى سەپلەش(Setting)

en: Severity:
ug: مۇھىملىقى:

en: Show _Applications
ug: پروگراممىنى كۆرسىتىش(_A)

en: Show _Debugging Details
ug: _Dدېبۇگ ئۇچۇرلىرىنىڭ تەپسىلاتنى كۆرسىتىش

en: Show _Products
ug: مەھسۇلاتنى كۆرسىتىش(_P)

en: Show most frequent bugs in:
ug: كۆپ مەلۇم قىلىنغان بۇگنى كۆرسىتىش:

en: Start
ug: باشلاش

en: Submit another bug
ug: باشقا بۇگنى مەلۇم قىلىش

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: The _application does not function correctly
ug: پروگرامما نورمال بولمايۋاتىدۇ(_A)

en: The _documentation is wrong
ug: ماتېرىياللار توغرا ئەمەس(_D)

en: The _translation is wrong
ug: ئۇيغۇرچە _tتەرجىمە توغرا ئەمەس

en: Use _sendmail directly
ug: بىۋاسىتە _sendmail نى ئىشلىتىش

en: Version:
ug: نۇسخىسى:

en: _Don't update
ug: يېڭىلىماسلىق(_D)

en: _Request a missing feature
ug: يېڭى ئىقتىدار قوشۇشنى ئىلتىماس قىلىش(_R)

en: _Update
ug: يېڭىلاش(_U)

en: desc
ug: ئىزاھات

en: email info
ug: Email ئۇچۇرلىرى

en: finished
ug: تامام

en: intro
ug: تونۇشتۇرۇش

en: mail config
ug: Emailنى سەپلەش

en: mostfreq
ug: daimliq bug

en: product
ug: مەھسۇلات

en: %d of %d
ug: %d / %d

en: Product
ug: مەھسۇلات

en: Bug Buddy could not open '%s'.
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
ug: Bug Buddy  '%s' نى ئاچالمىدى.
    Bug Buddy نورمال ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ.
    
    Bug Buddy ئاخىرلىشىدۇ.

en: Bug Buddy could not find any information on where to submit bugs.
    
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
ug: بۇگ مەلۇماتىنى تاپشۇرۇپ ئالدىغان ئورۇن تېپىلمىدى
    
    Bug Buddy نورمال ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈڭ.
    
    Bug Buddy ئاخىرلىشىدۇ.

en: Couldn't load icon for %s
ug: %s غا كېرەكلىك تۇغ تېپىلمىدى

en: URI to show when clicked.
ug: چېكىلگەن چاغدا كۆرسىتىلدىغان URI

en: Visited
ug: كۆرۈلگەن

en: If the URI has been visited before.
ug: URI كۆرۈلگەن بولسا

en: Obtaining stack trace... (%d)
ug: ئىزچى ئۇچۇرلىرى توپلىنىۋاتىدۇ... (%d)

en: Unable to process core file with gdb:
    '%s'
ug: gdb ئارقىلىق core ھۆججىتىنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى:
    '%s'

en: GDB was unable to determine which binary created
    '%s'
ug: gdb قايسى ئىككىلىك سىستېمىدىكى ھۆججەت ھاسىل قىلىنغانلىقىنى بىلەلمىدى.
    '%s'

en: Error on read... aborting
ug: ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى...بۇ يەردە توختايدۇ.

en: Both a binary file and PID are required to debug.
ug: دېبۇگ قىلىش ئۈچۈن ئىككىلىك سىستېمىدىكى ھۆججەت بىلەن PID نىڭ بولىشى زۆرۈر.

en: The binary file could not be found. Try using an absolute path.
ug: ئىككىلىك سىستېمىدىكى ھۆججەت تېپىلمىدى. مۇتلەق ئورنىنى كۆرسىتىپ بېرىڭ.

en: GDB could not be found on your system.
    Debugging information will not be obtained.
ug: سىستېمىدا gdb يوق ئىكەن
    دېبۇگ ئۇچۇرلىرىنى توپلاش توختىتىلىدۇ.

en: Could not find the gdb-cmd file.
    Please try reinstalling Bug Buddy.
ug: gdb-cmd ھۆججىتى تېپىلمىدى
    Bug Buddy نى قايتا ئورۇنلاشتۇرۇڭ.

en: There was an error running gdb:
    
    %s
ug: gdb ئىجرا بولىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى:
    
    %s

en: Could not read symbolic link information for %s
ug: %s غا بولغان ئۇلىنىشنى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: The file has too many symbolic links.
ug: بۇ ھۆججەتكە بولغان ئۇلىنىش بەك كۆپ ئىكەن.

en: Main loop isn't running!
ug: ئاساسلىق دەۋرىيلىك ئىجرا قىلىنمىغان!

en: Error setting up sigchld handler: %s
ug: SIGCHLD باشقۇرغۇچىسىنى بەلگىلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Invalid filename.
ug: ھۆججەت نامى ئىناۋەتسىز.

en: There already exists a file name '%s'.
    
    Do you wish to overwrite this file?
ug: '%s' نامىدىكى ھۆججەت مەۋجۇت
    
    ئۈستىگە يېزىشقا بولامدۇ?

en: Could not create a backup file.
ug: زاپاس ھۆججەتنى تۇرغۇزغىلى بولمىدى.

en: Welcome to Bug Buddy
ug: Bug Buddy غا خۇش كەلدىڭىز

en: Collecting debug info
ug: دېبۇگ ئۇچۇرلىرىنى توپلاش

en: Select a Product or Application
ug: مەھسۇلات ياكى پروگراممىنى تاللاڭ

en: Select a Component
ug: Componentنى تاللاڭ

en: Frequently Reported Bugs
ug: كۆپ مەلۇم قىلىنغان بۇگ

en: Bug Description
ug: بۇگنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Mail Configuration
ug: Mailنى سەپلەش

en: Confirmation
ug: جەزملەش

en: Finished!
ug: تاماملاندى!

note: Translators should localize the following string * which will give them credit in the About box. * E.g. "Fulano de Tal <fulano@detal.com>"
en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
ug: Gheyret T.Kenji <gheyret@yahoo.com>
    GNOME Uighur Translation Project <gnome-uighur@yahoogroups.com>

en: The graphical bug reporting tool for GNOME.
ug: GNOME نىڭ رامكىلىق بۇگ مەلۇم قىلىش قورالى

en: Please enter your name.
ug: ئىسمىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter a valid email address.
ug: ئىناۋەتلىك Email ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ.

en: '%s' doesn't seem to exist.
    
    Please check the path to sendmail again.
ug: '%s' يوقتەك قىلىدۇ
    
    sendmail نىڭ ئورنى توغرىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Please enter a valid email command.
ug: توغرا بولغان Email بۇيرۇقىنى كىرگۈزۈڭ.

en: The specified file does not exist.
ug: كۆرسىتىلگەن ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس.

en: File is of type: %s
ug: ھۆججەتنىڭ تۈرى: %s

en: '%s' is a %s file.
    
    Bug Buddy can only submit plaintext (text/*) files.
ug: '%s' بولسا %s ھۆججەت.
    
    Bug Buddy دا پەقەتلا ئادەتتىكى تېكىست ھۆججىتىنىلا (text/*) يوللاشقا بولىدۇ.

en: You must include a comprehensible subject line in your bug report.
ug: مەلۇماتىڭىزغا چوقۇم چۈشىنىشلىك ماۋزۇ قويۇڭ.

en: You must include a comprehensible description in your bug report.
ug: مەلۇماتىڭىزنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى چوقۇم چۈشىنىشلىك بولسۇن.

en: Please wait while Bug Buddy saves your bug report...
ug: Bug Buddy مەلۇماتىڭزنى ساقلاپ بولغىچە تەخىر قىلىڭ.

en: The bug report was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
ug: بۇگ مەلۇماتى %s غا ساقلانمىدى:
    
    %s
    
    باشقا نامدا قايتا قىلىڭ.

en: Your bug report was saved in %s
ug: بۇگ مەلۇماتىڭىز %s غا ساقلاندى.

en: Please wait while Bug Buddy submits your bug report...
ug: Bug Buddy بۇگ مەلۇماتىڭزنى يوللاپ بولغىچە تەخىر قىلىڭ.

en: There was an error submitting the bug report:
    
    %s
ug: بۇگنى يوللاشتا خاتالىق كۆرۈلدى:
    
    %s

en: Your bug report has been submitted to:
    
            <%s>
    
    Bug reporting is an important part of making Free Software. Thank you for helping.
ug: بۇگ مەلۇماتىڭىز تۆۋەندىكى يەرگە يوللاندى:
    
            <%s>
    
    بۇگ مەلۇماتى Free Software غا نىسپەتەن ئىنتايىن مۇھىم ئورۇندا تۇرىدۇ. ھەمكارلاشقىنىڭىز ئۈچۈن تەشەككۈر.

en: Please, select the core file or running application to debug.
ug: دېبۇگ قىلماقچى بولغان core ھۆججەت ياكى ئىجرا بولىۋاتقان پروگراممىنى تاللاڭ.

en: %s
    
    Notice that the software you are running (%s) is older than six months.
    You may want to consider upgrading to a newer version of %s system
ug: %s
    
    دىققەت! ئىجرا بولۇۋاتقىنى %s يېرىم يىلنىڭ ئالدىدىكى كونا پروگرامما
    %s سىستېمىڭىزنى يېڭىلاشنى ئويلىشىپ كۆرۈڭ

en: Please choose a product for your bug report.
ug: بۇگ مەلۇماتىڭىز ئۇچۇن مەھسۇلات تاللاڭ.

en: Please choose a component, version, and severity level for product %s
ug: مەھسۇلات %s نىڭ componeti, نۇسخىسى، مۇھىملىق دەرىجىسىنى كۆرسىتىپ بېرىڭ.

en: Please choose an application for your bug report.
ug: بۇگ مەلۇماتىڭىز ئۇچۇن پروگرامما تاللاڭ.

en: Please choose a component, version, and severity level for application %s
ug: پروگرامما %s نىڭ componeti، نۇسخىسى، مۇھىملىق دەرىجىسىنى كۆرسىتىپ بېرىڭ.

en: This Application has bug information, but Bug Buddy doesn't know about it. Please choose another application.
ug: مەزكۇر پروگراممىدا بۇگ ئۇچۇرلىرى بار ئىكەن، بىراق Bug Buddy بۇ ئۇچۇرلارنى تونۇمايدىكەن,باشقا پروگرامما تاللاڭ

en: You must specify a component for your bug report.
ug: component نى كورسىتىپ بېرىڭ.

en: Bug reporter name
ug: بۇگ مەلۇم قىلغۇچىنىڭ ئىسمى

en: Email Address for submiting bug reports to GNOME Bugzilla. This address will be used for correspondence regarding the bug you are submitting. If you already have a GNOME Bugzilla account, please use it as your Email Address.
ug: GNOME Bugzilla غا بۇگ مەلۇم قىلىش ئۇچۇن كەرەك بولغان Email ئادرېس. بۇ ئادرېسبۇگ مەلۇم قىلىشتا ئىشلىتىلىدۇ،ئەگەر GNOME Bugzilla دا ھېسابىڭىز بولسا شۇ ئادرېسنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ

en: File to save bug reports
ug: بۇگ مەلۇماتىنى ساقلايدىغان ھۆججەت

en: File where you want to save your bug report in order to submit it later.
ug: بۇگ مەلۇماتىنى كېيىن يوللىماقچى بولسىڭىز ھازىرچە مەلۇماتنى ساقلاپ قويىدىغان ھۆججەتنىڭ ئىسمى.

en: Last time Bug Buddy checked for updates
ug: Bug Buddy نى يېڭىلىغان ئەڭ ئاخىرقى ۋاقىت

en: Path in your local filesystem where sendmail or equivalent is located.
ug: sendmail ياكى شۇنىڭغا ئوخشاش ئىقتىدارلىق پروگراممىلارنىڭ سىستېمىڭىزدىكى ئورنى(يولى)

en: Path to sendmail like mailer program
ug: sendmail غا ئوخشاش پروگراممىنىڭ ئورنى(يولى)

en: Real name of user reporting the bug.
ug: بۇگنى مەلۇم قىلغان كىشىڭ ھەقىقىي ئىسمى.

en: This is the last time (UNIX timestamp) when Bug Buddy checked for updates of Bugzilla information.
ug: بۇ بولسا Bug buddy ئەڭ ئاخىرقى قېتىم ئۇچۇرلارنى يېڭىلاش ئۇچۇن Bugzilla نى تەكشۈرگەن ۋاقىت (UNIX timestamp).

en: Use sendmail for submitting bug reports to GNOME Bugzilla. Right now, this is the only supported method.
ug: GNOME Bugzilla غا بۇگ مەلۇم قىلىش قىلىشتا sendmail ئىشلىتىلىدۇ،ھازىرچە مۇشۇنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Use sendmail to send bug reports
ug: بۇگ مەلۇم قىلىشتا sendmail نى ئىشلىتىڭ.

note: Paneltree |         /-menutree Widgettree------buttontree \-edittree Tree, parent, children, next, pointer, data, string, colour
en: Panels
ug: تاختايلار

en: Menus
ug: مېنيۇلار

en: Buttons
ug: توپچىلار

en: Text
ug: تېكىست

en: Control
ug: كونترول

en: Windows
ug: رامكىلار

en: Pause
ug: ۋاقتىنچە توختاش

en: Move
ug: يۆتكەش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Speak
ug: سۆزلەش

en: Everything
ug: ھەممىسى

en: New
ug: يېڭى

en: Repeat
ug: تەكرارلاش

en: Character
ug: ھەرپ

en: Word
ug: سۆز

en: Line
ug: قۇر

en: <b>Alphabet Selection:</b>
ug: <b>ئېلىپبە جەدۋىلى تاللاش:</b>

en: <b>Button control setup</b>
ug: <b>توپچىدا كونترول قىلىشنى بەلگىلەش</b>

en: <b>Color Selection:</b>
ug: <b>رەڭ تاللاش:</b>

en: <b>Control Style:</b>
ug: <b>كونترول شەكلى:</b>

en: <b>Miscellaneous Options:</b>
ug: <b>باشقا Option لار:</b>

en: <b>Orientation:</b>
ug: <b>يۆنىلىشى:</b>

en: <b>Smoothing:</b>
ug: <b>سىلىقلاش:</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
ug: <b>باشلاش ۋە توختىتىش:</b>

en: <b>Toggle button Mode:</b>
ug: <b>ئالماشتۇغۇچى توپچىنىڭ ھالىتى:</b>

en: <b>View Options:</b>
ug: <b>كۆرسىتىش Option لىرى:</b>

en: <b>X/Y Coordinates:</b>
ug: <b>X/Y كوردىناتلىرى:</b>

en: <b>Y Axis Options:</b>
ug: <b>Y ئوقىنىڭ Option لىرى :</b>

en: Alphabet
ug: ئېلىپبە جەدۋىلى

en: Alphabet Default
ug: ئېلىپبەنىڭ يۆنىلىشى

en: Bottom to Top
ug: تۆۋەندىن يۇقىرىغا

en: Button control setup
ug: توپچىدا كونترول قىلىشنى بەلگىلەش

en: Button mode
ug: توپچىنىڭ ھالىتى

en: Button:
ug: توپچە:

en: Control mode
ug: كونترول ھالىتى

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: Copy _All
ug: ھەممىنى كۆچۈرۈش(_A)

en: Copy all on stop
ug: توختىغاندا ھەممىنى كۆچۈرۈش

en: Cut
ug: كېسىپ ئېلىش

en: Cyclical button mode
ug: ئايلانما توپچىنىڭ ھالىتى

en: Dasher Preferences
ug: Dasher نى سەپلەش

en: Distance from centreline for start on mouse position:
ug: مائۇس تۇرغان ئورۇندىن مەركىزى سىزىققىچە بولغان ئارىلىق:

en: Down/3:
ug: ئاستى/3:

en: Draw box outlines
ug: رامكىنىڭ گىرۋەكلىرى سىزىش

en: Draw line between crosshairs and mouse
ug: مائۇس بىلەن مەركىزى سىزىقىنىڭ ئارىلىقىغا سىزىق سىزىش

en: Edit Button-control options
ug: توپچىدا كونترول قىلىشنىڭ option لىرىنى تۈزىتىش

en: Enter text into other windows
ug: باشقا رامكىغا تېكىست كىرگۈزۈش

en: Eyetracker mode
ug: Eyetracker ھالىتى

en: If this mode is selected, up  and down will
    cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
ug: بۇ ھالەت تاللانغاندا،
    كوردىناتلار ئارىسىدا ئۈستى ۋە ئاستى دەۋرىيلىك ئالمىشىدۇ، ئوڭ تەرەپتە نەتىجىنى كۆرگىلى بولىدۇ

en: Japanese
ug: يابانية

en: Large
ug: چوڭ

en: Left to Right
ug: سولدىن ئوڭغا

en: Left/2:
ug: سول/2:

en: New file
ug: يېڭى ھۆججەت

en: Normal
ug: نورمال

en: One dimensional mode
ug: بىر ئۆلچەملىك ھالەت

en: Paste
ug: چاپلاش

en: Pause outside window
ug: سىرتتىكى رامكىنى ۋاقىتلىق توختىتىش

en: Right to Left
ug: ئوڭدىن سولغا

en: Right/4:
ug: ئوڭ/4:

en: Save file
ug: ھۆججەت ساقلاش

en: Save file as
ug: باشقا نامدا ساقلاش

en: Select File
ug: ھۆججەت تاللاش

en: Select Font
ug: خەت نۇسخىسى

en: Show mouse position
ug: مائۇسنىڭ ئورنىنى كۆرسىتىش

en: Show speed slider
ug: تېزلىك سېرىلمىسىنى كۆرسىتىش

en: Show toolbar
ug: toolbar نى كۆرسىتىش

en: Speak on stop
ug: توختىغاندا سۆزلەش

en: Start on left mouse button
ug: مائۇسنىڭ سول توپچىسى ئارقىلىق باشلايدىغان قىلىش

en: Start on space bar
ug: بوشلۇق كۇنۇپكىسى ئارقىلىق باشلايدىغان قىلىش

en: Start with mouse position
ug: مائۇسنىڭ ئورنى ئارقىلىق باشلايدىغان قىلىش

en: Timestamp new files
ug: يېڭى ھۆججەتكە Timestamp نى قوشۇش

en: Top to Bottom
ug: يۇقىرىدىن تۆۋەنگە

en: Training
ug: ئۆگىتىش

en: Training Dasher - please wait
ug: Dasher نى ئۆگىنىشكە سېلىۋاتىدۇ، ئازراق تەخىر قىلىڭ

en: Up/1:
ug: ئۇستى/1:

en: Use this control to adjust the relative sizes of the 
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
ug: بۇ كونتروللىغۇچنى ئىشلىتىپ، 
    رامكىنىڭ نىسپىي چوڭلۇقىنى تەڭشەشكە بولىدۇ.
    قىممەت چوڭلىسا، تېزلىكى ئاستىلاپ كېتىدۇ.

en: Very Large
ug: بەك چوڭ بولۇپ كەتتى

en: View
ug: كۆرسىتىش

en: X:
ug: Ｘ كوردىناتى:

en: Y:
ug: Ｙكوردىناتى:

en: _Append to file
ug: ھۆججەتكە قوشۇش(_A)

en: _Dasher Font
ug: خەت نۇسخىسى(_D)

en: _Dasher Font Size
ug: خەت چوڭلۇقى(_D)

en: _Edit Font
ug: فونتنى تەھرىرلەش(_E)

en: _Import Training Text
ug: ئۆگىنىشتە ئىشلىتىدىغان تېكىستنى كىرگۈزۈش(_I)

en: _Options
ug: Optionلار(_O)

en: _Reset fonts
ug: فونتلارنى ئەسلىدىكى ھالەتكە كەلتۈرۈش(_R)

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
ug: abcdefghijk ABCDEFGHIJK بۇ سىناق تېكىست

en: <b>Speed</b>
ug: <b>تېزلىك</b>

en: Change colour scheme automatically
ug: رەڭنىڭ لايىھىسىنى ئاپتوماتىك ئۆزگەرتىش

en: Color
ug: رەڭ

en: If this mode is selected, up and down will cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
ug: بۇ ھالەت تاللانغاندا،
    كوردىناتلار ئارىسىدا ئۈستى ۋە ئاستى دەۋرىيلىك ئالمىشىدۇ، ئوڭ تەرەپتە نەتىجىنى كۆرگىلى بولىدۇ

en: Number of pixels that should cover the entire y range:
ug: پۈتكۈل Y ئوقىنى قاپلىغىلى كېرەكلىك بولغان چېكىت سانى:

en: Use this control to adjust the relative sizes of the letter boxes. Note that selecting high values will slow your writing speed.
ug: بۇ كونتروللىغۇچنى ئىشلىتىپ، رامكىنىڭ نىسپىي چوڭلۇقىنى تەڭشەشكە بولىدۇ.قىممەت چوڭلىسا، تېزلىك ئاستا بولىدۇ.

en: Unable to initialize speech support
ug: gnome-speech نى دەسلەپكى ھالەتكە كەلتۈرەلمىدىم.

en: Warning: unable to set speech parameters
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: سۆزلىشىش پارامېتىرىنى بەلگىلىيەلمىدىم

en: Dasher Text Entry
ug: Dasher تېكىست كىرگۈزگۈچىسى

en: Image/label border
ug: Image/label رامكىسى

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
ug: ئەسكەرتىش كۆزنىكىدىكى سۈرەت ۋە ئۇچۇرلارنىڭ رامكىسىنىڭ كەڭلىكى

en: Alert Type
ug: ئەسكەرتىش تۈرى

en: The type of alert
ug: ئەسكەرتىشنىڭ كونكېرت تۈرى

en: Alert Buttons
ug: ئەسكەرتىش كونۇپكىلېرى

en: The buttons shown in the alert dialog
ug: ئەسكەرتىش كۆزنىكىدىكى كونۇپكىلارنىڭ كۆرۈنۈشى

en: Show more _details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرۈش

en: The text of the label.
ug: ئۇچۇر تېكىستى

en: Justification
ug: سەۋەبى

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ug: ئۇچۇر تېكىستىدىكى قۇرلار ئۆز-ئارا نىسپى تىزىلغان.بۇ ئۇچۇر رامكىسىنىڭ تىزىلىشى ۋە ئورۇنلاشتۇرۇلىشىغا تەسىر كۆرسىتەلمەيدۇ.تەپسىلاتىنى GtkMisc::xalign دىن كۆرۈڭ.

en: Line wrap
ug: ئاپتوماتىك قۇر ئالماشتۇرۇش

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ug: بۇنداق بەلگىلىسىڭىز تېكىستىكى قۇرلار بەك چوڭ بولۇپ كېتىدۇ.

en: Cursor Position
ug: نۇر بەلگىسىنىڭ ئورنى

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ug: نۇر بەلگىسىنىڭ نۆۋەتتىكى ئورنى فوكۇستا.

en: Selection Bound
ug: تاللاش دائىرىسى

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ug: نۇر بەلگىسىدىن تاللانغان رايوننىڭ ئاخىرىغىچە بولغان دائىرە فوكۇستا.

en: Input Methods
ug: كىرگۈزۈش ئۇسوللېرى

en: GConf error:
      %s
ug: GConf خاتالىقى :
      %s

en: GConf error: %s
ug: GConf خاتالىقى: %s

en: No image was selected.
ug: ھېچقانداق رەسىم تاللانمىدى

en: You must click on an image to select it.
ug: رەسىمنى تاللاش ئۈچۈن ئۈستىگە بىر چېكىشىڭىز كېرەك.

en: Icon
ug: بەلگە رەسىم

en: <i>No applications selected</i>
ug: <i> ھېچقانداق قوللانما پىروگىرامما تاللانمىدى</i>

en: %s document
ug: %s ھۈججىتى

note: first %s is filename, second %s is mime-type description
en: Select an application to open <i>%s</i> and others of type "%s"
ug: مەلوم بىر قوللانما پىروگىراممىنى <i>%s</i> ۋە ئۇنىڭ باشقا تۈرىنى "%s" ئېچىش ئۈچۈن تاللاڭ

en: Could not run application
ug: قوللانما پىروگىراممىنى قوزغاتقىلى بولمىدى

en: Could not find '%s'
ug:  '%s' تېپىلمىدى

en: Could not find application
ug: قوللانما پىروگىرامما تېپىلمىدى

en: Could not add application
ug: قوللانما پىروگىرامما قوشقىلى بولمىدى

en: Could not add application to the application database
ug: قوللانما پىروگىرامما ساندانىغا قوللانما پىروگىرامما قوشقىلى بولمىدى

en: Select an Application
ug: بىر قوللانما پىروگىراممىنى تاللاڭ

en: Open With
ug:  ... بىلەن ئېچىش

en: Select an application to view its description.
ug: بىر قوللانما پىروگىراممىنى تاللاپ ئۇنىڭ چۈشەندۈرۈلىشىنى كۆرۈڭ.

en: _Browse...
ug: كۆرۈش ...

en: _Open
ug: ئېچىش

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ug:  <i>%s</i> نى ياكى باشقا "%s" تۈردىكى ھۈججەتلەرنى ئېچىش:

en: _Add
ug: قوشۇش

en: Add Application
ug: قوللانما پىروگىرامما قوشۇش

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ug: ئەمەلدىن قالدۇرۇش كونۇپكىسىنى بېسىپ، بۇ مەشغۇلاتنى توختىتالايسىز.

note: #-#-#-#-#  9 (gnome-doc-utils HEAD)  #-#-#-#-# http://www.docbook.org/tdg/en/html/warning.html This is used as a default title for warning elements.
en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Image Viewer
ug: رەسىم كۆرگۈچ

en: <b>File Name Preview</b>
ug: كۆرۈلگەن ھۆججەت نامى

en: <b>File Path Specifications</b>
ug: ھۆججەت يولىنىڭ تەپسىلاتى

en: <b>Image Interpolation</b>
ug: رەسىم تولۇقلاش

en: <b>Image Zoom</b>
ug: رەسىمنى يىراق-يېقىنلىتىش

en: <b>Options</b>
ug: <b>تاللانمىلار</b>

en: <b>Sequence</b>
ug: تەرتىۋى

en: <b>Transparent Parts</b>
ug: سۈزۈك قىسىمى

en: Allow _zoom greater than 100% initially
ug: (_Z)  دەسلەپكى يىراق-يېقىنلىقى 100% دىن چوڭ بولسا بولىدۇ

en: As _background
ug: (_B) ئارقا رەڭ قىلىش

en: As custom c_olor
ug: (_C) ئۆزگىچە رەڭ بەلگىلش

en: Color for Transparent Areas
ug: سۈزۈك رايون ئۇغۇن ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Destination Folder:
ug: نىشان فولدېر(مۇندەرىجە)

en: Eye of GNOME Preferences
ug: Eye of GNOME نى سەپلەش

en: Filename Format:
ug: ھۆججەت نامىنىڭ فورماتى

en: Image _View
ug: رەسىم كۆرۈش(_V)

en: Rename From:
ug: نامىنى ئۆزگەرتىش

en: Replace spaces by underscore
ug: بوشلۇقنى پەس سىزىق بىلەن ئالماشتۇرۇش

en: Save As
ug: باشقا نامدا ساقلاش

en: Saving Image
ug: رەسىمنى ساقلاش

en: Sli_de Show
ug: ئارقىمۇ-ئارقا كۆرسىتىش

en: Start counter at:
ug: سانىغۇچنىڭ باش نۇمۇرى:

en: Switch image after
ug: رەسىمنىڭ ئالمىشىش ۋاقتى

en: _Browse
ug: (_B) كۆرۈش

en: _Interpolate image on zoom
ug: يىراق-يېقىن قىلىنغان رەسىمنى تولۇقلاش

en: _Loop sequence
ug: (_L)دەۋرىيلىك تەرتىۋى

en: Allow zoom greater than 100% initially
ug: دەسلەپكى يىراق-يېقىنلىقى 100% دىن چوڭ بولسا بولىدۇ

en: Delay in seconds until showing the next image
ug: كېيىكى رەسىم كۆرسىتىلگىچە بىر نەچچە سېكوند ئۇزارتىش

en: Interpolate Image
ug: رەسىمنى تولۇقلاش

en: Last collection window geometry
ug: ئەڭ ئاخىرقى توپ رامكىنىڭ گېومېتىرىيەسى

en: Last singleton window geometry
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئايرىم رامكىنىڭ گېومېتىرىيەسى

en: Loop through the image sequence
ug: رەسىم تەرتىۋى بويىچە دەۋرىلىنىش

en: Open images in a new window
ug: رەسىمنى يېڭى رامكىدا كۆرسىتىش

en: Show/hide image information for collection.
ug: توپ رەسىمنىڭ ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىش/ يوشۇرۇش.

en: Show/hide image information for single image.
ug: ئايرىم رەسىمنىڭ ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىش/ يوشۇرۇش.

en: Show/hide the window statusbar.
ug: ھالەت رامكىسىنى كۆرسىتىش ياكى يوشۇرۇش

en: Show/hide the window toolbar.
ug: رامكىنىڭ toolbar سىنى كۆرسىتىش/يوشۇرۇش

en: Transparency color
ug: سۈزۈك رەڭ

en: Transparency indicator
ug: سۈزۈكلۈك كۆرسەتكۈچى

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: All Images
ug: بارلىق رەسىملەر

en: Load Image
ug: رەسىمنى ئوقۇش

en: Save Image
ug: رەسىمنى ساقلاش

en: Open Folder
ug: فولدېرنى ئېچىش

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
ug: ساقلاشتا كېرەك بولىدىغان ۋاقىتلىق ھۆججەتنى ياسىغىلى بولمىدى: %s

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
ug: ھۆججىتىنى ئوچۇشتا كېرەك بولىدىغان ئىچكى ساقلىغۇچنى تەييارلىغىلى بولمىدى JPEG

en: Transformation on unloaded image.
ug: ئوقۇلمىغان رەسىمنى ئۆزگەرتىش

en: EXIF not supported for this file format.
ug: مەزكۇر فورماتتىكى ھۆججەتكە نىسپەتەن EXIF تەمىنلەنمىگەن.

en: File exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: No image loaded.
ug: ھۆججەت ئوقۇلمىدى

en: Temporary file creation failed.
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت ياساشتا مەغلۇپ بولدى

en: Camera
ug: كامېرا

en: Image Data
ug: رەسىم مەزمۇنى

en: Image Taking Conditions
ug: رەسىمنى تەڭشەش

en: Maker Note
ug: ياسىغۈچىنىڭ ئىلاۋىسى

en: Other
ug: باشقىلار

en: Tag
ug: قېلىپ

note: #-#-#-#-#  5 (eog gnome-2-12)  #-#-#-#-# only used for internal purpose
en: Filename
ug: ھۆججەت نامى

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Height
ug: ئىگىزلىك

en: Filesize
ug: ھۆججەت ئۇزۇنلىقى

en: Attribute
ug: خاسلىقلىرى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Option not available.
ug: بۇ تاللانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: as is
ug: ئۆزگەرمەيدۇ

en: Saving image %s.
ug:  نى ساقلاش  %s رەسىم

en: Cancel saving ...
ug: ...ساقلاش ئىناۋەتسىز

en: At least two file names are equal.
ug: ھېچ بولمىغاندا ئىككى ھۆججەتنىڭ نامى ئوخشاش.

en: Counter
ug: سانىغۇچ

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Date
ug: چىسلا

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Day
ug: كۈن

en: Month
ug: ئاي

en: Year
ug: يىل

en: Hour
ug: سائەت

en: Minute
ug: مىنۇت

en: Second
ug: سىكۇنت

en: The GNOME image viewing and cataloging program.
ug: رەسىم كۆرۈش ۋە تۈرلەرگە ئايرىش پروگراممىسى GNOME

en: Could not display help for Eye of GNOME.
    %s
ug: نىڭ ياردەمچى ھۆججىتىنى كورسەتكىلى بولمىدى Eye of GNOME%s

en: Overwrite file %s?
ug: نى ئۈستىلەپ يازامسىز؟ %s ھۆججەت

en: File exists. Do you want to overwrite it?
ug: ھۆججەت مەۋجۇت. ئۈستىلەپ يازامسىز؟

en: Overwrite
ug: ئۈستىلەپ يېزىش

en: Error on saving %s.
ug: نى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى %s

en: Retry
ug: قايتا سىناش

en: Couldn't determine file format of %s
ug: نىڭ فورماتىنى بىلگىلى بولمىدى %s

en: Please use an appropriate filename suffix or select a file format.
ug: مۇئاپىق كېڭەيتمە نام ئىشلىتىڭ ياكى ھۆججەتنىڭ فورماتىنى تاللاڭ

en: Error on saving images.
ug: . ھۆججەتنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Do you really want to move %i image to trash? | Do you really want to move %i images to trash?
ug[0]: ؟ رەسىمنى راستلا ئەخلەت ساندۇقىغا يوتكەمسىز %i
ug[1]: ؟ رەسىملەرنى راستلا ئەخلەت ساندۇقىغا يوتكەمسىز %i

en: Couldn't access trash.
ug: ئەخلەت ساندۇقىنى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: Error on deleting image %s
ug: رەسىمنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى %s

en: Reason: %s
ug: سەۋەبى: %s

en: Image loading failed for %s
ug: %s سەۋەپتىن ھۆججەتنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: _New Window
ug: (_N)يېڭى كۆزنەك

en: Open a new window
ug: يېڭى رامكا ئېچىش

en: _Open...
ug: (_O)...ئېچىش

en: Open a file
ug: ھۆججەت ئېچىش

en: Open _Folder...
ug: (_F)...فولدېر ئېچىش

en: Open a folder
ug: فولدېر ئېچىش

en: _Close
ug: (_C)يېپىش

en: Close window
ug: رامكىنى يېپىش

en: Prefere_nces
ug: (_n)سەپلەش

en: Preferences for Eye of GNOME
ug: نىڭ سەپلىمىسىنى ئۆزگەرتىش Eye of GNOME

en: Help On this application
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدىكى ياردەم

en: About this application
ug: بۇ پروگرامما توغرىسىدا

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
ug: ھازىرقى رامكىدىكى toolbar نىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئۆزگەرتىش

en: _Statusbar
ug: (_S)ھالەت رامكىسى

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
ug: ھازىرقى رامكىدا ھالەت رامكىسىنى كۆرسىتىش ياكى كۆرسەتمەسلىكنى ئۆزگەرتىدۇ

en: _Save
ug: (_S)ساقلاش

en: Save _As
ug: (_A) نام قويۇپ ساقلاش

en: _Undo
ug: (_U)يېنىۋېلىش

en: Flip _Horizontal
ug: گورزىنتال يۆنىلىشتە ئالماشتۇرۇش

en: Flip _Vertical
ug: تىك يۆنىلىشتە ئالماشتۇرۇش

en: _Rotate Clockwise
ug: (_R) سائەت ئىستېرىلكىسى يۆلۈنىشىدە چورۈش

en: Rotate Counter C_lockwise
ug: (_C) سائەت ئىستېرىلكىسىغا قارشى يۆلۈنىشتە چورۈش

en: Rotat_e 180°
ug: 180° چۆرۈش(_E)

en: _Full Screen
ug: (_F) تولۇق ئېكران

en: _Slideshow
ug: دەۋرىلىك كۆرسىتىش

en: _Zoom In
ug: (_Z)چوڭايتىش

en: Zoom _Out
ug: (_O) كىچىكلىتىش

en: _Normal Size
ug: (_N)ئەسلى چوڭلىقى

en: Best _Fit
ug: (_F) رامكىغا ماسلاشتۇرۇش

en: Image _Information
ug: (_I) رەسىم ئۇچۇرلىرى

en: Change the visibility of the information pane in the current window
ug: ھازىرقى رامكىدا ئۇچۇر تاختىيىنىڭ كۆرۈنۈش ياكى كۆرۈنمەسلىگىنى كۆزگەرتىش

en: Close
ug: ئىتىش

en: Save
ug: ساقلاش

en: Right
ug: ئوڭ

en: Left
ug: سول

en: In
ug: ئىچى

en: Out
ug: سىرتى

en: Fit
ug: دەلمۇ-دەل كەلتۈرۈش

en: Open multiple single windows?
ug: ئايرىم-ئايرىم رامكىدا ئاچامسىز؟

en: Single Windows
ug: ئايرىم رامكىلار

en: Collection
ug: توپلام

en: File not found. | Files not found.
ug[0]: ھۆججەت تېپىلمىدى
ug[1]: ھۆججەتلەر تېپىلمىدى

en: Could not open `%s'
ug: نى ئاچقىلى بولمىدى `%s'

en: How to handle webcal URLs
ug: webcal دىكى URL لارنى بىر تەرەپ قىلىش ئۇسۇلى

en: Run program in terminal
ug: پروگراممىنى تېرمىنالدا ئىجرا قىلىش

en: True if the program to handle this URL should be run in a terminal
ug: مەزكۇر URL نى باشقۇرىدىغان پروگرامما تېرمىنالدا ئىجرا بولسا True بولىدۇ

en: URL handler for webcal uris
ug: webcal uris نىڭ  URL باشقۇرغۇچىسى

en: There was an error parsing the calendar, "%s". Please verify that it is a valid calendar, and try again.
ug: كالېندار "%s" نى تەھلىل قىلىشتا  خاتالىق كۆرۈلدى. مەزكۇر كالېندارنىڭ ئىناۋەتلىكمۇ ئەمەسمۇ تەكشۈرۈپ كۆرۈپ، قايتا مەشغۇلات قىلىڭ.

en: Error Parsing Calendar
ug: كالېندارنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Access to the calendar, "%s", is forbidden.
ug: كالېندار "%s" نى كۆرۈش چەكلەنگەن.

en: The calendar, "%s", was not found on the server.
ug: كالېندار "%s" سېرۋېردا يوق ئىكەن.

en: There was an internal server error while trying to load "%s".
ug: "%s" نى ئوقۇپ چىقىشتا سېرۋېردا خاتالىق كۆرۈلدى

en: There was an error loading the calendar, "%s".
ug: كالېندار "%s" نى ئوقۇپ چىقىشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error Loading Calendar
ug: كالېندارنى يۈكلەشتە(ئوقۇشتا) خاتالىق كۆرۈلدى.

en: The URI "%s" is invalid.
ug: "%s" بولسا ئىناۋەتسىز URI.

en: Invalid URI Specified
ug: كۆرسىتىلگەن URI  ئىناۋەتسىز

en: No URI Specified
ug: URI كۆرسىتىلمىدى

en: No URI to load was specified. You need to pass the URI of the calendar to subscribe to, as an argument on the command line.
ug: ئوقۇيدىغان URI كۆرسىتىلمىگەن. ئىلتىماس قىلماقچى بولغان كالېندارنىڭ URI سىنى بۇيرۇق قۇرىدا پارامېتېر شەكلىدە كىرگۈزىشىڭىز كېرەك.

en: You are already subscribed to the calendar "%s". Please subscribe to another calendar.
ug: سىز "%s" كالېندارغا ئىلتىماس قىلىپ بولغان. باشقا كالېندارغا ئىلتىماس قىلىڭ.

en: <b>Already Subscribed</b>
ug: ئىلتىماس قىلىنىپ بولغان

en: Subscribe to Calendar
ug: كالېندارغا ئىلتىماس قىلىش

en: _Subscribe
ug: (_S)ئىلتىماس قىلىش

note: Description
en: No Description
ug: چۈشەندۈرىشى يوق

note: Refresh entry label
en: _Refresh Every:
ug: (_R) ھەممنى يېڭىلاش

note: Color picker label
en: C_olor:
ug: (_o)رەڭلەر

en: Days
ug: كۈنلەر

en: Hours
ug: سائەتلەر

en: Weeks
ug: ھەپتىلەر

en: Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ

en: Directly edit your entire configuration database
ug: سەپلىمە ساندانىنى بىۋاستە تەھرىرلەش

en: Edit Bookmarks
ug: Bookmarks تەھرىرلەش

en: Couldn't display help: %s
ug: ياردەمنى كۆرسىتەلمىدىم: %s

en: An editor for the GConf configuration system.
ug: GConf سەپلىمە سىستېمىسىنىڭ تەھرىرلىگۈچى

en: Couldn't unset key. Error was:
    %s
ug: Key نى قۇرۇقدىغىلى بولمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Could not create key. The error is:
    %s
ug: Key نى ياسىغىلى بولمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Could not change key value. Error message:
    %s
ug: Key نىڭ قىممىتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Currently pairs and schemas can't be edited. This will be changed in a later version.
ug: ھازىر pairs ۋە schemas نى تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ. بۇ كېيىنكى نەشىرلىرىدە تۈزىتىلمەكچى.

en: Could not sync value. Error was:
    %s
ug: قىممىتىنى sync قىلغىلى بولمىدى. خاتالىق: 
    %s

en: _Search
ug: ئىزدەش(_S)

en: New _Settings Window
ug: يېڭى Settings رامكىسى(_S)

en: Open a new Configuration Editor window editing current settings
ug: يېڭىدىن سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ رامكىسى ئېچىپ ھازىرقى Settings نى تەھرىرلەش

en: New _Defaults Window
ug: يېڭى Defaults رامكىسى(_D)

en: Open a new Configuration Editor window editing system default settings
ug: يېڭىدىن سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ رامكىسى ئېچىپ سىستېمىنىڭ  default settings نى تەھرىرلەش

en: New _Mandatory Window
ug: يېڭى Mandatory رامكىسى(_M)

en: Open a new Configuration Editor window editing system mandatory settings
ug: يېڭىدىن سەپلىمە تەھرىرلىگۈچ رامكىسى ئېچىپ سىستېمىنىڭ  mandatory settings نى تەھرىرلەش

en: Close this window
ug: بۇ رامكىنى ئېتىش

en: Quit the Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچىنى ئاخىرلاشتۇرۇش

en: _Copy Key Name
ug: Key نامىنى كۆچۈرۈش(_C)

en: Copy the name of the selected key
ug: تاللانغان Key نىڭ نامىنى كۆچۈرۈش

en: Find patterns in keys and values
ug: Key لار ۋە ئۇلارنىڭ قىممەتلىرىنى ئىزدەش

en: _List Recent Keys
ug: يېڭىلانغان Key لارنى كۆرسىتىش(_L)

en: Show recently modified keys
ug: يېڭىلانغان Key لارنى كۆرسىتىدۇ

en: _Edit Bookmarks
ug: Bookmark لارنى تەھرىرلەش(_E)

en: Edit the bookmarks
ug: Bookmark لارنى تەھرىرلەيدۇ

en: Open the help contents for the Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچىنىڭ ياردەمچى مەزمۇنلىرىنى ئاچىدۇ

en: Show the about dialog for the Configuration Editor
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچىگە مۇناسىۋەتلىك ئۇچۇرلارنى كۆرسىتىدىغان كۆزنەكنى كۆرسىتىدۇ

en: _New Key...
ug: يېڭى key (_N)...

en: Create a new key
ug: يېڭىدىن key ياسايدۇ

en: _Edit Key...
ug: key تەھرىرلەش(_E)...

en: Edit the selected key
ug: تاللانغان key نى تەھرىرلەيدۇ

en: _Unset Key...
ug: key نى قۇرۇقداش(_U)...

en: Unset the selected key
ug: تاللانغان key نى قۇرۇق قىلىپ قويىدۇ

en: Set as _Default
ug: Default قىلىش(_D)

en: Set the selected key to be the default
ug: تاللانغان key نى Default قىلىپ بېكىتىدۇ

en: Set as _Mandatory
ug: Mandatory قىلىش(_D)

en: Set the selected key to the mandatory
ug: تاللانغان key نى mandatory قىلىپ بېكىتىدۇ

en: Configuration Editor (Default Settings)
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچى(Default Settings)

en: Configuration Editor (Mandatory Settings)
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچى(Mandatory Settings)

en: (None)
ug: (يوق)

en: Cannot create GConf engine. Error was:
    %s
ug: GConf ماتورىنى ياسىغىلى بولمىدى. خاتالىق:
    %s

en: Configuration Editor (Defaults settings)
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچى(Default Settings)

en: Configuration Editor (Mandatory settings)
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچى(Mandatory settings)

en: Type
ug: تۈرى

en: The Configuration Editor window type.
ug: سەپلىمە تەھرىرلىگۈچى رامكىسىنىڭ تۈرى

en: Key Documentation
ug: Key نىڭ ماتېرياللىرى

en: This key is not writable
ug: مەزكۇر key نى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: This key has no schema
ug: مەزكۇر key نىڭ schema سى يوق

en: Key name:
ug: Key نىڭ نامى:

en: Key owner:
ug: Key نىڭ ئىگىسى:

en: Short description:
ug: قىسقىچە چۈشەندۈرۈلىشى:

en: Long description:
ug: تەپسىلىي چۈشەندۈرۈلىشى:

en: T_rue
ug: ئىناۋەتلىك(_T)

en: _False
ug: ئىناۋەتسىز(_F)

note: These have to be ordered so the EDIT_ enum matches the * menu indices * combobox indices
en: Integer
ug: پۈتۈن قىممىتى

en: Boolean
ug: لوگىكىلىق قىممىتى

en: String
ug: ھەرپ تىزمىسى

en: Float
ug: لەيلىمە كەسىر سان

en: List
ug: تىزىملىك

en: Add New List Entry
ug: يېڭى تىزىملىك قوشۇش

en: _New list value:
ug: يېڭى تىزىملىكنىڭ قىممىتى(_N):

en: Edit List Entry
ug: يېڭى تىزىملىكنى تەھرىرلەش

en: _Edit list value:
ug: يېڭى تىزىملىكنى تەھرىرلەش(_E):

note: #-#-#-#-#  8 (gnome-desktop HEAD)  #-#-#-#-# Name
en: _Name:
ug: نامى(_N):

en: _Value:
ug: قىممىتى(_V):

en: List _type:
ug: تىزىملىك تۈزى(_T):

en: _Values:
ug: قىممەتلىرى(_V):

en: New Key
ug: يېڭى Key

en: Edit Key
ug: Key نى تەھرىرلەش

en: Pattern not found
ug: Pattern تېپىلمىدى

en: Find
ug: ئىزدەش

en: _Search for:
ug: ئىزدەش ئوبېكتى(_S):

en: Search also in key _names
ug: key نىڭ نامى ئىچىدىمۇ ئىزدەش(_N)

en: Search also in key _values
ug: key نىڭ قىممىتى ئىچىدىمۇ ئىزدەش(_V)

en: Close the output window
ug: نەتىجە رامكىسىنى ئېتىش

en: Copy selected lines
ug: تاللانغان قۇرنى كۆچۈرۈش

en: Clear the output window
ug: نەتىجە رامكىسىنى پاكىزلاش

en: Output Lines
ug: قۇر نۇمۇرىنى كۆرسىتىش

en: Invalid key "%s": %s
ug: خاتا key "%s": %s

en: The Mysterious GEGL
ug: سىرلىق GEGL

en: Could not locate the directory with header images.
ug: header رەسىملىرى قويۇلغان مۇندەرىجىنى تاپالمىدىم.

en: Failed to open directory with header images: %s
ug: header رەسىملىرى قويۇلغان مۇندەرىجىنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Unable to load header image: %s
ug: header رەسىمىنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: Unable to load '%s': %s
ug: '%s' نى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: Could not open the address "%s": %s
ug:  "%s" دېگەن ئادرېسنى ئوقۇغىلى بولمىدى: %s

en: Could not locate the file with GNOME version information.
ug: GNOME نەشىر ئۇچۇرىغا مۇناسىۋەتلىك ھۆججەتنى تاپقىلى بولمىدى.

en: Version
ug: نەشىرى

en: Distributor
ug: تەمىنلىگۈچى

en: Build Date
ug: قۇرۇلغان ۋاقتى

en: About GNOME
ug: GNOME ھەققىدە

en: News
ug: خەۋەرلەر

en: Software
ug: يۇمشاق دېتال

en: Developers
ug: تۈزگۈچىلار

en: Friends of GNOME
ug: GNOME نىڭ دوستلىرى

en: Contact
ug: ئالاقىلىشىڭ

en: Welcome to the GNOME Desktop
ug: GNOME Desktop غا خۇش كەپسىز

en: About the GNOME Desktop
ug: GNOME Desktop  ھەققىدە

en: Know more about GNOME
ug: GNOME ھەققىدە تېخمۇ كۆپ بىلمەكچى بولسىڭىز

en: Error reading file '%s': %s
ug: '%s' دېگەن ھۆججەتنى ئوقۇشتا كۆرۈلگەن خاتالىق: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
ug: '%s' دېگەن ھۆججەتنى rewinding قىلىشتا كۆرۈلگەن خاتالىق: %s

en: File '%s' is not a regular file or directory.
ug: '%s' دېگىنى نورمال بولغان ھۆججەت ياكى مۇندەرىجە ئەمەس

en: Error cannot find file id '%s'
ug: ھۆججەت ID سى '%s' تېپىلمىدى

en: No filename to save to
ug: ساقلىنىدىغان ھۆججەتنىڭ نامى يوق

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: No URL to launch
ug: قوزغىلىدىغان URL يوق

en: Not a launchable item
ug: قوزغىلالايدىغان item يوق

en: No command (Exec) to launch
ug: قوزغىتىش بۇيرۇقى يوق

en: Bad command (Exec) to launch
ug: قوزغىتىش بۇيرۇقى توغرا ئەمەس

en: Unknown encoding of: %s
ug: نامائەلۇم كودلاش ئۇسۇلى: %s

en: Error writing file '%s': %s
ug: '%s' دېگەن ھۆججەتكە يېزىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Directory
ug: مۇندەرىجە

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: FSDevice
ug: FS ئۈسكىنىسى

en: MIME Type
ug: MIME نىڭ تۈرى

en: ServiceType
ug: Service نىڭ تۈرى

en: _URL:
ug: URL(_U):

en: Comm_and:
ug: بۇيرۇق(_A):

note: Generic Name
en: _Generic name:
ug: ئادەتتىكى نامى(_G):

note: Comment
en: Co_mment:
ug: ئىزاھات(_M):

en: Browse
ug: قاراش

en: _Icon:
ug: تۇغ(_I):

en: Browse icons
ug: تۇغلارنى كۆرۈش

en: Run in t_erminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىلىش(_E)

en: Generic name
ug: ئادەتتىكى نامى

en: _Try this before using:
ug: ئىشلىتىشتىن ئاۋال سىناپ كۆرۈش(_T):

en: _Documentation:
ug: ماتېرىيال(_D):

en: _Name/Comment translations:
ug: نام/ئىزاھاتنىڭ تەرجىمىسى(_N):

en: _Add/Set
ug: قوشۇش/بەلگىلەش(_A)

en: Add or Set Name/Comment Translations
ug: نام/ئىزاھاتنىڭ تەرجىمىسىنى قوشۇش ياكى بەلگىلەش

en: Re_move
ug: ئۆچۈرۈش(_M)

en: Remove Name/Comment Translation
ug: نام/ئىزاھاتنىڭ تەرجىمىسىنى ئۆچۈرۈش

en: Basic
ug: ئاساس

en: _Show Hints at Startup
ug: قوزغالغاندا بىشارەت ئۇچۇرلىرىنى كۆرسىتىش(_S)

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>appendix.xref</msgid> <msgstr>Appendix <number/> ― <title/></msgstr>
ug: <msgid>appendix.xref</msgid> <msgstr>مۇندەرىجە <number/> ― <title/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>chapter.label</msgid> <msgstr role='header'><number/>.&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'><number/>.&#x2002;</msgstr> <msgstr>Chapter <number/></msgstr>
ug: <msgid>chapter.label</msgid> <msgstr role='header'><number/>.&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'><number/>.&#x2002;</msgstr> <msgstr><number/> باب</msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>chapter.xref</msgid> <msgstr>Chapter <number/> ― <title/></msgstr>
ug: <msgid>chapter.xref</msgid> <msgstr>باب<number/> ― <title/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>email.tooltip</msgid> <msgstr>Send email to ‘<node/>’.</msgstr>
ug: <msgid>email.tooltip</msgid> <msgstr>ئېلخەت ئېۋەتىڭ: ‘<node/>’.</msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>example.label</msgid> <msgstr role='header'><i>Example <number/></i>&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'>Example <number/>&#x2002;</msgstr> <msgstr>Example <number/></msgstr>
ug: <msgid>example.label</msgid> <msgstr role='header'><i>مىسال <number/></i>&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'>مىسال <number/>&#x2002;</msgstr> <msgstr>مىسال <number/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>example.xref</msgid> <msgstr>Example <number/></msgstr>
ug: <msgid>example.xref</msgid> <msgstr>مىسال <number/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>figure.label</msgid> <msgstr role='header'><i>Figure <number/></i>&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'>Figure <number/>&#x2002;</msgstr> <msgstr>Figure <number/></msgstr>
ug: <msgid>figure.label</msgid> <msgstr role='header'><i>گرافىك <number/></i>&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'>گرافىك <number/>&#x2002;</msgstr> <msgstr>گرافىك <number/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>figure.xref</msgid> <msgstr>Figure <number/></msgstr>
ug: <msgid>figure.xref</msgid> <msgstr>گرافىك <number/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>glossentry.tooltip</msgid> <msgstr>Read the definition for ‘<glossterm/>’.</msgstr>
ug: <msgid>glossentry.tooltip</msgid> <msgstr>‘<glossterm/>’مەزمۇنىغا قاراپ چىقىڭ</msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>glosssee.format</msgid> <msgstr>See <glosssee/>.</msgstr>
ug: <msgid>glosssee.format</msgid> <msgstr> <glosssee/> غا قاراڭ</msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>glossseealso.format</msgid> <msgstr>See also <glosssee/>.</msgstr>
ug: <msgid>glossseealso.format</msgid> <msgstr>مۇناسىۋەتلىك مەزمۇنلار: <glosssee/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>question.label</msgid> <msgstr role='header'><number/>.&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'><number/>.&#x2002;</msgstr> <msgstr>Question <number/></msgstr>
ug: <msgid>question.label</msgid> <msgstr role='header'><number/>.&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'><number/>.&#x2002;</msgstr> <msgstr>سوئال <number/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>question.xref</msgid> <msgstr>Question <number/></msgstr>
ug: <msgid>question.xref</msgid> <msgstr>سوئال <number/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>table.label</msgid> <msgstr role='header'><i>Table <number/></i>&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'>Table <number/>&#x2002;</msgstr> <msgstr>Table <number/></msgstr>
ug: <msgid>table.label</msgid> <msgstr role='header'><i>جەدىۋەل <number/></i>&#x2003;</msgstr> <msgstr role='li'>Table <number/>&#x2002;</msgstr> <msgstr>جەدىۋەل <number/></msgstr>

note: This is a special format message.  Please read the full translator documentation before translating this message.  The documentation is maintained as part of the stylesheet documentation in DocBook. For your convenience, it has also been converted to an HTML file named STYLESHEETS.xml in the i18n di
en: <msgid>table.xref</msgid> <msgstr>Table <number/></msgstr>
ug: <msgid>table.xref</msgid> <msgstr>جەدىۋەل <number/></msgstr>

note: Used as a header before a list of authors.
en: <msgstr form='0'>Author</msgstr> <msgstr form='1'>Authors</msgstr>
ug: <msgstr form='0'>ئاپتور</msgstr> <msgstr form='1'>ئاپتورلار</msgstr>

note: Used as a header before a list of collaborators.
en: <msgstr form='0'>Collaborator</msgstr> <msgstr form='1'>Collaborators</msgstr>
ug: <msgstr form='0'>ھەمكارلاشقۇچى</msgstr> <msgstr form='1'>ھەمكارلاشقۇچىلار</msgstr>

note: Used as a header before a list of editors.
en: <msgstr form='0'>Editor</msgstr> <msgstr form='1'>Editors</msgstr>
ug: <msgstr form='0'>تەھرىر</msgstr> <msgstr form='1'>تەھرىرلەر</msgstr>

note: Used as a header before a list of contributors.
en: <msgstr form='0'>Other Contributor</msgstr> <msgstr form='1'>Other Contributors</msgstr>
ug: <msgstr form='0'>باشقا ھەمكارلاشقۇچى</msgstr> <msgstr form='1'>باشقا ھەمكارلاشقۇچىلار</msgstr>

note: Used as a header before a list of publishers.
en: <msgstr form='0'>Publisher</msgstr> <msgstr form='1'>Publishers</msgstr>
ug: <msgstr form='0'>تارقاتچۇچى</msgstr> <msgstr form='1'>تارقاتچۇچىلار</msgstr>

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/affiliation.html This is used as a label before affiliations when listing authors and other contributors to the document.  For example: Shaun McCance Affiliation: GNOME Documentation Project
en: Affiliation
ug: مۇناسىۋەتلىك ئىشلار

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/caution.html This is used as a default title for caution elements.
en: Caution
ug: دېققەت

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/dedication.html This is used as a default title for dedication elements.
en: Dedication
ug: بېغىشلانغان

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/glossary.html This is used as a default title for glossary elements.
en: Glossary
ug: ئاتالغۇلار

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/important.html This is used as a default title for important elements.
en: Important
ug: مۇھىم

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/index.html This is used as a default title for index elements.
en: Index
ug: مۇندەرىجە

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/preface.html This is used as a default title for preface elements.
en: Preface
ug: كىرىش سۆز

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/revhistory.html This is used as a header before the revision history.
en: Revision History
ug: تۈزىتىش خاتىرلىرى

en: See
ug: قاراڭ

en: See Also
ug: مۇناسىۋەتلىك مەزمۇنلار

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/refsynopsisdiv.html This is used as the default title for refsynopsisdiv elements.
en: Synopsis
ug: مۇھىم مەزمۇنى

note: http://www.docbook.org/tdg/en/html/tip.html This is used as a default title for tip elements.
en: Tip
ug: تەجىربىلەر

en: Magnifier
ug: چوڭايتقۇچ

en: Simple Screen Magnification Service
ug: ئاددى ئېكران چوڭايتىش مۇلازىمىتى

en: Accessibility Settings
ug: ياردەمچى قوراللارنىڭ بەلگۈلىنىشى

en: Accessories
ug: قوشۇمچە زاپچاسلار

en: Desktop accessories
ug: ئۈستەل ئۈستى قوشۇمچە زاپچاسلىرى

en: Tools for software development
ug: يۇمشاق دېتال تۈزۈش قوراللىرى

en: Education
ug: ئوقۇتۇش

en: Games
ug: ئويۇنلار

en: Games and amusements
ug: ئويۇنلار ۋە كۆڭۈل ئېچىش پىروگراممىلىرى

en: Graphics
ug: گىرافىكلار

en: Graphics applications
ug: گىرافىك پىروگراممىلىرى

en: Programs for Internet access such as web and email
ug: تور ۋە ئلېكتىرونلىق پوچتىغا ئوخشاش ئىنتېرنەت پىروگراممىلىرى

en: Sound & Video
ug: ئاۋاز ۋە فىلىملەر

en: Office Applications
ug: ئىشخانا پىروگراممىلىرى

en: Applications that did not fit in other categories
ug: باشقا تۈرلەرگە تەۋە بولمىغان پىروگراممىلار

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Change systemwide settings (affects all users)
ug: (سىستېما قۇرلمىسىنى ئۆزگەرتىش (ھەممە ئشلەتكۈچىلەرگە تەسىرى بولىدۇ

en: System configuration and monitoring
ug: سىستېمىنى توغرىلاش ۋە كۈزىتىش

en: Menu Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ Menu

en: Edit Menus
ug: نى ئېدىتلاش Menu

en: _Applications:
ug: قوللىنىش پىروگراممىلىرى

en: _Menus:
ug: لار Menu

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Cannot find home directory: not set in /etc/passwd and no value for $HOME in environment
ug: دا بەلگۈلەنمىگەن /etc/passwd :مۇندەرىجىسى تېپىلمىدى homeھەم سىستېما مۇھىتىدا $HOME نىڭ قىممىتى بەلگۈلەنمىگەن

en: Menu file
ug: ھۆججىتى Menu

en: MENU_FILE
ug: ھۆججىتى MENU

en: Monitor for menu changes
ug: ئۆزگۈرۈشلىرىنى كۈزىتىش Menu

en: Invalid desktop file ID
ug: قانۇنسىز ئۈستەل ئۈستى ھۆججەت نومۇرى

en: [Invalid Filename]
ug: [قانۇنسىز ھۆججەت ئىسمى]

en:  <excluded>
ug: <سىقىپ چىقىرىلدى>

en: 
    
    
    ==== Menu changed, reloading ====
ug: 
    
    
    ==== تىزىملىك ئۆزگەردى، قايتىدىن يۈكلىنىۋاتىدۇ ====

en: Menu tree is empty
ug: زەنجىرى قۇرۇق Menu

en: System Monitor
ug: سېستىمىنى كۈزىتىش

en: _Remove From List
ug: تىزىملىكتىن ئۆچۈرۈۋېتىش

en: Note:
ug: :دىققەت

en: Default graph background color
ug: گىرافىكنىڭ ئەسلى ئارقا كۆرۈنۈس رەڭگى

en: Default graph cpu color
ug: نىڭ ئەسلى رەڭگى CPU گىرافىكتىكى

en: Default graph frame color
ug: گىرافىكتىكى رامكىنىڭ ئەسلى رەڭگى

en: Default graph mem color
ug: گىرافىكتىكى ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئەسلى رەڭگى

en: Default graph net in color
ug: گىرافىكتىكى توردىن كىرىش ئېقىم مىقدارىنىڭ ئەسلى رەڭگى

en: Default graph net out color
ug: گىرافىكتىكى توردىن چىقىش ئېقىم مىقدارىنىڭ ئەسلى رەڭگى

en: Default graph swap color
ug: گىرافىكتىكى ۋاقىتلىق ساقلىغۇچنىڭ ئەسلى رەڭگى

en: Main Window height
ug: ئاساسى كۆزنەكنىڭ ئىگىزلىگى

en: Main Window width
ug: ئاساسى كۆزنەكنىڭ كەڭلىگى

en: Saves the currently viewed tab
ug: نۆۋەتتە كۆرۈۋاتقان جەدۋەلنى ساقلاش

en: Show advanced info tab on startup
ug: باشلانغاندا تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر كۆرۈنىدىغان قىلماق

en: Show column zero on startup
ug: باشلانغاندا 0-ئىستوننى كۆرۈنىدىغان قىلماق

en: Less _info
ug: ئازراق ئۇچۇر بىلەن

en: More _info
ug: كۆپرەك ئۇچۇر بىلەن

en: Priority:
ug: دەرىجىسى:

en: Memory Usage
ug: ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئىشلىتىلىشى

en: Total:
ug: :جەمئى

en: Very high - nice %d
ug: nice %d بەك يۇقۇرى

en: High - nice %d
ug: nice %d يۇقۇرى

en: Normal - nice %d
ug: nice %d نورمال

en: Low - nice %d
ug: nice %d تۆۋەن

en: Very low - nice %d
ug: nice %d بەك تۆۋەن

en: Quit the program
ug: پىروگراممىدىن چېكىنىش

en: _Change Priority...
ug: ئىلگىرى كېيىنلىك تەرتىۋىنى ئۆزگەرتىش

en: Open _Files
ug: ئوچۇق ھۆججەتلەر

en: Open the manual
ug: چۈشەندۈرۈش ماتېرىيالىنى ئېچىش

en: Device
ug: ئەسۋاپ

en: Total
ug: جەمئى

en: Free
ug: بوش

en: Used
ug: ئىشلىتىلگىنى

en: Devices
ug: ئەسۋاپ

en: CPU History
ug: تارىخى CPU

en: CPU%d:
ug: CPU %d:

en: Memory and Swap History
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ ۋە ۋاقىتلىق ساقلىغۇچنىڭ تارىخى

en: User memory:
ug: :ئىشلەتكۈچى ئىشلەتكەن ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ مىقدارى

en: Used swap:
ug: :ئىشلىتىلگەن ۋاقىتلىق ساقلىغۇچنىڭ مىقدارى

en: Network History
ug: توردىن كىرىپ-چىقىشنىڭ تارىخى

en: Receive:
ug: :قوبۇل قىلىش مىقدارى

en: Send:
ug: :ئەۋەتىش مىقدارى

en: VM Start
ug: مەۋھۈم ساقلىغۇچنىڭ بېشى

en: VM End
ug: مەۋھۈم ساقلىغۇچنىڭ ئاخىرى

en: VM Size
ug: مەۋھۈم ساقلىغۇچنىڭ ئۆلچىمى

en: Flags
ug: بەلگە

en: file
ug: ھۆججەت

en: network connection
ug: تورنىڭ ئۇلىنىشى

en: unknown type
ug: ناتونۇش تۈر

en: Open Files
ug: ئوچۇق ھۆججەتلەر

en: _Update interval:
ug: يېڭىلاش ئىنتېرۋالى

en: Graphs
ug: گرافىك

en: _Background color:
ug: ئارقا كۆرۈنۈش رەڭگى

en: _Grid color:
ug: كاتەكنىڭ رەڭگى

en: Update _interval:
ug: يېڭىلاش ئىنتېرۋالى

en: User
ug: ئىشلەتكۈچى

en: Memory
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ

en: Virtual Memory
ug: مەۋھۈم ئىچكى ساقلىغۇچ

en: CPU time
ug: ۋاقتى CPU

en: Running
ug: ئىشلەۋاتقان

en: Zombie
ug: قېتىپ قالغان

en: Uninterruptible
ug: چېقىلىشقا بولمايدىغان

en: Sleeping
ug: ئۇخلاۋاتقان

en: %u byte | %u bytes
ug[0]: بايت %u
ug[1]: بايت %u

en: Black-on-white text and icons
ug: ئاقنىڭ ئۈستىدىكى قارا تېكست ۋە ئىكونلار

en: High Contrast
ug: يۇقۇرى ئېنىقلىق

en: High Contrast Inverse
ug: تەتۇر يۇقۇرى ئېنىقلىق

en: White-on-black text and icons
ug: قارىنىڭ ئۈستىدىكى ئاق تېكست ۋە ئىكونلار

en: High Contrast Large Print
ug: يۇقۇرى ئېنىقلىقتا چوڭ قىلىپ بېسىش

en: Large black-on-white text and icons
ug: ئاقنىڭ ئۈستىدىكى قارا چوڭ تېكست ۋە ئىكونلار

en: High Contrast Large Print Inverse
ug: يۇقۇرى ئېنىقلىقتا چوڭ قىلىپ تەتۈر بېسىش

en: Large white-on-black text and icons
ug: قارىنىڭ ئۈستىدىكى ئاق چوڭ تېكست ۋە ئىكونلار

en: Large Print
ug: چوڭ قىلىپ بېسىش

en: Large text and icons
ug: چوڭ تېكست ۋە ئىكونلار

en: Low Contrast
ug: توۋەن ئېنىقلىق

en: Muted text and icons
ug: ئاجىز تېكىست ۋە ئىكونلار

en: Large muted text and icons
ug: ئاجىز چوڭ تېكىست ۋە ئىكونلار

en: Low Contrast Large Print
ug: تۆۋەن ئېنىقلىقتا چوڭ قىلىپ بېسىش

en: Crux
ug: كىرىست بەلگۈسى

en: Smooth gradients with teal highlights
ug: قالىغاچ قۇيرۇقسىمان تەدرىقى ئۆزەۈرۈش

en: Glider
ug: سېرىلغۇچ

en: Simple, smooth and aesthetically pleasing
ug: ئاددى، سىلىق، چىرايلىق

en: Dusty orange appearance
ug: توپا باسقان ئورانج كۆرۈنىشى

en: Grand Canyon
ug: بۈيۈك جىلغا

en: A minimalistic appearance
ug: ئەڭ كىچىك كۆرۈنىشى

en: Mist
ug: سۈزۈك تۇمان

en: Ocean Dream
ug: دېڭىز چۈشى

en: The colours of the seashore
ug: دېڭىز قىرغىغىنىڭ رەڭگىدە

en: Thin appearance, high performance
ug: ئاددى كۆرۈنۈش، يۇقۇرى ئىقتىدار

en: A soft glassy appearance
ug: يۇمشاق ئەينەكتەك كۆرۈنۈش

en: Smokey Blue
ug: كۆكۈش تۈتۈن رەڭگى

en: Traditional
ug: كونا پوسۇندا

en: Traditional hard-edged 3D appearance
ug: كونا پوسۇندىكى قاتتىق قىرغاقلىق ئۈچ ئۆلچەملىك كۆرۈنۈش

en: Flat-Blue
ug: كۆك رەڭ

en: Sandy
ug: قۇمسىمان

en: Smokey-Blue
ug: كۆكۈش تۈتۈن رەڭگى

en: Smokey-Red
ug: قىزغۇچ تۈتۈن رەڭگى

en: Unable to launch the cd burner application
ug: دىسكىغا يېزىش پىروگراممىسىنى قوزغىتىشقا ئامالسىز

en: Can't launch cd burner
ug: دىسكىغا يېزىش پىروگراممىسىنى قوزغىتالمىدى

en: _Write to Disc...
ug: دىسكىغا يېزىش....

en: _Copy Disc...
ug: دىسكىنى كۆچۈرۈش.....

en: Create a copy of this CD or DVD disc
ug: دىسكىسىنى كۆچۈرۈش DVD ياكى CD بۇ

en: Write contents to a CD or DVD disc
ug: غا يېزىش DVD ياكى CD مەزمۇننى

en: Write to Disc
ug: دىسكىغا يېزىش

en: Unnamed CDROM
ug: CDROM نامسىز

en: Unnamed SCSI Drive (%s)
ug: (%s) قوزغاتقۇچ SCSI نامسىز

en: Could not determine media type because CD drive is busy
ug: قوزغاتقۇچ ئالدىراش بولغانلىقتىن ئىچىدىكى دىسكىنىڭ تۈرىنى ئايرىيالمىدى CD

en: Couldn't open media
ug: دىسكىنى ئاچالمىدى

en: Unknown Media
ug: ناتونۇش دىسكا

en: DVD-R, or DVD-RAM
ug: DVD-R ياكى DVD-RAM

en: DVD+R DL
ug: DVD+R قوش يۈزلۈك

en: Broken media type
ug: بۇزۇلغان دىسكا

note: This fits the "open64" and "open"-like messages
en: The recorder could not be accessed
ug: يازغۇچ ئېچىلمىدى

en: Not enough space available on the disc
ug: دىسكىدا يېتەرلىك بوشلۇق يوق

en: The files selected did not fit on the CD
ug: تاللىغان ھۆججەت دىسكىغا پاتمىدى

en: Unhandled error, aborting
ug: ......بىر تەرەپ قىلىنمىغان خاتالىق كۆرۈلدى، توختايمەن

en: The CD has already been recorded
ug: دىسكا بۇرۇن كۆچۈرۈلگەن

en: All audio files must be stereo, 16-bit digital audio with 44100Hz samples
ug:  ھەممە ئاۋاز ھۆججىتىنىڭ سۈپىتى سىتېرولۇق،  44100  گېرتىس 16 بايت رەقەملىك بولۇشى كېرەك

en: The system is too slow to write the CD at this speed. Try a lower speed.
ug: ماشىنىنىڭ سۈرئىتى دىسكىنى بۇ سۈرئەتتە يېزىشقا بەك ئاستىلىق قىلىدۇ. تۆۋەنرەك سۈرئەتتە سىناپ بېقىڭ

en: You can only burn 99 tracks on one disc
ug: بىر دىسكىغا 99 ناخشىنىلا يازالايسىز

en: No tracks given to write
ug: يازىدىغان ناخشىنى بەرمىدىڭىز

en: Burning CD
ug: يېزىش CD

en: Could not run the necessary command: %s
ug: %s :زۆرۈر بولغان كوماندىنى يۈرگۈزەلمىدى

en: Blanking CD
ug: نى ئۆچۈرۈش CD

en: Blanking DVD
ug: نى ئۆچۈرۈش DVD

en: <b>After Writing</b>
ug: <b>يېزىپ بولغاندىن كېيىن</b>

en: <b>Information</b>
ug: <b>ئۇچۇر</b>

en: <b>Write Options</b>
ug: <b>يېزىش تاللاشلىرى</b>

en: <big><b>Writing files to disc</b></big>
ug: <big><b>ھۆججەتلەرنى دىسكىغا يېزىش</b></big>

en: <i>Initializing...</i>
ug: <i>باشلىنىۋاتىدۇ......</i>

en: Data size:
ug: :سان ئۆچىمى

en: Disc _name:
ug: :دىسكىنىڭ ئىسمى

en: E_ject disc
ug: دىسكىنى چىقىرىش

en: Label to identify disc
ug: دىسكىنى تونۇش ئۈچۈن بەلگە قويماق

en: Select the speed to use for the write
ug: يېزىش سۈرئىتىنى تاللاش

en: The selected files are being written to a %s. This operation may take a long time, depending on data size and write speed.
ug: غا يېزىلىۋاتىدۇ. بۇ بەلكىم ساننىڭ چوڭ-كىچىكلىگىگە   %s  تاللانغان ھۆججەتلەرۋە يېزىش سۈرئىتىگە ئاساسەن ئۇزۇن ۋاقىت ئېلىشى مۈمكىن

en: Write _speed:
ug: :يېزىش سۈرئىتى

en: Write disc _to:
ug: :دىسكىنى يېزىش

en: Writing Files to Disc
ug: ھۆججەتنى دىسكىغا يېزىش

en: _Dummy write
ug: يالغان يېزىش

en: _Write
ug: يېزىش

en: Disable Microsoft Windows compatibility?
ug: غا ماسلىشىشچانلىغىنى چەكلەمسىز؟ Microsoft Windows

en: Some files don't have a suitable name for a Windows-compatible CD.
    Do you want to continue with Windows compatibility disabled?
ug: .بەزى ھۆججەتلەرنىڭ ئسمى ۋىندوۋسقا ماس دىسكىغا ماس كەلمەيدۇ
    ۋڭندوۋسقا ماسلىشىشچىنلىغى چەكلەنگەن ھالەتتە داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: Windows compatibility
ug: ماسلىشىشچانلىغى؟ Windows

en: Some files have invalid filenames.
ug: بەزى ھۆججەت ئىسىملىرى قوبۇل قىلىنمايدۇ

en: Unknown character encoding.
ug: ناتونۇش ھەرپلەر كودى

en: There is no space left on the device.
ug: ئەسۋاپتا بوشلۇق قالمىدى

note: TODO: get filename from error message
en: File too large for filesystem.
ug: ھۆججەت ھۆججەتلەر سېستىمىسىغا چوڭ كېلىپ قالدى

en: Unable to create temporary directory: %s.
ug: %s :ۋاقىتلىق مۇندەرىجىنى قۇرۇش مۈمكىن بولمىدى

en: Unable to create temporary file: %s.
ug: %s :ۋاقىتلىق ھۆججەتنى قۇرۇش مۈمكىن بولمىدى

en: There are no files to write to disc.
ug: دىسكىغا يازىدىغان ھۆججەت يوق

en: The operation was cancelled by the user.
ug: مەشغۇلات ئىشلەتكۈچى تەرڭپىدىن بىكار قىلىندى

en: Command failed: %s
ug: %s :بۇيرۇق مەغلۇپ بولدى

en: About %s left
ug: قالدى %s تەخمىنەن

en: Preparing to write CD
ug: نى يېزىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ CD

en: Preparing to write DVD
ug: نى يېزىشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ DVD

en: Writing CD
ug: نى يېزىش CD

en: Writing DVD
ug: نى يېزىش DVD

en: Finishing write
ug: يېزىپ بولدى

en: Erasing CD
ug: نى ئۆچۈرۈش CD

en: Erasing DVD
ug: نى ئۆچۈرۈش DVD

en: Please make sure another application is not using the drive.
ug: باشقا پىروگراممىنىڭ ئەساپنى ئىشلىتىۋاتقان-ئشلىتىۋاتمىغانلىغىنى تەكشۈرۈڭ

en: Drive is busy
ug: ئاسۋاپ ئالدىراش

en: Please put a %s, with at least %d MiB free, into the drive.
ug: نى سېلىڭ %s   بوش بولغان %d  ئەسۋاپقا ئەڭ ئاز بولغاندا

en: Insert a rewritable or blank disc
ug: قايتا يازغىلى بولىدىغان ياكى قۇرۇق دىسكىنى سېلىڭ

en: Insert a blank disc
ug:  قۇرۇق دىسكىنى سېلىڭ

en: Please replace the disc in the drive with a %s, with at least %d MiB free.
ug: بىلەن ئالماشتۇرۇڭ %s   بوش بولغان %d MiB  ئەسۋاپتىكى دىىسكىنى ئەڭ ئاز بولغاندا

en: Reload a rewritable or blank disc
ug: قايتا يازغىلى بولىدىغان ياكى قۇرۇق دىسكىنى سېلىڭ

en: Reload a blank disc
ug: قۇرۇق دىسكىنى سېلىڭ

en: This %s appears to have information already recorded on it.
ug: ئۈستىدە كۆچۈرۈلگەن ئۇچۇر باردەك قىلىدۇ %s

en: Erase information on this disc?
ug: دىسكىدىكى ئۇچۇرنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: _Try Another
ug: باشقىنى سىناپ بېقىڭ

en: _Erase Disc
ug: دىسكىنى ئۆچۈرۈش

en: There was an error writing to the disc:
    %s
ug: %s :دىسكىغا يېزىش خاتالىغى كۆرۈلدى

en: There was an error writing to the disc
ug: دىسكىغا يېزىش خاتالىغى كۆرۈلدى

en: Error writing to disc
ug: دىسكىغا يېزىش خاتالىغى

en: A file named "%s" already exists.  Do you want to overwrite it?
ug: مەۋجۈت. ئۈستىلەپ يازماقچىمۇسىز؟ "%s" ھۆججەت

en: Overwrite existing file?
ug: مەۋجۈت ھۆججەتنىڭ ئۈستىگە يازماقچىمۇسىز؟

en: You do not have permissions to overwrite that file (%s).
ug: نىڭ ئۈستىگە يېزىش رۇخسىتىڭىز يوق (%s) ھۆججەت

en: You do not have permissions to create that file (%s).
ug: قۇرۇش رۇخسىتىڭىز يوق (%s) ھۆججەت

en: Complete
ug: تاماملاندى

en: An error occurred while writing
ug: يېزىش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Completed writing %s
ug: نى يېزىش تاماملاندى %s

en: Maximum possible
ug: ئەڭ چوڭ مۈمكننچىلىك

note: translators: see strftime man page for meaning of %b, %d and %Y the maximum length for this field is 32 bytes
en: Personal Data, %b %d, %Y
ug: %b %d, %Y ،شەخسى سانلىق مەلۇمات

en: Calculating...
ug: ھىساپلاۋاتىدۇ.....

en: Interrupt writing files to disc?
ug: ھۆججەتنى دىسكىغا يېزىشنى توختىتامسىز؟

en: Are you sure you want to interrupt the disc write operation? Some drives may require that you restart the computer to get them working again.
ug: دىسكا يېزىش مەشغۇلاتىنى توختىتامسىز؟ بەزى ئەسۋاپنى قايتائىشلىتىش ئۈچۈن كومپۇتېرنى قايتا قوزغىتىشىڭىز كېرەك

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇرۇش

en: Interrupt
ug: توختىتىش

en: There was a problem displaying the help contents: %s.
ug: %s :ياردەمنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى

en: Cannot display help
ug: ياردەمنى كۆرسىتەلمەيدۇ

en: The file '%s' is unreadable.  Do you wish to skip this file and continue?
ug: نى ئوقۇغىلى بولمىدى. ئاتلاپ ئۆتۈپ داۋاملاشتۇرامسىز؟ %s ھۆججەت

en: Skip unreadable file?
ug: ئوقويالمايدىغان ھۆججەتنى ئاتلاپ كېتەمدىم؟

en: Skip All
ug: ھەممىسىنى ئاتلاپ ئۆتۈش

en: No files selected
ug: ھىچقانداق ھۆججەت تاللانمىدى

en: Open CD/DVD Creator
ug: نى ئېچىش CD/DVD Creator

note: FIXME: get type of media in drive
en: CD or DVD
ug: CD ياكى DVD

en: The specified device '%s' is not a valid CD/DVD drive.
ug: ئەسۋابى ئەمەس CD/DVD  ئىناۋەتلىك %s بەلگۈلىگەن ئەسۋاپ

en: Unable to read specified location
ug: بەلگۈلىگەن ئورۇننڭ ئوقۇيالمايدۇ

en: No media available
ug: دىسكا يوق

en: There doesn't seem to be any media in the selected drive.
ug: تاللىغان ئەسۋاپتا ھىچقانداق دىسكا يوقتەك قىلىدۇ

en: Use CD/DVD device as source instead of burn:///
ug: نى ئشلىتىڭ CD/DVD نىڭ ئورنىغا  burn:/// مەنبە ئۈچۈن

en: Use ISO image as source instead of burn:///
ug: نى ئشلىتىڭ ISO نىڭ ئورنىغا  burn:/// مەنبە ئۈچۈن

en: Use CUE/TOC file as source instead of burn:///
ug: نى ئشلىتىڭ CUE/TOC نىڭ ئورنىغا  burn:/// مەنبە ئۈچۈن

en: Too many parameters
ug: بەك كۆپ پارامېتېرلار

en: Default burn speed
ug: ئەسلى يېزىش سۈرئىتى

en: Default speed at which the media will be written.
ug: دىسكىنى يېزىش ئەسلى سۈرئىتى

en: Enable Burnproof option
ug: يېزىشنى تەكشۈرۈش تاللىشىنى رۇخسەت قىلىش

en: Enable overburn
ug: ئەسلى سىغىمىدىن كۆپ يېزىشقا رۇخسەت قىلىش

en: Whether to allow the data to exceed the size of the physical medium.
ug: ھۆججەتنىڭ سىغىمىنىڭ دىسكىنىڭ سىغىمىدىن ئېشىپ كېتىشكە رۇخسەت قىلىش-قىلماسلىق

en: Extract music from your CDs
ug: دىن مۇزىكا ئالماق CD

en: <b>Album Progress</b>
ug: <b>مۇزىكا ئەلبۇمىنىڭ كەلگەن يېرى</b>

en: <b>Artist:</b>
ug: <b>سەنئەتكار</b>

en: <b>Device</b>
ug: <b>سىستېما ئەسۋابى</b>

en: <b>Duration:</b>
ug: <b>ئۇزۇن-قىسقىلىغى</b>

en: <b>Format</b>
ug: <b>فورماتى</b>

en: <b>Genre:</b>
ug: <b>تۈرى</b>

en: <b>Music Folder</b>
ug: <b>مۇزىكا مۇندەرىجىسى</b>

en: <b>Title:</b>
ug: <b>ئىسمى</b>

en: <b>Track Names</b>
ug: <b>ئايرىم مۇزىكا ئىسمى</b>

en: <b>Track Progress</b>
ug: <b>ئايرىم مۇزىكىنىڭ كەلگەن يېرى</b>

en: <i>path_example_label</i>
ug: <i>يول-مىسال-بەلگە</i>

en: CD _drive:
ug: ئەسۋابى CD

en: E_ject
ug: چىقىرىش

en: E_xtract
ug: ئايرىپ ئېلىش

en: Estimated time left:
ug: تەخمىنى قالغان ۋاقىت

en: Example Path:
ug: :مىسال يول

en: File _name:
ug: :ھۆججەت نامى

en: Multiple Albums Found
ug: ئەلبۇمدىن بىرنەچچىسى تېپىلدى

en: Progress
ug: داۋاملىشىش

en: Select A Folder
ug: مۇندەرىجە تاللاڭ

en: _CD
ug: CD

en: _Continue
ug: داۋاملاشتۇرۇش

en: _Deselect All
ug: ھىچنىمىنى تاللىماسلىق

en: _Eject when finished
ug: تۈگىگەندە چىقىرىش

en: _Extract
ug: ئايرىۋېلىش

en: _Folder:
ug: مۇندەرىجە

en: _Re-read
ug: قايتا ئوقۇش

en: The directory structure for the files
ug: ھۆججەتنىڭ مۇندەرىجە قۇرۇلمىسى

en: _Skip
ug: ئاتلاپ ئۆتۈش

en: Unknown (at 0.0x)
ug: (0.0x)ناتونۇش

note: TODO: need to have a better message here
en: The tracks have been copied successfully.
ug: مۇزىكىلار مۇۋەپپىقىيەتلىك كۆچۈرۈلدى

en: Dance
ug: ئۇسۇل

en: Disco
ug: دىسكو

en: Jazz
ug: جاز

en: Soundtrack
ug: مۇزىكا

en: Classical
ug: كىلاسسىك

en: Game
ug: ئويۇن

en: Noise
ug: شاۋقۇن

en: Space
ug: بوشلۇق

en: Comedy
ug: كومېدىيە

en: Top 40
ug: ئالدىنقى 40

en: Native American
ug: يەرلىك ئامېرىكىلىق

en: Musical
ug: مۇزىكىلىق

en: [unknown genre]
ug: ناتونۇش تۈر

en: Could not start Sound Juicer
ug: ئېچىلمايدۇ Sound Juicer

en: Reason
ug: سەۋەپ

en: Please consult the documentation for assistance.
ug: ياردەم ئۈچۈن چۈشەندۈرۈش ماتېريالىغا قاراڭ

en: (unknown)
ug: (ناتونۇش)

en: Artist
ug: سەنئەتچى

en: Could not read the CD
ug: نى ئوقۇغىلى بولمىدى CD

en: No CD-ROM drives found
ug: ھەيدىگۈچ تېپىلمىدى CD-ROM

en: Could not display help for Sound Juicer
    %s
ug: نىڭ ياردەم ھۆققىتىنى كۆرسىتەلمىدى %s Sound juicer

en: Extract
ug: مۇزىكىنى ئايرىپ ئالماق

en: Track
ug: ئايرىم مۇزىكا

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: Cannot read CD: %s
ug: نى ئوقۇيالمىدى %s CD

en: Unknown Artist
ug: تونۇش بولمىغان سەنئەتچى

en: Unknown Title
ug: تونۇش بولمىغان ئىسىم

en: Track %d
ug: يول-%d

en: Device '%s' does not contain a media
ug: دا دىسكا يوق %s ئەسۋاپ

en: This CD could not be queried: %s
ug: %s :نى ئاختۇرالمىدى CD

en: This CD was not found.
ug: نى تاپالمىدى CD

en: Various
ug: باشقىلار

en: Album Artist, Album Title
ug: ئەلبۇمنىڭ سەنئەتكارى، ئەلبۇمنىڭ ئىسمى

en: Track Artist, Album Title
ug: ئايرىم مۇزىكىنىڭ سەنئەتكارى، ئەلبۇمنىڭ ئىسمى

en: [none]
ug: [يوق]

en: Could not create directory %s: %s
ug: %s:نى قۇرۇش مۈمكىن ئەمەس %s مۇندەرىجە

en: Address Book
ug: ئادرىس دەپتىرى

en: All
ug: ﻫەممە

en: To
ug: تاپشۇرۋالغۇچى

en: Source
ug: ئەسلى كودى

en: Use Addresses
ug: ئادرىس دەپتەر

en: Address Book Search
ug: ئادرىس دەپتەردىن ئىزلەش

en: Search for
ug: ئىزدەش

en: in
ug: دىن

en: All address books
ug: بارلىق ئادرىس دەپتەرلىرى

en: Search
ug: ئىزدەش

en: List all
ug: ﻫەممىنى كۆرسىتىش

en: Unable to list addresses from %s
ug: دىن ئادرىسنى كۆرسىتەلمىدۇق %s

en: Your search failed with the following error(s)
ug: ئىزلەش مەغلۇپ بولدى

en: Return
ug: قايتىش

en: Nickname
ug: لەقەم

en: Must be unique
ug: بىردىن-بىر بولسۇن

en: E-mail address
ug: E-mail

en: Last name
ug: فامىلە

en: First name
ug: ئىسم

en: Additional info
ug: قوشۇمچە ئۇچۇر

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
ug: شەخسىي ئادرىس دەپتىرى بىكىتىلمىدى.باشقۇرغۇچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: You can only edit one address at the time
ug: بىر ۋاقىتتا پەقەت بىر ئادرىسنىلا تەﻫرىرلىيەلەيسىز.

en: Update address
ug: يېڭىلاش

en: ERROR
ug: خاتالىق

en: Add address
ug: يىڭى ئادرىس

en: Edit selected
ug: تەﻫرىرلەش

en: Delete selected
ug: ئۆچۈرۈش

en: Add to %s
ug:  %sگە قىتىلدى

en: %s wrote:
ug: %sيازدى

en: quote
ug: دىن

en: who
ug: كىم

en: Subject
ug: تىما

en: From
ug: ئەۋەرتكۈچى

en: Original Message
ug: ئەسلى مەزمۇن

en: Draft Email Saved
ug: چورنىۋاي ساقلاندى

en: Could not move/copy file. File not attached
ug: خوججەت تېخى قېتىلمىدى

en: Draft Saved
ug: چورنىۋاي ساقلاندى

en: From:
ug: ئادرىسڭىز:

en: Send
ug: ئەۋەرتىش

en: Attach:
ug: قوشۇمچە ﻫۆججەت:

en: Add
ug: قىتىش

en: Delete selected attachments
ug: قوشۇمچە ﻫۆججەتنى ئۆچۈرۈش

en: Priority
ug: دەرىجىسى

en: High
ug: جىددى

en: Low
ug: ئاستا

en: Receipt
ug: ئىنكاس

en: On Delivery
ug: تاپشۇرۇپ ئالغان

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Addresses
ug: ئادرىس دەپتىرى

en: Save Draft
ug:  ساقلاش

en: You have not filled in the "To:" field.
ug: قارشى تەرەپ ئادرىسىنى توشقازمىدىڭىز

en: Click here to go back
ug: بۇيەرنى چىكىپ قايتىڭ

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
ug: ئۆچۇردىغان مۇندەرىجىنى تاللىمىدىڭىز..

en: Delete Folder
ug: مۇندەرىجىنى ئۆچۈرۈش

en: Yes
ug: بولىدۇ

en: No
ug: بولمايدۇ

en: Folders
ug: مۇندەرىجىلەر

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
ug: مەشغۇلات مەغلۇپ بولدى.مۇندەرىجە مەۋجۇت ئەمەس.

en: refresh folder list
ug: مۇندەرىجە تىزىملىكىنى يېڭىلاش

en: Create Folder
ug: مۇندەرىجە قۇرۇش

en: as a subfolder of
ug: نىڭ ئىككىنجى دەرىجىلىك مۇندەرىجىسى قىلىش

en: None
ug: يوق

en: Let this folder contain subfolders
ug: بۇ مۇندەرىجىنىڭ ئىككىنجى دەرىجىلىك مۇندەرىجىسى بار.

en: Create
ug: قۇرۇش

en: Rename a Folder
ug: مۇندەرىجە ئىسمىنى ئۆزگەرتىش.

en: Select a folder
ug: مۇندەرىجە تاللاش

en: Rename
ug: ئىسمىنى ئۆزگەرتىش

en: No folders found
ug: ﻫىچقانداق مۇندەرىجە تېپىلمىدى.

en: Unsubscribe
ug: يوشۇرۇش

en: Subscribe
ug: كۆرسىتىش

en: No folders were found to unsubscribe from!
ug: يوشۇردىغان مۇندەرىجە يوق

en: No folders were found to subscribe to!
ug: كۆرستىدىغان مۇندەرىجە يوق

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
ug: ئىسمىنى ئۆزگەرتىدىغان مۇندەرىجىنى تاللاڭ.

en: Rename a folder
ug: ئىسمىنى ئۆزگەرتىش

en: New name:
ug: يىڭى ئىسمى:

en: Submit
ug: يوللاش

en: ERROR: Help files are not in the right format!
ug: ياردەم ﻫۆججىتىنىڭ شەكلى خاتا.!

en: Help
ug: ياردەم

en: Some or all of the help documents are not present!
ug: بەزى ياردەم ﻫۆججەتلىرى مەۋجۇت ئەمەس.!

en: Table of Contents
ug: مۇندەرىجە

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Top
ug: ئۇستى

en: Viewing an image attachment
ug: رەسىم قوشۇمچە ﻫۆججىتىنى ئىچىش

en: View message
ug: خەت ئوقۇش

en: Download this as a file
ug: ﻫۆججەت شەكلىدە چۈشۈرۈش

en: INBOX
ug: خەت ساندۇغى

en: Last Refresh
ug: ئەڭ يېڭىسى

en: Check mail
ug: خەت قوبۇل قىلش

en: Save folder tree
ug: مۇندەرىجە قۇرۇلمىسىنى ساقلاش

en: Login
ug: ئېچىش

en: %s Logo
ug: تۇغى %s

en: %s Login
ug: كىرىش %s

en: Password:
ug: شىفىر:

en: No messages were selected.
ug: ﻫىچقانداق خەت تاللانمىدى .

en: Options
ug: خاسلىق

en: Message Highlighting
ug: ئوخشىمىغان رەڭدە كۆرسىتىش

en: Done
ug: يوللاش

en: To or Cc
ug: تاپشۇرۋالغۇچى

en: Edit
ug: تەﻫرىرلەش

en: Up
ug: ئۇستىگە

en: Down
ug: ئاستىغا

en: No highlighting is defined
ug: ﻫىچقانداق رەڭدە كۆرسىتىش تاللانمىدى

en: Identifying name
ug: بەلگە ئىسمى

en: Dark Blue
ug: تۈن كۆك

en: Dark Green
ug: أخضر داكن

en: Dark Yellow
ug: تۇن يىشىل

en: Dark Cyan
ug: كۆك

en: Dark Magenta
ug: تۈن بىنەپشەs

en: Light Blue
ug: سۇس كۆك

en: Light Green
ug: سۇس يىشىل

en: Light Yellow
ug: سۇس سېرىق

en: Light Cyan
ug: سۇس كۆك

en: Light Magenta
ug: سۇس بىنەپشە

en: Dark Gray
ug: قېنىق كۇلرەڭ

en: Medium Gray
ug: ئوتتۇرﻫال كۇلرەڭ

en: Light Gray
ug: سۇس كۈلرەڭ

en: White
ug: ئاق

en: Other:
ug: باشقا:

en: Matches
ug: ماس كەلگىنى

en: Alternate Identity %d
ug: قوشۇمچە بەلگە %d

en: Advanced Identities
ug: ئالي بەلگە

en: Default Identity
ug: ئادەتتكى بەلگە

en: Add a New Identity
ug: يېڭى بەلگە قىتىش

en: Full Name
ug: تولۇق ئىسمى

en: E-Mail Address
ug: E-Mail

en: Reply To
ug: جاۋاپ ئادرىسى

en: Save / Update
ug:  ساقلاش/ يېڭىلاش

en: Make Default
ug: دائىملىق تاللاش

en: Move Up
ug: ئۇستىگە يۆتكەش

en: Index Order
ug: خەتلەرنىڭ تەرتىۋى

en: Checkbox
ug: رامكىنى تاللاش

en: Size
ug: چوڭلىغى

en: up
ug: ئۈستىگە

en: down
ug: ئاستىغا

en: remove
ug: يۆتكەش

en: Return to options page
ug: خاسلىق كۆزنىكىگە قايتىش

en: Personal Information
ug: شەخسىي ئۇچۇرلار

en: Display Preferences
ug: كۆزنەك كۆرۈنۈشى

en: Folder Preferences
ug: مۇندەرىجەخاسلىقلىرى

en: Error(s) occurred while saving your options
ug: خاسلىق ساقلاش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Some of your preference changes were not applied.
ug: بەزى خاسلىقلار يېڭىلانمىدى

en: Successfully Saved Options
ug: خاسلىقنى ساقلاش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

en: Refresh Folder List
ug: مۇندەرىجە تىزىملىكىنى يېڭىلاش

en: Refresh Page
ug: بەتنى يېڭىلاش

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
ug: شەخسىي ئۇچۇرلار. ئىسمىڭىز، email ئادرىسڭىز دىگەندەك.

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
ug: بۇ يەردە مۇندەرىجىلەرنىڭ كۆرۈنۈشى ۋە باشقۇرۇش بەلگىلىمىلىرىنى بەلگىلەش مۈمكىن.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
ug: ئوخشىمغان خەت بېشى ئۇچۇرىغا قاراپ خەتلەرنىڭ تەرتىۋىنى  قايتىدىن ئۆزگەرتىشكە بولىدۇ.

en: Message not printable
ug: خەتنى ئۇرۇپ چىقارغىلى بولمايدۇ

en: Invalid URL
ug: ئادرىس شەكلى قانۇنسىز

en: Printer Friendly
ug: پرىنتىر نۇسخىسى

en: Print
ug: بىېسىپ چىقىرىش

en: View Printable Version
ug: بىېسىپ چىقارغىلى بولىدىغان شەكىلىنى كۆرۇش

en: Read:
ug: ئوقۇش:

en: Your message
ug: سىزنىڭ خېتىڭىز

en: Was displayed on %s
ug: نىڭ ئۈستىدە كۆرۈندى %s

en: less
ug: ئازراق

en: more
ug: كۆپرەك

en: Mailer
ug: ئەۋەتكۈچى

en: Read receipt
ug: ئوقۇش

en: requested
ug: تەلەپ قىلىنغان

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
ug: Hat awatkuqi jawap yezixingizni talap kildi, jawap yazamsiz?

en: Send read receipt now
ug: Jawap yizix

en: Search Results
ug: ئىزدەش نەتجىسى

en: Message List
ug: خەتلەر تىزىملىكى

en: Resume Draft
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Edit Message as New
ug: يېڭى خەت قىلىپ تەﻫرىرلەش

en: Forward
ug: باشقلارغا ئەۋەتىش

en: Reply
ug: جاۋاپ يىزىش

en: Reply All
ug: ﻫەممىگە جاۋاپ

en: View Full Header
ug: خەت بېشى

en: Attachments
ug: قوشۇمچە ﻫۆججەت

en: You must be logged in to access this page.
ug: تىزىملاپ كىرگەندىن كىيىن كۆرەلەيسىز.

en: Folder:
ug: مۇندەرىجە:

en: edit
ug: تەﻫرىرلەش

en: search
ug: ئىزلەش

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Recent Searches
ug: يېقىنقى ئىزدەش

en: save
ug: ساقلاش

en: forget
ug: ئۇنتۇش

en: Current Search
ug: ﻫازىرقى ئىزدەش

en: All Folders
ug: ﻫەممە مۇندەرىجە

en: Body
ug: مەزمۇنى

en: Everywhere
ug: ﻫەممە يەردە

en: No Messages Found
ug: ﻫىچقانداق خەت يوق

en: Sign Out
ug: چىكىنىش

en: You have been successfully signed out.
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك چىكىندىڭىز .

en: Click here to log back in.
ug: بۇ يەرنى بىسىپ قايتىدىن كىرىڭ

en: Viewing a Business Card
ug: ئىسىم كارتۇچكىسى كۆرۇش

en: Web Page
ug: تور ئادرىسى

en: Organization / Department
ug: ئىدارە

en: Work Phone
ug: ئىشخانا تىلفۇنى

en: Home Phone
ug: ئۆي تىلفۇنى

en: Cellular Phone
ug: يانفۇن

en: Fax
ug: فاكىس

en: Add to Addressbook
ug: ئادرىس دەپتىرىگە قىتىش

en: Title & Org. / Dept.
ug: تىما & ئورگان/ بۆلۇم.

en: Viewing Full Header
ug: خەت بېشى

en: Viewing a text attachment
ug: تىكىس شەكلىدىكى قوشۇمچىنى كۆرۈش

en: Please contact your system administrator and report this error.
ug: باشقۇرغۇچىغا بۇ ئەﻫۋالنى مەلۇم قىلىڭ.

en: Personal address book
ug: ئادرىس دەپتىرى

en: Database error: %s
ug: سانلار ئامبىرى خاتالىق ئۇچۇرى::  %s

en: Addressbook is read-only
ug: ئادرىس دەپتىرىنى پەقەت ئوقۇشقىلا بولىدۇ

en: User '%s' already exist
ug: ئىشلەتكۈچى '%s' مەۋجۇت

en: User '%s' does not exist
ug:  مەۋجۇت ئەمەس'%s'

en: Not a file name
ug: ﻫۆججەت ئىسمى خاتا

en: No such file or directory
ug: ئۇنداق ﻫۆججەت ياكى مۇندەرىجە يوق

en: Open failed
ug: ئېچىلمىدى

en: Write failed
ug: يېىزش مەغلۇپ بولدى

en: Unable to update
ug: يېڭىلىغىلى بولمايدۇ

en: Could not lock datafile
ug: ئارخىپ ﻫۆججتىنى قۇلۇپلىيالمىدۇق

en: Write to addressbook failed
ug: ئادرىس دەپتىرىگە يىزش مەغلۇپ بولدى

en: Error initializing addressbook database.
ug: ئادرىس دەپتىرى ئۇچۇرىنى ئېلىش مەغلۇپ بولدى.

en: Error opening file %s
ug: دىگەن ﻫۆججەتنى ئېچىش مەغلۇپ بولدى %s

en: Global address book
ug: ئاممىۋى ئادرىس دەپتىرى

en: Error initializing global addressbook.
ug: ئاممىۋى ئادرىس دەپتىرىنى قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى .

en: Error initializing LDAP server %s:
ug: %s LDAPمۇلازىمىتىرىنى قوزغىتىش مەغلۇپ بولدى :

en: Invalid input data
ug: كىرگۈزگەن ئۇچۇرلار قانۇنسىزة

en: Name is missing
ug: ئىسمنى كىرگۈزمىدىڭىز

en: E-mail address is missing
ug: emailئادرىسىنى كىرگۈزمىدىڭىز

en: Nickname contains illegal characters
ug: لەقەمنىڭ ئىچىدە قانۇنسىز ﻫەرىپلەر بار

en: Sunday
ug: يەكشەنبە

en: Monday
ug: دۇشەنبە

en: Tuesday
ug: سەيشەنبە

en: Wednesday
ug: چارشەنبە

en: Thursday
ug: پەيشەنبە

en: Friday
ug: جۇمە

en: Saturday
ug: شەنبە

en: Sun
ug: يەكشەنبە

en: Mon
ug: دۇشەنبە

en: Tue
ug: سەيشەنبە

en: Wed
ug: چارشەنبە

en: Thu
ug: پەيشەنبە

en: Fri
ug: جۈمە

en: Sat
ug: شەنبە

en: January
ug: يانىۋار

en: February
ug: فۋۇرال

en: March
ug: مارت

en: April
ug: ئاپرىل

en: May
ug: ماي

en: June
ug: ئىيون

en: July
ug: ئىيول

en: August
ug: ئاۋغۇست

en: September
ug: سىنتەبىر

en: October
ug: ئۆكتەبىر

en: November
ug: نويابىر

en: December
ug: دىكابىر

en: Jan
ug: يانىۋار

en: Feb
ug: فىۋورال

en: Mar
ug: مارت

en: Apr
ug: ئاپرىل

en: Jun
ug: ئىيۇن

en: Jul
ug: ئىيول

en: Aug
ug: ئاۋغۇست

en: Sep
ug: سىنتەبىر

en: Oct
ug: ئۆكتەبىر

en: Nov
ug: نويابىر

en: Dec
ug: دىكابىر

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
ug: خاسلىقنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى(%s) . نورمالسىز چېكىنىۋاتىدۇ

en: Click here to return to %s
ug: بۇيەرنى چىكىپ %sگە قايتىڭ

en: Go to the login page
ug: كىرىش كۆزنىكىگە قايتىش

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
ug: خاسلىق ﻫۆججىتى  %sمەۋجۇت ئەمەس.قايتىدىن كىرىپ بىرنى  قۇرۇڭ.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
ug: خاسلىق ﻫۆججىتى  %sئېچىلمىدى. سېستىما باشقۇرغۇچى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
ug: خاسلىق ﻫۆججىتى  %sئېچىلمىدى. سېستىما باشقۇرغۇچى بىلەن  ئالاقىلىشىڭ.

en: Error opening %s
ug: ئېچىلمىدى  %s

en: Default preference file not found or not readable!
ug: كۆپ ئىشلىتىلىدىغان خاسلىق ﻫۆججىتى مەۋجۇت ئەمەس ياكى ئوقۇغۇلى بولمايدۇ!

en: Could not create initial preference file!
ug: دەسلەپكى خاسلىق ﻫۆججىتىنى قۇرغىلى بولمىدى!

en: %s should be writable by user %s
ug: %s ئىشلەتكۈچىگە چوقۇم ئوقۇيالايدىغان بولىشى كىرەك %s

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
ug: ئىمزا ھۆججىتى,  %s. تېپىلمىدى.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
ug: ئىمزا ھۆججىتى,  %s نى يازغىلى بولمىدى.

en: Query:
ug: ئىزدەش:

en: Error connecting to IMAP server: %s.
ug: IMAPمۇلازىمىتىگە ئۇلىنىشتا خاتالىق بار: %s.

en: Bad request: %s
ug: بۇيرۇق خاتا:  %s

en: Unknown error: %s
ug: نامەلۇم خاتالىق: %s

en: Read data:
ug: ئۇچۇرنى ئوقۇش:

en: Unknown user or password incorrect.
ug: بۇ ئىسىم تىزىملىتىلمىغان ياكى شىفىر خاتا.

en: (no subject)
ug: ( تىمىسز)

en: Unknown Sender
ug: ئەۋەتكۈچى نامەلۇم

en: The server couldn't find the message you requested.
ug: مۇلازىمىتىر سىز دىگەن ئۇچۇرنى تاپالمىدى

en: A
ug: أ

en: THIS FOLDER IS EMPTY
ug: بۇ مۇندەرىجىنىڭ ئىچى قۇرۇق.

en: Transform Selected Messages
ug: تاللىغانلارغا بەلگە سېلىش

en: Expunge
ug: شطب

en: mailbox
ug: علبة البريد

en: Read
ug: ئوقۇلغان

en: Unread
ug: ئوقۇلمىغان

en: Unthread View
ug: كىڭەيتىش

en: Thread View
ug: كۆرۈنۈشىنى قىسقارتىش

en: Toggle All
ug: ﻫەممىنى تاللاش

en: Unselect All
ug: ﻫەممىنى تاللىماسلىق

en: Paginate
ug: بەت قويۇش

en: Show All
ug: ﻫەممىنى كۆرسىتىش

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
ug: كود يېشىش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولمىدى

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
ug: خەتنىڭ شەكلى خاتا بولىشى مۈمكىن.

en: Response:
ug: ئىنكاس:

en: Message:
ug: ئۇچۇر:

en: Hide Unsafe Images
ug: بىخەتەر بولمىغان رەسىملەرنى يوشۇرۇش

en: View Unsafe Images
ug: خەتەرلىك رەسىملەرنى كۆرۈش

en: sec_remove_eng.png
ug: sec_remove_ug.png

en: Option Type '%s' Not Found
ug: بۇنداق خاسلىق تېپىلمىدى'%s'

en: Current Folder
ug: ﻫازىرقى مۇندەرىجە

en: Compose
ug: خەت يېزىش

en: Error creating directory %s.
ug: مۇندەرىجىنى قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى  %s.

en: Could not create hashed directory structure!
ug: مۇندەرىجە قۇرۇش مەغلۇپ بولدى

en: Service not available, closing channel
ug: مۇلازىمەت توختىتىلدى، قانال ئېتىلىۋاتىدۇ.

en: A password transition is needed
ug: شىفىرنى تەكشۈرۈشتىن ئۆتكۈزۈش كىرەك.

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
ug: خەت ساندۇغى خاتا

en: Requested action aborted: error in processing
ug: ھەركەت مەغلۇپ بولىدى

en: User not local; please try forwarding
ug: ئىشلەتكۈچى بۇ بىكەتتە ئەمەس، ۋاستىلق ئەۋەرتىڭ

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
ug: بوشلۇق يېتىشمىدى

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
ug: خەت ساندۇغىنىڭ ئىسمى خاتا

en: General Display Options
ug: دائىملىق كۆرۈنۈش

en: Theme
ug: نۇسخا

en: Custom Stylesheet
ug: فونت ئۇسلۇبى

en: Use Javascript
ug: Javascriptئىشلىتەمدۇق

en: Autodetect
ug: ئاپتوماتىك

en: Always
ug: ﻫەردائىمً

en: Never
ug: ﻫەرگىزً

en: Mailbox Display Options
ug: خەت ساندۇغىنىڭ كۆرۈنىشى

en: Enable Alternating Row Colors
ug: قۇردا ئوخشىمىغان رەڭنى ئىشلىتىش

en: Enable Page Selector
ug: كۆزنەك تاللىغۇچنى كۆرسىتىش

en: Maximum Number of Pages to Show
ug: ئەڭ كۆپ بولغاندا نەچچە بەت كۆرسىتدۇ

en: Message Display and Composition
ug: خەت يېىزش ۋە خەت ئوقۇش

en: Wrap Incoming Text At
ug: خەتنىڭ قۇر ئاتلىشى

en: Location of Buttons when Composing
ug: خەت يازغاندا كونۇپكىلارنىڭ ئورنى

en: Before headers
ug: ئۈستىدە

en: Between headers and message body
ug: ئوتتۇردا

en: After message body
ug: ئاستىدا

en: Addressbook Display Format
ug: ئادرىس دەپتىرىنىڭ كۆرۈنۈشى

en: Show HTML Version by Default
ug: ئادەتتە HTMLشەكلىدە كۆرسىتىش

en: Enable Forward as Attachment
ug: قوشۇمچە ھۆججەت سۈپىتىدە ئەۋەرتش

en: Include Me in CC when I Reply All
ug: ﻫەممىگە جاۋاپ يازغاندا ئۆزەمنى CCغا قىستۇرۇش

en: Enable Mailer Display
ug: email كۆرسىتىش كۆزنىكىنى كۆرسىتش

en: Display Attached Images with Message
ug: قوشۇمچە ﻫۆججەت ئىچىدىكى رەسىملەرنى كۆرسىتش

en: Enable Printer Friendly Clean Display
ug: پرىنتىردا چىقىردىغان نۇسخدا كۆرسىتىش

en: Cursor Position when Replying
ug: جاۋاپ يازغاندا نۈر بەلگىسىنىڭ ئورنى

en: Focus in body
ug: تېكىستكە توغرىلاش

en: Special Folder Options
ug: مۇندەرىجىنىڭ ئالي خاسلىقلىرى

en: Folder Path
ug: مۇندەرىجىنىڭ ئورنى

en: Do not use Trash
ug: ئەخلەت ساندۇغى نى ئىشلەتمەيمىز

en: Trash Folder
ug: ئەخلەت ساندۇغى

en: Do not use Drafts
ug: چورنىۋاي مۇندەرىجىسىنى ئىشلەتمەيمىز

en: Draft Folder
ug: ئەخلەت مۇندەرىجىسى

en: Do not use Sent
ug: ئەۋەتلىگەن مۇندەرىجىسىنى ئىشلەتمەيمىز

en: Sent Folder
ug: ئەۋەتىلگەنt

en: Folder List Options
ug: مۇندەرىجىلەر تىزىملىكى خاسلىقلىرى

en: Location of Folder List
ug: مۇندەرىجىلەر تىزىملىكىنىڭ ئورنى

en: Width of Folder List
ug: مۇندەرىجىلەر تىزىملىكىنىڭ كەڭلىگى

en: Seconds
ug: سىكونت

en: Auto Refresh Folder List
ug: مۇندەرىجىلەر تىزىملىكىنى ئاپتوماتىك يېڭىلاش

en: Enable Unread Message Notification
ug: ئوقۇلمىغان خەتلەرنى ئەسكەرتىش

en: No Notification
ug: ئەسكەرتمەيدۇ

en: Only INBOX
ug: پەقەت INBOXتىلا

en: Unread Message Notification Type
ug: ئوقۇلمىغان خەتلەرنى ئەسكەرتىش شەكلى

en: Only Unseen
ug: پەقەت ئوقۇلمىغان خەتنىڭ سانى

en: Unseen and Total
ug: ئوقۇلمىغان خەتنىڭ سانى ۋە ئومۇمى سانى

en: Show Clock on Folders Panel
ug: مۇندەرىجىلەر كۆزنىكىدە سائەتنى كۆرسىتىش

en: American date and time
ug: ئامرىكىچە ۋاقىت ئىپادىلەش شەكلى

en: Show weekday and time
ug: ۋاقىت ۋە كۈننى كۆرسىتىش

en: Show time with seconds
ug: ۋاقىتنى سىكونت بويىچە كۆرسىتىش

en: No Clock
ug: سائەت يوق

en: Hour Format
ug: سائەتنى ئىپادىلەش شەكلى

en: 12-hour clock
ug: 12سائەت

en: 24-hour clock
ug: 24سائەت

en: Memory Search
ug: ئەڭ يېڭى ئىزدەش نەتىجىسنى ساقلاش

en: Disabled
ug: ئىشلىمەيدۇ

en: Name and Address Options
ug: ئىسىم ۋە ئادرىس خاسلىقلىرى

en: Edit Advanced Identities
ug: ئالي خاسلىقىنى تەﻫرىرلەش

en: (discards changes made on this form so far)
ug: (ئۆزگەرتكەنلەرنى ئەمەلدىن قالدۇرۇش)

en: Multiple Identities
ug: ئوخشىمغان بەلگە

en: Same as server
ug: مۇلازىمىتىر بىلەن ئوخشاش

en: Timezone Options
ug: ۋاقىت رايۇنى خاسلىقى

en: Your current timezone
ug: سىز تۇرغان ۋاقىت رايۇنى

en: Reply Citation Options
ug: جاۋاپ يازغاندىكى خاسلىق

en: Reply Citation Style
ug: جاۋاپ يازغاندا نەقىل كەلتۇرۇش شەكلى

en: No Citation
ug: نەقىل كەلتۈرمەيمىز

en: User-Defined
ug: ئىشلەتكۈچى خالىغانچە

en: User-Defined Citation Start
ug: خاسلىققا ئىگە نەقىل باشلىنىدۇ

en: User-Defined Citation End
ug: خاسلىققا ئىگە نەقىل ئاخىرلىشىدۇ

en: Signature Options
ug: ئىمزا خاسلىقلىرى

en: Use Signature
ug: ئىمزا ئىشلىتىش

en: Prefix Signature with '-- ' Line
ug: ئارقىلىق ئىمزا باشلىنىدۇ'-- '

en: Config File Version
ug: خاسلىق ﻫۆججىتىنىڭ نەسىرى

en: PHP Version
ug: نەشىرىPHP

en: Organization Preferences
ug: شىركەت/ ئورۇن خاسلىغى

en: Organization Name
ug: شىركەت/ ئورگان ئىسمى

en: Organization Logo
ug: شىركەت/ ئورگان ئىسمىنىڭ تۇغى

en: Organization Logo Width
ug: شىركەت /ئورگان  تۇغىنىڭ كەڭلىگى

en: Organization Logo Height
ug: شىركەت /ئورگان تۇغىنىڭ ئىگىزلىكى

en: Organization Title
ug: شىركەت /ئورگان ئىسمى

en: Signout Page
ug: چىكىنگەندە كۆرۈنىدىغان بەت

en: Top Frame
ug: ئۈستىدىكى بەت

en: Server Settings
ug: مۇلازىمىتىرغا ئالاقىدار

en: Mail Domain
ug: تور بېكەت نامى

en: IMAP Server Address
ug: IMAPمۇلازىمىتىرنىڭ ئادرىسى

en: IMAP Server Port
ug: IMAPمۇلازىمەت ئېغىزى

en: IMAP Server Type
ug: IMAPمۇلازىمىتىنىڭ خىلى

en: Cyrus IMAP server
ug: Cyrus IMAP

en: University of Washington's IMAP server
ug: UW IMAP server

en: Microsoft Exchange IMAP server
ug: Microsoft Exchange IMAP

en: Courier IMAP server
ug: Courier IMAP

en: Not one of the above servers
ug: ھىچقايسىسى ئەمەس

en: IMAP Folder Delimiter
ug: IMAPمۇندەرىجە ئايرىش بەلگىسى

en: Sendmail Path
ug: نىڭ ئورنى Sendmail

en: SMTP Server Address
ug: مۇلازىمىتىرىنڭ ئادرىسىSMTP

en: SMTP Server Port
ug: مۇلازىمىتىرىنڭ ئېغىزىSMTP

en: Invert Time
ug: ۋاقىتنى ئالماشتۇرۇش

en: Folders Defaults
ug: خەت ساندۇغى خاسلىقلىرى

en: Default Folder Prefix
ug: ئادەتتەمۇندەرىجىلەرنىڭ ئورنى

en: Show Folder Prefix Option
ug: ئىشلەتكۈچىلەر مۇندەرىجەئورنىنى بەلگىلسە بولىدۇ

en: By default, move to trash
ug: ئادەتتە ئەخلەت ساندۇغىغا يۆتكەيدۇ

en: By default, move to sent
ug: ئادەتتە ئەۋەرتىلگەن خەتلەر ساندۇغىغا يۆتكەيدۇ

en: By default, save as draft
ug: ئادەتتە ئەۋەرتىلگەن چورنىۋاي ساندۇغىغا يۆتكەيدۇ

en: List Special Folders First
ug: سېستىما مۇندەرىجىسى ئالدىدا

en: Show Special Folders Color
ug: سېستىما مۇندەرىجىسنى رەڭلىك كۆرسىتىش

en: Auto Expunge
ug: ئەۋەرتىمگەن خەتلەردىن ۋاز كېچىش

en: Default Sub. of INBOX
ug: خەت ساندۇغى باشقا مۇندەرىجىلەرنىڭ ئالدىدا

en: Default Unseen Notify
ug: ئوقۇلمىغان خەتلەرنى پەرىقلەندۈرۈش

en: Default Unseen Type
ug: ئوقۇلمىغان خەتلەرنى پەرىقلەندۈرۈش شەكلى

en: Auto Create Special Folders
ug: سېستىما مۇندەرىجىسىنى ئاپتوماتىك قۇرۇش

en: Auto delete folders
ug: مۇندەرىجىلەرنى ئاپتوماتىك ئۆچۈرۈش

en: General Options
ug: خيارات عامة

en: Data Directory
ug: دليل بيانات

en: Temp Directory
ug: دليل Temp

en: Hash Level
ug: مستوى التجزئة Hash

en: Hash Disabled
ug: التجزئة Hash معطلة

en: Moderate
ug: معتدل

en: Medium
ug: متوسط

en: Default Left Size
ug: الحجم الأيسر الافتراضي

en: Usernames in Lowercase
ug: اسم مستخدم بأحرف صغيرة

en: Allow use of priority
ug: السماح باستخدام الأفضلية

en: Hide SM attributions
ug: إخفاء سمات SM

en: Enable use of delivery receipts
ug: تمكين استخدام إيصالات الاستلام

en: Allow editing of identities
ug: السماح بتحرير المعرّفات

en: Allow editing of full name
ug: السماح بتحرير الاسم الكامل

en: Message of the Day
ug: رسالة اليوم

en: Database
ug: قاعدة بيانات

en: Address book DSN
ug: DSN دفتر العناوين

en: Address book table
ug: جدول دفتر العناوين

en: Preferences DSN
ug: DSN التفضيلات

en: Preferences table
ug: جدول التفضيلات

en: Preferences username field
ug: حقل اسم مستخدم التفضيلات

en: Preferences key field
ug: حقل مفتاح التفضيلات

en: Preferences value field
ug: z

en: Default Language
ug: كۆپ ئىشلىتىلىدىغان يېزىق

en: Default Charset
ug: مجموعة الأحرف الافتراضية

en: Themes
ug: نۇسخا

en: Configuration Administrator
ug: باشقۇرغۇچىنى بەلگىلەش

en: Theme Name
ug: نۇسخا ئىسمى

en: Theme Path
ug: نۇسخىنىڭ ئورنى

en: Plugins
ug: قوشۇمچە دىتاللار

en: Change Settings
ug: خاسلىقىنى ئۆزگەرتىش

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
ug: خاسلىق ھۆججىتى ئېچىلمىدى. config.php.نى تەكشۈرۈپ بېقىڭ

en: Bug Reports:
ug: كۆرۈلگەن ئىۋەن:

en: Show button in toolbar
ug: كونۇپكىلارنى كۆرسىتىش

en: TODAY
ug: بۈگۈن

en: Go
ug: ئالغا

en: ADD
ug: قوشۇش

en: EDIT
ug: تەھرىرلەش

en: DEL
ug: ئۆچۈرۈش

en: Start time:
ug: باشلانغان ۋاقتى:

en: Length:
ug: ئۇزۈنلىغى:

en: Set Event
ug: پىلان تۈزۈش

en: Event Has been added!
ug: پىلان قېتىلدى!

en: Date:
ug: چىسلا:

en: Day View
ug: كۈن بويىچە كۆرۈش

en: Do you really want to delete this event?
ug: بۇ پىلاننى راستىنلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Event deleted!
ug: ئۆچۈرۈلدى!

en: Nothing to delete!
ug: ئۆچۈرگۈدەك ھىچنىمە يوق!

en: Update Event
ug: پىلاننى يېڭىلاش

en: Do you really want to change this event from:
ug: راستىنلا ئۆزگەرتەمسىز؟:

en: to:
ug: گە:

en: Event updated!
ug: يېڭىلاندى!

en: Month View
ug: ئاي بويىچە كۆرۈش

en: 0 min.
ug: يوق

en: 15 min.
ug:  15 مىنۇت

en: 45 min.
ug:  45 مىنۇت

en: 1 hr.
ug: 1سائەت

en: 1.5 hr.
ug: 1.5 سائەت

en: 2 hr.
ug: سائەت

en: 2.5 hr.
ug: 2.5 سائەت

en: 3 hr.
ug: 3 سائەت

en: 3.5 hr.
ug: 3.5 سائەت

en: 4 hr.
ug: 4 سائەت

en: 5 hr.
ug: 5 سائەت

en: 6 hr.
ug: 6 سائەت

en: Calendar
ug: كالىندار

en: Delete & Prev
ug: ئالدىنقىسى & ئۆچۈرۈش

en: Delete & Next
ug: ئۆچۈرۈش&كىيىنكىسى

en: Move to:
ug: غا يۆتكەش :

en: Delete/Move/Next Buttons:
ug: حذف/نقل/الأزرار التالية:

en: Display at top
ug: عرض على العلوي

en: with move option
ug: مع خيار النقل

en: Display at bottom
ug: عرض على السفلي

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
ug: إعلان تجاري- تحتوى هذه القائمة على ملقمات تقوم بالتحقق من مرسلي البريد غير المرغوب فيه. وهى قائمة يمكن الاعتماد عليها لمسح البريد غير المرغوب .

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
ug: إعلان تجاري- مدخلاتRBL + Blackhole

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
ug: إعلان تجاري- مدخلاتRBL + OpenRelay

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
ug: إعلان تجاري- مدخلاتRBL + طلب هاتفي

en: FREE - ORDB was born when ORBS went off the air. It seems to have fewer false positives than ORBS did though.
ug: مجاناً- ظهرت ORDB عند توقفORBS عن البث.ويبدو أن لديها بعض الإيجابيات الزائفة أكثر منORBS .

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
ug: مجاناً-Five-Ten-sg.com - مصادر البريد المباشر غير المرغوب.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
ug: مجاناً-Five-Ten-sg.com - قوائم للطلب الهاتفي- تتضمن بعض برتوكولاتDSL للإنترنت.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
ug: مجاناً-Five-Ten-sg.com - مرسلو البريد الكبير الذين لا يستخدمون الاختيار المؤكد.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
ug: مجاناً-Five-Ten-sg.com - ملقمات متنوعة أخرى.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
ug: مجاناً-Five-Ten-sg.com - ملقمات المرحلة الواحدة.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
ug: مجاناً-Five-Ten-sg.com - ملقمات دعم البريد غير المرغوب.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
ug: مجاناً-Five-Ten-sg.com - بروتوكولات الإنترنت بنموذج ويب.

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
ug: مجاناً- تظهرDorkslayers  خارج الولايات المتحدة  لتتضمن المرحلات السيئة المفتوحة  حتى يمكن تجنب الملاحقة القانونية, ومن الطريف أن موقعهميوصى بعدم استخدام هذه الخدمة.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
ug: مجاناً-SPAMhaus  -  قائمة مصادر للبريد غير المرغوب المعروفة جيداّ .

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
ug: مجاناً -dev.null.dk - لا يتوفر عندي معلومات تفصيلية عن هذه القائمة.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
ug: مجاناً-visi.com - قائمةRelay Stop - قائمة OpenRelay  محافظة للغاية.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
ug: مجانا-Leadmon DUL -  قائمة أخرى للطلب الهاتفي أو بروتوكولات الإنترنت المعينة ديناميكيا.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
ug: مجاناً-Leadmon SPAM Source -  قائمة لبروتوكولات الإنترنت التي تلقتLeadmon.netبريداً غير مرغوب منها مباشرة.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
ug: مجاناً-Leadmon Bulk Mailers - مرسلو البريد الكبير الذين لا يطلبون تأكيد الاختيار أو  يسمحون لمرسلي البريد غير المرغوب المعروفين بأن يكونوا عملاء لديهمويسيئون استخدام خدماتهم.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
ug: مجاناً-Leadmon Open Relays  - مرحلات مفتوحة ذات مرحلة واحدة غير مدرجة علىوحداتRBL نشطة أخرى .

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
ug: مجاناً-Leadmon Multi-stage - مرحلات مفتوحة ذات مراحل متعددة غير مدرجة علىوحداتRBL نشطة أخرى وقامت بإرسال بريد مباشر غير مرغوب إلى Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
ug: مجاناً-Leadmon SpamBlock - قامت مواقع على هذه القوائم بإرسال بريد غير مرغوب إلى Leadmon.netمن بروتوكولات إنترنت موجودة فى تجمعات شبكية لا يوجد تخطيط DNS للتجمع الكلى لها.إنها قائمة لتجمعات بروتوكولات إنترنت يستخدمها أفراد لديهم برنامج SPAMmedLeadmon.net.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
ug: مجاناً حالياً- ليست مجرد قائمة سوداء أخرى- تشمل كل من المرحلات المفتوحةوالمصادر المباشرة للبريد غير المرغوب.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
ug: مجاناً حالياً- ليست مجرد قائمة سوداء أخرى- بروتوكولات إنترنت للطلب الهاتفي.

en: Saved Scan type
ug: نوع المسح المحفوظ

en: Message Filtering
ug: تصفية رسالة

en: What to Scan:
ug: المطلوب مسحه:

en: All messages
ug: كافة الرسائل

en: Only unread messages
ug: رسائل غير المقروءة فقط

en: Match:
ug: مطابقة:

en: Header
ug: رأس صفحة

en: Contains:
ug: يحتوي:

en: Message Filters
ug: خەتلەرنى سۈزۈش

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
ug: تمكن التصفية الرسائل ذات المعايير المختلفة من تصفيتها تلقائياًفى مجلدات مختلفة وذلك لسهولة التنظيم.

en: SPAM Filters
ug: مصافي البريد غير المرغوب

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
ug: تمكنك مصافي البريد غير المرغوب من الاختيار من القوائم السوداء القائمة علىDNS  مختلفوذلك لاكتشاف البريد غير الهام فى مجلد البريد الوارد INBOX ونقله إلى مجلد آخر (مثل المهملات Trash).

en: Spam Filtering
ug: تصفية البريد غير المرغوب

en: Move spam to:
ug: نقل البريد غير المرغوب إلى:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
ug: قد لا يكون نقل البريد غير المرغوب إلى المهملات Trash مستحباً فى البداية,فقد يتم التعليم دون قصد على الرسائل الواردة من أصدقائك ومن القوائم البريدية كبريد غير مرغوب.وأيا كان المجلد الذي تخصصه لذلك, فيجب التأكد بصفة دورية من تنظيفه,حتى لا تتضخم علبة البريد بدرجة زائدة عن الحد.

en: ON
ug: تشغيل

en: OFF
ug: إيقاف تشغيل

en: Mailinglist
ug: قائمة بريدية

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
ug: سيقوم ذلك بإرسال رسالة إلى %s  لطلب مساعدة لهذه القائمة.سوف تتلقى رداً بالبريد الإلكتروني على العنوان المبين أدناه.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
ug: سيقوم ذلك بإرسال رسالة إلى %s  لطلب اشتراكك فى هذه القائمة.سوف يتم اشتراكك بالعنوان المبين أدناه.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
ug: سيقوم ذلك بإرسال رسالة إلى %s  لطلب إلغاء اشتراكك فى هذه القائمة.سوف أحاول إلغاء اشتراك العنوان المبين أدناه.

en: Send Mail
ug: إرسال بريد

en: Post to List
ug: توزيع  على قائمة

en: Reply to List
ug: إجابة على قائمة

en: List Archives
ug: سجلات قائمة

en: Contact Listowner
ug: اتصل بـ Listowner

en: POP3 connect:
ug: اتصالPOP3 :

en: No server specified
ug: لم يتم تحديد ملقم

en: Error
ug: خطأ

en: POP3 user:
ug: مستخدمPOP3 :

en: no login ID submitted
ug: لم يتم تسليم معرّف تسجيل دخول

en: connection not established
ug: لم يتم الاتصال

en: POP3 pass:
ug: تمريرPOP3 :

en: No password submitted
ug: لم يتم تسليم كلمة مرور

en: authentication failed
ug: فشل المصادقة

en: No connection to server
ug: لا يوجد اتصال بملقم

en: No login ID submitted
ug: لم يتم تسليم معرّف تسجيل دخول

en: No server banner
ug: لا يوجد شعار للملقم

en: abort
ug: إحباط

en: apop authentication failed
ug: فشل المصادقة علىapop

en: POP3 login:
ug: تسجيل دخولPOP3 :

en: POP3 top:
ug: أعلىPOP3 :

en: Premature end of list
ug: نهاية قبل الأوان للقائمة

en: POP3 get:
ug: كسبPOP3 :

en: POP3 last:
ug: آخرPOP3 :

en: POP3 reset:
ug: إعادة تعيين POP3:

en: Empty command string
ug: سلسلة أوامر فارغة

en: POP3 quit:
ug: إنهاء POP3:

en: connection does not exist
ug: الاتصال غير موجود

en: POP3 delete:
ug: حذفPOP3 :

en: No msg number submitted
ug: لم يتم تسليم رقم رسالة

en: Command failed
ug: فشل الأمر

en: Remote POP server Fetching Mail
ug: ملقم POP بعيد لجلب البريد

en: Select Server:
ug: تحديد ملقم:

en: Password for
ug: كلمة مرور من أجل

en: Fetch Mail
ug: جلب بريد

en: Fetching from
ug: جلب من

en: Opening IMAP server
ug: فتح ملقمIMAP

en: Opening POP server
ug: فتح ملقمPOP

en: Login Failed:
ug: فشل تسجيل الدخول:

en: Login OK: No new messages
ug: تسجيل الدخول سليم: لا توجد رسائل جديدة

en: Login OK: Inbox EMPTY
ug: تسجيل الدخول سليم: علبة الوارد فارغة

en: Fetching UIDL...
ug: جلبUIDL ...

en: Server does not support UIDL.
ug: الملقم لا يدعم  UIDL.

en: Deleting messages from server...
ug: حذف رسائل من الملقم...

en: Fetching message
ug: جلب رسالة

en: Saving UIDL
ug: حفظ  UIDL

en: Error Appending Message!
ug: خطأ  إلحاق رسالة!

en: Closing POP
ug: غلق POP

en: Logging out from IMAP
ug: تسجيل الخروج من IMAP

en: Message appended to mailbox
ug: رسالة ملحقة بعلبة بريد

en: Delete failed:
ug: فشل الحذف:

en: Remote POP server settings
ug: إعدادات ملقمPOP بعيد

en: Encrypt passwords (informative only)
ug: تشفير كلمات المرور (للعلم فقط)

en: Add Server
ug: إضافة ملقم

en: Server:
ug: ملقم:

en: Alias:
ug: اسم مستعار:

en: Username:
ug: اسم مستخدم:

en: Store in Folder:
ug: تخزين في مجلد:

en: Modify Server
ug: تعديل ملقم

en: Server Name:
ug: اسم الملقم:

en: Modify
ug: تعديل

en: Fetching Servers
ug: ملقمات جلب

en: Confirm Deletion of a Server
ug: تأكيد حذف ملقم

en: Selected Server:
ug: الملقم المحدد:

en: Confirm delete of selected server?
ug: هل تؤكد على حذف الملقم المحدد؟

en: Confirm Delete
ug: تأكيد حذف

en: Leave Mail on Server
ug: ترك البريد على الملقم

en: Undefined Function
ug: وظيفة غير معرّفة

en: Fetch
ug: جلب

en: Warning,
ug: تحذير,

en: Mail Fetch Result:
ug: نتيجة جلب البريد:

en: Close Window
ug: إغلاق الإطار

en: New Mail Notification
ug: إعلام عن بريد جديد

en: Check all boxes, not just INBOX
ug: ليس فحص الكل هو مجرد فحص علبة الوارد

en: Show popup window on new mail
ug: إظهار إطار منبثق على بريد جديد

en: Count only messages that are RECENT
ug: قم باحتساب الرسائل الحديثة فقط

en: Enable Media Playing
ug: تمكين قراءة الوسائط

en: requires JavaScript to work
ug: يتطلبJavaScript حتى يعمل

en: Try
ug: محاولة

en: Current File:
ug: الملف الحالي:

en: New Mail
ug: بريد جديد

en: NewMail Options
ug: خيارات البريد الجديد

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
ug: يقوم ذلك بتكوين إعدادات قراءة الأصوات و/أو إظهار الإطارات المنبثقة عند وصول بريد جديد.

en: %s New Messages
ug: رسائل جديدة %s

en: Test Sound
ug: اختبار الصوت

en: Loading the sound...
ug: تحميل الصوت...

en: Sent Subfolders Options
ug: خيارات مجلدات Sent الفرعية

en: Use Sent Subfolders
ug: استخدام مجلدات Sent الفرعية

en: Monthly
ug: شهرياً

en: Quarterly
ug: فصلياً

en: Yearly
ug: سنوياً

en: Base Sent Folder
ug: مجلد Base Sent

en: SpellChecker Options
ug: خيارات المدقق الإملائي

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
ug: يمكنك هنا إعداد كيفية تخزين القاموس الشخصي أو  تحريره أواختيار اللغة التي يجب أن تتوفر لديك عند التدقيق الإملائي.

en: Check Spelling
ug: تدقيق إملائي

en: ATTENTION:
ug: تنبيه:

en: Delete my dictionary and start a new one
ug: حذف القاموس وبدء قاموس جديد

en: Decrypt my dictionary with my old password:
ug: تشفير القاموس بكلمة المرور القديمة:

en: Proceed
ug: المتابعة

en: You must make a choice
ug: يجب أن تختار

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
ug: يمكنك إما حذف القاموس أو إدخال كلمة المرور القديمة, وليس الاثنين معاً.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
ug: سيؤدى ذلك إلى حذف ملف القاموس الشخصي.هل تريد المتابعة؟

en: Error Decrypting Dictionary
ug: خطأ فى فك شفرة القاموس

en: Cute.
ug: بارع.

en: I tried to execute '%s', but it returned:
ug: حاولت تنفيذ '%s'  لكنه أعطى:

en: Spellcheck completed. Commit changes?
ug: تم التدقيق الإملائي. هل يتم تنفيذ التغييرات؟

en: No changes were made.
ug: لم يتم عمل أية تغييرات.

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
ug: يجرى الآن حفظ القاموس الشخصي ... يرجى الانتظار.

en: Found %s errors
ug: تم العثور على%s  أخطاء

en: Line with an error:
ug: خط مصحوب بخطأ:

en: Error:
ug: خطأ:

en: Suggestions:
ug: اقتراحات:

en: Suggestions
ug: اقتراحات

en: Change to:
ug: تغيير إلى:

en: Occurs times:
ug: مرات الحدوث:

en: Change this word
ug: تغيير هذه الكلمة

en: Change
ug: تغيير

en: Change ALL occurances of this word
ug: تغيير كافة حالات حدوث هذه الكلمة

en: Change All
ug: تغيير الكل

en: Ignore this word
ug: تجاهل هذه الكلمة

en: Ignore
ug: تجاهل

en: Ignore ALL occurances this word
ug: تجاهل كافة حالات حدوث هذه الكلمة

en: Ignore All
ug: تجاهل الكل

en: Add this word to your personal dictionary
ug: إضافة هذه الكلمة إلى القاموس الشخصي

en: Add to Dic
ug: إضافة إلى القاموس

en: Close and Commit
ug: إغلاق وتنفيذ

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
ug: لم يتم الانتهاء من التدقيق الإملائي. هل تريد الإغلاق والتنفيذ حقاً؟

en: Close and Cancel
ug: إغلاق و إلغاء الأمر

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
ug: لم يتم الانتهاء من التدقيق الإملائي. هل تريد الإغلاق وتجاهل التغييرات حقاً؟

en: No errors found
ug: لم يتم العثور على أخطاء

en: Your personal dictionary was erased.
ug: تم مسح القاموس الشخصي

en: Dictionary Erased
ug: تم مسح القاموس

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
ug: تم مسح القاموس الشخصي. يرجى إغلاق هذا الإطار والنقر/التدقيق الإملائي/ ضغط الزر مرة أخرى لتشغيل التدقيق الإملائي مرة أخرى.

en: Close this Window
ug: إغلاق هذا الإطار

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
ug: تم إعادة تشفير القاموس الشخصي بنجاح. قم الآن بإغلاق هذا الإطار والنقر/التدقيق الإملائي/ضغط الزر مرة أخرى لتشغيل التدقيق الإملائي مرة أخرى.

en: Dictionary re-encrypted
ug: تم إعادة تشفير القاموس

en: Personal Dictionary Crypto Settings
ug: إعدادات تشفير القاموس الشخصي

en: Personal Dictionary
ug: القاموس الشخصي

en: No words in your personal dictionary.
ug: لا توجد كلمات فى القاموس الشخصي.

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
ug: يرجى تدقيق الكلمات التي تريد حذفها من القاموس.

en: %s dictionary
ug: القاموس%s

en: Delete checked words
ug: حذف كلمات تم تدقيقها

en: Edit your Personal Dictionary
ug: تحرير القاموس الشخصي

en: Please make your selection first.
ug: يرجى القيام بالتحديد أولاً.

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
ug: سيؤدى ذلك إلى تشفير القاموس الشخصي وتخزينه بتنسيق مشفر.هل تريد المتابعة؟

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
ug: يرجى فك شفرة القاموس الشخصي وتخزينه على هيئة تنسيق نص واضح.

en: Change crypto settings
ug: تغيير إعدادات التشفير

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
ug: يرجى تشفير القاموس الشخصي وتخزينه على هيئة تنسيق مشفر.

en: All done!
ug: تم عمل الكل!

en: Personal Dictionary Updated
ug: تم تحديث القاموس الشخصي

en: No changes requested.
ug: لا توجد أية تغييرات مطلوبة.

en: Please wait, communicating with the server...
ug: يرجى الانتظار, جارى الاتصال بالملقم...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
ug: يرجى اختيار القاموس الذي تريد استخدامه فى التدقيق الإملائي لهذهالرسالة:

en: International Dictionaries Preferences Updated
ug: تم تحديث تفضيلات قواميس عالمية

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
ug: يرجى التأكد من وجود القواميس العالمية التي تريداستخدامها عند التدقيق الإملائي لـ:

en: Make this dictionary my default selection:
ug: جعل هذا القاموس هو التحديد الافتراضي:

en: Make these changes
ug: إجراء هذه التغييرات

en: Add International Dictionaries
ug: إضافة قواميس عالمية

en: Please choose which options you wish to set up:
ug: يرجى اختيار الخيارات التي تريد إعدادها:

en: Edit your personal dictionary
ug: تحرير القاموس الشخصي

en: Set up international dictionaries
ug: إعداد قواميس عالمية

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
ug: تشفير أو فك شفرة القاموس الشخصي

en: not available
ug: غير متوفر

en: Translator
ug: مترجم

en: Saved Translation Options
ug: خيارات الترجمة المحفوظة

en: Your server options are as follows:
ug: تكون خيارات الملقم كما يلي:

en: Select your translator:
ug: تحديد المترجم:

en: When reading:
ug: عند قراءة:

en: Show translation box
ug: إظهار مربع الترجمة

en: to the left
ug: على الجانب الأيسر

en: in the center
ug: فى المنتصف

en: to the right
ug: على الجانب الأيمن

en: Translation Options
ug: خيارات الترجمة

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
ug: ما هو المترجم الواجب استخدامه عند تلقى رسائل مختلفة فىاللغة؟

en: %s to %s
ug: %s  إلى %s

en: English
ug: إنجليزية

en: Dutch
ug: هولندية

en: French
ug: فرنسية

en: German
ug: ألمانية

en: Greek
ug: يونانية

en: Italian
ug: إيطالية

en: Portuguese
ug: برتغالية

en: Russian
ug: روسية

en: Spanish
ug: إسبانية

en: Translate
ug: ترجمة

en: Brazilian Portuguese
ug: برتغالية برازيلية

en: Bulgarian
ug: بلغارية

en: Croatian
ug: كرواتية

en: Czech
ug: تشيكية

en: Danish
ug: دانمركية

en: Finnish
ug: فنلندية

en: Hungarian
ug: هنغارية

en: Icelandic
ug: إيسلندية

en: Latin
ug: لاتينية

en: Latin American Spanish
ug: أسبانية أمريكية لاتينية

en: Norwegian
ug: نرويجية

en: Polish
ug: بولندية

en: Romanian
ug: رومانية

en: Serbian
ug: صربية

en: Slovenian
ug: صربية

en: Swedish
ug: سلوفينية

en: Welsh
ug: سويدية

en: Indonesian
ug: ويلزيّة

en: Unable to find user in user table.
ug: ئىشلەتكۈچى تېپىلمىدى

en: When composing:
ug: عند إنشاء:

en: Not yet functional, currently does nothing
ug: لا تعمل بعد, ولا تقم حالياً بفعل أي شيء

en: Delivery error report
ug: تقرير عن خطأ فى التسليم

en: Undelivered Message Headers
ug: رؤوس رسائل لم يتم تسليمها

en: Playlist
ug: قويۇش تىزىملىگى

en: Repeat _mode
ug: قايتىلاش شەكلى

en: Shuf_fle mode
ug: خالىغان تەرتىپتە قويۇش شەكلى

en: _Add...
ug: (_A)نى قوشۇش ....

en: _Copy Location
ug: (_C)ئادرېسنى كۆچۈرۈش

en: _Save...
ug: (_S)نى ساقلاش ...

en: Next chapter or movie
ug: كېيىنكى بۆلەك ياكى كىنو

en: Play / Pa_use
ug: (_U)توختىتىش / قويۇش

en: Play or pause the movie
ug: كىنونى قويۇش ياكى ۋاقىتلىق توختىتىش

en: Previous chapter or movie
ug: ئالدىنقى بۆلەك ياكى كىنو

en: Show _Controls
ug: (_C)كونتىروللىغۇچنى كۆرسىتىش

en: Show controls
ug: كونتىروللىغۇچنى كۆرسىتىش

en: Skip _Backwards
ug: (_B)تېز ئاقىغا ياندۇرۇش

en: Skip _Forward
ug: (_F) تېز ئالدىغا ماڭدۇرۇش

en: Skip backwards
ug: تېز ئاقىغا ياندۇرۇش

en: Skip forward
ug:  تېز ئالدىغا ماڭدۇرۇش

en: Volume _Down
ug: (_D)ئاۋازىنى پەسەيتىش

en: Volume _Up
ug: (_U)ئاۋازىنى كۆتۈرۈش

en: Volume up
ug: ئاۋازىنى كۆتۈرۈش

en: _Next Chapter/Movie
ug: كېيىنكى بۆلەك / كىنو

en: _Previous Chapter/Movie
ug: ئالدىنقى بۆلەك / كىنو

en: 0 frames per second
ug: سېكنتىغا 0 رەسىم

en: <b>Audio</b>
ug: <b>ئاۋاز</b>

en: <b>General</b>
ug: <b>ئادەتتىكى</b>

en: <b>Video</b>
ug: <b>كىنو</b>

en: Album:
ug: :ئالبۇم

en: Artist:
ug: :سەنئەتچى

en: Codec:
ug: كودا يەشكۈچ

en: Dimensions:
ug: :ئۆلچىمى

en: Duration:
ug: :ۋاقتى

en: Framerate:
ug: سۈرەت تېزلىگى

note: Video Codec Audio Codec
en: N/A
ug: ئۇچۇر يوق

en: Properties
ug: ئالاھىدىلىگى

en: Year:
ug: :يىلى

en: <b>Preview</b>
ug: <b>ئالدىن كۆرۈش</b>

en: Save Screenshot
ug: تارتىلغان سۈرەتنى ساقلاش

en: Save screenshot
ug: تارتىلغان سۈرەتنى ساقلاش

en: Save screenshot to _desktop
ug: (_d)تارتىلغان سۈرەتنى ئېكرانغا ساقلاش

en: Save screenshot to _file:
ug: (_f)تارتىلغان سۈرەتنى ھۆججەتكە ساقلاش

en: Skip to
ug: غا ئاتلاپ ئۆتۈش ....

en: _Skip to:
ug: (_S)غا ئاتلاپ ئۆتۈش ....

en: Play movies and songs
ug: كىنو ۋە ناخشىلارنى قويۇش

note: Title
en: Totem Movie Player
ug: Totem كىنو قويغۇچ

en: 16:9 (Widescreen)
ug: (16:9)كەڭ ئېكرانلىق

en: <b>Audio Output</b>
ug: <b>ئاۋاز چىقىشى</b>

en: <b>Color balance</b>
ug: <b>رەڭ تەڭشىگى</b>

en: <b>Display</b>
ug: <b>كۆرسىتىش</b>

en: <b>Networking</b>
ug: <b>تور</b>

en: <b>Subtitles</b>
ug: <b>كىنونىڭ خېتى</b>

en: <b>TV-Out</b>
ug: <b>تېلېۋىزورغا چىقىش</b>

en: <b>Visual Effects</b>
ug: <b>كۆرۈش ئۈنۈمى</b>

en: <span size="medium"><b>No File</b></span>
ug: <span size="medium"><b> ھۆججەت يوق</b></span>

en: <span size="medium"><b>No file</b></span>
ug: <span size="medium"><b>  ھۆججەت يوق</b></span>

en: A_udio Menu
ug: (_U)ئاۋاز مۇندەرىجىسى

en: Always on _Top
ug: (_T)ھەمىشە ئۈستىدە

en: Always on top
ug: ھەمىشە ئۈستىدە

en: Audio
ug: ئاۋاز

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Automatically _resize the window when a new video is loaded
ug: (_R) يېڭى كىنو يۈكلەنگەندە كۆزنەكنىڭ چوڭ-كىچىكلىگىنى ئاپتوماتىك تەڭشىمەك

en: Co_ntrast:
ug: :رەڭ سېلىشتۇرمىسى

en: Connection _speed:
ug: ئۇلىنىش تېزلىگى

en: Deinterlace
ug: قۇرمۇ-قۇر سۈرۈش

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Fit Window to Movie
ug: كۆزنەكنى كىنوغا توغرىلاش

en: General
ug: ئادەتتە

en: Go to the DVD menu
ug: نىڭ تاللاش جەدۋىلىگە بېرىش DVD

en: Go to the angle menu
ug: بۇلۇڭلۇق تاللاش جەدۋىلىگە بېرىش

en: Go to the audio menu
ug: ئاۋاز تاللاش جەدۋىلىگە بېرىش

en: Go to the chapter menu
ug: بۆلۈم تاللاش جەدۋىلىگە بېرىش

en: Go to the title menu
ug: ئىسىم تاللاش جەدۋىلىگە بېرىش

en: Help contents
ug: ياردەم ھۆججىتى

en: Languages
ug: تىلى

en: Leave Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران

en: No Language Selection Available
ug: تاللىغۇدەك تىل يوق

en: No subtitles selection available
ug: كىنونىڭ خېتى يوق

en: Open _Location...
ug: (_L)ئادرېسنى ئېچىش

en: Open a non-local file
ug: يەرلىك بولمىغان ھۆججەتنى ئېچىش

en: Play/Pause
ug: قويۇش/توختۇتۇش

en: Resize _1:1
ug: گە ئۆزگەرتىش 1:1

en: Resize _2:1
ug: گە ئۆزگەرتىش 2:1

en: Resize to half the video size
ug: كىنونىڭ چوڭلۇغىنىڭ يېرىمىغا ئۆزگەرتىش

en: Resize to twice the video size
ug: ئەسلىدىكى چوڭلىغىنىڭ 2 ھەسسىسىگە ئۆزگەرتىش

en: Resize to video size
ug: كىنونىڭ چوڭ-كىچىكلىگىنى ئۆزگەرتىش

en: S_ubtitles
ug: (_U)كىنونىڭ ئاستىدىكى خېتى

en: Sat_uration:
ug: :تويۇنۇش دەرىجىسى

en: Set the aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئىگىزلىك نىسبىتىنى تەڭشەش

en: Set the repeat mode
ug: قايتىلاش شەكلىنى بەلگۈلەش

en: Set the shuffle mode
ug: خالىغان تەرتىپتە قويۇش شەكلىنى بەلگۈلەش

en: Sets 16:9 (Anamorphic) aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئىگىزلىك نىسبىتىنى  16:9 غا (شەكلى ئۆزگەرگەن) تەڭشەش

en: Sets 2.11:1 (DVB) aspect ratio
ug: گە تەڭشەش (DVD) 2.11:1  كەڭلىك-ئىگىزلىك نىسبىتىنى

en: Sets 4:3 (TV) aspect ratio
ug:  كەڭلىك-ئىگىزلىك نىسبىتىنى 4:3 گە تەڭشەش

en: Sets automatic aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئىگىزلىك نىسبىتىنى ئاپتوماتىك تەڭشەش

en: Sets square aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئىگىزلىك نىسبىتىنى تۆت چاسىغا تەڭشەش

en: Show _visual effects when an audio file is played
ug: (_v) ئاۋاز ھۆججىتىنى قويۇۋاتقاندا كۆرۈش ئۈنىمىنى كۆرسىتىش

en: Show or hide the playlist
ug: قويۇش تىزىملىگىنى كۆرسىتىش ياكى يوشۇرۇش

en: Show/Hide Playlist
ug: قويۇش تىزىملىگىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en: Shuff_le Mode
ug: (_l)قالايمىقان قويۇش شەكلى

en: Skip to a specific time
ug: بەلگۈلەنگەن ۋاقىتقا بېرىش

en: Small
    Normal
    Large
    Extra Large
ug: كىچىك
    نورمال
    چوڭ
    بەك چوڭ

en: Square
ug: تۆت چاسا

en: Subtitles
ug: ئاسىتىدىكى خېتى

en: Switch to fullscreen
ug: تولۇق ئېكرانغا ئۆزگەرتمەك

en: Take _Screenshot
ug: (_S)رەسىمگە ئالماق

en: Take a screenshot
ug: رەسىمگە ئالماق

en: Visualisation _size:
ug: :كۆرۈش ئۈنىمىنىڭ ئۆلچىمى

en: Volume down
ug: ئاۋازىنى تۆۋەنلىتىش

en: Zoom In
ug: چوڭايتىش

en: Zoom Out
ug: كىچىكلىتىش

en: Zoom Reset
ug: چوڭ-كىچىكلىگىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Zoom in
ug: چوڭايتىش

en: Zoom out
ug: كىچىكلىتىش

en: Zoom reset
ug: چوڭ-كىچىكلىگىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: _Angle Menu
ug: بۇلۇڭلۇق تاللاش تىزىملىگى

en: _Aspect Ratio
ug: (_A)ئگىز كەڭلىك نىسبىتى

en: _Audio output type:
ug: :(_A)ئاۋاز چىقىش شەكلى

en: _Brightness:
ug: :(_B)يورۇقلىغى

en: _Chapter Menu
ug: (_C)بۆلۈم مۇندەرىجىسى

en: _DVD Menu
ug: (_D) نىڭ مۇندەرىجىسى DVD

en: _DXR3 TV-out
ug: (_D)چىقىش TV DXR3

en: _Deinterlace
ug: (_D)قۇرمۇ-قۇر سۈرۈش

en: _Font:
ug: :(_F)فونت

en: _Fullscreen
ug: (_F)تولۇق ئېكران

en: _Hue:
ug: :(_H)رەڭ تەڭشەش

en: _Languages
ug: (_L)تىلى

en: _Movie
ug: (_M)كىنو

en: _No TV-out
ug: (_N)چىقىشى يوق TV

en: _Repeat Mode
ug: (_R)قايتىلاش شەكلى

en: _Reset To Defaults
ug: (_R)ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: _Resize 1:2
ug: چوڭ-كىچىكلىگىنى 1:2 گە ئۆزگەرتىش

en: _Show/Hide Playlist
ug: قويۇش تىزىملىگىنى كۆرسىتىش / يوشۇرۇش

en: _Skip to...
ug: غا ئاتلاپ ئۆتۈش ....

en: _Sound
ug: (_S)ئاۋاز

en: _Title Menu
ug: ئىسىملىك تاللاش تىزىملىگى

en: _Type of visualisation:
ug: كۆرۈش ئۈنىمى شەكلى

en: Repeat mode
ug: قايتىلاش شەكلى

en: Repeat mode.
ug: قايتىلاش شەكلى

en: Open Location
ug: تور ئادرېسىنى ئېچىش

en: Select Subtitle Font
ug: ئاستىدىكى خېتىنىڭ فونتىنى تاللاش

en: Audio/Video
ug: ئاۋاز/سۈرەت

en: The screenshot was not saved
ug: تۇتۇلغان رەسىم ساقلانمىدى

en: There was an error saving the screenshot.
ug: تۇتۇلغان رەسىمنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Shadow type
ug: سايە شەكلى

en: Playing
ug: قويۇلىۋاتىدۇ

en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

en: You might want to check that a disc is present in the drive and that it is correctly configured.
ug: ھەيدىگۈچنىڭ ئىچىدە دىسكا بار-يوقلىغىنى ۋە توغرا تەڭشەلگەنلىگىنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ

note: Title
en: %s - Totem Movie Player
ug: كىنو قويغۇچ Totem - %s

en: No File
ug: ھۆججەت يوق

en: An error occured
ug: خاتالىق يۈز بەردى

en: Select Files
ug: تاللانغان ھۆججەتلەر

en: Open Location...
ug: نى ئېچىش .....

en: Totem could not display the help contents.
ug: ياردەم مۇندەرىجىسىنى كۆرسىتەلمەيدۇ Totem

en: Movie Player using %s
ug: نى ئىشلىتىۋاتقان كىنو قويغۇچ %s

en: Totem could not get a screenshot of that film.
ug: كىنودىن رەسىمگە ئالالمايدۇ Totem

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
ug: بۇ ئەھۋال يۇز بەرمەسلىگى كېرەك؛ بۇگ مەلۇماتى تەييارلاڭ

en: Make sure that Totem is correctly installed.
ug: نىڭ توغرا قاچىلانغان-قاچىلانمىغانلىغىنى تەكشۈرۈڭ Totem

en: Totem could not startup.
ug: قوزغالمىدى Totem

en: No reason.
ug: سەۋەپ يوق

en: Make sure that GNOME is properly installed.
ug: نىڭ توغرا قاچىلانغان-قاچىلانمىغانلىغىنى تەكشۈرۈڭ GNOME

note: Main window
en: main window
ug: ئاساسى كۆزنەك

en: video popup menu
ug: كىنونىڭ سەكرەپ چىقىدىغان تاللاش تىزىملىگى

en: Debug mode on
ug: تەڭشەش شەكلى ئوچۇق

en: No reason
ug: سەۋەپ يوق

en: No video output is available. Make sure that the program is correctly installed.
ug: سۈرەت چىقىشى يوق. پىروگراممىنىڭ توغرا قاچىلانغانئقاچىلانمىغانلىغىنى تەكشۈرۈڭ

en: The server you are trying to connect to is not known.
ug: سىز ئۇلىماقچى بولغان مۇلازىمەتچىنى تونۇيالمىدىم

en: The connection to this server was refused.
ug: بۇ مۇلازىمەتچىگە ئۇلىنىش رەت قىلىندى

en: The specified movie could not be found.
ug: تاللىغان كىنونى قويغىلى بولمايدۇ

en: The source seems encrypted, and can't be read. Are you trying to play an encrypted DVD without libdvdcss?
ug: مەنبە قارىماققا قۇلۇپلانغان ھەم ئوقۇغىلى بولمايدۇ. قۇلۇپلانغان DVD  نى libdvdcss سىز قويماقچىمۇسىز؟

en: The movie could not be read.
ug: كىنونى ئوقۇغىلى بولمايدۇ

en: This file is encrypted and cannot be played back.
ug: بۇ ھۆججەت قۇلۇپلانغان، قويغىلى بولمايدۇ

en: For security reasons, this movie can not be played back.
ug: بىخەتەرلىك سەۋەبىدىن بۇ كىنونى قويغىلى بولمايدۇ

en: The audio device is busy. Is another application using it?
ug: ئاۋاز زاپچىسى ئالدىراش. باشقا پىروگرامما ئۇنى ئشلىتىۋاتقانمۇ؟

en: You are not allowed to open this file.
ug: بۇ ھۆججەتنى ئېچىشىڭىزغا رۇخسەت يوق

en: The server refused access to this file or stream.
ug: مۇلازىمەتچى بۇ ھۆججەتنى ياكى ئاقتارمىنى ئوقۇشنى رەت قىلىدۇ

en: There is no plugin to handle this movie.
ug: بۇ كىنونى بىر تەرەپ قىلىلىغۇدەك قىستۇرغۇچ زاپچاس يوق

en: This movie is broken and can not be played further.
ug: بۇ كىنو بۇزۇلغان، داۋاملىق قويغىلى بولمايدۇ

en: This location is not a valid one.
ug: بۇ ئادرېس ئىناۋەتلىك ئەمەس

en: This movie could not be opened.
ug: بۇ كىنونى ئاچقىلى بولمىدى

en: Generic Error.
ug: دائىم كۆرۈلىدىغان خاتالىق

en: This movie is a still image. You can open it with an image viewer.
ug: بۇ كىنو بولسا بىر سىتاتىك رەسىم. ئۇنى سۈرەت كۆرگۈچ بىلەن كۆرەلەيسىز

en: This is an audio-only file, and there is no audio output available.
ug: بۇ بىر ئاۋاز ھۆججىتى ھەم ئاۋاز چىقىشى يوق

en: Language %d
ug: تىلى %d

en: Movie is not playing.
ug: كىنو قويۇلمىدى

en: No video to capture.
ug: تۇتقىدەك كىنو يوق

en: Please check that a disc is present in the drive.
ug: دىسكىنىڭ ھەيدىگۈچ ئىچىدە بار يوقلىغىنى تەكشۈرۈڭ

en: Failed to open device %s for reading: %s
ug: %s :دىسكىنى ئېچىشتا خاتالىق كۆرۈلدى %s ئوقۇش ئۈچۈن

en: Error getting %s disc status: %s
ug: %s :دىسكىنىڭ ھالىتىنى ئىگەللەشتە خاتالىق كۆرۈلدى %s

en: Unexpected/unknown cd type 0x%x (%s)
ug: 0x%x (%s)  ئالاھىدە/تونۇمايدىغان دىسكا

en: Couldn't write parser: %s
ug: %s :ئانالىز قىلغۇچىنى يازالمىدى

en: Couldn't open file '%s': %s
ug: %s :ھۆججىتىنى ئېچىش مۈمكىن بولمىدى '%s'

en: Send this command by email
ug: بۇ كوماندىنى ئېلېكترونلۇق پوچتا بىلەن ئەۋەتىش

en: There was an error displaying help:
    %s
ug: ياردەمنى كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: 
    %s

en: Remote Desktop
ug: Desktop يىراقتىكى

en: Set your remote desktop access preferences
ug: قا كىرىش مايىللىغىڭىزنى بەلگۈلەڭ Desktop يىراقتىكى

en: <b>Security</b>
ug: <b>بىخەتەرلىك</b>

en: <b>Sharing</b>
ug: <b>بىرلىكتە پايدىلىنىش</b>

en: A_sk you for confirmation
ug: (_s)ماقۇللۇق بېرىڭ

en: Allow other users to _view your desktop
ug: (_v)باشقىلارنىڭ كومپۇتېرىڭىزنى كۆرۈشىگە رۇخسەت قىلىش

en: Remote Desktop Preferences
ug: يىراقتىكى كومپۇتېرنىڭ مايىللىغى

en: Some of these preferences are locked down
ug: بىر قىسىم مايىللىق قۇلۇپلاندى

en: Users can view your desktop using this command:
ug: ئىشلەتكۈچىلەر بۇ كوماندا ئارقىلىق سىزنىڭ كومپۇتېرىڭىزنى كۆرەلەيدۇ

en: When a user tries to view or control your desktop:
ug: مەلۇم ئىشلەتكۈچى سىزنىڭ كومپۇتېرىڭىزنى كۆرمەكچى ياكى كونتىرول قلماقچى بولسا

en: _Allow other users to control your desktop
ug: باشقا ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ كومپۇتېرىڭىزنى كونتىرول قىلىشىغا رۇخسەت قىلىڭ(_A)

en: _Password:
ug: مەخپى شىفىر

en: _Require the user to enter this password:
ug: (_R)ئىشلەتكۈچىنىڭ مەخپى شىفىرىنى كىرگۈزىشىنى سوراش

en: The address pointed to by the widget
ug: كۆزنەك كۆرسەتكەن ئادرېس

en: Tooltip
ug: زاپچاس كۆرسەتمىسى

en: A tooltip for this URL
ug:  نىڭ زاپچاس كۆرسەتمىسى URL بۇ

en: URL color
ug: نىڭ رەڭگى URL

en: The color of the URL's label
ug: نىڭ بەلگىسىنىڭ رەڭگى URL

en: Screen
ug: ئېكران

en: The screen to be monitored
ug: كۈزەتمەكچى بولغان ئېكران

en: Your XServer does not support the XTest extension - remote desktop access will be view-only
ug: سىزنىڭ XServer ڭىز Xtest نىڭ تولۇقلىمىسىنى قوللىمايدۇ - يىراقتىكى كومپۇتېرنى پەقەت كۆرۈشكىلا بولىدۇ

en: The screen on which to display the prompt
ug: كىرگۈزۈشنى كۆرسىتىدىغان ئېكران

en: A user on the computer '%s' is trying to remotely view or control your desktop.
ug:  كومپۇتېر %s ئۈستىدىكى مەلۇم ئىشلەتكۈچى يىراقتىن سىزنىڭ كومپۇتېرىڭىزنى كۆرمەكچى ياكى كونتىرول قىلماقچى

en: <big><b>Another user is trying to view your desktop.</b></big>
ug: <big><b>باشقا بىر ئىشلەتكۈچى سىزنىڭ كومپۇتېرىڭىزنى كۆرۈشكە ئۇرىنىۋاتىدۇ</b></big>

en: A user on another computer is trying to remotely view or control your desktop.
ug: باشقا كومپۇتېر ئۈستىدىكى مەلۇم ئىشلەتكۈچى يىراقتىن سىزنىڭ كومپۇتېرىڭىزنى كۆرمەكچى ياكى كونتىرول قىلماقچى

en: Do you want to allow them to do so?
ug: ئۇلارنىڭ شۇنداق قىلىشىغا يول قويامسىز؟

en: _Allow
ug: (_A)يول قويۇش

en: _Refuse
ug: (_R)رەت قىلىش

en: The screen for which to create a VNC server
ug: مۇلازىمەتچىسىنى قۇرماقچى بولغان ئېكران VNC

en: On Hold
ug: توختىتىپ قويماق

en: Place all clients on hold
ug: ھەممە ئىشلەتكۈچىنى توختىتىپ قويماق

en: Prompt enabled
ug: كىرگۈزۈشنى ئاكتىپلاشتۇرماق

en: Prompt the user about connection attempts
ug: ئۇلاش ئۇرۇنۇشلىرىنى ئشلەتكۈچىگە كۆرسىتىش

en: View Only
ug: پەقەتلا كۆرۈش

en: Disallow keyboard/pointer input from clients
ug: ئىشلەتكۈچىنىڭ كۇنۇپكىدىن ياكى نۇر توچكىسىدىن كىرگۈزىشىگە رۇخسەت قىلماسلىق

en: Require Encryption
ug: نى تەلەپ قىلىش encryption

en: Require clients to use encryption
ug: نى ئىشلىتىشنى تەلەپ قىلىش encryption ئىشلەتكۈچىدىن

en: Authentication methods
ug: تەكشۈرۈش ئۇسۇللىرى

en: The authentication methods this server should allow
ug: بۇ مۇلازىمەتچى رۇخسەت قىلىدىغان تەكشۈرۈش ئۇسۇللىرى

en: VNC Password
ug: مەخپى شىفىرى VNC

en: The password (base64 encoded) used to authenticate types using the VncAuth method
ug: (كودىلانغان base64)ئۇسۇلى ئارقلىق تەكشۈرۈلگەن مەخپى شىفىر VncAuth

en: Allowed authentication methods
ug: رۇخسەت قىلىنغان تەكشۈرۈش ئۇسۇللىرى

en: E-mail address to which the remote desktop URL should be sent
ug: ئادرېس E-mail يىراقتىكى كومپۇتېرنىڭ ئارېسى ئەۋەتىلمەكچى بولغان

en: Enable remote desktop access
ug: يىراقتىكى كومپۇتېرغا كىرىشكە رۇخسەت قىلىش

en: If true, allows remote access to the desktop via the RFB protocol. Users on remote machines may then connect to the desktop using a vncviewer.
ug: ئەگەر true بولسا،  كومپۇتېرغا كىرىش RFB protocol ئارقىلىق رۇخسەت قىلىنىدۇ.يىراقتىكى كومپۇتېردىكى ئىشلەتكۈچىلەر بۇ چاغدا vncviwer ئارقىلىق ئۇلىيالايدۇ

en: If true, remote users accessing the desktop are not allowed access until the user on the host machine approves the connection. Recommended especially when access is not password protected.
ug: ئەگەر true بولسا،  يىراقتىكى ئىشلتكۈچىلەر ساھىپخان كومپۇتېر ئۈستىدىكى ئىشلەتكۈچى رۇخسەت قىلمىغۇچە كىرەلمەيدۇ. مەخپى شىفىر بىلەن قوغدالمىغان ئەھۋالدا بۇنى ئىشلىتىش ئالاھىدەتەلەپ قىلىنىدۇ

en: If true, remote users accessing the desktop are only allowed to view the desktop. Remote user's will not be able to use the mouse or keyboard.
ug: ئەگەر true بولسا  يىراقتىكى ئىشلتكۈچىلەر كومپۇتېرنى پەقەتلا كۆرەلەيدۇ يىراقتىكى ئىشلتكۈچىلەر كۇنۇپكا تاختىسى ۋە چاشقاننى ئىشلىتەلمەيدۇ

en: If true, remote users accessing the desktop are required to be able support encyrption. It is highly recommended that you use a client which supports encryption unless the intervening network is trusted.
ug: ئەگەر true بولسا، يىراقتىكى ئىشلتكۈچىلەر كومپۇتېرغا كىرگەندە encrytion نى قوللىشى تەلەپ قىلىنىدۇ. ئەگەر ئارىلىقتىكى تورغا ئىشەنچىڭىز بولمىسا ئۇلانغۇچى كومپۇتېرنىڭ encryption نى ئىشلىتىشى قاتتق تەلەپ قىلىنىدۇ

en: Lists the authentication methods with which remote users may access the desktop. There are two possible authentication methods; "vnc" causes the remote user to be prompted for a password (the password is specified by the vnc_password key) before connecting and "none" which allows any remote user to connect.
ug: يىراقتىكى ئىشلتكۈچىلەرنىڭ كومپۇتېرغا كىرىشىدىكى تەكشۈرۈش ۇسۇللىرى. بۇ يەردە ئىككى خىل تەكشۈرۈش ئۇسۇلى مەۋجۈت؛ "vnc" ئۇلىنىشتىن بۇرۇن يىراقتىكى ئىشلتكۈچىلەرنىڭ مەخپى شىفىرنى كىرگۈزىشىنى سورايدۇ (مەخپى شىفىر "vnc_password" تەرىپىدىن بەلگۈلىنىدۇ)"none"  ھەرقانداق ئىشلەتكۈچىنىڭ ئۇلىشىغا رۇخسەت قىلىدۇ

en: Only allow remote users to view the desktop
ug: يىراقتىكى ئىلەتكۈچىلەرنىڭ پەقەت كۆرۈشىگىلا رۇخسەت قىلىش

en: Password required for "vnc" authentication
ug: ئۇسۇلى ئۈچۈن مەخپى شىفىر تەلەپ قىلىنىدۇ "vnc"

en: Prompt the user before completing a connection
ug: ئۇلىنىشنى ئاخىرلاشتۇرۇشتىن بۇرۇن ئىشلەتكۈچىنى سوراش

en: Require encryption
ug: نى تەلەپ قىلىش encryption

en: The password which the remote user will be prompted for if the "vnc" authentication method is used. The password specified by the key is base64 encoded.
ug: ئەگەر "vnc" تەكشۈرۈش ئۇسۇلى قوللىنىلسا يىراقتىكى ئىشلەتكۈچىنىڭ مەخپى كودىنى كىرگۈزىلىشى سورىلىدۇ. بۇ ئاچقۇچ مەخپى شىفىرنىڭ base64 كودىلانغانلىغىنى كۆرسىتىدۇ

en: This key specifies the e-mail address to which the remote desktop URL should be sent if the user clicks on the URL in the Remote Desktop preferences dialog.
ug: بۇ ئاچقۇچ ئەگەر مەلۇم ئىشلەتكۈچى يىراقتىكى desktop مايىللىغى دىئالوگىدىكى ئادرېسنى يىراقتىكى desktop نىڭ URL نى ئەۋەتىدىغان e-mail ئادرېسىنى بەلگۈلەيدۇ

en: Remote Desktop server already running; exiting ...
ug: مۇلازىمەتچىسى ئاللىقاچان يۈرگۈزىلىۋاتىدۇ؛  desktop يىراقتىكىچېكىنىمەن.....

en: Problem registering the remote desktop server with bonobo-activation; exiting ...
ug: بىلەن يىراقتىكى desktop مۇلازىمەتچىنى تىزىملاشتا مەسىلە كۆرۈلدى؛چېكىنىۋاتىدۇ.......

en: Remote desktop server died, restarting
ug: مۇلازىمەتچى توختاپ قالدى، قايتىدىن قوزغىلىۋاتىدۇ desktop يىراقتىكى

en: Activation of %s failed: %s
ug: %s :نى ئاكتىپلاشتۇرۇش مەغلۇپ بولدى  %s

en: Activation of %s failed: Unknown Error
ug: نى ئاكتىپلاشتۇرۇش مەغلۇپ بولدى: نامەلۇم خاتالىق %s

en: Failed to activate remote desktop server: tried too many times
ug: يىراقتىكى مۇلازىمەتچىنى ئاكتىپلاشتۇرۇش مەغلۇپ بولدى: ئۇرۇنۇش كۆپ  بولۇپ كەتتى

en: Starting remote desktop server
ug: مۇلازىمەتچى قوزغىتىلدى desktop يىراقتىكى

en: Not starting remote desktop server
ug: مۇلازىمەتچى قوزغىتىلمىدى desktop يىراقتىكى

en: Unable to convert characters from %s to %s.
ug: ھەرپىگە ئايلاندۇرالمىدى %s ھەرپىنى %s

en: Attempt to set invalid NRC map '%c'.
ug:  شولىسى پەيدا قىلىشقا ئۇرۇنۇش  '%c' NRC خاتا

note: Application signalled an "identified coding system" we haven't heard of.  See ECMA-35 for gory details.
en: Unrecognized identified coding system.
ug: تونۇيالمىغان كودا سىستېمىسى

en: Attempt to set invalid wide NRC map '%c'.
ug:  شولىسى پەيدا قىلىشقا ئۇرۇنۇش  '%c' NRC  خاتا كەڭ

en: Error adding `%s' to environment, continuing.
ug: نى مۇھىتقا قوشۇشتا خاتالىق يۈز بەردى، داۋاملىشىدۇ %s

note: Give the user some clue as to why session logging is not * going to work (assuming we can open a pty using some other * method).
en: can not run %s
ug: نى يۈرگۈزەلمىدىم %s

en: Error creating signal pipe.
ug: سىگنال قانىلى ھاسىل قىلىشتا خاتالىق يۈز بەردى

en: Duplicate (%s/%s)!
ug: نى كۆپەيتىڭ (%s/%s)

en: Error compiling regular expression "%s".
ug: نى تەرجىمە قىلىشتا خاتالىق يۈز بەردى "%s" ئادەتتىكى ئىپادىلەش

en: No handler for control sequence `%s' defined.
ug: نى بىر تەرەپ قىلىش پىروگراممىسى ئېنىق ئەمەس %s كونترول ھەرپلەر تىزمىسى

note: Translators: %s is replaced with error message returned by strerror().
en: Error reading from child: %s.
ug: ئوقۇش خاتالىغى كۆرۈلدى  %s بالا پىروگرامما

en: Error (%s) converting data for child, dropping.
ug: سانلارنى ئۆزگەرتىش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلگەنىگى ئۈچۈن تاشلىۋېتىلدى %s بالا پىروگراممىدىكى

en: Error reading PTY size, using defaults: %s.
ug: ئشلىتىلدى %s نىڭ ئۆلچىمىنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى، ئەسلى قىممىتى PTY

en: Error setting PTY size: %s.
ug: نى بەلگۈلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى %s نىڭ ئۆلچىمى PTY

note: Aaargh.  We're screwed.
en: _vte_conv_open() failed setting word characters
ug: سۆزدىكى ھەرپلەر تىزمىسىنى بەلگۈلشتە خاتالاشتى  _vte_conv_open()

note: Bail back to normal mode.
en: Could not open console.
ug: كونتىرول كۆزنىگىنى ئاچالمىدى

en: Unknown pixel mode %d.
ug: %d تونۇمايدىغان پىكسېل شەكلى

en: Can not draw character U+%04x.
ug: .ھەرپىنى سىزالمايدۇ U+%04x

en: Configuration Files
ug: قۇرۇلما ھۆججەتلىرى

en: Development
ug: تەرەققىيات

en: FORTRAN Functions
ug: فۇنكسىيەلىرى FORTRAN

en: Hardware Devices
ug: قاتتىق دېتال زاپچاسلىرى

en: Library Functions
ug: كۈتۈپخانا فۇنكىسىيەلىرى

en: Man Pages
ug: بەتلىرى Man

en: OpenSSL Applications
ug: قوللانما پىروگراممىلىرى OpenSSL

en: OpenSSL Configuration
ug: |نىڭ قۇرۇلمىسى OpenSSL

en: OpenSSL Overviews
ug: نىڭ قىسقىچە تونۇشتۇرىلىشى OpenSSL

en: Overviews
ug:  قىسقىچە تونۇشتۇرۇش

en: Perl Functions
ug: فۇنكىسىيەلىرى Perl

en: Qt Functions
ug: فۇنكىسىيەلىرى Qt

en: System Administration
ug: سىستېما باشقۇرۇش

en: System Calls
ug: سىستېما يۆتكەپ ئىشلىتىشى

en: Termcap Applications
ug: قوللىنىش پىروگراممىلىرى Termcap

en: X11 Applications
ug: قوللىنىش پىروگراممىلىرى X11

en: X11 Configuration
ug: قۇرۇلمىسى X11

en: X11 Devices
ug: زاپچاسلىرى X11

en: X11 Functions
ug: فۇنكسىيەلىرى X11

en: X11 Games
ug: ئويۇنلىرى X11

en: X11 Overviews
ug: نىڭ قىسقىچە چۈشەندۈرىلىشى X11

en: Education Applications
ug: ئوقۇتۇش قوللانما پروگراممىلىرى

en: Help Topics
ug: ياردەم تېمىلىرى

en: Multimedia
ug: ناخشا مۇزىكىلار

en: Other Documentation
ug: باشقا ماقالىلار

en: Panel Applets
ug: تاختىسىدىكى كىچىك پىروگراممىلار Desktop

en: Scientific
ug: ئىلمى

en: X Applications
ug: قوللىنىش پىروگراممىلىرى X

en: <b>Accessibility</b>
ug: <b>ياردەم قوراللىرى<b>

en: <b>Fonts</b>
ug: <b>:فونتلار<b>

en: <b>_Bookmarks:</b>
ug: <b>:ئادرېس تىزىملىگى<b>

en: <b>_Title:</b>
ug: <b>:تېمىسى<b>

en: Add Bookmark
ug: ئادرېسنى قوشۇش

en: C_ase sensitive
ug: (_A) چوڭ كىچىك ھەرپنى پەرقلەندۈرۈش

en: Re_name
ug: (_N)نامىنى ئۆزگەرتىش

en: _Browse with caret
ug: (_B) نۇر توچكىسى بىلەن كۆرۈش

en: _Find:
ug: (_F) ئىزدەش

en: _Fixed width:
ug: (_F) مۇقىم كەڭلىك

en: _Location:
ug: (_L) تور ئادرېسى

en: _Next
ug: (_N) كېيىنكىسى

en: _Previous
ug: (_P) ئالدىنقىسى

en: _Use system fonts
ug: (_U) سىستېما فونتلىرىنى ئىشلىتىش

en: _Variable width:
ug: (_V) :ئۆزگۈرۈشچان كەڭلىك

en: _Wrap around
ug: (_W) ئاپتوماتىك قۇر ئالمىشىش

en: Font for fixed text
ug: ئوخشاش كەڭلىكتىكى تېكىست فونتى

en: Font for text
ug: تېكىست فونتى

en: Font for text with fixed width.
ug: ئوخشاش كەڭلىكتىكى تېكىست فونتى

en: Font for text with variable width.
ug: ئۆزگۈرۈشچان كەڭلىكتىكى تېكىست فونتى

en: Use a keyboard-controllable caret when viewing pages.
ug: بەتنى كۆرۈۋاتقاندا كۇنۇپكا تاختىسىدىن كونتىرول قىلىنىدىغان نۇر توچكىسىنى ئىشلىتىش

en: Use caret
ug: نۇر توچكىسىنى ئىشلىتىش

en: Use system fonts
ug: سىستېما فونتىنى ئىشلىتىش

en: Use the default fonts set for the system.
ug: سىستېما ئۈچۈن ئەسلىدىكى فونت قۇرۇلمىسىنى ئىشلىتىش

en: Yelp Factory
ug: زاۋۇتى Yelp

en: Open Bookmark in New Window
ug: تور ئادرېسىنى يېڭى كۆزنەكتە ئېچىش

en: Rename Bookmark
ug: تور ئادرېسىنى ئۆزگەرتىش

en: Remove Bookmark
ug: تور ئادرېسىنى ئېلىۋېتىش

en: A bookmark titled <b>%s</b> already exists for this page.
ug: ماۋزۇلۇق تور بەت ئادرېسى ئاللىقاچان مەۋجۈت <b>%s</b>  بۇ بەتنىڭ

en: Document Sections
ug: ماقالىنىڭ قىسىملىرى

en: The file ‘%s’ could not be parsed. Either the file does not exist, or it is not well-formed XML.
ug: ھۆججەت '%s' نى ئانالىز قىلىش مۈمكىن ئەمەس.  يا بۇ ھۆججەت مەۋجۈت ئەمەس, يا بۇ ئىناۋەتلىك XML ئەمەس

en: Unknown Section
ug: تونۇمىغان قىسىم

en: An unknown error occured
ug: تونۇمىغان خاتالىق يۈز بەردى

en: Could not load document
ug: ھۆججەتنى يۈكلىيەلمىدى

en: Could not load section
ug: قىسىمنى يۈكلىيەلمىدى

en: Could not read the table of contents
ug: مۇندەرىجىنى ئوقۇيالمىدى

en: Unsupported Format
ug: قوللىمايدىغان فورمات

en: Could not read document
ug: ھۆججەتنى ئوقۇيالمىدى

en: Could not process document
ug: ھۆججەتنى بىر تەرەپ قىلالمىدى

en: No information is available about the error.
ug: خاتالىق ھەققىدە ھىچقانداق ئۇچۇر يوق

en: The file ‘s%’ could not be read and decoded. The file may be compressed in an unsupported format.
ug: ھۆججەت s% نى ئوقۇش ھەم يېشىش مۈمكىن بولمىدى. ھۆججەت تونۇمايدىغان فورماتتا قىسىلغان بولۇشى مۈمكىن

en: Define which cache directory to use
ug: مۇندەرىجىسىنى ئىشلىتىشنى بەلگۈلەش cache قايسى

en: Could not activate Yelp: '%s'
ug: نى قوزغىتالمىدى Yelp: %s

en: Could not open new window.
ug: يېڭى كۆزنەك ئاچالمىدى

en: The file ‘%s’ could not be parsed.  Either the file does not exist, or it is formatted incorrectly.
ug: ھۆججەت %s نى ئانالىز قىلىش مۈمكىن ئەمەس.  يا بۇ ھۆججەت مەۋجۈت ئەمەس يا خاتا فورماتلانغان

en: Document Information
ug: ماقالا ئۇچۇرى

en: The YelpDocInfo struct of the document
ug: قۇرۇلمىسى YelpDocInfo ماقالىنىڭ

en: YelpTocPager: Pause count is negative.
ug: قىسقا توختاش قېتىم سانى مەنپى سان :YelpTocPager

en: Could not load the OMF file '%s'.
ug: نى قاچىلىيالمىدى   %s ھۆججىتى OMF

en: Read man page for %s
ug: بېتىنى ئوقۇش man نىڭ  %s

en: The table of contents could not be loaded. The file ‘%s’ is either missing or is not well-formed XML.
ug: مۇندەرىجىنى يۈكلەش مۇمكىن ئەمەس. يا ھۆججەت %s يوقالغان  يا ئىناۋەتلىك XML  ئەمەس

en: The table of contents could not be processed. The file ‘%s’ is either missing or is not a valid XSLT stylesheet.
ug: مۇندەرىجىنى بىر تەرەپ قىلىش مۇمكىن ئەمەس. يا ھۆججەت %s يوقالغان  يا  ئىناۋەتلىك XSLT ئەمەس

en: No href attribute found on yelp:document
ug:  نى تاپالمىدى href  دىن yelp:document

en: Out of memory
ug: ئىچكى ساقلىغۇچتا ئورۇن قالمىدى

en: Help Contents
ug: ياردەم تېمىلىرى

en: Open _Location
ug: ئادرېسنى ئېچىش

en: _Copy
ug: (_C)كۆچۈرۈش

en: _Preferences
ug: (_P)مايىللىق

en: _Reload
ug: (_R)يېڭىلاش

en: _Back
ug: (_B)كەينىگە

en: Show previous page in history
ug: تارىختىكى ئالدىنقى بەتنى كۆرسىتىش

en: _Forward
ug: (_F)ئالدىغا

en: Show next page in history
ug: تارىختىكى ئالدىنقى بەتنى كۆرسىتىش

en: _Help Topics
ug: (_H)ياردەم تېمىلىرى

en: Go to the listing of help topics
ug: ياردەم تېمىلىرىنىڭ تىزىملىگىگە بېرىش

en: _Previous Section
ug: (_P)ئالدىنقى بۆلۈم

en: _Next Section
ug: (_N)كېيىنكى بۆلۈم

en: _Edit Bookmarks...
ug: (_E).... تور بەت ئادېسلىرىنى ئېدىتلاش

en: _Open Link
ug: (_O)ئۇلىنىشنى ئېچىش

en: Open Link in _New Window
ug: ئۇلىنىشنى يېڭى كۆزنەكتە ئېچىش

en: _Copy Link Address
ug: (_C)ئۇلىنىش ئادرېسىنى كۆچۈرۈش

en: Help Browser
ug: ياردەم كۆزنىگى

en: The Uniform Resource Identifier for the file is invalid.
ug: ھۆججەتنىڭ بىرلىككە كەلگەن مەنبە ئېنىقلىغۇچى ئىناۋەتسىز

en: The Uniform Resource Identifier ‘%s’ is invalid or does not point to an actual file.
ug:   بىرلىككە كەلگەن مەنبە ئېنىقلىغۇچى %s ئىناۋەتسىز ياكى بىر ئەمىلى ھۆججەتنى كۆرسەتمەيدۇ

en: Man pages are not supported in this version.
ug: بەتلىرىنى قوللىمايدۇ man  بۇ نۇسخا

en: GNU info pages are not supported in this version
ug: بەتلىرىنى قوللىمايدۇ GNU info  بۇ نۇسخا

en: SGML documents are no longer supported. Please ask the author of the document to convert to XML.
ug:    فورمات SGML نى قوللاش ئەمەلدىن قالدۇرۇلدى. XML فورماتىغا ئايلاندۇرۇشنى ماقالىنىڭ ئاپتورىدىن  سوراڭ

en: Find:
ug: ئىزلەش

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزلەش

en: Find _Previous
ug: ئالدىنقىسىنى ئىزلەش

en: A transformation context could not be created for the file ‘%s’. The format may not be supported.
ug: ھۆججىتىنى ئايلاندۇرۇش مۇھىتىنى قۇرۇش ئىمكانىيىتى بولمىدى. ھۆججەتنىڭ فورماتى%s  قوللىنىلمىسا كېرەك

en: The section ‘%s’ does not exist in this document. If you were directed to this section from a Help button in an application, please report this to the maintainers of that application.
ug: ماقالىنىڭ %s بۆلۈمى مەۋجۈت ئەمەس. ئگەر بىرەر قوللىنىش پىروگراممىسىنىڭ ياردەم تۈگمىسىنى بۇ يەرگە ئۇلىنىدىغان قىلغان بولسىڭىز ئۇنداقتا شۇ پىروگراممىنىڭ داۋاملاشتۇرغۇچىسىبىلەن ئالاقىلىشىڭ

en: The file ‘%s’ could not be read.  This file might be missing, or you might not have permissions to read it.
ug: ھۆججەت %s نى ئوقۇغىلى بولمىدى. يا ھۆججەت يوقالغان يا سىزنىڭ ئوقۇش رۇخسىتىڭىز يوق

en: Loading...
ug: ...... قاچىلىنىۋاتىدۇ

en: A documentation browser and viewer for the Gnome Desktop.
ug: نىڭ ماقالالە كۆرگۈچىسى Gnome Desktop

en: The file ‘%s’ could not be parsed. Either the file does not exist, or it is improperly formatted.
ug: ھۆججەت %s نى ئانالىز قىلىش مۈمكىن ئەمەس. يا ھۆججەت مەۋجۈت ئەمەس يا نامۇۋاپىق فورماتلانغان

en: The document ‘%s’ could not be processed. The file ‘%s’ is either missing, or it is not a valid XSLT stylesheet.
ug:  ماقالە  %s  نى بىر تەرەپ قىلىش مۈمكىن ئەمەس. يا ھۆججەت %s  يۈتكەن يا ئىناۋەتلىك XSLT ئەمەس

en: Get help with GNOME
ug: دىن ياردەمگە ئېرىشمەك  GNOME

en: Display dialog boxes from shell scripts
ug: shell script تىن دىئالوگ كۆزنىگى ئېچىش

en: Credits
ug: تەشەككۈر

en: Written by
ug: يازغۇچى

en: Translated by
ug: تەرجىمە قىلغۇچى

en: The orientation of the tray.
ug: نىڭ يۆلۈنۇشى tray

en: You must specify a dialog type. See 'zenity --help' for details
ug: دىئالوگ تۈرىنى ئېنىق بەلگۈلىشىڭىز لازىم. چۈشەندۈرۈش ئۈچۈن 'zenity --help' گە قاراڭ.

en: could not parse command from stdin
ug: دىن كىرگەن كوماندىنى بىر تەرەپ قىلىشقا ئامالسىز stdin.

en: Zenity notification
ug: نىڭ ئۇختۇرىشى Zenity

en: No column titles specified for List dialog.
ug: تىزىم دىئالوگىدا ئىستون تېمىسى بەلگۈلەنمىگەن

en: About Zenity
ug: Zenity ھەققىدە

en: Add a new entry
ug: يېڭى تۈرنى قوشۇش

en: All updates are complete.
ug: ھەممە يېڭىلاش تاماملاندى

en: An error has occurred.
ug: خاتالىق يۈز بەردى

en: Are you sure you want to proceed?
ug: داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: C_alendar:
ug: كالېندار(_C)

en: Calendar selection
ug: كالېندارنى تاللاش

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Running...
ug: يۈرگۈزىلىۋاتىدۇ

en: Select a date from below.
ug: تۆۋەندىكىدىن بىر كۈننى تاللاڭ

en: Select a file
ug: بىر ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Select items from the list
ug: تىزىملىكتىن بىر تۈرنى تاللاڭ

en: Select items from the list below.
ug: تۆۋەندىكىدىن بىر تۈرنى تاللاڭ

en: Text View
ug: تېكىست شەكلىدە كۆرۈش

en: _Credits
ug: تەشەككۈر

en: _Enter new text:
ug: يېڭى تېكىست كىرگۈزۈڭ

en: Set the dialog title
ug: دىئالوگ تېمىسىنى قويۇڭ

en: TITLE
ug: تېما

en: Set the window icon
ug: كۆزنەك ئىكونىنى بەلگۈلەڭ

en: ICONPATH
ug: ئىكون يولى

en: Set the width
ug: كەڭلىگىنى بەلگۈلەڭ

en: WIDTH
ug: كەڭلىگى

en: Set the height
ug: ئىگىزلىگىنى بەلگۈلەڭ

en: HEIGHT
ug: ئىگىزلىگى

en: Display calendar dialog
ug: كالېندار دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Set the dialog text
ug: دىئالوگ تېكىستىنى بەلگۈلەش

en: Set the calendar day
ug: كۈننى بەلگۈلەڭ

en: Set the calendar month
ug: ئاينى بەلگۈلەڭ

en: Set the calendar year
ug: يىلنى بەلگۈلەڭ

en: Set the format for the returned date
ug: كۆرسىتىلگەن چىسلانىڭ فورماتىنى بەلگۈلەش

en: Display text entry dialog
ug: تېكىست كىرگۈزۈش دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Set the entry text
ug: كىرگۈزۈش تېكىستىنى بەلگۈلەش

en: Hide the entry text
ug: كىرگۈزۈش تېكىستىنى يوشۇرۇش

en: Display error dialog
ug: خاتالىق دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Display info dialog
ug: ئۇچۇر دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Display file selection dialog
ug: ھۆججەت تاللاش دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Set the filename
ug: ھۆججەت نامىنى بەلگۈلەش

en: FILENAME
ug: ھۆججەت نامى

en: Allow multiple files to be selected
ug: بىر نەچچە ھۆججەتنى تاالاشقا رۇخسەت قىلىش

en: Activate directory-only selection
ug: مۇندەرىجىنىلا تاللاشنى ئاكتىپلاشتۇرۇش

en: Activate save mode
ug: ساقلاش شەكلىنى ئاكتىپلاشتۇرۇش

en: Set output separator character
ug: نەتىجىنى ئايرىغۇچى ھەرپىنى بەلگۈلەش

en: SEPARATOR
ug: ئايرىغۇچ

en: Display list dialog
ug: تىزىم دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Set the column header
ug: ئىستون تېمىسىنى بەلگۈلەش

en: Use check boxes for first column
ug: بىرىنچى ئستون ئۈچۈن تاللاش كاتەكچىسىنى ئشلىتىش

en: Use radio buttons for first column
ug: بىرىنچى ئستون ئۈچۈن تاللاش يۇمۇلاقچىسىنى ئشلىتىش

en: Allow changes to text
ug: تېكىستنى ئۆزگەرىشكە رۇخسەت قىلىش

en: Print a specific column (Default is 1. 'ALL' can be used to print all columns)
ug: بەلگۈلەنگەن ئىستوننى بېسىپ چىقىرىش (ئادەتتە بىر ئستوننىلا باسىدۇ. ALL تاللانسا ھەممە ئىستوننى باسىدۇ.)

en: Display notification
ug: ئۇختۇرۇشنى كۆرسىتىش

en: Set the notification text
ug: ئۇىتۇرۇش تېكىستىنى بەلگۈلەش

en: Listen for commands on stdin
ug: دىن كوماندڭلارنڭ كۈزىتىش stdin

en: Display progress indication dialog
ug: داۋاملىشىىش دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Set initial percentage
ug: دەسلەپكى پىرسەنتىنى بەلگۈلەش

en: Pulsate progress bar
ug: سەكرەپ كۆرۈنىدىغان داۋاملىشىش تاختىسى

en: Dismiss the dialog when 100% has been reached
ug: گە يەتكەندە دىئالوگنى ئۆچۈرۈش %100

en: Display question dialog
ug: سوئال دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Display text information dialog
ug: تېكىست ئۇچۇر دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: Display warning dialog
ug: ئاگاھلاندۇرۇش دىئالوگىنى كۆرسىتىش

en: About zenity
ug: ھەققىدە Zenity

en: Print version
ug: نۇسخىسىنى بېسىش

en: General options
ug: كۆپ كۆرۈلىدىغان تاللاشلار

en: Show general options
ug: كۆپ كۆرۈلىدىغان تاللاشلارنى كۆرسىتىش

en: Calendar options
ug: كالېندار تۈرلىرى

en: Show calendar options
ug: كالېندار تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: Text entry options
ug: تېكىست كىرگۈزۈش تۈرلىرى

en: Show text entry options
ug: تېكىست كىرگۈزۈش تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: Error options
ug: خاتالىق تۈرلىرى

en: Show error options
ug: خاتالىق تۈرلىرى كۆرسىتىش

en: Info options
ug: ئۇچۇر تۈرلىرى

en: Show info options
ug: ئۇچۇر تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: File selection options
ug: ھۆججەت تاللاش تۈرلىرى

en: Show file selection options
ug: ھۆججەت تاللاش تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: List options
ug: تىزىش تۈرلىرى

en: Show list options
ug:  تىزىش تۈرلىرى كۆرسىتىش

en: Notification icon options
ug: ئۇختۇرۇش ئىكون تۈرلىرى

en: Show notification icon options
ug: ۇختۇرۇش ئىكون تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: Progress options
ug: داۋاملىشش تۈرلىرى

en: Show progress options
ug: داۋاملىشش تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: Question options
ug: سوئال تۈرلىرى

en: Show question options
ug: سوئال تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: Warning options
ug: ئاگاھلاندۇرۇش تۈرلىرى

en: Show warning options
ug: ئاگاھلاندۇرۇش تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: Text information options
ug: تېكىست ئچۇر تۈرلىرى

en: Show text information options
ug: تېكىست ئچۇر تۈرلىرىنى كۆرسىتىش

en: Miscellaneous options
ug: قوشۇمچە تاللاشلار

en: Show miscellaneous options
ug: قوشۇمچە تاللاشلارنى كۆرسىتىش

en: --%s is not supported for this dialog
ug: --%s بۇ دىالوگدا قوبۇل ئېتىلمەيدۇ

en: Two or more dialog options specified
ug: ئككى ياكى ئككىدىن ئارتۇق دىئالوگ تاللىشى بەلگۈلەندى
