at-spi - en to sr translation catalogue (4132 entries)

en: failure: no device event controller found.
sr: грешка: није нађен управљач за догађаје на уређају.

en: WARNING: NULL key event reported.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Примио је NULL тастер.

en: AT-SPI Registry
sr: AT-SPI регистар

en: Accessibility Registry
sr: Регистар за приступачност

en: Selected Link
sr: Изабрана веза

en: Specifies whether the AtkHyperlink object is selected
sr: Одређује да ли је изабран AtkHyperlink објекат

en: Number of Anchors
sr: Број смјерница

en: The number of anchors associated with the AtkHyperlink object
sr: Број смјерница AtkHyperlink објекта

en: End index
sr: Завршни индекс

en: The end index of the AtkHyperlink object
sr: Завршни индекс AtkHyperlink објекта

en: Start index
sr: Почетни индекс

en: The start index of the AtkHyperlink object
sr: Почетни индекс AtkHyperlink објекта

en: invalid
sr: неисправно

en: accelerator label
sr: ознака пречице

en: alert
sr: упозорење

en: animation
sr: анимација

en: arrow
sr: стријела

en: calendar
sr: календар

en: canvas
sr: слика

en: check box
sr: кућица за означавање

en: check menu item
sr: ставка менија за означавање

en: color chooser
sr: избор боје

en: column header
sr: заглавље колоне

en: combo box
sr: комбинована кућица

en: dateeditor
sr: уређивач датума

en: desktop icon
sr: иконица радне површи

en: desktop frame
sr: оквир радне површи

en: dial
sr: позови

en: dialog
sr: прозорче

en: directory pane
sr: листа директоријума

en: drawing area
sr: површина за цртање

en: file chooser
sr: избор датотеке

en: filler
sr: пуњач

note: I know it looks wrong but that is what Java returns
en: fontchooser
sr: избор писма

en: frame
sr: оквир

en: glass pane
sr: стаклена зона

en: html container
sr: садржалац html-а

en: icon
sr: иконица

en: image
sr: слика

en: internal frame
sr: унутрашњи оквир

en: label
sr: ознака

en: layered pane
sr: послагане плоче

en: list
sr: списак

en: list item
sr: ставка списка

en: menu
sr: мени

en: menu bar
sr: главни мени

en: menu item
sr: ставка менија

en: option pane
sr: плоча опција

en: page tab
sr: лист

en: page tab list
sr: списак листова

en: panel
sr: панел

en: password text
sr: текст лозинке

en: popup menu
sr: искачући мени

en: progress bar
sr: линија тока

en: push button
sr: дугме

en: radio button
sr: искључиво дугме

en: radio menu item
sr: искључива ставка менија

en: root pane
sr: корена плоча

en: row header
sr: заглавље реда

en: scroll bar
sr: линија за помјерање

en: scroll pane
sr: плоча за помјерање

en: separator
sr: раздвајач

en: slider
sr: клизач

en: split pane
sr: плоча за раздвајање

en: spin button
sr: вртеће дугме

en: statusbar
sr: линија са стањем

en: table
sr: табела

en: table cell
sr: поље табеле

en: table column header
sr: заглавље колоне табеле

en: table row header
sr: заглавље реда табеле

en: tear off menu item
sr: одвојива мени ставка

en: terminal
sr: терминал

en: text
sr: текст

en: toggle button
sr: прекидач дугме

en: tool bar
sr: линија алатки

en: tool tip
sr: облачић

en: tree
sr: дрво

en: tree table
sr: дрво табела

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
sr: непознато

en: viewport
sr: поглед

en: window
sr: прозор

en: header
sr: заглавље

en: footer
sr: подножје

en: paragraph
sr: пасус

en: application
sr: програм

en: autocomplete
sr: самодопуњавање

en: edit bar
sr: поље за унос

en: embedded component
sr: угњеждени састојак

en: Accessible Name
sr: Приступачно име

en: Object instance's name formatted for assistive technology access
sr: Име инстанце објекта прилагођено приступу помоћу технологија за испомоћ

en: Accessible Description
sr: Приступачан опис

en: Description of an object, formatted for assistive technology access
sr: Опис објекта прилагођен приступу помоћу технологија за испомоћ

en: Accessible Parent
sr: Приступачан садржалац

en: Is used to notify that the parent has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је садржалац измјењен

en: Accessible Value
sr: Приступачна вредност

en: Is used to notify that the value has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је вриједност измјењена

en: Accessible Role
sr: Приступачна улога

en: The accessible role of this object
sr: Приступачна улога овог објекта

en: Accessible Layer
sr: Слој приступачности

en: The accessible layer of this object
sr: Слој приступачности овог објекта

en: Accessible MDI Value
sr: Приступачна MDI вриједност

en: The accessible MDI value of this object
sr: Приступачна MDI вриједност овог објекта

en: Accessible Table Caption
sr: Приступачан наслов табеле

en: Is used to notify that the table caption has changed; this property should not be used. accessible-table-caption-object should be used instead
sr: Користи се за обавјештавање да је измјењен наслов табеле; не треба користити ову особину, већ accessible-table-caption-object.

en: Accessible Table Column Header
sr: Приступачно заглавље колоне табеле

en: Is used to notify that the table column header has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је измјењено заглавље колоне у табели

en: Accessible Table Column Description
sr: Приступачан опис колоне табеле

en: Is used to notify that the table column description has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је измјењен опис колоне у табели

en: Accessible Table Row Header
sr: Приступачно заглавље реда табеле

en: Is used to notify that the table row header has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је измјењено заглавље реда у табели

en: Accessible Table Row Description
sr: Приступачан опис реда табеле

en: Is used to notify that the table row description has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је измјењен опис реда у табели

en: Accessible Table Summary
sr: Приступачан сажетак табеле

en: Is used to notify that the table summary has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је измјењен сажетак табеле

en: Accessible Table Caption Object
sr: Приступачан објекат наслова табеле

en: Is used to notify that the table caption has changed
sr: Користи се за обавјештавање да је измјењен наслов табеле

en: Number of Accessible Hypertext Links
sr: Број приступачних веза у надтексту

en: The number of links which the current AtkHypertext has
sr: Колико веза садржи текући AtkHypertext

en: Create Archive...
sr: Направи архиву...

en: Extract Here
sr: Распакуј овдје

en: File Roller Component add operations
sr: Операције додавања за File Roller компоненту

en: File Roller Component extract operations
sr: Операције распакивања за File Roller компоненту

en: File roller component
sr: File roller компонента

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
sr: <i><b>Напомена:</b> лозинка ће бити коришћена за шифровање датотека које додајете у архиву, и за дешифровање датотека које распакујете из архиве. Када се архива затвори, лозинка се више неће користити.</i>

en: A_vailable application:
sr: Доступни _програми:

en: Create Archive
sr: Направи архиву

en: Delete
sr: Уклони

en: Load Options
sr: Учитај подешавања

en: Location
sr: Путања

note: #-#-#-#-#  2 (file-roller)  #-#-#-#-# current location
en: Location:
sr: Путања:

en: Open Files
sr: Отвори датотеке

en: Password
sr: Лозинка

en: R_ecent applications:
sr: Листа посљедње коришћених програма:

en: _All files
sr: _Све датотеке

en: _Application:
sr: _Програм:

en: _Archive:
sr: _Архива:

en: _Files:
sr: _Датотеке:

en: _Selected files
sr: _Изабране датотеке

en: example: *.txt; *.doc
sr: примјер: *.txt; *.doc

en: Extract
sr: Распакуј

note: Create the application.
en: Archive Manager
sr: Управљање архивом

en: Create and modify an archive
sr: Направите и измјените архиву

en: Automatic
sr: Препознај по наставку

en: Tar uncompressed (.tar)
sr: Tar некомпресована (.tar)

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
sr: Tar компресована са bzip програмом (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
sr: Tar компресована са bzip2 програмом (.tar.bz2)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
sr: Tar компресована са gzip програмом (tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
sr: Tar компресована са lzop програмом (.tar.lzo)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
sr: Tar компресована са compress програмом (.tar.Z)

en: Could not create the archive
sr: Не могу да направим архиву

en: You have to specify an archive name.
sr: Морате навести име архиве.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
sr: Немате дозволу да створите архиву у овом стаблу

en: Archive type not supported.
sr: Врста архиве није подржана.

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
sr: Архива већ постоји. Да ли желите да препишете преко ње?

en: Overwrite
sr: Препиши

en: Could not delete the old archive.
sr: Не могу уклонити стару архиву.

en: All archives
sr: Све архиве

en: All files
sr: Све датотеке

en: Archive type:
sr: Тип архиве:

en: Open
sr: Отвори

en: Could not save the archive
sr: Не могу да сачувам архиву

en: Save
sr: Сачувај

en: Last Output
sr: Детаљан испис

en: Could not display help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: An archive manager for GNOME.
sr: Алат за рад са архивама за Гном окружење

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
sr: Немате одговарајућа овлашћења да читате датотеке из „%s“ директоријума

en: Could not add the files to the archive
sr: Не могу да додам датотеке у архиву

en: _Add only if newer
sr: _Додај само ако је новија

en: _Include subfolders
sr: _Укључи под-директоријуме

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
sr: Искључи директоријуме који представљају симбо_личке везе

en: example: *.o; *.bak
sr: Примјер: *.o; *.bak

en: _Include files:
sr: _Укључи датотеке:

en: E_xclude files:
sr: Ис_кључи датотеке:

en: _Load Options
sr: Учитај подешавања

en: Sa_ve Options
sr: Сними подешавања

en: Save Options
sr: Сачувај подешавања

en: Options Name:
sr: Име опција:

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
sr: Име „%s“ није исправно зато што не смије да садржи знаке: %s
    
    %s

en: Please use a different name.
sr: Користите неко друго име.

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: Create _Folder
sr: Направи _директоријум

en: Could not create the destination folder: %s.
sr: Не могу да направим одредишни директоријум: %s.

en: Archive not created
sr: Архиве није направљена

en: Extraction not performed
sr: Распакивање није изведено

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
sr: Немате овлашћења да распакујете архиве у овом директоријуму „%s“

en: Files
sr: Датотеке

en: R_e-create folders
sr: Поново _образуј директоријуме

en: Over_write existing files
sr: Препиши п_реко постојећих датотека

en: Do not e_xtract older files
sr: Не распакуј старије датотеке

en: _Open destination folder after extraction
sr: _Отвори одредишни директоријум након распакивања

en: Path:
sr: Путања:

en: Name:
sr: Име

en: Modified on:
sr: Измјењена:

en: %d %B %Y, %H:%M
sr: %d. %B %Y, %H:%M

en: Number of files:
sr: Број датотека:

en: Symbolic link
sr: Симболичка веза

en: The file does not exist.
sr: Датотека не постоји.

en: Adding file:
sr: Додајем датотеку:

en: Removing file:
sr: Уклања датотеку:

en: Deleting files from archive
sr: Брисање датотека из архиве

en: Extracting file:
sr: Распакује датотеку:

en: Recompressing archive
sr: Поново сажима архиву

en: Decompressing archive
sr: Од-сажима архиву

en: _Add
sr: _Додај

en: _Extract
sr: _Распакуј

note: Button
en: Command _Line Output
sr: Приказ линије за _унос наредби

en: Add files to the specified archive and quit the program
sr: Додај датотеке у задату архиву и изађи из програма

en: ARCHIVE
sr: АРХИВА

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
sr: Додај датотеке питајући за име архиве и изађи из програма

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
sr: Распакуј архиве у задати директоријум и изађи из програма

en: FOLDER
sr: ДИРЕКТОРИЈУМ

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
sr: Распакуј архиве питајући за одредишни директоријум и изађи из програма

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
sr: Подразумјевани директоријум који се користи за '--add' и '--extract' наредбе

en: Create destination folder without asking confirmation
sr: Направи одредишни директоријум без потврђивања

en: _Archive
sr: _Архива

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id, label
en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Arrange Files
sr: Поредај датоте_ке

en: Open R_ecent
sr: _Листа отвараних архива

en: Information about the program
sr: Подаци о програму

en: Add files to the archive
sr: Додаје датотеке у архиву

en: Add
sr: Додај

en: Display the File Roller Manual
sr: Прикажи водич

en: Copy the selection
sr: Копирај означено

en: Cut the selection
sr: Исјеци означено

en: Dese_lect All
sr: Поништи иза_брано

en: Deselect all files
sr: Поништава избор датотека

en: _Extract...
sr: _Распакуј...

en: Extract files from the archive
sr: Распакуј датотеке из архиве

en: _Last Output
sr: Де_таљан испис

en: View the output produced by the last executed command
sr: Погледај излаз који је дала посљедње извршена наредба

en: Create a new archive
sr: Направи нову архиву

en: Open archive
sr: Отвори архиву

en: Open Fi_les...
sr: О_твори датотеке...

en: Open selected files with an application
sr: Отвара изабране датотеке помоћу одговарајућег програма

en: Pass_word...
sr: _Лозинка...

en: Paste the clipboard
sr: Убаци из списка исјечака

en: Show archive properties
sr: Приказује особине архиве

en: Quit the application
sr: Изађи из програма

en: Reload current archive
sr: Поново учитава архиву

en: Select all files
sr: Изабери све датотеке

en: Stop current operation
sr: Прекини започету радњу

en: _Test Integrity
sr: Про_вјери интегритет

en: Test whether the archive contains errors
sr: Провери да ли архива садржи грешке

en: _View File
sr: _Погледај датотеку

en: _Toolbar
sr: _Линија са иконицама

en: View the main toolbar
sr: Приказује линију са иконицама

en: Stat_usbar
sr: Линија са _стањем

en: View the statusbar
sr: Приказује линују са стањем

en: _Reversed Order
sr: _Обрнути редослијед

en: Reverse the list order
sr: Обрнути редослијед списка

en: View All _Files
sr: Прикажи св_е датотеке

en: View as a F_older
sr: Прикажи као _директоријум

en: Sort file list by name
sr: Поредај списак датотека по имену

en: Sort file list by file size
sr: Поредај списак датотека по величини

en: by T_ype
sr: по _типу

en: Sort file list by type
sr: Поредај списак датотека по типу

en: by _Date modified
sr: по _датуму измјене

en: Sort file list by modification time
sr: Поредај списак датотека по датуму и времену измјене

en: by _Location
sr: по _путањи

en: Sort file list by location
sr: Поредај списак датотека по путањи

en: Folder
sr: Директоријум

en: [read only]
sr: [само за читање]

en: %d file (%s) | %d files (%s)
sr[0]: %d датотека (%s)
sr[1]: %d датотеке (%s)
sr[2]: %d датотека (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
sr[0]: %d датотека изабрана (%s)
sr[1]: %d датотеке изабране (%s)
sr[2]: %d датотека изабрано (%s)

en: Reading archive
sr: Учитавам архиву

en: Adding files to archive
sr: Додавање датотека у архиву

en: Extracting files from archive
sr: Распакивање датотека из архиве

en: Testing archive
sr: Испробавам архиву

en: Getting the file list
sr: Учитава списак датотека

en: wait please...
sr: молим сачекајте...

en: Could not display the folder "%s"
sr: Не могу да прикажем директоријум „%s“

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
sr: Ова архива је заштићена лозинком.
    Наведите лозинку помоћу наредбе: Уређивање->Лозинка

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
sr: Дата лозинка није исправна, наведите нову лозинку помоћу наредбе: Уређивање->Лозинка

en: Could not perform the operation
sr: Не могу да изведем операцију

en: An error occurred while extracting files.
sr: Догодила се грешка приликом распакивања

en: An error occurred while loading the archive.
sr: Догодила се грешка приликом учитавања архиве

en: An error occurred while deleting files from the archive.
sr: Догодила се грешка приликом уклањања датотека из архиве

en: An error occurred while adding files to the archive.
sr: Догодила се грешка приликом додавања датотека у архиву

en: An error occurred while testing archive.
sr: Догодила се грешка приликом испитивања архиве

en: Command not found.
sr: Наредба није пронађена

en: Command exited abnormally.
sr: Наредба је прекинута неочекивано

en: Test Result
sr: Резултат провјере

en: You don't have the right permissions.
sr: Немате одговарајућа овлашћења.

en: You can't add an archive to itself.
sr: Не можете додати архиву у саму себе

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
sr: Да ли желите да додате ову датотеку у већ отворену архиву или да направите нову архиву?

en: Do you want to create a new archive with these files?
sr: Да ли желите да направите нову архиву са овим датотекама?

en: Create _Archive
sr: Направи _архиву

en: Size
sr: Величина

en: Date Modified
sr: Датум измјене

en: Go up one level
sr: Иди један ниво изнад

en: Go to the home location
sr: Иди на почетну путању

en: Could not open "%s"
sr: Не могу да отворим „%s“

en: Could not save the archive "%s"
sr: Не могу да сачувам архиву „%s“

en: The new name is void.
sr: Ново име није дозвољено.

en: The new name is equal to the old one.
sr: Ново име је исто као и старо.

en: Rename
sr: Преименуј

en: New folder name
sr: Ново име директоријума

en: New file name
sr: Ново име датотеке

en: Could not rename the folder
sr: Не могу да преименујем директоријум

en: Could not rename the file
sr: Не могу да преименујем датотеку

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# Paste
en: _Paste
sr: У_баци

en: Add files to an archive
sr: Додај датотеке у архиву

en: Extract archive
sr: Распакуј архиву

en: Conversion from character set '%s' to '%s' is not supported
sr: Претварање из скупа знакова „%s“ у „%s“ није подржано

en: Could not open converter from '%s' to '%s'
sr: Не могу да покренем претварање из „%s“ у „%s“

en: Invalid byte sequence in conversion input
sr: Неисправан низ бајтова у улазу који претварам

en: Error during conversion: %s
sr: Грешка при претварању: %s

en: Partial character sequence at end of input
sr: Непотпун низ знакова на крају улаза

en: Cannot convert fallback '%s' to codeset '%s'
sr: Не може претворити резерву „%s“ у запис „%s“

en: The local file URI '%s' may not include a '#'
sr: Адреса локалне датотеке „%s“ не смије садржати „#“

en: The URI '%s' is invalid
sr: Адреса „%s“ је неисправна

en: The hostname of the URI '%s' is invalid
sr: Име домаћина из адресе „%s“ је неисправно

en: The URI '%s' contains invalidly escaped characters
sr: Адреса „%s“ садржи неисправно назначене знаке

en: The pathname '%s' is not an absolute path
sr: Путања „%s“ није апсолутна путања

en: Invalid hostname
sr: Неисправно име домаћина

en: Error opening directory '%s': %s
sr: Грешка при отварању директоријума „%s“: %s

en: Could not allocate %lu bytes to read file "%s"
sr: Не могу да обезбједим %lu бајтова за читање датотеке „%s“

en: Error reading file '%s': %s
sr: Грешка при читању датотеке „%s“: %s

en: Failed to read from file '%s': %s
sr: Не могу да прочитам из датотеке „%s“: %s

en: Failed to get attributes of file '%s': fstat() failed: %s
sr: Не могу да сазнам особине датотеке „%s“: неуспјешан fstat(): %s

en: Failed to open file '%s': fdopen() failed: %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“: неуспјешан fdopen(): %s

en: Failed to create file '%s': %s
sr: Не могу да направим датотеку „%s“: %s

en: Template '%s' invalid, should not contain a '%s'
sr: Неисправан шаблон „%s“, не смије садржати „%s“

en: %.1f KB
sr: %.1f КБ

en: %.1f MB
sr: %.1f МБ

en: %.1f GB
sr: %.1f ГБ

en: Failed to read the symbolic link '%s': %s
sr: Не могу да прочитам симболичку везу „%s“: %s

en: Symbolic links not supported
sr: Симболичке везе нису подржане

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_line_string
sr: Не могу да читам без обраде у g_io_channel_read_line_string

en: Leftover unconverted data in read buffer
sr: Преостали непретворени подаци у међуспремнику за читање

en: Channel terminates in a partial character
sr: Канал се завршава дјелимичним знаком

en: Can't do a raw read in g_io_channel_read_to_end
sr: Не могу да читам без обраде у g_io_channel_read_to_end

en: Error on line %d: %s
sr: Грешка у %d. реду: %s

en: Empty entity '&;' seen; valid entities are: &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;
sr: Уочен празан ентитет „&;“; прихватљиви ентитети су &amp; &quot; &lt; &gt; &apos;

en: Character '%s' is not valid at the start of an entity name; the & character begins an entity; if this ampersand isn't supposed to be an entity, escape it as &amp;
sr: Име ентитета не може почети знаком „%s“ ; знак & започиње ентитет; ако овај знак не означава ентитет, истакните га помоћу &amp;

en: Character '%s' is not valid inside an entity name
sr: Знак „%s“ није дозвољен у имену ентитета

en: Entity name '%s' is not known
sr: Ентитет „%s“ није познат

en: Entity did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr: Ентитет се не завршава тачка-запетом; највјероватније сте користили амперсанд без намере да започнете ентитет — назначите амперсанд као &amp;

en: Empty character reference; should include a digit such as &#454;
sr: Празан позив знака; морао би садржати цифру као на примјер &#747;

en: Character reference did not end with a semicolon; most likely you used an ampersand character without intending to start an entity - escape ampersand as &amp;
sr: Позив знака се не завршава тачка-запетом; највјероватније сте користили амперсанд без намере да започнете ентитет — назначите амперсанд као &amp;

en: Unfinished entity reference
sr: Недовршена ознака ентитета

en: Unfinished character reference
sr: Недовршен позив знака

en: Document must begin with an element (e.g. <book>)
sr: Документ мора почети елементом (нпр. <књига>)

en: '%s' is not a valid character following a '<' character; it may not begin an element name
sr: „%s“ не представља исправан знак након знака „<“; име елемента не може њиме почети

en: Odd character '%s', expected a '=' after attribute name '%s' of element '%s'
sr: Чудан знак „%s“, очекивао сам „=“ после особине „%s“ елемента „%s“

en: Odd character '%s', expected a '>' or '/' character to end the start tag of element '%s', or optionally an attribute; perhaps you used an invalid character in an attribute name
sr: Чудан знак „%s“, очекивао сам или „>“ или „/“ ради окончања почетне ознаке  елемента „%s“, или могућу особину; можда сте користили неисправан знак у имену особине

en: Odd character '%s', expected an open quote mark after the equals sign when giving value for attribute '%s' of element '%s'
sr: Чудан знак „%s“, очекивао сам почетни наводник након знака једнакости при додјели вриједности особини „%s“ елемента „%s“

en: '%s' is not a valid character following the characters '</'; '%s' may not begin an element name
sr: „%s“ није исправан знак након низа „</“; „%s“ не може започети име елемента

en: '%s' is not a valid character following the close element name '%s'; the allowed character is '>'
sr: „%s“ није исправан знак након имена затвореног елемента „%s“; дозвољени знак је „>“

en: Element '%s' was closed, no element is currently open
sr: Елемент „%s“ је затворен, нема тренутно отворених елемената

en: Element '%s' was closed, but the currently open element is '%s'
sr: Елемент „%s“ је затворен, а тренутно отворен елемент је „%s“

en: Document was empty or contained only whitespace
sr: Документ је празан или садржи само бјелине

en: Document ended unexpectedly just after an open angle bracket '<'
sr: Документ завршен неочекивано непосредно након отворене косоугле заграде „<“

en: Document ended unexpectedly with elements still open - '%s' was the last element opened
sr: Документ завршен неочекивано са отвореним елементима — „%s“ је последње отворен елемент

en: Document ended unexpectedly, expected to see a close angle bracket ending the tag <%s/>
sr: Документ завршен неочекивано, очекивао сам да наиђем на затворену косоуглу заграду која затвара ознаку <%s/>

en: Document ended unexpectedly inside an element name
sr: Документ завршен неочекивано усред имена елемента

en: Document ended unexpectedly inside an attribute name
sr: Документ завршен неочекивано усред имена особине

en: Document ended unexpectedly inside an element-opening tag.
sr: Документ завршен неочекивано усред почетне ознаке елемента.

en: Document ended unexpectedly after the equals sign following an attribute name; no attribute value
sr: Документ завршен неочекивано након знака једнакости после имена особине; вриједност особине није наведена

en: Document ended unexpectedly while inside an attribute value
sr: Документ завршен неочекивано усред вриједности особине

en: Document ended unexpectedly inside the close tag for element '%s'
sr: Документ завршен неочекивано усред завршне ознаке елемента „%s“

en: Document ended unexpectedly inside a comment or processing instruction
sr: Документ завршен неочекивано усред примедбе или упута за обраду

en: Quoted text doesn't begin with a quotation mark
sr: Навод не почиње наводником

en: Unmatched quotation mark in command line or other shell-quoted text
sr: Неупарен наводник у наредби или другом цитату из љуске

en: Text ended just after a '\' character. (The text was '%s')
sr: Садржај завршен непосредно након „\“ знака. (Ради се о тексту „%s“)

en: Text ended before matching quote was found for %c. (The text was '%s')
sr: Садржај завршен прије наиласка на одговарајући наводник за %c. (Ради се о тексту „%s“)

en: Text was empty (or contained only whitespace)
sr: Садржај празан (или садржи само бјелине)

en: Failed to read data from child process
sr: Неуспјело читање података из подређеног процеса

en: Failed to create pipe for communicating with child process (%s)
sr: Неуспјело стварање цјевке за везу са подређеним процесом (%s)

en: Failed to read from child pipe (%s)
sr: Неуспјело читање из подређене цјевке (%s)

en: Failed to change to directory '%s' (%s)
sr: Неуспјело приступање директоријуму „%s“ (%s)

en: Failed to execute child process (%s)
sr: Неуспјело извршавање подређеног процеса (%s)

en: Unexpected error in g_io_channel_win32_poll() reading data from a child process
sr: Неочекивана грешка док су у g_io_channel_win32_poll() читани подаци од подређеног процеса

en: Failed to read data from child process (%s)
sr: Неуспјело читање података од подређеног процеса (%s)

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
sr: Неочекивана грешка у select() при читању података од подређеног процеса (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
sr: Неочекивана грешка у waitpid() (%s)

en: Failed to fork (%s)
sr: Неуспио fork() (%s)

en: Failed to execute child process "%s" (%s)
sr: Неуспјело извршавање подређеног процеса „%s“ (%s)

en: Failed to redirect output or input of child process (%s)
sr: Неуспјело преусмјеравање улаза или излаза подређеног процеса (%s)

en: Failed to fork child process (%s)
sr: Неуспио fork() подређеног процеса (%s)

en: Unknown error executing child process "%s"
sr: Непозната грешка при извршавању подређеног процеса „%s“

en: Failed to read enough data from child pid pipe (%s)
sr: Није успио да прочита довољно података из цјевке ка подређеном процесу (%s)

en: Character out of range for UTF-8
sr: Знак ван опсега за УТФ-8

en: Invalid sequence in conversion input
sr: Неисправан низ у уносу за претварање

en: Character out of range for UTF-16
sr: Знак ван опсега за УТФ-16

en: 2D chemical structure
sr: 2Д хемијска структура

en: 3D Studio image
sr: 3D Studio слика

en: AIFC audio
sr: AIFC звучни запис

en: AIFF audio
sr: AIFF звучни запис

en: ANIM animation
sr: ANIM анимација

en: ARJ archive
sr: ARJ архива

en: AVI video
sr: AVI видео

en: AbiWord document
sr: AbiWord документ

en: Active Server page
sr: Активна серверска страна

en: Address card
sr: Картица адресара

en: Adobe FrameMaker font
sr: Adobe FrameMaker фонт

en: Adobe font metrics
sr: Adobe метрика фонта

en: Andrew Toolkit inset
sr: Andrew додатаг групе алата

en: Application launcher
sr: Покретач програма

en: ApplixWare Graphics image
sr: ApplixWare Graphics слика

en: Applixware Words document
sr: Applixware Words документ

en: Applixware presentation
sr: Applixware презентација

en: Applixware spreadsheet
sr: Applixware таблични прорачун

en: Ar archive
sr: Ar архива

en: Assembly source code
sr: Асемблерски изворни кôд

en: Audio
sr: Звучни запис

en: Authors list
sr: Листа аутора

en: AutoCAD image
sr: AutoCAD слика

en: BCPIO document
sr: BCPIO документ

en: BDF font
sr: BDF фонт

en: Backup file
sr: Резервна копија

en: Basic audio
sr: Основни звучни запис

en: Bibliography record
sr: Библиографски запис

en: Binary program
sr: Бинарни програм

en: BitTorrent seed file
sr: Датотека са БитТорентовим полазиштима

en: Blender file
sr: Блендер датотека

en: Block device
sr: Блок уређај

en: Bzip2 compressed file
sr: bzip компресована датотека

en: C shell script
sr: C скрипта окружења

en: C source code
sr: C изворни кôд

en: C source code header
sr: C заглавља изворног кôда

en: C++ source code
sr: C++ изворни кôд

en: CGI program
sr: CGI програм

en: CGM image
sr: CGM слика

en: CMU raster image
sr: CMU растерска слика

en: CPIO archive
sr: CPIO архива

en: CPIO archive (Gzip-compressed)
sr: CPIO архива (компресована gzip-ом)

en: Calendar file
sr: Датотека календара

en: Calendar or event document
sr: Календар или документ догађаја

en: Character device
sr: Карактер уређај

en: Cinelerra editing sheet
sr: Синелера лист за уређивање

en: Comma-separated text document
sr: Текстуална база записа подјељених зарезом

en: Commodore 64 audio
sr: Commodore 64 звучни запис

en: Compound document
sr: Сједињени документ

en: Compress-compressed file
sr: compress-компресовани документ

en: Compressed GIMP document
sr: Компресовани GIMP документ

en: Corel Draw drawing
sr: Corel Draw цртеж

en: Crystalline structure model
sr: Кристалин структурни модел

en: DCL script
sr: DCL скрипта

en: DOS font
sr: DOS фонт

en: DOS/Windows program
sr: DOS/Windows програм

en: DSSSL document
sr: DSSSL документ

en: DV video
sr: DV видео

en: DXF vector graphic
sr: DXF векторска графика

en: Debian package
sr: Debian пакет

en: Device Independant Bitmap
sr: Битмапа независна од уређаја

en: Dia diagram
sr: Dia дијаграм

en: Digital Imaging and Communications in Medicine image
sr: Слика за дигиталну фотографију и комуникацију у медицини

en: Digital Moving Picture Exchange image
sr: Дигитални облик за размену покретних слика

en: Directory information file
sr: Датотека са информацијама о директоријуму

en: DjVu image
sr: DjVu слика

en: Document type definition
sr: Дефиниција типа датотеке

en: Documents/Diagram
sr: Документ/Дијаграм

en: Documents/Extended Markup Language (XML)
sr: Документ/Напредни језик обиљежавања (XML)

en: Documents/Numeric
sr: Документ/Нумерички запис

en: Documents/Plain Text
sr: Документ/Обичан текст

en: Documents/Presentation
sr: Документ/Презентација

en: Documents/Project Management
sr: Документ/Пројектни менаџер

en: Documents/Published Materials
sr: Документ/Публиковани материјал

en: Documents/Spreadsheet
sr: Документ/Табеларни прорачуни

en: Documents/TeX
sr: Документ/ТеКС

en: Documents/Text Markup
sr: Документ/Текст обележавања

en: Documents/Vector Graphics
sr: Документ/Векторска графика

en: Documents/Word Processor
sr: Документ/Процесор текста

en: Documents/World Wide Web
sr: Документ/Свјетска мрежа

en: Dolby Digital audio
sr: Дигитални Dolby звучни запис

en: Dreamcast ROM
sr: Dreamcast ром

en: Emacs Lisp source code
sr: Емакс Лисп изворни кôд

en: Email headers
sr: Заглавље е-поруке

en: Email message/mailbox
sr: Електронска порука/сандуче

en: Encrypted message
sr: Енкриптована порука

en: Enlightenment theme
sr: Enlightenment тема

en: Enriched text document
sr: Обогаћени текстуални документ

en: Epiphany bookmarks file
sr: Epiphany датотека маркера

en: FLAC audio
sr: FLAC аудио запис

en: FLC animation
sr: FLC анимација

en: FLI animation
sr: FLI анимација

en: FastTracker II audio
sr: FastTracker II аудио запис

en: FlashPix Image
sr: FlashPix слика

en: Flexible Image Transport System
sr: Флексибилни транспортни систем слика

en: Fortran source code
sr: Фортран изворни кôд

en: FrameMaker interchange document
sr: FrameMaker размјењиви документ

en: G3 fax image
sr: G3 факс слика

en: GIF image
sr: GIF слика

en: GIMP document
sr: GIMP документ

en: GMC link
sr: GMC веза

en: GNOME desktop theme
sr: ГНОМ тема окружења

en: GNU Oleo Spreadsheet
sr: ГНУ Oleo табеларни прорачун

en: GNU mail message
sr: ГНУ е-писмо

en: GTK configuration
sr: Гтк конфигурација

en: Game Boy ROM
sr: Game Boy ром

en: Genesis ROM
sr: Genesis ром

en: Glade project
sr: Glade пројекат

en: GnuCash workbook
sr: GnuCash радна свеска

en: Gnumeric spreadsheet
sr: Gnumeric табеларни прорачун

en: Gtar archive
sr: Gtar архива

en: Gtktalog Catalogue
sr: Gtktalog каталог

en: Gzip-compressed file
sr: gzip-компресована датотека

en: HDF document
sr: HDF документ

en: HTML page
sr: HTML страна

en: Haskell source code
sr: Haskell изворни кôд

en: Help page
sr: Страна помоћи

en: IDL document
sr: IDL документ

en: IEF image
sr: IEF слика

en: IFF image
sr: IFF слика

en: ILBM image
sr: ILBM слика

en: ISI video
sr: ISI видео

en: ISO image
sr: ISO слика

en: Images
sr: Слике

en: Impulse Tracker audio
sr: Impulse Tracker звучни запис

en: Information/Calendar
sr: Информације/Календар

en: Information/Financial
sr: Информације/Финансије

en: Installed GNOME desktop theme
sr: Инсталирана тема ГНОМ окружења

en: JBuilder Project
sr: JBuilder пројекат

en: JPEG image
sr: JPEG слика

en: Java byte code
sr: Java бајтни кôд

en: Java code archive
sr: Архива Јава кôда

en: Java source code
sr: Јава изворни кôд

en: JavaScript source code
sr: ЈаваСкрипт изворни кôд

en: KDE application details
sr: Детаљи о КДЕ програму

en: KIllustrator document
sr: KIllustrator документ

en: KPresenter presentation
sr: KPresenter презентација

en: KSpread spreadsheet
sr: KSpread табеларни прорачун

en: KWord document
sr: KWord документ

en: Korn shell script
sr: Korn скрипта окружења

en: LHA archive
sr: LHA архива

en: LHARC archive
sr: LHARC архива

en: LIBGRX font
sr: LIBGRX фонт

en: LightWave object
sr: LightWave објекат

en: LightWave scene
sr: LightWave сцена

en: Linux PSF console font
sr: Линукс PSF конзолни фонт

en: Literate haskell source code
sr: Literate haskell изворни кôд

en: Lotus 1-2-3 spreadsheet
sr: Lotus 1-2-3 табеларни прорачун

en: LyX document
sr: LyX документ

en: MIDI audio
sr: MIDI звучни запис

en: MOD audio
sr: MOD звучни запис

en: MP3 audio
sr: MP3 звучни запис

en: MP3 audio playlist
sr: MP3 листа звучних записа

en: MPEG video
sr: MPEG видео

en: MPEG-4 audio
sr: MPEG-4 звучни запис

en: MS ASF audio
sr: MS ASF звучни запис

en: MS ASF video
sr: MS ASF видео

en: MS video
sr: MS видео

en: MSX ROM
sr: MSX ром

en: MacBinary file
sr: MacBinary датотека

en: Macintosh AppleDouble-encoded file
sr: Мекинтош AppleDouble-encoded датотека

en: Macintosh BinHex-encoded file
sr: Мекинтош BinHex-encoded датотека

en: Macintosh StuffIt archive
sr: Мекинтош StuffIt архива

en: Macromedia Flash file
sr: Macromedia Flash датотека

en: MagicPoint presentation
sr: MagicPoint презентација

en: Magick image format
sr: Magick формат слике

en: Mail delivery report
sr: Извештај доставе поруке

en: Mail disposition report
sr: Извештај размјештаја порука

en: Mail system report
sr: Извештај система коресподенције

en: Makefile
sr: Производна датотека

en: Manual page
sr: Страна упутства

en: Manual page (compressed)
sr: Страна упутства (компресована)

en: Master System or Game Gear ROM
sr: Master System или Game Gear ром

en: MathML document
sr: MathML документ

en: Matroska video
sr: Матрeшка видео

en: Memory dump
sr: Mеморијски извјештај

en: Message
sr: Порука

en: Message digest
sr: Gруписане поруке

en: Message in several formats
sr: Поруке у више формата

en: Microsoft Excel spreadsheet
sr: Микрософт Ексел табеларни прорачун

en: Microsoft PowerPoint document
sr: Микрософт ПауерПоинт документ

en: Microsoft WMV playlist
sr: Микрософт WMV листа нумера

en: Microsoft WMV video
sr: Микрософт WMV видео

en: Microsoft Word document
sr: Микрософт Word документ

en: Microsoft video
sr: Микрософт видео

en: Monkey audio
sr: Monkey звучни запис

en: Mozilla bookmarks file
sr: Mozilla фајл маркера

en: Multi-part message
sr: Вишедјелна порука

en: NES ROM
sr: NES ром

en: Named pipe
sr: Именована цев

en: Nautilus link
sr: Наутилус веза

en: Netscape bookmarks file
sr: Netscape фајл маркера

en: Nintendo64 ROM
sr: Nintendo64 ром

en: Nullsoft video
sr: Nullsoft видео

en: ODA document
sr: ODA документ

en: Object code
sr: Објектни кôд

en: Objective C source code
sr: Објектни C изворни кôд

en: Ogg audio
sr: Ogg звучни запис

en: OpenOffice.org Impress presentation
sr: OpenOffice.org Impress презентација

en: OpenOffice.org Impress presentation template
sr: OpenOffice.org Impress шема презентације

en: OpenOffice.org Math document
sr: OpenOffice.org Math документ

en: OpenOffice.org Writer document
sr: OpenOffice.org Writer документ

en: OpenOffice.org Writer global document
sr: OpenOffice.org Writer глобални документ

en: OpenOffice.org Writer template
sr: OpenOffice.org Writer шема

en: OpenOffice.org drawing
sr: OpenOffice.org цртеж

en: OpenOffice.org drawing template
sr: OpenOffice.org шема цртежа

en: OpenOffice.org spreadsheet
sr: OpenOffice.org табеларни прорачун

en: OpenOffice.org spreadsheet template
sr: OpenOffice.org шема табеларног прорачуна

en: OpenType font
sr: OpenType фонт

en: PBM image
sr: PBM слика

en: PC Paintbrush image
sr: PC Paintbrush слика

en: PCF font
sr: PCF фонт

en: PDF document
sr: PDF документ

en: PEF program
sr: PEF програм

en: PGM image
sr: PGM слика

en: PGN chess game
sr: PGN шаховска игра

en: PGP keys
sr: PGP кључ

en: PGP message
sr: PGP порука

en: PGP signature
sr: PGP потпис

en: PGP-encrypted file
sr: PGP-енкриптована датотека

en: PHP script
sr: PHP скрипта

en: PICT image
sr: PICT слика

en: PNG image
sr: PNG слика

en: PNM image
sr: PNM слика

en: PPM image
sr: PPM слика

en: Packages
sr: Пакет

en: Palm OS database
sr: Palm OS база података

en: Palm Pixmap image
sr: Palm Pixmap слика

en: Partial email message
sr: Парцијална е-порука

en: Pascal source code
sr: Pascal изворни кôд

en: Perl script
sr: Perl скрипта

en: Photo CD image
sr: Фото Це-Де слика

en: Photoshop document
sr: Фотошоп документ

en: Plain text document
sr: Обичан текстуални документ

en: Playlist
sr: Листа нумера

en: PostScript Type 1 font
sr: ПостСкрипт Тип 1 фонт

en: PostScript document
sr: ПостСкрипт документ

en: Profiler results
sr: Резултати профилатора

en: Project Plan
sr: Пројектни план

en: Python byte code
sr: Python бајт кôд

en: Python source code
sr: Питон изворни кôд

en: QuickTime movie
sr: QuickTime филм

en: Quicken document
sr: Quicken документ

en: Quicken for Windows document
sr: Quicken for Windows документ

en: RAR archive
sr: РАР архива

en: README document
sr: ПРОЧИТАЈМЕ документ

en: RGB image
sr: RGB слика

en: RIFF audio
sr: RIFF звучни запис

en: RPM package
sr: RPM пакет

en: Raw Gray Sample
sr: Узорак необрађене сиве

en: RealAudio document
sr: RealAudio документ

en: RealAudio/Video document
sr: RealAudio/Video документ

en: RealVideo video
sr: RealVideo видео

en: Reference to remote file
sr: Референца на удаљену датотеку

en: Rejected patch file
sr: Датотека одбијене закрпе

en: Rich text document
sr: Обогаћени текстуални документ

en: S/MIME file
sr: S/MIME датотека

en: S/MIME signature
sr: S/MIME потпис

en: SGI video
sr: SGI видео

en: SGML document
sr: SGML документ

en: SHOUTcast playlist
sr: SHOUTcast листа нумера

en: SMIL script
sr: SMIL скрипта

en: SQL code
sr: SQL кôд

en: SUN Rasterfile
sr: SUN растерска датотека

en: SV4 CPIO archive
sr: SV4 CPIO архива

en: SV4 CPIP archive (with CRC)
sr: SV4 CPIP архива (са CRC-ом)

en: SVG art
sr: SVG сртеж

en: Samba share
sr: Samba дељени ресурс

en: Scheme source code
sr: Scheme изворни кôд

en: Scream Tracker 3 audio
sr: Scream Tracker 3 звучни запис

en: Scream Tracker audio
sr: Scream Tracker звучни запис

en: Scream Tracker instrument
sr: Scream Tracker инструмент

en: Search results
sr: Резултати претраге

en: Security
sr: Заштита

en: Setext document
sr: Setext документ

en: Shared Printer
sr: Дељени штампач

en: Shared library
sr: Дељена библиотека

en: Shell archive
sr: Архива окружења

en: Shell script
sr: Скрипта окружења

en: Signed message
sr: Потписана порука

en: Silicon Graphics image
sr: Silicon Graphics слика

en: Socket
sr: Сокет

en: Software Development/ROM Images
sr: Software Development/РОМ слика

en: Software Development/Source Code
sr: Software Development/изворни кôд

en: Software author credits
sr: Захвале аутора програма

en: Software installation instructions
sr: Упутство за инсталацију програма

en: Software license terms
sr: Лиценца за програм

en: Source code patch
sr: Закрпа изворног кôда

en: Speech document
sr: Speech документ

en: Speedo font
sr: Speedo фонт

en: Spreadsheet Interchange document
sr: Размењиви документ табеларног прорачуна

en: Stampede package
sr: Stampede пакет

en: StarCalc spreadsheet
sr: StarCalc табеларни прорачун

en: StarChart chart
sr: StarChart графикон

en: StarImpress presentation
sr: StarImpress презентација

en: StarMail file
sr: StarMail датотека

en: StarMath document
sr: StarMath документ

en: StarOffice extended metafile image
sr: StarOffice проширена метафајл слика

en: StarWriter document
sr: StarWriter документ

en: Style sheet
sr: Стилска страна

en: Sun mu-law audio
sr: Sun mu-law звучни запис

en: SunOS News font
sr: SunOS News фонт

en: System
sr: Систем

en: TIFF image
sr: TIFF слика

en: Tab-separated text document
sr: Текстуална база података раздвојених табулатором

en: Tar archive
sr: Tar архива

en: Tar archive (Bzip2-compressed)
sr: Tar архива (bzip2-компресована)

en: Tar archive (Gzip-compressed)
sr: Tar архива (gzip-компресована)

en: TarGA image
sr: TarGA слика

en: Tcl script
sr: Tcl скрипта

en: TeX document
sr: TeX документ

en: TeX dvi document
sr: TeX dvi документ

en: TeX font
sr: TeX фонт

en: TeX font metrics
sr: TeX метрика фонта

en: TeXInfo document
sr: TeXInfo документ

en: Theme
sr: Тема

en: ToutDoux document
sr: ToutDoux документ

en: Troff document
sr: Troff документ

en: Troff me input document
sr: Troff me улазни документ

en: Troff mm input document
sr: Troff mm улазни документ

en: Troff ms input document
sr: troff ms улазни документ

en: TrueType font
sr: TrueType фонт

en: Truevision Targa image
sr: Truevision Targa слика

en: USENET news message
sr: Порука са дискусионе групе

en: Unidata netCDF document
sr: Unidata netCDF документ

en: User Interface
sr: Корисничко сучеље

en: User Interface/Fonts
sr: Корисничко сучеље/Фонт

en: Ustar archive
sr: Ustar архива

en: V font
sr: V фонт

en: VOC audio
sr: VOC звучни запис

en: VRML document
sr: VRML документ

en: Verilog source code
sr: Верилог изворни кôд

en: Video
sr: Видео

en: Vivo video
sr: Vivo видео

en: WAIS source code
sr: WAIS изворни кôд

en: Wave audio
sr: Wave звучни запис

en: Wavelet video
sr: Wavelet видео

en: Web folder
sr: ВЕБ директоријум

en: Windows bitmap image
sr: Windows битмапирана слика

en: Windows icon image
sr: Windows икона

en: Windows metafile graphics
sr: Windows метафајл графика

en: WordPerfect document
sr: WordPerfect документ

en: X bitmap image
sr: X битмапирана слика

en: X window image
sr: X прозор слика

en: XBEL bookmarks file
sr: XBEL датотека маркера

en: XML document
sr: XML документ

en: XPM image
sr: XPM слика

en: Xbase database
sr: Xbase база података

en: Yacc grammar source code
sr: Изворни кôд Yacc граматике

en: Z shell script
sr: Z скрипта окружења

en: Zip archive
sr: Zip архива

en: Zoo archive
sr: Zoo архива

en: gettext translation
sr: gettext превод

en: iPod software
sr: iPod програм

en: xfig vector graphic
sr: xfig векторска графика

en: Copy _Date
sr: Умножи _датум

en: Copy _Time
sr: Умножи _вријеме

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# 20 * And the "Help" menu About #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _About
sr: _О програму

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Clock
sr: Часовник

en: Clock Applet Factory
sr: Производња програмчета за часовник

en: Factory for creating clock applets.
sr: Производња програмчета за часовник.

en: Get the current time and date
sr: Сазнај тренутно вријеме и датум

note: translators: replace %e with %d if, when the day of the *              month as a decimal number is a single digit, it *              should begin with a 0 in your locale (e.g. "May *              01" instead of "May  1").
en: %a %b %e
sr: %a, %e. %b

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s
    %2$s
sr: %s
    %s

note: translators: reverse the order of these arguments *              if the time should come before the *              date on a clock in your locale.
en: %1$s, %2$s
sr: %s, %s

note: Show date in tooltip
en: %A %B %d
sr: %A, %d. %B

en: Tasks
sr: Задужења

en: All Day
sr: Цио дан

en: Appointments
sr: Заказани састанци

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# Calendar label, only shown if the date editor has a time field
en: Calendar
sr: Календар

en: Computer Clock
sr: Рачунарски часовник

en: %A, %B %d %Y
sr: %A, %d. %B %Y.

en: Failed to launch time configuration tool: %s
sr: Не могу да покренем алат за подешавање: %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
sr: Не могу да пронађем програм за подешавање датума и времена. Можда ниједан није инсталиран?

en: Custom format
sr: Облик по избору

en: There was an error displaying help: %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: %s

en: Clock Preferences
sr: Поставке часовника

en: Clock _type:
sr: _Врста часовника:

en: 12 hour
sr: 12-точасовни

en: 24 hour
sr: 24-очасовни

en: UNIX time
sr: UNIX вријеме

en: Internet time
sr: Интернет вријеме

en: Custom _format:
sr: Облик по _избору:

en: Show _seconds
sr: Прикажи _секунде

en: Show _date
sr: Прикажи _датум

en: Use _UTC
sr: Користи _УТ

en: The Clock displays the current time and date
sr: Часовник приказује тренутно вријеме и датум

en: Custom format of the clock
sr: Произвољан облик часовника

en: Hour format
sr: Врста часовника

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
sr: Уколико је постављено, прикажи датум у часовнику, поред времена

en: If true, display seconds in time.
sr: Уколико је постављено, прикажи секунде у времену.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
sr: Уколико је постављено, прикажи универзално вријеме (УТ).

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
sr: Уколико је постављено, прикажи облачић када се мишем пређе преко часовника.

en: Show date in clock
sr: Прикажи датум у часовнику

en: Show date in tooltip
sr: Прикажи датум у облачићу

en: Show time with seconds
sr: Прикажи вријеме са секундама

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
sr: Употреба овог кључа је превазиђена у Гному 2.6 у корист кључа „format“. Шема је задржана зарад сагласности са старијим издањима.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
sr: Овај кључ наводи облик часовника који се користи у програмчету када је облик постављен на „custom“. Можете користити ознаке које разумије strftime() ради добијања жељеног облика.

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
sr: Овај кључ наводи програм који се користи за подешавање времена.

en: Time configuration tool
sr: Алат за подешавање времена

en: Use UNIX time
sr: Користи UNIX време

en: Use UTC
sr: Користи УТ

en: Display a swimming fish or another animated creature
sr: Прикажи рибу како плива или неко друго анимирано створење

en: Fish
sr: Риба

en: From Whence That Stupid Fish Came
sr: Одакле та глупа риба изиђе

en: Wanda Factory
sr: Ванда Фабрика

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
sr: Упозорење: Наредба се може чинити заправо корисном.
    Како је ово бескорисно програмче, можда не желите да ово урадите.
    Ми не препоручујемо да „%s“ користите за било шта што би ово програмче учинило „практичним“ или корисним.

en: %s the Fish
sr: Риба звана %s

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
sr: Програмче „%s“ заправо нема намену. Само заузима простор на диску и продужава превођење, и уколико је учитан такође заузима значајан простор на панелу и у меморији. Уколико се пронађе неко ко га користи, одмах мора отићи на психијатријски преглед.

en: (with minor help from George)
sr: (уз малу помоћ Џорџа)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
sr: Риба звана %s, савремено светилиште

en: Unable to locate the command to execute
sr: Не могу да пронађем наредбу коју треба извршити

en: %s the Fish Says:
sr: Риба звана %s каже:

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
sr: Не могу да извршим „%s“
    
    Детаљи: %s

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
sr: Потребно је промјенити воду!
    (Чова, види који је датум)

en: %s the Fish, the fortune teller
sr: Риба звана %s, краљица међу пророчицама

en: <b>Animation</b>
sr: <b>Анимација</b>

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
sr: На_редба за извршење по клику:

en: Fish Preferences
sr: Поставке за Рибу

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Name of fish:
sr: _Име рибе:

en: _Pause per frame:
sr: _Пауза по кадру:

en: _Rotate on vertical panels
sr: _Ротирај на вертикалним панелима

en: _Total frames in animation:
sr: _Укупно кадрова у анимацији:

en: frames
sr: кадрова

en: seconds
sr: секунди

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
sr: Риба без имена је прилично глупа риба. Оживите вашу рибу дајући јој име.

en: Command to execute on click
sr: Наредба за извршење по клику

en: Frames in fish's animation
sr: Број кадрова у анимацији рибе

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
sr: Уколико је постављено, анимација рибе ће бити ротирана када је панел усмјерен усправно.

en: Pause per frame
sr: Пауза по кадру

en: Rotate on vertical panels
sr: Ротирај на вертикалним панелима

en: The fish's animation pixmap
sr: Сличица за анимацију рибе

en: The fish's name
sr: Име рибе

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
sr: Овај кључ наводи наредбу за извршење по клику на рибу.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
sr: Овај кључ наводи име датотеке са сликом која се користи за анимацију рибе, дату у односу на директоријум са сликама.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
sr: Овај кључ наводи број кадрова у анимацији рибе.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
sr: Овај кључ наводи трајање сваког кадра у секундама.

en: Area where notification icons appear
sr: Површина гдје се појављују иконе за обавјештења

en: Notification Area
sr: Обавјештајна зона

en: Notification Area Factory
sr: Фабрика за Обавјештајну зону

en: Panel Notification Area
sr: Обавјештајна зона панела

en: Factory for the window navigation related applets
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Hide application windows and show the desktop
sr: Сакриј прозоре програма и прикажи радну површину

en: Show Desktop
sr: Прикажи радну површину

en: Switch between open windows
sr: Сљедећи отворени прозор

en: Switch between workspaces
sr: Сљедећа радна површина

en: Window List
sr: Списак прозора

en: Window Navigation Applet Factory
sr: Производња програмчета за избор прозора

en: Window Selector
sr: Избор прозора

en: Workspace Switcher
sr: Измјена радних површина

en: Failed to load %s: %s
sr: Неуспјело учитавање „%s“: %s

en: Click here to restore hidden windows.
sr: Кликните овдје да прикажете прикривене прозоре.

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
sr: Кликните овдје да прикријете све прозоре и видите радну површину.

en: Show Desktop Button
sr: Дугме за приказивање радне површине

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
sr: Ваш управник прозорима не подржава приказивање радне површине, или не користите управника прозора.

en: The Window List shows a list of all windows and lets you browse them.
sr: Списак прозора приказује списак свих прозора и омогућава да их прегледате.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
sr: <b>Показује умањене прозоре</b>

en: <b>Window Grouping</b>
sr: <b>Груписање прозора</b>

en: <b>Window List Content</b>
sr: <b>Садржај списка прозора</b>

en: <b>Window List Size</b>
sr: <b>Величина списка прозора</b>

en: Behavior
sr: Понашање

en: Group windows when _space is limited
sr: Групиши прозоре када је простор о_граничен

en: M_inimum size:
sr: Нај_мања величина:

en: Ma_ximum size:
sr: Нај_већа величина:

en: Restore to current _workspace
sr: Прикажи на _текућој радној површини

en: Restore to na_tive workspace
sr: Прикажи на _матичној радној површини

en: Sh_ow windows from current workspace
sr: Прикажи прозоре са т_екуће радне површине

en: Show windows from a_ll workspaces
sr: Пр_икажи прозоре са свих радних површина

en: Window List Preferences
sr: Поставке Списка прозора

en: _Always group windows
sr: _Увијек групиши прозоре

en: _Never group windows
sr: _Никад не групиши прозоре

en: pixels
sr: тачака

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
sr: Одређује када груписати прозоре из истог програма у Списку прозора. Дозвољене вриједности су „never“ (никад), „auto“ (аутоматски) и „always“ (увијек).

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, списак прозора приказује прозоре са свих радних површина, а иначе само са текуће.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
sr: Уколико је ово укључено, када приказујете умањени прозор, пребаци га на текућу радну површину. Иначе, пребацује на његову матичну радну површину.

en: Maximum window list size
sr: Највећа величина списка прозора

en: Minimum window list size
sr: Најмања величина списка прозора

en: Move windows to current workspace when unminimized
sr: Пребаци умањене прозоре на тренутну радну површину при приказу

en: Show windows from all workspaces
sr: Прикажи прозоре са свих радних површина

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
sr: Ова вриједност представља највећу ширину коју захтјева списак прозора. Поставка највеће ширине је корисна за ограничавање величине списка прозора у великим панелима као што су ивични, гдје списак може заузети сво расположиво место.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
sr: Овај кључ наводи најмању величину коју захтјева списак прозора.

en: When to group windows
sr: Када груписати прозоре

en: The Window Selector shows a list of all windows and lets you browse them.
sr: Избор прозора приказује списак свих прозора и омогућава да их прегледате.

en: rows
sr: реда

en: columns
sr: колоне

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању вриједности „num_rows“ за измјену радне површине: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању вриједности „display_workspace_names“ за измјену радне површине: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
sr: Грешка при учитавању вриједности „display_all_workspaces“ за измјену радне површине: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
sr: Измјена радне површине приказује мање издање ваших радних површина што вам омогућава да уредите ваше прозоре.

en: <b>Switcher</b>
sr: <b>Пребацивач</b>

en: <b>Workspaces</b>
sr: <b>Радне површине</b>

en: Number of _workspaces:
sr: _Број радних површина:

en: Show _all workspaces in:
sr: Прикажи _све радне површине у:

en: Show _only the current workspace
sr: Прикажи само _текућу радну површину

en: Show workspace _names in switcher
sr: Прикажи _имена радних површина у пребацивачу

en: Workspace Names
sr: Имена радних површина

en: Workspace Switcher Preferences
sr: Поставке измјене радних површина

en: Workspace na_mes:
sr: И_мена радних површина:

en: Display all workspaces
sr: Прикажи све радне површине

en: Display workspace names
sr: Прикажи имена радних површина

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
sr: Уколико је ово укључено, измјена радних површина приказује све радне површине, иначе приказује само тренутну.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
sr: Уколико је ово укључено, радне површине у програмчету ће приказивати имена радних површина, а иначе ће приказивати садржај радне површине.

en: Rows in workspace switcher
sr: Број редова у измјени радних површина

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
sr: Овај кључ одређује колико редова (за хоризонталан распоред) или колона (за вертикалан распоред) ће приказивати измјена радних површина. Овај кључ има значаја једино ако је кључ display_all_workspaces постављен.

en: GNOME Panel Shell
sr: Гномова љуска панела

en: _Move
sr: Пре_мјести

en: _Remove From Panel
sr: _Уклони са панела

en: Can't find an empty spot
sr: Не могу да нађем празно место

en: Failed to load image %s
sr: Неуспјело учитавање слике %s

en: Drawer
sr: Фиока

en: Create new file in the given directory
sr: Направи нову датотеку у датом директоријуму

en: Cannot save launcher to disk
sr: Не могу да сачувам покретач на диск

en: Cannot launch icon
sr: Не могу да покренем икону

en: This launch icon does not specify a url to show.
sr: Овај покретач не наводи адресу коју треба приказати.

en: Cannot show %s
sr: Не могу да прикажем %s

en: No URI provided for panel launcher desktop file
sr: URI адреса није наведена у датотеци покретача са панела

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ за покретач са панела %s%s

en: Launcher Properties
sr: Поставке покретача

en: Key %s is not set, can't load launcher
sr: Кључ „%s“ није постављен, не могу учитати покретач

en: Cannot create launcher
sr: Не могу да направим покретач

en: You have to specify a name.
sr: Морате навести име.

en: You have to specify a valid URL or command.
sr: Морате навести исправну адресу (URL) или наредбу.

en: Create Launcher
sr: Направи покретач

en: Cannot save changes to launcher
sr: Не могу да сачувам измјене покретача

en: Menu
sr: Мени

note: class
en: Cannot save menu item to disk
sr: Не могу да сачувам ставку менија на диск

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
sr: Не можете направити нови покретач на овом мјесту пошто је овде снимање забрањено.

en: Cannot launch entry
sr: Не могу да покренем ставку

en: Cannot load entry
sr: Не могу да учита ставку

en: Add this launcher to panel
sr: Додај овај покретач на панел

en: Entire menu
sr: Цијели мени

en: Add this as drawer to panel
sr: Додај ово као фиоку на панел

en: Add this as menu to panel
sr: Додај ово на панел као мени

en: Applications
sr: Програми

en: _Activate Screensaver
sr: _Покрени чување екрана

en: _Lock Screen
sr: _Закључај екран

en: _Kill Screensaver Daemon
sr: _Угаси услугу чувања екрана

en: Restart _Screensaver Daemon
sr: Изнова покрени услугу за _чување екрана

en: Cannot execute '%s'
sr: Не могу да извршим „%s“

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Protect your computer from unauthorized use
sr: Заштитите ваш рачунар од неовлашћене употребе

en: Log Out
sr: Одјава

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
sr: Одјавите се да бисте се пријавили као неки други корисник, или да искључите ваш рачунар.

en: Run Application...
sr: Покрени програм...

en: Run an Application by entering a command
sr: Покрените програм уносом наредбе

en: Search for Files...
sr: Тражите датотеке...

en: Find files, folders, and documents on your computer
sr: Пронађите датотеке, директоријуме и документе на вашем рачунару

en: Take Screenshot...
sr: Снимак екрана...

en: Take a screenshot of your desktop
sr: Сачувајте снимак екрана ваше радне површине

en: Force Quit
sr: Приморај затварање

en: Force a misbehaving application to quit
sr: Приморај недолични програм на затварање

note: label, accelerator
en: Create a new launcher
sr: Направите нови покретач

en: Main Menu
sr: Главни мени

en: Menu Bar
sr: Линија менија

en: query returned exception %s
sr: испитај враћену грешку „%s“

en: Exception from popup_menu '%s'
sr: Грешка у popup_menu: „%s“

note: name, stock id
en: _Reload
sr: _Освјежи

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
sr: Овај панел је наишао на неприлику при учитавању „%s“.

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
sr: Не могу добити AppletShell спрегу од контроле

en: Error watching gconf key '%s': %s
sr: Грешка при праћењу гконф кључа „%s“: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
sr: Грешка при учитавању gconf директоријума „%s“: %s

en: Error getting value for '%s': %s
sr: Грешка при учитавању вриједности за „%s“: %s

en: And many, many others...
sr: И много, много других...

en: The GNOME Panel
sr: Гном панел

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
sr: Овај програм је задужен за покретање других програма и уметање малих програмчета у њих саме.

en: You cannot remove your last panel.
sr: Не можете уклонити једини преостали панел.

en: _Delete This Panel...
sr: _Уклони овај панел...

en: _Delete This Panel
sr: _Уклони овај панел

en: _New Panel
sr: _Нови панел

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
sr: Кликните на прозор да приморате програм да изађе. Да откажете, притисните <ESC>.

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
sr: Окончати овај програм?
    (Сви отворени документи ће бити изгубљени.)

en: Enable program list in "Run Application" dialog
sr: Прикажи списак програма у прозорчету за покретање наредби.

en: Expand program list in "Run Application" dialog
sr: Разгранај списак програма у прозорчету за покретање наредби

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
sr: Уколико је постављено, списак познатих програма у прозорчету за покретање програма је разгранат. Ово подешавање је значајно једино ако је постављено enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
sr: Уколико је постављено, приказује се списак познатих програма у прозорчету за покретање програма. Да ли је списак разгранат при приказивању прозорчета се подешава помоћу show_program_list.

en: Panel ID list
sr: Списак ИБ-а панела

en: Panel applet ID list
sr: Списак ИБ-а програмчета на панелу

en: Panel object ID list
sr: Списак ИБ-а објеката на панелу

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Списак IID-а програмчића које ће панел занемаривати. На овај начин можете да спријечите учитавање или приказивање у менију неких програмчића. На пример, да искључите програмче мали-наредник, додајте „OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet“ у овај списак. Панел је неопходно поново покренути да би ово узело маха.

en: Animation speed
sr: Брзина анимације

en: Applet IIDs to disable from loading
sr: IID-и програмчета за искључивање учитавања

en: Autoclose drawer
sr: Самозатварајућа фиока

en: Complete panel lockdown
sr: Потпуно закључавање панела

en: Confirm panel removal
sr: Потврди уклањање панела

en: Disable Force Quit
sr: Онемогући принуду затварања

en: Disable Lock Screen
sr: Онемогући закључавање екрана

en: Disable Logging Out
sr: Онемогући одјаву

en: Display "Run Application" dialog keybinding
sr: Прикажи пречицу са тастатуре за „Покрени“ прозорче

en: Enable animations
sr: Укључи анимације

en: Enable keybindings
sr: Укључи пречице

en: Enable tooltips
sr: Укључи кратка упутства

en: FIXME - is this resolved with the new menu stuff
sr: ПОПРАВИ — да ли је ово ријешено помоћу нових менија?

en: FIXME - need to define limits
sr: ПОПРАВИ — обавезно је поставити ограничења

en: Highlight launchers on mouseover
sr: Освјетли покретаче при преласку мишем

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
sr: Уколико је постављено, приказује се прозорче у којем се тражи одобрење корисника за уклањање панела.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
sr: Уколико је постављено, фиока ће се сама затворити када корисник кликне покретач на њој.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
sr: Уколико је постављено, покретач се освјетљава када корисник пређе мишем преко њега.

en: If true, panel-specific keybindings are enabled.
sr: Уколико је постављено, укључене су пречице са тастатуре за појединачни панел.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да принудно затвори програм уклањањем дугмета за принудно затварање.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да закључа свој екран, уклањањем ставки менија за закључавање екрана.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити кориснику да се одјави, уклањањем ставки менија за одјаву.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
sr: Уколико је постављено, панел неће дозволити измјене у мојим подешавањима панела. Појединачни програмчићи се могу засебно закључати. Панел је неопходно изнова покренути да би ово узело маха.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
sr: Уколико је постављено, приказују се кратка упутства за објекте на панелу.

en: Popup panel menu keybinding
sr: Пречица за приручни мени панела

en: Take screenshot
sr: Снимак екрана

en: Take window screenshot
sr: Снимак прозора

en: Cannot display location '%s'
sr: Не могу да прикаже путању „%s“

en: Action button type
sr: Врста акције

en: Applet Bonobo IID
sr: Бонобо IID програмчета

en: Icon used for object's button
sr: Икона која се користи за дугме објекта

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
sr: Уколико је постављено, користи се custom_icon као изабрана икона за дугме. Уколико није постављено, занемарује се подешавање custom_icon. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „menu-object“ или „drawer-object“.

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
sr: Уколико је постављено, подешавање menu_path се користи као путања из које се извлачи садржај менија. Уколико није постављено, занемарује се подешавање menu_path. Ово је значајно једино уколико је врста објекта „menu-object“.

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
sr: Уколико је постављено, позиција објекта се посматра у односу на десну (или доњу уколико је усправан) ивицу панела.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
sr: Уколико је постављено, корисник не може да премјести програмче уколико претходно не ослободи објекат помоћу ставке „Одвежи“ из менија.

en: Interpret position relative to bottom/right edge
sr: Позиција је дата у односу на доњу/десну ивицу

en: Launcher location
sr: Позиција покретача

en: Lock the object to the panel
sr: Привежи објекат за панел

en: Menu content path
sr: Путања садржаја менија

en: Object's position on the panel
sr: Позиција објекта на панелу

en: Panel attached to drawer
sr: Панел припојен овој фиоци

en: Panel object type
sr: Врста објекта на панелу

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
sr: Бонобо ID имплементације програмчета — нпр. „OAFIID:GNOME_ClockApplet“. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „bonobo-applet“.

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
sr: Врста акције коју ово дугме представља. Могуће вриједности су „lock“, „logout“, „run“, „search“ и „screenshot“. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „action-applet“.

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
sr: Идентификатор панела који је везан за ову фиоку. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „drawer-object“.

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
sr: Идентификатор панела првог нивоа који садржи овај објекат.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
sr: Мјесто .desktop датотеке која описује овај покретач. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „launcher-object“.

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
sr: Мјесто датотеке са сликом која се користи као икона за дугме овог објекта. Ово подешавање је значајно једино ако је врста објекта „drawer-object“ или „menu-object“, а постављено је use_custom_icon.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
sr: Путања из које се извлачи садржај менија. Ово подешавање је значајно једино ако је постављено use_menu_path, а врста објекта је „menu-object“.

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
sr: Позиција овог објекта на панелу. Наводи се као број тачака у односу на лијеву (или горњу ако је усправан) ивицу панела.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
sr: Текст који се приказује у облачићу за ову фиоку или мени. Ово подешавање је значајно једино ако је кључ object_type постављен на врсту објекта „drawer-object“ или „menu-object“.

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
sr: Врста овог објекта на панелу. Постоји више дозвољених вриједности — „drawer-object“, „menu-object“, „launcher-object“, „bonobo-applet“, „action-applet“ и „menu-bar“.

en: Tooltip displayed for drawer or menu
sr: Приказује се облачић за фиоку или мени

en: Toplevel panel containing object
sr: Панел првог нивоа који садржи овај објекат

en: Use custom icon for object's button
sr: Користи икону по избору за дугме објекта

en: Use custom path for menu contents
sr: Користи путању по избору за садржај менија

en: Error reading GConf string value '%s': %s
sr: Грешка при читању Гконф ниске „%s“: %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
sr: Грешка при читању Гконф целог броја „%s“: %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
sr: Панел „%s“ је подешен да се приказује на екрану %d који тренутно није доступан. Не учитавам овај панел.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
sr: Грешка при читању Гконф истинитосне вриједности „%s“: %s

en: Top
sr: Горе

en: Bottom
sr: Доле

en: Left
sr: Лијево

en: Right
sr: Десно

en: <small>Opaque</small>
sr: <small>Непровидан</small>

en: <small>Transparent</small>
sr: <small>Провидан</small>

en: Arro_ws on hide buttons
sr: С_трелице на дугмићима за скривање

en: Background
sr: Позадина

en: Background _image:
sr: _Слика за позадину:

en: Co_lor:
sr: _Боја:

en: E_xpand
sr: _Рашири

en: General
sr: Опште

en: Image Background Details
sr: Детаљи слике за позадину

en: Panel Properties
sr: Особине панела

en: Pick a color
sr: Изаберите боју

en: Rotate image when panel is _vertical
sr: Ротирај слику ако је панел _усправан

en: S_tyle:
sr: Врс_та:

en: Show hide _buttons
sr: Прикажи дугмиће за _скривање

en: Solid c_olor
sr: Пуна б_оја

en: Some of these properties are locked down
sr: Неке од ових особина су закључане

en: St_retch
sr: _Развучено

en: _Autohide
sr: _Самоскривање

en: _Icon:
sr: _Икона:

en: _None (use system theme)
sr: _Ништа (користи системску тему)

en: _Orientation:
sr: Ус_мјерење:

en: _Scale
sr: _Увећај

en: _Size:
sr: _Величина:

en: _Tile
sr: _Поплочај

en: Couldn't find a suitable application
sr: Не могу пронаћи одговарајући програм

en: Cannot open recently used document
sr: Не могу да отворим недавно коришћени документ

en: An unknown error occurred while trying to open %s
sr: Дошло је до непознате грешке при покушају отварања „%s“

en: Recent Documents
sr: Скорашњи документи

en: Cannot launch command '%s'
sr: Не могу да покренем наредбу „%s“

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
sr: Не могу да претворим „%s“ из УТФ-8

en: Choose a file to append to the command...
sr: Изаберите датотеку коју желите да придодате наредби...

en: Will run command: '%s'
sr: Извршићу наредбу: „%s“

en: Select an application to view its description.
sr: Изаберите програм да видите његов опис.

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
sr: Кликните ово дугме да пронађете датотеку чије име желите да придодате наредби.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
sr: Кликните ово дугме да покренете изабрани програм или наредбу из поља за унос наредбе.

en: Command entry
sr: Унос наредбе

en: Command icon
sr: Икона наредбе

en: Enter a command string here to run it.
sr: Овдје унесите наредбу да бисте је извршили.

en: Run Application
sr: Покрени програм

en: Run in _terminal
sr: Изврши у _терминалу

en: Run with _file...
sr: Покрени уз _датотеку...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
sr: Означите ову кућицу да бисте покренули наредбу у терминалу.

en: Show list of known _applications
sr: Прикажи списак познатих про_грама

en: The icon of the command to be run.
sr: Икона наредбе коју треба извршити.

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
sr: Већ је покренут панел, 
    и зато завршавам.

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
sr: Дошло је до неприлика при пријављивању панела са bonobo-activation сервером.
    Код грешке је „%d“.
    Панел се сада затвара.

en: _Force quit
sr: _Обавезно угаси

note: Clear
en: C_lear
sr: _Обриши

en: D_on't Delete
sr: _Не уклањај

en: Hide Panel
sr: Сакриј панел

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел у врху

en: Top Centered Panel
sr: Центрирани панел у врху

en: Top Floating Panel
sr: Плутајући панел у врху

en: Top Edge Panel
sr: Ивични панел у врху

en: Bottom Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел при дну

en: Bottom Centered Panel
sr: Центрирани панел при дну

en: Bottom Floating Panel
sr: Плутајући панел при дну

en: Bottom Edge Panel
sr: Ивични панел при дну

en: Left Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел лијево

en: Left Centered Panel
sr: Центрирани панел лијево

en: Left Floating Panel
sr: Плутајући панел лијево

en: Left Edge Panel
sr: Ивични панел лијево

en: Right Expanded Edge Panel
sr: Раширени ивични панел десно

en: Right Centered Panel
sr: Центрирани панел десно

en: Right Floating Panel
sr: Плутајући панел десно

en: Right Edge Panel
sr: Ивични панел десно

en: Automatically hide panel into corner
sr: Аутоматски сакриј панел у ћошак

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background color opacity
sr: Провидност боје позадине

en: Background image
sr: Слика за позадину

en: Background type
sr: Врста позадине

en: Center panel on x-axis
sr: Центрирај панел водоравно

en: Center panel on y-axis
sr: Центрирај панел усправно

en: Enable arrows on hide buttons
sr: Прикажи стрелице на дугмићима за скривање

en: Enable hide buttons
sr: Омогући дугмиће за скривање

en: Expand to occupy entire screen width
sr: Рашири да заузме цијелу ширину екрана

en: Fit image to panel
sr: Развуци слику да одговара панелу

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
sr: Уколико је постављено, стрелице ће се смјестити на дугмиће за скривање. Ова поставка је значајна једино ако је постављено enable_buttons.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
sr: Уколико је постављено, са сваке стране панела ће се приказати дугмићи којима се панел може помјерити на ивицу екрана, тако да само дугме остане приказано.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
sr: Уколико је постављено, скривање и откривање овог панела ће бити анимирано уместо да се одигра тренутно.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
sr: Уколико је постављено, слика за позадину ће бити ротирана када је панел усмјерен усправно.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
sr: Уколико је постављено, слика ће бити увећана на висину (ако је водораван) панела тако да се сачува однос висине и ширине.

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
sr: Уколико је постављено, слика ће се развући тако да одговара димензијама панела. Неће се очувати однос висине и ширине слике.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
sr: Уколико је постављено, када показивач миша напусти површину панела, он се самосакрива у ћошак екрана. Помјерањем показивача у тај ћошак ће се поново приказати панел.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
sr: Уколико је постављено, панел ће заузети цијелу ширину екрана (висину ако се ради о усправном панелу). На овај начин се панел може поставити једино уз ивицу екрана. Уколико није постављено, панел ће бити таман толики да на њега може да стане свако програмче, покретач и дугме.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се водоравна позиција и панел се центрира водоравно. Уколико се измјени величина панела, остаће на истој позицији — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, водоравна позиција одређује мјесто панела.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
sr: Уколико је постављено, занемарује се усправна позиција и панел се центрира усправно. Уколико се измјени величина панела, остаће на истој позицији — порашће са сваке стране. Уколико није постављено, усправна позиција одређује мјесто панела.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
sr: Када се користи Ксинерама, можете имати панеле на сваком екрану. Овај кључ одређује текући екран на којем се приказује панел.

en: Name to identify panel
sr: Име којим се распознаје овај панел

en: Panel autohide delay
sr: Вријеме сакривања панела

en: Panel autounhide delay
sr: Вријеме откривања панела

en: Panel orientation
sr: Усмјерење панела

en: Panel size
sr: Величина панела

en: Rotate image on vertical panels
sr: Ротирај слику на вертикалним панелима

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
sr: Поставља боју позадине панела у облику #RGB.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује датотеку која се користи као слика за позадину. Ако је слика полупровидна, онда ће се укомпоновати са позадинском сликом радне површине.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач уђе на површ панела прије откривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико милисекунди се чека након што показивач напусти површ панела прије скривања панела. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
sr: Одређује колико је тачака видљиво када је панел сакривен у ћошку. Ова поставка је значајна једино ако је auto_hide постављено.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
sr: Одређује провидност позадинске боје. Уколико је боја провидна (вредност мања од 65535), боје ће се укомпоновати са позадинском сликом радне површине.

en: Stretch image to panel
sr: Развуци слику на панелу

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
sr: Висина (ширина за усправне панеле) панела. У току рада ће панел одредити најмању величину на основу величине фонта и осталих показатеља. Највећа величина је утврђена на четвртину висине (ширине) екрана.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на водоравној оси. Ова вриједност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вриједност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмјерењу.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
sr: Позиција панела на усправној оси. Ова вриједност је значајна једино при нераширеном приказивању. При раширеном приказивању се ова вриједност занемарује и панел се поставља уз ивицу екрана како је назначено у усмјерењу.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
sr: Усмјерење панела. Постоје четири дозвољене вриједности: „top“, „bottom“, „left“ и „right“. При раширеном приказивању, ова вриједност означава уз коју ивицу се поставља панел. При нераширеном приказивању, разлика између „top“ и „bottom“ је мање значајна — оба означавају да се ради о водоравном панелу — али ипак даје и наговештај како неки објекти на панелу треба да се понашају. На пример, на „top“ панелу ће се менији приказивати испод панела, док ће се на „bottom“ панелу менији приказивати изнад панела.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
sr: Брзина којом се одвијају анимације. Постоје три могуће вредности: „slow“, „medium“ и „fast“. Ова поставка је значајна једино каде је enable_animations постављено.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
sr: Ово је људима разумљиво име које можете користити за распознавање панела. Његова једина сврха је да служи као наслов прозора панела што може помоћи при бирању панела.

en: Visible pixels when hidden
sr: Број видљивих тачака када је сакривен

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
sr: Које је врсте позадина овог панела. Постоје три дозвољене вриједности: „gtk“ — користи се уобичајена позадина за Гтк+ елементе; „color“ — користи се постављена боја за позадину; или „image“ — изабрана слика се користи за позадину.

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
sr: У систему са више екрана, можете имати панеле на сваком од екрана. Овај кључ одређује текући екран на ком се приказује панел.

en: X co-ordinate of panel
sr: Водоравна координата панела

en: X screen where the panel is displayed
sr: Икс екран на којем је приказан панел

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
sr: Ксинерама екран на којем је приказан панел

en: Y co-ordinate of panel
sr: Усправна координата панела

en: Cannot display help document
sr: Не може да прикаже помоћ

en: Details: %s
sr: Детаљи: %s

en: Open URL: %s
sr: Отвори адресу: %s

en: Delete Panel
sr: Уклони панел

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
sr: Једноставно програмче за испробавање панела Гнома

en: Test Bonobo Applet
sr: Испробај Бонобо програмче

en: Test Bonobo Applet Factory
sr: Испробај фабрику Бонобо програмчића

en: Incomplete '%s' background type received
sr: Непотпуна врста позадине: „%s“

en: Incomplete '%s' background type received: %s
sr: Примљена непотпуна врста позадине „%s“: %s

en: Failed to get pixmap %s
sr: Неуспјешно учитавање слике %s

en: Unknown background type received
sr: Примљена непозната врста позадине

en: The Applet's containing Panel's orientation
sr: Програмче садржи и орјентацију панела

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
sr: Програмче садржи и величину панела у тачкама

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
sr: Програмче садржи и боју или слику позадине панела

en: The Applet's flags
sr: Особине програмчета

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
sr: Опсег који означава које су величине прихватљиве за програмче

en: The Applet's containing Panel is locked down
sr: Панел који садржи програмче је привезан

en: Specify an applet IID to load
sr: Наведите IID програмчета за учитавање

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
sr: Наведите ГКонф путању на коју треба смјестити поставке за програмче

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
sr: Наведите почетну величину програмчета (веома мало, средње, велико, итд.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
sr: Наведите почетно усмјерење програмчета (горе, доле, лево или десно)

en: XX Small
sr: Патуљасти

en: X Small
sr: Мајушни

en: Small
sr: Мали

en: Medium
sr: Средње

en: Large
sr: Велики

en: X Large
sr: Огромни

en: XX Large
sr: Гигантски

en: Properties
sr: Особине

note: #-#-#-#-#  7 (gtk+ 2.4)  #-#-#-#-# Label
en: _Name:
sr: _Име:

en: There was an error displaying help: 
    %s
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи: 
    %s

en: Size:
sr: Величина:

en: Day
sr: Дан

en: Month
sr: Мјесец

en: Year
sr: Година

en: Tooltip
sr: Облачић

en: Expand
sr: Рашири

en: Could not initialize Bonobo
sr: Не могу да покренем Бонобо

en: Could not initialize gnome vfs
sr: Не могу да покренем Гномов VFS

en: ISO 9660 Volume
sr: ИСО 9660 диск

en: %s:%d contains NUL characters.
sr: %s:%d садржи NUL знакове.

en: %s:%d contains no method name.
sr: %s:%d не садржи име метода.

en: %s:%d has no options endmarker.
sr: %s:%d не садржи ознаку краја опција.

en: %s:%d has unknown options %s.
sr: %s:%d користи непознате опције %s.

en: %s:%d contains no module name.
sr: %s:%d не садржи име модула.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
sr: Датотека са подешавањима „%s“ није нађена: %s

en: AFFS Volume
sr: AFFS диск

en: AFS Network Volume
sr: Мрежни AFS диск

en: Auto-detected Volume
sr: Самопрепознати диск

en: CD-ROM Drive
sr: ЦД уређај

en: CD Digital Audio
sr: Дигитални звучни ЦД

en: Hardware Device Volume
sr: Диск хардверског уређаја

en: Ext2 Linux Volume
sr: Линукс Ext2 диск

en: Ext3 Linux Volume
sr: Линукс Ext3 диск

en: MSDOS Volume
sr: МСДОС диск

en: MacOS Volume
sr: МекОС диск

en: CDROM Volume
sr: ЦД

en: Hsfs CDROM Volume
sr: Hsfs ЦД

en: JFS Volume
sr: ЈФС диск

en: Windows NT Volume
sr: Виндоуз НТ диск

en: System Volume
sr: Системски диск

en: Memory Volume
sr: Меморијски диск

en: Minix Volume
sr: Миникс диск

en: NFS Network Volume
sr: Мрежни НФС диск

en: Netware Volume
sr: Нетвер диск

en: ReiserFS Linux Volume
sr: Линукс РајзерФС диск

en: Windows Shared Volume
sr: Дељени Виндоуз диск

en: SuperMount Volume
sr: СуперМонтирани диск

en: DVD Volume
sr: ДВД диск

en: Solaris/BSD Volume
sr: Соларис/БСД диск

en: Udfs Solaris Volume
sr: Соларис Udfs диск

en: Pcfs Solaris Volume
sr: Соларис Pcfs диск

en: Enhanced DOS Volume
sr: Унапређени DOS диск

en: Windows VFAT Volume
sr: Windows VFAT диск

en: Xenix Volume
sr: Xenix диск

en: XFS Linux Volume
sr: Линукс XFS диск

en: XIAFS Volume
sr: XIAFS диск

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
sr: Не могу направити цијевку за отворени GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
sr: Непозната врста посла %u

en: Operation stopped
sr: Операција заустављена

en: Could not parse: %s
sr: Не могу обрадити: %s

en: More parsing errors will be ignored.
sr: Остале грешке у обради ће бити занемарене.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
sr: Нема грешке

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
sr: Датотека није нађена

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
sr: Општа грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
sr: Неисправни параметри

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
sr: Операција није подржана

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
sr: У/И грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
sr: Подаци оштећени

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
sr: Облик није исправан

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
sr: Лоша ручка датотеке

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
sr: Датотека је превелика

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
sr: Није остало слободног простора на уређају

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
sr: Систем датотека само за читање

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
sr: Неисправна адреса

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
sr: Датотека није отворена

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
sr: Начин отварања није исправан

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
sr: Пристип одбијен

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
sr: Превише отворених датотека

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
sr: Крај датотеке

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
sr: Није директоријум

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
sr: Операција у току

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
sr: Операција прекинута

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
sr: Датотека постоји

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
sr: Пронађене кружне везе

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
sr: Операција није дозвољена

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
sr: Јесте директоријум

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
sr: Нема довољно меморије

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
sr: Домаћин није нађен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
sr: Име домаћина није исправно

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
sr: Домаћин нема адресу

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
sr: Пријава није успјела

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
sr: Операција обустављена

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
sr: Заузет директоријум

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
sr: Директоријум није празан

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
sr: Превише веза

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
sr: Систем датотека само за читање

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
sr: Није на истом систему датотека

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
sr: Услуга није доступна

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
sr: Захтјев застарјева податке услуге

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
sr: Грешка у протоколу

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
sr: Не могу пронаћи главни разгледач

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
sr: Није додјељена уобичајена акција

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
sr: Нема руковаоца за врсту адресе (URL-а)

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
sr: Грешка при обради наредбе

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
sr: Грешка при покретању наредбе

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: %u byte | %u bytes
sr[0]: %u бајт
sr[1]: %u бајта
sr[2]: %u бајтова

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: Floppy
sr: Дискета

en: CD-ROM
sr: ЦД читач

en: Memory Stick
sr: Меморијски штапић

en: Zip Drive
sr: Зип диск

en: Root Volume
sr: Основни диск

en: Audio CD
sr: Звучни ЦД

en: Unknown volume
sr: Непознати диск

en: Network server
sr: Мрежни сервер

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
sr: Не могу да прикључим дискету. Вјероватно дискета није у уређају.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
sr: Не могу да прикључим диск. Вјероватно нема медија у уређају.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
sr: Не могу да прикључим дискету. Вјероватно је дискета у запису који се не може читати.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
sr: Не могу да прикључим изабрани диск. Вјероватно је диск у запису који се не може читати.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
sr: Не могу да прикључим изабрану дискету.

en: Unable to mount the selected volume.
sr: Не могу да прикључим изабрани диск.

en: Unable to unmount the selected volume.
sr: Не могу да искључим изабрани диск.

en: Failed to start command
sr: Неуспјешно покретање наредбе

en: Unable to eject media
sr: Не могу да избацим медиј

en: Unable to unmount connected server
sr: Не могу да искључим везу са сервером

en: Network
sr: Мрежа

en: Filesystem
sr: Систем датотека

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
sr: Непознато GnomeVFSSeekPosition %d

en: Windows Network
sr: Виндоуз мрежа

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
sr: Нисам нашао исправну датотеку са подешавањима у %s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
sr: Користите промјенљиву окружења %s да назначите другу путању.

en: Standard Moniker factory
sr: Производња обичног надимка

en: file MonikerExtender
sr: датотека MonikerExtender

en: generic Gnome VFS moniker
sr: обичан Гном VFS надимак

en: generic file moniker
sr: обичан надимак датотеке

en: Default component viewer application
sr: Подразумјевани програм за преглед дијелова

en: Default terminal application
sr: Подразумјевани терминалски програм

en: Exec argument for default terminal
sr: Аргумент извршавања за подразумјевани терминал

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
sr: Програм који се користи за прегледање датотека које захтјевају компоненту за преглед. Параметар %s ће бити замјењен адресом датотеке, а параметар %c ће бити замјењен IID-ом компоненте.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
sr: Подразумјевани терминалски програм који се користи за програме којима је неопходан терминал.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
sr: Аргумент извршавања за подразумјевани терминалски програм.

en: Authenticate proxy server connections
sr: Идентификуј везе са посредничким сервером

en: Automatic proxy configuration URL
sr: Адреса за самоподешавање посредника

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
sr: Укључује подешавања посредника при приступу вебу преко Интернета.

en: FTP proxy host name
sr: Име FTP посредника

en: FTP proxy port
sr: Порт FTP посредника

en: HTTP proxy host name
sr: Име HTTP посредника

en: HTTP proxy password
sr: Лозинка HTTP посредника

en: HTTP proxy port
sr: Порт HTTP посредника

en: HTTP proxy username
sr: Корисник HTTP посредника

en: Non-proxy hosts
sr: Беспосредничке адресе

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sr: Лозинка која се користи за идентификацију код веб посредника.

en: Proxy configuration mode
sr: Режим подешавања посредника

en: SOCKS proxy host name
sr: Име SOCKS посредника

en: SOCKS proxy port
sr: Порт SOCKS посредника

en: Secure HTTP proxy host name
sr: Име безбједног HTTP посредника

en: Secure HTTP proxy port
sr: Порт безбједног HTTP посредника

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
sr: Изаберите режим подешавања посредника. Допуштене вриједности су „none“, „manual“ и „auto“.

en: The machine name to proxy FTP through.
sr: Име рачунара FTP посредника.

en: The machine name to proxy HTTP through.
sr: Име рачунара за веб (HTTP) посредовање.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
sr: Име рачунара за безбедно веб (HTTPS) посредовање.

en: The machine name to proxy socks through.
sr: Име рачунара SOCKS посредника.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
sr: Порт машине одређене помоћу „/system/http_proxy/host“ која је посредник.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
sr: Порт машине одређене помоћу „/system/proxy/ftp_proxy“ која је посредник.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
sr: Порт машине одређене помоћу „/system/proxy/secure_proxy“ која је посредник.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
sr: Порт машине одређене помоћу „/system/proxy/socks_proxy“ која је посредник.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
sr: Овај кључ садржи списак рачунара који су непосредно повезани, умјесто путем посредника (уколико је у дејству). Ове вриједности могу бити имена рачунара, домени (помоћу почетних навода као што је *.нешто.ију), ИП адресе рачунара (било ИПв4 било ИПв6) и адресе мрежа уз мрежну маску (нешто као што је 192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
sr: Адреса која обезбеђује вриједности за подешавање посредника.

en: Use HTTP proxy
sr: Користи веб посредника

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sr: Корисничко име које се шаље при идентификацији код веб посредника.

en: SMB workgroup
sr: СМБ радна група

en: The window workgroup the user is part of
sr: Виндоуз радна група које је корисник члан

en: Folders
sr: Директоријуми

en: Mail
sr: Пошта

en: Program class as used by the window manager
sr: Класа програма коју користи управљач прозорима

en: CLASS
sr: КЛАСА

en: Program name as used by the window manager
sr: Назив програма који користи управљач прозорима

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: X screen to use
sr: Икс екран који ће се користити

en: SCREEN
sr: ЕКРАН

en: Gdk debugging flags to set
sr: Које Гдк заставице за отклањање грешки поставити

en: FLAGS
sr: АРГУМЕНТИ

en: Gdk debugging flags to unset
sr: Које Гдк аргументе за отклањање грешки склонити

en: Image file '%s' contains no data
sr: Слика „%s“ не садржи податке

en: Failed to load animation '%s': reason not known, probably a corrupt animation file
sr: Не могу да учитам анимацију „%s“: разлог непознат, вјероватно неисправан запис

en: Unable to load image-loading module: %s: %s
sr: Не могу да учитам дио за учитавање слике: %s: %s

en: Image-loading module %s does not export the proper interface; perhaps it's from a different GTK version?
sr: Дио за учитавање слике %s не подржава одговарајућу спрегу; можда је из различитог ГТК издања?

en: Image type '%s' is not supported
sr: Врста слике „%s“ није подржана

en: Couldn't recognize the image file format for file '%s'
sr: Не могу препознати начин записа слике у датотеци „%s“

en: Unrecognized image file format
sr: Непознат начин записа слике

en: Failed to load image '%s': %s
sr: Не могу да учитам слику „%s“: %s

en: Error writing to image file: %s
sr: Грешка при упису у датотеку слике: %s

en: This build of gdk-pixbuf does not support saving the image format: %s
sr: Ово издање програма gdk-pixbuf не подржава ову слику врсте %s

en: Insufficient memory to save image to callback
sr: Нема довољно меморије за чување слике у позивну функцију

en: Failed to open temporary file
sr: Не могу да отворим привремену датотеку

en: Failed to read from temporary file
sr: Не могу да читам из привремене датотеке

en: Failed to open '%s' for writing: %s
sr: Не могу да приступим „%s“ ради уписа: %s

en: Failed to close '%s' while writing image, all data may not have been saved: %s
sr: Не могу да затворим „%s“ при упису слике, могуће је да нису сви подаци сачувани: %s

en: Insufficient memory to save image into a buffer
sr: Нема довољно меморије да сачува слику у међуспремник

en: Incremental loading of image type '%s' is not supported
sr: Није подржано постепено учитавање слике врсте „%s“

en: Image header corrupt
sr: Заглавље слике оштећено

en: Image format unknown
sr: Непознат начин записа слике

en: Image pixel data corrupt
sr: Оштећени подаци о тачкама слике

en: failed to allocate image buffer of %u byte | failed to allocate image buffer of %u bytes
sr[0]: неуспјела потражња међуспремника слике од %u бајта
sr[1]: неуспјела потражња међуспремника слике од %u бајта
sr[2]: неуспјела потражња међуспремника слике од %u бајтова

en: Unexpected icon chunk in animation
sr: Неочекивани дио иконе у анимацији

en: Unsupported animation type
sr: Неподржана врста анимације

en: Invalid header in animation
sr: Неисправно заглавље анимације

en: Not enough memory to load animation
sr: Нема довољно меморије да учита анимацију

en: Malformed chunk in animation
sr: Неисправан дио анимације

en: The ANI image format
sr: ANI запис слика

en: BMP image has bogus header data
sr: BMP слика има неисправно заглавље

en: Not enough memory to load bitmap image
sr: Нема довољно меморије да учита слику

en: BMP image has unsupported header size
sr: BMP слика садржи заглавље неподржане величине

en: Premature end-of-file encountered
sr: Наишао на превремен крај датотеке

en: The BMP image format
sr: BMP запис слике

en: Failure reading GIF: %s
sr: Грешка при читању GIF-а: %s

en: GIF file was missing some data (perhaps it was truncated somehow?)
sr: GIF датотеци недостаје нешто података (можда је некако одсјечена?)

en: Internal error in the GIF loader (%s)
sr: Унутрашња грешка при учитавању GIF-а (%s)

en: Stack overflow
sr: Прекорачење стека

en: Bad code encountered
sr: Наишао је на лош запис

en: Circular table entry in GIF file
sr: Кружни унос у табели GIF датотеке

en: Not enough memory to load GIF file
sr: Нема довољно меморије да учита GIF датотеку

en: GIF image is corrupt (incorrect LZW compression)
sr: GIF слика је оштећена (неисправно LZW сажимање)

en: File does not appear to be a GIF file
sr: Изгледа да се не ради о GIF датотеци

en: Version %s of the GIF file format is not supported
sr: Издање %s GIF начина записа није подржано

en: GIF image has no global colormap, and a frame inside it has no local colormap.
sr: GIF слика нема општу мапу боја, а кадар у њему нема засебну мапу боја.

en: GIF image was truncated or incomplete.
sr: GIF слика је одсјечена или непотпуна.

en: The GIF image format
sr: GIF запис слике

en: Invalid header in icon
sr: Неисправно заглавље иконе

en: Not enough memory to load icon
sr: Недовољно меморије за учитавање иконе

en: Icon has zero width
sr: Икона је ширине нула

en: Icon has zero height
sr: Икона је висине нула

en: Compressed icons are not supported
sr: Не подржавам сажете иконе

en: Unsupported icon type
sr: Неподржана врста икона

en: Not enough memory to load ICO file
sr: Недовољно меморије аз учитавање ICO датотеке

en: Image too large to be saved as ICO
sr: Слика је превелика да би се сачувала као ICO

en: Cursor hotspot outside image
sr: Показивач курзора је ван слике

en: Unsupported depth for ICO file: %d
sr: Неподржана дубина за ICO датотеку: %d

en: The ICO image format
sr: ICO запис слике

en: Error interpreting JPEG image file (%s)
sr: Грешка при развијању JPEG слике (%s)

en: Insufficient memory to load image, try exiting some applications to free memory
sr: Недовољно меморије за учитавање слике, затворите неке програме да ослободите меморију

en: Unsupported JPEG color space (%s)
sr: Неподржан JPEG простор боја (%s)

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
sr: Не могу обезбједити меморију за учитавање JPEG датотеке

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%s' could not be parsed.
sr: Каквоћа JPEG-а мора бити вриједност између 0 и 100; не могу да разумијем вриједност „%s“.

en: JPEG quality must be a value between 0 and 100; value '%d' is not allowed.
sr: Каквоћа JPEG-а мора бити вриједност између 0 и 100; није дозвољена вриједност „%d“.

en: The JPEG image format
sr: JPEG запис слике

en: Couldn't allocate memory for header
sr: Не могу да обезбједим меморију за заглавље

en: Couldn't allocate memory for context buffer
sr: Не могу да обезбједим меморију за податке о контексту

en: Image has invalid width and/or height
sr: Слика је неисправне ширине и/или висине

en: Image has unsupported bpp
sr: Слика користи неподржан број битова по тачки

en: Image has unsupported number of %d-bit planes
sr: Слика садржи неподржан број %d-битних равни

en: Couldn't create new pixbuf
sr: Не могу да направим нови pixbuf

en: Couldn't allocate memory for line data
sr: Не могу обезбједити меморију за податке линије

en: Couldn't allocate memory for paletted data
sr: Не могу обезбједити меморију за податке палете

en: Didn't get all lines of PCX image
sr: Не могу учитати све линије из PCX слике

en: No palette found at end of PCX data
sr: Није нађена палета на крају PCX података

en: The PCX image format
sr: PCX запис слике

en: Bits per channel of PNG image is invalid.
sr: Неисправан број битова по каналу PNG слике.

en: Transformed PNG has zero width or height.
sr: Преиначени PNG има висину или ширину нула.

en: Bits per channel of transformed PNG is not 8.
sr: Број битова по каналу преиначеног PNG није 8.

en: Transformed PNG not RGB or RGBA.
sr: Преиначени PNG није RGB или RGBA.

en: Transformed PNG has unsupported number of channels, must be 3 or 4.
sr: Неподржан број канала у преиначеној PNG слици; мора бити 3 или 4.

en: Fatal error in PNG image file: %s
sr: Кобна грешка у PNG слици: %s

en: Insufficient memory to load PNG file
sr: Нема довољно меморије да учита PNG датотеку

en: Insufficient memory to store a %ld by %ld image; try exiting some applications to reduce memory usage
sr: Недовољно меморије за смјештај слике величине %ld×%ld; покушајте да ослободите нешто меморије затварањем неких програма

en: Fatal error reading PNG image file
sr: Кобна грешка при читању PNG слике

en: Fatal error reading PNG image file: %s
sr: Кобна грешка при читању PNG слике: %s

en: Keys for PNG text chunks must have at least 1 and at most 79 characters.
sr: Кључеви за текстуалне одељке PNG-а морају имати бар 1, а највише 79 знакова.

en: Keys for PNG text chunks must be ASCII characters.
sr: Кључеви за текстуалне одељке PNG-а морају бити АСКРИ знакови.

en: The PNG image format
sr: PNG запис слике

en: PNM loader expected to find an integer, but didn't
sr: Дио за учитавање PNM слика је очекивао цијели број, али није га нашао

en: PNM file has an incorrect initial byte
sr: PNM датотека садржи неисправан почетни бајт

en: PNM file is not in a recognized PNM subformat
sr: PNM датотека није у познатом PNM подзапису

en: PNM file has an image width of 0
sr: PNM датотека садржи слику ширине 0

en: PNM file has an image height of 0
sr: PNM датотека садржи слику висине 0

en: Maximum color value in PNM file is 0
sr: Највећа вриједност боје у PNM датотеци је 0

en: Maximum color value in PNM file is too large
sr: Највећа вриједност боје у PNM датотеци је превелика

en: Raw PNM image type is invalid
sr: Сирова PNM врста слике неисправна

en: PNM image loader does not support this PNM subformat
sr: Дио за учитавање PNM слика не подржава овај PNM подзапис

en: Raw PNM formats require exactly one whitespace before sample data
sr: Сиров PNM запис захтјева тачно један размак прије садржаја

en: Insufficient memory to load PNM context struct
sr: Недовољно меморије за учитавање PNM података о смислу

en: Unexpected end of PNM image data
sr: Неочекиван крај PNM слике

en: Insufficient memory to load PNM file
sr: Недовољно меморије за учитавање PNM датотеке

en: The PNM/PBM/PGM/PPM image format family
sr: Породица PNM/PBM/PGM/PPM записа слика

en: RAS image has bogus header data
sr: RAS слика има неисправно заглавље

en: RAS image has unknown type
sr: RAS слика је непознате врсте

en: unsupported RAS image variation
sr: неподржана врста RAS slike

en: Not enough memory to load RAS image
sr: Недовољно меморије за учитавање RAS слике

en: The Sun raster image format
sr: Sun-ов запис растерских слика

en: Unexpected bitdepth for colormap entries
sr: Неочекиван број боја за ставке мапе боја

en: TGA image has invalid dimensions
sr: TGA слика је неисправне величине

en: TGA image type not supported
sr: TGA запис слике није подржан

en: Excess data in file
sr: Претјерано података у датотеци

en: The Targa image format
sr: Targa запис слика

en: Could not get image width (bad TIFF file)
sr: Не могу да прочитам ширину слике (лоша TIFF датотека)

en: Could not get image height (bad TIFF file)
sr: Не могу да сазнам висину слике (лоша TIFF датотека)

en: Width or height of TIFF image is zero
sr: Висина или ширина TIFF слике је нула

en: Dimensions of TIFF image too large
sr: TIFF слика је превелика

en: Insufficient memory to open TIFF file
sr: Недовољно меморије за отворање TIFF датотеке

en: Failed to load RGB data from TIFF file
sr: Неуспјело учитавање RGB података из TIFF датотеке

en: Failed to open TIFF image
sr: Неуспјело отварање TIFF слике

en: TIFFClose operation failed
sr: TIFFClose операција није успјела

en: Failed to load TIFF image
sr: Неуспјело учитавање TIFF слике

en: The TIFF image format
sr: TIFF запис слика

en: Image has zero width
sr: Слика је ширине нула

en: Image has zero height
sr: Слика је висине нула

en: Not enough memory to load image
sr: Недовољно меморије за учитавање слике

en: Couldn't save the rest
sr: Не могу да сачувам остатак

en: The WBMP image format
sr: WBMP запис слика

en: Invalid XBM file
sr: Неисправна XBM датотека

en: Insufficient memory to load XBM image file
sr: Недовољно меморије за учитавање XBM слике

en: Failed to write to temporary file when loading XBM image
sr: Неуспио упис у привремену датотеку при учитавању XBM слике

en: The XBM image format
sr: XBM запис слика

en: No XPM header found
sr: Није нашао XPM заглавље

en: XPM file has image width <= 0
sr: XPM слика је ширине ≤0

en: XPM file has image height <= 0
sr: XPM слика је висине ≤0

en: XPM has invalid number of chars per pixel
sr: XPM има неисправан број знакова по тачки

en: XPM file has invalid number of colors
sr: XPM датотека има неисправан број боја

en: Failed to write to temporary file when loading XPM image
sr: Неуспио упис у привремену датотеку при учитавању XPM слике

en: The XPM image format
sr: XPM запис слике

en: Make X calls synchronous
sr: Усклади Икс позиве

en: Opening %s
sr: Отварам %s

en: C_redits
sr: _Заслуге

en: About %s
sr: О програму „%s“

en: Credits
sr: Заслуге

en: Written by
sr: Написао

en: Documented by
sr: Документовао

en: Translated by
sr: Превео

note: Translate to calendar:week_start:0 if you want Sunday to be the * first day of the week to calendar:week_start:1 if you want Monday * to be the first day of the week, and so on.
en: calendar:week_start:0
sr: calendar:week_start:1

en: Pick a Color
sr: Изаберите боју

en: Select the color you want from the outer ring. Select the darkness or lightness of that color using the inner triangle.
sr: Изаберите боју коју желите из спољног прстена. Изаберите освјетљеност или затамњеност те боје помоћу унутрашњег прстена.

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color.
sr: Притисните на капало, а затим боју било где на вашем екрану да је изаберете.

en: _Hue:
sr: _Нијанса:

en: Position on the color wheel.
sr: Положај на точку боја.

en: _Saturation:
sr: _Засићеност:

en: "Deepness" of the color.
sr: „Дубина“ боје.

en: _Value:
sr: _Вриједност:

en: Brightness of the color.
sr: Освјетљеност боје.

en: _Red:
sr: _Црвена:

en: Amount of red light in the color.
sr: Количина црвене свјетлости у боји.

en: _Green:
sr: _Зелена:

en: Amount of green light in the color.
sr: Количина зелене свјетлости у боји.

en: _Blue:
sr: _Плава:

en: Amount of blue light in the color.
sr: Количина плаве свјетлости у боји.

en: Transparency of the color.
sr: Провидност боје.

note: make the name label and field
en: Color _name:
sr: _Име боје:

en: You can enter an HTML-style hexadecimal color value, or simply a color name such as 'orange' in this entry.
sr: Овдје можете унијети боју на HTML начин као хексадекадну вриједност, или једноставно енглеско име боје као што је „orange“.

en: Color Wheel
sr: Точак боја

en: The previously-selected color, for comparison to the color you're selecting now. You can drag this color to a palette entry, or select this color as current by dragging it to the other color swatch alongside.
sr: Претходно изабрана боја, ради поређења са бојом коју сада бирате. Ову боју можете одвући на ставку палете, или изабрати ову боју као текућу одвлачећи је на преглед тренутно изабране боје.

en: The color you've chosen. You can drag this color to a palette entry to save it for use in the future.
sr: Боја коју сте изабрали. Можете одвући ову боју на ставку палете како би је сачували за накнадну употребу.

en: _Save color here
sr: Овдје _сачувај боју

en: Click this palette entry to make it the current color. To change this entry, drag a color swatch here or right-click it and select "Save color here."
sr: Притисните ову ставку палете да је изаберете као текућу боју. Да измјените ову ставку, довуците овдје боју или кликните десним тастером миша и изаберите „Овдје сачувај боју“.

en: Color Selection
sr: Избор боје

en: Input _Methods
sr: _Начини уноса

en: _Insert Unicode Control Character
sr: _Убаци контролни Уникод знак

en: Remove
sr: Уклони

en: _Places
sr: _Мјеста

en: _Remove
sr: _Уклони

en: Show _Hidden Files
sr: Прикажи са_кривене датотеке

en: Modified
sr: Измјењен

en: _Browse for other folders
sr: _Разгледај остале директоријуме

note: Create Folder
en: Create Fo_lder
sr: Направи _директоријум

en: _Location:
sr: _Путања:

en: Save in _folder:
sr: Сачувај у _директоријуму:

en: Create in _folder:
sr: Направи у _директоријуму:

en: _Replace
sr: _Замјени

en: Type name of new folder
sr: Унесите име новог директоријума

en: Fol_ders
sr: _Директоријуми

en: _Files
sr: Дато_теке

en: Folder unreadable: %s
sr: Директоријум нечитљив: %s

en: The file "%s" resides on another machine (called %s) and may not be available to this program.
    Are you sure that you want to select it?
sr: Датотека „%s“ се налази на неком другом рачунару (званом %s) и можда није доступна овом програму.
    Да ли сте сигурни да желите да је изаберете?

en: _New Folder
sr: _Нови директоријум

en: De_lete File
sr: _Обриши датотеку

en: _Rename File
sr: _Преименуј датотеку

en: The folder name "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
sr: Име директоријума „%s“ садржи симболе који нису дозвољени у именима датотека

en: New Folder
sr: Нови директоријум

en: _Folder name:
sr: _Име директоријума:

en: The filename "%s" contains symbols that are not allowed in filenames
sr: Име датотеке „%s“ садржи симболе који су недозвољени у именима датотека

en: Really delete file "%s"?
sr: Заиста обрисати датотеку „%s“?

en: Delete File
sr: Обриши датотеку

en: Error renaming file "%s" to "%s": %s
sr: Грешка при преименовању датотеке „%s“ у „%s“: %s

en: Rename File
sr: Преименуј датотеку

en: Rename file "%s" to:
sr: Преименовати датотеку „%s“ у:

en: _Selection:
sr: _Избор:

en: The filename "%s" couldn't be converted to UTF-8. (try setting the environment variable G_FILENAME_ENCODING): %s
sr: Име датотеке „%s“ се не може претворити у УТФ-8 (покушајте поставити промјенљиву окружења G_FILENAME_ENCODING): %s

en: Invalid UTF-8
sr: Неисправан УТФ-8

en: Couldn't convert filename
sr: Не могу претворити име датотеке

en: (Empty)
sr: (Празно)

note: This is the default text shown in the preview entry, though the user can set it. Remember that some fonts only have capital letters.
en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
sr: абвгдђшжчћљњџ АБВГДЂШЖЧЋЉЊЏ abcčćdđ ABCČĆDĐ

en: _Family:
sr: _Породица:

en: _Style:
sr: _Стил:

en: Si_ze:
sr: _Величина:

note: create the text entry widget
en: _Preview:
sr: Пре_глед:

en: Font Selection
sr: Избор писма

en: Gamma
sr: Гама

en: _Gamma value
sr: _Гама вриједност

note: Remove this icon source so we don't keep trying to * load it.
en: Error loading icon: %s
sr: Грешка при учитавању иконе: %s

en: Could not find the icon '%s'. The '%s' theme
    was not found either, perhaps you need to install it.
    You can get a copy from:
    	%s
sr: Не могу да нађем икону „%s“. Ни тема „%s“ није 
    нађена, можда треба да је инсталирате.
    Можете набавити примерак са:
    	%s

en: Icon '%s' not present in theme
sr: Икона „%s“ није присутна у теми

en: Input
sr: Унос

en: No extended input devices
sr: Нема проширених улазних уређаја

en: _Device:
sr: _Уређај:

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Screen
sr: Екран

en: Window
sr: Прозор

en: (disabled)
sr: (онемогућено)

en: (unknown)
sr: (непознато)

en: Make all warnings fatal
sr: Учини сва упозорења кобним

en: Connect _anonymously
sr: Повежи се _анонимно:

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _Domain:
sr: _Домен:

en: Page %u
sr: Лист %u

en: Application
sr: Програм

en: Color
sr: Боја

en: Unable to find include file: "%s"
sr: Не могу пронаћи датотеку за укључивање: „%s“

en: Unable to locate image file in pixmap_path: "%s"
sr: Не могу пронаћи датотеку са сликом у pixmap_path: „%s“

en: Warning
sr: Упозорење

en: Error
sr: Грешка

en: Question
sr: Питање

en: _Apply
sr: _Примјени

en: _Bold
sr: _Масно

en: _Cancel
sr: Оду_стани

en: _CD-Rom
sr: _ЦД уређај

en: _Clear
sr: _Очисти

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# Close #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id, label name, stock id
en: _Close
sr: _Затвори

en: C_onnect
sr: По_вежи се

en: _Convert
sr: _Претвори

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# 10 Copy
en: _Copy
sr: _Умножи

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# * The "Edit" menu Cut
en: Cu_t
sr: _Исјеци

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Delete
sr: _Обриши

en: _Execute
sr: _Изврши

en: _Find
sr: _Нађи

en: Find and _Replace
sr: Нађи и _замјени

en: _Floppy
sr: Дис_кета

en: _Harddisk
sr: _Тврди диск

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Home
sr: _Почетак

en: Increase Indent
sr: Повећај увлачење

en: Decrease Indent
sr: Умањи увлачење

en: _Index
sr: _Индекс

en: _Italic
sr: _Курзив

en: _Jump to
sr: _Иди на

en: _Network
sr: _Мрежа

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# If you have more then one New type, use this tree
en: _New
sr: _Ново

en: _No
sr: _Не

en: _OK
sr: У _реду

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Open
sr: _Отвори

en: _Print
sr: _Штампај

en: Print Pre_view
sr: Пре_глед пред штампу

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# Exit
en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Refresh
sr: _Освјежи

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# Revert
en: _Revert
sr: _Врати

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# Save
en: _Save
sr: _Сачувај

en: Save _As
sr: Сачувај _као

en: _Color
sr: _Боја

en: _Font
sr: _Фонт

en: _Ascending
sr: _Растући

en: _Descending
sr: _Опадајући

en: _Spell Check
sr: _Провјера правописа

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Stop
sr: _Заустави

en: _Strikethrough
sr: _Прецртај

en: _Undelete
sr: _Поврати

en: _Underline
sr: _Подвуци

en: _Yes
sr: _Да

en: _Normal Size
sr: _Обична величина

en: Best _Fit
sr: _Најбоље слагање

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: Zoom _In
sr: У_већај

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: Zoom _Out
sr: У_мањи

en: LRM _Left-to-right mark
sr: LRM Обележивач за с_лијева-на-десно

en: RLM _Right-to-left mark
sr: RLM Обележивач за с_десна-на-лијево

en: LRE Left-to-right _embedding
sr: LRE _убацивање слијева-на-десно

en: RLE Right-to-left e_mbedding
sr: RLE у_бацивање сдесна-на-лијево

en: LRO Left-to-right _override
sr: LRO пр_иморавање слијева-на-десно

en: RLO Right-to-left o_verride
sr: RLO приморава_ње сдесна-на-лијево

en: PDF _Pop directional formatting
sr: PDF _Почни усмјерен запис

en: ZWS _Zero width space
sr: ZWS _размак без ширине

en: ZWJ Zero width _joiner
sr: ZWJ _спојница без ширине

en: ZWNJ Zero width _non-joiner
sr: ZWNJ _неспојница без ширине

en: Unable to locate theme engine in module_path: "%s",
sr: Не могу да пронађем мотор теме у путањи за модуле: „%s“,

en: --- No Tip ---
sr: —— Нема савјета ——

en: Unexpected start tag '%s' on line %d char %d
sr: Неочекивана почетна ознака „%s“ у %d. реду, %d. знак

en: Unexpected character data on line %d char %d
sr: Неочекивани знаковни подаци у %d. реду, %d. знак

en: Empty
sr: Празно

note: ID
en: Amharic (EZ+)
sr: Амхарски (EZ+)

note: ID
en: Cedilla
sr: Седиља

note: ID
en: Cyrillic (Transliterated)
sr: Ћирилично (транслитеровано)

note: ID
en: IPA
sr: IPA (Међународна фонетска азбука)

note: ID
en: Tigrigna-Eritrean (EZ+)
sr: Тигригна-Еритрејски (EZ+)

note: ID
en: Tigrigna-Ethiopian (EZ+)
sr: Тигригна-Етиопијски (EZ+)

note: ID
en: Vietnamese (VIQR)
sr: Вијетнамски (VIQR)

note: ID
en: X Input Method
sr: Иксов начин уноса (XIM)

en: Urgent
sr: Хитно

en: None
sr: Ништа

en: Group
sr: Група

en: Open Location
sr: Отвори путању

en: _Back
sr: _Назад

en: _Up
sr: _Горе

en: Number of Channels
sr: Број канала

en: The number of samples per pixel
sr: Број узорака по тачки

en: Colorspace
sr: Простор боја

en: The colorspace in which the samples are interpreted
sr: Простор боја у ком се посматрају узорци

en: Has Alpha
sr: Користи провидност

en: Whether the pixbuf has an alpha channel
sr: Да ли pixbuf користи провидност

en: Bits per Sample
sr: Битова по узорку

en: The number of bits per sample
sr: Број битова по узорку

en: Width
sr: Ширина

en: The number of columns of the pixbuf
sr: Број колона у pixbuf-у

en: Height
sr: Висина

en: The number of rows of the pixbuf
sr: Број редова у pixbuf-у

en: Rowstride
sr: Међуред

en: The number of bytes between the start of a row and the start of the next row
sr: Број бајтова између почетка реда и почетка следећег реда

en: Pixels
sr: Тачке

en: A pointer to the pixel data of the pixbuf
sr: Показивач на садржај тачака pixbuf-а

en: Default Display
sr: Подразумјевани приказ

en: The default display for GDK
sr: Подразумјевани приказ за GDK

en: Program name
sr: Име програма

en: Program version
sr: Издање програма

en: The version of the program
sr: Издање програма

en: Copyright string
sr: Ауторска права

en: Copyright information for the program
sr: Подаци о ауторским правима над програмом

en: Comments string
sr: Садржај примједбе

en: Comments about the program
sr: Примједбе за програм

en: Authors
sr: Аутори

en: Documenters
sr: Документовали

en: List of people documenting the program
sr: Списак људи који су израдили документацију за програм

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
sr: Захвалност преводиоцима. Ова ниска треба да буде означена као преводива

en: Logo
sr: Слика

en: Accelerator Closure
sr: Остваривање пречице

en: The closure to be monitored for accelerator changes
sr: Који скуп тастера пратити за измјене пречица

en: Accelerator Widget
sr: Елемент за пречицу

en: The widget to be monitored for accelerator changes
sr: Елемент који треба пратити ради измјена пречица

en: A unique name for the action.
sr: Јединствено име за акцију.

en: Label
sr: Ознака

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
sr: Ознака која се користи за ставке менија и дугмад која покрећу ову акцију.

en: Short label
sr: Кратка ознака

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
sr: Краћа ознака која се може користити на думгадима алатки.

en: A tooltip for this action.
sr: Облачић за ову акцију.

en: Stock Icon
sr: Испоручена икона

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
sr: Испоручена икона која се приказује у елементима који представљају ову акцију.

en: Visible when horizontal
sr: Видљиво када је водоравно

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
sr: Да ли се приказује ставка алатки када су постављене водоравно.

en: Visible when vertical
sr: Видљиво када је усправно

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
sr: Да ли се приказује ставка алатки када су постављене усправно.

en: Is important
sr: Важно је

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
sr: Да ли се акција сматра важном. Ако је постављено, посредници за ставке алатки ове акције приказују текст у режиму GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ.

en: Hide if empty
sr: Сакриј ако је празно

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
sr: Ако је постављено, празни посредници менија за ову акцију се сакривају.

en: Whether the action is enabled.
sr: Да ли је акција укључена.

en: Visible
sr: Видљиво

en: Whether the action is visible.
sr: Да ли је акција видљива.

en: Action Group
sr: Група акција

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
sr: GtkActionGroup са којом је овај GtkAction повезан, или NULL (за унутрашњу употребу).

en: A name for the action group.
sr: Јединствено име за групу акција.

en: Whether the action group is enabled.
sr: Да ли је група акција укључена.

en: Whether the action group is visible.
sr: Да ли је група акција видљива.

en: Value
sr: Вриједност

en: The value of the adjustment
sr: Вриједност прилагођења

en: Minimum Value
sr: Најмања вриједност

en: The minimum value of the adjustment
sr: Најмања вриједност прилагођења

en: Maximum Value
sr: Највећа вриједност

en: The maximum value of the adjustment
sr: Највећа вриједност прилагођења

en: Step Increment
sr: Корак увећања

en: The step increment of the adjustment
sr: Корак увећања прилагођења

en: Page Increment
sr: Странично увећање

en: The page increment of the adjustment
sr: Странично увећање прилагођења

en: Page Size
sr: Величина странице

en: The page size of the adjustment
sr: Величина странице прилагођења

en: Horizontal alignment
sr: Водоравно поравнање

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
sr: Водоравни положај садржаног елемента у доступном простору. 0.0 означава лијево поравнање, 1.0 десно поравнање.

en: Vertical alignment
sr: Усправно поравнање

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
sr: Усправни положај садржаног елемента у доступном простору. 0.0 означава поравнање са врхом, а 1.0 поравнање са дном.

en: Horizontal scale
sr: Водоравна размјера

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr: Уколико је доступан водоравни простор већи од неопходног за дијете, колико искористити за дијете. 0.0 стоји за нимало, а 1.0 за сав

en: Vertical scale
sr: Усправна размјера

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
sr: Уколико је доступан усправни простор већи од неопходног за дијете, колико искористити за дијете. 0.0 стоји за нимало, а 1.0 за сав

en: Top Padding
sr: Попуна на врху

en: The padding to insert at the top of the widget.
sr: Попуна која се убацује на врх елемента.

en: Bottom Padding
sr: Попуна на дну

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
sr: Попуна која се убацује на дно елемента.

en: Left Padding
sr: Лијева попуна

en: The padding to insert at the left of the widget.
sr: Попуна која се убацује на лијеву страну елемента.

en: Right Padding
sr: Десна попуна

en: The padding to insert at the right of the widget.
sr: Попуна која се убацује на десну страну елемента.

en: Arrow direction
sr: Смјер стрелица

en: The direction the arrow should point
sr: Смјер у коме стрелица треба да показује

en: Arrow shadow
sr: Сјенка стрелице

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
sr: Изглед сјенке која окружује стрелицу

en: Horizontal Alignment
sr: Водоравно поравнање

en: X alignment of the child
sr: X поравнање садржаног елемента

en: Vertical Alignment
sr: Усправно поравнање

en: Y alignment of the child
sr: Y поравнање садржаног елемента

en: Ratio
sr: Однос

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
sr: Однос димензија уколико се не поставља према садржаном елементу

en: Obey child
sr: Према садржаном елементу

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
sr: Приморати да се однос димензија слаже са односом димензија оквира садржаног елемента

en: Minimum child width
sr: Најмања ширина садржаног елемента

en: Minimum width of buttons inside the box
sr: Најмања ширина дугмића унутар оквира

en: Minimum child height
sr: Најмања висина садржаног елемента

en: Minimum height of buttons inside the box
sr: Најмања висина дугмића унутар оквира

en: Child internal width padding
sr: Унутрашња попуна ширине садржаног елемента

en: Amount to increase child's size on either side
sr: За колико увећати величину садржаног елемента на свакој страни

en: Child internal height padding
sr: Унутрашња попуна висине садржаног елемента

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
sr: За колико увећати величину садржаног елемента горе и доле

en: Layout style
sr: Начин приказа

en: How to layout the buttons in the box. Possible values are default, spread, edge, start and end
sr: Како изложити дугмиће у оквиру. Дозвољене вредности су обично, раширено, према ивици, на почетку и на крају

en: Secondary
sr: Другоразредно

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
sr: Уколико је постављено, садржани елемент се појављује међу другим елементима, што је одговарајуће за нпр. дугмиће за помоћ.

en: Spacing
sr: Размаци

en: The amount of space between children
sr: Количина размака међу садржаним елементима

en: Homogeneous
sr: Једнообразно

en: Whether the children should all be the same size
sr: Да ли сви садржани елементи треба да буду исте величине

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
sr: Да ли садржани елемент добија додатни простор када му садржалац расте

en: Fill
sr: Испуни

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
sr: Да ли се додатни простор намјењен садржаном елементу треба њему додјелити или користити за попуну

en: Padding
sr: Попуна

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
sr: Додатни размак који се поставља између садржаног елемента и његових комшија, у тачкама

en: Pack type
sr: Врста везивања

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
sr: Одређује да ли је садржани елемент везан за почетак или крај садржаоца

en: Position
sr: Положај

en: The index of the child in the parent
sr: Индекс садржаног елемента у садржаоцу

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
sr: Садржај ознаке унутар дугмета, уколико дугме садржи ознаку

en: Use underline
sr: Користи подвлаку

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
sr: Уколико је постављено, подвлачење означава да се следећи знак користи као пречица

en: Use stock
sr: Користи већ припремљене

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
sr: Уколико је постављено, ознака се бира од већ припремљених ставки умјесто приказивања

en: Focus on click
sr: Фокусирање кликом

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
sr: Да ли дугме добија фокус када се кликне на њега мишем

en: Border relief
sr: Изглед ивице

en: The border relief style
sr: Стил изгледа ивице

en: Horizontal alignment for child
sr: Водоравно поравнање за садржани елемент

en: Vertical alignment for child
sr: Усправно поравнање за садржани елемент

en: Image widget
sr: Елемент за слику

en: Default Spacing
sr: Размак подразумјеваних

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons
sr: Размак који треба додати за „подразумјеване“ дугмиће

en: Default Outside Spacing
sr: Размак око подразумјеваних

en: Extra space to add for CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
sr: Размак који треба додати увијек око подразумјеваних дугмића

en: Child X Displacement
sr: Водоравни помјерај садржаног елемента

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
sr: Колико да се помјери садржани елемент у правцу X осе на притисак дугмета

en: Child Y Displacement
sr: Усправни померај садржаног елемента

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
sr: Колико помјерити садржани елемент у правцу Y осе када се дугме притисне

en: Show button images
sr: Прикажи слике дугмета

en: The selected year
sr: Изабрана година

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
sr: Изабрани мјесец (број између 0 и 11)

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
sr: Изабрани дан (број између 1 и 31 или 0 да се одозначи тренутно изабрани дан)

en: Show Heading
sr: Прикажи заглавље

en: If TRUE, a heading is displayed
sr: Уколико је постављено, приказује се заглавље

en: Show Day Names
sr: Прикажи имена дана

en: If TRUE, day names are displayed
sr: Уколико је постављено, приказују се имена дана

en: No Month Change
sr: Нема измјене мјесеца

en: Show Week Numbers
sr: Прикажи број недјеље

en: If TRUE, week numbers are displayed
sr: Уколико је постављено, приказују се бројеви недјеља

en: mode
sr: начин рада

en: Editable mode of the CellRenderer
sr: Начин уноса CellRenderer-a

en: visible
sr: приказати

en: Display the cell
sr: Приказати ћелију

en: The x-align
sr: Водоравно поравнање

en: yalign
sr: y-поравнање

en: The y-align
sr: Усправно поравнање

en: xpad
sr: x-попуна

en: The xpad
sr: Водоравна попуна

en: ypad
sr: y-попуна

en: The ypad
sr: Усправна попуна

en: width
sr: ширина

en: The fixed width
sr: Утврђена ширина

en: height
sr: висина

en: The fixed height
sr: Утврђена висина

en: Is Expander
sr: Грана се

en: Row has children
sr: Ред садржи друге редове

en: Is Expanded
sr: Разгранат

en: Row is an expander row, and is expanded
sr: Ред се грана, и већ је разгранат

en: Cell background color name
sr: Име боје позадине ћелије

en: Cell background color as a string
sr: Боја позадине ћелије као низ знакова

en: Cell background color
sr: Боја позадине ћелије

en: Cell background color as a GdkColor
sr: Боја позадине ћелије као GdkColor

en: Cell background set
sr: Поставити боју позадине ћелије

en: Whether this tag affects the cell background color
sr: Да ли ове поставке утичу на боју позадине ћелије

en: Text Column
sr: Текстуална колона

en: A column in the data source model to get the strings from
sr: Колона у моделу извора података из којег се извлаче ниске

en: Pixbuf Object
sr: Pixbuf објекат

en: The pixbuf to render
sr: Pixbuf за исцртавање

en: Pixbuf Expander Open
sr: Pixbuf за разгранате

en: Pixbuf for open expander
sr: Pixbuf за приказано гранање

en: Pixbuf Expander Closed
sr: Pixbuf за неразгранате

en: Pixbuf for closed expander
sr: Pixbuf за неприказано гранање

en: Stock ID
sr: ID припремљене

en: The stock ID of the stock icon to render
sr: ID припремљене сличице која се исцртава

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
sr: GtkIconSize вриједност која одређује величину исцртане иконе

en: Detail
sr: Детаљ

en: Render detail to pass to the theme engine
sr: Детаљ исцртавања који се прослеђује мотору теме

en: Icon
sr: Икона

en: Text
sr: Текст

en: Text x alignment
sr: Водоравно поравнање текста

en: Text y alignment
sr: Усправно поравнање текста

en: Orientation and growth direction of the progress bar
sr: Правац пружања и смјер раста у елементу за приказ напретка

en: Adjustment
sr: Поправка

en: The acceleration rate when you hold down a button
sr: Убрзање када држите дугме притиснуто

en: Digits
sr: Цифара

en: The number of decimal places to display
sr: Број децималних мјеста које желите да прикажете

en: Attributes
sr: Особине

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
sr: Списак стилских особина текста који се исцртава

en: Single Paragraph Mode
sr: У једном пасусу

en: Whether or not to keep all text in a single paragraph
sr: Да ли да задржи сав текст у једном пасусу

en: Background color name
sr: Име боје позадине

en: Background color as a string
sr: Боја позадине као низ знакова

en: Background color as a GdkColor
sr: Боја позадине као GdkColor

en: Foreground color name
sr: Име боје исцртавања

en: Foreground color as a string
sr: Боја исцртавања као низ знакова

en: Foreground color
sr: Боја исцртавања

en: Foreground color as a GdkColor
sr: Боја исцртавања као GdkColor

en: Whether the text can be modified by the user
sr: Да ли корисник може мијењати текст

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
sr: Опис писма као низ знакова, нпр. „Sans Italic 12“

en: Font scale
sr: Размјера писма

en: Font scaling factor
sr: Чинилац којим се увећава или умањује величина писма

en: Language
sr: Језик

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
sr: Језик на коме је текст, као ISO код. Pango ово може користити као наговештај при исцртавању текста. Ако не разумете овај параметар, онда вам највероватније ни не треба

en: Wrap mode
sr: Прелом

en: Wrap width
sr: Ширина за прелом

en: Alignment
sr: Поравнање

en: Background set
sr: Постављена позадина

en: Whether this tag affects the background color
sr: Да ли ове поставке утичу на боју позадине

en: Foreground set
sr: Постављена боја

en: Whether this tag affects the foreground color
sr: Да ли ове поставке утичу на боју исцртавања

en: Editability set
sr: Постављена измјењивост

en: Whether this tag affects text editability
sr: Да ли ове поставке утичу на то да ли је текст измјењив

en: Font scale set
sr: Постављена размјера писма

en: Whether this tag scales the font size by a factor
sr: Да ли ове поставке утичу на измјену величине писма помоћу чиниоца

en: Language set
sr: Постављен језик

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
sr: Да ли ова поставка утиче на језик у ком се текст исцртава

en: Toggle state
sr: Стање жабице

en: The toggle state of the button
sr: Стање жабице

en: Inconsistent state
sr: Недоследно стање

en: The inconsistent state of the button
sr: Недоследно стање дугмића

en: The toggle button can be activated
sr: Жабицу је могуће активирати

en: Radio state
sr: Стање једноизборника

en: Draw the toggle button as a radio button
sr: Исцртај жабицу као једноизборник

en: Size of check or radio indicator
sr: Величина показатеља означавања или једноизборника

en: Indicator Size
sr: Величина показатеља

en: Indicator Spacing
sr: Размаци показатеља

en: Spacing around check or radio indicator
sr: Размаци око показатеља означавања или једноизборника

en: Active
sr: Активан

en: Whether the menu item is checked
sr: Да ли је ставка менија означена

en: Inconsistent
sr: Недосљедно

en: Whether to display an "inconsistent" state
sr: Да ли приказати „недосљедно“ стање

en: Draw as radio menu item
sr: Исцртај као радио дугме

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
sr: Да ли ставка менија изгледа на искључиву ставку

en: Use alpha
sr: Користи провидност

en: Whether or not to give the color an alpha value
sr: Да ли ће или не боја бити дјелимично провидна

en: Title
sr: Наслов

en: The title of the color selection dialog
sr: Наслов прозорчета за избор боје

en: Current Color
sr: Текућа боја

en: The selected color
sr: Изабрана боја

en: Current Alpha
sr: Тренутна провидност

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr: Тренутна вриједност провидности (0 — потпуно провидно, 65535 — потпуно непровидно)

en: Has Opacity Control
sr: Садржи управљање провидношћу

en: Whether the color selector should allow setting opacity
sr: Да ли изборник боје дозвољава постављање провидности

en: Has palette
sr: Садржи палету

en: Whether a palette should be used
sr: Да ли треба користити палету

en: The current color
sr: Тренутна боја

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
sr: Тренутна вриједност провидности (0 — потпуно провидно, 65535 — потпуно непровидно)

en: Custom palette
sr: Подешена палета

en: Palette to use in the color selector
sr: Која се палета користи у изборнику боје

en: Enable arrow keys
sr: Омогућена употреба стрелица

en: Whether the arrow keys move through the list of items
sr: Да ли стрелице омогућавају кретање кроз списак ставки

en: Always enable arrows
sr: Увијек омогућене стрелице

en: Obsolete property, ignored
sr: Превазиђена особина, занемарује се

en: Case sensitive
sr: Зависно од величине слова

en: Whether list item matching is case sensitive
sr: Да ли проналажење ставки списка зависи од величине слова

en: Allow empty
sr: Дозволити празно

en: Whether an empty value may be entered in this field
sr: Да ли ово поље може бити без вриједности

en: Value in list
sr: Вриједност са списка

en: Whether entered values must already be present in the list
sr: Да ли унете вриједности морају већ бити присутне на списку

en: ComboBox model
sr: Модел падајуће листе

en: The model for the combo box
sr: Модел за падајућу листу

en: Row span column
sr: Ред обухвата колону

en: TreeModel column containing the row span values
sr: Модел колоне стабла који садржи вриједности обухватања редова

en: Column span column
sr: Колона обухвата колону

en: TreeModel column containing the column span values
sr: Модел колоне стабла који садржи вриједности обухватања колона

en: Active item
sr: Активна ставка

en: The item which is currently active
sr: Ставка која је тренутно активна

en: Add tearoffs to menus
sr: Додај отцјепљивање у меније

en: Has Frame
sr: Садржи оквир

en: Tearoff Title
sr: Наслов отцјепљеног

en: Appears as list
sr: Изгледа као списак

en: Shadow type
sr: Врста сјенке

en: Resize mode
sr: Промјена величине

en: Specify how resize events are handled
sr: Начин на који се обрађује промјена величине

en: Border width
sr: Ширина ивице

en: The width of the empty border outside the containers children
sr: Ширина празне ивице око елемената у садржаоцу

en: Child
sr: Садржани елемент

en: Can be used to add a new child to the container
sr: Може се користити за додавање нових елемената у садржаоц

en: Curve type
sr: Врста криве

en: Is this curve linear, spline interpolated, or free-form
sr: Да ли је крива линеарна, сплајн, или слободна линија

en: Minimum X
sr: Најмање X

en: Minimum possible value for X
sr: Најмања дозвољена вриједност за X координату

en: Maximum X
sr: Највеће X

en: Maximum possible X value
sr: Највећа дозвољена вриједност за X координату

en: Minimum Y
sr: Најмање Y

en: Minimum possible value for Y
sr: Најмања дозвољена вриједност за Y координату

en: Maximum Y
sr: Највеће Y

en: Maximum possible value for Y
sr: Највећа дозвољена вриједност за Y координату

en: Has separator
sr: Садржи раздвојник

en: The dialog has a separator bar above its buttons
sr: Прозорче садржи раздвојник изнад дугмића

en: Content area border
sr: Ивица површине садржаја

en: Width of border around the main dialog area
sr: Ширина ивице око главне површине прозорчета

en: Button spacing
sr: Размак дугмића

en: Spacing between buttons
sr: Размаци између дугмића

en: Action area border
sr: Ивица површине за дјеловање

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
sr: Ширина ивице око простора за дугмиће у дну прозорчета

en: Cursor Position
sr: Положај курзора

en: The current position of the insertion cursor in chars
sr: Тренутни положај курзора за унос као број знакова

en: Selection Bound
sr: Граница избора

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
sr: Положај супротног краја избора у односу на курзор као број знакова

en: Whether the entry contents can be edited
sr: Дозвољена измјена садржаја поља

en: Maximum length
sr: Највећа дужина

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sr: Највише дозвољених знакова за ово поље. Нула уколико нема ограничења

en: Visibility
sr: Видљивост

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
sr: Уколико није постављено, приказује се „невидљиви знак“ умјесто правог текста (унос лозинке)

en: FALSE removes outside bevel from entry
sr: Уколико није постављено, не приказује се спољашњи оквир

en: Invisible character
sr: Невидљиви знак

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
sr: Знак који се користи када се сакрива садржај поља (за унос лозинке)

en: Activates default
sr: Покреће подразумјевани

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
sr: Да ли се покреће подразумјевана акција (нпр. подразумјевано дугме у прозорчету) када се притисне Ентер

en: Width in chars
sr: Ширина у знаковима

en: Number of characters to leave space for in the entry
sr: За колико знакова има мјеста у пољу

en: Scroll offset
sr: Помјерај

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
sr: Број тачака поља која су избачена са екрана улијево

en: The contents of the entry
sr: Садржај поља

en: X align
sr: X поравнање

en: Overwrite mode
sr: Начин преписивања

en: Select on focus
sr: Изабери кад је у жижи

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
sr: Да ли изабрати садржај када поље пријеђе у жижу

en: Completion Model
sr: Модел допуњавања

en: The model to find matches in
sr: Модел по којем се траже поклапања

en: Minimum Key Length
sr: Најмања дужина кључа

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
sr: Најмања дужина кључа за претрагу ради налажења поклапања

en: Visible Window
sr: Видљив прозор

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
sr: Да ли се види поље са догађајима, насупрот невидљивом и коришћеном само за реаговање на догађаје.

en: Above child
sr: Изнад садржаног

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
sr: Да ли је прозор за праћење догађаја изнад прозора садржаног елемента умјесто испод.

en: Expanded
sr: Раширено

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
sr: Да ли је отворен разграник ради приказа садржаних елемената

en: Text of the expander's label
sr: Текст ознаке разграника

en: Use markup
sr: Користи ознаке

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
sr: Текст ознаке садржи XML ознаке. Видјети pango_parse_markup()

en: Space to put between the label and the child
sr: Размак који се ставља између ознаке и садржаног елемента

en: Label widget
sr: Елемент ознаке

en: A widget to display in place of the usual expander label
sr: Елемент који се приказује намјесто уобичајене ознаке разграника

en: Expander Size
sr: Величина разграника

en: Size of the expander arrow
sr: Величина стрелице за гранање

en: Spacing around expander arrow
sr: Размаци око стрелица за гранање

en: Action
sr: Акција

en: The type of operation that the file selector is performing
sr: Врста операције коју обавља избирач датотека

en: File System Backend
sr: Машинерија за систем датотека

en: Name of file system backend to use
sr: Име машинерије за систем датотека који ће се користити

en: Filter
sr: Филтер

en: The current filter for selecting which files are displayed
sr: Текући филтер којим се одређује које датотеке да приказује

en: Local Only
sr: Само локални

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
sr: Да ли се избор датотека ограничава на локалне file: адресе

en: Preview widget
sr: Елемент за преглед

en: Application supplied widget for custom previews.
sr: Елемент који обезбјеђује програм за посебне прегледе.

en: Preview Widget Active
sr: Елемент за преглед је активан

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
sr: Да ли се приказује елемент програма за посебне прегледе.

en: Use Preview Label
sr: Користи ознаку за преглед

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
sr: Да ли да прикажем испоручену ознаку уз име прегледане датотеке.

en: Extra widget
sr: Допунски елемент

en: Application supplied widget for extra options.
sr: Елемент који обезбјеђује програм за допунске опције.

en: Select Multiple
sr: Вишеструки избор

en: Whether to allow multiple files to be selected
sr: Да ли је дозвољен избор више датотека

en: Show Hidden
sr: Прикажи сакривене

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
sr: Да ли се приказују сакривене датотеке и директоријуми

en: Filename
sr: Име датотеке

en: The currently selected filename
sr: Тренутно изабрано име датотеке

en: Show file operations
sr: Прикажи операције са датотекама

en: Whether buttons for creating/manipulating files should be displayed
sr: Да ли приказати дугмиће за прављење/баратање датотекама

en: X position of child widget
sr: Водоравни положај садржаног елемента

en: Y position of child widget
sr: Усправни положај садржаног елемента

en: The title of the font selection dialog
sr: Наслов прозорчета за избор писма

en: Font name
sr: Име писма

en: The name of the selected font
sr: Име изабраног писма

en: Whether the label is drawn in the selected font
sr: Да ли се ознака исцртава помоћу изабраног писма

en: Use size in label
sr: Користи величину у ознаци

en: Whether the label is drawn with the selected font size
sr: Да ли се ознака исцртава помоћу изабране величине писма

en: Show style
sr: Прикажи стил

en: Whether the selected font style is shown in the label
sr: Да ли се приказује изабрани стил писма у ознаци

en: Show size
sr: Прикажи величину

en: Whether selected font size is shown in the label
sr: Да ли се приказује изабрана величина писма у ознаци

en: The GdkFont that is currently selected
sr: Тренутно изабрано писмо

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
sr: Текст који се приказује ради испробавања изабраног писма

en: Text of the frame's label
sr: Текст ознаке оквира

en: Label xalign
sr: Водоравно поравнање ознаке

en: The horizontal alignment of the label
sr: Водоравно поравнање ознаке

en: Label yalign
sr: Усправно поравнање ознаке

en: The vertical alignment of the label
sr: Усправно поравнање ознаке

en: Deprecated property, use shadow_type instead
sr: Превазиђена особина, користите врсту сјенке

en: Frame shadow
sr: Сјенка оквира

en: Appearance of the frame border
sr: Изглед ивице оквира

en: A widget to display in place of the usual frame label
sr: Елемент који се приказује намјесто уобичајене ознаке оквира

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
sr: Изглед сјенке која уоквирује садржалац

en: Handle position
sr: Положај ручке

en: Position of the handle relative to the child widget
sr: Положај ручке у односу на садржани елемент

en: Snap edge
sr: Привуци ивици

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
sr: Страна кућице са ручком која се поравнава тачком пријањања

en: Snap edge set
sr: Постављено привлачење ивици

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
sr: Да ли се користи вриједност из особине snap_edge (привуци ивици) или вриједност изведена из handle_position (позиције ручке)

en: Reorderable
sr: Редослед промјенљив

en: View is reorderable
sr: Дозвољена је измјена редоследа

en: Selection Box Color
sr: Боја површи избора

en: Color of the selection box
sr: Боја површи избора

en: Selection Box Alpha
sr: Провидност површи избора

en: Opacity of the selection box
sr: Провидност површи избора

en: A GdkPixbuf to display
sr: GdkPixbuf за приказ

en: Pixmap
sr: Пиксмапа

en: A GdkPixmap to display
sr: GdkPixmap за приказ

en: Image
sr: Слика

en: A GdkImage to display
sr: GdkImage за приказ

en: Mask
sr: Маска

en: Mask bitmap to use with GdkImage or GdkPixmap
sr: Битмапа маске која се користи уз GdkImage или GdkPixmap

en: Filename to load and display
sr: Име датотеке за учитавање и приказ

en: Stock ID for a stock image to display
sr: ID припремљене слике за приказ

en: Icon set
sr: Скуп икона

en: Icon set to display
sr: Скуп икона за приказ

en: Icon size
sr: Величина икона

en: Animation
sr: Анимација

en: GdkPixbufAnimation to display
sr: GdkPixbufAnimation за приказ

en: Storage type
sr: Врста смјештаја

en: The representation being used for image data
sr: Начин записа који се користи за податке за слику

en: Child widget to appear next to the menu text
sr: Садржани елемент који се појављује поред текста за мени

en: Show menu images
sr: Прикажи слике у менију

en: Whether images should be shown in menus
sr: Да ли се приказују слике у менију

en: The screen where this window will be displayed
sr: Екран на којем ће се приказати овај прозор

en: The text of the label
sr: Текст ознаке

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
sr: Списак стилских особина које се примјењују на текст ознаке

en: Justification
sr: Слагање редова

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
sr: Поравнање линија текста ознаке у међусобном односу. Ово не утиче на поравнање ознаке у њој додјељеном простору. Видјети GtkMisc::xalign за то

en: Pattern
sr: Образац

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
sr: Низ знакова гдје подвлаке „_“ означавају знакове које треба подвући у тексту

en: Line wrap
sr: Дјељење линије

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
sr: Уколико је постављено, линије се дијеле уколико текст постане преширок

en: Selectable
sr: Избирљив

en: Whether the label text can be selected with the mouse
sr: Да ли се текст ознаке може изабрати мишем

en: Mnemonic key
sr: Тастер пречице

en: The mnemonic accelerator key for this label
sr: Тастер пречица за ову ознаку

en: Mnemonic widget
sr: Елемент пречице

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
sr: Елемент који се активира када се притисне тастер пречице ове ознаке

en: Horizontal adjustment
sr: Водоравна поправка

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
sr: GtkAdjustment за водоравни положај

en: Vertical adjustment
sr: Усправна поправка

en: The GtkAdjustment for the vertical position
sr: GtkAdjustment за усправни положај

en: The width of the layout
sr: Ширина приказа

en: The height of the layout
sr: Висина приказа

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
sr: Наслов који може приказати управник прозора када се овај мени отцјепи

en: Vertical Padding
sr: Усправна попуна

en: Extra space at the top and bottom of the menu
sr: Количина размака који се додаје на врху и на дну менија

en: Vertical Offset
sr: Усправни помјерај

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
sr: Када је мени заправо подмени, помјери га усправно за овај број тачака

en: Horizontal Offset
sr: Водоравни помјерај

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
sr: Када је мени заправо подмени, помјери га водоравно за овај број тачака

en: Left Attach
sr: Лијево припајање

en: The column number to attach the left side of the child to
sr: Број колоне за коју се качи лијева страна садржаног елемента

en: Right Attach
sr: Десно припајање

en: The column number to attach the right side of the child to
sr: Број колоне за коју се качи десна страна садржаног елемента

en: Top Attach
sr: Горње припајање

en: The row number to attach the top of the child to
sr: Број реда за који се качи горња страна садржаног елемента

en: Bottom Attach
sr: Доње припајање

en: The row number to attach the bottom of the child to
sr: Број реда за који се качи доња страна садржаног елемента

en: Can change accelerators
sr: Дозвољена измјена пречица

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
sr: Да ли је дозвољена измјена пречица притиском на тастере над ставком менија

en: Delay before submenus appear
sr: Вријеме прије појаве подменија

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
sr: Најмање вријеме које се показивач миша мора задржати преко ставке менија да би се појавио подмени

en: Delay before hiding a submenu
sr: Вријеме прије скривања подменија

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
sr: Време прије скривања подменија када се показивач креће према подменију

en: Style of bevel around the menubar
sr: Стил удубљења око линије менија

en: Internal padding
sr: Унутрашња попуна

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
sr: Количина ивичног размака између сјенке менија и ставки менија

en: Delay before drop down menus appear
sr: Вријеме прије појаве падајућих менија

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
sr: Вријеме прије појаве подменија са линије менија

en: Image/label border
sr: Ивица слике/ознаке

en: Width of border around the label and image in the message dialog
sr: Ширина ивице око ознаке и слике у обавјештајном прозорчету

en: Use separator
sr: Користи раздвојник

en: Whether to put a separator between the message dialog's text and the buttons
sr: Да ли да постави раздвојник између текста и дугмади у прозорчету са порукама

en: Message Type
sr: Врста обавјештења

en: The type of message
sr: Врста обавјештења

en: Message Buttons
sr: Дугмићи обавјештења

en: The buttons shown in the message dialog
sr: Дугмићи који се приказују у прозорчету са поруком

en: Y align
sr: Y поравнање

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
sr: Усправно поравнање, од 0 (врх) до 1 (дно)

en: X pad
sr: X попуна

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
sr: Количина размака који се додаје лијево и десно од елемента, у тачкама

en: Y pad
sr: Y попуна

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
sr: Количина размака који се додаје на врху и на дну елемента, у тачкама

en: Page
sr: Лист

en: The index of the current page
sr: Број текућег листа

en: Tab Position
sr: Положај језичака

en: Which side of the notebook holds the tabs
sr: На којој страни се налазе језичци

en: Tab Border
sr: Ивица језичака

en: Width of the border around the tab labels
sr: Ширина ивице око ознака језичака

en: Horizontal Tab Border
sr: Водоравнa ивица језичака

en: Width of the horizontal border of tab labels
sr: Ширина водоравне ивице ознака језичака

en: Vertical Tab Border
sr: Усправна ивица језичака

en: Width of the vertical border of tab labels
sr: Ширина усправне ивице ознака језичака

en: Show Tabs
sr: Прикажи језичке

en: Whether tabs should be shown or not
sr: Да ли се језичци приказују или не

en: Show Border
sr: Прикажи ивицу

en: Whether the border should be shown or not
sr: Да ли се ивица приказује или не

en: Scrollable
sr: Много језичака

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
sr: Уколико је постављено, додају се стрелице када има превише језичака да би стали на предвиђен простор

en: Enable Popup
sr: Омогући мени

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
sr: Уколико је постављено, притисак на десни тастер миша отвара мени који се може користити за пребацивање на лист

en: Whether tabs should have homogeneous sizes
sr: Да ли језичци имају исте величине

en: Tab label
sr: Ознака језичка

en: Menu label
sr: Ознака менија

en: Tab expand
sr: Разоткриј језичак

en: Tab fill
sr: Попуњавање језичака

en: Tab pack type
sr: Врста језичака

en: Secondary backward stepper
sr: Друга корачница уназад

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
sr: Прикажи другу стрелицу за назад на другом крају зоне са језичцима

en: Secondary forward stepper
sr: Друга корачница унапред

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
sr: Прикажи другу стрелицу за напред на другом крају зоне са језичцима

en: Backward stepper
sr: Корачница уназад

en: Display the standard backward arrow button
sr: Прикажи обично дугме са стрелицом уназад

en: Forward stepper
sr: Корачница унапред

en: Display the standard forward arrow button
sr: Прикажи обично дугме са стрелицом унапријед

en: The menu of options
sr: Мени могућности

en: Size of dropdown indicator
sr: Величина падајућег показатеља

en: Spacing around indicator
sr: Размаци око показатеља

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
sr: Положај раздвојника плоча у тачкама (0 означава скроз на лијевој страни или на врху)

en: Position Set
sr: Положај постављен

en: TRUE if the Position property should be used
sr: Укључено уколико треба користити особину за положај

en: Handle Size
sr: Величина ручке

en: Width of handle
sr: Ширина ручке

en: Minimal Position
sr: Најмањи положај

en: Smallest possible value for the "position" property
sr: Најмања могућа вриједност за особину „position“

en: Maximal Position
sr: Највећи положај

en: Largest possible value for the "position" property
sr: Највећа могућа вриједност за особину „position“

en: Resize
sr: Промјени величину

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
sr: Уколико је постављено, садржани елемент се шири и скупља заједно са оквирним елементом

en: Shrink
sr: Скупљање

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
sr: Уколико је постављено, садржани елемент може бити мањи него што је потребно

en: Whether the preview widget should take up the entire space it is allocated
sr: Да ли елемент за преглед треба да заузме сав доступни простор

en: Activity mode
sr: Активност у току

en: Show text
sr: Прикажи текст

en: The GtkAdjustment connected to the progress bar (Deprecated)
sr: GtkAdjustment везан за елемент за приказ напретка (превазиђено)

en: Bar style
sr: Врста приказа

en: Specifies the visual style of the bar in percentage mode (Deprecated)
sr: Одређује видљиви стил елемента у постотном режиму (превазиђено)

en: Activity Step
sr: Корак активност

en: The increment used for each iteration in activity mode (Deprecated)
sr: Корак који се користи при сваком увећању док је активност у току (превазиђено)

en: Activity Blocks
sr: Блокови активности

en: The number of blocks which can fit in the progress bar area in activity mode (Deprecated)
sr: Број блокова који могу стати на површину елемента док је активност у току (превазиђено)

en: Discrete Blocks
sr: Ненаметљиви блокови

en: The number of discrete blocks in a progress bar (when shown in the discrete style)
sr: Број ненаметљивих блокова у елементу за приказ напретка (када се користи ненаметљиви приказ)

en: Fraction
sr: Дио

en: The fraction of total work that has been completed
sr: Дио који је завршен од укупног посла

en: Pulse Step
sr: Корак увећања

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
sr: Колико од укупног напретка унаприједити помјерајући блок при скоковитом прираштају

en: Text to be displayed in the progress bar
sr: Текст који се приказује у елементу напретка

en: The value
sr: Вриједност

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
sr: Вриједност коју враћа gtk_radio_action_get_current_value() када је ова акција текућа акција своје групе.

en: Update policy
sr: Политика освјежавања

en: How the range should be updated on the screen
sr: Како се опсег освјежава на екрану

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
sr: GtkAdjustment који садржи текућу вриједност овог опсега

en: Inverted
sr: Изврнуто

en: Invert direction slider moves to increase range value
sr: Изврни смјер кретања клизача за повећање вриједности опсега

en: Slider Width
sr: Ширина клизача

en: Width of scrollbar or scale thumb
sr: Ширина клизача или размјерника

en: Trough Border
sr: Ивица увале

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
sr: Размак између клизача/корачнице и спољног удубљења

en: Stepper Size
sr: Величина корачнице

en: Length of step buttons at ends
sr: Дужина корачница на крајевима

en: Stepper Spacing
sr: Размак корачница

en: Spacing between step buttons and thumb
sr: Размак између корачница и клизача

en: Arrow X Displacement
sr: Водоравни помјерај стрелице

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
sr: Колико помјерити стрелицу у правцу X осе када се дугме притисне

en: Arrow Y Displacement
sr: Усправни помјерај стрелице

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
sr: Колико помјерити стрелицу у правцу Y осе када се дугме притисне

en: Lower
sr: Доња

en: Lower limit of ruler
sr: Доња граница лењира

en: Upper
sr: Горња

en: Upper limit of ruler
sr: Горња граница лењира

en: Position of mark on the ruler
sr: Мјесто ознаке на лењиру

en: Max Size
sr: Највећа величина

en: Maximum size of the ruler
sr: Највећа дозвољена величина лењира

en: The number of decimal places that are displayed in the value
sr: Број децималних мјеста која ће бити приказана за вриједност

en: Draw Value
sr: Прикажи вриједност

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
sr: Да ли се текућа вриједност приказује као текст уз клизач

en: Value Position
sr: Мјесто за вриједност

en: The position in which the current value is displayed
sr: Мјесто на којем се приказује текућа вриједност

en: Slider Length
sr: Дужина клизача

en: Length of scale's slider
sr: Дужина клизача за размјерник

en: Value spacing
sr: Размак вриједности

en: Space between value text and the slider/trough area
sr: Размак између текста са вриједношћу и површине клизача

en: Icons
sr: Иконе

en: Minimum Slider Length
sr: Најмања дужина клизача

en: Minimum length of scrollbar slider
sr: Најмања дозвољена дужина клизача

en: Fixed slider size
sr: Утврђена величина клизача

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
sr: Не дозвољава промјену величине клизача, већ је утврђује на најмању дозвољену дужину

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
sr: Прикажи другу стрелицу уназад на супротној страни клизача

en: Horizontal Adjustment
sr: Водоравна поправка

en: Vertical Adjustment
sr: Усправна поправка

en: Horizontal Scrollbar Policy
sr: Приказивање стрелица за водоравно помјерање

en: When the horizontal scrollbar is displayed
sr: Када се приказују стрелице за водоравно помјерање садржаја

en: Vertical Scrollbar Policy
sr: Приказивање стрелица за усправно помјерање

en: When the vertical scrollbar is displayed
sr: Када се приказују стрелице за усправно помјерање садржаја

en: Window Placement
sr: Постављање прозора

en: Shadow Type
sr: Врста сјенке

en: Style of bevel around the contents
sr: Стил удубљења око садржаја

en: Scrollbar spacing
sr: Размак између стрелица

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
sr: Број тачака између стрелица за помјерање садржаја и самог садржаја

en: Draw
sr: Цртај

en: Whether the separator is drawn, or just blank
sr: Да ли се раздвајачи исцртавају, или су празнине

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
sr: Најдужи дозвољени размак између два клика како би се они сматрали једним двокликом (у милисекундама)

en: Double Click Distance
sr: Размак двоклика

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
sr: Највећи дозвољени размак између два клика како би се они сматрали једним двокликом (у тачкама)

en: Whether the cursor should blink
sr: Да ли курсор треба да трепери

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
sr: Дужина периода треперења курсора, у милисекундама

en: Split Cursor
sr: Раздвојени курсор

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
sr: Да ли треба приказати два курсора за мјешани текст са лијева на десно и са десна на лијево

en: Theme Name
sr: Име теме

en: Name of theme RC file to load
sr: Име RC датотеке теме за учитавање

en: Icon Theme Name
sr: Име теме икона

en: Name of icon theme to use
sr: Име теме икона која ће се користити

en: Key Theme Name
sr: Име теме тастера

en: Name of key theme RC file to load
sr: Име RC датотеке теме тастера за учитавање

en: Menu bar accelerator
sr: Пречица за линију менија

en: Keybinding to activate the menu bar
sr: Избор тастера за приступ линији менија

en: Drag threshold
sr: Праг превлачења

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
sr: Колико се тачака смије курсор помјерити прије повлачења

en: Font Name
sr: Име писма

en: Name of default font to use
sr: Име уобичајеног писма које ће се користити

en: Icon Sizes
sr: Величине икона

en: Xft Antialias
sr: Xft омекшавање

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr: Да ли да омекшава Xft фонтове; 0=не, 1=да, -1=подразумјевано

en: Xft Hinting
sr: Xft хинтови

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
sr: Да ли да користи хинтове за Xft фонтове; 0=не, 1=да, -1=подразумјевано

en: Xft Hint Style
sr: Стил Xft хинтова

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
sr: Врста омекшавања испод тачке; „none“, „rgb“, „bgr“, „vrgb“, „vbgr“

en: Xft DPI
sr: Xft ТПИ

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
sr: Резолуција за Xft, у 1024 * тачака/инчу. -1 за подразумјевану вриједност

en: Enable Animations
sr: Омогући анимације

en: Default file chooser backend
sr: Подразумјевана подршка за избор датотека

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
sr: Име подршке коју подразумјевано користи GtkFileChooser

en: The adjustment that holds the value of the spinbutton
sr: Поправка која садржи вриједност вртећег дугмета

en: Climb Rate
sr: Брзина повећања

en: Snap to Ticks
sr: Заустави се на цртицама

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
sr: Да ли се погрешне вриједности самостално мијењају у најближи корак вртећег дугмета

en: Numeric
sr: Бројевни

en: Whether non-numeric characters should be ignored
sr: Да ли се занемарују небројевни знакови

en: Wrap
sr: У круг

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
sr: Да ли се вртеће дугме врти у круг по достизању граница

en: Update Policy
sr: Начин освјежавања

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
sr: Да ли се вртеће дугме увек освјежава, или само када је вриједност дозвољена

en: Reads the current value, or sets a new value
sr: Читање тренутне вриједности, или постављање нове

en: Style of bevel around the spin button
sr: Стил удубљења око вртећег дугмета

en: Has Resize Grip
sr: Хватаљка за промјену величине

en: Whether the statusbar has a grip for resizing the toplevel
sr: Да ли се у линији стања налази и хватаљка за промјену величине

en: Style of bevel around the statusbar text
sr: Начин приказа удубљења око текста на линији стања

en: Rows
sr: Редова

en: The number of rows in the table
sr: Број редова у табели

en: Columns
sr: Колона

en: The number of columns in the table
sr: Број колона у табели

en: Row spacing
sr: Размак редова

en: The amount of space between two consecutive rows
sr: Размак између два сусједна реда

en: Column spacing
sr: Размак колона

en: The amount of space between two consecutive columns
sr: Размак између двије сусједне колоне

en: Left attachment
sr: Лијево припајање

en: Right attachment
sr: Десно припајање

en: The column number to attach the right side of a child widget to
sr: Број колоне за коју се качи десна страна садржаног елемента

en: Top attachment
sr: Горње припајање

en: The row number to attach the top of a child widget to
sr: Број реда за који се качи горња страна садржаног елемента

en: Bottom attachment
sr: Доње припајање

en: Horizontal options
sr: Водоравне поставке

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
sr: Поставке које наводе водоравно понашање садржаног елемента

en: Vertical options
sr: Усправне поставке

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
sr: Поставке које наводе усправно понашање садржаног елемента

en: Horizontal padding
sr: Водоравна попуна

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
sr: Додатни размак између садржаног елемента и његовог лијевог и десног сусједа, у тачкама

en: Vertical padding
sr: Усправна попуна

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
sr: Додатни размак између садржаног елемента и његовог горњег и доњег сусједа, у тачкама

en: Horizontal adjustment for the text widget
sr: Водоравна поправка за текст елемент

en: Vertical adjustment for the text widget
sr: Усправна поправка за текст елемент

en: Line Wrap
sr: Прелом реда

en: Whether lines are wrapped at widget edges
sr: Да ли се врши прелом реда на ивици елемента

en: Word Wrap
sr: Прелом речи

en: Whether words are wrapped at widget edges
sr: Да ли се врши прелом речи на ивици елемента

en: Tag Table
sr: Табела ознака

en: Text Tag Table
sr: Табела текст ознака

en: Tag name
sr: Име ознаке

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
sr: Име коришћено за текстуалне ознаке. NULL за неименоване ознаке

en: Background color as a (possibly unallocated) GdkColor
sr: Боја позадине као (можда и недодјељен) GdkColor

en: Background full height
sr: Пуна висина позадине

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
sr: Да ли се бојом позадине испуњава читава висина линије или само висина означених знакова

en: Background stipple mask
sr: Тачкаста маска позадине

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text background
sr: Битмапа која се користи као маска при исцртавању позадине текста

en: Foreground color as a (possibly unallocated) GdkColor
sr: Боја исцртавања као (можда и недодјељен) GdkColor

en: Foreground stipple mask
sr: Тачкаста маска исцртавања

en: Bitmap to use as a mask when drawing the text foreground
sr: Битмапа која се користи као маска при исцртавању самог текста

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
sr: Смјер текста, нпр. са десна на лијево или са лијева на десно

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
sr: Стил писма као PangoStyle, нпр. PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
sr: Варијанта писма као PangoVariant, нпр. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
sr: Тежина писма као цијели број, видјети вриједности за PangoWeight; нпр. PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
sr: Развлачење писма као PangoStretch, нпр. PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
sr: Величина писма у Pango јединицама

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
sr: Величина писма као чиниоц размјере у односу на уобичајену величину писма. Ово се исправно прилагођава измјени теме и слично, па се препоручује. Pango успоставља неке размјере као што је PANGO_SCALE_X_LARGE

en: Left, right, or center justification
sr: Лијево, десно или средишње поравнање

en: Left margin
sr: Лијева маргина

en: Width of the left margin in pixels
sr: Ширина лијеве маргине у тачкама

en: Right margin
sr: Десна маргина

en: Width of the right margin in pixels
sr: Ширина десне маргине у тачкама

en: Indent
sr: Увлачење

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
sr: Колико тачака треба користити за увлачење пасуса

en: Pixels above lines
sr: Тачака изнад линија

en: Pixels of blank space above paragraphs
sr: Број тачака празног простора изнад пасуса

en: Pixels below lines
sr: Тачака испод линија

en: Pixels of blank space below paragraphs
sr: Број тачака празног простора испод пасуса

en: Pixels inside wrap
sr: Тачака унутар пасуса

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
sr: Број тачака празног простора између преломљених редова у пасусу

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
sr: Да ли се прелом не врши никад, између рјечи, или између знакова

en: Tabs
sr: Табулатори

en: Custom tabs for this text
sr: Постави табулаторе за овај текст

en: Invisible
sr: Невидљив

en: Background full height set
sr: Постављена пуна висина позадине

en: Whether this tag affects background height
sr: Да ли ова поставка утиче на висину позадине

en: Background stipple set
sr: Постављена тачкаста маска позадине

en: Whether this tag affects the background stipple
sr: Да ли ова поставка утиче на тачкасту маску позадине

en: Foreground stipple set
sr: Постављена тачкаста маска исцртавања

en: Whether this tag affects the foreground stipple
sr: Да ли ова поставка утиче на тачкасту маску исцртавања

en: Justification set
sr: Постављено слагање редова

en: Whether this tag affects paragraph justification
sr: Да ли ова поставка утиче на слагање редова

en: Left margin set
sr: Постављена лијева маргина

en: Whether this tag affects the left margin
sr: Да ли ова поставка утиче на лијеву маргину

en: Indent set
sr: Постављено увлачење

en: Whether this tag affects indentation
sr: Да ли ова поставка утиче на увлачење пасуса

en: Pixels above lines set
sr: Постављен број тачака изнад линија

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
sr: Да ли ова поставка утиче на број тачака изнад линија

en: Pixels below lines set
sr: Постављен број тачака испод линија

en: Pixels inside wrap set
sr: Постављен број тачака између линија у пасусу

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
sr: Да ли ова поставка утиче на број тачака између линија унутар пасуса

en: Right margin set
sr: Постављена десна маргина

en: Whether this tag affects the right margin
sr: Да ли ова поставка утиче на десну маргину

en: Wrap mode set
sr: Постављен прелом

en: Whether this tag affects line wrap mode
sr: Да ли ова поставка утиче на прелом линија

en: Tabs set
sr: Постављени табулатори

en: Whether this tag affects tabs
sr: Да ли ова поставка утиче на табулаторе

en: Invisible set
sr: Постављен невидљиви текст

en: Whether this tag affects text visibility
sr: Да ли ова поставка утиче на видљивост текста

en: Pixels Above Lines
sr: Тачака изнад линија

en: If the insertion cursor is shown
sr: Да ли се приказује курсор за унос

en: Buffer
sr: Бафер

en: The buffer which is displayed
sr: Бафер који се приказује

en: Whether entered text overwrites existing contents
sr: Да ли унијети текст иде преко постојећег садржаја

en: Accepts tab
sr: Прихвати табулатор

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
sr: Да ли ће Tab тастер унијети знак за табулацију

en: Error underline color
sr: Боја подвлачења грешака

en: Color with which to draw error-indication underlines
sr: Боја којом се исцртавају подвлаке за истицање грешака

en: Create the same proxies as a radio action
sr: Направи исте посреднике као и радио-акција

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
sr: Да ли посредници за ову акцију изгледају као посредници за радио-акције

en: If the toggle button should be pressed in or not
sr: Да ли жабица треба да буде притиснута или не

en: If the toggle button is in an "in between" state
sr: Да ли је жабица у стању „између“

en: Draw Indicator
sr: Приказ показатеља

en: If the toggle part of the button is displayed
sr: Да ли се приказује показатељ жабице

en: The orientation of the toolbar
sr: Правац пружања линије са алаткама

en: How to draw the toolbar
sr: Како исцртати линију са алаткама

en: Show Arrow
sr: Прикажи стрелицу

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
sr: Да ли треба да прикаже стрелицу уколико не стане линија са алаткама

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
sr: Да ли ставка треба да добије додатни простор када расте линија са алаткама

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
sr: Да ли ставка треба да буде исте величине као и остале једнообразне ставке

en: Spacer size
sr: Величина размака

en: Size of spacers
sr: Величина размака

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
sr: Количина ивичног размака између сјенке линије са алатима и дугмића

en: Space style
sr: Стил размака

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
sr: Да ли су размаци усправне линије или само празнине

en: Button relief
sr: Ивица дугмића

en: Type of bevel around toolbar buttons
sr: Врста удубљења око дугмића на линији са алаткама

en: Toolbar style
sr: Начин приказа линије са алаткама

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
sr: Да ли уобичајене линије са алаткама имају само текст, текст и иконе, само иконе, итд.

en: Toolbar icon size
sr: Величина икона за алатке

en: Size of icons in default toolbars
sr: Величина икона за уобичајене линије са алаткама

en: Text to show in the item.
sr: Текст који се приказује у ставци.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
sr: Уколико је постављено, подвлачење означава да се следећи знак користи као пречица у приказаном менију

en: Widget to use as the item label
sr: Елемент који се користи као ознака ставке

en: Stock Id
sr: ID испоручене

en: The stock icon displayed on the item
sr: Испоручена икона приказана уз ставку

en: Icon widget
sr: Елемент иконе

en: Icon widget to display in the item
sr: Елемент иконе који се приказује уз ставку

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
sr: Да ли се ставка алатки сматра важном. Ако је постављено, дугмад алатке приказују и текст у режиму GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ

en: TreeModelSort Model
sr: TreeModelSort модел

en: The model for the TreeModelSort to sort
sr: Модел који треба уредити помоћу TreeModelSort-а

en: TreeView Model
sr: Модел TreeView-а

en: The model for the tree view
sr: Модел за разгранати преглед

en: Horizontal Adjustment for the widget
sr: Водоравна поправка за елемент

en: Vertical Adjustment for the widget
sr: Усправна поправка за елемент

en: Show the column header buttons
sr: Прикажи дугмиће за заглавље колона

en: Headers Clickable
sr: Заглавља се могу кликнути

en: Column headers respond to click events
sr: Заглавља колона одговарају на притиске мишем

en: Expander Column
sr: Колона гранања

en: Set the column for the expander column
sr: Поставите колону у којој се врши гранање

en: Rules Hint
sr: Наговештај за линије

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
sr: Поставите наговештај за мотор теме ради исцртавања редова у наизменичним бојама

en: Enable Search
sr: Омогући претрагу

en: View allows user to search through columns interactively
sr: Преглед дозвољава корисницима да траже интерактивно кроз колоне

en: Search Column
sr: Колона за претрагу

en: Model column to search through when searching through code
sr: Колона кроз коју се претражује када се претражује помоћу кода

en: Fixed Height Mode
sr: Утврђена висина реда

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
sr: Убрзава приказ претпостављањем да сви редови имају исту висину

en: Vertical Separator Width
sr: Ширина усправних раздвојника

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
sr: Усправни размак између поља. Мора бити паран број

en: Horizontal Separator Width
sr: Ширина водоравних раздвојника

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
sr: Водоравни размак између поља. Мора бити паран број

en: Allow Rules
sr: Дозволи линије

en: Allow drawing of alternating color rows
sr: Дозволи исцртавање редова у наизменичним бојама

en: Indent Expanders
sr: Увлачење за гранање

en: Make the expanders indented
sr: Поставити да гранање буде увучено

en: Even Row Color
sr: Боја парног реда

en: Color to use for even rows
sr: Боја за парне редове

en: Odd Row Color
sr: Боја непарног реда

en: Color to use for odd rows
sr: Боја за непарне редове

en: Whether to display the column
sr: Да ли приказати колону

en: Resizable
sr: Величина промјенљива

en: Column is user-resizable
sr: Величину колоне може мијењати корисник

en: Current width of the column
sr: Тренутна ширина колоне

en: Sizing
sr: Величина

en: Resize mode of the column
sr: Начин измјене величине колоне

en: Fixed Width
sr: Утврђена ширина

en: Current fixed width of the column
sr: Тренутна утврђена ширина колоне

en: Minimum Width
sr: Најмања ширина

en: Minimum allowed width of the column
sr: Најмања дозвољена ширина колоне

en: Maximum Width
sr: Највећа ширина

en: Maximum allowed width of the column
sr: Највећа дозвољена ширина колоне

en: Title to appear in column header
sr: Наслов који се појављује у заглављу колоне

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
sr: Колоне дијеле додатну ширину коју добије елемент

en: Clickable
sr: Може се кликнути

en: Whether the header can be clicked
sr: Да ли је могуће кликнути на заглавље

en: Widget
sr: Елемент

en: Widget to put in column header button instead of column title
sr: Елемент који треба ставити у заглавље колоне на мјесто наслова

en: X Alignment of the column header text or widget
sr: Водоравно поравнање текста или елемента у заглављу колоне

en: Whether the column can be reordered around the headers
sr: Да ли се редослијед колона може измјенити око заглавља

en: Sort indicator
sr: Показатељ уређења

en: Whether to show a sort indicator
sr: Да ли треба приказати показатељ уређења

en: Sort order
sr: Редослед уређења

en: Sort direction the sort indicator should indicate
sr: Смјер уређивања који показатељ уређења треба да показује

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
sr: Да ли се додају ставке менија за отцјепљивање у меније

en: Merged UI definition
sr: Спојена дефиниција сучеља

en: An XML string describing the merged UI
sr: XML ниска која описује спојено сучеље

en: The GtkAdjustment that determines the values of the horizontal position for this viewport
sr: GtkAdjustment који одређује вриједност водоравног положаја овог погледа

en: The GtkAdjustment that determines the values of the vertical position for this viewport
sr: GtkAdjustment који одређује вриједност усправног положаја овог погледа

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
sr: Одређује како треба исцртати сјенку око погледа

en: Widget name
sr: Име елемента

en: The name of the widget
sr: Име елемента

en: Parent widget
sr: Садржи га елемент

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
sr: Елемент који садржи овај елемент. Мора бити садржаоц

en: Width request
sr: Захтјев за ширину

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr: Поставити за захтјев за ширину елемента, или -1 уколико треба користити природни захтјев

en: Height request
sr: Захтјев за висину

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
sr: Поставити за захтјев за висину елемента, или -1 уколико треба користити природни захтјев

en: Whether the widget is visible
sr: Да ли је елемент видљив

en: Whether the widget responds to input
sr: Да ли елемент одговара на унос

en: Application paintable
sr: Програм ће исцртавати

en: Whether the application will paint directly on the widget
sr: Да ли ће програм непосредно исцртавати на елементу

en: Can focus
sr: Може бити у жижи

en: Whether the widget can accept the input focus
sr: Да ли елемент може бити у жижи за унос

en: Has focus
sr: У жижи је

en: Whether the widget has the input focus
sr: Да ли је елемент у жижи за унос

en: Is focus
sr: Јесте жижа

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
sr: Да ли је елемент заправо жижни елемент унутар првог нивоа

en: Can default
sr: Може бити подразумјевани

en: Whether the widget can be the default widget
sr: Да ли елемент може бити подразумјевани елемент

en: Has default
sr: Јесте подразумјевани

en: Whether the widget is the default widget
sr: Да ли је елемент подразумјевани елемент

en: Receives default
sr: Прима подразумјевано

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
sr: Уколико је постављено, елемент ће примити подразумјевано дејство када уђе у жижу

en: Composite child
sr: Сложени елемент

en: Whether the widget is part of a composite widget
sr: Да ли је елемент дио сложеног елемента

en: Style
sr: Стил

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
sr: Стил елемента, који садржи податке о томе како ће изгледати (боја итд.)

en: Events
sr: Догађаји

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
sr: Маска за догађаје која одређује које врсте GdkEvents-а овај елемент прима

en: Extension events
sr: Додатни догађаји

en: The mask that decides what kind of extension events this widget gets
sr: Маска за догађаје која одређује које врсте додатних догађаја овај елемент прима

en: No show all
sr: Без приказивања свега

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
sr: Да ли gtk_widget_show_all() не треба да утиче на овај елемент

en: Interior Focus
sr: Унутрашња жижа

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
sr: Да ли исцртати показатељ жиже унутар елемената

en: Focus linewidth
sr: Дебљина жижне линије

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
sr: Дебљина у тачкама линије коју показује елемент у жижи

en: Focus line dash pattern
sr: Образац црткања жижне линије

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
sr: Образац по којем се цртка показатељ елемента у жижи

en: Focus padding
sr: Жижна попуна

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
sr: Ширина у тачкама између показатеља елемента у жижи и оквира елемента

en: Cursor color
sr: Боја курсора

en: Color with which to draw insertion cursor
sr: Боја којом се исцртава курсор за унос

en: Secondary cursor color
sr: Друга боја курсора

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
sr: Боја којом се исцртава други курсор за унос при уносу мјешаног текста са десна на лијево, и текста са лијева на десно

en: Cursor line aspect ratio
sr: Размјера курсорне линије

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
sr: Размјера у којој се црта курсор за унос

en: Window Type
sr: Врста прозора

en: The type of the window
sr: Врста прозора

en: Window Title
sr: Наслов прозора

en: The title of the window
sr: Наслов прозора

en: Window Role
sr: Улога прозора

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
sr: Јединствени обиљеживач прозора који се користи при обнављању сесије

en: Allow Shrink
sr: Допусти смањивање

en: If TRUE, the window has no mimimum size. Setting this to TRUE is 99% of the time a bad idea
sr: Уколико је постављено, прозор нема најмању допуштену величину. Укључивање овога је у 99 одсто случајева неприкладно

en: Allow Grow
sr: Допусти повећање

en: If TRUE, users can expand the window beyond its minimum size
sr: Уколико је постављено, корисници могу повећати прозор преко његове најмање величине

en: If TRUE, users can resize the window
sr: Уколико је постављено, корисници могу промјенити величину прозора

en: Modal
sr: Модални

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
sr: Уколико је постављено, прозор је модални (остали прозори се не могу користити док је овај приказан)

en: Window Position
sr: Положај прозора

en: The initial position of the window
sr: Почетни положај прозора

en: Default Width
sr: Уобичајена ширина

en: The default width of the window, used when initially showing the window
sr: Уобичајена ширина прозора, користи се при првом приказивању прозора

en: Default Height
sr: Уобичајена висина

en: The default height of the window, used when initially showing the window
sr: Уобичајена висина прозора, користи се при првом приказивању прозора

en: Destroy with Parent
sr: Уклони са покретачем

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
sr: Да ли овај прозор треба уклонити када се уклони прозор из ког је овај позван

en: Icon for this window
sr: Икона за овај прозор

en: Is Active
sr: Је активан

en: Whether the toplevel is the current active window
sr: Да ли је први ниво тренутно активни прозор

en: Focus in Toplevel
sr: Жижа на први ниво

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
sr: Да ли је жижа за унос унутар овог GtkWindow-а

en: Type hint
sr: Наговјештај о врсти

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
sr: Наговјештај који помаже окружењу радне површине да разумије које врсте је овај прозор и како га поставити.

en: Skip taskbar
sr: Прескочи списак процеса

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
sr: Уколико је постављено, прозор се неће видјети на списку процеса.

en: Skip pager
sr: Не приказуј у списку прозора

en: TRUE if the window should not be in the pager.
sr: Уколико је постављено, прозор се неће видјети у списку прозора.

en: Accept focus
sr: Прихвати фокус

en: TRUE if the window should receive the input focus.
sr: Уколико је постављено, прозор ће примати фокус за унос.

en: Decorated
sr: Украшен

en: Whether the window should be decorated by the window manager
sr: Да ли управник прозорима треба да украси прозор

en: Gravity
sr: Привлачење

en: The window gravity of the window
sr: Привлачење између прозора

en: IM Preedit style
sr: IM начин предуноса

en: How to draw the input method preedit string
sr: Како исцртати текст предуноса за начине уноса

en: IM Status style
sr: Стил стања IM-а

en: How to draw the input method statusbar
sr: Како исцртати линију стања начина уноса

en: corba factory
sr: corba творница

en: The factory pointer
sr: Показивач творнице

en: corba UI container
sr: садржалац corba корисничког сучеља

en: The User interface container
sr: Садржалац корисничког сучеља

en: Dock the toolbar
sr: Прикачи траку са алатима

en: Preferred width
sr: Жељена ширина

en: Preferred height
sr: Жељена висина

en: Select a file to open
sr: Одаберите датотеку за отварање

en: Select files to open
sr: Одаберите датотеке за отварање

en: Select a filename to save
sr: Одаберите име датотеке за снимање

en: Event Forwarding
sr: Прослеђивање догађаја

en: Whether X events should be forwarded
sr: Да ли треба проследити Икс догађаје

en: Description
sr: Опис

en: Interfaces required
sr: Неопходне спреге

en: A NULL-terminated array of interfaces which a server must support in order to be listed in the selector. Defaults to "IDL:Bonobo/Embeddable:1.0" if no interfaces are listed
sr: Празном ниском (NULL) завршени низ спрега које сервер мора подржавати да би био наведен у избирачу. Подразумјевана вриједност је „IDL:Bonobo/Embeddable:1.0“ уколико ниједна спрега није наведена

en: Interface required entry
sr: Упис неопходне спреге

en: One of the interfaces that's required
sr: Једна од неопходних спрега

en: _View tooltips
sr: По_гледај савјете

en: Toolbars
sr: Траке са алатима

en: toolbars
sr: траке са алатима

en: Look
sr: Изглед

en: _Icon
sr: _Икона

en: _Text and Icon
sr: _Текст и икона

en: Text only
sr: Само текст

en: _Priority text only
sr: Само _важан текст

en: Debug
sr: Отклањање грешака

en: _Dump XML
sr: Из_баци XML

en: Dump the entire UI's XML description to the console
sr: Избаци сав опис корисничког сучеља као XML на конзолу

en: Configure UI
sr: Подешавање корисничког сучеља

en: Don't use X shared memory extension
sr: Не користи проширење за дијељену меморију Икса

en: Gtk+ debugging flags to set
sr: Које Гтк+ заставице за отклањање грешки поставити

en: Gtk+ debugging flags to unset
sr: Које Гтк+ заставице за отклањање грешки склонити

en: Load an additional Gtk module
sr: Учитај додатни Гтк модул

en: MODULE
sr: МОДУЛ

en: GTK+
sr: ГТК+

en: Bonobo GUI support
sr: Бонобо подршка за графичко корисничко сучеље

en: B_oth
sr: _Оба

en: T_ext
sr: Т_екст

en: Hide t_ips
sr: Сакриј с_авјете

en: Show t_ips
sr: Прикажи са_вјете

en: _Hide toolbar
sr: _Сакриј траку са алатима

en: Customi_ze
sr: Прила_годи

en: Customize the toolbar
sr: Прилагоди траку са алатима

en: is floating
sr: је плутајућа

en: whether the toolbar is floating
sr: да ли је трака са алатима плутајућа

note: #-#-#-#-#  13 (nautilus 2.5)  #-#-#-#-# name, stock id
en: _Contents
sr: _Садржај

en: Name of the window - used for configuration serialization.
sr: Назив прозора — користи се за серијализацију подешавања.

en: Zoom level
sr: Ниво увећања

en: The degree of enlargment
sr: Степен увећања

en: Minimum Zoom level
sr: Најмањи ниво увећања

en: The minimum degree of enlargment
sr: Најмањи степен увећања

en: Maximum Zoom level
sr: Највећи ниво увећања

en: The maximum degree of enlargment
sr: Највећи степен увећања

en: Has a minimum Zoom level
sr: Има најнижи ниво увеличања

en: Whether we have a valid minimum zoom level
sr: Да ли имамо исправан најмањи ниво увећања

en: Has a maximum Zoom level
sr: Има највећи ниво увећања

en: Whether we have a valid maximum zoom level
sr: Да ли имамо исправан највећи ниво увећања

en: Is continuous
sr: Непрекидан је

en: Whether we zoom continuously (as opposed to jumps)
sr: Да ли непрекидно увећавамо и умањујемо (насупрот по корацима)

en: About this application
sr: О овом програму

en: Select
sr: Одабери

en: _About...
sr: _О програму...

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# Some standard menus
en: _File
sr: _Датотека

en: _Select
sr: Ода_бери

en: This does nothing; it is only a demonstration.
sr: Ово не ради ништа, пука демонстрација.

en: BonoboUI-Hello.
sr: BonoboUI поздрав

en: Gnome Hello
sr: Поздрав Гнома

note: Create Label and put it in the Button:
en: Hello, World!
sr: Здраво свијете!

en: Cannot init libbonoboui code
sr: Не могу да покренем код libbonoboui-а

en: Could not initialize Bonobo UI
sr: Неуспјело покретање Бонобо графичког сучеља

en: Close the current window
sr: Затвори текући прозор

en: Error message
sr: Поруке о грешкама

en: Informational message
sr: Обавјештајне поруке

en: Log in
sr: Пријава

en: Log out
sr: Одјава

en: Miscellaneous message
sr: Разноврсне поруке

en: Question dialog
sr: Прозорче са питањем

en: System events
sr: Системски догађаји

en: Warning message
sr: Поруке са упозорењима

en: Choose menu item
sr: Изаберите ставку менија

en: Click on command button
sr: Кликните на дугме

en: Select check box
sr: Изаберите кућицу

en: User interface events
sr: Догађаји корисничког сучеља

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
sr: Не може да пронађе терминал, користи xterm, мада и то можда неће радити

en: GNOME GConf Support
sr: Гном подршка за GConf

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP domain
sr: Не може да пронађе GNOME_FILE_DOMAIN_APP_HELP домен

en: Unable to find the GNOME_FILE_DOMAIN_HELP domain.
sr: Не може да пронађе GNOME_FILE_DOMAIN_HELP домен.

en: Unable to show help as %s is not a directory.  Please check your installation.
sr: Не може да прикаже помоћ пошто %s није директоријум. Проверите вашу инсталацију.

en: Unable to find the help files in either %s or %s.  Please check your installation
sr: Не може да пронађе помоћне датотеке ни у %s ни у %s. Проверите вашу инсталацију.

en: Unable to find doc_id %s in the help path
sr: Не може да пронађе doc_id %s у путањи за помоћ

en: Help document %s/%s not found
sr: Није пронађен документ за помоћ %s/%s

note: FIXME: get this from bonobo
en: Bonobo Support
sr: Бонобо подршка

en: Bonobo activation Support
sr: Подршка за Бонобо активацију

en: Could not create per-user gnome configuration directory `%s': %s
sr: Не може да направи директоријум „%s“ за Гном поставке корисника: %s

en: Could not set mode 0700 on private per-user gnome configuration directory `%s': %s
sr: Не може да постави овлашћења 0700 на директоријум „%s“ за Гном поставке корисника: %s

en: Could not create gnome accelerators directory `%s': %s
sr: Не може да направи директоријум са Гном пречицама „%s“: %s

en: Disable sound server usage
sr: Онемогући употребу звука

en: Enable sound server usage
sr: Омогући употребу звука

en: Host:port on which the sound server to use is running
sr: Сервер:порт гдје жељени сервер за звук ослушкује

en: HOSTNAME:PORT
sr: СЕРВЕР:ПОРТ

en: GNOME Virtual Filesystem
sr: Гномов виртуелни систем датотека

en: GNOME Library
sr: Гномова библиотека

en: Popt Table
sr: Попт табела

en: The table of options for popt
sr: Поставке табеле за попт

en: Popt Flags
sr: Попт ознаке

en: The flags to use for popt
sr: Ознаке у употреби за попт

en: Popt Context
sr: Попт смисао

en: The popt context pointer that GnomeProgram is using
sr: Показивач попт смисла који користи Гном програм

en: Human readable name
sr: Човјеку разумљиво име

en: Human readable name of this application
sr: Име овог програма које је разумљиво за човјека

en: GNOME path
sr: Путања Гнома

en: Path in which to look for installed files
sr: Путања у којој да тражи постављене датотеке

en: ID string to use for this application
sr: ID низ који се користи за овај програм

en: App version
sr: Издање програма

en: Version of this application
sr: Издање овог програма

en: GNOME Prefix
sr: Гном директоријум

en: Prefix where GNOME was installed
sr: Директоријум у који је Гном постављен

en: GNOME Libdir
sr: Гномове библиотеке

en: Library prefix where GNOME was installed
sr: Директоријум Гномових библиотека

en: GNOME Datadir
sr: Гномови подаци

en: Data prefix where GNOME was installed
sr: Директоријум гдје су смјештени додатни Гномови подаци

en: GNOME Sysconfdir
sr: Гномова подешавања

en: Configuration prefix where GNOME was installed
sr: Директоријум гдје су смјештена подешавања Гнома

en: GNOME App Prefix
sr: Директоријум Гном програма

en: Prefix where this application was installed
sr: Директоријум у који је смјештен овај програм

en: GNOME App Libdir
sr: Библиотеке Гном програма

en: Library prefix where this application was installed
sr: Директоријум у коме се налазе библиотеке овог програма

en: GNOME App Datadir
sr: Подаци Гном програма

en: Data prefix where this application was installed
sr: Директоријум у коме се налазе додатни подаци овог програма

en: GNOME App Sysconfdir
sr: Подешавања Гном програма

en: Configuration prefix where this application was installed
sr: Директоријум у коме се налазе подешавања овог програма

en: Create Directories
sr: Образуј директоријуме

en: Create standard GNOME directories on startup
sr: Образуј уобичајене Гномове директоријуме при покретању

en: Enable Sound
sr: Омогући звук

en: Enable sound on startup
sr: Омогући звук при покретању

en: Espeaker
sr: Е-звучник

en: How to connect to esd
sr: Како да успостави везу са esd-ом

en: Help options
sr: Помоћне опције

en: Application options
sr: Поставке програма

en: Dynamic modules to load
sr: Учитај динамичке модуле

en: MODULE1,MODULE2,...
sr: МОДУЛ1,МОДУЛ2,...

en: Unknown internal error while displaying this location.
sr: Непозната унутрашња грешка при приказивању ове локације.

en: The specified location is invalid.
sr: Наведена локација је неисправна.

en: There was an error parsing the default action command associated with this location.
sr: Дошло је до грешке при обради подразумјеване наредбе за ову локацију.

en: There was an error launching the default action command associated with this location.
sr: Дошло је до грешке при покретању подразумјеване наредбе за ову локацију.

en: There is no default action associated with this location.
sr: Нема подразумјеване акције за ову локацију.

en: The default action does not support this protocol.
sr: Подразумјевана акција не подржава овај протокол.

en: Unknown error code: %d
sr: Непозната грешка: %d

en: Error showing url: %s
sr: Грешка при приказивању адресе: %s

en: Extra Moniker factory
sr: Фабрика додатних надимака

en: GConf moniker
sr: ГКонф надимак

en: config indirect moniker
sr: посредни надимак подешавања

en: Key %s not found in configuration
sr: Није нашао кључ %s међу поставкама

en: Beep when a modifier is pressed
sr: Засвирај при притиску на измјењивач

en: Disable if two keys are pressed at the same time.
sr: Онемогући уколико су два тастера притиснута истовремено.

en: Do not accept a key as being pressed unless held for @delay milliseconds
sr: Не сматрај тастер притиснутим док се не држи бар @delay милисекунди

en: How many milliseconds it takes to go from 0 to maximum speed
sr: Колико времена (у милисекундама) треба да дође од нуле до највеће брзине

en: How many milliseconds to wait before mouse movement keys start to operate
sr: Колико времена (у милисекундама) треба да прође пре него што тастери за помјерање миша почну да раде

en: How many pixels per second to move at the maximum speed
sr: Колико тачака у секунди да прелази при највећој брзини

en: Ignore multiple presses of the _same_ key within @delay milliseconds
sr: Занемари вишеструки притисак на _исти_ тастер у распону од @delay милисекунди

en: how long to accelerate in milliseconds
sr: колико дуго (у милисекундама) да убрзава

en: initial delay in milliseconds
sr: почетно одуговлачење у милисекундама

en: minimum interval in milliseconds
sr: најмањи период у милисекундама

en: pixels per seconds
sr: тачака по секунди

en: List of assistive technology applications to start when logging into the GNOME desktop
sr: Списак програма за испомоћ који се покрећу при пријави у Гномово радно окружење

en: Startup Assistive Technology Applications
sr: Почетни програми за испомоћ

en: Browser needs terminal
sr: Читач захтјева терминал

en: Browser understands remote
sr: Читач разумије удаљено

en: Default browser
sr: Уобичајени читач

en: Default browser for all URLs
sr: Уобичајени читач за све адресе

en: Whether the default browser needs a terminal to run
sr: Да ли је уобичајеном читачу неопходан терминал за извршавање

en: Whether the default browser understands netscape remote
sr: Да ли уобичајени читач разумије удаљене Нетскејп наредбе

en: Default help viewer
sr: Уобичајени читач помоћи

en: Help viewer needs terminal
sr: Читач помоћи захтјева терминал

en: Whether the default help viewer accepts URLs
sr: Да ли уобичајени читач помоћи прихвата адресе

en: Whether the default help viewer needs a terminal to run
sr: Да ли уобичајени читач помоћи захтјева терминал да би радио

en: Argument used to execute programs in the terminal defined by the 'exec' key.
sr: Аргумент са којим се извршавају програми у терминалу дефинисаном помоћу „exec“ кључа.

en: Exec Arguments
sr: Аргументи извршења

en: Terminal application
sr: Терминалски програм

en: Terminal program to use when starting applications that require one
sr: Терминалски програм који се користи за покретање програма којима је исти потребан

en: A list with names of the first window manager workspaces.
sr: Списак имена првих радних површина управника прозора.

en: Fallback window manager
sr: Резервни управник прозора

en: Fallback window manager if user window manager can't be found
sr: Резервни управник прозора уколико не може да пронађе корисников управник

en: Names of the workspaces
sr: Имена радних површина

en: The number of workspaces
sr: Број радних површина

en: The number of workspaces the window manager should use
sr: Број радних површина које користи управник прозора

en: User window manager
sr: Корисников управник прозора

en: Window manager to try first
sr: Управник прозора који прво треба пробати

en: Color Shading Type
sr: Врста претапања боја

en: Determines how the image set by wallpaper_filename is rendered. Possible values are "none", "wallpaper", "centered", "scaled", "stretched".
sr: Одређује како се исцртава слика постављена помоћу wallpaper_filename. Могуће вредности су „none“, „wallpaper“, „centered“, „scaled“, „stretched“.

en: Draw Desktop Background
sr: Исцртај позадину радне површине

en: File to use for the background image
sr: Коју датотеку да користи за позадинску слику

en: Have GNOME draw the desktop background
sr: Да ли да Гном исцрта позадину радне површине

en: How to shade the background color. Possible values are "horizontal-gradient", "vertical-gradient", and "solid"
sr: Како да претапа боје позадине. Могуће вредности су „horizontal-gradient“, „vertical-gradient“ и „solid“

en: Left or Top color when drawing gradients, or the solid color.
sr: Боја на врху или левој страни при исцртавању претапања боја, или боја једнобојне позадине.

en: Opacity with which to draw the background picture
sr: Непровидност којом да исцрта позадинску слику

en: Picture Filename
sr: Датотека са сликом

en: Picture Opacity
sr: Непровидност слике

en: Picture Options
sr: Избори за слику

en: Primary Color
sr: Основна боја

en: Right or Bottom color when drawing gradients, not used for solid color.
sr: Боја на дну или десној страни при исцртавању претапања боја; не користи се за једнобојну позадину.

en: Secondary Color
sr: Додатна боја

en: File Icon Theme
sr: Тема икона за датотеке

en: Theme used for displaying file icons
sr: Тема која се користи за приказивање икона за датотеке

en: Basename of the default theme used by gtk+.
sr: Основно име уобичајене теме коју користи Гтк+.

en: Can Change Accels
sr: Дозвољена измјена пречица

en: Default font
sr: Уобичајено писмо

en: Enable Accessibility
sr: Омогући приступачност

en: GTK IM Preedit Style
sr: GTK IM Стил предуноса

en: GTK IM Status Style
sr: GTK IM Стил стања

en: Gtk+ Theme
sr: Гтк+ тема

en: Icon Theme
sr: Тема икона

en: Icon theme to use for the panel, nautilus etc.
sr: Тема икона која се користи за панел, Наутилус, итд.

en: Menubar Detachable
sr: Одвојив основни мени

en: Menus Have Icons
sr: Менији садрже иконе

en: Menus Have Tearoff
sr: Мени се може откинути

en: Module for GtkFileChooser
sr: Дио за избор датотека (GtkFileChooser)

en: Module to use as the filesystem model for the GtkFileChooser widget. Possible values are "gnome-vfs" and "gtk+".
sr: Дио за начин избора датотека помоћу елемента GtkFileChooser. Дозвољене вриједности су „gnome-vfs“ и „gtk+“.

en: Monospace font
sr: Фонт утврђене ширине

en: Name of a monospaced (fixed-width) font for use in locations like terminals.
sr: Име фонта утврђене ширине који се користе на мјестима као што је нпр. терминал.

en: Name of the GTK+ input method Preedit Style used by gtk+.
sr: Име Гтк+ IM стила предуноса који користи Гтк+.

en: Name of the GTK+ input method Status Style used by gtk+.
sr: Име Гтк+ IM стила стања који користи Гтк+.

en: Name of the default font used by gtk+.
sr: Име уобичајеног писма које користи Гтк+.

en: Status Bar on Right
sr: Стање на десној страни

en: This specifies the size of icons displayed in toolbars
sr: Ово одређује величину икона које се приказују међу алаткама

en: Toolbar Detachable
sr: Одвојиве алатке

en: Toolbar Icon Size
sr: Величина икона алатки

en: Toolbar Style. Valid values are "both", "both_horiz", "icon", and "text"
sr: Стил алатки. Дозвољене вриједности су „both“, „both_horiz“, „icon“ и „text“

en: Use Custom Font
sr: Прилагоди писмо

en: Whether Applications should have accessibility support
sr: Да ли програми садрже подршку за приступачност

en: Whether animations should be displayed. Note: This is a global key, it changes the behaviour of the window manager, the panel etc.
sr: Да ли се приказују анимације. Напомена: ово је општи кључ, и измениће понашање управника прозора, панела, итд.

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
sr: Да ли се приказује икона поред ставке у менију

en: Whether menus should have a tearoff
sr: Да ли је меније могуће откинути

en: Whether the user can detach menubars and move them around
sr: Да ли корисник може да одвоји основне меније и да их помјера наоколо

en: Whether the user can detach toolbars and move them around
sr: Да ли корисник може да одвоји алатке и да их помјера наоколо

en: Whether the user can dynamically type a new accelerator when a menu is popped up
sr: Да ли корисник може динамички да постави нову пречицу када је мени приказан

en: Whether to display a status bar meter on the right
sr: Да ли да прикаже стање на десној страни прозора

en: Whether to use a custom font in gtk+ applications.
sr: Да ли да користи прилагођено писмо у Гтк+ програмима.

en: Disable command line
sr: Онемогући ред наредби

en: Disable print setup
sr: Онемогући подешавање штампе

en: Disable printing
sr: Онемогући штампу

en: Disable saving files to disk
sr: Онемогући чување датотека на диск

en: Prevent the user from accessing the terminal or specifying a command line to be executed. For example, this would disable access to the panel's "Run Application" dialog.
sr: Спријечи корисника да приступа терминалу или да издаје наредбу за извршење.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Покрени програм“ са панела.

en: Prevent the user from modifying print settings. For example, this would disable access to all applications' "Print Setup" dialogs.
sr: Спријечи корисника да мења подешавања штампе.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Подешавање штампе“ из сваког програма.

en: Prevent the user from printing. For example, this would disable access to all applications' "Print" dialogs.
sr: Спријечи корисника да штампа.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Штампај“ из сваког програма.

en: Prevent the user from saving files to disk. For example, this would disable access to all applications' "Save as" dialogs.
sr: Спријечи корисника да чува датотеке на диску.  На пример, ово ће онемогућити приступ прозорчету „Сачувај као“ из сваког програма.

en: File name of the bell sound to be played
sr: Име датотеке у којој се налази звук звона који треба пустити

en: Keyboard Bell Custom Filename
sr: Избор датотеке за звук звона тастатуре

en: possible values are "on", "off", and "custom".
sr: дозвољене вриједности су „on“, „off“ и „custom“.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
sr: Фактор убрзања за кретање миша. Уобичајена системска вриједност је -1.

en: Cursor font
sr: Писмо за курсор

en: Cursor size
sr: Величина курсора

en: Cursor theme
sr: Тема курсора

en: Cursor theme name. Used only by Xservers that support Xcursor, such as XFree86 4.3 and later. This value is only propagated to the X server at the start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr: Име теме за курсор. Користе само Икс сервери који подржавају ИксКурсор, као што је ИксФри86 4.3 и новији. Ова вриједност са шаље Икс серверу само на почетку рада, па измјене у току рада неће имати утицаја док се поново не пријавите.

en: Distance before a drag is started
sr: Растојање прије почетка превлачења

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
sr: Растојање у тачкама које показивач мора да пријеђе прије него што се покрене убрзано кретање миша. Уобичајена системска вриједност је -1.

en: Drag Threshold
sr: Праг превлачења

en: Font name of the cursor. If unset, the default font is used. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr: Име фонта за курсор. Уколико није постављено, користи се уобичајени фонт. Ова вриједност са шаље Икс серверу само на почетку рада, па измјене у току рада неће имати утицаја док се поново не пријавите.

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released
sr: Истиче тренутну позицију показивача када се притисне или отпусти Control тастер.

en: Length of a double click
sr: Дужина двоструког клика

en: Locate Pointer
sr: Пронађи показивач

en: Motion Threshold
sr: Праг кретања

en: Mouse button orientation
sr: Замена дугмета миша

en: Single Click
sr: Једноструки клик

en: Single click to open icons
sr: Једноструким кликом се отварају иконе

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme. This value is only propagated to the X server start of each session, so changing it mid-session won't have an effect until the next time you log in.
sr: Величина курсора коју тражи cursor_theme. Ова вриједност са шаље Икс серверу само на почетку рада, па измјене у току рада неће имати утицаја док се поново не пријавите.

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice
sr: Замени лијево и десно дугме миша за љеворуке

en: Enable ESD
sr: Омогући ЕСД

en: Enable sound server startup.
sr: Покрени звучни сервер при покретању.

en: Sounds for events
sr: Звуци за догађаје

en: Whether to play sounds on user events.
sr: Да ли да пусти звук при корисниковим догађајима.

en: Disable all external thumbnailers
sr: Искључи све спољашње приказиваче

en: Set to true to disable all external thumbnailer programs, independent on whether they are independently disabled/enabled.
sr: Поставите да бисте искључили све спољашње програме за прављење малих приказа, независно од тога да ли су они самостално искључени или укључени.

en: Allow postponing of breaks
sr: Допусти одлагање одмора

en: Break time
sr: Вријеме за одмор

en: Number of minutes of typing time before break mode starts.
sr: Број минута куцања прије него што почне одмор.

en: Number of minutes that the typing break should last.
sr: Колико минута треба да траје одмор од куцања.

en: Type time
sr: Вријеме куцања

en: Whether or not keyboard locking is enabled
sr: Да ли је или није укључено закључавање тастатуре

en: Whether or not keyboard locking is enabled.
sr: Да ли је или није укључено закључавање тастатуре.

en: Whether or not the typing break screen can be postponed.
sr: Да ли се може одложити екран за одмор од куцања.

en: Antialiased
sr: Омекшано

en: The antialiasing mode of the canvas.
sr: Омекшаност ивица слике

en: Font description as a string
sr: Опис фонта као ниска

en: Font description
sr: Опис фонта

en: Scale
sr: Размјера

en: Size of font, relative to default size
sr: Величина фонта, у односу на подразумјевану величину

en: Text color, as string
sr: Боја текста, као ниска

en: Text color, as a GdkColor
sr: Боја текста као GdkColor

en: Text color, as an R/G/B/A combined integer
sr: Боја текста, као R/G/B/A комбиновани цео број

en: Text width
sr: Ширина текста

en: Width of the rendered text
sr: Ширина исцртаног текста

en: Text height
sr: Висина текста

en: Height of the rendered text
sr: Висина исцртаног текста

en: Scale set
sr: Размјера укључена

en: Whether this tag affects font scaling
sr: Да ли ова ознака утиче на размјеру фонта

en: Text to display
sr: Текст за приказ

en: Width for text box
sr: Ширина поља за текст

en: Height for text box
sr: Висина поља за текст

en: Is this rich text item editable?
sr: Да ли је ова ставка обогаћеног текста измјењива

en: Is this rich text item visible?
sr: Да ли је ова ставка обогаћеног текста видљива

en: Is the cursor visible in this rich text item?
sr: Да ли је курсор видљив у овој ставци обогаћеног текста?

en: Does the cursor blink in this rich text item?
sr: Да ли курсор трепће у овој ставци обогаћеног текста?

en: Grow Height
sr: Увећање висине

en: Should the text box height grow if the text does not fit?
sr: Да ли поље са текстом треба да се повећава уколико текст не може да стане

en: Wrap mode for multiline text
sr: Прелом текста у случају текста у више редова

en: Justification mode
sr: Слагање редова

en: Direction
sr: Правац

en: Anchor
sr: Ознака

en: Anchor point for text
sr: Место за скок у тексту

en: Number of pixels to put above lines
sr: Број тачака које треба оставити изнад линија

en: Number of pixels to put below lines
sr: Број тачака које треба оставити испод линија

en: Number of pixels to put inside the wrap
sr: Број тачака које захвата прелом

en: Number of pixels in the left margin
sr: Број тачака у лијевој маргини

en: Number of pixels in the right margin
sr: Број тачака у десној маргини

en: Indentation
sr: Поравнање

en: Number of pixels for indentation
sr: Број тачака за поравнање

en: Child Item 1
sr: 1. садржана ставка

en: Hint for item 1
sr: Савјет за 1. ставку

en: Child Item 2
sr: 2. садржана ставка

en: Hint for item 2
sr: Савјет за 2. ставку

en: %s is not a folder
sr: %s није директоријум

en: The name of the program
sr: Име програма

en: List of authors of the programs
sr: Списак аутора програма

en: Author entry
sr: Поље за аутора

en: A single author entry
sr: Поље за појединачног аутора

en: Documenter entry
sr: Поље за оне који су документовали

en: A single documenter entry
sr: Поље за оне који су документовали

en: A logo for the about box
sr: Слика за прозор о програму

en: _File/
sr: _Датотека/

en: _Edit/
sr: _Уређивање/

en: _View/
sr: П_реглед/

en: _Settings
sr: П_одешавања

en: _Settings/
sr: П_одешавања/

en: _New/
sr: _Ново/

en: Fi_les
sr: Да_тотеке

en: Fi_les/
sr: Да_тотеке/

en: _Windows
sr: Про_зори

en: _Game
sr: _Игра

en: _Windows/
sr: Про_зори/

note: Open
en: _Open...
sr: _Отвори...

en: Open a file
sr: Отвори датотеку

en: Save the current file
sr: Сачувај текућу датотеку

note: Save As
en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save the current file with a different name
sr: Сачувај текућу датотеку под другим именом

en: Revert to a saved version of the file
sr: Поврати снимљено издање датотеке

note: Print
en: _Print...
sr: _Штампај...

en: Print the current file
sr: Одштампај текућу датотеку

note: Print Setup
en: Print S_etup...
sr: Под_еси штампу...

en: Setup the page settings for your current printer
sr: Подеси подешавања странице за текући штампач

en: Close the current file
sr: Затвори текућу датотеку

en: Clear the selection
sr: Обриши означено

en: Undo the last action
sr: Опозови посљедњу акцију

en: Redo the undone action
sr: Понови поништену акцију

note: Find
en: _Find...
sr: _Пронађи...

en: Search for a string
sr: Пронађи текст

note: Find Again
en: Find Ne_xt
sr: Нађи сље_дећи

en: Search again for the same string
sr: Поново пронађи исти текст

note: Replace
en: R_eplace...
sr: Замј_ени...

en: Replace a string
sr: Замјени текст

en: Modify the file's properties
sr: Измјени особине датотеке

note: #-#-#-#-#  12 (libgnomeui 2.6)  #-#-#-#-# * The Settings menu Settings
en: Prefere_nces
sr: _Поставке

en: Configure the application
sr: Подеси програм

en: Select everything
sr: Изабери све

note: * Window menu
en: Create New _Window
sr: Отвори но_ви прозор

en: Create a new window
sr: Отвори нови прозор

en: _Close This Window
sr: _Затвори овај прозор

en: Start a new game
sr: Покрени нову игру

en: Pause the game
sr: Заустави игру на кратко

en: Restart the game
sr: Настави игру

en: Undo the last move
sr: Опозови последњи потез

en: Redo the undone move
sr: Понови опозвани потез

en: _Hint
sr: _Савјет

en: Get a hint for your next move
sr: Добијте савјет за сљедећи потез

note: 30
en: _Scores...
sr: _Резултати ...

en: View the scores
sr: Табела најбољих резултата

en: End the current game
sr: Заврши текућу игру

en: Text Below Icons
sr: Текст испод сличица

en: Priority Text Beside Icons
sr: Текст поред сличица према приоритету

en: Icons Only
sr: Само сличице

en: Text Only
sr: Само текст

en: Use Desktop Default (%s)
sr: Користи уобичајено за окружење (%s)

en:  (press return)
sr:  (притисните ентер)

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: Warning:
sr: Упозорење:

en: y
sr: д

en: yes
sr: да

en: n
sr: н

en: no
sr: не

en:  (yes or no)
sr:  (да или не)

en:   - OK? (yes or no)
sr:   — У реду? (да или не)

en: Progress
sr: Ток

en: The application ID string
sr: Идентификациона ниска овог програма

en: Has Progress
sr: Садржи ток

en: Create a progress widget.
sr: Направи елемент за приказ тока.

en: Has Status
sr: Садржи стање

en: Create a status widget.
sr: Направи елемент за приказ стања.

en: Interactivity
sr: Интерактивност

en: Level of user activity required.
sr: Колико корисник мора да судјелује.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
sr: Ваш HTTP посредник захтева да се пријавите.

en: You must log in to access "%s".
    %s
sr: Морате се пријавити да бисте приступили „%s“.
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
sr: Послаће вашу лозинку без шифровања.

en: Your password will be transmitted encrypted.
sr: Послаће вашу лозинку шифровано.

en: Authentication Required
sr: Захтева се идентификација

en: You must log in to access %s domain %s
sr: Морате се пријавити да бисте приступили %s домена %s

en: You must log in to access %s
sr: Морате се пријавити да бисте приступили %s

en: Specify session management ID
sr: Наведите ИБ за управљање сесијом

en: ID
sr: ИБ

en: Specify prefix of saved configuration
sr: Наведите префикс сачуваних подешавања

en: PREFIX
sr: ПРЕФИКС

en: Disable connection to session manager
sr: Онемогући везу са управником сесије

en: Session management
sr: Управљање сесијом

en: Cancel Logout
sr: Откажи одјаву

en: Open a dialog to specify the color
sr: Отвори прозорче за избор боје

en: Time
sr: Време

en: The time currently selected
sr: Тренутно изабрано време

en: DateEdit Flags
sr: УредиДатум опције

en: Flags for how DateEdit looks
sr: Избор како да изгледа УредиДатум

en: Lower Hour
sr: Нижи час

en: Lower hour in the time popup selector
sr: Нижи час у изборнику времена

en: Upper Hour
sr: Виши час

en: Upper hour in the time popup selector
sr: Виши час у изборнику времена

en: Initial Time
sr: Почетно вријеме

en: The initial time
sr: Почетно вријеме

en: Date
sr: Датум

en: Select Date
sr: Изаберите датум

en: Select the date from a calendar
sr: Изаберите датум из календара

en: Select Time
sr: Изаберите вријеме

en: Select the time from a list
sr: Изаберите вријеме из списка

en: gnome_date_edit_get_date deprecated, use gnome_date_edit_get_time
sr: gnome_date_edit_get_date је превазиђен, користите gnome_date_edit_get_time

en: Title of the druid
sr: Наслов помоћника

en: Logo image
sr: Насловна слика

en: Top Watermark
sr: Водени жиг у врху

en: Watermark image for the top
sr: Водени жиг у врху

en: Title Foreground
sr: Исцртавање наслова

en: Foreground color of the title
sr: Боја исцртавања наслова

en: Title Foreground Color
sr: Боја наслова

en: Foreground color of the title as a GdkColor
sr: Боја исцртавања наслова као GdkColor

en: Title Foreground color set
sr: Боја наслова постављена

en: Foreground color of the title is set
sr: Постављена је боја исцртавања наслова

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Background color set
sr: Боја позадине постављена

en: Background color is set
sr: Постављена је боја позадине

en: Contents Background Color
sr: Боја позадине садржаја

en: Contents Background color
sr: Боја позадине садржаја

en: Contents Background color as a GdkColor
sr: Боја садржаја позадине као GdkColor

en: Contents Background color set
sr: Боја позадине садржаја постављена

en: Contents Background color is set
sr: Постављена је боја позадине садржаја

en: Logo Background Color
sr: Боја позадине слике

en: Logo Background color
sr: Боја позадине слике

en: Logo Background color as a GdkColor
sr: Боја позадине слике као GdkColor

en: Logo Background color set
sr: Боја позадине слике постављена

en: Logo Background color is set
sr: Постављена је боја позадине слике

en: Show Finish
sr: Прикажи „Заврши“

en: Show the 'Finish' button instead of the 'Next' button
sr: Прикажи дугме „Заврши“ умјесто „Следеће“

en: Show Help
sr: Прикажи помоћ

en: Show the 'Help' button
sr: Прикажи дугме за помоћ

en: History id
sr: ИБ за историјат

en: GTK entry
sr: ГТК унос

en: The GTK entry
sr: ГТК унос

en: History ID
sr: ИБ за историјат

en: Unique identifier for the file entry.  This will be used to save the history list.
sr: Јединствена ознака за датотеку. Ово ће се користити за снимање списка отвараних датотека (историјат).

en: Browse Dialog Title
sr: Наслов прозорчета за преглед диска

en: Title for the Browse file dialog.
sr: Наслов прозорчета за преглед диска.

en: Directory Entry
sr: Унос директоријума

en: Whether the file entry is being used to enter directory names or complete filenames.
sr: Да ли се поље за унос датотеке користи за име директоријума или потпуна имена датотека.

en: Whether the Browse file window should be modal.
sr: Да ли прозорче за преглед диска треба да буде модални (блокира програм док се не затвори).

en: Filename that should be displayed in the file entry.
sr: Име датотеке које се приказује у пољу за датотеку.

en: Default Path
sr: Подр_азумјевана путања

en: Default path for the Browse file window.
sr: Подразумјевана путања за прозорче за преглед диска.

en: GnomeEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GnomeEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sr: GnomeEntry који се користи као поље за унос имена датотека. Можете користити ову особину за добијање GnomeEntry-а уколико желите да сазнате или измјените неке његове параметре.

en: GtkEntry that the file entry uses for entering filenames.  You can use this property to get the GtkEntry if you need to modify or query any of its parameters.
sr: GtkEntry који се користи као поље за унос имена датотека. Можете користити ову особину за добијање GtkEntry-а уколико желите да сазнате или измјените неке његове параметре.

en: Use GtkFileChooser
sr: Користи GtkFileChooser

en: Whether to use the new GtkFileChooser widget or the GtkFileSelection widget to select files.
sr: Да ли да користим нови GtkFileChooser елемент или GtkFileSelection елемент за избор датотека.

en: Select file
sr: Изаберите датотеку

en: Path
sr: Путања

en: Path to file
sr: Путања до датотеке

en: _Browse...
sr: _Прегледај...

en: Pop up a file selector to choose a file
sr: Избаци избирач датотеке за бирање датотеке

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
sr: АаБбВвГгДдЂђЕеЖжЗзИиЈјКкЛлЉљМмНнЊњОоПпРрСсТтЋћУуФфХхЦцЧчЏџШш

en: The title of the selection dialog box
sr: Наслов прозорчета за избор

en: The mode of operation of the font picker
sr: Начин рада избирача писма

en: Name of the selected font
sr: Име изабраног писма

en: The selected GtkFont
sr: Изабрани GtkFont

en: Preview text shown in the dialog
sr: Преглед текста приказаног у прозорчету

en: Use font in the label in font info mode
sr: Користи писмо за ознаке при прегледу особина писма

en: Font size for label
sr: Величина писма за ознаку

en: Font size for label in font info mode
sr: Величина писма за ознаку при прегледу особина писма

en: Show size in font info mode
sr: Прикажи величину при прегледу особина писма

en: GNOME GConf UI Support
sr: Гном подршка за GConf UI

en: _Details
sr: _Детаљи

en: The application "%s" attempted to change an aspect of your configuration that your system administrator or operating system vendor does not allow you to change. Some of the settings you have selected may not take effect, or may not be restored next time you use the application.
sr: Програм „%s“ је покушао да измјени подешавања система за која ваш администратор или произвођач оперативног система не дозвољавају измјене. Нека од изабраних поставки неће имати утицаја, или се неће користити и при наредном покретању програма.

en: An error occurred while loading or saving configuration information for %s. Some of your configuration settings may not work properly.
sr: Дошло је до грешке при учитавању или снимању података о подешавањима за %s. Нека од ваших поставки можда неће исправно радити.

en: URL
sr: Адреса

en: The URL that GnomeHRef activates
sr: Адреса (URL) који активира GnomeHRef

en: The text on the button
sr: Текст на дугмету

en: End World Hunger
sr: Окончај глад у свету

en: Link color
sr: Боја везе

en: Color used to draw the link
sr: Боја којом се исцртава веза

en: This button will take you to the URI that it displays.
sr: Ово дугме ће вас одвести на адресу коју приказује.

en: Unique identifier for the icon entry.  This will be used to save the history list.
sr: Јединствена ознака за икону. Ово ће се користити при снимању списка посјећених датотека (историјат).

en: Title for the Browse icon dialog.
sr: Наслов прозорчета за преглед икона.

en: Pixmap Directory
sr: Директоријум са сликама

en: Directory that will be searched for icons.
sr: Директоријум у коме ће се тражити иконе.

en: Filename that should be displayed in the icon entry.
sr: Име датотеке које треба приказати у пољу за икону.

en: Picker dialog
sr: Избирач

en: Icon picker dialog.  You can use this property to get the GtkDialog if you need to modify or query any of its properties.
sr: Прозорче за избор иконе. Можете користити ову особину да добијете GtkDialog уколико желите да сазнате или измјените неку од његових особина.

en: No Icon
sr: Нема иконе

en: Icon selection dialog
sr: Прозорче за избор иконе

en: This dialog box lets you select an icon.
sr: Ово прозорче вам омогућава да изаберете икону.

en: Icon selector
sr: Избирач иконе

en: Please pick the icon you want.
sr: Изаберите икону коју желите.

en: Icon Selector
sr: Избирач икона

en: This button will open a window to let you select an icon.
sr: Ово дугме ће отворити прозор и омогућити избор иконе.

en: Icon path
sr: Путања до иконе

en: Here you should enter the name of the directory where icon images are located.
sr: Овде треба да унесете име директоријума у којем се налазе иконе.

en: GnomeIconSelection: '%s' does not exist or is not a directory
sr: GnomeIconSelection: „%s“ не постоји или није директоријум

en: GnomeIconSelection: couldn't open directory '%s'
sr: GnomeIconSelection: не може да отвори директоријум „%s“

en: Loading Icons...
sr: Учитава иконе...

en: Do Preview
sr: Прегледај

en: Whether the pixmap entry should have a preview.
sr: Да ли избор слике треба да садржи и преглед.

en: No Image
sr: Нема слике

en: Image Preview
sr: Преглед слике

en: A preview of the image currently specified
sr: Преглед тренутно наведене слике

en: Can't find an hbox, using a normal file selection
sr: Не може пронаћи hbox, користи обичан изборник датотека

en: Preview
sr: Преглед

en: Top Ten
sr: Првих десет

en: User
sr: Корисник

en: Score
sr: Резултат

note: TRANSLATORS NOTE: Date format used when showing scores in games. * Please refer to manpage of strftime(3) for complete reference.
en: %a %b %d %T %Y
sr: %a, %d. %B %Y. %T

en: Table Borders
sr: Ивице табеле

en: Table Fill
sr: Попуњавање табеле

en: Bulleted List
sr: Попис

en: Numbered List
sr: Набројане ставке

en: Un-Indent
sr: Без увлачења

en: About
sr: О програму

en: Disable Crash Dialog
sr: Искључи прозорче при краху

en: GNOME GUI Library
sr: Гномова библиотека за корисничко сучеље

note: dialog display isn't working out
en: Multiple segmentation faults occurred; can't display error dialog
sr: Дошло је до неколико неправилних приступа меморији (SIGSEGV); не може да прикаже прозорче за грешку

note: Eeeek! Can't show dialog
en: Segmentation fault!
    Cannot display crash dialog
sr: Грешка у приступу меморији!
    Не може да прикаже прозорче за пад програма

en: The GNOME Session Manager (process %d) has crashed
    due to a fatal error (%s).
    When you close this dialog, all applications will close and your session will exit.
    Please save all your files before closing this dialog.
sr: Гномов управник сесијама (процес %d) је пукао
    услед неповратне грешке (%s).
    Када затворите ово прозорче, сви програми ће бити затворени, и ваша сесија окончана.
    Сачувајте све ваше датотеке пре затварања овог прозорчета.

en: The Application "%s" has quit unexpectedly.
sr: Програм „%s“ је неочекивано завршен.

en: process %d: %s
sr: процес %d: %s

en: You can inform the developers of what happened to help them fix it.  Or you can restart the application right now.
sr: Можете обавјестити програмере шта се догодило како би то лакше исправили, или можете одмах поново покренути програм.

en: Usage: gnome_segv2 appname signum
sr: Употреба: gnome_segv2 име-програма број-сигнала

en: _Restart Application
sr: Поново пок_рени програм

en: _Inform Developers
sr: О_бавјести програмере

en: _Debug
sr: Проналажење _грешака

en: Browse available software
sr: Разгледај доступне програме

en: Apparition
sr: Утвара

en: Art
sr: Умјетност

en: Azul
sr: Азул

en: Black
sr: Црна

en: Blue Ridge
sr: Плави гребен

en: Blue Rough
sr: Плава храпавост

en: Blue Type
sr: Плава врста

en: Brushed Metal
sr: Брушени метал

en: Bubble Gum
sr: Жвакаћа гума

en: Burlap
sr: Шаторско платно

en: C_olors
sr: _Боје

en: Camouflage
sr: Маскирна

en: Certified
sr: Овлашћен

en: Chalk
sr: Креда

en: Charcoal
sr: Дрвени угаљ

en: Concrete
sr: Бетон

en: Cool
sr: Ледено

en: Cork
sr: Плута

en: Countertop
sr: Против-врх

en: Danger
sr: Опасност

en: Danube
sr: Дунав

en: Dark Cork
sr: Тамна плута

en: Dark GNOME
sr: Тамни Гном

en: Deep Teal
sr: Дубоки гроготовац

en: Distinguished
sr: Издвојени

en: Dots
sr: Тачке

en: Draft
sr: Радно издање

en: Drag a color to an object to change it to that color
sr: Превуците боју на објекат да га измјените у ту боју

en: Drag a pattern tile to an object to change it
sr: Превуците образац поплочавања на објекат да га измјените

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
sr: Превуците обиљежје на објекат да му га додате

en: Eclipse
sr: Помрачење

en: Envy
sr: Завист

en: Erase
sr: Обриши

en: Favorite
sr: Омиљени

en: Fibers
sr: Влакна

en: Fire Engine
sr: Ватрена машина

en: Fleur De Lis
sr: Цвјетни детаљи

en: Floral
sr: Биљни

en: Fossil
sr: Фосилни

en: GNOME
sr: Гном

en: Granite
sr: Гранит

en: Grapefruit
sr: Грејпфрут

en: Green Weave
sr: Зелени талас

en: Ice
sr: Лед

en: Important
sr: Важно

en: Indigo
sr: Индиго

en: Leaf
sr: Лишће

en: Lemon
sr: Лимун

en: Mango
sr: Манго

en: Manila Paper
sr: Манила папир

en: Moss Ridge
sr: Гребен маховине

en: Mud
sr: Муљ

en: Multimedia
sr: Мултимедија

en: Numbers
sr: Бројеви

en: OK
sr: У реду

en: Ocean Strips
sr: Океанске пруге

en: Oh No
sr: О не

en: Onyx
sr: Оникс

en: Orange
sr: Наранџаста

en: Package
sr: Пакет

en: Pale Blue
sr: Блиједо-плава

en: Personal
sr: Лично

en: Pictures
sr: Слике

en: Purple Marble
sr: Љубичасти мермер

en: Ridged Paper
sr: Изгребани папир

en: Rough Paper
sr: Нераван папир

en: Ruby
sr: Рубин

en: Sea Foam
sr: Мокра пјена

en: Shale
sr: Шкриљац

en: Silver
sr: Сребро

en: Sky
sr: Небо

en: Sky Ridge
sr: Небески гребен

en: Snow Ridge
sr: Сњежни гребен

en: Sound
sr: Звук

en: Special
sr: Нарочито

en: Stucco
sr: Гипсани малтер

en: Tangerine
sr: Мандарина

en: Terracotta
sr: Печена земља

en: Violet
sr: Љубичасто

en: Wavy White
sr: Таласасто бијело

en: Web
sr: Паучина

en: White
sr: Бијело

en: White Ribs
sr: Бијела ребарца

en: _Emblems
sr: _Обиљежја

en: _Patterns
sr: _Обрасци

en: Favorite applications
sr: Омиљени програми

en: Favorites
sr: Омиљено

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
sr: Гнијездо варијанта теме Срж.

en: Crux-Eggplant
sr: Срж-Гнијездо

en: A Teal variation of the Crux theme.
sr: Кржа варијанта Срж теме.

en: Crux-Teal
sr: Срж-Кржа

en: Eazel
sr: Ногар

en: This is the default theme for Nautilus.
sr: Ово је уобичајена тема Наутилуса.

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
sr: Тема направљена да се добро уклопи са класичним Гном окружењем.

en: Sierra
sr: Сијера

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
sr: Користи манила директоријуме и сиво-зелене позадине.

en: Tahoe
sr: Тахој

en: This theme uses photo-realistic folders.
sr: Ова тема користи реалистичне директоријуме.

en: Name of the column
sr: Име колоне

en: Attribute
sr: Својство

en: The attribute name to display
sr: Име својства за приказ

en: Label to display in the column
sr: Ознака за приказ у колони

en: A user-visible description of the column
sr: Опис колоне који види корисник

en: The x-alignment of the column
sr: Водоравно поравнање колоне

en: Name of the item
sr: Име ставке

en: Label to display to the user
sr: Ознака за приказ кориснику

en: Tip
sr: Савјет

en: Tooltip for the menu item
sr: Савјет у облачићу за корисника

en: Name of the icon to display in the menu item
sr: Име иконе која се приказује у ставци менија

en: Whether the menu item is sensitive
sr: Да ли је ставка менија осјетљива

en: Priority
sr: Важност

en: Show priority text in toolbars
sr: Прикажи текст према важности међу алаткама

en: Name of the page
sr: Име листа

en: Label widget to display in the notebook tab
sr: Елемент ознаке који се приказује у језичку свеске

en: Widget for the property page
sr: Елемент за лист са особинама

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
sr: Списак наслова испод иконе у приказу помоћу икона или на радној површини. Прави број ознака зависи од нивоа увећања. Дозвољене вриједности су: „size“, „type“, „date_modified“, „date_changed“, „date_accessed“, „owner“, „group“, „permissions“, „octal_permissions“ and „mime_type“.

en: Bring up a new window for every opened file
sr: Отвори нови прозор за сваку отворену датотеку

en: Computer icon visible on desktop
sr: Икона рачунара приказана на радној површини

en: Criteria for search bar searching
sr: Критеријум за претрагу

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
sr: Критеријум за претрагу датотека у оквиру постранце. Уколико је постављено на „search_by_text“, онда ће Наутилус тражити датотеке само према имену. Уколико је постављено на „search_by_text_and_properties“, онда ће Наутилус тражити датотеке по имену и по особинама датотеке.

en: Current Nautilus theme (deprecated)
sr: Текући мотив за Наутилус (превазиђено)

en: Custom Background Set
sr: Изабрана је позадина

en: Custom Side Pane Background Set
sr: Изабрана је позадина површи постранце

en: Default Background Color
sr: Подразумјевана боја позадине

en: Default Background Filename
sr: Подразумјевана датотека за позадину

en: Default Side Pane Background Color
sr: Подразумјевана боја позадине површи постранце

en: Default Side Pane Background Filename
sr: Подразумјевана датотека за позадину површи постранце

en: Default column order in the list view
sr: Подразумјеван редослијед колона при прегледу списка

en: Default column order in the list view.
sr: Подразумјеван редослијед колона при прегледу списка.

en: Default folder viewer
sr: Уобичајени прегледач директоријума

en: Default icon zoom level
sr: Подразумјевано увећање икона

en: Default list of columns visible in the list view
sr: Подразумјевано приказане колоне при прегледу списка

en: Default list of columns visible in the list view.
sr: Подразумјевано приказане колоне при прегледу списка.

en: Default list zoom level
sr: Подразумјевано увећање за списак

en: Default sort order
sr: Подразумјевани поредак

en: Default zoom level used by the icon view.
sr: Подразумевано увећање које се користи при прегледу икона.

en: Default zoom level used by the list view.
sr: Подразумјевано увећање које се користи при прегледу списка.

en: Desktop font
sr: Фонт радне површине

en: Desktop home icon name
sr: Име за личну икону на радној површини

en: Desktop trash icon name
sr: Име за смеће на радној површини

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
sr: Укључи „нарочите“ ознаке у прозорчету за поставке датотека

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
sr: Укључује обично понашање Наутилуса, гдје су сви прозори разгледачи

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
sr: Име датотеке за уобичајену позадину директоријума. Користи се једино ако је постављено background_set.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
sr: Име датотеке за уобичајену позадину површи постранце. Користи се једино ако је постављено side_background_set.

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
sr: Директоријуми већи од овога ће бити одсјечени на приближно ову величину. Сврха овога је да се избјегне случајно препуњавање меморије и убијање Наутилуса у превеликим директоријумима. Негативна вриједност означава да нема ограничења. Граница је приближна пошто се директоријуми читају у блоковима.

en: Home icon visible on desktop
sr: Лична икона је приказана на радној површини

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће приказати једино директоријуме у површи постранце. Иначе, приказиваће и директоријуме и датотеке.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати поље за унос адресе.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати површ постранце.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати стање у подножју.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
sr: Уколико је постављено, у новотвореним прозорима ће се приказивати главне алатке.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће вам омогућити да уредите неке од напреднијих могућности за датотеке у прозорчету за поставке датотека.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће приказати директоријуме прије приказивања датотека при прегледу помоћу икона или списка.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће тражити одобрење при смјештању датотека у смеће.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће уобичајено отворити нови прозор при сваком отварању нове ставке.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће исцртавати иконе на радној површини.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће садржати могућност за тренутно брисање датотека, умјесто премјештања у смеће. Ова могућност може бити опасна, па користите уз доста пажње.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
sr: Уколико је постављено, Наутилус ће користити лични директоријум корисника за радну површину. Уколико није постављено, онда ће користити ~/Desktop за радну површину.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
sr: Уколико је постављено, онда су сви прозори Наутилуса разгледачки прозори. Овако се Наутилус понашао прије издања 2.6, а неки људи више воле овакав начин рада.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
sr: Уколико је постављено, онда ће се приказивати резервни примјерци датотека. Тренутно, само датотеке чије се име завршава тилдом (~) се сматрају резервним датотекама.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
sr: Уколико је постављено, сакривене датотеке ће се приказивати у управнику датотека. Сакривене датотеке су или датотеке чије име почиње тачком, или су укључене у датотеци .hidden у директоријуму.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на путању рачунара ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на лични директоријум ће бити стављена на радну површину.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sr: Уколико је ово постављено, икона која указује на смеће ће бити стављена на радну површину.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
sr: Уколико је постављено, датотеке у новим прозорима ће бити поређане у обрнутом редоследу. Нпр. ако су уређене по имену, онда умјесто ређања датотека од „а“ до „ш“, ређаће се од „ш“ до „а“.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
sr: Уколико је постављено, датотеке у новим прозорима ће бити поређане у обрнутом редоследу. Нпр. ако су уређене по имену, онда умјесто ређања датотека од „а“ до „ш“, ређаће се од „ш“ до „а“; уколико су уређене по величини, умјесто у растућем, биће у опадајућем поретку.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
sr: Уколико је постављено, иконе ће уобичајено бити згуснуто изложене у новим прозорима.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
sr: Уколико је постављено, ознаке ће бити смјештене поред икона уместо испод њих.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
sr: Уколико је постављено, нови прозори ће уобичајено користити ручни распоред.

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
sr: За слике које прелазе ову величину (у бајтовима) неће бити приказана умањена слика. Сврха овога је да се избјегне умањивање великих слика што може одузети много времена или меморије.

en: List of possible captions on icons
sr: Списак могућих ознака икона

en: Maximum handled files in a folder
sr: Највећи број датотека у директоријуму

en: Maximum image size for thumbnailing
sr: Највећа величина слике за приказивање умањеног примјерка

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
sr: Име мотива за Наутилус. Ово је застарјела могућност од Наутилуса 2.2. Користите тему за иконе.

en: Nautilus handles drawing the desktop
sr: Наутилус управља исцртавањем радне површине

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
sr: Наутилус користи лични директоријум корисника за радну површину

en: Only show folders in the tree sidebar
sr: Прикажи само директоријуме у стаблу постранце

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
sr: Дозвољене вриједности су „single“ за покретање датотека помоћу једног клика, или „double“ за покретање помоћу двоструког клика.

en: Put labels beside icons
sr: Постави ознаке поред икона

en: Reverse sort order in new windows
sr: Обрни уређење у новим прозорима

en: Show folders first in windows
sr: Прикажи прво директоријуме у прозорима

en: Show location bar in new windows
sr: Прикажи поље за адресу у новим прозорима

en: Show side pane in new windows
sr: Прикажи површ постранце у новим прозорима

en: Show status bar in new windows
sr: Прикажи линију са стањем у новим прозорима

en: Show toolbar in new windows
sr: Прикажи главне алатке у новим прозорима

en: Side pane view
sr: Преглед у површи постранце

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
sr: Губитак брзине ради прегледа звучних датотека при преласку миша преко икона датотека. Уколико је постављено на „always“ увијек се пушта звук, чак и ако је датотека на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, пушта се звук само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“, никад се не пушта звук.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
sr: Губитак брзине ради прегледа садржаја текстуалних датотека у икони датотеке. Уколико је постављено на „always“ увијек се приказује преглед, чак и ако је датотека на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се преглед само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“, никад се не приказује преглед.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
sr: Губитак брзине ради прегледа умањених слика за слике. Уколико је постављено на „always“ увијек се приказује умањена слика, чак и ако је датотека на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се умањена слика само за локалне датотеке. Уколико је постављено на „never“ користи се општа икона.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
sr: Губитак брзине ради приказивања броја ставки у директоријуму. Уколико је постављено на „always“ увијек се приказује број ставки, чак и ако је директоријум на удаљеном рачунару. Уколико је постављено на „local_only“, приказује се број ставки само за локалне директоријуме. Уколико је постављено на „never“, онда се никад не приказује број ставки.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
sr: Уобичајени поредак за ставке при приказивању помоћу икона. Дозвољене вриједности су „name“, „size“, „type“, „modification_date“ и „emblems“.

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
sr: Уобичајени поредак за ставке при приказивању помоћу списка. Дозвољене вриједности су „name“, „size“, „type“ и „modification_date“.

en: The default width of the side pane in new windows.
sr: Подразумјевана ширина површи постранце у новим прозорима.

en: The font description used for the icons on the desktop.
sr: Опис фонта који се користи за иконе на радној површини.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
sr: Преглед у површи постранце који се приказује у новоотвореним прозорима.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за личну икону на радној површини.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
sr: Ово име се може поставити уколико желите прилагођено име за смеће на радној површини.

en: Trash icon visible on desktop
sr: Икона за смеће се налази на радној површини

en: Type of click used to launch/open files
sr: Врста клика којом се покрећу/отварају датотеке

en: Use manual layout in new windows
sr: Користи ручни распоред у новим прозорима

en: Use tighter layout in new windows
sr: Користи згуснути распоред у новим прозорима

en: What to do with executable text files when activated
sr: Шта треба урадити када се активирају извршне текстуалне датотеке

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
sr: Шта треба да уради са извршним текстуалним датотекама при њиховом активирању (једноструки или двоструки клик). Могуће вриједности су „launch“ за покретање истих као програма, „ask“ за постављање питања помоћу прозорчета, и „display“ за приказивање као текстуалних датотека.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
sr: Када се посјети директоријум, користи се овај прегледач осим ако сте изабрали неки други за тај директоријум. Дозвољене вриједности су „list_view“ и „icon_view“.

en: When to show number of items in a folder
sr: Када приказати број ставки у директоријуму

en: When to show preview text in icons
sr: Када приказати садржај текста у иконама

en: When to show thumbnails of image files
sr: Када приказати умањене слике

en: Whether a custom default folder background has been set.
sr: Да ли је постављена прилагођена подразумјевана позадина.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
sr: Да ли је постављена прилагођена подразумјевана позадина за површ постранце.

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
sr: Да ли тражити одобрење при премјештању датотека у смеће

en: Whether to enable immediate deletion
sr: Да ли омогућити тренутно брисање

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
sr: Да ли да пушта звук при преласку мишем преко иконе

en: Whether to show backup files
sr: Да ли да приказује резервне примјерке датотека

en: Whether to show hidden files
sr: Да ли да приказује сакривене датотеке

en: Width of the side pane
sr: Ширина површи постранце

note: name, stock id
en: Cut _Text
sr: И_сјеци текст

note: label, accelerator
en: Cut the selected text to the clipboard
sr: Исјеци изабрани текст и смјести га међу исјечке

note: name, stock id
en: _Copy Text
sr: _Умножи текст

note: label, accelerator
en: Copy the selected text to the clipboard
sr: Убаци изабрани текст међу исјечке

note: name, stock id
en: _Paste Text
sr: _Убаци текст

note: label, accelerator
en: Paste the text stored on the clipboard
sr: Убаци текст из списка исјечака

note: label, accelerator
en: Select all the text in a text field
sr: Изабери сав текст у пољу

en: Move _Up
sr: Премјести _доле

en: Move _Down
sr: Премјести _горе

en: _Use Default
sr: Подра_зумјевано

en: The name and icon of the file.
sr: Име и икона датотеке.

en: The size of the file.
sr: Величина датотеке.

en: The type of the file.
sr: Врста датотеке.

en: The date the file was modified.
sr: Датум када је датотека измјењена.

en: Date Accessed
sr: Датум приступа

en: The date the file was accessed.
sr: Датум када је датотеци приступано.

en: Owner
sr: Власник

en: The owner of the file.
sr: Власник датотеке.

en: The group of the file.
sr: Група датотеке.

en: Permissions
sr: Овлашћења

en: The permissions of the file.
sr: Овлашћења датотеке.

en: Octal Permissions
sr: Овлашћења у окталном запису

en: The permissions of the file, in octal notation.
sr: Овлашћења датотеке, у окталном запису.

en: MIME Type
sr: МИМЕ врста

en: The mime type of the file.
sr: МИМЕ врста датотеке.

en: reset
sr: поново постави

en: on the desktop
sr: на радној површини

en: You cannot delete a volume icon.
sr: Не можете уклонити икону диска.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
sr: Уколико желите да избаците диск, молим користите „Избаци“ у приручном менију за диск.

en: Can't Delete Volume
sr: Не могу да уклоним диск

en: _Move here
sr: _Пребаци овдје

en: _Copy here
sr: _Умножи овдје

en: _Link here
sr: _Направи везу овдје

en: Set as _Background
sr: Постави за _позадину

en: Cancel
sr: Одустани

en: Set as background for _all folders
sr: Постави као позадину за _све директоријуме

en: Set as background for _this folder
sr: Постави као позадину за _овај директоријум

en: The emblem cannot be installed.
sr: Нисам могао да поставим обиљежје.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
sr: Нажалост, морате навести непразну кључну ријеч за ново обиљежје.

en: Couldn't Install Emblem
sr: Не могу да поставим обиљежје

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
sr: Нажалост, кључне ријечи обиљежја могу садржати само слова, размаке и бројеве.

note: this really should never happen, as a user has no idea * what a keyword is, and people should be passing a unique * keyword to us anyway
en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
sr: Нажалост, већ постоји обиљежје звано „%s“.

en: Please choose a different emblem name.
sr: Изаберите неко друго име за обиљежје.<

en: Couldn't install emblem
sr: Не могу да поставим обележје

en: Sorry, unable to save custom emblem.
sr: Нажалост, не може да сачува прилагођено обиљежје.

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
sr: Нажалост, не може да сачува име прилагођеног обиљежја.

en: %ld of %ld
sr: %ld од %ld

note: "From" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: From:
sr: Одакле:

note: "To" dialog label, source path gets placed next to it in the dialog
en: To:
sr: У:

en: Error while moving.
sr: Грешка при премјештању.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
sr: Не може се премјестити „%s“ зато што је на диску само за читање.

en: Error while deleting.
sr: Грешка при брисању.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
sr: Не може се обрисати „%s“ зато што немате овлашћења да мијењате директоријум у ком се налази.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
sr: Не може се обрисати „%s“ зато што се налази на диску само за читање.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
sr: Не може се премјестити датотека „%s“ зато што немате овлашћења да мењате њу или директоријум у ком се налази.

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
sr: Не могу да премјестим датотеку „%s“ зато што се она или њен директоријум налазе у одредишту.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
sr: Не могу да премјестим датотеку „%s“ у смеће зато што немате овлашћења да мјењате њу или њен директоријум.

en: Error while copying.
sr: Грешка при умножавању.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sr: Не могу да умножим датотеку „%s“ зато што немате овлашћења да је читате.

en: Error while copying to "%s".
sr: Грешка при умножавању у „%s“.

en: There is not enough space on the destination.
sr: Нема довољно мјеста у одредишту.

en: Error while moving to "%s".
sr: Грешка при премјештању у „%s“.

en: Error while creating link in "%s".
sr: Грешка при успостављању везе у „%s“.

en: You do not have permissions to write to this folder.
sr: Нисте овлашћени да пишете у овај директоријум.

en: The destination disk is read-only.
sr: Са одредишног диска се може само читати.

en: Error while moving items to "%s".
sr: Грешка при премјештању ставки у „%s“.

en: Error while creating links in "%s".
sr: Грешка при успостављању везе у „%s“.

en: Error "%s" while copying "%s".
sr: Грешка „%s“ при умножавању „%s“.

en: Would you like to continue?
sr: Желите ли да наставите?

en: Error "%s" while moving "%s".
sr: Грешка „%s“ при премјештању „%s“.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
sr: Грешка „%s“ при установљавању везе „%s“.

en: Error "%s" while deleting "%s".
sr: Грешка „%s“ при брисању „%s“.

en: Error "%s" while copying.
sr: Грешка „%s“ при умножавању.

en: Error "%s" while moving.
sr: Грешка „%s“ при премјештању.

en: Error "%s" while linking.
sr: Грешка „%s“ при успостављању везе.

en: Error "%s" while deleting.
sr: Грешка „%s“ при брисању.

en: Error While Copying
sr: Грешка при умножавању

en: Error While Moving
sr: Грешка при премјештању

en: Error While Linking
sr: Грешка при успостављању везе

en: Error While Deleting
sr: Грешка при брисању

en: _Skip
sr: Пре_скочи

en: _Retry
sr: По_нови

en: Could not move "%s" to the new location.
sr: Не могу да премјестим „%s“ на нову путању.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
sr: Име се већ користи за нарочиту ставку која се не може уклонити нити замјенити.  Ако и даље желите да премјестите ставку, преименујте је и покушајте поново.

en: Could not copy "%s" to the new location.
sr: Не могу да умножим „%s“ на нову путању.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
sr: Име се већ користи за нарочиту ставку која се не може уклонити нити замјенити.  Ако и даље желите да умножите ставку, преименујте је и покушајте поново.

en: Unable to Replace File
sr: Не могу да замјеним датотеку

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
sr: Већ постоји датотека „%s“.  Желите ли да је замјените?

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
sr: Уколико замјените постојећу датотеку, њен садржај ће бити преснимљен.

en: Conflict While Copying
sr: Судар при умножавању

en: Replace _All
sr: Замјени _све

note: appended to new link file Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder").
en: link to %s
sr: веза на %s

note: appended to new link file
en: another link to %s
sr: допунска веза на %s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %dst link to %s
sr: %d. веза на %s

note: appended to new link file
en: %dnd link to %s
sr: %d. веза на %s

note: appended to new link file
en: %drd link to %s
sr: %d. веза на %s

note: appended to new link file
en: %dth link to %s
sr: %d. веза на %s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sr: (умножак)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sr: (додатни умножак)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sr: . умножак)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sr: . умножак)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sr: . умножак)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sr: . умножак)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sr: %s (умножак)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sr: %s (додатни умножак)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%dth copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

note: localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%dst copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%dnd copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%drd copy)%s
sr: %s (%d. умножак)%s

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
sr: Непознат GnomeVFSXferProgressStatus %d

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files to the Trash
sr: Премјешта датотеке у Смеће

note: localizers: label prepended to the name of the current file moved
en: Moving
sr: Премјешта

en: Preparing to Move to Trash...
sr: Припрема за премјештање у Смеће...

note: localizers: progress dialog title
en: Moving files
sr: Премјешта датотеке

en: Preparing To Move...
sr: Припрема за премјештање...

en: Finishing Move...
sr: Завршава премјештање...

note: localizers: progress dialog title
en: Creating links to files
sr: Образује везе ка датотекама

note: localizers: label prepended to the name of the current file linked
en: Linking
sr: Образује везе

en: Preparing to Create Links...
sr: Припрема за установљавање веза...

en: Finishing Creating Links...
sr: Завршава установљавање веза...

note: localizers: progress dialog title
en: Copying files
sr: Умножава датотеке

note: localizers: label prepended to the name of the current file copied
en: Copying
sr: Умножава

en: Preparing To Copy...
sr: Припрема за умножавање...

en: You cannot copy items into the trash.
sr: Не можете умножити ставке у смеће.

en: You cannot create links inside the trash.
sr: Не можете направити везе у смећу.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
sr: Датотеке и директоријуми се могу једино премјестити у смеће.

en: You cannot move this trash folder.
sr: Не можете премјестити овај директоријум за смеће.

en: You cannot copy this trash folder.
sr: Не можете умножити овај директоријум за смеће.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
sr: Директоријум за смеће се користи за држање ставки бачених у смеће.

en: Can't Change Trash Location
sr: Не може да премјести смеће

en: Can't Copy Trash
sr: Не може да умножи смеће

en: You cannot move a folder into itself.
sr: Не можете премјестити директоријум у себе самог.

en: You cannot copy a folder into itself.
sr: Не можете умножити директоријум у себе самог.

en: The destination folder is inside the source folder.
sr: Одредишни директоријум је унутар полазног директоријума.

en: Can't Move Into Self
sr: Не може премјестити у себе

en: Can't Copy Into Self
sr: Не може умножити у себе

en: You cannot copy a file over itself.
sr: Не можете умножити датотеку преко ње саме.

en: The destination and source are the same file.
sr: Одредиште и извор су иста датотека.

en: Can't Copy Over Self
sr: Не може умножити преко себе

en: You do not have permissions to write to the destination.
sr: Нисте овлашћени да пишете у одредишту.

en: There is no space on the destination.
sr: Нема мјеста у одредишту.

en: Error "%s" creating new folder.
sr: Грешка „%s“ при образовању новог директоријума.

en: Error creating new folder.
sr: Грешка при образовању новог директоријума.

en: Error Creating New Folder
sr: Грешка при образовању новог директоријума

note: localizers: the initial name of a new folder
en: untitled folder
sr: безимени директоријум

en: Error "%s" creating new document.
sr: Грешка „%s“ при стварању новог документа.

en: Error creating new document.
sr: Грешка при стварању новог документа.

en: Error Creating New Document
sr: Грешка при стварању новог документа

en: new file
sr: нова датотека

note: localizers: progress dialog title
en: Deleting files
sr: Бришем датотеке

note: localizers: label prepended to the progress count
en: Files deleted:
sr: Обрисаних датотека:

note: localizers: label prepended to the name of the current file deleted
en: Deleting
sr: Бришем

en: Preparing to Delete files...
sr: Припрема за брисање датотека...

note: localizers: progress dialog title
en: Emptying the Trash
sr: Избацујем смеће

en: Preparing to Empty the Trash...
sr: Припрема за избацивање смећа...

note: name, stock id
en: _Empty Trash
sr: _Избаци смеће

en: Computer
sr: Рачунар

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Themes
sr: Теме

note: Today, use special word. * strftime patterns preceeded with the widest * possible resulting string for that pattern. * * Note to localizers: You can look at man strftime * for details on the format, but you should only use * the specifiers from the C standard, not extensions. * These include "%" fol
en: today at 00:00:00 PM
sr: данас у 14:33:24

en: today at %-I:%M:%S %p
sr: данас у %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
sr: данас у 14:33

en: today at %-I:%M %p
sr: данас у %-H:%M

en: today, 00:00 PM
sr: данас, 14:33

en: today, %-I:%M %p
sr: данас, %-H:%M

en: today
sr: данас

note: Yesterday, use special word. * Note to localizers: Same issues as "today" string.
en: yesterday at 00:00:00 PM
sr: јуче у 14:12:34

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
sr: јуче у %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
sr: јуче у 14:22

en: yesterday at %-I:%M %p
sr: јуче у %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
sr: јуче, 14:22

en: yesterday, %-I:%M %p
sr: јуче, %-H:%M

en: yesterday
sr: јуче

note: Current week, include day of week. * Note to localizers: Same issues as "today" string. * The width measurement templates correspond to * the day/month name with the most letters.
en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: сриједа, 23. септембар 2003. у 14:34:27

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %A, %-d. %B %Y. у %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
sr: сри, 23. сеп 2003. у 14:34:27

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M:%S

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: сри, 23. сеп 2003. у 14:34

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %a, %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
sr: 23. сеп 2003. у 14:34

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
sr: %-d. %b %Y. у %-H:%M

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
sr: 23. сеп 2003, 14:24

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
sr: %-d. %b %Y, %-H:%M

en: 00/00/00, 00:00 PM
sr: 00/00/00, 00:00

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
sr: %-d.%m.'%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
sr: %-d.%m.'%y.

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sr: ? ставки

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sr: ? бајтова

en: unknown type
sr: непознат тип

en: unknown MIME type
sr: непознат МИМЕ тип

en: program
sr: програм

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
sr: Не може пронаћи чак ни опис за "x-directory/normal". Ово вјероватно значи да је ваша датотека gnome-vfs.keys на погрешном мјесту, или је не може пронаћи из неких других разлога.

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
sr: Није нашао опис за МИМЕ тип „%s“ (датотека је „%s“), обавјестите дописно друштво за gnome-vfs.

en: link
sr: веза

en: link (broken)
sr: веза (неисправна)

en: Trash
sr: Смеће

en: _Always
sr: _Увијек

en: _Local File Only
sr: _Само локалне датотеке

en: _Never
sr: _Никад

en: 100 K
sr: 100 KB

en: 500 K
sr: 500 KB

en: Activate items with a _single click
sr: Покрени ставке помоћу _једног клика

en: Activate items with a _double click
sr: Покрени ставке помоћу _два клика

en: E_xecute files when they are clicked
sr: _Изврши датотеке када се кликне на њих

en: Display _files when they are clicked
sr: _Прикажи датотеке када се кликне на њих

en: _Ask each time
sr: _Питај сваки пут

en: Search for files by file name only
sr: Нађи датотеке само према имену

en: Search for files by file name and file properties
sr: Нађи датотеке према имену и особинама

en: Icon View
sr: Преглед помоћу икона

en: List View
sr: Прегледај као списак

en: Manually
sr: Ручно

en: By Name
sr: Према имену

en: By Size
sr: Према величини

en: By Type
sr: Према врсти

en: By Modification Date
sr: Према датуму измјене

en: By Emblems
sr: Према обиљежјима

note: Note to translators: If it's hard to compose a good home * icon name from the user name, you can use a string without * an "%s" here, in which case the home icon name will not * include the user's name, which should be fine. To avoid a * warning, put "%.0s" somewhere in the string, which will * matc
en: %s's Home
sr: Лични директоријум (%s)

en: editable text
sr: измјењив текст

en: the editable label
sr: измјењива ознака

en: additional text
sr: додатни текст

en: some more text
sr: још текста

en: highlighted for selection
sr: истакнуто ради избора

en: whether we are highlighted for a selection
sr: да ли истакнути ради избора

en: highlighted as keyboard focus
sr: истакнуто у жижи тастатуре

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
sr: да ли истакнути када је у жижи тастатуре

en: highlighted for drop
sr: истакнуто за пуштање

en: whether we are highlighted for a D&D drop
sr: да ли истакнути за пуштање у оквиру „превлачења и пуштања“

en: The selection rectangle
sr: Правоугаоник избора

en: Frame Text
sr: Уоквири текст

en: Draw a frame around unselected text
sr: Исцртај оквир око неизабраног текста

en: Highlight Alpha
sr: Провидност истицања

en: Opacity of the highlight for selected icons
sr: Провидност истицања изабраних икона

en: Light Info Color
sr: Свијетла боја обавјештења

en: Color used for information text against a dark background
sr: Боја која се користи за текст обавјештења на тамној позадини

en: Dark Info Color
sr: Тамна боја обавјештења

en: Color used for information text against a light background
sr: Боја која се користи за текст обавјештења на свијетлој позадини

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ову ставку ту гдје сте је пустили? Ово ће измјенити већ сачуван ручни распоред.

en: This folder uses automatic layout.
sr: Овај директоријум користи самораспоређивање.

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ове ставке ту гдје сте их пустили? Ово ће измјенити већ сачуван ручни распоред.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ову ставку ту гдје сте је пустили?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
sr: Желите ли да пређете на ручно распоређивање и оставите ове ставке ту гдје сте их пустили?

en: Switch to Manual Layout?
sr: Прећи на ручно распоређивање?

en: Switch
sr: Пређи

en: Open Failed, would you like to choose another application?
sr: Неуспешно отварање, желите ли да изаберете други програм?

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
sr: „%s“ не може да отвори „%s“ зато што „%s“ не може да приступи датотекама на локацијама „%s“.

en: Open Failed, would you like to choose another action?
sr: Отварање неуспјешно, желите ли да изаберете неку другу акцију?

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
sr: Подразумјевана акција не може да отвори „%s“ зато што не може да приступи датотекама на путањама „%s“.

en: Can't Open Location
sr: Не може да отвори путању

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
sr: „%s“ не може да отвори „%s“ зато што „%s“ не може да приступи датотекама на путањама „%s“.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других програма који могу да прегледају ову датотеку. Уколико пребаците ову датотеку на ваш рачунар, можда ћете моћи да га отворите.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
sr: Подразумјевана акција не може да отвори „%s“ зато што не може да приступи датотекама на путањама „%s“.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
sr: Нема других програма који могу да прегледају ову датотеку. Уколико пребаците ову датотеку на ваш рачунар, можда ћете моћи да га отворите.

note: TODO: These strings suck pretty badly, but we're in string-freeze, * and I found these in other places to reuse. We should make them * better later. Shouldn't have gotten this error unless there's a : separator.
en: Couldn't display "%s".
sr: Не могу да прикажем „%s“.

en: There was an error launching the application.
sr: Дошло је до грешке при покретању програма.

en: The attempt to log in failed.
sr: Покушај пријаве је неуспјешан.

en: Access was denied.
sr: Приступ одбијен.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
sr: Не могу да прикажем „%s“, зато што нисам успио да нађем рачунар „%s“.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sr: Провјерите да ли сте добро укуцали и да ли су поставке вашег посредника исправне.

en: "%s" is not a valid location.
sr: „%s“ не представља исправну путању.

en: Please check the spelling and try again.
sr: Проверите да ли сте добро укуцали и покушајте поново.

en: Couldn't find "%s".
sr: Не могу да нађем „%s“.

en: Can't Display Location
sr: Не могу да прикажем путању

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
sr: Нажалост, не можете извршавати наредбе са удаљеног мјеста.

en: This is disabled due to security considerations.
sr: Ово је онемогућено из безбједносних разлога.

en: Can't Execute Remote Links
sr: Не могу да извршим удаљене везе

en: Details:
sr: Детаљи:

en: Error Launching Application
sr: Грешка при покретању програма

en: This drop target only supports local files.
sr: Ово одредиште превлачења подржава само локалне датотеке.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sr: Да бисте отворили удаљене датотеке, пребаците их у локални директоријум, и превуците их поново.

en: Drop Target Only Supports Local Files
sr: Одредиште превлачења подржава само локалне датотеке

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sr: Да бисте отворили удаљене датотеке, пребаците их у локални директоријум, и превуците их поново. Локалне датотеке које сте превукли су већ отворене.

en: Edit
sr: Уреди

en: Undo Edit
sr: Опозови уређивање

en: Undo the edit
sr: Опозови уређивање

en: Redo Edit
sr: Понови уређивање

en: Redo the edit
sr: Понови уређивање

en: View your computer storage
sr: Погледајте дискове рачунара

en: Change how files are managed
sr: Измјени како се управља датотекама

en: File Management
sr: Управљање датотекама

en: Home Folder
sr: Лични директоријум

en: View your home folder in the Nautilus file manager
sr: Прегледајте ваш лични директоријум у Наутилусу

en: Browse the filesystem with the file manager
sr: Прегледајте систем датотека помоћу управљача датотекама

en: Factory for Nautilus shell and file manager
sr: Фабрика за Наутилусов управник љуском и датотекама

en: Nautilus factory
sr: Наутилусова фабрика

en: Nautilus metafile factory
sr: Наутилусова фабрика метадатотека

en: Nautilus shell
sr: Наутилусова љуска

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
sr: Наутилусове операције љуске које се могу извршити помоћу наредних наредби

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
sr: Производи метадатотеке објекте за приступ Наутиловим метаподацима

note: name, stock id
en: Open T_erminal
sr: Нови _терминал

note: label, accelerator
en: Open a new GNOME terminal window
sr: Отвори нови Гном терминал

note: name, stock id
en: Create L_auncher
sr: Нови _покретач

note: name, stock id
en: Change Desktop _Background
sr: Измјените позадину _радне површине

note: label, accelerator
en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
sr: Прикажи прозор који омогућава да изаберете образац попуњавања позадине или боју

note: name, stock id
en: Empty Trash
sr: Испразни Смеће

note: label, accelerator
en: Delete all items in the Trash
sr: Избаци све ставке из смећа

en: Are you sure you want to open all files?
sr: Сигурно желите да отворите све датотеке?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
sr: Сигурно желите да трајно уклоните „%s“?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
sr: Уколико обришете ставку, она ће бити трајно уклоњена.

en: Delete?
sr: Уклони?

en: Select Pattern
sr: Изаберите образац

en: _Pattern:
sr: Об_расци:

en: "%s" selected
sr: „%s“ изабран

en: "%s" selected (%s)
sr: „%s“ изабран (%s)

en: %s, Free space: %s
sr: %s, слободан простор: %s

note: Note that the number of items actually displayed varies somewhat due * to the way files are collected in batches. So you can't assume that * no more than the constant limit are displayed.
en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
sr: Директоријум „%s“ садржи више датотека него што Наутилус може да поднесе.

en: Some files will not be displayed.
sr: Неке датотеке неће бити приказане.

en: Too Many Files
sr: Превише датотека

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sr: Не могу да пребацим „%s“ у смеће, желите ли да га одмах обришете?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
sr: Не може се пребацити „%s“ у смеће.

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
sr: Не могу да пребацим ставке у смеће, желите ли да га их одмах обришете?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
sr: Не могу да пребацим неке ставке у смеће, желите ли да га их одмах обришете?

en: Delete Immediately?
sr: Обриши одмах?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
sr: Сигурно желите да трајно избаците „%s“ из смећа?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sr: Уколико обришете ставку, она ће бити трајно уклоњена.

en: Delete From Trash?
sr: Избаци из Смећа?

en: Use "%s" to open the selected item
sr: Користи „%s“ за отварање изабране ставке

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sr: Желите ли да покренете „%s“, или прикажете њен садржај?

en: "%s" is an executable text file.
sr: „%s“ је извршна текстуална датотека.

en: Run or Display?
sr: Покрени или прикажи?

en: Run in _Terminal
sr: Покрени у _терминалу

en: _Display
sr: _Прикажи

en: Cannot open %s
sr: Не могу да отворим %s

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
sr: Име датотеке „%s“ означава да је ова датотека врсте „%s“. Садржај датотеке означава да је датотека врсте „%s“. Уколико отворите ову датотеку, ваш систем може бити изложен безбједносном ризику.
    
    Не отварајте ову датотеку осим ако је нисте сами направили, или је примили из поузданог извора. Да отворите датотеку, преименујте је у исправно име за „%s“, а затим је отворите на уобичајен начин.  Са друге стране, користите мени „Отвори помоћу“ да изаберете одређени програм за ову датотеку.

en: Run "%s" on any selected items
sr: Покрени „%s“ на свакој изабраној ставци

en: Create Document from template "%s"
sr: Направи документ према шаблону „%s“

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sr: Све извршне датотеке у овом директоријуму ће се појавити у менију „Скрипте“.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
sr: Избором скрипте из менија се она покреће, а све изабране ставке ће јој бити улаз.

en: About Scripts
sr: О скриптама

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
sr: Све извршне датотеке у овом директоријуму ће се појавити у менију Скрипте. Избором скрипте из менија ће се она покренути.
    
    Када се изврше из локалног директоријума, скрипте ће добити имена изабраних датотека као параметре. Када се изврше из удаљених директоријума (нпр. веб или FTP), скрипте неће добити никакве параметре.
    
    У свим случајевима, сљедеће променљиве окружења ће поставити Наутилус, које скрипте могу користити:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: путање изабраних датотека у засебним редовима (само ако је локално)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: адресе изабраних датотека у засебним редовима
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: Текућа адреса
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: мјесто и величина текућег прозора

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
sr: „%s“ ће бити премјештен уколико изаберете наредбу Убаци датотеке

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
sr: „%s“ ће бити умножен уколико изаберете наредбу Убаци датотеке

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sr: Нема ништа у списку исјечака за убацивање

en: Mount Error
sr: Грешка монтирања

en: Unmount Error
sr: Грешка демонтирања

en: Eject Error
sr: Грешка при избацивању

en: Link _name:
sr: _Име везе:

en: Create _Document
sr: Направи до_кумент

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
sr: Отвори _помоћу

note: name, stock id, label
en: Choose a program with which to open the selected item
sr: Изабери програм којим да отвори изабрану ставку

en: _Scripts
sr: _Скрипте

note: label, accelerator
en: View or modify the properties of each selected item
sr: Погледај или измјени особине свих изабраних ставки

note: label, accelerator
en: Create a new empty folder inside this folder
sr: Образујте празан директоријум унутар овог директоријума

en: No templates Installed
sr: Нема постављених шаблона

note: name, stock id, label name, stock id
en: _Empty File
sr: Пр_азна датотека

note: label, accelerator
en: Create a new empty file inside this folder
sr: Образујте нову празну датотеку унутар овог директоријума

note: label, accelerator
en: Open the selected item in this window
sr: Отвори изабрану ставку у овом прозору

note: name, stock id
en: Open in Navigation Window
sr: Отвори у управљачком прозору

note: label, accelerator
en: Open each selected item in a navigation window
sr: Отвори сваку изабрану ставку у управљачком прозору

note: label, accelerator
en: Choose another application with which to open the selected item
sr: Изаберите неки други програм којим да отвори изабрану ставку

note: name, stock id
en: _Open Scripts Folder
sr: _Отвори директоријум са скриптама

note: label, accelerator
en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
sr: Прикажи директоријум који садржи скрипте из овог менија

note: name, stock id
en: Cu_t Files
sr: И_сјеци датотеке

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
sr: Припреми изабране датотеке за премјештање помоћу наредбе Убаци датотеке

note: name, stock id
en: _Copy Files
sr: _Умножи датотеке

note: label, accelerator
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
sr: Припреми изабране датотеке за умножавање помоћу наредбе Убаци датотеке

note: name, stock id
en: _Paste Files
sr: _Убаци датотеке

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
sr: Премјести или умножи датотеке претходно изабране помоћу наредбе Исјеци датотеке или Умножи датотеке

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id
en: _Paste Files Into Folder
sr: У_баци датотеке у директоријум

note: label, accelerator
en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
sr: Премјести или умножи датотеке претходно изабране помоћу наредбе Исјеци датотеке или Умножи датотеке у изабрани директоријум

note: name, stock id
en: Select _All Files
sr: Изабери _све датотеке

note: label, accelerator
en: Select all items in this window
sr: Изабери све ставке у овом прозору

note: name, stock id
en: Select _Pattern
sr: Изаберите о_бразац

note: label, accelerator
en: Select items in this window matching a given pattern
sr: Изаберите ставке у овом прозору које одговарају датом обрасцу

note: name, stock id
en: D_uplicate
sr: _Удвостручи

note: label, accelerator
en: Duplicate each selected item
sr: Удвостручи сваку изабрану ставку

note: name, stock id
en: Ma_ke Link
sr: Направи везу

note: label, accelerator
en: Create a symbolic link for each selected item
sr: Образујте симболичку везу за сваку изабрану ставку

note: label, accelerator
en: Rename selected item
sr: Преименуј изабрану ставку

note: name, stock id
en: Mo_ve to Trash
sr: Пре_мјести у смеће

note: label, accelerator
en: Move each selected item to the Trash
sr: Премјести сваку изабрану ставку у смеће

note: label, accelerator
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sr: Обриши изабрану ставку, без премјештања у смеће

note: name, stock id
en: Reset View to _Defaults
sr: Постави преглед на _подразумјевано

note: label, accelerator
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sr: Постави поредак и увећање према поставкама за овај преглед

note: name, stock id
en: _Mount Volume
sr: _Монтирај диск

note: label, accelerator
en: Mount the selected volume
sr: Монтирај изабрани диск

note: name, stock id
en: _Unmount Volume
sr: _Демонтирај диск

note: label, accelerator
en: Unmount the selected volume
sr: Демонтирај изабрани диск

en: _Delete from Trash
sr: _Избаци из смећа

en: Delete all selected items permanently
sr: Трајно обриши све изабране ставке

en: Ma_ke Links
sr: _Направи везе

en: Cu_t File
sr: И_сјеци датотеку

en: _Copy File
sr: _Умножи датотеку

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
sr: Ова веза је неисправна, желите ли да је баците у смеће?

en: This link can't be used, because it has no target.
sr: Ова веза се не може користити, зато што нема одредиште.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
sr: Ова веза се не може користити, зато што њено одредиште „%s“ не постоји.

en: Broken Link
sr: Прекинута веза

en: Opening "%s".
sr: Отварам „%s“.

en: Cancel Open?
sr: Откажи отварање?

en: Drag and drop is not supported.
sr: Превлачење и пуштање није подржано.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sr: Превлачење и пуштање је подржано само за локалне системе датотека.

en: Drag and Drop Error
sr: Грешка превлачења и пуштања

en: An invalid drag type was used.
sr: Употребљена је неисправна врста превлачења.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sr: Нисте овлашћени да прегледате садржај „%s“.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
sr: Не може да пронађе „%s“. Можда је недавно обрисана.

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
sr: Нажалост, не може да прикаже сав садржај „%s“.

en: The folder contents could not be displayed.
sr: Не може се приказати садржај директоријума.

en: Error Displaying Folder
sr: Грешка при приказивању директоријума

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sr: Већ је у употреби име „%s“ у овом директоријуму. Ставите неко друго име.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sr: Не постоји „%s“ у овом директоријуму. Можда је управо премјештено или обрисано?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sr: Нисте овлашћени да преименујете „%s“.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sr: Име „%s“ је неисправно зато што садржи знак „/“. Користите неко друго име.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sr: Име „%s“ је неисправно. Користите неко друго име.

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да преименује „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
sr: Нажалост, не може да преименује „%s“ у „%s“.

en: The item could not be renamed.
sr: Ставка се не може преименовати.

en: Renaming Error
sr: Грешка при преименовању

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sr: Нисте овлашћени да промјените групу за „%s“.

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да промјени групу за „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
sr: Нажалост, не може да промјени групу за „%s“.

en: The group could not be changed.
sr: Група се не може измјенити.

en: Error Setting Group
sr: Грешка при постављању групе

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да промјени власника „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
sr: Нажалост, не може да промјени власника „%s“.

en: The owner could not be changed.
sr: Власник се не може измјенити.

en: Error Setting Owner
sr: Грешка при постављању власника

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
sr: Не може да промјени овлашћења за „%s“ зато што је на диску само за читање

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
sr: Не може да промјени овлашћења за „%s“.

en: The permissions could not be changed.
sr: Овлашћења се не могу промјенити.

en: Error Setting Permissions
sr: Грешка при постављању овлашћења

en: Renaming "%s" to "%s".
sr: Преименује „%s“ у „%s“.

en: Cancel Rename?
sr: Одустани од преименовања?

en: Keep icons sorted by name in rows
sr: Иконице уређене према имену у редовима

en: Keep icons sorted by size in rows
sr: Иконице уређене према величини у редовима

en: by _Type
sr: према в_рсти

en: Keep icons sorted by type in rows
sr: Иконице уређене према врсти у редовима

en: by Modification _Date
sr: према _датуму измјене

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sr: Иконице уређене према датуму измјене у редовима

en: by _Emblems
sr: према _обиљежјима

en: Keep icons sorted by emblems in rows
sr: Иконице уређене према обиљежјима у редовима

en: Arran_ge Items
sr: По_ређај ставке

note: name, stock id, label name, stock id
en: Str_etch Icon
sr: _Растегни икону

note: label, accelerator
en: Make the selected icon stretchable
sr: Учини изабрану икону растегљивом

note: name, stock id
en: Restore Icons' Original Si_zes
sr: Врати изворне величине икона

note: label, accelerator
en: Restore each selected icon to its original size
sr: Постави све изабране иконе на изворну величину

note: name, stock id
en: Clean _Up by Name
sr: Про_чисти према имену

note: name, stock id
en: Compact _Layout
sr: _Збијени приказ

note: label, accelerator
en: Toggle using a tighter layout scheme
sr: Користи збијенији распоред

note: name, stock id
en: Re_versed Order
sr: О_брнути редослијед

note: label, accelerator
en: Display icons in the opposite order
sr: Прикажи иконе у супротном поретку

note: name, stock id
en: _Keep Aligned
sr: Чу_вај распоред

note: label, accelerator
en: Keep icons lined up on a grid
sr: Иконице уређене у мрежу

en: _Manually
sr: _Ручно

en: Leave icons wherever they are dropped
sr: Остави иконе гдје год су пуштене

en: By _Name
sr: Према _имену

en: By _Size
sr: Према _величини

en: By _Type
sr: Према вр_сти

en: By Modification _Date
sr: Према _датуму измјене

en: By _Emblems
sr: Према _обиљежјима

en: Restore Icon's Original Si_ze
sr: Врати изворну величину иконе

en: pointing at "%s"
sr: показује на „%s“

en: %s Visible Columns
sr: %s приказаних колона

en: Choose the order of information to appear in this folder.
sr: Изаберите редослијед података у овом директоријуму.

note: name, stock id
en: Visible _Columns...
sr: Приказане _колоне...

note: label, accelerator
en: Select the columns visible in this folder
sr: Изаберите колоне приказане у овом директоријуму

en: List
sr: Списак

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
sr: Не можете додјелити више од једне посебне иконе!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sr: Превуците само једну слику да бисте поставили икону.

en: More Than One Image
sr: Више од једне слике

en: The file that you dropped is not local.
sr: Датотека коју сте пустили није локална.

en: You can only use local images as custom icons.
sr: Можете користити само локалне слике за иконе.

en: Local Images Only
sr: Само локалне слике

en: The file that you dropped is not an image.
sr: Датотека коју сте пустили није слика.

en: Images Only
sr: Само слике

en: Cancel Group Change?
sr: Одустани од измјене групе?

en: Changing group.
sr: Мијењам групу.

en: Cancel Owner Change?
sr: Одустани од измјене власника?

en: Changing owner.
sr: Мијењам власника.

en: nothing
sr: ништа

en: unreadable
sr: нечитљив

en: (some contents unreadable)
sr: (дио садржаја нечитљив)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
sr: Садржај:

en: Basic
sr: Основно

en: _Names:
sr: _Имена:

en: Type:
sr: Врста:

en: --
sr: —

en: Volume:
sr: Диск:

en: Free space:
sr: Слободан простор:

en: Link target:
sr: Мета везе:

en: MIME type:
sr: МИМЕ тип:

en: Modified:
sr: Измјењен:

en: Accessed:
sr: Посљедњи приступ:

en: _Select Custom Icon...
sr: _Изабери икону...

en: _Remove Custom Icon
sr: _Уклони засебну икону

en: Emblems
sr: Обиљежја

en: _Read
sr: _Читање

en: _Write
sr: _Писање

en: E_xecute
sr: _Извршавање

en: Set _user ID
sr: Постави _ID корисника (SUID)

en: Special flags:
sr: Нарочите ознаке:

en: Set gro_up ID
sr: Постави ID _групе (SGID)

en: _Sticky
sr: _Љепљив

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
sr: Нисте власник, па не можете измјенити ова овлашћења

en: File _owner:
sr: _Власник датотеке:

en: File owner:
sr: Власник датотеке:

en: _File group:
sr: _Група датотеке:

en: File group:
sr: Група датотеке:

en: Owner:
sr: Власник:

en: Group:
sr: Група:

en: Others:
sr: Остали:

en: Text view:
sr: Текстуални преглед:

en: Number view:
sr: Бројевни преглед:

en: Last changed:
sr: Посљедња промена:

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sr: Не може утврдити овлашћења за „%s“.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sr: Не може утврдити овлашћења за изабрану датотеку.

en: There was an error displaying help.
sr: Дошло је до грешке при приказивању помоћи.

en: Couldn't Show Help
sr: Не могу да прикажем помоћ

en: Cancel Showing Properties Window?
sr: Одустани од приказивања прозора са особинама?

en: Creating Properties window.
sr: Образујем прозор са особинама.

en: Select an icon
sr: Изаберите икону

en: Loading...
sr: Учитава..

en: E_ject
sr: И_збаци

note: add the "create folder" menu item
en: Create Folder
sr: Направи директоријум

en: Cut Folder
sr: Исјеци директоријум

en: Copy Folder
sr: Умножи директоријум

en: Paste Files into Folder
sr: Убаци датотеке у директоријум

en: Move to Trash
sr: Премјести у смеће

en: Network Neighbourhood
sr: Мрежа

en: Tree
sr: Стабло

en: Couldn't Create Required Folder
sr: Не могу да образујем обавезни директоријум

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
sr: Не могу да образујем обавезни директоријум „%s“.

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
sr: Прије покретања Наутилуса, направите овај директоријум, или поставите овлашћења тако да га Наутилус може направити.

en: Couldn't Create Required Folders
sr: Не може да образује обавезне директоријуме

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
sr: Наутилус не може да направи сљедеће обавезне директоријуме: %s.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
sr: Прије покретања Наутилуса, направите ове директоријуме, или поставите овлашћења тако да их Наутилус може направити.

en: Link To Old Desktop
sr: Веза ка старој радној површини

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
sr: Веза са именом „Веза ка старој радној површини“ је направљена на радној површи.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
sr: Путања директоријума за радну површину је измјењена у Гному 2.4.  Можете отворити везу да премјестите датотеке које желите, а затим уклоните везу.

en: Migrated Old Desktop
sr: Пресељена стара радна површина

note: Can't register myself due to trouble locating the * Nautilus_Shell.server file. This has happened when you * launch Nautilus with an LD_LIBRARY_PATH that * doesn't include the directory containing the oaf * library. It could also happen if the * Nautilus_Shell.server file was not present for some * 
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
sr: Није тренутно могуће користити Наутилус. Извршавање наредбе „bonobo-slay“ може отклонити проблем. Уколико то не помогне, ресетујте рачунар или поново инсталирајте Наутилус.

note: FIXME bugzilla.gnome.org 42536: The guesses and stuff here are lame.
en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
sr: Није тренутно могуће користити Наутилус. Извршавање наредбе „bonobo-slay“ може отклонити проблем. Уколико то не помогне, ресетујте рачунар или поново инсталирајте Наутилус.
    
    Бонобо не може да пронађе датотеку Nautilus_shell.server. Један узрок овога је када LD_LIBRARY_PATH не укључује директоријум са библиотекама за bonobo-activation. Други могући узрок је лоша инсталација и недостатак Nautilus_Shell.server датотеке.
    
    Извршавање „bonobo-slay“ ће угасити све процесе за Бонобо активацију, и GConf, који могу бити неопходни за друге програме.
    
    Повремено убијање bonobo-activation-server и gconfd отклони проблем, али не знамо зашто.
    
    На ову грешку смо наишли и када је инсталирано неисправно издање bonobo-activation-а.

note: Some misc. error (can never happen with current * version of bonobo-activation). Show dialog and terminate the * program. FIXME bugzilla.gnome.org 42537: Looks like this does happen with the * current OAF. I guess I read the code wrong. Need to figure out when and make a * good message. FIXME bugzil
en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, усљед непредвиђене грешке.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, усљед непредвиђене грешке Боноба при покушају пријаве управника датотека на сервер.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, услед непредвиђене грешке Боноба при покушају да пронађе фабрику. Гашење bonobo-activation-server-а и поновно покретање Наутилуса може можда отклонити проблем.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
sr: Тренутно се не може користити Наутилус, услед непредвиђене грешке Боноба при покушају да пронађе објекат љуске. Гашење bonobo-activation-server-а и поновно покретање Наутилуса може можда отклонити проблем.

en: No bookmarks defined
sr: Нема обиљеживача

en: <b>_Bookmarks</b>
sr: <b>_Обиљеживачи</b>

en: <b>_Location</b>
sr: <b>_Путања</b>

en: <b>_Name</b>
sr: <b>_Име</b>

en: Edit Bookmarks
sr: Уреди обиљеживаче

en: Can't Connect to Server
sr: Не могу да се повежем са сервером

en: You must enter a name for the server.
sr: Морате унијети име за сервер.

en: Please enter a name and try again.
sr: Унесите име и покушајте поново.

en: Connect to Server
sr: Повежи се са сервером

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
sr: Не могу да уклоним обиљежје звано „%s“.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
sr: Разлог овоме је вероватно то што је обиљежје трајно, а не неко које сте сами додали.

en: Couldn't Remove Emblem
sr: Не могу да уклоним обиљежје

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
sr: Не могу да преименујем обиљежје звано „%s“.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
sr: Разлог овоме је вероватно то што је обиљежје трајно, а не неко које сте сами додали.

en: Couldn't Rename Emblem
sr: Не могу да преименујем обиљежје

en: Rename Emblem
sr: Преименуј обиљежје

en: Enter a new name for the displayed emblem:
sr: Унесите ново име за приказано обиљежје:

en: Add Emblems...
sr: Додај обиљежја...

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описно име поред сваког обиљежја. Ово име ће се користити на другим мјестима за препознавање обиљежја.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
sr: Унесите описно име поред обиљежја. Ово име ће се користити на другим мјестима за препознавање обиљежја.

en: Some of the files could not be added as emblems.
sr: Не могу да додам неке датотеке као за обиљежја.

en: The emblems do not appear to be valid images.
sr: Изгледа да обиљежја нису исправне слике.

en: Couldn't Add Emblems
sr: Не могу да додам обиљежја

en: None of the files could be added as emblems.
sr: Ниједна од датотека није додата као обиљежје.

en: The emblem cannot be added.
sr: Нисам успио да додам обиљежје.

en: The dragged text was not a valid file location.
sr: Превучени текст није исправна путања до датотеке.

en: Couldn't Add Emblem
sr: Не могу да додам обиљежје

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
sr: Датотека „%s“ не представља исправну слику.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
sr: Превучена датотека не представља исправну слику.

en: <span weight="bold">Default View</span>
sr: <span weight="bold">Подразумјевани поглед</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
sr: <span weight="bold">Извршне текстуалне датотеке</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
sr: <span weight="bold">Директоријуми</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
sr: <span weight="bold">Ознаке икона</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
sr: <span weight="bold">Подразумјевано за преглед икона</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
sr: <span weight="bold">Колоне списка</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
sr: <span weight="bold">Подразумјевано за преглед списка</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
sr: <span weight="bold">Остале датотеке које је могуће гледати</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
sr: <span weight="bold">Звучне датотеке</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
sr: <span weight="bold">Текстуалне датотеке</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
sr: <span weight="bold">Смеће</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
sr: <span weight="bold">Подразумјевано за преглед стабла</span>

en: Always
sr: Увијек

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sr: Питај прије _избацивања смећа или брисања датотека

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sr: Изаберите редослијед података који се појављују испод имена икона. Више података ће бити приказано када увећате.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sr: Изаберите редослијед података при прегледу списка.

en: Count _number of items:
sr: Пре_број ставке:

en: Default _zoom level:
sr: Подразумјевано увећање:

en: File Management Preferences
sr: Поставке за управљање датотекама

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sr: _Укључи и наредбу за брисање која заобилази смеће

en: List Columns
sr: Колоне списка

en: Local Files Only
sr: Само локалне датотеке

en: MIME type
sr: МИМЕ врста

en: Never
sr: Никад

en: Preview _sound files:
sr: Преглед _звучних датотека:

en: Show _only folders
sr: Прикажи _само директоријуме

en: Show _thumbnails:
sr: Прикажи _сличице:

en: Show hidden and _backup files
sr: Прикажи скривене и _допунске примјерке датотека

en: Show te_xt in icons:
sr: Прикажи текст са иконама:

en: Sort _folders before files
sr: Поређај _директоријуме прије датотека

en: View _new folders using:
sr: Прегледај _нове директоријуме помоћу:

en: Views
sr: Прегледи

en: _Arrange items:
sr: _Поређај ставке:

en: _Default zoom level:
sr: _Подразумјевано увећање:

en: _Double click to activate items
sr: _Двоструки клик за покретање ставки

en: _Only for files smaller than:
sr: _Само за датотеке мање од:

en: _Run executable text files when they are clicked
sr: _Покрени извршне текстуалне датотеке по клику на њих

en: _Single click to activate items
sr: _Једноструки клик за покретање ставки

en: _Text beside icons
sr: _Текст поред икона

en: _Use compact layout
sr: _Користи збијени распоред

en: _View executable text files when they are clicked
sr: _Прегледај извршне текстуалне датотеке по клику на њих

en: date accessed
sr: датум приступа

en: date modified
sr: датум измјене

en: group
sr: група

en: octal permissions
sr: овлашћења у окталном запису

en: owner
sr: власник

en: permissions
sr: овлашћења

en: size
sr: величина

en: type
sr: врста

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
sr: Постојање ове датотеке означава да је Наутилусов чаробњак за подешавања 
    већ приказан.
    
    Уколико желите да поново користите чаробњака, обришите ову датотеку.

en: History
sr: Историјат

en: Camera Brand
sr: Произвођач фото-апарата

en: Camera Model
sr: Модел фото-апарата

en: Date Taken
sr: Датум снимка

en: Exposure Time
sr: Дужина експозиције

en: Exposure Program
sr: Програм експозиције

en: Aperture Value
sr: Вриједност апаратуре

en: Metering Mode
sr: Начин мјерења

en: Flash Fired
sr: Блиц коришћен

en: Focal Length
sr: Жижна даљина

en: Shutter Speed
sr: Брзина затварача

en: ISO Speed Rating
sr: ИСО ранг брзине

en: Software
sr: Програми

en: Failed to load image information
sr: Није успио да учита податке о слици

en: loading...
sr: учитава...

note: add the reset background item, possibly disabled
en: Use _Default Background
sr: Користи подразу_мјевану позадину

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
sr: Не можете додјелити више од посебне једне иконе.

en: You can only use images as custom icons.
sr: Можете користити само слике за посебне иконе.

en: Open with %s
sr: Отвори помоћу: %s

en: Unable to launch the cd burner application.
sr: Не могу да покренем програм за снимање ЦД-а.

en: Can't Launch CD Burner
sr: Не могу да покренем ЦД резач

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: Empty _Trash
sr: Избаци _смеће

note: FIXME: We don't use spaces to pad labels!
en: _Write contents to CD
sr: _Упиши садржај на ЦД

en: Go To:
sr: Иди у:

en: View in Multiple Windows?
sr: Прегледај у више прозора?

en: Perform a quick set of self-check tests.
sr: Спроведи скуп брзих самопровјера.

en: Create the initial window with the given geometry.
sr: Образуј почетни прозор са датим димензијама и позицијом.

en: GEOMETRY
sr: ГЕОМЕТРИЈА

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sr: Образуј прозоре само за изричито наведене адресе.

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
sr: Не управљај радном површином (занемари све поставке у прозорчету са поставкама).

en: open a browser window.
sr: отворите прозор разгледача.

en: Quit Nautilus.
sr: Напусти Наутилуса.

en: Restart Nautilus.
sr: Поново покрени Наутилуса.

en: File Manager
sr: Управник датотека

note: Set initial window title
en: Nautilus
sr: Наутилус

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
sr: nautilus: --check се не може користити уз остале опције.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
sr: nautilus: --geometry се не може користити са више од једне адресе.

note: This is a little joke, shows up occasionally. I only * implemented this feature so I could use this joke.
en: Are you sure you want to forget history?
sr: Сигурно желите да заборавите историју?

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
sr: Уколико желите, осуђени сте да је поновите.

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
sr: Сигурно желите да очистите списак посјећених локација?

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
sr: Уколико очистите списак путања, оне ће бити трајно обрисане.

en: Clear History
sr: Очисти историјат

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sr: Желите ли да уклоните све обиљеживаче са непостојеће путање из вашег списка?

en: The location "%s" does not exist.
sr: Путања „%s“ више не постоји.

en: Bookmark for Nonexistent Location
sr: Обиљеживач за непостојећу путању

en: _Go
sr: _Иди

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
sr: _Обиљеживачи

en: Close _All Windows
sr: Затвори _све прозоре

note: name, stock id, label
en: Close all Navigation windows
sr: Затвори све управљачке прозоре

en: _Location...
sr: _Путања...

note: name, stock id, label
en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
sr: Очистите садржај Иди менија и списка за Напријед/Назад

en: _Add Bookmark
sr: _Додај обиљеживач

note: name, stock id, label
en: Add a bookmark for the current location to this menu
sr: Додај обиљеживач за тренутну локацију у овај мени

en: _Edit Bookmarks
sr: _Уреди обиљеживаче

note: name, stock id, label
en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sr: Прикажи прозор који омогућава уређивање обиљеживача у овом менију

note: name, stock id
en: _Side Pane
sr: _Површ постранце

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's sidebar
sr: Измјени видљивост оквира постранце у овом прозору

note: is_active name, stock id
en: Location _Bar
sr: Поље са _путањом

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's location bar
sr: Измјени видљивост поља са адресом у овом прозору

note: is_active name, stock id
en: St_atusbar
sr: Линија са с_тањем

note: label, accelerator
en: Change the visibility of this window's statusbar
sr: Измјени видљивост стања у подножју овог прозора

en: _Forward
sr: На_пријед

en: View as %s
sr: Гледај као %s

en: Notes
sr: Биљешке

note: set the title and standard close accelerator
en: Backgrounds and Emblems
sr: Позадине и обиљежја

en: _Remove...
sr: _Уклони...

en: _Add new...
sr: _Додај нови...

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
sr: Нажалост, не може да обрише образац попуњавања %s.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
sr: Провјерите да ли имате овлашћења да обришете овај образац.

en: Couldn't Delete Pattern
sr: Не могу да обришем образац

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
sr: Нажалост, обиљежје %s се не може обрисати.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
sr: Провјерите да ли имате овлашћења да обришете ово обиљежје.

en: Couldn't Delete Emblem
sr: Не могу да обришем обиљежје

en: Create a New Emblem:
sr: Направи ново обиљежје:

note: make the keyword label and field
en: _Keyword:
sr: _Кључна ријеч:

note: set up a gnome icon entry to pick the image file
en: _Image:
sr: _Слика:

en: Select an image file for the new emblem:
sr: Изаберите слику за ново обиљежје:

en: Create a New Color:
sr: Направите нову боју:

en: Color _value:
sr: _Вриједност боје:

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
sr: Нажалост, „%s“ не представља исправно име датотеке.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
sr: Нажалост, нисте унијели исправно име датотеке.

en: Please try again.
sr: Покушајте поново.

en: Couldn't Install Pattern
sr: Не могу да поставим образац

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
sr: Нажалост, не можете замјенити слику за поновно постављање

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
sr: Поновно постављање је нарочита слика која се не може обрисати.

en: Not an Image
sr: Није слика

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
sr: Нажалост, не може поставити образац попуњавања %s.

en: Select an image file to add as a pattern
sr: Изаберите слику да је додате као образац попуњавања

en: The color cannot be installed.
sr: Боја се не може поставити.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
sr: Нажалост, морате унијети непразно име за нову боју.

en: Couldn't Install Color
sr: Не могу да поставим боју

en: Select a color to add
sr: Изаберите боју да додате

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
sr: Нажалост, „%s“ није употребљива слика.

en: The file is not an image.
sr: Датотека не чини слику.

en: Select a Category:
sr: Изаберите категорију:

en: C_ancel Remove
sr: Одустани од _уклањања

en: _Add a New Pattern...
sr: _Додај нови образац...

en: _Add a New Color...
sr: _Додај нову боју...

en: _Add a New Emblem...
sr: _Додај ново обиљежје

en: Click on a pattern to remove it
sr: Кликните на образац да га уклоните

en: Click on a color to remove it
sr: Кликните на боју да је уклоните

en: Click on an emblem to remove it
sr: Кликните на обиљежје да га уклоните

en: Patterns:
sr: Обрасци:

en: Colors:
sr: Боје:

en: Emblems:
sr: Обиљежја:

en: _Remove a Pattern...
sr: _Уклоните образац...

en: _Remove a Color...
sr: _Уклоните боју...

en: _Remove an Emblem...
sr: _Уклоните обиљежје...

en: Close the side pane
sr: Уклони површ постранце

en: Show %s
sr: Прикажи %s

note: name, stock id, label
en: Open _Location...
sr: Отвори _путању...

en: Close P_arent Folders
sr: Затвори _наддиректоријуме

note: name, stock id, label
en: Close this folder's parents
sr: Затвори наддиректоријуме овог директоријума

en: throbber
sr: куцало

en: provides visual status
sr: омогућава графичко стање

en: View Failed
sr: Неуспјешан преглед

en: The %s view encountered an error and can't continue.
sr: Преглед %s је наишао на грешку и не може да настави.

en: You can choose another view or go to a different location.
sr: Можете да изаберете неки други преглед или да одете на другу путању.

en: The %s view encountered an error while starting up.
sr: Преглед %s је наишао на грешку при покретању.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
sr: Путања се не може приказати овим прегледачем.

en: Content View
sr: Преглед садржаја

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
sr: Наутилус не подржава путање „%s:“.

en: Check that your proxy settings are correct.
sr: Провјерите да ли је ваш посредник исправно постављен.

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
sr: Не могу да прикажем „%s“, зато што Наутилус не може да ступи у везу са главним разгледачем SMB-а.

en: Check that an SMB server is running in the local network.
sr: Провјерите да ли је SMB сервер покренут у локалној мрежи.

en: Nautilus cannot display "%s".
sr: Наутилус не може да прикаже „%s“.

en: Please select another viewer and try again.
sr: Изаберите неки други прегледач и покушајте поново.

en: Go to the location specified by this bookmark
sr: Иди на локацију наведену у овом обиљеживачу

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
sr: Наутилус је графичка љуска за Гнома која олакшава управљање датотекама и остатком система.

note: label, accelerator
en: Close this folder
sr: Затвори овај директоријум

en: _Backgrounds and Emblems...
sr: _Позадине и обиљежја...

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
sr: Прикажи обрасце, боје и обиљежја којима се може прилагодити изглед

en: Edit Nautilus preferences
sr: Уреди поставке Наутилуса

note: name, stock id, label
en: Undo the last text change
sr: Опозови посљедњу измјену текста

en: Open _Parent
sr: Отвори _наддиректоријум

note: name, stock id, label
en: Open the parent folder
sr: Отвори наддиректоријум

note: label, accelerator
en: Display Nautilus help
sr: Прикажи Наутилусову помоћ

note: label, accelerator
en: Display credits for the creators of Nautilus
sr: Прикажи ко су творци Наутилуса

note: label, accelerator
en: Show the contents in more detail
sr: Прикажи садржаје са више детаља

note: label, accelerator
en: Show the contents in less detail
sr: Прикажи садржаје са мање детаља

note: name, stock id
en: Normal Si_ze
sr: _Уобичајена величина

note: label, accelerator
en: Show the contents at the normal size
sr: Прикажи садржаје у уобичајеној величини

note: name, stock id
en: Connect to _Server...
sr: Повежи се са _сервером...

note: name, stock id
en: _Computer
sr: _Рачунар

note: name, stock id
en: _Trash
sr: _Смеће

note: label, accelerator
en: Go to the trash folder
sr: Иди у директоријум са смећем

en: Display this location with "%s"
sr: Прикажи ову локацију помоћу „%s“

en: The NautilusApplication associated with this window.
sr: Наутилус Програм везан за овај прозор.

en: Zoom In
sr: Увећај

en: Zoom Out
sr: Умањи

en: Zoom
sr: Увећај

en: Set the zoom level of the current view
sr: Постави ниво увећања текућег прегледа

en: Network Servers
sr: Мрежни сервери

en: View your network servers in the Nautilus file manager
sr: Прегледајте ваше мрежне сервере у Наутилусовом управнику датотека
