iso_3166 3.1 - en to mt translation catalogue (606 entries)

note: name for AFG
en: Afghanistan
mt: Afganistan

note: name for ALB
en: Albania
mt: Albanija

note: name for AIA
en: Anguilla
mt: Angwilla

note: name for ATG
en: Antigua and Barbuda
mt: Antigwa u Barbuda

note: name for ARG
en: Argentina
mt: Arġentina

note: name for AUS
en: Australia
mt: Awstralja

note: name for AUT
en: Austria
mt: Awtrija

note: name for AZE
en: Azerbaijan
mt: Ażerbajġan

note: name for BEL
en: Belgium
mt: Belġju

note: name for BTN
en: Bhutan
mt: Butan

note: name for BOL
en: Bolivia
mt: Bolivja

note: name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
mt: Bożnija Ħerżegovina

note: name for BRA
en: Brazil
mt: Brażil

note: name for BGR
en: Bulgaria
mt: Bulgarija

note: name for CMR
en: Cameroon
mt: Kamerun

note: name for CAN
en: Canada
mt: Kanada

note: name for CPV
en: Cape Verde
mt: Kape Verde

note: name for CHL
en: Chile
mt: Ċile

note: name for CHN
en: China
mt: Ċina

note: name for COM
en: Comoros
mt: Komoros

note: name for COG
en: Congo
mt: Kongo

note: name for CRI
en: Costa Rica
mt: Kosta Rika

note: name for HRV
en: Croatia
mt: Kroazja

note: name for CYP
en: Cyprus
mt: Ċipru

note: name for DNK
en: Denmark
mt: Danimarka

note: name for DJI
en: Djibouti
mt: Ġibuti

note: name for DOM
en: Dominican Republic
mt: Repubblika Dominikana

note: name for GNQ
en: Equatorial Guinea
mt: Ginea Ekwatorjali

note: name for ERI
en: Eritrea
mt: Eritreja

note: name for EST
en: Estonia
mt: Estonja

note: name for FJI
en: Fiji
mt: Fiġi

note: name for FIN
en: Finland
mt: Finlandja

note: name for FRA
en: France
mt: Franza

note: name for GUF
en: French Guiana
mt: Gujana Franċiża

note: name for PYF
en: French Polynesia
mt: Polinesja Franċiża

note: name for ATF
en: French Southern Territories
mt: Territorji Franċiżi ta' Nofsinhar

note: name for DEU
en: Germany
mt: Ġermanja

note: name for GRC
en: Greece
mt: Greċja

note: name for GLP
en: Guadeloupe
mt: Gwadelupe

note: name for GTM
en: Guatemala
mt: Gwatemala

note: name for GIN
en: Guinea
mt: Gineja

note: name for GNB
en: Guinea-Bissau
mt: Ginea-Bissaw

note: name for GUY
en: Guyana
mt: Gujana

note: name for HTI
en: Haiti
mt: Ħaiti

note: name for HND
en: Honduras
mt: Ħonduras

note: name for HUN
en: Hungary
mt: Ungerija

note: name for ISL
en: Iceland
mt: Islandja

note: name for IRL
en: Ireland
mt: Irlanda

note: name for ISR
en: Israel
mt: Iżrael

note: name for ITA
en: Italy
mt: Italja

note: name for JPN
en: Japan
mt: Ġappun

note: name for KEN
en: Kenya
mt: Kenja

note: name for KWT
en: Kuwait
mt: Kuwajt

note: name for KGZ
en: Kyrgyzstan
mt: Kirgistan

note: name for LVA
en: Latvia
mt: Latvja

note: name for LBN
en: Lebanon
mt: Libanu

note: name for LSO
en: Lesotho
mt: Lesoto

note: name for LTU
en: Lithuania
mt: Litwanja

note: name for LUX
en: Luxembourg
mt: Lussemburgu

note: name for MDG
en: Madagascar
mt: Madagaskar

note: name for MHL
en: Marshall Islands
mt: Gżejjer ta' Marshall

note: name for MTQ
en: Martinique
mt: Martinik

note: name for MYT
en: Mayotte
mt: Majotte

note: name for MEX
en: Mexico
mt: Messiku

note: name for MCO
en: Monaco
mt: Monako

note: name for MNG
en: Mongolia
mt: Mongolja

note: name for MAR
en: Morocco
mt: Marokk

note: name for MOZ
en: Mozambique
mt: Możambik

note: name for NAM
en: Namibia
mt: Namibja

note: name for NER
en: Niger
mt: Niġer

note: name for MNP
en: Northern Mariana Islands
mt: Gżejjer Marjana ta' Fuq

note: name for NOR
en: Norway
mt: Norveġja

note: name for PNG
en: Papua New Guinea
mt: Papwa-Ginea Ġdida

note: name for PRY
en: Paraguay
mt: Paragwaj

note: name for PHL
en: Philippines
mt: Filippini

note: name for POL
en: Poland
mt: Polonja

note: name for PRT
en: Portugal
mt: Portugall

note: name for ROU
en: Romania
mt: Rumanija

note: name for SAU
en: Saudi Arabia
mt: Għarabja Sawdita

note: name for SGP
en: Singapore
mt: Singapor

note: name for SVN
en: Slovenia
mt: Slovenja

note: name for ZAF
en: South Africa
mt: Afrika t'Isfel

note: name for ESP
en: Spain
mt: Spanja

note: name for SUR
en: Suriname
mt: Surinam

note: name for SWE
en: Sweden
mt: Svezja

note: name for CHE
en: Switzerland
mt: Svizzera

note: common_name for TWN
en: Taiwan
mt: Tajwan

note: name for THA
en: Thailand
mt: Tajlandja

note: name for TLS
en: Timor-Leste
mt: Timor tal-Lvant

note: name for TTO
en: Trinidad and Tobago
mt: Trinidad u Tobago

note: name for TUR
en: Turkey
mt: Turkija

note: name for UKR
en: Ukraine
mt: Ukranja

note: name for ARE
en: United Arab Emirates
mt: Emirati Għarab Maqgħuda

note: name for GBR
en: United Kingdom
mt: Ingilterra

note: name for URY
en: Uruguay
mt: Urugwaj

note: name for UZB
en: Uzbekistan
mt: Użbekistan

note: name for VUT
en: Vanuatu
mt: Vanwatu

note: name for VEN
en: Venezuela
mt: Veneżwela

note: name for ESH
en: Western Sahara
mt: Sahara tal-Punent

note: name for YEM
en: Yemen
mt: Jemen

note: name for ZWE
en: Zimbabwe
mt: Żimbabwe

note: name for ach
en: Acoli
mt: Akoli

note: name for afa
en: Afro-Asiatic (Other)
mt: Afro-Asjatiku (Oħra)

note: name for afh
en: Afrihili
mt: Afriħili

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ara, ar #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ara
en: Arabic
mt: Għarbi

note: name for arp
en: Arapaho
mt: Arapaħo

note: name for art
en: Artificial (Other)
mt: Artifiċjali (Oħra)

note: name for awa
en: Awadhi
mt: Awadħi

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for aym, ay #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for aym
en: Aymara
mt: Ajmara

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for aze, az #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for aze
en: Azerbaijani
mt: Ażerbajġani

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for bak, ba #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for bak
en: Bashkir
mt: Baxkir

note: name for bal
en: Baluchi
mt: Baluċi

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for eus, eu #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for eus
en: Basque
mt: Bask

note: name for bat
en: Baltic (Other)
mt: Baltiku (Oħra)

note: name for bho
en: Bhojpuri
mt: Bojpuri

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for bul, bg #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for bul
en: Bulgarian
mt: Bulgaru

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mya, my #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mya
en: Burmese
mt: Burmiż

note: name for cad
en: Caddo
mt: Kaddo

note: name for cai
en: Central American Indian (Other)
mt: Amerika Ċentrali (Oħra)

note: name for cau
en: Caucasian (Other)
mt: Kawkasu (Oħra)

note: name for ceb
en: Cebuano
mt: Sibwano

note: name for cel
en: Celtic (Other)
mt: Keltiku (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for cha, ch #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for cha
en: Chamorro
mt: Ċamorro

note: name for chb
en: Chibcha
mt: Ċibċa

note: name for chg
en: Chagatai
mt: Ċagataj

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for zho, zh #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for zho
en: Chinese
mt: Ċiniż

note: name for cho
en: Choctaw
mt: Ċostaw

note: name for chr
en: Cherokee
mt: Ċerokij

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for chv, cv #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for chv
en: Chuvash
mt: Ċuvax

note: name for chy
en: Cheyenne
mt: Xajenn

note: name for cop
en: Coptic
mt: Koptiku

note: name for cus
en: Cushitic (Other)
mt: Kuxtiku (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ces, cs #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ces
en: Czech
mt: Kżekk

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for dan, da #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for dan
en: Danish
mt: Daniż

note: name for del
en: Delaware
mt: Delawerjan

note: name for dra
en: Dravidian (Other)
mt: Dravidjan (Oħra)

note: name for dua
en: Duala
mt: Dwala

note: name for dum
en: Dutch, Middle (ca. 1050-1350)
mt: Olandiż, Medjevali (ca. 1050-1350)

note: name for dyu
en: Dyula
mt: Djula

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for dzo, dz #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for dzo
en: Dzongkha
mt: Dżongka

note: name for egy
en: Egyptian (Ancient)
mt: Eġizzjan (Antik)

note: name for elx
en: Elamite
mt: Elamit

note: name for enm
en: English, Middle (1100-1500)
mt: Ingliż, Medjevali (1100-1500)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for est, et #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for est
en: Estonian
mt: Estonjan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for fao, fo #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for fao
en: Faroese
mt: Fawriż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for fij, fj #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for fij
en: Fijian
mt: Fiġi

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for fin, fi #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for fin
en: Finnish
mt: Finlandiż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for fra, fr #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for fra
en: French
mt: Franċiż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ful, ff #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ful
en: Fulah
mt: Fulaħ

note: name for gay
en: Gayo
mt: Gajo

note: name for gba
en: Gbaya
mt: Gbaja

note: name for gem
en: Germanic (Other)
mt: Ġermaniku (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for deu, de #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for deu
en: German
mt: Ġermaniż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for gle, ga #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for gle
en: Irish
mt: Irlandiż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for glv, gv #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for glv
en: Manx
mt: Manks

note: name for got
en: Gothic
mt: Gotiku

note: name for grc
en: Greek, Ancient (to 1453)
mt: Grieg, Antik (to 1453)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for guj, gu #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for guj
en: Gujarati
mt: Guġarati

note: name for hai
en: Haida
mt: Ħajda

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for hau, ha #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for hau
en: Hausa
mt: Ħawsa

note: name for haw
en: Hawaiian
mt: Ħawajjan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for heb, he #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for heb
en: Hebrew
mt: Lhudi

note: name for him
en: Himachali
mt: Ħimaċali

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for hin, hi #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for hin
en: Hindi
mt: Ħindi

note: name for hit
en: Hittite
mt: Ħittit

note: name for hmn
en: Hmong
mt: Ħmong

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for hrv, hr #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for hrv
en: Croatian
mt: Kroat

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for hun, hu #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for hun
en: Hungarian
mt: Ungeriż

note: name for hup
en: Hupa
mt: Ħupa

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for isl, is #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for isl
en: Icelandic
mt: Islandiż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for iku, iu #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for iku
en: Inuktitut
mt: Inukitut

note: name for inc
en: Indic (Other)
mt: Indjan (Oħra)

note: name for ine
en: Indo-European (Other)
mt: Indo-Ewropew

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ipk, ik #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ipk
en: Inupiaq
mt: Inupjak

note: name for iro
en: Iroquoian languages
mt: Lingwi Irogwjani

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ita, it #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ita
en: Italian
mt: Taljan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for jpn, ja #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for jpn
en: Japanese
mt: Ġappuniż

note: name for kab
en: Kabyle
mt: Kabuljan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for kas, ks #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for kas
en: Kashmiri
mt: Kaxmiri

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for kaz, kk #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for kaz
en: Kazakh
mt: Każak

note: name for khi
en: Khoisan (Other)
mt: Kojsan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for kin, rw #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for kin
en: Kinyarwanda
mt: Kinjarwanda

note: name for kum
en: Kumyk
mt: Kumiku

note: name for kut
en: Kutenai
mt: Kutenaj

note: name for lah
en: Lahnda
mt: Landa

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for lav, lv #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for lav
en: Latvian
mt: Latvjan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for lin, ln #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for lin
en: Lingala
mt: Lingaljan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for lit, lt #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for lit
en: Lithuanian
mt: Litwanjan

note: name for loz
en: Lozi
mt: Lożi

note: name for lua
en: Luba-Lulua
mt: Luba-Luluwa

note: name for lui
en: Luiseno
mt: Luwisinuż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mkd, mk #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mkd
en: Macedonian
mt: Maċedonjan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mal, ml #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mal
en: Malayalam
mt: Malajalam

note: name for man
en: Mandingo
mt: Mandingwan

note: name for msa, ms
en: Malay
mt: Malajan

note: name for mga
en: Irish, Middle (900-1200)
mt: Irlandiż, Medjevali (900-1200)

note: name for min
en: Minangkabau
mt: Minangkabaw

note: name for mkh
en: Mon-Khmer (Other)
mt: Mon-Kmer (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mlg, mg #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mlg
en: Malagasy
mt: Malagażi

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for mlt, mt #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for mlt
en: Maltese
mt: Malti

note: name for mnc
en: Manchu
mt: Manċurjan

note: name for moh
en: Mohawk
mt: Moħak

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for nep, ne #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for nep
en: Nepali
mt: Nepaliż

note: name for nia
en: Nias
mt: Nijas

note: name for niu
en: Niuean
mt: Nijuwejan

note: name for non
en: Norse, Old
mt: Skandinav, Antik

note: name for nyo
en: Nyoro
mt: Njoro

note: name for nzi
en: Nzima
mt: Nżima

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for oji, oj #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for oji
en: Ojibwa
mt: Oġibwa

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ori, or #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ori
en: Oriya
mt: Orija

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for orm, om #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for orm
en: Oromo
mt: Oromo (Afan)

note: name for osa
en: Osage
mt: Osaġjan

note: name for ota
en: Turkish, Ottoman (1500-1928)
mt: Tork (Imperu Ottoman)

note: name for paa
en: Papuan (Other)
mt: Papwan (Oħra)

note: name for pal
en: Pahlavi
mt: Paħlavi

note: name for pap
en: Papiamento
mt: Papjamento

note: name for pau
en: Palauan
mt: Palawjan

note: name for phi
en: Philippine (Other)
mt: Filippin (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for pol, pl #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for pol
en: Polish
mt: Pollakk

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for por, pt #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for por
en: Portuguese
mt: Portugiż

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for que, qu #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for que
en: Quechua
mt: Keċwa

note: name for raj
en: Rajasthani
mt: Raġastani

note: name for rap
en: Rapanui
mt: Rapanwi

note: name for roa
en: Romance (Other)
mt: Romanz (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ron, ro #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ron
en: Romanian
mt: Rumen

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for rus, ru #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for rus
en: Russian
mt: Russu

note: name for sah
en: Yakut
mt: Jakut

note: name for sai
en: South American Indian (Other)
mt: Indjan tal-Amerika t'Isfel (Oħra)

note: name for sal
en: Salishan languages
mt: Salixan

note: name for sam
en: Samaritan Aramaic
mt: Samritan

note: name for sas
en: Sasak
mt: Saska

note: name for sco
en: Scots
mt: Skoċċiż

note: name for sem
en: Semitic (Other)
mt: Semitiku

note: name for sga
en: Irish, Old (to 900)
mt: Irlandiż, Antik (sa l-900)

note: name for sit
en: Sino-Tibetan (Other)
mt: Sino-Tibetjani (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for slk, sk #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for slk
en: Slovak
mt: Slovakk

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for slv, sl #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for slv
en: Slovenian
mt: Sloven

note: name for sme, se
en: Northern Sami
mt: Sami ta' Fuq

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for smo, sm #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for smo
en: Samoan
mt: Samojan

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for snd, sd #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for snd
en: Sindhi
mt: Sindi

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for sot, st #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for sot
en: Sotho, Southern
mt: Soto, t'Isfel

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for srp, sr #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for srp
en: Serbian
mt: Serb

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for sun, su #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for sun
en: Sundanese
mt: Sundaniż

note: name for swa, sw
en: Swahili
mt: Swaħili

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for swe, sv #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for swe
en: Swedish
mt: Svediż

note: name for tai
en: Tai (Other)
mt: Tai (Oħra)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for tha, th #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for tha
en: Thai
mt: Tai

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for bod, bo #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for bod
en: Tibetan
mt: Tibetjan

note: name for tmh
en: Tamashek
mt: Tamaxek

note: name for tog
en: Tonga (Nyasa)
mt: Tonga (Njasa)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for ton, to #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for ton
en: Tonga (Tonga Islands)
mt: Tongan (Gżejjer ta' Tonga)

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for tsn, tn #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for tsn
en: Tswana
mt: Zwana

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for tuk, tk #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for tuk
en: Turkmen
mt: Turkmeni

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for tur, tr #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for tur
en: Turkish
mt: Tork

note: name for tut
en: Altaic (Other)
mt: Altajk (Oħra)

note: name for tyv
en: Tuvinian
mt: Tuvinjan

note: name for uga
en: Ugaritic
mt: Ugaritiku

note: name for und
en: Undetermined
mt: Indeterminat

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for uzb, uz #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for uzb
en: Uzbek
mt: Użbek

note: name for vot
en: Votic
mt: Votik

note: name for war
en: Waray
mt: Waraj

note: name for yao
en: Yao
mt: Jao

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for yid, yi #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for yid
en: Yiddish
mt: Jiddix

note: #-#-#-#-#  1 (iso_639 3.2)  #-#-#-#-# name for yor, yo #-#-#-#-#  2 (iso_639_3 3.2)  #-#-#-#-# name for yor
en: Yoruba
mt: Joruba

note: name for zap
en: Zapotec
mt: Żapotek

note: name for zen
en: Zenaga
mt: Żenaga

note: name for zun
en: Zuni
mt: Żuni

note: name for cat
en: Catalan
mt: Katalan

note: name for chp
en: Chipewyan
mt: Ċipewjan

en: E
mt: L

note: name for kac
en: Kachin
mt: Kaċin

note: name for kik
en: Kikuyu
mt: Kikuju

note: name for kir
en: Kirghiz
mt: Kirgiż

note: name for nbl
en: Ndebele, South
mt: Ndebele, t'Isfel

note: name for nde
en: Ndebele, North
mt: Ndebele, ta' Fuq

note: name for nld
en: Dutch
mt: Olandiż

note: name for nso
en: Sotho, Northern
mt: Soto, ta' Fuq

note: name for pam
en: Pampanga
mt: Pampamga

note: name for spa
en: Spanish
mt: Spanjol

note: name for uig
en: Uighur
mt: Wigur

en: Name
mt: Isem

en: Author
mt: Awtur

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 691
en: None
mt: Ebda

note: file 'ocv_main.py', line 313
en: All Files
mt: Il-fajls kollha

en: Value
mt: Valur

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 51
en: &General
mt: Ġenerali

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 354
en: Short
mt: Qasir

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 911
en: Fast
mt: Malajr

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: Advanced
mt: Avvanzat

en: Sun
mt: Ix-Xemx

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 305
en: High
mt: Għolja

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 268
en: Low
mt: Baxxa

en: Location
mt: Lokalità

note: i18n: file ./src/libkstapp/matrixdialogwidget.ui line 389
en: or
mt: oder

en: setting up the synaptics touch pad
mt: settjar tas-synaptics touch pad

en: This kcmodule is based on the X11 Synaptics Driver (http://w1.894.telia.com/~u89404340/touchpad/)
mt: Dan il-kcmodule huwa bbażat fuq drajver Synaptics għal X11 (http://w1.894.telia.com/~u89404340/touchpad/)

en: This module helps you to use several advanced features of your synaptics touch pad.<br>
mt: Dan il-rmodulu jgħinek tuża diversi attributi avvanzati tas-synaptic touch pad.<br>

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 16
en: Adjust Touch Pad Borders
mt: Issettja t-truf tat-touchpad

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 26
en: Welcome!
mt: Merħba!

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 39
en: This dialog allows you to adjust your individual pad borders.<br>
    If your pad model has uncommon dimensions, you are able to determine the custom values for your pad now.<br>
    Follow the given instructions and click <b>Next</b> to proceed.
mt: Dan id-djalogu jippermettilek tikkonfigura t-truf tat-touchpad tiegħek.<br>
    Kull touchpad huwa ta' daqs differenti; hawn nikkonfiguraw il-valuri biex jaħdmu mat-touchpad tieghek.<br>
    Segwi l-istruzzjonijiet u kklikkja <b>Li Jmiss</b> biew tkompli.

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 66
en: Adjust Left Border
mt: Settja t-tarf tax-xellug

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 140
en: Please press the left button and move along the <b>left</b> border, until the <b>Next</b> Button gets enabled.<br>
    In fact, your mouse cursor has to move.
mt: Agħfas il-buttuna tax-xellug u imxi mat-tarf tax-<b>xellug</b>, sakemm tixgħel il-buttuna <b>Li Jmiss</b>.<br>
    Fil-fatt, il-kursur tal-maws irid jimxi.

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 150
en: Adjust Right Border
mt: Settja t-tarf tal-lemin

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 224
en: Please press the left button and move along the <b>right</b> border, until the <b>Next</b> Button gets enabled.<br>
    In fact, your mouse cursor has to move.
mt: Agħfas il-buttuna tax-xellug u imxi mat-tarf tal-<b>lemin</b>, sakemm tixgħel il-buttuna <b>Li Jmiss</b>.<br>
    Fil-fatt, il-kursur tal-maws irid jimxi.

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 234
en: Adjust Upper Border
mt: Settja t-tarf ta' fuq

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 308
en: Please press the left button and move along the <b>upper</b> border, until the <b>Next</b> Button gets enabled.<br>
    In fact, your mouse cursor has to move.
mt: Agħfas il-buttuna tax-xellug u imxi mat-tarf ta' <b>fuq</b>, sakemm tixgħel il-buttuna <b>Li Jmiss</b>.<br>
    Fil-fatt, il-kursur tal-maws irid jimxi.

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 318
en: Adjust Lower Border
mt: Settja t-tarf ta' isfel

note: i18n: file adjborderwizardbase.ui line 392
en: Please press the left button and move along the <b>lower</b> border, until the <b>Finish</b> Button gets enabled.<br>
    In fact, your mouse cursor has to move.
mt: Agħfas il-buttuna tax-xellug u imxi mat-tarf t'<b>isfel</b>, sakemm tixgħel il-buttuna <b>Lest</b>.<br>
    Fil-fatt, il-kursur tal-maws irid jimxi.

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 125
en: Touch Pad
mt: Touchpad

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 128
en: click here to enable or disable your touch pad
mt: klikkja hawn biex tixgħel jew titfi t-touchpad

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 194
en: Touch Pad Borders
mt: Truf tat-Touchpad

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 216
en: ALPS touch pad
mt: Touchpad ALPS

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 219
en: treat as an ALPS touch pad.
mt: Qis bħala touchpad ALPS-kompatibbli

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 227
en: Adjust touch pad borders:
mt: Ikkonfigura t-truf tat-touchpad:

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 257
en: Sensitivity
mt: Sensittività

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 318
en: in smart mode you will not get unwanted touch pad events while typing
mt: Meta Smart Mode ikun mixgħul, eventi tat-touchpad mhux mixtieqa jiġu njorati waqt l-ittajpjar.

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 329
en: Disable touchpad when typing
mt: Itfi t-touchpad waqt l-ittajpjar.

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 343
en: Re-enable delay:
mt: Attiva dewmien:

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 388
en: Long
mt: Twil

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 400
en: &Tapping
mt: Għafsiet

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 411
en: Emulation
mt: Emulazzjoni

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 414
en: tapping emulates mouse button presses.<br> Enable it.
mt: Għafsiet jistgħu jiġu nterpretati bħala għafsiet ta' buttuni ta' maws.<br> Ixgħel din l-għażla.

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 425
en: Tapping time:
mt: Hin magħfus:

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 495
en: &Enable tapping
mt: Ixgħel għafsiet

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 516
en: Fingers
mt: Swaba

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 519
en: here you can setup your button tapping emulation
mt: hawn tista tikkonfigura l-interpretazzjoni ta' għafsiet fuq it-touchpad

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 564
en: Tapping
mt: Għafsiet

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 587
en: Right Top
mt: Lemin Fuq

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 592
en: Right Bottom
mt: Lemin Isfel

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 597
en: Left Top
mt: Xellug Fuq

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 602
en: Left Bottom
mt: Xellug Isfel

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 607
en: One Finger
mt: Sebgħa wieħed

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 612
en: Two Fingers
mt: Żewġ t-iswaba

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 617
en: Three Fingers
mt: Tlitt iswaba

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 646
en: <p align="center">means</p>
mt: <p align="center">ifisser</p>

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 671
en: Butt&on
mt: Buttuna

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 719
en: Middle
mt: Tan-Nofs

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 745
en: Enable faster tapping
mt: Għafsiet mgħaġġlin

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 748
en: This gives a faster tapping response.<br>However, double-tapping is slightly slower with this option enabled.
mt: Hekk l-għafsiet jiġu rikonoxxuti iżjed malajr. <br>Imma għafsiet doppji jintgħarfu iżjed bil-mod b'din l-għażla.

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 775
en: &Scrolling
mt: &Skrolljar

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 786
en: Scrolling
mt: Skrolljar

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 789
en: adjusts speed for margins scrolling
mt: Jissettja l-heffa ta' l-iskrolljar tat-truf

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 829
en: Enable &horizontal scrolling
mt: Ippermetti skrolljar oriżżontali

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 903
en: Slow
mt: Bil-mod

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 919
en: Enable &vertical scrolling
mt: Ippermetti skrolljar vertikali

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 948
en: Circular Scrolling
mt: Skrolljar ċirkolari

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 951
en: adjust circular scrolling
mt: Ikkonfigura skrolljar ċirkulari

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 962
en: Enable circular scrolling
mt: Ippermetti skrolljar ċirkulari

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 970
en: Use:
mt: Uża:

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 979
en: All Corners
mt: Kull kantuniera

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 984
en: Top Edge
mt: Tarf ta' fuq

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 989
en: Top-Right Corner
mt: Kantuniera ta' fuq tal-lemin

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 994
en: Right Edge
mt: Tarf tal-lemin

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 999
en: Bottom-Right Corner
mt: Kantuniera t'isfel tal-lemin

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 1004
en: Bottom Edge
mt: Tarf t'isfel

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 1009
en: Bottom-Left Corner
mt: Kantuniera t'isfel tax-xellug

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 1014
en: Left Edge
mt: Tarf tax-xellug

note: i18n: file synconfigwidgetbase.ui line 1019
en: Top-Left Corner
mt: Kantuniera ta' fuq tax-xellug

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 16
en: Enable/Disable the touchpad.
mt: Ixgħel/Itfi t-touchpad.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 25
en: Pressure sensitivity of the touchpad.
mt: Sensittività tat-touchpad.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 29
en: Edges for the touchpad.
mt: Truf tat-touchpad

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 33
en: Use other default values in case of ALPS touch pads.
mt: Uża valuri predefiniti għal touchpad ALPS.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 39
en: Disable touchpad when typing.
mt: Itfi t-touchpad waqt l-ittajpjar.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 43
en: Time to wait in msec before re-enabling the touchpad.
mt: Hin ta' stennija (msec) qabel ma' jerġa' jixgħel it-touchpad.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 49
en: Enable tapping.
mt: Ippermetti għafsiet.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 53
en: Maximum interval (in msec) for a tap.
mt: Intervall massimu (msec) għal għafsa.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 57
en: Action when one finger is tapped.
mt: Azzjoni meta jagħfas sebgħa wieħed.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 67
en: Action when two fingers are tapped.
mt: Azzjoni meta jagħfsu zewġ t-iswaba.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 77
en: Action when three fingers are tapped.
mt: Azzjoni meta jagħfsu tlitt iswaba.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 87
en: Action when right top corner is tapped.
mt: Azzjoni meta tagħfas fil-kantuniera tal-lemin ta' fuq.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 97
en: Action when right bottom corner tapped.
mt: Azzjoni meta tagħfas fil-kantuniera tal-lemin t'isfel.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 107
en: Action when left top corner is tapped.
mt: Azzjoni meta tagħfas fil-kantuniera tax-xellug ta' fuq.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 117
en: Action when left bottom corner is tapped.
mt: Azzjoni meta tagħfas fil-kantuniera tax-xellug t'isfel.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 127
en: Enable faster tappings.
mt: Ippermetti għafsiet ta' malajr.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 133
en: Enable horizontal scrolling.
mt: Ippermetti skrolljar oriżżontali.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 137
en: Horizontal scrolling speed.
mt: Heffa ta' l-iskrolljar oriżżontali.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 141
en: Enable vertical scrolling.
mt: Ippermetti skrolljar vertikali.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 145
en: Vertical scrolling speed.
mt: Heffa ta' l-iskrolljar vertikali.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 149
en: Enable circular scrolling.
mt: Ippermetti skrolljar ċirkolari.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 153
en: Circular scrolling speed.
mt: Heffa ta' l-iskrolljar ċirkolari.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 157
en: Circular scrolling trigger region.
mt: Reġjun li jixgħel skrolljar ċirkolari.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 181
en: Enable edge motion.
mt: Ippermetti ċaqliq fit-truf.

note: i18n: file kcm_ksynaptics.kcfg line 185
en: Enable coasting at scroll events.
mt: Ippermetti skrolljar oriżżontali.

en: EXIF Information
mt: Informazzjoni EXIF

en: An Exif data viewer
mt: Werrej ta' informazzjoni Exif

en: Main developer
mt: Żviluppator Ewlieni

en: developer
mt: żviluppatur

en: Digikam Handbook
mt: Manwal Diġikam

en: Simple
mt: Sempliċi

en: Full
mt: Komplut

note: file 'ocv_main.py', line 144
en: Cannot save to this folder
mt: Ma tistax tissejvja ġo dan il-fowlder

note: file 'ocv_main.py', line 156
en: Choose a different name for the save file, or save to a different location.
mt: Agħżel isem ieħor għall-fajl li se tissejvja, jew issejvjaħ f'post ieħor

note: file 'ocv_main.py', line 188
en: Bye then!
mt: Ċaw mela!

note: file 'ocv_main.py', line 303
en: Video Files
mt: Fajls tal-Video

note: file 'ocv_main.py', line 306
en: Audio Files
mt: Fajls ta' l-Awdjo

note: file 'ocv_util.py', line 36
en: unknown time
mt: ħin mhux magħruf

note: file 'ocv_util.py', line 46
en: 1 hour
mt: siegħa

note: file 'ocv_util.py', line 48
en: %i hours
mt: %i siegħat

note: file 'ocv_util.py', line 54
en: 1 minute
mt: minuta

note: file 'ocv_util.py', line 56
en: %i minutes
mt: %i minuti

note: file 'ocv_util.py', line 63
en: 1 second
mt: sekonda

note: file 'ocv_util.py', line 65
en: %i seconds
mt: %i sekondi

note: file 'ocv_util.py', line 91
en: The file already exists in "%s". Replacing it will overwrite its contents.
mt: Il-fajl diġà jeżisti ġo "%s". Jekk tibdlu, tħassarlu l-kontenut.

note: file 'ocv_util.py', line 111
en: The Dirac encoder is still experimental. Files you convert with this version may not be viewable with future versions of the decoder.
mt: L-encoder Dirac għadu esperimentali. Fajls li tikkonverti b'din il-verżjoni jistgħu ma jinqrawx minn verżjonijiet futuri ta' l-encoder.

note: file 'ocv_util.py', line 128
en: Are you sure you wish to stop?
mt: Ċert li trid tieqaf?

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: <b>Source</b>
mt: <b>Sors</b>

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: File Format:
mt: Format tal-Fajl:

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: Audio Quality:
mt: Kwalità ta' l-Awdjo

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: Video Quality:
mt: Kwalità tal-Video

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: Video Format:
mt: Format tal-Video:

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: <b>Conversion</b>
mt: <b>Konverżjoni</b>

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: Select A Folder
mt: Agħżel Fowlder

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: Save Folder:
mt: Issejva ġo:

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: File Name:
mt: Isem il-Fajl:

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: <b>Destination</b>
mt: <b>Destinazzjoni</b>

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: <b><big>Converting File
    </big></b>
mt: <b><big>Konverżjoni tal-fajl
    </big></b>

note: file 'oggcv.glade', line ?
en: Your media file is currently being converted to Ogg format. This may take a long time.
mt: Il-fajl qed jiġi kkonvertit għall-format Ogg. Il-proċess ista' jieħu ħafna ħin.

note: #-#-#-#-#  11 (oggconvert)  #-#-#-#-# file 'oggcv.glade', line ? file 'ocv_in_progress.py', line 88
en: _Pause
mt: _Pawża

note: file 'ocv_in_progress.py', line 61
en: <i>Converting "%s"</i>
mt: <i>"%s" qed jiġi kkonvertit</i>

note: file 'ocv_in_progress.py', line 78
en: _Resume
mt: _Kompli

note: file 'ocv_in_progress.py', line 100
en: %.1f%% completed, about %sleft
mt: %.1f%% lest, fadal madwar %s

note: file 'ocv_in_progress.py', line 133
en: Encoding complete
mt: Konverżjoni lesta

note: file 'ocv_in_progress.py', line 138
en: File saved to "%s".
mt: Il-fajl ġie ssejvjat hawn: "%s".

note: file 'ocv_in_progress.py', line 149
en: GStreamer error: preroll failed
mt: Żball ta' GStreamer: 'preroll' falla

note: i18n: file ./showimg/ui/formatconversion.ui line 32
en: Frame to choose the format conversion
mt: Rámec pro výběr formátu konverze

en: Actual Time
mt: Ħin Bħalissa

en: Administration
mt: Amministrazzjoni

en: Altitude (m):
mt: Altitudni (m):

en: Arrow down to load list.
mt: Vlegga 'l isfel biex ittella' l-lista.

en: Author:
mt: Awtur:

en: CD/DVD Script:
mt: Skript tas-CD/DVD:

en: Callisto
mt: Kallisto

en: Charon
mt: Karon

en: Colors
mt: Kuluri

en: Configuration
mt: Konfigurazzjoni

en: Constellation Art Intensity
mt: Qawwa ta' l-istampi tal-Kostellazzjonijiet

en: Date Display Format:
mt: Format tad-Data:

en: Deimos
mt: Dejmos

en: Dione
mt: Djone

en: Earth
mt: Id-Dinja

en: Effects
mt: Effetti

en: Egyptian
mt: Eġizzjan

en: Enceladus
mt: Enseladu

en: Europa
mt: Ewropa

en: Fog
mt: Ċpar

en: Ganymede
mt: Ganimede

en: General
mt: Ġenerali

en: Help
mt: Għajnuna

en: Hyperion
mt: Iperjon

en: Iapetus
mt: Japetus

en: Io
mt: Ijo

en: Jupiter
mt: Ġove

en: Landscape:
mt: Pajsaġġ:

en: Latitude:
mt: Latitudni:

en: Load Default Configuration:
mt: Konfigurazzjoni Fissa tat-Tniżżil:

en: Local Script:
mt: Skript Lokali:

en: Longitude:
mt: Lonġitudni:

en: Magnitude Sizing Multiplier:
mt: Multiplikatur tal-manjitudni:

en: Manual zoom:
mt: Żum Manwali:

en: Mars
mt: Marte

en: Maximum Magnitude to Label:
mt: L-Ogħa Manjitudni x'timmarka:

en: Maximum Nebula Magnitude to Label:
mt: L-Ogħla Manjitudni tan-Nebula li tista' timmarka:

en: Mercury
mt: Merkurju

en: Milky Way intensity:
mt: Intensità tat-Triq ta' Sant'Anna:

en: Moon
mt: Il-Qamar

en: N
mt: T

en: Nebula Circles
mt: Ċrieki tan-Nebuli

en: Nebula Names
mt: Ismijiet tan-Nebuli

en: Neptune
mt: Nettunu

en: Object Sizing Rule:
mt: Regola tat-tibdil tad-Daqs ta' l-Oġġett:

en: Phobos
mt: Fobos

en: Phoebe
mt: Fibe

en: Planet Names
mt: Ismijiet tal-Pjaneti

en: Planet Trails
mt: Mixjiet tal-Pjaneti

en: Planets
mt: Pjaneti

en: Pluto
mt: Plutone

en: Polynesian
mt: Tal-Polinesja

en: Preset Sky Time:
mt: Ħin Pre-settjat:

en: Rhea
mt: Rea

en: S
mt: N

en: Saturn
mt: Saturnu

en: Save Current Configuration as Default:
mt: Issejvja l-Konfigurazzjoni ta' Bħalissa bħala Fissa:

en: Scripts
mt: Skripts

en: Select and exit to run.
mt: Aghzel u ohrog biex thaddimha.

en: Set Time
mt: Ħin

en: Set Time Zone:
mt: Zona tal-Ħin:

en: Set UI Locale:
mt: Il-Lokal UI:

en: Shut Down:
mt: Itfi:

en: Sky Culture:
mt: Kultura tas-sema:

en: Sky Language:
mt: Lingwa tas-Sema:

en: Sky Time At Start-up:
mt: Ħin fil-Bidu:

en: Sky Time:
mt: Ħin:

en: Solar System Body:
mt: Oġġett fis-Sistema Solari:

en: Solar System Observer
mt: Osservatur tas-Sistema Solari

en: Stars
mt: Stilel

en: Stars
mt: Stilel

en: Tethys
mt: Tetis

en: Time Display Format:
mt: Format tal-Ħin:

en: Twinkling:
mt: Teptip:

en: Update me via Internet:
mt: Aġġornani bl-Internet:

en: Uranus
mt: Uranu

en: Venus
mt: Venere

en: W
mt: P

en: Western
mt: Tal-Punent

en: Aquarius
mt: Akwarju

en: Aquila
mt: Akwila

en: Banner of Three Stars
mt: Il-Bandiera tat-Tliet Stilel

en: Bird
mt: L-Għasfur

en: Boat
mt: Id-Dgħajsa

en: Camelopardalis
mt: Kamelopardalis

en: Cancer
mt: Kanser

en: Capricornus
mt: Kaprikornu

en: Cassiopeia
mt: Kassjopea

en: Centaurus
mt: Ċentawru

en: Chariot Yard
mt: Bitha tal-Karru

en: Circular Granary
mt: Il-Fossa t-Tonda

en: Columba
mt: Kolumba

en: Crater
mt: Krejter

en: Crocodile
mt: Il-Kukkudrill

en: Dog
mt: Il-Kelb

en: Dolphin
mt: Id-Denfil

en: Drum
mt: Tanbur

en: Eastern Door
mt: Il-Bieb tal-Lvant

en: Encampment
mt: Inkampament

en: Establishment
mt: Stabbiliment

en: Five Chariots
mt: Il-Hames Srieken

en: Flock
mt: Il-Merhla

en: Fornax
mt: Fornaks

en: Four Channels
mt: Erba' Channels

en: Frigate Bird
mt: Il-Frejgata

en: Gemini
mt: Ġemini

en: Ghosts
mt: Fatati

en: Giant
mt: Il-Ġgant

en: Girl
mt: Tifla

en: Heart
mt: Il-Qalb

en: Hercules
mt: Erkole

en: Hippopotamus
mt: L-Ippoppotamu

en: Imperial Guards
mt: Il-Gwardji

en: Imperial Passageway
mt: Il-Passagg Imperjali

en: Jaw
mt: Ix-Xedaq

en: Khanuwy Fish
mt: Il-Huta ta' Khanuwy

en: Kitchen
mt: Il-Kcina

en: Kite of Kawelo
mt: It-tajra ta' Kawelo

en: Lion
mt: L-Iljun

en: Lupus
mt: Il-Lupu

en: Market
mt: Is-Suq

en: Market Officer
mt: L-Ufficjal tas-Suq

en: Maui's Fishhook
mt: Is-Sunnara Maui

en: Mausoleum
mt: Mawzolew

en: Mooring Post
mt: L-Irmigg

en: Mortar
mt: Bastun

en: Navigator's Triangle
mt: It-Trianglu tan-Navigatur

en: Neck
mt: L-Ghonq

en: Net
mt: Ix-Xibka

en: North River
mt: Ix-Xmara tat-Tramuntana

en: Ox
mt: Il-Barri

en: Pair of Stars
mt: Iz-zewg stilel

en: Palace Gate
mt: Kancell tal-Palazz

en: Pestle
mt: Mehriez

en: Prow
mt: Il-Pruwa

en: Purple Palace
mt: Il-Palazz Vjola

en: River Turtle
mt: Il-Fekruna tax-Xmajjar

en: Rolled Tongue
mt: L-Ilsien

en: Rooftop
mt: Is-Setah

en: Room
mt: Kamra

en: Sagitta
mt: Saġitta

en: Screen
mt: Skrin

en: Sheep
mt: In-Nagħġa

en: Soldiers Market
mt: Is-Suq tas-Suldati

en: South River
mt: Ix-Xmara tan-Nofsinhar

en: Spear
mt: Lanza

en: Spring
mt: Rebbiegha

en: Square Granary
mt: Il-Fosos

en: Stars of Water
mt: L-Istilel ta' l-Ilma

en: Supreme Palace
mt: Il-Palazz Supremi

en: Tail
mt: Id-Denb

en: The Seven
mt: Is-Sebgha

en: Three Steps
mt: Tliet targiet

en: Thunderbolt
mt: Is-Sajjetta

en: Toilet
mt: Il-Loki

en: Tripod
mt: It-Trepied

en: Voice of Joy
mt: Lehen il-Ferh

en: Weaving Girl
mt: Tfajla Tinseg

en: Well
mt: Bir

en: Western Door
mt: Il-Bieb tal-Punent

en: Wings
mt: Il-Ġwienaħ

en: Woman's Bed
mt: Is-Sodda tal-Mara

en: Carina
mt: Karina

en: Emptiness
mt: Vojt

en: Left Flag
mt: Bandiera tax-Xellug

en: Right Flag
mt: Bandiera tal-Lemin

en: Star
mt: Stilla

en: Three Stars
mt: It-Tliet Stilel

en: Triangle
mt: It-Trijanglu

en: Sort by _Activity
mt: Agħżel bl-_Attività

en: Sort by _Name
mt: Agħżel bl-_Isem

en: Sort by _Progress
mt: Agħżel bill-_Progress

en: Sort by _State
mt: Agħżel bl-I_stat

en: Sort by _Tracker
mt: Agħżel bit-_Tracker

en: _Minimal View
mt: Dehra _Minima

en: _Edit
mt: _Editja

en: _Help
mt: _Għajnuna

en: _Start
mt: _Ibda

en: _Statistics
mt: _Statistiċi

en: Create a torrent
mt: Oħloq torrent

en: _Quit
mt: _Oħroġ
