bug-buddy 2.12.1 - en to ky translation catalogue (4046 entries)

en: Submit bug report
ky: Ката жөнүндө кабар жөнөтүү

en: Only send report to yourself
ky: Кабарды өзүмө гана жөнөтүү

en: Save report to file
ky: Отчетту файлга сактоо

en: crashed application
ky: кыйраган иштеме

en: core file
ky: core форматындагы файл

en: nothing
ky: эч нерсе

en: Name of contact
ky: Контактык адамдын аты

en: NAME
ky: АТЫ

en: Email address of contact
ky: Контактык адамдын эл.дареги

en: EMAIL
ky: Эл.дарек

en: Package containing the program
ky: Программаны камтыган пакет

en: PACKAGE
ky: ПАКЕТ

en: Version of the package
ky: Пакет версиясы

en: VERSION
ky: ВЕРСИЯСЫ

en: File name of crashed program
ky: Кыйраган программанын файл аты

en: FILE
ky: ФАЙЛ

en: PID of crashed program
ky: Кыйраган программанын PIDи

en: Core file from program
ky: Программанын core форматындагы файлы

en: Text file to include in the report
ky: Отчетко кыстарылуучу текстик файл

en: PID of the program to kill after the report
ky: Отчеттон кийин алып салынуучу программанын PIDи

en: Could not find widget named %s at %s
ky: "%2$s" ичиндеги "%1$s" аттуу виджет табылбады

en: gdb has not finished getting the debugging information.
    Kill the gdb process (the stack trace will be incomplete)?
ky: gdb отладчиги, отладка үчүн маалымат алууну аяктаган жок.
    gdb процессин жоготоюунбу (стектин трассировкасы толук эмес болот)?

en: gdb has already exited
ky: gdb отладчиги алдагачан жабылган

en: Save Backtrace
ky: Трассировканы сактоо

en: Please wait while Bug Buddy saves the stack trace...
ky: "Баг Бадди" программасы стектин трассировкасын сактаганча күтө туруңуз...

en: The stack trace was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
ky: Стектин трассировкасы "%s" ичине сакталган жок:
    
    %s
    
    Башка файл атын колдонуп, кайра кайталап көрүңүз.

en: _Start Mailer
ky: _Почта программасын баштоо

en: _Send Report
ky: _Отчёт жөнөтүү

en: Hide Debugging Options
ky: Отладка параметрлерин жашыруу

en: Show Debugging Options
ky: Отладка параметрлерин көрсөтүү

en: $GNOME_CRASHED_APPNAME is deprecated.
    Please use the --appname command line argument instead.
ky: $GNOME_CRASHED_APPNAME өзгөрмөсү мындан ары колдонулбайт.
    Анын ордуна --appname аттуу командалык саптын аргументин колдонуңуз.

en: $GNOME_CRASHED_PID is deprecated.
    Please use the --pid command line argument instead.
ky: $GNOME_CRASHED_PID өзгөрмөсү мындан ары колдонулбайт.
    Анын ордуна --pid аттуу командалык саптын аргументин колдонуңуз.

en: To debug a process, the application name is also required.
    Please also supply an --appname command line argument.
ky: Процессти отладкалоо үчүн иштеменин аты да талап кылынат.
    Бул үчүн, --appname аттуу командалык саптын аргументи катары көрсөтүңүз.

en: Bug Buddy could not load its user interface file (%s).
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
ky: Колдонуучу интерфейсинин файлын жүктөөгө болбоду (%s).
    "Баг Бадди" программасы туура орнотулгандыгын текшериңиз.

en: Bug Buddy could not update its bug information.
    The old one will be used.
ky: Ката жөнүндөгү маалыматты жаңылоого болбоду.
    Эски маалымат колдонулат.

en: Bug Report Tool
ky: Катаны кабарлоо куралы

en: Report a bug in GNOME-based applications
ky: GNOME чөйрөсүнүн программаларынын каталарын кабарлоо

en: 
    Welcome to Bug Buddy, a bug reporting tool for GNOME. It will step you through the process of submitting a bug report.
    
    Please, select the kind of problem you want to report and press the "Forward" button:
ky: 
    Гном чөйрөсүнүн программаларынын каталарын кабарлоочу "Баг Бадди" программасына кош келиңиз. Ал сизди катаны кабарлоо процессинин бардык кадамдары аркылуу алып өтөт.
    
    Сиз билдирүүнү каалаган проблеманын түрүн тандап, "Алга" баскычын басыңыз:

en: <span size="xx-large">Bug Buddy</span>
ky: <span size="xx-large">"Баг Бадди"</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Bug Buddy update</span>
    
    The bug information that is stored on your system is outdated. Choosing "Update" will update it. Choosing "Don't update" will force the bug reporting to use old data.
ky: <span weight="bold" size="larger">Жаңылоо</span>
    
    Системада сакталган ката жөнүндөгү маалымат эскирди. "Жаңылоо" аны жаңылайт. "Жаңылабоо" болсо кабарды түзүүдө эски маалыматты колдонууга алып келет.

en: Binary file:
ky: Экилик файл:

en: Bug Buddy
ky: "Баг Бадди"

en: Bug Buddy can send debugging information with your bug report.
    The correct options should have been selected for you automatically.
ky: "Баг Бадди" программасы отладкага керектүү маалымат камтыган кабарды жөнөтө алат.
    Туура параметрлер сиз үчүн автоматтык түрдө тандалышы керек.

en: Bug Buddy is now collecting information on your crash to submit to a bug tracking system. This is an automated process, and may take a few minutes. When it is done, you can press 'Show Debugging Details' to see the information or press 'Forward' to move to the next step in the process.
ky: Баг Бадди азыр каталарды учетто системасына кабарлоо үчүн сиздин системадагы кыйроо жөнүндөгү маалыматты чогултууда. Бул автоматтык процесс жана ал бир нече мүнөттү алышы мүмкүн. Качан баары даяр болгондо, отладкага тийиштүү маалыматты көрүү үчүн  "Отладка маалыматтарын көрсөтүү", ал эми кийинки кадамга өтүү үчүн "Кийинки" баскычын тандайсыз.

en: Bug Buddy uses email to submit the bug reports.
    Please choose how you would like Bug Buddy to send email.
ky: Ката жөнүндө кабар жөнөтүү үчүн Bug Buddy программасы электрондук почтаны колдонот.
    Bug Buddy программасы үчүн почтаны жөнөтүү жолун тандаңыз.

en: Cc:
ky: Копия:

en: Core file
ky: Сore форматындагы файл

en: D_ebug a crashed or running application (experts only)
ky: Кыйраган же аткарылып жаткан иштемени отладкалоо (эксперттер үчүн гана)

en: Debug
ky: Отладка

en: Description
ky: Баяны

en: Downloading files
ky: Файлдар жөктөлүүдө

en: Email:
ky: Эл.дарек:

en: Include a text file
ky: Тексттик файлды кошуу

en: Just s_ave to a file so I can submit a bug report manually
ky: Кабарды өз алдынча жөнөтүү үчүн жөн гана файлга сактоо

en: Name:
ky: Аты:

en: Path of sendmail:
ky: sendmail программасынын жолу:

en: Please choose a component, version, and severity level.
ky: Компонентин, версиясын жана маанилүүлүк деңгээлин тандаңыз.

en: Please make any final corrections to the bug report.
    Notice that it will be shown at http://bugzilla.gnome.org
    It will include your name, e-mail address, and maybe
    some information about how the application crashed. If the
    document you were working on contained sensitive information,
    you may not want to submit this bug report
ky: Кабарга акыркы өзгөртүүлөрдү киргизиңиз.
    Ал http://bugzilla.gnome.org сайтында чагылдырылаарын
    эске алыңыз. Ал сиздин атыңыздан, эл.дарегиңизден туруп,
     иштеме жөнүндө бир катар маалыматты камтышы мүмкүн.
    Эгер сиз даярдап жаткан документ конфиденциалдык
     маалыматты камтыса, кабарды жөнөтүүдөн баш тартсаңыз
     болот.

en: Please make your bug report in English, if possible.
ky: Мүмкүн болсо ката жөнүндөгү кабарды англис тилинде билдириңиз.

en: Please select the product or application for the bug you wish to report.
ky: Катасы жөнүндө билдирүүнү каалаган продукту же иштемени тандаңыз.

en: Please take a minute to see if your bug is one of the most frequently reported bugs.
    If the bug is already reported, please do not report it again.
ky: Сиздин катаны башка бирөө билдирбегендигин билүү үчүн бир нече мүнөт бөлүңүз.
    Эгер ката мурда билдирилсе, аны кайталабаңыз.

en: Please wait while Bug Buddy updates its list
    of products for the bug tracking systems.
ky: "Баг Бадди" каталарды учеттоо системасы үчүн өз
     программалар тизмесин жаңылаганча күтө туруңуз.

en: Process ID:
ky: Процесстин идентификатору:

en: Save in:
ky: Бул жерде сактоо:

en: Save the report to...
ky: Кабарды бул жерде сактоо...

en: Saving:
ky: Сактоо:

en: Sendmail Settings
ky: Sendmail ырастоолору

en: Severity:
ky: Маанилүүлүк:

en: Show _Applications
ky: _Иштемелерди көрсөтүү

en: Show _Debugging Details
ky: Кеңири _отладка маалыматы

en: Show _Products
ky: _Продуктарды көрсөтүү

en: Show most frequent bugs in:
ky: Эң көп ката жөнүндөгө кабарларды көрсөтүү:

en: Simple
ky: Жөнөкөй

en: Start
ky: Баштоо

en: Submit another bug
ky: Башка ката жөнүндө билдирүү

en: Summary
ky: Жыйынтык

en: The _application does not function correctly
ky: Иштеме туура иштебейт

en: The _documentation is wrong
ky: Документациядагы кемчилдиктер

en: The _translation is wrong
ky: Котормодогу кемчилдиктер

en: To:
ky: Кимге:

en: Use _sendmail directly
ky: Sendmail ды түздөн-түз колдонуу

en: Version:
ky: Версиясы:

en: _Don't update
ky: Жаңылаб_оо

en: _Request a missing feature
ky: Жок мүмкүнчүлүк жөнүндөгү _өтүнүч

en: _Update
ky: _Жаңылоо

en: component
ky: компонент

en: desc
ky: бачны

en: email info
ky: эл.дарек маалыматы

en: finished
ky: аяктады

en: intro
ky: киришүү

en: mail config
ky: Почтаны ырастоо

en: mostfreq
ky: көп кездешүүчү

en: product
ky: программа

en: %d of %d
ky: %d / %d

en: Product
ky: Программа

en: Component
ky: Компонент

en: Bug Buddy could not open '%s'.
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
ky: "%s" файлын ачууга болбоду.
    "Баг Бадди" программасы туура
    орнотулгандыгын текшериңиз
    
    "Баг Бадди" программасы азыр ишин аяктайт.

en: Bug Buddy could not find any information on where to submit bugs.
    
    Please make sure Bug Buddy was installed correctly.
    
    Bug Buddy will now quit.
ky: Ката жөнүндөгү кабарды кайда жөнөтүү жөнүндө эч кандай маалымат табылбады.
    
    "Баг Бадди" программасы туура орнотулгандыгын текшериңиз.
    
    "Баг Бадди" программасы ишиин аяктайт.

en: Couldn't load icon for %s
ky: %s сүрөтбелгисин жүктөө ишке ашпады

en: URI
ky: Идентификатор (URI)

en: URI to show when clicked.
ky: Чертүүдө көрсөтүлүүчү идентификатор (URI).

en: Visited
ky: Аралангандар

en: If the URI has been visited before.
ky: Эгер идентификатор (URI) мурда араланса.

en: Obtaining stack trace... (%d)
ky: Стек абалы алынууда... (%d)

en: Unable to process core file with gdb:
    '%s'
ky: core файлын gdb отладчигинин
    жардамы менен иштетүүгө болбоду:
    "%s"

en: GDB was unable to determine which binary created
    '%s'
ky: GDB отладчигине кайсы экилик файл түзүлгөндүгүн
     аныктоого болбоду
    "%s"

en: Error on read... aborting
ky: Окуу учурундагы ката... токтотуу

en: Both a binary file and PID are required to debug.
ky: Отладка үчүн экилик файл жана PID талап кылынат.

en: The binary file could not be found. Try using an absolute path.
ky: Экилик файлды табууга болбоду. Абсолюттук жолун колдонуп көрүңүз.

en: GDB could not be found on your system.
    Debugging information will not be obtained.
ky: Сиздин системада GDB отладчиги табылбады.
    Отладка жөнүндө маалымат чогултулбайт.

en: Could not find the gdb-cmd file.
    Please try reinstalling Bug Buddy.
ky: gdb-cmd файлын табууга болбоду.
    "Баг Бадди" программасын кайра орнотуп көрүңүз.

en: There was an error running gdb:
    
    %s
ky: gdb отладчигин баштоо учурунда ката пайда болду:
    
    %s

en: Could not read symbolic link information for %s
ky: "%s"үчүн символикалык шилтемеси боюнча маалымат окууга болбоду

en: The file has too many symbolic links.
ky: Файлга өтө эле көп символикалык шилтеме.

en: Main loop isn't running!
ky: Негизги цикл иштетилбеген!

en: Error setting up sigchld handler: %s
ky: sigchld сигнал аткаруучусун орнотуудагы ката: %s

en: Invalid filename.
ky: Файл аты туура эмес.

en: There already exists a file name '%s'.
    
    Do you wish to overwrite this file?
ky: "%s" аттуу файл алдагачан бар.
    
    Бул файлдын үстүнө жазасызбы?

en: _Overwrite
ky: _Үстүнө жазуу

en: Could not create a backup file.
ky: Резервдик копия файлын түзүүгө болбоду.

en: Welcome to Bug Buddy
ky: "Баг Бадди" программасына кош келиңиз

en: Collecting debug info
ky: Отладка маалыматын чогултуу

en: Select a Product or Application
ky: Продукт же иштеме тандаңыз

en: Select a Component
ky: Компонент тандаңыз

en: Frequently Reported Bugs
ky: Көп кездешүүчү каталар кабарлары

en: Bug Description
ky: Катанын баяны

en: Mail Configuration
ky: Почтаны ырастоо

en: Finished!
ky: Бүттү!

note: Translators should localize the following string * which will give them credit in the About box. * E.g. "Fulano de Tal <fulano@detal.com>"
en: translator_credits-PLEASE_ADD_YOURSELF_HERE
ky: Тимур Жамакеев <ztimur@gmail.com>

en: The graphical bug reporting tool for GNOME.
ky: Гном чөйросүнүн каталарын билдирүүчү графикалык аспап.

en: Please enter your name.
ky: Өз атыңызды киргизиңиз.

en: Please enter a valid email address.
ky: Туура эл.дарек киргизиңиз.

en: '%s' doesn't seem to exist.
    
    Please check the path to sendmail again.
ky: '%s' жок сыяктуу.
    
    Sendmail программасынын жолун текшериңиз.

en: Please enter a valid email command.
ky: Туура эл.почта командасын киргизиңиз.

en: The specified file does not exist.
ky: Кңрсңтүлгңн файл жок.

en: File is of type: %s
ky: %s форматындагы файл

en: '%s' is a %s file.
    
    Bug Buddy can only submit plaintext (text/*) files.
ky: "%s" файлы бул-%s.
    
    "Баг Бадди" программасы тексттик файлдарды (text/*) гана жөнөтө алат.

en: You must include a comprehensible subject line in your bug report.
ky: Сиздин ката жөнүндөгү кабарыңыздын темасы маңыздуу болушу керек.

en: You must include a comprehensible description in your bug report.
ky: Сиздин ката жөнүндөгү кабарыңыздын баяны маңыздуу болушу керек.

en: Please wait while Bug Buddy saves your bug report...
ky: "Баг Бадди" программасы кабарды сактаганча күтө туруңуз...

en: The bug report was not saved in %s:
    
    %s
    
    Please try again, maybe with a different file name.
ky: "%s" файлына ката жөнүндөгү кабар сакталбады:
    
    %s
    
    Башка файл атын колдонуп, кайталап көрүңүз.

en: Your bug report was saved in %s
ky: Сиздин ката жөнүндөгү кабарыңыз %s файлында сакталды

en: Please wait while Bug Buddy submits your bug report...
ky: "Баг Бадди" программасы кабарды жөнөткөнчө күтө туруңуз....

en: There was an error submitting the bug report:
    
    %s
ky: Кабарды жөнөтүүдө ката пайда болду:
    
    %s

en: Your bug report has been submitted to:
    
            <%s>
    
    Bug reporting is an important part of making Free Software. Thank you for helping.
ky: Ката жөнүндөгү сиздин кабарыңыз жөнөтүлдү:
    
            <%s>
    
    Ката жөнүндө билдирүү - эркин программаларды түзүүдөгү маанилүү нерсе. Жардамыңыз үчүн чоң ырахмат.

en: Please, select the core file or running application to debug.
ky: Отладка үчүн core файлын же аткарылып жаткан иштемени тандаңыз.

en: %s
    
    Notice that the software you are running (%s) is older than six months.
    You may want to consider upgrading to a newer version of %s system
ky: %s
    
    Сиз иштетип жаткан программалык жабдык (%s) алты
    айдан улуу. %s системасынын жаңыраак версиясына өтүү туура болушу мүмкүн

en: Please choose a product for your bug report.
ky: Сиздин ката жөнүндө кабардын продуктун тандаңыз.

en: Please choose a component, version, and severity level for product %s
ky: %s продуктунун компонентин, версиясын жана маанилүүлүк деңгээлин тандаңыз

en: Please choose an application for your bug report.
ky: Сиздин ката жөнүндө кабардын иштемесин тандаңыз.

en: Please choose a component, version, and severity level for application %s
ky: %s иштемесинин компонентин, версиясын жана маанилүүлүк деңгээлин тандаңыз

en: This Application has bug information, but Bug Buddy doesn't know about it. Please choose another application.
ky: Бул программада ката жөнүндө маалымат бар, бирок аны Баг Бадди билбейт. Башка иштеме тандаңыз.

en: You must specify a component for your bug report.
ky: Сиздин ката жөнүндөгү кабарыңыздын компонентин тандаңыз.

en: Bug reporter name
ky: Ката кабарчысынын аты

en: Email Address
ky: Эл. почта дареги

en: Email Address for submiting bug reports to GNOME Bugzilla. This address will be used for correspondence regarding the bug you are submitting. If you already have a GNOME Bugzilla account, please use it as your Email Address.
ky: Кабарды Гном Bugzilla системасына жөнөтүү үчүн эл.почта дареги. Бул дарек сиз көрсөткөн катаны байкоо үчүн колдонулат. Эгерде Гном Bugzilla системасында өз дарегиңиз болсо анда аны көрсөтүңүз.

en: File to save bug reports
ky: Ката жөнүндөгү кабарды сактоо файлы

en: File where you want to save your bug report in order to submit it later.
ky: Кийинчерээк жөнөтүү үчүн ката жөнүндөгү кабар сактоо файлы.

en: Last time Bug Buddy checked for updates
ky: Жаңылоосу Bug Baddy аркылуу текшерилген акыркы убакыт

en: Path in your local filesystem where sendmail or equivalent is located.
ky: Сиздин системада орнотулган sendmail же анын эквивалентинин жолу.

en: Path to sendmail like mailer program
ky: sendmail сыяктуу почта программасынын жолу

en: Real name of user reporting the bug.
ky: Ката жөнүндө билдирүүчү кабарчынын өз аты.

en: This is the last time (UNIX timestamp) when Bug Buddy checked for updates of Bugzilla information.
ky: Баг Бадди Bugzilla системасындагы жаңылоолорду текшерген акыркы убакыт (UNIX форматында).

en: Use sendmail for submitting bug reports to GNOME Bugzilla. Right now, this is the only supported method.
ky: Каталарды учеттоочу Гноме Bugzilla системасына кабарларды жөнөтүү үчүн sendmail колдонуу. Учурда бул жалгыз гана колдоого ээ болгон ыкма.

en: Use sendmail to send bug reports
ky: Кабарларды жөнөтүү үчүн sendmail колдонуу

note: TODO should probably pop up a Gtk error message and think about how to do i18n:
en: Dasher socket input: failed to launch reader thread.
ky: Dasher, сокет аркылуу кирүү: окуу подпроцесин иштетүү катасы

en: Select File
ky: Файл тандоо

en: Dasher is a predictive text entry application
ky: Dasher — предикативдик текст киргизүү аспабы

en: Training Dasher, please wait
ky: Dasher үйрөтүү программасы иштөөдө, күтө туруңуз

note: Paneltree |         /-menutree Widgettree------buttontree \-edittree Tree, parent, children, next, pointer, data, string, colour
en: Panels
ky: Панелдер

en: Application
ky: Иштеме

en: Menus
ky: Меню

en: Buttons
ky: Баскычтар

en: Text
ky: Текст

en: Control
ky: Башкаруу

en: Pause
ky: Пауза

en: Move
ky: Жылдыруу

en: Speak
ky: Айтуу

en: Everything
ky: Бардыгы

en: New
ky: Жаңы

en: Repeat
ky: Кайталоо

en: Character
ky: Символ

en: Word
ky: Сөз

en: Line
ky: Сап

en: Unknown
ky: Белгисиз

en: <b>Adaptation:</b>
ky: <b>Адаптация:</b>

en: <b>Advanced Settings:</b>
ky: <b>Кошумча ырастоолор:</b>

en: <b>Alphabet Selection:</b>
ky: <b>Алфавит тандоо:</b>

en: <b>Button control setup</b>
ky: <b>Баскычтарды ырастоо</b>

en: <b>Button modes:</b>
ky: <b>Баскыч режимдери:</b>

en: <b>Color Selection:</b>
ky: <b>Түс тандоо:</b>

en: <b>Compass Mode</b>
ky: <b>Компас режими</b>

en: <b>Control Style:</b>
ky: <b>Башкаруу элементинин стили:</b>

en: <b>Language Model:</b>
ky: <b>Тил модели:</b>

en: <b>Menu Mode</b>
ky: <b>Меню режими</b>

en: <b>Miscellaneous Options:</b>
ky: <b>Кошумча параметрлер:</b>

en: <b>One-Button Dynamic Mode</b>
ky: <b>Бир-баскыч динамикалык режими</b>

en: <b>One-Button Static Mode</b>
ky: <b>Бир-баскыч статикалык режими</b>

en: <b>Orientation:</b>
ky: <b>Ориентация:</b>

en: <b>Smoothing:</b>
ky: <b>Теңдөө:</b>

en: <b>Socket Input</b>
ky: <b>Сокеттик киргизүү</b>

en: <b>Speed:</b>
ky: <b>Ылдамдык:</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
ky: <b>Иштетүү жана токтотуу:</b>

en: <b>Toggle button Mode:</b>
ky: <b>Баскыч алмаштыруу режими:</b>

en: <b>View Options:</b>
ky: <b>Кароо параметрлери:</b>

en: <b>X Coordinate</b>
ky: <b>X координатасы:</b>

en: <b>X/Y Coordinates:</b>
ky: <b>X/Y координаталары:</b>

en: <b>Y Axis Options:</b>
ky: <b>Y огунун параметрлери:</b>

en: <b>Y Coordinate</b>
ky: <b>Y координатасы:</b>

en: <b>Zoom steps:</b>
ky: <b>Чоңойтуу кадамдары:</b>

en: Adapt speed automatically
ky: Ылдамдыкты автоматтык түрдө  тууралоо

en: Alphabet
ky: Алфавит

en: Alphabet Default
ky: Алдыналынган алфавит

en: Alternating direct mode
ky: Альтернативдик көрсөтмө режимы

en: Bottom to Top
ky: Төмөндөн жогору

en: Box non-uniformity:
ky: Тик бурчтуктардын тегиз эместиги:

en: Button control setup
ky: Баскычты ырастоо

en: Button mode
ky: Баскыч режими

en: Button setup
ky: Баскыч ырастоолору

en: Button:
ky: Баскыч:

en: Click mode
ky: Чертүү режими

en: Compass mode
ky: Компас режими

en: Control dasher from network socket instead of mouse (advanced)
ky: Чычкандын ордуна Dasher-ди тармактык сокет аркылуу башкаруу (кошумча)

en: Control mode
ky: Башкаруу элементи режими

en: Copy
ky: Көчүрүү

en: Copy _All
ky: _Бардыгын көчүрүү

en: Copy all on stop
ky: Токтогон учурда бардыгын көчүрүү

en: Custom:
ky: Башка:

en: Cut
ky: Кесүү

en: Cyclical button mode
ky: Цикликалык баскыч режими

en: Dasher Preferences
ky: Dasher ырастоолору

en: Distance from centreline for start on mouse position:
ky: Старт үчүн борбордук сызыктан чычкан көрсөткүчүнө чейинки аралык:

en: Down/3:
ky: Төмөн/3:

en: Draw box outlines
ky: Тик бурчтуктардын тышкы сызыктарын чийүү

en: Draw line between crosshairs and mouse
ky: Кесилиш менен чычкан ортосунда сызык чийүү

en: Drop time:
ky: Кулоо убактысы:

en: Edit Button-control options
ky: Баскычтар башкаруу ырастоолорун оңдоо

en: Enter text into other windows
ky: Тексти башка терезелерге киргизүү

en: Eyetracker mode
ky: Карама-көз режими

en: Four-button direct mode
ky: Төрт баскычтуу көрсөтмө режими

en: If this mode is selected, up  and down will
    cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
ky: Эгер бул режим орнотулса, жогору жана
    төмөн тергичтери координатаны алга жана артка айлантышат, ал эми оң тергичи тандоону тастыктайт.

en: Increase line thickness
ky: Сап калыңдыгын көбөйтүү

en: Japanese
ky: Япон тили

en: Label
ky: Белги

en: Language model adapts as you write.
ky: Тил модели терүү убагындаы адаптацияланат

en: Large
ky: Чоң

en: Left to Right
ky: Солдон оңго

en: Left/2:
ky: Солго/2:

en: Max
ky: Макс.

en: Min
ky: Мин.

en: Miscellaneous
ky: Кошумча параметрлер

en: Mixture model (PPM/dictionary)
ky: Аралашма модель (PPM/сөздүк)

en: New file
ky: Жаңы файл

en: Normal
ky: Нормалдуу

en: Number of "zoom-out boxes":
ky: «Масштабды кичирейтүүчү тик бурчтуктардын» саны:

en: Number of boxes:
ky: Тик бурчтуктар саны:

en: One dimensional mode
ky: Бир өлчөмдүү режим

en: One-button dynamic mode
ky: Бир-баскыч динамикалык режими

en: One-button static mode
ky: Бир-баскыч динамикалык режими

en: Open file
ky: Файл ачуу

en: Ordinary control
ky: Кадимки башкаруу

en: Paste
ky: Кыстаруу

en: Pause outside window
ky: Терезенин сыртына кыстаруу

en: Port
ky: Порт

en: Prediction
ky: Алдыналы айтуу

en: Print socket-related debugging information to console
ky: Сокетке тийиштүү дебаг маалыматын консолго чыгаруу

en: Pulsing mode
ky: Импульстук режим

en: Right to Left
ky: Оңдон солго

en: Right zoom:
ky: Оң чоңойтуу:

en: Right/4:
ky: Оңго/4:

en: Safety margin:
ky: Коопсуз талаа:

en: Save file
ky: Файлды сактоо

en: Save file as
ky: Файлды жаңыча сактоо

en: Scaling amount (1D mode):
ky: Масштабдоо мааниси (бир өлчөмдүү режим)

en: Select Font
ky: Арип тандоо

en: Show mouse position
ky: Чычкан позициясын чагылдыруу

en: Show speed slider
ky: Ылдамдык жүгүртмөсүн чагылдыруу

en: Show toolbar
ky: Аспаптар панелин чагылдыруу

en: Socket
ky: Сокет

en: Speak on stop
ky: Токтогон кезде сүйлөө

en: Standard letter-based PPM
ky: Стандарттык тамгага негизделген PPM

en: Start on left mouse button
ky: Чычкан сол баскычы басылганда баштоо

en: Start on space bar
ky: Аралык тергичи басылганда баштоо

en: Start with mouse position
ky: Чычкан позициясынан баштоо

en: Static menu mode
ky: Статикалык меню режими

en: Steady mode
ky: Туруктуу режим

en: Three-button direct mode
ky: Үч баскычтуу көрсөтмө режим

en: Timestamp new files
ky: Жаңы файлдарга датаны коюу

en: Top to Bottom
ky: Жогортон төмөн

en: Training
ky: Үйрөтүү

en: Training Dasher - please wait
ky: Dasher үйрөтүү программасы иштөөдө, күтө туруңуз

en: Up/1:
ky: Жогору/1:

en: Use this control to adjust the relative sizes of the 
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
ky: Тамгалардын тик бурчтуктарынын салыштырма
     өлчөмүн ырастоо үчүн бул куралды колдонуңуз.
    Өтө эле чоң маани, терүү ылдамдыгын төмөндөтөрүн
     эске алыңыз.

en: Very Large
ky: Өтө чоң

en: View
ky: Көрүнүшү

en: Word-based model
ky: Сөзгө негизделген режим

en: Zoom:
ky: Чоңойтуу:

en: _Append to file
ky: Файлга _кошуу

en: _Dasher Font
ky: Dasher _ариби

en: _Dasher Font Size
ky: Dasher арибинин _өлчөмү

en: _Edit Font
ky: _Арипти оңдоо

en: _File
ky: _Файл

en: _Help
ky: _Жардам

en: _Import Training Text
ky: _Үйрөтүүчү тексти импорттоо

en: _Options
ky: _Ырастоолор

en: _Reset fonts
ky: _Ариптерди калыбына келтирүү

en: abcdefghijk ABCDEFGHIJK
ky: абвгдеёжзик АБВГДЕЁЖЗИК

en: <b>Speed</b>
ky: <b>Ылдамдык</b>

en: Change colour scheme automatically
ky: Түс схемасын автоматтык түрдө өзгөртүү

en: Color
ky: Түс

en: If this mode is selected, up and down will cycle backwards and forwards between coordinates and right will confirm the choice
ky: Эгер бул режим орнотулса, жогору жана төмөн баскычтары координатаны алга жана артка айлантат, ал эми оңго тандоону тастыктайт

en: Number of pixels that should cover the entire y range:
ky: Y багытын толук жапкан пикселдердин саны:ы

en: Use this control to adjust the relative sizes of the letter boxes. Note that selecting high values will slow your writing speed.
ky: Тамгалардын тик бурчтуктарынын салыштырма
     өлчөмүн ырастоо үчүн бул куралды колдонуңуз.
    Өтө эле чоң маани, терүү ылдамдыгын төмөндөтөрүн
     эске алыңыз.

en: Unable to initialize speech support
ky: Үндү колдоону иштетүүгө болбоду

en: Unable to initialize voices
ky: Үндөрдү ишке киргизүүгө болбоду

en: Warning: unable to set speech parameters
ky: Эскертүү: сүйлөө параметрлерин орнотууга болбоду

en: Dasher Text Entry
ky: Dasher-дин текст киргизүү областы

en: Image/label border
ky: Сүрөттөлүш/белги чек аралары

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
ky: Эскертүү диалогундагы белгинин же сүрөттөлүштүн сыртындагы чек аранын жазылыгы

en: Alert Type
ky: Эскертүүнүн тиби

en: The type of alert
ky: Эскертүү тиби

en: Alert Buttons
ky: Эскертүү баскычтары

en: The buttons shown in the alert dialog
ky: Эскертүү диалогунда көрсөтүлүүчү баскычтар

en: Show more _details
ky: _Кеңири маалымат көрсөтүү

en: The text of the label.
ky: Белгинин тексти

en: Justification
ky: Теңдөө

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ky: Баскычтын текст сабын бири-бирине салыштырмалуу теңдөө. Баскычтардын өздөрүн теңдөөгө ТИЙИШИ ЖОК. Бул үчүн GtkMisc::xalign касиетин караңыз.

en: Line wrap
ky: Саптарды ташуу

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ky: Эгер бул орнотулса, узун саптар ташылат.

en: Cursor Position
ky: Курсордун орду

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ky: Тамгалардагы кыстаруу курсорунун учурдагы орду.

en: Selection Bound
ky: Белгилөө чек аралары

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ky: Тамгалардагы курсордон тартып белгилөөнүн карама-каршы жагынын орду.

en: Select All
ky: Бардыгын белгилөө

en: Input Methods
ky: Киргизүү ыкмасы

en: GConf error:
      %s
ky: GConf катасы:
      %s

en: GConf error: %s
ky: GConf системасында ката пайда болду: %s

en: All further errors shown only on terminal.
ky: Калган бардык каталар терминал терезесинде гана көрсөтүлөт.

note: localizers: These strings are part of the strftime * self-check code and must be changed to match what strtfime * yields. The first one is "%m/%d/%y, %I:%M %p".
en: 01/01/00, 01:00 AM
ky: 01/01/00, 01:00

note: The second one is "%-m/%-d/%-y, %-I:%M %p".
en: 1/1/00, 1:00 AM
ky: 1/1/00, 1:00

note: The third one is "%_m/%_d/%_y, %_I:%M %p".
en:  1/ 1/00,  1:00 AM
ky:  1/ 1/00,  1:00

en: No image was selected.
ky: Сүрөттөлүш тандалган эмес.

en: You must click on an image to select it.
ky: Сүрөттөлүштү тандоо үчүн сиз аны чертүүңүз керек.

en: Default
ky: Баштапкы

en: Icon
ky: Сүрөтбелги

en: Name
ky: Аты

en: <i>No applications selected</i>
ky: <i>Иштеме тандалган эмес</i>

en: %s document
ky: %s документ

note: first %s is filename, second %s is mime-type description
en: Select an application to open <i>%s</i> and others of type "%s"
ky: <i>%s</i> файлын жана "%s" тибиндеги башка файлдарды ачуу үчүн иштеме тандоо

en: Could not run application
ky: Иштемени иштетүүгө болбоду

en: Could not find '%s'
ky: "%s" файлын табууга болбоду

en: Could not find application
ky: Иштеме табылган жок

en: Could not add application
ky: Иштемени кошууга болбоду

en: Could not add application to the application database
ky: Иштемени иштемелер берилиштер базасына кошууга болбоду

en: Select an Application
ky: Иштеме тандоо

en: Open With
ky: Жардамы менен ачуу

en: _Browse...
ky: _Аралоо...

en: _Open
ky: _Ачуу

en: Open <i>%s</i> and other files of type "%s" with:
ky: Бул программа менен <i>%s</i> файлын жана "%s" тибиндеги файлдарды ачуу:

en: _Add
ky: _Кошуу

en: Add Application
ky: Иштеме кошуу

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ky: "Айнуу" баскычын басуу менен аткарылууну токтотсо болот.

en:  (invalid Unicode)
ky:  (туура эмес Юникод удаалаштыгы)

en: Error
ky: Ката

en: How to handle webcal URLs
ky: 'webcal' тибиндеги шилтемелер (URL) кандай иштетүү

en: Run program in terminal
ky: Иштемени терминалда иштетүү

en: Set to true to have a program specified in command handle webcal URLs
ky: Эгерде орнотулган болсо, анда 'webcal' тибиндеги шилтемелерди (URL) иштетүү үчүн "command" ачкыч сөзүндө көрсөтүлгөн иштеме колдонулат

en: True if the program to handle this URL should be run in a terminal
ky: Эгерде орнотулган болсо, анда бул типтеги шилтемелер үчүн иштеме терминалда ачылат

en: URL handler for webcal uris
ky: 'webcal' тибиндеги шилтемелердин (URL) иштемеси

en: There was an error parsing the calendar, "%s". Please verify that it is a valid calendar, and try again.
ky: "%s" календарды талдоодо ката чыкты. Календардын туура экендигин текшерип, кайра аракеттенип көрүңүз.

en: Error Parsing Calendar
ky: Календарды талдоодо ката

en: Access to the calendar, "%s", is forbidden.
ky: "%s" календарга жетүүгө тыю салынган.

en: The calendar, "%s", was not found on the server.
ky: Бул серверде "%s" календарь табылган жок.

en: There was an internal server error while trying to load "%s".
ky: "%s" жүктөөдө ички ката чыкты.

en: There was an error loading the calendar, "%s".
ky: "%s" календарды жүктөөдө ката чыкты.

en: Error Loading Calendar
ky: Календарды жүктөө катасы

en: The URI "%s" is invalid.
ky: "%s" адрес (URI) туура эмес.

en: Invalid URI Specified
ky: Мүмкүн эмес адрес көрсөтүлдү

en: No URI Specified
ky: Адрес (URI) көрсөтүлгөн жок

en: No URI to load was specified. You need to pass the URI of the calendar to subscribe to, as an argument on the command line.
ky: Жүктөө үчүн адрес (URI) көрсөтүлгөн жок. Календарга жазылуу үчүн буйрук сабында аргумент катары календардын адресин көрсөтүшүңүз зарыл.

en: No events or tasks were found in the calendar "%s".
ky: "%s" календарда окуялар же маселелер табылган жок.

en: <b>No Tasks or Events Found</b>
ky: <b>Окуялар же маселелер табылган жок</b>

en: You are already subscribed to the calendar "%s". Please subscribe to another calendar.
ky: Сиз "%s" календарга жазылгансыз. Башка календарга жазылыңыз.

en: <b>Already Subscribed</b>
ky: <b>Жазылган</b>

en: Subscribe to Calendar
ky: Календарга  жазылуу

en: _Subscribe
ky: _Жазылуу

note: Description
en: No Description
ky: Баяны жок

note: Refresh entry label
en: _Refresh Every:
ky: _Ар сайын жаңылоо:

note: Color picker label
en: C_olor:
ky: _Түс:

en: Days
ky: Күн

en: Hours
ky: Саат

en: Minutes
ky: Минут

en: Weeks
ky: Жума

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ky: _Алиптергичтин атайын мүмкүнчүлүктөрүнүн ырастоолору

en: AccessX Status Applet Factory
ky: AccessX Status Апплет Фабрикасы

en: Keyboard Accessibility Status
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөр абалы

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөр абалынын апплет фабрикасы

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөрүнүн абалын көрсөтөт

en: AccessX Status
ky: AccessX абалы

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ky: AccessX мүмкүнчүлүктөрүнүн абалын көрсөтөт

en: There was an error launching the help viewer: %s
ky: Жардам чагылдыруу программасын иштетүү учурунда ката пайда болду: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ky: Алиптергич ырастоо диалогун чыгаруу учурунда ката пайда болду: %s

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ky: Атайын мүкүнчүлүктөр колдонулганда, алиптергич абалын көрсөтөт.

en: XKB Extension is not enabled
ky: XKB кеңейүүсү иштетилген эмес

en: Unknown error
ky: Белгисиз ката

en: Error: %s
ky: Ката: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ky: Алиптергич атайын мүмкүнчүлүктөрүнүн учурдагы абалын көрсөтөт

en: Battery Charge Monitor
ky: Батарея абалынын индикатору

en: Battstat Factory
ky: Батарея абалы апплетинин фабрикасы

en: Monitor a laptop's remaining power
ky: Лэптоп батарея зарядынын абалын көрсөткүч

en: _Preferences
ky: _Ырастоолор

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining
ky: 0 - белгиси жок, 1 - процент жана 2 - калган убакыт

en: Beep for warnings
ky: Үн сигналы менен эскертүү

en: Beep when displaying a warning
ky: Эскертүүнү чагылдыруу учурунда үн менен коштоо

en: Drain from top
ky: Жогору жагынан кичирейет

en: Full Battery Notification
ky: Заряддын толуктугун билдирүү

en: Low Battery Notification
ky: Заряддын аздыгын билдирүү

en: Notify user when the battery is full
ky: Заряд толук кезде колдонуучуларды билдирүү

en: Notify user when the battery is low
ky: Заряд азайган кезде колдонуучуларды билдирүү

en: Red value level
ky: Кызыл түстүн деңгээли

en: Show the battery meter draining from the top of the battery. Only implemented for traditional battery view.
ky: Батарея заряды азайганда индикатор жогорудан төмөн түшөт. Салттуу батарея түрүндө гана ишке ашырылган.

en: Show the horizontal battery
ky: Горизонталдык батареяны көрсөтүү

en: Show the time/percent label
ky: Убакыт/процент белгисин чагылдыруу

en: Show the traditional, horizontal battery on the panel
ky: Панелде салттуу, горизонталдык батареяны чагылдыруу

en: Show the upright, smaller battery on the panel
ky: Панелде кичинекей вертикалдык батареяны чагылдыруу

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ky: Бул мааниден азайган учурда кызыл түс менен чагылдырылуучу батарея деңгээли. Ошондой эле, батарея зарядынын деңгээли төмөн жөнүндөгү эскертүү берүү мааниси.

en: Upright (small) battery
ky: Вертикалдык (кичинекей) батарея

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage
ky: red_value менен аныкталган маанини процент ордуна, эскертүүнү чагылдырууга калган убакыт мааниси катары колдонуу.

en: Warn on low time rather than low percentage
ky: Аз калган процент эмес, аз калган убакыт жөнүндө эскертүү

en: System is running on AC power
ky: Система өзгөрүлмө ток менен иштеп жатат

en: System is running on battery power
ky: Система батареядан иштеп жатат

en: Battery charged (%d%%)
ky: Батарея заряддалганы (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
ky: Калган убакыт (%d%%) белгисиз

en: Unknown time (%d%%) until charged
ky: Толук заряд алууга калган убакыт (%d%%) белгисиз

en: %d minute (%d%%) remaining | %d minutes (%d%%) remaining
ky[0]: %d мүнөт (%d%%) калды

en: %d minute until charged (%d%%) | %d minutes until charged (%d%%)
ky[0]: %d мүнөт, заряддын толуусуна (%d%%)

en: %d hour (%d%%) remaining | %d hours (%d%%) remaining
ky[0]: %d саат (%d%%) калды

en: %d hour until charged (%d%%) | %d hours until charged (%d%%)
ky[0]: %d саат, заряддын толушуна (%d%%)

note: #-#-#-#-#  4 (gnome-applets HEAD)  #-#-#-#-# TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ky: %d %s %d %s (%d%%) калды

en: hour | hours
ky[0]: саат

en: minute | minutes
ky[0]: мүнөт

note: #-#-#-#-#  4 (gnome-applets HEAD)  #-#-#-#-# TRANSLATOR: "%d %s %d %s" are "%d hours %d minutes" * Swap order with "%2$s %2$d %1$s %1$d if needed
en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ky: %d %s %d %s заряд толушуна (%d%%)

en: Battery Monitor
ky: Батарея Индикатору

en: Your battery is now fully recharged
ky: Батареяңыз толук заряддалды

en: Battery Notice
ky: Батареядан билдирүү

en: You have %d minute of battery power remaining (%d%% of the total capacity). | You have %d minutes of battery power remaining (%d%% of the total capacity).
ky[0]: Батарея менен иштөөгө калган убакыт %d мүнөт  (бардык сыйымдуулугунун %d%%).

note: #-#-#-#-#  4 (gnome-applets HEAD)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop does not support suspend.
en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ky: Жасаган ишиңизди жоготуп алуудан алдына алуу үчүн:
     • лэптобуңузду тышкы ток булагына туташтырыңыз, же
     • ачылган документтериңизди сактап лэптобуңузду өчүрүңүз.

note: #-#-#-#-#  4 (gnome-applets HEAD)  #-#-#-#-# TRANSLATORS: this is a list, it is left as a single string * to allow you to make it appear like a list would in your * locale.  This is if the laptop supports suspend.
en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ky: Жасаган ишиңизди жоготуп алуудан алдына алуу үчүн:
     • зарядды сактоо үчүн лэптопту токтото туруңуз,
     • лэптобуңузду тышкы ток булагына туташтырыңыз, же
     • ачылган документтериңизди сактап лэптобуңузду өчүрүңүз.

en: Your battery is running low
ky: Батарея заряды түгөндү

en: No battery present
ky: Батарея жок

en: Battery status unknown
ky: Батарея абалы белгисиз

en: N/A
ky: М/Э

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ky: Бул утилита сиздин лэптобуңуздун батареясынын абалын көрсөтөт.

en: <b>Appearance</b>
ky: <b>Сырткы көрүнүшү</b>

en: <b>Notifications</b>
ky: <b>Билдирүүлөр</b>

en: <small>(shows single image for status and charge)</small>
ky: <small>(абал жана заряд үчүн бир эле сүрөттөлүш көрсөтүлөт)</small>

en: <small>(two images: one for status, one for charge)</small>
ky: <small>(эки сүрөоттөлүш: бири абалы үчүн, бири заряд үчүн )</small>

en: Battery Charge Monitor Preferences
ky: Батарея зарядынын индикаторунун параметрлери

en: Show _percentage remaining
ky: Калган _процентти көрсөтүү

en: Show _time remaining
ky: Калган _убакытты көрсөтүү

en: _Compact view
ky: _Компактуу көрүнүш

en: _Expanded view
ky: К_еңири көрүнүш

en: _Notify when battery is fully recharged
ky: Батарея заряды _толгон учурда билдирүү жасоо

en: _Show time/percentage:
ky: Калган убакыт/процентти _көрсөтүү:

note: #-#-#-#-#  4 (gnome-applets HEAD)  #-#-#-#-# TRANSLATOR: this is a selectable item in a drop-down menu to end * this sentence: *   "Warn when battery charge drops to: [XX] minutes remaining"
en: Minutes Remaining
ky: Калган мүнөт

en: Battery Status Utility
ky: Батарея Абалы Индикатору

en: Battery fully re-charged
ky: Батарея толук заряддалды

en: Battery power low
ky: Батарея заряды толук түгөндү

en: Character Palette
ky: Символдор палитрасы

en: Charpicker Applet Factory
ky: Charpicker Апплет Фабрикасы

en: Insert characters
ky: Апплет атайын символдорду терүүгө жардам берет

en: Available palettes
ky: Мүмкүн болгон палитралар

note: #-#-#-#-#  4 (gnome-applets HEAD)  #-#-#-#-# TRANSLATOR: This sentance reads something like 'Insert "PILCROW SIGN"' *             hopefully, the name of the unicode character has already *             been translated.
en: Insert "%s"
ky: "%s" кыстаруу

en: Insert special character
ky: Атайын символду кыстаруу

en: insert special character %s
ky: %s атайын символун кыстаруу

en: Gnome Panel applet for selecting strange characters that are not on my keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ky: Алиптергичте жок атайын символдорду терүүчү апплет. GNU General Public Licence лицензиясынын негизинде чыгарылган.

en: Characters shown on applet startup
ky: Апплетти иштеткен учурда көрсөтүлүүчү символдор

en: DEPRECATED - Characters shown on applet startup
ky: СУНУШТАЛБАЙТ - Апплетти иштеткен учурда көрсөтүлүүчү символдор

en: List of available palettes
ky: Мүмкүн болгон палитралар тизмеси

en: List of strings containing the available palettes
ky: Мүмкүн болгон палитраларды камтыган саптардын тизмеси

en: _Palette:
ky: _Палитра:

en: Palette entry
ky: Палитра элементи

en: Modify a palette by adding or removing characters
ky: Символдорду кошуу же алып салуу менен палитраны өзгөртүңүз

en: Add Palette
ky: Палитра кошуу

en: Edit Palette
ky: Палитраны оңдоо

en: Palettes list
ky: Палитралар тизмеси

en: _Palettes:
ky: _Палитралар:

en: Add button
ky: Баскыч кошуу

en: Click to add a new palette
ky: Жаңы палитра кошуу үчүн чертиңиз

en: Edit button
ky: Баскычты оңдоо

en: Click to edit the selected palette
ky: Тандалган палитраны оңдоо үчүн чертиңиз

en: Delete button
ky: Баскычты жоготуу

en: Click to delete the selected palette
ky: тандалган палитраны жоготуу үчүн чертиңиз

en: Character Palette Preferences
ky: Символдор палитрасынын параметрлери

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ky: Процессордун жыштыгынын өзгөрүүсүнүн монитору

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ky: Процессордун жыштыгынын өзгөрүүсүн байкайт

en: A 0 value means to show cpu frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
ky: 0 - БП жыштыгын көрсөтүү, 1 - жыштыгын жана бирдигин көрсөтүү, жана 2 - жыштыктын ордуна процентин көрсөтүү.

en: CPU to Monitor
ky: Байкалуучу процессор

en: <b>Display Settings</b>
ky: <b>Чагылдыруу параметрлери</b>

en: <b>Frequency Selector</b>
ky: <b>Жыштык тандоо</b>

en: <b>Monitor Settings</b>
ky: <b>Монитор параметрлери</b>

en: Graphic
ky: График

en: Graphic and Text
ky: График жана Текст

en: Frequencies
ky: Жыштыктар

en: Governors
ky: Регуляторлор

en: Frequencies and Governors
ky: Жыштыктар жана регуляторлор

en: Disk Mounter
ky: Диск бириктирүү

en: Drive Mount Applet Factory
ky: Диск бириктирүү апплетинин фабрикасы

en: Factory for drive mount applet
ky: Диск бириктирүү апплети үчүн фабрика

en: Mount local disks and devices
ky: Локалдык дисктерди жана түзүлүштөрдү бириктирүү

en: (mounted)
ky: (бириктирилген)

en: (not mounted)
ky: (бириктирилген эмес)

en: (not connected)
ky: (байланышкан эмес)

en: Mount Error
ky: Бириктирүү катасы

en: Unmount Error
ky: Ажыратуу катасы

en: Eject Error
ky: Бошотуу катасы

en: _Play DVD
ky: DVD _ойнотуу

en: _Play CD
ky: CD _ойнотуу

en: _Open %s
ky: _Ачуу: %s

en: _Mount %s
ky: _Бириктирүү: %s

en: Un_mount %s
ky: _Ажыратуу %s

en: _Eject %s
ky: _Бошотуу %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ky: Блоктук томдорду бириктирүү жана ажыратуу үчүн апплет

en: Interval timeout to check mount point status
ky: Бириктирүү чекитин текшерүү үчүн таймер убакыты

en: Time in seconds between status updates
ky: Абалды жаңылоо ортосундагы убакыт секунд менен

en: Themes
ky: Темалар

en: _Select a theme:
ky: _Тема тандоо:

en: Arabic keymap
ky: Араб алипкартасы

en: Armenian
ky: Армян

en: Basque
ky: Баск

en: Belgian
ky: Бельгия

en: Brazil Portuguese keymap
ky: Бразилиялык Португалия алипкартасы

en: Bulgarian Cyrillic
ky: Болгария кириллицасы

en: Bulgarian keymap
ky: Болгария алипкартасы

en: Czech keymap
ky: Чех алипкартасы

en: Danish keymap
ky: Дания алипкартасы

en: Dutch keymap
ky: Голландия алипкартасы

en: English keymap
ky: Англис алипкартасы

en: Estonian keymap
ky: Эстония алипкартасы

en: Finnish keymap
ky: Фин алипкартасы

en: French Swiss
ky: Швейцариялык француз тили

en: French Swiss keymap
ky: Француз алипкартасы (Швейцария үчүн)

en: French keymap
ky: Француз алипкартасы

en: French-Canadian 105-key
ky: Канадалык-Француз 105-тергич

en: GB 102-key
ky: GB 102-тергич

en: GB 105-key
ky: GB 105-тергич

en: Generic Keyboard
ky: Стандарттык алиптергич

en: Georgian Latin
ky: Грузин латынча

en: Georgian Russian layout
ky: Грузин орусча

en: Georgian keymap
ky: Грузин алипкартасы

en: German
ky: Немис

en: German Swiss with Euro
ky: Немисче эвросу менен (Швейцария үчүн)

en: German keymap
ky: Немис алипкартасы

en: Greek keymap
ky: Грек алипкартасы

en: Hebrew keymap
ky: Иврит алипкартасы

en: Hungarian 101-key latin 1
ky: Венгер 101-тергичтүү latin 1

en: Hungarian 101-key latin 2
ky: Венгер 101-тергичтүү latin 2

en: Hungarian 105-key latin 1
ky: Венгер 105-тергичтүү latin 1

en: Hungarian 105-key latin 2
ky: Венгер 105-тергичтүү latin 2

en: Hungarian PC/AT 101 keyboard
ky: Венгер PC/AT 101 алиптергич

en: Hungarian latin1
ky: Венгер latin1

en: Icelandic keymap
ky: Исландия алипкартасы

en: Italian keymap
ky: Италия алипкартасы

en: Japanese keymap
ky: Япон алипкартасы

en: Lao keymap
ky: Лаос алипкартасы

en: Lithuanian keymap
ky: Литва алипкартасы

en: Macedonian
ky: Македония

en: Mongolian alt keymap
ky: Монгол алт алипкартасы

en: Mongolian keymap
ky: Монгол алипкартасы

en: Mongolian phonetic keymap
ky: Монгол фонетикалык алипкартасы

en: Norwegian
ky: Норвегия

en: Plain Russian keymap
ky: Орус алипкартасы

en: Polish
ky: Польша

en: Polish deadkeys
ky: Польша эскирген символдор

en: Portugal
ky: Португалия

en: Portugal Deadkeys
ky: Португалия эскирген символдор

en: Portuguese keymap
ky: Португалия алипкартасы

en: Russian Cyrillic
ky: Орус кириллицасы

en: Russian keymap
ky: Орус аипкартасы

en: Serbian keymap
ky: Серб алипкартасы

en: Slovak keymap
ky: Словак алипкартасы

en: Slovenian
ky: Словения

en: Slovenian keymap
ky: Словен алипкартасы

en: Spanish keymap
ky: Испан алипкартасы

en: Swedish
ky: Швед

en: Swedish keymap
ky: Швед алипкартасы

en: Swiss keymap
ky: Швейцария алипкартасы

en: Thai
ky: Тай

en: Thai Kedmanee
ky: Тай, кидмандык

en: Thai keymap
ky: Тай алипкартасы

en: Turkish "F" keyboard
ky: Түрк "F" алиптактасы

en: Turkish "Q" keyboard
ky: Түрк "Q" алиптактасы

en: Turkish keymap
ky: Түрк алипкартасы

en: UK 105-key
ky: UK 105-тергич

en: UK PC/AT keyboard
ky: UK PC/AT алиптакта

en: US 101-key keyboard
ky: US 101-тергичтүү алиптакта

en: US 105-key keyboard (with windows keys)
ky: US 105-тергичтүү алиптакта (windows тергичи менен)

en: US 84-key
ky: US 84-тергичтүү

en: US International
ky: US Эл аралык

en: US PC/AT 101 keyboard
ky: US PC/AT 101 алиптакта

en: US Silicon Graphics 101-key
ky: US Silicon Graphics 101-теригичтүү

en: Armenian Sun keymap
ky: Армениялык Sun алипкартасы

en: Azerbaijani Turkish Sun keymap
ky: Азербайжан Түрк Sun алипкартасы

en: Belarusian Sun keymap
ky: Белорус Sun алипкартасы

en: Brazil Portuguese Sun USB keymap
ky: Бразилиялык потугал Sun USB алипкартасы

en: Brazil Portuguese Sun keymap
ky: Бразилиялык португал  Sun алипкартасы

en: British Sun Type-4 keymap
ky: Британиялык Sun Type-4 алипкартасы

en: British Sun USB keymap
ky: Британиялык Sun USB алипкартасы

en: British Sun keymap
ky: Британиялык Sun алипкартасы

en: Bulgarian Sun keymap
ky: Болгариялык Sun алипкартасы

en: Canadian Sun keymap
ky: Канадалык Sun алипкартасы

en: Czech Sun keymap
ky: Чех Sun алипкартасы

en: Danish Sun Type-4 keymap
ky: Даниялык Sun Type-4 алипкартасы

en: Danish Sun USB keymap
ky: Даниялык Sun USB алипкартасы

en: Danish Sun keymap
ky: Даниялык Sun алипкартасы

en: Dutch Sun keymap
ky: Голландиялык Sun алипкартасы

en: Estonian Sun keymap
ky: Эстонялык Sun алипкартасы

en: Finnish Sun keymap
ky: Фин Sun алипкартасы

en: French Sun USB keymap
ky: Француз Sun USB алипкартасы

en: French Sun keymap
ky: Француз Sun алипкартасы

en: German Sun Type-4 keymap
ky: Немис Sun Type-4 алипкартасы

en: German Sun USB keymap
ky: Немис Sun USB алипкартасы

en: German Sun keymap
ky: Немис Sun алипкартасы

en: Hebrew Sun keymap
ky: Иврит Sun алипкартасы

en: Hungarian latin2 Sun keymap
ky: Венгер latin2 Sun алипкартасы

en: Hungarian type5 latin 1 keymap
ky: Венгер type5 latin 1 алипкартасы

en: Icelandic Sun keymap
ky: Исландиялык Sun алипкартасы

en: Italian Sun Type-4 keymap
ky: Италиялык Sun Type-4 алипкартасы

en: Italian Sun USB keymap
ky: Италиялык Sun USB алипкартасы

en: Italian Sun keymap
ky: Италиялык Sun алипкартасы

en: Japanese Sun Type-4 keymap
ky: Япон Sun Type-4 алипкартасы

en: Japanese Sun keymap
ky: Япон Sun алипкартасы

en: Latvian Sun keymap
ky: Латвиялык Sun алипкартасы

en: Lithuanian Sun keymap
ky: Литвалык Sun алипкартасы

en: Macedonian Sun keymap
ky: Македониялык Sun алипкартасы

en: Norwegian Sun keymap
ky: Норвегия Sun алипкартасы

en: Polish Sun keymap
ky: Польша Sun алипкартасы

en: Portuguese Sun Type-4 keymap
ky: Португал Sun Type-4 алипкартасы

en: Portuguese Sun keymap
ky: Португал Sun алипкартасы

en: Romanian Sun keymap
ky: Румын Sun алипкартасы

en: Russian Sun keymap
ky: Орус Sun алипкартасы

en: Serbian Sun standard keymap
ky: Серб Sun стандарттык алипкарта

en: Slovak Sun keymap
ky: Словак Sun алипкартасы

en: Slovenian Sun keymap
ky: Словен Sun алипкартасы

en: Spanish Sun Type-4 keymap
ky: Испан Sun Type-4 алипкартасы

en: Spanish Sun USB keymap
ky: Испан Sun USB алипкартасы

en: Spanish Sun keymap
ky: Испан Sun алипкартасы

en: Swedish Sun Type-4 keymap
ky: Швед Sun Type-4 алипкартасы

en: Swedish Sun USB keymap
ky: Швед Sun USB алипкартасы

en: Swedish Sun keymap
ky: Швед Sun алипкартасы

en: Swiss German Sun keymap
ky: Швйцариялык немис Sun алипкартасы

en: Thai Sun keymap
ky: Тай Sun алипкартасы

en: Turkish Sun keymap
ky: Түрк Sun алипкартасы

en: US Sun Type-4 keymap
ky: US Sun Type-4 алипкартасы

en: US Sun USB keymap
ky: US Sun USB алипкартасы

en: US Sun type5 keymap
ky: US Sun type5 алипкартасы

en: Ukrainian Sun keymap
ky: Украин Sun алипкартасы

en: Vietnamese Sun keymap
ky: Въетнам Sun алипкартасы

en: _Groups
ky: _Группалар

en: XKB initialization error
ky: XKB инициализация катасы

en: Close the dialog
ky: Диалогду жабуу

en: Updating...
ky: Жаңылоо...

en: Update
ky: Жаңыртуу

en: Medium
ky: Орто

en: pixels
ky: пиксел

en: Background color
ky: Фондук түс

en: General
ky: Жалпы

en: Find _Next
ky: _Кийинкисин табуу

en: Mist
ky: Мунарык

en: Pick a color
ky: Түс тандаңыз

en: _Properties
ky: _Касиеттер

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a large aqua coloured (light blue) GNOME foot. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Aqua Foot (GNOME Branded)
ky: Суулуу тапан (GNOME логотиби менен)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a picture of an island called Fraser Island. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fraser Island (GNOME Branded)
ky: Фрейзер аралы (GNOME логотиби менен)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a mixture of blurred red and orange colours. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Red Blurred (GNOME Branded)
ky: Кызыл туман (GNOME логотиби менен)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a mixture of mainly red and orange colours. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Weird Colors (GNOME Branded)
ky: Сырдуу түстөр (GNOME логотиби менен)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a strange "alien" like pattern. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Alien Artifact (Translucent Tile)
ky: Бөлөк планеталык артефакт (жарым тунук сайма)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a pattern similar to that associated with cow skin. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cow Spots (Translucent Tile)
ky: Ала уй (жарым тунук сайма)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a diamond pattern. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Diamond Tile Pattern (Translucent Tile)
ky: Бриллианттар (жарым тунук сайма)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows some ellipsis. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Ellipsis (Translucent)
ky: Эллипстер (жарым тунук)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows blurred rectangles. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Rectangles (Translucent)
ky: Төртбурчтуктар (жарым тунук)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows some wavey lines that appear like tentacles. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Tentacles (Translucent)
ky: Кыпчыгыч (жарым тунук)

en: The Mysterious GEGL
ky: Сырдуу GEGL

en: The Squeaky Rubber Gnome
ky: Чыйылдаган резина гном

en: Wanda The GNOME Fish
ky: Ванда -- GNOME балыгы

en: Could not locate the directory with header images.
ky: Башсап сүрөттөлүштөрүн камтыган каталог табылбады.

en: Failed to open directory with header images: %s
ky: Башсап сүрөттөлүштөрүн камтыган бул каталогду ачууда ката пайда болду: %s

en: Unable to load header image: %s
ky: Башсап сүрөттөлүшүн жүктөөгө болбоду: %s

en: Could not locate the GNOME logo.
ky: GNOME логотиби табылбады.

en: Unable to load '%s': %s
ky: "%s" жүктөөгө болбоду: %s

en: Could not open the address "%s": %s
ky: "%s" дарегин ачууга болбоду: %s

en: Could not locate the file with GNOME version information.
ky: GNOME чөйрөсүнүн версиясы жөнүндөгү маалыматты камтыган файл табылбады.

en: Version
ky: Версиясы

en: Distributor
ky: Дистрибьютор

en: Build Date
ky: Курулуу датасы

en: About GNOME
ky: GNOME чөйрөсү жөнүндө

en: News
ky: Жаңылыктар

en: Software
ky: Программалык жабдуу

en: Developers
ky: Иштеп чыгуучулар

en: Friends of GNOME
ky: GNOME достору

en: Contact
ky: Контакт

en: Welcome to the GNOME Desktop
ky: GNOME чөйрөсүнө кош келиңиз

en: Brought to you by:
ky: GNOME чөйрөсүн сиз үчүн булар түздү:

en: About the GNOME Desktop
ky: GNOME чөйрөсү жөнүндө

en: Know more about GNOME
ky: GNOME жөнүндө көбүрөөк билүү

en: GNOME also includes a complete development platform for applications programmers, allowing the creation of powerful and complex applications.
ky: Ошондой эле GNOME чөйрөсү кубаттуу жана татаал иштемелерди түзүүгө жол берүүчү даяр платформаны камтыйт.

en: GNOME includes most of what you see on your computer, including the file manager, web browser, menus, and many applications.
ky: GNOME чөйрөсү файл менеджери, веб-барактарды аралагыч, меню панели ж.б.у.с. эң керектүү иштемелерди көпчүлүгүн камтыйт.

note: NOTE TO AUTHORS: Do not put anything in the following paragraphs that will be substituted by the configure script. Otherwise you will break the translations.
en: GNOME is a Free, usable, stable, accessible desktop environment for the Unix-like family of operating systems.
ky: GNOME чөйрөсү UNIX-сыяктуу аракеттер системасы тутуму үчүн эркин, стабилдүү, колдонууда ыңгайлуу (анын ичинде мүмкүнчүлүктөрү чектелген адамдар үчүн да) иш чөйрөсү болуп эсептелет.

en: GNOME's focus on usability and accessibility, regular release cycle, and strong corporate backing make it unique among Free Software desktops.
ky: GNOME чөйрөсү колдонуудагы ыңгайлуулукка өзгөчө көңүл бурат (анын ичинде мүкүнчүлүгү чектелген адамдар үчүн да) жана анын жаңы версияларынын регулярдуу чыгуусу, күчтүү корпоративдик колдоосу башка эркин иш стол чөйрөлөрүнөн айырмалап турат.

en: GNOME's greatest strength is our strong community. Virtually anyone, with or without coding skills, can contribute to making GNOME better.
ky: GNOME чөйрөсүнүн артыкчылык жагы анын күчтүү колдонуучулар коомчулугунда. Ар бир адам программалоодо тажрыйбасы бар болсо да, тажрыйбасы жок болсо да, чөйрөнү жакшыртууга өз салымын кошо алат.

en: Hundreds of people have contributed code to GNOME since it was started in 1997; many more have contributed in other important ways, including translations, documentation, and quality assurance.
ky: GNOME проекти 1997-жылы башталгандан тартып анын башат кодун жүздөгөн адамдар жазды, бирок андан да көп адамдар башка маанилүү жолдор менен б.а. которуу, документациялоо жана сапатын текшерүү аркылуу өз салымдарын кошушту.

en: Error reading file '%s': %s
ky: "%s" файлын окуудагы ката: %s

en: Error rewinding file '%s': %s
ky: "%s" файлын түрүү катасы: %s

en: No name
ky: Аты жок

en: File '%s' is not a regular file or directory.
ky: "%s" файлы кадимки файл же каталог эмес.

en: Error cannot find file id '%s'
ky: '%s' файлынын идентификаторун табууга болбоду

en: No filename to save to
ky: Сактоо үчүн файл аты берилген эмес

en: Starting %s
ky: %s башталууда

en: No URL to launch
ky: Иштетүү үчүн URL көрсөтүлбөгөн

en: Not a launchable item
ky: Элемент иштетилүүчү эмес

en: No command (Exec) to launch
ky: Иштетүү үчүн команда (Exec) жок

en: Bad command (Exec) to launch
ky: Иштетүү үчүн команда (Exec) туура эмес

en: Unknown encoding of: %s
ky: "%s" кодировкасы белгисиз

en: Error writing file '%s': %s
ky: "%s" файлына жазуудагы ката: %s

en: Directory
ky: Каталог

en: Link
ky: Шилтеме

en: MIME Type
ky: MIME тиби

en: Service
ky: Сервис

en: ServiceType
ky: Сервис тиби

en: Comm_and:
ky: Ком_анда:

note: Name
en: _Name:
ky: _Аты:

note: Generic Name
en: _Generic name:
ky: _Жалпы аты:

note: Comment
en: Co_mment:
ky: Ко_мментарий:

en: Browse
ky: Аралоо

en: _Type:
ky: _Тип:

en: _Icon:
ky: _Сүрөтбелги:

en: Browse icons
ky: Сүрөтбелгилерди аралоо

en: Run in t_erminal
ky: _Терминалда иштетүү

en: Language
ky: Тил

en: Generic name
ky: Жалпы аты

en: Comment
ky: Комментарий

en: _Try this before using:
ky: _Колдонуу алдында текшерүү:

en: _Documentation:
ky: _Документация:

en: _Name/Comment translations:
ky: _Атынын/комментарийлердин котормосу:

en: _Add/Set
ky: _Кошуу/Орнотуу

en: Add or Set Name/Comment Translations
ky: Атынын/комантарийдин котормосун кошуу же орнотуу

en: Re_move
ky: _Жоготуу

en: Remove Name/Comment Translation
ky: Атынын/комментарийдин котормосун жоготуу

en: Basic
ky: Негизги

en: _Show Hints at Startup
ky: Баштоо учурунда _жардам саптарын көрсөтүү

en: Magnifier
ky: Чоңойткуч

en: Simple Screen Magnification Service
ky: Жөнөкөй экран чоңойткуч кызматы

en: Accessibility
ky: Ыңгайлуулуктар

en: Accessibility Settings
ky: Ыңгайлуулуктарды ырастоо

en: Accessories
ky: Стандарттык иштемелер

en: Desktop accessories
ky: Иш столунун иштемелери

en: Applications
ky: Иштемелер

en: Personal preferences and administration settings
ky: Өздүк жактыруулар жана административдик параметрлер

en: Programming
ky: Программалоо

en: Tools for software development
ky: Программа иштеп чыгуу аспаптары

en: Education
ky: Билим берүү иштемелери

en: Games
ky: Оюндар

en: Games and amusements
ky: Оюндар жана эс алуу

en: Graphics
ky: Графика

en: Graphics applications
ky: Графикалык иштемелер

en: Internet
ky: Интернет

en: Programs for Internet access such as web and email
ky: Интернет менен иштөө программалары (почта, аралагыч ж.б.)

en: Multimedia menu
ky: Мультимедиа

en: Sound & Video
ky: Аудио и видео

en: Office
ky: Офис

en: Office Applications
ky: Офистик иштемелер

en: Applications that did not fit in other categories
ky: Эч бир категорияга туура келбеген иштемелер

en: Personal preferences
ky: Өздүк жактыруулар

en: Accessibility related preferences
ky: Атайын мүмкүнчүлүктөргө байланышкан ырастоолор

en: Personal preferences and settings
ky: Өздүк ырастоолор жана параметрлер

en: Change systemwide settings (affects all users)
ky: Системалык ырастоолорду өзгөртүү (бардык колдонуучуларга таасир этет)

en: System Tools
ky: Системалык аспаптар

en: System configuration and monitoring
ky: Системаны конфигурациялоо жана аны байкоо аспаптары

en: Menu Editor
ky: Меню оңдогучу

en: Edit Menus
ky: Менюну оңдоо

en: _Applications:
ky: _Иштемелер:

en: _Defaults
ky: _Баштапкы

en: _Menus:
ky: _Меню:

en: Show
ky: Көрсөтүү

en: Cannot find home directory: not set in /etc/passwd and no value for $HOME in environment
ky: Өздүк каталог табылбады: /etc/passwd ичинде дагы, $HOME өзгөрмөсү аркылуу дагы көрсөтүлгөн эмес

en: Menu file
ky: Меню файлы

en: Monitor for menu changes
ky: Менюдагы өзгөрүлүүлөрдү байкоо

en: Include <Exclude>d entries
ky: Алынып салынган (<Exclude>) элементтерди кошуу

en: Invalid desktop file ID
ky: desktop-файлынын туура эмес IDси

en: [Invalid Filename]
ky: [туура эмес файл аты]

en: 
    
    
    ==== Menu changed, reloading ====
ky: 
    
    
    ==== Меню өзгөртүлдү, кайра жүктөлүүдө ====

en: Menu tree is empty
ky: Меню дарагы бош

en: - test GNOME's implementation of the Desktop Menu Specification
ky: - GNOMEдо колдонулуучу Desktop Menu спецификациясынын ишке ашырылгандыгын текшерүү

en: Ad_just Date & Time
ky: _Датаны жана убакытты орнотуу

en: Copy _Date
ky: _Датаны көчүрүү

en: Copy _Time
ky: _Убакытты көчүрүү

en: Clock
ky: Саат

en: Clock Applet Factory
ky: Саат апплеттер фабрикасы

en: Factory for creating clock applets.
ky: Саат апплеттерин түзүү фабрикасы.

en: Get the current time and date
ky: Учурдагы убакытты жана датаны чагылдырат

note: translators: replace %e with %d if, when the day of the *              month as a decimal number is a single digit, it *              should begin with a 0 in your locale (e.g. "May *              01" instead of "May  1").
en: %a %b %e
ky: %a, %e %b

note: Show date in tooltip
en: %A %B %d
ky: %A, %d %B

en: Click to view your appointments and tasks
ky: Өзүңүздүн жолугууларыңызды жана маселелериңизди көрүү үчүн, чертиңиз

en: Click to view month calendar
ky: Айдын календарын көрүү үчүн, чертиңиз

note: Translators: If the event did not start on the current day we will display the start date in the most abbreviated way possible.
en: %b %d
ky: %d %b

en: Tasks
ky: Маселелер

en: All Day
ky: Толук күн бою

en: Appointments
ky: Жолугуулар

en: Calendar
ky: Календар

en: Computer Clock
ky: Компьютердик саат

en: %A, %B %d %Y
ky: %A, %d %B %Y

en: Failed to launch time configuration tool: %s
ky: Сааты орнотуу программасын иштетүү ишке ашпады: %s

en: Failed to locate a program for configuring the date and time. Perhaps none is installed?
ky: Датаны жана убакытты орнотуучу программаны табуу ишке ашпады. Мүмкүн, бул сыяктуу бир дагы программа орнотулбаганбы?

en: Custom format
ky: Башка формат

en: Clock Preferences
ky: Саат ырастоолору

en: Clock _type:
ky: Саат _тиби:

en: 12 hour
ky: 12 сааттык

en: 24 hour
ky: 24 сааттык

en: UNIX time
ky: UNIX убакыты

en: Internet time
ky: Интернет убакыты

en: Custom _format:
ky: _Башка формат:

en: Show _seconds
ky: _Секундун көрсөтүү

en: Show _date
ky: _Датасын көрсөтүү

en: Use _UTC
ky: Убакытты _Гринвич (UTC) боюнча көрсөтүү

en: The Clock displays the current time and date
ky: Учурдагы убакытты жана датаны көрсөтөт

en: Custom format of the clock
ky: Сааттын башка форматы

en: Hour format
ky: Саат форматы

en: If true, display date in the clock, in addition to time.
ky: Эгер бул орнотулса, саатта убакыт менен кошо дата да чагылдырылат.

en: If true, display seconds in time.
ky: Эгер бул орнотулса, секунду көрсөтүлөт.

en: If true, display time in Universal Coordinated Time zone.
ky: Эгер бул орнотулса, убакыт Гринвич (UTC) боюнча чагылдырылат.

en: If true, show date in a tooltip when the pointer is over the clock.
ky: Эгер бул орнотулса, чычкан көрсөткүчү саат үстүнө келгенде, дата чагылдырылат.

en: If true, show week numbers in the calendar.
ky: Эгер бул орнотулса, календарда жуманын катар номуру көрсөтүлөт

en: Show date in clock
ky: Саат апплетинде датаны көрсөтүү

en: Show date in tooltip
ky: Датаны сунуш сабында көрсөтүү

en: Show time with seconds
ky: Секундун көрсөтүү

en: Show week numbers in calendar
ky: Календарда жуманын катар номурун көрсөтүү

en: The use of this key was deprecated in GNOME 2.6 in favour of the 'format' key. The schema is retained for compatibility with older versions.
ky: Бул ачкычты GNOMEдун 2.6 версиясында колдонуу сунушталбайт. Анын ордуна "формат" ачкычын колдонуу туура. Бул ачкыч мурдагы версиялар менен дал келүү максатында гана калтырылган.

en: This key specifies the format used by the clock applet when the format key is set to "custom". You can use conversion specifiers understood by strftime() to obtain a specific format.
ky: Формат ачкычы "башка" маанисине орнотулган учурда, саат апплети андагы орнотулган форматты колдонот. Каалаган форматты орнотуу үчүн, strftime() функциясы түшүнгөн удаалаштыктарды колдонсо болот.

en: This key specifies the hour format used by the clock applet. Possible values are "12-hour", "24-hour", "internet", "unix" and "custom". If set to "internet", the clock will display Internet time. The Internet time system divides the day into 1000 ".beats". There are no time zones in this system, so time is the same all over the world. If set to "unix", the clock will display time in seconds since Epoch, i.e. 1970-01-01. If set to "custom", the clock will display time according to the format specified in the custom_format key.
ky: Бул ачкыч саат апплети колдонуучу форматты аныктайт. Мүмкүн болгон маанилер төмөнкүлөр: "12 саатык (12-hour)", "24 саатык (24-hour)", "интернет убакыты (internet)", "UNIX убакыты (unix)" жана "башка (custom)". Эгер бул ачкыч "internet" маанисине орнотулса, саат Интернет убактысын чагылдырат. Бул системада күн 1000 "битке (.beats)" бөлүнөт. Системада саат алкактары жок, ошондуктан бүт дүйнөдө убакыт бирдей. Эгерде "unix" мааниси орнотулса, саат эпоханын ("Epoch" башталышынан тартып, б.а. 1.01.1970, секунд менен ченелет. Эгер бул ачкычтын мааниси "custom" болсо, анда убакыт "custom_format" ачкычы аныктаган мааниси боюнча чагылдырылат .

en: This key specifies the program to run in order to configure the time.
ky: Бул ачкыч убакытты орнотуу программасын аныктайт.

en: Time configuration tool
ky: Убакытты орнотуу программасы

en: Use Internet time
ky: Интернет убакытын колдонуу

en: Use UNIX time
ky: UNIX убакытын колдонуу

en: Use UTC
ky: Гринвич (UTC) убакытын колдонуу

en: Display a swimming fish or another animated creature
ky: Сүзүп жүргөн балыкты же башка анимацияланган жандыкты чагылдыруу

en: Fish
ky: Балык

en: From Whence That Stupid Fish Came
ky: Бул башы айланган балык кайдан келди

en: Wanda Factory
ky: "Балык" фабрикасы

en: Warning:  The command appears to be something actually useful.
    Since this is a useless applet, you may not want to do this.
    We strongly advise you against using %s for anything
    which would make the applet "practical" or useful.
ky: ЭСКЕРТҮҮ: Бул команда чынында пайдалуу иш жасашы керек.
    Ал эч пайдасы жок апплет болгондуктан, сиз аны каалабашыңыз мүмкүн.
    Биз "%s аттуу балыкты" колдонуудан баш тартууңузду сунуштайбыз,
    себеби ал бул апплетти "практикалык" же пайдалуу кылат.

en: Images
ky: Сүрөттөлүштөр

en: %s the Fish
ky: %s - бул балык

en: %s has no use what-so-ever. It only takes up disk space and compilation time, and if loaded it also takes up precious panel space and memory. If anyone is found using it, he should be promptly sent for a psychiatric evaluation.
ky: "%s аттуу балык" - эч пайдасы жок апплет. Ал дискте орун ээлеп, компиляция убакытын созот. Жүктөлгөн учурда ал панелде жана эсте кайсы бир орунду ээлейт. Бул апплеттин пайдасын көргөн кишини психиатрдык текшерүүгө жөнөтүү керек.

en: (with minor help from George)
ky: (Джорждун кичинекей жардамы менен)

en: %s the Fish, a contemporary oracle
ky: "%s аттуу балык", учурдун оракулу

en: Unable to locate the command to execute
ky: Иштетүү үчүн команда табылбады

en: %s the Fish Says:
ky: %s былыгы сүйлөйт:

en: Unable to read output from command
    
    Details: %s
ky: Командадан чыккан маалыматты окууга болбоду
    
    Кеңири маалымат: %s

en: _Speak again
ky: _Кайрадан айтуу

en: The configured command is not working and has been replaced by: %s
ky: Ырасталган команда иштебейт, бул менен алмаштырылды: %s

en: Unable to execute '%s'
    
    Details: %s
ky: "%s" командасын аткарууга болбоду
    
    Кеңири маалымат: %s

en: Unable to read from '%s'
    
    Details: %s
ky: '%s' файлын окууга болбоду
    
    Кеңири маалымат: %s

en: The water needs changing!
    (Look at today's date)
ky: Сууну алмаштыруу керек!
    (Бүгүнкү датаны кара)

en: %s the Fish, the fortune teller
ky: %s аттуу балык, келечегиңизди жооруйт

en: <b>Animation</b>
ky: <b>Анимация</b>

en: <b>General</b>
ky: <b>Жалпы</b>

en: Co_mmand to run when clicked:
ky: _Черткен учурда аткарылуучу команда:

en: Fish Preferences
ky: "Балык" ырастоолору

en: Select an animation
ky: Анимацияны иштетүү

en: _File:
ky: _Файл:

en: _Name of fish:
ky: Балык _аты:

en: _Pause per frame:
ky: _Кадр аралык убакыт:

en: _Rotate on vertical panels
ky: _Вертикалдык панелде айлантуу

en: _Total frames in animation:
ky: Анимациядагы кадр _саны:

en: frames
ky: кадр

en: seconds
ky: секунд

en: A fish without a name is a pretty dull fish. Bring your fish to life by naming him.
ky: Аты жок балык - кызыксыз балык. Ага ат берип, турмуш кызыгына баттырыңыз.

en: Command to execute on click
ky: Чертүү учурунда аткарылуучу команда

en: Frames in fish's animation
ky: Балыкты анимациялоо учурундагы кадр саны

en: If true, the fish's animation will be displayed rotated on vertical panels.
ky: Эгер бул орнотулса, вертикалдык панелдерде анимация буралган түрдө чагылдырылат.

en: Pause per frame
ky: Кадрды кармоо

en: Rotate on vertical panels
ky: Вертикалдык панелдерде айлантуу

en: The fish's animation pixmap
ky: Балыктын анимацияланган сүрөттөлүшү

en: The fish's name
ky: Балык аты

en: This key specifies the command that will be tried to execute when the fish is clicked.
ky: Бул ачкыч балыкты черткен учурда аткарылуучу команданы аныктайт.

en: This key specifies the filename of the pixmap which will be used for the animation displayed in the fish applet relative to the pixmap directory.
ky: Бул ачкыч сүрөттөлүштөр каталогуна (pixmap) салыштырмалуу, балык анимация апплетин чагылдырууда колдонулуучу сүрөттөлүш файлын аныктайт.

en: This key specifies the number of frames that will be displayed in the fish's animation.
ky: Бул ачкыч балык анимациясын чагылдыруудагы кадрлар санын аныктайт.

en: This key specifies the number of seconds each frame will be displayed.
ky: Бул ачкыч ар-бир кадрдын канча секунд чагылдырыларын аныктайт.

en: Area where notification icons appear
ky: Эскертүү белгилери чагылдырылуучу талаа.

en: Notification Area
ky: Эскертүү талаасы

en: Notification Area Factory
ky: "Эскертүү талаалары" фабрикасы

en: The orientation of the tray.
ky: Системалык лотоктун ориентациясы.

en: Panel Notification Area
ky: Панелдин эскертүү талаасы

en: Factory for the window navigation related applets
ky: Терезелер ортосундагы навигацияны уюштуруу апплеттериниин фабрикасы

en: Hide application windows and show the desktop
ky: Бардык терезелерди жыйуу жана иш столун көрсөтүү

en: Show Desktop
ky: Иш столун тазалоо

en: Switch between open windows using a menu
ky: Меню жардам менен ачылган терезелер ортосунда жылуу

en: Switch between open windows using buttons
ky: Баскычтардын жардамы менен ачылган терезелерди алмаштыруу

en: Switch between workspaces
ky: Иш орундарын алмаштыруу

en: Window List
ky: Терезелер тизмеси

en: Window Navigation Applet Factory
ky: Терезелер ортосундагы навигацияны уюштуруу апплеттеринин фабрикасы

en: Failed to load %s: %s
ky: "%s" жүктөлбөдү: %s

en: Icon not found
ky: Сүрөтбелги табылбады

en: Click here to restore hidden windows.
ky: Жыйылган терезелерди калыбына келтирүү үчүн ушуну чертиңиз

en: Click here to hide all windows and show the desktop.
ky: Бардык терезелерди жыйуу жана иш столун тазалоо үчүн ушуну чертиңиз

en: Show Desktop Button
ky: Иш столун тазалоо баскычы

en: This button lets you hide all windows and show the desktop.
ky: Бул баскыч бардык терезелерди жашыруу менен иш столун тазалоого мүмкүндүк берет

en: Your window manager does not support the show desktop button, or you are not running a window manager.
ky: Терезе менеджери иш столун тазалоо функционалдуулугун колдобойт, же болбосо терезе менеджери такыр иштетилген эмес.

en: The Window List shows a list of all windows in a set of buttons and lets you browse them.
ky: Бардык терезелерди баскычтардын көптүгү катары чагылдырат жана алардын ортосундагы алмашууларды ишке ашырат.

en: <b>Restoring Minimized Windows</b>
ky: <b>Минимизацияланган терезелерди калыбына келтирүү</b>

en: <b>Window Grouping</b>
ky: <b>Терезелерди топторго бөлүү</b>

en: <b>Window List Content</b>
ky: <b>Мазмуну</b>

en: <b>Window List Size</b>
ky: <b>Терезелер тизмесинин өлчөмү</b>

en: Group windows when _space is limited
ky: _Орун чектелген учурда, терезелерди топторго бөлүү

en: M_inimum size:
ky: М_инималдык өлчөм:

en: Ma_ximum size:
ky: М_аксималдык өлчөм:

en: Restore to current _workspace
ky: _Учурдагы иш столунда калыбына келтирүү

en: Restore to na_tive workspace
ky: _Баштапкы иш ордунда калыбына келтирүү

en: Sh_ow windows from current workspace
ky: _Учурдагы иш орунунун терезелерин көрсөтүү

en: Show windows from a_ll workspaces
ky: _Бардык иш орундарынын терезелерин көрсөтүү

en: Size
ky: Өлчөм

en: Window List Preferences
ky: Терезелер тизмесинин ырастоолору

en: _Always group windows
ky: Терезелерди дайыма _топтоо

en: _Never group windows
ky: Терезелерди _эч качан топтобоо

en: Decides when to group windows from the same application on the window list. Possible values are "never", "auto" and "always".
ky: Терезелер тизмесинде бир иштеменин терезелерин топтоону аныктайт. Мүмкүн болгон маанилер "эч качан", "автоматтык" жана "дайыма".

en: If true, the window list will show windows from all workspaces. Otherwise it will only display windows from the current workspace.
ky: Эгер бул орнотулса, терезелер тизмеси учурдагы иш орунунун терезелерин гана эмес, башка бардык иш орундарынын терезелерин чагылдырат.

en: If true, then when unminimizing a window, move it to the current workspace. Otherwise, switch to the workspace of the window.
ky: Эгер бул орнотулса, терезе учурдагы иш орунунда, антпесе ал баштапкы иш орунунда калыбына келтирилет.

en: Maximum window list size
ky: Терезелер тизмесинин максималдык өлчөмү

en: Minimum window list size
ky: Терезелер тизмесинин минималдык өлчөмү

en: Move windows to current workspace when unminimized
ky: Терезелерди калыбына келтирүүдө аны учурдагы иш орунуна жылдыруу

en: Show windows from all workspaces
ky: Бардык иш орундарынын терезелерин көрсөтүү

en: This key specifies the maximum width that the window list requests. The maximum width setting is useful to limit the size of the window list in large panels, where the window list could fill the entire space available.
ky: Бул ачкыч терезелер тизмеси керектеген максималдык жазылыкты аныктайт. Тизменин максималдык жазылыгын орнотуу чоң панелдерде пайдалуу, анткени тизме мүмкүн болгон бардык орунду ээлеп алышы мүмкүн.

en: This key specifies the minimum width that the window list requests.
ky: Бул ачкыч терезелер тизмеси керектеген минималдык жазылыкты аныктайт.

en: When to group windows
ky: Терезелерди топторго бөлүүдө

en: The Window Selector shows a list of all windows in a menu and lets you browse them.
ky: Бардык терезелер тизмесин меню түрүндө чагылдырып, алардын ортосунда алмашууларды ишке ашырат.

en: rows
ky: сап

en: columns
ky: мамыча

en: Error loading num_rows value for Workspace Switcher: %s
ky: Иш орун тандагыч апплети үчүн num_rows маанисин жүктөө катасы: %s

en: Error loading display_workspace_names value for Workspace Switcher: %s
ky: Иш орун тандагыч апплети үчүн display_workspace_names маанисин жүктөө катасы: %s

en: Error loading display_all_workspaces value for Workspace Switcher: %s
ky: Иш орун тандагыч апплети үчүн display_all_workspaces  маанисин жүктөө катасы: %s

en: The Workspace Switcher shows you a small version of your workspaces that lets you manage your windows.
ky: Иш орун тандагыч иш орундарынын кичирейтилген версияларын чагылдыруу менен алардын терзелерин башкарууга жол берет.

en: <b>Switcher</b>
ky: <b>Тандагыч</b>

en: <b>Workspaces</b>
ky: <b>Иш орундары</b>

en: Number of _workspaces:
ky: _Иш орундарынын саны:

en: Show _all workspaces in:
ky: _Бардык иш орундарын көрсөтүү

en: Show _only the current workspace
ky: _Учурдагы иш орунун гана көрсөтүү

en: Show workspace _names in switcher
ky: Тандагычта иш орундарынын _аттарын көрсөтүү

en: Workspace Names
ky: Иш орундарынын аттары

en: Workspace Switcher Preferences
ky: Иш орунун тандагычын ырастоо

en: Workspace na_mes:
ky: Иш орундарынын _аттары:

en: Display all workspaces
ky: Бардык иш орундарын көрсөтүү

en: Display workspace names
ky: Иш орундарынын аттарын чагылдыруу

en: If true, the workspace switcher will show all workspaces. Otherwise it will only show the current workspace.
ky: Эгер бул орнотулса, учурдагы иш орунун гана эмес, бардык иш орундарды көрсөтөт.

en: If true, the workspaces in the workspace switcher will display the names of the workspaces. Otherwise they will display the windows on the workspace.
ky: Эгер бул орнотулса, тандагыч иш орундарынын аттарын көрсөтөт. Орнотулбаса, иш орундарында терезелер чагылдырылат.

en: Rows in workspace switcher
ky: Тандагычтагы саптардын саны

en: This key specifies how many rows (for horizontal layout) or columns (for vertical layout) the workspace switcher shows the workspaces in. This key is only relevant if the display_all_workspaces key is true.
ky: Бул ачкыч, тандагыч канча сапты (горизонталдык жайгашууда) же канча мамычаны (вертикалдык жайгашууда) чагылдыруусун аныктайт. display_all_workspaces ачкычы орнотулган убакта гана мааниси бар.

en: GNOME Panel Shell
ky: Панель - GNOME чөйрөсүнүн оболочкасы

en: _Lock To Panel
ky: Панелге _илүү

en: _Remove From Panel
ky: Панелден _жоготуу

en: Can't find an empty spot
ky: Бош орун табылбады

en: Failed to load image %s
ky: "%s" сүрөтөлүшүн жүктөө ишке ашпады

en: Drawer
ky: Үкөк

en: _Add to Drawer...
ky: Үкөккө _кошуу..

en: Create new file in the given directory
ky: Берилген каталогдо жаңы файл түзүү

en: Cannot save launcher to disk
ky: Баштагыч баскычын дискке сактоого болбоду

en: Cannot launch icon
ky: Сүрөтбелгини иштетүүгө болбоду

en: This launch icon does not specify a url to show.
ky: Бул иштетүү сүрөтбелгиси көрсөтүү үчүн url аныктабайт.

en: Cannot show %s
ky: %s чагылдырууга болбоду

en: No URI provided for panel launcher desktop file
ky: Панелди иштетүү баскычынын файлы үчүн идентификатор (URI) аныкталган эмес

en: Unable to open desktop file %s for panel launcher%s%s
ky: %2$s%3$s панелди иштетүү баскычы үчүн "%1$s" ачылбады

en: Launcher Properties
ky: Иштетүү баскычынын касиеттери

en: _Launch
ky: _Иштетүү

en: Key %s is not set, can't load launcher
ky: %s ачкычы орнотулган эмес; иштетүү баскычын жүктөөгө болбойт

en: Cannot create launcher
ky: Иштетүү баскычын түзүүгө болбоду

en: You have to specify a name.
ky: Атын көрсөтүү керек.

en: You have to specify a valid URL or command.
ky: Туура шилтемени (URL) же команданы көрсөтүү керек.

en: Create Launcher
ky: Иштетүү баскычын түзүү

en: Cannot save changes to launcher
ky: Иштетүү баскычынын өзгөрүүлөрүн сактоого болбоду

en: Menu
ky: Меню

note: class
en: Cannot save menu item to disk
ky: Меню элементин дискке сактоого болбоду

en: You can not create a new launcher at this location since the location is not writable.
ky: Иштетүү баскычын бул жерде түзүүгө болбоду, себеби бул жерге жазууга болбойт.

en: Add this launcher to panel
ky: Бул иштетүү баскычын панелге кошуу

en: Add this launcher to desktop
ky: Бул иштетүү баскычын иш столуна кошуу

en: Entire menu
ky: Бардык меню

en: Add this as drawer to panel
ky: Муну панелге үкөк катары кошуу

en: Add this as menu to panel
ky: Муну панелге меню катары кошуу

en: _Activate Screensaver
ky: Экран _сактагычын активдештирүү

en: _Lock Screen
ky: Экранды _кулпулоо

en: _Kill Screensaver Daemon
ky: Экран сактагычынын демонун _токтотуу

en: Restart _Screensaver Daemon
ky: Экран сактагычынын демонун _кайра иштетүү

en: Cannot connect to server
ky: Серверге туташууга болбоду

en: Lock Screen
ky: Экранды блокировкалоо

en: Protect your computer from unauthorized use
ky: Компьютерди уруксаатсыз колдонуудан коргоо

en: Log Out
ky: Сессияны аяктоо

en: Log out of this session to log in as a different user or to shut down the computer
ky: Башка колдонуучу катары кирүү үчүн бул сессияны аяктоо же компьютерди өчүрүү

en: Run Application...
ky: Иштеме иштетүү...

en: Run an Application by entering a command
ky: Иштемени команда терүү жолу менен аткаруу

en: Search for Files...
ky: Файл издөө...

en: Find files, folders, and documents on your computer
ky: Компьютердеги файлдарды, каталогдорду жана документтерди издөө

en: Take Screenshot...
ky: Экран сүрөттөлүшү...

en: Take a screenshot of your desktop
ky: Сиздин иш столуңуздун сүрөттөлүшүн алуу

en: Force Quit
ky: Аяктоого мажбурлоо

en: Force a misbehaving application to quit
ky: Туура эмес иштеп жаткан иштемени өз ишин аяктоого мажбурлайт

note: FIXME icon
en: Connect to Server...
ky: Серверге туташуу...

en: Connect to a remote server
ky: Алыскы серверге туташуу

en: Custom Application Launcher
ky: Колдонуучунун иштетүү баскычы

en: Create a new launcher
ky: Иштетүү баскычын түзүү

en: Application Launcher...
ky: Иштеме иштеткич...

en: Launch a program that is already in the GNOME menu
ky: GNOME чөйрөсүнүн менюсунда жайгашкан программаны иштетет

en: Main Menu
ky: Башка меню

en: The main GNOME menu
ky: GNOME чөйрөсүнүн негизги менюсу

en: Menu Bar
ky: Меню сабы

en: A custom menu bar
ky: Колдонуучунун меню сабы

en: A pop out drawer to store other items in
ky: Башка элементтерди сактоого арналган суурулма үкөк

en: (empty)
ky: (бош)

en: query returned exception %s
ky: талап %s exception кайтарды

en: Select an _item to add to "%s":
ky: "%s" ичине кошуу үчүн _элемент тандоо:

en: Add to Drawer
ky: Үкөккө кошуу

en: Select an _item to add to the drawer:
ky: Үкөккө кошуу үчүн _элемент тандаңыз:

en: Add to Panel
ky: Панелге кошуу

en: Select an _item to add to the panel:
ky: Панелге кошуу үчүн _элемент тандаңыз:

en: Exception from popup_menu '%s'
ky: Произошло исключение во всплывающем меню "%s"

en: "%s" has quit unexpectedly
ky: "%s" ишин күтүүсүз аяктады

en: Panel object has quit unexpectedly
ky: Панел объекти өз ишин күтүүсүз аяктады

en: If you reload a panel object, it will automatically be added back to the panel.
ky: Эгер сиз панель объектин кайра иштетсеңиз, анда ал автоматтык түрдө кайрадан панелге кошулат.

en: _Don't Reload
ky: Кайра жүкт_өбө

en: The panel encountered a problem while loading "%s".
ky: "%s" апплетин жүктөөдө проблема байкалды.

en: Do you want to delete the applet from your configuration?
ky: Апплетти учурдагы конфигурациядан жоготуу?

en: Unable to obtain AppletShell interface from control
ky: Башкаруучу элементтен AppletShell интерфейсин алууга болбоду

en: Error watching gconf key '%s': %s
ky: GConf системасынын "%s" ачкычын байкоо катасы: %s

en: Error loading gconf directory '%s': %s
ky: GConf системасынын "%s" каталогун жүктөө катасы: %s

en: Error getting value for '%s': %s
ky: "%s" маанисин алуу катасы: %s

en: And many, many others...
ky: жана башка, көп-көптөгөндөр...

en: The GNOME Panel
ky: GNOME чөйрөсүнүн панели

en: This program is responsible for launching other applications and embedding small applets within itself.
ky: Эта программа ответственна за запуск других приложений и встраивание маленьких апплетов в себя.

en: You cannot remove your last panel.
ky: Сиз акыркы панелиңизди жогото албайсыз.

en: _Delete This Panel...
ky: _Бул панелди жоготуу...

en: _Delete This Panel
ky: _Бул панелди жоготуу

en: _Add to Panel...
ky: _Панелге кошуу...

en: _New Panel
ky: Панель _түзүү

en: A_bout Panels
ky: Панелдер _жөнүндө

en: Click on a window to force the application to quit. To cancel press <ESC>.
ky: Щелкните на окне приложения, которые хотите принудительно завершить.  Для отмены нажмите <ESC>.

en: Force this application to exit?
    (Any open documents will be lost.)
ky: Завершить указанное приложение принудительно?
    (Все открытые файлы и/или документы будут потеряны.)

en: A boolean flag to indicate whether the user's previous configuration in /apps/panel/profiles/default has been copied to the new location in /apps/panel.
ky: Булевый флаг, указывающий, перенести ли предыдущую конфигурацию пользователя из /apps/panel/profiles/default на новое место в /apps

en: A list of panel IDs. Each ID identifies an individual toplevel panel. The settings for each of these panels are stored in /apps/panel/toplevels/$(id).
ky: Список идентификаторов панелей.  Каждый идентификатор идентифицирует отдельную панель верхнего уровня.  Параметры каждой из этих панелей хранятся в /apps/panel/toplevels/$(id).

en: A list of panel applet IDs. Each ID identifies an individual panel applet. The settings for each of these applets are stored in /apps/panel/applets/$(id).
ky: Список идентификаторов апплетов панели.  Каждый идентификатор идентифицирует отдельный апплет на панели.  Параметры каждого из этих апплетов хранятся в /apps/panel/applets/$(id).

en: A list of panel object IDs. Each ID identifies an individual panel object (e.g. a launcher, action button or menu button/bar). The settings for each of these objects are stored in /apps/panel/objects/$(id).
ky: Список идентификаторов (ID) объектов панели.  Каждый идентификатор идентифицирует отдельный объект панели (например, кнопку запуска, кнопку команды или или меню).  Параметры каждого из этих объектов хранятся в /apps/panel/objects/$(id).

en: Enable autocompletion in "Run Application" dialog
ky: Включить автодополнение в диалоге "Выполнить программу"

en: Enable program list in "Run Application" dialog
ky: Включить список программ в диалоге "Выполнить программу"

en: Expand program list in "Run Application" dialog
ky: Разворачивать список программ в диалоге "Выполнить программу"

en: If true, autocompletion in the "Run Application" dialog is made available.
ky: Если этот параметр установлен, автодополнение в диалоге "Выполнить программу" будет доступно.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is expanded when the dialog is opened. This key is only relevant if the enable_program_list key is true.
ky: Если этот ключ установлен, список "Известные приложения" в диалоге "Выполнить программу" по умолчанию разворачивается.  Эта установка имеет смысл только в том случае, если устанвлен параметр enable_program_list.

en: If true, the "Known Applications" listing in the "Run Application" dialog is made available. Whether or not the listing is expanded when the dialog is shown is controlled by the show_program_list key.
ky: Если этот ключ установлен, то в диалоге "Выполнить программу" становится доступным список "Известные приложения".  Будет ли он развёрнут по умолчанию или нет -- контролируется настройкой show_program_list.

en: Old profiles configuration migrated
ky: Настройка старых профилей перенесена

en: Panel ID list
ky: Список идентификаторов панели

en: Panel applet ID list
ky: Список идентификаторов апплетов панели

en: Panel object ID list
ky: Список идентификаторов объектов панели

en: A list of applet IIDs that the panel will ignore. This way you can disable certain applets from loading or showing up in the menu. For example to disable the mini-commander applet add 'OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet' to this list. The panel must be restarted for this to take effect.
ky: Список идентификаторов апплетов (IID), которые панель будет игнорировать. Таким образом можно запретить загрузку некоторых апплетов или их отображение в меню. Например, чтобы запретить апплет командной строки необходимо добавить строку "OAFIID:GNOME_MiniCommanderApplet" к этому списку. Для получения эффекта панель необходимо перезапустить.

en: Applet IIDs to disable from loading
ky: Идентификаторы (IID) запрещённых апплетов

en: Autoclose drawer
ky: Автоматически закрывать ящик

en: Complete panel lockdown
ky: Полная блокировка панели

en: Confirm panel removal
ky: Подтверждать удаление панели

en: Deprecated
ky: Эскирген

en: Disable Force Quit
ky: Отключить принудительное завершение

en: Disable Lock Screen
ky: Отключить блокирование экрана

en: Disable Logging Out
ky: Отключить завершение сеанса

en: Enable animations
ky: Анимацияны иштетүү

en: Enable tooltips
ky: Суурулма сунуштарды иштетүү

en: Highlight launchers on mouseover
ky: Подсвечивать кнопки при наведении мыши

en: If true, a dialog is shown asking for confirmation if the user wants to remove a panel.
ky: Если этот ключ установлен, при попытке удаления панели будет запрашиваться подтверждение.

en: If true, a drawer will automatically be closed when the user clicks a launcher in it.
ky: Если этот ключ установлен, ящик будет автоматически закрываться при нажатии на одну из кнопок запуска в нём.

en: If true, a launcher is highlighted when the user moves the pointer over it.
ky: Если этот ключ установлен, кнопка запуска подсвечивается при наведении на неё указателя.

en: If true, the panel will not allow a user to force an application to quit by removing access to the force quit button.
ky: Если этот ключ установлен, панель не будет позволять принудительно завершать приложение. Соответствующая кнопка будет недоступна.

en: If true, the panel will not allow a user to lock their screen, by removing access to the lock screen menu entries.
ky: Если этот ключ установлен, панель не будет позволять блокировать экран. Соответствующий пункт меню будет недоступен.

en: If true, the panel will not allow a user to log out, by removing access to the log out menu entries.
ky: Если этот ключ установлен, панель не будет позволять завершать сеанс. Соответствующий пункт меню будет недоступен.

en: If true, the panel will not allow any changes to the configuration of the panel. Individual applets may need to be locked down separately however. The panel must be restarted for this to take effect.
ky: Если этот ключ установлен, панель не будет позволять производить изменения в конфигурации панели. Однако отдельные апплеты могут потребовать отдельной блокировки. Для достижения эффекта панель необходимо перезапустить.

en: If true, tooltips are shown for objects in panels.
ky: Если этот ключ установлен, для объектов панели отображаются всплывающие подсказки.

en: _Edit Menus
ky: Менюну _өзгөртүү

en: Cannot display location '%s'
ky: Не удаётся отобразить адрес '%s'

en: Bookmarks
ky: Эсбелгилер

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ky: '%s' ачуу

en: Network Places
ky: Тармак ресурстары

en: Removable Media
ky: Сменные носители

note: Translators: Desktop is used here as in * "Desktop Folder" (this is not the Desktop * environment). Do not keep "Desktop Folder|" * in the translation
en: Desktop Folder|Desktop
ky: Иш столу

en: Open the desktop as a folder
ky: Иш столун каталог катары ачуу

en: Places
ky: Переход

note: Translators: Desktop is used here as in "Desktop Environment" (this * is not the Desktop folder). Do not keep "Desktop Environment|" in * the translation.
en: Desktop Environment|Desktop
ky: Среда GNOME

en: Cannot launch entry
ky: Не удается выполнить элемент

en: Cannot load entry
ky: Не удается загрузить элемент

en: Action button type
ky: Тип кнопки действия

en: Applet Bonobo IID
ky: Bonobo-идентификатор апплета

en: Icon used for object's button
ky: Значок, используемый для кнопки объекта

en: If true, the custom_icon key is used as a custom icon for the button. If false, the custom_icon key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object" or "drawer-object".
ky: Если этот ключ установлен, то значение из ключа custom_icon используется как пользовательский значок для кнопки. Если не установлен, то значение ключа custom_icon будет проигнорировано. Этот параметр имеет смысл, только если ключ object_type содержит значение "menu-object" или "drawer-object".

en: If true, the menu_path key is used as the path from which the menu contents should be constructed. If false, the menu_path key is ignored. This key is only relevant if the object_type key is "menu-object".
ky: Если этот ключ установлен, то значение из ключа menu_path используется как путь, из которого будет сконструировано меню. Если не установлен, то значение ключа menu_path будет проигнорировано.  Этот параметр имеет смысл только если ключ object_type содержит значение "menu-object".

en: If true, the position of the object is interpreted relative to the right (or bottom if vertical) edge of the panel.
ky: Если этот ключ установлен, то позиция объекта интерпретируется относительно правого (или нижнего для вертикальных панелей) края панели.

en: If true, the user may not move the applet without first unlocking the object using the "Unlock" menuitem.
ky: Если этот ключ установлен, то пользователь НЕ может перемещать апплет не отдав перед этим команду "Разблокировать".

en: Interpret position relative to bottom/right edge
ky: Интерпретировать позицию относительно нижнего/правого края

en: Launcher location
ky: Расположение кнопки запуска

en: Lock the object to the panel
ky: Блокировать объект на панели

en: Menu content path
ky: Путь содержимого меню

en: Object's position on the panel
ky: Позиция объекта на панели

en: Panel attached to drawer
ky: Панель, присоединённая к ящику

en: Panel object type
ky: Панель объектисинин тиби

en: The Bonobo implementation ID of the applet - e.g. "OAFIID:GNOME_ClockApplet". This key is only relevant if the object_type key is "bonobo-applet".
ky: Идентификатор реализации Bonobo (the Bonobo implementation ID) апплета -- например, "OAFIID:GNOME_ClockApplet".  Эта параметр имеет смысл только если object_type содержит "bonobo-applet".

en: The action type this button represents. Possible values are "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot". This key is only relevant if the object_type key is "action-applet".
ky: Тип действия, реализуемого кнопкой.  Допустимые значения: "lock", "logout", "run", "search" and "screenshot".  Этот параметр имеет смысл только если object_type содержит "action-applet".

en: The identifier of the panel attached to this drawer. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object".
ky: Идентификатор панели, присоединенной к данному ящику.  Эта параметр имеет смысл только если тип объекта (object_type) содержит "drawer-object".

en: The identifier of the toplevel panel which contains this object.
ky: Идентификатор панели верхнего уровня, которая содержит данный объект.

en: The location of the .desktop file describing the launcher. This key is only relevant if the object_type key is "launcher-object".
ky: Расположение файла .desktop, описывающего кнопку запуска.  Этот параметр имеет смысл, только если тип объекта (object_type) содержит "launcher-object".

en: The location of the image file used as the icon for the object's button. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object" and the use_custom_icon key is true.
ky: Расположение файла изображения, используемого как значок для кнопки объекта.  Этот ключ имеет смысл, если тип объекта (ключ object_type) содержит "drawer-object" и ключ use_custom_icon установлен.

en: The path from which the menu contents is contructed. This key is only relevant if the use_menu_path key is true and the object_type key is "menu-object".
ky: Путь, из которого содержимое меню будет сконструировано. Этот ключ имеет смысл, только если ключ use_menu_path установлен и ключ object_type имеет значение "menu-object".

en: The position of this panel object. The position is specified by the number of pixels from the left (or top if vertical) panel edge.
ky: Позиция объекта на панели.  Позиция определяется количеством пикселей от левого (или верхнего для вертикальных панелей) края панели.

en: The text to display in a tooltip for this drawer or this menu. This key is only relevant if the object_type key is "drawer-object" or "menu-object".
ky: Текст, используемый в качестве подсказки для данного ящика. Этот параметр имеет смысл, только если ключ object_type имеет значение  "drawer-object" или "menu-object".

en: The type of this panel object. Possible values are "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" and "menu-bar".
ky: Тип объекта панели.  Допустимые значения: "drawer-object", "menu-object", "launcher-object", "bonobo-applet", "action-applet" и "menu-bar".

en: Tooltip displayed for drawer or menu
ky: Всплывающая подсказка для ящика или меню

en: Toplevel panel containing object
ky: Панель верхнего уровня, содержащая объект

en: Use custom icon for object's button
ky: Использовать другой значок для кнопки объекта

en: Use custom path for menu contents
ky: Использовать иной путь к содержимому меню

en: Error reading GConf string value '%s': %s
ky: Ошибка чтения из GConf значения типа string: '%s': %s

en: Error reading GConf integer value '%s': %s
ky: Ошибка чтения из GConf значения типа integer: '%s': %s

en: Panel '%s' is set to be displayed on screen %d which is not currently available. Not loading this panel.
ky: Панель '%s' настроена так, чтобы отображаться на экране (screen) %d, который в данный момент недоступен.  Панель НЕ загружена.

en: Error reading GConf boolean value '%s': %s
ky: Ошибка чтения из GConf значения типа boolean: '%s': %s

en: Top
ky: вверху

en: Bottom
ky: внизу

en: Left
ky: слева

en: Right
ky: справа

en: Cannot Display Properties Dialog
ky: Не удаётся отобразить адрес '%s'

en: %s could not be loaded.
ky: %s жүктөөгө болбойт.

en: <small>Opaque</small>
ky: <small>непрозрачный</small>

en: <small>Transparent</small>
ky: <small>прозрачный</small>

en: Arro_ws on hide buttons
ky: Показывать с_трелки на кнопках сокрытия

en: Background
ky: Фон

en: Background _image:
ky: Фоновое _изображение:

en: Co_lor:
ky: _Түс:

en: E_xpand
ky: _Жаюу

en: Image Background Details
ky: Фондук сүрөттөлүш жөнүндө кеңири маалымат

en: Panel Properties
ky: Панель касиеттери

en: Rotate image when panel is _vertical
ky: Сүрөттөлүштү _вертикалдык панелдерде айлантуу

en: S_tyle:
ky: С_тиль:

en: Select background
ky: Фон тандоо

en: Show hide _buttons
ky: _Жашыруу баскычтарын көрсөтүү

en: Solid c_olor
ky: Түм менен _боёо

en: Some of these properties are locked down
ky: Бул касиеттерди кээ бири кулпуланган

en: St_retch
ky: _Чоюу

en: _Autohide
ky: _Автожашыруу

en: _None (use system theme)
ky: _Жок (системалык тема колдонулат)

en: _Orientation:
ky: _Ориентациясы:

en: _Scale
ky: Мас_штабы

en: _Size:
ky: _Өлчөмү:

en: _Tile
ky: О_бой катары жайгаштыруу

en: Couldn't find a suitable application
ky: Туура келген иштемени табууга болбоду

en: Cannot open recently used document
ky: Жакында колдонулагн документти ачууга болбоду

en: An unknown error occurred while trying to open %s
ky:  "%s" ачуу учурунда белгисиз ката пайда болду

en: Clear the Recent Documents list?
ky: Жакында колдонулган документтердин тизмесин тазалайынбы?

en: If you clear the Recent Documents list, you clear the following:
    
    • All items from the Places → Recent Documents menu item.
    • All items from the recent documents list in all applications.
ky: Жакында колдонулган документтердин тизмесин тазалоодо, төмөнкүлөр тазаланат:
    
    • Аракет → Жакында колдонулган документтер менюсунун бардык элементтери.
    • Бардык иштемелердеги жакында колдонулган документтер тизмесинин элементтери.

en: Recent Documents
ky: Жакында колдонулган документтер

en: Clear Recent Documents
ky: Жакында колдонулган документтерди тазалоо

en: Clear all items from the recent documents list
ky: Жакында колдонулган документтер тизмесинин бардык элементтерин тазалайынбы?

en: Cannot launch command '%s'
ky: "%s" командасын аткарууга болбоду

en: Cannot convert '%s' from UTF-8
ky: UTF-8 ден "%s" конвертацияланбады

en: Choose a file to append to the command...
ky: Командага туташтыруу үчүн файл тандоо...

en: Will run command: '%s'
ky: Төмөнкү команда аткарылат: "%s"

en: URI list dropped on run dialog had wrong format (%d) or length (%d)
ky: Иштетүү диалогуна алынып келип ташталган URI тизмесинин форматы (%d) же узундугу (%d) туура эмес

en: Cannot Display Run Dialog
ky: Иштетүү диалогун чагылдырууга болбоду

en: Click this button to browse for a file whose name to append to the command string.
ky: Командалык сапка файл туташтыруу максатында файл тандоо үчүн бул баскычты тандаңыз.

en: Click this button to run the selected application or the command in the command entry field.
ky: Тандалган иштемени же терүү талаасындагы команданы аткаруу үчүн, бул баскычты тандаңыз.

en: Command entry
ky: Команда терүү талаасы

en: Command icon
ky: Команданын сүрөтбелгиси

en: Enter a command string here to run it.
ky: Бул жерге командалык сап киргизиңиз.

en: List of known applications
ky: Белгилүү иштемелер тизмеси

en: Run Application
ky: Программа иштетүү

en: Run in _terminal
ky: _Терминалда иштетүү

en: Run with _file...
ky: _Файл менен кошо...

en: Select this box to run the command in a terminal window.
ky: Команданы терминал терезесинде аткаруу үчүн муну тандаңыз.

en: Show list of known _applications
ky: _Белгилүү иштемелер тизмесин көрсөтүү

en: The icon of the command to be run.
ky: Иштетилүүчү команданын сүрөтбелгиси

en: _Run
ky: _Иштетүү

en: I've detected a panel already running,
    and will now exit.
ky: Панель алдагачан иштетилген.
    Жаңы панель иштетилбейт.

en: There was a problem registering the panel with the bonobo-activation server.
    The error code is: %d
    The panel will now exit.
ky: Панелди bonobo-activation сервери аркылуу катоо учурунда проблема пайда болду.
    Ката коду: %d
    Панель жабылат.

en: _Force quit
ky: Чыгууга _мажбурлоо

en: C_lear
ky: _Тазалоо

en: D_on't Delete
ky: _Жоготпоо

en: Hide Panel
ky: Панелди жашыруу

note: translators: these string will be shown in MetaCity's switch window * popup when you pass the focus to a panel
en: Top Expanded Edge Panel
ky: Жогорку кеңейтилген четтик панели

en: Top Centered Panel
ky: Жогорку борборлошкон панель

en: Top Floating Panel
ky: Жогорку жылма панель

en: Top Edge Panel
ky: Жогорку четтик панель

en: Bottom Expanded Edge Panel
ky: Төмөнкү кеңейтилген четтик панель

en: Bottom Centered Panel
ky: Төмөнкү борборлошкон панель

en: Bottom Floating Panel
ky: Төмөнкү жылма панель

en: Bottom Edge Panel
ky: Төмөнкү четтик панель

en: Left Expanded Edge Panel
ky: Сол кеңейтилген четтик панель

en: Left Centered Panel
ky: Сол борборлошкон панель

en: Left Floating Panel
ky: Сол жылма панель

en: Left Edge Panel
ky: Сол четтик панель

en: Right Expanded Edge Panel
ky: Оң кеңейтилген четтик панель

en: Right Centered Panel
ky: Оң борборлошкон панель

en: Right Floating Panel
ky: Оң жылма панель

en: Right Edge Panel
ky: Оң четтик панель

en: Animation speed
ky: Анимация ылдамдыгы

en: Automatically hide panel into corner
ky: Панелди автоматтык түрдө бурчка жашыруу

en: Background color opacity
ky: Фондук түстүн тунуксуздук деңгээли

en: Background image
ky: Фондук сүрөттөлүш

en: Background type
ky: Фон тиби

en: Center panel on x-axis
ky: Панелди X огу боюнча борборлоштуруу

en: Center panel on y-axis
ky: Панелди Y огу боюнча борборлоштуруу

en: Enable arrows on hide buttons
ky: Жашыруу баскычтарындагы багыт белгилерин иштетүү

en: Enable hide buttons
ky: Жашыруу/көрсөтүү баскычтарын иштетүү

en: Expand to occupy entire screen width
ky: Панелди экрандын бардык жазылыгын ээлегенче кеңейтет

en: Fit image to panel
ky: Сүрөттөлүштүн өлчөмүн панелге тууралоо

en: If true, arrows will be placed on the hide buttons. This key is only relevant if the enable_buttons key is true.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, жашыруу/көрсөтүү баскычтарында багыт белгиси чийилет. Бул параметр enable_buttons орнотулган учурда гана мааниси бар.

en: If true, buttons will be placed on each side of the panel which may be used to move the panel to edge of the screen, leaving only a button showing.
ky: Эгерде бул ачкыч орнотулса, анда панелге жашыруу/көргөзүү баскычтары чийилет. Алар панелди экрандын сыртына "жашырат" да, аны кайра калыбына келтирүүчү "көргөзүү" баскычтары гана калат.

en: If true, hiding and un-hiding of this panel will be animated rather than happening instantly.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, панелди жашыруу жана көргөзүү процесси анимацияланат, антпесе панель дароо жашырылат де кайра көргөзүлөт.

en: If true, the background image will be rotated when the panel is oriented vertically.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, панель вертикалдык багытта болгондо, фондук сүрөттөлүш айландырылат.

en: If true, the image will be scaled (retaining the aspect ratio of the image) to the panel height (if horizontal).
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, фондук сүрөттөлүш панелдин бийиктигине чейин (панель горизонталдык болсо) масштабдалат (бийиктик/жазылык катышы сакталат).

en: If true, the image will be scaled to the panel dimensions. The aspect ratio of the image will not be maintained.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, сүрөтөлүш өлчөмү панелдин өлчөмүнө чейин өзгөртүлөт. Ошол эле убакта бийиктик/жазылык каташы сакталат.

en: If true, the panel is automatically hidden into a corner of the screen when the pointer leaves the panel area. Moving the pointer to that corner again will cause the panel to re-appear.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, чычкан көрсөткүчү панель мейкиндигинен чыккан учурда, панель автоматтык түрдө экрандын бурчуна жашырылат. Көрсөткүчтү бул бурчка алып келген учурда, панель кайрадан көрсөтүлөт.

en: If true, the panel will occupy the entire screen width (height if this is a vertical panel). In this mode the panel can only be placed at a screen edge. If false, the panel will only be large enough to accommodate the applets, launchers and buttons on the panel.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, панель экрандын бардык жазылыгын (же бийиктигин, вертикалдык учурда) ээлейт. Мындай панелдер экрандын сырткы чектеринде гана жайгаша алат. Эгер орнотулбаса, анда панель ага тийиштүү апплеттерди, баскычтарды чагылдырууга канча орун керек болсо, ошончо орунду ээлейт.

en: If true, the x key is ignored and the panel is placed at the center of the x-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the x key specifies the location of the panel.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, анда X координатасы эске алынбайт да, панель экрандын X огу боюнча борборлоштурулат. Эгер панель өлчөмүн өзгөртсө, анда ал өз орунунда калат (б.а. эки тарабына тең созулат). Эгер бал ачкыч орнотулбаса, X координатасы эске алынып, ал панелдин жайгашуу орунун аныктайт.

en: If true, the y key is ignored and the panel is placed at the center of the y-axis of the screen. If the panel is resized it will remain at that position - i.e. the panel will grow on both sides. If false, the y key specifies the location of the panel.
ky: Эгер бул ачкыч орнотулса, анда Y координатасы эске алынбайт да, панель экрандын Y огу боюнча борборлоштурулат. Эгер панель өлчөмүн өзгөртсө, анда ал өз орунунда калат (б.а. эки тарабына тең созулат). Эгер бал ачкыч орнотулбаса, Y координатасы эске алынып, ал панелдин жайгашуу орунун аныктайт.

en: In a Xinerama setup, you may have panels on each individual monitor. This key identifies the current monitor the panel is displayed on.
ky: Xinerma системасын колдонгон учурда, панелди индивидуалдык мониторго жайгаштырса болот. Бул ачкыч панель жайгашкан учурдагы мониторду аныктайт.

en: Name to identify panel
ky: панелди идентификациялоо үчүн анын аты

en: Panel autohide delay
ky: Панелди автожашыруунун алдындагы күтүлүүчү убакыт

en: Panel autounhide delay
ky: Панелди автокөрсөтүү алдындагы күтүлүүчү убакыт

en: Panel orientation
ky: Панелдин багыты

en: Panel size
ky: Панель өлчөмү

en: Rotate image on vertical panels
ky: Вертикалдык панелдерде сүрөттөлүштөрдү айлантуу

en: Specifies the background color for the panel in #RGB format.
ky: Панелдин фонунун түсүн #RGB форматында аныктайт.

en: Specifies the file to be used for the background image. If the image contains an alpha channel it will be composited onto the desktop background image.
ky: Фондук сүрөттөлүш катары колдонулуучу файлдын атын көрсөтөт. Эгерде, анда альфа-канал болсо, анда иш столунун сүрөттөлүшүнүн тунук жерлеринде аны менен композицияланат.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer enters the panel area before the panel is automatically re-shown. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ky: Чычкан көрсөткүчүнүн панель областына келгенден кийин, панелдин автоматтык түрдө кайра көргөзүлүшүнө чейинки күтүү убактысын миллисекунд менен аныктайт. Бул auto_hide ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: Specifies the number of milliseconds delay after the pointer leaves the panel area before the panel is automatically hidden. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ky: Чычкан көрсөткүчү панель областын таштагандан кийин, панелдин автоматтык түрдө жашырылышына чейинки күтүү убактысын миллисекунд менен аныктайт. Бул auto_hide ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: Specifies the number of pixels visible when the panel is automatically hidden into a corner. This key is only relevant if the auto_hide key is true.
ky: Панель автоматтык түрдө экрандын сыртына жашырылган учурда, көрүнө калган пикселдердин саны. Бул auto_hide ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: Specifies the opacity of the background color format. If the color is not completely opaque (a value of less than 65535), the color will be composited onto the desktop background image.
ky: Фондук түстүн тунуксуздук даражасын аныктайт. Эгер түстүн тунуктук мааниси аныкталган болсо (анын мааниси 65535тен кем), анда түс иш столунун фондук сүрөттөлүшү менен "бириктирилет".

en: Stretch image to panel
ky: Сүрөттөлүштү панель боюнча созуу

en: The height (width for a vertical panel) of the panel. The panel will determine at runtime a minimum size based on the font size and other indicators. The maximum size is fixed at one quarter of the screen height (or width).
ky: Панелдин бийиктиги (же жазылыгы, эгер ал вертикалдык болсо). Панель өзүнүн эң кичине мүмкүн болгон өлчөмүн, ариптин өлчөмүнө жана ага жайгаштырылган индикаторлордун өлчөмүнө жараша, чагылдыруу убактысында аныктайт. Эң чоң мааниси экрандын бийиктигинин (же жазылыгынын, вертикалдык учурда) төрттөн бири менен чектелген.

en: The location of the panel along the x-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ky: Панелдин X огу боюнча жайгашуусу. Бул маани кеңейтилбеген режимде гана иштейт. Кеңейтилген режимде бул маани эске алынбайт жана багыт ачкычынын маанисине жараша, панель экрандын четинде жайгаштырылат.

en: The location of the panel along the y-axis. This key is only relevant in un-expanded mode. In expanded mode this key is ignored and the panel is placed at the screen edge specified by the orientation key.
ky: Панелдин Y огу боюнча жайгашуусу. Бул маани кеңейтилбеген режимде гана иштейт. Кеңейтилген режимде бул маани эске алынбайт жана багыт ачкычынын маанисине жараша, панель экрандын четинде жайгаштырылат.

en: The orientation of the panel. Possible values are "top", "bottom", "left", "right". In expanded mode the key specifies which screen edge the panel is on. In un-expanded mode the difference between "top" and "bottom" is less important - both indicate that this is a horizontal panel - but still give a useful hint as to how some panel objects should behave. For example, on a "top" panel a menu button will pop up its menu below the panel, whereas on a "bottom" panel the menu will be popped up above the panel.
ky: Панелдин жайгашуу багыты (ориентациясы). Мүмкүн болгон маанилери: "top", "bottom", "left", "right". Кеңейтилен режимде бул маани панелди экрандын кайсы четине жайгаштырууну аныктайт. Кеңейтилбеген режимде "top" менен "bottom" ортосунда айырманын мааниси аз - эки маани тең анын горизонталдык экендигин аныктайт, бирок панелдеги объектердин жүрүш-турушунун кээ бир аспектилерине таасир этет. Мисалы, "top" мааниси учурунда суурулма менюлар төмөн багытталса, ал эми "bottom" учурунда жогору багытталат.

en: The speed in which panel animations should occur. Possible values are "slow", "medium" and "fast". This key is only relevant if the enable_animations key is true.
ky: Анимация жүргүзүүнүн ылдамдыгы. Мүмкүн болгон маанилери: "slow" (жай), "medium" (орточо), жана "fast" (ылдам).  Бул ачкыч enable_animations ачкычы орнотулган учурда гана мааниге ээ.

en: This is a human readable name which you can use to identify a panel. Its main purpose is to serve as the panel's window title which is useful when navigating between panels.
ky: Адамдын окуусуна ыңгайлуу панель аты. Негизги кызматы -- панель терезесинин башсабын чагылдыруу жана панелдер ортосундагы өтүүдө пайдалуу.

en: Visible pixels when hidden
ky: Панель жашырылган абалында көрсөтүлүүчү пикселдер саны.

en: Which type of background should be used for this panel. Possible values are "gtk" - the default GTK+ widget background will be used, "color" - the color key will be used as background color or "image" - the image specified by the image key will be used as background.
ky: Панель үчүн кайсы типти колдонуу. Мүмкүн болгон маанилер: "gtk" ( жалпы системалык GTK+ виджеттер фону колдонулат, "color" (фон ырастоодо көрсөтүлгөн түс менен боёлот) жана "image" (фон үчүн ырстоодо көрсөтүлгөн сүрөттөлүш колдонулат).

en: With a multi-screen setup, you may have panels on each individual screen. This key identifies the current screen the panel is displayed on.
ky: Бир нече экранды колдонууну ырастаган учурда, панелди индивидуалдык экранга жайгаштырса болот. Бул ачкыч панель жайгашкан учурдагы экранды аныктайт.

en: X co-ordinate of panel
ky: Панелдин X-координатасы

en: X screen where the panel is displayed
ky: Панель чагылдырылуучу Х системасындагы экран

en: Xinerama monitor where the panel is displayed
ky: Панель чагылдыруу үчүн Xinerama монитору

en: Y co-ordinate of panel
ky: панелдин Y-координатасы

en: Cannot display help document
ky: Жардам документин чагылдырууга болбоду

en: Details: %s
ky: Кеңири маалымат: %s

en: Open URL: %s
ky: Шилтеме ачуу (URL) : %s

en: Delete this drawer?
ky: Бул үкөктү жоготоюнбу?

en: When a drawer is deleted, the drawer and its
    settings are lost.
ky: Үкөктү жоготууда, бул үкөк жана анын
    бардык параметрлери жоготулат.

en: Delete Drawer
ky: Үкөктү жоготуу

en: Delete this panel?
ky: Бул панелди жоготоюнбу?

en: When a panel is deleted, the panel and its
    settings are lost.
ky: Бул панелди жоготкон учурда, бул панель жана анын
     бардык параметрлери жоголот.

en: Delete Panel
ky: Панелди жоготуу

en: A simple applet for testing the GNOME-2.0 panel
ky: GNOME-2.0 панелин текшерүүгө арналган жөнөкөй апплет

en: Test Bonobo Applet
ky: Bonobo тесттик апплети

en: Test Bonobo Applet Factory
ky: Bonobo тесттик апплеттери фабрикасы

en: Incomplete '%s' background type received
ky: Аягы жок фон тиби алынды "%s"

en: Incomplete '%s' background type received: %s
ky: Аягы жок фон тиби алынды "%s": %s

en: Failed to get pixmap %s
ky: %s сүрөттөлүшүн алуу учурунда ката пайда болду

en: Unknown background type received
ky: Белгисиз фон тиби алынды

en: The Applet's containing Panel's orientation
ky: Панелдин багытына көрсөтмө

en: The Applet's containing Panel's size in pixels
ky: Панель өлчөмү пиксель менен

en: The Applet's containing Panel's background color or pixmap
ky: Панель фонунун түсүн же сүрөттөлүшүн камтыйт

en: The Applet's flags
ky: Апплет туулары

en: Ranges that hint what sizes are acceptable for the applet
ky: Апплетке туура келгендей кылып жардам сабынын өлчөмүн өзгөртөт

en: The Applet's containing Panel is locked down
ky: Апплетти камтыган панель кулпуланган

en: Specify an applet IID to load
ky: Жүктөө үчүн апплет идентификаторун (IID) көрсөтөт

en: Specify a gconf location in which the applet preferences should be stored
ky: Апплеттин ырастоолору кайда сакталарын, GConf системасындагы орунун көрсөтөт

en: Specify the initial size of the applet (xx-small, medium, large etc.)
ky: Апплеттин баштапкы өлчөмүн көрсөтөт (xx-small, medium, large ж.б.)

en: Specify the initial orientation of the applet (top, bottom, left or right)
ky: Апплеттин баштапкы багытын көрсөтөт (top, bottom, left же right)

en: XX Small
ky: Эң кичине

en: X Small
ky: Өтө кичине

en: Small
ky: Кичине

en: X Large
ky: Өтө чоң

en: XX Large
ky: Эң чоң

note: This is an utility to easily test various applets
en: Test applet utility
ky: Тесттик апплет утилити

en: _Applet:
ky: _Апплет:

en: _Prefs Dir:
ky: _Параметрлер каталогу:

en: Black-on-white text and icons
ky: Кара-ак текст жана сүрөт белгилер

en: High Contrast
ky: Жогорку контрастуулук

en: High Contrast Inverse
ky: Жогорку негативдүү контрастуулук

en: White-on-black text and icons
ky: Кара-ак текст жана сүрөт белгилер

en: High Contrast Large Print
ky: Басмалоо үчүн жогорку ири контрастуулук

en: Large black-on-white text and icons
ky: Ири кара-ак текст жана сүрөт белгилер

en: High Contrast Large Print Inverse
ky: Басмалоо үчүн жогорку негативдүү контрастуулук

en: Large white-on-black text and icons
ky: Ири кара-ак текст жана сүрөт белгилер

en: Large Print
ky: Басмалоо үчүн ири

en: Large text and icons
ky: Ири текст жана сүрөт белгилер

en: Low Contrast
ky: Төмөнкү контрастуулук

en: Large muted text and icons
ky: Ири "түнттөлгөн" текст жана сүрөт белгилер

en: Low Contrast Large Print
ky: Басмалоо үчүн төмөнкү ири контрастуулук

en: Attractive Usability
ky: Кызыктыруучу ыңгайлуулук

en: Clearlooks
ky: Ачыктык

en: Crux
ky: Түштүк крест

en: Glider
ky: Планёр

en: Simple, smooth and aesthetically pleasing
ky: Жөнөкөй, салмактуу жана эстетикалык жагымдуу

en: Dusty orange appearance
ky: Чандуу кызыл көрүнүш

en: A minimalistic appearance
ky: Минималисттик көрүнүш

en: Ocean Dream
ky: Океан элеси

en: The colours of the seashore
ky: Окен жээк түстүрү

en: A soft glassy appearance
ky: Жумшак тегиз көрүнүш

en: Smokey Blue
ky: Көк түтүн

en: Traditional
ky: Традиционалдуу

en: Flat-Blue
ky: Түз көк

en: Sandy
ky: Кумдуу

en: Smokey-Blue
ky: Көк түтүн

en: Smokey-Red
ky: Кызыл түтүн

en: <i>(no suggestions)</i>
ky: <i>(эч кандай вариант жок)</i>

en: More...
ky: Дагы...

note: + Add to Dictionary
en: Add "%s" to Dictionary
ky: "%s" Сөздүккө кошуу

note: - Ignore All
en: Ignore All
ky: Бардыгын айнуу

en: Spelling Suggestions
ky: Колжазуу Эрежелери

en: 2 pages to 1
ky: 1 баракка 2

en: 4 pages to 1
ky: 1 баракка 4

en: C6/C5 Envelope
ky: C6/C5 тибиндеги конверт

en: Custom
ky: башка

en: DL Envelope
ky: DL тибиндеги конверт

en: Divided
ky: бөлүнгөн

en: Envelope 6x9
ky: 6x9 конверт

en: Envelope No10
ky: №10 конверт

en: Folded
ky: бүктөлгөн

en: Landscape
ky: альбомдук

en: Plain
ky: жөнөкөй

en: Portrait
ky: китептик

en: Straight
ky: түз

en: Generic Postscript
ky: жалпы Постскрипт (Postscript)

en: Create a PDF document
ky: PDF форматтагы документ

en: Job Configuration
ky: Тапшырма ырастоолору

en: The configuration for the print job
ky: Басмалоо тапшырманын ырастоолору

en: Context
ky: Контекст

en: The context for the print job
ky: Басмалоо тапшырманын контексти

note: Do not insert any elements before/between first 4
en: Unit
ky: бирдик

en: Units
ky: бирдиктер

en: Point
ky: пункт

en: Pt
ky: пт

en: Points
ky: пункттар

en: Pts
ky: пт

en: Userspace unit
ky: колдонуучунун аралык бирдиги

en: User
ky: колодонуучунун

en: Userspace units
ky: колдонуучунун аралык бирдиктери

en: Pixel
ky: пиксел

en: Px
ky: пкс

en: Pixels
ky: пиксел

en: Percents
ky: проценттер

en: Millimeter
ky: миллиметр

en: mm
ky: мм

en: Millimeters
ky: миллиметр

en: Centimeter
ky: сантиметр

en: cm
ky: см

en: Centimeters
ky: сантиметр

en: Inch
ky: дюйм

en: in
ky: дюйм

en: Inches
ky: дюйм

en: %s (via lpr)
ky: %s (lpr аркылуу)

en: read %d byte | read %d bytes
ky[0]: %d байт окулду

en: read data size
ky: окулган берилиштердин көлөмү

en: read %lu byte of data | read %lu bytes of data
ky[0]: %lu байт берилиш окулду

en: wrote %d byte | wrote %d bytes
ky[0]: %d байт жазылды

en: Enable debugging
ky: Дебагды иштетүү

en: DEBUG
ky: ДЕБАГ

en: Enable verbose output
ky: Кеңири чыгаруу

en: VERBOSE
ky: КЕҢИРИ

en: Don't fork into background
ky: Фондук режимге бөлбөө

en: NO-DAEMON
ky: ДЕМОНУ-ЖОК

en: Invoked from inetd
ky: inetd аркылуу чакырылган

en: Error on option %s: %s.
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ky: "%s" параметринде ката байкалды: %s
    Командалык саптын мүмкүн болгон бардык параметрлерин көрүү үчүн "%s --help" командасын колдонуңуз.

en: Hangup
ky: Үзүү

en: Interrupt
ky: Убактылуу токтотуу

en: Quit
ky: Чыгуу

en: Illegal instruction
ky: Туура эмес инструкция

en: Trace trap
ky: Трассировканы кармоо

en: Abort
ky: Токтотуу

en: EMT error
ky: EMT катасы

en: Kill
ky: Өлтүрүү

en: Bus error
ky: Шина катасы

en: Segmentation violation
ky: Сегментациянын бузулушу

en: Bad argument to system call
ky: Системалык чакыруудагы туура эмес аргумент

en: Broken pipe
ky: Бузулган канал

en: Alarm clock
ky: Таймер

en: Termination
ky: Аяктоо

en: Urgent condition on socket
ky: Көңүл бурууну талап кылган сокет

en: Keyboard stop
ky: Алиптергичти токтотуу

en: Continue
ky: Улантуу

en: Child status has changed
ky: Тукумдун абалы өзгөрүлдү

en: Background read from tty
ky: tty-ден фондук режимде окуу

en: Background write to tty
ky: tty-ге фондук режимде жазуу

en: I/O now possible
ky: Киргизүү/Чыгаруу эми мүмкүн

en: CPU limit exceeded
ky: CPU пределинен ашты

en: File size limit exceeded
ky: Файл көлөмүнүн пределинен ашты

en: Virtual alarm clock
ky: Виртуалдык таймер

en: Profiling alarm clock
ky: Профилдик таймер

en: Window size change
ky: Терезе өлчөмүн өзгөртүү

en: Information request
ky: Маалымат талап кылуу

en: User defined signal 1
ky: Колдонуучу сигналы 1

en: User defined signal 2
ky: Колдонуучу сигналы 2

note: Translators: This is in North Rhine-Westphalia in Germany. The Dutch name is Aken. The French name is Aix-la-Chapelle.
en: Aachen
ky: Аахен

note: Translators: This is in Iran.
en: Abadan
ky: Абадан

note: Translators: This is in Russia.
en: Abakan
ky: Абакан

note: Translators: This is in British Columbia in Canada.
en: Abbotsford
ky: Абботсфорд

note: Translators: This is in South Dakota in the United States.
en: Aberdeen
ky: Абердин

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Abha
ky: Абха

en: Abidjan
ky: Абиджан

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Abilene
ky: Абилин

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Abingdon
ky: Абингтон

note: Translators: This is in United Arab Emirates.
en: Abu Dhabi
ky: Абу Даби

note: Translators: This is in United Arab Emirates.
en: Abu Dhabi - Bateen
ky: Абу-Даби - Батин

note: Translators: This is in Mexico.
en: Acapulco
ky: Акапулко

en: Accra
ky: Аккра

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Ada
ky: Ада

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Adak Island
ky: Адак аралы

en: Addis Ababa
ky: Аддис-Абеба

note: Translators: This is in Dallas, Texas in the United States.
en: Addison
ky: Аддисон

en: Adelaide
ky: Аделаида

note: Translators: This is in Yemen.
en: Aden
ky: Аден

en: Adiake
ky: Адак

note: Translators: This is in Russia.
en: Adler
ky: Адлер

en: Adrar
ky: Адрар

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Adrian
ky: Адриан

en: Afghanistan
ky: Афганистан

en: Africa
ky: Африка

en: Afyon
ky: Афьон

en: Agana
ky: Агана

en: Agartala
ky: Агартала

note: Translators: This is in British Columbia in Canada.
en: Agassiz
ky: Агассис

en: Agordat
ky: Агордат

en: Agra
ky: Агра

en: Aguni Island
ky: Агуни аралдары

en: Ahmadabad
ky: Ахмадабад

note: Translators: This is in Iran.
en: Ahwaz
ky: Ахваз

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Ainsworth
ky: Эйнсворт

note: Translators: This is in Akron, Ohio in the United States.
en: Akron
ky: Акрон

en: Aktau
ky: Актау

en: Aktjubinsk
ky: Актөбө

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Al-Jouf
ky: Эль-Джауф

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Alabama
ky: Алабама

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Alameda
ky: Аламеда

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Alamogordo
ky: Аламогордо

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Alamosa
ky: Аламоса

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Alaska
ky: Аляска

en: Albania
ky: Албания

note: Translators: This is in Albany, New York in the United States.
en: Albany
ky: Албания

note: Translators: This is in Alberta in Canada.
en: Alberta
ky: Альберта

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Albion
ky: Альбион

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Albuquerque
ky: Альбукерке

note: Translators: This is in Albuquerque, New Mexico in the United States.
en: Albuquerque Airport
ky: Альбукерке аэропорту

note: Translators: This is in Albuquerque, New Mexico in the United States.
en: Albuquerque Radar Site
ky: Альбукерке радар станциясы

note: Translators: This is in Syria.
en: Aleppo
ky: Алеппо

note: Translators: This is in Nunavut in Canada.
en: Alert
ky: Алерт

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Alexandria
ky: Александрия

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Alexandria-Esler
ky: Александрия-Эслер

en: Alexandria/Nouzha
ky: Александрия/Нозха

en: Algeria
ky: Алжир

en: Alghero
ky: Алжир

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Alice
ky: Алис

en: Alice Springs
ky: Алис-Спрингс

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Allentown
ky: Аллентаун

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Alma
ky: Алма

en: Almaty
ky: Алматы

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Alpena
ky: Алпина

note: Translators: This is in Norway.
en: Alta
ky: Альберта

en: Altamira
ky: Алтамира

note: Translators: This is in Thuringia in Germany.
en: Altenburg
ky: Алтенбург

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Alton
ky: Элтон

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Altoona
ky: Алтуна

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Altus
ky: Алтус

en: Amapala
ky: Амапала

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Amarillo
ky: Амарилло

en: Amasya
ky: Амасья

note: Translators: This is in Nova Scotia in Canada.
en: Amherst
ky: Амхерст

note: Translators: This is in Jordan.
en: Amman
ky: Амман

en: Amritsar
ky: Амритсар

en: Amsterdam
ky: Амстердам

en: Amundsen-Scott South Pole Station
ky: Амундсен-Скотт уюлдук станциясы

note: Translators: This is in Russia.
en: Anadyr
ky: Анадыр

note: Translators: This is in Russia.
en: Anapa/Vitiazevo
ky: Анапа/Витазево

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Anchorage
ky: Анкоридж

en: Ancona
ky: Анкона

note: Translators: This is in Alabama in the United States.
en: Andalusia
ky: Андалусия

en: Andapa
ky: Андапа

en: Andersen
ky: Андерсен

note: Translators: This is in South Carolina in the United States.
en: Anderson
ky: Андерсон

en: Andong
ky: Андонг

note: Translators: This is in New Jersey in the United States.
en: Andover
ky: Андовер

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Andrews
ky: Андрюс

note: Translators: This is in France.
en: Angers
ky: Ангерс

en: Angola
ky: Ангола

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Angoon
ky: Ангун

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Aniak
ky: Аниак

en: Ankara/Esenboga
ky: Анкара/Есенбога

en: Ankara/Etimesgut
ky: Анкара/Етимесгут

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Ann Arbor
ky: Анн-Арбор

en: Annaba
ky: Аннаба

note: Translators: This is in Maryland in the United States.
en: Annapolis
ky: Аннаполис

note: Translators: This is in Annapolis, Maryland in the United States.
en: Annapolis Coast Guard Station
ky: Аннаполис - станция береговой охраны

note: Translators: This is in Alabama in the United States.
en: Anniston
ky: Аннистон

en: Ansbach
ky: Ансбах

en: Antalya
ky: Анталия

en: Antananarivo / Ivato
ky: Антананариво / Ивато

en: Antarctica
ky: Антарктика

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Antigo
ky: Антиго

en: Antigua
ky: Антигуа

en: Antigua and Barbuda
ky: Антигуа и Барбуды

en: Antofagasta
ky: Антофагаста

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Apalachicola
ky: Апалачикола

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Appleton
ky: Аплтон

note: Translators: This is in Romania.
en: Arad
ky: Арад

en: Aralskoe More
ky: Арал деңизи

note: Translators: This is in Ardmore, Oklahoma in the United States.
en: Ardmore
ky: Ардмор

en: Arequipa
ky: Арекипа

en: Arezzo
ky: Ареццо

note: Translators: This is in Newfoundland in Canada.
en: Argentia
ky: Аргентиа

en: Argentina
ky: Аргентина

en: Arica
ky: Арика

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Arizona
ky: Аризона

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Arkansas
ky: Арканзас

note: Translators: This is in Russia.
en: Arkhangel'Sk
ky: Архангельск

note: Translators: This is in Stockholm in Sweden.
en: Arlanda
ky: Арланда

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Arlington
ky: Арлингтон

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Arlington Municipal Airport
ky: Арлингтон муниципалдык аэропорту

en: Armenia
ky: Армения

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Armstrong
ky: Армстронг

en: Aruba
ky: Аруба

en: Arusha
ky: Аруша

note: Translators: This is in Nunavut in Canada.
en: Arviat
ky: Арвиат

en: Asahikawa Ab
ky: Асахикава Аб

en: Asahikawa Airport
ky: Асахикава, аэропорт

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Asheville
ky: Эшвилль

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Ashfield
ky: Эшфилд

en: Ashgabat
ky: Ашгабат

en: Ashiya Ab
ky: Аша Аб

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Ashland
ky: Ашленд

note: Translators: This is in Ashtabulta, Ohio in the United States.
en: Ashtabula County Airport
ky: Аштабула, аээропорт Каунти

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Ashtabulta
ky: Аштабулта

en: Asia
ky: Азия

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Aspen
ky: Аспен

en: Asswan
ky: Асуан

en: Astana
ky: Астана

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Astor
ky: Астор

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Astoria
ky: Астория

note: Translators: This is in Russia.
en: Astrakhan
ky: Астрахань

en: Ataturk
ky: Ататүрк

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Athens
ky: Афина

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Atikokan
ky: Атикокан

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Atlanta
ky: Атланта

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Atlantic
ky: Атлантика

note: Translators: This is in New Jersey in the United States.
en: Atlantic City
ky: Атлантик-Сити

note: Translators: This is in New Jersey in the United States.
en: Atlantic City Coast Guard Station
ky: Атлантик-сити, станция береговой охраны

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Auburn
ky: Оберн

en: Auckland
ky: Окленд

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Augusta
ky: Августа

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Aurora
ky: Аврора

note: Translators: This is in Denver, Colorado in the United States.
en: Aurora Buckley Air Force Base
ky: Аврора Бакли, авиабаза

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Austin
ky: Остин

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Austin City
ky: Остин-Сити

en: Australasia &amp; Oceania
ky: Австралия жана Океания

en: Australia
ky: Австралия

en: Austria
ky: Австрия

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Avalon
ky: Авалон

en: Aviano
ky: Авиано

en: Azerbaijan
ky: Азербайджан

en: Azul
ky: Азул

note: Translators: This is a state in Germany.
en: Baden-Württemberg
ky: Баден-Вюртемберг

note: Translators: This is in Newfoundland in Canada.
en: Badger
ky: Баджер

en: Bafata
ky: Бафата

en: Bafia
ky: Бафия

note: Translators: This is in Iraq.
en: Baghdad
ky: Багдад

en: Bahamas
ky: Багам

en: Bahrain
ky: Бахрейн

note: Translators: This is in Nunavut in Canada.
en: Baker Lake
ky: Бейкер-Лейк

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Bakersfield
ky: Бейкерсфилд

en: Baku
ky: Баку

note: Translators: This is in Maryland in the United States.
en: Baltimore
ky: Балтимор

note: Translators: This is in Iran.
en: Bandarabbass
ky: Бандараббас

en: Bangkok
ky: Бангкок

en: Bangladesh
ky: Бангладеш

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Bangor
ky: Бангор

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Bar Harbor
ky: Бар-Харбор

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Baraboo
ky: Барабу

en: Baracoa
ky: Баракоа

en: Barbados
ky: Барбадос

en: Barcelona
ky: Барселона

en: Barcelona/Airport
ky: Барселона/Аэропорт

en: Barinas
ky: Баринас

note: Translators: This is in Russia.
en: Barnaul
ky: Барнаул

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Barrie
ky: Барри

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Barrow
ky: Барроу

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Bartlesville
ky: Бартлсвилл

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Bartow
ky: Бартоу

note: Translators: This is in France.
en: Bastia
ky: Бастия

en: Batan, Sumatra
ky: Батан, Суматра

en: Batman
ky: Батман

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Baton Rouge
ky: Батон-Руж

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Battle Creek
ky: Балт-Крик

en: Baucau
ky: Бакао

en: Bauru
ky: Бауру

note: Translators: This is a state in Germany. The local name is "Bayern". Please use that unless you know that it has a different name in your language.
en: Bavaria
ky: Бавария

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Beatrice
ky: Биатрис

note: Translators: This is in South Carolina in the United States.
en: Beaufort
ky: Бофорт

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Beaumont
ky: Бомонт

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Bedford
ky: Бедфорд

note: Translators: This is in Israel.
en: Beer-Sheva
ky: Беер-Шева

note: Translators: This is the capital of China
en: Beijing
ky: Пекин

note: Translators: This is in Lebanon.
en: Beirut
ky: Бейрут

note: Translators: This is in Portugal.
en: Beja
ky: Бежа

en: Belarus
ky: Беларусь

en: Belfast/Aldergrove
ky: Белфаст/Алдергров

en: Belfast/City
ky: Белфаст/Сити

note: TRANSLATOR: local name (nl): België. local name (fr): Belgique. local name (de): Belgien.
en: Belgium
ky: Бельгия

note: Translators: This is in Russia.
en: Belgorod
ky: Белгород

note: Translators: This is in Serbia and Montenegro. The native name is "Beograd".
en: Belgrade
ky: Белград

en: Belize
ky: Белиз

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Belleville
ky: Белвилл

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Bellingham
ky: Беллингем

en: Belo Horizonte
ky: Белу-Оризонте

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Bemidji
ky: Бемиджи

note: Translators: This is in Israel.
en: Ben-Gurion
ky: Бен-Гурион

en: Benina
ky: Бенин

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Bennington
ky: Беннингтон

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Benson
ky: Бенсон

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Benton Harbor
ky: Бентон-Харбор

en: Berbera
ky: Бербера

en: Berberati
ky: Берберати

note: Translators: This is in Norway.
en: Berlevag
ky: Берлевог

note: Translators: This is in Germany.
en: Berlin
ky: Берлин

en: Bermuda
ky: Бермуд

note: Translators: This is in Switzerland. local name (de_CH): Bern local name (fr_CH): Berne local name (it_CH): Berna local name (rm_CH): Berna
en: Bern
ky: Берн

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Beverly
ky: Беверли

note: Translators: This is in France.
en: Biarritz-Bayonne
ky: Биарриц-Байонна

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Big River Lake
ky: Биг-Ривер-Лейк

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Billings
ky: Биллингс

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Binghamton
ky: Бингментон

en: Bintulu
ky: Бинтулу

note: Translators: This is in Alabama in the United States.
en: Birmingham
ky: Бирмингем

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Bisha
ky: Биша

en: Bishkek
ky: Бишкек

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Bishop
ky: Бишоп

en: Biskra
ky: Бискра

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Bismarck
ky: Бисмарк

en: Bissau Aeroport
ky: Биссау, аэропорт

en: Bizerte
ky: Бизерта

en: Blackburne/Plymouth
ky: Блекберн/Плимут

en: Blackpool
ky: Блэкпул

note: Translators: This is in Russia.
en: Blagoveschensk
ky: Благовещенск

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Blanding
ky: Бландинг

note: Translators: This is in Rhode Island in the United States.
en: Block Island
ky: Блок-Айленд

en: Bloemfontein J. B. M. Hertzog
ky: Блумфонтейн Дж. Б. М. Герцог

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Bloomington
ky: Блумингтон

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Bluefield
ky: Блуфилд

en: Bluefields
ky: Блуфилдс

note: Translators: This is in Russia.
en: Bodajbo
ky: Бодайбо

note: Translators: This is in Seattle, Washington in the United States.
en: Boeing
ky: Боинг

en: Bogota/Eldorado
ky: Богота/Эльдорадо

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Boise
ky: Бойсе

note: Translators: This is in Perm' in Russia.
en: Bolshoe Savino
ky: Большое Савино

en: Bombay/Santacruz
ky: Бомбей/Сантакруз

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Boone
ky: Бун

note: Translators: This is in France.
en: Bordeaux
ky: Бордо

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Borger
ky: Боргер

en: Boryspil
ky: Борисполь

en: Bosnia-Herzegovina
ky: Босния жана Герцеговина

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Boston
ky: Бостон

en: Botswana
ky: Ботсвана

en: Bournemouth
ky: Борнмут

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Bowling Green
ky: Боулинг-Грин

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Bozeman
ky: Бозмен

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Bradford
ky: Брэдфорд

note: Translators: This is a state in Germany.
en: Brandenburg
ky: Бранденбург

note: Translators: This is in Manitoba in Canada.
en: Brandon
ky: Брендон

en: Brasília
ky: Бразилия

note: Translators: This is in Slovakia. The German name is "Pressburg".
en: Bratislava
ky: Братислава

note: Translators: This is in Russia.
en: Bratsk/Irkutsk
ky: Братск/Иркутск

note: Translators: This is in Lower Saxony in Germany.
en: Braunschweig
ky: Брауншвейг

en: Brazil
ky: Бразилия

note: Translators: This is in Bremen in Germany.
en: Bremen
ky: Бремен

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Bremerton
ky: Бремертон

note: Translators: This is in France.
en: Brest
ky: Брест

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Bridgeport
ky: Бриджпорт

en: Brindisi
ky: Бриндизи

en: Brisbane
ky: Брисбен

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Bristol
ky: Бристоль

en: Bristol Filton
ky: Бристоль Филтон

note: Translators: This is a state in Canada.
en: British Columbia
ky: Британская Колумбия

en: British Virgin Islands
ky: Британские Вирджинские о-ва

en: Brize Norton
ky: Бриз Нортон

note: Translators: This is in Russia.
en: Brjansk
ky: Брянск

note: Translators: This is in the Czech Republic. The German name is "Brünn".
en: Brno
ky: Брно

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Broken Bow
ky: Брокен-Боу

note: Translators: This is in South Dakota in the United States.
en: Brookings
ky: Брукингс

note: Translators: This is in Alberta in Canada.
en: Brooks
ky: Брукс

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Brooksville
ky: Бруксвилл

en: Broome
ky: Брум

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Brownsville
ky: Браунсвилл

en: Brunei
ky: Бруней

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Brunswick
ky: Брансуик

en: Brüggen
ky: Брюгген

en: Bucaramanga/Palonegro
ky: Букараманга/Палонерго

note: Translators: This is in Romania. The native name is "Bucuresti".
en: Bucharest
ky: Бухарест

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Buckland
ky: Бакленд

en: Budapest
ky: Будапешт

en: Buenaventura
ky: Буэнавентура

en: Buenos Aires
ky: Буэнос-Айрес

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Buffalo
ky: Буффало

note: Translators: This is in Buffalo, New York in the United States.
en: Buffalo Coast Guard Station
ky: Буффало - станция береговой охраны

note: Translators: This is in Russia.
en: Buhta Providenja
ky: Провидения бухтасы

en: Bujumbura
ky: Бужумбура

en: Bulgaria
ky: Болгария

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Burbank
ky: Бербанк

note: Translators: This is in Bulgaria.
en: Burgas
ky: Бургас

en: Burkina Faso
ky: Буркина Фасо

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Burley
ky: Берли

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Burlington
ky: Берлингтон

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Burnet
ky: Барнет

en: Bursa
ky: Бурса

en: Burundi
ky: Бурунди

en: Cabinda
ky: Кабинда

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Cairo
ky: Каир

en: Calabozo
ky: Калабосо

en: Calcutta/Dum Dum
ky: Калькутта/Дум-Дум

note: Translators: This is in Alberta in Canada.
en: Calgary
ky: Калгари

note: Translators: This is in Calgary, Alberta in Canada.
en: Calgary Airport
ky: Калгари, аэропорт

note: Translators: This is a state in the United States.
en: California
ky: Калифорния

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Cambridge
ky: Кембридж

note: Translators: This is in Nunavut in Canada.
en: Cambridge Bay
ky: Кембридж-Бей

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Cameron
ky: Камерун

en: Cameroon
ky: Камерун

en: Camiri
ky: Камири

note: Translators: This is in Mexico.
en: Campeche
ky: Кампече

en: Campinas
ky: Кампинас

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Campo
ky: Кампо

en: Campo Grande
ky: Кампу-Гранди

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Canaan
ky: Ханаан

en: Canada
ky: Канада

en: Canberra
ky: Канберра

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Carbondale
ky: Карбондейл

en: Cardiff
ky: Кардифф

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Caribou
ky: Карибы

en: Carlisle
ky: Карлайл

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Carlsbad
ky: Карлсбад

note: Translators: This is in Arizona in the United States.
en: Casa Grande
ky: Каса-Гранде

en: Casablanca
ky: Касабланка

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Casper
ky: Каспер

en: Catacamas
ky: Катакамас

en: Catania
ky: Катания

en: Cayman Islands
ky: Кайман аралдары

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Cecil Field NAS
ky: Сесил Филд

en: Central and South America
ky: Борбордук жана Түштүк Африка

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Champaign
ky: Шампан

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Chandler
ky: Чандлер

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Chariton
ky: Чарлтон

note: Translators: This is in Hainaut in Belgium. local name (fr): Charleroi. local name (fr_BE): Tchalerwè.
en: Charleroi
ky: Шарлеруа

note: Translators: This is in Paris in France.
en: Charles De Gaulle
ky: Шарль де Голь

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Charleston
ky: Чарльстон

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Charlotte
ky: Шарлотта

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Charlottesville
ky: Шарлотсвилл

note: Translators: This is in New Brunswick in Canada.
en: Chatham
ky: Чатем

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Chattanooga
ky: Четтануга

note: Translators: This is in Russia.
en: Chaybukha
ky: Чайбуха

note: Translators: This is in Russia.
en: Cheboksary
ky: Чебоксар

en: Cheju
ky: Чеджу

note: Translators: This is in Russia.
en: Chelyabinsk-Balandino
ky: Челябинск-Баландино

en: Cherkasy
ky: Черкасы

en: Chernovsty
ky: Черновцы

note: Translators: This is in Mexico.
en: Chetumal
ky: Четумаль

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Cheyenne
ky: Шайен

en: Chiayi
ky: Чау

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Chicago
ky: Чикаго

en: Chiclayo
ky: Чиклайо

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Chico
ky: Чико

note: Translators: This is in Mexico.
en: Chihuahua
ky: Чихуахуа

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Childress
ky: Чилдресс

en: Chile
ky: Чили

en: Chinandega
ky: Чинандега

note: Translators: This is in Russia.
en: Chita
ky: Чита

note: Translators: This is in Moldova.
en: Chişinău
ky: Кишинёв

en: Choluteca
ky: Чолутека

en: Chongju Ab
ky: Чонджу Аб

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Cincinnati
ky: Цинциннати

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Clarinda
ky: Кларинда

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Clarion
ky: Кларион

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Clarksburg
ky: Кларксберг

note: Translators: This is in France.
en: Clermont-Ferrand
ky: Клемон-Ферран

note: Translators: This is in Cleveland, Ohio in the United States.
en: Cleveland
ky: Кливленд

note: Translators: This is in British Columbia in Canada.
en: Clinton
ky: Клинтон

en: Cochabamba
ky: Кочабамба

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Cold Bay
ky: Колд-Бей

note: Translators: This is in Mexico.
en: Colima
ky: Колима

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: College Station
ky: Колледж Стейшн

en: Colombia
ky: Колумбия

en: Colonia
ky: Колония

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Colorado
ky: Колорадо

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Colorado Springs
ky: Колорадо-Спрингс

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Columbia
ky: Колумбия

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Columbus
ky: Колумбус

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Colville
ky: Колвилл

en: Comodoro Rivadavia
ky: Комодоро-Ривадавия

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Concord
ky: Конкорд

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Concordia
ky: Конкордия

en: Congo, Republic of the
ky: Конго Республикасы

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Connecticut
ky: Коннектикут

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Conroe
ky: Конро

en: Constantine
ky: Константина

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Copper Harbor
ky: Коппер-Харбор

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Cordova
ky: Кордова

en: Cork
ky: Корк

en: Coro
ky: Коро аралы

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Corona
ky: Корона

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Corpus Christi
ky: Корпус-Кристи

en: Corrientes
ky: Корриентес

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Corsicana
ky: Корсикана

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Cortez
ky: Кортез

en: Cosford
ky: Косфорд

en: Costa Rica
ky: Коста-Рика

en: Cote d'Ivoire
ky: Кот-де-Ивуар

en: Coventry
ky: Ковентри

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Covington
ky: Ковингтон

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Craig
ky: Крэйг

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Crescent City
ky: Кресент-Сити

note: Translators: This is in British Columbia in Canada.
en: Creston
ky: Крестон

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Crestview
ky: Крествью

en: Croatia
ky: Хорватия

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Cross City
ky: Кросс-Сити

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Crossville
ky: Кросвилл

en: Crotone
ky: Кротоне

en: Cuba
ky: Куба

note: Translators: This is in Russia.
en: Cul'Man
ky: Кульман

en: Cumana
ky: Кумана

note: Translators: This is in Maryland in the United States.
en: Cumberland
ky: Камберленд

en: Curitiba
ky: Куритиба

en: Cuzco
ky: Куско

en: Cyprus
ky: Кипр

en: Czech Republic
ky: Чех Республикасы

en: Da Nang
ky: Дананг

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Dalhart
ky: Далхарт

note: Translators: This is in Liaoning province in China
en: Dalian
ky: Далян

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Dallas
ky: Даллас

note: Translators: This is in Dallas, Texas in the United States.
en: Dallas-Fort Worth
ky: Даллас-Форт Ворт

note: Translators: This is in Syria.
en: Damascus
ky: Дамаск

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Danville
ky: Данвилл

en: Dar-El-Beida
ky: Дар-Эль-Бейда

en: Darwin
ky: Дарвин

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Davenport
ky: Давенпорт

en: David
ky: Давид

note: Translators: This is in Dayton, Ohio in the United States.
en: Dayton
ky: Дейтон

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Daytona Beach
ky: Дайтона-Бич

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Del Rio
ky: Дель-Рио

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Delaware
ky: Делавэр

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Delta
ky: Дельта

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Deming
ky: Деминг

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Denison
ky: Деннисон

note: Translators: The native name is "Danmark" - many contries have their own transcription though, because the country is a very old kingdom.
en: Denmark
ky: Дания

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Denton
ky: Дентон

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Des Moines
ky: Де-Мойн

note: Translators: This is in Detroit, Michigan in the United States.
en: Detroit
ky: Детройт

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Detroit Lakes
ky: Детройт Лейкс

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Devils Lake
ky: Девилс-Лейк

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Devils Lake (2)
ky: Девилс-Лейк (2)

note: Translators: This is a state in the United States.
en: District of Columbia
ky: Колумбия Округу

en: Djibouti
ky: Джибути

en: Dnipropetrovs'k
ky: Днепропетровск

en: Dobbiaco
ky: Доббиако

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Dodge City
ky: Додж-Сити

note: Translators: This is in Qatar.
en: Doha
ky: Доха

en: Dominican Republic
ky: Доминикан Республикасы

note: Translators: This is in Moscow in Russia.
en: Domodedovo
ky: Домодедово

en: Donets'k
ky: Донецк

note: Translators: This is in North Rhine-Westphalia in Germany.
en: Dortmund
ky: Дортмунд

note: Translators: This is in Douglas, Wyoming in the United States.
en: Douglas
ky: Дуглас

note: Translators: This is in Delaware in the United States.
en: Dover
ky: Дувр

note: Translators: This is in Saxony in Germany.
en: Dresden
ky: Дрезден

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Du Bois
ky: Ду-Бойс

note: Translators: This is in United Arab Emirates.
en: Dubai
ky: Дубай

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Dublin
ky: Дублин

note: Translators: This is in Croatia.
en: Dubrovnik
ky: Дубровник

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Dubuque
ky: Дубьюк

en: Dundee
ky: Данди

note: Translators: This is in Durango, Colorado in the United States.
en: Durango
ky: Дуранго

en: Dushanbe
ky: Душанбе

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Dutch Harbor
ky: Датч-Харбор

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Dyersburg
ky: Дайерсберг

note: Translators: This is in North Rhine-Westphalia in Germany.
en: Düsseldorf
ky: Дүселдорф

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Eagle
ky: Игл

en: East London
ky: Ист-Лондон

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: East St Louis
ky: Ист-сент-Луис

en: East Timor
ky: Чыгыш Тимор

en: East and South East England
ky: Чыгыш жана Түштүк-чыгыш Англия

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Eau Claire
ky: О-Клер

en: Ecuador
ky: Эквадор

en: Edinburgh
ky: Эдинбург

note: Translators: This is in Alberta in Canada.
en: Edmonton
ky: Эдмонтон

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Edwards AFB
ky: Эдвардс Авиабазасы

en: Egypt
ky: Египет

en: Eindhoven
ky: Эйндховен

note: Translators: This is in Russia.
en: Ekaterinburg
ky: Екатеринбург

note: Translators: This is in Russia.
en: Ekimchan
ky: Экимчан

note: Translators: This is in El Centro, California in the United States.
en: El Centro
ky: Эль-Сентро

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: El Dorado
ky: Эльдорадо

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: El Paso
ky: Эль-Пасо

en: El Salvador
ky: Сальвадор

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Elfin Cove
ky: Элфин

note: Translators: This is in Russia.
en: Elista
ky: Элиста

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Elk City
ky: Элк-Сити

note: Translators: This is in Elkhart, Kansas in the United States.
en: Elkhart
ky: Элкхарт

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Elkins
ky: Элкинс

note: Translators: This is in Elko, Nevada in the United States.
en: Elko
ky: Элко

note: Translators: This is in Nevada in the United States.
en: Ely
ky: Или

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Emporia
ky: Эмпория

note: Translators: This is in Russia.
en: Enisejsk
ky: Енисейск

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Ephrata
ky: Эфрата

note: Translators: This is in Erie, Pennsylvania in the United States.
en: Erie
ky: Эрье

en: Erzurum
ky: Эрзурум

note: Translators: This is in Denmark.
en: Esbjerg
ky: Эсбьерг

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Escanaba
ky: Эсканоба

note: Translators: This is in Iran.
en: Esfahan
ky: Исфахан

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Estherville
ky: Эстервилл

en: Estonia
ky: Эстония

en: Ethiopia
ky: Эфиопия

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Eugene
ky: Юджин

en: Europe
ky: Европа

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Evanston
ky: Эванстон

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Evansville
ky: Эвансвилл

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Everett
ky: Эверетт

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Evergreen
ky: Эвергрин

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Exeter
ky: Эксетер

note: Translators: This is in Norway.
en: Fagernes
ky: Фагернес

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Fairbanks
ky: Фэрбенкс

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Fairfield
ky: Ферфилд

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Fairmont
ky: Фермонт

en: Faizabad
ky: Файзабад

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Fargo
ky: Фарго

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Farmingdale
ky: Фармингдейл

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Farmington
ky: Фармингтон

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Farmville
ky: Фармвилл

en: Farnborough
ky: Фарнборо

note: Translators: This is in Portugal.
en: Faro
ky: Фаро

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Fergus Falls
ky: Фергус-Фолс

en: Ferrara
ky: Феррара

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Findlay
ky: Финдли

en: Finland
ky: Финляндия

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Fitchburg
ky: Фитчберг

note: Translators: This is in Arizona in the United States.
en: Flagstaff
ky: Флагстафф

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Flint
ky: Флинт

note: Translators: This is in South Carolina in the United States.
en: Florence
ky: Флоренс

note: Translators: This is in Portugal.
en: Flores
ky: Флорес

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Florida
ky: Флорида

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Fond Du Lac
ky: Фон-дю-Лак

en: Forli
ky: Форли

en: Formosa
ky: Формоза

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Fort Bragg
ky: Форт-Брагг

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Fort Dodge
ky: Форт-Додж

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Fort Knox
ky: Форт-Нокс

note: Translators: This is in Fort Lauderdale, Florida in the United States.
en: Fort Lauderdale
ky: Форт-Лодердейл

note: Translators: This is in Fort Lauderdale, Florida in the United States.
en: Fort Lauderdale (International)
ky: Форт-Лодердейл (инт.)

note: Translators: This is in Northwest Territories in Canada.
en: Fort Smith
ky: Форт-Смит

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Fort Stewart
ky: Форт-Стюарт

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Fort Stockton
ky: Форт-Стоктон

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Fort Wayne
ky: Форт-Уэйн

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Fourchon
ky: Форчун

en: France
ky: Франция

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Frankfort
ky: Франкфорт

note: Translators: This is in Hesse in Germany.
en: Frankfurt am Main
ky: Майндагы Франкфурт

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Franklin
ky: Франклин

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Freeport
ky: Фрипорт

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Fresno
ky: Фресно

note: Translators: This is in Baden-Württemberg in Germany.
en: Friedrichshafen
ky: Фридрихсхафен

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Fryeburg
ky: Фрейбург

note: Translators: This is in United Arab Emirates.
en: Fujairah
ky: Фуджайра

en: Fukuoka
ky: Фукуока

en: Fukushima
ky: Фукушима

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Fullerton
ky: Фуллертон

note: Translators: This is in Fujian province in China
en: Fuzhou
ky: Фучжоу

en: Gabon
ky: Габон

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Gadsden
ky: Гадстен

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Galesburg
ky: Гейлсберг

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Galveston
ky: Галвестон

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Gambell
ky: Гамбелл

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Garden City
ky: Гарден-Сити

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Gary
ky: Гэри

en: Gaziantep
ky: Газиантеп

note: Translators: This is in Switzerland. local name (fr_CH): Genève local name (de_CH): Genf Please use any of the above names unless you're sure that the city has a different name in your language.
en: Geneva
ky: Женева

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Georgetown
ky: Джорджтаун

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Georgia
ky: Грузия

en: Germany
ky: Германия

note: Translators: This is in East Flanders in Belgium. local name (nl): Gent. local name (fr): Gand. local name (de): Gent.
en: Ghent
ky: Гент

note: Translators: This is in Gibraltar.
en: Gibraltar
ky: Гибралтар

en: Gifu Ab
ky: Гифу Аб

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Glasgow
ky: Глазго

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Glendive
ky: Глендайв

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Glens Falls
ky: Гленс-Фолс

en: Gloucestershire
ky: Глочестершир

note: Translators: This is in Goldsboro, North Carolina in the United States.
en: Goldsboro
ky: Голдсборо

note: Translators: This is in Grand Forks, North Dakota in the United States.
en: Grand Forks
ky: Гранд-Форкс

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Grand Junction
ky: Гранд-Джанкшен

note: Translators: This is in Manitoba in Canada.
en: Grand Rapids
ky: Гранд-Рапидс

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: Grandview
ky: Грандвью

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Grangeville
ky: Гранвилл

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Grants
ky: Грантс

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Great Falls
ky: Грейт-Фолс

en: Greece
ky: Греция

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Greeley
ky: Грили

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Green Bay
ky: Грин-Бей

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Green River
ky: Грин-Ривер

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Greensboro
ky: Гринсборо

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Greenville
ky: Гринвилл

note: Translators: This is in Nova Scotia in Canada.
en: Greenwood
ky: Гринвуд

note: Translators: This is in France.
en: Grenoble
ky: Гренобль

en: Grosseto
ky: Гроссето

note: Translators: This is in Connecticut in the United States.
en: Groton
ky: Гротон

note: Translators: This is in Mexico.
en: Guadalajara
ky: Гвадалахара

en: Guanare
ky: Гуанаре

en: Guatemala
ky: Гватемала

note: Translators: This is in Mississippi in the United States.
en: Gulfport
ky: Галфпорт

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Gunnison
ky: Ганнисон

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Guymon
ky: Гаймон

en: Ha Noi
ky: Ханой

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Hafr Al-Batin
ky: Хафар-эль-Батин

en: Haiti
ky: Гаити

note: Translators: This is in Nova Scotia in Canada.
en: Halifax
ky: Галифакс

note: Translators: This is in Germany.
en: Hamburg
ky: Гамбург

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Hamilton
ky: Гамильтон

note: Translators: This is in Norway.
en: Hammerfest
ky: Хаммерфест

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Hampton
ky: Хамптон

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Hancock
ky: Ханкок

note: Translators: This is in Zhejiang province in China
en: Hangzhou
ky: Ханчжоу

note: Translators: This is in Lower Saxony in Germany.
en: Hannover
ky: Ганновер

note: Translators: This is in Russia.
en: Hanty-Mansijsk
ky: Хатны-Мансийск

note: Translators: This is in Heilongjiang province in China
en: Harbin
ky: Харбин

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Harbor Beach
ky: Харбор-Бич

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Harlingen
ky: Харлинген

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Harlowton
ky: Харлоутон

note: Translators: This is in Connecticut in the United States.
en: Hartford
ky: Хардфорд

en: Hassi-Messaoud
ky: Хасси-Месауд

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Havre
ky: Гавр

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Hawaii
ky: Гаваи

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Hayden
ky: Хайден

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Helena
ky: Хелена

note: Translators: This is in Finland. local name (fi_FI): Helsinki local name (sv_FI): Helsingfors
en: Helsinki
ky: Хельсинки

note: Translators: This is in Las Vegas, Nevada in the United States.
en: Henderson
ky: Хендерсон

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Hibbing
ky: Хиббинг

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Hillsboro
ky: Хилсборо

note: Translators: This is in Hawaii in the United States.
en: Hilo
ky: Хило

en: Ho Chi Minh
ky: Хошимин

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Hobart
ky: Хобарт

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Hobbs
ky: Хобс

note: Translators: This is in Yemen.
en: Hodeidah
ky: Ходейда

note: Translators: This is in Bavaria in Germany.
en: Hof
ky: Хоф

en: Hofu Ab
ky: Хофу Аб

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Homer
ky: Хомер

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Homestead AFB
ky: Хоместед, авиабаза

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Hondo
ky: Гондурас

en: Honduras
ky: Гондурас

en: Hong Kong
ky: Гонконг

en: Hong Kong International Airport
ky: Гонконг, эл аралык аэропорту

note: Translators: This is in Hawaii in the United States.
en: Honolulu
ky: Гонолулу

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Hoquiam
ky: Хокуиам

note: Translators: This is in Russia.
en: Horinsk
ky: Норинск

en: Hostomel
ky: Гостомель

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Hot Springs
ky: Хот-Спрингс

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Houma
ky: Хоума

en: Hulien
ky: Хален

en: Hungary
ky: Венгрия

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Huntington
ky: Хантингтон

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Huntsville
ky: Хантсвилл

note: Translators: This is in South Dakota in the United States.
en: Huron
ky: Гурон көлү

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Hutchinson
ky: Хатчинсон

en: Hyderabad
ky: Хайдарабад

en: Iceland
ky: Исландия

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Idaho
ky: Айдахо

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Idaho Falls
ky: Айдахо-Фолс

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Iliamna
ky: Илиамна

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Illinois
ky: Иллинойс

en: In Amenas
ky: Ин-Аменас

en: India
ky: Индия

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Indiana
ky: Индиана

note: Translators: This is in Indianapolis, Indiana in the United States.
en: Indianapolis
ky: Индианаполис

en: Indonesia
ky: Индонезия

note: Translators: This is a province in China
en: Inner Mongolia
ky: Ички Монголия

note: Translators: This is in Austria.
en: Innsbruck
ky: Инсбрук

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: International Falls
ky: Интернашионал-Фолс

en: Inverness
ky: Инвернесс

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Inyokern
ky: Иньокерн

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Iowa
ky: Айова

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Iowa City
ky: Айова Сити

en: Iran, Islamic Republic of
ky: Иран Ислам Республикасы

en: Iraq
ky: Ирак

en: Ireland
ky: Ирландия

note: Translators: This is in Russia.
en: Irkutsk
ky: Иркутск

en: Islamabad
ky: Исламабад

en: Isle of Man
ky: Остров Мэн

en: Israel
ky: Израиль

en: Istanbul
ky: Стамбул

en: Italy
ky: Италия

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Ithaca
ky: Итака

en: Ivano-Frankivs'k
ky: Ивано-Франковск

en: Izmir
ky: Измир

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Jackson
ky: Джексон

note: Translators: This is in Jackson, Mississippi in the United States.
en: Jackson International Airport
ky: Джексон, эл аралык аэропорт

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Jacksonville
ky: Джэксонвилл

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Jaffrey
ky: Джеффри

note: Translators: This is in Russia.
en: Jakutsk
ky: Якутск

en: Jamaica
ky: Ямайка

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Jamestown
ky: Джеймстаун

en: Japan
ky: Япония

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Jeddah
ky: Джидда

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Jefferson
ky: Джефферсон

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: Jefferson City
ky: Джефферсон-Сити

en: Jersey
ky: Джерси

note: Translators: This is in Israel.
en: Jerusalem
ky: Иерусалим

en: Jinotega
ky: Хинотега

en: Johannesburg Airport
ky: Йоханнесбург, аэропорт

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Johnstown
ky: Джонстаун

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Jonesboro
ky: Джонсборо

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: Joplin
ky: Джоплин

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Jordan
ky: Иордания

en: Kabul
ky: Кабул

note: Translators: This is in Hawaii in the United States.
en: Kahului
ky: Кахулуи

en: Kalamata
ky: Каламата

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Kalamazoo
ky: Каламазу

note: Translators: This is in Russia. The German name is "Königsberg".
en: Kaliningrad
ky: Калининград

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Kalispell
ky: Калиспелл

en: Kanoya Ab
ky: Каноя Аб

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Kansas
ky: Канзас

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: Kansas City
ky: Канзас Сити

en: Karachi
ky: Карачи

en: Karaganda
ky: Караганды

note: Translators: This is in Xinjiang province in China
en: Kashi
ky: Каши

en: Kasumigaura Ab
ky: Касумигуара Аб

en: Kathmandu
ky: Катманду

note: Translators: This is in Poland. The German name is "Kattowitz".
en: Katowice
ky: Катовице

note: Translators: This is in Lithuania.
en: Kaunas
ky: Каунас

en: Kazakhstan
ky: Казакстан

note: Translators: This is in Russia.
en: Kazan'
ky: Казан

note: Translators: This is in Russia.
en: Kemerovo
ky: Кемерово

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Kenai
ky: Кенай

note: Translators: This is in New York, New York in the United States.
en: Kennedy Airport
ky: Кеннеди Аэропорту

note: Translators: This is in Kenosha, Wisconsin in the United States.
en: Kenosha
ky: Кеноша

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Kentucky
ky: Кентукки

note: Translators: This is in Iran.
en: Kerman
ky: Керман

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Ketchikan
ky: Кетчикан

note: Translators: This is in Russia.
en: Khabarovsk
ky: Хабаровск

en: Kharkiv
ky: Харьков

note: Translators: This is in Kaliningrad in Russia.
en: Khrabrovo
ky: Храброво

note: Translators: This is in Schleswig-Holstein in Germany.
en: Kiel
ky: Киль

en: Kiev
ky: Киев

en: Kilimanjaro
ky: Килиманджаро

note: Translators: This is in Killeen, Texas in the United States.
en: Killeen
ky: Киллин

en: Kimberley
ky: Кимберли

note: Translators: This is in Saskatchewan in Canada.
en: Kindersley
ky: Киндерсли

note: Translators: This is in Arizona in the United States.
en: Kingman
ky: Кингмен

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Kingston
ky: Кингстон

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Kingsville
ky: Кингсвилл

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Kinston
ky: Кинстон

note: Translators: This is in Russia.
en: Kirensk
ky: Киренск

en: Kiribati
ky: Кирибати

note: Translators: This is in Norway.
en: Kirkenes
ky: Киркенес

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: Kirksville
ky: Кирксвилл

note: Translators: This is in Sweden.
en: Kiruna
ky: Кируна

en: Kisarazu Ab
ky: Кисарадзу Аб

note: Translators: This is in Iran.
en: Kish Island/Kish
ky: Киш аралы/Киш

note: Translators: This is in Austria.
en: Klagenfurt
ky: Клагенфурт

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Klamath Falls
ky: Кламат-Фолс

note: Translators: This is in Russia.
en: Kogalym
ky: Когалым

en: Kolhapur
ky: Колхапур

en: Komatsu Ab
ky: Комацу Аб

en: Komatsujima Ab
ky: Комацусима

en: Konya
ky: Конья

en: Kos
ky: Кос

en: Kostanay
ky: Костанай

note: Translators: This is in Russia.
en: Kotlas
ky: Котлас

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Kotzebue
ky: Коцебу

en: Kozani
ky: Козани

note: Translators: This is in Košice in Slovakia.
en: Košice
ky: Кошице

note: Translators: This is in Poland. The German name is "Krakau".
en: Kraków
ky: Краков

note: Translators: This is in Russia.
en: Krasnodar
ky: Краснодар

note: Translators: This is in Russia.
en: Krasnoyarsk
ky: Красноярск

en: Kushiro Airport
ky: Куширо Аэропорту

en: Kuwait
ky: Кувейт

en: Kyrgyzstan
ky: Кыргызстан

en: Kzyl-Orda
ky: Кзыл-Орда

en: L'Viv
ky: Львов

en: La Ceiba
ky: Ла-Сейба

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: La Crosse
ky: Ла-Кросс

en: La Esperanza
ky: Ла-Эсперанса

note: Translators: This is in Quebec in Canada.
en: La Grande
ky: Ла-Гранд

note: Translators: This is in Mexico.
en: La Paz
ky: Ла-Пас

en: La Paz/Alto
ky: Ла-Пас/Альто

en: La Plata
ky: Ла Плата

note: Translators: This is in France.
en: La Rochelle
ky: Ла-Рошель

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Laconia
ky: Лакония

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Lafayette
ky: Лафайет

en: Lahore
ky: Лахор

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Lake Charles
ky: Лейк-Чарльз

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Lake Tahoe
ky: Лейк-Тахо

note: Translators: This is in New Jersey in the United States.
en: Lakehurst
ky: Лайкхерст

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Lakeland
ky: Лайкленд

note: Translators: This is in Lakeview, Oregon in the United States.
en: Lakeview
ky: Лейквью

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Lamar
ky: Ламар

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Lamoni
ky: Ламоне

en: Lampedusa
ky: Лампедуза

note: Translators: This is in Hawaii in the United States.
en: Lanai
ky: Ланаи

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Lancaster
ky: Ланкастер

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Lander
ky: Ландер

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Langley AFB
ky: Лэнгли Авиабазасы

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Lansing
ky: Лансинг

en: Laos
ky: Лаос

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Laramie
ky: Ларами

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Laredo
ky: Ларедо

note: Translators: This is in Cyprus.
en: Larnaka
ky: Ларнака

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Las Vegas
ky: Лас-Вегас

en: Latina
ky: Латина

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Latrobe
ky: Латроб

en: Latvia
ky: Латвия

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Lawrence
ky: Лоренс

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Lawton
ky: Лоутон

note: Translators: This is in Paris in France.
en: Le Bourget
ky: Ле Бурже

note: Translators: This is in France.
en: Le Havre
ky: Гавр

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Lebanon
ky: Ливан

en: Leeds/Bradford
ky: Лидс/Брэдфорд

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Leesburg
ky: Лисберг

note: Translators: This is in Saxony in Germany.
en: Leipzig
ky: Лейпциг

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Lewisburg
ky: Льюисберг

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Lewiston
ky: Льюистон

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Lewistown
ky: Льюистаун

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Lexington
ky: Лексингтон

en: Lhasa
ky: Лхаса

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Liberal
ky: Либерал

en: Liberia
ky: Либерия

en: Libya
ky: Ливия

en: Lichtenburg
ky: Лихтенбург

note: Translators: This is in Latvia.
en: Liepāja
ky: Лиепая

note: Translators: This is in France. The Dutch name is "Rijsel".
en: Lille
ky: Лилль

en: Limnos
ky: Лимнос

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Limon
ky: Лимон

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Lincoln
ky: Линкольн

note: Translators: This is in Austria.
en: Linz
ky: Линц

note: Translators: This is in Portugal. The native name is "Lisboa".
en: Lisbon
ky: Лиссабон

note: Translators: This is in Norway.
en: Lista
ky: Листа

note: Translators: This is in Litchfield, Minnesota in the United States.
en: Litchfield
ky: Литчфилд

en: Lithuania
ky: Литва

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Little Rock AFB
ky: Литл-Рок, авиабаза

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Livermore
ky: Ливермор

en: Liverpool
ky: Ливерпуль

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Livingston
ky: Ливингстон

note: Translators: This is in Slovenia. The German name is "Laibach".
en: Ljubljana
ky: Любляна

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Logan
ky: Логан

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Lompoc
ky: Ломпок

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: London
ky: Лондон

en: Londonderry
ky: Лондондерри

en: Londrina
ky: Лондрина

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Long Beach
ky: Лонг-Бич

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Longview
ky: Лонгвью

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Los Alamos
ky: Лос-Аламос

note: Translators: This is in Los Angeles, California in the United States.
en: Los Angeles
ky: Лос-Анжелес

note: Translators: This is in Mexico.
en: Los Mochis
ky: Лос-Мочис

en: Lossiemouth
ky: Лоссимут

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Louisville
ky: Луисвилль

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Lousiana
ky: Луизиана

note: Translators: This is in Nevada in the United States.
en: Lovelock
ky: Ловлок

en: Luanda
ky: Луанда

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Lubbock
ky: Лаббок

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Lufkin
ky: Лафкин

note: Translators: This is in Switzerland.
en: Lugano
ky: Лугано

en: Luton
ky: Латон

note: Translators: This is in Luxembourg. local name (lb_LU): Lëtzebuerg local name (fr_LU): Luxembourg local name (de_LU): Luxemburg
en: Luxembourg
ky: Люксембург

en: Luxor
ky: Луксор

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Lynchburg
ky: Линчберг

en: Maastricht
ky: Маастрихт

en: Macau
ky: Макао

en: Macedonia
ky: Македония

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Macon
ky: Макон

en: Madagascar
ky: Мадагаскар

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Madison
ky: Мадисон

en: Madras/Minambakkam
ky: Мадрас/Минамбаккам

en: Madrid
ky: Мадрид

note: Translators: This is in Russia.
en: Magadan
ky: Магадан

en: Magdalena
ky: Магдалена

note: Translators: This is in Saxony-Anhalt in Germany.
en: Magdeburg
ky: Магдебург

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Maine
ky: Мэн

en: Makedonia
ky: Македония

note: Translators: This is in Russia.
en: Makhachkala
ky: Махачкала

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Makkah
ky: Меке

en: Malaysia
ky: Малайзия

en: Mali
ky: Мали

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Malta
ky: Мальта

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Manassas
ky: Манассас

en: Manaus
ky: Манаус

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Manchester
ky: Манчестер

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Manhattan
ky: Манхеттен

en: Manila
ky: Манила

en: Manisa
ky: Маниса

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Manistee
ky: Манисти

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Manitoba
ky: Манитоба

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Manitowoc
ky: Манитовок

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Mankato
ky: Манкейто

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Mansfield
ky: Мансфельд

note: Translators: This is in Mexico.
en: Manzanillo
ky: Мансанильо

en: Mar Del Plata
ky: Мар-дель-Плата

en: Maracaibo-La Chinita
ky: Маракаибо-Ла Чинита

note: Translators: This is in Marathon, Florida in the United States.
en: Marathon
ky: Маратон

note: Translators: This is in Marietta, Georgia in the United States.
en: Marietta
ky: Mариетта

en: Marino di Ravenna
ky: Марина-ди-Равенна

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Marion
ky: Марион

note: Translators: This is in France.
en: Marseille
ky: Марсель

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Marseilles
ky: Марсель

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Marshall
ky: Маршалл

en: Marshall Islands
ky: Маршалл аралдары

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Marshalltown
ky: Маршалтаун

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Marshfield
ky: Маршфилд

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Martinsburg
ky: Мартинсберг

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Martinsville
ky: Мартинсвилл

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Maryland
ky: Мэриленд

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Marysville
ky: Мэрисвилл

note: Translators: This is in Iran.
en: Mashhad
ky: Машхад

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Massachusetts
ky: Массачусетс

note: Translators: This is in Mexico.
en: Matamoros
ky: Матаморос

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Mattoon
ky: Маттун

en: Mayaguez
ky: Маягуэс

en: Mazar-I-Sharif
ky: Мазари-Шариф

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: McAlester
ky: Мак-Алестер

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: McAllen
ky: Мак-Аллен

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: McCall
ky: Мак-Колл

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: McCook
ky: Мак-Кук

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: McGrath
ky: Мак-Грат

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Medford
ky: Медфорт

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Medicine Lodge
ky: Медисин-Лодж

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Mekoryuk
ky: Мекорьюк

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Melbourne
ky: Мельбурн

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Melfa
ky: Мелфа

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Memphis
ky: Мемфис

en: Mendoza
ky: Мендоса

en: Mene Grande
ky: Мене-Гранде

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Menominee
ky: Меномини

en: Menorca
ky: Менорка

note: Translators: This is in Merced, California in the United States.
en: Merced
ky: Мерсед

en: Merida
ky: Мерида

note: Translators: This is in Meridian, Mississippi in the United States.
en: Meridian
ky: Меридиан

en: Mersa Matruh
ky: Мерса-Матрух

note: Translators: This is in Miami, Florida in the United States.
en: Miami
ky: Майами

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Michigan
ky: Мичиган

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Michigan City
ky: Мичиган Сити

en: Middle East
ky: Жакынкы Чыгыш

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Middletown
ky: Миддлтаун

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Midland
ky: Мидленд

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Miles City
ky: Майлс-Сити

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Milford
ky: Милфорд

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Millinocket
ky: Миллинокет

note: Translators: This is in New Jersey in the United States.
en: Millville
ky: Милвилл

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Milton
ky: Милтон

note: Translators: This is in Milwaukee, Wisconsin in the United States.
en: Milwaukee
ky: Милуоки

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Mineral Wells
ky: Минерал-Уэлс

note: Translators: This is in Russia.
en: Mineral'Nye Vody
ky: Минеральные Воды

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Minneapolis
ky: Миннеаполис

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Minnesota
ky: Миннесота

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Minot
ky: Майнот

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Minot AFB
ky: Майнот, авиабаза

note: Translators: This is in Belarus.
en: Minsk
ky: Минск

note: Translators: This is in Russia.
en: Mirny
ky: Мирный

en: Misawa Ab
ky: Мисава Аб

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Mississippi
ky: Миссисипи

note: Translators: This is in Missoula, Montana in the United States.
en: Missoula
ky: Мизула

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Missouri
ky: Миссури

note: Translators: This is in South Dakota in the United States.
en: Mitchell
ky: Митчелл

en: Moa
ky: Моа

note: Translators: This is in Mobile, Alabama in the United States.
en: Mobile Regional Airport
ky: Мобил, региональный аэропорт

note: Translators: This is in Mobridge, South Dakota in the United States.
en: Mobridge
ky: Мобридж

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Modesto
ky: Модесто

en: Moldova
ky: Молдова

note: Translators: This is in Hawaii in the United States.
en: Molokai
ky: Молокаи

note: Translators: This is in Mexico.
en: Monclova
ky: Монклова

note: Translators: This is in New Brunswick in Canada.
en: Moncton
ky: Монктон

en: Mongolia
ky: Монголия

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Monroe
ky: Монро

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Montague
ky: Монтегю

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Montana
ky: Монтана

en: Montego Bay
ky: Монтего-Бей

note: Translators: This is in Montery, California in the United States.
en: Monterey
ky: Монтерей

note: Translators: This is in Mexico.
en: Monterrey
ky: Монтеррей

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: Montevideo
ky: Монтевидео

en: Montevideo/Carrasco
ky: Монтевидео/Карраско

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Montgomery
ky: Монтгомери

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Monticello
ky: Монтиселло

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Montpelier
ky: Монтпилиер

note: Translators: This is in Quebec in Canada.
en: Montreal
ky: Монреаль

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Montrose
ky: Монтроз

note: Translators: This is in Mexico.
en: Morelia
ky: Морелия

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Morgantown
ky: Моргантаун

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Moriarty
ky: Мориарти

en: Morocco
ky: Марокко

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Morristown
ky: Морристаун

note: Translators: This is in Russia.
en: Moscow
ky: Москва

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Mosinee
ky: Мозини

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Moultrie
ky: Моултри

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Mount Clemens
ky: Маунт-Клемент

note: Translators: This is in New Jersey in the United States.
en: Mount Holly
ky: Маунт-Холли

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Mount Vernon
ky: Маунт-Вернон

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Mountain Home
ky: Маунтин-Вью

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Mountain View
ky: Маунтин-Хом

en: Mozambique
ky: Мозамбик

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Mt Washington
ky: Вашингтон ш.

note: Translators: This is in Bavaria in Germany. The local name is "München". Please use that unless you know that it has a different name in your language.
en: Munich
ky: Мюнхен

note: Translators: This is in Russia.
en: Murmansk
ky: Мурманск

en: Mururoa
ky: Муруроа

en: Mus
ky: Мус

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Muskegon
ky: Маскигон

en: Mykolaiv
ky: Николаев

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Nacogdoches
ky: Накодочес

en: Nagoya
ky: Нагоя

en: Nairobi
ky: Найроби

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Najran
ky: Наджран

note: Translators: This is in Russia.
en: Nalchik
ky: Нальчик

en: Namibia
ky: Намибия

note: Translators: This is in Norway.
en: Namsos
ky: Намсус

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Nantucket
ky: Нантакет

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Napa
ky: Напа

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Naples
ky: Неаполь

note: Translators: This is in Norway.
en: Narvik
ky: Нарвик

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Nashua
ky: Нашуа

note: Translators: This is in Nashville, Tennessee in the United States.
en: Nashville
ky: Нашвилл

en: Nassau
ky: Нассо

en: Natal
ky: Натал

note: Translators: This is in Mississippi in the United States.
en: Natchez
ky: Натчез

en: Nawabshah
ky: Навабшах

en: Ndjamena
ky: Нджамена

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Nebraska
ky: Небраска

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Needles
ky: Нидлс

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Nenana
ky: Ненана

en: Nepal
ky: Непал

en: Netherlands
ky: Нидерландия

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Nevada
ky: Невада

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: New Bedford
ky: Нью-Бедфорт

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: New Bern
ky: Нью-Берн

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: New Braunfels
ky: Нью-Браунфелс

note: Translators: This is a state in Canada.
en: New Brunswick
ky: Нью-Брансуик

en: New Delhi/Palam
ky: Нью-Дели/Палам

note: Translators: This is a state in the United States.
en: New Hampshire
ky: Нью-Хемпшир

note: Translators: This is in Connecticut in the United States.
en: New Haven
ky: Нью-Хейвен

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: New Iberia
ky: Жаңы Иберия

note: Translators: This is a state in the United States.
en: New Jersey
ky: Нью-Джерси

note: Translators: This is a state in the United States.
en: New Mexico
ky: Нью-Мексико

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: New Orleans
ky: Жаңы Орлеан

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: New Orleans-Lakefront
ky: Жаңы Орлеан - Lakefront

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: New River
ky: Нью-Ривер

en: New Tokyo International Airport
ky: Токио жаңы эл аралык аэропорту

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: New York
ky: Нью-Йорк

en: New Zealand
ky: Новая Зеландия

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Newark
ky: Ньюарк

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Newburgh
ky: Ньюберг

en: Newcastle
ky: Ньюкасл

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Newfoundland
ky: Ньюфаундленд

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Newport
ky: Ньюпорт

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Newport News
ky: Ньюпорт-Ньюс

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Newton
ky: Ньютон

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Niagara Falls
ky: Ниагара шаркыратмасы

en: Nicaragua
ky: Никарагуа

en: Nigeria
ky: Нигерия

note: Translators: This is in Saskatchewan in Canada.
en: Nipawin
ky: Нипавин

note: Translators: This is in Russia.
en: Nizhneudinsk
ky: Нижнеудинск

note: Translators: This is in Russia.
en: Nizhnevartovsk
ky: Нижневартовск

note: Translators: This is in Russia.
en: Nizhny Novgorod
ky: Нижний Новгород

note: Translators: This is in Nogales, Arizona in the United States.
en: Nogales
ky: Ногалес

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Nome
ky: Ном

note: Translators: This is in Norfolk, Virginia in the United States.
en: Norfolk
ky: Норфолк

en: Norfolk Island
ky: Норфолк аралдары

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: North Adams
ky: Норт-Адамс

en: North America
ky: Түндүк Америка

note: Translators: This is a state in the United States.
en: North Carolina
ky: Түндүк Каролина

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: North Conway
ky: Норт-Конуэй

note: Translators: This is a state in the United States.
en: North Dakota
ky: Түндүк Дакота

en: North Korea
ky: Түндүк Корея

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: North Platte
ky: Норт-Платт

note: Translators: This is in Philadelphia, Pennsylvania in the United States.
en: Northeast Philadelphia
ky: Түндүк-Чыгыш Филадельфия

en: Northern Ireland
ky: Түндүк Ирландия

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Northwest Territories
ky: Түндүк-батыш территория

en: Norway
ky: Норвегия

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Norwood
ky: Норвуд

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Nova Scotia
ky: Жаңы Шотландия

en: Novara/Cameri
ky: Новара/Камири

note: Translators: This is in Russia.
en: Novokuznetsk
ky: Новокузнецк

note: Translators: This is in Russia.
en: Novosibirsk
ky: Новосибирск

note: Translators: This is in Mexico.
en: Nuevo Laredo
ky: Нуэво-Ларедо

en: Nukus / Karakalpakstan
ky: Нукус / Каракалпакстан

note: Translators: This is in Bavaria in Germany. The local name is "Nürnberg". Please use that unless you know that it has a different name in your language. The English and French name is "Nuremberg".
en: Nuremberg
ky: Нюрнберг

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: O'Neill
ky: О'Нилл

note: Translators: This is in Hawaii in the United States.
en: Oahu
ky: Оаху

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Oak Harbor
ky: Ок-Харбор

note: Translators: This is in Maryland in the United States.
en: Oakland
ky: Окланд

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Ocala
ky: Окала

note: Translators: This is in Denmark.
en: Odense
ky: Оденсе

en: Odesa
ky: Одесса

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Odessa
ky: Одесса

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Ogden
ky: Огден

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Ogden-Hill AFB
ky: Огден-Хилл, авиабаза

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Ogdensburg
ky: Огденсберг

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Ohio
ky: Огайо

note: Translators: This is in Macedonia. The local name is "Охрид".
en: Ohrid
ky: Охрид

en: Okinoerabu
ky: Окиноэрабу аралдары

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Oklahoma
ky: Оклахома

note: Translators: This is in Oklahoma City, Oklahoma in the United States.
en: Oklahoma City
ky: Оклахома Сити

en: Okushiri Island
ky: Окусири

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Olympia
ky: Олимпия

note: Translators: This is in Omaha, Nebraska in the United States.
en: Omaha
ky: Омаха

en: Oman
ky: Оман

note: Translators: This is in Russia.
en: Omsk
ky: Омск

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Ontario
ky: Онтарио

en: Oran
ky: Оран

note: Translators: This is in France.
en: Orange
ky: Оранж

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Orange City
ky: Оранж Сити

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Oregon
ky: Орегон

note: Translators: This is in Russia.
en: Orenburg
ky: Оренбург

note: Translators: This is in Orlando, Florida in the United States.
en: Orlando
ky: Орландо

note: Translators: This is in Paris in France.
en: Orly
ky: Орли

en: Oruro
ky: Оруро

en: Osaka
ky: Осака

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Oscoda
ky: Оскода

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Oshkosh
ky: Ошкош

note: Translators: This is in Norway.
en: Oslo
ky: Осло

note: Translators: This is in the Czech Republic. The German name is "Ostrau".
en: Ostrava
ky: Острава

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Ottawa
ky: Оттава

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Ottumwa
ky: Оттамуа

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Owensboro
ky: Оуэнсборо

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Oxford
ky: Оксфорд

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Oxnard
ky: Окснард

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Ozark
ky: Озарк

en: Pakistan
ky: Пакистан

note: Translators: This is in Lithuania.
en: Palanga
ky: Паланга

en: Palermo
ky: Палермо

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Palm Springs
ky: Палм Спрингс

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Palmer
ky: Палмер

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Palo Alto
ky: Пало-Альто

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Panama City
ky: Панама

en: Pantelleria
ky: Пантеллерия

note: Translators: This is in Cyprus.
en: Paphos
ky: Пафос

en: Papua New Guinea
ky: Папуа Жаңы Гвинея

en: Paraguay
ky: Парагвай

note: Translators: This is in France.
en: Paris
ky: Париж

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Parkersburg
ky: Паркерсберг

en: Parma
ky: Парма

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Pasco
ky: Паско

en: Paso De Los Libres
ky: Пасо-де-лос-Либрес

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Paso Robles
ky: Пасо-Роблес

en: Patna
ky: Патна

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Patterson
ky: Паттерсон

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Paxson
ky: Паксон

en: Paysandu
ky: Пайсанду

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Pellston
ky: Пелстон

en: Pelotas
ky: Пелотас

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Pendleton
ky: Пендлтон

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Penn Yan
ky: Пенн-Ян

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Pennsylvania
ky: Пенсильвания

note: Translators: This is in Pensacola, Florida in the United States.
en: Pensacola
ky: Пенсакола

note: Translators: This is in Russia.
en: Penza
ky: Пенза

en: People's Republic of China
ky: Кытай Эл Республикасы

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Peoria
ky: Пеория

note: Translators: This is in Russia.
en: Perm'
ky: Пермь

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Perry-Foley
ky: Перри-Фолейе

en: Perth
ky: Перт

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Peru
ky: Перу

en: Perugia
ky: Перуджа

en: Pescara
ky: Пескара

en: Peshawar
ky: Пешавар

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Peterborough
ky: Петербург

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Petersburg
ky: Петербург

note: Translators: This is in Russia.
en: Petropavlovsk-Kamchatsky
ky: Петропавловск-Камчатский

note: Translators: This is in Russia.
en: Petrozavodsk
ky: Петрозаводск

note: Translators: This is in Russia.
en: Petrozavodsk-Kamchatskij
ky: Петрозаводск-Камчатский

note: Translators: This is in Philadelphia, Pennsylvania in the United States.
en: Philadelphia
ky: Филадельфия

en: Philippines
ky: Филиппин

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Philipsburg
ky: Филипсберг

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Phillips
ky: Филлипс

note: Translators: This is in Phoenix, Arizona in the United States.
en: Phoenix
ky: Феникс

en: Phuket
ky: Фукет

en: Piacenza
ky: Пьяченца

note: Translators: This is in Mexico.
en: Piedras Negras
ky: Педрас-Неграс

note: Translators: This is in South Dakota in the United States.
en: Pierre
ky: Пирр

en: Pietersburg
ky: Питерсберг

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Pikeville
ky: Пайквилл

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Pine Bluff
ky: Пайн-Блафф

en: Pirassununga
ky: Пирасунунга

en: Pisco
ky: Писко

note: Translators: This is in Pittsburgh, Pennsylvania in the United States.
en: Pittsburgh
ky: Питсбург

note: Translators: This is in Bulgaria.
en: Plovdiv
ky: Пловдив

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Plymouth
ky: Плимут

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Pocatello
ky: Покателло

en: Poland
ky: Польша

note: Translators: This is in Russia.
en: Polyarny
ky: Полярный

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Pompano Beach
ky: Помпано-Бич

en: Ponce
ky: Понсе

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Pontiac
ky: Понтиак

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: Poplar Bluff
ky: Поплар-Блафф

note: Translators: This is in Port Angeles, Washington in the United States.
en: Port Angeles
ky: Порт-Анджелес

en: Port Elizabeth
ky: Порт-Элизабет

en: Port Hedland
ky: Порт-Хедленд

en: Port Said
ky: Порт-Саид

en: Port Sudan
ky: Прот Судан

en: Port-Au-Prince
ky: Порт-о-Пренсе

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Porterville
ky: Портервилл

note: Translators: This is in Portland, Oregon in the United States.
en: Portland
ky: Портленд

note: Translators: This is in Portugal.
en: Porto Santo
ky: Порто-Санто

note: Translators: This is in Portsmouth, New Hampshire in the United States.
en: Portsmouth
ky: Портсмут

en: Posadas
ky: Посадас

note: Translators: This is in Poland. The German name is "Posen".
en: Poznań
ky: Познан

note: Translators: This is in the Czech Republic. The local (Czech) name is "Praha". The German name is "Prag".
en: Prague
ky: Прага

note: Translators: This is in Arizona in the United States.
en: Prescott
ky: Прескотт

en: Presidente Prudente
ky: Президенти-Пруденти

en: Pretoria
ky: Претория

en: Preveza
ky: Превеза

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Price-Carbon
ky: Прайс - Карбон

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Prince Edward Island
ky: Принц Эдвард аралы

note: Translators: This is in Serbia and Montenegro.
en: Priština
ky: Приштина

note: Translators: This is in Rhode Island in the United States.
en: Providence
ky: Провиденс

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Provincetown
ky: Провинстаун

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Provo
ky: Прово

note: Translators: This is in Russia.
en: Pskov
ky: Псков

en: Pucallpa
ky: Пукальпа

note: Translators: This is in Mexico.
en: Puebla
ky: Пуэбла

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Pueblo
ky: Пуэбло

en: Puerto Barrios
ky: Пуэрто-Барриос

en: Puerto Cabezas
ky: Пуэрто-Кабезас

en: Puerto Maldonado
ky: Пуэрто-Мальдонадо

en: Puerto Plata
ky: Пуэрто-Плата

en: Puerto Rico
ky: Пуэрто-Рико

note: Translators: This is in Mexico.
en: Puerto Vallarta
ky: Пуэрто-Вальярта

note: Translators: This is in Croatia. The Italian name is "Pola".
en: Pula
ky: Пула

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Pullman
ky: Пулмен

en: Punta Arenas
ky: Пунта-Аренас

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Punta Gorda
ky: Пунта-Горда

en: Pyongyang
ky: Пхеньян

note: Translators: This is in Estonia.
en: Pärnu
ky: Пярну

en: Qatar
ky: Катар

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Quebec
ky: Квебек

note: Translators: This is in Quebec in Canada.
en: Quebec City
ky: Квебек Сити

note: Translators: This is in Russia.
en: Raduzhny
ky: Радужный

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Rafha
ky: Рафха

note: Translators: This is in South Dakota in the United States.
en: Rapid City
ky: Рапид-Сити

note: Translators: This is in United Arab Emirates.
en: Ras Al Khaimah
ky: Рас-эль-Хайма

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Reading
ky: Рединг

en: Rebun Island
ky: Ребун аралы

en: Recife
ky: Ресифи

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Red Bluff
ky: Ред-Блафф

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Redding
ky: Реддинг

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Redmond
ky: Редмонд

en: Reggio Calabria
ky: Реджо-ди-Калабрия

note: Translators: This is in Saskatchewan in Canada.
en: Regina
ky: Реджайна

note: Translators: This is in Reno, Nevada in the United States.
en: Reno
ky: Рено

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Renton
ky: Рентон

en: Resistencia
ky: Ресистенсия

en: Reus
ky: Реус

en: Reyes
ky: Рейс

note: Translators: This is in Iceland.
en: Reykjavík
ky: Рейкъявик

note: Translators: This is in Mexico.
en: Reynosa
ky: Рейноса

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Rhode Island
ky: Род-Айленд

en: Riberalta
ky: Риберальта

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Richmond
ky: Ричмонд

en: Rieti
ky: Риети

note: Translators: This is in Latvia. The local name is "Rīga".
en: Riga
ky: Рига

en: Rimini
ky: Римини

en: Rio de Janeiro
ky: Рио де Жанейро

en: Rivera
ky: Ривера

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Riverside
ky: Риверсайд

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Riverton
ky: Ривертон

en: Rivne
ky: Ровно

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Riyadh
ky: Эр-Рияд

note: Translators: This is in Roanoke, Virginia in the United States.
en: Roanoke
ky: Роанок

en: Robore
ky: Роборе

note: Translators: This is in Rochester, New York in the United States.
en: Rochester
ky: Рочестер

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Rock Springs
ky: Рок-Спрингс

note: Translators: This is in Illinois in the United States.
en: Rockford
ky: Рокфорд

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Rockland
ky: Рокленд

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Rockport
ky: Рокпорт

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Rocky Mount
ky: Роки-Маунт

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Rogers
ky: Роджерс

en: Romania
ky: Румыния

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Rome-Russell
ky: Рим - Расселл

note: Translators: This is in Sweden.
en: Ronneby
ky: Роннебю

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Roosevelt
ky: Рузвельт

en: Rosario
ky: Росарио

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Roseburg
ky: Розберг

note: Translators: This is in Mecklenburg-Western Pomerania in Germany.
en: Rostock
ky: Росток

note: Translators: This is in Russia.
en: Rostov-Na-Donu
ky: Ростов-на-Дону

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Roswell
ky: Росвелл

en: Rotterdam
ky: Роттердам

en: Rurrenabaque
ky: Рурренабаке

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Russell
ky: Расселл

en: Russia
ky: Россия

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Rutland
ky: Ратленд

en: Río Gallegos
ky: Рио-Гальегос

en: Río Grande
ky: Рио-Гранде

note: Translators: This is in Saarland in Germany. The French name is "Sarrebruck".
en: Saarbrücken
ky: Саарбрюккен

note: Translators: This is in Sacramento, California in the United States.
en: Sacramento
ky: Сакраменто

note: Translators: This is in Saginaw, Michigan in the United States.
en: Saginaw
ky: Сагино

note: Translators: This is in Newfoundland in Canada.
en: Saint Anthony
ky: Сент-Антони

note: Translators: This is in New Brunswick in Canada.
en: Saint John
ky: Сент-Джон

note: Translators: This is in Liège in Belgium.
en: Saint-Hubert
ky: Сент-Хуберт

note: Translators: This is in Oman.
en: Salalah
ky: Салала

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Salina
ky: Салина

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Salinas
ky: Салинас

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Salisbury
ky: Солсбери

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Salmon
ky: Салмон

note: Translators: This is in Idaho in the United States.
en: Salmon (2)
ky: Салмон (2)

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: Salt Lake City
ky: Солт-Лейк-Сити

en: Salvador
ky: Сальвадор

note: Translators: This is in Austria.
en: Salzburg
ky: Зальцбург

note: Translators: This is in Russia.
en: Samara
ky: Самара

en: Samarkand
ky: Самарканд

en: Samos
ky: Самос

en: Samsun
ky: Самсун

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: San Angelo
ky: Сан-Анджело

note: Translators: This is in San Antonio, Texas in the United States.
en: San Antonio
ky: Сан-Антонио

en: San Antonio Del Tachira
ky: Сан-Антонио-дель-Тахиро

note: Translators: This is in California in the United States.
en: San Carlos
ky: Сан-Карлос

note: Translators: This is in San Diego, California in the United States.
en: San Diego
ky: Сан-Диего

en: San Fernando De Apure
ky: Сан-Фернандо-де-Апуре

note: Translators: This is in California in the United States.
en: San Francisco
ky: Сан-Франциско

note: Translators: This is in San Jose, California in the United States.
en: San Jose
ky: Сан-Хосе

en: San Juan
ky: Сан-Хуан

note: Translators: This is in California in the United States.
en: San Luis Obispo
ky: Сан-Луис-Обиспо

note: Translators: This is in California in the United States.
en: San Nicholas Island
ky: Сан-Николас аралдары

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Sand Point
ky: Сандпойнт

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Sandberg
ky: Сандберг

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Sanderson
ky: Сандерсон

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Sanford
ky: Санфорд

en: Sangju
ky: Санджу

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Santa Ana
ky: Санта-Ана

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Santa Barbara
ky: Санта-Барбара

en: Santa Cruz
ky: Санта-Круз

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Santa Fe
ky: Санта-Фе

note: Translators: This is in Portugal.
en: Santa Maria
ky: Санта-Мария

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Santa Monica
ky: Санта-Моника

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Santa Rosa
ky: Санта-Роза

en: Santiago
ky: Сантьяго

en: Santiago Del Estero
ky: Сантьяго-дель-Эстеро

en: Sapporo Ab
ky: Саппоро Аб

note: Translators: This is in Bosnia-Herzegovina.
en: Sarajevo
ky: Сараево

note: Translators: This is in Iran.
en: Sarakhs
ky: Сарахс

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Saranac Lake
ky: Саранк-Лейк

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Sarasota
ky: Сарасота

note: Translators: This is in Russia.
en: Saratov
ky: Саратов

note: Translators: This is a state in Canada.
en: Saskatchewan
ky: Саскачеван

note: Translators: This is in Saskatchewan in Canada.
en: Saskatoon
ky: Саскатун

en: Saudi Arabia
ky: Сауд Аравиясы

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Savannah
ky: Саванна

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Savannah-Hunter AAF
ky: Саванна - Хантер

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Schenectady
ky: Скенектади

en: Scotland
ky: Шотландия

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Scottsbluff
ky: Скотсблафф

note: Translators: This is in Arizona in the United States.
en: Scottsdale
ky: Скотсдейл

note: Translators: This is in Seattle, Washington in the United States.
en: Seattle
ky: Сиэтл

en: Senegal
ky: Сенегал

en: Seoul
ky: Сеул

en: Seoul E Ab
ky: Сеул Е Аб

en: Seoul/Kimp'O
ky: Сеул/Кимпо

en: Seoul/Yongdungp'O Rokaf Wc
ky: Сеул/Yongdungp'O Rokaf Wc

en: Serbia and Montenegro
ky: Сербия жана Черногория

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Seward
ky: Сьюард

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Sexton Summit
ky: Секстон - Саммит

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Shannon
ky: Шаннон

note: Translators: This is in United Arab Emirates.
en: Sharjah
ky: Шарджа

en: Sharm El Sheikhintl
ky: Шарм-эл-Шейх

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Shenandoah
ky: Шенандоа

note: Translators: This is in Guangdong province in China
en: Shenzhen
ky: Шенжен

note: Translators: This is in Moscow in Russia.
en: Sheremet'Ye
ky: Шереметьево

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Sheridan
ky: Шеридан

note: Translators: This is in Sherman/Denison, Texas in the United States.
en: Sherman-Denison
ky: Шерман - Денисон

note: Translators: This is in Iran.
en: Shiraz
ky: Шираз

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Shishmaref
ky: Шишмарев

note: Translators: This is in Stavropol in Russia.
en: Shpakovskoye
ky: Шпаковское

en: Shymkent
ky: Чымкент

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Sidney
ky: Сидней

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Silver City
ky: Силвер-Сити

en: Simferopol'
ky: Симферополь

en: Singapore
ky: Сингапур

en: Singapore/Changi Airport
ky: Сингапур/Чанджи Аэропорту

en: Singapore/Paya Lebar
ky: Сингапур/Пайя Лебар

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Sitka
ky: Ситка

en: Sivas
ky: Сивас

en: Sivrihisar
ky: Сиврихисар

en: Skiathos
ky: Скиатос

note: Translators: This is in Denmark.
en: Skive
ky: Скиве

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Slana
ky: Слана

en: Slovakia
ky: Словакия

en: Slovenia
ky: Словения

note: Translators: This is in Tennessee in the United States.
en: Smyrna
ky: Смирна

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Socorro
ky: Сокорро

note: Translators: This is in Yemen.
en: Socotra
ky: Сокотра

note: Translators: This is in Bulgaria.
en: Sofia
ky: София

note: Translators: This is in Kentucky in the United States.
en: Somerset
ky: Сомерсет

en: South Africa
ky: Түштүк Африка

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: South Bend
ky: Саут-Бенд

note: Translators: This is a state in the United States.
en: South Carolina
ky: Түштүк Каролина

note: Translators: This is a state in the United States.
en: South Dakota
ky: Түштүк Дакота

en: South Korea
ky: Түштүк Корея

en: Southampton
ky: Саутгемптон

note: Translators: This is in Saskatchewan in Canada.
en: Southend
ky: Саутенд

en: Spain
ky: Испания

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Spencer
ky: Спенсер

note: Translators: This is in Croatia. The Italian name is "Spalato".
en: Split
ky: Сплит

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Spokane
ky: Спокан

en: Springbok
ky: Спрингбок

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Springfield
ky: Спрингфилд

en: Sri Lanka
ky: Шри-Ланка

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: St Cloud
ky: Сент-Клауд

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: St Johnsbury
ky: Сент-Джонсбери

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: St Joseph
ky: Сент-Джозеф

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: St Louis
ky: Сент-Луис

note: Translators: This is in Minnesota in the United States.
en: St Paul
ky: Сент-Пол

note: Translators: This is in St Petersburg, Florida in the United States.
en: St Petersburg
ky: Санкт-Петербург

note: Translators: This is in Utah in the United States.
en: St. George
ky: Сент-Джордж

note: Translators: This is in Newfoundland in Canada.
en: St. John's
ky: Сент-Джон

note: Translators: This is in Russia.
en: St. Petersburg
ky: Санкт-Петербург

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Staunton
ky: Стоутон

note: Translators: This is in Norway.
en: Stavanger/Sola
ky: Ставангер/Сола

note: Translators: This is in Russia.
en: Stavropol
ky: Ставрополь

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Steamboat Springs
ky: Стимбот-Спрингс

note: Translators: This is in Oklahoma in the United States.
en: Stillwater
ky: Стиллуотер

note: Translators: This is in Sweden.
en: Stockholm
ky: Стокгольм

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Stockton
ky: Стоктон

note: Translators: This is in France. local name (fr_FR): Strasbourg local name (de_FR): Straßburg
en: Strasbourg
ky: Страсбург

note: Translators: This is in Nizhny Novgorod in Russia.
en: Strigino
ky: Стригино

note: Translators: This is in Baden-Württemberg in Germany.
en: Stuttgart
ky: Штутгард

en: Sucre
ky: Сукре

en: Sudan
ky: Судан

en: Sumburgh
ky: Самбург

note: Translators: This is in South Carolina in the United States.
en: Sumter
ky: Самтер

note: Translators: This is in South Carolina in the United States.
en: Sumter (2)
ky: Самтер (2)

en: Sungshan/Taipei
ky: Сянган/Тайбэй

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Superior
ky: Жогорку көлү

note: Translators: This is in Russia.
en: Surgut
ky: Сургут

en: Suriname
ky: Суринам

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Sutton
ky: Саттон

en: Suwon Ab
ky: Сувон Аб

en: Swaziland
ky: Свазиленд

en: Sweden
ky: Швеция

en: Switzerland
ky: Швейцария

note: Translators: This is in Nova Scotia in Canada.
en: Sydney
ky: Сидней

note: Translators: This is in Russia.
en: Syktyvkar
ky: Сыктывкар

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Syracuse
ky: Сиракузы

en: Syria
ky: Сирия

note: Translators: This is in Poland. The German name is "Stettin".
en: Szczecin
ky: Щецин

en: Tabatinga
ky: Табатинга

note: Translators: This is in Iran.
en: Tabriz
ky: Табриз

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Tabuk
ky: Табук

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Tacoma
ky: Такома

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Tacoma-Lakewood
ky: Такома-Лейквуд

en: Tacuarembo
ky: Такуарембо

en: Taegu
ky: Тэгу

en: Taegu Ab
ky: Тэгу Аб

en: Taejon
ky: Тэджон

en: Tainan
ky: Тайнань

en: Taiwan
ky: Тайвань

en: Tajikistan
ky: Тажикстан

en: Talara
ky: Талара

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Talkeetna
ky: Талкитна

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Tallahassee
ky: Таллахасси

note: Translators: This is in Estonia.
en: Tallinn
ky: Таллинн

note: Translators: This is in Tampa, Florida in the United States.
en: Tampa
ky: Тампа

note: Translators: This is in Mexico.
en: Tampico
ky: Тампико

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Tanana
ky: Танана

en: Tanzania
ky: Танзания

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Taos
ky: Таос

en: Taoyuan
ky: Таоюань

note: Translators: This is in Mexico.
en: Tapachula
ky: Тапачула

en: Taranto
ky: Таранто

note: Translators: This is in Estonia.
en: Tartu
ky: Тарту

en: Tarvisio
ky: Тарвизио

en: Tashkent
ky: Ташкент

en: Tasmania
ky: Тасмания

en: Tateyama Ab
ky: Татеяма

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Taunton
ky: Тонтон

en: Tbilisi
ky: Тбилиси

en: Tebessa
ky: Тебесса

en: Tegucigalpa
ky: Тегусигальпа

note: Translators: This is in Iran.
en: Tehran-Mehrabad
ky: Тегеран-Мехрабад

note: Translators: This is in Israel.
en: Tel Aviv
ky: Тель-Авив

en: Tela
ky: Тела

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Temple
ky: Темпл

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Tennessee
ky: Теннесси

note: Translators: This is in Mexico.
en: Tepic
ky: Тепик

en: Teresina
ky: Терезина

en: Termez
ky: Термез

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Terre Haute
ky: Терре-Хот

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Terrell
ky: Террелл

note: Translators: This is in New Jersey in the United States.
en: Teterboro
ky: Тетерборо

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Texarkana
ky: Тексаркана

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Texas
ky: Техас

en: Thailand
ky: Таиланд

en: Thessaloniki
ky: Салоники

note: Translators: This is in Mexico.
en: Tijuana
ky: Тихуана

note: Translators: This is in Russia.
en: Tiksi
ky: Тикси

note: Translators: This is in Romania.
en: Timişoara
ky: Тимишоара

note: Translators: This is in Albania.
en: Tirana
ky: Тирана

en: Tiree
ky: Тайри

en: Tiruchchirapalli
ky: Тируччираппалли

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Titusville
ky: Тайтесвилл

note: Translators: This is in Serbia and Montenegro.
en: Tivat
ky: Тиват

en: Tobago
ky: Тобаго

en: Tocumen
ky: Токумен

en: Togo
ky: Того

en: Tokunoshima Island
ky: Токуносима аралдары

en: Tokushima Ab
ky: Токушима Аб.

en: Tokyo
ky: Токио

en: Tokyo Heliport
ky: Токио, вертолет аэродрому

en: Tokyo International Airport
ky: Токио, эл аралык аэропорт

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Toledo
ky: Толедо

note: Translators: This is in Toledo, Ohio in the United States.
en: Toledo, Metcalf Field
ky: Толедо, Metcalf Field

note: Translators: This is in Mexico.
en: Toluca
ky: Толука

en: Tombouctou
ky: Томбукту

en: Tonga
ky: Тонга

note: Translators: This is in Tonopah, Nevada in the United States.
en: Tonopah
ky: Тонопа

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Topeka
ky: Топика

en: Torino/Bric Della Croce
ky: Турин/Брик-Делла-Крос

en: Torino/Caselle
ky: Турин/Каселла

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Toronto
ky: Торонто

note: Translators: This is in Norway.
en: Torp
ky: Торп

en: Torrance
ky: Торранс

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Torreon
ky: Торреон

note: Translators: This is in Russia.
en: Tot'Ma
ky: Тотьма

en: Tottori
ky: Тоттори

en: Townsville
ky: Таунсвилл

en: Trabzon
ky: Трабзон

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Traverse City
ky: Траверс-Сити

en: Trelew
ky: Трелью

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Trenton
ky: Трентон

en: Trevico
ky: Тревизо

en: Treviso/Istrana
ky: Тревизио/Истрана

en: Treviso/S.Angelo
ky: Тревизио/Сан-Анджело

en: Trieste
ky: Триест

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Trinidad
ky: Тринидад

en: Trinidad and Tobago
ky: Тринидад жана Тобаго

en: Tripoli
ky: Триполи

en: Tristan Da Cunha
ky: Тристан-Да-Кунья

note: Translators: This is in Russia.
en: Troickoe
ky: Троицкое

note: Translators: This is in Oregon in the United States.
en: Troutdale
ky: Трутдейл

note: Translators: This is in California in the United States.
en: Truckee
ky: Траки

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Truth or Consequences
ky: Трут-ор-Консекуэнсес

note: Translators: This is in Saratov in Russia.
en: Tsentralny
ky: Центральный

en: Tsushima
ky: Цусима

note: Translators: This is in Tucson, Arizona in the United States.
en: Tucson
ky: Тусон(Таксон)

note: Translators: This is in Tucson, Arizona in the United States.
en: Tucson-Davis AFB
ky: Тусон Дейвис, авиабаза

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Tucumcari
ky: Тукумкэри

note: Translators: This is in Tulsa, Oklahoma in the United States.
en: Tulsa
ky: Талса

en: Tunisia
ky: Тунис

note: Translators: This is in Mississippi in the United States.
en: Tupelo
ky: Тупело

note: Translators: This is in Saudi Arabia.
en: Turaif
ky: Тараи

en: Turkey
ky: Түркия

en: Turkmenistan
ky: Түркмөнстан

note: Translators: This is in Finland. local name (fi_FI): Turku local name (sv_FI): Åbo
en: Turku
ky: Турку

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Tuscaloosa
ky: Таскалуса

note: Translators: This is in Bosnia-Herzegovina.
en: Tuzla
ky: Тузла

note: Translators: This is in Russia.
en: Tver
ky: Тверь

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Tyler
ky: Тайлер

note: Translators: This is in Russia.
en: Tyumen
ky: Тюмень

en: Uberaba
ky: Убераба

note: Translators: This is in Russia.
en: Ufa
ky: Уфа

en: Uganda
ky: Уганда

en: Ukraine
ky: Украина

en: Ulan-Bator
ky: Улан-Батор

note: Translators: This is in Russia.
en: Ulan-Ude
ky: Улан-Удэ

en: Ulsan
ky: Ульсан

en: Ulundi
ky: Улунди

note: Translators: This is in Russia.
en: Ulyanovsk
ky: Ульяновск

en: Umtata
ky: Умтата

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Unalakleet
ky: Уналаклит

en: United Arab Emirates
ky: Бириккен Араб Эмираттары

en: United Kingdom
ky: Бириккен Королевство

en: United States
ky: Америка Кошмо Штаты

en: Unst
ky: Анст

en: Uralsk
ky: Уральск

en: Urgench
ky: Ургенч

note: Translators: This is in Mexico.
en: Uruapan
ky: Уруапан

en: Uruguaiana
ky: Уругваяна

en: Uruguay
ky: Уругвай

note: Translators: This is in Russia.
en: Ust'- Kulom
ky: Усть-Кулом

note: Translators: This is in Russia.
en: Ust'Ordynskij
ky: Усть-Ордынский

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Utah
ky: Юта

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: Utica
ky: Ютика

en: Utsunomiya Ab
ky: Уцуномия Аб

en: Uzbekistan
ky: Өзбекстан

en: Uzhhorod
ky: Ужгород

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Valdosta
ky: Валдоста

en: Valencia
ky: Валенсия

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Valentine
ky: Валентайн

en: Valkenburg
ky: Валькенбург

note: Translators: This is in Nebraska in the United States.
en: Valley
ky: Валле

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Valparaiso
ky: Вальпараисо

en: Van
ky: Ван

en: Vanuatu
ky: Вануату

note: Translators: This is in Bulgaria.
en: Varna
ky: Варна

note: Translators: This is in Russia.
en: Velikie Luki
ky: Великие Луки

en: Venezuela
ky: Венесуэла

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: Venice
ky: Венеция

note: Translators: This is in Latvia.
en: Ventspils
ky: Вентспилс

note: Translators: This is in Mexico.
en: Veracruz
ky: Веракрус

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Vermont
ky: Вермонт

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: Vichy-Rolla
ky: Виши-Ролла

note: Translators: This is in Mississippi in the United States.
en: Vicksburg
ky: Виксберг

note: Translators: This is in Victoria, British Columbia in Canada.
en: Victoria
ky: Виктория

note: Translators: This is in Austria. The local (German) name of Vienna is "Wien". Please use that unless you're sure the city has another name in your language. The French name is "Vienne".
en: Vienna
ky: Вена

en: Viet Nam
ky: Вьетнам

en: Villa Reynolds
ky: Вилла-Рейнольдс

en: Villafranca
ky: Виллафранка

note: Translators: This is in Lithuania.
en: Vilnius
ky: Вильнюс

en: Vinnytsia
ky: Винница

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Virginia
ky: Вирджиния

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Virginia Beach
ky: Виргиния-Бич

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Virginia Tech Airport
ky: Вирджиния (техн. аэропорт)

en: Viru-Viru
ky: Виру-Виру

note: Translators: This is in Sweden.
en: Visby
ky: Висбю

note: Translators: This is in Belarus.
en: Vitebsk
ky: Витебск

en: Viterbo
ky: Витербо

en: Vitoria
ky: Витория

note: Translators: This is in Russia.
en: Vladikavkaz
ky: Владикавказ

note: Translators: This is in Russia.
en: Vladivostok
ky: Владивосток

en: Vlieland
ky: Влиланд

note: Translators: This is in Moscow in Russia.
en: Vnukovo
ky: Внуково

note: Translators: This is in Russia.
en: Volgograd
ky: Волгоград

note: Translators: This is in Russia.
en: Vologda
ky: Вологда

note: Translators: This is in Russia.
en: Voronez
ky: Воронеж

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Waco
ky: Уэйко

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Wakefield
ky: Уэйкфилд

en: Wakkanai
ky: Вакканай

en: Wales
ky: Уэльс

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Walla Walla
ky: Уолла-Уолла

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Wallops Island
ky: Уоллопс аралдары

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: Walnut Ridge
ky: Уолнат-Ридж

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: Warner Robins
ky: Уорнер-Робинс

note: Translators: This is in Indiana in the United States.
en: Warsaw
ky: Варшава

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Washington
ky: Вашингтон

note: Translators: This is in District of Columbia in the United States.
en: Washington-Dulles International Airport
ky: Вашингтон-Даллас эл аралык аэропорту

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Waterbury
ky: Уотербери

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Waterloo
ky: Ватерлоо

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Watertown
ky: Уотертаун

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Waterville
ky: Уотервилл

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Waynesboro
ky: Оуэнсборо

note: Translators: This is in Iowa in the United States.
en: Webster City
ky: Уэбстер Сити

en: Wellington
ky: Веллингтон

note: Translators: This is in Georgia in the United States.
en: West Atlanta
ky: Батыш Атланта

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: West Burke
ky: Уэст-Берк

note: Translators: This is in Lousiana in the United States.
en: West Cameron
ky: Батыш Камерун

note: Translators: This is in Chicago, Illinois in the United States.
en: West Chicago
ky: Батыш Чикаго

note: Translators: This is in Arkansas in the United States.
en: West Memphis
ky: Батыш Мемфис

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: West Palm Beach
ky: Уэст-Палм-Бич

note: Translators: This is in Missouri in the United States.
en: West Plains
ky: Вест-Плейнс

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: West Point
ky: Вест-Пойнт

note: Translators: This is in Vancouver, British Columbia in Canada.
en: West Vancouver
ky: Батыш Ванкувер

note: Translators: This is a state in the United States.
en: West Virginia
ky: Батыш Виргиния

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: West Yellowstone
ky: Уэст-Йеллоустоун

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: West Yellowstone (2)
ky: Уэст-Йеллоустоун (2)

note: Translators: This is in Schleswig-Holstein in Germany. local name (de_DE): Westerland local name (da_DE): Vesterland local name (fy_DE): Wäästerlön
en: Westerland
ky: Вестерланд

en: Western Australia
ky: Батыш Австралия

en: Western Sahara
ky: Батыш Сахара

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Westfield
ky: Уэстфилд

note: Translators: This is in West Virginia in the United States.
en: Wheeling
ky: Уилинг

note: Translators: This is in New York in the United States.
en: White Plains
ky: Уайт-Плейнс

note: Translators: This is in New Hampshire in the United States.
en: Whitefield
ky: Уайтфилд

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Whittier
ky: Уиттиер

note: Translators: This is in Kansas in the United States.
en: Wichita
ky: Уичито

note: Translators: This is in Texas in the United States.
en: Wichita Falls
ky: Уичито-Фолс

note: Translators: This is in Pennsylvania in the United States.
en: Williamsport
ky: Уильямспорт

note: Translators: This is in North Dakota in the United States.
en: Williston
ky: Уиллистон

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Willoughby
ky: Уиллоуби

note: Translators: This is in Vermont in the United States.
en: Wilmington
ky: Уилмингтон

note: Translators: This is in Virginia in the United States.
en: Winchester
ky: Винчестер

note: Translators: This is in Ontario in Canada.
en: Windsor
ky: Виндзор

note: Translators: This is in Nevada in the United States.
en: Winnemucca
ky: Уиннемакка

note: Translators: This is in Manitoba in Canada.
en: Winnipeg
ky: Виннипег

note: Translators: This is in Arizona in the United States.
en: Winslow
ky: Уинслоу

note: Translators: This is in North Carolina in the United States.
en: Winston-Salem
ky: Уинстон-Сейлем

note: Translators: This is in Florida in the United States.
en: Winter Haven
ky: Уинтер-Хейвен

note: Translators: This is in Colorado in the United States.
en: Winter Park
ky: Уинтер Парк

note: Translators: This is in Maine in the United States.
en: Wiscasset
ky: Уискассет

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Wisconsin
ky: Висконсин

note: Translators: This is in Wisconsin in the United States.
en: Wisconsin Rapids
ky: Уисконсин-Рапидс

note: Translators: This is in Montana in the United States.
en: Wolf Point
ky: Вулф-Пойнт

en: Woong Cheon
ky: Вунг Чеон

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Wooster
ky: Вустер

note: Translators: This is in Massachusetts in the United States.
en: Worcester
ky: Ворчестер

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Wrangell
ky: Врангель

note: Translators: This is a state in the United States.
en: Wyoming
ky: Вайоминг

note: Translators: This is a province in China
en: Xinjiang
ky: Синцзян

en: Yacuiba
ky: Якуиба

note: Translators: This is in Washington in the United States.
en: Yakima
ky: Якима

en: Yakushima
ky: Якушима

note: Translators: This is in Alaska in the United States.
en: Yakutat
ky: Якутат

note: Translators: This is in Russia.
en: Yakutsk
ky: Якутск

en: Yamoussoukro
ky: Ямуссукро

note: Translators: This is in South Dakota in the United States.
en: Yankton
ky: Янктон

note: Translators: This is in Iran.
en: Yazd
ky: Йезд

en: Yechon Ab
ky: Йечхон Аб

note: Translators: This is in Northwest Territories in Canada.
en: Yellowknife
ky: Йеллоунайф

note: Translators: This is in Wyoming in the United States.
en: Yellowstone
ky: Йеллоустон

en: Yemen
ky: Йемен

en: Yeovilton
ky: Йеовилтон

en: Yerevan
ky: Ереван

en: Yokosuka Fwf
ky: Йокосука

en: Yokota Ab
ky: Йокоте Аб

en: Yoro
ky: Йоро

en: Yosu
ky: Йосу

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Youngstown
ky: Янгстаун

note: Translators: This is in Michigan in the United States.
en: Ypsilanti
ky: Ипсиланти

en: Yurimaguas
ky: Юримагуас

note: Translators: This is in Russia.
en: Yuzhno-Sakhalinsk
ky: Южно-Сахалинск

note: Translators: This is in Mexico.
en: Zacatecas
ky: Закатекас

note: Translators: This is in Croatia.
en: Zadar
ky: Задар

note: Translators: This is in Croatia. The Italian name is "Zagabria".
en: Zagreb
ky: Загреб

note: Translators: This is in Iran.
en: Zahedan
ky: Захедан

en: Zakinthos
ky: Закинтос

en: Zama Airfield
ky: Зама Аэродром

en: Zambezi
ky: Замбези

en: Zambia
ky: Замбия

note: Translators: This is in Ohio in the United States.
en: Zanesville
ky: Зейнсвилл

en: Zaporizhzhia/Mokraya
ky: Запорожье/Мокрая

en: Zaragoza
ky: Cарагоса

en: Zaria
ky: Заря

en: Zhuliany
ky: Жуляны

en: Zimbabwe
ky: Зимбабве

en: Zonguldak
ky: Зонгулдак

note: Translators: This is in New Mexico in the United States.
en: Zuni Pueblo
ky: Зуни-Пуэбло

note: Translators: This is in Switzerland. local name (de_CH): Zürich local name (fr_CH): Zurich local name (it_CH): Zurigo local name (rm_CH): Turitg
en: Zurich
ky: Цюрих

en: untitled application
ky: атсыз иштеме

en: Tool to switch between workspaces
ky: Иштөө жерлер арасында өтүү аспабы

en: Click this to switch to workspace %s
ky: %s иштөө жерине өтүү үчүн басыңыз

en: Unknown Window
ky: Белгисиз терезе

en: No Windows Open
ky: Ачык терезе жок

en: Tool to switch between windows
ky: Терезелер арасында өтүү аспабы

en: Tool to switch between visible windows
ky: Көрүнгөн терезелер арасында өтүү аспабы

en: _Close All
ky: _Бардыгын жабуу

en: _Minimize All
ky: _Бардыгын кичирейтүү

en: _Unminimize All
ky: _Бардыгын чоңойтуу

en: Unmi_nimize
ky: _Чоңойтуу

en: Mi_nimize
ky: _Кичирейтүү

en: Ma_ximize
ky: Толук _экранга чоңойтуу

en: _Only on This Workspace
ky: _Бул иштөө столунда гана

en: _Always on Visible Workspace
ky: _Ар дайым көрүнгөн иш столунда

en: Workspace %d
ky: %d иштөө жери

en: Workspace 1_0
ky: 1_0 иштөө жери

en: Workspace %s%d
ky: %s%d иштөө жери

en: _Resize
ky: _Чоңдугун өзгөртүү

en: _Close
ky: _Жабуу

en: Move to Another _Workspace
ky: Башка _Иштөө жерге жылдыруу

en: untitled window
ky: атсыз терезе

en:  (modified)
ky:  (өзгөрдүү)

en: %i %% translated, %i strings (%i fuzzy, %i bad tokens, %i not translated)
ky: %i %% которулган, %i сап (%i так эмес, %i туура эмес симводор, %i которулган жок)

en: %i lines of file '%s' were not loaded correctly.
ky: %i саптар берилген файлдан '%s' туура эмес жүктөлдүү.

en: %i strings (%i fuzzy, %i bad tokens, %i not translated)
ky: %i сап (%i так эмес, %i туура эмес симводор, %i которулган жок)

en: &About...
ky: &Программа жөнүндө...

en: &Automatically translate using TM
ky: TM'ди колдонуп &автоматтык түрдө которуу

en: &Bookmarks
ky: &Эсбелгилер

en: &Close
ky: Ж&абуу

en: &Contents...
ky: &Мазмууну...

en: &Edit
ky: &Ондоо

en: &File
ky: &Файл

en: &Find...
ky: &Издөө...

en: &Fullscreen view
ky: &Толук экрандуу көрүнүш

en: &Help
ky: &Жардам

en: &New catalog...
ky: &Жаңы каталог...

en: &Open...
ky: &Ачуу...

en: &Preferences...
ky: &Параметрлер...

en: &Purge deleted translations
ky: &Өчүрүлгөн которулуштарды тазалоо

en: &Save
ky: &Сактоо

en: &Settings...
ky: &Ырастоолор...

en: &Shaded translations list
ky: &Түстөлгөн которуу тизмеси

en: &Show references
ky: &Ырастоолорду көрсөтүү

en: &Update from sources
ky: &Башаттардан жаңылоо

en: &View
ky: &Көрүнүш

en: '%s' is not a valid POT file.
ky: '%s' жараксыз POT файлы.

en: (%f will be substituted with filename, %l with line number)
ky: (%f файлдын аты менен алмаштырылат, %l  саптын номери менен)

en: (%i new, %i obsolete)
ky: (%i жаңы, %i бардыгы)

en: (0 new, 0 obsolete)
ky: (0 жаңы, 0 бардыгы)

en: (Use default language)
ky: (Алдынала тилди колдонуу)

en: (none of these)
ky: (булардан эч бириси)

en: < Previous
ky: < Артка

en: <unnamed>
ky: <атсыз>

en: About Poedit
ky: Poedit жөнүндө

en: Add
ky: Кошуу

en: Add directory to the list
ky: Тизмеге каталог кошуу

en: Add files
ky: Файлдарды кошуу

en: Add path to the list of directories where catalogs lie.
ky: Каталогу бар болгон каталогдордун жолун, каталог тизмесине кош.

en: Always change focus to text input field
ky: Ар дайым текст кирүү талаасын фокустоо

en: An item in input files list:
ky: Кириш файлдардын тизмесиндеги мүчө:

en: An item in keywords list:
ky: Ачкыч сөздөр тизмесиндеги мүчө:

en: Automatic spellchecking
ky: Автоматтык орфографикалык текшерүү

en: Automatic translation
ky: Автоматтык которуу

en: Automatic translations:
ky: Автоматтык которуулар:

en: Automatically check for new version of Poedit
ky: Автоматтык түрдө Poedit программасынын жаңы версиясын текшерүү

en: Automatically compile .mo file on save
ky: Сактоодо автоматтык түрдө .mo файлга которуу

en: Automatically translate when updating catalog
ky: Каталогдун жаңыртылышында автоматтык түрдө которуу

en: Automatically translated %u strings
ky: Автоматтык түрдө %u сап которулду

en: Automatically translating...
ky: Автоматтык которуу...

en: Bad Tokens
ky: Туура эмес символдор

en: Base path:
ky: Базага жол:

en: Broken catalog file: plural form msgstr used without msgid_plural
ky: Каталогдун сынык файлы: көптүк msgstr формалар msgid_plural'сыз колдонулган

en: Broken catalog file: singular form msgstr used together with msgid_plural
ky: Каталогдун сынык файлы: бирдиктүү msgstr форма msgid_plural менен бирге колдонулган

en: C&atalog
ky: К&аталог

en: CR/LF conversion
ky: CR/LF алмашуусу

en: Cancel
ky: Айнуу

en: Cannot create database directory!
ky: Берилиштер базасынын каталогу түзүлө алынбай жатат!

en: Cannot execute program:
ky: Программа аткарылбай жатат:

en: Cannot extract catalogs from RPM file.
ky: RPM файлдан каталогдор алынбай жатат.

en: Case sensitive
ky: Регистрди эсепке алуу

en: Catalog
ky: Каталог

en: Catalog modified. Do you want to save changes?
ky: Каталог өзгөрдү. Өзгөрүүлөрдүн сакталышын калайсызбы?

en: Catalogs &manager
ky: Каталогдор &менеджери

en: Change UI language
ky: Интерфейс тилин тандаңыз

en: Charset:
ky: Кодировка:

en: Choose
ky: Тандоо

en: Clear the comment
ky: Комментарийлерди тазалоо

en: Comment window is editable
ky: Комментарий терезеси редакторлоого мүмкүн

en: Comment:
ky: Комментарий:

en: Configuration
ky: Ырастоолор

en: Copy original to translation field
ky: Башат тексти которуу талаасына көчүрүү

en: Couldn't load file %s, it is probably corrupted.
ky: '%s' файлды жүктөөдө ката чыкты: , балким файл жаракатталган.

en: Country:
ky: Өлкө:

en: Create new translations project
ky: Жаңы которуу проектти түзүү

en: Database
ky: Берилиштер базасы

en: Database error: %s
ky: Берилиштер базанын катасы: %s

en: Delete item
ky: Мүчөнү өчүрүү

en: Delete the project
ky: Проектти өчүрүү

en: Directories:
ky: Каталогдор:

en: Display &line numbers
ky: Саптардын &номерин көрсөтүү

en: Display &quotes
ky: Тырмакчаларды &көрсөтүү

en: Do you really want to do mass update of
    all catalogs in this project?
ky: Бул проектте баардык каталогдорду жаңыртууну чындап калайсызбы?

en: Do you really want to remove all translations that are no longer used from the catalog?
    If you continue with purging, you will have to translate them again if they are added back in the future.
ky: Сиз каталогдо көптөн бери колдонулбаган баардык которулуштарды чындап өчүүрүнү калайсызбы?
    Эгерде тазалоону улантсаңыз, анда келечекте кайра кошулгандарды кайра которуу керек.

en: Do you want to delete the project?
ky: Проекти өчүрүүнү чындап калайсызбы?

en: Don't change format of existing catalogs
ky: Бар болгон каталогдордун форматын өзгөртпө

en: E&xport...
ky: &Экспорт...

en: Edit
ky: Ондоо

en: Edit &comment
ky: &Комментарийлерди редакторлоо

en: Edit comment
ky: Комментарийди ондоо

en: Edit item
ky: Мүчөнү ондоо

en: Edit project
ky: Проектти ондоо

en: Edit the file in text editor
ky: Текстик редактордо файлды редакторлоо

en: Edit the project
ky: Проектти ондоо

en: Editor
ky: Редактор

en: Editor executable:
ky: Редактордун аткарылуучу файлы:

en: Enables on-the-fly spellchecking
ky: Динамикалык орфографикалык текшерүүнү жандырат

en: Entries in the catalog are probably incorrect.
ky: Каталог кириштери туура эмес.

en: Error initializing spell checking: %s
ky: Орфографикалык текшерүү инициализациясында ката: %s

en: Error loading message catalog file '
ky: Билдирүүлөр каталог файлыдын жүктөлүшүндө ката

en: Error opening file %s!
ky: %s файлды ачууда ката чыкты!

en: Error saving catalog
ky: Каталогду сактоодо ката чыкты

en: Export as...
ky: Жаңыча экспортто...

en: External editor
ky: Тышкы редактор

en: Failed command: %s
ky: Ийгиликсиз аякталган буйрук: %s

en: Failed to load extracted catalog.
ky: Чыгарылган каталог жүктөөалынган жок.

en: Failed to merge gettext catalogs.
ky: gettext каталогдорду бириктирүү ийгиликсиз аякталды.

en: Failed to read extracted catalog.
ky: Чыгарылган каталогдор окууалынган жок.

en: File '%s' doesn't exist.
ky: '%s' файлы жок.

en: File '%s' is not message catalog.
ky: '%s' файлы котормолор каталогу эмес.

en: File '%s' is read-only and cannot be saved.
    Please save it under different name.
ky: '%s' окууга гана мүмкүн жана ал сакталбайт.
    Файлды башка ат менен сактаңыз.

en: Files List
ky: Файлдар тизмеси

en: Find in automatic comments
ky: Автоматтык комментарийлерде издөө

en: Find in comments
ky: Комментарийлерде издөө

en: Find in original strings
ky: Башат саптарда издөө

en: Find in translations
ky: Которууларда издөө

en: Find...
ky: Издөө...

en: Fonts
ky: Шрифттер

en: Form %i
ky: %i формасы

en: Form %i (e.g. "%u")
ky: %i формасы(мисалы: "%u")

en: Fullscreen view
ky: Толук экранга

en: Fuzzy
ky: Так эмес

en: Fuzzy translation
ky: Так эмес которулушу

en: GNU Gettext catalogs (*.po)|*.po|All files (*.*)|*.*
ky: GNU Gettext каталогдор (*.po)|*.po|Бардык файлдар (*.*)|*.*

en: GNU Gettext templates (*.pot)|*.pot|All files (*.*)|*.*
ky: GNU Gettext шаблондору(*.pot)|*.pot|Бардык файлдар (*.*)|*.*

en: GNU gettext documentation
ky: GNU gettext документациялары

en: Generate TM database
ky: TM берилиштер базасын генерациялоо

en: Generate database
ky: Берилиштер базасын генерациялоо

en: Gettext syntax error
ky: gettext синтаксис катасы

en: Go to bookmark %i	Ctrl-%i
ky: %i	Ctrl-%i эсбелгиге өтүү

en: Go to bookmark %i	Ctrl-Alt-%i
ky: %i	Ctrl-Alt-%i эсбелгиге өтүү

en: HTML file (*.html)|*.html
ky: HTML файлы(*.html)|*.html

en: Identity
ky: Жеке маалымат

en: If checked, the comment window will be editable.
ky: Эгерде тандалган болсо, анда комментарийлер терезеси редакттоого мүмкүн.

en: Invocation:
ky: Чакыруу:

en: Keywords
ky: Ачкыч сөздөр

en: Language selection
ky: Тилди тандоо

en: Language:
ky: Тил:

en: Last modified
ky: Акыркы өзгөртүлгөн

en: Line %u of file '%s' is corrupted (not valid %s data).
ky: Берилген %u саптар, '%s' файлында жаракатталган (%s жараксыз маалымат).

en: Line endings format:
ky: Саптарды аяктоо форматы:

en: List of extensions separated by semicolons (e.g. *.cpp;*.h):
ky: Чекит үтүр менен ажыратылган кеңейтилиштер тизмеси, (мисалы., *.cpp, *.h):

en: Malformed header: '%s'
ky: Баш сөз туура эмес түзүлгөн: '%s'

en: Max. # of missing words:
ky: Макс. #'суз сөздөр:

en: Max. difference in sentence length:
ky: Макс. cүйлөмдүн узундугундагы айырма:

en: Merging differences...
ky: Айырмалар кошулууда...

en: Move down
ky: Астыга жылдыруу

en: Move up
ky: Жогоруга жылдыруу

en: My Languages
ky: Тилдерим

en: My Project
ky: Менин проекттерим

en: Never let the list of strings take focus. If enabled, you must use Ctrl-arrows for keyboard navigation but you can also type text immediately, without having to press Tab to change focus.
ky: Тизмелердин саптарына эч качан фокусту алып салышына тыю салуу. Эгерде жанык болсо, анда сиз Ctrl-багыт баскычтар менен клавиатурадан башкара аласыз, бирок ал менен текстти Tab баскычын менен фокусту өзгөртпөй киргизе аласыз.

en: New catalog from POT file...
ky: &POT-файлдан жаңыртуу...

en: New item
ky: Жаңы мүчө

en: New strings
ky: Жаңы саптар

en: Next >
ky: Кийинки >

en: No editor specified. Please set it in Preferences dialog.
ky: Редактор көрсөтүлгөн жок. Ырастоолор диалог терезесинден аны тандап алыңыз.

en: No files found in:
ky: Берилгендерден файлдар табылган жок:

en: No references to this string found.
ky: Бул сап үчүн байланыштар табылган жок.

en: Notes
ky: Кыскача түшүндүрмөлөр

en: Obsolete strings
ky: Бардык саптар

en: Open
ky: Ачуу

en: Open catalog
ky: Каталог ачуу

en: Open catalog template
ky: Каталог шаблонун ачуу

en: Open catalogs manager on Poedit startup
ky: Poedit башталганда каталогдор менеджерин ачуу

en: Open source files in editor, not in file viewer
ky: Башат файлдарды көрүү программасында эмес редактордо ачуу

en: Original string
ky: Башат сап

en: Parser command:
ky: Парсер буйругу:

en: Parser setup
ky: Парсер ырастоолору

en: Parsers
ky: Парсерлер

en: Parsing %s files...
ky: %s файл аткарылууда...

en: Path to DB:
ky: ББ'на жол:

en: Paths
ky: Жолдор

en: Personalize
ky: Менчик ырастоолор

en: Pick language from the list of known languages
ky: Белгилүү тилдердин тизмесинден тилди тандап алыңыз.

en: Please add directories where locale files are stored on your system:
ky: Регионалдуу ырастоолор файлдарын камтыган каталогдорду кошуңуз:

en: Please choose the reference you want to show:
ky: Калаган байланышты тандап алыңыз:

en: Please select language ISO code:
ky: Тилдин ISO-кодун тандаңыз:

en: Please select language code:
ky: Тилдин кодун тандаңыз:

en: Plural Forms:
ky: Көп мүчөлүү формалар:

en: Plural:
ky: Көптүк:

en: Poedit - Catalogs manager
ky: Poedit - Каталогдо менеджери

en: Poedit did not find any files in scanned directories.
ky: Poedit изделген каталогдордо эч кандай файл тапкан жок.

en: Proceed
ky: Улантуу

en: Project info
ky: Проект жөнүндө маалымат

en: Project name and version:
ky: Проекттин аты жана версиясы:

en: Project name:
ky: Проекттин аты:

en: Purge deleted translations
ky: Өчүрүлгөн которулуштарды тазалоо

en: References
ky: Байланыштар

en: References:
ky: Байланыштар:

en: Regenerate translation memory from catalogs in paths listed above.
ky: Жогоруда көрсөтүлгөн каталогдор жолдорундан которуу буферин регенирациялоо.

en: Reset to defaults
ky: Алдынала маанилерди жүктөө

en: Save &as...
ky: Жаңыча с&актоо...

en: Save as...
ky: Жаңыча сактоо...

en: Save catalog
ky: Каталогду сактоо

en: Save changes
ky: Өзгөрүүлөрдү сактоо

en: Scanning file:
ky: Файл анализдөөдө:

en: Scanning files...
ky: Файлдар анализдөөдө

en: Search Paths
ky: Издөө жолдору

en: Select catalog's language
ky: Каталогдун тилин тандаңыз

en: Select directory
ky: Каталогду тандаңыз

en: Select language
ky: Тилди тандаңыз

en: Select your prefered language
ky: Жактырган тилди тандаңыз

en: Set bookmark %i	Alt-%i
ky: %i	Alt-%i эсбелгини орнотуу

en: Set bookmark %i	Ctrl-%i
ky: %i	Ctrl-%i эсбелгини орнотуу

en: Settings
ky: Ырастоолор

en: Setup
ky: Ырастоо

en: Show &comment window
ky: Комментарий терезесин көр&сөтүү

en: Show automatic c&omments window
ky: К&омментарий терезесин автоматтык түрдө көрсөтүү

en: Show summary after catalog update
ky: Каталогдун жаңыртылгандан кийин маалыматты көрсөтүү

en: Singular:
ky: Бирдиктүү:

en: Source code charset:
ky: Башат коддун кодировкасы:

en: Source code parsers:
ky: Башат коддун парсерлери:

en: Source file
ky: Башат файл

en: Start from the first item
ky: Биринчиден баштоо

en: String to find:
ky: Сапты табуу:

en: Team's email address:
ky: Команданын э-почтасы:

en: Team:
ky: Команда:

en: The catalog couldn't be saved in '%s' charset as
    specified in catalog settings. It was saved in UTF-8 instead
    and the setting was modified accordingly.
ky: Каталог '%s' кодировка менен сакталган жок,
    каталогдун ырастоолорунда көрсөтүлгөндөй. Анын ордуна
    ал UTF-8 менен сакталган жана керектүү параметр өзгөртүлгөн.

en: There were errors when loading the catalog. Some data may be missing or corrupted as the result.
ky: Каталогду жүктөөдө ката. Кээ бир маалыматтар жок же жаракат алган.

en: These strings are no longer in the sources.
    Poedit will remove them from the catalog now.
ky: Бул саптар ресурстарда жок.
    Азыр Poedit аларды каталогдон өчүрөт.

en: These strings were found in the sources but were not in the catalog.
    Poedit will add them to the catalog now.
ky: Бул саптар ресурстарда табылды, каталогдо эмес.
    Азыр Poedit аларды каталогко кошот.

en: This is first time you run Poedit.
    Please fill in your name and e-mail address.
    (This information is used only in catalogs headers)
ky: Бул сиздин Poedit биринчи жолу аткарышыңыз.
    Атыңызды жана э-почтаңызды кириңиз.
    (Бул маалымат каталогдордун баш сөздөрүндө
    гана колдонулат)

en: This is the command used to launch the parser.
    %o expands to the name of output file, %K to list
    of keywords, %F to list of input files,
    %C to charset flag (see below).
ky: Бул буйрук парсерди аткаруу үчүн колдонулат.
    %o чыгыш файлдын атын кенейтет, %K ачкыч сөздөрдүн
     тизмеси үчүн, %F кириш файлдардын тизмеси үчүн,
    %C кодировка байрагы үчүч (төмөндү кара).

en: This will be attached to the command line
    only if source codecharset was given. %c expands to charset value.
ky: Бул буйрук сабына гана кыстарылат, эгерде
    башат текстин кодировкасы көрсөтүлсө. %c кодировка манисин кенейтет.

en: This will be attached to the command line once
    for each input file. %f expands to the filename.
ky: Бул ар бир кириш файлы үчүн буйрук сабына
     кыстарылат. %f файлдын атын кенейтет.

en: This will be attached to the command line once
    for each keyword. %k expands to the keyword.
ky: Бул ар бир кириш файлы үчүн буйрук сабына
     кыстарылат. %k ачкыч сөздү кенейтет.

en: Toggled if selected string has fuzzy translation
ky: Жанык, эгерде тандалган сап так эмес которулушту камтыса

en: Total
ky: Баары

en: Translation
ky: Которулушу

en: Translation Memory
ky: Которуш Эси

en: Translation files (*.po;*.mo)|*.po;*.mo
ky: Которулуш файлдары (*.po;*.mo)|*.po;*.mo

en: Translation files (*.po;*.mo;*.rpm)|*.po;*.mo;*.rpm
ky: Которулуш файлдары (*.po;*.mo;*.rpm)|*.po;*.mo;*.rpm

en: Translation is &fuzzy
ky: Которулуш так &эмес

en: Translation memory will be built from the files listed below.
    You can add more files to the list now.
ky: Астыда көрсөтүлгөн файлдардан которуу буфери түзүлөт.
    Азыр сиз тизмеге кошумча файлдарды кошо аласыз.

en: Uknown locale code '%s' in registry.
ky: Белгисиз региондун коду '%s' .

en: Undo
ky: Артка

en: Untrans
ky: Которулган жок

en: Update all
ky: Бардыгын жаңыртуу

en: Update all catalogs in the project
ky: Бул проектте баардык каталогдорду жаңыртуу

en: Update catalog - synchronize it with sources
ky: Каталогду жаңыртуу - анын ресурстар менен синхронизациялоо

en: Update from &POT file...
ky: &POT файлдан жаңыртуу...

en: Update summary
ky: Жаңыртуу маалыматы

en: Update translation memory
ky: Которуу эсин жаңыртуу

en: Updating catalog...
ky: Каталогду жаңыртуу...

en: Updating the catalog failed. Click on 'More>>' for details.
ky: Каталогдун жаңыртуусу ийгиликсиз аяктады. Кошумча маалымат алуу үчүн Кошумча >>'ны басыңыз.

en: Use custom font for text fields
ky: Текстик талаалар үчүн өзүнүн шрифттин колдонуу

en: Use custom font for translations list
ky: Которулуш тизмеси үчүн өзүнүн шрифттин колдонуу

en: Use these keywords (function names) to recognize translatable strings
    in source files, in addition to default ones.
ky: Башат файлдарды которуу үчүн жардамчы алдынала
    аныктоочу ачкыч сөздөрдү (функциялардын атын) колдонуңуз.

en: Whole words only
ky: Бүтүн сөздөр гана

en: You can't drop more than one file on Poedit window.
ky: Poedit терезесине бирден көп файл ташууга мүмкүн эмес.

en: You must restart Poedit for this change to take effect.
ky: Өзгөрүлөр ишке ашуусу үчүн Poedit'ти кайра баштатышыңыз керек.

en: Your e-mail address:
ky: Сиздин э-почта:

en: Your name:
ky: Сиздин атыңыз:

en: [checking translations: %i left]
ky: [которулуш текшерилүүдө: %i калды]

en: current platform's default
ky: учурдагы платформанын алдыналасы

en: none
ky: жок

en: version
ky: версиясы

en: sysstat version %s
ky: sysstat версиясы %s

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -c ] [ -d ] [ -N ] [ -n ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ]
    [ <device> [ ... ] | ALL ] [ -p [ <device> | ALL ] ]
ky: Колдонуу: %s [ опциялар... ] [ <интервал> [ <эсептегич> ] ]
    Опциялар төмөнкүдөй:
    [ -c ] [ -d ] [ -N ] [ -n ] [ -k | -m ] [ -t ] [ -V ] [ -x ]
    [ <жабдык> [ ... ] | ALL ] [ -p [ <жабдык> | ALL ] ]

en: Time: %s
ky: Убакыт: %s

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -V ]
ky: Колдонуу: %s [ опциялар... ] [ <интервал> [ <эсептегич> ] ]
    Опциялар төмөнкүдөй:
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -V ]

en: Average:
ky: Орточо:

en: Not that many processors!
ky: Мынча көп процессор эмес!

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -C <comm> ] [ -d ] [ -I ] [ -r ] [ -t ] [ -u ] [ -V ] [ -w ]
    [ -p { <pid> | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]
ky: Колдонуу: %s [ опциялар... ] [ <интервал> [ <эсептегич> ] ]
    Опциялар төмөнкүдөй:
    [ -C <comm> ] [ -d ] [ -I ] [ -r ] [ -t ] [ -u ] [ -V ] [ -w ]
    [ -p { <pid> | SELF | ALL } ] [ -T { TASK | CHILD | ALL } ]

en: Requested activities not available
ky: Талап кылынган активдүүлүктөр жок

en: Error while reading system activity file: %s
ky: Системдик активдүүлүктү окууда ката чыкты: %s

en: End of system activity file unexpected
ky: Системдик активдүүлүк файлдын күтүлбөгөн соңу

en: Invalid system activity file: %s (%#x)
ky: Системдик активдүүлүк файлы туура эмес: %s (%#x)

en: Requested activities not available in file
ky: Талап кылынган активдүүлүктөр жок

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <outfile> ]
    Options are:
    [ -C <comment> ] [ -d ] [ -F ] [ -I ] [ -V ]
ky: Колдонуу: %s [ опциялар... ] [ <интервал> [ <эсептегич> ] ] [ <чыгыш_файлы> ]
    Опциялар төмөнкүдөй:
    [ -C <комментарий> ] [ -d ] [ -F ] [ -I ] [ -V ]

en: Cannot write data to system activity file: %s
ky: Берилиштер  системдик активдүүлүк файлга жазаалынган жок: %s

en: Cannot write system activity file header: %s
ky: Системдик активдүүлүктүн башат файлы жазаалынган жок: %s

en: Cannot append data to that file
ky: Берилиштер тиги файлга кошоалынган жок

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ] [ <datafile> ]
    Options are:
    [ -d | -D | -H | -p | -x ] [ -t ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <sar_options...> ]
ky: Колдонуу: %s [ опциялар... ] [ <интервал> [ <эсептегич> ] ] [ <файл_аты> ]
    Опциялар төмөнкүдөй:
    [ -d | -D | -H | -p | -x ] [ -t ] [ -V ]
    [ -P { <cpu> | ALL } ] [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
    [ -- <sar_опциялар...> ]

en: Usage: %s [ options... ] [ <interval> [ <count> ] ]
    Options are:
    [ -A ] [ -b ] [ -B ] [ -c ] [ -C ] [ -d ] [ -i <interval> ] [ -p ] [ -q ]
    [ -r ] [ -R ] [ -t ] [ -u ] [ -v ] [ -V ] [ -w ] [ -W ] [ -y ]
    [ -I { <irq> | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> | ALL } ]
    [ -n { DEV | EDEV | NFS | NFSD | SOCK | ALL } ]
    [ -o [ <filename> ] | -f [ <filename> ] ]
    [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]
ky: Колдонуу: %s [ опциялар... ] [ <интервал> [ <эсептегич> ] ]
    Опциялар төмөнкүдөй:
    [ -A ] [ -b ] [ -B ] [ -c ] [ -C ] [ -d ] [ -i <интервал> ] [ -p ] [ -q ]
    [ -r ] [ -R ] [ -t ] [ -u ] [ -v ] [ -V ] [ -w ] [ -W ] [ -y ]
    [ -I { <irq> | SUM | ALL | XALL } ] [ -P { <cpu> | ALL } ]
    [ -n { DEV | EDEV | NFS | NFSD | SOCK | ALL } ]
    [ -o [ <файл_аты> ] | -f [ <файл_аты> ] ]
    [ -s [ <hh:mm:ss> ] ] [ -e [ <hh:mm:ss> ] ]

en: Not an SMP machine...
ky: Көп процессорлуу машина эмес...

en: Invalid data format
ky: Берилиштердин форматы туура эмес

en: -f and -o options are mutually exclusive
ky: -f жана -o опциялар бир бирин жойюшат

en: Not reading from a system activity file (use -f option)
ky: Системдик активдүүлүктөн окуубай жатабыз (-f опциясын колдонуңуз)

en: invalid argument %s for %s
ky: %2$s үчүн %1$s аргументи жарабайт

en: ambiguous argument %s for %s
ky: %2$s үчүн %1$s аргументи так эмес

en: Valid arguments are:
ky: Жарактуу аргументтер мындай:

en: ARGP_HELP_FMT: %s value is less than or equal to %s
ky: ARGP_HELP_FMT: %s, %s'тен кичине же барабар

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter requires a value
ky: %.*s: ARGP_HELP_FMT параметринин мааниси болуш керек

en: %.*s: ARGP_HELP_FMT parameter must be positive
ky: %.*s: ARGP_HELP_FMT параметринин мааниси оң болуш керек

en: %.*s: Unknown ARGP_HELP_FMT parameter
ky: %.*s: ARGP_HELP_FMT параметри белгисиз

en: Garbage in ARGP_HELP_FMT: %s
ky: ARGP_HELP_FMT параметри бузук: %s

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
ky: Толук жазылган опцияларда колдонулган аргументтер сөзсүз түрдө же тилекке жараша жазылса, кыска жазылган опциялар менен да сөзсүз түрдө же тилекке жараша жазылат.

en: Usage:
ky: Колдонулушу:

en:   or:
ky:   же:

en:  [OPTION...]
ky:  [ОПЦИЯ...]

en: Try `%s --help' or `%s --usage' for more information.
ky: Толук маалымат үчүн `%s --help' же `%s --usage' деп жазгыла.

en: Report bugs to %s.
ky: Каталарды бул жерге билдиргиле %s.

en: Unknown system error
ky: Белгисиз система катасы

en: give this help list
ky: Бул жардам тизмесин көрсөтөт

en: give a short usage message
ky: Колдонуу жөнүндө кыска маалымат көрсөтөт

en: set the program name
ky: Программага ат кой

en: SECS
ky: СЕК

en: hang for SECS seconds (default 3600)
ky: СЕК секунда күтүңүз (алдынала - 3600)

en: print program version
ky: программанын версиясын көрсөтөт

en: (PROGRAM ERROR) No version known!?
ky: (ПРОГРАММАДА КАТА) Версиясы белгисиз!?

en: %s: Too many arguments
ky: %s: Аргументтердин саны көп

en: (PROGRAM ERROR) Option should have been recognized!?
ky: (ПРОГРАММАДА КАТА) Опция билиниш керек болчу!?

en: %s: option `%s' is ambiguous
ky: %s: `%s' опциясы так эмес

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ky: %s: `--%s' опциясы менен аргумент колдонулбайт

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ky: %s: `%c%s' опциясы менен аргумент колдонулбайт

en: %s: option `%s' requires an argument
ky: %s: `%s' опциясы менен аргумент болуш керек

en: %s: unrecognized option `--%s'
ky: %s: бул опция түшүнүксүз `--%s'

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ky: %s: бул опция түшүнүксүз `%c%s'

en: %s: illegal option -- %c
ky: %s: мындай опция колдонулбайт -- %c

en: %s: invalid option -- %c
ky: %s: жараксыз опция -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
ky: %s: бул опциянын аргументи болуш керек -- %c

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ky: %s: `-W %s' опциясы так эмес

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ky: %s: `-W %s' опциясы менен аргумент колдонулбайт

en: memory exhausted
ky: Память жетпей калды

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Cannot %s
ky: %s: %s кылалбайтат

note: TRANSLATORS: %s after `Cannot' is a function name, e.g. `Cannot open'. Directly translating this to another language will not work, first because %s itself is not translated. Translate it as `%s: Function %s failed'.
en: %s: Warning: Cannot %s
ky: %s: Эскертүү: %s кылалбайтат

en: %s: Cannot change mode to %s
ky: %s: Укук абалын %s түрүнө алмаштыралбай калды

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
ky: %s: Ээлик uid = %lu, gid = %lu деп алмашпай койду

en: %s: Cannot hard link to %s
ky: %s: %s'ке түз шилтеме болбойтат

en: %s: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
ky[0]: %1$s: %3$lu байт окуу учурунда %2$s адресинде ката байт окуду

en: %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu byte | %s: Warning: Read error at byte %s, while reading %lu bytes
ky[0]: %1$s: Эскертүү: %3$lu байт окуу учурунда %2$s адресинде ката байт окуду

en: %s: Cannot seek to %s
ky: %s: %s орунуна баралбай жатат

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
ky: %s: Эскертүү: %s орунуна баралбай жатат

en: %s: Cannot create symlink to %s
ky: %s: %s'ке символикалык шилтеме жасалбайтат

en: %s: Wrote only %lu of %lu byte | %s: Wrote only %lu of %lu bytes
ky[0]: %1$s: жалпы %3$lu байттан %2$lu байт гана жазылды

en: Removing leading `%s' from member names
ky: Мүчө аттарынын башындагы `%s' алынып салды

en: Removing leading `%s' from hard link targets
ky: Түз шилтемелер көрсөтүп турган файлдардын башындагы `%s' алынып салды

en: Substituting `.' for empty member name
ky: Бош болгон мүчө аттын ордуна `.' коюлду

en: Substituting `.' for empty hard link target
ky: Түз шилтеме көрсөтүп турган бош файлдын ордуна `.' коюлду

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  If the catalog has no translation, locale_quoting_style quotes `like this', and clocale_quoting_style quotes "like th
en: `
ky: „

en: '
ky: “

en: ^[yY]
ky: ^[оО]

en: ^[nN]
ky: ^[жЖ]

en: exec/tcp: Service not available
ky: exec/tcp: сервис жок

en: Cannot execute remote shell
ky: Алыстагы команда процессору иштетилген жок

en: Input string too long
ky: Жазылган сүйлөм өтө узун

en: Number syntax error
ky: Номердин жазуусунда ката бар

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
ky: rmtd: Буфер үчүн жер алыналган жок

en: Cannot allocate buffer space
ky:  Буфер үчүн жер алыналган жок

en: Try `%s --help' for more information.
ky: Толук маалымат үчүн `%s --help' деп жазгыла.

en: Usage: %s [OPTION]
    Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process.
    
      --version  Output version info.
      --help     Output this help.
ky: Колдонулушу: %s [ОПЦИЯ]
    Башка процесстен командалрды алып "магниттик лентада сактоочту" колдон.
    
      --version  Версия маалыматын көрсөт.
      --help  Бул маалыматты көрсөт.

en: 
    Report bugs to <%s>.
ky: 
    Каталарды бул жерге билдиргиле <%s>.

en: Seek offset error
ky: Издөө даражасы туура эмес

en: Seek offset out of range
ky: Издөө даражасы диапазондун тышында

en: Seek direction out of range
ky: Издөө жолу диапазондун тышында

en: rmtd: Premature eof
ky: rmtd: Файлдын соңу эрте келди

en: Premature end of file
ky: Файлдын соңу эрте келди

en: Garbage command
ky: Туура эмес команда

en: This does not look like a tar archive
ky: Бул tar-архиви эмес окшойт

en: Total bytes written
ky: Жазылган жалпы байт

en: Total bytes read
ky: Алынган жалпы байт

en: Total bytes deleted: %s
ky: Өчүрүлгөн жалпы байт: %s

en: (pipe)
ky: (канал)

en: Invalid value for record_size
ky: record_size мааниси жарабайт

en: No archive name given
ky: Архивдин аты берилген жок

en: Cannot verify stdin/stdout archive
ky: Архивдин stdin/stdout текшерүүсү болбой жатат

en: Archive is compressed. Use %s option
ky: Архив кысыштырылган абалда. %s опциясын колдонгула

en: Cannot update compressed archives
ky: Кысыштырылган архивдерди жаңырталбай калды

en: At beginning of tape, quitting now
ky: Лентанын башына келди, иш бүттү

en: Too many errors, quitting
ky: Өтө көп ката бар, иш бүттү

en: Unaligned block (%lu byte) in archive | Unaligned block (%lu bytes) in archive
ky[0]: Архивде түз жайлашпаган блок бар (%lu байт)

en: Record size = %lu block | Record size = %lu blocks
ky[0]: Маалыматтын көлөмү = %lu блок

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
ky: Архивдеги файл өчпөй калды; архив ачылбаса -i деп колдонгула

en: rmtlseek not stopped at a record boundary
ky: rmtlseek маалыматтын чегинде токтогон жок

en: %s: contains invalid volume number
ky: %s: жараксыз том номери бар

en: Volume number overflow
ky: Томдун номери батпай калды

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
ky: %2$s үчүн %1$d-томду даярдап Enter'ди басыңыз:

en: EOF where user reply was expected
ky: Колдонуучудан жооп күтүбатканда файлдын соңу келип калды

en: WARNING: Archive is incomplete
ky: ЭСКЕРТҮҮ: Архив толук эмес

en:  n name        Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q             Abort tar
     y or newline  Continue operation
ky:  n аты	Эмики (жана андан кийинки) томдорго жаңы ат жазыңыз
     q		tar программасынын ишин бүтүр
    y же Ввод		Ишти улант

en:  !             Spawn a subshell
ky:  !             Команда строкасын ач

en:  ?             Print this list
ky:  ?             Бул тизмени жаз

en: No new volume; exiting.
ky: Жаңы том жок; иш бүттү.

en: File name not specified. Try again.
ky: Файлдын аты берилген жок. Кайра жазып көргүлө.

en: Invalid input. Type ? for help.
ky: Туура эмес ввод. Жардам үчүн ? жазгыла.

en: %s command failed
ky: %s командасы аткарылбай калды

en: %s is possibly continued on this volume: header contains truncated name
ky: %s бул томдо уланса керек: башкы-маалыматта аты кыскартылыптыр

en: %s is not continued on this volume
ky: %s мунун бул томдо уландысы жок

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
ky: %s көлөмү туура эмес (%s != %s + %s)

en: This volume is out of sequence
ky: Бул том иретте эмес

en: Archive not labeled to match %s
ky: Архивдин тамгасы %s менен келишпей жатат

en: Volume %s does not match %s
ky: %s тому %s менен келишпей жатат

en: %s: file name too long to be stored in a GNU multivolume header, truncated
ky: %s: файлдын аты көп-томдук GNU башкы-маалымат үчүн өтө узун, кыскартылды

en: Could only read %lu of %lu byte | Could only read %lu of %lu bytes
ky[0]: %2$lu байттан %1$lu гана окулду

en: Contents differ
ky: Мазмундары окшобойт

en: Unexpected EOF in archive
ky: Архивде күтүлбөгөн жерде файлдын соңу бар

en: File type differs
ky: Файл түрү окшошпойт

en: Mode differs
ky: Укук абалдары окшошпойт

en: Uid differs
ky: Uid окшошпойт

en: Gid differs
ky: Gid окшошпойт

en: Mod time differs
ky: Алмаштыруу убактылары окшошпойт

en: Size differs
ky: Көлөмү окшошпойт

en: Not linked to %s
ky: %s жака шилтенген эмес

en: Symlink differs
ky: Символикалык шилтеме окшошпойт

en: Device number differs
ky: Аспап номери окшошпойт

en: Verify
ky: Текшерүү

en: %s: Unknown file type `%c', diffed as normal file
ky: %s: `%c' файл түрү бүлгисиз, жөнөкөй файл катары салыштырды

en: Archive contains file names with leading prefixes removed.
ky: Архивдин ичинде префикстери алынган файл аттары бар.

en: Verification may fail to locate original files.
ky: Текшерүү учурунда алгачкы файлдар табылбай калышы мүмкүн.

en: VERIFY FAILURE: %d invalid header detected | VERIFY FAILURE: %d invalid headers detected
ky[0]: ТЕКШЕРҮҮ КАТАСЫ: %d жараксыз башкы маалымат табылды

en: A lone zero block at %s
ky: %s болгон жерде нөлдүк блок бар

en: %s: contains a cache directory tag %s; %s
ky: %s: мунун ичинде %s деген кэш-папка белгиси бар; %s

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
ky: %s мааниси %s диапазонунун тышында %s..%s; ордуна %s коюлат

en: value %s out of %s range %s..%s
ky: %s мааниси %s диапазонунун тышында %s..%s

en: Generating negative octal headers
ky: Терс сегиздик системасында башкы маалыматтар даярдалууда

en: %s: file name is too long (max %d); not dumped
ky: %s: файлдын аты өтө узун (эң көп %d болот); кошулбайт

en: %s: file name is too long (cannot be split); not dumped
ky: %s: файлдын аты өтө узун (бөлүнбөйт); кошулбайт

en: %s: link name is too long; not dumped
ky: %s: шилтеменин аты өтө узун; кошулбайт

en: %s: File shrank by %s byte; padding with zeros | %s: File shrank by %s bytes; padding with zeros
ky[0]: %s: Файл %s байтка азайды; нөлдөр менен толтурулат

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
ky: %s: файл башка файл-системасында; кошулбайт

en: contents not dumped
ky: астындагылар кошулган жок

en: %s: Unknown file type; file ignored
ky: %s: Файлдын түрү белгисиз; файл каралбайт

en: Missing links to %s.
ky: %s жака шилтемелер жок.

en: %s: file is unchanged; not dumped
ky: %s: файл алмашкан жок; кошулбайт

en: %s: file is the archive; not dumped
ky: %s: файл архив экен; кошулбайт

en: %s: File removed before we read it
ky: %s: Файл окулганча өчүрүлүп кетти

en: directory not dumped
ky: папка кошулган жок

en: %s: file changed as we read it
ky: %s: файлды окуу учурунда файл алмашты

en: %s: socket ignored
ky: %s: сокет каралбайт

en: %s: door ignored
ky: %s: door каралбайт

en: Skipping to next header
ky: Эмики башкы-маалыматка өттү

en: Deleting non-header from archive
ky: Архивде башкы-маалымат болбогондор өчүрүлөт

en: %s: implausibly old time stamp %s
ky: %s: %s убакыт тамгасы өтө эски

en: %s: time stamp %s is %s s in the future
ky: %s: %s убакыт тамгасы %s сек. келечекте

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
ky: %s: Папка ачыбатканда күтүлбөгөн нерселер болду

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
ky: %s: Папканын статусу билинелектен мурун аты алмашып кетти

en: Extracting contiguous files as regular files
ky: Удаа болгон файлдар жөнөкөй файл катары чыгарылып жатат

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
ky: Символикалык шилтемелерди түз шилтеме катары чыгарууга аракет кылынат

en: Reading %s
ky: %s жактан окуп жатат

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
ky: %s: Чыгарылган жок -- файл башка томдон уланып келиптир

en: Unexpected long name header
ky: Башкы-маалымат узун

en: %s: Unknown file type `%c', extracted as normal file
ky: %s: `%c' файл түрү бүлгисиз, жөнөкөй файл катары чыгарылды

en: Current %s is newer or same age
ky: Азыркы %s жаңыраак же бирдей

en: %s: Was unable to backup this file
ky: %s: Бул файлдын резерв копиясы алыналбай калды

en: Cannot rename %s to %s
ky: %s файлы %s деп алмаштыралбай калды

en: Error is not recoverable: exiting now
ky: Оңолбогон ката: иш бүттү

en: %s: Directory has been renamed from %s
ky: %s: Папканын эски аты %s эле

en: %s: Directory has been renamed
ky: %s: Папка алмаштырылды

en: %s: Directory is new
ky: %s: Папка жаңы

en: Invalid time stamp
ky: Жараксыз убакыт тамгасы

en: Invalid modification time (seconds)
ky: Алмашуу убагы туура эмес (секундалары)

en: Invalid modification time (nanoseconds)
ky: Алмашуу убагы туура эмес (нано-секундалары)

en: Invalid device number
ky: Аспаптын номери жараксыз

en: Invalid inode number
ky: Inode номери жараксыз

en: Field too long while reading snapshot file
ky: Снэпшот файлды окубатканда ото узун поле чыкты

en: Read error in snapshot file
ky: Снэпшот файлды окубатканда ката болду

en: Unexpected EOF in snapshot file
ky: Снэпшот файлда күтүлбөгөн жерде файлдын соңу (EOF) бар

en: Unexpected field value in snapshot file
ky: Снэпшот файлда күтүлбөгөн поле(фиелд) бар

en: Missing record terminator
ky: Записьтерди бөлүүчү символ жок

en: Bad incremental file format
ky: Файлдын форматы туура эмес

en: Unsupported incremental format version: %<PRIuMAX>
ky: Форматтын бул версиясы иштетиле албайт: %<PRIuMAX>

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found %#3o
ky: Кошулуучу папка бузук: '%c' күтүлгөн бирок %#3o келди

en: Malformed dumpdir: 'X' duplicated
ky: Кошулуучу папка бузук: 'X' копиялары бар

en: Malformed dumpdir: empty name in 'R'
ky: Кошулуучу папка бузук: 'R' менен берилген ат бош

en: Malformed dumpdir: 'T' not preceeded by 'R'
ky: Кошулуучу папка бузук: 'T'дан мурун 'R' жок

en: Malformed dumpdir: empty name in 'T'
ky: Кошулуучу папка бузук: 'T' менен берилген ат бош

en: Malformed dumpdir: expected '%c' but found end of data
ky: Кошулуучу папка бузук: '%c' күтүлгөн бирок датанын соңу келди

en: Malformed dumpdir: 'X' never used
ky: Кошулуучу папка бузук: 'X' эч колдонулган жок

en: Cannot create temporary directory using template %s
ky: %s шаблонун колдонуп убактылуу жаңы папка ачылган жок

en: %s: Not purging directory: unable to stat
ky: %s: Папка өчүрүлгөн жок: stat иштебей койду

en: %s: directory is on a different device: not purging
ky: %s: бул папка башка аспапта жайгашкан: өчүрүлбөйт

en: %s: Deleting %s
ky: %s: %s өчүрүлүп жатат

en: %s: Cannot remove
ky: %s: Өчүрүлбөй жатат

en: %s: Omitting
ky: %s: Муну аттады

en: block %s: ** Block of NULs **
ky: блок %s: ** нөлдөр болгон блок **

en: block %s: ** End of File **
ky: блок %s: ** Файлдын соңу **

en: block %s:
ky: блок %s:

note: TRANSLATORS: %s is type of the value (gid_t, uid_t, etc.)
en: Blanks in header where numeric %s value expected
ky: Башкы-маалыматта сан түрүндө %s болотурган жерде бош жерлер бар

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
ky: Архивдин сегиздик системадагы мааниси болгон %.*s %s диапазонунун тышында; экилик системадагы терси алынды

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive octal value %.*s is out of %s range
ky: Архивдин сегиздик системадагы мааниси болгон %.*s %s диапазонунун тышында

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
ky: Архивде эски түрдөгү base-64 башкы-маалымат бар

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
ky: Архивдеги base-64 түрүндөгү %s сөзү %s диапазонунун тышында

en: Archive base-256 value is out of %s range
ky: Архивдин base-256 мааниси %s диапазонунун тышында

note: TRANSLATORS: Second %s is a type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
ky: Архивдин ичинде %.*s бар, алардын ордунда сан түрүндө %s болушу керек эле

note: TRANSLATORS: Second %s is type name (gid_t,uid_t,etc.)
en: Archive value %s is out of %s range %s..%s
ky: Архивдин %s мааниси %s түрүнүн %s..%s диапазонунда эмес

en:  link to %s
ky:  %s жака шилтеме

en:  unknown file type %s
ky:  белгисиз файл түрү %s

en: --Long Link--
ky: --Узун шилтеме--

en: --Long Name--
ky: --Узун ат--

en: --Volume Header--
ky: --Томдун башкы-маалыматы--

en: --Continued at byte %s--
ky: --%s-байттан баштап уланды--

en: Creating directory:
ky: Жаңы папка ачылыбатат:

en: Renaming %s to %s
ky: %s'тин атын %s деп алмаштырды

en: %s: Cannot rename to %s
ky: %s: Аты %s деп алмаштыралбай калды

en: Renaming %s back to %s
ky: %s'тин атын кайра %s деп алмаштырды

en: Cannot save working directory
ky: Учурдагы папка сакталбайтат

en: Cannot change working directory
ky: Учурдагы папка алмаштырылбайтат

en: child process
ky: туулган процесс

en: interprocess channel
ky: процесс-аралык канал

note: TRANSLATORS: The following three msgids form a single sentence.
en: Pattern matching characters used in file names. Please,
ky: Файлдын аттарында уйкаштарды издөө үчүн колдонулган тамгалар бар.

en: use --wildcards to enable pattern matching, or --no-wildcards to
ky: Уйкаштарды издөө үчүн --wildcards опциясын колдонуңуз, же --no-wildcards

en: suppress this warning.
ky: опциясы менен бул эскертүүнү көрсөтпөс кыл.

en: %s: Not found in archive
ky: %s: Архивде табылган жок

en: %s: Required occurrence not found in archive
ky: %s: Керектүү нерселер архивде табылган жок

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
ky: `-%s' жана `-%s' опцияларына стандарт кирүү(input) керек

en: %s: Invalid archive format
ky: %s: Архивдин форматы жарабайт

en: GNU features wanted on incompatible archive format
ky: Бул форматтагы архив үчүн жарабаган GNU өзгөчөлүктөрү суралууда

en: Unknown quoting style `%s'. Try `%s --quoting-style=help' to get a list.
ky: Ковычкалардын түрү белгисиз - `%s'. Тизмени көрүүгө `%s --quoting-style=help' жазгыла.

en: GNU `tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and can restore individual files from the archive.
    
    Examples:
      tar -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      tar -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      tar -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
ky: GNU `tar' командасы бир нече файлды бир магниттик лентага сактайт же дискте архив түрүнө айландырат, жана ошол архивден файлдарды кайра өзү-өзүнчө чыгарууга жарайт.
    
    Мисал үчүн:
      tar -cf archive.tar foo bar  # foo жана bar деген файлдардан archive.tar деген архив жасайт.
      tar -tvf archive.tar         # Аты archive.tar болгон архивдин ичиндеги баардык файлдарды толук маалыматы менен тизмелейт.
      tar -xf archive.tar          # Аты archive.tar болгон архивдин ичиндеги баардык файлдарды чыгарат.

en: The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      none, off       never make backups
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
ky: Резерв копиясы, эгер --suffix же SIMPLE_BACKUP_SUFFIX менен алмаштырылбаган болсо, `~' суффикси менен сакталат.
    Версияларды контролдоо --backup же VERSION_CONTROL менен баштатылат, мындай варианттар бар:
    
      none, off       резерв копиялар эч качан сакталбайт
      t, numbered     резерв копиялар номердүү болуп сакталат
      nil, existing   номердүү резерв копиялар бар болсо номердүү, болбосо жөнөкөй вариант
      never, simple   ар дайым жөнөкөй резерв копиялар сакталат

en: Main operation mode:
ky: Негизги иштөө абалы:

en: list the contents of an archive
ky: архивдин ичиндеги файлдарды тизмелейт

en: extract files from an archive
ky: архивден файлдарды чыгарат

en: create a new archive
ky: жаңы архив жаратат

en: find differences between archive and file system
ky: архив менен файл система айырмаларын табат

en: append files to the end of an archive
ky: файлдарды архивдин аягына кошот

en: only append files newer than copy in archive
ky: архивдин ичиндегилерден жаңы болгон файлдарды гана кошот

en: append tar files to an archive
ky: tar файлын архивге кошот

en: delete from the archive (not on mag tapes!)
ky: архивден өчүрөт (магниттик ленталарда жарабайт!)

en: test the archive volume label and exit
ky: архивдик томдун атын текшерет анан бүтүрөт

en: Operation modifiers:
ky: Иштөөнүн модификаторлору:

en: handle sparse files efficiently
ky: кеңири жайлашкан файлдарды эфектүү түрдө колго ал

en: MAJOR[.MINOR]
ky: БАШКЫ[.КИЙИНКИ]

en: set version of the sparse format to use (implies --sparse)
ky: кеңири жайлаштыруу форматынын версиясын тандайт (--sparce опциясы кошулган болот)

en: handle old GNU-format incremental backup
ky: эски GNU форматындагы резервдөө методун колго ал

en: handle new GNU-format incremental backup
ky: жаңы GNU форматындагы резервдөө методун колго ал

en: do not exit with nonzero on unreadable files
ky: окулбаган файлдар келгенде нөл болбогон статус менен ишти бүтүрбө

en: NUMBER
ky: N

en: process only the NUMBERth occurrence of each file in the archive; this option is valid only in conjunction with one of the subcommands --delete, --diff, --extract or --list and when a list of files is given either on the command line or via the -T option; NUMBER defaults to 1
ky: архивдеги ар бир файлдын N-чи копиясын гана ишке алат. Бул опция --delete, --diff, --extract же --list опциялардын бирөөсү менен кошо жазылганда жана файлдардын аттары команда строкасында же -T опциясы менен берилгенде гана жарактуу болот. N-дин мааниси алдынала 1ге барабар.

en: archive is seekable
ky: Архивдин ичиндегилерди издесе болот

en: Overwrite control:
ky: үстүнө көчүрүү контролу:

en: attempt to verify the archive after writing it
ky: архивди сактагандан кийин текшерүүгө аракет кылат

en: remove files after adding them to the archive
ky: файлдарды архивге кошулгандан кийин өчүрөт

en: don't replace existing files when extracting
ky: файлдарды чыгаруу учурунда мурун бар болгон файлдардын ордуна көчүрбө

en: don't replace existing files that are newer than their archive copies
ky: мурун бар болгон файл архивдеги копиясындан жаңы болсо аны алмаштырба

en: overwrite existing files when extracting
ky: чыгаруу учурунда мурун бар болгон файлдардын ордуна көчүрөт

en: remove each file prior to extracting over it
ky: бар болгон файлдын ордуна көчүрүүдөн мурун ал файлды өчүрөт

en: empty hierarchies prior to extracting directory
ky: папканы чыгарардан мурун баардык иерархияларды өчүрөт

en: preserve metadata of existing directories
ky: мурун бар болгон папкалардын мета-касиеттерин корго

en: overwrite metadata of existing directories when extracting (default)
ky: чыгаруу учурунда бар болгон папкалардын мета-даталардын үстүнө жазылат (алдынала тандалат)

en: Select output stream:
ky: Чыгаруу() жолун танда:

en: extract files to standard output
ky: файлдарды стандарт чыгарууга (output) жөнөт

en: COMMAND
ky: КОМАНДА

en: pipe extracted files to another program
ky: архивден чыккан файлдарды канал(pipe) жолу менен башка программага жөнөтөт

en: ignore exit codes of children
ky: туулган процесстердин бүтүрүү кодторуна караба

en: treat non-zero exit codes of children as error
ky: туулган процесстердин нөл болбогон бүтүрүү кодторун ката деп ишке ал

en: Handling of file attributes:
ky: Файлдын өзгөчөлүктөрүн колго алууда:

en: force NAME as owner for added files
ky: кошулган файлдардын ээсин АТЫ деп кой

en: force NAME as group for added files
ky: кошулган файлдардын группасын АТЫ деп кой

en: DATE-OR-FILE
ky: ДАТА-ЖЕ-ФАЙЛ

en: set mtime for added files from DATE-OR-FILE
ky: кошулган файлдардын алмашуу убактысын ДАТА-ЖЕ-ФАЙЛ дан ал

en: CHANGES
ky: УКУК

en: force (symbolic) mode CHANGES for added files
ky: кошулган файлдардын укук абалын УКУК деп кой

en: METHOD
ky: МЕТОД

en: preserve access times on dumped files, either by restoring the times after reading (METHOD='replace'; default) or by not setting the times in the first place (METHOD='system')
ky: кошулган файлдардын колдонуу убакыттарын сакта; окугандан кийинки убактарын сакта (МЕТОД='replace'; алдынала тандалат) же колдонуу убакыттарын алмашырбай туруп сактап кал (МЕТОД='system')

en: don't extract file modified time
ky: файлдын алмаштыруу убактын чыгарбайт

en: try extracting files with the same ownership
ky: ээсин ошол бойдон калтырып файлдарды чыгарууга аракет кылат

en: extract files as yourself
ky: файлдарды өзүңдүкү катары чыгарат

en: always use numbers for user/group names
ky: ээси/группа аттарын ардайым номерлер менен көрсөтөт

en: extract information about file permissions (default for superuser)
ky: файлдын уруксат маалыматын да чыгар (суперколдонуучуга алдынала тандалат)

en: apply the user's umask when extracting permissions from the archive (default for ordinary users)
ky: архивден уруксат маалыматын чыгарыбатканда колдонуучунун umask'ын колдон (жөн колдонуучуларга алдынала тандлат)

en: sort names to extract to match archive
ky: чыгатурган файлдарды архивдегидей кылып сортто

en: same as both -p and -s
ky: -p жана -s менен бирдей

en: delay setting modification times and permissions of extracted directories until the end of extraction
ky: чыгарылган папкалардын колдонуу убакыттарын жана уруксаттарын чыгаруу иши бүткөндөн кийин коёт

en: cancel the effect of --delay-directory-restore option
ky: --delay-directory-restore опциясынын эффектин токтотот

en: Device selection and switching:
ky: Аспапты тандоо жана ага өтүү:

en: ARCHIVE
ky: АРХИВ

en: use archive file or device ARCHIVE
ky: АРХИВ деген архивдик файлды же аспапты колдонот

en: archive file is local even if it has a colon
ky: архивдик файлда эки точка болушуна карабастан ал локалдуу

en: use given rmt COMMAND instead of rmt
ky: rmt'нин ордуна КОМАНДА колдонулат

en: use remote COMMAND instead of rsh
ky: rsh'тын ордуна КОМАНДА колдонулат

en: specify drive and density
ky: драйв жана анын тыгыздыгын белгиле

en: create/list/extract multi-volume archive
ky: көп томдуу архивди жарат/тизмеле/чыгар

en: change tape after writing NUMBER x 1024 bytes
ky: N x 1024 байт жазгандан кийин лентаны алмаштыр

en: run script at end of each tape (implies -M)
ky: ар лентанын аягында скриптти иштет (-M опциясы колдонулат)

en: use/update the volume number in FILE
ky: ФАЙЛ файлынын ичиндеги том номерин колдон/жаңырт

en: Device blocking:
ky: Аспаптын блоктолушу:

en: BLOCKS
ky: БЛОК

en: BLOCKS x 512 bytes per record
ky: ар маалыматка БЛОК x 512 байт түшөт

en: NUMBER of bytes per record, multiple of 512
ky: Ар маалыматка N байт түшөт, 512 көбөйтүндүсү

en: ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
ky: архивдеги нөлдүү блокторду өтүп кетет (EOF жөнүндө)

en: reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
ky: окубатканда кайрадан блокторго бөлүп чык (4.2BSD каналдары үчүн)

en: Archive format selection:
ky: Архивдин форматын тандоо:

en: FORMAT
ky: ФОРМАТ

en: create archive of the given format
ky: тандалган форматта архив жаратат

en: FORMAT is one of the following:
ky: ФОРМАТ булардан бирөө болот:

en: old V7 tar format
ky: эски V7 tar форматы

en: GNU format as per tar <= 1.12
ky: tar <= 1.12 версиясында болгондой GNU форматы

en: GNU tar 1.13.x format
ky: GNU tar 1.13.x форматы

en: POSIX 1003.1-1988 (ustar) format
ky: POSIX 1003.1-1988 (ustar) форматы

en: POSIX 1003.1-2001 (pax) format
ky: POSIX 1003.1-2001 (pax) форматы

en: same as pax
ky: pax менен бирдей

en: same as --format=v7
ky: --format=v7 менен бирдей

en: same as --format=posix
ky: --format=posix менен бирдей

en: keyword[[:]=value][,keyword[[:]=value]]...
ky: ачкыч-сөз[[:]=мааниси][,ачкыч-сөз[[:]=мааниси]]...

en: control pax keywords
ky: контролдоо үчүн pax ачкыч сөздөрү

en: TEXT
ky: ТЕКСТ

en: create archive with volume name TEXT; at list/extract time, use TEXT as a globbing pattern for volume name
ky: том аты ТЕКСТ болгон архив жарат; тизмелөө/чыгаруу учурунда, ТЕКСТ дегенди том атынын глоб шаблону катары колдон

en: filter the archive through bzip2
ky: архивди bzip2 менен ишке ал

en: filter the archive through gzip
ky: архивди gzip менен ишке ал

en: filter the archive through compress
ky: архивди compress менен ишке ал

en: PROG
ky: ПРОГ

en: filter through PROG (must accept -d)
ky: ПРОГ менен ишке ал (-d опциясы болушу керек)

en: Local file selection:
ky: Локалдуу файлдарды тандоо:

en: add given FILE to the archive (useful if its name starts with a dash)
ky: ФАЙЛды архивге кош (файлдын аты тире менен баштаган учурда пайдалуу)

en: DIR
ky: ПАПКА

en: change to directory DIR
ky: ПАПКА папкасына өт

en: get names to extract or create from FILE
ky: чыгарылатурган же жаңы ачылатурган файлдарды АТЫ деген файлдан кара

en: -T reads null-terminated names, disable -C
ky: -T опциясы нөл менен бүткөн аттарды окуйт, -C опциясы өчүрүлөт

en: unquote filenames read with -T (default)
ky: -T менен алынган файлдардын аттарындагы ковычкалар өчүрүлөт (алдынала тандалат)

en: do not unquote filenames read with -T
ky: -T менен алынган файлдардын аттарындагы ковычкалар калаберет

en: PATTERN
ky: ШАБЛОН

en: exclude files, given as a PATTERN
ky: ШАБЛОН менен уйкаш файлдар ишке алынбайт

en: exclude patterns listed in FILE
ky: ФАЙЛда тизмеленген шаблондор менен уйкаш файлдар ишке алынбайт

en: exclude contents of directories containing CACHEDIR.TAG, except for the tag file itself
ky: CACHEDIR.TAG файлы болгон папкалардын астындагылары тэг файлдан тышкарысы кошулбайт

en: exclude everything under directories containing CACHEDIR.TAG
ky: CACHEDIR.TAG файлы болгон папкалардын астындагыларынын баары кошулбайт

en: exclude directories containing CACHEDIR.TAG
ky: CACHEDIR.TAG файлы болгон папкалар кошулбайт

en: exclude contents of directories containing FILE, except for FILE itself
ky: ФАЙЛ файлы болгон папкалардын астындагылары ФАЙЛ файлындан тышкарысы кошулбайт

en: exclude everything under directories containing FILE
ky: ФАЙЛ файлы болгон папкалардын астындагыларынын баары кошулбайт

en: exclude directories containing FILE
ky: ФАЙЛ файлы болгон папкалар кошулбайт

en: avoid descending automatically in directories
ky: папкалардын тереңине кирип кетүүнү токтот

en: stay in local file system when creating archive
ky: архивди жасабатканда локалдуу файл системасында кал

en: recurse into directories (default)
ky: папкалардын тереңине кирет (алдынала тандалган)

en: don't strip leading `/'s from file names
ky: файл аттарынын башындагы '/'терди өчүрбө

en: follow symlinks; archive and dump the files they point to
ky: символикалык шилтемелерге барат; алар көрсөткөн файлдарды архивге кошот

en: MEMBER-NAME
ky: МҮЧӨНҮН-АТЫ

en: begin at member MEMBER-NAME in the archive
ky: архивдеги МҮЧӨНҮН-АТЫ мүчөсүнөн башта

en: only store files newer than DATE-OR-FILE
ky: ДАТА-ЖЕ-ФАЙЛ'дан жаңы болгон файлдарды гана сакта

en: DATE
ky: ДАТА

en: compare date and time when data changed only
ky: датасы алмашканда гана дата жана убактысын салыштыр

en: backup before removal, choose version CONTROL
ky: өчүрөрдөн мурун копиясын сактап кал, CONTROL версиясын танда

en: backup before removal, override usual suffix ('~' unless overridden by environment variable SIMPLE_BACKUP_SUFFIX)
ky: өчүрөрдөн мурун копиясын сактап калат, жалпы колдонулган суфикс кошулат (бул суфикс SIMPLE_BACKUP_SUFFIX жолу менен алмаштырылбаган болсо '~' болот)

en: File name transformations:
ky: Файлдын атынын алмашуулары:

en: strip NUMBER leading components from file names on extraction
ky: чыгаруу учурунда файл аттарынын башындагы N компонентти алып салат

en: EXPRESSION
ky: СҮЙЛӨМ

en: use sed replace EXPRESSION to transform file names
ky: файлдардын аттарын алмаштыруу үчүн sed replace EXPRESSION колдонгула

en: File name matching options (affect both exclude and include patterns):
ky: Файлдын атына уйкаштыруу опциялары (бардык шаблондорго тиешелүү):

en: ignore case
ky: тамгалардын чоң-кичинесине каралбайт

en: patterns match file name start
ky: шаблондор файлдын атынын башталышы менен уйкаштырылат

en: patterns match after any `/' (default for exclusion)
ky: шаблондор `/' символунан кийин келген ар жерде уйкашына каралат (алдынала тандалган)

en: case sensitive matching (default)
ky: уйкаштырууда тамгалардын чоң-кичинесине каралат (алдынала тандалган)

en: use wildcards (default for exclusion)
ky: шаблондор колдонулат (иштен алынбаган файлдарга алдынала тандалат)

en: verbatim string matching
ky: кандай жазылса ошондой колдонулат

en: wildcards do not match `/'
ky: шаблондор `/' символун издебейт

en: wildcards match `/' (default for exclusion)
ky: шаблондор `/' символун издейт (алдынала тандалган)

en: Informative output:
ky: Маалыматтандыруу:

en: verbosely list files processed
ky: ишке алынган файлдарды кеңири маалыматы менен тизмеле

en: display progress messages every NUMBERth record (default 10)
ky: ар N записьтен кийин маалымат берип турат (алдынала 10 болот)

en: print a message if not all links are dumped
ky: баардык шилтемелер кошулбай калса билдирүү жазып чыгар

en: SIGNAL
ky: СИГНАЛ

en: print total bytes after processing the archive; with an argument - print total bytes when this SIGNAL is delivered; Allowed signals are: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 and SIGUSR2; the names without SIG prefix are also accepted
ky: архивди колдонгондон кийин жалпы байт көлөмүн жазат; аргументи бар болсо - бул СИГНАЛ келгенде байт көлөмүн жазат; Колдонулган сигналдар мындай: SIGHUP, SIGQUIT, SIGINT, SIGUSR1 жана SIGUSR2; SIG префикси жазылбаган аттарын да колдонсо болот.

en: print file modification dates in UTC
ky: файлды алмаштыруу датасын UTC түрүндө көрсөт

en: send verbose output to FILE
ky: чыккан кеңири маалыматты ФАЙЛ файлына жибер

en: show block number within archive with each message
ky: ар билдирүүдө архивдин ичиндеги блок номерин көрсөт

en: ask for confirmation for every action
ky: ар ишти аткарууга макулдук сурап тур

en: show tar defaults
ky: tar'да алдынала коюлган опцияларды көрсөтөт

en: when listing or extracting, list each directory that does not match search criteria
ky: тизмелөө же чыгаруу учурунда издөө критериясына жатпаган папкаларды да тизмелейт

en: show file or archive names after transformation
ky: алмаштыруудан кийин файлдын же архивдин аттарын көрсөтөт

en: STYLE
ky: СТИЛЬ

en: set name quoting style; see below for valid STYLE values
ky: аттарга ковычка кошуу стилин тандаңыз; жарактуу СТИЛЬ түрдөрү төмөндө көрсөтүлөт.

en: additionally quote characters from STRING
ky: STRING ичинде болгон тамгаларга кошумча ковычка кошот

en: disable quoting for characters from STRING
ky: STRING ичинде болгон тамгаларга ковычка кошпойт

en: Compatibility options:
ky: Келишүү опциялары:

en: when creating, same as --old-archive; when extracting, same as --no-same-owner
ky: жаңы архив жасабатканда --old-archive менен бирдей; чыгарыбатканда --no-same-owner менен бирдей

en: Other options:
ky: Башка опциялар:

en: disable use of some potentially harmful options
ky: зыяндуу көрүнгөн опцияларды колдонууга тыюуу салат

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
ky: `-Acdtrux' опцияларынан бирөөнү гана колдоно аласыңар

en: Conflicting compression options
ky: Бирбирине келишпеген кысыштыруу опциялары берилди

en: Unknown signal name: %s
ky: Сигналдын аты белгисиз: %s

en: Date sample file not found
ky: Датанын шаблон файлы табылган жок

en: Substituting %s for unknown date format %s
ky: Белгисиз %1$s дата форматынын ордуна %2$s коюлат

en: Option %s: Treating date `%s' as %s
ky: %s опциясы: `%s' датасын %s деп алды

en: %s: file list already read
ky: %s: файл тизмеси окулган

en: %s: file name read contains nul character
ky: %s: алынган файлдын атында бош тамгалар бар

en: Valid arguments for --quoting-style options are:
ky: --quoting-style опциясы үчүн мындай аргументтер бар:

en: 
    *This* tar defaults to:
ky: 
    *Бул* tar алдынала мындай иштетилет:

en: Invalid blocking factor
ky: Блок көлөмү жараксыз

en: Warning: the -I option is not supported; perhaps you meant -j or -T?
ky: Эскертүү: -I опциясы иштетилбейт; балким -j же -T дегиңиз келди эле?

en: Invalid tape length
ky: Лентанын узундугу жараксыз

en: More than one threshold date
ky: Бирден көп ченемдөөчү дата бар

en: Invalid sparse version value
ky: кеңири жайлаштыруу форматынын версиясы жарактуу эмес

en: --atime-preserve='system' is not supported on this platform
ky: Бул платформада --atime-preserve='system' опциясы иштебейт

en: --checkpoint value is not an integer
ky: --checkpoint опциясына жазылган аргумент сан эмес

en: %s: Invalid group
ky: %s: Жараксыз группа

en: Invalid mode given on option
ky: Опцияда жарабаган укук абалы берилди

en: Invalid number
ky: Жарабаган номер

en: Invalid owner
ky: Ээси жарабайт

en: Invalid record size
ky: Маалымат көлөмү жарабайт

en: Record size must be a multiple of %d.
ky: Маалыматтын көлөмү %d көбөйтүндүсү болушу керек.

en: Invalid number of elements
ky: Элементтердин саны жарабайт

en: Only one --to-command option allowed
ky: --to-command опциясы бир эле жолу жазылыш керек

en: Malformed density argument: %s
ky: Тыгыздык аргументи туура эмес: %s

en: Unknown density: `%c'
ky: Түшүнүксүз тыгыздык: `%c'

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
ky: *Бул* tar `-[0-7][lmh]' опцияларын иштетпейт

en: [FILE]...
ky: [ФАЙЛ]...

en: Old option `%c' requires an argument.
ky: Эски болгон `%c' опциясына параметр керек.

en: --occurrence is meaningless without a file list
ky: Файл тизмеси болбосо --occurrence дегендин мааниси болбойт

en: --occurrence cannot be used in the requested operation mode
ky: Колдонулган иштетүү абалда --occurrence колдонулбайт

en: Multiple archive files require `-M' option
ky: Бир нече архив файлы болсо `-M' опциясы колдонулушу керек

en: Cannot combine --listed-incremental with --newer
ky: --listed-incremental менен --newer чогу колдонулбайт

en: %s: Volume label is too long (limit is %lu byte) | %s: Volume label is too long (limit is %lu bytes)
ky[0]: %s: Томдун тамгасы өтө узун (эң көп %lu байт боло алат)

en: Cannot verify multi-volume archives
ky: Көп-томдуу архивдерди текшералбай калды

en: Cannot verify compressed archives
ky: Кысыштырылган архивдерди текшералбай калды

en: Cannot use multi-volume compressed archives
ky: Көп-томдуу кысыштырылган архивдерди колдоналбай калды

en: Cannot concatenate compressed archives
ky: Кысыштырылган архивдер кошулалбайт

en: --pax-option can be used only on POSIX archives
ky: --pax-option POSIX архивдеринде гана колдонула алат

en: Cowardly refusing to create an empty archive
ky: Бош архив жаратуудан уялып баш тартып жатат

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
ky: `-Aru' опциялары `-f -' менен келишпейт

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
ky: `-Acdtrux' опцияларынан бирөөнү тандап колдонуңуз

en: Error exit delayed from previous errors
ky: Ката үчүн ишти бүтүрүү, мурунку каталардан улам кеч аткарылды

en: %s: File shrank by %s byte | %s: File shrank by %s bytes
ky[0]: %s: Файл %s байтка азайды

en: Keyword %s is unknown or not yet implemented
ky: %s сөзү белигсиз же азырынча киргизилген эмес

en: Pattern %s cannot be used
ky: %s шаблону колдонулбайт

en: Keyword %s cannot be overridden
ky: %s ачкыч сөзү алмаштырылбайт

en: Malformed extended header: missing length
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: узундук жок

en: Extended header length is out of allowed range
ky: Кеңейтилген башкы-маалыматтын узундугу жарактуу маанилердин тышында

en: Extended header length %*s is out of range
ky: Кеңейтилген башкы-маалыматтын узундугу - %*s - диапазондун тышында

en: Malformed extended header: missing blank after length
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: узундуктан кийин бош жер (пробел) жок

en: Malformed extended header: missing equal sign
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: барабар символу жок

en: Malformed extended header: missing newline
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: жаңы сап жок

en: Ignoring unknown extended header keyword `%s'
ky: Кеңейтилген башкы-маалыматта белгисиз `%s' сөзү каралбайт

en: Generated keyword/value pair is too long (keyword=%s, length=%s)
ky: Чыккан ачкыч-сөз/маани экилиги ото узун (ачкыч-сөз=%s, узундугу=%s)

note: TRANSLATORS: The first %s is the pax extended header keyword (atime, gid, etc.).
en: Extended header %s=%s is out of range %s..%s
ky: %s=%s түрүндөгү кеңейтилген башкы-маалымат %s..%s диапазондун тышында

en: Malformed extended header: invalid %s=%s
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: %s=%s туура эмес

en: Malformed extended header: excess %s=%s
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: %s=%s ашыкча көп

en: Malformed extended header: invalid %s: unexpected delimiter %c
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: туура эмес %s: күтүлбөгөн жерде бул - %c - бөлүүчү символ бар

en: Malformed extended header: invalid %s: odd number of values
ky: Кеңейтилген башкы-маалымат бузук: туура эмес %s: так санда маани бар

note: TRANSLATORS: This is a ``checkpoint of write operation'', *not* ``Writing a checkpoint''. E.g. in Spanish ``Punto de comprobaci@'on de escritura'', *not* ``Escribiendo un punto de comprobaci@'on''
en: Write checkpoint %u
ky: Жазууну текшерүү жери: %u

note: TRANSLATORS: This is a ``checkpoint of read operation'', *not* ``Reading a checkpoint''. E.g. in Spanish ``Punto de comprobaci@'on de lectura'', *not* ``Leyendo un punto de comprobaci@'on''
en: Read checkpoint %u
ky: Окуунун текшерүү жери: %u

en: genfile manipulates data files for GNU paxutils test suite.
    OPTIONS are:
ky: genfile, GNU paxutils пакетинин дата файлдарын ишке алат.
    ОПЦИЯЛАР мындай:

en: File creation options:
ky: Жаңы файл ачуу опциялары:

en: SIZE
ky: КӨЛӨМ

en: Create file of the given SIZE
ky: Көсөтүлгөн КӨЛӨМдө жаңы файл ач

en: Write to file NAME, instead of standard output
ky: Стандарт чыгарууга жазбай, АТЫ деген файлга жаз

en: Read file names from FILE
ky: Файлдын аттарын ФАЙЛдан ал

en: -T reads null-terminated names
ky: -T опциясы бош/нөл (null) менен бүткөн аттарды окуйт

en: Fill the file with the given PATTERN. PATTERN is 'default' or 'zeros'
ky: Файлды тандалган ШАБЛОН менен толтурат. ШАБЛОН 'default' же 'zeros' болот

en: Size of a block for sparse file
ky: Кеңири жайлашкан файлдын блок көлөмү

en: Generate sparse file. Rest of the command line gives the file map.
ky: Файлды кеңири жайлаштыр. Кийинки команда строкаларында файлдын картасы бар.

en: Seek to the given offset before writing data
ky: данный(data) жазаардан мурун айтылган орунга жыл

en: File statistics options:
ky: Файлдын статистикасынын опциялары:

en: Print contents of struct stat for each given file. Default FORMAT is:
ky: Алынган ар бир файл үчүн struct stat курамын көрсөтөт. Алдынала тандалган ФОРМАТ мындай:

en: Synchronous execution options:
ky: Синхрондуу иштетүүнүн опциялары:

en: Execute given COMMAND. Useful with --checkpoint and one of --cut, --append, --touch
ky: Жазылган КОМАНДАны иштет. Бул --checkpoint жана --cut, --append, --touch бирөөсү менен колдонулганда пайдалуу

en: Perform given action (see below) upon reaching checkpoint NUMBER
ky: N текшерүү жерине жеткенде буларды (төмөндү карагыла) аткар

en: Set date for next --touch option
ky: Эмики --touch опциясы үчүн дата жазгыла

en: Display executed checkpoints and exit status of COMMAND
ky: Өтүлгөн текшерүү жердерди жана КОМАНДАнын бүтүрүү статусун көрсөтөт

en: Synchronous execution actions. These are executed when checkpoint number given by --checkpoint option is reached.
ky: Синхрондуу аткаруу иштери. Булар --checkpoint опциясы менен берилгенн текшерүү жерине жеткенде аткарылат.

en: Truncate FILE to the size specified by previous --length option (or 0, if it is not given)
ky: ФАЙЛды --length опциясы менен берилген көлөмгө кыскартат (берилбеген болсо 0 болот)

en: Append SIZE bytes to FILE. SIZE is given by previous --length option.
ky: ФАЙЛга КӨЛӨМ байт кошот. КӨЛӨМ --length опциясы менен берилет.

en: Update the access and modification times of FILE
ky: ФАЙЛдын колдонуу жана алмашуу убакыттарын жаңылайт.

en: Execute COMMAND
ky: Бул команданы иштеткиле - КОМАНДА

en: Invalid size: %s
ky: Жараксыз көлөм: %s

en: Number out of allowed range: %s
ky: Сан жарактуу маанилердин тышында: %s

en: Negative size: %s
ky: Көлөмү терс сан: %s

en: stat(%s) failed
ky: stat(%s) аткарылбай калды

en: Error parsing number near `%s'
ky: `%s' жанындагы санды окубатканда ката чыкты

en: Unknown date format
ky: Датанын форматы түшүнүксүз

en: [ARGS...]
ky: [АРГУМЕНТТЕР...]

en: cannot open `%s'
ky: `%s' ачылбай жатат

en: cannot seek
ky: издөө болбой калды

en: file name contains null character
ky: файлдын атында бош тамга бар

en: cannot generate sparse files on standard output, use --file option
ky: кеңири(чоң) файлдарды стандарт чыгарууга жибералбайт, --file опциясын колдонуңуз

en: incorrect mask (near `%s')
ky: туура эмес маска (`%s' жанында)

en: Unknown field `%s'
ky: Белгисиз поле `%s'

en: cannot set time on `%s'
ky: `%s'ке убакыт аталган жок

en: Command exited successfully
ky: Команда толук аткарылды

en: Command failed with status %d
ky: Команда %d статусу менен аткарылбай калды

en: Command terminated on signal %d
ky: Команда %d сигналы менен жабылды

en: Command stopped on signal %d
ky: Команда %d сигналы менен токтотулду

en: Command dumped core
ky: Команда core dump менен бүттү

en: Command terminated
ky: Команда жабылды

en: --stat requires file names
ky: --stat опциясы менен файл аттары жазылыш керек

en: too many arguments
ky: аргументтердин саны көп

en: Unable to convert characters from %s to %s.
ky: Символдорду "%s" көптүгүнөн "%s" көптүгүнө өтк0рүүгө болбоду.

en: Attempt to set invalid NRC map '%c'.
ky: Туура эмес '%c'-NRC картасын орнотуу аракети

note: Application signalled an "identified coding system" we haven't heard of.  See ECMA-35 for gory details.
en: Unrecognized identified coding system.
ky: Коддо системасы таанылган жок

en: Attempt to set invalid wide NRC map '%c'.
ky: Туура эмес жазы '%c' - NRC картасын орнотуу аракети

en: Error adding `%s' to environment, continuing.
ky: "%s" өзгөрмөсүн чөйрөгө кошуу катасы, улантуу.

note: Give the user some clue as to why session logging is not * going to work (assuming we can open a pty using some other * method).
en: can not run %s
ky: "%s" иштетүүгө болбоду

en: Error creating signal pipe.
ky: Сигналдар каналын түзүү катасы.

en: Duplicate (%s/%s)!
ky: Кайталоо (%s/%s)!

en: Error compiling regular expression "%s".
ky: "%s" регулярдык туюнтмасын компиляциялоо катасы.

en: No handler for control sequence `%s' defined.
ky: "%s" башкаруу удаалаштыгы үчүн аткаруучу аныкталган эмес.

note: Translators: %s is replaced with error message returned by strerror().
en: Error reading from child: %s.
ky: Тукумдан (child) окуу катасы: %s.

en: Error (%s) converting data for child, dropping.
ky: Тукум (child) берилиштерин конвертация катасы (%s), калтырылды.

en: Error reading PTY size, using defaults: %s.
ky: PTY өлчөмүн окуу катасы, алдыналынган маанилер колдонулат: %s.

en: Error setting PTY size: %s.
ky: PTY өлчөмүн орнотуу катасы: %s.

note: Aaargh.  We're screwed.
en: _vte_conv_open() failed setting word characters
ky: Сөздө символду орнотууда _vte_conv_open() функциясынын катасы

note: Bail back to normal mode.
en: Could not open console.
ky: Консолду ачуу катасы.

en: Unknown pixel mode %d.
ky: %d - белгисиз пиксел режими.

en: Can not draw character U+%04x.
ky: U+%04x коддуу символду чагылдырууга болбоду.

en: Configuration Files
ky: Конфигурациялык файлдар

en: Development
ky: Иштеп чыгуу

en: FORTRAN Functions
ky: ФОРТРАН функциялары

en: Hardware Devices
ky: Техникалык түзүлүштөр

en: Kernel Routines
ky: Ядро подпрограммалары

en: Library Functions
ky: Китепкана функциялары

en: Manual Pages
ky: Колдонмо барактары

en: OpenSSL Applications
ky: OpenSSL тиркемелери

en: OpenSSL Configuration
ky: OpenSSL конфигурациялоо

en: OpenSSL Overviews
ky: OpenSSLге киришүү

en: Overviews
ky: Киришүү

en: Perl Functions
ky: Perl функциялары

en: Qt Functions
ky: Qt функциялары

en: System Administration
ky: Системаны администрлөө

en: System Calls
ky: Системалык чакыруулар

en: Termcap Applications
ky: Termcap иштемелери

en: X11 Applications
ky: X11 иштемелери

en: X11 Configuration
ky: X11 конфигурациясы

en: X11 Devices
ky: X11 түзүлүштөрү

en: X11 Functions
ky: X11 функциялары

en: X11 Games
ky: X11 оюндары

en: X11 Overviews
ky: X11 ге киришүү

en: Education Applications
ky: Билим берүү иштемелери

en: Help Topics
ky: Жардам темалары

en: Multimedia
ky: Мультимедиа

en: Other Documentation
ky: Башка документация

en: Panel Applets
ky: Панель апплеттери

en: Scientific
ky: Илимий иштемелер

en: X Applications
ky: X иштемелери

en: <b>Accessibility</b>
ky: <b>Ыңгайлуулук</b>

en: <b>Fonts</b>
ky: <b>Ариптер</b>

en: <b>_Bookmarks:</b>
ky: <b>_Эсбелгилер:</b>

en: <b>_Title:</b>
ky: <b>_Баш сап:</b>

en: Add Bookmark
ky: Эсбелги кошуу

en: C_ase sensitive
ky: _Регистрди эске алуу

en: Find
ky: Табуу

en: Open Location
ky: Дарек боюнча ачуу

en: Re_name
ky: _Жаңыча атоо

en: _Browse with caret
ky: _Курсорду көрсөтүү

en: _Find:
ky: _Табуу:

en: _Fixed width:
ky: _Туруктуу жазылык:

en: _Location:
ky: _Дарек:

en: _Next
ky: _Кийинки

en: _Previous
ky: _Мурунку

en: _Use system fonts
ky: _Системалык ариптерди колдонуу

en: _Variable width:
ky:  _Өзгөрмөлүү жазылык:

en: _Wrap around
ky: _Батпаганын ташуу

en: Font for fixed text
ky: Туруктуу текстин ариби

en: Font for text
ky: Текстин ариби

en: Font for text with fixed width.
ky: Жазылыгы туруктуу текстин ариби.

en: Font for text with variable width.
ky: Жазылыгы өзгөрмөлүү текстин ариби.

en: Use a keyboard-controllable caret when viewing pages.
ky: Барактарды кароодо алиптергич аркылуу башкарылуучу курсорду колдонуу

en: Use caret
ky: Курсорду колдонуу

en: Use system fonts
ky: Системалык ариптерди колдонуу

en: Use the default fonts set for the system.
ky: Алдыналынган системалык ариптер көптүгүн колдонуу.

en: Yelp Factory
ky: Yelp-жардам иштемесинин фабрикасы

en: Open Bookmark in New Window
ky: Эсбелгини жаңы терезеде ачуу

en: Rename Bookmark
ky: Эсбелгини жаңыча атоо

en: Remove Bookmark
ky: Эсбелгин жоготуу

en: A bookmark titled <b>%s</b> already exists for this page.
ky: Бул баракта <b>%s</b> аттуу эсбелги алдагачан бар.

en: Document Sections
ky: Документ бөлүмдөрү

en: The file ‘%s’ could not be parsed. Either the file does not exist, or it is not well-formed XML.
ky: ‘%s’ файлын ажыратып окууга болбоду. Бул файл жок же туура эмес XML файл.

en: Unknown Section
ky: Белгисиз бөлүм

en: An unknown error occured
ky: Белгисиз ката пайда болду

en: Could not load document
ky: Документти жүктөөгө болбоду

en: Could not load section
ky: Бөлүмдү жүктөөгө болбоду

en: Could not read the table of contents
ky: Мазмунун окууга болбоду

en: Unsupported Format
ky: Колдоого ээ болбогон формат

en: Could not read document
ky: Документти окууга болбоду

en: Could not process document
ky: Документти аткарууга болбоду

en: No information is available about the error.
ky: Бул ката жөнүндө эч кандай маалымат табылбады.

en: The file ‘%s’ could not be read and decoded. The file may be compressed in an unsupported format.
ky: %s’ файлын окууга жана декоддоого болбоду. Файл колдоого ээ болбогон алгоритм менен коддолгон болушу мүмкүн.

en: Define which cache directory to use
ky: Кайсы категорияны колдонууну аныктоо

en: Could not activate Yelp: '%s'
ky: Жардамды активдештирүүгө болбоду: "%s"

en: Could not open new window.
ky: Жаңы терезе ачууга болбоду.

en: Help
ky: Жардам

en: The file ‘%s’ could not be parsed.  Either the file does not exist, or it is formatted incorrectly.
ky: ‘%s’ файлын ажыратып окууга болбоду. Бул файл жок же туура эмес форматталган.

en: Document Information
ky: Документ жөнүндө маалымат

en: The YelpDocInfo struct of the document
ky: Документтин YelpDocInfo структурасы

en: YelpTocPager: Pause count is negative.
ky: YelpTocPager: Токтоолор саны терс.

en: Could not load the OMF file '%s'.
ky: OMF форматындагы файлды жүктөөгө болбоду: "%s"

en: Read man page for %s
ky: %s үчүн колдонмо барактарын кароо

en: The table of contents could not be loaded. The file ‘%s’ is either missing or is not well-formed XML.
ky: Мазмунун жүктөөгө болбоду. ‘%s’ файлы жок же туура эмес форматталган XML файл.

en: The table of contents could not be processed. The file ‘%s’ is either missing or is not a valid XSLT stylesheet.
ky: Мазмунун аткарууга болбоду. ‘%s’ файлы жок же туура эмес XSLT стилдер файлы.

en: No href attribute found on yelp:document
ky: yelp ичинде href атрибуту табылбады:document

en: Out of memory
ky: Эс жетишсиз

en: Help Contents
ky: Жардам Мазмуну

en: _Go
ky: _Өтүү

en: _Bookmarks
ky: _Эсбелгилер

en: _New Window
ky: _Жаңы терезе

en: About This Document
ky: Бул документ жөнүндө

en: Open _Location
ky: _Дарек ачуу

en: _Close Window
ky: Терезени _жабуу

en: _Copy
ky: _Көчүрүү

en: _Select All
ky: _Бардыгын белгилөө

en: _Find...
ky: _Табуу...

en: _Back
ky: _Артка

en: Show previous page in history
ky: Мурунку баракты көрсөтүү

en: _Forward
ky: А_лга

en: Show next page in history
ky: Кийинки баракты көрсөтүү

en: _Help Topics
ky: _Жардам темалары

en: Go to the listing of help topics
ky: Жардам темаларынын тизмесине өтүү

en: _Previous Section
ky: _Мурунку бөлүм

en: _Next Section
ky: _Кийинки бөлүм

en: _Contents
ky: _Мазмуну

en: _Add Bookmark
ky: Эсбелги _кошуу

en: _Edit Bookmarks...
ky: Эсбелгилерди _оңдоо

en: _Open Link
ky: _Шилтеме ачуу

en: Open Link in _New Window
ky: Шилтемени _жаңы терезеде ачуу

en: _Copy Link Address
ky: Шилтеме _дарегин көчүрүү

en: Help Browser
ky: Жардамды көрүү программасы

en: The Uniform Resource Identifier for the file is invalid.
ky: Бул файлдын шилтемеси(URI) туура эмес.

en: The Uniform Resource Identifier ‘%s’ is invalid or does not point to an actual file.
ky: ‘%s’ шилтемеси туура эмес же бар файлды көрсөтпөйт.

en: Man pages are not supported in this version.
ky: Колдонмо барактарын (man pages) кароону программанын бул версиясы колдобойт.

en: GNU info pages are not supported in this version
ky: GNU info барактарын кароону программанын бул версиясы колдобойт

en: SGML documents are no longer supported. Please ask the author of the document to convert to XML.
ky: SGML форматындагы документтер мындан ары колдоого ээ эмес. Документти XML форматына которуп берүүсүн автордон сураңыз.

en: Find:
ky: Табуу:

en: Find _Previous
ky: _Мурункусун табуу

en: A transformation context could not be created for the file ‘%s’. The format may not be supported.
ky: ‘%s’ файлы үчүн трансформация контекстин түзүүгө болбоду. Формат колдоого ээ болбошу мүмкүн.

en: The section ‘%s’ does not exist in this document. If you were directed to this section from a Help button in an application, please report this to the maintainers of that application.
ky: Бул документте ‘%s’ бөлүмү жок. Эгер сиз бул бөлүмгө иштеменин  "Жардам" баскычынан келсеңиз, анда бул жөнүндө иштеменин иштеп чыгуучуларына билдириңиз.

en: The file ‘%s’ could not be read.  This file might be missing, or you might not have permissions to read it.
ky: ‘%s’ файлын окууга болбоду. Бул файл жок, же аны окуу үчүн укугуңуз жетишсиз.

en: Loading...
ky: Жүктөө...

en: A documentation browser and viewer for the Gnome Desktop.
ky: GNOME чөйрөсүнүн документациясын аралоо жана кароо программасы.

en: The file ‘%s’ could not be parsed. Either the file does not exist, or it is improperly formatted.
ky: ‘%s’ файлын ажыратып окууга болбоду. Бул файл жок, же туура эмес форматталган.

en: The document ‘%s’ could not be processed. The file ‘%s’ is either missing, or it is not a valid XSLT stylesheet.
ky: ‘%s’ документин аткарууга болбоду. ‘%s’ файлы жок, же ал туура эмес XSLT стилдер таблицасы.

en: Get help with GNOME
ky: GNOME чөйрөсүнүн жардамын алуу
