democracy - en to fy translation catalogue (3528 entries)

en: OK
fy: Yn oarder

en: <font face="Lucida Grande" size="-1">Our bug-tracker's at <a href="$bugTrackerURL">$bugTrackerURL</a>. Just tell us what you were doing, paste in the log message from the box above, and answer a few questions, and we'll get right to work.</font>
fy: <font face="Lucida Grande" size="-1">Us bug-tracker's op <a href="$bugTrackerURL">$bugTrackerURL</a>. Fertel ús wer't jo mei dwaande wienen, plak it loch berjocht fan it skerm hjirboppe, en beantwurdzje in pear fragen, en wy gean oan it wurk.</font>

en: Actually, if you have a minute, would you be willing to submit a crash report to our bug-tracking system? At a minimum, what we'd need is description of what you were doing at the time -- as precise as possible -- plus the artfully-phrased nonsense in the box below:
fy: Eins, as jo in minuutsje hawwe, wolle jo miskien in crash rapport stjoere nei ús bug-tracking systeem? Op syn minst, wat wy nedich hawwe is in omskruiwing fan wat jo mei dwaande wienen op it momint -- sa precies as mooglik -- plus de moai bedoelde teksten yn it skerm hjirûnder:

en: Misfortune! $longAppName fell prey to some sort of internal confusion or wrong-headedness $when. We apologize and suggest that you exit and restart $shortAppName. That'll teach it, and it'll also reduce your chance of losing your preferences or channel subscriptions.
fy: Helaas! $longAppName is yntern yn bytsje fan slach rekke $when. Sorry derfoar. Jo kinne $shortAppName ôfslute en op 'e nij opstarte. Dat sil it leare, en ek de kâns lytser meitsje dat jo jo foarkarren  of kanaalabonneminten net ferlieze.

en: The fall of $shortAppName??
fy: De fal fan $shortAppName??

en: About Miro
fy: Oer Miro

en: Add Channel...
fy: Foech kanaal ta...

en: Add Guide...
fy: Foech Gids Ta...

en: Bring All to Front
fy: Bring alles nei foaren

en: Channels
fy: Kanalen

en: Check for New Version
fy: Kontrolearje foar in Nije Ferzje

en: Clear Menu
fy: Meitsje Menu leech

en: Close Window
fy: Finster slute

en: Copy Channel URL
fy: Kopiear Kanaal URL

en: Copy Video URL
fy: Kopiear Fideo URL

en: Cut
fy: Knippe

en: Donate
fy: Skink

en: Edit
fy: Bewurkje

en: Full Screen
fy: Folslein Skerm

en: Hide Miro
fy: Ferstop Miro

en: Hide Others
fy: Ferstop Oaren

en: Main Window
fy: Haadskerm

en: MainMenu
fy: HaadMenu

en: Minimize
fy: Minimalisearje

en: New Channel Folder...
fy: Nije Kanaalmap...

en: New Playlist Folder...
fy: Nije Ofspyllistmap...

en: New Playlist...
fy: Nije Ofspyllist...

en: New Search Channel...
fy: Nij Sykkanaal...

en: Next Video
fy: Folgjende Fideo

en: Open Recent
fy: Koartlyn Iepene

en: Open...
fy: Iepenje...

en: Paste
fy: Plakke

en: Play Video
fy: Fideo Ofspylje

en: Playback
fy: Ofspylje

en: Playlists
fy: Ofspyllisten

en: Previous Video
fy: Foarige Fideo

en: Quit Miro
fy: Miro Ofslute

en: Remove...
fy: Fuortsmite...

en: Rename...
fy: Werneame...

en: Report a bug
fy: Rapportearje in bug

en: Save Video As...
fy: Bewarje Fideo As...

en: Send This Channel to a Friend
fy: Stjoer Dit Kanaal nei in Freon

en: Services
fy: Tsjinsten

en: Stop Video
fy: Stop Fideo

en: Update All Channels
fy: Fernij Alle Kanalen

en: Update Channel
fy: Fernij Kanaal

en: Window
fy: Finster

en: %channel feed%
fy: %kanaal feed%

en: %channel title%
fy: %kanaal titel%

en: %donation label%
fy: %donaasje label%

en: FullScreen Controls
fy: FolsleinSkerm Kontrole

en: Video Search
fy: Fideo Sykopdracht

en: VideoWindow
fy: FideoSkerm

en: Password:
fy: Wachtwurd:

en: Username and password required
fy: Brûkersnamme en wachtwurd nedich

en: Username:
fy: Brûkersnamme:

en: (You must restart Miro for this change to take effect)
fy: (Jo moatte Miro op 'e nij starte om dizze wiziging te aktifearjen)

en: (movies directory path goes here)
fy: (films mappaad stiet hjir)

en: 1 day
fy: 1 dei

en: 1 month
fy: 1 moanne

en: 10 days
fy: 10 dagen

en: 3 days
fy: 3 dagen

en: 3 hours
fy: 3 oeren

en: 6 days
fy: 6 dagen

en: Add...
fy: Foech ta...

en: All
fy: Alles

en: By default, videos expire after:
fy: Standert ferrinne fideos nei:

en: Change...
fy: Wizigje...

en: Check channels for new content:
fy: Kontrolearje kanalen foar nij ynhâld:

en: Folder location
fy: Maplokaasje

en: Never
fy: Nea

en: New
fy: Nij

en: OtherViews
fy: Oare Display

en: Play videos one after another.
fy: Spylje fideos efter inoar.

en: Remember video position.
fy: Unthâld fideo posysje.

en: Remove
fy: Fuortsmite

en: Run Miro at startup
fy: Start Miro by it opstarten

en: Show as Channel
fy: Toan as Kanaal

en: Stop after each video.
fy: Stop nei elke fideo.

en: Watch for new videos in these folders and include them in the Library:
fy: Besjoch nije fideos yn dizze map en stop se yn de Bibleteek:

en: every 30 minutes
fy: elke 30 minuten

en: every hour
fy: elk oere

en: manually
fy: hânmjittich

en: Channel
fy: Kanaal

en: In this:
fy: Hjir Yn:

en: Search Engine
fy: Sykmasine

en: Search for:
fy: Sykje nei:

en: (parsed %d files - found %d videos)
fy: (ferwurke %d bestannen - fûn %d fideos)

en: Back
fy: Tebek

en: Browse
fy: Blêdzje

en: No
fy: Nee

en: Only search my Movies folder.
fy: Sykje allinnich yn myn Filmsmap.

en: Search my entire Home folder.
fy: Sykje yn myn hiele Thúsmap.

en: Search this folder:
fy: Sykje yn dizze map:

en: Searching for Videos
fy: Syket nei Fideos

en: The Miro Player can find all the videos on your computer to help you organize your collection.
    
    
    Would you like Miro to look for video files on your computer?
fy: De Miro Spiler kin alle fideos fine op jo kompjûter om te helpen jo kolleksje te organisearjen.
    
    
    Wolle jo dat Miro siket nei fideo bestannen op jo kompjûter?

en: The next few screens will help you set up the Miro Player so that it works best for you. Here's the first question.
fy: De folgjende skermen sille jo helpe Miro Spiler yn te stellen, sa dat it it bêste wurket foar jo. Hjir is de earste Fraach.

en: We recommend that you allow the Miro Player to launch when your computer starts up. This way, videos that haven't finished downloading can finish and new videos on your channels will be ready when you want to watch.
    
    
    Would you like to run Miro when your computer starts up?
fy: Wy rêde jo oan dat de Miro Spiler start as jo kompjûter opstart. Sa kinne net foltôge ynlaadaksjes foltôge wurde en nije fideos kinne op de eftergrûn ynladen wurde, sa dat se klear binne as jo tiid hawwe om te sjen.
    
    
    Wolle jo Miro starte as jo kompjûter opstart?

en: Welcome to Internet TV!
fy: Wolkom by Ynternet TV!

en: Welcome to Internet TV. There's a lot you can do with the Miro Player: automatically download videos from your favorite channels, watch new videos one after the other, download torrents, recommend videos to friends, and lots more.
fy: Wolkom by Ynternet TV.  Der is in protte wat jo dwaan kinne mei de Miro Spiler: automatysk fideos ynlade fan jo favorite kanalen, nije fideos efter inoar besjen, torrents ynlade, fideos oan freonen trochjaan, en folle mear.

en: Yes
fy: Ja

en: %message%
    %message%
fy: %berjocht%
    %berjocht%

en: _Remove...
fy: _Fuortsmite...

en: _Remove Playlist...
fy: _Ofspyllist Fuortsmite...

en: _Remove Playlists...
fy: _Ofspyllisten Fuortsmite...

en: _Remove Playlist Folder...
fy: _Ofspyllistmap Fuortsmite...

en: _Remove Playlist Folders...
fy: _Ofspyllistmappen Fuortsmite...

en: _Remove Channel...
fy: _Kanaal Fuortsmite...

en: _Remove Channels...
fy: _Kanalen Fuortsmite...

en: _Remove Channel Folder...
fy: _Kanaalmap Fuortsmite...

en: _Remove Channel Folders...
fy: _Kanaalmappen Fuortsmite...

en: _Remove Miro Guide...
fy: _Smit Miro Gids fuort

en: _Remove Miro Guides...
fy: _Smit Miro Hânliedings fuort

en: _Remove Video...
fy: _Fideo Fuortsmite...

en: _Remove Videos...
fy: _Fideos Fuortsmite...

en: Re_name...
fy: Wer_neame...

en: Re_name Playlist...
fy: Wer_neam Ofspyllist...

en: Re_name Playlist Folder...
fy: Wer_neam Ofspyllistmap...

en: Re_name Channel...
fy: Wer_neam Kanaal...

en: Re_name Channel Folder...
fy: Wer_neam Kanaalmap...

en: Re_name Miro Guide...
fy: Wer_neam MIro Hânlieding

en: _Update Channel...
fy: _Fernij Kanaal...

en: _Update Channels...
fy: _Fernij Kanalen...

en: Pause Video
fy: Pausearje Fideo

en: Unsupported version of Quicktime
fy: Net stipe ferzje fan Quicktime

en: To run %s you need the most recent version of Quicktime, which is a free update.
fy: Om %s te starten moatte jo de meast resinte ferzje fan Quicktime hawwe, wat in fergese fernijing is.

en: Subscribe to Channel
fy: Ynskriuwe by Kanaal

en: Enter the URL of the channel you would like to subscribe to.
fy: Fol de URL yn fan it kanaal wer't jo by ynskriuwe wolle.

note: display import button only after table is loaded
en: Finish
fy: Dien meitsje

en: Search!
fy: Sykje!

en: Download Completed
fy: Ynladen Dien

en: Download of video '%s' is finished.
fy: Ynladen fan fideo '%s' is dien.

en: Download Failed
fy: Ynladen Mislearre

en: Download of video '%s' has failed.
fy: Ynladen fan fideo '%s' is mislearre.

en: General
fy: Algemien

en: Downloads
fy: Ynladen Bestannen

en: Folders
fy: Mappen

en: Disk Space
fy: Skiifromte

en: Movies Directory
fy: Filmsmappen

en: Select a Directory to store %s downloads in.
fy: Selektearje in Map om %s ynladen bestanne yn te bewarjen.

en: Select
fy: Selektearje

en: Migrate existing movies?
fy: Migrearje besteande films?

en: You've selected a new folder to download movies to.  Should %s migrate your existing downloads there?  (Currently dowloading movies will not be moved until they finish).
fy: Jo hawwe in nije map selektearre om films nei yn te laden.  Moat %s jo besteande ynladen bestaannen dernei ta ferpleatse?  (Aktuele ynlaadaksjes sille net ferpleatst wurde oant se klear binne).

en: View this Directory in the Library
fy: Toan dize Map yn de Bibleteek

en: Select a Directory to view in the Library.
fy: Selektearje in Map om te besjen tn de Bibleteek.

en: %d video found | %d videos found
fy[0]: %d fideo fûn
fy[1]: %d fideos fûn

en: Settings
fy: Ynstellings

en: Hide
fy: Ferstopje

en: Show
fy: Toane

en: Quit
fy: Ofslute

en: Username:
fy: Brûkersnamme:

note: #-#-#-#-#  38 (ldapquery)  #-#-#-#-# Get the user password
en: Password:
fy: Wachtwurd:

en: Unknown Runtime Error
fy: Unbekende Programma Flater

en: An unknown error has occurred %s.
fy: Der is in ûnbekende flater bard %s.

en: New Channel _Guide...
fy: Nije Kanaal_Gids...

en: Folder Location
fy: Maplokaasje

en: Update Available
fy: Fernijing Beskikber

en: A new version of %s is available for download.
fy: Der is in nij ferzje fan %s beskiber om yn te laden.

en: Error Bombing Item
fy: Flater Bombing Underdiel

en: Error Recommending Item
fy: Flater mei Oanrikkemandearjen Underdiel

en: Error Opening Website
fy: Flater mei Iepenjen fan Webstee

en: There was an error opening %s.  Please try again in a few seconds
fy: Der wie in flater mei it iepenjen fan %s. Probearje it oer in pear sekonden nochris

en: Error importing modules:
    %s
fy: Flater mei ymportearjen modules:
    %s

en: Loading window
fy: Skerm lade

en: onStartup called twice
fy: onStartup twa kear oanroppe

en: Spacebar
fy: Spaasjebalke

en: Close to tray?
fy: Slute nei it systeemfak?

en: When you click the red close button, would you like Miro to close to the system tray or quit?  You can change this setting later in the Options.
fy: As jo klikke op de reade slútknop, wolle jo dan dat Miro slút nei it systeemfak of ôfslutet?  Jo kinne dizze ynstelling letter noch wizigje yn de Opsjes.

en: Removing %s
fy: Smit %s fuort

en: Would you like to delete this folder and all of its videos or just remove its entry from the Library?
fy: Wolle jo dizze map fuortsmite en alle fideos dy't der yn steane of allinnich de fermelding yn de Bibleteek?

en: This item is a folder.  When you remove a folder, any items inside that folder will be deleted.
fy: Dit ûnderdiel is in map.  As jo in map fuortsmite, wurde alle ûnderdielen yn die map ek fuortsmiten.

en: %d days
fy: %d dagen

en: %d hours
fy: %d oeren

en: %d minutes
fy: %d minuten

en: Expires in %s
fy: Ferrint yn %s

en: Will retry in %s
fy: Sil op 'e nij probearje yn %s

en: Paused
fy: Pausearre

en: WEB PAGE
fy: WEBSTEE

en: Total Down:
fy: Totaal Yn:

en: Down Rate:
fy: Ynlaad Werdearring:

en: Down Total:
fy: Yn Totaal:

en: Up Rate:
fy: Pp Werdearring:

en: Up Total:
fy: Op Totaal:

en: Web page:
fy: Webstee:

en: permalink
fy: permakeppeling

en: File link:
fy: Bestânskeppeling:

en: direct link to file
fy: direkte keppeling nei bestân

en: File type:
fy: Bestânstype

en: REVEAL LOCAL FOLDER
fy: LIT LOKALE MAP SJEN

en: REVEAL LOCAL FILE
fy: LIT LOKAAL BESTAN SJEN

en: Filename:
fy: Bestânsnamme

en: Down Total
fy: Ynlaad Totaal

en: Up Total
fy: Op Totaal

en: Download Details
fy: Ynlaad Details

en: downloading...
fy: ynlade...

en: %s remaining
fy: %s te gean

en: starting up...
fy: dwaande mei opstarten...

en: Removing %s items
fy: Smit %s items fuort

en: One or more of these videos was not downloaded from a channel.  Would you like to delete these items or just remove their entries from the Library?
fy: Ien of mear fan dizze fideos wie net ynladen fan in kanaall.  Wolle jo dizze fuortsmite of allinnich de fermelding yn de Bibleteek?

en: One or more of these items is a folder.  When you remove or delete a folder, any items inside that folder will also be removed or deleted.
fy: Ien of mear fan dizze ûnderdielen is in map. As jo in map fuortsmite, sille alle ûnderdielen yn die map ek fuortsmiten wurde.

en: Database too new
fy: Database te nij

en: You have a database that was saved with a newer version of $shortAppName. You must download the latest version of $shortAppName and run that.
fy: Jo hawwe in database dy't bewarre wie mei in nijere ferzje fan $shortAppName. Jo moatte de lêste ferzje tnlade fan $shortAppName en die gebrûke.

en: %d day
fy: %d dei

en: %d months
fy: %d moannen

en: Rename Channel
fy: Werneam Kanaal

en: Enter a new name for the channel %s
fy: Jou in nije namme foar it kanaal %s

en: Error loading feed
fy: Flater by it laden fan feed

en: Couldn't load the feed at %s (%s).
fy: Koe de feed net lade op %s (%s).

en: Would you like to keep the feed?
fy: Wolle jo de feed bewarje?

en: Bad content-type
fy: Ferkeard ynhâld-type

en: Channel is not compatible with $shortAppName!
fy: Kanaal is net kompatible mei $shortAppName!

en: But we'll try our best to grab the files. It may take extra time to list the videos, and descriptions may look funny.  Please contact the publishers of $url and ask if they can supply a feed in a format that will work with $shortAppName.
    
    Do you want to try to load this channel anyway?
fy: Mar wy dogge ús bêst om de bestannen te krijen. It kin ekstra tiid nimme om de fideos te sammmeljen, en de omskriuwings kinne der frjemd útsjen.  Nim kontakt op mei de publisearders fan $url en freegje oft se in feed jaan kinne dy't wol wurket yn $shortAppName.
    
    Wolle jo it toch probearje?

en: Search
fy: Sykje

en: %s database save succeeded
fy: %s database bewarjen slagge

en: The database has been successfully saved. It is now safe to quit without losing any data.
fy: De database is súksesfol bewarre. It is no feilich om ôf te sluten.

en: %s database save failed
fy: %s database bewarje mislearre

en: %s was unable to save its database: Disk Full.
    We suggest deleting files from the full disk or simply deleting some movies from your collection.
    Recent changes may be lost.
fy: %s wie net yn steat om de database te bewarjen: Skiif Fol.
    Wy stelle foar om bestannen fuort te smiten fan de skiif of ienfâldich films út Myn Kolleksje fourt te smiten.
    Resint wizigings kinne ferlern wurde.

en: Library
fy: Bibleteek

en: Downloading
fy: Dwaande mei ynladen

en: Error: %s
fy: Flater: %s

en: Can't connect
fy: Kin gjin ferbining krije

en: Connection Error: %s
fy: Ferbiningsflater: %s

en: SSL connection error
fy: SSL ferbiningsflater

en: HTTP error
fy: HTTP flater

en: Bad Status Line: %s
fy: Foute Steat Rigel: %s

en: Bad Header Line: %s
fy: Foute Haadrigel: %s

en: Bad Chunk size: %s
fy: Foute Ofmjitting Chunk: %s

en: Expected CRLF got: %r
fy: Ferwachte CRLF krigen: %r

en: %s closed connection
fy: %s slút ferbining

en: File not found
fy: Bestân net fûn

en: Got 404 status code
fy: Krige 404 steatkoade

en: Bad Status Code: %s
fy: Foute Steatkoade: %s

en: Authorization failed
fy: Autorisaasje mislearre

en: Internal Error
fy: Ynterne flater

en: Pipeline request never started
fy: Pipeline fersyk net starte

en: Timeout
fy: Tiid ferstrutsen

en: Connection to %s timed out
fy: Ferbining nei %s ferrûn

en: Connection closed
fy: Ferbining sluten

en: Internal Error: Not ready to send
fy: Ynterne Flater: Net klear om te stjoeren

en: Custom Channels
fy: Eigen Kanalen

en: You are running a version of $longAppName with a custom set of channels.
fy: Jo brûke in ferzje fan $longAppName  mei in eigen groep fan kanalen.

en: Example Playlist
fy: Foarbyl Ofspyllist

en: activity
fy: aktiviteit

en: Flash URL Scraping Error
fy: Flash URL Scraping Flater

en: starting up
fy: dwaande mei opstarten

en: Subscribing to multiple channels
fy: Ynskriuwe by ferskate kanalen

en: Create %d channels?
fy: %d kanalen meitsje?

en: Adding %d channels to a new folder
fy: Foecht %d kanalen ta oan nij map

en: Enter a name for the new channel folder
fy: Jou in namme foar de nije kanaalmap

en: NOTE: You are already subscribed to %d of these channels.  These channels will stay where they currently are.
fy: LET OP: Jo binne al ynskreaun by %d fan dizze kanalen.  Dizze kanalen sille wêr't se no binne.

en: Subscription error
fy: Ynskriuw flater

en: This $shortAppName channel file has an invalid format: $url. Please notify the publisher of this file.
fy: Dit $shortAppName kanaal bestân hat in fout formaat: $url. Meld dit asjebleaft oan de publisearder fan dit bestân.

en: This $shortAppName channel file has the wrong content type: $url. Please notify the publisher of this file.
fy: Dit $shortAppName kanaalbestân hat it ferkearde ynhâldtype: $url. Meld dit asjebleaft oan de publisearder fan dit bestân.

en: Could not download the $shortAppName channel file: $url.
fy: Koe net it $shortAppName kanaalbestân ynlade: $url.

en: Invalid Torrent
fy: Foute Torrent

en: The torrent file %s appears to be corrupt and cannot be opened. [OK]
fy: It torrent bestân %s liket korrupt te wêzen en kin net iepene wurde. [OK]

en: Rename Channel Folder
fy: Werneam Kanaalmap

en: Enter a new name for the channel folder %s
fy: Jou in nije namme foar de kanaalmap %s

en: Rename Playlist Folder
fy: Werneam Ofspyllistmap

en: Enter a new name for the playlist folder %s
fy: Jou in nije namme foar de ôfspyllistmap %s

en: Create Channel Folder
fy: Meitsje Kanaalmap

en: Create Playlist Folder
fy: Meitsje Ofspyllistmap

en: Enter a name for the new playlist folder
fy: Jou in namme foar de nije ôfspyllistmap

en: Update Channels Now
fy: Fernij Kanalen No

en: %d Downloaded Items
fy: %d Ynladen Underdielen

en: Play
fy: Ofspylje

en: Add to new playlist
fy: Foach ta oan nij ôfspyllist

en: Remove From Playlist
fy: Helje Ut Ofspyllist

en: Remove From the Library
fy: Helje út de Bibleteek

en: Mark as Unwatched
fy: Markearje as Net sjoen

en: %d Available Items
fy: %d Beskikbere Underdielen

en: Download
fy: Ynlade

en: %d Downloading Items
fy: %d Ynladen Underdielen

en: Cancel Download
fy: Stop Ynlaad

en: Pause Download
fy: Pausearje Ynlaad

en: Restart Upload
fy: Werstart Oplaad

en: Update Channel Now
fy: Fernij Kanaal No

en: Copy URL to clipboard
fy: Kopiearje URL nei klamboerd

en: Revert Title to Default
fy: Set Titel Tebek nei Standert

en: Play Just This Video
fy: Spylje Allinnich Dizze Fideo

en: Rename Playlist
fy: Werneam Ofspyllist

en: %s Version Alert
fy: %s Ferzje Alarm

en: A new version of %s is available. Would you like to download it now?
fy: In nije ferzje fan %s is beskikber. Wolle jo dizze no ynlade?

en: %s Version Check
fy: %s Ferzjekontrôle

en: %s is up to date.
fy: %s is by de tiid.

en: Are you sure you want to quit?
fy: Witte jo seker dat jo ôfslute wolle?

en: Invalid Value
fy: Foute Wearde

en: %s is invalid.  You must enter a non-negative number.
fy: %s is fout. Jo moatte in net-negatief nûmer jaan.

en:  - Invalid URL
fy:  - Foute URL

en: The address you entered is not a valid URL.
    Please double check and try again.
fy: It adres dy't jo ynfold hawwe is net in goeie URL.
    Kontrolearje asjebleaft nochris en probearje op 'e nij.

en: $shortAppName - Add Channel
fy: $shortAppName - Foech Kanaal ta

en: Enter the URL of the channel to add
fy: Jou de URL fan it kanaal om ta te foegjen

en: $shortAppName - Add Miro Guide
fy: $shortAppName - Foech Miro Gids Ta

en: Enter the URL of the Miro Guide to add
fy: Jou de URL fan de ta te foegjen Miro Gids

en: Enter a new name for the playlist %s
fy: Jou in nije namme foar de ôfspyllist %s

en: Create Playlist
fy: Meitsje Ofspyllist

en: Enter a name for the new playlist
fy: Jou in namme foar de nije ôfspyllist

en: Could not write to %s
fy: Koe net skriuwe nei %s

en: Not enough disk space
fy: Net genôch skiifromte

en: %s MB required to store this video
fy: %s MB nedich om dizze fideo te bewarjen

en: Corrupt Torrent
fy: Korrupte Torrent

en: The torrent file at %s was not valid
fy: It torrent bestân by %s wie net korrekt

en: Torrent file deleted
fy: Torrent bestân fuortsmiten

en: _Open
fy: _Iepenje

en: Check _Version
fy: Kontrolearje _Ferzje

en: _Remove Video
fy: _Fideo Fuortsmite

en: _Remove Videos
fy: _Fideos Fuortsmite

en: Re_name Video
fy: Fideo Wer_neame

en: Save Video _As...
fy: Bewarje Fideo _As...

en: Save Videos _As...
fy: Bearje Fideos _As...

en: Copy Video _URL
fy: Kopiearje Fideo _URL

en: _Quit
fy: _Ofslute

en: Cu_t
fy: Kni_ppe

en: _Copy
fy: _Kopiearje

en: _Paste
fy: _Plakke

en: Select _All
fy: Selektearje _Alles

en: _Delete
fy: _Fuortsmite

en: Add _Channel
fy: Foech _Kanaal ta

en: New Searc_h Channel...
fy: Nij Syk_h Kanaal...

en: New _Folder...
fy: Nije _Map...

en: Add Channel _Guide...
fy: Foech Kanaal_Gids ta...

en: Update _All Channels
fy: Fernij _Alle Kanalen

en: _Send this channel to a friend
fy: _Stjoer dit kanaal nei in freon

en: Copy Channel _Link
fy: Kopiearje Kanaal _Keppeling

en: New _Playlist
fy: Nije _Ofspyllist

en: New Playlist Fol_der
fy: Nije Ofspyllist Ma_p

en: Re_name Playlist
fy: Wer_neam Ofspyllist

en: _Remove Playlist
fy: _Smit Ofspyllist fuort

en: _Remove Playlists
fy: _Smit Ofspyllisten fuort

en: _Remove Playlist Folders
fy: _Smit Ofspyllistmappen fuort

en: _Remove Playlist Folder
fy: _Smit Ofspyllistmap fuort

en: _Play
fy: _Spylje

en: _Next Video
fy: _Folgjende Fideo

en: _Previous Video
fy: _Foarige Fideo

en: Skip _Forward
fy: Stap _Foarút

en: Skip _Back
fy: Stap _Tebek

en: Volume _Up
fy: Volume _Omheech

en: Volume _Down
fy: Volume _Omleech

en: _Fullscreen
fy: _Folslein Skerm

en: _About
fy: _Oer

en: _Donate
fy: _Donearje

en: Report a _Bug
fy: Rapportearje in _Bug

en: _Video
fy: _Fideo

en: _Channels
fy: _Kanalen

en: _Playlists
fy: _Ofspyllisten

en: P_layback
fy: O_fspylje

en: Play Unwatched ($numUnwatched)
fy: Spilje Net besjoen ($numUnwatched)

en: Pause All Downloads ($numDownloading)
fy: Pausearje Alle Ynlaadaksjes ($numDownloading)

en: Resume All Downloads ($numPaused)
fy: Gean Fierder Mei Alle Ynlaadaksjes ($numPaused)

en: Migrate
fy: Migrearje

en: Don't Migrate
fy: Net Migrearje

en: Remove Entry
fy: Ynfier fuortsmite

en: Delete File
fy: Bestân fuortsmite

en: Delete Files
fy: Bestannen fuortsmite

en: Keep Videos
fy: Bewarje Fideos

en: Delete Videos
fy: Smit Fideos Fuort

en: Create Channel
fy: Meitsje Kanaal

en: Add Into New Folder
fy: Foech ta Yn Nije Map

en: Keep
fy: Bewarje

en: Not Now
fy: No Net

en: Close to Tray
fy: Slút nei Systeemfak

en: New Search Channel
fy: Nij Sykkanaal

en: A search channel contains items that match a search term.
fy: In sykkanaal hat ûnderdielen gelyk oan in sykterm

en: Remove %s
fy: Smit %s fuort

en: Are you sure you want to remove the guide %s?
fy: Witte jo seker dat jo de gids %s fuortsmite wolle?

en: Are you sure you want to remove %s
fy: Witte jo seker dat jo %s fuortsmite wolle

en: Remove %s channels
fy: Smit %s kanalen fuort

en: Are you sure you want to remove these %s playlists
fy: Witte jo seker dat jo dizze %s ôfspyllisten fuortsmite wolle

en: What would you like to do with the videos in this channel that you've downloaded?
fy: Wat wolle jo dwaan mei de fideos yn dit kanaal dy't jo ynladen hawwe?

en: What would you like to do with the videos in these channels that you've downloaded?
fy: Wat wolle jo dwaan mei de fideos yn dizze kanalen dy't ynladen hawwe?

en: Are you sure you want to remove %s?  Any downloads in progress will be canceled.
fy: Witte jo seker dat jo %s fuortsmite wolle? Alle ynlaadaksje dy't noch dwaande binne wurde dan ôfbrutsen.

en: Are you sure you want to remove these %s channels?  Any downloads in progress will be canceled.
fy: Witte jo seker dat jo dizze %s kanalen fuortsmite wolle?  Alle ynlaadaksje dy't noch dwaande binne wurde dan ôfbrutsen.

en: Are you sure you want to remove %s?
fy: Witte jo seker dat jo %s fuortsmite wolle?

en: Are you sure you want to remove these %s channels?
fy: Witte jo seker dat jo dizze %s kanalen fuortsmite wolle?

en: Stop watching %s
fy: Stop mei %s

en: Are you sure you want to stop watching %s?
fy: Witte jo seker dat jo stoppe wolle mei sjen nei %s?

en: Stop watching %s directories
fy: Stop mei sjen nei %s mappen

en: Are you sure you want to stop watching these %s directories?
fy: Witte jo seker dat jo stoppe wolle mei sjen nei dizze %s mappen?

en: 1 day
    3 days
    6 days
    10 days
    1 month
    Never
fy: 1 dei
    3 dagen
    6 dagen
    10 dagen
    1 moanne
    Noait

en: <b>Searching for Videos</b>
fy: <b>Sykje nei Fideos</b>

en: <b>Would you like Miro to look for video files on your computer?</b>
fy: <b>Wolle jo dat Miro siket nei fideo bestannen op jo kompjûter?</b>

en: <b>Would you like to run Miro when your computer starts up?</b>
fy: <b>Wolle jo dat Miro start as jo jo kompjûter oansette?</b>

en: <b>You're done!</b>
    
    Setup is complete -- now you can find some channels and start watching.
    
    <b>Don't Wait:</b> Miro is different than watching webpage videos -- publishers can offer big, high quality videos.  So don't sit around waiting for videos: start some downloads and check back later.
    
    <b>Leave it On:</b> Miro regularly checks channels for new videos and downloads in the background.  Leaving it running means you'll have new videos when you're ready to watch.
    
    <b>Don't Worry About Disk Space:</b> Like a TiVo, Miro features an 'expiration' system that helps clean out older videos to make room for new videos.  You can always keep a video permanently by clicking 'save' and you can set a channel's settings to save videos automatically.
    
    <b>Go Big:</b> The button to the right of the play button shows videos fullscreen.
    
    <b>Find Videos:</b> The Miro Guide has hundreds of internet TV channels, all of them are free.  Just click 'ADD' to watch a channel.
fy: <b>Jo binne klear!</b>
    
    De Ynstallaasje is kompleet -- no kinne jo in pear kanalen fine en begjinne mei te sjen.
    
    <b>Wachtsje net:</b> Miro is oars as it besjen fan webside fideos -- publisearders kinne grutte, hege kwaliteit fideos oanbiede.  Dus bliuw net wachtsjen op fideos: start in pear ynlaadaksjes en kontrolearje letter nochris.
    
    <b>Lit it Oan:</b> Miro kontroleart regelmjittich kanalen foar nije fideos en laad yn yn de eftergrûnd.  Ona stean litte betsjut dat jo nije fideos hawwe as jo der klear foar binne.
    
    <b>Wès net bang oer skiifromte:</b> Lyk as in TiVo, hat Miro in 'ferrin' systeem dat helpt mei it opskjinjen fan âlde fideos om plak te meitsjen foar nije fideos.  Jo kinne altiid in fideo permanent bewarje troch op 'bewarje' te klikken en jo kinne in kanaal ynstelle om fideos automatysk te bewarjen.
    
    <b>Gean Grut:</b> De knop oan de rjochterkant fan de ôfspilknop toant fideos op folslein skerm.
    
    <b>Fin Fideos:</b> De Miro Gids hat hunderten ynternet TV kanalen, se binne allegear fergees.  Klik gewoan op 'TAFOEGJE' om in kanaal te besjen.

en: C_hannel:
fy: K_anaal

en: C_reate Channel
fy: M_eitsje Kanaal

en: Every 30 minutes
    Every hour
    Manually
fy: Elke 30 minuten
    Elk oer
    Hânmjittich

en: In This:
fy: Hjir Yn:

en: Miro can find all the videos on your computer to help you organize your collection.
fy: Miro kin alle fideos fine op jo kompjûter om jo te helpen jo kolleksje te organisearjen.

en: Preferences
fy: Foarkarren

en: Restrict to my full _home folder
fy: Behein oant myn folle _thúsmap

en: Search _Engine:
fy: Syk _Masine:

en: Search _custom folder:
fy: Syk _eigen map:

en: Select Movies Directory
fy: Selektearje Filmsmap

en: Select custom search directory
fy: Selektearje eigen sykmap

en: The next few screens will help you set up Miro so that it works best for you.  Here's the first question.
fy: De folgjende skermen sille jo helpe Miro yn testellen sa dat it wurkt sa as jo dat wolle.  Hjir is de earste fraach.

en: We recommend that you allow Miro to launch when your computer starts up.  This way, videos that haven't finished downloading can finish and new videos on your channels will be ready when you want to watch.
fy: It wurd oanrikkemandearre dat jo Miro tastean te starten as jo kompjûter opstart.  Op dizze maier, fideos dy't net folslein ynladen binne kinne fierder gean en nije fideos op jo kanalen sille klear wêze as jo se besjen wolle.

en: Welcome to Internet TV.  There's a lot you can do with Miro: automatically download videos from your favorite channels, watch new videos one after the other, download torrents, recommend videos to friends, and lots more.
fy: Wolkom by Ynternet TV.  Der is in protte wat jo dwaan kinne mei Miro: automatysk fideos ynlade fan jo favorite kanalen, nije fideos efter inoar besjen, torrents ynlade, fideos oan freonen trochjaan, en folle mear.

en: You've selected a new folder to download movies to.  Should Miro migrate your existing downloads there?  (Currently dowloading movies will not be moved until they finish.)
fy: Jo hawwe in nije map selektearre om films nei yn te laden. Moat Miro jo beateande ynladen bestannen hjir nei ta migrearje?  (Aktuele ynlaadaksjes sille net ferpleatst wurde oant se klear binne.)

en: _Add Folder
fy: _Foech Map ta

en: _Search
fy: _Sykje

en: _Search For:
fy: _Sykje nei:

en: About $longAppName
fy: Oer $longAppName

en: Add Channel
fy: Foech Kanaal ta

en: Please enter the URL of the channel you'd like to add.
fy: Jou asjebleaft de URL fan it kanaal dat jo tafoegje wolle.

en: Copy log to clipboard
fy: Kopiearje loch nei klamboerd

en: Open up the bug tracker
fy: Iepen de bug tracker

en: Please help us fix it. Copy and paste all the
    information into our bug tracker and tell us what you were doing when the
    problem occurred.
fy: Help ús asjebleaft it te meitsjen. Kopiearje en plak alle
    ynformaaasje yn ús bug tracker en fertel ús wat jo dienen as it
    probleem barde.

en: Then, please restart $longAppName (or you may keep getting related errors). Sorry for the inconvenience. $longAppName is still in beta, but with your help we're fixing problems fast!
fy: Dernei, start $longAppName op 'e nij (of jo kinne deselde flaters krije). Sorry foar it ûngemak. $longAppName is noch steeds beta, mar mei jo help fikse wy problemen fluch!

en: You found a bug in $longAppName!
fy: Jo ha in bug fûn yn $longAppName!

en: But we'll try our best to grab the files. It may take extra time to list the videos, and descriptions may look funny.
fy: Mar wy dogge ús bêst om de bestannen te krijen. It nimt wat ekstra tiid, en omskriuwings kinne de frjemd útsjen.

en: Please contact the publishers of
fy: Nim asjebleaft kontakt op mei de publisearders fan

en: and ask if they can supply a feed in a format that will work with $shortAppName.
fy: en freegje at se in feed jaan kinne dy't wurket mei $shortAppName.

en: You've selected a new folder to download movies to.  Should $shortAppName migrate your existing downloads there?(Currently dowloading movies will not be moved until they finish)
fy: Jo hawwe in nije map selektearre om films nei yn te laden. Moat $shortAppName jo besteande ynladen bestannen derhinne migrearje? (Aktuele ynladen films sille net ferpleatst wurde oant se dien binne).

en: Channel requires authentication
fy: Kanaal hat autentikaasje nedich

en: Please enter the username and password given to you by this channel's publisher.
fy: Jou de brûkersnamme en it wachtwurd dat jo krigen hawwe fan de publisearder.

en: (WARNING: Changes won't go into effect until you restart $longAppName.)
fy: (WARSKOGING: Wizigings binne aktyf nei dat jo $longAppName op 'e nij start hawwe.)

en: Add Folder...
fy: Foech Map ta...

en: By default, videos expire after
fy: Standert, ferrinne fideos nei

en: Close to tray so that downloads can continue.
fy: Slút nei systeemfak, sadat it ynladen trochgean kin.

en: Every 30 minutes
fy: Elke 30 minuten

en: Every hour
fy: Elk oer

en: Folder
fy: Map

en: Manually
fy: Hânmjitich

en: Store downloaded videos in this folder:
fy: Bewarje ynladeen fideos yn dizze map:

en: WARNING: This setting will not go into effect until you restart $longAppName.
fy: (WARSKOGING: Dizze ynstelling is aktyf nei dat jo $longAppName op 'e nij start hawwe.)

en: When I click the red close button:
fy: As ik klik op de reade slútknop:

en: Channel:
fy: Kanaal

en: Search Engine:
fy: Sykmasine:

en: $longAppName can find all the videos on your computer to help you organize your collection.
fy: $longAppName kin alle fideos fine op jo kompjûter om te helpen mei it organisearjen fan jo kolleksje.

en: $longAppName regularly checks channels for new videos and downloads in the background.  Leaving it running means you'll have new videos when you're ready to watch.
fy: $longAppName kontrolearret regelmjittich kanalen op nije fideos en laad se yn yn de eftergrûn.  As jo it oanlitte betsjut dat dat jo nije fideos hawwe as jo klear binne om te sjen.

en: $shortAppName First Time Setup
fy: $shortAppName Earste Ynstelle

en: Cancel Search
fy: Stop mei Sykjen

en: Change
fy: Wizigje

en: Don't Worry About Disk Space:
fy: Meitsje jo gjin sorgen om skiifromte:

en: Find Videos:
fy: Fyn Fideos:

en: Go Big:
fy: Gean grut:

en: Leave it On:
fy: Lit it Oan

en: Like a TiVo, $longAppName features an 'expiration' system that helps clean out older videos to make room for new videos.  You can always keep a video permanently by clicking 'save' and you can set a channel's settings to save videos automatically.
fy: As in TiVo, hat $longAppName in 'ferrin' systeem dat helpt om âlde fideos fuort te smite om plak te meitsjen foar nije.  Jo kinne altiid in fideo permanent hâlde troch te klikken op 'bewarje' en jo kinne in kanaal ynstelle om fideos automatysk te bewarjen.

en: Now you can explore the Channel Guide
    and start watching.  A few tips to get started:
fy: No kinne jo de KanalGids besjen
    en begjinne mei sjen.  In pear tips om te starten:

en: Reset Search
fy: Westel Sykopdracht

en: Restrict to all my personal files.
fy: Behein oant myn persoanlike bestannen.

en: Search custom folder:
fy: Sykje yn eigen map

en: The button to the right of the play button shows videos fullscreen.
fy: De knop rjochts fan de ôfspylknop toant fideos op it folsleine skerm.

en: The next few screens will help you set up $longAppName so that it works best for you.
fy: De folgjende skermen sille jo helpe $longAppName yn te stellen, sa dat it it bêste wurket foar jo.

en: We recommend that you have $longAppName launch when your computer starts up.  This way, videos in progress can finish downloading and new videos can be downloaded in the background, ready when you want to watch.
fy: Wy rêde jo oan dat $longAppName start as jo kompjûter opstart. Sa kinne net foltôge ynlaadaksjes foltôge wurde en nije fideos kinne op de eftergrûn ynladen wurde, sa dat se klear binne as jo tiid hawwe om te sjen.

en: Would you like $longAppName to look for video files on your computer?
fy: Wolle jo dat $longAppName siket nei fideo bestannen op jo kompjûter?

en: Would you like to run $shortAppName on startup?
fy: Wolle jo $shortAppName starte as de kompjûter opstart?

en: You're done!
fy: Jo binne klear!

en: Release Notes:
fy: Utjefte Notysjes:

en: Question
fy: Fraach

en: Device
fy: Apparaat

note: The top level label
en: Recognized Bluetooth Devices
fy: Herkende Bluetooth Apparaten

en: _Select a device from the following list:
fy: Selektear in apparaat fan de folgende list

note: The search button
en: S_earch
fy: _Sykje

note: The device category filter
en: Device _category:
fy: Apparaat _Kategory

en: Select the device category to filter above list
fy: Selektear de apparaat kategory om list hjir boppe te filterjen

note: The device type filter
en: Device _type:
fy: _Apparaat type

en: All types
fy: Alle typen

en: Phone
fy: Tillefoan

en: Computer
fy: Kompjûter

en: Network
fy: Netwurk

en: Keyboard
fy: Toetseboerd

en: Mouse
fy: Mûs

en: Camera
fy: Kamera

en: Printer
fy: Ofdrukker

en: Bluetooth device
fy: Bluetooth apparaat

en: Device has been switched off
fy: Apparaat is ût zetten

en: Send File...
fy: Stjoer Triem...

en: From:
fy: Fan:

note: #-#-#-#-#  12 (webarchiver)  #-#-#-#-# i18n: file: archiveviewbase.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: To:
fy: Oan:

en: _Edit
fy: Be_wurkje

en: _View
fy: By_ld

en: Warning
fy: Warskôging

en: About
fy: Oer

en: Add Torrent
fy: Torrent tavoegje

en: Address
fy: Adres

en: Availability
fy: Beskikberheid

en: Down Speed
fy: Delhelsnelheid

en: Keyword
fy: Trefwurd

en: Move
fy: Ferpleatse

note: #-#-#-#-#  6 (domtreeviewer)  #-#-#-#-# i18n: file: domtreeviewbase.ui:276 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, nodeAttributes)
en: Name
fy: Namme

en: Other
fy: Oare

en: Share Ratio
fy: Ratio

en: Size
fy: Grutte

en: Stop
fy: Stopje

en: Submit
fy: Yntsjinje

en: Up Speed
fy: Uploadsnelheid

en: Update
fy: Bywurkje

en: seconds
fy: sekonden

en: From
fy: Fan

en: To
fy: Oan

en: Enabled
fy: Ynskeakele

en: New Password
fy: Nij wachtwurd

en: Move To
fy: Ferpleatse Nei

en: Files
fy: Triemmen

en: On
fy: Oan

en: Down
fy: Omleech

en: Up
fy: Omheech

en: Priority
fy: Prioriteit

en: Info
fy: Ynfo

en: Port:
fy: Poarte:

en: Server:
fy: Tsjinner:

en: Address:
fy: Adres:

en: _Add Torrent
fy: Torrent t_afoege

en: Unselect All
fy: Neat selektearje

en: _Toolbar
fy: Ar_kbalken

en: _Columns
fy: _Kolommen

en: Remove Torrent
fy: Torrent fuortsmite

en: Queue Torrent Up
fy: Torrent omheech yn rij

en: Queue Torrent Down
fy: Torrent omleech yn rij

en: <b>Tracker Status:</b>
fy: <b>Trackersteat:</b>

en: <b>Next Announce:</b>
fy: <b>Earstfolgjende oankondiging:</b>

en: <b># of files:</b>
fy: <b>Oantal triemen:</b>

en: <b>Name:</b>
fy: <b>Namme:</b>

en: Days
fy: Dagen

en: Date:
fy: Datum:

en: Translate Web Page
fy: Webside oersette

en: Translate Web &Page
fy: Web&side oersette

en: &English To
fy: Fan &Ingelsk nei

en: &French To
fy: Fan &Frânsk nei

en: &German To
fy: Fan &Dútsk nei

en: &Spanish To
fy: Fan &Spaansk nei

en: &Portuguese To
fy: Fan &Portugeesk nei

en: &Italian To
fy: Fan &Italjaansk nei

en: &Dutch To
fy: Fan &Nederlânsk nei

en: &Chinese (Simplified)
fy: &Sineesk (Ferienfâldige)

en: Chinese (&Traditional)
fy: Sineesk (&Tradysjoneel)

en: &Dutch
fy: &Nederlânsk

en: &French
fy: &Frânsk

en: &German
fy: D&útsk

en: &Italian
fy: &Italjaansk

en: &Japanese
fy: &Japansk

en: &Korean
fy: &Koreaansk

en: &Norwegian
fy: &Noarsk

en: &Portuguese
fy: &Portugeesk

en: &Russian
fy: &Russysk

en: &Spanish
fy: &Spaansk

en: &English
fy: &Ingelsk

en: &Chinese (Simplified) to English
fy: Fan &Sineesk (Fierienfâldige) nei Ingelsk

en: Chinese (&Traditional) to English
fy: Fan Sineesk (&Tradysjoneel) nei Ingelsk

en: &Japanese to English
fy: fan &Japansk nei Ingelsk

en: &Korean to English
fy: fan &Koreaansk nei Ingelsk

en: &Russian to English
fy: fan &Russysk nei Ingelsk

en: Cannot Translate Source
fy: Boarne kin net oersetten wurde

en: Only web pages can be translated using this plugin.
fy: Allinnich websiden kinne mei dizze plugin oersetten wurde.

en: Only full webpages can be translated for this language pair.
fy: Allinnich folsleine websiden kinne mei dizze twa talen oersetten wurde.

en: Translation Error
fy: Oersetfout

en: Malformed URL
fy: Ferkeard foarme URL-adres

en: The URL you entered is not valid, please correct it and try again.
fy: It URL-adres dat jo opjoegen is net jildich. Ferbetterje dit en besykje it nochris.

en: &Crashes
fy: &Fêstrinners

en: All Pages of This Crash
fy: Alle siden fan dizze fêstrinner

en: No Recovered Crashes
fy: Gjin weromhelle fêstrinners

en: &Clear List of Crashes
fy: List mei &fêstrinners opskjinje

en: View F&ilter
fy: Werjeftef&ilter

en: Allow to filter the currently displayed items by filetype.
fy: Tastean om de items dy no te sjen binne op triemtype te filterjen.

en: Clear Filter Field
fy: Filterfjild wiskje

en: Clear filter field<p>Clears the content of the filter field.</p>
fy: Filterfjild wiskje<p>Wisket de ynhâld fan it filterfjild.</p>

en: Enter here a text which an item in the view must contain anywhere to be shown.
fy: Fier hjir in term yn mei de namme fan in item om sjen te litten.

en: Filter Field
fy: Filterfjild

en: Only Show Items of Type
fy: Allinnich items sjen litte fan dit type

en: Use Multiple Filters
fy: Meardere filters brûke

en: Show Count
fy: Telling sjen litte

en: Reset
fy: Weromsette

note: i18n: file: dirfilterplugin.rc:11 i18n: ectx: ToolBar (locationToolBar)
en: Filter Toolbar
fy: Filterbalke

en: No error
fy: Gjin fout

en: Index size exceeded
fy: Oer de yndeksmjitte

en: DOMString size exceeded
fy: Oer de grutte fan DOM-tekenrige hinne

en: Hierarchy request error
fy: Fout yn hiërargy fersyk

en: Wrong document
fy: Ferkeard dokumint

en: Invalid character
fy: Unjildich teken

en: No data allowed
fy: Gjin data tastien

en: No modification allowed
fy: Gjin wiziging tastien

en: Not found
fy: Net fûn

en: Not supported
fy: Net stipe

en: Attribute in use
fy: Attribút yn gebrûk

en: Invalid state
fy: Unjildige status

en: Syntax error
fy: Syntaksflater

en: Invalid modification
fy: Unjildige wiziging

en: Namespace error
fy: Namespace-fout

en: Invalid access
fy: Unjildige tagong

en: Unknown Exception %1
fy: Unbekende útsûndering %1

en: Add attribute
fy: Attribút taheakje

en: Change attribute value
fy: Attribútwearde wizigje

en: Remove attribute
fy: Attribút wiskje

en: Rename attribute
fy: Attribút werneame

en: Change textual content
fy: Tekstuele ynhâld wizigje

en: Insert node
fy: Knooppunt ynfoegje

en: Remove node
fy: Knooppunt wiskje

en: Move node
fy: Knooppunt ferpleatse

en: Edit Element
fy: Elemint bewurkje

en: &Append as Child
fy: Tapasse &as subûnderdiel

en: Insert &Before Current
fy: Ynfoegje foar de &besteande

en: Edit Text
fy: Tekst bewurkje

en: Edit Attribute
fy: Attributen bewurkje

en: DOM Tree for %1
fy: DOM-beamstruktuer foar %1

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:125 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, m_listView)
en: DOM Tree
fy: DOM-beamstruktuer

en: Move Nodes
fy: Knooppunten ferpleatse

en: Save DOM Tree as HTML
fy: DOM-beamstruktuer opslaan as HTML

en: File Exists
fy: Triem bestiet

en: Do you really want to overwrite: 
    %1?
fy: Wolle jo dizze triem oerskriuwe: 
    %1

en: Overwrite
fy: Oerskriuwe

en: Unable to Open File
fy: Triem koe net iepene wurde

en: Unable to open 
     %1 
     for writing
fy: %1 
    koe net iepene wurde 
     om hinne te skriuwen.

en: This URL 
     %1 
     is not valid.
fy: Dit URL-adres:
     %1 
     is net jildich.

en: Delete Nodes
fy: Knooppunten wiskje

en: <Click to add>
fy: <Klikje om ta te heakjen>

en: Delete Attributes
fy: Attributen wiskje

en: Message Log
fy: Berjochtenlog

en: Show Message Log
fy: Berjochtenlog toane

en: Expand
fy: Utteare

en: Increase expansion level
fy: Uttearnivo fergrutsje

en: Collapse
fy: Ynklappe

en: Decrease expansion level
fy: Ynklapnivo ferlytsje

en: &Delete
fy: &Wiskje

en: Delete nodes
fy: Knooppunten wiskje

en: New &Element ...
fy: Nij &elemint...

en: New &Text Node ...
fy: Nij &tekstknooppunt...

en: Delete attributes
fy: Attributen wiskje

en: Show &DOM Tree
fy: &DOM-beamstruktuer toane

note: i18n: file: attributeeditwidget.ui:24 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Attribute &name:
fy: Attribút&namme:

note: i18n: file: attributeeditwidget.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Attribute &value:
fy: Attribút&wearde:

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:22 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, DOMTreeViewBase)
en: DOM Tree Viewer
fy: DOM-beamstruktuerwerjefte

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:94 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, messageHideBtn)
en: H&ide
fy: Ferber&gje

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:145 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: DOM Node Info
fy: Ynfo oer DOM-knooppunt

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:156 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_3)
en: Node &value:
fy: Knooppunt&wearde:

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:169 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2_2)
en: Node &type:
fy: Knooppunt&type:

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Namespace &URI:
fy: &URI-adres fan namespace:

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:195 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Node &name:
fy: Knooppunt&namme:

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:287 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, nodeAttributes)
en: Value
fy: Wearde

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:329 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyContent)
en: Appl&y
fy: &Tapasse

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:368 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: DOM Tree Options
fy: Opsjes foar DOM-beamstruktuer

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:374 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_pureCheckBox)
en: &Pure
fy: &Suver

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:384 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_showAttributesCheckBox)
en: Show &attributes
fy: &Attributen toane

note: i18n: file: domtreeviewbase.ui:394 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_highlightHTMLCheckBox)
en: Highlight &HTML
fy: &HTML markearje

note: #-#-#-#-#  6 (domtreeviewer)  #-#-#-#-# i18n: file: domtreeviewerui.rc:4 i18n: ectx: Menu (file) #-#-#-#-#  21 (ksig)  #-#-#-#-# i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 5
en: &File
fy: &Triem

note: #-#-#-#-#  6 (domtreeviewer)  #-#-#-#-# i18n: file: domtreeviewerui.rc:6 i18n: ectx: Menu (edit) #-#-#-#-#  21 (ksig)  #-#-#-#-# i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 8
en: &Edit
fy: Be&wurkje

note: #-#-#-#-#  6 (domtreeviewer)  #-#-#-#-# i18n: file: domtreeviewerui.rc:8 i18n: ectx: Menu (view) #-#-#-#-#  15 (fsview)  #-#-#-#-# i18n: file: fsview_part.rc:4
en: &View
fy: Byl&d

note: i18n: file: domtreeviewerui.rc:15 i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
fy: &Gean nei

note: #-#-#-#-#  6 (domtreeviewer)  #-#-#-#-# i18n: file: domtreeviewerui.rc:19 i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar) #-#-#-#-#  21 (ksig)  #-#-#-#-# i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 17
en: Main Toolbar
fy: Haadarkbalke

note: i18n: file: domtreeviewerui.rc:21 i18n: ectx: ToolBar (treeToolBar)
en: Tree Toolbar
fy: Beamstruktuerbalke

note: i18n: file: elementeditwidget.ui:24 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Element &name:
fy: Elemint&namme:

note: i18n: file: elementeditwidget.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Element &namespace:
fy: &Namespace fan elemint:

note: i18n: file: texteditwidget.ui:19 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Edit &text for text node:
fy: Tekst bewurkje foar &tekstknooppunt:

note: #-#-#-#-#  21 (ksig)  #-#-#-#-# i18n: tag string i18n: file standardtextbase.ui line 56
en: &OK
fy: &Ok

note: #-#-#-#-#  21 (ksig)  #-#-#-#-# i18n: tag string i18n: file standardtextbase.ui line 72
en: &Cancel
fy: Ofbre&kke

en: Create Image Gallery
fy: Ofbyldengalery meitsje

en: Image Gallery for %1
fy: Galery fan ôfbylden foar %1

en: Look
fy: Uterlik

en: Page Look
fy: Uterlik

en: &Page title:
fy: &Sidetitel:

en: I&mages per row:
fy: Ofbyld&en per rige:

en: Show image file &name
fy: Tri&emnamme fan ôfbylding sjen litte

en: Show image file &size
fy: Trie&mgrutte fan ôfbyld sjen litte

en: Show image &dimensions
fy: Ofmjittingen fan ôfb&yld sjen litte

en: Fon&t name:
fy: Namme fan le&ttertype:

en: Font si&ze:
fy: Tekengr&utte:

en: &Foreground color:
fy: &Foargrûnkleur:

en: &Background color:
fy: &Eftergrûnkleur...

en: &Save to HTML file:
fy: Op&slaan nei HTML-triem:

en: <p>The name of the HTML file this gallery will be saved to.</p>
fy: <p>De namme fan de HTML-triem wêr't dizze galery yn bewarre wurde sil.</p>

en: &Recurse subfolders
fy: Tro&chgean yn submappen

en: <p>Whether subfolders should be included for the image gallery creation or not.</p>
fy: <p>Of submappen sille brûkt wurde by it oanmeitsjen fan de ôfbyldengalery of net..</p>

en: Rec&ursion depth:
fy: Repetysjeniv&o:

en: Endless
fy: Sûnder ein

en: <p>You can limit the number of folders the image gallery creator will traverse to by setting an upper bound for the recursion depth.</p>
fy: <p>Jo kinne it oantal mappen dat de ôfbyldengalery omsette sil beheine troch in limyt foar de mapdjipte yn te stellen..</p>

en: Copy or&iginal files
fy: Or&izjinele triemmen kopiearje

en: <p>This makes a copy of all images and the gallery will refer to these copies instead of the original images.</p>
fy: <p>Dit makket in kopy fan alle ôfbylden en de galery sil ferwize nei dizze kopyen ynstee fan nei de orizjinele triemmen..</p>

en: Use &comment file
fy: Taljo&chtingentriem brûke

en: <p>If you enable this option you can specify a comment file which will be used for generating subtitles for the images.</p><p>For details about the file format please see the "What's This?" help below.</p>
fy: <p>As jo dizze opsje selektearje kinne jo in taljochtingentriem opjaan dat brûkt wurde sil foar it oanmeitsjen fan ûndertiteling foar de ôfbylden. </p><p>Foar details oer it ôfbyldformaat, klik hjirûnder op de "Wat is dit?"-help..</p>

en: Comments &file:
fy: Taljochtingen&triem:

en: <p>You can specify the name of the comment file here. The comment file contains the subtitles for the images. The format of this file is:</p><p>FILENAME1:<br />Description<br /><br />FILENAME2:<br />Description<br /><br />and so on</p>
fy: <p>Jo kinne de namme fan de taljochtingentriem hjir opjaan. Yn de taljochtingentriem sit de ûndertiteling foar de ôfbylden. De opmak fan dizze triem is: </p><p>TRIEMNAMME1:<br />beskriuwing<br /><br />TRIEMNAMME2:<br />Beskriuwing<br /> <br />ensfh...</p>

en: Thumbnails
fy: Miniaturen

en: Image format f&or the thumbnails:
fy: Ofbyld&formaat foar de miniaturen:

en: Thumbnail size:
fy: Miniatuergrutte

en: &Set different color depth:
fy: Ferskate kleurdjiptes yn&stelle:

en: &Create Image Gallery...
fy: Galery fan ôfbylden oanme&itsje...

en: Could not create the plugin, please report a bug.
fy: De plugin koe net oanmakke wurde. Stjoer asjebleaft in bugrapport yn.

en: Creating an image gallery works only on local folders.
fy: It oanmeitsjen fan in galery fan ôfbylden wurket allinnich by lokale mappen.

en: Creating thumbnails
fy: Miniaturen oanmeitsje

en: Could not create folder: %1
fy: De map %1 koe net oanmakke wurde.

en: <i>Number of images</i>: %1
fy: <i>Oantal ôfbylden</i>:%1

en: <i>Created on</i>: %1
fy: <i>Oanmakke op</i>:%1

en: <i>Subfolders</i>:
fy: <i>Submappen</i>:

en: Created thumbnail for: 
    %1
fy: Miniatuer oanmakke foar:
    %1

en: Creating thumbnail for: 
    %1
     failed
fy: It oanmeitsjen fan miniatuer foar:
    %1
    is mislearre

en: KB
fy: kB

en: Could not open file: %1
fy: De triem %1 koe net iepene wurde.

en: HTML Settings
fy: HTML-ynstellings

en: Java&Script
fy: Java&Skript

en: &Cookies
fy: &Koekjes

en: Autoload &Images
fy: Ofbyl&den automatysk lade

en: Enable Pro&xy
fy: Pro&ksy aktivearje

en: Enable Cac&he
fy: Lyts ûnt&hâld aktivearje

en: Cache Po&licy
fy: Lyts ûnthâld be&lied

en: &Keep Cache in Sync
fy: Lyts ûnthâld syngroan &hâlde

en: &Use Cache if Possible
fy: Lyts ûnthâld  br&ûke, as mooglik

en: &Offline Browsing Mode
fy: Sûnder ferbining sneuperm&odus

en: I can not enable cookies, because the cookie daemon could not be started.
fy: Koekjes koenen net aktivearre wurde, omdat de koekje daemon net start wurde koe.

en: Cookies Disabled
fy: Koekjes útsetten

en: Media Player
fy: Mediaspiler

en: Pause
fy: Skoftsje

en: Not a sound file
fy: Gjin lûdstriem

en: Change Browser Identification
fy: Blêder-identifikaasje wizigje

en: Change Browser &Identification
fy: Blêder&identifikaasje wizigje

en: Version %1
fy: Ferzje %1

en: Version %1 on %2
fy: Ferzje %1 op %2

en: %1 %2 on %3
fy: %1 %2 op %3

en: Identify As
fy: Identifisearje as

en: Default Identification
fy: Standert identifikaasje

en: Apply to Entire Site
fy: Tapasse op de hiele webstee

en: Configure...
fy: Ynstelle...

en: Validate Web Page
fy: Webstee falidearje

en: &Validate Web Page
fy: Webstee &falidearje

en: Validate &HTML
fy: &HTML falidearje

en: Validate &CSS
fy: &CSS falidearje

en: Validate &Links
fy: Keppe&lingen falidearje

en: C&onfigure Validator...
fy: Falidator &ynstelle...

en: Cannot Validate Source
fy: Boarne koe net falidearre wurde.

en: You cannot validate anything except web pages with this plugin.
fy: Jo kinne allinnich websiden falidearje mei dizze plugin.

en: Upload Not Possible
fy: Opladen net mooglik

en: Validating links is not possible for local files.
fy: Falidearjen fan keppelingen is net mooglik by lokale triemmen

en: <qt>The selected URL cannot be verified because it contains a password. Sending this URL to <b>%1</b> would put the security of <b>%2</b> at risk.</qt>
fy: <qt>It opjûne URL-adres koe net falidearre wurde trochdat it in wachtwurd befettet. It ferstjoeren fan dit URL-adres nei <b>%1</b> soe de befeiliging fan <b>%2</b> yn gefaar bringe kinne.</qt>

en: Configure Validating Servers
fy: Falidearjende tsjinners ynstelle

en: HTML/XML Validator
fy: HTML/XML-falidator

en: Upload:
fy: Oplade:

en: CSS Validator
fy: CSS-falidator

en: Link Validator
fy: Keppelingenfalidator

note: i18n: file: archiveviewbase.ui:16 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ArchiveViewBase)
en: Web Archiver
fy: Webargivearder

en: Unable to Open Web-Archive
fy: Webargyf koe net iepene wurde

en: Unable to open 
     %1 
     for writing.
fy: %1 
    koe net iepene wurde 
     om te skriuwen.

en: Archiving webpage completed.
fy: It argivearjen fan de webstee is klear.

en: Archive &Web Page...
fy: Webstee &argivearje...

en: Untitled
fy: Nammeleas

en: *.war *.tgz|Web Archives
fy: *.war *.tgz|Webargiven

en: Save Page as Web-Archive
fy: Side opslaan as webargyf

en: The URL
    %1
    is not valid.
fy: Dit URL-adres:
     %1 
    is net jildich.

en: Do you really want to overwrite:
    %1?
fy: Wolle jo dizze triem oerskriuwe: 
    %1

note: i18n: file: archiveviewbase.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, targetLabel)
en: Local File
fy: Lokale triem

note: i18n: file: archiveviewbase.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archiving:
fy: Argivearje:

note: i18n: file: archiveviewbase.ui:85 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: Original URL
fy: Oarspronklik URL-adres

note: i18n: file: archiveviewbase.ui:118 i18n: ectx: property (text), widget (K3ListView, listView)
en: State
fy: Steat

en: Add Feed to Akregator
fy: Feed oan Akregator taheakje

en: Add Feeds to Akregator
fy: Feeds oan Akregator taheakje

en: Add All Found Feeds to Akregator
fy: Alle fûne feeds oan Akregator taheakje

en: Subscribe to site updates (using news feed)
fy: Dizze webstee op updates folgje (middels news feed)

en: Imported Feeds
fy: Ymportearre feeds

en: &Auto Refresh
fy: &Automatysk werlade

en: Every 15 Seconds
fy: Elke 15 sekonden

en: Every 30 Seconds
fy: Elke 30 sekonden

en: Every Minute
fy: Elke minút

en: Every 5 Minutes
fy: Elke 5 minuten

en: Every 10 Minutes
fy: Elke 10 minuten

en: Every 15 Minutes
fy: Elke 15 minuten

en: Every 30 Minutes
fy: Elke 30 minuten

en: Every 60 Minutes
fy: Elke 60 minuten

en: Cannot Refresh Source
fy: Boarne kin net werladen wurde

en: <qt>This plugin cannot auto-refresh the current part.</qt>
fy: <qt>Dizze plugin kin it besteande diel net automatysk werlade.</qt>

en: File Count
fy: Oantal triemmen

en: Directory Count
fy: Oantal mappen

en: Last Modified
fy: Lêst feroare

en: Group
fy: Groep

en: Mime Type
fy: Mime-triemtype

en: Go To
fy: &Gean nei

en: Go Up
fy: Omheech

en: Stop Refresh
fy: Ferfarskjen stopje

en: Refresh
fy: Ferfarskje

en: Refresh '%1'
fy: '%1' ferfarskje

en: Stop at Depth
fy: Stopje by djipte

en: Stop at Area
fy: Stopje by gebiet

en: Stop at Name
fy: Stopje by namme

en: Color Mode
fy: Kleuremodus

en: Visualization
fy: Fisualisaasje

en: Depth
fy: Djipte

en: Read 1 folder, in %2 | Read %1 folders, in %2
fy[0]: %1 map lêzen, yn %2
fy[1]: %1 mappen lêzen, yn %2

en: 1 folder | %1 folders
fy[0]: %1 map
fy[1]: %1 mappen

en: Filesystem Utilization Viewer
fy: Werjefte Triemsysteem

en: (c) 2003-2005, Josef Weidendorfer
fy: (c) 2002-2005, Josef Weidendorfer

en: <p>This is the FSView plugin, a graphical browsing mode showing filesystem utilization by using a tree map visualization.</p><p>Note that in this mode, automatic updating when filesystem changes are made is intentionally <b>not</b> done.</p><p>For details on usage and options available, see the online help under menu 'Help/FSView Manual'.</p>
fy: <p>Dit is de FSView-plugin, en dizze jout fisueel oan hoe't it triemsysteem brûkt wurdt. Grote triemmen wurde as gruttere rjochthoeken werjûn. </p><p>Opmerking: yn dizze modus wurdt it skerm net hieltiten automatysk bywurke as der triemmen wiske of taheakkke wurde.</p><p>Foar mear ynformaasje oer it brûken en de beskikbere opsjes, rieplachtsje de online helpynformaasje ûnder menu 'Help->FSView-hânboek'.</p>

en: &FSView Manual
fy: &FSView-hânboek

en: Show FSView manual
fy: FSView-hantlieding toane

en: Opens the help browser with the FSView documentation
fy: Iepent de KDE-helpblêder mei de FSView-dokumintaasje

en: FSView intentionally does not support automatic updates when changes are made to files or directories, currently visible in FSView, from the outside.
    For details, see the 'Help/FSView Manual'.
fy: FSView wurket mei opsetsin de mapwerjefte net automatysk by lykas oare programma's de mappen of triemmen wizigje.
    Rieplachtsje foar mear ynformaasje de hantlieding ûnder menu 'Help'.

en: Filesystem Viewer
fy: Triemsysteemwerjefte

en: View filesystem starting from this folder
fy: Triemsysteem werjaan fan dizze map ôf

en: Text %1
fy: Tekst %1

en: Recursive Bisection
fy: Rekursive biseksje

en: Columns
fy: Kolommen

en: Rows
fy: Rigen

en: Always Best
fy: Altyd bêste

en: Best
fy: Bêste

en: Alternate (V)
fy: Alternatyf (V)

en: Alternate (H)
fy: Alternatyf (H)

en: Horizontal
fy: Horizontaal

en: Vertical
fy: Fertikaal

en: Nesting
fy: Nestele

en: Border
fy: Râne

en: Correct Borders Only
fy: Allinnich rânen ferbetterje

en: Width %1
fy: Breedte %1

en: Allow Rotation
fy: Rotaasje tastean

en: Shading
fy: Oprôlje

en: Visible
fy: Sichtber

en: Take Space From Children
fy: Romte fan subitems brûke

en: Top Left
fy: Loftsboppe

en: Top Center
fy: Middenboppe

en: Top Right
fy: Rjochtsboppe

en: Bottom Left
fy: Loftsûnder

en: Bottom Center
fy: Middenûnder

en: Bottom Right
fy: Rjochtsûnder

en: No %1 Limit
fy: Gjin limyt foar %1

en: No Area Limit
fy: Gjin gebietslimyt

en: Area of '%1' (%2)
fy: Gebiet fan '%1' (%2)

en: 1 Pixel | %1 Pixels
fy[0]: %1 piksel
fy[1]: %1 piksels

en: Double Area Limit (to %1)
fy: Gebietslimyt ferdûbelje (nei %1)

en: Halve Area Limit (to %1)
fy: Gebietslimyt midstroch (nei %1)

en: No Depth Limit
fy: Gjin djiptelimyt

en: Depth of '%1' (%2)
fy: Djipte fan '%1' (%2)

en: Depth %1
fy: Djipte %1

en: Decrement (to %1)
fy: Ferminderje (oant %1)

en: Increment (to %1)
fy: Fermearderje (oant %1)

en: Configuration - Metabar
fy: Ynstellingen - Metabar

en: Open with:
fy: Iepenje mei:

en: Actions:
fy: Hannelingen:

en: Appearance
fy: Uterlik

en: Animate resize
fy: Animaasje fan grutte feroarje

en: Show service menus
fy: Service-menu's toane

en: Install New Theme...
fy: Nij tema ynstallearje...

en: New...
fy: Nij...

en: Edit...
fy: Bewurkje...

en: Actions
fy: Aksjes

en: Links
fy: Keppelingen

en: Share
fy: diele

en: Create Link
fy: Keppeling oanmeitsje

en: New link
fy: Nije keppeling

en: Name:
fy: Namme:

en: Edit Link
fy: Keppeling bewurkje

en: More
fy: Mear

en: Run %1
fy: %1 útfiere

en: Choose Application
fy: Applikaasje kieze

en: User
fy: Brûker

en: Permissions
fy: Tagongsrjochten

en: Modified
fy: Wizige

en: Accessed
fy: Iepene

en: Link target
fy: Doel fan keppeling

en: Total Entries
fy: Totalen

en: Click to start preview
fy: Klik hjir om foarbyld te starten

en: Creating preview
fy: Foarbyld wurdt oanmakke

en: Configure Metabar...
fy: Metabar ynstelje...

en: Less
fy: Minder

en: Add a Network Folder
fy: In netwurkmap tafoegje

en: Run
fy: Utfiere

en: Comment
fy: Taljochting

en: Needs root privileges
fy: Fereasket tagongsrjochten fan root

en: Microformats
fy: Micro-opmakken

en: Import All Microformats
fy: Alle mikro-opmakken ymportearje

en: This site has a microformat entry | This site has %1 microformat entries
fy[0]: Dizze webstee hat in mikro-opmak yngong
fy[1]: Dizze webstee hat %1 mikro-opmak yngongen

en: &Minitools
fy: &Minyhelpprogramma's

en: &Edit Minitools
fy: Minyhelpprogramma's bewurkje

en: &Top
fy: &Boppe

en: <p>This link references a home page or the top of some hierarchy.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei in webstee boppe-oan in bepaalde hiërargy.</p>

en: &Up
fy: &Omheech

en: <p>This link references the immediate parent of the current document.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei de boppelizzende map fan it aktuele dokumint.</p>

en: &First
fy: &Earste

en: <p>This link type tells search engines which document is considered by the author to be the starting point of the collection.</p>
fy: <p>Dizze keppeling fertelt sykmasines hokker dokumint troch de auteur sjoen wurdt as it begjinpunt fan de samling.</p>

en: &Previous
fy: Foa&rige

en: <p>This link references the previous document in an ordered series of documents.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei it foarrige dokumint yn in oardere searje dokuminten.</p>

en: &Next
fy: &Neikommende

en: <p>This link references the next document in an ordered series of documents.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei it folgjende dokumint yn in oardere searje dokuminten.</p>

en: &Last
fy: &Lêste

en: <p>This link references the end of a sequence of documents.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei de ein fan in rige dokuminten.</p>

en: &Search
fy: &Sykje

en: <p>This link references the search.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei de sykaksje.</p>

en: Document
fy: Dokumint

en: <p>This menu contains the links referring the document information.</p>
fy: <p>Yn dit menu stean de keppelingen dy't ferwize nei de dokumintynformaasje.</p>

en: Table of &Contents
fy: Ynhâldsop&jefte

en: <p>This link references the table of contents.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei de ynhâldsopjefte.</p>

en: Chapters
fy: Haadstikken

en: <p>This menu references the chapters of the document.</p>
fy: <p>Dit menu ferwiist nei de haadstikken fan it dokumint.</p>

en: Sections
fy: Seksjes

en: <p>This menu references the sections of the document.</p>
fy: <p>Dit menu ferwiist nei de seksjes fan it dokumint.</p>

en: Subsections
fy: Subseksjes

en: <p>This menu references the subsections of the document.</p>
fy: <p>Dit menu ferwiist nei de subseksjes fan it dokumint.</p>

en: Appendix
fy: Taheaksel

en: <p>This link references the appendix.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei it taheaksel.</p>

en: &Glossary
fy: &Wurdlist

en: <p>This link references the glossary.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei de trefwurdlist.</p>

en: &Index
fy: Yn&deks

en: <p>This link references the index.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei de yndeks.</p>

en: <p>This menu contains other important links.</p>
fy: <p>Yn dit menu stean noch in pear wichtige keppelingen.</p>

en: <p>This link references the help.</p>
fy: <p>Dit menu ferwiist nei de online-help.</p>

en: &Authors
fy: &Auteurs

en: <p>This link references the author.</p>
fy: <p>Deze keppeling ferwiist nei de auteur.</p>

en: <p>This link references the copyright.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei it copyright.</p>

en: Bookmarks
fy: Blêdwizers

en: <p>This menu references the bookmarks.</p>
fy: <p>Dit menu ferwiist nei de blêdwizers.</p>

en: Other Versions
fy: Oare ferzjes

en: <p>This link references the alternate versions of this document.</p>
fy: <p>Dizze keppeling ferwiist nei alternative ferzjes fan dit dokumint.</p>

en: Miscellaneous
fy: Ferskate

en: <p>Miscellaneous links.</p>
fy: <p>Ferskate keppelingen.</p>

en: [Autodetected] %1
fy: [Automatysk fûn] %1

note: i18n: file: plugin_rellinks.rc:5 i18n: ectx: Menu (rellinksMenu) i18n: file: plugin_rellinks.rc:21 i18n: ectx: ToolBar (rellinksToolBar)
en: Document Relations
fy: Dokumintrelaasjes

en: Search Bar<p>Enter a search term. Click on the icon to change search mode or provider.</p>
fy: Sykbalke <p>Fier in sykterm yn. Klik op it byldkaike om de sykmodus of sykmasine te wizigjen.</p>

en: Search Bar
fy: Sykbalke

en: Focus Searchbar
fy: Sykbalke fokusje

en: Find in This Page
fy: Sykje yn dizze side

en: Select Search Engines...
fy: Sykmasines selektearje...

en: Edit Standard Header
fy: Standert koptekst bewurkje

en: Edit Standard Footer
fy: Standert foettekst bewurkje

en:  Line: %1
fy:  Rigel: %1

en:  Col: %1
fy:  Kol.: %1

en: To get started, first create a new signature by selecting "New" above. You will then be able to edit and save your collection of signatures.
fy: Om te begjinnen, meitsje earst in nije hântekening oan troch hjirboppe "Nij" te selektearjen. Jo kinne dan jo hântekeningenkolleksje bewurkje en opslaan.

en: Do you want to save your changes before exiting?
fy: Wolle jo jo wizigingen opslaan foardat jo ôfslute?

en: Standard signature header:
fy: Standert hântekeningkoptekst:

en: Standard signature footer:
fy: Standert hântekeningfoettekst:

en: Display a random signature
fy: Toan in willekeurige hântekening

en: Display a signature for the day
fy: Toan in hântekening fan de dei

note: i18n: tag text i18n: file ksigui.rc line 11
en: &Settings
fy: &Ynstellings

en: Signatures
fy: Hântekenings

en: <empty signature>
fy: <lege hântekening>

en: Title
fy: Titel

en: Artist
fy: Artyst

en: &Options...
fy: &Opsjes...

en: &About...
fy: &Oer...

en: E&xit
fy: &Ofslute

en: Track
fy: Nûmer

en: Size:
fy: Grutte:

en: Length:
fy: Duer:

en: Lookup
fy: Sykje

en: Title:
fy: Titel:

note: #-#-#-#-#  46 (select_language)  #-#-#-#-# i18n: 'Default' as in 'Default Language'. Already configured language or default interface language
en: Default
fy: Standert

en: Submit PUIDs
fy: PUIDs ferstjoere

en: Date
fy: Datum

en: Language
fy: Taal

en: German
fy: Dútsk

en: English
fy: Ingelsk

en: Spanish
fy: Spaansk

en: Finnish
fy: Finsk

en: French
fy: Frânsk

en: Hungarian
fy: Hongaarsk

en: Italian
fy: Italjaansk

en: Korean
fy: Koreaansk

en: Lithuanian
fy: Litousk

en: Dutch
fy: Nederlânsk

en: Romanian
fy: Roemeensk

en: Russian
fy: Russysk

en: Slovak
fy: Slowaaksk

en: Swedish
fy: Sweedsk

en: Address Book
fy: Adresboek

en: Cc
fy: CC

en: Source
fy: Boarne

en: Bcc
fy: BCC

en: Use Addresses
fy: Brûk adressen

en: Address Book Search
fy: Sykje yn adresboek

en: Search for
fy: Sykje nei

en: in
fy: yn

en: All address books
fy: Alle adresboeken

en: List all
fy: Toan alles

en: Unable to list addresses from %s
fy: Net mooglik om adressen te toanen fan %s

en: Your search failed with the following error(s)
fy: Jo sykopdracht is mislearre troch dizze flaters:

en: No persons matching your search were found
fy: Gjin persoanen fûn dy't foldogge oan de sykopdracht

en: Return
fy: Tebek

en: Nickname
fy: Bynamme

en: Must be unique
fy: Moat unyk wêze

en: E-mail address
fy: E-mailadres

en: Last name
fy: Efternamme

en: First name
fy: Foarnamme

en: Additional info
fy: Mear ynformaasje

en: Add to:
fy: Taheakje oan:

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
fy: Gjin persoanlik adresboek definiearre. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: You can only edit one address at the time
fy: Jo meie mar &eacute;&eacute;n adres tagelyk bewurkje

en: Update address
fy: Wurkje adresgegevens by

en: ERROR
fy: FOUT

en: Please select address that you want to edit
fy: Selektearje it adres dat jo wizigje wolle

en: Add address
fy: Adres taheakje

en: Edit selected
fy: Wizigje selektearre adres

en: Delete selected
fy: Wiskje selektearre adres

en: sort by nickname
fy: sortearje op bynamme

en: sort by name
fy: sortearje op namme

en: sort by email
fy: sortearje op e-mail

en: sort by info
fy: sortearje op ynfo

en: Add to %s
fy: Taheakje oan %s

en: %s wrote:
fy: %s skreaun:

en: quote
fy: sitaat

en: who
fy: fan

en: On %s, %s wrote:
fy: Op %s, skreaun %s:

en: Original Message
fy: Oarspronklik berjocht

en: Draft Email Saved
fy: Konsept e-mail bewarre

en: Could not move/copy file. File not attached
fy: Kin de triem net ferpleatse/kopieare. Triem net taheakke.

en: Your draft has been saved.
fy: Jo berjocht is opslein

en: Your mail has been sent.
fy: Jo berjocht is ferstjoerd.

en: Cc:
fy: CC

en: Bcc:
fy: BCC

en: Subject:
fy: Ûnderwerp:

en: Send
fy: Ferstjoere

en: Attach:
fy: Taheaksel:

en: Delete selected attachments
fy: Wiskje selektearre taheaksels

en: Because PHP file uploads are turned off, you can not attach files to this message. Please see your system administrator for details.
fy: Omdat it uploaden fan PHP-triemmen út stiet kinne jo gjin triemmen oan dit berjocht taheakje. Nim kontakt op mei jo systeembehearder foar mear details.

en: High
fy: Heech

en: Low
fy: Leech

en: Receipt
fy: Befêstiging

en: On Read
fy: By lêzen

en: On Delivery
fy: By ûntfangst

en: Signature
fy: Hântekening

en: Addresses
fy: Adressen

en: Save Draft
fy: Bewarje Konsept

en: You have not filled in the "To:" field.
fy: Jo hawwe it "Oan:" fjild net ynfold.

en: Server replied:
fy: Tsjinner reagearre:

en: Illegal folder name. Please select a different name.
fy: Dizze mapnamme is net tastien. Graach in oare namme kieze.

en: Click here to go back
fy: Klik hjir om werom te gean

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om te wiskjen. Graach al efkes dwaan.

en: Delete Folder
fy: Map wiskje

en: Are you sure you want to delete %s?
fy: Wolle jo %s echt wiskje?

en: Subscribed successfully.
fy: Súksesfol oanmelden.

en: Unsubscribed successfully.
fy: Súksesfol ôfmelden.

en: Deleted folder successfully.
fy: Map súksesfol wiske.

en: Created folder successfully.
fy: Map súksesfol oanmakke

en: Renamed successfully.
fy: Súksesfol werneamd.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
fy: Oanmelding net súksesfol - Map bestiet net.

en: refresh folder list
fy: fernij mappenlist

en: Create Folder
fy: Map oanmeitsje

en: as a subfolder of
fy: as in submap fan

en: Let this folder contain subfolders
fy: Jou dizze map submappen

en: Rename a Folder
fy: Werneam in map

en: Rename
fy: Omneame

en: No folders found
fy: Gjin mappen fûn

en: Unsubscribe
fy: Útskriuwe

en: Subscribe
fy: Oanmelde

en: No folders were found to unsubscribe from!
fy: Gjin mappen fûn om by ôf te melden!

en: No folders were found to subscribe to!
fy: Gjin mappen fûn om by oan te melden!

en: Subscribe to:
fy: Oanmelde by:

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om te werneamen.

en: Rename a folder
fy: Werneam in map

en: New name:
fy: Nije namme:

en: ERROR: Help files are not in the right format!
fy: FOUT: Help-triemmen hawwe net de goede yndieling!

en: Help is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
fy: De helpsiden binne noch net oersetten yn de selektearre taal. Ze ferskine dêrom yn it Ingelsk.

en: Help is not available. Please contact your system administrator for assistance.
fy: De helpsiden binne net beskikber. Nim kontakt op mei jo systeembehearder en jou dizze flater troch.

en: This chapter is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
fy: Dit haadstik is noch net oersetten yn de selektearre taal. It wurdt dêrom toand yn it Ingelsk.

en: This chapter is missing
fy: Haadstik ûntbrekt

en: For some reason, chapter %s is not available.
fy: Haadstik %s is net beskikber.

en: Table of Contents
fy: Ynhâldsopjefte

en: Previous
fy: Foarrige

en: Top
fy: Boppe

en: Viewing an image attachment
fy: Besjoch in taheakke ôfbyld

en: View message
fy: Besjoch berjocht

en: Download this as a file
fy: Download dit as in triem

en: Last Refresh
fy: Lêste fernijing

en: Check mail
fy: Fernij mapstruktuer

en: SquirrelMail version %s
fy: SquirrelMail-ferzje %s

en: By the SquirrelMail Project Team
fy: Troch it SquirrelMail projektteam

en: %s Login
fy: %s Webmail - Oanmelde

en: Message Highlighting
fy: Berjochten werjefte

en: Done
fy: Dien

en: To or Cc
fy: Oan of CC

en: subject
fy: ûnderwerp

en: No highlighting is defined
fy: Gjin spesjale werjefte ynsteld

en: Identifying name
fy: Namme foar dizze werjefte

en: Color
fy: Kleur

en: Dark Blue
fy: Donkerblau

en: Dark Green
fy: Donkergrien

en: Dark Yellow
fy: Oker

en: Dark Cyan
fy: Donker syaan

en: Dark Magenta
fy: Pears

en: Light Blue
fy: Lila

en: Light Green
fy: Ljocht grien

en: Light Yellow
fy: Ljocht giel

en: Light Cyan
fy: Ljocht syaan

en: Light Magenta
fy: Rôze

en: Dark Gray
fy: Donkergriis

en: Medium Gray
fy: Middelgriis

en: Light Gray
fy: Ljocht griis

en: White
fy: Wyt

en: Other:
fy: Oars:

en: Ex: 63aa7f
fy: Bygelyks: 63aa7f

en: Matches
fy: Selektearje

en: Editing identities is disabled.
fy: Bewurkjen fan identiteiten stiet út

en: Default Identity
fy: Standert identiteit

en: Alternate Identity %d
fy: Identiteit %d

en: Add a New Identity
fy: Nije identiteit taheakje

en: Advanced Identities
fy: Avansearre identiteiten

en: Full Name
fy: Folsleine namme

en: E-Mail Address
fy: E-Mailadres

en: Reply To
fy: Antwurdadres

en: Make Default
fy: Meitsje standert

en: Index Order
fy: Kolomfolchoarder

en: Checkbox
fy: Karfakje

en: Flags
fy: Flaggen

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index. You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
fy: De kolomfolchoarder is de folchoarder wêryn't de kolommen werjûn wurde yn it berjochtenoersjoch. Jo kinne kolommen taheakje, ferpleatse en wiskje.

en: up
fy: omheech

en: down
fy: omleech

en: remove
fy: wiskje

en: Return to options page
fy: Tebek nei Opsjes

en: Personal Information
fy: Persoanlike ynformaasje

en: Display Preferences
fy: Werjefte foarkarren

en: Folder Preferences
fy: Map foarkarren

en: Error(s) occurred while saving your options
fy: Flater(en) fûn by it opslaan fan jo opsjes

en: Some of your preference changes were not applied.
fy: Inkele fan jo foarkarren koenen net ynsteld wurde.

en: Successfully Saved Options
fy: Persoanlike ynformaasje is opslein!

en: Refresh Folder List
fy: Mappenlist ferfarskje

en: Refresh Page
fy: Fernij side

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
fy: Hjiryn stiet persoanlike ynformaasje oer josels, lykas jo namme, jo e-mailadres, ensfh.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
fy: Jo kinne hjir sels ynstelle hoe't alles werjûn wurde moat. Hjir kinne ûnder oaren kleuren en de taal ynsteld wurde.

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list. This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
fy: Basearre op de opjûne kriteria kinne bepaalde ynkommende berjochten in oare eftergrûnkleur yn de berjochtenlist krije, sadat jo berjochten ienfâldich útinoar hâlde kinne.

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
fy: Dizze opsjes bepale hoe't jo mappen brûkt wurde en hoe't se der út sjogge.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
fy: De kolomfolchoarder fan it berjochtenoersjoch kin hjir feroare wurde.

en: Message not printable
fy: Berjocht net printber

en: Attachments:
fy: Taheaksels:

en: Unknown sender
fy: Ûnbekende ferstjoerder

en: Info:
fy: Ynformaasje:

en: Printer Friendly
fy: Printer-freonlik

en: Print
fy: Printsje

en: View Printable Version
fy: Besjoch printer-freonlike ferzje

en: Read:
fy: Lêzen:

en: Your message
fy: Jo berjocht

en: Sent
fy: Ferstjoerd

en: Was displayed on %s
fy: Is lêzen op %s

en: less
fy: minder

en: more
fy: mear

en: Mailer
fy: Mailprogramma

en: Read receipt
fy: Lêsbefêstiging

en: sent
fy: ferstjoerd

en: requested
fy: frege

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
fy: De ferstjoerder fan dit berjocht hat jo om in antwurd frege, sadat hy sjen kin dat jo dit berjocht lêzen hawwe. Wolle jo in lêsbefêstiging ferstjoere?

en: Send read receipt now
fy: Ferstjoer lêsbefêstiging no

en: Search Results
fy: Sykresultaten

en: Message List
fy: Berjochtenlist

en: Resume Draft
fy: Ferfetsje Konsept

en: Edit Message as New
fy: Bewurkje as nij berjocht

en: View Message
fy: Besjoch berjocht

en: Forward
fy: Foarút

en: Forward as Attachment
fy: Trochstjoere as taheaksel

en: Reply
fy: Beäntwurdzje

en: View Full Header
fy: Besjoch alle berjochtynformaasje

en: Attachments
fy: Taheaksels

en: You must be logged in to access this page.
fy: Jo hawwe in jildige brûkersnamme en wachtwurd nedich foar dizze side!

en: Folder:
fy: Map:

en: Saved Searches
fy: Opsleine sykopdrachten

en: search
fy: Sykje

en: Recent Searches
fy: Resinte sykopdrachten

en: save
fy: Bewarje

en: forget
fy: Ferjit

en: Current Search
fy: Hjoeddeiske map

en: All Folders
fy: Alle mappen

en: Everywhere
fy: Oeral

en: No Messages Found
fy: Gjin berjochten fûn

en: Please enter something to search for
fy: Graach wat ynfolje om te sykjen

en: Signout
fy: Ofmelde

en: Sign Out
fy: Ofmelde

en: You have been successfully signed out.
fy: Jo binne súksesfol ôfmelden.

en: Click here to log back in.
fy: Klik hjir om wer oan te melden.

en: Viewing a Business Card
fy: Besjoch in besitekaartsje

en: vCard Version %s is not supported. Some information might not be converted correctly.
fy: vCard Versie %s wurdt net stipe. Bepaalde ynformaasje kin net goed werjûn wurde.

en: Web Page
fy: Webside

en: Organization / Department
fy: Organisaasje / Ofdieling

en: Work Phone
fy: Telefoan Wurk

en: Cellular Phone
fy: Mobyl

en: Fax
fy: Faks

en: Title &amp; Org. / Dept.
fy: Titel &amp; Org. / Ôfd.

en: Viewing Full Header
fy: Besjoch alle berjochtynformaasje

en: Viewing a text attachment
fy: Besjoch in tekst taheaksel

en: View Unsafe Images
fy: Besjoch ûnfeilige figueren

en: Could not include PEAR database functions required for the database backend.
fy: Kin de PEAR databank funksjes, foar de databank backend, net ynpasse.

en: Is PEAR installed, and is the include path set correctly to find %s?
fy: Is PEAR ynstallearre en is it paad derhinne goed ynfold om %s te finen?

en: Please contact your system administrator and report this error.
fy: Nim kontakt op mei jo systeembehearder en jou dizze flater troch.

en: Personal address book
fy: Persoanlik adresboek

en: Address book is read-only
fy: Adresboek is allinnich-lêze

en: User "%s" already exists
fy: Brûker "%s" bestiet al

en: User "%s" does not exist
fy: Brûker "%s" bestiet net

en: User '%s' already exist.
fy: Brûker "%s" bestiet al.

en: Not a file name
fy: Gjin triemnamme

en: No such file or directory
fy: Gjin triem of map mei dizze namme

en: Open failed
fy: Iepenjen mislearre

en: Write failed
fy: Skriuwen mislearre

en: Unable to update
fy: Unmooglik om te fernijen

en: Address book is corrupted. Required fields are missing.
fy: Adresboek is skansearre. Ferplichte fjilden ûntbrekke.

en: Address book entry is too big
fy: Adresboekyngong is te grut

en: Could not lock datafile
fy: Kin datatriem net befeiligje

en: Write to address book failed
fy: Skriuwen nei adresboek mislearre

en: Error initializing address book database.
fy: Flater by inisjalisearjen fan adresboek-databank.

en: Error opening file %s
fy: Flater: Kin triem %s net iepenje

en: Global address book
fy: Globaal adresboek

en: Error initializing global address book.
fy: Flater by inisjalisearjen fan oerkoepeljend adresboek.

en: Error initializing LDAP server %s:
fy: Flater: kin LDAP tsjinner %s net inisjalisearje:

en: Click here to change the sorting of the address list
fy: Klik hjir om de folchoarder fan sortearring fan de adreslist te feroarjen

en: Invalid input data
fy: Ynfierde datum is net tastien

en: Name is missing
fy: Namme ûntbrekt

en: E-mail address is missing
fy: E-mailadres ûntbrekt

en: Nickname contains illegal characters
fy: Bynamme bestiet út illegale karakters

en: View
fy: Byld

en: View Business Card
fy: Besjoch besitekaartsje

en: Sunday
fy: snein

en: Monday
fy: moandei

en: Tuesday
fy: tiisdei

en: Wednesday
fy: woansdei

en: Thursday
fy: tongersdei

en: Friday
fy: freed

en: Saturday
fy: sneon

en: Sun
fy: Snein

en: Sat
fy: Sneon

en: January
fy: jannewaris

en: February
fy: febrewaris

en: March
fy: maart

en: April
fy: april

en: May
fy: mei

en: June
fy: juny

en: July
fy: july

en: August
fy: augustus

en: September
fy: septimber

en: October
fy: oktober

en: November
fy: novimber

en: December
fy: desimber

en: Jan
fy: jan

en: Feb
fy: feb

en: Mar
fy: mrt

en: Apr
fy: apr

en: Ma&#121;
fy: maa

en: Jun
fy: jun

en: Jul
fy: jul

en: Aug
fy: aug

en: Sep
fy: sep

en: Oct
fy: okt

en: Nov
fy: nov

en: Dec
fy: des

en: D, F j, Y g:i a
fy: D, j F, Y g:i a

en: D, F j, Y H:i
fy: D, j F, Y H:i

en: M j, Y
fy: j M, Y

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
fy: Triem mei foarkarren (%s) net fûn. Programma ôfbrutsen.

en: Click here to return to %s
fy: Klik hjir om tebek te gean nei %s

en: Go to the login page
fy: Gean nei de oanmeldside

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
fy: Triem mei foarkarren, %s, bestiet net. Meld ôf, en meld wer oan om in standert foarkartriem oan te meitsjen.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei foarkarren, %s, kin net iepene wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei foarkarren, %s, kin net skreaun wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei foarkarren, %s, kin net kopiearre wurde fan de tydlike triem, %s. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Error opening %s
fy: Flater by iepenjen fan %s

en: Default preference file not found or not readable!
fy: Standert triem mei foarkarren net fûn of net lêsber!

en: Could not create initial preference file!
fy: Kin triem mei foarkarren net oanmeitsje!

en: %s should be writable by user %s
fy: %s heart skriuwber te wêzen foar brûker %s

en: Signature is too big.
fy: Hântekening is te grut

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net iepene wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net skreaun wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net kopiearre wurde fan de tydlike triem, %s. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: You need to have PHP installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
fy: Jo moatte PHP ynstallearre hawwe mei de multibyte string funksje ynskeakele (brûk ynstelle mei de opsje --enable-mbstring).

en: ERROR: No available IMAP stream.
fy: FOUT: Imapstream net beskikber.

en: ERROR: Connection dropped by IMAP server.
fy: FOUT: Ferbining ferbrutsen troch IMAP tsjinner

en: ERROR: Could not complete request.
fy: FOUT: Kin opdracht net ferwurkje.

en: Query:
fy: Fersyk:

en: Reason Given:
fy: Reden:

en: ERROR: Bad or malformed request.
fy: FOUT: Flatere of skansearre oanfraach.

en: Server responded:
fy: Tsjinner reagearre:

en: ERROR: IMAP server closed the connection.
fy: FOUT: IMAP tsjinner hat de ferbining ferbrutsen.

en: ERROR: Unknown IMAP response.
fy: FOUT: Unbekend IMAP antwurd.

en: Error connecting to IMAP server: %s.
fy: Flater ferbûn mei IMAP-tsjinner: %s.

en: The IMAP server is reporting that plain text logins are disabled.
fy: De IMAP tsjinner jout oan dat aanmelden yn platte tekst útskeakele is.

en: Using CRAM-MD5 or DIGEST-MD5 authentication instead may work.
fy: It brûken fan CRAM-MD5 of DIGEST-MD5 ferifikaasjes soe wurkje kinne.

en: Also, the use of TLS may allow SquirrelMail to login.
fy: Mei it brûken fan TLS kan kinne jo faaks ek josels oanmelde by SquirrelMail.

en: Bad request: %s
fy: Unjildige opdracht: %s

en: Unknown error: %s
fy: Unbekende flater: %s

en: Read data:
fy: Lês data:

en: Unknown user or password incorrect.
fy: Unbekende brûker of ferkeard wachtwurd

en: ERROR: Could not append message to
fy: FOUT: Kin berjocht net taheakje oan

en: Solution:
fy: Oplossing:

en: Remove unneccessary messages from your folders. Start with your Trash folder.
fy: Wiskje ûnnedige berjochten út jo mappen. Begjin yn jo Wiske Items map.

en: Invalid mailbox name: %s
fy: Unjildige postfeknamme: %s

en: (no subject)
fy: (gjin ûnderwerp)

en: Unknown Sender
fy: Unbekende ferstjoerder

en: Unknown response from IMAP server:
fy: Unbekend antwurd fan IMAP tsjinner:

en: The server couldn't find the message you requested.
fy: De tsjinner kin jo opfrege berjocht net fine.

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
fy: Jo berjochtenlist is wierskynlik ferâldere en it berjocht is fersetten of wiske (miskien trochdat in oar programma itselde postfak brûkt hat).

en: Unknown date
fy: Unbekende datum

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.
fy: Sortearje as beamstruktuer wurdt net stipe troch jo IMAP tsjinner.

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.
fy: Tsjinner-side sortearje wurdt net stipe troch jo IMAP tsjinner.

en: THIS FOLDER IS EMPTY
fy: DIZZE MAP IS LEECH

en: Move Selected To
fy: Ferpleats it selektearre nei

en: Transform Selected Messages
fy: Wizigje de selektearre berjochten

en: Unread
fy: Net-lêzen

en: Unthread View
fy: Ferbergje beamstruktuer

en: Thread View
fy: Werjefte beamstruktuer

en: Viewing Messages: %s to %s (%s total)
fy: Besjoch berjochten: %s t/m %s (%s totaal)

en: Viewing Message: %s (%s total)
fy: Besjoch berjocht: %s (%s totaal)

en: Paginate
fy: siden nûmerje

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
fy: SquirrelMail kin de haadstruktuer fan it berjocht net dekodearje

en: The bodystructure provided by your IMAP server:
fy: De haadstruktuer troch jo IMAP-tsjinner:

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
fy: Flater by opheljen ynhâld. De reden is wierskynlik dat der programmakoade yn it berjocht stiet dy't net dekodearre wurde kin troch Squirrelmail .

en: Command:
fy: Kommando:

en: Response:
fy: Antwurd:

en: Message:
fy: Berjocht:

en: FETCH line:
fy: FETCH rigel:

en: Hide Unsafe Images
fy: Ferbergje ûnfeilige plaatsjes

en: sec_remove_eng.png
fy: sec_remove_f.png

en: This external link will open in a new window
fy: Dizze eksterne link sil iepenje yn in nij finster

en: Option Type '%s' Not Found
fy: Opsje Type '%s' Net fûn

en: Current Folder
fy: Hjoeddeiske map

en: Compose
fy: Nij berjocht

en: Error creating directory %s.
fy: Flater by oanmeitsjen triemtafel %s.

en: Could not create hashed directory structure!
fy: Kin gjin hashed triemtafelstruktuer oanmeitsje!

en: Email delivery error
fy: Besoargingsflater rapportaazje

en: Can't execute command '%s'.
fy: Kin kommando '%s' net útfiere.

en: Can't open SMTP stream.
fy: Kin SMTP-ferbining net iepenje.

en: Service not available, closing channel
fy: Service net beskikber, kanaal wurdt ôfsluten

en: A password transition is needed
fy: Der is in wachtwurd nedich

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
fy: Frege post aksje net útfierd: postfak net beskikber

en: Requested action aborted: error in processing
fy: Frege aksje ûnderbrutsen: flater yn fuortgongsproses

en: Requested action not taken: insufficient system storage
fy: Frege aksje net útfierd: te min romte beskikber op systeem

en: Temporary authentication failure
fy: Tydlike oanmeldingsflater

en: Syntax error; command not recognized
fy: Syntaks flater: kommando net werkend

en: Syntax error in parameters or arguments
fy: Syntaksflater yn parameters of arguminten

en: Command not implemented
fy: Kommando net ynboud

en: Bad sequence of commands
fy: Flatere folchoarder fan kommando's

en: Command parameter not implemented
fy: Kommando parameter net ynboud

en: Authentication required
fy: Ferifikaasje fereaske

en: Authentication mechanism is too weak
fy: Ferifikaasje meganisme is te swak

en: Authentication failed
fy: Ferifikaasje is mislearre

en: Encryption required for requested authentication mechanism
fy: Kodearring fereaske by it frege autorisaasje meganisme

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
fy: Frege aksje net útfierd: postfak net beskikber

en: User not local; please try forwarding
fy: Brûker net lokaal; besykje om troch te stjoeren

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
fy: Frege postaksje ôfbrutsen: oer de takende opslachromte hinne

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
fy: Frege aksje net útfierd: postfaknamme net tastien

en: Transaction failed
fy: Transaksje mislearre

en: Unknown response
fy: Unbekend antwurd

en: General Display Options
fy: Algemiene werjefte opsjes

en: Theme
fy: Tema

en: Custom Stylesheet
fy: Oanpaste opmak

en: Use Javascript
fy: Brûken Javaskript

en: Autodetect
fy: Auto-ûntdekke

en: Always
fy: Altyd

en: Mailbox Display Options
fy: Werjefte opsjes foar Postfak

en: Number of Messages per Page
fy: Oantal berjochten per side

en: Enable Alternating Row Colors
fy: Brûk ôfwikseljende rigel kleuren

en: Enable Page Selector
fy: Side seleksje

en: Maximum Number of Pages to Show
fy: Maksimum oantal te toanen siden

en: Always Show Full Date
fy: Toan altyd de folsleine datum

en: Length of From/To Field (0 for full)
fy: Lingte fan it Fan/Oan fjild (0 foar ûnbeheind)

en: Length of Subject Field (0 for full)
fy: Lingte fan it ûnderwerp fjild (0 foar ûnbeheind)

en: Message Display and Composition
fy: Berjocht werjefte en komposysje

en: Wrap Incoming Text At
fy: Begjin in nije rigel nei dit oantal tekens

en: Width of Editor Window
fy: Breedte fan it tekstfinster

en: Height of Editor Window
fy: Hichte fan it tekstfinster

en: Location of Buttons when Composing
fy: Posysje fan de knoppen by skriuwen Nij Berjocht

en: Before headers
fy: Foar berjochtynformaasje

en: Between headers and message body
fy: Tusken berjochtynformaasje en berjochttekst

en: After message body
fy: Efter berjochttekst

en: Addressbook Display Format
fy: Adresboek werjefte

en: Javascript
fy: Javaskript

en: Show HTML Version by Default
fy: Toan HTML ferzje standert

en: Enable Forward as Attachment
fy: Aktivearje trochstjoeren as taheaksel

en: Include CCs when Forwarding Messages
fy: Heakje CCs ta by trochstjoeren berjochten

en: Include Me in CC when I Reply All
fy: Heakje my ta yn CC as ik allinnich beäntwurdzje

en: Enable Mailer Display
fy: Aktivearje werjefte postprogramma

en: Display Attached Images with Message
fy: Toan taheakke ôfbyldingen by berjocht

en: Enable Printer Friendly Clean Display
fy: Aktivearje printerfreonlik skjin skerm

en: Enable Mail Delivery Notification
fy: Melding foar ôfleverjen fan berjochten aktivearje

en: Compose Messages in New Window
fy: Altyd berjochten opstelle yn nij finster

en: Width of Compose Window
fy: Breedte fan berjochtfinster

en: Height of Compose Window
fy: Hichte fan berjochtfinster

en: Prepend Signature before Reply/Forward Text
fy: Heakje hântekening ta _foar_ de beantwurde/trochstjoerde tekst

en: Prefix for Original Message when Replying
fy: Prefiks foar oarspronklik berjocht by beäntwurdzjen

en: Cursor Position when Replying
fy: Posysje fan kursor by beäntwurding

en: To: field
fy: Oan: fjld

en: Focus in body
fy: Fokus op berjochttekst

en: Select body
fy: Selektearje berjochttekst

en: No focus
fy: Gjin fokus

en: Sort by Received Date
fy: Brûk datum fan ûntfangst om te sortearjen

en: Enable Thread Sort by References Header
fy: Diskusjes sortearje op referinsjeberjochtkop

en: Special Folder Options
fy: Spesjale mapopsjes

en: Folder Path
fy: Mappenpaad

en: Do not use Trash
fy: Brûk Wiske Items net

en: Trash Folder
fy: Wiske Items

en: Do not use Drafts
fy: Brûk map Konsept net

en: Draft Folder
fy: Konsept map

en: Do not use Sent
fy: Brûk Ferstjoerde Items net

en: Sent Folder
fy: Ferstjoerde Items

en: Folder List Options
fy: Spesjale mapopsjes

en: Location of Folder List
fy: Posysje fan de mappenlist

en: Left
fy: Lofts

en: Right
fy: Rjochts

en: pixels
fy: piksels

en: Width of Folder List
fy: Breedte fan mappenlist

en: Minutes
fy: Minuten

en: Seconds
fy: Sekonden

en: Minute
fy: Minút

en: Auto Refresh Folder List
fy: Automatysk ferfarskjen fan de mappenlist om de

en: Enable Unread Message Notification
fy: Aktivearje Net-Lêzen berjochten

en: No Notification
fy: Gjin meidieling

en: Only INBOX
fy: Allinnich INBOX

en: Unread Message Notification Type
fy: Net-lêzen berjocht meidieling type

en: Only Unseen
fy: Allinnich Net-Lêzen

en: Unseen and Total
fy: Net-lêzen en Totaal

en: Enable Collapsable Folders
fy: Aktivearje útklapbere mappen

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
fy: Aktivearje iderkear opnij Net-lêzen berjochten

en: Show Clock on Folders Panel
fy: Toan klok yn mappenbalke

en: International date and time
fy: Ynternasjonale datum en tiid

en: American date and time
fy: Amerikaanske datum en tiid

en: European date and time
fy: Europeeske datum en tiid

en: Show weekday and time
fy: Toan dei fan de wike en tiid

en: Show time with seconds
fy: Toan tiid mei sekonden

en: Show time
fy: Toan tiid

en: No Clock
fy: Gjin klok

en: Hour Format
fy: Oere formaat

en: 12-hour clock
fy: 12-oere klok

en: 24-hour clock
fy: 24-oere klok

en: Memory Search
fy: Unthâld oantal sykopdrachten

en: Folder Selection Options
fy: Map seleksje opsjes

en: Selection List Style
fy: Seleksje werjefte mappenlist

en: Long:
fy: Lang:

en: Subfolder
fy: Submap

en: Indented:
fy: Ynsprongen:

en: Delimited:
fy: Skieden:

en: You can't select INBOX as Trash folder.
fy: Jo kinne INBOX net as map foar Wiske Items selektearje.

en: You can't select INBOX as Sent folder.
fy: U kunt INBOX net as map foar Ferstjoerde Items selektearje.

en: You can't select INBOX as Draft folder.
fy: Jo kinne INBOX net as map foar Konsepten selektearje.

en: Name and Address Options
fy: Namme en adres opsjes

en: E-mail Address
fy: E-mailadres

en: Edit Advanced Identities
fy: Wizigje avansearre identiteiten

en: (discards changes made on this form so far)
fy: (negear de feroaringen yn dit formulier)

en: Multiple Identities
fy: Meardere identiteiten

en: Same as server
fy: Deselde as tsjinner

en: Error opening timezone config, contact administrator.
fy: Flater by iepenjen tiidsône konfiguraasje, nim kontakt op mei jo systeembehearder

en: Timezone Options
fy: Tiidsône opsjes

en: Your current timezone
fy: Jo hjoeddeiske tiidsône

en: Reply Citation Options
fy: Antwurdstyl sitearring

en: Reply Citation Style
fy: Antwurdstyl sitearring

en: No Citation
fy: Gjin sitearring

en: AUTHOR Wrote
fy: SKRIUWER skreaun

en: On DATE, AUTHOR Wrote
fy: Op DATUM, skreaun SKRIUWER

en: Quote Who XML
fy: Sitaat fan XML

en: User-Defined
fy: Definearre troch brûker

en: User-Defined Citation Start
fy: Troch brûker definearre sitearring Begjin

en: User-Defined Citation End
fy: Troch brûker definearre sitearring Ein

en: Signature Options
fy: Hântekening opsjes

en: Use Signature
fy: Heakje in hântekening ta

en: Prefix Signature with '-- ' Line
fy: Lit hântekening foarôfgean troch '-- '

en: Take Address
fy: Slaan e-mailadres op

en: Address Book Take:
fy: Knop daliks opslaan e-mailadres:

en: Try to verify addresses
fy: Besykje adressen te ferifiearjen

en: Config File Version
fy: Ferzje konfiguraasjetriem

en: SquirrelMail Version
fy: SquirrelMail Ferzje

en: PHP Version
fy: PHP ferzje

en: Organization Preferences
fy: Organisaasje Foarkarren

en: Organization Name
fy: Namme organisaasje

en: Organization Logo
fy: Logo organisaasje

en: Organization Logo Width
fy: Logo organisaasje breedte

en: Organization Logo Height
fy: Logo organisaasje hichte

en: Organization Title
fy: Titel organisaasje

en: Signout Page
fy: Ofmeldside

en: Provider Name
fy: Namme provider

en: Top Frame
fy: Boppelâns

en: Server Settings
fy: Ynstellings Tsjinner

en: Mail Domain
fy: Mail domein

en: IMAP Server Address
fy: IMAP-tsjinner adres

en: IMAP Server Port
fy: IMAP-tsjinner poarte

en: IMAP Server Type
fy: IMAP-tsjinner type

en: Cyrus IMAP server
fy: Cyrus IMAP-tsjinner

en: University of Washington's IMAP server
fy: University of Washington's IMAP-tsjinner

en: Microsoft Exchange IMAP server
fy: Microsoft Exchange IMAP-tsjinner

en: Courier IMAP server
fy: Courier IMAP-tsjinner

en: Mac OS X Mailserver
fy: Mac OS X Mailtsjinner

en: hMailServer IMAP server
fy: hMailServer IMAP-tsjinner

en: Binc IMAP server
fy: Binc IMAP-tsjinner

en: Not one of the above servers
fy: Gjin fan de boppesteande tsjinners

en: IMAP Folder Delimiter
fy: IMAP map skiedingsteken

en: Use &quot;detect&quot; to auto-detect.
fy: Brûk &quot;detect&quot; foar auto-deteksje.

en: Use TLS for IMAP Connections
fy: Brûk TLS foar IMAP ferbiningen

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
fy: PHP 4.3.x fereaske! Experiminteel.

en: IMAP Authentication Type
fy: IMAP autorisaasje type

en: Use Sendmail Binary
fy: Brûk Sendmail

en: Choose &quot;no&quot; for SMTP
fy: Kies &quot;no&quot; foar SMTP

en: Sendmail Arguments
fy: Sendmail Parameters

en: Sendmail Path
fy: Sendmail Paad

en: SMTP Server Address
fy: SMTP-tsjinner adres

en: SMTP Server Port
fy: SMTP-tsjinner poarte

en: Use TLS for SMTP Connections
fy: Brûk TLS foar SMTP ferbiningen

en: SMTP Authentication Type
fy: SMTP autorisaasje type

en: No SMTP auth
fy: Gjin SMTP aut

en: Login (plain text)
fy: Oanmelde (platte tekst)

en: POP3 Before SMTP?
fy: POP3 foar SMTP?

en: Header Encryption Key
fy: Berjochtynformaasje befeiligingskaai

en: Invert Time
fy: Tiidseleksje omdraaie

en: Folders Defaults
fy: Map foarkarren

en: Default Folder Prefix
fy: Standert map foarheaksel

en: Show Folder Prefix Option
fy: Toan map foarheaksel opsje

en: By default, move to trash
fy: Standert ferpleatse nei Wiske Items

en: By default, move to sent
fy: Standert ferpleatse nei Ferstjoerde Items

en: By default, save as draft
fy: Standert bewarje as Konsept

en: List Special Folders First
fy: Toan spesjale mappen earst

en: Show Special Folders Color
fy: Toan kleur spesjale mappen

en: Auto Expunge
fy: Automatysk leegje

en: Default Sub. of INBOX
fy: StandertSub. fan INBOX

en: Show 'Contain Sub.' Option
fy: Toan 'befet Sub.' opsje

en: Default Unseen Notify
fy: Standert Net-Lêzen berjochten

en: Default Unseen Type
fy: Standert Net-Lêzen type

en: Auto Create Special Folders
fy: Automatysk oanmeitsjen spesjale mappen

en: Auto delete folders
fy: Automatysk wiskjen mappen

en: Enable /NoSelect folder fix
fy: Ynskeakelje /Gjinseleksje map fix

en: General Options
fy: Algemiene opsjes

en: Data Directory
fy: Data triemtafel

en: Temp Directory
fy: Temp triemtafel

en: Hash Level
fy: Graad fan ûnderferdieling data triemtafel

en: Hash Disabled
fy: Underferdieling útskeakele

en: Moderate
fy: Medium 1

en: Medium
fy: Middel

en: Default Left Size
fy: Standert lofterôfmjitting

en: Usernames in Lowercase
fy: Brûkersnammen yn lytse letters

en: Allow use of priority
fy: Brûken fan prioriteiten tastean

en: Hide SM attributions
fy: Ferbergje SM eigenskippen

en: Enable use of delivery receipts
fy: Brûken fan ûntfangstbefêstigingen tastean

en: Allow editing of identities
fy: Wizigjen fan identiteiten tastean

en: Allow editing of full name
fy: Wizigjen folsleine namme tastean

en: Remove username from headers
fy: Wiskje brûkersnamme fan berjochtynformaasje

en: Used only when identities can't be modified
fy: Allinnich brûkt as identiteiten net feroare wurde kinne

en: Use server-side sorting
fy: Brûk sortearjen troch de tsjinner

en: Use server-side thread sorting
fy: Brûk sortearjen troch de tsjinner foar it sortearjen yn konfersaasjes

en: Allow server charset search
fy: Sykjen tekenset fan tsjinner tastean

en: UID support
fy: UID stipe

en: PHP session name
fy: PHP sesje namme

en: Location base
fy: Lokaasje-basis

en: Message of the Day
fy: Berjocht fan de dei

en: Database
fy: Databank

en: Address book DSN
fy: Adresboek DSN

en: Address book table
fy: Adresboek tabel

en: Preferences DSN
fy: Foarkarren DSN

en: Preferences table
fy: Foarkarren tabel

en: Preferences username field
fy: Foarkarren fjld brûkersnamme

en: Preferences key field
fy: Foarkarren fjild kaai

en: Preferences value field
fy: Foarkarren fjild wearde

en: Global address book DSN
fy: Globaal adresboek DSN

en: Global address book table
fy: Globaal adresboek tabel

en: Allow writing into global address book
fy: Skriuwen yn globale adresboek tastean

en: Allow listing of global address book
fy: Toanen fan globaal adresboek tastean

en: Language settings
fy: Taalynstellingen

en: Default Language
fy: Standert taal

en: Default Charset
fy: Standert set fan lettertekens

en: Enable lossy encoding
fy: Brûk ienfâldige kodearring

en: Address Books
fy: Adresboeken

en: Default Javascript Addressbook
fy: Standert Javaskript adresboek

en: Global address book file
fy: Globaal adresboek triem

en: Allow writing into global address book file
fy: Skriuwen yn globale adresboek triem tastean

en: Style Sheet URL (css)
fy: Styl sjabloan URL (css)

en: Default theme
fy: Standert tema

en: Use index number of theme
fy: Brûken yndeksnûmer fan tema

en: Configuration Administrator
fy: Konfiguraasje Systeembehearder

en: Note: it is recommended that you configure your system using conf.pl, and not this plugin. conf.pl contains additional information regarding the purpose of variables and appropriate values, as well as additional verification steps.
fy: NB. It wurdt oanrikkemandearre om jo systeem te konfigurearjen mei conf.pl en net mei dizze plugin. Yn conf.pl stiet ekstra ynformaasje oer it doel en brûken fan de fariabelen en de krekte wearden en boppedat ekstra ferifikaasje stappen.

en: Run or consult conf.pl should you run into difficulty with your configuration.
fy: Brûk conf.pl as jo yn swierrichheden reitsje mei jo konfiguraasje.

en: Theme Name
fy: Tema namme

en: Theme Path
fy: Thema paad

en: Plugin directory could not be found: %s
fy: Plugin triemtafel is net fûn: %s

en: Change Settings
fy: Feroarje ynstellingen

en: Test Configuration
fy: Test konfiguraasje

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
fy: Konfiguraasje triem kin net iepene wurde. Kontrolearje config.php.

en: Administration
fy: Administraasje

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
fy: Dizze module makket it systeembehearders mooglik de basiskonfiguraasje fan SquirrelMail op ôfstand te wizigjen.

en: Submit a Bug Report
fy: Ferstjoer flater rapportaazje

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
fy: Rin, foar it ferstjoeren fan jo flater rapportaazje, foarôf de kontrolelist mei algemien foarkommende problemen efkes troch.

en: Make sure that you are running the most recent copy of %s. You are currently using version %s.
fy: Soargje dat jo de nijste ferzje fan %s hawwe. Jo brûke no ferzje %s.

en: Check to see if your bug is already listed in the %sBug List%s on SourceForge. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
fy: Kontrolearje oft jo flater foarkomt yn de %sBug List%s op SourceForge. At dit sa is, dan kenne wy de bug al en besykje dy te ferbetterjen.

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
fy: Soargje dat jo de flater reprodusearje kinne. At de flater mar inkeldris foarkomt, besykje dan te omskriuwen wat jo dienen doe't de flater him foardie. At de flater hieltiten bart by in bepaald berjocht, bewarje dat berjocht dan, sadat wy it eventueel sjen kinne.

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the %s directory where SquirrelMail was installed.
fy: At der flatermeldingen ferskine, besykje dizze dan sels op te lossen. Lês de hantliedings yn de %s triemtafel op it plak dêr't SquirrelMail ynstallearre is.

en: Pressing the button below will start a mail message to the developers of SquirrelMail that will contain a lot of information about your system, your browser, how SquirrelMail is set up, and your IMAP server. It will also prompt you for information. Just fill out the sections at the top. If you like, you can scroll down in the message to see what else is being sent.
fy: In druk op de knop hjirûnder sil in e-mail starte nei de ûntwikkelders fan SquirrelMail mei in soad ynformaasje oer jo systeem, jo blêder, hoe't SquirrelMail konfigurearre is en jo IMAP tsjinner. Jo sille ek frege wurde om ynformaasje yn te foljen. Fol allinnich de seksjes boppe-oan yn. At jo wolle kinne jo de hiele e-mail besjen hokker ynformaasje der noch mear ferstjoerd is.

en: Please make sure to fill out as much information as you possibly can to give everyone a good chance of finding and removing the bug. Submitting your bug like this will not have it automatically added to the bug list on SourceForge, but someone who gets your message may add it for you.
fy: Graach safolle mooglik ynformaasje ynfolje, sadat der in goede kans is dat de flater fûn wurdt en ferbettere wurde kin. Ferstjoeren fan de flater op dizze wize sil der net foar soargje dat hy automatysk op de bug list fan SourceForge byskreaun wurdt. Ien dy't it berjocht krijt soe him lykwols letter noch wol taheakje kinne.

en: This bug involves:
fy: Dizze flater hat te krijen mei:

en: the general program
fy: it algemiene programma

en: a specific plugin
fy: in spesifike plugin

en: Start Bug Report Form
fy: Start flater rapportaazje

en: Bug
fy: Flater

en: Bug Reports:
fy: Flater rapportaazjes:

en: Show button in toolbar
fy: Toan knop yn menu

en: Could not write calendar file %s
fy: Kin kalindertriem %s net weiskriuwe

en: TODAY
fy: HJOED

en: l, F j Y
fy: l, j F Y

en: ADD
fy: TAHEAKJE

en: EDIT
fy: WIZIGJE

en: DEL
fy: WISKJE

en: Start time:
fy: Oanfang:

en: Priority:
fy: Prioriteit:

en: Set Event
fy: Ofspraak taheakje

en: Event Has been added!
fy: Ofspraak is taheakke!

en: m/d/Y
fy: d/m/Y

en: Time:
fy: Tiid:

en: Do you really want to delete this event?
fy: Wolle jo dizze ôfspraak echt wiskje?

en: Event deleted!
fy: Ofspraak wiske!

en: Nothing to delete!
fy: Neat te wiskjen!

en: Do you really want to change this event from:
fy: Wolle jo dizze ôfspraak echt op dizze wize wiskje? Fan:

en: to:
fy: nei:

en: Event updated!
fy: Ofspraak wizige!

en: 1 hr.
fy: 1 oere

en: 1.5 hr.
fy: 1,5 oere

en: 2 hr.
fy: 2 oere

en: 2.5 hr.
fy: 2,5 oere

en: 3 hr.
fy: 3 oere

en: 3.5 hr.
fy: 3,5 oere

en: 4 hr.
fy: 4 oere

en: 5 hr.
fy: 5 oere

en: 6 hr.
fy: 6 oere

en: Delete &amp; Prev
fy: Wiskje &amp; Foarrige

en: Delete &amp; Next
fy: Wiskje &amp; Folgjende

en: Move to:
fy: Ferpleatse nei:

en: Delete/Move/Next Buttons:
fy: Wiskje/Ferpleats/Folgjende knoppen:

en: Display at top
fy: toan boppe

en: with move option
fy: mei ferpleats opsje

en: Display at bottom
fy: toan ûnder

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
fy: COMMERCIAL - Dizze list befet tsjinners dy't ferifiearre binne as spam ferstjoerders. It is in frijwat betroubere list om spam mei sykjen.

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this. Another good one to use.
fy: COMMERCIAL - Tsjinners dy't konfigurearre binne om spam troch te jaan sille hjirmei blokkearre wurde.

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail. Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
fy: COMMERCIAL - Ynbel brûkers wurde faak filtere omdat hja harren ISP mailtsjinners brûke moatte om post mei te ferstjoeren. Spammers nimme faak in ynbelakkount om spam te ferstjoeren.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
fy: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole yngongen.

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
fy: COMMERCIAL - RBL+ IepenRelay yngongen.

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
fy: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up yngongen.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM boarnen.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - befet inkele DSL IPs.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers dy't gjin befêstiging fan brûkers brûke.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Oare tsjinners.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage tsjinners.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
fy: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support tsjinners.

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
fy: FREE - Dorkslayers befet allinnich echte iepen relays bûten de USA om oanklachten foar te kommen. Nijsgjirrich is dat harren webstee oanrikkemandearret om harren service NET te brûken.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
fy: FREE - SPAMhaus - In list fan bekende SPAM boarnen.

en: FREE, for now - SpamCop - An interesting solution that lists servers that have a very high spam to legit email ratio (85 percent or more).
fy: FREE, oant no ta - SPAMCOP - In nijsgjirrich alternatyf dat tsjinners befet mei in hege spam - e-mail ratio. (85% of mear)

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
fy: FREE - dev.null.dk - Ik haw gjin detaillearre ynformaasje oer dizze list.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
fy: FREE - visi.com - Relay Stop List. Tige konservative OpenRelay List.

en: FREE - ahbl.org Open Relays - Another list of Open Relays.
fy: FREE - ahbl.org Open Relays - Oare list fan Iepen Relays.

en: FREE - ahbl.org SPAM Source - List of Direct SPAM Sources.
fy: FREE - ahbl.org SPAM Source - List fan Direct SPAM boarnen.

en: FREE - ahbl.org SPAM ISPs - List of SPAM-friendly ISPs.
fy: FREE - ahbl.org SPAM ISPs - List fan SPAM-freonlike ISPs.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
fy: FREE - Leadmon DUL - Oare list fan Ynbel of oare dynamysk tawiisde IPs.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
fy: FREE - Leadmon SPAM Source - List fan IPs wêr't Leadmon.net direkte SPAM fan krigen hat.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
fy: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers dy't gjin ferifiearre opt-in fereaskje of dy't bekende spammers tastien hawwe om lid te wurden en harren services te misbrûken.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
fy: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays dy't net op de list steane fan oare aktive RBLs.

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
fy: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays dy't net op de list steane fan oare aktive RBLs en dy't SPAM ferstjoerd hawwe oan Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
fy: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites op dizze list hawwe oan Leadmon.net direct SPAM ferstjoerd fan IPs yn netblocks wêrby't it hiele block gjin DNS mappings hat. It is in list fan BLOCKS fan IPs dy't brûkt wurde troch minsken dy't Leadmon.net SPAMme hawwe.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
fy: FREE - In oare swarte list - Beide Iepen Trochjouwers en Direkte SPAM Boarnen.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
fy: FREE - In oare swarte list - Ynbel IPs.

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Relays
fy: FREE - Distribuearre ferstjoerder boycot list - Befêstige relays

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Multi-stage Relays
fy: FREE - Distribuearre ferstjoerder boycot list - Befêstige multi-stage relays

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - UN-Confirmed Relays
fy: FREE - Distribuearre ferstjoerder boycot list - Unbefêstige relays

en: WARNING! You must enter something to search for.
fy: WARSKOGING! Graach wat ynfolje om nei te sykjen.

en: WARNING! Header filters should be of the format &quot;Header: value&quot;
fy: WARSKOGING! Berjochtkop filters moatte fan it neikommende formaat wêze: &quot;Berjochtkop: wearde&quot;

en: Saved Scan type
fy: Bewarre scan type

en: Message Filtering
fy: Berjocht filtering

en: What to Scan:
fy: Wat te scannen:

en: All messages
fy: Alle berjochten

en: Only unread messages
fy: Allinnich net-lêzen berjochten

en: Match:
fy: Selektearje op:

en: Header
fy: Berjochtkop

en: Contains:
fy: Befet:

en: If %s contains %s then move to %s
fy: As %s befet %s ferpleats dan nei %s

en: Message Filters
fy: Berjochtfilters

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
fy: Filtering soarget derfoar dat berjochten mei ferskate eigenskippen automatysk yn ferskate mappen dien wurde.

en: SPAM Filters
fy: SPAM filters

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
fy: SPAM filters stelle jo by steat om junk e-mail te detektearjen fan ferskate op DNS basearre swarte listen yn jo INBOX en it te ferpleatsen nei in oare map (bg. Wiske Items).

en: You must select a spam folder.
fy: Jo moatte in spam map selektearje.

en: You must select a scan type.
fy: Jo moatte in scan type selektearje

en: WARNING! Tell the administrator to set the %s variable.
fy: WARSKOGING! Freegje jo systeembehearder om de %s fariabele te aktivearjen

en: Move spam to:
fy: Ferpleats spam nei:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
fy: It ferpleatsen fan spam nei de Wiske Items is eins gjin goed idee, omdat berjochten fan freonen en mailinglists soms automatysk markearre wurde as spam. Welke map jo ek selektearje, soargje dat de map geregeld lege wurdt, sadat jo nea in te grut postfak krije.

en: Unread messages only
fy: Allinnich net-lêzen berjochten

en: The more messages scanned, the longer it takes. It's recommended to scan unread messages only. If a change to the filters is made, it's recommended to set it to scan all messages, then go view the INBOX, then come back and set it to scan unread messages only. That way, the new spam filters will be applied and even the spam you didn't catch with the old filters will be scanned.
fy: Hoe mear berjochten jo scanne, hoe langer it duorret. Foarslein wurdt om allinnich nije berjochten te scannen. As jo in wiziging yn jo filters meitsje, dan wurdt de opsje -alle berjochten- aktivearre. Gean dan nei INBOX, kom werom en kies de opsje -allinnich nije berjochten- .  Sa sille jo nije spamfilters aktivearre wurde en jo scanne ek noch de spam dy't jo lêze mei de nije spamfilters.

en: Spam is sent to %s.
fy: Spam wurdt ferpleatst nei %s

en: not set yet
fy: noch net ynsteld

en: Spam scan is limited to %s.
fy: Spam scan wurdt beheind ta %s

en: ON
fy: OAN

en: OFF
fy: ÚT

en: %s is not found.
fy: %s is net fûn.

en: Today's Fortune
fy: Utspraak fan hjoed

en: Fortunes:
fy: Utspraken:

en: Show fortunes at top of mailbox
fy: Toan utspraken boppe-oan it Postfak

en: Plugin is disabled.
fy: Plugin is útskeakele

en: IMAP server information
fy: IMAP-tsjinner ynformaasje

en: Run some test IMAP commands, displaying both the command and the result. These tests use the SquirrelMail IMAP commands and your current SquirrelMail configuration. Custom command strings can be used.
fy: Fier inkele IMAP kommando's út, it kommando en it resultaat wurde toand. Dizze testen brûke de Squirrelmail IMAP kommando's en jo besteande Squirrelmail konfiguraasje. Oanpaste kommandoregels kinne brûkt wurde.

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
fy: Dit sil in berjocht foar help by dizze list nei %s ferstjoere. Jo sille automatysk in antwurd ûntfange op it ûndersteande e-mailadres.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
fy: Dit sil in berjocht nei %s stjoere foar oanmelding by dizze list. Jo sille mei it ûndersteande e-mailadres oanmelden wurde.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
fy: Dit sil in berjocht nei %s ferstjoere foar ôfmelding fan dizze list. It ûndersteande e-mailadres sil ôfmelden wurde.

en: Unknown action: %s
fy: Ûnbekende aksje: %s

en: Send Mail
fy: Ferstjoer berjocht

en: Post to List
fy: Stjoer nei list

en: Reply to List
fy: Antwurd nei de list

en: List Archives
fy: List argiven

en: Contact Listowner
fy: Nim kontakt op mei list-eigener

en: Mailing List
fy: Post List

en: POP3 connect:
fy: POP3 ferbine:

en: No server specified
fy: Gjin tsjinneer spesifisearre

en: Error
fy: Flater

en: POP3 user:
fy: POP3 brûker:

en: no login ID submitted
fy: gjin brûkersnamme opjûn

en: connection not established
fy: gjin ferbining makke

en: POP3 pass:
fy: POP3 wachtwurd:

en: No password submitted
fy: Gjin wachtwurd opjûn

en: No connection to server
fy: Gjin ferbining mei tsjinner

en: No login ID submitted
fy: Gjin brûkersnamme opjûn

en: No server banner
fy: Gjin tsjinner skutblêd

en: abort
fy: ôfbrekke

en: apop authentication failed
fy: apop ferifikaasje mislearre

en: Premature end of list
fy: Te betiid ein fan'e list

en: Empty command string
fy: Leech kommando

en: connection does not exist
fy: ferbining bestiet net

en: No msg number submitted
fy: Gjin berjochtnûmer opjûn

en: Command failed
fy: Kommando mislearre

en: Remote POP server Fetching Mail
fy: Post ophelje fan eksterne POP-tsjinners

en: Select Server:
fy: Selektearje tsjinner:

en: Password for
fy: Wachtwurd foar

en: Fetch Mail
fy: Opheljen berjochten

en: Fetching from
fy: Opheljen fan

en: Oops,
fy: Oei,

en: Opening IMAP server
fy: Iepenjen IMAP-tsjinner

en: Opening POP server
fy: Iepenjen POP-tsjinner

en: Login Failed:
fy: Oanmelden mislearre:

en: Login OK: No new messages
fy: Oanmelden OK: Gjin nije berjochten

en: Login OK: Inbox EMPTY
fy: Oanmelden OK: Postfak YN  is LEECH

en: Login OK: Inbox contains %s messages
fy: Oanmelden OK: INBOX hat %s berjochten

en: Fetching UIDL...
fy: Opheljen UIDL...

en: Server does not support UIDL.
fy: Tsjinner stipet gjin UIDL.

en: Leaving mail on server...
fy: Post bewarje op tsjinner...

en: Deleting messages from server...
fy: Berjochten wiskje fan tsjinner...

en: Fetching message
fy: Opheljen berjocht

en: Server error. Disconnect
fy: Tsjinner flater. Ferbining ferbrutsen

en: Reconnect from dead connection
fy: Werstel ferbrutsen ferbining

en: Saving UIDL
fy: UIDL opslaan

en: Refetching message
fy: Opnij berjocht ophelje

en: Error Appending Message!
fy: Flater by it taheakjen fan it berjocht!

en: Closing POP
fy: POP slute

en: Logging out from IMAP
fy: Ôfmelde fan IMAP

en: Message appended to mailbox
fy: Berjocht taheakke oan postfak

en: Message %d deleted from remote server!
fy: Berjocht %d wiske fan eksterne tsjinner!

en: Delete failed:
fy: Wiskjen mislearre:

en: Remote POP server settings
fy: Eksterne POP-tsjinner ynstellingen

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure. However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
fy: Jo moatte derop betocht wêze dat de befeiliging dy't brûkt wurdt om jo wachtwurd op te slaan net perfekt is. Mar as jo POP brûke is der gewoanwei hielendal gjin befeiliging. De befeiliging dy't brûkt wurdt om jo wachtwurd op te slaan op de tsjinner kin ûngedien makke wurde troch in hacker troch de boarne fan dit triem te lêzen.

en: If you leave password empty, it will be asked when you fetch mail.
fy: As jo jo wachtwurd leech litte, sil it frege wurde by it opheljen fan jo post.

en: Encrypt passwords (informative only)
fy: Befeiligje wachtwurden (allinnich ynformatyf)

en: Add Server
fy: Tsjinner taheakje

en: Store in Folder:
fy: Opslaan yn map:

en: Leave mail on server
fy: Bewarje post op tsjinner

en: Check mail at login
fy: Kontrolearje post by oanmelden

en: Check mail at folder refresh
fy: Kontrolearje post by fernijen fan mappen

en: Modify Server
fy: Bewurkje tsjinner

en: Server Name:
fy: Tsjinnernamme:

en: Modify
fy: Wizigje

en: No servers known.
fy: Gjin tsjinners bekend.

en: Fetching Servers
fy: Opheljen tsjinners

en: Confirm Deletion of a Server
fy: Befêstigje wiskjen fan in tsjinner

en: Selected Server:
fy: Selektearre tsjinner:

en: Confirm delete of selected server?
fy: Befêstigje it wiskjen fan de selektearre tsjinner

en: Confirm Delete
fy: Wiskjen befêstigje

en: Leave Mail on Server
fy: Bewarje post op tsjinner

en: Undefined Function
fy: Net definiearre funksje

en: The function you requested is unknown.
fy: De funksje dêr't jo om fregen is ûnbekend.

en: Fetch
fy: Opheljen

en: Warning,
fy: Warskôging,

en: Mail Fetch Result:
fy: Resultaten:

en: POP3 Fetch Mail
fy: POP3-tagong eksterne e-mailakkounts

en: This configures settings for downloading email from a POP3 mailbox to your account on this server.
fy: Ynstellingen foar it laden fan e-mail fan in eksterne POP3-tsjinner nei jo akkount op dizze tsjinner.

en: Message Details
fy: Berjochtdetails

en: Entity
fy: Entiteit

en: Encoding
fy: Kodearring

en: Save Message
fy: Bewarje berjocht

en: View Message details
fy: Besjoch berjochtdetails

en: New Mail Notification
fy: Meidielingen by nije e-berjochten

en: The %s option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
fy: De opsje %s sil ALLE mappen op nije berjochten kontrolearje en net allinnich de INBOX.

en: Check all boxes, not just INBOX
fy: Kontrolearje alle mappen, net allinnich INBOX

en: Selecting the %s option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
fy: Seleksje fan %s soarget foar aktivearring fan in popup as der in nij berjocht yn ien fan fo mappen ferskynt (Javaskript is nedich!).

en: Show popup window on new mail
fy: Toan popupfinster by nij berjocht

en: Use the %s option to only check for messages that are recent. Recent messages are those that have just recently showed up and have not been "viewed" or checked yet. This can prevent being continuously annoyed by sounds or popups for unseen mail.
fy: Brûk de opsje %s om allinnich te kontrolearjen op resinte berjochten. Resinte berjochten binne krekt binnenkomde berjochten dy't noch net besjoen of kontrolearre binne. Hjirtroch wurde jo net hieltiten troch popups of lûd lestich fallen by in nij berjocht.

en: Count only messages that are RECENT
fy: Kontrolearje allinnich RESINT

en: Selecting the %s option will change the title in some browsers to let you know when you have new mail (requires JavaScript, and only works in IE but you won't see errors with other browsers). This will always tell you if you have new mail, even if you have %s enabled.
fy: De opsje %s sil yn guon blêders de titeloantsjutting feroarje by in nij berjocht. (Javaskript is nedich en it wurket allinnich mei IE (Internet Explorer). Jo sille gjin flaters sjen as jo in oare blêder brûke.) Dizze opsje sil jo altyd fertelle oft jo nije berjochten hawwe, ek al hawwe jo de opsje %s aktivearre.

en: Change title on supported browsers
fy: Feroarje titeloantsjutting

en: Select %s to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
fy: Selektearje %s om in lûd hearre te litten as der in nij bejocht yn jo mappen ferskynt. Jo kinne sels ynstelle hokker lûd der te hearren is.

en: Enable Media Playing
fy: Aktivearje ôf te spyljen lûd

en: Select from the list of %s the media file to play when new mail arrives. If no file is specified, %s, no sound will be used.
fy: Selektearje de triem dy't jo ôfspylje wolle by in nij berjocht fan de list mei %s. At der gjin triem keazen wurdt, %s, sil gjin lûd ôfspile wurde.

en: Select server file
fy: Selektearje triem fan tsjinner

en: requires JavaScript to work
fy: Javaskript is nedich

en: Try
fy: Probearje

en: Current File:
fy: Triem fan no:

en: SquirrelMail Notice:
fy: SquirrelMail meidieling:

en: You have %s new message | You have %s new messages
fy[0]: Jo hawwe %s nij berjocht
fy[1]: Jo hawwe %s nije berjochten

en: You have %s new messages
fy: Jo hawwe %s nije berjoichten

en: NewMail Options
fy: Nij Berjocht opsjes

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
fy: Opsjes foar it ôfspyljen fan lûden en/of it toanen fan popupfinsters at jo in nij berjocht ûntfange.

en: %s New Messages
fy: %s Nije berjochten

en: %s New Message | %s New Messages
fy[0]: %s nije berjocht
fy[1]: %s nije berjochten

en: Test Sound
fy: Test lûd

en: No sound specified
fy: Gjin lûd spesifisearre

en: Loading the sound...
fy: Lûd wurdt laden ...

en: Sent Subfolders Options
fy: Ferstjoerde Items submap opsjes

en: Use Sent Subfolders
fy: Brûken Ferstjoerde Items submappen

en: Monthly
fy: Alle moannen

en: Quarterly
fy: Elk kwartaal

en: Yearly
fy: Alle jierren

en: Base Sent Folder
fy: Ferstjoerde Items basismap

en: Disable it
fy: Utsette

en: Enable it
fy: Aktivearje

en: Spam reporting
fy: Spamrapportaazje

en: Delete spam when reported:
fy: Wiskje spam nei rapportaazje:

en: Only works with email-based reporting
fy: Wurket allinnich mei op e-mail basearre rapportaazje

en: Spam Reporting Method:
fy: Spamrapportaazje metoade:

en: Quick email-based reporting
fy: Flugge op e-mail basearre rapportaazje

en: Thorough email-based reporting
fy: Yngeande op e-mail basearre rapportaazje

en: Web-based form
fy: Webformulier

en: Save Method
fy: Bewarmetoade

en: Your SpamCop authorization code:
fy: Jo SpamCop autorisaasjekoade:

en: see below
fy: sjoch ûnder

en: Save ID
fy: Bewarje ID

en: About SpamCop
fy: Oer SpamCop

en: SpamCop is a free service that greatly assists in finding the true source of the spam and helps in letting the proper people know about the abuse.
fy: SpamCop is in frije service dy't treflik helpt by it finen fan de echte boarne fan de spam en yn it ynformearjen fan yntegere minsken oer it misbrûk.

en: To use it, you must get a SpamCop authorization code. There is a free %ssign up page%s so you can use SpamCop.
fy: Om it te brûken moatte jo in SpamCop autorisaasjekoade oanfreegje. Der is in frije %soanmeldingsside%s om SpamCop brûke te kinnen.

en: Before you sign up, be warned
fy: Foardat jo jo oanmelde, wês wach

en: Some users have reported that the email addresses used with SpamCop find their way onto spam lists. To be safe, you can just create an email forwarding account and have all SpamCop reports get sent to there. Also, if it gets flooded with spam, you can then just delete that account with no worries about losing your real email address. Just go create an email forwarder somewhere (%s has a %slist of places%s) so that messages from system administrators and what not can be sent to you.
fy: Guon brûkers hawwe rapportearre dat de e-mailadressen dy't by SpamCop brûkt wurde op spamlisten telâne komme. Om feilich te wêzen kinne jo in e-mail forwarding account oanmeitsje en alle SpamCop rapportaazjes dêrhinne ferstjoere te litten. As dit e-mailadres oerspield wurdt mei spam, dan kinne jo it wiskje sûnder jo echte e-mailadres te ferliezen. Meitsje earne in e-mail forwarder  (%s hat in %slist mei plakken%s) sadat berjochten fan systeem administrators en oaren nei jo tastjoerd wurde kinne.

en: Once you have signed up with SpamCop and have received your SpamCop authorization code, you need to enable this plugin by clicking the link above. Once enabled, you go about your normal life. If you encounter a spam message in your mailbox, just view it. On the right-hand side, near the top of where the message is displayed, you will see a link to report this message as spam. Clicking on it brings you to a confirmation page. Confirming that you want the spam report sent will do different things with different reporting methods.
fy: As jo jo oanmelden hawwe by SpamCop en jo hawwe jo SpamCop autorisaasjekoade krigen, dan moatte jo dizze plugin aktivearje -- klik op de link hjirboppe. As jo in spamberjocht yn jo postfak fine, besjoch it dan. Oan de rjochterkant sille jo in link sjen om it berjocht as spam te rapportearjen. As jo hjirop klikke, dan krije jo in befêstigingsside te sjen. Befêstigje dat jo de spam rapportaazje ferstjoere wolle, sil ferskillende dingen dwaan mei ferskillende rapportaazje metoaden.

en: Email-based reporting
fy: Op e-mail basearre rapportaazje

en: Pressing the button forwards the message to the SpamCop service and will optionally delete the message. From there, you just need to go to your INBOX and quite soon a message should appear from SpamCop. (It gets sent to the account you registered with, so make sure that your mail forwarder works!) Open it up, click on the appropriate link at the top, and a new browser window will open.
fy: In druk op de knop stjoert it berjocht troch nei de SpamCop service en sil it berjocht opsjoneel wiskje. Yn jo INBOX sil no al gau in berjocht ferskine fan SpamCop. (It sil stjoerd wurde nei de troch jo registrearre akkount, dus soargje dat jo e-mail forwarder wurket!) Iepenje it berjocht en klik op de bypassende link boppe-oan. In nij blêderskerm sil iepene wurde.

en: Currently, the quick reporting just forwards the request to the thorough reporting. Also, it appears that this is for members (non-free) only. Hopefully this will change soon.
fy: Op dit stuit wurdt de flugge rapportaazje allinnich trochstjoerd nei de yngeande rapportaazje. Dizze is allinnich foar leden (net-frij). Hooplik sil dit mei gauwens feroarje.

en: Web-based reporting
fy: Op it web basearre rapportaazje

en: When you press the button on the confirmation page, this will pop open a new browser window and the SpamCop service should appear inside. The message will not be deleted (working on that part), but you won't need to wait for a response email to start the spam reporting.
fy: Wannear't jo drukke op de knop op de befêstigingsside, sil in nij blêder skerm him iepenje mei dêryn de SpamCop service. It berjocht sil net wiske wurde (wurdt oan wurke), mar jo hoege net te wachtsjen op in antwurdmail om de spamrapportaazje op te starten.

en: The SpamCop service will display information as it finds it, so scroll down until you see a form button. It might pause a little while it is looking up information, so be a little patient. Read what it says, and submit the spam. Close the browser window. Press Cancel or click on the appropriate mail folder to see messages and/or delete the spam.
fy: De SpamCop service sil fûne ynformaasje toane. Besjoch de side oant jo in formulierknop sjogge. Ofhinklik fan de ynformaasje, kin it wat langer duorje. Ferstjoer de spamrapportaazje. Slút it blêderskerm. Klik op Annulearje of klik op de map mei e-mail om de berjochten te sjen en/of de spam te wiskjen.

en: SpamCop service type
fy: Spamcop Service Type

en: Service type option allows selecting which SpamCop services you are using. Member services use different web reporting forms and does not display nags. You can purchase these services, if you want to support SpamCop.
fy: Mei de service type opsje kinne jo selektearje hokker spamcop services jo brûke. Brûkers services brûke oare webformulieren en toane gjin irritante ynformaasje. Jo kinne dizze services oanskaffe as jo SpamCop stypje wolle.

en: More information
fy: Mear ynformaasje

en: For more information about SpamCop, it's services, spam in general, and many related topics, try reading through SpamCop's %sHelp and Feedback%s section.
fy: Foar mear ynformaasje oer SpamCop, de services, spam yn it algemien en annekse ûnderwerpen, besykje de seksje %sHelp en Feedback%s.

en: Report as Spam
fy: Rapportearje as Spam

en: SpamCop - Spam Reporting
fy: SpamCop - Spamrapportaazje

en: Help fight the battle against unsolicited email. SpamCop reads the spam email and determines the correct addresses to send complaints to. Quite fast, really smart, and easy to use.
fy: Help yn de striid tsjin net winske e-mail. SpamCop lêst de e-mail (spam) en bepaalt it krekte adres om in klacht hinne te stjoeren. Fluch, snoad en maklik yn gebrûk!

en: Sending this spam report will give you back a reply with URLs that you can click on to properly report this spam message to the proper authorities. This is a free service. By pressing the "Send Spam Report" button, you agree to follow SpamCop's rules/terms of service/etc.
fy: Ferstjoeren fan dizze spamrapportaazje sil jo in antwurd ûntfange litte mei URLs, dy't jo oanklikke kinne om it berjocht as spam te markearjen by yntegere autoriteiten. Dit is in frije service. Troch te klikken op de knop "Send Spam Report", gean jo akkoard mei de betingsten fan SpamCop.

en: Cancel / Done
fy: Annulearje / Klear

en: Send Spam Report
fy: Ferstjoer Spamrapportaazje

en: SpellChecker Options
fy: Staveringshifker opsjes

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
fy: Hjir kinne jo oanjaan hoe't jo persoanlike wurdboek opslein wurdt, wizigje it, of kies de talen dy't beskikber wêze moatte as jo de stavering kontrolearje.

en: Check Spelling
fy: Staveringshifker

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
fy: Tebek nei &quot;Staveringshifker Opsjes&quot; side

en: ATTENTION:
fy: TINK DEROM:

en: SquirrelSpell was unable to decrypt your personal dictionary. This is most likely due to the fact that you have changed your mailbox password. In order to proceed, you will have to supply your old password so that SquirrelSpell can decrypt your personal dictionary. It will be re-encrypted with your new password after this. If you haven't encrypted your dictionary, then it got mangled and is no longer valid. You will have to delete it and start anew. This is also true if you don't remember your old password -- without it, the encrypted data is no longer accessible.
fy: SquirrelSpell kin jo persoanlike wurdboek net lêze. Dit komt grif troch it wizigjen fan jo postfak wachtwurd.Om troch te gean moatte jo jo âlde wachtwurd opjaan, sadat SquirrelSpell jo persoanlike wurdboek lêze kin. It sil hjirnei mei jo nije wachtwurd befeilige wurde. As jo jo wurdboek net befeilige hawwe, sil dizze net langer jildich wêze. Jo sille it wiskje moatte en in nije opjaan moatte. Dit jildt ek at jo jo âlde wachtwurd ferjitten binne. Sûnder wachtwurd binne jo data net mear tagonklik.

en: Delete my dictionary and start a new one
fy: Wiskje myn wurdboek en start in nijen-ien

en: Decrypt my dictionary with my old password:
fy: Ûntsiferje myn wurdboek mei myn âlde wachtwurd:

en: Proceed
fy: Trochgean

en: You must make a choice
fy: Jo moatte in kar meitsje

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
fy: Jo kinne jo wurdboek wiskje of it âlde wachtwurd yntype, net beide.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
fy: Dit sil de triem mei jo persoanlik wurdboek wiskje. Trochgean?

en: Error Decrypting Dictionary
fy: Flater yn it ûntsiferjen fan it wurdboek

en: Could not run the spellchecker command (%s).
fy: Kin staveringshifker-kommando (%s) net útfiere.

en: Error while writing to pipe.
fy: Flater by it skriuwen nei piip

en: Could not open temporary file '%s'.
fy: Kin tydlike triem '%s' net iepenje

en: Error while writing to temporary file '%s'.
fy: Flater by it skriuwen nei tydlike triem '%s'.

en: I tried to execute '%s', but it returned:
fy: Der is besocht om '%s' te starten, maar it joech de melding:

en: SquirrelSpell is misconfigured.
fy: SquirrelSpell is net goed ynsteld

en: Spellcheck completed. Commit changes?
fy: Staveringshifker is klear. Wizigingen taheakje?

en: No changes were made.
fy: Der binne gjin feroarings oanbrocht.

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
fy: Opslaan fan jo persoanlik wurdboek ... efkes geduld graach.

en: SquirrelSpell Results
fy: SquirrelSpell resultaten

en: Found %s errors
fy: %s flaters fûn

en: Line with an error:
fy: Regel mei flater:

en: Suggestions:
fy: Suggestjes:

en: Suggestions
fy: Suggestjes

en: Change to:
fy: Feroarje yn:

en: Occurs times:
fy: Komt foar:

en: Change this word
fy: Feroarje dit wurd

en: Change ALL occurances of this word
fy: Feroarje ALLE plakken wêr't dit wurd foarkomt

en: Change All
fy: Feroarje alles

en: Ignore this word
fy: Negear dit wurd

en: Ignore ALL occurances this word
fy: Negear ALLE plakken wêr't dit wurd foarkomt

en: Ignore All
fy: Negear alles

en: Add this word to your personal dictionary
fy: Heakje dit wurd ta oanjo persoanlik wurdboek

en: Add to Dic
fy: Heakje ta oan wb

en: Close and Commit
fy: Slút en heakje ta

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
fy: De staveringshifker is net klear. Echt ôfslute en feroaringen taheakje?

en: Close and Cancel
fy: Ofslute en annulearje

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
fy: De staveringshifker is net klear. Echt ôfslute en feroaringen negeare?

en: No errors found
fy: Gjin flaters fûn

en: Your personal dictionary was erased.
fy: Jo persoanlik wurdboek is wiske

en: Dictionary Erased
fy: Wurdboek wiske

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
fy: Jo persoanlik wurdboek is wiske. Slút dit finster en klik nochris op de "Staveringshifker" knop om jo stavering te kontrolearjen.

en: Close this Window
fy: Slút dit finster

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
fy: Jo persoanlik wurdboek is súksesfol befeilige. Gean opnij nei it &quot;Staveringshifker opsjes&quot; menu en selektearje opnij.

en: Successful re-encryption
fy: Súksesfolle befeiliging

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
fy: Jo persoanlik wurdboek is súksefol befeilige. Slút dit finster en klik opnij op de "Staveringshifker" knop om jo stavering te kontrolearjen.

en: Dictionary re-encrypted
fy: Wurdboek befeilige

en: Your personal dictionary has been encrypted and is now stored in an encrypted format.
fy: Jo persoanlik wurdboek is befeilige en is no opslein yn in befeilige formaat.

en: Your personal dictionary has been decrypted and is now stored as plain text.
fy: Jo persoanlik wurdboek is ûntsifere in is no opslein as platte tekst.

en: No action requested.
fy: Gjin aksje frege.

en: Personal Dictionary Crypto Settings
fy: Persoanlik wurdboek befeiligingsynstellingen

en: Personal Dictionary
fy: Persoanlijk wurdboek

en: No words in your personal dictionary.
fy: Gjin wurden in jo persoanlik wurdboek

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
fy: Selektearje de wurden dy't jo wiskje wolle út jo wurdboek.

en: %s dictionary
fy: %s wurdboek

en: Delete checked words
fy: Wiskje selektearre wurden

en: Edit your Personal Dictionary
fy: Wizigje jo persoanlik wurdboek

en: Please make your selection first.
fy: Earst jo kar meitsje graach

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
fy: Dit befeilicht jo persoanlik wurdboek en slaat it op yn befeilige formaat. Trochgean?

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a plain text format. Proceed?
fy: Dit ûntsifert jo persoanlike wurdboek en slaat it yn platte tekst op. Trochgean?

en: Your personal dictionary is currently encrypted.
fy: Jo persoanlik wurdboek is op't heden befeilige

en: This helps protect your privacy in case the web-mail system gets compromized and your personal dictionary ends up stolen. It is currently encrypted with the password you use to access your mailbox, making it hard for anyone to see what is stored in your personal dictionary.
fy: Dit beskermet jo privacy yn gefal dat men jo webmail kreaket en dat men jo persoanlike wurdboek stelt. Dit is no befeilige mei it itselde wachtwurd dat ek tagong jout ta jo Postfak. It makket it dreech foar oaren om te sjen wat der yn jo persoanlik wurdboek stiet.

en: If you forget your password, your personal dictionary will become unaccessible, since it can no longer be decrypted. If you change your mailbox password, SquirrelSpell will recognize it and prompt you for your old password in order to re-encrypt the dictionary with a new key.
fy: Asjo jo eigen wachtwurd ferjitte dan wurdt jo persoanlik wurdboek ûntagonklik, omdat it net mear ûntsifere wurde kin. As jo postfak-wachtwurd feroaret, sil SquirrelSpell dit werkenne en jo freegje om jo âlde wachtwurd sadat jo wurdboek omset wurde kin.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
fy: Untsiferje myn persoanlik wurdboek en slaan it yn platte tekst op.

en: Change crypto settings
fy: Feroarje befeiligingsynstellingen

en: Your personal dictionary is currently not encrypted.
fy: Jo persoanlik wurdboek is op't heden net befeilige.

en: You may wish to encrypt your personal dictionary to protect your privacy in case the webmail system gets compromized and your personal dictionary file gets stolen. When encrypted, the file's contents look garbled and are hard to decrypt without knowing the correct key (which is your mailbox password).
fy: Jo kinne jo persoanlik wurdboek befeiligje om jo privacy te beskermjen yn it gefal dat it webmail systeem kreake wurdt en jo persoanlike wurdboek stellen wurdt. As de triem befeilige is, sille der skiere tekens yn stean dy't net te ûnsiferjen binne sûnder de krekte kaai (jo inlog-wachtwurd).

en: If you decide to encrypt your personal dictionary, you must remember that it gets &quot;hashed&quot; with your mailbox password. If you forget your mailbox password and the administrator changes it to a new value, your personal dictionary will become useless and will have to be created anew. However, if you or your system administrator change your mailbox password but you still have the old password at hand, you will be able to enter the old key to re-encrypt the dictionary with the new value.
fy: At jo beslute om jo wurdboek te befeiligjen mei jo wachtwurd dan meie jo dit net ferjitte. As jo jo wachtwurd ferjitte en de systeembehearder jout jo in nij wachtwurd dan wurdt jo wurdboek ûnlêsber en moatte jo in nije oanmeitsje. Maar at jo jo âlde wachtwurd noch witte en jo krije in nij wachtwurd dan kinne jo jo wurdboek noch ûntsiferje en opnij befeiligje mei it nije wachtwurd.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
fy: Befeiligje myn persoanlik wurdboek en slaan it op yn befeilige formaat.

en: Deleting the following entries from %s dictionary:
fy: Wiskje de kommende seleksjes fan %s wurdboek:

en: All done!
fy: Klear!

en: Personal Dictionary Updated
fy: Persoanlik wurdboek bywurke

en: No changes requested.
fy: Gjin feroarings makke.

en: Please wait, communicating with the server...
fy: Efkes wachtsje graach, kommunikaasje mei de tsjinner ...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
fy: Kies in wurdboek dat jo brûke wolle om de stavering van dit berjocht te kontrolearjen:

en: SquirrelSpell Initiating
fy: Opstarten SquirrelSpell

en: Settings adjusted to: %s with %s as default dictionary.
fy: Ynstellingen feroare nei: %s mei %s as standert wurdboek.

en: Using %s dictionary (system default) for spellcheck.
fy: %s wurdboek brûke as standert foar staveringshifker.

en: International Dictionaries Preferences Updated
fy: Ynstellingen foar ynternasjonale wurdboeken bywurke

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
fy: Kies beskikbere ynternasjonale wurdboeken dy't jo brûke wolle foar de staveringshifker.

en: Make this dictionary my default selection:
fy: Stel dit wurdboek yn as standert:

en: Make these changes
fy: Meitsje dizze feroaringen

en: Add International Dictionaries
fy: Ynternasjonale wurdboeken taheakje

en: Please choose which options you wish to set up:
fy: Kies hokker opsjes jo ynstelle wolle:

en: Edit your personal dictionary
fy: Bewurkje jo persoanlik wurdboek

en: Set up international dictionaries
fy: Ynternsjonale wurdboeken ynstelle

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
fy: Befeiligje of ûntsiferje jo persoanlik wurdboek

en: Personal dictionary encryption options are not available
fy: Persoanlik wurdboek befeiligingsynstellingen binne net beskikber

en: SquirrelSpell Options Menu
fy: SquirrelSpell Opsjes Menu

en: Translator
fy: Oersetter

en: Saved Translation Options
fy: Oerset opsjes opslein

en: Your server options are as follows:
fy: Jo tsjinner opsjes binne:

en: Maximum of 150 words translated, powered by Systran
fy: Maksimum fan 150 wurden oersetten, oandreaun troch Systran

en: Number of supported language pairs: %s
fy: Oantal stipe talenpearen: %s

en: No known limits, powered by Systran
fy: Gjin limiten bekend, oandreaun troch Systran

en: No known limits, powered by Translation Experts' InterTran
fy: Gjin limiten bekend, oandreaun troch Translation Experts's InterTran

en: Number of supported languages: %s
fy: Oantal stipe talen: %s

en: Hellenic translations, no known limits, powered by Systran
fy: Grykske oersettingen, gjin limiten bekend, oandreaun troch Systran

en: Russian translations, maximum of 500 characters translated
fy: Russyske oersettingen, maksimum fan 500 tekens oersetten

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
fy: Wêr en wannear wolle jo it oersetfreem sjen?

en: Select your translator:
fy: Selektearje jo oersetter:

en: When reading:
fy: By it lêzen:

en: Show translation box
fy: Toan oersetfreem

en: to the left
fy: lofts

en: in the center
fy: yn it midden

en: to the right
fy: rjochts

en: Translate inside the SquirrelMail frames
fy: Oersette yn de SquirrelMail freems

en: Translation Options
fy: Oersetopsjes

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
fy: Hokker oersetter moat brûkt wurde as jo berjochten yn in oare taal krije?

en: %s to %s
fy: %s in %s

en: Chinese, Simplified
fy: Sineesk, ienfâldich

en: Chinese, Traditional
fy: Sineesk, Tradysjoneel

en: Japanese
fy: Japansk

en: Translate
fy: Set oer

en: Brazilian Portuguese
fy: Brazyljaansk-Portugeesk

en: Bulgarian
fy: Bulgaarsk

en: Croatian
fy: Kroaatsk

en: Danish
fy: Deensk

en: Filipino (Tagalog)
fy: Filipynsk (Tagalog)

en: Latin
fy: Latyn

en: Latin American Spanish
fy: Latyn Amerikaansk Spaansk

en: Norwegian
fy: Noarsk

en: Polish
fy: Poalsk

en: Indonesian
fy: Yndonesysk

en: to English
fy: nei Ingelsk

en: from English
fy: fan Ingelsk

en: Interface language
fy: Ynterface taal

en: Translation direction
fy: Oersetrjochting

en: Arabic
fy: Arabysk

en: About SquirrelMail %s
fy: Oer SquirrelMail %s

en: SquirrelMail is the name of the program that provides access to your email via the web.
fy: SquirrelMail is de namme fan it programma dat jo e-mail tagonklik makket oer it web.

en: If you have questions about or problems with your mail account, passwords, abuse etc, please refer to your system administrator or provider%s.
fy: As jo fragen of problemen hawwe mei jo mailakkount, wachtwurden, misbrûk ensfh, nim dan kontakt op mei jo systeembehearder of provider%s.

en: They can assist you adequately with these issues. The SquirrelMail Project Team cannot help you with that. The %shelp system%s provides answers to frequently asked questions.
fy: Hja kinne jo adekwaat helpe mei dizze saken. It SquirrelMail projektteam kin jo dêr net by helpe. Yn it %shelp systeem%s steane antwurden op de meast foarkommende fragen (FAQ).

en: SquirrelMail is a feature rich, standards compliant webmail application written in PHP. It was made by a group of volunteers united in the SquirrelMail Project Team and is released as open source, free software under the %sGNU General Public License%s.
fy: Squirrelmail is in webmail applikaasje skreaun yn PHP mei in soad mooglikheden en slút oan by de jildende standerts. It is ûntwikkele troch in groep ûntwikkelders feriene yn it Squirrelmail projektteam en as iepen boarne, frije software ûnder de %sGNU General Public License%s frij jûn.

en: For more information about SquirrelMail and the SquirrelMail Project Team, see %sthe SquirrelMail website%s.
fy: Foar mear ynformaasje oer SquirrelMail en it SquirrelMail projektteam, sjoch %sde Squirrelmail webstee%s.

en: System information
fy: Systeemynformaasje

en: You are using SquirrelMail version: %s
fy: Jo brûke SquirrelMail ferzje: %s

en: The administrator installed the following plugins:
fy: De systeembehearder hat as plugins ynstallearre:

en: none installed
fy: net ynstallearre

en: Nothing to search
fy: Neat te sykjen

en: SquirrelMail Webmail Application
fy: SquirrelMail webmail applikaasje

en: Add New Identity
fy: Nije identiteit taheakje

en: Received
fy: Untfange

en: Compose Preferences
fy: Foarkarren opstellen nij berjocht

en: Folder list should automatically %srefresh%s.
fy: List mei mappen heart automatysk te %sferfarskjen%s

en: This page should automatically %srefresh%s.
fy: Dizze side soe automatysk %sfernije%s moatte

en: Control the behaviour and layout of writing new mail messages, replying to and forwarding messages.
fy: Stelt de foarkarren yn foar de layout en it skriuwen fan nije berjochten, plus Te Beantwurdzjen en Troch Te Stjoeren berjochten.

en: Read Receipt
fy: Lêsbefêstiging

en: deleted
fy: Wiske

en: answered
fy: Beäntwurde

en: draft
fy: Konsept

en: flagged
fy: Flagge

en: Status
fy: Tastân

en: View as plain text
fy: Werjaan as platte tekst

en: View as HTML
fy: Werjaan as HTML

en: There must be at least one criteria to search for
fy: Der moatte teminsten ien kritearium wêze om nei te sykjen

en: Error in criteria argument
fy: Syntaks flater yn it kritearium

en: (Illegal date)
fy: (Yllegale datum)

en: (Wrong date)
fy: (Ferkearde datum)

en: In
fy: Yn

en: (Missing argument)
fy: (Untbrekkend argumint)

en: (Spurious argument)
fy: (Falsk argumint)

en: Missing
fy: Ûntbrekt

en: Standard Search
fy: Standert sykopdrachten

en: Advanced search
fy: Avansearre sykopdrachten

en: Add New Criteria
fy: Nije kriteria taheakje

en: Remove Excluded Criteria
fy: Wiskje útslutende kriteria

en: Remove All Criteria
fy: Wiskje alle kritearia

en: Not
fy: Net

en: Answered
fy: Beäntwurdzje

en: Message Body
fy: Berjochtfjild

en: Deleted
fy: Wiske

en: Draft
fy: Konsept

en: Flagged
fy: Flagge

en: Sent By
fy: Ferstjoerd troch

en: Header Field
fy: Berjochtkopfjild

en: Larger Than
fy: Grutter as

en: Old
fy: Âld

en: Recent
fy: Koartlyn

en: Seen
fy: Lêzen

en: Sent Before
fy: Ferstjoerd foardat

en: Sent On
fy: Ferstjoerd op

en: Sent Since
fy: Ferstjoerd sûnt

en: Since
fy: Sûnt

en: Smaller Than
fy: Lytser as

en: Subject Contains
fy: Underwerp befettet

en: Header and Body
fy: Berjochtkop en berjochttekst

en: Sent To
fy: Ferstjoerd oan

en: And In
fy: En yn

en: Or In
fy: Of yn

en: And
fy: En

en: Or
fy: Of

en: No RPC action given
fy: Gjin sitearring

en: No deletion ID given
fy: Gjin wiskje-ID opjûn

en: No mailbox given
fy: Gjin postfak opjûn

en: RPC action not understood
fy: RPA aksje net begrepen

en: PHP install does not have LDAP support.
fy: PHP ynstallaasje hat gjin LDAP stipe.

en: Removing entry from address book failed
fy: Adresboekyngong wiskje is mislearre

en: LDAP rename is not supported by used protocol version
fy: LDAP omneamen wurdt net stipe troch dizze protokol-ferzje

en: LDAP rename is not supported by used LDAP library. You can't change nickname
fy: LDAP omneamen wurdt net stipe troch de LDAP-bibleteek. Jo kinne de bynamme net feroarje

en: LDAP rename failed
fy: LDAP omneamen mislearre

en: Unable to remove some field values
fy: Net mooglik om guon fjildwearden te wiskjen

en: Unable to rename user "%s" to "%s"
fy: Kin brûker "%s" net werneame nei "%s"

en: Error initializing other address books.
fy: Flater by inisjalisearjen fan oare adresboeken.

en: Unknown address book backend
fy: Unbekend adresboek backend

en: Could not open temporary file to store attachment. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Triem mei hântekeningen, %s, kin net kopiearre wurde fan de tydlike triem, %s. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Illegal folder name.
fy: Yllegale mapnamme.

en: The name may not contain any of the following: %s
fy: De neikommende karakters meie net yn de namme stean: %s

en: Please select a different name.
fy: Graach in oare namme kieze

en: You have not selected a folder to subscribe. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om oan te melden. Noch wol even dwaan graach.

en: You have not selected a folder to unsubscribe. Please do so.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre om ôf te melden. Noch wol even dwaan graach.

en: Possible reason:
fy: Mooglike oarsaak:

en: ERROR: Bad function call.
fy: FOUT: Minne funksje oprop.

en: Reason:
fy: Reden:

en: TLS is enabled, but this version of PHP does not support TLS sockets, or is missing the openssl extension.
fy: TLS is aktivearre, mar dizze ferzje fan PHP stipet gjin TLS-sockets of mist it openssl-taheaksel (stip & trije tekens).

en: IMAP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used IMAP server does not support STARTTLS.
fy: IMAP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo IMAP tsjinner stipet gjin STARTTLS.

en: Unable to start TLS.
fy: Unmooglik om TLS te brûken.

en: IMAP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
fy: IMAP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo PHP-ferzje stipet gjin funksjes dy't it fersiferjen op in iepen socket tastean.

en: Your mailbox is not located at this server. Try a different server or consult your system administrator
fy: Jo postfak is net beskikber op dizze tsjinner. Besykje in oare tsjinner of nim kontakt op mei jo systeembehearder

en: Trash
fy: Jiskefet

en: Drafts
fy: Konsepten

en: Unknown recipient
fy: Unbekende ûntfanger

en: Unflag
fy: Untflagje

en: Flag
fy: Flagge

en: Undelete
fy: Meitsje wiskjen ûngedaan

en: Bypass Trash
fy: Omsyl Wiske Items

en: unavailable
fy: net beskikber

en: Terminating SquirrelMail due to a fatal error
fy: SquirrelMail beëinige fanwege in fatale flater

en: Secure SMTP (TLS) is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support it.
fy: Befeilige SMTP (TLS) is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo PHP-ferzje stipet it net.

en: TLS session is already activated.
fy: TLS-sesje stiet al oan.

en: SMTP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used SMTP server does not support it
fy: SMTP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo SMTP-tsjinner stipet it net

en: SMTP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
fy: SMTP STARTTLS is ynskeakele yn de SquirrelMail-konfiguraasje, mar jo PHP-ferzje stipet gjin funksjes dy't it fersiferjen op in iepen socket tastean.

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 10 (Disable server thread sort) to true).
fy: Typ "ynstelle", kies opsje 4 (Algemiene opsjes) en aktivearje opsje 10 (skeakelje tsjinner konversaasje út).

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 11 (Disable server-side sorting) to true.
fy: Typ "ynstelle", kies opsje 4 (Algemiene Opsjes) en aktivearje opsje 11 (Set tsjinner-side sorteare út).

en: Your used charset is not supported by your IMAP server.
fy: Jo letertekenset wurdt net stipe troch jo IMAP tsjinner.

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 12 (Allow server charset search) to false) or choose option 10 (Language settings) and set option 2 (Default charset) to a charset supported by your IMAP server.
fy: Typ "ynstelle", kies opsje 4 (Algemiene opsjes) en aktivearje opsje 12 (Lettertekens tsjinner sykje tastean ) of kies opsje 10 (Taalynstellingen) en stel ûnder opsje 2 (Standert lettertekens) in tekenset yn dy't stipe wurdt troch jo IMAP tsjinner.

en: Out of quota error.
fy: Flater: oer kwota.

en: An error occured when SquirrelMail appended a message to the mailbox as listed in this message.
fy: Der is wat mis gien by it taheakjen fan in berjocht oan it postfak lykas beskreaun yn dit berjocht.

en: Your IMAP server returned an error.
fy: Jo IMAP tsjinner stjoerde in flater werom.

en: IMAP server closed the connection.
fy: IMAP tsjinner hat de ferbining ferbrutsen.

en: General Message Composition
fy: Algemien berjocht werjefte opsjes

en: Replying and Forwarding Messages
fy: Te beäntwurdzjen en troch te stjoeren berjochten

en: Strip signature when replying
fy: Wiskje hântekening by beäntwurdzjen

en: Icon Theme
fy: Piktogrammen-tema

en: Default font style
fy: Standert lettertype

en: Font style
fy: Lettertype

en: Font size
fy: Lettergrutte

en: Default font size
fy: Standert lettergrutte

en: Enable Fancy Row Mouseover Highlighting
fy: Aktivearje it opljochtsjen fan de regel by mûsbeweging

en: Show Flag / Unflag Buttons
fy: Toan flagge / ûntflagje knoppen

en: Enable Message Copy Buttons
fy: Berjocht kopiear-knoppen ynskeakelje

en: Use Compact Page Selector
fy: Brûk Compact Page Selector

en: Message Display Options
fy: Berjocht werjefte opsjes

en: Height of inline frame
fy: Hichte fan it ynsetten ramt

en: Show 'Delete &amp; Prev/Next' Links
fy: Toan 'Wiskje &amp; Foarige/Folgjende' links

en: Translate Special Folders
fy: Set nammen oer fan spesjale mappen

en: Save Replies with Original Message
fy: Bewarje antwurd by oarspronklik berjocht

en: %d Minute | %d Minutes
fy[0]: %d minút
fy[1]: %d minuten

en: Show only subscribed folders
fy: Toan allinnich oanmelde mappen

en: Mercury/32 IMAP server
fy: Mercury/32 IMAP-tsjinner

en: IMAP Connection Security
fy: IMAP ferbiningsbefeiliging

en: Plain text connection
fy: Platte-tekstferbining

en: Secure IMAP (TLS) connection
fy: Befeilige IMAP (TLS) ferbining

en: IMAP STARTTLS connection
fy: IMAP STARTTLS ferbining

en: Requires higher PHP version and special functions. See SquirrelMail documentation.
fy: Hjirfoar binne in hegere PHP-ferzje en spesjale funksjes fereaske. Sjoch de SquirrelMail-dokumintaasje.

en: SMTP Connection Security
fy: SMTP ferbiningsbefeiliging

en: Custom SMTP AUTH username
fy: Spesifike SMTP AUTH brûkersnamme

en: Custom SMTP AUTH password
fy: Spesifyk SMTP AUTH wachtwurd

en: Disable server-side sorting
fy: Sortearjen troch tsjinner útskeakelje

en: Disable server-side thread sorting
fy: Konversaasje-sortearring troch tsjinner útskeakelje

en: Search functions
fy: Sykfunksjes

en: Only basic search
fy: Allinnich basis sykopdrachten

en: Only advanced search
fy: Allinnich avansearre sykopdrachten

en: Both search functions
fy: Beide sykfunksjes

en: Time Zone Configuration
fy: Tiidsône ynstelling

en: Standard GNU C time zones
fy: Standert GNU C tiidsônes

en: Strict time zones
fy: Strikt tiidsônes

en: Custom GNU C time zones
fy: Normale GNU C tiidsônes

en: Custom strict time zones
fy: Normale strikte tiidsônes

en: Size of username field
fy: Grutte fjild brûkersnamme

en: Size of key field
fy: Grutte fjild kaai

en: Size of value field
fy: Grutte fjild wearde

en: Show alternative language names
fy: Toan alternative taalnammen

en: Enable aggressive decoding
fy: Brûk agressive kodearring

en: Use icons
fy: Brûk ikoanen

en: Use inline frames with HTML mails
fy: Brûk ynsetten ramten mei HTML berjochten

en: Use PHP recode functions
fy: Brûk PHP recode funksjes

en: Use PHP iconv functions
fy: Brûk PHP iconv funksjes

en: Allow remote configuration test
fy: Stean konfiguraasjetest op ôfstân ta

en: Address book file line length
fy: Adresboek regellingte

en: Templates
fy: Sjabloanen

en: Default font set
fy: Standert lettertypen

en: Default template
fy: Standert-styl

en: Fallback template
fy: Backup-styl

en: Show System Specifications
fy: Toan systeemspesifikaasjes

en: my email account
fy: myn e-mailakkount

en: Bug Reports
fy: Flater rapportaazjes

en: You must type in a new password.
fy: Jo moatte in nij wachtwurd yntype.

en: You must also type in your new password in the verify box.
fy: Jo moatte jo nije wachtwurd ek yn it ferifikaasjefak yntype.

en: Your new password does not match the verify password.
fy: De beide nije wachtwurden komme net oerien.

en: You must type in your current password.
fy: Jo moatte it wachtwurd fan no yntype.

en: Your current password is not correct.
fy: Jo hjoeddeiske wachtwurd is net goed.

en: Your new password should be %s to %s characters long.
fy: Jo nije wachtwurd moat bestean út %s oant %s karakters.

en: Your new password contains invalid characters.
fy: Jo nije wachtwurd hat illegale karakters.

en: Change Password
fy: Wachtwurd wizigje

en: Current Password:
fy: Wachtwurd fan no:

en: New Password:
fy: Nij wachtwurd:

en: Verify New Password:
fy: Ferifiearje nij wachtwurd:

en: User's Password
fy: Wachtwurd brûker

en: Current configuration requires LDAP support in PHP.
fy: Besteande konfiguraasje hat LDAP support nedich yn PHP.

en: Plugin is not configured correctly.
fy: Plugin is net goed konfigurearre.

en: Setting of LDAP connection option %s to value %s failed.
fy: Feroaring fan LDAP ferbiningsopsje %s nei wearde %s mislearre.

en: Incorrect LDAP connection option: %s
fy: Flatere LDAP ferbiningsopsje: %s

en: Current PHP LDAP extension does not allow use of ldap_set_option() function.
fy: Besteande PHP LDAP taheaksel stiet it  brûken fan de ldap_set_option() funksje net ta.

en: Unable to use TLS.
fy: Unmooglik om TLS te brûken.

en: Unable to use LDAP TLS in current setup.
fy: Unmooglik om LDAP TLS te brûken yn besteande setup.

en: Unable to bind to LDAP server.
fy: Unmooglik om te binen oan de LDAP tsjinner.

en: Server replied: %s
fy: Tsjinner reagearre: %s

en: Unable to find user's password attribute.
fy: Unmooglik om it wachtwurd fan de brûker te finen.

en: Unable to rebind to LDAP server.
fy: Unmooglik om te binen oan de LDAP tsjinner.

en: LDAP server uses different attribute to store user's password.
fy: LDAP tsjinner brûkt in ferskillende metoade om wachtwurden fan brûkers op te slaan.

en: Unable to connect to LDAP server.
fy: Gjin ferbining mei LDAP tsjinner.

en: Unable to find user's DN.
fy: Unmooglik om de DN fan de brûker te finen.

en: Search error.
fy: Sykje flater.

en: Multiple userid matches found.
fy: Meardere brûkersidentiteiten fûn.

en: ldap_get_dn error.
fy: ldap_get_dn flater.

en: Unsupported crypto: %s
fy: Krypto: %s net stipe

en: PHP mhash extension is missing or does not support selected crypto.
fy: PHP mhash útwreiding mist of stipet de selektearre krypto net.

en: System crypt library doesn't support standard DES crypt.
fy: Systeem krypt bibleteek stipet gjin standert DES krypt.

en: System crypt library doesn't have MD5 support.
fy: Systeem krypt bibleteek hat gjin MD5 stipe.

en: System crypt library doesn't support extended DES crypt.
fy: Systeem krypt bibleteek stipet gjin útwreide DES krypt.

en: System crypt library doesn't have Blowfish support.
fy: Systeem krypt bibleteek hat gjin Blowfish stipe.

en: unknown
fy: ûnbekend

en: Unable to validate user's password.
fy: Unmooglik om wachtwurd fan de brûker te falidearjen.

en: Blowfish is not supported by webserver's system crypt library.
fy: Blowfish wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: MD5 is not supported by webserver's system crypt library.
fy: MD5 wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: Extended DES crypt is not supported by webserver's system crypt library.
fy: Utwreide DES krypt wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: Standard DES crypt is not supported by webserver's system crypt library.
fy: Standert DES krypt wurdt net stipe troch de systeem krypt bibleteek fan de webtsjinner.

en: PHP Curl extension is NOT available! Unable to change password!
fy: Curl module NET beskikber! Unmooglik om wachtwurd te feroarjen!

en: Cannot change password! (Is user 'Self Configurable User' ?) (401)
fy: Kin it wachtwurd net feroarje! (Is de brûker 'Self Configurable User' ?) (401)

en: Cannot change password!
fy: Kin wachtwurd net feroarje!

en: Cannot connect to Database Server, please try later!
fy: Kin gjin ferbining meitsje mei de Databank Tsjinner, besykje it letter nochris!

en: Database not found on server
fy: Gjin databank fûn op de tsjinner

en: SQL call failed, try again later.
fy: SQL call mislearre, besykje it letter nochris.

en: Duplicate login entries detected, cannot change password!
fy: Dûbele oanmeldgegevens ûntdekt, kin wachtwurd net feroarje!

en: Password change was not successful!
fy: Wachtwurd feroarje is net slagge!

en: Plugin is unable to use PHP Pear DB libraries. PHP Pear includes must be available in your PHP include_path setting.
fy: De plugin is net by steat om PHP Pear DB bibleteken te brûken. PHP Pear includes moatte beskikber wêze yn jo PHP include_path setting.

en: Required change password backend configuration options are missing.
fy: Fereaske backend konfiguraasjeopsjes foar it feroarjen fan wachtwurden ûntbrekke.

en: Connection error: %s
fy: Unbekende flater: %s

en: Invalid table name: %s
fy: Unjildige tabelnamme: %s

en: User table is empty.
fy: Brûkerstabel is leech.

en: Invalid uid field.
fy: Unjildich uid fjild.

en: Invalid password field
fy: Unjildich wachtwurd fjild

en: Invalid domain field
fy: Unjildich domein fjild

en: Query failed: %s
fy: Fersyk mislearre: %s

en: Unable to find user in user table.
fy: Gjin brûker fûn yn brûkerstabel.

en: Too many matches found in user table.
fy: Te folle mooglikheden fûn yn brûkerstabel.

en: Unable to detect password crypto algorithm.
fy: Unmooglik om it algoritme fan wachtwurd krypto te efterheljen.

en: Unable to encrypt new password.
fy: Unmooglik om nij wachtwurd te befeiligjen.

en: Unable to set new password: %s
fy: Unmooglik om nij wachtwurd %s yn te stellen

en: Unable to use digest-md5 crypto.
fy: Unmooglik om digest-md5 krypto te brûken.

en: Closing Connection
fy: Ferbining slute

en: Connecting to Password Server
fy: Ferbine mei wachtwurdtsjinner

en: No valid backend defined.
fy: Gjin jildige backend definiearre.

en: Incorrent path to vmail.inc file.
fy: Ferkeard paad nei vmail.inc triem.

en: Invalid or corrupted vmail.inc file.
fy: Unjildich of skansearre vmail.inc triem.

en: Invalid user.
fy: Ûnjildige brûker.

en: Empty domain
fy: Leech domein

en: Empty domain password
fy: Leech domein wachtwurd

en: Empty username
fy: Lege brûkersnamme

en: Empty new password
fy: Leech nij wachtwurd

en: Unable to execute "%s".
fy: Kin "%s" net útfiere.

en: Server Capability response:
fy: Tsjinner fermogen:

en: Select the IMAP commands you would like to run. Most commands require a selected mailbox so the select command is already setup. You can clear all the commands and test your own IMAP command strings. The commands are executed in order. The default values are simple IMAP commands using your default_charset and folder_prefix from SquirrelMail when needed.
fy: Selektearje de IMAP kommando's dy't jo útfiere wolle. De measte kommando's fereaskje in selektearre postfak dus it seleksjekommando is al ynfierd. Jo kinne alle kommando's wiskje om jo eigen IMAP kommando's út te fieren.De kommando's wurde op folchoarder útfierd. De standertwearden binne simpele IMAP kommando's dy't de standert_charset en folder_prefix fan SquirrelMail brûke.

en: NOTE: These commands are live, any changes made will effect your current email account.
fy: NB: Dizze kommando's binne echt, elke feroaring hat effekt op jo ynstelde e-mailakkount fan no.

en: Test Name
fy: Test namme

en: IMAP command string
fy: IMAP kommando

en: Request:
fy: Fersyk:

en: Execution time:
fy: Utfiertiid:

en: Mailing Lists
fy: Postlisten

en: Manage the (non-RFC-compliant) mailing lists that you are subscribed to for the purpose of providing one-click list replies when responding to list messages.
fy: Behear de (net-oan RFC foldwaande) postlisten dêr't jo foar ynskreaun binne om mei ien-klik te antwurdzjen op listen mei berjochten.

en: No POP3 servers configured yet.
fy: Noch gjin POP3-tsjinners konfigurearre

en: Click here to go to the options page.
fy: Klik hjir om nei de opsjes side te gean.

en: Fetching from %s
fy: Ophelje fan %s

en: Can't get mailbox status:
fy: Kin postfak status net opfreegje:

en: Fetching list of messages...
fy: Berjochtenlist ophelje....

en: Login OK: Inbox contains %s message | Login OK: Inbox contains %s messages
fy[0]: Oanmelden OK: yn de INBOX sit %s berjocht
fy[1]: Oanmelden OK: yn de INBOX sitte %s berjochten

en: Fetching message %s.
fy: Opheljen berjocht %s.

en: Warning:
fy: Warskôging:

en: Authentication type:
fy: Autentikaasjetype:

en: USER
fy: BRUKER

en: APOP or USER
fy: APOP of USER

en: Connection type:
fy: Ferbiningstype:

en: Plain text
fy: Platte tekst

en: Use TLS
fy: TLS brûke

en: Use StartTLS
fy: StartTLS brûke

en: The NewMail plugin will follow the Folder Preferences option &quot;Enable Unread Message Notification&quot;
fy: De NewMail plugin folget de Mapfoarkarren-opsje &quot;Ynskeakeljen net-lêzen berjochtynstellingen&quot;

en: Follow folder preferences
fy: Mapfoarkarren folgje

en: All folders
fy: Alle mappen

en: Special folders
fy: Spesjale mappen

en: Regular folders
fy: Gewoane mappen

en: Check for new messages in:
fy: Sjoch nei nije berjochten yn:

en: Width of popup window:
fy: Breedte fan popup finster:

en: If set to 0, reverts to default value
fy: Op stân 0  wurdt de standertwearde brûkt

en: Height of popup window:
fy: Hichte fan popup finster:

en: uploaded media file
fy: uploaded media bestand

en: none
fy: gjint

en: Upload Media File:
fy: Upload Mediatriem:

en: Uploaded Media File:
fy: Uploaded Mediatriem:

en: Media file %s will be removed, if you upload other media file.
fy: Mediatriem %s wurdt wiske as jo in oar media triem uploade.

en: %s notice:
fy: %s berjocht:

en: There are some restrictions in Sent Subfolder options.
fy: Der binne inkele beheiningen yn de opsjes foar de submap Ferstjoerde Items.

en: Sent Subfolders plugin is misconfigured.
fy: Plugin foar submappen Ferstjoerde Items is ferkeard konfigurearre.

en: Save emails submitted to SpamCop:
fy: Bewarje e-mails tastjoerd oan SpamCop:

en: SpamCop reporting
fy: SpamCop rapportaazje

en: Your %s dictionary is encrypted with password that differs from your current password.
fy: Jo %s wurdboek is befeilige mei in wachtwurd dat oars is as it wachtwurd fan no.

en: Invalid SquirrelSpell module.
fy: Unjildige SquirrelSpell module.

en: Unknown error
fy: Ûnbekende flater

en: SquirrelSpell error.
fy: SquirrelSpell flater.

en: Found %d error | Found %d errors
fy[0]: %d flater fûn
fy[1]: %d flaters fûn

en: Using %s dictionary for spellcheck.
fy: %s wurdboek brûkt troch staveringshifker.

en: Translation Theme:
fy: Oersetting tema:

en: Selected translation engine is disabled. Please update your translation preferences.
fy: De selektearre oersettingsmooglikheid is útskeakele. Fernij jo oersetopties

en: Translation Preferences
fy: Oersetopsjes

en: Maximum of 25 kilobytes translated, powered by Systran
fy: Maksimum fan 25 kilobytes oersetten, oandreaun troch by Systran

en: No known limits, powered by GPLTrans (free, open source)
fy: Gjin limiten, powered by GPLTrans (free, open source)

en: Transliterate unknown words:
fy: Unbekende wurden by de oersetting:

en: When composing:
fy: Under it skriuwen:

en: Not yet functional, currently does nothing
fy: Noch net funksjioneel, docht op't heden neat

en: Address book is empty
fy: Adresboek is leech

en: Address book search
fy: Sykje yn adresboek

en: Attachment
fy: Taheaksel

en: Attach
fy: Taheakje:

en: Max.
fy: Maks.

en: Receipts
fy: Befêstiging

en: SquirrelMail notice messages
fy: SquirrelMail meidielingen berjochten

en: Category:
fy: Kategory:

en: More info:
fy: Mear ynformaasje:

en: No folders were found to unsubscribe from.
fy: Gjin mappen fûn om by ôf te melden.

en: No folders were found to subscribe to.
fy: Gjin mappen fûn om by oan te melden

en: Message Flags
fy: Berjochtflaggen

en: Click here to change the sorting of the message list
fy: Klik hjir om de folchoarder fan sortearjen fan de berjochtenlist te feroarjen

en: Add/Edit
fy: Taheakje/Wizigje

en: Rule Conditions
fy: Regelkondysjes

en: Identifying Name
fy: Omskriuwing

en: To or cc
fy: Oan of CC

en: Save Changes
fy: Feroarje

en: Requested
fy: Frege

en: Send Read Receipt Now
fy: Ferstjoer lêsbefêstiging no

en: Viewing HTML formatted email
fy: Besjoch e-mail yn HTML

en: As Attachment
fy: As taheaksel

en: Delete &amp; Previous
fy: Wiskje &amp; Foarrige

en: and subfolders
fy: en submappen

en: Exclude
fy: Utslute

en: Fold
fy: Ynklappe

en: Unfold
fy: Utklappe

en: Forget
fy: Ferjit

en: Email
fy: E-mail

en: Folder List
fy: Mappenlist

en: Delivery error report
fy: Besoargingsflater rapportaazje

en: Undelivered Message Headers
fy: Berjochtkoppen ûnbestelber berjocht

en: This image has been removed for security reasons
fy: Dizze ôfbylding is om feiligheidsredenen wiske

en: You must use different symbols for text and field delimiters.
fy: Brûk ferskillende symboalen foar tekst- en fjildskiedingstekens.

en: Return to main %sAddress Book%s page.
fy: Werom nei haad %sadresboek%s side

en: Selected address book is empty.
fy: Selektearre adresboek is leech.

note: Detect PHP 4.2.0+ upload error codes (http://www.php.net/features.file-upload.errors)
en: Please select a file for uploading.
fy: Selektearje in triem foar opladen.

en: The uploaded file exceeds PHP upload_max_filesize limits.
fy: De opladen triem is mear as de limyt fan PHP upload_max_filesize.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML.
fy: De opladen triem is mear as de MAX_FILE_SIZE  oanwizing dy't yn de HTML-koade omskreaun is.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
fy: De opladen triem is mar foar in part ynladen.

en: No file was uploaded.
fy: Der is gjin triem opladen.

en: Missing a temporary directory.
fy: Der mist in tydlike map.

en: Failed to write file to disk.
fy: Skriuwen nei de skiif is mislearre.

en: Unknown upload error.
fy: Unbekende oplaadfout.

en: Upload error
fy: Oplaadfout

note: i18n: %s displays 'somenumber B', 'somenumber KB' or 'somenumber MB'.
en: Imported CSV file is too big. Contact your system administrator, if you want to import files, that are bigger than %s.
fy: De ymportearre CSV-triem is te grut. Nim kontakt op met jo systeembehearder as jo triemmen ymportearje wolle dy't grutter binne as %s.

en: Error, could not open address file.
fy: Fout: koe adrestriem net iepenje.

note: Title of column with row numbers
en: No#
fy: Nr#

note: Title of column with omit checkbox
en: Omit
fy: Oerslaan

en: Add to address book:
fy: Oan adresboek taheakje:

note: * * $csvdata is empty. User tried to import empty file or $error contains fatal * processing error message.
en: Nothing to import
fy: Neat om te ymportearjen

en: Return to Address Book
fy: Tebek nei adresboek

en: The following rows have errors
fy: Yn de folgjende rigen steane fouten

note: unable to move file to temp directory
en: Can't move uploaded file to attachment directory.
fy: Kin opladene triem net ferpleatse nei de taheakselsmap.

note: $csvdata is not available or is not array.
en: Unable to access uploaded data. Contact your system administrator.
fy: Gjin tagong ta de opladen gegevens. Nim kontakt op met jo systeembehearder.

note: displays row number that can't be imported. SquirrelMail address book backend error message is displayed after it.
en: Row %d:
fy: Rige %d:

en: There were errors uploading the data, as listed below. Entries not listed here were uploaded.
fy: Der dienen him fouten foar by it opladen fan de gegevens. Hjirûnder stiet in list mei fouten. Items dy't net yn de list steane binne opladen.

en: Upload Completed!
fy: Opladen is klear!

en: Click on the link below to verify your work.
fy: Klik op ûndersteande link om jo wurk te kontrolearjen.

en: Single quotes (')
fy: Inkele oanhellingstekens (')

en: Double quotes (")
fy: Dûbele oanhellingstekens (")

en: Comma (,)
fy: Komma (,)

en: Semicolon (;)
fy: Puntkomma (;)

en: Custom delimiter
fy: Oanpast skiedingsteken

en: Address book import
fy: Adresboekymport

en: Select file:
fy: Triem selektearje:

en: Max:
fy: Maks:

en: Input character set:
fy: Ynfiertekenset:

en: Field delimiter:
fy: Fjldskiedingsteken:

en: Custom field delimiter:
fy: Oanpast fjildskiedingsteken:

en: Text delimiter:
fy: Tekstskiedingsteken:

en: Custom text delimiter:
fy: Oanpast tekstskiedingsteken:

en: Import CSV File
fy: CSV-triem ymportearje

en: Address book uploads are disabled.
fy: It opladen fan adresboeken is útskeakele.

en: Address book export
fy: Adresboek-eksport

en: Use address book:
fy: Adresboek brûke:

en: Export to CSV File
fy: Nei CSV-triem eksportearje

en: First Name
fy: Foarnamme

en: Last Name
fy: Efternamme

en: Do Not Include
fy: Net ynslute

en: LDIF import is not supported.
fy: LDIF-ymport wurdt net stipe.

en: Badly formatted header color
fy: Ferkearde kopkleur

en: Badly formatted today color
fy: Ferkearde hjoedkleur

en: Badly formatted event color
fy: Ferkearde foarfalkleur

en: Badly formatted day color
fy: Ferkearde deikleur

en: Day view start time must come before end time
fy: Dei starttiid moat earder wêze as eintiid

en: Emergency
fy: Needgefal

en: Urgent
fy: Urgint

en: Serious
fy: Serieus

en: Important
fy: Wichtich

en: Secondary
fy: Sekondêr

en: Insignificant
fy: Unbetsjuttend

en: Weeks
fy: Wiken

en: Months
fy: Moannen

en: Years
fy: Jierren

en: Event Created Successfully
fy: Foarfal súksesfol oanmakke

en: Event Updated Successfully
fy: Foarfal súksesfol bywurke

en: Personal Calendar for %s
fy: Persoanlijke agenda foar %s

en: Today
fy: Hjoed

en: All Day
fy: Hiele dei

en: Calendar Preferences
fy: Aginda foarkarren

en: Change the way your calendars behave and are displayed, including the miniature calendar beneath the folder list.
fy: Ynstellingen en werjefte fan jo aginda's, ynklusyf de miniatueraginda ûnder de mappenlist.

en: Calendar Administration
fy: Aginda-administraasje

en: Create and maintain shared calendars. Edit holidays, assign calendar access by user, or create publicly available calendars.
fy: Meitsje dielde agenda's oan en behear se. Bewurkje feestdagen, wiis per brûker agindatagong ta of meitsje publyklik tagonklike aginda's.

en: %s hr.
fy: %s oere

en: %s day
fy: %s dei

en: %s days
fy: %s dagen

en: %s wk.
fy: %s.wk.

en: Could not load external calendar
fy: Kin eksterne aginda net lade

en: Could not load external calendar; bad address
fy: Kin eksterne aginda net lade, fout adres

en: Converting old calendar. . .
fy: Alde aginda omsette...

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (%s)
fy: Probleem mei omsetten fan âlde aginda. Nim kontakt op mei jo systeembehearder (%s).

en: Can't rename %s to %s
fy: Kin %s net werneame nei %s

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (cannot execute %s)
fy: Probleem mei omsetting fan âlde aginda. Nim kontakt op mei jo systeembehearder (kin %s net útfiere).

en: Can't find old personal calendar: %s
fy: Kin âlde persoanlike aginda net fine: %s

en: Successfully merged calendar into "%s"
fy: Agenda súksesfol gearfoege mei "%s"

en: You already have a calendar with the same ID.  Are you sure you don't want to merge/synch the calendar you are uploading?
fy: Jo hawwe al in aginda mei dy namme.  Binne jo wis dat jo dy gearfoegje/syngronisearje wolle mei de aginda dy't jo oerbringe?

en: Must have domain information
fy: Domein ynformaasje fereaske

en: Valid event type must be specified
fy: Jou in jildich foarfaltype op

en: Must specify valid recurrence type
fy: Jou in jildich werheltype op

en: Overall end of recurrence for recurring events must come after end of initial occurrence
fy: De ein fan de werhelling moat nei de ein fan de startperioade komme

en: Must specify valid recurrence interval
fy: Jou in jildich werhellingsynterfal op

en: Event must have a summary/title
fy: Jou it foarfal in gearfetting of titel

en: Must specify valid event priority
fy: Jou in jildige foarfalprioriteit op

en: Event must have a valid start date/time
fy: Foarfal moat in jildige begjintiid/datum hawwe

en: Event must have a valid end date/time
fy: Foarfal moat in jildige eintiid/datum hawwe

en: End date/time must come after start date and time
fy: Eintid/datum moat nei de begjintiid/datum komme

en: At least one parent calendar must be given
fy: Der moat minstens ien haadaginda opjûn wurde

en: Event must have a creator
fy: Yn it foarfal moat de makker neamd wurde

en: Event must have a creation date
fy: Yn it foarfal moat de oanmakdatum neamd wurde

en: Event must have at least one owner
fy: It foarfal moat minstens ien eigener hawwe

en: Create New Calendar
fy: Nije aginda oanmeitsje

en: Calendar Setup
fy: Aginda ynstelle

en: Create shared access calendars for select users
     or public calendars for all users.
fy: Meitsje in dielde aginda oan foar de selektearre brûkers
     of in publike aginda foar alle brûkers.

en: Manage user permissions for your shared calendars.
fy: Behear brûkerspermisjes foar jo dielde aginda's.

en: Calendars
fy: Aginda's

en: Users
fy: Brûkers

en: <b>Shared</b> calendars can be assigned to users with read only or read/write access. To manage user access to your shared calendars, use the "Users" button.
fy: <b>Dielde</b> aginda's kinne mei lês/skriuwtagong oan brûkers tawiisd wurde. Om de tagong ta jo aginda's te behearen, klik op de knop "Brûkers".

en: <b>Public</b> calendars are available to all users in addition to their private personal calendar.
fy: <b>Publyk</b> aginda's binne beskikber foar alle brûkers as oanfolling op harren persoanlike aginda.

en: Shared Calendars
fy: Dielde aginda's

en: Shared calendars
fy: Dielde aginda's

en: No Shared Calendars Defined
fy: Gjin dielde aginda's definiearre

en: Public Calendars
fy: Publike aginda's

en: Public calendars
fy: Publike aginda's

en: No Public Calendars Defined
fy: Gjin publike aginda's omskreaun

en: Add a new calender
fy: In nije aginda taheakje

en: make <b>PUBLIC</b> (read/write for all users)
fy: <b>PUBLYK</b> meitsje (lês/skriuwber foar alle brûkers)

en: <b>To delete one or more users</b> from a calendar, check the box next to each username and click the 'Delete Users' button.
fy: <b>Om ien of mear brûkers</b> út in aginda te <b>wiskjen</b>, selektearje it fakje rjochts njonken elke brûkersnamme en klik op de knop 'Brûkers wiskje'.

en: <b>To add a user</b> to a calendar, type in the username below the calendar, choose the user's access level, and click the 'Add User' button.
fy: <b>Om ien brûker</b> oan in aginda <b>ta te heakjen</b>, typ de brûkersnamme yn ûnder de aginda, kies it tagongsnivo foar de brûker en klik op de knop 'Brûker taheakje'.

en: Note that you may use wildcards in user names: * means "zero or more characters" and ? means "exactly one alphanumeric character". For example, "*@mydomain.com" will give everyone in "mydomain.com" access to the calendars you assign to that username.
fy: Opmerking: jo meie jokertekens brûke yn brûkersnammen. * betsjut "nul of mear lettertekens" en ? betsjut " eksakt ien alfanumeryk letterteken". Bygelyks, "*domein.nl" jout eltsenien binnen "myndomein.nl" tagong ta de aginda's dy't oan dy brûkersnamme tawiist binne.

en: <b>To update user access levels</b> for a calendar, adjust the 'Access Level' selections, then click the 'Save' button below that calendar.
fy: <b>Om de tagongsnivo's</b> foar in aginda <b>by te wurkjen</b>, pas de seleksjes by 'Tagongsnivo' oan en klik op de knop 'Opslaan' ûnder dy aginda.

en: Note that only owners of public calendars will have write access to those calendars.
fy: Merkbyt dat allinnich de eigeners fan publike aginda's skriuwtagong hawwe ta dy aginda's.

en: No Shared Calendars Have Been Defined
fy: Gjin dielde aginda's ynsteld

en: Public
fy: Publyk

en: Edit Holidays
fy: Fakânsjes bewurkje

en: Access Level
fy: Tagongsnivo

en: No users defined for this calendar
fy: Gjin brûkers fêstlein foar dizze aginda

en: Write
fy: Skriuwe

en: Delete Users
fy: Brûkers wiskje

en: Add User
fy: Brûker taheakje

en: <b>To create a holiday,</b> blah blah and click the 'Blah Blah' button.
fy: <b>Om in feestdei ta te heakjen,</b> blah, blah en klik op de knop 'Blah Blah' .

en: Note that you must also add the new holiday to your calendar if desired.
fy: Tink werom dat jo de nije feestdei ek taheakje moatte oan jo eigen aginda as soks winsklik is.

en: <b>To add a holiday</b> to a calendar, blah blah blah and click the 'Blah Blah' button.
fy: <b>Om in feestdei ta te heakjen</b> oan in aginda, blah blah blah en klik op de knop 'Blah Blah'.

en: <b>To remove a holiday</b> from a calendar, blah blah blah, then click the 'Blah' button below that calendar.
fy: <b>Om in feestdei te wiskjen</b> út in aginda, blah blah blah, en klik op de knop 'Blah' ûnder dy aginda.

en: No Holidays Have Been Defined
fy: Gjin feestdagen ynsteld

en: General Calendar Options
fy: Algemiene aginda-opsjes

en: First Day of Week:
fy: Earste dei fan de wike:

en: Priority at which Events Are Highlighted:
fy: Prioriteit werby't foarfallen aksintuearre wurde:

en: Show Daily Add Event Buttons in Month View:
fy: Knop foar deistich ta te heakjen foarfallen yn moannewerjefte toane:

en: Show Week Numbers in Month View:
fy: Wikenûmers yn moannewerjefte toane:

en: Show Event Start Times in Month View:
fy: Begjintiden fan foarfallen yn moannewerjefte toane:

en: Maximum Number Events Shown Per Day in Month View:
fy: Toan Maksimum oantal foarfallen deis yn moannewerjefte:

en: Click on Event in Month View Goes To:
fy: Klik op foarfal yn moannewerjefte giet nei:

en: Event View
fy: Foarfalwerjefte

en: Show Compacted Time of Day in Day View:
fy: Beheinde Deitiid yn deiwerjefte toane:

en: Show Hourly Add Event Buttons in Day View:
fy: Toan elk oere Foarfallen Taheakje yn deiwerjefte:

en: Day View Start Time:
fy: Begjintiid fan deiwerjefte:

en: Day View End Time:
fy: Eintiid fan deiwerjefte

en: Clock Skew To Remotely Hosted Calendars:
fy: Tiidsferskil mei aginda's op ôfstân:

en: Small Calendar
fy: Lytse aginda

en: Show Small Calendar Under Folder List:
fy: Lytse aginda toane ûnder mappenlist:

en: Small Calendar Source:
fy: Boarne fan lytse aginda:

en: Personal
fy: Persoanlik

en: Small Calendar Size:
fy: Ofmjitting fan lytse aginda:

en: Small Calendar Separator:
fy: Skiedsline fan lytse aginda:

en: Horizontal rule
fy: Horizontale line

en: Show Year Title Above Small Calendar:
fy: Jiertal boppe lytse aginda toane:

en: Show Today Link Above Small Calendar:
fy: Hjoedkeppeling boppe lytse aginda toane:

en: Show Day Headers Above Small Calendar:
fy: Deikoppen boppe lytse aginda toane:

en: Use Same Background Colors for Days as Regular Calendar:
fy: Deselde eftergrûnkleuren brûke foar dagen as yn de reguliere aginda:

en: Header Color:
fy: Kopkleur:

en: Today Color:
fy: Hjoedkleur:

en: Event Color:
fy: Foarfalkleur:

en: Day Color:
fy: Deikleur:

en: Event Text Style:
fy: Tekststyl foar foarfallen:

en: normal
fy: normaal

en: italic
fy: skean

en: Year View
fy: Jierwerjefte

en: Tasks
fy: Taken

en: Click a box and the hexadecimal color will be shown below.  Use these hex values for color box settings.
fy: Klik op in fakje en de heksadesimale kleurwearde sil ûnderoan toand wurde. Brûk dizze wearde foar de kleurynstellingen.

en: Hex Value
fy: Heks-wearde

en: Add Event
fy: Foarfal taheakje

en: Edit Calendar
fy: Aginda bewurkje

en: Create Event
fy: Foarfal oanmeitsje

en: Summary:
fy: Gearfetting:

en: Start:
fy: Begjin:

en: End:
fy: Ein:

en: Duration:
fy: Duer:

en: Recurrence:
fy: Werhelling:

en: One Time
fy: Ien kear

en: Recurring Every
fy: Werhelje elke

en: End Recurrence:
fy: Ein werhelling:

en: Recurrence Count:
fy: Oantal werhellingen:

en: Reminder:
fy: Yn ûnthâld bringe:

en: before event start
fy: foar begjin foarfal

en: Description:
fy: Beskriuwing:

en: Delete Event
fy: Foarfal wiskje

en: Last Updated:
fy: Lêst bywurke:

en: Created:
fy: Oanmakke:

en: Reminder not set
fy: Yn it ûnthâld bringen net set

en: Occurrences
fy: Barren

en: Confirm Deletion
fy: Wiskjen befêstigje

en: Calendar Helper
fy: Agindahelper

en: Time Helper
fy: Tiidhelper

en: Available Calendars
fy: Beskikbare aginda's

en: export
fy: eksportearje

en: Add Personal Calendar
fy: Persoanlike aginda taheakje

en: Add External Calendar
fy: Eksterne aginda taheakje

en: Override Name:
fy: Namme oerskriuwe:

en: Import Calendar
fy: Aginda ymportearje

en: Synch/Merge With
fy: Syngronisearje/gearfoegje mei

en: Auto-detect
fy: Autodeteksje

en: cont'd
fy: neisjoen

en: %s%s of %s%s
fy: %s%s fan %s%s

en: %s%% of %s%s
fy: %s%% fan %s%s

en: Quota Usage:
fy: Kwotagebrûk:

en: OVER QUOTA!
fy: OER IT KWOTUM HINNE!

en: %s of %s files
fy: %s fan %s triemmen

en: %s%% of %s files
fy: %s%% fan %s triemmen

en: File Usage:
fy: Triemgebrûk:

en: <strong>WARNING:</strong> Your quota usage is currently <strong>###PERCENT_USED###%</strong>. To avoid losing any email, you should immediately empty out your Trash and Sent folders and delete any emails with large attachments.
fy: <strong>WARSKOGING:</strong> Jo hawwe no <strong>###PERCENT_USED###%</strong> fan jo kwota brûkt. Om foar te kommen dat jo berjochten kwyt reitsje, moatte jo daliks jo jiskefet en map mei Ferstjoerde Berjochten leegje en berjochten mei grutte taheaksels wiskje.

en: <strong>WARNING:</strong> Your quota usage is currently <strong>###PERCENT_USED###%</strong>. You may want to make sure you empty out your Trash and clean your Sent folder.
fy: <strong>WARSKOGING:</strong>: no hawwe jo <strong>###PERCENT_USED###%</strong> fan jo kwota brûkt. Jo wolle faaks jo jiskefet en map mei Ferstjoerde Berjochten leegje.

en: Administrative error:
fy: Adminstrative fout:

en: The plugin %s has not been set up correctly.
fy: Plugin %s is net goed ynsteld.

en: Please read the README or INSTALL files that came with the plugin.
fy: Lês de triemmen README en/of INSTALL dy't by de plugin levere binne.

en: The file %s is missing from plugin %s.
fy: Triem %s ûntbrekt yn plugin %s.

en: The file %s is missing.
fy: Triem %s ûntbrekt.

en: Problem with '
fy: Probleem mei '

en: Values were NOT saved due to a problem in one or more fields.
fy: Wearden binne NET opslein fanwege in probleem yn ien of mear fjilden.

en: Folder doesn't exist.
fy: Map bestiet net.

en: Messages (pruned):
fy: Berjochten (fuortsnoeid):

en: Messages (to prune):
fy: Berjochten (noch fuort te snoeien):

en: Some folders WERE NOT pruned due to improper date, size, or count spans, or possibly other problems.  See the folder list below for details.  Those without problems WERE pruned.
fy: Inkele mappen binne net snoeid fanwege ferkearde leeftyd-, grutte- of kwantum-limiten of mooglike oare problemen. Sjoch de mappenlist hjirûnder foar details. De mappen dy't gjin problemen joegen binne WOL snoeid.

en: Options for Pruning Folders
fy: Opsjes foar it snoeien fan mappen

en: Help and Explanations
fy: Help en útlis

en: Action Buttons and Per-Folder Values
fy: Aksjeknoppen en wearden per map

en: Description
fy: Beskriuwing

en: Setting
fy: Ynstelling

en: Site Setting
fy: Side-ynstelling

en: Date Span
fy: Leeftydslimyt

en: Size Span
fy: Limytgrutte

en: Count Span
fy: Kwantum-limyt

en: Unseen, too
fy: Ynklusyf net-lêzen

en: Manual Only
fy: Allinnich hânmjittich

en: Show Effect
fy: Effekt toane

en: Prune Now
fy: No snoeie

en: Show All Effects
fy: Alle effekten toane

en: Prune All Folders
fy: Alle mappen snoeie

en: Save All
fy: Alles opslaan

en: User Preferences
fy: Brûkers-foarkarren

en: Recurring Prune Interval
fy: Weromkom-ynterfal foar snoeien

en: Sign-on Prune Frequency
fy: Frekwinsje fan snoeien by ynlogjen

en: Prune via Trash
fy: Snoeien middels jiskefet

en: Unsubscribed Folders
fy: Net-ynskreaune mappen

en: Trash Pruning Order
fy: Folchoarder foar snoeien middels jiskefet

en: Date Pruning
fy: Snoeien op leeftyd

en: Size Pruning
fy: Snoeien op grutte

en: Count Pruning
fy: Snoeien op kwantum

en: Size and Count Pruning Order
fy: Snoeifolchoarder foar grutte en kwantum

en: Email Report
fy: Rapport middels e-mail

en: On-Screen Report
fy: Rapport op it skerm

en: Use Theme Colors
fy: Temakleuren brûke

en: Left Pane Prune Link
fy: Snoeiknop yn lofterpaniel

en: <i>Refresh main </i>Folders<i> list</i>
fy: <i>Haadlist mei </i>mappen<i> ferfarskje</i>

en: Folder Table
fy: Mappentabel

en: Subscribed Folders
fy: Ynskreaune mappen

en: Nonexistent Folders
fy: Net-besteande mappen

en: Bottom of Page
fy: Underoan side

en: First
fy: Earste

en: Natural
fy: Natuerlik

en: Last
fy: Lêste

en: Consider by Date
fy: Op leeftyd besjen

en: by Date
fy: op leeftyd

en: Consider by Size
fy: Op grutte besjen

en: by Size
fy: op grutte

en: Pruning ...
fy: Snoeie...

en: Unless you just clicked on a 'Pruning...' link, you have been automatically brought to this page because your site has installed a SquirrelMail plugin which provides automatic pruning of folders.  By default, no automatic pruning action will happen for you.
fy: Behalven at jo op in 'Snoeie...' link klikt hawwe, binne jo automatysk nei dizze side brocht omdat jo side in SquirrelMail-plugin ynstallearre hat dêr't jo automatysk jo mappen mei snoeie kinne. Standert sil der by jo net automatysk snoeid wurde.

en: ATTENTION!
fy: TINK DEROM !

en: You have been brought to this page because one of your SquirrelMail preference items has been automatically converted.  (This is due to a change on this site from using the 'auto_prune_sent' plugin to using the upwardly compatible 'proon' plugin.)  See the entry for the 'Sent' folder in the Folder Table below (scroll down).  Your preferences have already been updated and saved, reflecting the settings as shown.  If you leave things as-is, some messages in your 'Sent' folder may be deleted on future sign-ons to SquirrelMail.
fy: Jo binne nei dizze side tabrocht omdat ien fan jo SquirrelMail-foarkarren automatysk omsetten is. (Dit is dien fanwege in opwurdearring fan de plugin 'auto_prune_sent' nei de plugin 'proon', dy't kompetibel mei de foarrige is.). Sjoch it item foar de map 'Ferstjoerd' yn de mappentabel hjirûnder (sko omleech). Jo foarkarren binne al bywurke en opslein, mei de toande ynstellingen as risseltaat. As jo alles litte sa't it is, dan kinne inkele berjochten yn jo Ferstjoerd-map wiske wurde as jo yn'e takomst ynlogje by SquirrelMail.

en: You may, of course, change any settings on this page and 'Save All'.  You can return to this page in the future by selecting the 'Pruning...' button (below your list of folders in the left-hand frame) or by selecting a similar link from the 'Options->Folder Preferences' page.  You should not be automatically brought to this page on future logins.
fy: Uteraard kinne jo ynstellingen op dizze side wizigje en 'alles opslaan'. Jo kinne yn'e takomst weromgean nei dizze side troch op de knop 'Snoeien...' te klikken (dizze stiet ûnder jo list mei mappen yn it lofter kader) of troch in fergelykbere link te selektearjen op de side 'Ynstellingen->Mappenfoarkarren'. By takomstige logins sille jo net mear nei dizze side laat wurde.

en: This page allows you to conveniently prune messages from any or all folders by using a variety of criteria.  Messages can be pruned manually from this page, or they can be pruned automatically at sign-on and every so often.  Before using the automatic pruning, it would be a good idea to test your settings manually from this page to be sure they do what you want them to do.  Automatic pruning is enabled by giving an appropriate value for the 'Recurring Prune Interval' option, though sign-on pruning is done even if you don't give a value for that.
fy: Dizze side makket it mooglik om út inkele of alle mappen berjochten automatysk te wiskjen (fuortsnoeie) middels de troch jo stelde kriteria. Jo kinne fan dizze side ôf berjochten hânmjittich fuortsnoeie, of jo kinne se automatysk fuortsnoeie litte by it ynlogjen en om de safolle tiid. Eardat jo automatysk snoeien brûke is it in goed idee om jo ynstellingen earst hânmjittich op dizze side te testen sadat jo wis binne dat se dogge wat jo wolle. Automatysk snoeien is aktivearre at jo in geskikte wearde foar de opsje 'Ynterfal foar iderkear wer snoeie' opjûn hawwe. It snoeien by ynlogjen wurdt lykwols ek dien as jo hjrfoar gjin wearde opjûn hawwe.

en: CAUTION!
fy: TINK DEROM!!

en: When misconfigured, this tool can delete a lot of messages in a hurry.  If you haven't used it before, you should read through the help and explanations given in the bottom part of this page before you do use it.  Configured properly, it's a safe and convenient tool.
fy: By ferkearde ynstellingen kin dit helpmiddel yn in sucht in hiele protte berjochten wiskje. As jo it noch nea earder brûkt hawwe, lês dan goed de dokumintaasje troch dy't ûnderoan dizze side stiet, foardat jo it tapasse. By goed ynstellen is it in feilich en handich helpmiddel.

en: Your local SquirrelMail administrator may have specified site settings for one or more options or per-folders items.  In such a case where there is a site setting, it supersedes the user setting (except as noted for particular items below).  Since the site settings are administered separately, your user settings are shown and can be edited even if site settings supersede them.  The site settings, if any, are shown immediately below the corresponding user setting in the User Preferences table and the Folder Table.
fy: Jo SquirrelMail-systeembehearder kin side-ynstellingen opjûn hawwe foar ien of mear opsjes of per-map-items. As der sa in side-ynstelling oanmakke is, dan wurdt dy brûkt ynstee fan de brûkers-ynstelling (útsein bepaalde items hjirûnder). Omdat dizze ynstellingen apart beheard wurde kinne jo jo brûkers-ynstellingen sjen en wizigje, ek as der in side-ynstelling foar bestiet dy't se oerstallich makket. De side-ynstellingen, as dy der binne, wurde fuortendaliks toand ûnder de byhearrende brûkers-ynstellingen yn de tabel foar brûkers-foarkarren en de mappentabel.

en: This is an explanation for the user preferences and per-folder data which control selective automatic pruning of folders.  Pruning means the deletion of messages either because they are older than a certain date or to bring a folder to within a certain total size limit or number of messages.<ul><li>Pruning first considers message dates (if there is a user-specified date span value for that folder).  A message's date is the time since it was received by the mail server (this so-called 'internal date' is preserved if you move a message between folders).  Messages are deleted if they have an internal date older than the age indicated by the date span value.</li><li>Pruning next considers total folder size (if there is a user-specified folder size span).  If the folder is over that size limit, additional messages are pruned until the folder is at or below it.</li><li>Pruning finally considers the number of messages in the folder (if there is a user-specified count span).  If a folder has more than that many messages, additional messages are pruned until the folder is at or below the limit.</li></ul><p>In all those pruning cases, unread messages are normally protected and not pruned.  That protection can be removed on a folder-by-folder basis.  Pruning behavior may be flexibly controlled using a variety of other user preferences, each of which is described more fully below.  Unsubscribed and non-existent folders are listed if there is any user preference or site preference given for that folder; this is to avoid a surprise if you suddenly start using a folder of some name and would not otherwise realize that it had pruning options.
fy: Der is in útlis oanwêzich foar de brûkers-foarkarren en per-map-gegevens dy't it automatysk snoeien fan mappen selektyf bestjoere. Snoeien betsjut it wiskjen fan berjochten omdat se óf âlder binne as in bepaalde leeftyd óf om de grutte fan in map te ferlytsjen ta in bepaalde grutte of bepaald oantal berjochten. <ul><li>Snoeien besjocht earst de berjochtdatums (as der in brûker-definiearre leeftydslimyt foar dy map opjûn  is). De datum fan in berjocht is it momint wêrop it ûntfongen is troch de mailtsjinner (dizze saneamde 'ynterne datum' wurdt behâlden as jo berjochten tusken mappen ferpleatse). Berjochten wurde wiske as se in  ynterne datum hawwe dy't âlder is as de leeftyd dy't troch leeftydslimyt bepaald wurdt. </li><li>It snoeien besjocht dêrnei de totale grutte fan de map (as der in brûker-definiearre gruttelimyt opjûn is). As de map de maksimale grutte oerskriuwt wurde der safolle oerstallige berjochten wiske oant de map wer op of ûnder de limyt sit.</li><li>It snoeien besjocht ek noch it oantal berjochten yn in map (as der in brûker-definiearre grutte-limyt opjûn is). As der mear berjochten yn de map sitte as de oanjûne limyt, dan wurde safolle oerstallige berjochten wiske oant de map wer op of ûnder de limyt sit. </li></ul><p>Yn al dizze gefallen wurde net-lêzen berjochten beskerme en net fuortsnoeid. Dizze beskerming kin per map wiske wurde. It snoeigedrach kin fleksibel ynsteld wurde mei help fan ferskate oare brûkers-foarkarren. Dy wurde hjirûnder wiidweidiger beskreaun. Utskreaune en net-besteande mappen wurde werjûn as der in brûkers-foarkar of site-foarkar foar dy map opjûn is. Dit om foar te kommen dat jo ûnaangenaam ferrast wurde as jo bg. in map mei dy namme brûken gean en jo te let yn'e gaten krije dat dêrmei it snoeien aktivearre is.

en: Here are some examples of fairly typical settings.
fy: Dit binne inkele foarbylden fan frij wênstige ynstellingen.

en: Set a recurring pruning interval of 24 hours, just in case you stay logged on for a long time.
fy: Stel in weromkommend snoei-ynterfal fan 24 oeren yn, foar it gefal dat jo langere tiid ynlogge bliuwe.

en: For the 'Sent' folder, prune messages older than a week, including unseen messages.  This assumes you don't use your 'Sent' folder as a general collecting area.  If you haven't needed to retrieve something from there in a week (because you forgot to save a copy elsewhere), it can be tossed out.
fy: Foar de map mei ferstjoerde items, wiskje berjochten âlder as ien wike, ynklusyf net-lêzen berjochten. Dit giet der fanút dat jo jo map mei Ferstjoerde items net brûke as bewarmap. As jo langer as in wike net de behoefte hân hawwe om eat út dy map werom te heljen (bg. omdat jo fergetten hawwe in kopy derfan op te slaan), dan kin it wiske wurde.

en: For the 'Trash' folder, prune messages older than 3 days.  Prune the 'Trash' folder to no more than 500 kilobytes or 20 total messages.  Include unseen messages in the pruning.
fy: Foar de  jiskefetmap, snoei berjochten âlder as 3 dagen fuort. Snoei it jiskefet oant in maksimum grutte fan 500 kilobytes of 20 berjochten. Snoei ek net-lêzen berjochten fuort.

en: For the 'Drafts' folder, prune anything older than 6 months on the grounds that if you haven't gotten around to finishing a note in that amount of time, you're never going to.
fy: Foar de Konseptenmap, snoei alles âlder as 6 moannen fuort. Want at sa'n berjocht dan noch net ferstjoerd is, sil it der letter ek wol net fan komme.

en: For a 'might be spam' quarantine folder, prune messages older than 30 days, and prune the folder to no more than 2 megabytes.  Again, do not protect unseen messages.
fy: Foar de karantênemap mei mooglike spam, snoei berjochten âlder as 30 dagen fuort, en snoei de map oant in maksimale grutte fan 2 megabyte. Nochris, beskermje net-lêzen berjochten net.

en: For a high-traffic mailing list folder, which you only skim from time to time, prune messages older than a week, including unseen messages.
fy: Foar in map mei in drukke mailinglist dy't jo allinnich sa no en dan trochrinne, snoei berjochten âlder as in wike fuort, ynklusyf de net-lêzen berjochten.

en: A date span is a relative time duration and is specified as a combination of days and hours.  The overall time duration may not be negative.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value being specified.  A simple number is interpreted as a number of days.  If there is a slash ('<code>/</code>'), the number after the slash is interpreted as a number of hours. If days and hours are both specified, they are simply added together.  Some examples are shown in the table below.
fy: In leeftydslimyt is in relative tiidsduer en wurdt opjûn as in kombinaasje fan dagen en oeren. De totale tiidsduer mei net negatyf wêze. Foar de feilichheid wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. In ienfâldich getal wurdt sjoen as it oantal dagen. As der in skeane streek (slash) ('<code>/</code>') brûkt wurdt, wurdt it getal nei de skeane streek sjoen as it oantal urn. As dagen en oeren tegearre opjûn wurde, dan wurde se gearfoege. Yn de tabel hjirûnder stean in pear foarbylden.

en: 6 days plus 2 hours
fy: 6 dagen en 2 oeren

en: 2 hours
fy: 2 oeren

en: 6 and one quarter days
fy: 6 en in kwart dagen

en: 3 and one third hours
fy: 3 en ien tredde oeren

en: 6 and one quarter days plus 3 and one third hours
fy: 6 en in kwart dagen plus 3 en ientredde oeren

en: Same as blank
fy: Itselde as wyt

en: If there is both a site setting and a user setting for a given folder, the minimum of the two values is used.
fy: As der én in side-ynstelling én in brûkers-ynstelling foar de map definiearre is, dan wurdt de lytste fan de twa brûkt.

en: A size span counts total bytes in a folder.  The size may not be negative.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value being specified.  A size consists of a number and an optional suffix character.  The suffix character indicates a multiplier, as shown in the table below.  A number without a suffix gets a default suffix of 'm'.
fy: In gruttelimyt telt it oantal bytes yn in map. De grutte mei net negatyf wêze. Om feilichheidsredenen wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. In opjûne grutte bestiet út in getal en opsjoneel letterteken as efterheaksel. It efterheaksel jout de te brûken ienheid oan, lykas yn ûndersteande tabel. In getal sûnder efterheaksel krijt automatysk 'm' as ienheid.

en: uppercase or lowercase, 1 (bytes)
fy: haad- of lytse letters, 1 (bytes)

en: lowercase, 1000 (the layman's kilobytes)
fy: lytse letters, 1000 (kilobytes foar de gewoane man)

en: uppercase, 1024 (the geek's kilobytes)
fy: haadletters, 1024 (kilobytes foar geeks)

en: lowercase, 1,000,000 (the layman's megabytes)
fy: lytse letters, 1000.000 (megabytes foar de gewoane man)

en: uppercase, 1024*1024 (the geek's megabytes)
fy: haadletters, 1024*1024 (megabytes foar geeks)

en: same as 'm'
fy: itselde as 'm'

en: A count span counts messages in a folder.  The count may not be negative.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value being specified.  Unlike a date span or a size span, a count span is always just a simple numeric value with no additional type of notation.
fy: In kwantum-limyt telt it oantal berjochten yn in map. It oantal mei net negatyf wêze. Om feilichheidsredenen wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. Oars as de leeftyds- en gruttelimyt is in kwantum-limyt altyd in ienfâldich getal sûnder oanfoljend type of oanfoljende notaasje.

en: If this item is selected for a given folder, unseen (i.e., unread) messages have no special protection against pruning.  If not selected (the default), then the pruning process will not prune any unseen messages in the corresponding folder.  You might consider allowed unseen messages to be pruned from spam quanantine folders and folders which receive mailing list traffic which you don't always read.  You should be especially careful of the date, size, and count spans you specify for folders with this box checked.
fy: As dit item foar in bepaalde map selektearre is, dan krije net-lêzen berjochten gjin spesjale beskerming tsjin fuortsnoeien. As net selektearre (standert) sil it snoeiproces gjin net-lêzen berjochten út dy map wiskje. Jo kinne yn berie nimme om ta te litten dat net-lêzen berjochten wiske wurde út mappen mei drokke mailinglisten dy't jo net folle lêze of berjochten yn karantêne fanwege mooglike spamynhâld. Wês tige foarsichtich mei de leeftyds-, grutte- en kwantum-limiten dy't jo opjouwe foar mappen mei dit item selektearre.

en: If this item is selected for a given folder, the folder will not be automatically pruned.  It will only be pruned through manual action by you.  Manual action means selecting either 'Prune All Folders' or 'Prune Now' from the pruning options form.  Automatic pruning means sign-on pruning as well as periodic pruning (if that option is selected).
fy: As dit item foar in bepaalde map selektearre is, dan sil dy net automatysk snoeid wurde. De map sil allinnich snoeid wurde as jo soks hânmjittich opdrage. Dit dogge jo troch 'Alle mappen snoeie; of 'No snoeie' te selektearjen. Automatysk snoeie betsjut snoeie by it ynlogjen en ek periodyk snoeie (as dy opsje selektearre is).

en: This action button simulates pruning of the associated folder.  The number of messages which would have been pruned is displayed.  If there is not at least one span value specified for the folder, an error message is shown.
fy: Dizze aksjeknop simulearret it snoeien fan de byhearrende map. It oantal berjochten dat fuortsnoeid wêze soe wurdt dan werjûn. As der net teminsten ien limyt foar dy map opjûn, is sil der in foutmelding ferskine.

en: This action button immediately prunes the associated folder.  The number of messages which were pruned is displayed.  If there is not at least one span value specified for the folder, an error message is shown and no messages are pruned.
fy: Dizze aksjeknop snoeit fuortendaliks de byhearrende map. It oantal berjochten dat fuortsnoeid is sil werjûn wurde. As der net teminsten ien limyt foar de map oanjûn is sil in foutmelding toand wurde. Der wurde dan gjin berjochten wiske.

en: This action button is similar to the 'Show Effect' action button, except that the entire list of folders (and their individual settings) is used.  Folders without at least one span value specified are silently skipped.  The numbers reported for the Trash folder do not take into account any messages that might be sent to the Trash folder as a result of pruning other folders.
fy: Dizze aksjeknop is te fergelykjen mei de aksjeknop 'Effekt toane', mei as ferskil dat de folsleine mappenlist (en de individuele ynstellingen per map) brûkt wurdt. Mappen dy't gjin inkele limyt ynsteld hawwe wurde stilswijend oerslein. De oantallen foar de jiskefetmap binne ynklusyf berjochten dy't yn it jiskefet smiten wurde sille as resultaat fan it snoeien fan oare mappen.

en: In effect, this action is the same as automatic pruning, except that it's triggered manually (and email reports are not made).  This action button is similar to the 'Prune Now' action button, except that the entire list of folders (and their invididual settings) is used.  Folders without at least one span value specified are silently skipped.  If some folders have erroneous values, an error message is shown for them, but other (non-error) folders are still pruned.
fy: It effekt fan dizze aksje is itselde as automatysk snoeien, met as ferskil dat jo him hânmjittich oanroppe (en der gjin e-mailrapporten opsteld wurde). Dizze aksjeknop is fergelykber mei de aksjeknop 'No snoeie', mei as útsûndering dat de folsleine mappenlist (en de individuele ynstellingen per map) brûkt wurde. Mappen sûnder in opjûne limyt wurde stilswijend oerslein. As inkele mappen foute wearden hawwe sil der in foutmelding foar toand wurde, mar oare (net-foute) mappen wurde wol snoeid.

en: This action button saves all user preference values and per-folder settings.  If there are errors detected in the user options or per-folder settings, the save is not done.  As an aid to the user, the button has a different appearance when there are known differences between the values on this page and the values that have already been saved in the past.  That really only applies when the page has been redrawn after one of the action buttons.  The button appearance is not dynamically updated as you edit values on the page.
fy: Dizze aksjeknop slaat alle brûkersfoarkarren en per-map-ynstellingen op. As der  fouten fûn binne yn dizze foarkarren en ynstellingen sil der net opslein wurde. Om jo fan tsjinst te wêzen hat de knop in oar uterlik at der bekende ferskillen binne tusken de wearden op dizze side en de wearden dy't yn it ferline opslein binne. Dat is lykwols allinnich sa as de side opnij laden is nei ien fan de aksjeknoppen. It knoputerlik wurdt net dynamysk bywurke as jo wearden op de side wizigje.

en: The following table describes user preferences that can affect how pruning is done or not done for you in particular.  The behavior might be changed or limited by site settings controlled by your local administrator.  Descriptions here are in the same order as the User Preferences form above.
fy: De folgjende tabel beskriuwt brûker-foarkarren dy't ynfloed hawwe kinne op hoe't it snoeien wol/net foar jo dien wurdt. It gedrach kin wizige wurde of beheind troch side-ynstellingen dy't troch jo systeembehearder opjûn binne. De beskriuwingen binne yn deselde folchoarder as it formulier foar brûker-foarkarren hjirboppe.

en: Ordinarily, there is one pruning attempt at SquirrelMail sign-on time.  If you want the sign-on prunings to be done less often, you can specify a number here.  For example, a value of 3 means 'every 3rd sign-on'.  No value specified or a value of 0 means 'every sign-on'.  The local SquirrelMail site administrator may have specified a maximum value for sign-on pruning frequency, in which case that takes precedence if it is lower.
fy: Gewoanwei wurdt der snoeid op it momint dat jo ynlogje by SquirrelMail. As jo wolle dat dit minder faak dien wurdt kinne jo hjir in getal opjaan. Bygelyks de wearde 3 betsjut 'elke tredde kear dat ynlogge wurdt'. As jo gjin wearde, of de wearde 0, opjouwe sil der by elke login snoeid wurde. Jo sidebehearder fan Squirrelmail kin in maksimumwearde opjûn hawwe foar it snoeien by ynlogjen. Dizze sil tapast wurde as dy in legere snoeifrekwinsje brûkt.

en: maximum
fy: maksimum

en: Pruning can be done manually from this options page, or it can be done periodically and automatically.  This item specifies the recurring time period.  The format is the same as for the date span values for individual folders.  If not specified, no automatic/periodic pruning will be done; so, you can think of this field as an on/off switch for automatic pruning.  For safety, a value of 0 is treated the same as no value specified.  The local SquirrelMail site administrator may have specified a minimum pruning interval, in which case that takes precedence if it is lower.  The recurring interval is measured from the SquirrelMail session sign-on, so automatic pruning attempts will be made at the specified intervals thereafter.  The actual pruning happens coincident with some screen update activity, so an idle SquirrelMail session will not be doing any automatic pruning.
fy: It snoeien kin hânmjittich fan dizze side ôf útfierd wurde of periodyk en automatysk. Dit item bepaalt de weromkomende tiidsperioade. De opmak is itselde as foar de leeftydslimiten foar individuele mappen. As jo neat opjouwe sil der gjin automatysk/periodyk snoeien barre. Jo kinne dit fjild dus sjen as in oan/útskeakelder foar it automatysk snoeien. Om feilichheidsredenen wurdt 0 sjoen as 'gjin wearde opjûn'. Jo Squirrelmail-systeembehearder kin in minimaal snoei-ynterfal opjûn hawwe. As dizze leger is as dy fan josels, sil dy brûkt wurde. It weromkom-ynterfal wurdt mjitten fan it momint fan ynlogjen by SquirrelMail ôf. It automatysk opskjinjen bart dus op de opjûne ynterfals dernei. It eigentlike snoeien bart by it ferfarskjen fan it skerm, dus yn in ynaktive SquirrelMail-sesje sil net snoeid wurde.

en: If this box is checked, messages pruned from other folders will be sent to the Trash folder.  Messages pruned from the Trash folder will be discarded.  If this box is not checked, messages pruned from all folders will be discarded immediately.  This setting is independent of the overall SquirrelMail setting for using the Trash folder when deleting messages.
fy: As dit fakje selektearre is sille berjochten dy't út de oare mappen snoeid binne yn it jiskefet smiten wurde. Berjochten dy't út de jiskefetmap snoeid wurde sille wiske wurde. As dit fakje net selektearre is sille berjochten fuortendaliks wiske wurde. Dizze ynstelling is ûnôfhinklik fan de globale SquirrelMail-ynstelling foar it brûken fan de jiskefetmap by it wiskjen fan berjochten.

en: If any pruning is requested for the Trash folder along with other folders, this preference controls the ordering.  'First' means that the Trash folder is pruned first, so at the end of a pruning session, it will hold the messages pruned from other folders.  'Last' means that the Trash folder is pruned last, so any messages moved there via pruning will then be subject to a second pruning at the end.  'Natural' means that the Trash folder will be pruned according to its natural order in the list of folders; in other words, it gets no special treatment with respect to ordering.  If no choice is made, the default is 'First'.  This setting makes no practical difference unless 'Prune via Trash' is selected.
fy: As neist de oare mappen ek de jiskefetmap snoeid wurdt bepaalt dizze foarkar de folchoarder. 'Earst' betsjut dat de jiskefetmap as earste snoeid wurdt sadat dizze oan de ein fan it snoeien de fuortsnoeide triemmen fan de oare mappen befet. 'Lêst' betsjut dat it jiskefet as lêste snoeid wurdt. Dat betsjut dat berjochten dy't by it snoeien yn it jiskefet smiten binne in twadde snoeibeurt ûndergean. 'Natuerlijk' betsjut dat it jiskefet snoeid wurde sil neffens de natuerlike oardering fan de mappen yn de list. Mei oare wurden, de map krijt gjin spesjale behanneling foar wat de snoeifolchoarder oanbelanget. As der gjin kar makke is, wurdt 'Earst' as standert brûkt. Dizze ynstelling makket yn de praktyk gjin ferskil, of it moat wêze dat 'Snoeien troch jiskefet' selektearre is.

en: If this box is checked, pruning may also consider unsubscribed folders.  If not checked, only subscribed folders are considered, whether for manual pruning or automatic pruning (you can still use the per-folder 'Show Effect' or 'Prune Now' buttons).  This may be handy if you have unsubscribed folders which receive messages in some way other than by manually refiling things to them.  You can only add settings for a folder by subscribing to it, at least temporarily, but settings for unsubscribed folders are used if this box is checked.
fy: As dit fakje selektearre is, kin it snoeiproses ek net-ynskreaune mappen besjen. As net-selektearre wurde allinnich ynskreaune mappen besjoen, likefolle oft der hânmjittich of automatysk snoeid wurdt. (Jo kinne noch altyd per map de knoppen 'Effekt toane' en 'No snoeie' brûke.) Dit kin handich wêze as jo net-ynskreaune mappen hawwe wêryn't jo op in manier berjochten ûntfange dy't oars is as hânmjittich foljen. Jo kinne allinnich ynstellingen oan in map taheakje as jo dizze ynskriuwe, teminsten tydlik, mar de ynstellingen foar net-ynskreaune mappen wurde brûkt as dit fakje selektearre is.

en: If this disable box is checked, pruning by message date will not be done.  Any per-folder values for the date span column will still be displayed, but they cannot be updated.
fy: As dit útskeakelfakje selektearre is sil it snoeien op berjochtleeftyd net útfierd wurde. De leeftydslimyt sil foar elke map werjûn wurde, mar kin net bywurke wurde.

en: If this disable box is checked, pruning by message size will not be done.  Any per-folder values for the size span column will still be displayed, but they cannot be updated.
fy: As dit útskeakelfakje selektearre is, sil it snoeien op berjochtgrutte net útfierd wurde. De gruttelimyt sil foar elke map werjûn wurde, maar kin net bywurke wurde.

en: If disable this box is checked, pruning by message count will not be done.  Any per-folder values for the count span column will still be displayed, but they cannot be updated.
fy: As dit útskeakelfakje selektearre is sil it snoeien op berjochtoantal net útfierd wurde. De kwantumlimyt sil foar elke map werjûn wurde, mar kin net bywurke wurde.

en: When considering which messages to prune by size span and/or by count span, there are two possible orders in which to consider them.  They can be considered by date, in which case messages are pruned from oldest to newest until the size or message count limit for the folder is met.  Or, they can be considered by size, in which case messages are pruned from largest to smallest until the size or message count limit is met.  If neither is selected, the default order is by date.
fy: Der binne twa mooglike folchoarders foar it besjen hokker berjochten fuortsnoeid wurde sille, op basis fan leeftyd en/of oantal. Der kin op leeftyd besjoen wurde, wêrby berjochten fuortsnoeid wurde fan de âldste oant de nijste, oant de limyt foar it oantal berjochten berikt is. Of se kinne besjoen wurde op grutte, wêrby berjochten fuortsnoeid wurde fan grutste nei lytste oant de limyt foar berjochtgrutte of berjochtoantal berikt is. As net ien fan beiden selektearre is, giet it selektearjen standert op datum.

en: If this box is checked, a report summarizing automatic pruning will be put into the INBOX as a new message.  An email report is not made if no messages were pruned and no errors occurred.
fy: As dit karfakje selektearre is, sil der in gearfetting foar it automatysk snoeien as nij berjocht  ferskine yn jo INBOX. Der wurdt gjin gearfetting opsteld as der gjin berjochten fuortsnoeid binne en him gjin fouten foardien hawwe.

en: If this box is checked, a report summarizing automatic pruning will be made part of the message-list panel.  In contrast to the email notification, a report is made even if no messages were pruned and no errors occurred.  The on-screen notification contains a more verbose version of the same information as the email notification.
fy: As dit fakje selektearre is sil der in gearfetting fan it automatysk snoeien yn it berjochtenlist-paniel setten wurde. Yn tsjinstelling ta in e-mailnotifikaasje ferskynt der ek in gearfetting as der gjin berjochten fuortsnoeid binne en him gjin fouten foardien hawwe. De on-screen gearfetting hat in wiidweidiger ferzje fan deselde ynformaasje dy't foar de e-mail brûkt wurdt.

en: This options page is normally constructed using colors from the user-chosen SquirrelMail theme, both to make a pleasing display and to highlight important information.  For some themes, this actually makes things on this page difficult to read.  If this box is checked, this options page will be built without most of the colors.
fy: Dizze opsjesside is ornaris opboud mei help fan de kleuren fan it SquirrelMail-tema dat jo útsocht hawwe. Lykwols, by guon tema's wurde ûnderdielen fan dizze side minder lêsber. As dit fakje selektearre is sil de opsjesside opboud wurde sûnder de measte kleuren.

en: A button is normally placed in the SquirrelMail left pane, beneath the list of folders, which enables you to quickly get to this page.  If this box is checked, that button is not drawn in the left pane.  You can still reach this page by selecting 'Options', 'Folder Preferences', and 'Options for Pruning Folders'.
fy: In knop wurdt ornaris yn it lofterpaniel fan SquirrelMail setten, ûnder de mappenlist. Sa hawwe jo fluch tagong ta dizze side. As dit fakje selektearre is, sil de knop net yn it lofterpaniel setten wurde. Jo kinne de side noch altyd berikke troch 'Opsjes', 'Mapfoarkarren' en 'Opsjes foar snoeien fan mappen'.

en: proon autopruning report
fy: Rapport foar automatysk snoeie (proon)

en: None of the span values has been set for this folder.
fy: Net ien fan de limytwearden is foar dizze map ynsteld.

en: The date span is malformed.
fy: De leeftydlimyt is ferkeard formulearre.

en: The size span is malformed.
fy: De gruttelimyt is ferkeard formulearre.

en: The count span is malformed.
fy: De limyt is ferkeard formulearre.

en: yes
fy: ja

en: Remainder
fy: Oerbleaun

en: Pruned
fy: Snoeid

en: Messages automatically pruned:
fy: Berjochten automatysk fuortsnoeid:

en: Vacation Message
fy: Fakânsjemelding

en: Set up an auto-reply message and optionally forward your incoming email. This can be useful when you are away on vacation.
fy: Stel in auto-reply-berjocht op en/of stjoer ynkommende e-mail troch. Dit is handich as jo op fakânsje binne.

en: Bad characters in list of forwarding address.
fy: Unjildige tekens yn de list fan trochstjoeradressen.

en: Change Vacation Message
fy: Fakânsjemelding wizigje

en: Settings Saved
fy: Ynstellingen opslein

en: Send auto-reply to sender?
fy: Melding stjoere nei ôfstjoerder?

en: Vacation subject:
fy: Fakânsje-ûnderwerp:

en: Vacation message:
fy: Fakânsjeberjocht:

en: Forward incoming messages to addresses listed below?
fy: Ynkommende berjochten trochstjoere nei ûndersteande adressen?

en: No local delivery; forward and/or auto-reply only.
fy: Gjin lokale opslach, allinnich trochstjoere en/of fakânsjemelding stjoere.

en: Forwarding email addresses (one address per line)
fy: Trochstjoeradressen (1 per regel)

en: Error: Could not bind to LDAP server.
fy: Fout: kin gjin ferbining mei LDAP-tsjinner krije.

en: Error: Could not find FTP server for %s in LDAP server.
fy: Fout: kin gjin FTP-tsjinner foar %s fine op de LDAP-tsjinner.

en: Error: Could not connect to LDAP server.
fy: Fout: kin gjin ferbining meitsje mei de LDAP-tsjinner.

en: Error: Unable to connect to FTP server. Please try again later.
fy: Fout: kin gjin ferbining meitsje mei de FTP-tsjinner. Besykje it letter nochris.

en: Error: Unable to log in to FTP server. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin net ynlogje op de FTP-tsjinner. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Error: Unable to switch to passive FTP mode. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin net omskeakelje nei passive-FTP. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Error: Unable to upload file. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin triem net oplade. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: An error occurred uploading the file:
fy: Der is wat mis gien by it opladen fan triem:

en: Error: unable to download file. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin de triem netbestand niet ynlade. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: An error occurred downloading the file:
fy: Der is wat mis gien by it ynladen fan triem:

en: Error: unable to delete file. Please contact your system administrator.
fy: Fout: kin de triem net wiskje. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: An error occurred deleting the file:
fy: Fout by wiskjen fan triem:

en: Unknown action:
fy: Unbekende aksje:

en: An error occurred attempting to read temp file; check permissions on attachments directory.
fy: Fout by lêzen fan tydlike triem. Kontrolearje de tagongsrjochten op de triemtafel mei taheaksels.

en: An error occurred attempting to create temp file; check permissions on attachments directory.
fy: Fout by oanmeitsjen fan tydlike triem. Kontrolearje de tagongsrjochten op de triemtafel mei taheaksels.

en: Are you using a public computer?
fy: Brûke jo in publike kompjûter?

en: Enter your password with the
fy: Fier jo wachtwurd yn mei it

en: virtual keyboard
fy: firtuele toetseboerd

en: Open Virtual Keyboard
fy: Firtueel toetseboerd iepenje

en: Virtual Keyboard: Help
fy: Firtueel toetseboerd: help

en: What's a virtual keyboard?
fy: Wat is in firtueel toetseboerd?

en: It's a keyboard that simulates a real keyboard. ;)
fy: It is in toetseboerd dat in echt toetseboerd simulearret. ;)

en: It protects your password against keyloggers, which are hidden programs that capture everything that you type or click.
fy: Dit beskermet jo wachtwurd tsjin toetsloggers. Dat binne programma's dy't al jo toetsoanslaggen registrearje.

en: So, you can increase your security, using the virtual keyboard and its "automatic click" function.
fy: Troch it brûken fan it firtuele toeteboerd en syn "automatyske klik"-funksje kinne jo jo befeiliging ferheegje.

en: For this, you must point the mouse and keep it for few seconds on the key that you want to type.
fy: Om de winske toets oan te tsjutten, moatte jo mei de mûs de toets oanwize en der in pear sekonden op stean bliuwe.

en: Virtual Keyboard
fy: Firtueel toetseboerd

en: Enter your password:
fy: Fier jo wachtwurd yn:

en: The key will be pressed in
fy: De toets sil yndrukt wurde nei

en:  seconds.
fy:  sekonden.

en: Annoyance level
fy: Argewaasjenivo

en: Arrrgh, nothing works, fix it now!
fy: Blinder, neat wurket, los it no op!

en: I'll do my best to fix it.
fy: Ik sil myn best dwaan om it op te lossen.

en: I'm not really fussed
fy: Ik meitsje my der net botte drok om

en: It's really rubbing me the wrong way
fy: De grize giet my oer de grouwel

en: It's stopping me from enjoying squirrelmail
fy: It bedjert myn nocht yn it brûken fan SquirrelMail

en: Please Select
fy: Meitsje jo kar

en: Please press <b>only once</b>! It may take a few seconds to go through...
fy: Klik <b>mar ien kear</b>! It kin in pear sekonden duorje eardat it ferwurke is...

en: Thanks for the yelp! I'll have a look at it as soon as possible and try and fix whatever is wrong. If you don't hear from me soon, check that the problem hasn't been fixed. If it hasn't, bug me some more.
fy: Bedankt foar de klacht! Wy sille it sa gau mooglik besjen en besykje it probleem op te lossen. Mochten jo net binnen reedlike tiid wat fan my hearre, kontrolearje dan of it probleem noch net oplost is. Sa nee, nim dan op 'e nij kontakt mei my op.

en: This is mildly annoying
fy: Dit jout frijwat argewaasje

en: Use this form to yelp about a problem you are having with squirrelmail.
fy: Brûk dit formulier om te kleien (yelpen) oer in probleem dat jo by it brûken fan SquirrelMail ûnderfine.

en: Yelp!
fy: Klacht!

en: this doesnt work
fy: dit wurket net

en: Archive disabled (zlib not supported)
fy: Argyff útskeakele (zlib net stipe)

en: Archive
fy: Argyff

en: Format Emails as
fy: E-mailberjochten opslaan as

en: EML Messages
fy: EML-berjochten

en: Separate Entities
fy: Skieden entiteiten

en: Save Attachments
fy: Taheaksels opslaan

en: Separate Entities Options
fy: Opsjes foar skieden entiteiten

en: EML Messages Options
fy: Opsjes foar EML-berjochten

en: Mbox Options
fy: Opsjes foar Mbox

en: Maildir Options
fy: Opsjes foar Maildir

en: Compress Type
fy: Kompresjetype

en: Text
fy: Tekst

en: Email Filename
fy: E-mail-triemnamme

en: Numbered
fy: Nûmere

en: Archive Settings
fy: Argyfynstellingen

en: These settings allow you to modify the way you archive messages.
fy: Dizze ynstellingen jouwe oan hoe't jo jo berjochten argivearje wolle.

en: No Subject
fy: Gjin ûnderwerp

en: NOTE: You need to supply your full name and email address.
fy: Opmerking: jo moatte jo folsleine namme en e-mailadres ynfolje.

en: Could not find Pear DB library
fy: Koe Pear DB-bibleteek net fine

en: Could not make database connection
fy: Koe gjin ferbining mei de databank meitsje

en: DATABASE ERROR: could not lookup force change password flag: %s
fy: DATABANKFOUT: koe dizze flagge foar it forsearjen fan it wachtwurd te wizigjen net fine: %s

en: Force change password query result is: %s<br />Query was: %s<br /><br />
fy: Resultaat fan query om it wizigjen fan it wachtwurd te forsearjen is: %s<br />Query wie: %s<br /><br />

en: Password changed successfully.<br />Please use your new password to log in from now on.
fy: Wachtwurd is wizige.<br />Brûk fan no ôf jo nije wachtwurd om yn te logjen.

en: Password change cancelled.<br />Your password has NOT been changed.
fy: Wachtwurdwiziging annulearre.<br />Jo wachtwurd is NET wizige.

en: Periodically, we ask that you change your password.  This is done to help maintain good security for your email account.
fy: Wy freegje jo geregeld om jo wachtwurd te wizigjen. Wy dogge dit om jo e-mailakkount feilich te hâlden.

en: Change Password - Secure
fy: Wachtwurd wizigje -feilich

en: Old Password
fy: Alde wachtwurd

en: Verify New Password
fy: Nij wachtwurd befêstigje

en: DATABASE ERROR: could not lookup salt: %s
fy: DATABANKFOUT: koe salt net fine: %s

en: Password query result is: %s<br />Query was: %s<br /><br />
fy: Resultaat fan wachtwurd-query is: %s<br />Query wie: %s<br /><br />

en: You must type in your old password
fy: Fier jo âlde wachtwurd yn

en: Your old password is not correct
fy: Jo âlde wachtwurd is net goed

en: DATABASE ERROR: could not lookup old password: %s
fy: DATABANKFOUT: koe âlde wachtwurd net opsykje: %s

en: Your old password does not match
fy: Jo âlde wachtwurd komt net oerien

en: You must type in a new password
fy: Fier jo nije wachtwurd yn

en: Your new password is too short.  It must be at least %s characters long
fy: Jo nije wachtwurd is te koart. Dizze moat mear as %s lettertekens lang wêze.

en: Your new password is too long.  It must be no more than %s characters long
fy: Jo nije wachtwurd is te lang. Dizze mei net langer wêze as %s lettertekens.

en: Please include at least one digit in your new password
fy: Brûk teminsten ien sifer yn jo nije wachtwurd

en: Please include at least one upper-case letter in your new password
fy: Brûk teminsten ien haadletter yn jo nije wachtwurd

en: Please include at least one lower-case letter in your new password
fy: Brûk teminsten ien lytse letter yn jo nije wachtwurd

en: Please include at least one non-alphanumeric character (such as @, - or _) in your new password
fy: Brûk teminsten ien net-alfanumeryk teken (lykas, @, - of _) yn jo nije wachtwurd

en: You must also type in your new password in the verify box
fy: Fier ek de befêstiging fan jo nije wachtwurd yn

en: Your new password does not match the verify password
fy: De opjûne nije wachtwurden binne net itselde

en: Your new password must be different than your old password
fy: Jo nije wachtwurd moat oars wêze as jo âlde wachtwurd

en: DATABASE ERROR: could not update password: %s
fy: DATABANKFOUT: koe wachtwurd net bywurkje: %s

en: empty
fy: leech

en: Empty Link
fy: Lege link

en: Toggle Special Folders
fy: Spesjale mappen oan/út

en: Link behavior
fy: Linkgedrach

en: Move to Trash
fy: Nei jiskefet

en: ERROR (%s): Can't load config file
fy: FOUT (%s): kin konfiguraasjetriem net lade

en: Cannot create option directory!
fy: Kin opsjemap net oanmeitsje!

en: Please contact system administrator.
fy: Nim kontakt op mei de systeembehearder.

en: Cannot create option file!
fy: Kin opsjetriem net oanmeitsje!

en: Cannot create temporary file!
fy: Kin tydlike triem net oanmeitsje!

en: Expiration
fy: Ferfaldatum

en: Expire emails in folder
fy: E-mails yn map ferrinne litte

en: after
fy: nei

en: days
fy: dagen

en: Define
fy: Definiearje

en: %s after %s days
fy: %s nei %s dagen

en: This folder definition cannot be modified
fy: Dizze map-definysje kin net oanpast wurde

en: Cannot read option file!
fy: Kin opsjetriem net  lêze!

en: Expiration modified successfully for folder %s.
fy: Ferfaldatum súksesfol oanpast foar map %s.

en: Expiration deleted successfully for folder %s.
fy: Ferfaldatum súksesfol wiske foar map %s.

en: Expiration set successfully for folder %s.
fy: Ferfaldatum súksesfol ynsteld foar map %s.

en: Cannot replace option file!
fy: Kin opsjetriem net ferfange!

en: You have not selected a folder.
fy: Jo hawwe gjin map selektearre.

en: You have not entered a valid number of days.
fy: Jo hawwe gjin jildich oantal dagen ynfierd.

en: Folder Sizes
fy: Mapgruttes

en: Folder Sizes Options
fy: Opsjes foar mapgrutte

en: Show link under folder list
fy: Link ûnder mappenlist toane

en: Show button instead of link
fy: Knop ynstee fan link toane

en: Show block on folders page
fy: Blok op mappenside toane

en: Show subtotals
fy: Subtotalen toane

en: %d Folder | %d Folders
fy[0]: %d map
fy[1]: %d mappen

en: Count
fy: Oantal

en: Personal address book is not available.
fy: Persoanlik adresboek is net beskikber.

note: checked email field
en: Email address is not set or empty.
fy: E-mailadres is net opjûn of leech.

note: checked both name fields
en: Name is not set or empty.
fy: Namme is net opjûn of leech.

en: Nickname %s is already in use.
fy: Bynamme %s wurdt al brûkt.

en: Can't create address book entry.
fy: Kin gjin adresboek-item oanmeitsje.

en: Nickname:
fy: Bynamme:

en: First name:
fy: Foarnamme:

en: Last name:
fy: Efternamme:

en: Info:
fy: Ynfo:

en: Address book entry is saved.
fy: Adresboek-item is opslein

en: Return to search results
fy: Tebek nei sykresultaten

en: Dublicate ldap attribute definition: %s.
fy: ldap-attribútdefinysje duplisearje: %s

en: Dublicate ldap object definition: %s.
fy: ldap-objektdefinysje duplisearje: %s

en: Any
fy: Alles

en: Directory
fy: Triemtafel

en: Directory Preferences
fy: Triemtafel-foarkarren

en: These settings control what type of output you will see when you use the Directory link to search Directory Services.
fy: Dizze ynstellingen bepale hokker type útfier jo sjen sille as jo de triemtafel-link brûke om triemtafel-services te trochsykjen.

en: No records found
fy: Gjin records fûn

en: Plugin requires PHP with LDAP support.
fy: Plugin fereasket PHP mei LDAP-stipe.

en: LDAP address books are not configured in SquirrelMail configuration.
fy: De LDAP-adresboeken binne net ynsteld yn de konfiguraasje fan Squirrelmail.

note: Get the userdn to authenticate with
en: User DN:
fy: Brûker-DN:

note: Get the attribute the user wants to search by
en: Where:
fy: Wêr:

en: Contains
fy: Befet

en: Is
fy: is itselde as

note: Sort By menu
en: Sort By:
fy: Sortearje op:

en: Search in:
fy: Sykje yn:

en: All LDAP address books
fy: Alle LDAP-adresboeken

en: Comparetype is %s
fy: Fergelyktype is %s

note: * Used in debug mode * Example output "Querying: ldap-server-address on port some-port with base ldap-base-dn" * See http://www.php.net/sprintf if you want to rearrange order of arguments
en: Querying: %s on port %d with base %s
fy: Query: %s op poarte %d mei basis %s

en: Could not connect to LDAP server %s
fy: Koe gjin ferbining meitsje mei LDAP-tsjinner %s

en: Unable to bind to LDAP server
fy: Koe net bine mei LDAP-tsjinner

en: Nothing found!
fy: Neat fûn!

en: output type is %s
fy: útfiertype is %s

en: output sorted by %s
fy: útfier sortearre op %s

en: Options - Directory Preferences
fy: Opsjes - Triemtafel-foarkarren

en: Output types can be:
fy: Utfiertypes kinne wêze:

en: One Table
fy: Ien tabel

en: One big table with one row per record found and each selected attribute as a separate column.
fy: Ien grutte tabel mei ien rige per fûne record en elke selektearre attribút hat in aparte kolom.

en: Multiple Tables
fy: Meardere tabellen

en: One table per record found with 2 columns for each table. One column contains attribute names and the 2nd column shows values for each attribute.  This format is best if you have many attributes selected or if the values for some of the attributes you have selected can be very long with no spaces (like labeledurl).
fy: Ien tabel per fûne record  mei 2 kolommen foar elke tabel. Yn in kolom stean attribútnammen en de twadde kolom toant de wearden foar elk attribút. Dit formaat is it beste as jo meardere attributen selektearre hawwe geselecteerd of als de waarden voor enkele van de attributen die u geselecteerd hebt er lang kunnen zijn sûnder spaasjes (lykas labeledurl).

en: Select Output Type:
fy: Utfiertype selektearje:

en: Select Displayed Fields
fy: Werjûne fjilden selektearje

note: openldap system schemas
en: Common Name
fy: Algemiene namme

en: Knowledge Information
fy: Kennisynformaasje

en: Surname
fy: Efternamme

en: Serial Number
fy: Searjenûmer

en: Country Name
fy: Lân

en: Locality Name
fy: Taalregio

en: State or Province Name
fy: Steat of provinsje

en: Street Address
fy: Strjitte

en: Organisation Name
fy: Organisaasje

en: Organisational Unit Name
fy: Organisaasje-ienheid

en: Search Guide
fy: Opsykgids

en: Business Category
fy: Saaklike kategory

en: Postal Address
fy: Postadres

en: Postal Code
fy: Postkoade

en: Post Office Box
fy: Postbus

en: Physical Delivery Office Name
fy: Namme fan fysyk kantoar

en: Telephone Number
fy: Telefoannûmer

en: Telex Number
fy: Teleks

en: Teletex Terminal Identifier
fy: Identifikaasje teleks-terminal

en: Facsimile (Fax) Telephone Number
fy: Faksnûmer

en: X.121 Address
fy: X.121-adres

en: International ISDN Number
fy: Ynternasjonaal ISDN-nûmer

en: Registered Postal Address
fy: Registrearre postadres

en: Destination Indicator
fy: Bestimmings-yndikaasje

en: Preferred Delivery Method
fy: Foarkar ôflevermetoade

en: Presentation Address
fy: Presintaasje-adres

en: Supported Application Context
fy: Stypjende applikaasjekontekst

en: Member of a group
fy: Lid fan in groep

en: Occupant of role
fy: Berop of taak

en: See also
fy: Sjoch ek

en: User Certificate
fy: Brûkers-sertifikaat

en: CA Certificate
fy: CA-sertifikaat

en: Authority Revocation List
fy: Autoriteit-werrop-list

en: Certificate Revocation List
fy: Sertifikaat-werrop-list

en: Cross Certificate Pair
fy: Krússertifikaat-pear

en: Initials
fy: Inisjalen

en: Generation Qualifier
fy: Generaasjekwalifikaasje

en: X.500 unique identifier
fy: X.500 unike identifikaasje

en: DN qualifier
fy: DN-kwalifikaasje

en: Enhanced Search Guide
fy: Ferbettere-sykje-gids

en: Protocol Information
fy: Protokolynformaasje

en: unique member of a group
fy: unyk lid fan in groep

en: House Identifier
fy: Hûsidentifikaasje

en: Supported Algorithms
fy: Stypjende algoritmes

en: Delta Revocation List
fy: Delta-werrop-list

note: Attribute specifies a directory management domain (DMD), the administrative authority which operates the directory server.
en: Name of DMD
fy: Namme fan DMD

en: Labelled URI
fy: Labele URI-adres

en: User ID
fy: Brûkers-id

en: Mail
fy: E-mail

en: Domain Component
fy: Domeinkomponint

en: Associated Domain
fy: Assosearre domein

en: Email Address
fy: E-mailadres

note: * Object Classes
en: Country
fy: Lân

en: Locality
fy: Taalregio

en: Organisation
fy: Organisaasje

en: Organisational Unit
fy: Organisaasje-ienheid

en: Person
fy: Persoan

en: Organisational Person
fy: Organisatoaryske persoan

en: Organisational Role
fy: Organisatoaryske taak

en: Group of Names
fy: Groep nammen

en: Residential Person
fy: Residinsjele persoan

en: Application Process
fy: Applikaasjeproses

en: Application Entity
fy: Applikaasje-entiteit

en: Strong Authentication User
fy: Sterke autentikaasje brûker

en: Certificate Authority
fy: Sertifikaat-autoriteit

en: Group of Unique Names
fy: Groep unike nammen

en: User Security Information
fy: Ynformaasje oer feiligens brûker

en: Certificate Authority V2
fy: Sertifikaatautoriteit V2

en: CRL Distribution Point
fy: CLR-distribúsjepunt

en: PKI User
fy: PKI-brûker

en: PKI CA
fy: PKI-CA

en: Delta CRL
fy: Delta-CRL

en: Labeled URI Object
fy: Labele URI-objekt

en: Simple Security Object
fy: Simple Security-objekt

en: DC Object
fy: DC-objekt

en: UID Object
fy: UID-objekt

en: Encoded Text or Address
fy: Kodearre tekst of kodearre adres

note: Favorite drink (noun)
en: Drink
fy: Drankje

en: Room Number
fy: Keamernûmer

en: Photo
fy: Foto

en: Category of user
fy: Kategory fan brûker

en: Manager
fy: Behearder

en: Document identifier
fy: Dokumint-identifikaasje

en: Document Title
fy: Dokuminttitel

en: Document version
fy: Dokumintferzje

en: Document author
fy: Dokumint-auteur

en: Location of document
fy: Lokaasje fan dokumint

en: Secretary
fy: Siktariaat

en: Other Mailbox
fy: Oare postbus

note: DNS A record entries
en: A Record
fy: In record

note: DNS MD record entries
en: MD Record
fy: MD-record

note: DNS MX record entries
en: MX Record
fy: MX-record

note: DNS NS record entries
en: NS Record
fy: NS-record

note: DNS SOA record entries
en: SOA Record
fy: SOA-record

note: DNS CNAME record entries
en: CNAME Record
fy: CNAME-record

en: Associated Name
fy: Assosiearre namme

en: Home Postal Address
fy: Postadres privee

en: Personal Title
fy: Persoanlike titel

en: Mobile Phone Number
fy: Mobile telefoannûmer

en: Pager
fy: Semafoan

en: Unique Identifier
fy: Unike identifikator

en: Organizational status
fy: Organisaasjestatus

note: Mail address in rfc733 format
en: Janet mailbox
fy: Janet-postbus

en: Mail Preference Option
fy: E-mail foarkaropsje

en: Name of building
fy: Namme fan gebou

en: DSA Quality
fy: DSA-kwaliteit

en: Single Level Quality
fy: Single Level-kwaliteit

en: Subtree Minimum Quality
fy: Subtree Minimum-kwaliteit

en: Subtree Maximum Quality
fy: Subtree Maksimum-kwaliteit

en: Personal Signature
fy: Persoanlike ûndertekening

note: Redirection to other entry in directory
en: DIT Redirect
fy: DIT-omlieding

en: Publisher of document
fy: Utjouwer fan dokumint

en: Pilot Person
fy: Pilot-persoan

en: Account
fy: Akkount

en: Room
fy: Keamer

en: Document Series
fy: Dokumint-searjes

note: can represent dns and nrs domain objects
en: Domain
fy: Domein

en: DNS Domain
fy: DNS-domein

en: Object related to domain
fy: Objekt relatearre oan domein

en: Friendly Country
fy: Freonlik lân

en: Pilot Organisation
fy: Pilot-organisaasje

en: Quality Labelled Data
fy: Kwaliteit-labele gegevens

en: Car License
fy: Autopapieren

en: Department Number
fy: Nûmer departemint

en: Displayed Name
fy: Werjûne namme

en: Employee Number
fy: Wurknimmersnûmer

en: Employee Type
fy: Wurknimmerstype

en: JPEG Photo
fy: JPEG-foto

en: Preferred Language
fy: Foarkartaal

en: User SMIME Certificate
fy: SMIME-sertifikaat foar brûker

en: User PKCS12
fy: PKCS12 foar brûker

en: Internet Organizational Person
fy: Ynternet-organisaasje-persoan

en: Limit Languages plugin is running with default configuration. Check plugin's INSTALL documentation.
fy: De plugin 'Limit Languages' draait mei de standertkonfiguraasje. Kontrolearje de INSTALL-dokumintaasje fan de plugin.

en: Login Alias
fy: Login-alias

en: You can use this or your regular account name to log in to your account.
fy: Jo kinne dit brûke óf jo reguliere akkountnamme om yn te loggen by jo akkount

en: Alias is already in use.  Please select another alias.
fy: Alias wurdt al brûkt. Selektearje in oare alias.

en: read
fy: lêzen

en: unread
fy: net-lêzen

en: mark all messages in this folder as read
fy: alle berjochten yn dizze map markeare as lêzen

en: mark all messages in this folder as unread
fy: alle berjochten yn dizze map markeare as net-lêzen

en: mark all messages in the above folders as read
fy: alle berjochten yn boppesteande mappen markeare as lêzen

en: mark all messages in the above folders as unread
fy: alle berjochten yn boppesteande mappen markeare as net-lêzen

en: mark all folders
fy: alle mappen markeare

en: Mark Read Link
fy: As lêzen markearde link

en: Select all Folders, which you want to appear with a mark as read-/unread-link:
fy: Selektear alle mappen dy't jo werjaan wolle mei in  'markeare as Lêzen/net-Lêzen' link:

en: Display links
fy: Links toane

en: read/unread
fy: Lêzen/net-Lêzen

en: upper
fy: boppe

en: lower
fy: ûnder

en: shortened
fy: ynkoarte

en: brackets
fy: blokheakjes

en: seperator
fy: skiedingsteken

en: Display 'mark all folders' link below the folder list
fy: Link foar 'alle mappen markeare' ûnder mappenlist pleatse

en: Rules of engagement
fy: Brûkersoerienkomst

en: You have to read and understand program usage rules:
fy: Jo hawwe de regels foar it brûken fan dit programma lêzen en begrepen:

en: Your browser does not support inline frames. Please read related document by checking usage instructions.
fy: Jo blêder jout gjin stipe foar inline-frames. Lês it relatearre dokumint troch de brûkersynstruksjes te kontrolearjen.

en: Usage instructions
fy: Brûkersynstruksjes

en: Yes, I understand
fy: Ja, ik begryp it

en: Terms of service
fy: Servicebetingsten

en: URL to usage rules is not available. Please contact your system administrator.
fy: It URL-adres nei de brûkersbetingsten is net beskikber. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: You can find interface usage rules by following the link.
fy: Jo kinne de betingsten foar it brûken fan de interface fine op de folgjende link.

en: Usage rules
fy: Brûkersbetingsten

en: Welcome to
fy: Wolkom by

en: Since it appears as though you're new to this system, please fill in the following information.
fy: It liket der op dat jo dit systeem foar it earst brûke. Fol de folgjende ynformaasje yn:

en: Full Name:
fy: Folsleine namme:

en: Email Address:
fy: E-mailadres:

en: Show Reply Button Above Message List
fy: Beäntwurdzjen-knop boppe berjochtenlist toane

en: Show Reply All Button Above Message List
fy: Allegear-beäntwurdzje-knop boppe berjochtenlist toane

en: Too many outgoing recipients. Please limit number of recipients to %d.
fy: Tefolle útgeande adressearden. Behein it oantal adressearden ta %d.

en: Daily e-mail limit has been reached. Please limit number of emails per day to %d.
fy: Jo hawwe jo deiske e-maillimyt berikt. Behein it oantal e-mailberjochten ta %d per dei.

en: All recipients in the To: field are illegal destinations.
fy: Alle adressearden yn it Oan-fjild binne net tastien.

en: "%s" plugin is not configured correctly.
fy: Plugin "%s" is net goed ynsteld.

en: Error on data/send_restrictions.dat line number %d.
fy: Fout yn data/send_restrictions.dat, rigel %d.

en: "%s" plugin could not open its restriction table.
fy: Plugin "%s" koe net syn tabel mei restriksjes iepenje.

note: i18n: translated string for custom_charset plugin.
en: English (custom charset)
fy: Ingelsk (oanpaste tekensetkodearring)

en: Language:
fy: Taal:

en: Any Header
fy: Elke berjochtkop

en: Anywhere
fy: Oeral

en: Begins With
fy: Begjint mei

en: Ends With
fy: Einigt mei

en: Is Exactly
fy: Is eksakt

en: Matches Regex
fy: Oerienkommend mei regex

en: Mail Filters
fy: Berjochtfilters

en: Enter A New Filter:
fy: Nij filter:

en: If
fy: As

en: then
fy: dan

en: move
fy: ferpleatse

en: copy
fy: kopiearje

en: if message is marked as
fy: as berjocht markearre is as

en: to
fy: oan

en: save new
fy: nij opslaan

en: UNSURE
fy: UNSEKER

en: Existing Filters:
fy: Besteande filters:

en: Notice:
fy: Opmerking

en: Use of these filters may prevent the reading of mail in non-IMAP mail clients.
fy: It brûken fan dizze filters behindert mooglik it lêzen fan berjochten yn e-mailprogramma's sûnder IMAP-stipe

en: If message is marked as
fy: As berjocht markearre is as

en: Here you may set up server-side filters on all of your incoming mail.
fy: Hjir kinne jo de filters oan de tsjinnerside foar al jo ynkommende berjochten ynstelle.

en: Secure Login
fy: Befeiligje login

en: Remain Secure After Login
fy: Befeilige bliuwe nei ynlogjen

en: Server replied:
fy: Tsjinner antwurdde:

en: Not Spam
fy: Gjin spam

en: Successfully reported as spam
fy: Súksesfol rapportearre as spam

en: Successfully reported as non-spam
fy: Súksesfol rapportearre as net-spam

en: ERROR:
fy: FOUT:

en: ERROR: Counld not open temp file; check attachments directory permissions
fy: FOUT: koe tydlike triem net iepenje. Kontrolearje de tagongsrjochten foar de taheaksel-triemtafel.

en: ERROR %d: Problem reporting message ID %d: %s
fy: FOUT %d: probleem by it rapportearjen fan berjocht-ID %d: %s

en: ERROR (%s): can't load config file
fy: FOUT (%s): kin konfiguraasjetriem net lade

en: Template file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Sjabloantriem %s koe net iepene wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder om dit probleem op te lossen.

en: Template file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Sjabloantriem %s koe net skreaun wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder om dit probleem op te lossen.

en: Template file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
fy: Sjabloantriem %s koe net fanút tydlike triem, %s,  kopiearre wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder om dit probleem op te lossen.

en: You must be on WYSIWYG mode!
fy: Jo moatte yn WYSIWYG-modus wêze!

en: Add Template
fy: Sjabloan taheakje

en: Create/Edit/Delete chunks of text that can be quickly added to messages.
fy: Meitsje/bewurkje/wiskje teksten dy't gau oan berjochten taheakke wurde kinne.

en: Append Templates before all existing text
fy: Slabloanen foár alle triemmen tekst taheakje

en: Add blank line before template text when appending
fy: Lege regel foár sjabloantekst iepenlitte by it taheakjen

en: Add blank line after template text when appending
fy: Lege regel nei de sjabloantekst iepenlitte by it taheakjen

en: Template %d
fy: Sjabloan %d

en: Add a New Template
fy: In nij sjabloan taheakje

en: Template Text
fy: Sjabloantekst

en: Safe Sender
fy: Feilige ferstjoerder

en: Unsafe Image Rules
fy: Regels foar ûnfeilige ôfbylden

en: Use the form below to modify the address that will be added to the Unsafe Image Rules.
fy: Brûk ûndersteand formulier om de adressen dy't taheakke wurde sille oan de regels foar ûnfeilige ôfbylden oan te passen.

en: Reg.Exp.
fy: Regexp.

en: The following address has been successfully added to the Unsafe Images Rules:
fy: De folgjende adressen binne súksesfol taheakke oan de regels foar ûnfeilige ôfbylden:

en: I didn't seem to get a valid email address to add. This shouldn't happen!
fy: Der is gjin jildich e-mailadres ûntfongen om ta te heakjen. Dit mei net barre!

en: Sending you back to the message list in five seconds.
fy: Jo wurde yn fiif sekonden weromstjoerd nei de berjochtenlist.

note: i18n: The first %s inserts HTML flr starting a link, and the second ends it.
en: If you are not automatically redirected, please click %shere%s.
fy: As jo net automatysk trochstjoerd wurde, klik %shjir%s.

en: Set up rules about how unsafe images in HTML messages are handled.
fy: Stel regels yn foar hoe't der omgien wurde moat mei ûnfeilige ôfbylden yn HTML-berjochten.

en: Always trust images from this sender
fy: Altyd ôfbylden fan dizze ferstjoerder betrouwe

en: Saved Trusted Options
fy: Betroud-opsjes opslein

en: Trust all sources:
fy: Alle boarnen betrouwe:

en: WARNING!
fy: WARSKOGING!

en: This is not recommended by the SquirrelMail Project Team.
fy: Dit wurdt net oanrikkemandearre troch it projektteam fan SquirrelMail.

note: i18n: %s inserts a complete link which doesn't need to be i18n.
en: Read %s for more details. There is a risk you may receive more spam if you check this option.
fy: Lês %s foar mear details. It risiko bestiet dat jo mear spam ûntfange as jo dizze opsje ynskeakelje.

en: If checked unsafe images are always seen.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden altyd werjûn wurde.

en: If this option is checked, the state of other options is irrelevant.
fy: Dizze opsje makket de status fan alle oare opsjes net-relevant.

en: Trust sources in address book:
fy: Boarnen yn adresboek betrouwe:

en: If checked, unsafe images are shown for messages from anyone in your address book.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden werjûn wurde fan berjochten dy't ôfkomstich binne fan persoanen út jo adresboek.

en: Trust anything I send:
fy: Alles dat ik ferstjoer betrouwe:

en: If checked, unsafe images are shown for messages sent by any of your identities.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden toand wurde foar berjochten dy't troch ien fan jo identiteiten ferstjoerd is.

en: You might not want to set this if you forward Spam to other people, and then go back and read from your 'Sent' folder.
fy: Dit wolle jo mooglik net as jo spam-berjochten trochstjoere nei oare persoanen en dêrnei weromgeane en se iepenje yn jo map mei ferstjoerde berjochten.

en: Trust defined sources:
fy: Definearre boarnen betrouwe:

en: If checked, unsafe images are shown for the sources shown below.
fy: By ynskeakeljen sille ûnfeilige ôfbylden fan ûndersteande boarnen toand wurde.

en: When viewing a message with unsafe images, you can quickly add the sender's email address or domain to the Unsafe Image Rules by clicking the 'Always trust images from this sender' link. The following options set the default behavior when the address is being added.
fy: At jo in berjocht mei ûnfeilige ôfbylden besjogge kinne jo it e-mailadres of domein fan de ôfstjoerder maklik oan de regels foar ûnfeilige ôfbylden taheakje troch te klikken op 'Altyd ôfbylden fan dizze ôfstjoerder betrouwe'. De folgjende opsjes bepale it standertgedrach as in adres taheakke wurdt.

en: Always add full email address:
fy: Altyd folsleine e-mailadressen taheakje:

en: If selected the full email address of the sender will be added to the Unsafe Image Rules list.
fy: By selektearjen sil it folsleine e-mailadres fan de ôfstjoerder taheakke wurde oan de list mei regels foar ûnfeilige ôfbylden.

en: Always add full domain:
fy: Altyd folslein domein taheakje:

en: If selected only the domain of the sender will be added to the Unsafe Image Rules list.
fy: By selektearjen sil allinnich it domein fan de ôfstjoerder taheakke wurde oan de list mei regels foar ûnfeilige ôfbylden.

en: Always ask:
fy: Altyd freegje:

en: Ask what to add to the Unsafe Image Rules list.
fy: Freget wat jo taheakje wolle oan de list mei regels foar ûnfeilige ôfbylden.

en: Add New Rule
fy: Nije regel taheakje

en: Trust source if
fy: Boarne betrouwe as

en: NB
fy: Opmerking

en: When specifying a Reg.Exp you must include delimeters.
fy: As jo in reguliere ekspresje opjouwe moatte jo skiedingstekens ynslute.

en: The 'Contains' check will be done with case-insensitive match.
fy: De 'Befet'-kontrole sil útfierd wurde mei haadletterûngefoelige oerienkomming.

note: i18n: If [field] [Contains|Reg.Exp.] [user defined data]
en: If %s %s %s
fy: As %s %s %s

en: This doesn't look like a valid Reg.Exp.
fy: Dit sjocht der net út as in  jildige reguliere ekspresje.

en: WARNING:
fy: WARSKOGING:

en: Reply To field must contain a full email address. Reply To has been reset.
fy: Yn it beäntwurdzjen-fjild heart in folslein e-mailadres te stean. It fjild is weromset.

en: Reply To field must contain a full email address. Reply To has been reset to %s.
fy: Yn it beänwurdzjen-fjild heart in folslein e-mailadres te stean. It fjild is weromset nei %s.

en: Verify Contacts in Addressbook(s)
fy: Kontaktpersoanen yn adresboek(en) ferifiearjen

en: Register my Old Address(es)
fy: Myn âlde adressen registrearje

en: Previous address
fy: Foarrich adres

en: Email Address History
fy: E-mailadres skiednis

en: Current address
fy: Besteand adres

en: Old address
fy: Ald adres

en: Once you've registered an old address you can:
fy: As jo ienkear in âld adres registrearre hawwe kinne jo:

en: You haven't set your email address yet. You need to go back to the Personal Information options page and set your own email before you can register any old addresses.
fy: Jo hawwe jo e-mailadres noch net ynsteld. Jo moatte weromgean nei de side mei opsjes foar persoanlike ynformaasje en jo eigen e-mailadres ynstelle foardat jo in âld adres registrearje kinne.

en: You haven't set your email address yet.<br><br>You need to go to the Personal Information options page and set your own email address before you can verify your address book
fy: Jo hawwe jo eigen e-mailadres noch net ynsteld.<br><br>Jo moatte werom gean foar persoanlike ynformaasje om jo e-mailadres yn te stellen foardat jo jo adresboek ferifiearje kinne.

en: No personal address book is defined. Contact your administrator.
fy: Der is gjin persoanlik adresboek definiearre. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: Nothing in the addressbook (is this what you expect?) - nothing to do
fy: Neat yn it adresboek (hienen jo dat ferwachte?Neat te dwaan)

en: ERROR: You need to select some addresses to use the 'Replace Selected' button!
fy: FOUT: Om de knop 'Seleksje ferfange' brûke te kinnen moatte jo earst in pear adressen selektearje.

en: Updating the addressbook
fy: It adresboek bywurkje

en: Replacing %s with %s
fy: Ferfangt %s troch %s

en: Changed from %s => %s by ContactClean plugin %s
fy: Feroare fan %s => %s troch ContactClean-plugin %s

en: The following new addresses have been found!<p>Select the ones you want to update in your addressbook.<p>
fy: De folgjende nije adressen binne fûn!<p>Selektearje dejingen dy't jo yn jo adresboek bywurkje wolle.

en: Replace?
fy: Ferfange?

en: Replace with
fy: Ferfange troch

en: Your address book seems completely up to date.
fy: Jo adresboek blykt hielendal by de tiid te wêzen.

en: Some parts of your addressbook search may have been registered with the MailLocate.com database to await authorisation with the searchee. Please try again in a few days time in case you have been authorised to see some new addresses.
fy: Guon dielen fan jo adresboek-sykopdracht kinne autorisaasje fan de sochte persoanen fereaskje by de MailLocate.com-databank. Besykje it nochris oer in pear dagen as jo tastimming krigen hawwe om inkele nije adressen te besjen.

en: Powered by
fy: Oanstjoerd troch

en: Click a box and the hexadecimal color will be shown <br>below. Use these hex values for color box settings.
fy: Klik op in fak en de heksadesimale kleurkoade sil <br>hjirûnder toand wurde. Brûk de heks-wearden foar kleurfakynstellingen.

en: Small Calendar Options
fy: Opsjes foar lytse aginda

en: Small Calendar:
fy: Lytse aginda:

en: Show small calendar in left bar
fy: Lytse aginda yn lofter balke toane

en: Use Default Theme:
fy: Standerttema brûke:

en: This will override values below
fy: Dit sil ûndersteande wearden ferfange

en: Calendar separator:
fy: Skiedingsteken foar aginda:

en: Calendar size:
fy: Agindagrutte:

en: Default size
fy: Standertgrutte

en: Use Shared Calendar:
fy: Dielde aginda brûke

en: Use the shared calendar selected below as your<br>small calendar (default is Personal calendar)
fy: Brûk de hjirûnder selektearre dielde aginda<br> as jo lytse aginda (standert wurdt de persoanlike aginda brûkt).

en: Shared Calendar:
fy: Dielde aginda:

en: Folder Sorting Options
fy: Opsjes foar map-sortearring

en: Enable per-folder sorting
fy: Per-map sortearring aktivearje

en: Default sort_order
fy: Standert sortearfolchoarder

en: Date (descending)
fy: Datum (ôfrinnend)

en: Date (ascending)
fy: Datum (oprinnend)

en: From (descending)
fy: Fan (ôfrinnend)

en: From (ascending)
fy: Fan (oprinnend)

en: Subject (descending)
fy: Underwerp (ôfrinnend)

en: Subject (ascending)
fy: Underwerp (oprinnend)

en: Unsorted
fy: Net sortearre

en: Folder Settings plugin should not be used with this SquirrelMail version.
fy: Jo kinne dizze plugin foar mapynstellingen net brûke yn dizze ferzje fan Squirrelmail.

en: Warning: all special formatting will be lost.  Are you sure you want to send your message in plain text format?
fy: Warskôging: alle spesjale opmak sil ferlern gean. Wolle jo de triem dochs as platte tekst ferstjoere?

en: Plain Text
fy: Platte tekst

en: Compose in HTML
fy: Yn HTML opstelle

en: FATAL: HTML_Mail plugin must come AFTER %s in plugins array.  Please modify plugin order using conf.pl or by editing config/config.php
fy: FATAAL:  HTML_Mail-plugin moat NEI %s komme yn de plugins-array. Wizigje de plugin-folchoarder mei help fan conf.pl of troch config/config.php te bewurkjen.

en: Default Email Composition Format:
fy: Standertformaat foar e-mail opstelle:

en: Use Emoticons:
fy: Emoticons brûke:

en: Only Reply In HTML When Viewing HTML Format:
fy: Allinnich yn HTML beäntwurdzje as berjocht yn HTML-formaat toand wurdt:

en: (Always Attempt To Reply In HTML)
fy: (Altyd besykje yn HTML te beäntwurdzjen)

en: Only Allow Unsafe Images In HTML Replies When Viewing Unsafe Images:
fy: Allinnich ûnfeilige ôfbylden yn HTML-antwurden tastean as ûnfeilige ôfbylden toand wurde:

en: (Always Include Unsafe Images)
fy: (Altyd ûnfeilige ôfbylden ynslute)

en: HTML Editor Type:
fy: Type HTML-editor:

en: Advanced Settings
fy: Avansearre Ynstellingen

en: You can control advanced interface options here.
fy: HJir kinne jo de avansearre opsjes foar de interface oanpasse.

note: * Settings related to mailbox
en: Advanced Mailbox Options
fy: Avansearre postbusopsjes

en: Auto expunge
fy: Automatysk opromje

en: Use special folder color
fy: Spesjale mapkleur brûke

en: List special folders first
fy: Spesjale mappen earst werjaan

note: * Message composition options
en: Advanced Message Composition Options
fy: Avansearre opsjes foar berjochtopstelling

en: Use email priorities
fy: E-mailprioriteiten brûke

en: Compose Window Tab Order
fy: Tabfolchoarder fan opsteller finster

en: To-Subject-Message
fy: Oan-Underwerp-Berjocht

en: To-Cc-Bcc-Subject-Message
fy: Oan-Cc-Bcc-Underwerp-Berjocht

en: Insert Blank Lines At Top Of Reply Body
fy: Lege rigels boppe-oan antwurdgebiet ynfoegje

en: This interface requires cookie support in browser.
fy: Dizze interface fereasket cookie-stipe yn de blêder.

en: Cookie Warning
fy: Cookiewarskôging

en: Custom Charset
fy: Oanpaste kodearring tekenset

en: only for English (custom charset)
fy: allinnich foar Ingelsk (oanpaste kodearring tekenset)

en: Custom charset is used only with 'English (custom charset)' language
fy: Oanpaste kodearring fan de tekenset wurdt allinnich brûkt by de taal 'Ingelsk (oanpaste kodearring tekenset)'.

en: SquirrelMail Debugger
fy: SquirrelMail-debugger

en: &nbsp;Forums
fy: &nbsp;Foarums

en: Threads
fy: Diskusjes

en: Last thread
fy: Lêste diskusje

en: Forum
fy: Foarum

en: Discussion board
fy: Diskusjeboerd

en: A browser-based administrative interface.
fy: In blêder-basearre administrative interface.

en: Forum list
fy: Foarumlist

en: New thread
fy: Nije diskusje

en: Current Page:
fy: No ynstelde side:

en: of
fy: fan

en: &nbsp;Subject
fy: &nbsp;Underwerp

en: Views
fy: Werjeften

en: Posts
fy: Artikels

en: Last post
fy: Lêste artikel

en: by
fy: troch

en: Please fill in the name and the description.
fy: Fier de namme en beskriuwing yn.

en: Options - Discussion board
fy: Opsjes - diskusjeboerd

en: Modify forum
fy: Foarum oanpasse

en: Forum will be visible
fy: Foarum is sichtber

en: Selected forum:
fy: Foarum selektearje:

en: Confirm delete of selected forum?
fy: Wiskjen fan selektearre foarum befêstigje?

en: Confirm delete
fy: Wiskjen befêstigje

en: Create forum
fy: Foarum oanmeitsje

en: Add this forum
fy: Dit foarum taheakje

en: Forum name
fy: Foarumnamme

en: No forum found.
fy: Gjin foarum fûn

en: Please fill in the subject and the body.
fy: Fol it ûnderwerp en berjocht yn.

en: Thread list
fy: Diskusjelist

en: Post new topic
fy: Nij ûnderwerp pleatse

en: Please fill in the body of your reply.
fy: Fol it berjocht fan jo antwurd yn.

en: Post message
fy: Berjocht pleatse

en: mini window
fy: miny-finster

en: Mini SquirrelMail
fy: Mini-SquirrelMail

en: Window width (in pixels)
fy: Finsterbreedte (yn piksels)

en: Window height (in pixels)
fy: Finsterhichte (yn piksels)

en: %s second | %s seconds
fy[0]: %s sekonde
fy[1]: %s  sekonden

en: %s minute | %s minutes
fy[0]: %s minuut
fy[1]: %s   minuten

en: Window refresh time
fy: Ferfarsktiid finster

en: Window text size
fy: Tekstgrutte finster

en: Very small
fy: Tige lyts

en: Small
fy: Lyts

en: This message has additional parts. Please use the main SquirrelMail interface to open them
fy: Dit berjocht hat oanfoljende ûnderdielen. Brûk de normale SquirrelMail-interface om se te iepenjen.

en: Could not find a text part. Please use the main SquirrelMail window to read this message
fy: Koe gjin tekstgedeelte fine. Brûk it algemiene SquirrelMail-finster om dit berjocht te lêzen.

en: No subject
fy: Gjin ûnderwerp

en: No sender
fy: Gjin ferstjoerder

en: Keep as new
fy: As nij behâlde

en: No New Messages
fy: Gjin nije berjochten

en: Invalid server selection
fy: Unjildige tsjinnerseleksje

en: Log in to
fy: Ynlogge by

en: Remember login server
fy: Login-tsjinner ûnthâlde

en: Account Administration
fy: Akkountbehear

en: This option provides access to account management interface.
fy: Dizze opsje jout tagong ta de akkountbehear-interface.

en: Please confirm your password in order to access account management pages.
fy: Befêstigje jo wachtwurd om tagong te krijen ta de akkountbehear-siden.

en: Your password:
fy: Jo wachtwurd:

en: Redirecting to QmailAdmin
fy: Jo wurdt trochlieden nei QmailAdmin

en: Your are being redirected to the administration page. If your browser does not automatically redirect you, please click on login button.
fy: Jo wurde trochlieden nei de behearside. As jo blêder jo net automatysk trochsjoert, klik dan op de Login-knop.

en: WARNING: You will have to relogin into SquirrelMail, if you change your password.
fy: WAARSKOGING: at jo jo wachtwurd wizigje moatte jo op 'e nij ynlogge by SquirrelMail.

en: QuickSave Auto Message Save and Recovery
fy: QuickSave - automatyske opslach en werstel fan berjochten

en: Message Save Frequency:<br>(set to zero to turn off)
fy: Frekwinsje fan Opslaan berjochten:<br>(fol 0 yn om út te skeakeljen)

en: miliseconds
fy: millisekonden

en: Cookie Encryption Level:
fy: Cookie-fersiferingsnivo:

en: low
fy: leech

en: moderate
fy: midsmjittich

en: QuickSave Error - No encryption password given.  Please contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Gjin fersiferingswachtwurd opjûn. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: QuickSave Error - Algorithm cannot find a suitable hash; bad password.\nPlease contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Algoritme kin gjin geskikte hash fine; fout wachtwurd. \nNim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: QuickSave Error - A salt value could not be extracted from the encrypted message\nbecause it\'s length is too short.  The message cannot be decrypted.\nPlease contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Der kin gjin salt-wearde út it fersifere berjocht helle wurde omdat de lingte dêrfan te koart is. It berjocht kin net ûntsifere wurde. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: QuickSave Error - No decryption password given.  Please contact your system administrator.
fy: QuickSave-fout - Gjin ûntsiferwachtwurd opjûn. Nim kontakt op mei jo systeembehearder.

en: WARNING: The following email was interrupted and was never sent!
fy: WARSKOGING: De folgjende e-mail is ûnderbrutsen en nea ferstjoerd!

en: Do you wish to restore it?  (Press cancel to discard message)
fy: Wolle jo it berjocht werstelle en ferfetsje? (Klik op annulearje om te negearen)

en: Email restored!
fy: E-mail wersteld!

en: Please remember to press Send when finished typing your message.
fy: Ferstjoer it berjocht at jo der mei klear binne.

en: Bayes Filter Statistics
fy: Statistiken fan Bayes-filter

en: Below are the number of messages that have been learned as spam and ham (non-spam) by the Bayesian filter. The Bayesian filter does not activate until enough messages have been learned as spam or ham.
fy: Hjirûnder fine jo it oantal berjochten wêrfan it Bayes-filter leard hat oft it spam of ham (net-spam) is. It Bayes-filter wurdt pas aktyf neidat it troch genôch berjochten leard hat  wat spam is en wat ham.

en: Spam Count
fy: Oantal spam

en: Ham Count
fy: Oantal ham

en: DSPAM Settings
fy: DSPAM-ynstellingen

en: Enabling DSPAM will disable SpamAssassin scanning of your email.
fy: It aktivearjen fan DSPAM sil it ôftaasten (scannen) fan SpamAssassin fan jo e-mail útskeakelje.

en: SpamAssassin settings and white/blacklists will not be used by dspam.
fy: De ynstellingen en wite/swarte listen fan SpamAssassin sille net troch DSPAM brûkt wurde.

note: * * To translators: %s's will be replaced with <a ..> and </a>
en: This %sFAQ%s from the DSPAM web site explains the differences between SpamAssassin and DSPAM and why you might want to use dspam instead of SpamAssassin.
fy: Dizze %sFAQ%s fan de DSPAM-webstee leit it ferskil út tusken SpamAssassin en DSPAM en wêrom't jo DSPAM brûke soenen ynstee fan SpamAssassin.

en: DSPAM is a learning system that filters spam based on what <i>you</i> tell it is spam and what isn't. Messages are analyzed as they are delivered and are assigned a spam probability between 0 and 1. The more messages you receive, both spam and innocent, the better DSPAM learns what <i>you</i> think is spam and what is not.
fy: DSPAM is in learsysteem dat spam filtert op basis fan wat <i>u</i> as spam oanmerkt en wat net. Berjochten wurde analysearre ûnder it besoargjen en krije in spamwierskynlikheid tusken de 0 en 1 tawiisd. Hoe mear berjochten as jo ûntfange, spam likegoed as ûnskuldich, nammenste better DSPAM leart wat <i>u</i> wol/gjin spam is.

en: Reporting Spam
fy: Spam rapportearje

en: If you receive a spam message in your Inbox, forward the message to <nobr>username-spam@domain</nobr> and it will be learned as spam. For example, if your address is joe@example.com, you would forward the message to <nobr>joe-spam@example.com</nobr>.
fy: As jo in spamberjocht yn jo postfak ûntfange, stjoer it dan troch nei <nobr>brûkersnamme-spam@domein.nl</nobr> en it sil oanmerkt wurde as spam. Bygelyks as jo adres jan@foarbyld.nl is, dan stjoere jo it berjocht troch oan <nobr>jan-spam@foarbyld.nl</nobr>.

en: You can also move your spam messages to the <i>%s</i> folder. This folder is periodically checked for messages which are then learned as spam and deleted. You do not need to move messages from your %s folder here because they have already been learned as spam.
fy: Jo kinne ek jo spam-berjochten ferpleatse nei de map <i>%s</i>. Dizze map wurdt periodyk neisjoen op berjochten. Dizze wurde dan as spam oanmerkt en wiske. Jo hoege gjin berjochten út de map %s hjirhinne te ferpleatsen omdat dy al oanmerkt binne as spam.

en: Reporting False Positives
fy: Falske positiven melde

en: From time to time, DSPAM will catch an innocent messages as spam. These messages are called "false positives". There is no way to prevent false positives entirely. If you find a false positive, forward the message to <nobr>username-fp@domain</nobr> and it will be learned as an innocent message. For example, if your email address is joe@example.com, you would forward the message to <nobr>joe-fp@example.com</nobr>.
fy: Ut en troch sil DSPAM ûnskuldige berjochten foar spam oansjen. Dizze berjochten neame wy "falske positiven" (false positives). Falske positiven binne net hielendal út te sluten. As jo in falske positieve fine, stjoer it berjocht dan troch nei<nobr>brûkersnamme-fp@domein</nobr> en it sil oanmerkt wurde as ûnskuldich berjocht. Bygelyks, as jo e-mailadres jan@foarbyld.nl is, dan stjoere jo it berjocht troch oan <nobr>jan-fp@foarbyld.nl</nobr>.

en: You can also move your false positives to the <i>%s</i> folder from the %s folder. This folder is periodically checked for messages which are then learned as false positives and deleted.
fy: Jo kinne jo falske positiven ek nei de map <i>%s</i> ferpleatse fanút de map %s. Dizze map wurdt periodyk kontrolearre op berjochten. Se wurde dan as falske positiven oanmerkt en wiske.

en: DSPAM is a learning system. It only knows what is spam based on what you teach it is spam and what is not. Due to DSPAM's nature, you are more likely to see errors in spam detection until it is trained on your email. If you do not report a message as spam within ten days, the message will be permanently learned as innocent and you will be more likely to receive more spam.
fy: DSPAM is in learsysteem. It wit allinnich wat spam is basearre op wat jo it filter leare wat wol spam is en wat net. Fanwege de wurkwize fan DSPAM sille jo yn it begjin faak fouten yn de spam-deteksje opmerke, oant jo it op jo e-mail treend hawwe. As jo net binnen tsien dagen in berjocht as spam rapportearje, dan sil it berjocht permanint oanmerkt wurde as 'ûnskuldich' en sille jo earder mear spam ûntfange.

note: * * To translators: %s's will be replaced by <a ..> and </a>
en: Please read the %sDSPAM Primer%s before enabling DSPAM.
fy: Lês de %sDSPAM Primer%s eardat jo DSPAM aktivearje.

en: Use DSPAM
fy: DSPAM brûke

note: * * To translators: %s is the name of the spam folder.
en: Clean out your %s folder on opt-in?
fy: Wolle jo jo %s-map opskjinje by opt-in?

note: * * To translators: %s is the name of the spam folder.
en: Your %s folder may be unavailable during the purge. It will become available again when the purge is complete.
fy: Jo %s-map is ûnder it opskjinjen mooglik ûnberikber. De map is wer beskikber as it opskjinjen dien is.

en: What is Greylisting?
fy: Wat is Greylisting?

en: Greylisting is a method of filtering spam that relies on the fact that most spammers use software that does not behave like a regular email program. Instead of retrying when it receives a "temporary error" from a mail server, the spammer's software will give up on the message and keep going through their list. Because legitimate servers will attempt to resend the message after a temporary error, no legitimate mail is blocked.
fy: Greylisting is in metoade dy't gebrûk makket fan it feit dat de measte spammers software brûke dat him net gedraacht as in normaal e-mailprogramma. Ynstee fan berjochten op 'e nij te ferstjoeren at it in tydlike fout fan in mailtsjinner ûntfangt, jout de software fan de spammer it ferstjoeren dêrfan op en giet fierder mei de e-maillist. Omdat legitime tsjinners besykje sille om nei in tydlike fout it berjocht op 'e nij te ferstjoeren giet der gjin ûnskuldige e-mail ferlern.

en: Email Delays
fy: E-mailfertragingen

en: Greylisting tells the sending server to retry before the message is allowed in. Most servers will retry within five minutes but may take longer depending on the amount of mail to be sent. It is not surprising to see mail delayed for as much as an hour, though such delays are uncommon.
fy: Greylisting lit de ferstjoerende tsjinner it berjocht op 'e nij ferstjoere eardat it talitten wurdt. De measte tsjinners besykje it op 'e nij binnen fiif minuten, mar it kin wat langer duorje, ôfhinklik fan it tal berjochten dat ferstjoerd wurde moat. It bart wolris dat berjochten meer as in oere fertrage wurde, al is soks seldsum.

en: Warning:
fy: Warskôging:

en: Do not enable greylisting if you require immediate delivery of email.
fy: Aktivearje greylisting net as jo wolle dat jo jo e-mail fuortendaliks ûntfange.

note: To translators: %s's are the function name and PEAR generated errors. To translators: %s's are the function name and PEAR generated error message.
en: Database error in %s: %s
fy: Databankfout yn %s: %s

en: Policy Settings
fy: Belied-ynstellingen

note: To translators: %s's are <a ..> and </a>
en: Enable greylisting. See %sthis page%s for more details.
fy: Aktivearje greylisting. Sjoch %sdizze side%s foar mear details.

en: Greylisting may delay the delivery of email.
fy: Greylisting kin it ôfleverjen fan e-mail fertraagje.

en: Save Settings
fy: Ynstellingen opslaan

en: Purge %s Folder
fy: Map %s opskjinje

en: Delete all messages from your %s folder.
fy: Alle berjochten út jo %s-map wiskje

en: Allow Senders from Address Book
fy: Ferstjoerders út jo adresboek tastean

en: Allow
fy: Tastean

en: Allow all address in the address book.
fy: Alle adressen út jo adresboek tastean.

note: required_hists
en: Spam Score
fy: Spamskoare

en: Once all SpamAssassin tests have been run, the resulting score is matched against this value, and if greater than this value, the e-mail message is marked as spam. We recommend a value of '5'.
fy: Neidat alle testen fan SpamAssassin útfierd binne sil de resultearjende skoare fergelike wurde mei dizze wearde. Berjochten mei in hegere skoare as dizze wearde sille as spam oanmerkt wurde. Wy advisearje de wearde 5.

en: 0 - Very Aggressive
fy: 0 - tige agressyf

en: 2 - Aggressive
fy: 2 - agressyf

en: 5 - Recommended
fy: 5 - oanrikkemandearre

en: 8 - Lenient
fy: 8 - swak

en: 10 - Very Lenient
fy: 1- tige zwak

en: Don't Filter
fy: Net filterje

note: NOTE: The ordering here is a little odd to allow some inclusion of other option names. subject_tag
en: Spam Subject Tag
fy: Spam-ûnderwerp-tag

note: rewrite_subject 'rewrite_header subject'
en: Rewrite Subject Line
fy: Underwerp-regel werskriuwe

note: To translators: %s is the default from subject_tag
en: SpamAssassin can re-write the subject line of e-mail that has been determined to be spam by prefixing the original subject with: %s.  To turn on this feature, select this option.
fy: SpamAssassin kin de ûnderwerpregel fan in e-mail dy't as spam oanmerkt is werskriuwe troch it oarspronklike ûnderwerp foarôf gean te litten mei %s. Om dizze funksje oan te setten, dizze opsje selektearje.

note: This is here to allow me to include the rewrite_subject title * * To Translators: %s is the title from rewrite_subject
en: The text to prefix to the subject of messages determined to be spam. %s must be turned on.
fy: De tekst dy't foar it ûnderwerp setten wurdt fan berjochten dy't as spam oanmerkt binne. %s moat aktivearre wêze.

en: SpamAssassin can re-write the subject line of e-mail that has been determined to be spam by prefixing the original subject with this value.
fy: SpamAssassin kin de ûnderwerpregel fan e-mail dy't as spam oanmerkt is werskriuwe troch it oarspronklike ûnderwerp foarôf gean te litten mei dizze wearde.

note: use_terse_report
en: Short Report
fy: Koart rapport

en: This option will tell SpamAssassin to use a shorter spam report once the message has been found to be spam.
fy: Dizze opsje fertelt SpamAssassin dat dizze in koarter spamrapport brûke moat as in berjocht spam blykt te wêzen.

note: use_dcc
en: Use DCC
fy: DCC brûke

en: Checks messages against the DCC (Distrubuted Checksum Clearinghouse) to see if a message matches a known spam message.
fy: Kontrolearret berjochten tsjin de DCC (Distributed Checksum Clearinghouse) om nei te gean oft in berjocht oerienkomt mei in bekend spamberjocht.

note: use_razor1
en: Use SpamNet (version 1)
fy: SpamNet (ferzje 1) brûke

en: Checks messages against SpamNet to see if a message is a known spam message.
fy: Kontrolearret berjochten tsjin SpamNet om te sjen oft in berjocht bekend stiet as spam.

note: use_razor2
en: Use SpamNet (version 2)
fy: SpamNet (ferzje 2) brûke

note: always_add_headers
en: Always Add Headers
fy: Altyd kopteksten taheakje

en: Uncheck if you do not want to add the headers to non-spam.
fy: Deselektearje as jo gjin kopteksten taheakje wolle oan berjochten dy't gjin spam binne.

note: ok_languages
en: Acceptable Languages
fy: Akseptearre talen

en: Select all the languages you expect to receive e-mail in.
fy: Selektearje alle talen wêryn oan jo ferstjoerde e-mailberichten opsteld wêze kinne.

en: Afrikaans
fy: Afrikaansk

en: Albanian
fy: Albanysk

en: Amharic
fy: Amhaarsk

en: Armenian
fy: Armeensk

en: Basque
fy: Baskysk

en: Bosnian
fy: Bosnysk

en: Byelorussian
fy: Wyt-Russysk

en: Catalan
fy: Katalaansk

en: Chinese
fy: Sinees

en: Estonian
fy: Estlânsk

en: Frisian
fy: Frysk

en: Georgian
fy: Georgysk

en: Hebrew
fy: Hebreeuwsk

en: Hindi
fy: Hindoestaansk

en: Irish Gaelic
fy: Iersk Gaelic

en: Latvian
fy: Letsk

en: Malay
fy: Maleisk

en: Marathi
fy: Maraty

en: Nepali
fy: Nepaleesk

en: Persian
fy: Perzysk

en: Rhaeto-Romance
fy: Reto-Romaansk

en: Sanskrit
fy: Sanskryt

en: Scots
fy: Skotsk

en: Scottish Gaelic
fy: Skotsk Gaelic

en: Swahili
fy: Swahily

en: Tamil
fy: Tamyl

en: Thai
fy: Taïs

en: Ukrainian
fy: Oekraynsk

en: Vietnamese
fy: Fiëtnameesk

en: Yiddish
fy: Jiddysk

note: use_bayes
en: Use Bayesian Filter
fy: Bayesian-filter brûke

en: The Baysian Filter will learn what is spam and what isn't to become a better filter.
fy: It Bayesian-filter sil leare wat spam is en wat net, om sa hieltiten better filterje te kinnen.

note: use_bayes_rules
en: Use Bayesian Filter Rules
fy: Bayesian-filterregels brûke

en: Turning this off allows you do disable the Baysian Filter rules while still training the filter.
fy: As jo dit útskeakelje kinne jo de Bayesian-filterregels útsette wylst jo it filter noch trene.

note: auto_learn
en: Auto-learn
fy: Automatysk leare

en: Automatically feed high and low scoring mails into SpamAssassin's learning systems. (Currently, only Bayesian filtering is supported.)
fy: Foarsjoch it learsysteem fan SpamAssassin automatysk fan leech- en heechskoarende berjochten. (No wurdt allinnich Bayesian-filtering stipe.)

note: report_safe
en: Spam Encapsulation
fy: Spam-ynkapseling

en: Encapsulate spam messages into a MIME or plain-text attachment, or you can disable it altogether.
fy: Kapsel spamberjochten yn in MIME- of plattetekst-taheaksel, of jo kinne dit hielendal útskeakelje.

en: MIME Attachment
fy: MIME-taheaksel

en: Text Attachment
fy: Tekst-taheaksel

note: These options were removed as of SpamAssassin 2.50-ish They are here for those running older versions of SA. report_header
en: Report in Header
fy: Rapportearje yn berjochtkop

en: SpamAssassin will create a report when it determines an e-mail message to be spam.  This report is normally prepended to the e-mail message.  To have the report written as part of the e-mail header, select this option.
fy: SpamAssassin sil in rapport oanmeitsje as it in e-mailbericht oanmerkt as spam. Dit rapport wurdt normaliter boppe-yn it e-mailberjocht setten. As jo it rapport yn de berjochtkoppen sette litte wolle, selektearje dan dizze opsje.

note: defang_mime
en: Reformat HTML Spam
fy: HTML-spam omsette nei tekst

en: When an e-mail in HTML format is determined to be spam, SpamAssassin can convert the message to text. To allow this, select this option.
fy: As in berjocht yn HTML-formaat as spam oanmerkt wurdt, dan kin SpamAssassin it berjocht omsette nei tekst. Om dit ta te litten, selektearje dizze opsje.

note: White/black list info
en: Whitelist From
fy: Op wite list fan

en: E-mail from these addresses will not be marked as spam. You may use '*' as a wildcard to allow a large number of addresses at one time. E.g. Whitelist From '*@aol.com' will not mark any message that claims to be from aol.com as spam.
fy: E-mail ôfkomstich fan dizze adressen sil net as spam oanmerkt wurde. Jo meie '*' brûke as in jokerteken om grutte oantallen adressen yn ien kear ta te stean. Bg. 'Op wite list fan @home.nl' sil elk berjocht dat seit fan home.nl ôfkomstich te wêzen net markearre wurde as spam.

en: Don't Whitelist From
fy: Net op wite list fan

en: This address will be excluded from a previous whitelist and will be treated as a normal address, i.e. it will not be automatically allowed.
fy: Dit adres sil útsluten wurde fan in eardere wite list en sil behannele wurde as in normaal adres. It sil dus net automatysk talitten wurde.

en: Blacklist From
fy: Swarte list fan

en: E-mail from these addresses will always be marked as spam. You may use '*' as a wildcard to block a large number of addresses at one time. E.g. Blacklist From '*@aol.com' will mark all messages that claims to be from aol.com as spam.
fy: E-mail ôfkomstich fan dizze adressen sil altyd oanmerkt wurde as spam. Jo kinne '*' brûke as jokerteken om in grut oantal adressen yn ien kear te blokkearen. Bg. 'Op swarte list fan *@home.nl' sil elk berjocht dat seit fan home.nl ôfkomstich te wêzen markearre wurde as spam.

en: Don't Blacklist From
fy: Net op swarte list fan

en: This address will be excluded from a previous blacklist and will be treated as a normal address, i.e. it will not be automatically denied.
fy: Dit adres sil útsluten wurde fan in foarrige swarte list en sil as normaal adres behannele wurde. It sil dus net automatysk blokkearre wurde.

en: Whitelist To
fy: Op wite list oan

en: E-mail to these addresses will not be marked as spam. This is useful for allowing e-mail lists. For example, you can allow all messages from an e-mail list that sends to 'Tofu-Support-List@beeflovers.com'. You may use '*' as a wildcard to allow a large number of addresses at one time. E.g. Whitelist To '*@aol.com' will not mark any message that claims to be to aol.com as spam.
fy: E-mail dy't oan dizze adressen rjochten is, sil net as spam oanmerkt wurde. Dit is handich foar it talitten fan mailinglisten. Bygelyks, jo kinne alle berjochten tastean fan in mailinglist dy't ferstjoert oan 'Tofu-stipe-list@oranjekoekleafhawwers.nl'. Jo kinne '*' as jokerteken brûke om in grut oantal adressen yn ien kear ta te litten. Dus 'Op wite list oan *.pandorra.be' sil net ien fan de berjochten dy't adressearre binne oan pandorra.be markearje as spam.

en: Blacklist To
fy: Op swarte list oan

en: E-mail to these addresses will be marked as spam. You may use '*' as a wildcard to reject a large number of addresses at one time. E.g. Blacklist To '*@aol.com' will mark all messages that claims to be to aol.com as spam.
fy: E-mail dy't nei dizze adressen tastjoerd is, sil markearre wurde as spam. Jo kinne gebrûk meitsje fan '*' as in jokerteken om in grut oantal adressen yn ien kear te blokkearjen. Dus 'Swarte list oan *@pandorra.be' sil alle berjochten dy't adressearre binne oan pandorra.be markearje as spam.

en: General Settings
fy: Algemiene ynstellingen

en: sasql_AddPref_multiple Database error: %s
fy: sasql_AddPref_multiple databankfout: %s

note: To translators: %s's are the function name and PEAR generated error message.
en: Database error %s: %s
fy: Databankfout %s: %s

en: Spam Filters
fy: Spamfilters

en: Configure the behavior of your spam filters.
fy: Stel it gedrach fan jo spamfilters yn.

en: Add Email to Whitelist
fy: E-mail oan wite list taheakje

en: Allow Sender
fy: Ofstjoerder tastean

en: Add Domain to Whitelist
fy: Domein oan wite list taheakje

en: Allow Domain
fy: Domein tastean

en: Remove Email from Whitelist
fy: E-mail út wite list wiskje

en: Remove Domain from Whitelist
fy: Domein fan wite list wiskje

en: Add Email to Blacklist
fy: E-mail oan swarte list taheakje

en: Block Sender
fy: Ofstjoerder blokkearje

en: Add Domain to Blacklist
fy: Domein oan swarte list taheakje

en: Block Domain
fy: Domein blokkearje

en: Remove Email from Blacklist
fy: E-mail fan swarte list wiskje

en: Remove Domain from Blacklist
fy: Domein fan swarte list wiskje

en: Address is already in your whitelist
fy: Adres stiet al op jo wite list

en: Whitelisted
fy: Op wite list

en: Domain is already in your whitelist
fy: Domein stiet al op jo wite list

en: Address is already in your blacklist
fy: Adres stiet al op jo swarte list

en: Blacklisted
fy: Op swarte list

en: Domain is already in your blacklist
fy: Domein stiet al op jo swarte list

en: Learn as False Positive
fy: Oanmerke as falske positive

en: Learn as Spam
fy: Oanmerke as spam

en: Error: You must include an e-mail address.
fy: Fout: slút in e-mailadres yn.

en: Error: You have entered an invalid e-mail address.
fy: Fout: jo hawwe in ûnjildich e-mailadres ynfierd

en: Error: Missing option.
fy: Fout: opsje ûntbrekt.

en: Error: You must select Allow or Deny.
fy: Fout: selektearje tastean of wegerje.

en: Global Allow / Deny Address List
fy: Globale list mei tastiene/wegere adressen

en: Personal Allow / Deny Address List
fy: Persoanlike list mei tastiene/wegere adressen

en: Action
fy: Aksje

en: Address Removed
fy: Adres wiske

en: Unknown option: %s
fy: Unbekende opsje: %s

note: echo $edit;
en: Edit Address
fy: Adres bewurkje

en: Add New Address
fy: Nii adres taheakje

note: End Form Help
en: Legend
fy: Leginda

en: Search the Web
fy: It web trochsykje

en: , %1 m
fy: , %1

en: Author:
fy: Acteur

en: Cluster associated with nebulosity
fy: Kluster geassosjieerd met mist

en: Fog
fy: Dize

en: Galaxy
fy: Molkewei

en: Globular cluster
fy: Globale Kluster

en: Loading Constellation Art: %1/%2
fy: Konstellations iepenen: %1/%2

en: Loading NGC catalog: %1/%2
fy: NGC katalogus oanfangen: %1/%2

en: Loading catalog %1
fy: Katalogus iepenen %1

en: Location:
fy: Lokaasje

en: Magnitude: <b>%1</b>
fy: Ljochtsterkte: <b>%1</b>

en: Nebula
fy: Mist

en: Open cluster
fy: Iepen Kluster

en: Planet:
fy: Planeet

en: Planetary nebula
fy: Planetenwolk

en: Size: %1
fy: Formaat: %1

en: Undocumented type
fy: Type hat gjin dokumint

en: System locale
fy: Systeemlocale

en: Portuegese
fy: Portugeesk

en: Player
fy: Spiler

en: Cannot Build. Oil Resource Burning.
fy: Kin net bouwe. Oaljebron is oan it brânen.

en: %s - Damage %d%% - Experience %d, %s
fy: %s - Skea %d%% - Erfaring %d, %s

en: Truck ordered to build Oil Derrick
fy: Frachtauto kommandeare omt in Oaljepunt te bouwen

en: Unit Lost!
fy: Ienheid Ferlen!

en: Structure Restored
fy: Struktuur Hersteld

en: Group %u selected - %u Unit | Group %u selected - %u Units
fy[0]: Groep %u selekteard - %u Ienheid
fy[1]: Groep %u selekteard - %u Ienheden

en: %u unit assigned to Group %u | %u units assigned to Group %u
fy[0]: %u ienheid tafoege oan Groep %u
fy[1]: %u ienheden tafoege oan Groep %u

en: Centered on Group %u - %u Unit | Centered on Group %u - %u Units
fy[0]: Sentreard op Groep %u - %u Ienheid
fy[1]: Sentreard op Groep %u - %u Ienheden

en: Rookie
fy: Kabouter

[ctx: rank]
en: Green
fy: Begjinner

en: Trained
fy: Traint

en: Regular
fy: Normaal

en: Professional
fy: Professioneel

en: Veteran
fy: Feteraan

en: Special
fy: Spesjaal

en: Hero
fy: Held

en: Load Saved Game
fy: Opslein Spul Lade

en: Fog Of War
fy: Kriigsdize

en: GAME SAVED!
fy: SPUL OPSLEIN!

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new structure: %s.
fy: Spiler %u is oan it fals spyljen (debugmenu)! Him of sij krijt in nij gebou: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new feature: %s.
fy: Spiler %u is oan it fals spyljen (debugmenu)! Him of sij krijt in nije funskje: %s.

en: Player %u is cheating (debug menu) him/herself a new droid: %s.
fy: Spiler %u is oan it fals spyljen (debugmenu)! Him of sij krijt in nije robot: %s.

en: Commanders (F6)
fy: Kommandanten (F6)

en: Intelligence Display (F5)
fy: Intelligensjeskerm (F5)

en: Manufacture (F1)
fy: Meitsje (F1)

en: Design (F4)
fy: Ontwerpe (F4)

en: Research (F2)
fy: Ûndersyk (F2)

en: Build (F3)
fy: Bouwe (F3)

en: Power
fy: Krêft

en: Unit
fy: Ienheid

en: Struct
fy: Strukt

en: Feat
fy: Funk

en: Exit Game
fy: Spul ferlitte

en: Progress Bar
fy: Foartgongsbalke

en: Factory Delivery Point
fy: Fabrykôfleverpunt

en: Loop Production
fy: Sirkelproduksje

en: Tab Scroll left
fy: Tab links

en: Tab Scroll right
fy: Tab rjochts

en: Save Game
fy: Spul Opslaan

en: Power Accrued
fy: Krêft tanommen

en: PAUSED
fy: PAUZEARD

en: Sorry, that cheat is disabled in multiplayer games.
fy: Sorry, do kinst net fals spylje yn multiplayerspullen.

en: Lets us see what you see!
fy: Lit ús sjen wat do sjochst!

en: Hard as nails!!!
fy: Sa hurd as nagels!!!

en: Takings thing easy!
fy: Makkelijk te dwaan!

en: 1000 big ones!!!
fy: 1000 grutten!!!

en: Power overwhelming
fy: Krêftig as wat

en: Back to normality!
fy: Werom nei normaal!

en: Getting tricky!
fy: It is mei sizzen net te dwaan!

en: Twice as nice!
fy: Twa kear sa moai!

en: FPS display is enabled.
fy: FPS-werjoust is ynskakele.

en: FPS display is disabled.
fy: FPS-werjoust is útskakele.

en: Infinite power disabled
fy: Ûneindige krêft utskakele

en: Infinite power enabled
fy: Ûneindige krêft ynskakele

en: All items made available
fy: Alle items binne beskikber makke

en: Fog off
fy: Dize út

en: Fog on
fy: Dize oan

en: View Aligned to North
fy: Werjoust nei it noarden

en: Researched EVERYTHING for you!
fy: ALLES is ûndersocht!

en: Energy bars display toggled
fy: Enerzjybalken omskakele

en: Demo mode off - Returning to normal game mode
fy: Demo mode út - Werom nei normale spulmodus

en: Unable to locate any resource extractors!
fy: Koe gjin bronúthellers fine!

en: Oh, the weather outside is frightful... SNOW
fy: Oh, the weather outside is frightful... SNIE

en: Singing in the rain, I'm singing in the rain... RAIN
fy: Rein is wiet. REIN

en: Forecast : Clear skies for all areas... NO WEATHER
fy: Heldere loften en gjin wolken... GJIN WAAR!

en: Enemy destroyed by cheating!
fy: Fijân ferslein mei fals spyljen!

en: Centered on player HQ, direction NORTH
fy: Sentreard op spiler-HK, richting NOARDEN

en: Unable to locate HQ!
fy: Spiler-HK net te finen!

en: Formation speed limiting OFF
fy: Limyt Foarmaasjesnelheid ÚT

en: Formation speed limiting ON
fy: Limyt Foarmaasjesnelheid OAN

en: Game Speed Reset
fy: Spulsnelheid opnij ynsteld

en: Game Speed Increased to %3.1f
fy: Spulsnelheid ferheege nei %3.1f

en: Game Speed Reduced to %3.1f
fy: Spulsnelheid ferleege nei %3.1f

en: Build menu will reopen
fy: Boumenu sil opnij iepenje

en: Build menu will not reopen
fy: Boumenu sil net opnij iepenje

en: Radar showing friend-foe colors
fy: Radar lit freon-fijânkleuren sjen

en: Radar showing player colors
fy: Radar lit spilerkleuren sjen

en: Radar showing only objects
fy: Radar lit allinnich objekten sjen

en: Radar blending terrain and height
fy: Radar lit terrein en hichte sjen

en: Radar showing terrain
fy: Radar lit terrein sjen

en: Radar showing height
fy: Radar lit hichte sjen

en: Return To Previous Screen
fy: Werom Nei Foarige Skerm

en: Select Default
fy: Standert selekteare

en: Load Transport
fy: Transport lade

en: OBJECTIVE ACHIEVED
fy: DOEL HELLE

en: OBJECTIVE FAILED
fy: DOEL MISLUKT

en: Quit To Main Menu
fy: Ferlitte Nei Haadmenu

en: Continue Game
fy: Fjirder Mei Spul

en: %s Gives you a %s
fy: %s Jout dij in %s

en: Tried to give away a %s - but this is not allowed.
fy: Prebeare om in %s fuort te jaan - maar dat is net legaal.

en: %s Gives You Technology Documents
fy: %s Jouwt Dij Teknologyske Dokuminten

en: %s Gives You Power
fy: %s Jouwt Dij Stroom

en: %s Requests An Alliance With You
fy: %s Freget In Freonskip Mei Dij Oan

en: You Invite %s To Form An Alliance
fy: Do Freegest %s Om In Freonskip Te Foarmjen

en: %s Breaks The Alliance With %s
fy: %s Brekt De Freonskip Mei %s

en: %s Forms An Alliance With %s
fy: %s Foarmet In Freonskip Mei %s

en: You Discover Blueprints For %s
fy: Do Fynst Blaudrukken Foar %s

en: Accept Settings
fy: Ynstellings akspeteare

en: IP Address or Machine Name
fy: IP-adres as Machinenamme

en: CONNECTION
fy: FERBINING

en: Searching
fy: Siekjen

en: GAMES
fy: SPULLEN

en: Refresh Games List
fy: Spullist fernije

en: OPTIONS
fy: YNSTELLINGS

en: Select Game Name
fy: Spulnamme Selekteare

en: Select Map
fy: Omjouwing Selekteare

en: Game
fy: Spul

en: Mayhem
fy: Gekkichheid

en: Skirmish
fy: Oanpast

en: Select Player Name
fy: Spilernamme Selekteare

en: Distance Fog
fy: Ôfstansdize

en: Alliances
fy: Freonskippen

en: No Alliances
fy: Gjin Freonskippen

en: Allow Alliances
fy: Freonskippen Tastean

en: Locked Teams
fy: Teams fêststelle

en: Low Power Levels
fy: Lege krêftniveaus

en: Medium Power Levels
fy: Normale krêftniveaus

en: High Power Levels
fy: Hege krêftniveaus

en: Base
fy: Basis

en: Start with No Bases
fy: Begjinne mei gjin basis

en: Start with Bases
fy: Begjinne mei basis

en: Start with Advanced Bases
fy: Begjinne mei avanseare basis

en: Start Hosting Game
fy: Tsjinnen Spul Starte

en: Set Structure Limits
fy: Struktuurlimyten ynstelle

en: PLAYERS
fy: SPILERS

en: The host has kicked %s from the game!
fy: De tsjinner hat %s fan it spul skopt!

en: Host is Starting Game
fy: Tsjinner is spul oan it starten

en: Players
fy: Spilers

en: The host has left the game!
fy: De tsjinner hat it spul ferlitten!

en: Green
fy: Grien

en: Orange
fy: Oranje

en: Grey
fy: Griis

en: Black
fy: Swart

en: Red
fy: Read

en: Blue
fy: Blau

en: Pink
fy: Roze

en: Cyan
fy: Lochtblau

en: Research completed: %s
fy: Ûndersyk foltooid: %s

en: Research Completed
fy: Ûndersyk foltooid

en: Research Award
fy: Ûndersykspriis

en: Own Units: %u
fy: Eigen ienheden: %u

en: Enemy Units: %u
fy: Fijândelijke ienheden: %u

en: Own Structures: %u
fy: Eigen gebouwen: %u

en: Enemy Structures: %u
fy: Fijândelijke gebouwen: %u

en: Units Manufactured: %u
fy: Ienheden makke: %u

en: Total Units: %u
fy: Totaal oantal ienheden: %u

en: Structures Built: %u
fy: Gebouwen makke: %u

en: Total Structures: %u
fy: Totaal gebouwen: %u

en: Rookie: %u
fy: Kabouter: %u

en: Trained: %u
fy: Traint: %u

en: Regular: %u
fy: Normaal: %u

en: Professional: %u
fy: Professioneel: %u

en: Veteran: %u
fy: Feteran: %u

en: Special: %u
fy: Spesjaal: %u

en: %u unit selected | %u units selected
fy[0]: %u ienheid selekteard
fy[1]: %u ienheden selekteard

en: Unable to locate any repair units!
fy: Koe gjin reparaasjeienheden fine!

en: Unable to locate any Trucks!
fy: Koe gjin Trucks fine!

en: Unable to locate any Sensor Units!
fy: Koe gjin Sensorienheden fine!

en: Unable to locate any Commanders!
fy: Koe gjin Kommandanten fine!

en: Command Control Limit Reached - Production Halted
fy: Kommandolimyt helle - Produksje stopt

en: %s - %u Unit assigned | %s - %u Units assigned
fy[0]: %s - %u Ienheid tawezen
fy[1]: %s - %u Ienheden tawezen

en: %s - Connected %u of %u
fy: %s - %u fan %u ferbûn

en: %s - Electronically Damaged
fy: %s - Elektronysk skea tabrocht

en: Electronic Reward - Visibility Report
fy: Elektronyske priis - Sichtberhydsrapport

en: Factory Reward - Propulsion
fy: Fabrykspriis - Oandriuwing

en: Factory Reward - Body
fy: Fabrykspriis - Lichem

en: Factory Reward - Weapon
fy: Fabrykspriis - Wapen

en: Factory Reward - Nothing
fy: Fabrykspriis - Niks

en: Repair Facility Award - Repair
fy: Reparaasjefasiliteit Priis - Reparaasje

en: Repair Facility Award - Nothing
fy: Reparaasjefasiliteit Priis - Niks

en: Launch Transport
fy: Transport starte

en: Reinforcements landing
fy: Fersterking oan it landen
