democracy - en to csb translation catalogue (1123 entries)

en: Cancel
csb: Òprzestóń

en: Close Window
csb: Zamkni òkno

en: Copy
csb: Kòpiëjë

en: Cut
csb: Wëtni

en: Delete
csb: Rëmôj

en: File
csb: Lopk

en: Help
csb: Pòmòc

en: Minimize
csb: Minimalizëjë

en: Open Recent
csb: Òtemkni slédné

en: Open...
csb: Òtemkni...

en: Paste
csb: Wlepi

en: Playback
csb: Grónié

en: Playlists
csb: Lësta graniô

en: Select All
csb: Zaznaczë wszëtkò

en: Services
csb: Ùsłëżnotë

en: Window
csb: Òkno

en: Zoom
csb: Pòwikszenié

en: 1 month
csb: 1 miesąc

en: Add...
csb: Dodôj...

en: Change...
csb: Zmieni...

en: Never
csb: Nigdë

en: New
csb: Nowi

note: #-#-#-#-#  1 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:104 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, removeButton)
en: Remove
csb: Rëmôj

en: Channel
csb: Kanal

en: Create
csb: Ùsôdzë

en: Back
csb: Nazôd

en: Browse
csb: Przezérôj

en: Next
csb: Dali

en: No
csb: Nié

en: Yes
csb: Jo

en: Audio
csb: Zwãk

en: Downloads
csb: Zladënk

en: Folders
csb: Katalodżi

en: Hide
csb: Zatacë

en: Show
csb: Pòkażë

en: Quit
csb: Zakùńczë

en: Username:
csb: Miono brëkòwnika:

note: #-#-#-#-#  1 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:80 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:61 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password:
csb: Parola:

en: %d days
csb: %d dniów

en: Paused
csb: Paùza

en: Search
csb: Szëkba

en: Library
csb: Bibliotéka

en: Internal Error
csb: Bënowô fela

en: Unknown
csb: Nieznóny

en: Remove From Playlist
csb: Rëmôj z lëstë graniô...

en: Download
csb: Zladëjë

en: Error
csb: Fela

en: _Open
csb: Ò_temkni

en: _Quit
csb: Za_kùńczë

en: Cu_t
csb: Wë_tni

en: _Copy
csb: _Kòpiejë

en: _Paste
csb: _Wlepi

en: Ignore
csb: Ignorëjë

en: Delete Files
csb: Rëmôj lopczi

note: #-#-#-#-#  1 (amarok)  #-#-#-#-# i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:97 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, addButton)
en: Add
csb: Dodôj

en: Keep
csb: Ùtrzëmôj

en: Go
csb: Biéj

en: Preferences
csb: Nastôwë

en: Volume:
csb: Głosnosc:

note: i18n: file: dialogs/FilenameLayoutDialog.ui:190 i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, optionsFrame)
en: Options
csb: Òptacëje

[ctx: The value is not known]
en: Unknown
csb: Nieznóné

[ctx: The Value is not known]
en: Unknown
csb: Nieznóné

[ctx: The quality of music]
en: Awful
csb: Òkropny

[ctx: The quality of music]
en: Bad
csb: Lëchi

[ctx: The quality of music]
en: Barely tolerable
csb: Z biédą tolerowóny

[ctx: The quality of music]
en: Tolerable
csb: Tolerowóny

[ctx: The quality of music]
en: Okay
csb: Okej

[ctx: The quality of music]
en: Good
csb: Dobri

[ctx: The quality of music]
en: Very good
csb: Baro dobri

[ctx: The quality of music]
en: Excellent
csb: Bëlny

[ctx: The quality of music]
en: Amazing
csb: Snôżi

[ctx: The quality of music]
en: Favorite
csb: Lubòtny

[ctx: The quality of music]
en: Not rated
csb: Nie markòwóné

en: Default Dynamic Playlist
csb: Domëslné dinamiczné lëstë graniô

en: Cannot write playlist (%1).
csb: Nie mògã zapisac lëstë graniô (%1).

en: Cannot read playlist (%1).
csb: Nie mògã czëtac lëstë graniô (%1).

en: Transferring Tracks to iPod
csb: Przenoszenié sztëczków do iPoda

en: Deleting Tracks from iPod
csb: Rëmanié traków z iPoda

en: &Remove from iPod
csb: &Rëmôj z iPoda

en: &Disconnect the iPod
csb: &Rozłączë iPoda

en: Unknown title
csb: Nieznóny titel

en: Unknown album
csb: Nieznóny albùm

en: Unknown artist
csb: Nieznóny artista

en: Unknown genre
csb: Nieznóny zort

en: Unknown Artist
csb: Niznóny artista

en: Unknown Album
csb: Nieznóny albùm

en: Unknown Genre
csb: Nieznony zort

en: Could not delete item
csb: Ni mòże rëmnąc elementu

en: Delete failed
csb: Rëmniãcé nie darzëło sã

en: Nepomuk Collection
csb: Kòlekcëjô Nepomuk

en: Nepomuk Collection (slow, Redland)
csb: Kòlekcëjô Nepomuk (wòlné, Redland)

en: Local Collection
csb: Môlowô kòlekcëjô

en: Various Artists
csb: Rozmajiti wëkònywaczë

en: %1 or %2
csb: %1 abò %2

en: Artist's Initial
csb: Jinicjałë artistë

en: File Extension of Source
csb: Rozszérzenié lopkù zdroju

en: Track Number
csb: Numer stegnë

en: <h3>Custom Format String</h3>
csb: <h3>Swój fòrmat zapisënkù</h3>

en: You can use the following tokens:
csb: Mòżesz ùżëc nëch znaczników:

en: If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.
csb: Jeżlë òbjimôsz dzele tekstu, co zamëkają w se znacznik, wãsowima klamrama to na sekcëjô mdzë niewidzalnô, jeżlë znacznik je pùsti.

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:171 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatHelp)
en: (Help)
csb: (Pòmòc)

en: Transferring Tracks
csb: Przenoszenié sztëczków

en: Scanning music
csb: Przeszukiwanié mùzyczi

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:53 i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, typeComboBox)
en: Stream
csb: Strëga

en: Do not show under Various Artists
csb: Nie pòkazëjë pòd "Rozmajiti wëkònywacze"

en: Show under Various Artists
csb: Pòkazëjë pòd "Rozmajiti wëkònywacze"

en: MySQL reported the following error:<br/>
csb: MySQL zarapòrtowôł nã felã:<br/>

en: <p>You can configure MySQL in the Collection section under Settings->Configure Amarok</p>
csb: <p>Mòżesz skònfigùrowac MySQL w sekcëji Kòlekcëjô w Ùstawë->Kònfigùracëjô Amarok</p>

en: Add Applets
csb: Dodôj apletë

en: Fetching content..
csb: Ladowanié zamkłoscë..

en: Wikipedia Other Languages: <br/>
csb: Jine jãzëczi Wikipediji: <br/>

en: Unnamed
csb: Nieznóny

en: Configuration Definitions
csb: Kònfigùracëjô definicëji

en: Main Script File
csb: Przédny lopk skriptów

en: Applet browser dialog
csb: Òkno przezéraniô apletów

en: Plasma Applet Browser
csb: Przezérnik apletów Plasmë

en: Original author
csb: Òridżinalny aùtor

en: Select the type of widget to install from the list below.
csb: Wëbiérzë jaczi ôrt widżeta zajinstalowac z lëstë niżi.

en: Plasmoid: Native plasma widget
csb: Plazmoid: Natiwny widżet plazmë

en: Install New Widget From File
csb: Zajinstalëjë nowi widżet z lopka

en: Select File
csb: Wëbiérzë lopk

en: Enter search phrase here
csb: Wpiszë tuwò kriterium szëkbë

en: Null Engine
csb: Pùsti mòduł

en: Script initialization failed
csb: Jinicjalizacëjô skriptu nie darzëło sã

en: Unknown Applet
csb: Nieznóny aplet

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:77 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Miscellaneous
csb: Rozmajité

en: Configure...
csb: Kònfigùracëjë...

en: Remove this %1
csb: Rëmôj %1

en: %1 Settings
csb: Ùstowë %1

[ctx: @title:window]
en: %1 Settings
csb: Ùstowë %1

en: Could not locate the %1 package required for the %2 widget.
csb: Ni mòże nalezc paczétu %1 żądónégò przez widżet %2.

en: Could not create a %1 ScriptEngine for the %2 widget.
csb: Ni mòże ùsôdzëc Mòdułu Skriptu %1 dlô widżeta %2.

en: Could not open the %1 package required for the %2 widget.
csb: Ni mòże òtemknąc paczétu %1 żądónégò przez widżet %2.

en: This object could not be created.
csb: Nie mòże ùsôdzëc òbiektu

en: This object could not be created for the following reason:<p><b>%1</b></p>
csb: Ni mòże ùsôdzëc òbiektu bez nen ôrt: <p><b>%1</b></p>

en: Invalid
csb: Zmiłkòwô

en: All Widgets
csb: Wszëtczé widżetë

en: Recommended by %1
csb: Pòlécóné przez %1

en: My Favorite Widgets
csb: Mòje lubòtné widżetë

en: Widgets I Have Used Before
csb: Widżetë jaczé móm ju brëkòwóné

en: Currently Running Widgets
csb: Biéżno zrëszané widżetë

en: Categories:
csb: Kategòrëje:

en: Widgets
csb: Widżetë

en: Add Widget
csb: Dodôj widżet

en: Install New Widgets
csb: Jinstalëjë nowé widżetë

en: Get New Widgets
csb: Zladëjë nowé widżetë

en: Download From Internet
csb: Ladëjë z jinterneta

en: Install From File...
csb: Zajinstalëjë z lopka...

en: Close the dialog
csb: Zamkni òkno

en: <qt>When clicking <b>Close</b>, this dialog will be closed with no further action taken.</qt>
csb: <qt>Pò klëkniãcym <b>Zamkni</b>, to òkno bãdze zamkniãté bez dodôwnëch akcëji.</qt>

en: Add selected widgets
csb: Dodôj wëbróné widżetë

en: <qt>When clicking <b>Add Widget</b>, the selected widgets will be added to your desktop.</qt>
csb: <qt>Pò klëkniãcym <b>Dodôj widżet</b> wëbróné widżetë òstaną dodóné do pùltu.</qt>

en: Install new widgets
csb: Jinstalëjë nowé widżetë

en: <qt>Selecting <b>Get New Widgets</b> will show a window that allows you to download new widgets directly from the Internet, while Install From File allows you to add new widgets from files you have on disk.</qt>
csb: <qt>Pò klëkniãcym <b>Zladëjë nowé widżetë</b>, òtemknié sã òkno, jaczé pòzwòlë na zladowanié nowëch widżetów prosto z Interneta. Jinstalëjë z lopka pòzwôlë na dodanié nowëch widżetów z diskù.</qt>

en: This system does not support OpenGL applets.
csb: Na systema nie wspiérô apletów OpenGL.

en: Your machine does not support OpenGL applets.
csb: Twój kòmpùtr nie wspiérô apletów OpenGL.

en: Add Widgets...
csb: Dodôj widżetë...

en: Next Applet
csb: Pòstãpny aplet

en: Previous Applet
csb: Pòprzédny aplet

en: Lock Widgets
csb: Zablokùjë widżetë

en: Unlock Widgets
csb: Òdblokùjë widżetë

en: Zoom In
csb: Zwikszë

en: Zoom Out
csb: Zmniészë

en: Add Activity
csb: Dodôj aktiwnotã

en: %1 Options
csb: Òptacëje %1

en: Icon
csb: Ikòna

en: Do you really want to remove this %1?
csb: Na gwës chcesz rëmnąc %1?

en: Remove %1
csb: Rëmôj %1

en: Images
csb: Òbrôzczi

en: Executable Scripts
csb: Rëszëniowé skriptë

en: Main Config UI File
csb: Przédny lopk kònfigùracëji jinterfejsu brëkòwnika

en: Configuration XML file
csb: Kònfigùracëjowi lopk XML

en: Images for dialogs
csb: Òbrazczi dlô òknów

en: Generic dialog background
csb: Standardowé spòdlé òkna

en: Theme for the logout dialog
csb: Téma òkna wëlogòwaniô

en: Wallpaper packages
csb: Paczétë tapétów

en: Images for widgets
csb: Òbrazczi dlô widżetów

en: Background image for plasmoids
csb: Òbrôzk spòdla dlô plazmoidów

en: Analog clock face
csb: Przódk analogòwégò zédżera

en: Background image for panels
csb: Òbrazk spódkù dlô panelów

en: Background for graphing widgets
csb: Spódk dlô chwôtaniô widżetów

en: Background image for tooltips
csb: Òbrôzk spòdlégò dlô pòdpòwiesców

en: Opaque images for dialogs
csb: Przezérné òbrazczi dlô òknów

en: Opaque generic dialog background
csb: Przezérny standardowi spódk òkna

en: Opaque theme for the logout dialog
csb: Przezérny spódk dlô òkna wëlogòwaniô

en: Opaque images for widgets
csb: Przezérné òbrazczi dlô widżetów

en: Opaque background image for panels
csb: Przezérny domëslny òbrôzk spódkù dlô panelów

en: Opaque background image for tooltips
csb: Przezérny domëslny òbrôzk spódkù dlô pòdpòwiesców

en: Low color images for dialogs
csb: Nisczégò kwaliteta òbrazczi dlô òknow

en: Low color generic dialog background
csb: Nisczégò kwaliteta standardowi spódk òkna

en: Low color theme for the logout dialog
csb: Nisczégò kwaliteta téma dlô  ókna wëlogòwaniô

en: Low color background image for plasmoids
csb: Nisczégò kwaliteta óbrazk spódkù dlô plazmoidów

en: Low color analog clock face
csb: Nisczégò kwaliteta przódk analogòwégò zédżera

en: Low color background image for panels
csb: Nisczégò kwaliteta òbrazk spódkù dlô panelów

en: Low color background for graphing widgets
csb: Nisczégò kwaliteta spódk dlô chwôtaniô widżetów

en: Low color background image for tooltips
csb: Nisczégò kwaliteta òbrazk spódkù dlô pòdpòwiesców

en: KColorScheme configuration file
csb: Lopk kònfigùracëji KColorScheme

en: Invalid (null) service, can not perform any operations.
csb: Zmiłkòwô ùsłëżnota (nick), nie mòże zrobic dzejaniô.

en: Score
csb: Pùnktacëjô

en: Play Count
csb: Rechòwnik graniô

en: Last Played
csb: Slédno gróné

en: &Append to Playlist
csb: &Dodôj do lëstë graniô

[ctx: Replace the currently loaded tracks with these]
en: &Load
csb: Ł&adëjë

en: Edit Track Details
csb: Editëjë detale sztëczka

en: %1 track | %1 tracks
csb[0]: %1 sztëczk
csb[1]: %1 sztëcczi
csb[2]: %1 sztëczków

en: Lyrics
csb: Tekstë

en: No lyrics script is running!
csb: Niżóden skript tekstów frantówków nie je zrëszony!

en: Lyrics are being fetched.
csb: Tekst je ladowóny.

en: Lyrics were not able to be downloaded. Please check your internet connection.
csb: Ni mòże zladowac teksta. Proszã sprôwdzëc swòjé pòłączenié z jinternetã.

en: There were no lyrics found for this track
csb: Nie są nalazłé tekstë dlô tegò sztëczka

en: Configure Playlist Info Applet
csb: Kònfigùracëjô apleta jinfòrmacëji ò lësce graniô

en: Width
csb: Szérz

en: Service Info (No service active)
csb: Wëdowiédzô ò ùsłëżnoce (Felënk aktiwny ùsłëżnotë)

en: Add Applet...
csb: Dodôj aplet...

en: Amarok Menu
csb: Menu Amaroka

en: Play/Pause
csb: Òdgrëwanié/Paùza

en: Click to change
csb: Klëkni abë zmienic

en: Ra&ndom
csb: Kaw&lowò

[ctx: State, as in disabled]
en: &Off
csb: &Wëłączony

[ctx: Items, as in music]
en: &Tracks
csb: S&ztëcczi

en: &Albums
csb: &Albùmë

en: &Favor
csb: &Lubòtné

[ctx: State, as in disabled]
en: Off
csb: Wëłączony

en: Higher &Scores
csb: Wicy &pùnktów

en: Higher &Ratings
csb: Wëższé &notowania

en: Not Recently &Played
csb: Slédno nie &gróné

en: &Repeat
csb: &Pòwtórzë

[ctx: State, as in, disabled]
en: &Off
csb: &Wëłączony

[ctx: Item, as in, music]
en: &Track
csb: S&ztëczk

en: &Album
csb: &Albùm

en: &Playlist
csb: &Lësta graniô

en: Burn
csb: Nagrôj

en: Current Playlist
csb: Biéżnô lësta òdgrëwaniô

en: Selected Tracks
csb: Wëbróné sztëcczi

en: Stop
csb: Zatrzëmôj

en: <p>KLibLoader could not load the plugin:<br/><i>%1</i></p><p>Error message:<br/><i>%2</i></p>
csb: KLibLoader ni mógł wczëtac wtëkacza:<br/><i>%1</i></p><p>wiadło feli:<br/><i>%2</i></p>

[ctx: Title, as in: the title of this item]
en: Name
csb: Miono

en: Authors
csb: Aùtorowie

[ctx: Property, belonging to the author of this item]
en: Email
csb: E-mail

en: Version
csb: Wersëjô

en: Framework Version
csb: Wersëjô wspiarcô

en: Plugin Information
csb: Wëdowiédzô ò wtëkaczu

en: Default Browser
csb: Domëslny przezérnik

en: Default KDE Browser
csb: Domëslny KDE przezérnik

en: Media Devices
csb: Media

en: Generic Devices and Volumes...
csb: Standardowé ùrządzenia ë eticzétë...

en: Add Device...
csb: Dodôj ùrządzenie...

[ctx: Miscellaneous settings]
en: General
csb: Òglowé

en: Configure General Options
csb: Kònfigùracëjô òglowëch òptacëjów

en: Collection
csb: Kòlekcëjô

en: Configure Collection
csb: Kònfigùracëjô kòlekcëji

en: Internet Services
csb: Ùsłëżnotë Jinterneta

en: Configure Services
csb: Kònfigùrëjë ùsłëżnotë

en: Configure Playback
csb: Kònfigùracëjô graniô

en: On Screen Display
csb: Wëskrzëniwanié na ekranie (OSD)

en: Configure On-Screen-Display
csb: Kònfigùracëjô wëskrzëniwaniô-na-ekranie (OSD)

en: Select Plugin for %1
csb: Wëbiérzë wtëkôcz dlô %1

en: Configure Media Device
csb: Kònfigùrëjë ùrządzenié medium

en: Pre-&connect command:
csb: Pòlét przed &pòłączeniém:

en: Example: mount %d
csb: Przëmiôr: mount %d

en: Set a command to be run before connecting to your device (e.g. a mount command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
csb: Ùstawi tuwò pòlét jaczi mdze zrëszóny przed pòłączenim z twòjim ùrządzeniem (np. pòlét mòntowaniô).
    %d je pòdmieniané przez wãzeł ùrządzenia, %m przez pùnkt mòntowaniô.
     Pùsté pòlétë nie są zrëszanié.

en: Post-&disconnect command:
csb: Pòlét pò &rozłączeniu:

en: Example: eject %d
csb: Przëmiôr: eject %d

en: Set a command to be run after disconnecting from your device (e.g. an eject command) here.
    %d is replaced by the device node, %m by the mount point.
    Empty commands are not executed.
csb: Ùstawi tuwò pòlét jaczi mdze zrëszóny pò òdłączenim twòjégò ùrządzenia (np. wësëniącé platczi).
    %d je pòdmieniané przez wãzeł ùrządzenia, %m przez pùnkt mòntowaniô.
     Pùsté pòlétë nie są zrëszanié.

en: &Transcode before transferring to device
csb: &Przekònwertëjë przed przeniesenim na ùrządzenie

en: Transcode to preferred format (%1) for device
csb: PRzekònwertëjë do fòrmatu (%1) preferowónégò przez ùrządzenie

en: Whenever possible
csb: Czede to le mòżlewé

en: When necessary
csb: Czedë to je le nót

en: Remove transcoded files after transfer
csb: Rëmôj przekònwertowóné lopczi pò przeniesenim

en: For this feature, a script of type "Transcode" has to be running
csb: Abë zwëskac z ti òptacëji, skritp ôrtu "Kònwersëjô" mùszi bëc zrëszony

[ctx: change options]
en: Configure %1
csb: Kònfigùrëjë %1

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
csb[0]: Wëbróny <b>1</b> lopk.
csb[1]: Wëbróne <b>%1</b> lopczi.
csb[2]: Wëbrónëch <b>%1</b> lopków.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
csb: <qt>Ne elementë òstóną <b>na wiedno rëmniãté</b> z twòjégò diskù.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
csb: <qt>Ne elementë òstaną przeniesoné do kòsza.</qt>

en: &Send to Trash
csb: Przeniesë do kòsza

en: About to delete selected files
csb: Rëchtowanié do rëmniãcégò wëbrónëch lopków

en: Deleting files
csb: Rëmanié lopków

en: These folders will be scanned for media to make up your collection:
csb: Ne katalodżi òstaną przeszëkóné za mùltimediama dlô twòji kòlekcëji:

en: Rescan Collection
csb: Przeskanëjë znowa kòlekcëjã

en: &Scan folders recursively
csb: &Skanëjr katalodżi rekùrencëjno

en: &Watch folders for changes
csb: &Szlachùje za zmianama w katalogach

en: If selected, Amarok will read all subfolders.
csb: Jeżlë zaznaczoné, Amarok òdczëtô wszëtczé pòdkatalodżi.

en: If selected, folders will automatically get rescanned when the content is modified, e.g. when a new file was added.
csb: Jeżlë zaznaczoné, katalodżi bãdą aùtomatno przeszëkóné, czedë jich zamkłosc bãdze zmienionô, np. czej dodóny òstanié nowi lopk.

en: Track
csb: Sztëczk

en: Title
csb: Titel

en: Artist
csb: Artista

en: Composer
csb: Kòmpòzytor

en: Year
csb: Rok

en: Album
csb: Albùm

en: Comment
csb: Dopòwiesc

en: Genre
csb: Zort

en: Filename Layout Chooser
csb: Wëbiérk fòrmë miona lopka

en: Summary
csb: Pòdrëchòwanié

en: Tags
csb: Tadżi

en: Statistics
csb: Statisticzi

en: Labels
csb: Eticzétë

[ctx: The value for this tag is not known]
en: Unknown
csb: Nieznóné

en: Track Details: %1 by %2
csb: Detale sztëczka: %1 wëkònywóny przez %2

en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
csb: <b>%1</b> wëkònywóny przez <b>%2</b>

en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
csb: <b>%1</b> wëkònywóny przez <b>%2</b> z albùmù <b>%3</b>

en: Length:
csb: Długòta:

en: Bitrate:
csb: Chùtkòsc transmisëji:

en: Samplerate:
csb: Probkòwanié:

en: Size:
csb: Miara:

en: Format:
csb: Fòrmat:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:509 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreLabel)
en: Score:
csb: Pùnktacëjô:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:538 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ratingLabel)
en: Rating:
csb: Notowania:

en: Playcount:
csb: Rechòwnik òdegraniô:

en: First Played:
csb: Pierszi rôz gróné:

[ctx: When this track was first played]
en: Never
csb: Nigdë

[ctx: a single item (singular)]
en: Last Played:
csb: Slédno gróné:

[ctx: When this track was last played]
en: Never
csb: Nigdë

[ctx: The amount of tracks being edited]
en: 1 Track | Information for %1 Tracks
csb[0]: Wëdowiédzô dlô %1 sztëczka
csb[1]: Wëdowiédzô dlô %1 sztëczków
csb[2]: Wëdowiédzô dlô %1 sztëczków

en: Editing 1 file | Editing %1 files
csb[0]: Editëjë 1 lopk
csb[1]: Editëjë %1 lopczi
csb[2]: Editëjë %1 lopków

en: Rated Songs:
csb: Notowanié sztëcczi

en: Average Rating:
csb: Strzédné notowanié:

en: Scored Songs:
csb: Pùnktowóné sztëcczi

en: Average Score:
csb: Strzédné pùnktë:

en: Edit Filter
csb: Editëjë filter

en: &Append
csb: &Dołączë

en: <qt><p>By clicking here you can add the defined condition. The "OK" button will close the dialog and apply the defined filter. With this button you can add more than one condition to create a more complex filtering condition.</p></qt>
csb: <qt><p>Klëkającë tuwò mòżesz dodac swòją zastrzégã. Knąpa "OK" zamkniene òkno ë zastosëje zdefiniowóny filter. Brëkùjąc ti knąpë mòżesz dodacwicy jak jedną zastrzégã, abë ùsôdzëc barżi skòmplikòwóny zastrzédżi filtrowóniô.</p></qt>

en: Add this filter condition to the list
csb: Dodôwô nã zastrzégã filtrowóniô do lëstë

en: &Clear
csb: Wë&czëszczë

en: <p>By clicking here you will clear the filter. If you intend to undo the last appending just click on the "Undo" button.</p>
csb: <p>Klëkającë tuwò wëczëszczësz filter. Jeżlë môsz chãc copnąc slédno dodóny filter, prosto klëkni knąpã "Copni".</p>

en: Clear the filter
csb: Wëczëszczë filter

[ctx: this "undo" will undo the last appended filter... be careful how you will translate it to avoid two buttons ("Cancel" and "Undo") with same label in the same dialog]
en: &Undo
csb: &Copni

en: Attribute:
csb: Atribùt:

en: Select an attribute for the filter
csb: Wëbierzë atribùt do filtera

en: Simple Search
csb: Prostô szëkba

en: <p>Type the attribute value or the text to look for here.</p>
csb: <p>Wpiszë tuwò atribùt abò szëkóny tekst.</p>

en: Attribute value is
csb: Wôrtnota atribùta

en: smaller than
csb: mniészi jak

en: larger than
csb: wikszi jak

en: equal to
csb: równy

en: between
csb: midze

en: and
csb: ë

en: Unit:
csb: Jednota:

en: Filter action
csb: Akcëja filtera

en: Match all words
csb: Dopasëjë wszëtczé słowa

en: Match any word
csb: Dopasëjë równojaczé słowò

en: Exact match
csb: Dokładné dopasowanié

en: Exclude
csb: Wëłączë

en: Seconds
csb: Sekùndë

en: Minutes
csb: Minutë

en: Empty Text Field
csb: Pùsté tekstowé pòle

en: Transfer Queue to Device
csb: Przeniesë régã na ùrządzenié

en: Music Location
csb: Môl mùzyczi

en: Your music will be transferred to:
    %1
csb: Twòjô mùzyka òstanié przeniesonô do:
    %1

en: Groupings
csb: Grëpòwania

en: Select first grouping:
csb: Wëbierzë pierszé grëpòwónié:

en: Select second grouping:
csb: Wëbierzë drëdżé grëpòwónié:

en: Select third grouping:
csb: Wëbierzë trzecé grëpòwónié:

en: None
csb: Felënk

en: Convert spaces to underscores
csb: Zmieni spacëje na pòdsztrichniãca

en: Script Manager
csb: Menadżer skriptów

en: Could not read this package.
csb: Ni mòże òdczëtac negò paczéta.

en: Are you sure you want to uninstall the script '%1'?
csb: Czë na gwës chcesz òdjinstalowac skript '%1'?

en: Uninstall Script
csb: Òdjinstalëjë skript

en: Uninstall
csb: Òdjinstalëjë

en: There was an error communicating with Amazon.
csb: Wëstąpiła fela òbczas łączbë z Amazon.

en: The audio player for KDE
csb: Òdgriwôcz mùzyczi dlô KE

en: IRC:
    irc.freenode.net - #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
    
    (Build Date:
csb: IRC:
    irc.freenode.net - #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Wspiarcé:
    amarok@kde.org
    
    (Datum wersëji:

en: Files/URLs to open
csb: Lopczi/adresë do òtemkniãcô

en: Skip backwards in playlist
csb: Skóknié dowslôdë na lësce graniô

en: Start playing current playlist
csb: Naczni òdgrëwac biéżną lëstã

en: Play if stopped, pause if playing
csb: Grôj czedë zatrzëmóné, zatrzëmôj czedë gróné

en: Pause playback
csb: Paùzëjë grónié

en: Stop playback
csb: Zakùńczë grónié

en: Skip forwards in playlist
csb: Skóknié w przódk na lësce graniô

en: Additional options:
csb: Dodôwné òptacëje:

en: Append files/URLs to playlist
csb: Dodôj lopczi/adresë URL do lëstë graniô

en: Queue URLs after the currently playing track
csb: Ùstawi adresë URL w réze za biéżnym sztëczkã

en: Load URLs, replacing current playlist
csb: Ladëjë URL-ë, pòdmieniającë biéżną lëstã graniô

en: Print verbose debugging information
csb: Wëdrëkùjë wëdowiédzã ò przebiégù procesu

en: Base for relative filenames/URLs
csb: Baza dlô wzglãdnëch mionów lopków/adresów URL

en: Play an AudioCD from <device> or system:/media/<device>
csb: Òdegrôj Aùdio CD z <device> abò system:/media/<device>

[ctx: state, as in playing]
en: Play
csb: Grónié

en: One week ago | %1 weeks ago
csb[0]: Tidzéń nazôd
csb[1]: %1 tidzénie nazôd
csb[2]: %1 tidzéniów nazôd

[ctx: When this track was last played]
en: Tomorrow
csb: Witro

en: Yesterday
csb: Wczora

en: One day ago | %1 days ago
csb[0]: Jeden dzén nazôd
csb[1]: %1 dni nazôd
csb[2]: %1 dniów nazôd

en: One hour ago | %1 hours ago
csb[0]: Jedna gòdzëna nazôd
csb[1]: %1 gòdzënë nazôd
csb[2]: %1 gòdzënów nazôd

en: One minute ago | %1 minutes ago
csb[0]: Jedna minuta nazôd
csb[1]: %1 minutë nazôd
csb[2]: %1 minutów nazôd

en: Within the last minute
csb: Òb slédną minutã

en: The future
csb: Przińdnota

[ctx: The amount of time since last played]
en: Never
csb: Nigdë

en: Playlist Files
csb: Lopczi lëstë gróniô

en: Playlist_%1
csb: Lësta_gróniô_%1

en: Downloading Playlist
csb: Ladowanié lëstë gróniô

en: My Playlists
csb: Mòja lësta gróniô

en: Podcasts
csb: Podcastë

en: Dynamic Playlists
csb: Dinamiczné lëstë graniô

en: Smart Playlist
csb: Jinteligentnô lësta gróniô

en: Downloading Podcast Media
csb: Ladowanié mediów podcastu

en: Downloading Podcast "%1"
csb: Ladowanié podcastu "%1"

en: Local Podcasts
csb: Môlowé podcastë

en: SQL Podcast
csb: Podcast SQL

en: &Queue Track
csb: &Régùjë sztëczk

en: Untitled
csb: Bez titla

en: Generating playlist...
csb: Ùsôdzanié lëstë graniô...

en: &Rename
csb: &zmieni miono

en: &Delete
csb: &Rëmôj

en: Former contributors
csb: Przédny programisce

en: Copy to Collection
csb: Kòpiérëjë do kòlekcëji

en: Move to Collection
csb: Przeniesë do kòlekcëji

en: &Edit Track Details
csb: &Editëjë detale sztëczka

[ctx: Organize Files]
en: Organize Files
csb: Òrganizëjë lopczi

en: album
csb: albùm

en: artist
csb: artista

en: genre
csb: zort

en: composer
csb: kòmpòzytor

en: year
csb: rok

en: comment
csb: dopòwiesc

en: rating
csb: notowanié

en: score
csb: pùnktë

en: playcount
csb: rechòwnik òdegraniów

en: length
csb: długòta

en: discnumber
csb: numer diskù

en: tracknumber
csb: numer sztëczka

en: Year - Album
csb: Rok - Albùm

en: Group By
csb: Grëpòwóny

en: Artist / Album
csb: Artista / Albùm

en: Genre / Artist
csb: Zort / Artista

en: Genre / Artist / Album
csb: Zort / Artista / Albùm

[ctx: The Name is not known]
en: Unknown
csb: Nieznóné

en: Bookmarks
csb: Załóżczi

en: Apply last filter ("%1")
csb: Zastosëjë slédny filter ("%1")

en: Clear filter
csb: Wëczëszczë filter

en: Name
csb: Miono

en: New Group
csb: Nowa grëpa

en: Rating
csb: Notowania

en: Length
csb: Długòta

en: Track #
csb: Nr sztëczka

[ctx: The name of the file this track is stored in]
en: Filename
csb: Miono lopka

en: Type
csb: Ôrt

en: Enter Podcast URL:
csb: Wpiszë URL podcasta:

en: &Add Podcast
csb: &Dodôj podcast

en: &Update All
csb: &Zaktualni wszëtkò

en: &Configure
csb: &Kònfigùrëjë

en: On
csb: Włączony

en: Turn dynamic mode on.
csb: Włączë stón dinamiczny.

en: Repopulate
csb: Zafùlëjë znowa

en: Replace the upcoming tracks with fresh ones.
csb: &Zamieni przechôdającé sztëcczi nowima.

en: Save the preset.
csb: Zapiszë ùstawë.

en: Delete the preset.
csb: Rëmôj ùstawë.

en: Add Folder
csb: Dodôj katalog

en: Add Stream
csb: Dodôj strëgã

en: The stream URL provided was not valid.
csb: Strëga z dóny adresë URL je zmiłkòwô.

en: Add Stream Location
csb: Dodôj môl strëdżi

en: Name:
csb: Miono:

en: Stream URL:
csb: URL stëdżi:

en: Autodetected:
csb: Aùtomatné wëkrëwanié:

en: Vendor:
csb: Producent:

en: Product:
csb: Produkt:

en: Mount Point:
csb: Pùnkt mòntowaniô:

en: Not Mounted
csb: Nie zamòntowóny

en: Device information for
csb: Wëdowiédza ò ùrządzeniu:

en: Name:
csb: Miono:

en: Details
csb: Detale

en: Plugin:
csb: Wtëkôcz:

en: Mark Volumes as Media Devices
csb: Zaznaczë wòluminë jakno ùrządzenia medium

en: Mark?
csb: Zaznaczëc?

en: Well, we tried...
csb: Wejle, mómë próbòwóné...

en: Files
csb: Lopczi

en: Playlist
csb: Lësta grania

en: Play Media (Files or URLs)
csb: Grôj media (lopczi abò adresë URL)

en: Add Media (Files or URLs)
csb: Dodôj media (lopczi abò adresë URL)

en: Enter Stream URL:
csb: Wpiszë URL strëdżi:

en: &Add Media...
csb: &Dodôj media...

[ctx: clear playlist]
en: &Clear Playlist
csb: Wë&czëszczë lëstã graniô

en: &Add Stream...
csb: &Dodôj strëgã...

en: &Export Playlist As...
csb: &Ekspòrtëjë lëstã graniô jakno...

en: &Save Playlist
csb: &Zapiszë lëstã graniô

en: Play Media...
csb: Grôj media...

en: Play Audio CD
csb: Grôj Aùdio CD

en: &Seek Forward
csb: &Szëkôj w przódk

en: &Seek Backward
csb: &Szëkôj dowslôdë

en: Update Collection
csb: Aktualizëjë kòlekcëjã

en: Previous Track
csb: Piprzédny sztëczk

en: Next Track
csb: Pòstãpny sztëczk

en: Toggle Main Window
csb: Przełączë przédne òkno

en: Show On Screen Display
csb: Pòkażë wëskrzëniwaniô-na-ekranie (OSD)

en: Mute Volume
csb: Wëcëszë głosnosc

en: Love Current Track
csb: Achtnij biéżny sztëczk

en: Rate Current Track: 1
csb: Òtaksëjë biéżny sztëczk: 1

en: Rate Current Track: 2
csb: Òtaksëjë biéżny sztëczk: 2

en: Rate Current Track: 3
csb: Òtaksëjë biéżny sztëczk: 3

en: Rate Current Track: 4
csb: Òtaksëjë biéżny sztëczk: 4

en: Rate Current Track: 5
csb: Òtaksëjë biéżny sztëczk: 5

en: &Music
csb: &Mùzyka

en: &Tools
csb: &Nôrzãdza

en: &Settings
csb: Ùs&towë

en: Create K3b Project
csb: Ùsôdzë projekt K3b

en: Audio Mode
csb: Trib aùdio

en: Data Mode
csb: Trib pòdôwków

note: i18n: file: amarok.kcfg:13 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Amarok Version
csb: Wersëja Amaroka

note: i18n: file: amarok.kcfg:37 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Do not Repeat
csb: Nie pòwtarzô

note: i18n: file: amarok.kcfg:40 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Repeat Track
csb: Pòwtórzë sztëczk

note: i18n: file: amarok.kcfg:43 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Repeat Album
csb: Pòwtórzë albùm

note: i18n: file: amarok.kcfg:46 i18n: ectx: label, entry, group (General Options)
en: Repeat Playlist
csb: Pòwtórzë lëstã graniô

note: i18n: file: amarok.kcfg:341 i18n: ectx: label, entry, group (OSD)
en: OSD screen
csb: Ekran OSD

note: i18n: file: amarok.kcfg:413 i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Submit played songs
csb: Dodôj gróné sztëcczi

[ctx: Username for audioscrobbler login]
note: i18n: file: amarok.kcfg:418 i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Username
csb: Miono brëkòwnika

note: i18n: file: amarok.kcfg:423 i18n: ectx: label, entry, group (Scrobbler)
en: Password
csb: Parola

note: i18n: file: amarok.kcfg:436 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Device type
csb: Ôrt ùrządzenia

note: i18n: file: amarok.kcfg:437 i18n: ectx: whatsthis, entry, group (MediaDevice)
en: The type of media device.
csb: Ôrt ùrządzenia medium

note: i18n: file: amarok.kcfg:440 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount point
csb: Pùnkt mòntowaniô

note: i18n: file: amarok.kcfg:444 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Mount command
csb: Pòlét mòntowaniô

note: i18n: file: amarok.kcfg:448 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: UmountCommand
csb: Pòlét òdmòntowaniô

note: i18n: file: amarok.kcfg:452 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Auto delete podcasts
csb: Aùtomatné rëmanié podcastów

note: i18n: file: amarok.kcfg:456 i18n: ectx: label, entry, group (MediaDevice)
en: Sync stats
csb: Status synchronizacëji

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:20 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OrganizeCollectionDialogBase)
en: Organize Files
csb: Òrganizëjë lopczi

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:40 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, folderLabel)
en: C&ollection Folder:
csb: Katalog kòlekcëji:

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:101 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupingGroup)
en: File Naming Scheme
csb: Schéma nazywaniô lopków

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:110 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, filetypeCheck)
en: Group b&y File Type
csb: Grëpùjë w&edle ôrtu lopków

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:120 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, initialCheck)
en: Group &by Artist's Initial
csb: Grëpùjë wedle &jinicjałów artistów

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, customschemeCheck)
en: Custo&m Format
csb: S&wój fòrmat

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:142 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatLabel)
en: F&ilename Format:
csb: &Fòrmat mionów lopków:

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:202 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, replacementGroup)
en: Character Replacement
csb: Zmiana znaków

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vfatCheck)
en: VFAT Safe &Names
csb: Bezpiéczé &miona VFAT

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:240 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Replace
csb: Zamieni

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:250 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, regexpEdit)
en: Regular expression
csb: Regùlarny wësłów

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:257 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: with
csb: z

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:267 i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, replaceEdit)
en: Character string
csb: réga znaków

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:283 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, previewBox)
en: Destination Preview
csb: Pòdzérk célu

note: i18n: file: collection/sqlcollection/OrganizeCollectionDialogBase.ui:332 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, overwriteCheck)
en: Overwrite &Destination
csb: Nôdpiszë &cel

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:23 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, opt_crossfade_2)
en: Fadeout on track end
csb: Wëcëszenié na kùńcu sztëczka

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_Fadeout)
en: &Fadeout
csb: &Wëcëszenié

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:39 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fadeoutLengthLabel)
en: Fadeout &duration:
csb: Czas &déraniô wëcëszenia:

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:52 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_FadeoutLength)
en: The length of the fadeout, in milliseconds.
csb: Długòta wëcëszenia w milisekùndach.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:83 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnExit)
en: If checked, Amarok will fade out the music on program exit.
csb: Jeżlë zaznaczoné, Amarok wëcëszë mùzykã przë wińdzenim z programë.

note: i18n: file: configdialog/dialogs/PlaybackConfig.ui:86 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FadeoutOnExit)
en: Fadeout on e&xit
csb: Wëcëszenié przë wińdzenim

note: i18n: file: configdialog/dialogs/GeneralConfig.ui:112 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowTrayIcon)
en: Show tray &icon
csb: Pòkażë &ikònã w zabiérnikù

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdEnabled)
en: &Use On-Screen-Display
csb: &Brëkùjë wëskrzëniwaniô-na-ekranie (OSD)

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:35 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, mainBox)
en: &Appearance
csb: &Wëzdrzatk

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:52 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_OsdUseCustomColors)
en: Use &custom colors
csb: Brëkùjë swòjéch &farwów

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:82 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Text color:
csb: Farwa tekstu

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:150 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Duration:
csb: &Czas déraniô

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:178 i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_OsdDuration)
en: Forever
csb: Wiedno

note: i18n: file: configdialog/dialogs/OsdConfig.ui:200 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2_3)
en: Sc&reen:
csb: E&kran:

note: i18n: file: configdialog/dialogs/CollectionConfig.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CollectionConfig)
en: Collection Setup
csb: Ùstawë kòlekcëji

note: i18n: file: configdialog/dialogs/CollectionConfig.ui:31 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, collectionFoldersBox)
en: Collection Folders
csb: Katalodżi kòlekcëji

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:25 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, EditCoverSearchDialog)
en: Dialog
csb: Òkno

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:48 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localeLabel)
en: Amazon Locale:
csb: Lokalizacëjô Amazona:

[ctx: Search Amazon's main site for images: amazon.com]
note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:69 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: International
csb: Midzenôrodny

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:74 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: Canada
csb: Kanada

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:79 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: France
csb: Francëjô

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:84 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: Germany
csb: Miemcë

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:89 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: Japan
csb: Japòńskô

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:94 i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, amazonLocale)
en: United Kingdom
csb: Wiôlgô Britanijô

note: i18n: file: dialogs/EditCoverSearchDialog.ui:145 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, SearchButton)
en: &Search
csb: &Szëkba

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:57 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, installButton)
en: &Install Script
csb: &Jinstalëjë skript

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:70 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, uninstallButton)
en: &Uninstall
csb: Ò&djinstalëjë

note: i18n: file: dialogs/ScriptManagerBase.ui:96 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, retrieveButton)
en: &Get More Scripts
csb: &Zladëjë wicy skriptów

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:19 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TagDialogBase)
en: Track Information
csb: Wrdowiédzô ò sztëczkù

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackArtistAlbumLabel) i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:478 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackArtistAlbumLabel2)
en: Track by Artist on Album
csb: Sztëcczi wedle artistów w albùmie

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:150 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: T&itle:
csb: T&itel:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:166 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: &Artist:
csb: &Artista:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:195 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2)
en: &Composer:
csb: &Kòmpòzytor:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:221 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: Al&bum:
csb: Al&bùm:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:252 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3_2_2)
en: &Disc Number:
csb: Numer &diskù:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:298 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_4)
en: &Genre:
csb: &Zort

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:327 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6_6)
en: Trac&k:
csb: Sz&tëczk:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:364 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_5)
en: &Year:
csb: &Rok:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:398 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_comment)
en: Co&mment:
csb: &Dopòwiesc:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:621 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labels_favouriteLabels)
en: Your favorite labels:
csb: Twòjé lubòtné eticzétë:

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:702 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_previous)
en: &Previous
csb: &Pòprzédny

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:716 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_perTrack)
en: Per Trac&k
csb: Na s&ztëczk

note: i18n: file: dialogs/tagdialogbase.ui:739 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_ok)
en: Sa&ve && Close
csb: &Zapiszë ë zamkni

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:23 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, PodcastSettingsBase)
en: Podcast Configuration
csb: Kònfigùracëjô podcasta

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Save location:
csb: Zapiszë môl:

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:59 i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, kbuttongroup)
en: Media Download
csb: Ladowanié mediów

note: i18n: file: dialogs/PodcastSettingsBase.ui:144 i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, m_purgeCountSpinBox)
en:  Items
csb: Elementë

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:24 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: Add Podcast...
csb: Dodôj podcast...

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:27 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPodcastButton)
en: add podcast...
csb: dodôj podcast...

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:50 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, refreshPodcastsButton)
en: Refresh All Podcasts
csb: Òdswiéżë wszëtczé podcastë

note: i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:73 i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configurePodcastsButton) i18n: file: browsers/playlistbrowser/PodcastCategoryBase.ui:76 i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configurePodcastsButton)
en: Configure Podcasts...
csb: Kònfigùrëjë podcast...

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Last.fm Profile
csb: Profil Last.fm

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUsername)
en: &Username:
csb: &Miono brëkòwnika

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:47 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelPassword)
en: &Password:
csb: &Parola

note: i18n: file: services/lastfm/LastFmConfigWidget.ui:118 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Last.fm Services
csb: Serwisë Last.fm

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:19 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Download options
csb: Òptacëjë zladënkù

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:25 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Select Format:
csb: Wëbiérk fòrmatu:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:38 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Download to:
csb: Zladëjë do:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:67 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Magnatune info
csb: Infò Magnatune

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneDownloadDialogBase.ui:83 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, downloadButton)
en: &Download
csb: &Zladënk

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:22 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatunePurchaseDialogBase)
en: Purchase Album from Magnatune.com
csb: Kùpi albùm w Magnatune.com

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:28 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Info
csb: Wëdowiédzô

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:34 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, infoLabel)
en: You have chosen to purchase the following album from Magnatune.com
csb: Môsz wëbróné nen albùm do zakùpù z Magnatune.com

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:90 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel13)
en: Album:
csb: Albùm:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:110 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel14)
en: Artist:
csb: Artista:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:130 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel15)
en: Genre:
csb: Zort:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:176 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Payment
csb: Platnosc

[ctx: The name of the person buying songs from magnatune]
note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:182 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Name:
csb: Miono:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:208 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Pay using:
csb: Płac brëkùjąc:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:231 i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ccRadioButton)
en: credit card
csb: kreditowi kartë

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:727 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: VISA and Mastercard accepted.
csb: Akceptowóné kartë Visa ë Mastercard.

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:737 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Credit card number:
csb: Numer kreditowi kartë

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:783 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Month (xx):
csb: Miesąc (xx)

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:803 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Year (xx):
csb: Rok (xx)

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:835 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3_2)
en: Gift card code:
csb: Kòd prezentowi kartë:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:852 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7)
en: Amount to pay (USD):
csb: Do zaplatë (USD):

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:979 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, purchaseButton)
en: P&urchase
csb: &Kùpi

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatunePurchaseDialogBase.ui:986 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Ca&ncel
csb: Ò&przestóń

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:16 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Membership options
csb: òptacëjë nôleżników

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:22 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, isMemberCheckbox)
en: I am a member
csb: Jem nôleżnikã

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:42 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Membership type:
csb: Ôrt nôleżnictwa

[ctx: Username for logins to Magnatune]
note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:66 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Username:
csb: Miono brëkòwnika

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:123 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Stream options
csb: Òptacëjë strëdżi

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneConfigWidget.ui:129 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Preview stream type:
csb: Pòdzérk ôrtu strëdżi:

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:13 i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, magnatuneReDownloadDialogBase)
en: Redownload manager
csb: Menedżer pònownégò zladënkù

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:29 i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, redownloadButton)
en: Re&download
csb: &pònowny zladënk

note: i18n: file: services/magnatune/MagnatuneRedownloadDialogBase.ui:60 i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, redownloadListView)
en: Artist - Album
csb: Artista - Albùm

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:25 i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Server
csb: Serwera

[ctx: The user-definable name of an Ampache server]
note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:31 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Name:
csb: Miono:

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:41 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Server:
csb: Serwera:

[ctx: The username to use for logins to an Amapche server]
note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:51 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Username:
csb: Miono brëkòwnika:

[ctx: Establish a connection to the Ampache server]
note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:75 i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, activeCheckBox)
en: Active
csb: Aktiwny

note: i18n: file: services/ampache/AmpacheConfigWidget.ui:111 i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, modifyButton)
en: Modify
csb: Mòdifikùjë

[ctx: The Mp3Tunes password]
note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:32 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password:
csb: Parola:

[ctx: Enable harmony]
note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:55 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Enable Auto Sync
csb: Włączë aùtomatną synchronizacëjã

note: i18n: file: services/mp3tunes/Mp3tunesConfigWidget.ui:62 i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en:  PIN Code:
csb:  Kòd PIN

en: could not execute %1
csb: ni mòże zrëszëc %1

en: 1 track to be deleted | %1 tracks to be deleted
csb[0]: 1 sztëczk do rëmniãcô
csb[1]: %1 sztëcczi do rëmniãcô
csb[2]: %1 sztëczków do rëmniacô

en: Purged 1 podcasts already played | Purged %1 podcasts already played
csb[0]: Wëczëszczono ju jeden òdgróny podcast
csb[1]: Wëczëszczono ju %1 òdgróne podcastë
csb[2]: Wëczëszczono ju %1 òdgrónëch podcastów

en: <p>You have selected 1 track to be <b>irreversibly</b> deleted.</p> | <p>You have selected %1 tracks to be <b>irreversibly</b> deleted.</p>
csb[0]: <p>Môsz wëbróné 1 sztëczk do <b>nieòdwracólnégò</b> rëmniãcô.</p>
csb[1]: <p>Môsz wëbróné %1 sztëcczi do <b>nieòdwracólnégò</b> rëmniãcô.</p>
csb[2]: <p>Môsz wëbróné %1 sztëczków do <b>nieòdwracólnégò</b> rëmniãcô.</p>

en: Framerate
csb: Chùtkòsc wëskrzëniwaniô

en: Click for Analyzers
csb: Klëkni za analizatorama

en: This service does not accept any messages
csb: Nen serwis nie akceptëje niżódnëch wiadłów

en: ERROR: unknown message
csb: FELA: nienóné wiadło

en: OpmlDirectory update complete. Added %1 feeds in %2 categories
csb: Aktualizacëja katalogù OPML je ju fardich. Dodóno %1 zdrojów w %2 kategòrëjach

en: A large listing of podcasts
csb: Wiôlgô lësta podcastów

[ctx: Fetch new information from the website]
en: Update
csb: Aktualizacëjô

en: Subscribe
csb: Subskribùjë

en: Downloading OpmlDirectory Database
csb: Ladowanié bazë pòdôwków katalogù OPML

en: Updating the local OPML database.
csb: Zakutalnianié môlowi bazë OPML

en: Fetching Podcast Info
csb: Chwôtanié wëdowiédzë ò podcasce

en: Last.fm: &Love
csb: Last.fm: &Lubòtné

en: Love this track on Last.fm
csb: Dodôj nen sztëczk do lubòtnëch na Last.fm

en: Last.fm: &Ban
csb: Last.fm: &Blokùjë

en: Ban this track
csb: Zablokùjë nen sztëczk

en: Last.fm: &Skip
csb: Last.fm: Ò&minié

en: Skip this track
csb: Òminie nen sztëczk

en: Track Radio
csb: Radio sztëczka

en: Global Tag Radio: "%1"
csb: Radio òglowëch tagów: "%1"

en: User Tag Radio: "%1"
csb: Radiowô stacëjô brëkòwnika: "%1"

en: Similar Artists to "%1"
csb: Artistë szlachùjący za "%1"

en: Artist Fan Radio: "%1"
csb: Radio lubòtników artistë: "%1"

en: %1's Neighbor Radio
csb: Sąsedzczé radio %1

en: %1's Personal Radio
csb: Swòje radio %1

en: %1's Loved Radio
csb: Lubòtné radio %1

en: %1's Recommended Radio (Popularity %2)
csb: Rekòmendowóné radio %1 (pòpùlarnota %2)

en: Group Radio: %1
csb: Grëpòwi radio: %1

en: Artist Radio
csb: Radio artistë

en: Last.fm is cool...
csb: Last.fm je fejn...

en: Radio playlist has ended.
csb: Lësta grónia radio òsta zakùńczonô.

en: Last.fm: The social music revolution.
csb: Last.fm: Spòlëznowa mùzycznô rewòlucëja.

en: Love
csb: Lubiã

en: Ban
csb: Blokùjë

en: Skip
csb: Przepùszczë

en: Enter artist name
csb: Wpiszë miono artistë

[ctx: Last.fm: errorMessage]
en: %1: %2 Error code: %3
csb: %1: %2 Kòd feli: %3

en: Play Similar Artists from Last.fm
csb: Grôj juwernëch artistów z Last.fm

en: Neighbors' Loved Radio
csb: Lubòtné radio sąsadów

en: Neighbors' Personal Radio
csb: Personowé radio sąsadów

en: Friends' Loved Radio
csb: Lubòtné radio drëchów

en: Friends' Personal Radio
csb: Personowé radio drëchów

en: The biggest list of online radio stations on the Internet
csb: Nôwikszô lësta radióm online w jinternece

en: Results for: %1
csb: Rezultat dlô: %1

en: Go to artist in %1 service
csb: Biéj do artistë w serwisu %1

en: Fetching %1 Artist Info
csb: Ladowanié wëdowédzë ò artisce %1

en: &Purchase Album
csb: &Kùpi albùm

en: &Download Album
csb: &Zladëjë albùm

en: Magnatune.com: &Purchase Album
csb: Magnatune.com: &Kùpi albùm

en: Magnatune.com: &Download Album
csb: Magnatune.com: &zladëjë albùm

en: Downloading album
csb: Ladowanié albùmù

en: Adding album cover to collection
csb: Dodôj òbkłôdkã albùmù do kòlekcëji

en: Could not re-download album
csb: Ni mòże znladowac znowa albùmù

en: There seems to be a problem with the selected redownload info file.
csb: Wëzdrzi na to, że j probléma z wëbrónym wrdowiédnym lopkã ò pònownym zladënkù.

en: The friendly record company with the motto "We are not evil!"
csb: Drësznô wërobniô npgraniów z mottã: "Më nie jesmë zli!"

en: Actions
csb: Akcëjë

en: Redownload
csb: Zladëjë znôù

en: Update Database
csb: Zaktualni bazã pòdôwków

en: Download Album
csb: Zladëjë albùm

en: Purchase Album
csb: Kùpi albùm

en: Downloading Magnatune.com Database
csb: Ladowanié bazë pòdôwków Magnatune

en: Updating the local Magnatune database.
csb: Zaktualnianié môlowi bazë pòdôwków Magnatune.

en: ERROR: No arguments supplied
csb: FELA: Nie są pòdóné niżódné argùmentë

en: ERROR: Wrong number of arguments for addMoodyTracks
csb: FELA: Lëchô lëczba argùmentów dlô addMoodyTracks

en: ERROR: Parse error for argument 2 ( count )
csb: FELA: Fela parosowaniô dlô 2 argùmentu (rechòwanié )

en: ERROR: Unknown argument.
csb: FELA: Nieznóny argùment.

en: Invalid credit card number
csb: Zmiłkòwi numer kartë

en: Invalid expiration month
csb: Zmiłkòwi miesąc wôżnoscë

en: Invalid expiration year
csb: Zmiłkòwi rok wôżnoscë

en: Invalid gift card code
csb: Zmiłkòwi kòd prezentowi kartë

en: Invalid email
csb: Lëchi e-mail

en: Processing download
csb: Przerobiónié zladënkù

en: Processing Payment
csb: Przerabianié płatnoscë

en: check the gift card code
csb: sprôwdzë kòd kartë z prezentã

en: check the credit card information
csb: sprôwdzë jinfòrmacëje kreditowi kartë

en: Could not process payment
csb: Ni mògã przeprowadzëc procesu płaceniô

en: There seems to be an error in the supplied membership information. Please correct this and try again.
csb: We wpisóny jinfòrmacëji nôleżnika je fela. Proszã jã pòprawic ë spróbòawc znôù.

en: Could not process download
csb: Ni mògã przeprowadzëc procesu zladënkù

en: Home
csb: Dodóm

en: No service named %1 is curretly loaded
csb: Niżódnô ùsłëżnota ò mionie %1 nie je terô zaladowónô

en: Use Amarok as a seamless frontend to your Ampache server!
csb: Brëkùjë Amaroka jakno jedny le nôkładczi na twòją serwerã Ampache!

en: Enter the server name and a password
csb: Wpiszë miono serwerë ë parolã

en: Authentication Error!
csb: Fela ùdowiérzania!

en: Ampache Server %1
csb: Serwera Ampache %1

en: MP3tunes Locker
csb: Szafka MP3Tunes

en: The MP3tunes Locker: Your Music Everywhere!
csb: Szafka MP3Tunes: Twòja mùzyka wszãdze!

en: Authenticating
csb: Ùdowiérzanié

en: Mp3tunes failed to Authenticate.
csb: Nie darzëło sã ùdowiérzanié do MP3Tunes.

en: IRC:
    server: irc.freenode.net / channels: #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Feedback:
    amarok@kde.org
csb: IRC:
    serwer: irc.freenode.net / channels: #amarok, #amarok.de, #amarok.es, #amarok.fr
    
    Pòmòc:
    amarok@kde.org

en: The identifier the daemon should use.
csb: Jidentifikator jaczi demon mô ùżëc.

en: The email to be used for authentication.
csb: E-mail do ùdowiérzaniô.

en: The pin to be used for authentication.
csb: Numer PIN do ùdowiérzaniô.

en: Only the following types of tracks can be uploaded to MP3tunes: mp3, mp4, m4a, m4p, aac, wma, and ogg.
csb: Le ne ôrtë sztëczków mògą bëc ladowóné do MP3Tunes: mp3, mp4, m4a, aac, wma ë ogg.

en: Upload to MP3tunes Initiated
csb: Ladowanié do MP3Tunes naczãté

en: Jamendo.com: &Download
csb: Jamendo.com: &Ladëjë

en: A site where artists can showcase their creations to the world
csb: Starna na chtërny artistowie mògò pòkazac swòje sztëcczi swiatu

en: Downloading Jamendo.com Database
csb: Ladowanié bazë pòdôwków Jamendo

en: Updating the local Jamendo database.
csb: Zaktualnianié môlowi bazë pòdôwków Jamendo.

en: No description available...
csb: Felëje òpisënkù...

en: Jamendo.com database update complete. Added %1 tracks on %2 albums from %3 artists
csb: Zaktualnianié bazë pòdôwków Jamendo je ju fardich. Dodóno %1 sztëczków z %2 albùmów wëkònëwónëch przez %3 artistów

en: &Play
csb: &Grôj

en: &Pause
csb: &Paùza

en: Track Number - Title
csb: Numer sztëczka - titel

[ctx: switch view]
en: Switch Playlist &View
csb: Przëłączë &Wëzdrzatk lëstë graniô

en: Tracks Added
csb: Sztëcczi dodóné

en: Tracks Removed
csb: Sztëcczi rëmniãté

en: Album Artist
csb: Artista albùmù

en: Disc Number
csb: Numer diskù

[ctx: The Track number for this item]
en: Track
csb: Sztëczk

[ctx: The location on disc of this track]
en: Directory
csb: Katalog

en: Bitrate
csb: Chùtkòsc transmisëji

en: Sample Rate
csb: Próbkòwónié

[ctx: Column name]
en: Last Played
csb: Slédno gróné

en: Mood
csb: Òdczëcé

en: File Size
csb: Miara lopka

en: Amarok is paused
csb: Òdgriwónié w Amarokù je spaùzowóné

[ctx: track by artist on album]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b> on <b>%3</b>
csb: <b>%1</b> wëkònywóné przez <b>%2</b> z albùmù <b>%3</b>

[ctx: track by artist]
en: <b>%1</b> by <b>%2</b>
csb: <b>%1</b> wëkònywóné przez <b>%2</b>

[ctx: track on album]
en: <b>%1</b> on <b>%2</b>
csb: <b>%1</b> wëkònywóné przez <b>%2</b>

en: Unknown track
csb: Nieznóny sztëczk

en: from
csb: z

en: Playing: %1
csb: Grô: %1

en: Abort
csb: Òpùszczë

en: Multiple background-tasks running
csb: W spódkù robi wiele dzejaniów

en: Amarok Collection Scanner
    
    Note: For debugging purposes this application can be invoked from the command line, but it will not actually build a collection this way.
csb: Przeszëkiwôcz kòlekcëjów dlô Amaroka
    
    Bôczënk: Dlô célów debùgòwaniô na programa mòże bëc wëwòłónô z rézë pòlétów ale nie ùsprzð an nen ôrt kòlekcëji.

en: Collection Scanner for Amarok
csb: Przeszëkiwôcz kòlekcëjów dlô Amaroka

en: Folders to scan
csb: Katalodżi do przeszëkaniô

en: Scan folders recursively
csb: Przeszëkùjë katalodżi rekùrencyjno

en: Incremental Scan (modified folders only)
csb: Przërôstającô szëkba (le dlô zmòdifikòwónëch katalogów)

en: Import playlist
csb: Jimpòrtëjë lëstã graniô

en: Restart the scanner at last position, after a crash
csb: Zrëszë znowa szëkbã na slédny pòzycëji, pò awarëji

en: Volume Control
csb: Kòntrola głosnoscë

en: Track Progress
csb: Czas déraniô sztëczka

en: The amount of time elapsed in current song
csb: Czas jaczi ùlécôł òd zaczątkù sztëczka

en: The amount of time remaining in current song
csb: Czas jaczi òstôł do kùńca sztëczka

en: Enter search terms here
csb: Wpiszë tuwò kriteria szëkbë

en: Enter space-separated terms to search in the playlist.
csb: Wpiszë òddzéloné spacëjama kriteria przeszëkiwaniô lëstë graniô

en: Click to edit playlist filter
csb: Klëknij abë editowac filter lëstë graniô

en: Volume
csb: Głosnosc

en: &Equalizer
csb: &Kòrektor

en: Click for more analyzers
csb: Wicy kòrektorów

en: &Visualizations
csb: &Wizualizacëjô

en:  by <b>%1</b>
csb:  przez <b>%1</b>

en: Amarok - No track playing.
csb: Amarok - nie je gróny niżóden lopk.

en: Create Smart Playlist
csb: Ùsôdzë jinteligentną lëstã graniô

en: Edit Smart Playlist
csb: Editëjë jinteligentną lëstã graniô

en: Play Counter
csb: Rechòwnik graniô

en: First Play
csb: Pierszi rôz gróné

en: Last Play
csb: Slédno gróné

en: Modified Date
csb: Datum mòdifkacëji

en: File Path
csb: Stegna lopka

en: Mount Point
csb: Pùnkt mòntowaniô

en: Label
csb: Eticzéta

en: Playlist name:
csb: Miono lëstë òdegraniô

en: Match Any of the following conditions
csb: Pasëją do równojaczi z nëch zastrzégów

en: Match All of the following conditions
csb: Pasëją do wszëtczéch nëch zastrzégów

en: Order by
csb: Régùjë wedle

en: Random
csb: Kawlowò

en: Limit to
csb: Ògreńczë do

en: tracks
csb: sztëczków

en: Expand by
csb: Rozszérzë przez

en: Completely Random
csb: W całoscë kawlowò

en: Score Weighted
csb: Ważonô pùnktacëjô

en: Rating Weighted
csb: Ważonô taksa

en: Ascending
csb: Roscąco

en: Descending
csb: Malejąco

en: is between
csb: je midze

en: is in the last
csb: je w slédnëch

en: is not in the last
csb: nie je w slédnëch

en: contains
csb: zamëkô w se

en: does not contain
csb: nie zamëkô w se

en: is
csb: je

en: is not
csb: nie je

en: starts with
csb: naczinô sã òd

en: does not start with
csb: nie naczinô sã òd

en: ends with
csb: kùńczë sã na

en: does not end with
csb: nie kùńczë sã na

en: is greater than
csb: je wikszi jak

en: is after
csb: je za

en: is smaller than
csb: je mniészi jak

en: is before
csb: je przódë

en: Days
csb: Dn.

en: Months
csb: Mies.

en: Years
csb: Lat

en: Hours
csb: Gòdz.

en: <div align=center><i>Drag tokens here to define a filename scheme.</i></div>
csb: <div align=center><i>Przecygni znaczniczi tuwò, abë zdefiniowac schémã miona lopka.</i></div>

en: Fetch Cover | Fetch Covers
csb[0]: Zladëjë òbkłôdkã
csb[1]: Zladëjë òbkłôdczi
csb[2]: Zladëjë òbkłôdczi

en: Fetch the artwork for this album | Fetch artwork for %1 albums
csb[0]: Zladëjë òbkłôdkã dlô tegò albùmù
csb[1]: Zladëjë òbkłôdkã dlô nëch %1 albùmów
csb[2]: Zladëjë òbkłôdkã dlô nëch %1 albùmów

en: Display Cover
csb: Pòkażë wòbkłôdkã

en: Display artwork for this album
csb: Pòkażë òbkłôdkã dlô tegò albùmù

en: Unset Cover | Unset Covers
csb[0]: Wëczëszczë òbkłôdkã
csb[1]: Wëczëszczë òbkłôdczi
csb[2]: Wëczëszczë òbkłôdczi

en: Remove artwork for this album | Remove artwork for %1 albums
csb[0]: Rëmôj òbkłôdkã dlô tegò albùmù
csb[1]: Rëmôj òbkłôdkã dlô %1 albùmów
csb[2]: Rëmôj òbkłôdkã dlô %1 albùmów

en: Are you sure you want to remove this cover from the Collection? | Are you sure you want to delete these %1 covers from the Collection?
csb[0]: Na gwës chcesz rëmnąc nã òbkłôdkã z kòlekcëji?
csb[1]: Na gwës chcesz rëmnąc ne %1 òbkłôdczi z kòlekcëji?
csb[2]: Na gwës chcesz rëmnąc nych %1 òbkłôdków z kòlekcëji?

en: Set Custom Cover
csb: Ùstôwi &swòją òbkłôdkã

en: Set custom artwork for this album | Set custom artwork for these %1 albums
csb[0]: Ùstawi swòją òbkłôdkã dlô tegò albùmù
csb[1]: Ùstawi swòją òbkłôdką dlô nëch %1 albùmów
csb[2]: Ùstawi swòją òbkłôdką dlô nëch %1 albùmów

en: Select Cover Image File
csb: Wëbiérzë lopk òbkłôdczi

en: disc
csb: disk

en: remaster
csb: pònowny wëdôwk

en: single
csb: singel

en: soundtrack
csb: filmòwò stegna

en: No cover found
csb: Nie je nalazłô niżódnô òbkłôdka

en: Fetching Cover
csb: Ladowanié òbkłôdczi

en: The XML obtained from Amazon is invalid.
csb: XML dostóny òd Amazon je zmiłkòwi.

en: The cover could not be retrieved.
csb: Nie jidze zladowac òbkłôdczi.

en: The cover-data produced an invalid image.
csb: Pòdôwczi òbkłôdczi dôwają zmiłkòwi òbrôzk.

en: You have seen all the covers Amazon returned using the query below. Perhaps you can refine it:
csb: Të widzôł ju wszëtczé òbklłôdczi, jaczi zwrócëł Amazon brëkùjącë negò zapëtaniô. Mòże darzë sã je zakùrôtnic:

en: Amazon Query Editor
csb: Editora zapëtaniów Amazona

en: Ask Amazon for covers using this query:
csb: Przeszëkôj bazã òbkłôdków Amazon z tim zapëtanim:

en: Aborted.
csb: Pòcësniãto.

en: Ne&w Search...
csb: No&wô szëbka...

en: &Next Cover
csb: &Nowô òbkłôdka

en: Cover Found
csb: Òbkłôdka je nalazłô

en: Albums By
csb: Albùmë artistë

en: All Artists
csb: Wszëtcy artisce

en: Enter space-separated terms to search in the albums
csb: Wpiszë, òddzéloné spacjama, kriteria przeszëkiwaniô albùmów

en: All Albums
csb: Wszëtczé albùmë

en: Albums With Cover
csb: Albùmë z òbkłôdkama

en: Albums Without Cover
csb: Albùmë bez òbkłôdków

[ctx: The locale to use when fetching covers from amazon.com]
en: International
csb: Midzenôrodny

[ctx: @title buttontext for popup-menu]
en: View
csb: Òbezdrzë

en: Amazon Locale
csb: Regionalné ùstawë Amazona

en: Fetch Missing Covers
csb: Zladëjë felëjącé òbkłôdczi

en: Loading Thumbnails...
csb: Ladowanié miniaturów...

[ctx: The fetching is done.]
en: Finished.
csb: Fardich.

en:  Cover not found |  <b>%1</b> covers not found
csb[0]: Òbkłôdka nie je nalazłô
csb[1]: <b>%1</b> òbkłôdczi nie są nalazłé
csb[2]: <b>%1</b> òbkłôdków nie je nalazłéch

en: Fetching cover for %1...
csb: Ladowanié òbkłôdczi dlô %1...

en: Fetching cover for %1 - %2...
csb: Ladowanié òbkłôdczi dlô %1 - %2...

en: Fetching 1 cover:  | Fetching <b>%1</b> covers... :
csb[0]: Ladowanié 1 òbkłôdczi:
csb[1]: Ladowanié <b>%1</b> òbkłôdków... :
csb[2]: Ladowanié <b>%1</b> òbkłôdków... :

en: 1 fetched | %1 fetched
csb[0]: 1 zladowónô
csb[1]: %1 zladowóné
csb[2]: %1 zladowónëch

en: 1 not found | %1 not found
csb[0]: %1 nie nalazłô
csb[1]: %1 nie nalazłe
csb[2]: %1 nie nalazłëch

en: Connecting...
csb: Pòłączenié

en: 1 result for "%2" | %1 results for "%2"
csb[0]: 1 rezultat dlô "%2"
csb[1]: %1 rezultatë dlô "%2"
csb[2]: %1 rezultatów dlô "%2"

en: 1 album | %1 albums
csb[0]: 1 albùm
csb[1]: %1 albùmë
csb[2]: %1 albùmów

en:  by
csb:  wëkònywóny przez

en:  - ( <b>%1</b> without cover )
csb:  - ( <b>%1</b> bez òbkłôdczi )

en: Cover Image
csb: Òbkłôdka

en: No Artist
csb: Felëje artistë

en: P&lay
csb: G&rôj

en: % Cache fill
csb: Wëfùlowanié pòdrãczny pamiãcy [%]

en: KMPlayer: Playing
csb: KMPlayer: Granié

en: KMPlayer: Stop Playing
csb: KMPlayer: Zatrzëmôj granié

en: WEB
csb: Séc

en: Most Recent
csb: Nônowszé

en: Persistent Playlists
csb: Stójne lëstë grania

en: New &Window
csb: No&wé òkno

en: Clear &History
csb: Wëczëszczë &historëjã

en: &Open DVD
csb: Òtemknij &DVD

en: &Open VCD
csb: Òtemknij &VCD

en: &Open Audio CD
csb: Òtemknij platã &CD z mùzyką

en: &Open Pipe...
csb: Òtemknij &rérã...

en: &Connect
csb: &Pòłączë

en: C&onsole
csb: Te&rminal

en: Pla&y List
csb: Òdëgrôj &lëstã

en: Minimal mode
csb: Minimalny trib

en: &Edit mode
csb: Trib &edicëji

en: Sync &with playlist
csb: Synchronizëjë &z lëstą grania

en: Show Popup Menu
csb: Pòkażë pòdrãczné menu

en: Show Language Menu
csb: Pòkażë jãzëkòwé menu

en: &Keep Width/Height Ratio
csb: Ùtrzëmôj &proporcëjë òbrôzu

en: &Full Screen
csb: &Fùlekranowi trib

en: &Arts Control
csb: &Kòntrola Arts

en: Opens a new application window
csb: Zrëszë nowé òkno programù

en: Opens an existing file
csb: Òtekmnij lopk

en: Opens a recently used file
csb: Òtemknij pòprzednié

en: Closes the actual source
csb: Zasztëkôj aktualny zdrój

en: Quits the application
csb: Zakùńczë programã

en: Enables/disables the statusbar
csb: Pòkażë/zatacë lëstëw stónu

en: Enables/disables the menubar
csb: Pòkażë/zatacë lëstëw menu

en: Ready.
csb: Parôt.

en: S&ource
csb: &Zdrój

en: &DVD Navigator
csb: Nawigatora &DVD

en: &Audio CD
csb: Plata &z mùzykã

en: &Add to list
csb: &Dodôj do lëstë

en: Add in new &Group
csb: Dodôj w nowi &grëpie

en: &Copy here
csb: &Skòpérëjë tùwò

en: V&ideo
csb: W&ideò

en: Ready
csb: Parôt

en: Opening DVD...
csb: Òtmekanié DVD...

en: Opening VCD...
csb: Òtmekanié VCD...

en: Opening Audio CD...
csb: Òtmekanié mùzyczny platë CD...

en: Opening pipe...
csb: Òtmekanié rérë...

en: Read From Pipe
csb: Czëtanié z rérë

en: Enter a command that will output an audio/video stream
    to the stdout. This will be piped to a player's stdin.
    
    Command:
csb: Pòdôj pòlét, chtërnë przeczérëjë strëgã aùdio/wideò
    do sztandardowégò wińdzënia. Bãdze òno sparłãczone ze sztandardowim wéńdzeniém òdgrëwôcza.
    
    Pòlét:

en: Opening VDR...
csb: Òtmekanié VDR...

en: Intro
csb: Wstãp

en: Opening file...
csb: Òtmekanié lopkù...

en: Exit
csb: Wińdzenié

en: Opening a new application window...
csb: Òtmeknié nowégò òkna programù...

en: *|All Files
csb: *|Wszëtczé lopczi

en: Open File
csb: Òtemknij lopk

en: Save File
csb: Zapiszë lopk

en: Error opening file %1.
    %2.
csb: Wëstãpiła fela òbczas òtmekaniô lopkù %1.
    %2.

en: Closing file...
csb: Zasztëkòwónié lopkù...

en: Exiting...
csb: Kùńczenié...

en: Show Menubar with %1
csb: Pòkażë lëstëw menu z %1

en: Move here
csb: Przeniese tuwò

en: New group
csb: Nowô grëpa

en: &Delete item
csb: &Rëmôj element

en: &Move up
csb: Przëniesë w &górã

en: Move &down
csb: Przëniesë w &dół

en: Auto play after opening DVD
csb: Aùtomatne granie pò òtemkniãcu DVD

en: Start playing DVD right after opening DVD
csb: Granié DVD zarôzkù pò jegò òtemkniãcu

en: DVD device:
csb: Ùrzãdzenié DVD:

en: Path to your DVD device, you must have read rights to this device
csb: Stegna przistãpù do ùrzãdzenia DVD. Abë grac nót je miec prawò òdczëtania z DVD

en: Optical Disks
csb: Òpticzne disczi

en: CDROM - Audio Compact Disk
csb: CDROM - mùzyczny disk

en: VCD - Video Compact Disk
csb: VCD - disk wideò

en: DVD - Digital Video Disk
csb: DVD - cyfrowi disk wideò

en: &Titles
csb: &Title

en: &Chapters
csb: &Rozdzéle

en: Audio &Language
csb: &Jãzëk aùdio

en: &SubTitles
csb: &Nôpisë

en: Source
csb: Zdrój

en: &Root
csb: &Przédne

en: &Up
csb: &W górã

en: Auto play after opening a VCD
csb: Aùtomatne granié pò òtemkniãcu VCD

en: Start playing VCD right after opening VCD
csb: Granié pò òtemkniãcu diskù VCD

en: VCD (CDROM) device:
csb: Ùrzãdzenié VCD (CDROM):

en: Path to your CDROM/DVD device, you must have read rights to this device
csb: Stegna przistãpù do ùrzãdzenia CDROM/DVD. Abë grac nót je miec prawò do òdczëtu

en: Track
csb: Stegna

en: Audio CD
csb: Mùzyczna plata CD

en: Track %1
csb: Stegna %1

en: Pipe
csb: Réra

en: Pipe - %1
csb: Réra - %1

en: Bind address:
csb: Przëpiszë adresã:

en: If you have multiple network devices, you can limit access
csb: Na przëtrôfk mieniô wielu sécowëch interfejsów, mòżlewé je ògrańczenié przistãpù

en: Listen port:
csb: Pòrt nasłëchù:

en: Maximum connections:
csb: Maksymalna lëczba pòłączeniów:

en: Maximum bandwidth (kbit):
csb: Maksymalna szérz pasma (kbit):

en: Temporary feed file:
csb: Timczasowi lopk pòdôwków:

en: Feed file size (kB):
csb: Miara lopkù pòdôwków (kB):

en: Only avi, mpeg and rm work for mplayer playback
csb: Programa MPlayer mòże òtmekac blós lopczi AVI, MPEG a RM

en: Audio codec:
csb: Kòdek aùdio:

en: Audio bit rate (kbit):
csb: Chùtkòsc przesélu zwãkù (kbit):

en: Audio sample rate (Hz):
csb: Czãstotlëwòsc próbkòwaniô zwãkù (Hz):

en: Video codec:
csb: Kòdek wideò:

en: Video bit rate (kbit):
csb: Chùtkòsc przesélu wideò (kbit):

en: Quality (1-31):
csb: Kwalitet (1-31):

en: Frame rate (Hz):
csb: Czãstotlëwòsc ramów (Hz):

en: Gop size:
csb: Miara GOP:

en: Width (pixels):
csb: Szérz (w pikselach):

en: Height (pixels):
csb: Wëżô (w pikselach):

en: Allow access from:
csb: Zezwòlë na przistãp z:

en: 'Single IP' or 'start-IP end-IP' for IP ranges
csb: 'Adresa IP' abò dlô krézu IP 'sztartowô-adresa kùńcowô-adresa'

en: Host/IP or IP Range
csb: Numer IP, miono kòmpùtra abò kréz IP

en: Load
csb: Zladëjë

en: Start
csb: Sztart

en: Broadcasting
csb: Nadôwanié

en: Profiles
csb: Profile

en: Failed to end ffserver process.
csb: Zasztëkónié procesu ffserwer nie darzëło sã.

en: Failed to start ffserver.
csb: Nie je mòżno zrëszëc ffserver.

en: Failed to start ffmpeg.
csb: Nie je mòżno zrëszëc ffmpeg.

en: Auto
csb: Aùto

en: Use back-end defaults
csb: Brëkùjë domëslnëch nastôwów przédnegò programù

en: Playlist background
csb: Spòdlé lëstë grania

en: Playlist foreground
csb: Farwa tekstu lëstë grania

en: Console background
csb: Spòdlé terminala

en: Playlist active item
csb: Aktiwny element lëstë grania

en: Console foreground
csb: Farwa tekstu terminala

en: Video background
csb: Spòdlé klipu wideò

en: Viewing area background
csb: Spòdlé òbéndë filmù

en: Info window background
csb: Spòdlé wëdowiédnegò òkna

en: Info window foreground
csb: Farwa tekstu wëdowiédnegò òkna

en: Info window
csb: Wëdowiédne òkno

en: File %1 does not exist.
csb: Nié mô lopkù %1.

en: Sub title file %1 does not exist.
csb: Nié mô lopkù nôpisów %1.

en: Volume is %1
csb: Głosnosc: %1

en: &Play with
csb: &Grôj z

en: Con&sole
csb: Te&rminal

en: Play&list
csb: &Lësta grania

en: &Audio languages
csb: &Jãzëczi aùdio

en: &Subtitles
csb: &Nôpisë

en: Contrast:
csb: Kòntrast:

en: Brightness:
csb: Jasnota:

en: Hue:
csb: Farwa:

en: Saturation:
csb: Domiklëna:

en: Co&lors
csb: &Farwë

en: &Configure KMPlayer...
csb: &Kònfigùracëja KMPlayer...

en: Edit playlist &item
csb: Editëjë elementë &lëstë grania

en: Not Running
csb: Zascygòwóny

en: Buffering
csb: Bùforowanié

en: Playing
csb: Granié

en: Recorder %1 %2
csb: Nagrëwarka %1 %2

en: Player %1 %2
csb: Òdgëwôcz %1 %2

en: Connecting
csb: Pòłączë

en: Failed to end player process.
csb: Zasztëkanié procesu grania nie darzëło sã.

en: Size pattern
csb: Mùster miarë

en: Cache pattern
csb: Mùster pòdrãczny pamiãcë

en: Position pattern
csb: Mùster pòłożenia

en: Index pattern
csb: Mùster indeksu

en: Reference URL pattern
csb: Mùster zdrojowé adresë URL

en: Reference pattern
csb: Mùster tikania

en: Start pattern
csb: Startowi mùster

en: DVD language pattern
csb: Mùster jãzëka DVD

en: DVD subtitle pattern
csb: Mùster nôpisów DVD

en: DVD titles pattern
csb: Mùster titlów DVD

en: DVD chapters pattern
csb: Mùster rozdzélów DVD

en: VCD track pattern
csb: Mùster stegnów VCD

en: Audio CD tracks pattern
csb: Mùster stegnów mùzyczny platë CD

en: MPlayer command:
csb: Pòlét MPlayer:

en: Additional command line arguments:
csb: Dodôwne argùmentë pòlétu:

en: Cache size:
csb: Miara pòdrãczny pamiãcë:

en: Build new index when possible
csb: Zrobi nowi indeks (eżle je to mòżlewi)

en: Allows seeking in indexed files (AVIs)
csb: Pòzwòli na przëszëkanié indeksowónëch lopków (AVI)

en: Video device:
csb: Ùrzãdzenié wideò:

en: Audio device:
csb: Ùrzãdzenié aùdio:

en: Width:
csb: Szérz:

en: Height:
csb: Wiżô:

en: Do not immediately play
csb: Wëłączë aùtomante granié

en: Only start playing after clicking the play button
csb: Granié blós pò nacësniãcym knąpë startu

en: Norm:
csb: Norma:

en: Frequency (MHz)
csb: Czãstotlëwòsc (MHz)

en: Confirm
csb: Pòcwierdzë

en: Driver:
csb: Czérownik:

en: dummy, v4l or bsdbt848
csb: dummy, v4l abò bsdbt848

en: Device:
csb: Ùrzãdzenié:

en: Path to your video device, eg. /dev/video0
csb: Stegna do Twòjegò ùrzãdzeniô wideò, np. /dev/video0

en: Scan...
csb: Skanëjë...

en: tv device
csb: ùrzãdzenié tv

en: Television
csb: Telewzérnik

en: Device already present.
csb: Ùrzãdzenié ju je.

en: No device found.
csb: Nie je nalazłé ùrzãdzenié.

en: TVScanner
csb: Skanera TV

en: XVideo port
csb: Pòrt XVideo

en: Port base of the X Video extension.
    If left to default (0), the first available port will be used. However if you have multiple XVideo instances, you might have to provide the port to use here.
    See the output from 'xvinfo' for more information
csb: Przédny pòrt rozcygnieniô X Video.
    Na przëtrôfk domëslnegò nastôwù (0), wëzwëskóny òstanié pierszi wòlny pòrt. Eżle môsz zwieloną instalacëjã XVideo, mùszësz tuwò zdefiniowac, chtërën pòrt nót je brëkòwac.
    Abë òbaczëc wicy wëdowiédzë zrëszë pòlét 'xvinfo'

en: Communication port:
csb: Kòmùnikacjowi pòrt:

en: Communication port with VDR. Default is port 2001.
    If you use another port, with the '-p' option of 'vdr', you must set it here too.
csb: Kòmùnikacjowi pòrt do VDR. Domëslny je numer pòrtu 2001.
    Eżle brëkùjesz jinëgò, z òptacëją '-p' mùszësz nastôwic gò téż tuwò.

en: Scale
csb: Skala

en: Aspects to use when viewing VDR
csb: Skale òbrôzu do òbzéraniô VDR

en: Dis&connect
csb: &Rozłączë

en: VDR Key Up
csb: Klucz wëżi (VDR)

en: VDR Key Down
csb: Klucz niżi (VDR)

en: VDR Key Back
csb: Pòprzédni klucz (VDR)

en: VDR Key Ok
csb: Klucz OK (VDR)

en: VDR Key Setup
csb: Klucz nastôwów (VDR)

en: VDR Key Channels
csb: Klucz kanalów (VDR)

en: VDR Key Menu
csb: Klucz menu (VDR)

en: VDR Key Red
csb: Czerwòny klucz (VDR)

en: VDR Key Green
csb: Zélony klucz (VDR)

en: VDR Key Yellow
csb: Żółti klucz (VDR)

en: VDR Key Blue
csb: Niebiesczi klucz (VDR)

en: VDR Key 0
csb: Klucz 0 (VDR)

en: VDR Key 1
csb: Klucz 1(VDR)

en: VDR Key 2
csb: Klucz 2(VDR)

en: VDR Key 3
csb: Klucz 3(VDR)

en: VDR Key 4
csb: Klucz 4 (VDR)

en: VDR Key 5
csb: Klucz 5 (VDR)

en: VDR Key 6
csb: Klucz 6 (VDR)

en: VDR Key 7
csb: Klucz 7 (VDR)

en: VDR Key 8
csb: Klucz 8 (VDR)

en: VDR Key 9
csb: Klucz 9 (VDR)

en: Host not found
csb: Kòmpùtr nie òstał nalazłi

en: Connection refused
csb: Nie je mòżno pòłączëc sã z serwerã

en: Custom VDR command
csb: Jiny pòlét VDR

en: You can pass commands to VDR.
    Enter 'HELP' to see a list of available commands.
    You can see VDR response in the console window.
    
    VDR Command:
csb: Je mòżno przesłac pòlétë do VDR.
    Wpiszë 'HELP' abë òbaczëc lëstã przistãpnëch pòlétów.
    Òdpòwiesc VDR je mòżno òbezdrzëc w òknie terminala.
    
    Pòlét VDR:

en: Port
csb: Pòrt

en: Play List
csb: Lësta grania

en: file to open
csb: lopk do òtemkniãcô

en: unnamed
csb: bez miona

en: none
csb: felëjë

en: [attributes]
csb: [atribùtë]

en: &Copy to Clipboard
csb: &Kòpiejë do schòwë

en: &Show all
csb: &Pòkażë wszëtkò

en: Looks
csb: Wëzdrzatk

en: Output
csb: Wińdzenié

en: Recording
csb: Zapisënk

en: Output Plugins
csb: Wińdzeniowi pluginsë

en: Keep size ratio
csb: Ùtrzëmôj propòrcëjë

en: When checked, movie will keep its aspect ratio
    when window is resized
csb: Eżle na òptacëjô je włączonô to propòrcëjë miarów
    filmù nie zmieniają sã pò zmianié miarów òkna

en: Dock in system tray
csb: Dokùjë na systemòwim panelu

en: When checked, an icon of KMPlayer will be added to the system tray.
    When clicked it will hide KMPlayer's main window and removing KMPlayer's taskbar button.
csb: Eżle na òptacëjô je włączonô, ikòna programù KMplayer bãdze wsôdzona na systemòwim panelu.
    Przédne òkno programù a téż knąpa na lëstwie pòlétów bãdą zatacone.

en: Auto resize to video sizes
csb: Aùtomatne skalowanié miarë

en: When checked, KMPlayer will resize to movie sizes
    when video starts
csb: Eżle na òptacëjô je włączonô, KMPlayer aùtomatnie zmienia
    propòrcëjë filmù pò jegò zrëszenim

en: Remember window size on exit
csb: Zapiszë wielgòsc òkna przë wińdzenim

en: Always start with fixed size
csb: Zrëszôj ze stałą miarą

en: Loop
csb: Zôdzerzga

en: Makes current movie loop
csb: Robi òdgrëwanié filmù w zôdzerzdżi

en: Allow framedrops
csb: Pòzwòlë na przepùszczanié ramów

en: Allow dropping frames for better audio and video synchronization
csb: Pòzwòlë na przepùszczanié ramów, żebë pòlepszëc synchronizacëjã òbrôzu ze zwãkã

en: Auto set volume on start
csb: Aùtomatnô równiô głosnoscë przë zrëszanim

en: Auto set colors on start
csb: Aùtomatny nastôw farwów przë zrëszanim

en: Control Panel
csb: Panel kòntrolë

en: Show config button
csb: Pòkażë knąpã nastôwów

en: Add a button that will popup a config menu
csb: Dodôj knąpã wëskrzëniwającą menu nastôwów

en: Show playlist button
csb: Pòkażë knąpã lëstë òdgrëwaniô

en: Add a playlist button to the control buttons
csb: Dodôj knąpã lëstë òdgëwaniô do kòntrolnëch knąpów

en: Show record button
csb: Pòkażë knąpã nagrëwaniô

en: Add a record button to the control buttons
csb: Dodôj knąpã nagrëwaniô do kòntrolnëch knąpów

en: Show broadcast button
csb: Pòkażë knąpã nadawaniô

en: Add a broadcast button to the control buttons
csb: Dodôj knąpã nadawaniô do kòntrolnëch knąpów

en: Forward/backward seek time:
csb: Czas przewijaniô do przódka/nazôd:

en: Colors
csb: Farwë

en: Location of the playable item
csb: Pòłóżenié medium do òdgraniô

en: Sub title:
csb: Nôpisë:

en: &No
csb: &Nié

en: Fast
csb: Chùtczi

en: Fullscreen
csb: Fùlekran

en: Scale:
csb: Skala:
